Sträcktider Tullinge SK Lida                                                                
  2023-11-08 Svarta tider är sträcktider                                                              
    Blå tider är från start                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                            
                                                                       
Plac Bana A - 5,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål  
1 Jakob Jansson Järla Orientering 35:55 02:30 (2) 02:45 (2) 03:48 (1) 01:48 (2) 02:30 (1) 02:53 (1) 04:17 (2) 02:21 (2) 02:43 (1) 00:47 (1) 00:56 (1) 01:52 (1) 01:48 (3) 01:37 (1) 02:06 (1) 01:14 (1)
        02:30 (2) 05:15 (1) 09:03 (1) 10:51 (1) 13:21 (1) 16:14 (1) 20:31 (1) 22:52 (1) 25:35 (1) 26:22 (1) 27:18 (1) 29:10 (1) 30:58 (1) 32:35 (1) 34:41 (1) 35:55 (1)
2 Hans Mård OK Ravinen 39:05 04:30 (14) 02:44 (1) 04:10 (2) 01:47 (1) 02:57 (2) 03:32 (5) 04:03 (1) 02:17 (1) 02:53 (2) 00:50 (2) 00:56 (1) 01:52 (1) 01:21 (1) 01:37 (1) 02:16 (2) 01:20 (3)
        04:30 (14) 07:14 (9) 11:24 (6) 13:11 (5) 16:08 (4) 19:40 (4) 23:43 (3) 26:00 (2) 28:53 (2) 29:43 (2) 30:39 (2) 32:31 (2) 33:52 (2) 35:29 (2) 37:45 (2) 39:05 (2)
3 Niklas Wrane Söders-Tyresö 44:03 02:30 (2) 02:58 (4) 04:43 (4) 02:08 (4) 03:08 (3) 03:05 (3) 05:05 (5) 02:40 (5) 03:29 (4) 01:03 (5) 01:12 (4) 02:37 (5) 02:54 (9) 02:09 (5) 02:44 (3) 01:38 (7)
        02:30 (2) 05:28 (2) 10:11 (2) 12:19 (2) 15:27 (2) 18:32 (2) 23:37 (2) 26:17 (3) 29:46 (3) 30:49 (3) 32:01 (3) 34:38 (3) 37:32 (3) 39:41 (3) 42:25 (3) 44:03 (3)
4 Oskar Karlin Centrum OK 46:29 02:42 (4) 03:03 (6) 06:23 (12) 02:40 (10) 03:26 (5) 03:09 (4) 05:04 (4) 02:40 (5) 03:23 (3) 01:01 (4) 01:12 (4) 02:39 (7) 02:03 (5) 02:05 (4) 03:07 (6) 01:52 (10)
        02:42 (4) 05:45 (5) 12:08 (7) 14:48 (8) 18:14 (7) 21:23 (6) 26:27 (5) 29:07 (5) 32:30 (5) 33:31 (5) 34:43 (4) 37:22 (4) 39:25 (4) 41:30 (4) 44:37 (4) 46:29 (4)
5 Henrik Sjögren Haninge SOK 46:45 03:23 (6) 02:59 (5) 04:45 (5) 02:10 (5) 03:27 (7) 05:10 (8) 04:45 (3) 02:35 (3) 03:40 (5) 00:59 (3) 01:06 (3) 02:46 (8) 02:06 (6) 01:46 (3) 03:40 (11) 01:28 (4)
        03:23 (6) 06:22 (6) 11:07 (5) 13:17 (6) 16:44 (6) 21:54 (7) 26:39 (6) 29:14 (6) 32:54 (6) 33:53 (6) 34:59 (5) 37:45 (5) 39:51 (5) 41:37 (5) 45:17 (5) 46:45 (5)
6 Rickard Andersson Tullinge SK 50:03 02:51 (5) 02:51 (3) 04:36 (3) 02:17 (7) 03:26 (5) 03:02 (2) 05:10 (6) 02:36 (4) 05:32 (13) 01:04 (6) 03:41 (21) 03:38 (15) 01:50 (4) 03:24 (12) 02:51 (4) 01:14 (1)
        02:51 (5) 05:42 (4) 10:18 (3) 12:35 (3) 16:01 (3) 19:03 (3) 24:13 (4) 26:49 (4) 32:21 (4) 33:25 (4) 37:06 (6) 40:44 (6) 42:34 (6) 45:58 (6) 48:49 (6) 50:03 (6)
7 Torbjörn Thorsen Klubblös 52:42 02:26 (1) 03:12 (8) 05:07 (7) 02:15 (6) 03:08 (3) 04:27 (6) 09:52 (19) 02:53 (7) 04:48 (11) 01:13 (9) 01:57 (17) 02:20 (3) 01:45 (2) 02:37 (10) 03:01 (5) 01:41 (8)
        02:26 (1) 05:38 (3) 10:45 (4) 13:00 (4) 16:08 (4) 20:35 (5) 30:27 (7) 33:20 (7) 38:08 (7) 39:21 (7) 41:18 (7) 43:38 (7) 45:23 (7) 48:00 (7) 51:01 (7) 52:42 (7)
8 Lars Helander Snättringe SK 53:55 04:00 (10) 03:10 (7) 05:21 (9) 02:05 (3) 04:04 (10) 07:36 (18) 06:02 (7) 03:00 (8) 04:47 (10) 01:08 (8) 01:14 (6) 02:26 (4) 02:07 (7) 02:18 (6) 03:09 (7) 01:28 (4)
        04:00 (10) 07:10 (8) 12:31 (8) 14:36 (7) 18:40 (8) 26:16 (8) 32:18 (8) 35:18 (8) 40:05 (8) 41:13 (8) 42:27 (8) 44:53 (8) 47:00 (8) 49:18 (8) 52:27 (8) 53:55 (8)
9 Johnny Junegard Tullinge SK 57:05 03:26 (7) 03:43 (9) 05:54 (10) 03:05 (13) 03:57 (8) 06:17 (14) 06:32 (9) 03:21 (11) 04:15 (6) 01:18 (10) 01:20 (9) 02:37 (5) 03:07 (13) 02:33 (9) 03:42 (12) 01:58 (11)
        03:26 (7) 07:09 (7) 13:03 (9) 16:08 (9) 20:05 (9) 26:22 (9) 32:54 (9) 36:15 (9) 40:30 (9) 41:48 (9) 43:08 (9) 45:45 (9) 48:52 (9) 51:25 (9) 55:07 (9) 57:05 (9)
10 Claes Andersson OK Södertörn 64:47 04:22 (13) 04:31 (11) 06:46 (13) 02:56 (12) 04:47 (11) 05:22 (9) 07:50 (12) 03:33 (12) 04:45 (9) 01:30 (12) 01:31 (10) 03:18 (11) 02:55 (11) 04:03 (15) 04:17 (13) 02:21 (14)
        04:22 (13) 08:53 (12) 15:39 (12) 18:35 (12) 23:22 (12) 28:44 (11) 36:34 (12) 40:07 (11) 44:52 (10) 46:22 (10) 47:53 (11) 51:11 (11) 54:06 (10) 58:09 (10) 62:26 (10) 64:47 (10)
11 Christian Åhrén Frösö IF 64:49 05:21 (20) 04:57 (13) 05:03 (6) 02:44 (11) 04:01 (9) 06:41 (15) 06:32 (9) 03:08 (9) 07:03 (18) 01:04 (6) 01:16 (7) 03:08 (10) 06:23 (21) 02:25 (7) 03:18 (9) 01:45 (9)
        05:21 (20) 10:18 (15) 15:21 (11) 18:05 (11) 22:06 (10) 28:47 (12) 35:19 (10) 38:27 (10) 45:30 (11) 46:34 (11) 47:50 (10) 50:58 (10) 57:21 (13) 59:46 (12) 63:04 (12) 64:49 (11)
12 Lars Gerhardsson Attunda OK 65:00 04:07 (11) 06:55 (20) 05:18 (8) 02:30 (8) 05:55 (16) 09:18 (20) 06:04 (8) 03:18 (10) 04:18 (7) 01:22 (11) 01:54 (15) 03:05 (9) 02:53 (8) 02:39 (11) 03:18 (9) 02:06 (12)
        04:07 (11) 11:02 (20) 16:20 (13) 18:50 (13) 24:45 (13) 34:03 (14) 40:07 (14) 43:25 (13) 47:43 (13) 49:05 (13) 50:59 (13) 54:04 (13) 56:57 (12) 59:36 (11) 62:54 (11) 65:00 (12)
13 Sven-Anders Olsson Attunda OK 67:30 03:47 (8) 04:58 (14) 09:25 (19) 03:08 (16) 04:51 (12) 04:43 (7) 08:22 (13) 03:39 (13) 04:34 (8) 01:34 (14) 01:33 (11) 03:18 (11) 02:54 (9) 03:55 (14) 04:18 (14) 02:31 (17)
        03:47 (8) 08:45 (11) 18:10 (14) 21:18 (14) 26:09 (14) 30:52 (13) 39:14 (13) 42:53 (12) 47:27 (12) 49:01 (12) 50:34 (12) 53:52 (12) 56:46 (11) 60:41 (13) 64:59 (13) 67:30 (13)
14 Jörgen Hector Snättringe SK 72:17 03:55 (9) 04:08 (10) 06:09 (11) 02:34 (9) 05:51 (15) 05:36 (12) 07:28 (11) 11:20 (21) 05:29 (12) 01:31 (13) 01:17 (8) 05:12 (20) 04:37 (14) 02:25 (7) 03:17 (8) 01:28 (4)
        03:55 (9) 08:03 (10) 14:12 (10) 16:46 (10) 22:37 (11) 28:13 (10) 35:41 (11) 47:01 (14) 52:30 (14) 54:01 (14) 55:18 (14) 60:30 (14) 65:07 (14) 67:32 (14) 70:49 (14) 72:17 (14)
15 Christer P Hördell Söders-Tyresö 80:47 04:55 (15) 05:24 (17) 08:48 (18) 04:36 (19) 06:00 (17) 05:30 (11) 08:48 (15) 05:23 (20) 07:12 (20) 01:43 (16) 01:54 (15) 04:09 (18) 03:05 (12) 04:17 (17) 05:46 (19) 03:17 (21)
        04:55 (15) 10:19 (17) 19:07 (19) 23:43 (20) 29:43 (18) 35:13 (17) 44:01 (15) 49:24 (17) 56:36 (17) 58:19 (17) 60:13 (17) 64:22 (17) 67:27 (15) 71:44 (15) 77:30 (15) 80:47 (15)
16 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 85:55 04:11 (12) 05:54 (19) 08:38 (17) 04:06 (18) 07:11 (21) 05:25 (10) 09:50 (18) 04:37 (19) 07:56 (21) 03:10 (21) 01:59 (18) 04:31 (19) 06:17 (20) 05:08 (19) 04:39 (15) 02:23 (15)
        04:11 (12) 10:05 (14) 18:43 (17) 22:49 (17) 30:00 (20) 35:25 (18) 45:15 (18) 49:52 (18) 57:48 (18) 60:58 (19) 62:57 (19) 67:28 (19) 73:45 (19) 78:53 (17) 83:32 (16) 85:55 (16)
17 Kurt Eriksson Vandrarringen 87:11 05:00 (17) 05:37 (18) 09:51 (21) 03:06 (15) 06:08 (18) 08:53 (19) 08:36 (14) 04:21 (17) 06:31 (14) 01:45 (17) 01:49 (14) 03:39 (16) 05:46 (17) 05:06 (18) 08:13 (20) 02:50 (18)
        05:00 (17) 10:37 (19) 20:28 (20) 23:34 (19) 29:42 (17) 38:35 (20) 47:11 (19) 51:32 (19) 58:03 (19) 59:48 (18) 61:37 (18) 65:16 (18) 71:02 (18) 76:08 (16) 84:21 (17) 87:11 (17)
18 Torbjörn Thufvesson Centrum OK 93:09 05:45 (21) 04:37 (12) 08:31 (15) 03:05 (13) 05:14 (14) 07:30 (17) 09:27 (16) 03:51 (15) 06:38 (15) 02:09 (19) 01:43 (13) 03:32 (13) 06:02 (19) 17:20 (20) 05:33 (18) 02:12 (13)
        05:45 (21) 10:22 (18) 18:53 (18) 21:58 (16) 27:12 (16) 34:42 (16) 44:09 (16) 48:00 (15) 54:38 (15) 56:47 (15) 58:30 (15) 62:02 (15) 68:04 (17) 85:24 (18) 90:57 (19) 93:09 (18)
19 Peter Edelsvärd Centrum OK 93:22 05:16 (19) 05:02 (15) 08:21 (14) 03:17 (17) 05:13 (13) 07:26 (16) 09:40 (17) 03:48 (14) 06:42 (16) 02:03 (18) 01:42 (12) 03:35 (14) 05:49 (18) 18:16 (21) 04:44 (16) 02:28 (16)
        05:16 (19) 10:18 (15) 18:39 (16) 21:56 (15) 27:09 (15) 34:35 (15) 44:15 (17) 48:03 (16) 54:45 (16) 56:48 (16) 58:30 (15) 62:05 (16) 67:54 (16) 86:10 (19) 90:54 (18) 93:22 (19)
20 Stefan Knorn Attunda OK 99:43 04:59 (16) 05:02 (15) 08:35 (16) 04:52 (21) 06:16 (19) 05:49 (13) 28:00 (21) 04:15 (16) 07:07 (19) 01:38 (15) 02:50 (20) 03:51 (17) 05:09 (16) 03:38 (13) 04:49 (17) 02:53 (19)
        04:59 (16) 10:01 (13) 18:36 (15) 23:28 (18) 29:44 (19) 35:33 (19) 63:33 (20) 67:48 (20) 74:55 (20) 76:33 (20) 79:23 (20) 83:14 (20) 88:23 (20) 92:01 (20) 96:50 (20) 99:43 (20)
21 Torsten Schanow Söders-Tyresö 114:34 05:08 (18) 07:14 (21) 09:33 (20) 04:37 (20) 06:29 (20) 16:15 (21) 14:46 (20) 04:26 (18) 07:02 (17) 02:12 (20) 02:19 (19) 06:53 (21) 04:50 (15) 04:12 (16) 15:35 (21) 03:03 (20)
        05:08 (18) 12:22 (21) 21:55 (21) 26:32 (21) 33:01 (21) 49:16 (21) 64:02 (21) 68:28 (21) 75:30 (21) 77:42 (21) 80:01 (21) 86:54 (21) 91:44 (21) 95:56 (21) 111:31 (21) 114:34 (21)
                                                                       
                                                                       
Plac Bana B - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13           Mål  
1 Mattias Palm OK Ravinen 39:53 02:32 (3) 03:51 (14) 05:10 (9) 02:28 (4) 03:17 (6) 02:30 (1) 05:03 (2) 01:57 (1) 01:16 (6) 01:54 (6) 03:11 (1) 03:33 (27) 02:17 (2)         00:54 (4)
        02:32 (3) 06:23 (8) 11:33 (7) 14:01 (5) 17:18 (3) 19:48 (2) 24:51 (1) 26:48 (1) 28:04 (1) 29:58 (1) 33:09 (1) 36:42 (1) 38:59 (1)         39:53 (1)
2 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 42:29 02:27 (2) 03:32 (8) 06:01 (22) 02:20 (2) 03:21 (7) 03:19 (11) 05:13 (3) 03:02 (28) 01:10 (2) 02:03 (12) 04:05 (8) 02:29 (2) 02:28 (7)         00:59 (11)
        02:27 (2) 05:59 (4) 12:00 (10) 14:20 (7) 17:41 (5) 21:00 (4) 26:13 (4) 29:15 (5) 30:25 (5) 32:28 (5) 36:33 (3) 39:02 (2) 41:30 (2)         42:29 (2)
