Sträcktider luffarligan 27 sept 2023 Visättra                                                
  2023-09-27 Svarta tider är sträcktider                                                    
    Blå tider är från start                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                    
                                                               
Plac Bana A -5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   Mål  
1 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 34:25 01:56 (1) 01:17 (1) 01:42 (1) 04:38 (1) 03:41 (1) 01:08 (1) 01:56 (1) 01:55 (1) 04:18 (1) 03:42 (1) 01:16 (1) 03:37 (1) 02:41 (6) 00:38 (1)
        01:56 (1) 03:13 (1) 04:55 (1) 09:33 (1) 13:14 (1) 14:22 (1) 16:18 (1) 18:13 (1) 22:31 (1) 26:13 (1) 27:29 (1) 31:06 (1) 33:47 (1) 34:25 (1)
2 Hans Mård OK Ravinen 47:40 02:43 (7) 01:30 (4) 01:50 (2) 09:30 (8) 04:47 (2) 02:11 (6) 03:11 (5) 02:21 (2) 06:24 (5) 04:44 (2) 01:30 (2) 04:16 (3) 02:02 (1) 00:41 (4)
        02:43 (7) 04:13 (4) 06:03 (3) 15:33 (7) 20:20 (5) 22:31 (5) 25:42 (4) 28:03 (3) 34:27 (5) 39:11 (3) 40:41 (2) 44:57 (2) 46:59 (2) 47:40 (2)
3 Per Backlund OK Södertörn 48:22 02:38 (6) 01:42 (5) 02:12 (4) 05:58 (4) 04:55 (3) 01:41 (3) 03:05 (4) 03:02 (5) 06:26 (6) 07:11 (7) 01:52 (5) 04:26 (4) 02:26 (4) 00:48 (8)
        02:38 (6) 04:20 (6) 06:32 (4) 12:30 (3) 17:25 (2) 19:06 (2) 22:11 (2) 25:13 (2) 31:39 (2) 38:50 (2) 40:42 (3) 45:08 (3) 47:34 (3) 48:22 (3)
4 Olle Tyrland Centrum OK 50:11 02:17 (3) 01:27 (3) 03:12 (8) 05:17 (2) 09:43 (9) 01:27 (2) 02:40 (2) 02:30 (4) 05:38 (3) 05:24 (3) 02:04 (7) 04:09 (2) 03:45 (10) 00:38 (1)
        02:17 (3) 03:44 (3) 06:56 (5) 12:13 (2) 21:56 (7) 23:23 (6) 26:03 (5) 28:33 (6) 34:11 (4) 39:35 (4) 41:39 (5) 45:48 (4) 49:33 (4) 50:11 (4)
5 Johan Strandberg Gustavsbergs OK 50:36 02:16 (2) 01:21 (2) 01:52 (3) 09:17 (7) 05:20 (4) 01:43 (4) 04:18 (8) 02:21 (2) 05:36 (2) 05:35 (4) 01:44 (3) 06:19 (7) 02:13 (3) 00:41 (4)
        02:16 (2) 03:37 (2) 05:29 (2) 14:46 (5) 20:06 (4) 21:49 (3) 26:07 (6) 28:28 (5) 34:04 (3) 39:39 (5) 41:23 (4) 47:42 (5) 49:55 (5) 50:36 (5)
6 Sverker Lenas Centrum OK 50:42 02:27 (4) 01:55 (8) 03:30 (9) 05:32 (3) 05:51 (5) 02:47 (10) 02:55 (3) 03:22 (7) 06:11 (4) 06:34 (6) 01:49 (4) 04:58 (5) 02:12 (2) 00:39 (3)
        02:27 (4) 04:22 (7) 07:52 (6) 13:24 (4) 19:15 (3) 22:02 (4) 24:57 (3) 28:19 (4) 34:30 (6) 41:04 (6) 42:53 (6) 47:51 (6) 50:03 (6) 50:42 (6)
7 Henrik Sjögren Haninge SOK 59:06 02:31 (5) 01:42 (5) 03:49 (10) 07:16 (5) 06:09 (6) 02:06 (5) 06:07 (10) 03:11 (6) 08:59 (8) 06:21 (5) 02:00 (6) 05:35 (6) 02:36 (5) 00:44 (6)
        02:31 (5) 04:13 (4) 08:02 (7) 15:18 (6) 21:27 (6) 23:33 (7) 29:40 (7) 32:51 (7) 41:50 (7) 48:11 (7) 50:11 (7) 55:46 (7) 58:22 (7) 59:06 (7)
8 Mikael Sundqvist Tullinge SK 68:15 03:23 (8) 02:03 (9) 03:03 (6) 08:30 (6) 08:31 (7) 02:43 (9) 03:53 (7) 05:07 (10) 09:37 (9) 07:13 (8) 03:17 (10) 06:24 (8) 03:33 (8) 00:58 (9)
        03:23 (8) 05:26 (9) 08:29 (9) 16:59 (8) 25:30 (8) 28:13 (8) 32:06 (8) 37:13 (8) 46:50 (8) 54:03 (8) 57:20 (8) 63:44 (8) 67:17 (8) 68:15 (8)
9 Emma Hellgren Klubblös 76:49 04:51 (11) 02:34 (11) 02:50 (5) 12:58 (12) 10:16 (10) 02:33 (8) 03:49 (6) 04:24 (9) 12:07 (11) 07:28 (9) 02:18 (8) 06:57 (9) 02:58 (7) 00:46 (7)
        04:51 (11) 07:25 (11) 10:15 (10) 23:13 (10) 33:29 (10) 36:02 (10) 39:51 (9) 44:15 (9) 56:22 (10) 63:50 (9) 66:08 (9) 73:05 (9) 76:03 (9) 76:49 (9)
10 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 84:43 03:29 (9) 01:43 (7) 03:10 (7) 10:40 (9) 11:50 (11) 02:21 (7) 10:42 (11) 03:51 (8) 08:32 (7) 10:20 (11) 02:48 (9) 09:03 (10) 03:43 (9) 02:31 (12)
        03:29 (9) 05:12 (8) 08:22 (8) 19:02 (9) 30:52 (9) 33:13 (9) 43:55 (10) 47:46 (10) 56:18 (9) 66:38 (10) 69:26 (10) 78:29 (10) 82:12 (10) 84:43 (10)
11 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 97:49 05:03 (12) 02:16 (10) 04:45 (11) 11:12 (10) 13:36 (12) 02:55 (11) 05:51 (9) 05:13 (11) 11:15 (10) 10:12 (10) 04:07 (11) 16:11 (12) 04:11 (11) 01:02 (10)
        05:03 (12) 07:19 (10) 12:04 (11) 23:16 (11) 36:52 (12) 39:47 (12) 45:38 (11) 50:51 (11) 62:06 (11) 72:18 (11) 76:25 (11) 92:36 (11) 96:47 (11) 97:49 (11)
12 Kurt Eriksson Vandrarringen 140:07 04:17 (10) 03:34 (12) 04:46 (12) 12:22 (11) 08:59 (8) 03:14 (12) 19:51 (12) 09:58 (12) 30:54 (12) 11:57 (12) 04:50 (12) 15:29 (11) 07:54 (12) 02:02 (11)
        04:17 (10) 07:51 (12) 12:37 (12) 24:59 (12) 33:58 (11) 37:12 (11) 57:03 (12) 67:01 (12) 97:55 (12) 109:52 (12) 114:42 (12) 130:11 (12) 138:05 (12) 140:07 (12)
- Per Ljung Centrum OK 110:33 05:18   03:22   26:30   12:50   03:53   05:49   06:21   13:52   11:28   04:09   10:14   05:02       01:45  
        05:18   08:40   35:10   48:00   51:53   57:42   64:03   77:55   89:23   93:32   103:46   108:48       110:33  
                                                               
                                                               
Plac Bana B - 4,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11           Mål  
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 34:33 02:20 (1) 01:44 (6) 02:03 (1) 05:24 (1) 02:33 (1) 00:59 (4) 05:26 (7) 04:48 (1) 01:41 (1) 04:37 (1) 02:16 (2)         00:42 (2)
        02:20 (1) 04:04 (1) 06:07 (1) 11:31 (1) 14:04 (1) 15:03 (1) 20:29 (1) 25:17 (1) 26:58 (1) 31:35 (1) 33:51 (1)         34:33 (1)
2 Peter Lundberg Järfälla OK 37:29 02:42 (3) 01:37 (3) 02:45 (8) 05:50 (2) 02:54 (2) 01:02 (5) 04:43 (1) 06:01 (3) 02:05 (6) 04:44 (2) 02:24 (3)         00:42 (2)
        02:42 (3) 04:19 (3) 07:04 (5) 12:54 (3) 15:48 (2) 16:50 (2) 21:33 (2) 27:34 (2) 29:39 (2) 34:23 (2) 36:47 (2)         37:29 (2)
3 Jonas Holmgren Gustavsbergs OK 40:51 03:52 (22) 01:53 (9) 02:19 (4) 05:56 (3) 03:00 (3) 00:56 (3) 05:27 (8) 06:11 (5) 01:52 (2) 05:24 (4) 03:13 (18)         00:48 (6)
        03:52 (22) 05:45 (13) 08:04 (9) 14:00 (4) 17:00 (3) 17:56 (3) 23:23 (3) 29:34 (3) 31:26 (3) 36:50 (3) 40:03 (3)         40:51 (3)
4 Filip Mård Klubblös 44:09 03:23 (15) 01:32 (1) 02:04 (2) 08:10 (12) 03:49 (11) 00:52 (1) 05:11 (2) 05:45 (2) 02:37 (16) 05:54 (7) 04:15 (33)         00:37 (1)
        03:23 (15) 04:55 (6) 06:59 (4) 15:09 (5) 18:58 (4) 19:50 (4) 25:01 (4) 30:46 (4) 33:23 (4) 39:17 (4) 43:32 (4)         44:09 (4)
5 Stefan Persson Centrum OK 45:13 03:06 (7) 02:12 (15) 03:07 (18) 07:57 (10) 03:23 (4) 01:17 (15) 05:31 (9) 06:52 (12) 02:03 (4) 06:08 (12) 02:47 (6)         00:50 (9)
        03:06 (7) 05:18 (11) 08:25 (12) 16:22 (10) 19:45 (7) 21:02 (7) 26:33 (6) 33:25 (6) 35:28 (6) 41:36 (5) 44:23 (5)         45:13 (5)
6 Jan Eskilsson Haninge SOK 45:16 03:05 (6) 01:56 (10) 03:24 (19) 07:51 (8) 03:33 (5) 01:18 (16) 05:23 (6) 06:42 (9) 02:10 (10) 06:14 (14) 02:53 (10)         00:47 (5)
        03:05 (6) 05:01 (7) 08:25 (12) 16:16 (9) 19:49 (8) 21:07 (8) 26:30 (5) 33:12 (5) 35:22 (5) 41:36 (5) 44:29 (6)         45:16 (6)
7 Jan Carlsson Söders-Tyresö 46:13 03:10 (8) 01:57 (11) 02:49 (9) 08:29 (14) 03:48 (9) 01:06 (9) 06:21 (14) 06:03 (4) 03:10 (29) 05:55 (9) 02:25 (4)         01:00 (23)
        03:10 (8) 05:07 (10) 07:56 (7) 16:25 (11) 20:13 (9) 21:19 (9) 27:40 (9) 33:43 (7) 36:53 (9) 42:48 (8) 45:13 (7)         46:13 (7)
8 Ulf Burman Gustavsbergs OK 46:21 02:34 (2) 01:33 (2) 02:15 (3) 05:58 (4) 09:26 (39) 00:53 (2) 05:20 (4) 06:26 (6) 03:22 (33) 05:43 (6) 02:08 (1)         00:43 (4)
        02:34 (2) 04:07 (2) 06:22 (2) 12:20 (2) 21:46 (12) 22:39 (10) 27:59 (10) 34:25 (9) 37:47 (11) 43:30 (10) 45:38 (8)         46:21 (8)
9 Janne Nilsson Centrum OK 46:28 03:10 (8) 01:52 (8) 03:00 (13) 07:45 (7) 03:48 (9) 01:08 (10) 06:50 (19) 06:50 (11) 02:16 (12) 06:04 (11) 02:55 (11)         00:50 (10)
        03:10 (8) 05:02 (8) 08:02 (8) 15:47 (7) 19:35 (6) 20:43 (5) 27:33 (8) 34:23 (8) 36:39 (7) 42:43 (7) 45:38 (8)         46:28 (9)
