Sträcktider Luffarligan Gubbängens IP                                                                      
  2023-10-18 Svarta tider är sträcktider                                                                        
    Blå tider är från start                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                        
                                                                                   
Plac Bana A - 5,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   Mål  
1 Per Backlund OK Södertörn 35:38 02:03 (2) 02:34 (2) 01:04 (1) 01:55 (1) 05:56 (1) 03:34 (4) 01:21 (4) 01:07 (2) 01:02 (3) 00:37 (1) 01:11 (2) 02:20 (3) 01:54 (1) 01:06 (2) 01:40 (2) 01:51 (2) 01:12 (2) 01:38 (1) 01:33 (2)
        02:03 (2) 04:37 (2) 05:41 (2) 07:36 (1) 13:32 (1) 17:06 (1) 18:27 (2) 19:34 (2) 20:36 (2) 21:13 (2) 22:24 (2) 24:44 (2) 26:38 (2) 27:44 (2) 29:24 (1) 31:15 (1) 32:27 (1) 34:05 (1) 35:38 (1)
2 Olle Tyrland Centrum OK 35:43 02:22 (5) 02:38 (4) 01:07 (2) 01:59 (2) 06:10 (2) 02:55 (1) 01:07 (1) 01:04 (1) 00:55 (1) 00:37 (1) 01:02 (1) 02:14 (1) 02:08 (2) 01:08 (3) 02:10 (5) 01:47 (1) 01:08 (1) 01:45 (2) 01:27 (1)
        02:22 (5) 05:00 (3) 06:07 (3) 08:06 (3) 14:16 (3) 17:11 (2) 18:18 (1) 19:22 (1) 20:17 (1) 20:54 (1) 21:56 (1) 24:10 (1) 26:18 (1) 27:26 (1) 29:36 (2) 31:23 (2) 32:31 (2) 34:16 (2) 35:43 (2)
3 Sverker Lenas Centrum OK 36:39 01:56 (1) 02:19 (1) 01:16 (4) 02:09 (3) 06:26 (3) 03:17 (2) 01:08 (2) 01:08 (3) 00:57 (2) 00:40 (3) 01:23 (3) 02:14 (1) 02:17 (3) 01:01 (1) 01:37 (1) 02:07 (3) 01:16 (3) 01:51 (4) 01:37 (3)
        01:56 (1) 04:15 (1) 05:31 (1) 07:40 (2) 14:06 (2) 17:23 (3) 18:31 (3) 19:39 (3) 20:36 (2) 21:16 (3) 22:39 (3) 24:53 (3) 27:10 (3) 28:11 (3) 29:48 (3) 31:55 (3) 33:11 (3) 35:02 (3) 36:39 (3)
4 Johanna Sundström Järla Orientering 47:24 02:13 (3) 02:54 (5) 01:21 (7) 02:38 (4) 07:54 (6) 04:13 (8) 01:43 (5) 01:25 (4) 01:46 (11) 00:42 (4) 01:27 (6) 03:01 (5) 02:54 (5) 02:38 (10) 02:37 (7) 02:27 (4) 01:37 (6) 01:47 (3) 02:07 (5)
        02:13 (3) 05:07 (4) 06:28 (4) 09:06 (4) 17:00 (4) 21:13 (4) 22:56 (4) 24:21 (4) 26:07 (4) 26:49 (4) 28:16 (4) 31:17 (4) 34:11 (4) 36:49 (4) 39:26 (5) 41:53 (5) 43:30 (5) 45:17 (4) 47:24 (4)
5 Stefan Gustavsson Klubblös 47:56 03:12 (11) 02:36 (3) 01:12 (3) 04:32 (11) 07:23 (4) 03:58 (6) 01:15 (3) 01:28 (5) 01:25 (6) 00:59 (7) 01:25 (4) 02:58 (4) 02:29 (4) 02:03 (5) 01:58 (3) 02:40 (6) 01:20 (4) 02:25 (6) 02:38 (8)
        03:12 (11) 05:48 (6) 07:00 (6) 11:32 (8) 18:55 (6) 22:53 (7) 24:08 (6) 25:36 (6) 27:01 (6) 28:00 (6) 29:25 (6) 32:23 (6) 34:52 (5) 36:55 (5) 38:53 (4) 41:33 (4) 42:53 (4) 45:18 (5) 47:56 (5)
6 Lars Gerhardsson Attunda OK 49:00 02:19 (4) 03:14 (7) 01:19 (5) 03:17 (6) 07:34 (5) 04:08 (7) 01:43 (5) 01:33 (6) 01:14 (4) 00:52 (5) 01:34 (8) 03:07 (6) 03:08 (7) 02:33 (9) 02:37 (7) 02:32 (5) 01:38 (7) 02:21 (5) 02:17 (7)
        02:19 (4) 05:33 (5) 06:52 (5) 10:09 (5) 17:43 (5) 21:51 (5) 23:34 (5) 25:07 (5) 26:21 (5) 27:13 (5) 28:47 (5) 31:54 (5) 35:02 (6) 37:35 (6) 40:12 (6) 42:44 (6) 44:22 (6) 46:43 (6) 49:00 (6)
7 Tobias Lundberg IFK Enskede 55:58 02:41 (6) 03:07 (6) 01:19 (5) 03:43 (8) 08:05 (7) 03:25 (3) 01:56 (7) 02:24 (10) 01:42 (10) 01:13 (10) 01:33 (7) 05:01 (11) 03:02 (6) 02:32 (8) 02:11 (6) 03:41 (11) 01:31 (5) 03:41 (11) 03:11 (10)
        02:41 (6) 05:48 (6) 07:07 (7) 10:50 (6) 18:55 (6) 22:20 (6) 24:16 (7) 26:40 (7) 28:22 (7) 29:35 (7) 31:08 (7) 36:09 (7) 39:11 (7) 41:43 (7) 43:54 (7) 47:35 (7) 49:06 (7) 52:47 (7) 55:58 (7)
8 Chris Pawley Cornwall DC 62:33 03:37 (12) 03:20 (8) 01:36 (11) 02:57 (5) 09:23 (8) 03:55 (5) 02:06 (8) 02:00 (8) 01:21 (5) 01:06 (8) 01:26 (5) 07:12 (13) 06:25 (13) 03:45 (12) 02:07 (4) 02:55 (7) 01:40 (8) 02:27 (7) 03:15 (12)
        03:37 (12) 06:57 (8) 08:33 (8) 11:30 (7) 20:53 (8) 24:48 (8) 26:54 (8) 28:54 (8) 30:15 (8) 31:21 (8) 32:47 (8) 39:59 (8) 46:24 (8) 50:09 (10) 52:16 (8) 55:11 (8) 56:51 (8) 59:18 (8) 62:33 (8)
9 Torbjörn Thufvesson Centrum OK 63:56 02:51 (8) 04:32 (12) 01:31 (8) 04:34 (12) 11:08 (10) 05:25 (12) 02:18 (11) 02:25 (11) 01:39 (9) 01:43 (11) 01:49 (10) 04:04 (9) 03:27 (8) 02:13 (7) 03:04 (10) 02:55 (7) 02:06 (11) 04:07 (12) 02:05 (4)
        02:51 (8) 07:23 (11) 08:54 (10) 13:28 (10) 24:36 (10) 30:01 (11) 32:19 (10) 34:44 (10) 36:23 (11) 38:06 (10) 39:55 (10) 43:59 (10) 47:26 (10) 49:39 (9) 52:43 (9) 55:38 (9) 57:44 (10) 61:51 (9) 63:56 (9)
10 Peter Edelsvärd Centrum OK! 64:07 02:50 (7) 04:26 (10) 01:49 (12) 04:24 (10) 11:15 (11) 05:16 (9) 02:19 (12) 02:25 (11) 01:35 (8) 01:52 (13) 01:51 (11) 03:57 (8) 03:34 (9) 02:05 (6) 03:08 (11) 03:13 (9) 01:44 (9) 04:09 (13) 02:15 (6)
        02:50 (7) 07:16 (10) 09:05 (11) 13:29 (11) 24:44 (11) 30:00 (10) 32:19 (10) 34:44 (10) 36:19 (10) 38:11 (11) 40:02 (11) 43:59 (10) 47:33 (11) 49:38 (8) 52:46 (10) 55:59 (10) 57:43 (9) 61:52 (10) 64:07 (10)
11 Christer P Hördell Söders-Tyresö 67:23 03:07 (10) 04:07 (9) 01:33 (9) 04:06 (9) 12:53 (12) 05:23 (11) 02:12 (10) 02:03 (9) 02:07 (13) 01:11 (9) 01:56 (12) 04:12 (10) 03:41 (10) 01:58 (4) 03:13 (12) 05:00 (13) 02:09 (12) 03:19 (10) 03:13 (11)
        03:07 (10) 07:14 (9) 08:47 (9) 12:53 (9) 25:46 (12) 31:09 (12) 33:21 (12) 35:24 (12) 37:31 (12) 38:42 (12) 40:38 (12) 44:50 (12) 48:31 (12) 50:29 (11) 53:42 (11) 58:42 (11) 60:51 (11) 64:10 (11) 67:23 (11)
12 Mikael Svartz Centrum OK 68:03 03:00 (9) 06:39 (13) 01:34 (10) 03:31 (7) 09:24 (9) 05:22 (10) 02:09 (9) 01:52 (7) 01:32 (7) 00:58 (6) 01:34 (8) 03:27 (7) 06:03 (12) 06:20 (13) 02:58 (9) 04:09 (12) 02:03 (10) 02:46 (8) 02:42 (9)
        03:00 (9) 09:39 (13) 11:13 (13) 14:44 (12) 24:08 (9) 29:30 (9) 31:39 (9) 33:31 (9) 35:03 (9) 36:01 (9) 37:35 (9) 41:02 (9) 47:05 (9) 53:25 (12) 56:23 (12) 60:32 (12) 62:35 (12) 65:21 (12) 68:03 (12)
13 Torsten Schanow Söders-Tyresö 78:36 04:21 (13) 04:29 (11) 02:03 (13) 05:27 (13) 12:56 (13) 07:04 (13) 02:28 (13) 02:55 (13) 01:58 (12) 01:45 (12) 02:16 (13) 05:12 (12) 04:18 (11) 02:42 (11) 03:22 (13) 03:38 (10) 02:27 (13) 02:59 (9) 06:16 (13)
        04:21 (13) 08:50 (12) 10:53 (12) 16:20 (13) 29:16 (13) 36:20 (13) 38:48 (13) 41:43 (13) 43:41 (13) 45:26 (13) 47:42 (13) 52:54 (13) 57:12 (13) 59:54 (13) 63:16 (13) 66:54 (13) 69:21 (13) 72:20 (13) 78:36 (13)
- Stefan Knorn Attunda OK 58:51 02:47   04:01   01:24   02:04   10:01   04:29   02:00   02:48   02:40   02:32   01:13   03:27   03:19   01:57   02:40   02:58   02:08   03:53   02:30  
        02:47   06:48   08:12   10:16   20:17   24:46   26:46   29:34   32:14   34:46   35:59   39:26   42:45   44:42   47:22   50:20   52:28   56:21   58:51  
- Claes Andersson OK Södertörn 59:09 02:23   03:25   01:21   03:04   09:22   04:24   01:57   02:48   01:51   01:13   01:15   03:16   05:02   03:49   02:43   04:14   01:48   02:50   02:24  
        02:23   05:48   07:09   10:13   19:35   23:59   25:56   28:44   30:35   31:48   33:03   36:19   41:21   45:10   47:53   52:07   53:55   56:45   59:09  
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana B - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17       Mål  
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 34:36 01:43 (11) 00:46 (5) 01:08 (8) 02:32 (9) 03:18 (2) 02:09 (3) 01:19 (2) 01:58 (2) 01:11 (2) 04:28 (8) 02:27 (3) 01:09 (1) 01:23 (2) 04:06 (5) 01:03 (3) 00:36 (1) 01:49 (2)     01:31 (2)
        01:43 (11) 02:29 (6) 03:37 (6) 06:09 (6) 09:27 (5) 11:36 (5) 12:55 (3) 14:53 (3) 16:04 (2) 20:32 (4) 22:59 (4) 24:08 (3) 25:31 (3) 29:37 (3) 30:40 (3) 31:16 (3) 33:05 (2)     34:36 (1)
2 Moa Kjellstrand! Centrum OK 34:50 01:30 (3) 00:41 (1) 00:56 (1) 02:12 (3) 03:17 (1) 02:10 (4) 01:17 (1) 02:00 (3) 01:17 (4) 03:35 (1) 02:39 (6) 01:14 (6) 01:35 (7) 03:51 (2) 01:38 (21) 01:16 (17) 01:48 (1)     01:54 (11)
        01:30 (3) 02:11 (3) 03:07 (2) 05:19 (2) 08:36 (1) 10:46 (1) 12:03 (1) 14:03 (1) 15:20 (1) 18:55 (1) 21:34 (1) 22:48 (1) 24:23 (1) 28:14 (1) 29:52 (1) 31:08 (2) 32:56 (1)     34:50 (2)
3 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 34:59 01:23 (1) 00:42 (2) 01:00 (3) 02:10 (2) 03:41 (6) 02:07 (1) 02:11 (18) 01:46 (1) 01:10 (1) 03:59 (4) 02:20 (1) 01:11 (3) 01:22 (1) 03:45 (1) 01:07 (5) 01:05 (10) 02:29 (7)     01:31 (2)
        01:23 (1) 02:05 (1) 03:05 (1) 05:15 (1) 08:56 (3) 11:03 (3) 13:14 (5) 15:00 (4) 16:10 (3) 20:09 (2) 22:29 (2) 23:40 (2) 25:02 (2) 28:47 (2) 29:54 (2) 30:59 (1) 33:28 (3)     34:59 (3)
4 Håkan Dahlbäck OK Österåker 36:18 01:26 (2) 00:44 (3) 01:28 (21) 02:24 (5) 03:32 (5) 02:39 (8) 01:44 (14) 02:02 (5) 01:13 (3) 04:04 (5) 02:21 (2) 01:13 (4) 01:37 (8) 04:04 (4) 01:20 (13) 00:52 (3) 02:02 (3)     01:33 (5)
        01:26 (2) 02:10 (2) 03:38 (7) 06:02 (5) 09:34 (6) 12:13 (6) 13:57 (6) 15:59 (6) 17:12 (6) 21:16 (6) 23:37 (6) 24:50 (6) 26:27 (6) 30:31 (5) 31:51 (5) 32:43 (5) 34:45 (4)     36:18 (4)
5 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 36:48 01:35 (5) 00:49 (7) 01:02 (6) 02:17 (4) 03:22 (3) 02:23 (5) 01:34 (8) 02:03 (6) 01:23 (5) 03:57 (3) 02:31 (4) 01:13 (4) 01:33 (5) 04:54 (10) 01:23 (16) 00:56 (4) 02:21 (5)     01:32 (4)
        01:35 (5) 02:24 (5) 03:26 (4) 05:43 (4) 09:05 (4) 11:28 (4) 13:02 (4) 15:05 (5) 16:28 (5) 20:25 (3) 22:56 (3) 24:09 (4) 25:42 (4) 30:36 (6) 31:59 (6) 32:55 (6) 35:16 (5)     36:48 (5)
6 Anders Back Eksjö SOK 37:03 01:32 (4) 00:45 (4) 01:02 (6) 02:08 (1) 03:27 (4) 02:08 (2) 01:24 (4) 02:19 (8) 01:36 (10) 04:20 (6) 02:36 (5) 01:09 (1) 01:32 (4) 04:01 (3) 01:12 (7) 01:09 (12) 03:16 (20)     01:27 (1)
        01:32 (4) 02:17 (4) 03:19 (3) 05:27 (3) 08:54 (2) 11:02 (2) 12:26 (2) 14:45 (2) 16:21 (4) 20:41 (5) 23:17 (5) 24:26 (5) 25:58 (5) 29:59 (4) 31:11 (4) 32:20 (4) 35:36 (6)     37:03 (6)
7 Göran Nilsson Snättringe SK 39:30 01:46 (14) 00:47 (6) 00:56 (1) 02:56 (13) 04:14 (13) 02:58 (13) 01:33 (7) 02:00 (3) 01:23 (5) 04:35 (9) 02:41 (7) 01:22 (9) 01:34 (6) 04:26 (6) 01:05 (4) 00:58 (7) 02:39 (8)     01:37 (7)
        01:46 (14) 02:33 (8) 03:29 (5) 06:25 (9) 10:39 (10) 13:37 (11) 15:10 (10) 17:10 (9) 18:33 (8) 23:08 (8) 25:49 (7) 27:11 (7) 28:45 (7) 33:11 (7) 34:16 (7) 35:14 (7) 37:53 (7)     39:30 (7)
8 Stefan Persson Centrum OK 41:06 01:47 (15) 01:00 (16) 01:25 (19) 02:28 (6) 04:06 (10) 02:33 (6) 02:30 (22) 02:08 (7) 01:27 (8) 04:27 (7) 02:51 (11) 01:20 (7) 01:53 (11) 04:35 (7) 01:09 (6) 01:20 (22) 02:28 (6)     01:39 (8)
        01:47 (15) 02:47 (15) 04:12 (16) 06:40 (11) 10:46 (11) 13:19 (10) 15:49 (11) 17:57 (11) 19:24 (11) 23:51 (11) 26:42 (11) 28:02 (10) 29:55 (10) 34:30 (9) 35:39 (9) 36:59 (9) 39:27 (8)     41:06 (8)
