2014-04-02 - Nybackaskolan, 200 m V. om Orminge C
Banläggare: Björn Stolt, OK Ravinen
227 startande


Sträcktider
 RESULTATLISTA
PlacBana A - 5,6 km28 startandeSluttidFödd år
1Niklas WraneSöders Tyresö41:4373
2Mikael NybergHellas Orientering44:0383
3Jacob LindstamOK Ravinen44:1987
4Irina NybergHellas Orientering45:0483
5Joel BornerRavinen45:0694
6Jamie ParkinsonOUOC46:2992
7Ben WindsorDRONGO48:3290
8Matthew VokesCUOC49:0392
9Juha LoenbergStigfinnarna49:2267
10John OckendenCUOC55:4694
11Ian cumpsteyJesus ok58:05
12Mats SandinIK Vikings OK58:1468
13Katrin HardingSouth Ribble OC58:2093
14Carrie BeadleNorth West Junior Squad58:2694
15Dan SafkaCUOC59:5991
16Ulf BylundIFK Enskede1:02:3186
17Mattias SkepplingOK Södertörn1:02:3568
18James HoadCUOC1:07:3092
19Mats HainkeSnättringe SOK1:08:2771
20David MaliphantDRONGO1:08:3692
21Tom DobraCUOC1:12:2892
22Carl BartlandOUOC1:14:1492
23Birger AndrénFredrikshofs IF Skid & OK1:17:5750
24Zuzana StrakovaCUOC1:18:1692
25Andrea StefkovaCUOC1:25:4393
26Jessica MasonCUOC1:39:2094
27Miranda LeafHH1:48:3095
28Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:51:3138

PlacBana B - 4,6 km54 startandeSluttidFödd år
1Tommy HolmerVäsby OK36:3459
2Anders GärderudIFK Lidingös Skid o OK43:0946
3Rune RådeströmSnättringe SK43:5943
4Kjell OhlssonFredrikshofs SOK44:40
5Per LjungStockholms OK45:2860
6Kjell HolmbergOK Södertörn46:3950
7Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF47:3958
8Marita AxelssonOK Ravinen47:4762
9Janne NilssonCentrum OK49:49
10Bror FureskogAlfta-Ösa OK49:5446
11Leif StrandbergGustavsbergs OK49:5644
12Rolf SkoglundHellas Orientering50:2844
13Åke WansölinSöders SOL Tyresö50:2948
14Ingvar SvenssonBjursås OK50:4646
15Sune SisellOK Södertörn51:1151
16Ulf BråsjöJärla Orientering52:1449
17Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL53:1064
18Bengt ÖqvistFredrikshof IF53:19
19Göran AnderssonEnebybergs IF55:1648
20Anne LundmarkJärfälla OK57:2549
21Göran LarboAttunda OK57:5145
22Reine BorgströmSkogsluffarnas OK58:5541
23Christer NordströmÄlvsjö AIK SOK59:0851
24Bo NorbäckTullinge SK59:5546
25Bo WinanderJärfälla OK1:00:3248
26Henrik LiengCUOC1:01:5088
27Staffan ElmhagenSöders-Tyresö1:04:4342
28Ronny HedlundOK Södertörn1:04:5143
29Claes AnderssonSnättringe SK1:05:5347
30Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK1:06:3044
31Örjan KampegårdOK Södertörn1:07:3345
32Göran KronKSIF1:07:4355
33Alf LångSöders-Tyresö1:08:0947
34Sverker TirénHellas Orientering1:08:2345
35Josh MilnerOUOC1:08:4293
36Gunnar MongårdSkogsluffarnas OK1:11:20b
37Erika HörnfeldtOK Ravinen1:13:171
38Jakob HårdOk Södertörn1:13:1955
39Ingemar JohnssonHaninge SOK1:14:2444
40Leif HermundstadSnättringe SK1:17:2940
41Carin RunqvistJärfälla OK1:20:2847
42Torbjörn HellquistTullinge SK1:20:3148
43Joe HobbsCUOC1:21:3090
44Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OK1:28:3143
45Roland LöwgrenSpårvägens OK1:31:4238
46Gustaf RichertSkogsluffarnas OK1:32:2537
47Oliver BroadshawOUOC1:33:5393
