Sträcktider Luffarligan Järlagården                                                                      
  2023-10-04 Svarta tider är sträcktider                                                                    
    Blå tider är från start                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                      
                                                                               
Plac Bana A - 5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål  
1 Hans Mård OK Ravinen 39:48 00:53 (1) 01:36 (3) 02:02 (1) 02:46 (6) 01:33 (1) 01:57 (1) 03:26 (2) 02:06 (2) 01:41 (2) 01:39 (1) 03:36 (1) 01:24 (5) 01:21 (7) 02:59 (3) 03:30 (1) 02:55 (1) 01:03 (1) 03:21 (1)
        00:53 (1) 02:29 (1) 04:31 (1) 07:17 (2) 08:50 (1) 10:47 (1) 14:13 (1) 16:19 (1) 18:00 (1) 19:39 (1) 23:15 (1) 24:39 (1) 26:00 (1) 28:59 (1) 32:29 (1) 35:24 (1) 36:27 (1) 39:48 (1)
2 Niklas Wrane Söders-Tyresö 43:07 01:01 (3) 01:37 (5) 02:29 (4) 02:30 (3) 01:42 (4) 02:19 (7) 03:39 (3) 02:31 (6) 01:41 (2) 01:45 (2) 03:42 (2) 01:19 (3) 01:11 (3) 03:05 (5) 03:52 (2) 03:17 (2) 01:10 (4) 04:17 (6)
        01:01 (3) 02:38 (2) 05:07 (3) 07:37 (4) 09:19 (3) 11:38 (2) 15:17 (2) 17:48 (2) 19:29 (2) 21:14 (2) 24:56 (2) 26:15 (2) 27:26 (2) 30:31 (2) 34:23 (2) 37:40 (2) 38:50 (2) 43:07 (2)
3 Olle Tyrland Centrum OK 44:23 01:03 (4) 01:37 (5) 02:09 (2) 02:25 (2) 04:28 (16) 02:03 (2) 03:16 (1) 02:05 (1) 01:26 (1) 02:51 (13) 03:48 (4) 01:11 (1) 01:19 (6) 02:45 (1) 03:52 (2) 03:39 (5) 01:05 (2) 03:21 (1)
        01:03 (4) 02:40 (3) 04:49 (2) 07:14 (1) 11:42 (10) 13:45 (9) 17:01 (6) 19:06 (4) 20:32 (3) 23:23 (4) 27:11 (4) 28:22 (4) 29:41 (4) 32:26 (4) 36:18 (4) 39:57 (4) 41:02 (4) 44:23 (3)
4 Sverker Lenas Centrum OK 44:29 01:18 (9) 01:30 (2) 02:37 (7) 02:38 (4) 01:41 (3) 02:11 (3) 04:16 (6) 02:25 (3) 02:06 (7) 01:51 (3) 03:47 (3) 01:18 (2) 01:09 (2) 02:55 (2) 04:17 (4) 03:40 (6) 01:07 (3) 03:43 (3)
        01:18 (9) 02:48 (6) 05:25 (5) 08:03 (5) 09:44 (4) 11:55 (3) 16:11 (3) 18:36 (3) 20:42 (4) 22:33 (3) 26:20 (3) 27:38 (3) 28:47 (3) 31:42 (3) 35:59 (3) 39:39 (3) 40:46 (3) 44:29 (4)
5 Oscar Arman Nyköpings OK 47:35 01:18 (9) 01:26 (1) 02:24 (3) 02:21 (1) 01:45 (6) 02:59 (12) 05:06 (10) 02:26 (4) 02:15 (10) 02:04 (7) 04:44 (7) 01:24 (5) 01:07 (1) 03:04 (4) 04:19 (5) 03:31 (4) 01:17 (7) 04:05 (4)
        01:18 (9) 02:44 (4) 05:08 (4) 07:29 (3) 09:14 (2) 12:13 (4) 17:19 (7) 19:45 (7) 22:00 (7) 24:04 (7) 28:48 (7) 30:12 (7) 31:19 (5) 34:23 (5) 38:42 (5) 42:13 (5) 43:30 (5) 47:35 (5)
6 Jonas Holmgren Gustavsbergs OK 48:44 01:00 (2) 01:46 (10) 02:40 (8) 02:39 (5) 01:39 (2) 03:09 (14) 03:50 (4) 02:30 (5) 02:10 (9) 02:10 (8) 04:39 (6) 01:33 (9) 01:40 (10) 03:12 (7) 04:38 (6) 03:54 (7) 01:13 (5) 04:22 (7)
        01:00 (2) 02:46 (5) 05:26 (6) 08:05 (6) 09:44 (4) 12:53 (6) 16:43 (5) 19:13 (5) 21:23 (5) 23:33 (5) 28:12 (5) 29:45 (5) 31:25 (7) 34:37 (6) 39:15 (6) 43:09 (6) 44:22 (6) 48:44 (6)
7 Thomas Jansson OK Roslagen 52:33 01:15 (8) 01:42 (7) 02:50 (11) 03:03 (9) 01:46 (8) 02:20 (8) 04:29 (8) 03:04 (11) 01:57 (4) 02:00 (4) 04:49 (8) 01:42 (11) 01:16 (4) 03:51 (10) 05:02 (7) 05:20 (12) 01:19 (8) 04:48 (10)
        01:15 (8) 02:57 (9) 05:47 (9) 08:50 (9) 10:36 (7) 12:56 (7) 17:25 (8) 20:29 (8) 22:26 (8) 24:26 (8) 29:15 (8) 30:57 (8) 32:13 (8) 36:04 (7) 41:06 (7) 46:26 (7) 47:45 (7) 52:33 (7)
8 Stefan Gustavsson klubblös 54:11 01:19 (11) 01:36 (3) 02:36 (6) 02:48 (7) 01:49 (9) 02:18 (6) 04:12 (5) 02:44 (8) 02:03 (6) 02:34 (10) 04:37 (5) 01:20 (4) 01:24 (8) 05:07 (12) 08:41 (14) 03:27 (3) 01:23 (10) 04:13 (5)
        01:19 (11) 02:55 (8) 05:31 (7) 08:19 (7) 10:08 (6) 12:26 (5) 16:38 (4) 19:22 (6) 21:25 (6) 23:59 (6) 28:36 (6) 29:56 (6) 31:20 (6) 36:27 (8) 45:08 (8) 48:35 (8) 49:58 (8) 54:11 (8)
9 Mattias Palm OK Ravinen 55:19 01:10 (6) 01:42 (7) 03:09 (13) 03:04 (10) 03:22 (15) 02:43 (9) 04:18 (7) 02:50 (9) 02:20 (12) 02:45 (12) 05:20 (12) 01:28 (8) 01:52 (12) 03:11 (6) 06:06 (11) 04:01 (8) 01:21 (9) 04:37 (9)
        01:10 (6) 02:52 (7) 06:01 (10) 09:05 (10) 12:27 (12) 15:10 (12) 19:28 (9) 22:18 (9) 24:38 (9) 27:23 (9) 32:43 (9) 34:11 (9) 36:03 (9) 39:14 (9) 45:20 (9) 49:21 (9) 50:42 (9) 55:19 (9)
10 Henrik Sjögren Haninge SOK 57:44 01:12 (7) 01:45 (9) 02:43 (10) 03:08 (11) 03:17 (14) 02:16 (5) 07:55 (14) 02:34 (7) 02:09 (8) 02:02 (6) 05:11 (10) 01:27 (7) 01:16 (4) 03:40 (9) 05:08 (8) 05:44 (14) 01:23 (10) 04:54 (11)
        01:12 (7) 02:57 (9) 05:40 (8) 08:48 (8) 12:05 (11) 14:21 (11) 22:16 (12) 24:50 (12) 26:59 (12) 29:01 (11) 34:12 (12) 35:39 (10) 36:55 (10) 40:35 (10) 45:43 (10) 51:27 (10) 52:50 (10) 57:44 (10)
11 Lars Gerhardsson Attunda OK 60:26 02:14 (17) 02:05 (11) 03:03 (12) 03:16 (13) 02:02 (10) 02:48 (10) 04:59 (9) 03:22 (12) 02:19 (11) 02:39 (11) 05:14 (11) 01:58 (14) 02:13 (16) 05:33 (13) 05:16 (9) 04:13 (9) 01:41 (12) 05:31 (13)
        02:14 (17) 04:19 (14) 07:22 (13) 10:38 (13) 12:40 (13) 15:28 (13) 20:27 (10) 23:49 (10) 26:08 (10) 28:47 (10) 34:01 (10) 35:59 (11) 38:12 (11) 43:45 (11) 49:01 (11) 53:14 (11) 54:55 (11) 60:26 (11)
12 Stefan Knorn Attunda OK 74:44 01:38 (14) 02:25 (14) 03:21 (14) 03:27 (14) 02:23 (12) 02:58 (11) 07:58 (15) 04:14 (14) 02:57 (16) 04:14 (16) 06:51 (15) 01:47 (12) 01:31 (9) 05:40 (14) 07:53 (12) 05:31 (13) 04:04 (17) 05:52 (14)
        01:38 (14) 04:03 (13) 07:24 (14) 10:51 (14) 13:14 (14) 16:12 (14) 24:10 (13) 28:24 (13) 31:21 (13) 35:35 (14) 42:26 (14) 44:13 (14) 45:44 (13) 51:24 (13) 59:17 (13) 64:48 (12) 68:52 (12) 74:44 (12)
13 Johan Forsstedt Centrum OK 75:17 01:09 (5) 02:12 (13) 02:42 (9) 03:02 (8) 01:45 (6) 02:11 (3) 11:55 (17) 04:32 (15) 01:58 (5) 02:01 (5) 08:46 (16) 01:33 (9) 03:17 (17) 03:28 (8) 08:25 (13) 06:26 (15) 04:03 (16) 05:52 (14)
        01:09 (5) 03:21 (11) 06:03 (11) 09:05 (10) 10:50 (8) 13:01 (8) 24:56 (15) 29:28 (14) 31:26 (14) 33:27 (13) 42:13 (13) 43:46 (13) 47:03 (14) 50:31 (12) 58:56 (12) 65:22 (13) 69:25 (13) 75:17 (13)
14 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 81:06 01:30 (12) 02:06 (12) 02:32 (5) 03:11 (12) 01:42 (4) 03:01 (13) 07:30 (13) 02:52 (10) 02:29 (14) 02:25 (9) 04:52 (9) 03:10 (17) 01:41 (11) 25:13 (17) 05:50 (10) 05:13 (11) 01:15 (6) 04:34 (8)
        01:30 (12) 03:36 (12) 06:08 (12) 09:19 (12) 11:01 (9) 14:02 (10) 21:32 (11) 24:24 (11) 26:53 (11) 29:18 (12) 34:10 (11) 37:20 (12) 39:01 (12) 64:14 (16) 70:04 (15) 75:17 (14) 76:32 (14) 81:06 (14)
15 Mikael Svartz Centrum OK 82:16 01:50 (16) 03:09 (16) 03:37 (16) 03:53 (16) 02:14 (11) 03:20 (15) 09:19 (16) 04:13 (13) 02:36 (15) 03:12 (14) 05:37 (13) 02:08 (15) 01:56 (13) 04:41 (11) 16:48 (15) 06:46 (17) 01:46 (13) 05:11 (12)
        01:50 (16) 04:59 (17) 08:36 (16) 12:29 (16) 14:43 (16) 18:03 (15) 27:22 (16) 31:35 (16) 34:11 (16) 37:23 (16) 43:00 (15) 45:08 (15) 47:04 (15) 51:45 (14) 68:33 (14) 75:19 (15) 77:05 (15) 82:16 (15)
16 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 95:14 01:43 (15) 02:55 (15) 04:07 (17) 04:29 (17) 07:46 (17) 04:14 (16) 07:13 (12) 04:40 (16) 03:59 (17) 03:34 (15) 06:45 (14) 02:08 (15) 01:59 (14) 06:42 (15) 16:55 (16) 06:36 (16) 02:33 (15) 06:56 (16)
        01:43 (15) 04:38 (15) 08:45 (17) 13:14 (17) 21:00 (17) 25:14 (17) 32:27 (17) 37:07 (17) 41:06 (17) 44:40 (17) 51:25 (16) 53:33 (16) 55:32 (16) 62:14 (15) 79:09 (16) 85:45 (16) 88:18 (16) 95:14 (16)
17 Chris Pawley Cornwall DC 106:10 01:34 (13) 03:09 (16) 03:27 (15) 03:36 (15) 02:40 (13) 04:46 (17) 05:16 (11) 05:05 (17) 02:24 (13) 04:51 (17) 19:01 (17) 01:47 (12) 01:59 (14) 08:40 (16) 22:12 (17) 04:50 (10) 02:08 (14) 08:45 (17)
        01:34 (13) 04:43 (16) 08:10 (15) 11:46 (15) 14:26 (15) 19:12 (16) 24:28 (14) 29:33 (15) 31:57 (15) 36:48 (15) 55:49 (17) 57:36 (17) 59:35 (17) 68:15 (17) 90:27 (17) 95:17 (17) 97:25 (17) 106:10 (17)
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                           Mål  
1 Oskar Hermansson Centrum OK 36:47 02:49 (2) 02:20 (2) 03:57 (15) 01:31 (1) 03:11 (15) 04:47 (2) 02:34 (2) 04:32 (2) 05:16 (1) 00:46 (1) 02:09 (2)                         02:55 (1)
        02:49 (2) 05:09 (2) 09:06 (4) 10:37 (3) 13:48 (6) 18:35 (2) 21:09 (2) 25:41 (2) 30:57 (1) 31:43 (1) 33:52 (1)                         36:47 (1)
2 Ulf Burman Gustavsbergs OK 37:42 02:31 (1) 02:29 (3) 02:54 (2) 01:54 (4) 02:35 (6) 04:27 (1) 02:43 (4) 04:31 (1) 07:11 (6) 01:17 (21) 02:04 (1)                         03:06 (2)
        02:31 (1) 05:00 (1) 07:54 (1) 09:48 (1) 12:23 (1) 16:50 (1) 19:33 (1) 24:04 (1) 31:15 (2) 32:32 (2) 34:36 (2)                         37:42 (2)
3 Tommy Holmér Väsby OK 39:55 03:38 (10) 02:43 (6) 03:13 (5) 01:48 (2) 02:32 (4) 05:01 (3) 03:50 (26) 04:49 (3) 06:04 (2) 00:50 (4) 02:15 (4)                         03:12 (4)
        03:38 (10) 06:21 (7) 09:34 (7) 11:22 (7) 13:54 (7) 18:55 (5) 22:45 (6) 27:34 (5) 33:38 (4) 34:28 (4) 36:43 (3)                         39:55 (3)
