Sträcktider Vinterserien Alby, Tyresö                                                                            
  2018-02-11 Svarta tider är sträcktider                                                                            
    Blå tider är från start                                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                              
                                                                                       
Plac Bana A - 7,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   Mål   Bana A - 7,8 km Klubb
1 Josh Beech Espoon Suunta 62:47 01:21 (6) 04:56 (2) 01:30 (1) 02:10 (1) 02:39 (1) 05:19 (15) 06:34 (3) 02:10 (1) 03:36 (1) 03:42 (2) 04:23 (11) 04:35 (1) 01:10 (3) 04:17 (2) 02:31 (2) 02:31 (7) 02:02 (3) 05:50 (2) 01:31 (1) Josh Beech Espoon Suunta
        01:21 (6) 06:17 (2) 07:47 (1) 09:57 (1) 12:36 (1) 17:55 (3) 24:29 (2) 26:39 (1) 30:15 (1) 33:57 (1) 38:20 (1) 42:55 (1) 44:05 (1) 48:22 (1) 50:53 (1) 53:24 (1) 55:26 (1) 61:16 (1) 62:47 (1)    
2 Andrew Quin IFK Lidingö SOK 65:31 01:20 (5) 04:59 (3) 01:33 (5) 03:03 (13) 02:58 (7) 04:27 (3) 06:49 (10) 02:17 (2) 04:24 (4) 04:06 (5) 04:02 (5) 05:05 (3) 01:10 (3) 04:16 (1) 02:46 (5) 02:15 (1) 01:58 (2) 06:24 (7) 01:39 (3) Andrew Quin IFK Lidingö SOK
        01:20 (5) 06:19 (3) 07:52 (2) 10:55 (4) 13:53 (4) 18:20 (4) 25:09 (4) 27:26 (3) 31:50 (3) 35:56 (3) 39:58 (2) 45:03 (2) 46:13 (2) 50:29 (2) 53:15 (2) 55:30 (2) 57:28 (2) 63:52 (2) 65:31 (2)    
3 Louise Markstedt OK Södertörn 67:07 01:33 (11) 05:40 (9) 01:33 (5) 03:12 (14) 02:58 (7) 04:28 (4) 06:13 (2) 02:56 (15) 04:33 (9) 03:55 (3) 04:00 (4) 04:56 (2) 01:18 (8) 04:35 (7) 02:28 (1) 02:19 (3) 01:51 (1) 05:39 (1) 03:00 (15) Louise Markstedt OK Södertörn
        01:33 (11) 07:13 (8) 08:46 (7) 11:58 (12) 14:56 (12) 19:24 (7) 25:37 (5) 28:33 (6) 33:06 (6) 37:01 (5) 41:01 (4) 45:57 (3) 47:15 (3) 51:50 (3) 54:18 (3) 56:37 (3) 58:28 (3) 64:07 (3) 67:07 (3)    
4 Peter Andersson Söders-Tyresö 68:57 01:27 (7) 05:26 (6) 01:51 (12) 02:20 (5) 03:07 (14) 04:58 (11) 06:34 (3) 02:49 (9) 04:25 (5) 04:30 (11) 03:49 (3) 06:00 (10) 01:19 (10) 04:39 (9) 03:14 (10) 02:18 (2) 02:15 (7) 06:10 (4) 01:46 (4) Peter Andersson Söders-Tyresö
        01:27 (7) 06:53 (6) 08:44 (6) 11:04 (5) 14:11 (6) 19:09 (6) 25:43 (6) 28:32 (5) 32:57 (5) 37:27 (6) 41:16 (5) 47:16 (5) 48:35 (5) 53:14 (4) 56:28 (4) 58:46 (4) 61:01 (4) 67:11 (4) 68:57 (4)    
5 Per-Åke Olsson OK Ravinen 69:25 01:16 (1) 04:48 (1) 02:19 (15) 02:13 (2) 02:45 (4) 04:15 (1) 10:12 (18) 02:28 (4) 04:35 (11) 04:02 (4) 04:12 (6) 05:22 (4) 01:21 (11) 04:38 (8) 02:35 (3) 02:23 (4) 02:15 (7) 06:15 (6) 01:31 (1) Per-Åke Olsson OK Ravinen
        01:16 (1) 06:04 (1) 08:23 (5) 10:36 (3) 13:21 (3) 17:36 (1) 27:48 (11) 30:16 (11) 34:51 (11) 38:53 (11) 43:05 (11) 48:27 (8) 49:48 (11) 54:26 (7) 57:01 (5) 59:24 (5) 61:39 (5) 67:54 (5) 69:25 (5)    
6 Nick Barrable OK Ravinen 70:16 01:16 (1) 05:24 (5) 01:42 (8) 02:53 (12) 02:41 (2) 04:54 (10) 05:49 (1) 02:51 (12) 05:11 (14) 04:18 (7) 04:38 (14) 05:45 (5) 02:25 (14) 04:25 (4) 03:11 (8) 02:28 (5) 02:02 (3) 06:29 (8) 01:54 (6) Nick Barrable OK Ravinen
        01:16 (1) 06:40 (5) 08:22 (4) 11:15 (6) 13:56 (5) 18:50 (5) 24:39 (3) 27:30 (4) 32:41 (4) 36:59 (4) 41:37 (6) 47:22 (6) 49:47 (9) 54:12 (5) 57:23 (6) 59:51 (6) 61:53 (6) 68:22 (6) 70:16 (6)    
7 Kalle Bergman OK Ravinen 71:45 01:41 (14) 05:34 (7) 01:40 (7) 02:48 (10) 02:59 (9) 04:53 (9) 06:40 (7) 02:49 (9) 04:18 (2) 04:50 (14) 04:14 (7) 05:52 (6) 01:13 (6) 05:15 (11) 02:48 (6) 02:30 (6) 02:39 (14) 06:52 (10) 02:10 (13) Kalle Bergman OK Ravinen
        01:41 (14) 07:15 (10) 08:55 (8) 11:43 (7) 14:42 (7) 19:35 (9) 26:15 (8) 29:04 (9) 33:22 (7) 38:12 (9) 42:26 (8) 48:18 (7) 49:31 (6) 54:46 (9) 57:34 (7) 60:04 (7) 62:43 (7) 69:35 (7) 71:45 (7)    
8 Gustav Bergman OK Ravinen 71:46 01:36 (12) 05:59 (13) 01:30 (1) 02:42 (8) 03:01 (10) 04:44 (6) 06:40 (7) 02:47 (7) 04:27 (6) 04:35 (12) 04:24 (12) 06:04 (11) 01:18 (8) 04:34 (6) 03:17 (12) 02:53 (12) 02:30 (11) 06:50 (9) 01:55 (7) Gustav Bergman OK Ravinen
        01:36 (12) 07:35 (12) 09:05 (10) 11:47 (8) 14:48 (8) 19:32 (8) 26:12 (7) 28:59 (7) 33:26 (9) 38:01 (7) 42:25 (7) 48:29 (9) 49:47 (9) 54:21 (6) 57:38 (9) 60:31 (10) 63:01 (10) 69:51 (9) 71:46 (8)    
9 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 71:47 01:36 (12) 05:34 (7) 01:47 (9) 02:52 (11) 03:01 (10) 04:50 (7) 06:39 (6) 02:47 (7) 04:19 (3) 04:52 (15) 04:14 (7) 05:59 (8) 01:06 (2) 05:17 (12) 02:43 (4) 02:36 (9) 02:33 (13) 06:57 (11) 02:05 (11) Matilda Martinsson Falkenbergs OK
        01:36 (12) 07:10 (7) 08:57 (9) 11:49 (10) 14:50 (9) 19:40 (10) 26:19 (10) 29:06 (10) 33:25 (8) 38:17 (10) 42:31 (10) 48:30 (11) 49:36 (7) 54:53 (10) 57:36 (8) 60:12 (8) 62:45 (8) 69:42 (8) 71:47 (9)    
10 Helena Bergman OK Ravinen 71:51 01:44 (15) 05:51 (11) 01:31 (3) 02:43 (9) 03:01 (10) 04:50 (7) 06:38 (5) 02:43 (6) 04:27 (6) 04:38 (13) 04:24 (12) 05:59 (8) 01:11 (5) 04:49 (10) 03:12 (9) 02:47 (11) 02:26 (10) 06:59 (12) 01:58 (9) Helena Bergman OK Ravinen
        01:44 (15) 07:35 (12) 09:06 (11) 11:49 (10) 14:50 (9) 19:40 (10) 26:18 (9) 29:01 (8) 33:28 (10) 38:06 (8) 42:30 (9) 48:29 (9) 49:40 (8) 54:29 (8) 57:41 (10) 60:28 (9) 62:54 (9) 69:53 (10) 71:51 (10)    
11 Claes Andersson Klubblös 78:04 01:44 (15) 06:43 (15) 02:00 (13) 02:35 (6) 03:17 (15) 04:35 (5) 07:44 (14) 02:53 (14) 05:08 (13) 04:29 (10) 04:48 (15) 06:59 (14) 01:15 (7) 06:09 (14) 03:02 (7) 02:39 (10) 02:40 (15) 07:03 (13) 02:21 (14) Claes Andersson Klubblös
        01:44 (15) 08:27 (15) 10:27 (15) 13:02 (14) 16:19 (14) 20:54 (14) 28:38 (13) 31:31 (13) 36:39 (14) 41:08 (14) 45:56 (14) 52:55 (14) 54:10 (14) 60:19 (14) 63:21 (12) 66:00 (12) 68:40 (12) 75:43 (11) 78:04 (11)    
12 Niklas Wansölin OK Ravinen 78:11 01:27 (8) 05:50 (10) 01:50 (11) 02:40 (7) 03:20 (16) 05:15 (14) 07:26 (12) 02:52 (13) 04:58 (12) 04:59 (16) 04:49 (16) 06:55 (13) 01:23 (12) 05:41 (13) 03:19 (13) 03:02 (14) 02:31 (12) 07:57 (16) 01:57 (8) Niklas Wansölin OK Ravinen
        01:27 (8) 07:17 (11) 09:07 (12) 11:47 (8) 15:07 (13) 20:22 (13) 27:48 (11) 30:40 (12) 35:38 (12) 40:37 (12) 45:26 (13) 52:21 (13) 53:44 (13) 59:25 (13) 62:44 (11) 65:46 (11) 68:17 (11) 76:14 (13) 78:11 (12)    
13 Simon Mellin Sundbybergs IK 80:56 01:18 (4) 05:21 (4) 01:31 (3) 02:16 (3) 02:53 (6) 04:21 (2) 06:48 (9) 02:40 (5) 04:28 (8) 04:11 (6) 04:20 (9) 05:57 (7) 02:05 (13) 07:49 (17) 07:45 (18) 02:53 (12) 02:11 (6) 07:16 (14) 04:53 (18) Simon Mellin Sundbybergs IK
        01:18 (4) 06:39 (4) 08:10 (3) 10:26 (2) 13:19 (2) 17:40 (2) 24:28 (1) 27:08 (2) 31:36 (2) 35:47 (2) 40:07 (3) 46:04 (4) 48:09 (4) 55:58 (11) 63:43 (14) 66:36 (13) 68:47 (13) 76:03 (12) 80:56 (13)    
14 Sara Sjökvist Järla Orientering 81:26 01:29 (10) 06:11 (14) 01:48 (10) 04:38 (18) 02:44 (3) 05:05 (12) 07:32 (13) 02:17 (2) 04:33 (9) 04:20 (8) 03:34 (2) 06:33 (12) 00:56 (1) 04:30 (5) 07:31 (17) 07:39 (17) 02:24 (9) 05:52 (3) 01:50 (5) Sara Sjökvist Järla Orientering
        01:29 (10) 07:40 (14) 09:28 (13) 14:06 (15) 16:50 (15) 21:55 (15) 29:27 (14) 31:44 (14) 36:17 (13) 40:37 (12) 44:11 (12) 50:44 (12) 51:40 (12) 56:10 (12) 63:41 (13) 71:20 (14) 73:44 (14) 79:36 (14) 81:26 (14)    
15 Erik Froode Klubblös 85:09 01:17 (3) 05:57 (12) 02:33 (16) 02:16 (3) 02:48 (5) 05:14 (13) 10:02 (17) 05:24 (18) 07:44 (17) 03:25 (1) 03:13 (1) 08:07 (17) 02:29 (15) 04:18 (3) 05:38 (16) 02:35 (8) 02:44 (16) 07:24 (15) 02:01 (10) Erik Froode Klubblös
        01:17 (3) 07:14 (9) 09:47 (14) 12:03 (13) 14:51 (11) 20:05 (12) 30:07 (15) 35:31 (15) 43:15 (16) 46:40 (16) 49:53 (15) 58:00 (15) 60:29 (15) 64:47 (15) 70:25 (15) 73:00 (15) 75:44 (15) 83:08 (15) 85:09 (15)    
16 Stefan Norin Söders-Tyresö 86:16 01:27 (7) 09:06 (17) 02:59 (17) 04:29 (17) 03:03 (13) 05:27 (16) 06:58 (11) 02:50 (11) 05:16 (15) 04:21 (9) 04:21 (10) 08:03 (16) 02:44 (16) 06:11 (15) 03:14 (10) 05:18 (16) 02:10 (5) 06:10 (4) 02:09 (12) Stefan Norin Söders-Tyresö
        01:27 (7) 10:33 (17) 13:32 (17) 18:01 (17) 21:04 (17) 26:31 (17) 33:29 (17) 36:19 (16) 41:35 (15) 45:56 (15) 50:17 (16) 58:20 (16) 61:04 (16) 67:15 (16) 70:29 (16) 75:47 (16) 77:57 (16) 84:07 (16) 86:16 (16)    
17 Lena Öhman Centrum OK 99:16 01:44 (15) 07:22 (16) 02:04 (14) 04:21 (16) 03:49 (17) 05:47 (17) 08:15 (15) 03:43 (17) 06:50 (16) 08:03 (18) 05:21 (18) 07:00 (15) 03:02 (17) 06:15 (16) 03:30 (14) 08:10 (18) 02:45 (17) 08:11 (17) 03:04 (16) Lena Öhman Centrum OK
        01:44 (15) 09:06 (16) 11:10 (16) 15:31 (16) 19:20 (16) 25:07 (16) 33:22 (16) 37:05 (17) 43:55 (17) 51:58 (17) 57:19 (17) 64:19 (17) 67:21 (17) 73:36 (17) 77:06 (17) 85:16 (17) 88:01 (17) 96:12 (17) 99:16 (17)    
18 Katarina Rundström IFK Enskede 125:20 02:20 (18) 09:12 (18) 14:57 (18) 03:20 (15) 04:31 (18) 07:13 (18) 09:17 (16) 03:40 (16) 08:32 (18) 05:27 (17) 05:10 (17) 10:20 (18) 03:40 (18) 12:37 (18) 04:28 (15) 04:48 (15) 03:26 (18) 09:14 (18) 03:08 (17) Katarina Rundström IFK Enskede
        02:20 (18) 11:32 (18) 26:29 (18) 29:49 (18) 34:20 (18) 41:33 (18) 50:50 (18) 54:30 (18) 63:02 (18) 68:29 (18) 73:39 (18) 83:59 (18) 87:39 (18) 100:16 (18) 104:44 (18) 109:32 (18) 112:58 (18) 122:12 (18) 125:20 (18)    
- Catherine Taylor OK Linné 78:13 01:30   06:02   04:43   02:20   02:58   05:02   08:28   02:49   04:08   04:59   03:47   05:56   06:30   02:47   03:36   03:15   06:12       03:11   Catherine Taylor OK Linné
        01:30   07:32   12:15   14:35   17:33   22:35   31:03   33:52   38:00   42:59   46:46   52:42   59:12   61:59   65:35   68:50   75:02       78:13      
