Sträcktider Luffarligan Farstanäset                                                              
  2023-05-10 Svarta tider är sträcktider                                                            
    Blå tider är från start                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                            
                                                                       
Plac Bana A - 5,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål  
1 Elof Persson Klubblös 46:36 01:45 (1) 03:09 (1) 01:10 (1) 05:17 (1) 01:49 (3) 01:05 (1) 06:43 (4) 03:15 (1) 04:32 (2) 02:41 (1) 01:10 (4) 02:29 (1) 06:11 (4) 03:08 (1) 01:25 (1) 00:47 (2)
        01:45 (1) 04:54 (1) 06:04 (1) 11:21 (1) 13:10 (1) 14:15 (1) 20:58 (2) 24:13 (2) 28:45 (1) 31:26 (1) 32:36 (1) 35:05 (1) 41:16 (1) 44:24 (1) 45:49 (1) 46:36 (1)
2 Johnny Junegard Tullinge SK 49:19 01:55 (2) 03:18 (2) 01:18 (3) 05:46 (2) 01:44 (1) 01:12 (2) 05:17 (1) 03:16 (2) 05:54 (6) 04:57 (7) 01:05 (3) 02:49 (3) 05:11 (1) 03:16 (2) 01:30 (3) 00:51 (3)
        01:55 (2) 05:13 (2) 06:31 (2) 12:17 (2) 14:01 (2) 15:13 (2) 20:30 (1) 23:46 (1) 29:40 (2) 34:37 (2) 35:42 (2) 38:31 (2) 43:42 (2) 46:58 (2) 48:28 (2) 49:19 (2)
3 Niklas Wansölin OK Ravinen 53:08 01:55 (2) 03:39 (3) 01:28 (5) 07:09 (4) 01:58 (4) 01:36 (3) 06:36 (2) 03:43 (4) 04:51 (3) 03:35 (2) 01:25 (5) 03:07 (5) 05:25 (2) 03:49 (4) 01:52 (5) 01:00 (4)
        01:55 (2) 05:34 (3) 07:02 (3) 14:11 (3) 16:09 (3) 17:45 (3) 24:21 (3) 28:04 (3) 32:55 (3) 36:30 (3) 37:55 (3) 41:02 (3) 46:27 (3) 50:16 (3) 52:08 (3) 53:08 (3)
4 Per-Anders Lindgren Centrum OK 59:04 02:24 (5) 04:09 (5) 01:16 (2) 06:37 (3) 02:10 (5) 04:18 (11) 06:42 (3) 05:14 (5) 05:33 (4) 03:57 (3) 01:03 (2) 03:06 (4) 05:52 (3) 03:51 (5) 01:41 (4) 01:11 (8)
        02:24 (5) 06:33 (4) 07:49 (4) 14:26 (4) 16:36 (4) 20:54 (4) 27:36 (4) 32:50 (4) 38:23 (5) 42:20 (5) 43:23 (5) 46:29 (5) 52:21 (4) 56:12 (4) 57:53 (4) 59:04 (4)
5 Daniel Andersson Täby OK 62:36 04:48 (11) 03:56 (4) 01:25 (4) 07:52 (5) 01:47 (2) 02:10 (5) 08:17 (5) 03:37 (3) 03:56 (1) 04:08 (4) 01:02 (1) 02:36 (2) 11:34 (11) 03:17 (3) 01:29 (2) 00:42 (1)
        04:48 (11) 08:44 (8) 10:09 (7) 18:01 (5) 19:48 (5) 21:58 (5) 30:15 (5) 33:52 (5) 37:48 (4) 41:56 (4) 42:58 (4) 45:34 (4) 57:08 (5) 60:25 (5) 61:54 (5) 62:36 (5)
6 Christer P Hördell Söders-Tyresö 76:09 03:36 (8) 06:58 (10) 01:50 (7) 08:29 (6) 03:43 (10) 02:15 (7) 08:30 (6) 05:22 (6) 10:31 (11) 04:32 (6) 01:26 (7) 03:44 (6) 07:19 (5) 04:45 (6) 01:59 (6) 01:10 (7)
        03:36 (8) 10:34 (10) 12:24 (8) 20:53 (6) 24:36 (7) 26:51 (7) 35:21 (6) 40:43 (6) 51:14 (6) 55:46 (7) 57:12 (7) 60:56 (6) 68:15 (6) 73:00 (6) 74:59 (6) 76:09 (6)
7 Sven-Anders Olsson Attunda OK 78:55 02:23 (4) 04:29 (6) 01:45 (6) 14:55 (10) 02:33 (6) 02:09 (4) 10:21 (9) 07:02 (10) 05:45 (5) 04:18 (5) 01:25 (5) 06:17 (11) 07:43 (6) 04:46 (7) 02:02 (7) 01:02 (5)
        02:23 (4) 06:52 (5) 08:37 (5) 23:32 (8) 26:05 (8) 28:14 (8) 38:35 (8) 45:37 (8) 51:22 (7) 55:40 (6) 57:05 (6) 63:22 (7) 71:05 (7) 75:51 (7) 77:53 (7) 78:55 (7)
8 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 80:34 02:46 (6) 04:59 (8) 02:09 (8) 11:01 (8) 02:46 (7) 02:12 (6) 10:35 (10) 06:43 (9) 08:22 (9) 05:13 (8) 02:19 (11) 04:30 (7) 08:19 (7) 05:16 (8) 02:18 (8) 01:06 (6)
        02:46 (6) 07:45 (6) 09:54 (6) 20:55 (7) 23:41 (6) 25:53 (6) 36:28 (7) 43:11 (7) 51:33 (8) 56:46 (8) 59:05 (8) 63:35 (8) 71:54 (8) 77:10 (8) 79:28 (8) 80:34 (8)
9 Per Ljung Centrum OK 86:55 03:38 (9) 06:19 (9) 02:30 (9) 11:51 (9) 03:33 (9) 02:44 (8) 09:27 (7) 05:49 (8) 07:21 (7) 06:16 (10) 02:03 (10) 05:09 (8) 09:26 (9) 06:20 (9) 02:45 (10) 01:44 (10)
        03:38 (9) 09:57 (9) 12:27 (9) 24:18 (9) 27:51 (9) 30:35 (9) 40:02 (9) 45:51 (9) 53:12 (9) 59:28 (9) 61:31 (9) 66:40 (9) 76:06 (9) 82:26 (9) 85:11 (9) 86:55 (9)
10 Torbjörn Thufvesson Centrum OK 90:01 03:47 (10) 04:53 (7) 08:35 (11) 10:03 (7) 03:25 (8) 03:02 (10) 09:35 (8) 05:39 (7) 07:29 (8) 06:11 (9) 01:53 (8) 05:17 (9) 09:28 (10) 06:20 (9) 02:41 (9) 01:43 (9)
        03:47 (10) 08:40 (7) 17:15 (11) 27:18 (10) 30:43 (10) 33:45 (10) 43:20 (10) 48:59 (10) 56:28 (10) 62:39 (10) 64:32 (10) 69:49 (10) 79:17 (10) 85:37 (10) 88:18 (10) 90:01 (10)
11 Christina Nordström Bodens BK 108:09 03:22 (7) 07:12 (11) 02:32 (10) 17:51 (11) 04:53 (11) 02:53 (9) 14:09 (11) 08:37 (11) 08:56 (10) 06:25 (11) 01:59 (9) 05:50 (10) 09:19 (8) 08:49 (11) 03:33 (11) 01:49 (11)
        03:22 (7) 10:34 (10) 13:06 (10) 30:57 (11) 35:50 (11) 38:43 (11) 52:52 (11) 61:29 (11) 70:25 (11) 76:50 (11) 78:49 (11) 84:39 (11) 93:58 (11) 102:47 (11) 106:20 (11) 108:09 (11)
- Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK   03:08   03:18   01:12   05:56   01:48   01:30   06:24                                      
        03:08   06:26   07:38   13:34   15:22   16:52   23:16                                   Ej tid  ----->  
- Hans Mård OK Ravinen 43:09 01:36   03:06   01:13   04:20   01:22   01:10   08:07   02:45   05:15   00:50   06:25   02:29   01:58   01:47       00:46  
        01:36   04:42   05:55   10:15   11:37   12:47   20:54   23:39   28:54   29:44   36:09   38:38   40:36   42:23       43:09  
                                                                       
                                                                       
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13           Mål  
1 Henrik Mård Klubblös 32:48 01:42 (1) 03:36 (1) 04:24 (1) 01:08 (1) 05:24 (1) 01:39 (1) 01:02 (1) 02:18 (1) 01:32 (1) 03:30 (1) 02:57 (1) 01:14 (1) 01:38 (1)         00:44 (2)
        01:42 (1) 05:18 (1) 09:42 (1) 10:50 (1) 16:14 (1) 17:53 (1) 18:55 (1) 21:13 (1) 22:45 (1) 26:15 (1) 29:12 (1) 30:26 (1) 32:04 (1)         32:48 (1)
