Sträcktider Luffarligan Torvalla                                                                                     
  180321 Svarta tider är sträcktider                                                                                
    Blå tider är från start                                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                                  
                                                                                           
Plac Bana A - 5,1 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19   Mål   Bana A - 5,1 km Klubb
1 Niklas Wrane Söders-Tyresö 42:43 01:14 (1) 01:15 (2) 03:40 (2) 01:02 (1) 04:45 (3) 01:13 (2) 01:55 (1) 02:01 (2) 02:00 (2) 02:18 (2) 02:06 (1) 01:41 (3) 01:59 (2) 00:59 (3) 02:48 (2) 02:15 (1) 01:26 (4) 03:06 (2) 03:51 (2) 01:09 (1) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        01:14 (1) 02:29 (1) 06:09 (2) 07:11 (2) 11:56 (2) 13:09 (2) 15:04 (2) 17:05 (2) 19:05 (2) 21:23 (2) 23:29 (2) 25:10 (2) 27:09 (2) 28:08 (2) 30:56 (2) 33:11 (1) 34:37 (1) 37:43 (1) 41:34 (1) 42:43 (1)    
2 Nick Barrable OK Ravinen 44:07 01:34 (3) 01:21 (3) 04:12 (6) 01:09 (2) 04:40 (1) 01:10 (1) 02:04 (2) 02:14 (3) 01:57 (1) 02:23 (3) 02:17 (3) 01:33 (1) 01:49 (1) 00:55 (1) 02:27 (1) 03:07 (2) 01:18 (1) 02:57 (1) 03:50 (1) 01:10 (2) Nick Barrable OK Ravinen
        01:34 (3) 02:55 (3) 07:07 (3) 08:16 (3) 12:56 (3) 14:06 (3) 16:10 (3) 18:24 (3) 20:21 (3) 22:44 (3) 25:01 (3) 26:34 (3) 28:23 (3) 29:18 (3) 31:45 (3) 34:52 (3) 36:10 (3) 39:07 (3) 42:57 (2) 44:07 (2)    
3 Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF 44:25 01:23 (2) 01:12 (1) 02:44 (1) 01:17 (3) 04:41 (2) 01:16 (4) 02:19 (3) 01:47 (1) 02:24 (6) 02:01 (1) 02:15 (2) 01:37 (2) 01:59 (2) 00:58 (2) 03:01 (3) 03:23 (5) 01:21 (2) 03:09 (3) 04:23 (4) 01:15 (3) Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF
        01:23 (2) 02:35 (2) 05:19 (1) 06:36 (1) 11:17 (1) 12:33 (1) 14:52 (1) 16:39 (1) 19:03 (1) 21:04 (1) 23:19 (1) 24:56 (1) 26:55 (1) 27:53 (1) 30:54 (1) 34:17 (2) 35:38 (2) 38:47 (2) 43:10 (3) 44:25 (3)    
4 Peter Rosén Alfta-Ösa OK 54:56 01:34 (3) 01:34 (4) 04:11 (5) 01:28 (4) 05:23 (4) 01:48 (9) 02:20 (4) 03:11 (8) 02:19 (4) 02:35 (4) 02:39 (6) 02:14 (8) 02:46 (6) 01:13 (5) 03:19 (5) 03:19 (3) 01:48 (5) 04:06 (5) 04:54 (5) 02:15 (11) Peter Rosén Alfta-Ösa OK
        01:34 (3) 03:08 (4) 07:19 (4) 08:47 (4) 14:10 (4) 15:58 (4) 18:18 (4) 21:29 (4) 23:48 (4) 26:23 (4) 29:02 (4) 31:16 (4) 34:02 (4) 35:15 (4) 38:34 (4) 41:53 (4) 43:41 (4) 47:47 (4) 52:41 (4) 54:56 (4)    
5 Hanna Korhonen OK Ravinen 55:25 01:37 (6) 01:44 (5) 05:06 (11) 02:28 (12) 06:11 (5) 01:14 (3) 03:13 (9) 02:22 (4) 02:09 (3) 03:33 (10) 02:32 (5) 02:27 (11) 02:21 (4) 01:12 (4) 03:14 (4) 03:22 (4) 01:24 (3) 03:42 (4) 04:08 (3) 01:26 (4) Hanna Korhonen OK Ravinen
        01:37 (6) 03:21 (5) 08:27 (8) 10:55 (9) 17:06 (6) 18:20 (5) 21:33 (5) 23:55 (5) 26:04 (5) 29:37 (5) 32:09 (5) 34:36 (5) 36:57 (5) 38:09 (5) 41:23 (5) 44:45 (5) 46:09 (5) 49:51 (5) 53:59 (5) 55:25 (5)    
6 Ingemar Gard Söders-Tyresö 62:58 02:44 (12) 01:46 (6) 04:27 (8) 01:55 (7) 07:06 (8) 01:37 (7) 02:54 (5) 02:41 (5) 02:35 (8) 02:36 (5) 03:01 (7) 02:11 (6) 02:53 (7) 01:15 (6) 03:45 (7) 05:33 (11) 02:06 (8) 04:26 (8) 05:35 (6) 01:52 (7) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        02:44 (12) 04:30 (11) 08:57 (9) 10:52 (8) 17:58 (8) 19:35 (7) 22:29 (6) 25:10 (6) 27:45 (6) 30:21 (6) 33:22 (6) 35:33 (6) 38:26 (6) 39:41 (6) 43:26 (6) 48:59 (6) 51:05 (6) 55:31 (6) 61:06 (6) 62:58 (6)    
7 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 67:48 02:00 (9) 02:07 (11) 04:56 (10) 01:41 (5) 06:59 (7) 01:36 (6) 03:24 (10) 03:35 (11) 04:12 (13) 02:37 (6) 03:06 (9) 02:20 (10) 02:58 (9) 01:21 (7) 05:42 (14) 04:43 (9) 02:03 (6) 04:34 (9) 05:53 (7) 02:01 (8) Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK
        02:00 (9) 04:07 (9) 09:03 (11) 10:44 (7) 17:43 (7) 19:19 (6) 22:43 (7) 26:18 (7) 30:30 (9) 33:07 (7) 36:13 (7) 38:33 (7) 41:31 (7) 42:52 (7) 48:34 (7) 53:17 (7) 55:20 (7) 59:54 (7) 65:47 (7) 67:48 (7)    
8 Jan Retsloff Hellas Orientering 70:59 02:55 (13) 02:07 (11) 03:55 (4) 01:59 (9) 10:48 (14) 01:54 (11) 03:04 (6) 03:08 (7) 03:55 (12) 04:01 (13) 03:04 (8) 03:00 (13) 02:53 (7) 01:22 (8) 04:03 (8) 04:19 (7) 02:19 (9) 04:11 (6) 05:58 (8) 02:04 (10) Jan Retsloff Hellas Orientering
        02:55 (13) 05:02 (12) 08:57 (9) 10:56 (10) 21:44 (12) 23:38 (12) 26:42 (10) 29:50 (10) 33:45 (10) 37:46 (11) 40:50 (10) 43:50 (11) 46:43 (10) 48:05 (10) 52:08 (10) 56:27 (9) 58:46 (9) 62:57 (8) 68:55 (8) 70:59 (8)    
9 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 77:27 02:16 (10) 01:52 (7) 03:52 (3) 01:47 (6) 07:11 (10) 04:20 (14) 06:06 (13) 03:23 (9) 03:10 (9) 03:45 (12) 03:35 (13) 02:30 (12) 04:15 (14) 01:48 (11) 04:38 (9) 06:30 (12) 02:39 (11) 04:50 (11) 06:44 (9) 02:16 (12) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        02:16 (10) 04:08 (10) 08:00 (5) 09:47 (5) 16:58 (5) 21:18 (11) 27:24 (11) 30:47 (11) 33:57 (11) 37:42 (10) 41:17 (11) 43:47 (10) 48:02 (11) 49:50 (11) 54:28 (11) 60:58 (11) 63:37 (11) 68:27 (11) 75:11 (9) 77:27 (9)    
10 Rune Rådström Snättringe SK 78:15 02:25 (11) 02:52 (14) 05:35 (12) 02:02 (10) 08:56 (13) 01:58 (12) 04:54 (11) 04:35 (13) 03:15 (11) 03:22 (9) 03:20 (11) 03:10 (14) 03:45 (13) 01:36 (10) 04:44 (11) 05:25 (10) 02:54 (14) 04:40 (10) 06:45 (10) 02:02 (9) Rune Rådström Snättringe SK
        02:25 (11) 05:17 (13) 10:52 (13) 12:54 (13) 21:50 (13) 23:48 (13) 28:42 (12) 33:17 (12) 36:32 (12) 39:54 (12) 43:14 (12) 46:24 (12) 50:09 (12) 51:45 (12) 56:29 (12) 61:54 (12) 64:48 (12) 69:28 (12) 76:13 (11) 78:15 (10)    
11 Matz Larsson Gustavsbergs OK 79:09 01:35 (5) 01:55 (9) 04:52 (9) 01:57 (8) 08:31 (12) 01:27 (5) 03:06 (7) 04:07 (12) 02:31 (7) 04:42 (14) 03:11 (10) 02:12 (7) 03:12 (10) 03:15 (14) 04:50 (12) 07:58 (13) 02:48 (12) 05:35 (14) 07:43 (12) 03:42 (14) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        01:35 (5) 03:30 (6) 08:22 (7) 10:19 (6) 18:50 (11) 20:17 (9) 23:23 (8) 27:30 (9) 30:01 (7) 34:43 (9) 37:54 (9) 40:06 (9) 43:18 (9) 46:33 (9) 51:23 (9) 59:21 (10) 62:09 (10) 67:44 (10) 75:27 (10) 79:09 (11)    
12 Torbjörn Gillsparr OK Österåker 79:53 01:48 (8) 01:53 (8) 05:47 (13) 02:37 (13) 06:44 (6) 01:52 (10) 03:08 (8) 03:25 (10) 03:11 (10) 02:57 (8) 03:39 (14) 02:09 (5) 03:41 (12) 02:35 (12) 05:07 (13) 03:59 (6) 02:52 (13) 05:34 (13) 14:18 (14) 02:37 (13) Torbjörn Gillsparr OK Österåker
        01:48 (8) 03:41 (7) 09:28 (12) 12:05 (12) 18:49 (10) 20:41 (10) 23:49 (9) 27:14 (8) 30:25 (8) 33:22 (8) 37:01 (8) 39:10 (8) 42:51 (8) 45:26 (8) 50:33 (8) 54:32 (8) 57:24 (8) 62:58 (9) 77:16 (12) 79:53 (12)    
13 Per Öhlund Gustavsbergs OK 81:18 01:44 (7) 02:02 (10) 04:25 (7) 02:52 (14) 07:06 (8) 02:05 (13) 19:44 (14) 02:52 (6) 02:20 (5) 02:37 (6) 02:28 (4) 02:00 (4) 02:37 (5) 01:22 (8) 03:38 (6) 04:36 (8) 02:22 (10) 04:20 (7) 08:27 (13) 01:41 (5) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        01:44 (7) 03:46 (8) 08:11 (6) 11:03 (11) 18:09 (9) 20:14 (8) 39:58 (14) 42:50 (14) 45:10 (14) 47:47 (14) 50:15 (14) 52:15 (14) 54:52 (14) 56:14 (14) 59:52 (13) 64:28 (13) 66:50 (13) 71:10 (13) 79:37 (13) 81:18 (13)    
