Sträcktider Luffarligan Torvalla                                                                            
  2018-02-14 Svarta tider är sträcktider                                                                        
    Blå tider är från start                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                          
                                                                                   
Plac Bana A - 6,0 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana A - 6,0 km Klubb  
1 Axel Granqvist OK Ravinen 37:26 01:55 (3) 01:20 (5) 03:03 (3) 01:53 (5) 01:50 (1) 01:46 (1) 02:43 (2) 01:26 (1) 02:01 (2) 03:18 (1) 02:13 (1) 01:19 (1) 03:07 (1) 02:28 (1) 02:38 (1) 01:11 (1) 02:38 (6) 00:37 (1) Axel Granqvist OK Ravinen
        01:55 (3) 03:15 (3) 06:18 (2) 08:11 (3) 10:01 (2) 11:47 (1) 14:30 (1) 15:56 (1) 17:57 (1) 21:15 (1) 23:28 (1) 24:47 (1) 27:54 (1) 30:22 (1) 33:00 (1) 34:11 (1) 36:49 (1) 37:26 (1)      
2 Kalle Bergman OK Ravinen 40:12 02:05 (6) 01:11 (1) 03:04 (4) 01:49 (4) 01:55 (2) 01:55 (2) 03:05 (4) 01:35 (3) 02:08 (3) 03:29 (2) 02:17 (3) 01:23 (3) 03:18 (4) 02:53 (5) 03:08 (4) 01:24 (5) 02:41 (7) 00:52 (5) Kalle Bergman OK Ravinen
        02:05 (6) 03:16 (4) 06:20 (3) 08:09 (2) 10:04 (3) 11:59 (2) 15:04 (4) 16:39 (3) 18:47 (4) 22:16 (3) 24:33 (3) 25:56 (3) 29:14 (3) 32:07 (3) 35:15 (3) 36:39 (2) 39:20 (2) 40:12 (2)      
3 Nick Barrable OK Ravinen 40:33 02:02 (4) 01:30 (8) 03:01 (2) 01:44 (2) 01:59 (4) 01:57 (3) 02:39 (1) 01:55 (6) 01:57 (1) 03:29 (2) 02:16 (2) 01:20 (2) 03:14 (3) 02:37 (2) 02:59 (3) 02:44 (12) 02:21 (1) 00:49 (3) Nick Barrable OK Ravinen
        02:02 (4) 03:32 (7) 06:33 (5) 08:17 (4) 10:16 (4) 12:13 (4) 14:52 (3) 16:47 (4) 18:44 (3) 22:13 (2) 24:29 (2) 25:49 (2) 29:03 (2) 31:40 (2) 34:39 (2) 37:23 (3) 39:44 (3) 40:33 (3)      
4 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 40:59 01:51 (1) 01:11 (1) 02:58 (1) 01:45 (3) 02:01 (5) 02:15 (6) 02:43 (2) 01:29 (2) 02:10 (4) 04:27 (7) 02:19 (5) 01:29 (5) 03:31 (7) 03:23 (7) 02:54 (2) 01:14 (2) 02:26 (3) 00:53 (6) Fredrik Persson Domnarvets GOIF
        01:51 (1) 03:02 (1) 06:00 (1) 07:45 (1) 09:46 (1) 12:01 (3) 14:44 (2) 16:13 (2) 18:23 (2) 22:50 (4) 25:09 (4) 26:38 (4) 30:09 (4) 33:32 (5) 36:26 (5) 37:40 (5) 40:06 (4) 40:59 (4)      
5 Gustav Bergman OK Ravinen 41:11 02:10 (7) 01:11 (1) 03:21 (6) 01:54 (6) 01:56 (3) 02:05 (4) 03:11 (5) 01:47 (4) 02:13 (5) 03:37 (4) 02:18 (4) 01:23 (3) 03:09 (2) 02:52 (4) 03:09 (5) 01:15 (3) 02:53 (10) 00:47 (2) Gustav Bergman OK Ravinen
        02:10 (7) 03:21 (5) 06:42 (6) 08:36 (6) 10:32 (5) 12:37 (5) 15:48 (5) 17:35 (5) 19:48 (5) 23:25 (5) 25:43 (5) 27:06 (5) 30:15 (5) 33:07 (4) 36:16 (4) 37:31 (4) 40:24 (5) 41:11 (5)      
6 Hanna Korhonen OK Ravinen 45:07 02:38 (11) 01:25 (7) 03:24 (7) 01:55 (7) 02:04 (6) 02:06 (5) 03:11 (5) 01:47 (4) 02:24 (6) 04:25 (6) 02:46 (9) 01:34 (7) 03:31 (7) 03:36 (8) 03:15 (7) 01:24 (5) 02:42 (8) 01:00 (8) Hanna Korhonen OK Ravinen
        02:38 (11) 04:03 (10) 07:27 (7) 09:22 (7) 11:26 (7) 13:32 (7) 16:43 (7) 18:30 (7) 20:54 (7) 25:19 (7) 28:05 (7) 29:39 (7) 33:10 (7) 36:46 (7) 40:01 (6) 41:25 (6) 44:07 (6) 45:07 (6)      
7 Janne Nilsson Centrum OK 47:12 01:52 (2) 01:16 (4) 03:18 (5) 02:06 (8) 02:10 (7) 02:18 (8) 03:19 (7) 01:56 (7) 02:25 (7) 04:16 (5) 02:45 (8) 01:46 (8) 03:33 (9) 03:37 (9) 03:36 (10) 03:16 (14) 02:46 (9) 00:57 (7) Janne Nilsson Centrum OK
        01:52 (2) 03:08 (2) 06:26 (4) 08:32 (5) 10:42 (6) 13:00 (6) 16:19 (6) 18:15 (6) 20:40 (6) 24:56 (6) 27:41 (6) 29:27 (6) 33:00 (6) 36:37 (6) 40:13 (7) 43:29 (7) 46:15 (7) 47:12 (7)      
8 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 51:47 02:02 (4) 01:22 (6) 04:47 (12) 01:41 (1) 02:21 (8) 02:15 (6) 05:42 (13) 02:58 (12) 05:38 (13) 04:45 (9) 02:42 (7) 01:29 (5) 03:20 (5) 02:51 (3) 03:11 (6) 01:20 (4) 02:34 (5) 00:49 (3) Matilda Martinsson Falkenbergs OK
        02:02 (4) 03:24 (6) 08:11 (9) 09:52 (8) 12:13 (8) 14:28 (8) 20:10 (8) 23:08 (8) 28:46 (11) 33:31 (11) 36:13 (10) 37:42 (9) 41:02 (8) 43:53 (8) 47:04 (8) 48:24 (8) 50:58 (8) 51:47 (8)      
9 Anders Holmqvist Snättringe SK 53:25 02:23 (9) 01:34 (10) 06:25 (13) 02:08 (9) 02:25 (9) 02:52 (10) 04:11 (9) 02:18 (9) 02:33 (8) 06:08 (13) 02:34 (6) 01:53 (10) 04:00 (10) 03:14 (6) 03:29 (9) 01:52 (7) 02:24 (2) 01:02 (9) Anders Holmqvist Snättringe SK
        02:23 (9) 03:57 (9) 10:22 (13) 12:30 (11) 14:55 (11) 17:47 (10) 21:58 (10) 24:16 (10) 26:49 (9) 32:57 (8) 35:31 (8) 37:24 (8) 41:24 (10) 44:38 (9) 48:07 (9) 49:59 (9) 52:23 (9) 53:25 (9)      
10 Amanda Karlsson OK Ravinen 54:23 02:12 (8) 01:31 (9) 04:02 (8) 02:15 (10) 04:08 (14) 04:33 (14) 05:03 (12) 02:05 (8) 02:34 (9) 04:34 (8) 03:01 (10) 01:54 (11) 03:27 (6) 03:39 (10) 03:20 (8) 02:17 (11) 02:33 (4) 01:15 (10) Amanda Karlsson OK Ravinen
        02:12 (8) 03:43 (8) 07:45 (8) 10:00 (9) 14:08 (10) 18:41 (11) 23:44 (11) 25:49 (11) 28:23 (10) 32:57 (8) 35:58 (9) 37:52 (10) 41:19 (9) 44:58 (10) 48:18 (10) 50:35 (10) 53:08 (10) 54:23 (10)      
11 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 59:33 02:31 (10) 01:56 (11) 04:23 (10) 02:19 (11) 02:38 (10) 02:49 (9) 04:21 (11) 02:25 (11) 03:18 (11) 06:30 (14) 03:41 (12) 01:51 (9) 04:48 (12) 04:23 (12) 04:36 (12) 02:01 (8) 03:45 (12) 01:18 (12) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        02:31 (10) 04:27 (11) 08:50 (10) 11:09 (10) 13:47 (9) 16:36 (9) 20:57 (9) 23:22 (9) 26:40 (8) 33:10 (10) 36:51 (11) 38:42 (11) 43:30 (11) 47:53 (11) 52:29 (11) 54:30 (11) 58:15 (11) 59:33 (11)      
12 Jan Retsloff Hellas Orientering 64:05 03:26 (14) 01:58 (12) 04:45 (11) 02:53 (13) 03:22 (13) 03:09 (11) 04:16 (10) 02:23 (10) 04:56 (12) 05:14 (10) 03:30 (11) 02:32 (13) 05:12 (14) 04:36 (13) 04:38 (14) 02:08 (10) 03:52 (14) 01:15 (10) Jan Retsloff Hellas Orientering
        03:26 (14) 05:24 (13) 10:09 (12) 13:02 (12) 16:24 (12) 19:33 (12) 23:49 (12) 26:12 (12) 31:08 (12) 36:22 (12) 39:52 (12) 42:24 (12) 47:36 (12) 52:12 (12) 56:50 (12) 58:58 (12) 62:50 (12) 64:05 (12)      
13 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 66:24 02:56 (12) 02:02 (13) 09:12 (14) 02:48 (12) 03:08 (11) 03:09 (11) 04:05 (8) 04:44 (13) 03:06 (10) 05:40 (11) 03:51 (13) 02:11 (12) 04:20 (11) 03:54 (11) 04:11 (11) 02:03 (9) 03:46 (13) 01:18 (12) Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK
        02:56 (12) 04:58 (12) 14:10 (14) 16:58 (14) 20:06 (14) 23:15 (14) 27:20 (14) 32:04 (14) 35:10 (13) 40:50 (13) 44:41 (13) 46:52 (13) 51:12 (13) 55:06 (13) 59:17 (13) 61:20 (13) 65:06 (13) 66:24 (13)      
14 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 75:16 03:25 (13) 02:06 (14) 04:16 (9) 03:29 (14) 03:12 (12) 03:34 (13) 05:56 (14) 05:05 (14) 07:51 (14) 05:57 (12) 03:55 (14) 03:19 (14) 05:07 (13) 05:14 (14) 04:36 (12) 02:55 (13) 03:42 (11) 01:37 (14) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:25 (13) 05:31 (14) 09:47 (11) 13:16 (13) 16:28 (13) 20:02 (13) 25:58 (13) 31:03 (13) 38:54 (14) 44:51 (14) 48:46 (14) 52:05 (14) 57:12 (14) 62:26 (14) 67:02 (14) 69:57 (14) 73:39 (14) 75:16 (14)    
                                                                                     
                                                                                     
