Sträcktider Luffarligan Visättra                                                        
  2016-09-28 Svarta tider är sträcktider                                                    
    Blå tider är från start                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                      
                                                               
Plac Bana A - 5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   Mål   Bana A - 5,6 km Klubb
1 Casper Giding Kamrat och IF KIF 43:41 04:25 (3) 03:46 (1) 01:00 (3) 01:20 (1) 06:00 (4) 05:19 (1) 05:07 (2) 01:55 (2) 03:19 (1) 03:26 (4) 04:44 (1) 01:31 (1) 01:49 (1) Casper Giding Kamrat och IF KIF
        04:25 (3) 08:11 (2) 09:11 (2) 10:31 (2) 16:31 (2) 21:50 (2) 26:57 (2) 28:52 (2) 32:11 (2) 35:37 (2) 40:21 (1) 41:52 (1) 43:41 (1)    
2 Niklas Wrane Söders-Tyresö 45:36 03:51 (1) 03:58 (2) 01:00 (3) 01:26 (3) 04:58 (1) 06:23 (4) 04:58 (1) 01:55 (2) 03:37 (2) 03:06 (2) 06:07 (4) 02:26 (4) 01:51 (2) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        03:51 (1) 07:49 (1) 08:49 (1) 10:15 (1) 15:13 (1) 21:36 (1) 26:34 (1) 28:29 (1) 32:06 (1) 35:12 (1) 41:19 (2) 43:45 (2) 45:36 (2)    
3 Erik Sundberg Stora Tuna OK 46:55 04:47 (4) 05:08 (4) 00:58 (2) 01:46 (6) 04:59 (2) 05:34 (2) 05:44 (5) 01:58 (4) 04:12 (3) 02:51 (1) 05:15 (2) 01:42 (2) 02:01 (3) Erik Sundberg Stora Tuna OK
        04:47 (4) 09:55 (4) 10:53 (4) 12:39 (4) 17:38 (4) 23:12 (4) 28:56 (3) 30:54 (3) 35:06 (3) 37:57 (3) 43:12 (3) 44:54 (3) 46:55 (3)    
4 Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF 49:25 04:00 (2) 04:54 (3) 00:56 (1) 01:22 (2) 05:33 (3) 05:39 (3) 07:00 (9) 01:48 (1) 04:55 (5) 03:12 (3) 05:59 (3) 01:55 (3) 02:12 (4) Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF
        04:00 (2) 08:54 (3) 09:50 (3) 11:12 (3) 16:45 (3) 22:24 (3) 29:24 (4) 31:12 (4) 36:07 (4) 39:19 (4) 45:18 (4) 47:13 (4) 49:25 (4)    
5 Oscar Arman Nyköpings OK 61:32 04:53 (5) 05:11 (5) 01:11 (5) 01:42 (5) 06:28 (5) 09:00 (10) 06:33 (7) 02:49 (11) 05:24 (10) 04:26 (10) 08:06 (9) 02:57 (7) 02:52 (7) Oscar Arman Nyköpings OK
        04:53 (5) 10:04 (5) 11:15 (5) 12:57 (5) 19:25 (5) 28:25 (5) 34:58 (5) 37:47 (5) 43:11 (5) 47:37 (5) 55:43 (5) 58:40 (5) 61:32 (5)    
6 John Hartley Söders-Tyresö 63:54 05:28 (7) 06:31 (9) 01:40 (9) 02:32 (9) 07:38 (7) 08:21 (6) 05:25 (3) 02:23 (6) 04:55 (5) 04:15 (9) 06:47 (5) 05:36 (11) 02:23 (5) John Hartley Söders-Tyresö
        05:28 (7) 11:59 (7) 13:39 (7) 16:11 (7) 23:49 (6) 32:10 (7) 37:35 (6) 39:58 (7) 44:53 (6) 49:08 (7) 55:55 (6) 61:31 (7) 63:54 (6)    
6 Christian Olsson OK Ravinen 63:54 05:29 (8) 06:29 (8) 01:40 (9) 02:27 (8) 07:44 (8) 08:17 (5) 05:30 (4) 02:18 (5) 05:00 (7) 04:08 (8) 06:57 (6) 05:15 (10) 02:40 (6) Christian Olsson OK Ravinen
        05:29 (8) 11:58 (6) 13:38 (6) 16:05 (6) 23:49 (6) 32:06 (6) 37:36 (7) 39:54 (6) 44:54 (7) 49:02 (6) 55:59 (7) 61:14 (6) 63:54 (6)    
8 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 67:26 06:52 (10) 06:01 (7) 01:18 (6) 02:32 (9) 08:12 (9) 08:23 (8) 08:14 (10) 02:39 (9) 04:48 (4) 03:46 (5) 07:31 (7) 02:54 (6) 04:16 (11) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        06:52 (10) 12:53 (9) 14:11 (8) 16:43 (8) 24:55 (8) 33:18 (8) 41:32 (8) 44:11 (8) 48:59 (8) 52:45 (8) 60:16 (8) 63:10 (8) 67:26 (8)    
9 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 67:35 06:40 (9) 05:36 (6) 06:26 (11) 01:41 (4) 06:53 (6) 08:22 (7) 06:22 (6) 02:48 (10) 05:04 (8) 03:48 (6) 08:14 (10) 02:48 (5) 02:53 (8) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF
        06:40 (9) 12:16 (8) 18:42 (11) 20:23 (11) 27:16 (10) 35:38 (9) 42:00 (9) 44:48 (9) 49:52 (9) 53:40 (9) 61:54 (9) 64:42 (9) 67:35 (9)    
10 Lars Gerhardsson Attunda OK 73:28 07:04 (11) 07:00 (10) 01:21 (7) 02:40 (11) 09:33 (11) 08:48 (9) 06:54 (8) 02:36 (7) 05:22 (9) 05:55 (11) 09:58 (11) 03:05 (8) 03:12 (9) Lars Gerhardsson Attunda OK
        07:04 (11) 14:04 (10) 15:25 (9) 18:05 (9) 27:38 (11) 36:26 (10) 43:20 (10) 45:56 (10) 51:18 (10) 57:13 (10) 67:11 (10) 70:16 (10) 73:28 (10)    
11 Rickard Anderssona Tullinge SK 84:50 05:19 (6) 09:46 (11) 01:21 (7) 01:57 (7) 08:14 (10) 12:39 (11) 16:37 (11) 02:37 (8) 06:46 (11) 04:01 (7) 07:57 (8) 04:24 (9) 03:12 (9) Rickard Anderssona Tullinge SK
        05:19 (6) 15:05 (11) 16:26 (10) 18:23 (10) 26:37 (9) 39:16 (11) 55:53 (11) 58:30 (11) 65:16 (11) 69:17 (11) 77:14 (11) 81:38 (11) 84:50 (11)    
- Hilda Forsgren OK Linné 55:15 04:27   05:08   01:11   01:58   06:41   06:52   06:46   02:13   04:13   11:04   02:16       02:26   Hilda Forsgren OK Linné
        04:27   09:35   10:46   12:44   19:25   26:17   33:03   35:16   39:29   50:33   52:49       55:15      
- Magnus Elwin IFK Enskede 308:52 21:19   01:12   01:54   07:53   09:35   03:24   02:26                       261:09   Magnus Elwin IFK Enskede
        21:19   22:31   24:25   32:18   41:53   45:17   47:43                       308:52      
- Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 319:05 06:54   07:17   02:11   02:29   10:39                               289:35   Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:54   14:11   16:22   18:51   29:30                               319:05      
