Sträcktider Luffarligan Alby, Tyresö                                                                  
  2018-02-07 Svarta tider är sträcktider                                                                
    Blå tider är från start                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                  
                                                                           
Plac Bana A - 5,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana A - 5,3 km Klubb
1 Johan Lindqvist Täby 51:13 02:55 (1) 04:38 (6) 03:24 (1) 04:03 (1) 02:32 (1) 02:31 (4) 02:37 (1) 04:23 (2) 02:26 (1) 02:12 (1) 06:41 (1) 03:22 (2) 03:20 (1) 02:06 (1) 02:31 (2) 01:32 (1) Johan Lindqvist Täby
        02:55 (1) 07:33 (5) 10:57 (3) 15:00 (2) 17:32 (2) 20:03 (2) 22:40 (2) 27:03 (2) 29:29 (1) 31:41 (1) 38:22 (1) 41:44 (1) 45:04 (1) 47:10 (1) 49:41 (1) 51:13 (1)    
2 Catherine Taylor OK Linné 55:34 03:44 (4) 02:36 (4) 03:33 (2) 04:27 (2) 02:53 (2) 02:32 (5) 02:50 (2) 04:20 (1) 02:42 (2) 03:27 (4) 07:46 (3) 03:34 (3) 03:33 (4) 03:19 (5) 02:24 (1) 01:54 (3) Catherine Taylor OK Linné
        03:44 (4) 06:20 (4) 09:53 (1) 14:20 (1) 17:13 (1) 19:45 (1) 22:35 (1) 26:55 (1) 29:37 (2) 33:04 (2) 40:50 (2) 44:24 (2) 47:57 (2) 51:16 (3) 53:40 (2) 55:34 (2)    
3 Lars Gerhardsson Attunda OK 59:22 03:37 (3) 02:34 (3) 04:09 (3) 04:51 (4) 03:16 (3) 02:11 (2) 03:01 (3) 04:43 (3) 02:54 (4) 02:26 (3) 08:31 (5) 02:52 (1) 03:32 (3) 02:22 (3) 06:07 (5) 02:16 (5) Lars Gerhardsson Attunda OK
        03:37 (3) 06:11 (2) 10:20 (2) 15:11 (3) 18:27 (3) 20:38 (3) 23:39 (3) 28:22 (3) 31:16 (3) 33:42 (3) 42:13 (3) 45:05 (3) 48:37 (3) 50:59 (2) 57:06 (3) 59:22 (3)    
4 Hanna Korhonen OK Ravinen 60:43 04:14 (5) 02:04 (1) 05:41 (5) 05:52 (5) 04:07 (5) 02:27 (3) 03:13 (4) 05:30 (5) 02:49 (3) 02:23 (2) 07:52 (4) 03:37 (4) 03:29 (2) 02:21 (2) 03:10 (3) 01:54 (3) Hanna Korhonen OK Ravinen
        04:14 (5) 06:18 (3) 11:59 (5) 17:51 (5) 21:58 (5) 24:25 (5) 27:38 (5) 33:08 (5) 35:57 (5) 38:20 (5) 46:12 (5) 49:49 (5) 53:18 (5) 55:39 (4) 58:49 (4) 60:43 (4)    
5 Anders Holmqvist Snättringe SK 61:05 03:20 (2) 02:20 (2) 05:23 (4) 04:47 (3) 03:50 (4) 02:03 (1) 03:29 (5) 05:14 (4) 02:59 (5) 03:49 (5) 07:31 (2) 04:19 (5) 03:49 (5) 02:54 (4) 03:33 (4) 01:45 (2) Anders Holmqvist Snättringe SK
        03:20 (2) 05:40 (1) 11:03 (4) 15:50 (4) 19:40 (4) 21:43 (4) 25:12 (4) 30:26 (4) 33:25 (4) 37:14 (4) 44:45 (4) 49:04 (4) 52:53 (4) 55:47 (5) 59:20 (5) 61:05 (5)    
6 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 131:29 09:05 (6) 04:13 (5) 10:54 (6) 13:07 (6) 06:12 (6) 06:27 (6) 05:57 (6) 09:26 (6) 06:30 (6) 06:44 (6) 15:54 (6) 10:46 (6) 09:41 (6) 05:12 (6) 06:27 (6) 04:54 (6) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        09:05 (6) 13:18 (6) 24:12 (6) 37:19 (6) 43:31 (6) 49:58 (6) 55:55 (6) 65:21 (6) 71:51 (6) 78:35 (6) 94:29 (6) 105:15 (6) 114:56 (6) 120:08 (6) 126:35 (6) 131:29 (6)    
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12               Mål   Bana B - 4,3 km Klubb
1 Tommy Holmer Väsby OK 39:47 01:16 (1) 04:05 (1) 03:34 (1) 02:16 (4) 02:32 (1) 05:00 (1) 02:16 (1) 02:36 (1) 07:19 (1) 02:48 (1) 02:24 (1) 02:14 (1)             01:27 (1) Tommy Holmer Väsby OK
        01:16 (1) 05:21 (1) 08:55 (1) 11:11 (1) 13:43 (1) 18:43 (1) 20:59 (1) 23:35 (1) 30:54 (1) 33:42 (1) 36:06 (1) 38:20 (1)             39:47 (1)    
2 Ingemar Gard Söders-Tyresö 48:05 01:32 (4) 05:36 (3) 03:55 (2) 02:26 (6) 03:16 (3) 05:17 (5) 02:35 (2) 03:24 (9) 07:43 (2) 03:27 (4) 03:08 (7) 03:37 (6)             02:09 (7) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        01:32 (4) 07:08 (4) 11:03 (3) 13:29 (5) 16:45 (4) 22:02 (5) 24:37 (3) 28:01 (3) 35:44 (2) 39:11 (2) 42:19 (2) 45:56 (2)             48:05 (2)    
3 Mikael Sundqvist Tullinge SK 48:17 01:23 (3) 05:43 (5) 03:57 (4) 02:21 (5) 03:20 (5) 05:03 (2) 03:00 (4) 04:06 (11) 08:27 (3) 03:20 (2) 02:33 (2) 03:14 (3)             01:50 (2) Mikael Sundqvist Tullinge SK
        01:23 (3) 07:06 (3) 11:03 (3) 13:24 (3) 16:44 (3) 21:47 (3) 24:47 (4) 28:53 (5) 37:20 (4) 40:40 (4) 43:13 (3) 46:27 (3)             48:17 (3)    
4 Anders Gezelius OK Ravinen 50:11 01:21 (2) 05:59 (7) 03:56 (3) 02:12 (2) 03:19 (4) 05:14 (4) 03:05 (6) 03:12 (7) 08:34 (4) 03:26 (3) 04:07 (12) 03:55 (7)             01:51 (3) Anders Gezelius OK Ravinen
        01:21 (2) 07:20 (6) 11:16 (5) 13:28 (4) 16:47 (5) 22:01 (4) 25:06 (5) 28:18 (4) 36:52 (3) 40:18 (3) 44:25 (4) 48:20 (4)             50:11 (4)    
5 Matz Larsson Gustavsbergs OK 56:22 01:33 (5) 05:44 (6) 04:07 (6) 04:43 (13) 03:50 (8) 06:10 (11) 03:27 (10) 02:58 (6) 10:18 (7) 03:33 (6) 03:41 (10) 03:28 (5)             02:50 (13) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        01:33 (5) 07:17 (5) 11:24 (6) 16:07 (8) 19:57 (9) 26:07 (9) 29:34 (9) 32:32 (8) 42:50 (5) 46:23 (5) 50:04 (5) 53:32 (5)             56:22 (5)    
6 Claes Andersson OK Södertörn 56:45 02:23 (11) 04:29 (2) 03:57 (4) 02:06 (1) 03:12 (2) 05:05 (3) 03:14 (7) 02:57 (5) 17:14 (14) 03:28 (5) 02:42 (5) 03:56 (8)             02:02 (5) Claes Andersson OK Södertörn
        02:23 (11) 06:52 (2) 10:49 (2) 12:55 (2) 16:07 (2) 21:12 (2) 24:26 (2) 27:23 (2) 44:37 (8) 48:05 (6) 50:47 (6) 54:43 (6)             56:45 (6)    
