Sträcktider Luffarligan Edsbergs SF                                                                  
  2023-10-25 Svarta tider är sträcktider                                                                
    Blå tider är från start                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                  
                                                                           
Plac 5,4 - 5,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål  
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 39:38 01:40 (3) 02:59 (3) 03:31 (1) 02:24 (2) 00:57 (2) 02:41 (2) 03:20 (3) 02:37 (1) 01:35 (2) 01:42 (1) 01:58 (1) 02:09 (3) 03:40 (1) 03:29 (1) 02:09 (3) 01:21 (1) 01:26 (3)
        01:40 (3) 04:39 (2) 08:10 (1) 10:34 (1) 11:31 (1) 14:12 (1) 17:32 (1) 20:09 (1) 21:44 (1) 23:26 (1) 25:24 (1) 27:33 (1) 31:13 (1) 34:42 (1) 36:51 (1) 38:12 (1) 39:38 (1)
2 Per Backlund OK Södertörn 42:10 01:46 (5) 02:53 (2) 03:53 (3) 02:31 (4) 02:24 (12) 02:37 (1) 03:11 (1) 02:40 (2) 01:34 (1) 02:06 (5) 01:58 (1) 01:55 (1) 03:54 (3) 03:39 (2) 02:01 (2) 01:35 (5) 01:33 (5)
        01:46 (5) 04:39 (2) 08:32 (3) 11:03 (3) 13:27 (4) 16:04 (4) 19:15 (4) 21:55 (3) 23:29 (3) 25:35 (3) 27:33 (2) 29:28 (2) 33:22 (2) 37:01 (2) 39:02 (2) 40:37 (2) 42:10 (2)
3 Olle Tyrland Centrum OK 43:03 01:37 (2) 02:48 (1) 04:01 (4) 02:17 (1) 00:57 (2) 02:41 (2) 03:19 (2) 02:49 (4) 01:55 (7) 02:53 (11) 02:49 (8) 02:02 (2) 03:50 (2) 04:14 (3) 01:55 (1) 01:34 (4) 01:22 (1)
        01:37 (2) 04:25 (1) 08:26 (2) 10:43 (2) 11:40 (2) 14:21 (2) 17:40 (2) 20:29 (2) 22:24 (2) 25:17 (2) 28:06 (4) 30:08 (4) 33:58 (3) 38:12 (3) 40:07 (3) 41:41 (3) 43:03 (3)
4 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 44:38 01:51 (8) 03:11 (5) 03:48 (2) 02:53 (7) 00:55 (1) 02:48 (4) 03:39 (4) 02:53 (5) 01:42 (3) 02:10 (6) 01:58 (1) 02:09 (3) 04:17 (6) 04:52 (5) 02:19 (4) 01:45 (7) 01:28 (4)
        01:51 (8) 05:02 (6) 08:50 (4) 11:43 (4) 12:38 (3) 15:26 (3) 19:05 (3) 21:58 (4) 23:40 (4) 25:50 (4) 27:48 (3) 29:57 (3) 34:14 (4) 39:06 (4) 41:25 (4) 43:10 (4) 44:38 (4)
5 Stefan Gustavsson Klubblös 48:43 01:49 (6) 03:07 (4) 04:25 (5) 02:50 (6) 01:19 (6) 03:16 (6) 03:57 (8) 03:02 (6) 01:49 (5) 02:30 (8) 02:49 (8) 02:37 (6) 04:02 (4) 04:49 (4) 02:43 (6) 02:03 (8) 01:36 (6)
        01:49 (6) 04:56 (5) 09:21 (5) 12:11 (6) 13:30 (5) 16:46 (5) 20:43 (5) 23:45 (6) 25:34 (5) 28:04 (7) 30:53 (8) 33:30 (6) 37:32 (6) 42:21 (5) 45:04 (5) 47:07 (5) 48:43 (5)
6 Oskar Karlin Centrum OK 49:08 01:50 (7) 03:23 (8) 04:42 (7) 02:54 (8) 01:01 (4) 03:05 (5) 03:52 (6) 03:06 (8) 01:43 (4) 01:54 (3) 02:37 (6) 02:41 (7) 04:27 (7) 05:11 (6) 03:24 (8) 01:33 (3) 01:45 (9)
        01:50 (7) 05:13 (8) 09:55 (7) 12:49 (8) 13:50 (7) 16:55 (6) 20:47 (6) 23:53 (7) 25:36 (6) 27:30 (5) 30:07 (5) 32:48 (5) 37:15 (5) 42:26 (6) 45:50 (6) 47:23 (6) 49:08 (6)
7 David Linde Enebybergs IF 49:50 01:32 (1) 03:13 (6) 04:39 (6) 02:30 (3) 01:42 (11) 03:21 (7) 03:53 (7) 02:45 (3) 02:10 (10) 02:05 (4) 02:28 (4) 03:18 (9) 04:05 (5) 06:35 (10) 02:39 (5) 01:32 (2) 01:23 (2)
        01:32 (1) 04:45 (4) 09:24 (6) 11:54 (5) 13:36 (6) 16:57 (7) 20:50 (7) 23:35 (5) 25:45 (7) 27:50 (6) 30:18 (6) 33:36 (7) 37:41 (7) 44:16 (7) 46:55 (7) 48:27 (7) 49:50 (7)
8 Henrik Teneberg Enebybergs IF 50:45 01:45 (4) 03:18 (7) 05:03 (8) 02:35 (5) 01:11 (5) 03:34 (9) 03:47 (5) 03:08 (9) 02:01 (9) 01:51 (2) 02:28 (4) 02:55 (8) 04:29 (8) 06:22 (8) 03:00 (7) 01:38 (6) 01:40 (8)
        01:45 (4) 05:03 (7) 10:06 (8) 12:41 (7) 13:52 (8) 17:26 (8) 21:13 (8) 24:21 (8) 26:22 (8) 28:13 (8) 30:41 (7) 33:36 (7) 38:05 (8) 44:27 (8) 47:27 (8) 49:05 (8) 50:45 (8)
9 Jan Kihl Sundbybergs IK 56:35 02:21 (10) 03:48 (9) 06:10 (9) 03:04 (9) 01:27 (7) 03:33 (8) 04:21 (9) 03:16 (10) 02:00 (8) 02:36 (9) 02:37 (6) 03:20 (10) 04:57 (9) 05:37 (7) 03:29 (9) 02:09 (10) 01:50 (12)
        02:21 (10) 06:09 (9) 12:19 (9) 15:23 (9) 16:50 (9) 20:23 (9) 24:44 (9) 28:00 (9) 30:00 (9) 32:36 (9) 35:13 (9) 38:33 (9) 43:30 (9) 49:07 (9) 52:36 (9) 54:45 (9) 56:35 (9)
10 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 66:55 02:16 (9) 06:15 (13) 06:53 (11) 03:16 (10) 02:50 (15) 04:37 (11) 05:24 (11) 03:05 (7) 01:52 (6) 02:10 (6) 03:41 (12) 02:22 (5) 05:17 (10) 06:40 (11) 06:26 (14) 02:06 (9) 01:45 (9)
        02:16 (9) 08:31 (11) 15:24 (11) 18:40 (10) 21:30 (11) 26:07 (11) 31:31 (11) 34:36 (11) 36:28 (10) 38:38 (10) 42:19 (10) 44:41 (10) 49:58 (10) 56:38 (10) 63:04 (10) 65:10 (10) 66:55 (10)
11 Henrik Spovin Klubblös 72:20 03:49 (15) 04:36 (10) 06:39 (10) 04:01 (14) 01:28 (8) 03:49 (10) 05:16 (10) 04:11 (12) 02:51 (11) 02:41 (10) 03:30 (11) 03:51 (11) 06:33 (14) 07:10 (12) 07:20 (15) 02:33 (13) 02:02 (13)
        03:49 (15) 08:25 (10) 15:04 (10) 19:05 (11) 20:33 (10) 24:22 (10) 29:38 (10) 33:49 (10) 36:40 (11) 39:21 (11) 42:51 (11) 46:42 (11) 53:15 (11) 60:25 (11) 67:45 (11) 70:18 (11) 72:20 (11)
12 Christer P Hördell Söders-Tyresö 75:34 03:40 (14) 05:44 (11) 07:31 (12) 04:43 (15) 01:38 (10) 04:42 (12) 05:42 (14) 04:39 (13) 02:57 (13) 03:04 (12) 04:03 (13) 04:29 (15) 07:00 (15) 06:23 (9) 03:50 (10) 02:57 (15) 02:32 (15)
        03:40 (14) 09:24 (14) 16:55 (12) 21:38 (12) 23:16 (12) 27:58 (12) 33:40 (12) 38:19 (12) 41:16 (12) 44:20 (12) 48:23 (12) 52:52 (12) 59:52 (12) 66:15 (12) 70:05 (12) 73:02 (12) 75:34 (12)
13 Torbjörn Thufvesson Centrum OK 81:48 02:34 (12) 06:25 (14) 11:19 (15) 03:58 (12) 02:31 (13) 05:16 (14) 05:29 (12) 06:47 (14) 03:01 (14) 03:41 (13) 04:11 (15) 04:02 (13) 05:56 (11) 07:55 (13) 04:19 (13) 02:36 (14) 01:48 (11)
        02:34 (12) 08:59 (12) 20:18 (14) 24:16 (14) 26:47 (14) 32:03 (14) 37:32 (13) 44:19 (14) 47:20 (14) 51:01 (13) 55:12 (13) 59:14 (13) 65:10 (13) 73:05 (13) 77:24 (13) 80:00 (13) 81:48 (13)
14 Peter Edelsvärd Centrum OK 82:08 02:33 (11) 06:34 (15) 11:17 (14) 03:58 (12) 02:39 (14) 05:07 (13) 05:30 (13) 06:55 (15) 02:53 (12) 03:48 (14) 04:06 (14) 03:59 (12) 06:07 (13) 08:01 (14) 04:09 (12) 02:24 (12) 02:08 (14)
        02:33 (11) 09:07 (13) 20:24 (15) 24:22 (15) 27:01 (15) 32:08 (15) 37:38 (14) 44:33 (15) 47:26 (15) 51:14 (14) 55:20 (14) 59:19 (14) 65:26 (14) 73:27 (14) 77:36 (14) 80:00 (13) 82:08 (14)
15 Anders Englund Östersunds OK 86:20 03:22 (13) 06:11 (12) 10:00 (13) 03:20 (11) 01:31 (9) 07:28 (15) 06:27 (15) 03:36 (11) 04:34 (15) 07:55 (15) 03:08 (10) 04:07 (14) 05:57 (12) 11:02 (15) 03:54 (11) 02:12 (11) 01:36 (6)
        03:22 (13) 09:33 (15) 19:33 (13) 22:53 (13) 24:24 (13) 31:52 (13) 38:19 (15) 41:55 (13) 46:29 (13) 54:24 (15) 57:32 (15) 61:39 (15) 67:36 (15) 78:38 (15) 82:32 (15) 84:44 (15) 86:20 (15)
- Claes Andersson OK Södertörn 59:37 02:44   04:04   11:47   03:12   03:06   04:49   07:24   11:26   06:08   02:37                           02:20  
        02:44   06:48   18:35   21:47   24:53   29:42   37:06   48:32   54:40   57:17                           59:37  
- Joacim Andersson Enebybergs IF 71:23 03:56   06:48   04:09   05:03   05:54   04:54   04:34   02:48   02:54   02:33   04:21   02:56   04:11   07:13   03:01   04:31   01:37  
        03:56   10:44   14:53   19:56   25:50   30:44   35:18   38:06   41:00   43:33   47:54   50:50   55:01   62:14   65:15   69:46   71:23  
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13               Mål  
1 Tommy Holmér Väsby OK 38:27 01:43 (1) 03:18 (1) 04:27 (2) 02:51 (2) 01:05 (3) 01:03 (3) 03:40 (5) 03:46 (1) 03:05 (3) 01:52 (2) 03:39 (11) 03:10 (1) 03:21 (1)             01:27 (1)
        01:43 (1) 05:01 (1) 09:28 (1) 12:19 (1) 13:24 (1) 14:27 (1) 18:07 (2) 21:53 (1) 24:58 (1) 26:50 (1) 30:29 (1) 33:39 (1) 37:00 (1)             38:27 (1)
2 Daniel Andersson Täby OK 43:22 03:03 (21) 04:00 (14) 05:23 (10) 03:02 (4) 01:06 (5) 01:00 (2) 03:28 (3) 04:08 (4) 03:17 (5) 02:30 (15) 02:45 (2) 03:39 (4) 04:27 (11)             01:34 (3)
        03:03 (21) 07:03 (15) 12:26 (9) 15:28 (7) 16:34 (7) 17:34 (5) 21:02 (4) 25:10 (3) 28:27 (4) 30:57 (4) 33:42 (4) 37:21 (2) 41:48 (2)             43:22 (2)
3 P-O Ivarsson Haninge SOK 43:50 04:13 (34) 03:37 (5) 04:44 (3) 02:58 (3) 01:05 (3) 01:10 (4) 03:25 (2) 03:59 (3) 02:56 (1) 01:49 (1) 03:04 (5) 05:30 (33) 03:43 (2)             01:37 (4)
        04:13 (34) 07:50 (23) 12:34 (11) 15:32 (8) 16:37 (8) 17:47 (6) 21:12 (5) 25:11 (4) 28:07 (3) 29:56 (3) 33:00 (3) 38:30 (3) 42:13 (3)             43:50 (3)
4 Jan Eskilsson Haninge SOK 45:03 02:30 (10) 03:45 (7) 05:35 (15) 03:21 (9) 01:12 (11) 01:48 (24) 03:59 (7) 04:39 (8) 03:28 (10) 02:19 (11) 02:56 (4) 03:48 (5) 03:58 (4)             01:45 (7)
        02:30 (10) 06:15 (7) 11:50 (7) 15:11 (5) 16:23 (5) 18:11 (8) 22:10 (7) 26:49 (6) 30:17 (6) 32:36 (6) 35:32 (5) 39:20 (4) 43:18 (4)             45:03 (4)
5 Per Helén Söders-Tyresö 45:43 02:22 (6) 03:21 (2) 06:28 (23) 03:43 (16) 01:22 (16) 01:11 (5) 04:33 (25) 04:54 (13) 03:43 (15) 01:58 (4) 02:42 (1) 03:35 (3) 04:10 (8)             01:41 (6)
        02:22 (6) 05:43 (4) 12:11 (8) 15:54 (10) 17:16 (10) 18:27 (10) 23:00 (10) 27:54 (9) 31:37 (10) 33:35 (8) 36:17 (6) 39:52 (5) 44:02 (5)             45:43 (5)
6 Capucine Vercellotti Södertälje-Nykvarn OF 46:34 02:33 (13) 03:58 (13) 04:51 (4) 03:15 (6) 01:10 (9) 01:11 (5) 04:28 (21) 04:33 (7) 03:36 (13) 02:31 (16) 04:25 (24) 03:24 (2) 04:47 (17)             01:52 (13)
