Sträcktider Luffarligan Vallentuna IP                                                              
  2018-01-24 Svarta tider är sträcktider                                                            
    Blå tider är från start                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                              
                                                                       
Plac Bana A - 5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   Mål   Bana A - 5,6 km Klubb
1 Niklas Wrane Söders-Tyresö 42:43 02:08 (1) 04:52 (1) 07:59 (2) 01:32 (1) 02:42 (2) 03:01 (1) 02:46 (1) 04:24 (2) 04:14 (1) 02:18 (1) 02:38 (1) 02:13 (1) 01:01 (3)     00:55 (2) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        02:08 (1) 07:00 (1) 14:59 (1) 16:31 (1) 19:13 (1) 22:14 (1) 25:00 (1) 29:24 (1) 33:38 (1) 35:56 (1) 38:34 (1) 40:47 (1) 41:48 (1)     42:43 (1)    
2 Tommy Holmer Väsby OK 46:34 02:21 (2) 05:20 (2) 09:09 (5) 01:42 (2) 03:12 (4) 03:15 (2) 03:25 (3) 04:33 (3) 04:20 (2) 02:45 (3) 02:44 (2) 02:15 (2) 00:48 (1)     00:45 (1) Tommy Holmer Väsby OK
        02:21 (2) 07:41 (2) 16:50 (2) 18:32 (2) 21:44 (2) 24:59 (2) 28:24 (2) 32:57 (2) 37:17 (2) 40:02 (2) 42:46 (2) 45:01 (2) 45:49 (2)     46:34 (2)    
3 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 49:30 02:53 (3) 05:28 (3) 09:59 (6) 01:50 (3) 03:07 (3) 03:29 (3) 03:04 (2) 04:44 (4) 04:33 (3) 02:28 (2) 03:44 (3) 02:23 (3) 00:52 (2)     00:56 (3) Björn-Ove Pettersson Attunda OK
        02:53 (3) 08:21 (3) 18:20 (3) 20:10 (3) 23:17 (3) 26:46 (3) 29:50 (3) 34:34 (3) 39:07 (3) 41:35 (3) 45:19 (3) 47:42 (3) 48:34 (3)     49:30 (3)    
4 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 67:18 03:14 (4) 12:02 (5) 05:15 (1) 05:16 (4) 02:12 (1) 03:36 (4) 05:09 (4) 03:55 (1) 06:49 (4) 05:28 (4) 04:28 (4) 03:38 (4) 03:16 (4) 01:33 (1) 01:27 (4) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        03:14 (4) 15:16 (4) 20:31 (4) 25:47 (4) 27:59 (4) 31:35 (4) 36:44 (4) 40:39 (4) 47:28 (4) 52:56 (4) 57:24 (4) 61:02 (4) 64:18 (4) 65:51 (1) 67:18 (4)    
5 Per Ljung Stockholms OK 103:08 05:37 (5) 11:50 (4) 08:11 (3) 10:27 (5) 03:45 (5) 07:31 (6) 08:31 (5) 06:43 (5) 10:23 (5) 09:19 (5) 05:35 (5) 05:08 (5) 05:49 (5) 02:29 (2) 01:50 (5) Per Ljung Stockholms OK
        05:37 (5) 17:27 (5) 25:38 (5) 36:05 (5) 39:50 (5) 47:21 (5) 55:52 (5) 62:35 (5) 72:58 (5) 82:17 (5) 87:52 (5) 93:00 (5) 98:49 (5) 101:18 (2) 103:08 (5)    
6 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 137:01 05:38 (6) 13:35 (6) 08:59 (4) 16:08 (6) 03:47 (6) 07:09 (5) 08:56 (6) 07:34 (6) 14:53 (6) 21:42 (6) 06:37 (6) 10:08 (6) 06:27 (6) 03:04 (3) 02:24 (6) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        05:38 (6) 19:13 (6) 28:12 (6) 44:20 (6) 48:07 (6) 55:16 (6) 64:12 (6) 71:46 (6) 86:39 (6) 108:21 (6) 114:58 (6) 125:06 (6) 131:33 (6) 134:37 (3) 137:01 (6)    
                                                                       
                                                                       
Plac Bana B - 4,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                   Mål   Bana B - 4,6 km Klubb
1 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 44:05 03:54 (4) 05:20 (9) 04:36 (1) 06:49 (10) 03:20 (2) 05:41 (2) 04:41 (4) 02:49 (1) 02:50 (2) 02:46 (1)                 01:19 (4) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        03:54 (4) 09:14 (8) 13:50 (1) 20:39 (3) 23:59 (2) 29:40 (1) 34:21 (1) 37:10 (1) 40:00 (1) 42:46 (1)                 44:05 (1)    
2 Per Öhlund Gustavsbergs OK 49:40 03:47 (2) 04:48 (4) 05:40 (2) 06:10 (6) 04:05 (6) 06:31 (5) 06:37 (11) 03:32 (3) 03:32 (9) 03:22 (7)                 01:36 (9) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        03:47 (2) 08:35 (3) 14:15 (2) 20:25 (2) 24:30 (3) 31:01 (2) 37:38 (2) 41:10 (2) 44:42 (2) 48:04 (2)                 49:40 (2)    
3 Claes Ögren Klubblös 49:48 03:35 (1) 04:49 (5) 05:52 (3) 05:30 (4) 03:06 (1) 12:35 (17) 04:47 (5) 02:55 (2) 02:28 (1) 02:54 (5)                 01:17 (2) Claes Ögren Klubblös
        03:35 (1) 08:24 (1) 14:16 (3) 19:46 (1) 22:52 (1) 35:27 (5) 40:14 (4) 43:09 (3) 45:37 (3) 48:31 (3)                 49:48 (3)    
4 Leif Åkerblom OK Österåker 52:54 03:53 (3) 04:54 (7) 15:08 (17) 03:38 (1) 06:20 (18) 06:21 (3) 03:26 (2) 04:53 (13) 02:55 (4)                     01:26 (7) Leif Åkerblom OK Österåker
        03:53 (3) 08:47 (5) 23:55 (15) 27:33 (11) 33:53 (12) 40:14 (11) 43:40 (9) 48:33 (9) 51:28 (9)                     52:54 (4)    
5 Göran Andersson Enebybergs IF 52:58 04:04 (7) 04:51 (6) 07:21 (9) 06:13 (7) 04:31 (10) 07:15 (8) 06:17 (9) 03:47 (6) 04:18 (17) 03:03 (6)                 01:18 (3) Göran Andersson Enebybergs IF
        04:04 (7) 08:55 (7) 16:16 (5) 22:29 (4) 27:00 (5) 34:15 (4) 40:32 (5) 44:19 (4) 48:37 (4) 51:40 (4)                 52:58 (5)    
6 Lars Landström Långhundra IF 53:26 04:06 (8) 04:40 (2) 12:09 (14) 06:02 (5) 03:48 (3) 05:40 (1) 05:12 (6) 04:00 (8) 03:47 (12) 02:47 (3)                 01:15 (1) Lars Landström Långhundra IF
        04:06 (8) 08:46 (4) 20:55 (14) 26:57 (10) 30:45 (9) 36:25 (8) 41:37 (6) 45:37 (6) 49:24 (5) 52:11 (5)                 53:26 (6)    
7 Tommy Lindberg Haninge SOK 54:30 03:56 (5) 04:30 (1) 06:31 (6) 07:45 (13) 03:51 (4) 06:47 (6) 06:09 (7) 05:09 (17) 05:37 (18) 02:46 (1)                 01:29 (8) Tommy Lindberg Haninge SOK
        03:56 (5) 08:26 (2) 14:57 (4) 22:42 (5) 26:33 (4) 33:20 (3) 39:29 (3) 44:38 (5) 50:15 (7) 53:01 (6)                 54:30 (7)    
