Sträcktider Luffarligan Vallentuna IP                                                                            
  2018-01-10 Svarta tider är sträcktider                                                                            
    Blå tider är från start                                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                            
                                                                                       
Plac Bana A - 5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   Mål   Bana A - 5,6 km Klubb
1 Niklas Wrane Söders SOL 41:27 02:43 (1) 01:38 (1) 00:59 (1) 01:17 (1) 01:08 (1) 02:58 (1) 01:38 (1) 03:45 (1) 01:50 (1) 01:54 (2) 01:55 (1) 03:59 (1) 03:51 (1) 01:25 (1) 01:54 (2) 00:57 (1) 03:30 (2) 02:44 (1) 01:22 (3) Niklas Wrane Söders SOL
        02:43 (1) 04:21 (1) 05:20 (1) 06:37 (1) 07:45 (1) 10:43 (1) 12:21 (1) 16:06 (1) 17:56 (1) 19:50 (1) 21:45 (1) 25:44 (1) 29:35 (1) 31:00 (1) 32:54 (1) 33:51 (1) 37:21 (1) 40:05 (1) 41:27 (1)    
2 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 50:22 02:59 (2) 01:42 (2) 01:01 (2) 01:25 (2) 01:35 (5) 03:32 (3) 01:50 (2) 04:27 (2) 02:31 (5) 01:39 (1) 02:33 (3) 04:25 (3) 04:30 (3) 02:09 (3) 01:41 (1) 01:00 (2) 07:15 (4) 02:58 (2) 01:10 (1) Fredrik Persson Domnarvets GOIF
        02:59 (2) 04:41 (2) 05:42 (2) 07:07 (2) 08:42 (2) 12:14 (2) 14:04 (2) 18:31 (2) 21:02 (2) 22:41 (2) 25:14 (2) 29:39 (2) 34:09 (2) 36:18 (2) 37:59 (2) 38:59 (2) 46:14 (2) 49:12 (2) 50:22 (2)    
3 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 52:26 04:48 (5) 02:06 (4) 01:19 (5) 01:43 (4) 01:30 (4) 03:59 (4) 02:09 (5) 05:33 (3) 02:28 (4) 02:10 (3) 02:30 (2) 04:45 (4) 04:15 (2) 02:30 (4) 02:00 (3) 01:13 (4) 02:38 (1) 03:38 (3) 01:12 (2) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        04:48 (5) 06:54 (5) 08:13 (5) 09:56 (4) 11:26 (4) 15:25 (4) 17:34 (4) 23:07 (4) 25:35 (4) 27:45 (4) 30:15 (4) 35:00 (4) 39:15 (3) 41:45 (3) 43:45 (3) 44:58 (3) 47:36 (3) 51:14 (3) 52:26 (3)    
4 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 58:36 04:08 (4) 02:04 (3) 01:14 (3) 01:37 (3) 01:19 (2) 02:59 (2) 01:56 (3) 05:38 (4) 02:17 (2) 02:41 (5) 02:53 (5) 04:13 (2) 06:45 (4) 03:45 (5) 03:42 (5) 01:10 (3) 04:09 (3) 03:52 (4) 02:14 (5) Björn-Ove Pettersson Attunda OK
        04:08 (4) 06:12 (4) 07:26 (4) 09:03 (3) 10:22 (3) 13:21 (3) 15:17 (3) 20:55 (3) 23:12 (3) 25:53 (3) 28:46 (3) 32:59 (3) 39:44 (4) 43:29 (4) 47:11 (4) 48:21 (4) 52:30 (4) 56:22 (4) 58:36 (4)    
5 Lars Gerhardsson Attunda OK 65:50 03:40 (3) 02:26 (5) 01:14 (3) 03:51 (5) 01:26 (3) 04:30 (5) 02:02 (4) 06:18 (5) 02:18 (3) 02:12 (4) 02:33 (3) 05:44 (5) 08:12 (5) 01:47 (2) 02:01 (4) 01:18 (5) 08:16 (5) 04:23 (5) 01:39 (4) Lars Gerhardsson Attunda OK
        03:40 (3) 06:06 (3) 07:20 (3) 11:11 (5) 12:37 (5) 17:07 (5) 19:09 (5) 25:27 (5) 27:45 (5) 29:57 (5) 32:30 (5) 38:14 (5) 46:26 (5) 48:13 (5) 50:14 (5) 51:32 (5) 59:48 (5) 64:11 (5) 65:50 (5)    
- Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 149:11 13:19   03:38   03:57   03:36   03:49   11:08   05:08   14:52   04:37   04:04   06:45   08:09   11:06   16:33   05:24   03:04   09:25   12:18   08:19   Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        13:19   16:57   20:54   24:30   28:19   39:27   44:35   59:27   64:04   68:08   74:53   83:02   94:08   110:41   116:05   119:09   128:34   140:52   149:11      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana B - 4,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                       Mål   Bana B - 4,6 km Klubb
1 Tommy Holmer Väsby OK 40:46 03:48 (1) 02:13 (1) 01:48 (1) 01:43 (5) 04:02 (2) 01:37 (1) 04:21 (1) 02:18 (1) 03:20 (1) 04:20 (3) 02:49 (1) 03:42 (6) 03:46 (1)                     00:59 (1) Tommy Holmer Väsby OK
        03:48 (1) 06:01 (1) 07:49 (1) 09:32 (1) 13:34 (1) 15:11 (1) 19:32 (1) 21:50 (1) 25:10 (1) 29:30 (1) 32:19 (1) 36:01 (1) 39:47 (1)                     40:46 (1)    
2 Leif Åkerblom OK Österåker 49:40 03:59 (2) 04:37 (12) 02:35 (6) 01:30 (1) 04:03 (3) 02:19 (3) 05:41 (3) 02:40 (4) 04:27 (6) 05:48 (7) 03:34 (3) 03:11 (3) 03:49 (2)                     01:27 (6) Leif Åkerblom OK Österåker
        03:59 (2) 08:36 (8) 11:11 (7) 12:41 (7) 16:44 (5) 19:03 (5) 24:44 (4) 27:24 (4) 31:51 (3) 37:39 (4) 41:13 (4) 44:24 (3) 48:13 (3)                     49:40 (2)    
3 Anders Gezelius OK Ravinen 50:34 04:04 (3) 02:48 (2) 02:29 (4) 02:01 (8) 05:44 (7) 02:22 (5) 05:51 (4) 02:44 (6) 04:20 (3) 04:27 (4) 04:11 (4) 03:39 (5) 04:14 (3)                     01:40 (7) Anders Gezelius OK Ravinen
        04:04 (3) 06:52 (2) 09:21 (3) 11:22 (4) 17:06 (6) 19:28 (6) 25:19 (5) 28:03 (5) 32:23 (4) 36:50 (3) 41:01 (3) 44:40 (4) 48:54 (4)                     50:34 (3)    
4 Dan Klang Haninge SOK 53:56 04:11 (5) 03:07 (6) 02:25 (3) 01:38 (3) 04:05 (4) 02:18 (2) 05:33 (2) 02:24 (2) 04:21 (4) 04:13 (2) 04:48 (5) 02:59 (2) 04:22 (4)                     07:32 (13) Dan Klang Haninge SOK
        04:11 (5) 07:18 (4) 09:43 (4) 11:21 (3) 15:26 (2) 17:44 (2) 23:17 (2) 25:41 (2) 30:02 (2) 34:15 (2) 39:03 (2) 42:02 (2) 46:24 (2)                     53:56 (4)    
5 Stig Andersson OK Linné 55:26 05:00 (6) 03:25 (8) 02:39 (7) 01:35 (2) 03:46 (1) 02:20 (4) 08:57 (12) 02:41 (5) 04:03 (2) 04:52 (5) 05:56 (7) 02:50 (1) 06:06 (9)                     01:16 (2) Stig Andersson OK Linné
        05:00 (6) 08:25 (7) 11:04 (6) 12:39 (6) 16:25 (4) 18:45 (4) 27:42 (7) 30:23 (7) 34:26 (6) 39:18 (5) 45:14 (5) 48:04 (5) 54:10 (5)                     55:26 (5)    
6 Tommy Lindberg Haninge SOK 56:51 04:06 (4) 03:03 (5) 02:08 (2) 01:51 (7) 04:45 (5) 02:24 (6) 06:05 (6) 02:56 (7) 12:44 (13) 03:31 (1) 03:23 (2) 08:32 (12)                         01:23 (4) Tommy Lindberg Haninge SOK
        04:06 (4) 07:09 (3) 09:17 (2) 11:08 (2) 15:53 (3) 18:17 (3) 24:22 (3) 27:18 (3) 40:02 (9) 43:33 (7) 46:56 (6) 55:28 (8)                         56:51 (6)    
7 Matz Larsson Gustavsbergs OK 60:16 05:10 (7) 03:01 (4) 02:31 (5) 01:46 (6) 05:44 (7) 02:34 (7) 05:57 (5) 02:39 (3) 04:24 (5) 07:40 (12) 08:48 (13) 03:25 (4) 04:57 (7)                     01:40 (7) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        05:10 (7) 08:11 (6) 10:42 (5) 12:28 (5) 18:12 (7) 20:46 (7) 26:43 (6) 29:22 (6) 33:46 (5) 41:26 (6) 50:14 (7) 53:39 (6) 58:36 (6)                     60:16 (7)    
8 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 61:30 05:57 (10) 04:28 (11) 03:03 (9) 02:06 (10) 04:49 (6) 02:56 (10) 08:10 (10) 03:24 (10) 04:58 (8) 05:47 (6) 05:57 (9) 03:46 (7) 04:46 (6)                     01:23 (4) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        05:57 (10) 10:25 (11) 13:28 (10) 15:34 (9) 20:23 (9) 23:19 (9) 31:29 (9) 34:53 (9) 39:51 (8) 45:38 (8) 51:35 (9) 55:21 (7) 60:07 (7)                     61:30 (8)    
9 Per Öhlund Gustavsbergs OK 64:11 05:12 (8) 02:55 (3) 03:11 (10) 01:42 (4) 06:24 (12) 02:52 (8) 06:36 (7) 02:56 (7) 07:16 (10) 07:19 (10) 04:48 (5) 06:57 (11) 04:22 (4)                     01:41 (9) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        05:12 (8) 08:07 (5) 11:18 (8) 13:00 (8) 19:24 (8) 22:16 (8) 28:52 (8) 31:48 (8) 39:04 (7) 46:23 (9) 51:11 (8) 58:08 (9) 62:30 (8)                     64:11 (9)    