2 Per Ove Wallén Täby OK 43:22 02:12 (5) 04:36 (3) 05:28 (2) 01:26 (2) 06:28 (3) 02:08 (5) 01:36 (4) 02:53 (5) 02:14 (5) 05:50 (5) 03:38 (2) 01:55 (5) 02:06 (3)         00:52 (3)
        02:12 (5) 06:48 (3) 12:16 (2) 13:42 (2) 20:10 (2) 22:18 (2) 23:54 (2) 26:47 (2) 29:01 (2) 34:51 (2) 38:29 (2) 40:24 (2) 42:30 (2)         43:22 (2)
3 Lars Grankvist Väsby OK 48:44 02:08 (4) 05:31 (6) 07:22 (9) 01:48 (6) 08:26 (8) 02:06 (4) 01:50 (7) 02:51 (4) 02:46 (9) 04:58 (2) 04:07 (4) 01:36 (2) 02:20 (4)         00:55 (6)
        02:08 (4) 07:39 (5) 15:01 (4) 16:49 (4) 25:15 (4) 27:21 (4) 29:11 (4) 32:02 (3) 34:48 (6) 39:46 (3) 43:53 (3) 45:29 (3) 47:49 (3)         48:44 (3)
4 Mikael Engver OK Älvsjö-Örby 49:09 02:35 (11) 04:00 (2) 09:18 (14) 04:16 (13) 06:56 (4) 01:53 (2) 01:31 (3) 02:22 (2) 01:46 (2) 05:27 (4) 04:03 (3) 02:20 (8) 02:03 (2)         00:39 (1)
        02:35 (11) 06:35 (2) 15:53 (7) 20:09 (10) 27:05 (8) 28:58 (8) 30:29 (8) 32:51 (8) 34:37 (4) 40:04 (4) 44:07 (4) 46:27 (4) 48:30 (4)         49:09 (4)
5 Jan Gottfridsson Norbergs OK 49:55 01:58 (2) 09:29 (13) 06:31 (3) 01:39 (5) 06:24 (2) 01:55 (3) 01:56 (9) 02:56 (6) 02:06 (3) 05:19 (3) 04:21 (6) 01:53 (4) 02:25 (5)         01:03 (7)
        01:58 (2) 11:27 (12) 17:58 (10) 19:37 (7) 26:01 (7) 27:56 (7) 29:52 (6) 32:48 (6) 34:54 (7) 40:13 (5) 44:34 (5) 46:27 (4) 48:52 (5)         49:55 (5)
6 Per Helén Söders-Tyresö 50:16 02:25 (8) 05:15 (4) 08:04 (10) 01:31 (3) 08:08 (7) 02:28 (10) 02:12 (13) 02:45 (3) 02:12 (4) 05:50 (5) 04:11 (5) 01:48 (3) 02:33 (6)         00:54 (4)
        02:25 (8) 07:40 (6) 15:44 (5) 17:15 (5) 25:23 (6) 27:51 (6) 30:03 (7) 32:48 (6) 35:00 (8) 40:50 (6) 45:01 (6) 46:49 (6) 49:22 (6)         50:16 (6)
7 Claes-Göran Skog Väsby OK 51:45 02:02 (3) 05:34 (7) 08:08 (11) 01:34 (4) 08:04 (6) 02:24 (9) 01:30 (2) 03:04 (9) 02:25 (7) 06:10 (7) 04:47 (8) 02:18 (7) 02:40 (9)         01:05 (8)
        02:02 (3) 07:36 (4) 15:44 (5) 17:18 (6) 25:22 (5) 27:46 (5) 29:16 (5) 32:20 (5) 34:45 (5) 40:55 (7) 45:42 (7) 48:00 (7) 50:40 (7)         51:45 (7)
8 Maria Bratt Tullinge SK 52:14 02:30 (10) 05:15 (4) 06:54 (5) 01:59 (8) 07:50 (5) 02:17 (8) 02:00 (12) 03:23 (10) 02:18 (6) 07:06 (11) 04:36 (7) 01:55 (5) 02:57 (10)         01:14 (12)
        02:30 (10) 07:45 (7) 14:39 (3) 16:38 (3) 24:28 (3) 26:45 (3) 28:45 (3) 32:08 (4) 34:26 (3) 41:32 (8) 46:08 (8) 48:03 (8) 51:00 (8)         52:14 (8)
9 Johan Rydberg Attunda OK 58:40 02:19 (6) 08:21 (12) 07:18 (7) 03:03 (10) 08:36 (9) 02:08 (5) 01:55 (8) 02:59 (8) 02:47 (10) 07:07 (13) 05:39 (11) 02:42 (9) 02:34 (7)         01:12 (11)
        02:19 (6) 10:40 (10) 17:58 (10) 21:01 (11) 29:37 (9) 31:45 (9) 33:40 (9) 36:39 (9) 39:26 (9) 46:33 (9) 52:12 (9) 54:54 (9) 57:28 (9)         58:40 (9)
10 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 58:41 02:24 (7) 08:20 (11) 07:16 (6) 03:03 (10) 08:36 (9) 02:09 (7) 01:56 (9) 02:56 (6) 02:49 (11) 07:06 (11) 05:40 (12) 02:43 (10) 02:34 (7)         01:09 (9)
        02:24 (7) 10:44 (11) 18:00 (12) 21:03 (12) 29:39 (10) 31:48 (10) 33:44 (10) 36:40 (10) 39:29 (10) 46:35 (10) 52:15 (10) 54:58 (10) 57:32 (10)         58:41 (10)
11 Arne Johansson OK Ravinen 64:03 02:26 (9) 06:56 (9) 08:21 (12) 01:55 (7) 12:45 (13) 02:29 (11) 01:56 (9) 04:16 (13) 02:59 (12) 06:35 (9) 05:01 (9) 03:02 (12) 03:50 (13)         01:32 (14)
        02:26 (9) 09:22 (8) 17:43 (9) 19:38 (8) 32:23 (11) 34:52 (11) 36:48 (11) 41:04 (11) 44:03 (11) 50:38 (11) 55:39 (11) 58:41 (11) 62:31 (11)         64:03 (11)
12 Mikael Svartz Centrum OK 66:04 04:16 (13) 06:09 (8) 06:42 (4) 02:46 (9) 14:10 (14) 02:52 (12) 01:38 (5) 03:50 (11) 03:07 (13) 06:50 (10) 05:31 (10) 03:46 (13) 03:18 (12)         01:09 (9)
        04:16 (13) 10:25 (9) 17:07 (8) 19:53 (9) 34:03 (12) 36:55 (12) 38:33 (12) 42:23 (12) 45:30 (12) 52:20 (12) 57:51 (12) 61:37 (12) 64:55 (12)         66:04 (12)
13 Elin Mongård Skogsluffarnas OK 71:31 04:53 (14) 08:10 (10) 07:18 (7) 05:52 (14) 09:40 (11) 03:21 (14) 01:43 (6) 06:40 (14) 02:32 (8) 06:30 (8) 06:49 (14) 04:00 (14) 03:09 (11)         00:54 (4)
        04:53 (14) 13:03 (14) 20:21 (13) 26:13 (14) 35:53 (13) 39:14 (13) 40:57 (13) 47:37 (14) 50:09 (14) 56:39 (13) 63:28 (13) 67:28 (13) 70:37 (13)         71:31 (13)
14 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 75:35 02:56 (12) 09:48 (14) 08:50 (13) 04:08 (12) 10:38 (12) 03:02 (13) 02:21 (14) 03:52 (12) 03:17 (14) 12:25 (14) 05:54 (13) 02:43 (10) 04:23 (14)         01:18 (13)
        02:56 (12) 12:44 (13) 21:34 (14) 25:42 (13) 36:20 (14) 39:22 (14) 41:43 (14) 45:35 (13) 48:52 (13) 61:17 (14) 67:11 (14) 69:54 (14) 74:17 (14)         75:35 (14)
- Arne Skölden Järla Orientering 113:37 02:30   31:57   13:23   02:11   19:47   03:12   06:28   10:18   02:53   07:09   06:44   05:43               01:22  
        02:30   34:27   47:50   50:01   69:48   73:00   79:28   89:46   92:39   99:48   106:32   112:15               113:37  
                                                                       
                                                                       
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                   Mål  
1 Peter Karlberg Snättringe SK 36:19 00:52 (1) 03:46 (1) 02:18 (5) 01:36 (3) 06:36 (2) 03:57 (6) 01:48 (1) 01:57 (1) 05:20 (2) 04:07 (8) 02:32 (16)                 01:30 (2)
        00:52 (1) 04:38 (1) 06:56 (1) 08:32 (1) 15:08 (1) 19:05 (1) 20:53 (1) 22:50 (1) 28:10 (1) 32:17 (1) 34:49 (1)                 36:19 (1)
2 Olle Yttermo OK Södertörn 41:11 02:06 (50) 04:04 (2) 02:08 (1) 01:26 (1) 06:29 (1) 03:39 (3) 01:54 (3) 02:35 (13) 05:01 (1) 03:41 (2) 06:38 (51)                 01:30 (2)