14 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 83:53 03:57 (14) 02:16 (13) 06:58 (14) 02:17 (11) 07:38 (11) 01:41 (8) 05:24 (12) 04:53 (14) 05:21 (14) 03:36 (11) 03:24 (12) 02:14 (8) 03:13 (11) 02:41 (13) 04:41 (10) 08:17 (14) 02:03 (6) 04:50 (11) 06:46 (11) 01:43 (6) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:57 (14) 06:13 (14) 13:11 (14) 15:28 (14) 23:06 (14) 24:47 (14) 30:11 (13) 35:04 (13) 40:25 (13) 44:01 (13) 47:25 (13) 49:39 (13) 52:52 (13) 55:33 (13) 60:14 (14) 68:31 (14) 70:34 (14) 75:24 (14) 82:10 (14) 83:53 (14)    
                                                                                           
                                                                                           
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                           Mål   Bana B - 4,5 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 43:38 01:21 (1) 01:25 (1) 03:37 (1) 05:25 (2) 04:33 (3) 02:11 (1) 02:00 (1) 02:57 (1) 02:47 (1) 02:17 (1) 03:53 (7) 04:45 (1) 04:29 (1)                         01:58 (10) Tommy Holmér Väsby OK
        01:21 (1) 02:46 (1) 06:23 (1) 11:48 (2) 16:21 (2) 18:32 (2) 20:32 (1) 23:29 (1) 26:16 (1) 28:33 (1) 32:26 (1) 37:11 (1) 41:40 (1)                         43:38 (1)    
2 Roland Warenius Avesta OK 46:04 01:27 (2) 01:28 (2) 03:44 (2) 05:04 (1) 04:18 (1) 02:22 (2) 02:23 (3) 03:23 (3) 02:48 (2) 02:39 (2) 03:50 (5) 06:30 (8) 04:50 (2)                         01:18 (1) Roland Warenius Avesta OK
        01:27 (2) 02:55 (2) 06:39 (2) 11:43 (1) 16:01 (1) 18:23 (1) 20:46 (2) 24:09 (2) 26:57 (2) 29:36 (2) 33:26 (2) 39:56 (2) 44:46 (2)                         46:04 (2)    
3 Janne Nilsson Centrum OK 51:06 01:35 (5) 01:45 (5) 04:04 (5) 06:21 (7) 04:26 (2) 04:08 (20) 02:42 (4) 03:24 (4) 03:07 (3) 02:50 (4) 04:21 (10) 05:46 (4) 05:03 (3)                         01:34 (3) Janne Nilsson Centrum OK
        01:35 (5) 03:20 (4) 07:24 (5) 13:45 (6) 18:11 (4) 22:19 (6) 25:01 (6) 28:25 (5) 31:32 (3) 34:22 (3) 38:43 (5) 44:29 (3) 49:32 (3)                         51:06 (3)    
4 Per Ljung Stockholms OK 52:11 01:29 (3) 01:38 (3) 04:15 (7) 05:29 (3) 05:19 (8) 02:42 (6) 02:43 (5) 03:54 (7) 04:29 (10) 03:11 (9) 03:18 (3) 06:41 (11) 05:37 (5)                         01:26 (2) Per Ljung Stockholms OK
        01:29 (3) 03:07 (3) 07:22 (3) 12:51 (3) 18:10 (3) 20:52 (3) 23:35 (3) 27:29 (3) 31:58 (4) 35:09 (4) 38:27 (3) 45:08 (4) 50:45 (4)                         52:11 (4)    
5 Dan Klang Haninge SOK 53:59 01:50 (11) 01:46 (6) 04:55 (13) 06:29 (8) 04:50 (5) 02:33 (3) 02:15 (2) 03:10 (2) 05:30 (15) 02:41 (3) 05:27 (18) 04:49 (2) 05:48 (7)                         01:56 (7) Dan Klang Haninge SOK
        01:50 (11) 03:36 (10) 08:31 (10) 15:00 (8) 19:50 (7) 22:23 (7) 24:38 (5) 27:48 (4) 33:18 (7) 35:59 (6) 41:26 (6) 46:15 (6) 52:03 (6)                         53:59 (5)    
6 Per-Johan Vikfors OK Österåker 54:21 01:36 (6) 01:51 (7) 04:28 (9) 06:42 (9) 05:13 (7) 02:33 (3) 02:45 (7) 03:56 (9) 03:32 (5) 03:01 (5) 03:05 (1) 07:11 (14) 05:32 (4)                         02:56 (19) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        01:36 (6) 03:27 (6) 07:55 (8) 14:37 (7) 19:50 (7) 22:23 (7) 25:08 (8) 29:04 (7) 32:36 (5) 35:37 (5) 38:42 (4) 45:53 (5) 51:25 (5)                         54:21 (6)    
7 Torbjörn Bergman Snättringe SK 59:33 01:40 (7) 01:55 (11) 04:25 (8) 07:16 (15) 05:39 (10) 02:48 (10) 04:04 (20) 04:08 (13) 03:39 (6) 03:05 (6) 04:49 (16) 07:18 (15) 06:50 (14)                         01:57 (9) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        01:40 (7) 03:35 (8) 08:00 (9) 15:16 (10) 20:55 (9) 23:43 (9) 27:47 (10) 31:55 (9) 35:34 (8) 38:39 (7) 43:28 (7) 50:46 (7) 57:36 (7)                         59:33 (7)    
8 Tommy Lindberg Haninge SOK 59:45 01:29 (3) 01:53 (8) 04:01 (3) 06:11 (6) 05:26 (9) 02:47 (9) 02:47 (8) 03:54 (7) 10:58 (24) 03:22 (11) 03:17 (2) 06:03 (5) 05:48 (7)                         01:49 (4) Tommy Lindberg Haninge SOK
        01:29 (3) 03:22 (5) 07:23 (4) 13:34 (5) 19:00 (6) 21:47 (5) 24:34 (4) 28:28 (6) 39:26 (11) 42:48 (11) 46:05 (9) 52:08 (9) 57:56 (8)                         59:45 (8)    
9 Lennart Hävrén Tullinge SK 60:26 01:47 (10) 01:41 (4) 05:32 (20) 06:10 (5) 06:46 (17) 03:01 (12) 02:49 (9) 04:23 (17) 04:12 (8) 03:14 (10) 05:27 (18) 06:41 (11) 06:33 (13)                         02:10 (16) Lennart Hävrén Tullinge SK
        01:47 (10) 03:28 (7) 09:00 (11) 15:10 (9) 21:56 (10) 24:57 (10) 27:46 (9) 32:09 (10) 36:21 (9) 39:35 (8) 45:02 (8) 51:43 (8) 58:16 (9)                         60:26 (9)    
10 Göran Andersson Enebybergs IF 60:42 02:26 (19) 01:53 (8) 06:09 (23) 06:42 (9) 05:52 (11) 02:44 (8) 04:49 (23) 04:02 (12) 03:42 (7) 03:44 (17) 04:14 (9) 06:34 (9) 05:37 (5)                         02:14 (17) Göran Andersson Enebybergs IF
        02:26 (19) 04:19 (16) 10:28 (21) 17:10 (13) 23:02 (11) 25:46 (11) 30:35 (12) 34:37 (12) 38:19 (10) 42:03 (10) 46:17 (11) 52:51 (11) 58:28 (10)                         60:42 (10)    
11 Jan Lindgren OK Södertörn 62:34 02:29 (20) 02:06 (16) 06:37 (24) 07:04 (13) 05:52 (11) 05:03 (22) 02:58 (12) 03:51 (5) 05:14 (14) 03:10 (8) 03:21 (4) 06:26 (7) 06:27 (10)                         01:56 (7) Jan Lindgren OK Södertörn
        02:29 (20) 04:35 (19) 11:12 (24) 18:16 (20) 24:08 (16) 29:11 (19) 32:09 (17) 36:00 (15) 41:14 (14) 44:24 (14) 47:45 (12) 54:11 (12) 60:38 (12)                         62:34 (11)    
12 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 62:43 01:40 (7) 01:55 (11) 04:02 (4) 05:56 (4) 04:46 (4) 02:43 (7) 03:59 (19) 04:17 (15) 03:27 (4) 09:10 (27) 04:21 (10) 06:04 (6) 07:14 (16)                         03:09 (22) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        01:40 (7) 03:35 (8) 07:37 (6) 13:33 (4) 18:19 (5) 21:02 (4) 25:01 (6) 29:18 (8) 32:45 (6) 41:55 (9) 46:16 (10) 52:20 (10) 59:34 (11)                         62:43 (12)    
13 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 68:30 01:56 (12) 02:15 (18) 05:15 (17) 07:54 (17) 06:32 (16) 03:44 (17) 03:47 (18) 04:21 (16) 04:15 (9) 03:41 (16) 06:44 (23) 07:40 (19) 08:21 (21)                         02:05 (13) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        01:56 (12) 04:11 (13) 09:26 (14) 17:20 (15) 23:52 (13) 27:36 (13) 31:23 (15) 35:44 (14) 39:59 (12) 43:40 (12) 50:24 (13) 58:04 (14) 66:25 (14)                         68:30 (13)    
14 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 68:38 01:44 (9) 01:53 (8) 04:12 (6) 15:40 (25) 05:01 (6) 03:23 (16) 02:55 (10) 03:56 (9) 04:29 (10) 03:28 (12) 03:51 (6) 05:39 (3) 10:20 (24)                         02:07 (14) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        01:44 (9) 03:37 (11) 07:49 (7) 23:29 (23) 28:30 (23) 31:53 (22) 34:48 (22) 38:44 (20) 43:13 (15) 46:41 (15) 50:32 (14) 56:11 (13) 66:31 (15)                         68:38 (14)    
15 Anders Karlsson Tullinge SK 68:59 02:47 (22) 02:02 (15) 04:40 (10) 08:02 (18) 06:29 (15) 02:58 (11) 03:00 (13) 03:52 (6) 07:21 (19) 03:08 (7) 07:57 (27) 06:39 (10) 08:11 (19)                         01:53 (6) Anders Karlsson Tullinge SK
        02:47 (22) 04:49 (20) 09:29 (16) 17:31 (16) 24:00 (15) 26:58 (12) 29:58 (11) 33:50 (11) 41:11 (13) 44:19 (13) 52:16 (18) 58:55 (15) 67:06 (16)                         68:59 (15)    
