Sträcktider Luffarligan Sundbybergs IK Ursvik                                                                
  2018-01-31 Svarta tider är sträcktider                                                                    
    Blå tider är från start                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                      
                                                                               
Plac Bana A - 5,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål   Bana A - 5,4 km Klubb
1 Niklas Wrane Söders-Tyresö 35:10 00:38 (1) 01:20 (1) 01:42 (1) 00:38 (1) 06:53 (1) 02:46 (1) 01:15 (1) 00:53 (1) 02:18 (1) 01:58 (1) 02:20 (1) 04:36 (1) 01:30 (1) 02:39 (1) 00:53 (1) 01:12 (1) 01:39 (1) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        00:38 (1) 01:58 (1) 03:40 (1) 04:18 (1) 11:11 (1) 13:57 (1) 15:12 (1) 16:05 (1) 18:23 (1) 20:21 (1) 22:41 (1) 27:17 (1) 28:47 (1) 31:26 (1) 32:19 (1) 33:31 (1) 35:10 (1)    
2 Johan Alenius IFK Lidingö SOK 55:30 01:30 (6) 01:47 (2) 02:34 (4) 00:54 (2) 10:13 (5) 04:16 (2) 03:09 (5) 01:27 (3) 04:26 (5) 03:26 (3) 04:05 (6) 06:20 (3) 02:12 (3) 03:42 (2) 01:18 (2) 01:40 (2) 02:31 (2) Johan Alenius IFK Lidingö SOK
        01:30 (6) 03:17 (3) 05:51 (2) 06:45 (2) 16:58 (2) 21:14 (2) 24:23 (2) 25:50 (2) 30:16 (2) 33:42 (2) 37:47 (2) 44:07 (2) 46:19 (2) 50:01 (2) 51:19 (2) 52:59 (2) 55:30 (2)    
3 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 57:06 01:00 (3) 02:26 (4) 02:25 (3) 01:30 (5) 09:39 (2) 07:47 (6) 02:17 (4) 01:21 (2) 03:40 (2) 02:53 (2) 03:40 (3) 06:03 (2) 02:35 (6) 03:47 (3) 01:19 (3) 01:57 (5) 02:47 (5) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        01:00 (3) 03:26 (4) 05:51 (2) 07:21 (3) 17:00 (3) 24:47 (5) 27:04 (4) 28:25 (4) 32:05 (3) 34:58 (3) 38:38 (3) 44:41 (3) 47:16 (3) 51:03 (3) 52:22 (3) 54:19 (3) 57:06 (3)    
4 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 60:34 01:06 (4) 02:05 (3) 03:14 (5) 02:05 (6) 10:48 (6) 05:04 (4) 02:03 (2) 01:52 (5) 04:11 (3) 03:42 (6) 03:53 (5) 07:21 (4) 02:29 (5) 04:06 (5) 01:47 (6) 02:04 (6) 02:44 (3) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        01:06 (4) 03:11 (2) 06:25 (4) 08:30 (4) 19:18 (4) 24:22 (4) 26:25 (3) 28:17 (3) 32:28 (4) 36:10 (4) 40:03 (4) 47:24 (4) 49:53 (4) 53:59 (4) 55:46 (4) 57:50 (4) 60:34 (4)    
5 Anders Holmqvist Snättringe SK 63:37 01:12 (5) 03:22 (5) 03:43 (6) 01:18 (4) 09:49 (3) 04:32 (3) 04:54 (6) 01:48 (4) 04:24 (4) 03:37 (5) 03:03 (2) 08:09 (6) 01:58 (2) 04:09 (6) 01:32 (5) 01:43 (3) 04:24 (6) Anders Holmqvist Snättringe SK
        01:12 (5) 04:34 (5) 08:17 (5) 09:35 (6) 19:24 (5) 23:56 (3) 28:50 (6) 30:38 (5) 35:02 (5) 38:39 (5) 41:42 (5) 49:51 (5) 51:49 (5) 55:58 (5) 57:30 (5) 59:13 (5) 63:37 (5)    
6 Lennart Hävrén Tullinge SK 65:45 00:58 (2) 04:59 (6) 02:24 (2) 01:13 (3) 10:07 (4) 05:18 (5) 02:06 (3) 06:26 (6) 04:43 (6) 03:27 (4) 03:52 (4) 07:58 (5) 02:17 (4) 03:59 (4) 01:22 (4) 01:52 (4) 02:44 (3) Lennart Hävrén Tullinge SK
        00:58 (2) 05:57 (6) 08:21 (6) 09:34 (5) 19:41 (6) 24:59 (6) 27:05 (5) 33:31 (6) 38:14 (6) 41:41 (6) 45:33 (6) 53:31 (6) 55:48 (6) 59:47 (6) 61:09 (6) 63:01 (6) 65:45 (6)    
- Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 107:49 01:49   03:12   06:26   10:36   21:15   08:27   00:03   03:28   03:51   23:47   05:55                       19:00   Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        01:49   05:01   11:27   22:03   43:18   51:45   51:48   55:16   59:07   82:54   88:49                       107:49      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14           Mål   Bana B - 4,4 km Klubb
1 Janne Nilsson Centrum OK 34:46 00:44 (1) 01:41 (1) 00:44 (1) 03:28 (1) 01:23 (6) 02:37 (1) 02:15 (2) 02:02 (1) 02:45 (1) 03:59 (5) 01:53 (3) 01:26 (1) 06:26 (2) 01:24 (1)         01:59 (1) Janne Nilsson Centrum OK
        00:44 (1) 02:25 (1) 03:09 (1) 06:37 (1) 08:00 (1) 10:37 (1) 12:52 (1) 14:54 (1) 17:39 (1) 21:38 (1) 23:31 (1) 24:57 (1) 31:23 (1) 32:47 (1)         34:46 (1)    
2 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 40:19 00:51 (2) 02:10 (8) 00:48 (2) 03:46 (5) 01:16 (2) 03:45 (12) 02:15 (3) 02:38 (6) 03:27 (8) 03:38 (3) 02:30 (12) 02:12 (15) 07:01 (6) 01:45 (3)         02:17 (6) Eddie Bjärrenholt Rånäs OK
        00:51 (2) 03:01 (4) 03:49 (2) 07:35 (2) 08:51 (2) 12:36 (4) 14:51 (3) 17:29 (3) 20:56 (3) 24:34 (2) 27:04 (2) 29:16 (5) 36:17 (2) 38:02 (2)         40:19 (2)    
3 Claes Andersson OK Södertörn 40:38 00:59 (8) 02:56 (20) 01:01 (8) 03:41 (3) 01:26 (11) 03:19 (8) 02:14 (1) 02:27 (4) 03:20 (4) 03:35 (1) 02:26 (11) 01:28 (2) 07:40 (12) 01:51 (7)         02:15 (5) Claes Andersson OK Södertörn
        00:59 (8) 03:55 (13) 04:56 (13) 08:37 (8) 10:03 (9) 13:22 (9) 15:36 (8) 18:03 (5) 21:23 (5) 24:58 (3) 27:24 (3) 28:52 (2) 36:32 (3) 38:23 (3)         40:38 (3)    
4 Anders Gezelius OK Ravinen 41:11 01:57 (22) 02:00 (3) 00:48 (2) 03:57 (6) 01:19 (3) 02:53 (2) 02:37 (8) 02:18 (3) 03:32 (9) 04:15 (9) 01:54 (4) 01:40 (6) 08:00 (14) 01:50 (6)         02:11 (4) Anders Gezelius OK Ravinen
        01:57 (22) 03:57 (14) 04:45 (12) 08:42 (9) 10:01 (8) 12:54 (6) 15:31 (7) 17:49 (4) 21:21 (4) 25:36 (5) 27:30 (5) 29:10 (4) 37:10 (6) 39:00 (5)         41:11 (4)    
5 Per Öhlund Gustavsbergs OK 41:23 00:59 (8) 01:55 (2) 01:09 (16) 04:13 (10) 01:25 (10) 02:58 (4) 02:38 (9) 03:02 (11) 03:26 (6) 04:06 (7) 02:33 (14) 01:33 (4) 07:09 (7) 01:59 (11)         02:18 (7) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        00:59 (8) 02:54 (2) 04:03 (5) 08:16 (5) 09:41 (5) 12:39 (5) 15:17 (5) 18:19 (7) 21:45 (7) 25:51 (6) 28:24 (7) 29:57 (6) 37:06 (5) 39:05 (6)         41:23 (5)    
6 Ingemar Gard Söders-Tyresö 41:34 00:58 (7) 02:09 (6) 00:52 (4) 03:57 (6) 01:24 (9) 03:06 (5) 02:44 (10) 02:55 (9) 04:10 (13) 03:40 (4) 02:07 (7) 02:27 (18) 06:15 (1) 01:52 (8)         02:58 (18) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        00:58 (7) 03:07 (5) 03:59 (3) 07:56 (4) 09:20 (4) 12:26 (3) 15:10 (4) 18:05 (6) 22:15 (8) 25:55 (7) 28:02 (6) 30:29 (7) 36:44 (4) 38:36 (4)         41:34 (6)    
7 Dan Klang Haninge SOK 41:49 01:49 (21) 02:09 (6) 01:16 (18) 03:30 (2) 01:20 (4) 03:08 (6) 02:15 (2) 03:03 (12) 03:02 (3) 04:01 (6) 01:55 (5) 01:30 (3) 08:59 (17) 01:47 (4)         02:05 (2) Dan Klang Haninge SOK
        01:49 (21) 03:58 (15) 05:14 (14) 08:44 (10) 10:04 (10) 13:12 (7) 15:27 (6) 18:30 (8) 21:32 (6) 25:33 (4) 27:28 (4) 28:58 (3) 37:57 (8) 39:44 (7)         41:49 (7)    
8 Leif Åkerblom OK Österåker 42:14 01:00 (10) 02:22 (12) 03:44 (23) 04:03 (8) 01:15 (1) 03:16 (7) 02:23 (5) 02:09 (2) 03:26 (6) 03:36 (2) 01:51 (2) 02:03 (11) 06:46 (3) 01:56 (9)         02:24 (11) Leif Åkerblom OK Österåker
        01:00 (10) 03:22 (9) 07:06 (22) 11:09 (20) 12:24 (17) 15:40 (14) 18:03 (12) 20:12 (11) 23:38 (10) 27:14 (8) 29:05 (8) 31:08 (8) 37:54 (7) 39:50 (8)         42:14 (8)    