        02:06 (50) 06:10 (9) 08:18 (3) 09:44 (2) 16:13 (2) 19:52 (2) 21:46 (2) 24:21 (2) 29:22 (2) 33:03 (2) 39:41 (2)                 41:11 (2)
3 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 41:34 01:00 (9) 04:45 (6) 02:27 (8) 01:43 (7) 07:34 (6) 03:35 (2) 02:03 (5) 02:19 (5) 05:49 (8) 04:12 (10) 04:18 (40)                 01:49 (8)
        01:00 (9) 05:45 (4) 08:12 (2) 09:55 (3) 17:29 (3) 21:04 (3) 23:07 (3) 25:26 (3) 31:15 (3) 35:27 (3) 39:45 (3)                 41:34 (3)
4 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 42:00 01:29 (42) 06:07 (28) 02:37 (14) 01:52 (15) 07:27 (5) 04:05 (8) 02:11 (13) 02:09 (3) 05:46 (6) 04:02 (7) 02:31 (14)                 01:44 (6)
        01:29 (42) 07:36 (32) 10:13 (24) 12:05 (23) 19:32 (9) 23:37 (7) 25:48 (8) 27:57 (6) 33:43 (5) 37:45 (5) 40:16 (4)                 42:00 (4)
5 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 42:44 00:54 (2) 04:29 (3) 03:56 (44) 01:43 (6) 08:35 (15) 04:12 (12) 02:22 (24) 02:34 (11) 05:34 (3) 04:22 (14) 02:34 (19)                 01:29 (1)
        00:54 (2) 05:23 (2) 09:19 (15) 11:02 (10) 19:37 (11) 23:49 (9) 26:11 (10) 28:45 (10) 34:19 (6) 38:41 (6) 41:15 (6)                 42:44 (5)
6 Camilla Pettersson OK Ravinen 42:50 00:59 (5) 04:40 (4) 02:52 (20) 01:51 (14) 07:22 (4) 04:50 (26) 02:11 (13) 02:22 (7) 05:42 (5) 04:30 (17) 03:16 (34)                 02:15 (29)
        00:59 (5) 05:39 (3) 08:31 (6) 10:22 (8) 17:44 (4) 22:34 (5) 24:45 (5) 27:07 (5) 32:49 (4) 37:19 (4) 40:35 (5)                 42:50 (6)
7 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 43:22 01:12 (26) 05:25 (16) 02:59 (26) 02:01 (23) 08:12 (10) 03:58 (7) 02:13 (16) 02:20 (6) 07:34 (26) 03:35 (1) 02:15 (3)                 01:38 (4)
        01:12 (26) 06:37 (17) 09:36 (18) 11:37 (17) 19:49 (12) 23:47 (8) 26:00 (9) 28:20 (8) 35:54 (9) 39:29 (8) 41:44 (8)                 43:22 (7)
8 Bengt Kärrström Tullinge SK 43:42 01:09 (22) 05:12 (11) 02:15 (4) 01:42 (5) 08:26 (12) 03:56 (5) 02:21 (23) 03:28 (40) 06:02 (12) 04:41 (20) 02:22 (9)                 02:08 (24)
        01:09 (22) 06:21 (12) 08:36 (8) 10:18 (7) 18:44 (6) 22:40 (6) 25:01 (6) 28:29 (9) 34:31 (7) 39:12 (7) 41:34 (7)                 43:42 (8)
9 Jan-Erik Larsson Järla Orientering 44:32 01:00 (7) 06:01 (25) 02:11 (2) 02:10 (27) 09:24 (22) 04:33 (20) 02:03 (5) 02:41 (18) 05:47 (7) 04:20 (13) 02:16 (4)                 02:06 (22)
        01:00 (7) 07:01 (21) 09:12 (13) 11:22 (14) 20:46 (16) 25:19 (16) 27:22 (14) 30:03 (13) 35:50 (8) 40:10 (9) 42:26 (9)                 44:32 (9)
10 Claes Vallin Attunda OK 45:15 01:02 (13) 04:59 (9) 02:30 (10) 01:41 (4) 07:56 (8) 04:10 (10) 02:09 (10) 02:23 (8) 10:15 (40) 03:50 (5) 02:29 (12)                 01:51 (11)
        01:02 (13) 06:01 (7) 08:31 (6) 10:12 (4) 18:08 (5) 22:18 (4) 24:27 (4) 26:50 (4) 37:05 (13) 40:55 (10) 43:24 (10)                 45:15 (10)
11 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 45:20 01:01 (11) 05:27 (17) 02:42 (16) 01:27 (2) 11:10 (32) 04:29 (19) 02:05 (8) 02:31 (10) 06:26 (16) 04:09 (9) 02:13 (1)                 01:40 (5)
        01:01 (11) 06:28 (15) 09:10 (12) 10:37 (9) 21:47 (23) 26:16 (20) 28:21 (20) 30:52 (17) 37:18 (15) 41:27 (11) 43:40 (11)                 45:20 (11)
12 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 46:17 01:14 (31) 04:43 (5) 02:30 (10) 01:47 (10) 13:38 (41) 03:48 (4) 02:04 (7) 02:08 (2) 05:49 (8) 03:51 (6) 02:44 (24)                 02:01 (18)
        01:14 (31) 05:57 (6) 08:27 (5) 10:14 (5) 23:52 (31) 27:40 (28) 29:44 (24) 31:52 (22) 37:41 (16) 41:32 (12) 44:16 (13)                 46:17 (12)
13 Anders Larsson Skarpnäcks OL 46:18 01:10 (23) 05:35 (18) 02:49 (19) 02:06 (26) 08:52 (18) 05:17 (30) 02:14 (17) 03:00 (30) 06:09 (14) 04:23 (15) 02:25 (11)                 02:18 (31)
        01:10 (23) 06:45 (20) 09:34 (17) 11:40 (19) 20:32 (13) 25:49 (19) 28:03 (18) 31:03 (20) 37:12 (14) 41:35 (13) 44:00 (12)                 46:18 (13)
14 Tommy Lindberg Haninge SOK 46:24 00:59 (4) 05:23 (15) 02:33 (12) 02:13 (29) 08:28 (14) 04:34 (21) 02:17 (19) 04:05 (47) 06:18 (15) 04:55 (25) 02:48 (27)                 01:51 (11)
        00:59 (4) 06:22 (14) 08:55 (10) 11:08 (11) 19:36 (10) 24:10 (11) 26:27 (11) 30:32 (15) 36:50 (12) 41:45 (15) 44:33 (14)                 46:24 (14)
15 Lars Olov Eriksson Snättringe SK 47:07 01:15 (32) 05:16 (14) 02:35 (13) 02:20 (33) 09:08 (21) 04:37 (23) 02:02 (4) 02:48 (23) 06:40 (18) 05:14 (29) 02:44 (24)                 02:28 (36)
        01:15 (32) 06:31 (16) 09:06 (11) 11:26 (15) 20:34 (14) 25:11 (14) 27:13 (13) 30:01 (12) 36:41 (10) 41:55 (16) 44:39 (15)                 47:07 (15)
16 Anders Hallmén Attunda OK 47:14 01:19 (35) 05:54 (23) 03:27 (35) 01:43 (6) 08:39 (16) 04:10 (10) 02:18 (21) 03:31 (41) 05:41 (4) 05:58 (39) 02:21 (8)                 02:13 (28)
        01:19 (35) 07:13 (25) 10:40 (28) 12:23 (25) 21:02 (19) 25:12 (15) 27:30 (16) 31:01 (19) 36:42 (11) 42:40 (17) 45:01 (16)                 47:14 (16)
17 Siv Ekberg Söders-Tyresö 47:45 01:12 (26) 08:09 (46) 02:43 (17) 01:58 (22) 07:02 (3) 03:33 (1) 02:18 (21) 02:46 (21) 10:16 (41) 03:48 (4) 02:14 (2)                 01:46 (7)
        01:12 (26) 09:21 (43) 12:04 (40) 14:02 (38) 21:04 (20) 24:37 (12) 26:55 (12) 29:41 (11) 39:57 (23) 43:45 (20) 45:59 (18)                 47:45 (17)
18 Sven Hedman Attunda OK 48:13 01:07 (19) 05:05 (10) 04:43 (49) 01:48 (11) 08:27 (13) 04:09 (9) 02:17 (19) 02:37 (15) 08:12 (28) 04:32 (18) 02:43 (22)                 02:33 (40)
        01:07 (19) 06:12 (10) 10:55 (32) 12:43 (29) 21:10 (21) 25:19 (16) 27:36 (17) 30:13 (14) 38:25 (19) 42:57 (19) 45:40 (17)                 48:13 (18)