10 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 68:04 05:30 (9) 04:25 (10) 03:20 (11) 02:53 (12) 06:13 (11) 03:06 (11) 08:12 (11) 03:49 (11) 04:52 (7) 06:10 (8) 05:56 (7) 05:39 (10) 05:33 (8)                     02:26 (12) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        05:30 (9) 09:55 (9) 13:15 (9) 16:08 (11) 22:21 (11) 25:27 (11) 33:39 (11) 37:28 (11) 42:20 (11) 48:30 (10) 54:26 (10) 60:05 (11) 65:38 (9)                     68:04 (10)    
11 Göran Andersson Enebybergs IF 70:43 06:52 (11) 03:18 (7) 03:46 (12) 02:03 (9) 06:09 (10) 02:54 (9) 07:40 (9) 03:02 (9) 05:11 (9) 07:36 (11) 06:43 (11) 04:30 (8) 09:39 (12)                     01:20 (3) Göran Andersson Enebybergs IF
        06:52 (11) 10:10 (10) 13:56 (11) 15:59 (10) 22:08 (10) 25:02 (10) 32:42 (10) 35:44 (10) 40:55 (10) 48:31 (11) 55:14 (11) 59:44 (10) 69:23 (10)                     70:43 (11)    
12 Stig Löfgren Attunda OK 73:54 07:36 (12) 04:07 (9) 02:58 (8) 02:14 (11) 05:48 (9) 03:40 (12) 07:32 (8) 04:33 (12) 07:18 (11) 06:47 (9) 07:56 (12) 05:17 (9) 06:14 (10)                     01:54 (10) Stig Löfgren Attunda OK
        07:36 (12) 11:43 (12) 14:41 (12) 16:55 (12) 22:43 (12) 26:23 (12) 33:55 (12) 38:28 (12) 45:46 (12) 52:33 (12) 60:29 (12) 65:46 (12) 72:00 (11)                     73:54 (12)    
13 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 97:05 08:52 (13) 05:04 (13) 04:54 (13) 03:35 (13) 06:32 (13) 04:12 (13) 11:36 (13) 04:42 (13) 07:58 (12) 12:03 (13) 06:40 (10) 11:06 (13) 07:42 (11)                     02:09 (11) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        08:52 (13) 13:56 (13) 18:50 (13) 22:25 (13) 28:57 (13) 33:09 (13) 44:45 (13) 49:27 (13) 57:25 (13) 69:28 (13) 76:08 (13) 87:14 (13) 94:56 (12)                     97:05 (13)    
- Kurt Boström OK Linné 38:43 03:58   04:06   09:29   03:15   05:29   05:26                                                   07:00   Kurt Boström OK Linné
        03:58   08:04   17:33   20:48   26:17   31:43                                                   38:43      
- Per-Johan Vikfors OK Österåker 63:57 06:49   03:13   03:01   04:11   07:46   05:18   03:16   07:23   04:14   04:34   02:06       03:43   06:50                   01:33   Per-Johan Vikfors OK Österåker
        06:49   10:02   13:03   17:14   25:00   30:18   33:34   40:57   45:11   49:45   51:51   51:51   55:34   62:24                   63:57      
- Per-Åke Carlenstam Väsby OK 87:07 17:41   03:53   03:41   02:23   05:40   03:56   08:27   04:01   05:56   07:46   05:59                               17:44   Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        17:41   21:34   25:15   27:38   33:18   37:14   45:41   49:42   55:38   63:24   69:23                               87:07      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana C - 3,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                           Mål   Bana C - 3,8 km Klubb
1 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 37:34 02:53 (1) 01:41 (6) 02:47 (1) 03:55 (3) 04:06 (2) 04:46 (2) 01:58 (1) 04:05 (1) 02:18 (1) 01:18 (1) 03:23 (3) 02:54 (8)                         01:30 (8) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        02:53 (1) 04:34 (1) 07:21 (1) 11:16 (1) 15:22 (1) 20:08 (1) 22:06 (1) 26:11 (1) 28:29 (1) 29:47 (1) 33:10 (1) 36:04 (1)                         37:34 (1)    
2 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 40:56 03:04 (3) 01:37 (2) 03:34 (13) 03:43 (1) 03:29 (1) 05:03 (3) 02:36 (11) 04:28 (3) 04:10 (47) 01:27 (3) 03:43 (8) 02:38 (2)                         01:24 (4) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:04 (3) 04:41 (2) 08:15 (5) 11:58 (3) 15:27 (2) 20:30 (2) 23:06 (2) 27:34 (2) 31:44 (2) 33:11 (2) 36:54 (2) 39:32 (2)                         40:56 (2)    
3 Leif Mörkfors Järfälla OK 44:09 03:30 (10) 01:37 (2) 03:22 (8) 04:26 (4) 04:23 (8) 05:43 (16) 03:12 (35) 05:34 (12) 02:29 (4) 01:52 (21) 03:45 (10) 02:56 (9)                         01:20 (2) Leif Mörkfors Järfälla OK
        03:30 (10) 05:07 (6) 08:29 (6) 12:55 (5) 17:18 (4) 23:01 (4) 26:13 (4) 31:47 (4) 34:16 (3) 36:08 (3) 39:53 (3) 42:49 (3)                         44:09 (3)    
4 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 44:25 03:22 (4) 01:32 (1) 02:59 (2) 04:34 (7) 05:18 (30) 05:33 (12) 02:12 (3) 05:18 (8) 04:36 (53) 01:20 (2) 03:50 (12) 02:35 (1)                         01:16 (1) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        03:22 (4) 04:54 (4) 07:53 (3) 12:27 (4) 17:45 (5) 23:18 (5) 25:30 (3) 30:48 (3) 35:24 (6) 36:44 (6) 40:34 (5) 43:09 (4)                         44:25 (4)    
5 Lars Öhrman Stockholms OK 45:44 03:01 (2) 01:44 (10) 03:05 (4) 03:52 (2) 04:50 (17) 05:09 (8) 07:45 (61) 04:23 (2) 02:25 (2) 01:46 (19) 03:34 (4) 02:46 (4)                         01:24 (4) Lars Öhrman Stockholms OK
        03:01 (2) 04:45 (3) 07:50 (2) 11:42 (2) 16:32 (3) 21:41 (3) 29:26 (16) 33:49 (11) 36:14 (10) 38:00 (10) 41:34 (9) 44:20 (5)                         45:44 (5)    
6 Jan Lindgren OK Södertörn 45:47 03:25 (6) 02:05 (30) 05:29 (54) 04:27 (5) 04:31 (10) 05:06 (7) 03:12 (35) 05:12 (7) 02:55 (10) 01:44 (15) 03:39 (6) 02:41 (3)                         01:21 (3) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:25 (6) 05:30 (11) 10:59 (32) 15:26 (15) 19:57 (12) 25:03 (10) 28:15 (12) 33:27 (10) 36:22 (11) 38:06 (11) 41:45 (11) 44:26 (6)                         45:47 (6)    
7 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 46:09 03:45 (16) 01:44 (10) 03:31 (11) 04:33 (6) 04:34 (13) 06:19 (33) 02:19 (6) 05:08 (6) 02:51 (7) 01:36 (7) 04:06 (15) 04:00 (35)                         01:43 (17) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        03:45 (16) 05:29 (10) 09:00 (7) 13:33 (6) 18:07 (6) 24:26 (7) 26:45 (5) 31:53 (5) 34:44 (4) 36:20 (4) 40:26 (4) 44:26 (6)                         46:09 (7)    
8 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 46:37 03:49 (17) 01:37 (3) 03:54 (22) 04:51 (11) 04:59 (20) 05:19 (10) 02:40 (13) 05:26 (9) 02:51 (7) 01:45 (17) 04:24 (27) 03:02 (12)                         02:00 (36) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        03:49 (17) 05:26 (9) 09:20 (13) 14:11 (8) 19:10 (10) 24:29 (8) 27:09 (7) 32:35 (7) 35:26 (7) 37:11 (7) 41:35 (10) 44:37 (8)                         46:37 (8)    
9 Rune Carlsson Sundbybergs IK 47:18 03:59 (23) 01:41 (6) 03:30 (10) 06:21 (30) 05:02 (21) 05:11 (9) 02:02 (2) 05:38 (13) 02:28 (3) 01:28 (4) 03:44 (9) 04:12 (39)                         02:02 (38) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        03:59 (23) 05:40 (15) 09:10 (9) 15:31 (16) 20:33 (17) 25:44 (13) 27:46 (10) 33:24 (9) 35:52 (8) 37:20 (8) 41:04 (7) 45:16 (9)                         47:18 (9)    
10 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 47:51 03:22 (4) 01:42 (8) 02:59 (2) 08:48 (48) 04:08 (3) 04:42 (1) 02:25 (8) 04:47 (4) 03:11 (22) 01:35 (6) 03:36 (5) 05:07 (53)                         01:29 (7) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        03:22 (4) 05:04 (5) 08:03 (4) 16:51 (25) 20:59 (21) 25:41 (12) 28:06 (11) 32:53 (8) 36:04 (9) 37:39 (9) 41:15 (8) 46:22 (10)                         47:51 (10)    