48Sophie LouthOUOC1:34:0692
49Helen PruzinaCUOC1:35:3995
50Tom LeachCUOC1:53:4494
51Natalie HolroydCUOC2:04:2993
52Ingvar OskarssonKlubblös2:10:31
-Tommy WåhlinOK Enenej godk48
-Phil DaviesCUOCej godk90

PlacBana C - 3,6 km85 startandeSluttidFödd år
1Tommy LindbergHaninge SOK39:0650
2Villy LjungdellTäby40:32
3Rune CarlssonSundbybergs IK41:3336
4Bengt EklundFredrikshofs IF Skid & OK41:5447
5Åsa PahlénSöders-Tyresö42:3779
6Håkan TärnrotHellas Orientering43:2457
7Jan-Erik DanellTullinge SK43:3038
8Bo HedlundIFK Enskede43:5041
9Börje LenasKlubblös44:4444
10Lars EnglundJärla Orientering46:4043
11Jan BojlingSolna OK48:3645
12Gösta GutelandSnättringe SK48:5538
13Lars CedérusSnättringe SK48:5639
14Bertil AnderssonTullinge SK49:1049
15Birgitta ThunellIFK Lidingös Skid o OK50:0839
16Håkan BoijeTurebergs IF50:4644
17Börje PahlénSöders-Tyresö50:5242
18Håkan SjökvistSöder51:25
19Ulf EskilssonOK Södertörn51:2836
20John ÖstlundSundbybergs IK51:4245
21Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK51:4435
22Jan-Erik WibergJärla Orientering51:5144
23Per SöderstenOK Ravinen52:0145
24Kennet BerglundHellas 53:09
25Hans CarlssonHellas Orientering53:1647
26Benny BogstedtTullinge SK53:2040
27Lars PerssonVäsby OK54:1335
28Sven Olov JohanssonSöders-Tyresö54:3443
29Ulf NordinSnättringe SK54:4244
30Jonas ErnfridssonHellas Orientering55:0937
31Tomas PetterssonHaninge SOK55:1252
32Christer AnderssonATG55:2844
33Bo RomsonHellas Orientering55:5243
34Jan Olof NorénJärla Orientering55:5444
35Bengt MarcussonSundbybergs IK56:02
36Ingrid GraneliHaninge SOK56:1651
37Hugo IsgrenIFK Enskede56:1739
38Jan LarssonTullinge SK56:2443
39Lars-Erik HallenfurFredrikshovs IF Skid & OK56:4041
40Staffan MelinderTullinge SK56:5740
41Svenåke SvenssonSnättringe SK57:0948
42Eva-Stina SvärdHaninge SOK58:1843
43Gunilla HäggstrandTumba-Mälarhöjden OK58:2242
44Anders StenbackBromma-Vällingby SOK58:2348
45Göran HaglundHaninge SOK58:5240
46Göran JohanssonSnättringe SK59:1041
47Göran WiströmOK Österåker59:2144
48Lars NordinSolna OK59:3944
49Bengt AnderssonSöders-Tyresö59:4445
50Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK59:5434
51Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:00:0139
52Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:02:3132
53Jan-Olof EdvertssonJärfälla OK1:02:35
54Inger JanssonNynäshamns OK1:02:4245
55Eva AnderssonOK Södertörn1:03:0459
56Ulla AnderssonOK Södertörn1:03:0736
57Rolf LöfqvistSöders-Tyresö1:03:3742
58Solveig DillmanHammarby IF OF1:03:3939
59Britt EricsonHammarby IF OF1:03:4739
60Gertrud WilhelmssonStigfinnarna1:05:2449
61Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:05:2739
62Martin ErikssonOK Södertörn1:05:2950
63Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:05:3849
64Åke LinderothSundbybergs IK1:05:5642
65Kjell BergmanStigfinnarna1:06:4943
66Lars-Erik PernebyTullinge SK1:10:3340
67Bo KimstrandESIK1:10:59
68Ove ForsbergTurebergs IF1:11:4641
69Svante ÄngKlubblös1:14:08
70Kjell HäggstrandTumba-Mälarhöjden OK1:14:4939