19 Arne Kaijser Klubblös 48:31 01:06 (17) 05:15 (13) 02:26 (7) 02:24 (37) 08:15 (11) 09:15 (49) 02:10 (12) 03:08 (34) 06:01 (11) 04:19 (12) 02:16 (4)                 01:56 (14)
        01:06 (17) 06:21 (12) 08:47 (9) 11:11 (12) 19:26 (8) 28:41 (30) 30:51 (29) 33:59 (29) 40:00 (24) 44:19 (21) 46:35 (19)                 48:31 (19)
20 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 48:32 01:01 (11) 09:06 (49) 02:18 (5) 02:38 (42) 08:06 (9) 04:19 (14) 02:06 (9) 02:35 (13) 05:51 (10) 03:41 (2) 05:01 (47)                 01:50 (9)
        01:01 (11) 10:07 (48) 12:25 (41) 15:03 (41) 23:09 (28) 27:28 (26) 29:34 (23) 32:09 (24) 38:00 (17) 41:41 (14) 46:42 (20)                 48:32 (20)
21 Peter Sjögren Stockholms OK 49:40 01:00 (7) 06:09 (29) 02:28 (9) 01:56 (20) 09:05 (20) 04:23 (17) 02:26 (25) 03:05 (31) 08:49 (31) 05:25 (33) 02:54 (30)                 02:00 (16)
        01:00 (7) 07:09 (23) 09:37 (19) 11:33 (16) 20:38 (15) 25:01 (13) 27:27 (15) 30:32 (15) 39:21 (20) 44:46 (22) 47:40 (21)                 49:40 (21)
22 Lena Risby OK Ravinen 50:13 01:13 (29) 06:17 (33) 02:39 (15) 01:55 (19) 08:46 (17) 05:37 (35) 02:29 (26) 02:38 (16) 06:30 (17) 04:48 (23) 05:12 (48)                 02:09 (26)
        01:13 (29) 07:30 (30) 10:09 (22) 12:04 (21) 20:50 (17) 26:27 (21) 28:56 (21) 31:34 (21) 38:04 (18) 42:52 (18) 48:04 (22)                 50:13 (22)
23 Maria Ehn Tullinge SK 50:21 01:05 (16) 05:37 (19) 03:02 (28) 02:19 (32) 10:15 (28) 04:22 (15) 02:37 (33) 02:38 (16) 09:37 (36) 04:16 (11) 02:16 (4)                 02:17 (30)
        01:05 (16) 06:42 (19) 09:44 (21) 12:03 (20) 22:18 (24) 26:40 (22) 29:17 (22) 31:55 (23) 41:32 (26) 45:48 (25) 48:04 (22)                 50:21 (23)
24 Jan Larsson Väsby OK 50:53 01:22 (38) 05:52 (22) 02:58 (24) 01:52 (15) 10:14 (27) 04:52 (27) 02:35 (31) 02:52 (25) 07:14 (23) 05:32 (34) 02:43 (22)                 02:47 (47)
        01:22 (38) 07:14 (26) 10:12 (23) 12:04 (21) 22:18 (24) 27:10 (24) 29:45 (25) 32:37 (25) 39:51 (22) 45:23 (24) 48:06 (24)                 50:53 (24)
25 Per-Åke Eriksson Klubblös 52:00 01:00 (7) 05:39 (20) 02:48 (18) 01:46 (9) 09:45 (23) 04:41 (24) 02:31 (29) 02:42 (20) 08:57 (32) 05:13 (28) 04:57 (46)                 02:01 (19)
        01:00 (7) 06:39 (18) 09:27 (16) 11:13 (13) 20:58 (18) 25:39 (18) 28:10 (19) 30:52 (17) 39:49 (21) 45:02 (23) 49:59 (25)                 52:00 (25)
26 Börje Wahlgren Sundbybergs IK 52:18 01:12 (26) 04:53 (8) 02:13 (3) 01:57 (21) 13:14 (39) 04:27 (18) 02:14 (17) 03:05 (31) 09:54 (39) 04:36 (19) 02:22 (9)                 02:11 (27)
        01:12 (26) 06:05 (8) 08:18 (3) 10:15 (6) 23:29 (29) 27:56 (29) 30:10 (27) 33:15 (26) 43:09 (28) 47:45 (28) 50:07 (26)                 52:18 (26)
27 Ulla Gummeson Väsby OK 52:52 01:30 (43) 06:16 (32) 02:59 (26) 02:02 (24) 11:25 (35) 05:16 (29) 02:35 (31) 02:41 (18) 07:06 (20) 05:33 (35) 03:02 (33)                 02:27 (35)
        01:30 (43) 07:46 (36) 10:45 (30) 12:47 (31) 24:12 (32) 29:28 (32) 32:03 (31) 34:44 (30) 41:50 (27) 47:23 (27) 50:25 (28)                 52:52 (27)
27 Kenneth Larsson Järfälla OK 52:52 01:06 (17) 06:39 (38) 02:55 (22) 01:48 (11) 08:59 (19) 05:21 (32) 03:29 (46) 03:17 (36) 07:11 (22) 05:23 (32) 04:14 (39)                 02:30 (39)
        01:06 (17) 07:45 (35) 10:40 (28) 12:28 (26) 21:27 (22) 26:48 (23) 30:17 (28) 33:34 (28) 40:45 (25) 46:08 (26) 50:22 (27)                 52:52 (27)
29 Jan Lindqvist Mälarö SOK 53:12 01:08 (21) 06:01 (25) 03:15 (31) 02:20 (33) 11:06 (31) 06:51 (43) 02:42 (37) 03:06 (33) 07:39 (27) 04:42 (22) 02:32 (16)                 01:50 (9)
        01:08 (21) 07:09 (23) 10:24 (25) 12:44 (30) 23:50 (30) 30:41 (33) 33:23 (33) 36:29 (32) 44:08 (29) 48:50 (29) 51:22 (29)                 53:12 (29)
30 Leif Wallenbro Väsby OK 58:10 01:27 (41) 06:10 (30) 03:32 (36) 02:02 (24) 09:51 (24) 04:18 (13) 02:29 (26) 03:39 (43) 11:51 (47) 05:20 (30) 04:27 (42)                 03:04 (49)
        01:27 (41) 07:37 (34) 11:09 (35) 13:11 (32) 23:02 (27) 27:20 (25) 29:49 (26) 33:28 (27) 45:19 (30) 50:39 (30) 55:06 (30)                 58:10 (30)
31 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 58:56 01:15 (32) 05:51 (21) 03:18 (32) 02:17 (31) 14:26 (42) 06:06 (38) 02:37 (33) 03:17 (36) 07:32 (25) 05:08 (26) 04:24 (41)                 02:45 (46)
        01:15 (32) 07:06 (22) 10:24 (25) 12:41 (28) 27:07 (37) 33:13 (36) 35:50 (35) 39:07 (35) 46:39 (31) 51:47 (31) 56:11 (31)                 58:56 (31)
32 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 59:00 01:13 (29) 07:18 (41) 03:10 (30) 02:14 (30) 10:28 (29) 04:22 (15) 03:08 (42) 04:45 (52) 11:23 (45) 06:06 (41) 02:52 (29)                 02:01 (17)
        01:13 (29) 08:31 (40) 11:41 (39) 13:55 (36) 24:23 (33) 28:45 (31) 31:53 (30) 36:38 (33) 48:01 (33) 54:07 (32) 56:59 (32)                 59:00 (32)
33 Per Holgersson Snättringe SK 59:15 00:55 (3) 04:52 (7) 03:55 (43) 02:49 (44) 18:39 (46) 06:05 (37) 02:48 (38) 02:47 (22) 07:07 (21) 04:51 (24) 02:19 (7)                 02:08 (24)
        00:55 (3) 05:47 (5) 09:42 (20) 12:31 (27) 31:10 (43) 37:15 (41) 40:03 (40) 42:50 (39) 49:57 (36) 54:48 (34) 57:07 (33)                 59:15 (33)
34 Gunnar Ehn Tullinge SK 60:35 01:04 (15) 05:14 (12) 02:58 (24) 02:21 (35) 07:39 (7) 04:36 (22) 01:53 (2) 02:13 (4) 20:27 (53) 05:44 (37) 03:57 (37)                 02:29 (38)
        01:04 (15) 06:18 (11) 09:16 (14) 11:37 (17) 19:16 (7) 23:52 (10) 25:45 (7) 27:58 (7) 48:25 (34) 54:09 (33) 58:06 (34)                 60:35 (34)