9 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 43:54 01:03 (11) 02:04 (5) 00:52 (4) 03:42 (4) 01:27 (12) 02:53 (2) 02:28 (7) 02:48 (7) 02:57 (2) 09:42 (23) 01:46 (1) 01:38 (5) 06:47 (4) 01:41 (2)         02:06 (3) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        01:03 (11) 03:07 (5) 03:59 (3) 07:41 (3) 09:08 (3) 12:01 (2) 14:29 (2) 17:17 (2) 20:14 (2) 29:56 (11) 31:42 (10) 33:20 (9) 40:07 (9) 41:48 (9)         43:54 (9)    
10 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 45:20 00:57 (5) 02:03 (4) 01:08 (14) 04:18 (11) 01:23 (6) 04:24 (16) 02:24 (6) 03:03 (12) 04:09 (12) 04:06 (7) 03:22 (19) 02:40 (19) 06:55 (5) 02:06 (14)         02:22 (9) Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK
        00:57 (5) 03:00 (3) 04:08 (6) 08:26 (6) 09:49 (6) 14:13 (11) 16:37 (9) 19:40 (9) 23:49 (11) 27:55 (10) 31:17 (9) 33:57 (10) 40:52 (10) 42:58 (10)         45:20 (10)    
11 Per-Johan Vikfors OK Österåker 45:49 01:13 (13) 02:11 (9) 01:00 (7) 04:21 (12) 01:28 (13) 03:25 (9) 05:41 (23) 02:35 (5) 04:00 (11) 04:23 (11) 02:17 (8) 01:57 (9) 07:11 (8) 01:47 (4)         02:20 (8) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        01:13 (13) 03:24 (10) 04:24 (9) 08:45 (11) 10:13 (11) 13:38 (10) 19:19 (15) 21:54 (13) 25:54 (12) 30:17 (12) 32:34 (11) 34:31 (11) 41:42 (11) 43:29 (11)         45:49 (11)    
12 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 48:32 00:54 (3) 02:27 (14) 01:06 (11) 05:14 (20) 01:51 (19) 03:50 (13) 03:30 (20) 03:42 (21) 04:13 (15) 04:19 (10) 02:24 (10) 02:07 (13) 08:00 (14) 02:21 (18)         02:34 (15) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        00:54 (3) 03:21 (8) 04:27 (10) 09:41 (13) 11:32 (13) 15:22 (13) 18:52 (13) 22:34 (14) 26:47 (15) 31:06 (13) 33:30 (12) 35:37 (12) 43:37 (12) 45:58 (12)         48:32 (12)    
13 Tommy Lindberg Haninge SOK 50:25 00:56 (4) 02:31 (16) 00:54 (6) 04:05 (9) 01:23 (6) 03:27 (10) 03:34 (21) 02:50 (8) 03:22 (5) 04:32 (13) 06:00 (23) 05:01 (23) 07:31 (11) 01:57 (10)         02:22 (9) Tommy Lindberg Haninge SOK
        00:56 (4) 03:27 (11) 04:21 (8) 08:26 (6) 09:49 (6) 13:16 (8) 16:50 (10) 19:40 (9) 23:02 (9) 27:34 (9) 33:34 (13) 38:35 (15) 46:06 (14) 48:03 (14)         50:25 (13)    
14 Anders Larsson Skarpnäcks OL 51:28 01:11 (12) 02:29 (15) 01:04 (10) 05:21 (22) 01:35 (14) 04:14 (14) 03:03 (16) 02:56 (10) 04:16 (17) 06:01 (19) 02:30 (12) 02:14 (16) 07:45 (13) 02:01 (12)         04:48 (23) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        01:11 (12) 03:40 (12) 04:44 (11) 10:05 (15) 11:40 (14) 15:54 (15) 18:57 (14) 21:53 (12) 26:09 (13) 32:10 (15) 34:40 (15) 36:54 (14) 44:39 (13) 46:40 (13)         51:28 (14)    
15 Leif Mörkfors Järfälla OK 52:04 00:57 (5) 02:14 (10) 01:07 (13) 05:03 (17) 01:22 (5) 03:44 (11) 02:54 (12) 05:14 (22) 03:37 (10) 05:23 (16) 02:04 (6) 03:11 (21) 10:39 (22) 02:03 (13)         02:32 (14) Leif Mörkfors Järfälla OK
        00:57 (5) 03:11 (7) 04:18 (7) 09:21 (12) 10:43 (12) 14:27 (12) 17:21 (11) 22:35 (15) 26:12 (14) 31:35 (14) 33:39 (14) 36:50 (13) 47:29 (16) 49:32 (15)         52:04 (15)    
16 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 52:10 01:36 (17) 02:23 (13) 02:19 (22) 04:25 (13) 01:36 (15) 05:42 (20) 02:52 (11) 03:14 (16) 05:36 (21) 04:48 (15) 02:38 (15) 02:04 (12) 08:25 (16) 02:07 (15)         02:25 (12) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        01:36 (17) 03:59 (16) 06:18 (20) 10:43 (18) 12:19 (16) 18:01 (20) 20:53 (19) 24:07 (18) 29:43 (19) 34:31 (18) 37:09 (18) 39:13 (17) 47:38 (17) 49:45 (16)         52:10 (16)    
17 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 53:52 01:13 (13) 03:03 (22) 01:09 (16) 05:09 (19) 01:53 (20) 05:03 (19) 02:57 (14) 03:27 (19) 04:53 (19) 05:25 (17) 02:39 (16) 02:07 (13) 09:12 (18) 02:22 (19)         03:20 (22) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:13 (13) 04:16 (18) 05:25 (17) 10:34 (17) 12:27 (18) 17:30 (18) 20:27 (17) 23:54 (17) 28:47 (17) 34:12 (17) 36:51 (17) 38:58 (16) 48:10 (18) 50:32 (17)         53:52 (17)    
18 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 54:21 01:37 (19) 02:45 (18) 01:17 (19) 05:19 (21) 02:04 (21) 04:24 (16) 03:56 (22) 03:23 (18) 04:15 (16) 04:39 (14) 02:22 (9) 03:31 (22) 07:25 (9) 04:58 (23)         02:26 (13) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        01:37 (19) 04:22 (20) 05:39 (19) 10:58 (19) 13:02 (20) 17:26 (17) 21:22 (20) 24:45 (19) 29:00 (18) 33:39 (16) 36:01 (16) 39:32 (18) 46:57 (15) 51:55 (18)         54:21 (18)    
19 Svante Frid Enebybergs IF 56:44 01:43 (20) 02:37 (17) 01:01 (8) 04:33 (15) 01:49 (18) 05:48 (21) 02:56 (13) 05:53 (23) 05:21 (20) 04:27 (12) 03:42 (20) 01:50 (7) 09:28 (19) 02:40 (22)         02:56 (17) Svante Frid Enebybergs IF
        01:43 (20) 04:20 (19) 05:21 (16) 09:54 (14) 11:43 (15) 17:31 (19) 20:27 (17) 26:20 (21) 31:41 (21) 36:08 (19) 39:50 (20) 41:40 (19) 51:08 (19) 53:48 (19)         56:44 (19)    
20 Ronny Hedlund OK Södertörn 57:16 01:13 (13) 02:57 (21) 01:08 (14) 05:05 (18) 02:05 (22) 04:21 (15) 03:24 (19) 03:08 (15) 04:32 (18) 08:56 (21) 03:00 (17) 01:59 (10) 10:14 (21) 02:15 (17)         02:59 (19) Ronny Hedlund OK Södertörn
        01:13 (13) 04:10 (17) 05:18 (15) 10:23 (16) 12:28 (19) 16:49 (16) 20:13 (16) 23:21 (16) 27:53 (16) 36:49 (20) 39:49 (19) 41:48 (20) 52:02 (20) 54:17 (20)         57:16 (20)    
21 Eva Elnerud Sigtuna OK 58:03 03:50 (23) 02:17 (11) 01:24 (20) 04:25 (13) 01:36 (15) 08:25 (23) 03:10 (18) 03:20 (17) 04:10 (13) 05:49 (18) 04:21 (21) 01:54 (8) 07:29 (10) 02:34 (20)         03:19 (21) Eva Elnerud Sigtuna OK
        03:50 (23) 06:07 (23) 07:31 (23) 11:56 (22) 13:32 (21) 21:57 (22) 25:07 (22) 28:27 (22) 32:37 (22) 38:26 (21) 42:47 (21) 44:41 (21) 52:10 (21) 54:44 (21)         58:03 (21)    
22 Roland Löwgren Spårvägens OK 61:26 01:16 (16) 03:52 (23) 01:28 (21) 04:54 (16) 02:35 (23) 04:25 (18) 03:07 (17) 03:38 (20) 05:50 (22) 09:12 (22) 03:09 (18) 03:10 (20) 09:36 (20) 02:35 (21)         02:39 (16) Roland Löwgren Spårvägens OK
        01:16 (16) 05:08 (22) 06:36 (21) 11:30 (21) 14:05 (22) 18:30 (21) 21:37 (21) 25:15 (20) 31:05 (20) 40:17 (22) 43:26 (22) 46:36 (22) 56:12 (22) 58:47 (22)         61:26 (22)    
23 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 71:05 01:36 (17) 02:46 (19) 01:06 (11) 09:07 (23) 01:43 (17) 06:11 (22) 02:57 (14) 03:07 (14) 10:06 (23) 06:23 (20) 05:54 (22) 02:19 (17) 12:21 (23) 02:14 (16)         03:15 (20) Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK
        01:36 (17) 04:22 (20) 05:28 (18) 14:35 (23) 16:18 (23) 22:29 (23) 25:26 (23) 28:33 (23) 38:39 (23) 45:02 (23) 50:56 (23) 53:15 (23) 65:36 (23) 67:50 (23)         71:05 (23)    
- Tommy Holmer Väsby OK 29:05 00:37   01:48   00:38   03:10   01:02   02:31   03:06   01:55   02:36   02:55   01:48   04:04   01:26               01:29   Tommy Holmer Väsby OK
        00:37   02:25   03:03   06:13   07:15   09:46   12:52   14:47   17:23   20:18   22:06   26:10   27:36               29:05      
