Sträcktider Luffarligan Frescati Sports Center                                                                    
  2023-10-11 Svarta tider är sträcktider                                                                        
    Blå tider är från start                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                          
                                                                                   
Plac Bana A - 5,2 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   Mål  
1 Niklas Wrane Söders-Tyresö 37:47 00:51 (3) 01:20 (2) 01:38 (6) 01:00 (4) 01:14 (2) 02:14 (5) 01:58 (2) 02:20 (3) 07:59 (1) 00:56 (1) 01:06 (3) 01:45 (2) 01:46 (3) 04:21 (1) 02:23 (3) 03:10 (1) 00:43 (2) 00:45 (2) 00:18 (2)
        00:51 (3) 02:11 (2) 03:49 (2) 04:49 (2) 06:03 (2) 08:17 (2) 10:15 (1) 12:35 (1) 20:34 (1) 21:30 (1) 22:36 (1) 24:21 (1) 26:07 (1) 30:28 (1) 32:51 (1) 36:01 (1) 36:44 (1) 37:29 (1) 37:47 (1)
2 Daniel Kraft Sundbybergs IK 41:31 00:42 (1) 01:24 (3) 01:15 (1) 01:17 (11) 01:16 (3) 02:06 (3) 05:05 (18) 02:20 (3) 08:08 (2) 01:02 (3) 00:57 (1) 02:01 (4) 01:42 (1) 04:35 (2) 02:21 (2) 03:10 (1) 01:02 (9) 00:51 (6) 00:17 (1)
        00:42 (1) 02:06 (1) 03:21 (1) 04:38 (1) 05:54 (1) 08:00 (1) 13:05 (6) 15:25 (6) 23:33 (3) 24:35 (3) 25:32 (3) 27:33 (4) 29:15 (3) 33:50 (2) 36:11 (2) 39:21 (2) 40:23 (2) 41:14 (2) 41:31 (2)
3 Moa Kjellstrand Centrum OK 41:43 01:00 (4) 01:19 (1) 01:38 (6) 01:15 (9) 02:24 (13) 02:03 (2) 02:51 (11) 02:06 (1) 08:59 (5) 01:01 (2) 01:03 (2) 01:51 (3) 01:51 (4) 04:43 (3) 02:32 (5) 03:18 (3) 00:46 (3) 00:42 (1) 00:21 (3)
        01:00 (4) 02:19 (3) 03:57 (3) 05:12 (3) 07:36 (4) 09:39 (3) 12:30 (4) 14:36 (3) 23:35 (4) 24:36 (4) 25:39 (4) 27:30 (3) 29:21 (4) 34:04 (3) 36:36 (3) 39:54 (3) 40:40 (3) 41:22 (3) 41:43 (3)
4 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 42:37 01:13 (7) 03:16 (16) 01:27 (2) 00:56 (2) 01:12 (1) 02:01 (1) 01:46 (1) 02:14 (2) 08:31 (4) 01:03 (5) 01:07 (4) 02:06 (8) 01:51 (4) 06:05 (11) 02:31 (4) 03:20 (4) 00:46 (3) 00:45 (2) 00:27 (11)
        01:13 (7) 04:29 (16) 05:56 (12) 06:52 (9) 08:04 (6) 10:05 (5) 11:51 (2) 14:05 (2) 22:36 (2) 23:39 (2) 24:46 (2) 26:52 (2) 28:43 (2) 34:48 (4) 37:19 (4) 40:39 (4) 41:25 (4) 42:10 (4) 42:37 (4)
5 Arne Back Eksjö SOK 44:35 01:07 (6) 01:37 (5) 01:35 (3) 01:52 (18) 01:35 (7) 02:20 (6) 02:12 (5) 02:36 (8) 09:21 (7) 01:09 (7) 01:08 (5) 02:04 (6) 02:03 (6) 05:02 (5) 02:44 (7) 03:40 (6) 01:06 (12) 01:00 (9) 00:24 (6)
        01:07 (6) 02:44 (5) 04:19 (4) 06:11 (5) 07:46 (5) 10:06 (6) 12:18 (3) 14:54 (4) 24:15 (5) 25:24 (5) 26:32 (5) 28:36 (5) 30:39 (5) 35:41 (5) 38:25 (5) 42:05 (5) 43:11 (5) 44:11 (5) 44:35 (5)
6 Mattias Carlstein IFK Lidingö SOK 46:21 00:48 (2) 01:51 (9) 03:59 (18) 00:55 (1) 03:52 (17) 02:24 (7) 01:59 (3) 02:35 (7) 08:18 (3) 01:02 (3) 01:38 (13) 01:40 (1) 01:44 (2) 05:13 (6) 02:39 (6) 03:45 (7) 00:47 (5) 00:48 (4) 00:24 (6)
        00:48 (2) 02:39 (4) 06:38 (16) 07:33 (14) 11:25 (18) 13:49 (17) 15:48 (13) 18:23 (10) 26:41 (8) 27:43 (7) 29:21 (7) 31:01 (7) 32:45 (7) 37:58 (7) 40:37 (7) 44:22 (6) 45:09 (6) 45:57 (6) 46:21 (6)
7 Jenny Wallner Attunda OK 46:25 01:18 (9) 01:56 (10) 02:10 (13) 00:59 (3) 04:11 (18) 02:08 (4) 02:12 (5) 02:21 (5) 09:08 (6) 02:05 (17) 01:08 (5) 02:03 (5) 02:11 (8) 04:48 (4) 02:17 (1) 03:36 (5) 00:42 (1) 00:49 (5) 00:23 (4)
        01:18 (9) 03:14 (9) 05:24 (7) 06:23 (6) 10:34 (15) 12:42 (13) 14:54 (10) 17:15 (7) 26:23 (7) 28:28 (8) 29:36 (8) 31:39 (8) 33:50 (8) 38:38 (8) 40:55 (8) 44:31 (8) 45:13 (7) 46:02 (7) 46:25 (7)
8 Lars Gerhardsson Attunda OK 47:23 01:21 (11) 01:40 (7) 01:36 (4) 01:13 (7) 01:34 (6) 02:36 (8) 02:34 (9) 02:33 (6) 09:46 (8) 01:05 (6) 01:35 (11) 02:05 (7) 02:05 (7) 05:27 (8) 03:08 (13) 04:04 (9) 01:22 (16) 01:11 (15) 00:28 (12)
        01:21 (11) 03:01 (7) 04:37 (5) 05:50 (4) 07:24 (3) 10:00 (4) 12:34 (5) 15:07 (5) 24:53 (6) 25:58 (6) 27:33 (6) 29:38 (6) 31:43 (6) 37:10 (6) 40:18 (6) 44:22 (6) 45:44 (8) 46:55 (8) 47:23 (8)
9 Jan Kihl Sundbybergs IK 52:32 01:14 (8) 02:44 (15) 01:44 (8) 01:15 (9) 02:55 (16) 02:40 (10) 04:00 (17) 02:47 (9) 10:23 (9) 01:43 (13) 01:24 (8) 02:49 (15) 02:15 (9) 05:18 (7) 02:53 (8) 03:58 (8) 01:01 (8) 01:01 (10) 00:28 (12)
        01:14 (8) 03:58 (15) 05:42 (10) 06:57 (10) 09:52 (12) 12:32 (10) 16:32 (18) 19:19 (13) 29:42 (11) 31:25 (11) 32:49 (11) 35:38 (11) 37:53 (11) 43:11 (9) 46:04 (9) 50:02 (9) 51:03 (9) 52:04 (9) 52:32 (9)
10 Alice Röken Enebybergs IF 53:42 01:28 (12) 01:38 (6) 02:48 (17) 01:22 (12) 01:31 (4) 02:56 (12) 03:09 (15) 03:20 (13) 10:53 (11) 01:40 (12) 01:29 (9) 02:15 (9) 02:35 (15) 06:42 (14) 03:02 (11) 04:33 (14) 01:02 (9) 00:54 (7) 00:25 (8)
        01:28 (12) 03:06 (8) 05:54 (11) 07:16 (12) 08:47 (9) 11:43 (9) 14:52 (9) 18:12 (9) 29:05 (10) 30:45 (9) 32:14 (9) 34:29 (9) 37:04 (9) 43:46 (10) 46:48 (10) 51:21 (10) 52:23 (10) 53:17 (10) 53:42 (10)
11 Johanna Sundström Järla Orientering 54:36 01:29 (13) 01:29 (4) 02:26 (15) 01:04 (6) 01:37 (8) 02:41 (11) 02:47 (10) 07:22 (17) 10:34 (10) 01:22 (8) 01:17 (7) 02:44 (14) 02:17 (10) 05:52 (9) 03:01 (10) 04:12 (11) 00:56 (6) 01:01 (10) 00:25 (8)
        01:29 (13) 02:58 (6) 05:24 (7) 06:28 (7) 08:05 (7) 10:46 (7) 13:33 (7) 20:55 (15) 31:29 (15) 32:51 (14) 34:08 (14) 36:52 (14) 39:09 (14) 45:01 (11) 48:02 (11) 52:14 (11) 53:10 (11) 54:11 (11) 54:36 (11)
12 Mikael Svartz Centrum OK 55:07 01:36 (16) 02:02 (12) 02:47 (16) 01:43 (15) 02:24 (13) 03:01 (14) 02:20 (7) 02:47 (9) 11:29 (14) 01:26 (9) 01:30 (10) 02:52 (16) 02:35 (15) 06:31 (13) 03:02 (11) 04:24 (12) 00:58 (7) 01:15 (17) 00:25 (8)
        01:36 (16) 03:38 (12) 06:25 (15) 08:08 (16) 10:32 (14) 13:33 (15) 15:53 (14) 18:40 (11) 30:09 (13) 31:35 (12) 33:05 (12) 35:57 (12) 38:32 (12) 45:03 (12) 48:05 (12) 52:29 (13) 53:27 (12) 54:42 (13) 55:07 (12)
13 Mattias Palm OK Ravinen 55:08 01:06 (5) 06:06 (18) 01:36 (4) 01:01 (5) 01:31 (4) 02:36 (8) 02:09 (4) 03:14 (11) 11:32 (15) 02:06 (18) 01:36 (12) 02:38 (12) 02:22 (11) 05:55 (10) 02:55 (9) 04:04 (9) 01:04 (11) 01:05 (13) 00:32 (15)
        01:06 (5) 07:12 (18) 08:48 (18) 09:49 (18) 11:20 (17) 13:56 (18) 16:05 (15) 19:19 (13) 30:51 (14) 32:57 (15) 34:33 (15) 37:11 (15) 39:33 (15) 45:28 (15) 48:23 (13) 52:27 (12) 53:31 (13) 54:36 (12) 55:08 (13)
14 Anna Röken Enebybergs IF 56:19 01:53 (18) 02:00 (11) 02:06 (11) 01:32 (13) 02:04 (11) 03:03 (16) 02:59 (12) 03:27 (14) 10:59 (12) 01:56 (16) 02:01 (17) 02:38 (12) 02:28 (13) 06:21 (12) 03:35 (16) 04:30 (13) 01:07 (13) 01:10 (14) 00:30 (14)
        01:53 (18) 03:53 (13) 05:59 (13) 07:31 (13) 09:35 (10) 12:38 (11) 15:37 (11) 19:04 (12) 30:03 (12) 31:59 (13) 34:00 (13) 36:38 (13) 39:06 (13) 45:27 (14) 49:02 (14) 53:32 (14) 54:39 (14) 55:49 (14) 56:19 (14)
15 Stefan Knorn Attunda OK 61:12 01:20 (10) 02:05 (13) 01:56 (10) 01:13 (7) 01:43 (9) 03:03 (16) 03:02 (14) 03:15 (12) 11:26 (13) 01:48 (14) 01:56 (16) 02:37 (11) 02:24 (12) 07:23 (18) 08:09 (18) 04:52 (16) 01:26 (17) 01:01 (10) 00:33 (16)
        01:20 (10) 03:25 (11) 05:21 (6) 06:34 (8) 08:17 (8) 11:20 (8) 14:22 (8) 17:37 (8) 29:03 (9) 30:51 (10) 32:47 (10) 35:24 (10) 37:48 (10) 45:11 (13) 53:20 (15) 58:12 (15) 59:38 (15) 60:39 (15) 61:12 (15)
16 Christer P Hördell Söders-Tyresö 62:55 01:44 (17) 02:10 (14) 02:18 (14) 01:43 (15) 02:05 (12) 03:09 (18) 03:13 (16) 05:40 (15) 12:40 (17) 01:55 (15) 01:53 (15) 03:02 (18) 02:34 (14) 06:48 (15) 03:32 (14) 05:21 (18) 01:10 (14) 01:22 (18) 00:36 (18)
        01:44 (17) 03:54 (14) 06:12 (14) 07:55 (15) 10:00 (13) 13:09 (14) 16:22 (17) 22:02 (16) 34:42 (16) 36:37 (16) 38:30 (16) 41:32 (16) 44:06 (16) 50:54 (16) 54:26 (16) 59:47 (16) 60:57 (16) 62:19 (16) 62:55 (16)
17 Henrik Spovin Klubblös 63:23 01:31 (14) 01:49 (8) 02:06 (11) 01:37 (14) 02:38 (15) 03:00 (13) 02:59 (12) 07:11 (16) 12:27 (16) 01:36 (10) 01:47 (14) 02:56 (17) 03:13 (17) 06:54 (16) 03:33 (15) 04:54 (17) 01:26 (17) 01:13 (16) 00:33 (16)
        01:31 (14) 03:20 (10) 05:26 (9) 07:03 (11) 09:41 (11) 12:41 (12) 15:40 (12) 22:51 (17) 35:18 (17) 36:54 (17) 38:41 (17) 41:37 (17) 44:50 (17) 51:44 (17) 55:17 (17) 60:11 (17) 61:37 (17) 62:50 (17) 63:23 (17)