        02:33 (13) 06:31 (9) 11:22 (4) 14:37 (4) 15:47 (4) 16:58 (4) 21:26 (6) 25:59 (5) 29:35 (5) 32:06 (5) 36:31 (7) 39:55 (6) 44:42 (6)             46:34 (6)
7 Lars Grankvist Väsby OK 47:09 03:26 (27) 03:53 (11) 05:29 (13) 03:20 (8) 01:48 (28) 01:35 (17) 04:05 (9) 04:28 (6) 03:29 (12) 02:04 (6) 03:20 (9) 04:33 (18) 03:54 (3)             01:45 (7)
        03:26 (27) 07:19 (19) 12:48 (15) 16:08 (12) 17:56 (12) 19:31 (11) 23:36 (11) 28:04 (10) 31:33 (9) 33:37 (9) 36:57 (8) 41:30 (7) 45:24 (7)             47:09 (7)
8 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 48:08 02:15 (5) 03:25 (3) 04:07 (1) 02:36 (1) 01:09 (7) 00:58 (1) 03:19 (1) 10:40 (37) 02:57 (2) 01:59 (5) 05:07 (32) 03:48 (5) 03:59 (5)             01:49 (12)
        02:15 (5) 05:40 (2) 09:47 (2) 12:23 (2) 13:32 (2) 14:30 (2) 17:49 (1) 28:29 (11) 31:26 (8) 33:25 (7) 38:32 (11) 42:20 (8) 46:19 (8)             48:08 (8)
9 Clas Wickbom Vittjärvs IK 48:45 02:12 (4) 03:46 (8) 08:03 (30) 03:18 (7) 01:17 (13) 01:18 (10) 04:07 (11) 04:52 (12) 03:25 (7) 02:12 (7) 03:44 (12) 04:13 (10) 04:32 (13)             01:46 (9)
        02:12 (4) 05:58 (5) 14:01 (22) 17:19 (17) 18:36 (15) 19:54 (13) 24:01 (13) 28:53 (13) 32:18 (13) 34:30 (13) 38:14 (10) 42:27 (10) 46:59 (10)             48:45 (9)
10 Alice Röken Enebybergs IF 48:55 02:31 (12) 03:30 (4) 05:31 (14) 04:04 (24) 01:11 (10) 01:31 (15) 04:10 (13) 04:59 (16) 03:25 (7) 03:00 (30) 03:47 (14) 04:44 (23) 04:33 (14)             01:59 (20)
        02:31 (12) 06:01 (6) 11:32 (5) 15:36 (9) 16:47 (9) 18:18 (9) 22:28 (9) 27:27 (8) 30:52 (7) 33:52 (10) 37:39 (9) 42:23 (9) 46:56 (9)             48:55 (10)
11 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 49:13 02:03 (2) 03:37 (5) 04:55 (5) 03:03 (5) 01:09 (7) 01:59 (28) 03:28 (3) 04:09 (5) 03:10 (4) 02:20 (12) 02:46 (3) 10:49 (37) 03:59 (5)             01:46 (9)
        02:03 (2) 05:40 (2) 10:35 (3) 13:38 (3) 14:47 (3) 16:46 (3) 20:14 (3) 24:23 (2) 27:33 (2) 29:53 (2) 32:39 (2) 43:28 (14) 47:27 (11)             49:13 (11)
12 Gunnar Svanberg Järfälla OK 49:37 02:30 (10) 03:56 (12) 05:16 (6) 03:34 (15) 01:16 (12) 01:30 (14) 04:21 (17) 05:00 (17) 04:30 (30) 02:18 (10) 04:45 (26) 04:06 (8) 04:34 (15)             02:01 (23)
        02:30 (10) 06:26 (8) 11:42 (6) 15:16 (6) 16:32 (6) 18:02 (7) 22:23 (8) 27:23 (7) 31:53 (11) 34:11 (11) 38:56 (13) 43:02 (12) 47:36 (12)             49:37 (12)
13 Annika Svensson Solna OK 49:42 02:27 (8) 04:08 (18) 06:04 (20) 03:52 (18) 01:46 (26) 01:36 (19) 04:06 (10) 04:46 (11) 03:28 (10) 02:14 (8) 04:27 (25) 04:22 (14) 04:34 (15)             01:52 (13)
        02:27 (8) 06:35 (10) 12:39 (13) 16:31 (14) 18:17 (13) 19:53 (12) 23:59 (12) 28:45 (12) 32:13 (12) 34:27 (12) 38:54 (12) 43:16 (13) 47:50 (13)             49:42 (13)
14 Mikael Byström Järfälla OK 51:51 03:10 (24) 04:48 (28) 05:18 (9) 03:30 (13) 01:41 (23) 01:46 (23) 04:08 (12) 06:39 (34) 03:27 (9) 02:15 (9) 03:51 (16) 05:09 (28) 04:09 (7)             02:00 (22)
        03:10 (24) 07:58 (24) 13:16 (17) 16:46 (15) 18:27 (14) 20:13 (14) 24:21 (14) 31:00 (17) 34:27 (16) 36:42 (15) 40:33 (15) 45:42 (16) 49:51 (14)             51:51 (14)
15 Anna Röken Enebybergs IF 51:55 03:40 (29) 04:30 (24) 05:16 (7) 03:57 (20) 01:35 (21) 01:50 (26) 04:36 (27) 05:05 (19) 03:45 (16) 02:35 (19) 03:48 (15) 04:24 (15) 04:57 (21)             01:57 (16)
        03:40 (29) 08:10 (26) 13:26 (18) 17:23 (18) 18:58 (16) 20:48 (15) 25:24 (15) 30:29 (15) 34:14 (15) 36:49 (16) 40:37 (16) 45:01 (15) 49:58 (15)             51:55 (15)
16 Lennart Hävrén Tullinge SK 53:39 03:04 (22) 04:07 (17) 06:36 (24) 03:55 (19) 01:53 (29) 01:33 (16) 04:53 (33) 05:23 (24) 04:18 (28) 02:38 (22) 03:10 (7) 04:38 (21) 05:18 (26)             02:13 (33)
        03:04 (22) 07:11 (16) 13:47 (20) 17:42 (19) 19:35 (17) 21:08 (16) 26:01 (19) 31:24 (18) 35:42 (21) 38:20 (18) 41:30 (17) 46:08 (18) 51:26 (16)             53:39 (16)
17 Lasse Larsson Snättringe SK 53:47 02:35 (16) 06:35 (35) 06:01 (19) 03:28 (11) 02:03 (33) 01:48 (24) 04:23 (19) 05:02 (18) 03:59 (21) 02:43 (25) 04:06 (19) 04:37 (20) 04:29 (12)             01:58 (18)
        02:35 (16) 09:10 (32) 15:11 (27) 18:39 (22) 20:42 (23) 22:30 (23) 26:53 (23) 31:55 (22) 35:54 (22) 38:37 (20) 42:43 (21) 47:20 (20) 51:49 (17)             53:47 (17)
18 Magnus Forshällen Attunda OK 54:14 02:09 (3) 04:30 (24) 07:22 (29) 07:40 (36) 01:19 (14) 01:13 (7) 03:52 (6) 04:56 (15) 03:23 (6) 02:31 (16) 03:29 (10) 04:20 (13) 05:31 (28)             01:59 (20)
        02:09 (3) 06:39 (12) 14:01 (22) 21:41 (28) 23:00 (27) 24:13 (27) 28:05 (26) 33:01 (26) 36:24 (25) 38:55 (22) 42:24 (19) 46:44 (19) 52:15 (18)             54:14 (18)
19 Stefan Norlin Klubblös 54:20 03:25 (25) 04:01 (15) 05:26 (12) 06:09 (34) 01:02 (2) 01:25 (12) 04:15 (16) 03:49 (2) 03:39 (14) 01:55 (3) 03:51 (16) 03:48 (5) 10:05 (37)             01:30 (2)
        03:25 (25) 07:26 (20) 12:52 (16) 19:01 (24) 20:03 (20) 21:28 (19) 25:43 (18) 29:32 (14) 33:11 (14) 35:06 (14) 38:57 (14) 42:45 (11) 52:50 (21)             54:20 (19)
20 Jan Nettelbjer Järfälla OK 54:23 03:02 (20) 05:14 (31) 06:37 (25) 04:13 (26) 01:21 (15) 01:13 (7) 04:30 (23) 06:08 (32) 03:59 (21) 02:26 (14) 03:05 (6) 04:17 (12) 06:32 (34)             01:46 (9)
        03:02 (20) 08:16 (27) 14:53 (25) 19:06 (25) 20:27 (22) 21:40 (21) 26:10 (20) 32:18 (25) 36:17 (23) 38:43 (21) 41:48 (18) 46:05 (17) 52:37 (19)             54:23 (20)
21 Jan Larsson Väsby OK 54:48 03:09 (23) 04:37 (27) 06:21 (22) 04:01 (23) 01:34 (20) 02:05 (32) 04:39 (29) 05:08 (21) 03:59 (21) 02:54 (28) 04:13 (21) 05:11 (29) 04:56 (20)             02:01 (23)
        03:09 (23) 07:46 (22) 14:07 (24) 18:08 (21) 19:42 (18) 21:47 (22) 26:26 (21) 31:34 (21) 35:33 (20) 38:27 (19) 42:40 (20) 47:51 (21) 52:47 (20)             54:48 (21)
22 Anders Svensson Klubblös 55:00 02:34 (15) 04:23 (20) 05:39 (16) 03:43 (16) 04:54 (37) 01:35 (17) 04:02 (8) 04:43 (9) 03:51 (17) 04:48 (37) 04:10 (20) 04:06 (8) 04:54 (19)             01:38 (5)
        02:34 (15) 06:57 (14) 12:36 (12) 16:19 (13) 21:13 (25) 22:48 (25) 26:50 (22) 31:33 (20) 35:24 (19) 40:12 (26) 44:22 (24) 48:28 (22) 53:22 (22)             55:00 (22)
23 Claes-Göran Skohg Väsby OK 56:07 02:27 (8) 04:10 (19) 05:54 (17) 06:27 (35) 01:08 (6) 01:17 (9) 04:13 (15) 04:54 (13) 04:31 (32) 02:25 (13) 07:51 (35) 04:30 (16) 04:23 (10)             01:57 (16)
        02:27 (8) 06:37 (11) 12:31 (10) 18:58 (23) 20:06 (21) 21:23 (18) 25:36 (16) 30:30 (16) 35:01 (17) 37:26 (17) 45:17 (26) 49:47 (26) 54:10 (23)             56:07 (23)
24 Thomas Hugosson Snättringe SK 56:10 02:23 (7) 04:54 (30) 05:24 (11) 03:21 (9) 01:30 (19) 03:38 (34) 04:30 (23) 05:45 (27) 03:52 (19) 04:15 (35) 03:45 (13) 05:11 (29) 05:47 (31)             01:55 (15)
        02:23 (7) 07:17 (18) 12:41 (14) 16:02 (11) 17:32 (11) 21:10 (17) 25:40 (17) 31:25 (19) 35:17 (18) 39:32 (24) 43:17 (22) 48:28 (22) 54:15 (24)             56:10 (24)
25 Ulf Hellerstedt IFK Lidingö SOK 56:52 03:36 (28) 04:24 (21) 05:54 (17) 04:13 (26) 01:47 (27) 01:39 (21) 05:20 (36) 05:24 (26) 04:35 (33) 02:46 (26) 04:57 (31) 05:01 (27) 05:07 (23)             02:09 (28)
        03:36 (28) 08:00 (25) 13:54 (21) 18:07 (20) 19:54 (19) 21:33 (20) 26:53 (23) 32:17 (24) 36:52 (26) 39:38 (25) 44:35 (25) 49:36 (25) 54:43 (25)             56:52 (25)
26 Leif Åkerblom OK Österåker 57:51 03:25 (25) 03:47 (9) 06:15 (21) 03:33 (14) 03:54 (36) 01:38 (20) 04:23 (19) 05:14 (23) 04:10 (27) 02:47 (27) 04:51 (28) 04:35 (19) 07:08 (36)             02:11 (31)
        03:25 (25) 07:12 (17) 13:27 (19) 17:00 (16) 20:54 (24) 22:32 (24) 26:55 (25) 32:09 (23) 36:19 (24) 39:06 (23) 43:57 (23) 48:32 (24) 55:40 (26)             57:51 (26)
27 Stig Andersson OK Linné 58:52 10:53 (37) 04:24 (21) 05:16 (6) 03:28 (11) 01:56 (30) 01:23 (11) 04:12 (14) 04:45 (10) 03:54 (20) 03:17 (32) 04:53 (29) 04:14 (11) 04:19 (9)             01:58 (18)
        10:53 (37) 15:17 (36) 20:33 (34) 24:01 (32) 25:57 (32) 27:20 (31) 31:32 (29) 36:17 (29) 40:11 (28) 43:28 (29) 48:21 (28) 52:35 (28) 56:54 (27)             58:52 (27)
28 Lena Risby OK Ravinen 59:38 04:03 (33) 04:36 (26) 09:59 (33) 04:25 (29) 01:26 (18) 01:52 (27) 04:37 (28) 05:06 (20) 04:08 (25) 02:36 (20) 04:16 (22) 04:56 (24) 05:28 (27)             02:10 (30)
        04:03 (33) 08:39 (29) 18:38 (32) 23:03 (31) 24:29 (31) 26:21 (28) 30:58 (28) 36:04 (28) 40:12 (29) 42:48 (28) 47:04 (27) 52:00 (27) 57:28 (28)             59:38 (28)
29 Stefan Sundelius Järfälla Ok 62:44 03:51 (30) 03:49 (10) 15:41 (37) 03:59 (21) 01:44 (24) 01:39 (21) 04:51 (31) 06:02 (29) 03:51 (17) 02:33 (18) 03:10 (7) 04:38 (21) 04:48 (18)             02:08 (27)
        03:51 (30) 07:40 (21) 23:21 (36) 27:20 (36) 29:04 (36) 30:43 (35) 35:34 (35) 41:36 (35) 45:27 (34) 48:00 (33) 51:10 (29) 55:48 (29) 60:36 (29)             62:44 (29)
30 Stefan Olsson Klubblös 63:12 05:53 (36) 04:29 (23) 07:09 (27) 09:05 (37) 00:56 (1) 02:41 (33) 04:29 (22) 05:10 (22) 04:41 (35) 02:37 (21) 04:18 (23) 04:30 (16) 05:13 (25)             02:01 (23)
        05:53 (36) 10:22 (35) 17:31 (30) 26:36 (35) 27:32 (34) 30:13 (34) 34:42 (34) 39:52 (32) 44:33 (32) 47:10 (32) 51:28 (30) 55:58 (30) 61:11 (30)             63:12 (30)
31 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 65:34 02:33 (13) 06:10 (34) 08:04 (31) 05:11 (33) 01:24 (17) 04:58 (37) 04:52 (32) 05:53 (28) 04:09 (26) 02:41 (24) 07:13 (34) 05:14 (31) 05:05 (22)             02:07 (26)