71Margit LundströmOK Sänkan1:17:0943
72Carl CarlinSöders-Tyresö1:17:3348
73Torsten JanssonSkogsluffarna OK1:18:32
74Jörgen WidlundNynäshamns OK1:18:4548
75Tomas MöllerOK Södertörn1:20:4244
76Göran GrimvallTäby OK1:21:1740
77Gunnar BramstenSundbybergs IK1:21:3040
78Gunnel JunegardOK Södertörn1:21:4136
79Andrena BallKlubblös1:22:2987
80Ann SjöbergEIF1:25:0638
81Kristina SkoglundHellas Orientering1:33:5044
82Gert GyllbrandGustavsbergs OK1:37:2829
-Sören AnderssonVäsby OKej godk59
-Inger AnderssonSöders-Tyresöej godk50
-Bengt HermansonBromma-Vällingby SOKej godk34
-Erkki VesaSöders-Tyresöej godk48

PlacBana D - 2,4 km60 startandeSluttidFödd år
1Mats LundbladTäby OK23:4647
2Nisse NilssonJärla Orientering31:4937
3Siv FrölundHaninge SOK33:1841
4Gunnar ErikssonSödertälje IF35:2038
5Ingvar LarssonGustavsbergs OK35:44
6Leif JehanderBromma-Vällingby SOK36:2937
7Hans ErikssonHellas Orientering36:4744
8Agneta DecknerSkarpnäcks OL37:1259
9Tommy GustavssonÖstra Almby FK37:3247
10Bertil LjungemyrIFK Lidingös Skid o OK39:0336
11Bertil RydgrenIFK Enskede41:0141
12Johan SandwallSkarpnäcks OL41:2744
13Albert MårdBromma-Vällingby SOK42:0135
14Lars AnderssonSkogsluffarnas OK42:1537
15Sten TidermanTumba-Mälarhöjden OK42:2636
16Anki HolmgrenJärla OL42:49
17Olle JacobsonRotebro IS OK43:4137
18Torsten LundborgHammarby IF OF43:5635
19Errol WicksellHellas Orientering44:1239
20Inger PahlénSöders-Tyresö44:4643
21Saga MårdBromma-Vällingby SOK44:4840
22Gunvor GranathNynäshamns OK45:1339
23Sten BergstrandSkogsluffarnas OK46:3534
24Jan HägerskogSkogsluffarnas OK46:5837
25Göran RastborgBromma Vällingby SOK47:4534
26Ulla-Britta HallJärla Orientering48:5829
27Gunnel BalckIFK Enskede49:1844
28Kerstin PetterssonTullinge SK49:2143
29Karin AnderssonTullinge SK49:5351
30Christina LarssonSöders SOL Tyresö50:0742
31Tage ErikssonBromma-Vällingby SOK50:4428
32Uno DahlMälarhöjdens IK51:1036
33Ulf TidbeckMälarhöjdens IK51:1137
34Ingvar JohannessonSolna OK51:3836
35Kurt KisslingVaxholms OK51:5541
36Mats JonssonBromma Vällingby SOK51:5644
37Thorsten HöglundTurebergs IF52:2537
38Berit LindungerHaninge SOK52:4140
39Erland LjungströmSpårvägens OK53:1636
40Bengt ÅhlanderHammarby IF53:47
41Leif GustafssonStorviks IF56:0642
42Edda NilssonStockholmspolisens IF OF56:1638
43Ulla-Britt ÅlebergAttunda OK57:1731
44Mats HalwaresKlubbllös57:40
45Per SommerheinIFK Lidingös Skid o OK58:1232
46Viviann AnderssonSnättringe SK58:1647
47Ingrid GunnarssonTäby OK58:5038
48Heidi BjerkhaugOK Ravinen59:5255
49Lennart WestergrenSöders-Tyresö00:3330
50Birgitta WestergrenTäby OK00:3434
51Roland HanssonSnättringe SK00:4337
52Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK01:4729
53Bo WinaldHellas Orientering02:0336
54Arthur ErikssonHammarby IF OF13:0528
55Kjell SjöbergEIF31:04
56Eva KampegårdOK Södertörn41:0151
57Hans LindskogSkogsluffarnas OK56:2227
-Sven GärderudSkogsluffarnas OKej godk21
-Sonja PernebyTullinge SKej godk43
-Kerstin EnglundJärla Orienteringej godk43