35 Bo Norbäck Tullinge SK 61:47 01:10 (23) 08:22 (47) 03:36 (39) 01:48 (11) 10:38 (30) 05:20 (31) 07:24 (53) 04:53 (53) 07:23 (24) 06:04 (40) 02:33 (18)                 02:36 (41)
        01:10 (23) 09:32 (45) 13:08 (44) 14:56 (40) 25:34 (34) 30:54 (34) 38:18 (38) 43:11 (40) 50:34 (37) 56:38 (36) 59:11 (36)                 61:47 (35)
36 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 61:55 01:24 (40) 05:57 (24) 03:51 (42) 02:38 (42) 12:02 (37) 06:23 (40) 03:16 (43) 03:22 (39) 11:01 (43) 05:21 (31) 03:35 (36)                 03:05 (50)
        01:24 (40) 07:21 (28) 11:12 (36) 13:50 (34) 25:52 (36) 32:15 (35) 35:31 (34) 38:53 (34) 49:54 (35) 55:15 (35) 58:50 (35)                 61:55 (36)
37 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 62:41 01:44 (46) 07:33 (43) 03:23 (33) 05:22 (50) 11:20 (34) 05:26 (33) 02:57 (39) 04:00 (46) 09:00 (33) 06:36 (45) 02:57 (31)                 02:23 (34)
        01:44 (46) 09:17 (42) 12:40 (43) 18:02 (47) 29:22 (40) 34:48 (38) 37:45 (37) 41:45 (37) 50:45 (38) 57:21 (37) 60:18 (37)                 62:41 (37)
38 Leif Roland Hofmeijer OK Älvsjö-Örby 62:57 03:20 (51) 06:37 (37) 03:24 (34) 02:11 (28) 15:37 (44) 06:40 (42) 02:38 (36) 02:58 (29) 09:32 (35) 05:10 (27) 02:31 (14)                 02:19 (32)
        03:20 (51) 09:57 (47) 13:21 (45) 15:32 (43) 31:09 (42) 37:49 (42) 40:27 (41) 43:25 (41) 52:57 (41) 58:07 (39) 60:38 (39)                 62:57 (38)
39 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 63:17 01:42 (45) 08:35 (48) 03:47 (41) 02:23 (36) 11:45 (36) 05:29 (34) 03:34 (47) 03:49 (45) 10:47 (42) 05:46 (38) 02:59 (32)                 02:41 (44)
        01:42 (45) 10:17 (49) 14:04 (48) 16:27 (45) 28:12 (38) 33:41 (37) 37:15 (36) 41:04 (36) 51:51 (39) 57:37 (38) 60:36 (38)                 63:17 (39)
40 Mikaela Hazell Snättringe SK 64:41 01:07 (19) 06:29 (35) 04:55 (50) 01:53 (17) 11:10 (32) 15:39 (53) 02:32 (30) 02:55 (26) 08:38 (30) 04:41 (20) 02:48 (27)                 01:54 (13)
        01:07 (19) 07:36 (32) 12:31 (42) 14:24 (39) 25:34 (34) 41:13 (45) 43:45 (45) 46:40 (46) 55:18 (43) 59:59 (41) 62:47 (40)                 64:41 (40)
41 Aila Halttunen Haninge SOK 65:21 01:20 (37) 06:12 (31) 02:54 (21) 01:53 (17) 10:12 (26) 05:06 (28) 05:31 (52) 03:09 (35) 11:31 (46) 12:27 (53) 02:46 (26)                 02:20 (33)
        01:20 (37) 07:32 (31) 10:26 (27) 12:19 (24) 22:31 (26) 27:37 (27) 33:08 (32) 36:17 (31) 47:48 (32) 60:15 (42) 63:01 (41)                 65:21 (41)
42 Roger Larsson Snättringe SK 65:41 00:59 (4) 07:07 (40) 03:08 (29) 02:36 (41) 19:30 (47) 08:08 (44) 02:29 (26) 02:23 (8) 07:00 (19) 07:39 (50) 02:38 (20)                 02:04 (21)
        00:59 (4) 08:06 (38) 11:14 (37) 13:50 (34) 33:20 (44) 41:28 (46) 43:57 (46) 46:20 (45) 53:20 (42) 60:59 (43) 63:37 (43)                 65:41 (42)
43 Lars Englund Järla Orientering 66:13 01:18 (34) 06:04 (27) 03:32 (36) 08:05 (53) 18:04 (45) 09:14 (48) 02:11 (13) 02:55 (26) 06:02 (12) 04:23 (15) 02:29 (12)                 01:56 (14)
        01:18 (34) 07:22 (29) 10:54 (31) 18:59 (48) 37:03 (48) 46:17 (48) 48:28 (48) 51:23 (48) 57:25 (45) 61:48 (44) 64:17 (44)                 66:13 (43)
44 Johan Graf Klubblös 66:25 01:47 (47) 07:40 (44) 04:10 (45) 02:32 (40) 12:51 (38) 06:35 (41) 03:24 (44) 03:46 (44) 09:43 (38) 06:25 (43) 04:30 (43)                 03:02 (48)
        01:47 (47) 09:27 (44) 13:37 (46) 16:09 (44) 29:00 (39) 35:35 (39) 38:59 (39) 42:45 (38) 52:28 (40) 58:53 (40) 63:23 (42)                 66:25 (44)
45 Rune Rådeström Snättringe SK 70:41 01:50 (48) 07:21 (42) 04:26 (48) 02:54 (45) 14:32 (43) 06:07 (39) 03:25 (45) 04:37 (51) 11:12 (44) 07:10 (48) 03:29 (35)                 03:38 (51)
        01:50 (48) 09:11 (41) 13:37 (46) 16:31 (46) 31:03 (41) 37:10 (40) 40:35 (42) 45:12 (42) 56:24 (44) 63:34 (45) 67:03 (45)                 70:41 (45)
46 Olle Arman Nyköpings OK 72:31 01:33 (44) 06:29 (35) 03:33 (38) 02:25 (38) 20:05 (48) 05:47 (36) 03:01 (40) 03:19 (38) 12:14 (48) 06:14 (42) 05:13 (49)                 02:38 (42)
        01:33 (44) 08:02 (37) 11:35 (38) 14:00 (37) 34:05 (46) 39:52 (43) 42:53 (43) 46:12 (44) 58:26 (46) 64:40 (46) 69:53 (46)                 72:31 (46)
47 Svante Frid Enebybergs IF 72:54 01:19 (35) 06:50 (39) 02:56 (23) 02:31 (39) 26:22 (52) 08:15 (45) 02:37 (33) 02:51 (24) 08:23 (29) 05:40 (36) 02:42 (21)                 02:28 (36)
        01:19 (35) 08:09 (39) 11:05 (34) 13:36 (33) 39:58 (50) 48:13 (50) 50:50 (50) 53:41 (50) 62:04 (49) 67:44 (49) 70:26 (47)                 72:54 (47)
48 Åsa Lindqvist Rodell Mälarö SOK 72:57 01:11 (25) 12:37 (52) 04:55 (50) 06:15 (52) 10:11 (25) 04:49 (25) 03:04 (41) 02:57 (28) 12:55 (49) 06:38 (46) 05:24 (50)                 02:01 (17)
        01:11 (25) 13:48 (50) 18:43 (50) 24:58 (52) 35:09 (47) 39:58 (44) 43:02 (44) 45:59 (43) 58:54 (47) 65:32 (47) 70:56 (48)                 72:57 (48)
49 Stefan Ladufjäll Gustavsbergs OK 76:43 01:02 (13) 06:17 (33) 03:45 (40) 04:15 (48) 21:52 (49) 09:06 (47) 02:09 (10) 02:34 (11) 09:02 (34) 06:59 (47) 07:35 (53)                 02:07 (23)
        01:02 (13) 07:19 (27) 11:04 (33) 15:19 (42) 37:11 (49) 46:17 (48) 48:26 (47) 51:00 (47) 60:02 (48) 67:01 (48) 74:36 (49)                 76:43 (49)
50 Matts Björke Söders-Tyresö 84:42 01:51 (49) 08:03 (45) 07:12 (53) 03:26 (47) 13:14 (39) 11:39 (50) 03:43 (48) 04:29 (50) 13:39 (52) 07:33 (49) 07:10 (52)                 02:43 (45)
        01:51 (49) 09:54 (46) 17:06 (49) 20:32 (49) 33:46 (45) 45:25 (47) 49:08 (49) 53:37 (49) 67:16 (50) 74:49 (50) 81:59 (50)                 84:42 (50)
51 Viviann Andersson Snättringe SK 102:04 03:34 (52) 11:13 (51) 04:16 (46) 05:42 (51) 25:16 (50) 14:24 (52) 03:52 (50) 04:28 (49) 13:16 (50) 07:40 (51) 04:41 (44)                 03:42 (52)
