Sträcktider Luffarligan Källbrinks IP                                                                      
  2018-04-04 Svarta tider är sträcktider                                                                    
    Blå tider är från start                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                      
                                                                               
Plac Bana A - 5,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål   Bana A - 5,3 km Klubb
1 Erik Pettersson OK Denseln 34:19 02:11 (1) 01:17 (1) 01:14 (1) 04:50 (1) 02:19 (1) 01:56 (1) 00:41 (4) 01:35 (1) 03:08 (2) 01:39 (1) 02:03 (4) 01:57 (1) 03:28 (6) 01:10 (1) 01:06 (1) 02:06 (1) 01:39 (1) Erik Pettersson OK Denseln
        02:11 (1) 03:28 (1) 04:42 (1) 09:32 (1) 11:51 (1) 13:47 (1) 14:28 (1) 16:03 (1) 19:11 (1) 20:50 (1) 22:53 (1) 24:50 (1) 28:18 (1) 29:28 (1) 30:34 (1) 32:40 (1) 34:19 (1)    
2 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 36:44 02:45 (6) 01:22 (2) 01:32 (6) 05:30 (2) 02:25 (2) 02:04 (2) 00:40 (3) 01:39 (2) 03:19 (3) 01:56 (4) 01:50 (1) 02:14 (3) 02:43 (1) 01:16 (3) 01:11 (2) 02:20 (2) 01:58 (3) Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK
        02:45 (6) 04:07 (5) 05:39 (5) 11:09 (2) 13:34 (2) 15:38 (2) 16:18 (2) 17:57 (2) 21:16 (2) 23:12 (2) 25:02 (2) 27:16 (2) 29:59 (2) 31:15 (2) 32:26 (2) 34:46 (2) 36:44 (2)    
3 Niklas Wrane Söders-Tyresö 40:00 02:33 (4) 01:29 (4) 01:32 (6) 06:02 (5) 02:48 (5) 02:20 (4) 00:44 (5) 01:46 (5) 03:34 (4) 02:26 (11) 02:10 (5) 02:30 (5) 02:54 (2) 01:19 (4) 01:16 (3) 02:37 (6) 02:00 (4) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        02:33 (4) 04:02 (3) 05:34 (4) 11:36 (4) 14:24 (4) 16:44 (3) 17:28 (3) 19:14 (3) 22:48 (3) 25:14 (3) 27:24 (3) 29:54 (3) 32:48 (3) 34:07 (3) 35:23 (3) 38:00 (3) 40:00 (3)    
4 Magnus Grahn Södertälje-Nykvarn OF 41:03 02:23 (2) 01:33 (5) 01:25 (3) 05:49 (3) 02:45 (4) 03:24 (10) 00:45 (6) 01:44 (4) 03:43 (5) 02:11 (7) 02:12 (7) 02:32 (6) 03:06 (5) 01:13 (2) 01:22 (6) 02:33 (5) 02:23 (11) Magnus Grahn Södertälje-Nykvarn OF
        02:23 (2) 03:56 (2) 05:21 (2) 11:10 (3) 13:55 (3) 17:19 (4) 18:04 (4) 19:48 (4) 23:31 (4) 25:42 (4) 27:54 (4) 30:26 (4) 33:32 (4) 34:45 (4) 36:07 (4) 38:40 (4) 41:03 (4)    
5 Jonas Halai Kamrat och IF KIF 42:00 02:30 (3) 02:32 (12) 01:29 (4) 05:55 (4) 03:08 (6) 04:11 (14) 00:35 (1) 01:39 (2) 04:09 (6) 01:45 (3) 01:54 (3) 02:02 (2) 03:02 (4) 01:20 (5) 01:16 (3) 02:28 (3) 02:05 (5) Jonas Halai Kamrat och IF KIF
        02:30 (3) 05:02 (10) 06:31 (8) 12:26 (5) 15:34 (5) 19:45 (5) 20:20 (5) 21:59 (5) 26:08 (5) 27:53 (5) 29:47 (5) 31:49 (5) 34:51 (5) 36:11 (5) 37:27 (5) 39:55 (5) 42:00 (5)    
6 Oscar Arman Nyköpings OK 47:43 03:00 (7) 01:40 (7) 01:49 (9) 06:30 (6) 04:50 (12) 02:42 (5) 00:45 (6) 03:23 (16) 04:21 (8) 02:08 (6) 02:18 (8) 02:32 (6) 03:57 (10) 01:24 (6) 01:23 (7) 02:48 (7) 02:13 (8) Oscar Arman Nyköpings OK
        03:00 (7) 04:40 (6) 06:29 (6) 12:59 (6) 17:49 (6) 20:31 (6) 21:16 (6) 24:39 (6) 29:00 (6) 31:08 (6) 33:26 (6) 35:58 (6) 39:55 (6) 41:19 (6) 42:42 (6) 45:30 (6) 47:43 (6)    
7 Göran Thimberg Söders-Tyresö 50:37 02:37 (5) 01:25 (3) 01:24 (2) 15:55 (18) 02:30 (3) 02:14 (3) 00:37 (2) 01:55 (7) 03:05 (1) 01:44 (2) 01:51 (2) 04:52 (18) 03:01 (3) 01:46 (8) 01:18 (5) 02:31 (4) 01:52 (2) Göran Thimberg Söders-Tyresö
        02:37 (5) 04:02 (3) 05:26 (3) 21:21 (16) 23:51 (14) 26:05 (12) 26:42 (12) 28:37 (11) 31:42 (9) 33:26 (9) 35:17 (7) 40:09 (10) 43:10 (9) 44:56 (7) 46:14 (7) 48:45 (7) 50:37 (7)    
8 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 52:31 03:20 (10) 01:39 (6) 01:30 (5) 13:13 (17) 03:54 (11) 02:55 (8) 00:52 (8) 01:53 (6) 04:11 (7) 01:59 (5) 02:10 (5) 02:27 (4) 03:30 (7) 01:36 (7) 01:34 (8) 03:28 (11) 02:20 (9) Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK
        03:20 (10) 04:59 (9) 06:29 (6) 19:42 (15) 23:36 (13) 26:31 (13) 27:23 (13) 29:16 (12) 33:27 (12) 35:26 (12) 37:36 (11) 40:03 (9) 43:33 (10) 45:09 (8) 46:43 (8) 50:11 (8) 52:31 (8)    
9 Frida Junegard Tullinge SK 53:24 03:09 (9) 01:41 (8) 01:45 (8) 09:21 (12) 03:51 (10) 02:55 (8) 00:53 (9) 02:12 (9) 04:57 (12) 02:15 (9) 02:52 (10) 02:54 (9) 03:48 (9) 04:07 (15) 01:38 (9) 02:59 (8) 02:07 (6) Frida Junegard Tullinge SK
        03:09 (9) 04:50 (8) 06:35 (9) 15:56 (8) 19:47 (10) 22:42 (8) 23:35 (7) 25:47 (7) 30:44 (8) 32:59 (8) 35:51 (8) 38:45 (7) 42:33 (8) 46:40 (10) 48:18 (9) 51:17 (9) 53:24 (9)    
10 Tina Junegard Tullinge SK 53:30 03:07 (8) 01:42 (9) 01:53 (11) 09:22 (14) 03:41 (9) 02:54 (7) 01:01 (11) 02:11 (8) 04:51 (10) 02:13 (8) 03:03 (11) 02:50 (8) 03:35 (8) 04:15 (16) 01:44 (11) 03:00 (9) 02:08 (7) Tina Junegard Tullinge SK
        03:07 (8) 04:49 (7) 06:42 (10) 16:04 (11) 19:45 (9) 22:39 (7) 23:40 (8) 25:51 (8) 30:42 (7) 32:55 (7) 35:58 (9) 38:48 (8) 42:23 (7) 46:38 (9) 48:22 (10) 51:22 (10) 53:30 (10)    
11 Peter Rosén Alfta-Ösa OK 55:23 04:51 (18) 02:33 (13) 01:51 (10) 07:28 (7) 04:50 (12) 02:52 (6) 01:05 (14) 02:32 (10) 04:37 (9) 02:15 (9) 02:37 (9) 03:17 (13) 04:36 (13) 02:03 (12) 02:27 (17) 03:08 (10) 02:21 (10) Peter Rosén Alfta-Ösa OK
        04:51 (18) 07:24 (16) 09:15 (14) 16:43 (12) 21:33 (12) 24:25 (11) 25:30 (11) 28:02 (10) 32:39 (11) 34:54 (11) 37:31 (10) 40:48 (11) 45:24 (11) 47:27 (11) 49:54 (11) 53:02 (11) 55:23 (11)    
12 Ingemar Gard Söders-Tyresö 58:39 03:23 (11) 01:56 (10) 02:09 (14) 08:29 (11) 03:31 (8) 03:52 (13) 01:02 (13) 02:46 (11) 04:56 (11) 02:37 (12) 05:52 (15) 03:00 (10) 04:26 (12) 01:57 (11) 01:49 (12) 04:20 (15) 02:34 (13) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        03:23 (11) 05:19 (11) 07:28 (11) 15:57 (9) 19:28 (8) 23:20 (9) 24:22 (9) 27:08 (9) 32:04 (10) 34:41 (10) 40:33 (12) 43:33 (12) 47:59 (12) 49:56 (12) 51:45 (12) 56:05 (12) 58:39 (12)    
13 Torbjörn Gillsparr OK Österåker 68:50 03:26 (12) 02:39 (14) 01:56 (12) 07:59 (9) 04:59 (14) 06:11 (18) 02:04 (18) 03:00 (14) 06:38 (14) 03:15 (15) 08:23 (16) 03:08 (12) 04:54 (14) 01:49 (9) 01:56 (14) 04:10 (14) 02:23 (11) Torbjörn Gillsparr OK Österåker
        03:26 (12) 06:05 (12) 08:01 (12) 16:00 (10) 20:59 (11) 27:10 (14) 29:14 (15) 32:14 (14) 38:52 (14) 42:07 (14) 50:30 (14) 53:38 (14) 58:32 (14) 60:21 (13) 62:17 (13) 66:27 (13) 68:50 (13)    
14 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 73:43 04:18 (16) 02:24 (11) 03:08 (16) 09:21 (12) 05:19 (15) 05:52 (17) 01:06 (15) 03:14 (15) 07:02 (15) 03:41 (18) 03:34 (13) 03:45 (14) 05:24 (15) 05:04 (17) 02:03 (15) 05:23 (17) 03:05 (15) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        04:18 (16) 06:42 (15) 09:50 (15) 19:11 (14) 24:30 (16) 30:22 (16) 31:28 (16) 34:42 (15) 41:44 (15) 45:25 (15) 48:59 (13) 52:44 (13) 58:08 (13) 63:12 (14) 65:15 (14) 70:38 (14) 73:43 (14)    
15 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 81:07 03:26 (12) 02:43 (15) 02:05 (13) 07:39 (8) 03:30 (7) 04:45 (15) 00:58 (10) 11:31 (18) 14:42 (18) 02:48 (13) 09:25 (17) 03:03 (11) 04:25 (11) 01:53 (10) 01:42 (10) 03:29 (12) 03:03 (14) Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn
        03:26 (12) 06:09 (13) 08:14 (13) 15:53 (7) 19:23 (7) 24:08 (10) 25:06 (10) 36:37 (16) 51:19 (17) 54:07 (17) 63:32 (18) 66:35 (18) 71:00 (17) 72:53 (16) 74:35 (16) 78:04 (15) 81:07 (15)    
16 Matz Larsson Gustavsbergs OK 83:53 03:38 (14) 02:45 (16) 03:54 (17) 08:01 (10) 05:48 (16) 03:38 (12) 01:01 (11) 02:49 (12) 06:25 (13) 02:54 (14) 11:37 (18) 03:53 (16) 07:01 (17) 10:25 (18) 02:33 (18) 03:48 (13) 03:43 (17) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        03:38 (14) 06:23 (14) 10:17 (16) 18:18 (13) 24:06 (15) 27:44 (15) 28:45 (14) 31:34 (13) 37:59 (13) 40:53 (13) 52:30 (15) 56:23 (15) 63:24 (15) 73:49 (17) 76:22 (17) 80:10 (17) 83:53 (16)    
17 Kurt Eriksson Vandrarringen 84:57 04:32 (17) 03:27 (17) 03:58 (18) 12:51 (16) 06:10 (17) 05:42 (16) 01:32 (17) 04:14 (17) 07:25 (16) 03:28 (16) 04:48 (14) 04:14 (17) 05:57 (16) 02:41 (14) 02:18 (16) 05:59 (18) 05:41 (18) Kurt Eriksson Vandrarringen
        04:32 (17) 07:59 (17) 11:57 (18) 24:48 (18) 30:58 (17) 36:40 (17) 38:12 (17) 42:26 (17) 49:51 (16) 53:19 (16) 58:07 (16) 62:21 (16) 68:18 (16) 70:59 (15) 73:17 (15) 79:16 (16) 84:57 (17)    
18 Reijo Korhonen Haninge SOK 85:51 04:04 (15) 03:57 (18) 02:50 (15) 12:42 (15) 14:16 (18) 03:35 (11) 01:07 (16) 02:53 (13) 09:03 (17) 03:33 (17) 03:27 (12) 03:50 (15) 08:39 (18) 02:11 (13) 01:51 (13) 04:23 (16) 03:30 (16) Reijo Korhonen Haninge SOK
        04:04 (15) 08:01 (18) 10:51 (17) 23:33 (17) 37:49 (18) 41:24 (18) 42:31 (18) 45:24 (18) 54:27 (18) 58:00 (18) 61:27 (17) 65:17 (17) 73:56 (18) 76:07 (18) 77:58 (18) 82:21 (18) 85:51 (18)    
