Sträcktider Luffarligan Farsta IP                                                                        
  2018-03-28 Svarta tider är sträcktider                                                                        
    Blå tider är från start                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                    
                                                                               
Plac Bana A - 5,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål   Bana A - 5,8 km Klubb
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 45:33 01:08 (2) 01:30 (1) 01:24 (1) 02:30 (1) 05:02 (1) 01:15 (8) 03:08 (12) 02:53 (1) 05:54 (2) 02:25 (1) 01:15 (1) 03:20 (1) 03:23 (1) 03:12 (1) 04:53 (1) 01:41 (3) 00:40 (1) Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK
        01:08 (2) 02:38 (1) 04:02 (1) 06:32 (1) 11:34 (1) 12:49 (1) 15:57 (4) 18:50 (4) 24:44 (2) 27:09 (2) 28:24 (2) 31:44 (2) 35:07 (1) 38:19 (1) 43:12 (1) 44:53 (1) 45:33 (1)    
2 Magnus Grahn Södertälje-Nykvarn OF 48:14 01:06 (1) 01:35 (2) 01:24 (1) 02:30 (1) 05:14 (2) 01:02 (4) 01:47 (2) 03:14 (4) 05:47 (1) 02:46 (3) 01:28 (3) 03:28 (2) 03:49 (4) 04:16 (3) 06:09 (6) 01:48 (5) 00:51 (4) Magnus Grahn Södertälje-Nykvarn OF
        01:06 (1) 02:41 (2) 04:05 (2) 06:35 (2) 11:49 (2) 12:51 (2) 14:38 (1) 17:52 (1) 23:39 (1) 26:25 (1) 27:53 (1) 31:21 (1) 35:10 (2) 39:26 (2) 45:35 (2) 47:23 (2) 48:14 (2)    
3 Niklas Wrane Söders-Tyresö 49:39 01:13 (3) 01:37 (3) 01:34 (6) 02:45 (4) 05:33 (4) 00:57 (2) 01:43 (1) 03:06 (3) 06:47 (5) 02:32 (2) 01:27 (2) 03:50 (5) 03:30 (2) 04:41 (5) 05:52 (3) 01:44 (4) 00:48 (3) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        01:13 (3) 02:50 (3) 04:24 (3) 07:09 (4) 12:42 (4) 13:39 (4) 15:22 (3) 18:28 (3) 25:15 (3) 27:47 (3) 29:14 (3) 33:04 (3) 36:34 (3) 41:15 (3) 47:07 (3) 48:51 (3) 49:39 (3)    
4 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 49:55 01:17 (4) 01:37 (3) 01:31 (3) 02:39 (3) 05:27 (3) 00:54 (1) 01:55 (3) 03:04 (2) 07:04 (7) 02:58 (4) 01:38 (6) 03:47 (4) 03:32 (3) 04:17 (4) 05:40 (2) 01:34 (1) 01:01 (13) Fredrik Persson Domnarvets GOIF
        01:17 (4) 02:54 (4) 04:25 (4) 07:04 (3) 12:31 (3) 13:25 (3) 15:20 (2) 18:24 (2) 25:28 (4) 28:26 (4) 30:04 (4) 33:51 (4) 37:23 (4) 41:40 (4) 47:20 (4) 48:54 (4) 49:55 (4)    
5 Hanna Korhonen OK Ravinen 55:55 01:47 (12) 01:58 (6) 01:33 (4) 02:54 (5) 06:09 (6) 00:59 (3) 03:01 (11) 03:46 (5) 08:02 (11) 03:29 (7) 01:35 (4) 03:33 (3) 04:46 (7) 04:01 (2) 05:57 (4) 01:38 (2) 00:47 (2) Hanna Korhonen OK Ravinen
        01:47 (12) 03:45 (10) 05:18 (6) 08:12 (5) 14:21 (5) 15:20 (5) 18:21 (6) 22:07 (5) 30:09 (7) 33:38 (7) 35:13 (6) 38:46 (5) 43:32 (5) 47:33 (5) 53:30 (5) 55:08 (5) 55:55 (5)    
6 Oscar Arman Nyköpings OK 58:58 01:29 (8) 02:25 (12) 01:33 (4) 02:58 (6) 06:23 (7) 01:12 (5) 02:22 (5) 03:52 (6) 06:22 (3) 03:37 (9) 01:35 (4) 05:49 (12) 04:15 (5) 05:00 (6) 06:36 (9) 02:22 (12) 01:08 (14) Oscar Arman Nyköpings OK
        01:29 (8) 03:54 (12) 05:27 (9) 08:25 (7) 14:48 (7) 16:00 (7) 18:22 (7) 22:14 (6) 28:36 (5) 32:13 (5) 33:48 (5) 39:37 (6) 43:52 (6) 48:52 (6) 55:28 (6) 57:50 (6) 58:58 (6)    
7 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 62:19 01:28 (7) 02:01 (7) 01:49 (8) 03:03 (7) 06:49 (10) 01:17 (9) 02:45 (9) 03:59 (7) 06:57 (6) 03:27 (6) 02:18 (13) 05:24 (11) 05:03 (9) 06:07 (11) 06:33 (8) 02:27 (14) 00:52 (6) Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn
        01:28 (7) 03:29 (7) 05:18 (6) 08:21 (6) 15:10 (8) 16:27 (8) 19:12 (8) 23:11 (8) 30:08 (6) 33:35 (6) 35:53 (7) 41:17 (8) 46:20 (7) 52:27 (8) 59:00 (8) 61:27 (8) 62:19 (7)    
8 Ingemar Gard Söders-Tyresö 62:22 01:32 (9) 02:05 (9) 01:53 (9) 03:25 (9) 06:43 (9) 01:36 (14) 02:27 (7) 04:06 (8) 07:09 (8) 04:59 (14) 01:47 (8) 04:41 (8) 04:59 (8) 05:27 (9) 06:39 (10) 01:54 (7) 01:00 (12) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        01:32 (9) 03:37 (8) 05:30 (10) 08:55 (10) 15:38 (10) 17:14 (11) 19:41 (9) 23:47 (9) 30:56 (8) 35:55 (9) 37:42 (9) 42:23 (9) 47:22 (9) 52:49 (9) 59:28 (9) 61:22 (7) 62:22 (8)    
9 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 67:13 01:23 (5) 02:03 (8) 01:37 (7) 03:28 (11) 06:00 (5) 01:26 (10) 02:10 (4) 05:01 (13) 08:46 (15) 07:33 (17) 02:07 (11) 04:49 (9) 05:49 (11) 06:13 (12) 06:00 (5) 01:49 (6) 00:59 (10) Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK
        01:23 (5) 03:26 (6) 05:03 (5) 08:31 (8) 14:31 (6) 15:57 (6) 18:07 (5) 23:08 (7) 31:54 (10) 39:27 (10) 41:34 (10) 46:23 (10) 52:12 (10) 58:25 (10) 64:25 (10) 66:14 (9) 67:13 (9)    
10 Anders Holmqvist Snättringe SK 70:08 01:26 (6) 01:55 (5) 02:02 (10) 03:09 (8) 07:02 (12) 01:13 (7) 03:09 (13) 04:32 (9) 06:37 (4) 03:22 (5) 01:40 (7) 04:10 (6) 06:04 (14) 05:01 (7) 06:25 (7) 11:26 (17) 00:55 (9) Anders Holmqvist Snättringe SK
        01:26 (6) 03:21 (5) 05:23 (8) 08:32 (9) 15:34 (9) 16:47 (9) 19:56 (10) 24:28 (10) 31:05 (9) 34:27 (8) 36:07 (8) 40:17 (7) 46:21 (8) 51:22 (7) 57:47 (7) 69:13 (10) 70:08 (10)    
11 Jan Retsloff Hellas Orientering 71:40 02:15 (17) 02:34 (13) 02:37 (15) 04:05 (13) 08:26 (15) 01:35 (13) 02:40 (8) 05:06 (15) 07:41 (10) 03:53 (11) 02:09 (12) 05:54 (14) 06:02 (13) 05:25 (8) 08:08 (15) 02:01 (8) 01:09 (15) Jan Retsloff Hellas Orientering
        02:15 (17) 04:49 (14) 07:26 (15) 11:31 (15) 19:57 (15) 21:32 (15) 24:12 (15) 29:18 (14) 36:59 (12) 40:52 (11) 43:01 (11) 48:55 (12) 54:57 (11) 60:22 (11) 68:30 (11) 70:31 (11) 71:40 (11)    
12 Matz Larsson Gustavsbergs OK 74:41 01:34 (10) 02:09 (11) 02:03 (11) 03:27 (10) 06:40 (8) 01:12 (5) 04:07 (16) 05:00 (12) 11:44 (17) 03:34 (8) 02:34 (15) 04:33 (7) 09:48 (17) 05:47 (10) 07:25 (13) 02:10 (9) 00:54 (7) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        01:34 (10) 03:43 (9) 05:46 (11) 09:13 (11) 15:53 (11) 17:05 (10) 21:12 (11) 26:12 (11) 37:56 (13) 41:30 (12) 44:04 (12) 48:37 (11) 58:25 (15) 64:12 (13) 71:37 (13) 73:47 (12) 74:41 (12)    
13 Rejo Korhonen Haninge 75:15 01:54 (14) 02:56 (15) 02:04 (12) 03:42 (12) 06:52 (11) 01:47 (16) 03:21 (15) 07:49 (17) 08:28 (14) 03:40 (10) 03:00 (16) 05:52 (13) 04:29 (6) 07:01 (14) 07:14 (12) 04:12 (16) 00:54 (7) Rejo Korhonen Haninge