7 Tommy Lindberg Haninge SOK 57:49 01:51 (6) 06:52 (10) 04:17 (7) 02:14 (3) 04:21 (11) 05:48 (7) 03:23 (9) 02:56 (4) 11:59 (12) 05:05 (12) 02:39 (4) 03:22 (4)             03:02 (14) Tommy Lindberg Haninge SOK
        01:51 (6) 08:43 (9) 13:00 (7) 15:14 (6) 19:35 (7) 25:23 (7) 28:46 (7) 31:42 (7) 43:41 (6) 48:46 (7) 51:25 (7) 54:47 (7)             57:49 (7)    
8 Bo Norbäck Tullinge SK 60:04 02:51 (12) 05:40 (4) 04:47 (11) 02:55 (8) 03:32 (7) 05:55 (8) 03:32 (11) 04:54 (14) 10:01 (6) 05:23 (15) 03:43 (11) 04:08 (9)             02:43 (12) Bo Norbäck Tullinge SK
        02:51 (12) 08:31 (8) 13:18 (9) 16:13 (9) 19:45 (8) 25:40 (8) 29:12 (8) 34:06 (9) 44:07 (7) 49:30 (8) 53:13 (8) 57:21 (8)             60:04 (8)    
9 Per Öhlund Gustavsbergs OK 62:35 02:03 (7) 06:09 (8) 04:54 (12) 02:36 (7) 03:29 (6) 05:32 (6) 02:56 (3) 02:54 (3) 15:24 (13) 03:37 (7) 04:40 (14) 05:57 (14)             02:24 (9) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        02:03 (7) 08:12 (7) 13:06 (8) 15:42 (7) 19:11 (6) 24:43 (6) 27:39 (6) 30:33 (6) 45:57 (9) 49:34 (9) 54:14 (9) 60:11 (9)             62:35 (9)    
10 Bo Davidsson Solna OK 62:42 03:14 (14) 13:42 (15) 04:18 (8) 02:55 (8) 03:59 (9) 06:12 (12) 03:03 (5) 02:51 (2) 10:44 (10) 03:57 (8) 02:37 (3) 03:13 (2)             01:57 (4) Bo Davidsson Solna OK
        03:14 (14) 16:56 (14) 21:14 (14) 24:09 (14) 28:08 (12) 34:20 (12) 37:23 (11) 40:14 (11) 50:58 (11) 54:55 (11) 57:32 (10) 60:45 (10)             62:42 (10)    
11 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 66:07 02:22 (10) 07:27 (12) 05:54 (15) 05:01 (14) 05:21 (15) 06:56 (13) 04:22 (14) 03:20 (8) 10:28 (9) 05:05 (12) 03:26 (9) 04:10 (10)             02:15 (8) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:22 (10) 09:49 (12) 15:43 (12) 20:44 (11) 26:05 (11) 33:01 (11) 37:23 (11) 40:43 (12) 51:11 (12) 56:16 (12) 59:42 (12) 63:52 (11)             66:07 (11)    
12 Eva Elnerud Sigtuna OK 69:48 02:20 (9) 07:19 (11) 04:38 (10) 03:30 (11) 04:10 (10) 06:01 (9) 03:53 (12) 05:57 (15) 11:27 (11) 04:09 (9) 05:50 (15) 08:06 (15)             02:28 (10) Eva Elnerud Sigtuna OK
        02:20 (9) 09:39 (10) 14:17 (10) 17:47 (10) 21:57 (10) 27:58 (10) 31:51 (10) 37:48 (10) 49:15 (10) 53:24 (10) 59:14 (11) 67:20 (12)             69:48 (12)    
13 Göran Andersson Enebybergs IF 72:02 13:15 (15) 08:34 (13) 04:25 (9) 03:25 (10) 04:39 (12) 06:06 (10) 03:20 (8) 03:51 (10) 09:53 (5) 04:37 (11) 03:05 (6) 04:48 (12)             02:04 (6) Göran Andersson Enebybergs IF
        13:15 (15) 21:49 (15) 26:14 (15) 29:39 (15) 34:18 (15) 40:24 (15) 43:44 (14) 47:35 (14) 57:28 (13) 62:05 (13) 65:10 (13) 69:58 (13)             72:02 (13)    
14 Roland Löwgren Spårvägens OK 87:20 02:58 (13) 06:48 (9) 05:38 (14) 08:23 (15) 04:58 (13) 08:17 (15) 17:21 (15) 04:22 (12) 10:26 (8) 04:32 (10) 03:18 (8) 05:37 (13)             04:42 (15) Roland Löwgren Spårvägens OK
        02:58 (13) 09:46 (11) 15:24 (11) 23:47 (13) 28:45 (14) 37:02 (14) 54:23 (15) 58:45 (15) 69:11 (14) 73:43 (14) 77:01 (14) 82:38 (14)             87:20 (14)    
15 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 92:47 02:07 (8) 10:57 (14) 05:36 (13) 04:17 (12) 05:17 (14) 07:18 (14) 04:06 (13) 04:32 (13) 32:15 (15) 05:08 (14) 04:09 (13) 04:26 (11)             02:39 (11) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        02:07 (8) 13:04 (13) 18:40 (13) 22:57 (12) 28:14 (13) 35:32 (13) 39:38 (13) 44:10 (13) 76:25 (15) 81:33 (15) 85:42 (15) 90:08 (15)             92:47 (15)    
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                       Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 41:58 04:12 (2) 03:13 (14) 03:26 (3) 02:29 (3) 03:22 (1) 06:22 (11) 05:28 (4) 04:01 (3) 04:03 (5) 02:54 (2)                     02:28 (14) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        04:12 (2) 07:25 (2) 10:51 (2) 13:20 (1) 16:42 (1) 23:04 (1) 28:32 (1) 32:33 (1) 36:36 (1) 39:30 (1)                     41:58 (1)    
2 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 44:00 04:41 (5) 02:40 (1) 03:13 (1) 05:47 (43) 03:31 (2) 06:32 (14) 05:12 (1) 03:41 (1) 03:43 (1) 02:50 (1)                     02:10 (6) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        04:41 (5) 07:21 (1) 10:34 (1) 16:21 (12) 19:52 (8) 26:24 (9) 31:36 (7) 35:17 (5) 39:00 (5) 41:50 (2)                     44:00 (2)    
3 Rune Rådeström Snättringe SK 44:22 04:48 (6) 02:48 (3) 03:49 (8) 02:55 (7) 03:55 (8) 05:34 (3) 06:47 (11) 03:48 (2) 04:01 (3) 03:51 (16)                     02:06 (3) Rune Rådeström Snättringe SK
        04:48 (6) 07:36 (4) 11:25 (4) 14:20 (4) 18:15 (4) 23:49 (2) 30:36 (4) 34:24 (3) 38:25 (2) 42:16 (3)                     44:22 (3)    
4 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 45:04 04:40 (4) 03:10 (11) 03:42 (6) 03:14 (16) 03:33 (3) 05:56 (7) 05:50 (7) 04:45 (8) 04:05 (6) 04:12 (17)                     01:57 (1) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        04:40 (4) 07:50 (5) 11:32 (5) 14:46 (6) 18:19 (5) 24:15 (4) 30:05 (3) 34:50 (4) 38:55 (4) 43:07 (4)                     45:04 (4)    
5 Kjell Holmberg OK Södertörn 45:24 05:00 (7) 03:11 (13) 03:52 (9) 02:28 (2) 03:42 (4) 06:05 (8) 05:26 (3) 04:34 (5) 04:17 (8) 04:32 (21)                     02:17 (9) Kjell Holmberg OK Södertörn
