Sträcktider Luffarligan Vallentuna 2017-12-06                                                            
    Svarta tider är sträcktider                                                                
    Blå tider är från start                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                  
                                                                           
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana A - 5,5 km Klubb
1 Love Berzell OK Ravinen 35:47 03:11 (1) 02:01 (1) 01:52 (1) 00:56 (2) 02:58 (2) 02:55 (1) 02:00 (2) 01:32 (1) 04:33 (2) 02:13 (1) 01:46 (1) 02:01 (1) 02:03 (2) 01:12 (2) 03:33 (3) 01:01 (2) Love Berzell OK Ravinen
        03:11 (1) 05:12 (1) 07:04 (1) 08:00 (1) 10:58 (1) 13:53 (1) 15:53 (1) 17:25 (1) 21:58 (1) 24:11 (1) 25:57 (1) 27:58 (1) 30:01 (1) 31:13 (1) 34:46 (1) 35:47 (1)    
2 Niklas Wrane Söders-Tyresö 37:17 03:22 (3) 02:03 (2) 01:59 (3) 00:55 (1) 02:59 (3) 03:46 (4) 01:58 (1) 01:33 (2) 04:35 (3) 02:24 (2) 01:51 (3) 02:02 (2) 02:13 (4) 01:14 (4) 03:24 (2) 00:59 (1) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        03:22 (3) 05:25 (2) 07:24 (2) 08:19 (2) 11:18 (2) 15:04 (2) 17:02 (2) 18:35 (2) 23:10 (2) 25:34 (2) 27:25 (2) 29:27 (2) 31:40 (2) 32:54 (2) 36:18 (2) 37:17 (2)    
3 Nick Barrable OK Ravinen 38:16 03:37 (6) 02:15 (4) 01:54 (2) 00:58 (3) 03:00 (4) 03:45 (3) 02:01 (3) 01:34 (3) 04:29 (1) 02:41 (4) 01:47 (2) 02:11 (4) 02:01 (1) 01:10 (1) 03:50 (4) 01:03 (3) Nick Barrable OK Ravinen
        03:37 (6) 05:52 (5) 07:46 (3) 08:44 (3) 11:44 (3) 15:29 (4) 17:30 (4) 19:04 (3) 23:33 (3) 26:14 (3) 28:01 (3) 30:12 (3) 32:13 (3) 33:23 (3) 37:13 (3) 38:16 (3)    
4 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 38:45 03:21 (2) 02:12 (3) 02:14 (5) 01:04 (4) 02:54 (1) 03:37 (2) 02:06 (4) 01:49 (5) 04:36 (4) 02:35 (3) 02:13 (4) 02:10 (3) 02:12 (3) 01:13 (3) 03:18 (1) 01:11 (4) Lars Håkan Sandvik Attunda OK
        03:21 (2) 05:33 (3) 07:47 (4) 08:51 (4) 11:45 (4) 15:22 (3) 17:28 (3) 19:17 (4) 23:53 (4) 26:28 (4) 28:41 (4) 30:51 (4) 33:03 (4) 34:16 (4) 37:34 (4) 38:45 (4)    
5 Oscar Arman Nyköpings OK 44:25 03:30 (5) 02:18 (5) 02:13 (4) 01:10 (5) 03:36 (5) 04:14 (6) 02:32 (5) 01:47 (4) 05:16 (6) 02:49 (5) 02:25 (6) 02:37 (6) 02:50 (6) 01:33 (5) 04:19 (5) 01:16 (6) Oscar Arman Nyköpings OK
        03:30 (5) 05:48 (4) 08:01 (5) 09:11 (5) 12:47 (5) 17:01 (5) 19:33 (5) 21:20 (5) 26:36 (5) 29:25 (5) 31:50 (5) 34:27 (5) 37:17 (5) 38:50 (5) 43:09 (5) 44:25 (5)    