- Martin Björklund OK Ravinen 164:36 01:28   06:33   08:14   03:41   05:21   07:59   03:26   30:49   05:40   05:09   18:58   08:32   07:16   09:33   20:56   06:26   10:49       03:46   Martin Björklund OK Ravinen
        01:28   08:01   16:15   19:56   25:17   33:16   36:42   67:31   73:11   78:20   97:18   105:50   113:06   122:39   143:35   150:01   160:50       164:36      
- Erik Herne OK Ravinen 319:08 02:15   06:59   02:22   03:20   04:24   06:01   08:15   03:25   05:28   05:45   05:28   07:36   02:52                       254:58   Erik Herne OK Ravinen
        02:15   09:14   11:36   14:56   19:20   25:21   33:36   37:01   42:29   48:14   53:42   61:18   64:10                       319:08      
- Lisa Jonsson-Nordin Skåneslättens OL 319:14 02:18   07:08   02:14   03:25   04:17   06:16   08:09   03:16   05:38   05:47   05:22   07:50   02:45                       254:49   Lisa Jonsson-Nordin Skåneslättens OL
        02:18   09:26   11:40   15:05   19:22   25:38   33:47   37:03   42:41   48:28   53:50   61:40   64:25                       319:14      
- Linus Rispling Centrum OK 387:47 01:21   05:36   01:44   02:17   02:48   04:57   06:34   02:20   04:23   04:02   03:54   08:23   01:27   09:31                   328:30   Linus Rispling Centrum OK
        01:21   06:57   08:41   10:58   13:46   18:43   25:17   27:37   32:00   36:02   39:56   48:19   49:46   59:17                   387:47      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana B - 6,0 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14                   Mål   Bana B - 6,0 km Klubb
1 Ulf Persson IFK Enskede 52:19 00:56 (1) 03:55 (1) 01:47 (3) 02:30 (4) 02:42 (1) 04:29 (2) 06:16 (3) 02:42 (5) 04:29 (4) 04:47 (1) 05:05 (5) 02:09 (5) 01:42 (5) 06:54 (8)                 01:56 (10) Ulf Persson IFK Enskede
        00:56 (1) 04:51 (1) 06:38 (2) 09:08 (3) 11:50 (2) 16:19 (2) 22:35 (2) 25:17 (2) 29:46 (2) 34:33 (1) 39:38 (1) 41:47 (1) 43:29 (1) 50:23 (1)                 52:19 (1)    
2 Mattias Ågren Centrum OK 52:48 01:04 (3) 03:57 (2) 01:22 (1) 02:17 (3) 02:42 (1) 04:37 (4) 06:00 (1) 02:26 (1) 04:05 (1) 06:03 (20) 05:06 (6) 02:40 (17) 01:55 (16) 07:15 (10)                 01:19 (1) Mattias Ågren Centrum OK
        01:04 (3) 05:01 (2) 06:23 (1) 08:40 (1) 11:22 (1) 15:59 (1) 21:59 (1) 24:25 (1) 28:30 (1) 34:33 (1) 39:39 (2) 42:19 (3) 44:14 (3) 51:29 (2)                 52:48 (2)    
3 Per Forsberg IFK Enskede 54:04 01:09 (8) 04:09 (5) 01:54 (5) 02:16 (2) 03:14 (8) 04:26 (1) 06:12 (2) 02:27 (2) 04:20 (3) 04:56 (2) 04:48 (1) 02:02 (2) 01:44 (8) 08:36 (22)                 01:51 (7) Per Forsberg IFK Enskede
        01:09 (8) 05:18 (4) 07:12 (4) 09:28 (4) 12:42 (4) 17:08 (4) 23:20 (3) 25:47 (3) 30:07 (3) 35:03 (3) 39:51 (3) 41:53 (2) 43:37 (2) 52:13 (3)                 54:04 (3)    
4 Jerk Rönnols Centrum OK 55:17 01:07 (5) 04:01 (3) 01:37 (2) 02:06 (1) 03:05 (6) 04:54 (6) 08:27 (16) 02:50 (8) 04:54 (15) 05:09 (6) 05:00 (3) 02:26 (10) 01:34 (2) 06:28 (4)                 01:39 (3) Jerk Rönnols Centrum OK
        01:07 (5) 05:08 (3) 06:45 (3) 08:51 (2) 11:56 (3) 16:50 (3) 25:17 (4) 28:07 (4) 33:01 (5) 38:10 (6) 43:10 (4) 45:36 (5) 47:10 (4) 53:38 (4)                 55:17 (4)    
5 Patrik Leickt Tullinge SK 56:32 01:11 (11) 04:08 (4) 01:55 (6) 02:35 (5) 03:00 (4) 05:52 (19) 06:53 (4) 02:46 (7) 04:19 (2) 05:04 (5) 05:32 (7) 02:07 (4) 02:35 (32) 06:50 (7)                 01:45 (4) Patrik Leickt Tullinge SK
        01:11 (11) 05:19 (5) 07:14 (5) 09:49 (5) 12:49 (5) 18:41 (6) 25:34 (5) 28:20 (5) 32:39 (4) 37:43 (4) 43:15 (5) 45:22 (4) 47:57 (5) 54:47 (5)                 56:32 (5)    
6 Jesper Lagerberg OK Södertörn 59:06 01:05 (4) 04:58 (10) 02:10 (12) 02:52 (8) 03:06 (7) 04:29 (2) 07:18 (8) 02:32 (3) 04:33 (7) 04:58 (4) 08:49 (26) 01:52 (1) 01:47 (12) 06:11 (2)                 02:26 (20) Jesper Lagerberg OK Södertörn
        01:05 (4) 06:03 (8) 08:13 (8) 11:05 (8) 14:11 (7) 18:40 (5) 25:58 (6) 28:30 (6) 33:03 (6) 38:01 (5) 46:50 (7) 48:42 (7) 50:29 (7) 56:40 (7)                 59:06 (6)    
7 Christopher Lindqvist IFK Enskede 59:57 01:13 (13) 04:43 (7) 02:05 (9) 03:08 (16) 03:03 (5) 05:08 (10) 07:41 (9) 03:23 (22) 04:48 (12) 05:29 (13) 06:15 (16) 02:25 (9) 01:43 (7) 07:02 (9)                 01:51 (7) Christopher Lindqvist IFK Enskede
        01:13 (13) 05:56 (7) 08:01 (7) 11:09 (9) 14:12 (8) 19:20 (8) 27:01 (7) 30:24 (8) 35:12 (8) 40:41 (7) 46:56 (8) 49:21 (8) 51:04 (8) 58:06 (8)                 59:57 (7)    
7 Olof Larsson Klubblös 59:57 01:07 (5) 04:23 (6) 02:01 (8) 03:04 (12) 03:15 (9) 04:58 (7) 08:27 (16) 02:53 (10) 04:31 (5) 06:26 (24) 05:01 (4) 02:16 (6) 01:42 (5) 06:33 (5)                 03:20 (30) Olof Larsson Klubblös
        01:07 (5) 05:30 (6) 07:31 (6) 10:35 (6) 13:50 (6) 18:48 (7) 27:15 (8) 30:08 (7) 34:39 (7) 41:05 (8) 46:06 (6) 48:22 (6) 50:04 (6) 56:37 (6)                 59:57 (7)    
9 Oskar Hermansson Centrom OK 60:17 01:11 (11) 06:54 (28) 02:09 (11) 03:19 (19) 03:33 (16) 04:38 (5) 06:54 (6) 02:40 (4) 04:39 (9) 05:10 (7) 05:53 (10) 03:08 (25) 01:36 (3) 06:39 (6)                 01:54 (9) Oskar Hermansson Centrom OK
        01:11 (11) 08:05 (27) 10:14 (22) 13:33 (19) 17:06 (17) 21:44 (13) 28:38 (11) 31:18 (9) 35:57 (9) 41:07 (9) 47:00 (9) 50:08 (9) 51:44 (9) 58:23 (9)                 60:17 (9)    
10 Jona Holmgren VB OL 64:31 01:10 (10) 04:59 (11) 02:10 (12) 02:40 (6) 03:27 (12) 05:19 (11) 10:03 (22) 03:15 (17) 04:53 (14) 05:22 (10) 06:26 (20) 02:23 (8) 01:46 (11) 07:32 (14)                 03:06 (29) Jona Holmgren VB OL
        01:10 (10) 06:09 (10) 08:19 (9) 10:59 (7) 14:26 (9) 19:45 (9) 29:48 (13) 33:03 (13) 37:56 (12) 43:18 (13) 49:44 (12) 52:07 (11) 53:53 (11) 61:25 (10)                 64:31 (10)    
11 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 64:45 01:17 (19) 04:53 (9) 02:25 (22) 02:53 (9) 03:30 (13) 05:22 (12) 08:12 (13) 03:22 (21) 06:06 (23) 05:12 (8) 05:52 (9) 02:21 (7) 02:02 (19) 08:56 (26)                 02:22 (14) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        01:17 (19) 06:10 (11) 08:35 (11) 11:28 (11) 14:58 (10) 20:20 (10) 28:32 (9) 31:54 (11) 38:00 (13) 43:12 (12) 49:04 (10) 51:25 (10) 53:27 (10) 62:23 (11)                 64:45 (11)    
12 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 64:50 01:34 (30) 05:32 (16) 01:58 (7) 06:03 (33) 03:22 (11) 05:06 (9) 07:52 (10) 03:39 (24) 04:46 (11) 05:22 (10) 05:57 (11) 02:36 (15) 01:56 (17) 07:18 (11)                 01:49 (6) Gunnar Langs Skarpnäcks OL
        01:34 (30) 07:06 (17) 09:04 (15) 15:07 (25) 18:29 (21) 23:35 (18) 31:27 (16) 35:06 (17) 39:52 (15) 45:14 (14) 51:11 (13) 53:47 (13) 55:43 (13) 63:01 (13)                 64:50 (12)    
13 Nina Thörnqvist Söders SOL 65:39 01:16 (17) 04:50 (8) 02:17 (16) 03:02 (11) 03:41 (17) 05:26 (13) 08:04 (12) 03:16 (18) 04:39 (9) 05:56 (17) 07:03 (22) 02:45 (20) 02:11 (25) 08:33 (20)                 02:40 (24) Nina Thörnqvist Söders SOL
        01:16 (17) 06:06 (9) 08:23 (10) 11:25 (10) 15:06 (11) 20:32 (11) 28:36 (10) 31:52 (10) 36:31 (10) 42:27 (10) 49:30 (11) 52:15 (12) 54:26 (12) 62:59 (12)                 65:39 (13)    
14 Janne Nilsson Centrum OK 65:52 01:17 (19) 05:22 (15) 02:14 (15) 03:04 (12) 03:31 (14) 06:57 (26) 10:35 (24) 03:07 (15) 04:31 (5) 05:47 (15) 05:48 (8) 02:31 (12) 01:44 (8) 07:22 (13)                 02:02 (11) Janne Nilsson Centrum OK
        01:17 (19) 06:39 (13) 08:53 (13) 11:57 (13) 15:28 (12) 22:25 (16) 33:00 (19) 36:07 (18) 40:38 (17) 46:25 (16) 52:13 (15) 54:44 (14) 56:28 (14) 63:50 (14)                 65:52 (14)    
15 Peder Pedersson Centrum OK 67:02 01:14 (14) 07:40 (31) 02:19 (18) 02:50 (7) 05:51 (33) 07:02 (27) 06:58 (7) 02:54 (11) 04:36 (8) 05:52 (16) 04:55 (2) 03:42 (32) 02:02 (18) 06:10 (1)                 02:57 (28) Peder Pedersson Centrum OK
        01:14 (14) 08:54 (29) 11:13 (24) 14:03 (20) 19:54 (26) 26:56 (26) 33:54 (21) 36:48 (20) 41:24 (18) 47:16 (17) 52:11 (14) 55:53 (15) 57:55 (15) 64:05 (15)                 67:02 (15)    
16 Simon Sandgren Bromma-Vällingby SOK 67:49 01:02 (2) 08:48 (33) 01:51 (4) 04:18 (29) 02:54 (3) 05:53 (20) 06:53 (4) 03:14 (16) 09:05 (31) 04:57 (3) 06:17 (17) 02:56 (22) 01:39 (4) 06:24 (3)                 01:38 (2) Simon Sandgren Bromma-Vällingby SOK
        01:02 (2) 09:50 (32) 11:41 (26) 15:59 (26) 18:53 (22) 24:46 (21) 31:39 (17) 34:53 (16) 43:58 (21) 48:55 (19) 55:12 (18) 58:08 (18) 59:47 (18) 66:11 (17)                 67:49 (16)    
17 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 68:10 01:18 (21) 05:52 (18) 02:27 (23) 03:35 (24) 03:52 (21) 05:26 (13) 08:55 (18) 03:20 (20) 05:12 (17) 05:18 (9) 08:01 (24) 02:56 (22) 01:45 (10) 07:21 (12)                 02:52 (26) Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK
        01:18 (21) 07:10 (18) 09:37 (19) 13:12 (17) 17:04 (16) 22:30 (17) 31:25 (15) 34:45 (15) 39:57 (16) 45:15 (15) 53:16 (16) 56:12 (16) 57:57 (16) 65:18 (16)                 68:10 (17)    
18 Lars Segerman Skarpnäcks OL 70:48 01:44 (32) 05:10 (12) 02:06 (10) 03:05 (14) 03:44 (18) 05:32 (16) 08:01 (11) 02:55 (13) 04:49 (13) 05:57 (18) 11:22 (33) 02:38 (16) 02:20 (29) 09:03 (28)                 02:22 (14) Lars Segerman Skarpnäcks OL
        01:44 (32) 06:54 (15) 09:00 (14) 12:05 (14) 15:49 (14) 21:21 (12) 29:22 (12) 32:17 (12) 37:06 (11) 43:03 (11) 54:25 (17) 57:03 (17) 59:23 (17) 68:26 (19)                 70:48 (18)    
19 Fredrik Morast Haninge SOK 71:03 01:33 (28) 05:21 (14) 02:29 (24) 03:20 (21) 03:49 (20) 05:30 (15) 08:15 (14) 03:29 (23) 05:44 (18) 10:25 (35) 06:04 (13) 02:40 (18) 02:08 (24) 07:37 (15)                 02:39 (23) Fredrik Morast Haninge SOK