        01:54 (14) 04:50 (15) 06:54 (14) 10:36 (12) 17:28 (12) 19:15 (12) 22:36 (12) 30:25 (15) 38:53 (15) 42:33 (13) 45:33 (15) 51:25 (14) 55:54 (12) 62:55 (12) 70:09 (12) 74:21 (14) 75:15 (13)    
14 Jerker Drottenmyr Visborgs OK 75:16 01:47 (12) 02:06 (10) 02:31 (14) 04:18 (14) 07:49 (13) 02:10 (17) 02:26 (6) 04:45 (10) 07:40 (9) 07:05 (16) 01:59 (9) 04:52 (10) 07:06 (16) 08:24 (16) 07:04 (11) 02:15 (11) 00:59 (10) Jerker Drottenmyr Visborgs OK
        01:47 (12) 03:53 (11) 06:24 (12) 10:42 (13) 18:31 (13) 20:41 (13) 23:07 (13) 27:52 (12) 35:32 (11) 42:37 (14) 44:36 (13) 49:28 (13) 56:34 (13) 64:58 (15) 72:02 (14) 74:17 (13) 75:16 (14)    
15 Torbjörn Gillsparr OK Österåker 75:32 01:41 (11) 02:59 (16) 02:09 (13) 04:26 (16) 08:09 (14) 01:29 (11) 02:57 (10) 04:52 (11) 09:53 (16) 04:20 (12) 02:06 (10) 06:32 (16) 05:49 (11) 07:24 (15) 07:44 (14) 02:11 (10) 00:51 (4) Torbjörn Gillsparr OK Österåker
        01:41 (11) 04:40 (13) 06:49 (13) 11:15 (14) 19:24 (14) 20:53 (14) 23:50 (14) 28:42 (13) 38:35 (14) 42:55 (15) 45:01 (14) 51:33 (15) 57:22 (14) 64:46 (14) 72:30 (15) 74:41 (15) 75:32 (15)    
16 Rune Rådeström Snättringe SK 79:22 02:08 (16) 02:51 (14) 02:58 (17) 04:26 (16) 08:49 (17) 01:44 (15) 03:15 (14) 05:01 (13) 08:17 (13) 05:14 (15) 02:21 (14) 06:13 (15) 06:45 (15) 06:20 (13) 09:16 (17) 02:25 (13) 01:19 (16) Rune Rådeström Snättringe SK
        02:08 (16) 04:59 (16) 07:57 (16) 12:23 (16) 21:12 (16) 22:56 (17) 26:11 (16) 31:12 (16) 39:29 (16) 44:43 (16) 47:04 (16) 53:17 (16) 60:02 (16) 66:22 (16) 75:38 (16) 78:03 (16) 79:22 (16)    
17 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 85:54 02:07 (15) 03:51 (17) 02:37 (15) 04:19 (15) 08:28 (16) 01:31 (12) 04:16 (17) 05:08 (16) 08:16 (12) 04:48 (13) 03:28 (17) 07:34 (17) 05:37 (10) 10:21 (17) 09:05 (16) 03:07 (15) 01:21 (17) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        02:07 (15) 05:58 (17) 08:35 (17) 12:54 (17) 21:22 (17) 22:53 (16) 27:09 (17) 32:17 (17) 40:33 (17) 45:21 (17) 48:49 (17) 56:23 (17) 62:00 (17) 72:21 (17) 81:26 (17) 84:33 (17) 85:54 (17)    
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 4,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                   Mål   Bana B - 4,8 km Klubb
1 Björn Reger Söders-Tyresö 48:05 01:45 (6) 02:22 (3) 01:51 (2) 03:37 (2) 06:46 (2) 07:19 (1) 01:49 (4) 04:55 (3) 05:31 (2) 02:19 (4) 06:51 (3) 02:05 (3)                 00:55 (3) Björn Reger Söders-Tyresö
        01:45 (6) 04:07 (3) 05:58 (3) 09:35 (2) 16:21 (2) 23:40 (1) 25:29 (1) 30:24 (1) 35:55 (1) 38:14 (1) 45:05 (1) 47:10 (1)                 48:05 (1)    
2 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 48:41 01:37 (1) 02:06 (1) 01:56 (3) 03:58 (5) 07:04 (3) 08:05 (2) 01:38 (1) 04:26 (1) 05:12 (1) 02:14 (3) 07:06 (5) 02:34 (10)                 00:45 (1) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL
        01:37 (1) 03:43 (1) 05:39 (1) 09:37 (3) 16:41 (3) 24:46 (3) 26:24 (2) 30:50 (2) 36:02 (2) 38:16 (2) 45:22 (2) 47:56 (2)                 48:41 (2)    
3 Per-Anders Lindgren Centrum OK 50:04 01:37 (2) 02:19 (2) 02:03 (5) 03:29 (1) 06:31 (1) 08:46 (3) 02:00 (5) 04:50 (2) 06:18 (5) 03:04 (9) 06:19 (1) 01:52 (1)                 00:56 (4) Per-Anders Lindgren Centrum OK
        01:37 (2) 03:56 (2) 05:59 (4) 09:28 (1) 15:59 (1) 24:45 (2) 26:45 (3) 31:35 (3) 37:53 (3) 40:57 (3) 47:16 (3) 49:08 (3)                 50:04 (3)    
4 Tommy Lindberg Haninge SOK 54:00 01:44 (5) 02:58 (13) 02:13 (9) 03:38 (3) 07:07 (4) 09:16 (5) 02:24 (10) 06:22 (16) 06:20 (6) 02:37 (8) 06:25 (2) 02:02 (2)                 00:54 (2) Tommy Lindberg Haninge SOK
        01:44 (5) 04:42 (10) 06:55 (9) 10:33 (6) 17:40 (5) 26:56 (4) 29:20 (4) 35:42 (4) 42:02 (5) 44:39 (5) 51:04 (5) 53:06 (4)                 54:00 (4)    
5 Leif Åkerblom OK Österåker 54:16 01:37 (1) 02:31 (7) 01:48 (1) 04:09 (8) 07:34 (7) 10:39 (10) 01:45 (3) 05:51 (8) 06:00 (3) 02:10 (1) 06:54 (4) 02:12 (4)                 01:06 (11) Leif Åkerblom OK Österåker
        01:37 (1) 04:08 (4) 05:56 (2) 10:05 (4) 17:39 (4) 28:18 (6) 30:03 (5) 35:54 (5) 41:54 (4) 44:04 (4) 50:58 (4) 53:10 (5)                 54:16 (5)    
6 Torbjörn Bergman Snättringe SK 59:08 01:53 (8) 02:26 (4) 01:59 (4) 04:08 (6) 07:56 (9) 09:42 (7) 03:11 (18) 05:19 (4) 07:06 (10) 03:21 (14) 07:54 (13) 03:09 (13)                 01:04 (7) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        01:53 (8) 04:19 (5) 06:18 (5) 10:26 (5) 18:22 (6) 28:04 (5) 31:15 (6) 36:34 (6) 43:40 (6) 47:01 (6) 54:55 (6) 58:04 (6)                 59:08 (6)    
7 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 60:51 02:04 (13) 02:36 (9) 02:09 (6) 04:25 (11) 07:15 (5) 14:46 (16) 02:22 (9) 05:41 (5) 06:01 (4) 02:36 (5) 07:23 (7) 02:24 (6)                 01:09 (12) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        02:04 (13) 04:40 (9) 06:49 (7) 11:14 (8) 18:29 (7) 33:15 (13) 35:37 (12) 41:18 (12) 47:19 (10) 49:55 (8) 57:18 (7) 59:42 (7)                 60:51 (7)    
8 My Heinrup Järla Orientering 61:04 02:01 (11) 02:28 (6) 02:12 (8) 04:51 (15) 08:29 (13) 10:45 (11) 02:08 (6) 06:20 (15) 06:49 (7) 03:49 (18) 07:44 (11) 02:28 (9)                 01:00 (6) My Heinrup Järla Orientering
        02:01 (11) 04:29 (8) 06:41 (6) 11:32 (9) 20:01 (10) 30:46 (8) 32:54 (8) 39:14 (7) 46:03 (7) 49:52 (7) 57:36 (8) 60:04 (8)                 61:04 (8)    
9 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 62:33 01:46 (7) 03:45 (17) 02:50 (16) 05:07 (16) 09:06 (15) 09:09 (4) 02:14 (7) 06:05 (11) 07:20 (14) 03:33 (15) 08:25 (14) 02:15 (5)                 00:58 (5) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        01:46 (7) 05:31 (16) 08:21 (15) 13:28 (16) 22:34 (16) 31:43 (10) 33:57 (9) 40:02 (9) 47:22 (11) 50:55 (11) 59:20 (11) 61:35 (10)                 62:33 (9)    
10 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 62:37 02:37 (18) 02:35 (8) 02:09 (6) 03:45 (4) 07:43 (8) 09:57 (8) 02:56 (16) 07:47 (18) 06:57 (9) 03:44 (17) 07:43 (10) 03:39 (17)                 01:05 (9) Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK
        02:37 (18) 05:12 (14) 07:21 (10) 11:06 (7) 18:49 (8) 28:46 (7) 31:42 (7) 39:29 (8) 46:26 (8) 50:10 (10) 57:53 (9) 61:32 (9)                 62:37 (10)    
11 Kurt Eriksson Vandrarringen 63:20 02:15 (15) 03:12 (15) 02:29 (11) 04:18 (10) 09:06 (15) 11:04 (12) 02:59 (17) 05:53 (9) 07:22 (15) 02:36 (5) 07:45 (12) 03:03 (12)                 01:18 (15) Kurt Eriksson Vandrarringen
        02:15 (15) 05:27 (15) 07:56 (13) 12:14 (13) 21:20 (14) 32:24 (11) 35:23 (11) 41:16 (11) 48:38 (12) 51:14 (12) 58:59 (10) 62:02 (11)                 63:20 (11)    
12 Anders Larsson Skarpnäcks OL 63:42 02:03 (12) 02:57 (12) 03:16 (17) 04:29 (12) 08:09 (11) 10:28 (9) 02:41 (12) 06:08 (12) 06:50 (8) 03:07 (10) 09:23 (17) 02:59 (11)                 01:12 (13) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        02:03 (12) 05:00 (11) 08:16 (14) 12:45 (14) 20:54 (12) 31:22 (9) 34:03 (10) 40:11 (10) 47:01 (9) 50:08 (9) 59:31 (12) 62:30 (12)                 63:42 (12)    
13 Svante Frid Enebybergs IF 65:14 01:56 (9) 03:09 (14) 02:33 (13) 04:30 (13) 09:12 (18) 13:21 (15) 02:52 (13) 06:13 (13) 07:06 (10) 02:12 (2) 07:25 (8) 03:27 (14)                 01:18 (15) Svante Frid Enebybergs IF
        01:56 (9) 05:05 (12) 07:38 (11) 12:08 (12) 21:20 (14) 34:41 (14) 37:33 (14) 43:46 (14) 50:52 (13) 53:04 (13) 60:29 (13) 63:56 (13)                 65:14 (13)    
14 Per-Erik Jansson IF Thor 67:18 01:59 (10) 02:26 (4) 02:29 (11) 04:40 (14) 09:07 (17) 12:06 (13) 02:55 (15) 09:28 (20) 07:44 (17) 03:08 (11) 07:35 (9) 02:26 (8)                 01:15 (14) Per-Erik Jansson IF Thor
        01:59 (10) 04:25 (7) 06:54 (8) 11:34 (10) 20:41 (11) 32:47 (12) 35:42 (13) 45:10 (15) 52:54 (15) 56:02 (15) 63:37 (14) 66:03 (14)                 67:18 (14)    
15 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 67:37 01:41 (4) 02:42 (10) 04:55 (20) 06:19 (17) 07:27 (6) 14:46 (16) 01:41 (2) 06:16 (14) 07:24 (16) 03:20 (13) 07:13 (6) 02:24 (6)                 01:29 (17) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        01:41 (4) 04:23 (6) 09:18 (18) 15:37 (17) 23:04 (17) 37:50 (16) 39:31 (16) 45:47 (16) 53:11 (16) 56:31 (16) 63:44 (15) 66:08 (15)                 67:37 (15)    
16 Anne-Marie Holmström Gustavsbergs OK 69:55 03:04 (20) 03:37 (16) 03:18 (18) 07:03 (20) 09:03 (14) 09:16 (5) 02:20 (8) 05:59 (10) 07:14 (13) 03:33 (15) 10:03 (18) 03:29 (15)                 01:56 (18) Anne-Marie Holmström Gustavsbergs OK
        03:04 (20) 06:41 (19) 09:59 (19) 17:02 (19) 26:05 (19) 35:21 (15) 37:41 (15) 43:40 (13) 50:54 (14) 54:27 (14) 64:30 (16) 67:59 (16)                 69:55 (16)    
17 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 71:18 02:16 (16) 02:49 (11) 02:36 (14) 04:08 (6) 08:04 (10) 18:34 (19) 02:53 (14) 05:44 (6) 07:09 (12) 02:36 (5) 09:05 (15) 04:20 (19)                 01:04 (7) Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby
        02:16 (16) 05:05 (12) 07:41 (12) 11:49 (11) 19:53 (9) 38:27 (17) 41:20 (17) 47:04 (17) 54:13 (17) 56:49 (17) 65:54 (17) 70:14 (17)                 71:18 (17)    
18 Eva Elnerud Sigtuna OK 89:17 02:08 (14) 04:14 (19) 02:21 (10) 04:16 (9) 08:19 (12) 31:35 (20) 02:31 (11) 05:44 (6) 09:55 (19) 03:15 (12) 09:08 (16) 04:46 (20)                 01:05 (9) Eva Elnerud Sigtuna OK
        02:08 (14) 06:22 (18) 08:43 (16) 12:59 (15) 21:18 (13) 52:53 (20) 55:24 (18) 61:08 (18) 71:03 (18) 74:18 (18) 83:26 (18) 88:12 (18)                 89:17 (18)    
19 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 102:43 02:36 (17) 03:45 (17) 02:45 (15) 06:47 (18) 09:56 (19) 12:43 (14) 27:37 (20) 06:23 (17) 08:58 (18) 03:52 (19) 11:19 (19) 03:29 (15)                 02:33 (20) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        02:36 (17) 06:21 (17) 09:06 (17) 15:53 (18) 25:49 (18) 38:32 (18) 66:09 (20) 72:32 (20) 81:30 (19) 85:22 (19) 96:41 (19) 100:10 (19)                 102:43 (19)    
20 Per Westerlund Skogsluffarnas OK 106:05 03:02 (19) 04:51 (20) 03:53 (19) 06:57 (19) 12:35 (20) 16:37 (18) 10:29 (19) 09:09 (19) 14:45 (20) 03:53 (20) 13:19 (20) 04:14 (18)                 02:21 (19) Per Westerlund Skogsluffarnas OK
        03:02 (19) 07:53 (20) 11:46 (20) 18:43 (20) 31:18 (20) 47:55 (19) 58:24 (19) 67:33 (19) 82:18 (20) 86:11 (20) 99:30 (20) 103:44 (20)                 106:05 (20)    
- Bo Norbäck Tullinge SK 53:10 01:54   02:19   02:19   03:52   07:32   09:14   02:08   05:40   07:04   08:00   02:07                       01:01   Bo Norbäck Tullinge SK
        01:54   04:13   06:32   10:24   17:56   27:10   29:18   34:58   42:02   50:02   52:09                       53:10      
- Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL 56:28 01:41   02:28   02:22   04:17   07:23   11:22   06:04   06:36   02:50   07:51   02:37                       00:57   Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL
        01:41   04:09   06:31   10:48   18:11   29:33   35:37   42:13   45:03   52:54   55:31                       56:28      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 3,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                   Mål   Bana C - 3,8 km Klubb
1 Per Ljung Stockholms OK 40:55 01:32 (1) 03:07 (19) 01:11 (1) 03:16 (1) 07:47 (4) 01:29 (1) 04:39 (6) 02:59 (2) 03:59 (1) 01:53 (1) 06:17 (1) 02:10 (3)                 00:36 (1) Per Ljung Stockholms OK
        01:32 (1) 04:39 (7) 05:50 (3) 09:06 (1) 16:53 (1) 18:22 (1) 23:01 (3) 26:00 (3) 29:59 (1) 31:52 (1) 38:09 (1) 40:19 (1)                 40:55 (1)    
2 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 42:55 01:40 (3) 02:27 (4) 01:18 (2) 04:05 (5) 07:35 (2) 01:39 (5) 04:04 (2) 03:01 (3) 04:27 (4) 01:58 (2) 07:45 (7) 02:02 (1)                 00:54 (2) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:40 (3) 04:07 (2) 05:25 (2) 09:30 (3) 17:05 (3) 18:44 (2) 22:48 (2) 25:49 (2) 30:16 (2) 32:14 (2) 39:59 (3) 42:01 (2)                 42:55 (2)    
3 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 43:11 01:35 (2) 02:16 (2) 01:31 (3) 03:59 (3) 07:59 (6) 01:31 (2) 03:55 (1) 02:46 (1) 05:02 (9) 02:13 (7) 07:08 (3) 02:15 (4)                 01:01 (4) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        01:35 (2) 03:51 (1) 05:22 (1) 09:21 (2) 17:20 (4) 18:51 (3) 22:46 (1) 25:32 (1) 30:34 (3) 32:47 (3) 39:55 (2) 42:10 (3)                 43:11 (3)    
