Sträcktider Luffarligan Hammarbyhöjden IP                                                                                                                          
  2018-02-21 Svarta tider är sträcktider                                                                                                                            
    Blå tider är från start                                                                                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                                                                              
                                                                                                                                       
Plac Bana A - 5,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19   --20   --21   --22   --23   --24   --25   --26   --27   --28   --29   --30   Mål   Bana A - 5,4 km Klubb
1 Janne Nilsson Centrum OK 51:33 00:55 (1) 00:53 (1) 01:48 (1) 06:04 (2) 01:20 (1) 00:29 (1) 00:33 (2) 01:35 (2) 01:03 (1) 04:10 (2) 01:07 (1) 05:06 (2) 01:48 (1) 01:27 (1) 03:10 (2) 01:58 (1) 03:10 (2) 01:28 (2) 01:52 (1) 01:36 (1) 00:34 (1) 00:57 (2) 00:52 (1) 01:30 (2) 01:30 (1) 01:30 (2) 01:30 (1) 01:30 (1) 01:30 (1) 01:30 (1)     Janne Nilsson Centrum OK
        00:55 (1) 01:48 (1) 03:36 (1) 09:40 (2) 11:00 (2) 11:29 (2) 12:02 (2) 13:37 (2) 14:40 (2) 18:50 (2) 19:57 (1) 25:03 (2) 26:51 (1) 28:18 (1) 31:28 (2) 33:26 (1) 36:36 (1) 38:04 (1) 39:56 (1) 41:32 (1) 42:06 (1) 43:03 (1) 43:55 (1) 45:25 (1) 46:55 (1) 48:25 (1) 49:55 (1) 51:25 (1) 52:55 (1) 54:25 (1) Ej tid  ----->      
2 Staffan Zilling OK Södertörn 62:19 01:01 (2) 01:14 (2) 01:49 (2) 01:14 (1) 04:32 (2) 01:23 (2) 00:26 (1) 00:33 (1) 02:00 (2) 01:35 (1) 04:41 (2) 01:12 (1) 05:41 (2) 02:00 (2) 01:26 (1) 04:09 (2) 02:05 (1) 01:07 (1) 02:34 (2) 01:36 (1) 02:06 (2) 00:28 (1) 02:01 (2) 00:50 (1) 01:44 (2) 01:11 (1) 01:51 (2) 02:46 (2) 01:48 (2) 02:41 (2) 02:35 (1) Staffan Zilling OK Södertörn
        01:01 (2) 02:15 (2) 04:04 (2) 05:18 (1) 09:50 (1) 11:13 (1) 11:39 (1) 12:12 (1) 14:12 (1) 15:47 (1) 20:28 (2) 21:40 (1) 27:21 (2) 29:21 (2) 30:47 (1) 34:56 (2) 37:01 (2) 38:08 (2) 40:42 (2) 42:18 (2) 44:24 (2) 44:52 (2) 46:53 (2) 47:43 (2) 49:27 (2) 50:38 (2) 52:29 (2) 55:15 (2) 57:03 (2) 59:44 (2) 62:19 (1)    
- Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 57:06 01:00   03:28   01:33   04:08   01:15   00:26   00:35   01:40   01:05   04:03   01:04   05:17   02:01   01:20   02:30   02:57   01:48   00:54   02:18   01:46   01:30   00:27   01:44   00:01   00:48   01:11   00:52   01:37   02:07   02:04   03:37   Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        01:00   04:28   06:01   10:09   11:24   11:50   12:25   14:05   15:10   19:13   20:17   25:34   27:35   28:55   31:25   34:22   36:10   37:04   39:22   41:08   42:38   43:05   44:49   44:50   45:38   46:49   47:41   49:18   51:25   53:29   57:06      
                                                                                                                                       
                                                                                                                                       
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19   --20   --21   --22                                   Mål   Bana B - 4,5 km Klubb
1 Leif Åkerblom OK Österåker 45:38 01:18 (5) 00:33 (1) 04:42 (1) 00:57 (1) 00:30 (1) 00:40 (2) 01:50 (1) 01:35 (4) 04:25 (1) 01:16 (3) 05:41 (2) 01:48 (1) 01:16 (1) 03:04 (3) 01:40 (1) 01:38 (3) 02:55 (3) 01:47 (1) 02:57 (4) 00:58 (2) 01:53 (4) 00:42 (3)                                 01:33 (2) Leif Åkerblom OK Österåker
        01:18 (5) 01:51 (4) 06:33 (1) 07:30 (1) 08:00 (1) 08:40 (1) 10:30 (1) 12:05 (1) 16:30 (1) 17:46 (1) 23:27 (1) 25:15 (1) 26:31 (1) 29:35 (1) 31:15 (1) 32:53 (1) 35:48 (1) 37:35 (1) 40:32 (1) 41:30 (1) 43:23 (1) 44:05 (1)                                 45:38 (1)    
2 Per Öhlund Gustavsbergs OK 47:20 01:00 (1) 00:37 (2) 05:37 (3) 01:06 (2) 00:33 (3) 00:43 (3) 01:55 (2) 01:27 (2) 04:27 (2) 01:22 (4) 05:36 (1) 02:05 (3) 04:35 (7) 01:43 (1) 01:42 (2) 03:01 (7) 01:40 (1) 03:03 (7) 01:02 (2) 01:45 (7) 00:33 (1)                                     01:48 (6) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        01:00 (1) 01:37 (1) 07:14 (2) 08:20 (2) 08:53 (2) 09:36 (2) 11:31 (2) 12:58 (2) 17:25 (2) 18:47 (2) 24:23 (2) 26:28 (2) 31:03 (3) 32:46 (2) 34:28 (2) 37:29 (2) 39:09 (2) 42:12 (2) 43:14 (2) 44:59 (2) 45:32 (2)                                     47:20 (2)    
3 Bo Davidsson Solna OK 52:03 01:08 (3) 00:40 (5) 05:35 (2) 01:12 (4) 00:38 (4) 00:37 (1) 01:55 (2) 01:37 (5) 05:02 (4) 01:14 (1) 06:00 (5) 02:13 (4) 01:32 (2) 04:26 (7) 02:45 (6) 01:29 (2) 03:20 (4) 02:05 (4) 03:46 (7) 00:56 (1) 01:40 (3) 00:35 (1)                                 01:38 (3) Bo Davidsson Solna OK
        01:08 (3) 01:48 (3) 07:23 (3) 08:35 (3) 09:13 (3) 09:50 (3) 11:45 (3) 13:22 (3) 18:24 (3) 19:38 (3) 25:38 (3) 27:51 (3) 29:23 (2) 33:49 (3) 36:34 (3) 38:03 (3) 41:23 (3) 43:28 (3) 47:14 (3) 48:10 (3) 49:50 (3) 50:25 (2)                                 52:03 (3)    
4 Anders Larsson Skarpnäcks OL 54:58 01:19 (7) 00:41 (6) 07:40 (8) 01:10 (3) 00:40 (6) 00:48 (5) 02:32 (7) 01:27 (2) 05:20 (6) 01:26 (5) 06:05 (6) 01:58 (2) 04:57 (8) 02:10 (2) 02:18 (5) 03:57 (8) 02:01 (2) 03:17 (8) 00:59 (1) 01:45 (7) 00:39 (2)                                     01:49 (7) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        01:19 (7) 02:00 (5) 09:40 (8) 10:50 (8) 11:30 (7) 12:18 (7) 14:50 (5) 16:17 (5) 21:37 (6) 23:03 (5) 29:08 (5) 31:06 (4) 36:03 (7) 38:13 (6) 40:31 (5) 44:28 (6) 46:29 (6) 49:46 (6) 50:45 (5) 52:30 (6) 53:09 (4)                                     54:58 (4)    
5 My Heinrup Järla Orientering 56:24 01:20 (8) 00:45 (8) 07:12 (7) 01:15 (6) 00:39 (5) 00:44 (4) 02:00 (4) 01:44 (6) 05:50 (8) 01:34 (8) 06:56 (8) 02:17 (5) 01:48 (3) 03:37 (4) 02:06 (3) 01:55 (5) 03:35 (6) 01:54 (2) 03:27 (6) 01:13 (5) 02:02 (5) 00:41 (2)                                 01:50 (8) My Heinrup Järla Orientering
        01:20 (8) 02:05 (8) 09:17 (7) 10:32 (7) 11:11 (6) 11:55 (5) 13:55 (4) 15:39 (4) 21:29 (5) 23:03 (5) 29:59 (7) 32:16 (7) 34:04 (5) 37:41 (4) 39:47 (4) 41:42 (4) 45:17 (4) 47:11 (4) 50:38 (4) 51:51 (4) 53:53 (5) 54:34 (3)                                 56:24 (5)    