        01:33 (28) 06:54 (15) 09:23 (17) 12:43 (15) 16:32 (15) 22:02 (14) 30:17 (14) 33:46 (14) 39:30 (14) 49:55 (20) 55:59 (19) 58:39 (19) 60:47 (19) 68:24 (18)                 71:03 (19)    
20 Moa Kjellstrand Centrum OK 72:20 01:09 (8) 05:14 (13) 02:23 (21) 03:10 (17) 03:32 (15) 06:46 (25) 10:10 (23) 04:14 (31) 05:48 (20) 05:28 (12) 10:20 (31) 02:02 (2) 01:52 (15) 07:49 (17)                 02:23 (17) Moa Kjellstrand Centrum OK
        01:09 (8) 06:23 (12) 08:46 (12) 11:56 (12) 15:28 (12) 22:14 (15) 32:24 (18) 36:38 (19) 42:26 (19) 47:54 (18) 58:14 (20) 60:16 (20) 62:08 (20) 69:57 (20)                 72:20 (20)    
21 Mats Sandin Haninge SOK 74:30 01:08 (7) 06:12 (23) 02:13 (14) 04:51 (31) 03:21 (10) 07:31 (30) 11:12 (26) 02:44 (6) 05:46 (19) 08:16 (31) 06:12 (14) 03:16 (29) 01:48 (13) 07:44 (16)                 02:16 (13) Mats Sandin Haninge SOK
        01:08 (7) 07:20 (20) 09:33 (18) 14:24 (21) 17:45 (19) 25:16 (23) 36:28 (22) 39:12 (22) 44:58 (22) 53:14 (23) 59:26 (23) 62:42 (23) 64:30 (22) 72:14 (21)                 74:30 (21)    
22 Daniel Tjernberg Södertälje-Nykvarn OF 75:33 01:14 (14) 05:36 (17) 02:19 (18) 05:45 (32) 04:25 (27) 05:51 (18) 08:16 (15) 03:49 (27) 05:55 (22) 10:01 (33) 06:14 (15) 03:16 (29) 02:15 (27) 08:12 (18)                 02:25 (19) Daniel Tjernberg Södertälje-Nykvarn OF
        01:14 (14) 06:50 (14) 09:09 (16) 14:54 (24) 19:19 (24) 25:10 (22) 33:26 (20) 37:15 (21) 43:10 (20) 53:11 (22) 59:25 (22) 62:41 (22) 64:56 (23) 73:08 (22)                 75:33 (22)    
23 Stefan Norlin IFK Enskede 75:34 01:27 (24) 06:08 (21) 02:55 (25) 03:00 (10) 06:12 (35) 05:03 (8) 13:55 (30) 02:54 (11) 05:04 (16) 06:15 (21) 06:17 (17) 03:14 (27) 01:27 (1) 09:33 (30)                 02:10 (12) Stefan Norlin IFK Enskede
        01:27 (24) 07:35 (23) 10:30 (23) 13:30 (18) 19:42 (25) 24:45 (20) 38:40 (24) 41:34 (24) 46:38 (23) 52:53 (21) 59:10 (21) 62:24 (21) 63:51 (21) 73:24 (23)                 75:34 (23)    
24 Matz Larsson Gustavsbergs OK 80:03 01:16 (17) 05:59 (19) 02:22 (20) 03:10 (17) 04:39 (29) 08:47 (32) 15:09 (31) 03:16 (18) 06:43 (27) 06:33 (26) 06:20 (19) 02:31 (12) 02:03 (21) 08:53 (25)                 02:22 (14) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        01:16 (17) 07:15 (19) 09:37 (19) 12:47 (16) 17:26 (18) 26:13 (25) 41:22 (27) 44:38 (27) 51:21 (25) 57:54 (25) 64:14 (24) 66:45 (24) 68:48 (24) 77:41 (24)                 80:03 (24)    
25 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 82:30 01:33 (28) 06:22 (24) 03:20 (27) 03:20 (21) 04:25 (27) 07:06 (28) 10:36 (25) 03:54 (28) 08:43 (30) 06:56 (27) 08:20 (25) 03:14 (27) 02:26 (30) 09:40 (31)                 02:35 (22) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        01:33 (28) 07:55 (25) 11:15 (25) 14:35 (23) 19:00 (23) 26:06 (24) 36:42 (23) 40:36 (23) 49:19 (24) 56:15 (24) 64:35 (25) 67:49 (25) 70:15 (25) 79:55 (25)                 82:30 (25)    
26 Nils Eklöw OK Södertörn 86:47 01:30 (27) 09:08 (34) 06:34 (32) 03:40 (25) 05:13 (32) 05:34 (17) 09:18 (20) 02:59 (14) 10:26 (32) 07:13 (28) 07:45 (23) 03:02 (24) 02:07 (23) 08:41 (23)                 03:37 (34) Nils Eklöw OK Södertörn
        01:30 (27) 10:38 (34) 17:12 (32) 20:52 (31) 26:05 (32) 31:39 (30) 40:57 (26) 43:56 (26) 54:22 (26) 61:35 (26) 69:20 (26) 72:22 (26) 74:29 (26) 83:10 (26)                 86:47 (26)    
27 Nicklas Doyle Skarpnäcks OL 87:13 01:56 (33) 07:18 (29) 06:07 (31) 03:33 (23) 04:08 (24) 08:58 (33) 16:56 (32) 03:45 (26) 06:38 (25) 06:02 (19) 06:02 (12) 02:27 (11) 02:02 (18) 08:57 (27)                 02:24 (18) Nicklas Doyle Skarpnäcks OL
        01:56 (33) 09:14 (30) 15:21 (30) 18:54 (29) 23:02 (29) 32:00 (31) 48:56 (32) 52:41 (32) 59:19 (32) 65:21 (32) 71:23 (28) 73:50 (27) 75:52 (27) 84:49 (27)                 87:13 (27)    
28 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 88:52 01:20 (22) 06:36 (26) 04:56 (28) 08:24 (34) 04:21 (26) 09:17 (34) 09:35 (21) 06:30 (34) 06:42 (26) 06:16 (23) 08:56 (27) 03:38 (31) 01:51 (14) 08:42 (24)                 01:48 (5) Nils Forsberg Rundström IFK Enskede
        01:20 (22) 07:56 (26) 12:52 (28) 21:16 (32) 25:37 (31) 34:54 (32) 44:29 (29) 50:59 (31) 57:41 (30) 63:57 (30) 72:53 (31) 76:31 (30) 78:22 (30) 87:04 (30)                 88:52 (28)    
29 Björn Rundström OK Ravinen 89:05 01:27 (24) 06:01 (20) 10:04 (34) 03:05 (14) 04:11 (25) 05:54 (21) 11:33 (28) 02:52 (9) 13:36 (34) 05:32 (14) 06:56 (21) 03:10 (26) 02:03 (21) 09:09 (29)                 03:32 (32) Björn Rundström OK Ravinen
        01:27 (24) 07:28 (21) 17:32 (33) 20:37 (30) 24:48 (30) 30:42 (29) 42:15 (28) 45:07 (28) 58:43 (31) 64:15 (31) 71:11 (27) 74:21 (28) 76:24 (28) 85:33 (28)                 89:05 (29)    
30 Gunnar Hedin Söders-Tyresö 89:16 01:14 (14) 06:35 (25) 02:17 (16) 04:18 (29) 04:03 (23) 06:10 (22) 20:46 (33) 04:01 (30) 05:53 (21) 07:44 (30) 09:43 (30) 02:48 (21) 02:28 (31) 08:34 (21)                 02:42 (25) Gunnar Hedin Söders-Tyresö
        01:14 (14) 07:49 (24) 10:06 (21) 14:24 (21) 18:27 (20) 24:37 (19) 45:23 (30) 49:24 (29) 55:17 (27) 63:01 (28) 72:44 (30) 75:32 (29) 78:00 (29) 86:34 (29)                 89:16 (30)    
31 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 91:03 01:41 (31) 10:29 (35) 07:49 (33) 04:17 (28) 03:46 (19) 08:35 (31) 09:02 (19) 04:22 (32) 06:34 (24) 06:28 (25) 12:23 (34) 02:34 (14) 02:14 (26) 08:21 (19)                 02:28 (21) Lotta Valentin Gustavsbergs OK
        01:41 (31) 12:10 (35) 19:59 (35) 24:16 (34) 28:02 (34) 36:37 (33) 45:39 (31) 50:01 (30) 56:35 (28) 63:03 (29) 75:26 (32) 78:00 (32) 80:14 (32) 88:35 (31)                 91:03 (31)    
32 Anders Meurk Klubblös 94:33 01:25 (23) 06:09 (22) 06:01 (30) 03:19 (19) 03:52 (21) 07:30 (29) 11:12 (26) 03:40 (25) 13:37 (35) 06:15 (21) 09:26 (28) 05:06 (33) 02:18 (28) 11:50 (35)                 02:53 (27) Anders Meurk Klubblös
        01:25 (23) 07:34 (22) 13:35 (29) 16:54 (28) 20:46 (27) 28:16 (28) 39:28 (25) 43:08 (25) 56:45 (29) 63:00 (27) 72:26 (29) 77:32 (31) 79:50 (31) 91:40 (32)                 94:33 (32)    
33 Reijo Korhonen Haninge SOK 105:45 02:00 (34) 07:28 (30) 02:58 (26) 03:51 (26) 05:09 (31) 06:29 (23) 23:51 (35) 03:54 (28) 07:00 (29) 10:10 (34) 13:23 (35) 02:40 (17) 02:37 (33) 10:22 (32)                 03:53 (35) Reijo Korhonen Haninge SOK
        02:00 (34) 09:28 (31) 12:26 (27) 16:17 (27) 21:26 (28) 27:55 (27) 51:46 (34) 55:40 (34) 62:40 (33) 72:50 (33) 86:13 (34) 88:53 (33) 91:30 (33) 101:52 (33)                 105:45 (33)    
34 Torbjörn Gillsparr Ok Österåker 106:40 01:29 (26) 06:40 (27) 10:15 (35) 03:56 (27) 04:46 (30) 10:17 (35) 12:04 (29) 04:26 (33) 11:51 (33) 07:16 (29) 10:28 (32) 05:44 (34) 03:13 (34) 10:41 (33)                 03:34 (33) Torbjörn Gillsparr Ok Österåker
        01:29 (26) 08:09 (28) 18:24 (34) 22:20 (33) 27:06 (33) 37:23 (34) 49:27 (33) 53:53 (33) 65:44 (34) 73:00 (34) 83:28 (33) 89:12 (34) 92:25 (34) 103:06 (34)                 106:40 (34)    
35 Uno Björklund OK Ravinen 139:51 02:03 (35) 07:59 (32) 05:28 (29) 27:40 (35) 06:03 (34) 06:45 (24) 23:44 (34) 08:26 (35) 06:59 (28) 08:39 (32) 09:37 (29) 07:03 (35) 04:21 (35) 11:33 (34)                 03:31 (31) Uno Björklund OK Ravinen
        02:03 (35) 10:02 (33) 15:30 (31) 43:10 (35) 49:13 (35) 55:58 (35) 79:42 (35) 88:08 (35) 95:07 (35) 103:46 (35) 113:23 (35) 120:26 (35) 124:47 (35) 136:20 (35)                 139:51 (35)    
- Anders Winald Hellas Orientering 57:09 02:08   10:35   25:22   13:03                                                           06:01   Anders Winald Hellas Orientering
        02:08   12:43   38:05   51:08                                                           57:09      
- Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 86:02 01:32   06:44   03:00   08:40   05:02   07:35   11:31   15:05   08:21   03:46   03:02   08:41                           03:03   Tindra Jonsson Skarpnäcks OL
        01:32   08:16   11:16   19:56   24:58   32:33   44:04   59:09   67:30   71:16   74:18   82:59                           86:02      
- Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK 87:04 01:15   05:46   02:56   04:33   04:04   09:37   17:04   02:56   09:04   06:25   10:40   01:53   08:35                       02:16   Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK
        01:15   07:01   09:57   14:30   18:34   28:11   45:15   48:11   57:15   63:40   74:20   76:13   84:48                       87:04      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana C - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                               Mål   Bana C - 4,5 km Klubb
1 Åsa Pahlén Söders-Tyresö 47:09 02:06 (9) 03:18 (1) 03:42 (6) 02:49 (15) 06:53 (2) 02:44 (1) 04:21 (1) 04:39 (3) 04:58 (8) 01:58 (3) 07:52 (2)                             01:49 (1) Åsa Pahlén Söders-Tyresö
        02:06 (9) 05:24 (1) 09:06 (1) 11:55 (3) 18:48 (1) 21:32 (1) 25:53 (1) 30:32 (1) 35:30 (1) 37:28 (1) 45:20 (1)                             47:09 (1)    
2 Jan Lavén Gustavsbergs OK 51:35 02:32 (16) 03:54 (3) 05:32 (17) 01:50 (1) 06:50 (1) 04:21 (15) 05:49 (4) 04:30 (2) 04:33 (3) 01:49 (1) 07:42 (1)                             02:13 (5) Jan Lavén Gustavsbergs OK
        02:32 (16) 06:26 (7) 11:58 (12) 13:48 (9) 20:38 (5) 24:59 (6) 30:48 (4) 35:18 (4) 39:51 (4) 41:40 (4) 49:22 (2)                             51:35 (2)    
3 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 51:42 02:06 (9) 03:49 (2) 04:01 (8) 02:15 (5) 07:00 (5) 04:07 (14) 05:56 (5) 04:57 (5) 04:39 (5) 02:09 (7) 08:40 (7)                             02:03 (3) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        02:06 (9) 05:55 (3) 09:56 (6) 12:11 (5) 19:11 (2) 23:18 (3) 29:14 (3) 34:11 (2) 38:50 (2) 40:59 (2) 49:39 (3)                             51:42 (3)    