9 Clas Wickbom Vittjärvs IK 41:29 01:35 (5) 01:04 (23) 01:00 (3) 02:31 (8) 03:54 (7) 02:40 (9) 01:31 (6) 02:43 (17) 01:31 (9) 04:37 (11) 02:45 (9) 01:21 (8) 01:54 (12) 04:37 (8) 01:42 (23) 01:15 (16) 03:07 (17)     01:42 (9)
        01:35 (5) 02:39 (11) 03:39 (9) 06:10 (7) 10:04 (7) 12:44 (7) 14:15 (7) 16:58 (7) 18:29 (7) 23:06 (7) 25:51 (8) 27:12 (8) 29:06 (9) 33:43 (8) 35:25 (8) 36:40 (8) 39:47 (9)     41:29 (9)
10 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 41:44 01:43 (11) 00:55 (10) 01:00 (3) 02:44 (11) 04:06 (10) 02:43 (11) 01:30 (5) 02:19 (8) 01:39 (12) 04:54 (14) 03:07 (15) 01:25 (11) 02:20 (22) 04:50 (9) 00:58 (1) 01:01 (8) 02:39 (8)     01:51 (10)
        01:43 (11) 02:38 (10) 03:38 (7) 06:22 (8) 10:28 (9) 13:11 (8) 14:41 (8) 17:00 (8) 18:39 (9) 23:33 (10) 26:40 (10) 28:05 (11) 30:25 (11) 35:15 (10) 36:13 (10) 37:14 (10) 39:53 (10)     41:44 (10)
11 Anders Holmqvist Snättringe SK 43:02 01:42 (10) 00:59 (15) 01:16 (13) 02:29 (7) 03:58 (8) 02:54 (12) 01:42 (11) 02:28 (10) 01:55 (19) 03:50 (2) 02:45 (9) 01:22 (9) 01:31 (3) 07:47 (25) 00:58 (1) 00:45 (2) 03:06 (16)     01:35 (6)
        01:42 (10) 02:41 (13) 03:57 (11) 06:26 (10) 10:24 (8) 13:18 (9) 15:00 (9) 17:28 (10) 19:23 (10) 23:13 (9) 25:58 (9) 27:20 (9) 28:51 (8) 36:38 (12) 37:36 (11) 38:21 (11) 41:27 (12)     43:02 (11)
12 Per Helén Söders-Tyresö 43:19 01:40 (9) 00:53 (8) 02:53 (29) 02:34 (10) 04:02 (9) 02:40 (9) 01:20 (3) 02:38 (13) 01:25 (7) 05:00 (15) 02:42 (8) 01:41 (20) 01:47 (9) 04:54 (10) 01:31 (19) 01:27 (25) 02:15 (4)     01:57 (14)
        01:40 (9) 02:33 (8) 05:26 (28) 08:00 (23) 12:02 (15) 14:42 (13) 16:02 (12) 18:40 (12) 20:05 (12) 25:05 (12) 27:47 (12) 29:28 (12) 31:15 (12) 36:09 (11) 37:40 (12) 39:07 (12) 41:22 (11)     43:19 (12)
13 Annika Svensson Solna OK 45:26 01:45 (13) 01:02 (19) 01:20 (17) 03:13 (19) 04:10 (12) 03:15 (16) 01:42 (11) 02:41 (15) 01:38 (11) 04:44 (12) 03:09 (17) 01:30 (14) 02:20 (22) 05:03 (13) 01:21 (14) 01:19 (21) 03:08 (19)     02:06 (20)
        01:45 (13) 02:47 (15) 04:07 (14) 07:20 (16) 11:30 (14) 14:45 (14) 16:27 (13) 19:08 (13) 20:46 (13) 25:30 (13) 28:39 (13) 30:09 (13) 32:29 (13) 37:32 (13) 38:53 (13) 40:12 (13) 43:20 (13)     45:26 (13)
14 Thomas Hugosson Snättringe SK 45:34 01:39 (8) 01:00 (16) 01:14 (12) 03:03 (16) 04:17 (14) 02:36 (7) 02:39 (24) 02:57 (21) 01:59 (21) 04:35 (9) 03:29 (24) 01:28 (12) 01:56 (13) 05:08 (14) 01:23 (15) 01:16 (18) 03:00 (15)     01:55 (12)
        01:39 (8) 02:39 (11) 03:53 (10) 06:56 (12) 11:13 (12) 13:49 (12) 16:28 (14) 19:25 (14) 21:24 (15) 25:59 (14) 29:28 (15) 30:56 (14) 32:52 (14) 38:00 (14) 39:23 (14) 40:39 (14) 43:39 (14)     45:34 (14)
15 Bengt Bivrin Idefjordens SK 45:59 01:36 (7) 00:55 (10) 01:31 (23) 02:56 (13) 05:09 (26) 03:03 (15) 01:43 (13) 02:38 (13) 01:42 (13) 04:52 (13) 02:51 (11) 02:26 (29) 02:01 (14) 05:08 (14) 01:23 (15) 01:07 (11) 02:59 (14)     01:59 (17)
        01:36 (7) 02:31 (7) 04:02 (12) 06:58 (13) 12:07 (17) 15:10 (16) 16:53 (15) 19:31 (15) 21:13 (14) 26:05 (15) 28:56 (14) 31:22 (15) 33:23 (15) 38:31 (15) 39:54 (15) 41:01 (15) 44:00 (15)     45:59 (15)
16 Lasse Larsson Snättringe SK 47:19 01:57 (20) 00:57 (12) 01:35 (25) 02:59 (15) 04:42 (19) 03:21 (17) 01:40 (10) 02:42 (16) 01:58 (20) 05:21 (16) 03:15 (18) 01:57 (26) 02:05 (17) 05:16 (17) 01:16 (10) 01:14 (15) 03:07 (17)     01:57 (14)
        01:57 (20) 02:54 (20) 04:29 (21) 07:28 (17) 12:10 (18) 15:31 (17) 17:11 (16) 19:53 (16) 21:51 (16) 27:12 (16) 30:27 (16) 32:24 (16) 34:29 (16) 39:45 (16) 41:01 (16) 42:15 (16) 45:22 (16)     47:19 (16)
17 Siv Ekberg Söders-Tyresö 49:59 01:49 (16) 00:53 (8) 01:32 (24) 02:55 (12) 04:18 (15) 03:30 (19) 02:36 (23) 02:35 (12) 02:18 (24) 06:36 (27) 03:07 (15) 01:29 (13) 02:17 (21) 04:59 (12) 02:24 (27) 01:46 (26) 02:47 (11)     02:08 (22)
        01:49 (16) 02:42 (14) 04:14 (17) 07:09 (14) 11:27 (13) 14:57 (15) 17:33 (17) 20:08 (17) 22:26 (17) 29:02 (17) 32:09 (18) 33:38 (17) 35:55 (17) 40:54 (17) 43:18 (17) 45:04 (17) 47:51 (17)     49:59 (17)
18 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 50:25 02:17 (26) 00:58 (13) 01:08 (8) 03:24 (24) 04:18 (15) 03:40 (21) 02:54 (25) 02:47 (19) 02:28 (25) 05:53 (23) 03:28 (22) 01:32 (16) 01:52 (10) 05:57 (21) 02:12 (25) 00:56 (4) 02:42 (10)     01:59 (17)
        02:17 (26) 03:15 (25) 04:23 (19) 07:47 (19) 12:05 (16) 15:45 (19) 18:39 (19) 21:26 (18) 23:54 (21) 29:47 (21) 33:15 (21) 34:47 (19) 36:39 (19) 42:36 (19) 44:48 (21) 45:44 (18) 48:26 (18)     50:25 (18)
19 Paul Norén OK Södertörn 51:49 01:57 (20) 01:03 (22) 02:09 (27) 03:03 (16) 04:53 (22) 03:29 (18) 01:51 (15) 03:05 (23) 02:06 (22) 05:58 (24) 03:37 (26) 01:37 (18) 02:08 (19) 06:15 (23) 01:18 (12) 01:26 (23) 03:44 (26)     02:10 (23)
        01:57 (20) 03:00 (21) 05:09 (27) 08:12 (25) 13:05 (25) 16:34 (22) 18:25 (18) 21:30 (19) 23:36 (19) 29:34 (20) 33:11 (20) 34:48 (20) 36:56 (20) 43:11 (21) 44:29 (18) 45:55 (20) 49:39 (19)     51:49 (19)
20 Lena Risby OK Ravinen 52:11 02:00 (22) 01:04 (23) 01:51 (26) 03:23 (23) 04:36 (18) 03:48 (25) 01:58 (16) 02:59 (22) 01:51 (17) 05:33 (19) 02:57 (13) 01:41 (20) 02:38 (28) 05:31 (18) 02:44 (29) 01:17 (20) 04:13 (28)     02:07 (21)
        02:00 (22) 03:04 (22) 04:55 (26) 08:18 (26) 12:54 (24) 16:42 (24) 18:40 (20) 21:39 (20) 23:30 (18) 29:03 (18) 32:00 (17) 33:41 (18) 36:19 (18) 41:50 (18) 44:34 (20) 45:51 (19) 50:04 (20)     52:11 (20)
21 Lennart Hävrén Tullinge SK 54:48 01:52 (19) 00:58 (13) 01:19 (16) 03:44 (27) 04:32 (17) 04:10 (28) 03:14 (27) 02:46 (18) 01:46 (15) 05:30 (18) 03:36 (25) 02:03 (28) 02:03 (16) 08:51 (27) 01:17 (11) 01:13 (13) 02:53 (13)     03:01 (29)
        01:52 (19) 02:50 (17) 04:09 (15) 07:53 (21) 12:25 (19) 16:35 (23) 19:49 (24) 22:35 (23) 24:21 (23) 29:51 (22) 33:27 (22) 35:30 (22) 37:33 (22) 46:24 (22) 47:41 (22) 48:54 (22) 51:47 (21)     54:48 (21)
22 Ulf Hellerstedt IFK Lidingö SOK 54:51 02:07 (24) 01:04 (23) 01:10 (10) 03:28 (25) 04:47 (21) 03:36 (20) 03:13 (26) 02:33 (11) 01:51 (17) 05:41 (21) 03:25 (20) 01:55 (24) 02:33 (26) 05:43 (19) 01:23 (16) 03:49 (28) 03:41 (25)     02:52 (28)
        02:07 (24) 03:11 (23) 04:21 (18) 07:49 (20) 12:36 (22) 16:12 (20) 19:25 (22) 21:58 (21) 23:49 (20) 29:30 (19) 32:55 (19) 34:50 (21) 37:23 (21) 43:06 (20) 44:29 (18) 48:18 (21) 51:59 (22)     54:51 (22)
23 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 54:54 01:51 (18) 01:02 (19) 01:13 (11) 03:11 (18) 05:16 (27) 03:46 (23) 02:24 (20) 03:38 (29) 01:46 (15) 08:23 (28) 02:57 (13) 01:37 (18) 05:07 (29) 05:14 (16) 01:13 (8) 00:57 (6) 03:20 (21)     01:59 (17)
        01:51 (18) 02:53 (18) 04:06 (13) 07:17 (15) 12:33 (20) 16:19 (21) 18:43 (21) 22:21 (22) 24:07 (22) 32:30 (24) 35:27 (23) 37:04 (23) 42:11 (27) 47:25 (25) 48:38 (24) 49:35 (24) 52:55 (23)     54:54 (23)
24 Roger Larsson Snättringe SK 55:15 01:49 (16) 01:04 (23) 01:30 (22) 03:15 (20) 04:57 (24) 03:02 (14) 08:49 (30) 02:56 (20) 01:43 (14) 05:33 (19) 03:28 (22) 01:30 (14) 02:02 (15) 05:50 (20) 01:55 (24) 01:02 (9) 02:52 (12)     01:58 (16)
        01:49 (16) 02:53 (18) 04:23 (19) 07:38 (18) 12:35 (21) 15:37 (18) 24:26 (28) 27:22 (28) 29:05 (28) 34:38 (26) 38:06 (26) 39:36 (26) 41:38 (25) 47:28 (26) 49:23 (25) 50:25 (25) 53:17 (25)     55:15 (24)
25 Reinhold Lennebo Järla Orientering 55:29 02:13 (25) 01:10 (28) 01:17 (14) 03:22 (22) 05:32 (28) 03:47 (24) 02:11 (18) 03:12 (25) 02:52 (27) 06:23 (26) 04:03 (29) 01:55 (24) 02:24 (24) 06:12 (22) 01:15 (9) 01:13 (13) 03:59 (27)     02:29 (25)
        02:13 (25) 03:23 (26) 04:40 (23) 08:02 (24) 13:34 (26) 17:21 (25) 19:32 (23) 22:44 (24) 25:36 (24) 31:59 (23) 36:02 (24) 37:57 (24) 40:21 (23) 46:33 (23) 47:48 (23) 49:01 (23) 53:00 (24)     55:29 (25)
26 Matz Larsson Gustavsbergs OK 57:19 02:31 (28) 01:02 (19) 01:18 (15) 03:36 (26) 08:04 (29) 03:42 (22) 01:38 (9) 03:24 (27) 02:42 (26) 05:45 (22) 03:37 (26) 01:35 (17) 02:09 (20) 06:20 (24) 02:36 (28) 01:16 (17) 03:39 (24)     02:25 (24)
        02:31 (28) 03:33 (28) 04:51 (25) 08:27 (27) 16:31 (28) 20:13 (28) 21:51 (26) 25:15 (26) 27:57 (25) 33:42 (25) 37:19 (25) 38:54 (25) 41:03 (24) 47:23 (24) 49:59 (26) 51:15 (26) 54:54 (26)     57:19 (26)
27 Stefan Olsson Klubblös 59:08 02:02 (23) 01:09 (27) 01:23 (18) 03:21 (21) 04:55 (23) 04:36 (29) 02:24 (20) 03:07 (24) 05:57 (30) 06:06 (25) 03:16 (19) 01:47 (23) 02:07 (18) 08:24 (26) 01:35 (20) 01:26 (23) 03:37 (23)     01:56 (13)
        02:02 (23) 03:11 (23) 04:34 (22) 07:55 (22) 12:50 (23) 17:26 (26) 19:50 (25) 22:57 (25) 28:54 (27) 35:00 (27) 38:16 (27) 40:03 (27) 42:10 (26) 50:34 (27) 52:09 (27) 53:35 (27) 57:12 (27)     59:08 (27)
28 Arne Johansson OK Ravinen 68:27 02:22 (27) 01:01 (18) 01:27 (20) 12:17 (30) 04:46 (20) 03:59 (27) 02:05 (17) 03:26 (28) 02:55 (28) 05:21 (16) 03:26 (21) 01:43 (22) 02:27 (25) 09:13 (28) 01:39 (22) 04:19 (29) 03:29 (22)     02:32 (26)
        02:22 (27) 03:23 (26) 04:50 (24) 17:07 (30) 21:53 (29) 25:52 (29) 27:57 (29) 31:23 (29) 34:18 (29) 39:39 (29) 43:05 (29) 44:48 (28) 47:15 (28) 56:28 (28) 58:07 (28) 62:26 (28) 65:55 (28)     68:27 (28)
29 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 76:46 02:37 (29) 01:19 (29) 02:15 (28) 03:46 (28) 05:03 (25) 03:48 (25) 04:11 (28) 03:23 (26) 02:08 (23) 10:39 (29) 03:47 (28) 01:58 (27) 02:37 (27) 11:56 (29) 02:19 (26) 07:51 (30) 04:29 (29)     02:40 (27)
        02:37 (29) 03:56 (29) 06:11 (29) 09:57 (28) 15:00 (27) 18:48 (27) 22:59 (27) 26:22 (27) 28:30 (26) 39:09 (28) 42:56 (28) 44:54 (29) 47:31 (29) 59:27 (29) 61:46 (29) 69:37 (29) 74:06 (29)     76:46 (29)
30 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 114:46 03:55 (30) 01:50 (30) 02:58 (30) 05:29 (29) 10:13 (30) 07:03 (30) 07:40 (29) 07:28 (30) 04:03 (29) 11:22 (30) 07:01 (30) 03:54 (30) 05:09 (30) 17:22 (30) 03:34 (30) 02:31 (27) 08:18 (30)     04:56 (30)
        03:55 (30) 05:45 (30) 08:43 (30) 14:12 (29) 24:25 (30) 31:28 (30) 39:08 (30) 46:36 (30) 50:39 (30) 62:01 (30) 69:02 (30) 72:56 (30) 78:05 (30) 95:27 (30) 99:01 (30) 101:32 (30) 109:50 (30)     114:46 (30)
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17       Mål  
1 Tommy Holmér Väsby OK 30:24 01:18 (1) 00:46 (1) 01:00 (1) 02:19 (1) 03:33 (2) 02:26 (2) 02:19 (34) 01:49 (2) 00:53 (2) 01:02 (2) 02:33 (2) 01:16 (1) 01:23 (2) 01:10 (1) 00:50 (1) 01:59 (2) 01:29 (2)     02:19 (41)
        01:18 (1) 02:04 (1) 03:04 (1) 05:23 (1) 08:56 (1) 11:22 (1) 13:41 (1) 15:30 (1) 16:23 (1) 17:25 (1) 19:58 (1) 21:14 (1) 22:37 (1) 23:47 (1) 24:37 (1) 26:36 (1) 28:05 (1)     30:24 (1)
2 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 33:07 01:51 (18) 00:52 (4) 01:01 (2) 02:31 (3) 04:09 (6) 02:37 (3) 01:31 (4) 02:14 (16) 01:05 (9) 00:59 (1) 02:48 (5) 01:20 (4) 02:16 (27) 01:17 (3) 01:05 (8) 02:11 (4) 01:41 (3)     01:39 (2)