        05:00 (7) 08:11 (7) 12:03 (7) 14:31 (5) 18:13 (2) 24:18 (5) 29:44 (2) 34:18 (2) 38:35 (3) 43:07 (4)                     45:24 (5)    
6 Sören Andersson Centrum OK 46:40 05:21 (10) 02:47 (2) 03:59 (13) 04:11 (30) 03:59 (10) 05:44 (4) 05:34 (6) 05:52 (25) 04:06 (7) 02:57 (3)                     02:10 (6) Sören Andersson Centrum OK
        05:21 (10) 08:08 (6) 12:07 (8) 16:18 (11) 20:17 (11) 26:01 (8) 31:35 (6) 37:27 (6) 41:33 (6) 44:30 (6)                     46:40 (6)    
7 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 48:37 04:33 (3) 04:16 (36) 03:45 (7) 03:36 (20) 03:54 (7) 05:13 (2) 06:04 (8) 06:40 (32) 04:26 (11) 03:35 (12)                     02:35 (18) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        04:33 (3) 08:49 (16) 12:34 (11) 16:10 (10) 20:04 (10) 25:17 (7) 31:21 (5) 38:01 (8) 42:27 (8) 46:02 (7)                     48:37 (7)    
8 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 49:03 06:00 (25) 03:13 (14) 04:19 (19) 03:01 (8) 04:48 (24) 06:26 (12) 06:07 (9) 05:08 (13) 04:31 (14) 03:09 (4)                     02:21 (10) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        06:00 (25) 09:13 (19) 13:32 (16) 16:33 (13) 21:21 (14) 27:47 (12) 33:54 (10) 39:02 (9) 43:33 (9) 46:42 (8)                     49:03 (8)    
9 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 49:50 05:46 (20) 02:54 (6) 03:14 (2) 02:18 (1) 10:25 (46) 04:56 (1) 05:24 (2) 04:36 (6) 04:46 (22) 03:22 (7)                     02:09 (5) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        05:46 (20) 08:40 (12) 11:54 (6) 14:12 (3) 24:37 (29) 29:33 (22) 34:57 (14) 39:33 (11) 44:19 (10) 47:41 (10)                     49:50 (9)    
10 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 51:41 05:23 (11) 03:07 (8) 04:10 (16) 04:40 (37) 04:12 (13) 06:34 (15) 06:50 (12) 06:07 (29) 04:37 (15) 03:20 (6)                     02:41 (19) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        05:23 (11) 08:30 (9) 12:40 (12) 17:20 (18) 21:32 (15) 28:06 (14) 34:56 (13) 41:03 (15) 45:40 (11) 49:00 (11)                     51:41 (10)    
11 Leif Mörkfors Järfälla OK 52:05 05:26 (12) 02:50 (5) 03:58 (12) 03:03 (11) 03:55 (8) 05:54 (6) 08:20 (33) 04:07 (4) 04:39 (16) 04:48 (24)                     05:05 (47) Leif Mörkfors Järfälla OK
        05:26 (12) 08:16 (8) 12:14 (9) 15:17 (8) 19:12 (7) 25:06 (6) 33:26 (8) 37:33 (7) 42:12 (7) 47:00 (9)                     52:05 (11)    
12 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 52:29 06:07 (29) 04:40 (40) 04:16 (17) 03:53 (24) 04:35 (19) 06:49 (22) 06:39 (10) 05:24 (17) 04:30 (13) 03:14 (5)                     02:22 (11) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        06:07 (29) 10:47 (37) 15:03 (26) 18:56 (25) 23:31 (24) 30:20 (25) 36:59 (22) 42:23 (20) 46:53 (17) 50:07 (13)                     52:29 (12)    
13 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 52:41 05:42 (17) 03:07 (8) 03:56 (10) 04:09 (29) 04:59 (25) 06:38 (18) 07:15 (19) 05:58 (27) 04:50 (24) 03:24 (8)                     02:43 (21) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:42 (17) 08:49 (16) 12:45 (14) 16:54 (17) 21:53 (18) 28:31 (17) 35:46 (17) 41:44 (18) 46:34 (15) 49:58 (12)                     52:41 (13)    
14 Göran Larbo Attunda OK 53:27 05:45 (18) 03:09 (10) 04:06 (15) 02:54 (6) 04:05 (11) 06:37 (17) 07:14 (17) 05:15 (15) 06:42 (45) 05:06 (27)                     02:34 (17) Göran Larbo Attunda OK
        05:45 (18) 08:54 (18) 13:00 (15) 15:54 (9) 19:59 (9) 26:36 (10) 33:50 (9) 39:05 (10) 45:47 (12) 50:53 (15)                     53:27 (14)    
15 Christer Andersson ATG 53:30 05:27 (13) 03:15 (18) 04:01 (14) 04:02 (26) 05:14 (28) 06:43 (21) 07:30 (24) 05:29 (19) 04:24 (9) 04:34 (23)                     02:51 (27) Christer Andersson ATG
        05:27 (13) 08:42 (14) 12:43 (13) 16:45 (15) 21:59 (19) 28:42 (19) 36:12 (20) 41:41 (17) 46:05 (14) 50:39 (14)                     53:30 (15)    
16 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 54:19 05:16 (9) 03:14 (17) 05:12 (30) 03:11 (13) 04:27 (18) 06:42 (20) 06:55 (13) 05:28 (18) 06:14 (39) 05:17 (29)                     02:23 (12) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        05:16 (9) 08:30 (10) 13:42 (18) 16:53 (16) 21:20 (13) 28:02 (13) 34:57 (14) 40:25 (13) 46:39 (16) 51:56 (17)                     54:19 (16)    
17 Håkan Boije Attunda OK 54:27 05:47 (21) 03:32 (26) 04:16 (17) 03:07 (12) 04:25 (16) 06:21 (10) 07:14 (17) 05:10 (14) 06:05 (38) 05:43 (36)                     02:47 (23) Håkan Boije Attunda OK
        05:47 (21) 09:19 (21) 13:35 (17) 16:42 (14) 21:07 (12) 27:28 (11) 34:42 (11) 39:52 (12) 45:57 (13) 51:40 (16)                     54:27 (17)    
18 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 55:39 05:52 (22) 03:24 (22) 05:13 (34) 03:01 (8) 04:17 (14) 06:36 (16) 07:38 (25) 04:56 (10) 06:26 (44) 05:43 (36)                     02:33 (16) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        05:52 (22) 09:16 (20) 14:29 (21) 17:30 (19) 21:47 (16) 28:23 (16) 36:01 (18) 40:57 (14) 47:23 (18) 53:06 (19)                     55:39 (18)    
19 Christer Hedin IFK Enskede 55:47 06:19 (33) 03:15 (18) 05:12 (31) 03:13 (15) 03:52 (6) 06:29 (13) 07:45 (27) 05:29 (19) 06:17 (40) 05:32 (34)                     02:24 (13) Christer Hedin IFK Enskede