- Leic Carlsson Skarpnäcks OL 67:27 01:31   02:35   01:13   04:19   05:59   15:18   04:36   03:01   03:22   04:13   04:39   00:54   10:45   02:10           02:52   Leic Carlsson Skarpnäcks OL
        01:31   04:06   05:19   09:38   15:37   30:55   35:31   38:32   41:54   46:07   50:46   51:40   62:25   64:35           67:27      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13               Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Per Ljung Stockholms OK 29:12 01:55 (1) 00:44 (1) 03:18 (1) 02:20 (1) 01:05 (2) 01:59 (1) 01:43 (3) 03:52 (4) 02:11 (2) 03:16 (3) 03:19 (1) 00:46 (1) 02:11 (1)             00:33 (1) Per Ljung Stockholms OK
        01:55 (1) 02:39 (1) 05:57 (1) 08:17 (1) 09:22 (1) 11:21 (1) 13:04 (1) 16:56 (1) 19:07 (1) 22:23 (1) 25:42 (1) 26:28 (1) 28:39 (1)             29:12 (1)    
2 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 31:45 03:16 (32) 00:45 (2) 03:25 (2) 02:21 (2) 01:04 (1) 02:20 (3) 01:46 (4) 03:46 (2) 02:08 (1) 03:11 (1) 03:37 (2) 01:03 (5) 02:22 (2)             00:41 (3) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        03:16 (32) 04:01 (15) 07:26 (3) 09:47 (3) 10:51 (3) 13:11 (2) 14:57 (2) 18:43 (2) 20:51 (2) 24:02 (2) 27:39 (2) 28:42 (2) 31:04 (2)             31:45 (2)    
3 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 33:22 02:16 (2) 00:49 (3) 03:36 (3) 02:51 (7) 01:14 (3) 03:23 (33) 01:38 (1) 03:51 (3) 02:22 (3) 03:23 (4) 04:02 (3) 00:56 (2) 02:25 (3)             00:36 (2) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:16 (2) 03:05 (2) 06:41 (2) 09:32 (2) 10:46 (2) 14:09 (3) 15:47 (3) 19:38 (3) 22:00 (3) 25:23 (3) 29:25 (3) 30:21 (3) 32:46 (3)             33:22 (3)    
4 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 36:23 02:37 (9) 01:08 (23) 04:26 (9) 02:39 (3) 01:42 (15) 02:20 (3) 01:40 (2) 04:11 (7) 02:43 (7) 03:34 (5) 04:45 (6) 01:00 (3) 02:45 (4)             00:53 (7) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        02:37 (9) 03:45 (10) 08:11 (10) 10:50 (6) 12:32 (6) 14:52 (5) 16:32 (5) 20:43 (5) 23:26 (5) 27:00 (5) 31:45 (5) 32:45 (5) 35:30 (4)             36:23 (4)    
5 Kjell Holmberg OK Södertörn 36:38 02:30 (7) 01:07 (21) 04:22 (7) 02:57 (10) 01:15 (4) 02:15 (2) 02:00 (12) 03:57 (5) 02:55 (12) 03:12 (2) 05:09 (11) 01:01 (4) 02:56 (7)             01:02 (21) Kjell Holmberg OK Södertörn
        02:30 (7) 03:37 (6) 07:59 (6) 10:56 (7) 12:11 (4) 14:26 (4) 16:26 (4) 20:23 (4) 23:18 (4) 26:30 (4) 31:39 (4) 32:40 (4) 35:36 (5)             36:38 (5)    
6 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 38:02 02:26 (4) 00:57 (7) 04:06 (4) 02:46 (4) 02:35 (42) 02:44 (15) 01:53 (7) 03:41 (1) 02:55 (12) 04:15 (14) 04:37 (4) 01:22 (18) 02:57 (8)             00:48 (4) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        02:26 (4) 03:23 (4) 07:29 (4) 10:15 (4) 12:50 (8) 15:34 (9) 17:27 (8) 21:08 (6) 24:03 (6) 28:18 (7) 32:55 (6) 34:17 (6) 37:14 (6)             38:02 (6)    
7 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 40:16 02:26 (4) 00:54 (5) 04:10 (5) 03:16 (15) 01:31 (8) 03:04 (28) 01:51 (6) 04:29 (14) 03:49 (35) 04:14 (13) 05:23 (22) 01:07 (8) 03:01 (10)             01:01 (17) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        02:26 (4) 03:20 (3) 07:30 (5) 10:46 (5) 12:17 (5) 15:21 (7) 17:12 (6) 21:41 (8) 25:30 (10) 29:44 (9) 35:07 (9) 36:14 (8) 39:15 (7)             40:16 (7)    
8 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 40:34 02:40 (10) 01:00 (10) 04:30 (10) 02:55 (8) 01:30 (6) 02:50 (19) 02:22 (23) 04:32 (18) 02:38 (5) 04:57 (30) 05:17 (17) 01:25 (24) 02:57 (8)             01:01 (17) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        02:40 (10) 03:40 (7) 08:10 (8) 11:05 (8) 12:35 (7) 15:25 (8) 17:47 (10) 22:19 (10) 24:57 (8) 29:54 (10) 35:11 (10) 36:36 (9) 39:33 (8)             40:34 (8)    
9 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 40:43 02:42 (11) 00:58 (8) 04:36 (13) 03:10 (11) 01:41 (13) 02:30 (8) 01:56 (8) 04:43 (19) 02:51 (11) 03:58 (7) 05:26 (24) 02:26 (43) 02:46 (5)             01:00 (15) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        02:42 (11) 03:40 (7) 08:16 (11) 11:26 (13) 13:07 (10) 15:37 (10) 17:33 (9) 22:16 (9) 25:07 (9) 29:05 (8) 34:31 (8) 36:57 (10) 39:43 (9)             40:43 (9)    
10 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 41:08 02:28 (6) 01:33 (46) 04:35 (12) 02:49 (5) 01:28 (5) 02:27 (6) 01:56 (8) 04:04 (6) 02:58 (15) 03:56 (6) 05:14 (14) 01:05 (7) 05:38 (42)             00:57 (13) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        02:28 (6) 04:01 (16) 08:36 (14) 11:25 (11) 12:53 (9) 15:20 (6) 17:16 (7) 21:20 (7) 24:18 (7) 28:14 (6) 33:28 (7) 34:33 (7) 40:11 (10)             41:08 (10)    
11 Anna-Karin Johansson Vandrarringen 41:50 02:59 (18) 01:03 (15) 04:34 (11) 03:18 (17) 03:53 (46) 02:50 (19) 01:59 (11) 04:19 (9) 02:29 (4) 04:35 (20) 04:45 (6) 01:13 (11) 02:47 (6)             01:06 (25) Anna-Karin Johansson Vandrarringen
        02:59 (18) 04:02 (18) 08:36 (14) 11:54 (14) 15:47 (28) 18:37 (23) 20:36 (21) 24:55 (17) 27:24 (16) 31:59 (14) 36:44 (12) 37:57 (11) 40:44 (11)             41:50 (11)    
12 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 42:36 03:07 (25) 00:54 (4) 05:10 (24) 03:49 (29) 01:40 (11) 02:41 (13) 02:04 (15) 04:24 (10) 03:12 (24) 04:18 (16) 05:20 (20) 01:24 (21) 03:34 (26)             00:59 (14) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        03:07 (25) 04:01 (15) 09:11 (20) 13:00 (21) 14:40 (17) 17:21 (17) 19:25 (16) 23:49 (13) 27:01 (13) 31:19 (12) 36:39 (11) 38:03 (12) 41:37 (12)             42:36 (12)    
13 Christer Andersson ATG 42:48 02:23 (3) 01:07 (21) 04:48 (18) 02:55 (8) 02:19 (38) 02:51 (22) 02:21 (22) 04:28 (13) 03:10 (21) 04:03 (9) 06:36 (36) 01:25 (24) 03:29 (21)             00:53 (7) Christer Andersson ATG
        02:23 (3) 03:30 (5) 08:18 (12) 11:13 (9) 13:32 (12) 16:23 (12) 18:44 (12) 23:12 (11) 26:22 (11) 30:25 (11) 37:01 (14) 38:26 (14) 41:55 (14)             42:48 (13)    
14 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 42:53 02:34 (8) 01:06 (19) 04:43 (15) 02:50 (6) 03:40 (44) 02:24 (5) 02:23 (24) 04:51 (22) 02:47 (8) 04:47 (25) 04:49 (8) 01:30 (29) 03:28 (19)             01:01 (17) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        02:34 (8) 03:40 (7) 08:23 (13) 11:13 (9) 14:53 (20) 17:17 (16) 19:40 (17) 24:31 (15) 27:18 (15) 32:05 (15) 36:54 (13) 38:24 (13) 41:52 (13)             42:53 (14)    
15 Kerstin Rosengren Attunda OK 43:39 03:02 (22) 01:02 (14) 05:10 (24) 03:44 (27) 01:50 (22) 02:55 (23) 02:16 (20) 04:54 (23) 03:03 (17) 04:15 (14) 05:22 (21) 01:55 (40) 03:05 (13)             01:06 (25) Kerstin Rosengren Attunda OK
        03:02 (22) 04:04 (19) 09:14 (21) 12:58 (20) 14:48 (19) 17:43 (18) 19:59 (18) 24:53 (16) 27:56 (17) 32:11 (16) 37:33 (16) 39:28 (15) 42:33 (15)             43:39 (15)    
