Sträcktider 2 Luffarligan Upplands Väsby                                              
  2023-11-01 Svarta tider är sträcktider                                                
    Blå tider är från start                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                
                                                           
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   Mål  
1 Jonas Hallman Attunda OK 41:19 04:08 (1) 02:53 (2) 05:14 (2) 02:59 (1) 02:51 (1) 02:49 (6) 02:21 (2) 02:55 (1) 03:55 (1) 05:27 (1) 02:02 (1) 02:09 (1) 01:36 (2)
        04:08 (1) 07:01 (1) 12:15 (1) 15:14 (1) 18:05 (1) 20:54 (1) 23:15 (1) 26:10 (1) 30:05 (1) 35:32 (1) 37:34 (1) 39:43 (1) 41:19 (1)
2 Per Backlund OK Södertörn 41:32                                                    
                                                           
3 Thorbjörn Thorsen Klubblös 43:40                                                    
                                                           
4 Oskar Karlin Centrum OK 44:04 04:56 (5) 02:54 (3) 05:12 (1) 03:27 (3) 03:14 (2) 02:22 (1) 02:22 (3) 03:04 (2) 04:21 (2) 06:05 (3) 02:08 (2) 02:11 (2) 01:48 (5)
        04:56 (5) 07:50 (4) 13:02 (3) 16:29 (3) 19:43 (2) 22:05 (2) 24:27 (2) 27:31 (2) 31:52 (2) 37:57 (2) 40:05 (2) 42:16 (2) 44:04 (2)
5 Peter Lundberg Järfälla OK 44:35 04:20 (2) 02:46 (1) 05:38 (3) 03:43 (4) 03:23 (4) 02:32 (2) 02:27 (5) 03:30 (4) 04:23 (3) 05:55 (2) 02:09 (3) 02:14 (4) 01:35 (1)
        04:20 (2) 07:06 (2) 12:44 (2) 16:27 (2) 19:50 (3) 22:22 (3) 24:49 (3) 28:19 (3) 32:42 (3) 38:37 (3) 40:46 (3) 43:00 (3) 44:35 (3)
6 Noah Mehreteab Järfälla OK 47:18 04:26 (3) 03:05 (4) 05:38 (3) 03:22 (2) 03:19 (3) 03:11 (8) 02:16 (1) 03:53 (6) 04:29 (4) 07:03 (7) 02:26 (5) 02:25 (5) 01:45 (4)
        04:26 (3) 07:31 (3) 13:09 (4) 16:31 (4) 19:50 (3) 23:01 (4) 25:17 (4) 29:10 (4) 33:39 (4) 40:42 (4) 43:08 (4) 45:33 (4) 47:18 (4)
7 Capucine Vercellotti Södertälje-Nykvarn OF 52:02 06:07 (9) 03:06 (5) 06:02 (6) 04:02 (5) 03:44 (6) 02:48 (5) 02:42 (6) 03:27 (3) 06:26 (12) 06:55 (6) 02:42 (7) 02:13 (3) 01:48 (5)
        06:07 (9) 09:13 (5) 15:15 (5) 19:17 (5) 23:01 (5) 25:49 (5) 28:31 (5) 31:58 (5) 38:24 (6) 45:19 (5) 48:01 (5) 50:14 (5) 52:02 (5)
8 Lars Gerhardsson Attunda OK 53:37 05:49 (6) 03:30 (7) 05:57 (5) 04:28 (7) 04:04 (7) 02:37 (4) 02:53 (7) 03:54 (7) 05:03 (6) 07:40 (8) 02:22 (4) 03:22 (11) 01:58 (8)
        05:49 (6) 09:19 (6) 15:16 (6) 19:44 (6) 23:48 (6) 26:25 (6) 29:18 (6) 33:12 (6) 38:15 (5) 45:55 (6) 48:17 (6) 51:39 (6) 53:37 (6)
9 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 53:58 04:50 (4) 05:44 (12) 07:17 (8) 05:03 (10) 03:28 (5) 03:19 (10) 02:26 (4) 03:35 (5) 05:00 (5) 06:07 (4) 02:34 (6) 02:40 (6) 01:55 (7)
        04:50 (4) 10:34 (10) 17:51 (9) 22:54 (9) 26:22 (7) 29:41 (8) 32:07 (7) 35:42 (7) 40:42 (7) 46:49 (7) 49:23 (7) 52:03 (7) 53:58 (7)
10 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 56:49 05:58 (7) 03:24 (6) 06:17 (7) 04:13 (6) 06:54 (13) 02:32 (2) 03:02 (8) 03:54 (7) 05:57 (9) 06:35 (5) 02:54 (8) 03:27 (12) 01:42 (3)
        05:58 (7) 09:22 (7) 15:39 (7) 19:52 (7) 26:46 (9) 29:18 (7) 32:20 (8) 36:14 (8) 42:11 (8) 48:46 (8) 51:40 (8) 55:07 (8) 56:49 (8)
11 Emma Hellgren Klubblös 58:09                                                    
                                                           
12 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 59:36 06:15 (10) 03:35 (8) 07:35 (10) 04:40 (8) 04:31 (10) 03:10 (7) 03:06 (9) 04:41 (10) 05:42 (7) 08:03 (9) 02:57 (9) 03:16 (9) 02:05 (10)
        06:15 (10) 09:50 (8) 17:25 (8) 22:05 (8) 26:36 (8) 29:46 (9) 32:52 (9) 37:33 (9) 43:15 (9) 51:18 (9) 54:15 (9) 57:31 (9) 59:36 (9)
13 Stefan Knorn Attunda OK 63:21 06:05 (8) 04:09 (10) 08:33 (12) 05:02 (9) 04:22 (8) 03:18 (9) 03:10 (10) 05:03 (11) 05:44 (8) 08:31 (11) 03:54 (11) 03:16 (9) 02:14 (11)
        06:05 (8) 10:14 (9) 18:47 (10) 23:49 (10) 28:11 (10) 31:29 (10) 34:39 (10) 39:42 (10) 45:26 (10) 53:57 (10) 57:51 (10) 61:07 (10) 63:21 (10)
14 Sven-Anders Olsson Attunda OK 74:23 11:42 (12) 04:37 (11) 07:29 (9) 05:20 (12) 04:23 (9) 03:28 (11) 03:32 (12) 09:35 (13) 06:25 (11) 08:35 (12) 04:12 (12) 03:01 (8) 02:04 (9)
        11:42 (12) 16:19 (12) 23:48 (11) 29:08 (11) 33:31 (11) 36:59 (11) 40:31 (11) 50:06 (11) 56:31 (11) 65:06 (11) 69:18 (12) 72:19 (12) 74:23 (11)
15 Henrik Spovin Klubblös 74:29 17:56 (13) 03:46 (9) 07:46 (11) 05:15 (11) 04:41 (11) 04:41 (12) 03:12 (11) 04:19 (9) 06:11 (10) 08:22 (10) 03:03 (10) 03:00 (7) 02:17 (12)
        17:56 (13) 21:42 (13) 29:28 (13) 34:43 (12) 39:24 (12) 44:05 (12) 47:17 (12) 51:36 (12) 57:47 (12) 66:09 (12) 69:12 (11) 72:12 (11) 74:29 (12)
16 Kerstin Rosengren Attunda OK 101:01 09:33 (11) 06:22 (13) 13:14 (13) 10:22 (13) 06:53 (12) 05:23 (13) 05:27 (13) 08:03 (12) 09:22 (13) 11:41 (13) 05:23 (13) 05:06 (13) 04:12 (13)
        09:33 (11) 15:55 (11) 29:09 (12) 39:31 (13) 46:24 (13) 51:47 (13) 57:14 (13) 65:17 (13) 74:39 (13) 86:20 (13) 91:43 (13) 96:49 (13) 101:01 (13)
                                                           