18 Sven-Anders Olsson Attunda OK 68:47 01:32 (15) 03:57 (17) 01:47 (9) 01:46 (17) 01:45 (10) 03:01 (14) 02:25 (8) 11:23 (18) 12:50 (18) 01:39 (11) 02:17 (18) 02:31 (10) 03:54 (18) 06:57 (17) 03:48 (17) 04:39 (15) 01:15 (15) 00:58 (8) 00:23 (4)
        01:32 (15) 05:29 (17) 07:16 (17) 09:02 (17) 10:47 (16) 13:48 (16) 16:13 (16) 27:36 (18) 40:26 (18) 42:05 (18) 44:22 (18) 46:53 (18) 50:47 (18) 57:44 (18) 61:32 (18) 66:11 (18) 67:26 (18) 68:24 (18) 68:47 (18)
- Patrik Bauer Domnarvets GoIF                                                                              
                                                                                   
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana B - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                       Mål  
1 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 35:16 00:49 (8) 01:21 (2) 01:41 (2) 02:13 (20) 01:38 (4) 04:16 (11) 07:29 (1) 01:58 (1) 02:01 (1) 02:08 (3) 05:12 (2) 02:37 (1) 01:27 (5)                     00:26 (7)
        00:49 (8) 02:10 (3) 03:51 (1) 06:04 (6) 07:42 (5) 11:58 (7) 19:27 (2) 21:25 (2) 23:26 (1) 25:34 (1) 30:46 (1) 33:23 (1) 34:50 (1)                     35:16 (1)
2 Thomas Karlsson Centrum OK 36:25 00:44 (3) 01:15 (1) 01:52 (4) 01:31 (9) 01:20 (1) 03:29 (1) 08:57 (2) 02:14 (3) 02:09 (4) 02:08 (3) 05:21 (3) 03:22 (7) 01:35 (10)                     00:28 (9)
        00:44 (3) 01:59 (1) 03:51 (1) 05:22 (1) 06:42 (1) 10:11 (1) 19:08 (1) 21:22 (1) 23:31 (2) 25:39 (2) 31:00 (2) 34:22 (2) 35:57 (2)                     36:25 (2)
3 Göran Nilsson Snättringe SK 38:33 00:47 (7) 03:14 (19) 01:43 (3) 01:08 (1) 01:35 (2) 04:04 (7) 09:16 (3) 02:14 (3) 02:07 (2) 01:59 (2) 05:39 (8) 03:04 (2) 01:18 (1)                     00:25 (3)
        00:47 (7) 04:01 (15) 05:44 (13) 06:52 (10) 08:27 (9) 12:31 (8) 21:47 (7) 24:01 (7) 26:08 (5) 28:07 (4) 33:46 (4) 36:50 (3) 38:08 (3)                     38:33 (3)
4 Per Helén Söders-Tyresö 38:48 01:04 (12) 01:29 (6) 01:59 (10) 01:55 (18) 01:44 (6) 03:38 (2) 09:38 (6) 02:20 (6) 02:11 (5) 02:18 (5) 05:36 (7) 03:12 (3) 01:19 (2)                     00:25 (3)
        01:04 (12) 02:33 (8) 04:32 (8) 06:27 (9) 08:11 (7) 11:49 (6) 21:27 (5) 23:47 (5) 25:58 (4) 28:16 (5) 33:52 (5) 37:04 (4) 38:23 (4)                     38:48 (4)
5 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 40:14 01:05 (13) 01:32 (9) 01:38 (1) 01:11 (2) 02:11 (16) 03:45 (5) 10:12 (9) 02:19 (5) 02:24 (8) 02:27 (8) 05:50 (10) 03:48 (10) 01:26 (3)                     00:26 (6)
        01:05 (13) 02:37 (9) 04:15 (4) 05:26 (2) 07:37 (4) 11:22 (3) 21:34 (6) 23:53 (6) 26:17 (6) 28:44 (6) 34:34 (6) 38:22 (6) 39:48 (5)                     40:14 (5)
6 Annika Svensson Solna OK 40:18 00:45 (5) 01:27 (4) 01:59 (10) 01:37 (10) 01:40 (5) 04:04 (7) 09:27 (4) 02:42 (10) 02:46 (11) 02:30 (10) 06:00 (11) 03:21 (6) 01:34 (8)                     00:26 (6)
        00:45 (5) 02:12 (5) 04:11 (3) 05:48 (4) 07:28 (2) 11:32 (4) 20:59 (4) 23:41 (4) 26:27 (7) 28:57 (7) 34:57 (7) 38:18 (5) 39:52 (6)                     40:18 (6)
7 Daniel Andersson Täby OK 40:38 02:18 (19) 02:01 (14) 02:21 (16) 01:20 (6) 01:45 (8) 03:47 (6) 11:03 (12) 02:12 (2) 02:08 (3) 01:49 (1) 04:43 (1) 03:17 (4) 01:30 (6)                     00:24 (2)
        02:18 (19) 04:19 (17) 06:40 (17) 08:00 (17) 09:45 (14) 13:32 (10) 24:35 (11) 26:47 (9) 28:55 (8) 30:44 (8) 35:27 (8) 38:44 (7) 40:14 (7)                     40:38 (7)
8 Jan Nettelbjer Järfälla OK 42:19 00:52 (9) 01:59 (13) 01:52 (4) 01:29 (8) 01:44 (6) 03:41 (3) 10:30 (10) 03:54 (20) 02:57 (12) 02:21 (6) 05:33 (6) 03:39 (9) 01:26 (3)                     00:22 (1)
        00:52 (9) 02:51 (10) 04:43 (9) 06:12 (7) 07:56 (6) 11:37 (5) 22:07 (8) 26:01 (8) 28:58 (9) 31:19 (9) 36:52 (9) 40:31 (9) 41:57 (8)                     42:19 (8)
9 Clas Wickbom Vittjärvs IK 42:41 00:44 (3) 01:27 (4) 02:08 (13) 01:39 (12) 01:36 (3) 03:41 (3) 09:28 (5) 02:26 (7) 02:18 (6) 02:21 (6) 05:30 (5) 07:08 (21) 01:45 (12)                     00:30 (11)
        00:44 (3) 02:11 (4) 04:19 (5) 05:58 (5) 07:34 (3) 11:15 (2) 20:43 (3) 23:09 (3) 25:27 (3) 27:48 (3) 33:18 (3) 40:26 (8) 42:11 (9)                     42:41 (9)
10 Mikael Byström Järfälla OK 42:53 00:41 (1) 01:24 (3) 04:02 (22) 01:15 (3) 02:33 (18) 04:10 (9) 09:51 (7) 02:57 (11) 02:33 (9) 02:28 (9) 05:22 (4) 03:37 (8) 01:31 (7)                     00:29 (10)
        00:41 (1) 02:05 (2) 06:07 (16) 07:22 (14) 09:55 (15) 14:05 (12) 23:56 (9) 26:53 (10) 29:26 (10) 31:54 (10) 37:16 (10) 40:53 (10) 42:24 (10)                     42:53 (10)
11 Bengt Bivrin Snättringe SK 47:15 00:58 (11) 03:06 (18) 01:54 (6) 01:18 (5) 02:04 (14) 04:49 (15) 11:46 (15) 02:37 (9) 02:23 (7) 03:31 (20) 06:24 (14) 04:03 (11) 01:49 (13)                     00:33 (14)
        00:58 (11) 04:04 (16) 05:58 (15) 07:16 (13) 09:20 (12) 14:09 (14) 25:55 (14) 28:32 (13) 30:55 (12) 34:26 (11) 40:50 (11) 44:53 (11) 46:42 (11)                     47:15 (11)
12 Torbjörn Thufvesson Centrum OK 47:20 00:43 (2) 01:30 (8) 02:08 (13) 01:15 (3) 05:16 (21) 04:13 (10) 10:00 (8) 02:35 (8) 05:50 (21) 02:53 (14) 05:39 (8) 03:19 (5) 01:34 (8)                     00:25 (3)
        00:43 (2) 02:13 (6) 04:21 (6) 05:36 (3) 10:52 (17) 15:05 (16) 25:05 (12) 27:40 (12) 33:30 (16) 36:23 (16) 42:02 (14) 45:21 (12) 46:55 (12)                     47:20 (12)
13 Maria Bratt Tullinge SK 47:47 00:56 (10) 01:36 (10) 01:56 (7) 01:53 (14) 01:54 (9) 04:37 (13) 11:13 (13) 03:04 (12) 03:11 (16) 04:48 (21) 06:19 (12) 04:04 (12) 01:42 (11)                     00:34 (16)
        00:56 (10) 02:32 (7) 04:28 (7) 06:21 (8) 08:15 (8) 12:52 (9) 24:05 (10) 27:09 (11) 30:20 (11) 35:08 (13) 41:27 (13) 45:31 (13) 47:13 (13)                     47:47 (13)
14 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 48:29 00:46 (6) 04:02 (22) 01:56 (7) 01:21 (7) 02:02 (12) 05:00 (16) 10:54 (11) 03:46 (19) 02:33 (9) 02:31 (11) 06:20 (13) 04:42 (16) 02:03 (15)                     00:33 (14)
        00:46 (6) 04:48 (18) 06:44 (18) 08:05 (18) 10:07 (16) 15:07 (17) 26:01 (15) 29:47 (16) 32:20 (13) 34:51 (12) 41:11 (12) 45:53 (14) 47:56 (14)                     48:29 (14)
15 Arne Johansson OK Ravinen 50:09 01:08 (15) 01:46 (11) 02:19 (15) 01:59 (19) 02:06 (15) 05:14 (18) 11:40 (14) 03:28 (16) 03:04 (15) 03:03 (15) 06:54 (15) 04:45 (17) 02:04 (16)                     00:39 (19)
        01:08 (15) 02:54 (11) 05:13 (10) 07:12 (12) 09:18 (11) 14:32 (15) 26:12 (16) 29:40 (15) 32:44 (15) 35:47 (15) 42:41 (15) 47:26 (15) 49:30 (15)                     50:09 (15)
16 Lena Risby OK Ravinen 51:35 01:07 (14) 02:17 (15) 02:00 (12) 01:46 (13) 01:58 (10) 04:36 (12) 12:10 (16) 03:27 (15) 03:11 (16) 03:14 (18) 08:37 (19) 04:31 (14) 02:09 (18)                     00:32 (13)
        01:07 (14) 03:24 (13) 05:24 (11) 07:10 (11) 09:08 (10) 13:44 (11) 25:54 (13) 29:21 (14) 32:32 (14) 35:46 (14) 44:23 (16) 48:54 (16) 51:03 (16)                     51:35 (16)
17 Leif Mörkfors Järfälla OK 53:33 02:36 (21) 02:30 (17) 02:23 (17) 01:54 (17) 02:02 (12) 05:02 (17) 12:24 (17) 04:48 (21) 03:00 (14) 03:03 (15) 06:57 (16) 04:13 (13) 02:07 (17)                     00:34 (16)
        02:36 (21) 05:06 (20) 07:29 (19) 09:23 (19) 11:25 (18) 16:27 (18) 28:51 (18) 33:39 (19) 36:39 (18) 39:42 (18) 46:39 (18) 50:52 (17) 52:59 (17)                     53:33 (17)
18 Matz Larsson Gustavsbergs OK 54:22 02:26 (20) 01:29 (6) 01:58 (9) 01:37 (10) 02:00 (11) 04:38 (14) 12:30 (18) 03:39 (18) 04:18 (18) 02:51 (13) 08:54 (20) 05:35 (20) 01:53 (14)                     00:34 (16)
        02:26 (20) 03:55 (14) 05:53 (14) 07:30 (15) 09:30 (13) 14:08 (13) 26:38 (17) 30:17 (17) 34:35 (17) 37:26 (17) 46:20 (17) 51:55 (18) 53:48 (18)                     54:22 (18)
19 Lars Boudrie Väsby OK 59:25 01:20 (17) 01:57 (12) 02:24 (18) 01:53 (14) 05:26 (22) 06:44 (21) 14:32 (20) 03:22 (14) 02:59 (13) 03:06 (17) 07:50 (18) 04:40 (15) 02:19 (20)                     00:53 (21)
        01:20 (17) 03:17 (12) 05:41 (12) 07:34 (16) 13:00 (20) 19:44 (21) 34:16 (20) 37:38 (20) 40:37 (19) 43:43 (19) 51:33 (19) 56:13 (19) 58:32 (19)                     59:25 (19)