        02:33 (13) 08:43 (30) 16:47 (28) 21:58 (29) 23:22 (29) 28:20 (32) 33:12 (32) 39:05 (31) 43:14 (31) 45:55 (30) 53:08 (31) 58:22 (32) 63:27 (31)             65:34 (31)
32 Roger Larsson Snättringe SK 65:36 02:49 (18) 04:02 (16) 14:55 (36) 04:49 (31) 01:45 (25) 01:28 (13) 04:22 (18) 06:10 (33) 05:23 (37) 02:39 (23) 04:56 (30) 04:57 (25) 05:12 (24)             02:09 (28)
        02:49 (18) 06:51 (13) 21:46 (35) 26:35 (34) 28:20 (35) 29:48 (33) 34:10 (33) 40:20 (33) 45:43 (35) 48:22 (34) 53:18 (32) 58:15 (31) 63:27 (31)             65:36 (32)
33 Arne Johansson OK Ravinen 68:37 02:57 (19) 05:24 (32) 06:48 (26) 04:00 (22) 02:53 (35) 02:00 (29) 04:35 (26) 06:06 (31) 04:18 (28) 02:54 (28) 13:14 (37) 04:59 (26) 05:56 (32)             02:33 (36)
        02:57 (19) 08:21 (28) 15:09 (26) 19:09 (26) 22:02 (26) 24:02 (26) 28:37 (27) 34:43 (27) 39:01 (27) 41:55 (27) 55:09 (36) 60:08 (33) 66:04 (33)             68:37 (33)
34 Lena Jansson Järla Orientering 68:50 02:48 (17) 06:57 (36) 07:18 (28) 04:11 (25) 01:59 (31) 03:58 (35) 04:56 (34) 05:23 (24) 04:05 (24) 04:43 (36) 08:33 (36) 05:29 (32) 05:44 (30)             02:46 (37)
        02:48 (17) 09:45 (34) 17:03 (29) 21:14 (27) 23:13 (28) 27:11 (30) 32:07 (31) 37:30 (30) 41:35 (30) 46:18 (31) 54:51 (34) 60:20 (34) 66:04 (33)             68:50 (34)
35 Bo Nyberg After Blue 68:56 04:00 (31) 05:38 (33) 10:28 (35) 04:58 (32) 01:37 (22) 04:41 (36) 04:50 (30) 06:05 (30) 04:30 (30) 04:09 (34) 04:00 (18) 05:53 (34) 05:56 (32)             02:11 (31)
        04:00 (31) 09:38 (33) 20:06 (33) 25:04 (33) 26:41 (33) 31:22 (36) 36:12 (36) 42:17 (36) 46:47 (36) 50:56 (36) 54:56 (35) 60:49 (35) 66:45 (35)             68:56 (35)
36 Reinhold Lennebo Järla Orientering 70:28 04:00 (31) 04:52 (29) 08:51 (32) 04:32 (30) 02:10 (34) 02:04 (31) 05:03 (35) 08:50 (36) 04:54 (36) 03:34 (33) 04:49 (27) 07:41 (36) 06:38 (35)             02:30 (35)
        04:00 (31) 08:52 (31) 17:43 (31) 22:15 (30) 24:25 (30) 26:29 (29) 31:32 (29) 40:22 (34) 45:16 (33) 48:50 (35) 53:39 (33) 61:20 (36) 67:58 (36)             70:28 (36)
37 Aila Halttunen Haninge SOK 75:50 04:51 (35) 11:31 (37) 10:25 (34) 04:13 (26) 02:01 (32) 02:01 (30) 05:35 (37) 06:45 (35) 04:38 (34) 03:16 (31) 06:30 (33) 06:02 (35) 05:34 (29)             02:28 (34)
        04:51 (35) 16:22 (37) 26:47 (37) 31:00 (37) 33:01 (37) 35:02 (37) 40:37 (37) 47:22 (37) 52:00 (37) 55:16 (37) 61:46 (37) 67:48 (37) 73:22 (37)             75:50 (37)
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                               Mål  
1 Håkan Berglund Lake Snättringe SK 38:02 06:31 (2) 03:31 (10) 01:43 (36) 01:27 (5) 04:16 (7) 05:15 (16) 04:36 (3) 04:10 (4) 04:48 (10)                             01:45 (2)
        06:31 (2) 10:02 (2) 11:45 (2) 13:12 (2) 17:28 (2) 22:43 (2) 27:19 (2) 31:29 (1) 36:17 (1)                             38:02 (1)
2 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 38:44 07:47 (13) 03:23 (6) 01:24 (4) 01:22 (3) 04:21 (11) 04:59 (7) 04:43 (6) 04:21 (10) 04:22 (3)                             02:02 (18)
        07:47 (13) 11:10 (10) 12:34 (9) 13:56 (5) 18:17 (5) 23:16 (4) 27:59 (3) 32:20 (2) 36:42 (2)                             38:44 (2)
3 Susanne Holmberg OK Södertörn 38:57 07:46 (12) 03:22 (4) 01:31 (14) 01:36 (12) 04:19 (9) 05:08 (12) 04:29 (2) 04:24 (12) 04:15 (1)                             02:07 (22)
        07:46 (12) 11:08 (9) 12:39 (10) 14:15 (9) 18:34 (8) 23:42 (6) 28:11 (5) 32:35 (4) 36:50 (3)                             38:57 (3)
4 Leo Larsson Stockholms OK 40:01 07:41 (10) 03:24 (7) 01:24 (4) 01:37 (13) 04:19 (9) 04:56 (5) 04:41 (5) 04:21 (10) 05:40 (29)                             01:58 (10)
        07:41 (10) 11:05 (8) 12:29 (7) 14:06 (8) 18:25 (6) 23:21 (5) 28:02 (4) 32:23 (3) 38:03 (4)                             40:01 (4)
5 Claes Vallin Attunda OK 40:16 07:10 (5) 03:29 (9) 01:39 (30) 01:31 (7) 04:25 (13) 04:59 (7) 05:43 (41) 04:48 (17) 04:35 (7)                             01:57 (6)
        07:10 (5) 10:39 (3) 12:18 (4) 13:49 (4) 18:14 (3) 23:13 (3) 28:56 (8) 33:44 (8) 38:19 (5)                             40:16 (5)
6 Berne Ivarsson Klubblös 40:28 07:57 (17) 03:13 (2) 01:18 (2) 01:59 (25) 04:14 (6) 05:10 (13) 05:03 (21) 04:29 (13) 05:13 (18)                             01:52 (5)
        07:57 (17) 11:10 (10) 12:28 (6) 14:27 (10) 18:41 (9) 23:51 (8) 28:54 (7) 33:23 (6) 38:36 (6)                             40:28 (6)
7 Kjell Jansson Långhundra IF 40:34 06:57 (3) 03:43 (15) 01:36 (25) 01:28 (6) 04:42 (18) 05:22 (17) 05:23 (29) 04:12 (5) 05:14 (19)                             01:57 (6)
        06:57 (3) 10:40 (4) 12:16 (3) 13:44 (3) 18:26 (7) 23:48 (7) 29:11 (9) 33:23 (6) 38:37 (7)                             40:34 (7)
8 Per-Johan Vikfors OK Österåker 41:11 07:26 (8) 03:51 (17) 01:33 (22) 01:45 (16) 04:42 (18) 05:50 (30) 05:00 (19) 03:57 (2) 04:56 (12)                             02:11 (25)
        07:26 (8) 11:17 (13) 12:50 (12) 14:35 (12) 19:17 (13) 25:07 (12) 30:07 (12) 34:04 (9) 39:00 (8)                             41:11 (8)
9 Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL 41:14 07:54 (14) 03:25 (8) 01:22 (3) 02:00 (26) 04:56 (26) 05:30 (22) 06:04 (48) 03:55 (1) 04:21 (2)                             01:47 (3)
        07:54 (14) 11:19 (14) 12:41 (11) 14:41 (14) 19:37 (15) 25:07 (12) 31:11 (15) 35:06 (13) 39:27 (9)                             41:14 (9)
10 Anders Hallmén Attunda OK 41:31 09:54 (38) 03:36 (11) 01:26 (7) 01:39 (14) 04:11 (2) 04:59 (7) 04:46 (10) 04:17 (8) 04:43 (8)                             02:00 (13)
        09:54 (38) 13:30 (25) 14:56 (24) 16:35 (23) 20:46 (19) 25:45 (16) 30:31 (14) 34:48 (12) 39:31 (10)                             41:31 (10)
11 Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK 41:37 08:50 (26) 03:15 (3) 01:31 (14) 01:32 (8) 04:25 (13) 05:46 (28) 04:17 (1) 04:43 (16) 05:17 (20)                             02:01 (14)
        08:50 (26) 12:05 (17) 13:36 (17) 15:08 (16) 19:33 (14) 25:19 (14) 29:36 (11) 34:19 (10) 39:36 (11)                             41:37 (11)
12 Bo Davidsson Solna OK 41:50 08:03 (19) 06:13 (63) 01:11 (1) 01:21 (2) 04:50 (21) 04:57 (6) 04:37 (4) 04:09 (3) 04:28 (4)                             02:01 (14)
        08:03 (19) 14:16 (34) 15:27 (28) 16:48 (24) 21:38 (23) 26:35 (19) 31:12 (16) 35:21 (15) 39:49 (12)                             41:50 (12)
13 Lars Rönnols Täby OK 41:56 08:54 (27) 03:22 (4) 01:46 (39) 01:49 (18) 04:13 (5) 05:26 (20) 04:43 (6) 04:32 (14) 05:04 (15)                             02:07 (22)
        08:54 (27) 12:16 (18) 14:02 (20) 15:51 (19) 20:04 (17) 25:30 (15) 30:13 (13) 34:45 (11) 39:49 (12)                             41:56 (13)
14 Anne-Christine Schunnesson Attunda OK 42:13 07:11 (6) 03:39 (14) 01:41 (33) 01:26 (4) 04:17 (8) 05:37 (25) 04:45 (9) 04:37 (15) 06:40 (50)                             02:20 (36)
        07:11 (6) 10:50 (5) 12:31 (8) 13:57 (6) 18:14 (3) 23:51 (8) 28:36 (6) 33:13 (5) 39:53 (14)                             42:13 (14)
15 My Rönnols Täby OK 42:58 08:58 (28) 04:59 (50) 01:28 (10) 02:37 (53) 04:11 (2) 05:11 (14) 04:43 (6) 04:16 (7) 04:34 (6)                             02:01 (14)
        08:58 (28) 13:57 (30) 15:25 (26) 18:02 (30) 22:13 (25) 27:24 (23) 32:07 (19) 36:23 (16) 40:57 (15)                             42:58 (15)
16 Jonas Gold Järfälla OK 44:03 06:22 (1) 03:07 (1) 01:30 (13) 01:10 (1) 04:08 (1) 04:41 (1) 04:46 (10) 12:05 (70) 04:31 (5)                             01:43 (1)
        06:22 (1) 09:29 (1) 10:59 (1) 12:09 (1) 16:17 (1) 20:58 (1) 25:44 (1) 37:49 (21) 42:20 (16)                             44:03 (16)
17 Per-Erik Jansson Sundbybergs IK 44:51 07:34 (9) 03:37 (12) 01:56 (47) 01:32 (8) 04:24 (12) 05:27 (21) 04:50 (13) 05:58 (43) 07:12 (55)                             02:21 (38)
        07:34 (9) 11:11 (12) 13:07 (14) 14:39 (13) 19:03 (10) 24:30 (11) 29:20 (10) 35:18 (14) 42:30 (17)                             44:51 (17)
18 Per Holgersson Snättringe SK 44:52 07:55 (16) 03:57 (18) 01:29 (12) 01:56 (24) 05:16 (39) 06:52 (51) 05:17 (26) 05:03 (20) 05:03 (14)                             02:04 (19)
        07:55 (16) 11:52 (16) 13:21 (15) 15:17 (17) 20:33 (18) 27:25 (24) 32:42 (22) 37:45 (20) 42:48 (18)                             44:52 (18)
19 Tommy Lindberg Haninge SOK 44:56 07:14 (7) 03:38 (13) 02:04 (53) 01:35 (11) 04:37 (16) 07:14 (57) 06:23 (54) 05:21 (27) 04:44 (9)                             02:06 (21)
        07:14 (7) 10:52 (6) 12:56 (13) 14:31 (11) 19:08 (12) 26:22 (18) 32:45 (23) 38:06 (22) 42:50 (19)                             44:56 (19)
20 Kenneth Pettersson Järfälla OK 45:42 08:45 (25) 03:58 (20) 01:37 (27) 02:10 (30) 04:36 (15) 05:45 (27) 05:23 (29) 05:24 (28) 05:25 (23)                             02:39 (57)
        08:45 (25) 12:43 (22) 14:20 (22) 16:30 (22) 21:06 (21) 26:51 (21) 32:14 (20) 37:38 (18) 43:03 (20)                             45:42 (20)
21 Peter Östlund OK Milan 46:10 08:11 (20) 04:29 (37) 01:31 (14) 01:49 (18) 04:48 (20) 05:24 (19) 05:24 (31) 05:28 (30) 06:55 (53)                             02:11 (25)
        08:11 (20) 12:40 (21) 14:11 (21) 16:00 (20) 20:48 (20) 26:12 (17) 31:36 (18) 37:04 (17) 43:59 (21)                             46:10 (21)