4 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 41:31 02:51 (3) 02:40 (4) 03:19 (6) 02:07 (11) 02:36 (8) 06:32 (17) 02:45 (6) 05:38 (6) 06:23 (4) 00:49 (2) 02:11 (3)                         03:40 (7)
        02:51 (3) 05:31 (4) 08:50 (3) 10:57 (4) 13:33 (3) 20:05 (7) 22:50 (7) 28:28 (7) 34:51 (5) 35:40 (5) 37:51 (4)                         41:31 (4)
5 Christer P Hördell Söders-Tyresö 43:46 03:23 (8) 03:00 (10) 03:29 (9) 02:06 (8) 02:19 (2) 05:08 (4) 02:56 (8) 05:47 (7) 07:46 (10) 01:05 (12) 02:45 (8)                         04:02 (11)
        03:23 (8) 06:23 (8) 09:52 (8) 11:58 (8) 14:17 (8) 19:25 (6) 22:21 (5) 28:08 (6) 35:54 (6) 36:59 (6) 39:44 (5)                         43:46 (5)
6 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 44:16 03:06 (6) 02:42 (5) 03:27 (8) 01:55 (5) 02:17 (1) 05:27 (6) 02:40 (3) 05:00 (4) 06:26 (5) 00:58 (9) 06:53 (36)                         03:25 (5)
        03:06 (6) 05:48 (5) 09:15 (5) 11:10 (6) 13:27 (2) 18:54 (4) 21:34 (3) 26:34 (3) 33:00 (3) 33:58 (3) 40:51 (6)                         44:16 (6)
7 Oskar Karlin Centrum 44:56 02:52 (4) 03:23 (23) 03:04 (3) 01:49 (3) 02:35 (6) 05:09 (5) 02:45 (6) 05:31 (5) 10:26 (26) 00:59 (10) 02:27 (6)                         03:56 (10)
        02:52 (4) 06:15 (6) 09:19 (6) 11:08 (5) 13:43 (5) 18:52 (3) 21:37 (4) 27:08 (4) 37:34 (7) 38:33 (7) 41:00 (7)                         44:56 (7)
8 Janne Nilsson Centrum OK 45:57 03:38 (10) 03:15 (17) 03:49 (13) 02:31 (27) 02:44 (10) 06:14 (14) 03:08 (14) 05:57 (9) 07:23 (8) 00:54 (6) 02:53 (10)                         03:31 (6)
        03:38 (10) 06:53 (12) 10:42 (12) 13:13 (15) 15:57 (12) 22:11 (12) 25:19 (11) 31:16 (11) 38:39 (9) 39:33 (8) 42:26 (8)                         45:57 (8)
9 Calle Bohman Hellas Orientering 47:08 03:05 (5) 02:16 (1) 02:50 (1) 02:22 (19) 03:08 (13) 09:24 (34) 02:19 (1) 07:42 (27) 06:19 (3) 00:49 (2) 03:43 (23)                         03:11 (3)
        03:05 (5) 05:21 (3) 08:11 (2) 10:33 (2) 13:41 (4) 23:05 (13) 25:24 (12) 33:06 (13) 39:25 (12) 40:14 (12) 43:57 (12)                         47:08 (9)
10 Johanna Sundström Järla Orientering 47:44 03:55 (17) 03:09 (12) 03:41 (11) 02:06 (8) 03:24 (21) 05:38 (8) 02:58 (10) 05:59 (10) 07:44 (9) 01:21 (25) 02:57 (14)                         04:52 (26)
        03:55 (17) 07:04 (15) 10:45 (13) 12:51 (11) 16:15 (15) 21:53 (10) 24:51 (10) 30:50 (9) 38:34 (8) 39:55 (10) 42:52 (10)                         47:44 (10)
11 Mikael  Byström JärfällaOK 47:58 03:48 (15) 03:23 (23) 03:22 (7) 02:25 (22) 02:39 (9) 06:09 (11) 03:03 (11) 06:20 (11) 07:47 (11) 01:07 (14) 02:40 (7)                         05:15 (31)
        03:48 (15) 07:11 (18) 10:33 (10) 12:58 (13) 15:37 (10) 21:46 (9) 24:49 (9) 31:09 (10) 38:56 (11) 40:03 (11) 42:43 (9)                         47:58 (11)
12 Göran Hellgren OK Södertörn 48:00 04:01 (18) 02:56 (9) 03:10 (4) 02:12 (13) 02:25 (3) 05:27 (6) 03:31 (23) 06:35 (18) 08:22 (14) 00:57 (8) 03:53 (26)                         04:31 (17)
        04:01 (18) 06:57 (13) 10:07 (9) 12:19 (9) 14:44 (9) 20:11 (8) 23:42 (8) 30:17 (8) 38:39 (9) 39:36 (9) 43:29 (11)                         48:00 (12)
13 Clas Wickbom Vittjärvs IK 52:08 03:22 (7) 03:14 (15) 04:14 (22) 02:23 (21) 03:22 (20) 06:43 (20) 03:04 (13) 07:23 (25) 10:00 (25) 01:04 (11) 03:06 (16)                         04:13 (12)
        03:22 (7) 06:36 (9) 10:50 (14) 13:13 (15) 16:35 (17) 23:18 (14) 26:22 (14) 33:45 (15) 43:45 (16) 44:49 (15) 47:55 (14)                         52:08 (13)
14 P-O Ivarsson Haninge SOK 52:23 03:47 (12) 02:50 (8) 04:20 (25) 01:57 (6) 09:25 (37) 06:09 (11) 02:44 (5) 05:49 (8) 07:13 (7) 00:53 (5) 03:31 (19)                         03:45 (8)
        03:47 (12) 06:37 (10) 10:57 (16) 12:54 (12) 22:19 (30) 28:28 (27) 31:12 (25) 37:01 (20) 44:14 (17) 45:07 (16) 48:38 (15)                         52:23 (14)
15 Gunnar Svanberg Järfälla OK 52:48 03:47 (12) 03:11 (13) 04:59 (32) 02:15 (14) 03:31 (23) 06:33 (18) 03:10 (15) 06:27 (14) 08:12 (13) 01:11 (16) 04:19 (32)                         05:13 (30)
        03:47 (12) 06:58 (14) 11:57 (21) 14:12 (21) 17:43 (19) 24:16 (16) 27:26 (16) 33:53 (16) 42:05 (14) 43:16 (14) 47:35 (13)                         52:48 (15)
16 Olof Granberg Waxholms OK 55:26 04:05 (20) 03:13 (14) 04:16 (24) 02:25 (22) 03:13 (16) 07:13 (26) 03:22 (20) 06:43 (21) 11:44 (32) 01:15 (18) 02:54 (11)                         05:03 (28)
        04:05 (20) 07:18 (20) 11:34 (19) 13:59 (19) 17:12 (18) 24:25 (18) 27:47 (18) 34:30 (18) 46:14 (19) 47:29 (18) 50:23 (17)                         55:26 (16)
17 Sten-Olof Matsson Leksands OK 55:44 04:02 (19) 03:08 (11) 04:05 (19) 02:15 (14) 03:01 (11) 07:07 (25) 03:16 (17) 06:35 (18) 11:51 (33) 01:16 (19) 04:22 (34)                         04:46 (21)
        04:02 (19) 07:10 (17) 11:15 (17) 13:30 (17) 16:31 (16) 23:38 (15) 26:54 (15) 33:29 (14) 45:20 (18) 46:36 (17) 50:58 (18)                         55:44 (17)
18 Amanda Baldus Väsby 59:07 04:29 (25) 03:38 (29) 04:38 (27) 02:41 (28) 04:26 (29) 08:11 (30) 03:36 (24) 06:52 (22) 11:33 (31) 01:22 (28) 03:15 (17)                         04:26 (16)
        04:29 (25) 08:07 (25) 12:45 (29) 15:26 (29) 19:52 (25) 28:03 (26) 31:39 (27) 38:31 (23) 50:04 (22) 51:26 (21) 54:41 (20)                         59:07 (18)
19 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 59:37 04:57 (31) 03:39 (30) 04:08 (20) 02:16 (16) 03:14 (17) 06:57 (24) 04:56 (38) 11:32 (35) 08:50 (16) 01:18 (22) 03:28 (18)                         04:22 (14)
        04:57 (31) 08:36 (32) 12:44 (28) 15:00 (24) 18:14 (21) 25:11 (19) 30:07 (20) 41:39 (28) 50:29 (23) 51:47 (22) 55:15 (21)                         59:37 (19)
20 Per Helén Söders-Tyresö 59:51 04:11 (21) 03:16 (18) 04:04 (17) 02:06 (8) 02:32 (4) 06:00 (9) 03:17 (18) 06:57 (23) 08:09 (12) 01:08 (15) 08:00 (38)                         10:11 (38)
        04:11 (21) 07:27 (21) 11:31 (18) 13:37 (18) 16:09 (13) 22:09 (11) 25:26 (13) 32:23 (12) 40:32 (13) 41:40 (13) 49:40 (16)                         59:51 (20)
21 Bengt Bivrin Idefjordens SK 60:13 04:11 (21) 03:23 (23) 04:45 (29) 02:57 (33) 04:53 (32) 06:50 (22) 04:33 (34) 07:53 (29) 09:43 (22) 01:18 (22) 04:03 (31)                         05:44 (36)
        04:11 (21) 07:34 (22) 12:19 (24) 15:16 (26) 20:09 (27) 26:59 (23) 31:32 (26) 39:25 (25) 49:08 (21) 50:26 (20) 54:29 (19)                         60:13 (21)
22 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 60:55 06:23 (36) 03:29 (26) 05:32 (36) 02:19 (18) 05:43 (34) 06:06 (10) 04:41 (35) 06:29 (15) 09:50 (24) 01:21 (25) 04:21 (33)                         04:41 (19)
        06:23 (36) 09:52 (35) 15:24 (35) 17:43 (33) 23:26 (33) 29:32 (30) 34:13 (31) 40:42 (26) 50:32 (24) 51:53 (23) 56:14 (22)                         60:55 (22)
23 Paul Norén OK Södertörn 61:08 04:44 (28) 03:45 (33) 04:04 (17) 02:29 (26) 03:38 (25) 10:42 (36) 04:00 (28) 07:50 (28) 09:44 (23) 01:28 (33) 03:53 (26)                         04:51 (25)
        04:44 (28) 08:29 (30) 12:33 (27) 15:02 (25) 18:40 (22) 29:22 (29) 33:22 (29) 41:12 (27) 50:56 (25) 52:24 (24) 56:17 (23)                         61:08 (23)
24 Siv Ekberg Söders-Tyresö 61:10 08:33 (38) 03:21 (22) 05:15 (33) 02:28 (25) 06:45 (35) 06:41 (19) 03:03 (11) 06:21 (12) 09:04 (17) 01:18 (22) 03:35 (21)                         04:46 (21)
        08:33 (38) 11:54 (37) 17:09 (37) 19:37 (36) 26:22 (38) 33:03 (36) 36:06 (33) 42:27 (30) 51:31 (26) 52:49 (25) 56:24 (24)                         61:10 (24)
25 Bo Lauri Snättringe SK 61:44 04:36 (26) 03:46 (34) 04:00 (16) 02:58 (34) 03:31 (23) 07:25 (27) 03:58 (27) 13:04 (36) 09:04 (17) 01:29 (34) 03:38 (22)                         04:15 (13)
        04:36 (26) 08:22 (29) 12:22 (25) 15:20 (28) 18:51 (23) 26:16 (21) 30:14 (21) 43:18 (31) 52:22 (27) 53:51 (26) 57:29 (25)                         61:44 (25)
26 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 62:21 05:06 (32) 03:14 (15) 03:41 (11) 03:17 (37) 05:38 (33) 06:13 (13) 02:57 (9) 07:11 (24) 16:32 (37) 01:06 (13) 02:55 (13)                         04:31 (17)
        05:06 (32) 08:20 (27) 12:01 (23) 15:18 (27) 20:56 (29) 27:09 (24) 30:06 (19) 37:17 (21) 53:49 (30) 54:55 (28) 57:50 (26)                         62:21 (26)
27 Claes-Göran Skohg Väsby OK 62:48 03:31 (9) 03:42 (32) 03:38 (10) 02:11 (12) 03:10 (14) 12:53 (38) 03:20 (19) 06:32 (17) 14:51 (36) 01:16 (19) 02:54 (11)                         04:50 (24)
        03:31 (9) 07:13 (19) 10:51 (15) 13:02 (14) 16:12 (14) 29:05 (28) 32:25 (28) 38:57 (24) 53:48 (29) 55:04 (29) 57:58 (27)                         62:48 (27)