4 Ingemar Gard Söders-Tyresö 52:34 02:10 (12) 04:06 (5) 03:21 (4) 02:44 (13) 06:56 (4) 02:53 (2) 04:45 (2) 07:20 (23) 05:17 (10) 02:03 (5) 08:11 (4)                             02:48 (11) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        02:10 (12) 06:16 (5) 09:37 (3) 12:21 (6) 19:17 (3) 22:10 (2) 26:55 (2) 34:15 (3) 39:32 (3) 41:35 (3) 49:46 (4)                             52:34 (4)    
5 Hedda Röstin OK Ravinen 53:29 02:52 (18) 04:16 (8) 04:25 (13) 03:49 (20) 07:10 (6) 03:58 (12) 05:46 (3) 04:14 (1) 04:29 (2) 02:01 (4) 08:10 (3)                             02:19 (7) Hedda Röstin OK Ravinen
        02:52 (18) 07:08 (13) 11:33 (11) 15:22 (13) 22:32 (9) 26:30 (7) 32:16 (5) 36:30 (5) 40:59 (5) 43:00 (5) 51:10 (5)                             53:29 (5)    
6 Mårten Marcus Hellas Orientering 58:35 01:31 (2) 05:09 (17) 03:03 (1) 01:54 (2) 08:58 (11) 06:12 (23) 06:31 (8) 05:15 (9) 04:25 (1) 01:53 (2) 10:34 (16)                             03:10 (19) Mårten Marcus Hellas Orientering
        01:31 (2) 06:40 (9) 09:43 (5) 11:37 (1) 20:35 (4) 26:47 (8) 33:18 (7) 38:33 (6) 42:58 (6) 44:51 (6) 55:25 (6)                             58:35 (6)    
7 Per Öhlund Gustavsbergs OK 58:38 02:20 (14) 04:08 (6) 03:56 (7) 02:40 (12) 08:06 (10) 05:40 (20) 06:50 (11) 07:00 (21) 05:05 (9) 02:14 (10) 08:18 (5)                             02:21 (8) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        02:20 (14) 06:28 (8) 10:24 (7) 13:04 (7) 21:10 (6) 26:50 (9) 33:40 (8) 40:40 (8) 45:45 (8) 47:59 (7) 56:17 (7)                             58:38 (7)    
8 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 60:50 01:36 (3) 04:01 (4) 06:55 (22) 03:34 (19) 07:22 (7) 03:49 (11) 09:28 (20) 05:22 (11) 05:42 (13) 02:05 (6) 08:52 (9)                             02:04 (4) Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL
        01:36 (3) 05:37 (2) 12:32 (13) 16:06 (15) 23:28 (10) 27:17 (10) 36:45 (13) 42:07 (11) 47:49 (9) 49:54 (9) 58:46 (9)                             60:50 (8)    
9 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 60:55 01:52 (6) 04:10 (7) 03:31 (5) 02:22 (6) 09:32 (13) 03:19 (6) 08:06 (12) 06:36 (19) 05:50 (14) 02:59 (22) 09:40 (13)                             02:58 (14) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        01:52 (6) 06:02 (4) 09:33 (2) 11:55 (3) 21:27 (8) 24:46 (5) 32:52 (6) 39:28 (7) 45:18 (7) 48:17 (8) 57:57 (8)                             60:55 (9)    
10 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 63:06 01:39 (4) 06:28 (23) 03:10 (2) 02:10 (4) 07:49 (8) 03:18 (5) 10:47 (22) 07:34 (24) 04:56 (6) 02:58 (21) 08:27 (6)                             03:50 (21) Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn
        01:39 (4) 08:07 (18) 11:17 (8) 13:27 (8) 21:16 (7) 24:34 (4) 35:21 (9) 42:55 (13) 47:51 (10) 50:49 (10) 59:16 (10)                             63:06 (10)    
11 Börje Persson OK Ravinen 64:19 01:59 (7) 06:26 (22) 06:36 (21) 02:37 (10) 07:56 (9) 03:30 (8) 09:01 (17) 05:02 (6) 05:36 (12) 02:30 (16) 10:09 (14)                             02:57 (13) Börje Persson OK Ravinen
        01:59 (7) 08:25 (19) 15:01 (19) 17:38 (16) 25:34 (11) 29:04 (11) 38:05 (14) 43:07 (14) 48:43 (11) 51:13 (12) 61:22 (11)                             64:19 (11)    
12 Annika Svensson Solna OK 67:59 02:07 (11) 04:48 (15) 06:00 (18) 02:29 (8) 10:35 (16) 03:59 (13) 06:45 (9) 05:09 (8) 07:06 (19) 02:12 (9) 10:55 (20)                             05:54 (26) Annika Svensson Solna OK
        02:07 (11) 06:55 (11) 12:55 (15) 15:24 (14) 25:59 (12) 29:58 (14) 36:43 (12) 41:52 (9) 48:58 (12) 51:10 (11) 62:05 (12)                             67:59 (12)    
13 Anders Röstin Söders-Tyresö 68:18 03:53 (22) 05:34 (18) 04:14 (10) 04:15 (22) 13:19 (23) 04:26 (16) 06:48 (10) 05:07 (7) 06:16 (15) 02:19 (14) 09:28 (12)                             02:39 (10) Anders Röstin Söders-Tyresö
        03:53 (22) 09:27 (21) 13:41 (17) 17:56 (17) 31:15 (22) 35:41 (21) 42:29 (16) 47:36 (16) 53:52 (14) 56:11 (14) 65:39 (13)                             68:18 (13)    
14 Claes Andersson OK Södertörn 68:43 01:30 (1) 04:55 (16) 03:17 (3) 01:56 (3) 14:26 (25) 03:13 (4) 12:50 (26) 04:51 (4) 04:36 (4) 02:16 (12) 11:50 (22)                             03:03 (16) Claes Andersson OK Södertörn
        01:30 (1) 06:25 (6) 09:42 (4) 11:38 (2) 26:04 (13) 29:17 (12) 42:07 (15) 46:58 (15) 51:34 (13) 53:50 (13) 65:40 (14)                             68:43 (14)    
15 Ludde Blom IFK Enskede 69:09 02:29 (15) 04:35 (11) 04:20 (11) 02:28 (7) 12:43 (21) 03:12 (3) 06:14 (7) 05:54 (16) 12:21 (27) 02:14 (10) 10:45 (19)                             01:54 (2) Ludde Blom IFK Enskede
        02:29 (15) 07:04 (12) 11:24 (10) 13:52 (10) 26:35 (15) 29:47 (13) 36:01 (10) 41:55 (10) 54:16 (15) 56:30 (15) 67:15 (15)                             69:09 (15)    
16 Per Blom IFK Enskede 69:57 02:40 (17) 04:30 (10) 04:12 (9) 02:33 (9) 12:39 (20) 03:30 (8) 06:09 (6) 06:05 (17) 12:09 (26) 02:10 (8) 10:44 (18)                             02:36 (9) Per Blom IFK Enskede
        02:40 (17) 07:10 (14) 11:22 (9) 13:55 (11) 26:34 (14) 30:04 (15) 36:13 (11) 42:18 (12) 54:27 (16) 56:37 (16) 67:21 (16)                             69:57 (16)    
17 Johan Leire Mälarö SOK 70:51 03:18 (20) 04:19 (9) 11:34 (27) 04:22 (23) 06:55 (3) 03:29 (7) 09:11 (18) 07:08 (22) 07:03 (18) 02:30 (16) 08:47 (8)                             02:15 (6) Johan Leire Mälarö SOK
        03:18 (20) 07:37 (16) 19:11 (24) 23:33 (23) 30:28 (20) 33:57 (16) 43:08 (17) 50:16 (18) 57:19 (17) 59:49 (17) 68:36 (17)                             70:51 (17)    
18 Anita Karlsson OK Södertörn 73:05 04:04 (23) 04:43 (14) 04:20 (11) 07:37 (26) 08:59 (12) 05:13 (19) 08:21 (14) 05:30 (12) 09:34 (25) 02:20 (15) 09:15 (11)                             03:09 (18) Anita Karlsson OK Södertörn
        04:04 (23) 08:47 (20) 13:07 (16) 20:44 (21) 29:43 (19) 34:56 (19) 43:17 (18) 48:47 (17) 58:21 (19) 60:41 (18) 69:56 (18)                             73:05 (18)    
19 Ludvig Ferdman Tullinge SK 75:23 02:10 (12) 05:41 (19) 06:12 (19) 03:57 (21) 11:04 (17) 06:05 (22) 10:33 (21) 05:47 (13) 06:21 (16) 03:59 (26) 10:33 (15)                             03:01 (15) Ludvig Ferdman Tullinge SK
        02:10 (12) 07:51 (17) 14:03 (18) 18:00 (18) 29:04 (17) 35:09 (20) 45:42 (21) 51:29 (20) 57:50 (18) 61:49 (19) 72:22 (19)                             75:23 (19)    
20 Josefin Lindqvist IFK Enskede 77:00 02:03 (8) 04:39 (13) 09:41 (25) 03:26 (18) 11:45 (18) 04:48 (18) 08:10 (13) 08:03 (26) 07:10 (20) 02:52 (20) 11:18 (21)                             03:05 (17) Josefin Lindqvist IFK Enskede
        02:03 (8) 06:42 (10) 16:23 (21) 19:49 (20) 31:34 (23) 36:22 (22) 44:32 (20) 52:35 (22) 59:45 (21) 62:37 (20) 73:55 (21)                             77:00 (20)    
21 James Christie Snättringe SK 82:01 04:36 (25) 05:44 (20) 07:57 (23) 06:21 (25) 13:07 (22) 05:42 (21) 08:45 (15) 06:33 (18) 04:57 (7) 02:32 (18) 11:52 (23)                             03:55 (22) James Christie Snättringe SK
        04:36 (25) 10:20 (22) 18:17 (23) 24:38 (24) 37:45 (24) 43:27 (24) 52:12 (24) 58:45 (24) 63:42 (24) 66:14 (24) 78:06 (22)                             82:01 (21)    
22 Georg Larsson Fredrikshof 82:04 07:04 (27) 06:22 (21) 04:32 (15) 03:16 (17) 09:45 (14) 06:43 (25) 08:59 (16) 07:42 (25) 07:27 (22) 03:53 (25) 12:57 (26)                             03:24 (20) Georg Larsson Fredrikshof
        07:04 (27) 13:26 (25) 17:58 (22) 21:14 (22) 30:59 (21) 37:42 (23) 46:41 (23) 54:23 (23) 61:50 (23) 65:43 (23) 78:40 (23)                             82:04 (22)    
23 Elin Thyr OK Centrum 82:06 02:53 (19) 04:36 (12) 05:09 (16) 02:39 (11) 14:12 (24) 04:47 (17) 12:08 (25) 05:16 (10) 08:55 (24) 02:41 (19) 10:34 (16)                             08:16 (27) Elin Thyr OK Centrum
        02:53 (19) 07:29 (15) 12:38 (14) 15:17 (12) 29:29 (18) 34:16 (17) 46:24 (22) 51:40 (21) 60:35 (22) 63:16 (22) 73:50 (20)                             82:06 (23)    
24 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 84:31 03:35 (21) 06:57 (24) 04:30 (14) 03:15 (16) 09:51 (15) 06:35 (24) 09:18 (19) 06:53 (20) 08:00 (23) 03:50 (24) 17:19 (27)                             04:28 (24) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        03:35 (21) 10:32 (23) 15:02 (20) 18:17 (19) 28:08 (16) 34:43 (18) 44:01 (19) 50:54 (19) 58:54 (20) 62:44 (21) 80:03 (24)                             84:31 (24)    
25 Svante Frid Enebybergs IF 86:32 04:36 (25) 11:54 (26) 08:52 (24) 02:46 (14) 18:10 (27) 03:47 (10) 11:08 (23) 05:51 (14) 05:21 (11) 02:18 (13) 08:59 (10)                             02:50 (12) Svante Frid Enebybergs IF
        04:36 (25) 16:30 (27) 25:22 (27) 28:08 (25) 46:18 (27) 50:05 (25) 61:13 (25) 67:04 (25) 72:25 (25) 74:43 (25) 83:42 (25)                             86:32 (25)    
26 David Engstedt OK Ravinen 101:16 04:09 (24) 08:28 (25) 10:26 (26) 06:18 (24) 14:45 (26) 08:15 (26) 15:05 (27) 05:51 (14) 07:18 (21) 03:48 (23) 12:04 (24)                             04:49 (25) David Engstedt OK Ravinen
        04:09 (24) 12:37 (24) 23:03 (26) 29:21 (27) 44:06 (26) 52:21 (27) 67:26 (27) 73:17 (26) 80:35 (26) 84:23 (26) 96:27 (26)                             101:16 (26)    
27 Rasa Engstedt OK Ravinen 103:00 01:46 (5) 11:54 (26) 06:17 (20) 08:35 (27) 11:54 (19) 10:02 (27) 11:17 (24) 13:46 (27) 06:58 (17) 04:00 (27) 12:31 (25)                             04:00 (23) Rasa Engstedt OK Ravinen
        01:46 (5) 13:40 (26) 19:57 (25) 28:32 (26) 40:26 (25) 50:28 (26) 61:45 (26) 75:31 (27) 82:29 (27) 86:29 (27) 99:00 (27)                             103:00 (27)    