- Lars Forsstedt Söders-Tyresö 388:53 04:24   01:56   02:17   07:33   04:38                                               368:05   Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        04:24   06:20   08:37   16:10   20:48                                               388:53      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 4,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13               Mål   Bana B - 4,3 km Klubb
1 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 38:35 03:26 (9) 01:35 (2) 01:17 (4) 06:47 (1) 03:42 (1) 00:56 (2) 04:04 (2) 01:20 (2) 05:22 (11) 02:16 (13) 01:19 (1) 02:40 (1) 01:32 (2)             02:19 (5) Björn-Ove Pettersson Attunda OK
        03:26 (9) 05:01 (2) 06:18 (2) 13:05 (2) 16:47 (1) 17:43 (1) 21:47 (1) 23:07 (1) 28:29 (1) 30:45 (1) 32:04 (1) 34:44 (1) 36:16 (1)             38:35 (1)    
2 Tommy Holmér Väsby OK 39:51 02:48 (1) 01:28 (1) 01:11 (1) 07:05 (4) 05:02 (14) 00:51 (1) 04:12 (3) 01:15 (1) 05:42 (14) 01:54 (8) 01:23 (2) 03:48 (15) 01:19 (1)             01:53 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        02:48 (1) 04:16 (1) 05:27 (1) 12:32 (1) 17:34 (2) 18:25 (2) 22:37 (2) 23:52 (2) 29:34 (2) 31:28 (2) 32:51 (2) 36:39 (3) 37:58 (3)             39:51 (2)    
3 Janne Nilsson Centrum 40:06 03:12 (4) 02:47 (23) 01:13 (2) 07:03 (3) 03:45 (2) 01:13 (5) 04:22 (4) 01:39 (5) 04:41 (3) 01:39 (2) 01:32 (5) 03:02 (4) 01:40 (5)             02:18 (4) Janne Nilsson Centrum
        03:12 (4) 05:59 (10) 07:12 (7) 14:15 (5) 18:00 (3) 19:13 (3) 23:35 (3) 25:14 (3) 29:55 (3) 31:34 (3) 33:06 (3) 36:08 (2) 37:48 (2)             40:06 (3)    
4 Rickard Andersson Tullinge SK 42:31 03:14 (5) 02:02 (6) 01:52 (17) 07:46 (8) 04:13 (4) 02:37 (26) 04:00 (1) 01:45 (11) 05:20 (10) 01:44 (5) 01:24 (3) 02:48 (2) 01:34 (3)             02:12 (2) Rickard Andersson Tullinge SK
        03:14 (5) 05:16 (5) 07:08 (6) 14:54 (6) 19:07 (5) 21:44 (8) 25:44 (6) 27:29 (6) 32:49 (6) 34:33 (5) 35:57 (5) 38:45 (4) 40:19 (4)             42:31 (4)    
5 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 43:32 03:37 (12) 02:16 (9) 01:13 (2) 06:53 (2) 05:42 (18) 01:04 (3) 06:44 (16) 01:33 (3) 04:26 (2) 01:42 (3) 01:27 (4) 02:57 (3) 01:34 (3)             02:24 (7) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        03:37 (12) 05:53 (8) 07:06 (5) 13:59 (3) 19:41 (7) 20:45 (6) 27:29 (8) 29:02 (8) 33:28 (7) 35:10 (7) 36:37 (6) 39:34 (6) 41:08 (6)             43:32 (5)    
6 Björn Reger Söders-Tyresö 43:37 03:09 (3) 01:59 (4) 01:20 (5) 07:37 (6) 04:31 (6) 01:13 (5) 04:23 (6) 01:55 (16) 05:11 (8) 02:26 (18) 01:43 (10) 03:19 (7) 02:07 (17)             02:44 (11) Björn Reger Söders-Tyresö
        03:09 (3) 05:08 (3) 06:28 (3) 14:05 (4) 18:36 (4) 19:49 (4) 24:12 (4) 26:07 (4) 31:18 (5) 33:44 (4) 35:27 (4) 38:46 (5) 40:53 (5)             43:37 (6)    
7 Dan Klang Haninge SOK 45:46 03:36 (11) 02:19 (10) 01:46 (14) 07:38 (7) 05:00 (12) 01:24 (13) 04:53 (8) 02:11 (21) 05:08 (6) 02:30 (22) 01:40 (8) 03:27 (9) 01:58 (11)             02:16 (3) Dan Klang Haninge SOK
        03:36 (11) 05:55 (9) 07:41 (12) 15:19 (8) 20:19 (8) 21:43 (7) 26:36 (7) 28:47 (7) 33:55 (8) 36:25 (8) 38:05 (8) 41:32 (8) 43:30 (8)             45:46 (7)    
8 Clas Ögren Skarpnäcks OL 47:28 03:01 (2) 03:04 (29) 01:36 (9) 07:25 (5) 04:09 (3) 01:12 (4) 04:22 (4) 01:42 (7) 04:21 (1) 03:43 (28) 02:47 (28) 04:01 (20) 01:50 (9)             04:15 (28) Clas Ögren Skarpnäcks OL
        03:01 (2) 06:05 (13) 07:41 (12) 15:06 (7) 19:15 (6) 20:27 (5) 24:49 (5) 26:31 (5) 30:52 (4) 34:35 (6) 37:22 (7) 41:23 (7) 43:13 (7)             47:28 (8)    
9 Per Öhlund Gustavsbergs OK 47:55 03:16 (7) 02:54 (27) 01:43 (13) 09:35 (15) 04:39 (7) 01:20 (11) 06:13 (11) 01:41 (6) 05:07 (5) 01:42 (3) 01:43 (10) 03:18 (6) 02:07 (14)             02:37 (9) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        03:16 (7) 06:10 (15) 07:53 (14) 17:28 (13) 22:07 (10) 23:27 (11) 29:40 (10) 31:21 (10) 36:28 (10) 38:10 (10) 39:53 (9) 43:11 (9) 45:18 (9)             47:55 (9)    
10 Harald Bauer IFK Lidingö 50:53 03:15 (6) 01:56 (3) 01:52 (18) 09:38 (16) 04:57 (11) 01:21 (12) 07:58 (22) 01:43 (9) 06:01 (16) 02:17 (14) 01:47 (14) 03:20 (8) 01:59 (12)             02:49 (13) Harald Bauer IFK Lidingö
        03:15 (6) 05:11 (4) 07:03 (4) 16:41 (9) 21:38 (9) 22:59 (9) 30:57 (12) 32:40 (12) 38:41 (12) 40:58 (11) 42:45 (10) 46:05 (10) 48:04 (10)             50:53 (10)    
11 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 52:23 03:48 (15) 02:55 (28) 01:41 (12) 09:00 (12) 07:38 (27) 01:30 (17) 06:11 (10) 01:59 (17) 05:09 (7) 02:11 (10) 01:54 (19) 03:35 (12) 02:07 (14)             02:45 (12) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        03:48 (15) 06:43 (19) 08:24 (16) 17:24 (12) 25:02 (19) 26:32 (18) 32:43 (15) 34:42 (14) 39:51 (13) 42:02 (12) 43:56 (11) 47:31 (11) 49:38 (11)             52:23 (11)    
12 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 53:35 03:20 (8) 02:41 (20) 01:27 (7) 12:10 (23) 04:54 (9) 01:15 (9) 06:27 (13) 01:53 (14) 06:52 (22) 01:51 (6) 01:51 (17) 03:55 (19) 02:07 (14)             02:52 (15) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:20 (8) 06:01 (11) 07:28 (10) 19:38 (20) 24:32 (17) 25:47 (15) 32:14 (13) 34:07 (13) 40:59 (15) 42:50 (13) 44:41 (13) 48:36 (13) 50:43 (13)             53:35 (12)    
13 Lina Matthews Tullinge SK 53:50 03:37 (12) 02:12 (8) 01:29 (8) 09:28 (13) 06:01 (20) 01:14 (8) 10:26 (26) 02:36 (27) 04:48 (4) 02:49 (24) 01:46 (13) 03:16 (5) 01:49 (8)             02:19 (5) Lina Matthews Tullinge SK
        03:37 (12) 05:49 (7) 07:18 (8) 16:46 (10) 22:47 (13) 24:01 (13) 34:27 (17) 37:03 (18) 41:51 (16) 44:40 (16) 46:26 (15) 49:42 (15) 51:31 (14)             53:50 (13)    
14 Åke Wansölin Söders-Tyresö 56:00 04:53 (29) 02:30 (18) 02:01 (24) 08:51 (11) 04:56 (10) 01:28 (16) 05:24 (9) 01:49 (13) 06:03 (17) 05:33 (30) 01:36 (6) 03:52 (18) 04:00 (32)             03:04 (19) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        04:53 (29) 07:23 (26) 09:24 (26) 18:15 (16) 23:11 (14) 24:39 (14) 30:03 (11) 31:52 (11) 37:55 (11) 43:28 (15) 45:04 (14) 48:56 (14) 52:56 (15)             56:00 (14)    
15 Kjell Holmberg OK Södertörn 56:06 04:02 (18) 02:21 (12) 02:13 (26) 09:33 (14) 06:08 (22) 01:59 (24) 06:18 (12) 02:18 (23) 07:56 (24) 02:14 (12) 01:52 (18) 03:48 (15) 02:20 (21)             03:04 (19) Kjell Holmberg OK Södertörn
        04:02 (18) 06:23 (16) 08:36 (18) 18:09 (15) 24:17 (16) 26:16 (16) 32:34 (14) 34:52 (15) 42:48 (17) 45:02 (17) 46:54 (16) 50:42 (16) 53:02 (16)             56:06 (15)    
16 Gunnar Ehn Tullinge SK 56:09 04:14 (20) 02:47 (23) 01:59 (22) 08:09 (10) 05:05 (15) 01:19 (10) 04:52 (7) 01:42 (7) 05:17 (9) 01:36 (1) 11:30 (32) 03:28 (10) 01:41 (6)             02:30 (8) Gunnar Ehn Tullinge SK
        04:14 (20) 07:01 (24) 09:00 (21) 17:09 (11) 22:14 (12) 23:33 (12) 28:25 (9) 30:07 (9) 35:24 (9) 37:00 (9) 48:30 (18) 51:58 (17) 53:39 (17)             56:09 (16)    
17 Tommy Lindberg Haninge SOK 57:13 03:34 (10) 01:59 (4) 01:52 (17) 12:58 (26) 04:43 (8) 01:40 (20) 06:45 (17) 01:44 (10) 05:43 (15) 01:52 (7) 01:40 (8) 03:46 (14) 01:41 (6)             07:16 (32) Tommy Lindberg Haninge SOK
        03:34 (10) 05:33 (6) 07:25 (9) 20:23 (22) 25:06 (20) 26:46 (19) 33:31 (16) 35:15 (16) 40:58 (14) 42:50 (13) 44:30 (12) 48:16 (12) 49:57 (12)             57:13 (17)    
18 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 57:30 03:53 (16) 02:49 (25) 01:40 (11) 10:41 (17) 05:00 (12) 04:44 (31) 07:26 (20) 01:53 (14) 05:28 (12) 02:13 (11) 01:38 (7) 05:10 (26) 01:53 (10)             03:02 (18) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        03:53 (16) 06:42 (18) 08:22 (15) 19:03 (17) 24:03 (15) 28:47 (22) 36:13 (21) 38:06 (20) 43:34 (18) 45:47 (18) 47:25 (17) 52:35 (18) 54:28 (18)             57:30 (18)    
19 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 60:05 04:34 (25) 02:25 (15) 02:00 (23) 12:22 (24) 05:18 (16) 01:37 (19) 06:38 (14) 02:21 (25) 09:24 (27) 02:24 (16) 02:02 (21) 03:50 (17) 02:12 (20)             02:58 (16) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        04:34 (25) 06:59 (23) 08:59 (20) 21:21 (25) 26:39 (22) 28:16 (21) 34:54 (18) 37:15 (19) 46:39 (20) 49:03 (20) 51:05 (20) 54:55 (20) 57:07 (19)             60:05 (19)    
20 Olle Blomgren OK Södertörn 60:25 03:57 (17) 02:06 (7) 04:00 (32) 07:50 (9) 04:15 (5) 01:13 (5) 12:40 (28) 02:15 (22) 08:10 (25) 02:29 (21) 02:05 (22) 03:30 (11) 03:16 (29)             02:39 (10) Olle Blomgren OK Södertörn
        03:57 (17) 06:03 (12) 10:03 (29) 17:53 (14) 22:08 (11) 23:21 (10) 36:01 (20) 38:16 (21) 46:26 (19) 48:55 (19) 51:00 (19) 54:30 (19) 57:46 (20)             60:25 (20)    
21 Lars-Åke Aspelin Klubblös 63:25 04:42 (27) 02:41 (20) 02:07 (25) 11:26 (20) 06:28 (24) 01:52 (21) 07:05 (18) 03:04 (31) 07:51 (23) 02:59 (25) 02:19 (24) 04:41 (23) 02:34 (23)             03:36 (23) Lars-Åke Aspelin Klubblös
        04:42 (27) 07:23 (26) 09:30 (27) 20:56 (24) 27:24 (25) 29:16 (23) 36:21 (22) 39:25 (22) 47:16 (21) 50:15 (21) 52:34 (21) 57:15 (21) 59:49 (21)             63:25 (21)    