4 Åke Wansölin Söders-Tyresö 47:13 02:05 (8) 02:08 (1) 02:02 (8) 03:28 (2) 07:19 (1) 02:00 (11) 04:04 (2) 04:15 (11) 04:50 (7) 02:02 (3) 06:44 (2) 05:19 (28)                 00:57 (3) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        02:05 (8) 04:13 (4) 06:15 (5) 09:43 (4) 17:02 (2) 19:02 (4) 23:06 (4) 27:21 (4) 32:11 (4) 34:13 (4) 40:57 (4) 46:16 (4)                 47:13 (4)    
5 Jan Lindgren OK Södertörn 49:35 01:50 (5) 02:20 (3) 01:43 (4) 04:02 (4) 07:46 (3) 02:09 (16) 04:45 (7) 07:36 (29) 04:23 (2) 02:03 (4) 07:42 (6) 02:06 (2)                 01:10 (10) Jan Lindgren OK Södertörn
        01:50 (5) 04:10 (3) 05:53 (4) 09:55 (5) 17:41 (5) 19:50 (5) 24:35 (5) 32:11 (7) 36:34 (5) 38:37 (5) 46:19 (5) 48:25 (5)                 49:35 (5)    
6 Bengt Andersson Söders-Tyresö 51:46 01:48 (4) 02:30 (5) 03:25 (25) 04:58 (14) 08:26 (10) 01:42 (7) 05:33 (14) 04:08 (8) 04:33 (5) 02:12 (6) 08:06 (10) 03:09 (13)                 01:16 (16) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        01:48 (4) 04:18 (5) 07:43 (16) 12:41 (12) 21:07 (9) 22:49 (8) 28:22 (10) 32:30 (8) 37:03 (7) 39:15 (6) 47:21 (6) 50:30 (6)                 51:46 (6)    
7 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 52:20 02:11 (10) 04:38 (24) 01:43 (4) 04:17 (6) 08:47 (13) 01:43 (8) 04:34 (5) 03:47 (5) 05:16 (11) 02:30 (12) 09:09 (16) 02:38 (6)                 01:07 (8) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        02:11 (10) 06:49 (24) 08:32 (22) 12:49 (13) 21:36 (10) 23:19 (9) 27:53 (8) 31:40 (6) 36:56 (6) 39:26 (7) 48:35 (7) 51:13 (7)                 52:20 (7)    
8 Bo Hedlund IFK Enskede 53:39 02:05 (8) 02:55 (13) 01:54 (6) 04:44 (10) 08:19 (9) 01:33 (3) 04:49 (9) 06:18 (27) 05:27 (12) 03:24 (23) 07:51 (9) 03:06 (11)                 01:14 (13) Bo Hedlund IFK Enskede
        02:05 (8) 05:00 (10) 06:54 (7) 11:38 (7) 19:57 (7) 21:30 (6) 26:19 (6) 32:37 (9) 38:04 (11) 41:28 (10) 49:19 (9) 52:25 (8)                 53:39 (8)    
9 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 53:51 01:51 (6) 02:37 (6) 02:14 (13) 04:53 (13) 07:55 (5) 04:15 (31) 04:11 (4) 04:52 (21) 05:13 (10) 02:39 (14) 08:37 (12) 03:27 (18)                 01:07 (8) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        01:51 (6) 04:28 (6) 06:42 (6) 11:35 (6) 19:30 (6) 23:45 (11) 27:56 (9) 32:48 (10) 38:01 (10) 40:40 (9) 49:17 (8) 52:44 (9)                 53:51 (9)    
10 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 54:23 02:17 (13) 02:39 (7) 02:11 (12) 04:47 (11) 08:59 (14) 01:40 (6) 04:48 (8) 03:36 (4) 06:22 (18) 04:38 (29) 08:48 (14) 02:24 (5)                 01:14 (13) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
        02:17 (13) 04:56 (9) 07:07 (8) 11:54 (8) 20:53 (8) 22:33 (7) 27:21 (7) 30:57 (5) 37:19 (8) 41:57 (11) 50:45 (10) 53:09 (10)                 54:23 (10)    
11 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 55:00 02:24 (17) 02:55 (13) 02:10 (11) 04:36 (8) 10:01 (20) 01:36 (4) 04:55 (12) 04:55 (22) 04:23 (2) 02:13 (7) 10:41 (23) 03:00 (10)                 01:11 (11) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:24 (17) 05:19 (13) 07:29 (13) 12:05 (9) 22:06 (12) 23:42 (10) 28:37 (11) 33:32 (11) 37:55 (9) 40:08 (8) 50:49 (11) 53:49 (11)                 55:00 (11)    
12 Olle Arman Nyköpings OK 56:49 01:57 (7) 02:42 (8) 04:49 (30) 04:42 (9) 08:40 (12) 02:16 (17) 06:26 (18) 04:26 (13) 05:40 (15) 02:22 (10) 08:55 (15) 02:53 (9)                 01:01 (4) Olle Arman Nyköpings OK
        01:57 (7) 04:39 (7) 09:28 (24) 14:10 (19) 22:50 (16) 25:06 (14) 31:32 (16) 35:58 (15) 41:38 (13) 44:00 (13) 52:55 (14) 55:48 (12)                 56:49 (12)    
13 Gösta Guteland Snättringe SK 57:52 02:45 (23) 06:04 (30) 02:23 (19) 04:19 (7) 08:12 (7) 01:44 (9) 07:06 (21) 05:10 (23) 04:52 (8) 02:20 (9) 07:49 (8) 04:05 (23)                 01:03 (6) Gösta Guteland Snättringe SK
        02:45 (23) 08:49 (27) 11:12 (25) 15:31 (24) 23:43 (19) 25:27 (15) 32:33 (17) 37:43 (17) 42:35 (16) 44:55 (15) 52:44 (12) 56:49 (13)                 57:52 (13)    
14 Börje Pahlén Söders-Tyresö 59:02 02:32 (20) 02:50 (10) 02:06 (9) 04:58 (14) 09:47 (18) 02:02 (13) 05:03 (13) 04:49 (20) 06:07 (17) 02:51 (16) 10:31 (21) 03:54 (21)                 01:32 (23) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        02:32 (20) 05:22 (16) 07:28 (12) 12:26 (11) 22:13 (13) 24:15 (12) 29:18 (12) 34:07 (12) 40:14 (12) 43:05 (12) 53:36 (15) 57:30 (14)                 59:02 (14)    
15 Christer Hedin IFK Enskede 59:23 02:13 (12) 03:16 (21) 02:40 (23) 05:12 (17) 08:36 (11) 04:06 (30) 07:36 (22) 04:41 (17) 05:34 (14) 03:08 (19) 07:41 (5) 03:13 (16)                 01:27 (21) Christer Hedin IFK Enskede
        02:13 (12) 05:29 (17) 08:09 (18) 13:21 (15) 21:57 (11) 26:03 (19) 33:39 (19) 38:20 (18) 43:54 (18) 47:02 (18) 54:43 (16) 57:56 (15)                 59:23 (15)    
16 Ronny Hedlund OK Södertörn 59:42 02:28 (19) 02:53 (12) 02:14 (13) 04:50 (12) 10:16 (23) 03:00 (24) 06:52 (20) 04:34 (14) 06:39 (20) 02:52 (17) 09:10 (17) 02:42 (7)                 01:12 (12) Ronny Hedlund OK Södertörn
        02:28 (19) 05:21 (15) 07:35 (14) 12:25 (10) 22:41 (15) 25:41 (17) 32:33 (17) 37:07 (16) 43:46 (17) 46:38 (17) 55:48 (18) 58:30 (17)                 59:42 (16)    
17 Gunnar Hellström Haninge SOK 59:57 02:52 (25) 03:06 (18) 03:25 (25) 05:02 (16) 08:13 (8) 01:50 (10) 05:40 (15) 04:35 (15) 07:25 (25) 03:07 (18) 07:37 (4) 05:26 (30)                 01:39 (25) Gunnar Hellström Haninge SOK
        02:52 (25) 05:58 (22) 09:23 (23) 14:25 (21) 22:38 (14) 24:28 (13) 30:08 (13) 34:43 (14) 42:08 (15) 45:15 (16) 52:52 (13) 58:18 (16)                 59:57 (17)    
18 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 60:21 02:21 (15) 02:50 (10) 02:08 (10) 06:06 (24) 09:39 (16) 02:24 (19) 04:53 (11) 04:16 (12) 07:12 (21) 02:49 (15) 10:33 (22) 03:48 (20)                 01:22 (18) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        02:21 (15) 05:11 (12) 07:19 (9) 13:25 (16) 23:04 (17) 25:28 (16) 30:21 (14) 34:37 (13) 41:49 (14) 44:38 (14) 55:11 (17) 58:59 (18)                 60:21 (18)    