22 Leif Mörkfors Järfälla OK 46:27 09:25 (31) 04:10 (26) 02:05 (54) 01:53 (21) 04:51 (22) 05:37 (25) 05:04 (22) 05:19 (25) 05:45 (31)                             02:18 (33)
        09:25 (31) 13:35 (27) 15:40 (31) 17:33 (28) 22:24 (26) 28:01 (25) 33:05 (24) 38:24 (23) 44:09 (22)                             46:27 (22)
23 Olle Blomgren OK Södertörn 47:22 09:41 (37) 06:32 (65) 01:26 (7) 02:04 (28) 05:16 (39) 05:00 (10) 05:13 (25) 04:18 (9) 05:29 (24)                             02:23 (39)
        09:41 (37) 16:13 (53) 17:39 (47) 19:43 (43) 24:59 (43) 29:59 (31) 35:12 (30) 39:30 (25) 44:59 (23)                             47:22 (23)
24 Jan-Erik Larsson Klubblös 47:35 07:01 (4) 03:58 (20) 01:28 (10) 01:33 (10) 05:05 (33) 05:22 (17) 10:53 (70) 04:14 (6) 06:00 (37)                             02:01 (14)
        07:01 (4) 10:59 (7) 12:27 (5) 14:00 (7) 19:05 (11) 24:27 (10) 35:20 (31) 39:34 (26) 45:34 (24)                             47:35 (24)
25 Eva Svanberg Järfälla OK 48:04 09:27 (32) 04:12 (29) 01:42 (34) 02:11 (31) 05:07 (34) 05:53 (31) 05:25 (32) 05:04 (21) 06:37 (49)                             02:26 (43)
        09:27 (32) 13:39 (28) 15:21 (25) 17:32 (27) 22:39 (27) 28:32 (26) 33:57 (26) 39:01 (24) 45:38 (25)                             48:04 (25)
26 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 48:20 07:54 (14) 04:26 (35) 01:33 (22) 01:50 (20) 06:17 (65) 08:37 (66) 04:53 (14) 06:03 (46) 04:50 (11)                             01:57 (8)
        07:54 (14) 12:20 (19) 13:53 (18) 15:43 (18) 22:00 (24) 30:37 (37) 35:30 (32) 41:33 (32) 46:23 (27)                             48:20 (26)
27 Lars Englund Järla Orientering 48:29 09:32 (33) 03:59 (22) 01:55 (46) 02:38 (54) 04:58 (29) 05:31 (23) 05:19 (27) 07:36 (58) 04:57 (13)                             02:04 (19)
        09:32 (33) 13:31 (26) 15:26 (27) 18:04 (31) 23:02 (31) 28:33 (27) 33:52 (25) 41:28 (31) 46:25 (28)                             48:29 (27)
28 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 48:56 09:23 (30) 05:30 (57) 01:38 (29) 02:04 (28) 05:28 (49) 05:54 (32) 05:09 (24) 04:54 (19) 06:18 (45)                             02:38 (56)
        09:23 (30) 14:53 (40) 16:31 (36) 18:35 (33) 24:03 (33) 29:57 (30) 35:06 (28) 40:00 (27) 46:18 (26)                             48:56 (28)
29 Per-Johan Jansson Länna IF 49:04 08:23 (22) 04:48 (46) 02:19 (59) 02:31 (46) 04:57 (27) 06:13 (38) 05:43 (41) 06:28 (51) 05:22 (22)                             02:20 (36)
        08:23 (22) 13:11 (24) 15:30 (29) 18:01 (29) 22:58 (30) 29:11 (28) 34:54 (27) 41:22 (29) 46:44 (29)                             49:04 (29)
30 Stig Johansson Helsingborgs SOK 50:02 10:01 (40) 04:32 (39) 01:32 (19) 02:23 (38) 05:23 (46) 06:08 (37) 05:52 (45) 05:20 (26) 06:28 (47)                             02:23 (39)
        10:01 (40) 14:33 (35) 16:05 (34) 18:28 (32) 23:51 (32) 29:59 (31) 35:51 (34) 41:11 (28) 47:39 (33)                             50:02 (30)
31 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 50:03 13:52 (68) 04:06 (23) 01:25 (6) 02:44 (57) 04:59 (30) 05:31 (23) 04:57 (18) 05:24 (28) 05:06 (16)                             01:59 (11)
        13:52 (68) 17:58 (63) 19:23 (59) 22:07 (58) 27:06 (55) 32:37 (51) 37:34 (43) 42:58 (42) 48:04 (36)                             50:03 (31)
32 Torsten Pettersson Långhundra IF 50:21 09:32 (33) 04:26 (35) 01:40 (32) 01:46 (17) 05:18 (41) 06:37 (46) 05:47 (43) 06:17 (49) 06:07 (40)                             02:51 (63)
        09:32 (33) 13:58 (32) 15:38 (30) 17:24 (25) 22:42 (28) 29:19 (29) 35:06 (28) 41:23 (30) 47:30 (30)                             50:21 (32)
33 Ulla Gummeson Väsby OK 50:25 10:40 (50) 04:22 (33) 01:50 (41) 02:23 (38) 05:10 (35) 06:21 (42) 05:35 (39) 05:36 (34) 05:37 (28)                             02:51 (63)
        10:40 (50) 15:02 (42) 16:52 (39) 19:15 (38) 24:25 (36) 30:46 (38) 36:21 (38) 41:57 (34) 47:34 (31)                             50:25 (33)
34 Karin Ivarsson Haninge SOK 50:34 10:52 (55) 05:12 (55) 01:43 (36) 02:32 (48) 05:12 (37) 06:18 (40) 04:55 (15) 05:59 (45) 05:12 (17)                             02:39 (57)
        10:52 (55) 16:04 (52) 17:47 (49) 20:19 (49) 25:31 (46) 31:49 (48) 36:44 (42) 42:43 (38) 47:55 (35)                             50:34 (34)
34 Eva Elnerud Sigtuna OK 50:34 08:20 (21) 04:06 (23) 01:31 (14) 02:16 (33) 05:19 (43) 05:07 (11) 04:47 (12) 11:20 (69) 05:49 (34)                             01:59 (11)
        08:20 (21) 12:26 (20) 13:57 (19) 16:13 (21) 21:32 (22) 26:39 (20) 31:26 (17) 42:46 (39) 48:35 (38)                             50:34 (34)
36 Lars Boudrie Väsby OK 50:37 11:01 (56) 04:19 (31) 01:47 (40) 02:22 (37) 05:02 (32) 06:21 (42) 05:33 (38) 05:35 (33) 05:36 (27)                             03:01 (67)
        11:01 (56) 15:20 (46) 17:07 (43) 19:29 (40) 24:31 (37) 30:52 (39) 36:25 (39) 42:00 (35) 47:36 (32)                             50:37 (36)
37 Maria Hallmans Väsby OK 50:39 11:02 (57) 04:29 (37) 01:37 (27) 02:30 (45) 05:10 (35) 06:20 (41) 05:26 (34) 05:46 (36) 05:33 (26)                             02:46 (62)
        11:02 (57) 15:31 (48) 17:08 (44) 19:38 (42) 24:48 (41) 31:08 (41) 36:34 (40) 42:20 (37) 47:53 (34)                             50:39 (37)
38 Arne Martinsson Söders-Tyresö 50:51 08:29 (23) 04:23 (34) 02:01 (51) 02:34 (50) 05:27 (48) 07:09 (55) 06:17 (51) 05:48 (37) 06:16 (44)                             02:27 (46)
        08:29 (23) 12:52 (23) 14:53 (23) 17:27 (26) 22:54 (29) 30:03 (33) 36:20 (37) 42:08 (36) 48:24 (37)                             50:51 (38)
39 Björn Lindgren OK Österåker 50:57 10:00 (39) 03:57 (18) 01:53 (43) 02:58 (59) 05:21 (45) 06:04 (35) 05:49 (44) 05:53 (40) 06:48 (51)                             02:14 (29)
        10:00 (39) 13:57 (30) 15:50 (33) 18:48 (35) 24:09 (34) 30:13 (34) 36:02 (36) 41:55 (33) 48:43 (40)                             50:57 (39)
40 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 51:01 11:58 (61) 04:15 (30) 01:32 (19) 02:25 (40) 05:01 (31) 06:17 (39) 06:29 (57) 04:51 (18) 05:47 (32)                             02:26 (43)
        11:58 (61) 16:13 (53) 17:45 (48) 20:10 (47) 25:11 (45) 31:28 (44) 37:57 (45) 42:48 (40) 48:35 (38)                             51:01 (40)
41 Helena Korhonen Haninge SOK 52:52 09:33 (35) 05:46 (60) 01:33 (22) 04:40 (69) 05:26 (47) 07:18 (58) 05:02 (20) 05:51 (39) 05:31 (25)                             02:12 (28)
        09:33 (35) 15:19 (45) 16:52 (39) 21:32 (55) 26:58 (53) 34:16 (55) 39:18 (51) 45:09 (47) 50:40 (41)                             52:52 (41)
42 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 53:20 10:11 (44) 04:42 (41) 01:53 (43) 02:25 (40) 05:30 (51) 06:49 (50) 06:58 (62) 06:05 (47) 06:13 (43)                             02:34 (52)
        10:11 (44) 14:53 (40) 16:46 (38) 19:11 (37) 24:41 (40) 31:30 (45) 38:28 (50) 44:33 (45) 50:46 (42)                             53:20 (42)
43 Leif Lundquist Enebybergs IF 53:50 13:15 (65) 04:58 (49) 01:27 (9) 01:54 (22) 06:44 (67) 06:45 (48) 05:22 (28) 05:12 (24) 05:55 (35)                             02:18 (33)
        13:15 (65) 18:13 (65) 19:40 (60) 21:34 (56) 28:18 (59) 35:03 (58) 40:25 (54) 45:37 (50) 51:32 (44)                             53:50 (43)
44 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 53:55 09:36 (36) 05:03 (53) 02:23 (60) 02:28 (44) 05:30 (51) 06:47 (49) 06:39 (59) 06:54 (56) 06:09 (41)                             02:26 (43)
        09:36 (36) 14:39 (36) 17:02 (42) 19:30 (41) 25:00 (44) 31:47 (47) 38:26 (49) 45:20 (48) 51:29 (43)                             53:55 (44)
45 Margareta Hallmén Attunda OK 54:17 10:32 (48) 04:40 (40) 02:07 (55) 02:25 (40) 06:10 (63) 06:32 (44) 07:06 (63) 05:53 (40) 06:23 (46)                             02:29 (49)
        10:32 (48) 15:12 (44) 17:19 (45) 19:44 (44) 25:54 (50) 32:26 (49) 39:32 (53) 45:25 (49) 51:48 (45)                             54:17 (45)
46 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 54:31 11:48 (60) 04:59 (50) 01:45 (38) 02:20 (36) 04:57 (27) 05:46 (28) 06:05 (49) 06:11 (48) 08:12 (61)                             02:28 (47)
        11:48 (60) 16:47 (58) 18:32 (53) 20:52 (51) 25:49 (49) 31:35 (46) 37:40 (44) 43:51 (44) 52:03 (46)                             54:31 (46)
47 Ulf Bråsjö Järla Orientering 55:17 08:02 (18) 03:43 (15) 01:36 (25) 01:44 (15) 04:53 (24) 07:09 (55) 05:25 (32) 05:10 (23) 15:38 (69)                             01:57 (6)
        08:02 (18) 11:45 (15) 13:21 (15) 15:05 (15) 19:58 (16) 27:07 (22) 32:32 (21) 37:42 (19) 53:20 (49)                             55:17 (47)
48 Ann-charlotte Åkerblad Enebybergs IF 55:21 10:03 (43) 04:42 (41) 02:09 (57) 03:03 (61) 05:35 (54) 07:58 (62) 06:00 (47) 06:42 (54) 06:29 (48)                             02:40 (59)
        10:03 (43) 14:45 (37) 16:54 (41) 19:57 (46) 25:32 (47) 33:30 (54) 39:30 (52) 46:12 (51) 52:41 (47)                             55:21 (48)
49 Svante Frid Enebybergs IF 55:49 09:10 (29) 05:39 (59) 03:46 (69) 02:16 (33) 05:28 (49) 08:30 (65) 06:24 (56) 06:31 (52) 05:47 (32)                             02:18 (33)
        09:10 (29) 14:49 (38) 18:35 (54) 20:51 (50) 26:19 (51) 34:49 (57) 41:13 (56) 47:44 (56) 53:31 (50)                             55:49 (49)