22 Andreas Boräng Snättringe SK 64:42 03:46 (14) 02:20 (11) 01:24 (6) 11:52 (22) 05:28 (17) 01:30 (17) 08:58 (24) 01:36 (4) 11:40 (28) 04:28 (29) 01:44 (12) 03:43 (13) 02:42 (25)             03:31 (22) Andreas Boräng Snättringe SK
        03:46 (14) 06:06 (14) 07:30 (11) 19:22 (18) 24:50 (18) 26:20 (17) 35:18 (19) 36:54 (17) 48:34 (22) 53:02 (22) 54:46 (22) 58:29 (22) 61:11 (22)             64:42 (22)    
23 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 67:04 04:23 (21) 02:25 (15) 02:14 (27) 14:23 (28) 09:10 (29) 01:54 (22) 07:15 (19) 02:30 (26) 06:30 (18) 02:30 (22) 02:39 (27) 04:42 (24) 02:43 (26)             03:46 (24) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:23 (21) 06:48 (20) 09:02 (22) 23:25 (27) 32:35 (28) 34:29 (28) 41:44 (24) 44:14 (24) 50:44 (23) 53:14 (23) 55:53 (23) 60:35 (23) 63:18 (23)             67:04 (23)    
24 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 67:45 05:31 (30) 02:22 (14) 01:39 (10) 18:24 (32) 05:56 (19) 01:26 (14) 10:53 (27) 01:47 (12) 05:40 (13) 01:59 (9) 01:47 (14) 05:07 (25) 02:09 (19)             03:05 (21) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        05:31 (30) 07:53 (29) 09:32 (28) 27:56 (31) 33:52 (29) 35:18 (29) 46:11 (27) 47:58 (27) 53:38 (25) 55:37 (25) 57:24 (24) 62:31 (24) 64:40 (24)             67:45 (24)    
25 Ann-Mari Holmstrom Gustavsbergs OK 68:47 04:10 (19) 02:31 (19) 01:54 (20) 10:51 (18) 06:13 (23) 01:26 (14) 13:12 (29) 01:59 (17) 11:55 (29) 02:26 (18) 01:50 (16) 05:13 (28) 02:07 (14)             03:00 (17) Ann-Mari Holmstrom Gustavsbergs OK
        04:10 (19) 06:41 (17) 08:35 (17) 19:26 (19) 25:39 (21) 27:05 (20) 40:17 (23) 42:16 (23) 54:11 (26) 56:37 (26) 58:27 (26) 63:40 (26) 65:47 (26)             68:47 (25)    
26 Per-Erik Jansson IF Thor 69:46 04:29 (22) 02:25 (15) 02:19 (28) 12:24 (25) 09:00 (28) 02:39 (27) 09:22 (25) 02:49 (28) 06:37 (19) 02:17 (14) 03:10 (30) 05:11 (27) 02:34 (23)             04:30 (29) Per-Erik Jansson IF Thor
        04:29 (22) 06:54 (22) 09:13 (23) 21:37 (26) 30:37 (26) 33:16 (26) 42:38 (25) 45:27 (25) 52:04 (24) 54:21 (24) 57:31 (25) 62:42 (25) 65:16 (25)             69:46 (26)    
27 Therese Holmström OK Ravinen 72:02 04:30 (23) 02:21 (12) 01:50 (16) 11:32 (21) 06:57 (26) 02:56 (28) 13:26 (30) 02:00 (19) 11:56 (30) 02:28 (20) 01:54 (19) 05:16 (29) 02:06 (13)             02:50 (14) Therese Holmström OK Ravinen
        04:30 (23) 06:51 (21) 08:41 (19) 20:13 (21) 27:10 (24) 30:06 (25) 43:32 (26) 45:32 (26) 57:28 (27) 59:56 (27) 61:50 (27) 67:06 (28) 69:12 (27)             72:02 (27)    
28 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 73:56 04:32 (24) 02:46 (22) 01:58 (21) 11:23 (19) 06:06 (21) 03:18 (29) 19:03 (32) 02:08 (20) 06:39 (21) 02:25 (17) 02:25 (26) 04:15 (22) 02:58 (28)             04:00 (25) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:32 (24) 07:18 (25) 09:16 (24) 20:39 (23) 26:45 (23) 30:03 (24) 49:06 (29) 51:14 (28) 57:53 (28) 60:18 (28) 62:43 (28) 66:58 (27) 69:56 (28)             73:56 (28)    
29 Annika Bengtsson Söders Tyresö 82:23 06:21 (31) 03:44 (31) 02:34 (29) 14:30 (29) 10:20 (30) 03:40 (30) 07:42 (21) 02:49 (28) 08:12 (26) 03:36 (26) 02:52 (29) 08:24 (32) 03:29 (30)             04:10 (26) Annika Bengtsson Söders Tyresö
        06:21 (31) 10:05 (31) 12:39 (31) 27:09 (30) 37:29 (30) 41:09 (30) 48:51 (28) 51:40 (29) 59:52 (29) 63:28 (29) 66:20 (29) 74:44 (29) 78:13 (29)             82:23 (29)    
30 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 85:19 04:50 (28) 03:28 (30) 03:24 (31) 13:02 (27) 06:50 (25) 01:54 (22) 17:48 (31) 03:02 (30) 06:37 (19) 06:02 (31) 02:19 (24) 07:44 (30) 02:49 (27)             05:30 (30) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        04:50 (28) 08:18 (30) 11:42 (30) 24:44 (28) 31:34 (27) 33:28 (27) 51:16 (30) 54:18 (31) 60:55 (30) 66:57 (30) 69:16 (30) 77:00 (30) 79:49 (30)             85:19 (30)    
31 Eva Elnerud Sigtuna OK 88:00 04:36 (26) 02:51 (26) 01:49 (15) 17:09 (31) 12:22 (31) 05:57 (32) 06:41 (15) 02:20 (24) 14:45 (31) 06:25 (32) 02:15 (23) 04:09 (21) 02:29 (22)             04:12 (27) Eva Elnerud Sigtuna OK
        04:36 (26) 07:27 (28) 09:16 (24) 26:25 (29) 38:47 (31) 44:44 (31) 51:25 (31) 53:45 (30) 68:30 (31) 74:55 (31) 77:10 (31) 81:19 (31) 83:48 (31)             88:00 (31)    
32 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 104:24 07:23 (32) 03:50 (32) 02:59 (30) 15:47 (30) 15:33 (32) 02:16 (25) 08:10 (23) 03:09 (32) 20:59 (32) 03:38 (27) 03:16 (31) 08:19 (31) 03:31 (31)             05:34 (31) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        07:23 (32) 11:13 (32) 14:12 (32) 29:59 (32) 45:32 (32) 47:48 (32) 55:58 (32) 59:07 (32) 80:06 (32) 83:44 (32) 87:00 (32) 95:19 (32) 98:50 (32)             104:24 (32)    
- Håkan Tärnrot Hellas Orientering 52:25 03:39   02:37   01:48   09:34   04:53   06:58   01:48   06:18   03:25   01:36   04:03   02:38                   03:08   Håkan Tärnrot Hellas Orientering
        03:39   06:16   08:04   17:38   22:31   29:29   31:17   37:35   41:00   42:36   46:39   49:17                   52:25      
- Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 60:04 03:14   03:34   03:05   01:49   26:30   07:16   01:59   03:33   05:20                               03:44   Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF
        03:14   06:48   09:53   11:42   38:12   45:28   47:27   51:00   56:20                               60:04      
- Christian Elvhage IF Thor 72:19 04:55   10:22   02:07   24:04   12:36   03:40   03:48                                       10:47   Christian Elvhage IF Thor
        04:55   15:17   17:24   41:28   54:04   57:44   61:32                                       72:19      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 3,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                           Mål   Bana C - 3,4 km Klubb
1 Rickard Olsson Kamrat och IF KIF 31:59 01:24 (1) 03:51 (1) 06:01 (3) 02:23 (1) 04:07 (1) 01:23 (1) 05:10 (1) 01:30 (1) 01:30 (1) 02:14 (1)                         02:26 (1) Rickard Olsson Kamrat och IF KIF
        01:24 (1) 05:15 (1) 11:16 (1) 13:39 (1) 17:46 (1) 19:09 (1) 24:19 (1) 25:49 (1) 27:19 (1) 29:33 (1)                         31:59 (1)    
2 Stefan Persson SNO 37:23 01:51 (3) 04:47 (2) 06:32 (5) 02:56 (2) 04:59 (2) 01:24 (2) 05:46 (3) 01:46 (2) 01:42 (2) 02:59 (6)                         02:41 (3) Stefan Persson SNO
        01:51 (3) 06:38 (2) 13:10 (4) 16:06 (2) 21:05 (2) 22:29 (2) 28:15 (2) 30:01 (2) 31:43 (2) 34:42 (2)                         37:23 (2)    
3 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 38:48 01:57 (9) 04:55 (4) 06:05 (4) 03:21 (6) 05:07 (3) 01:52 (12) 06:07 (4) 02:11 (8) 01:48 (3) 02:42 (2)                         02:43 (4) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        01:57 (9) 06:52 (3) 12:57 (2) 16:18 (3) 21:25 (3) 23:17 (4) 29:24 (4) 31:35 (3) 33:23 (3) 36:05 (3)                         38:48 (3)    
4 Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen 39:50 01:45 (2) 05:22 (9) 05:59 (1) 03:14 (4) 05:08 (4) 01:42 (6) 06:07 (4) 02:35 (37) 02:02 (7) 02:53 (3)                         03:03 (7) Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen
        01:45 (2) 07:07 (5) 13:06 (3) 16:20 (4) 21:28 (4) 23:10 (3) 29:17 (3) 31:52 (4) 33:54 (4) 36:47 (4)                         39:50 (4)    
5 Jan Lindgren OK Södertörn 43:42 02:21 (23) 05:32 (12) 06:32 (5) 04:01 (22) 05:46 (5) 02:09 (33) 07:03 (10) 01:55 (4) 02:09 (13) 02:59 (6)                         03:15 (14) Jan Lindgren OK Södertörn
        02:21 (23) 07:53 (14) 14:25 (8) 18:26 (9) 24:12 (7) 26:21 (7) 33:24 (9) 35:19 (7) 37:28 (7) 40:27 (6)                         43:42 (5)    
6 Stina Boräng Snättringe SK 43:56 01:55 (8) 05:12 (7) 08:18 (29) 03:23 (8) 06:00 (9) 01:52 (12) 06:22 (7) 01:58 (5) 02:04 (8) 03:07 (9)                         03:45 (34) Stina Boräng Snättringe SK
        01:55 (8) 07:07 (5) 15:25 (13) 18:48 (13) 24:48 (9) 26:40 (8) 33:02 (6) 35:00 (5) 37:04 (5) 40:11 (5)                         43:56 (6)    
7 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 44:29 02:24 (25) 05:17 (8) 06:33 (7) 03:48 (17) 05:46 (5) 03:34 (50) 05:41 (2) 02:06 (7) 02:15 (20) 03:21 (15)                         03:44 (33) Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK
        02:24 (25) 07:41 (10) 14:14 (7) 18:02 (7) 23:48 (6) 27:22 (11) 33:03 (7) 35:09 (6) 37:24 (6) 40:45 (7)                         44:29 (7)    
8 Leif Kling Ockelbo OK 44:38 01:54 (7) 06:53 (43) 06:40 (8) 03:14 (4) 05:47 (7) 01:35 (4) 06:17 (6) 03:00 (49) 02:23 (29) 03:14 (12)                         03:41 (31) Leif Kling Ockelbo OK
        01:54 (7) 08:47 (27) 15:27 (14) 18:41 (10) 24:28 (8) 26:03 (6) 32:20 (5) 35:20 (8) 37:43 (9) 40:57 (8)                         44:38 (8)    