                                                           
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9               Mål  
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 37:23 03:10 (1) 05:39 (1) 03:41 (1) 03:44 (3) 02:24 (1) 02:41 (4) 03:29 (1) 04:27 (2) 06:05 (1)             02:03 (1)
        03:10 (1) 08:49 (1) 12:30 (1) 16:14 (1) 18:38 (1) 21:19 (1) 24:48 (1) 29:15 (1) 35:20 (1)             37:23 (1)
2 Jenny Hallman Attunda OK 39:30 03:22 (2) 06:10 (3) 03:46 (2) 03:38 (1) 02:26 (2) 02:39 (2) 03:50 (2) 04:26 (1) 06:55 (7)             02:18 (7)
        03:22 (2) 09:32 (2) 13:18 (2) 16:56 (2) 19:22 (2) 22:01 (2) 25:51 (2) 30:17 (2) 37:12 (2)             39:30 (2)
3 Per Ove Wallén Täby OK 40:54 03:41 (6) 06:08 (2) 04:54 (15) 03:41 (2) 02:42 (5) 02:31 (1) 04:09 (8) 04:27 (2) 06:28 (2)             02:13 (4)
        03:41 (6) 09:49 (3) 14:43 (6) 18:24 (4) 21:06 (4) 23:37 (3) 27:46 (3) 32:13 (3) 38:41 (3)             40:54 (3)
4 Jan Eskilsson Haninge SOK 42:01 03:52 (12) 06:13 (4) 04:02 (4) 04:10 (8) 02:44 (7) 02:40 (3) 04:11 (10) 04:59 (7) 06:48 (4)             02:22 (9)
        03:52 (12) 10:05 (4) 14:07 (3) 18:17 (3) 21:01 (3) 23:41 (4) 27:52 (4) 32:51 (4) 39:39 (4)             42:01 (4)
5 Clas Wickbom Vittjärvs IK 44:03 03:56 (13) 06:42 (7) 04:04 (5) 04:07 (7) 02:42 (5) 03:11 (11) 04:15 (11) 04:54 (6) 07:30 (14)             02:42 (14)
        03:56 (13) 10:38 (8) 14:42 (5) 18:49 (6) 21:31 (6) 24:42 (5) 28:57 (5) 33:51 (5) 41:21 (5)             44:03 (5)
6 Per Helén Söders-Tyresö 44:16 03:51 (11) 07:24 (13) 04:18 (7) 04:06 (6) 02:49 (9) 02:54 (5) 03:50 (2) 05:10 (9) 07:48 (15)             02:06 (2)
        03:51 (11) 11:15 (12) 15:33 (9) 19:39 (8) 22:28 (8) 25:22 (7) 29:12 (6) 34:22 (6) 42:10 (6)             44:16 (6)
7 Elin Almgren Söders-Tyresö 45:13 03:30 (3) 06:43 (8) 03:56 (3) 04:15 (11) 02:46 (8) 03:43 (20) 04:37 (13) 05:42 (16) 07:12 (10)             02:49 (16)
        03:30 (3) 10:13 (5) 14:09 (4) 18:24 (4) 21:10 (5) 24:53 (6) 29:30 (7) 35:12 (7) 42:24 (7)             45:13 (7)
8 Gunnar Svanberg Järfälla OK 46:43 04:01 (15) 06:30 (5) 04:45 (11) 04:30 (16) 02:53 (11) 03:18 (13) 04:01 (6) 05:36 (14) 08:36 (21)             02:33 (10)
        04:01 (15) 10:31 (7) 15:16 (8) 19:46 (9) 22:39 (9) 25:57 (8) 29:58 (8) 35:34 (8) 44:10 (8)             46:43 (8)
9 Mikael Svartz Centrum OK 47:13 04:17 (19) 07:43 (16) 04:19 (8) 04:39 (22) 03:43 (27) 03:09 (9) 03:56 (5) 05:53 (20) 07:23 (12)             02:11 (3)
        04:17 (19) 12:00 (15) 16:19 (12) 20:58 (13) 24:41 (15) 27:50 (12) 31:46 (10) 37:39 (11) 45:02 (10)             47:13 (9)
10 Mikael Tarandi IFK Lidingö SOK 47:42 03:47 (8) 08:14 (23) 04:49 (12) 04:37 (19) 03:01 (14) 03:02 (6) 04:58 (19) 05:15 (10) 07:24 (13)             02:35 (11)
        03:47 (8) 12:01 (16) 16:50 (13) 21:27 (15) 24:28 (13) 27:30 (10) 32:28 (12) 37:43 (12) 45:07 (11)             47:42 (10)
11 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 47:47 03:43 (7) 06:34 (6) 04:51 (13) 03:51 (5) 02:58 (12) 05:41 (34) 04:47 (16) 05:06 (8) 07:10 (9)             03:06 (27)
        03:43 (7) 10:17 (6) 15:08 (7) 18:59 (7) 21:57 (7) 27:38 (11) 32:25 (11) 37:31 (9) 44:41 (9)             47:47 (11)
12 Leif Åkerblom OK Österåker 48:36 04:00 (14) 07:01 (10) 04:54 (15) 04:37 (19) 03:08 (16) 03:23 (15) 04:42 (14) 05:52 (19) 08:00 (17)             02:59 (22)
        04:00 (14) 11:01 (9) 15:55 (10) 20:32 (10) 23:40 (11) 27:03 (9) 31:45 (9) 37:37 (10) 45:37 (13)             48:36 (12)
13 Stig Andersson OK Linné 48:39 04:23 (20) 11:22 (34) 04:24 (9) 04:18 (12) 02:52 (10) 03:09 (9) 04:10 (9) 04:51 (5) 06:49 (5)             02:21 (8)
        04:23 (20) 15:45 (33) 20:09 (28) 24:27 (25) 27:19 (22) 30:28 (20) 34:38 (18) 39:29 (15) 46:18 (14)             48:39 (13)
14 Jan Nettelbjer Järfälla OK 49:46 04:31 (23) 07:38 (15) 05:22 (21) 04:46 (23) 02:59 (13) 03:44 (21) 05:26 (26) 05:54 (21) 07:13 (11)             02:13 (4)
        04:31 (23) 12:09 (18) 17:31 (18) 22:17 (18) 25:16 (17) 29:00 (15) 34:26 (16) 40:20 (16) 47:33 (16)             49:46 (14)
15 Annika Svensson Solna OK 50:15 04:07 (17) 08:05 (20) 04:44 (10) 04:29 (15) 03:20 (20) 03:58 (23) 05:08 (23) 05:20 (11) 08:15 (18)             02:49 (16)
        04:07 (17) 12:12 (19) 16:56 (14) 21:25 (14) 24:45 (16) 28:43 (14) 33:51 (13) 39:11 (14) 47:26 (15)             50:15 (15)
16 Ulf Hellerstedt IFK Lidingö SOK 52:48 04:04 (16) 07:53 (18) 05:06 (17) 05:00 (25) 03:31 (24) 03:46 (22) 04:59 (20) 06:15 (25) 09:07 (26)             03:07 (28)
        04:04 (16) 11:57 (14) 17:03 (16) 22:03 (17) 25:34 (18) 29:20 (16) 34:19 (15) 40:34 (17) 49:41 (17)             52:48 (16)
17 Anders Hallmén Attunda OK 53:06 06:44 (36) 07:36 (14) 04:52 (14) 04:27 (14) 03:09 (17) 03:04 (7) 04:44 (15) 06:31 (29) 09:00 (24)             02:59 (22)
        06:44 (36) 14:20 (30) 19:12 (23) 23:39 (20) 26:48 (19) 29:52 (17) 34:36 (17) 41:07 (18) 50:07 (18)             53:06 (17)
18 Rickard Mettövainio Klubbläs 53:32                                                    
                                                           