        06:19 (33) 09:34 (23) 14:46 (23) 17:59 (21) 21:51 (17) 28:20 (15) 36:05 (19) 41:34 (16) 47:51 (19) 53:23 (20)                     55:47 (19)    
20 Kurt Eriksson Vandrarringen 56:00 06:17 (32) 04:08 (34) 04:56 (23) 03:39 (22) 05:44 (33) 06:58 (24) 07:24 (20) 04:43 (7) 04:44 (17) 04:20 (20)                     03:07 (31) Kurt Eriksson Vandrarringen
        06:17 (32) 10:25 (34) 15:21 (30) 19:00 (27) 24:44 (30) 31:42 (28) 39:06 (27) 43:49 (23) 48:33 (21) 52:53 (18)                     56:00 (20)    
21 Leif Wallenbro Väsby OK 56:15 06:58 (38) 03:10 (11) 04:54 (22) 03:01 (8) 04:06 (12) 07:13 (29) 06:55 (13) 05:37 (23) 06:23 (42) 05:51 (38)                     02:07 (4) Leif Wallenbro Väsby OK
        06:58 (38) 10:08 (28) 15:02 (25) 18:03 (22) 22:09 (20) 29:22 (21) 36:17 (21) 41:54 (19) 48:17 (20) 54:08 (21)                     56:15 (21)    
22 Gösta Guteland Snättringe SK 57:07 05:02 (8) 03:28 (25) 05:12 (31) 04:11 (30) 04:45 (22) 07:41 (35) 07:38 (25) 04:56 (10) 06:25 (43) 05:21 (30)                     02:28 (14) Gösta Guteland Snättringe SK
        05:02 (8) 08:30 (9) 13:42 (18) 17:53 (20) 22:38 (21) 30:19 (24) 37:57 (24) 42:53 (21) 49:18 (23) 54:39 (22)                     57:07 (22)    
23 Sören Johansson Sala OK 57:35 06:04 (28) 03:18 (21) 05:43 (37) 03:14 (16) 05:36 (31) 07:16 (31) 07:26 (21) 07:40 (38) 04:45 (20) 03:38 (13)                     02:55 (28) Sören Johansson Sala OK
        06:04 (28) 09:22 (22) 15:05 (28) 18:19 (23) 23:55 (25) 31:11 (27) 38:37 (26) 46:17 (25) 51:02 (25) 54:40 (23)                     57:35 (23)    
24 Jan Larsson Tullinge SK 58:07 06:03 (26) 03:41 (28) 04:49 (21) 04:24 (34) 05:07 (26) 06:58 (24) 07:26 (21) 05:35 (21) 06:00 (37) 05:14 (28)                     02:50 (26) Jan Larsson Tullinge SK
        06:03 (26) 09:44 (26) 14:33 (22) 18:57 (26) 24:04 (26) 31:02 (26) 38:28 (25) 44:03 (24) 50:03 (24) 55:17 (24)                     58:07 (24)    
25 Anna-Karin Johansson Vandrarringen 59:36 05:54 (23) 04:33 (38) 06:02 (42) 04:06 (27) 07:32 (41) 07:07 (28) 07:00 (15) 04:48 (9) 04:47 (23) 04:32 (21)                     03:15 (35) Anna-Karin Johansson Vandrarringen
        05:54 (23) 10:27 (36) 16:29 (40) 20:35 (38) 28:07 (39) 35:14 (38) 42:14 (31) 47:02 (26) 51:49 (26) 56:21 (26)                     59:36 (25)    
26 Ronny Hedlund OK Södertörn 59:51 05:27 (13) 03:13 (14) 06:23 (43) 03:29 (19) 04:25 (16) 06:41 (19) 07:46 (28) 06:20 (31) 04:52 (25) 08:06 (45)                     03:09 (33) Ronny Hedlund OK Södertörn
        05:27 (13) 08:40 (12) 15:03 (26) 18:32 (24) 22:57 (22) 29:38 (23) 37:24 (23) 43:44 (22) 48:36 (22) 56:42 (27)                     59:51 (26)    
27 Ingrid Graneli Haninge SOK 60:15 06:13 (31) 04:08 (34) 04:58 (24) 04:22 (33) 05:12 (27) 07:13 (29) 07:56 (29) 07:18 (37) 04:59 (26) 04:53 (25)                     03:03 (29) Ingrid Graneli Haninge SOK
        06:13 (31) 10:21 (31) 15:19 (29) 19:41 (32) 24:53 (31) 32:06 (30) 40:02 (28) 47:20 (27) 52:19 (28) 57:12 (28)                     60:15 (27)    
28 Helena Korhonen Haninge SOK 60:27 05:36 (15) 04:49 (43) 05:07 (27) 04:20 (32) 04:35 (19) 07:16 (31) 11:00 (42) 05:23 (16) 03:50 (2) 03:34 (11)                     04:57 (44) Helena Korhonen Haninge SOK
        05:36 (15) 10:25 (34) 15:32 (32) 19:52 (35) 24:27 (27) 31:43 (29) 42:43 (32) 48:06 (30) 51:56 (27) 55:30 (25)                     60:27 (28)    
29 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 60:54 04:08 (1) 03:25 (23) 03:32 (5) 02:34 (4) 04:35 (19) 05:52 (5) 19:41 (48) 06:52 (34) 04:02 (4) 04:12 (17)                     02:01 (2) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        04:08 (1) 07:33 (3) 11:05 (3) 13:39 (2) 18:14 (3) 24:06 (3) 43:47 (36) 50:39 (36) 54:41 (33) 58:53 (31)                     60:54 (29)    
30 Willy Ljungdell Täby OK 61:21 06:52 (37) 03:27 (24) 05:52 (38) 03:12 (14) 03:46 (5) 06:11 (9) 05:30 (5) 15:45 (47) 04:27 (12) 03:38 (13)                     02:41 (19) Willy Ljungdell Täby OK
        06:52 (37) 10:19 (30) 16:11 (37) 19:23 (29) 23:09 (23) 29:20 (20) 34:50 (12) 50:35 (35) 55:02 (35) 58:40 (30)                     61:21 (30)    
31 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 61:22 06:08 (30) 04:02 (33) 05:32 (36) 04:26 (35) 04:46 (23) 09:15 (41) 08:03 (30) 07:07 (35) 05:03 (27) 04:12 (17)                     02:48 (24) Ove Forsberg Turebergs IF SOK
        06:08 (30) 10:10 (29) 15:42 (33) 20:08 (36) 24:54 (32) 34:09 (37) 42:12 (30) 49:19 (31) 54:22 (31) 58:34 (29)                     61:22 (31)    
32 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 62:56 07:08 (40) 03:15 (18) 05:57 (40) 03:23 (18) 05:48 (35) 10:07 (45) 09:05 (35) 05:41 (24) 05:34 (35) 03:50 (15)                     03:08 (32) Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben
        07:08 (40) 10:23 (32) 16:20 (38) 19:43 (33) 25:31 (35) 35:38 (39) 44:43 (38) 50:24 (34) 55:58 (37) 59:48 (32)                     62:56 (32)    
33 Birgitta Klang Långhundra IF 63:19 06:29 (35) 04:46 (41) 05:09 (28) 04:06 (27) 05:44 (33) 07:05 (26) 10:03 (40) 05:57 (26) 05:07 (29) 05:26 (31)                     03:27 (37) Birgitta Klang Långhundra IF
        06:29 (35) 11:15 (39) 16:24 (39) 20:30 (37) 26:14 (37) 33:19 (34) 43:22 (34) 49:19 (31) 54:26 (32) 59:52 (33)                     63:19 (33)    