        01:51 (18) 02:43 (12) 03:44 (5) 06:15 (4) 10:24 (3) 13:01 (3) 14:32 (2) 16:46 (2) 17:51 (2) 18:50 (2) 21:38 (2) 22:58 (2) 25:14 (2) 26:31 (2) 27:36 (2) 29:47 (2) 31:28 (2)     33:07 (2)
3 Gunnar Svanberg Järfälla OK 34:52 01:39 (4) 00:57 (14) 01:06 (4) 02:44 (9) 04:05 (5) 02:41 (4) 01:30 (2) 02:36 (28) 01:07 (10) 01:13 (9) 02:50 (6) 01:28 (13) 02:02 (17) 01:26 (8) 01:24 (40) 02:24 (13) 01:45 (5)     01:55 (14)
        01:39 (4) 02:36 (5) 03:42 (4) 06:26 (5) 10:31 (5) 13:12 (4) 14:42 (4) 17:18 (4) 18:25 (4) 19:38 (4) 22:28 (3) 23:56 (3) 25:58 (3) 27:24 (3) 28:48 (3) 31:12 (4) 32:57 (3)     34:52 (3)
4 Claes Vallin Attunda OK 35:18 01:40 (6) 00:57 (12) 01:23 (29) 02:44 (9) 04:22 (13) 02:45 (6) 01:57 (17) 01:54 (3) 01:04 (8) 01:11 (6) 03:05 (10) 01:36 (25) 01:50 (4) 01:18 (4) 01:11 (15) 02:12 (5) 02:17 (23)     01:52 (11)
        01:40 (6) 02:37 (6) 04:00 (8) 06:44 (9) 11:06 (9) 13:51 (7) 15:48 (7) 17:42 (5) 18:46 (5) 19:57 (5) 23:02 (4) 24:38 (4) 26:28 (4) 27:46 (4) 28:57 (4) 31:09 (3) 33:26 (4)     35:18 (4)
5 Dan Klang Hellas Orientering 35:34 01:48 (15) 00:53 (5) 01:19 (20) 02:34 (5) 03:58 (4) 02:54 (11) 03:23 (52) 02:55 (37) 01:01 (5) 01:06 (3) 02:36 (3) 01:20 (4) 01:53 (8) 01:13 (2) 00:58 (3) 02:04 (3) 01:50 (6)     01:49 (9)
        01:48 (15) 02:41 (9) 04:00 (8) 06:34 (7) 10:32 (6) 13:26 (6) 16:49 (15) 19:44 (17) 20:45 (15) 21:51 (14) 24:27 (12) 25:47 (11) 27:40 (11) 28:53 (8) 29:51 (6) 31:55 (6) 33:45 (5)     35:34 (5)
6 Bo Davidsson Solna OK 35:42 01:45 (9) 00:55 (6) 01:27 (34) 03:02 (23) 03:57 (3) 02:46 (7) 01:52 (14) 02:04 (6) 01:13 (24) 01:13 (9) 03:11 (13) 01:19 (3) 01:50 (4) 01:21 (5) 01:12 (16) 02:21 (7) 02:29 (30)     01:45 (5)
        01:45 (9) 02:40 (7) 04:07 (13) 07:09 (14) 11:06 (9) 13:52 (8) 15:44 (6) 17:48 (6) 19:01 (6) 20:14 (6) 23:25 (6) 24:44 (5) 26:34 (5) 27:55 (5) 29:07 (5) 31:28 (5) 33:57 (6)     35:42 (6)
7 Claes-Göran Skohg Väsby OK 36:33 01:37 (3) 01:03 (23) 01:23 (29) 02:43 (8) 04:19 (10) 03:12 (22) 01:41 (6) 01:57 (4) 01:07 (10) 01:18 (19) 03:43 (37) 01:21 (6) 02:10 (21) 01:26 (8) 01:18 (25) 02:21 (7) 02:08 (18)     01:46 (6)
        01:37 (3) 02:40 (7) 04:03 (12) 06:46 (10) 11:05 (8) 14:17 (11) 15:58 (8) 17:55 (7) 19:02 (7) 20:20 (7) 24:03 (10) 25:24 (8) 27:34 (9) 29:00 (10) 30:18 (10) 32:39 (8) 34:47 (8)     36:33 (7)
8 Camilla Mård Klubblös 36:42 01:44 (8) 01:00 (18) 02:10 (56) 02:52 (14) 04:20 (11) 02:59 (13) 01:28 (1) 02:08 (11) 01:10 (18) 01:08 (4) 03:00 (7) 01:25 (9) 02:03 (19) 01:21 (5) 01:05 (10) 02:21 (7) 02:05 (16)     02:23 (45)
        01:44 (8) 02:44 (13) 04:54 (38) 07:46 (29) 12:06 (20) 15:05 (18) 16:33 (13) 18:41 (11) 19:51 (11) 20:59 (10) 23:59 (9) 25:24 (8) 27:27 (8) 28:48 (7) 29:53 (7) 32:14 (7) 34:19 (7)     36:42 (8)
9 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 37:17 01:45 (9) 00:56 (8) 01:18 (18) 02:58 (17) 04:16 (9) 03:01 (14) 02:07 (27) 02:04 (7) 01:17 (30) 01:18 (18) 03:09 (12) 01:30 (15) 01:59 (13) 01:38 (27) 01:04 (7) 02:26 (14) 02:27 (29)     02:04 (26)
        01:45 (9) 02:41 (10) 03:59 (7) 06:57 (12) 11:13 (12) 14:14 (10) 16:21 (12) 18:25 (10) 19:42 (10) 21:00 (11) 24:09 (11) 25:39 (10) 27:38 (10) 29:16 (11) 30:20 (11) 32:46 (9) 35:13 (9)     37:17 (9)
10 Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK 37:24 02:12 (40) 00:57 (14) 01:08 (6) 03:09 (27) 04:25 (17) 03:15 (25) 01:58 (18) 02:08 (11) 01:09 (14) 01:19 (21) 03:22 (23) 01:30 (15) 02:09 (20) 01:28 (10) 01:05 (8) 02:15 (6) 02:02 (12)     01:53 (13)
        02:12 (40) 03:09 (29) 04:17 (20) 07:26 (25) 11:51 (18) 15:06 (20) 17:04 (17) 19:12 (13) 20:21 (13) 21:40 (13) 25:02 (13) 26:32 (13) 28:41 (14) 30:09 (13) 31:14 (13) 33:29 (12) 35:31 (10)     37:24 (10)
11 Maria Bratt Tullinge SK 37:32 02:05 (30) 01:05 (27) 01:10 (7) 03:27 (41) 04:25 (17) 02:53 (10) 01:46 (13) 02:15 (17) 01:14 (26) 01:17 (16) 03:35 (30) 01:27 (11) 01:59 (12) 01:34 (20) 01:03 (5) 02:29 (19) 02:00 (10)     01:48 (8)
        02:05 (30) 03:10 (30) 04:20 (22) 07:47 (30) 12:12 (23) 15:05 (18) 16:51 (16) 19:06 (12) 20:20 (12) 21:37 (12) 25:12 (14) 26:39 (14) 28:38 (13) 30:12 (14) 31:15 (14) 33:44 (13) 35:44 (11)     37:32 (11)
12 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 37:53 01:39 (4) 00:56 (8) 01:14 (10) 02:37 (7) 04:13 (7) 02:43 (5) 01:30 (2) 02:13 (15) 01:07 (11) 01:10 (5) 03:45 (39) 03:03 (65) 02:02 (16) 01:25 (7) 01:22 (35) 02:22 (10) 02:30 (31)     02:02 (24)
        01:39 (4) 02:35 (4) 03:49 (6) 06:26 (5) 10:39 (7) 13:22 (5) 14:52 (5) 17:05 (3) 18:12 (3) 19:22 (3) 23:07 (5) 26:10 (12) 28:12 (12) 29:37 (12) 30:59 (12) 33:21 (11) 35:51 (12)     37:53 (12)
13 Anders Kärrström Tullinge SK 38:25 01:51 (18) 00:57 (12) 02:51 (60) 02:57 (16) 04:36 (24) 03:09 (18) 01:42 (7) 02:12 (13) 01:09 (14) 01:11 (6) 03:14 (17) 01:28 (13) 01:51 (6) 01:35 (22) 01:05 (8) 03:03 (44) 01:44 (4)     01:50 (10)
        01:51 (18) 02:48 (18) 05:39 (50) 08:36 (39) 13:12 (32) 16:21 (29) 18:03 (24) 20:15 (20) 21:24 (20) 22:35 (19) 25:49 (20) 27:17 (18) 29:08 (16) 30:43 (16) 31:48 (15) 34:51 (16) 36:35 (13)     38:25 (13)
14 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 38:33 01:34 (2) 00:50 (3) 01:07 (5) 02:35 (6) 04:20 (11) 03:47 (42) 01:45 (12) 02:25 (22) 00:57 (3) 01:19 (21) 03:02 (8) 01:37 (27) 01:45 (3) 01:52 (42) 01:00 (4) 04:47 (60) 02:04 (14)     01:47 (7)
        01:34 (2) 02:24 (2) 03:31 (2) 06:06 (2) 10:26 (4) 14:13 (9) 15:58 (8) 18:23 (9) 19:20 (9) 20:39 (9) 23:41 (7) 25:18 (7) 27:03 (6) 28:55 (9) 29:55 (8) 34:42 (14) 36:46 (15)     38:33 (14)
15 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 38:41 01:58 (24) 01:02 (21) 01:21 (24) 02:56 (15) 04:50 (28) 03:08 (16) 02:02 (23) 02:20 (20) 01:09 (14) 01:17 (16) 03:12 (15) 01:40 (32) 02:18 (31) 01:32 (16) 01:21 (32) 02:37 (24) 01:54 (7)     02:04 (26)
        01:58 (24) 03:00 (22) 04:21 (24) 07:17 (18) 12:07 (21) 15:15 (21) 17:17 (19) 19:37 (16) 20:46 (16) 22:03 (15) 25:15 (15) 26:55 (15) 29:13 (17) 30:45 (17) 32:06 (16) 34:43 (15) 36:37 (14)     38:41 (15)
16 Per-Erik Jansson Sundbybergs IK 40:26 01:48 (15) 01:04 (24) 01:21 (24) 03:04 (25) 06:47 (55) 03:38 (38) 01:42 (7) 01:57 (4) 01:12 (20) 01:18 (18) 03:22 (23) 01:35 (22) 02:17 (29) 01:37 (25) 01:12 (16) 02:28 (17) 02:03 (13)     02:01 (22)
        01:48 (15) 02:52 (19) 04:13 (18) 07:17 (18) 14:04 (37) 17:42 (37) 19:24 (31) 21:21 (23) 22:33 (23) 23:51 (23) 27:13 (23) 28:48 (24) 31:05 (24) 32:42 (22) 33:54 (21) 36:22 (20) 38:25 (18)     40:26 (16)
17 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 40:31 02:04 (29) 01:07 (33) 01:13 (9) 03:13 (32) 04:45 (26) 03:20 (27) 02:02 (23) 02:12 (13) 01:20 (32) 01:28 (31) 03:08 (11) 01:36 (25) 02:31 (39) 02:01 (49) 01:14 (19) 03:01 (43) 02:04 (14)     02:12 (33)
        02:04 (29) 03:11 (31) 04:24 (25) 07:37 (27) 12:22 (26) 15:42 (25) 17:44 (22) 19:56 (19) 21:16 (19) 22:44 (20) 25:52 (21) 27:28 (20) 29:59 (19) 32:00 (19) 33:14 (19) 36:15 (19) 38:19 (17)     40:31 (17)
18 Bengt Kärrström Tullinge SK 40:35 02:10 (37) 01:04 (24) 01:16 (13) 03:18 (34) 05:17 (36) 03:30 (32) 01:54 (15) 02:07 (10) 01:27 (43) 01:21 (23) 03:36 (31) 01:35 (22) 02:19 (32) 01:38 (27) 01:19 (28) 02:48 (31) 01:56 (8)     02:00 (18)
        02:10 (37) 03:14 (35) 04:30 (27) 07:48 (31) 13:05 (31) 16:35 (30) 18:29 (26) 20:36 (22) 22:03 (22) 23:24 (22) 27:00 (22) 28:35 (22) 30:54 (22) 32:32 (20) 33:51 (20) 36:39 (22) 38:35 (19)     40:35 (18)
19 Agnes Thor Centrum OK 40:38 01:49 (17) 00:58 (17) 01:50 (51) 02:48 (13) 04:22 (13) 03:08 (16) 02:17 (33) 02:34 (26) 01:03 (6) 01:35 (42) 03:04 (9) 01:47 (43) 03:02 (52) 02:58 (61) 01:03 (5) 02:27 (16) 02:12 (20)     01:41 (3)
        01:49 (17) 02:47 (16) 04:37 (30) 07:25 (24) 11:47 (17) 14:55 (16) 17:12 (18) 19:46 (18) 20:49 (17) 22:24 (17) 25:28 (16) 27:15 (17) 30:17 (20) 33:15 (23) 34:18 (23) 36:45 (23) 38:57 (21)     40:38 (19)
20 Kenneth Pettersson Järfälla OK 40:51 02:05 (30) 00:56 (8) 02:41 (59) 03:18 (34) 05:04 (33) 03:10 (19) 02:15 (32) 02:19 (19) 01:09 (14) 01:14 (11) 03:11 (13) 01:24 (7) 02:15 (25) 01:34 (20) 01:25 (41) 02:28 (17) 02:23 (26)     02:00 (18)
        02:05 (30) 03:01 (23) 05:42 (53) 09:00 (43) 14:04 (37) 17:14 (33) 19:29 (32) 21:48 (25) 22:57 (24) 24:11 (24) 27:22 (24) 28:46 (23) 31:01 (23) 32:35 (21) 34:00 (22) 36:28 (21) 38:51 (20)     40:51 (20)
21 Håkan Berglund Lake Snättringe SK 41:21 01:45 (9) 01:00 (18) 01:25 (31) 03:10 (29) 04:24 (15) 03:06 (15) 01:44 (11) 02:45 (32) 01:13 (22) 01:53 (56) 03:19 (21) 01:27 (11) 01:53 (8) 01:29 (13) 01:34 (53) 02:51 (34) 02:58 (40)     03:25 (60)
        01:45 (9) 02:45 (14) 04:10 (15) 07:20 (21) 11:44 (16) 14:50 (15) 16:34 (14) 19:19 (14) 20:32 (14) 22:25 (18) 25:44 (18) 27:11 (16) 29:04 (15) 30:33 (15) 32:07 (17) 34:58 (17) 37:56 (16)     41:21 (21)
22 Jan-Erik Larsson  Klubblös 41:49 01:46 (13) 00:55 (6) 01:20 (21) 02:47 (12) 05:03 (32) 04:01 (48) 04:43 (58) 02:04 (6) 01:11 (19) 01:16 (12) 03:16 (19) 01:34 (18) 02:11 (22) 01:29 (13) 01:17 (23) 02:30 (20) 02:23 (26)     02:03 (25)
        01:46 (13) 02:41 (9) 04:01 (10) 06:48 (11) 11:51 (18) 15:52 (27) 20:35 (39) 22:39 (32) 23:50 (30) 25:06 (29) 28:22 (25) 29:56 (25) 32:07 (25) 33:36 (24) 34:53 (24) 37:23 (25) 39:46 (22)     41:49 (22)
23 Tommy Lindberg Haninge SOK 42:27 01:45 (9) 01:01 (20) 01:15 (11) 03:14 (33) 04:54 (30) 03:10 (19) 02:11 (30) 02:04 (7) 01:25 (38) 01:16 (12) 03:28 (28) 01:38 (28) 01:59 (12) 01:42 (31) 01:20 (30) 02:46 (30) 05:27 (58)     01:52 (11)
        01:45 (9) 02:46 (15) 04:01 (10) 07:15 (17) 12:09 (22) 15:19 (22) 17:30 (21) 19:34 (15) 20:59 (18) 22:15 (16) 25:43 (17) 27:21 (19) 29:20 (18) 31:02 (18) 32:22 (18) 35:08 (18) 40:35 (23)     42:27 (23)
24 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 42:42 01:51 (18) 00:56 (8) 01:20 (21) 03:01 (21) 04:28 (21) 02:50 (8) 04:56 (59) 02:34 (26) 02:08 (61) 01:57 (59) 03:47 (40) 01:35 (23) 01:55 (10) 01:41 (30) 01:23 (38) 02:23 (11) 01:57 (9)     02:00 (18)
        01:51 (18) 02:47 (16) 04:07 (13) 07:08 (13) 11:36 (15) 14:26 (12) 19:22 (30) 21:56 (28) 24:04 (31) 26:01 (32) 29:48 (31) 31:23 (31) 33:18 (30) 34:59 (28) 36:22 (28) 38:45 (26) 40:42 (24)     42:42 (24)
25 Bo Hedlund IFK Enskede 43:29 02:13 (42) 01:11 (43) 01:26 (32) 03:09 (27) 05:16 (35) 03:40 (40) 02:08 (29) 02:25 (22) 01:45 (58) 01:24 (26) 03:51 (44) 01:58 (54) 02:26 (37) 01:50 (39) 01:28 (47) 02:55 (35) 02:24 (28)     02:00 (18)
        02:13 (42) 03:24 (41) 04:50 (35) 07:59 (33) 13:15 (33) 16:55 (32) 19:03 (28) 21:28 (24) 23:13 (26) 24:37 (25) 28:28 (27) 30:26 (28) 32:52 (28) 34:42 (26) 36:10 (26) 39:05 (27) 41:29 (26)     43:29 (25)