19 Lars Landström Långhundra IF 53:39 04:54 (30) 08:05 (20) 06:01 (29) 05:32 (30) 03:22 (23) 03:41 (19) 05:25 (25) 05:51 (18) 08:34 (20)             02:14 (6)
        04:54 (30) 12:59 (23) 19:00 (22) 24:32 (26) 27:54 (26) 31:35 (22) 37:00 (21) 42:51 (21) 51:25 (20)             53:39 (18)
20 Curt Rahlén OK Ravinen 54:58 04:43 (25) 07:58 (19) 05:46 (26) 05:15 (28) 03:36 (26) 03:25 (16) 04:47 (16) 06:12 (24) 09:24 (31)             03:52 (34)
        04:43 (25) 12:41 (21) 18:27 (19) 23:42 (21) 27:18 (21) 30:43 (21) 35:30 (19) 41:42 (19) 51:06 (19)             54:58 (19)
21 Roger Larsson Snättringe SK 54:59 05:20 (35) 08:13 (22) 05:15 (20) 04:49 (24) 03:20 (21) 03:20 (14) 05:58 (33) 06:00 (22) 10:05 (36)             02:39 (13)
        05:20 (35) 13:33 (26) 18:48 (21) 23:37 (19) 26:57 (20) 30:17 (19) 36:15 (20) 42:15 (20) 52:20 (21)             54:59 (20)
22 Bengt Svensson Sundbybergs IK 55:37 03:38 (5) 10:42 (33) 06:31 (32) 04:11 (9) 03:19 (18) 03:37 (18) 05:03 (21) 06:10 (23) 09:24 (31)             03:02 (24)
        03:38 (5) 14:20 (30) 20:51 (31) 25:02 (27) 28:21 (27) 31:58 (24) 37:01 (22) 43:11 (22) 52:35 (22)             55:37 (21)
23 Lasse Larsson Snättringe SK 55:55 04:44 (28) 06:54 (9) 05:23 (22) 04:32 (18) 03:07 (15) 08:48 (37) 05:24 (24) 05:46 (17) 08:21 (19)             02:56 (20)
        04:44 (28) 11:38 (13) 17:01 (15) 21:33 (16) 24:40 (14) 33:28 (26) 38:52 (27) 44:38 (26) 52:59 (23)             55:55 (22)
24 Stefan Sundelius Järfälla OK 56:05 04:08 (18) 07:03 (11) 08:06 (35) 04:37 (19) 03:52 (32) 05:57 (35) 04:34 (12) 05:40 (15) 09:22 (30)             02:46 (15)
        04:08 (18) 11:11 (11) 19:17 (25) 23:54 (23) 27:46 (24) 33:43 (27) 38:17 (25) 43:57 (23) 53:19 (25)             56:05 (23)
25 Arne Johansson OK Ravinen 56:19 04:29 (21) 09:16 (30) 05:31 (24) 05:04 (26) 03:33 (25) 04:12 (24) 05:38 (28) 06:15 (25) 09:19 (28)             03:02 (24)
        04:29 (21) 13:45 (27) 19:16 (24) 24:20 (24) 27:53 (25) 32:05 (25) 37:43 (24) 43:58 (24) 53:17 (24)             56:19 (24)
26 Lars Olov Eriksson Snättringe SK 56:39 04:46 (29) 07:52 (17) 05:52 (27) 05:19 (29) 03:43 (27) 04:15 (25) 05:49 (29) 06:43 (30) 09:02 (25)             03:18 (31)
        04:46 (29) 12:38 (20) 18:30 (20) 23:49 (22) 27:32 (23) 31:47 (23) 37:36 (23) 44:19 (25) 53:21 (26)             56:39 (25)
27 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 58:04 03:47 (8) 09:10 (28) 04:09 (6) 03:47 (4) 02:35 (4) 06:48 (36) 03:54 (4) 04:30 (4) 06:37 (3)             12:47 (35)
        03:47 (8) 12:57 (22) 17:06 (17) 20:53 (12) 23:28 (10) 30:16 (18) 34:10 (14) 38:40 (13) 45:17 (12)             58:04 (26)
28 Bengt Bivrin Snättringe SK 58:19 03:47 (8) 07:22 (12) 05:08 (18) 04:22 (13) 03:46 (29) 03:25 (16) 12:52 (37) 06:21 (27) 08:40 (22)             02:36 (12)
        03:47 (8) 11:09 (10) 16:17 (11) 20:39 (11) 24:25 (12) 27:50 (12) 40:42 (29) 47:03 (27) 55:43 (27)             58:19 (27)
29 Lena Risby OK Ravinen 59:55 04:54 (30) 09:11 (29) 05:27 (23) 05:36 (32) 03:20 (20) 05:18 (32) 06:52 (35) 06:58 (33) 09:09 (27)             03:10 (30)
        04:54 (30) 14:05 (28) 19:32 (26) 25:08 (28) 28:28 (28) 33:46 (28) 40:38 (28) 47:36 (28) 56:45 (28)             59:55 (28)
30 Reinhold Lennebo Järla Orientering 61:02 04:43 (25) 08:38 (26) 06:40 (34) 05:53 (36) 03:19 (18) 05:34 (33) 05:56 (32) 07:19 (35) 10:03 (35)             02:57 (21)
        04:43 (25) 13:21 (25) 20:01 (27) 25:54 (30) 29:13 (29) 34:47 (30) 40:43 (30) 48:02 (29) 58:05 (29)             61:02 (29)
31 Christer P Hördell Söders-Tyresö 62:50 04:43 (25) 12:50 (35) 06:05 (30) 05:34 (31) 04:02 (33) 05:08 (31) 05:30 (27) 06:55 (32) 08:55 (23)             03:08 (29)
        04:43 (25) 17:33 (34) 23:38 (34) 29:12 (34) 33:14 (32) 38:22 (33) 43:52 (33) 50:47 (31) 59:42 (32)             62:50 (30)
32 Nina Karlsson IFK Lidingö SOK 63:46 03:34 (4) 08:28 (24) 10:59 (37) 05:58 (37) 02:31 (3) 03:04 (7) 04:07 (7) 14:39 (37) 06:54 (6)             03:32 (33)
        03:34 (4) 12:02 (17) 23:01 (33) 28:59 (33) 31:30 (31) 34:34 (29) 38:41 (26) 53:20 (34) 60:14 (33)             63:46 (31)
33 Aila Halttunen Haninge SOK 65:21 05:17 (34) 08:56 (27) 06:34 (33) 05:40 (35) 03:51 (30) 04:34 (28) 05:52 (30) 11:17 (36) 09:55 (34)             03:25 (32)
        05:17 (34) 14:13 (29) 20:47 (29) 26:27 (31) 30:18 (30) 34:52 (31) 40:44 (31) 52:01 (32) 61:56 (34)             65:21 (32)
34 Sten-Olof Matsson Leksands OK 66:46 05:12 (33) 10:24 (32) 05:13 (19) 04:31 (17) 15:55 (37) 04:23 (26) 05:06 (22) 05:20 (11) 07:51 (16)             02:51 (18)
        05:12 (33) 15:36 (32) 20:49 (30) 25:20 (29) 41:15 (36) 45:38 (36) 50:44 (36) 56:04 (36) 63:55 (35)             66:46 (33)
35 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 67:47 09:50 (37) 09:20 (31) 06:13 (31) 05:36 (32) 04:08 (34) 04:36 (30) 06:59 (36) 07:02 (34) 10:59 (37)             03:04 (26)
        09:50 (37) 19:10 (35) 25:23 (35) 30:59 (36) 35:07 (34) 39:43 (34) 46:42 (35) 53:44 (35) 64:43 (36)             67:47 (34)
36 Magnus Thor OK Linne 72:13 04:37 (24) 08:29 (25) 09:50 (36) 05:08 (27) 06:52 (36) 03:16 (12) 04:52 (18) 06:43 (30) 09:20 (29)             13:06 (36)
        04:37 (24) 13:06 (24) 22:56 (32) 28:04 (32) 34:56 (33) 38:12 (32) 43:04 (32) 49:47 (30) 59:07 (30)             72:13 (35)
37 Magnus Forshällen Attunda OK 75:28 05:03 (32) 15:02 (36) 05:33 (25) 04:14 (10) 05:38 (35) 04:32 (27) 06:32 (34) 05:33 (13) 07:02 (8)             16:19 (37)
        05:03 (32) 20:05 (36) 25:38 (36) 29:52 (35) 35:30 (35) 40:02 (35) 46:34 (34) 52:07 (33) 59:09 (31)             75:28 (36)
37 Eva Elnerud Sigtuna OK 75:28 04:29 (21) 26:02 (37) 05:52 (27) 05:36 (33) 03:51 (30) 04:34 (28) 05:54 (31) 06:25 (28) 09:53 (33)             02:52 (19)
        04:29 (21) 30:31 (37) 36:23 (37) 41:59 (37) 45:50 (37) 50:24 (37) 56:18 (37) 62:43 (37) 72:36 (37)             75:28 (36)
39 Bo Nyberg After Blue OK 73:36                                                    
                                                           
- Ingvar Svensson Almby IK 71:47 04:44   08:26   08:21   04:02   20:10   09:12   12:11                       04:41  
        04:44   13:10   21:31   25:33   45:43   54:55   67:06                       71:47  
                                                           