9 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 44:50 02:10 (19) 06:05 (25) 07:25 (17) 03:32 (12) 05:53 (8) 01:43 (7) 06:23 (8) 02:18 (17) 02:07 (10) 03:23 (16)                         03:51 (37) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
        02:10 (19) 08:15 (20) 15:40 (17) 19:12 (15) 25:05 (11) 26:48 (9) 33:11 (8) 35:29 (9) 37:36 (8) 40:59 (9)                         44:50 (9)    
10 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 45:57 02:00 (10) 05:28 (10) 05:59 (1) 03:29 (10) 06:19 (15) 01:38 (5) 09:51 (38) 02:18 (17) 02:01 (6) 03:48 (31)                         03:06 (8) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        02:00 (10) 07:28 (8) 13:27 (5) 16:56 (5) 23:15 (5) 24:53 (5) 34:44 (10) 37:02 (10) 39:03 (10) 42:51 (11)                         45:57 (10)    
11 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 46:10 02:05 (15) 04:48 (3) 07:16 (14) 03:49 (18) 08:07 (42) 01:57 (21) 07:21 (14) 01:59 (6) 02:12 (14) 03:08 (11)                         03:28 (23) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        02:05 (15) 06:53 (4) 14:09 (6) 17:58 (6) 26:05 (13) 28:02 (12) 35:23 (11) 37:22 (11) 39:34 (11) 42:42 (10)                         46:10 (11)    
12 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 46:53 02:06 (16) 05:37 (15) 06:59 (11) 03:22 (7) 08:57 (53) 01:55 (18) 07:04 (11) 02:11 (8) 02:12 (14) 02:56 (4)                         03:34 (27) Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK
        02:06 (16) 07:43 (11) 14:42 (10) 18:04 (8) 27:01 (18) 28:56 (18) 36:00 (15) 38:11 (14) 40:23 (12) 43:19 (12)                         46:53 (12)    
13 Håkan Boije Attunda OK 47:34 02:07 (18) 06:59 (44) 07:04 (13) 04:00 (21) 06:26 (17) 02:06 (31) 07:04 (11) 02:18 (17) 02:25 (31) 03:23 (16)                         03:42 (32) Håkan Boije Attunda OK
        02:07 (18) 09:06 (33) 16:10 (21) 20:10 (19) 26:36 (16) 28:42 (17) 35:46 (13) 38:04 (12) 40:29 (13) 43:52 (14)                         47:34 (13)    
14 Tord Jansson SNO 47:47 01:52 (4) 06:06 (26) 07:02 (12) 03:57 (20) 07:18 (32) 01:56 (20) 07:26 (15) 02:29 (29) 02:31 (40) 03:30 (21)                         03:40 (29) Tord Jansson SNO
        01:52 (4) 07:58 (16) 15:00 (11) 18:57 (14) 26:15 (14) 28:11 (14) 35:37 (12) 38:06 (13) 40:37 (15) 44:07 (15)                         47:47 (14)    
15 Helena Korhonen Haninge SOK 47:55 03:32 (49) 05:46 (17) 07:36 (21) 03:42 (15) 06:52 (23) 02:17 (37) 08:09 (24) 02:16 (15) 02:05 (9) 03:02 (8)                         02:38 (2) Helena Korhonen Haninge SOK
        03:32 (49) 09:18 (36) 16:54 (25) 20:36 (23) 27:28 (21) 29:45 (19) 37:54 (21) 40:10 (21) 42:15 (19) 45:17 (19)                         47:55 (15)    
16 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 48:17 02:04 (14) 05:07 (6) 07:53 (25) 03:39 (13) 06:07 (10) 05:25 (57) 06:35 (9) 02:14 (13) 02:16 (22) 03:32 (23)                         03:25 (20) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        02:04 (14) 07:11 (7) 15:04 (12) 18:43 (11) 24:50 (10) 30:15 (23) 36:50 (18) 39:04 (18) 41:20 (18) 44:52 (18)                         48:17 (16)    
17 Monika Högberg OK Södertörn 48:25 02:34 (30) 05:50 (19) 07:30 (19) 04:12 (31) 06:09 (12) 01:52 (12) 07:45 (17) 02:29 (29) 02:20 (25) 03:39 (29)                         04:05 (41) Monika Högberg OK Södertörn
        02:34 (30) 08:24 (22) 15:54 (19) 20:06 (18) 26:15 (14) 28:07 (13) 35:52 (14) 38:21 (15) 40:41 (16) 44:20 (17)                         48:25 (17)    
18 Kurt Andersson Enebybergs IF 49:37 01:52 (4) 06:24 (33) 07:45 (22) 03:45 (16) 06:51 (21) 02:01 (24) 07:55 (20) 02:13 (12) 02:15 (20) 03:16 (13)                         05:20 (55) Kurt Andersson Enebybergs IF
        01:52 (4) 08:16 (21) 16:01 (20) 19:46 (17) 26:37 (17) 28:38 (16) 36:33 (17) 38:46 (17) 41:01 (17) 44:17 (16)                         49:37 (18)    
19 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 49:40 01:52 (4) 05:51 (20) 06:53 (10) 04:07 (27) 06:26 (17) 01:45 (9) 09:21 (35) 02:11 (8) 02:07 (10) 03:07 (9)                         06:00 (56) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        01:52 (4) 07:43 (11) 14:36 (9) 18:43 (11) 25:09 (12) 26:54 (10) 36:15 (16) 38:26 (16) 40:33 (14) 43:40 (13)                         49:40 (19)    
20 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 49:54 03:20 (45) 06:18 (31) 07:27 (18) 04:06 (26) 06:58 (26) 01:43 (7) 08:09 (24) 02:34 (35) 03:05 (52) 03:20 (14)                         02:54 (6) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        03:20 (45) 09:38 (40) 17:05 (29) 21:11 (28) 28:09 (24) 29:52 (20) 38:01 (22) 40:35 (22) 43:40 (23) 47:00 (22)                         49:54 (20)    
21 Olle Arman Nyköpings OK 50:13 02:20 (22) 05:53 (22) 09:18 (38) 03:29 (10) 06:15 (13) 03:16 (45) 07:50 (19) 03:02 (51) 02:12 (14) 03:24 (18)                         03:14 (13) Olle Arman Nyköpings OK
        02:20 (22) 08:13 (19) 17:31 (30) 21:00 (26) 27:15 (20) 30:31 (27) 38:21 (23) 41:23 (23) 43:35 (22) 46:59 (21)                         50:13 (21)    
22 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 50:51 03:15 (42) 05:35 (13) 07:20 (15) 04:15 (32) 07:23 (35) 02:13 (35) 07:45 (17) 02:22 (21) 02:28 (32) 03:57 (36)                         04:18 (47) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        03:15 (42) 08:50 (29) 16:10 (21) 20:25 (22) 27:48 (22) 30:01 (21) 37:46 (20) 40:08 (20) 42:36 (21) 46:33 (20)                         50:51 (22)    
23 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 51:17 02:14 (20) 06:10 (29) 08:09 (27) 04:09 (29) 07:06 (29) 04:17 (55) 07:07 (13) 02:23 (23) 02:31 (40) 03:32 (23)                         03:39 (28) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        02:14 (20) 08:24 (22) 16:33 (23) 20:42 (24) 27:48 (22) 32:05 (30) 39:12 (25) 41:35 (24) 44:06 (26) 47:38 (23)                         51:17 (23)    
24 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 51:20 02:30 (28) 05:40 (16) 08:44 (33) 03:25 (9) 08:03 (41) 01:54 (16) 07:27 (16) 02:16 (15) 02:22 (28) 05:48 (57)                         03:11 (9) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        02:30 (28) 08:10 (18) 16:54 (25) 20:19 (21) 28:22 (26) 30:16 (25) 37:43 (19) 39:59 (19) 42:21 (20) 48:09 (25)                         51:20 (24)    
25 Tomas Pettersson Haninge SOK 51:21 02:03 (12) 05:52 (21) 07:49 (23) 03:52 (19) 08:38 (50) 01:58 (23) 09:54 (39) 02:14 (13) 02:36 (45) 03:32 (23)                         02:53 (5) Tomas Pettersson Haninge SOK
        02:03 (12) 07:55 (15) 15:44 (18) 19:36 (16) 28:14 (25) 30:12 (22) 40:06 (27) 42:20 (27) 44:56 (27) 48:28 (27)                         51:21 (25)    
26 Ulla Gummeson Väsby OK 51:26 02:21 (23) 06:26 (36) 08:13 (28) 04:21 (35) 07:05 (28) 01:49 (10) 09:00 (33) 02:26 (25) 02:18 (24) 04:00 (37)                         03:27 (21) Ulla Gummeson Väsby OK
        02:21 (23) 08:47 (27) 17:00 (27) 21:21 (29) 28:26 (27) 30:15 (23) 39:15 (26) 41:41 (25) 43:59 (25) 47:59 (24)                         51:26 (26)    
27 Kristina Klang Haninge SOK 51:40 02:31 (29) 06:10 (29) 06:49 (9) 05:15 (50) 07:51 (38) 01:50 (11) 08:31 (28) 02:50 (46) 02:08 (12) 04:23 (45)                         03:22 (17) Kristina Klang Haninge SOK
        02:31 (29) 08:41 (26) 15:30 (16) 20:45 (25) 28:36 (29) 30:26 (26) 38:57 (24) 41:47 (26) 43:55 (24) 48:18 (26)                         51:40 (27)    
28 Ronny Hedlund OK Södertörn 53:47 02:00 (10) 06:07 (27) 07:20 (15) 09:12 (59) 06:51 (21) 01:55 (18) 08:24 (26) 02:29 (29) 02:12 (14) 04:05 (41)                         03:12 (10) Ronny Hedlund OK Södertörn
        02:00 (10) 08:07 (17) 15:27 (14) 24:39 (42) 31:30 (41) 33:25 (38) 41:49 (30) 44:18 (30) 46:30 (30) 50:35 (31)                         53:47 (28)    
29 Bo Romson Hellas Orientering 53:51 02:50 (34) 06:08 (28) 09:47 (41) 05:11 (48) 07:14 (30) 01:57 (21) 09:12 (34) 02:24 (24) 02:12 (17) 03:29 (19)                         03:27 (21) Bo Romson Hellas Orientering
        02:50 (34) 08:58 (31) 18:45 (39) 23:56 (39) 31:10 (38) 33:07 (34) 42:19 (32) 44:43 (32) 46:55 (31) 50:24 (30)                         53:51 (29)    
30 Martin Eriksson OK Södertörn 53:56 03:26 (46) 06:23 (32) 08:28 (31) 04:16 (33) 07:41 (36) 02:04 (28) 08:59 (32) 02:33 (33) 02:28 (33) 03:50 (32)                         03:48 (35) Martin Eriksson OK Södertörn
        03:26 (46) 09:49 (41) 18:17 (33) 22:33 (31) 30:14 (35) 32:18 (31) 41:17 (29) 43:50 (29) 46:18 (29) 50:08 (29)                         53:56 (30)    
31 Jan Olof Norén Järla Orientering 53:58 02:53 (36) 07:11 (47) 09:56 (44) 04:07 (27) 06:45 (19) 02:04 (28) 08:03 (22) 02:31 (32) 02:40 (48) 03:52 (34)                         03:56 (39) Jan Olof Norén Järla Orientering