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14               Mål   Bana B - 4,5 km Klubb  
1 Amanda Granqvist OK Ravinen 37:25 01:07 (2) 02:23 (1) 03:09 (1) 03:15 (1) 03:58 (2) 01:07 (1) 02:34 (1) 02:49 (1) 02:20 (3) 05:17 (19) 01:42 (1) 02:51 (1) 01:33 (4) 02:32 (1)             00:48 (1) Amanda Granqvist OK Ravinen
        01:07 (2) 03:30 (1) 06:39 (1) 09:54 (1) 13:52 (1) 14:59 (1) 17:33 (1) 20:22 (1) 22:42 (1) 27:59 (1) 29:41 (1) 32:32 (1) 34:05 (1) 36:37 (1)             37:25 (1)      
2 Per Ljung Stockholms OK 38:49 00:54 (1) 02:43 (4) 03:27 (3) 03:15 (1) 03:46 (1) 01:31 (4) 03:45 (12) 03:38 (5) 02:38 (6) 02:44 (1) 01:49 (2) 03:14 (5) 01:25 (1) 02:42 (4)             01:18 (11) Per Ljung Stockholms OK
        00:54 (1) 03:37 (2) 07:04 (2) 10:19 (2) 14:05 (2) 15:36 (2) 19:21 (2) 22:59 (2) 25:37 (3) 28:21 (2) 30:10 (2) 33:24 (2) 34:49 (2) 37:31 (2)             38:49 (2)      
3 Claes Andersson OK Södertörn 38:56 01:09 (3) 03:11 (10) 03:33 (4) 03:25 (3) 04:09 (3) 01:45 (9) 02:51 (4) 03:12 (2) 02:17 (2) 02:51 (3) 01:59 (4) 03:07 (2) 01:38 (5) 02:36 (2)             01:13 (8) Claes Andersson OK Södertörn
        01:09 (3) 04:20 (7) 07:53 (6) 11:18 (4) 15:27 (4) 17:12 (3) 20:03 (3) 23:15 (3) 25:32 (2) 28:23 (3) 30:22 (3) 33:29 (3) 35:07 (3) 37:43 (3)             38:56 (3)      
4 Leif Åkerblom OK Österåker 41:28 01:15 (6) 02:30 (2) 04:00 (10) 03:26 (4) 04:11 (4) 02:16 (15) 02:42 (2) 03:14 (3) 02:28 (4) 02:45 (2) 02:38 (12) 03:36 (12) 01:45 (8) 03:14 (10)             01:28 (16) Leif Åkerblom OK Österåker
        01:15 (6) 03:45 (3) 07:45 (4) 11:11 (3) 15:22 (3) 17:38 (4) 20:20 (4) 23:34 (4) 26:02 (4) 28:47 (4) 31:25 (4) 35:01 (4) 36:46 (4) 40:00 (4)             41:28 (4)      
5 Ingemar Gard Söders-Tyresö 42:46 01:55 (22) 02:34 (3) 04:06 (12) 03:35 (5) 04:12 (5) 01:28 (2) 03:08 (8) 03:33 (4) 03:37 (20) 03:20 (6) 02:07 (5) 03:37 (13) 01:40 (7) 02:55 (7)             00:59 (3) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        01:55 (22) 04:29 (8) 08:35 (9) 12:10 (6) 16:22 (5) 17:50 (5) 20:58 (5) 24:31 (5) 28:08 (6) 31:28 (5) 33:35 (5) 37:12 (5) 38:52 (5) 41:47 (5)             42:46 (5)      
6 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 44:46 01:10 (4) 02:45 (6) 03:17 (2) 04:25 (11) 06:21 (17) 01:33 (6) 02:47 (3) 04:13 (12) 04:54 (24) 02:58 (4) 02:07 (5) 03:18 (7) 01:28 (2) 02:38 (3)             00:52 (2) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        01:10 (4) 03:55 (4) 07:12 (3) 11:37 (5) 17:58 (8) 19:31 (8) 22:18 (7) 26:31 (7) 31:25 (10) 34:23 (8) 36:30 (7) 39:48 (7) 41:16 (6) 43:54 (6)             44:46 (6)      
7 Per Öhlund Gustavsbergs OK 45:36 01:45 (19) 02:57 (8) 04:05 (11) 03:52 (7) 04:58 (9) 01:53 (10) 03:02 (6) 04:46 (19) 02:47 (8) 04:45 (17) 02:09 (7) 03:14 (5) 01:31 (3) 02:48 (5)             01:04 (4) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        01:45 (19) 04:42 (12) 08:47 (12) 12:39 (8) 17:37 (7) 19:30 (7) 22:32 (8) 27:18 (8) 30:05 (7) 34:50 (9) 36:59 (8) 40:13 (8) 41:44 (8) 44:32 (8)             45:36 (7)      
8 Matz Larsson Gustavsbergs OK 46:27 01:22 (9) 03:28 (20) 03:49 (7) 04:25 (11) 05:58 (14) 01:31 (4) 03:06 (7) 04:17 (14) 02:37 (5) 03:12 (5) 02:34 (11) 03:11 (3) 01:57 (10) 02:48 (5)             02:12 (24) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        01:22 (9) 04:50 (14) 08:39 (10) 13:04 (11) 19:02 (12) 20:33 (11) 23:39 (9) 27:56 (9) 30:33 (8) 33:45 (7) 36:19 (6) 39:30 (6) 41:27 (7) 44:15 (7)             46:27 (8)      
9 Dan Klang Haninge SOK 46:36 01:16 (7) 02:43 (4) 03:47 (6) 05:30 (21) 04:12 (5) 01:37 (8) 02:51 (4) 03:38 (5) 02:15 (1) 04:38 (16) 04:39 (21) 03:12 (4) 01:49 (9) 03:24 (12)             01:05 (5) Dan Klang Haninge SOK
        01:16 (7) 03:59 (5) 07:46 (5) 13:16 (12) 17:28 (6) 19:05 (6) 21:56 (6) 25:34 (6) 27:49 (5) 32:27 (6) 37:06 (9) 40:18 (9) 42:07 (9) 45:31 (9)             46:36 (9)      
10 Tommy Lindberg Haninge SOK 47:38 01:22 (9) 02:47 (7) 03:52 (8) 04:15 (10) 07:05 (22) 01:29 (3) 03:25 (10) 04:44 (18) 02:50 (9) 03:33 (9) 02:31 (8) 03:31 (10) 01:39 (6) 03:24 (12)             01:11 (7) Tommy Lindberg Haninge SOK
        01:22 (9) 04:09 (6) 08:01 (7) 12:16 (7) 19:21 (13) 20:50 (12) 24:15 (10) 28:59 (11) 31:49 (11) 35:22 (11) 37:53 (10) 41:24 (10) 43:03 (10) 46:27 (10)             47:38 (10)      
11 Reijo Korhonen Haninge SOK 48:19 01:27 (11) 03:19 (15) 03:59 (9) 04:09 (9) 05:54 (13) 02:14 (13) 03:46 (14) 04:13 (12) 02:54 (13) 03:29 (7) 02:39 (13) 03:30 (9) 02:06 (13) 02:58 (8)             01:42 (21) Reijo Korhonen Haninge SOK
        01:27 (11) 04:46 (13) 08:45 (11) 12:54 (9) 18:48 (11) 21:02 (13) 24:48 (13) 29:01 (12) 31:55 (12) 35:24 (12) 38:03 (12) 41:33 (11) 43:39 (11) 46:37 (11)             48:19 (11)      
12 Göran Andersson Enebybergs IF 48:49 01:12 (5) 03:26 (18) 03:46 (5) 04:35 (14) 05:07 (10) 02:17 (16) 03:59 (17) 04:41 (17) 02:56 (14) 03:31 (8) 02:43 (14) 03:53 (15) 02:10 (15) 03:04 (9)             01:29 (18) Göran Andersson Enebybergs IF
        01:12 (5) 04:38 (11) 08:24 (8) 12:59 (10) 18:06 (9) 20:23 (9) 24:22 (12) 29:03 (13) 31:59 (13) 35:30 (13) 38:13 (13) 42:06 (12) 44:16 (12) 47:20 (12)             48:49 (12)      
13 Bo Davidsson Solna OK 50:02 01:27 (11) 03:05 (9) 04:23 (14) 04:39 (15) 04:44 (7) 02:09 (11) 03:52 (15) 03:45 (7) 02:50 (9) 04:15 (15) 02:51 (17) 04:09 (19) 02:55 (20) 03:52 (22)             01:06 (6) Bo Davidsson Solna OK
        01:27 (11) 04:32 (9) 08:55 (13) 13:34 (13) 18:18 (10) 20:27 (10) 24:19 (11) 28:04 (10) 30:54 (9) 35:09 (10) 38:00 (11) 42:09 (13) 45:04 (13) 48:56 (13)             50:02 (13)      
14 Jan Lindgren OK Södertörn 50:29 01:42 (18) 03:34 (23) 05:01 (21) 04:27 (13) 04:51 (8) 01:35 (7) 03:45 (12) 04:08 (9) 03:09 (17) 03:53 (12) 02:43 (14) 04:26 (23) 02:09 (14) 03:34 (16)             01:32 (20) Jan Lindgren OK Södertörn
        01:42 (18) 05:16 (22) 10:17 (20) 14:44 (16) 19:35 (14) 21:10 (14) 24:55 (14) 29:03 (13) 32:12 (14) 36:05 (14) 38:48 (14) 43:14 (14) 45:23 (14) 48:57 (14)             50:29 (14)      
15 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 52:09 01:32 (13) 03:27 (19) 04:59 (20) 05:06 (16) 05:35 (12) 02:20 (18) 03:11 (9) 04:20 (15) 02:43 (7) 05:56 (21) 02:32 (10) 03:31 (10) 02:05 (12) 03:30 (15)             01:22 (15) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        01:32 (13) 04:59 (16) 09:58 (17) 15:04 (18) 20:39 (17) 22:59 (17) 26:10 (17) 30:30 (16) 33:13 (16) 39:09 (16) 41:41 (15) 45:12 (15) 47:17 (15) 50:47 (15)             52:09 (15)      
16 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 54:56 01:20 (8) 03:17 (13) 04:24 (15) 05:15 (18) 05:28 (11) 02:15 (14) 03:54 (16) 04:12 (11) 03:02 (16) 03:58 (13) 04:58 (23) 04:01 (17) 04:04 (22) 03:35 (17)             01:13 (8) Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF
        01:20 (8) 04:37 (10) 09:01 (14) 14:16 (15) 19:44 (15) 21:59 (15) 25:53 (15) 30:05 (15) 33:07 (15) 37:05 (15) 42:03 (16) 46:04 (16) 50:08 (16) 53:43 (16)             54:56 (16)      
17 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 56:36 01:39 (16) 03:15 (11) 05:47 (24) 04:04 (8) 06:10 (16) 03:32 (23) 04:05 (18) 04:46 (19) 02:53 (12) 04:06 (14) 02:31 (8) 03:49 (14) 05:23 (25) 03:18 (11)             01:18 (11) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        01:39 (16) 04:54 (15) 10:41 (23) 14:45 (17) 20:55 (18) 24:27 (18) 28:32 (18) 33:18 (18) 36:11 (18) 40:17 (17) 42:48 (17) 46:37 (17) 52:00 (17) 55:18 (17)             56:36 (17)      
18 Eva Elnerud Sigtuna OK 56:55 01:50 (21) 03:15 (11) 04:39 (17) 05:49 (23) 08:28 (25) 02:18 (17) 05:08 (23) 04:05 (8) 02:52 (11) 03:34 (10) 03:52 (20) 04:16 (20) 02:01 (11) 03:29 (14)             01:19 (13) Eva Elnerud Sigtuna OK
        01:50 (21) 05:05 (18) 09:44 (16) 15:33 (20) 24:01 (23) 26:19 (22) 31:27 (21) 35:32 (21) 38:24 (20) 41:58 (18) 45:50 (18) 50:06 (18) 52:07 (18) 55:36 (18)             56:55 (18)      
19 Svante Frid Enebybergs IF 59:03 01:41 (17) 03:25 (17) 04:55 (19) 03:46 (6) 06:06 (15) 02:22 (19) 03:39 (11) 05:49 (23) 02:59 (15) 11:32 (25) 01:50 (3) 03:25 (8) 02:18 (17) 03:48 (20)             01:28 (16) Svante Frid Enebybergs IF
        01:41 (17) 05:06 (20) 10:01 (18) 13:47 (14) 19:53 (16) 22:15 (16) 25:54 (16) 31:43 (17) 34:42 (17) 46:14 (21) 48:04 (19) 51:29 (19) 53:47 (19) 57:35 (19)             59:03 (19)      
20 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 61:49 02:54 (25) 03:22 (16) 04:11 (13) 05:07 (17) 07:00 (20) 06:35 (25) 04:05 (18) 05:54 (24) 03:48 (23) 03:43 (11) 02:50 (16) 04:03 (18) 02:31 (18) 03:51 (21)             01:55 (23) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        02:54 (25) 06:16 (23) 10:27 (21) 15:34 (21) 22:34 (21) 29:09 (23) 33:14 (22) 39:08 (23) 42:56 (23) 46:39 (23) 49:29 (22) 53:32 (21) 56:03 (20) 59:54 (20)             61:49 (20)      
21 Ronny Hedlund OK Södertörn 61:58 01:36 (14) 03:29 (21) 05:05 (22) 05:32 (22) 07:15 (23) 02:34 (20) 07:54 (25) 04:31 (16) 03:27 (19) 05:01 (18) 03:36 (19) 04:22 (21) 02:12 (16) 04:05 (23)             01:19 (13) Ronny Hedlund OK Södertörn
        01:36 (14) 05:05 (18) 10:10 (19) 15:42 (22) 22:57 (22) 25:31 (21) 33:25 (23) 37:56 (22) 41:23 (22) 46:24 (22) 50:00 (23) 54:22 (22) 56:34 (21) 60:39 (21)             61:58 (21)      
22 Roland Löwgren Spårvägens OK 64:04 01:45 (19) 03:17 (13) 04:41 (18) 05:21 (20) 06:51 (19) 02:43 (21) 04:48 (21) 05:01 (21) 03:40 (21) 07:38 (23) 03:05 (18) 04:24 (22) 05:22 (24) 03:42 (19)             01:46 (22) Roland Löwgren Spårvägens OK
        01:45 (19) 05:02 (17) 09:43 (15) 15:04 (18) 21:55 (19) 24:38 (19) 29:26 (19) 34:27 (19) 38:07 (19) 45:45 (20) 48:50 (20) 53:14 (20) 58:36 (23) 62:18 (22)             64:04 (22)      
23 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 66:52 01:38 (15) 03:32 (22) 05:19 (23) 05:18 (19) 06:41 (18) 02:11 (12) 04:52 (22) 05:18 (22) 03:47 (22) 05:54 (20) 04:39 (21) 05:23 (24) 02:38 (19) 08:12 (25)             01:30 (19) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:38 (15) 05:10 (21) 10:29 (22) 15:47 (23) 22:28 (20) 24:39 (20) 29:31 (20) 34:49 (20) 38:36 (21) 44:30 (19) 49:09 (21) 54:32 (23) 57:10 (22) 65:22 (23)             66:52 (23)      
24 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 68:03 02:10 (23) 04:31 (24) 04:26 (16) 10:02 (25) 07:03 (21) 03:10 (22) 04:30 (20) 04:09 (10) 03:10 (18) 07:10 (22) 05:27 (24) 04:00 (16) 03:21 (21) 03:38 (18)             01:16 (10) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        02:10 (23) 06:41 (24) 11:07 (24) 21:09 (24) 28:12 (24) 31:22 (24) 35:52 (24) 40:01 (24) 43:11 (24) 50:21 (24) 55:48 (24) 59:48 (24) 63:09 (24) 66:47 (24)             68:03 (24)      
25 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 95:09 02:26 (24) 04:36 (25) 07:01 (25) 07:54 (24) 07:30 (24) 05:05 (24) 05:42 (24) 10:37 (25) 05:22 (25) 10:40 (24) 06:32 (25) 07:59 (25) 04:44 (23) 06:20 (24)             02:41 (25) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        02:26 (24) 07:02 (25) 14:03 (25) 21:57 (25) 29:27 (25) 34:32 (25) 40:14 (25) 50:51 (25) 56:13 (25) 66:53 (25) 73:25 (25) 81:24 (25) 86:08 (25) 92:28 (25)             95:09 (25)      
- Anders Gezelius OK Ravinen 49:05 01:06   02:33   04:01   04:02   05:54   01:45   02:42   03:18   02:33   11:19   03:36   01:53   03:12                   01:11   Anders Gezelius OK Ravinen
        01:06   03:39   07:40   11:42   17:36   19:21   22:03   25:21   27:54   39:13   42:49   44:42   47:54                   49:05        
- Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF 57:28 01:24   03:47   11:49   05:13   01:45   04:00   03:48   03:17   05:03   03:50   03:53   04:39   03:46                   01:14   Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF
        01:24   05:11   17:00   22:13   23:58   27:58   31:46   35:03   40:06   43:56   47:49   52:28   56:14                   57:28      
                                                                                     
                                                                                     
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                           Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 29:52 01:49 (2) 02:48 (1) 01:54 (1) 03:14 (2) 03:35 (1) 02:56 (4) 02:07 (1) 02:11 (4) 02:28 (6) 03:43 (1) 01:46 (3)                         01:21 (1) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL  
        01:49 (2) 04:37 (1) 06:31 (1) 09:45 (1) 13:20 (1) 16:16 (1) 18:23 (1) 20:34 (1) 23:02 (1) 26:45 (1) 28:31 (1)                         29:52 (1)      
2 Ulf Bråsjö Järla Orientering 31:39 01:44 (1) 04:42 (42) 01:58 (2) 03:10 (1) 03:45 (2) 02:52 (1) 02:09 (3) 02:19 (6) 02:16 (1) 03:43 (1) 01:40 (2)                         01:21 (1) Ulf Bråsjö Järla Orientering  
        01:44 (1) 06:26 (21) 08:24 (8) 11:34 (4) 15:19 (3) 18:11 (3) 20:20 (2) 22:39 (2) 24:55 (2) 28:38 (2) 30:18 (2)                         31:39 (2)      
3 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 32:49 02:10 (7) 03:03 (2) 02:14 (7) 03:32 (5) 04:10 (4) 02:55 (3) 02:25 (5) 02:25 (9) 02:39 (9) 03:52 (4) 01:57 (14)                         01:27 (5) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK  
        02:10 (7) 05:13 (3) 07:27 (3) 10:59 (2) 15:09 (2) 18:04 (2) 20:29 (3) 22:54 (3) 25:33 (3) 29:25 (3) 31:22 (3)                         32:49 (3)      
4 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 34:26 01:53 (3) 03:23 (10) 02:31 (18) 03:30 (4) 05:05 (22) 03:04 (5) 02:38 (11) 02:05 (1) 02:34 (7) 04:19 (12) 01:51 (7)                         01:33 (8) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen  
        01:53 (3) 05:16 (4) 07:47 (5) 11:17 (3) 16:22 (5) 19:26 (5) 22:04 (4) 24:09 (4) 26:43 (4) 31:02 (4) 32:53 (4)                         34:26 (4)      
5 Kjell Holmberg OK Södertörn 35:38 02:07 (6) 03:37 (19) 02:13 (6) 03:56 (13) 05:10 (25) 03:04 (5) 02:25 (5) 02:17 (5) 02:55 (11) 04:23 (16) 01:48 (4)                         01:43 (25) Kjell Holmberg OK Södertörn  