8 Per-Johan Vikfors OK Österåker 55:25 05:18 (14) 05:53 (12) 15:39 (18) 03:40 (2) 05:54 (16) 06:23 (4) 03:16 (1) 04:54 (14) 02:52 (3)                     01:36 (9) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        05:18 (14) 11:11 (12) 26:50 (18) 30:30 (15) 36:24 (15) 42:47 (13) 46:03 (12) 50:57 (12) 53:49 (12)                     55:25 (8)    
9 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 55:26 04:48 (10) 05:49 (11) 06:08 (5) 07:39 (12) 04:27 (9) 07:27 (10) 06:14 (8) 03:47 (6) 03:25 (7) 04:03 (12)                 01:39 (11) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        04:48 (10) 10:37 (11) 16:45 (6) 24:24 (7) 28:51 (7) 36:18 (6) 42:32 (7) 46:19 (7) 49:44 (6) 53:47 (7)                 55:26 (9)    
10 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 55:32 05:22 (16) 05:05 (8) 06:52 (7) 06:29 (8) 04:14 (8) 08:22 (14) 07:04 (13) 03:40 (5) 03:11 (5) 03:32 (9)                 01:41 (12) Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK
        05:22 (16) 10:27 (10) 17:19 (7) 23:48 (6) 28:02 (6) 36:24 (7) 43:28 (8) 47:08 (8) 50:19 (8) 53:51 (8)                 55:32 (10)    
11 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 57:30 06:54 (19) 06:18 (15) 06:06 (4) 07:30 (11) 04:06 (7) 07:26 (9) 06:53 (12) 03:38 (4) 03:25 (7) 03:29 (8)                 01:45 (13) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        06:54 (19) 13:12 (19) 19:18 (9) 26:48 (9) 30:54 (10) 38:20 (10) 45:13 (11) 48:51 (10) 52:16 (10) 55:45 (9)                 57:30 (11)    
12 Anders Gezelius OK Ravinen 58:04 04:01 (6) 04:46 (3) 09:48 (13) 06:40 (9) 03:53 (5) 07:30 (11) 07:49 (16) 05:01 (15) 03:21 (6) 03:55 (11)                 01:20 (5) Anders Gezelius OK Ravinen
        04:01 (6) 08:47 (5) 18:35 (8) 25:15 (8) 29:08 (8) 36:38 (9) 44:27 (10) 49:28 (11) 52:49 (11) 56:44 (10)                 58:04 (12)    
13 Stig Löfgren Attunda OK 65:10 04:40 (9) 05:41 (10) 14:16 (16) 08:16 (14) 04:46 (12) 07:11 (7) 07:47 (15) 04:11 (9) 04:14 (15) 02:48 (4)                 01:20 (5) Stig Löfgren Attunda OK
        04:40 (9) 10:21 (9) 24:37 (16) 32:53 (17) 37:39 (17) 44:50 (14) 52:37 (14) 56:48 (14) 61:02 (14) 63:50 (12)                 65:10 (13)    
14 Per-Åke Holm Sigtuna OK 65:28 06:03 (17) 05:55 (13) 07:56 (11) 08:38 (15) 04:33 (11) 08:03 (12) 06:26 (10) 05:06 (16) 03:35 (10) 07:27 (16)                 01:46 (14) Per-Åke Holm Sigtuna OK
        06:03 (17) 11:58 (14) 19:54 (12) 28:32 (12) 33:05 (11) 41:08 (12) 47:34 (13) 52:40 (13) 56:15 (13) 63:42 (11)                 65:28 (14)    
15 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 69:23 05:20 (15) 07:26 (19) 06:53 (8) 10:15 (17) 05:56 (17) 10:54 (15) 08:28 (19) 04:27 (11) 03:50 (13) 04:06 (13)                 01:48 (15) Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK
        05:20 (15) 12:46 (17) 19:39 (10) 29:54 (14) 35:50 (14) 46:44 (15) 55:12 (15) 59:39 (15) 63:29 (15) 67:35 (13)                 69:23 (15)    
16 Svante Frid Enebybergs IF 71:24 05:12 (12) 06:20 (16) 21:27 (19) 04:16 (3) 07:27 (19) 11:14 (16) 04:12 (3) 05:17 (18) 04:09 (14)                     01:50 (16) Svante Frid Enebybergs IF
        05:12 (12) 11:32 (13) 32:59 (19) 37:15 (19) 44:42 (19) 55:56 (18) 60:08 (18) 65:25 (18) 69:34 (17)                     71:24 (16)    
17 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 74:24 06:41 (18) 06:17 (14) 12:30 (15) 11:34 (19) 05:46 (14) 08:19 (13) 08:27 (18) 04:29 (12) 04:16 (16) 04:13 (14)                 01:52 (17) Bo Sundén Karlsbyhedens OK
        06:41 (18) 12:58 (18) 25:28 (17) 37:02 (18) 42:48 (18) 51:07 (17) 59:34 (17) 64:03 (17) 68:19 (16) 72:32 (14)                 74:24 (17)    
18 Eva Elnerud Sigtuna OK 78:25 04:56 (11) 07:15 (18) 08:04 (12) 10:47 (18) 05:50 (15) 20:39 (19) 07:21 (14) 04:20 (10) 03:45 (11) 03:36 (10)                 01:52 (17) Eva Elnerud Sigtuna OK
        04:56 (11) 12:11 (16) 20:15 (13) 31:02 (16) 36:52 (16) 57:31 (19) 64:52 (19) 69:12 (19) 72:57 (19) 76:33 (15)                 78:25 (18)    
19 Roland Löwgren Spårvägens OK 79:17 05:16 (13) 06:47 (17) 07:47 (10) 09:03 (16) 05:35 (13) 14:52 (18) 07:55 (17) 05:22 (19) 10:01 (19) 04:22 (15)                 02:17 (19) Roland Löwgren Spårvägens OK
        05:16 (13) 12:03 (15) 19:50 (11) 28:53 (13) 34:28 (13) 49:20 (16) 57:15 (16) 62:37 (16) 72:38 (18) 77:00 (16)                 79:17 (19)    
                                                                       
                                                                       
Plac Bana C - 3,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                   Mål   Bana C - 3,7 km Klubb
1 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 36:39 03:53 (1) 05:08 (4) 05:38 (1) 04:33 (1) 05:27 (3) 03:04 (1) 03:39 (6) 01:47 (2) 01:07 (1) 01:24 (11)                 00:59 (3) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        03:53 (1) 09:01 (2) 14:39 (1) 19:12 (1) 24:39 (1) 27:43 (1) 31:22 (1) 33:09 (1) 34:16 (1) 35:40 (1)                 36:39 (1)    
2 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 39:05 04:15 (3) 04:41 (1) 05:53 (2) 05:11 (3) 06:37 (8) 03:33 (4) 03:23 (3) 02:09 (11) 01:08 (2) 01:18 (5)                 00:57 (1) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        04:15 (3) 08:56 (1) 14:49 (2) 20:00 (2) 26:37 (2) 30:10 (2) 33:33 (2) 35:42 (2) 36:50 (2) 38:08 (2)                 39:05 (2)    