10 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 47:08 02:49 (4) 01:38 (4) 02:24 (5) 08:22 (13) 06:25 (33) 01:03 (7) 05:18 (3) 07:10 (13) 03:12 (30) 05:17 (3) 02:41 (5)         00:49 (8)
        02:49 (4) 04:27 (4) 06:51 (3) 15:13 (6) 21:38 (10) 22:41 (11) 27:59 (10) 35:09 (11) 38:21 (12) 43:38 (11) 46:19 (10)         47:08 (10)
11 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 47:10 03:40 (18) 04:44 (37) 02:41 (7) 07:26 (5) 04:14 (15) 01:02 (5) 05:22 (5) 06:27 (7) 02:06 (8) 05:26 (5) 03:11 (16)         00:51 (12)
        03:40 (18) 08:24 (30) 11:05 (24) 18:31 (14) 22:45 (14) 23:47 (14) 29:09 (12) 35:36 (12) 37:42 (10) 43:08 (9) 46:19 (10)         47:10 (11)
12 Thomas Karlsson Centrum OK 48:44 03:17 (12) 02:05 (12) 02:57 (12) 07:34 (6) 03:38 (7) 01:23 (20) 05:53 (10) 08:08 (19) 01:53 (3) 08:03 (29) 03:05 (12)         00:48 (6)
        03:17 (12) 05:22 (12) 08:19 (11) 15:53 (8) 19:31 (5) 20:54 (6) 26:47 (7) 34:55 (10) 36:48 (8) 44:51 (12) 47:56 (12)         48:44 (12)
13 Mats Gunnemyr Söders-Tyresö 51:46 03:15 (10) 01:48 (7) 02:38 (6) 13:25 (33) 04:58 (21) 01:09 (11) 05:56 (12) 06:44 (10) 02:21 (13) 05:54 (7) 02:47 (6)         00:51 (12)
        03:15 (10) 05:03 (9) 07:41 (6) 21:06 (20) 26:04 (21) 27:13 (19) 33:09 (17) 39:53 (15) 42:14 (15) 48:08 (15) 50:55 (13)         51:46 (13)
14 Per Helén Söders-Tyresö 52:07 03:26 (16) 02:43 (26) 03:00 (13) 08:48 (15) 03:47 (8) 01:14 (13) 07:46 (25) 07:13 (15) 02:30 (15) 07:18 (21) 03:32 (23)         00:50 (9)
        03:26 (16) 06:09 (18) 09:09 (16) 17:57 (13) 21:44 (11) 22:58 (12) 30:44 (14) 37:57 (13) 40:27 (13) 47:45 (14) 51:17 (14)         52:07 (14)
15 Håkan Dahlbäck OK Österåker 53:14 03:02 (5) 01:40 (5) 03:32 (21) 10:25 (21) 06:12 (31) 01:04 (8) 06:04 (13) 06:30 (8) 02:10 (10) 07:01 (19) 04:40 (34)         00:54 (17)
        03:02 (5) 04:42 (5) 08:14 (10) 18:39 (15) 24:51 (16) 25:55 (16) 31:59 (16) 38:29 (14) 40:39 (14) 47:40 (13) 52:20 (15)         53:14 (15)
16 Mikael Byström Järfälla OK 54:14 03:21 (14) 02:26 (20) 03:01 (15) 08:58 (17) 04:07 (13) 01:23 (20) 05:55 (11) 11:33 (33) 02:28 (14) 06:52 (17) 03:11 (16)         00:59 (22)
        03:21 (14) 05:47 (14) 08:48 (14) 17:46 (12) 21:53 (13) 23:16 (13) 29:11 (13) 40:44 (17) 43:12 (16) 50:04 (16) 53:15 (16)         54:14 (16)
17 Lars Andersson Södertälje-Nykvarn OF 55:08 04:39 (29) 02:20 (18) 02:51 (10) 11:08 (24) 04:21 (17) 01:12 (12) 09:16 (34) 07:23 (16) 02:03 (4) 06:14 (14) 02:47 (6)         00:54 (17)
        04:39 (29) 06:59 (24) 09:50 (20) 20:58 (19) 25:19 (18) 26:31 (18) 35:47 (21) 43:10 (18) 45:13 (18) 51:27 (17) 54:14 (17)         55:08 (17)
18 Jan Retsloff Hellas Orientering 56:26 04:06 (24) 02:13 (16) 03:25 (20) 08:55 (16) 04:38 (18) 01:31 (23) 06:49 (18) 09:06 (23) 02:43 (19) 08:25 (31) 03:28 (20)         01:07 (26)
        04:06 (24) 06:19 (22) 09:44 (19) 18:39 (15) 23:17 (15) 24:48 (15) 31:37 (15) 40:43 (16) 43:26 (17) 51:51 (18) 55:19 (18)         56:26 (18)
19 Pelle Bengtsson IFK Enskede 58:16 03:16 (11) 02:42 (25) 02:56 (11) 14:13 (34) 07:10 (36) 01:18 (16) 07:16 (21) 07:12 (14) 02:06 (8) 06:08 (12) 03:08 (13)         00:51 (12)
        03:16 (11) 05:58 (17) 08:54 (15) 23:07 (28) 30:17 (29) 31:35 (29) 38:51 (27) 46:03 (22) 48:09 (19) 54:17 (19) 57:25 (19)         58:16 (19)
20 Christer P Hördell Söders-Tyresö 60:06 03:18 (13) 02:59 (30) 03:03 (17) 12:38 (31) 03:53 (12) 02:01 (34) 06:43 (16) 13:08 (36) 02:05 (6) 05:57 (10) 03:15 (19)         01:06 (25)
        03:18 (13) 06:17 (21) 09:20 (17) 21:58 (24) 25:51 (19) 27:52 (20) 34:35 (19) 47:43 (26) 49:48 (24) 55:45 (20) 59:00 (20)         60:06 (20)
21 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 61:08 03:46 (20) 02:30 (23) 07:29 (38) 07:52 (9) 03:33 (5) 01:20 (18) 08:01 (27) 13:46 (37) 02:37 (16) 06:34 (16) 02:48 (9)         00:52 (16)
        03:46 (20) 06:16 (20) 13:45 (33) 21:37 (23) 25:10 (17) 26:30 (17) 34:31 (18) 48:17 (28) 50:54 (28) 57:28 (26) 60:16 (22)         61:08 (21)
22 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 62:00 05:07 (32) 02:08 (13) 05:04 (34) 10:24 (20) 05:38 (27) 01:15 (14) 06:57 (20) 08:41 (21) 04:55 (38) 07:04 (20) 03:31 (22)         01:16 (33)
        05:07 (32) 07:15 (28) 12:19 (28) 22:43 (26) 28:21 (27) 29:36 (25) 36:33 (25) 45:14 (19) 50:09 (25) 57:13 (23) 60:44 (23)         62:00 (22)
23 Amanda Baldus Väsby OK 62:06 04:27 (26) 02:44 (27) 04:11 (29) 11:43 (28) 05:06 (23) 01:31 (23) 08:56 (32) 08:12 (20) 02:48 (20) 07:39 (26) 03:51 (27)         00:58 (21)
        04:27 (26) 07:11 (26) 11:22 (25) 23:05 (27) 28:11 (26) 29:42 (26) 38:38 (26) 46:50 (24) 49:38 (23) 57:17 (24) 61:08 (24)         62:06 (23)
24 Jan Nettelbjer Järfälla OK 62:21 03:28 (17) 02:22 (19) 04:55 (32) 09:58 (19) 06:20 (32) 01:38 (28) 07:35 (22) 09:25 (25) 02:49 (21) 08:54 (33) 04:03 (29)         00:54 (18)
        03:28 (17) 05:50 (15) 10:45 (23) 20:43 (18) 27:03 (24) 28:41 (24) 36:16 (23) 45:41 (21) 48:30 (20) 57:24 (25) 61:27 (26)         62:21 (24)
25 Paul Norén OK Södertörn 62:26 04:00 (23) 02:15 (17) 03:40 (25) 11:14 (25) 04:49 (20) 01:54 (32) 08:15 (29) 10:13 (27) 03:12 (30) 07:32 (23) 04:10 (32)         01:12 (30)
        04:00 (23) 06:15 (19) 09:55 (21) 21:09 (21) 25:58 (20) 27:52 (20) 36:07 (22) 46:20 (23) 49:32 (22) 57:04 (22) 61:14 (25)         62:26 (25)
26 Arne Johansson OK Ravinen 62:27 04:41 (30) 02:27 (21) 03:35 (22) 10:37 (22) 05:08 (24) 01:35 (25) 08:13 (28) 09:18 (24) 03:02 (27) 07:25 (22) 04:04 (30)         02:22 (40)
        04:41 (30) 07:08 (25) 10:43 (22) 21:20 (22) 26:28 (22) 28:03 (22) 36:16 (23) 45:34 (20) 48:36 (21) 56:01 (21) 60:05 (21)         62:27 (26)
27 Siv Ekberg Söders-Tyresö 64:19 05:35 (38) 02:58 (29) 03:01 (15) 10:51 (23) 04:13 (14) 01:29 (22) 06:45 (17) 12:27 (35) 02:58 (25) 09:49 (35) 03:10 (15)         01:03 (24)
        05:35 (38) 08:33 (31) 11:34 (26) 22:25 (25) 26:38 (23) 28:07 (23) 34:52 (20) 47:19 (25) 50:17 (26) 60:06 (27) 63:16 (27)         64:19 (27)
28 Stefan Sundelius Järfälla OK 65:32 03:45 (19) 02:10 (14) 03:37 (24) 09:33 (18) 08:49 (38) 02:14 (36) 13:17 (39) 08:02 (18) 02:52 (23) 06:57 (18) 03:08 (13)         01:08 (29)
        03:45 (19) 05:55 (16) 09:32 (18) 19:05 (17) 27:54 (25) 30:08 (27) 43:25 (31) 51:27 (31) 54:19 (31) 61:16 (30) 64:24 (28)         65:32 (28)
29 Annika Lundström Väsby OK 65:47 04:35 (27) 02:39 (24) 06:09 (37) 11:32 (26) 05:42 (28) 01:36 (26) 07:41 (23) 10:15 (28) 02:56 (24) 07:35 (24) 03:46 (25)         01:21 (35)
        04:35 (27) 07:14 (27) 13:23 (29) 24:55 (30) 30:37 (31) 32:13 (30) 39:54 (28) 50:09 (29) 53:05 (29) 60:40 (28) 64:26 (29)         65:47 (29)
30 Olof Granberg Waxholms OK 65:59 03:46 (20) 02:49 (28) 08:19 (40) 12:07 (29) 04:40 (19) 01:21 (19) 07:44 (24) 07:25 (17) 02:40 (18) 10:16 (40) 04:01 (28)         00:51 (12)
        03:46 (20) 06:35 (23) 14:54 (36) 27:01 (32) 31:41 (32) 33:02 (32) 40:46 (30) 48:11 (27) 50:51 (27) 61:07 (29) 65:08 (30)         65:59 (30)
31 Roger Larsson Snättringe SK 67:11 05:15 (33) 02:29 (22) 04:05 (27) 12:17 (30) 05:32 (26) 01:36 (26) 09:16 (34) 10:30 (30) 02:51 (22) 08:37 (32) 03:30 (21)         01:13 (32)
        05:15 (33) 07:44 (29) 11:49 (27) 24:06 (29) 29:38 (28) 31:14 (28) 40:30 (29) 51:00 (30) 53:51 (30) 62:28 (31) 65:58 (31)         67:11 (31)
32 Stefan Knorn Attunda OK 73:04 04:22 (25) 07:18 (39) 03:56 (26) 15:46 (38) 05:01 (22) 01:41 (29) 06:33 (15) 11:37 (34) 04:32 (37) 07:35 (24) 03:36 (24)         01:07 (26)
        04:22 (25) 11:40 (38) 15:36 (37) 31:22 (37) 36:23 (37) 38:04 (36) 44:37 (32) 56:14 (33) 60:46 (33) 68:21 (33) 71:57 (32)         73:04 (32)
33 Aila Halttunen Haninge SOK 75:13 04:35 (27) 05:25 (38) 04:23 (31) 14:13 (34) 06:00 (30) 01:51 (31) 08:44 (31) 09:29 (26) 03:18 (32) 08:23 (30) 07:33 (39)         01:19 (34)
        04:35 (27) 10:00 (36) 14:23 (35) 28:36 (35) 34:36 (33) 36:27 (33) 45:11 (33) 54:40 (32) 57:58 (32) 66:21 (32) 73:54 (33)         75:13 (33)