- Klas Bränström IFK Enskede 97:48 04:29   06:16   05:47   17:14   17:12   07:16   11:38   05:56                                           22:00   Klas Bränström IFK Enskede
        04:29   10:45   16:32   33:46   50:58   58:14   69:52   75:48                                           97:48      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana D - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                       Mål   Bana D - 3,5 km Klubb
1 Tommy Holmer Väsby OK 32:02 01:04 (1) 01:47 (1) 01:38 (1) 01:28 (2) 05:18 (1) 03:33 (2) 06:28 (2) 01:39 (2) 07:00 (2)                                     02:07 (4) Tommy Holmer Väsby OK
        01:04 (1) 02:51 (1) 04:29 (1) 05:57 (1) 11:15 (1) 14:48 (1) 21:16 (1) 22:55 (1) 29:55 (1)                                     32:02 (1)    
2 Arne Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK 33:37 01:04 (1) 02:18 (7) 02:21 (6) 01:29 (4) 05:46 (2) 03:31 (1) 06:14 (1) 01:44 (3) 07:26 (5)                                     01:44 (1) Arne Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK
        01:04 (1) 03:22 (4) 05:43 (5) 07:12 (5) 12:58 (5) 16:29 (3) 22:43 (2) 24:27 (2) 31:53 (2)                                     33:37 (2)    
3 Kent Bergman OK Ravinen 35:59 01:12 (4) 01:55 (2) 01:53 (3) 01:28 (2) 05:47 (3) 03:37 (3) 08:17 (7) 02:00 (5) 07:21 (4)                                     02:29 (10) Kent Bergman OK Ravinen
        01:12 (4) 03:07 (3) 05:00 (2) 06:28 (2) 12:15 (2) 15:52 (2) 24:09 (3) 26:09 (3) 33:30 (3)                                     35:59 (3)    
4 Per Ljung Stockholms OK 37:21 01:08 (3) 01:56 (3) 02:00 (4) 01:33 (5) 06:12 (5) 05:02 (18) 07:39 (4) 02:11 (7) 07:46 (6)                                     01:54 (3) Per Ljung Stockholms OK
        01:08 (3) 03:04 (2) 05:04 (3) 06:37 (3) 12:49 (4) 17:51 (5) 25:30 (4) 27:41 (5) 35:27 (5)                                     37:21 (4)    
5 Hannes Lindqvist IFK Enskede 37:24 02:19 (58) 02:20 (9) 02:06 (5) 01:33 (5) 06:30 (7) 04:22 (6) 06:54 (3) 01:36 (1) 07:13 (3)                                     02:31 (11) Hannes Lindqvist IFK Enskede
        02:19 (58) 04:39 (29) 06:45 (11) 08:18 (8) 14:48 (7) 19:10 (7) 26:04 (5) 27:40 (4) 34:53 (4)                                     37:24 (5)    
6 Dan Wester Järla Orientering 39:14 01:24 (9) 02:23 (10) 01:41 (2) 01:23 (1) 05:54 (4) 03:52 (4) 10:59 (22) 02:20 (13) 06:47 (1)                                     02:31 (11) Dan Wester Järla Orientering
        01:24 (9) 03:47 (8) 05:28 (4) 06:51 (4) 12:45 (3) 16:37 (4) 27:36 (7) 29:56 (7) 36:43 (6)                                     39:14 (6)    
7 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 39:29 01:26 (12) 02:05 (4) 02:28 (9) 01:41 (7) 06:21 (6) 04:23 (7) 08:30 (10) 02:14 (8) 07:46 (6)                                     02:35 (14) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL
        01:26 (12) 03:31 (6) 05:59 (6) 07:40 (6) 14:01 (6) 18:24 (6) 26:54 (6) 29:08 (6) 36:54 (7)                                     39:29 (7)    
8 Tommy Lindberg Haninge SOK 44:20 01:59 (41) 02:17 (6) 02:24 (7) 01:59 (15) 07:38 (10) 04:15 (5) 07:59 (6) 02:28 (18) 10:23 (27)                                     02:58 (25) Tommy Lindberg Haninge SOK
        01:59 (41) 04:16 (20) 06:40 (9) 08:39 (11) 16:17 (9) 20:32 (9) 28:31 (8) 30:59 (8) 41:22 (8)                                     44:20 (8)    
9 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 45:30 01:25 (10) 02:55 (31) 02:27 (8) 01:58 (14) 10:00 (30) 04:23 (7) 08:25 (9) 03:05 (41) 08:16 (8)                                     02:36 (15) Elis Forsberg Rundström IFK Enskede
        01:25 (10) 04:20 (21) 06:47 (12) 08:45 (13) 18:45 (17) 23:08 (14) 31:33 (10) 34:38 (10) 42:54 (9)                                     45:30 (9)    
10 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 45:59 01:31 (16) 02:23 (10) 02:49 (17) 01:55 (13) 07:21 (8) 04:30 (9) 10:17 (17) 02:18 (10) 10:18 (26)                                     02:37 (16) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        01:31 (16) 03:54 (12) 06:43 (10) 08:38 (10) 15:59 (8) 20:29 (8) 30:46 (9) 33:04 (9) 43:22 (10)                                     45:59 (10)    
11 Leif Mörkfors Järfälla OK 46:48 01:31 (16) 02:39 (22) 02:41 (16) 02:08 (26) 08:33 (20) 04:41 (12) 10:27 (20) 02:18 (10) 09:26 (15)                                     02:24 (8) Leif Mörkfors Järfälla OK
        01:31 (16) 04:10 (16) 06:51 (13) 08:59 (15) 17:32 (14) 22:13 (11) 32:40 (11) 34:58 (11) 44:24 (11)                                     46:48 (11)    
12 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 47:27 01:20 (7) 02:27 (13) 02:39 (15) 02:00 (16) 07:54 (12) 04:39 (11) 12:22 (31) 02:31 (21) 09:19 (14)                                     02:16 (5) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:20 (7) 03:47 (8) 06:26 (8) 08:26 (9) 16:20 (10) 20:59 (10) 33:21 (13) 35:52 (13) 45:11 (12)                                     47:27 (12)    
13 Kjell Holmberg OK Södertörn 48:09 01:43 (24) 02:37 (19) 02:35 (10) 02:02 (19) 08:17 (13) 05:14 (23) 11:04 (24) 02:41 (27) 09:30 (16)                                     02:26 (9) Kjell Holmberg OK Södertörn
        01:43 (24) 04:20 (21) 06:55 (15) 08:57 (14) 17:14 (13) 22:28 (12) 33:32 (14) 36:13 (14) 45:43 (13)                                     48:09 (13)    
14 Erik Norin Söders  48:32 01:27 (13) 02:23 (10) 05:51 (56) 02:26 (41) 08:22 (17) 05:05 (20) 10:29 (21) 01:59 (4) 08:37 (10)                                     01:53 (2) Erik Norin Söders 
        01:27 (13) 03:50 (11) 09:41 (41) 12:07 (38) 20:29 (22) 25:34 (19) 36:03 (20) 38:02 (18) 46:39 (15)                                     48:32 (14)    
15 Johan Anemyr Nässjö OK 49:04 01:35 (19) 02:38 (20) 04:33 (44) 04:31 (59) 07:51 (11) 05:36 (28) 08:21 (8) 02:44 (28) 08:53 (12)                                     02:22 (7) Johan Anemyr Nässjö OK
        01:35 (19) 04:13 (17) 08:46 (31) 13:17 (46) 21:08 (28) 26:44 (22) 35:05 (17) 37:49 (17) 46:42 (16)                                     49:04 (15)    
16 Ann Bergman Ravinen 49:56 01:35 (19) 02:38 (20) 02:38 (14) 01:53 (12) 08:21 (15) 05:23 (24) 10:15 (16) 03:05 (41) 10:24 (28)                                     03:44 (46) Ann Bergman Ravinen
        01:35 (19) 04:13 (17) 06:51 (13) 08:44 (12) 17:05 (12) 22:28 (12) 32:43 (12) 35:48 (12) 46:12 (14)                                     49:56 (16)    
17 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 50:16 01:38 (23) 02:43 (25) 03:43 (36) 02:15 (33) 09:23 (23) 05:23 (24) 09:05 (12) 02:34 (22) 10:00 (24)                                     03:32 (43) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        01:38 (23) 04:21 (23) 08:04 (22) 10:19 (22) 19:42 (19) 25:05 (18) 34:10 (15) 36:44 (15) 46:44 (17)                                     50:16 (17)    
18 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 51:51 01:22 (8) 02:43 (25) 03:20 (26) 02:06 (24) 09:52 (28) 05:26 (26) 09:40 (13) 02:25 (15) 12:13 (48)                                     02:44 (20) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        01:22 (8) 04:05 (14) 07:25 (18) 09:31 (18) 19:23 (18) 24:49 (16) 34:29 (16) 36:54 (16) 49:07 (20)                                     51:51 (18)    
19 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 52:10 01:35 (20) 02:54 (30) 02:50 (18) 02:08 (26) 11:36 (41) 06:33 (40) 07:57 (5) 02:56 (37) 09:56 (22)                                     03:45 (48) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        01:35 (20) 04:29 (25) 07:19 (16) 09:27 (17) 21:03 (26) 27:36 (29) 35:33 (18) 38:29 (20) 48:25 (19)                                     52:10 (19)    
20 EvaLena Ericson Södertälje-Nykvarn OF 52:39 01:49 (31) 03:19 (43) 02:55 (20) 02:09 (30) 08:31 (19) 05:30 (27) 12:05 (29) 02:47 (29) 10:25 (29)                                     03:09 (31) EvaLena Ericson Södertälje-Nykvarn OF
        01:49 (31) 05:08 (38) 08:03 (21) 10:12 (21) 18:43 (16) 24:13 (15) 36:18 (21) 39:05 (21) 49:30 (21)                                     52:39 (20)    
21 Kurt Andersson Enebybergs IF 52:45 02:12 (53) 02:52 (29) 03:02 (22) 02:41 (51) 11:32 (40) 04:50 (15) 08:53 (11) 02:20 (13) 10:01 (25)                                     04:22 (57) Kurt Andersson Enebybergs IF
        02:12 (53) 05:04 (36) 08:06 (24) 10:47 (25) 22:19 (32) 27:09 (24) 36:02 (19) 38:22 (19) 48:23 (18)                                     52:45 (21)    
22 Bo Davidsson Solna OK 52:50 01:44 (25) 02:30 (15) 03:15 (24) 01:42 (8) 07:37 (9) 11:25 (66) 10:03 (15) 02:06 (6) 09:32 (18)                                     02:56 (24) Bo Davidsson Solna OK
        01:44 (25) 04:14 (19) 07:29 (19) 09:11 (16) 16:48 (11) 28:13 (32) 38:16 (22) 40:22 (22) 49:54 (22)                                     52:50 (22)    
23 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 52:59 01:17 (6) 02:09 (5) 02:36 (12) 01:51 (10) 12:07 (46) 04:51 (16) 14:44 (52) 02:34 (22) 08:34 (9)                                     02:16 (5) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        01:17 (6) 03:26 (5) 06:02 (7) 07:53 (7) 20:00 (20) 24:51 (17) 39:35 (24) 42:09 (24) 50:43 (23)                                     52:59 (23)    
24 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 54:47 01:28 (15) 02:19 (8) 04:01 (41) 08:03 (66) 10:05 (31) 04:53 (17) 10:26 (19) 02:18 (11) 08:42 (11)                                     02:32 (13) Eddie Bjärrenholt Rånäs OK
        01:28 (15) 03:47 (8) 07:48 (20) 15:51 (56) 25:56 (51) 30:49 (42) 41:15 (32) 43:33 (29) 52:15 (24)                                     54:47 (24)    