28 Mats Larsson Gustavsberg 63:29 04:53 (30) 04:08 (36) 05:21 (35) 02:55 (31) 03:26 (22) 09:13 (33) 04:00 (28) 09:49 (33) 09:39 (21) 01:22 (28) 03:58 (28)                         04:45 (20)
        04:53 (30) 09:01 (33) 14:22 (32) 17:17 (32) 20:43 (28) 29:56 (31) 33:56 (30) 43:45 (32) 53:24 (28) 54:46 (27) 58:44 (28)                         63:29 (28)
29 Stefan Sundelius Järfälla OK 64:18 04:15 (23) 03:31 (27) 04:14 (22) 02:47 (29) 03:02 (12) 06:29 (16) 03:13 (16) 06:41 (20) 08:23 (15) 13:31 (39) 03:01 (15)                         05:11 (29)
        04:15 (23) 07:46 (23) 12:00 (22) 14:47 (23) 17:49 (20) 24:18 (17) 27:31 (17) 34:12 (17) 42:35 (15) 56:06 (31) 59:07 (29)                         64:18 (29)
30 Torbjörn Thufvesson Centrum OK 65:10 04:48 (29) 03:33 (28) 04:08 (20) 02:17 (17) 04:15 (27) 06:52 (23) 04:25 (33) 06:30 (16) 11:10 (30) 01:59 (37) 10:21 (39)                         04:52 (26)
        04:48 (29) 08:21 (28) 12:29 (26) 14:46 (22) 19:01 (24) 25:53 (20) 30:18 (22) 36:48 (19) 47:58 (20) 49:57 (19) 60:18 (31)                         65:10 (30)
31 Lena Risby OK Ravinen 65:31 04:16 (24) 03:51 (35) 04:51 (31) 02:54 (30) 10:12 (38) 06:47 (21) 03:48 (25) 10:07 (34) 09:06 (20) 01:25 (31) 03:51 (25)                         04:23 (15)
        04:16 (24) 08:07 (25) 12:58 (30) 15:52 (30) 26:04 (36) 32:51 (35) 36:39 (35) 46:46 (36) 55:52 (32) 57:17 (32) 61:08 (32)                         65:31 (31)
32 Lars Andersson Södertälje-Nykvarn OF 65:32 04:40 (27) 03:19 (21) 06:17 (37) 02:25 (22) 03:17 (19) 06:21 (15) 04:42 (36) 06:22 (13) 16:50 (38) 01:21 (26) 04:43 (35)                         05:15 (31)
        04:40 (27) 07:59 (24) 14:16 (31) 16:41 (31) 19:58 (26) 26:19 (22) 31:01 (24) 37:23 (22) 54:13 (31) 55:34 (30) 60:17 (30)                         65:32 (32)
33 Lars Berzell Väsby OK 66:39 03:50 (16) 02:48 (7) 03:56 (14) 01:57 (6) 03:15 (18) 11:39 (37) 03:22 (20) 18:53 (38) 09:04 (17) 01:11 (16) 02:50 (9)                         03:54 (9)
        03:50 (16) 06:38 (11) 10:34 (11) 12:31 (10) 15:46 (11) 27:25 (25) 30:47 (23) 49:40 (37) 58:44 (36) 59:55 (36) 62:45 (36)                         66:39 (33)
34 Arne Johansson OK Ravinen 66:59 05:44 (34) 03:39 (30) 05:19 (34) 03:06 (35) 04:45 (31) 07:43 (28) 04:09 (31) 07:57 (30) 14:14 (34) 01:22 (28) 03:33 (20)                         05:28 (35)
        05:44 (34) 09:23 (34) 14:42 (33) 17:48 (34) 22:33 (31) 30:16 (32) 34:25 (32) 42:22 (29) 56:36 (34) 57:58 (34) 61:31 (33)                         66:59 (34)
35 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 67:12 05:46 (35) 04:32 (38) 04:48 (30) 03:52 (38) 04:32 (30) 08:25 (31) 04:49 (37) 08:47 (31) 10:58 (27) 01:26 (32) 03:58 (28)                         05:19 (33)
        05:46 (35) 10:18 (36) 15:06 (34) 18:58 (35) 23:30 (34) 31:55 (33) 36:44 (36) 45:31 (35) 56:29 (33) 57:55 (33) 61:53 (34)                         67:12 (35)
36 Lennart Hävrén Tullinge SK 68:15 07:37 (37) 04:19 (37) 04:33 (26) 03:09 (36) 04:23 (28) 08:25 (31) 04:03 (30) 08:59 (32) 11:08 (29) 01:30 (35) 04:00 (30)                         06:09 (37)
        07:37 (37) 11:56 (38) 16:29 (36) 19:38 (37) 24:01 (35) 32:26 (34) 36:29 (34) 45:28 (34) 56:36 (34) 58:06 (35) 62:06 (35)                         68:15 (36)
37 Peder Karlsson Rånäs OK 69:57 05:11 (33) 03:18 (19) 10:52 (38) 02:55 (31) 04:03 (26) 07:52 (29) 03:27 (22) 07:27 (26) 14:15 (35) 01:31 (36) 03:47 (24)                         05:19 (33)
        05:11 (33) 08:29 (30) 19:21 (38) 22:16 (38) 26:19 (37) 34:11 (38) 37:38 (38) 45:05 (33) 59:20 (37) 60:51 (37) 64:38 (37)                         69:57 (37)
38 Jon Wimmercranz Klubblös 98:19 03:47 (12) 03:18 (19) 04:38 (27) 02:22 (19) 09:17 (36) 09:44 (35) 04:09 (31) 42:04 (39) 10:58 (27) 00:54 (6) 02:22 (5)                         04:46 (21)
        03:47 (12) 07:05 (16) 11:43 (20) 14:05 (20) 23:22 (32) 33:06 (37) 37:15 (37) 79:19 (38) 90:17 (38) 91:11 (38) 93:33 (38)                         98:19 (38)
39 Gustaf Richert 144:54 10:13 (39) 06:38 (39) 11:42 (39) 05:54 (39) 13:16 (39) 17:04 (39) 08:26 (39) 17:28 (37) 26:02 (39) 05:09 (38) 07:47 (37)                         15:15 (39)
        10:13 (39) 16:51 (39) 28:33 (39) 34:27 (39) 47:43 (39) 64:47 (39) 73:13 (39) 90:41 (39) 116:43 (39) 121:52 (39) 129:39 (39)                         144:54 (39)
- Lars Grankvist Väsby OK 54:18 79:49                                                                      
        79:49   79:49   79:49   79:49   79:49   79:49   79:49   79:49   79:49   79:49   79:49                           Ej tid  ----->  
- Jonas Halai Kamrat och IF KIF 59:13 07:11   04:38   02:19   09:24   09:39   04:47   06:03   08:51   00:51   02:19                               03:11  
        07:11   11:49   14:08   23:32   33:11   37:58   44:01   52:52   53:43   56:02                               59:13  
- Peter Edelsvärd Centrum                                                                          
                                                                               
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                           Mål  
1 Kari Enckell Södertälje-Nykvarn OF 34:17 01:13 (2) 02:03 (2) 02:46 (5) 03:05 (1) 03:08 (2) 01:08 (1) 04:22 (3) 05:04 (1) 04:11 (2) 01:27 (2) 03:17 (3)                         02:33 (4)
        01:13 (2) 03:16 (2) 06:02 (2) 09:07 (2) 12:15 (2) 13:23 (2) 17:45 (1) 22:49 (1) 27:00 (1) 28:27 (1) 31:44 (1)                         34:17 (1)
2 Mats Sandin Haninge SOK 34:55 01:13 (2) 01:53 (1) 02:20 (1) 03:06 (2) 03:12 (3) 01:22 (2) 05:39 (16) 05:07 (2) 04:01 (1) 01:29 (3) 03:19 (4)                         02:14 (1)
        01:13 (2) 03:06 (1) 05:26 (1) 08:32 (1) 11:44 (1) 13:06 (1) 18:45 (3) 23:52 (3) 27:53 (2) 29:22 (2) 32:41 (2)                         34:55 (2)
3 Jan Gottfridsson Norbergs OK 35:03 01:18 (4) 02:17 (5) 02:57 (8) 03:32 (7) 03:07 (1) 01:23 (3) 03:55 (1) 05:21 (4) 04:29 (5) 01:23 (1) 02:59 (1)                         02:22 (3)
        01:18 (4) 03:35 (4) 06:32 (6) 10:04 (5) 13:11 (5) 14:34 (3) 18:29 (2) 23:50 (2) 28:19 (3) 29:42 (3) 32:41 (2)                         35:03 (3)
4 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 39:11 01:18 (4) 02:16 (4) 02:48 (6) 03:31 (6) 03:15 (4) 01:34 (7) 05:14 (10) 06:42 (15) 04:18 (3) 02:35 (49) 03:25 (5)                         02:15 (2)
        01:18 (4) 03:34 (3) 06:22 (4) 09:53 (4) 13:08 (4) 14:42 (5) 19:56 (5) 26:38 (6) 30:56 (5) 33:31 (5) 36:56 (5)                         39:11 (4)
5 Dan Klang Hellas Orientering 39:17 01:22 (7) 04:37 (59) 02:43 (4) 03:28 (5) 03:24 (5) 01:37 (10) 04:03 (2) 06:22 (10) 04:19 (4) 01:36 (6) 03:08 (2)                         02:38 (7)
        01:22 (7) 05:59 (51) 08:42 (27) 12:10 (16) 15:34 (9) 17:11 (10) 21:14 (8) 27:36 (7) 31:55 (7) 33:31 (5) 36:39 (4)                         39:17 (5)
6 Camilla Mård Klubblös 40:38 01:29 (11) 02:09 (3) 02:42 (3) 03:20 (3) 03:25 (6) 01:36 (9) 04:35 (5) 05:38 (5) 05:06 (10) 01:39 (9) 06:21 (56)                         02:38 (7)
        01:29 (11) 03:38 (5) 06:20 (3) 09:40 (3) 13:05 (3) 14:41 (4) 19:16 (4) 24:54 (4) 30:00 (4) 31:39 (4) 38:00 (6)                         40:38 (6)
7 Håkan Berglund Lake Snättringe SK 42:47 01:12 (1) 02:51 (20) 03:08 (10) 03:24 (4) 04:44 (34) 01:26 (4) 05:42 (18) 05:17 (3) 05:43 (17) 01:33 (4) 05:01 (40)                         02:46 (11)
        01:12 (1) 04:03 (9) 07:11 (8) 10:35 (7) 15:19 (8) 16:45 (8) 22:27 (9) 27:44 (8) 33:27 (8) 35:00 (8) 40:01 (8)                         42:47 (7)
8 Claes Ögren OK Nalle 43:22 01:26 (9) 02:29 (9) 02:54 (7) 03:55 (12) 03:35 (7) 01:33 (6) 05:00 (7) 08:00 (26) 04:38 (6) 01:36 (6) 04:49 (32)                         03:27 (26)
        01:26 (9) 03:55 (8) 06:49 (7) 10:44 (8) 14:19 (7) 15:52 (7) 20:52 (7) 28:52 (9) 33:30 (9) 35:06 (9) 39:55 (7)                         43:22 (8)
9 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 43:56 01:24 (8) 02:19 (7) 02:40 (2) 03:43 (9) 03:38 (8) 01:37 (10) 05:07 (8) 05:52 (6) 05:33 (16) 01:52 (18) 07:37 (60)                         02:34 (5)
        01:24 (8) 03:43 (7) 06:23 (5) 10:06 (6) 13:44 (6) 15:21 (6) 20:28 (6) 26:20 (5) 31:53 (6) 33:45 (7) 41:22 (9)                         43:56 (9)
10 Leo Larsson Stockholms OK 45:07 01:37 (20) 02:36 (13) 03:18 (15) 03:47 (10) 04:20 (26) 01:30 (5) 06:01 (25) 08:05 (27) 05:11 (11) 01:46 (14) 04:06 (17)                         02:50 (14)
        01:37 (20) 04:13 (12) 07:31 (10) 11:18 (9) 15:38 (10) 17:08 (9) 23:09 (11) 31:14 (12) 36:25 (10) 38:11 (10) 42:17 (10)                         45:07 (10)
11 Jan Lindgren OK Södertörn 45:43 02:06 (49) 02:33 (11) 03:37 (21) 04:35 (28) 04:19 (23) 02:01 (27) 06:08 (27) 06:56 (17) 05:25 (13) 01:54 (21) 03:27 (6)                         02:42 (10)