6 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 45:50 03:26 (4) 02:36 (6) 02:23 (6) 01:13 (6) 03:36 (5) 03:47 (5) 02:40 (6) 03:02 (10) 05:02 (5) 02:55 (6) 02:18 (5) 02:29 (5) 02:34 (5) 01:39 (6) 04:57 (6) 01:13 (5) Björn-Ove Pettersson Attunda OK
        03:26 (4) 06:02 (6) 08:25 (6) 09:38 (6) 13:14 (6) 17:01 (5) 19:41 (6) 22:43 (6) 27:45 (6) 30:40 (6) 32:58 (6) 35:27 (6) 38:01 (6) 39:40 (6) 44:37 (6) 45:50 (6)    
7 Johan Palmgren Täby OK 55:41 04:22 (7) 03:28 (10) 03:57 (10) 01:20 (8) 03:54 (7) 05:48 (9) 02:55 (7) 02:34 (7) 06:24 (8) 03:34 (8) 02:31 (8) 03:04 (9) 03:02 (7) 01:47 (9) 05:25 (8) 01:36 (10) Johan Palmgren Täby OK
        04:22 (7) 07:50 (7) 11:47 (8) 13:07 (8) 17:01 (7) 22:49 (7) 25:44 (7) 28:18 (7) 34:42 (7) 38:16 (8) 40:47 (8) 43:51 (8) 46:53 (7) 48:40 (7) 54:05 (7) 55:41 (7)    
8 Anna Backman LIDINGÖ ifk 56:28 04:53 (8) 03:21 (7) 02:57 (7) 01:26 (11) 05:01 (11) 05:29 (8) 02:56 (8) 02:28 (6) 06:12 (7) 03:26 (7) 02:30 (7) 02:55 (7) 03:43 (10) 01:44 (8) 05:57 (10) 01:30 (8) Anna Backman LIDINGÖ ifk
        04:53 (8) 08:14 (8) 11:11 (7) 12:37 (7) 17:38 (8) 23:07 (8) 26:03 (8) 28:31 (8) 34:43 (8) 38:09 (7) 40:39 (7) 43:34 (7) 47:17 (8) 49:01 (8) 54:58 (8) 56:28 (8)    
9 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 58:54 06:14 (10) 03:25 (9) 04:13 (11) 01:23 (9) 04:41 (10) 05:21 (7) 03:13 (9) 02:39 (8) 06:36 (9) 03:48 (10) 02:59 (10) 03:02 (8) 03:03 (8) 01:40 (7) 05:03 (7) 01:34 (9) Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK
        06:14 (10) 09:39 (10) 13:52 (10) 15:15 (10) 19:56 (10) 25:17 (10) 28:30 (10) 31:09 (9) 37:45 (9) 41:33 (9) 44:32 (9) 47:34 (9) 50:37 (9) 52:17 (9) 57:20 (9) 58:54 (9)    
10 Lars Landström Långhundra IF 62:47 05:39 (9) 03:31 (11) 03:05 (8) 01:19 (7) 04:37 (9) 06:15 (11) 03:53 (12) 02:55 (9) 08:38 (13) 03:43 (9) 02:46 (9) 03:04 (9) 03:17 (9) 02:55 (12) 05:50 (9) 01:20 (7) Lars Landström Långhundra IF
        05:39 (9) 09:10 (9) 12:15 (9) 13:34 (9) 18:11 (9) 24:26 (9) 28:19 (9) 31:14 (10) 39:52 (10) 43:35 (10) 46:21 (10) 49:25 (10) 52:42 (10) 55:37 (10) 61:27 (10) 62:47 (10)    
11 Anders Gezelius OK Ravinen 72:25 09:51 (13) 03:23 (8) 03:24 (9) 01:25 (10) 04:30 (8) 06:18 (12) 04:19 (13) 03:17 (11) 07:30 (10) 03:59 (11) 03:08 (11) 04:30 (11) 04:58 (13) 03:54 (13) 06:13 (11) 01:46 (11) Anders Gezelius OK Ravinen
        09:51 (13) 13:14 (13) 16:38 (12) 18:03 (12) 22:33 (11) 28:51 (11) 33:10 (11) 36:27 (11) 43:57 (11) 47:56 (11) 51:04 (11) 55:34 (11) 60:32 (11) 64:26 (11) 70:39 (11) 72:25 (11)    
12 Mats Lundblad Täby OK 75:37 06:27 (12) 04:05 (12) 04:51 (12) 01:41 (12) 06:08 (12) 06:12 (10) 03:52 (11) 03:32 (13) 08:06 (11) 04:39 (13) 04:04 (13) 06:21 (12) 04:00 (11) 02:29 (11) 07:20 (12) 01:50 (12) Mats Lundblad Täby OK