- Sverker Lenas Centrum OK 320:53 04:53   04:18   01:01   01:35   06:38                               302:28   Sverker Lenas Centrum OK
        04:53   09:11   10:12   11:47   18:25                               320:53      
- Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 358:19 13:08   14:27   02:43   03:46   20:02                               304:13   Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        13:08   27:35   30:18   34:04   54:06                               358:19      
                                                               
                                                               
Plac Bana B - 4,0 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                       Mål   Bana B - 4,0 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 39:31 02:30 (1) 07:09 (11) 06:51 (1) 05:02 (1) 06:12 (1) 03:14 (1) 06:50 (1)                     01:43 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        02:30 (1) 09:39 (6) 16:30 (3) 21:32 (1) 27:44 (1) 30:58 (1) 37:48 (1)                     39:31 (1)    
2 Janne Nilsson Centrum OK 41:55 02:53 (3) 04:26 (1) 08:27 (5) 06:48 (3) 06:26 (2) 03:51 (2) 07:03 (2)                     02:01 (4) Janne Nilsson Centrum OK
        02:53 (3) 07:19 (1) 15:46 (1) 22:34 (2) 29:00 (2) 32:51 (2) 39:54 (2)                     41:55 (2)    
3 Ingemar Gard Söders-Tyresö 47:17 03:03 (5) 04:40 (2) 08:23 (4) 06:37 (2) 08:14 (11) 04:06 (3) 10:06 (8)                     02:08 (6) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        03:03 (5) 07:43 (2) 16:06 (2) 22:43 (3) 30:57 (3) 35:03 (3) 45:09 (3)                     47:17 (3)    
4 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 49:27 02:59 (4) 08:15 (14) 08:19 (3) 07:36 (4) 08:20 (12) 04:19 (5) 07:45 (3)                     01:54 (2) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        02:59 (4) 11:14 (11) 19:33 (7) 27:09 (6) 35:29 (6) 39:48 (5) 47:33 (4)                     49:27 (4)    
5 Paul Norén OK Södertörn 53:20 03:10 (6) 06:13 (7) 09:11 (6) 07:52 (5) 08:29 (15) 06:02 (15) 10:15 (9)                     02:08 (6) Paul Norén OK Södertörn
        03:10 (6) 09:23 (5) 18:34 (5) 26:26 (5) 34:55 (5) 40:57 (6) 51:12 (5)                     53:20 (5)    
6 Leif Åkerblom OK Österåker 55:09 02:41 (2) 06:30 (9) 08:01 (2) 08:04 (6) 08:04 (10) 06:26 (19) 12:54 (15)                     02:29 (11) Leif Åkerblom OK Österåker
        02:41 (2) 09:11 (3) 17:12 (4) 25:16 (4) 33:20 (4) 39:46 (4) 52:40 (6)                     55:09 (6)    
7 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 57:18 03:21 (7) 05:57 (5) 11:29 (11) 09:05 (10) 08:22 (13) 06:36 (20) 09:59 (7)                     02:29 (11) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:21 (7) 09:18 (4) 20:47 (8) 29:52 (7) 38:14 (7) 44:50 (7) 54:49 (7)                     57:18 (7)    
8 Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK 57:54 03:25 (8) 08:34 (17) 11:32 (12) 09:44 (11) 08:51 (16) 04:27 (7) 08:42 (4)                     02:39 (14) Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK
        03:25 (8) 11:59 (15) 23:31 (9) 33:15 (9) 42:06 (9) 46:33 (9) 55:15 (8)                     57:54 (8)    
9 Anders Larsson Skarpnäcks OL 59:01 04:09 (14) 08:33 (16) 12:15 (13) 08:10 (7) 07:42 (6) 04:24 (6) 11:52 (13)                     01:56 (3) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        04:09 (14) 12:42 (16) 24:57 (12) 33:07 (8) 40:49 (8) 45:13 (8) 57:05 (9)                     59:01 (9)    
10 Jan Lindgren OK Södertörn 60:20 04:38 (18) 05:18 (3) 09:32 (7) 15:39 (19) 07:15 (4) 05:11 (10) 10:18 (10)                     02:29 (11) Jan Lindgren OK Södertörn
        04:38 (18) 09:56 (8) 19:28 (6) 35:07 (10) 42:22 (10) 47:33 (10) 57:51 (10)                     60:20 (10)    
11 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 65:10 04:08 (13) 07:27 (13) 14:20 (17) 10:03 (12) 08:25 (14) 06:08 (17) 11:29 (11)                     03:10 (19) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        04:08 (13) 11:35 (13) 25:55 (14) 35:58 (12) 44:23 (12) 50:31 (12) 62:00 (12)                     65:10 (11)    
12 Leif Mörkfors Järfälla OK 66:50 04:26 (17) 09:01 (18) 10:51 (10) 11:54 (13) 11:20 (22) 04:50 (8) 09:34 (5)                     04:54 (24) Leif Mörkfors Järfälla OK
        04:26 (17) 13:27 (18) 24:18 (11) 36:12 (13) 47:32 (15) 52:22 (14) 61:56 (11)                     66:50 (12)    
13 Tommy Lindberg Haninge SOK 67:15 03:54 (12) 13:42 (21) 09:51 (8) 08:15 (9) 07:40 (5) 06:05 (16) 15:26 (18)                     02:22 (9) Tommy Lindberg Haninge SOK
        03:54 (12) 17:36 (21) 27:27 (16) 35:42 (11) 43:22 (11) 49:27 (11) 64:53 (13)                     67:15 (13)    
14 Ronny Hedlund OK Södertörn 72:06 05:58 (24) 07:26 (12) 15:12 (18) 12:21 (16) 09:08 (17) 05:40 (13) 11:58 (14)                     04:23 (23) Ronny Hedlund OK Södertörn
        05:58 (24) 13:24 (17) 28:36 (17) 40:57 (16) 50:05 (16) 55:45 (15) 67:43 (14)                     72:06 (14)    
15 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 73:35 03:43 (11) 10:02 (19) 13:19 (16) 14:31 (18) 09:46 (19) 05:32 (12) 13:44 (16)                     02:58 (18) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        03:43 (11) 13:45 (19) 27:04 (15) 41:35 (17) 51:21 (18) 56:53 (16) 70:37 (15)                     73:35 (15)    