26 Ingemar Larsson Tullinge SK 43:38 02:21 (51) 01:06 (29) 01:32 (35) 03:00 (20) 04:27 (20) 04:22 (56) 05:41 (61) 02:15 (17) 01:15 (27) 01:16 (12) 03:20 (22) 01:38 (28) 02:01 (15) 01:36 (24) 01:08 (12) 02:26 (14) 02:00 (10)     02:14 (34)
        02:21 (51) 03:27 (42) 04:59 (40) 07:59 (33) 12:26 (28) 16:48 (31) 22:29 (44) 24:44 (38) 25:59 (37) 27:15 (36) 30:35 (35) 32:13 (35) 34:14 (33) 35:50 (33) 36:58 (33) 39:24 (28) 41:24 (25)     43:38 (26)
27 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 44:45 01:53 (21) 01:04 (24) 01:15 (11) 03:12 (31) 04:49 (27) 03:20 (27) 03:27 (53) 02:53 (36) 01:13 (23) 01:43 (46) 03:42 (36) 01:34 (19) 02:02 (16) 01:32 (16) 01:14 (19) 02:23 (11) 05:05 (56)     02:24 (46)
        01:53 (21) 02:57 (21) 04:12 (17) 07:24 (23) 12:13 (24) 15:33 (24) 19:00 (27) 21:53 (27) 23:06 (25) 24:49 (26) 28:31 (28) 30:05 (26) 32:07 (25) 33:39 (25) 34:53 (24) 37:16 (24) 42:21 (28)     44:45 (27)
28 Leif Mörkfors Järfälla OK 45:23 01:56 (23) 01:08 (35) 01:16 (13) 03:01 (21) 05:11 (34) 03:13 (23) 02:01 (21) 05:56 (56) 01:17 (30) 01:25 (27) 03:44 (38) 01:30 (15) 02:12 (24) 01:35 (22) 01:21 (32) 02:41 (27) 02:07 (17)     03:49 (63)
        01:56 (23) 03:04 (27) 04:20 (22) 07:21 (22) 12:32 (30) 15:45 (26) 17:46 (23) 23:42 (34) 24:59 (33) 26:24 (33) 30:08 (32) 31:38 (32) 33:50 (32) 35:25 (31) 36:46 (32) 39:27 (29) 41:34 (27)     45:23 (28)
29 Aila Halttunen Haninge SOK 45:24 02:08 (34) 01:19 (55) 01:36 (40) 03:28 (42) 06:01 (47) 03:56 (46) 02:34 (38) 02:24 (21) 01:46 (59) 01:28 (31) 03:34 (29) 01:45 (39) 02:22 (33) 01:52 (41) 01:23 (38) 02:40 (26) 02:57 (38)     02:11 (31)
        02:08 (34) 03:27 (44) 05:03 (41) 08:31 (38) 14:32 (41) 18:28 (41) 21:02 (40) 23:26 (33) 25:12 (34) 26:40 (34) 30:14 (34) 31:59 (34) 34:21 (34) 36:13 (34) 37:36 (34) 40:16 (32) 43:13 (29)     45:24 (29)
30 Peter Sjögren Stockholms OK 46:07 02:02 (27) 01:11 (43) 01:35 (38) 03:29 (43) 05:20 (37) 03:41 (41) 02:01 (21) 02:32 (25) 01:34 (50) 01:39 (44) 03:23 (26) 01:50 (47) 02:33 (42) 02:11 (52) 01:22 (35) 03:07 (47) 04:21 (53)     02:16 (37)
        02:02 (27) 03:13 (32) 04:48 (34) 08:17 (36) 13:37 (34) 17:18 (34) 19:19 (29) 21:51 (26) 23:25 (27) 25:04 (28) 28:27 (26) 30:17 (27) 32:50 (27) 35:01 (29) 36:23 (29) 39:30 (30) 43:51 (31)     46:07 (30)
31 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 46:08 02:02 (26) 01:16 (53) 01:26 (32) 03:18 (35) 04:25 (17) 03:48 (43) 03:16 (48) 05:53 (55) 01:23 (34) 01:16 (12) 03:27 (27) 01:47 (43) 02:15 (25) 01:42 (31) 01:18 (25) 02:32 (22) 03:05 (43)     01:59 (15)
        02:02 (26) 03:18 (37) 04:44 (33) 08:02 (35) 12:27 (29) 16:15 (28) 19:31 (33) 25:24 (42) 26:47 (41) 28:03 (41) 31:30 (37) 33:17 (37) 35:32 (37) 37:14 (36) 38:32 (36) 41:04 (34) 44:09 (32)     46:08 (31)
32 Ulla Gummeson Väsby OK 46:15 02:29 (57) 01:13 (50) 01:37 (41) 03:46 (46) 05:22 (39) 03:35 (36) 02:02 (23) 02:29 (24) 01:41 (56) 01:32 (37) 04:26 (50) 01:41 (34) 02:36 (45) 01:55 (45) 01:32 (51) 03:00 (42) 02:45 (35)     02:34 (51)
        02:29 (57) 03:42 (52) 05:19 (45) 09:05 (45) 14:27 (40) 18:02 (39) 20:04 (36) 22:33 (31) 24:14 (32) 25:46 (31) 30:12 (33) 31:53 (33) 34:29 (35) 36:24 (35) 37:56 (35) 40:56 (33) 43:41 (30)     46:15 (32)
33 Olle Adrian Huddinge Brandkår 46:38 01:55 (22) 01:06 (29) 01:16 (13) 02:24 (2) 04:29 (22) 04:19 (53) 01:59 (19) 02:58 (38) 01:12 (20) 01:26 (29) 02:43 (4) 02:37 (64) 01:58 (11) 05:12 (65) 00:56 (2) 07:28 (63) 01:14 (1)     01:26 (1)
        01:55 (22) 03:01 (23) 04:17 (20) 06:41 (8) 11:10 (11) 15:29 (23) 17:28 (20) 20:26 (21) 21:38 (21) 23:04 (21) 25:47 (19) 28:24 (21) 30:22 (21) 35:34 (32) 36:30 (30) 43:58 (43) 45:12 (36)     46:38 (33)
34 Johan Heinesson Huddinge Brandkår 46:39 01:47 (14) 00:47 (2) 01:05 (3) 02:32 (4) 03:22 (1) 02:24 (1) 02:40 (41) 13:21 (65) 00:48 (1) 01:11 (6) 02:25 (1) 01:17 (2) 01:19 (1) 02:47 (60) 03:07 (65) 01:57 (1) 02:09 (19)     01:41 (3)
        01:47 (14) 02:34 (3) 03:39 (3) 06:11 (3) 09:33 (2) 11:57 (2) 14:37 (3) 27:58 (49) 28:46 (47) 29:57 (44) 32:22 (41) 33:39 (39) 34:58 (36) 37:45 (37) 40:52 (44) 42:49 (39) 44:58 (35)     46:39 (34)
35 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 47:03                                                                         47:03 (66)
                                                                                47:03 (35)
36 Anders Sohlberg OK Södertörn 47:07 02:02 (26) 01:06 (29) 01:42 (45) 03:08 (26) 05:58 (46) 03:39 (39) 02:14 (31) 02:37 (29) 01:15 (27) 01:33 (40) 03:40 (33) 01:44 (36) 03:02 (52) 01:39 (29) 01:18 (26) 02:58 (38) 05:13 (57)     02:19 (40)
        02:02 (26) 03:08 (28) 04:50 (35) 07:58 (32) 13:56 (36) 17:35 (36) 19:49 (35) 22:26 (30) 23:41 (29) 25:14 (30) 28:54 (30) 30:38 (30) 33:40 (31) 35:19 (30) 36:37 (31) 39:35 (31) 44:48 (33)     47:07 (36)
37 Jan Lindgren OK Södertörn 47:11 02:11 (39) 01:08 (35) 01:32 (35) 03:46 (45) 06:20 (50) 03:26 (31) 01:59 (19) 03:32 (48) 01:23 (34) 01:55 (57) 04:31 (53) 01:45 (40) 03:04 (55) 01:37 (25) 01:13 (18) 02:49 (33) 02:46 (36)     02:14 (34)
        02:11 (39) 03:19 (39) 04:51 (37) 08:37 (40) 14:57 (43) 18:23 (40) 20:22 (38) 23:54 (35) 25:17 (35) 27:12 (35) 31:43 (38) 33:28 (38) 36:32 (40) 38:09 (39) 39:22 (37) 42:11 (35) 44:57 (34)     47:11 (37)
38 Bernt Eriksson OK Södertörn 47:45 02:24 (54) 01:06 (29) 01:37 (41) 05:24 (62) 06:20 (50) 03:32 (33) 02:07 (27) 02:51 (34) 01:27 (42) 01:29 (34) 04:09 (47) 02:04 (56) 02:22 (33) 01:53 (44) 01:27 (45) 02:59 (40) 02:17 (23)     02:17 (38)
        02:24 (54) 03:30 (48) 05:07 (42) 10:31 (57) 16:51 (55) 20:23 (51) 22:30 (45) 25:21 (41) 26:48 (42) 28:17 (42) 32:26 (42) 34:30 (42) 36:52 (41) 38:45 (42) 40:12 (41) 43:11 (41) 45:28 (37)     47:45 (38)
39 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 48:01 02:08 (35) 01:05 (27) 01:17 (16) 03:10 (29) 04:34 (23) 02:50 (8) 03:20 (50) 09:16 (60) 00:57 (3) 01:23 (24) 03:13 (16) 01:39 (30) 02:16 (27) 01:28 (10) 01:09 (14) 02:44 (29) 03:02 (41)     02:30 (48)
        02:08 (35) 03:13 (32) 04:30 (28) 07:40 (28) 12:14 (25) 15:04 (17) 18:24 (25) 27:40 (48) 28:37 (46) 30:00 (45) 33:13 (44) 34:52 (44) 37:08 (42) 38:36 (41) 39:45 (39) 42:29 (37) 45:31 (39)     48:01 (39)
40 Svante Frid Enebybergs IF 48:26 02:08 (34) 01:08 (35) 01:21 (26) 04:10 (56) 05:23 (40) 03:24 (30) 02:03 (26) 02:38 (30) 01:23 (34) 01:23 (24) 03:50 (43) 01:44 (36) 02:30 (38) 01:48 (35) 01:25 (41) 06:23 (62) 02:57 (38)     02:48 (56)
        02:08 (34) 03:16 (36) 04:37 (30) 08:47 (42) 14:10 (39) 17:34 (35) 19:37 (34) 22:15 (29) 23:38 (28) 25:01 (27) 28:51 (29) 30:35 (29) 33:05 (29) 34:53 (27) 36:18 (27) 42:41 (38) 45:38 (40)     48:26 (40)
41 Tina Klang Hellas Orientering 48:43 02:43 (61) 01:12 (47) 01:46 (47) 03:23 (39) 04:39 (25) 04:04 (49) 02:19 (34) 04:28 (51) 01:24 (37) 01:46 (49) 03:40 (33) 01:48 (45) 02:52 (47) 01:58 (46) 01:22 (35) 03:04 (46) 03:55 (50)     02:20 (43)
        02:43 (61) 03:55 (58) 05:41 (51) 09:04 (44) 13:43 (35) 17:47 (38) 20:06 (37) 24:34 (36) 25:58 (36) 27:44 (37) 31:24 (36) 33:12 (36) 36:04 (38) 38:02 (38) 39:24 (38) 42:28 (36) 46:23 (41)     48:43 (41)
42 Lars Englund Järla Orientering 48:58 02:18 (48) 01:09 (40) 02:20 (58) 03:20 (37) 07:28 (58) 03:13 (23) 02:52 (46) 03:39 (49) 01:30 (48) 01:52 (53) 03:17 (20) 01:34 (20) 02:39 (46) 01:51 (40) 01:41 (58) 02:35 (23) 02:12 (20)     03:28 (61)
        02:18 (48) 03:27 (42) 05:47 (55) 09:07 (46) 16:35 (50) 19:48 (48) 22:40 (48) 26:19 (44) 27:49 (44) 29:41 (43) 32:58 (43) 34:32 (43) 37:11 (43) 39:02 (44) 40:43 (43) 43:18 (42) 45:30 (38)     48:58 (42)
43 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 50:02 02:00 (25) 01:02 (21) 01:12 (8) 03:03 (24) 07:38 (59) 03:36 (37) 03:49 (55) 02:52 (35) 01:13 (22) 01:32 (37) 04:16 (49) 01:45 (39) 03:28 (61) 01:32 (18) 01:15 (22) 02:55 (35) 04:18 (52)     02:36 (52)
        02:00 (25) 03:02 (25) 04:14 (19) 07:17 (18) 14:55 (42) 18:31 (42) 22:20 (43) 25:12 (40) 26:25 (39) 27:57 (39) 32:13 (40) 33:58 (40) 37:26 (44) 38:58 (43) 40:13 (42) 43:08 (40) 47:26 (42)     50:02 (43)
44 Göran Svärd OK Klemmingen 51:26 02:19 (50) 01:21 (58) 03:22 (62) 03:22 (38) 04:50 (28) 04:00 (47) 07:20 (62) 03:05 (41) 01:25 (38) 01:38 (43) 04:04 (45) 01:44 (36) 02:17 (29) 01:45 (34) 01:39 (57) 02:59 (40) 02:15 (22)     02:01 (22)
        02:19 (50) 03:40 (51) 07:02 (61) 10:24 (56) 15:14 (47) 19:14 (44) 26:34 (56) 29:39 (53) 31:04 (52) 32:42 (52) 36:46 (50) 38:30 (50) 40:47 (49) 42:32 (47) 44:11 (46) 47:10 (45) 49:25 (44)     51:26 (44)
45 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 51:30 04:04 (65) 01:12 (47) 01:43 (46) 03:59 (52) 05:40 (42) 04:19 (53) 03:19 (49) 03:11 (46) 01:39 (53) 01:45 (48) 04:05 (46) 01:56 (53) 03:08 (56) 01:59 (48) 01:32 (51) 02:58 (38) 02:20 (25)     02:41 (54)
        04:04 (65) 05:16 (64) 06:59 (59) 10:58 (59) 16:38 (52) 20:57 (53) 24:16 (51) 27:27 (47) 29:06 (48) 30:51 (47) 34:56 (46) 36:52 (45) 40:00 (45) 41:59 (45) 43:31 (45) 46:29 (44) 48:49 (43)     51:30 (45)
46 Ulf Bråsjö Järla 53:17 02:27 (55) 01:11 (43) 01:46 (47) 03:58 (51) 06:19 (49) 03:34 (35) 02:21 (36) 03:02 (40) 01:31 (49) 01:50 (52) 04:11 (48) 01:50 (47) 02:31 (39) 01:52 (41) 01:31 (49) 08:24 (64) 02:44 (34)     02:15 (36)
        02:27 (55) 03:38 (50) 05:24 (46) 09:22 (49) 15:41 (49) 19:15 (45) 21:36 (41) 24:38 (37) 26:09 (38) 27:59 (40) 32:10 (39) 34:00 (41) 36:31 (39) 38:23 (40) 39:54 (40) 48:18 (49) 51:02 (45)     53:17 (46)
47 Anders Schieche Snättringe SK 53:23 02:10 (37) 01:08 (35) 01:21 (24) 04:05 (55) 06:23 (52) 05:30 (61) 04:57 (60) 03:07 (43) 01:29 (47) 01:33 (40) 04:30 (52) 01:53 (49) 02:34 (44) 02:19 (54) 01:25 (41) 03:09 (49) 03:32 (48)     02:18 (39)
        02:10 (37) 03:18 (37) 04:39 (32) 08:44 (41) 15:07 (45) 20:37 (52) 25:34 (52) 28:41 (50) 30:10 (49) 31:43 (48) 36:13 (48) 38:06 (49) 40:40 (48) 42:59 (49) 44:24 (49) 47:33 (47) 51:05 (46)     53:23 (47)
48 Sven Setterqvist OK Södertörn 53:59 02:18 (48) 01:11 (43) 01:41 (44) 04:04 (53) 05:49 (43) 03:33 (34) 03:35 (54) 02:47 (33) 01:27 (43) 01:28 (31) 08:25 (63) 01:34 (18) 02:32 (41) 02:21 (55) 01:31 (49) 03:07 (47) 04:25 (55)     02:11 (31)
        02:18 (48) 03:29 (47) 05:10 (43) 09:14 (47) 15:03 (44) 18:36 (43) 22:11 (42) 24:58 (39) 26:25 (39) 27:53 (38) 36:18 (49) 37:52 (47) 40:24 (47) 42:45 (48) 44:16 (47) 47:23 (46) 51:48 (48)     53:59 (48)
49 Johan Graf Nynäshamns OK 54:28 02:59 (64) 01:24 (60) 01:46 (47) 04:14 (58) 06:26 (53) 04:24 (57) 02:31 (37) 03:06 (42) 01:41 (56) 01:41 (45) 04:36 (55) 02:09 (58) 03:17 (60) 02:10 (51) 01:52 (62) 03:30 (52) 03:24 (47)     03:18 (59)