20 Aila Halttunen Haninge SOK 64:17 01:14 (16) 04:00 (21) 02:39 (19) 01:53 (15) 02:12 (17) 05:24 (19) 13:02 (19) 03:09 (13) 12:46 (22) 02:48 (12) 07:19 (17) 04:45 (17) 02:26 (21)                     00:40 (20)
        01:14 (16) 05:14 (21) 07:53 (20) 09:46 (20) 11:58 (19) 17:22 (19) 30:24 (19) 33:33 (18) 46:19 (21) 49:07 (21) 56:26 (20) 61:11 (20) 63:37 (20)                     64:17 (20)
21 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 65:41 02:48 (22) 02:27 (16) 02:44 (20) 03:13 (21) 02:33 (18) 05:34 (20) 16:48 (21) 03:31 (17) 04:33 (19) 03:19 (19) 10:05 (21) 05:24 (19) 02:12 (19)                     00:30 (11)
        02:48 (22) 05:15 (22) 07:59 (21) 11:12 (21) 13:45 (21) 19:19 (20) 36:07 (21) 39:38 (21) 44:11 (20) 47:30 (20) 57:35 (21) 62:59 (21) 65:11 (21)                     65:41 (21)
22 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 91:25 01:40 (18) 03:17 (20) 03:50 (21) 04:02 (22) 04:57 (20) 09:39 (22) 21:05 (22) 05:47 (22) 05:10 (20) 06:34 (22) 11:57 (22) 08:18 (22) 03:56 (22)                     01:13 (22)
        01:40 (18) 04:57 (19) 08:47 (22) 12:49 (22) 17:46 (22) 27:25 (22) 48:30 (22) 54:17 (22) 59:27 (22) 66:01 (22) 77:58 (22) 86:16 (22) 90:12 (22)                     91:25 (22)
- Christer Askerblom Hagaby GOIF 33:03 01:42   04:49   03:48   04:54   02:11   08:22   03:12   02:22   01:03                                       00:40  
        01:42   06:31   10:19   15:13   17:24   25:46   28:58   31:20   32:23                                       33:03  
- Jan Gottfridsson Norbergs OK 41:50 00:38   01:45   01:39   01:05   01:34   06:56   08:59   02:18   02:15   08:44   03:40   01:46                           00:31  
        00:38   02:23   04:02   05:07   06:41   13:37   22:36   24:54   27:09   35:53   39:33   41:19                           41:50  
- Lotta Valentin Gustavsbergs OK 44:49 00:55   01:40   01:59   01:38   05:39   11:32   03:26   02:59   02:37   05:49   04:29   01:37                           00:29  
        00:55   02:35   04:34   06:12   11:51   23:23   26:49   29:48   32:25   38:14   42:43   44:20                           44:49  
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                       Mål  
1 Stefan Persson Centrum OK 30:13 00:46 (4) 01:23 (4) 02:27 (2) 04:04 (6) 09:05 (1) 01:57 (6) 05:05 (1) 03:25 (1) 01:33 (4)                                     00:28 (7)
        00:46 (4) 02:09 (3) 04:36 (2) 08:40 (3) 17:45 (2) 19:42 (1) 24:47 (1) 28:12 (1) 29:45 (1)                                     30:13 (1)
2 Jonas Gold Järfälla OK 30:46 00:41 (2) 01:26 (5) 02:24 (1) 03:28 (1) 09:37 (3) 02:22 (23) 05:45 (6) 03:27 (2) 01:16 (1)                                     00:20 (2)
        00:41 (2) 02:07 (2) 04:31 (1) 07:59 (1) 17:36 (1) 19:58 (2) 25:43 (2) 29:10 (2) 30:26 (2)                                     30:46 (2)
3 Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL 32:35 02:18 (42) 01:13 (1) 02:34 (4) 03:44 (2) 09:51 (5) 01:50 (2) 05:23 (2) 03:41 (4) 01:32 (3)                                     00:29 (10)
        02:18 (42) 03:31 (26) 06:05 (9) 09:49 (7) 19:40 (4) 21:30 (4) 26:53 (3) 30:34 (3) 32:06 (3)                                     32:35 (3)
4 Victor Lisinski Klubblös 33:42 01:31 (33) 01:37 (8) 03:09 (14) 04:10 (11) 09:06 (2) 01:51 (3) 05:55 (9) 04:21 (18) 01:43 (11)                                     00:19 (1)
        01:31 (33) 03:08 (18) 06:17 (11) 10:27 (9) 19:33 (3) 21:24 (3) 27:19 (4) 31:40 (4) 33:23 (4)                                     33:42 (4)
5 Janne Nilsson Centrum OK 34:19 01:41 (36) 01:32 (6) 03:00 (11) 04:19 (14) 10:05 (6) 01:53 (5) 05:55 (9) 03:45 (7) 01:37 (8)                                     00:32 (22)
        01:41 (36) 03:13 (20) 06:13 (10) 10:32 (10) 20:37 (7) 22:30 (5) 28:25 (5) 32:10 (5) 33:47 (5)                                     34:19 (5)
6 Claes Vallin Attunda OK 35:30 01:43 (37) 02:11 (32) 02:43 (5) 04:03 (5) 10:31 (9) 02:11 (15) 05:44 (5) 03:54 (9) 01:57 (25)                                     00:33 (26)
        01:43 (37) 03:54 (33) 06:37 (15) 10:40 (12) 21:11 (9) 23:22 (9) 29:06 (7) 33:00 (6) 34:57 (6)                                     35:30 (6)
7 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 35:57 00:49 (7) 01:33 (7) 02:48 (8) 04:06 (8) 11:15 (12) 02:11 (15) 06:45 (25) 04:17 (16) 01:42 (10)                                     00:31 (19)
        00:49 (7) 02:22 (4) 05:10 (4) 09:16 (4) 20:31 (5) 22:42 (8) 29:27 (8) 33:44 (7) 35:26 (7)                                     35:57 (7)
8 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 35:58 03:15 (51) 01:19 (2) 02:32 (3) 04:24 (17) 10:25 (7) 02:08 (10) 06:11 (12) 03:40 (3) 01:34 (5)                                     00:30 (14)
        03:15 (51) 04:34 (42) 07:06 (27) 11:30 (20) 21:55 (13) 24:03 (10) 30:14 (12) 33:54 (8) 35:28 (8)                                     35:58 (8)
9 Stefan Olsson Klubblös 36:29 00:48 (5) 01:55 (16) 03:15 (16) 04:11 (12) 11:08 (11) 03:19 (49) 05:28 (3) 04:16 (15) 01:44 (13)                                     00:25 (4)
        00:48 (5) 02:43 (8) 05:58 (8) 10:09 (8) 21:17 (10) 24:36 (12) 30:04 (11) 34:20 (10) 36:04 (10)                                     36:29 (9)
10 Anne-Christine Schunnesson Attunda OK 36:31 00:48 (5) 01:41 (11) 03:00 (11) 03:59 (4) 12:19 (24) 02:20 (20) 05:51 (7) 04:17 (16) 01:48 (19)                                     00:28 (7)
        00:48 (5) 02:29 (5) 05:29 (6) 09:28 (5) 21:47 (12) 24:07 (11) 29:58 (10) 34:15 (9) 36:03 (9)                                     36:31 (10)
11 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 36:59 00:36 (1) 01:20 (3) 02:52 (9) 03:49 (3) 12:17 (23) 01:44 (1) 07:04 (30) 05:29 (32) 01:20 (2)                                     00:28 (7)
        00:36 (1) 01:56 (1) 04:48 (3) 08:37 (2) 20:54 (8) 22:38 (7) 29:42 (9) 35:11 (13) 36:31 (11)                                     36:59 (11)
12 Lars Hörnström Centrum OK 37:12 02:37 (45) 01:59 (20) 02:47 (6) 04:04 (6) 11:19 (14) 02:13 (17) 06:15 (13) 03:42 (5) 01:39 (9)                                     00:37 (34)
        02:37 (45) 04:36 (43) 07:23 (31) 11:27 (16) 22:46 (15) 24:59 (16) 31:14 (14) 34:56 (11) 36:35 (12)                                     37:12 (12)
13 Mikaela Hazell Snättringe SK 37:13 00:43 (3) 02:04 (26) 03:59 (35) 04:09 (10) 09:37 (3) 01:59 (8) 06:18 (14) 06:25 (41) 01:35 (6)                                     00:24 (3)
        00:43 (3) 02:47 (10) 06:46 (19) 10:55 (15) 20:32 (6) 22:31 (6) 28:49 (6) 35:14 (14) 36:49 (13)                                     37:13 (13)
14 Åsa Lindqvist Rodell Mälarö SOK 37:32 00:50 (8) 02:06 (29) 03:46 (27) 05:08 (27) 11:20 (15) 02:26 (29) 05:36 (4) 04:02 (11) 01:51 (21)                                     00:27 (6)
        00:50 (8) 02:56 (11) 06:42 (16) 11:50 (23) 23:10 (19) 25:36 (17) 31:12 (13) 35:14 (14) 37:05 (14)                                     37:32 (14)
15 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 38:07 02:03 (39) 01:55 (16) 04:01 (37) 04:15 (13) 10:25 (7) 02:16 (19) 06:20 (16) 04:23 (19) 02:00 (27)                                     00:29 (10)
        02:03 (39) 03:58 (34) 07:59 (39) 12:14 (29) 22:39 (14) 24:55 (14) 31:15 (15) 35:38 (16) 37:38 (15)                                     38:07 (15)
16 Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK 38:27 00:57 (13) 03:05 (48) 03:03 (13) 04:22 (15) 11:20 (15) 02:02 (9) 07:27 (32) 04:09 (12) 01:36 (7)                                     00:26 (5)
        00:57 (13) 04:02 (35) 07:05 (25) 11:27 (16) 22:47 (16) 24:49 (13) 32:16 (17) 36:25 (18) 38:01 (16)                                     38:27 (16)
17 Kjell Jansson Långhundra IF 38:37 00:53 (10) 01:37 (8) 02:55 (10) 04:22 (15) 13:18 (30) 01:52 (4) 06:19 (15) 03:53 (8) 02:58 (49)                                     00:30 (14)
        00:53 (10) 02:30 (6) 05:25 (5) 09:47 (6) 23:05 (18) 24:57 (15) 31:16 (16) 35:09 (12) 38:07 (17)                                     38:37 (17)
18 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 38:47 00:57 (13) 02:37 (43) 02:47 (6) 04:32 (21) 12:09 (21) 02:44 (42) 06:39 (21) 03:59 (10) 01:53 (22)                                     00:30 (14)