16 My Heinrup Järla Orientering 69:35 02:01 (14) 02:18 (21) 05:46 (22) 07:12 (14) 09:02 (24) 03:11 (14) 02:55 (10) 06:20 (25) 05:00 (12) 04:00 (19) 04:26 (12) 07:22 (17) 08:02 (18)                         02:00 (12) My Heinrup Järla Orientering
        02:01 (14) 04:19 (16) 10:05 (19) 17:17 (14) 26:19 (21) 29:30 (20) 32:25 (18) 38:45 (21) 43:45 (18) 47:45 (18) 52:11 (17) 59:33 (16) 67:35 (18)                         69:35 (16)    
17 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 69:40 03:02 (23) 02:17 (20) 05:25 (19) 07:38 (16) 06:19 (14) 03:19 (15) 03:22 (16) 04:47 (20) 07:12 (18) 03:45 (18) 04:44 (15) 07:50 (20) 06:30 (11)                         03:30 (24) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:02 (23) 05:19 (24) 10:44 (23) 18:22 (21) 24:41 (18) 28:00 (15) 31:22 (14) 36:09 (16) 43:21 (16) 47:06 (16) 51:50 (15) 59:40 (17) 66:10 (13)                         69:40 (17)    
18 Ronny Hedlund OK Södertörn 70:23 01:57 (13) 02:19 (22) 05:12 (16) 08:07 (19) 06:57 (18) 03:48 (18) 04:54 (24) 04:56 (21) 05:11 (13) 04:09 (20) 04:28 (13) 08:17 (22) 07:07 (15)                         03:01 (20) Ronny Hedlund OK Södertörn
        01:57 (13) 04:16 (14) 09:28 (15) 17:35 (17) 24:32 (17) 28:20 (16) 33:14 (19) 38:10 (18) 43:21 (16) 47:30 (17) 51:58 (16) 60:15 (18) 67:22 (17)                         70:23 (18)    
19 Roland Löwgren Spårvägens OK 73:44 02:05 (17) 01:56 (13) 05:18 (18) 08:31 (20) 07:56 (23) 03:03 (13) 03:17 (15) 04:34 (18) 08:47 (22) 04:19 (21) 04:10 (8) 07:19 (16) 10:22 (25)                         02:07 (14) Roland Löwgren Spårvägens OK
        02:05 (17) 04:01 (12) 09:19 (13) 17:50 (19) 25:46 (20) 28:49 (18) 32:06 (16) 36:40 (17) 45:27 (19) 49:46 (19) 53:56 (19) 61:15 (19) 71:37 (21)                         73:44 (19)    
20 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 73:47 02:01 (14) 02:32 (23) 05:10 (15) 07:03 (12) 07:13 (19) 03:54 (19) 03:13 (14) 04:34 (18) 10:56 (23) 03:31 (13) 05:05 (17) 07:31 (18) 07:23 (17)                         03:41 (25) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        02:01 (14) 04:33 (18) 09:43 (18) 16:46 (12) 23:59 (14) 27:53 (14) 31:06 (13) 35:40 (13) 46:36 (20) 50:07 (20) 55:12 (20) 62:43 (20) 70:06 (19)                         73:47 (20)    
21 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 74:10 02:01 (14) 02:15 (18) 04:53 (12) 08:40 (21) 07:31 (21) 05:32 (23) 03:43 (17) 05:57 (24) 07:25 (20) 03:39 (15) 04:39 (14) 08:00 (21) 06:30 (11)                         03:25 (23) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        02:01 (14) 04:16 (14) 09:09 (12) 17:49 (18) 25:20 (19) 30:52 (21) 34:35 (21) 40:32 (22) 47:57 (21) 51:36 (21) 56:15 (21) 64:15 (21) 70:45 (20)                         74:10 (21)    
22 Eva Elnerud Sigtuna OK 76:40 02:40 (21) 02:10 (17) 04:46 (11) 06:54 (11) 07:21 (20) 04:57 (21) 05:31 (27) 04:14 (14) 12:12 (25) 03:36 (14) 07:11 (26) 07:09 (13) 06:01 (9)                         01:58 (10) Eva Elnerud Sigtuna OK
        02:40 (21) 04:50 (21) 09:36 (17) 16:30 (11) 23:51 (12) 28:48 (17) 34:19 (20) 38:33 (19) 50:45 (22) 54:21 (22) 61:32 (22) 68:41 (22) 74:42 (22)                         76:40 (22)    
23 Lars-Åke Aspelin Klubblös 81:41 02:18 (18) 02:41 (24) 05:41 (21) 09:05 (22) 07:34 (22) 06:33 (24) 04:34 (21) 05:06 (22) 07:57 (21) 04:52 (22) 05:27 (18) 09:08 (23) 08:11 (19)                         02:34 (18) Lars-Åke Aspelin Klubblös
        02:18 (18) 04:59 (22) 10:40 (22) 19:45 (22) 27:19 (22) 33:52 (23) 38:26 (23) 43:32 (23) 51:29 (23) 56:21 (23) 61:48 (23) 70:56 (23) 79:07 (23)                         81:41 (23)    
24 Bo Norbäck Tullinge SK 99:17 03:13 (25) 02:00 (14) 05:00 (14) 32:35 (27) 06:00 (13) 02:40 (5) 02:44 (6) 03:57 (11) 06:09 (16) 04:59 (24) 05:34 (21) 12:20 (25) 10:15 (23)                         01:51 (5) Bo Norbäck Tullinge SK
        03:13 (25) 05:13 (23) 10:13 (20) 42:48 (26) 48:48 (26) 51:28 (25) 54:12 (25) 58:09 (25) 64:18 (24) 69:17 (24) 74:51 (24) 87:11 (24) 97:26 (24)                         99:17 (24)    
25 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 112:09 17:48 (27) 03:47 (27) 10:17 (27) 11:06 (23) 10:26 (26) 08:11 (26) 04:45 (22) 05:34 (23) 06:46 (17) 04:57 (23) 05:53 (22) 10:02 (24) 09:29 (22)                         03:08 (21) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        17:48 (27) 21:35 (27) 31:52 (27) 42:58 (27) 53:24 (27) 61:35 (27) 66:20 (27) 71:54 (27) 78:40 (26) 83:37 (26) 89:30 (26) 99:32 (25) 109:01 (25)                         112:09 (25)    
26 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 119:23 03:04 (24) 03:18 (26) 08:10 (26) 11:21 (24) 10:21 (25) 07:25 (25) 05:18 (25) 07:12 (26) 20:41 (27) 05:17 (25) 07:10 (24) 13:16 (27) 10:59 (26)                         05:51 (27) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        03:04 (24) 06:22 (25) 14:32 (25) 25:53 (24) 36:14 (24) 43:39 (24) 48:57 (24) 56:09 (24) 76:50 (25) 82:07 (25) 89:17 (25) 102:33 (26) 113:32 (26)                         119:23 (26)    
27 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 133:22 03:32 (26) 03:06 (25) 08:00 (25) 15:54 (26) 11:40 (27) 11:29 (27) 05:25 (26) 07:35 (27) 17:47 (26) 07:38 (26) 07:10 (24) 12:24 (26) 17:59 (27)                         03:43 (26) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        03:32 (26) 06:38 (26) 14:38 (26) 30:32 (25) 42:12 (25) 53:41 (26) 59:06 (26) 66:41 (26) 84:28 (27) 92:06 (27) 99:16 (27) 111:40 (27) 129:39 (27)                         133:22 (27)    
- Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 46:24 01:46   02:10   06:19   10:27                                                               25:42   Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF
        01:46   03:56   10:15   20:42                                                               46:24      
- Leif Åkerblom OK Österåker 58:34 01:45   01:40   06:19   07:03   07:11   02:39   02:27   03:52   03:37   04:08   04:18   05:46   05:44                           02:05   Leif Åkerblom OK Österåker
        01:45   03:25   09:44   16:47   23:58   26:37   29:04   32:56   36:33   40:41   44:59   50:45   56:29                           58:34      
                                                                                           
                                                                                           
Plac Bana C - 3,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                               Mål   Bana C - 3,4 km Klubb
1 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 41:28 03:31 (4) 04:01 (1) 01:25 (2) 02:43 (1) 02:13 (1) 02:19 (1) 04:20 (8) 01:50 (2) 03:45 (1) 04:48 (7) 02:17 (6) 02:11 (1)                             06:05 (12) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL
        03:31 (4) 07:32 (2) 08:57 (2) 11:40 (2) 13:53 (1) 16:12 (1) 20:32 (1) 22:22 (1) 26:07 (1) 30:55 (1) 33:12 (1) 35:23 (1)                             41:28 (1)    
2 Björn Reger Söders Tyresö 41:35 03:04 (1) 04:04 (2) 01:28 (4) 02:57 (2) 02:25 (5) 02:42 (5) 04:54 (16) 01:54 (4) 03:57 (3) 04:02 (1) 02:04 (1) 03:40 (14)                             04:24 (2) Björn Reger Söders Tyresö
        03:04 (1) 07:08 (1) 08:36 (1) 11:33 (1) 13:58 (2) 16:40 (2) 21:34 (3) 23:28 (3) 27:25 (2) 31:27 (2) 33:31 (2) 37:11 (2)                             41:35 (2)    
