Sträcktider Luffarligan Vallentuna IP                                                                  
  2018-03-14 Svarta tider är sträcktider                                                                
    Blå tider är från start                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                  
                                                                           
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana A - 5,5 km Klubb
1 Nick Barrable OK Ravinen 34:42 03:29 (1) 01:54 (1) 01:03 (1) 01:23 (1) 02:39 (1) 02:46 (1) 01:42 (2) 03:15 (1) 02:55 (1) 01:18 (2) 01:37 (1) 01:12 (1) 02:28 (2) 03:23 (1) 01:51 (1) 01:47 (2) Nick Barrable OK Ravinen
        03:29 (1) 05:23 (1) 06:26 (1) 07:49 (1) 10:28 (1) 13:14 (1) 14:56 (1) 18:11 (1) 21:06 (1) 22:24 (1) 24:01 (1) 25:13 (1) 27:41 (1) 31:04 (1) 32:55 (1) 34:42 (1)    
2 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 37:10 03:45 (2) 01:59 (2) 01:05 (2) 01:34 (2) 02:53 (2) 02:57 (2) 01:41 (1) 03:37 (2) 03:21 (2) 01:15 (1) 01:50 (2) 01:34 (3) 02:11 (1) 03:41 (2) 02:02 (2) 01:45 (1) Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK
        03:45 (2) 05:44 (2) 06:49 (2) 08:23 (2) 11:16 (2) 14:13 (2) 15:54 (2) 19:31 (2) 22:52 (2) 24:07 (2) 25:57 (2) 27:31 (2) 29:42 (2) 33:23 (2) 35:25 (2) 37:10 (2)    
3 Håkan Dahlbäck OK Österåker 44:34 04:29 (3) 02:12 (3) 01:09 (4) 01:58 (6) 03:44 (5) 03:33 (6) 02:06 (5) 04:08 (4) 03:57 (4) 01:23 (4) 02:26 (5) 01:34 (3) 02:40 (3) 03:56 (4) 03:19 (10) 02:00 (3) Håkan Dahlbäck OK Österåker
        04:29 (3) 06:41 (3) 07:50 (3) 09:48 (4) 13:32 (5) 17:05 (5) 19:11 (6) 23:19 (5) 27:16 (5) 28:39 (4) 31:05 (4) 32:39 (4) 35:19 (4) 39:15 (3) 42:34 (3) 44:34 (3)    
4 Linda Lönneberg Täby OK 44:44 04:36 (5) 02:18 (5) 01:13 (5) 01:47 (4) 04:02 (6) 03:16 (3) 01:54 (4) 04:16 (6) 03:53 (3) 01:29 (6) 02:24 (4) 01:33 (2) 03:20 (6) 03:52 (3) 02:48 (6) 02:03 (4) Linda Lönneberg Täby OK
        04:36 (5) 06:54 (5) 08:07 (5) 09:54 (5) 13:56 (6) 17:12 (6) 19:06 (5) 23:22 (6) 27:15 (4) 28:44 (5) 31:08 (5) 32:41 (5) 36:01 (5) 39:53 (4) 42:41 (4) 44:44 (4)    
5 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 44:58 04:32 (4) 02:17 (4) 01:08 (3) 01:48 (5) 03:04 (3) 03:19 (4) 02:51 (11) 04:02 (3) 04:09 (5) 01:20 (3) 02:03 (3) 01:39 (6) 02:40 (3) 05:27 (8) 02:24 (3) 02:15 (6) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        04:32 (4) 06:49 (4) 07:57 (4) 09:45 (3) 12:49 (3) 16:08 (3) 18:59 (4) 23:01 (4) 27:10 (3) 28:30 (3) 30:33 (3) 32:12 (3) 34:52 (3) 40:19 (5) 42:43 (5) 44:58 (5)    
6 Oscar Arman Nyköpings OK 46:06 04:40 (6) 02:27 (6) 01:22 (6) 01:43 (3) 03:18 (4) 03:26 (5) 01:53 (3) 04:08 (4) 04:40 (8) 01:28 (5) 02:29 (6) 01:38 (5) 03:18 (5) 04:52 (5) 02:33 (4) 02:11 (5) Oscar Arman Nyköpings OK
        04:40 (6) 07:07 (6) 08:29 (6) 10:12 (6) 13:30 (4) 16:56 (4) 18:49 (3) 22:57 (3) 27:37 (6) 29:05 (6) 31:34 (6) 33:12 (6) 36:30 (6) 41:22 (6) 43:55 (6) 46:06 (6)    
7 Per Öhlund Gustavsbergs OK 53:19 04:46 (7) 02:49 (7) 01:23 (7) 02:15 (7) 04:08 (7) 04:19 (7) 02:24 (7) 05:04 (7) 04:35 (6) 01:41 (7) 02:37 (7) 01:55 (8) 03:35 (8) 06:22 (12) 02:47 (5) 02:39 (8) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        04:46 (7) 07:35 (7) 08:58 (7) 11:13 (7) 15:21 (7) 19:40 (7) 22:04 (7) 27:08 (7) 31:43 (7) 33:24 (7) 36:01 (7) 37:56 (7) 41:31 (7) 47:53 (7) 50:40 (7) 53:19 (7)    
8 Lennart Hävrén Tullinge SK 55:00 05:23 (8) 02:50 (8) 01:23 (7) 02:23 (8) 04:39 (10) 04:48 (10) 02:20 (6) 05:42 (10) 04:47 (9) 01:47 (9) 02:42 (8) 01:45 (7) 03:37 (9) 05:29 (10) 02:50 (7) 02:35 (7) Lennart Hävrén Tullinge SK
        05:23 (8) 08:13 (8) 09:36 (8) 11:59 (8) 16:38 (8) 21:26 (8) 23:46 (8) 29:28 (8) 34:15 (8) 36:02 (8) 38:44 (8) 40:29 (8) 44:06 (8) 49:35 (8) 52:25 (8) 55:00 (8)    
9 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 57:28 06:47 (11) 03:11 (11) 01:29 (9) 02:34 (10) 04:22 (9) 04:51 (11) 02:35 (9) 05:38 (9) 04:38 (7) 01:44 (8) 02:55 (9) 02:07 (10) 03:25 (7) 05:10 (6) 02:54 (8) 03:08 (10) Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK
        06:47 (11) 09:58 (11) 11:27 (11) 14:01 (10) 18:23 (10) 23:14 (10) 25:49 (10) 31:27 (10) 36:05 (10) 37:49 (9) 40:44 (9) 42:51 (9) 46:16 (9) 51:26 (9) 54:20 (9) 57:28 (9)    
10 Mats Lundblad Täby OK 58:44 06:13 (10) 03:02 (9) 01:47 (10) 02:49 (11) 04:09 (8) 04:46 (9) 02:29 (8) 05:34 (8) 05:06 (10) 01:55 (11) 03:08 (10) 02:31 (12) 03:54 (10) 05:36 (11) 03:05 (9) 02:40 (9) Mats Lundblad Täby OK
        06:13 (10) 09:15 (10) 11:02 (10) 13:51 (9) 18:00 (9) 22:46 (9) 25:15 (9) 30:49 (9) 35:55 (9) 37:50 (10) 40:58 (10) 43:29 (10) 47:23 (10) 52:59 (10) 56:04 (10) 58:44 (10)    
11 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 65:59 07:37 (12) 04:11 (12) 02:45 (12) 02:31 (9) 05:34 (11) 04:28 (8) 02:42 (10) 06:13 (11) 05:26 (11) 01:52 (10) 03:44 (11) 02:01 (9) 04:12 (11) 05:19 (7) 03:28 (11) 03:56 (12) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        07:37 (12) 11:48 (12) 14:33 (12) 17:04 (12) 22:38 (11) 27:06 (11) 29:48 (11) 36:01 (11) 41:27 (11) 43:19 (11) 47:03 (11) 49:04 (11) 53:16 (11) 58:35 (11) 62:03 (11) 65:59 (11)    
12 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 75:00 06:09 (9) 03:02 (9) 01:50 (11) 04:11 (12) 11:59 (12) 05:15 (12) 03:11 (12) 06:16 (12) 06:15 (12) 02:20 (12) 03:58 (12) 02:15 (11) 05:17 (12) 05:27 (8) 03:58 (12) 03:37 (11) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        06:09 (9) 09:11 (9) 11:01 (9) 15:12 (11) 27:11 (12) 32:26 (12) 35:37 (12) 41:53 (12) 48:08 (12) 50:28 (12) 54:26 (12) 56:41 (12) 61:58 (12) 67:25 (12) 71:23 (12) 75:00 (12)    
- Robert Johansson Täby OK 43:31 04:01   02:09   01:06   01:38   03:20   03:14   01:48   03:37   03:25   03:40   01:16   02:52   03:56   04:56       02:33   Robert Johansson Täby OK