3 Stefan Persson Centrum OK 42:52 02:32 (5) 03:46 (12) 05:13 (10) 02:33 (6) 03:15 (4) 02:51 (4) 05:56 (10) 02:28 (15) 01:24 (11) 02:07 (14) 04:15 (11) 02:47 (4) 02:40 (10)         01:05 (19)
        02:32 (5) 06:18 (5) 11:31 (6) 14:04 (6) 17:19 (4) 20:10 (3) 26:06 (3) 28:34 (3) 29:58 (3) 32:05 (3) 36:20 (2) 39:07 (3) 41:47 (3)         42:52 (3)
4 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 43:24 02:23 (1) 03:15 (1) 05:01 (6) 03:04 (18) 03:23 (8) 04:07 (21) 05:33 (6) 02:10 (6) 01:25 (12) 01:50 (5) 04:43 (14) 02:52 (8) 02:44 (14)         00:54 (4)
        02:23 (1) 05:38 (1) 10:39 (1) 13:43 (3) 17:06 (2) 21:13 (6) 26:46 (5) 28:56 (4) 30:21 (4) 32:11 (4) 36:54 (5) 39:46 (4) 42:30 (4)         43:24 (4)
5 Arne Back Eksjö SOK 43:59 03:05 (16) 03:19 (4) 04:50 (3) 02:24 (3) 04:47 (28) 03:11 (8) 05:38 (7) 02:36 (20) 01:11 (4) 01:45 (1) 05:18 (25) 02:29 (2) 02:27 (5)         00:59 (11)
        03:05 (16) 06:24 (9) 11:14 (4) 13:38 (1) 18:25 (7) 21:36 (7) 27:14 (6) 29:50 (6) 31:01 (6) 32:46 (6) 38:04 (6) 40:33 (6) 43:00 (5)         43:59 (5)
6 Pelle Bengtsson IFK Enskede 44:01 02:32 (3) 03:18 (2) 04:50 (3) 03:09 (21) 03:03 (2) 02:43 (2) 05:47 (9) 02:17 (8) 02:10 (32) 01:54 (6) 04:54 (18) 03:36 (28) 02:52 (20)         00:56 (7)
        02:32 (3) 05:50 (2) 10:40 (2) 13:49 (4) 16:52 (1) 19:35 (1) 25:22 (2) 27:39 (2) 29:49 (2) 31:43 (2) 36:37 (4) 40:13 (5) 43:05 (6)         44:01 (6)
7 Anders Holmqvist Snättringe SK 44:41 02:46 (9) 04:02 (17) 05:09 (8) 03:25 (30) 03:06 (3) 04:47 (25) 05:43 (8) 02:24 (10) 01:26 (14) 02:02 (10) 03:32 (2) 02:56 (10) 02:24 (3)         00:59 (11)
        02:46 (9) 06:48 (12) 11:57 (9) 15:22 (12) 18:28 (9) 23:15 (11) 28:58 (10) 31:22 (9) 32:48 (9) 34:50 (9) 38:22 (7) 41:18 (7) 43:42 (7)         44:41 (7)
8 Per Ove Wallén Täby OK 45:24 02:44 (7) 03:41 (11) 04:47 (2) 02:29 (5) 05:48 (35) 05:00 (26) 05:18 (4) 02:25 (11) 01:05 (1) 01:49 (4) 03:46 (7) 02:58 (12) 02:33 (9)         01:01 (18)
        02:44 (7) 06:25 (10) 11:12 (3) 13:41 (2) 19:29 (12) 24:29 (14) 29:47 (11) 32:12 (11) 33:17 (10) 35:06 (10) 38:52 (8) 41:50 (9) 44:23 (8)         45:24 (8)
9 Göran Nilsson Snättringe SK 46:04 02:32 (3) 03:19 (3) 05:31 (13) 03:08 (19) 03:55 (20) 02:46 (3) 07:10 (27) 02:07 (3) 01:37 (23) 01:56 (8) 04:54 (18) 02:50 (7) 03:24 (31)         00:55 (6)
        02:32 (3) 05:51 (3) 11:22 (5) 14:30 (8) 18:25 (7) 21:11 (5) 28:21 (8) 30:28 (7) 32:05 (7) 34:01 (7) 38:55 (9) 41:45 (8) 45:09 (9)         46:04 (9)
10 Gunnar Svanberg Järfälla OK 46:29 02:50 (10) 03:29 (6) 05:25 (12) 02:58 (15) 03:39 (14) 03:43 (19) 06:12 (12) 02:33 (17) 01:22 (9) 02:20 (22) 05:11 (21) 03:09 (14) 02:41 (12)         00:57 (9)
        02:50 (10) 06:19 (7) 11:44 (8) 14:42 (9) 18:21 (6) 22:04 (8) 28:16 (7) 30:49 (8) 32:11 (8) 34:31 (8) 39:42 (11) 42:51 (10) 45:32 (10)         46:29 (10)
11 Emma Hellgren Klubblös 46:30 03:13 (18) 05:10 (32) 05:40 (14) 02:48 (9) 03:15 (4) 03:17 (10) 06:30 (15) 02:07 (3) 01:23 (10) 02:08 (15) 04:09 (10) 03:29 (24) 02:31 (8)         00:50 (1)
        03:13 (18) 08:23 (23) 14:03 (17) 16:51 (17) 20:06 (15) 23:23 (12) 29:53 (13) 32:00 (10) 33:23 (11) 35:31 (11) 39:40 (10) 43:09 (11) 45:40 (11)         46:30 (11)
12 Per Helén Söders-Tyresö 48:05 02:44 (7) 03:34 (9) 05:46 (19) 02:57 (14) 07:48 (37) 02:55 (5) 06:03 (11) 02:07 (3) 01:18 (7) 02:25 (25) 03:43 (6) 03:00 (13) 02:47 (16)         00:58 (10)
        02:44 (7) 06:18 (5) 12:04 (11) 15:01 (10) 22:49 (21) 25:44 (16) 31:47 (15) 33:54 (14) 35:12 (13) 37:37 (13) 41:20 (12) 44:20 (12) 47:07 (12)         48:05 (12)
13 Jan Eskilsson Haninge SOK 48:36 06:24 (33) 04:45 (26) 05:02 (7) 02:50 (12) 03:34 (12) 03:22 (15) 07:10 (27) 02:16 (7) 01:10 (2) 01:46 (2) 03:41 (5) 02:53 (9) 02:43 (13)         01:00 (15)
        06:24 (33) 11:09 (31) 16:11 (28) 19:01 (25) 22:35 (19) 25:57 (18) 33:07 (19) 35:23 (19) 36:33 (17) 38:19 (15) 42:00 (13) 44:53 (13) 47:36 (13)         48:36 (13)
14 Ulf Burman Gustavsbergs OK 49:34 04:21 (28) 03:19 (3) 06:26 (25) 03:12 (22) 05:33 (33) 03:58 (20) 05:25 (5) 02:00 (2) 03:49 (37) 02:04 (13) 03:40 (3) 02:20 (1) 02:27 (5)         01:00 (15)
        04:21 (28) 07:40 (19) 14:06 (18) 17:18 (18) 22:51 (22) 26:49 (20) 32:14 (17) 34:14 (16) 38:03 (21) 40:07 (20) 43:47 (16) 46:07 (14) 48:34 (14)         49:34 (14)
15 Bo Neidenström Frölunda OL 51:03 02:55 (12) 05:16 (33) 04:56 (5) 02:59 (16) 03:28 (9) 08:08 (34) 06:16 (13) 02:35 (19) 01:25 (12) 02:23 (24) 04:05 (8) 02:49 (5) 02:48 (18)         01:00 (15)
        02:55 (12) 08:11 (21) 13:07 (15) 16:06 (15) 19:34 (13) 27:42 (24) 33:58 (21) 36:33 (21) 37:58 (20) 40:21 (21) 44:26 (19) 47:15 (17) 50:03 (15)         51:03 (15)
16 Annika Svensson Solna OK 51:18 02:52 (11) 04:21 (20) 08:17 (37) 03:19 (26) 03:31 (10) 03:16 (9) 06:19 (14) 02:44 (22) 01:27 (15) 02:15 (18) 05:44 (30) 03:23 (22) 02:45 (15)         01:05 (19)
        02:52 (11) 07:13 (16) 15:30 (24) 18:49 (23) 22:20 (18) 25:36 (15) 31:55 (16) 34:39 (17) 36:06 (16) 38:21 (16) 44:05 (18) 47:28 (18) 50:13 (17)         51:18 (16)
17 Paul Norén OK Södertörn 51:28 03:05 (16) 04:10 (18) 06:04 (23) 03:17 (25) 03:41 (15) 03:38 (17) 07:32 (29) 02:40 (21) 01:40 (24) 02:39 (31) 04:43 (14) 03:27 (23) 03:34 (33)         01:18 (34)
        03:05 (16) 07:15 (17) 13:19 (16) 16:36 (16) 20:17 (16) 23:55 (13) 31:27 (14) 34:07 (15) 35:47 (15) 38:26 (17) 43:09 (15) 46:36 (15) 50:10 (16)         51:28 (17)
18 Clas Wickbom Vittjärvs IK 51:29 03:14 (19) 03:48 (13) 05:19 (11) 02:51 (13) 03:48 (17) 03:19 (11) 06:34 (18) 03:46 (34) 01:20 (8) 02:21 (23) 06:26 (33) 04:17 (32) 03:17 (29)         01:09 (25)
        03:14 (19) 07:02 (15) 12:21 (12) 15:12 (11) 19:00 (10) 22:19 (9) 28:53 (9) 32:39 (12) 33:59 (12) 36:20 (12) 42:46 (14) 47:03 (16) 50:20 (18)         51:29 (18)
19 Camilla Mård Klubblös 52:17 03:54 (22) 05:08 (31) 05:51 (20) 03:16 (24) 03:33 (11) 04:14 (23) 06:55 (21) 02:27 (12) 01:33 (19) 02:02 (10) 05:11 (21) 04:06 (31) 03:01 (22)         01:06 (23)
        03:54 (22) 09:02 (26) 14:53 (22) 18:09 (20) 21:42 (17) 25:56 (17) 32:51 (18) 35:18 (18) 36:51 (18) 38:53 (18) 44:04 (17) 48:10 (19) 51:11 (19)         52:17 (19)
20 Stefan Sundelius Järfälla OK 53:23 03:04 (15) 03:53 (15) 05:44 (17) 03:03 (17) 03:53 (18) 03:09 (6) 07:05 (25) 03:06 (30) 02:42 (36) 02:16 (21) 06:53 (35) 04:19 (34) 02:59 (21)         01:17 (33)
        03:04 (15) 06:57 (14) 12:41 (14) 15:44 (14) 19:37 (14) 22:46 (10) 29:51 (12) 32:57 (13) 35:39 (14) 37:55 (14) 44:48 (20) 49:07 (20) 52:06 (20)         53:23 (20)
21 Claes-Göran Skohg Väsby OK 53:24 03:03 (14) 03:35 (10) 05:43 (16) 03:14 (23) 03:36 (13) 07:57 (32) 06:36 (19) 02:27 (12) 01:36 (22) 02:15 (18) 06:20 (32) 02:56 (10) 03:01 (22)         01:05 (19)
        03:03 (14) 06:38 (11) 12:21 (12) 15:35 (13) 19:11 (11) 27:08 (21) 33:44 (20) 36:11 (20) 37:47 (19) 40:02 (19) 46:22 (21) 49:18 (21) 52:19 (21)         53:24 (21)
22 Sten-Olof Matsson Leksands OK 54:32 03:22 (21) 03:30 (7) 09:05 (38) 03:57 (34) 03:45 (16) 03:38 (17) 06:58 (22) 02:27 (13) 01:43 (25) 02:15 (19) 06:33 (34) 03:32 (25) 02:48 (18)         00:59 (11)
        03:22 (21) 06:52 (13) 15:57 (26) 19:54 (29) 23:39 (24) 27:17 (22) 34:15 (22) 36:42 (22) 38:25 (22) 40:40 (22) 47:13 (23) 50:45 (23) 53:33 (23)         54:32 (22)
23 Lennart Hävrén Tullinge SK 54:42 03:17 (20) 04:44 (25) 06:28 (26) 03:23 (29) 04:43 (27) 05:36 (30) 07:06 (26) 02:46 (24) 01:44 (26) 02:14 (16) 04:48 (16) 03:11 (15) 03:28 (32)         01:14 (30)
        03:17 (20) 08:01 (20) 14:29 (21) 17:52 (19) 22:35 (19) 28:11 (26) 35:17 (25) 38:03 (25) 39:47 (24) 42:01 (24) 46:49 (22) 50:00 (22) 53:28 (22)         54:42 (23)
24 Filip Mård Klubblös 55:30 09:56 (38) 04:49 (27) 04:33 (1) 02:19 (1) 02:44 (1) 06:21 (31) 04:39 (1) 02:23 (9) 04:20 (38) 01:46 (2) 05:00 (20) 03:37 (29) 02:12 (1)         00:51 (2)
        09:56 (38) 14:45 (38) 19:18 (34) 21:37 (34) 24:21 (26) 30:42 (31) 35:21 (26) 37:44 (23) 42:04 (29) 43:50 (27) 48:50 (25) 52:27 (25) 54:39 (24)         55:30 (24)
25 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 56:05 03:54 (22) 04:58 (30) 06:31 (27) 03:22 (28) 06:20 (36) 05:09 (29) 06:31 (16) 02:53 (26) 01:55 (30) 02:14 (16) 04:31 (12) 03:18 (20) 03:13 (26)         01:16 (32)
        03:54 (22) 08:52 (25) 15:23 (23) 18:45 (22) 25:05 (30) 30:14 (29) 36:45 (28) 39:38 (27) 41:33 (27) 43:47 (26) 48:18 (24) 51:36 (24) 54:49 (25)         56:05 (25)
26 Mikael Svartz Centrum OK 56:23 05:35 (31) 06:46 (38) 07:25 (36) 02:41 (7) 04:24 (23) 03:10 (7) 06:49 (20) 03:49 (35) 01:13 (5) 02:00 (9) 05:14 (23) 03:32 (25) 02:40 (10)         01:05 (21)
        05:35 (31) 12:21 (35) 19:46 (36) 22:27 (35) 26:51 (34) 30:01 (28) 36:50 (29) 40:39 (30) 41:52 (28) 43:52 (28) 49:06 (26) 52:38 (26) 55:18 (26)         56:23 (26)
27 Mikael Tarandi IFK Lidingö SOK 56:57 05:29 (30) 06:32 (37) 05:45 (18) 02:49 (11) 04:50 (30) 05:02 (28) 06:33 (17) 02:33 (17) 01:35 (21) 02:34 (29) 05:36 (26) 03:41 (30) 02:47 (16)         01:11 (26)
        05:29 (30) 12:01 (33) 17:46 (32) 20:35 (30) 25:25 (32) 30:27 (30) 37:00 (31) 39:33 (26) 41:08 (25) 43:42 (25) 49:18 (27) 52:59 (27) 55:46 (27)         56:57 (27)
28 Curt Rahlén OK Ravinen 58:32 04:00 (25) 04:27 (22) 07:19 (35) 03:27 (32) 05:34 (34) 03:19 (11) 08:26 (34) 03:11 (31) 01:46 (28) 02:39 (31) 05:38 (27) 04:18 (33) 03:16 (28)         01:12 (27)
        04:00 (25) 08:27 (24) 15:46 (25) 19:13 (27) 24:47 (28) 28:06 (25) 36:32 (27) 39:43 (29) 41:29 (26) 44:08 (29) 49:46 (28) 54:04 (29) 57:20 (29)         58:32 (28)