        00:57 (13) 03:34 (28) 06:21 (12) 10:53 (14) 23:02 (17) 25:46 (18) 32:25 (18) 36:24 (17) 38:17 (18)                                     38:47 (18)
19 Willy Ljungdell Enebybergs IF 39:20 00:55 (11) 01:49 (12) 03:58 (32) 04:06 (8) 10:39 (10) 04:27 (53) 06:40 (22) 04:32 (20) 01:45 (15)                                     00:29 (12)
        00:55 (11) 02:44 (9) 06:42 (16) 10:48 (13) 21:27 (11) 25:54 (20) 32:34 (19) 37:06 (20) 38:51 (19)                                     39:20 (19)
20 Ing-Marie Back Eksjö SOK 39:47 02:53 (49) 01:37 (8) 03:13 (15) 04:25 (18) 13:06 (29) 01:58 (7) 05:52 (8) 03:44 (6) 02:28 (43)                                     00:31 (19)
        02:53 (49) 04:30 (41) 07:43 (35) 12:08 (27) 25:14 (26) 27:12 (25) 33:04 (21) 36:48 (19) 39:16 (20)                                     39:47 (20)
21 Ingvar Svensson Almby IK 40:04 00:51 (9) 01:50 (13) 03:16 (17) 04:36 (22) 12:54 (28) 02:26 (29) 06:56 (28) 04:44 (25) 02:01 (28)                                     00:30 (14)
        00:51 (9) 02:41 (7) 05:57 (7) 10:33 (11) 23:27 (20) 25:53 (19) 32:49 (20) 37:33 (21) 39:34 (21)                                     40:04 (21)
22 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 40:34 01:03 (20) 01:58 (19) 03:20 (18) 05:34 (36) 12:26 (25) 02:10 (14) 06:54 (27) 04:35 (21) 01:59 (26)                                     00:35 (28)
        01:03 (20) 03:01 (13) 06:21 (12) 11:55 (25) 24:21 (23) 26:31 (22) 33:25 (22) 38:00 (22) 39:59 (22)                                     40:34 (22)
23 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 40:51 01:07 (23) 02:06 (29) 03:44 (26) 05:38 (37) 11:39 (18) 02:23 (25) 06:48 (26) 04:53 (26) 02:02 (30)                                     00:31 (19)
        01:07 (23) 03:13 (20) 06:57 (21) 12:35 (31) 24:14 (22) 26:37 (23) 33:25 (22) 38:18 (23) 40:20 (23)                                     40:51 (23)
24 Pia-Lena Putkonen Tullinge SK 40:58 00:56 (12) 02:28 (39) 03:34 (24) 04:30 (20) 14:46 (41) 02:15 (18) 05:58 (11) 04:12 (13) 01:47 (17)                                     00:32 (22)
        00:56 (12) 03:24 (22) 06:58 (22) 11:28 (18) 26:14 (30) 28:29 (30) 34:27 (26) 38:39 (24) 40:26 (24)                                     40:58 (24)
25 Per-Johan Jansson Länna IF 41:11 01:00 (17) 02:33 (40) 03:29 (20) 04:27 (19) 12:26 (25) 02:26 (30) 07:18 (31) 05:08 (30) 01:54 (23)                                     00:30 (14)
        01:00 (17) 03:33 (27) 07:02 (23) 11:29 (19) 23:55 (21) 26:21 (21) 33:39 (25) 38:47 (25) 40:41 (25)                                     41:11 (25)
26 Per-Erik Jansson Sundbybergs IK 41:36 02:54 (50) 02:13 (34) 03:42 (25) 05:14 (28) 11:45 (19) 02:33 (37) 06:41 (23) 04:12 (13) 01:47 (17)                                     00:35 (28)
        02:54 (50) 05:07 (46) 08:49 (44) 14:03 (37) 25:48 (28) 28:21 (29) 35:02 (28) 39:14 (26) 41:01 (26)                                     41:36 (26)
27 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 43:49 01:12 (25) 01:51 (14) 03:49 (29) 04:56 (24) 13:45 (35) 02:26 (30) 06:59 (29) 06:05 (39) 02:05 (33)                                     00:41 (40)
        01:12 (25) 03:03 (15) 06:52 (20) 11:48 (22) 25:33 (27) 27:59 (27) 34:58 (27) 41:03 (28) 43:08 (27)                                     43:49 (27)
28 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 44:02 01:15 (26) 01:54 (15) 03:33 (23) 05:20 (30) 13:55 (36) 02:08 (10) 07:47 (41) 05:03 (28) 02:26 (42)                                     00:41 (40)
        01:15 (26) 03:09 (19) 06:42 (16) 12:02 (26) 25:57 (29) 28:05 (28) 35:52 (30) 40:55 (27) 43:21 (28)                                     44:02 (28)
29 Svante Frid Enebybergs IF 44:17 00:58 (15) 02:03 (25) 03:31 (21) 05:02 (25) 13:26 (31) 02:20 (20) 07:57 (43) 06:17 (40) 02:03 (32)                                     00:40 (38)
        00:58 (15) 03:01 (13) 06:32 (14) 11:34 (21) 25:00 (25) 27:20 (26) 35:17 (29) 41:34 (29) 43:37 (29)                                     44:17 (29)
30 Bo Hedlund IFK Enskede 44:39 01:05 (22) 02:00 (21) 04:03 (38) 05:05 (26) 12:42 (27) 02:09 (13) 06:30 (17) 08:20 (49) 02:10 (36)                                     00:35 (28)
        01:05 (22) 03:05 (16) 07:08 (28) 12:13 (28) 24:55 (24) 27:04 (24) 33:34 (24) 41:54 (30) 44:04 (31)                                     44:39 (30)
31 Anders Karlsson Tullinge SK 44:44 01:24 (30) 02:00 (21) 03:51 (30) 05:31 (34) 14:05 (38) 02:26 (30) 07:40 (38) 04:58 (27) 02:05 (33)                                     00:44 (45)
        01:24 (30) 03:24 (22) 07:15 (30) 12:46 (33) 26:51 (32) 29:17 (32) 36:57 (33) 41:55 (31) 44:00 (30)                                     44:44 (31)
32 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 45:14 01:20 (27) 02:05 (27) 04:03 (38) 05:16 (29) 14:48 (43) 02:53 (45) 07:40 (38) 04:37 (23) 01:49 (20)                                     00:43 (44)
        01:20 (27) 03:25 (24) 07:28 (32) 12:44 (32) 27:32 (35) 30:25 (35) 38:05 (36) 42:42 (33) 44:31 (32)                                     45:14 (32)
33 Bo Winander Järfälla OK 45:21 01:01 (18) 02:06 (29) 03:58 (32) 06:08 (39) 13:38 (34) 03:02 (46) 07:31 (34) 05:05 (29) 02:20 (39)                                     00:32 (22)
        01:01 (18) 03:07 (17) 07:05 (25) 13:13 (35) 26:51 (32) 29:53 (34) 37:24 (34) 42:29 (32) 44:49 (34)                                     45:21 (33)
34 Lars Englund Järla Orientering 45:26 02:11 (41) 02:11 (32) 04:58 (50) 05:58 (38) 11:35 (17) 02:24 (26) 06:36 (20) 06:51 (45) 02:01 (28)                                     00:41 (40)
        02:11 (41) 04:22 (40) 09:20 (45) 15:18 (43) 26:53 (34) 29:17 (32) 35:53 (31) 42:44 (34) 44:45 (33)                                     45:26 (34)
35 Kalle Wegerfelt Malungs OK Skogsmårdarna 45:36 01:03 (20) 02:45 (45) 03:23 (19) 04:40 (23) 16:36 (48) 02:31 (35) 07:28 (33) 04:41 (24) 01:54 (23)                                     00:35 (28)
        01:03 (20) 03:48 (32) 07:11 (29) 11:51 (24) 28:27 (37) 30:58 (37) 38:26 (37) 43:07 (36) 45:01 (35)                                     45:36 (35)
36 Anders Schieche Snättringe SK 46:10 00:58 (15) 02:00 (21) 04:06 (40) 05:29 (33) 13:57 (37) 02:21 (22) 07:31 (34) 06:41 (43) 02:22 (41)                                     00:45 (46)
        00:58 (15) 02:58 (12) 07:04 (24) 12:33 (30) 26:30 (31) 28:51 (31) 36:22 (32) 43:03 (35) 45:25 (36)                                     46:10 (36)
37 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 48:07 01:02 (19) 03:08 (49) 03:31 (21) 11:07 (53) 12:16 (22) 02:22 (23) 06:42 (24) 05:41 (33) 01:45 (15)                                     00:33 (26)
        01:02 (19) 04:10 (38) 07:41 (33) 18:48 (48) 31:04 (45) 33:26 (43) 40:08 (38) 45:49 (38) 47:34 (37)                                     48:07 (37)
38 Magnus Areskoug Enebybergs IF 48:35 01:26 (31) 02:53 (47) 04:06 (40) 06:23 (42) 15:13 (46) 02:40 (40) 07:32 (37) 05:23 (31) 02:21 (40)                                     00:38 (36)
        01:26 (31) 04:19 (39) 08:25 (42) 14:48 (41) 30:01 (42) 32:41 (42) 40:13 (39) 45:36 (37) 47:57 (38)                                     48:35 (38)
39 Ulla Gummeson Väsby OK 49:18 01:29 (32) 02:35 (42) 03:47 (28) 06:20 (41) 14:53 (44) 03:14 (48) 07:56 (42) 05:55 (37) 02:34 (46)                                     00:35 (28)
        01:29 (32) 04:04 (36) 07:51 (38) 14:11 (38) 29:04 (38) 32:18 (40) 40:14 (40) 46:09 (39) 48:43 (39)                                     49:18 (39)
40 Helena Korhonen Haninge SOK 50:43 02:51 (48) 03:34 (50) 03:55 (31) 05:31 (34) 12:00 (20) 02:36 (39) 07:31 (34) 10:33 (53) 01:43 (11)                                     00:29 (10)
        02:51 (48) 06:25 (48) 10:20 (47) 15:51 (45) 27:51 (36) 30:27 (36) 37:58 (35) 48:31 (42) 50:14 (41)                                     50:43 (40)
41 Rolf E. Nilsson Tullinge SK 50:44 02:03 (39) 02:37 (43) 04:08 (43) 06:35 (44) 14:09 (39) 02:24 (27) 09:33 (51) 06:35 (42) 02:02 (30)                                     00:38 (36)
        02:03 (39) 04:40 (44) 08:48 (43) 15:23 (44) 29:32 (40) 31:56 (39) 41:29 (44) 48:04 (41) 50:06 (40)                                     50:44 (41)