        04:01   06:10   07:16   08:54   12:14   15:28   17:16   20:53   24:18   27:58   29:14   32:06   36:02   40:58       43:31      
- Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 48:14 04:52   02:39   01:22   01:59   03:28   03:44   06:46   04:45   01:38   02:30   01:39   03:17   04:27   02:48       02:20   Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn
        04:52   07:31   08:53   10:52   14:20   18:04   24:50   29:35   31:13   33:43   35:22   38:39   43:06   45:54       48:14      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12               Mål   Bana B - 4,3 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 30:55 01:54 (1) 02:50 (1) 02:46 (1) 01:36 (1) 02:40 (1) 03:01 (1) 01:42 (1) 04:13 (2) 01:28 (1) 01:54 (12) 02:02 (2) 03:32 (1)             01:17 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        01:54 (1) 04:44 (1) 07:30 (1) 09:06 (1) 11:46 (1) 14:47 (1) 16:29 (1) 20:42 (1) 22:10 (1) 24:04 (1) 26:06 (1) 29:38 (1)             30:55 (1)    
2 Per Ljung Stockholms OK 36:34 02:14 (2) 03:28 (4) 03:46 (6) 01:58 (5) 03:56 (5) 03:33 (3) 02:02 (3) 04:36 (4) 01:41 (4) 01:35 (1) 02:04 (3) 04:23 (3)             01:18 (2) Per Ljung Stockholms OK
        02:14 (2) 05:42 (2) 09:28 (2) 11:26 (2) 15:22 (3) 18:55 (3) 20:57 (2) 25:33 (3) 27:14 (3) 28:49 (3) 30:53 (3) 35:16 (2)             36:34 (2)    
3 Dan Klang Haninge SOK 37:23 02:27 (7) 03:26 (2) 03:38 (3) 02:00 (6) 03:35 (2) 03:32 (2) 02:19 (13) 04:19 (3) 01:42 (5) 01:40 (4) 02:09 (7) 04:58 (13)             01:38 (5) Dan Klang Haninge SOK
        02:27 (7) 05:53 (3) 09:31 (3) 11:31 (3) 15:06 (2) 18:38 (2) 20:57 (2) 25:16 (2) 26:58 (2) 28:38 (2) 30:47 (2) 35:45 (3)             37:23 (3)    
4 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 38:09 02:28 (8) 03:29 (5) 03:59 (8) 01:56 (3) 03:53 (4) 03:41 (7) 02:12 (7) 04:44 (5) 01:39 (3) 01:38 (3) 02:00 (1) 04:22 (2)             02:08 (18) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        02:28 (8) 05:57 (4) 09:56 (6) 11:52 (6) 15:45 (5) 19:26 (5) 21:38 (5) 26:22 (4) 28:01 (4) 29:39 (4) 31:39 (4) 36:01 (4)             38:09 (4)    
5 Anders Holmqvist Snättringe SK 38:57 02:14 (2) 05:18 (23) 03:38 (2) 01:53 (2) 04:10 (9) 03:34 (4) 01:55 (2) 04:10 (1) 01:44 (6) 01:43 (7) 02:09 (7) 05:02 (15)             01:27 (3) Anders Holmqvist Snättringe SK
        02:14 (2) 07:32 (20) 11:10 (15) 13:03 (10) 17:13 (11) 20:47 (10) 22:42 (7) 26:52 (6) 28:36 (5) 30:19 (5) 32:28 (5) 37:30 (6)             38:57 (5)    
6 Ingemar Gard Söders-Tyresö 39:08 02:24 (4) 03:38 (8) 03:39 (5) 02:00 (6) 03:41 (3) 03:54 (10) 02:14 (9) 05:15 (14) 01:56 (12) 01:55 (13) 02:12 (11) 04:30 (5)             01:50 (9) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        02:24 (4) 06:02 (5) 09:41 (4) 11:41 (4) 15:22 (3) 19:16 (4) 21:30 (4) 26:45 (5) 28:41 (6) 30:36 (6) 32:48 (6) 37:18 (5)             39:08 (6)    
7 Håkan Brandberg Långhundra IF 39:48 02:26 (5) 03:46 (11) 03:38 (2) 01:57 (4) 04:25 (14) 03:36 (5) 02:06 (5) 05:40 (18) 01:38 (2) 02:22 (22) 02:06 (5) 04:39 (8)             01:29 (4) Håkan Brandberg Långhundra IF
        02:26 (5) 06:12 (9) 09:50 (5) 11:47 (5) 16:12 (7) 19:48 (6) 21:54 (6) 27:34 (7) 29:12 (7) 31:34 (8) 33:40 (7) 38:19 (7)             39:48 (7)    
8 Leif Åkerblom OK Österåker 40:48 02:33 (11) 03:44 (10) 04:05 (10) 02:13 (11) 04:22 (12) 03:47 (8) 02:20 (14) 04:46 (6) 01:54 (8) 01:41 (5) 02:18 (12) 04:53 (12)             02:12 (20) Leif Åkerblom OK Österåker
        02:33 (11) 06:17 (10) 10:22 (10) 12:35 (9) 16:57 (8) 20:44 (8) 23:04 (10) 27:50 (9) 29:44 (9) 31:25 (7) 33:43 (8) 38:36 (8)             40:48 (8)    
9 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 40:49 02:26 (5) 03:37 (7) 04:08 (11) 02:05 (9) 04:49 (19) 03:40 (6) 02:18 (11) 04:52 (7) 02:21 (19) 01:37 (2) 02:04 (3) 05:08 (18)             01:44 (6) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        02:26 (5) 06:03 (6) 10:11 (7) 12:16 (8) 17:05 (9) 20:45 (9) 23:03 (9) 27:55 (10) 30:16 (11) 31:53 (9) 33:57 (9) 39:05 (10)             40:49 (9)    
10 Carl-Johan Roubert FK Finn 41:01 02:30 (9) 03:36 (6) 04:08 (11) 02:49 (21) 04:06 (8) 03:52 (9) 02:10 (6) 05:02 (9) 01:55 (10) 01:47 (9) 02:21 (13) 04:42 (9)             02:03 (17) Carl-Johan Roubert FK Finn
        02:30 (9) 06:06 (8) 10:14 (9) 13:03 (10) 17:09 (10) 21:01 (11) 23:11 (11) 28:13 (11) 30:08 (10) 31:55 (10) 34:16 (10) 38:58 (9)             41:01 (10)    
11 Matz Larsson Gustavsbergs OK 42:09 02:37 (12) 03:26 (2) 04:09 (13) 02:00 (6) 03:58 (6) 04:05 (12) 02:34 (18) 04:55 (8) 01:51 (7) 03:36 (27) 02:10 (9) 05:02 (15)             01:46 (8) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        02:37 (12) 06:03 (6) 10:12 (8) 12:12 (7) 16:10 (6) 20:15 (7) 22:49 (8) 27:44 (8) 29:35 (8) 33:11 (12) 35:21 (11) 40:23 (11)             42:09 (11)    
12 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 42:46 02:30 (9) 04:58 (21) 03:53 (7) 02:19 (13) 04:27 (15) 04:17 (15) 02:02 (3) 05:22 (15) 02:02 (16) 01:59 (16) 02:24 (15) 04:49 (11)             01:44 (6) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:30 (9) 07:28 (19) 11:21 (16) 13:40 (16) 18:07 (16) 22:24 (15) 24:26 (14) 29:48 (15) 31:50 (14) 33:49 (13) 36:13 (13) 41:02 (13)             42:46 (12)    
13 Leif Mörkfors Järfälla OK 42:50 02:41 (14) 03:49 (14) 04:33 (19) 02:16 (12) 04:19 (11) 04:42 (20) 02:12 (7) 05:13 (13) 01:57 (14) 02:13 (19) 02:26 (17) 04:34 (6)             01:55 (13) Leif Mörkfors Järfälla OK
        02:41 (14) 06:30 (14) 11:03 (14) 13:19 (14) 17:38 (14) 22:20 (14) 24:32 (15) 29:45 (14) 31:42 (13) 33:55 (14) 36:21 (14) 40:55 (12)             42:50 (13)    
14 Tommy Lindberg Haninge SOK 43:38 02:37 (12) 03:46 (11) 04:19 (16) 02:29 (16) 04:05 (7) 04:05 (11) 02:26 (16) 05:06 (11) 03:34 (26) 01:45 (8) 02:25 (16) 05:07 (17)             01:54 (11) Tommy Lindberg Haninge SOK