6 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 57:32 01:06 (2) 00:39 (3) 05:54 (4) 01:12 (4) 03:02 (9) 00:52 (6) 02:12 (5) 01:24 (1) 05:29 (7) 01:27 (6) 05:53 (4) 02:55 (6) 03:04 (6) 04:18 (6) 02:11 (4) 01:20 (1) 03:24 (5) 01:54 (2) 02:55 (3) 01:02 (3) 03:05 (7) 00:46 (4)                                 01:28 (1) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        01:06 (2) 01:45 (2) 07:39 (4) 08:51 (4) 11:53 (8) 12:45 (8) 14:57 (7) 16:21 (6) 21:50 (7) 23:17 (7) 29:10 (6) 32:05 (6) 35:09 (6) 39:27 (7) 41:38 (6) 42:58 (5) 46:22 (5) 48:16 (5) 51:11 (6) 52:13 (5) 55:18 (6) 56:04 (4)                                 57:32 (6)    
7 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 60:14 01:17 (4) 00:46 (9) 06:29 (6) 01:50 (9) 00:48 (7) 00:56 (7) 02:59 (8)                                                                                             45:09 (9) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        01:17 (4) 02:03 (7) 08:32 (6) 10:22 (6) 11:10 (5) 12:06 (6) 15:05 (8)                                                                                             60:14 (7)    
8 Gunnar Hellström Haninge SOK 64:20 01:26 (9) 00:39 (3) 06:12 (5) 01:47 (8) 00:30 (1) 01:12 (8) 03:06 (9) 01:45 (7) 04:41 (3) 01:14 (1) 05:47 (3) 03:07 (8) 02:25 (5) 03:53 (5) 06:46 (8) 01:41 (4) 03:47 (7) 02:22 (5) 03:01 (5) 01:12 (4) 05:16 (8) 00:51 (5)                                 01:40 (5) Gunnar Hellström Haninge SOK
        01:26 (9) 02:05 (8) 08:17 (5) 10:04 (5) 10:34 (4) 11:46 (4) 14:52 (6) 16:37 (7) 21:18 (4) 22:32 (4) 28:19 (4) 31:26 (5) 33:51 (4) 37:44 (5) 44:30 (7) 46:11 (7) 49:58 (7) 52:20 (7) 55:21 (7) 56:33 (7) 61:49 (7) 62:40 (5)                                 64:20 (8)    
9 Mats Lundblad Täby OK 77:34 01:18 (5) 00:43 (7) 13:13 (9) 01:21 (7) 00:58 (8) 05:59 (9) 02:19 (6) 01:59 (8) 05:10 (5) 01:29 (7) 06:43 (7) 02:55 (6) 02:15 (4) 06:33 (8) 02:45 (6) 02:35 (6) 06:21 (8) 02:45 (6) 04:12 (8) 01:13 (5) 02:13 (6) 00:56 (6)                                 01:39 (4) Mats Lundblad Täby OK
        01:18 (5) 02:01 (6) 15:14 (9) 16:35 (9) 17:33 (9) 23:32 (9) 25:51 (9) 27:50 (8) 33:00 (8) 34:29 (8) 41:12 (8) 44:07 (8) 46:22 (8) 52:55 (8) 55:40 (8) 58:15 (8) 64:36 (8) 67:21 (8) 71:33 (8) 72:46 (8) 74:59 (8) 75:55 (6)                                 77:34 (9)    
- Ronny Hedlund OK Södertörn 65:11 01:24   00:50   07:11   00:01   01:35   02:29   02:54   02:34   05:34   01:33   07:56   02:34   02:03   03:46   00:01   03:03   01:59   04:21   02:17   04:01   01:36   02:50   00:38                               02:01   Ronny Hedlund OK Södertörn
        01:24   02:14   09:25   09:26   11:01   13:30   16:24   18:58   24:32   26:05   34:01   36:35   38:38   42:24   42:25   45:28   47:27   51:48   54:05   58:06   59:42   62:32   63:10                               65:11      
                                                                                                                                       
                                                                                                                                       
Plac Bana C - 3,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19   --20                                           Mål   Bana C - 3,3 km Klubb
1 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 35:33 01:14 (2) 01:14 (2) 00:51 (6) 02:14 (19) 01:55 (2) 01:30 (16) 04:40 (5) 03:04 (4) 01:51 (5) 01:25 (5) 01:12 (7) 01:26 (4) 02:36 (6) 01:07 (3) 01:46 (4) 01:04 (5) 02:31 (5) 00:31 (5) 01:22 (10) 00:29 (4)                                         01:31 (4) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        01:14 (2) 02:28 (2) 03:19 (2) 05:33 (10) 07:28 (7) 08:58 (8) 13:38 (7) 16:42 (4) 18:33 (4) 19:58 (4) 21:10 (4) 22:36 (3) 25:12 (3) 26:19 (3) 28:05 (3) 29:09 (2) 31:40 (2) 32:11 (2) 33:33 (2) 34:02 (2)                                         35:33 (1)    
2 Stefan Persson SNO 35:39 01:24 (5) 01:14 (2) 00:50 (4) 01:37 (5) 01:55 (2) 01:06 (3) 04:42 (7) 02:33 (1) 01:54 (9) 01:20 (3) 01:05 (4) 02:19 (22) 02:33 (5) 01:16 (9) 02:05 (7) 01:06 (8) 02:34 (6) 00:34 (7) 01:12 (4) 00:32 (6)                                         01:48 (12) Stefan Persson SNO
        01:24 (5) 02:38 (4) 03:28 (4) 05:05 (2) 07:00 (2) 08:06 (2) 12:48 (2) 15:21 (1) 17:15 (1) 18:35 (1) 19:40 (1) 21:59 (2) 24:32 (1) 25:48 (1) 27:53 (1) 28:59 (1) 31:33 (1) 32:07 (1) 33:19 (1) 33:51 (1)                                         35:39 (2)    
3 Leif Mörkfors Järfälla OK 36:25 01:26 (8) 01:26 (11) 00:52 (7) 01:30 (2) 02:01 (6) 01:04 (1) 04:21 (3) 03:04 (4) 01:41 (3) 01:33 (10) 01:18 (13) 01:41 (7) 02:53 (8) 01:21 (14) 01:53 (5) 01:05 (7) 02:42 (8) 00:41 (19) 01:52 (20) 00:45 (20)                                         01:16 (1) Leif Mörkfors Järfälla OK
        01:26 (8) 02:52 (10) 03:44 (9) 05:14 (3) 07:15 (5) 08:19 (3) 12:40 (1) 15:44 (2) 17:25 (2) 18:58 (2) 20:16 (2) 21:57 (1) 24:50 (2) 26:11 (2) 28:04 (2) 29:09 (2) 31:51 (3) 32:32 (3) 34:24 (3) 35:09 (3)                                         36:25 (3)    
4 Claes Andersson OK Södertörn 38:11 01:05 (1) 01:05 (1) 00:46 (2) 03:50 (35) 02:07 (10) 01:04 (1) 03:40 (2) 04:56 (30) 01:31 (1) 01:15 (2) 00:55 (3) 01:18 (3) 02:16 (3) 04:11 (37) 01:37 (3) 00:59 (4) 02:06 (4) 00:30 (4) 01:07 (3) 00:31 (5)                                         01:22 (2) Claes Andersson OK Södertörn
        01:05 (1) 02:10 (1) 02:56 (1) 06:46 (17) 08:53 (15) 09:57 (14) 13:37 (6) 18:33 (14) 20:04 (12) 21:19 (10) 22:14 (8) 23:32 (6) 25:48 (4) 29:59 (14) 31:36 (10) 32:35 (9) 34:41 (6) 35:11 (6) 36:18 (5) 36:49 (5)                                         38:11 (4)    
5 Rune Rådström Snättringe SK 38:13 01:33 (14) 01:24 (9) 00:53 (9) 01:56 (14) 02:06 (8) 01:20 (12) 04:41 (6) 02:33 (1) 01:59 (10) 01:24 (4) 01:18 (14) 01:59 (13) 02:54 (9) 01:21 (15) 02:08 (10) 01:12 (10) 02:57 (12) 00:41 (19) 01:19 (8) 00:41 (16)                                         01:54 (18) Rune Rådström Snättringe SK
        01:33 (14) 02:57 (11) 03:50 (10) 05:46 (12) 07:52 (11) 09:12 (10) 13:53 (9) 16:26 (3) 18:25 (3) 19:49 (3) 21:07 (3) 23:06 (4) 26:00 (5) 27:21 (4) 29:29 (4) 30:41 (4) 33:38 (4) 34:19 (4) 35:38 (4) 36:19 (4)                                         38:13 (5)    