16 Göran Kron KSIF 75:30 04:41 (19) 06:30 (9) 13:06 (14) 12:24 (17) 09:17 (18) 05:22 (11) 21:28 (22)                     02:42 (15) Göran Kron KSIF
        04:41 (19) 11:11 (10) 24:17 (10) 36:41 (14) 45:58 (13) 51:20 (13) 72:48 (16)                     75:30 (16)    
17 Ulf Bråsjö Järla Orientering 76:08 03:39 (10) 15:35 (22) 10:49 (9) 21:52 (23) 07:59 (8) 04:13 (4) 09:34 (5)                     02:27 (10) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        03:39 (10) 19:14 (22) 30:03 (19) 51:55 (21) 59:54 (21) 64:07 (21) 73:41 (17)                     76:08 (17)    
18 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 78:27 03:28 (9) 08:29 (15) 13:16 (15) 17:03 (20) 10:23 (20) 05:01 (9) 17:59 (21)                     02:48 (17) Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF
        03:28 (9) 11:57 (14) 25:13 (13) 42:16 (18) 52:39 (19) 57:40 (17) 75:39 (18)                     78:27 (18)    
19 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 80:37 05:11 (23) 11:35 (20) 15:31 (19) 08:12 (8) 06:40 (3) 13:24 (24) 17:57 (20)                     02:07 (5) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        05:11 (23) 16:46 (20) 32:17 (22) 40:29 (15) 47:09 (14) 60:33 (18) 78:30 (21)                     80:37 (19)    
20 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 81:08 04:50 (21) 06:07 (6) 20:29 (22) 12:04 (15) 07:43 (7) 11:19 (23) 15:50 (19)                     02:46 (16) Per Molin Södertälje-Nykvarn OF
        04:50 (21) 10:57 (9) 31:26 (21) 43:30 (19) 51:13 (17) 62:32 (19) 78:22 (19)                     81:08 (20)    
21 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 81:59 05:03 (22) 06:23 (8) 17:32 (21) 17:49 (21) 11:00 (21) 06:16 (18) 14:24 (17)                     03:32 (21) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:03 (22) 11:26 (12) 28:58 (18) 46:47 (20) 57:47 (20) 64:03 (20) 78:27 (20)                     81:59 (21)    
22 Bo Norbäck Tullinge SK 91:19 04:22 (16) 05:24 (4) 20:45 (23) 22:11 (24) 07:59 (8) 05:51 (14) 22:28 (23)                     02:19 (8) Bo Norbäck Tullinge SK
        04:22 (16) 09:46 (7) 30:31 (20) 52:42 (22) 60:41 (22) 66:32 (22) 89:00 (22)                     91:19 (22)    
23 Eva Elnerud Sigtuna OK 92:35 04:10 (15) 15:51 (23) 16:35 (20) 18:32 (22) 13:52 (24) 08:38 (21) 11:39 (12)                     03:18 (20) Eva Elnerud Sigtuna OK
        04:10 (15) 20:01 (23) 36:36 (23) 55:08 (23) 69:00 (23) 77:38 (23) 89:17 (23)                     92:35 (23)    
24 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 129:11 04:49 (20) 18:41 (24) 32:13 (24) 11:59 (14) 12:19 (23) 10:48 (22) 34:50 (24)                     03:32 (21) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        04:49 (20) 23:30 (24) 55:43 (24) 67:42 (24) 80:01 (24) 90:49 (24) 125:39 (24)                     129:11 (24)    
- Bo Winander Järfälla OK 63:26 29:11                                               34:15   Bo Winander Järfälla OK
        29:11                                               63:26      
- Håkan Tärnrot Hellas Orientering 365:25 04:02   14:54                                           346:29   Håkan Tärnrot Hellas Orientering
        04:02   18:56                                           365:25      
- Matz Larsson Gustavsbergs OK 383:09 03:30   07:53   09:16   08:01   09:46   09:21                           335:22   Matz Larsson Gustavsbergs OK
        03:30   11:23   20:39   28:40   38:26   47:47                           383:09      
- Rolf Skoglund Hellas Orientering 387:17 04:03   12:52                                           370:22   Rolf Skoglund Hellas Orientering
        04:03   16:55                                           387:17      
- Per-Johan Vikfors OK Österåker 397:22 05:19   06:32   09:46   07:32   07:48   05:47                           354:38   Per-Johan Vikfors OK Österåker
        05:19   11:51   21:37   29:09   36:57   42:44                           397:22      
- Marita Axelsson OK Ravinen 1019:22 04:39   06:15                                           1008:28   Marita Axelsson OK Ravinen
        04:39   10:54                                           1019:22      
                                                               
                                                               
Plac Bana C - 3,2 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                       Mål   Bana C - 3,2 km Klubb
1 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 38:42 03:30 (6) 03:26 (18) 02:11 (1) 09:20 (2) 04:02 (26) 09:48 (7) 04:15 (1)                     02:10 (1) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        03:30 (6) 06:56 (9) 09:07 (3) 18:27 (1) 22:29 (1) 32:17 (1) 36:32 (1)                     38:42 (1)    
2 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 40:38 03:15 (2) 03:01 (13) 03:57 (23) 09:17 (1) 05:23 (36) 08:16 (3) 05:08 (2)                     02:21 (2) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL
        03:15 (2) 06:16 (6) 10:13 (8) 19:30 (2) 24:53 (3) 33:09 (3) 38:17 (2)                     40:38 (2)    