16 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 44:59 03:07 (25) 01:08 (23) 05:08 (22) 03:42 (26) 01:54 (25) 03:45 (41) 02:51 (40) 04:31 (15) 03:12 (24) 04:44 (24) 05:33 (27) 01:04 (6) 03:32 (25)             00:48 (4) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        03:07 (25) 04:15 (24) 09:23 (23) 13:05 (22) 14:59 (21) 18:44 (24) 21:35 (23) 26:06 (22) 29:18 (20) 34:02 (18) 39:35 (17) 40:39 (16) 44:11 (16)             44:59 (16)    
17 Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 46:06 02:49 (13) 01:05 (17) 05:02 (21) 03:11 (13) 02:03 (31) 02:34 (9) 02:12 (17) 07:02 (47) 03:06 (19) 06:20 (41) 05:16 (16) 01:28 (27) 03:03 (12)             00:55 (10) Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL
        02:49 (13) 03:54 (13) 08:56 (18) 12:07 (16) 14:10 (15) 16:44 (15) 18:56 (14) 25:58 (20) 29:04 (19) 35:24 (23) 40:40 (19) 42:08 (19) 45:11 (18)             46:06 (17)    
18 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 46:14 03:06 (24) 01:11 (25) 04:48 (18) 03:33 (21) 01:34 (9) 02:28 (7) 02:25 (29) 05:04 (25) 02:50 (10) 04:55 (29) 05:30 (25) 04:21 (48) 03:22 (15)             01:07 (27) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        03:06 (24) 04:17 (25) 09:05 (19) 12:38 (19) 14:12 (16) 16:40 (14) 19:05 (15) 24:09 (14) 26:59 (12) 31:54 (13) 37:24 (15) 41:45 (18) 45:07 (17)             46:14 (18)    
19 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 47:03 03:11 (28) 01:15 (30) 05:17 (29) 03:31 (20) 01:51 (23) 02:56 (24) 02:24 (27) 05:21 (30) 03:51 (36) 04:08 (10) 07:14 (41) 01:23 (20) 03:24 (17)             01:17 (42) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        03:11 (28) 04:26 (30) 09:43 (26) 13:14 (23) 15:05 (22) 18:01 (19) 20:25 (19) 25:46 (18) 29:37 (22) 33:45 (17) 40:59 (20) 42:22 (20) 45:46 (19)             47:03 (19)    
20 Håkan Boije Attunda OK 47:49 02:50 (14) 01:05 (17) 04:45 (17) 03:17 (16) 01:57 (28) 05:30 (46) 02:14 (19) 04:26 (12) 07:06 (49) 04:02 (8) 05:04 (10) 01:30 (29) 03:02 (11)             01:01 (17) Håkan Boije Attunda OK
        02:50 (14) 03:55 (14) 08:40 (16) 11:57 (15) 13:54 (13) 19:24 (26) 21:38 (24) 26:04 (21) 33:10 (30) 37:12 (26) 42:16 (26) 43:46 (25) 46:48 (21)             47:49 (20)    
21 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 47:53 03:11 (28) 01:24 (42) 05:14 (27) 03:51 (30) 01:44 (17) 02:48 (18) 02:13 (18) 05:21 (30) 03:10 (21) 05:38 (36) 07:24 (43) 01:16 (13) 03:34 (26)             01:05 (24) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        03:11 (28) 04:35 (33) 09:49 (28) 13:40 (26) 15:24 (24) 18:12 (21) 20:25 (19) 25:46 (18) 28:56 (18) 34:34 (20) 41:58 (25) 43:14 (23) 46:48 (21)             47:53 (21)    
22 Aila Halttunen Haninge SOK 48:04 03:35 (44) 01:14 (28) 06:29 (42) 04:15 (38) 01:48 (20) 03:00 (27) 02:23 (24) 05:05 (27) 03:44 (34) 04:28 (19) 05:42 (28) 01:36 (33) 03:24 (16)             01:21 (45) Aila Halttunen Haninge SOK
        03:35 (44) 04:49 (40) 11:18 (40) 15:33 (39) 17:21 (35) 20:21 (30) 22:44 (27) 27:49 (26) 31:33 (25) 36:01 (25) 41:43 (24) 43:19 (24) 46:43 (20)             48:04 (22)    
23 Birgitta Klang Långhundra IF 48:34 03:20 (34) 01:19 (39) 05:44 (33) 03:24 (19) 01:54 (25) 03:23 (33) 03:16 (44) 05:49 (37) 04:12 (41) 05:00 (31) 05:14 (13) 01:17 (14) 03:30 (23)             01:12 (32) Birgitta Klang Långhundra IF
        03:20 (34) 04:39 (35) 10:23 (33) 13:47 (28) 15:41 (27) 19:04 (25) 22:20 (26) 28:09 (28) 32:21 (26) 37:21 (27) 42:35 (27) 43:52 (26) 47:22 (23)             48:34 (23)    
24 Ingrid Graneli Haninge SOK 49:26 02:59 (18) 01:15 (31) 05:38 (31) 03:22 (18) 02:16 (37) 02:35 (10) 05:35 (50) 06:26 (45) 03:10 (21) 04:51 (27) 05:12 (12) 01:29 (28) 03:36 (28)             01:02 (21) Ingrid Graneli Haninge SOK
        02:59 (18) 04:14 (23) 09:52 (29) 13:14 (23) 15:30 (26) 18:05 (20) 23:40 (33) 30:06 (35) 33:16 (31) 38:07 (29) 43:19 (28) 44:48 (27) 48:24 (24)             49:26 (24)    
25 Eva von Heijne Sigtuna OK 49:37 03:08 (27) 01:13 (27) 06:59 (45) 03:37 (22) 01:49 (21) 03:23 (34) 03:15 (43) 05:48 (35) 04:13 (42) 04:53 (28) 05:25 (23) 01:13 (11) 03:29 (20)             01:12 (32) Eva von Heijne Sigtuna OK
        03:08 (27) 04:21 (27) 11:20 (42) 14:57 (35) 16:46 (32) 20:09 (29) 23:24 (32) 29:12 (30) 33:25 (32) 38:18 (30) 43:43 (29) 44:56 (28) 48:25 (25)             49:37 (25)    
26 Jan Larsson Tullinge SK 51:29 03:01 (21) 01:24 (42) 05:13 (26) 04:29 (41) 01:42 (15) 03:36 (38) 02:42 (34) 05:58 (42) 03:21 (29) 04:12 (12) 06:01 (32) 01:27 (26) 07:09 (48)             01:14 (37) Jan Larsson Tullinge SK
        03:01 (21) 04:25 (29) 09:38 (24) 14:07 (30) 15:49 (29) 19:25 (27) 22:07 (25) 28:05 (27) 31:26 (24) 35:38 (24) 41:39 (23) 43:06 (22) 50:15 (26)             51:29 (26)    
27 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 51:58 02:58 (17) 01:11 (25) 05:08 (22) 03:10 (11) 02:15 (35) 05:54 (48) 04:00 (47) 04:49 (21) 03:21 (29) 05:47 (38) 05:19 (18) 03:09 (46) 03:43 (30)             01:14 (37) Ove Forsberg Turebergs IF SOK
        02:58 (17) 04:09 (21) 09:17 (22) 12:27 (18) 14:42 (18) 20:36 (32) 24:36 (37) 29:25 (32) 32:46 (28) 38:33 (32) 43:52 (30) 47:01 (29) 50:44 (27)             51:58 (27)    
28 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 52:42 03:28 (38) 01:15 (30) 05:16 (28) 04:14 (37) 01:40 (11) 02:40 (12) 02:31 (32) 05:04 (25) 03:20 (28) 05:44 (37) 05:58 (31) 01:21 (17) 08:58 (49)             01:13 (36) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        03:28 (38) 04:43 (36) 09:59 (30) 14:13 (31) 15:53 (30) 18:33 (22) 21:04 (22) 26:08 (23) 29:28 (21) 35:12 (21) 41:10 (21) 42:31 (21) 51:29 (28)             52:42 (28)    
29 Leif Hermundstad Snättringe SK 53:16 03:27 (36) 01:16 (33) 05:43 (32) 04:12 (36) 01:55 (27) 04:06 (43) 03:18 (45) 05:30 (32) 04:18 (43) 04:41 (22) 07:19 (42) 01:42 (38) 04:17 (36)             01:32 (49) Leif Hermundstad Snättringe SK
        03:27 (36) 04:43 (36) 10:26 (34) 14:38 (33) 16:33 (31) 20:39 (34) 23:57 (34) 29:27 (33) 33:45 (33) 38:26 (31) 45:45 (31) 47:27 (30) 51:44 (29)             53:16 (29)    
30 Martin Eriksson OK Södertörn 53:19 03:18 (33) 01:18 (38) 06:41 (44) 03:39 (25) 02:15 (35) 03:14 (29) 02:58 (41) 06:01 (44) 04:58 (46) 05:17 (34) 06:06 (33) 02:19 (42) 04:01 (35)             01:14 (37) Martin Eriksson OK Södertörn
        03:18 (33) 04:36 (34) 11:17 (39) 14:56 (34) 17:11 (34) 20:25 (31) 23:23 (31) 29:24 (31) 34:22 (35) 39:39 (33) 45:45 (31) 48:04 (32) 52:05 (30)             53:19 (30)    
31 Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL 53:51 03:28 (38) 01:20 (40) 06:02 (37) 04:24 (40) 02:32 (41) 03:32 (37) 03:13 (42) 05:49 (37) 03:53 (37) 05:31 (35) 06:39 (37) 01:41 (37) 04:20 (37)             01:27 (48) Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL
        03:28 (38) 04:48 (39) 10:50 (36) 15:14 (36) 17:46 (37) 21:18 (37) 24:31 (36) 30:20 (36) 34:13 (34) 39:44 (35) 46:23 (34) 48:04 (32) 52:24 (31)             53:51 (31)    