19 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 62:25 02:26 (18) 03:16 (21) 02:38 (22) 05:39 (20) 10:15 (22) 02:00 (11) 09:39 (25) 04:12 (10) 05:46 (16) 02:25 (11) 08:46 (13) 04:02 (22)                 01:21 (17) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        02:26 (18) 05:42 (20) 08:20 (20) 13:59 (18) 24:14 (20) 26:14 (20) 35:53 (22) 40:05 (19) 45:51 (19) 48:16 (19) 57:02 (19) 61:04 (19)                 62:25 (19)    
20 Jan Olof Norén Järla Orientering 67:34 02:43 (22) 02:46 (9) 01:56 (7) 05:26 (19) 13:14 (30) 02:20 (18) 11:11 (27) 04:04 (7) 05:28 (13) 03:19 (21) 09:37 (19) 04:07 (24)                 01:23 (19) Jan Olof Norén Järla Orientering
        02:43 (22) 05:29 (17) 07:25 (11) 12:51 (14) 26:05 (25) 28:25 (23) 39:36 (23) 43:40 (22) 49:08 (21) 52:27 (21) 62:04 (20) 66:11 (20)                 67:34 (20)    
21 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 68:19 03:43 (30) 04:51 (25) 05:17 (31) 05:19 (18) 10:27 (24) 03:35 (26) 11:50 (28) 03:58 (6) 04:43 (6) 02:10 (5) 08:11 (11) 03:11 (15)                 01:04 (7) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        03:43 (30) 08:34 (26) 13:51 (31) 19:10 (27) 29:37 (26) 33:12 (27) 45:02 (29) 49:00 (28) 53:43 (24) 55:53 (23) 64:04 (21) 67:15 (21)                 68:19 (21)    
22 Kerstin Jensen klubblös 69:52 02:42 (21) 03:04 (17) 02:32 (21) 06:21 (25) 10:37 (25) 03:44 (28) 05:53 (16) 05:27 (25) 07:14 (22) 03:29 (24) 13:17 (27) 03:40 (19)                 01:52 (28) Kerstin Jensen klubblös
        02:42 (21) 05:46 (21) 08:18 (19) 14:39 (22) 25:16 (23) 29:00 (25) 34:53 (21) 40:20 (20) 47:34 (20) 51:03 (20) 64:20 (22) 68:00 (22)                 69:52 (22)    
23 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 71:53 02:52 (25) 03:08 (20) 02:26 (20) 05:54 (22) 10:01 (20) 02:54 (23) 06:44 (19) 06:40 (28) 08:48 (30) 04:32 (28) 11:08 (25) 04:36 (25)                 02:10 (29) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        02:52 (25) 06:00 (23) 08:26 (21) 14:20 (20) 24:21 (21) 27:15 (22) 33:59 (20) 40:39 (21) 49:27 (22) 53:59 (22) 65:07 (23) 69:43 (23)                 71:53 (23)    
24 Ingemar Johnsson OK Södertörn 73:12 03:21 (29) 05:51 (28) 02:46 (24) 07:25 (28) 11:42 (28) 02:43 (21) 06:19 (17) 04:45 (19) 07:30 (26) 03:33 (25) 12:42 (26) 03:09 (13)                 01:26 (20) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        03:21 (29) 09:12 (30) 11:58 (27) 19:23 (29) 31:05 (29) 33:48 (29) 40:07 (24) 44:52 (23) 52:22 (23) 55:55 (24) 68:37 (25) 71:46 (24)                 73:12 (24)    
25 Leif Hermundstad Snättringe SK 73:37 02:46 (24) 05:11 (27) 05:26 (32) 05:50 (21) 10:56 (26) 02:08 (15) 12:23 (29) 04:08 (8) 07:15 (23) 02:32 (13) 10:10 (20) 03:22 (17)                 01:30 (22) Leif Hermundstad Snättringe SK
        02:46 (24) 07:57 (25) 13:23 (30) 19:13 (28) 30:09 (28) 32:17 (26) 44:40 (28) 48:48 (27) 56:03 (27) 58:35 (26) 68:45 (26) 72:07 (25)                 73:37 (25)    
26 Martin Eriksson OK Södertörn 75:05 02:11 (10) 02:56 (15) 02:16 (16) 08:37 (30) 09:54 (19) 02:49 (22) 13:51 (30) 04:42 (18) 06:30 (19) 03:20 (22) 10:57 (24) 05:24 (29)                 01:38 (24) Martin Eriksson OK Södertörn
        02:11 (10) 05:07 (11) 07:23 (10) 16:00 (25) 25:54 (24) 28:43 (24) 42:34 (25) 47:16 (24) 53:46 (25) 57:06 (25) 68:03 (24) 73:27 (26)                 75:05 (26)    
27 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 81:16 03:05 (28) 06:00 (29) 04:02 (29) 07:33 (29) 10:57 (27) 03:22 (25) 08:00 (23) 05:23 (24) 07:36 (27) 04:29 (27) 13:34 (28) 05:36 (31)                 01:39 (25) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        03:05 (28) 09:05 (28) 13:07 (29) 20:40 (30) 31:37 (30) 34:59 (30) 42:59 (27) 48:22 (26) 55:58 (26) 60:27 (28) 74:01 (27) 79:37 (28)                 81:16 (27)    
28 Jan Larsson Tullinge SK 82:02 02:17 (13) 03:03 (16) 02:22 (18) 05:55 (23) 09:36 (15) 02:36 (20) 04:50 (10) 23:32 (32) 07:17 (24) 07:18 (31) 09:18 (18) 02:44 (8)                 01:14 (13) Jan Larsson Tullinge SK
        02:17 (13) 05:20 (14) 07:42 (15) 13:37 (17) 23:13 (18) 25:49 (18) 30:39 (15) 54:11 (29) 61:28 (29) 68:46 (30) 78:04 (29) 80:48 (29)                 82:02 (28)    
29 Erland Ljungström Gustavsbergs OK 83:31 03:02 (27) 06:08 (31) 02:15 (15) 06:32 (26) 11:47 (29) 03:43 (27) 09:13 (24) 05:32 (26) 08:17 (29) 03:15 (20) 14:20 (29) 04:37 (26)                 04:50 (32) Erland Ljungström Gustavsbergs OK
        03:02 (27) 09:10 (29) 11:25 (26) 17:57 (26) 29:44 (27) 33:27 (28) 42:40 (26) 48:12 (25) 56:29 (28) 59:44 (27) 74:04 (28) 78:41 (27)                 83:31 (29)    
30 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 87:11 02:22 (16) 03:17 (23) 02:20 (17) 06:54 (27) 09:44 (17) 02:06 (14) 23:43 (31) 04:39 (16) 08:09 (28) 04:23 (26) 14:40 (30) 03:08 (12)                 01:46 (27) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        02:22 (16) 05:39 (19) 07:59 (17) 14:53 (23) 24:37 (22) 26:43 (21) 50:26 (30) 55:05 (30) 63:14 (30) 67:37 (29) 82:17 (30) 85:25 (30)                 87:11 (30)    
31 Ingvar Oskarsson Klubblös 133:53 04:08 (31) 05:06 (26) 03:36 (27) 10:05 (31) 19:55 (32) 03:48 (29) 33:13 (32) 08:24 (30) 10:21 (31) 05:33 (30) 20:32 (32) 06:06 (32)                 03:06 (31) Ingvar Oskarsson Klubblös
        04:08 (31) 09:14 (31) 12:50 (28) 22:55 (31) 42:50 (31) 46:38 (31) 79:51 (31) 88:15 (31) 98:36 (31) 104:09 (31) 124:41 (31) 130:47 (31)                 133:53 (31)    
32 Olle Jacobson Rotebro IS 167:38 05:36 (32) 24:13 (32) 03:44 (28) 14:53 (32) 15:29 (31) 11:57 (32) 09:56 (26) 10:13 (31) 28:09 (32) 18:39 (32) 17:39 (31) 04:43 (27)                 02:27 (30) Olle Jacobson Rotebro IS
        05:36 (32) 29:49 (32) 33:33 (32) 48:26 (32) 63:55 (32) 75:52 (32) 85:48 (32) 96:01 (32) 124:10 (32) 142:49 (32) 160:28 (32) 165:11 (32)                 167:38 (32)    
- Claes Andersson OK Södertörn 41:35 01:34   02:05   01:44   03:30   07:00   01:11   05:14   03:24   04:15   02:44   06:21                       02:33   Claes Andersson OK Södertörn