3 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 43:08 03:21 (4) 01:39 (1) 03:15 (6) 12:29 (12) 02:34 (2) 09:31 (6) 06:22 (11)                     03:57 (11) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:21 (4) 05:00 (1) 08:15 (1) 20:44 (4) 23:18 (2) 32:49 (2) 39:11 (3)                     43:08 (3)    
4 Kjell Holmberg OK Södertörn 43:43 03:08 (1) 01:53 (2) 04:55 (31) 10:35 (3) 06:53 (40) 08:02 (1) 05:37 (4)                     02:40 (3) Kjell Holmberg OK Södertörn
        03:08 (1) 05:01 (2) 09:56 (5) 20:31 (3) 27:24 (11) 35:26 (7) 41:03 (7)                     43:43 (4)    
5 Sven Setterqvist OK Södertörn 44:07 03:43 (7) 02:26 (6) 03:34 (15) 11:42 (6) 03:39 (19) 08:06 (2) 06:19 (9)                     04:38 (20) Sven Setterqvist OK Södertörn
        03:43 (7) 06:09 (5) 09:43 (4) 21:25 (5) 25:04 (4) 33:10 (4) 39:29 (4)                     44:07 (5)    
6 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 45:07 03:16 (3) 02:24 (5) 03:14 (5) 12:37 (14) 03:51 (24) 09:51 (8) 05:16 (3)                     04:38 (20) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        03:16 (3) 05:40 (3) 08:54 (2) 21:31 (6) 25:22 (5) 35:13 (6) 40:29 (5)                     45:07 (6)    
7 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 45:14 04:20 (13) 02:42 (10) 03:18 (9) 12:01 (7) 03:21 (14) 09:07 (5) 05:40 (5)                     04:45 (23) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        04:20 (13) 07:02 (10) 10:20 (9) 22:21 (7) 25:42 (6) 34:49 (5) 40:29 (5)                     45:14 (7)    
8 Anna Blomgren Tullinge SK 46:21 04:24 (15) 03:54 (29) 03:20 (11) 12:14 (9) 02:54 (4) 09:06 (4) 06:39 (13)                     03:50 (9) Anna Blomgren Tullinge SK
        04:24 (15) 08:18 (19) 11:38 (16) 23:52 (12) 26:46 (10) 35:52 (8) 42:31 (8)                     46:21 (8)    
9 Lars Cedérus Snättringe SK 48:12 04:46 (21) 03:01 (13) 03:12 (4) 12:15 (10) 05:07 (35) 10:19 (9) 06:07 (7)                     03:25 (5) Lars Cedérus Snättringe SK
        04:46 (21) 07:47 (15) 10:59 (12) 23:14 (10) 28:21 (14) 38:40 (10) 44:47 (10)                     48:12 (9)    
10 Hans Andersson Strinning Attunda OK 48:24 04:56 (23) 02:47 (11) 03:15 (6) 11:35 (5) 03:21 (14) 11:44 (14) 06:52 (16)                     03:54 (10) Hans Andersson Strinning Attunda OK
        04:56 (23) 07:43 (13) 10:58 (11) 22:33 (8) 25:54 (7) 37:38 (9) 44:30 (9)                     48:24 (10)    
11 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 49:09 03:48 (8) 03:03 (15) 03:21 (12) 12:30 (13) 03:42 (20) 12:48 (19) 06:49 (14)                     03:08 (4) Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK
        03:48 (8) 06:51 (8) 10:12 (7) 22:42 (9) 26:24 (8) 39:12 (11) 46:01 (11)                     49:09 (11)    
12 Jan-Erik Danell Tullinge SK 50:29 04:36 (18) 02:09 (3) 03:19 (10) 13:14 (16) 04:23 (28) 12:47 (18) 06:33 (12)                     03:28 (6) Jan-Erik Danell Tullinge SK
        04:36 (18) 06:45 (7) 10:04 (6) 23:18 (11) 27:41 (13) 40:28 (12) 47:01 (13)                     50:29 (12)    
13 Aila Halttunen Haninge SOK 51:11 05:10 (28) 03:34 (21) 03:44 (20) 14:28 (24) 03:03 (8) 11:17 (10) 06:07 (7)                     03:48 (8) Aila Halttunen Haninge SOK
        05:10 (28) 08:44 (20) 12:28 (19) 26:56 (21) 29:59 (20) 41:16 (17) 47:23 (14)                     51:11 (13)    
14 Bo Romson Hellas Orientering 51:51 04:20 (13) 03:36 (22) 03:53 (22) 13:42 (19) 03:28 (16) 11:38 (13) 06:19 (9)                     04:55 (26) Bo Romson Hellas Orientering
        04:20 (13) 07:56 (16) 11:49 (17) 25:31 (17) 28:59 (18) 40:37 (13) 46:56 (12)                     51:51 (14)    
15 Tomas Pettersson Haninge SOK 52:00 03:51 (9) 03:52 (27) 04:27 (27) 13:50 (21) 03:38 (18) 11:24 (11) 06:59 (17)                     03:59 (12) Tomas Pettersson Haninge SOK
        03:51 (9) 07:43 (13) 12:10 (18) 26:00 (19) 29:38 (19) 41:02 (16) 48:01 (15)                     52:00 (15)    
16 Björn Ekblom Skogsluffarnas OK 52:45 05:33 (31) 02:30 (7) 03:15 (6) 14:25 (23) 02:59 (5) 12:03 (16) 07:44 (25)                     04:16 (17) Björn Ekblom Skogsluffarnas OK
        05:33 (31) 08:03 (18) 11:18 (14) 25:43 (18) 28:42 (16) 40:45 (14) 48:29 (17)                     52:45 (16)    
17 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 53:31 04:26 (16) 03:12 (17) 03:33 (14) 13:26 (18) 03:55 (25) 12:17 (17) 07:38 (24)                     05:04 (28) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        04:26 (16) 07:38 (12) 11:11 (13) 24:37 (15) 28:32 (15) 40:49 (15) 48:27 (16)                     53:31 (17)    
18 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 53:58 04:05 (11) 06:23 (38) 02:34 (2) 11:24 (4) 02:16 (1) 17:14 (35) 05:46 (6)                     04:16 (17) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:05 (11) 10:28 (30) 13:02 (21) 24:26 (14) 26:42 (9) 43:56 (18) 49:42 (18)                     53:58 (18)    
19 Mats Holmgren IFK Enskede 60:48 03:25 (5) 02:17 (4) 04:40 (30) 13:51 (22) 03:11 (11) 17:51 (37) 12:00 (43)                     03:33 (7) Mats Holmgren IFK Enskede
        03:25 (5) 05:42 (4) 10:22 (10) 24:13 (13) 27:24 (11) 45:15 (19) 57:15 (21)                     60:48 (19)    