                                                           
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                       Mål  
1 Malte Hallman Attunda OK 30:06 05:05 (1) 02:55 (1) 03:23 (1) 04:33 (1) 06:49 (1) 03:01 (12) 02:34 (3)                     01:46 (2)
        05:05 (1) 08:00 (1) 11:23 (1) 15:56 (1) 22:45 (1) 25:46 (1) 28:20 (1)                     30:06 (1)
2 Stefan Persson Centrum OK 31:51 05:58 (5) 03:20 (2) 03:36 (2) 05:04 (2) 06:57 (3) 02:22 (1) 02:38 (4)                     01:56 (4)
        05:58 (5) 09:18 (2) 12:54 (2) 17:58 (2) 24:55 (2) 27:17 (2) 29:55 (2)                     31:51 (2)
3 Janne Nilsson Centrum OK 32:39 05:25 (2) 03:59 (10) 03:46 (3) 05:18 (3) 07:11 (4) 02:48 (6) 02:30 (1)                     01:42 (1)
        05:25 (2) 09:24 (4) 13:10 (3) 18:28 (3) 25:39 (3) 28:27 (3) 30:57 (3)                     32:39 (3)
4 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 33:31 06:11 (6) 03:43 (7) 04:15 (8) 05:20 (5) 06:56 (2) 02:34 (2) 02:33 (2)                     01:59 (7)
        06:11 (6) 09:54 (6) 14:09 (6) 19:29 (5) 26:25 (4) 28:59 (4) 31:32 (4)                     33:31 (4)
5 Leo Larsson Stockholms OK 35:13 05:53 (4) 03:28 (3) 04:16 (10) 05:21 (6) 07:43 (7) 02:43 (4) 03:52 (31)                     01:57 (5)
        05:53 (4) 09:21 (3) 13:37 (4) 18:58 (4) 26:41 (5) 29:24 (5) 33:16 (5)                     35:13 (5)
6 Peter Saarikoski Långhundra IF 37:24 05:42 (3) 05:45 (45) 03:54 (4) 05:24 (7) 07:58 (8) 02:39 (3) 04:00 (34)                     02:02 (8)
        05:42 (3) 11:27 (16) 15:21 (9) 20:45 (8) 28:43 (6) 31:22 (6) 35:22 (6)                     37:24 (6)
7 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 38:10 06:49 (12) 04:26 (18) 04:05 (6) 06:10 (19) 08:45 (18) 02:49 (7) 03:01 (6)                     02:05 (14)
        06:49 (12) 11:15 (11) 15:20 (8) 21:30 (9) 30:15 (9) 33:04 (9) 36:05 (7)                     38:10 (7)
8 Claes Vallin Attunda OK 38:19 06:35 (10) 03:40 (6) 04:21 (12) 05:36 (9) 08:31 (14) 03:02 (13) 04:22 (43)                     02:12 (20)
        06:35 (10) 10:15 (7) 14:36 (7) 20:12 (6) 28:43 (6) 31:45 (7) 36:07 (8)                     38:19 (8)
9 My Rönnols Täby OK 39:09 07:25 (27) 04:04 (12) 04:47 (25) 05:51 (14) 08:31 (14) 03:07 (17) 03:20 (13)                     02:04 (10)
        07:25 (27) 11:29 (17) 16:16 (17) 22:07 (13) 30:38 (12) 33:45 (10) 37:05 (9)                     39:09 (9)
10 Anne-Christine Schunnesson Attunda OK 39:16 07:09 (20) 05:17 (37) 04:28 (15) 05:50 (13) 08:27 (13) 03:04 (14) 02:57 (5)                     02:04 (10)
        07:09 (20) 12:26 (25) 16:54 (23) 22:44 (18) 31:11 (13) 34:15 (14) 37:12 (10)                     39:16 (10)
11 Per-Johan Vikfors OK Österåker 39:17 06:25 (8) 04:52 (29) 04:45 (23) 06:00 (17) 09:14 (24) 02:56 (11) 03:01 (6)                     02:04 (11)
        06:25 (8) 11:17 (12) 16:02 (14) 22:02 (12) 31:16 (16) 34:12 (13) 37:13 (11)                     39:17 (11)
12 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 39:45 08:05 (37) 05:18 (38) 05:02 (33) 05:18 (3) 07:28 (5) 02:53 (10) 03:43 (26)                     01:58 (6)
        08:05 (37) 13:23 (37) 18:25 (35) 23:43 (22) 31:11 (13) 34:04 (12) 37:47 (13)                     39:45 (12)
13 Lars Hörnström Centrum OK 39:54 06:52 (13) 04:33 (19) 04:17 (11) 06:00 (16) 08:44 (17) 03:33 (32) 03:45 (27)                     02:10 (18)
        06:52 (13) 11:25 (15) 15:42 (11) 21:42 (11) 30:26 (10) 33:59 (11) 37:44 (12)                     39:54 (13)
14 Lars Rönnols Täby OK 40:11 07:04 (16) 04:42 (25) 05:05 (36) 06:58 (37) 08:09 (10) 02:47 (5) 03:18 (12)                     02:08 (16)
        07:04 (16) 11:46 (20) 16:51 (22) 23:49 (23) 31:58 (20) 34:45 (16) 38:03 (15)                     40:11 (14)
15 Olle Blomgren OK Södertörn 40:18 06:58 (14) 03:39 (5) 05:34 (43) 06:39 (30) 08:25 (12) 03:28 (25) 03:17 (11)                     02:18 (24)
        06:58 (14) 10:37 (8) 16:11 (15) 22:50 (19) 31:15 (15) 34:43 (15) 38:00 (14)                     40:18 (15)
16 Ulf Bråsjö Järla Orientering 40:46 07:18 (24) 04:02 (11) 05:01 (32) 05:46 (12) 09:32 (29) 03:49 (42) 03:03 (9)                     02:15 (21)
        07:18 (24) 11:20 (13) 16:21 (19) 22:07 (13) 31:39 (18) 35:28 (20) 38:31 (17)                     40:46 (16)
17 Börje Wahlgren Sundbybergs IK 41:19 06:48 (11) 03:57 (8) 05:00 (31) 05:45 (11) 09:00 (21) 04:57 (54) 03:22 (14)                     02:30 (38)
        06:48 (11) 10:45 (9) 15:45 (12) 21:30 (9) 30:30 (11) 35:27 (19) 38:49 (18)                     41:19 (17)
17 Bengt Kärrström Tullinge SK 41:19 07:24 (26) 03:58 (9) 04:38 (20) 06:34 (27) 09:20 (25) 03:09 (18) 03:26 (15)                     02:50 (54)
        07:24 (26) 11:22 (14) 16:00 (13) 22:34 (16) 31:54 (19) 35:03 (17) 38:29 (16)                     41:19 (17)
19 Per-Johan Jansson Länna IF 41:48 07:36 (30) 04:16 (14) 04:34 (18) 06:44 (32) 09:32 (29) 03:20 (24) 03:28 (16)                     02:18 (24)
        07:36 (30) 11:52 (22) 16:26 (20) 23:10 (20) 32:42 (22) 36:02 (21) 39:30 (19)                     41:48 (19)
20 Jan-Erik Larsson Klubblös 42:37 06:17 (7) 03:36 (4) 03:58 (5) 06:23 (24) 09:21 (26) 02:51 (8) 07:31 (59)                     02:40 (48)
        06:17 (7) 09:53 (5) 13:51 (5) 20:14 (7) 29:35 (8) 32:26 (8) 39:57 (20)                     42:37 (20)
21 Per-Erik Jansson Sundbybergs IK 42:52 08:08 (40) 05:33 (41) 05:58 (51) 06:17 (22) 08:01 (9) 02:52 (9) 03:41 (25)                     02:22 (27)
        08:08 (40) 13:41 (39) 19:39 (42) 25:56 (37) 33:57 (25) 36:49 (22) 40:30 (22)                     42:52 (21)
22 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 42:58 06:26 (9) 04:23 (17) 04:32 (17) 08:03 (54) 08:38 (16) 03:13 (19) 05:12 (53)                     02:31 (40)
        06:26 (9) 10:49 (10) 15:21 (9) 23:24 (21) 32:02 (21) 35:15 (18) 40:27 (21)                     42:58 (22)
23 Clas-Göran Herrgård Gustavsberg 43:07 07:22 (25) 04:18 (15) 04:35 (19) 06:16 (20) 10:27 (43) 04:09 (47) 03:49 (29)                     02:11 (19)
        07:22 (25) 11:40 (19) 16:15 (16) 22:31 (15) 32:58 (23) 37:07 (23) 40:56 (23)                     43:07 (23)
24 Kalle Karlin Centrum OK 43:23 07:12 (21) 06:06 (50) 04:11 (7) 07:18 (44) 09:35 (31) 03:16 (23) 03:36 (23)                     02:09 (17)
        07:12 (21) 13:18 (35) 17:29 (25) 24:47 (30) 34:22 (26) 37:38 (25) 41:14 (25)                     43:23 (24)
25 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 43:35 07:00 (15) 04:34 (21) 04:42 (21) 06:18 (23) 08:58 (20) 06:10 (61) 03:28 (16)                     02:25 (31)
        07:00 (15) 11:34 (18) 16:16 (17) 22:34 (16) 31:32 (17) 37:42 (26) 41:10 (24)                     43:35 (25)
26 Tommy Lindberg Haninge SOK 43:54 08:33 (44) 04:04 (12) 04:58 (30) 06:34 (27) 09:35 (31) 03:34 (33) 04:20 (42)                     02:16 (22)
        08:33 (44) 12:37 (29) 17:35 (28) 24:09 (24) 33:44 (24) 37:18 (24) 41:38 (26)                     43:54 (26)
27 Per Holgersson Snättringe SK 44:33 11:17 (55) 04:40 (23) 04:15 (8) 06:00 (16) 09:11 (23) 03:05 (15) 04:00 (34)                     02:05 (14)
        11:17 (55) 15:57 (47) 20:12 (44) 26:12 (38) 35:23 (34) 38:28 (28) 42:28 (29)                     44:33 (27)
28 Eva Svanberg Järfälla OK 44:46 07:33 (29) 04:53 (30) 05:04 (35) 07:02 (39) 11:12 (50) 03:14 (20) 03:29 (18)                     02:19 (26)
        07:33 (29) 12:26 (25) 17:30 (26) 24:32 (27) 35:44 (36) 38:58 (33) 42:27 (28)                     44:46 (28)
29 Claes Olerud Länna IF 44:52 07:17 (23) 11:23 (62) 04:29 (16) 05:34 (8) 07:40 (6) 03:06 (16) 03:01 (6)                     02:22 (27)
        07:17 (23) 18:40 (56) 23:09 (52) 28:43 (45) 36:23 (38) 39:29 (36) 42:30 (31)                     44:52 (29)
30 Leif Lundquist Enebybergs IF 44:54 07:52 (36) 04:41 (24) 04:57 (29) 06:59 (38) 10:08 (38) 03:38 (35) 04:11 (39)                     02:28 (34)
        07:52 (36) 12:33 (27) 17:30 (26) 24:29 (26) 34:37 (28) 38:15 (27) 42:26 (27)                     44:54 (30)
31 Stefan Hörnström IS Kullen 45:16 07:39 (33) 05:30 (40) 05:12 (38) 07:28 (48) 09:24 (27) 03:41 (36) 03:34 (21)                     02:48 (53)
        07:39 (33) 13:09 (32) 18:21 (34) 25:49 (35) 35:13 (32) 38:54 (31) 42:28 (29)                     45:16 (31)
32 Kurt Andersson Enebybergs IF 45:30 07:40 (34) 04:22 (16) 04:47 (25) 07:52 (53) 09:49 (34) 04:27 (50) 03:52 (31)                     02:41 (49)
        07:40 (34) 12:02 (23) 16:49 (21) 24:41 (28) 34:30 (27) 38:57 (32) 42:49 (32)                     45:30 (32)
33 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 45:57 07:06 (17) 06:09 (51) 04:26 (13) 06:46 (33) 11:56 (57) 03:15 (22) 03:33 (20)                     02:46 (51)
        07:06 (17) 13:15 (34) 17:41 (30) 24:27 (25) 36:23 (38) 39:38 (37) 43:11 (33)                     45:57 (33)
34 Kenneth Larsson OK Södertörn 46:10 07:07 (18) 04:39 (22) 05:08 (37) 08:40 (60) 10:19 (40) 03:28 (25) 04:03 (37)                     02:46 (51)