        01:34   03:39   05:23   08:53   15:53   17:04   22:18   25:42   29:57   32:41   39:02                       41:35      
- Jan Gottfridsson Norbergs OK 42:21 01:34   02:13   02:07   03:24   06:05   01:09   06:32   02:18   06:04   01:52   06:00   02:09                   00:54   Jan Gottfridsson Norbergs OK
        01:34   03:47   05:54   09:18   15:23   16:32   23:04   25:22   31:26   33:18   39:18   41:27                   42:21      
- Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 54:38 02:11   02:41   02:11   04:48   09:00   01:43   05:00   04:02   07:17   02:10   08:30                       05:05   Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        02:11   04:52   07:03   11:51   20:51   22:34   27:34   31:36   38:53   41:03   49:33                       54:38      
- Mats Lundblad Täby OK 67:51 02:37   02:29   02:19   04:58   09:17   12:07   05:05       04:04   05:52   03:30   12:02                   03:31   Mats Lundblad Täby OK
        02:37   05:06   07:25   12:23   21:40   33:47   38:52   38:52   42:56   48:48   52:18   64:20                   67:51      
- Bo Winander Järfälla OK 96:23 03:16   02:48   02:48   05:02   11:30   01:44   08:48   04:14   35:23   02:56   14:01                       03:53   Bo Winander Järfälla OK
        03:16   06:04   08:52   13:54   25:24   27:08   35:56   40:10   75:33   78:29   92:30                       96:23      
- Tommy Svensson klubblös 378:14 18:53   05:10   10:54   05:51   20:00   02:38   08:04                                       306:44   Tommy Svensson klubblös
        18:53   24:03   34:57   40:48   60:48   63:26   71:30                                       378:14      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                               Mål   Bana D - 2,6 km Klubb
1 Mats Holmgren IFK Enskede 31:52 01:44 (1) 02:33 (1) 03:32 (1) 02:05 (1) 04:31 (1) 01:42 (1) 04:17 (1) 05:42 (16) 04:47 (11)                             00:59 (1) Mats Holmgren IFK Enskede
        01:44 (1) 04:17 (1) 07:49 (1) 09:54 (1) 14:25 (1) 16:07 (1) 20:24 (1) 26:06 (1) 30:53 (1)                             31:52 (1)    
2 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 33:12 02:09 (2) 02:46 (2) 04:02 (5) 02:17 (2) 05:31 (13) 02:09 (6) 05:17 (7) 04:24 (1) 03:27 (1)                             01:10 (3) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        02:09 (2) 04:55 (2) 08:57 (3) 11:14 (2) 16:45 (2) 18:54 (3) 24:11 (3) 28:35 (3) 32:02 (2)                             33:12 (2)    
3 Christer Andersson ATG 33:56 02:10 (3) 03:06 (4) 03:39 (2) 02:28 (6) 05:37 (15) 01:47 (2) 05:09 (5) 04:29 (2) 04:14 (4)                             01:17 (6) Christer Andersson ATG
        02:10 (3) 05:16 (3) 08:55 (2) 11:23 (3) 17:00 (4) 18:47 (2) 23:56 (2) 28:25 (2) 32:39 (3)                             33:56 (3)    
4 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 35:37 02:27 (7) 02:56 (3) 04:02 (5) 02:25 (3) 04:59 (3) 02:54 (18) 04:51 (3) 04:53 (5) 04:26 (8)                             01:44 (15) Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben
        02:27 (7) 05:23 (4) 09:25 (4) 11:50 (4) 16:49 (3) 19:43 (5) 24:34 (4) 29:27 (4) 33:53 (4)                             35:37 (4)    
5 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 36:47 02:33 (13) 03:12 (6) 03:53 (3) 02:27 (4) 05:36 (14) 02:14 (7) 06:05 (15) 04:40 (3) 04:24 (7)                             01:43 (14) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        02:33 (13) 05:45 (7) 09:38 (5) 12:05 (5) 17:41 (6) 19:55 (6) 26:00 (6) 30:40 (5) 35:04 (5)                             36:47 (5)    
6 Inger Andersson Söders-Tyresö 37:06 02:10 (3) 03:32 (10) 04:19 (7) 02:30 (7) 05:01 (4) 01:59 (4) 07:12 (24) 04:50 (4) 04:23 (5)                             01:10 (3) Inger Andersson Söders-Tyresö
        02:10 (3) 05:42 (6) 10:01 (7) 12:31 (6) 17:32 (5) 19:31 (4) 26:43 (8) 31:33 (6) 35:56 (6)                             37:06 (6)    
7 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 37:40 02:46 (16) 03:24 (8) 05:18 (20) 02:51 (16) 05:23 (9) 02:05 (5) 05:33 (10) 04:58 (8) 03:58 (2)                             01:24 (7) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        02:46 (16) 06:10 (13) 11:28 (16) 14:19 (15) 19:42 (13) 21:47 (10) 27:20 (9) 32:18 (8) 36:16 (7)                             37:40 (7)    
8 Bo Källström OK Milan 38:11 02:28 (8) 03:08 (5) 04:29 (8) 02:33 (9) 05:14 (7) 02:16 (9) 05:03 (4) 07:28 (32) 04:04 (3)                             01:28 (8) Bo Källström OK Milan
        02:28 (8) 05:36 (5) 10:05 (8) 12:38 (7) 17:52 (7) 20:08 (7) 25:11 (5) 32:39 (10) 36:43 (8)                             38:11 (8)    
9 Ingrid Graneli Haninge SOK 39:11 02:28 (8) 03:32 (10) 04:30 (9) 02:32 (8) 05:02 (5) 02:14 (7) 06:11 (16) 05:43 (17) 04:43 (10)                             02:16 (32) Ingrid Graneli Haninge SOK
        02:28 (8) 06:00 (10) 10:30 (9) 13:02 (9) 18:04 (8) 20:18 (8) 26:29 (7) 32:12 (7) 36:55 (9)                             39:11 (9)    
10 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 39:34 02:28 (8) 03:46 (15) 04:44 (13) 02:39 (10) 04:45 (2) 01:58 (3) 07:14 (25) 05:07 (10) 05:09 (14)                             01:44 (15) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        02:28 (8) 06:14 (14) 10:58 (12) 13:37 (11) 18:22 (9) 20:20 (9) 27:34 (10) 32:41 (11) 37:50 (10)                             39:34 (10)    
11 Per Geijer FM IF 39:50 02:23 (6) 03:34 (12) 03:59 (4) 02:45 (12) 07:33 (33) 02:51 (17) 04:37 (2) 06:05 (18) 04:55 (12)                             01:08 (2) Per Geijer FM IF
        02:23 (6) 05:57 (9) 09:56 (6) 12:41 (8) 20:14 (15) 23:05 (13) 27:42 (12) 33:47 (12) 38:42 (11)                             39:50 (11)    
12 Björn Stolt OK Ravinen 41:16 02:37 (14) 03:28 (9) 04:38 (11) 03:10 (22) 05:25 (11) 03:40 (26) 06:31 (18) 05:25 (12) 05:10 (15)                             01:12 (5) Björn Stolt OK Ravinen
        02:37 (14) 06:05 (11) 10:43 (10) 13:53 (14) 19:18 (11) 22:58 (12) 29:29 (14) 34:54 (13) 40:04 (12)                             41:16 (12)    
13 Evy Nord Södertälje IF 42:35 02:20 (5) 03:34 (12) 04:55 (16) 02:27 (4) 07:02 (28) 05:20 (32) 05:09 (5) 04:56 (7) 04:23 (5)                             02:29 (34) Evy Nord Södertälje IF