        02:37 (12) 06:23 (11) 10:42 (12) 13:11 (12) 17:16 (12) 21:21 (12) 23:47 (12) 28:53 (12) 32:27 (15) 34:12 (15) 36:37 (15) 41:44 (15)             43:38 (14)    
15 Anna Röken Röken 44:00 02:56 (20) 04:26 (19) 05:02 (22) 02:06 (10) 04:44 (17) 04:21 (16) 02:18 (11) 05:25 (16) 01:54 (8) 01:42 (6) 02:11 (10) 04:34 (6)             02:21 (23) Anna Röken Röken
        02:56 (20) 07:22 (18) 12:24 (18) 14:30 (18) 19:14 (18) 23:35 (18) 25:53 (18) 31:18 (17) 33:12 (17) 34:54 (16) 37:05 (16) 41:39 (14)             44:00 (15)    
16 Svante Frid Enebybergs IF 44:52 02:51 (18) 04:13 (17) 04:28 (17) 02:47 (18) 04:43 (16) 04:05 (11) 02:37 (19) 05:08 (12) 02:12 (18) 02:02 (18) 02:45 (22) 04:46 (10)             02:15 (21) Svante Frid Enebybergs IF
        02:51 (18) 07:04 (17) 11:32 (17) 14:19 (17) 19:02 (17) 23:07 (17) 25:44 (17) 30:52 (16) 33:04 (16) 35:06 (17) 37:51 (17) 42:37 (16)             44:52 (16)    
17 Per-Johan Vikfors OK Österåker 45:53 02:41 (14) 03:46 (11) 04:01 (9) 02:48 (20) 04:23 (13) 04:08 (14) 02:25 (15) 05:05 (10) 01:56 (12) 01:55 (13) 02:31 (19) 08:18 (27)             01:56 (15) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        02:41 (14) 06:27 (13) 10:28 (11) 13:16 (13) 17:39 (15) 21:47 (13) 24:12 (13) 29:17 (13) 31:13 (12) 33:08 (11) 35:39 (12) 43:57 (17)             45:53 (17)    
18 Jan Lindgren OK Södertörn 46:26 02:59 (21) 05:17 (22) 04:55 (20) 02:30 (17) 04:55 (20) 04:24 (18) 02:29 (17) 05:31 (17) 02:04 (17) 01:57 (15) 02:29 (18) 05:01 (14)             01:55 (13) Jan Lindgren OK Södertörn
        02:59 (21) 08:16 (23) 13:11 (22) 15:41 (20) 20:36 (20) 25:00 (20) 27:29 (20) 33:00 (19) 35:04 (19) 37:01 (18) 39:30 (18) 44:31 (18)             46:26 (18)    
19 Torbjörn Gillsparr OK Österåker 46:43 02:50 (17) 04:00 (16) 05:34 (24) 02:47 (18) 04:45 (18) 04:44 (21) 02:47 (22) 06:02 (20) 01:55 (10) 02:20 (20) 02:45 (22) 04:24 (4)             01:50 (9) Torbjörn Gillsparr OK Österåker
        02:50 (17) 06:50 (16) 12:24 (18) 15:11 (19) 19:56 (19) 24:40 (19) 27:27 (19) 33:29 (20) 35:24 (20) 37:44 (20) 40:29 (20) 44:53 (19)             46:43 (19)    
20 My Heinrup Järla Orientering 47:09 02:54 (19) 03:51 (15) 04:14 (15) 02:20 (14) 04:14 (10) 04:57 (24) 02:43 (20) 06:49 (23) 02:33 (22) 02:33 (24) 02:43 (20) 05:24 (19)             01:54 (11) My Heinrup Järla Orientering
        02:54 (19) 06:45 (15) 10:59 (13) 13:19 (14) 17:33 (13) 22:30 (16) 25:13 (16) 32:02 (18) 34:35 (18) 37:08 (19) 39:51 (19) 45:15 (20)             47:09 (20)    
21 Eva Elnerud Sigtuna OK 50:50 03:21 (24) 04:23 (18) 04:56 (21) 03:39 (24) 05:11 (23) 04:41 (19) 02:48 (23) 06:05 (21) 02:27 (21) 02:24 (23) 03:05 (25) 05:53 (22)             01:57 (16) Eva Elnerud Sigtuna OK
        03:21 (24) 07:44 (21) 12:40 (21) 16:19 (22) 21:30 (22) 26:11 (22) 28:59 (21) 35:04 (21) 37:31 (21) 39:55 (21) 43:00 (21) 48:53 (21)             50:50 (21)    
22 Kurt Eriksson Vandrarringen 51:04 03:07 (22) 04:55 (20) 04:30 (18) 03:34 (23) 05:02 (21) 04:56 (23) 02:58 (24) 06:57 (24) 02:24 (20) 01:59 (16) 02:44 (21) 05:48 (21)             02:10 (19) Kurt Eriksson Vandrarringen
        03:07 (22) 08:02 (22) 12:32 (20) 16:06 (21) 21:08 (21) 26:04 (21) 29:02 (22) 35:59 (22) 38:23 (22) 40:22 (22) 43:06 (22) 48:54 (22)             51:04 (22)    
23 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 52:48 04:16 (26) 05:38 (25) 04:12 (14) 02:26 (15) 05:53 (25) 04:47 (22) 02:46 (21) 08:12 (25) 02:01 (15) 01:48 (10) 02:23 (14) 05:39 (20)             02:47 (24) Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        04:16 (26) 09:54 (25) 14:06 (24) 16:32 (23) 22:25 (23) 27:12 (23) 29:58 (23) 38:10 (23) 40:11 (23) 41:59 (23) 44:22 (23) 50:01 (23)             52:48 (23)    
24 Kurt Andersson Enebybergs IF 56:58 03:07 (22) 05:37 (24) 05:09 (23) 05:15 (26) 05:13 (24) 05:26 (25) 03:07 (25) 06:44 (22) 03:17 (24) 02:20 (20) 03:03 (24) 06:23 (23)             02:17 (22) Kurt Andersson Enebybergs IF
        03:07 (22) 08:44 (24) 13:53 (23) 19:08 (24) 24:21 (24) 29:47 (24) 32:54 (24) 39:38 (24) 42:55 (24) 45:15 (24) 48:18 (24) 54:41 (24)             56:58 (24)    
25 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 59:54 02:44 (16) 03:42 (9) 13:56 (27) 04:10 (25) 05:04 (22) 04:22 (17) 02:15 (10) 06:00 (19) 02:42 (23) 01:48 (10) 02:08 (6) 08:01 (25)             03:02 (26) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        02:44 (16) 06:26 (12) 20:22 (26) 24:32 (26) 29:36 (26) 33:58 (25) 36:13 (25) 42:13 (25) 44:55 (25) 46:43 (25) 48:51 (25) 56:52 (25)             59:54 (25)    
26 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 70:44 04:20 (27) 07:15 (26) 07:02 (26) 03:33 (22) 06:15 (26) 07:12 (26) 04:40 (27) 08:35 (26) 03:28 (25) 03:01 (26) 04:00 (27) 07:39 (24)             03:44 (27) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        04:20 (27) 11:35 (26) 18:37 (25) 22:10 (25) 28:25 (25) 35:37 (26) 40:17 (26) 48:52 (26) 52:20 (26) 55:21 (26) 59:21 (26) 67:00 (26)             70:44 (26)    
27 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 86:02 03:43 (25) 21:12 (27) 06:54 (25) 05:15 (26) 06:45 (27) 07:12 (26) 03:26 (26) 08:43 (27) 05:18 (27) 02:53 (25) 03:32 (26) 08:17 (26)             02:52 (25) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        03:43 (25) 24:55 (27) 31:49 (27) 37:04 (27) 43:49 (27) 51:01 (27) 54:27 (27) 63:10 (27) 68:28 (27) 71:21 (27) 74:53 (27) 83:10 (27)             86:02 (27)    
- Göran Andersson Enebybergs IF 27:42 20:00   03:31   02:47   09:44   07:53   06:09   02:28   04:54   00:02   08:11   632:55   11:06   04:14               Göran Andersson Enebybergs IF
        20:00   23:31   26:18   36:02   43:55   50:04   52:32   57:26   57:28   65:39   698:34   709:40   713:54           Ej tid  ----->      
- Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 43:45 02:47   04:02   06:12   05:22   04:38   02:23   05:20   01:52   01:45   02:18   05:09                   01:57   Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        02:47   06:49   13:01   18:23   23:01   25:24   30:44   32:36   34:21   36:39   41:48                   43:45      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                   Mål   Bana C - 3,4 km Klubb
1 Jan Gottfridsson Norbergs OK 32:21 06:10 (14) 03:19 (1) 03:32 (1) 03:31 (6) 01:41 (1) 01:32 (1) 03:23 (3) 01:05 (1) 02:33 (1) 02:20 (1) 00:58 (2)                 02:17 (2) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        06:10 (14) 09:29 (4) 13:01 (2) 16:32 (3) 18:13 (2) 19:45 (2) 23:08 (2) 24:13 (2) 26:46 (2) 29:06 (1) 30:04 (1)                 32:21 (1)    
2 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 32:44 05:01 (2) 04:03 (4) 04:15 (4) 02:49 (1) 01:45 (2) 01:46 (2) 02:55 (1) 01:13 (4) 02:58 (3) 02:45 (3) 00:59 (4)                 02:15 (1) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        05:01 (2) 09:04 (2) 13:19 (3) 16:08 (2) 17:53 (1) 19:39 (1) 22:34 (1) 23:47 (1) 26:45 (1) 29:30 (2) 30:29 (2)                 32:44 (2)    
3 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 35:48 05:04 (3) 03:35 (2) 04:07 (2) 03:17 (4) 02:23 (15) 02:22 (20) 03:32 (4) 01:06 (2) 02:56 (2) 04:08 (29) 00:59 (4)                 02:19 (3) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        05:04 (3) 08:39 (1) 12:46 (1) 16:03 (1) 18:26 (3) 20:48 (3) 24:20 (3) 25:26 (3) 28:22 (3) 32:30 (3) 33:29 (3)                 35:48 (3)    
4 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 37:10 05:15 (4) 04:47 (13) 04:12 (3) 03:25 (5) 01:46 (3) 03:21 (37) 03:41 (7) 01:12 (3) 03:13 (7) 02:50 (5) 01:01 (6)                 02:27 (4) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        05:15 (4) 10:02 (9) 14:14 (5) 17:39 (4) 19:25 (4) 22:46 (6) 26:27 (6) 27:39 (6) 30:52 (6) 33:42 (5) 34:43 (4)                 37:10 (4)    
5 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 37:24 04:43 (1) 04:29 (10) 04:51 (8) 05:41 (28) 01:48 (4) 01:55 (5) 03:16 (2) 01:15 (6) 03:14 (8) 02:45 (3) 00:58 (2)                 02:29 (5) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        04:43 (1) 09:12 (3) 14:03 (4) 19:44 (9) 21:32 (7) 23:27 (7) 26:43 (7) 27:58 (7) 31:12 (7) 33:57 (7) 34:55 (7)                 37:24 (5)    
6 Kjell Holmberg OK Södertörn 37:30 05:37 (8) 04:18 (5) 05:08 (12) 02:49 (1) 02:20 (12) 02:03 (7) 03:53 (12) 01:21 (7) 03:14 (8) 03:10 (15) 01:01 (6)                 02:36 (8) Kjell Holmberg OK Södertörn
        05:37 (8) 09:55 (6) 15:03 (7) 17:52 (5) 20:12 (5) 22:15 (4) 26:08 (5) 27:29 (5) 30:43 (5) 33:53 (6) 34:54 (5)                 37:30 (6)    
7 Åke Wansölin Söders-Tyresö 37:37 06:36 (18) 04:18 (5) 04:18 (5) 03:10 (3) 01:59 (6) 02:04 (8) 03:34 (5) 01:29 (17) 03:04 (5) 02:58 (8) 01:24 (23)                 02:43 (11) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        06:36 (18) 10:54 (14) 15:12 (9) 18:22 (6) 20:21 (6) 22:25 (5) 25:59 (4) 27:28 (4) 30:32 (4) 33:30 (4) 34:54 (5)                 37:37 (7)    
8 Bengt Andersson Söders-Tyresö 40:34 05:21 (5) 04:44 (12) 04:32 (6) 04:34 (21) 02:22 (14) 02:20 (18) 03:45 (10) 01:27 (12) 04:13 (34) 03:01 (10) 01:27 (27)                 02:48 (15) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        05:21 (5) 10:05 (10) 14:37 (6) 19:11 (7) 21:33 (8) 23:53 (8) 27:38 (8) 29:05 (8) 33:18 (8) 36:19 (8) 37:46 (8)                 40:34 (8)    
9 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 41:21 06:24 (16) 04:21 (7) 05:07 (11) 03:47 (11) 02:11 (7) 02:09 (10) 04:21 (20) 01:42 (28) 03:45 (22) 03:33 (25) 01:20 (20)                 02:41 (9) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        06:24 (16) 10:45 (12) 15:52 (11) 19:39 (8) 21:50 (9) 23:59 (9) 28:20 (9) 30:02 (9) 33:47 (9) 37:20 (11) 38:40 (9)                 41:21 (9)    
10 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 41:25 05:46 (11) 04:57 (14) 05:02 (10) 05:32 (27) 02:11 (7) 01:55 (5) 03:40 (6) 01:26 (10) 03:32 (15) 02:53 (7) 01:49 (36)                 02:42 (10) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        05:46 (11) 10:43 (11) 15:45 (10) 21:17 (11) 23:28 (11) 25:23 (11) 29:03 (10) 30:29 (10) 34:01 (10) 36:54 (9) 38:43 (10)                 41:25 (10)    
11 Olle Arman Nyköpings OK 42:02 05:56 (12) 05:25 (23) 05:51 (25) 03:31 (6) 02:29 (21) 02:09 (10) 03:47 (11) 01:29 (17) 03:35 (16) 03:03 (11) 02:04 (39)                 02:43 (11) Olle Arman Nyköpings OK
        05:56 (12) 11:21 (15) 17:12 (15) 20:43 (10) 23:12 (10) 25:21 (10) 29:08 (11) 30:37 (11) 34:12 (11) 37:15 (10) 39:19 (11)                 42:02 (11)    
12 Gunnar Hellström Haninge SOK 42:18 05:26 (6) 04:22 (8) 06:39 (35) 06:02 (33) 02:24 (18) 02:06 (9) 03:41 (7) 01:14 (5) 03:04 (5) 03:12 (17) 01:12 (10)                 02:56 (18) Gunnar Hellström Haninge SOK
        05:26 (6) 09:48 (5) 16:27 (14) 22:29 (18) 24:53 (18) 26:59 (15) 30:40 (12) 31:54 (12) 34:58 (12) 38:10 (12) 39:22 (12)                 42:18 (12)    
13 Leif Lundquist Enebybergs IF 43:39 07:00 (25) 04:57 (14) 05:47 (23) 04:37 (23) 02:24 (18) 02:14 (13) 04:18 (18) 01:28 (14) 03:23 (12) 03:25 (22) 01:19 (17)                 02:47 (14) Leif Lundquist Enebybergs IF
        07:00 (25) 11:57 (18) 17:44 (18) 22:21 (16) 24:45 (16) 26:59 (15) 31:17 (14) 32:45 (14) 36:08 (14) 39:33 (14) 40:52 (14)                 43:39 (13)    
14 Kristina Klang Haninge SOK 43:47 05:36 (7) 04:25 (9) 06:00 (27) 05:46 (30) 02:14 (10) 03:03 (34) 04:54 (25) 01:22 (8) 03:43 (21) 02:40 (2) 01:31 (31)                 02:33 (7) Kristina Klang Haninge SOK
        05:36 (7) 10:01 (8) 16:01 (13) 21:47 (14) 24:01 (13) 27:04 (17) 31:58 (17) 33:20 (17) 37:03 (19) 39:43 (15) 41:14 (16)                 43:47 (14)    