        03:34 (52) 14:47 (52) 19:03 (51) 24:45 (51) 50:01 (51) 64:25 (52) 68:17 (51) 72:45 (52) 86:01 (52) 93:41 (52) 98:22 (51)                 102:04 (51)
52 Claes Andersson Snättringe SK 102:07 03:34 (52) 11:07 (50) 04:23 (47) 05:19 (49) 25:38 (51) 14:20 (51) 03:57 (51) 04:19 (48) 13:19 (51) 07:44 (52) 04:42 (45)                 03:45 (53)
        03:34 (52) 14:41 (51) 19:04 (52) 24:23 (50) 50:01 (51) 64:21 (51) 68:18 (52) 72:37 (51) 85:56 (51) 93:40 (51) 98:22 (51)                 102:07 (52)
53 Uno Adolfsson After Blue OK 110:28 01:23 (39) 26:27 (53) 05:08 (52) 03:24 (46) 35:19 (53) 08:29 (46) 03:49 (49) 03:33 (42) 09:38 (37) 06:31 (44) 04:08 (38)                 02:39 (43)
        01:23 (39) 27:50 (53) 32:58 (53) 36:22 (53) 71:41 (53) 80:10 (53) 83:59 (53) 87:32 (53) 97:10 (53) 103:41 (53) 107:49 (53)                 110:28 (53)
- Göran Norström Klubblös   14:36   03:46   13:08                                                      
        14:36   18:22   31:30                                                   Ej tid  ----->  
- Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 56:42 01:41   07:06   03:15   02:51   12:13   07:49   03:22   03:38   09:44   02:41                       02:22  
        01:41   08:47   12:02   14:53   27:06   34:55   38:17   41:55   51:39   54:20                       56:42  
- Svenåke Svensson Snättringe SK 69:12 01:49   28:16   08:17   02:34                                               28:16  
        01:49   30:05   38:22   40:56                                               69:12  
- Håkan Berglund Lake Snättringe SK 74:30 01:50   05:21   04:33   02:23   03:34   02:23   04:59   02:16   03:39   00:52   00:31   04:29   02:35   02:02   07:41   01:48  
        01:50   07:11   11:44   14:07   17:41   20:04   25:03   27:19   30:58   31:50   32:21   36:50   39:25   41:27   49:08   74:30  
- Lennart Lagerström Gustavsbergs OK                                                                  
                                                                       
                                                                       
                                                                       
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                               Mål  
1 Sören Andersson Loch Ness 31:37 02:32 (1) 03:20 (1) 04:33 (16) 01:38 (1) 06:59 (1) 03:18 (1) 05:04 (1) 03:08 (1)                             01:05 (1)
        02:32 (1) 05:52 (1) 10:25 (4) 12:03 (2) 19:02 (1) 22:20 (1) 27:24 (1) 30:32 (1)                             31:37 (1)
2 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 36:43 05:23 (24) 03:20 (1) 05:07 (20) 01:54 (2) 07:46 (2) 03:40 (3) 05:06 (2) 03:20 (2)                             01:07 (2)
        05:23 (24) 08:43 (13) 13:50 (14) 15:44 (9) 23:30 (5) 27:10 (3) 32:16 (2) 35:36 (2)                             36:43 (2)
3 Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF 38:05 03:18 (11) 03:35 (3) 02:57 (2) 03:34 (23) 08:48 (6) 05:02 (14) 06:04 (4) 03:29 (5)                             01:18 (5)
        03:18 (11) 06:53 (3) 09:50 (3) 13:24 (4) 22:12 (3) 27:14 (4) 33:18 (3) 36:47 (3)                             38:05 (3)
4 Lena Kronquist Klubblös 38:12 02:52 (4) 04:05 (6) 02:36 (1) 02:01 (4) 08:23 (3) 03:31 (2) 10:05 (25) 03:23 (3)                             01:16 (4)
        02:52 (4) 06:57 (4) 09:33 (2) 11:34 (1) 19:57 (2) 23:28 (2) 33:33 (4) 36:56 (4)                             38:12 (4)
5 Clas-Göran Herrgård Gustavsberg 41:56 02:40 (2) 03:38 (4) 03:08 (3) 08:33 (28) 08:33 (4) 05:03 (15) 05:44 (3) 03:28 (4)                             01:09 (3)
        02:40 (2) 06:18 (2) 09:26 (1) 17:59 (18) 26:32 (9) 31:35 (7) 37:19 (5) 40:47 (5)                             41:56 (5)
6 Agneta Holgersson Snättringe SK 44:05 03:13 (8) 04:07 (7) 03:58 (10) 01:58 (3) 11:52 (18) 04:25 (6) 09:34 (23) 03:35 (7)                             01:23 (7)
        03:13 (8) 07:20 (6) 11:18 (7) 13:16 (3) 25:08 (7) 29:33 (6) 39:07 (8) 42:42 (7)                             44:05 (6)
7 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 44:06 03:14 (9) 04:26 (10) 05:11 (21) 04:09 (25) 10:48 (14) 04:17 (5) 06:39 (8) 03:46 (9)                             01:36 (16)
        03:14 (9) 07:40 (8) 12:51 (11) 17:00 (13) 27:48 (12) 32:05 (9) 38:44 (7) 42:30 (6)                             44:06 (7)
8 Åke Wansölin Söders-Tyresö 44:21 07:46 (26) 05:10 (16) 03:37 (6) 02:21 (9) 08:33 (4) 04:32 (8) 06:34 (7) 04:16 (13)                             01:32 (11)
        07:46 (26) 12:56 (23) 16:33 (21) 18:54 (21) 27:27 (11) 31:59 (8) 38:33 (6) 42:49 (8)                             44:21 (8)
9 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 44:55 03:20 (12) 04:20 (9) 07:46 (27) 02:18 (8) 08:48 (6) 06:58 (25) 06:18 (6) 03:34 (6)                             01:33 (13)
        03:20 (12) 07:40 (8) 15:26 (20) 17:44 (17) 26:32 (9) 33:30 (10) 39:48 (9) 43:22 (9)                             44:55 (9)
10 Leif Nordin Attunda OK 47:31 02:55 (5) 04:14 (8) 03:38 (7) 02:47 (13) 09:50 (10) 11:12 (29) 07:32 (10) 03:52 (11)                             01:31 (10)
        02:55 (5) 07:09 (5) 10:47 (5) 13:34 (5) 23:24 (4) 34:36 (13) 42:08 (12) 46:00 (10)                             47:31 (10)
11 Inger Pahlén Söders-Tyresö 48:46 04:00 (20) 06:26 (24) 04:23 (14) 02:21 (9) 11:55 (19) 04:59 (12) 07:56 (16) 05:02 (19)                             01:44 (21)
        04:00 (20) 10:26 (20) 14:49 (18) 17:10 (15) 29:05 (14) 34:04 (11) 42:00 (10) 47:02 (11)                             48:46 (11)