11 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 49:00 03:29 (9) 02:02 (26) 03:31 (11) 05:41 (22) 05:23 (34) 06:05 (26) 02:27 (9) 05:44 (14) 03:44 (38) 01:41 (12) 04:22 (25) 03:15 (17)                         01:36 (9) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        03:29 (9) 05:31 (12) 09:02 (8) 14:43 (11) 20:06 (14) 26:11 (16) 28:38 (13) 34:22 (12) 38:06 (12) 39:47 (12) 44:09 (12) 47:24 (11)                         49:00 (11)    
12 Bengt Andersson Söders-Tyresö 49:56 03:26 (7) 02:31 (45) 03:14 (7) 04:43 (10) 07:10 (58) 05:42 (15) 02:58 (31) 05:27 (10) 03:17 (25) 01:45 (17) 03:56 (13) 03:56 (31)                         01:51 (26) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        03:26 (7) 05:57 (20) 09:11 (10) 13:54 (7) 21:04 (24) 26:46 (20) 29:44 (18) 35:11 (14) 38:28 (14) 40:13 (13) 44:09 (12) 48:05 (12)                         49:56 (12)    
13 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 50:08 03:37 (13) 03:07 (53) 03:25 (9) 04:36 (8) 04:11 (4) 05:34 (13) 02:40 (13) 05:04 (5) 02:49 (6) 01:34 (5) 04:15 (22) 07:22 (59)                         01:54 (33) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        03:37 (13) 06:44 (33) 10:09 (17) 14:45 (12) 18:56 (8) 24:30 (9) 27:10 (8) 32:14 (6) 35:03 (5) 36:37 (5) 40:52 (6) 48:14 (13)                         50:08 (13)    
14 Håkan Boije Attunda OK 51:01 04:03 (24) 01:45 (12) 04:27 (35) 05:40 (21) 04:18 (7) 06:15 (32) 02:50 (23) 06:05 (22) 02:55 (10) 02:18 (40) 04:22 (25) 04:19 (42)                         01:44 (19) Håkan Boije Attunda OK
        04:03 (24) 05:48 (18) 10:15 (20) 15:55 (21) 20:13 (15) 26:28 (17) 29:18 (15) 35:23 (15) 38:18 (13) 40:36 (14) 44:58 (15) 49:17 (15)                         51:01 (14)    
15 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 52:16 04:47 (39) 02:04 (29) 04:02 (24) 05:00 (13) 05:08 (27) 06:14 (30) 02:36 (11) 05:52 (18) 03:01 (14) 01:53 (23) 04:06 (15) 04:18 (41)                         03:15 (56) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        04:47 (39) 06:51 (34) 10:53 (30) 15:53 (20) 21:01 (23) 27:15 (22) 29:51 (20) 35:43 (16) 38:44 (15) 40:37 (15) 44:43 (14) 49:01 (14)                         52:16 (15)    
16 Per-Åke Holm Sigtuna OK 52:34 03:36 (12) 01:57 (19) 03:45 (17) 05:17 (16) 04:17 (6) 05:26 (11) 02:50 (23) 07:33 (43) 04:16 (49) 02:11 (37) 05:01 (41) 04:42 (50)                         01:43 (17) Per-Åke Holm Sigtuna OK
        03:36 (12) 05:33 (13) 09:18 (12) 14:35 (9) 18:52 (7) 24:18 (6) 27:08 (6) 34:41 (13) 38:57 (18) 41:08 (17) 46:09 (18) 50:51 (17)                         52:34 (16)    
17 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 52:53 04:11 (28) 02:18 (41) 03:43 (16) 04:40 (9) 04:15 (5) 05:59 (23) 02:33 (10) 08:49 (48) 03:45 (39) 01:57 (30) 04:10 (18) 04:40 (49)                         01:53 (29) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:11 (28) 06:29 (27) 10:12 (18) 14:52 (13) 19:07 (9) 25:06 (11) 27:39 (9) 36:28 (19) 40:13 (20) 42:10 (20) 46:20 (19) 51:00 (18)                         52:53 (17)    
18 Kurt Andersson Enebybergs IF 53:17 03:55 (20) 01:40 (5) 03:37 (14) 05:49 (24) 05:04 (23) 09:45 (59) 03:57 (43) 05:51 (17) 03:13 (23) 01:39 (10) 04:29 (30) 02:51 (7)                         01:27 (6) Kurt Andersson Enebybergs IF
        03:55 (20) 05:35 (14) 09:12 (11) 15:01 (14) 20:05 (13) 29:50 (26) 33:47 (30) 39:38 (26) 42:51 (26) 44:30 (23) 48:59 (23) 51:50 (20)                         53:17 (18)    
19 Monika Högberg OK Södertörn 53:35 04:31 (35) 02:09 (34) 03:47 (19) 05:13 (15) 04:46 (16) 05:38 (14) 04:40 (53) 06:22 (29) 04:04 (44) 01:52 (21) 05:00 (40) 03:39 (25)                         01:54 (33) Monika Högberg OK Södertörn
        04:31 (35) 06:40 (31) 10:27 (24) 15:40 (18) 20:26 (16) 26:04 (14) 30:44 (22) 37:06 (21) 41:10 (21) 43:02 (21) 48:02 (21) 51:41 (19)                         53:35 (19)    
20 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 54:20 04:15 (29) 01:54 (18) 04:08 (28) 07:13 (39) 05:35 (41) 06:11 (29) 02:24 (7) 06:44 (34) 03:17 (25) 03:13 (54) 04:51 (37) 02:57 (11)                         01:38 (12) Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK
        04:15 (29) 06:09 (22) 10:17 (21) 17:30 (30) 23:05 (26) 29:16 (24) 31:40 (23) 38:24 (23) 41:41 (22) 44:54 (25) 49:45 (25) 52:42 (22)                         54:20 (20)    
21 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 54:40 03:44 (15) 02:01 (25) 03:52 (20) 04:58 (12) 05:13 (29) 06:22 (38) 02:54 (28) 07:59 (45) 03:08 (19) 01:55 (25) 04:36 (33) 05:44 (56)                         02:14 (44) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        03:44 (15) 05:45 (17) 09:37 (14) 14:35 (9) 19:48 (11) 26:10 (15) 29:04 (14) 37:03 (20) 40:11 (19) 42:06 (19) 46:42 (20) 52:26 (21)                         54:40 (21)    
22 Birgitta Klang Långhundra IF 55:29 04:29 (34) 02:24 (43) 05:01 (46) 08:21 (45) 04:42 (15) 05:58 (21) 02:49 (21) 06:15 (26) 03:02 (16) 01:53 (23) 04:18 (23) 04:24 (45)                         01:53 (29) Birgitta Klang Långhundra IF
        04:29 (34) 06:53 (36) 11:54 (40) 20:15 (42) 24:57 (37) 30:55 (34) 33:44 (29) 39:59 (28) 43:01 (28) 44:54 (25) 49:12 (24) 53:36 (23)                         55:29 (22)    
23 Ulla Gummeson Väsby OK 55:45 05:10 (46) 02:50 (51) 04:05 (26) 09:01 (50) 05:18 (30) 06:21 (35) 02:43 (17) 06:00 (19) 03:24 (30) 01:56 (29) 04:11 (21) 02:56 (9)                         01:50 (24) Ulla Gummeson Väsby OK
        05:10 (46) 08:00 (49) 12:05 (43) 21:06 (44) 26:24 (43) 32:45 (40) 35:28 (38) 41:28 (33) 44:52 (32) 46:48 (31) 50:59 (28) 53:55 (24)                         55:45 (23)    
24 Leif Karlsson Skarpnäcks OL 55:49 03:27 (8) 01:58 (20) 04:52 (44) 06:44 (35) 04:25 (9) 05:03 (3) 03:52 (41) 07:44 (44) 04:08 (45) 03:24 (56) 04:48 (36) 03:34 (23)                         01:50 (24) Leif Karlsson Skarpnäcks OL
        03:27 (8) 05:25 (8) 10:17 (21) 17:01 (28) 21:26 (25) 26:29 (18) 30:21 (21) 38:05 (22) 42:13 (23) 45:37 (27) 50:25 (27) 53:59 (25)                         55:49 (24)    
25 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 56:04 03:54 (19) 01:58 (20) 04:39 (42) 11:15 (56) 05:28 (38) 05:44 (17) 03:28 (39) 05:29 (11) 03:29 (31) 01:46 (19) 04:28 (29) 02:48 (5)                         01:38 (12) Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK
        03:54 (19) 05:52 (19) 10:31 (26) 21:46 (49) 27:14 (46) 32:58 (41) 36:26 (41) 41:55 (38) 45:24 (35) 47:10 (33) 51:38 (31) 54:26 (28)                         56:04 (25)    
26 Leif Wallenbro Väsby OK 56:13 05:25 (51) 03:09 (54) 04:03 (25) 08:52 (49) 05:02 (21) 06:32 (41) 02:42 (16) 06:54 (35) 02:53 (9) 01:43 (14) 03:56 (13) 02:50 (6)                         02:12 (41) Leif Wallenbro Väsby OK
        05:25 (51) 08:34 (52) 12:37 (47) 21:29 (47) 26:31 (44) 33:03 (43) 35:45 (40) 42:39 (40) 45:32 (37) 47:15 (34) 51:11 (29) 54:01 (26)                         56:13 (26)    
27 Eva von Heijne Sigtuna OK 56:15 05:17 (49) 02:29 (44) 05:00 (45) 08:22 (46) 04:36 (14) 05:59 (23) 02:54 (28) 06:08 (23) 03:01 (14) 01:55 (25) 04:21 (24) 04:20 (43)                         01:53 (29) Eva von Heijne Sigtuna OK
        05:17 (49) 07:46 (48) 12:46 (48) 21:08 (45) 25:44 (41) 31:43 (38) 34:37 (34) 40:45 (30) 43:46 (29) 45:41 (28) 50:02 (26) 54:22 (27)                         56:15 (27)    