34 Ove Andersson Hellas Orientering 76:18 05:02 (31) 13:16 (40) 04:08 (28) 08:05 (11) 04:20 (16) 03:41 (38) 07:59 (26) 10:34 (31) 06:36 (39) 07:53 (27) 03:47 (26)         00:57 (20)
        05:02 (31) 18:18 (40) 22:26 (40) 30:31 (36) 34:51 (36) 38:32 (37) 46:31 (34) 57:05 (34) 63:41 (34) 71:34 (34) 75:21 (34)         76:18 (34)
35 Berne Ivarsson Klubblös 81:40 05:30 (36) 03:11 (33) 07:34 (39) 19:02 (40) 05:46 (29) 03:54 (39) 08:18 (30) 08:42 (22) 03:01 (26) 07:55 (28) 07:40 (40)         01:07 (26)
        05:30 (36) 08:41 (34) 16:15 (38) 35:17 (40) 41:03 (39) 44:57 (39) 53:15 (38) 61:57 (35) 64:58 (35) 72:53 (35) 80:33 (35)         81:40 (35)
36 Peter Edelsvärd Cenrum OK 84:28 05:28 (35) 03:07 (31) 05:06 (36) 14:30 (37) 06:39 (35) 02:03 (35) 12:28 (37) 14:18 (39) 04:06 (35) 09:45 (34) 05:22 (35)         01:36 (38)
        05:28 (35) 08:35 (33) 13:41 (32) 28:11 (34) 34:50 (35) 36:53 (34) 49:21 (35) 63:39 (37) 67:45 (37) 77:30 (36) 82:52 (36)         84:28 (36)
37 Torbjörn Thufvesson Centrum OK 84:32 05:26 (34) 03:08 (32) 05:05 (35) 14:29 (36) 06:36 (34) 02:15 (37) 12:44 (38) 13:50 (38) 04:09 (36) 09:49 (35) 05:31 (36)         01:30 (36)
        05:26 (34) 08:34 (32) 13:39 (31) 28:08 (33) 34:44 (34) 36:59 (35) 49:43 (36) 63:33 (36) 67:42 (36) 77:31 (37) 83:02 (37)         84:32 (37)
38 Reinhold Lennebo Järla Orientering 87:34 11:31 (40) 03:23 (35) 04:19 (30) 12:51 (32) 08:00 (37) 01:55 (33) 09:08 (33) 15:12 (40) 03:40 (34) 09:54 (37) 06:04 (37)         01:37 (39)
        11:31 (40) 14:54 (39) 19:13 (39) 32:04 (38) 40:04 (38) 41:59 (38) 51:07 (37) 66:19 (38) 69:59 (38) 79:53 (38) 85:57 (38)         87:34 (38)
39 Lena Risby OK Ravinen 87:52 06:49 (39) 03:13 (34) 03:36 (23) 11:34 (27) 05:14 (25) 01:50 (30) 26:55 (40) 10:16 (29) 03:05 (28) 10:03 (38) 04:05 (31)         01:12 (30)
        06:49 (39) 10:02 (37) 13:38 (30) 25:12 (31) 30:26 (30) 32:16 (31) 59:11 (40) 69:27 (39) 72:32 (39) 82:35 (39) 86:40 (39)         87:52 (39)
40 Roland Löwgren OK Södertörn 97:32 05:33 (37) 03:34 (36) 05:03 (33) 18:11 (39) 10:00 (40) 05:46 (40) 10:41 (36) 11:04 (32) 09:50 (40) 10:06 (39) 06:11 (38)         01:33 (37)
        05:33 (37) 09:07 (35) 14:10 (34) 32:21 (39) 42:21 (40) 48:07 (40) 58:48 (39) 69:52 (40) 79:42 (40) 89:48 (40) 95:59 (40)         97:32 (40)
- Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF   04:05   01:55   10:12   09:36                                          
        04:05   06:00   16:12   25:48                                       Ej tid  ----->  
- Lasse Larsson Snättringe SK 8:03                                                     08:03  
                                                            08:03  
- Leif Mörkfors Järfälla OK 31:08 03:58   02:25   12:14                                           12:31  
        03:58   06:23   18:37                                           31:08  
- Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 42:28 02:40   02:16   02:10   06:21   04:46   01:51   05:04   06:04   02:42   04:47   02:55           00:52  
        02:40   04:56   07:06   13:27   18:13   20:04   25:08   31:12   33:54   38:41   41:36           42:28  
- Bengt Bivrin Snättringe 58:57 03:45   02:26   05:27   08:58   04:10   01:25   06:54   08:28   12:41   03:39               01:04  
        03:45   06:11   11:38   20:36   24:46   26:11   33:05   41:33   54:14   57:53               58:57  
- Anders Svensson Klubblös 82:36 03:15   03:28   03:18   11:21   04:10   01:08   19:25   14:43   03:52   10:56   05:37           01:23  
        03:15   06:43   10:01   21:22   25:32   26:40   46:05   60:48   64:40   75:36   81:13           82:36  
                                                               
                                                               
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                   Mål  
1 Kari Enckell Södertälje-Nykvarn OF 36:08 02:31 (1) 04:22 (1) 08:12 (1) 02:50 (4) 02:10 (1) 05:46 (1) 03:34 (1) 03:18 (1) 02:09 (6)                 01:16 (33)
        02:31 (1) 06:53 (1) 15:05 (1) 17:55 (1) 20:05 (1) 25:51 (1) 29:25 (1) 32:43 (1) 34:52 (1)                 36:08 (1)
2 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 40:10 02:46 (2) 06:31 (14) 08:31 (2) 03:13 (16) 02:29 (2) 06:12 (3) 04:04 (4) 03:39 (4) 01:53 (1)                 00:52 (1)
        02:46 (2) 09:17 (6) 17:48 (2) 21:01 (2) 23:30 (2) 29:42 (2) 33:46 (2) 37:25 (2) 39:18 (2)                 40:10 (2)
3 Claes Ögren OK Nalle 41:40 02:56 (3) 05:23 (4) 10:14 (11) 02:51 (5) 02:46 (11) 06:04 (2) 04:30 (11) 03:38 (3) 02:11 (8)                 01:07 (14)
        02:56 (3) 08:19 (3) 18:33 (3) 21:24 (3) 24:10 (3) 30:14 (3) 34:44 (3) 38:22 (3) 40:33 (3)                 41:40 (3)
4 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 43:12 03:04 (4) 04:45 (2) 11:49 (22) 03:04 (12) 02:42 (7) 06:20 (4) 04:26 (8) 03:58 (12) 02:07 (5)                 00:57 (3)
        03:04 (4) 07:49 (2) 19:38 (7) 22:42 (6) 25:24 (6) 31:44 (4) 36:10 (4) 40:08 (4) 42:15 (4)                 43:12 (4)
5 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 44:24 03:14 (7) 06:37 (15) 10:10 (9) 03:12 (14) 02:58 (16) 07:19 (10) 04:05 (5) 03:30 (2) 02:14 (10)                 01:05 (10)
        03:14 (7) 09:51 (10) 20:01 (9) 23:13 (9) 26:11 (10) 33:30 (7) 37:35 (6) 41:05 (5) 43:19 (5)                 44:24 (5)
6 Mikael Tarandi IFK Lidingö SOK 44:54 03:35 (13) 05:46 (7) 10:14 (11) 03:03 (10) 02:38 (5) 07:15 (8) 05:31 (29) 03:44 (5) 01:58 (2)                 01:10 (23)
        03:35 (13) 09:21 (7) 19:35 (6) 22:38 (5) 25:16 (5) 32:31 (5) 38:02 (8) 41:46 (8) 43:44 (6)                 44:54 (6)
7 Gunnar Svanberg Järfälla OK 45:27 04:16 (28) 06:50 (20) 09:32 (3) 02:45 (2) 02:37 (4) 07:00 (6) 04:33 (12) 03:57 (11) 02:47 (27)                 01:10 (22)
        04:16 (28) 11:06 (19) 20:38 (11) 23:23 (11) 26:00 (8) 33:00 (6) 37:33 (5) 41:30 (6) 44:17 (7)                 45:27 (7)
8 Camilla Mård Klubblös 45:43 03:47 (16) 05:58 (8) 10:30 (14) 03:03 (10) 03:11 (22) 07:08 (7) 04:58 (21) 03:58 (12) 02:02 (4)                 01:08 (17)
        03:47 (16) 09:45 (9) 20:15 (10) 23:18 (10) 26:29 (11) 33:37 (8) 38:35 (9) 42:33 (9) 44:35 (8)                 45:43 (8)
9 Bengt Kärrström Tullinge SK 46:11 03:22 (9) 05:36 (5) 10:40 (15) 03:10 (13) 02:57 (15) 08:03 (14) 04:59 (22) 03:54 (8) 02:15 (11)                 01:15 (31)
        03:22 (9) 08:58 (4) 19:38 (7) 22:48 (7) 25:45 (7) 33:48 (9) 38:47 (10) 42:41 (10) 44:56 (9)                 46:11 (9)
10 Claes Vallin Attunda OK 48:31 05:13 (40) 06:12 (11) 10:13 (10) 03:00 (8) 02:38 (5) 09:50 (32) 04:22 (7) 03:51 (7) 02:10 (7)                 01:02 (7)
        05:13 (40) 11:25 (21) 21:38 (15) 24:38 (13) 27:16 (12) 37:06 (15) 41:28 (14) 45:19 (13) 47:29 (10)                 48:31 (10)
11 Tommy Lindberg Haninge SOK 48:55 03:22 (9) 06:40 (16) 11:29 (21) 03:12 (14) 03:01 (18) 08:22 (17) 05:13 (27) 04:04 (14) 02:26 (18)                 01:06 (11)
        03:22 (9) 10:02 (12) 21:31 (14) 24:43 (15) 27:44 (13) 36:06 (13) 41:19 (13) 45:23 (14) 47:49 (11)                 48:55 (11)
12 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 49:02 03:13 (6) 05:59 (9) 09:55 (6) 02:42 (1) 02:45 (10) 09:31 (31) 03:48 (2) 03:46 (6) 06:25 (50)                 00:58 (4)
        03:13 (6) 09:12 (5) 19:07 (4) 21:49 (4) 24:34 (4) 34:05 (10) 37:53 (7) 41:39 (7) 48:04 (12)                 49:02 (12)
13 Olof Persson Snättringe SK 49:43 04:16 (29) 07:22 (24) 10:08 (8) 02:52 (7) 03:38 (30) 06:48 (5) 04:55 (18) 05:03 (32) 03:42 (41)                 00:59 (5)
        04:16 (29) 11:38 (25) 21:46 (16) 24:38 (13) 28:16 (16) 35:04 (11) 39:59 (11) 45:02 (11) 48:44 (13)                 49:43 (13)
14 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 50:26 03:48 (17) 09:12 (38) 11:51 (23) 03:40 (23) 02:48 (12) 07:16 (9) 04:15 (6) 04:36 (27) 01:58 (2)                 01:02 (7)