20 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 61:05 07:42 (41) 02:33 (9) 03:36 (17) 17:53 (34) 02:40 (3) 12:00 (15) 08:15 (33)                     06:26 (37) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        07:42 (41) 10:15 (28) 13:51 (24) 31:44 (31) 34:24 (27) 46:24 (20) 54:39 (19)                     61:05 (20)    
21 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 62:09 08:46 (42) 03:29 (19) 04:30 (28) 13:05 (15) 03:44 (22) 15:26 (28) 08:00 (29)                     05:09 (29) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        08:46 (42) 12:15 (38) 16:45 (37) 29:50 (26) 33:34 (26) 49:00 (22) 57:00 (20)                     62:09 (21)    
22 Ulf Stridh Snättringe SK 63:37 04:11 (12) 08:58 (42) 03:35 (16) 13:43 (20) 10:48 (42) 11:28 (12) 06:50 (15)                     04:04 (13) Ulf Stridh Snättringe SK
        04:11 (12) 13:09 (41) 16:44 (36) 30:27 (29) 41:15 (34) 52:43 (28) 59:33 (26)                     63:37 (22)    
23 Ingrid Graneli Haninge SOK 63:43 08:47 (43) 03:07 (16) 03:38 (18) 14:40 (25) 03:02 (7) 18:41 (39) 07:33 (22)                     04:15 (16) Ingrid Graneli Haninge SOK
        08:47 (43) 11:54 (36) 15:32 (28) 30:12 (28) 33:14 (25) 51:55 (26) 59:28 (25)                     63:43 (23)    
24 Birgitta Klang Långhundra IF 63:58 05:06 (27) 03:52 (27) 04:59 (35) 15:52 (29) 03:11 (11) 16:03 (30) 08:24 (34)                     06:31 (39) Birgitta Klang Långhundra IF
        05:06 (27) 08:58 (23) 13:57 (26) 29:49 (25) 33:00 (22) 49:03 (23) 57:27 (22)                     63:58 (24)    
25 Eva von Heijne Sigtuna OK 64:04 05:12 (30) 03:44 (25) 04:56 (32) 16:03 (30) 03:09 (10) 16:06 (31) 08:26 (35)                     06:28 (38) Eva von Heijne Sigtuna OK
        05:12 (30) 08:56 (22) 13:52 (25) 29:55 (27) 33:04 (24) 49:10 (24) 57:36 (24)                     64:04 (25)    
26 Martin Eriksson OK Södertörn 64:30 06:27 (37) 05:08 (32) 05:02 (36) 16:33 (32) 04:15 (27) 14:13 (22) 07:55 (26)                     04:57 (27) Martin Eriksson OK Södertörn
        06:27 (37) 11:35 (35) 16:37 (35) 33:10 (33) 37:25 (29) 51:38 (25) 59:33 (26)                     64:30 (26)    
27 Olle Arman Nyköpings OK 65:09 03:55 (10) 05:14 (33) 03:22 (13) 18:15 (35) 04:28 (30) 18:32 (38) 07:00 (18)                     04:23 (19) Olle Arman Nyköpings OK
        03:55 (10) 09:09 (24) 12:31 (20) 30:46 (30) 35:14 (28) 53:46 (29) 60:46 (29)                     65:09 (27)    
28 Göran Johansson Snättringe SK 65:17 06:44 (38) 05:49 (37) 04:58 (33) 16:27 (31) 04:24 (29) 14:01 (21) 08:05 (32)                     04:49 (25) Göran Johansson Snättringe SK
        06:44 (38) 12:33 (39) 17:31 (38) 33:58 (34) 38:22 (31) 52:23 (27) 60:28 (28)                     65:17 (28)    
29 Clas Tärnroth Tullinge SK 67:15 05:03 (26) 02:31 (8) 03:57 (23) 15:12 (26) 04:38 (32) 16:07 (32) 10:05 (39)                     09:42 (43) Clas Tärnroth Tullinge SK
        05:03 (26) 07:34 (11) 11:31 (15) 26:43 (20) 31:21 (21) 47:28 (21) 57:33 (23)                     67:15 (29)    
30 Elisabeth Bengtsson Haninge SOK 70:49 05:00 (24) 04:43 (31) 06:01 (41) 19:04 (38) 04:28 (30) 18:55 (40) 07:59 (28)                     04:39 (22) Elisabeth Bengtsson Haninge SOK
        05:00 (24) 09:43 (25) 15:44 (33) 34:48 (35) 39:16 (32) 58:11 (31) 66:10 (31)                     70:49 (30)    
31 Gösta Guteland Snättringe SK 71:21 05:02 (25) 06:28 (39) 04:07 (25) 17:17 (33) 06:41 (39) 15:57 (29) 10:12 (40)                     05:37 (30) Gösta Guteland Snättringe SK
        05:02 (25) 11:30 (33) 15:37 (30) 32:54 (32) 39:35 (33) 55:32 (30) 65:44 (30)                     71:21 (31)    
32 Leif Hermundstad Snättringe SK 72:11 04:55 (22) 10:47 (43) 04:16 (26) 18:35 (37) 06:02 (38) 14:47 (27) 08:04 (31)                     04:45 (23) Leif Hermundstad Snättringe SK
        04:55 (22) 15:42 (43) 19:58 (41) 38:33 (38) 44:35 (37) 59:22 (32) 67:26 (34)                     72:11 (32)    
33 Börje Pahlén Söders-Tyresö 73:00 06:02 (32) 02:53 (12) 05:32 (40) 22:23 (41) 05:26 (37) 17:37 (36) 07:07 (19)                     06:00 (35) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        06:02 (32) 08:55 (21) 14:27 (27) 36:50 (37) 42:16 (35) 59:53 (34) 67:00 (32)                     73:00 (33)    
34 Ulf Alenius IFK Lidingö SOK 73:11 06:08 (35) 10:52 (44) 03:49 (21) 18:15 (35) 03:42 (20) 16:53 (33) 07:35 (23)                     05:57 (33) Ulf Alenius IFK Lidingö SOK
        06:08 (35) 17:00 (44) 20:49 (42) 39:04 (39) 42:46 (36) 59:39 (33) 67:14 (33)                     73:11 (34)    
35 Mats Lundblad Täby OK 73:30 04:44 (20) 05:21 (34) 03:05 (3) 12:06 (8) 03:28 (16) 31:38 (42) 08:57 (38)                     04:11 (14) Mats Lundblad Täby OK
        04:44 (20) 10:05 (27) 13:10 (22) 25:16 (16) 28:44 (17) 60:22 (36) 69:19 (36)                     73:30 (35)    
36 Gunnar Hellström Haninge SOK 75:34 06:04 (33) 05:28 (36) 04:37 (29) 13:17 (17) 17:50 (43) 13:05 (20) 07:19 (21)                     07:54 (42) Gunnar Hellström Haninge SOK
        06:04 (33) 11:32 (34) 16:09 (34) 29:26 (24) 47:16 (38) 60:21 (35) 67:40 (35)                     75:34 (36)    