3 Stefan Persson Södertälje  Nykvarn orientering 42:25 03:10 (2) 04:40 (4) 01:27 (3) 03:30 (8) 02:15 (2) 02:38 (4) 03:32 (3) 01:50 (2) 04:23 (6) 04:41 (5) 02:11 (4) 03:14 (8)                             04:54 (5) Stefan Persson Södertälje  Nykvarn orientering
        03:10 (2) 07:50 (3) 09:17 (3) 12:47 (4) 15:02 (3) 17:40 (3) 21:12 (2) 23:02 (2) 27:25 (2) 32:06 (3) 34:17 (3) 37:31 (3)                             42:25 (3)    
4 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 42:38 03:13 (3) 04:44 (7) 01:42 (8) 03:04 (3) 03:15 (16) 02:42 (5) 03:11 (1) 01:54 (4) 04:15 (4) 04:33 (4) 02:17 (6) 03:05 (5)                             04:43 (4) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        03:13 (3) 07:57 (4) 09:39 (4) 12:43 (3) 15:58 (4) 18:40 (4) 21:51 (4) 23:45 (4) 28:00 (4) 32:33 (4) 34:50 (4) 37:55 (4)                             42:38 (4)    
5 Jan Gottfridsson Norbergs OK 43:42 04:34 (13) 04:29 (3) 02:01 (20) 03:04 (3) 02:18 (3) 02:24 (3) 05:10 (20) 01:44 (1) 03:46 (2) 04:21 (2) 02:07 (2) 03:06 (6)                             04:38 (3) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        04:34 (13) 09:03 (7) 11:04 (8) 14:08 (6) 16:26 (5) 18:50 (5) 24:00 (5) 25:44 (5) 29:30 (5) 33:51 (5) 35:58 (5) 39:04 (5)                             43:42 (5)    
6 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 50:53 03:42 (6) 06:37 (32) 01:24 (1) 03:23 (6) 03:24 (21) 03:01 (9) 03:15 (2) 02:04 (6) 04:17 (5) 05:52 (18) 02:14 (5) 05:03 (27)                             06:37 (27) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        03:42 (6) 10:19 (11) 11:43 (9) 15:06 (9) 18:30 (8) 21:31 (8) 24:46 (6) 26:50 (6) 31:07 (6) 36:59 (7) 39:13 (7) 44:16 (6)                             50:53 (6)    
7 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 54:14 04:42 (15) 04:45 (9) 01:32 (6) 04:26 (23) 02:40 (7) 03:06 (11) 10:34 (49) 02:34 (14) 04:53 (15) 04:24 (3) 02:36 (16) 02:46 (3)                             05:16 (8) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:42 (15) 09:27 (8) 10:59 (7) 15:25 (10) 18:05 (7) 21:11 (7) 31:45 (15) 34:19 (15) 39:12 (14) 43:36 (10) 46:12 (10) 48:58 (9)                             54:14 (7)    
8 Åke Wansölin Söders-Tyresö 54:15 04:14 (7) 04:40 (4) 01:30 (5) 03:37 (12) 08:24 (47) 02:23 (2) 07:03 (33) 02:19 (12) 04:45 (12) 04:45 (6) 02:32 (14) 02:47 (4)                             05:16 (8) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        04:14 (7) 08:54 (6) 10:24 (5) 14:01 (5) 22:25 (19) 24:48 (13) 31:51 (16) 34:10 (14) 38:55 (13) 43:40 (11) 46:12 (10) 48:59 (10)                             54:15 (8)    
9 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 54:17 03:40 (5) 04:44 (7) 02:25 (29) 03:26 (7) 06:03 (42) 03:20 (16) 04:29 (10) 02:04 (6) 04:26 (7) 09:38 (48) 02:22 (9) 02:29 (2)                             05:11 (7) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        03:40 (5) 08:24 (5) 10:49 (6) 14:15 (7) 20:18 (10) 23:38 (9) 28:07 (8) 30:11 (8) 34:37 (8) 44:15 (13) 46:37 (12) 49:06 (11)                             54:17 (9)    
10 Göran Forsberg Nyköpings OK 54:20 05:18 (23) 04:41 (6) 01:58 (18) 03:08 (5) 02:23 (4) 02:52 (8) 04:52 (14) 02:07 (8) 04:33 (9) 04:56 (8) 02:24 (11) 08:49 (47)                             06:19 (17) Göran Forsberg Nyköpings OK
        05:18 (23) 09:59 (10) 11:57 (10) 15:05 (8) 17:28 (6) 20:20 (6) 25:12 (7) 27:19 (7) 31:52 (7) 36:48 (6) 39:12 (6) 48:01 (7)                             54:20 (10)    
11 Leif Mörkfors Järfälla OK 54:42 08:22 (42) 05:10 (11) 01:42 (8) 03:36 (11) 02:36 (6) 03:07 (12) 03:56 (5) 02:13 (11) 05:28 (26) 05:37 (15) 02:32 (14) 04:13 (18)                             06:10 (16) Leif Mörkfors Järfälla OK
        08:22 (42) 13:32 (33) 15:14 (30) 18:50 (18) 21:26 (14) 24:33 (12) 28:29 (9) 30:42 (9) 36:10 (9) 41:47 (8) 44:19 (8) 48:32 (8)                             54:42 (11)    
12 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 57:39 07:19 (38) 07:01 (36) 02:05 (24) 03:39 (13) 03:11 (12) 03:08 (13) 05:15 (21) 02:45 (17) 04:50 (14) 06:09 (23) 02:40 (19) 03:12 (7)                             06:25 (19) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        07:19 (38) 14:20 (37) 16:25 (34) 20:04 (27) 23:15 (22) 26:23 (20) 31:38 (14) 34:23 (16) 39:13 (15) 45:22 (14) 48:02 (15) 51:14 (13)                             57:39 (12)    
13 Helena Korhonen Haninge SOK 57:51 07:32 (39) 04:59 (10) 03:30 (47) 03:35 (10) 06:37 (43) 03:04 (10) 04:08 (6) 02:09 (9) 05:36 (27) 05:20 (12) 02:08 (3) 04:52 (25)                             04:21 (1) Helena Korhonen Haninge SOK
        07:32 (39) 12:31 (28) 16:01 (33) 19:36 (23) 26:13 (34) 29:17 (29) 33:25 (21) 35:34 (18) 41:10 (18) 46:30 (18) 48:38 (18) 53:30 (16)                             57:51 (13)    
14 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 58:11 05:02 (19) 05:48 (16) 02:23 (28) 04:45 (29) 03:12 (14) 03:52 (24) 05:04 (19) 03:48 (42) 05:54 (32) 05:47 (16) 02:45 (21) 03:23 (10)                             06:28 (22) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        05:02 (19) 10:50 (15) 13:13 (15) 17:58 (16) 21:10 (13) 25:02 (15) 30:06 (11) 33:54 (13) 39:48 (16) 45:35 (16) 48:20 (16) 51:43 (15)                             58:11 (14)    
15 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 58:14 04:18 (9) 07:43 (43) 01:46 (10) 03:46 (15) 03:23 (19) 03:18 (15) 06:16 (30) 02:49 (19) 04:45 (12) 07:18 (36) 02:19 (8) 03:36 (12)                             06:57 (30) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        04:18 (9) 12:01 (23) 13:47 (18) 17:33 (14) 20:56 (12) 24:14 (11) 30:30 (13) 33:19 (12) 38:04 (12) 45:22 (14) 47:41 (14) 51:17 (14)                             58:14 (15)    
16 Kurt Andersson Enebybergs IF 59:02 04:32 (12) 05:48 (16) 02:47 (37) 03:46 (15) 03:14 (15) 03:43 (19) 05:52 (25) 02:35 (15) 05:22 (24) 06:27 (25) 02:50 (25) 03:15 (9)                             08:51 (44) Kurt Andersson Enebybergs IF
        04:32 (12) 10:20 (12) 13:07 (13) 16:53 (12) 20:07 (9) 23:50 (10) 29:42 (10) 32:17 (10) 37:39 (11) 44:06 (12) 46:56 (13) 50:11 (12)                             59:02 (16)    
17 Olle Arman Nyköpings OK 60:12 09:12 (44) 05:27 (12) 02:35 (33) 03:48 (17) 04:03 (28) 04:00 (29) 03:46 (4) 02:52 (22) 04:54 (17) 05:11 (10) 02:40 (19) 05:35 (33)                             06:09 (14) Olle Arman Nyköpings OK
        09:12 (44) 14:39 (40) 17:14 (40) 21:02 (30) 25:05 (25) 29:05 (27) 32:51 (20) 35:43 (19) 40:37 (17) 45:48 (17) 48:28 (17) 54:03 (17)                             60:12 (17)    
18 Bo Hedlund IFK Enskede 63:13 04:56 (17) 05:27 (12) 01:50 (11) 03:40 (14) 09:15 (49) 02:49 (7) 06:28 (32) 02:25 (13) 04:54 (17) 05:12 (11) 02:56 (30) 06:07 (36)                             07:14 (33) Bo Hedlund IFK Enskede
        04:56 (17) 10:23 (13) 12:13 (11) 15:53 (11) 25:08 (27) 27:57 (23) 34:25 (24) 36:50 (24) 41:44 (20) 46:56 (19) 49:52 (19) 55:59 (18)                             63:13 (18)    