        02:07 (6) 05:44 (6) 07:57 (6) 11:53 (5) 17:03 (8) 20:07 (7) 22:32 (6) 24:49 (5) 27:44 (5) 32:07 (6) 33:55 (5)                         35:38 (5)      
6 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 35:43 03:02 (36) 03:15 (5) 02:12 (4) 03:35 (6) 04:12 (5) 03:07 (8) 02:41 (12) 03:28 (36) 02:24 (3) 04:04 (6) 01:59 (15)                         01:44 (26) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK  
        03:02 (36) 06:17 (20) 08:29 (10) 12:04 (6) 16:16 (4) 19:23 (4) 22:04 (4) 25:32 (6) 27:56 (6) 32:00 (5) 33:59 (6)                         35:43 (6)      
7 Rune Rådström Snättringe SK 37:33 02:35 (18) 03:59 (28) 02:30 (17) 04:04 (18) 04:18 (6) 04:59 (45) 02:41 (12) 02:20 (7) 02:18 (2) 04:18 (11) 01:53 (10)                         01:38 (15) Rune Rådström Snättringe SK  
        02:35 (18) 06:34 (23) 09:04 (22) 13:08 (18) 17:26 (14) 22:25 (18) 25:06 (18) 27:26 (14) 29:44 (8) 34:02 (7) 35:55 (7)                         37:33 (7)      
8 Leif Wallenbro Väsby OK 38:09 02:10 (7) 03:59 (28) 02:16 (8) 04:23 (30) 04:27 (8) 05:00 (46) 02:37 (10) 02:10 (3) 02:26 (4) 04:49 (25) 01:52 (9)                         02:00 (43) Leif Wallenbro Väsby OK  
        02:10 (7) 06:09 (14) 08:25 (9) 12:48 (14) 17:15 (13) 22:15 (16) 24:52 (15) 27:02 (9) 29:28 (7) 34:17 (8) 36:09 (8)                         38:09 (8)      
9 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 38:43 02:39 (23) 03:34 (17) 02:28 (15) 03:50 (10) 04:41 (12) 04:03 (27) 02:57 (20) 02:37 (14) 03:39 (32) 04:12 (7) 02:26 (34)                         01:37 (13) Kerstin Ohlsson Haninge SOK  
        02:39 (23) 06:13 (15) 08:41 (14) 12:31 (11) 17:12 (12) 21:15 (12) 24:12 (11) 26:49 (8) 30:28 (11) 34:40 (9) 37:06 (9)                         38:43 (9)      
10 Annika Lundström Väsby OK 39:09 02:58 (32) 03:17 (6) 02:16 (8) 03:47 (8) 04:49 (15) 03:31 (15) 02:46 (16) 02:36 (13) 05:21 (54) 04:12 (7) 02:06 (18)                         01:30 (6) Annika Lundström Väsby OK  
        02:58 (32) 06:15 (18) 08:31 (11) 12:18 (9) 17:07 (9) 20:38 (9) 23:24 (8) 26:00 (7) 31:21 (15) 35:33 (11) 37:39 (11)                         39:09 (10)      
11 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 39:24 02:10 (8) 03:55 (25) 02:38 (23) 04:16 (26) 04:53 (18) 03:21 (11) 02:57 (20) 02:57 (25) 02:58 (12) 05:05 (36) 02:21 (31)                         01:53 (37) Tord Jansson Södertälje Nykvarn  
        02:10 (8) 06:05 (12) 08:43 (15) 12:59 (16) 17:52 (17) 21:13 (11) 24:10 (10) 27:07 (10) 30:05 (9) 35:10 (10) 37:31 (10)                         39:24 (11)      
12 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 39:46 02:27 (14) 03:33 (15) 02:35 (20) 03:50 (10) 04:42 (13) 05:03 (48) 02:30 (7) 02:28 (11) 03:26 (28) 05:36 (45) 01:55 (12)                         01:41 (19) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö  
        02:27 (14) 06:00 (9) 08:35 (13) 12:25 (10) 17:07 (9) 22:10 (14) 24:40 (14) 27:08 (11) 30:34 (12) 36:10 (14) 38:05 (12)                         39:46 (12)      
13 Olle Arman Nyköpings OK 40:14 02:37 (20) 03:36 (18) 02:41 (28) 04:24 (31) 05:05 (22) 03:50 (25) 02:41 (12) 02:40 (18) 02:53 (10) 05:34 (43) 02:15 (26)                         01:58 (41) Olle Arman Nyköpings OK  
        02:37 (20) 06:13 (15) 08:54 (18) 13:18 (20) 18:23 (20) 22:13 (15) 24:54 (16) 27:34 (16) 30:27 (10) 36:01 (13) 38:16 (13)                         40:14 (13)      
14 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 40:15 03:23 (43) 03:17 (6) 02:19 (11) 04:01 (15) 04:52 (17) 03:07 (8) 02:34 (9) 03:37 (44) 03:26 (28) 05:51 (48) 02:06 (18)                         01:42 (22) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF  
        03:23 (43) 06:40 (25) 08:59 (20) 13:00 (17) 17:52 (17) 20:59 (10) 23:33 (9) 27:10 (12) 30:36 (13) 36:27 (15) 38:33 (14)                         40:15 (14)      
15 Mats Holmgren IFK Enskede 40:32 02:21 (12) 04:29 (39) 04:06 (57) 03:48 (9) 04:35 (9) 03:05 (7) 04:12 (50) 02:24 (8) 02:36 (8) 04:22 (15) 02:58 (47)                         01:36 (11) Mats Holmgren IFK Enskede  
        02:21 (12) 06:50 (27) 10:56 (41) 14:44 (32) 19:19 (24) 22:24 (17) 26:36 (22) 29:00 (19) 31:36 (16) 35:58 (12) 38:56 (15)                         40:32 (15)      
16 Göran Larbo Attunda OK 40:48 02:13 (10) 03:31 (12) 02:32 (19) 04:22 (29) 05:09 (24) 03:30 (14) 03:15 (30) 05:12 (54) 03:21 (21) 04:20 (14) 01:50 (6)                         01:33 (8) Göran Larbo Attunda OK  
        02:13 (10) 05:44 (6) 08:16 (7) 12:38 (13) 17:47 (16) 21:17 (13) 24:32 (13) 29:44 (23) 33:05 (21) 37:25 (20) 39:15 (16)                         40:48 (16)      
17 Leif Mörkfors Järfälla OK 40:50 03:08 (40) 05:38 (51) 02:12 (4) 03:24 (3) 07:27 (53) 02:53 (2) 02:20 (4) 02:05 (1) 03:16 (18) 04:43 (22) 02:09 (20)                         01:35 (10) Leif Mörkfors Järfälla OK  
        03:08 (40) 08:46 (50) 10:58 (42) 14:22 (29) 21:49 (39) 24:42 (35) 27:02 (25) 29:07 (20) 32:23 (18) 37:06 (17) 39:15 (17)                         40:50 (17)      
18 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 40:54 02:33 (16) 03:31 (12) 02:40 (26) 04:08 (22) 04:38 (10) 05:02 (47) 02:33 (8) 02:27 (10) 03:12 (17) 06:19 (52) 02:12 (22)                         01:39 (16) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK  
        02:33 (16) 06:04 (11) 08:44 (16) 12:52 (15) 17:30 (15) 22:32 (20) 25:05 (17) 27:32 (15) 30:44 (14) 37:03 (16) 39:15 (16)                         40:54 (18)      
19 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 41:00 02:19 (11) 03:56 (26) 02:19 (11) 03:42 (7) 04:23 (7) 03:27 (12) 03:02 (23) 04:41 (50) 05:43 (57) 03:49 (3) 01:55 (12)                         01:44 (26) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK  
        02:19 (11) 06:15 (18) 08:34 (12) 12:16 (8) 16:39 (6) 20:06 (6) 23:08 (7) 27:49 (17) 33:32 (23) 37:21 (19) 39:16 (19)                         41:00 (19)      
20 Willy Ljungdell Täby OK 41:07 01:55 (5) 03:30 (11) 02:18 (10) 04:25 (32) 05:01 (19) 03:20 (10) 03:58 (46) 02:52 (22) 04:50 (48) 05:03 (35) 02:13 (24)                         01:42 (22) Willy Ljungdell Täby OK  
        01:55 (5) 05:25 (5) 07:43 (4) 12:08 (7) 17:09 (11) 20:29 (8) 24:27 (12) 27:19 (13) 32:09 (17) 37:12 (18) 39:25 (20)                         41:07 (20)      
21 Christer Andersson ATG 41:53 02:23 (13) 03:42 (21) 02:39 (25) 05:00 (43) 05:17 (28) 04:29 (39) 04:14 (53) 02:28 (11) 03:11 (16) 04:15 (10) 02:23 (32)                         01:52 (35) Christer Andersson ATG  
        02:23 (13) 06:05 (12) 08:44 (16) 13:44 (25) 19:01 (22) 23:30 (23) 27:44 (32) 30:12 (27) 33:23 (22) 37:38 (21) 40:01 (21)                         41:53 (21)      
22 Lars Cedérus Snättringe SK 41:54 02:29 (15) 03:33 (15) 02:55 (42) 04:50 (41) 06:13 (43) 03:36 (17) 02:56 (19) 03:04 (31) 03:28 (30) 04:52 (27) 02:10 (21)                         01:48 (32) Lars Cedérus Snättringe SK  
        02:29 (15) 06:02 (10) 08:57 (19) 13:47 (26) 20:00 (30) 23:36 (26) 26:32 (21) 29:36 (22) 33:04 (20) 37:56 (22) 40:06 (22)                         41:54 (22)      