3 Jan Lindgren OK Södertörn 40:20 04:30 (7) 04:49 (3) 06:12 (5) 06:02 (19) 05:37 (4) 03:24 (2) 03:47 (8) 02:06 (9) 01:25 (8) 01:22 (9)                 01:06 (6) Jan Lindgren OK Södertörn
        04:30 (7) 09:19 (3) 15:31 (3) 21:33 (5) 27:10 (3) 30:34 (3) 34:21 (3) 36:27 (3) 37:52 (3) 39:14 (3)                 40:20 (3)    
4 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 40:37 04:00 (2) 05:25 (6) 06:43 (12) 05:21 (4) 05:56 (5) 03:24 (2) 04:41 (23) 01:53 (5) 01:08 (2) 01:08 (1)                 00:58 (2) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:00 (2) 09:25 (4) 16:08 (5) 21:29 (4) 27:25 (4) 30:49 (4) 35:30 (4) 37:23 (4) 38:31 (4) 39:39 (4)                 40:37 (4)    
5 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 41:31 05:24 (19) 04:46 (2) 06:32 (8) 05:29 (6) 06:15 (6) 03:38 (6) 03:33 (5) 01:52 (4) 01:42 (24) 01:16 (3)                 01:04 (5) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        05:24 (19) 10:10 (6) 16:42 (7) 22:11 (7) 28:26 (5) 32:04 (5) 35:37 (5) 37:29 (5) 39:11 (5) 40:27 (5)                 41:31 (5)    
6 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 44:24 04:34 (8) 06:08 (13) 05:58 (3) 05:30 (8) 07:07 (10) 03:59 (10) 05:04 (27) 02:09 (11) 01:21 (7) 01:26 (13)                 01:08 (8) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        04:34 (8) 10:42 (8) 16:40 (6) 22:10 (6) 29:17 (6) 33:16 (6) 38:20 (6) 40:29 (6) 41:50 (6) 43:16 (6)                 44:24 (6)    
7 Kjell Holmberg OK Södertörn 45:34 04:44 (10) 06:21 (14) 06:56 (16) 05:37 (10) 07:24 (15) 03:57 (8) 04:33 (20) 02:11 (14) 01:16 (4) 01:21 (7)                 01:14 (15) Kjell Holmberg OK Södertörn
        04:44 (10) 11:05 (12) 18:01 (13) 23:38 (11) 31:02 (9) 34:59 (9) 39:32 (8) 41:43 (8) 42:59 (7) 44:20 (7)                 45:34 (7)    
8 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 45:50 04:50 (12) 05:52 (9) 06:54 (15) 06:20 (24) 06:42 (9) 04:00 (12) 04:45 (24) 02:09 (11) 01:27 (10) 01:31 (22)                 01:20 (28) Tommy Peterson Helsingborgs SOK
        04:50 (12) 10:42 (8) 17:36 (9) 23:56 (12) 30:38 (8) 34:38 (7) 39:23 (7) 41:32 (7) 42:59 (7) 44:30 (8)                 45:50 (8)    
9 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 46:19 05:10 (16) 06:34 (17) 06:14 (6) 06:01 (18) 07:24 (15) 04:42 (31) 03:27 (4) 02:36 (33) 01:28 (11) 01:27 (14)                 01:16 (19) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        05:10 (16) 11:44 (15) 17:58 (11) 23:59 (13) 31:23 (10) 36:05 (10) 39:32 (8) 42:08 (9) 43:36 (9) 45:03 (9)                 46:19 (9)    
10 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 46:36 04:59 (14) 05:53 (11) 06:43 (12) 05:30 (8) 07:32 (19) 04:15 (17) 04:46 (25) 02:47 (37) 01:33 (16) 01:21 (6)                 01:17 (21) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        04:59 (14) 10:52 (10) 17:35 (8) 23:05 (8) 30:37 (7) 34:52 (8) 39:38 (10) 42:25 (10) 43:58 (10) 45:19 (10)                 46:36 (10)    
11 Leif Kalsson Skarpnäcks OL 46:55 04:29 (6) 07:24 (33) 07:01 (17) 06:10 (21) 06:21 (7) 04:40 (28) 05:09 (29) 01:53 (5) 01:16 (4) 01:29 (18)                 01:03 (4) Leif Kalsson Skarpnäcks OL
        04:29 (6) 11:53 (17) 18:54 (15) 25:04 (17) 31:25 (11) 36:05 (10) 41:14 (12) 43:07 (12) 44:23 (11) 45:52 (11)                 46:55 (11)    
12 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 47:47 05:31 (24) 08:33 (45) 05:59 (4) 05:29 (6) 07:07 (10) 03:57 (8) 05:07 (28) 02:06 (9) 01:25 (8) 01:21 (6)                 01:12 (13) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        05:31 (24) 14:04 (40) 20:03 (21) 25:32 (19) 32:39 (15) 36:36 (15) 41:43 (13) 43:49 (13) 45:14 (12) 46:35 (12)                 47:47 (12)    
13 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 48:29 04:26 (5) 05:10 (5) 06:17 (7) 04:45 (2) 14:00 (49) 03:33 (4) 04:19 (17) 02:03 (7) 01:19 (6) 01:17 (4)                 01:20 (28) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        04:26 (5) 09:36 (5) 15:53 (4) 20:38 (3) 34:38 (24) 38:11 (19) 42:30 (17) 44:33 (16) 45:52 (14) 47:09 (13)                 48:29 (13)    
14 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 48:43 04:50 (12) 07:35 (37) 06:36 (10) 05:56 (17) 07:24 (15) 04:12 (15) 05:26 (32) 02:03 (7) 01:37 (21) 01:54 (38)                 01:10 (11) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        04:50 (12) 12:25 (23) 19:01 (16) 24:57 (15) 32:21 (14) 36:33 (14) 41:59 (14) 44:02 (14) 45:39 (13) 47:33 (15)                 48:43 (14)    
15 Olle Arman Nyköpings OK 48:50 05:20 (17) 05:58 (12) 06:40 (11) 05:23 (5) 09:41 (44) 04:10 (14) 05:03 (26) 02:13 (15) 01:35 (19) 01:28 (16)                 01:19 (25) Olle Arman Nyköpings OK
        05:20 (17) 11:18 (13) 17:58 (11) 23:21 (9) 33:02 (16) 37:12 (16) 42:15 (16) 44:28 (15) 46:03 (15) 47:31 (14)                 48:50 (15)    
16 Bengt Andersson Söders-Tyresö 49:00 04:25 (4) 06:53 (21) 06:35 (9) 05:38 (11) 08:25 (31) 04:32 (26) 04:12 (15) 02:13 (15) 03:22 (49) 01:32 (24)                 01:13 (14) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        04:25 (4) 11:18 (13) 17:53 (10) 23:31 (10) 31:56 (12) 36:28 (13) 40:40 (11) 42:53 (11) 46:15 (16) 47:47 (16)                 49:00 (16)    
17 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 49:15 04:37 (9) 07:26 (34) 06:44 (14) 06:09 (20) 07:14 (13) 04:13 (16) 06:30 (44) 02:22 (24) 01:42 (24) 01:12 (2)                 01:06 (6) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        04:37 (9) 12:03 (19) 18:47 (14) 24:56 (14) 32:10 (13) 36:23 (12) 42:53 (19) 45:15 (19) 46:57 (18) 48:09 (17)                 49:15 (17)    