25 Göran Andersson Enebybergs IF 55:52 01:27 (13) 02:35 (18) 09:58 (63) 01:52 (11) 08:19 (14) 04:37 (10) 11:24 (25) 02:16 (9) 10:35 (32)                                     02:49 (21) Göran Andersson Enebybergs IF
        01:27 (13) 04:02 (13) 14:00 (60) 15:52 (57) 24:11 (42) 28:48 (34) 40:12 (27) 42:28 (25) 53:03 (25)                                     55:52 (25)    
26 Roland Löwgren Spårvägens OK 56:24 01:25 (10) 03:11 (40) 03:42 (35) 02:27 (44) 10:19 (35) 06:01 (34) 12:35 (36) 02:50 (31) 10:47 (33)                                     03:07 (29) Roland Löwgren Spårvägens OK
        01:25 (10) 04:36 (27) 08:18 (26) 10:45 (24) 21:04 (27) 27:05 (23) 39:40 (25) 42:30 (26) 53:17 (26)                                     56:24 (26)    
27 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 56:28 01:55 (36) 02:40 (24) 04:48 (47) 02:04 (21) 11:53 (44) 05:04 (19) 11:54 (27) 02:27 (17) 11:01 (36)                                     02:42 (18) Lovisa Lindqvist IFK Enskede
        01:55 (36) 04:35 (26) 09:23 (39) 11:27 (33) 23:20 (37) 28:24 (33) 40:18 (28) 42:45 (28) 53:46 (29)                                     56:28 (27)    
28 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 56:37 01:46 (27) 02:39 (22) 04:53 (49) 02:07 (25) 09:37 (26) 04:47 (14) 13:59 (46) 02:51 (34) 10:52 (34)                                     03:06 (27) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        01:46 (27) 04:25 (24) 09:18 (37) 11:25 (31) 21:02 (25) 25:49 (20) 39:48 (26) 42:39 (27) 53:31 (27)                                     56:37 (28)    
29 Anton Mörkfors Järfälla OK 56:38 02:17 (55) 03:03 (34) 03:34 (33) 02:20 (36) 09:23 (23) 07:26 (51) 11:03 (23) 02:48 (30) 12:04 (47)                                     02:40 (17) Anton Mörkfors Järfälla OK
        02:17 (55) 05:20 (43) 08:54 (34) 11:14 (29) 20:37 (23) 28:03 (31) 39:06 (23) 41:54 (23) 53:58 (30)                                     56:38 (29)    
30 Ronny Hedlund OK Södertörn 56:53 01:49 (31) 03:20 (44) 03:20 (26) 02:11 (31) 09:34 (25) 07:29 (52) 13:31 (41) 02:51 (34) 09:58 (23)                                     02:50 (23) Ronny Hedlund OK Södertörn
        01:49 (31) 05:09 (39) 08:29 (27) 10:40 (23) 20:14 (21) 27:43 (30) 41:14 (31) 44:05 (31) 54:03 (31)                                     56:53 (30)    
31 Christina Granath OK Södertörn 56:54 01:54 (35) 03:04 (36) 03:45 (37) 02:08 (26) 09:56 (29) 05:52 (31) 14:14 (49) 02:57 (38) 09:42 (19)                                     03:22 (36) Christina Granath OK Södertörn
        01:54 (35) 04:58 (34) 08:43 (29) 10:51 (26) 20:47 (24) 26:39 (21) 40:53 (30) 43:50 (30) 53:32 (28)                                     56:54 (31)    
32 Therese Sjöberg IFK Enskede 58:17 02:00 (46) 03:09 (39) 05:44 (54) 02:21 (37) 09:43 (27) 07:06 (47) 12:38 (37) 03:07 (44) 09:16 (13)                                     03:13 (32) Therese Sjöberg IFK Enskede
        02:00 (46) 05:09 (39) 10:53 (50) 13:14 (45) 22:57 (36) 30:03 (38) 42:41 (36) 45:48 (34) 55:04 (32)                                     58:17 (32)    
33 Per Södersten Gustavsbergs OK 59:44 01:57 (38) 03:24 (46) 05:24 (51) 02:49 (53) 12:14 (48) 05:43 (29) 09:50 (14) 03:16 (50) 11:14 (37)                                     03:53 (51) Per Södersten Gustavsbergs OK
        01:57 (38) 05:21 (44) 10:45 (49) 13:34 (48) 25:48 (49) 31:31 (46) 41:21 (33) 44:37 (33) 55:51 (33)                                     59:44 (33)    
34 Monika Högberg OK Södertörn 59:53 01:59 (41) 05:54 (63) 02:36 (12) 02:01 (17) 09:02 (21) 05:44 (30) 13:09 (38) 04:10 (62) 11:59 (46)                                     03:19 (34) Monika Högberg OK Södertörn
        01:59 (41) 07:53 (60) 10:29 (44) 12:30 (39) 21:32 (30) 27:16 (26) 40:25 (29) 44:35 (32) 56:34 (34)                                     59:53 (34)    
35 Lisa Leickt Tullinge SK 60:51 02:04 (49) 03:30 (48) 03:56 (39) 02:21 (37) 12:45 (51) 07:23 (49) 12:02 (28) 03:33 (55) 09:31 (17)                                     03:46 (49) Lisa Leickt Tullinge SK
        02:04 (49) 05:34 (49) 09:30 (40) 11:51 (36) 24:36 (45) 31:59 (47) 44:01 (40) 47:34 (42) 57:05 (35)                                     60:51 (35)    
36 Katja Leickt Tullinge SK 60:59 01:59 (43) 03:03 (34) 03:40 (34) 02:39 (49) 12:22 (50) 06:52 (46) 13:57 (45) 03:14 (48) 09:47 (20)                                     03:26 (40) Katja Leickt Tullinge SK
        01:59 (43) 05:02 (35) 08:42 (28) 11:21 (30) 23:43 (40) 30:35 (41) 44:32 (42) 47:46 (43) 57:33 (38)                                     60:59 (36)    
37 Rune Carlsson Sundbybergs IK 61:29 01:32 (18) 02:34 (17) 03:59 (40) 02:01 (17) 08:21 (15) 08:43 (60) 17:19 (61) 02:28 (18) 11:49 (45)                                     02:43 (19) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        01:32 (18) 04:06 (15) 08:05 (23) 10:06 (20) 18:27 (15) 27:10 (25) 44:29 (41) 46:57 (38) 58:46 (42)                                     61:29 (37)    
38 Britta Börjesson Järla Orientering 61:35 01:53 (34) 03:40 (53) 03:17 (25) 02:53 (54) 11:51 (42) 06:33 (40) 12:24 (32) 03:17 (51) 11:29 (39)                                     04:18 (56) Britta Börjesson Järla Orientering
        01:53 (34) 05:33 (47) 08:50 (33) 11:43 (34) 23:34 (38) 30:07 (40) 42:31 (34) 45:48 (34) 57:17 (37)                                     61:35 (38)    
39 Ingrid Graneli Haninge SOK 61:40 02:04 (49) 03:28 (47) 03:12 (23) 02:24 (39) 10:15 (33) 06:00 (33) 15:32 (53) 02:55 (36) 12:45 (51)                                     03:05 (26) Ingrid Graneli Haninge SOK
        02:04 (49) 05:32 (46) 08:44 (30) 11:08 (28) 21:23 (29) 27:23 (27) 42:55 (37) 45:50 (36) 58:35 (41)                                     61:40 (39)    
39 Åsa Börjesson Järla Orientering 61:40 01:58 (40) 03:35 (51) 03:21 (29) 02:54 (55) 11:51 (42) 06:25 (38) 12:33 (35) 03:17 (51) 11:20 (38)                                     04:26 (58) Åsa Börjesson Järla Orientering
        01:58 (40) 05:33 (47) 08:54 (34) 11:48 (35) 23:39 (39) 30:04 (39) 42:37 (35) 45:54 (37) 57:14 (36)                                     61:40 (39)    
41 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 61:45 01:47 (28) 02:49 (28) 06:08 (57) 02:27 (44) 08:24 (18) 05:58 (32) 16:59 (59) 02:40 (26) 10:27 (30)                                     04:06 (52) Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF
        01:47 (28) 04:36 (27) 10:44 (48) 13:11 (44) 21:35 (31) 27:33 (28) 44:32 (42) 47:12 (41) 57:39 (39)                                     61:45 (41)    
42 Daniel Helander Tullinge SK 61:46 01:47 (28) 03:00 (32) 05:49 (55) 02:02 (19) 10:15 (33) 06:17 (35) 16:24 (55) 02:50 (31) 09:53 (21)                                     03:29 (41) Daniel Helander Tullinge SK
        01:47 (28) 04:47 (32) 10:36 (45) 12:38 (40) 22:53 (35) 29:10 (36) 45:34 (45) 48:24 (45) 58:17 (40)                                     61:46 (42)    
43 Aila Halttunen Haninge SOK 62:01 02:04 (49) 03:22 (45) 03:55 (38) 02:43 (52) 10:30 (37) 07:23 (49) 13:41 (42) 03:33 (55) 11:44 (43)                                     03:06 (27) Aila Halttunen Haninge SOK
        02:04 (49) 05:26 (45) 09:21 (38) 12:04 (37) 22:34 (34) 29:57 (37) 43:38 (38) 47:11 (40) 58:55 (43)                                     62:01 (43)    
44 Christer Hedin IFK Enskede 62:34 02:18 (57) 05:36 (62) 03:23 (30) 03:58 (58) 09:20 (22) 06:51 (45) 13:30 (40) 03:15 (49) 11:34 (42)                                     02:49 (21) Christer Hedin IFK Enskede
        02:18 (57) 07:54 (61) 11:17 (53) 15:15 (55) 24:35 (44) 31:26 (45) 44:56 (44) 48:11 (44) 59:45 (45)                                     62:34 (44)    
45 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 62:59 02:46 (63) 02:27 (13) 02:54 (19) 06:08 (64) 12:58 (52) 05:06 (21) 11:40 (26) 03:09 (46) 12:35 (49)                                     03:16 (33) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        02:46 (63) 05:13 (41) 08:07 (25) 14:15 (51) 27:13 (52) 32:19 (48) 43:59 (39) 47:08 (39) 59:43 (44)                                     62:59 (45)    
46 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 67:06 02:57 (64) 04:35 (57) 03:26 (31) 02:32 (48) 12:18 (49) 06:36 (42) 14:24 (51) 03:06 (43) 13:24 (54)                                     03:48 (50) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        02:57 (64) 07:32 (59) 10:58 (51) 13:30 (47) 25:48 (49) 32:24 (49) 46:48 (47) 49:54 (46) 63:18 (46)                                     67:06 (46)    
47 Leif Lundquist Enebybergs IF 68:05 02:29 (59) 03:08 (38) 03:20 (26) 02:05 (22) 14:03 (54) 07:32 (54) 18:08 (63) 02:39 (25) 11:33 (41)                                     03:08 (30) Leif Lundquist Enebybergs IF
        02:29 (59) 05:37 (52) 08:57 (36) 11:02 (27) 25:05 (48) 32:37 (51) 50:45 (52) 53:24 (51) 64:57 (48)                                     68:05 (47)    
48 Bo Hedlund IFK Enskede 69:06 01:59 (43) 03:06 (37) 05:38 (52) 02:26 (41) 14:24 (56) 07:12 (48) 16:27 (56) 03:09 (46) 10:29 (31)                                     04:16 (55) Bo Hedlund IFK Enskede
        01:59 (43) 05:05 (37) 10:43 (47) 13:09 (43) 27:33 (53) 34:45 (52) 51:12 (53) 54:21 (53) 64:50 (47)                                     69:06 (48)    
49 Jan Larsson Tullinge SK 69:28 01:59 (41) 03:17 (42) 03:30 (32) 02:40 (50) 11:00 (39) 08:36 (59) 18:02 (62) 03:32 (54) 12:37 (50)                                     04:15 (54) Jan Larsson Tullinge SK
        01:59 (41) 05:16 (42) 08:46 (31) 11:26 (32) 22:26 (33) 31:02 (44) 49:04 (48) 52:36 (48) 65:13 (49)                                     69:28 (49)    