28 Anders Hallmén Attunda OK 58:32 04:08 (26) 04:11 (19) 06:00 (21) 04:48 (38) 04:06 (22) 03:20 (14) 08:12 (32) 06:19 (38) 01:32 (18) 02:43 (34) 05:16 (24) 03:14 (17) 03:15 (27)         01:28 (36)
        04:08 (26) 08:19 (22) 14:19 (20) 19:07 (26) 23:13 (23) 26:33 (19) 34:45 (23) 41:04 (31) 42:36 (31) 45:19 (31) 50:35 (29) 53:49 (28) 57:04 (28)         58:32 (28)
30 Roger Larsson Snättringe SK 60:35 02:58 (13) 04:25 (21) 06:50 (31) 04:08 (35) 05:28 (32) 03:36 (16) 07:37 (31) 02:48 (25) 01:28 (16) 02:32 (28) 10:12 (37) 03:13 (16) 04:24 (36)         00:56 (7)
        02:58 (13) 07:23 (18) 14:13 (19) 18:21 (21) 23:49 (25) 27:25 (23) 35:02 (24) 37:50 (24) 39:18 (23) 41:50 (23) 52:02 (30) 55:15 (30) 59:39 (30)         60:35 (30)
31 Jan Nettelbjer Järfälla OK 62:18 06:37 (34) 03:56 (16) 05:40 (14) 02:44 (8) 10:52 (38) 05:00 (26) 07:04 (24) 02:31 (16) 01:44 (26) 06:23 (38) 03:40 (3) 02:49 (5) 02:26 (4)         00:52 (3)
        06:37 (34) 10:33 (30) 16:13 (29) 18:57 (24) 29:49 (38) 34:49 (35) 41:53 (33) 44:24 (33) 46:08 (33) 52:31 (36) 56:11 (33) 59:00 (32) 61:26 (31)         62:18 (31)
32 Bo Davidsson Solna OK 63:47 08:52 (36) 04:51 (28) 06:39 (29) 02:48 (9) 05:04 (31) 04:09 (22) 07:02 (23) 04:56 (37) 01:29 (17) 02:28 (27) 04:51 (17) 06:17 (36) 03:08 (24)         01:13 (28)
        08:52 (36) 13:43 (36) 20:22 (38) 23:10 (36) 28:14 (36) 32:23 (32) 39:25 (32) 44:21 (32) 45:50 (32) 48:18 (32) 53:09 (31) 59:26 (33) 62:34 (32)         63:47 (32)
33 Leif Mörkfors Järfälla OK 64:04 04:41 (29) 04:55 (29) 06:42 (30) 03:25 (30) 04:39 (26) 08:54 (36) 08:58 (36) 03:02 (28) 01:34 (20) 03:00 (35) 04:38 (13) 03:16 (18) 05:07 (37)         01:13 (28)
        04:41 (29) 09:36 (28) 16:18 (30) 19:43 (28) 24:22 (27) 33:16 (33) 42:14 (34) 45:16 (34) 46:50 (34) 49:50 (33) 54:28 (32) 57:44 (31) 62:51 (33)         64:04 (33)
34 Lasse Larsson Snättringe SK 64:59 06:54 (35) 04:28 (24) 06:32 (28) 03:08 (19) 03:56 (21) 04:26 (24) 07:33 (30) 02:44 (22) 02:37 (35) 02:25 (25) 12:24 (38) 03:17 (19) 03:21 (30)         01:14 (30)
        06:54 (35) 11:22 (32) 17:54 (33) 21:02 (33) 24:58 (29) 29:24 (27) 36:57 (30) 39:41 (28) 42:18 (30) 44:43 (30) 57:07 (34) 60:24 (34) 63:45 (34)         64:59 (34)
35 Lena Risby OK Ravinen 65:34 09:34 (37) 04:27 (22) 06:16 (24) 03:21 (27) 03:53 (18) 07:57 (32) 08:20 (33) 03:01 (27) 02:15 (33) 02:42 (33) 06:10 (31) 03:22 (21) 03:08 (24)         01:08 (24)
        09:34 (37) 14:01 (37) 20:17 (37) 23:38 (37) 27:31 (35) 35:28 (36) 43:48 (36) 46:49 (35) 49:04 (35) 51:46 (34) 57:56 (36) 61:18 (35) 64:26 (35)         65:34 (35)
36 Arne Johansson OK Ravinen 74:15 04:09 (27) 05:57 (35) 07:06 (33) 03:43 (33) 04:27 (24) 08:28 (35) 09:22 (37) 03:39 (33) 02:17 (34) 02:38 (30) 05:42 (28) 09:53 (37) 05:21 (38)         01:33 (37)
        04:09 (27) 10:06 (29) 17:12 (31) 20:55 (32) 25:22 (31) 33:50 (34) 43:12 (35) 46:51 (36) 49:08 (36) 51:46 (34) 57:28 (35) 67:21 (36) 72:42 (36)         74:15 (36)
37 Reinhold Lennebo Järla Orientering 79:05 03:58 (24) 05:17 (34) 06:55 (32) 04:28 (37) 04:48 (29) 11:11 (38) 13:02 (38) 04:13 (36) 01:49 (29) 03:18 (36) 09:44 (36) 04:48 (35) 04:09 (34)         01:25 (35)
        03:58 (24) 09:15 (27) 16:10 (27) 20:38 (31) 25:26 (33) 36:37 (37) 49:39 (38) 53:52 (38) 55:41 (38) 58:59 (38) 68:43 (38) 73:31 (38) 77:40 (38)         79:05 (37)
38 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 79:08 06:13 (32) 06:04 (36) 07:16 (34) 04:14 (36) 04:29 (25) 09:09 (37) 08:36 (35) 03:24 (32) 01:55 (30) 03:27 (37) 05:42 (28) 12:36 (38) 04:20 (35)         01:43 (38)
        06:13 (32) 12:17 (34) 19:33 (35) 23:47 (38) 28:16 (37) 37:25 (38) 46:01 (37) 49:25 (37) 51:20 (37) 54:47 (37) 60:29 (37) 73:05 (37) 77:25 (37)         79:08 (38)
- Kari Enckell Södertälje-Nykvarn OF 42:40 02:47   03:11   04:57   02:19   03:08   02:36   05:53   02:09   01:11   03:34   04:33   02:33   02:49           01:00  
        02:47   05:58   10:55   13:14   16:22   18:58   24:51   27:00   28:11   31:45   36:18   38:51   41:40           42:40  
- Maria Bratt Tullinge SK 58:22 03:41   04:54   08:23   03:13   03:35   03:33   07:33   03:34   01:44   02:18   05:48   05:09   03:29           01:28  
        03:41   08:35   16:58   20:11   23:46   27:19   34:52   38:26   40:10   42:28   48:16   53:25   56:54           58:22  
- Tommy Eriksson Tullinge SK 58:53 04:22   04:30   07:01   04:43   04:30   05:08   07:55   02:51   01:50   02:27   05:02   03:38   03:36           01:20  
        04:22   08:52   15:53   20:36   25:06   30:14   38:09   41:00   42:50   45:17   50:19   53:57   57:33           58:53  
- Mikael Byström Järfälla OK 67:38 03:17   01:12   07:08   10:29   02:39   06:10   03:24   07:21   14:38   05:18   04:30                   01:32  
        03:17   04:29   11:37   22:06   24:45   30:55   34:19   41:40   56:18   61:36   66:06                   67:38  
- Thomas Hugosson Snättringe SK 76:50 04:52   05:59   07:00   03:17   18:10   03:57   07:52   03:41   01:48   02:17   09:27   04:13   03:02           01:15  
        04:52   10:51   17:51   21:08   39:18   43:15   51:07   54:48   56:36   58:53   68:20   72:33   75:35           76:50  
                                                                       
                                                                       
Plac Bana C - 3,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                       Mål  
1 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 34:24 02:54 (2) 05:16 (12) 07:37 (11) 04:12 (1) 01:26 (11) 01:32 (4) 01:41 (4) 03:42 (1) 01:49 (5) 02:12 (12)                     02:03 (5)
        02:54 (2) 08:10 (4) 15:47 (4) 19:59 (3) 21:25 (3) 22:57 (2) 24:38 (1) 28:20 (1) 30:09 (1) 32:21 (1)                     34:24 (1)
2 Björn Reger Söders-Tyresö 35:32 03:17 (5) 05:07 (10) 06:33 (1) 04:28 (4) 01:17 (4) 02:27 (41) 01:31 (2) 04:56 (12) 01:55 (7) 01:58 (3)                     02:03 (5)
        03:17 (5) 08:24 (5) 14:57 (3) 19:25 (1) 20:42 (1) 23:09 (3) 24:40 (2) 29:36 (2) 31:31 (2) 33:29 (3)                     35:32 (2)
3 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 35:33 03:09 (4) 04:47 (5) 06:54 (3) 04:50 (10) 01:17 (4) 01:34 (7) 03:00 (49) 04:20 (8) 01:50 (6) 01:47 (1)                     02:05 (7)
        03:09 (4) 07:56 (2) 14:50 (2) 19:40 (2) 20:57 (2) 22:31 (1) 25:31 (3) 29:51 (3) 31:41 (3) 33:28 (2)                     35:33 (3)
4 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 38:30 03:44 (9) 05:56 (21) 07:57 (16) 04:57 (13) 01:28 (12) 01:54 (16) 01:59 (13) 04:24 (9) 01:59 (10) 02:07 (7)                     02:05 (7)
        03:44 (9) 09:40 (13) 17:37 (13) 22:34 (12) 24:02 (11) 25:56 (11) 27:55 (8) 32:19 (5) 34:18 (5) 36:25 (5)                     38:30 (4)
5 Anna-Lena Längheim Tullinge SK 38:43 04:02 (21) 05:37 (17) 07:25 (9) 04:52 (11) 01:18 (6) 01:29 (1) 01:56 (12) 04:53 (11) 02:19 (21) 02:23 (15)                     02:29 (24)
        04:02 (21) 09:39 (12) 17:04 (10) 21:56 (9) 23:14 (7) 24:43 (7) 26:39 (5) 31:32 (4) 33:51 (4) 36:14 (4)                     38:43 (5)
6 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 38:45 03:35 (6) 04:56 (7) 07:54 (15) 04:53 (12) 01:22 (8) 01:43 (13) 01:45 (7) 06:43 (34) 01:48 (4) 02:06 (5)                     02:00 (4)
        03:35 (6) 08:31 (6) 16:25 (6) 21:18 (6) 22:40 (4) 24:23 (5) 26:08 (4) 32:51 (6) 34:39 (6) 36:45 (6)                     38:45 (6)
7 Lars Rönnols Täby OK 39:47 03:48 (11) 05:47 (19) 07:17 (6) 04:23 (2) 01:33 (15) 01:50 (14) 02:02 (14) 06:39 (33) 01:44 (3) 02:11 (9)                     02:33 (27)
        03:48 (11) 09:35 (11) 16:52 (8) 21:15 (5) 22:48 (6) 24:38 (6) 26:40 (6) 33:19 (10) 35:03 (7) 37:14 (7)                     39:47 (7)
8 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 39:56 03:54 (13) 05:58 (22) 07:36 (10) 04:59 (15) 01:23 (9) 02:00 (22) 01:51 (10) 05:22 (16) 02:35 (33) 02:11 (9)                     02:07 (11)
        03:54 (13) 09:52 (15) 17:28 (12) 22:27 (10) 23:50 (10) 25:50 (10) 27:41 (7) 33:03 (8) 35:38 (9) 37:49 (8)                     39:56 (8)
9 Ulf Bråsjö Järla Orientering 40:09 03:49 (12) 05:26 (14) 07:41 (12) 06:12 (30) 01:28 (12) 01:55 (18) 02:08 (22) 04:40 (10) 02:29 (29) 02:29 (18)                     01:52 (2)
        03:49 (12) 09:15 (9) 16:56 (9) 23:08 (15) 24:36 (13) 26:31 (13) 28:39 (12) 33:19 (10) 35:48 (11) 38:17 (9)                     40:09 (9)
10 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 40:14 03:38 (7) 06:09 (27) 07:22 (7) 04:40 (6) 01:35 (18) 01:36 (9) 02:58 (46) 06:24 (28) 01:59 (10) 01:58 (3)                     01:55 (3)
        03:38 (7) 09:47 (14) 17:09 (11) 21:49 (8) 23:24 (8) 25:00 (8) 27:58 (10) 34:22 (13) 36:21 (13) 38:19 (10)                     40:14 (10)
11 Tommy Lindberg Haninge SOK 40:35 03:40 (8) 05:08 (11) 07:48 (14) 05:10 (16) 01:55 (34) 01:58 (21) 02:17 (29) 05:12 (14) 02:34 (31) 02:43 (27)                     02:10 (12)
        03:40 (8) 08:48 (7) 16:36 (7) 21:46 (7) 23:41 (9) 25:39 (9) 27:56 (9) 33:08 (9) 35:42 (10) 38:25 (11)                     40:35 (11)
12 Olle Blomgren OK Södertörn 41:14 03:05 (3) 05:02 (8) 09:53 (44) 04:47 (8) 01:33 (15) 01:50 (14) 02:59 (48) 04:58 (13) 02:01 (14) 02:50 (32)                     02:16 (17)
        03:05 (3) 08:07 (3) 18:00 (16) 22:47 (13) 24:20 (12) 26:10 (12) 29:09 (14) 34:07 (12) 36:08 (12) 38:58 (12)                     41:14 (12)
13 Claes Vallin Attunda OK 41:42 04:35 (31) 05:27 (15) 07:45 (13) 04:43 (7) 02:15 (45) 02:12 (34) 01:49 (8) 04:14 (5) 02:23 (24) 04:07 (52)                     02:12 (13)
        04:35 (31) 10:02 (19) 17:47 (15) 22:30 (11) 24:45 (14) 26:57 (14) 28:46 (13) 33:00 (7) 35:23 (8) 39:30 (13)                     41:42 (13)