50 Leif Wallenbro Väsby OK 55:51 11:21 (59) 06:08 (62) 03:12 (68) 02:53 (58) 05:35 (54) 06:52 (51) 05:27 (35) 05:37 (35) 05:41 (30)                             03:05 (68)
        11:21 (59) 17:29 (61) 20:41 (64) 23:34 (62) 29:09 (61) 36:01 (61) 41:28 (57) 47:05 (54) 52:46 (48)                             55:51 (50)
51 Göran Larbo Attunda OK 56:08 10:01 (40) 04:09 (25) 02:00 (49) 02:31 (46) 05:39 (59) 05:57 (34) 05:42 (40) 10:24 (67) 07:35 (56)                             02:10 (24)
        10:01 (40) 14:10 (33) 16:10 (35) 18:41 (34) 24:20 (35) 30:17 (35) 35:59 (35) 46:23 (52) 53:58 (52)                             56:08 (51)
52 Bengt Eriksson Väsby OK 56:25 16:51 (70) 04:10 (26) 02:40 (66) 02:35 (51) 04:52 (23) 07:32 (60) 05:06 (23) 05:05 (22) 05:19 (21)                             02:15 (30)
        16:51 (70) 21:01 (69) 23:41 (68) 26:16 (68) 31:08 (65) 38:40 (64) 43:46 (62) 48:51 (58) 54:10 (53)                             56:25 (52)
53 Kjell Lindblom Järfälla OK 56:57 10:51 (54) 05:51 (61) 01:57 (48) 02:27 (43) 06:00 (62) 07:37 (61) 06:23 (54) 05:48 (37) 06:57 (54)                             03:06 (69)
        10:51 (54) 16:42 (56) 18:39 (55) 21:06 (52) 27:06 (55) 34:43 (56) 41:06 (55) 46:54 (53) 53:51 (51)                             56:57 (53)
54 Magnus Areskoug Enebybergs IF 57:03 10:34 (49) 05:06 (54) 02:08 (56) 05:01 (71) 06:33 (66) 06:06 (36) 07:18 (64) 05:58 (43) 05:56 (36)                             02:23 (39)
        10:34 (49) 15:40 (49) 17:48 (50) 22:49 (60) 29:22 (62) 35:28 (59) 42:46 (61) 48:44 (57) 54:40 (54)                             57:03 (54)
55 Arne Kaijser Klubblös 57:14 13:22 (67) 06:36 (66) 02:25 (61) 02:01 (27) 04:12 (4) 04:41 (1) 04:55 (15) 09:28 (63) 07:46 (59)                             01:48 (4)
        13:22 (67) 19:58 (68) 22:23 (66) 24:24 (63) 28:36 (60) 33:17 (52) 38:12 (47) 47:40 (55) 55:26 (56)                             57:14 (55)
56 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 58:02 10:01 (40) 07:21 (68) 01:39 (30) 03:01 (60) 05:34 (53) 04:55 (4) 05:28 (36) 11:18 (68) 06:00 (37)                             02:45 (61)
        10:01 (40) 17:22 (60) 19:01 (56) 22:02 (57) 27:36 (57) 32:31 (50) 37:59 (46) 49:17 (59) 55:17 (55)                             58:02 (56)
57 Kurt Andersson Enebybergs IF 58:56 08:43 (24) 05:00 (52) 02:02 (52) 03:17 (62) 05:47 (60) 08:39 (67) 08:48 (68) 08:05 (60) 06:03 (39)                             02:32 (51)
        08:43 (24) 13:43 (29) 15:45 (32) 19:02 (36) 24:49 (42) 33:28 (53) 42:16 (59) 50:21 (60) 56:24 (57)                             58:56 (57)
58 Bo Winander Järfälla OK 60:35 11:10 (58) 04:45 (44) 02:00 (49) 03:30 (63) 05:38 (57) 09:06 (68) 06:34 (58) 07:40 (59) 07:38 (58)                             02:34 (52)
        11:10 (58) 15:55 (50) 17:55 (51) 21:25 (54) 27:03 (54) 36:09 (62) 42:43 (60) 50:23 (61) 58:01 (58)                             60:35 (58)
59 Willy Ljungdell Enebybergs IF 61:01 07:45 (11) 09:01 (70) 02:33 (63) 01:54 (22) 05:18 (41) 04:52 (3) 06:54 (61) 05:30 (31) 14:34 (67)                             02:40 (59)
        07:45 (11) 16:46 (57) 19:19 (57) 21:13 (53) 26:31 (52) 31:23 (43) 38:17 (48) 43:47 (43) 58:21 (59)                             61:01 (59)
60 Åke Lewander Skarpnäcks OL 61:16 12:52 (63) 04:48 (46) 01:42 (34) 03:47 (67) 04:55 (25) 07:25 (59) 06:21 (53) 10:05 (66) 06:50 (52)                             02:31 (50)
        12:52 (63) 17:40 (62) 19:22 (58) 23:09 (61) 28:04 (58) 35:29 (60) 41:50 (58) 51:55 (63) 58:45 (60)                             61:16 (60)
61 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 62:22 10:16 (45) 04:46 (45) 09:02 (71) 02:36 (52) 05:37 (56) 06:55 (53) 05:56 (46) 05:32 (32) 08:43 (63)                             02:59 (66)
        10:16 (45) 15:02 (42) 24:04 (69) 26:40 (69) 32:17 (68) 39:12 (65) 45:08 (64) 50:40 (62) 59:23 (61)                             62:22 (61)
62 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 62:32 10:40 (50) 04:10 (26) 01:54 (45) 02:39 (55) 05:15 (38) 06:33 (45) 05:30 (37) 08:10 (62) 15:30 (68)                             02:11 (25)
        10:40 (50) 14:50 (39) 16:44 (37) 19:23 (39) 24:38 (39) 31:11 (42) 36:41 (41) 44:51 (46) 60:21 (62)                             62:32 (62)
63 Irene Eklöf Järfälla OK 65:02 14:28 (69) 05:19 (56) 02:30 (62) 03:36 (64) 07:18 (70) 06:43 (47) 07:50 (66) 06:39 (53) 08:11 (60)                             02:28 (47)
        14:28 (69) 19:47 (67) 22:17 (65) 25:53 (66) 33:11 (69) 39:54 (68) 47:44 (67) 54:23 (65) 62:34 (63)                             65:02 (63)
64 Åsa Lindqvist Rodell Mälarö SOK 68:01 10:30 (46) 05:32 (58) 01:32 (20) 02:18 (35) 04:40 (17) 05:56 (33) 23:12 (71) 05:57 (42) 06:09 (41)                             02:15 (30)
        10:30 (46) 16:02 (51) 17:34 (46) 19:52 (45) 24:32 (38) 30:28 (36) 53:40 (69) 59:37 (69) 65:46 (64)                             68:01 (64)
65 Elisabeth Lundström Täby OK 69:16 13:16 (66) 04:53 (48) 02:12 (58) 04:06 (68) 07:02 (69) 08:13 (64) 06:48 (60) 08:07 (61) 12:04 (66)                             02:35 (54)
        13:16 (66) 18:09 (64) 20:21 (63) 24:27 (64) 31:29 (66) 39:42 (66) 46:30 (66) 54:37 (66) 66:41 (65)                             69:16 (65)
66 Anna Blomgren Tullinge SK 69:29 13:03 (64) 06:43 (67) 02:37 (65) 03:37 (65) 05:38 (57) 08:11 (63) 06:06 (50) 13:33 (71) 07:36 (57)                             02:25 (42)
        13:03 (64) 19:46 (66) 22:23 (66) 26:00 (67) 31:38 (67) 39:49 (67) 45:55 (65) 59:28 (68) 67:04 (66)                             69:29 (66)
67 Gudrun Elvhage Klubblös 71:07 12:15 (62) 04:20 (32) 01:31 (14) 02:12 (32) 05:20 (44) 05:14 (15) 04:55 (15) 07:08 (57) 25:57 (71)                             02:15 (30)
        12:15 (62) 16:35 (55) 18:06 (52) 20:18 (48) 25:38 (48) 30:52 (39) 35:47 (33) 42:55 (41) 68:52 (67)                             71:07 (67)
68 Tomas Pettersson Sundsvall OK 73:34 10:48 (53) 06:25 (64) 02:34 (64) 02:41 (56) 07:01 (68) 11:21 (71) 07:38 (65) 09:51 (64) 11:16 (65)                             03:59 (71)
        10:48 (53) 17:13 (59) 19:47 (61) 22:28 (59) 29:29 (63) 40:50 (69) 48:28 (68) 58:19 (67) 69:35 (68)                             73:34 (68)
69 Ann Sjöberg Enebybergs IF 80:31 19:56 (71) 08:59 (69) 03:09 (67) 03:39 (66) 07:34 (71) 09:33 (69) 08:12 (67) 06:26 (50) 10:12 (64)                             02:51 (64)
        19:56 (71) 28:55 (70) 32:04 (70) 35:43 (70) 43:17 (71) 52:50 (70) 61:02 (70) 67:28 (70) 77:40 (69)                             80:31 (69)
70 Anders Schieche Snättringe SK 80:49 10:43 (52) 04:42 (41) 04:42 (70) 04:43 (70) 05:55 (61) 07:02 (54) 06:19 (52) 09:55 (65) 24:11 (70)                             02:37 (55)
        10:43 (52) 15:25 (47) 20:07 (62) 24:50 (65) 30:45 (64) 37:47 (63) 44:06 (63) 54:01 (64) 78:12 (70)                             80:49 (70)
71 Lars Stålberg Klubblös 82:21 10:31 (47) 22:05 (71) 01:52 (42) 02:32 (48) 06:12 (64) 10:40 (70) 09:54 (69) 06:45 (55) 08:31 (62)                             03:19 (70)
        10:31 (47) 32:36 (71) 34:28 (71) 37:00 (71) 43:12 (70) 53:52 (71) 63:46 (71) 70:31 (71) 79:02 (71)                             82:21 (71)
- Mehreteab Tsehaye Järfälla OK 43:48 40:29                                                               03:19  
        40:29                                                               43:48  
- Kalle Karlin Centrum OK 75:53 09:14   04:04   02:14   02:03   05:11   06:27   05:28   39:01                                   02:11  
        09:14   13:18   15:32   17:35   22:46   29:13   34:41   73:42                                   75:53  
- Ulf Lundström Haninge SOK 78:18 16:49   04:04   02:29   02:08   05:18   19:19   06:06   19:39                                   02:26  
        16:49   20:53   23:22   25:30   30:48   50:07   56:13   75:52                                   78:18  
- Tommy Svensson Hellas Orientering 100:18 16:09   04:43   07:28   06:43   09:58   30:40   10:22   11:13                                   03:02  
        16:09   20:52   28:20   35:03   45:01   75:41   86:03   97:16                                   100:18  
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                                   Mål  
1 Jan Falk Hellas Orientering 30:06 05:29 (1) 04:01 (20) 03:38 (1) 01:16 (1) 02:18 (1) 02:24 (1) 05:28 (14) 03:37 (37)                                 01:55 (2)
        05:29 (1) 09:30 (2) 13:08 (1) 14:24 (1) 16:42 (1) 19:06 (1) 24:34 (1) 28:11 (1)                                 30:06 (1)
2 Sven Hedman Attunda OK 30:32 06:25 (6) 03:19 (2) 04:35 (7) 01:40 (9) 02:44 (8) 02:33 (2) 04:20 (3) 02:38 (3)                                 02:18 (10)
        06:25 (6) 09:44 (4) 14:19 (5) 15:59 (3) 18:43 (4) 21:16 (4) 25:36 (3) 28:14 (2)                                 30:32 (2)
3 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 30:45 06:35 (9) 03:00 (1) 04:01 (2) 02:24 (44) 02:25 (2) 02:46 (4) 04:18 (2) 02:48 (8)                                 02:28 (20)
        06:35 (9) 09:35 (3) 13:36 (2) 16:00 (4) 18:25 (3) 21:11 (3) 25:29 (2) 28:17 (3)                                 30:45 (3)
4 Anders Gärderud Enebybergs IF 31:03 05:57 (2) 03:20 (3) 04:25 (5) 01:35 (5) 02:50 (13) 02:51 (7) 05:04 (10) 02:41 (4)                                 02:20 (14)