        02:59 (64) 04:23 (62) 06:09 (57) 10:23 (55) 16:49 (54) 21:13 (54) 23:44 (49) 26:50 (45) 28:31 (45) 30:12 (46) 34:48 (45) 36:57 (46) 40:14 (46) 42:24 (46) 44:16 (47) 47:46 (48) 51:10 (47)     54:28 (49)
50 Rolf E. Nilsson Tullinge SK 54:53 02:12 (40) 04:18 (65) 02:03 (55) 05:00 (61) 05:21 (38) 04:20 (55) 02:49 (45) 03:09 (45) 01:21 (33) 01:27 (30) 05:04 (61) 01:55 (52) 03:14 (59) 02:29 (58) 01:27 (45) 02:56 (37) 03:16 (45)     02:32 (50)
        02:12 (40) 06:30 (65) 08:33 (62) 13:33 (60) 18:54 (59) 23:14 (58) 26:03 (54) 29:12 (52) 30:33 (51) 32:00 (49) 37:04 (52) 38:59 (51) 42:13 (51) 44:42 (51) 46:09 (52) 49:05 (51) 52:21 (49)     54:53 (50)
51 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 56:18 02:41 (60) 01:07 (33) 01:39 (43) 03:48 (48) 06:12 (48) 04:07 (51) 03:05 (47) 03:08 (44) 01:35 (51) 04:47 (63) 04:45 (57) 02:27 (62) 03:10 (58) 02:12 (53) 01:21 (32) 03:50 (57) 03:36 (49)     02:48 (56)
        02:41 (60) 03:48 (55) 05:27 (47) 09:15 (48) 15:27 (48) 19:34 (47) 22:39 (47) 25:47 (43) 27:22 (43) 32:09 (50) 36:54 (51) 39:21 (52) 42:31 (52) 44:43 (52) 46:04 (51) 49:54 (52) 53:30 (51)     56:18 (51)
52 Kalle Karlin Centrum OK 56:21 01:41 (7) 01:12 (47) 01:18 (18) 02:58 (17) 04:24 (15) 02:57 (12) 01:34 (5) 11:20 (64) 07:00 (65) 02:27 (61) 03:22 (23) 01:41 (34) 03:09 (57) 01:29 (14) 01:08 (12) 02:30 (20) 02:36 (33)     03:35 (62)
        01:41 (7) 02:53 (20) 04:11 (16) 07:09 (14) 11:33 (14) 14:30 (13) 16:04 (10) 27:24 (46) 34:24 (57) 36:51 (58) 40:13 (55) 41:54 (55) 45:03 (56) 46:32 (54) 47:40 (54) 50:10 (53) 52:46 (50)     56:21 (52)
53 Ingvar Svensson Almby IK 56:38 02:58 (63) 01:47 (63) 02:15 (57) 03:33 (44) 08:17 (60) 04:14 (52) 02:45 (43) 03:00 (39) 01:37 (52) 01:55 (57) 03:47 (40) 01:53 (49) 03:29 (62) 01:49 (37) 01:25 (41) 03:54 (58) 05:40 (59)     02:20 (43)
        02:58 (63) 04:45 (63) 07:00 (60) 10:33 (58) 18:50 (58) 23:04 (56) 25:49 (53) 28:49 (51) 30:26 (50) 32:21 (51) 36:08 (47) 38:01 (48) 41:30 (50) 43:19 (50) 44:44 (50) 48:38 (50) 54:18 (52)     56:38 (53)
54 Åsa Lindqvist Rodell Mälarö SOK 58:04 02:21 (51) 01:21 (58) 01:34 (37) 04:17 (59) 07:03 (56) 03:21 (29) 03:53 (56) 10:34 (62) 01:39 (53) 01:52 (53) 03:41 (35) 01:40 (32) 02:11 (22) 03:28 (62) 01:30 (48) 03:03 (44) 02:31 (32)     02:05 (28)
        02:21 (51) 03:42 (52) 05:16 (44) 09:33 (51) 16:36 (51) 19:57 (50) 23:50 (50) 34:24 (59) 36:03 (59) 37:55 (59) 41:36 (58) 43:16 (57) 45:27 (57) 48:55 (57) 50:25 (56) 53:28 (56) 55:59 (53)     58:04 (54)
55 Helena Korhonen Haninge SOK 58:43 02:13 (42) 01:15 (52) 03:05 (61) 03:46 (45) 06:29 (54) 13:53 (65) 01:43 (10) 03:29 (47) 01:15 (27) 01:44 (47) 04:40 (56) 01:39 (30) 02:53 (48) 01:49 (37) 01:19 (28) 02:41 (27) 02:51 (37)     01:59 (15)
        02:13 (42) 03:28 (46) 06:33 (58) 10:19 (54) 16:48 (53) 30:41 (63) 32:24 (60) 35:53 (60) 37:08 (60) 38:52 (60) 43:32 (59) 45:11 (59) 48:04 (59) 49:53 (59) 51:12 (59) 53:53 (57) 56:44 (54)     58:43 (55)
56 Peter Saarikoski Långhundra IF 59:45 02:05 (30) 00:57 (12) 01:22 (28) 02:45 (11) 04:14 (8) 03:10 (19) 01:42 (7) 01:48 (1) 01:08 (13) 01:25 (27) 03:14 (17) 01:25 (9) 01:52 (7) 01:32 (16) 01:34 (53) 02:37 (24) 24:36 (65)     02:19 (40)
        02:05 (30) 03:02 (25) 04:24 (25) 07:09 (14) 11:23 (13) 14:33 (14) 16:15 (11) 18:03 (8) 19:11 (8) 20:36 (8) 23:50 (8) 25:15 (6) 27:07 (7) 28:39 (6) 30:13 (9) 32:50 (10) 57:26 (55)     59:45 (56)
57 Jan Lindqvist Mälarö SOK 60:03 02:22 (53) 01:26 (61) 01:53 (52) 04:37 (60) 08:19 (61) 04:36 (59) 03:22 (51) 04:46 (53) 02:01 (60) 01:29 (34) 04:53 (59) 01:54 (51) 03:02 (52) 05:11 (64) 01:17 (23) 03:46 (56) 03:04 (42)     02:05 (28)
        02:22 (53) 03:48 (55) 05:41 (51) 10:18 (53) 18:37 (57) 23:13 (57) 26:35 (57) 31:21 (55) 33:22 (55) 34:51 (54) 39:44 (54) 41:38 (54) 44:40 (54) 49:51 (58) 51:08 (58) 54:54 (58) 57:58 (56)     60:03 (57)
58 Eva Elnerud Sigtuna OK 61:03 02:17 (46) 01:19 (55) 01:20 (21) 03:23 (39) 12:34 (65) 03:18 (26) 01:54 (15) 06:47 (58) 01:26 (40) 01:31 (36) 03:48 (42) 01:46 (42) 02:33 (42) 01:28 (10) 01:20 (30) 05:19 (61) 07:01 (60)     01:59 (15)
        02:17 (46) 03:36 (49) 04:56 (39) 08:19 (37) 20:53 (60) 24:11 (59) 26:05 (55) 32:52 (58) 34:18 (56) 35:49 (56) 39:37 (53) 41:23 (53) 43:56 (53) 45:24 (53) 46:44 (53) 52:03 (55) 59:04 (58)     61:03 (58)
59 Ulf Lennheden OK Ravinen 61:22 02:05 (30) 01:08 (35) 01:17 (16) 02:59 (19) 04:56 (31) 07:23 (63) 02:48 (44) 09:04 (59) 01:03 (6) 02:41 (62) 05:00 (60) 02:09 (58) 02:24 (35) 01:48 (35) 01:14 (20) 03:32 (53) 07:15 (62)     02:36 (52)
        02:05 (30) 03:13 (32) 04:30 (27) 07:29 (26) 12:25 (27) 19:48 (48) 22:36 (46) 31:40 (56) 32:43 (54) 35:24 (55) 40:24 (56) 42:33 (56) 44:57 (55) 46:45 (55) 47:59 (55) 51:31 (54) 58:46 (57)     61:22 (59)
60 Leif Wallenbro Väsby OK 64:19 02:31 (58) 01:17 (54) 01:46 (49) 03:54 (49) 08:19 (61) 04:26 (58) 12:32 (65) 03:59 (50) 01:28 (46) 01:47 (50) 04:27 (51) 01:49 (46) 02:57 (51) 02:24 (57) 01:47 (60) 03:22 (51) 03:08 (44)     02:26 (47)
        02:31 (58) 03:48 (55) 05:34 (49) 09:28 (50) 17:47 (56) 22:13 (55) 34:45 (63) 38:44 (62) 40:12 (61) 41:59 (61) 46:26 (60) 48:15 (60) 51:12 (60) 53:36 (61) 55:23 (61) 58:45 (60) 61:53 (59)     64:19 (60)
61 Gunnar Mongård Skogsluffarna 66:24 02:44 (62) 01:13 (50) 01:35 (38) 04:13 (57) 05:25 (41) 04:05 (50) 07:54 (64) 05:23 (54) 02:10 (62) 02:00 (60) 04:46 (58) 02:19 (60) 02:54 (49) 01:58 (46) 01:55 (63) 09:47 (65) 03:22 (46)     02:41 (54)
        02:44 (62) 03:57 (59) 05:32 (48) 09:45 (52) 15:10 (46) 19:15 (45) 27:09 (58) 32:32 (57) 34:42 (58) 36:42 (57) 41:28 (57) 43:47 (58) 46:41 (58) 48:39 (56) 50:34 (57) 60:21 (62) 63:43 (61)     66:24 (61)
62 Gudrun Elvhage Klubblös 68:10 02:17 (46) 01:10 (41) 05:46 (63) 09:16 (63) 05:57 (45) 06:40 (62) 02:44 (42) 06:30 (57) 01:40 (55) 01:32 (37) 03:38 (32) 02:06 (57) 02:25 (36) 01:42 (31) 01:49 (61) 02:48 (31) 04:21 (53)     05:49 (65)
        02:17 (46) 03:27 (42) 09:13 (63) 18:29 (64) 24:26 (63) 31:06 (64) 33:50 (62) 40:20 (63) 42:00 (63) 43:32 (62) 47:10 (61) 49:16 (61) 51:41 (61) 53:23 (60) 55:12 (60) 58:00 (59) 62:21 (60)     68:10 (62)
63 Bo Norbäck Tullinge SK 68:39 02:13 (42) 02:00 (64) 07:27 (64) 03:54 (49) 05:51 (44) 03:55 (45) 02:37 (40) 02:44 (31) 01:26 (40) 01:47 (50) 13:43 (64) 01:58 (54) 02:56 (50) 02:03 (50) 01:37 (55) 03:15 (50) 07:08 (61)     02:05 (29)
        02:13 (42) 04:13 (61) 11:40 (65) 15:34 (62) 21:25 (61) 25:20 (60) 27:57 (59) 30:41 (54) 32:07 (53) 33:54 (53) 47:37 (62) 49:35 (62) 52:31 (62) 54:34 (62) 56:11 (62) 59:26 (61) 66:34 (62)     68:39 (63)
64 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 78:54 02:27 (55) 01:20 (57) 01:59 (54) 11:21 (64) 07:10 (57) 05:01 (60) 04:09 (57) 04:42 (52) 02:11 (63) 07:31 (65) 05:38 (62) 02:23 (61) 03:53 (64) 02:22 (56) 01:44 (59) 03:45 (55) 08:17 (64)     03:01 (58)
        02:27 (55) 03:47 (54) 05:46 (54) 17:07 (63) 24:17 (62) 29:18 (62) 33:27 (61) 38:09 (61) 40:20 (62) 47:51 (63) 53:29 (63) 55:52 (63) 59:45 (63) 62:07 (63) 63:51 (63) 67:36 (63) 75:53 (63)     78:54 (64)
65 Per Södersten Gustavsbergs OK 79:12 02:13 (44) 01:10 (41) 07:49 (65) 04:04 (53) 09:11 (63) 03:53 (44) 07:29 (63) 09:28 (61) 02:11 (63) 04:59 (64) 04:35 (54) 02:28 (63) 03:31 (63) 04:21 (63) 01:37 (55) 03:37 (54) 04:05 (51)     02:31 (49)
        02:13 (44) 03:23 (40) 11:12 (64) 15:16 (61) 24:27 (64) 28:20 (61) 35:49 (64) 45:17 (64) 47:28 (64) 52:27 (64) 57:02 (64) 59:30 (64) 63:01 (64) 67:22 (64) 68:59 (64) 72:36 (64) 76:41 (64)     79:12 (65)
66 Tommy Svensson Hellas Orientering 107:27 02:32 (59) 01:34 (62) 01:55 (53) 18:13 (65) 09:35 (64) 09:04 (64) 02:35 (39) 11:08 (63) 01:27 (42) 01:52 (53) 15:25 (65) 01:24 (7) 10:22 (65) 02:32 (59) 02:17 (64) 04:03 (59) 07:31 (63)     03:58 (64)
        02:32 (59) 04:06 (60) 06:01 (56) 24:14 (65) 33:49 (65) 42:53 (65) 45:28 (65) 56:36 (65) 58:03 (65) 59:55 (65) 75:20 (65) 76:44 (65) 87:06 (65) 89:38 (65) 91:55 (65) 95:58 (65) 103:29 (65)     107:27 (66)
- Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF   03:37   02:00   02:40   05:47   09:39   05:53   04:35   05:17   02:34   02:27   06:16   03:29   05:48   03:35   02:34                  
        03:37   05:37   08:17   14:04   23:43   29:36   34:11   39:28   42:02   44:29   50:45   54:14   60:02   63:37   66:11               Ej tid  ----->  
- Karin Ivarsson Haninge SOK 53:36 02:36   01:19   01:37   04:39   06:18   04:14   02:22   03:16   01:38   01:57   04:28   02:01   03:27   05:20   03:08   02:46           02:30  
        02:36   03:55   05:32   10:11   16:29   20:43   23:05   26:21   27:59   29:56   34:24   36:25   39:52   45:12   48:20   51:06           53:36  
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                       Mål  
1 Sören Andersson Klubblös 29:43 02:02 (3) 01:03 (2) 02:34 (1) 03:51 (1) 01:51 (2) 02:35 (1) 01:33 (4) 03:43 (3) 01:39 (1) 02:23 (3) 01:53 (11) 01:25 (6) 01:32 (4)                     01:39 (3)
        02:02 (3) 03:05 (2) 05:39 (2) 09:30 (1) 11:21 (1) 13:56 (1) 15:29 (1) 19:12 (1) 20:51 (1) 23:14 (1) 25:07 (1) 26:32 (1) 28:04 (1)                     29:43 (1)
2 Anders Gärderud Enebybergs IF 31:48 02:02 (3) 01:24 (22) 03:02 (7) 04:05 (2) 02:30 (18) 02:45 (3) 01:27 (1) 03:36 (1) 01:41 (3) 03:06 (22) 01:51 (10) 01:10 (1) 01:37 (7)                     01:32 (1)
        02:02 (3) 03:26 (5) 06:28 (6) 10:33 (3) 13:03 (5) 15:48 (3) 17:15 (2) 20:51 (2) 22:32 (2) 25:38 (3) 27:29 (2) 28:39 (2) 30:16 (2)                     31:48 (2)
3 Mats Holmgren Centrum OK 32:28 01:43 (1) 01:03 (2) 02:44 (2) 05:01 (11) 01:51 (2) 03:57 (25) 01:38 (5) 03:37 (2) 01:56 (16) 02:05 (1) 02:09 (21) 01:21 (2) 01:31 (3)                     01:52 (7)
        01:43 (1) 02:46 (1) 05:30 (1) 10:31 (2) 12:22 (2) 16:19 (6) 17:57 (6) 21:34 (3) 23:30 (4) 25:35 (2) 27:44 (3) 29:05 (3) 30:36 (3)                     32:28 (3)
4 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 32:37 02:13 (7) 01:15 (12) 02:59 (6) 04:23 (3) 02:12 (9) 02:39 (2) 01:42 (8) 04:18 (9) 01:46 (6) 02:33 (8) 01:48 (5) 01:30 (11) 01:23 (1)                     01:56 (9)
        02:13 (7) 03:28 (6) 06:27 (5) 10:50 (5) 13:02 (4) 15:41 (2) 17:23 (3) 21:41 (4) 23:27 (3) 26:00 (4) 27:48 (4) 29:18 (5) 30:41 (4)                     32:37 (4)
5 Rune Rådeström Snättringe SK 33:14 02:12 (6) 01:10 (6) 02:50 (3) 04:28 (4) 02:17 (11) 03:09 (7) 01:38 (5) 05:09 (25) 01:45 (5) 02:30 (6) 01:33 (1) 01:29 (9) 01:26 (2)                     01:38 (2)
        02:12 (6) 03:22 (4) 06:12 (3) 10:40 (4) 12:57 (3) 16:06 (4) 17:44 (4) 22:53 (6) 24:38 (6) 27:08 (6) 28:41 (6) 30:10 (6) 31:36 (5)                     33:14 (5)