14 Leo Larsson Stockholms OK 42:17 05:39 (40) 04:43 (4) 09:45 (41) 07:26 (43) 01:13 (2) 01:31 (3) 01:39 (3) 04:19 (7) 02:00 (12) 01:57 (2)                     02:05 (7)
        05:39 (40) 10:22 (24) 20:07 (27) 27:33 (28) 28:46 (28) 30:17 (27) 31:56 (21) 36:15 (15) 38:15 (14) 40:12 (14)                     42:17 (14)
15 Håkan Berglund Lake Snättringe SK 43:10 10:19 (59) 04:38 (3) 07:14 (5) 04:24 (3) 01:16 (3) 01:32 (4) 03:32 (53) 03:49 (2) 01:57 (8) 02:06 (5)                     02:23 (21)
        10:19 (59) 14:57 (49) 22:11 (40) 26:35 (26) 27:51 (23) 29:23 (20) 32:55 (26) 36:44 (18) 38:41 (16) 40:47 (16)                     43:10 (15)
16 Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK 43:36 03:44 (9) 05:36 (16) 08:17 (21) 07:53 (46) 01:21 (7) 03:11 (52) 02:11 (26) 04:10 (4) 02:00 (12) 02:07 (7)                     03:06 (42)
        03:44 (9) 09:20 (10) 17:37 (13) 25:30 (21) 26:51 (20) 30:02 (26) 32:13 (24) 36:23 (17) 38:23 (15) 40:30 (15)                     43:36 (16)
17 Rune Rådeström Snättringe SK 43:56 03:59 (18) 06:13 (28) 08:08 (19) 06:01 (25) 01:43 (25) 02:06 (26) 02:25 (37) 05:23 (17) 02:49 (40) 02:35 (22)                     02:34 (29)
        03:59 (18) 10:12 (22) 18:20 (19) 24:21 (16) 26:04 (15) 28:10 (15) 30:35 (16) 35:58 (14) 38:47 (17) 41:22 (17)                     43:56 (17)
18 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 43:57 06:30 (45) 05:37 (17) 08:24 (23) 04:39 (5) 01:34 (17) 02:02 (23) 02:17 (29) 06:06 (25) 01:57 (8) 02:24 (16)                     02:27 (23)
        06:30 (45) 12:07 (35) 20:31 (32) 25:10 (19) 26:44 (18) 28:46 (19) 31:03 (19) 37:09 (19) 39:06 (19) 41:30 (18)                     43:57 (18)
19 Bengt Bivrin Snättringe SK 44:21 05:28 (39) 04:51 (6) 09:05 (35) 05:13 (17) 02:09 (43) 01:40 (11) 01:44 (6) 07:45 (47) 01:38 (1) 02:11 (9)                     02:37 (30)
        05:28 (39) 10:19 (23) 19:24 (21) 24:37 (17) 26:46 (19) 28:26 (16) 30:10 (15) 37:55 (21) 39:33 (20) 41:44 (19)                     44:21 (19)
20 Per Holgersson Snättringe SK 44:50 04:03 (24) 05:03 (9) 07:08 (4) 04:48 (9) 01:43 (25) 01:34 (7) 03:58 (57) 08:02 (50) 02:45 (38) 03:26 (45)                     02:20 (19)
        04:03 (24) 09:06 (8) 16:14 (5) 21:02 (4) 22:45 (5) 24:19 (4) 28:17 (11) 36:19 (16) 39:04 (18) 42:30 (20)                     44:50 (20)
21 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 46:25 04:26 (28) 07:24 (43) 08:18 (22) 07:36 (44) 01:38 (21) 01:40 (10) 01:54 (11) 06:29 (30) 02:10 (17) 02:36 (24)                     02:14 (14)
        04:26 (28) 11:50 (34) 20:08 (28) 27:44 (31) 29:22 (30) 31:02 (28) 32:56 (27) 39:25 (24) 41:35 (23) 44:11 (23)                     46:25 (21)
22 Bengt Nilsson Solna OK 46:29 03:54 (13) 08:31 (53) 08:24 (23) 05:23 (19) 01:36 (19) 01:55 (18) 02:34 (40) 05:56 (22) 02:36 (35) 02:24 (16)                     03:16 (45)
        03:54 (13) 12:25 (36) 20:49 (35) 26:12 (24) 27:48 (22) 29:43 (22) 32:17 (25) 38:13 (23) 40:49 (22) 43:13 (22)                     46:29 (22)
23 Kenneth Larsson OK Södertörn 46:33 03:59 (18) 05:58 (22) 10:34 (47) 05:41 (23) 01:41 (23) 02:03 (24) 02:09 (25) 05:51 (20) 02:35 (33) 02:35 (22)                     03:27 (50)
        03:59 (18) 09:57 (16) 20:31 (32) 26:12 (24) 27:53 (24) 29:56 (25) 32:05 (22) 37:56 (22) 40:31 (21) 43:06 (21)                     46:33 (23)
24 Ing-Marie Back Eksjö SOK 47:47 04:41 (32) 05:23 (13) 08:01 (18) 07:06 (40) 03:11 (56) 01:33 (6) 02:16 (28) 07:17 (44) 02:19 (21) 03:02 (38)                     02:58 (38)
        04:41 (32) 10:04 (20) 18:05 (17) 25:11 (20) 28:22 (27) 29:55 (23) 32:11 (23) 39:28 (25) 41:47 (24) 44:49 (24)                     47:47 (24)
25 Lars Olov Eriksson Snättringe SK 48:02 04:02 (21) 06:37 (32) 08:57 (34) 06:03 (26) 02:25 (49) 03:55 (57) 02:08 (22) 05:46 (19) 02:34 (31) 02:32 (20)                     03:03 (40)
        04:02 (21) 10:39 (27) 19:36 (24) 25:39 (23) 28:04 (26) 31:59 (30) 34:07 (30) 39:53 (26) 42:27 (25) 44:59 (25)                     48:02 (25)
26 Bengt Eriksson Väsby OK 48:04 05:26 (37) 07:57 (45) 08:34 (27) 06:42 (36) 01:36 (19) 02:08 (29) 02:07 (21) 05:57 (23) 02:09 (15) 02:39 (25)                     02:49 (33)
        05:26 (37) 13:23 (41) 21:57 (37) 28:39 (37) 30:15 (33) 32:23 (33) 34:30 (32) 40:27 (27) 42:36 (26) 45:15 (26)                     48:04 (26)
27 Lars Englund Järla Orientering 48:08 05:47 (41) 08:02 (47) 08:31 (25) 05:21 (18) 01:44 (27) 02:04 (25) 02:02 (14) 07:05 (41) 02:33 (30) 02:44 (28)                     02:15 (15)
        05:47 (41) 13:49 (44) 22:20 (41) 27:41 (30) 29:25 (31) 31:29 (29) 33:31 (28) 40:36 (28) 43:09 (27) 45:53 (27)                     48:08 (27)
28 Kenneth Pettersson Järfälla OK 48:42 04:13 (26) 07:03 (38) 08:52 (32) 05:30 (22) 01:41 (23) 02:36 (45) 04:00 (58) 07:07 (43) 02:17 (19) 02:50 (32)                     02:33 (27)
        04:13 (26) 11:16 (31) 20:08 (28) 25:38 (22) 27:19 (21) 29:55 (23) 33:55 (29) 41:02 (29) 43:19 (28) 46:09 (28)                     48:42 (28)
29 Örjan Nordberg Trosabygdens OK 49:29 02:48 (1) 03:55 (1) 06:33 (1) 14:51 (61) 01:11 (1) 03:22 (55) 01:28 (1) 09:34 (54) 01:43 (2) 02:22 (14)                     01:42 (1)
        02:48 (1) 06:43 (1) 13:16 (1) 28:07 (34) 29:18 (29) 32:40 (34) 34:08 (31) 43:42 (36) 45:25 (34) 47:47 (32)                     49:29 (29)
30 Göran Andersson Enebybergs IF 49:33 03:55 (16) 06:05 (26) 10:48 (50) 08:31 (53) 01:49 (31) 01:40 (10) 02:04 (16) 07:22 (45) 02:18 (20) 02:46 (30)                     02:15 (15)
        03:55 (16) 10:00 (17) 20:48 (34) 29:19 (39) 31:08 (37) 32:48 (35) 34:52 (34) 42:14 (32) 44:32 (31) 47:18 (29)                     49:33 (30)
31 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 49:36 03:57 (17) 07:17 (41) 07:23 (8) 08:01 (49) 01:25 (10) 01:29 (1) 01:43 (5) 10:23 (55) 02:28 (27) 03:12 (41)                     02:18 (18)
        03:57 (17) 11:14 (30) 18:37 (20) 26:38 (27) 28:03 (25) 29:32 (21) 31:15 (20) 41:38 (30) 44:06 (29) 47:18 (29)                     49:36 (31)
32 My Rönnols Täby OK 50:09 04:16 (27) 05:52 (20) 07:57 (16) 04:58 (14) 03:31 (58) 01:54 (16) 02:08 (23) 12:03 (58) 02:27 (26) 02:41 (26)                     02:22 (20)
        04:16 (27) 10:08 (21) 18:05 (17) 23:03 (14) 26:34 (16) 28:28 (17) 30:36 (17) 42:39 (34) 45:06 (32) 47:47 (32)                     50:09 (32)
33 Eva Svanberg Järfälla OK 50:33 04:12 (25) 06:29 (30) 08:43 (29) 05:29 (21) 01:44 (27) 02:06 (26) 02:06 (19) 06:37 (32) 08:02 (59) 02:33 (21)                     02:32 (26)
        04:12 (25) 10:41 (28) 19:24 (21) 24:53 (18) 26:37 (17) 28:43 (18) 30:49 (18) 37:26 (20) 45:28 (35) 48:01 (34)                     50:33 (33)
34 Helena Korhonen Haninge SOK 50:47 03:54 (14) 06:41 (34) 09:21 (37) 10:24 (55) 01:54 (33) 02:13 (35) 02:20 (32) 05:33 (18) 02:09 (15) 02:58 (36)                     03:20 (47)
        03:54 (14) 10:35 (26) 19:56 (26) 30:20 (40) 32:14 (41) 34:27 (38) 36:47 (39) 42:20 (33) 44:29 (30) 47:27 (31)                     50:47 (34)
35 Bo Hedlund IFK Enskede 52:37 05:20 (36) 08:04 (48) 08:41 (28) 05:28 (20) 03:11 (56) 03:43 (56) 02:05 (18) 06:27 (29) 03:10 (46) 03:59 (49)                     02:29 (24)
        05:20 (36) 13:24 (42) 22:05 (38) 27:33 (28) 30:44 (35) 34:27 (38) 36:32 (38) 42:59 (35) 46:09 (36) 50:08 (35)                     52:37 (35)
36 Leif Lundquist Enebybergs IF 55:49 10:27 (60) 06:01 (25) 08:46 (31) 06:37 (34) 02:58 (54) 02:07 (28) 02:04 (16) 06:22 (27) 02:57 (43) 02:29 (18)                     05:01 (61)
        10:27 (60) 16:28 (54) 25:14 (49) 31:51 (45) 34:49 (47) 36:56 (44) 39:00 (40) 45:22 (38) 48:19 (37) 50:48 (36)                     55:49 (36)
37 Lars Boudrie Väsby OK 55:50 07:10 (51) 08:54 (55) 10:20 (46) 06:11 (28) 01:50 (32) 02:08 (29) 03:32 (53) 07:02 (40) 02:24 (25) 02:57 (35)                     03:22 (49)
        07:10 (51) 16:04 (53) 26:24 (51) 32:35 (50) 34:25 (46) 36:33 (42) 40:05 (44) 47:07 (41) 49:31 (38) 52:28 (37)                     55:50 (37)
38 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 57:12 06:43 (48) 06:44 (35) 08:43 (29) 05:56 (24) 01:44 (27) 02:28 (42) 02:24 (33) 11:42 (57) 03:44 (48) 04:26 (55)                     02:38 (31)
        06:43 (48) 13:27 (43) 22:10 (39) 28:06 (32) 29:50 (32) 32:18 (31) 34:42 (33) 46:24 (39) 50:08 (40) 54:34 (40)                     57:12 (38)
39 Aila Halttunen Haninge SOK 57:28 04:02 (21) 06:20 (29) 09:20 (36) 08:24 (52) 02:19 (48) 01:57 (20) 03:20 (51) 06:31 (31) 02:56 (42) 09:02 (61)                     03:17 (46)
        04:02 (21) 10:22 (24) 19:42 (25) 28:06 (32) 30:25 (34) 32:22 (32) 35:42 (36) 42:13 (31) 45:09 (33) 54:11 (39)                     57:28 (39)
40 Monika Högberg OK Södertörn 57:53 05:48 (42) 08:16 (52) 10:52 (51) 07:09 (42) 02:06 (42) 02:34 (43) 02:43 (42) 07:00 (37) 03:27 (47) 03:59 (49)                     03:59 (54)
        05:48 (42) 14:04 (45) 24:56 (48) 32:05 (47) 34:11 (44) 36:45 (43) 39:28 (42) 46:28 (40) 49:55 (39) 53:54 (38)                     57:53 (40)
41 Kjell Lindblom Järfälla OK 58:16 06:04 (44) 08:01 (46) 11:55 (55) 08:43 (54) 01:58 (35) 02:36 (45) 02:50 (43) 06:53 (35) 02:47 (39) 02:52 (34)                     03:37 (51)
        06:04 (44) 14:05 (46) 26:00 (50) 34:43 (53) 36:41 (52) 39:17 (50) 42:07 (48) 49:00 (45) 51:47 (43) 54:39 (41)                     58:16 (41)
42 Per-Erik Jansson Sundbybergs IK 59:04 05:04 (34) 08:10 (50) 08:31 (25) 06:55 (37) 02:40 (53) 04:09 (58) 03:57 (56) 05:53 (21) 06:21 (56) 04:39 (57)                     02:45 (32)