34 Eva von Heijne Sigtuna OK 63:31 06:42 (36) 04:46 (41) 05:12 (30) 03:55 (25) 05:52 (36) 07:06 (27) 10:02 (39) 05:59 (28) 05:08 (30) 05:27 (32)                     03:22 (36) Eva von Heijne Sigtuna OK
        06:42 (36) 11:28 (40) 16:40 (41) 20:35 (38) 26:27 (38) 33:33 (35) 43:35 (35) 49:34 (33) 54:42 (34) 60:09 (34)                     63:31 (34)    
35 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 64:08 07:03 (39) 03:45 (29) 04:58 (24) 03:38 (21) 05:31 (30) 08:12 (38) 12:19 (44) 07:41 (39) 04:44 (17) 03:31 (10)                     02:46 (22) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        07:03 (39) 10:48 (38) 15:46 (34) 19:24 (30) 24:55 (33) 33:07 (33) 45:26 (39) 53:07 (38) 57:51 (38) 61:22 (36)                     64:08 (35)    
36 Aila Halttunen Haninge SOK 64:21 05:38 (16) 03:58 (30) 05:10 (29) 05:03 (40) 06:18 (39) 07:45 (37) 09:09 (36) 04:59 (12) 05:17 (32) 07:54 (42)                     03:10 (34) Aila Halttunen Haninge SOK
        05:38 (16) 09:36 (24) 14:46 (23) 19:49 (34) 26:07 (36) 33:52 (36) 43:01 (33) 48:00 (28) 53:17 (29) 61:11 (35)                     64:21 (36)    
37 Per Södersten Gustavsbergs OK 67:08 09:09 (45) 02:48 (3) 03:56 (10) 05:24 (42) 07:45 (43) 07:31 (34) 07:26 (21) 06:51 (33) 04:24 (9) 09:05 (46)                     02:49 (25) Per Södersten Gustavsbergs OK
        09:09 (45) 11:57 (43) 15:53 (36) 21:17 (40) 29:02 (40) 36:33 (40) 43:59 (37) 50:50 (37) 55:14 (36) 64:19 (37)                     67:08 (37)    
38 Svante Frid Enebybergs IF 68:46 05:45 (18) 03:02 (7) 03:28 (4) 02:34 (4) 04:20 (15) 09:24 (44) 07:10 (16) 22:34 (48) 04:44 (17) 03:29 (9)                     02:16 (8) Svante Frid Enebybergs IF
        05:45 (18) 08:47 (15) 12:15 (10) 14:49 (7) 19:09 (6) 28:33 (18) 35:43 (16) 58:17 (41) 63:01 (41) 66:30 (38)                     68:46 (38)    
39 Gunnar Hellström Haninge SOK 69:37 07:41 (44) 04:55 (44) 06:37 (44) 09:19 (47) 07:34 (42) 06:54 (23) 08:13 (31) 05:35 (21) 04:45 (20) 05:00 (26)                     03:04 (30) Gunnar Hellström Haninge SOK
        07:41 (44) 12:36 (44) 19:13 (44) 28:32 (46) 36:06 (44) 43:00 (44) 51:13 (42) 56:48 (40) 61:33 (39) 66:33 (39)                     69:37 (39)    
40 Leif Hermundstad Snättringe SK 72:01 06:24 (34) 04:00 (32) 05:00 (26) 03:50 (23) 05:20 (29) 08:24 (39) 14:49 (46) 06:17 (30) 08:38 (47) 05:31 (33)                     03:48 (39) Leif Hermundstad Snättringe SK
        06:24 (34) 10:24 (33) 15:24 (31) 19:14 (28) 24:34 (28) 32:58 (32) 47:47 (40) 54:04 (39) 62:42 (40) 68:13 (40)                     72:01 (40)    
41 Jan Olof Norén Järla Orientering 75:55 06:03 (26) 03:39 (27) 04:46 (20) 05:06 (41) 05:38 (32) 07:23 (33) 08:18 (32) 07:07 (35) 05:37 (36) 18:26 (47)                     03:52 (40) Jan Olof Norén Järla Orientering
        06:03 (26) 09:42 (25) 14:28 (20) 19:34 (31) 25:12 (34) 32:35 (31) 40:53 (29) 48:00 (28) 53:37 (30) 72:03 (41)                     75:55 (41)    
42 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 78:11 07:28 (43) 05:12 (46) 06:54 (46) 04:40 (37) 06:25 (40) 08:37 (40) 09:25 (38) 10:39 (45) 07:57 (46) 07:08 (41)                     03:46 (38) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        07:28 (43) 12:40 (45) 19:34 (45) 24:14 (43) 30:39 (42) 39:16 (42) 48:41 (41) 59:20 (42) 67:17 (44) 74:25 (42)                     78:11 (42)    
43 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 78:57 05:56 (24) 03:58 (30) 05:58 (41) 12:35 (48) 08:00 (44) 10:57 (46) 08:22 (34) 08:11 (41) 05:24 (34) 05:32 (34)                     04:04 (43) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        05:56 (24) 09:54 (27) 15:52 (35) 28:27 (45) 36:27 (45) 47:24 (46) 55:46 (45) 63:57 (45) 69:21 (45) 74:53 (43)                     78:57 (43)    
44 Britt Nordqvist OK Sänkan 79:06 07:19 (42) 04:23 (37) 05:55 (39) 06:07 (45) 11:05 (48) 07:44 (36) 11:24 (43) 08:00 (40) 05:14 (31) 07:57 (43)                     03:58 (42) Britt Nordqvist OK Sänkan
        07:19 (42) 11:42 (41) 17:37 (42) 23:44 (42) 34:49 (43) 42:33 (43) 53:57 (44) 61:57 (44) 67:11 (43) 75:08 (44)                     79:06 (44)    
45 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 83:08 10:24 (46) 05:05 (45) 05:19 (35) 05:59 (44) 10:37 (47) 09:17 (43) 09:13 (37) 08:55 (43) 06:18 (41) 07:02 (40)                     04:59 (45) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        10:24 (46) 15:29 (46) 20:48 (46) 26:47 (44) 37:24 (46) 46:41 (45) 55:54 (46) 64:49 (46) 71:07 (46) 78:09 (45)                     83:08 (45)    
46 Kerstin Jensen Klubblös 96:20 07:10 (41) 04:34 (39) 06:59 (47) 04:34 (36) 05:59 (38) 09:15 (41) 12:54 (45) 08:52 (42) 05:03 (27) 27:08 (48)                     03:52 (40) Kerstin Jensen Klubblös
        07:10 (41) 11:44 (42) 18:43 (43) 23:17 (41) 29:16 (41) 38:31 (41) 51:25 (43) 60:17 (43) 65:20 (42) 92:28 (46)                     96:20 (46)    
47 Ingvar Oskarsson Klubblös 112:27 10:30 (47) 08:30 (47) 10:30 (48) 09:11 (46) 09:31 (45) 12:41 (48) 16:01 (47) 10:38 (44) 11:51 (48) 08:00 (44)                     05:04 (46) Ingvar Oskarsson Klubblös
        10:30 (47) 19:00 (47) 29:30 (47) 38:41 (47) 48:12 (47) 60:53 (48) 76:54 (48) 87:32 (48) 99:23 (48) 107:23 (48)                     112:27 (47)    