6 Kjell Holmberg OK Södertörn 39:09 01:26 (8) 01:18 (4) 00:59 (15) 01:49 (10) 02:12 (12) 01:17 (7) 05:13 (15) 03:07 (7) 02:03 (12) 01:32 (9) 01:10 (5) 02:06 (18) 03:05 (12) 01:24 (17) 02:06 (8) 01:13 (12) 02:52 (11) 00:39 (14) 01:13 (6) 00:38 (13)                                         01:47 (9) Kjell Holmberg OK Södertörn
        01:26 (8) 02:44 (5) 03:43 (7) 05:32 (8) 07:44 (10) 09:01 (9) 14:14 (10) 17:21 (9) 19:24 (8) 20:56 (6) 22:06 (6) 24:12 (8) 27:17 (8) 28:41 (7) 30:47 (6) 32:00 (6) 34:52 (8) 35:31 (8) 36:44 (6) 37:22 (6)                                         39:09 (6)    
7 Jan Lindgren OK Södertörn 39:10 01:28 (11) 01:30 (15) 00:54 (10) 01:53 (11) 02:24 (14) 01:42 (19) 04:53 (11) 03:19 (11) 01:52 (6) 01:37 (11) 01:13 (8) 01:44 (8) 03:13 (17) 01:14 (6) 01:53 (5) 01:19 (17) 02:36 (7) 00:32 (6) 01:42 (15) 00:32 (6)                                         01:40 (8) Jan Lindgren OK Södertörn
        01:28 (11) 02:58 (12) 03:52 (12) 05:45 (11) 08:09 (12) 09:51 (12) 14:44 (12) 18:03 (11) 19:55 (11) 21:32 (12) 22:45 (11) 24:29 (11) 27:42 (10) 28:56 (9) 30:49 (7) 32:08 (7) 34:44 (7) 35:16 (7) 36:58 (7) 37:30 (7)                                         39:10 (7)    
8 Sören Andersson OK Loch Ness 39:51 01:25 (7) 01:21 (6) 00:50 (4) 01:41 (8) 01:57 (4) 01:19 (10) 04:52 (10) 03:46 (17) 02:09 (16) 01:37 (11) 01:14 (10) 02:00 (16) 03:35 (22) 01:24 (17) 02:07 (9) 01:14 (15) 02:59 (13) 00:40 (18) 01:13 (6) 00:41 (16)                                         01:47 (9) Sören Andersson OK Loch Ness
        01:25 (7) 02:46 (6) 03:36 (5) 05:17 (4) 07:14 (4) 08:33 (4) 13:25 (3) 17:11 (7) 19:20 (7) 20:57 (7) 22:11 (7) 24:11 (7) 27:46 (11) 29:10 (11) 31:17 (8) 32:31 (8) 35:30 (9) 36:10 (10) 37:23 (8) 38:04 (8)                                         39:51 (8)    
9 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 40:06 01:17 (3) 01:19 (5) 00:47 (3) 01:22 (1) 01:59 (5) 01:07 (4) 05:42 (23) 04:53 (29) 01:39 (2) 01:27 (6) 01:11 (6) 01:37 (6) 02:55 (10) 01:07 (3) 03:15 (28) 01:04 (5) 02:51 (10) 00:29 (3) 01:58 (23) 00:32 (6)                                         01:35 (6) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        01:17 (3) 02:36 (3) 03:23 (3) 04:45 (1) 06:44 (1) 07:51 (1) 13:33 (5) 18:26 (13) 20:05 (13) 21:32 (12) 22:43 (10) 24:20 (9) 27:15 (7) 28:22 (6) 31:37 (11) 32:41 (10) 35:32 (10) 36:01 (9) 37:59 (9) 38:31 (9)                                         40:06 (9)    
10 Tommy Lindberg Haninge SOK 40:24 01:24 (5) 01:26 (11) 01:00 (18) 01:31 (3) 01:51 (1) 01:43 (21) 04:33 (4) 03:24 (12) 01:42 (4) 02:07 (23) 01:16 (11) 01:32 (5) 02:50 (7) 01:14 (6) 02:20 (16) 01:23 (19) 02:48 (9) 00:38 (9) 03:43 (35) 00:27 (3)                                         01:32 (5) Tommy Lindberg Haninge SOK
        01:24 (5) 02:50 (8) 03:50 (10) 05:21 (6) 07:12 (3) 08:55 (6) 13:28 (4) 16:52 (5) 18:34 (5) 20:41 (5) 21:57 (5) 23:29 (5) 26:19 (6) 27:33 (5) 29:53 (5) 31:16 (5) 34:04 (5) 34:42 (5) 38:25 (10) 38:52 (10)                                         40:24 (10)    
11 Håkan Boije Attunda OK 41:19 01:27 (10) 01:38 (17) 00:59 (15) 02:17 (21) 02:23 (13) 01:23 (13) 05:10 (14) 03:08 (8) 02:07 (14) 01:41 (14) 01:18 (14) 01:59 (13) 03:07 (13) 01:20 (13) 02:15 (14) 01:21 (18) 03:11 (16) 00:39 (14) 01:26 (11) 00:39 (14)                                         01:51 (16) Håkan Boije Attunda OK
        01:27 (10) 03:05 (15) 04:04 (15) 06:21 (16) 08:44 (14) 10:07 (15) 15:17 (15) 18:25 (12) 20:32 (14) 22:13 (14) 23:31 (14) 25:30 (14) 28:37 (14) 29:57 (13) 32:12 (12) 33:33 (12) 36:44 (11) 37:23 (11) 38:49 (11) 39:28 (11)                                         41:19 (11)    
12 Leif Wallenbro Väsby OK 41:54 01:30 (13) 01:21 (6) 00:52 (7) 01:38 (7) 02:04 (7) 01:18 (9) 05:08 (13) 03:13 (9) 01:59 (10) 02:02 (20) 01:16 (11) 02:00 (16) 03:11 (16) 01:16 (9) 03:31 (31) 01:13 (12) 03:14 (17) 00:38 (9) 02:07 (26) 00:33 (10)                                         01:50 (14) Leif Wallenbro Väsby OK
        01:30 (13) 02:51 (9) 03:43 (7) 05:21 (6) 07:25 (6) 08:43 (5) 13:51 (8) 17:04 (6) 19:03 (6) 21:05 (8) 22:21 (9) 24:21 (10) 27:32 (9) 28:48 (8) 32:19 (13) 33:32 (11) 36:46 (12) 37:24 (12) 39:31 (12) 40:04 (12)                                         41:54 (12)    
13 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 42:22 01:39 (18) 01:24 (9) 00:56 (12) 01:33 (4) 02:11 (11) 01:14 (5) 05:20 (18) 03:03 (3) 02:06 (13) 02:05 (22) 01:18 (13) 01:59 (14) 03:01 (11) 01:15 (8) 03:35 (32) 01:12 (10) 03:14 (17) 00:38 (9) 02:12 (28) 00:39 (14)                                         01:48 (11) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        01:39 (18) 03:03 (14) 03:59 (13) 05:32 (8) 07:43 (8) 08:57 (7) 14:17 (11) 17:20 (8) 19:26 (9) 21:31 (11) 22:49 (12) 24:48 (12) 27:49 (12) 29:04 (10) 32:39 (14) 33:51 (13) 37:05 (14) 37:43 (14) 39:55 (13) 40:34 (13)                                         42:22 (13)    
14 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 43:32 01:53 (24) 01:52 (26) 00:56 (12) 02:14 (19) 02:06 (8) 01:42 (19) 04:50 (8) 03:38 (14) 02:24 (19) 02:10 (26) 01:23 (19) 02:21 (24) 03:16 (18) 01:31 (21) 02:13 (13) 01:10 (9) 03:17 (20) 00:42 (21) 01:21 (9) 00:37 (11)                                         01:56 (19) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:53 (24) 03:45 (24) 04:41 (22) 06:55 (20) 09:01 (16) 10:43 (16) 15:33 (16) 19:11 (16) 21:35 (16) 23:45 (16) 25:08 (15) 27:29 (15) 30:45 (15) 32:16 (15) 34:29 (15) 35:39 (15) 38:56 (15) 39:38 (15) 40:59 (14) 41:36 (14)                                         43:32 (14)    
15 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 43:55 01:40 (19) 01:29 (14) 00:58 (14) 02:03 (15) 02:26 (15) 01:17 (7) 04:51 (9) 03:06 (6) 01:53 (8) 01:30 (8) 01:48 (26) 01:53 (10) 03:08 (14) 01:21 (14) 02:09 (12) 02:23 (33) 03:00 (14) 00:38 (9) 03:53 (36) 00:32 (8)                                         01:57 (21) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:40 (19) 03:09 (17) 04:07 (16) 06:10 (15) 08:36 (13) 09:53 (13) 14:44 (12) 17:50 (10) 19:43 (10) 21:13 (9) 23:01 (13) 24:54 (13) 28:02 (13) 29:23 (12) 31:32 (9) 33:55 (14) 36:55 (13) 37:33 (13) 41:26 (15) 41:58 (15)                                         43:55 (15)    
16 Helena Korhonen Haninge SOK 45:40 01:20 (4) 01:26 (12) 00:54 (10) 01:37 (5) 02:26 (15) 01:46 (24) 05:16 (16) 04:18 (22) 02:07 (14) 02:00 (17) 02:04 (28) 02:20 (23) 03:24 (19) 01:19 (12) 03:04 (25) 01:50 (29) 03:27 (22) 00:38 (9) 02:16 (29) 00:42 (18)                                         01:26 (3) Helena Korhonen Haninge SOK