        02:06 (49) 04:39 (25) 08:16 (20) 12:51 (23) 17:10 (24) 19:11 (22) 25:19 (20) 32:15 (16) 37:40 (15) 39:34 (14) 43:01 (13)                         45:43 (11)
12 Jan Nettelbjer Järfälla OK 45:45 01:20 (6) 02:20 (8) 04:22 (38) 04:20 (21) 03:42 (10) 01:54 (20) 04:34 (4) 09:56 (47) 04:44 (7) 01:34 (5) 03:44 (11)                         03:15 (21)
        01:20 (6) 03:40 (6) 08:02 (17) 12:22 (17) 16:04 (15) 17:58 (13) 22:32 (10) 32:28 (19) 37:12 (14) 38:46 (12) 42:30 (11)                         45:45 (12)
13 Ingvar Blomberg IFK Mora OK 45:58 01:30 (13) 03:11 (31) 03:19 (16) 04:28 (27) 04:10 (20) 02:29 (48) 05:47 (19) 06:28 (13) 05:47 (18) 01:54 (21) 03:54 (14)                         03:01 (16)
        01:30 (13) 04:41 (27) 08:00 (16) 12:28 (19) 16:38 (16) 19:07 (21) 24:54 (18) 31:22 (13) 37:09 (13) 39:03 (13) 42:57 (12)                         45:58 (13)
14 Per Holgersson Snättringe SK 47:04 01:42 (23) 02:38 (14) 04:07 (28) 04:21 (22) 04:19 (23) 01:38 (12) 05:54 (23) 07:42 (24) 05:56 (21) 01:44 (12) 03:45 (12)                         03:18 (23)
        01:42 (23) 04:20 (16) 08:27 (23) 12:48 (22) 17:07 (23) 18:45 (17) 24:39 (17) 32:21 (18) 38:17 (16) 40:01 (15) 43:46 (14)                         47:04 (14)
15 Maria Bratt Tullinge SK 47:43 01:30 (13) 03:21 (37) 03:17 (14) 03:51 (11) 04:39 (31) 01:56 (22) 04:41 (6) 09:02 (37) 06:02 (22) 02:03 (28) 03:46 (13)                         03:35 (33)
        01:30 (13) 04:51 (30) 08:08 (19) 11:59 (15) 16:38 (16) 18:34 (16) 23:15 (12) 32:17 (17) 38:19 (17) 40:22 (16) 44:08 (15)                         47:43 (15)
16 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 48:15 01:46 (30) 02:45 (17) 04:21 (37) 04:44 (34) 04:30 (29) 02:08 (32) 05:33 (14) 06:27 (11) 06:06 (24) 02:28 (46) 04:10 (20)                         03:17 (22)
        01:46 (30) 04:31 (22) 08:52 (29) 13:36 (28) 18:06 (28) 20:14 (27) 25:47 (22) 32:14 (15) 38:20 (18) 40:48 (18) 44:58 (17)                         48:15 (16)
17 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 48:41 01:26 (9) 02:50 (19) 03:12 (11) 04:16 (19) 04:17 (21) 04:19 (61) 05:23 (12) 06:13 (8) 06:54 (38) 01:51 (17) 04:06 (17)                         03:54 (44)
        01:26 (9) 04:16 (13) 07:28 (9) 11:44 (13) 16:01 (14) 20:20 (28) 25:43 (21) 31:56 (14) 38:50 (19) 40:41 (17) 44:47 (16)                         48:41 (17)
18 Pia-Lena Putkonen Tullinge SK 48:45 01:34 (17) 02:59 (26) 03:00 (9) 04:04 (15) 04:19 (23) 02:15 (38) 06:21 (30) 06:13 (8) 06:03 (23) 01:55 (24) 06:25 (57)                         03:37 (35)
        01:34 (17) 04:33 (23) 07:33 (11) 11:37 (10) 15:56 (13) 18:11 (14) 24:32 (16) 30:45 (11) 36:48 (12) 38:43 (11) 45:08 (18)                         48:45 (18)
19 Leif Mörkfors Järfälla OK 49:13 01:55 (42) 03:16 (32) 04:13 (33) 04:21 (23) 04:18 (22) 02:06 (29) 05:53 (22) 07:32 (22) 06:31 (33) 01:52 (18) 04:18 (21)                         02:58 (15)
        01:55 (42) 05:11 (35) 09:24 (35) 13:45 (30) 18:03 (27) 20:09 (25) 26:02 (23) 33:34 (21) 40:05 (20) 41:57 (19) 46:15 (19)                         49:13 (19)
20 Kjell Jansson Långhundra IF 49:52 01:31 (15) 02:51 (20) 04:13 (33) 04:27 (26) 04:03 (14) 01:49 (14) 08:08 (47) 08:08 (28) 05:29 (14) 01:46 (14) 03:56 (15)                         03:31 (28)
        01:31 (15) 04:22 (17) 08:35 (25) 13:02 (25) 17:05 (22) 18:54 (19) 27:02 (25) 35:10 (25) 40:39 (23) 42:25 (21) 46:21 (20)                         49:52 (20)
21 Olle Blomgren OK Södertörn 50:17 01:42 (23) 03:36 (44) 04:05 (25) 03:40 (8) 03:40 (9) 02:14 (37) 05:10 (9) 09:08 (39) 07:03 (42) 01:54 (21) 04:59 (38)                         03:06 (17)
        01:42 (23) 05:18 (39) 09:23 (34) 13:03 (26) 16:43 (18) 18:57 (20) 24:07 (15) 33:15 (20) 40:18 (21) 42:12 (20) 47:11 (21)                         50:17 (21)
22 Tommy Lindberg Haninge SOK 51:17 01:40 (21) 02:45 (17) 03:15 (12) 04:02 (14) 04:09 (19) 01:53 (17) 05:34 (15) 05:53 (7) 07:16 (47) 07:44 (62) 03:58 (16)                         03:08 (18)
        01:40 (21) 04:25 (19) 07:40 (12) 11:42 (11) 15:51 (12) 17:44 (12) 23:18 (13) 29:11 (10) 36:27 (11) 44:11 (25) 48:09 (23)                         51:17 (22)
23 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 51:20 01:32 (16) 02:35 (12) 04:18 (36) 04:42 (32) 04:05 (17) 02:22 (44) 05:39 (16) 08:56 (36) 06:14 (26) 02:11 (33) 04:51 (34)                         03:55 (46)
        01:32 (16) 04:07 (11) 08:25 (22) 13:07 (27) 17:12 (25) 19:34 (23) 25:13 (19) 34:09 (22) 40:23 (22) 42:34 (22) 47:25 (22)                         51:20 (23)
24 Johan Hejnesson Huddinge Brandkår 51:37 01:46 (30) 03:30 (42) 06:55 (59) 04:35 (28) 05:31 (45) 01:47 (13) 06:29 (32) 08:20 (30) 04:54 (8) 01:44 (12) 03:32 (8)                         02:34 (5)
        01:46 (30) 05:16 (38) 12:11 (56) 16:46 (47) 22:17 (48) 24:04 (42) 30:33 (38) 38:53 (35) 43:47 (30) 45:31 (30) 49:03 (26)                         51:37 (24)
25 Kerstin Eriksson Snättringe SK 51:46 02:06 (49) 04:17 (55) 04:10 (29) 04:50 (38) 05:48 (48) 02:15 (38) 05:21 (11) 06:35 (14) 05:55 (20) 02:48 (57) 04:08 (19)                         03:33 (31)
        02:06 (49) 06:23 (54) 10:33 (47) 15:23 (42) 21:11 (42) 23:26 (41) 28:47 (34) 35:22 (26) 41:17 (24) 44:05 (24) 48:13 (24)                         51:46 (25)
26 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 52:23 01:58 (45) 03:42 (47) 04:33 (44) 05:05 (44) 04:54 (38) 01:53 (17) 05:59 (24) 07:01 (18) 06:28 (31) 02:27 (45) 04:44 (31)                         03:39 (36)
        01:58 (45) 05:40 (47) 10:13 (42) 15:18 (40) 20:12 (37) 22:05 (34) 28:04 (29) 35:05 (24) 41:33 (25) 44:00 (23) 48:44 (25)                         52:23 (26)
27 Leif Wallenbro Väsby OK 52:54 02:05 (48) 03:44 (48) 04:46 (47) 05:17 (48) 04:51 (37) 01:51 (16) 06:04 (26) 06:52 (16) 06:23 (30) 02:37 (50) 04:39 (27)                         03:45 (41)
        02:05 (48) 05:49 (48) 10:35 (48) 15:52 (44) 20:43 (38) 22:34 (36) 28:38 (33) 35:30 (28) 41:53 (27) 44:30 (27) 49:09 (27)                         52:54 (27)
28 Anders Karlsson Tullinge SK 53:59 01:59 (46) 03:19 (36) 04:31 (42) 04:47 (35) 04:43 (33) 01:56 (22) 05:50 (20) 07:21 (20) 07:26 (50) 02:23 (43) 06:00 (51)                         03:44 (40)
        01:59 (46) 05:18 (39) 09:49 (38) 14:36 (35) 19:19 (32) 21:15 (32) 27:05 (26) 34:26 (23) 41:52 (26) 44:15 (26) 50:15 (29)                         53:59 (28)
29 Aila Halttunen Haninge SOK 54:00 02:10 (52) 03:48 (50) 04:27 (39) 04:49 (36) 04:39 (31) 02:08 (32) 06:15 (28) 08:46 (35) 05:47 (18) 02:11 (33) 05:06 (44)                         03:54 (44)
        02:10 (52) 05:58 (50) 10:25 (45) 15:14 (39) 19:53 (33) 22:01 (33) 28:16 (31) 37:02 (30) 42:49 (28) 45:00 (29) 50:06 (28)                         54:00 (29)
30 Peter Sjögren Stockholms OK 54:09 01:34 (17) 03:09 (30) 04:11 (31) 04:43 (33) 04:32 (30) 02:01 (27) 06:18 (29) 09:06 (38) 08:39 (57) 02:12 (35) 04:26 (24)                         03:18 (23)
        01:34 (17) 04:43 (28) 08:54 (30) 13:37 (29) 18:09 (29) 20:10 (26) 26:28 (24) 35:34 (29) 44:13 (31) 46:25 (31) 50:51 (30)                         54:09 (30)
31 Eva Svanberg Järfälla OK 54:43 01:48 (36) 03:07 (29) 04:01 (24) 04:56 (40) 07:09 (56) 02:07 (30) 06:30 (33) 07:25 (21) 07:19 (48) 02:17 (38) 04:18 (21)                         03:46 (42)
        01:48 (36) 04:55 (31) 08:56 (31) 13:52 (31) 21:01 (41) 23:08 (39) 29:38 (35) 37:03 (31) 44:22 (33) 46:39 (32) 50:57 (31)                         54:43 (31)
32 Lars Rönnols Täby OK 54:49 01:46 (30) 03:17 (34) 04:34 (45) 05:04 (43) 04:27 (28) 01:57 (24) 07:08 (37) 07:12 (19) 07:29 (51) 02:02 (27) 06:20 (55)                         03:33 (31)
        01:46 (30) 05:03 (33) 09:37 (36) 14:41 (36) 19:08 (31) 21:05 (31) 28:13 (30) 35:25 (27) 42:54 (29) 44:56 (28) 51:16 (32)                         54:49 (32)
33 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 55:12 01:35 (19) 02:52 (22) 04:10 (29) 04:05 (16) 04:06 (18) 01:35 (8) 05:28 (13) 13:38 (56) 09:00 (59) 01:47 (16) 03:29 (7)                         03:27 (26)
        01:35 (19) 04:27 (21) 08:37 (26) 12:42 (21) 16:48 (19) 18:23 (15) 23:51 (14) 37:29 (32) 46:29 (36) 48:16 (35) 51:45 (33)                         55:12 (33)
34 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 55:23 02:18 (57) 03:50 (51) 04:06 (26) 04:52 (39) 04:54 (38) 02:08 (32) 07:43 (43) 08:09 (29) 06:16 (27) 03:30 (59) 04:29 (25)                         03:08 (18)
        02:18 (57) 06:08 (52) 10:14 (43) 15:06 (38) 20:00 (35) 22:08 (35) 29:51 (37) 38:00 (33) 44:16 (32) 47:46 (33) 52:15 (35)                         55:23 (34)
35 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 55:39 01:46 (30) 03:24 (39) 04:35 (46) 07:19 (57) 06:20 (53) 04:18 (60) 05:52 (21) 07:53 (25) 05:30 (15) 01:52 (18) 03:37 (9)                         03:13 (20)