6 Sune Sisell OK Södertörn 33:26 01:57 (2) 01:10 (6) 03:31 (12) 04:52 (8) 01:42 (1) 03:06 (6) 01:32 (2) 04:03 (5) 01:50 (8) 02:27 (4) 01:38 (2) 01:27 (7) 02:27 (37)                     01:44 (5)
        01:57 (2) 03:07 (3) 06:38 (9) 11:30 (8) 13:12 (6) 16:18 (5) 17:50 (5) 21:53 (5) 23:43 (5) 26:10 (5) 27:48 (4) 29:15 (4) 31:42 (6)                     33:26 (6)
7 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 35:13 02:11 (5) 01:20 (19) 02:58 (5) 05:13 (12) 02:01 (4) 03:18 (13) 01:39 (7) 04:44 (14) 01:51 (9) 02:36 (11) 01:56 (14) 01:45 (26) 01:35 (5)                     02:06 (16)
        02:11 (5) 03:31 (8) 06:29 (7) 11:42 (9) 13:43 (8) 17:01 (8) 18:40 (7) 23:24 (7) 25:15 (7) 27:51 (7) 29:47 (8) 31:32 (9) 33:07 (8)                     35:13 (7)
8 Eva Svanberg Järfälla OK 35:16 02:18 (9) 01:14 (11) 02:53 (4) 04:53 (9) 03:29 (43) 03:11 (8) 01:46 (12) 04:11 (8) 01:40 (2) 02:22 (2) 01:48 (5) 01:22 (3) 01:38 (8)                     02:31 (24)
        02:18 (9) 03:32 (10) 06:25 (4) 11:18 (6) 14:47 (12) 17:58 (12) 19:44 (11) 23:55 (9) 25:35 (8) 27:57 (8) 29:45 (7) 31:07 (7) 32:45 (7)                     35:16 (8)
9 Kjell Holmberg OK Södertörn 36:01 02:19 (11) 01:15 (12) 03:09 (9) 04:43 (6) 02:05 (5) 03:17 (9) 02:03 (25) 05:14 (28) 01:52 (10) 02:54 (18) 01:53 (11) 01:39 (21) 01:39 (9)                     01:59 (10)
        02:19 (11) 03:34 (11) 06:43 (10) 11:26 (7) 13:31 (7) 16:48 (7) 18:51 (8) 24:05 (11) 25:57 (11) 28:51 (12) 30:44 (13) 32:23 (12) 34:02 (11)                     36:01 (9)
10 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 37:09 02:27 (15) 01:01 (1) 03:33 (14) 04:51 (7) 02:08 (6) 03:31 (17) 01:42 (8) 04:25 (10) 02:04 (20) 02:29 (5) 01:49 (7) 01:24 (4) 01:48 (13)                     03:57 (41)
        02:27 (15) 03:28 (6) 07:01 (11) 11:52 (11) 14:00 (9) 17:31 (9) 19:13 (9) 23:38 (8) 25:42 (9) 28:11 (9) 30:00 (9) 31:24 (8) 33:12 (9)                     37:09 (10)
11 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 37:36 02:18 (9) 01:13 (9) 03:05 (8) 05:25 (15) 02:22 (13) 03:17 (9) 01:54 (16) 05:11 (27) 01:55 (15) 02:51 (16) 02:08 (20) 01:40 (22) 02:01 (20)                     02:16 (19)
        02:18 (9) 03:31 (8) 06:36 (8) 12:01 (12) 14:23 (11) 17:40 (11) 19:34 (10) 24:45 (14) 26:40 (14) 29:31 (14) 31:39 (14) 33:19 (14) 35:20 (13)                     37:36 (11)
12 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 37:42 03:19 (36) 01:21 (20) 03:22 (10) 05:28 (16) 02:28 (17) 03:17 (9) 01:44 (10) 04:39 (11) 01:53 (12) 02:33 (8) 02:05 (17) 01:38 (19) 01:50 (16)                     02:05 (13)
        03:19 (36) 04:40 (28) 08:02 (21) 13:30 (18) 15:58 (17) 19:15 (16) 20:59 (16) 25:38 (15) 27:31 (15) 30:04 (15) 32:09 (15) 33:47 (15) 35:37 (14)                     37:42 (12)
13 Reijo Korhonen Hellas Orientering 38:50 02:38 (21) 01:10 (6) 03:37 (15) 05:13 (12) 02:09 (7) 02:47 (4) 02:25 (33) 03:59 (4) 01:49 (7) 02:32 (7) 01:50 (8) 02:02 (37) 01:42 (10)                     04:57 (51)
        02:38 (21) 03:48 (17) 07:25 (16) 12:38 (14) 14:47 (12) 17:34 (10) 19:59 (12) 23:58 (10) 25:47 (10) 28:19 (10) 30:09 (10) 32:11 (10) 33:53 (10)                     38:50 (13)
14 Monica Svärd OK Klemmingen 38:53 02:26 (14) 01:09 (4) 03:49 (22) 04:55 (10) 02:46 (20) 03:17 (9) 01:51 (13) 05:35 (33) 01:56 (16) 03:03 (20) 02:36 (32) 01:24 (4) 01:49 (15)                     02:17 (21)
        02:26 (14) 03:35 (12) 07:24 (15) 12:19 (13) 15:05 (14) 18:22 (15) 20:13 (15) 25:48 (16) 27:44 (16) 30:47 (16) 33:23 (16) 34:47 (16) 36:36 (15)                     38:53 (14)
15 Åke Wansölin Söders-Tyresö 39:00 02:34 (18) 01:13 (9) 03:46 (21) 05:32 (18) 02:11 (8) 02:52 (5) 01:59 (19) 04:08 (6) 01:52 (10) 02:34 (10) 01:55 (13) 01:53 (32) 01:45 (11)                     04:46 (50)
        02:34 (18) 03:47 (16) 07:33 (18) 13:05 (15) 15:16 (15) 18:08 (13) 20:07 (13) 24:15 (12) 26:07 (12) 28:41 (11) 30:36 (12) 32:29 (13) 34:14 (12)                     39:00 (15)
16 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 39:30 02:35 (19) 01:32 (29) 04:01 (26) 05:14 (14) 02:26 (15) 03:32 (19) 02:11 (29) 04:52 (17) 02:07 (23) 02:58 (19) 02:20 (25) 01:38 (19) 01:57 (18)                     02:07 (17)
        02:35 (19) 04:07 (21) 08:08 (22) 13:22 (17) 15:48 (16) 19:20 (17) 21:31 (19) 26:23 (19) 28:30 (18) 31:28 (17) 33:48 (17) 35:26 (17) 37:23 (16)                     39:30 (16)
17 Anders Kihlström Turebergs IF SOK 40:06 02:24 (12) 01:17 (16) 03:30 (11) 04:32 (5) 02:27 (16) 03:59 (26) 02:03 (25) 04:08 (6) 01:53 (12) 02:39 (12) 01:39 (3) 01:43 (25) 06:11 (56)                     01:41 (4)
        02:24 (12) 03:41 (15) 07:11 (12) 11:43 (10) 14:10 (10) 18:09 (14) 20:12 (14) 24:20 (13) 26:13 (13) 28:52 (13) 30:31 (11) 32:14 (11) 38:25 (17)                     40:06 (17)
18 Christer Hedin IFK Enskede 40:37 02:33 (17) 01:15 (12) 03:38 (16) 06:21 (27) 02:12 (9) 03:24 (15) 01:58 (18) 04:48 (15) 01:58 (18) 03:25 (27) 03:04 (43) 01:35 (15) 02:25 (36)                     02:01 (12)
        02:33 (17) 03:48 (17) 07:26 (17) 13:47 (20) 15:59 (19) 19:23 (18) 21:21 (17) 26:09 (17) 28:07 (17) 31:32 (18) 34:36 (19) 36:11 (19) 38:36 (18)                     40:37 (18)
19 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 41:01 03:08 (29) 01:32 (29) 04:03 (27) 05:41 (20) 02:34 (19) 03:25 (16) 02:02 (22) 05:05 (21) 02:34 (32) 03:15 (24) 02:01 (15) 01:30 (11) 02:06 (23)                     02:05 (13)
        03:08 (29) 04:40 (28) 08:43 (25) 14:24 (22) 16:58 (21) 20:23 (21) 22:25 (21) 27:30 (21) 30:04 (22) 33:19 (21) 35:20 (21) 36:50 (21) 38:56 (19)                     41:01 (19)
20 Håkan Boije Attunda OK 43:13 02:30 (16) 01:25 (23) 03:43 (20) 05:31 (17) 02:49 (23) 03:31 (17) 01:52 (14) 04:57 (18) 03:03 (50) 02:52 (17) 01:47 (4) 01:46 (27) 05:33 (55)                     01:54 (8)
        02:30 (16) 03:55 (19) 07:38 (19) 13:09 (16) 15:58 (17) 19:29 (19) 21:21 (17) 26:18 (18) 29:21 (20) 32:13 (19) 34:00 (18) 35:46 (18) 41:19 (22)                     43:13 (20)
21 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 43:31 02:47 (22) 01:37 (37) 04:46 (36) 06:03 (22) 03:00 (31) 04:10 (33) 01:52 (14) 05:05 (22) 02:12 (24) 03:19 (26) 02:24 (28) 01:40 (22) 02:19 (32)                     02:17 (21)
        02:47 (22) 04:24 (23) 09:10 (28) 15:13 (25) 18:13 (24) 22:23 (24) 24:15 (23) 29:20 (23) 31:32 (23) 34:51 (24) 37:15 (24) 38:55 (24) 41:14 (21)                     43:31 (21)
22 Börje Borgström Sundbybergs IK 43:50 03:15 (33) 01:26 (24) 05:40 (46) 05:35 (19) 02:50 (24) 04:02 (29) 01:56 (17) 05:07 (24) 02:12 (24) 02:47 (14) 02:05 (17) 01:33 (13) 01:51 (17)                     03:31 (37)
        03:15 (33) 04:41 (30) 10:21 (41) 15:56 (28) 18:46 (25) 22:48 (27) 24:44 (26) 29:51 (24) 32:03 (24) 34:50 (23) 36:55 (23) 38:28 (23) 40:19 (20)                     43:50 (22)
23 Jessica Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 44:44 02:25 (13) 01:15 (12) 03:39 (17) 09:05 (54) 02:23 (14) 03:54 (24) 02:02 (22) 05:24 (30) 02:05 (21) 03:15 (24) 02:14 (24) 01:34 (14) 02:24 (34)                     03:05 (32)
        02:25 (13) 03:40 (14) 07:19 (14) 16:24 (31) 18:47 (26) 22:41 (25) 24:43 (25) 30:07 (25) 32:12 (25) 35:27 (25) 37:41 (25) 39:15 (25) 41:39 (23)                     44:44 (23)
24 Jan-Erik Jonsson After Blue OK 45:55 02:16 (8) 01:21 (20) 03:41 (18) 06:26 (30) 02:17 (11) 03:34 (21) 02:04 (28) 05:33 (32) 02:00 (19) 04:08 (43) 02:11 (23) 01:35 (15) 06:50 (58)                     01:59 (10)
        02:16 (8) 03:37 (13) 07:18 (13) 13:44 (19) 16:01 (20) 19:35 (20) 21:39 (20) 27:12 (20) 29:12 (19) 33:20 (22) 35:31 (22) 37:06 (22) 43:56 (26)                     45:55 (24)
25 Inger Jansson Nynäshamns OK 46:00 02:57 (26) 01:42 (41) 04:10 (28) 06:15 (26) 02:59 (29) 04:04 (30) 02:27 (35) 05:51 (35) 02:38 (35) 03:53 (39) 02:31 (30) 01:46 (27) 02:04 (21)                     02:43 (30)
        02:57 (26) 04:39 (27) 08:49 (26) 15:04 (23) 18:03 (23) 22:07 (23) 24:34 (24) 30:25 (27) 33:03 (28) 36:56 (28) 39:27 (28) 41:13 (28) 43:17 (25)                     46:00 (25)
26 John Östlund Sundbybergs IK 46:13 04:05 (52) 01:19 (18) 03:57 (24) 05:51 (21) 02:46 (20) 03:38 (22) 01:45 (11) 04:41 (13) 01:54 (14) 02:50 (15) 01:50 (8) 01:37 (17) 06:41 (57)                     03:19 (34)
        04:05 (52) 05:24 (44) 09:21 (32) 15:12 (24) 17:58 (22) 21:36 (22) 23:21 (22) 28:02 (22) 29:56 (21) 32:46 (20) 34:36 (19) 36:13 (20) 42:54 (24)                     46:13 (26)
27 Bertil Rydgren IFK Enskede 46:30 02:37 (20) 01:18 (17) 04:17 (30) 08:35 (50) 03:17 (38) 03:32 (19) 02:02 (22) 04:39 (11) 02:06 (22) 05:43 (56) 02:03 (16) 01:29 (9) 02:18 (31)                     02:34 (27)
        02:37 (20) 03:55 (19) 08:12 (23) 16:47 (37) 20:04 (34) 23:36 (32) 25:38 (30) 30:17 (26) 32:23 (26) 38:06 (33) 40:09 (30) 41:38 (29) 43:56 (26)                     46:30 (27)
28 Lars Cedérus Snättringe SK 46:33 03:39 (45) 01:28 (26) 04:12 (29) 06:31 (31) 02:58 (28) 04:06 (32) 02:29 (38) 05:14 (28) 02:41 (39) 03:44 (34) 02:52 (37) 01:55 (33) 02:10 (24)                     02:34 (27)
        03:39 (45) 05:07 (40) 09:19 (31) 15:50 (27) 18:48 (27) 22:54 (28) 25:23 (28) 30:37 (29) 33:18 (30) 37:02 (30) 39:54 (29) 41:49 (30) 43:59 (28)                     46:33 (28)
29 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 49:34 03:09 (30) 01:32 (29) 03:50 (23) 07:30 (41) 03:11 (36) 04:12 (35) 02:39 (43) 06:16 (42) 02:58 (46) 03:38 (32) 02:09 (21) 01:40 (22) 04:12 (53)                     02:38 (29)
        03:09 (30) 04:41 (30) 08:31 (24) 16:01 (29) 19:12 (29) 23:24 (30) 26:03 (32) 32:19 (34) 35:17 (34) 38:55 (34) 41:04 (32) 42:44 (32) 46:56 (32)                     49:34 (29)
30 Inger Pahlén Söders-Tyresö 49:54 03:25 (40) 01:35 (34) 05:11 (40) 06:24 (29) 02:59 (29) 03:53 (23) 02:00 (21) 05:02 (20) 02:40 (38) 03:41 (33) 05:13 (56) 01:49 (30) 01:58 (19)                     04:04 (43)
        03:25 (40) 05:00 (36) 10:11 (38) 16:35 (33) 19:34 (31) 23:27 (31) 25:27 (29) 30:29 (28) 33:09 (29) 36:50 (27) 42:03 (33) 43:52 (33) 45:50 (29)                     49:54 (30)
31 Lars Dyrhage Järfälla OK 50:11 05:44 (61) 01:32 (31) 03:31 (12) 06:05 (23) 03:09 (35) 04:32 (43) 02:52 (48) 06:38 (47) 02:36 (33) 03:58 (41) 02:42 (35) 02:14 (46) 02:05 (22)                     02:33 (26)
        05:44 (61) 07:16 (59) 10:47 (44) 16:52 (39) 20:01 (33) 24:33 (34) 27:25 (36) 34:03 (37) 36:39 (35) 40:37 (36) 43:19 (35) 45:33 (37) 47:38 (33)                     50:11 (31)
32 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 51:11 03:17 (35) 01:39 (39) 04:31 (32) 09:04 (53) 05:34 (58) 03:59 (26) 02:50 (47) 05:05 (21) 02:49 (43) 03:13 (23) 02:30 (29) 02:11 (41) 02:24 (34)                     02:05 (13)