31 Per Södersten Gustavsbergs OK 53:51 02:50 (14) 01:16 (33) 04:40 (14) 04:29 (41) 01:59 (29) 10:13 (50) 01:50 (5) 05:56 (41) 03:06 (19) 04:25 (18) 05:19 (18) 01:24 (21) 05:28 (41)             00:56 (11) Per Södersten Gustavsbergs OK
        02:50 (14) 04:06 (20) 08:46 (17) 13:15 (25) 15:14 (23) 25:27 (41) 27:17 (40) 33:13 (40) 36:19 (38) 40:44 (36) 46:03 (33) 47:27 (30) 52:55 (32)             53:51 (31)    
33 Margareta Haraldsson Sigtuna OK 54:16 03:27 (36) 01:44 (47) 05:48 (34) 05:04 (44) 01:45 (18) 02:50 (19) 02:24 (27) 05:41 (33) 03:57 (39) 04:43 (23) 10:18 (50) 01:19 (15) 04:00 (34)             01:16 (41) Margareta Haraldsson Sigtuna OK
        03:27 (36) 05:11 (43) 10:59 (38) 16:03 (40) 17:48 (38) 20:38 (33) 23:02 (29) 28:43 (29) 32:40 (27) 37:23 (28) 47:41 (35) 49:00 (34) 53:00 (33)             54:16 (33)    
34 Kristina Klang Haninge SOK 55:07 03:00 (20) 01:23 (41) 05:59 (35) 03:57 (32) 02:28 (39) 02:58 (26) 04:44 (48) 05:06 (29) 03:33 (31) 06:35 (42) 09:20 (47) 01:37 (34) 03:31 (24)             00:56 (11) Kristina Klang Haninge SOK
        03:00 (20) 04:23 (28) 10:22 (32) 14:19 (32) 16:47 (33) 19:45 (28) 24:29 (35) 29:35 (34) 33:08 (29) 39:43 (34) 49:03 (36) 50:40 (35) 54:11 (34)             55:07 (34)    
35 Willy Ljungdell Täby OK 56:29 02:51 (16) 00:58 (8) 04:19 (6) 04:18 (39) 01:35 (10) 02:36 (11) 01:58 (10) 17:17 (50) 02:56 (14) 04:11 (11) 07:37 (44) 01:20 (16) 03:29 (20)             01:04 (23) Willy Ljungdell Täby OK
        02:51 (16) 03:49 (12) 08:08 (7) 12:26 (17) 14:01 (14) 16:37 (13) 18:35 (11) 35:52 (44) 38:48 (43) 42:59 (38) 50:36 (38) 51:56 (37) 55:25 (35)             56:29 (35)    
36 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 57:24 03:23 (35) 05:41 (50) 14:20 (50) 03:38 (24) 02:02 (30) 02:57 (25) 02:02 (14) 04:45 (20) 03:05 (18) 04:47 (25) 04:42 (5) 01:22 (18) 03:46 (31)             00:54 (9) Bo Sundén Karlsbyhedens OK
        03:23 (35) 09:04 (49) 23:24 (49) 27:02 (49) 29:04 (49) 32:01 (45) 34:03 (45) 38:48 (45) 41:53 (45) 46:40 (44) 51:22 (40) 52:44 (40) 56:30 (37)             57:24 (36)    
37 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 57:31 03:32 (42) 01:14 (28) 09:46 (49) 05:17 (46) 01:30 (6) 03:17 (31) 02:29 (30) 04:55 (24) 03:15 (26) 09:48 (49) 05:50 (29) 01:24 (21) 03:50 (32)             01:24 (46) Tommy Peterson Helsingborgs SOK
        03:32 (42) 04:46 (38) 14:32 (45) 19:49 (44) 21:19 (41) 24:36 (39) 27:05 (39) 32:00 (37) 35:15 (36) 45:03 (42) 50:53 (39) 52:17 (39) 56:07 (36)             57:31 (37)    
38 Carin Runqvist Järfälla OK 58:43 03:28 (38) 01:06 (19) 06:01 (36) 09:40 (50) 01:51 (23) 03:14 (29) 02:23 (24) 05:05 (27) 03:55 (38) 06:11 (40) 06:46 (38) 01:35 (31) 06:16 (47)             01:12 (32) Carin Runqvist Järfälla OK
        03:28 (38) 04:34 (32) 10:35 (35) 20:15 (45) 22:06 (42) 25:20 (40) 27:43 (41) 32:48 (39) 36:43 (40) 42:54 (37) 49:40 (37) 51:15 (36) 57:31 (38)             58:43 (38)    
39 Sören Johansson Sala OK 58:50 03:15 (31) 00:54 (4) 06:05 (38) 03:46 (28) 04:03 (47) 02:42 (14) 02:00 (12) 04:18 (8) 02:41 (6) 04:23 (17) 05:30 (25) 01:35 (31) 16:20 (50)             01:18 (43) Sören Johansson Sala OK
        03:15 (31) 04:09 (21) 10:14 (31) 14:00 (29) 18:03 (39) 20:45 (35) 22:45 (28) 27:03 (24) 29:44 (23) 34:07 (19) 39:37 (18) 41:12 (17) 57:32 (39)             58:50 (39)    
40 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 58:51 03:13 (30) 01:17 (37) 06:26 (41) 04:35 (43) 02:12 (34) 04:04 (42) 03:31 (46) 07:24 (48) 04:34 (45) 07:00 (44) 07:06 (40) 01:49 (39) 04:30 (38)             01:10 (29) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        03:13 (30) 04:30 (31) 10:56 (37) 15:31 (38) 17:43 (36) 21:47 (38) 25:18 (38) 32:42 (38) 37:16 (41) 44:16 (40) 51:22 (40) 53:11 (41) 57:41 (40)             58:51 (40)    
41 Gunnar Hellström Haninge SOK 59:14 03:58 (46) 01:00 (10) 04:44 (16) 08:45 (49) 03:48 (45) 03:22 (32) 02:17 (21) 05:42 (34) 02:58 (15) 06:50 (43) 09:35 (48) 01:40 (35) 03:24 (16)             01:11 (31) Gunnar Hellström Haninge SOK
        03:58 (46) 04:58 (41) 09:42 (25) 18:27 (43) 22:15 (43) 25:37 (42) 27:54 (42) 33:36 (41) 36:34 (39) 43:24 (39) 52:59 (44) 54:39 (42) 58:03 (41)             59:14 (41)    
42 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 59:17 07:24 (48) 01:00 (10) 08:23 (47) 04:09 (35) 02:08 (33) 03:28 (36) 02:42 (34) 05:52 (39) 03:17 (27) 06:01 (39) 06:58 (39) 03:47 (47) 03:20 (14)             00:48 (4) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        07:24 (48) 08:24 (47) 16:47 (47) 20:56 (46) 23:04 (44) 26:32 (44) 29:14 (44) 35:06 (43) 38:23 (42) 44:24 (41) 51:22 (40) 55:09 (44) 58:29 (43)             59:17 (42)    
43 Leif Lundquist Enebybergs IF 59:30 02:44 (12) 01:01 (13) 04:25 (8) 03:15 (14) 01:47 (19) 02:47 (17) 02:45 (37) 04:31 (15) 04:02 (40) 08:05 (47) 05:57 (30) 10:52 (50) 06:04 (45)             01:15 (40) Leif Lundquist Enebybergs IF
        02:44 (12) 03:45 (10) 08:10 (8) 11:25 (11) 13:12 (11) 15:59 (11) 18:44 (12) 23:15 (12) 27:17 (14) 35:22 (22) 41:19 (22) 52:11 (38) 58:15 (42)             59:30 (43)    
44 Bengt Fahlin IBM-Klubben 62:17 03:53 (45) 01:29 (45) 07:35 (46) 04:07 (34) 02:31 (40) 06:38 (49) 02:40 (33) 05:58 (42) 05:39 (47) 04:35 (20) 07:52 (46) 02:02 (41) 05:59 (43)             01:19 (44) Bengt Fahlin IBM-Klubben
        03:53 (45) 05:22 (45) 12:57 (44) 17:04 (42) 19:35 (40) 26:13 (43) 28:53 (43) 34:51 (42) 40:30 (44) 45:05 (43) 52:57 (43) 54:59 (43) 60:58 (44)             62:17 (44)    
45 Ingemar Johnsson OK Södertörn 65:59 03:31 (41) 01:45 (48) 06:19 (39) 05:06 (45) 12:03 (49) 04:41 (44) 02:49 (38) 05:55 (40) 03:33 (31) 05:10 (33) 06:19 (35) 02:35 (44) 04:47 (40)             01:26 (47) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        03:31 (41) 05:16 (44) 11:35 (43) 16:41 (41) 28:44 (47) 33:25 (48) 36:14 (48) 42:09 (47) 45:42 (47) 50:52 (45) 57:11 (45) 59:46 (45) 64:33 (45)             65:59 (45)    
46 Britt Nordqvist OK Sänkan 67:13 03:33 (43) 01:26 (44) 06:20 (40) 03:58 (33) 13:08 (50) 03:41 (40) 02:44 (36) 05:48 (35) 04:26 (44) 07:13 (45) 06:08 (34) 01:40 (35) 06:00 (44)             01:08 (28) Britt Nordqvist OK Sänkan
        03:33 (43) 04:59 (42) 11:19 (41) 15:17 (37) 28:25 (46) 32:06 (46) 34:50 (46) 40:38 (46) 45:04 (46) 52:17 (46) 58:25 (46) 60:05 (46) 66:05 (46)             67:13 (46)    
47 Kerstin Jensen-Urstad Klubblös 67:25 07:32 (49) 01:16 (35) 06:31 (43) 05:57 (47) 07:43 (48) 03:40 (39) 02:50 (39) 06:53 (46) 03:40 (33) 07:42 (46) 07:40 (45) 01:09 (9) 03:40 (29)             01:12 (32) Kerstin Jensen-Urstad Klubblös
        07:32 (49) 08:48 (48) 15:19 (46) 21:16 (47) 28:59 (48) 32:39 (47) 35:29 (47) 42:22 (48) 46:02 (48) 53:44 (47) 61:24 (48) 62:33 (47) 66:13 (47)             67:25 (47)    
48 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 72:58 03:04 (23) 01:16 (33) 05:28 (30) 03:55 (31) 01:41 (13) 05:36 (47) 02:05 (16) 04:25 (11) 08:11 (50) 20:22 (50) 05:14 (13) 05:59 (49) 04:42 (39)             01:00 (15) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        03:04 (23) 04:20 (26) 09:48 (27) 13:43 (27) 15:24 (24) 21:00 (36) 23:05 (30) 27:30 (25) 35:41 (37) 56:03 (48) 61:17 (47) 67:16 (48) 71:58 (48)             72:58 (48)    