19 Rune Carlsson Sundbybergs IK 63:47 05:07 (20) 08:27 (46) 01:32 (6) 03:54 (18) 03:11 (12) 03:17 (14) 04:57 (18) 02:10 (10) 04:31 (8) 05:07 (9) 02:23 (10) 12:09 (49)                             07:02 (32) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        05:07 (20) 13:34 (35) 15:06 (29) 19:00 (19) 22:11 (17) 25:28 (16) 30:25 (12) 32:35 (11) 37:06 (10) 42:13 (9) 44:36 (9) 56:45 (19)                             63:47 (19)    
20 Tommy Wohlin Västerås SOK 63:50 05:29 (27) 06:16 (27) 01:52 (13) 05:33 (35) 03:23 (19) 03:59 (28) 09:50 (47) 02:42 (16) 05:41 (30) 06:31 (27) 02:45 (21) 03:23 (10)                             06:26 (20) Tommy Wohlin Västerås SOK
        05:29 (27) 11:45 (22) 13:37 (17) 19:10 (21) 22:33 (20) 26:32 (21) 36:22 (32) 39:04 (28) 44:45 (29) 51:16 (28) 54:01 (26) 57:24 (21)                             63:50 (20)    
21 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 65:41 07:35 (40) 05:34 (15) 01:54 (15) 04:10 (22) 03:07 (11) 03:56 (26) 05:54 (26) 04:16 (47) 05:22 (24) 07:36 (39) 02:56 (30) 05:08 (30)                             08:13 (39) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        07:35 (40) 13:09 (32) 15:03 (28) 19:13 (22) 22:20 (18) 26:16 (19) 32:10 (17) 36:26 (21) 41:48 (21) 49:24 (21) 52:20 (20) 57:28 (22)                             65:41 (21)    
22 Carin Runqvist Järfälla OK 65:49 05:27 (26) 06:04 (22) 02:35 (33) 04:27 (24) 02:59 (8) 04:32 (40) 07:32 (37) 02:51 (21) 06:33 (44) 06:44 (29) 03:02 (37) 04:36 (23)                             08:27 (40) Carin Runqvist Järfälla OK
        05:27 (26) 11:31 (20) 14:06 (20) 18:33 (17) 21:32 (15) 26:04 (18) 33:36 (22) 36:27 (22) 43:00 (23) 49:44 (23) 52:46 (22) 57:22 (20)                             65:49 (22)    
23 Mona Forsberg Nyköpings OK 65:55 04:56 (17) 05:49 (18) 03:10 (46) 06:09 (37) 04:42 (34) 07:01 (49) 04:36 (13) 04:07 (46) 05:05 (22) 05:36 (14) 02:36 (16) 06:08 (37)                             06:00 (10) Mona Forsberg Nyköpings OK
        04:56 (17) 10:45 (14) 13:55 (19) 20:04 (27) 24:46 (24) 31:47 (37) 36:23 (33) 40:30 (34) 45:35 (32) 51:11 (27) 53:47 (25) 59:55 (28)                             65:55 (23)    
24 Kristina Klang Haninge SOK 65:57 06:36 (35) 07:45 (44) 02:44 (36) 04:54 (31) 03:20 (18) 03:55 (25) 04:35 (12) 02:57 (25) 04:53 (15) 08:02 (42) 02:39 (18) 05:29 (32)                             08:08 (38) Kristina Klang Haninge SOK
        06:36 (35) 14:21 (38) 17:05 (38) 21:59 (36) 25:19 (30) 29:14 (28) 33:49 (23) 36:46 (23) 41:39 (19) 49:41 (22) 52:20 (20) 57:49 (24)                             65:57 (24)    
25 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 66:01 04:16 (8) 06:45 (34) 03:08 (45) 05:46 (36) 03:04 (10) 04:07 (32) 05:29 (23) 03:32 (40) 06:09 (34) 08:08 (43) 03:10 (40) 03:55 (16)                             08:32 (42) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        04:16 (8) 11:01 (17) 14:09 (21) 19:55 (26) 22:59 (21) 27:06 (22) 32:35 (19) 36:07 (20) 42:16 (22) 50:24 (25) 53:34 (24) 57:29 (23)                             66:01 (25)    
26 Kerstin Jensen Klubblös 66:04 05:11 (21) 06:12 (25) 02:52 (38) 04:54 (31) 05:57 (41) 05:17 (45) 05:24 (22) 03:33 (41) 05:03 (21) 07:11 (33) 03:01 (36) 05:06 (28)                             06:23 (18) Kerstin Jensen Klubblös
        05:11 (21) 11:23 (19) 14:15 (22) 19:09 (20) 25:06 (26) 30:23 (33) 35:47 (29) 39:20 (30) 44:23 (27) 51:34 (29) 54:35 (28) 59:41 (26)                             66:04 (26)    
27 Sören Johansson Sala OK 66:10 05:55 (31) 06:25 (29) 01:55 (16) 06:13 (38) 04:56 (36) 04:24 (38) 05:56 (27) 02:59 (27) 05:56 (33) 05:35 (13) 02:50 (25) 06:37 (43)                             06:29 (23) Sören Johansson Sala OK
        05:55 (31) 12:20 (25) 14:15 (22) 20:28 (29) 25:24 (31) 29:48 (30) 35:44 (28) 38:43 (27) 44:39 (28) 50:14 (24) 53:04 (23) 59:41 (26)                             66:10 (27)    
28 Håkan Boije Attunda OK 66:46 04:35 (14) 11:30 (50) 01:52 (13) 03:57 (20) 03:16 (17) 03:43 (19) 08:09 (40) 03:03 (30) 05:00 (20) 06:01 (21) 03:00 (33) 06:11 (38)                             06:29 (23) Håkan Boije Attunda OK
        04:35 (14) 16:05 (43) 17:57 (41) 21:54 (35) 25:10 (29) 28:53 (26) 37:02 (34) 40:05 (33) 45:05 (30) 51:06 (26) 54:06 (27) 60:17 (29)                             66:46 (28)    
29 Börje Pahlén Söders-Tyresö 67:29 04:51 (16) 06:08 (23) 02:37 (35) 04:01 (21) 04:00 (26) 04:16 (33) 09:02 (45) 02:50 (20) 06:28 (40) 07:26 (37) 03:22 (41) 03:59 (17)                             08:29 (41) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        04:51 (16) 10:59 (16) 13:36 (16) 17:37 (15) 21:37 (16) 25:53 (17) 34:55 (25) 37:45 (25) 44:13 (26) 51:39 (30) 55:01 (29) 59:00 (25)                             67:29 (29)    
30 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 67:51 05:32 (29) 06:01 (20) 02:58 (41) 05:05 (33) 05:32 (38) 03:23 (17) 07:10 (34) 02:45 (17) 05:08 (23) 10:11 (49) 02:26 (12) 04:16 (20)                             07:24 (36) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        05:32 (29) 11:33 (21) 14:31 (24) 19:36 (23) 25:08 (27) 28:31 (24) 35:41 (27) 38:26 (26) 43:34 (24) 53:45 (36) 56:11 (32) 60:27 (30)                             67:51 (30)    
31 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 68:39 05:29 (27) 06:35 (31) 05:09 (49) 04:29 (25) 04:08 (29) 04:02 (30) 07:46 (39) 03:30 (39) 06:24 (38) 06:32 (28) 02:55 (29) 05:35 (33)                             06:05 (12) Ove Forsberg Turebergs IF SOK
        05:29 (27) 12:04 (24) 17:13 (39) 21:42 (34) 25:50 (32) 29:52 (31) 37:38 (36) 41:08 (37) 47:32 (37) 54:04 (37) 56:59 (34) 62:34 (33)                             68:39 (31)    
32 Martin Eriksson OK Södertörn 68:42 04:28 (11) 06:49 (35) 01:55 (16) 08:08 (44) 05:22 (37) 04:45 (42) 04:30 (11) 03:17 (34) 06:19 (37) 06:28 (26) 03:47 (46) 06:21 (41)                             06:33 (26) Martin Eriksson OK Södertörn
        04:28 (11) 11:17 (18) 13:12 (14) 21:20 (31) 26:42 (35) 31:27 (36) 35:57 (30) 39:14 (29) 45:33 (31) 52:01 (31) 55:48 (31) 62:09 (32)                             68:42 (32)    
33 Bengt Andersson Söders-Tyresö 69:24 04:26 (10) 05:30 (14) 02:31 (31) 04:44 (28) 03:29 (22) 04:21 (35) 07:20 (35) 03:01 (29) 08:13 (49) 05:48 (17) 09:36 (50) 03:43 (15)                             06:42 (29) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        04:26 (10) 09:56 (9) 12:27 (12) 17:11 (13) 20:40 (11) 25:01 (14) 32:21 (18) 35:22 (17) 43:35 (25) 49:23 (20) 58:59 (37) 62:42 (34)                             69:24 (33)    
34 Leif Hermundstad Snättringe SK 69:55 05:47 (30) 06:34 (30) 02:59 (42) 04:31 (26) 03:33 (23) 05:12 (44) 07:42 (38) 03:25 (37) 06:56 (45) 07:04 (30) 03:06 (39) 04:28 (21)                             08:38 (43) Leif Hermundstad Snättringe SK
        05:47 (30) 12:21 (26) 15:20 (31) 19:51 (25) 23:24 (23) 28:36 (25) 36:18 (31) 39:43 (32) 46:39 (35) 53:43 (34) 56:49 (33) 61:17 (31)                             69:55 (34)    
35 Göran Johansson Snättringe SK 70:21 06:18 (32) 06:42 (33) 02:00 (19) 07:43 (43) 05:34 (40) 04:22 (37) 04:52 (14) 03:25 (37) 06:17 (36) 06:14 (24) 03:57 (47) 06:16 (39)                             06:41 (28) Göran Johansson Snättringe SK
        06:18 (32) 13:00 (30) 15:00 (27) 22:43 (37) 28:17 (39) 32:39 (39) 37:31 (35) 40:56 (35) 47:13 (36) 53:27 (33) 57:24 (36) 63:40 (36)                             70:21 (35)    