48 Tommy Svensson Klubblös 347:08 14:44 (48) 16:44 (48) 06:39 (45) 04:44 (39) 05:55 (37) 11:00 (47) 10:05 (41) 10:51 (46) 05:21 (33) 06:50 (39)                     254:15 (48) Tommy Svensson Klubblös
        14:44 (48) 31:28 (48) 38:07 (48) 42:51 (48) 48:46 (48) 59:46 (47) 69:51 (47) 80:42 (47) 86:03 (47) 92:53 (47)                     347:08 (48)    
- Tommy Peterson Helsingborgs SOK 366:01 06:38   03:40   04:44   04:12   04:30   11:55   08:12                                   322:10   Tommy Peterson Helsingborgs SOK
        06:38   10:18   15:02   19:14   23:44   35:39   43:51                                   366:01      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                   Mål   Bana D - 2,5 km Klubb
1 Jan Bojling Solna OK 33:31 03:57 (2) 04:26 (11) 02:02 (1) 04:14 (3) 05:53 (4) 06:45 (1) 03:16 (2)                                 02:58 (4) Jan Bojling Solna OK
        03:57 (2) 08:23 (2) 10:25 (2) 14:39 (2) 20:32 (2) 27:17 (1) 30:33 (1)                                 33:31 (1)    
2 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 33:57 03:42 (1) 04:50 (15) 02:36 (5) 03:41 (1) 05:48 (2) 07:19 (5) 03:12 (1)                                 02:49 (2) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        03:42 (1) 08:32 (3) 11:08 (3) 14:49 (3) 20:37 (3) 27:56 (2) 31:08 (2)                                 33:57 (2)    
3 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 34:19 04:28 (3) 03:19 (1) 02:15 (2) 03:53 (2) 05:45 (1) 08:33 (9) 03:22 (5)                                 02:44 (1) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        04:28 (3) 07:47 (1) 10:02 (1) 13:55 (1) 19:40 (1) 28:13 (3) 31:35 (3)                                 34:19 (3)    
4 Ulf Eskilsson OK Södertörn 38:56 04:49 (11) 04:47 (13) 02:37 (6) 04:42 (5) 07:15 (13) 07:32 (6) 03:42 (7)                                 03:32 (8) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        04:49 (11) 09:36 (9) 12:13 (6) 16:55 (4) 24:10 (5) 31:42 (4) 35:24 (4)                                 38:56 (4)    
5 John Östlund Sundbybergs IK 40:39 04:47 (10) 04:00 (6) 02:50 (10) 05:31 (12) 06:50 (7) 08:35 (10) 04:04 (11)                                 04:02 (15) John Östlund Sundbybergs IK
        04:47 (10) 08:47 (5) 11:37 (4) 17:08 (5) 23:58 (4) 32:33 (5) 36:37 (5)                                 40:39 (5)    
6 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 41:23 06:07 (20) 03:56 (4) 03:06 (14) 05:14 (10) 06:56 (10) 08:00 (7) 03:31 (6)                                 04:33 (28) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        06:07 (20) 10:03 (14) 13:09 (13) 18:23 (9) 25:19 (7) 33:19 (6) 36:50 (6)                                 41:23 (6)    
7 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 42:24 06:22 (22) 03:59 (5) 03:07 (15) 04:47 (7) 07:05 (12) 08:43 (13) 04:39 (19)                                 03:42 (11) Eva-Stina Svärd Haninge SOK
        06:22 (22) 10:21 (17) 13:28 (14) 18:15 (8) 25:20 (8) 34:03 (7) 38:42 (7)                                 42:24 (7)    
8 Erland Ljungström Gustavsbergs OK 42:25 04:35 (7) 04:07 (8) 04:10 (28) 05:04 (8) 07:55 (17) 08:40 (12) 04:14 (12)                                 03:40 (10) Erland Ljungström Gustavsbergs OK
        04:35 (7) 08:42 (4) 12:52 (10) 17:56 (7) 25:51 (9) 34:31 (9) 38:45 (8)                                 42:25 (8)    
8 Stig Lindskog Visborgs OK 42:25 04:33 (5) 08:50 (32) 02:46 (9) 05:09 (9) 06:19 (5) 08:38 (11) 03:20 (4)                                 02:50 (3) Stig Lindskog Visborgs OK
        04:33 (5) 13:23 (23) 16:09 (21) 21:18 (15) 27:37 (12) 36:15 (11) 39:35 (9)                                 42:25 (8)    
10 Lars Persson Väsby OK 44:10 06:39 (25) 08:11 (31) 02:29 (4) 05:21 (11) 06:53 (9) 07:12 (4) 03:57 (9)                                 03:28 (7) Lars Persson Väsby OK
        06:39 (25) 14:50 (29) 17:19 (24) 22:40 (19) 29:33 (15) 36:45 (13) 40:42 (12)                                 44:10 (10)    
11 Björn Stolt OK Ravinen 44:17 05:52 (17) 03:49 (2) 02:57 (12) 09:54 (33) 07:15 (13) 07:11 (3) 04:00 (10)                                 03:19 (6) Björn Stolt OK Ravinen
        05:52 (17) 09:41 (11) 12:38 (8) 22:32 (18) 29:47 (16) 36:58 (14) 40:58 (13)                                 44:17 (11)    
12 Bo Källström OK Milan 44:21 06:37 (24) 06:03 (27) 02:43 (7) 04:19 (4) 07:25 (15) 08:14 (8) 04:31 (16)                                 04:29 (26) Bo Källström OK Milan
        06:37 (24) 12:40 (21) 15:23 (19) 19:42 (12) 27:07 (11) 35:21 (10) 39:52 (10)                                 44:21 (12)    
13 Kenneth Berglund Hellas Orientering 44:34 04:34 (6) 04:23 (10) 03:00 (13) 05:33 (13) 06:59 (11) 09:37 (16) 06:14 (29)                                 04:14 (17) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        04:34 (6) 08:57 (8) 11:57 (5) 17:30 (6) 24:29 (6) 34:06 (8) 40:20 (11)                                 44:34 (13)    
14 Lars Nordin Solna OK 45:20 05:19 (15) 05:21 (21) 02:56 (11) 06:08 (16) 06:31 (6) 10:17 (19) 04:26 (15)                                 04:22 (22) Lars Nordin Solna OK
        05:19 (15) 10:40 (18) 13:36 (15) 19:44 (13) 26:15 (10) 36:32 (12) 40:58 (13)                                 45:20 (14)    