        05:57 (2) 09:17 (1) 13:42 (3) 15:17 (2) 18:07 (2) 20:58 (2) 26:02 (4) 28:43 (4)                                 31:03 (4)
5 Rune Rådeström Snättringe SK 31:12 06:08 (4) 03:55 (13) 04:27 (6) 01:35 (5) 02:44 (8) 03:05 (10) 04:09 (1) 02:52 (14)                                 02:17 (8)
        06:08 (4) 10:03 (8) 14:30 (6) 16:05 (5) 18:49 (5) 21:54 (6) 26:03 (5) 28:55 (5)                                 31:12 (5)
6 Sören Andersson Skarpnäck 31:46 06:03 (3) 04:04 (22) 04:59 (15) 01:32 (4) 02:33 (5) 02:45 (3) 04:42 (5) 02:55 (16)                                 02:13 (6)
        06:03 (3) 10:07 (9) 15:06 (9) 16:38 (8) 19:11 (8) 21:56 (7) 26:38 (6) 29:33 (6)                                 31:46 (6)
7 Börje Wahlgren Sundbybergs IK 31:52 06:34 (8) 03:28 (4) 04:14 (3) 02:20 (39) 02:27 (4) 02:49 (6) 05:13 (11) 02:36 (2)                                 02:11 (5)
        06:34 (8) 10:02 (7) 14:16 (4) 16:36 (7) 19:03 (6) 21:52 (5) 27:05 (7) 29:41 (7)                                 31:52 (7)
8 Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF 33:30 06:18 (5) 03:43 (8) 04:51 (11) 01:50 (15) 02:44 (8) 02:54 (8) 06:00 (22) 02:57 (18)                                 02:13 (6)
        06:18 (5) 10:01 (6) 14:52 (8) 16:42 (9) 19:26 (9) 22:20 (8) 28:20 (8) 31:17 (8)                                 33:30 (8)
9 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 33:53 07:16 (15) 04:19 (27) 04:48 (9) 01:39 (7) 03:06 (22) 02:48 (5) 04:52 (7) 02:47 (7)                                 02:18 (10)
        07:16 (15) 11:35 (16) 16:23 (15) 18:02 (14) 21:08 (15) 23:56 (10) 28:48 (9) 31:35 (9)                                 33:53 (9)
10 Leif Roland Hofmeijer OK Älvsjö-Örby 34:51 06:48 (11) 04:06 (23) 05:28 (18) 01:53 (16) 02:58 (15) 03:14 (15) 05:01 (9) 02:53 (15)                                 02:30 (22)
        06:48 (11) 10:54 (13) 16:22 (14) 18:15 (16) 21:13 (16) 24:27 (15) 29:28 (11) 32:21 (10)                                 34:51 (10)
11 Rune Carlsson Sundbybergs IK 35:12 06:51 (12) 03:51 (11) 05:08 (16) 01:55 (19) 02:58 (15) 03:32 (21) 05:48 (20) 02:44 (6)                                 02:25 (17)
        06:51 (12) 10:42 (11) 15:50 (11) 17:45 (11) 20:43 (11) 24:15 (14) 30:03 (13) 32:47 (13)                                 35:12 (11)
12 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 35:23 06:41 (10) 03:54 (12) 05:34 (20) 01:48 (13) 02:58 (15) 03:14 (15) 04:59 (8) 03:30 (33)                                 02:45 (29)
        06:41 (10) 10:35 (10) 16:09 (13) 17:57 (13) 20:55 (12) 24:09 (13) 29:08 (10) 32:38 (12)                                 35:23 (12)
13 Anders Eriksson Vallentuna-Össeby OL 35:34 07:05 (13) 03:59 (19) 05:29 (19) 01:39 (7) 02:43 (6) 03:11 (12) 05:37 (17) 02:50 (10)                                 03:01 (38)
        07:05 (13) 11:04 (14) 16:33 (16) 18:12 (15) 20:55 (12) 24:06 (12) 29:43 (12) 32:33 (11)                                 35:34 (13)
14 Bo Hedlund Enskede IFK 36:27 07:16 (15) 03:33 (6) 04:19 (4) 01:53 (16) 03:02 (19) 05:07 (59) 05:35 (16) 03:33 (35)                                 02:09 (3)
        07:16 (15) 10:49 (12) 15:08 (10) 17:01 (10) 20:03 (10) 25:10 (16) 30:45 (14) 34:18 (14)                                 36:27 (14)
15 Göran Frisk Attunda OK 36:38 08:11 (28) 03:58 (17) 08:08 (53) 01:30 (3) 02:26 (3) 03:13 (13) 04:37 (4) 02:48 (8)                                 01:47 (1)
        08:11 (28) 12:09 (25) 20:17 (35) 21:47 (30) 24:13 (24) 27:26 (22) 32:03 (16) 34:51 (16)                                 36:38 (15)
16 Håkan Boije Attunda OK 37:31 07:48 (22) 04:20 (28) 05:45 (25) 01:56 (20) 03:10 (25) 03:23 (19) 05:14 (12) 03:02 (20)                                 02:53 (32)
        07:48 (22) 12:08 (24) 17:53 (20) 19:49 (19) 22:59 (19) 26:22 (18) 31:36 (15) 34:38 (15)                                 37:31 (16)
17 Jan Lindqvist Mälarö SOK 37:55 09:20 (40) 03:37 (7) 04:53 (12) 02:44 (54) 02:55 (14) 03:54 (31) 05:28 (14) 02:55 (16)                                 02:09 (3)
        09:20 (40) 12:57 (30) 17:50 (19) 20:34 (21) 23:29 (20) 27:23 (21) 32:51 (17) 35:46 (17)                                 37:55 (17)
18 Sune Sisell OK Södertörn 38:28 06:25 (6) 03:29 (5) 04:48 (9) 01:41 (10) 02:43 (6) 03:15 (17) 10:58 (54) 02:51 (13)                                 02:18 (9)
        06:25 (6) 09:54 (5) 14:42 (7) 16:23 (6) 19:06 (7) 22:21 (9) 33:19 (18) 36:10 (18)                                 38:28 (18)
19 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 38:40 07:54 (25) 03:58 (17) 07:49 (47) 01:24 (2) 03:09 (24) 03:26 (20) 05:42 (19) 02:50 (10)                                 02:28 (20)
        07:54 (25) 11:52 (22) 19:41 (30) 21:05 (26) 24:14 (25) 27:40 (23) 33:22 (19) 36:12 (19)                                 38:40 (19)
20 Anders Kihlström Turebergs IF SOK 39:22 08:18 (31) 03:55 (13) 05:43 (24) 02:42 (52) 03:18 (29) 03:51 (28) 06:02 (24) 03:10 (22)                                 02:23 (15)
        08:18 (31) 12:13 (26) 17:56 (21) 20:38 (22) 23:56 (22) 27:47 (24) 33:49 (20) 36:59 (21)                                 39:22 (20)
20 Reijo Korhonen Hellas Orientering 39:22 07:21 (17) 04:28 (30) 07:26 (43) 01:46 (12) 02:59 (18) 04:00 (33) 05:56 (21) 03:01 (19)                                 02:25 (17)
        07:21 (17) 11:49 (21) 19:15 (26) 21:01 (24) 24:00 (23) 28:00 (25) 33:56 (21) 36:57 (20)                                 39:22 (20)
22 Gunlög Petersson Järfälla OK 41:19 08:08 (27) 04:11 (24) 06:15 (33) 02:04 (29) 03:43 (38) 04:18 (41) 06:01 (23) 03:25 (30)                                 03:14 (44)
        08:08 (27) 12:19 (27) 18:34 (23) 20:38 (22) 24:21 (26) 28:39 (27) 34:40 (22) 38:05 (22)                                 41:19 (22)
23 Helena Bachman Täby OK 41:33 08:14 (29) 04:20 (28) 08:53 (57) 02:14 (34) 03:11 (27) 03:16 (18) 05:18 (13) 03:29 (32)                                 02:38 (25)
        08:14 (29) 12:34 (28) 21:27 (39) 23:41 (37) 26:52 (35) 30:08 (34) 35:26 (23) 38:55 (23)                                 41:33 (23)
24 Åke Wansölin Söders-Tyresö 42:22 07:57 (26) 04:55 (41) 06:42 (37) 01:59 (25) 03:10 (25) 03:43 (24) 07:41 (36) 03:16 (28)                                 02:59 (36)
        07:57 (26) 12:52 (29) 19:34 (29) 21:33 (28) 24:43 (28) 28:26 (26) 36:07 (25) 39:23 (24)                                 42:22 (24)
25 Agneta Holgersson Snättringe SK 43:08 07:46 (20) 03:57 (15) 06:49 (39) 01:57 (22) 04:00 (49) 05:00 (56) 08:53 (49) 02:28 (1)                                 02:18 (9)
        07:46 (20) 11:43 (20) 18:32 (22) 20:29 (20) 24:29 (27) 29:29 (31) 38:22 (30) 40:50 (26)                                 43:08 (25)
26 Göran Lindahl Attunda OK 43:15 08:39 (34) 04:33 (33) 06:20 (35) 02:31 (49) 03:23 (30) 03:44 (25) 07:12 (31) 03:37 (36)                                 03:16 (47)
        08:39 (34) 13:12 (34) 19:32 (28) 22:03 (31) 25:26 (31) 29:10 (29) 36:22 (27) 39:59 (25)                                 43:15 (26)
27 Christer Askerblom Hagaby GOIF 43:41 07:53 (24) 03:49 (9) 08:05 (52) 05:39 (76) 03:46 (39) 04:10 (37) 04:47 (6) 02:43 (5)                                 02:49 (31)
        07:53 (24) 11:42 (19) 19:47 (31) 25:26 (50) 29:12 (46) 33:22 (44) 38:09 (29) 40:52 (27)                                 43:41 (27)
28 Jan-Olof Wåhlberg After Blue OK 44:14 07:12 (14) 04:11 (24) 04:44 (8) 01:49 (14) 03:04 (20) 03:01 (9) 13:59 (64) 03:39 (40)                                 02:35 (23)
        07:12 (14) 11:23 (15) 16:07 (12) 17:56 (12) 21:00 (14) 24:01 (11) 38:00 (28) 41:39 (29)                                 44:14 (28)
29 Anders Eklöf Järfälla OK 45:22 07:25 (18) 04:34 (34) 07:31 (44) 02:06 (31) 03:27 (32) 04:14 (39) 06:58 (29) 05:09 (65)                                 03:58 (67)
        07:25 (18) 11:59 (23) 19:30 (27) 21:36 (29) 25:03 (30) 29:17 (30) 36:15 (26) 41:24 (28)                                 45:22 (29)
30 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 45:30 10:54 (58) 04:14 (26) 05:38 (22) 02:20 (39) 04:40 (59) 04:20 (42) 07:45 (38) 03:15 (25)                                 02:24 (16)
        10:54 (58) 15:08 (49) 20:46 (36) 23:06 (34) 27:46 (37) 32:06 (37) 39:51 (32) 43:06 (32)                                 45:30 (30)
31 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 45:33 08:15 (30) 04:53 (39) 05:37 (21) 02:17 (37) 03:48 (40) 05:00 (56) 08:43 (48) 03:57 (51)                                 03:03 (40)
        08:15 (30) 13:08 (33) 18:45 (24) 21:02 (25) 24:50 (29) 29:50 (33) 38:33 (31) 42:30 (31)                                 45:33 (31)
32 Lena Radler Järfälla OK 45:50 08:38 (33) 05:01 (45) 06:12 (32) 02:12 (32) 03:58 (47) 03:34 (22) 06:21 (25) 06:23 (73)                                 03:31 (58)
        08:38 (33) 13:39 (35) 19:51 (32) 22:03 (31) 26:01 (33) 29:35 (32) 35:56 (24) 42:19 (30)                                 45:50 (32)
33 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 45:58 09:53 (50) 05:45 (57) 06:07 (30) 02:22 (41) 03:50 (41) 04:24 (43) 07:40 (35) 03:12 (24)                                 02:45 (29)
        09:53 (50) 15:38 (54) 21:45 (42) 24:07 (40) 27:57 (38) 32:21 (40) 40:01 (34) 43:13 (34)                                 45:58 (33)
34 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 45:59 10:02 (51) 05:23 (53) 06:17 (34) 02:26 (46) 03:59 (48) 04:09 (36) 07:35 (33) 03:15 (25)                                 02:53 (32)