        01:20 (4) 02:46 (6) 03:40 (6) 05:17 (4) 07:43 (8) 09:29 (11) 14:45 (14) 19:03 (15) 21:10 (15) 23:10 (15) 25:14 (16) 27:34 (16) 30:58 (16) 32:17 (16) 35:21 (16) 37:11 (16) 40:38 (16) 41:16 (16) 43:32 (16) 44:14 (16)                                         45:40 (16)    
17 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 47:21 01:45 (20) 01:38 (17) 01:03 (21) 02:33 (30) 02:46 (24) 01:50 (25) 05:33 (21) 397:01 (37) 794:02     (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)                                             Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        01:45 (20) 03:23 (19) 04:26 (19) 06:59 (21) 09:45 (20) 11:35 (22) 17:08 (19) 414:09 (37) 1208:11   1208:11   1208:11   1208:11   1208:11   1208:11   1208:11   1208:11   1208:11   1208:11   1208:11   1208:11                                           Ej tid  ----->      
18 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 47:28 01:29 (12) 01:39 (19) 01:00 (18) 03:30 (33) 02:28 (18) 01:19 (10) 05:52 (25) 03:32 (13) 02:34 (25) 02:01 (18) 01:33 (21) 02:07 (19) 03:57 (26) 01:30 (20) 02:38 (22) 01:34 (23) 03:37 (24) 00:39 (14) 01:43 (16) 00:48 (25)                                         01:58 (22) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        01:29 (12) 03:08 (16) 04:08 (17) 07:38 (27) 10:06 (22) 11:25 (21) 17:17 (20) 20:49 (18) 23:23 (18) 25:24 (18) 26:57 (18) 29:04 (17) 33:01 (17) 34:31 (17) 37:09 (18) 38:43 (17) 42:20 (17) 42:59 (17) 44:42 (17) 45:30 (17)                                         47:28 (17)    
19 Per-Johan Vikfors OK Österåker 47:58 01:38 (17) 01:23 (8) 00:59 (15) 01:55 (13) 09:53 (37) 01:15 (6) 04:54 (12) 03:13 (9) 01:52 (6) 01:29 (7) 01:13 (8) 01:46 (9) 04:41 (32) 01:08 (5) 02:08 (10) 01:13 (13) 03:02 (15) 00:39 (14) 01:12 (4) 00:37 (11)                                         01:48 (11) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        01:38 (17) 03:01 (13) 04:00 (14) 05:55 (14) 15:48 (33) 17:03 (32) 21:57 (32) 25:10 (28) 27:02 (26) 28:31 (24) 29:44 (21) 31:30 (21) 36:11 (22) 37:19 (22) 39:27 (20) 40:40 (20) 43:42 (20) 44:21 (19) 45:33 (18) 46:10 (18)                                         47:58 (18)    
20 Christer Andersson ATG 48:21 01:34 (15) 01:35 (16) 01:03 (21) 01:41 (8) 03:39 (32) 01:50 (25) 06:21 (28) 04:23 (24) 02:30 (22) 01:54 (16) 01:27 (20) 02:09 (20) 03:25 (20) 01:18 (11) 02:19 (15) 01:50 (29) 04:05 (29) 00:34 (7) 01:58 (23) 00:50 (26)                                         01:56 (19) Christer Andersson ATG
        01:34 (15) 03:09 (17) 04:12 (18) 05:53 (13) 09:32 (18) 11:22 (20) 17:43 (22) 22:06 (20) 24:36 (20) 26:30 (20) 27:57 (20) 30:06 (19) 33:31 (19) 34:49 (18) 37:08 (17) 38:58 (18) 43:03 (18) 43:37 (18) 45:35 (19) 46:25 (19)                                         48:21 (19)    
21 Carin Runqvist Järfälla OK 49:22 02:32 (33) 01:45 (22) 01:10 (27) 02:07 (17) 02:38 (21) 01:32 (17) 05:48 (24) 03:40 (16) 02:19 (17) 02:30 (31) 01:38 (23) 02:13 (21) 03:36 (23) 01:36 (24) 02:45 (23) 01:38 (26) 04:06 (31) 00:48 (26) 02:06 (25) 00:47 (22)                                         02:08 (26) Carin Runqvist Järfälla OK
        02:32 (33) 04:17 (27) 05:27 (27) 07:34 (25) 10:12 (23) 11:44 (23) 17:32 (21) 21:12 (19) 23:31 (19) 26:01 (19) 27:39 (19) 29:52 (18) 33:28 (18) 35:04 (19) 37:49 (19) 39:27 (19) 43:33 (19) 44:21 (19) 46:27 (20) 47:14 (20)                                         49:22 (20)    
22 Bo Hedlund IFK Enskede 49:31 04:45 (37) 01:43 (21) 01:06 (24) 02:31 (28) 02:32 (20) 01:26 (14) 05:16 (16) 04:57 (31) 02:39 (27) 01:38 (13) 01:20 (17) 01:58 (12) 03:08 (14) 01:32 (22) 03:21 (30) 01:18 (16) 03:16 (19) 00:47 (25) 01:41 (14) 00:47 (22)                                         01:50 (14) Bo Hedlund IFK Enskede
        04:45 (37) 06:28 (36) 07:34 (34) 10:05 (34) 12:37 (31) 14:03 (28) 19:19 (24) 24:16 (25) 26:55 (25) 28:33 (25) 29:53 (24) 31:51 (22) 34:59 (20) 36:31 (20) 39:52 (21) 41:10 (21) 44:26 (21) 45:13 (21) 46:54 (21) 47:41 (21)                                         49:31 (21)    
23 Kurt Eriksson Vandrarringen 50:09 01:48 (21) 01:47 (24) 01:02 (20) 02:26 (24) 02:26 (15) 01:35 (18) 05:20 (18) 03:50 (18) 02:26 (20) 02:13 (27) 01:20 (17) 04:14 (35) 04:34 (31) 01:57 (27) 03:18 (29) 01:25 (20) 03:23 (21) 00:46 (24) 01:43 (16) 00:45 (20)                                         01:51 (16) Kurt Eriksson Vandrarringen
        01:48 (21) 03:35 (22) 04:37 (20) 07:03 (22) 09:29 (17) 11:04 (17) 16:24 (17) 20:14 (17) 22:40 (17) 24:53 (17) 26:13 (17) 30:27 (20) 35:01 (21) 36:58 (21) 40:16 (22) 41:41 (22) 45:04 (22) 45:50 (22) 47:33 (22) 48:18 (22)                                         50:09 (22)    
24 Karin Edström Skogsluffarnas OK 51:27 01:37 (16) 01:52 (26) 01:28 (34) 02:27 (26) 03:31 (31) 02:05 (30) 05:32 (20) 04:04 (19) 02:40 (28) 02:08 (25) 02:24 (33) 02:46 (28) 04:02 (27) 01:57 (27) 02:30 (19) 01:44 (28) 03:31 (23) 00:56 (30) 01:45 (18) 00:53 (29)                                         01:35 (6) Karin Edström Skogsluffarnas OK
        01:37 (16) 03:29 (20) 04:57 (24) 07:24 (24) 10:55 (27) 13:00 (25) 18:32 (23) 22:36 (22) 25:16 (22) 27:24 (22) 29:48 (23) 32:34 (23) 36:36 (24) 38:33 (24) 41:03 (24) 42:47 (24) 46:18 (24) 47:14 (24) 48:59 (23) 49:52 (23)                                         51:27 (23)    
25 Ingrid Graneli Haninge SOK 52:11 01:54 (25) 01:45 (22) 01:10 (27) 02:20 (22) 02:40 (22) 01:29 (15) 05:38 (22) 05:36 (33) 02:32 (23) 02:07 (23) 02:55 (35) 02:34 (25) 04:31 (30) 01:27 (19) 02:23 (17) 01:32 (22) 03:42 (26) 00:44 (23) 02:09 (27) 00:57 (30)                                         02:06 (25) Ingrid Graneli Haninge SOK
        01:54 (25) 03:39 (23) 04:49 (23) 07:09 (23) 09:49 (21) 11:18 (19) 16:56 (18) 22:32 (21) 25:04 (21) 27:11 (21) 30:06 (25) 32:40 (24) 37:11 (26) 38:38 (25) 41:01 (23) 42:33 (23) 46:15 (23) 46:59 (23) 49:08 (24) 50:05 (24)                                         52:11 (24)    
26 Aila Halttunen Haninge SOK 52:21 02:14 (29) 02:20 (32) 01:11 (29) 02:26 (24) 02:28 (18) 02:05 (29) 07:11 (31) 04:10 (21) 02:27 (21) 02:01 (18) 01:45 (24) 02:41 (27) 03:46 (24) 02:00 (29) 02:32 (20) 01:37 (24) 03:48 (28) 00:50 (27) 01:36 (12) 00:57 (30)                                         02:16 (29) Aila Halttunen Haninge SOK