        02:53 (36) 10:04 (43) 20:00 (44) 24:07 (40) 30:52 (37) 32:56 (33) 40:59 (28) 43:30 (28) 46:10 (28) 50:02 (28)                         53:58 (31)    
32 Ingrid Graneli Haninge SOK 54:10 02:37 (31) 06:00 (23) 09:53 (43) 05:52 (55) 07:02 (27) 01:53 (15) 08:50 (29) 02:20 (20) 02:28 (32) 03:54 (35)                         03:21 (16) Ingrid Graneli Haninge SOK
        02:37 (31) 08:37 (25) 18:30 (37) 24:22 (41) 31:24 (39) 33:17 (36) 42:07 (31) 44:27 (31) 46:55 (31) 50:49 (32)                         54:10 (32)    
33 Evy Nord Södertälje IF 55:13 02:29 (27) 07:06 (45) 08:37 (32) 04:04 (25) 07:52 (39) 04:05 (54) 08:06 (23) 02:34 (35) 02:37 (47) 03:33 (26)                         04:10 (43) Evy Nord Södertälje IF
        02:29 (27) 09:35 (38) 18:12 (32) 22:16 (30) 30:08 (34) 34:13 (42) 42:19 (32) 44:53 (33) 47:30 (33) 51:03 (33)                         55:13 (33)    
34 Maggan Tärnblom Söders-Tyresö 55:58 02:49 (33) 06:24 (33) 09:05 (35) 04:20 (34) 08:07 (42) 02:38 (41) 09:48 (36) 02:46 (43) 02:28 (33) 04:20 (43)                         03:13 (11) Maggan Tärnblom Söders-Tyresö
        02:49 (33) 09:13 (35) 18:18 (34) 22:38 (33) 30:45 (36) 33:23 (37) 43:11 (35) 45:57 (35) 48:25 (35) 52:45 (36)                         55:58 (34)    
35 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 56:25 02:25 (26) 06:46 (40) 07:34 (20) 04:25 (38) 07:19 (33) 03:28 (49) 12:05 (48) 02:50 (46) 02:33 (42) 03:29 (19)                         03:31 (25) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        02:25 (26) 09:11 (34) 16:45 (24) 21:10 (27) 28:29 (28) 31:57 (29) 44:02 (38) 46:52 (38) 49:25 (38) 52:54 (37)                         56:25 (35)    
36 Börje Pahlén Söders-Tyresö 56:57 02:06 (16) 06:24 (34) 09:31 (40) 04:46 (43) 07:20 (34) 02:18 (38) 11:25 (45) 02:26 (26) 02:35 (44) 03:31 (22)                         04:35 (50) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        02:06 (16) 08:30 (24) 18:01 (31) 22:47 (34) 30:07 (33) 32:25 (32) 43:50 (36) 46:16 (36) 48:51 (36) 52:22 (35)                         56:57 (36)    
37 Aila Halttunen Haninge SOK 57:02 04:46 (56) 05:46 (17) 08:20 (30) 04:11 (30) 06:46 (20) 02:05 (30) 11:06 (42) 02:33 (33) 02:30 (39) 04:09 (42)                         04:50 (52) Aila Halttunen Haninge SOK
        04:46 (56) 10:32 (46) 18:52 (40) 23:03 (36) 29:49 (30) 31:54 (28) 43:00 (34) 45:33 (34) 48:03 (34) 52:12 (34)                         57:02 (37)    
38 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 57:34 02:03 (12) 05:36 (14) 17:11 (57) 04:01 (22) 06:20 (16) 02:51 (43) 07:56 (21) 02:12 (11) 02:24 (30) 03:37 (27)                         03:23 (18) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        02:03 (12) 07:39 (9) 24:50 (54) 28:51 (53) 35:11 (50) 38:02 (49) 45:58 (40) 48:10 (40) 50:34 (40) 54:11 (39)                         57:34 (38)    
39 Mats Lundblad Täby OK 58:33 02:57 (39) 06:02 (24) 09:22 (39) 04:38 (42) 06:56 (25) 04:04 (53) 13:23 (50) 02:26 (25) 01:50 (5) 03:38 (28)                         03:17 (15) Mats Lundblad Täby OK
        02:57 (39) 08:59 (32) 18:21 (35) 22:59 (35) 29:55 (32) 33:59 (41) 47:22 (41) 49:48 (41) 51:38 (41) 55:16 (41)                         58:33 (39)    
40 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 59:03 03:09 (40) 06:26 (36) 09:06 (36) 04:31 (39) 08:17 (46) 02:06 (31) 11:23 (44) 02:37 (38) 02:29 (37) 04:42 (50)                         04:17 (46) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        03:09 (40) 09:35 (38) 18:41 (38) 23:12 (37) 31:29 (40) 33:35 (39) 44:58 (39) 47:35 (39) 50:04 (39) 54:46 (40)                         59:03 (40)    
41 Gunnar Hellström Haninge SOK 60:45 02:53 (37) 08:39 (55) 10:38 (49) 04:57 (46) 06:08 (11) 02:15 (36) 08:28 (27) 02:45 (41) 02:14 (19) 04:35 (49)                         07:13 (57) Gunnar Hellström Haninge SOK
        02:53 (37) 11:32 (51) 22:10 (49) 27:07 (49) 33:15 (44) 35:30 (43) 43:58 (37) 46:43 (37) 48:57 (37) 53:32 (38)                         60:45 (41)    
42 Rune Carlsson Sundbybergs IK 61:09 04:00 (53) 04:56 (5) 08:06 (26) 03:08 (3) 06:53 (24) 01:30 (3) 22:44 (56) 01:54 (3) 01:49 (4) 02:56 (4)                         03:13 (11) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        04:00 (53) 08:56 (30) 17:02 (28) 20:10 (19) 27:03 (19) 28:33 (15) 51:17 (49) 53:11 (47) 55:00 (47) 57:56 (45)                         61:09 (42)    
43 John Östlund Sundbybergs IK 61:26 03:19 (43) 07:08 (46) 11:43 (52) 04:22 (37) 08:27 (48) 02:26 (39) 10:02 (40) 02:37 (38) 03:19 (54) 04:03 (38)                         04:00 (40) John Östlund Sundbybergs IK
        03:19 (43) 10:27 (45) 22:10 (49) 26:32 (48) 34:59 (49) 37:25 (48) 47:27 (42) 50:04 (42) 53:23 (43) 57:26 (42)                         61:26 (43)    
44 Tommy Svensson Klubblös 61:54 03:31 (48) 07:29 (48) 09:59 (45) 04:01 (22) 08:10 (45) 03:16 (45) 11:14 (43) 02:49 (45) 02:36 (45) 04:26 (46)                         04:23 (49) Tommy Svensson Klubblös
        03:31 (48) 11:00 (49) 20:59 (46) 25:00 (44) 33:10 (43) 36:26 (46) 47:40 (43) 50:29 (43) 53:05 (42) 57:31 (44)                         61:54 (44)    
45 Mats Holmgren IFK Enskede 62:10 02:15 (21) 05:31 (11) 11:47 (53) 05:48 (53) 06:17 (14) 02:03 (27) 14:16 (53) 03:26 (55) 02:16 (22) 03:50 (32)                         04:41 (51) Mats Holmgren IFK Enskede
        02:15 (21) 07:46 (13) 19:33 (42) 25:21 (45) 31:38 (42) 33:41 (40) 47:57 (45) 51:23 (46) 53:39 (44) 57:29 (43)                         62:10 (45)    
46 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 62:53 03:42 (51) 06:50 (41) 07:49 (23) 05:11 (48) 10:23 (55) 02:02 (26) 11:51 (47) 03:28 (56) 02:55 (49) 04:29 (47)                         04:13 (44) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        03:42 (51) 10:32 (46) 18:21 (35) 23:32 (38) 33:55 (47) 35:57 (44) 47:48 (44) 51:16 (45) 54:11 (45) 58:40 (46)                         62:53 (46)    
47 Erland Ljungström Gustavsbergs OK 63:37 03:49 (52) 08:20 (51) 09:11 (37) 04:46 (43) 07:58 (40) 02:38 (41) 11:27 (46) 02:45 (41) 03:21 (55) 05:01 (54)                         04:21 (48) Erland Ljungström Gustavsbergs OK
        03:49 (52) 12:09 (53) 21:20 (48) 26:06 (47) 34:04 (48) 36:42 (47) 48:09 (46) 50:54 (44) 54:15 (46) 59:16 (47)                         63:37 (47)    
48 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 63:46 02:53 (36) 06:32 (39) 10:11 (46) 05:21 (52) 08:44 (51) 08:28 (59) 08:57 (31) 02:27 (28) 02:21 (26) 04:04 (40)                         03:48 (35) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        02:53 (36) 09:25 (37) 19:36 (43) 24:57 (43) 33:41 (45) 42:09 (53) 51:06 (48) 53:33 (49) 55:54 (48) 59:58 (48)                         63:46 (48)    
49 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 65:03 03:33 (50) 06:52 (42) 10:21 (47) 04:36 (41) 08:32 (49) 02:12 (34) 14:00 (51) 03:10 (53) 03:09 (53) 04:47 (51)                         03:51 (37) Eva-Stina Svärd Haninge SOK
        03:33 (50) 10:25 (44) 20:46 (45) 25:22 (46) 33:54 (46) 36:06 (45) 50:06 (47) 53:16 (48) 56:25 (49) 61:12 (49)                         65:03 (49)    
50 Jan Larsson Tullinge SK 65:41 07:49 (58) 08:05 (50) 13:45 (56) 05:09 (47) 07:45 (37) 02:01 (24) 08:50 (29) 02:22 (21) 02:29 (36) 04:03 (38)                         03:23 (18) Jan Larsson Tullinge SK
        07:49 (58) 15:54 (57) 29:39 (56) 34:48 (55) 42:33 (55) 44:34 (54) 53:24 (50) 55:46 (50) 58:15 (50) 62:18 (50)                         65:41 (50)    
51 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 68:40 02:42 (32) 08:24 (52) 11:50 (54) 04:21 (35) 09:00 (54) 03:36 (51) 14:08 (52) 02:47 (44) 03:24 (56) 04:22 (44)                         04:06 (42) Bengt Fahlin IBM Club Sweden
        02:42 (32) 11:06 (50) 22:56 (51) 27:17 (50) 36:17 (51) 39:53 (50) 54:01 (51) 56:48 (51) 60:12 (51) 64:34 (51)                         68:40 (51)    
52 Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben 72:08 03:30 (47) 06:31 (38) 08:56 (34) 03:40 (14) 07:17 (31) 03:16 (45) 26:16 (58) 03:11 (54) 02:21 (26) 03:39 (29)                         03:31 (25) Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben
        03:30 (47) 10:01 (42) 18:57 (41) 22:37 (32) 29:54 (31) 33:10 (35) 59:26 (54) 62:37 (54) 64:58 (54) 68:37 (53)                         72:08 (52)    
53 Per Lindskog Gotlands Bro OK 73:52 03:13 (41) 08:26 (54) 11:22 (51) 05:48 (53) 11:05 (57) 05:02 (56) 10:40 (41) 03:29 (57) 04:25 (59) 05:15 (55)                         05:07 (53) Per Lindskog Gotlands Bro OK
        03:13 (41) 11:39 (52) 23:01 (52) 28:49 (52) 39:54 (54) 44:56 (55) 55:36 (52) 59:05 (52) 63:30 (53) 68:45 (54)                         73:52 (53)    
54 Kerstin Jensen Klubblös 76:21 03:19 (43) 10:05 (56) 19:10 (58) 04:55 (45) 08:26 (47) 03:24 (48) 12:23 (49) 03:01 (50) 03:01 (51) 04:57 (53)                         03:40 (29) Kerstin Jensen Klubblös