28 Leif Lundquist Enebybergs IF 56:44 04:09 (27) 02:00 (23) 04:09 (29) 05:23 (17) 05:09 (28) 08:51 (54) 04:33 (50) 05:44 (14) 03:02 (16) 03:29 (57) 05:03 (42) 03:23 (20)                         01:49 (23) Leif Lundquist Enebybergs IF
        04:09 (27) 06:09 (22) 10:18 (23) 15:41 (19) 20:50 (19) 29:41 (25) 34:14 (32) 39:58 (27) 43:00 (27) 46:29 (29) 51:32 (30) 54:55 (29)                         56:44 (28)    
29 Svante Frid Enebybergs IF 57:34 03:52 (18) 02:20 (42) 05:04 (48) 05:12 (14) 04:32 (11) 09:05 (56) 02:41 (15) 06:41 (33) 02:48 (5) 01:37 (8) 04:10 (19) 07:32 (60)                         02:00 (36) Svante Frid Enebybergs IF
        03:52 (18) 06:12 (25) 11:16 (37) 16:28 (24) 21:00 (22) 30:05 (28) 32:46 (26) 39:27 (25) 42:15 (24) 43:52 (22) 48:02 (21) 55:34 (31)                         57:34 (29)    
30 Ingrid Graneli Haninge SOK 57:38 04:38 (36) 02:16 (39) 04:19 (34) 07:54 (43) 05:33 (39) 06:46 (45) 02:47 (19) 07:17 (40) 03:30 (32) 02:03 (33) 04:47 (35) 03:57 (32)                         01:51 (26) Ingrid Graneli Haninge SOK
        04:38 (36) 06:54 (37) 11:13 (36) 19:07 (37) 24:40 (36) 31:26 (37) 34:13 (31) 41:30 (34) 45:00 (33) 47:03 (32) 51:50 (32) 55:47 (32)                         57:38 (30)    
31 Jan Larsson Tullinge SK 57:49 04:16 (30) 02:03 (28) 04:28 (36) 06:13 (29) 06:51 (55) 06:20 (34) 04:26 (47) 06:20 (28) 03:41 (36) 02:05 (34) 05:39 (52) 03:09 (15)                         02:18 (46) Jan Larsson Tullinge SK
        04:16 (30) 06:19 (26) 10:47 (29) 17:00 (26) 23:51 (30) 30:11 (29) 34:37 (34) 40:57 (31) 44:38 (30) 46:43 (30) 52:22 (33) 55:31 (30)                         57:49 (31)    
32 Ulf Skogtjärn OK Linné 57:58 04:27 (32) 02:16 (39) 04:12 (31) 06:05 (27) 07:01 (57) 06:40 (43) 04:16 (44) 06:24 (30) 03:20 (27) 02:59 (51) 05:22 (46) 03:04 (14)                         01:52 (28) Ulf Skogtjärn OK Linné
        04:27 (32) 06:43 (32) 10:55 (31) 17:00 (26) 24:01 (31) 30:41 (33) 34:57 (36) 41:21 (32) 44:41 (31) 47:40 (35) 53:02 (35) 56:06 (33)                         57:58 (32)    
33 Göran Johansson Snättringe SK 58:32 05:03 (43) 02:15 (38) 04:37 (41) 05:57 (26) 06:27 (51) 06:41 (44) 04:38 (52) 06:18 (27) 03:30 (32) 02:18 (40) 05:35 (50) 03:09 (15)                         02:04 (40) Göran Johansson Snättringe SK
        05:03 (43) 07:18 (43) 11:55 (42) 17:52 (32) 24:19 (34) 31:00 (36) 35:38 (39) 41:56 (39) 45:26 (36) 47:44 (36) 53:19 (36) 56:28 (35)                         58:32 (33)    
34 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 59:27 04:27 (32) 02:06 (32) 04:33 (39) 06:27 (31) 05:35 (41) 06:46 (45) 04:37 (51) 07:04 (36) 03:45 (39) 02:42 (48) 05:38 (51) 03:32 (22)                         02:15 (45) Jan-Olof Malm Sigtuna OK
        04:27 (32) 06:33 (29) 11:06 (35) 17:33 (31) 23:08 (27) 29:54 (27) 34:31 (33) 41:35 (35) 45:20 (34) 48:02 (38) 53:40 (37) 57:12 (36)                         59:27 (34)    
35 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 60:10 04:47 (39) 01:45 (12) 04:10 (30) 05:36 (20) 04:32 (11) 06:03 (25) 02:49 (21) 06:10 (25) 02:59 (13) 02:21 (42) 04:09 (17) 04:29 (48)                         10:20 (61) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        04:47 (39) 06:32 (28) 10:42 (27) 16:18 (23) 20:50 (19) 26:53 (21) 29:42 (17) 35:52 (17) 38:51 (17) 41:12 (18) 45:21 (17) 49:50 (16)                         60:10 (35)    
36 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 60:22 04:06 (25) 03:10 (55) 04:32 (37) 06:48 (36) 05:25 (36) 09:49 (60) 02:53 (26) 06:09 (24) 03:30 (32) 02:09 (36) 04:27 (28) 03:21 (19)                         04:03 (58) Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben
        04:06 (25) 07:16 (42) 11:48 (39) 18:36 (36) 24:01 (31) 33:50 (46) 36:43 (42) 42:52 (42) 46:22 (40) 48:31 (39) 52:58 (34) 56:19 (34)                         60:22 (36)    
37 Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 60:27 05:31 (52) 02:06 (32) 04:17 (32) 06:11 (28) 05:59 (47) 06:52 (47) 04:26 (47) 07:17 (40) 03:31 (35) 02:48 (49) 05:28 (49) 03:49 (28)                         02:12 (41) Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK
        05:31 (52) 07:37 (45) 11:54 (40) 18:05 (33) 24:04 (33) 30:56 (35) 35:22 (37) 42:39 (40) 46:10 (38) 48:58 (40) 54:26 (38) 58:15 (37)                         60:27 (37)    
38 Anna-Karin Johansson Vandrarringen 60:46 05:35 (53) 08:11 (61) 03:46 (18) 05:41 (22) 04:55 (19) 05:58 (21) 02:52 (25) 06:04 (20) 03:09 (21) 01:44 (15) 07:25 (58) 03:48 (27)                         01:38 (12) Anna-Karin Johansson Vandrarringen
        05:35 (53) 13:46 (61) 17:32 (60) 23:13 (50) 28:08 (49) 34:06 (48) 36:58 (43) 43:02 (43) 46:11 (39) 47:55 (37) 55:20 (39) 59:08 (39)                         60:46 (38)    
39 Kurt Eriksson Vandrarringen 60:55 04:47 (39) 01:50 (14) 03:52 (20) 05:26 (18) 04:54 (18) 05:51 (19) 03:09 (34) 06:04 (20) 02:57 (12) 01:59 (32) 04:10 (18) 13:34 (61)                         02:22 (48) Kurt Eriksson Vandrarringen
        04:47 (39) 06:37 (30) 10:29 (25) 15:55 (21) 20:49 (18) 26:40 (19) 29:49 (19) 35:53 (18) 38:50 (16) 40:49 (16) 44:59 (16) 58:33 (38)                         60:55 (39)    
40 Eva Elnerud Sigtuna OK 61:13 03:42 (14) 01:59 (22) 04:17 (32) 05:34 (19) 07:53 (61) 05:47 (18) 04:26 (47) 06:37 (32) 09:52 (58) 01:41 (12) 03:49 (11) 03:49 (28)                         01:47 (22) Eva Elnerud Sigtuna OK
        03:42 (14) 05:41 (16) 09:58 (15) 15:32 (17) 23:25 (28) 29:12 (23) 33:38 (28) 40:15 (29) 50:07 (43) 51:48 (42) 55:37 (40) 59:26 (40)                         61:13 (40)    
41 Per Södersten Gustavsbergs OK 61:58 08:10 (61) 03:00 (52) 06:56 (59) 06:57 (38) 05:33 (39) 06:14 (30) 02:48 (20) 06:24 (30) 03:13 (23) 03:30 (58) 04:33 (31) 03:03 (13)                         01:37 (11) Per Södersten Gustavsbergs OK
        08:10 (61) 11:10 (59) 18:06 (61) 25:03 (56) 30:36 (56) 36:50 (54) 39:38 (52) 46:02 (44) 49:15 (41) 52:45 (43) 57:18 (43) 60:21 (42)                         61:58 (41)    
42 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 62:26 03:57 (21) 02:02 (26) 05:04 (48) 07:29 (41) 05:53 (46) 06:09 (28) 02:56 (30) 05:49 (16) 03:20 (27) 01:57 (30) 11:47 (60) 04:27 (47)                         01:36 (9) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        03:57 (21) 05:59 (21) 11:03 (34) 18:32 (35) 24:25 (35) 30:34 (32) 33:30 (27) 39:19 (24) 42:39 (25) 44:36 (24) 56:23 (41) 60:50 (43)                         62:26 (42)    
43 Ronny Hedlund OK Södertörn 62:29 06:22 (56) 01:50 (14) 04:06 (27) 08:19 (44) 06:52 (56) 06:08 (27) 05:52 (59) 07:05 (38) 03:06 (18) 01:55 (25) 04:53 (38) 03:20 (18)                         02:41 (53) Ronny Hedlund OK Södertörn
        06:22 (56) 08:12 (50) 12:18 (45) 20:37 (43) 27:29 (47) 33:37 (44) 39:29 (51) 46:34 (45) 49:40 (42) 51:35 (41) 56:28 (42) 59:48 (41)                         62:29 (43)    
44 Carin Runqvist Järfälla OK 64:12 07:17 (58) 02:09 (34) 03:56 (23) 06:33 (33) 05:59 (47) 06:37 (42) 05:10 (57) 09:29 (54) 04:35 (52) 01:55 (25) 04:34 (32) 03:39 (25)                         02:19 (47) Carin Runqvist Järfälla OK
        07:17 (58) 09:26 (55) 13:22 (50) 19:55 (39) 25:54 (42) 32:31 (39) 37:41 (45) 47:10 (46) 51:45 (47) 53:40 (44) 58:14 (44) 61:53 (44)                         64:12 (44)    