        05:04 (34) 13:14 (39) 21:45 (36) 28:40 (38) 31:20 (38) 35:29 (41) 39:26 (41) 45:19 (37) 51:40 (42) 56:19 (44)                     59:04 (42)
43 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 60:00 04:51 (33) 08:31 (53) 10:40 (48) 06:33 (32) 02:00 (39) 02:09 (32) 07:12 (60) 08:16 (52) 02:41 (36) 03:17 (42)                     03:50 (53)
        04:51 (33) 13:22 (40) 24:02 (42) 30:35 (43) 32:35 (42) 34:44 (40) 41:56 (47) 50:12 (47) 52:53 (45) 56:10 (43)                     60:00 (43)
44 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 60:22 06:42 (47) 09:04 (57) 10:46 (49) 06:38 (35) 01:58 (35) 02:15 (36) 02:40 (41) 08:15 (51) 04:05 (50) 03:43 (48)                     04:16 (59)
        06:42 (47) 15:46 (52) 26:32 (52) 33:10 (51) 35:08 (49) 37:23 (45) 40:03 (43) 48:18 (44) 52:23 (44) 56:06 (42)                     60:22 (44)
45 Rolf E. Nilsson Tullinge SK 60:35 06:56 (49) 10:37 (61) 10:57 (52) 07:07 (41) 02:13 (44) 02:54 (50) 02:26 (38) 06:01 (24) 03:58 (49) 04:32 (56)                     02:54 (36)
        06:56 (49) 17:33 (57) 28:30 (55) 35:37 (55) 37:50 (53) 40:44 (51) 43:10 (50) 49:11 (46) 53:09 (46) 57:41 (46)                     60:35 (45)
46 Kurt Andersson Enebybergs IF 60:50 04:34 (30) 07:13 (40) 12:34 (58) 08:04 (50) 03:07 (55) 02:26 (40) 02:24 (34) 07:34 (46) 02:59 (44) 06:44 (60)                     03:11 (44)
        04:34 (30) 11:47 (33) 24:21 (46) 32:25 (48) 35:32 (51) 37:58 (47) 40:22 (45) 47:56 (43) 50:55 (41) 57:39 (45)                     60:50 (46)
47 Stefan Pettersson Klubblös 61:27 04:31 (29) 06:45 (37) 08:52 (32) 08:23 (51) 06:55 (61) 02:52 (49) 04:08 (59) 05:15 (15) 05:46 (55) 05:10 (58)                     02:50 (34)
        04:31 (29) 11:16 (31) 20:08 (28) 28:31 (36) 35:26 (50) 38:18 (48) 42:26 (49) 47:41 (42) 53:27 (47) 58:37 (49)                     61:27 (47)
48 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 61:43 04:01 (20) 06:44 (35) 09:31 (39) 07:59 (48) 02:29 (50) 02:20 (38) 02:26 (38) 15:57 (60) 02:50 (41) 03:26 (45)                     04:00 (56)
        04:01 (20) 10:45 (29) 20:16 (31) 28:15 (35) 30:44 (35) 33:04 (36) 35:30 (35) 51:27 (51) 54:17 (49) 57:43 (47)                     61:43 (48)
49 Göran Larbo Attunda OK 61:45 07:43 (54) 06:38 (33) 09:50 (43) 06:59 (39) 01:58 (35) 09:10 (60) 02:24 (34) 08:25 (53) 02:12 (18) 03:22 (43)                     03:04 (41)
        07:43 (54) 14:21 (47) 24:11 (44) 31:10 (44) 33:08 (43) 42:18 (54) 44:42 (55) 53:07 (54) 55:19 (50) 58:41 (50)                     61:45 (49)
50 Jan Nellerup Nynäshamns OK 62:01 06:33 (46) 06:34 (31) 14:09 (59) 06:07 (27) 06:39 (60) 02:21 (39) 02:06 (19) 06:15 (26) 03:07 (45) 04:07 (52)                     04:03 (57)
        06:33 (46) 13:07 (38) 27:16 (53) 33:23 (52) 40:02 (56) 42:23 (55) 44:29 (52) 50:44 (49) 53:51 (48) 57:58 (48)                     62:01 (50)
51 Christina Nordström Bodens Bandyklubb OS 63:24 07:12 (52) 09:56 (59) 11:29 (53) 06:56 (38) 02:34 (51) 03:11 (52) 03:20 (51) 07:01 (38) 04:47 (53) 04:03 (51)                     02:55 (37)
        07:12 (52) 17:08 (55) 28:37 (56) 35:33 (54) 38:07 (54) 41:18 (52) 44:38 (54) 51:39 (52) 56:26 (51) 60:29 (51)                     63:24 (51)
52 Reijo Korhonen Hellas Orientering 63:36 07:04 (50) 07:31 (44) 09:36 (40) 06:18 (31) 01:40 (22) 02:10 (33) 02:11 (26) 13:58 (59) 06:43 (57) 03:23 (44)                     03:02 (39)
        07:04 (50) 14:35 (48) 24:11 (44) 30:29 (41) 32:09 (40) 34:19 (37) 36:30 (37) 50:28 (48) 57:11 (53) 60:34 (52)                     63:36 (52)
53 Leif Wallenbro Väsby OK 65:18 07:52 (55) 07:10 (39) 16:21 (60) 06:35 (33) 01:47 (30) 02:08 (29) 02:19 (31) 06:59 (36) 07:01 (58) 03:07 (39)                     03:59 (54)
        07:52 (55) 15:02 (51) 31:23 (58) 37:58 (56) 39:45 (55) 41:53 (53) 44:12 (51) 51:11 (50) 58:12 (54) 61:19 (54)                     65:18 (53)
54 Georg Larsson OK Södertörn 65:57 05:12 (35) 07:22 (42) 11:29 (53) 07:56 (47) 02:16 (46) 03:09 (51) 07:12 (60) 07:58 (49) 04:23 (52) 04:08 (54)                     04:52 (60)
        05:12 (35) 12:34 (37) 24:03 (43) 31:59 (46) 34:15 (45) 37:24 (46) 44:36 (53) 52:34 (53) 56:57 (52) 61:05 (53)                     65:57 (54)
55 Bo Winander Järfälla OK 67:20 05:56 (43) 09:03 (56) 09:49 (42) 07:39 (45) 02:37 (52) 03:21 (54) 02:58 (46) 16:51 (61) 02:41 (36) 02:48 (31)                     03:37 (51)
        05:56 (43) 14:59 (50) 24:48 (47) 32:27 (49) 35:04 (48) 38:25 (49) 41:23 (46) 58:14 (57) 60:55 (55) 63:43 (55)                     67:20 (55)
56 Magnus Areskoug Enebybergs IF 67:39 09:13 (56) 08:09 (49) 22:06 (61) 06:11 (28) 01:59 (38) 02:15 (36) 02:54 (45) 07:05 (41) 02:20 (23) 03:01 (37)                     02:26 (22)
        09:13 (56) 17:22 (56) 39:28 (61) 45:39 (60) 47:38 (60) 49:53 (60) 52:47 (60) 59:52 (60) 62:12 (56) 65:13 (56)                     67:39 (56)
57 Tomas Pettersson Sundsvalls OK 68:38 07:18 (53) 10:29 (60) 09:54 (45) 12:15 (60) 02:01 (40) 02:34 (43) 02:24 (33) 07:01 (38) 09:05 (60) 02:45 (29)                     02:52 (35)
        07:18 (53) 17:47 (58) 27:41 (54) 39:56 (57) 41:57 (57) 44:31 (56) 46:55 (56) 53:56 (55) 63:01 (57) 65:46 (57)                     68:38 (57)
58 Margareta Hallmén Attunda OK 70:19 10:00 (57) 08:10 (50) 12:04 (56) 10:51 (57) 02:02 (41) 02:39 (47) 02:52 (44) 10:38 (56) 04:05 (50) 03:37 (47)                     03:21 (48)
        10:00 (57) 18:10 (59) 30:14 (57) 41:05 (58) 43:07 (58) 45:46 (57) 48:38 (57) 59:16 (58) 63:21 (58) 66:58 (58)                     70:19 (58)
59 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 70:44 05:27 (38) 04:34 (2) 09:23 (38) 11:09 (58) 01:31 (14) 14:42 (61) 03:44 (55) 04:16 (6) 10:40 (61) 02:12 (12)                     03:06 (42)
        05:27 (38) 10:01 (18) 19:24 (21) 30:33 (42) 32:04 (39) 46:46 (58) 50:30 (58) 54:46 (56) 65:26 (60) 67:38 (59)                     70:44 (59)
60 Kalle Karlin Centrum OK 73:36 23:29 (61) 05:58 (22) 08:11 (20) 10:39 (56) 05:38 (59) 06:17 (59) 01:50 (9) 03:49 (2) 02:28 (27) 03:11 (40)                     02:06 (10)
        23:29 (61) 29:27 (61) 37:38 (60) 48:17 (61) 53:55 (61) 60:12 (61) 62:02 (61) 65:51 (61) 68:19 (61) 71:30 (61)                     73:36 (60)
61 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 75:20 10:04 (58) 09:19 (58) 12:21 (57) 11:41 (59) 02:16 (46) 02:45 (48) 03:15 (50) 07:53 (48) 05:38 (54) 05:53 (59)                     04:15 (58)
        10:04 (58) 19:23 (60) 31:44 (59) 43:25 (59) 45:41 (59) 48:26 (59) 51:41 (59) 59:34 (59) 65:12 (59) 71:05 (60)                     75:20 (61)
- Tommy Holmér Väsby OK                                                                  
                                                                       
- Sven Setterqvist OK Södertörn 56:22 04:51   02:51   07:41   10:19   06:14   01:37   02:26   02:19   08:04   02:31   04:36                   02:53  
        04:51   07:42   15:23   25:42   31:56   33:33   35:59   38:18   46:22   48:53   53:29                   56:22  
- Willy Ljungdell Enebybergs IF 63:55 07:23   06:27   12:11   15:01       01:40   02:06   02:02   11:42   02:58                       02:25  
        07:23   13:50   26:01   41:02   41:02   42:42   44:48   46:50   58:32   61:30                       63:55  
- Lars Brosell Haninge SOK 82:06 22:07   13:55   06:25   02:01   02:36   04:05   10:31   03:03   14:01                           03:22  
        22:07   36:02   42:27   44:28   47:04   51:09   61:40   64:43   78:44                           82:06  
                                                                       
                                                                       
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                       Mål  
1 Sven Hedman Attunda OK 27:24 01:33 (5) 03:59 (1) 04:36 (1) 02:11 (4) 01:18 (1) 01:50 (3) 02:36 (6) 01:56 (1) 02:36 (2) 03:37 (5)                     01:12 (6)
        01:33 (5) 05:32 (1) 10:08 (1) 12:19 (1) 13:37 (1) 15:27 (1) 18:03 (1) 19:59 (1) 22:35 (1) 26:12 (1)                     27:24 (1)
2 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 29:53 01:27 (3) 04:25 (3) 05:47 (12) 01:48 (1) 02:00 (27) 02:10 (10) 02:28 (2) 02:11 (8) 02:41 (6) 03:48 (10)                     01:08 (4)
        01:27 (3) 05:52 (3) 11:39 (5) 13:27 (2) 15:27 (2) 17:37 (2) 20:05 (2) 22:16 (2) 24:57 (2) 28:45 (2)                     29:53 (2)
3 Clas-Göran Herrgård Gustavsberg 31:34 01:34 (6) 05:14 (11) 06:05 (19) 02:30 (9) 01:48 (12) 02:00 (6) 02:31 (3) 02:17 (13) 02:55 (9) 03:28 (3)                     01:12 (6)
        01:34 (6) 06:48 (7) 12:53 (11) 15:23 (9) 17:11 (10) 19:11 (5) 21:42 (4) 23:59 (5) 26:54 (4) 30:22 (3)                     31:34 (3)
4 Sören Andersson Loch Ness 31:45 01:39 (8) 04:32 (5) 07:01 (33) 02:44 (18) 01:31 (3) 01:47 (1) 02:47 (10) 02:07 (5) 02:39 (5) 03:42 (6)                     01:16 (9)
        01:39 (8) 06:11 (6) 13:12 (12) 15:56 (11) 17:27 (11) 19:14 (6) 22:01 (6) 24:08 (6) 26:47 (3) 30:29 (4)                     31:45 (4)
5 Jan Lindgren OK Södertörn 32:15 02:00 (24) 05:13 (9) 05:35 (9) 02:04 (2) 01:40 (9) 01:48 (2) 02:55 (12) 02:31 (19) 03:17 (23) 03:51 (12)                     01:21 (16)
        02:00 (24) 07:13 (13) 12:48 (9) 14:52 (5) 16:32 (5) 18:20 (3) 21:15 (3) 23:46 (3) 27:03 (5) 30:54 (5)                     32:15 (5)
6 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 32:38 01:43 (12) 05:11 (7) 05:28 (7) 02:52 (25) 01:46 (11) 01:57 (5) 02:49 (11) 02:12 (10) 03:12 (20) 04:08 (16)                     01:20 (15)