        03:48 (17) 13:00 (35) 24:51 (27) 28:31 (25) 31:19 (22) 38:35 (17) 42:50 (16) 47:26 (15) 49:24 (15)                 50:26 (14)
15 Olle Blomgren OK Södertörn 50:28 03:20 (8) 07:44 (31) 11:02 (17) 02:51 (5) 02:53 (13) 07:53 (12) 05:08 (25) 04:20 (23) 04:11 (45)                 01:06 (11)
        03:20 (8) 11:04 (18) 22:06 (17) 24:57 (16) 27:50 (14) 35:43 (12) 40:51 (12) 45:11 (12) 49:22 (14)                 50:28 (15)
16 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 51:16 04:13 (26) 06:18 (12) 10:54 (16) 03:38 (22) 03:09 (21) 08:20 (16) 05:39 (32) 05:19 (36) 02:32 (22)                 01:14 (28)
        04:13 (26) 10:31 (14) 21:25 (13) 25:03 (17) 28:12 (15) 36:32 (14) 42:11 (15) 47:30 (16) 50:02 (16)                 51:16 (16)
17 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 51:18 03:52 (22) 07:41 (30) 11:17 (20) 03:48 (27) 03:17 (25) 08:32 (18) 05:03 (24) 04:13 (16) 02:27 (20)                 01:08 (17)
        03:52 (22) 11:33 (24) 22:50 (19) 26:38 (20) 29:55 (17) 38:27 (16) 43:30 (17) 47:43 (17) 50:10 (17)                 51:18 (17)
18 Torbjörn Eriksson Snättringe SK 52:01 05:06 (37) 05:00 (3) 14:33 (36) 04:16 (35) 02:43 (8) 08:06 (15) 04:59 (22) 03:54 (8) 02:16 (12)                 01:08 (19)
        05:06 (37) 10:06 (13) 24:39 (26) 28:55 (26) 31:38 (23) 39:44 (20) 44:43 (19) 48:37 (18) 50:53 (18)                 52:01 (18)
19 Lena Jansson Järla Orientering 52:19 05:09 (39) 06:43 (18) 11:11 (19) 03:31 (21) 04:26 (36) 08:00 (13) 05:27 (28) 04:19 (20) 02:22 (15)                 01:11 (25)
        05:09 (39) 11:52 (30) 23:03 (20) 26:34 (19) 31:00 (20) 39:00 (18) 44:27 (18) 48:46 (19) 51:08 (19)                 52:19 (19)
20 Pia-Lena Putkonen Tullinge SK 52:44 04:11 (25) 07:08 (22) 11:57 (24) 03:50 (29) 04:43 (38) 08:33 (19) 04:40 (13) 04:19 (20) 02:13 (9)                 01:10 (22)
        04:11 (25) 11:19 (20) 23:16 (21) 27:06 (22) 31:49 (25) 40:22 (22) 45:02 (21) 49:21 (20) 51:34 (20)                 52:44 (20)
21 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 53:24 03:51 (19) 06:09 (10) 13:35 (33) 03:25 (19) 03:33 (28) 08:51 (21) 05:32 (31) 04:33 (25) 02:38 (26)                 01:17 (35)
        03:51 (19) 10:00 (11) 23:35 (22) 27:00 (21) 30:33 (19) 39:24 (19) 44:56 (20) 49:29 (21) 52:07 (21)                 53:24 (21)
22 Åsa Lindqvist Rodell Mälarö SOK 53:39 03:51 (19) 07:35 (28) 13:09 (30) 03:52 (30) 03:14 (24) 09:07 (26) 04:53 (16) 04:34 (26) 02:28 (21)                 00:56 (2)
        03:51 (19) 11:26 (22) 24:35 (25) 28:27 (24) 31:41 (24) 40:48 (24) 45:41 (24) 50:15 (23) 52:43 (22)                 53:39 (22)
23 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 54:09 03:50 (18) 07:52 (32) 12:29 (26) 04:45 (41) 03:07 (20) 08:38 (20) 04:57 (19) 04:40 (29) 02:35 (23)                 01:16 (33)
        03:50 (18) 11:42 (27) 24:11 (24) 28:56 (27) 32:03 (26) 40:41 (23) 45:38 (23) 50:18 (24) 52:53 (23)                 54:09 (23)
24 Göran Andersson Enebybergs IF 54:35 03:59 (23) 06:47 (19) 10:21 (13) 03:24 (18) 05:27 (42) 11:01 (37) 04:28 (9) 04:16 (18) 03:40 (39)                 01:12 (26)
        03:59 (23) 10:46 (16) 21:07 (12) 24:31 (12) 29:58 (18) 40:59 (25) 45:27 (22) 49:43 (22) 53:23 (24)                 54:35 (24)
25 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 54:57 03:45 (15) 05:40 (6) 10:07 (7) 03:40 (23) 02:55 (14) 16:09 (48) 04:57 (19) 04:17 (19) 02:18 (13)                 01:09 (21)
        03:45 (15) 09:25 (8) 19:32 (5) 23:12 (8) 26:07 (9) 42:16 (28) 47:13 (27) 51:30 (25) 53:48 (25)                 54:57 (25)
26 Per Holgersson Snättringe SK 57:07 04:20 (31) 06:25 (13) 15:32 (39) 03:43 (26) 02:58 (16) 11:35 (42) 04:43 (14) 04:23 (24) 02:26 (18)                 01:02 (7)
        04:20 (31) 10:45 (15) 26:17 (31) 30:00 (30) 32:58 (29) 44:33 (32) 49:16 (30) 53:39 (30) 56:05 (27)                 57:07 (26)
27 Ulf Bråsjö Järla Orientering 57:10 03:04 (4) 08:22 (36) 12:22 (25) 03:57 (31) 03:25 (26) 09:04 (25) 06:46 (38) 05:39 (39) 03:23 (33)                 01:08 (17)
        03:04 (4) 11:26 (22) 23:48 (23) 27:45 (23) 31:10 (21) 40:14 (21) 47:00 (26) 52:39 (27) 56:02 (26)                 57:10 (27)
28 Anders Karlsson Tullinge SK 57:33 04:54 (35) 07:33 (27) 12:39 (28) 04:01 (32) 03:37 (29) 09:01 (23) 06:18 (34) 04:54 (31) 03:12 (31)                 01:24 (38)
        04:54 (35) 12:27 (33) 25:06 (28) 29:07 (29) 32:44 (27) 41:45 (26) 48:03 (28) 52:57 (29) 56:09 (28)                 57:33 (28)
29 Lars Englund Järla Orientering 58:23 03:51 (19) 10:11 (41) 14:02 (34) 03:01 (9) 02:44 (9) 09:54 (33) 04:29 (10) 04:39 (28) 04:17 (46)                 01:15 (31)
        03:51 (19) 14:02 (39) 28:04 (34) 31:05 (31) 33:49 (30) 43:43 (30) 48:12 (29) 52:51 (28) 57:08 (29)                 58:23 (29)
30 Olle Yttermo Södertörns OK 58:48 03:24 (11) 15:28 (47) 09:44 (5) 02:48 (3) 02:32 (3) 07:52 (11) 04:00 (3) 06:03 (41) 05:58 (49)                 00:59 (5)
        03:24 (11) 18:52 (43) 28:36 (35) 31:24 (32) 33:56 (31) 41:48 (27) 45:48 (25) 51:51 (26) 57:49 (30)                 58:48 (30)
31 Ingvar Svensson Almby IK 59:14 03:43 (14) 07:09 (23) 14:21 (35) 03:48 (27) 03:54 (32) 10:44 (35) 06:42 (37) 05:05 (34) 02:35 (23)                 01:13 (27)
        03:43 (14) 10:52 (17) 25:13 (29) 29:01 (28) 32:55 (28) 43:39 (29) 50:21 (31) 55:26 (31) 58:01 (31)                 59:14 (31)
32 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 59:32 04:16 (28) 15:46 (48) 09:37 (4) 04:04 (34) 03:13 (23) 09:07 (26) 05:09 (26) 04:52 (30) 02:21 (14)                 01:07 (14)
        04:16 (28) 20:02 (45) 29:39 (38) 33:43 (35) 36:56 (34) 46:03 (33) 51:12 (32) 56:04 (33) 58:25 (32)                 59:32 (32)
33 Leif Lundquist Enebybergs IF 59:47 04:35 (33) 14:05 (44) 12:29 (26) 03:30 (20) 03:04 (19) 09:01 (23) 04:54 (17) 04:15 (17) 02:36 (25)                 01:18 (36)
        04:35 (33) 18:40 (42) 31:09 (41) 34:39 (38) 37:43 (35) 46:44 (34) 51:38 (34) 55:53 (32) 58:29 (33)                 59:47 (33)
34 Peter Sjögren Stockholms OK 61:19 04:47 (34) 07:02 (21) 19:10 (45) 03:42 (25) 04:26 (36) 09:26 (30) 04:49 (15) 04:19 (20) 02:24 (16)                 01:14 (28)
        04:47 (34) 11:49 (29) 30:59 (40) 34:41 (39) 39:07 (37) 48:33 (37) 53:22 (35) 57:41 (35) 60:05 (35)                 61:19 (34)
35 Eva Svanberg Järfälla OK 61:26 04:33 (32) 07:53 (33) 14:41 (37) 04:18 (36) 03:28 (27) 09:14 (28) 07:28 (42) 05:14 (35) 02:53 (29)                 01:44 (43)
        04:33 (32) 12:26 (32) 27:07 (33) 31:25 (33) 34:53 (32) 44:07 (31) 51:35 (33) 56:49 (34) 59:42 (34)                 61:26 (35)
36 Thomas Hugosson Snättringe SK 61:57 03:31 (12) 08:09 (34) 11:08 (18) 03:23 (17) 11:47 (52) 08:54 (22) 07:41 (45) 03:54 (8) 02:24 (16)                 01:06 (11)
        03:31 (12) 11:40 (26) 22:48 (18) 26:11 (18) 37:58 (36) 46:52 (35) 54:33 (37) 58:27 (36) 60:51 (36)                 61:57 (36)
37 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 64:52 06:38 (46) 07:23 (25) 13:00 (29) 04:51 (42) 03:52 (31) 11:32 (41) 06:47 (39) 05:43 (40) 03:13 (32)                 01:53 (47)
        06:38 (46) 14:01 (38) 27:01 (32) 31:52 (34) 35:44 (33) 47:16 (36) 54:03 (36) 59:46 (37) 62:59 (37)                 64:52 (37)
38 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 71:46 05:22 (43) 18:20 (49) 13:19 (32) 04:21 (38) 04:08 (34) 10:33 (34) 05:57 (33) 05:03 (32) 03:29 (35)                 01:14 (28)
        05:22 (43) 23:42 (49) 37:01 (45) 41:22 (43) 45:30 (41) 56:03 (40) 62:00 (38) 67:03 (38) 70:32 (38)                 71:46 (38)
39 Monika Högberg OK Södertörn 77:38 05:01 (36) 08:24 (37) 16:29 (40) 04:20 (37) 10:30 (51) 11:04 (39) 09:26 (50) 06:45 (47) 03:30 (36)                 02:09 (49)
        05:01 (36) 13:25 (36) 29:54 (39) 34:14 (37) 44:44 (40) 55:48 (39) 65:14 (39) 71:59 (40) 75:29 (39)                 77:38 (39)