        02:14 (29) 04:34 (30) 05:45 (30) 08:11 (29) 10:39 (24) 12:44 (24) 19:55 (25) 24:05 (24) 26:32 (24) 28:33 (25) 30:18 (26) 32:59 (26) 36:45 (25) 38:45 (26) 41:17 (25) 42:54 (25) 46:42 (25) 47:32 (25) 49:08 (24) 50:05 (24)                                         52:21 (25)    
27 Ulf Nordin Snättringe SK 53:32 01:49 (22) 01:42 (20) 01:08 (25) 02:07 (17) 16:24 (38) 02:05 (29) 01:51 (1) Minustid   03:34 (32) 384:29 (38)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)                                             Ulf Nordin Snättringe SK
        01:49 (22) 03:31 (21) 04:39 (21) 06:46 (17) 23:10 (38) 25:15 (38) 27:06 (35) Ej tid  ----->                                                                                           Ej tid  ----->      
28 Kerstin Jensen klubblös 53:47 01:50 (23) 02:17 (31) 01:18 (31) 02:29 (27) 02:55 (26) 03:18 (38) 06:02 (27) 03:38 (14) 02:21 (18) 02:02 (20) 01:35 (22) 03:12 (31) 03:27 (21) 02:05 (30) 03:39 (33) 02:03 (31) 03:40 (25) 00:55 (28) 01:57 (22) 00:52 (28)                                         02:12 (27) Kerstin Jensen klubblös
        01:50 (23) 04:07 (26) 05:25 (26) 07:54 (28) 10:49 (26) 14:07 (29) 20:09 (27) 23:47 (23) 26:08 (23) 28:10 (23) 29:45 (22) 32:57 (25) 36:24 (23) 38:29 (23) 42:08 (26) 44:11 (26) 47:51 (26) 48:46 (26) 50:43 (26) 51:35 (26)                                         53:47 (26)    
29 Sören Johansson Sala OK 54:48 01:54 (25) 03:45 (38) 00:44 (1) 02:57 (32) 03:11 (29) 01:43 (21) 06:31 (29) 04:06 (20) 04:46 (37) 01:48 (15) 08:25 (38) 01:53 (10) 02:25 (4) 01:47 (26) 03:51 (34) 00:37 (3) 01:27 (3) 00:55 (28)                                                 02:03 (24) Sören Johansson Sala OK
        01:54 (25) 05:39 (32) 06:23 (32) 09:20 (31) 12:31 (30) 14:14 (30) 20:45 (30) 24:51 (27) 29:37 (29) 31:25 (29) 39:50 (32) 41:43 (30) 44:08 (30) 45:55 (30) 49:46 (29) 50:23 (29) 51:50 (29) 52:45 (29)                                                 54:48 (27)    
30 Ulla Gummeson Väsby OK 55:28 02:12 (28) 03:28 (37) 01:05 (23) 02:36 (31) 02:53 (25) 02:20 (33) 06:01 (26) 04:59 (32) 02:33 (24) 02:41 (34) 01:45 (24) 03:07 (30) 03:56 (25) 01:33 (23) 02:25 (18) 01:29 (21) 04:30 (36) 00:43 (22) 01:40 (13) 00:47 (22)                                         02:45 (33) Ulla Gummeson Väsby OK
        02:12 (28) 05:40 (33) 06:45 (33) 09:21 (32) 12:14 (29) 14:34 (31) 20:35 (29) 25:34 (29) 28:07 (28) 30:48 (28) 32:33 (28) 35:40 (27) 39:36 (27) 41:09 (27) 43:34 (27) 45:03 (27) 49:33 (27) 50:16 (27) 51:56 (27) 52:43 (27)                                         55:28 (28)    
31 Leif Hermundstad Snättringe SK 56:51 01:58 (27) 01:48 (25) 01:11 (29) 01:53 (11) 02:44 (23) 01:43 (21) 09:14 (36) 06:32 (34) 02:59 (30) 02:23 (28) 02:03 (27) 02:57 (29) 04:15 (28) 01:38 (25) 02:32 (20) 01:37 (24) 03:43 (27) 00:58 (32) 01:46 (19) 00:43 (19)                                         02:14 (28) Leif Hermundstad Snättringe SK
        01:58 (27) 03:46 (25) 04:57 (24) 06:50 (19) 09:34 (19) 11:17 (18) 20:31 (28) 27:03 (31) 30:02 (30) 32:25 (30) 34:28 (29) 37:25 (29) 41:40 (28) 43:18 (28) 45:50 (28) 47:27 (28) 51:10 (28) 52:08 (28) 53:54 (28) 54:37 (28)                                         56:51 (29)    
32 Ingemar Johnsson OK Södertörn 63:36 02:28 (32) 03:23 (36) 02:07 (37) 02:20 (22) 05:02 (34) 02:34 (35) 07:40 (33) 04:33 (26) 02:38 (26) 02:29 (30) 02:09 (30) 04:23 (36) 04:19 (29) 02:17 (31) 03:02 (24) 01:40 (27) 04:05 (29) 00:57 (31) 02:38 (33) 00:50 (26)                                         02:02 (23) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        02:28 (32) 05:51 (34) 07:58 (35) 10:18 (35) 15:20 (32) 17:54 (33) 25:34 (33) 30:07 (32) 32:45 (32) 35:14 (32) 37:23 (30) 41:46 (31) 46:05 (31) 48:22 (31) 51:24 (30) 53:04 (30) 57:09 (30) 58:06 (30) 60:44 (29) 61:34 (29)                                         63:36 (30)    
33 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 66:18 02:21 (30) 02:04 (29) 01:18 (31) 02:31 (28) 03:07 (27) 01:53 (27) 06:53 (30) 04:21 (23) 02:52 (29) 02:34 (32) 02:14 (31) 04:57 (38) 05:01 (35) 03:03 (35) 06:31 (37) 03:07 (37) 04:08 (32) 01:04 (34) 02:33 (31) 01:12 (35)                                         02:34 (30) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        02:21 (30) 04:25 (29) 05:43 (29) 08:14 (30) 11:21 (28) 13:14 (26) 20:07 (26) 24:28 (26) 27:20 (27) 29:54 (27) 32:08 (27) 37:05 (28) 42:06 (29) 45:09 (29) 51:40 (31) 54:47 (31) 58:55 (31) 59:59 (31) 62:32 (30) 63:44 (30)                                         66:18 (31)    
34 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 71:07 03:04 (35) 02:59 (35) 04:01 (38) 04:52 (37) 03:25 (30) 02:16 (32) 08:54 (35) 04:42 (27) 03:27 (31) 02:26 (29) 02:06 (29) 03:49 (33) 04:55 (33) 02:43 (32) 03:13 (27) 02:14 (32) 04:25 (35) 01:11 (35) 02:20 (30) 01:26 (37)                                         02:39 (32) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        03:04 (35) 06:03 (35) 10:04 (38) 14:56 (37) 18:21 (36) 20:37 (36) 29:31 (36) 34:13 (34) 37:40 (34) 40:06 (34) 42:12 (34) 46:01 (34) 50:56 (34) 53:39 (33) 56:52 (33) 59:06 (33) 63:31 (33) 64:42 (33) 67:02 (31) 68:28 (32)                                         71:07 (32)    
35 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 71:16 02:51 (34) 02:12 (30) 01:18 (31) 03:35 (34) 06:16 (36) 01:59 (28) 08:00 (34) 04:31 (25) 03:44 (33) 02:36 (33) 02:17 (32) 03:34 (32) 04:55 (33) 02:44 (33) 04:43 (36) 02:28 (34) 04:22 (34) 01:28 (38) 03:33 (34) 01:11 (34)                                         02:59 (34) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        02:51 (34) 05:03 (31) 06:21 (31) 09:56 (33) 16:12 (34) 18:11 (34) 26:11 (34) 30:42 (33) 34:26 (33) 37:02 (33) 39:19 (31) 42:53 (32) 47:48 (32) 50:32 (32) 55:15 (32) 57:43 (32) 62:05 (32) 63:33 (32) 67:06 (32) 68:17 (31)                                         71:16 (33)    
36 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 73:15 02:25 (31) 01:56 (28) 01:09 (26) 02:06 (16) 03:08 (28) 02:54 (37) 07:13 (32) 04:45 (28) 04:35 (36) 04:22 (37) 07:30 (37) 02:36 (26) 05:32 (36) 03:52 (36) 03:09 (26) 05:05 (38) 04:15 (33) 01:02 (33) 01:56 (21) 01:10 (33)                                         02:35 (31) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        02:25 (31) 04:21 (28) 05:30 (28) 07:36 (26) 10:44 (25) 13:38 (27) 20:51 (31) 25:36 (30) 30:11 (31) 34:33 (31) 42:03 (33) 44:39 (33) 50:11 (33) 54:03 (34) 57:12 (34) 62:17 (34) 66:32 (34) 67:34 (34) 69:30 (33) 70:40 (33)                                         73:15 (34)    