45 Niclas Lidström Frösö IF 65:14 05:10 (46) 01:50 (14) 03:08 (5) 09:43 (51) 05:26 (37) 05:03 (3) 02:16 (4) 09:14 (53) 08:38 (56) 06:01 (59) 03:07 (2) 03:57 (32)                         01:41 (16) Niclas Lidström Frösö IF
        05:10 (46) 07:00 (39) 10:08 (16) 19:51 (38) 25:17 (39) 30:20 (30) 32:36 (24) 41:50 (37) 50:28 (44) 56:29 (50) 59:36 (46) 63:33 (46)                         65:14 (45)    
46 Jonas Esbjörnsson Klubblös 65:17 05:15 (48) 01:51 (17) 03:08 (5) 09:45 (52) 05:18 (30) 05:03 (5) 02:17 (5) 09:12 (52) 08:46 (57) 06:01 (59) 03:04 (1) 03:53 (30)                         01:44 (19) Jonas Esbjörnsson Klubblös
        05:15 (48) 07:06 (40) 10:14 (19) 19:59 (40) 25:17 (39) 30:20 (30) 32:37 (25) 41:49 (36) 50:35 (45) 56:36 (51) 59:40 (47) 63:33 (46)                         65:17 (46)    
47 Martin Eriksson OK Södertörn 65:51 05:40 (55) 02:36 (46) 04:50 (43) 06:54 (37) 06:31 (52) 07:15 (50) 06:27 (60) 07:04 (36) 03:58 (42) 02:49 (50) 05:06 (43) 04:02 (37)                         02:39 (52) Martin Eriksson OK Södertörn
        05:40 (55) 08:16 (51) 13:06 (49) 20:00 (41) 26:31 (44) 33:46 (45) 40:13 (53) 47:17 (47) 51:15 (46) 54:04 (45) 59:10 (45) 63:12 (45)                         65:51 (47)    
48 Kalle Högberg OK Södertörn 66:41 04:38 (36) 02:14 (37) 05:13 (50) 11:27 (57) 05:23 (34) 06:22 (38) 03:20 (38) 09:08 (51) 05:20 (54) 02:13 (39) 04:46 (34) 04:01 (36)                         02:36 (51) Kalle Högberg OK Södertörn
        04:38 (36) 06:52 (35) 12:05 (43) 23:32 (51) 28:55 (51) 35:17 (50) 38:37 (48) 47:45 (48) 53:05 (50) 55:18 (48) 60:04 (48) 64:05 (48)                         66:41 (48)    
49 Roland Löwgren Spårvägens OK 66:59 05:23 (50) 02:00 (23) 03:38 (15) 13:24 (59) 05:18 (30) 06:21 (35) 02:45 (18) 13:24 (59) 03:22 (29) 01:40 (11) 03:40 (7) 04:11 (38)                         01:53 (31) Roland Löwgren Spårvägens OK
        05:23 (50) 07:23 (44) 11:01 (33) 24:25 (53) 29:43 (54) 36:04 (52) 38:49 (49) 52:13 (54) 55:35 (52) 57:15 (52) 60:55 (51) 65:06 (49)                         66:59 (49)    
50 Leif Hermundstad Snättringe SK 67:22 05:37 (54) 04:39 (59) 05:18 (52) 05:52 (25) 06:37 (53) 08:10 (53) 02:53 (26) 08:59 (50) 04:00 (43) 02:05 (34) 06:20 (53) 05:06 (52)                         01:46 (21) Leif Hermundstad Snättringe SK
        05:37 (54) 10:16 (56) 15:34 (55) 21:26 (46) 28:03 (48) 36:13 (53) 39:06 (50) 48:05 (50) 52:05 (48) 54:10 (46) 60:30 (50) 65:36 (50)                         67:22 (50)    
51 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 70:33 04:44 (38) 04:10 (58) 05:19 (53) 14:40 (60) 05:45 (43) 07:00 (49) 03:41 (40) 08:06 (46) 04:14 (48) 02:34 (45) 04:57 (39) 03:29 (21)                         01:54 (33) Ove Forsberg Turebergs IF SOK
        04:44 (38) 08:54 (53) 14:13 (52) 28:53 (59) 34:38 (58) 41:38 (58) 45:19 (58) 53:25 (56) 57:39 (53) 60:13 (54) 65:10 (52) 68:39 (52)                         70:33 (51)    
52 Bengt-Olof Samuelsson Klubblös 71:04 04:55 (42) 02:47 (49) 07:03 (60) 10:30 (53) 05:05 (25) 06:31 (40) 04:16 (44) 07:22 (42) 03:51 (41) 02:36 (46) 05:23 (47) 06:54 (57)                         03:51 (57) Bengt-Olof Samuelsson Klubblös
        04:55 (42) 07:42 (47) 14:45 (54) 25:15 (57) 30:20 (55) 36:51 (55) 41:07 (55) 48:29 (51) 52:20 (49) 54:56 (47) 60:19 (49) 67:13 (51)                         71:04 (52)    
53 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 71:52 04:26 (31) 06:28 (60) 05:45 (56) 12:43 (58) 06:04 (49) 06:54 (48) 04:45 (55) 07:07 (39) 03:43 (37) 02:12 (38) 05:20 (44) 04:22 (44)                         02:03 (39) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        04:26 (31) 10:54 (57) 16:39 (57) 29:22 (60) 35:26 (59) 42:20 (59) 47:05 (59) 54:12 (58) 57:55 (54) 60:07 (53) 65:27 (53) 69:49 (53)                         71:52 (53)    
54 Gunnar Hellström Haninge SOK 74:18 03:35 (11) 01:42 (8) 11:30 (61) 07:33 (42) 05:04 (23) 05:51 (19) 03:03 (32) 17:10 (61) 03:08 (19) 02:41 (47) 07:07 (57) 04:16 (40)                         01:38 (12) Gunnar Hellström Haninge SOK
        03:35 (11) 05:17 (7) 16:47 (58) 24:20 (52) 29:24 (52) 35:15 (49) 38:18 (47) 55:28 (59) 58:36 (56) 61:17 (55) 68:24 (56) 72:40 (54)                         74:18 (54)    
55 Kerstin Rosengren Attunda OK 75:07 05:03 (43) 02:38 (47) 06:07 (57) 10:38 (54) 05:05 (25) 06:21 (35) 04:57 (56) 08:22 (47) 04:09 (46) 02:23 (43) 12:10 (61) 04:48 (51)                         02:26 (50) Kerstin Rosengren Attunda OK
        05:03 (43) 07:41 (46) 13:48 (51) 24:26 (54) 29:31 (53) 35:52 (51) 40:49 (54) 49:11 (52) 53:20 (51) 55:43 (49) 67:53 (54) 72:41 (55)                         75:07 (55)    
56 Ingemar Johnsson OK Södertörn 76:42 06:29 (57) 02:43 (48) 05:01 (46) 07:26 (40) 07:11 (59) 10:55 (61) 05:22 (58) 08:50 (49) 04:20 (50) 03:02 (52) 06:51 (56) 05:38 (55)                         02:54 (55) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        06:29 (57) 09:12 (54) 14:13 (52) 21:39 (48) 28:50 (50) 39:45 (56) 45:07 (57) 53:57 (57) 58:17 (55) 61:19 (56) 68:10 (55) 73:48 (56)                         76:42 (56)    
57 Sören Johansson Sala OK 77:50 03:58 (22) 02:12 (36) 04:33 (39) 06:39 (34) 06:14 (50) 09:26 (57) 04:43 (54) 10:05 (56) 17:04 (61) 01:38 (9) 05:20 (44) 03:34 (23)                         02:24 (49) Sören Johansson Sala OK
        03:58 (22) 06:10 (24) 10:43 (28) 17:22 (29) 23:36 (29) 33:02 (42) 37:45 (46) 47:50 (49) 64:54 (59) 66:32 (59) 71:52 (57) 75:26 (57)                         77:50 (57)    
58 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 78:52 07:26 (59) 03:39 (57) 05:17 (51) 08:36 (47) 05:47 (45) 09:31 (58) 03:03 (32) 09:52 (55) 09:56 (59) 03:12 (53) 06:23 (54) 03:58 (34)                         02:12 (41) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        07:26 (59) 11:05 (58) 16:22 (56) 24:58 (55) 30:45 (57) 40:16 (57) 43:19 (56) 53:11 (55) 63:07 (58) 66:19 (58) 72:42 (59) 76:40 (58)                         78:52 (58)    
59 Kristina Klang Haninge SOK 85:33 04:06 (25) 02:48 (50) 05:30 (55) 21:30 (61) 05:45 (43) 07:37 (52) 04:20 (46) 11:52 (58) 06:12 (55) 03:22 (55) 05:25 (48) 04:24 (45)                         02:42 (54) Kristina Klang Haninge SOK
        04:06 (25) 06:54 (37) 12:24 (46) 33:54 (61) 39:39 (61) 47:16 (61) 51:36 (61) 63:28 (61) 69:40 (61) 73:02 (60) 78:27 (60) 82:51 (60)                         85:33 (59)    
60 Britt Nordqvist OK Sänkan 87:42 08:00 (60) 03:16 (56) 06:14 (58) 10:50 (55) 07:24 (60) 07:32 (51) 03:54 (42) 10:09 (57) 04:20 (50) 02:31 (44) 08:00 (59) 05:19 (54)                         10:13 (60) Britt Nordqvist OK Sänkan
        08:00 (60) 11:16 (60) 17:30 (59) 28:20 (58) 35:44 (60) 43:16 (60) 47:10 (60) 57:19 (60) 61:39 (57) 64:10 (57) 72:10 (58) 77:29 (59)                         87:42 (60)    
61 Kerstin Jensen-Urstad IFK Lidingös Skid o OK 96:32 05:06 (45) 02:05 (30) 04:32 (37) 06:32 (32) 06:48 (54) 08:55 (55) 03:14 (37) 14:58 (60) 14:14 (60) 11:08 (61) 06:32 (55) 07:08 (58)                         05:20 (59) Kerstin Jensen-Urstad IFK Lidingös Skid o OK
        05:06 (45) 07:11 (41) 11:43 (38) 18:15 (34) 25:03 (38) 33:58 (47) 37:12 (44) 52:10 (53) 66:24 (60) 77:32 (61) 84:04 (61) 91:12 (61)                         96:32 (61)    
- Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 51:22 03:42   01:50   03:42   07:20   04:27   05:02   03:52   05:15   03:19   01:49   04:30                               06:34   Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:42   05:32   09:14   16:34   21:01   26:03   29:55   35:10   38:29   40:18   44:48                               51:22      
- Gösta Guteland Snättringe SK 68:33 06:47   02:11   03:32   11:26   04:51   06:00   02:19   07:20   14:02   04:52   03:17                               01:56   Gösta Guteland Snättringe SK
        06:47   08:58   12:30   23:56   28:47   34:47   37:06   44:26   58:28   63:20   66:37                               68:33      
- Åke Lewander Skarpnäcks OL 71:11 03:31   02:21   04:30   16:43   04:46   05:34   04:45   06:28   02:53                                       19:40   Åke Lewander Skarpnäcks OL
        03:31   05:52   10:22   27:05   31:51   37:25   42:10   48:38   51:31                                       71:11      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                               Mål   Bana D - 2,5 km Klubb
1 Ulf Carnby Täby OK 32:56 02:39 (2) 05:10 (31) 05:00 (24) 01:38 (1) 07:01 (1) 04:08 (2) 04:08 (1)                                             03:12 (6) Ulf Carnby Täby OK
        02:39 (2) 07:49 (20) 12:49 (19) 14:27 (12) 21:28 (5) 25:36 (2) 29:44 (1)                                             32:56 (1)    
2 Sören Andersson Centrum OK 33:18 06:11 (38) 02:29 (1) 03:52 (1) 01:50 (3) 08:02 (3) 03:52 (1) 04:22 (3)                                             02:40 (2) Sören Andersson Centrum OK
        06:11 (38) 08:40 (24) 12:32 (16) 14:22 (11) 22:24 (8) 26:16 (5) 30:38 (3)                                             33:18 (2)    
3 Jessica Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 34:20 02:48 (3) 03:25 (14) 04:11 (8) 02:39 (19) 09:20 (11) 05:07 (5) 04:19 (2)                                             02:31 (1) Jessica Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:48 (3) 06:13 (5) 10:24 (5) 13:03 (7) 22:23 (7) 27:30 (8) 31:49 (6)                                             34:20 (3)    
4 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 34:30 02:53 (6) 02:32 (3) 03:56 (3) 01:58 (5) 08:02 (3) 05:51 (14) 06:36 (30)                                             02:42 (3) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        02:53 (6) 05:25 (3) 09:21 (2) 11:19 (2) 19:21 (1) 25:12 (1) 31:48 (5)                                             34:30 (4)    
5 Bo Källström OK Milan 35:23 03:21 (13) 03:09 (9) 04:08 (7) 02:03 (7) 09:24 (12) 04:53 (4) 04:51 (7)                                             03:34 (10) Bo Källström OK Milan
        03:21 (13) 06:30 (10) 10:38 (7) 12:41 (4) 22:05 (6) 26:58 (6) 31:49 (6)                                             35:23 (5)    
6 Mats Holmgren IFK Enskede 36:05 02:09 (1) 02:29 (1) 04:40 (16) 01:48 (2) 08:34 (8) 06:19 (20) 04:36 (5)                                             05:30 (32) Mats Holmgren IFK Enskede
        02:09 (1) 04:38 (1) 09:18 (1) 11:06 (1) 19:40 (2) 25:59 (4) 30:35 (2)                                             36:05 (6)    
7 Christer Andersson ATG 36:15 03:17 (12) 02:58 (6) 06:04 (33) 01:52 (4) 08:22 (6) 04:34 (3) 04:24 (4)                                             04:44 (23) Christer Andersson ATG
        03:17 (12) 06:15 (7) 12:19 (15) 14:11 (10) 22:33 (9) 27:07 (7) 31:31 (4)                                             36:15 (7)    
8 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 37:17 03:23 (14) 03:03 (8) 05:50 (31) 02:28 (13) 08:16 (5) 05:30 (7) 05:19 (13)                                             03:28 (8) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        03:23 (14) 06:26 (9) 12:16 (14) 14:44 (15) 23:00 (10) 28:30 (10) 33:49 (9)                                             37:17 (8)    
9 Inger Andersson Söders-Tyresö 37:31 02:58 (7) 02:34 (4) 05:01 (26) 02:17 (9) 08:29 (7) 07:05 (24) 05:21 (14)                                             03:46 (15) Inger Andersson Söders-Tyresö
        02:58 (7) 05:32 (4) 10:33 (6) 12:50 (6) 21:19 (4) 28:24 (9) 33:45 (8)                                             37:31 (9)    
10 Kurt Boström OK Linné 39:18 03:34 (16) 03:18 (12) 04:16 (9) 02:18 (10) 11:03 (22) 05:50 (12) 05:25 (15)                                             03:34 (10) Kurt Boström OK Linné
        03:34 (16) 06:52 (13) 11:08 (11) 13:26 (8) 24:29 (12) 30:19 (12) 35:44 (10)                                             39:18 (10)    
11 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 39:30 02:51 (5) 03:28 (16) 04:03 (6) 02:26 (12) 10:12 (16) 06:58 (23) 05:57 (22)                                             03:35 (12) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        02:51 (5) 06:19 (8) 10:22 (4) 12:48 (5) 23:00 (10) 29:58 (11) 35:55 (11)                                             39:30 (11)    
12 Lennart Jansson Häverödals SK 40:31 03:31 (15) 03:25 (14) 04:38 (15) 03:01 (26) 09:56 (15) 05:59 (17) 06:10 (27)                                             03:51 (16) Lennart Jansson Häverödals SK
        03:31 (15) 06:56 (14) 11:34 (12) 14:35 (13) 24:31 (13) 30:30 (13) 36:40 (12)                                             40:31 (12)    
13 Conny Olsson Häverödals SK 40:48 03:44 (20) 03:29 (17) 04:36 (14) 02:48 (22) 10:16 (17) 05:52 (16) 05:58 (23)                                             04:05 (19) Conny Olsson Häverödals SK
        03:44 (20) 07:13 (15) 11:49 (13) 14:37 (14) 24:53 (14) 30:45 (14) 36:43 (13)                                             40:48 (13)    
14 Kjell Jansson Väsby OK 41:53 04:03 (26) 03:45 (22) 04:51 (19) 02:42 (20) 11:34 (24) 05:50 (12) 05:11 (11)                                             03:57 (17) Kjell Jansson Väsby OK
        04:03 (26) 07:48 (19) 12:39 (17) 15:21 (17) 26:55 (18) 32:45 (15) 37:56 (15)                                             41:53 (14)    
15 Thord Rådberg OK Roslagen 42:04 03:11 (9) 03:31 (18) 04:02 (5) 02:49 (23) 14:30 (36) 05:12 (6) 04:36 (5)                                             04:13 (21) Thord Rådberg OK Roslagen
        03:11 (9) 06:42 (12) 10:44 (9) 13:33 (9) 28:03 (22) 33:15 (17) 37:51 (14)                                             42:04 (15)    
16 Olov Jansson Häverödals SK 42:30 04:44 (34) 03:31 (18) 05:00 (24) 02:25 (11) 11:19 (23) 05:48 (8) 05:35 (16)                                             04:08 (20) Olov Jansson Häverödals SK
        04:44 (34) 08:15 (22) 13:15 (22) 15:40 (19) 26:59 (19) 32:47 (16) 38:22 (16)                                             42:30 (16)    
17 Åke Wansölin Söders-Tyresö 43:29 02:48 (3) 02:34 (4) 04:52 (20) 02:03 (7) 07:37 (2) 05:51 (14) 14:34 (44)                                             03:10 (5) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        02:48 (3) 05:22 (2) 10:14 (3) 12:17 (3) 19:54 (3) 25:45 (3) 40:19 (19)                                             43:29 (17)    
18 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 43:40 02:58 (7) 03:16 (11) 04:25 (11) 06:46 (42) 10:31 (19) 05:49 (10) 05:11 (11)                                             04:44 (23) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        02:58 (7) 06:14 (6) 10:39 (8) 17:25 (23) 27:56 (21) 33:45 (18) 38:56 (17)                                             43:40 (18)    