        01:43 (12) 06:54 (9) 12:22 (7) 15:14 (7) 17:00 (7) 18:57 (4) 21:46 (5) 23:58 (4) 27:10 (6) 31:18 (6)                     32:38 (6)
7 Göran Frisk Attunda OK 32:47 01:29 (4) 04:38 (6) 05:10 (4) 02:47 (20) 01:39 (8) 04:29 (54) 02:38 (7) 03:01 (41) 02:44 (7) 03:16 (2)                     00:56 (1)
        01:29 (4) 06:07 (5) 11:17 (4) 14:04 (4) 15:43 (4) 20:12 (10) 22:50 (10) 25:51 (10) 28:35 (10) 31:51 (8)                     32:47 (7)
8 Gudrun Elvhage Klubblös 32:49 01:47 (17) 05:25 (13) 05:40 (10) 02:26 (6) 01:50 (14) 02:42 (30) 02:39 (8) 02:14 (11) 03:02 (12) 03:45 (8)                     01:19 (12)
        01:47 (17) 07:12 (12) 12:52 (10) 15:18 (8) 17:08 (9) 19:50 (9) 22:29 (8) 24:43 (8) 27:45 (8) 31:30 (7)                     32:49 (8)
9 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 33:24 02:28 (47) 05:30 (14) 05:51 (13) 02:27 (7) 01:38 (7) 01:53 (4) 02:56 (14) 01:59 (3) 02:55 (9) 04:24 (21)                     01:23 (18)
        02:28 (47) 07:58 (21) 13:49 (14) 16:16 (14) 17:54 (13) 19:47 (8) 22:43 (9) 24:42 (7) 27:37 (7) 32:01 (9)                     33:24 (9)
10 Kjell Holmberg OK Södertörn 34:29 01:45 (14) 05:19 (12) 05:28 (7) 02:30 (9) 01:51 (15) 02:31 (21) 02:57 (15) 03:01 (41) 03:12 (20) 04:28 (23)                     01:27 (23)
        01:45 (14) 07:04 (11) 12:32 (8) 15:02 (6) 16:53 (6) 19:24 (7) 22:21 (7) 25:22 (9) 28:34 (9) 33:02 (10)                     34:29 (10)
11 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 34:31 01:23 (2) 04:30 (4) 05:19 (5) 02:39 (14) 01:36 (6) 05:54 (65) 02:33 (4) 01:57 (2) 03:46 (36) 03:43 (7)                     01:11 (5)
        01:23 (2) 05:53 (4) 11:12 (3) 13:51 (3) 15:27 (2) 21:21 (14) 23:54 (12) 25:51 (10) 29:37 (12) 33:20 (11)                     34:31 (11)
12 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 35:53 02:01 (26) 05:45 (18) 06:06 (20) 02:06 (3) 02:15 (43) 02:38 (28) 02:59 (16) 02:36 (24) 03:00 (11) 04:54 (39)                     01:33 (31)
        02:01 (26) 07:46 (19) 13:52 (15) 15:58 (12) 18:13 (14) 20:51 (11) 23:50 (11) 26:26 (12) 29:26 (11) 34:20 (12)                     35:53 (12)
13 Kerstin Eriksson Snättringe SK 36:35 01:54 (22) 06:16 (29) 06:29 (23) 02:25 (5) 01:43 (10) 02:57 (35) 03:08 (21) 02:55 (37) 03:19 (24) 04:03 (14)                     01:26 (21)
        01:54 (22) 08:10 (26) 14:39 (21) 17:04 (16) 18:47 (16) 21:44 (17) 24:52 (15) 27:47 (15) 31:06 (14) 35:09 (13)                     36:35 (13)
14 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 36:54 02:02 (28) 05:35 (16) 07:22 (37) 02:29 (8) 01:52 (17) 02:09 (9) 03:15 (25) 02:17 (13) 03:36 (31) 04:41 (30)                     01:36 (34)
        02:02 (28) 07:37 (16) 14:59 (22) 17:28 (18) 19:20 (18) 21:29 (15) 24:44 (14) 27:01 (13) 30:37 (13) 35:18 (14)                     36:54 (14)
15 Agneta Holgersson Snättringe SK 37:10 01:40 (9) 06:01 (24) 06:45 (30) 03:26 (41) 01:59 (25) 02:59 (36) 02:33 (4) 03:19 (48) 03:11 (17) 03:58 (13)                     01:19 (12)
        01:40 (9) 07:41 (17) 14:26 (19) 17:52 (19) 19:51 (19) 22:50 (19) 25:23 (17) 28:42 (17) 31:53 (18) 35:51 (16)                     37:10 (15)
15 Christer Hedin IFK Enskede 37:10 01:46 (16) 05:42 (17) 05:57 (16) 02:37 (12) 01:48 (12) 03:07 (38) 03:11 (23) 04:45 (66) 02:38 (4) 04:15 (20)                     01:24 (19)
        01:46 (16) 07:28 (15) 13:25 (13) 16:02 (13) 17:50 (12) 20:57 (12) 24:08 (13) 28:53 (18) 31:31 (15) 35:46 (15)                     37:10 (15)
17 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 38:04 02:06 (34) 05:50 (20) 05:56 (15) 02:57 (27) 01:56 (22) 04:04 (50) 03:03 (18) 02:31 (19) 03:21 (25) 05:01 (44)                     01:19 (12)
        02:06 (34) 07:56 (20) 13:52 (15) 16:49 (15) 18:45 (15) 22:49 (18) 25:52 (18) 28:23 (16) 31:44 (17) 36:45 (19)                     38:04 (17)
18 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 38:13 02:15 (41) 05:47 (19) 09:45 (54) 02:31 (11) 01:52 (17) 02:08 (8) 02:55 (12) 02:09 (7) 03:07 (14) 04:13 (18)                     01:31 (26)
        02:15 (41) 08:02 (22) 17:47 (42) 20:18 (37) 22:10 (35) 24:18 (28) 27:13 (22) 29:22 (19) 32:29 (19) 36:42 (18)                     38:13 (18)
19 Lars Cedérus Snättringe SK 38:19 02:04 (31) 05:59 (22) 06:15 (22) 02:53 (26) 01:55 (20) 02:23 (15) 03:38 (42) 02:37 (25) 03:47 (37) 04:57 (40)                     01:51 (51)
        02:04 (31) 08:03 (23) 14:18 (17) 17:11 (17) 19:06 (17) 21:29 (15) 25:07 (16) 27:44 (14) 31:31 (15) 36:28 (17)                     38:19 (19)
20 Helena Bachman Täby OK 38:30 02:53 (64) 06:02 (26) 06:52 (32) 03:40 (47) 02:08 (38) 02:05 (7) 03:15 (25) 02:34 (22) 03:36 (31) 04:07 (15)                     01:18 (10)
        02:53 (64) 08:55 (36) 15:47 (28) 19:27 (30) 21:35 (29) 23:40 (23) 26:55 (21) 29:29 (20) 33:05 (21) 37:12 (20)                     38:30 (20)
21 Eva Andersson OK Södertörn 39:09 01:44 (13) 06:00 (23) 09:21 (53) 02:47 (20) 02:05 (33) 02:20 (14) 03:06 (19) 03:12 (45) 02:49 (8) 04:13 (18)                     01:32 (29)
        01:44 (13) 07:44 (18) 17:05 (39) 19:52 (35) 21:57 (33) 24:17 (27) 27:23 (24) 30:35 (27) 33:24 (22) 37:37 (22)                     39:09 (21)
22 Hans Gustavsson Nyköpings OK 39:20 02:28 (47) 06:34 (35) 06:13 (21) 03:42 (48) 02:01 (29) 03:18 (41) 03:12 (24) 02:24 (18) 03:11 (17) 04:33 (26)                     01:44 (42)
        02:28 (47) 09:02 (37) 15:15 (24) 18:57 (27) 20:58 (25) 24:16 (26) 27:28 (25) 29:52 (21) 33:03 (20) 37:36 (21)                     39:20 (22)
23 Conny Nilsson Nyköpings OK 39:52 01:52 (21) 08:09 (53) 05:53 (14) 04:45 (61) 02:05 (33) 02:24 (17) 03:07 (20) 02:23 (17) 03:09 (16) 04:28 (23)                     01:37 (35)
        01:52 (21) 10:01 (46) 15:54 (30) 20:39 (39) 22:44 (36) 25:08 (33) 28:15 (31) 30:38 (28) 33:47 (23) 38:15 (23)                     39:52 (23)
24 Olle Arman Nyköpings OK 40:04 02:00 (24) 08:10 (54) 06:34 (25) 03:06 (33) 02:11 (39) 02:32 (23) 03:21 (31) 02:35 (23) 03:30 (29) 04:35 (27)                     01:30 (24)
        02:00 (24) 10:10 (49) 16:44 (36) 19:50 (34) 22:01 (34) 24:33 (30) 27:54 (28) 30:29 (26) 33:59 (24) 38:34 (24)                     40:04 (24)
25 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 40:35 02:54 (65) 08:01 (52) 05:59 (17) 02:58 (29) 01:54 (19) 02:23 (15) 03:37 (41) 02:41 (27) 03:50 (38) 04:45 (32)                     01:33 (31)
        02:54 (65) 10:55 (56) 16:54 (38) 19:52 (35) 21:46 (30) 24:09 (25) 27:46 (27) 30:27 (25) 34:17 (25) 39:02 (25)                     40:35 (25)
26 Anna Blomgren Tullinge SK 40:41 01:35 (7) 08:43 (59) 08:35 (48) 02:51 (22) 02:03 (30) 02:25 (18) 03:26 (36) 02:11 (8) 03:21 (26) 04:09 (17)                     01:22 (17)
        01:35 (7) 10:18 (50) 18:53 (49) 21:44 (44) 23:47 (41) 26:12 (36) 29:38 (35) 31:49 (31) 35:10 (28) 39:19 (27)                     40:41 (26)
27 Ulla Gummeson Väsby OK 40:58 03:38 (70) 06:18 (31) 08:48 (51) 02:45 (19) 01:56 (22) 02:12 (11) 03:15 (26) 02:32 (21) 03:13 (22) 04:37 (28)                     01:44 (42)
        03:38 (70) 09:56 (45) 18:44 (48) 21:29 (43) 23:25 (38) 25:37 (34) 28:52 (32) 31:24 (30) 34:37 (26) 39:14 (26)                     40:58 (27)
28 Stig Thorsson Södertälje-Nykvarn OF 41:32 01:21 (1) 04:24 (2) 04:38 (2) 05:20 (64) 01:21 (2) 04:14 (52) 11:24 (72) 02:08 (6) 02:24 (1) 03:13 (1)                     01:05 (3)
        01:21 (1) 05:45 (2) 10:23 (2) 15:43 (10) 17:04 (8) 21:18 (13) 32:42 (40) 34:50 (38) 37:14 (36) 40:27 (30)                     41:32 (28)
29 John Östlund Sundbybergs IK 41:37 02:13 (39) 06:07 (27) 06:00 (18) 03:38 (46) 03:05 (59) 02:44 (31) 03:32 (39) 02:39 (26) 05:01 (60) 04:57 (40)                     01:41 (36)
        02:13 (39) 08:20 (30) 14:20 (18) 17:58 (20) 21:03 (26) 23:47 (24) 27:19 (23) 29:58 (22) 34:59 (27) 39:56 (28)                     41:37 (29)
30 Jan-Erik Jonsson After Blue OK 42:03 01:45 (14) 06:31 (33) 06:43 (29) 03:07 (34) 03:01 (58) 02:30 (20) 04:24 (53) 04:04 (60) 03:38 (34) 04:45 (32)                     01:35 (33)
        01:45 (14) 08:16 (28) 14:59 (22) 18:06 (22) 21:07 (27) 23:37 (22) 28:01 (29) 32:05 (32) 35:43 (30) 40:28 (31)                     42:03 (30)
31 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 42:05 02:21 (45) 06:32 (34) 06:35 (26) 02:43 (17) 02:12 (40) 04:24 (53) 03:16 (29) 02:52 (33) 04:36 (56) 04:52 (37)                     01:42 (38)
        02:21 (45) 08:53 (34) 15:28 (27) 18:11 (23) 20:23 (21) 24:47 (32) 28:03 (30) 30:55 (29) 35:31 (29) 40:23 (29)                     42:05 (31)
32 Ingrid Graneli Haninge SOK 42:45 01:56 (23) 06:28 (32) 06:51 (31) 02:57 (27) 02:07 (37) 05:34 (62) 03:23 (35) 02:58 (40) 03:50 (38) 04:46 (35)                     01:55 (53)
        01:56 (23) 08:24 (31) 15:15 (24) 18:12 (24) 20:19 (20) 25:53 (35) 29:16 (34) 32:14 (33) 36:04 (31) 40:50 (32)                     42:45 (32)
33 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 43:00 02:05 (33) 06:41 (36) 07:07 (35) 02:40 (15) 02:05 (33) 02:27 (19) 03:38 (42) 03:30 (53) 06:06 (65) 05:10 (49)                     01:31 (27)
        02:05 (33) 08:46 (32) 15:53 (29) 18:33 (25) 20:38 (22) 23:05 (20) 26:43 (19) 30:13 (23) 36:19 (33) 41:29 (34)                     43:00 (33)
34 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 43:05 02:09 (37) 07:09 (41) 06:42 (28) 02:51 (22) 01:59 (25) 02:31 (21) 03:30 (37) 03:28 (52) 06:06 (65) 05:10 (49)                     01:30 (24)
        02:09 (37) 09:18 (39) 16:00 (32) 18:51 (26) 20:50 (24) 23:21 (21) 26:51 (20) 30:19 (24) 36:25 (34) 41:35 (35)                     43:05 (34)