        01:46 (30) 05:10 (34) 09:45 (37) 17:04 (50) 23:24 (52) 27:42 (55) 33:34 (49) 41:27 (41) 46:57 (38) 48:49 (37) 52:26 (36)                         55:39 (35)
36 Clas-Göran Herrgård Gustavsberg 55:42 01:48 (36) 02:18 (6) 06:03 (57) 04:21 (22) 04:03 (14) 02:20 (42) 07:34 (41) 11:17 (52) 06:09 (25) 01:55 (24) 04:18 (21)                         03:36 (34)
        01:48 (36) 04:06 (10) 10:09 (41) 14:30 (34) 18:33 (30) 20:53 (30) 28:27 (32) 39:44 (38) 45:53 (34) 47:48 (34) 52:06 (34)                         55:42 (36)
37 Anne-Christine Schunnesson Attunda OK 56:19 01:29 (11) 02:54 (24) 03:19 (16) 04:00 (13) 03:59 (12) 01:58 (25) 16:46 (60) 08:41 (33) 05:04 (9) 01:42 (10) 03:38 (10)                         02:49 (13)
        01:29 (11) 04:23 (18) 07:42 (14) 11:42 (11) 15:41 (11) 17:39 (11) 34:25 (51) 43:06 (46) 48:10 (42) 49:52 (40) 53:30 (38)                         56:19 (37)
38 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 57:54 01:42 (23) 02:43 (16) 03:25 (20) 04:37 (30) 05:24 (44) 02:07 (30) 07:25 (39) 10:53 (50) 07:54 (55) 02:39 (53) 04:54 (37)                         04:11 (49)
        01:42 (23) 04:25 (19) 07:50 (15) 12:27 (18) 17:51 (26) 19:58 (24) 27:23 (28) 38:16 (34) 46:10 (35) 48:49 (37) 53:43 (39)                         57:54 (38)
39 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 57:58 01:55 (42) 03:02 (27) 04:06 (26) 05:23 (49) 05:44 (47) 02:40 (50) 07:00 (36) 09:29 (41) 07:10 (45) 02:14 (37) 04:36 (26)                         04:39 (55)
        01:55 (42) 04:57 (32) 09:03 (32) 14:26 (33) 20:10 (36) 22:50 (38) 29:50 (36) 39:19 (36) 46:29 (36) 48:43 (36) 53:19 (37)                         57:58 (39)
40 Sven Setterqvist OK Södertörn 58:27 02:12 (54) 06:14 (61) 04:00 (22) 04:56 (40) 04:50 (36) 02:24 (45) 06:23 (31) 10:11 (48) 06:20 (28) 02:22 (42) 05:03 (43)                         03:32 (30)
        02:12 (54) 08:26 (61) 12:26 (58) 17:22 (53) 22:12 (46) 24:36 (46) 30:59 (40) 41:10 (40) 47:30 (40) 49:52 (40) 54:55 (41)                         58:27 (40)
41 Ingvar Svensson Almby IK 58:34 01:46 (30) 02:53 (23) 04:31 (42) 07:41 (60) 05:02 (40) 02:53 (53) 06:42 (34) 08:40 (32) 07:15 (46) 02:46 (56) 04:42 (29)                         03:43 (39)
        01:46 (30) 04:39 (25) 09:10 (33) 16:51 (48) 21:53 (44) 24:46 (49) 31:28 (42) 40:08 (39) 47:23 (39) 50:09 (42) 54:51 (40)                         58:34 (41)
42 Helena Korhonen Haninge SOK 59:41 01:44 (27) 02:54 (24) 04:11 (31) 04:08 (17) 03:51 (11) 02:00 (26) 14:12 (58) 09:48 (45) 06:22 (29) 02:25 (44) 05:20 (46)                         02:46 (11)
        01:44 (27) 04:38 (24) 08:49 (28) 12:57 (24) 16:48 (19) 18:48 (18) 33:00 (45) 42:48 (45) 49:10 (43) 51:35 (44) 56:55 (44)                         59:41 (42)
43 Kenneth Pettersson Järfälla OK 60:13 01:55 (42) 03:25 (40) 05:07 (50) 05:15 (47) 05:10 (42) 02:18 (40) 07:36 (42) 11:41 (54) 06:54 (38) 02:10 (32) 04:53 (36)                         03:49 (43)
        01:55 (42) 05:20 (42) 10:27 (46) 15:42 (43) 20:52 (39) 23:10 (40) 30:46 (39) 42:27 (44) 49:21 (45) 51:31 (43) 56:24 (43)                         60:13 (43)
44 Per-Erik Jansson Sundbybergs IK 60:14 01:47 (35) 03:35 (43) 04:30 (41) 05:13 (46) 04:49 (35) 02:45 (52) 08:37 (50) 08:25 (31) 07:50 (54) 02:19 (39) 06:25 (57)                         03:59 (48)
        01:47 (35) 05:22 (43) 09:52 (39) 15:05 (37) 19:54 (34) 22:39 (37) 31:16 (41) 39:41 (37) 47:31 (41) 49:50 (39) 56:15 (42)                         60:14 (44)
45 Ulla Gummeson Väsby OK 61:24 02:02 (47) 03:16 (32) 05:00 (49) 05:02 (42) 06:19 (51) 02:28 (47) 09:32 (53) 09:43 (43) 07:24 (49) 02:07 (30) 04:52 (35)                         03:39 (36)
        02:02 (47) 05:18 (40) 10:18 (44) 15:20 (41) 21:39 (43) 24:07 (45) 33:39 (50) 43:22 (47) 50:46 (46) 52:53 (46) 57:45 (45)                         61:24 (45)
46 Sara Ström Snättringe SK 62:39 02:14 (56) 04:23 (56) 04:15 (35) 05:36 (51) 09:19 (60) 01:54 (20) 07:57 (45) 09:43 (43) 07:01 (40) 02:03 (28) 04:43 (30)                         03:31 (28)
        02:14 (56) 06:37 (56) 10:52 (50) 16:28 (46) 25:47 (57) 27:41 (54) 35:38 (53) 45:21 (50) 52:22 (47) 54:25 (47) 59:08 (47)                         62:39 (46)
47 Karin Ivarsson Haninge SOK 63:35 02:13 (55) 03:25 (40) 05:37 (55) 06:06 (54) 05:05 (41) 02:58 (54) 08:00 (46) 08:44 (34) 07:02 (41) 02:34 (47) 06:10 (52)                         05:41 (62)
        02:13 (55) 05:38 (46) 11:15 (52) 17:21 (52) 22:26 (50) 25:24 (51) 33:24 (47) 42:08 (42) 49:10 (43) 51:44 (45) 57:54 (46)                         63:35 (47)
48 Tina Klang Hellas Orientering 64:14 01:43 (26) 03:53 (52) 04:28 (40) 07:04 (56) 05:11 (43) 02:24 (45) 08:39 (51) 12:30 (55) 06:51 (37) 02:12 (35) 05:02 (42)                         04:17 (51)
        01:43 (26) 05:36 (45) 10:04 (40) 17:08 (51) 22:19 (49) 24:43 (48) 33:22 (46) 45:52 (51) 52:43 (48) 54:55 (48) 59:57 (48)                         64:14 (48)
49 Johan Graf Nynäshamns OK 65:57 03:05 (62) 03:45 (49) 04:55 (48) 05:45 (52) 06:06 (50) 03:49 (58) 07:10 (38) 09:51 (46) 08:50 (58) 02:40 (54) 05:49 (50)                         04:12 (50)
        03:05 (62) 06:50 (58) 11:45 (54) 17:30 (54) 23:36 (53) 27:25 (53) 34:35 (52) 44:26 (48) 53:16 (51) 55:56 (51) 61:45 (49)                         65:57 (49)
50 My Rönnols Täby OK 66:01 01:44 (27) 03:04 (28) 03:16 (13) 13:55 (62) 04:04 (16) 02:13 (36) 15:04 (59) 07:37 (23) 05:19 (12) 01:42 (10) 04:41 (28)                         03:22 (25)
        01:44 (27) 04:48 (29) 08:04 (18) 21:59 (59) 26:03 (58) 28:16 (56) 43:20 (58) 50:57 (55) 56:16 (53) 57:58 (52) 62:39 (52)                         66:01 (50)
51 Bo Winander Järfälla OK 66:33 01:54 (40) 03:17 (34) 03:21 (18) 05:23 (49) 06:57 (55) 04:06 (59) 08:29 (49) 11:10 (51) 08:29 (56) 02:43 (55) 06:19 (54)                         04:25 (52)
        01:54 (40) 05:11 (35) 08:32 (24) 13:55 (32) 20:52 (39) 24:58 (50) 33:27 (48) 44:37 (49) 53:06 (50) 55:49 (50) 62:08 (51)                         66:33 (51)
52 Per Södersten Gustavsbergs OK 67:10 01:54 (40) 03:21 (37) 05:27 (54) 07:21 (59) 08:57 (59) 02:18 (40) 07:30 (40) 09:33 (42) 06:29 (32) 02:08 (31) 06:50 (59)                         05:22 (60)
        01:54 (40) 05:15 (37) 10:42 (49) 18:03 (56) 27:00 (59) 29:18 (58) 36:48 (54) 46:21 (52) 52:50 (49) 54:58 (49) 61:48 (50)                         67:10 (52)
53 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 67:30 01:45 (29) 02:31 (10) 04:00 (22) 04:18 (20) 04:26 (27) 03:23 (56) 06:59 (35) 14:48 (57) 14:12 (62) 02:37 (50) 04:49 (32)                         03:42 (38)
        01:45 (29) 04:16 (13) 08:16 (20) 12:34 (20) 17:00 (21) 20:23 (29) 27:22 (27) 42:10 (43) 56:22 (54) 58:59 (53) 63:48 (53)                         67:30 (53)
54 Göran Andersson Enebybergs IF 71:58 01:40 (21) 02:38 (14) 03:22 (19) 04:12 (18) 10:05 (61) 02:08 (32) 19:59 (62) 06:27 (11) 10:51 (61) 01:37 (8) 05:01 (40)                         03:58 (47)
        01:40 (21) 04:18 (15) 07:40 (12) 11:52 (14) 21:57 (45) 24:05 (43) 44:04 (59) 50:31 (54) 61:22 (57) 62:59 (57) 68:00 (57)                         71:58 (54)
55 Tommy Svensson Hellas Orientering 72:10 02:20 (58) 03:36 (44) 05:08 (51) 04:49 (36) 06:19 (51) 01:53 (17) 08:49 (52) 18:33 (58) 07:04 (43) 02:38 (52) 05:43 (49)                         05:18 (59)
        02:20 (58) 05:56 (49) 11:04 (51) 15:53 (45) 22:12 (46) 24:05 (43) 32:54 (44) 51:27 (56) 58:31 (55) 61:09 (55) 66:52 (54)                         72:10 (55)
56 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 72:17 02:07 (51) 04:30 (57) 05:16 (52) 05:06 (45) 05:53 (49) 01:49 (14) 07:53 (44) 20:33 (59) 07:04 (43) 02:21 (40) 05:15 (45)                         04:30 (53)
        02:07 (51) 06:37 (56) 11:53 (55) 16:59 (49) 22:52 (51) 24:41 (47) 32:34 (43) 53:07 (57) 60:11 (56) 62:32 (56) 67:47 (56)                         72:17 (56)
57 Monika Högberg OK Södertörn 72:35 02:20 (58) 04:08 (54) 05:49 (56) 05:49 (53) 05:33 (46) 02:40 (50) 10:48 (56) 11:28 (53) 07:38 (53) 02:54 (58) 08:16 (61)                         05:12 (58)
        02:20 (58) 06:28 (55) 12:17 (57) 18:06 (58) 23:39 (54) 26:19 (52) 37:07 (55) 48:35 (53) 56:13 (52) 59:07 (54) 67:23 (55)                         72:35 (57)
58 Olle Adrian Huddinge Brandkår 75:39 01:52 (38) 03:36 (44) 08:15 (60) 04:22 (25) 07:32 (58) 03:05 (55) 10:03 (54) 20:34 (60) 06:46 (36) 01:55 (24) 05:00 (39)                         02:39 (9)
        01:52 (38) 05:28 (44) 13:43 (59) 18:05 (57) 25:37 (56) 28:42 (57) 38:45 (57) 59:19 (59) 66:05 (58) 68:00 (58) 73:00 (58)                         75:39 (58)
59 Christina Nordström Bodens Bandyklubb OS 83:42 02:20 (58) 03:57 (53) 05:26 (53) 06:15 (55) 06:28 (54) 05:18 (62) 08:14 (48) 20:41 (61) 09:39 (60) 04:21 (60) 05:38 (48)                         05:25 (61)