42 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 51:27 02:42 (47) 02:20 (37) 05:18 (51) 06:40 (47) 13:37 (33) 04:17 (52) 07:42 (40) 05:58 (38) 02:18 (38)                                     00:35 (28)
        02:42 (47) 05:02 (45) 10:20 (47) 17:00 (47) 30:37 (43) 34:54 (48) 42:36 (46) 48:34 (43) 50:52 (42)                                     51:27 (42)
43 Mehreteab Tsehaye Järfälla 51:48 01:22 (29) 02:19 (36) 04:06 (40) 06:41 (48) 16:49 (49) 03:19 (49) 06:34 (19) 07:49 (48) 02:17 (37)                                     00:32 (24)
        01:22 (29) 03:41 (29) 07:47 (37) 14:28 (39) 31:17 (46) 34:36 (46) 41:10 (42) 48:59 (44) 51:16 (44)                                     51:48 (43)
44 Christina Nordström Bodens BK 51:56 01:20 (27) 02:27 (38) 04:26 (49) 06:32 (43) 15:03 (45) 02:49 (44) 08:31 (44) 06:46 (44) 03:13 (52)                                     00:49 (48)
        01:20 (27) 03:47 (31) 08:13 (40) 14:45 (40) 29:48 (41) 32:37 (41) 41:08 (41) 47:54 (40) 51:07 (43)                                     51:56 (44)
45 Leif Wallenbro Väsby OK 52:36 01:51 (38) 02:14 (35) 04:13 (45) 06:37 (46) 17:13 (50) 02:24 (26) 08:36 (45) 05:54 (36) 02:41 (48)                                     00:53 (50)
        01:51 (38) 04:05 (37) 08:18 (41) 14:55 (42) 32:08 (47) 34:32 (45) 43:08 (47) 49:02 (45) 51:43 (45)                                     52:36 (45)
46 Sara Hektor Järla Orientering 53:18 01:10 (24) 02:34 (41) 03:58 (32) 05:24 (31) 16:06 (47) 02:43 (41) 09:27 (50) 08:41 (51) 02:38 (47)                                     00:37 (34)
        01:10 (24) 03:44 (30) 07:42 (34) 13:06 (34) 29:12 (39) 31:55 (38) 41:22 (43) 50:03 (47) 52:41 (47)                                     53:18 (46)
47 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 53:24 02:40 (46) 02:52 (46) 04:09 (44) 06:36 (45) 14:46 (41) 02:33 (37) 08:41 (46) 07:18 (47) 03:02 (50)                                     00:47 (47)
        02:40 (46) 05:32 (47) 09:41 (46) 16:17 (46) 31:03 (44) 33:36 (44) 42:17 (45) 49:35 (46) 52:37 (46)                                     53:24 (47)
48 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 54:02 01:33 (34) 01:56 (18) 04:17 (46) 06:08 (39) 18:41 (52) 02:08 (10) 11:11 (52) 04:36 (22) 02:32 (45)                                     01:00 (52)
        01:33 (34) 03:29 (25) 07:46 (36) 13:54 (36) 32:35 (48) 34:43 (47) 45:54 (49) 50:30 (48) 53:02 (48)                                     54:02 (48)
49 Arne Martinsson Söders-Tyresö 54:30 02:24 (43) 09:08 (53) 03:59 (35) 05:25 (32) 13:33 (32) 02:45 (43) 08:42 (47) 05:45 (34) 02:08 (35)                                     00:41 (40)
        02:24 (43) 11:32 (51) 15:31 (50) 20:56 (49) 34:29 (50) 37:14 (50) 45:56 (50) 51:41 (49) 53:49 (49)                                     54:30 (49)
50 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 56:11 02:36 (44) 04:18 (51) 06:47 (52) 09:32 (52) 11:15 (12) 02:30 (34) 06:33 (18) 10:16 (52) 01:44 (13)                                     00:40 (38)
        02:36 (44) 06:54 (49) 13:41 (49) 23:13 (50) 34:28 (49) 36:58 (49) 43:31 (48) 53:47 (50) 55:31 (50)                                     56:11 (50)
51 Lasse Larsson Snättringe SK 62:19 11:55 (53) 02:05 (27) 04:22 (47) 06:55 (49) 14:32 (40) 03:58 (51) 08:46 (48) 05:46 (35) 03:05 (51)                                     00:55 (51)
        11:55 (53) 14:00 (53) 18:22 (53) 25:17 (52) 39:49 (51) 43:47 (51) 52:33 (51) 58:19 (51) 61:24 (51)                                     62:19 (51)
52 Matts Björke Söders-Tyresö 65:29 10:37 (52) 02:02 (24) 04:25 (48) 08:16 (50) 17:40 (51) 02:31 (35) 09:22 (49) 07:17 (46) 02:30 (44)                                     00:49 (48)
        10:37 (52) 12:39 (52) 17:04 (52) 25:20 (53) 43:00 (52) 45:31 (52) 54:53 (52) 62:10 (52) 64:40 (52)                                     65:29 (52)
53 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 78:19 01:39 (35) 05:39 (52) 08:44 (53) 08:41 (51) 18:57 (53) 03:07 (47) 17:15 (53) 08:29 (50) 04:40 (53)                                     01:08 (53)
        01:39 (35) 07:18 (50) 16:02 (51) 24:43 (51) 43:40 (53) 46:47 (53) 64:02 (53) 72:31 (53) 77:11 (53)                                     78:19 (53)
- Tommy Lindberg Haninge SOK 35:17 00:48   01:34   07:09   11:10   02:16   06:03   04:00   01:44                                           00:33  
        00:48   02:22   09:31   20:41   22:57   29:00   33:00   34:44                                           35:17  
- Claes Olerud Länna IF                                                                              
                                                                                   
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D - 2.5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                       Mål  
1 Tommy Holmér Väsby OK 21:19 00:37 (1) 01:28 (2) 02:34 (1) 03:40 (1) 02:08 (1) 05:53 (1) 02:13 (1) 01:28 (1) 00:55 (1)                                     00:23 (2)
        00:37 (1) 02:05 (1) 04:39 (1) 08:19 (1) 10:27 (1) 16:20 (1) 18:33 (1) 20:01 (1) 20:56 (1)                                     21:19 (1)
2 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 26:55 00:59 (6) 01:42 (4) 02:54 (3) 04:14 (4) 02:32 (6) 08:26 (10) 02:46 (2) 01:59 (3) 00:59 (2)                                     00:24 (3)
        00:59 (6) 02:41 (3) 05:35 (2) 09:49 (2) 12:21 (2) 20:47 (3) 23:33 (3) 25:32 (2) 26:31 (2)                                     26:55 (2)
3 Sven Hedman Attunda OK 27:37 02:42 (49) 01:34 (3) 02:34 (1) 04:10 (3) 02:20 (3) 07:16 (4) 02:56 (3) 02:07 (4) 01:22 (8)                                     00:36 (18)
        02:42 (49) 04:16 (26) 06:50 (7) 11:00 (5) 13:20 (4) 20:36 (2) 23:32 (2) 25:39 (3) 27:01 (3)                                     27:37 (3)
4 Sören Andersson Skarpnäcks OL 28:27 00:53 (4) 02:04 (8) 03:01 (4) 04:52 (7) 02:28 (5) 07:53 (5) 03:19 (8) 02:09 (5) 01:13 (5)                                     00:35 (16)
        00:53 (4) 02:57 (6) 05:58 (4) 10:50 (4) 13:18 (3) 21:11 (4) 24:30 (5) 26:39 (4) 27:52 (4)                                     28:27 (4)
5 Kalle Karlin Centrum OK 28:45 01:48 (37) 02:28 (20) 03:02 (5) 04:07 (2) 03:19 (16) 06:41 (2) 02:58 (4) 02:40 (12) 01:20 (7)                                     00:22 (1)
        01:48 (37) 04:16 (26) 07:18 (9) 11:25 (7) 14:44 (6) 21:25 (5) 24:23 (4) 27:03 (5) 28:23 (5)                                     28:45 (5)
6 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 29:17 00:53 (4) 01:51 (6) 04:05 (14) 04:28 (5) 02:14 (2) 08:02 (7) 03:42 (17) 02:14 (7) 01:10 (4)                                     00:38 (22)
        00:53 (4) 02:44 (4) 06:49 (6) 11:17 (6) 13:31 (5) 21:33 (6) 25:15 (6) 27:29 (6) 28:39 (6)                                     29:17 (6)
7 Ulf Carndy Täby OK 30:48 02:55 (51) 01:27 (1) 03:16 (7) 05:07 (8) 03:03 (10) 07:01 (3) 03:09 (5) 02:45 (16) 01:28 (12)                                     00:37 (19)
        02:55 (51) 04:22 (28) 07:38 (15) 12:45 (10) 15:48 (10) 22:49 (7) 25:58 (7) 28:43 (7) 30:11 (7)                                     30:48 (7)
8 Mats Holmgren Centrum OK 31:23 00:41 (2) 01:42 (4) 03:18 (8) 04:30 (6) 04:42 (48) 09:04 (16) 03:10 (6) 02:42 (13) 01:04 (3)                                     00:30 (5)
        00:41 (2) 02:23 (2) 05:41 (3) 10:11 (3) 14:53 (7) 23:57 (8) 27:07 (8) 29:49 (8) 30:53 (8)                                     31:23 (8)
9 Rune Rådeström Snättringe SK 32:28 01:11 (15) 02:31 (23) 04:02 (13) 05:11 (9) 02:50 (8) 08:26 (10) 03:27 (9) 02:32 (9) 01:34 (15)                                     00:44 (36)
        01:11 (15) 03:42 (17) 07:44 (16) 12:55 (12) 15:45 (9) 24:11 (9) 27:38 (9) 30:10 (9) 31:44 (9)                                     32:28 (9)
10 Jan Lindqvist Mälarö SOK 33:25 00:59 (6) 02:31 (23) 03:43 (10) 05:11 (9) 03:32 (20) 08:32 (12) 03:15 (7) 03:29 (39) 01:41 (20)                                     00:32 (8)
        00:59 (6) 03:30 (13) 07:13 (8) 12:24 (9) 15:56 (11) 24:28 (10) 27:43 (10) 31:12 (11) 32:53 (10)                                     33:25 (10)