37 Ingvar Oskarsson Klubblös 80:50 03:52 (36) 02:50 (34) 01:43 (35) 03:57 (36) 04:12 (33) 02:34 (35) 10:38 (38) 06:46 (35) 03:55 (35) 02:55 (35) 02:31 (34) 04:07 (34) 06:32 (38) 02:58 (34) 04:14 (35) 02:30 (35) 05:33 (37) 01:14 (36) 02:34 (32) 01:12 (35)                                         04:03 (35) Ingvar Oskarsson Klubblös
        03:52 (36) 06:42 (37) 08:25 (36) 12:22 (36) 16:34 (35) 19:08 (35) 29:46 (37) 36:32 (35) 40:27 (35) 43:22 (35) 45:53 (35) 50:00 (35) 56:32 (35) 59:30 (35) 63:44 (35) 66:14 (35) 71:47 (35) 73:01 (35) 75:35 (34) 76:47 (34)                                         80:50 (35)    
38 Olle Jacobson Rotebro IS 118:13 05:20 (38) 02:39 (33) 01:52 (36) 05:52 (38) 05:12 (35) 02:26 (34) 09:14 (36) 07:52 (36) 03:50 (34) 03:10 (36) 02:55 (35) 04:56 (37) 05:57 (37) 04:34 (38) 30:42 (38) 02:44 (36) 06:45 (38) 01:21 (37) 05:18 (37) 00:59 (32)                                         04:35 (36) Olle Jacobson Rotebro IS
        05:20 (38) 07:59 (38) 09:51 (37) 15:43 (38) 20:55 (37) 23:21 (37) 32:35 (38) 40:27 (36) 44:17 (36) 47:27 (36) 50:22 (36) 55:18 (36) 61:15 (36) 65:49 (36) 96:31 (36) 99:15 (36) 106:00 (36) 107:21 (36) 112:39 (35) 113:38 (35)                                         118:13 (36)    
- Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 39:35 01:40   01:33   00:57   02:08   02:08   01:17   04:34   03:07   02:11   01:39   01:37   02:07   02:58   01:24   02:05   01:17   02:52   00:41   01:11                                               02:09   Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        01:40   03:13   04:10   06:18   08:26   09:43   14:17   17:24   19:35   21:14   22:51   24:58   27:56   29:20   31:25   32:42   35:34   36:15   37:26                                               39:35      
- Jan Larsson Tullinge SK 55:02 02:02   02:00   01:08   03:03   02:52   02:00   06:11   04:04   02:46   02:49   01:30   02:37   00:05   04:23   01:48   03:49   02:37   03:37   02:50   00:42                                           02:09   Jan Larsson Tullinge SK
        02:02   04:02   05:10   08:13   11:05   13:05   19:16   23:20   26:06   28:55   30:25   33:02   33:07   37:30   39:18   43:07   45:44   49:21   52:11   52:53                                           55:02      
- Martin Eriksson OK Södertörn 55:19 01:44   02:33   01:13   02:39   02:48   01:47   06:53   04:02       02:52   01:55   01:26   02:46   05:26   02:16   02:51   01:29   03:45   00:54   02:49   00:55                                       02:16   Martin Eriksson OK Södertörn
        01:44   04:17   05:30   08:09   10:57   12:44   19:37   23:39   23:39   26:31   28:26   29:52   32:38   38:04   40:20   43:11   44:40   48:25   49:19   52:08   53:03                                       55:19      
- Tommy Svensson Klubblös 76:41 02:56   04:58   03:44   05:17   06:50   10:58   06:39   03:43   22:10   05:16   06:47   Minustid   00:50   01:46   01:12   02:17   04:49   02:11   06:34   07:37                                               Tommy Svensson Klubblös
        02:56   07:54   11:38   16:55   23:45   34:43   41:22   45:05   67:15   72:31   79:18   Ej tid  ----->                                                                           76:41      
- Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 388:33 340:06   01:34   01:00   02:02   02:21   01:29   05:56   04:22   02:34   02:18   01:23   02:01   03:14   01:50   05:32   01:37   03:33   00:58   01:30   00:50                                           02:23   Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        340:06   341:40   342:40   344:42   347:03   348:32   354:28   358:50   361:24   363:42   365:05   367:06   370:20   372:10   377:42   379:19   382:52   383:50   385:20   386:10                                           388:33      
                                                                                                                                       
                                                                                                                                       
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14                                                                   Mål   Bana D - 2,4 km Klubb
1 Per Ljung Stockholms OK 24:57 01:15 (4) 01:10 (1) 00:52 (1) 01:31 (1) 02:12 (9) 03:58 (1) 01:18 (1) 03:16 (1) 01:43 (1) 03:19 (2) 00:59 (2) 00:50 (3) 00:49 (1) 00:49 (1)                                                                 00:56 (1) Per Ljung Stockholms OK
        01:15 (4) 02:25 (1) 03:17 (1) 04:48 (1) 07:00 (1) 10:58 (1) 12:16 (1) 15:32 (1) 17:15 (1) 20:34 (1) 21:33 (1) 22:23 (1) 23:12 (1) 24:01 (1)                                                                 24:57 (1)    
2 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 31:00 01:20 (6) 01:55 (5) 01:06 (2) 02:27 (6) 01:15 (2) 05:52 (8) 01:24 (2) 05:07 (9) 02:05 (2) 03:12 (1) 01:07 (4) 00:42 (1) 00:54 (2) 00:54 (2)                                                                 01:40 (4) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:20 (6) 03:15 (4) 04:21 (4) 06:48 (4) 08:03 (2) 13:55 (3) 15:19 (3) 20:26 (3) 22:31 (3) 25:43 (3) 26:50 (3) 27:32 (3) 28:26 (3) 29:20 (2)                                                                 31:00 (2)    
3 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 31:13 01:18 (5) 02:04 (9) 01:12 (5) 02:16 (2) 01:33 (6) 05:01 (2) 01:32 (3) 03:56 (2) 02:25 (6) 03:28 (3) 01:06 (3) 00:52 (4) 00:55 (3) 02:10 (19)                                                                 01:25 (2) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        01:18 (5) 03:22 (6) 04:34 (5) 06:50 (5) 08:23 (3) 13:24 (2) 14:56 (2) 18:52 (2) 21:17 (2) 24:45 (2) 25:51 (2) 26:43 (2) 27:38 (2) 29:48 (3)                                                                 31:13 (3)    