15 Henrik Nyström Attunda OK 44:00 06:44 (21) 07:52 (38) 04:47 (7) 03:32 (8) 02:23 (15) 02:55 (32) 04:01 (14) 01:23 (9) 03:19 (11) 03:04 (13) 01:11 (9)                 02:49 (16) Henrik Nyström Attunda OK
        06:44 (21) 14:36 (37) 19:23 (30) 22:55 (22) 25:18 (22) 28:13 (23) 32:14 (20) 33:37 (18) 36:56 (16) 40:00 (16) 41:11 (15)                 44:00 (15)    
16 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 44:06 07:58 (32) 04:37 (11) 05:14 (16) 03:43 (10) 02:31 (24) 02:19 (16) 04:23 (21) 01:28 (14) 03:36 (18) 03:00 (9) 01:21 (22)                 03:56 (34) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        07:58 (32) 12:35 (22) 17:49 (20) 21:32 (12) 24:03 (14) 26:22 (13) 30:45 (13) 32:13 (13) 35:49 (13) 38:49 (13) 40:10 (13)                 44:06 (16)    
17 Ronny Hedlund OK Södertörn 44:16 07:20 (27) 05:41 (25) 05:23 (20) 04:10 (17) 02:31 (24) 02:34 (25) 03:56 (13) 01:29 (17) 03:46 (23) 03:17 (20) 01:14 (13)                 02:55 (17) Ronny Hedlund OK Södertörn
        07:20 (27) 13:01 (25) 18:24 (23) 22:34 (19) 25:05 (20) 27:39 (20) 31:35 (15) 33:04 (15) 36:50 (15) 40:07 (17) 41:21 (17)                 44:16 (17)    
18 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 44:18 07:25 (29) 05:08 (18) 05:46 (22) 04:03 (16) 02:25 (20) 02:29 (23) 04:52 (24) 01:33 (21) 03:35 (16) 03:13 (18) 01:06 (8)                 02:43 (11) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        07:25 (29) 12:33 (21) 18:19 (22) 22:22 (17) 24:47 (17) 27:16 (18) 32:08 (19) 33:41 (19) 37:16 (20) 40:29 (19) 41:35 (18)                 44:18 (18)    
19 Leif Wallenbro Väsby OK 44:59 06:15 (15) 05:11 (19) 06:18 (32) 03:51 (13) 02:30 (22) 02:19 (16) 05:12 (27) 01:34 (22) 03:51 (25) 03:41 (26) 01:14 (13)                 03:03 (21) Leif Wallenbro Väsby OK
        06:15 (15) 11:26 (16) 17:44 (18) 21:35 (13) 24:05 (15) 26:24 (14) 31:36 (16) 33:10 (16) 37:01 (17) 40:42 (21) 41:56 (20)                 44:59 (19)    
20 Rune Carlsson Sundbybergs IK 45:00 06:00 (13) 03:57 (3) 05:09 (13) 06:48 (35) 01:50 (5) 01:49 (3) 06:31 (38) 01:56 (36) 03:02 (4) 03:10 (15) 01:41 (34)                 03:07 (22) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        06:00 (13) 09:57 (7) 15:06 (8) 21:54 (15) 23:44 (12) 25:33 (12) 32:04 (18) 34:00 (21) 37:02 (18) 40:12 (18) 41:53 (19)                 45:00 (20)    
21 Eva von Heijne Sigtuna OK 46:12 06:44 (21) 06:37 (36) 05:52 (26) 03:49 (12) 02:33 (26) 02:18 (15) 04:37 (22) 01:27 (12) 03:41 (20) 03:03 (11) 01:20 (20)                 04:11 (35) Eva von Heijne Sigtuna OK
        06:44 (21) 13:21 (30) 19:13 (28) 23:02 (23) 25:35 (23) 27:53 (21) 32:30 (23) 33:57 (20) 37:38 (22) 40:41 (20) 42:01 (21)                 46:12 (21)    
22 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 46:14 07:22 (28) 06:03 (32) 05:11 (15) 04:00 (15) 02:17 (11) 02:35 (27) 04:54 (25) 01:46 (33) 03:48 (24) 03:09 (14) 01:26 (25)                 03:43 (31) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        07:22 (28) 13:25 (31) 18:36 (25) 22:36 (20) 24:53 (18) 27:28 (19) 32:22 (21) 34:08 (22) 37:56 (23) 41:05 (22) 42:31 (22)                 46:14 (22)    
23 Göran Larbo Attunda OK 46:27 05:44 (10) 05:07 (17) 05:09 (13) 07:50 (36) 02:21 (13) 02:10 (12) 04:05 (15) 01:42 (29) 03:18 (10) 04:36 (35) 01:12 (10)                 03:13 (25) Göran Larbo Attunda OK
        05:44 (10) 10:51 (13) 16:00 (12) 23:50 (26) 26:11 (24) 28:21 (24) 32:26 (22) 34:08 (22) 37:26 (21) 42:02 (23) 43:14 (23)                 46:27 (23)    
24 Kerstin Rosengren Attunda OK 47:18 06:58 (24) 05:20 (20) 07:05 (39) 04:18 (19) 03:19 (39) 03:10 (36) 04:13 (16) 01:40 (25) 03:37 (19) 03:18 (21) 01:13 (12)                 03:07 (22) Kerstin Rosengren Attunda OK
        06:58 (24) 12:18 (20) 19:23 (30) 23:41 (25) 27:00 (27) 30:10 (28) 34:23 (26) 36:03 (26) 39:40 (26) 42:58 (25) 44:11 (24)                 47:18 (24)    
25 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 47:20 06:35 (17) 05:01 (16) 05:50 (24) 09:56 (37) 02:11 (7) 01:54 (4) 03:42 (9) 01:26 (10) 03:31 (14) 02:51 (6) 01:52 (37)                 02:31 (6) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        06:35 (17) 11:36 (17) 17:26 (16) 27:22 (34) 29:33 (33) 31:27 (33) 35:09 (29) 36:35 (27) 40:06 (27) 42:57 (24) 44:49 (26)                 47:20 (25)    
26 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 48:49 07:41 (30) 05:23 (22) 06:39 (35) 04:29 (20) 02:46 (33) 02:34 (25) 05:32 (32) 01:42 (29) 03:57 (27) 03:13 (18) 01:26 (25)                 03:27 (29) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        07:41 (30) 13:04 (26) 19:43 (32) 24:12 (27) 26:58 (26) 29:32 (26) 35:04 (28) 36:46 (29) 40:43 (28) 43:56 (27) 45:22 (27)                 48:49 (26)    
27 Jan Larsson Tullinge SK 49:02 07:14 (26) 05:52 (27) 07:01 (37) 04:34 (21) 02:42 (31) 02:27 (21) 05:12 (27) 01:39 (23) 04:03 (31) 04:04 (28) 01:17 (15)                 02:57 (19) Jan Larsson Tullinge SK
        07:14 (26) 13:06 (27) 20:07 (34) 24:41 (28) 27:23 (28) 29:50 (27) 35:02 (27) 36:41 (28) 40:44 (29) 44:48 (28) 46:05 (29)                 49:02 (27)    
28 Christer Andersson ATG 49:08 05:40 (9) 06:36 (35) 05:20 (18) 05:00 (25) 02:30 (22) 03:01 (33) 05:46 (36) 01:31 (20) 03:28 (13) 06:05 (39) 00:56 (1)                 03:15 (26) Christer Andersson ATG
        05:40 (9) 12:16 (19) 17:36 (17) 22:36 (20) 25:06 (21) 28:07 (22) 33:53 (25) 35:24 (25) 38:52 (24) 44:57 (29) 45:53 (28)                 49:08 (28)    
29 Martin Eriksson OK Södertörn 49:09 07:43 (31) 05:30 (24) 06:06 (31) 04:11 (18) 02:44 (32) 02:52 (31) 04:15 (17) 01:48 (34) 03:57 (27) 03:59 (27) 01:29 (30)                 04:35 (37) Martin Eriksson OK Södertörn
        07:43 (31) 13:13 (29) 19:19 (29) 23:30 (24) 26:14 (25) 29:06 (25) 33:21 (24) 35:09 (24) 39:06 (25) 43:05 (26) 44:34 (25)                 49:09 (29)    