50 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 71:48 02:39 (61) 03:54 (56) 04:08 (42) 03:23 (56) 14:26 (57) 06:48 (43) 13:55 (44) 05:02 (64) 13:07 (52)                                     04:26 (58) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        02:39 (61) 06:33 (56) 10:41 (46) 14:04 (50) 28:30 (54) 35:18 (53) 49:13 (49) 54:15 (52) 67:22 (50)                                     71:48 (50)    
51 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 72:24 02:07 (52) 03:33 (49) 04:39 (46) 02:26 (41) 12:09 (47) 07:35 (55) 14:06 (47) 04:08 (60) 18:11 (62)                                     03:30 (42) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        02:07 (52) 05:40 (53) 10:19 (42) 12:45 (42) 24:54 (47) 32:29 (50) 46:35 (46) 50:43 (47) 68:54 (51)                                     72:24 (51)    
52 Cecilia Enbäck Söders-Tyresö 72:54 02:12 (53) 03:34 (50) 06:28 (59) 04:38 (60) 17:31 (59) 06:29 (39) 14:21 (50) 03:17 (52) 11:00 (35)                                     03:24 (37) Cecilia Enbäck Söders-Tyresö
        02:12 (53) 05:46 (54) 12:14 (57) 16:52 (60) 34:23 (57) 40:52 (54) 55:13 (54) 58:30 (54) 69:30 (52)                                     72:54 (52)    
53 Monica Sandgren Bromma-Vällingby SOK 74:55 01:49 (32) 03:45 (54) 12:03 (64) 02:08 (26) 10:19 (35) 11:16 (65) 16:10 (54) 02:30 (20) 11:31 (40)                                     03:24 (37) Monica Sandgren Bromma-Vällingby SOK
        01:49 (32) 05:34 (49) 17:37 (63) 19:45 (62) 30:04 (55) 41:20 (55) 57:30 (58) 60:00 (57) 71:31 (53)                                     74:55 (53)    
54 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 74:59 01:56 (37) 02:48 (27) 02:35 (10) 02:30 (47) 14:09 (55) 05:07 (22) 21:11 (66) 02:58 (40) 18:21 (64)                                     03:24 (37) Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK
        01:56 (37) 04:44 (30) 07:19 (16) 09:49 (19) 23:58 (41) 29:05 (35) 50:16 (51) 53:14 (50) 71:35 (54)                                     74:59 (54)    
55 Emma Hallendal IFK Enskede 75:47 02:01 (47) 05:07 (60) 04:51 (48) 02:28 (46) 20:39 (62) 08:27 (58) 12:29 (33) 02:37 (24) 13:25 (55)                                     03:43 (45) Emma Hallendal IFK Enskede
        02:01 (47) 07:08 (58) 11:59 (55) 14:27 (53) 35:06 (59) 43:33 (57) 56:02 (56) 58:39 (55) 72:04 (56)                                     75:47 (55)    
56 Carina Hallendal IFK Enskede 75:50 02:03 (48) 04:55 (59) 05:08 (50) 02:14 (32) 20:40 (63) 08:25 (57) 12:21 (30) 02:57 (38) 13:23 (53)                                     03:44 (46) Carina Hallendal IFK Enskede
        02:03 (48) 06:58 (57) 12:06 (56) 14:20 (52) 35:00 (58) 43:25 (56) 55:46 (55) 58:43 (56) 72:06 (57)                                     75:50 (56)    
57 Nikiforos Papasikas Skarpnäcks OL 76:38 01:37 (22) 03:16 (41) 06:36 (60) 02:18 (35) 10:45 (38) 06:23 (37) 18:50 (64) 03:08 (45) 18:46 (65)                                     04:59 (62) Nikiforos Papasikas Skarpnäcks OL
        01:37 (22) 04:53 (33) 11:29 (54) 13:47 (49) 24:32 (43) 30:55 (43) 49:45 (50) 52:53 (49) 71:39 (55)                                     76:38 (57)    
58 Nayara Gillsparr OK Österåker 82:22 03:45 (68) 04:40 (58) 04:19 (43) 03:30 (57) 20:33 (61) 06:50 (44) 13:43 (43) 05:02 (64) 15:07 (58)                                     04:53 (61) Nayara Gillsparr OK Österåker
        03:45 (68) 08:25 (63) 12:44 (59) 16:14 (58) 36:47 (60) 43:37 (58) 57:20 (57) 62:22 (59) 77:29 (58)                                     82:22 (58)    
59 Susanne Akterin OK Älvsjö-Örby 82:26 02:34 (60) 03:50 (55) 04:37 (45) 05:26 (63) 22:17 (65) 06:18 (36) 12:31 (34) 03:58 (58) 17:23 (61)                                     03:32 (43) Susanne Akterin OK Älvsjö-Örby
        02:34 (60) 06:24 (55) 11:01 (52) 16:27 (59) 38:44 (62) 45:02 (60) 57:33 (59) 61:31 (58) 78:54 (60)                                     82:26 (59)    
60 Åsa Nylén Bromma-Vällingby SOK 83:35 01:44 (25) 03:02 (33) 05:38 (52) 02:16 (34) 19:29 (60) 12:24 (67) 16:47 (57) 02:50 (31) 14:43 (57)                                     04:42 (60) Åsa Nylén Bromma-Vällingby SOK
        01:44 (25) 04:46 (31) 10:24 (43) 12:40 (41) 32:09 (56) 44:33 (59) 61:20 (60) 64:10 (60) 78:53 (59)                                     83:35 (60)    
61 Leif Hermundstad Snättringe SK 85:22 02:17 (55) 09:08 (66) 03:01 (21) 05:10 (62) 23:31 (66) 07:29 (52) 13:11 (39) 03:34 (57) 13:54 (56)                                     04:07 (53) Leif Hermundstad Snättringe SK
        02:17 (55) 11:25 (66) 14:26 (61) 19:36 (61) 43:07 (64) 50:36 (63) 63:47 (61) 67:21 (61) 81:15 (61)                                     85:22 (61)    
62 Helena Korhonen Haninge SOK 87:24 01:48 (30) 06:23 (64) 23:05 (66) 02:05 (22) 13:20 (53) 04:42 (13) 14:10 (48) 02:26 (16) 16:05 (59)                                     03:20 (35) Helena Korhonen Haninge SOK
        01:48 (30) 08:11 (62) 31:16 (66) 33:21 (66) 46:41 (66) 51:23 (64) 65:33 (63) 67:59 (62) 84:04 (63)                                     87:24 (62)    
63 Åke Lewander Skarpnäcks OL 89:18 01:57 (38) 03:39 (52) 06:40 (61) 02:24 (39) 10:13 (32) 29:50 (68) 10:22 (18) 06:06 (67) 11:46 (44)                                     06:21 (68) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        01:57 (38) 05:36 (51) 12:16 (58) 14:40 (54) 24:53 (46) 54:43 (66) 65:05 (62) 71:11 (63) 82:57 (62)                                     89:18 (63)    
64 Emil Helander Tullinge SK 96:47 01:15 (5) 02:31 (16) 21:29 (65) 01:45 (9) 12:06 (45) 07:51 (56) 23:29 (68) 04:07 (59) 16:46 (60)                                     05:28 (65) Emil Helander Tullinge SK
        01:15 (5) 03:46 (7) 25:15 (65) 27:00 (65) 39:06 (63) 46:57 (61) 70:26 (65) 74:33 (65) 91:19 (64)                                     96:47 (64)    
65 Christina Nordström Bodens BK 98:39 03:08 (66) 05:19 (61) 06:11 (58) 06:59 (65) 16:45 (58) 10:00 (63) 19:12 (65) 06:47 (68) 18:17 (63)                                     06:01 (67) Christina Nordström Bodens BK
        03:08 (66) 08:27 (64) 14:38 (62) 21:37 (63) 38:22 (61) 48:22 (62) 67:34 (64) 74:21 (64) 92:38 (65)                                     98:39 (65)    
66 Margaretha Nylund OK Södertörn 108:13 02:39 (61) 08:20 (65) 07:10 (62) 04:44 (61) 20:50 (64) 10:50 (64) 21:22 (67) 05:30 (66) 20:54 (66)                                     05:54 (66) Margaretha Nylund OK Södertörn
        02:39 (61) 10:59 (65) 18:09 (64) 22:53 (64) 43:43 (65) 54:33 (65) 75:55 (66) 81:25 (66) 102:19 (66)                                     108:13 (66)    
67 Elvira Jarås IFK Enskede 171:55 02:57 (64) 15:48 (67) 46:42 (68) 08:27 (67) 39:05 (67) 09:23 (62) 17:09 (60) 04:14 (63) 23:05 (68)                                     05:05 (63) Elvira Jarås IFK Enskede
        02:57 (64) 18:45 (67) 65:27 (68) 73:54 (67) 112:59 (67) 122:22 (67) 139:31 (67) 143:45 (68) 166:50 (68)                                     171:55 (67)    
68 Josef Buchmayer Jarås IFK Enskede 171:58 03:11 (67) 16:05 (68) 45:36 (67) 09:13 (68) 39:08 (68) 09:22 (61) 16:57 (58) 04:09 (61) 23:00 (67)                                     05:17 (64) Josef Buchmayer Jarås IFK Enskede
        03:11 (67) 19:16 (68) 64:52 (67) 74:05 (68) 113:13 (68) 122:35 (68) 139:32 (68) 143:41 (67) 166:41 (67)                                     171:58 (68)    
- Leif Carlsson Skarpnäcks OL Minustid 389:18   03:32   02:24   03:28   09:05   09:54   Minustid   02:16   08:59                                           Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        389:18   392:50   395:14   398:42   407:47   417:41   Ej tid  ----->                                               Minustid      
- Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 47:00 02:12   04:59   10:59   02:35                                                           26:15   Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        02:12   07:11   18:10   20:45                                                           47:00      
- Mattias Hedin Söders-Tyresö 77:32 01:21   04:33   05:38   36:34   04:54                                                       24:32   Mattias Hedin Söders-Tyresö
        01:21   05:54   11:32   48:06   53:00                                                       77:32      
- Ingemar Johnsson OK Södertörn 92:47 03:19   04:45   05:51   03:25   15:29   09:15   31:37                                               19:06   Ingemar Johnsson OK Södertörn
        03:19   08:04   13:55   17:20   32:49   42:04   73:41                                               92:47      
- Hugo Isgren IFK Enskede 101:37 02:01   09:19   10:02   12:04   21:47   06:31   17:31   03:36   14:14                                       04:32   Hugo Isgren IFK Enskede
        02:01   11:20   21:22   33:26   55:13   61:44   79:15   82:51   97:05                                       101:37      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana E - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                       Mål   Bana E - 2,4 km Klubb
1 Jan Ekman  KA3 IF 30:33 01:57 (6) 02:33 (2) 03:18 (3) 01:51 (1) 02:05 (2) 04:09 (3) 03:18 (2) 08:14 (1) 00:53 (3)                                     02:15 (6) Jan Ekman  KA3 IF
        01:57 (6) 04:30 (2) 07:48 (1) 09:39 (1) 11:44 (1) 15:53 (1) 19:11 (1) 27:25 (1) 28:18 (1)                                     30:33 (1)    
2 Börje Persson OK Ravinen 37:19 01:51 (4) 03:53 (10) 04:27 (9) 03:07 (8) 02:19 (4) 06:22 (15) 03:54 (3) 09:01 (4) 00:51 (2)                                     01:34 (1) Börje Persson OK Ravinen
        01:51 (4) 05:44 (7) 10:11 (5) 13:18 (6) 15:37 (3) 21:59 (5) 25:53 (3) 34:54 (2) 35:45 (2)                                     37:19 (2)    