49 Ingvar Oskarsson Klubblös 85:20 04:59 (47) 02:14 (49) 09:37 (48) 08:30 (48) 02:54 (43) 05:22 (45) 05:31 (49) 10:29 (49) 06:15 (48) 08:14 (48) 09:58 (49) 02:53 (45) 06:10 (46)             02:14 (50) Ingvar Oskarsson Klubblös
        04:59 (47) 07:13 (46) 16:50 (48) 25:20 (48) 28:14 (45) 33:36 (49) 39:07 (49) 49:36 (49) 55:51 (49) 64:05 (49) 74:03 (49) 76:56 (49) 83:06 (49)             85:20 (49)    
50 Leif Wallenbro Väsby OK 355:47 315:27 (50) 01:03 (15) 04:51 (20) 03:37 (22) 02:03 (31) 02:46 (16) 02:29 (30) 04:31 (15) 02:47 (8) 05:01 (32) 04:56 (9) 01:12 (10) 03:54 (33)             01:10 (29) Leif Wallenbro Väsby OK
        315:27 (50) 316:30 (50) 321:21 (50) 324:58 (50) 327:01 (50) 329:47 (50) 332:16 (50) 336:47 (50) 339:34 (50) 344:35 (50) 349:31 (50) 350:43 (50) 354:37 (50)             355:47 (50)    
- Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 42:13 02:16   01:04   04:12   03:28   01:08   02:04   07:39   04:05   02:14   05:31   02:22   05:18                   00:52   Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        02:16   03:20   07:32   11:00   12:08   14:12   21:51   25:56   28:10   33:41   36:03   41:21                   42:13      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D - 2,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                           Mål   Bana D - 2,7 km Klubb
1 Susanne Holmberg OK Södertörn 30:53 01:19 (4) 02:00 (7) 04:25 (6) 03:22 (4) 02:22 (7) 02:26 (2) 01:09 (13) 04:24 (2) 04:10 (4) 02:37 (6)                         02:39 (4) Susanne Holmberg OK Södertörn
        01:19 (4) 03:19 (4) 07:44 (4) 11:06 (4) 13:28 (4) 15:54 (3) 17:03 (3) 21:27 (2) 25:37 (2) 28:14 (2)                         30:53 (1)    
2 Mats Holmgren IFK Enskede 31:08 00:56 (1) 01:45 (2) 03:49 (2) 03:04 (2) 03:13 (27) 02:38 (4) 00:59 (6) 07:01 (24) 03:36 (1) 02:03 (2)                         02:04 (1) Mats Holmgren IFK Enskede
        00:56 (1) 02:41 (1) 06:30 (1) 09:34 (1) 12:47 (1) 15:25 (2) 16:24 (2) 23:25 (3) 27:01 (3) 29:04 (3)                         31:08 (2)    
3 Jan Bojling Solna OK 31:08 01:19 (4) 01:54 (4) 04:14 (4) 03:18 (3) 02:04 (3) 02:26 (2) 00:55 (4) 05:12 (7) 04:08 (3) 02:27 (4)                         03:11 (10) Jan Bojling Solna OK
        01:19 (4) 03:13 (2) 07:27 (3) 10:45 (3) 12:49 (2) 15:15 (1) 16:10 (1) 21:22 (1) 25:30 (1) 27:57 (1)                         31:08 (2)    
4 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 33:34 01:25 (6) 01:51 (3) 03:58 (3) 03:29 (5) 02:30 (10) 02:55 (8) 00:56 (5) 07:24 (26) 04:01 (2) 02:27 (4)                         02:38 (3) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        01:25 (6) 03:16 (3) 07:14 (2) 10:43 (2) 13:13 (3) 16:08 (4) 17:04 (4) 24:28 (5) 28:29 (4) 30:56 (4)                         33:34 (4)    
5 Ulf Eskilsson OK Södertörn 35:30 01:14 (2) 02:06 (9) 04:24 (5) 03:54 (12) 02:02 (2) 04:25 (18) 01:01 (8) 05:24 (11) 04:37 (7) 03:08 (16)                         03:15 (12) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        01:14 (2) 03:20 (5) 07:44 (4) 11:38 (5) 13:40 (5) 18:05 (6) 19:06 (6) 24:30 (6) 29:07 (5) 32:15 (6)                         35:30 (5)    
6 Kurt Boström OK Linné 35:33 01:29 (9) 02:08 (12) 04:45 (9) 03:59 (13) 02:05 (4) 02:53 (6) 01:14 (22) 05:10 (6) 05:30 (16) 02:48 (12)                         03:32 (15) Kurt Boström OK Linné
        01:29 (9) 03:37 (7) 08:22 (6) 12:21 (6) 14:26 (6) 17:19 (5) 18:33 (5) 23:43 (4) 29:13 (6) 32:01 (5)                         35:33 (6)    
7 Lars Nordin Solna OK 38:43 01:38 (12) 02:07 (10) 04:59 (11) 03:48 (8) 03:12 (26) 03:30 (11) 02:33 (37) 06:28 (19) 05:14 (11) 02:15 (3)                         02:59 (5) Lars Nordin Solna OK
        01:38 (12) 03:45 (10) 08:44 (9) 12:32 (7) 15:44 (9) 19:14 (8) 21:47 (11) 28:15 (11) 33:29 (10) 35:44 (8)                         38:43 (7)    
8 Kjell Jansson Väsby OK 39:22 01:28 (7) 02:14 (14) 04:48 (10) 04:03 (14) 02:36 (13) 04:42 (20) 01:02 (9) 05:52 (12) 05:25 (15) 03:33 (22)                         03:39 (16) Kjell Jansson Väsby OK
        01:28 (7) 03:42 (8) 08:30 (7) 12:33 (8) 15:09 (7) 19:51 (9) 20:53 (7) 26:45 (7) 32:10 (7) 35:43 (7)                         39:22 (8)    
9 Björn Stolt OK Ravinen 39:37 01:30 (10) 02:20 (17) 05:42 (15) 04:10 (18) 02:36 (13) 02:54 (7) 02:19 (35) 06:33 (21) 05:22 (12) 03:04 (15)                         03:07 (8) Björn Stolt OK Ravinen
        01:30 (10) 03:50 (11) 09:32 (12) 13:42 (12) 16:18 (11) 19:12 (7) 21:31 (10) 28:04 (9) 33:26 (9) 36:30 (10)                         39:37 (9)    
10 Sven Jacobsson IF Thor 40:11 01:52 (20) 02:38 (28) 04:44 (8) 04:25 (21) 02:30 (10) 04:09 (17) 01:05 (12) 05:58 (14) 05:48 (23) 03:19 (17)                         03:43 (20) Sven Jacobsson IF Thor
        01:52 (20) 04:30 (18) 09:14 (10) 13:39 (11) 16:09 (10) 20:18 (11) 21:23 (9) 27:21 (8) 33:09 (8) 36:28 (9)                         40:11 (10)    
11 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 40:20 01:42 (14) 02:01 (8) 08:28 (33) 03:50 (9) 02:47 (18) 03:04 (9) 01:16 (25) 05:03 (3) 05:38 (17) 02:42 (8)                         03:49 (22) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        01:42 (14) 03:43 (9) 12:11 (27) 16:01 (21) 18:48 (17) 21:52 (14) 23:08 (13) 28:11 (10) 33:49 (11) 36:31 (11)                         40:20 (11)    
12 Per Geijer FM IF 42:22 01:49 (17) 02:20 (17) 05:14 (13) 03:38 (7) 05:56 (37) 05:51 (29) 00:48 (2) 05:08 (4) 05:12 (10) 03:24 (21)                         03:02 (6) Per Geijer FM IF
        01:49 (17) 04:09 (14) 09:23 (11) 13:01 (10) 18:57 (18) 24:48 (22) 25:36 (20) 30:44 (14) 35:56 (14) 39:20 (12)                         42:22 (12)    
13 Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK 42:32 01:52 (20) 01:59 (6) 10:06 (36) 04:30 (23) 02:05 (4) 03:17 (10) 01:00 (7) 05:22 (9) 05:01 (8) 04:12 (28)                         03:08 (9) Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK
        01:52 (20) 03:51 (12) 13:57 (30) 18:27 (29) 20:32 (23) 23:49 (19) 24:49 (18) 30:11 (13) 35:12 (13) 39:24 (13)                         42:32 (13)    
14 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 42:35 01:28 (7) 02:07 (10) 05:05 (12) 04:13 (19) 02:28 (8) 04:44 (22) 01:15 (23) 07:33 (27) 06:04 (25) 04:33 (29)                         03:05 (7) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        01:28 (7) 03:35 (6) 08:40 (8) 12:53 (9) 15:21 (8) 20:05 (10) 21:20 (8) 28:53 (12) 34:57 (12) 39:30 (14)                         42:35 (14)    
15 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 42:59 01:14 (2) 05:22 (37) 07:43 (31) 03:36 (6) 02:52 (19) 02:46 (5) 01:10 (16) 06:37 (22) 05:43 (20) 02:45 (10)                         03:11 (10) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        01:14 (2) 06:36 (32) 14:19 (31) 17:55 (28) 20:47 (26) 23:33 (17) 24:43 (17) 31:20 (18) 37:03 (17) 39:48 (15)                         42:59 (15)    