        03:19 (43) 13:24 (54) 32:34 (57) 37:29 (57) 45:55 (56) 49:19 (56) 61:42 (55) 64:43 (55) 67:44 (56) 72:41 (56)                         76:21 (54)    
55 Peter Odén Vaxholms OK 76:30 11:43 (59) 14:10 (59) 10:58 (50) 04:34 (40) 08:07 (43) 02:26 (39) 09:48 (36) 03:04 (52) 02:34 (43) 04:51 (52)                         04:15 (45) Peter Odén Vaxholms OK
        11:43 (59) 25:53 (59) 36:51 (58) 41:25 (58) 49:32 (58) 51:58 (57) 61:46 (56) 64:50 (56) 67:24 (55) 72:15 (55)                         76:30 (55)    
56 Siv Frölund Haninge SOK 77:08 02:51 (35) 07:42 (49) 10:29 (48) 06:38 (56) 11:26 (58) 01:54 (16) 22:56 (57) 02:42 (40) 02:29 (36) 04:33 (48)                         03:28 (23) Siv Frölund Haninge SOK
        02:51 (35) 10:33 (48) 21:02 (47) 27:40 (51) 39:06 (53) 41:00 (51) 63:56 (57) 66:38 (57) 69:07 (57) 73:40 (57)                         77:08 (56)    
57 Nayara Gillsparr OK Österåker 78:27 06:14 (57) 08:24 (52) 09:51 (42) 05:16 (51) 08:49 (52) 03:10 (44) 14:47 (54) 02:56 (48) 02:57 (50) 05:29 (56)                         10:34 (59) Nayara Gillsparr OK Österåker
        06:14 (57) 14:38 (55) 24:29 (53) 29:45 (54) 38:34 (52) 41:44 (52) 56:31 (53) 59:27 (53) 62:24 (52) 67:53 (52)                         78:27 (57)    
58 Tomas Möller OK Södertörn 101:17 04:36 (55) 10:13 (57) 13:13 (55) 09:11 (58) 11:01 (56) 03:55 (52) 30:02 (59) 03:46 (58) 03:45 (57) 06:26 (58)                         05:09 (54) Tomas Möller OK Södertörn
        04:36 (55) 14:49 (56) 28:02 (55) 37:13 (56) 48:14 (57) 52:09 (58) 82:11 (58) 85:57 (58) 89:42 (58) 96:08 (58)                         101:17 (58)    
59 Ingvar Oskarsson Klubblös 120:11 04:32 (54) 13:31 (58) 29:17 (59) 08:28 (57) 15:30 (59) 06:30 (58) 18:26 (55) 05:00 (59) 04:19 (58) 07:00 (59)                         07:38 (58) Ingvar Oskarsson Klubblös
        04:32 (54) 18:03 (58) 47:20 (59) 55:48 (59) 71:18 (59) 77:48 (59) 96:14 (59) 101:14 (59) 105:33 (59) 112:33 (59)                         120:11 (59)    
- Marcus Grahn Södertälje-Nykvarn OF                                                                       Marcus Grahn Södertälje-Nykvarn OF
                                                                               
- Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 435:27 03:56   09:48   10:06   04:41   09:19   02:11   13:12   10:00   03:07                               369:07   Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        03:56   13:44   23:50   28:31   37:50   40:01   53:13   63:13   66:20                               435:27      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D  - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                       Mål   Bana D  - 2,4 km Klubb
1 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 29:50 03:00 (2) 05:13 (1) 05:57 (1) 06:02 (1) 02:06 (1) 02:18 (2) 03:02 (1)                                     02:12 (2) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        03:00 (2) 08:13 (1) 14:10 (1) 20:12 (1) 22:18 (1) 24:36 (1) 27:38 (1)                                     29:50 (1)    
2 Bo Källström OK Milan 35:21 04:01 (13) 05:56 (2) 06:30 (4) 07:56 (12) 02:19 (3) 02:21 (4) 03:28 (4)                                     02:50 (19) Bo Källström OK Milan
        04:01 (13) 09:57 (4) 16:27 (2) 24:23 (3) 26:42 (3) 29:03 (2) 32:31 (2)                                     35:21 (2)    
3 Björn Stolt OK Ravinen 35:43 03:30 (5) 06:13 (5) 07:23 (8) 06:35 (5) 02:38 (7) 02:54 (19) 03:59 (10)                                     02:31 (10) Björn Stolt OK Ravinen
        03:30 (5) 09:43 (3) 17:06 (4) 23:41 (2) 26:19 (2) 29:13 (3) 33:12 (3)                                     35:43 (3)    
4 Ulf Eskilsson OK Södertörn 36:38 03:33 (7) 07:12 (12) 07:46 (13) 06:28 (4) 02:51 (13) 02:19 (3) 04:05 (15)                                     02:24 (4) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        03:33 (7) 10:45 (8) 18:31 (7) 24:59 (5) 27:50 (5) 30:09 (4) 34:14 (5)                                     36:38 (4)    
5 Kenneth Berglund Hellas Orientering 36:39 03:37 (8) 06:27 (8) 07:25 (9) 07:02 (6) 02:59 (17) 02:49 (17) 03:36 (6)                                     02:44 (15) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        03:37 (8) 10:04 (5) 17:29 (6) 24:31 (4) 27:30 (4) 30:19 (5) 33:55 (4)                                     36:39 (5)    
6 Lars Persson Väsby OK 38:15 06:14 (43) 06:11 (3) 06:20 (2) 06:27 (3) 02:50 (11) 02:38 (10) 03:38 (7)                                     03:57 (38) Lars Persson Väsby OK
        06:14 (43) 12:25 (20) 18:45 (10) 25:12 (6) 28:02 (6) 30:40 (6) 34:18 (6)                                     38:15 (6)    
7 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 38:47 03:19 (3) 06:11 (3) 07:15 (7) 10:08 (25) 02:50 (11) 02:47 (15) 03:25 (3)                                     02:52 (20) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        03:19 (3) 09:30 (2) 16:45 (3) 26:53 (7) 29:43 (7) 32:30 (7) 35:55 (7)                                     38:47 (7)    
8 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 40:03 02:33 (1) 07:59 (22) 08:06 (16) 10:19 (28) 02:22 (4) 02:15 (1) 03:59 (10)                                     02:30 (8) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        02:33 (1) 10:32 (6) 18:38 (9) 28:57 (13) 31:19 (12) 33:34 (11) 37:33 (8)                                     40:03 (8)    
9 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 40:09 04:20 (19) 08:17 (26) 07:25 (9) 07:44 (9) 02:47 (8) 02:37 (9) 04:32 (24)                                     02:27 (6) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        04:20 (19) 12:37 (24) 20:02 (14) 27:46 (11) 30:33 (10) 33:10 (8) 37:42 (9)                                     40:09 (9)    
10 Britt Eriksson Hammarby IF OF 40:17 04:22 (21) 08:14 (25) 07:31 (11) 07:39 (8) 02:49 (10) 02:41 (11) 04:29 (22)                                     02:32 (11) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        04:22 (21) 12:36 (23) 20:07 (16) 27:46 (11) 30:35 (11) 33:16 (9) 37:45 (10)                                     40:17 (10)    
11 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 40:36 04:28 (24) 07:04 (11) 07:54 (15) 08:03 (14) 03:00 (18) 02:55 (20) 04:33 (25)                                     02:39 (13) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        04:28 (24) 11:32 (12) 19:26 (13) 27:29 (9) 30:29 (9) 33:24 (10) 37:57 (11)                                     40:36 (11)    
12 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 41:56 03:19 (3) 07:33 (16) 06:23 (3) 13:47 (39) 02:31 (6) 02:22 (6) 03:31 (5)                                     02:30 (8) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        03:19 (3) 10:52 (10) 17:15 (5) 31:02 (19) 33:33 (16) 35:55 (13) 39:26 (12)                                     41:56 (12)    
13 Inger Andersson Söders-Tyresö 41:59 04:43 (28) 07:51 (19) 07:48 (14) 07:08 (7) 02:58 (16) 05:30 (48) 03:40 (8)                                     02:21 (3) Inger Andersson Söders-Tyresö
        04:43 (28) 12:34 (22) 20:22 (17) 27:30 (10) 30:28 (8) 35:58 (14) 39:38 (13)                                     41:59 (13)    
14 Stig Lindskog Visborgs OK 42:43 04:15 (17) 07:33 (16) 07:07 (6) 10:34 (29) 02:52 (15) 03:05 (25) 04:17 (19)                                     03:00 (22) Stig Lindskog Visborgs OK
        04:15 (17) 11:48 (14) 18:55 (11) 29:29 (14) 32:21 (13) 35:26 (12) 39:43 (14)                                     42:43 (14)    
15 Ulf Bråsjö Järla Orientering 43:44 04:09 (16) 08:54 (31) 08:47 (23) 08:07 (15) 03:27 (29) 02:43 (12) 04:52 (30)                                     02:45 (17) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        04:09 (16) 13:03 (26) 21:50 (23) 29:57 (16) 33:24 (14) 36:07 (15) 40:59 (15)                                     43:44 (15)    
16 Hans Eriksson Hellas Orientering 44:31 04:24 (22) 07:26 (15) 08:58 (26) 09:42 (22) 03:13 (21) 03:26 (29) 04:41 (26)                                     02:41 (14) Hans Eriksson Hellas Orientering
        04:24 (22) 11:50 (15) 20:48 (18) 30:30 (18) 33:43 (17) 37:09 (16) 41:50 (17)                                     44:31 (16)    
17 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 44:44 07:35 (48) 06:20 (7) 08:25 (18) 08:53 (16) 03:14 (22) 03:14 (28) 04:08 (16)                                     02:55 (21) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        07:35 (48) 13:55 (29) 22:20 (24) 31:13 (20) 34:27 (19) 37:41 (19) 41:49 (16)                                     44:44 (17)    
18 Benny Alfordsson Tullinge SK 45:19 05:33 (37) 08:22 (27) 08:52 (24) 09:00 (17) 03:14 (22) 02:59 (23) 04:19 (20)                                     03:00 (22) Benny Alfordsson Tullinge SK