35 Barbro Cedérus Snättringe SK 43:13 03:23 (69) 07:30 (45) 07:23 (38) 03:32 (45) 01:58 (24) 02:36 (25) 03:22 (32) 02:45 (31) 03:37 (33) 05:17 (52)                     01:50 (49)
        03:23 (69) 10:53 (53) 18:16 (46) 21:48 (45) 23:46 (40) 26:22 (37) 29:44 (36) 32:29 (34) 36:06 (32) 41:23 (33)                     43:13 (35)
36 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 43:32 01:47 (18) 07:29 (44) 06:39 (27) 03:22 (40) 02:04 (31) 03:23 (42) 04:10 (49) 04:03 (59) 04:09 (48) 04:45 (33)                     01:41 (36)
        01:47 (18) 09:16 (38) 15:55 (31) 19:17 (28) 21:21 (28) 24:44 (31) 28:54 (33) 32:57 (35) 37:06 (35) 41:51 (36)                     43:32 (36)
37 Arne Martinsson Söders-Tyresö 43:46 02:04 (31) 06:01 (24) 06:33 (24) 08:09 (70) 02:00 (27) 02:47 (33) 03:22 (32) 02:54 (36) 03:32 (30) 04:39 (29)                     01:45 (44)
        02:04 (31) 08:05 (25) 14:38 (20) 22:47 (48) 24:47 (44) 27:34 (39) 30:56 (37) 33:50 (36) 37:22 (37) 42:01 (37)                     43:46 (37)
38 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 45:35 01:40 (9) 05:33 (15) 05:03 (3) 15:57 (72) 01:32 (4) 04:05 (51) 02:20 (1) 02:01 (4) 02:37 (3) 03:29 (4)                     01:18 (10)
        01:40 (9) 07:13 (13) 12:16 (6) 28:13 (57) 29:45 (55) 33:50 (55) 36:10 (49) 38:11 (46) 40:48 (41) 44:17 (39)                     45:35 (38)
39 Hugo Isgren IFK Enskede 45:49 02:28 (47) 07:20 (42) 08:36 (49) 03:02 (32) 02:29 (51) 03:06 (37) 04:32 (54) 03:16 (47) 04:18 (53) 04:59 (42)                     01:43 (40)
        02:28 (47) 09:48 (43) 18:24 (47) 21:26 (42) 23:55 (43) 27:01 (38) 31:33 (38) 34:49 (37) 39:07 (38) 44:06 (38)                     45:49 (39)
40 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 46:16 02:37 (56) 07:32 (48) 07:49 (42) 03:17 (39) 02:36 (52) 04:55 (59) 03:41 (44) 02:44 (30) 04:00 (43) 05:15 (51)                     01:50 (49)
        02:37 (56) 10:09 (48) 17:58 (43) 21:15 (40) 23:51 (42) 28:46 (42) 32:27 (39) 35:11 (39) 39:11 (39) 44:26 (40)                     46:16 (40)
41 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 47:20 02:11 (38) 06:43 (37) 08:13 (43) 02:41 (16) 02:04 (31) 02:36 (25) 03:02 (17) 09:00 (72) 04:10 (49) 05:09 (48)                     01:31 (26)
        02:11 (38) 08:54 (35) 17:07 (40) 19:48 (33) 21:52 (32) 24:28 (29) 27:30 (26) 36:30 (40) 40:40 (40) 45:49 (42)                     47:20 (41)
42 Leif Nordin Attunda OK 47:36 01:49 (20) 05:11 (7) 17:12 (69) 03:52 (53) 02:06 (36) 02:12 (11) 03:17 (30) 02:22 (16) 03:21 (25) 04:26 (22)                     01:48 (47)
        01:49 (20) 07:00 (10) 24:12 (61) 28:04 (56) 30:10 (56) 32:22 (51) 35:39 (47) 38:01 (44) 41:22 (43) 45:48 (41)                     47:36 (42)
43 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 47:47 02:07 (36) 05:57 (21) 10:58 (57) 03:43 (50) 02:13 (41) 03:42 (46) 04:12 (50) 04:25 (61) 03:52 (40) 04:52 (37)                     01:46 (45)
        02:07 (36) 08:04 (24) 19:02 (50) 22:45 (46) 24:58 (45) 28:40 (40) 32:52 (41) 37:17 (42) 41:09 (42) 46:01 (43)                     47:47 (43)
44 Rune Carlsson Sundbybergs IK 49:33 01:47 (17) 13:59 (71) 05:25 (6) 03:08 (36) 01:51 (15) 03:45 (48) 07:35 (68) 02:53 (35) 03:04 (13) 04:41 (30)                     01:25 (20)
        01:47 (17) 15:46 (71) 21:11 (56) 24:19 (53) 26:10 (50) 29:55 (45) 37:30 (54) 40:23 (53) 43:27 (51) 48:08 (45)                     49:33 (44)
45 Carl Carlin Söders-Tyresö 49:48 02:41 (59) 10:25 (64) 07:40 (41) 03:01 (31) 02:13 (41) 04:54 (58) 04:23 (52) 02:47 (32) 03:57 (42) 05:41 (57)                     02:06 (59)
        02:41 (59) 13:06 (64) 20:46 (55) 23:47 (52) 26:00 (49) 30:54 (48) 35:17 (46) 38:04 (45) 42:01 (44) 47:42 (44)                     49:48 (45)
46 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 50:06 02:06 (34) 07:57 (51) 10:27 (55) 06:33 (67) 01:33 (5) 02:46 (32) 04:37 (56) 03:02 (43) 04:07 (46) 05:03 (46)                     01:55 (53)
        02:06 (34) 10:03 (47) 20:30 (54) 27:03 (55) 28:36 (53) 31:22 (49) 35:59 (48) 39:01 (49) 43:08 (47) 48:11 (46)                     50:06 (46)
47 Anita Arnefors OK Södertörn 50:18 02:14 (40) 07:23 (43) 08:34 (47) 03:08 (36) 02:18 (44) 06:07 (66) 03:52 (45) 03:21 (50) 05:25 (63) 06:14 (64)                     01:42 (38)
        02:14 (40) 09:37 (42) 18:11 (44) 21:19 (41) 23:37 (39) 29:44 (44) 33:36 (43) 36:57 (41) 42:22 (45) 48:36 (47)                     50:18 (47)
48 Håkan Boije Attunda OK 50:21 02:01 (26) 06:14 (28) 07:09 (36) 02:37 (12) 02:38 (53) 12:38 (71) 04:02 (48) 02:55 (37) 03:23 (28) 05:01 (44)                     01:43 (40)
        02:01 (26) 08:15 (27) 15:24 (26) 18:01 (21) 20:39 (23) 33:17 (53) 37:19 (53) 40:14 (52) 43:37 (52) 48:38 (48)                     50:21 (48)
49 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 50:22 02:42 (61) 08:12 (55) 05:44 (11) 02:51 (23) 02:18 (44) 15:08 (72) 03:09 (22) 02:16 (12) 03:11 (17) 03:48 (10)                     01:03 (2)
        02:42 (61) 10:54 (54) 16:38 (35) 19:29 (31) 21:47 (31) 36:55 (62) 40:04 (57) 42:20 (55) 45:31 (54) 49:19 (52)                     50:22 (49)
50 Zakari Peltonen IFK Enskede 50:29 02:16 (42) 13:14 (70) 08:20 (45) 04:27 (59) 02:46 (56) 02:13 (13) 03:22 (32) 02:41 (27) 04:57 (59) 04:47 (36)                     01:26 (21)
        02:16 (42) 15:30 (69) 23:50 (59) 28:17 (58) 31:03 (57) 33:16 (52) 36:38 (51) 39:19 (50) 44:16 (53) 49:03 (51)                     50:29 (50)
51 Björn Stolt OK Ravinen 50:59 02:20 (44) 07:31 (47) 08:20 (45) 04:38 (60) 02:41 (54) 03:42 (46) 04:44 (59) 04:34 (63) 04:51 (58) 05:33 (54)                     02:05 (58)
        02:20 (44) 09:51 (44) 18:11 (44) 22:49 (49) 25:30 (47) 29:12 (43) 33:56 (44) 38:30 (48) 43:21 (49) 48:54 (50)                     50:59 (51)
52 Ann Sjöberg Enebybergs IF 51:14 02:17 (43) 07:07 (40) 07:29 (39) 06:18 (66) 04:22 (67) 04:31 (55) 04:14 (51) 03:14 (46) 03:54 (41) 05:27 (53)                     02:21 (64)
        02:17 (43) 09:24 (41) 16:53 (37) 23:11 (51) 27:33 (52) 32:04 (50) 36:18 (50) 39:32 (51) 43:26 (50) 48:53 (49)                     51:14 (52)
53 Anders Kihlström Turebergs IF SOK 52:19 01:40 (9) 05:13 (9) 12:49 (60) 14:57 (71) 01:55 (20) 02:34 (24) 02:44 (9) 02:20 (15) 03:07 (14) 03:47 (9)                     01:13 (8)
        01:40 (9) 06:53 (8) 19:42 (53) 34:39 (69) 36:34 (65) 39:08 (64) 41:52 (61) 44:12 (58) 47:19 (56) 51:06 (53)                     52:19 (53)
54 Lennart Sjöstål Klubblös 54:18 02:28 (47) 08:50 (60) 14:27 (67) 03:42 (48) 02:27 (49) 04:35 (56) 03:31 (38) 02:52 (33) 04:27 (54) 05:03 (46)                     01:56 (55)
        02:28 (47) 11:18 (59) 25:45 (63) 29:27 (60) 31:54 (58) 36:29 (58) 40:00 (56) 42:52 (56) 47:19 (56) 52:22 (56)                     54:18 (54)
55 Elisabet Larsson OK Älvsjö-Örby 54:49 02:02 (28) 06:16 (29) 08:53 (52) 03:26 (41) 02:27 (49) 05:40 (64) 04:42 (58) 04:29 (62) 05:23 (62) 08:30 (69)                     03:01 (69)
        02:02 (28) 08:18 (29) 17:11 (41) 20:37 (38) 23:04 (37) 28:44 (41) 33:26 (42) 37:55 (43) 43:18 (48) 51:48 (55)                     54:49 (55)
56 Leif Hermundstad Snättringe SK 55:18 02:29 (51) 08:25 (57) 08:17 (44) 03:51 (52) 02:23 (47) 04:41 (57) 06:58 (67) 05:12 (69) 04:34 (55) 06:11 (62)                     02:17 (63)
        02:29 (51) 10:54 (54) 19:11 (51) 23:02 (50) 25:25 (46) 30:06 (46) 37:04 (52) 42:16 (54) 46:50 (55) 53:01 (57)                     55:18 (56)
57 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 55:48 03:04 (67) 07:54 (50) 08:37 (50) 03:10 (38) 02:57 (57) 07:56 (70) 04:47 (60) 04:44 (65) 04:49 (57) 05:43 (59)                     02:07 (60)
        03:04 (67) 10:58 (57) 19:35 (52) 22:45 (46) 25:42 (48) 33:38 (54) 38:25 (55) 43:09 (57) 47:58 (58) 53:41 (58)                     55:48 (57)
58 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 55:51 02:02 (28) 06:48 (39) 07:37 (40) 03:07 (34) 06:39 (69) 03:57 (49) 04:32 (54) 03:37 (54) 04:10 (49) 09:02 (71)                     04:20 (72)
        02:02 (28) 08:50 (33) 16:27 (34) 19:34 (32) 26:13 (51) 30:10 (47) 34:42 (45) 38:19 (47) 42:29 (46) 51:31 (54)                     55:51 (58)
59 Riina Larsson-Mänd OK Södertörn 56:44 02:26 (46) 09:20 (62) 13:47 (63) 03:28 (44) 04:49 (68) 05:35 (63) 03:33 (40) 02:57 (39) 04:02 (45) 05:00 (43)                     01:47 (46)
        02:26 (46) 11:46 (61) 25:33 (62) 29:01 (59) 33:50 (62) 39:25 (65) 42:58 (65) 45:55 (62) 49:57 (60) 54:57 (59)                     56:44 (59)
60 Eeva Europe OK Älvsjö-Örby 57:28 02:33 (53) 07:50 (49) 13:39 (62) 05:41 (65) 03:40 (64) 03:09 (39) 04:39 (57) 04:47 (68) 04:00 (43) 05:41 (57)                     01:49 (48)
        02:33 (53) 10:23 (51) 24:02 (60) 29:43 (62) 33:23 (61) 36:32 (59) 41:11 (58) 45:58 (63) 49:58 (61) 55:39 (61)                     57:28 (60)
61 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 57:30 02:56 (66) 07:30 (45) 17:13 (70) 03:52 (53) 02:25 (48) 02:49 (34) 04:52 (61) 03:51 (56) 04:07 (46) 05:54 (60)                     02:01 (56)
        02:56 (66) 10:26 (52) 27:39 (66) 31:31 (64) 33:56 (64) 36:45 (61) 41:37 (60) 45:28 (60) 49:35 (59) 55:29 (60)                     57:30 (61)
62 Åke Linderoth Sundbybergs IK 58:27 02:36 (54) 09:40 (63) 14:08 (64) 04:09 (57) 03:17 (61) 03:38 (44) 03:57 (47) 03:42 (55) 05:38 (64) 05:40 (56)                     02:02 (57)
        02:36 (54) 12:16 (63) 26:24 (64) 30:33 (63) 33:50 (62) 37:28 (63) 41:25 (59) 45:07 (59) 50:45 (62) 56:25 (62)                     58:27 (62)