16 Lars Persson Väsby OK 43:39 03:03 (33) 01:58 (5) 06:34 (27) 04:09 (17) 05:11 (36) 03:40 (13) 01:10 (16) 05:23 (10) 05:54 (24) 02:56 (13)                         03:41 (18) Lars Persson Väsby OK
        03:03 (33) 05:01 (28) 11:35 (25) 15:44 (18) 20:55 (28) 24:35 (21) 25:45 (22) 31:08 (16) 37:02 (16) 39:58 (16)                         43:39 (16)    
17 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 44:16 01:33 (11) 08:09 (38) 06:06 (20) 03:51 (10) 02:07 (6) 05:12 (27) 00:50 (3) 05:53 (13) 04:26 (5) 03:34 (23)                         02:35 (2) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        01:33 (11) 09:42 (36) 15:48 (35) 19:39 (32) 21:46 (30) 26:58 (26) 27:48 (25) 33:41 (22) 38:07 (20) 41:41 (19)                         44:16 (17)    
18 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 44:33 01:50 (18) 02:32 (23) 05:55 (18) 04:26 (22) 02:28 (8) 04:40 (19) 01:15 (23) 07:58 (28) 05:40 (19) 03:34 (23)                         04:15 (27) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        01:50 (18) 04:22 (17) 10:17 (13) 14:43 (14) 17:11 (12) 21:51 (13) 23:06 (12) 31:04 (15) 36:44 (15) 40:18 (17)                         44:33 (18)    
19 Lars Roos Attunda OK 44:45 01:38 (12) 02:34 (24) 10:36 (37) 04:04 (15) 02:38 (15) 03:32 (12) 02:04 (34) 05:09 (5) 05:22 (12) 03:21 (19)                         03:47 (21) Lars Roos Attunda OK
        01:38 (12) 04:12 (15) 14:48 (32) 18:52 (31) 21:30 (29) 25:02 (23) 27:06 (24) 32:15 (20) 37:37 (18) 40:58 (18)                         44:45 (19)    
20 Kurt Zander Västerås SOK 46:49 03:03 (33) 02:34 (24) 04:41 (7) 05:11 (32) 04:43 (34) 05:00 (24) 01:12 (18) 09:00 (35) 05:11 (9) 02:44 (9)                         03:30 (14) Kurt Zander Västerås SOK
        03:03 (33) 05:37 (31) 10:18 (14) 15:29 (16) 20:12 (22) 25:12 (24) 26:24 (23) 35:24 (26) 40:35 (23) 43:19 (22)                         46:49 (20)    
21 Ingvar Johannesson Solna OK 47:08 01:50 (18) 02:41 (31) 06:17 (23) 05:23 (33) 03:06 (24) 04:47 (23) 01:24 (26) 06:27 (18) 07:04 (32) 03:41 (25)                         04:28 (29) Ingvar Johannesson Solna OK
        01:50 (18) 04:31 (21) 10:48 (18) 16:11 (23) 19:17 (20) 24:04 (20) 25:28 (19) 31:55 (19) 38:59 (21) 42:40 (20)                         47:08 (21)    
22 Gunnel Balck IFK Enskede 47:27 02:16 (28) 02:29 (20) 06:26 (26) 04:35 (24) 02:39 (16) 05:03 (26) 01:13 (20) 06:28 (19) 06:31 (29) 05:38 (33)                         04:09 (26) Gunnel Balck IFK Enskede
        02:16 (28) 04:45 (24) 11:11 (20) 15:46 (19) 18:25 (14) 23:28 (16) 24:41 (16) 31:09 (17) 37:40 (19) 43:18 (21)                         47:27 (22)    
23 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 49:15 01:44 (15) 02:11 (13) 06:43 (28) 04:52 (29) 03:03 (23) 05:02 (25) 01:04 (11) 10:25 (38) 06:26 (28) 03:46 (27)                         03:59 (23) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        01:44 (15) 03:55 (13) 10:38 (17) 15:30 (17) 18:33 (15) 23:35 (18) 24:39 (15) 35:04 (24) 41:30 (25) 45:16 (23)                         49:15 (23)    
24 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 49:56 02:25 (30) 02:22 (19) 06:14 (22) 05:05 (30) 02:30 (10) 09:33 (34) 01:12 (18) 05:58 (14) 05:44 (21) 04:51 (31)                         04:02 (25) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        02:25 (30) 04:47 (25) 11:01 (19) 16:06 (22) 18:36 (16) 28:09 (27) 29:21 (27) 35:19 (25) 41:03 (24) 45:54 (25)                         49:56 (24)    
25 Gustav Grandin Järla Orientering 50:07 01:55 (22) 02:38 (28) 05:51 (17) 04:23 (20) 02:52 (19) 03:52 (15) 02:03 (33) 08:55 (33) 08:01 (35) 04:50 (30)                         04:47 (35) Gustav Grandin Järla Orientering
        01:55 (22) 04:33 (22) 10:24 (15) 14:47 (15) 17:39 (13) 21:31 (12) 23:34 (14) 32:29 (21) 40:30 (22) 45:20 (24)                         50:07 (25)    
26 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 50:07 01:58 (24) 02:57 (33) 06:20 (25) 04:35 (24) 04:58 (35) 10:32 (36) 01:13 (20) 05:13 (8) 06:09 (26) 02:47 (11)                         03:25 (13) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        01:58 (24) 04:55 (27) 11:15 (22) 15:50 (20) 20:48 (27) 31:20 (32) 32:33 (32) 37:46 (27) 43:55 (26) 46:42 (26)                         50:07 (25)    
27 Evert Sandahl Täby OK 52:18 02:27 (31) 02:16 (15) 05:43 (16) 03:53 (11) 10:45 (38) 05:26 (28) 01:30 (28) 08:16 (30) 05:24 (14) 02:56 (13)                         03:42 (19) Evert Sandahl Täby OK
        02:27 (31) 04:43 (23) 10:26 (16) 14:19 (13) 25:04 (34) 30:30 (30) 32:00 (29) 40:16 (31) 45:40 (28) 48:36 (27)                         52:18 (27)    
28 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 54:04 02:12 (26) 03:04 (34) 06:13 (21) 05:23 (33) 03:00 (22) 08:26 (33) 01:28 (27) 09:12 (36) 06:47 (31) 03:43 (26)                         04:36 (31) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        02:12 (26) 05:16 (30) 11:29 (24) 16:52 (26) 19:52 (21) 28:18 (28) 29:46 (28) 38:58 (29) 45:45 (29) 49:28 (28)                         54:04 (28)    
29 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 55:27 05:54 (36) 04:17 (35) 05:32 (14) 04:08 (16) 02:42 (17) 06:18 (30) 03:22 (38) 07:20 (25) 05:38 (17) 06:15 (36)                         04:01 (24) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:54 (36) 10:11 (37) 15:43 (34) 19:51 (33) 22:33 (32) 28:51 (29) 32:13 (31) 39:33 (30) 45:11 (27) 51:26 (30)                         55:27 (29)    
30 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 56:01 02:23 (29) 02:51 (32) 08:11 (32) 05:26 (35) 03:23 (28) 04:43 (21) 01:33 (30) 10:22 (37) 07:25 (34) 05:00 (32)                         04:44 (34) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:23 (29) 05:14 (29) 13:25 (29) 18:51 (30) 22:14 (31) 26:57 (25) 28:30 (26) 38:52 (28) 46:17 (30) 51:17 (29)                         56:01 (30)    
31 Carl Lang OK Österåker 59:44 01:46 (16) 02:35 (27) 07:23 (30) 05:05 (30) 03:44 (31) 10:24 (35) 01:03 (10) 08:47 (32) 10:40 (37) 03:20 (18)                         04:57 (36) Carl Lang OK Österåker
        01:46 (16) 04:21 (16) 11:44 (26) 16:49 (25) 20:33 (25) 30:57 (31) 32:00 (29) 40:47 (32) 51:27 (34) 54:47 (31)                         59:44 (31)    
32 Jan Burell OK Enen 59:45 02:15 (27) 02:38 (28) 06:18 (24) 05:55 (36) 03:26 (29) 12:00 (37) 01:33 (30) 08:59 (34) 06:12 (27) 05:50 (34)                         04:39 (32) Jan Burell OK Enen
        02:15 (27) 04:53 (26) 11:11 (20) 17:06 (27) 20:32 (23) 32:32 (33) 34:05 (33) 43:04 (35) 49:16 (31) 55:06 (32)                         59:45 (32)    
33 Ann Sjöberg EIF 59:58 01:59 (25) 02:31 (21) 08:37 (34) 13:23 (38) 04:40 (33) 03:48 (14) 01:30 (28) 06:03 (16) 06:46 (30) 06:16 (37)                         04:25 (28) Ann Sjöberg EIF