12 Ingrid Graneli Haninge SOK 48:50 03:37 (16) 06:56 (26) 03:09 (4) 02:16 (7) 14:01 (24) 04:32 (8) 07:33 (11) 05:13 (20)                             01:33 (13)
        03:37 (16) 10:33 (21) 13:42 (13) 15:58 (11) 29:59 (17) 34:31 (12) 42:04 (11) 47:17 (12)                             48:50 (12)
13 Håkan Boije Attunda OK 49:35 03:38 (17) 03:59 (5) 03:33 (5) 04:40 (26) 09:19 (8) 11:30 (30) 07:38 (13) 03:51 (10)                             01:27 (9)
        03:38 (17) 07:37 (7) 11:10 (6) 15:50 (10) 25:09 (8) 36:39 (18) 44:17 (14) 48:08 (14)                             49:35 (13)
14 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 49:42 04:53 (23) 05:11 (17) 04:05 (11) 02:55 (14) 11:09 (16) 06:29 (19) 07:45 (15) 05:25 (21)                             01:50 (24)
        04:53 (23) 10:04 (19) 14:09 (15) 17:04 (14) 28:13 (13) 34:42 (14) 42:27 (13) 47:52 (13)                             49:42 (14)
15 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 51:00 03:06 (7) 05:45 (20) 03:48 (8) 03:04 (19) 14:48 (27) 05:46 (17) 08:41 (18) 04:20 (15)                             01:42 (19)
        03:06 (7) 08:51 (15) 12:39 (9) 15:43 (8) 30:31 (18) 36:17 (17) 44:58 (15) 49:18 (15)                             51:00 (15)
16 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 51:17 03:59 (19) 05:51 (22) 05:22 (22) 03:19 (22) 14:31 (26) 06:57 (24) 06:13 (5) 03:39 (8)                             01:26 (8)
        03:59 (19) 09:50 (18) 15:12 (19) 18:31 (20) 33:02 (20) 39:59 (21) 46:12 (19) 49:51 (16)                             51:17 (16)
17 Börje Borgström Sundbybergs IK 51:37 03:31 (13) 04:52 (12) 04:14 (13) 02:32 (11) 09:37 (9) 04:36 (11) 15:44 (28) 04:57 (17)                             01:34 (15)
        03:31 (13) 08:23 (12) 12:37 (8) 15:09 (6) 24:46 (6) 29:22 (5) 45:06 (17) 50:03 (17)                             51:37 (17)
18 Inger Jansson Nynäshamns OK 53:40 03:34 (14) 04:38 (11) 04:38 (17) 02:32 (11) 13:53 (23) 06:38 (20) 11:12 (26) 04:57 (17)                             01:38 (17)
        03:34 (14) 08:12 (11) 12:50 (10) 15:22 (7) 29:15 (16) 35:53 (15) 47:05 (21) 52:02 (19)                             53:40 (18)
19 Kurt Kisslig Waxholms OK 53:45 03:35 (15) 05:34 (19) 05:23 (23) 03:43 (24) 12:48 (20) 05:36 (16) 09:28 (22) 05:40 (22)                             01:58 (26)
        03:35 (15) 09:09 (16) 14:32 (17) 18:15 (19) 31:03 (19) 36:39 (18) 46:07 (18) 51:47 (18)                             53:45 (19)
20 Carl Carlin Söders-Tyresö 54:50 04:11 (21) 05:00 (15) 05:05 (19) 03:03 (16) 11:50 (17) 06:45 (23) 09:11 (20) 07:52 (27)                             01:53 (25)
        04:11 (21) 09:11 (17) 14:16 (16) 17:19 (16) 29:09 (15) 35:54 (16) 45:05 (16) 52:57 (20)                             54:50 (20)
21 Åke Lewander Skarpnäcks OL 57:15 02:49 (3) 11:47 (29) 09:45 (29) 02:13 (6) 10:27 (12) 07:32 (27) 06:44 (9) 04:16 (13)                             01:42 (19)
        02:49 (3) 14:36 (26) 24:21 (26) 26:34 (25) 37:01 (24) 44:33 (24) 51:17 (24) 55:33 (21)                             57:15 (21)
22 Ann Storkitt Häverödals SK 57:56 05:54 (25) 06:21 (23) 04:56 (18) 07:33 (27) 10:38 (13) 06:39 (21) 07:33 (11) 06:44 (25)                             01:38 (17)
        05:54 (25) 12:15 (22) 17:11 (23) 24:44 (23) 35:22 (22) 42:01 (22) 49:34 (22) 56:18 (22)                             57:56 (22)
23 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 58:08 12:00 (27) 05:15 (18) 05:27 (24) 02:56 (15) 10:53 (15) 06:19 (18) 07:40 (14) 05:52 (24)                             01:46 (23)
        12:00 (27) 17:15 (27) 22:42 (25) 25:38 (24) 36:31 (23) 42:50 (23) 50:30 (23) 56:22 (23)                             58:08 (23)
24 Margareta Hallmén Attunda OK 60:00 03:17 (10) 09:45 (28) 03:50 (9) 03:11 (20) 13:42 (22) 04:35 (10) 08:39 (17) 11:29 (30)                             01:32 (11)
        03:17 (10) 13:02 (24) 16:52 (22) 20:03 (22) 33:45 (21) 38:20 (20) 46:59 (20) 58:28 (24)                             60:00 (24)
25 Zakari Peltonen IFK Enskede 63:30 03:04 (6) 04:52 (12) 24:34 (30) 02:08 (5) 10:22 (11) 04:00 (4) 09:10 (19) 03:59 (12)                             01:21 (6)
        03:04 (6) 07:56 (10) 32:30 (28) 34:38 (28) 45:00 (26) 49:00 (25) 58:10 (25) 62:09 (25)                             63:30 (25)
26 Tommy Svensson Hellas Orientering 70:08 03:50 (18) 04:53 (14) 04:23 (14) 03:03 (16) 30:25 (30) 04:25 (6) 12:50 (27) 04:35 (16)                             01:44 (21)
        03:50 (18) 08:43 (13) 13:06 (12) 16:09 (12) 46:34 (28) 50:59 (26) 63:49 (27) 68:24 (26)                             70:08 (26)
27 Mona Asplund Klubblös 71:25 14:34 (28) 05:47 (21) 07:17 (26) 03:17 (21) 13:20 (21) 09:58 (28) 09:23 (21) 05:41 (23)                             02:08 (28)
        14:34 (28) 20:21 (28) 27:38 (27) 30:55 (26) 44:15 (25) 54:13 (28) 63:36 (26) 69:17 (27)                             71:25 (27)
28 Kenneth Berglund Hellas Orientering 79:20 04:22 (22) 09:27 (27) 07:54 (28) 10:31 (29) 14:04 (25) 07:17 (26) 16:57 (29) 06:44 (25)                             02:04 (27)
        04:22 (22) 13:49 (25) 21:43 (24) 32:14 (27) 46:18 (27) 53:35 (27) 70:32 (28) 77:16 (28)                             79:20 (28)
29 Annika Hillgren OK Södertörn 111:26 35:46 (30) 13:37 (30) 04:09 (12) 03:03 (16) 27:45 (29) 04:59 (12) 09:37 (24) 10:07 (28)                             02:23 (29)
        35:46 (30) 49:23 (30) 53:32 (30) 56:35 (30) 84:20 (30) 89:19 (30) 98:56 (30) 109:03 (29)                             111:26 (29)
30 Sonja Perneby Tullinge SK 111:45 21:47 (29) 06:49 (25) 06:35 (25) 12:32 (30) 24:15 (28) 06:41 (22) 20:08 (30) 10:27 (29)                             02:31 (30)