15 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 45:43 05:46 (16) 03:53 (3) 02:44 (8) 14:02 (36) 05:48 (2) 06:59 (2) 03:16 (2)                                 03:15 (5) Bo Sundén Karlsbyhedens OK
        05:46 (16) 09:39 (10) 12:23 (7) 26:25 (28) 32:13 (22) 39:12 (16) 42:28 (15)                                 45:43 (15)    
16 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 47:00 04:45 (9) 04:06 (7) 03:47 (22) 07:21 (24) 10:14 (30) 09:06 (14) 03:47 (8)                                 03:54 (13) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        04:45 (9) 08:51 (7) 12:38 (8) 19:59 (14) 30:13 (17) 39:19 (17) 43:06 (16)                                 47:00 (16)    
17 Berit Lindunger Haninge SOK 47:59 05:14 (13) 04:47 (13) 03:07 (15) 05:50 (14) 08:52 (23) 10:24 (20) 05:03 (22)                                 04:42 (30) Berit Lindunger Haninge SOK
        05:14 (13) 10:01 (13) 13:08 (12) 18:58 (10) 27:50 (13) 38:14 (15) 43:17 (17)                                 47:59 (17)    
18 Kurt Boström OK Linné 50:22 04:29 (4) 04:21 (9) 05:33 (36) 04:46 (6) 12:58 (35) 09:38 (17) 04:20 (13)                                 04:17 (19) Kurt Boström OK Linné
        04:29 (4) 08:50 (6) 14:23 (17) 19:09 (11) 32:07 (21) 41:45 (19) 46:05 (18)                                 50:22 (18)    
19 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 51:46 05:14 (13) 04:55 (17) 03:27 (21) 10:21 (34) 09:46 (28) 09:30 (15) 04:35 (17)                                 03:58 (14) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        05:14 (13) 10:09 (15) 13:36 (15) 23:57 (22) 33:43 (24) 43:13 (22) 47:48 (20)                                 51:46 (19)    
20 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 52:06 05:54 (18) 04:26 (11) 04:13 (29) 07:49 (26) 08:22 (20) 11:53 (27) 05:04 (23)                                 04:25 (23) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:54 (18) 10:20 (16) 14:33 (18) 22:22 (17) 30:44 (18) 42:37 (21) 47:41 (19)                                 52:06 (20)    
21 Bo Winald Hellas Orientering 52:49 08:04 (28) 05:44 (24) 03:48 (24) 05:54 (15) 07:49 (16) 11:01 (25) 06:55 (32)                                 03:34 (9) Bo Winald Hellas Orientering
        08:04 (28) 13:48 (26) 17:36 (26) 23:30 (21) 31:19 (19) 42:20 (20) 49:15 (21)                                 52:49 (21)    
22 Bengt Fahlin IBM-Klubben 52:59 04:58 (12) 04:50 (15) 03:18 (17) 08:45 (30) 06:50 (7) 10:49 (22) 09:47 (36)                                 03:42 (11) Bengt Fahlin IBM-Klubben
        04:58 (12) 09:48 (12) 13:06 (11) 21:51 (16) 28:41 (14) 39:30 (18) 49:17 (22)                                 52:59 (22)    
23 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 55:03 04:37 (8) 11:23 (35) 02:26 (3) 07:58 (27) 08:43 (21) 10:59 (24) 04:36 (18)                                 04:21 (21) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        04:37 (8) 16:00 (31) 18:26 (27) 26:24 (27) 35:07 (26) 46:06 (24) 50:42 (23)                                 55:03 (23)    
24 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 55:43 06:22 (22) 06:06 (28) 03:58 (26) 06:43 (18) 10:03 (29) 13:37 (33) 04:23 (14)                                 04:31 (27) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        06:22 (22) 12:28 (20) 16:26 (22) 23:09 (20) 33:12 (23) 46:49 (26) 51:12 (24)                                 55:43 (24)    
25 Bo Hedlund IFK Enskede 56:05 07:34 (27) 05:39 (23) 03:19 (18) 07:31 (25) 07:59 (18) 11:27 (26) 08:08 (35)                                 04:28 (25) Bo Hedlund IFK Enskede
        07:34 (27) 13:13 (22) 16:32 (23) 24:03 (23) 32:02 (20) 43:29 (23) 51:37 (25)                                 56:05 (25)    
26 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 56:49 06:02 (19) 10:44 (34) 03:47 (22) 07:12 (23) 08:44 (22) 10:38 (21) 05:30 (27)                                 04:12 (16) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        06:02 (19) 16:46 (32) 20:33 (32) 27:45 (31) 36:29 (30) 47:07 (28) 52:37 (27)                                 56:49 (26)    
27 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 57:15 08:37 (30) 05:45 (25) 04:35 (30) 08:59 (31) 08:13 (19) 10:52 (23) 04:54 (20)                                 05:20 (32) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        08:37 (30) 14:22 (27) 18:57 (28) 27:56 (33) 36:09 (28) 47:01 (27) 51:55 (26)                                 57:15 (27)    
28 Åke Linderoth Sundbybergs IK 58:37 06:58 (26) 05:16 (19) 03:22 (19) 09:01 (32) 14:10 (36) 09:40 (18) 05:19 (26)                                 04:51 (31) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        06:58 (26) 12:14 (19) 15:36 (20) 24:37 (25) 38:47 (33) 48:27 (29) 53:46 (28)                                 58:37 (28)    
29 Jan Burell OK Enen 59:10 08:08 (29) 05:19 (20) 03:59 (27) 06:55 (22) 09:28 (26) 12:53 (29) 07:53 (33)                                 04:35 (29) Jan Burell OK Enen
        08:08 (29) 13:27 (24) 17:26 (25) 24:21 (24) 33:49 (25) 46:42 (25) 54:35 (29)                                 59:10 (29)    
30 Eva Nordin Gustavsberg 59:45 09:11 (33) 05:57 (26) 03:50 (25) 06:50 (20) 10:20 (31) 12:56 (30) 06:22 (30)                                 04:19 (20) Eva Nordin Gustavsberg
        09:11 (33) 15:08 (30) 18:58 (29) 25:48 (26) 36:08 (27) 49:04 (30) 55:26 (30)                                 59:45 (30)    