        02:20 (5) 05:54 (8) 10:49 (11) 13:16 (10) 20:18 (16) 25:38 (22) 30:47 (18) 35:43 (15) 40:06 (13)                             42:35 (13)    
14 Kenneth Berglund Hellas Orientering 43:05 02:45 (15) 03:49 (18) 05:09 (18) 02:46 (13) 05:44 (16) 04:42 (28) 06:48 (22) 04:54 (6) 04:42 (9)                             01:46 (18) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        02:45 (15) 06:34 (17) 11:43 (17) 14:29 (16) 20:13 (14) 24:55 (18) 31:43 (19) 36:37 (19) 41:19 (15)                             43:05 (14)    
15 Inger Jansson Nynäshamns OK 43:06 02:55 (21) 04:31 (26) 04:32 (10) 02:56 (18) 05:50 (19) 02:47 (15) 05:50 (12) 05:39 (14) 06:11 (26)                             01:55 (23) Inger Jansson Nynäshamns OK
        02:55 (21) 07:26 (21) 11:58 (18) 14:54 (17) 20:44 (18) 23:31 (14) 29:21 (13) 35:00 (14) 41:11 (14)                             43:06 (15)    
16 Britt Eriksson Hammarby IF OF 44:29 03:12 (23) 04:21 (25) 05:40 (23) 03:03 (20) 05:22 (8) 02:28 (11) 05:59 (14) 06:13 (19) 06:05 (25)                             02:06 (29) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        03:12 (23) 07:33 (25) 13:13 (21) 16:16 (21) 21:38 (20) 24:06 (15) 30:05 (16) 36:18 (16) 42:23 (16)                             44:29 (16)    
17 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 44:30 03:15 (25) 04:16 (22) 05:49 (24) 03:00 (19) 05:23 (9) 02:28 (11) 05:57 (13) 06:19 (21) 06:00 (23)                             02:03 (28) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        03:15 (25) 07:31 (24) 13:20 (23) 16:20 (22) 21:43 (21) 24:11 (16) 30:08 (17) 36:27 (17) 42:27 (17)                             44:30 (17)    
18 Lars Nord Södertälje IF 45:32 02:47 (17) 03:20 (7) 05:05 (17) 04:31 (36) 05:53 (20) 03:33 (24) 07:05 (23) 06:39 (26) 04:57 (13)                             01:42 (12) Lars Nord Södertälje IF
        02:47 (17) 06:07 (12) 11:12 (15) 15:43 (19) 21:36 (19) 25:09 (20) 32:14 (22) 38:53 (23) 43:50 (19)                             45:32 (18)    
19 Bertil Rydgren IFK Enskede 45:37 02:31 (12) 03:44 (14) 04:46 (15) 02:39 (10) 05:29 (12) 02:39 (14) 05:47 (11) 04:58 (8) 11:16 (37)                             01:48 (20) Bertil Rydgren IFK Enskede
        02:31 (12) 06:15 (15) 11:01 (14) 13:40 (12) 19:09 (10) 21:48 (11) 27:35 (11) 32:33 (9) 43:49 (18)                             45:37 (19)    
20 Lars Persson Väsby OK 45:55 02:49 (19) 04:40 (29) 04:41 (12) 03:11 (23) 05:12 (6) 03:55 (27) 05:23 (9) 06:40 (27) 07:42 (31)                             01:42 (12) Lars Persson Väsby OK
        02:49 (19) 07:29 (23) 12:10 (19) 15:21 (18) 20:33 (17) 24:28 (17) 29:51 (15) 36:31 (18) 44:13 (21)                             45:55 (20)    
21 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 46:05 03:29 (30) 05:50 (36) 06:45 (31) 02:47 (15) 05:49 (18) 02:50 (16) 05:17 (7) 05:32 (13) 05:47 (20)                             01:59 (26) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        03:29 (30) 09:19 (33) 16:04 (34) 18:51 (31) 24:40 (26) 27:30 (24) 32:47 (23) 38:19 (21) 44:06 (20)                             46:05 (21)    
22 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 47:28 02:53 (20) 04:18 (24) 05:24 (21) 03:19 (25) 06:30 (24) 02:37 (13) 06:43 (19) 06:36 (25) 07:24 (29)                             01:44 (15) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        02:53 (20) 07:11 (19) 12:35 (20) 15:54 (20) 22:24 (22) 25:01 (19) 31:44 (21) 38:20 (22) 45:44 (22)                             47:28 (22)    
23 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 47:59 03:18 (27) 04:01 (20) 05:55 (25) 04:09 (33) 06:30 (24) 02:25 (10) 07:36 (26) 05:40 (15) 06:32 (28)                             01:53 (22) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        03:18 (27) 07:19 (20) 13:14 (22) 17:23 (24) 23:53 (23) 26:18 (23) 33:54 (24) 39:34 (24) 46:06 (23)                             47:59 (23)    
24 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 48:02 03:17 (26) 05:40 (35) 05:25 (22) 03:22 (26) 06:33 (26) 03:19 (23) 06:47 (21) 06:15 (20) 05:36 (18)                             01:48 (20) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        03:17 (26) 08:57 (31) 14:22 (27) 17:44 (26) 24:17 (24) 27:36 (25) 34:23 (25) 40:38 (25) 46:14 (24)                             48:02 (24)    
25 Lennart Sjöstål Klubblös 48:43 03:10 (22) 04:17 (23) 06:09 (27) 04:04 (32) 07:20 (31) 03:18 (22) 06:46 (20) 06:30 (23) 05:30 (16)                             01:39 (10) Lennart Sjöstål Klubblös
        03:10 (22) 07:27 (22) 13:36 (24) 17:40 (25) 25:00 (28) 28:18 (27) 35:04 (26) 41:34 (26) 47:04 (25)                             48:43 (25)    
26 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 49:14 02:30 (11) 03:46 (15) 04:44 (13) 02:46 (13) 05:48 (17) 05:40 (33) 06:29 (17) 05:21 (11) 10:40 (34)                             01:30 (9) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        02:30 (11) 06:16 (16) 11:00 (13) 13:46 (13) 19:34 (12) 25:14 (21) 31:43 (19) 37:04 (20) 47:44 (26)                             49:14 (26)    
27 Göran Haglund Haninge SOK 52:45 06:23 (37) 03:53 (19) 05:17 (19) 02:53 (17) 06:25 (22) 03:04 (19) 10:17 (34) 06:31 (24) 06:04 (24)                             01:58 (24) Göran Haglund Haninge SOK
        06:23 (37) 10:16 (36) 15:33 (32) 18:26 (28) 24:51 (27) 27:55 (26) 38:12 (29) 44:43 (27) 50:47 (27)                             52:45 (27)    
28 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 55:13 04:01 (32) 04:46 (31) 06:17 (28) 03:25 (27) 08:07 (38) 06:01 (34) 08:23 (30) 06:24 (22) 05:47 (20)                             02:02 (27) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        04:01 (32) 08:47 (30) 15:04 (29) 18:29 (29) 26:36 (34) 32:37 (33) 41:00 (32) 47:24 (31) 53:11 (28)                             55:13 (28)    
29 Eva Nordin Gustavsbergs OK 55:31 02:48 (18) 03:46 (15) 07:02 (33) 03:17 (24) 07:40 (34) 06:34 (35) 09:20 (32) 07:46 (35) 05:38 (19)                             01:40 (11) Eva Nordin Gustavsbergs OK