40 Bo Winander Järfälla OK 80:05 04:14 (27) 09:27 (39) 19:32 (47) 06:54 (49) 08:53 (50) 12:32 (45) 07:59 (48) 05:28 (37) 03:31 (37)                 01:35 (39)
        04:14 (27) 13:41 (37) 33:13 (42) 40:07 (42) 49:00 (43) 61:32 (42) 69:31 (42) 74:59 (42) 78:30 (40)                 80:05 (40)
41 Leif Wallenbro Väsby OK 80:32 05:18 (42) 07:31 (26) 13:14 (31) 13:09 (51) 07:33 (47) 11:03 (38) 07:33 (43) 06:40 (46) 06:45 (51)                 01:46 (44)
        05:18 (42) 12:49 (34) 26:03 (30) 39:12 (41) 46:45 (42) 57:48 (41) 65:21 (40) 72:01 (41) 78:46 (41)                 80:32 (41)
42 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 82:28 05:45 (45) 09:47 (40) 20:04 (48) 09:09 (50) 08:11 (49) 12:08 (43) 06:29 (36) 05:32 (38) 03:46 (42)                 01:37 (41)
        05:45 (45) 15:32 (40) 35:36 (43) 44:45 (44) 52:56 (46) 65:04 (43) 71:33 (43) 77:05 (43) 80:51 (42)                 82:28 (42)
43 Agneta Holgersson Snättringe SK 85:11 05:17 (41) 06:40 (16) 17:39 (44) 05:22 (43) 04:52 (39) 28:59 (52) 05:31 (29) 06:32 (45) 02:57 (30)                 01:22 (37)
        05:17 (41) 11:57 (31) 29:36 (37) 34:58 (40) 39:50 (39) 68:49 (48) 74:20 (44) 80:52 (44) 83:49 (43)                 85:11 (43)
44 Jan Nellerup Nynäshamns OK 86:16 04:09 (24) 07:36 (29) 17:29 (43) 04:31 (40) 05:45 (43) 12:23 (44) 14:11 (52) 04:06 (15) 14:59 (52)                 01:07 (14)
        04:09 (24) 11:45 (28) 29:14 (36) 33:45 (36) 39:30 (38) 51:53 (38) 66:04 (41) 70:10 (39) 85:09 (44)                 86:16 (44)
45 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 86:46 05:06 (37) 28:05 (52) 16:57 (42) 04:02 (33) 05:23 (41) 09:15 (29) 06:25 (35) 07:06 (48) 02:52 (28)                 01:35 (39)
        05:06 (37) 33:11 (52) 50:08 (52) 54:10 (49) 59:33 (49) 68:48 (47) 75:13 (45) 82:19 (46) 85:11 (45)                 86:46 (45)
46 Liselott Retsloff Hellas Orientering 87:05 07:46 (49) 22:18 (51) 19:18 (46) 04:29 (39) 04:09 (35) 10:52 (36) 07:05 (41) 06:03 (41) 03:27 (34)                 01:38 (42)
        07:46 (49) 30:04 (51) 49:22 (49) 53:51 (48) 58:00 (48) 68:52 (49) 75:57 (46) 82:00 (45) 85:27 (46)                 87:05 (46)
47 Johan Graf Nynäshamns OK 89:19 07:06 (47) 20:29 (50) 16:45 (41) 05:29 (44) 06:01 (44) 12:51 (46) 07:36 (44) 07:30 (51) 03:41 (40)                 01:51 (46)
        07:06 (47) 27:35 (50) 44:20 (48) 49:49 (47) 55:50 (47) 68:41 (45) 76:17 (48) 83:47 (48) 87:28 (47)                 89:19 (47)
48 Christina Nordström Bodens Bandyklubb OS 90:00 05:40 (44) 12:53 (43) 20:06 (49) 06:33 (47) 06:43 (46) 16:51 (49) 08:37 (49) 06:11 (43) 04:19 (47)                 02:07 (48)
        05:40 (44) 18:33 (41) 38:39 (46) 45:12 (45) 51:55 (44) 68:46 (46) 77:23 (49) 83:34 (47) 87:53 (48)                 90:00 (48)
49 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 91:51 07:14 (48) 12:09 (42) 21:23 (50) 06:34 (48) 05:04 (40) 14:09 (47) 09:28 (51) 08:39 (52) 04:48 (48)                 02:23 (52)
        07:14 (48) 19:23 (44) 40:46 (47) 47:20 (46) 52:24 (45) 66:33 (44) 76:01 (47) 84:40 (49) 89:28 (49)                 91:51 (49)
50 Viviann Andersson Snättringe SK 103:45 08:32 (50) 14:47 (46) 26:31 (52) 06:09 (45) 06:36 (45) 19:52 (51) 07:53 (46) 07:20 (50) 03:53 (43)                 02:12 (50)
        08:32 (50) 23:19 (47) 49:50 (50) 55:59 (50) 62:35 (50) 82:27 (50) 90:20 (50) 97:40 (51) 101:33 (50)                 103:45 (50)
51 Claes Andersson Snättringe SK 103:53 08:41 (51) 14:46 (45) 26:28 (51) 06:13 (46) 07:56 (48) 18:28 (50) 07:56 (47) 07:10 (49) 03:58 (44)                 02:17 (51)
        08:41 (51) 23:27 (48) 49:55 (51) 56:08 (51) 64:04 (51) 82:32 (51) 90:28 (51) 97:38 (50) 101:36 (51)                 103:53 (51)
52 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 104:35 12:36 (52) 08:14 (35) 14:49 (38) 34:57 (52) 04:01 (33) 11:23 (40) 06:56 (40) 06:20 (44) 03:32 (38)                 01:47 (45)
        12:36 (52) 20:50 (46) 35:39 (44) 70:36 (52) 74:37 (52) 86:00 (52) 92:56 (52) 99:16 (52) 102:48 (52)                 104:35 (52)
- Ingrid Graneli Haninge SOK   04:46   08:54   18:11   05:22   04:16   11:04   07:05   07:17                          
        04:46   13:40   31:51   37:13   41:29   52:33   59:38   66:55                       Ej tid  ----->  
- Håkan Berglund Lake Snättringe SK 40:30 02:36   05:29   09:10   02:33   02:31   07:00   04:19   03:55   01:59                   00:58  
        02:36   08:05   17:15   19:48   22:19   29:19   33:38   37:33   39:32                   40:30  
- Per Södersten Gustavsbergs OK 49:29 06:12   30:47   07:02   03:50                                       01:38  
        06:12   36:59   44:01   47:51                                       49:29  
- Leo Larsson Stockholms OK 50:57 03:02   05:47   09:34   02:58   02:55   18:49   04:14   02:27                       01:11  
        03:02   08:49   18:23   21:21   24:16   43:05   47:19   49:46                       50:57  
- Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK 57:34 03:50   27:50   03:26   02:56   07:05   04:43   04:21   02:18                       01:05  
        03:50   31:40   35:06   38:02   45:07   49:50   54:11   56:29                       57:34  
- Leif Jonsson Gustavsbergs OK 59:17 04:28   42:58   06:45   03:25                                       01:41  
        04:28   47:26   54:11   57:36                                       59:17  
- Maria Ehn Tullinge SK 66:30 04:44   35:13   09:41   06:44   06:17   02:32                               01:19  
        04:44   39:57   49:38   56:22   62:39   65:11                               66:30  
- Willy Ljungdell Enebybergs IF 72:40 03:41   16:26   10:42   04:21   02:56   11:39   12:55   05:08                       04:52  
        03:41   20:07   30:49   35:10   38:06   49:45   62:40   67:48                       72:40  
- Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 76:15 06:04   10:21   13:57   04:29   03:37   28:22   05:13   02:56                       01:16  
        06:04   16:25   30:22   34:51   38:28   66:50   72:03   74:59                       76:15  
                                                               
                                                               
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                   Mål  
1 Anders Hallmén Attunda OK 30:46 03:12 (3) 04:32 (1) 01:54 (1) 03:33 (10) 02:22 (1) 05:04 (1) 01:45 (2) 03:11 (1) 02:16 (1)                 02:57 (2)
        03:12 (3) 07:44 (1) 09:38 (1) 13:11 (1) 15:33 (1) 20:37 (1) 22:22 (1) 25:33 (1) 27:49 (1)                 30:46 (1)
2 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 33:10 03:15 (5) 05:20 (3) 02:45 (12) 02:51 (2) 02:43 (2) 05:06 (2) 01:58 (6) 03:28 (2) 02:39 (7)                 03:05 (4)
        03:15 (5) 08:35 (3) 11:20 (4) 14:11 (3) 16:54 (3) 22:00 (3) 23:58 (3) 27:26 (2) 30:05 (2)                 33:10 (2)
3 Birgitta Thorsson Tullinge SK 36:13 03:41 (8) 05:28 (5) 02:18 (7) 02:56 (3) 04:18 (20) 05:34 (3) 01:54 (4) 04:47 (17) 02:23 (2)                 02:54 (1)
        03:41 (8) 09:09 (5) 11:27 (5) 14:23 (5) 18:41 (4) 24:15 (4) 26:09 (4) 30:56 (3) 33:19 (3)                 36:13 (3)
4 Kjell Holmberg OK Södertörn 39:38 03:24 (6) 05:27 (4) 02:27 (9) 03:23 (7) 04:00 (19) 06:46 (12) 02:29 (17) 04:35 (13) 03:06 (15)                 04:01 (18)
        03:24 (6) 08:51 (4) 11:18 (3) 14:41 (6) 18:41 (4) 25:27 (5) 27:56 (5) 32:31 (4) 35:37 (4)                 39:38 (4)
5 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 41:49 02:58 (1) 04:59 (2) 02:18 (7) 03:09 (5) 02:52 (3) 05:38 (4) 01:54 (4) 11:51 (54) 03:04 (13)                 03:06 (5)
        02:58 (1) 07:57 (2) 10:15 (2) 13:24 (2) 16:16 (2) 21:54 (2) 23:48 (2) 35:39 (6) 38:43 (6)                 41:49 (5)