36 Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 72:10 05:25 (25) 07:38 (41) 02:53 (39) 07:13 (40) 03:48 (25) 04:18 (34) 04:23 (9) 04:00 (44) 06:58 (46) 07:08 (32) 03:28 (43) 05:53 (35)                             09:05 (47) Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:25 (25) 13:03 (31) 15:56 (32) 23:09 (40) 26:57 (37) 31:15 (34) 35:38 (26) 39:38 (31) 46:36 (34) 53:44 (35) 57:12 (35) 63:05 (35)                             72:10 (36)    
37 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 74:03 05:11 (21) 07:40 (42) 01:51 (12) 08:24 (45) 04:02 (27) 04:44 (41) 06:12 (29) 02:52 (22) 04:40 (11) 07:04 (30) 02:26 (12) 13:48 (50)                             05:09 (6) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        05:11 (21) 12:51 (29) 14:42 (26) 23:06 (38) 27:08 (38) 31:52 (38) 38:04 (37) 40:56 (35) 45:36 (33) 52:40 (32) 55:06 (30) 68:54 (41)                             74:03 (37)    
38 Gunnar Hellström Haninge SOK 74:25 12:51 (48) 05:53 (19) 02:01 (20) 03:32 (9) 04:34 (33) 05:05 (43) 04:54 (16) 07:32 (50) 06:31 (42) 05:52 (18) 05:26 (49) 04:14 (19)                             06:00 (10) Gunnar Hellström Haninge SOK
        12:51 (48) 18:44 (47) 20:45 (47) 24:17 (41) 28:51 (41) 33:56 (41) 38:50 (38) 46:22 (40) 52:53 (41) 58:45 (40) 64:11 (41) 68:25 (39)                             74:25 (38)    
39 Jan Larsson Tullinge SK 74:26 08:28 (43) 06:13 (26) 02:17 (27) 07:24 (41) 07:43 (45) 03:47 (21) 10:27 (48) 03:14 (33) 05:51 (31) 06:04 (22) 02:53 (27) 03:39 (13)                             06:26 (20) Jan Larsson Tullinge SK
        08:28 (43) 14:41 (41) 16:58 (37) 24:22 (43) 32:05 (44) 35:52 (43) 46:19 (44) 49:33 (44) 55:24 (44) 61:28 (43) 64:21 (42) 68:00 (38)                             74:26 (39)    
40 Jan Olof Norén Järla Orientering 74:43 05:19 (24) 07:11 (39) 02:05 (24) 08:32 (46) 03:40 (24) 04:31 (39) 08:16 (41) 03:13 (32) 06:31 (42) 08:51 (47) 02:58 (32) 06:18 (40)                             07:18 (34) Jan Olof Norén Järla Orientering
        05:19 (24) 12:30 (27) 14:35 (25) 23:07 (39) 26:47 (36) 31:18 (35) 39:34 (39) 42:47 (38) 49:18 (38) 58:09 (38) 61:07 (38) 67:25 (37)                             74:43 (40)    
41 Ingemar Johnsson OK Södertörn 75:36 06:29 (34) 07:56 (45) 03:41 (48) 06:13 (38) 04:15 (30) 04:21 (35) 08:24 (43) 03:24 (36) 06:26 (39) 07:16 (34) 03:25 (42) 06:49 (44)                             06:57 (30) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        06:29 (34) 14:25 (39) 18:06 (42) 24:19 (42) 28:34 (40) 32:55 (40) 41:19 (40) 44:43 (39) 51:09 (39) 58:25 (39) 61:50 (39) 68:39 (40)                             75:36 (41)    
42 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 77:10 06:58 (36) 07:02 (37) 02:26 (30) 05:14 (34) 04:27 (32) 03:51 (23) 13:33 (50) 02:54 (24) 05:38 (29) 08:16 (44) 03:00 (33) 06:30 (42)                             07:21 (35) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        06:58 (36) 14:00 (36) 16:26 (35) 21:40 (33) 26:07 (33) 29:58 (32) 43:31 (43) 46:25 (41) 52:03 (40) 60:19 (41) 63:19 (40) 69:49 (42)                             77:10 (42)    
43 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 77:51 09:15 (45) 06:02 (21) 03:07 (43) 12:26 (49) 06:44 (44) 03:56 (26) 06:18 (31) 03:09 (31) 04:56 (19) 07:17 (35) 02:46 (23) 05:25 (31)                             06:30 (25) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        09:15 (45) 15:17 (42) 18:24 (44) 30:50 (47) 37:34 (46) 41:30 (46) 47:48 (45) 50:57 (45) 55:53 (45) 63:10 (45) 65:56 (45) 71:21 (43)                             77:51 (43)    
44 Sven Åke Svensson Snättringe SK 81:08 12:56 (49) 06:18 (28) 02:55 (40) 13:54 (50) 03:00 (9) 07:00 (48) 05:33 (24) 02:58 (26) 04:39 (10) 08:16 (44) 03:00 (33) 04:30 (22)                             06:09 (14) Sven Åke Svensson Snättringe SK
        12:56 (49) 19:14 (48) 22:09 (48) 36:03 (50) 39:03 (47) 46:03 (48) 51:36 (47) 54:34 (47) 59:13 (46) 67:29 (46) 70:29 (46) 74:59 (46)                             81:08 (44)    
45 Tommy Svensson Klubblös 81:42 08:04 (41) 09:27 (48) 02:34 (32) 07:29 (42) 04:26 (31) 03:29 (18) 07:28 (36) 03:52 (43) 07:31 (48) 07:52 (41) 03:04 (38) 07:31 (46)                             08:55 (45) Tommy Svensson Klubblös
        08:04 (41) 17:31 (45) 20:05 (45) 27:34 (45) 32:00 (43) 35:29 (42) 42:57 (42) 46:49 (42) 54:20 (43) 62:12 (44) 65:16 (44) 72:47 (45)                             81:42 (45)    
46 Bengt Fahlin IBM-Klubben 83:43 06:28 (33) 07:04 (38) 03:07 (43) 04:47 (30) 08:35 (48) 05:54 (47) 06:05 (28) 05:31 (48) 06:10 (35) 07:27 (38) 03:43 (45) 06:56 (45)                             11:56 (48) Bengt Fahlin IBM-Klubben
        06:28 (33) 13:32 (33) 16:39 (36) 21:26 (32) 30:01 (42) 35:55 (44) 42:00 (41) 47:31 (43) 53:41 (42) 61:08 (42) 64:51 (43) 71:47 (44)                             83:43 (46)    
47 Christer Hedin IFK Enskede 84:16 20:11 (50) 06:08 (23) 02:03 (23) 03:56 (19) 08:07 (46) 04:04 (31) 08:58 (44) 03:00 (28) 05:37 (28) 05:53 (20) 02:48 (24) 04:36 (23)                             08:55 (45) Christer Hedin IFK Enskede
        20:11 (50) 26:19 (50) 28:22 (50) 32:18 (48) 40:25 (48) 44:29 (47) 53:27 (48) 56:27 (48) 62:04 (48) 67:57 (48) 70:45 (47) 75:21 (47)                             84:16 (47)    
48 Ingrid Graneli Haninge SOK 87:41 10:49 (47) 07:15 (40) 02:01 (20) 04:36 (27) 21:17 (50) 03:50 (22) 04:11 (7) 03:21 (35) 06:29 (41) 08:22 (46) 02:53 (27) 05:07 (29)                             07:30 (37) Ingrid Graneli Haninge SOK
        10:49 (47) 18:04 (46) 20:05 (45) 24:41 (44) 45:58 (50) 49:48 (50) 53:59 (49) 57:20 (49) 63:49 (49) 72:11 (49) 75:04 (49) 80:11 (49)                             87:41 (48)    
49 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 89:46 07:07 (37) 08:58 (47) 02:14 (26) 10:56 (48) 04:47 (35) 05:17 (45) 09:13 (46) 04:03 (45) 07:17 (47) 07:51 (40) 03:31 (44) 05:02 (26)                             13:30 (50) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        07:07 (37) 16:05 (43) 18:19 (43) 29:15 (46) 34:02 (45) 39:19 (45) 48:32 (46) 52:35 (46) 59:52 (47) 67:43 (47) 71:14 (48) 76:16 (48)                             89:46 (49)    
50 Jörgen Widlund Nynäshamns OK 111:46 10:41 (46) 10:53 (49) 05:18 (50) 08:52 (47) 05:33 (39) 08:23 (50) 08:22 (42) 06:25 (49) 08:34 (50) 12:09 (50) 04:28 (48) 09:57 (48)                             12:11 (49) Jörgen Widlund Nynäshamns OK
        10:41 (46) 21:34 (49) 26:52 (49) 35:44 (49) 41:17 (49) 49:40 (49) 58:02 (50) 64:27 (50) 73:01 (50) 85:10 (50) 89:38 (50) 99:35 (50)                             111:46 (50)    
- Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 33:50 15:37   08:52   03:19                                                                   06:02   Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        15:37   24:29   27:48                                                                   33:50      
- Bo Winander Järfälla OK 61:05 08:29   08:34   01:41   04:35   03:08   02:48   05:59   02:20   10:08   02:34   03:34                                   07:15   Bo Winander Järfälla OK
        08:29   17:03   18:44   23:19   26:27   29:15   35:14   37:34   47:42   50:16   53:50                                   61:05      
- Göran Frisk Attunda OK 68:01 08:39   08:49   01:40   03:11   04:06   02:54   05:00   02:19   04:41   20:53                                       05:49   Göran Frisk Attunda OK