37 Per Södersten OK Ravinen 78:19 04:36 (18) 07:25 (40) 07:04 (42) 26:43 (42) 03:00 (6) 14:37 (25) 07:56 (27)                     06:58 (40) Per Södersten OK Ravinen
        04:36 (18) 12:01 (37) 19:05 (40) 45:48 (41) 48:48 (39) 63:25 (37) 71:21 (37)                     78:19 (37)    
38 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 80:00 09:09 (44) 03:36 (22) 05:05 (37) 29:29 (43) 03:13 (13) 14:29 (23) 08:01 (30)                     06:58 (40) Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna
        09:09 (44) 12:45 (40) 17:50 (39) 47:19 (42) 50:32 (41) 65:01 (38) 73:02 (38)                     80:00 (38)    
39 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 83:37 07:02 (40) 07:38 (41) 13:58 (43) 19:47 (40) 05:06 (34) 17:11 (34) 07:18 (20)                     05:37 (30) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        07:02 (40) 14:40 (42) 28:38 (43) 48:25 (43) 53:31 (43) 70:42 (42) 78:00 (39)                     83:37 (39)    
40 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 84:27 04:29 (17) 03:32 (20) 21:02 (44) 15:31 (27) 10:38 (41) 14:43 (26) 08:34 (36)                     05:58 (34) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        04:29 (17) 08:01 (17) 29:03 (44) 44:34 (40) 55:12 (44) 69:55 (41) 78:29 (40)                     84:27 (40)    
41 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 84:40 05:11 (29) 05:26 (35) 05:05 (37) 12:25 (11) 04:54 (33) 36:23 (43) 11:03 (41)                     04:13 (15) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        05:11 (29) 10:37 (31) 15:42 (32) 28:07 (22) 33:01 (23) 69:24 (40) 80:27 (41)                     84:40 (41)    
42 Kjell Bergman Stigfinnarna 86:50 07:01 (39) 03:42 (24) 04:58 (33) 32:58 (44) 03:46 (23) 14:33 (24) 13:31 (44)                     06:21 (36) Kjell Bergman Stigfinnarna
        07:01 (39) 10:43 (32) 15:41 (31) 48:39 (44) 52:25 (42) 66:58 (39) 80:29 (42)                     86:50 (42)    
43 Ove Forsberg Turebergs IF 87:51 06:04 (33) 03:45 (26) 03:40 (19) 15:50 (28) 20:09 (44) 24:02 (41) 08:34 (36)                     05:47 (32) Ove Forsberg Turebergs IF
        06:04 (33) 09:49 (26) 13:29 (23) 29:19 (23) 49:28 (40) 73:30 (43) 82:04 (43)                     87:51 (43)    
44 Per Geijer FM IF 125:03 06:09 (36) 04:06 (30) 05:17 (39) 19:28 (39) 03:03 (8) 62:13 (44) 11:10 (42)                     13:37 (44) Per Geijer FM IF
        06:09 (36) 10:15 (28) 15:32 (28) 35:00 (36) 38:03 (30) 100:16 (44) 111:26 (44)                     125:03 (44)    
- Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 69:32 04:18   02:34   03:03   27:33   06:31   09:19   05:05   06:29                   04:40   Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        04:18   06:52   09:55   37:28   43:59   53:18   58:23   64:52                   69:32      
- Åke Lewander Skarpnäcks OL 82:56 04:47   03:35   21:30   13:51   08:07   17:43   09:11                       04:12   Åke Lewander Skarpnäcks OL
        04:47   08:22   29:52   43:43   51:50   69:33   78:44                       82:56      
                                                               
                                                               
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                       Mål   Bana D - 2,5 km Klubb
1 Rune Rådeström Snättringe SK 37:32 04:23 (5) 03:48 (2) 02:39 (2) 07:18 (6) 03:24 (2) 03:07 (1) 11:15 (3)                     01:38 (4) Rune Rådeström Snättringe SK
        04:23 (5) 08:11 (2) 10:50 (2) 18:08 (2) 21:32 (2) 24:39 (1) 35:54 (2)                     37:32 (1)    
2 Ulf Eskilsson OK Södertörn 39:27 04:16 (3) 03:40 (1) 03:42 (11) 08:21 (9) 03:51 (3) 03:13 (2) 10:58 (2)                     01:26 (1) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        04:16 (3) 07:56 (1) 11:38 (4) 19:59 (3) 23:50 (3) 27:03 (3) 38:01 (3)                     39:27 (2)    
3 Jan Bojling Solna OK 39:45 04:03 (1) 04:09 (4) 02:10 (1) 07:40 (7) 03:19 (1) 03:32 (4) 10:23 (1)                     04:29 (24) Jan Bojling Solna OK
        04:03 (1) 08:12 (3) 10:22 (1) 18:02 (1) 21:21 (1) 24:53 (2) 35:16 (1)                     39:45 (3)    
4 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 45:10 06:18 (12) 03:54 (3) 02:48 (4) 08:17 (8) 03:52 (4) 03:47 (6) 14:04 (6)                     02:10 (12) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        06:18 (12) 10:12 (5) 13:00 (5) 21:17 (5) 25:09 (5) 28:56 (5) 43:00 (5)                     45:10 (4)    
5 Kenneth Berglund Hellas Orientering 46:03 04:12 (2) 04:17 (5) 02:44 (3) 08:54 (12) 04:14 (5) 03:45 (5) 13:24 (4)                     04:33 (25) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        04:12 (2) 08:29 (4) 11:13 (3) 20:07 (4) 24:21 (4) 28:06 (4) 41:30 (4)                     46:03 (5)    
6 Björn Stolt OK Ravinen 50:45 06:17 (10) 05:18 (7) 03:05 (6) 10:35 (15) 04:17 (6) 05:47 (15) 13:51 (5)                     01:35 (2) Björn Stolt OK Ravinen
        06:17 (10) 11:35 (8) 14:40 (6) 25:15 (6) 29:32 (6) 35:19 (6) 49:10 (6)                     50:45 (6)    
7 Inger Pahlén Söders-Tyresö 56:29 06:17 (10) 14:23 (26) 10:09 (21) 04:05 (1) 05:49 (15) 13:49 (19)                         01:57 (8) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        06:17 (10) 20:40 (22) 30:49 (20) 34:54 (13) 40:43 (10) 54:32 (17)                         56:29 (7)    