5 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 41:49 04:11 (10) 09:58 (30) 02:09 (2) 03:26 (8) 03:11 (9) 06:19 (9) 02:01 (7) 04:17 (8) 02:40 (8)                 03:37 (13)
        04:11 (10) 14:09 (19) 16:18 (12) 19:44 (8) 22:55 (8) 29:14 (6) 31:15 (6) 35:32 (5) 38:12 (5)                 41:49 (5)
7 Urban Johansson Gustavsbergs OK 42:43 06:22 (25) 06:09 (10) 03:21 (23) 04:13 (20) 03:20 (12) 06:07 (8) 02:31 (18) 04:18 (9) 02:54 (10)                 03:28 (11)
        06:22 (25) 12:31 (11) 15:52 (10) 20:05 (10) 23:25 (9) 29:32 (8) 32:03 (8) 36:21 (7) 39:15 (7)                 42:43 (7)
8 Anders Gärderud Enebybergs IF 43:12 03:11 (2) 06:08 (9) 03:04 (18) 06:36 (46) 03:03 (6) 07:16 (18) 02:38 (21) 05:35 (27) 02:29 (6)                 03:12 (7)
        03:11 (2) 09:19 (7) 12:23 (7) 18:59 (7) 22:02 (7) 29:18 (7) 31:56 (7) 37:31 (8) 40:00 (8)                 43:12 (8)
9 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 44:16 05:10 (15) 08:59 (25) 02:17 (6) 03:38 (11) 03:34 (13) 06:23 (10) 02:24 (12) 05:57 (35) 02:27 (5)                 03:27 (10)
        05:10 (15) 14:09 (19) 16:26 (13) 20:04 (9) 23:38 (10) 30:01 (9) 32:25 (9) 38:22 (11) 40:49 (9)                 44:16 (9)
10 Anders Sohlberg OK Södertörn 44:27 03:14 (4) 07:06 (14) 05:30 (47) 06:29 (45) 03:41 (15) 05:46 (5) 02:17 (10) 03:37 (3) 03:13 (19)                 03:34 (12)
        03:14 (4) 10:20 (9) 15:50 (9) 22:19 (16) 26:00 (16) 31:46 (11) 34:03 (11) 37:40 (9) 40:53 (10)                 44:27 (10)
11 Anders Kihlström Turebergs IF SOK 44:58 06:34 (28) 09:19 (28) 02:43 (11) 03:31 (9) 03:18 (10) 06:50 (13) 02:28 (15) 04:10 (5) 02:25 (3)                 03:40 (14)
        06:34 (28) 15:53 (25) 18:36 (23) 22:07 (15) 25:25 (14) 32:15 (12) 34:43 (12) 38:53 (12) 41:18 (11)                 44:58 (11)
12 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 46:57 13:04 (48) 07:18 (15) 02:16 (4) 03:17 (6) 02:53 (4) 06:02 (7) 01:53 (3) 03:55 (4) 03:15 (21)                 03:04 (3)
        13:04 (48) 20:22 (39) 22:38 (31) 25:55 (27) 28:48 (21) 34:50 (17) 36:43 (15) 40:38 (15) 43:53 (14)                 46:57 (12)
13 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 47:11 10:10 (43) 06:13 (11) 02:16 (4) 03:56 (14) 03:06 (8) 06:53 (15) 02:12 (9) 04:21 (10) 03:52 (33)                 04:12 (19)
        10:10 (43) 16:23 (26) 18:39 (24) 22:35 (17) 25:41 (15) 32:34 (13) 34:46 (13) 39:07 (13) 42:59 (12)                 47:11 (13)
14 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 47:34 03:36 (7) 05:36 (7) 02:15 (3) 02:47 (1) 07:15 (42) 14:00 (39) 01:39 (1) 04:16 (7) 02:58 (11)                 03:12 (7)
        03:36 (7) 09:12 (6) 11:27 (5) 14:14 (4) 21:29 (6) 35:29 (19) 37:08 (17) 41:24 (17) 44:22 (15)                 47:34 (14)
15 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 47:56 04:09 (9) 08:35 (24) 04:29 (36) 04:00 (16) 03:19 (11) 09:03 (23) 02:20 (11) 04:30 (12) 03:14 (20)                 04:17 (21)
        04:09 (9) 12:44 (12) 17:13 (15) 21:13 (12) 24:32 (11) 33:35 (15) 35:55 (14) 40:25 (14) 43:39 (13)                 47:56 (15)
16 Olle Arman Nyköpings OK 49:13 06:03 (21) 07:46 (18) 04:09 (31) 04:39 (23) 03:51 (16) 07:01 (16) 04:04 (46) 04:37 (14) 03:08 (16)                 03:55 (16)
        06:03 (21) 13:49 (16) 17:58 (19) 22:37 (18) 26:28 (18) 33:29 (14) 37:33 (19) 42:10 (18) 45:18 (16)                 49:13 (16)
17 Åke Lewander Skarpnäcks OL 49:22 08:21 (36) 10:01 (32) 02:53 (13) 03:08 (4) 04:34 (23) 05:53 (6) 02:10 (8) 04:11 (6) 04:17 (37)                 03:54 (15)
        08:21 (36) 18:22 (33) 21:15 (29) 24:23 (23) 28:57 (22) 34:50 (17) 37:00 (16) 41:11 (16) 45:28 (17)                 49:22 (17)
18 Jan Falk Hellas Orientering 49:57 09:01 (41) 06:03 (8) 02:39 (10) 04:01 (17) 03:03 (6) 06:29 (11) 02:28 (15) 04:22 (11) 08:44 (50)                 03:07 (6)
        09:01 (41) 15:04 (22) 17:43 (17) 21:44 (13) 24:47 (12) 31:16 (10) 33:44 (10) 38:06 (10) 46:50 (18)                 49:57 (18)
19 Leif Roland Hofmeijer OK Älvsjö-Örby 51:58 04:44 (13) 10:20 (35) 08:09 (57) 03:47 (13) 03:34 (13) 06:50 (13) 02:49 (22) 04:42 (16) 02:45 (9)                 04:18 (22)
        04:44 (13) 15:04 (22) 23:13 (34) 27:00 (30) 30:34 (28) 37:24 (20) 40:13 (20) 44:55 (19) 47:40 (19)                 51:58 (19)
20 John Östlund Sundbybergs IK 53:49 04:38 (12) 10:28 (36) 03:00 (15) 03:44 (12) 04:23 (22) 07:27 (19) 03:50 (43) 08:16 (49) 03:15 (21)                 04:48 (30)
        04:38 (12) 15:06 (24) 18:06 (20) 21:50 (14) 26:13 (17) 33:40 (16) 37:30 (18) 45:46 (20) 49:01 (20)                 53:49 (20)
21 Martin Eriksson OK Södertörn 55:07 05:21 (16) 06:52 (13) 03:41 (29) 05:01 (29) 03:59 (18) 14:37 (42) 03:03 (26) 04:38 (15) 03:39 (26)                 04:16 (20)
        05:21 (16) 12:13 (10) 15:54 (11) 20:55 (11) 24:54 (13) 39:31 (21) 42:34 (22) 47:12 (21) 50:51 (22)                 55:07 (21)
22 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 55:25 07:01 (29) 06:37 (12) 04:09 (31) 08:25 (54) 05:50 (34) 07:29 (20) 02:26 (14) 05:38 (29) 03:04 (13)                 04:46 (29)
        07:01 (29) 13:38 (15) 17:47 (18) 26:12 (28) 32:02 (30) 39:31 (21) 41:57 (21) 47:35 (22) 50:39 (21)                 55:25 (22)
23 Jan Lindqvist Mälarö SOK 56:12 06:21 (24) 07:47 (19) 06:37 (55) 03:56 (14) 05:04 (29) 10:55 (28) 02:31 (18) 04:59 (19) 02:58 (11)                 05:04 (32)
        06:21 (24) 14:08 (18) 20:45 (27) 24:41 (24) 29:45 (24) 40:40 (23) 43:11 (23) 48:10 (23) 51:08 (23)                 56:12 (23)
24 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 57:57 05:28 (18) 07:53 (21) 05:13 (42) 05:10 (30) 04:42 (27) 12:17 (32) 02:58 (24) 05:55 (32) 03:42 (29)                 04:39 (27)
        05:28 (18) 13:21 (14) 18:34 (21) 23:44 (21) 28:26 (19) 40:43 (24) 43:41 (25) 49:36 (25) 53:18 (24)                 57:57 (24)
25 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 58:04 05:25 (17) 07:55 (22) 05:15 (44) 05:18 (32) 04:42 (26) 12:27 (33) 02:25 (13) 06:06 (37) 04:01 (35)                 04:30 (25)
        05:25 (17) 13:20 (13) 18:35 (22) 23:53 (22) 28:35 (20) 41:02 (25) 43:27 (24) 49:33 (24) 53:34 (25)                 58:04 (25)
26 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 60:00 09:40 (42) 07:18 (15) 03:32 (26) 04:37 (22) 04:18 (20) 14:28 (41) 03:10 (30) 05:05 (20) 03:26 (24)                 04:26 (24)
        09:40 (42) 16:58 (29) 20:30 (26) 25:07 (25) 29:25 (23) 43:53 (28) 47:03 (27) 52:08 (26) 55:34 (27)                 00:00 (26)
27 Christer Askerblom Hagaby GOIF 61:24 04:34 (11) 05:35 (6) 03:24 (24) 17:58 (57) 03:02 (5) 07:46 (21) 03:18 (34) 07:03 (41) 02:26 (4)                 06:18 (45)
        04:34 (11) 10:09 (8) 13:33 (8) 31:31 (39) 34:33 (32) 42:19 (26) 45:37 (26) 52:40 (27) 55:06 (26)                 61:24 (27)
28 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 62:23 07:37 (31) 09:18 (27) 04:14 (34) 05:10 (30) 05:08 (30) 12:53 (35) 03:15 (32) 05:39 (30) 03:55 (34)                 05:14 (34)
        07:37 (31) 16:55 (28) 21:09 (28) 26:19 (29) 31:27 (29) 44:20 (29) 47:35 (28) 53:14 (28) 57:09 (28)                 62:23 (28)
29 Lars Cedérus Snättringe SK 62:49 06:11 (23) 07:42 (17) 03:03 (17) 06:25 (43) 06:32 (37) 15:39 (46) 03:06 (27) 05:20 (22) 03:40 (28)                 05:11 (33)
        06:11 (23) 13:53 (17) 16:56 (14) 23:21 (19) 29:53 (25) 45:32 (31) 48:38 (30) 53:58 (29) 57:38 (29)                 62:49 (29)
30 Barbro Cedérus Snättringe SK 63:06 06:30 (26) 07:49 (20) 02:58 (14) 06:26 (44) 06:32 (37) 15:37 (45) 03:01 (25) 05:23 (24) 03:36 (25)                 05:14 (34)
        06:30 (26) 14:19 (21) 17:17 (16) 23:43 (20) 30:15 (27) 45:52 (32) 48:53 (31) 54:16 (30) 57:52 (30)                 63:06 (30)
31 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 64:05 11:34 (44) 09:59 (31) 03:04 (18) 04:12 (19) 04:42 (26) 08:53 (22) 05:40 (53) 08:06 (47) 03:25 (23)                 04:30 (25)