        08:39   17:28   19:08   22:19   26:25   29:19   34:19   36:38   41:19   62:12                                       68:01      
- Kjell Holmberg OK Södertörn 395:46 03:55   05:42   01:38   03:25   02:43   02:43   05:02   02:19                                               368:19   Kjell Holmberg OK Södertörn
        03:55   09:37   11:15   14:40   17:23   20:06   25:08   27:27                                               395:46      
- Anders Hallgren Gustavsbergs OK 420:00 09:19   11:50   03:54   07:09   04:47                                                           383:01   Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        09:19   21:09   25:03   32:12   36:59                                                           420:00      
                                                                                           
                                                                                           
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                                   Mål   Bana D - 2,4 km Klubb
1 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 44:43 03:48 (2) 05:50 (4) 10:42 (15) 04:02 (1) 05:40 (19) 05:08 (3) 06:30 (4)                                                 03:03 (11) Bo Sundén Karlsbyhedens OK
        03:48 (2) 09:38 (4) 20:20 (5) 24:22 (3) 30:02 (4) 35:10 (2) 41:40 (1)                                                 44:43 (1)    
2 Ulf Eskilsson OK Södertörn 45:56 06:08 (15) 06:09 (5) 07:59 (6) 05:38 (4) 04:02 (8) 06:12 (13) 07:04 (6)                                                 02:44 (5) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        06:08 (15) 12:17 (8) 20:16 (4) 25:54 (4) 29:56 (3) 36:08 (3) 43:12 (3)                                                 45:56 (2)    
3 Inga Johansson Nyköpings OK 46:07 04:04 (3) 04:55 (2) 07:44 (5) 09:54 (16) 02:57 (1) 05:06 (1) 08:13 (15)                                                 03:14 (15) Inga Johansson Nyköpings OK
        04:04 (3) 08:59 (2) 16:43 (3) 26:37 (5) 29:34 (2) 34:40 (1) 42:53 (2)                                                 46:07 (3)    
4 Mats Holmgren IFK Enskede 48:02 03:03 (1) 05:13 (3) 07:09 (2) 06:28 (9) 07:29 (23) 07:37 (18) 08:58 (17)                                                 02:05 (1) Mats Holmgren IFK Enskede
        03:03 (1) 08:16 (1) 15:25 (1) 21:53 (2) 29:22 (1) 36:59 (4) 45:57 (4)                                                 48:02 (4)    
5 Eva Warenius Avesta OK 49:13 05:02 (7) 07:43 (17) 08:36 (8) 05:58 (6) 05:36 (18) 05:57 (11) 07:23 (9)                                                 02:58 (8) Eva Warenius Avesta OK
        05:02 (7) 12:45 (11) 21:21 (9) 27:19 (6) 32:55 (6) 38:52 (5) 46:15 (5)                                                 49:13 (5)    
6 Bertil Rydgren IFK Enskede 50:21 04:55 (6) 07:41 (16) 10:38 (14) 07:36 (10) 04:22 (12) 05:40 (6) 06:29 (2)                                                 03:00 (10) Bertil Rydgren IFK Enskede
        04:55 (6) 12:36 (10) 23:14 (13) 30:50 (9) 35:12 (9) 40:52 (8) 47:21 (6)                                                 50:21 (6)    
7 Bo Källström OK Milan 50:39 04:30 (4) 04:49 (1) 06:54 (1) 04:44 (2) 12:46 (24) 07:54 (19) 06:29 (2)                                                 02:33 (2) Bo Källström OK Milan
        04:30 (4) 09:19 (3) 16:13 (2) 20:57 (1) 33:43 (7) 41:37 (11) 48:06 (8)                                                 50:39 (7)    
8 Bo Winald Hellas Orientering 51:08 05:36 (11) 07:33 (14) 09:40 (13) 05:10 (3) 05:47 (20) 06:19 (15) 07:51 (11)                                                 03:12 (14) Bo Winald Hellas Orientering
        05:36 (11) 13:09 (13) 22:49 (12) 27:59 (7) 33:46 (8) 40:05 (6) 47:56 (7)                                                 51:08 (8)    
9 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 51:23 06:23 (16) 07:24 (11) 08:58 (9) 06:24 (8) 03:25 (4) 08:16 (20) 07:50 (10)                                                 02:43 (4) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        06:23 (16) 13:47 (14) 22:45 (11) 29:09 (8) 32:34 (5) 40:50 (7) 48:40 (9)                                                 51:23 (9)    
10 Kenneth Berglund Hellas Orientering 52:40 05:17 (10) 07:35 (15) 07:39 (4) 13:56 (20) 03:09 (2) 05:37 (5) 06:36 (5)                                                 02:51 (7) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        05:17 (10) 12:52 (12) 20:31 (6) 34:27 (15) 37:36 (12) 43:13 (12) 49:49 (12)                                                 52:40 (10)    
11 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 53:01 05:14 (8) 06:23 (7) 09:04 (12) 10:55 (17) 03:40 (5) 05:56 (10) 08:08 (13)                                                 03:41 (18) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        05:14 (8) 11:37 (5) 20:41 (7) 31:36 (11) 35:16 (10) 41:12 (9) 49:20 (10)                                                 53:01 (11)    
12 Britt Eriksson Hammarby IF OF 53:02 05:14 (8) 06:26 (8) 09:01 (10) 10:56 (18) 03:43 (7) 05:52 (9) 08:09 (14)                                                 03:41 (18) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        05:14 (8) 11:40 (6) 20:41 (7) 31:37 (12) 35:20 (11) 41:12 (9) 49:21 (11)                                                 53:02 (12)    
13 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 54:08 05:49 (14) 06:09 (5) 13:09 (21) 06:04 (7) 06:34 (22) 06:13 (14) 07:22 (8)                                                 02:48 (6) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        05:49 (14) 11:58 (7) 25:07 (16) 31:11 (10) 37:45 (13) 43:58 (13) 51:20 (14)                                                 54:08 (13)    
14 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 55:14 04:48 (5) 07:30 (13) 12:02 (18) 09:51 (15) 05:04 (16) 05:06 (1) 06:28 (1)                                                 04:25 (22) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        04:48 (5) 12:18 (9) 24:20 (14) 34:11 (14) 39:15 (16) 44:21 (14) 50:49 (13)                                                 55:14 (14)    
15 Anders Johansson Nyköpings OK 56:08 08:08 (20) 07:24 (11) 09:03 (11) 07:49 (11) 05:58 (21) 06:08 (12) 08:39 (16)                                                 02:59 (9) Anders Johansson Nyköpings OK
        08:08 (20) 15:32 (17) 24:35 (15) 32:24 (13) 38:22 (14) 44:30 (15) 53:09 (15)                                                 56:08 (15)    
15 Tommy Gustavsson Östra Almby IK 56:08                                                                                 Tommy Gustavsson Östra Almby IK
                                                                                    56:08      
17 Jan Burell OK Enen 58:10 05:38 (13) 11:19 (20) 08:35 (7) 09:13 (13) 04:02 (8) 06:33 (16) 09:58 (18)                                                     Jan Burell OK Enen
        05:38 (13) 16:57 (19) 25:32 (17) 34:45 (16) 38:47 (15) 45:20 (16) 55:18 (16)                                                 58:10 (17)    
18 Lars Persson Väsby OK 61:06 13:03 (24) 06:52 (10) 12:51 (20) 05:42 (5) 03:42 (6) 05:44 (7) 10:36 (20)                                                 02:36 (3) Lars Persson Väsby OK