19 Sven Jacobsson IF Thor 43:47 03:57 (24) 03:36 (20) 05:06 (27) 02:30 (15) 10:20 (18) 08:16 (28) 06:04 (24)                                             03:58 (18) Sven Jacobsson IF Thor
        03:57 (24) 07:33 (16) 12:39 (17) 15:09 (16) 25:29 (15) 33:45 (18) 39:49 (18)                                             43:47 (19)    
20 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 44:40 03:14 (10) 05:59 (37) 04:56 (21) 02:33 (17) 09:37 (14) 08:57 (33) 05:53 (19)                                             03:31 (9) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        03:14 (10) 09:13 (27) 14:09 (25) 16:42 (22) 26:19 (16) 35:16 (20) 41:09 (21)                                             44:40 (20)    
21 Mats Törngren OK Linné 44:44 10:54 (43) 02:58 (6) 04:27 (12) 01:58 (5) 09:14 (10) 06:36 (22) 04:56 (8)                                             03:41 (13) Mats Törngren OK Linné
        10:54 (43) 13:52 (39) 18:19 (32) 20:17 (29) 29:31 (25) 36:07 (23) 41:03 (20)                                             44:44 (21)    
22 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 45:00 03:51 (23) 04:32 (26) 04:59 (23) 02:29 (14) 10:39 (21) 09:30 (34) 05:37 (17)                                             03:23 (7) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        03:51 (23) 08:23 (23) 13:22 (23) 15:51 (21) 26:30 (17) 36:00 (22) 41:37 (22)                                             45:00 (22)    
23 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 46:03 03:50 (21) 13:10 (44) 03:55 (2) 02:30 (15) 08:46 (9) 05:49 (10) 04:56 (8)                                             03:07 (4) Bo Sundén Karlsbyhedens OK
        03:50 (21) 17:00 (43) 20:55 (40) 23:25 (35) 32:11 (30) 38:00 (27) 42:56 (24)                                             46:03 (23)    
24 Åke Linderoth Sundbybergs IK 47:40 04:34 (30) 04:32 (26) 04:57 (22) 03:48 (34) 12:33 (29) 06:32 (21) 05:51 (18)                                             04:53 (26) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        04:34 (30) 09:06 (26) 14:03 (24) 17:51 (24) 30:24 (27) 36:56 (24) 42:47 (23)                                             47:40 (24)    
25 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 47:45 03:50 (21) 03:49 (23) 05:25 (28) 02:45 (21) 13:45 (34) 07:43 (26) 06:08 (26)                                             04:20 (22) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        03:50 (21) 07:39 (17) 13:04 (21) 15:49 (20) 29:34 (26) 37:17 (25) 43:25 (25)                                             47:45 (25)    
26 Evert Sandahl Täby OK 48:57 03:16 (11) 03:15 (10) 04:23 (10) 08:51 (43) 09:35 (13) 08:25 (29) 06:07 (25)                                             05:05 (28) Evert Sandahl Täby OK
        03:16 (11) 06:31 (11) 10:54 (10) 19:45 (28) 29:20 (23) 37:45 (26) 43:52 (26)                                             48:57 (26)    
27 Lars Nordin Solna OK 50:38 04:27 (29) 03:37 (21) 04:49 (18) 02:34 (18) 12:04 (27) 08:07 (27) 09:11 (41)                                             05:49 (34) Lars Nordin Solna OK
        04:27 (29) 08:04 (21) 12:53 (20) 15:27 (18) 27:31 (20) 35:38 (21) 44:49 (27)                                             50:38 (27)    
28 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 53:09 03:57 (24) 03:50 (24) 07:28 (37) 03:41 (33) 11:57 (26) 10:06 (37) 06:51 (31)                                             05:19 (31) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        03:57 (24) 07:47 (18) 15:15 (27) 18:56 (27) 30:53 (28) 40:59 (29) 47:50 (30)                                             53:09 (28)    
29 Ulf Eskilsson OK Södertörn 53:51 03:42 (19) 12:21 (43) 04:48 (17) 03:50 (35) 14:40 (37) 05:48 (8) 04:59 (10)                                             03:43 (14) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        03:42 (19) 16:03 (42) 20:51 (39) 24:41 (40) 39:21 (36) 45:09 (33) 50:08 (32)                                             53:51 (29)    
30 Göran Haglund Haninge SOK 53:52 08:05 (41) 03:24 (13) 04:01 (4) 03:24 (29) 10:33 (20) 09:36 (35) 09:00 (40)                                             05:49 (34) Göran Haglund Haninge SOK
        08:05 (41) 11:29 (33) 15:30 (28) 18:54 (26) 29:27 (24) 39:03 (28) 48:03 (31)                                             53:52 (30)    
31 Berit Lindunger Haninge SOK 54:31 10:37 (42) 04:36 (28) 05:27 (29) 02:52 (24) 11:49 (25) 06:06 (18) 05:56 (21)                                             07:08 (41) Berit Lindunger Haninge SOK
        10:37 (42) 15:13 (41) 20:40 (38) 23:32 (36) 35:21 (33) 41:27 (31) 47:23 (28)                                             54:31 (31)    
32 Bengt Fahlin IBM-Klubben 55:46 04:35 (32) 08:59 (41) 06:03 (32) 02:52 (24) 12:21 (28) 06:17 (19) 06:30 (29)                                             08:09 (42) Bengt Fahlin IBM-Klubben
        04:35 (32) 13:34 (38) 19:37 (36) 22:29 (32) 34:50 (32) 41:07 (30) 47:37 (29)                                             55:46 (32)    
33 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 57:27 03:34 (16) 05:46 (35) 05:40 (30) 03:19 (28) 13:26 (33) 13:22 (41) 06:27 (28)                                             05:53 (36) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        03:34 (16) 09:20 (29) 15:00 (26) 18:19 (25) 31:45 (29) 45:07 (32) 51:34 (33)                                             57:27 (33)    
34 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 61:02 04:06 (27) 05:10 (31) 07:43 (38) 04:03 (37) 13:14 (32) 14:09 (43) 07:45 (35)                                             04:52 (25) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        04:06 (27) 09:16 (28) 16:59 (31) 21:02 (30) 34:16 (31) 48:25 (34) 56:10 (34)                                             61:02 (34)    
35 Lars Roos Attunda OK 61:18 03:40 (18) 11:04 (42) 04:31 (13) 03:26 (31) 17:14 (40) 10:34 (38) 05:54 (20)                                             04:55 (27) Lars Roos Attunda OK
        03:40 (18) 14:44 (40) 19:15 (35) 22:41 (34) 39:55 (37) 50:29 (36) 56:23 (35)                                             61:18 (35)    
36 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 61:38 06:14 (39) 05:43 (34) 07:13 (36) 03:24 (29) 13:06 (31) 13:27 (42) 07:20 (34)                                             05:11 (29) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        06:14 (39) 11:57 (35) 19:10 (34) 22:34 (33) 35:40 (34) 49:07 (35) 56:27 (36)                                             61:38 (36)    
37 Jan Burell OK Enen 65:06 04:54 (35) 08:11 (40) 07:59 (41) 03:13 (27) 15:46 (39) 12:36 (39) 06:55 (32)                                             05:32 (33) Jan Burell OK Enen
        04:54 (35) 13:05 (37) 21:04 (41) 24:17 (39) 40:03 (38) 52:39 (39) 59:34 (37)                                             65:06 (37)    
38 Carl Lang OK Österåker 68:31 04:18 (28) 05:13 (33) 06:52 (35) 15:04 (44) 14:58 (38) 08:31 (30) 06:59 (33)                                             06:36 (39) Carl Lang OK Österåker