18 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 49:29 05:42 (27) 06:26 (16) 07:09 (18) 05:43 (13) 08:07 (26) 06:01 (47) 03:41 (7) 02:25 (26) 01:28 (11) 01:28 (16)                 01:19 (26) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        05:42 (27) 12:08 (21) 19:17 (17) 25:00 (16) 33:07 (17) 39:08 (23) 42:49 (18) 45:14 (18) 46:42 (17) 48:10 (18)                 49:29 (18)    
19 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 50:31 05:43 (28) 06:42 (19) 08:01 (30) 06:39 (28) 07:29 (18) 04:42 (31) 03:57 (10) 02:45 (36) 01:35 (18) 01:41 (31)                 01:17 (21) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        05:43 (28) 12:25 (23) 20:26 (22) 27:05 (23) 34:34 (23) 39:16 (24) 43:13 (20) 45:58 (20) 47:33 (20) 49:14 (19)                 50:31 (19)    
20 Håkan Boije Attunda OK 50:36 05:09 (15) 06:46 (20) 07:38 (23) 06:11 (22) 07:46 (24) 04:19 (19) 06:28 (43) 02:15 (18) 01:31 (14) 01:23 (10)                 01:10 (11) Håkan Boije Attunda OK
        05:09 (15) 11:55 (18) 19:33 (18) 25:44 (20) 33:30 (19) 37:49 (17) 44:17 (23) 46:32 (23) 48:03 (22) 49:26 (20)                 50:36 (20)    
21 Ingrid Graneli Haninge SOK 50:48 05:23 (18) 07:09 (28) 07:26 (21) 06:29 (26) 07:39 (23) 04:31 (25) 05:32 (33) 02:21 (22) 01:33 (16) 01:30 (19)                 01:15 (18) Ingrid Graneli Haninge SOK
        05:23 (18) 12:32 (25) 19:58 (20) 26:27 (22) 34:06 (21) 38:37 (21) 44:09 (22) 46:30 (22) 48:03 (22) 49:33 (21)                 50:48 (21)    
22 Jan Larsson Tullinge SK 50:54 06:01 (35) 06:58 (22) 07:27 (22) 05:42 (12) 07:38 (21) 04:15 (17) 05:43 (38) 02:21 (22) 01:48 (35) 01:40 (29)                 01:21 (31) Jan Larsson Tullinge SK
        06:01 (35) 12:59 (28) 20:26 (22) 26:08 (21) 33:46 (20) 38:01 (18) 43:44 (21) 46:05 (21) 47:53 (21) 49:33 (21)                 50:54 (22)    
23 Leif Wallenbro Väsby OK 51:01 05:24 (19) 06:59 (23) 07:16 (20) 05:52 (15) 07:47 (25) 04:53 (33) 04:03 (12) 02:42 (35) 02:03 (44) 02:48 (46)                 01:14 (15) Leif Wallenbro Väsby OK
        05:24 (19) 12:23 (22) 19:39 (19) 25:31 (18) 33:18 (18) 38:11 (19) 42:14 (15) 44:56 (17) 46:59 (19) 49:47 (23)                 51:01 (23)    
24 Leif Lundquist Enebybergs IF 51:59 05:28 (22) 05:28 (7) 15:51 (48) 08:28 (47) 04:53 (1) 03:49 (7) 03:10 (2) 01:50 (3) 01:53 (38)                     01:09 (9) Leif Lundquist Enebybergs IF
        05:28 (22) 10:56 (11) 26:47 (43) 35:15 (43) 40:08 (39) 43:57 (37) 47:07 (31) 48:57 (27) 50:50 (28)                     51:59 (24)    
25 Ronny Hedlund OK Södertörn 52:09 05:38 (26) 07:57 (43) 07:13 (19) 06:26 (25) 07:15 (14) 04:22 (20) 06:16 (41) 02:22 (24) 01:43 (27) 01:31 (22)                 01:26 (36) Ronny Hedlund OK Södertörn
        05:38 (26) 13:35 (35) 20:48 (25) 27:14 (24) 34:29 (22) 38:51 (22) 45:07 (24) 47:29 (24) 49:12 (24) 50:43 (24)                 52:09 (25)    
26 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 52:20 06:28 (42) 07:13 (31) 07:51 (25) 06:53 (32) 08:44 (36) 04:28 (22) 03:56 (9) 02:18 (19) 01:46 (30) 01:27 (14)                 01:16 (19) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        06:28 (42) 13:41 (37) 21:32 (29) 28:25 (27) 37:09 (28) 41:37 (27) 45:33 (25) 47:51 (25) 49:37 (25) 51:04 (25)                 52:20 (26)    
27 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 53:06 06:05 (38) 07:09 (28) 08:00 (29) 07:14 (38) 07:38 (21) 05:05 (37) 04:25 (19) 02:55 (40) 01:47 (32) 01:30 (19)                 01:18 (24) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        06:05 (38) 13:14 (31) 21:14 (28) 28:28 (28) 36:06 (26) 41:11 (26) 45:36 (26) 48:31 (26) 50:18 (26) 51:48 (26)                 53:06 (27)    
28 Ulf Skogtjärn OK Linné 53:48 05:24 (19) 08:33 (45) 08:01 (30) 06:45 (29) 08:08 (27) 05:26 (43) 04:11 (14) 02:29 (28) 02:02 (43) 01:30 (19)                 01:19 (25) Ulf Skogtjärn OK Linné
        05:24 (19) 13:57 (39) 21:58 (31) 28:43 (30) 36:51 (27) 42:17 (30) 46:28 (29) 48:57 (27) 50:59 (29) 52:29 (28)                 53:48 (28)    
29 Kerstin Rosengren Attunda OK 53:49 07:57 (46) 06:59 (23) 07:38 (23) 06:46 (30) 08:19 (30) 04:24 (21) 04:06 (13) 02:58 (41) 01:40 (22) 01:40 (29)                 01:22 (32) Kerstin Rosengren Attunda OK
        07:57 (46) 14:56 (43) 22:34 (34) 29:20 (33) 37:39 (31) 42:03 (29) 46:09 (27) 49:07 (29) 50:47 (27) 52:27 (27)                 53:49 (29)    
30 Lars-Erik Hallenfrur Fredrishovs IF 54:29 06:01 (35) 07:27 (35) 08:07 (32) 05:55 (16) 07:33 (20) 05:10 (39) 06:58 (49) 02:19 (20) 01:45 (29) 01:44 (32)                 01:30 (39) Lars-Erik Hallenfrur Fredrishovs IF
        06:01 (35) 13:28 (33) 21:35 (30) 27:30 (25) 35:03 (25) 40:13 (25) 47:11 (32) 49:30 (30) 51:15 (30) 52:59 (29)                 54:29 (30)    
31 Per Södersten Gustavsbergs OK 54:55 04:46 (11) 05:28 (7) 19:48 (49) 07:07 (35) 05:19 (2) 05:07 (38) 02:16 (1) 01:44 (1) 02:11 (45)                     01:09 (9) Per Södersten Gustavsbergs OK
        04:46 (11) 10:14 (7) 30:02 (46) 37:09 (46) 42:28 (43) 47:35 (43) 49:51 (38) 51:35 (36) 53:46 (38)                     54:55 (31)    
32 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 55:07 05:50 (32) 07:03 (25) 07:56 (27) 08:01 (45) 09:28 (43) 04:41 (30) 04:02 (11) 02:52 (39) 01:44 (28) 02:07 (44)                 01:23 (33) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        05:50 (32) 12:53 (26) 20:49 (26) 28:50 (31) 38:18 (33) 42:59 (33) 47:01 (30) 49:53 (31) 51:37 (31) 53:44 (31)                 55:07 (32)    