        03:17 (35) 04:56 (35) 09:27 (33) 18:31 (41) 24:05 (48) 28:04 (43) 30:54 (44) 35:59 (41) 38:48 (42) 42:01 (39) 44:31 (39) 46:42 (39) 49:06 (37)                     51:11 (32)
33 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 51:15 03:25 (40) 01:40 (40) 04:35 (34) 09:14 (55) 05:00 (53) 04:27 (41) 02:19 (31) 05:25 (31) 02:30 (29) 03:29 (28) 02:21 (26) 02:12 (44) 02:20 (33)                     02:18 (23)
        03:25 (40) 05:05 (37) 09:40 (34) 18:54 (43) 23:54 (46) 28:21 (46) 30:40 (43) 36:05 (42) 38:35 (40) 42:04 (40) 44:25 (38) 46:37 (38) 48:57 (36)                     51:15 (33)
34 Gösta Guteland Snättringe SK 51:26 02:52 (23) 01:26 (24) 03:42 (19) 06:12 (25) 05:53 (59) 04:04 (30) 01:59 (19) 04:50 (16) 03:01 (48) 03:03 (20) 06:14 (59) 01:47 (29) 01:45 (11)                     04:38 (48)
        02:52 (23) 04:18 (22) 08:00 (20) 14:12 (21) 20:05 (35) 24:09 (33) 26:08 (33) 30:58 (31) 33:59 (33) 37:02 (30) 43:16 (34) 45:03 (34) 46:48 (31)                     51:26 (34)
35 Barbro Cedérus Snättringe SK 51:41 04:12 (53) 01:28 (26) 08:30 (56) 06:46 (35) 03:06 (32) 03:59 (26) 02:27 (35) 05:10 (26) 02:47 (42) 03:33 (29) 03:21 (47) 01:37 (17) 02:14 (26)                     02:31 (24)
        04:12 (53) 05:40 (47) 14:10 (55) 20:56 (52) 24:02 (47) 28:01 (42) 30:28 (41) 35:38 (39) 38:25 (39) 41:58 (38) 45:19 (40) 46:56 (40) 49:10 (38)                     51:41 (35)
36 Elisabet Larsson OK Älvsjö-Örby 51:42 02:58 (27) 01:31 (28) 05:29 (45) 06:34 (32) 02:46 (20) 03:23 (14) 02:03 (25) 06:06 (40) 02:31 (30) 03:35 (30) 02:06 (19) 02:09 (39) 05:11 (54)                     05:20 (53)
        02:58 (27) 04:29 (25) 09:58 (37) 16:32 (32) 19:18 (30) 22:41 (25) 24:44 (26) 30:50 (30) 33:21 (31) 36:56 (28) 39:02 (27) 41:11 (27) 46:22 (30)                     51:42 (36)
37 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 52:20 05:09 (59) 01:09 (4) 04:00 (25) 06:22 (28) 03:28 (42) 04:40 (46) 01:32 (2) 04:57 (18) 01:41 (3) 02:42 (13) 02:22 (27) 01:28 (8) 11:06 (61)                     01:44 (5)
        05:09 (59) 06:18 (54) 10:18 (40) 16:40 (35) 20:08 (36) 24:48 (37) 26:20 (34) 31:17 (32) 32:58 (27) 35:40 (26) 38:02 (26) 39:30 (26) 50:36 (39)                     52:20 (37)
38 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 53:30 02:53 (24) 01:33 (33) 04:51 (37) 06:09 (24) 04:52 (51) 04:16 (37) 02:21 (32) 07:03 (50) 04:14 (59) 05:33 (55) 02:33 (31) 03:13 (58) 01:48 (13)                     02:11 (18)
        02:53 (24) 04:26 (24) 09:17 (29) 15:26 (26) 20:18 (37) 24:34 (35) 26:55 (35) 33:58 (36) 38:12 (38) 43:45 (42) 46:18 (41) 49:31 (43) 51:19 (41)                     53:30 (38)
39 Margaretha Nylund OK Södertörn 54:35 03:27 (43) 01:51 (46) 05:21 (43) 07:55 (44) 03:19 (39) 04:49 (50) 02:26 (34) 06:32 (45) 03:01 (48) 04:49 (52) 02:51 (36) 02:17 (50) 02:36 (39)                     03:21 (35)
        03:27 (43) 05:18 (42) 10:39 (42) 18:34 (42) 21:53 (40) 26:42 (40) 29:08 (40) 35:40 (40) 38:41 (41) 43:30 (41) 46:21 (42) 48:38 (41) 51:14 (40)                     54:35 (39)
40 Björn Stolt OK Ravinen 54:56 03:10 (31) 01:38 (38) 05:25 (44) 06:37 (33) 03:40 (45) 04:44 (48) 02:31 (40) 06:01 (37) 02:57 (45) 03:45 (37) 03:06 (44) 01:55 (33) 03:26 (51)                     06:01 (57)
        03:10 (31) 04:48 (33) 10:13 (39) 16:50 (38) 20:30 (38) 25:14 (38) 27:45 (37) 33:46 (35) 36:43 (36) 40:28 (35) 43:34 (37) 45:29 (35) 48:55 (35)                     54:56 (40)
41 Anki Holmberg Järla Orientering 54:58 03:00 (28) 01:47 (44) 04:57 (38) 06:55 (36) 03:19 (39) 04:42 (47) 03:51 (59) 05:58 (36) 02:44 (40) 03:36 (31) 02:39 (33) 02:02 (37) 02:15 (28)                     07:13 (59)
        03:00 (28) 04:47 (32) 09:44 (36) 16:39 (34) 19:58 (32) 24:40 (36) 28:31 (38) 34:29 (38) 37:13 (37) 40:49 (37) 43:28 (36) 45:30 (36) 47:45 (34)                     54:58 (41)
42 Jan Larsson Tullinge SK 56:08 03:49 (47) 01:52 (47) 05:03 (39) 07:13 (40) 03:19 (39) 04:23 (40) 03:22 (57) 07:34 (52) 03:00 (47) 04:41 (50) 02:52 (37) 02:14 (46) 02:11 (25)                     04:35 (47)
        03:49 (47) 05:41 (48) 10:44 (43) 17:57 (40) 21:16 (39) 25:39 (39) 29:01 (39) 36:35 (43) 39:35 (44) 44:16 (44) 47:08 (43) 49:22 (42) 51:33 (42)                     56:08 (42)
43 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 56:23 03:30 (44) 01:56 (49) 08:08 (55) 06:37 (33) 03:14 (37) 05:09 (51) 02:52 (48) 06:23 (44) 02:29 (28) 04:34 (48) 02:55 (40) 02:14 (46) 02:57 (47)                     03:25 (36)
        03:30 (44) 05:26 (46) 13:34 (53) 20:11 (51) 23:25 (42) 28:34 (47) 31:26 (46) 37:49 (46) 40:18 (45) 44:52 (45) 47:47 (44) 50:01 (44) 52:58 (44)                     56:23 (43)
44 Åke Linderoth Sundbybergs IK 57:01 02:56 (25) 01:35 (34) 04:34 (33) 06:56 (37) 02:51 (25) 04:13 (36) 02:35 (41) 05:44 (34) 02:31 (30) 03:50 (38) 02:40 (34) 02:10 (40) 10:01 (59)                     04:25 (45)
        02:56 (25) 04:31 (26) 09:05 (27) 16:01 (29) 18:52 (28) 23:05 (29) 25:40 (31) 31:24 (33) 33:55 (32) 37:45 (32) 40:25 (31) 42:35 (31) 52:36 (43)                     57:01 (44)
45 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 58:15 04:01 (51) 01:46 (43) 06:06 (48) 08:02 (46) 03:33 (44) 04:38 (44) 03:00 (52) 06:41 (48) 03:23 (55) 04:42 (51) 03:09 (45) 02:26 (52) 02:17 (30)                     04:31 (46)
        04:01 (51) 05:47 (50) 11:53 (47) 19:55 (47) 23:28 (43) 28:06 (44) 31:06 (45) 37:47 (45) 41:10 (46) 45:52 (46) 49:01 (45) 51:27 (46) 53:44 (46)                     58:15 (45)
46 Riina Larsson-Mänd OK Södertörn 59:22 03:22 (39) 01:56 (49) 06:16 (50) 07:54 (43) 02:56 (27) 05:16 (52) 02:48 (45) 06:45 (49) 02:21 (26) 04:25 (46) 08:00 (60) 02:11 (41) 02:14 (26)                     02:58 (31)
        03:22 (39) 05:18 (42) 11:34 (45) 19:28 (45) 22:24 (41) 27:40 (41) 30:28 (41) 37:13 (44) 39:34 (43) 43:59 (43) 51:59 (47) 54:10 (48) 56:24 (47)                     59:22 (46)
47 Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 59:42 03:19 (36) 01:36 (36) 04:23 (31) 13:58 (61) 02:55 (26) 04:38 (44) 02:16 (30) 06:10 (41) 02:21 (26) 04:40 (49) 02:52 (37) 01:57 (36) 02:33 (38)                     06:04 (58)
        03:19 (36) 04:55 (34) 09:18 (30) 23:16 (54) 26:11 (53) 30:49 (52) 33:05 (52) 39:15 (48) 41:36 (47) 46:16 (47) 49:08 (46) 51:05 (45) 53:38 (45)                     59:42 (47)
48 Lennart Sjöstål Klubblös 60:26 03:51 (49) 02:07 (56) 06:10 (49) 07:59 (45) 04:58 (52) 04:19 (38) 02:49 (46) 09:03 (57) 02:52 (44) 04:16 (45) 03:38 (51) 01:51 (31) 03:24 (50)                     03:09 (33)
        03:51 (49) 05:58 (53) 12:08 (51) 20:07 (50) 25:05 (51) 29:24 (51) 32:13 (50) 41:16 (53) 44:08 (50) 48:24 (48) 52:02 (48) 53:53 (47) 57:17 (51)                     60:26 (48)
49 Viviann Andersson Snättringe SK 62:25 04:28 (54) 02:10 (58) 05:13 (41) 08:04 (49) 03:46 (47) 05:31 (53) 02:29 (38) 09:29 (59) 03:37 (56) 03:44 (34) 03:35 (49) 02:13 (45) 02:40 (40)                     05:26 (54)
        04:28 (54) 06:38 (55) 11:51 (46) 19:55 (47) 23:41 (44) 29:12 (49) 31:41 (48) 41:10 (52) 44:47 (52) 48:31 (49) 52:06 (49) 54:19 (49) 56:59 (48)                     62:25 (49)
50 Claes Andersson Snättringe SK 62:30 04:33 (55) 02:10 (58) 05:14 (42) 08:02 (46) 03:47 (48) 05:33 (55) 02:27 (35) 09:21 (58) 03:44 (57) 03:44 (34) 03:32 (48) 02:14 (46) 02:40 (40)                     05:29 (55)
        04:33 (55) 06:43 (56) 11:57 (48) 19:59 (49) 23:46 (45) 29:19 (50) 31:46 (49) 41:07 (51) 44:51 (53) 48:35 (50) 52:07 (50) 54:21 (50) 57:01 (49)                     62:30 (50)
51 Karin Setterqvist OK Södertörn 66:41 03:12 (32) 01:54 (48) 04:36 (35) 07:02 (39) 07:45 (60) 04:29 (42) 03:16 (56) 06:20 (43) 03:17 (54) 06:57 (59) 03:36 (50) 02:36 (55) 02:16 (29)                     09:25 (60)
        03:12 (32) 05:06 (39) 09:42 (35) 16:44 (36) 24:29 (50) 28:58 (48) 32:14 (51) 38:34 (47) 41:51 (48) 48:48 (51) 52:24 (51) 55:00 (51) 57:16 (50)                     66:41 (51)
52 Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 66:46 03:25 (40) 01:59 (52) 06:40 (51) 06:56 (37) 05:09 (55) 04:10 (33) 03:11 (55) 08:40 (55) 02:46 (41) 08:53 (61) 02:58 (42) 08:08 (61) 01:35 (5)                     02:16 (19)
        03:25 (40) 05:24 (44) 12:04 (50) 19:00 (44) 24:09 (49) 28:19 (45) 31:30 (47) 40:10 (49) 42:56 (49) 51:49 (54) 54:47 (53) 62:55 (55) 64:30 (52)                     66:46 (52)
53 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 68:47 03:44 (46) 02:08 (57) 06:05 (47) 07:39 (42) 05:33 (57) 05:49 (57) 02:57 (50) 07:09 (51) 03:11 (53) 07:05 (60) 08:41 (61) 02:11 (41) 02:47 (43)                     03:48 (39)
        03:44 (46) 05:52 (52) 11:57 (48) 19:36 (46) 25:09 (52) 30:58 (53) 33:55 (53) 41:04 (50) 44:15 (51) 51:20 (53) 60:01 (55) 62:12 (53) 64:59 (53)                     68:47 (53)
54 Annika Karlsson Sundbybergs IK 69:11 03:50 (48) 01:59 (52) 07:12 (54) 08:42 (51) 04:35 (50) 07:38 (61) 04:26 (61) 08:00 (54) 03:09 (52) 04:13 (44) 05:14 (57) 03:17 (59) 02:48 (44)                     04:08 (44)
        03:50 (48) 05:49 (51) 13:01 (52) 21:43 (53) 26:18 (54) 33:56 (54) 38:22 (55) 46:22 (55) 49:31 (55) 53:44 (55) 58:58 (54) 62:15 (54) 65:03 (54)                     69:11 (54)
55 Leif Hermundstad Snättringe SK 70:57 03:15 (33) 01:58 (51) 12:17 (59) 09:30 (57) 03:43 (46) 04:20 (39) 02:43 (44) 06:05 (39) 02:36 (33) 04:03 (42) 03:46 (52) 02:22 (51) 10:36 (60)                     03:43 (38)
        03:15 (33) 05:13 (41) 17:30 (58) 27:00 (59) 30:43 (58) 35:03 (55) 37:46 (54) 43:51 (54) 46:27 (54) 50:30 (52) 54:16 (52) 56:38 (52) 67:14 (56)                     70:57 (55)
56 Stefan Gullberg Väsby OK 72:16 03:21 (38) 01:44 (42) 21:31 (60) 08:46 (52) 03:07 (33) 04:44 (48) 02:35 (41) 06:03 (38) 02:38 (35) 04:32 (47) 02:57 (41) 01:56 (35) 02:51 (45)                     05:31 (56)
        03:21 (38) 05:05 (37) 26:36 (60) 35:22 (60) 38:29 (60) 43:13 (60) 45:48 (60) 51:51 (59) 54:29 (59) 59:01 (56) 61:58 (56) 63:54 (56) 66:45 (55)                     72:16 (56)
57 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 74:13 04:50 (56) 02:05 (55) 06:43 (52) 11:55 (60) 05:02 (54) 07:09 (60) 03:26 (58) 08:51 (56) 03:51 (58) 05:16 (54) 03:59 (54) 02:47 (56) 03:18 (49)                     05:01 (52)
        04:50 (56) 06:55 (57) 13:38 (54) 25:33 (56) 30:35 (57) 37:44 (58) 41:10 (58) 50:01 (57) 53:52 (57) 59:08 (57) 63:07 (57) 65:54 (57) 69:12 (57)                     74:13 (57)
58 Tomas Möller OK Södertörn 74:40 05:01 (58) 02:00 (54) 09:57 (58) 09:42 (58) 07:46 (61) 05:32 (54) 02:57 (50) 07:42 (53) 03:04 (51) 06:13 (58) 05:35 (58) 02:34 (54) 02:46 (42)                     03:51 (40)