        10:02 (51) 15:25 (50) 21:42 (40) 24:08 (42) 28:07 (39) 32:16 (39) 39:51 (32) 43:06 (32)                                 45:59 (34)
35 Mats Lundblad Täby OK 47:10 09:49 (49) 04:38 (36) 07:19 (42) 02:03 (28) 03:50 (41) 04:08 (35) 08:27 (45) 03:41 (42)                                 03:15 (45)
        09:49 (49) 14:27 (41) 21:46 (44) 23:49 (38) 27:39 (36) 31:47 (36) 40:14 (35) 43:55 (35)                                 47:10 (35)
36 Carl Carlin Söders-Tyresö 47:53 09:43 (46) 05:49 (59) 06:39 (36) 02:55 (62) 03:56 (46) 04:30 (45) 06:47 (27) 04:08 (55)                                 03:26 (52)
        09:43 (46) 15:32 (52) 22:11 (47) 25:06 (47) 29:02 (44) 33:32 (46) 40:19 (36) 44:27 (36)                                 47:53 (36)
37 Carin Runqvist Järfälla OK 48:44 08:45 (35) 04:59 (43) 08:18 (56) 02:29 (47) 04:57 (66) 05:18 (62) 07:02 (30) 03:43 (44)                                 03:13 (42)
        08:45 (35) 13:44 (36) 22:02 (46) 24:31 (45) 29:28 (48) 34:46 (50) 41:48 (38) 45:31 (37)                                 48:44 (37)
38 John Östlund Sundbybergs IK 49:01 07:46 (20) 05:11 (47) 12:27 (68) 01:44 (11) 03:25 (31) 06:51 (68) 05:39 (18) 03:15 (25)                                 02:43 (26)
        07:46 (20) 12:57 (30) 25:24 (55) 27:08 (54) 30:33 (51) 37:24 (53) 43:03 (44) 46:18 (38)                                 49:01 (38)
39 Leif Nordin Attunda OK 49:03 12:35 (67) 03:57 (15) 05:54 (26) 02:24 (43) 03:38 (35) 03:53 (30) 10:21 (53) 03:38 (39)                                 02:43 (26)
        12:35 (67) 16:32 (59) 22:26 (50) 24:50 (46) 28:28 (42) 32:21 (40) 42:42 (42) 46:20 (39)                                 49:03 (39)
40 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 49:51 10:37 (56) 05:00 (44) 06:08 (31) 02:18 (38) 04:07 (52) 03:57 (32) 10:15 (52) 04:00 (52)                                 03:29 (54)
        10:37 (56) 15:37 (53) 21:45 (42) 24:03 (39) 28:10 (40) 32:07 (38) 42:22 (41) 46:22 (40)                                 49:51 (40)
41 Inger Pahlén Söders-Tyresö 49:56 09:17 (39) 05:18 (50) 07:36 (45) 02:16 (35) 04:36 (57) 05:10 (60) 07:48 (39) 04:22 (60)                                 03:33 (59)
        09:17 (39) 14:35 (43) 22:11 (47) 24:27 (44) 29:03 (45) 34:13 (47) 42:01 (39) 46:23 (41)                                 49:56 (41)
42 Sören Eriksson Länna IF 49:57 09:06 (38) 04:53 (39) 07:45 (46) 02:23 (42) 06:00 (70) 04:36 (49) 07:26 (32) 04:27 (62)                                 03:21 (49)
        09:06 (38) 13:59 (38) 21:44 (41) 24:07 (40) 30:07 (49) 34:43 (49) 42:09 (40) 46:36 (42)                                 49:57 (42)
43 Börje Borgström Sundbybergs IK 50:12 09:21 (41) 04:28 (30) 08:55 (58) 04:22 (71) 03:28 (33) 06:51 (68) 06:22 (26) 03:42 (43)                                 02:43 (26)
        09:21 (41) 13:49 (37) 22:44 (52) 27:06 (53) 30:34 (52) 37:25 (54) 43:47 (45) 47:29 (44)                                 50:12 (43)
44 Rolf Andersson Rimbo SOK 50:38 09:22 (42) 05:16 (49) 10:22 (64) 02:01 (27) 03:16 (28) 04:10 (37) 08:35 (46) 04:14 (58)                                 03:22 (50)
        09:22 (42) 14:38 (44) 25:00 (53) 27:01 (52) 30:17 (50) 34:27 (48) 43:02 (43) 47:16 (43)                                 50:38 (44)
45 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 51:51 08:27 (32) 04:39 (37) 06:52 (40) 05:20 (75) 03:38 (36) 03:51 (28) 12:24 (61) 03:32 (34)                                 03:08 (41)
        08:27 (32) 13:06 (32) 19:58 (33) 25:18 (49) 28:56 (43) 32:47 (42) 45:11 (50) 48:43 (46)                                 51:51 (45)
46 Anita Arnefors OK Södertörn 52:05 12:14 (65) 05:22 (51) 08:04 (51) 02:33 (51) 03:54 (44) 04:48 (52) 08:12 (43) 03:56 (49)                                 03:02 (39)
        12:14 (65) 17:36 (61) 25:40 (56) 28:13 (55) 32:07 (54) 36:55 (52) 45:07 (49) 49:03 (48)                                 52:05 (46)
47 Lars Dyrhage Järfälla OK 52:13 09:39 (44) 04:48 (38) 07:53 (49) 02:53 (60) 04:10 (54) 04:04 (34) 11:36 (56) 03:40 (41)                                 03:30 (56)
        09:39 (44) 14:27 (41) 22:20 (49) 25:13 (48) 29:23 (47) 33:27 (45) 45:03 (48) 48:43 (46)                                 52:13 (47)
48 Lennart Sjöstål Klubblös 52:16 10:50 (57) 04:55 (41) 06:45 (38) 03:13 (67) 06:11 (71) 04:35 (48) 08:08 (42) 03:56 (49)                                 03:43 (62)
        10:50 (57) 15:45 (55) 22:30 (51) 25:43 (51) 31:54 (53) 36:29 (51) 44:37 (47) 48:33 (45)                                 52:16 (48)
49 Eva Andersson OK Södertörn 52:41 07:48 (22) 03:50 (10) 05:24 (17) 01:54 (18) 03:04 (20) 03:48 (27) 15:50 (68) 08:44 (76)                                 02:19 (13)
        07:48 (22) 11:38 (18) 17:02 (17) 18:56 (17) 22:00 (17) 25:48 (17) 41:38 (37) 50:22 (51)                                 52:41 (49)
50 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 53:18 08:55 (36) 05:28 (54) 05:42 (23) 02:24 (43) 04:05 (50) 03:42 (23) 16:34 (69) 03:11 (23)                                 03:17 (48)
        08:55 (36) 14:23 (40) 20:05 (34) 22:29 (33) 26:34 (34) 30:16 (35) 46:50 (52) 50:01 (50)                                 53:18 (50)
51 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 53:45 10:10 (52) 06:17 (64) 09:21 (60) 02:43 (53) 04:41 (60) 04:53 (55) 07:51 (40) 03:53 (48)                                 03:56 (66)
        10:10 (52) 16:27 (57) 25:48 (57) 28:31 (56) 33:12 (56) 38:05 (55) 45:56 (51) 49:49 (49)                                 53:45 (51)
52 Hugo Isgren IFK Enskede 55:02 09:47 (47) 05:02 (46) 07:12 (41) 02:16 (35) 04:07 (52) 04:30 (45) 11:37 (57) 06:55 (74)                                 03:36 (61)
        09:47 (47) 14:49 (45) 22:01 (45) 24:17 (43) 28:24 (41) 32:54 (43) 44:31 (46) 51:26 (53)                                 55:02 (52)
53 Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 55:07 10:19 (55) 06:10 (62) 09:58 (62) 02:13 (33) 03:54 (44) 08:02 (73) 07:43 (37) 03:51 (47)                                 02:57 (35)
        10:19 (55) 16:29 (58) 26:27 (58) 28:40 (57) 32:34 (55) 40:36 (59) 48:19 (54) 52:10 (54)                                 55:07 (53)
54 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 55:21 11:41 (62) 06:32 (65) 08:16 (55) 02:44 (54) 04:15 (55) 04:50 (54) 08:36 (47) 04:25 (61)                                 04:02 (68)
        11:41 (62) 18:13 (62) 26:29 (59) 29:13 (58) 33:28 (58) 38:18 (56) 46:54 (53) 51:19 (52)                                 55:21 (54)
55 Bengt-Göran Stjerna Länna IF 56:12 07:34 (19) 04:02 (21) 06:01 (29) 02:04 (29) 03:08 (23) 03:44 (25) 22:48 (72) 03:27 (31)                                 03:24 (51)
        07:34 (19) 11:36 (17) 17:37 (18) 19:41 (18) 22:49 (18) 26:33 (19) 49:21 (55) 52:48 (55)                                 56:12 (55)
56 Mona Asplund Klubblös 56:57 09:31 (43) 05:22 (51) 12:52 (69) 02:52 (59) 04:39 (58) 06:15 (64) 08:15 (44) 03:43 (44)                                 03:28 (53)
        09:31 (43) 14:53 (47) 27:45 (61) 30:37 (61) 35:16 (61) 41:31 (60) 49:46 (56) 53:29 (56)                                 56:57 (56)
57 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 60:16 11:27 (61) 05:38 (56) 16:41 (74) 01:58 (24) 04:05 (50) 04:32 (47) 08:05 (41) 04:03 (53)                                 03:47 (64)
        11:27 (61) 17:05 (60) 33:46 (69) 35:44 (67) 39:49 (67) 44:21 (63) 52:26 (58) 56:29 (57)                                 60:16 (57)
58 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 63:02 08:55 (36) 06:12 (63) 15:46 (73) 04:53 (73) 03:50 (41) 09:26 (75) 06:51 (28) 04:13 (57)                                 02:56 (34)
        08:55 (36) 15:07 (48) 30:53 (66) 35:46 (68) 39:36 (66) 49:02 (70) 55:53 (60) 60:06 (61)                                 63:02 (58)
59 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 63:12 11:25 (60) 07:38 (72) 07:50 (48) 03:04 (66) 04:29 (56) 05:03 (58) 12:16 (60) 07:41 (75)                                 03:46 (63)
        11:25 (60) 19:03 (65) 26:53 (60) 29:57 (59) 34:26 (60) 39:29 (58) 51:45 (57) 59:26 (58)                                 63:12 (59)
60 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 63:22 14:01 (69) 05:46 (58) 11:25 (66) 02:32 (50) 04:45 (62) 05:36 (63) 12:00 (58) 03:47 (46)                                 03:30 (56)
        14:01 (69) 19:47 (67) 31:12 (67) 33:44 (65) 38:29 (64) 44:05 (62) 56:05 (61) 59:52 (59)                                 63:22 (60)
61 Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL 63:56 11:43 (63) 09:13 (75) 08:15 (54) 03:02 (65) 04:57 (66) 10:49 (78) 07:39 (34) 04:14 (58)                                 04:04 (69)
        11:43 (63) 20:56 (70) 29:11 (64) 32:13 (62) 37:10 (63) 47:59 (66) 55:38 (59) 59:52 (59)                                 63:56 (61)
62 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 64:05 10:15 (53) 05:11 (47) 05:55 (27) 02:00 (26) 10:05 (77) 08:16 (74) 15:32 (67) 03:22 (29)                                 03:29 (54)
        10:15 (53) 15:26 (51) 21:21 (38) 23:21 (36) 33:26 (57) 41:42 (61) 57:14 (63) 60:36 (62)                                 64:05 (62)
63 Christer Hedin IFK Enskede 64:41 09:48 (48) 04:28 (30) 04:54 (13) 01:57 (22) 02:48 (12) 03:08 (11) 32:11 (78) 02:50 (10)                                 02:37 (24)