11 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 33:45 00:50 (3) 02:06 (12) 03:41 (9) 05:16 (11) 03:04 (12) 09:44 (21) 03:40 (16) 02:50 (17) 01:51 (28)                                     00:43 (32)
        00:50 (3) 02:56 (5) 06:37 (5) 11:53 (8) 14:57 (8) 24:41 (11) 28:21 (12) 31:11 (10) 33:02 (11)                                     33:45 (11)
12 Anna Blomgren Tullinge SK 34:20 01:01 (8) 02:39 (29) 04:17 (19) 05:23 (13) 03:50 (27) 07:54 (6) 03:39 (15) 03:20 (29) 01:43 (24)                                     00:34 (14)
        01:01 (8) 03:40 (16) 07:57 (20) 13:20 (17) 17:10 (18) 25:04 (14) 28:43 (13) 32:03 (13) 33:46 (12)                                     34:20 (12)
13 Reijo Korhonen Hellas Orientering 34:40 01:01 (8) 02:06 (12) 04:17 (19) 05:38 (16) 02:56 (9) 08:52 (15) 03:58 (23) 02:51 (18) 02:27 (48)                                     00:34 (14)
        01:01 (8) 03:07 (8) 07:24 (11) 13:02 (13) 15:58 (13) 24:50 (13) 28:48 (14) 31:39 (12) 34:06 (13)                                     34:40 (13)
14 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 35:00 01:03 (10) 02:02 (7) 04:45 (34) 05:44 (18) 03:33 (22) 09:26 (20) 03:51 (19) 02:28 (8) 01:36 (16)                                     00:32 (8)
        01:03 (10) 03:05 (7) 07:50 (18) 13:34 (18) 17:07 (17) 26:33 (17) 30:24 (16) 32:52 (14) 34:28 (14)                                     35:00 (14)
15 Leif Roland Hofmeijer OK Älvsjö-Örby 35:35 01:08 (12) 02:09 (15) 04:10 (15) 05:20 (12) 04:33 (43) 09:49 (22) 03:27 (9) 03:04 (23) 01:22 (8)                                     00:33 (11)
        01:08 (12) 03:17 (10) 07:27 (12) 12:47 (11) 17:20 (19) 27:09 (19) 30:36 (18) 33:40 (18) 35:02 (16)                                     35:35 (15)
16 Kurt Andersson Enebybergs IF 35:37 01:12 (16) 02:05 (10) 04:14 (17) 05:44 (18) 02:41 (7) 08:49 (14) 03:28 (11) 05:18 (57) 01:25 (10)                                     00:41 (27)
        01:12 (16) 03:17 (10) 07:31 (14) 13:15 (16) 15:56 (11) 24:45 (12) 28:13 (11) 33:31 (16) 34:56 (15)                                     35:37 (16)
17 Leif Nordin Attunda OK 35:53 01:08 (12) 02:21 (17) 03:59 (12) 05:39 (17) 03:28 (19) 09:57 (25) 03:57 (21) 03:10 (26) 01:33 (14)                                     00:41 (27)
        01:08 (12) 03:29 (12) 07:28 (13) 13:07 (14) 16:35 (15) 26:32 (16) 30:29 (17) 33:39 (17) 35:12 (17)                                     35:53 (17)
17 Håkan Boije Attunda OK 35:53 01:09 (14) 02:04 (8) 04:10 (15) 05:51 (21) 03:18 (15) 09:49 (22) 03:44 (18) 03:22 (33) 01:46 (25)                                     00:40 (24)
        01:09 (14) 03:13 (9) 07:23 (10) 13:14 (15) 16:32 (14) 26:21 (15) 30:05 (15) 33:27 (15) 35:13 (18)                                     35:53 (17)
19 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 35:55 03:21 (54) 02:31 (23) 03:12 (6) 08:58 (50) 02:26 (4) 08:05 (8) 03:28 (11) 01:57 (2) 01:27 (11)                                     00:30 (5)
        03:21 (54) 05:52 (47) 09:04 (28) 18:02 (34) 20:28 (28) 28:33 (23) 32:01 (20) 33:58 (19) 35:25 (19)                                     35:55 (19)
20 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 37:21 01:13 (18) 02:36 (27) 04:17 (19) 06:37 (29) 03:07 (13) 10:40 (30) 03:36 (13) 02:33 (10) 01:41 (20)                                     01:01 (55)
        01:13 (18) 03:49 (18) 08:06 (21) 14:43 (22) 17:50 (21) 28:30 (22) 32:06 (21) 34:39 (20) 36:20 (20)                                     37:21 (20)
21 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 38:02 01:19 (20) 02:13 (16) 04:19 (23) 06:05 (26) 04:03 (30) 10:42 (31) 04:08 (26) 02:55 (20) 01:41 (20)                                     00:37 (19)
        01:19 (20) 03:32 (15) 07:51 (19) 13:56 (20) 17:59 (22) 28:41 (24) 32:49 (24) 35:44 (21) 37:25 (21)                                     38:02 (21)
22 Jan-Erik Jonsson After Blue OK 38:08 01:05 (11) 02:26 (19) 04:17 (19) 05:56 (23) 03:03 (10) 10:21 (28) 05:16 (48) 03:21 (32) 01:50 (27)                                     00:33 (11)
        01:05 (11) 03:31 (14) 07:48 (17) 13:44 (19) 16:47 (16) 27:08 (18) 32:24 (23) 35:45 (22) 37:35 (23)                                     38:08 (22)
23 Elisabeth Lundström Täby OK 38:17 01:21 (23) 02:48 (35) 04:56 (40) 05:57 (24) 04:15 (34) 08:15 (9) 04:36 (39) 03:37 (41) 02:01 (37)                                     00:31 (7)
        01:21 (23) 04:09 (24) 09:05 (29) 15:02 (23) 19:17 (23) 27:32 (21) 32:08 (22) 35:45 (22) 37:46 (24)                                     38:17 (23)
24 Börje Borgström Sundbybergs IK 38:18 02:54 (50) 02:44 (32) 04:47 (36) 06:08 (27) 03:39 (23) 09:13 (18) 04:16 (32) 02:13 (6) 01:40 (19)                                     00:44 (36)
        02:54 (50) 05:38 (46) 10:25 (36) 16:33 (28) 20:12 (26) 29:25 (25) 33:41 (25) 35:54 (24) 37:34 (22)                                     38:18 (24)
25 Tommy Svensson Hellas Orientering 38:57 02:13 (42) 02:29 (21) 03:53 (11) 05:29 (15) 03:32 (20) 09:54 (24) 03:57 (21) 05:49 (60) 01:13 (5)                                     00:28 (4)
        02:13 (42) 04:42 (31) 08:35 (24) 14:04 (21) 17:36 (20) 27:30 (20) 31:27 (19) 37:16 (25) 38:29 (25)                                     38:57 (25)
26 Martin Eriksson OK Södertörn 41:23 01:23 (25) 02:42 (31) 04:40 (32) 07:34 (39) 06:14 (54) 09:07 (17) 04:35 (37) 02:44 (15) 01:38 (17)                                     00:46 (38)
        01:23 (25) 04:05 (22) 08:45 (26) 16:19 (26) 22:33 (34) 31:40 (27) 36:15 (27) 38:59 (26) 40:37 (26)                                     41:23 (26)
27 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 42:16 01:21 (23) 02:45 (33) 04:35 (29) 06:38 (31) 04:34 (45) 12:09 (43) 04:14 (30) 03:18 (27) 02:07 (42)                                     00:35 (16)
        01:21 (23) 04:06 (23) 08:41 (25) 15:19 (24) 19:53 (24) 32:02 (28) 36:16 (28) 39:34 (27) 41:41 (27)                                     42:16 (27)
28 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 42:33 04:17 (58) 04:55 (56) 05:20 (43) 05:48 (20) 03:23 (18) 10:01 (27) 03:36 (13) 02:42 (13) 01:49 (26)                                     00:42 (30)
        04:17 (58) 09:12 (58) 14:32 (56) 20:20 (46) 23:43 (36) 33:44 (33) 37:20 (30) 40:02 (29) 41:51 (28)                                     42:33 (28)
29 Göran Lindahl Attunda OK 42:48 01:25 (27) 03:13 (45) 09:00 (61) 05:27 (14) 03:11 (14) 09:59 (26) 04:27 (36) 03:08 (25) 02:16 (45)                                     00:42 (29)
        01:25 (27) 04:38 (30) 13:38 (54) 19:05 (38) 22:16 (32) 32:15 (30) 36:42 (29) 39:50 (28) 42:06 (29)                                     42:48 (29)
30 Mats Lundblad Täby OK 44:05 01:23 (25) 03:37 (49) 05:45 (49) 08:37 (46) 04:30 (41) 10:28 (29) 04:03 (25) 03:04 (23) 01:52 (30)                                     00:46 (38)
        01:23 (25) 05:00 (36) 10:45 (38) 19:22 (39) 23:52 (37) 34:20 (34) 38:23 (32) 41:27 (30) 43:19 (30)                                     44:05 (30)
31 Carl Carlin Söders-Tyresö 44:50 01:47 (36) 02:48 (35) 05:24 (44) 08:30 (45) 03:56 (28) 12:00 (41) 04:10 (27) 03:28 (37) 01:58 (33)                                     00:49 (44)
        01:47 (36) 04:35 (29) 09:59 (33) 18:29 (35) 22:25 (33) 34:25 (35) 38:35 (34) 42:03 (31) 44:01 (31)                                     44:50 (31)
32 Anki Holmberg Järla Orientering 45:13 01:15 (19) 02:59 (40) 05:25 (45) 06:45 (33) 04:24 (38) 12:48 (51) 04:39 (42) 04:03 (47) 02:12 (44)                                     00:43 (32)
        01:15 (19) 04:14 (25) 09:39 (31) 16:24 (27) 20:48 (30) 33:36 (32) 38:15 (31) 42:18 (32) 44:30 (33)                                     45:13 (32)
33 Thomas Fehrm Solna OK 45:19 02:16 (43) 02:37 (28) 04:48 (37) 06:04 (25) 04:23 (37) 13:03 (53) 06:37 (59) 02:57 (21) 02:01 (35)                                     00:33 (11)
        02:16 (43) 04:53 (35) 09:41 (32) 15:45 (25) 20:08 (25) 33:11 (31) 39:48 (37) 42:45 (34) 44:46 (34)                                     45:19 (33)
34 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 45:28 02:40 (48) 02:47 (34) 04:48 (37) 06:33 (28) 03:42 (24) 11:33 (37) 06:29 (58) 03:57 (44) 01:58 (33)                                     01:01 (55)