        05:01 (58) 07:01 (58) 16:58 (57) 26:40 (58) 34:26 (59) 39:58 (59) 42:55 (59) 50:37 (58) 53:41 (56) 59:54 (59) 65:29 (59) 68:03 (59) 70:49 (59)                     74:40 (58)
59 Ingvar Oskarsson Solna OK 81:31 05:09 (59) 02:29 (60) 06:54 (53) 09:14 (55) 05:22 (56) 06:21 (58) 03:58 (60) 09:45 (60) 04:45 (60) 05:45 (57) 03:46 (52) 03:50 (60) 03:01 (48)                     11:12 (61)
        05:09 (59) 07:38 (60) 14:32 (56) 23:46 (55) 29:08 (55) 35:29 (56) 39:27 (57) 49:12 (56) 53:57 (58) 59:42 (58) 63:28 (58) 67:18 (58) 70:19 (58)                     81:31 (59)
60 Stig Thurén Skarpnäcks OL 86:03 03:52 (50) 01:50 (45) 28:05 (61) 11:32 (59) 03:08 (34) 06:48 (59) 03:02 (53) 06:35 (46) 02:38 (35) 03:55 (40) 04:01 (55) 02:49 (57) 03:46 (52)                     04:02 (42)
        03:52 (50) 05:42 (49) 33:47 (61) 45:19 (61) 48:27 (61) 55:15 (61) 58:17 (61) 64:52 (61) 67:30 (60) 71:25 (60) 75:26 (60) 78:15 (60) 82:01 (60)                     86:03 (60)
61 Maria Hansson Nynäshamns OK 88:16 04:53 (57) 02:59 (61) 09:49 (57) 08:03 (48) 04:07 (49) 05:42 (56) 03:09 (54) 17:43 (61) 13:38 (61) 04:51 (53) 03:17 (46) 02:32 (53) 02:55 (46)                     04:38 (48)
        04:53 (57) 07:52 (61) 17:41 (59) 25:44 (57) 29:51 (56) 35:33 (57) 38:42 (56) 56:25 (60) 70:03 (61) 74:54 (61) 78:11 (61) 80:43 (61) 83:38 (61)                     88:16 (61)
- Ingvar Larsson Gustavsbergs OK   04:14   01:21   01:48   03:47   31:00                                                          
        04:14   05:35   07:23   11:10   42:10                                                       Ej tid  ----->  
- Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö   06:38   01:20   24:35   07:57   02:33   03:58   02:42   05:54   02:34   10:29                                      
        06:38   07:58   32:33   40:30   43:03   47:01   49:43   55:37   58:11   68:40                                   Ej tid  ----->  
- Marie Heinrup Tullinge SK   08:02   03:58   17:29   22:56   10:31   07:53   03:30   09:29   05:59                                          
        08:02   12:00   29:29   52:25   62:56   70:49   74:19   83:48   89:47                                       Ej tid  ----->  
- Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 35:31 01:52   01:03   02:39   04:52   01:46   02:39   01:30   03:27   01:37   04:24   01:29   03:44                           04:29  
        01:52   02:55   05:34   10:26   12:12   14:51   16:21   19:48   21:25   25:49   27:18   31:02                           35:31  
- Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 45:43 02:05   01:10   02:37   04:22   02:27   02:51   01:40   05:42   01:47   05:21   09:02   04:33                           02:06  
        02:05   03:15   05:52   10:14   12:41   15:32   17:12   22:54   24:41   30:02   39:04   43:37                           45:43  
- Lars Nord Södertälje IF 48:08 02:39   01:30   03:35   05:34   03:00   04:01   02:13   05:57   02:37   06:50   03:33   03:20                           03:19  
        02:39   04:09   07:44   13:18   16:18   20:19   22:32   28:29   31:06   37:56   41:29   44:49                           48:08  
- Jan Falk Hellas Orientering 49:53 01:56   01:03   02:59   04:23   02:35   02:37   01:38   03:47   02:04   02:57   03:50   00:56   02:28   04:53                   11:47  
        01:56   02:59   05:58   10:21   12:56   15:33   17:11   20:58   23:02   25:59   29:49   30:45   33:13   38:06                   49:53  
- Eva Andersson OK Södertörn 51:36 09:16   01:19   03:16   18:56   05:34   02:17   02:57   02:07   01:49   01:56                                   02:09  
        09:16   10:35   13:51   32:47   38:21   40:38   43:35   45:42   47:31   49:27                                   51:36  
- Thomas Fehrm Solna OK 59:11 03:11   03:49   06:08   06:45   10:12   02:39   05:34   02:59   03:37   01:49   01:49   07:07                           03:32  
        03:11   07:00   13:08   19:53   30:05   32:44   38:18   41:17   44:54   46:43   48:32   55:39                           59:11  
- Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK 76:39 05:31   01:36   05:43   06:21   04:12   04:38   02:53   06:19   03:14   03:24   10:03   13:20   05:20                       04:05  
        05:31   07:07   12:50   19:11   23:23   28:01   30:54   37:13   40:27   43:51   53:54   67:14   72:34                       76:39  
- Pyttan Asplund OK Södertörn                                                                              
                                                                                   
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana E - 1,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                       Mål  
1 Garry Pettersson Stockholms OK 30:29 04:05 (16) 01:41 (1) 01:42 (1) 05:35 (2) 02:24 (1) 04:38 (6) 02:09 (1) 01:58 (2) 02:28 (5)                                     03:49 (6)
        04:05 (16) 05:46 (7) 07:28 (5) 13:03 (3) 15:27 (3) 20:05 (3) 22:14 (2) 24:12 (1) 26:40 (2)                                     30:29 (1)
2 Jan-Åke Björklund Visborgs OK 31:30 02:04 (2) 02:20 (7) 02:00 (2) 05:32 (1) 02:54 (6) 03:53 (1) 03:12 (7) 02:20 (6) 02:21 (3)                                     04:54 (14)
        02:04 (2) 04:24 (3) 06:24 (3) 11:56 (1) 14:50 (1) 18:43 (1) 21:55 (1) 24:15 (2) 26:36 (1)                                     31:30 (2)
3 Ingemar Gard Söders-Tyresö 31:42 02:50 (6) 02:53 (12) 02:16 (5) 07:11 (10) 02:35 (4) 04:01 (2) 02:56 (4) 02:08 (4) 02:10 (2)                                     02:42 (1)
        02:50 (6) 05:43 (6) 07:59 (7) 15:10 (8) 17:45 (6) 21:46 (6) 24:42 (6) 26:50 (6) 29:00 (5)                                     31:42 (3)
4 Jan Bojling Solna OK 32:05 02:17 (4) 01:43 (2) 02:09 (3) 06:57 (8) 02:28 (2) 04:02 (3) 02:43 (3) 02:05 (3) 02:22 (4)                                     05:19 (16)
        02:17 (4) 04:00 (2) 06:09 (2) 13:06 (4) 15:34 (4) 19:36 (2) 22:19 (3) 24:24 (3) 26:46 (3)                                     32:05 (4)
5 Ronny Hedlund OK Södertörn 32:46 01:53 (1) 01:51 (3) 02:16 (5) 06:30 (7) 02:33 (3) 05:27 (9) 02:39 (2) 01:47 (1) 02:07 (1)                                     05:43 (18)
        01:53 (1) 03:44 (1) 06:00 (1) 12:30 (2) 15:03 (2) 20:30 (4) 23:09 (4) 24:56 (4) 27:03 (4)                                     32:46 (5)
6 Jan Brundell Solna OK 33:14 02:54 (7) 02:04 (5) 02:50 (9) 06:03 (6) 02:43 (5) 04:29 (4) 02:59 (5) 02:25 (8) 02:37 (6)                                     04:10 (8)
        02:54 (7) 04:58 (5) 07:48 (6) 13:51 (5) 16:34 (5) 21:03 (5) 24:02 (5) 26:27 (5) 29:04 (6)                                     33:14 (6)
7 Jan Bengtsson Söders  38:11 03:43 (14) 02:31 (8) 02:50 (9) 06:58 (9) 03:01 (7) 05:29 (10) 03:16 (8) 02:58 (16) 03:51 (12)                                     03:34 (4)
        03:43 (14) 06:14 (11) 09:04 (11) 16:02 (10) 19:03 (10) 24:32 (9) 27:48 (8) 30:46 (9) 34:37 (9)                                     38:11 (7)
8 Berit Lindunger Haninge SOK 39:13 02:37 (5) 02:07 (6) 02:20 (7) 07:59 (13) 03:42 (10) 06:24 (13) 03:44 (10) 02:39 (12) 02:49 (7)                                     04:52 (13)
        02:37 (5) 04:44 (4) 07:04 (4) 15:03 (7) 18:45 (9) 25:09 (10) 28:53 (10) 31:32 (10) 34:21 (8)                                     39:13 (8)
9 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 40:20 03:07 (8) 02:52 (11) 02:37 (8) 07:33 (11) 03:50 (12) 06:14 (12) 04:07 (14) 02:27 (9) 02:52 (8)                                     04:41 (12)
        03:07 (8) 05:59 (8) 08:36 (9) 16:09 (11) 19:59 (11) 26:13 (11) 30:20 (11) 32:47 (11) 35:39 (10)                                     40:20 (9)
10 Kjell Lindberg Västerås SOK 41:22 02:07 (3) 04:01 (20) 02:12 (4) 05:47 (3) 04:09 (15) 05:39 (11) 04:19 (15) 02:20 (6) 02:53 (9)                                     07:55 (19)
        02:07 (3) 06:08 (9) 08:20 (8) 14:07 (6) 18:16 (7) 23:55 (8) 28:14 (9) 30:34 (8) 33:27 (7)                                     41:22 (10)
11 Lotti Uhrnell Skarpnäcks OL 43:40 03:18 (10) 02:59 (13) 03:17 (13) 05:53 (4) 03:09 (8) 04:38 (6) 04:00 (12) 02:18 (5) 10:28 (17)                                     03:40 (5)
        03:18 (10) 06:17 (12) 09:34 (12) 15:27 (9) 18:36 (8) 23:14 (7) 27:14 (7) 29:32 (7) 40:00 (11)                                     43:40 (11)
12 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 44:35 03:56 (15) 03:15 (14) 03:20 (14) 08:36 (14) 04:18 (16) 06:39 (14) 03:59 (11) 02:35 (10) 03:53 (13)                                     04:04 (7)
        03:56 (15) 07:11 (15) 10:31 (16) 19:07 (12) 23:25 (13) 30:04 (13) 34:03 (12) 36:38 (12) 40:31 (12)                                     44:35 (12)
13 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 45:48 03:39 (12) 03:32 (19) 03:09 (12) 09:07 (15) 03:42 (10) 06:53 (15) 04:19 (15) 02:54 (15) 04:17 (14)                                     04:16 (9)
        03:39 (12) 07:11 (15) 10:20 (13) 19:27 (13) 23:09 (12) 30:02 (12) 34:21 (13) 37:15 (13) 41:32 (13)                                     45:48 (13)
14 Håkan Larsson OK Älvsjö-Örby 49:56 10:13 (19) 02:31 (8) 03:43 (16) 07:39 (12) 04:44 (17) 05:01 (8) 04:37 (17) 02:45 (13) 05:36 (16)                                     03:07 (2)
        10:13 (19) 12:44 (19) 16:27 (19) 24:06 (18) 28:50 (19) 33:51 (17) 38:28 (15) 41:13 (15) 46:49 (14)                                     49:56 (14)
15 Anna-Lena Lennheden OK Ravinen 52:38 11:43 (20) 02:03 (4) 04:35 (19) 05:56 (5) 03:32 (9) 04:34 (5) 03:40 (9) 02:35 (10) 10:28 (17)                                     03:32 (3)
        11:43 (20) 13:46 (20) 18:21 (20) 24:17 (19) 27:49 (18) 32:23 (14) 36:03 (14) 38:38 (14) 49:06 (15)                                     52:38 (15)
16 Ingrid Gunnarsson Täby OK 55:08 05:59 (18) 03:26 (18) 04:14 (18) 09:25 (16) 04:07 (14) 11:36 (19) 04:06 (13) 03:32 (18) 03:35 (11)                                     05:08 (15)
        05:59 (18) 09:25 (18) 13:39 (18) 23:04 (16) 27:11 (16) 38:47 (19) 42:53 (18) 46:25 (18) 50:00 (16)                                     55:08 (16)
17 Mats Halvarez Klubblös 59:46 03:21 (11) 03:21 (15) 03:41 (15) 10:21 (18) 05:12 (19) 07:48 (16) 04:44 (18) 05:14 (19) 11:44 (20)                                     04:20 (10)
        03:21 (11) 06:42 (14) 10:23 (14) 20:44 (14) 25:56 (14) 33:44 (15) 38:28 (15) 43:42 (16) 55:26 (18)                                     59:46 (17)
18 Bo Eklind Klubblös 59:51 03:16 (9) 03:22 (16) 03:45 (17) 10:32 (19) 05:03 (18) 07:48 (16) 04:48 (19) 05:16 (20) 11:36 (19)                                     04:25 (11)
        03:16 (9) 06:38 (13) 10:23 (14) 20:55 (15) 25:58 (15) 33:46 (16) 38:34 (17) 43:50 (17) 55:26 (18)