        09:48 (48) 14:16 (39) 19:10 (25) 21:07 (27) 23:55 (21) 27:03 (20) 59:14 (65) 62:04 (64)                                 64:41 (63)
64 Kristina Eriksson Länna IF 65:06 11:07 (59) 07:17 (70) 09:29 (61) 02:29 (47) 03:38 (35) 04:45 (51) 19:03 (71) 04:05 (54)                                 03:13 (42)
        11:07 (59) 18:24 (63) 27:53 (63) 30:22 (60) 34:00 (59) 38:45 (57) 57:48 (64) 61:53 (63)                                 65:06 (64)
65 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 66:31 09:41 (45) 06:36 (66) 04:58 (14) 01:56 (20) 02:45 (11) 03:13 (13) 31:50 (77) 03:06 (21)                                 02:26 (19)
        09:41 (45) 16:17 (56) 21:15 (37) 23:11 (35) 25:56 (32) 29:09 (28) 60:59 (66) 64:05 (66)                                 66:31 (65)
66 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 67:28 12:57 (68) 07:12 (69) 12:23 (67) 03:01 (64) 05:47 (69) 06:41 (67) 09:11 (50) 05:06 (64)                                 05:10 (77)
        12:57 (68) 20:09 (69) 32:32 (68) 35:33 (66) 41:20 (68) 48:01 (67) 57:12 (62) 62:18 (65)                                 67:28 (66)
67 Åke Linderoth Sundbybergs IK 70:51 11:49 (64) 06:46 (68) 19:52 (77) 02:45 (56) 04:41 (60) 05:12 (61) 11:33 (55) 04:08 (55)                                 04:05 (70)
        11:49 (64) 18:35 (64) 38:27 (74) 41:12 (73) 45:53 (71) 51:05 (71) 62:38 (67) 66:46 (67)                                 70:51 (67)
68 Clarence Kvart Långhundra IF 70:54 12:24 (66) 06:40 (67) 05:58 (28) 16:42 (78) 04:49 (65) 04:48 (52) 12:41 (62) 03:37 (36)                                 03:15 (45)
        12:24 (66) 19:04 (66) 25:02 (54) 41:44 (74) 46:33 (72) 51:21 (72) 64:02 (71) 67:39 (68)                                 70:54 (68)
69 Viviann Andersson Snättringe SK 72:34 17:19 (74) 05:51 (61) 13:24 (71) 02:49 (57) 04:47 (63) 04:17 (40) 14:17 (66) 05:19 (66)                                 04:31 (73)
        17:19 (74) 23:10 (71) 36:34 (72) 39:23 (69) 44:10 (69) 48:27 (68) 62:44 (69) 68:03 (69)                                 72:34 (69)
70 Claes Andersson Snättringe SK 72:39 17:23 (75) 05:50 (60) 13:24 (71) 02:49 (57) 04:47 (63) 04:29 (44) 13:59 (64) 05:28 (68)                                 04:30 (72)
        17:23 (75) 23:13 (72) 36:37 (73) 39:26 (70) 44:13 (70) 48:42 (69) 62:41 (68) 68:09 (70)                                 72:39 (70)
71 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 74:13 15:17 (72) 09:08 (74) 11:24 (65) 04:11 (69) 06:45 (73) 07:20 (71) 09:30 (51) 05:31 (69)                                 05:07 (76)
        15:17 (72) 24:25 (73) 35:49 (70) 40:00 (71) 46:45 (73) 54:05 (73) 63:35 (70) 69:06 (71)                                 74:13 (71)
72 Iris Wallsten IFK Lidingös Skid o OK 82:11 25:06 (77) 07:38 (72) 07:59 (50) 02:57 (63) 06:43 (72) 04:39 (50) 18:20 (70) 04:57 (63)                                 03:52 (65)
        25:06 (77) 32:44 (76) 40:43 (75) 43:40 (75) 50:23 (75) 55:02 (74) 73:22 (74) 78:19 (73)                                 82:11 (72)
73 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 82:33 10:16 (54) 04:35 (35) 12:56 (70) 04:57 (74) 03:37 (34) 10:18 (76) 23:44 (73) 09:11 (78)                                 02:59 (36)
        10:16 (54) 14:51 (46) 27:47 (62) 32:44 (63) 36:21 (62) 46:39 (65) 70:23 (72) 79:34 (74)                                 82:33 (73)
74 Bengt Fahlin After Blue OK 82:40 14:33 (70) 05:29 (55) 09:16 (59) 04:12 (70) 05:44 (68) 07:12 (70) 26:14 (74) 05:36 (70)                                 04:24 (71)
        14:33 (70) 20:02 (68) 29:18 (65) 33:30 (64) 39:14 (65) 46:26 (64) 72:40 (73) 78:16 (72)                                 82:40 (74)
75 Annika Karlsson Sundbybergs IK 94:39 27:38 (78) 07:31 (71) 20:54 (78) 02:53 (60) 07:41 (74) 06:16 (65) 12:51 (63) 05:21 (67)                                 03:34 (60)
        27:38 (78) 35:09 (77) 56:03 (78) 58:56 (78) 66:37 (77) 72:53 (77) 85:44 (75) 91:05 (75)                                 94:39 (75)
76 Ingvar Oskarsson Solna OK 97:29 15:07 (71) 11:02 (77) 10:09 (63) 03:54 (68) 08:56 (76) 06:35 (66) 31:12 (76) 05:44 (71)                                 04:50 (75)
        15:07 (71) 26:09 (74) 36:18 (71) 40:12 (72) 49:08 (74) 55:43 (75) 86:55 (76) 92:39 (76)                                 97:29 (76)
77 Veronica Dahlbom Helsingborgs SOK 105:53 21:23 (76) 15:23 (78) 17:21 (76) 04:29 (72) 13:45 (78) 10:23 (77) 12:10 (59) 06:17 (72)                                 04:42 (74)
        21:23 (76) 36:46 (78) 54:07 (77) 58:36 (77) 72:21 (78) 82:44 (78) 94:54 (78) 101:11 (77)                                 105:53 (77)
78 Gunilla Wickenberg After Blue OK 108:30 16:53 (73) 10:27 (76) 16:57 (75) 06:10 (77) 08:04 (75) 07:37 (72) 27:16 (75) 08:49 (77)                                 06:17 (78)
        16:53 (73) 27:20 (75) 44:17 (76) 50:27 (76) 58:31 (76) 66:08 (76) 93:24 (77) 102:13 (78)                                 108:30 (78)
- Thomas Fehrm Solna OK 49:28 08:21   06:22   05:22   02:25   03:11   10:46   09:59                                       03:02  
        08:21   14:43   20:05   22:30   25:41   36:27   46:26                                       49:28  
                                                                           
                                                                           
Plac Bana E - 1,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                                               Mål  
1 Garry Pettersson Stockholms OK 29:46 05:54 (4) 05:36 (4) 04:37 (2) 03:40 (1) 06:28 (1)                                             03:31 (4)
        05:54 (4) 11:30 (4) 16:07 (1) 19:47 (1) 26:15 (1)                                             29:46 (1)
2 Christer Andersson ATG 30:07 04:38 (1) 04:57 (1) 06:53 (8) 04:04 (2) 07:13 (2)                                             02:22 (1)
        04:38 (1) 09:35 (1) 16:28 (3) 20:32 (2) 27:45 (2)                                             30:07 (2)
3 Jan Bojling Solna OK 33:32 06:11 (6) 05:48 (5) 04:19 (1) 04:44 (3) 08:41 (3)                                             03:49 (6)
        06:11 (6) 11:59 (5) 16:18 (2) 21:02 (3) 29:43 (3)                                             33:32 (3)
4 Ronny Hedlund OK Södertörn 36:04 05:43 (3) 05:05 (2) 05:53 (4) 07:18 (8) 08:47 (4)                                             03:18 (2)
        05:43 (3) 10:48 (2) 16:41 (4) 23:59 (4) 32:46 (4)                                             36:04 (4)
5 Kjell Lindberg Västerås SOK 41:07 06:05 (5) 05:24 (3) 06:02 (5) 07:34 (9) 11:45 (14)                                             04:17 (11)
        06:05 (5) 11:29 (3) 17:31 (5) 25:05 (5) 36:50 (5)                                             41:07 (5)
6 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 43:49 07:20 (7) 11:14 (14) 06:13 (6) 05:15 (5) 10:01 (6)                                             03:46 (5)
        07:20 (7) 18:34 (11) 24:47 (8) 30:02 (6) 40:03 (6)                                             43:49 (6)
7 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 45:01 12:34 (16) 07:10 (9) 05:16 (3) 05:44 (6) 10:08 (7)                                             04:09 (9)
        12:34 (16) 19:44 (13) 25:00 (9) 30:44 (7) 40:52 (7)                                             45:01 (7)
8 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 45:39 08:34 (11) 06:52 (7) 07:26 (9) 08:15 (10) 10:19 (8)                                             04:13 (10)
        08:34 (11) 15:26 (7) 22:52 (7) 31:07 (8) 41:26 (8)                                             45:39 (8)
9 Anki Landarv Klubblös 46:47 05:10 (2) 16:26 (17) 06:22 (7) 06:34 (7) 08:48 (5)                                             03:27 (3)
        05:10 (2) 21:36 (14) 27:58 (13) 34:32 (9) 43:20 (9)                                             46:47 (9)
10 Berit Lindunger Haninge SOK 51:07 11:14 (13) 08:06 (11) 07:30 (10) 08:56 (11) 10:51 (10)                                             04:30 (13)
        11:14 (13) 19:20 (12) 26:50 (12) 35:46 (10) 46:37 (10)                                             51:07 (10)
11 Birgitta Nylund Järfälla OK 51:32 07:27 (8) 08:45 (12) 15:10 (17) 04:47 (4) 11:16 (11)                                             04:07 (8)
        07:27 (8) 16:12 (9) 31:22 (14) 36:09 (12) 47:25 (11)                                             51:32 (11)
12 Sonja Perneby Tullinge SK 52:29 09:11 (12) 07:12 (10) 10:24 (12) 10:53 (14) 10:50 (9)                                             03:59 (7)
        09:11 (12) 16:23 (10) 26:47 (11) 37:40 (13) 48:30 (12)                                             52:29 (12)
13 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 65:36 08:24 (9) 07:06 (8) 11:11 (14) 09:12 (12) 24:07 (17)                                             05:36 (16)
        08:24 (9) 15:30 (8) 26:41 (10) 35:53 (11) 60:00 (13)                                             65:36 (13)
14 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 68:09 19:38 (17) 11:10 (13) 10:45 (13) 09:26 (13) 11:33 (12)                                             05:37 (17)
        19:38 (17) 30:48 (17) 41:33 (17) 50:59 (14) 62:32 (14)                                             68:09 (14)
15 Mats Halvarez Klubblös 69:54 11:47 (15) 13:15 (15) 12:14 (16) 16:24 (16) 11:46 (15)