        02:40 (48) 05:27 (43) 10:15 (35) 16:48 (29) 20:30 (29) 32:03 (29) 38:32 (33) 42:29 (33) 44:27 (32)                                     45:28 (34)
35 Lars Fridén FMV 46:14 01:33 (31) 03:46 (52) 06:28 (54) 07:42 (40) 04:40 (47) 11:04 (33) 04:21 (34) 03:28 (37) 02:32 (50)                                     00:40 (24)
        01:33 (31) 05:19 (40) 11:47 (46) 19:29 (40) 24:09 (40) 35:13 (36) 39:34 (35) 43:02 (35) 45:34 (35)                                     46:14 (35)
36 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 47:05 05:24 (61) 02:06 (12) 04:20 (24) 09:13 (52) 04:27 (39) 10:50 (32) 04:17 (33) 03:40 (42) 01:51 (28)                                     00:57 (51)
        05:24 (61) 07:30 (54) 11:50 (48) 21:03 (48) 25:30 (45) 36:20 (41) 40:37 (39) 44:17 (36) 46:08 (36)                                     47:05 (36)
37 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 47:54 02:33 (47) 03:04 (42) 05:35 (46) 07:26 (38) 03:56 (28) 13:08 (56) 04:38 (40) 04:25 (53) 02:22 (47)                                     00:47 (40)
        02:33 (47) 05:37 (45) 11:12 (44) 18:38 (37) 22:34 (35) 35:42 (37) 40:20 (38) 44:45 (38) 47:07 (37)                                     47:54 (37)
38 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 47:59 02:18 (44) 02:49 (37) 04:30 (27) 07:15 (37) 03:21 (17) 09:22 (19) 05:41 (52) 09:28 (62) 02:43 (53)                                     00:32 (8)
        02:18 (44) 05:07 (38) 09:37 (30) 16:52 (30) 20:13 (27) 29:35 (26) 35:16 (26) 44:44 (37) 47:27 (39)                                     47:59 (38)
39 Åke Wansölin Söders-Tyresö 48:04 02:29 (45) 02:52 (38) 05:38 (47) 05:54 (22) 04:37 (46) 16:56 (61) 04:12 (28) 02:58 (22) 01:41 (20)                                     00:47 (40)
        02:29 (45) 05:21 (41) 10:59 (41) 16:53 (31) 21:30 (31) 38:26 (45) 42:38 (43) 45:36 (40) 47:17 (38)                                     48:04 (39)
40 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 48:18 01:20 (21) 02:29 (21) 04:43 (33) 11:39 (60) 04:06 (31) 11:35 (38) 03:54 (20) 05:46 (59) 02:09 (43)                                     00:37 (19)
        01:20 (21) 03:49 (18) 08:32 (23) 20:11 (45) 24:17 (41) 35:52 (38) 39:46 (36) 45:32 (39) 47:41 (40)                                     48:18 (40)
41 Åke Linderoth Sundbybergs IK 48:38 04:22 (59) 02:58 (39) 05:07 (41) 07:11 (36) 04:21 (36) 12:10 (45) 05:12 (46) 04:18 (52) 02:04 (39)                                     00:55 (49)
        04:22 (59) 07:20 (53) 12:27 (51) 19:38 (42) 23:59 (39) 36:09 (39) 41:21 (40) 45:39 (41) 47:43 (42)                                     48:38 (41)
42 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 48:39 05:02 (60) 02:40 (30) 04:55 (39) 08:01 (43) 03:44 (25) 12:25 (47) 05:30 (50) 03:30 (40) 01:55 (32)                                     00:57 (51)
        05:02 (60) 07:42 (55) 12:37 (52) 20:38 (47) 24:22 (42) 36:47 (42) 42:17 (41) 45:47 (42) 47:42 (41)                                     48:39 (42)
43 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 48:43 03:12 (52) 06:49 (60) 04:39 (31) 06:37 (29) 04:12 (33) 12:47 (50) 04:13 (29) 03:20 (29) 02:04 (39)                                     00:50 (45)
        03:12 (52) 10:01 (60) 14:40 (57) 21:17 (50) 25:29 (44) 38:16 (44) 42:29 (42) 45:49 (43) 47:53 (43)                                     48:43 (43)
44 Elisabet Larsson OK Älvsjö-Örby 49:07 01:29 (29) 02:33 (26) 04:45 (34) 11:05 (58) 05:14 (51) 11:13 (34) 06:43 (60) 03:26 (34) 01:52 (30)                                     00:47 (40)
        01:29 (29) 04:02 (21) 08:47 (27) 19:52 (44) 25:06 (43) 36:19 (40) 43:02 (44) 46:28 (44) 48:20 (44)                                     49:07 (44)
45 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 49:16 01:27 (28) 02:25 (18) 04:26 (25) 15:18 (61) 03:47 (26) 12:08 (42) 04:25 (35) 02:54 (19) 01:38 (17)                                     00:48 (43)
        01:27 (28) 03:52 (20) 08:18 (22) 23:36 (56) 27:23 (51) 39:31 (48) 43:56 (46) 46:50 (45) 48:28 (45)                                     49:16 (45)
46 Kjell Tullus Enebybergs IF 49:56 01:58 (40) 09:23 (62) 04:27 (26) 06:38 (31) 04:19 (35) 12:38 (49) 04:15 (31) 03:19 (28) 02:04 (39)                                     00:55 (49)
        01:58 (40) 11:21 (61) 15:48 (59) 22:26 (54) 26:45 (48) 39:23 (47) 43:38 (45) 46:57 (46) 49:01 (46)                                     49:56 (46)
47 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 51:13 01:44 (34) 03:00 (41) 06:15 (51) 10:05 (55) 04:33 (42) 12:25 (47) 06:14 (57) 04:05 (48) 02:01 (35)                                     00:51 (47)
        01:44 (34) 04:44 (33) 10:59 (41) 21:04 (49) 25:37 (46) 38:02 (43) 44:16 (47) 48:21 (47) 50:22 (47)                                     51:13 (47)
48 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 51:54 01:46 (35) 03:20 (46) 05:38 (47) 07:45 (42) 09:42 (57) 12:09 (43) 04:39 (42) 03:27 (35) 02:29 (49)                                     00:59 (53)
        01:46 (35) 05:06 (37) 10:44 (37) 18:29 (35) 28:11 (52) 40:20 (54) 44:59 (50) 48:26 (48) 50:55 (48)                                     51:54 (48)
49 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 52:24 01:12 (16) 05:07 (57) 04:31 (28) 06:47 (34) 10:59 (59) 11:30 (36) 04:38 (40) 03:57 (44) 03:05 (57)                                     00:38 (22)
        01:12 (16) 06:19 (49) 10:50 (40) 17:37 (32) 28:36 (53) 40:06 (50) 44:44 (48) 48:41 (49) 51:46 (50)                                     52:24 (49)
50 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 52:25 01:20 (21) 05:12 (58) 04:16 (18) 07:01 (35) 10:59 (59) 11:28 (35) 04:35 (37) 04:09 (50) 02:45 (54)                                     00:40 (25)
        01:20 (21) 06:32 (51) 10:48 (39) 17:49 (33) 28:48 (54) 40:16 (52) 44:51 (49) 49:00 (50) 51:45 (49)                                     52:25 (50)
51 Eeva Europe OK Älvsjö-Örby 52:39 01:36 (33) 03:10 (44) 06:48 (58) 08:14 (44) 06:14 (54) 14:07 (58) 05:40 (51) 04:07 (49) 02:01 (35)                                     00:42 (29)
        01:36 (33) 04:46 (34) 11:34 (45) 19:48 (43) 26:02 (47) 40:09 (51) 45:49 (52) 49:56 (54) 51:57 (51)                                     52:39 (51)
52 Leif Hermundstad Snättringe SK 53:08 01:30 (30) 03:42 (50) 06:36 (55) 07:42 (40) 04:27 (39) 16:22 (60) 05:52 (54) 03:27 (35) 02:21 (46)                                     01:09 (59)
        01:30 (30) 05:12 (39) 11:48 (47) 19:30 (41) 23:57 (38) 40:19 (53) 46:11 (54) 49:38 (51) 51:59 (52)                                     53:08 (52)
53 Jan Larsson Tullinge SK 53:18 02:10 (41) 04:18 (54) 06:40 (56) 09:04 (51) 04:33 (42) 12:21 (46) 06:53 (61) 03:48 (43) 02:32 (50)                                     00:59 (53)
        02:10 (41) 06:28 (50) 13:08 (53) 22:12 (53) 26:45 (48) 39:06 (46) 45:59 (53) 49:47 (52) 52:19 (53)                                     53:18 (53)
54 Riina Larsson-Mänd OK Södertörn 54:24 01:56 (39) 03:30 (47) 06:40 (56) 09:39 (54) 05:12 (50) 13:07 (54) 05:13 (47) 04:34 (55) 03:12 (58)                                     01:21 (62)
        01:56 (39) 05:26 (42) 12:06 (50) 21:45 (52) 26:57 (50) 40:04 (49) 45:17 (51) 49:51 (53) 53:03 (54)                                     54:24 (54)
55 Ann Sjöberg Enebybergs IF 54:25 07:01 (62) 04:40 (55) 05:12 (42) 08:45 (48) 04:10 (32) 11:48 (39) 04:49 (45) 04:14 (51) 03:03 (56)                                     00:43 (34)
        07:01 (62) 11:41 (62) 16:53 (61) 25:38 (59) 29:48 (56) 41:36 (56) 46:25 (55) 50:39 (55) 53:42 (55)                                     54:25 (55)
56 Stefan Gullberg Väsby OK 55:37 04:15 (57) 05:19 (59) 06:24 (53) 08:43 (47) 05:02 (49) 11:52 (40) 05:41 (52) 04:59 (56) 02:32 (50)                                     00:50 (45)
        04:15 (57) 09:34 (59) 15:58 (60) 24:41 (57) 29:43 (55) 41:35 (55) 47:16 (56) 52:15 (56) 54:47 (56)                                     55:37 (56)
57 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 58:10 Sträcktider   saknas pga. utstämp lings strul                                                              