33 Aila Halttunen Haninge SOK 55:09 06:40 (43) 07:55 (41) 08:28 (34) 06:17 (23) 08:34 (33) 05:11 (40) 04:17 (16) 02:33 (31) 01:53 (38) 01:48 (33)                 01:33 (44) Aila Halttunen Haninge SOK
        06:40 (43) 14:35 (42) 23:03 (35) 29:20 (33) 37:54 (32) 43:05 (35) 47:22 (33) 49:55 (32) 51:48 (32) 53:36 (30)                 55:09 (33)    
34 Birgitta Klang Långhundra IF 55:28 05:48 (31) 07:18 (32) 07:59 (28) 07:19 (40) 09:00 (40) 05:27 (44) 05:15 (30) 02:33 (31) 01:49 (37) 01:35 (25)                 01:25 (34) Birgitta Klang Långhundra IF
        05:48 (31) 13:06 (30) 21:05 (27) 28:24 (26) 37:24 (30) 42:51 (31) 48:06 (34) 50:39 (33) 52:28 (34) 54:03 (33)                 55:28 (34)    
35 Thord Rådberg OK Roslagen 56:27 05:29 (23) 07:31 (36) 10:26 (39) 06:52 (31) 08:08 (27) 04:30 (23) 05:37 (36) 03:03 (44) 01:47 (32) 01:50 (37)                 01:14 (15) Thord Rådberg OK Roslagen
        05:29 (23) 13:00 (29) 23:26 (36) 30:18 (36) 38:26 (34) 42:56 (32) 48:33 (35) 51:36 (37) 53:23 (36) 55:13 (34)                 56:27 (35)    
36 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 57:02 05:45 (29) 07:08 (27) 07:54 (26) 07:41 (44) 08:42 (35) 04:33 (27) 04:34 (21) 05:41 (49) 01:42 (23) 01:48 (34)                 01:34 (45) Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK
        05:45 (29) 12:53 (26) 20:47 (24) 28:28 (28) 37:10 (29) 41:43 (28) 46:17 (28) 51:58 (38) 53:40 (37) 55:28 (35)                 57:02 (36)    
37 Gösta Guteland Snättringe SK 57:26 05:56 (33) 05:52 (9) 14:18 (46) 05:47 (14) 07:08 (12) 03:59 (10) 05:40 (37) 02:13 (15) 01:31 (14) 01:35 (25)                 03:27 (49) Gösta Guteland Snättringe SK
        05:56 (33) 11:48 (16) 26:06 (41) 31:53 (39) 39:01 (35) 43:00 (34) 48:40 (36) 50:53 (34) 52:24 (33) 53:59 (32)                 57:26 (37)    
38 Carin Runqvist Järfälla OK 58:44 05:47 (30) 07:42 (40) 10:09 (38) 07:10 (37) 08:37 (34) 05:02 (36) 06:09 (40) 03:08 (45) 01:46 (30) 01:49 (36)                 01:25 (34) Carin Runqvist Järfälla OK
        05:47 (30) 13:29 (34) 23:38 (37) 30:48 (37) 39:25 (38) 44:27 (39) 50:36 (40) 53:44 (40) 55:30 (39) 57:19 (36)                 58:44 (38)    
39 Maria Hallmans Väsby OK 59:02 05:59 (34) 07:39 (38) 08:32 (35) 07:05 (33) 09:51 (46) 04:08 (13) 05:34 (35) 02:20 (21) 01:35 (18) 04:59 (47)                 01:20 (29) Maria Hallmans Väsby OK
        05:59 (34) 13:38 (36) 22:10 (33) 29:15 (32) 39:06 (36) 43:14 (36) 48:48 (37) 51:08 (35) 52:43 (35) 57:42 (38)                 59:02 (39)    
40 Ulla Gummeson Väsby OK 59:05 06:02 (37) 07:39 (38) 08:26 (33) 07:22 (42) 09:44 (45) 04:56 (34) 06:18 (42) 03:13 (47) 01:53 (38) 02:03 (43)                 01:29 (38) Ulla Gummeson Väsby OK
        06:02 (37) 13:41 (37) 22:07 (32) 29:29 (35) 39:13 (37) 44:09 (38) 50:27 (39) 53:40 (39) 55:33 (40) 57:36 (37)                 59:05 (40)    
41 John Östlund Sundbybergs IK 59:18 06:15 (39) 07:07 (26) 12:53 (44) 06:36 (27) 08:18 (29) 05:19 (41) 05:19 (31) 02:32 (30) 01:47 (32) 01:38 (28)                 01:34 (45) John Östlund Sundbybergs IK
        06:15 (39) 13:22 (32) 26:15 (42) 32:51 (41) 41:09 (42) 46:28 (42) 51:47 (41) 54:19 (41) 56:06 (41) 57:44 (39)                 59:18 (41)    
42 Gunnar Hellström Haninge SOK 59:20 05:31 (24) 06:35 (18) 12:34 (43) 07:05 (33) 08:28 (32) 04:40 (28) 06:54 (48) 02:40 (34) 01:48 (35) 01:48 (33)                 01:17 (21) Gunnar Hellström Haninge SOK
        05:31 (24) 12:06 (20) 24:40 (39) 31:45 (38) 40:13 (40) 44:53 (40) 51:47 (41) 54:27 (42) 56:15 (42) 58:03 (40)                 59:20 (42)    
43 Kerstin Jensen-Urstad IFK Lidingös Skid o OK 60:19 06:18 (40) 07:56 (42) 10:39 (40) 07:07 (35) 08:54 (38) 05:28 (45) 05:52 (39) 02:29 (28) 02:12 (47) 01:57 (39)                 01:27 (37) Kerstin Jensen-Urstad IFK Lidingös Skid o OK
        06:18 (40) 14:14 (41) 24:53 (40) 32:00 (40) 40:54 (41) 46:22 (41) 52:14 (43) 54:43 (43) 56:55 (43) 58:52 (41)                 60:19 (43)    
44 Sören Johansson Sala OK 64:04 13:43 (49) 06:21 (14) 11:58 (42) 07:14 (38) 09:03 (41) 04:30 (23) 04:23 (18) 02:26 (27) 01:30 (13) 01:24 (11)                 01:32 (43) Sören Johansson Sala OK
        13:43 (49) 20:04 (49) 32:02 (49) 39:16 (48) 48:19 (48) 52:49 (46) 57:12 (44) 59:38 (44) 61:08 (44) 62:32 (42)                 64:04 (44)    
45 Leif Hermundstad Snättringe SK 66:46 09:41 (48) 08:18 (44) 14:01 (45) 07:20 (41) 08:56 (39) 04:58 (35) 04:38 (22) 02:58 (41) 02:14 (48) 02:01 (42)                 01:41 (47) Leif Hermundstad Snättringe SK
        09:41 (48) 17:59 (48) 32:00 (48) 39:20 (49) 48:16 (47) 53:14 (47) 57:52 (46) 60:50 (46) 63:04 (46) 65:05 (44)                 66:46 (45)    
46 Ingemar Johnsson OK Södertörn 66:50 07:25 (45) 10:01 (49) 10:00 (37) 08:23 (46) 09:23 (42) 05:31 (46) 06:34 (46) 03:08 (45) 02:11 (45) 02:28 (45)                 01:46 (48) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        07:25 (45) 17:26 (47) 27:26 (45) 35:49 (44) 45:12 (45) 50:43 (44) 57:17 (45) 60:25 (45) 62:36 (45) 65:04 (43)                 66:50 (46)    
47 Martin Eriksson OK Södertörn 67:13 06:43 (44) 08:53 (48) 15:01 (47) 07:35 (43) 08:52 (37) 05:19 (41) 06:30 (44) 02:51 (38) 01:59 (42) 01:59 (40)                 01:31 (41) Martin Eriksson OK Södertörn
        06:43 (44) 15:36 (45) 30:37 (47) 38:12 (47) 47:04 (46) 52:23 (45) 58:53 (47) 61:44 (47) 63:43 (47) 65:42 (45)                 67:13 (47)    