        04:18 (28) 09:31 (31) 16:23 (30) 31:27 (43) 46:25 (41) 54:56 (41) 61:55 (41)                                             68:31 (38)    
39 Margaretha Nylund OK Södertörn 68:45 16:41 (44) 06:45 (39) 07:43 (38) 03:30 (32) 12:43 (30) 07:40 (25) 08:27 (36)                                             05:16 (30) Margaretha Nylund OK Södertörn
        16:41 (44) 23:26 (44) 31:09 (44) 34:39 (44) 47:22 (42) 55:02 (42) 63:29 (42)                                             68:45 (39)    
40 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 68:50 04:34 (30) 04:29 (25) 11:02 (44) 03:59 (36) 14:18 (35) 12:49 (40) 10:38 (42)                                             07:01 (40) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:34 (30) 09:03 (25) 20:05 (37) 24:04 (38) 38:22 (35) 51:11 (37) 61:49 (40)                                             68:50 (40)    
41 Bo Eklind Klubblös 70:09 05:49 (37) 05:49 (36) 09:33 (43) 04:34 (38) 18:13 (41) 08:39 (32) 08:49 (38)                                             08:43 (43) Bo Eklind Klubblös
        05:49 (37) 11:38 (34) 21:11 (43) 25:45 (41) 43:58 (39) 52:37 (38) 61:26 (38)                                             70:09 (41)    
42 Mats Halvarez Klubblös 70:29 06:14 (39) 06:07 (38) 08:44 (42) 04:55 (39) 18:21 (42) 08:37 (31) 08:31 (37)                                             09:00 (44) Mats Halvarez Klubblös
        06:14 (39) 12:21 (36) 21:05 (42) 26:00 (42) 44:21 (40) 52:58 (40) 61:29 (39)                                             70:29 (42)    
43 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 72:50 04:39 (33) 04:51 (29) 06:37 (34) 05:54 (41) 26:13 (43) 09:37 (36) 08:59 (39)                                             06:00 (37) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:39 (33) 09:30 (30) 16:07 (29) 22:01 (31) 48:14 (43) 57:51 (43) 66:50 (43)                                             72:50 (43)    
44 Maud Andersson Täby OK 98:56 05:45 (36) 04:51 (29) 07:46 (40) 05:39 (40) 42:09 (44) 15:12 (44) 11:02 (43)                                             06:32 (38) Maud Andersson Täby OK
        05:45 (36) 10:36 (32) 18:22 (33) 24:01 (37) 66:10 (44) 81:22 (44) 92:24 (44)                                             98:56 (44)    
- Tomas Karlstedt Klubblös 312:51 04:49   03:53   05:15   03:37                                                           295:17   Tomas Karlstedt Klubblös
        04:49   08:42   13:57   17:34                                                           312:51      
- Bertil Ljungemyr IFK Lidingö 422:17 03:40   04:28   05:51   03:40                                                           404:38   Bertil Ljungemyr IFK Lidingö
        03:40   08:08   13:59   17:39                                                           422:17      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana E - 1,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                                   Mål   Bana E - 1,8 km Klubb
1 Sigurd Wallén Täby OK 30:27 04:03 (2) 02:04 (2) 04:39 (1) 03:05 (2) 08:21 (1) 03:29 (1)                                                 04:46 (1) Sigurd Wallén Täby OK
        04:03 (2) 06:07 (2) 10:46 (2) 13:51 (2) 22:12 (2) 25:41 (2)                                                 30:27 (1)    
2 Margareta Wallén Täby OK 32:04 03:28 (1) 01:51 (1) 05:23 (2) 02:35 (1) 08:27 (2) 03:39 (2)                                                 06:41 (9) Margareta Wallén Täby OK
        03:28 (1) 05:19 (1) 10:42 (1) 13:17 (1) 21:44 (1) 25:23 (1)                                                 32:04 (2)    
3 Ingvar Johannesson Solna OK 37:38 04:26 (5) 02:28 (5) 05:46 (4) 03:26 (4) 10:48 (3) 05:03 (3)                                                 05:41 (5) Ingvar Johannesson Solna OK
        04:26 (5) 06:54 (4) 12:40 (4) 16:06 (5) 26:54 (3) 31:57 (3)                                                 37:38 (3)    
4 Alf Persson OK Österåker 42:15 04:15 (3) 02:16 (3) 05:45 (3) 03:32 (5) 12:36 (6) 05:33 (5)                                                 08:18 (12) Alf Persson OK Österåker
        04:15 (3) 06:31 (3) 12:16 (3) 15:48 (3) 28:24 (4) 33:57 (4)                                                 42:15 (4)    
5 Sven Eriksson OK Roslagen 43:21 04:17 (4) 02:37 (6) 05:47 (5) 03:20 (3) 12:46 (7) 05:36 (6)                                                 08:58 (13) Sven Eriksson OK Roslagen
        04:17 (4) 06:54 (4) 12:41 (5) 16:01 (4) 28:47 (5) 34:23 (5)                                                 43:21 (5)    
6 Sivert Söderbärg OK Roslagen 43:29 06:17 (8) 02:53 (7) 07:08 (7) 03:49 (8) 12:31 (5) 05:31 (4)                                                 05:20 (3) Sivert Söderbärg OK Roslagen
        06:17 (8) 09:10 (8) 16:18 (7) 20:07 (7) 32:38 (6) 38:09 (6)                                                 43:29 (6)    
7 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 47:27 05:26 (7) 02:54 (8) 09:16 (10) 03:34 (6) 13:49 (8) 06:50 (9)                                                 05:38 (4) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        05:26 (7) 08:20 (6) 17:36 (8) 21:10 (8) 34:59 (7) 41:49 (7)                                                 47:27 (7)    
8 Gunvor Granath Nynäshamns OK 49:59 08:18 (11) 04:43 (12) 08:48 (9) 03:56 (11) 12:05 (4) 06:26 (7)                                                 05:43 (6) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        08:18 (11) 13:01 (12) 21:49 (12) 25:45 (12) 37:50 (8) 44:16 (8)                                                 49:59 (8)    
9 Bror Wahlberg Haninge SOK 52:24 04:26 (5) 03:56 (10) 06:59 (6) 03:49 (8) 19:58 (9) 08:01 (10)                                                 05:15 (2) Bror Wahlberg Haninge SOK
        04:26 (5) 08:22 (7) 15:21 (6) 19:10 (6) 39:08 (9) 47:09 (9)                                                 52:24 (9)    
10 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 60:51 06:44 (10) 03:36 (9) 09:47 (12) 04:13 (12) 21:02 (10) 08:02 (11)                                                 07:27 (10) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        06:44 (10) 10:20 (9) 20:07 (10) 24:20 (10) 45:22 (10) 53:24 (10)                                                 60:51 (10)    
11 Sven Jansson Snättringe SK 73:58 11:02 (13) 10:47 (13) 09:21 (11) 03:53 (10) 26:37 (11) 06:35 (8)                                                 05:43 (6) Sven Jansson Snättringe SK
        11:02 (13) 21:49 (13) 31:10 (13) 35:03 (13) 61:40 (13) 68:15 (12)                                                 73:58 (11)    
12 Ingrid Gunnarsson Täby OK 74:18 06:27 (9) 04:17 (11) 07:56 (8) 05:21 (13) 33:05 (12) 11:02 (13)                                                 06:10 (8) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        06:27 (9) 10:44 (10) 18:40 (9) 24:01 (9) 57:06 (11) 68:08 (11)                                                 74:18 (12)    
13 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 78:06 08:37 (12) 02:19 (4) 09:47 (12) 03:39 (7) 37:00 (13) 08:45 (12)                                                 07:59 (11) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        08:37 (12) 10:56 (11) 20:43 (11) 24:22 (11) 61:22 (12) 70:07 (13)                                                 78:06 (13)