        02:20 (58) 06:17 (53) 11:43 (53) 17:58 (55) 24:26 (55) 29:44 (59) 37:58 (56) 58:39 (58) 68:18 (59) 72:39 (59) 78:17 (59)                         83:42 (59)
60 Åsa Lindqvist Rodell Mälarö SOK 92:35 02:11 (53) 04:51 (60) 19:39 (62) 04:38 (31) 04:01 (13) 02:20 (42) 19:57 (61) 09:16 (40) 06:31 (33) 02:21 (40) 12:17 (62)                         04:33 (54)
        02:11 (53) 07:02 (59) 26:41 (62) 31:19 (62) 35:20 (61) 37:40 (60) 57:37 (61) 66:53 (60) 73:24 (60) 75:45 (60) 88:02 (60)                         92:35 (60)
61 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 94:17 03:03 (61) 04:31 (58) 09:18 (61) 09:53 (61) 07:10 (57) 03:47 (57) 10:35 (55) 25:41 (62) 07:33 (52) 02:34 (47) 05:26 (47)                         04:46 (56)
        03:03 (61) 07:34 (60) 16:52 (60) 26:45 (61) 33:55 (60) 37:42 (61) 48:17 (60) 73:58 (62) 81:31 (62) 84:05 (61) 89:31 (61)                         94:17 (61)
62 Agneta Holgersson Snättringe SK 95:45 01:52 (38) 09:03 (62) 06:32 (58) 07:20 (58) 20:29 (62) 02:33 (49) 12:18 (57) 10:12 (49) 06:41 (35) 07:25 (61) 06:18 (53)                         05:02 (57)
        01:52 (38) 10:55 (62) 17:27 (61) 24:47 (60) 45:16 (62) 47:49 (62) 60:07 (62) 70:19 (61) 77:00 (61) 84:25 (62) 90:43 (62)                         95:45 (62)
- Olle Yttermo Södertörns OK 46:49 01:20   02:20   02:46   04:15   03:16   01:37   06:09   17:13   01:35   03:23                               02:55  
        01:20   03:40   06:26   10:41   13:57   15:34   21:43   38:56   40:31   43:54                               46:49  
- Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 49:58 01:34   02:35   03:17   03:50   03:33   07:12   14:34   05:31   01:40   03:25                               02:47  
        01:34   04:09   07:26   11:16   14:49   22:01   36:35   42:06   43:46   47:11                               49:58  
- Bo Hedlund IFK Enskede 59:33 01:51   03:33   03:17   04:19   04:01   02:09   14:44   08:14   05:46   02:24   03:15                           06:00  
        01:51   05:24   08:41   13:00   17:01   19:10   33:54   42:08   47:54   50:18   53:33                           59:33  
- Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 63:09 01:42   03:04   03:19   07:05   04:43   01:40   05:52                                           35:44  
        01:42   04:46   08:05   15:10   19:53   21:33   27:25                                           63:09  
- Clarence Kvart Långhundra IF 64:17 02:00   03:43   05:57   07:18   06:28   03:12                                               35:39  
        02:00   05:43   11:40   18:58   25:26   28:38                                               64:17  
- Jan-Erik Larsson Järla Orientering 65:36 01:23   02:17   04:45   03:43   03:55   01:44   40:13   01:23   03:23                                   02:50  
        01:23   03:40   08:25   12:08   16:03   17:47   58:00   59:23   62:46                                   65:36  
- Rolf E. Nilsson Tullinge SK 68:31 02:42   03:03   04:34   04:15   06:40   02:36   21:52                                           22:49  
        02:42   05:45   10:19   14:34   21:14   23:50   45:42                                           68:31  
- Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 82:05 04:46   04:27   05:16   06:16   05:50   17:02   14:45   09:07   04:13   06:00                               04:23  
        04:46   09:13   14:29   20:45   26:35   43:37   58:22   67:29   71:42   77:42                               82:05  
- Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 88:57 02:17   09:18   05:39   05:06   05:36   28:09   10:56   08:47   02:26   05:49                               04:54  
        02:17   11:35   17:14   22:20   27:56   56:05   67:01   75:48   78:14   84:03                               88:57  
- Monica Gustafsson Järla                                                                          
                                                                               
- Sören Andersson Loch Ness                                                                          
                                                                               
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                           Mål  
1 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 32:58 03:40 (1) 03:38 (2) 04:31 (2) 02:58 (5) 03:22 (1) 07:09 (1) 04:32 (25)                                         03:08 (2)
        03:40 (1) 07:18 (1) 11:49 (1) 14:47 (1) 18:09 (1) 25:18 (1) 29:50 (2)                                         32:58 (1)
2 Birgitta Thorsson Tullinge SK 33:15 04:46 (7) 03:30 (1) 04:27 (1) 02:23 (1) 04:27 (8) 07:13 (2) 03:00 (1)                                         03:29 (5)
        04:46 (7) 08:16 (3) 12:43 (2) 15:06 (2) 19:33 (2) 26:46 (2) 29:46 (1)                                         33:15 (2)
3 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 33:55 04:17 (2) 03:41 (3) 05:16 (7) 02:57 (3) 03:39 (2) 07:51 (4) 03:16 (3)                                         02:58 (1)
        04:17 (2) 07:58 (2) 13:14 (3) 16:11 (3) 19:50 (3) 27:41 (3) 30:57 (3)                                         33:55 (3)
4 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 35:19 04:34 (6) 04:21 (10) 04:56 (5) 03:12 (10) 03:58 (4) 07:50 (3) 03:13 (2)                                         03:15 (3)
        04:34 (6) 08:55 (7) 13:51 (6) 17:03 (5) 21:01 (5) 28:51 (4) 32:04 (4)                                         35:19 (4)
5 Rune Rådeström Snättringe SK 36:18 04:27 (5) 04:16 (8) 05:03 (6) 03:02 (7) 04:07 (5) 08:27 (6) 03:20 (6)                                         03:36 (6)
        04:27 (5) 08:43 (6) 13:46 (5) 16:48 (4) 20:55 (4) 29:22 (5) 32:42 (5)                                         36:18 (5)
6 Sune Sisell OK Södertörn 37:49 04:23 (4) 04:15 (7) 05:41 (12) 03:07 (8) 03:50 (3) 09:00 (11) 03:34 (11)                                         03:59 (16)
        04:23 (4) 08:38 (5) 14:19 (7) 17:26 (6) 21:16 (6) 30:16 (6) 33:50 (6)                                         37:49 (6)
7 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 38:54 06:03 (20) 04:13 (6) 05:30 (11) 02:57 (3) 04:37 (9) 07:58 (5) 03:31 (9)                                         04:05 (18)
        06:03 (20) 10:16 (14) 15:46 (12) 18:43 (11) 23:20 (9) 31:18 (7) 34:49 (7)                                         38:54 (7)
8 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 39:28 05:20 (13) 04:20 (9) 06:25 (20) 02:58 (5) 04:38 (10) 09:13 (14) 03:19 (4)                                         03:15 (3)
        05:20 (13) 09:40 (10) 16:05 (14) 19:03 (13) 23:41 (11) 32:54 (12) 36:13 (10)                                         39:28 (8)
9 Mats Holmgren Centrum OK 40:03 04:21 (3) 03:56 (4) 05:19 (8) 03:50 (21) 05:51 (25) 08:55 (10) 03:40 (12)                                         04:11 (19)
        04:21 (3) 08:17 (4) 13:36 (4) 17:26 (6) 23:17 (8) 32:12 (8) 35:52 (9)                                         40:03 (9)
10 Göran Larbo Attunda OK 40:15 05:34 (15) 04:33 (13) 05:26 (9) 02:49 (2) 05:01 (13) 09:12 (13) 03:49 (15)                                         03:51 (12)
        05:34 (15) 10:07 (13) 15:33 (10) 18:22 (10) 23:23 (10) 32:35 (10) 36:24 (11)                                         40:15 (10)
11 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 40:47 05:06 (9) 04:12 (5) 05:26 (9) 03:33 (15) 05:29 (18) 08:54 (9) 03:46 (14)                                         04:21 (22)
        05:06 (9) 09:18 (8) 14:44 (9) 18:17 (9) 23:46 (12) 32:40 (11) 36:26 (12)                                         40:47 (11)
12 Håkan Boije Attunda OK 42:48 05:02 (8) 04:52 (21) 06:10 (18) 03:23 (12) 06:01 (26) 10:18 (19) 03:21 (7)                                         03:41 (7)
        05:02 (8) 09:54 (11) 16:04 (13) 19:27 (14) 25:28 (17) 35:46 (15) 39:07 (14)                                         42:48 (12)
13 Leif Lundquist Enebybergs IF 43:33 05:08 (10) 04:24 (11) 04:52 (4) 03:35 (16) 05:47 (24) 08:27 (6) 03:19 (4)                                         08:01 (51)
        05:08 (10) 09:32 (9) 14:24 (8) 17:59 (8) 23:46 (12) 32:13 (9) 35:32 (8)                                         43:33 (13)
14 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 43:48 06:25 (23) 04:43 (19) 05:56 (14) 03:25 (13) 04:47 (11) 09:58 (16) 03:52 (16)                                         04:42 (27)
        06:25 (23) 11:08 (22) 17:04 (20) 20:29 (17) 25:16 (16) 35:14 (14) 39:06 (13)                                         43:48 (14)
15 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 44:09 06:25 (23) 04:35 (14) 06:52 (24) 04:03 (25) 04:22 (6) 10:29 (23) 03:25 (8)                                         03:58 (15)