8 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 58:11 08:49 (21) 06:25 (15) 04:10 (14) 11:21 (18) 04:41 (7) 03:54 (7) 16:39 (8)                     02:12 (14) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        08:49 (21) 15:14 (15) 19:24 (14) 30:45 (11) 35:26 (9) 39:20 (8) 55:59 (7)                     58:11 (8)    
9 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 59:28 05:23 (7) 05:32 (8) 04:43 (18) 14:26 (22) 04:57 (9) 05:13 (12) 15:54 (7)                     03:20 (20) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        05:23 (7) 10:55 (7) 15:38 (9) 30:04 (10) 35:01 (8) 40:14 (9) 56:08 (8)                     59:28 (9)    
10 Jan Larsson Tullinge SK 60:39 04:46 (6) 05:59 (13) 04:13 (16) 13:09 (19) 05:06 (10) 04:22 (9) 21:25 (16)                     01:39 (5) Jan Larsson Tullinge SK
        04:46 (6) 10:45 (6) 14:58 (7) 28:07 (9) 33:13 (7) 37:35 (7) 59:00 (9)                     60:39 (10)    
11 Roland Hansson Snättringe SK 65:23 07:21 (17) 12:30 (22) 11:12 (22) 08:45 (11) 07:06 (20) 16:21 (20)                         02:08 (10) Roland Hansson Snättringe SK
        07:21 (17) 19:51 (20) 31:03 (21) 39:48 (18) 46:54 (19) 63:15 (20)                         65:23 (11)    
12 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 69:52 07:06 (15) 05:47 (11) 03:33 (10) 21:49 (28) 06:32 (19) 04:13 (8) 18:09 (9)                     02:43 (16) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        07:06 (15) 12:53 (12) 16:26 (11) 38:15 (16) 44:47 (16) 49:00 (12) 67:09 (11)                     69:52 (12)    
13 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 70:15 04:21 (4) 10:43 (20) 21:30 (27) 09:14 (13) 06:11 (17) 16:39 (21)                         01:37 (3) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:21 (4) 15:04 (14) 36:34 (24) 45:48 (25) 51:59 (23) 68:38 (23)                         70:15 (13)    
14 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 71:49 10:50 (25) 13:22 (23) 13:16 (23) 05:43 (3) 05:40 (14) 20:51 (26)                         02:07 (9) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        10:50 (25) 24:12 (26) 37:28 (25) 43:11 (24) 48:51 (20) 69:42 (24)                         71:49 (14)    
15 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 72:23 08:18 (20) 06:15 (14) 04:11 (15) 20:22 (27) 05:06 (10) 04:25 (10) 18:31 (10)                     05:15 (26) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        08:18 (20) 14:33 (13) 18:44 (13) 39:06 (17) 44:12 (15) 48:37 (11) 67:08 (10)                     72:23 (15)    
16 Benny Alfordsson Tullinge SK 72:53 06:16 (9) 12:21 (21) 14:29 (24) 04:24 (2) 04:44 (8) 28:46 (28)                         01:53 (7) Benny Alfordsson Tullinge SK
        06:16 (9) 18:37 (19) 33:06 (23) 37:30 (15) 42:14 (12) 71:00 (25)                         72:53 (16)    
17 Lars-Erik Lindell Väsby OK 73:23 05:47 (8) 06:54 (16) 04:06 (13) 14:09 (21) 10:00 (24) 05:17 (13) 22:54 (18)                     04:16 (23) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        05:47 (8) 12:41 (11) 16:47 (12) 30:56 (12) 40:56 (11) 46:13 (10) 69:07 (12)                     73:23 (17)    
18 Hans Svensson Skogsluffarna 74:55 06:38 (14) 13:34 (24) 07:04 (20) 13:11 (20) 05:58 (16) 05:50 (16) 20:30 (14)                     02:10 (12) Hans Svensson Skogsluffarna
        06:38 (14) 20:12 (21) 27:16 (19) 40:27 (20) 46:25 (18) 52:15 (14) 72:45 (13)                     74:55 (18)    
19 Sven Jansson Snättringe SK 76:03 07:32 (18) 14:13 (25) 17:09 (26) 08:41 (10) 05:24 (13) 19:24 (24)                         03:40 (22) Sven Jansson Snättringe SK
        07:32 (18) 21:45 (24) 38:54 (26) 47:35 (26) 52:59 (25) 72:23 (26)                         76:03 (19)    
20 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 77:01 15:25 (27) 05:50 (12) 04:23 (17) 17:01 (24) 06:31 (18) 05:20 (14) 19:39 (13)                     02:52 (17) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        15:25 (27) 21:15 (23) 25:38 (18) 42:39 (23) 49:10 (21) 54:30 (16) 74:09 (14)                     77:01 (20)    
21 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 77:13 15:30 (28) 10:09 (19) 16:58 (25) 06:40 (5) 05:20 (12) 19:28 (25)                         03:08 (18) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        15:30 (28) 25:39 (27) 42:37 (27) 49:17 (27) 54:37 (26) 74:05 (27)                         77:13 (21)    
22 Christina Larsson Söders SOL Tyresö 81:54 10:58 (26) 05:38 (10) 03:08 (8) 16:17 (23) 09:21 (23) 05:10 (11) 28:14 (20)                     03:08 (18) Christina Larsson Söders SOL Tyresö
        10:58 (26) 16:36 (17) 19:44 (15) 36:01 (14) 45:22 (17) 50:32 (13) 78:46 (16)                     81:54 (22)    
23 Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK 82:15 09:02 (22) 19:53 (28) 03:46 (12) 09:50 (14) 08:08 (22) 03:30 (3) 21:13 (15)                     06:53 (27) Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK
        09:02 (22) 28:55 (28) 32:41 (22) 42:31 (22) 50:39 (22) 54:09 (15) 75:22 (15)                     82:15 (23)    