        02:48 (18) 06:34 (17) 13:36 (24) 16:53 (23) 24:33 (25) 31:07 (32) 40:27 (31) 48:13 (32) 53:51 (30)                             55:31 (29)    
30 Berit Lindunger Haninge SOK 56:34 03:23 (28) 04:32 (27) 07:53 (35) 04:12 (34) 06:28 (23) 03:11 (20) 07:39 (27) 07:29 (33) 09:01 (33)                             02:46 (38) Berit Lindunger Haninge SOK
        03:23 (28) 07:55 (27) 15:48 (33) 20:00 (33) 26:28 (32) 29:39 (30) 37:18 (27) 44:47 (28) 53:48 (29)                             56:34 (30)    
31 Jan Burell OK Enen 56:46 04:27 (35) 05:34 (34) 06:31 (30) 03:36 (28) 06:06 (21) 04:42 (28) 11:00 (36) 06:48 (28) 05:51 (22)                             02:11 (31) Jan Burell OK Enen
        04:27 (35) 10:01 (34) 16:32 (35) 20:08 (34) 26:14 (31) 30:56 (31) 41:56 (34) 48:44 (34) 54:35 (31)                             56:46 (31)    
32 Lars Nordin Solna OK 56:52 03:23 (28) 05:19 (33) 06:47 (32) 05:44 (38) 07:19 (30) 05:04 (31) 08:05 (29) 06:51 (29) 06:22 (27)                             01:58 (24) Lars Nordin Solna OK
        03:23 (28) 08:42 (29) 15:29 (31) 21:13 (35) 28:32 (35) 33:36 (34) 41:41 (33) 48:32 (33) 54:54 (32)                             56:52 (32)    
33 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 57:47 03:39 (31) 04:13 (21) 06:03 (26) 04:26 (35) 07:21 (32) 03:14 (21) 09:37 (33) 07:56 (36) 08:47 (32)                             02:31 (35) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        03:39 (31) 07:52 (26) 13:55 (26) 18:21 (27) 25:42 (29) 28:56 (28) 38:33 (30) 46:29 (30) 55:16 (33)                             57:47 (33)    
34 Bo Eklind Klubblös 58:14 04:26 (34) 04:34 (28) 06:21 (29) 03:37 (29) 06:59 (27) 03:38 (25) 07:59 (28) 07:23 (31) 10:56 (35)                             02:21 (33) Bo Eklind Klubblös
        04:26 (34) 09:00 (32) 15:21 (30) 18:58 (32) 25:57 (30) 29:35 (29) 37:34 (28) 44:57 (29) 55:53 (34)                             58:14 (34)    
35 Mats Halvarez Klubblös 70:43 04:55 (36) 05:18 (32) 08:13 (36) 04:42 (37) 07:58 (36) 04:44 (30) 10:40 (35) 10:19 (38) 11:15 (36)                             02:39 (37) Mats Halvarez Klubblös
        04:55 (36) 10:13 (35) 18:26 (36) 23:08 (36) 31:06 (36) 35:50 (35) 46:30 (36) 56:49 (36) 68:04 (35)                             70:43 (35)    
36 Andris Rozenbachs TK IF 73:32 04:25 (33) 07:29 (38) 10:39 (37) 03:53 (31) 08:05 (37) 10:48 (38) 11:28 (37) 07:07 (30) 07:28 (30)                             02:10 (30) Andris Rozenbachs TK IF
        04:25 (33) 11:54 (37) 22:33 (37) 26:26 (37) 34:31 (37) 45:19 (37) 56:47 (37) 63:54 (37) 71:22 (36)                             73:32 (36)    
37 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 77:47 03:13 (24) 04:45 (30) 07:02 (33) 03:37 (29) 07:55 (35) 10:10 (37) 08:37 (31) 07:35 (34) 22:22 (38)                             02:31 (35) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        03:13 (24) 07:58 (28) 15:00 (28) 18:37 (30) 26:32 (33) 36:42 (36) 45:19 (35) 52:54 (35) 75:16 (37)                             77:47 (37)    
38 Sonja Perneby Tullinge SK 92:57 16:25 (38) 06:17 (37) 22:14 (38) 03:08 (21) 07:15 (29) 07:00 (36) 15:23 (38) 07:58 (37) 05:31 (17)                             01:46 (18) Sonja Perneby Tullinge SK
        16:25 (38) 22:42 (38) 44:56 (38) 48:04 (38) 55:19 (38) 62:19 (38) 77:42 (38) 85:40 (38) 91:11 (38)                             92:57 (38)    
                                                                               
                                                                               
Plac Bana E - 1,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                           Mål   Bana E - 1,7 km Klubb
1 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 30:32 04:28 (1) 05:24 (2) 03:18 (1) 09:19 (6) 04:18 (4) 02:16 (2)                                         01:29 (1) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:28 (1) 09:52 (1) 13:10 (1) 22:29 (3) 26:47 (2) 29:03 (1)                                         30:32 (1)    
2 Alf Persson OK Österåker 31:06 05:39 (4) 06:35 (4) 03:30 (2) 07:24 (3) 03:37 (2) 02:33 (3)                                         01:48 (2) Alf Persson OK Österåker
        05:39 (4) 12:14 (5) 15:44 (3) 23:08 (4) 26:45 (1) 29:18 (2)                                         31:06 (2)    
3 Gunnel Junegard OK Södertörn 33:02 05:37 (3) 06:03 (3) 03:48 (3) 06:51 (2) 05:18 (6) 03:12 (5)                                         02:13 (4) Gunnel Junegard OK Södertörn
        05:37 (3) 11:40 (4) 15:28 (2) 22:19 (2) 27:37 (3) 30:49 (3)                                         33:02 (3)    
4 Bror Wahlberg Haninge SOK 33:53 06:24 (5) 06:51 (6) 03:51 (4) 08:11 (4) 03:04 (1) 03:26 (6)                                         02:06 (3) Bror Wahlberg Haninge SOK
        06:24 (5) 13:15 (6) 17:06 (5) 25:17 (5) 28:21 (4) 31:47 (4)                                         33:53 (4)    
5 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 42:18 04:46 (2) 06:36 (5) 05:54 (5) 13:56 (7) 03:45 (3) 02:05 (1)                                         05:16 (7) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:46 (2) 11:22 (3) 17:16 (6) 31:12 (6) 34:57 (6) 37:02 (6)                                         42:18 (5)    
6 Sverker Tirén Hellas Orientering 42:28 09:31 (7) 07:49 (7) 06:08 (6) 08:16 (5) 04:46 (5) 03:10 (4)                                         02:48 (5) Sverker Tirén Hellas Orientering
        09:31 (7) 17:20 (7) 23:28 (7) 31:44 (7) 36:30 (7) 39:40 (7)                                         42:28 (6)    
7 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 42:31 07:53 (6) 02:03 (1) 06:58 (7) 04:01 (1) 08:27 (7) 05:26 (7) 04:42 (1)                                     03:01 (6) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        07:53 (6) 09:56 (2) 16:54 (4) 20:55 (1) 29:22 (5) 34:48 (5) 39:30 (1)                                     42:31 (7)    
- Gunvor Granath Nynäshamns OK 31:13 06:24   09:30   04:07   07:14   01:57                                               02:01   Gunvor Granath Nynäshamns OK
        06:24   15:54   20:01   27:15   29:12                                               31:13