63 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 59:23 02:36 (54) 10:42 (65) 18:07 (71) 07:12 (69) 02:21 (46) 02:40 (29) 03:15 (26) 02:43 (29) 03:45 (35) 04:30 (25)                     01:32 (29)
        02:36 (54) 13:18 (65) 31:25 (70) 38:37 (70) 40:58 (68) 43:38 (68) 46:53 (66) 49:36 (66) 53:21 (66) 57:51 (64)                     59:23 (63)
64 Lars Nord Södertälje IF 59:59 02:37 (57) 06:44 (38) 07:04 (34) 02:58 (29) 12:58 (70) 03:09 (39) 06:54 (66) 03:27 (51) 05:08 (61) 06:35 (66)                     02:25 (66)
        02:37 (57) 09:21 (40) 16:25 (33) 19:23 (29) 32:21 (60) 35:30 (57) 42:24 (62) 45:51 (61) 50:59 (63) 57:34 (63)                     59:59 (64)
65 Karin Setterqvist OK Södertörn 61:03 02:41 (59) 09:02 (61) 11:06 (58) 06:40 (68) 02:44 (55) 02:36 (25) 07:53 (69) 03:19 (48) 06:55 (70) 06:13 (63)                     01:54 (52)
        02:41 (59) 11:43 (60) 22:49 (58) 29:29 (61) 32:13 (59) 34:49 (56) 42:42 (64) 46:01 (64) 52:56 (64) 59:09 (65)                     61:03 (65)
66 Stefan Gullberg Väsby OK 61:26 02:46 (62) 08:23 (56) 10:52 (56) 04:05 (56) 03:16 (60) 07:16 (69) 06:02 (63) 03:51 (56) 06:34 (68) 06:08 (61)                     02:13 (62)
        02:46 (62) 11:09 (58) 22:01 (57) 26:06 (54) 29:22 (54) 36:38 (60) 42:40 (63) 46:31 (65) 53:05 (65) 59:13 (66)                     61:26 (66)
67 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 67:58 02:37 (56) 20:27 (72) 15:21 (68) 03:27 (43) 03:39 (63) 03:27 (43) 03:53 (46) 03:04 (44) 04:15 (51) 05:36 (55)                     02:12 (61)
        02:37 (56) 23:04 (72) 38:25 (71) 41:52 (71) 45:31 (69) 48:58 (69) 52:51 (69) 55:55 (67) 60:10 (67) 65:46 (67)                     67:58 (67)
68 Johan Graf Nynäshamns OK 75:31 03:55 (71) 10:54 (66) 12:49 (60) 04:59 (63) 04:08 (66) 05:02 (60) 08:12 (70) 06:48 (71) 06:31 (67) 09:03 (72)                     03:10 (71)
        03:55 (71) 14:49 (66) 27:38 (65) 32:37 (65) 36:45 (67) 41:47 (67) 49:59 (67) 56:47 (69) 63:18 (68) 72:21 (68)                     75:31 (68)
69 Maria Hansson Nynäshamns OK 75:34 04:08 (72) 10:56 (67) 12:47 (59) 04:56 (62) 03:55 (65) 05:04 (61) 08:28 (71) 06:28 (70) 06:50 (69) 08:55 (70)                     03:07 (70)
        04:08 (72) 15:04 (67) 27:51 (67) 32:47 (66) 36:42 (66) 41:46 (66) 50:14 (68) 56:42 (68) 63:32 (69) 72:27 (69)                     75:34 (69)
70 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 78:54 03:21 (68) 08:35 (58) 33:43 (72) 03:49 (51) 03:30 (62) 03:39 (45) 05:15 (62) 03:56 (58) 04:17 (52) 06:25 (65)                     02:24 (65)
        03:21 (68) 11:56 (62) 45:39 (72) 49:28 (72) 52:58 (72) 56:37 (70) 61:52 (70) 65:48 (70) 70:05 (70) 76:30 (70)                     78:54 (70)
71 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 85:28 02:31 (52) 12:53 (68) 14:12 (66) 04:01 (55) 16:05 (72) 07:01 (67) 06:03 (64) 04:45 (66) 07:56 (72) 07:14 (68)                     02:47 (67)
        02:31 (52) 15:24 (68) 29:36 (68) 33:37 (67) 49:42 (70) 56:43 (71) 62:46 (71) 67:31 (71) 75:27 (71) 82:41 (72)                     85:28 (71)
72 Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 85:34 02:49 (63) 12:55 (69) 14:09 (65) 04:21 (58) 15:42 (71) 07:05 (68) 06:30 (65) 04:39 (64) 07:42 (71) 06:45 (67)                     02:57 (68)
        02:49 (63) 15:44 (70) 29:53 (69) 34:14 (68) 49:56 (71) 57:01 (72) 63:31 (72) 68:10 (72) 75:52 (72) 82:37 (71)                     85:34 (72)
- Inger Pahlén Söders-Tyresö 52:20 03:52   07:14   08:03   15:54   03:30   04:59       06:19                               02:29  
        03:52   11:06   19:09   35:03   38:33   43:32   43:32   49:51                               52:20  
                                                                       
                                                                       
Plac Bana E - 1,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                                           Mål  
1 Martin Eriksson OK Södertörn 23:56 01:55 (1) 05:46 (1) 05:10 (2) 04:23 (1) 05:04 (2)                                         01:38 (3)
        01:55 (1) 07:41 (1) 12:51 (1) 17:14 (1) 22:18 (1)                                         23:56 (1)
2 Bertil Rydgren IFK Enskede 24:07 02:25 (4) 05:57 (2) 04:39 (1) 04:59 (2) 04:31 (1)                                         01:36 (2)
        02:25 (4) 08:22 (2) 13:01 (2) 18:00 (2) 22:31 (2)                                         24:07 (2)
3 UC Lybert Eriksson Väsby OK 30:41 02:38 (5) 06:57 (3) 06:11 (3) 06:22 (5) 06:21 (7)                                         02:12 (7)
        02:38 (5) 09:35 (3) 15:46 (3) 22:08 (3) 28:29 (3)                                         30:41 (3)
4 Ingemar Gard Söders-Tyresö 31:35 03:15 (10) 07:41 (4) 06:19 (4) 06:56 (7) 05:26 (4)                                         01:58 (4)
        03:15 (10) 10:56 (5) 17:15 (4) 24:11 (4) 29:37 (4)                                         31:35 (4)
5 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 32:05 02:20 (2) 08:13 (5) 09:09 (11) 05:39 (3) 05:12 (3)                                         01:32 (1)
        02:20 (2) 10:33 (4) 19:42 (6) 25:21 (6) 30:33 (5)                                         32:05 (5)
6 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 32:52 02:23 (3) 08:56 (8) 07:10 (5) 06:38 (6) 05:45 (5)                                         02:00 (5)
        02:23 (3) 11:19 (7) 18:29 (5) 25:07 (5) 30:52 (6)                                         32:52 (6)
7 Roland Bolin Snättringe SK 37:42 02:42 (7) 08:33 (6) 11:48 (17) 06:12 (4) 06:24 (8)                                         02:03 (6)
        02:42 (7) 11:15 (6) 23:03 (10) 29:15 (7) 35:39 (7)                                         37:42 (7)
8 Sonja Perneby Tullinge SK 38:33 03:15 (10) 09:33 (10) 07:31 (6) 09:49 (11) 05:56 (6)                                         02:29 (11)
        03:15 (10) 12:48 (10) 20:19 (7) 30:08 (8) 36:04 (8)                                         38:33 (8)
9 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 42:45 03:28 (12) 10:34 (13) 08:46 (10) 09:21 (10) 07:41 (12)                                         02:55 (14)
        03:28 (12) 14:02 (12) 22:48 (8) 32:09 (9) 39:50 (9)                                         42:45 (9)
10 Yvonne Nilsson Solna OK 43:13 03:48 (15) 11:05 (14) 08:09 (8) 10:27 (15) 07:15 (10)                                         02:29 (11)
        03:48 (15) 14:53 (13) 23:02 (9) 33:29 (10) 40:44 (10)                                         43:13 (10)
11 Gunvor Granath Nynäshamns OK 45:31 11:02 (21) 09:55 (11) 08:17 (9) 07:01 (8) 06:52 (9)                                         02:24 (9)
        11:02 (21) 20:57 (21) 29:14 (18) 36:15 (16) 43:07 (11)                                         45:31 (11)
12 Bo Eklind Klubblös 46:44 03:40 (14) 11:30 (16) 09:28 (12) 10:08 (13) 08:46 (13)                                         03:12 (17)
        03:40 (14) 15:10 (15) 24:38 (13) 34:46 (13) 43:32 (12)                                         46:44 (12)
13 Mats Halvarez Klubblös 46:46 03:48 (15) 11:15 (15) 09:52 (13) 09:51 (12) 08:55 (14)                                         03:05 (15)
        03:48 (15) 15:03 (14) 24:55 (14) 34:46 (13) 43:41 (13)                                         46:46 (13)
14 Berit Lindunger Haninge SOK 47:15 03:31 (13) 10:08 (12) 09:59 (14) 10:37 (16) 09:49 (15)                                         03:11 (16)
        03:31 (13) 13:39 (11) 23:38 (12) 34:15 (12) 44:04 (14)                                         47:15 (14)
15 Sixten Westerlund Södertälje IF 51:24 03:10 (9) 08:44 (7) 17:26 (21) 12:07 (21) 07:30 (11)                                         02:27 (10)
        03:10 (9) 11:54 (8) 29:20 (19) 41:27 (21) 48:57 (15)                                         51:24 (15)
16 Ronny Hedlund OK Södertörn 51:36 02:38 (5) 13:12 (17) 07:33 (7) 11:44 (20) 13:52 (20)                                         02:37 (13)
        02:38 (5) 15:50 (16) 23:23 (11) 35:07 (15) 48:59 (16)                                         51:36 (16)
17 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 54:34 04:07 (17) 13:25 (19) 11:57 (18) 11:10 (19) 10:22 (16)                                         03:33 (18)
        04:07 (17) 17:32 (17) 29:29 (20) 40:39 (20) 51:01 (17)                                         54:34 (17)
18 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 54:43 04:30 (19) 13:14 (18) 11:58 (19) 10:55 (18) 10:33 (17)                                         03:33 (18)
        04:30 (19) 17:44 (18) 29:42 (21) 40:37 (19) 51:10 (18)                                         54:43 (18)
19 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 55:25 04:19 (18) 13:38 (21) 11:00 (15) 10:45 (17) 11:36 (18)                                         04:07 (20)
        04:19 (18) 17:57 (19) 28:57 (16) 39:42 (18) 51:18 (20)                                         55:25 (19)
20 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 55:31 04:31 (20) 13:27 (20) 11:09 (16) 10:25 (14) 11:41 (19)                                         04:18 (21)
        04:31 (20) 17:58 (20) 29:07 (17) 39:32 (17) 51:13 (19)                                         55:31 (20)
21 Christina Larsson Söders SOL Tyresö 70:26 02:58 (8) 09:08 (9) 13:04 (20) 08:34 (9) 34:25 (21)                                         02:17 (8)
        02:58 (8) 12:06 (9) 25:10 (15) 33:44 (11) 68:09 (21)                                         70:26 (21)
- Håkan Larsson OK Älvsjö-Örby   54:15                                                              
        54:15                                                           Ej tid  ----->