        07:07 (18) 11:46 (20) 16:54 (23) 25:34 (34) 35:53 (37) 39:21 (35) 43:24 (34)                     46:10 (34)
35 Carina Nilsson Enebybergs IF 46:24 07:29 (28) 07:14 (55) 04:27 (14) 07:11 (41) 10:34 (45) 03:36 (34) 03:31 (19)                     02:22 (28)
        07:29 (28) 14:43 (43) 19:10 (37) 26:21 (40) 36:55 (40) 40:31 (39) 44:02 (36)                     46:24 (35)
36 Anders Kihlström Turebergs IF SOK 46:45 07:37 (31) 05:01 (33) 05:25 (40) 06:56 (35) 10:02 (37) 03:51 (43) 05:24 (56)                     02:29 (36)
        07:37 (31) 12:38 (30) 18:03 (32) 24:59 (31) 35:01 (29) 38:52 (30) 44:16 (37)                     46:45 (36)
37 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 47:00 07:13 (22) 05:01 (33) 05:29 (41) 07:27 (47) 09:59 (35) 03:59 (45) 04:29 (46)                     03:23 (57)
        07:13 (22) 12:14 (24) 17:43 (31) 25:10 (32) 35:09 (31) 39:08 (34) 43:37 (35)                     47:00 (37)
38 Svante Frid Enebybergs IF 47:26 08:35 (46) 04:43 (26) 04:54 (28) 06:32 (26) 10:54 (48) 04:16 (49) 05:07 (51)                     02:25 (31)
        08:35 (46) 13:18 (35) 18:12 (33) 24:44 (29) 35:38 (35) 39:54 (38) 45:01 (39)                     47:26 (38)
39 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 47:55 12:10 (57) 04:33 (19) 04:45 (23) 07:18 (44) 09:05 (22) 03:41 (36) 03:45 (27)                     02:38 (46)
        12:10 (57) 16:43 (50) 21:28 (46) 28:46 (46) 37:51 (44) 41:32 (42) 45:17 (40)                     47:55 (39)
40 Karin Ivarsson Haninge SOK 48:41 08:20 (41) 05:23 (39) 05:43 (49) 06:24 (25) 09:28 (28) 06:53 (62) 03:51 (30)                     02:39 (47)
        08:20 (41) 13:43 (40) 19:26 (41) 25:50 (36) 35:18 (33) 42:11 (43) 46:02 (42)                     48:41 (40)
41 Anders Karlsson Tullinge SK 48:46 08:57 (48) 05:04 (35) 05:41 (47) 07:17 (43) 10:32 (44) 03:32 (29) 04:18 (41)                     03:25 (58)
        08:57 (48) 14:01 (42) 19:42 (43) 26:59 (42) 37:31 (42) 41:03 (41) 45:21 (41)                     48:46 (41)
42 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 48:55 08:33 (44) 04:51 (28) 05:38 (46) 07:44 (49) 10:21 (41) 03:45 (38) 04:06 (38)                     03:57 (62)
        08:33 (44) 13:24 (38) 19:02 (36) 26:46 (41) 37:07 (41) 40:52 (40) 44:58 (38)                     48:55 (42)
43 Leif Roland Hofmeijer OK Älvsjö-Örby 49:34 08:21 (42) 05:35 (43) 05:21 (39) 07:46 (51) 11:27 (52) 03:45 (38) 04:28 (44)                     02:51 (55)
        08:21 (42) 13:56 (41) 19:17 (39) 27:03 (43) 38:30 (45) 42:15 (44) 46:43 (43)                     49:34 (43)
44 Kenneth Pettersson Järfälla OK 50:05 08:06 (39) 11:06 (61) 04:51 (27) 05:41 (10) 08:48 (19) 05:49 (60) 03:15 (10)                     02:29 (36)
        08:06 (39) 19:12 (57) 24:03 (54) 29:44 (49) 38:32 (46) 44:21 (49) 47:36 (45)                     50:05 (44)
45 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 50:29 08:05 (37) 05:00 (32) 06:08 (55) 07:06 (40) 11:21 (51) 05:23 (56) 05:10 (52)                     02:16 (22)
        08:05 (37) 13:05 (31) 19:13 (38) 26:19 (39) 37:40 (43) 43:03 (45) 48:13 (46)                     50:29 (45)
46 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 50:43 10:20 (53) 06:54 (54) 05:54 (50) 06:56 (35) 10:12 (39) 03:14 (20) 04:02 (36)                     03:11 (56)
        10:20 (53) 17:14 (51) 23:08 (51) 30:04 (51) 40:16 (48) 43:30 (46) 47:32 (44)                     50:43 (46)
47 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 50:56 08:29 (43) 07:53 (58) 06:06 (53) 07:45 (50) 10:24 (42) 03:30 (27) 04:14 (40)                     02:35 (42)
        08:29 (43) 16:22 (49) 22:28 (49) 30:13 (52) 40:37 (49) 44:07 (48) 48:21 (47)                     50:56 (47)
48 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 52:46 08:43 (47) 06:03 (49) 07:14 (61) 07:46 (51) 11:00 (49) 04:37 (51) 04:46 (49)                     02:37 (45)
        08:43 (47) 14:46 (44) 22:00 (47) 29:46 (50) 40:46 (50) 45:23 (51) 50:09 (49)                     52:46 (48)
49 Per-Åke Holm Sigtuna OK 53:22 12:23 (58) 04:57 (31) 04:44 (22) 06:34 (27) 11:37 (53) 03:31 (28) 07:10 (58)                     02:26 (33)
        12:23 (58) 17:20 (52) 22:04 (48) 28:38 (44) 40:15 (47) 43:46 (47) 50:56 (50)                     53:22 (49)
50 Tomas Pettersson Sundsvalls OK 53:51 07:49 (35) 04:47 (27) 05:02 (33) 11:30 (65) 11:43 (54) 03:47 (40) 03:55 (33)                     05:18 (65)
        07:49 (35) 12:36 (28) 17:38 (29) 29:08 (47) 40:51 (51) 44:38 (50) 48:33 (48)                     53:51 (50)
51 Arne Kaijser Klubblös 56:15 07:37 (31) 05:33 (41) 06:07 (54) 05:59 (15) 09:45 (33) 03:32 (30) 15:38 (65)                     02:04 (11)
        07:37 (31) 13:10 (33) 19:17 (39) 25:16 (33) 35:01 (29) 38:33 (29) 54:11 (52)                     56:15 (51)
52 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 58:25 10:41 (54) 05:07 (36) 05:35 (44) 08:08 (56) 11:49 (55) 04:45 (52) 08:01 (62)                     04:19 (64)
        10:41 (54) 15:48 (46) 21:23 (45) 29:31 (48) 41:20 (52) 46:05 (52) 54:06 (51)                     58:25 (52)
53 Helena Korhonen Haninge SOK 59:01 11:57 (56) 05:58 (48) 05:32 (42) 08:03 (54) 10:41 (47) 04:47 (53) 10:09 (64)                     01:54 (3)
        11:57 (56) 17:55 (55) 23:27 (53) 31:30 (54) 42:11 (53) 46:58 (53) 57:07 (54)                     59:01 (53)
54 Reijo Korhonen Hellas Orientering 59:02 10:15 (52) 05:50 (47) 06:53 (58) 08:09 (57) 11:51 (56) 05:44 (59) 07:44 (60)                     02:36 (43)
        10:15 (52) 16:05 (48) 22:58 (50) 31:07 (53) 42:58 (54) 48:42 (54) 56:26 (53)                     59:02 (54)
55 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 60:52 10:07 (51) 07:24 (56) 06:54 (59) 09:01 (62) 13:52 (62) 05:33 (58) 04:30 (47)                     03:31 (60)
        10:07 (51) 17:31 (53) 24:25 (55) 33:26 (55) 47:18 (55) 52:51 (55) 57:21 (55)                     60:52 (55)
56 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 61:02 10:00 (50) 07:46 (57) 06:41 (56) 09:01 (62) 14:00 (64) 05:24 (57) 04:41 (48)                     03:29 (59)
        10:00 (50) 17:46 (54) 24:27 (56) 33:28 (56) 47:28 (56) 52:52 (56) 57:33 (56)                     61:02 (56)
57 Tobias Byström Klubblös 63:12 12:56 (59) 10:28 (60) 08:21 (62) 08:25 (59) 12:37 (60) 03:54 (44) 04:28 (44)                     02:03 (9)
        12:56 (59) 23:24 (58) 31:45 (58) 40:10 (58) 52:47 (59) 56:41 (59) 61:09 (57)                     63:12 (57)
58 Bo Winander Järfälla OK 64:04 17:39 (61) 06:15 (53) 05:59 (52) 07:20 (46) 13:58 (63) 05:07 (55) 05:18 (55)                     02:28 (34)
        17:39 (61) 23:54 (59) 29:53 (57) 37:13 (57) 51:11 (58) 56:18 (57) 61:36 (58)                     64:04 (58)
59 Sara Ström Snättringe SK 67:08 22:27 (64) 06:10 (52) 05:37 (45) 06:16 (20) 08:16 (11) 07:46 (63) 08:12 (63)                     02:24 (30)
        22:27 (64) 28:37 (62) 34:14 (59) 40:30 (59) 48:46 (57) 56:32 (58) 64:44 (59)                     67:08 (59)
60 Henrik Nyström Attunda OK 67:37 09:12 (49) 05:46 (46) 24:12 (64) 06:42 (31) 10:35 (46) 03:47 (40) 04:53 (50)                     02:30 (38)
        09:12 (49) 14:58 (45) 39:10 (62) 45:52 (60) 56:27 (60) 60:14 (60) 65:07 (60)                     67:37 (60)
61 Åke Lewander Skarpnäcks OL 69:14 07:08 (19) 25:51 (65) 06:42 (57) 07:12 (42) 12:11 (59) 04:04 (46) 03:35 (22)                     02:31 (40)
        07:08 (19) 32:59 (64) 39:41 (63) 46:53 (61) 59:04 (61) 63:08 (61) 66:43 (61)                     69:14 (61)
62 Magnus Areskoug Enebybergs IF 73:38 34:01 (65) 05:35 (43) 05:42 (48) 06:55 (34) 09:59 (35) 03:32 (29) 03:37 (24)                     04:17 (63)
        34:01 (65) 39:36 (65) 45:18 (64) 52:13 (64) 62:12 (63) 65:44 (63) 69:21 (62)                     73:38 (62)
63 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 74:24 18:42 (63) 13:30 (64) 06:57 (60) 08:42 (61) 12:40 (61) 04:13 (48) 07:04 (57)                     02:36 (43)
        18:42 (63) 32:12 (63) 39:09 (61) 47:51 (62) 60:31 (62) 64:44 (62) 71:48 (63)                     74:24 (63)
64 Kerstin Fåhraeus Klubblös 82:46 18:02 (62) 09:18 (59) 10:01 (63) 10:36 (64) 15:29 (65) 07:56 (64) 07:52 (61)                     03:32 (61)
        18:02 (62) 27:20 (61) 37:21 (60) 47:57 (63) 63:26 (64) 71:22 (64) 79:14 (64)                     82:46 (64)
65 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 98:03 13:55 (60) 11:23 (62) 36:34 (65) 08:14 (58) 11:56 (57) 08:04 (65) 05:12 (53)                     02:45 (50)
        13:55 (60) 25:18 (60) 61:52 (65) 70:06 (65) 82:02 (65) 90:06 (65) 95:18 (65)                     98:03 (65)
- Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 59:58 09:08   04:23   06:06   09:22   11:16   04:25                           15:18  
        09:08   13:31   19:37   28:59   40:15   44:40                           59:58  
  Mehreteab Tsehage Järfälla OK 95:55                                                    
                                                           