23 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 42:04 01:53 (3) 03:13 (3) 02:04 (3) 05:27 (51) 04:05 (3) 06:29 (54) 02:07 (1) 04:11 (48) 05:05 (52) 04:02 (5) 01:51 (7)                         01:37 (13) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF  
        01:53 (3) 05:06 (2) 07:10 (2) 12:37 (12) 16:42 (7) 23:11 (22) 25:18 (19) 29:29 (21) 34:34 (26) 38:36 (23) 40:27 (23)                         42:04 (23)      
24 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 42:30 03:07 (39) 03:32 (14) 02:44 (30) 04:07 (21) 05:43 (37) 04:19 (37) 03:37 (38) 03:36 (43) 03:20 (20) 04:31 (18) 01:54 (11)                         02:00 (43) Ove Forsberg Turebergs IF SOK  
        03:07 (39) 06:39 (24) 09:23 (25) 13:30 (22) 19:13 (23) 23:32 (24) 27:09 (28) 30:45 (30) 34:05 (24) 38:36 (23) 40:30 (24)                         42:30 (24)      
25 Kurt Eriksson Vandrarringen 43:10 03:04 (38) 04:35 (41) 02:35 (20) 04:05 (20) 05:34 (34) 04:17 (36) 02:44 (15) 02:51 (21) 04:56 (51) 04:28 (17) 02:20 (29)                         01:41 (19) Kurt Eriksson Vandrarringen  
        03:04 (38) 07:39 (37) 10:14 (30) 14:19 (28) 19:53 (26) 24:10 (30) 26:54 (24) 29:45 (24) 34:41 (28) 39:09 (25) 41:29 (25)                         43:10 (25)      
26 Helena Korhonen Haninge SOK 43:11 02:34 (17) 03:14 (4) 04:42 (59) 03:56 (13) 05:04 (21) 03:37 (18) 03:35 (36) 06:13 (56) 02:26 (4) 04:13 (9) 02:14 (25)                         01:23 (3) Helena Korhonen Haninge SOK  
        02:34 (17) 05:48 (8) 10:30 (34) 14:26 (30) 19:30 (25) 23:07 (21) 26:42 (23) 32:55 (36) 35:21 (32) 39:34 (26) 41:48 (27)                         43:11 (26)      
27 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 43:33 02:51 (28) 05:46 (53) 02:28 (15) 04:11 (24) 04:51 (16) 04:05 (30) 03:29 (34) 02:54 (23) 04:51 (49) 04:19 (12) 02:02 (16)                         01:46 (30) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö  
        02:51 (28) 08:37 (47) 11:05 (43) 15:16 (38) 20:07 (31) 24:12 (31) 27:41 (30) 30:35 (29) 35:26 (33) 39:45 (27) 41:47 (26)                         43:33 (27)      
28 Bo Hedlund IFK Enskede 44:10 02:35 (18) 04:17 (33) 02:35 (20) 04:01 (15) 05:26 (31) 03:32 (16) 03:26 (33) 02:40 (18) 04:27 (45) 07:12 (57) 02:23 (32)                         01:36 (11) Bo Hedlund IFK Enskede  
        02:35 (18) 06:52 (28) 09:27 (26) 13:28 (21) 18:54 (21) 22:26 (19) 25:52 (20) 28:32 (18) 32:59 (19) 40:11 (29) 42:34 (28)                         44:10 (28)      
29 Kurt Andersson Enebybergs IF 44:24 03:30 (45) 03:17 (6) 02:25 (14) 04:04 (18) 04:44 (14) 06:36 (55) 03:08 (26) 03:35 (42) 03:24 (24) 05:43 (46) 02:19 (28)                         01:39 (16) Kurt Andersson Enebybergs IF  
        03:30 (45) 06:47 (26) 09:12 (24) 13:16 (19) 18:00 (19) 24:36 (34) 27:44 (32) 31:19 (31) 34:43 (29) 40:26 (30) 42:45 (30)                         44:24 (29)      
30 Christer Hedin IFK Enskede 44:25 03:27 (44) 03:53 (24) 02:48 (33) 04:25 (32) 05:24 (30) 04:12 (34) 04:08 (48) 04:54 (52) 03:25 (25) 04:43 (22) 01:36 (1)                         01:30 (6) Christer Hedin IFK Enskede  
        03:27 (44) 07:20 (32) 10:08 (29) 14:33 (31) 19:57 (28) 24:09 (29) 28:17 (34) 33:11 (39) 36:36 (35) 41:19 (35) 42:55 (33)                         44:25 (30)      
31 Ingrid Graneli Haninge SOK 44:41 03:58 (56) 03:41 (20) 02:50 (36) 04:34 (37) 05:34 (34) 03:42 (21) 03:07 (24) 04:15 (49) 03:25 (25) 05:30 (42) 02:12 (22)                         01:53 (37) Ingrid Graneli Haninge SOK  
        03:58 (56) 07:39 (37) 10:29 (32) 15:03 (37) 20:37 (34) 24:19 (32) 27:26 (29) 31:41 (32) 35:06 (30) 40:36 (32) 42:48 (32)                         44:41 (31)      
32 Jan Larsson Tullinge SK 44:53 03:33 (47) 04:22 (34) 02:44 (30) 04:16 (26) 05:02 (20) 04:04 (28) 03:01 (22) 03:00 (28) 05:07 (53) 05:20 (40) 02:17 (27)                         02:07 (47) Jan Larsson Tullinge SK  
        03:33 (47) 07:55 (42) 10:39 (36) 14:55 (34) 19:57 (28) 24:01 (28) 27:02 (25) 30:02 (25) 35:09 (31) 40:29 (31) 42:46 (31)                         44:53 (32)      
33 Aila Halttunen Haninge SOK 45:01 02:37 (20) 04:48 (44) 02:56 (43) 04:25 (32) 05:30 (33) 03:41 (20) 03:44 (41) 02:37 (14) 04:17 (43) 05:10 (38) 02:51 (45)                         02:25 (49) Aila Halttunen Haninge SOK  
        02:37 (20) 07:25 (34) 10:21 (31) 14:46 (33) 20:16 (32) 23:57 (27) 27:41 (30) 30:18 (28) 34:35 (27) 39:45 (27) 42:36 (29)                         45:01 (33)      
34 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 45:08 04:14 (58) 03:52 (23) 02:47 (32) 04:09 (23) 05:42 (36) 04:11 (32) 03:46 (42) 05:23 (55) 02:59 (13) 04:52 (27) 01:48 (4)                         01:25 (4) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK  
        04:14 (58) 08:06 (43) 10:53 (40) 15:02 (36) 20:44 (35) 24:55 (37) 28:41 (36) 34:04 (41) 37:03 (38) 41:55 (40) 43:43 (36)                         45:08 (34)      
35 Göran Svärd OK Klemmingen 45:11 02:48 (26) 03:42 (21) 02:40 (26) 04:29 (36) 08:26 (57) 04:11 (32) 03:17 (32) 03:02 (30) 03:25 (25) 04:50 (26) 02:37 (38)                         01:44 (26) Göran Svärd OK Klemmingen  
        02:48 (26) 06:30 (22) 09:10 (23) 13:39 (24) 22:05 (41) 26:16 (39) 29:33 (38) 32:35 (34) 36:00 (34) 40:50 (34) 43:27 (34)                         45:11 (35)      
36 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 45:26 02:47 (25) 05:05 (48) 02:48 (33) 07:38 (58) 05:11 (26) 03:28 (13) 03:43 (40) 02:41 (20) 03:23 (23) 04:56 (31) 02:04 (17)                         01:42 (21) Per-Åke Carlenstam Väsby OK  
        02:47 (25) 07:52 (40) 10:40 (37) 18:18 (53) 23:29 (47) 26:57 (40) 30:40 (42) 33:21 (40) 36:44 (37) 41:40 (37) 43:44 (37)                         45:26 (36)      
37 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 45:32 02:58 (32) 03:58 (27) 02:49 (35) 04:26 (35) 05:43 (37) 03:38 (19) 03:36 (37) 02:54 (23) 04:15 (42) 06:27 (54) 02:51 (45)                         01:57 (40) Åke Andreasson Gustavsbergs OK  
        02:58 (32) 06:56 (29) 09:45 (27) 14:11 (27) 19:54 (27) 23:32 (24) 27:08 (27) 30:02 (25) 34:17 (25) 40:44 (33) 43:35 (35)                         45:32 (37)      
38 Kristina Klang Haninge SOK 45:58 02:56 (30) 03:17 (6) 02:50 (36) 04:34 (37) 06:41 (46) 04:09 (31) 04:13 (51) 04:01 (46) 04:25 (44) 04:34 (19) 02:32 (36)                         01:46 (30) Kristina Klang Haninge SOK  
        02:56 (30) 06:13 (15) 09:03 (21) 13:37 (23) 20:18 (33) 24:27 (33) 28:40 (35) 32:41 (35) 37:06 (39) 41:40 (37) 44:12 (38)                         45:58 (38)      
39 Gösta Guteland Snättringe SK 46:41 03:02 (36) 05:20 (50) 03:03 (45) 04:15 (25) 07:14 (52) 04:43 (41) 02:49 (17) 02:37 (14) 04:07 (41) 04:40 (21) 03:09 (50)                         01:42 (21) Gösta Guteland Snättringe SK  
        03:02 (36) 08:22 (45) 11:25 (45) 15:40 (41) 22:54 (45) 27:37 (42) 30:26 (41) 33:03 (37) 37:10 (40) 41:50 (39) 44:59 (39)                         46:41 (39)      
40 John Östlund Sundbybergs IK 47:19 03:00 (34) 04:06 (31) 02:51 (40) 05:01 (45) 05:58 (41) 03:49 (24) 05:21 (58) 05:07 (53) 03:03 (15) 04:53 (29) 02:20 (29)                         01:50 (33) John Östlund Sundbybergs IK  