        21:47 (29) 28:36 (29) 35:11 (29) 47:43 (29) 71:58 (29) 78:39 (29) 98:47 (29) 109:14 (30)                             111:45 (30)
- Annika Karlsson Sundbybergs IK   08:04   06:51   04:37   10:03                                                  
        08:04   14:55   19:32   29:35                                               Ej tid  ----->  
- Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 36:22 03:36   12:38   03:34   02:54                                               13:40  
        03:36   16:14   19:48   22:42                                               36:22  
- Mats Holmgren Centrum OK 56:18 02:36   04:21   20:35   03:25   11:12   05:21                                       08:48  
        02:36   06:57   27:32   30:57   42:09   47:30                                       56:18  
- Lars Fridén FMV 64:48 04:05   05:48   05:37   06:49                                               42:29  
        04:05   09:53   15:30   22:19                                               64:48  
                                                                       
                                                                       
Plac Bana E - 1,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                                           Mål  
1 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 18:11 00:52 (1) 03:22 (1) 02:32 (1) 06:44 (1) 02:20 (1)                                         02:21 (1)
        00:52 (1) 04:14 (1) 06:46 (1) 13:30 (1) 15:50 (1)                                         18:11 (1)
2 Bertil Rydgren IFK Enskede 23:28 01:26 (6) 03:58 (2) 03:22 (4) 07:36 (2) 03:40 (4)                                         03:26 (6)
        01:26 (6) 05:24 (2) 08:46 (2) 16:22 (2) 20:02 (2)                                         23:28 (2)
3 Anita Arnefors OK Södertörn 24:09 01:12 (2) 05:12 (4) 03:08 (2) 08:01 (3) 03:26 (3)                                         03:10 (4)
        01:12 (2) 06:24 (3) 09:32 (3) 17:33 (3) 20:59 (3)                                         24:09 (3)
4 Björn Stolt OK Ravinen 28:22 01:37 (8) 05:00 (3) 04:56 (7) 08:13 (4) 04:22 (8)                                         04:14 (9)
        01:37 (8) 06:37 (4) 11:33 (4) 19:46 (4) 24:08 (4)                                         28:22 (4)
5 Lennart Sjöstål Klubblös 28:38 03:05 (13) 06:13 (5) 03:09 (3) 08:28 (5) 04:59 (9)                                         02:44 (3)
        03:05 (13) 09:18 (7) 12:27 (5) 20:55 (5) 25:54 (5)                                         28:38 (5)
6 Gunnel Junegard OK Södertörn 31:25 01:22 (3) 08:46 (9) 04:25 (5) 08:55 (7) 04:19 (6)                                         03:38 (7)
        01:22 (3) 10:08 (9) 14:33 (7) 23:28 (6) 27:47 (6)                                         31:25 (6)
6 Gunnel Junegard OK Södertörn 31:25 01:22 (3) 08:46 (9) 04:25 (5) 08:55 (7) 04:19 (6)                                         03:38 (7)
        01:22 (3) 10:08 (9) 14:33 (7) 23:28 (6) 27:47 (6)                                         31:25 (6)
8 Karin Setterqvist OK Södertörn 32:01 01:25 (5) 10:32 (14) 05:33 (9) 08:52 (6) 03:15 (2)                                         02:24 (2)
        01:25 (5) 11:57 (12) 17:30 (11) 26:22 (8) 29:37 (8)                                         32:01 (8)
9 Maria Hansson Klubblös 38:08 02:34 (11) 07:30 (8) 05:41 (10) 14:54 (13) 04:13 (5)                                         03:16 (5)
        02:34 (11) 10:04 (8) 15:45 (9) 30:39 (11) 34:52 (10)                                         38:08 (9)
10 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 39:00 01:57 (10) 07:18 (7) 05:16 (8) 13:26 (11) 05:48 (11)                                         05:15 (11)
        01:57 (10) 09:15 (6) 14:31 (6) 27:57 (9) 33:45 (9)                                         39:00 (10)
11 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 41:01 01:54 (9) 07:04 (6) 08:16 (12) 13:12 (10) 05:31 (10)                                         05:04 (10)
        01:54 (9) 08:58 (5) 17:14 (10) 30:26 (10) 35:57 (11)                                         41:01 (11)
12 Ingrid Gunnarsson Täby OK 44:01 03:12 (14) 10:08 (12) 06:32 (11) 12:52 (9) 06:02 (12)                                         05:15 (11)
        03:12 (14) 13:20 (14) 19:52 (13) 32:44 (12) 38:46 (12)                                         44:01 (12)
13 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 45:03 01:35 (7) 08:49 (11) 08:48 (14) 13:42 (12) 06:35 (13)                                         05:34 (13)
        01:35 (7) 10:24 (11) 19:12 (12) 32:54 (13) 39:29 (13)                                         45:03 (13)
14 Ulf Eskilsson OK Södertörn 69:45 02:59 (12) 10:18 (13) 08:19 (13) 22:25 (14) 16:46 (14)                                         08:58 (14)
        02:59 (12) 13:17 (13) 21:36 (14) 44:01 (14) 60:47 (14)                                         69:45 (14)
- Gunvor Granath Nynäshamns OK   01:59   09:17   05:17                                                      
        01:59   11:16   16:33                                                   Ej tid  ----->  
- Jan Bengtsson Söders-Tyresö   01:29   07:23   03:09   09:20   05:05                                              
        01:29   08:52   12:01   21:21   26:26                                           Ej tid  ----->  
- Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 11:36 02:45   08:40   04:45   01:53   04:10   07:34   02:59   05:51   04:49   650:20   06:44   06:02   Minustid   04:57          
        02:45   11:25   16:10   18:03   22:13   29:47   32:46   38:37   43:26   693:46   700:30   706:32   Ej tid  ----->         11:36