3 Therese Holmström OK Ravinen 38:27 01:58 (7) 03:51 (9) 04:21 (8) 03:03 (7) 03:12 (11) 05:21 (7) 04:06 (5) 09:06 (6) 01:18 (13)                                     02:11 (4) Therese Holmström OK Ravinen
        01:58 (7) 05:49 (8) 10:10 (4) 13:13 (4) 16:25 (4) 21:46 (3) 25:52 (2) 34:58 (3) 36:16 (3)                                     38:27 (3)    
4 Viola Holmström OK Ravinen 38:39 02:04 (10) 03:54 (11) 04:34 (12) 02:44 (5) 03:24 (16) 05:13 (5) 04:12 (6) 09:04 (5) 01:10 (10)                                     02:20 (9) Viola Holmström OK Ravinen
        02:04 (10) 05:58 (10) 10:32 (6) 13:16 (5) 16:40 (5) 21:53 (4) 26:05 (4) 35:09 (4) 36:19 (4)                                     38:39 (4)    
5 Ulf Eskilsson OK Södertörn 39:57 02:24 (16) 03:28 (4) 03:17 (2) 02:29 (3) 05:03 (28) 05:27 (8) 04:30 (7) 10:11 (11) 01:02 (7)                                     02:06 (2) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        02:24 (16) 05:52 (9) 09:09 (2) 11:38 (2) 16:41 (6) 22:08 (6) 26:38 (5) 36:49 (6) 37:51 (6)                                     39:57 (5)    
6 Elin Göransson Centrum 42:07 01:28 (2) 09:03 (29) 03:40 (4) 03:24 (9) 02:14 (3) 04:06 (2) 03:05 (1) 08:36 (3) 01:05 (8)                                     05:26 (28) Elin Göransson Centrum
        01:28 (2) 10:31 (28) 14:11 (17) 17:35 (16) 19:49 (14) 23:55 (8) 27:00 (6) 35:36 (5) 36:41 (5)                                     42:07 (6)    
7 Stig Thorsson Södertälje-Nykvarn OF 42:39 01:27 (1) 02:12 (1) 09:31 (23) 01:52 (2) 02:02 (1) 03:20 (1) 09:54 (30) 08:22 (2) 00:49 (1)                                     03:10 (20) Stig Thorsson Södertälje-Nykvarn OF
        01:27 (1) 03:39 (1) 13:10 (15) 15:02 (10) 17:04 (7) 20:24 (2) 30:18 (8) 38:40 (7) 39:29 (7)                                     42:39 (7)    
8 Stig Lindskog Visborgs OK 44:18 02:24 (16) 03:45 (8) 04:31 (11) 06:06 (24) 02:47 (8) 06:57 (16) 04:37 (10) 09:35 (8) 01:25 (18)                                     02:11 (4) Stig Lindskog Visborgs OK
        02:24 (16) 06:09 (11) 10:40 (7) 16:46 (14) 19:33 (13) 26:30 (11) 31:07 (9) 40:42 (8) 42:07 (8)                                     44:18 (8)    
9 Björn Stolt OK Ravinen 45:25 02:00 (9) 04:10 (13) 04:34 (12) 05:01 (21) 02:40 (5) 07:06 (18) 06:37 (23) 09:45 (9) 01:13 (12)                                     02:19 (7) Björn Stolt OK Ravinen
        02:00 (9) 06:10 (12) 10:44 (9) 15:45 (11) 18:25 (10) 25:31 (10) 32:08 (10) 41:53 (10) 43:06 (9)                                     45:25 (9)    
10 Kertin Jenssen Klubblös 47:23 02:40 (20) 04:01 (12) 04:17 (7) 03:24 (9) 03:10 (9) 05:15 (6) 04:38 (11) 14:18 (24) 01:23 (17)                                     04:17 (26) Kertin Jenssen Klubblös
        02:40 (20) 06:41 (14) 10:58 (10) 14:22 (7) 17:32 (8) 22:47 (7) 27:25 (7) 41:43 (9) 43:06 (9)                                     47:23 (10)    
11 Kenneth Berglund Hellas Orientering 49:18 02:26 (19) 04:21 (16) 05:56 (15) 03:32 (12) 03:17 (13) 07:05 (17) 06:17 (19) 11:40 (15) 01:37 (23)                                     03:07 (19) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        02:26 (19) 06:47 (15) 12:43 (13) 16:15 (13) 19:32 (12) 26:37 (12) 32:54 (11) 44:34 (11) 46:11 (11)                                     49:18 (11)    
12 Christer Askerblom Klunnlös 50:53 01:48 (3) 03:39 (7) 08:06 (19) 02:30 (4) 03:19 (14) 04:36 (4) 12:59 (31) 10:24 (12) 01:00 (6)                                     02:32 (11) Christer Askerblom Klunnlös
        01:48 (3) 05:27 (4) 13:33 (16) 16:03 (12) 19:22 (11) 23:58 (9) 36:57 (12) 47:21 (12) 48:21 (12)                                     50:53 (12)    
13 Lars Persson Väsby OK 52:27 01:55 (5) 03:35 (6) 15:00 (29) 03:41 (13) 04:32 (25) 05:46 (11) 04:36 (8) 09:48 (10) 01:10 (10)                                     02:24 (10) Lars Persson Väsby OK
        01:55 (5) 05:30 (5) 20:30 (26) 24:11 (20) 28:43 (21) 34:29 (16) 39:05 (14) 48:53 (13) 50:03 (13)                                     52:27 (13)    
14 Mia Jönsson Klubblös 55:25 01:58 (7) 04:15 (15) 04:27 (9) 03:52 (16) 03:16 (12) 13:14 (25) 06:33 (22) 11:19 (13) 04:12 (31)                                     02:19 (7) Mia Jönsson Klubblös
        01:58 (7) 06:13 (13) 10:40 (7) 14:32 (8) 17:48 (9) 31:02 (13) 37:35 (13) 48:54 (14) 53:06 (15)                                     55:25 (14)    
15 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 58:14 05:00 (31) 04:44 (18) 08:24 (21) 04:34 (20) 03:41 (18) 06:06 (13) 07:08 (26) 13:21 (21) 01:51 (29)                                     03:25 (21) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        05:00 (31) 09:44 (24) 18:08 (20) 22:42 (18) 26:23 (18) 32:29 (14) 39:37 (16) 52:58 (16) 54:49 (16)                                     58:14 (15)    
15 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 58:14 02:20 (13) 06:57 (25) 13:30 (27) 03:51 (15) 03:25 (17) 05:33 (9) 06:15 (17) 11:44 (16) 01:36 (21)                                     03:03 (16) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        02:20 (13) 09:17 (21) 22:47 (28) 26:38 (25) 30:03 (23) 35:36 (17) 41:51 (19) 53:35 (17) 55:11 (17)                                     58:14 (15)    
17 Britt Eriksson Hammarby IF OF 58:18 02:20 (13) 06:49 (24) 13:41 (28) 03:50 (14) 03:22 (15) 05:36 (10) 06:24 (20) 11:34 (14) 01:41 (24)                                     03:01 (14) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        02:20 (13) 09:09 (20) 22:50 (29) 26:40 (26) 30:02 (22) 35:38 (18) 42:02 (20) 53:36 (18) 55:17 (18)                                     58:18 (17)    
18 Bo Källström OK Milan 58:43 02:04 (11) 03:28 (4) 06:16 (17) 02:47 (6) 08:28 (31) 13:33 (26) 04:36 (8) 09:18 (7) 01:06 (9)                                     07:07 (30) Bo Källström OK Milan
        02:04 (11) 05:32 (6) 11:48 (11) 14:35 (9) 23:03 (16) 36:36 (19) 41:12 (17) 50:30 (15) 51:36 (14)                                     58:43 (18)    
19 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 60:36 02:50 (23) 05:09 (19) 12:09 (26) 06:26 (26) 05:00 (27) 06:09 (14) 04:04 (4) 15:06 (26) 00:55 (4)                                     02:48 (12) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        02:50 (23) 07:59 (16) 20:08 (24) 26:34 (24) 31:34 (25) 37:43 (22) 41:47 (18) 56:53 (19) 57:48 (19)                                     60:36 (19)    
20 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 64:03 02:45 (21) 07:54 (28) 06:06 (16) 05:08 (22) 04:03 (23) 07:49 (21) 05:24 (14) 19:49 (31) 01:21 (15)                                     03:44 (24) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        02:45 (21) 10:39 (29) 16:45 (18) 21:53 (17) 25:56 (17) 33:45 (15) 39:09 (15) 58:58 (20) 60:19 (20)                                     64:03 (20)    
21 Linn Nilsson Söders-Tyresö 64:43 02:04 (10) 03:04 (3) 04:14 (6) 03:26 (11) 02:46 (7) 22:04 (30) 05:10 (13) 18:50 (30) 00:56 (5)                                     02:09 (3) Linn Nilsson Söders-Tyresö
        02:04 (10) 05:08 (3) 09:22 (3) 12:48 (3) 15:34 (2) 37:38 (21) 42:48 (21) 61:38 (25) 62:34 (24)                                     64:43 (21)    
22 Johan Sandwall Skarpnäcks OL 64:59 04:03 (29) 04:13 (14) 04:12 (5) 04:19 (18) 03:48 (20) 22:22 (31) 04:39 (12) 11:50 (17) 01:42 (25)                                     03:51 (25) Johan Sandwall Skarpnäcks OL
        04:03 (29) 08:16 (17) 12:28 (12) 16:47 (15) 20:35 (15) 42:57 (26) 47:36 (25) 59:26 (21) 61:08 (21)                                     64:59 (22)    
23 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 65:43 04:02 (28) 06:19 (23) 07:56 (18) 06:08 (25) 06:30 (29) 09:48 (23) 05:50 (16) 13:34 (22) 01:59 (30)                                     03:37 (22) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        04:02 (28) 10:21 (27) 18:17 (21) 24:25 (22) 30:55 (24) 40:43 (24) 46:33 (24) 60:07 (22) 62:06 (23)                                     65:43 (23)    
24 Lars Löthman Järfälla OK 65:46 03:54 (27) 05:26 (21) 11:00 (24) 06:41 (28) 04:45 (26) 07:09 (19) 07:02 (25) 15:04 (25) 01:44 (27)                                     03:01 (14) Lars Löthman Järfälla OK
        03:54 (27) 09:20 (22) 20:20 (25) 27:01 (27) 31:46 (26) 38:55 (23) 45:57 (23) 61:01 (24) 62:45 (25)                                     65:46 (24)    
25 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 66:18 03:28 (26) 05:23 (20) 08:52 (22) 06:38 (27) 04:21 (24) 08:19 (22) 07:43 (27) 15:41 (28) 01:32 (20)                                     04:21 (27) Anita Lindbohm Skarpnäcks OL
        03:28 (26) 08:51 (19) 17:43 (19) 24:21 (21) 28:42 (20) 37:01 (20) 44:44 (22) 60:25 (23) 61:57 (22)                                     66:18 (25)    
26 Berit Lindunger Haninge SOK 66:34 02:22 (15) 07:22 (27) 11:21 (25) 10:43 (30) 03:57 (22) 06:03 (12) 06:24 (20) 14:09 (23) 01:20 (14)                                     02:53 (13) Berit Lindunger Haninge SOK
        02:22 (15) 09:44 (24) 21:05 (27) 31:48 (28) 35:45 (28) 41:48 (25) 48:12 (26) 62:21 (26) 63:41 (26)                                     66:34 (26)    
27 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 73:34 02:24 (16) 09:06 (30) 08:14 (20) 03:59 (17) 03:56 (21) 15:48 (27) 06:56 (24) 15:23 (27) 01:43 (26)                                     06:05 (29) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        02:24 (16) 11:30 (30) 19:44 (23) 23:43 (19) 27:39 (19) 43:27 (27) 50:23 (27) 65:46 (27) 67:29 (27)                                     73:34 (27)    
28 Lars Nordin Solna OK 78:19 02:46 (22) 07:00 (26) 03:13 (1) 30:42 (31) 03:10