        03:00 (34) 07:06 (30) 09:57 (28) 14:58 (35) 20:56 (37) 24:45 (36) 30:06 (39) 35:13 (43) 38:16 (42) 43:09 (41) 45:29 (40)                         47:19 (40)      
41 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 47:59 03:31 (46) 05:47 (54) 03:04 (46) 04:59 (42) 05:56 (40) 04:04 (28) 02:49 (17) 02:57 (25) 03:32 (31) 04:58 (33) 04:30 (58)                         01:52 (35) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK  
        03:31 (46) 09:18 (53) 12:22 (52) 17:21 (49) 23:17 (46) 27:21 (41) 30:10 (40) 33:07 (38) 36:39 (36) 41:37 (36) 46:07 (41)                         47:59 (41)      
42 Monica Svärd OK Klemmingen 48:07 03:46 (51) 05:39 (52) 02:42 (29) 04:17 (28) 08:41 (58) 04:13 (35) 03:15 (30) 03:00 (28) 03:22 (22) 04:45 (24) 02:43 (42)                         01:44 (26) Monica Svärd OK Klemmingen  
        03:46 (51) 09:25 (54) 12:07 (49) 16:24 (45) 25:05 (51) 29:18 (47) 32:33 (45) 35:33 (45) 38:55 (43) 43:40 (42) 46:23 (42)                         48:07 (42)      
43 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 48:58 03:14 (42) 04:29 (38) 02:50 (36) 04:48 (40) 05:27 (32) 07:22 (58) 04:38 (55) 03:16 (33) 03:02 (14) 04:58 (33) 03:04 (49)                         01:50 (33) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK  
        03:14 (42) 07:43 (39) 10:33 (35) 15:21 (39) 20:48 (36) 28:10 (45) 32:48 (47) 36:04 (47) 39:06 (44) 44:04 (44) 47:08 (43)                         48:58 (43)      
44 Bengt Andersson Söders-Tyresö 49:05 03:54 (55) 05:54 (56) 02:38 (23) 04:45 (39) 04:38 (10) 03:45 (22) 03:07 (24) 03:29 (37) 05:42 (56) 05:54 (51) 03:26 (56)                         01:53 (37) Bengt Andersson Söders-Tyresö  
        03:54 (55) 09:48 (56) 12:26 (54) 17:11 (48) 21:49 (39) 25:34 (38) 28:41 (36) 32:10 (33) 37:52 (41) 43:46 (43) 47:12 (44)                         49:05 (44)      
45 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 49:56 02:53 (29) 04:27 (37) 03:22 (50) 05:00 (43) 06:53 (48) 05:20 (50) 04:54 (57) 03:31 (38) 03:48 (35) 04:56 (31) 02:48 (44)                         02:04 (46) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö  
        02:53 (29) 07:20 (32) 10:42 (38) 15:42 (42) 22:35 (43) 27:55 (44) 32:49 (48) 36:20 (48) 40:08 (47) 45:04 (46) 47:52 (46)                         49:56 (45)      
46 Kerstin Jensen Klubblös 50:06 04:41 (60) 03:59 (28) 03:42 (55) 05:09 (48) 06:36 (45) 05:26 (51) 03:10 (28) 03:19 (34) 03:39 (32) 04:55 (30) 03:18 (53)                         02:12 (48) Kerstin Jensen Klubblös  
        04:41 (60) 08:40 (49) 12:22 (52) 17:31 (50) 24:07 (50) 29:33 (48) 32:43 (46) 36:02 (46) 39:41 (46) 44:36 (45) 47:54 (47)                         50:06 (46)      
47 Leif Nordin Turebergs IF 50:17 03:38 (48) 04:29 (38) 02:58 (44) 05:06 (47) 06:32 (44) 05:10 (49) 04:01 (47) 03:22 (35) 04:01 (39) 05:48 (47) 02:43 (42)                         02:29 (51) Leif Nordin Turebergs IF  
        03:38 (48) 08:07 (44) 11:05 (43) 16:11 (44) 22:43 (44) 27:53 (43) 31:54 (44) 35:16 (44) 39:17 (45) 45:05 (47) 47:48 (45)                         50:17 (47)      
48 Leif Lundquist Enebybergs IF 50:40 03:01 (35) 08:57 (58) 02:21 (13) 03:52 (12) 05:19 (29) 07:02 (57) 04:13 (51) 03:31 (38) 03:19 (19) 04:35 (20) 02:32 (36)                         01:58 (41) Leif Lundquist Enebybergs IF  
        03:01 (35) 11:58 (58) 14:19 (58) 18:11 (52) 23:30 (48) 30:32 (50) 34:45 (50) 38:16 (50) 41:35 (49) 46:10 (48) 48:42 (48)                         50:40 (48)      
49 Jan Olof Norén Järla Orientering 52:47 02:49 (27) 04:22 (34) 03:18 (48) 05:02 (46) 05:47 (39) 06:58 (56) 03:31 (35) 02:58 (27) 06:50 (58) 05:23 (41) 03:46 (57)                         02:03 (45) Jan Olof Norén Järla Orientering  
        02:49 (27) 07:11 (31) 10:29 (32) 15:31 (40) 21:18 (38) 28:16 (46) 31:47 (43) 34:45 (42) 41:35 (49) 46:58 (49) 50:44 (50)                         52:47 (49)      
50 Göran Johansson Snättringe SK 53:10 03:48 (52) 05:11 (49) 03:18 (48) 05:46 (53) 07:07 (51) 04:46 (42) 03:37 (38) 04:04 (47) 03:52 (37) 06:31 (55) 02:30 (35)                         02:40 (55) Göran Johansson Snättringe SK  
        03:48 (52) 08:59 (52) 12:17 (51) 18:03 (51) 25:10 (52) 29:56 (49) 33:33 (49) 37:37 (49) 41:29 (48) 48:00 (50) 50:30 (49)                         53:10 (50)      
51 Leif Hermundstad Snättringe SK 56:42 03:50 (53) 04:45 (43) 02:51 (40) 08:06 (60) 10:43 (60) 04:25 (38) 03:10 (28) 03:09 (32) 04:04 (40) 06:26 (53) 02:39 (40)                         02:34 (54) Leif Hermundstad Snättringe SK  
        03:50 (53) 08:35 (46) 11:26 (46) 19:32 (56) 30:15 (58) 34:40 (57) 37:50 (56) 40:59 (53) 45:03 (52) 51:29 (52) 54:08 (51)                         56:42 (51)      
52 Ann Sjöberg Enebybergs IF 57:00 03:09 (41) 04:16 (32) 05:29 (60) 07:39 (59) 07:05 (50) 05:46 (53) 03:54 (44) 03:31 (38) 03:45 (34) 06:36 (56) 03:21 (54)                         02:29 (51) Ann Sjöberg Enebybergs IF  
        03:09 (41) 07:25 (34) 12:54 (55) 20:33 (57) 27:38 (56) 33:24 (56) 37:18 (55) 40:49 (52) 44:34 (51) 51:10 (51) 54:31 (52)                         57:00 (52)      
53 Björn Stolt OK Ravinen 59:19 03:44 (49) 05:03 (47) 02:50 (36) 05:27 (51) 09:56 (59) 03:46 (23) 04:08 (48) 09:49 (57) 03:51 (36) 05:08 (37) 02:38 (39)                         02:59 (57) Björn Stolt OK Ravinen  
        03:44 (49) 08:47 (51) 11:37 (47) 17:04 (47) 27:00 (55) 30:46 (51) 34:54 (51) 44:43 (55) 48:34 (54) 53:42 (54) 56:20 (54)                         59:19 (53)      
54 Ingemar Johnsson OK Södertörn 59:55 04:13 (57) 04:25 (36) 03:30 (52) 06:11 (55) 07:53 (56) 04:49 (43) 03:54 (44) 04:42 (51) 07:40 (59) 05:34 (43) 03:17 (52)                         03:47 (60) Ingemar Johnsson OK Södertörn  
        04:13 (57) 08:38 (48) 12:08 (50) 18:19 (54) 26:12 (53) 31:01 (52) 34:55 (52) 39:37 (51) 47:17 (53) 52:51 (53) 56:08 (53)                         59:55 (54)      
55 Hugo Isgren IFK Enskede 60:38 02:39 (23) 04:59 (46) 03:05 (47) 05:20 (50) 06:11 (42) 09:40 (59) 03:09 (27) 10:15 (58) 03:55 (38) 05:51 (48) 03:09 (50)                         02:25 (49) Hugo Isgren IFK Enskede  
        02:39 (23) 07:38 (36) 10:43 (39) 16:03 (43) 22:14 (42) 31:54 (53) 35:03 (53) 45:18 (57) 49:13 (56) 55:04 (56) 58:13 (56)                         60:38 (55)      
56 Gunnar Hellström Haninge SOK 60:52 02:38 (22) 17:50 (59) 03:32 (53) 04:01 (15) 05:13 (27) 03:54 (26) 03:53 (43) 02:38 (17) 05:32 (55) 05:52 (50) 02:40 (41)                         03:09 (59) Gunnar Hellström Haninge SOK  
        02:38 (22) 20:28 (59) 24:00 (59) 28:01 (59) 33:14 (59) 37:08 (59) 41:01 (57) 43:39 (54) 49:11 (55) 55:03 (55) 57:43 (55)                         60:52 (56)      
57 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 66:25 03:51 (54) 05:53 (55) 03:22 (50) 05:58 (54) 07:48 (55) 05:45 (52) 04:18 (54) 10:48 (59) 04:30 (47) 07:51 (59) 03:23 (55)                         02:58 (56) Anders Hallgren Gustavsbergs OK  