        05:33 (37) 13:55 (29) 22:47 (25) 31:47 (21) 35:01 (21) 38:00 (21) 42:19 (20)                                     45:19 (18)    
19 Per Geijer FM IF 45:59 03:45 (9) 06:50 (9) 18:32 (46) 06:17 (2) 02:15 (2) 02:23 (7) 03:59 (11)                                     01:58 (1) Per Geijer FM IF
        03:45 (9) 10:35 (7) 29:07 (43) 35:24 (28) 37:39 (24) 40:02 (23) 44:01 (23)                                     45:59 (19)    
20 Anki Holmberg Järla Orientering 46:22 04:26 (23) 07:42 (18) 09:41 (31) 07:59 (13) 04:31 (42) 03:01 (24) 05:26 (37)                                     03:36 (33) Anki Holmberg Järla Orientering
        04:26 (23) 12:08 (18) 21:49 (22) 29:48 (15) 34:19 (18) 37:20 (18) 42:46 (21)                                     46:22 (20)    
21 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 46:24 06:16 (44) 08:58 (32) 08:33 (21) 09:11 (18) 03:07 (19) 03:11 (27) 04:00 (13)                                     03:08 (24) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        06:16 (44) 15:14 (36) 23:47 (31) 32:58 (23) 36:05 (22) 39:16 (22) 43:16 (22)                                     46:24 (21)    
22 Carl Carlin Söders-Tyresö 47:08 03:30 (5) 07:20 (13) 08:31 (20) 07:52 (10) 10:21 (47) 02:47 (15) 04:03 (14)                                     02:44 (15) Carl Carlin Söders-Tyresö
        03:30 (5) 10:50 (9) 19:21 (12) 27:13 (8) 37:34 (23) 40:21 (24) 44:24 (24)                                     47:08 (22)    
23 Simon Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 47:24 05:51 (39) 07:20 (13) 09:42 (32) 13:43 (38) 02:47 (8) 02:21 (4) 03:16 (2)                                     02:24 (4) Simon Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK
        05:51 (39) 13:11 (27) 22:53 (26) 36:36 (33) 39:23 (29) 41:44 (26) 45:00 (25)                                     47:24 (23)    
24 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 47:31 03:57 (12) 08:08 (24) 09:00 (27) 09:12 (19) 03:15 (26) 03:39 (35) 04:47 (29)                                     05:33 (46) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        03:57 (12) 12:05 (17) 21:05 (20) 30:17 (17) 33:32 (15) 37:11 (17) 41:58 (18)                                     47:31 (24)    
25 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 47:40 03:49 (11) 09:25 (35) 06:50 (5) 12:04 (34) 02:51 (13) 02:55 (20) 04:08 (16)                                     05:38 (47) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:49 (11) 13:14 (28) 20:04 (15) 32:08 (22) 34:59 (20) 37:54 (20) 42:02 (19)                                     47:40 (25)    
26 Sigrid Blom Tullinge SK 48:19 05:43 (38) 09:22 (34) 08:40 (22) 11:28 (32) 03:14 (22) 02:46 (14) 04:20 (21)                                     02:46 (18) Sigrid Blom Tullinge SK
        05:43 (38) 15:05 (33) 23:45 (30) 35:13 (27) 38:27 (26) 41:13 (25) 45:33 (26)                                     48:19 (26)    
27 Göran Haglund Haninge SOK 50:07 04:41 (27) 06:16 (6) 07:38 (12) 15:03 (43) 04:41 (45) 05:02 (47) 04:13 (18)                                     02:33 (12) Göran Haglund Haninge SOK
        04:41 (27) 10:57 (11) 18:35 (8) 33:38 (24) 38:19 (25) 43:21 (29) 47:34 (27)                                     50:07 (27)    
28 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 51:52 05:26 (33) 10:05 (37) 09:42 (32) 09:53 (24) 03:46 (35) 03:44 (39) 05:32 (39)                                     03:44 (35) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        05:26 (33) 15:31 (38) 25:13 (34) 35:06 (26) 38:52 (28) 42:36 (28) 48:08 (28)                                     51:52 (28)    
29 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 52:00 05:30 (36) 06:56 (10) 08:30 (19) 18:01 (47) 03:29 (30) 02:29 (8) 03:50 (9)                                     03:15 (29) Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna
        05:30 (36) 12:26 (21) 20:56 (19) 38:57 (39) 42:26 (38) 44:55 (35) 48:45 (29)                                     52:00 (29)    
30 Lars Nordin Solna OK 52:04 04:15 (17) 11:22 (45) 09:26 (30) 11:37 (33) 03:44 (34) 03:33 (32) 04:54 (32)                                     03:13 (26) Lars Nordin Solna OK
        04:15 (17) 15:37 (39) 25:03 (32) 36:40 (34) 40:24 (31) 43:57 (30) 48:51 (30)                                     52:04 (30)    
31 Gunnel Junegard OK Södertörn 52:13 05:28 (34) 08:41 (30) 09:21 (29) 13:15 (37) 03:54 (36) 03:26 (29) 04:54 (31)                                     03:14 (27) Gunnel Junegard OK Södertörn
        05:28 (34) 14:09 (31) 23:30 (27) 36:45 (35) 40:39 (33) 44:05 (32) 48:59 (31)                                     52:13 (31)    
32 Ingvar Johannesson Solna OK 53:14 06:16 (44) 09:06 (33) 10:01 (34) 10:42 (30) 03:29 (30) 04:23 (44) 05:16 (36)                                     04:01 (39) Ingvar Johannesson Solna OK
        06:16 (44) 15:22 (37) 25:23 (35) 36:05 (31) 39:34 (30) 43:57 (30) 49:13 (32)                                     53:14 (32)    
33 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 54:37 04:35 (26) 10:29 (41) 10:24 (36) 11:25 (31) 03:55 (37) 03:53 (40) 06:08 (41)                                     03:48 (36) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        04:35 (26) 15:04 (32) 25:28 (36) 36:53 (36) 40:48 (34) 44:41 (34) 50:49 (35)                                     54:37 (33)    
34 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 55:02 05:02 (31) 10:54 (44) 11:47 (39) 10:13 (27) 03:55 (37) 04:11 (43) 05:29 (38)                                     03:31 (31) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        05:02 (31) 15:56 (41) 27:43 (39) 37:56 (37) 41:51 (35) 46:02 (39) 51:31 (36)                                     55:02 (34)    
35 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 55:06 05:19 (32) 10:45 (43) 12:05 (41) 09:50 (23) 04:03 (39) 03:57 (42) 05:38 (40)                                     03:29 (30) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        05:19 (32) 16:04 (42) 28:09 (40) 37:59 (38) 42:02 (36) 45:59 (38) 51:37 (37)                                     55:06 (35)    
35 Errol Wicksell Hellas Orientering 55:06 06:20 (46) 10:06 (38) 10:28 (37) 09:19 (21) 04:13 (41) 03:42 (37) 06:25 (42)                                     04:33 (42) Errol Wicksell Hellas Orientering
        06:20 (46) 16:26 (44) 26:54 (37) 36:13 (32) 40:26 (32) 44:08 (33) 50:33 (34)                                     55:06 (35)    
37 Åke Linderoth Sundbybergs IK 55:41 04:08 (15) 07:54 (20) 11:37 (38) 12:05 (35) 03:07 (19) 03:27 (31) 09:31 (47)                                     03:52 (37) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        04:08 (15) 12:02 (16) 23:39 (29) 35:44 (29) 38:51 (27) 42:18 (27) 51:49 (38)                                     55:41 (37)    
38 Lennart Sjöstål Klubblös 56:37 06:31 (47) 08:34 (29) 11:58 (40) 07:55 (11) 10:33 (48) 02:44 (13) 04:44 (28)                                     03:38 (34) Lennart Sjöstål Klubblös
        06:31 (47) 15:05 (33) 27:03 (38) 34:58 (25) 45:31 (40) 48:15 (40) 52:59 (39)                                     56:37 (38)    
39 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 58:11 04:20 (19) 08:26 (28) 12:21 (42) 17:30 (45) 04:06 (40) 03:37 (34) 04:43 (27)                                     03:08 (24) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        04:20 (19) 12:46 (25) 25:07 (33) 42:37 (41) 46:43 (41) 50:20 (41) 55:03 (40)                                     58:11 (39)    
40 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 59:37 03:48 (10) 07:56 (21) 19:19 (47) 09:12 (19) 02:22 (4) 02:53 (18) 11:38 (48)                                     02:29 (7) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        03:48 (10) 11:44 (13) 31:03 (46) 40:15 (40) 42:37 (39) 45:30 (37) 57:08 (42)                                     59:37 (40)    
41 Torsten Jansson Skogsluffarna 61:09 04:30 (25) 14:51 (48) 08:52 (24) 17:58 (46) 03:14 (22) 03:36 (33) 04:54 (31)                                     03:14 (27) Torsten Jansson Skogsluffarna
        04:30 (25) 19:21 (48) 28:13 (41) 46:11 (46) 49:25 (46) 53:01 (44) 57:55 (43)                                     61:09 (41)    
42 Berit Lindunger Haninge SOK 61:15 04:45 (29) 14:04 (47) 10:02 (35) 15:05 (44) 03:26 (28) 03:55 (41) 05:11 (35)                                     04:47 (44) Berit Lindunger Haninge SOK
        04:45 (29) 18:49 (47) 28:51 (42) 43:56 (42) 47:22 (42) 51:17 (42) 56:28 (41)                                     61:15 (42)    
43 Kjell Bergman Stigfinnarna 61:19 04:53 (30) 10:15 (39) 08:24 (17) 12:16 (36) 06:25 (46) 02:55 (20) 04:59 (34)                                     11:12 (48) Kjell Bergman Stigfinnarna
        04:53 (30) 15:08 (35) 23:32 (28) 35:48 (30) 42:13 (37) 45:08 (36) 50:07 (33)                                     61:19 (43)    