4 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 34:34 01:14 (3) 01:28 (2) 01:25 (11) 02:21 (3) 02:50 (14) 05:42 (3) 01:47 (6) 04:12 (4) 02:57 (14) 03:47 (4) 01:19 (7) 00:55 (7) 01:40 (17) 01:12 (6)                                                                 01:45 (6) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        01:14 (3) 02:42 (2) 04:07 (2) 06:28 (2) 09:18 (8) 15:00 (6) 16:47 (5) 20:59 (4) 23:56 (4) 27:43 (4) 29:02 (4) 29:57 (4) 31:37 (4) 32:49 (4)                                                                 34:34 (4)    
5 Peter Törnqvist OK Loch ness 34:54 01:10 (1) 01:53 (4) 01:09 (3) 02:23 (4) 02:36 (12) 05:46 (5) 02:05 (10) 04:58 (7) 02:34 (8) 03:57 (6) 01:18 (6) 00:53 (5) 01:16 (5) 01:02 (3)                                                                 01:54 (7) Peter Törnqvist OK Loch ness
        01:10 (1) 03:03 (3) 04:12 (3) 06:35 (3) 09:11 (7) 14:57 (5) 17:02 (6) 22:00 (6) 24:34 (6) 28:31 (5) 29:49 (6) 30:42 (6) 31:58 (6) 33:00 (5)                                                                 34:54 (5)    
6 Susanne Holmberg OK Södertörn 36:39 01:13 (2) 02:51 (20) 01:22 (9) 03:35 (18) 00:54 (1) 05:51 (7) 01:43 (5) 04:26 (6) 02:18 (3) 04:41 (9) 00:51 (1) 00:47 (2) 01:17 (8) 03:12 (21)                                                                 01:38 (3) Susanne Holmberg OK Södertörn
        01:13 (2) 04:04 (11) 05:26 (9) 09:01 (13) 09:55 (9) 15:46 (8) 17:29 (7) 21:55 (5) 24:13 (5) 28:54 (6) 29:45 (5) 30:32 (5) 31:49 (5) 35:01 (6)                                                                 36:39 (6)    
7 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 37:11 01:23 (7) 02:04 (9) 01:42 (14) 02:40 (8) 01:16 (3) 05:48 (6) 01:42 (4) 06:07 (15) 02:26 (7) 05:19 (12) 01:28 (12) 00:54 (6) 01:18 (11) 01:05 (4)                                                                 01:59 (10) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        01:23 (7) 03:27 (7) 05:09 (8) 07:49 (8) 09:05 (6) 14:53 (4) 16:35 (4) 22:42 (8) 25:08 (8) 30:27 (8) 31:55 (9) 32:49 (8) 34:07 (8) 35:12 (7)                                                                 37:11 (7)    
8 Björn Stolt OK Ravinen 37:15 01:37 (9) 01:43 (3) 01:16 (7) 02:26 (5) 01:22 (5) 07:20 (11) 03:48 (20) 04:09 (3) 02:21 (4) 04:27 (7) 01:22 (8) 00:58 (9) 01:19 (12) 01:10 (5)                                                                 01:57 (9) Björn Stolt OK Ravinen
        01:37 (9) 03:20 (5) 04:36 (6) 07:02 (6) 08:24 (4) 15:44 (7) 19:32 (9) 23:41 (9) 26:02 (9) 30:29 (9) 31:51 (8) 32:49 (8) 34:08 (9) 35:18 (8)                                                                 37:15 (8)    
9 Lars Persson Väsby OK 37:16 01:26 (8) 02:24 (13) 01:11 (4) 02:37 (7) 01:21 (4) 06:52 (9) 02:38 (16) 04:12 (4) 02:21 (4) 04:31 (8) 01:22 (8) 01:09 (13) 01:24 (13) 01:54 (16)                                                                 01:54 (7) Lars Persson Väsby OK
        01:26 (8) 03:50 (9) 05:01 (7) 07:38 (7) 08:59 (5) 15:51 (9) 18:29 (8) 22:41 (7) 25:02 (7) 29:33 (7) 30:55 (7) 32:04 (7) 33:28 (7) 35:22 (9)                                                                 37:16 (9)    
10 Bo Källström OK Milan 39:58 04:00 (19) 02:02 (8) 01:17 (8) 03:38 (19) 01:58 (7) 05:44 (4) 02:04 (9) 05:19 (10) 02:49 (11) 03:53 (5) 01:25 (11) 00:57 (8) 01:17 (8) 01:54 (16)                                                                 01:41 (5) Bo Källström OK Milan
        04:00 (19) 06:02 (19) 07:19 (18) 10:57 (19) 12:55 (17) 18:39 (10) 20:43 (10) 26:02 (10) 28:51 (10) 32:44 (10) 34:09 (10) 35:06 (10) 36:23 (10) 38:17 (10)                                                                 39:58 (10)    
11 Bengt Fahlin IBM-Klubben 44:31 02:03 (15) 02:49 (19) 01:59 (17) 03:33 (17) 02:06 (8) 07:02 (10) 02:26 (13) 06:36 (16) 03:10 (15) 04:49 (11) 02:02 (19) 01:10 (14) 01:16 (5) 01:24 (9)                                                                 02:06 (11) Bengt Fahlin IBM-Klubben
        02:03 (15) 04:52 (16) 06:51 (17) 10:24 (17) 12:30 (15) 19:32 (11) 21:58 (12) 28:34 (12) 31:44 (12) 36:33 (11) 38:35 (12) 39:45 (11) 41:01 (11) 42:25 (11)                                                                 44:31 (11)    
12 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 45:20 04:06 (20) 02:00 (7) 01:24 (10) 02:42 (10) 02:20 (11) 09:41 (19) 02:28 (14) 05:22 (11) 02:42 (9) 05:45 (17) 01:09 (5) 00:59 (10) 01:16 (6) 01:15 (8)                                                                 02:11 (12) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:06 (20) 06:06 (20) 07:30 (19) 10:12 (16) 12:32 (16) 22:13 (16) 24:41 (16) 30:03 (14) 32:45 (14) 38:30 (14) 39:39 (13) 40:38 (13) 41:54 (13) 43:09 (12)                                                                 45:20 (12)    
13 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 45:48 01:51 (13) 02:26 (14) 01:43 (15) 02:58 (14) 02:19 (10) 08:43 (16) 01:58 (8) 05:47 (13) 03:10 (15) 05:53 (18) 01:38 (14) 01:20 (18) 01:37 (16) 01:47 (15)                                                                 02:38 (18) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        01:51 (13) 04:17 (13) 06:00 (11) 08:58 (11) 11:17 (10) 20:00 (15) 21:58 (12) 27:45 (11) 30:55 (11) 36:48 (12) 38:26 (11) 39:46 (12) 41:23 (12) 43:10 (13)                                                                 45:48 (13)    
14 Jan Burell OK Enen 48:49 04:32 (21) 02:45 (17) 01:15 (6) 02:44 (12) 02:50 (14) 09:28 (18) 02:33 (15) 05:59 (14) 02:54 (12) 04:45 (10) 01:50 (16) 01:38 (20) 02:06 (20) 01:13 (7)                                                                 02:17 (13) Jan Burell OK Enen
        04:32 (21) 07:17 (21) 08:32 (20) 11:16 (20) 14:06 (19) 23:34 (19) 26:07 (19) 32:06 (16) 35:00 (16) 39:45 (15) 41:35 (14) 43:13 (14) 45:19 (15) 46:32 (14)                                                                 48:49 (14)    
15 Ingvar Johannesson Solna OK 49:59 01:50 (11) 02:28 (15) 01:40 (13) 03:00 (15) 02:53 (17) 08:05 (15) 03:02 (19) 05:36 (12) 03:46 (18) 05:43 (16) 03:59 (21) 01:28 (19) 01:45 (18) 01:40 (14)                                                                 03:04 (20) Ingvar Johannesson Solna OK
        01:50 (11) 04:18 (14) 05:58 (10) 08:58 (11) 11:51 (11) 19:56 (14) 22:58 (15) 28:34 (12) 32:20 (13) 38:03 (13) 42:02 (15) 43:30 (15) 45:15 (14) 46:55 (15)                                                                 49:59 (15)    
16 Berit Lindunger Haninge SOK 50:20 01:54 (14) 02:16 (12) 02:03 (18) 03:23 (16) 06:35 (20) 07:43 (12) 02:41 (17) 07:00 (17) 02:55 (13) 05:28 (14) 01:33 (13) 01:05 (12) 01:32 (15) 01:31 (12)                                                                 02:41 (19) Berit Lindunger Haninge SOK