31 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 60:44 08:38 (31) 05:08 (18) 05:16 (35) 08:12 (28) 09:09 (25) 15:07 (35) 04:58 (21)                                 04:16 (18) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        08:38 (31) 13:46 (25) 19:02 (30) 27:14 (29) 36:23 (29) 51:30 (33) 56:28 (32)                                 60:44 (31)    
32 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 61:39 09:13 (34) 05:27 (22) 04:37 (31) 08:33 (29) 09:38 (27) 12:38 (28) 06:04 (28)                                 05:29 (33) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        09:13 (34) 14:40 (28) 19:17 (31) 27:50 (32) 37:28 (32) 50:06 (32) 56:10 (31)                                 61:39 (32)    
33 Gunnel Junegard OK Södertörn 62:07 06:08 (21) 11:29 (36) 03:22 (19) 06:37 (17) 08:59 (24) 13:05 (31) 08:01 (34)                                 04:26 (24) Gunnel Junegard OK Södertörn
        06:08 (21) 17:37 (33) 20:59 (33) 27:36 (30) 36:35 (31) 49:40 (31) 57:41 (33)                                 62:07 (33)    
34 Mats Halvarez Klubblös 86:30 09:03 (32) 09:45 (33) 04:49 (32) 11:50 (35) 12:55 (34) 25:18 (36) 06:46 (31)                                 06:04 (36) Mats Halvarez Klubblös
        09:03 (32) 18:48 (34) 23:37 (34) 35:27 (34) 48:22 (34) 73:40 (34) 80:26 (34)                                 86:30 (34)    
35 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 382:37 327:59 (36) 07:02 (29) 05:04 (33) 06:53 (21) 11:14 (33) 13:36 (32) 05:11 (25)                                 05:38 (34) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        327:59 (36) 335:01 (36) 340:05 (35) 346:58 (35) 358:12 (36) 371:48 (35) 376:59 (36)                                 382:37 (35)    
36 Britt Eriksson Hammarby IF OF 382:42 327:57 (35) 07:02 (29) 05:13 (34) 06:48 (19) 11:06 (32) 13:48 (34) 05:04 (23)                                 05:44 (35) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        327:57 (35) 334:59 (35) 340:12 (36) 347:00 (36) 358:06 (35) 371:54 (36) 376:58 (35)                                 382:42 (36)    
- Kurt Zander Västerås SOK 81:41 03:03   02:34   04:41   05:11   04:43   05:00   01:12   09:00   05:11   02:44   Minustid   05:42   04:35   05:30   11:46       Kurt Zander Västerås SOK
        03:03   05:37   10:18   15:29   20:12   25:12   26:24   35:24   40:35   43:19   Ej tid  ----->                   81:41      
- Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 393:54 11:56   07:48   04:01                                                   370:09   Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        11:56   19:44   23:45                                                   393:54      
- Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 405:48 05:33   12:24   03:58   08:18   09:05                                           366:30   Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        05:33   17:57   21:55   30:13   39:18                                           405:48      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana E - 1,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                       Mål   Bana E - 1,6 km Klubb
1 Peter Törnqvist OK locknäs 23:38 06:33 (3) 01:35 (1) 03:40 (1) 03:36 (1) 03:42 (1) 02:30 (1)                                     02:02 (1) Peter Törnqvist OK locknäs
        06:33 (3) 08:08 (1) 11:48 (1) 15:24 (1) 19:06 (1) 21:36 (1)                                     23:38 (1)    
2 Bror Wahlberg Haninge SOK 36:41 06:03 (2) 03:33 (3) 06:23 (2) 07:17 (5) 06:19 (4) 03:36 (2)                                     03:30 (4) Bror Wahlberg Haninge SOK
        06:03 (2) 09:36 (2) 15:59 (2) 23:16 (2) 29:35 (2) 33:11 (2)                                     36:41 (2)    
3 Gunvor Granath Nynäshamns OK 41:42 05:55 (1) 08:38 (6) 06:23 (2) 06:19 (3) 05:12 (2) 05:59 (5)                                     03:16 (3) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        05:55 (1) 14:33 (5) 20:56 (5) 27:15 (4) 32:27 (3) 38:26 (3)                                     41:42 (3)    
4 Ingvar Johannesson Solna OK 43:02 12:45 (6) 04:23 (4) 07:29 (5) 05:20 (2) 06:16 (3) 03:39 (3)                                     03:10 (2) Ingvar Johannesson Solna OK
        12:45 (6) 17:08 (6) 24:37 (6) 29:57 (6) 36:13 (4) 39:52 (4)                                     43:02 (4)    
5 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 46:23 07:14 (4) 04:37 (5) 08:10 (6) 09:53 (6) 07:10 (5) 04:23 (4)                                     04:56 (6) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        07:14 (4) 11:51 (4) 20:01 (4) 29:54 (5) 37:04 (5) 41:27 (5)                                     46:23 (5)    
6 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 49:05 08:40 (5) 02:26 (2) 06:38 (4) 06:21 (4) 14:21 (6) 06:14 (6)                                     04:25 (5) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        08:40 (5) 11:06 (3) 17:44 (3) 24:05 (3) 38:26 (6) 44:40 (6)                                     49:05 (6)    
- Lars-Erik Lindell Väsby OK 345:57 32:11                                                           313:46   Lars-Erik Lindell Väsby OK
        32:11                                                           345:57