24 Lennart Sjöstål Klubblös 82:50 06:26 (13) 05:34 (9) 03:03 (5) 10:47 (17) 16:48 (26) 18:56 (23) 19:07 (12)                     02:09 (11) Lennart Sjöstål Klubblös
        06:26 (13) 12:00 (9) 15:03 (8) 25:50 (7) 42:38 (13) 61:34 (18) 80:41 (17)                     82:50 (24)    
25 Alf Persson OK Österåker 83:44 07:18 (16) 05:16 (6) 03:12 (9) 10:44 (16) 17:17 (27) 18:52 (22) 18:49 (11)                     02:16 (15) Alf Persson OK Österåker
        07:18 (16) 12:34 (10) 15:46 (10) 26:30 (8) 43:47 (14) 62:39 (19) 81:28 (18)                     83:44 (25)    
26 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 87:22 09:03 (23) 14:46 (27) 24:04 (28) 06:03 (4) 07:33 (21) 22:21 (27)                         03:32 (21) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        09:03 (23) 23:49 (25) 47:53 (28) 53:56 (28) 61:29 (28) 83:50 (28)                         87:22 (26)    
27 Siv Frölund Haninge SOK 90:11 09:28 (24) 07:29 (18) 03:07 (7) 19:59 (26) 17:27 (28) 08:46 (17) 22:07 (17)                     01:48 (6) Siv Frölund Haninge SOK
        09:28 (24) 16:57 (18) 20:04 (16) 40:03 (19) 57:30 (27) 66:16 (22) 88:23 (19)                     90:11 (27)    
28 Ingrid Gunnarsson Täby OK 97:24 08:12 (19) 07:04 (17) 06:14 (19) 19:48 (25) 10:46 (25) 12:01 (18) 24:44 (19)                     08:35 (28) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        08:12 (19) 15:16 (16) 21:30 (17) 41:18 (21) 52:04 (24) 64:05 (21) 88:49 (20)                     97:24 (28)    
- Bror Wahlberg Haninge SOK 40:08 09:04   05:58                                           25:06   Bror Wahlberg Haninge SOK
        09:04   15:02                                           40:08      
- Tommy Gustavsson Östra Almby FK 58:53 07:05   03:44   02:32   08:25   04:38   31:03                           01:26   Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        07:05   10:49   13:21   21:46   26:24   57:27                           58:53      
- Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 59:08 13:37   10:21   31:36                                       03:34   Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        13:37   23:58   55:34                                       59:08      
- Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 63:35 56:39   04:19                                           02:37   Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        56:39   60:58                                           63:35      
- Berit Lindunger Haninge SOK 67:49 05:57   05:16   04:14   32:38                                   19:44   Berit Lindunger Haninge SOK
        05:57   11:13   15:27   48:05                                   67:49      
- Carl Lang OK Österåker 77:36 06:16   06:58   04:06   18:19   04:52                               37:05   Carl Lang OK Österåker
        06:16   13:14   17:20   35:39   40:31                               77:36      
- Torsten Lundborg Hammarby IF OF 95:09 13:16   06:25   00:04   02:58   15:53   09:08   04:29   04:06                   38:50   Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        13:16   19:41   19:45   22:43   38:36   47:44   52:13   56:19                   95:09      
- Yngve Hedberg Snättringe SK 367:05 07:19   10:50   19:27   23:16   09:40                               296:33   Yngve Hedberg Snättringe SK
        07:19   18:09   37:36   60:52   70:32                               367:05      
- Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 377:17 13:21   14:19   28:37   14:19   09:53                               296:48   Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK
        13:21   27:40   56:17   70:36   80:29                               377:17      
- Lars Arne Eriksson Haninge SOK 382:41 06:13   21:31   00:03   00:06   00:06   05:17   19:26   23:31   10:04               296:24   Lars Arne Eriksson Haninge SOK
        06:13   27:44   27:47   27:53   27:59   33:16   52:42   76:13   86:17               382:41      
- Olle Öberg Skogsluffarnas OK 387:12 07:02   15:24   05:56                                       358:50   Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        07:02   22:26   28:22                                       387:12      
- Ulla-Britta Hall Järla Orientering 387:31 12:13   16:40   20:53                                       337:45   Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        12:13   28:53   49:46                                       387:31      
- Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 387:47 12:35   10:51   00:03   05:54   20:31                               337:53   Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        12:35   23:26   23:29   29:23   49:54                               387:47      
- Sonja Sundell Sundbybergs IK 395:25 07:38   11:21   40:47                                       335:39   Sonja Sundell Sundbybergs IK
        07:38   18:59   59:46                                       395:25      
- Hans Carlsson Hellas Orientering 407:51 04:41   06:26                                           396:44   Hans Carlsson Hellas Orientering
        04:41   11:07                                           407:51