30 Göran Johansson Snättringe SK 52:47 08:11 (36) 05:56 (29) 06:27 (33) 05:02 (26) 02:38 (28) 02:32 (24) 05:12 (27) 01:55 (35) 04:15 (35) 04:18 (31) 01:36 (33)                 04:45 (38) Göran Johansson Snättringe SK
        08:11 (36) 14:07 (34) 20:34 (35) 25:36 (32) 28:14 (32) 30:46 (31) 35:58 (32) 37:53 (31) 42:08 (31) 46:26 (30) 48:02 (30)                 52:47 (30)    
31 Leif Nordin Turebergs IF 52:53 06:36 (18) 06:24 (33) 05:28 (21) 06:22 (34) 03:02 (36) 02:27 (21) 05:37 (34) 01:42 (28) 04:21 (37) 05:45 (38) 01:25 (24)                 03:44 (32) Leif Nordin Turebergs IF
        06:36 (18) 13:00 (24) 18:28 (24) 24:50 (30) 27:52 (30) 30:19 (29) 35:56 (31) 37:38 (30) 41:59 (30) 47:44 (31) 49:09 (31)                 52:53 (31)    
32 Börje Pahlén Söders-Tyresö 53:19 06:50 (23) 05:55 (28) 06:05 (30) 05:55 (32) 03:03 (37) 03:31 (38) 04:45 (23) 02:05 (39) 04:44 (39) 04:58 (37) 01:46 (35)                 03:42 (30) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        06:50 (23) 12:45 (23) 18:50 (26) 24:45 (29) 27:48 (29) 31:19 (32) 36:04 (33) 38:09 (33) 42:53 (32) 47:51 (32) 49:37 (33)                 53:19 (32)    
33 Ingrid Graneli Haninge SOK 53:47 08:09 (34) 09:57 (39) 05:20 (18) 03:56 (14) 02:23 (15) 04:34 (40) 04:18 (18) 02:10 (40) 03:54 (26) 04:40 (36) 01:17 (15)                 03:09 (24) Ingrid Graneli Haninge SOK
        08:09 (34) 18:06 (39) 23:26 (38) 27:22 (34) 29:45 (35) 34:19 (36) 38:37 (35) 40:47 (35) 44:41 (35) 49:21 (35) 50:38 (35)                 53:47 (33)    
34 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 54:14 06:42 (20) 06:30 (34) 04:56 (9) 10:49 (38) 02:38 (28) 02:21 (19) 06:49 (39) 01:39 (23) 04:02 (30) 03:27 (23) 01:19 (17)                 03:02 (20) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        06:42 (20) 13:12 (28) 18:08 (21) 28:57 (36) 31:35 (36) 33:56 (35) 40:45 (36) 42:24 (36) 46:26 (36) 49:53 (36) 51:12 (36)                 54:14 (34)    
35 Ingemar Johnsson OK Södertörn 55:09 08:09 (34) 06:00 (31) 06:33 (34) 05:51 (31) 03:08 (38) 02:46 (29) 05:36 (33) 01:40 (25) 04:03 (31) 04:24 (33) 01:19 (17)                 05:40 (39) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        08:09 (34) 14:09 (36) 20:42 (36) 26:33 (33) 29:41 (34) 32:27 (34) 38:03 (34) 39:43 (34) 43:46 (33) 48:10 (33) 49:29 (32)                 55:09 (35)    
36 Leif Hermundstad Snättringe SK 56:19 08:04 (33) 05:58 (30) 06:01 (28) 04:55 (24) 02:57 (34) 02:45 (28) 05:14 (30) 02:04 (38) 06:02 (40) 04:33 (34) 01:57 (38)                 05:49 (40) Leif Hermundstad Snättringe SK
        08:04 (33) 14:02 (33) 20:03 (33) 24:58 (31) 27:55 (31) 30:40 (30) 35:54 (30) 37:58 (32) 44:00 (34) 48:33 (34) 50:30 (34)                 56:19 (36)    
37 Lars Fridén FMV 56:51 09:15 (40) 07:15 (37) 07:55 (40) 05:42 (29) 02:57 (34) 02:46 (29) 05:43 (35) 01:58 (37) 04:18 (36) 04:09 (30) 01:28 (29)                 03:25 (28) Lars Fridén FMV
        09:15 (40) 16:30 (38) 24:25 (39) 30:07 (37) 33:04 (37) 35:50 (37) 41:33 (37) 43:31 (37) 47:49 (37) 51:58 (37) 53:26 (37)                 56:51 (37)    
38 Carin Runqvist Järfälla OK 57:45 08:11 (36) 15:00 (40) 06:02 (29) 03:35 (9) 02:37 (27) 03:09 (35) 05:14 (30) 01:45 (32) 03:57 (27) 03:28 (24) 01:31 (31)                 03:16 (27) Carin Runqvist Järfälla OK
        08:11 (36) 23:11 (40) 29:13 (40) 32:48 (39) 35:25 (39) 38:34 (39) 43:48 (38) 45:33 (38) 49:30 (38) 52:58 (38) 54:29 (38)                 57:45 (38)    
39 Sören Johansson Sala OK 60:54 08:29 (39) 05:22 (21) 05:17 (17) 13:22 (40) 02:38 (28) 02:16 (14) 07:09 (40) 01:40 (25) 04:06 (33) 04:19 (32) 02:30 (40)                 03:46 (33) Sören Johansson Sala OK
        08:29 (39) 13:51 (32) 19:08 (27) 32:30 (38) 35:08 (38) 37:24 (38) 44:33 (39) 46:13 (39) 50:19 (39) 54:38 (39) 57:08 (39)                 60:54 (39)    
40 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 69:19 08:17 (38) 05:50 (26) 07:03 (38) 12:57 (39) 03:41 (40) 03:41 (39) 06:04 (37) 01:28 (14) 04:23 (38) 09:58 (40) 01:27 (27)                 04:30 (36) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        08:17 (38) 14:07 (34) 21:10 (37) 34:07 (40) 37:48 (40) 41:29 (40) 47:33 (40) 49:01 (40) 53:24 (40) 63:22 (40) 64:49 (40)                 69:19 (40)    
- Bo Sundén Karlsbyhedens OK 46:39 07:20   05:36   06:06   03:38   02:26   03:10   05:48   01:31   03:55   03:35                       03:34   Bo Sundén Karlsbyhedens OK
        07:20   12:56   19:02   22:40   25:06   28:16   34:04   35:35   39:30   43:05                       46:39      
- Birgitta Klang Långhundra IF 51:21 718:15   Minustid   51:21   112:56   458:36   Minustid   200:35   12:57   94:15   89:55   Minustid                       Birgitta Klang Långhundra IF
        718:15   Ej tid  ----->               Ej tid  ----->                   Ej tid  ----->                   Ej tid  ----->      
- Christer Hedin IFK Enskede 52:38 07:00   04:36   06:31       03:56   02:49   02:36   02:20   07:56   01:50   03:36   04:47   01:28           03:13   Christer Hedin IFK Enskede
        07:00   11:36   18:07   18:07   22:03   24:52   27:28   29:48   37:44   39:34   43:10   47:57   49:25           52:38      
- Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 56:49 06:28   05:33   07:37   14:32   02:13   08:34   02:14   03:24   03:28                           02:46   Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        06:28   12:01   19:38   34:10   36:23   44:57   47:11   50:35   54:03                           56:49      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                       Mål   Bana D - 2,5 km Klubb
1 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 29:16 01:20 (6) 02:59 (1) 04:52 (2) 02:03 (1) 01:34 (1) 03:31 (2) 01:43 (3) 02:01 (1) 01:53 (4) 04:18 (2)                     03:02 (3) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        01:20 (6) 04:19 (2) 09:11 (2) 11:14 (2) 12:48 (2) 16:19 (1) 18:02 (1) 20:03 (1) 21:56 (1) 26:14 (1)                     29:16 (1)    