        01:59 (25) 04:30 (18) 13:07 (28) 26:30 (36) 31:10 (36) 34:58 (35) 36:28 (35) 42:31 (33) 49:17 (32) 55:33 (33)                         59:58 (33)    
34 Bo Winald Hellas Orientering 64:58 04:22 (35) 02:31 (21) 23:06 (38) 06:06 (37) 03:11 (25) 06:26 (31) 01:09 (13) 06:06 (17) 05:44 (21) 02:37 (6)                         03:40 (17) Bo Winald Hellas Orientering
        04:22 (35) 06:53 (33) 29:59 (37) 36:05 (37) 39:16 (37) 45:42 (37) 46:51 (37) 52:57 (37) 58:41 (36) 61:18 (35)                         64:58 (34)    
35 Margit Lundström OK Sänkan 65:32 02:28 (32) 05:09 (36) 09:10 (35) 04:37 (26) 04:10 (32) 07:16 (32) 01:42 (32) 08:22 (31) 07:09 (33) 06:05 (35)                         09:24 (37) Margit Lundström OK Sänkan
        02:28 (32) 07:37 (34) 16:47 (36) 21:24 (35) 25:34 (35) 32:50 (34) 34:32 (34) 42:54 (34) 50:03 (33) 56:08 (34)                         65:32 (35)    
36 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 66:50 01:56 (23) 02:34 (24) 06:55 (29) 04:51 (28) 02:58 (21) 03:58 (16) 02:26 (36) 08:14 (29) 24:54 (38) 03:22 (20)                         04:42 (33) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        01:56 (23) 04:30 (18) 11:25 (23) 16:16 (24) 19:14 (19) 23:12 (15) 25:38 (21) 33:52 (23) 58:46 (37) 62:08 (36)                         66:50 (36)    
37 Margaretha Nylund OK Södertörn 67:25 06:57 (37) 02:19 (16) 05:58 (19) 04:39 (27) 03:26 (29) 14:46 (38) 01:09 (13) 06:46 (23) 10:31 (36) 06:26 (38)                         04:28 (29) Margaretha Nylund OK Södertörn
        06:57 (37) 09:16 (35) 15:14 (33) 19:53 (34) 23:19 (33) 38:05 (36) 39:14 (36) 46:00 (36) 56:31 (35) 62:57 (37)                         67:25 (37)    
- Sören Andersson Ok Lochness Minustid 00:00 (38) 01:30 (1) 03:32 (1) 02:57 (1) 01:38 (1) 01:52 (1) 00:47 (1) 03:36 (1) 04:33 (6) 01:57 (1)                             Sören Andersson Ok Lochness
        00:00 (38) 61:30 (38) 65:02 (38) 67:59 (38) 69:37 (38) 71:29 (38) 72:16 (38) 75:52 (38) 80:25 (38) 82:22 (38)                         Ej tid  ----->      
- Tommy Gustavsson Östra Almby FK 35:46 01:30   02:16   04:06   04:58   02:08   03:28   06:00   05:53   02:47                               02:40   Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        01:30   03:46   07:52   12:50   14:58   18:26   24:26   30:19   33:06                               35:46      
- Heidi Bjerkhaug Ok Ravinen 53:44 02:09   03:41   07:29   05:15   04:42   03:48   09:26   06:41   05:42                               04:51   Heidi Bjerkhaug Ok Ravinen
        02:09   05:50   13:19   18:34   23:16   27:04   36:30   43:11   48:53                               53:44      
- Berit Lindunger Haninge SOK 57:19 02:59   02:37   05:44   09:44   02:59   03:03   14:05   09:33                                   06:35   Berit Lindunger Haninge SOK
        02:59   05:36   11:20   21:04   24:03   27:06   41:11   50:44                                   57:19      
- Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 306:19 13:34   03:53   06:30   06:13                                                   276:09   Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        13:34   17:27   23:57   30:10                                                   306:19      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana E - 1,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                           Mål   Bana E - 1,7 km Klubb
1 Mats Lundblad Täby OK 22:00 01:24 (1) 02:44 (1) 04:27 (1) 03:22 (1) 05:06 (1) 02:09 (1)                                         02:48 (1) Mats Lundblad Täby OK
        01:24 (1) 04:08 (1) 08:35 (1) 11:57 (1) 17:03 (1) 19:12 (1)                                         22:00 (1)    
2 Alf Persson OK Österåker 28:20 01:50 (2) 03:42 (2) 04:55 (2) 05:00 (4) 06:46 (2) 02:47 (2)                                         03:20 (3) Alf Persson OK Österåker
        01:50 (2) 05:32 (2) 10:27 (2) 15:27 (2) 22:13 (2) 25:00 (2)                                         28:20 (2)    
3 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 31:20 01:55 (3) 03:43 (3) 05:38 (6) 04:38 (3) 08:25 (6) 03:36 (7)                                         03:25 (4) Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL
        01:55 (3) 05:38 (3) 11:16 (3) 15:54 (3) 24:19 (3) 27:55 (3)                                         31:20 (3)    
4 Bror Wahlberg Haninge SOK 31:25 02:32 (7) 04:36 (5) 05:35 (5) 04:31 (2) 07:54 (4) 03:01 (4)                                         03:16 (2) Bror Wahlberg Haninge SOK
        02:32 (7) 07:08 (6) 12:43 (5) 17:14 (4) 25:08 (4) 28:09 (4)                                         31:25 (4)    
5 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 36:00 02:26 (6) 04:40 (6) 06:59 (7) 06:21 (8) 08:03 (5) 03:15 (5)                                         04:16 (8) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        02:26 (6) 07:06 (5) 14:05 (6) 20:26 (6) 28:29 (5) 31:44 (5)                                         36:00 (5)    
6 Kjell Sjöberg Enebybergs IF 37:03 02:40 (8) 05:12 (7) 08:48 (9) 05:29 (5) 07:26 (3) 03:53 (8)                                         03:35 (5) Kjell Sjöberg Enebybergs IF
        02:40 (8) 07:52 (7) 16:40 (8) 22:09 (7) 29:35 (6) 33:28 (6)                                         37:03 (6)    
7 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 40:14 03:01 (9) 05:17 (9) 07:31 (8) 06:38 (9) 08:51 (8) 04:22 (9)                                         04:34 (9) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        03:01 (9) 08:18 (8) 15:49 (7) 22:27 (8) 31:18 (7) 35:40 (7)                                         40:14 (7)    
8 Lars-Erik Lindell Väsby OK 40:37 02:03 (4) 04:11 (4) 05:21 (3) 08:21 (11) 13:31 (10) 03:17 (6)                                         03:53 (6) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        02:03 (4) 06:14 (4) 11:35 (4) 19:56 (5) 33:27 (8) 36:44 (8)                                         40:37 (8)    
9 Gunvor Granath Nynäshamns OK 44:14 02:25 (5) 08:56 (11) 05:29 (4) 06:09 (7) 13:29 (9) 02:51 (3)                                         04:55 (10) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        02:25 (5) 11:21 (11) 16:50 (9) 22:59 (9) 36:28 (9) 39:19 (9)                                         44:14 (9)    
10 Ingrid Gunnarsson Täby OK 48:12 03:44 (10) 05:14 (8) 15:55 (10) 05:59 (6) 08:44 (7) 04:36 (10)                                         04:00 (7) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        03:44 (10) 08:58 (9) 24:53 (10) 30:52 (10) 39:36 (10) 44:12 (10)                                         48:12 (10)    
11 Curt Balck IFK Lidingö SOK 80:13 04:03 (11) 05:34 (10) 16:49 (11) 07:36 (10) 21:17 (11) 19:49 (11)                                         05:05 (11) Curt Balck IFK Lidingö SOK
        04:03 (11) 09:37 (10) 26:26 (11) 34:02 (11) 55:19 (11) 75:08 (11)                                         80:13 (11)