48 Bengt Fahlin IBM-Klubben 69:14 09:20 (47) 07:12 (30) 10:52 (41) 08:51 (49) 12:25 (48) 06:37 (48) 05:32 (33) 03:01 (43) 01:54 (41) 01:59 (40)                 01:31 (41) Bengt Fahlin IBM-Klubben
        09:20 (47) 16:32 (46) 27:24 (44) 36:15 (45) 48:40 (49) 55:17 (49) 60:49 (48) 63:50 (48) 65:44 (48) 67:43 (46)                 69:14 (48)    
49 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 70:45 06:19 (41) 08:40 (47) 09:28 (36) 08:28 (47) 10:48 (47) 10:56 (49) 06:40 (47) 04:37 (48) 01:42 (23) 01:37 (27)                 01:30 (39) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        06:19 (41) 14:59 (44) 24:27 (38) 32:55 (42) 43:43 (44) 54:39 (48) 61:19 (49) 65:56 (49) 67:38 (49) 69:15 (47)                 70:45 (49)    
- Rune Carlsson Sundbybergs IK 38:27 04:08   05:32   05:46   05:03   05:38   01:06   02:54   03:43   01:54   01:16                   01:27   Rune Carlsson Sundbybergs IK
        04:08   09:40   15:26   20:29   26:07   27:13   30:07   33:50   35:44   37:00                   38:27      
- Olle Jacobson Rotebro IS 98:11 08:32   11:01   26:04   14:27   08:31   12:46   04:26   02:44       04:53                   04:47   Olle Jacobson Rotebro IS
        08:32   19:33   45:37   60:04   68:35   81:21   85:47   88:31   88:31   93:24                   98:11      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana D - 2,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                               Mål   Bana D - 2,7 km Klubb
1 Jan Bojling Solna OK 32:42 03:20 (1) 02:56 (11) 05:56 (1) 03:23 (2) 06:46 (1) 04:10 (1) 04:19 (1)                             01:52 (3) Jan Bojling Solna OK
        03:20 (1) 06:16 (1) 12:12 (1) 15:35 (1) 22:21 (1) 26:31 (1) 30:50 (1)                             32:42 (1)    
2 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 34:50 03:50 (5) 02:26 (1) 07:32 (10) 03:16 (1) 07:22 (3) 04:15 (2) 04:25 (2)                             01:44 (2) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        03:50 (5) 06:16 (1) 13:48 (5) 17:04 (3) 24:26 (2) 28:41 (2) 33:06 (2)                             34:50 (2)    
3 Kurt Boström OK Linné 36:16 03:46 (4) 02:40 (2) 06:30 (4) 03:46 (4) 07:52 (7) 04:21 (3) 05:17 (5)                             02:04 (8) Kurt Boström OK Linné
        03:46 (4) 06:26 (5) 12:56 (3) 16:42 (2) 24:34 (3) 28:55 (3) 34:12 (3)                             36:16 (3)    
4 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 36:42 03:35 (2) 02:45 (8) 06:35 (5) 04:24 (13) 08:23 (10) 04:35 (6) 04:32 (3)                             01:53 (4) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        03:35 (2) 06:20 (3) 12:55 (2) 17:19 (4) 25:42 (5) 30:17 (5) 34:49 (4)                             36:42 (4)    
5 Christer Andersson ATG 37:07 03:50 (5) 05:04 (37) 05:57 (2) 03:45 (3) 07:10 (2) 04:51 (7) 04:54 (4)                             01:36 (1) Christer Andersson ATG
        03:50 (5) 08:54 (23) 14:51 (10) 18:36 (8) 25:46 (6) 30:37 (6) 35:31 (5)                             37:07 (5)    
6 Bo Källström OK Milan 40:57 04:36 (13) 02:42 (6) 06:27 (3) 04:00 (7) 07:43 (4) 04:29 (4) 08:53 (35)                             02:07 (9) Bo Källström OK Milan
        04:36 (13) 07:18 (9) 13:45 (4) 17:45 (5) 25:28 (4) 29:57 (4) 38:50 (7)                             40:57 (6)    
7 Sven-Erik Widin OK Österåker 41:09 04:14 (7) 04:03 (32) 07:57 (18) 04:06 (8) 07:46 (5) 05:03 (9) 05:44 (9)                             02:16 (15) Sven-Erik Widin OK Österåker
        04:14 (7) 08:17 (20) 16:14 (19) 20:20 (15) 28:06 (11) 33:09 (10) 38:53 (8)                             41:09 (7)    
8 Ulf Eskilsson OK Södertörn 41:42 04:27 (10) 02:52 (10) 07:28 (9) 04:33 (16) 08:43 (12) 04:32 (5) 07:00 (24)                             02:07 (9) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        04:27 (10) 07:19 (10) 14:47 (9) 19:20 (10) 28:03 (10) 32:35 (7) 39:35 (9)                             41:42 (8)    
9 Kjell Jansson Väsby OK 42:43 04:15 (8) 03:01 (16) 07:06 (7) 04:15 (10) 10:03 (21) 05:16 (12) 06:01 (11)                             02:46 (31) Kjell Jansson Väsby OK
        04:15 (8) 07:16 (8) 14:22 (8) 18:37 (9) 28:40 (12) 33:56 (12) 39:57 (10)                             42:43 (9)    
10 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 44:06 05:36 (28) 02:58 (13) 08:09 (21) 05:35 (27) 07:47 (6) 05:26 (14) 06:06 (12)                             02:29 (22) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        05:36 (28) 08:34 (22) 16:43 (22) 22:18 (21) 30:05 (14) 35:31 (14) 41:37 (12)                             44:06 (10)    
11 Lennart Jansson Häverödals SK 44:45 04:39 (15) 02:40 (2) 07:54 (16) 04:29 (14) 11:34 (30) 05:45 (18) 05:41 (8)                             02:03 (7) Lennart Jansson Häverödals SK
        04:39 (15) 07:19 (10) 15:13 (13) 19:42 (12) 31:16 (17) 37:01 (16) 42:42 (13)                             44:45 (11)    
12 Conny Olsson Häverödals SK 44:58 04:54 (22) 02:46 (9) 07:55 (17) 04:23 (12) 11:33 (29) 05:51 (20) 05:37 (7)                             01:59 (5) Conny Olsson Häverödals SK
        04:54 (22) 07:40 (13) 15:35 (14) 19:58 (13) 31:31 (18) 37:22 (17) 42:59 (14)                             44:58 (12)    
13 Erland Ljungström Gustavsbergs OK 45:10 04:42 (17) 03:34 (27) 07:43 (12) 04:19 (11) 08:39 (11) 06:12 (29) 06:21 (19)                             03:40 (39) Erland Ljungström Gustavsbergs OK
        04:42 (17) 08:16 (19) 15:59 (18) 20:18 (14) 28:57 (13) 35:09 (13) 41:30 (11)                             45:10 (13)    