2 Jan Bojling Solna OK 30:11 01:17 (4) 03:12 (4) 04:52 (2) 02:38 (8) 01:37 (3) 03:16 (1) 01:38 (2) 02:06 (2) 01:43 (1) 04:47 (4)                     03:05 (5) Jan Bojling Solna OK
        01:17 (4) 04:29 (4) 09:21 (3) 11:59 (4) 13:36 (4) 16:52 (2) 18:30 (2) 20:36 (2) 22:19 (2) 27:06 (2)                     30:11 (2)    
3 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 33:02 01:16 (2) 03:08 (3) 04:38 (1) 02:03 (1) 01:34 (1) 05:31 (13) 02:06 (8) 02:20 (4) 01:48 (3) 05:42 (9)                     02:56 (2) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        01:16 (2) 04:24 (3) 09:02 (1) 11:05 (1) 12:39 (1) 18:10 (4) 20:16 (4) 22:36 (3) 24:24 (3) 30:06 (3)                     33:02 (3)    
4 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 33:20 01:10 (1) 03:01 (2) 05:37 (6) 02:03 (1) 01:42 (4) 04:11 (7) 01:37 (1) 03:56 (18) 02:25 (14) 04:46 (3)                     02:52 (1) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        01:10 (1) 04:11 (1) 09:48 (4) 11:51 (3) 13:33 (3) 17:44 (3) 19:21 (3) 23:17 (4) 25:42 (4) 30:28 (4)                     33:20 (4)    
5 Ulf Eskilsson OK Södertörn 34:49 01:27 (9) 03:32 (8) 05:18 (4) 02:20 (5) 02:44 (15) 04:04 (5) 01:53 (6) 02:31 (6) 02:00 (6) 05:26 (6)                     03:34 (7) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        01:27 (9) 04:59 (8) 10:17 (6) 12:37 (5) 15:21 (7) 19:25 (6) 21:18 (6) 23:49 (5) 25:49 (5) 31:15 (5)                     34:49 (5)    
6 Björn Stolt OK Ravinen 36:14 01:26 (8) 03:19 (6) 05:19 (5) 02:37 (7) 01:52 (7) 07:04 (24) 01:56 (7) 02:51 (8) 01:58 (5) 04:50 (5)                     03:02 (3) Björn Stolt OK Ravinen
        01:26 (8) 04:45 (6) 10:04 (5) 12:41 (6) 14:33 (5) 21:37 (7) 23:33 (7) 26:24 (8) 28:22 (6) 33:12 (6)                     36:14 (6)    
7 Inger Andersson Söders-Tyresö 36:40 01:16 (2) 03:13 (5) 06:17 (9) 02:17 (4) 01:43 (5) 07:52 (25) 02:28 (13) 02:16 (3) 01:43 (1) 04:17 (1)                     03:18 (6) Inger Andersson Söders-Tyresö
        01:16 (2) 04:29 (4) 10:46 (8) 13:03 (7) 14:46 (6) 22:38 (10) 25:06 (11) 27:22 (10) 29:05 (9) 33:22 (7)                     36:40 (7)    
8 Sven-Erik Widin OK Österåker 37:52 01:34 (10) 03:32 (8) 05:46 (7) 02:34 (6) 01:58 (10) 06:18 (21) 02:12 (10) 02:23 (5) 02:24 (13) 05:31 (7)                     03:40 (9) Sven-Erik Widin OK Österåker
        01:34 (10) 05:06 (9) 10:52 (9) 13:26 (8) 15:24 (8) 21:42 (8) 23:54 (8) 26:17 (6) 28:41 (8) 34:12 (8)                     37:52 (8)    
9 Bengt Fahlin IBM-Klubben 39:24 01:51 (12) 04:02 (12) 07:54 (21) 02:55 (11) 01:49 (6) 04:09 (6) 02:14 (11) 02:53 (10) 02:02 (8) 05:48 (10)                     03:47 (10) Bengt Fahlin IBM-Klubben
        01:51 (12) 05:53 (11) 13:47 (16) 16:42 (13) 18:31 (11) 22:40 (11) 24:54 (10) 27:47 (11) 29:49 (11) 35:37 (9)                     39:24 (9)    
10 Lars Nordin Solna OK 40:48 01:55 (14) 03:56 (10) 07:31 (19) 04:29 (26) 01:54 (8) 04:38 (9) 01:49 (4) 02:43 (7) 02:10 (10) 05:40 (8)                     04:03 (11) Lars Nordin Solna OK
        01:55 (14) 05:51 (10) 13:22 (13) 17:51 (19) 19:45 (13) 24:23 (12) 26:12 (12) 28:55 (12) 31:05 (12) 36:45 (10)                     40:48 (10)    
11 Kjell Jansson Väsby OK 41:16 01:59 (16) 04:40 (15) 06:19 (10) 02:53 (10) 01:57 (9) 04:22 (8) 02:11 (9) 02:59 (11) 02:07 (9) 07:41 (16)                     04:08 (13) Kjell Jansson Väsby OK
        01:59 (16) 06:39 (15) 12:58 (10) 15:51 (10) 17:48 (10) 22:10 (9) 24:21 (9) 27:20 (9) 29:27 (10) 37:08 (11)                     41:16 (11)    
12 Lars Persson Väsby OK 43:07 01:18 (5) 03:28 (7) 05:52 (8) 02:49 (9) 01:58 (10) 03:43 (3) 01:49 (4) 05:26 (22) 02:01 (7) 10:27 (25)                     04:16 (14) Lars Persson Väsby OK
        01:18 (5) 04:46 (7) 10:38 (7) 13:27 (9) 15:25 (9) 19:08 (5) 20:57 (5) 26:23 (7) 28:24 (7) 38:51 (12)                     43:07 (12)    
13 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 45:36 02:03 (17) 04:35 (14) 07:19 (17) 03:20 (16) 02:36 (13) 05:18 (11) 02:17 (12) 03:52 (17) 02:38 (16) 06:42 (12)                     04:56 (20) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:03 (17) 06:38 (14) 13:57 (17) 17:17 (16) 19:53 (15) 25:11 (14) 27:28 (13) 31:20 (14) 33:58 (14) 40:40 (13)                     45:36 (13)    
14 Åke Linderoth Sundbybergs IK 46:12 01:46 (11) 04:18 (13) 06:59 (16) 03:25 (17) 03:18 (20) 05:30 (12) 02:39 (14) 03:13 (13) 02:20 (12) 08:08 (23)                     04:36 (17) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        01:46 (11) 06:04 (12) 13:03 (11) 16:28 (11) 19:46 (14) 25:16 (15) 27:55 (15) 31:08 (13) 33:28 (13) 41:36 (14)                     46:12 (14)    
15 Lars Roos Attunda OK 49:20 01:57 (15) 05:07 (20) 06:39 (13) 03:01 (12) 03:53 (25) 04:02 (4) 02:52 (18) 06:41 (25) 04:37 (25) 06:56 (14)                     03:35 (8) Lars Roos Attunda OK
        01:57 (15) 07:04 (18) 13:43 (15) 16:44 (14) 20:37 (19) 24:39 (13) 27:31 (14) 34:12 (16) 38:49 (18) 45:45 (15)                     49:20 (15)    
16 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 51:12 02:23 (19) 05:36 (22) 06:24 (11) 03:01 (12) 02:55 (16) 05:37 (14) 06:10 (25) 03:44 (15) 02:40 (17) 07:58 (19)                     04:44 (18) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        02:23 (19) 07:59 (20) 14:23 (19) 17:24 (17) 20:19 (17) 25:56 (18) 32:06 (17) 35:50 (17) 38:30 (16) 46:28 (16)                     51:12 (16)    
17 Jan Burell OK Enen 51:17 01:53 (13) 05:06 (19) 06:36 (12) 03:34 (21) 02:56 (17) 10:32 (26) 02:40 (16) 02:52 (9) 02:29 (15) 07:52 (18)                     04:47 (19) Jan Burell OK Enen
        01:53 (13) 06:59 (17) 13:35 (14) 17:09 (15) 20:05 (16) 30:37 (22) 33:17 (20) 36:09 (18) 38:38 (17) 46:30 (17)                     51:17 (17)    