        13:03 (24) 19:55 (20) 32:46 (21) 38:28 (17) 42:10 (17) 47:54 (17) 58:30 (17)                                                 61:06 (18)    
19 Inger Jansson Nynäshamns OK 63:04 05:36 (11) 09:24 (19) 17:42 (24) 09:20 (14) 05:22 (17) 05:18 (4) 07:19 (7)                                                 03:03 (11) Inger Jansson Nynäshamns OK
        05:36 (11) 15:00 (16) 32:42 (20) 42:02 (18) 47:24 (20) 52:42 (18) 60:01 (18)                                                 63:04 (19)    
20 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 70:27 07:50 (19) 12:06 (21) 12:18 (19) 11:37 (19) 04:47 (15) 07:24 (17) 10:17 (19)                                                 04:08 (21) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        07:50 (19) 19:56 (21) 32:14 (19) 43:51 (21) 48:38 (21) 56:02 (19) 66:19 (19)                                                 70:27 (20)    
21 Björn Stolt OK Ravinen 71:19 07:41 (18) 06:31 (9) 07:37 (3) 29:10 (24) 03:22 (3) 05:46 (8) 08:04 (12)                                                 03:08 (13) Björn Stolt OK Ravinen
        07:41 (18) 14:12 (15) 21:49 (10) 50:59 (22) 54:21 (22) 60:07 (22) 68:11 (20)                                                 71:19 (21)    
22 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 74:33 07:26 (17) 08:35 (18) 10:45 (16) 15:53 (21) 04:23 (13) 09:23 (21) 14:48 (24)                                                 03:20 (16) Gunnel Balck IFK Lidingö SOK
        07:26 (17) 16:01 (18) 26:46 (18) 42:39 (19) 47:02 (18) 56:25 (20) 71:13 (22)                                                 74:33 (22)    
23 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 74:53 08:17 (21) 14:45 (24) 10:51 (17) 08:52 (12) 04:20 (10) 10:26 (24) 11:02 (21)                                                 06:20 (23) Sarah-Jane Barrable OK Ravinen
        08:17 (21) 23:02 (23) 33:53 (22) 42:45 (20) 47:05 (19) 57:31 (21) 68:33 (21)                                                 74:53 (23)    
24 Bo Eklind Klubblös 90:31 09:40 (23) 13:07 (22) 16:40 (23) 18:47 (22) 04:45 (14) 09:52 (22) 14:20 (23)                                                 03:20 (16) Bo Eklind Klubblös
        09:40 (23) 22:47 (22) 39:27 (23) 58:14 (23) 62:59 (23) 72:51 (23) 87:11 (23)                                                 90:31 (24)    
25 Mats Halvarez Klubblös 91:23 09:38 (22) 14:06 (23) 16:02 (22) 19:10 (23) 04:20 (10) 09:52 (22) 14:10 (22)                                                 04:05 (20) Mats Halvarez Klubblös
        09:38 (22) 23:44 (24) 39:46 (24) 58:56 (24) 63:16 (24) 73:08 (24) 87:18 (24)                                                 91:23 (25)    
- Kristina Nygren Frisk Attunda OK 33:04 05:09   06:35                                                                       21:20   Kristina Nygren Frisk Attunda OK
        05:09   11:44                                                                       33:04      
- Berit Lindunger Haninge SOK 63:50 07:15   09:07   08:51   05:27   19:26   10:36                                                       03:08   Berit Lindunger Haninge SOK
        07:15   16:22   25:13   30:40   50:06   60:42                                                       63:50      
- Siv Frölund Haninge SOK 72:08 06:35   06:22   07:40                                                                   51:31   Siv Frölund Haninge SOK
        06:35   12:57   20:37                                                                   72:08      
- Olle Öberg Skogsluffarnas OK 78:36 06:36   17:31   17:56   16:18   05:01   08:54                                                       06:20   Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        06:36   24:07   42:03   58:21   63:22   72:16                                                       78:36      
- Yngve Hedberg Snättringe SK 96:45 08:39   16:28   12:08   19:40   17:34                                                           22:16   Yngve Hedberg Snättringe SK
        08:39   25:07   37:15   56:55   74:29                                                           96:45      
- Torsten Lundborg Hammarby IF OF 332:33 04:00   07:38   11:41                                                                   309:14   Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        04:00   11:38   23:19                                                                   332:33      
- Inger Andersson Söders-Tyresö 409:20 04:38   07:58                                                                       396:44   Inger Andersson Söders-Tyresö
        04:38   12:36                                                                       409:20      
                                                                                           
                                                                                           
Plac Bana E - 1,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                                       Mål   Bana E - 1,7 km Klubb
1 Bror Wahlberg Haninge SOK 45:48 03:28 (1) 05:07 (4) 09:06 (2) 16:03 (2) 03:55 (4) 05:58 (1)                                                     02:11 (2) Bror Wahlberg Haninge SOK
        03:28 (1) 08:35 (3) 17:41 (3) 33:44 (2) 37:39 (2) 43:37 (1)                                                     45:48 (1)    
2 Ingvar Johannesson Solna OK 47:48 03:53 (3) 03:41 (1) 09:22 (3) 12:23 (1) 03:51 (3) 11:31 (3)                                                     03:07 (4) Ingvar Johannesson Solna OK
        03:53 (3) 07:34 (1) 16:56 (2) 29:19 (1) 33:10 (1) 44:41 (2)                                                     47:48 (2)    
3 Gunvor Granath Nynäshamns OK 62:16 11:52 (4) 04:33 (3) 15:03 (4) 16:39 (3) 03:15 (2) 08:20 (2)                                                     02:34 (3) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        11:52 (4) 16:25 (4) 31:28 (4) 48:07 (3) 51:22 (3) 59:42 (3)                                                     62:16 (3)    
4 Alf Persson OK Österåker 75:05 03:46 (2) 04:02 (2) 08:38 (1) 34:17 (4) 02:55 (1) 19:27 (4)                                                     02:00 (1) Alf Persson OK Österåker
        03:46 (2) 07:48 (2) 16:26 (1) 50:43 (4) 53:38 (4) 73:05 (4)                                                     75:05 (4)    
- Tobias Karlsson Snättringe-ish 0:10     00:06   00:01   00:02       00:11   00:03   00:03                                                   Tobias Karlsson Snättringe-ish
            00:06   00:07   00:09   00:09   00:20                                                       Ej tid  ----->      
- Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 75:31 06:04   09:15   30:21   10:28   13:54                                                           05:29   Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        06:04   15:19   45:40   56:08   70:02                                                           75:31      
- Sverker Tiren Hellas Orientering 364:33 04:38   05:25   18:22   20:53   21:42                                                           293:33   Sverker Tiren Hellas Orientering
        04:38   10:03   28:25   49:18   71:00                                                           364:33