        11:34 (44) 21:33 (42) 24:37 (38) 28:49 (34) 33:31 (31) 42:24 (27) 48:04 (29) 56:10 (31) 59:35 (31)                 64:05 (31)
32 Leif Hermundstad Snättringe SK 66:11 05:48 (19) 11:30 (41) 03:01 (16) 05:20 (33) 04:35 (25) 18:28 (52) 03:34 (39) 05:21 (23) 03:39 (26)                 04:55 (31)
        05:48 (19) 17:18 (30) 20:19 (25) 25:39 (26) 30:14 (26) 48:42 (33) 52:16 (32) 57:37 (32) 61:16 (32)                 66:11 (32)
33 Rune Carlsson Sundbybergs IK 66:38 08:24 (37) 09:46 (29) 07:27 (56) 04:01 (17) 07:53 (45) 07:12 (17) 09:21 (57) 04:50 (18) 03:45 (30)                 03:59 (17)
        08:24 (37) 18:10 (32) 25:37 (40) 29:38 (36) 37:31 (34) 44:43 (30) 54:04 (33) 58:54 (33) 62:39 (33)                 66:38 (33)
34 Carl Carlin Söders-Tyresö 69:04 07:59 (32) 14:20 (49) 06:07 (53) 04:49 (25) 05:08 (30) 12:41 (34) 03:28 (36) 05:25 (25) 03:51 (32)                 05:16 (36)
        07:59 (32) 22:19 (43) 28:26 (43) 33:15 (43) 38:23 (36) 51:04 (34) 54:32 (34) 59:57 (34) 63:48 (34)                 69:04 (34)
35 Tommy Svensson Hellas Orientering 73:01 13:45 (50) 14:30 (51) 03:15 (22) 04:51 (27) 11:32 (53) 09:06 (24) 03:06 (27) 06:24 (38) 03:08 (16)                 03:24 (9)
        13:45 (50) 28:15 (48) 31:30 (48) 36:21 (48) 47:53 (48) 56:59 (41) 60:05 (41) 66:29 (39) 69:37 (37)                 73:01 (35)
36 Inger Jansson Nynäshamns OK 74:11 13:08 (49) 14:50 (52) 03:09 (21) 04:18 (21) 09:36 (49) 09:30 (26) 03:20 (35) 08:52 (50) 03:08 (16)                 04:20 (23)
        13:08 (49) 27:58 (47) 31:07 (46) 35:25 (44) 45:01 (47) 54:31 (39) 57:51 (38) 66:43 (40) 69:51 (38)                 74:11 (36)
37 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 75:22 20:40 (54) 08:16 (23) 03:32 (26) 05:48 (37) 04:34 (23) 11:25 (30) 02:56 (23) 07:08 (44) 04:55 (43)                 06:08 (42)
        20:40 (54) 28:56 (49) 32:28 (49) 38:16 (49) 42:50 (44) 54:15 (37) 57:11 (37) 64:19 (36) 69:14 (36)                 75:22 (37)
38 Margareta Hallmén Attunda OK 77:19 05:08 (14) 22:47 (54) 03:26 (25) 04:43 (24) 06:15 (35) 14:50 (43) 02:32 (20) 06:41 (39) 04:45 (41)                 06:12 (44)
        05:08 (14) 27:55 (46) 31:21 (47) 36:04 (47) 42:19 (41) 57:09 (42) 59:41 (39) 66:22 (38) 71:07 (39)                 77:19 (38)
39 Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 77:48 08:34 (38) 10:30 (37) 05:13 (42) 06:23 (42) 12:20 (54) 13:05 (36) 03:55 (44) 05:44 (31) 06:13 (47)                 05:51 (39)
        08:34 (38) 19:04 (37) 24:17 (37) 30:40 (38) 43:00 (45) 56:05 (40) 00:00 (40) 65:44 (37) 71:57 (40)                 77:48 (39)
40 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 78:50 06:07 (22) 11:46 (43) 05:43 (51) 06:36 (46) 13:06 (56) 15:30 (44) 03:59 (45) 05:55 (32) 04:22 (39)                 05:46 (38)
        06:07 (22) 17:53 (31) 23:36 (35) 30:12 (37) 43:18 (46) 58:48 (44) 62:47 (44) 68:42 (42) 73:04 (42)                 78:50 (40)
41 Stefan Gullberg Väsby OK 79:00 06:33 (27) 10:01 (32) 05:34 (49) 06:12 (41) 06:44 (39) 19:14 (53) 06:34 (56) 07:35 (45) 04:39 (40)                 05:54 (40)
        06:33 (27) 16:34 (27) 22:08 (30) 28:20 (31) 35:04 (33) 54:18 (38) 60:52 (42) 68:27 (41) 73:06 (43)                 79:00 (41)
42 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 79:02 05:56 (20) 29:13 (56) 04:49 (39) 04:58 (28) 03:57 (17) 11:22 (29) 03:11 (31) 05:29 (26) 03:49 (31)                 06:18 (45)
        05:56 (20) 35:09 (52) 39:58 (52) 44:56 (51) 48:53 (50) 60:15 (46) 63:26 (46) 68:55 (43) 72:44 (41)                 79:02 (42)
43 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 83:32 08:15 (34) 10:33 (38) 04:13 (33) 05:44 (36) 19:55 (57) 11:43 (31) 04:30 (50) 08:08 (48) 04:07 (36)                 06:24 (47)
        08:15 (34) 18:48 (35) 23:01 (33) 28:45 (33) 48:40 (49) 60:23 (47) 64:53 (47) 73:01 (47) 77:08 (45)                 83:32 (43)
43 Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 83:32 12:12 (46) 09:06 (26) 04:26 (35) 07:17 (51) 05:48 (33) 13:29 (37) 03:32 (38) 07:03 (41) 05:51 (46)                 14:48 (57)
        12:12 (46) 21:18 (41) 25:44 (41) 33:01 (42) 38:49 (37) 52:18 (35) 55:50 (35) 62:53 (35) 68:44 (35)                 83:32 (43)
45 Margaretha Nylund OK Södertörn 84:27 08:52 (40) 11:49 (44) 05:24 (45) 06:37 (48) 05:17 (32) 21:35 (54) 03:42 (42) 06:01 (36) 09:16 (51)                 05:54 (40)
        08:52 (40) 20:41 (40) 26:05 (42) 32:42 (41) 37:59 (35) 59:34 (45) 63:16 (45) 69:17 (44) 78:33 (46)                 84:27 (45)
46 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 84:33 24:43 (56) 11:06 (40) 03:38 (28) 04:50 (26) 13:05 (55) 09:17 (25) 03:16 (33) 05:06 (21) 04:49 (42)                 04:43 (28)
        24:43 (56) 35:49 (54) 39:27 (51) 44:17 (50) 57:22 (53) 66:39 (50) 69:55 (50) 75:01 (49) 79:50 (48)                 84:33 (46)
47 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 85:12 20:13 (53) 12:06 (46) 03:06 (20) 12:15 (56) 06:23 (36) 09:40 (27) 04:17 (49) 05:35 (27) 05:27 (45)                 06:10 (43)
        20:13 (53) 32:19 (50) 35:25 (50) 47:40 (52) 54:03 (51) 63:43 (49) 68:00 (49) 73:35 (48) 79:02 (47)                 85:12 (47)
48 Tomas Möller OK Södertörn 85:53 07:07 (30) 11:34 (42) 06:32 (54) 07:18 (52) 07:59 (46) 17:17 (50) 03:41 (41) 07:51 (46) 07:45 (49)                 08:49 (54)
        07:07 (30) 18:41 (34) 25:13 (39) 32:31 (40) 40:30 (40) 57:47 (43) 61:28 (43) 69:19 (45) 77:04 (44)                 85:53 (48)
49 Jan Larsson Tullinge SK 86:59 08:14 (33) 10:58 (39) 04:30 (37) 05:49 (38) 10:43 (50) 21:45 (55) 03:37 (40) 05:55 (32) 09:46 (57)                 05:42 (37)
        08:14 (33) 19:12 (38) 23:42 (36) 29:31 (35) 40:14 (39) 61:59 (48) 65:36 (48) 71:31 (46) 81:17 (49)                 86:59 (49)
50 Lennart Sjöstål Klubblös 94:53 08:48 (39) 10:07 (34) 04:00 (30) 05:40 (35) 10:58 (52) 13:32 (38) 03:31 (37) 22:00 (57) 09:34 (55)                 06:43 (49)
        08:48 (39) 18:55 (36) 22:55 (32) 28:35 (32) 39:33 (38) 53:05 (36) 56:36 (36) 78:36 (50) 88:10 (50)                 94:53 (50)
51 Bengt Fahlin After Blue OK 96:59 20:55 (55) 14:27 (50) 05:34 (49) 06:56 (49) 10:57 (51) 14:26 (40) 04:11 (48) 07:07 (43) 04:18 (38)                 08:08 (53)
        20:55 (55) 35:22 (53) 40:56 (54) 47:52 (54) 58:49 (54) 73:15 (52) 77:26 (51) 84:33 (51) 88:51 (51)                 96:59 (51)
52 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 105:04 17:18 (52) 17:22 (53) 05:31 (48) 07:33 (53) 08:12 (47) 16:07 (47) 06:14 (54) 09:43 (52) 09:37 (56)                 07:27 (52)
        17:18 (52) 34:40 (51) 40:11 (53) 47:44 (53) 55:56 (52) 72:03 (51) 78:17 (52) 88:00 (52) 97:37 (52)                 105:04 (52)
53 Annika Hillgren OK Södertörn 121:31 08:18 (35) 35:38 (57) 05:02 (41) 05:24 (34) 07:36 (44) 17:39 (51) 04:05 (47) 21:44 (56) 09:24 (52)                 06:41 (48)
        08:18 (35) 43:56 (55) 48:58 (55) 54:22 (55) 61:58 (55) 79:37 (53) 83:42 (53) 105:26 (53) 114:50 (54)                 121:31 (53)
54 Yvonne Branting Skarpnäcks OL 124:22 39:08 (57) 13:14 (48) 05:48 (52) 07:16 (50) 08:53 (48) 16:55 (49) 05:30 (52) 10:50 (53) 05:07 (44)                 11:41 (56)
        39:08 (57) 52:22 (57) 58:10 (57) 65:26 (57) 74:19 (57) 91:14 (55) 96:44 (55) 107:34 (54) 112:41 (53)                 124:22 (54)
55 Maria Hansson Nynäshamns OK 125:49 16:45 (51) 27:48 (55) 04:52 (40) 09:18 (55) 07:24 (43) 16:12 (48) 06:24 (55) 19:43 (55) 07:17 (48)                 10:06 (55)
        16:45 (51) 44:33 (56) 49:25 (56) 58:43 (56) 66:07 (56) 82:19 (54) 88:43 (54) 108:26 (55) 115:43 (55)                 125:49 (55)
56 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 131:44 12:06 (45) 11:59 (45) 05:25 (46) 06:04 (39) 06:58 (41) 60:08 (56) 03:07 (29) 09:21 (51) 09:30 (54)                 07:06 (50)