                                                           
                                                           
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                               Mål  
1 Melker Hallman Attunda OK 22:22 03:13 (1) 03:46 (1) 05:57 (1) 05:50 (1) 02:43 (1)                             00:53 (1)
        03:13 (1) 06:59 (1) 12:56 (1) 18:46 (1) 21:29 (1)                             22:22 (1)
2 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 28:52 04:25 (3) 05:18 (9) 06:05 (2) 08:05 (2) 03:43 (2)                             01:16 (2)
        04:25 (3) 09:43 (4) 15:48 (4) 23:53 (2) 27:36 (2)                             28:52 (2)
3 Sven Hedman Attunda OK 29:34 04:35 (6) 04:01 (2) 06:31 (7) 08:56 (5) 03:52 (3)                             01:39 (16)
        04:35 (6) 08:36 (2) 15:07 (2) 24:03 (3) 27:55 (3)                             29:34 (3)
4 Anders Gärderud Enebybergs IF 30:02 04:33 (5) 05:10 (7) 06:26 (4) 08:18 (3) 04:04 (4)                             01:31 (7)
        04:33 (5) 09:43 (4) 16:09 (5) 24:27 (4) 28:31 (4)                             30:02 (4)
5 Sune Sisell OK Södertörn 32:26 04:57 (7) 05:16 (8) 06:38 (8) 09:38 (9) 04:23 (9)                             01:34 (9)
        04:57 (7) 10:13 (9) 16:51 (7) 26:29 (7) 30:52 (5)                             32:26 (5)
6 Bengt Andersson Söders-Tyresö 33:29 05:21 (12) 04:48 (3) 07:58 (26) 09:34 (8) 04:08 (5)                             01:40 (17)
        05:21 (12) 10:09 (7) 18:07 (11) 27:41 (8) 31:49 (6)                             33:29 (6)
7 Christer Askerblom Hagaby GOIF 34:04 05:23 (13) 04:48 (3) 07:21 (13) 10:09 (13) 04:54 (15)                             01:29 (5)
        05:23 (13) 10:11 (8) 17:32 (9) 27:41 (8) 32:35 (7)                             34:04 (7)
8 Göran Larbo Attunda OK 35:31 05:19 (11) 05:28 (13) 07:19 (10) 10:31 (15) 05:19 (23)                             01:35 (11)
        05:19 (11) 10:47 (12) 18:06 (10) 28:37 (10) 33:56 (8)                             35:31 (8)
9 Göran Frisk Attunda OK 35:35 04:29 (4) 05:24 (12) 06:26 (4) 08:42 (4) 09:16 (61)                             01:18 (3)
        04:29 (4) 09:53 (6) 16:19 (6) 25:01 (6) 34:17 (9)                             35:35 (9)
10 Christer Hedin IFK Enskede 36:54 05:24 (14) 05:39 (16) 07:23 (14) 11:28 (24) 05:12 (19)                             01:48 (23)
        05:24 (14) 11:03 (13) 18:26 (12) 29:54 (11) 35:06 (10)                             36:54 (10)
11 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 37:09 05:35 (15) 06:46 (35) 07:08 (9) 10:46 (16) 05:07 (18)                             01:47 (22)
        05:35 (15) 12:21 (18) 19:29 (15) 30:15 (12) 35:22 (11)                             37:09 (11)
12 Eva Andersson OK Södertörn 37:51 05:46 (17) 06:35 (30) 07:20 (12) 11:29 (25) 05:03 (16)                             01:38 (14)
        05:46 (17) 12:21 (18) 19:41 (17) 31:10 (16) 36:13 (13)                             37:51 (12)
13 Conny Nilsson Nyköpings OK 37:55 05:39 (16) 06:06 (21) 07:43 (21) 11:35 (27) 04:52 (14)                             02:00 (34)
        05:39 (16) 11:45 (14) 19:28 (14) 31:03 (15) 35:55 (12)                             37:55 (13)
14 Jan-Olof Wåhlberg After Blue OK 38:07 06:34 (33) 05:32 (15) 08:04 (29) 10:23 (14) 05:57 (36)                             01:37 (13)
        06:34 (33) 12:06 (17) 20:10 (19) 30:33 (14) 36:30 (14)                             38:07 (14)
15 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 38:24 05:51 (20) 06:08 (22) 07:34 (17) 11:53 (28) 05:22 (25)                             01:36 (12)
        05:51 (20) 11:59 (15) 19:33 (16) 31:26 (17) 36:48 (16)                             38:24 (15)
16 Håkan Boije Attunda OK 38:28 06:48 (37) 06:09 (23) 08:01 (27) 10:50 (17) 04:48 (13)                             01:52 (25)
        06:48 (37) 12:57 (27) 20:58 (23) 31:48 (18) 36:36 (15)                             38:28 (16)
17 Rune Rådeström Snättringe SK 38:42 09:29 (57) 05:29 (14) 07:23 (14) 10:02 (12) 04:33 (10)                             01:46 (20)
        09:29 (57) 14:58 (39) 22:21 (30) 32:23 (22) 36:56 (17)                             38:42 (17)
18 Åke Wansölin Söders-Tyresö 39:16 06:03 (25) 06:53 (37) 07:33 (16) 11:19 (22) 05:36 (28)                             01:52 (25)
        06:03 (25) 12:56 (26) 20:29 (20) 31:48 (18) 37:24 (18)                             39:16 (18)
19 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 39:22 06:32 (30) 06:16 (24) 07:56 (25) 12:31 (33) 04:19 (8)                             01:48 (23)
        06:32 (30) 12:48 (24) 20:44 (22) 33:15 (24) 37:34 (20)                             39:22 (19)
20 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 39:35 06:01 (24) 05:58 (19) 08:05 (30) 12:01 (29) 05:22 (25)                             02:08 (42)
        06:01 (24) 11:59 (15) 20:04 (18) 32:05 (20) 37:27 (19)                             39:35 (20)
21 Agneta Holgersson Snättringe SK 39:44 10:48 (61) 06:03 (20) 07:37 (19) 09:31 (7) 04:13 (6)                             01:32 (8)
        10:48 (61) 16:51 (46) 24:28 (41) 33:59 (27) 38:12 (22)                             39:44 (21)
22 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 39:58 06:00 (23) 06:37 (31) 08:41 (35) 11:04 (19) 05:50 (32)                             01:46 (20)
        06:00 (23) 12:37 (23) 21:18 (24) 32:22 (21) 38:12 (22)                             39:58 (22)
23 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 40:19 10:32 (59) 05:43 (17) 07:34 (17) 09:48 (11) 04:34 (11)                             02:08 (42)
        10:32 (59) 16:15 (43) 23:49 (37) 33:37 (25) 38:11 (21)                             40:19 (23)
24 Gunlög Petersson Järfälla OK 40:31 06:23 (29) 06:29 (29) 07:43 (21) 12:10 (30) 05:40 (29)                             02:06 (39)
        06:23 (29) 12:52 (25) 20:35 (21) 32:45 (23) 38:25 (24)                             40:31 (24)
25 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 40:53 05:57 (21) 06:26 (27) 09:58 (51) 11:20 (23) 05:15 (20)                             01:57 (29)
        05:57 (21) 12:23 (20) 22:21 (30) 33:41 (26) 38:56 (25)                             40:53 (25)
26 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 41:28 05:50 (19) 06:42 (34) 09:21 (44) 12:37 (34) 04:45 (12)                             02:13 (48)
        05:50 (19) 12:32 (22) 21:53 (28) 34:30 (30) 39:15 (26)                             41:28 (26)
27 Bengt Friberg Järfälla OK 42:26 07:39 (48) 05:52 (18) 08:02 (28) 13:23 (42) 05:48 (30)                             01:42 (19)
        07:39 (48) 13:31 (30) 21:33 (26) 34:56 (31) 40:44 (30)                             42:26 (27)
28 Jan Falk Hellas Orientering 42:30 03:46 (2) 05:09 (6) 06:22 (3) 09:16 (6) 16:28 (67)                             01:29 (5)
        03:46 (2) 08:55 (3) 15:17 (3) 24:33 (5) 41:01 (31)                             42:30 (28)
29 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 42:31 12:02 (63) 04:59 (5) 07:19 (10) 11:08 (21) 05:04 (17)                             01:59 (32)
        12:02 (63) 17:01 (48) 24:20 (40) 35:28 (34) 40:32 (27)                             42:31 (29)
30 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 42:40 07:24 (45) 06:40 (33) 07:51 (24) 13:25 (43) 05:20 (24)                             02:00 (34)
        07:24 (45) 14:04 (33) 21:55 (29) 35:20 (32) 40:40 (28)                             42:40 (30)
31 Olle Arman Nyköpings OK 42:41 06:06 (27) 06:20 (25) 08:59 (39) 14:00 (50) 05:16 (21)                             02:00 (34)
        06:06 (27) 12:26 (21) 21:25 (25) 35:25 (33) 40:41 (29)                             42:41 (31)
32 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 43:35 06:48 (37) 06:26 (27) 08:19 (31) 12:55 (38) 06:59 (48)                             02:08 (42)
        06:48 (37) 13:14 (28) 21:33 (26) 34:28 (29) 41:27 (32)                             43:35 (32)
32 Bertil Carlsson Klubblös 43:35                                                    
                                                           