        06:25 (23) 11:00 (21) 17:52 (21) 21:55 (21) 26:17 (19) 36:46 (17) 40:11 (16)                                         44:09 (15)
16 Reijo Korhonen Hellas Orientering 44:22 06:29 (25) 04:25 (12) 05:42 (13) 03:26 (14) 04:49 (12) 10:07 (17) 04:57 (31)                                         04:27 (23)
        06:29 (25) 10:54 (20) 16:36 (17) 20:02 (15) 24:51 (14) 34:58 (13) 39:55 (15)                                         44:22 (16)
17 Christer Askerblom Hagaby GOIF 45:19 05:13 (12) 05:37 (31) 04:45 (3) 03:09 (9) 04:25 (7) 13:12 (34) 05:10 (34)                                         03:48 (8)
        05:13 (12) 10:50 (19) 15:35 (11) 18:44 (12) 23:09 (7) 36:21 (16) 41:31 (18)                                         45:19 (17)
18 Åke Wansölin Söders-Tyresö 45:30 06:06 (22) 05:03 (23) 07:03 (27) 04:05 (27) 05:17 (15) 09:50 (15) 04:15 (21)                                         03:51 (12)
        06:06 (22) 11:09 (23) 18:12 (23) 22:17 (23) 27:34 (22) 37:24 (20) 41:39 (20)                                         45:30 (18)
19 Conny Nilsson Nyköpings OK 45:36 05:45 (17) 04:40 (17) 06:02 (15) 04:37 (34) 05:33 (19) 10:18 (19) 04:08 (19)                                         04:33 (25)
        05:45 (17) 10:25 (16) 16:27 (15) 21:04 (19) 26:37 (20) 36:55 (19) 41:03 (17)                                         45:36 (19)
20 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 46:14 05:47 (18) 04:55 (22) 06:05 (16) 03:53 (22) 05:33 (19) 10:34 (24) 04:47 (30)                                         04:40 (26)
        05:47 (18) 10:42 (18) 16:47 (18) 20:40 (18) 26:13 (18) 36:47 (18) 41:34 (19)                                         46:14 (20)
21 Olle Arman Nyköpings OK 46:32 06:32 (27) 05:06 (25) 06:28 (21) 04:16 (29) 05:28 (17) 10:21 (21) 04:10 (20)                                         04:11 (19)
        06:32 (27) 11:38 (26) 18:06 (22) 22:22 (24) 27:50 (23) 38:11 (21) 42:21 (21)                                         46:32 (21)
22 Leif Nordin Attunda OK 47:25 05:26 (14) 04:36 (15) 07:01 (26) 04:18 (31) 05:45 (23) 11:07 (29) 04:41 (27)                                         04:31 (24)
        05:26 (14) 10:02 (12) 17:03 (19) 21:21 (20) 27:06 (21) 38:13 (22) 42:54 (22)                                         47:25 (22)
23 Zakari Peltonen IFK Enskede 47:35 09:55 (51) 04:40 (17) 06:43 (23) 03:48 (20) 05:22 (16) 09:11 (12) 03:42 (13)                                         04:14 (21)
        09:55 (51) 14:35 (39) 21:18 (33) 25:06 (31) 30:28 (27) 39:39 (24) 43:21 (23)                                         47:35 (23)
24 Jan Lindqvist Mälarö SOK 48:10 06:33 (29) 04:43 (19) 07:59 (33) 04:04 (26) 05:44 (22) 10:37 (25) 04:28 (24)                                         04:02 (17)
        06:33 (29) 11:16 (24) 19:15 (26) 23:19 (25) 29:03 (25) 39:40 (25) 44:08 (24)                                         48:10 (24)
25 John Östlund Sundbybergs IK 48:14 05:08 (10) 05:19 (28) 06:08 (17) 03:35 (16) 05:02 (14) 15:09 (39) 03:56 (17)                                         03:57 (14)
        05:08 (10) 10:27 (17) 16:35 (16) 20:10 (16) 25:12 (15) 40:21 (26) 44:17 (25)                                         48:14 (25)
26 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 51:46 05:40 (16) 04:38 (16) 08:04 (34) 03:44 (19) 06:24 (32) 10:39 (26) 06:58 (47)                                         05:39 (35)
        05:40 (16) 10:18 (15) 18:22 (24) 22:06 (22) 28:30 (24) 39:09 (23) 46:07 (26)                                         51:46 (26)
27 Urban Johansson Gustavsbergs OK 52:42 05:55 (19) 05:34 (30) 11:11 (54) 03:42 (18) 10:33 (50) 08:28 (8) 03:31 (9)                                         03:48 (8)
        05:55 (19) 11:29 (25) 22:40 (35) 26:22 (32) 36:55 (38) 45:23 (29) 48:54 (28)                                         52:42 (27)
28 Carl Carlin Söders-Tyresö 52:54 07:01 (33) 05:46 (33) 07:19 (28) 04:16 (29) 06:15 (27) 12:49 (31) 04:35 (26)                                         04:53 (28)
        07:01 (33) 12:47 (31) 20:06 (29) 24:22 (28) 30:37 (28) 43:26 (27) 48:01 (27)                                         52:54 (28)
29 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 55:21 07:04 (34) 06:42 (49) 09:03 (41) 03:59 (23) 06:59 (37) 10:15 (18) 05:23 (36)                                         05:56 (41)
        07:04 (34) 13:46 (36) 22:49 (36) 26:48 (34) 33:47 (33) 44:02 (28) 49:25 (29)                                         55:21 (29)
30 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 56:51 06:31 (26) 05:09 (26) 08:08 (35) 04:32 (32) 07:16 (39) 13:58 (37) 06:24 (43)                                         04:53 (28)
        06:31 (26) 11:40 (27) 19:48 (28) 24:20 (27) 31:36 (30) 45:34 (30) 51:58 (30)                                         56:51 (30)
31 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 58:34 08:37 (43) 05:04 (24) 10:22 (51) 05:08 (41) 06:16 (29) 15:17 (40) 04:00 (18)                                         03:50 (11)
        08:37 (43) 13:41 (35) 24:03 (41) 29:11 (39) 35:27 (36) 50:44 (35) 54:44 (34)                                         58:34 (31)
32 Leif Hermundstad Snättringe SK 60:12 06:48 (30) 05:57 (35) 07:00 (25) 05:06 (38) 08:28 (45) 16:08 (46) 04:21 (23)                                         06:24 (44)
        06:48 (30) 12:45 (30) 19:45 (27) 24:51 (30) 33:19 (32) 49:27 (32) 53:48 (31)                                         60:12 (32)
33 Riina Larsson-Mänd OK Södertörn 60:15 08:28 (42) 05:37 (31) 09:36 (49) 04:37 (34) 06:15 (27) 16:25 (48) 04:20 (22)                                         04:57 (30)
        08:28 (42) 14:05 (37) 23:41 (38) 28:18 (35) 34:33 (34) 50:58 (36) 55:18 (35)                                         60:15 (33)
34 Bertil Rydgren IFK Enskede 60:18 06:32 (27) 06:15 (42) 07:45 (30) 03:14 (11) 05:39 (21) 22:04 (55) 05:00 (33)                                         03:49 (10)
        06:32 (27) 12:47 (31) 20:32 (30) 23:46 (26) 29:25 (26) 51:29 (38) 56:29 (37)                                         60:18 (34)
35 Inger Jansson Nynäshamns OK 60:31 06:51 (31) 05:24 (29) 08:27 (37) 04:08 (28) 06:22 (31) 18:18 (50) 04:59 (32)                                         06:02 (42)
        06:51 (31) 12:15 (28) 20:42 (31) 24:50 (29) 31:12 (29) 49:30 (33) 54:29 (33)                                         60:31 (35)
36 Lars Fridén FMV 61:58 08:22 (40) 06:08 (37) 08:44 (39) 05:06 (38) 06:35 (34) 12:59 (32) 06:02 (40)                                         08:02 (52)
        08:22 (40) 14:30 (38) 23:14 (37) 28:20 (36) 34:55 (35) 47:54 (31) 53:56 (32)                                         61:58 (36)
37 Gunlög Petersson Järfälla OK 62:05 14:47 (57) 05:10 (27) 08:27 (37) 03:59 (23) 08:01 (44) 10:45 (27) 05:16 (35)                                         05:40 (36)
        14:47 (57) 19:57 (55) 28:24 (52) 32:23 (48) 40:24 (44) 51:09 (37) 56:25 (36)                                         62:05 (37)
38 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 64:19 09:42 (48) 05:47 (34) 08:45 (40) 04:55 (36) 07:22 (42) 13:42 (35) 08:11 (51)                                         05:55 (40)
        09:42 (48) 15:29 (44) 24:14 (42) 29:09 (38) 36:31 (37) 50:13 (34) 58:24 (38)                                         64:19 (38)
39 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 65:14 07:12 (36) 07:43 (53) 09:03 (41) 05:52 (46) 11:14 (51) 12:04 (30) 06:23 (42)                                         05:43 (39)
        07:12 (36) 14:55 (41) 23:58 (40) 29:50 (41) 41:04 (45) 53:08 (42) 59:31 (39)                                         65:14 (39)
40 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 65:20 08:21 (39) 06:44 (50) 09:32 (48) 05:32 (43) 07:07 (38) 15:44 (42) 06:47 (45)                                         05:33 (33)
        08:21 (39) 15:05 (43) 24:37 (45) 30:09 (42) 37:16 (39) 53:00 (41) 59:47 (41)                                         65:20 (40)
41 Lennart Sjöstål Klubblös 65:44 08:45 (45) 06:14 (41) 09:21 (46) 06:12 (50) 07:19 (41) 13:59 (38) 07:44 (50)                                         06:10 (43)
        08:45 (45) 14:59 (42) 24:20 (44) 30:32 (44) 37:51 (40) 51:50 (39) 59:34 (40)                                         65:44 (41)
42 Karin Setterqvist OK Södertörn 67:43 09:46 (50) 06:09 (39) 07:55 (32) 05:12 (42) 09:57 (49) 13:42 (35) 08:12 (52)                                         06:50 (46)
        09:46 (50) 15:55 (47) 23:50 (39) 29:02 (37) 38:59 (42) 52:41 (40) 60:53 (42)                                         67:43 (42)
43 Inger Pahlén Söders-Tyresö 68:18 06:03 (20) 06:32 (45) 06:37 (22) 22:17 (57) 06:21 (30) 10:24 (22) 04:41 (27)                                         05:23 (32)
        06:03 (20) 12:35 (29) 19:12 (25) 41:29 (54) 47:50 (50) 58:14 (45) 62:55 (43)                                         68:18 (43)