        01:54 (14) 04:10 (12) 06:13 (14) 09:36 (15) 16:11 (20) 23:54 (20) 26:35 (20) 33:35 (18) 36:30 (18) 41:58 (16) 43:31 (16) 44:36 (16) 46:08 (16) 47:39 (16)                                                                 50:20 (16)    
17 Margaretha Nylund OK Södertörn 51:00 02:03 (15) 02:46 (18) 01:33 (12) 02:57 (13) 02:50 (14) 11:15 (20) 01:50 (7) 04:58 (7) 02:42 (9) 10:22 (21) 01:23 (10) 01:00 (11) 01:31 (14) 01:31 (12)                                                                 02:19 (14) Margaretha Nylund OK Södertörn
        02:03 (15) 04:49 (15) 06:22 (15) 09:19 (14) 12:09 (14) 23:24 (18) 25:14 (17) 30:12 (15) 32:54 (15) 43:16 (18) 44:39 (17) 45:39 (17) 47:10 (17) 48:41 (17)                                                                 51:00 (17)    
18 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 52:35 02:15 (17) 02:42 (16) 01:53 (16) 03:57 (20) 02:44 (13) 09:13 (17) 02:42 (18) 07:25 (18) 03:32 (17) 06:27 (19) 01:56 (18) 01:19 (15) 02:04 (19) 01:57 (18)                                                                 02:29 (15) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        02:15 (17) 04:57 (17) 06:50 (16) 10:47 (18) 13:31 (18) 22:44 (17) 25:26 (18) 32:51 (17) 36:23 (17) 42:50 (17) 44:46 (18) 46:05 (18) 48:09 (18) 50:06 (18)                                                                 52:35 (18)    
19 Britt Eriksson Hammarby IF OF 53:27 01:50 (11) 01:59 (6) 02:17 (20) 02:42 (10) 03:13 (19) 07:46 (13) 02:05 (10) 11:46 (21) 05:49 (19) 05:42 (15) 01:45 (15) 01:19 (15) 01:17 (9) 01:27 (10)                                                                 02:30 (16) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        01:50 (11) 03:49 (8) 06:06 (13) 08:48 (10) 12:01 (13) 19:47 (13) 21:52 (11) 33:38 (19) 39:27 (19) 45:09 (20) 46:54 (19) 48:13 (19) 49:30 (20) 50:57 (20)                                                                 53:27 (19)    
20 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 53:32 01:45 (10) 02:15 (11) 02:04 (19) 02:41 (9) 03:12 (18) 07:47 (14) 02:15 (12) 11:44 (20) 06:01 (20) 05:19 (12) 01:54 (17) 01:19 (15) 01:12 (4) 01:27 (10)                                                                 02:37 (17) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        01:45 (10) 04:00 (10) 06:04 (12) 08:45 (9) 11:57 (12) 19:44 (12) 21:59 (14) 33:43 (20) 39:44 (20) 45:03 (19) 46:57 (20) 48:16 (20) 49:28 (19) 50:55 (19)                                                                 53:32 (20)    
21 Mats Halvarez Klubblös 80:29 02:44 (18) 03:13 (21) 02:40 (21) 04:49 (21) 10:28 (21) 11:41 (21) 03:59 (21) 07:26 (19) 13:17 (21) 06:31 (20) 02:13 (20) 02:30 (21) 03:05 (21) 02:21 (20)                                                                 03:32 (21) Mats Halvarez Klubblös
        02:44 (18) 05:57 (18) 08:37 (21) 13:26 (21) 23:54 (21) 35:35 (21) 39:34 (21) 47:00 (21) 60:17 (21) 66:48 (21) 69:01 (21) 71:31 (21) 74:36 (21) 76:57 (21)                                                                 80:29 (21)    
- Margit Lundström OK Sänkan 64:52 02:35   01:52   08:11   03:10   02:19   12:09   04:57   06:29       04:07   06:03   01:41   01:48   04:19   02:15                                                               02:57   Margit Lundström OK Sänkan
        02:35   04:27   12:38   15:48   18:07   30:16   35:13   41:42   41:42   45:49   51:52   53:33   55:21   59:40   61:55                                                               64:52      
                                                                                                                                       
                                                                                                                                       
Plac Bana E - 1,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                                                                       Mål   Bana E - 1,5 km Klubb
1 Helena Librand OK Älvsjö-Örby 23:24 01:53 (2) 01:38 (2) 01:28 (1) 05:10 (2) 03:20 (1) 02:17 (1) 02:24 (1) 02:49 (1) 00:44 (1)                                                                                     01:41 (1) Helena Librand OK Älvsjö-Örby
        01:53 (2) 03:31 (2) 04:59 (1) 10:09 (1) 13:29 (1) 15:46 (1) 18:10 (1) 20:59 (1) 21:43 (1)                                                                                     23:24 (1)    
2 Alf Persson OK Österåker 37:37 01:46 (1) 01:31 (1) 02:55 (2) 11:05 (4) 04:15 (3) 02:57 (2) 04:38 (2) 04:26 (2) 01:05 (2)                                                                                     02:59 (2) Alf Persson OK Österåker
        01:46 (1) 03:17 (1) 06:12 (2) 17:17 (3) 21:32 (3) 24:29 (2) 29:07 (2) 33:33 (2) 34:38 (2)                                                                                     37:37 (2)    
3 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 40:53 03:07 (3) 02:16 (4) 02:56 (3) 05:03 (1) 06:27 (4) 05:04 (4) 04:39 (3) 04:56 (3) 01:33 (3)                                                                                     04:52 (4) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        03:07 (3) 05:23 (3) 08:19 (3) 13:22 (2) 19:49 (2) 24:53 (3) 29:32 (3) 34:28 (3) 36:01 (3)                                                                                     40:53 (3)    
4 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 42:57 06:58 (4) 01:53 (3) 03:22 (4) 07:46 (3) 04:04 (2) 02:57 (2) 05:35 (4) 05:46 (4) 01:36 (4)                                                                                     03:00 (3) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        06:58 (4) 08:51 (4) 12:13 (4) 19:59 (4) 24:03 (4) 27:00 (4) 32:35 (4) 38:21 (4) 39:57 (4)                                                                                     42:57 (4)    
- Bror Wahlberg Haninge SOK 33:36 01:44   02:27   03:52   18:49   03:17                                                                                                       03:27   Bror Wahlberg Haninge SOK
        01:44   04:11   08:03   26:52   30:09                                                                                                       33:36