18 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 52:33 02:12 (18) 04:41 (16) 07:27 (18) 03:43 (22) 02:29 (12) 05:16 (10) 02:47 (17) 03:10 (12) 02:43 (18) 13:33 (26)                     04:32 (16) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        02:12 (18) 06:53 (16) 14:20 (18) 18:03 (20) 20:32 (18) 25:48 (17) 28:35 (16) 31:45 (15) 34:28 (15) 48:01 (19)                     52:33 (18)    
19 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 52:40 03:51 (25) 03:58 (11) 06:54 (15) 03:06 (14) 04:28 (26) 06:30 (23) 06:07 (24) 04:05 (19) 03:04 (20) 06:08 (11)                     04:29 (15) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:51 (25) 07:49 (19) 14:43 (20) 17:49 (18) 22:17 (20) 28:47 (19) 34:54 (21) 38:59 (21) 42:03 (21) 48:11 (20)                     52:40 (19)    
20 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 52:59 03:00 (23) 05:19 (21) 08:41 (22) 03:15 (15) 03:04 (18) 05:56 (15) 03:38 (20) 04:12 (21) 03:22 (23) 07:17 (15)                     05:15 (22) Sarah-Jane Barrable OK Ravinen
        03:00 (23) 08:19 (21) 17:00 (21) 20:15 (21) 23:19 (21) 29:15 (20) 32:53 (18) 37:05 (20) 40:27 (20) 47:44 (18)                     52:59 (20)    
21 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 53:30 03:06 (24) 06:31 (24) 07:33 (20) 03:31 (20) 03:32 (21) 06:17 (20) 02:39 (14) 03:46 (16) 02:55 (19) 08:34 (24)                     05:06 (21) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        03:06 (24) 09:37 (24) 17:10 (22) 20:41 (22) 24:13 (22) 30:30 (21) 33:09 (19) 36:55 (19) 39:50 (19) 48:24 (21)                     53:30 (21)    
22 Ingvar Oskarsson Klubblös 57:34 02:33 (20) 06:11 (23) 10:32 (25) 03:43 (22) 03:45 (22) 06:20 (22) 02:52 (18) 04:07 (20) 03:10 (21) 08:07 (21)                     06:14 (26) Ingvar Oskarsson Klubblös
        02:33 (20) 08:44 (22) 19:16 (23) 22:59 (23) 26:44 (23) 33:04 (24) 35:56 (22) 40:03 (22) 43:13 (22) 51:20 (22)                     57:34 (22)    
23 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 58:18 04:20 (26) 04:51 (17) 10:50 (26) 03:53 (25) 03:07 (19) 06:01 (16) 04:55 (23) 03:37 (14) 03:12 (22) 07:49 (17)                     05:43 (23) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:20 (26) 09:11 (23) 20:01 (25) 23:54 (26) 27:01 (24) 33:02 (23) 37:57 (25) 41:34 (23) 44:46 (23) 52:35 (23)                     58:18 (23)    
24 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 62:01 02:46 (22) 07:24 (26) 09:43 (23) 03:48 (24) 03:51 (24) 06:15 (19) 04:04 (21) 05:40 (24) 04:36 (24) 08:07 (21)                     05:47 (24) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        02:46 (22) 10:10 (26) 19:53 (24) 23:41 (25) 27:32 (26) 33:47 (26) 37:51 (24) 43:31 (25) 48:07 (24) 56:14 (24)                     62:01 (24)    
25 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 62:04 02:34 (21) 07:22 (25) 10:06 (24) 03:30 (19) 03:48 (23) 06:13 (17) 04:09 (22) 05:27 (23) 05:02 (26) 08:05 (20)                     05:48 (25) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        02:34 (21) 09:56 (25) 20:02 (26) 23:32 (24) 27:20 (25) 33:33 (25) 37:42 (23) 43:09 (24) 48:11 (25) 56:16 (25)                     62:04 (25)    
26 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 62:26 01:23 (7) 04:58 (18) 06:48 (14) 03:29 (18) 02:41 (14) 06:14 (18) 13:49 (26) 09:53 (26) 02:15 (11) 06:49 (13)                     04:07 (12) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        01:23 (7) 06:21 (13) 13:09 (12) 16:38 (12) 19:19 (12) 25:33 (16) 39:22 (26) 49:15 (26) 51:30 (26) 58:19 (26)                     62:26 (26)    
- Bo Källström OK Milan 32:40 01:40   05:39   05:29   02:38   01:54   01:59   08:33                                   04:48   Bo Källström OK Milan
        01:40   07:19   12:48   15:26   17:20   19:19   27:52                                   32:40      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana E - 1,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                       Mål   Bana E - 1,7 km Klubb
1 Berit Lindunger Haninge SOK 27:18 02:16 (2) 04:52 (1) 05:05 (3) 02:35 (2) 02:24 (1) 03:24 (1)                                     06:42 (1) Berit Lindunger Haninge SOK
        02:16 (2) 07:08 (2) 12:13 (3) 14:48 (3) 17:12 (1) 20:36 (1)                                     27:18 (1)    
2 Bror Wahlberg Haninge SOK 28:49 02:42 (3) 05:07 (4) 04:08 (1) 02:47 (4) 03:02 (2) 04:04 (4)                                     06:59 (2) Bror Wahlberg Haninge SOK
        02:42 (3) 07:49 (3) 11:57 (2) 14:44 (2) 17:46 (3) 21:50 (3)                                     28:49 (2)    
3 Ingvar Johannesson Solna OK 30:24 02:49 (5) 05:04 (3) 05:41 (5) 02:26 (1) 03:16 (4) 03:45 (2)                                     07:23 (3) Ingvar Johannesson Solna OK
        02:49 (5) 07:53 (4) 13:34 (4) 16:00 (4) 19:16 (4) 23:01 (4)                                     30:24 (3)    
4 Alf Persson OK Österåker 30:44 02:08 (1) 04:59 (2) 04:22 (2) 02:41 (3) 03:03 (3) 03:48 (3)                                     09:43 (6) Alf Persson OK Österåker
        02:08 (1) 07:07 (1) 11:29 (1) 14:10 (1) 17:13 (2) 21:01 (2)                                     30:44 (4)    
5 Ingrid Gunnarsson Täby OK 34:40 02:42 (3) 06:06 (5) 05:22 (4) 04:18 (5) 03:38 (5) 04:29 (5)                                     08:05 (4) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        02:42 (3) 08:48 (5) 14:10 (5) 18:28 (5) 22:06 (5) 26:35 (5)                                     34:40 (5)    
6 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 42:06 03:01 (6) 07:02 (6) 06:32 (6) 04:36 (6) 06:37 (6) 05:11 (6)                                     09:07 (5) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        03:01 (6) 10:03 (6) 16:35 (6) 21:11 (6) 27:48 (6) 32:59 (6)                                     42:06 (6)