44 Kenneth Berglund Hellas Orientering 70:55 08:17 (38) 06:37 (48) 09:23 (47) 06:38 (51) 08:39 (47) 17:39 (49) 06:30 (44)                                         07:12 (48)
        08:17 (38) 14:54 (40) 24:17 (43) 30:55 (45) 39:34 (43) 57:13 (43) 63:43 (44)                                         70:55 (44)
45 Anita Arnefors OK Södertörn 71:30 07:55 (37) 22:43 (57) 06:24 (19) 04:59 (37) 08:28 (45) 10:59 (28) 04:45 (29)                                         05:17 (31)
        07:55 (37) 30:38 (57) 37:02 (57) 42:01 (55) 50:29 (51) 61:28 (49) 66:13 (46)                                         71:30 (45)
46 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 74:51 12:31 (55) 07:07 (51) 10:38 (53) 05:06 (39) 06:42 (35) 15:49 (43) 11:24 (56)                                         05:34 (34)
        12:31 (55) 19:38 (54) 30:16 (54) 35:22 (51) 42:04 (46) 57:53 (44) 69:17 (48)                                         74:51 (46)
47 Iris Wallsten IFK Lidingös Skid o OK 74:58 12:10 (54) 06:25 (43) 09:55 (50) 10:55 (54) 07:31 (43) 13:06 (33) 05:58 (39)                                         08:58 (55)
        12:10 (54) 18:35 (53) 28:30 (53) 39:25 (53) 46:56 (49) 60:02 (47) 66:00 (45)                                         74:58 (47)
48 Viviann Andersson Snättringe SK 79:13 10:06 (52) 06:36 (47) 09:08 (43) 05:56 (47) 20:20 (56) 16:00 (44) 05:27 (37)                                         05:40 (36)
        10:06 (52) 16:42 (51) 25:50 (48) 31:46 (46) 52:06 (54) 68:06 (54) 73:33 (50)                                         79:13 (48)
49 Claes Andersson Snättringe SK 79:15 10:09 (53) 06:31 (44) 09:11 (44) 05:56 (47) 20:11 (55) 16:06 (45) 05:29 (38)                                         05:42 (38)
        10:09 (53) 16:40 (50) 25:51 (49) 31:47 (47) 51:58 (53) 68:04 (53) 73:33 (50)                                         79:15 (49)
50 Stefan Gullberg Väsby OK 79:26 09:28 (46) 06:01 (36) 11:34 (55) 09:26 (53) 07:17 (40) 15:23 (41) 08:17 (53)                                         12:00 (57)
        09:28 (46) 15:29 (44) 27:03 (51) 36:29 (52) 43:46 (48) 59:09 (46) 67:26 (47)                                         79:26 (50)
51 Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 80:04 07:09 (35) 06:12 (40) 07:31 (29) 05:34 (44) 06:24 (32) 33:42 (57) 07:07 (48)                                         06:25 (45)
        07:09 (35) 13:21 (33) 20:52 (32) 26:26 (33) 32:50 (31) 66:32 (50) 73:39 (53)                                         80:04 (51)
52 Åke Linderoth Sundbybergs IK 80:22 06:56 (32) 06:35 (46) 07:53 (31) 13:57 (56) 06:55 (36) 24:38 (56) 06:09 (41)                                         07:19 (50)
        06:56 (32) 13:31 (34) 21:24 (34) 35:21 (50) 42:16 (47) 66:54 (52) 73:03 (49)                                         80:22 (52)
53 Tomas Möller OK Södertörn 80:52 08:41 (44) 07:40 (52) 08:19 (36) 05:45 (45) 20:05 (54) 16:09 (47) 06:56 (46)                                         07:17 (49)
        08:41 (44) 16:21 (48) 24:40 (46) 30:25 (43) 50:30 (52) 66:39 (51) 73:35 (52)                                         80:52 (53)
54 Hans Carlsson Hellas Orientering 83:57 09:45 (49) 06:08 (37) 09:18 (45) 04:34 (33) 08:42 (48) 21:38 (54) 16:47 (57)                                         07:05 (47)
        09:45 (49) 15:53 (46) 25:11 (47) 29:45 (40) 38:27 (41) 60:05 (48) 76:52 (54)                                         83:57 (54)
55 Eeva Europe OK Älvsjö-Örby 93:22 08:24 (41) 08:07 (56) 10:24 (52) 06:02 (49) 22:30 (57) 20:16 (53) 09:03 (54)                                         08:36 (53)
        08:24 (41) 16:31 (49) 26:55 (50) 32:57 (49) 55:27 (55) 75:43 (55) 84:46 (55)                                         93:22 (55)
56 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 95:41 14:34 (56) 07:48 (54) 13:18 (56) 07:44 (52) 16:06 (52) 19:36 (52) 07:33 (49)                                         09:02 (56)
        14:34 (56) 22:22 (56) 35:40 (56) 43:24 (57) 59:30 (56) 79:06 (57) 86:39 (56)                                         95:41 (56)
57 Maria Hansson Nynäshamns OK 98:35 09:28 (46) 08:06 (55) 13:48 (57) 11:55 (55) 16:17 (53) 19:17 (51) 11:03 (55)                                         08:41 (54)
        09:28 (46) 17:34 (52) 31:22 (55) 43:17 (56) 59:34 (57) 78:51 (56) 89:54 (57)                                         98:35 (57)
- Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö   315:56   05:11   06:53   04:06   05:18   10:15   04:27                                              
        315:56   321:07   328:00   332:06   337:24   347:39   352:06                                           Ej tid  ----->  
- Aija Sadurskis Centrum OK   18:35   09:44   14:40   21:26                                                          
        18:35   28:19   42:59   64:25                                                       Ej tid  ----->  
- Mona Asplund Klubblös 80:28 07:39   06:03   07:59   05:37   18:38   15:27                                               19:05  
        07:39   13:42   21:41   27:18   45:56   61:23                                               80:28  
- Eva-Stina Svärd Haninge SOK 80:47 06:46   06:01   08:44   04:29   05:25   44:16                                               05:06  
        06:46   12:47   21:31   26:00   31:25   75:41                                               80:47  
- Marie Heinrup Tullinge SK 87:45 07:21   06:11   09:52   05:52   22:55   12:46                                               22:48  
        07:21   13:32   23:24   29:16   52:11   64:57                                               87:45  
- Anita Lindbohm Skarpnäcks OL                                                                          
                                                                               
- Kalle Karlin Centrum OK                                                                          
                                                                               
                                                                               
                                                                               
Plac Bana E - 1,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                               Mål  
1 Roland Pettersson Söders-Tyresö 26:08 02:22 (1) 03:57 (2) 04:25 (1) 03:54 (2) 02:29 (2) 04:48 (1)                                             04:13 (1)
        02:22 (1) 06:19 (2) 10:44 (1) 14:38 (1) 17:07 (1) 21:55 (1)                                             26:08 (1)
2 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 27:59 02:38 (2) 03:16 (1) 05:29 (2) 03:44 (1) 02:12 (1) 05:03 (2)                                             05:37 (4)
        02:38 (2) 05:54 (1) 11:23 (2) 15:07 (2) 17:19 (2) 22:22 (2)                                             27:59 (2)
3 Ronny Hedlund OK Södertörn 36:24 03:01 (5) 05:02 (4) 06:04 (5) 06:39 (7) 03:44 (7) 06:35 (5)                                             05:19 (3)
        03:01 (5) 08:03 (3) 14:07 (3) 20:46 (3) 24:30 (3) 31:05 (4)                                             36:24 (3)
4 Garry Pettersson Stockholms OK 36:30 03:10 (6) 06:24 (7) 05:53 (3) 06:41 (9) 02:32 (3) 06:12 (3)                                             05:38 (5)
        03:10 (6) 09:34 (6) 15:27 (5) 22:08 (5) 24:40 (4) 30:52 (3)                                             36:30 (4)
5 Margaretha Nylund OK Södertörn 38:37 04:05 (12) 05:13 (5) 06:01 (4) 06:03 (5) 03:45 (8) 06:51 (7)                                             06:39 (6)
        04:05 (12) 09:18 (5) 15:19 (4) 21:22 (4) 25:07 (5) 31:58 (5)                                             38:37 (5)
6 Björn Stolt OK Ravinen 43:29 03:27 (7) 05:01 (3) 07:31 (6) 07:12 (10) 03:30 (5) 08:08 (9)                                             08:40 (12)
        03:27 (7) 08:28 (4) 15:59 (6) 23:11 (6) 26:41 (6) 34:49 (6)                                             43:29 (6)
7 Jan-Åke Björklund Visborgs OK 45:00 09:15 (17) 05:22 (6) 08:51 (9) 04:45 (4) 05:27 (12) 06:26 (4)                                             04:54 (2)
        09:15 (17) 14:37 (14) 23:28 (12) 28:13 (8) 33:40 (10) 40:06 (7)                                             45:00 (7)
8 Kjell Lindberg Västerås SOK 47:43 02:43 (3) 12:33 (15) 08:47 (8) 04:37 (3) 04:59 (11) 06:42 (6)                                             07:22 (9)
        02:43 (3) 15:16 (15) 24:03 (14) 28:40 (10) 33:39 (9) 40:21 (8)                                             47:43 (8)
9 Ingemar Johnsson OK Södertörn 50:03 03:33 (9) 07:14 (9) 11:54 (13) 07:13 (11) 03:23 (4) 08:07 (8)                                             08:39 (11)
        03:33 (9) 10:47 (8) 22:41 (10) 29:54 (12) 33:17 (8) 41:24 (9)