        03:51 (54) 09:44 (55) 13:06 (56) 19:04 (55) 26:52 (54) 32:37 (55) 36:55 (54) 47:43 (58) 52:13 (57) 60:04 (57) 63:27 (57)                         66:25 (57)      
58 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 78:59 04:17 (59) 21:16 (60) 04:28 (58) 07:21 (57) 07:36 (54) 04:53 (44) 04:53 (56) 03:33 (41) 04:27 (45) 07:16 (58) 05:54 (59)                         03:05 (58) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK  
        04:17 (59) 25:33 (60) 30:01 (60) 37:22 (60) 44:58 (60) 49:51 (60) 54:44 (60) 58:17 (59) 62:44 (58) 70:00 (58) 75:54 (58)                         78:59 (58)      
59 Lars Nordin Solna OK 80:54 03:45 (50) 06:50 (57) 03:38 (54) 06:37 (56) 06:57 (49) 04:42 (40) 13:13 (60) 14:45 (60) 04:51 (49) 10:02 (60) 03:02 (48)                         02:32 (53) Lars Nordin Solna OK  
        03:45 (50) 10:35 (57) 14:13 (57) 20:50 (58) 27:47 (57) 32:29 (54) 45:42 (59) 60:27 (60) 65:18 (59) 75:20 (60) 78:22 (59)                         80:54 (59)      
60 Tommy Svensson Klubblös 80:57 02:56 (30) 04:58 (45) 03:44 (56) 05:17 (49) 06:50 (47) 10:58 (60) 06:39 (59) 03:43 (45) 22:10 (60) 05:16 (39) 06:47 (60)                         01:39 (16) Tommy Svensson Klubblös  
        02:56 (30) 07:54 (41) 11:38 (48) 16:55 (46) 23:45 (49) 34:43 (58) 41:22 (58) 45:05 (56) 67:15 (60) 72:31 (59) 79:18 (60)                         80:57 (60)      
- Sören Johansson Sala OK 41:23 02:26   03:59   02:35   04:19   04:47   04:11   02:44   02:41   04:37   07:27                               01:37   Sören Johansson Sala OK  
        02:26   06:25   09:00   13:19   18:06   22:17   25:01   27:42   32:19   39:46                               41:23        
- Sven-Åke Svensson Snättringe SK 44:10 02:02   11:22   03:00   06:57   04:16   05:05   06:19   03:45                                       01:24   Sven-Åke Svensson Snättringe SK  
        02:02   13:24   16:24   23:21   27:37   32:42   39:01   42:46                                       44:10        
- Staffan Wikström Söders SOL Tyresö 52:44 03:35   04:41   03:33   06:34   05:54   04:38   03:57   05:50   04:57   06:39                               02:26   Staffan Wikström Söders SOL Tyresö  
        03:35   08:16   11:49   18:23   24:17   28:55   32:52   38:42   43:39   50:18                               52:44        
- Bengt Fahlin IBM-Klubben 74:10 02:53   05:04   03:33   05:21   06:37   12:39   14:18   05:14   05:59   10:07                               02:25   Bengt Fahlin IBM-Klubben  
        02:53   07:57   11:30   16:51   23:28   36:07   50:25   55:39   61:38   71:45                               74:10        
- Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 410:24 361:48   04:02   02:40   04:24   05:14   03:29   02:34   06:50   05:39   04:39   07:02                           02:03   Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK  
        361:48   365:50   368:30   372:54   378:08   381:37   384:11   391:01   396:40   401:19   408:21                           410:24        
                                                                                     
                                                                                     
Plac Bana D - 2,0 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                                       Mål   Bana D - 2,0 km Klubb  
1 Jan Bojling Solna OK 26:28 01:33 (1) 02:15 (6) 02:37 (4) 04:43 (2) 03:07 (4) 04:38 (5) 02:12 (1) 04:06 (3)                                     01:17 (1) Jan Bojling Solna OK
        01:33 (1) 03:48 (3) 06:25 (3) 11:08 (3) 14:15 (1) 18:53 (1) 21:05 (1) 25:11 (1)                                     26:28 (1)      
2 Bo Källström OK Milan 27:53 01:45 (4) 02:15 (6) 02:29 (2) 05:17 (4) 02:49 (1) 04:33 (4) 02:49 (4) 04:16 (4)                                     01:40 (4) Bo Källström OK Milan
        01:45 (4) 04:00 (5) 06:29 (4) 11:46 (4) 14:35 (2) 19:08 (2) 21:57 (2) 26:13 (2)                                     27:53 (2)      
3 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 28:33 01:35 (2) 01:55 (1) 02:14 (1) 04:50 (3) 05:33 (22) 04:30 (3) 02:14 (2) 03:50 (2)                                     01:52 (8) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        01:35 (2) 03:30 (1) 05:44 (1) 10:34 (1) 16:07 (4) 20:37 (5) 22:51 (3) 26:41 (3)                                     28:33 (3)      
4 Jan-Olof Evertsson Järfälla Ok 30:28 02:24 (16) 01:56 (2) 02:40 (5) 06:34 (12) 02:56 (2) 05:13 (9) 02:33 (3) 04:42 (6)                                     01:30 (2) Jan-Olof Evertsson Järfälla Ok
        02:24 (16) 04:20 (7) 07:00 (6) 13:34 (8) 16:30 (6) 21:43 (6) 24:16 (5) 28:58 (4)                                     30:28 (4)      
5 Inger Andersson Söders-Tyresö 32:17 01:53 (6) 02:04 (4) 02:45 (6) 05:56 (7) 02:59 (3) 04:24 (2) 03:17 (8) 07:11 (27)                                     01:48 (6) Inger Andersson Söders-Tyresö
        01:53 (6) 03:57 (4) 06:42 (5) 12:38 (5) 15:37 (3) 20:01 (3) 23:18 (4) 30:29 (6)                                     32:17 (5)      
6 Stig Lindskog Visborgs OK 32:32 02:01 (9) 02:48 (14) 03:45 (16) 05:46 (6) 03:43 (7) 04:42 (6) 03:15 (6) 04:16 (4)                                     02:16 (17) Stig Lindskog Visborgs OK
        02:01 (9) 04:49 (10) 08:34 (12) 14:20 (9) 18:03 (8) 22:45 (8) 26:00 (6) 30:16 (5)                                     32:32 (6)      
7 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 32:33 01:35 (2) 02:02 (3) 02:29 (2) 04:33 (1) 05:35 (23) 03:57 (1) 07:06 (29) 03:46 (1)                                     01:30 (2) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        01:35 (2) 03:37 (2) 06:06 (2) 10:39 (2) 16:14 (5) 20:11 (4) 27:17 (8) 31:03 (7)                                     32:33 (7)      
8 Mats Lundblad Täby OK 33:12 01:58 (8) 02:14 (5) 02:54 (7) 06:16 (8) 05:07 (19) 04:58 (8) 02:49 (4) 04:59 (9)                                     01:57 (9) Mats Lundblad Täby OK
        01:58 (8) 04:12 (6) 07:06 (7) 13:22 (7) 18:29 (9) 23:27 (9) 26:16 (7) 31:15 (8)                                     33:12 (8)      
9 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 37:38 01:57 (7) 03:48 (23) 03:16 (11) 07:26 (19) 04:15 (12) 06:10 (14) 04:11 (15) 04:47 (7)                                     01:48 (6) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        01:57 (7) 05:45 (15) 09:01 (14) 16:27 (14) 20:42 (13) 26:52 (12) 31:03 (13) 35:50 (10)                                     37:38 (9)      
10 Lars Persson Väsby OK 37:40 02:05 (10) 02:17 (8) 02:54 (7) 05:36 (5) 04:34 (15) 04:45 (7) 08:01 (30) 04:55 (8)                                     02:33 (22) Lars Persson Väsby OK
        02:05 (10) 04:22 (8) 07:16 (8) 12:52 (6) 17:26 (7) 22:11 (7) 30:12 (9) 35:07 (9)                                     37:40 (10)      
11 Bo Winald Hellas Orientering 38:02 01:52 (5) 02:37 (10) 03:26 (13) 09:17 (26) 03:35 (6) 05:30 (10) 04:41 (17) 05:17 (15)                                     01:47 (5) Bo Winald Hellas Orientering
        01:52 (5) 04:29 (9) 07:55 (9) 17:12 (16) 20:47 (14) 26:17 (11) 30:58 (12) 36:15 (11)                                     38:02 (11)      