34 Henrik Bergman OK Linné 44:21 06:32 (30) 06:56 (38) 09:27 (48) 13:38 (44) 05:53 (34)                             01:55 (27)
        06:32 (30) 13:28 (29) 22:55 (32) 36:33 (37) 42:26 (35)                             44:21 (33)
35 Leif Nordin Attunda OK 44:29 05:04 (8) 05:18 (9) 08:20 (32) 11:34 (26) 12:01 (64)                             02:12 (45)
        05:04 (8) 10:22 (10) 18:42 (13) 30:16 (13) 42:17 (34)                             44:29 (34)
36 Björn Stolt OK Ravinen 44:35 06:33 (32) 07:50 (49) 09:25 (47) 12:20 (31) 05:48 (30)                             02:39 (59)
        06:33 (32) 14:23 (36) 23:48 (36) 36:08 (36) 41:56 (33)                             44:35 (35)
37 Anita Arnefors OK Södertörn 44:53 06:39 (34) 07:21 (44) 09:12 (41) 12:53 (37) 06:53 (45)                             01:55 (27)
        06:39 (34) 14:00 (31) 23:12 (33) 36:05 (35) 42:58 (37)                             44:53 (36)
38 Margareta Hallmén Attunda OK 45:11 09:35 (58) 07:08 (41) 08:43 (36) 12:27 (32) 05:18 (22)                             02:00 (34)
        09:35 (58) 16:43 (45) 25:26 (43) 37:53 (40) 43:11 (38)                             45:11 (37)
39 Lennart Sjöstål Klubblös 45:12 06:14 (28) 08:07 (51) 09:12 (41) 13:44 (47) 05:34 (27)                             02:21 (53)
        06:14 (28) 14:21 (35) 23:33 (35) 37:17 (39) 42:51 (36)                             45:12 (38)
40 Sören Eriksson Länna IF 46:26 05:58 (22) 08:02 (50) 09:17 (43) 13:44 (47) 06:56 (47)                             02:29 (54)
        05:58 (22) 14:00 (31) 23:17 (34) 37:01 (38) 43:57 (39)                             46:26 (39)
41 Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 46:46 07:56 (51) 07:11 (42) 09:11 (40) 13:39 (45) 06:37 (43)                             02:12 (45)
        07:56 (51) 15:07 (40) 24:18 (39) 37:57 (41) 44:34 (40)                             46:46 (40)
42 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 47:12 05:10 (10) 05:21 (11) 06:28 (6) 17:22 (64) 11:17 (62)                             01:34 (9)
        05:10 (10) 10:31 (11) 16:59 (8) 34:21 (28) 45:38 (44)                             47:12 (41)
43 Gunnar Eriksson Järfälla OK 47:16 12:46 (64) 06:23 (26) 07:44 (23) 12:52 (36) 05:51 (33)                             01:40 (17)
        12:46 (64) 19:09 (52) 26:53 (46) 39:45 (45) 45:36 (41)                             47:16 (42)
44 Elisabet Ryblom klubblös 47:52 06:43 (36) 07:45 (46) 10:33 (56) 13:13 (41) 07:22 (53)                             02:16 (50)
        06:43 (36) 14:28 (37) 25:01 (42) 38:14 (42) 45:36 (41)                             47:52 (43)
45 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 47:53 06:04 (26) 10:57 (59) 08:40 (34) 13:49 (49) 06:07 (38)                             02:16 (50)
        06:04 (26) 17:01 (48) 25:41 (44) 39:30 (44) 45:37 (43)                             47:53 (44)
46 Lars Fridén FMV 48:58 07:16 (43) 07:13 (43) 09:24 (46) 16:56 (62) 06:08 (39)                             02:01 (38)
        07:16 (43) 14:29 (38) 23:53 (38) 40:49 (46) 46:57 (45)                             48:58 (45)
47 Göran Lindahl Attunda OK 49:30 14:37 (66) 07:04 (40) 08:55 (38) 10:59 (18) 05:58 (37)                             01:57 (29)
        14:37 (66) 21:41 (61) 30:36 (56) 41:35 (50) 47:33 (46)                             49:30 (46)
48 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 50:04 05:49 (18) 09:31 (56) 11:35 (63) 14:19 (52) 07:12 (51)                             01:38 (14)
        05:49 (18) 15:20 (41) 26:55 (47) 41:14 (47) 48:26 (49)                             50:04 (47)
49 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 50:19 08:53 (55) 07:49 (48) 10:22 (54) 14:12 (51) 06:28 (42)                             02:35 (58)
        08:53 (55) 16:42 (44) 27:04 (48) 41:16 (48) 47:44 (47)                             50:19 (48)
50 Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 50:20 11:01 (62) 08:09 (52) 08:39 (33) 14:19 (52) 06:13 (40)                             01:59 (32)
        11:01 (62) 19:10 (53) 27:49 (51) 42:08 (51) 48:21 (48)                             50:20 (49)
51 Carin Runqvist Järfälla OK 52:24 15:53 (68) 06:38 (32) 08:54 (37) 12:44 (35) 06:18 (41)                             01:57 (29)
        15:53 (68) 22:31 (62) 31:25 (59) 44:09 (54) 50:27 (50)                             52:24 (50)
52 Inger Pahlén Söders-Tyresö 54:02 08:06 (52) 09:11 (55) 10:36 (57) 15:28 (57) 07:48 (55)                             02:53 (63)
        08:06 (52) 17:17 (50) 27:53 (52) 43:21 (52) 51:09 (51)                             54:02 (51)
53 Åke Linderoth Sundbybergs IK 54:35 06:49 (39) 13:42 (64) 09:23 (45) 15:02 (56) 07:07 (50)                             02:32 (57)
        06:49 (39) 20:31 (58) 29:54 (54) 44:56 (55) 52:03 (52)                             54:35 (52)
54 Jan Larsson Tullinge SK 55:21 08:12 (53) 11:02 (60) 11:25 (61) 14:55 (55) 07:05 (49)                             02:42 (61)
        08:12 (53) 19:14 (54) 30:39 (57) 45:34 (57) 52:39 (53)                             55:21 (53)
55 Carl Carlin Söders-Tyresö 55:48 07:16 (43) 07:03 (39) 11:23 (60) 13:12 (40) 14:24 (66)                             02:30 (55)
        07:16 (43) 14:19 (34) 25:42 (45) 38:54 (43) 53:18 (54)                             55:48 (54)
56 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 57:03 07:09 (41) 12:50 (62) 12:26 (67) 13:07 (39) 09:14 (60)                             02:17 (52)
        07:09 (41) 19:59 (56) 32:25 (61) 45:32 (56) 54:46 (56)                             57:03 (55)
57 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 57:06 07:12 (42) 11:23 (61) 09:33 (49) 19:13 (67) 06:46 (44)                             02:59 (65)
        07:12 (42) 18:35 (51) 28:08 (53) 47:21 (58) 54:07 (55)                             57:06 (56)
58 Leif Hermundstad Snättringe SK 58:02 15:08 (67) 07:46 (47) 10:45 (58) 15:29 (58) 05:55 (35)                             02:59 (65)
        15:08 (67) 22:54 (63) 33:39 (62) 49:08 (61) 55:03 (57)                             58:02 (57)
59 Bengt Fahlin After Blue OK 58:15 08:37 (54) 08:17 (53) 10:26 (55) 20:18 (68) 08:25 (57)                             02:12 (46)
        08:37 (54) 16:54 (47) 27:20 (50) 47:38 (59) 56:03 (58)                             58:15 (58)
60 Mona Asplund Klubblös 58:34 07:49 (50) 07:40 (45) 11:41 (64) 16:42 (60) 12:35 (65)                             02:07 (40)
        07:49 (50) 15:29 (42) 27:10 (49) 43:52 (53) 56:27 (60)                             58:34 (59)
61 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 59:49 09:09 (56) 10:08 (57) 11:56 (65) 16:59 (63) 08:12 (56)                             03:25 (70)
        09:09 (56) 19:17 (55) 31:13 (58) 48:12 (60) 56:24 (59)                             59:49 (60)
62 Ann Sjöberg Enebybergs IF 60:46 07:41 (49) 12:58 (63) 10:57 (59) 18:54 (66) 07:36 (54)                             02:40 (60)
        07:41 (49) 20:39 (59) 31:36 (60) 50:30 (62) 58:06 (61)                             60:46 (61)
63 Ingrid Graneli Haninge SOK 61:00 06:40 (35) 21:43 (67) 09:58 (51) 13:39 (45) 06:53 (45)                             02:07 (40)
        06:40 (35) 28:23 (65) 38:21 (64) 52:00 (63) 58:53 (62)                             61:00 (62)
64 Stefan Pettersson Klubblös 65:33 13:30 (65) 06:47 (36) 10:11 (53) 11:04 (19) 21:31 (68)                             02:30 (55)
        13:30 (65) 20:17 (57) 30:28 (55) 41:32 (49) 63:03 (63)                             65:33 (63)
65 Alvin Nordin OK Älvsjö-Örby 67:55 05:06 (9) 39:41 (70) 07:39 (20) 09:46 (10) 04:17 (7)                             01:26 (4)
        05:06 (9) 44:47 (70) 52:26 (69) 62:12 (67) 66:29 (64)                             67:55 (64)
66 Lars Dyrhage Järfälla OK 73:11 20:22 (70) 08:37 (54) 11:27 (62) 20:28 (69) 09:09 (59)                             03:08 (69)
        20:22 (70) 28:59 (66) 40:26 (66) 60:54 (66) 70:03 (65)                             73:11 (65)
67 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 75:55 07:08 (40) 32:30 (69) 12:08 (66) 14:33 (54) 07:21 (52)                             02:15 (49)
        07:08 (40) 39:38 (69) 51:46 (68) 66:19 (69) 73:40 (66)                             75:55 (66)
68 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 76:41 07:33 (47) 31:33 (68) 09:45 (50) 16:11 (59) 08:57 (58)                             02:42 (61)
        07:33 (47) 39:06 (68) 48:51 (67) 65:02 (68) 73:59 (67)                             76:41 (67)
69 Lotta Borg Klubblös 85:20 10:36 (60) 10:27 (58) 14:32 (68) 18:14 (65) 28:26 (70)                             03:05 (67)
        10:36 (60) 21:03 (60) 35:35 (63) 53:49 (64) 82:15 (68)                             85:20 (68)
70 Aija Sadurskis Centrum OK 86:34 07:31 (46) 17:09 (66) 14:46 (69) 16:51 (61) 27:11 (69)                             03:06 (68)
        07:31 (46) 24:40 (64) 39:26 (65) 56:17 (65) 83:28 (69)                             86:34 (69)
71 Annika Nitz Vallentuna-Össeby OL 94:30 16:12 (69) 13:46 (65) 29:44 (70) 20:32 (70) 11:21 (63)                             02:55 (64)
        16:12 (69) 29:58 (67) 59:42 (70) 80:14 (70) 91:35 (70)                             94:30 (70)
71 Thomas Ferm Solna OK                                                      
                                                           
- Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK                                                      
                                                           
- Kjell Tullus Enebybergs IF 53:45 06:47   09:12   09:17   17:28                                   11:01  
        06:47   15:59   25:16   42:44                                   53:45  
- Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 84:20 12:10   16:26   14:02   23:09                                   18:33  
        12:10   28:36   42:38   65:47                                   84:20  
- May Ingridsdotter Idefjordens SK 87:36 08:52   43:38   22:18   09:50                                   02:58  
        08:52   52:30   74:48   84:38                                   87:36  
- Sören Andersson Skarpnäck OK                                                      
                                                           
                                                           
                                                           
Plac Bana E - 1,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                               Mål  
1 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 24:42 06:37 (3) 06:24 (1) 03:51 (1) 03:44 (1) 01:55 (1)                             02:11 (6)
        06:37 (3) 13:01 (1) 16:52 (1) 20:36 (1) 22:31 (1)                             24:42 (1)
2 Martin Eriksson OK Södertörn 29:06 07:02 (4) 07:26 (3) 04:38 (2) 05:31 (5) 02:22 (3)                             02:07 (5)
        07:02 (4) 14:28 (3) 19:06 (2) 24:37 (2) 26:59 (2)                             29:06 (2)
3 Christer Andersson ATG 29:16 07:24 (5) 06:52 (2) 05:03 (4) 06:12 (7) 02:09 (2)                             01:36 (1)
        07:24 (5) 14:16 (2) 19:19 (3) 25:31 (3) 27:40 (3)                             29:16 (3)
4 Bertil Rydgren IFK Enskede 29:55 06:32 (2) 08:23 (5) 05:28 (5) 05:29 (4) 02:23 (4)                             01:40 (2)
        06:32 (2) 14:55 (5) 20:23 (4) 25:52 (4) 28:15 (4)                             29:55 (4)
5 Anki Landarv Klubblös 31:48 06:28 (1) 08:00 (4) 07:03 (13) 05:27 (3) 03:01 (9)                             01:49 (3)
        06:28 (1) 14:28 (3) 21:31 (6) 26:58 (5) 29:59 (5)                             31:48 (5)
6 Jan-Åke Björklund Visborgs OK 32:44 07:53 (6) 08:44 (7) 05:33 (6) 05:43 (6) 02:40 (6)                             02:11 (6)
        07:53 (6) 16:37 (6) 22:10 (7) 27:53 (6) 30:33 (6)                             32:44 (6)
7 Ronny Hedlund OK Södertörn 33:04 08:15 (8) 08:25 (6) 04:49 (3) 06:48 (12) 02:31 (5)                             02:16 (8)
        08:15 (8) 16:40 (7) 21:29 (5) 28:17 (7) 30:48 (7)                             33:04 (7)
8 Kjell Lindberg Västerås SOK 35:53 08:52 (9) 09:20 (8) 05:43 (7) 06:16 (8) 03:23 (11)                             02:19 (9)
        08:52 (9) 18:12 (8) 23:55 (8) 30:11 (8) 33:34 (8)                             35:53 (8)
9 Birgitta Olofsson Klubblös 39:29 09:00 (10) 13:48 (17) 06:02 (8) 05:06 (2) 02:40 (6)                             02:53 (16)
        09:00 (10) 22:48 (14) 28:50 (14) 33:56 (9) 36:36 (9)                             39:29 (9)
10 Rolf Andersson Rimbo SOK 40:44 10:23 (15) 10:05 (9) 07:22 (15) 06:23 (9) 03:41 (15)                             02:50 (15)
        10:23 (15) 20:28 (11) 27:50 (11) 34:13 (10) 37:54 (10)                             40:44 (10)
11 Ingemar Johnsson OK Södertörn 41:13 09:23 (11) 10:57 (12) 06:41 (10) 07:53 (15) 03:33 (13)                             02:46 (13)
        09:23 (11) 20:20 (10) 27:01 (10) 34:54 (12) 38:27 (11)                             41:13 (11)
12 Margareta Wallén Täby OK 41:14 10:48 (18) 10:16 (10) 07:05 (14) 06:35 (10) 03:45 (16)                             02:45 (12)
        10:48 (18) 21:04 (12) 28:09 (12) 34:44 (11) 38:29 (12)                             41:14 (12)
13 Jan Bojling Solna OK 41:32 10:17 (14) 11:42 (13) 06:43 (11) 07:17 (13) 02:46 (8)                             02:47 (14)
        10:17 (14) 21:59 (13) 28:42 (13) 35:59 (13) 38:45 (13)                             41:32 (13)
14 Eeva Europe OK Älvsjö-Örby 44:53 07:57 (7) 10:45 (11) 06:40 (9) 14:25 (22) 03:09 (10)                             01:57 (4)
        07:57 (7) 18:42 (9) 25:22 (9) 39:47 (15) 42:56 (15)                             44:53 (14)
15 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 45:34 09:51 (13) 13:25 (15) 07:38 (17) 07:54 (16) 03:23 (11)                             03:23 (21)
        09:51 (13) 23:16 (15) 30:54 (15) 38:48 (14) 42:11 (14)                             45:34 (15)
16 Birgitta Nylund Järfälla OK 47:05 09:39 (12) 14:15 (18) 08:12 (18) 08:30 (17) 03:52 (17)                             02:37 (11)
        09:39 (12) 23:54 (17) 32:06 (16) 40:36 (16) 44:28 (16)                             47:05 (16)
17 Lars Löthman Järfälla OK 51:47 10:34 (17) 14:15 (18) 09:26 (19) 10:00 (21) 04:36 (22)                             02:56 (17)
        10:34 (17) 24:49 (18) 34:15 (17) 44:15 (17) 48:51 (17)                             51:47 (17)
18 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 54:06 11:35 (19) 16:53 (23) 07:30 (16) 09:18 (19) 04:27 (21)                             04:23 (22)
        11:35 (19) 28:28 (21) 35:58 (18) 45:16 (18) 49:43 (18)                             54:06 (18)
19 Ingrid Gunnarsson Täby OK 54:26 13:37 (21) 14:37 (20) 10:32 (21) 09:07 (18) 03:35 (14)                             02:58 (18)
        13:37 (21) 28:14 (20) 38:46 (20) 47:53 (20) 51:28 (19)                             54:26 (19)
20 Berit Lindunger Haninge SOK 54:51 13:14 (20) 14:45 (21) 09:55 (20) 09:41 (20) 04:00 (20)                             03:16 (20)
        13:14 (20) 27:59 (19) 37:54 (19) 47:35 (19) 51:35 (20)                             54:51 (20)
21 Sonja Perneby Tullinge SK 63:28 10:24 (16) 13:26 (16) 25:50 (23) 07:27 (14) 03:55 (18)                             02:26 (10)
        10:24 (16) 23:50 (16) 49:40 (22) 57:07 (21) 61:02 (21)                             63:28 (21)
22 Lars Nordin Solna OK 72:16 39:01 (23) 12:31 (14) 06:53 (12) 06:44 (11) 03:59 (19)                             03:08 (19)
        39:01 (23) 51:32 (23) 58:25 (23) 65:09 (23) 69:08 (22)                             72:16 (22)
23 Kjell Sjöberg Enebybergs IF 75:05 14:41 (22) 16:12 (22) 16:20 (22) 15:34 (23) 07:35 (23)                             04:43 (23)
        14:41 (22) 30:53 (22) 47:13 (21) 62:47 (22) 70:22 (23)                             75:05 (23)
- Lars Roos Attunda OK 46:53 10:03   13:36   09:21   09:16                                   04:37  
        10:03   23:39   33:00   42:16                                   46:53  
- Carl Lang OK Österåker 55:33 35:04                                               20:29  
        35:04                                               55:33  
- Yvonne Roos Attunda OK 104:02 16:46   22:28                                           64:48  
        16:46   39:14                                           104:02