        115:14   115:14   115:14   115:14   115:14   115:14   115:14   115:14   115:14                                       Ej tid  ----->  
58 Annika Karlsson Sundbybergs IK 62:25 03:12 (52) 03:44 (51) 07:23 (59) 11:28 (59) 05:49 (53) 13:00 (52) 05:23 (49) 08:00 (61) 03:16 (59)                                     01:10 (60)
        03:12 (52) 06:56 (52) 14:19 (55) 25:47 (60) 31:36 (58) 44:36 (58) 49:59 (57) 57:59 (57) 61:15 (57)                                     62:25 (57)
59 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 63:04 01:34 (32) 03:08 (43) 06:20 (52) 10:17 (56) 10:43 (58) 18:27 (62) 04:43 (44) 03:20 (29) 03:39 (61)                                     00:53 (48)
        01:34 (32) 04:42 (31) 11:02 (43) 21:19 (51) 32:02 (59) 50:29 (59) 55:12 (58) 58:32 (58) 62:11 (58)                                     63:04 (58)
60 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 66:41 03:30 (55) 02:05 (10) 04:36 (30) 21:47 (62) 17:08 (62) 08:46 (13) 04:00 (24) 02:37 (11) 01:29 (13)                                     00:43 (32)
        03:30 (55) 05:35 (44) 10:11 (34) 31:58 (61) 49:06 (62) 57:52 (62) 61:52 (62) 64:29 (61) 65:58 (59)                                     66:41 (59)
61 Gunilla Schönning Järfälla OK 67:18 02:29 (45) 03:30 (47) 06:00 (50) 10:37 (57) 07:55 (56) 13:07 (54) 14:03 (62) 04:25 (53) 03:56 (62)                                     01:16 (61)
        02:29 (45) 05:59 (48) 11:59 (49) 22:36 (55) 30:31 (57) 43:38 (57) 57:41 (59) 62:06 (59) 66:02 (60)                                     67:18 (60)
62 Lars Nordin Solna OK 68:01 01:52 (38) 07:09 (61) 17:10 (62) 08:46 (49) 05:30 (52) 13:18 (57) 05:53 (55) 03:58 (46) 03:19 (60)                                     01:06 (58)
        01:52 (38) 09:01 (57) 26:11 (62) 34:57 (62) 40:27 (61) 53:45 (60) 59:38 (60) 63:36 (60) 66:55 (61)                                     68:01 (61)
63 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 69:35 04:02 (56) 03:55 (53) 07:39 (60) 09:27 (53) 13:43 (61) 15:22 (59) 06:00 (56) 05:28 (58) 02:54 (55)                                     01:05 (57)
        04:02 (56) 07:57 (56) 15:36 (58) 25:03 (58) 38:46 (60) 54:08 (61) 60:08 (61) 65:36 (62) 68:30 (62)                                     69:35 (62)
- Göran Norström Klubblös   01:37   04:32   04:55                                                                  
        01:37   06:09   11:04                                                               Ej tid  ----->  
- Karin Nordebo Näslund Tumba-Mälarhöjden OK 41:45 01:14   02:42   05:34   07:24   05:17   10:03   06:42   02:05                                           00:44  
        01:14   03:56   09:30   16:54   22:11   32:14   38:56   41:01                                           41:45  
- Ingvar Oskarsson Solna OK 69:34 02:06   03:42   07:13   11:21   09:04   19:51   06:41   03:13   04:48                                       01:35  
        02:06   05:48   13:01   24:22   33:26   53:17   59:58   63:11   67:59                                       69:34  
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana E - 1,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                               Mål  
1 Garry Pettersson Stockholms OK 27:04 01:49 (5) 06:28 (3) 07:15 (3) 03:37 (3) 02:14 (1) 02:32 (1) 02:11 (2)                                             00:58 (7)
        01:49 (5) 08:17 (3) 15:32 (3) 19:09 (3) 21:23 (2) 23:55 (1) 26:06 (1)                                             27:04 (1)
2 Stig Lindskog Lunds OK 28:01 01:23 (2) 04:57 (1) 10:21 (13) 02:55 (2) 02:52 (2) 02:48 (3) 02:14 (3)                                             00:31 (1)
        01:23 (2) 06:20 (1) 16:41 (4) 19:36 (4) 22:28 (4) 25:16 (3) 27:30 (3)                                             28:01 (2)
3 Kjell Lindberg Västerås SOK 28:26 01:25 (3) 07:15 (5) 06:00 (2) 03:46 (4) 03:06 (4) 03:08 (4) 02:34 (5)                                             01:12 (12)
        01:25 (3) 08:40 (4) 14:40 (2) 18:26 (2) 21:32 (3) 24:40 (2) 27:14 (2)                                             28:26 (3)
4 Ronny Hedlund OK Södertörn 29:40 01:44 (4) 06:10 (2) 05:25 (1) 05:04 (11) 02:53 (3) 05:02 (12) 02:30 (4)                                             00:52 (4)
        01:44 (4) 07:54 (2) 13:19 (1) 18:23 (1) 21:16 (1) 26:18 (4) 28:48 (4)                                             29:40 (4)
5 Anki Landarv Klubblös 32:52 01:20 (1) 09:19 (11) 09:01 (11) 02:33 (1) 05:10 (15) 02:46 (2) 01:58 (1)                                             00:45 (2)
        01:20 (1) 10:39 (7) 19:40 (9) 22:13 (6) 27:23 (6) 30:09 (6) 32:07 (5)                                             32:52 (5)
6 Björn Stolt OK Ravinen 35:34 01:56 (6) 09:53 (13) 07:42 (4) 04:26 (7) 03:30 (5) 04:22 (11) 02:48 (6)                                             00:57 (5)
        01:56 (6) 11:49 (11) 19:31 (8) 23:57 (7) 27:27 (7) 31:49 (8) 34:37 (6)                                             35:34 (6)
7 Ingemar Johnsson OK Södertörn 35:58 02:37 (13) 09:11 (9) 08:14 (7) 04:10 (6) 04:02 (8) 03:10 (5) 03:37 (11)                                             00:57 (5)
        02:37 (13) 11:48 (10) 20:02 (10) 24:12 (9) 28:14 (8) 31:24 (7) 35:01 (7)                                             35:58 (7)
8 Jan Brundell Solna OK 38:23 02:12 (9) 06:47 (4) 07:59 (6) 03:59 (5) 05:26 (16) 03:20 (6) 07:30 (16)                                             01:10 (11)
        02:12 (9) 08:59 (5) 16:58 (5) 20:57 (5) 26:23 (5) 29:43 (5) 37:13 (8)                                             38:23 (8)
9 Ingrid Gunnarsson Täby OK 40:02 02:25 (11) 09:52 (12) 08:52 (10) 05:45 (14) 04:58 (14) 03:38 (8) 03:30 (9)                                             01:02 (8)
        02:25 (11) 12:17 (13) 21:09 (12) 26:54 (12) 31:52 (12) 35:30 (11) 39:00 (9)                                             40:02 (9)
10 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 41:14 02:26 (12) 08:22 (7) 08:25 (8) 05:13 (12) 04:13 (9) 06:36 (15) 04:27 (13)                                             01:32 (16)
        02:26 (12) 10:48 (8) 19:13 (6) 24:26 (10) 28:39 (9) 35:15 (10) 39:42 (10)                                             41:14 (10)
11 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 41:20 02:18 (10) 08:14 (6) 08:49 (9) 04:48 (10) 04:37 (12) 06:13 (14) 04:51 (15)                                             01:30 (15)
        02:18 (10) 10:32 (6) 19:21 (7) 24:09 (8) 28:46 (10) 34:59 (9) 39:50 (11)                                             41:20 (11)
12 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 42:47 02:09 (8) 09:10 (8) 09:47 (12) 05:28 (13) 04:31 (11) 07:24 (16) 03:05 (7)                                             01:13 (13)
        02:09 (8) 11:19 (9) 21:06 (11) 26:34 (11) 31:05 (11) 38:29 (12) 41:34 (12)                                             42:47 (12)
13 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 43:52 02:53 (15) 09:16 (10) 10:53 (15) 05:58 (15) 04:21 (10) 05:28 (13) 03:35 (10)                                             01:28 (14)
        02:53 (15) 12:09 (12) 23:02 (13) 29:00 (13) 33:21 (13) 38:49 (13) 42:24 (13)                                             43:52 (13)
14 Sonja Perneby Tullinge SK 44:26 02:07 (7) 10:10 (14) 14:26 (16) 06:22 (16) 03:30 (5) 03:21 (7) 03:22 (8)                                             01:08 (9)
        02:07 (7) 12:17 (13) 26:43 (14) 33:05 (15) 36:35 (15) 39:56 (14) 43:18 (14)                                             44:26 (14)
15 Lars Löthman Järfälla OK 44:57 04:56 (16) 11:16 (15) 10:31 (14) 04:46 (9) 04:43 (13) 04:05 (10) 03:50 (12)                                             00:50 (3)
        04:56 (16) 16:12 (15) 26:43 (14) 31:29 (14) 36:12 (14) 40:17 (15) 44:07 (15)                                             44:57 (15)
16 Håkan Larsson OK Älvsjö-Örby 59:12 02:50 (14) 30:46 (16) 07:48 (5) 04:32 (8) 03:45 (7) 03:38 (8) 04:44 (14)                                             01:09 (10)
        02:50 (14) 33:36 (16) 41:24 (16) 45:56 (16) 49:41 (16) 53:19 (16) 58:03 (16)                                             59:12 (16)
<