14 Lars Nordin Solna OK 45:19 04:45 (18) 03:15 (21) 08:15 (24) 05:03 (22) 09:43 (17) 05:47 (19) 06:15 (14)                             02:16 (15) Lars Nordin Solna OK
        04:45 (18) 08:00 (18) 16:15 (20) 21:18 (17) 31:01 (15) 36:48 (15) 43:03 (15)                             45:19 (14)    
15 Lars Persson Väsby OK 45:40 04:27 (10) 02:40 (2) 06:44 (6) 03:57 (6) 10:05 (22) 04:55 (8) 05:28 (6)                             07:24 (40) Lars Persson Väsby OK
        04:27 (10) 07:07 (6) 13:51 (6) 17:48 (6) 27:53 (9) 32:48 (8) 38:16 (6)                             45:40 (15)    
16 Sven Jacobsson IF Thor 47:02 04:48 (19) 03:01 (16) 08:38 (27) 04:59 (21) 10:10 (23) 06:09 (26) 06:51 (23)                             02:26 (20) Sven Jacobsson IF Thor
        04:48 (19) 07:49 (15) 16:27 (21) 21:26 (19) 31:36 (19) 37:45 (18) 44:36 (16)                             47:02 (16)    
17 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 47:18 05:37 (29) 03:24 (23) 08:12 (23) 06:13 (32) 09:35 (14) 05:52 (21) 06:17 (17)                             02:08 (11) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        05:37 (29) 09:01 (25) 17:13 (23) 23:26 (26) 33:01 (22) 38:53 (20) 45:10 (17)                             47:18 (17)    
18 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 47:23 05:50 (31) 03:15 (21) 08:24 (25) 05:47 (29) 09:57 (20) 05:53 (22) 06:08 (13)                             02:09 (12) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        05:50 (31) 09:05 (27) 17:29 (24) 23:16 (25) 33:13 (23) 39:06 (21) 45:14 (18)                             47:23 (18)    
19 Olov Jansson Häverödals SK 48:09 04:52 (21) 02:58 (13) 08:03 (20) 05:27 (25) 09:48 (18) 08:10 (37) 06:27 (20)                             02:24 (18) Olov Jansson Häverödals SK
        04:52 (21) 07:50 (16) 15:53 (16) 21:20 (18) 31:08 (16) 39:18 (22) 45:45 (20)                             48:09 (19)    
20 Margaretha Nylund OK Södertörn 48:10 05:23 (24) 03:31 (26) 09:04 (30) 04:49 (19) 10:55 (28) 05:57 (23) 06:16 (16)                             02:15 (14) Margaretha Nylund OK Södertörn
        05:23 (24) 08:54 (23) 17:58 (28) 22:47 (22) 33:42 (24) 39:39 (23) 45:55 (21)                             48:10 (20)    
21 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 48:22 04:28 (12) 02:59 (15) 07:34 (11) 04:29 (14) 08:20 (9) 05:29 (16) 12:23 (38)                             02:40 (28) Eva-Stina Svärd Haninge SOK
        04:28 (12) 07:27 (12) 15:01 (12) 19:30 (11) 27:50 (8) 33:19 (11) 45:42 (19)                             48:22 (21)    
22 Berit Lindunger Haninge SOK 49:06 06:33 (37) 03:05 (18) 08:33 (26) 06:15 (33) 09:36 (15) 06:11 (28) 06:15 (14)                             02:38 (25) Berit Lindunger Haninge SOK
        06:33 (37) 09:38 (32) 18:11 (29) 24:26 (28) 34:02 (25) 40:13 (25) 46:28 (22)                             49:06 (22)    
23 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 49:13 03:42 (3) 02:41 (5) 07:52 (15) 04:09 (9) 09:15 (13) 05:09 (11) 13:44 (39)                             02:41 (29) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        03:42 (3) 06:23 (4) 14:15 (7) 18:24 (7) 27:39 (7) 32:48 (8) 46:32 (23)                             49:13 (23)    
24 Björn Stolt OK Ravinen 49:47 04:40 (16) 03:06 (19) 08:09 (21) 04:45 (18) 13:58 (38) 05:32 (17) 07:21 (29)                             02:16 (15) Björn Stolt OK Ravinen
        04:40 (16) 07:46 (14) 15:55 (17) 20:40 (16) 34:38 (26) 40:10 (24) 47:31 (24)                             49:47 (24)    
25 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 50:38 07:03 (38) 09:39 (38) 07:09 (8) 03:56 (5) 08:08 (8) 05:25 (13) 07:09 (28)                             02:09 (12) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        07:03 (38) 16:42 (36) 23:51 (36) 27:47 (35) 35:55 (29) 41:20 (26) 48:29 (27)                             50:38 (25)    
26 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 50:42 05:55 (33) 03:12 (20) 08:44 (28) 04:57 (20) 09:36 (15) 05:27 (15) 10:13 (36)                             02:38 (25) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        05:55 (33) 09:07 (28) 17:51 (26) 22:48 (23) 32:24 (20) 37:51 (19) 48:04 (25)                             50:42 (26)    
27 Lars Roos Attunda OK 51:12 06:11 (35) 04:50 (36) 09:24 (35) 05:17 (24) 09:49 (19) 06:10 (27) 06:46 (21)                             02:45 (30) Lars Roos Attunda OK
        06:11 (35) 11:01 (35) 20:25 (33) 25:42 (30) 35:31 (27) 41:41 (27) 48:27 (26)                             51:12 (27)    
28 Lars Fridén FMV 52:05 06:21 (36) 03:39 (28) 09:17 (33) 06:31 (35) 11:58 (32) 06:03 (25) 05:51 (10)                             02:25 (19) Lars Fridén FMV
        06:21 (36) 10:00 (33) 19:17 (32) 25:48 (31) 37:46 (31) 43:49 (31) 49:40 (28)                             52:05 (28)    
29 Göran Andersson Täby OK 52:17 05:00 (23) 02:57 (12) 07:50 (14) 11:54 (39) 10:43 (27) 05:07 (10) 06:17 (17)                             02:29 (22) Göran Andersson Täby OK
        05:00 (23) 07:57 (17) 15:47 (15) 27:41 (34) 38:24 (33) 43:31 (30) 49:48 (29)                             52:17 (29)    
30 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 53:55 05:30 (26) 04:04 (33) 07:59 (19) 04:39 (17) 10:26 (24) 11:47 (40) 07:29 (30)                             02:01 (6) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        05:30 (26) 09:34 (31) 17:33 (25) 22:12 (20) 32:38 (21) 44:25 (32) 51:54 (31)                             53:55 (30)    