44 Carl Lang OK Österåker 63:50 05:28 (34) 12:16 (46) 13:42 (43) 14:00 (40) 03:22 (27) 03:43 (38) 07:45 (46)                                     03:34 (32) Carl Lang OK Österåker
        05:28 (34) 17:44 (46) 31:26 (47) 45:26 (45) 48:48 (43) 52:31 (43) 60:16 (46)                                     63:50 (44)    
45 Bo Winald Hellas Orientering 63:56 04:06 (14) 08:03 (23) 09:15 (28) 26:05 (48) 03:43 (33) 03:06 (26) 04:29 (22)                                     05:09 (45) Bo Winald Hellas Orientering
        04:06 (14) 12:09 (19) 21:24 (21) 47:29 (47) 51:12 (47) 54:18 (47) 58:47 (44)                                     63:56 (45)    
46 Bo Eklind Klubblös 64:28 05:53 (41) 10:35 (42) 13:51 (44) 14:00 (40) 04:38 (44) 04:27 (46) 06:50 (44)                                     04:14 (40) Bo Eklind Klubblös
        05:53 (41) 16:28 (45) 30:19 (45) 44:19 (43) 48:57 (44) 53:24 (45) 60:14 (45)                                     64:28 (46)    
47 Mats Halvarez Klubblös 64:56 06:03 (42) 10:19 (40) 13:52 (45) 14:18 (42) 04:34 (43) 04:24 (45) 06:53 (45)                                     04:33 (42) Mats Halvarez Klubblös
        06:03 (42) 16:22 (43) 30:14 (44) 44:32 (44) 49:06 (45) 53:30 (46) 60:23 (47)                                     64:56 (47)    
48 Jan Burell OK Enen 70:32 05:52 (40) 10:01 (36) 26:15 (48) 10:12 (26) 03:35 (32) 03:41 (36) 06:35 (43)                                     04:21 (41) Jan Burell OK Enen
        05:52 (40) 15:53 (40) 42:08 (48) 52:20 (48) 55:55 (48) 59:36 (48) 66:11 (48)                                     70:32 (48)    
- Monica Johansson Loch Ness Minustid 411:53   Minustid   03:36   03:23   04:51                                                   Monica Johansson Loch Ness
        411:53   Ej tid  ----->                                                           Minustid      
- Albert Nord Snättringe SK 29:05 02:56   05:40   06:40   07:06   02:08   02:22                                           02:13   Albert Nord Snättringe SK
        02:56   08:36   15:16   22:22   24:30   26:52                                           29:05      
- Klara Junegard Tullinge SK 41:52 03:42   08:29   06:28   05:27                                                   17:46   Klara Junegard Tullinge SK
        03:42   12:11   18:39   24:06                                                   41:52      
- Helena Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 47:25 22:56   16:28   02:23   03:17                                                   02:21   Helena Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK
        22:56   39:24   41:47   45:04                                                   47:25      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana E  - 1,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                                               Mål   Bana E  - 1,7 km Klubb
1 Ludvig Nord Snättringe SK 25:35 04:08 (3) 05:21 (1) 05:55 (2) 04:27 (15) 03:30 (1)                                             02:14 (1) Ludvig Nord Snättringe SK
        04:08 (3) 09:29 (1) 15:24 (2) 19:51 (1) 23:21 (1)                                             25:35 (1)    
2 Anna Blomgren Tullinge SK 30:06 03:27 (1) 06:10 (2) 05:19 (1) 07:43 (19) 04:04 (2)                                             03:23 (6) Anna Blomgren Tullinge SK
        03:27 (1) 09:37 (2) 14:56 (1) 22:39 (3) 26:43 (2)                                             30:06 (2)    
3 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 30:14 03:59 (2) 06:43 (3) 07:38 (5) 03:25 (3) 05:45 (8)                                             02:44 (2) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        03:59 (2) 10:42 (3) 18:20 (3) 21:45 (2) 27:30 (3)                                             30:14 (3)    
4 Roland Hansson Snättringe SK 34:52 09:02 (18) 07:44 (4) 07:24 (4) 03:12 (1) 04:35 (3)                                             02:55 (3) Roland Hansson Snättringe SK
        09:02 (18) 16:46 (9) 24:10 (6) 27:22 (5) 31:57 (5)                                             34:52 (4)    
5 Alf Persson OK Österåker 36:25 04:54 (5) 08:48 (6) 08:35 (8) 05:37 (17) 05:06 (4)                                             03:25 (7) Alf Persson OK Österåker
        04:54 (5) 13:42 (4) 22:17 (5) 27:54 (6) 33:00 (6)                                             36:25 (5)    
6 Bror Wahlberg Haninge SOK 36:46 05:19 (7) 08:31 (5) 07:56 (6) 03:48 (10) 06:08 (11)                                             05:04 (17) Bror Wahlberg Haninge SOK
        05:19 (7) 13:50 (5) 21:46 (4) 25:34 (4) 31:42 (4)                                             36:46 (6)    
7 Kerstin Pettersson Tullinge SK 39:53 06:16 (11) 08:57 (7) 11:21 (13) 03:36 (6) 05:23 (5)                                             04:20 (12) Kerstin Pettersson Tullinge SK
        06:16 (11) 15:13 (8) 26:34 (8) 30:10 (8) 35:33 (8)                                             39:53 (7)    
8 Staffan Melinder Tullinge SK 39:54 06:08 (10) 09:04 (8) 11:17 (12) 03:35 (5) 05:25 (6)                                             04:25 (13) Staffan Melinder Tullinge SK
        06:08 (10) 15:12 (7) 26:29 (7) 30:04 (7) 35:29 (7)                                             39:54 (8)    
9 Margaretha Nylund OK Södertörn 40:40 06:31 (13) 12:11 (11) 08:03 (7) 03:46 (9) 06:11 (12)                                             03:58 (10) Margaretha Nylund OK Södertörn
        06:31 (13) 18:42 (12) 26:45 (9) 30:31 (9) 36:42 (9)                                             40:40 (9)    
10 Erik-Olov Cloth Tullinge SK 43:06 05:22 (8) 13:49 (16) 09:56 (10) 04:06 (12) 06:05 (10)                                             03:48 (9) Erik-Olov Cloth Tullinge SK
        05:22 (8) 19:11 (13) 29:07 (10) 33:13 (11) 39:18 (10)                                             43:06 (10)    
11 Anna Persson Tullinge SK 45:32 05:32 (9) 17:48 (18) 07:22 (3) 03:20 (2) 08:02 (15)                                             03:28 (8) Anna Persson Tullinge SK
        05:32 (9) 23:20 (17) 30:42 (12) 34:02 (12) 42:04 (12)                                             45:32 (11)    
12 Ulla Karnebäck Attunda OK 46:55 06:43 (14) 13:40 (15) 12:42 (15) 03:57 (11) 05:28 (7)                                             04:25 (13) Ulla Karnebäck Attunda OK
        06:43 (14) 20:23 (15) 33:05 (14) 37:02 (14) 42:30 (13)                                             46:55 (12)    
13 Ellen Bodström Kamrat och IF KIF 46:59 06:57 (16) 12:17 (12) 09:57 (11) 03:45 (8) 07:52 (14)                                             06:11 (18) Ellen Bodström Kamrat och IF KIF
        06:57 (16) 19:14 (14) 29:11 (11) 32:56 (10) 40:48 (11)                                             46:59 (13)    
14 Sverker Tirén Hellas Orientering 47:58 07:12 (17) 09:37 (10) 15:54 (16) 04:15 (13) 06:54 (13)                                             04:06 (11) Sverker Tirén Hellas Orientering
        07:12 (17) 16:49 (10) 32:43 (13) 36:58 (13) 43:52 (14)                                             47:58 (14)    
15 Gunvor Granath Nynäshamns OK 52:31 06:19 (12) 18:09 (19) 09:49 (9) 04:17 (14) 10:52 (18)                                             03:05 (4) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        06:19 (12) 24:28 (18) 34:17 (15) 38:34 (15) 49:26 (15)                                             52:31 (15)    
16 Tindra Åhlin Järla Orientering 54:35 04:49 (4) 09:09 (9) 26:34 (19) 03:32 (4) 05:46 (9)                                             04:45 (15) Tindra Åhlin Järla Orientering
        04:49 (4) 13:58 (6) 40:32 (17) 44:04 (17) 49:50 (16)                                             54:35 (16)    
17 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 55:07 12:09 (20) 12:39 (14) 11:25 (14) 04:39 (16) 09:28 (16)                                             04:47 (16) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        12:09 (20) 24:48 (19) 36:13 (16) 40:52 (16) 50:20 (17)                                             55:07 (17)    
18 Ella Pahlén Söders-Tyresö 70:39 10:46 (19) 18:43 (20) 16:14 (17) 08:25 (20) 09:55 (17)                                             06:36 (19) Ella Pahlén Söders-Tyresö
        10:46 (19) 29:29 (20) 45:43 (19) 54:08 (19) 64:03 (18)                                             70:39 (18)    
19 Sonja Perneby Tullinge SK 77:46 05:16 (6) 12:27 (13) 41:50 (20) 03:40 (7) 11:22 (19)                                             03:11 (5) Sonja Perneby Tullinge SK
        05:16 (6) 17:43 (11) 59:33 (20) 63:13 (20) 74:35 (20)                                             77:46 (19)    
20 Lars Andersson Skogsluffarnas OK 346:26 06:54 (15) 15:35 (17) 19:53 (18) 05:52 (18) 15:59 (20)                                             282:13 (20) Lars Andersson Skogsluffarnas OK
        06:54 (15) 22:29 (16) 42:22 (18) 48:14 (18) 64:13 (19)                                             346:26 (20)