        12:06 (45) 24:05 (44) 29:30 (44) 35:34 (45) 42:32 (42) 102:40 (56) 105:47 (56) 115:08 (56) 124:38 (56)                 131:44 (56)
57 Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 132:07 12:21 (47) 12:36 (47) 04:46 (38) 06:04 (39) 06:57 (40) 60:40 (57) 05:20 (51) 06:46 (40) 09:26 (53)                 07:11 (51)
        12:21 (47) 24:57 (45) 29:43 (45) 35:47 (46) 42:44 (43) 103:24 (57) 108:44 (57) 115:30 (57) 124:56 (57)                 132:07 (57)
- Thomas Fehrm Solna OK                                                          
                                                               
- Kenneth Berglund Hellas Orientering   06:46   36:23                                                  
        06:46   43:09                                               Ej tid  ----->  
- Lena Kronqvist klubblös   04:27   06:01   02:36   03:14   03:40                                      
        04:27   10:28   13:04   16:18   19:58                                   Ej tid  ----->  
- Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK   12:11   36:51   04:45   04:54   04:21                                      
        12:11   49:02   53:47   58:41   63:02                                   Ej tid  ----->  
- Garnet Schindler Snättringe SK   20:12   30:57   04:48   05:16                                          
        20:12   51:09   55:57   61:13                                       Ej tid  ----->  
- Elisabet Larsson OK Älvsjö-Örby   10:19   37:32   03:19   05:10   04:46   11:12   05:24   06:18                          
        10:19   47:51   51:10   56:20   61:06   72:18   77:42   84:00                       Ej tid  ----->  
- Göran Norström Klubblös   39:06   10:18   04:12   05:08   05:05   10:58   03:27                              
        39:06   49:24   53:36   58:44   63:49   74:47   78:14                           Ej tid  ----->  
- Åke Linderoth Sundbybergs IK 44:58 05:34                                                   39:24  
        05:34                                                   44:58  
- Inger Pahlén Söders-Tyresö 47:31 11:24   17:35                                               18:32  
        11:24   28:59                                               47:31  
- Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF 51:59 06:27   16:53   03:38   04:06   06:12   04:39   04:08   02:42                       03:14  
        06:27   23:20   26:58   31:04   37:16   41:55   46:03   48:45                       51:59  
- Riina Larsson-Mänd OK Södertörn 76:25 08:33   11:49   03:48   05:05   04:08                                   43:02  
        08:33   20:22   24:10   29:15   33:23                                   76:25  
- Hans Carlsson Hellas Orientering 76:55 12:21   10:35   05:25   05:13   20:56   03:15   06:55   06:02                       06:13  
        12:21   22:56   28:21   33:34   54:30   57:45   64:40   70:42                       76:55  
                                                               
                                                               
Plac Bana E - 1,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                               Mål  
1 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 29:19 01:47 (2) 07:49 (1) 01:40 (1) 03:14 (2) 07:39 (3) 05:02 (1)                             02:08 (2)
        01:47 (2) 09:36 (1) 11:16 (1) 14:30 (1) 22:09 (1) 27:11 (1)                             29:19 (1)
2 Åsa Jansson Klubblös 31:51 02:14 (4) 08:13 (2) 01:53 (2) 02:47 (1) 09:02 (5) 05:15 (3)                             02:27 (4)
        02:14 (4) 10:27 (3) 12:20 (3) 15:07 (2) 24:09 (2) 29:24 (2)                             31:51 (2)
3 Zakari Peltonen IFK Enskede 35:11 02:59 (7) 09:57 (8) 02:35 (12) 03:42 (3) 07:13 (1) 06:27 (7)                             02:18 (3)
        02:59 (7) 12:56 (8) 15:31 (8) 19:13 (6) 26:26 (3) 32:53 (3)                             35:11 (3)
4 Ronny Hedlund OK Södertörn 36:35 01:37 (1) 08:29 (3) 02:10 (4) 05:20 (8) 10:31 (8) 05:54 (4)                             02:34 (5)
        01:37 (1) 10:06 (2) 12:16 (2) 17:36 (3) 28:07 (4) 34:01 (4)                             36:35 (4)
5 Björn Stolt OK Ravinen 37:49 02:14 (4) 09:21 (5) 02:05 (3) 04:58 (7) 10:10 (7) 05:58 (5)                             03:03 (10)
        02:14 (4) 11:35 (4) 13:40 (4) 18:38 (4) 28:48 (6) 34:46 (5)                             37:49 (5)
6 Ingemar Johnsson OK Södertörn 38:48 02:11 (3) 10:24 (9) 02:24 (8) 05:34 (10) 08:33 (4) 07:05 (8)                             02:37 (7)
        02:11 (3) 12:35 (7) 14:59 (7) 20:33 (7) 29:06 (7) 36:11 (7)                             38:48 (6)
7 Kjell Lindberg Västerås SOK 38:53 03:35 (9) 08:42 (4) 02:15 (6) 04:32 (5) 09:17 (6) 07:29 (12)                             03:03 (10)
        03:35 (9) 12:17 (6) 14:32 (6) 19:04 (5) 28:21 (5) 35:50 (6)                             38:53 (7)
8 Garry Pettersson Stockholms OK 39:41 04:00 (13) 09:47 (7) 02:34 (10) 08:48 (15) 07:27 (2) 05:05 (2)                             02:00 (1)
        04:00 (13) 13:47 (9) 16:21 (9) 25:09 (11) 32:36 (8) 37:41 (8)                             39:41 (8)
9 Sonja Perneby Tullinge SK 47:47 03:36 (12) 12:05 (11) 02:20 (7) 04:46 (6) 15:03 (11) 07:22 (11)                             02:35 (6)
        03:36 (12) 15:41 (10) 18:01 (10) 22:47 (10) 37:50 (9) 45:12 (9)                             47:47 (9)
10 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 48:05 04:33 (16) 11:09 (10) 02:27 (9) 04:23 (4) 15:32 (12) 07:20 (10)                             02:41 (8)
        04:33 (16) 15:42 (11) 18:09 (11) 22:32 (9) 38:04 (10) 45:24 (10)                             48:05 (10)
11 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 56:31 04:08 (15) 16:02 (13) 02:48 (13) 05:22 (9) 14:49 (10) 09:32 (14)                             03:50 (13)
        04:08 (15) 20:10 (13) 22:58 (13) 28:20 (12) 43:09 (11) 52:41 (11)                             56:31 (11)
12 Håkan Larsson OK Älvsjö-Örby 59:21 03:35 (9) 12:08 (12) 03:07 (14) 15:49 (17) 15:36 (13) 06:00 (6)                             03:06 (12)
        03:35 (9) 15:43 (12) 18:50 (12) 34:39 (14) 50:15 (14) 56:15 (12)                             59:21 (12)
13 Jan Bengtsson Söders-Tyresö 59:57 02:22 (6) 09:35 (6) 02:13 (5) 08:02 (12) 27:38 (17) 07:13 (9)                             02:54 (9)
        02:22 (6) 11:57 (5) 14:10 (5) 22:12 (8) 49:50 (13) 57:03 (14)                             59:57 (13)
14 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 62:23 04:07 (14) 16:58 (15) 02:34 (10) 08:10 (13) 13:00 (9) 11:33 (16)                             06:01 (17)
        04:07 (14) 21:05 (16) 23:39 (14) 31:49 (13) 44:49 (12) 56:22 (13)                             62:23 (14)
15 Gunvor Granath Nynäshamns OK 70:01 05:50 (17) 17:18 (16) 03:21 (15) 09:46 (16) 20:29 (16) 09:00 (13)                             04:17 (14)
        05:50 (17) 23:08 (17) 26:29 (15) 36:15 (17) 56:44 (17) 65:44 (16)                             70:01 (15)
16 Mats Halvarez Klubblös 70:44 03:35 (9) 16:56 (14) 06:13 (16) 08:21 (14) 18:52 (14) 11:54 (17)                             04:53 (15)
        03:35 (9) 20:31 (14) 26:44 (16) 35:05 (16) 53:57 (15) 65:51 (17)                             70:44 (16)
17 Bo Eklind Klubblös 70:50 03:11 (8) 17:25 (17) 06:15 (17) 07:59 (11) 20:01 (15) 10:34 (15)                             05:25 (16)
        03:11 (8) 20:36 (15) 26:51 (17) 34:50 (15) 54:51 (16) 65:25 (15)                             70:50 (17)
- Berit Lindunger Haninge SOK   03:13                                                      
        03:13                                                   Ej tid  ----->  
- Roland Bolin Snättringe SK 109:40 04:39   13:05   02:49   08:32   14:29   63:23                               02:43  
        04:39   17:44   20:33   29:05   43:34   106:57                               109:40