31 Carl Lang OK Österåker 54:15 04:48 (19) 03:29 (25) 09:38 (36) 05:03 (22) 13:11 (35) 07:11 (34) 08:17 (34)                             02:38 (26) Carl Lang OK Österåker
        04:48 (19) 08:17 (20) 17:55 (27) 22:58 (24) 36:09 (30) 43:20 (29) 51:37 (30)                             54:15 (31)    
32 Jan Burell OK Enen 54:40 04:37 (14) 04:45 (35) 09:21 (34) 05:32 (26) 13:33 (36) 06:59 (31) 07:07 (27)                             02:46 (31) Jan Burell OK Enen
        04:37 (14) 09:22 (29) 18:43 (31) 24:15 (27) 37:48 (32) 44:47 (33) 51:54 (31)                             54:40 (32)    
33 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 56:19 05:24 (25) 03:39 (28) 09:10 (31) 07:39 (37) 13:51 (37) 07:07 (32) 07:00 (24)                             02:29 (22) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:24 (25) 09:03 (26) 18:13 (30) 25:52 (32) 39:43 (35) 46:50 (35) 53:50 (34)                             56:19 (33)    
34 Sivert Söderbärg OK Roslagen 56:21 05:49 (30) 04:38 (34) 10:04 (37) 06:00 (30) 12:03 (33) 06:48 (30) 07:56 (32)                             03:03 (35) Sivert Söderbärg OK Roslagen
        05:49 (30) 10:27 (34) 20:31 (34) 26:31 (33) 38:34 (34) 45:22 (34) 53:18 (33)                             56:21 (34)    
35 Bo Westling Häverödals SK 60:24 04:23 (9) 02:44 (7) 07:47 (13) 10:03 (38) 10:36 (25) 07:29 (35) 13:45 (40)                             03:37 (37) Bo Westling Häverödals SK
        04:23 (9) 07:07 (6) 14:54 (11) 24:57 (29) 35:33 (28) 43:02 (28) 56:47 (35)                             60:24 (35)    
36 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 63:41 05:33 (27) 03:49 (31) 13:07 (39) 06:50 (36) 12:59 (34) 09:45 (39) 08:01 (33)                             03:37 (37) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:33 (27) 09:22 (29) 22:29 (35) 29:19 (36) 42:18 (36) 52:03 (36) 60:04 (36)                             63:41 (36)    
37 Sven Eriksson OK Roslagen 66:31 14:08 (39) 03:46 (30) 10:51 (38) 06:00 (30) 10:38 (26) 07:10 (33) 10:45 (37)                             03:13 (36) Sven Eriksson OK Roslagen
        14:08 (39) 17:54 (38) 28:45 (38) 34:45 (38) 45:23 (37) 52:33 (37) 63:18 (37)                             66:31 (37)    
38 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 67:11 05:50 (31) 10:56 (39) 09:16 (32) 06:20 (34) 15:43 (39) 08:58 (38) 07:41 (31)                             02:27 (21) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        05:50 (31) 16:46 (37) 26:02 (37) 32:22 (37) 48:05 (38) 57:03 (38) 64:44 (38)                             67:11 (38)    
39 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 87:38 06:07 (34) 19:59 (40) 13:40 (40) 14:13 (40) 15:44 (40) 07:53 (36) 07:06 (26)                             02:56 (33) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        06:07 (34) 26:06 (39) 39:46 (39) 53:59 (39) 69:43 (39) 77:36 (39) 84:42 (39)                             87:38 (39)    
40 Ingvar Johannesson Solna OK 371:36 325:53 (40) 03:28 (24) 08:57 (29) 05:37 (28) 11:56 (31) 05:59 (24) 06:46 (21)                             03:00 (34) Ingvar Johannesson Solna OK
        325:53 (40) 329:21 (40) 338:18 (40) 343:55 (40) 355:51 (40) 361:50 (40) 368:36 (40)                             371:36 (40)    
- Stig Mattsson OK Ravinen 76:29 07:56   08:25   13:43   07:01   14:43   03:18   07:02   10:22                           03:59   Stig Mattsson OK Ravinen
        07:56   16:21   30:04   37:05   51:48   55:06   62:08   72:30                           76:29      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana E - 1,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                               Mål   Bana E - 1,8 km Klubb
1 Affe Persson OK Österåker 32:35 06:16 (1) 03:21 (2) 05:12 (1) 05:12 (1) 06:19 (1) 02:17 (1) 02:03 (1)                             01:55 (2) Affe Persson OK Österåker
        06:16 (1) 09:37 (1) 14:49 (1) 20:01 (1) 26:20 (1) 28:37 (1) 30:40 (1)                             32:35 (1)    
2 Bror Wahlberg Haninge SOK 35:31 07:50 (2) 03:24 (4) 05:56 (4) 05:39 (2) 06:20 (2) 02:22 (2) 02:22 (2)                             01:38 (1) Bror Wahlberg Haninge SOK
        07:50 (2) 11:14 (3) 17:10 (3) 22:49 (2) 29:09 (2) 31:31 (2) 33:53 (2)                             35:31 (2)    
3 Gunvor Granath Nynäshamns OK 39:55 07:51 (3) 03:21 (2) 05:44 (2) 06:29 (3) 08:37 (4) 02:48 (3) 02:36 (3)                             02:29 (4) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        07:51 (3) 11:12 (2) 16:56 (2) 23:25 (3) 32:02 (3) 34:50 (3) 37:26 (3)                             39:55 (3)    
4 Ingrid Gunnarsson Täby OK 48:32 08:50 (4) 04:01 (5) 07:50 (6) 09:50 (6) 08:01 (3) 03:42 (5) 04:03 (5)                             02:15 (3) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        08:50 (4) 12:51 (4) 20:41 (4) 30:31 (4) 38:32 (4) 42:14 (4) 46:17 (4)                             48:32 (4)    
5 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 51:43 15:02 (5) 03:09 (1) 06:22 (5) 07:32 (4) 08:44 (5) 03:06 (4) 05:13 (6)                             02:35 (5) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        15:02 (5) 18:11 (5) 24:33 (5) 32:05 (5) 40:49 (5) 43:55 (5) 49:08 (5)                             51:43 (5)    
6 Yvonne Roos Attunda OK 61:22 21:13 (6) 04:12 (6) 05:55 (3) 08:09 (5) 10:25 (6) 04:37 (6) 03:55 (4)                             02:56 (6) Yvonne Roos Attunda OK
        21:13 (6) 25:25 (6) 31:20 (6) 39:29 (6) 49:54 (6) 54:31 (6) 58:26 (6)                             61:22 (6)