12 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 39:00 02:16 (11) 02:45 (13) 03:56 (18) 06:29 (11) 03:51 (9) 05:38 (12) 06:51 (27) 05:16 (14)                                     01:58 (10) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        02:16 (11) 05:01 (11) 08:57 (13) 15:26 (10) 19:17 (10) 24:55 (10) 31:46 (14) 37:02 (13)                                     39:00 (12)      
13 Åke Wansölin Söders-Tyresö 39:03 02:31 (18) 02:32 (9) 02:56 (9) 09:39 (29) 03:21 (5) 06:39 (21) 03:19 (9) 06:08 (21)                                     01:58 (10) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        02:31 (18) 05:03 (14) 07:59 (10) 17:38 (21) 20:59 (16) 27:38 (17) 30:57 (11) 37:05 (14)                                     39:03 (13)      
14 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 40:45 02:17 (12) 02:44 (12) 04:39 (25) 06:28 (10) 04:04 (11) 07:05 (23) 04:47 (19) 06:23 (23)                                     02:18 (18) Gunnel Balck IFK Lidingö SOK
        02:17 (12) 05:01 (11) 09:40 (16) 16:08 (12) 20:12 (11) 27:17 (15) 32:04 (15) 38:27 (15)                                     40:45 (14)      
15 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 41:25 02:21 (15) 02:41 (11) 03:29 (14) 07:11 (18) 04:48 (17) 06:29 (20) 03:45 (11) 05:40 (17)                                     05:01 (28) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        02:21 (15) 05:02 (13) 08:31 (11) 15:42 (11) 20:30 (12) 26:59 (13) 30:44 (10) 36:24 (12)                                     41:25 (15)      
16 Berit Lindunger Haninge SOK 41:44 02:17 (12) 03:52 (26) 03:46 (17) 06:26 (9) 04:41 (16) 09:29 (29) 03:55 (14) 05:14 (12)                                     02:04 (12) Berit Lindunger Haninge SOK
        02:17 (12) 06:09 (16) 09:55 (17) 16:21 (13) 21:02 (18) 30:31 (18) 34:26 (19) 39:40 (17)                                     41:44 (16)      
17 Alf Persson OK Österåker 42:02 02:19 (14) 03:51 (25) 03:21 (12) 06:59 (16) 04:23 (14) 06:18 (15) 06:52 (28) 05:49 (18)                                     02:10 (15) Alf Persson OK Österåker
        02:19 (14) 06:10 (17) 09:31 (15) 16:30 (15) 20:53 (15) 27:11 (14) 34:03 (16) 39:52 (19)                                     42:02 (17)      
17 Sonja Perneby Tullinge SK 42:02 02:28 (17) 03:50 (24) 03:58 (19) 07:00 (17) 03:45 (8) 06:22 (16) 06:44 (26) 05:50 (19)                                     02:05 (13) Sonja Perneby Tullinge SK
        02:28 (17) 06:18 (18) 10:16 (19) 17:16 (17) 21:01 (17) 27:23 (16) 34:07 (17) 39:57 (20)                                     42:02 (17)      
19 Jan Burell OK Enen 42:11 03:28 (24) 03:10 (18) 04:50 (26) 08:19 (22) 04:22 (13) 06:23 (17) 03:54 (13) 05:10 (11)                                     02:35 (23) Jan Burell OK Enen
        03:28 (24) 06:38 (21) 11:28 (23) 19:47 (23) 24:09 (20) 30:32 (19) 34:26 (19) 39:36 (16)                                     42:11 (19)      
20 Britt Eriksson Hammarby IF OF 42:57 03:39 (26) 03:00 (16) 04:04 (21) 06:34 (12) 09:24 (27) 05:32 (11) 03:24 (10) 05:14 (12)                                     02:06 (14) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        03:39 (26) 06:39 (22) 10:43 (21) 17:17 (18) 26:41 (25) 32:13 (21) 35:37 (22) 40:51 (22)                                     42:57 (20)      
20 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 42:57 03:47 (27) 02:50 (15) 04:03 (20) 06:42 (14) 09:13 (26) 05:41 (13) 03:15 (6) 05:08 (10)                                     02:18 (18) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        03:47 (27) 06:37 (20) 10:40 (20) 17:22 (19) 26:35 (24) 32:16 (22) 35:31 (21) 40:39 (21)                                     42:57 (20)      
22 Bror Wahlberg Haninge SOK 43:26 03:00 (19) 04:14 (29) 04:29 (22) 07:48 (21) 04:00 (10) 07:09 (24) 03:45 (11) 05:23 (16)                                     03:38 (27) Bror Wahlberg Haninge SOK
        03:00 (19) 07:14 (26) 11:43 (25) 19:31 (22) 23:31 (19) 30:40 (20) 34:25 (18) 39:48 (18)                                     43:26 (22)      
23 Carl Lang OK Österåker 45:12 03:22 (23) 03:39 (22) 06:42 (30) 06:55 (15) 05:19 (20) 06:27 (19) 04:37 (16) 05:51 (20)                                     02:20 (20) Carl Lang OK Österåker
        03:22 (23) 07:01 (24) 13:43 (30) 20:38 (24) 25:57 (22) 32:24 (23) 37:01 (23) 42:52 (23)                                     45:12 (23)      
24  Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 47:17 03:03 (21) 04:40 (30) 04:30 (24) 08:43 (23) 05:26 (21) 06:48 (22) 05:02 (22) 06:53 (24)                                     02:12 (16)  Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        03:03 (21) 07:43 (30) 12:13 (27) 20:56 (27) 26:22 (23) 33:10 (24) 38:12 (24) 45:05 (24)                                     47:17 (24)      
25 Mats Halvarez Klubblös 49:41 03:01 (20) 04:12 (28) 05:02 (27) 09:10 (25) 05:56 (24) 07:48 (25) 05:30 (24) 06:19 (22)                                     02:43 (25) Mats Halvarez Klubblös
        03:01 (20) 07:13 (25) 12:15 (28) 21:25 (28) 27:21 (27) 35:09 (26) 40:39 (26) 46:58 (25)                                     49:41 (25)      
26 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 50:09 03:11 (22) 03:12 (19) 05:15 (28) 09:02 (24) 06:31 (25) 08:15 (27) 04:50 (21) 07:12 (28)                                     02:41 (24) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:11 (22) 06:23 (19) 11:38 (24) 20:40 (25) 27:11 (26) 35:26 (27) 40:16 (25) 47:28 (26)                                     50:09 (26)      
27 Gunnel Junegard OK Södertörn 56:04 03:54 (28) 03:02 (17) 03:06 (10) 07:27 (20) 17:50 (30) 06:25 (18) 04:46 (18) 07:12 (28)                                     02:22 (21) Gunnel Junegard OK Södertörn
        03:54 (28) 06:56 (23) 10:02 (18) 17:29 (20) 35:19 (30) 41:44 (28) 46:30 (28) 53:42 (28)                                     56:04 (27)      
28 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 57:28 04:04 (30) 03:37 (21) 03:38 (15) 09:33 (27) 04:54 (18) 09:08 (28) 06:41 (25) 08:28 (30)                                     07:25 (30) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        04:04 (30) 07:41 (29) 11:19 (22) 20:52 (26) 25:46 (21) 34:54 (25) 41:35 (27) 50:03 (27)                                     57:28 (28)      
29 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 57:39 03:35 (25) 04:00 (27) 05:21 (29) 09:57 (30) 11:23 (28) 07:59 (26) 04:49 (20) 07:10 (26)                                     03:25 (26) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        03:35 (25) 07:35 (28) 12:56 (29) 22:53 (30) 34:16 (29) 42:15 (29) 47:04 (29) 54:14 (29)                                     57:39 (29)      
30 Yngve Hedberg Snättringe SK 66:43 03:56 (29) 03:35 (20) 04:29 (22) 09:38 (28) 11:40 (29) 14:37 (30) 05:29 (23) 06:55 (25)                                     06:24 (29) Yngve Hedberg Snättringe SK
        03:56 (29) 07:31 (27) 12:00 (26) 21:38 (29) 33:18 (28) 47:55 (30) 53:24 (30) 60:19 (30)                                     66:43 (30)