        06:27 (12) 10:32 (11) 15:23 (11) 17:04 (11) 23:12 (12) 29:24 (12) 33:16 (12) 36:48 (12) 44:54 (12) 49:33 (12) 53:37 (12) 59:58 (12) 63:58 (12) 66:27 (12) 73:47 (12) 75:37 (12)    
13 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 78:47 06:26 (11) 04:58 (13) 05:18 (13) 02:34 (13) 06:49 (13) 06:51 (13) 03:34 (10) 03:26 (12) 08:32 (12) 04:18 (12) 04:01 (12) 06:21 (12) 04:04 (12) 02:22 (10) 07:20 (12) 01:53 (13) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        06:26 (11) 11:24 (12) 16:42 (13) 19:16 (13) 26:05 (13) 32:56 (13) 36:30 (13) 39:56 (13) 48:28 (13) 52:46 (13) 56:47 (13) 63:08 (13) 67:12 (13) 69:34 (13) 76:54 (13) 78:47 (13)    
- Magnus Thor OK Linné 65:59 05:05   03:35   03:56   01:30   05:28   06:53   03:15   03:16   06:25   04:30   02:59   03:00   05:27   03:11   06:02   01:27   Magnus Thor OK Linné
        05:05   08:40   12:36   14:06   19:34   26:27   29:42   32:58   39:23   43:53   46:52   49:52   55:19   58:30   64:32   65:59      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12               Mål   Bana B - 4,8 km Klubb
1 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 42:20 02:36 (3) 03:23 (1) 02:14 (8) 04:14 (1) 03:28 (1) 02:21 (2) 03:40 (1) 03:32 (1) 04:17 (3) 04:38 (10) 02:25 (15) 03:58 (3)             01:34 (2) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        02:36 (3) 05:59 (2) 08:13 (2) 12:27 (1) 15:55 (1) 18:16 (1) 21:56 (1) 25:28 (1) 29:45 (1) 34:23 (1) 36:48 (1) 40:46 (1)             42:20 (1)    
2 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 43:49 02:45 (6) 03:38 (4) 02:08 (4) 04:18 (2) 03:33 (2) 02:37 (5) 04:24 (3) 03:39 (2) 04:45 (6) 04:28 (8) 01:49 (3) 03:58 (3)             01:47 (7) Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL
        02:45 (6) 06:23 (4) 08:31 (3) 12:49 (2) 16:22 (2) 18:59 (2) 23:23 (3) 27:02 (3) 31:47 (3) 36:15 (3) 38:04 (3) 42:02 (2)             43:49 (2)    
3 Clas Ögren Klubblös 43:57 02:24 (1) 03:29 (2) 01:49 (1) 05:28 (12) 03:36 (3) 02:13 (1) 04:12 (2) 03:49 (3) 04:08 (1) 04:06 (2) 01:34 (1) 05:30 (15)             01:39 (4) Clas Ögren Klubblös
        02:24 (1) 05:53 (1) 07:42 (1) 13:10 (4) 16:46 (3) 18:59 (2) 23:11 (2) 27:00 (2) 31:08 (2) 35:14 (2) 36:48 (1) 42:18 (3)             43:57 (3)    
4 Leif Åkerblom OK Österåker 46:32 02:51 (9) 04:11 (12) 02:16 (12) 04:43 (4) 03:41 (5) 02:29 (3) 05:13 (15) 04:04 (8) 04:59 (9) 04:34 (9) 02:02 (7) 03:40 (1)             01:49 (9) Leif Åkerblom OK Österåker
        02:51 (9) 07:02 (10) 09:18 (10) 14:01 (7) 17:42 (6) 20:11 (4) 25:24 (4) 29:28 (4) 34:27 (4) 39:01 (5) 41:03 (5) 44:43 (4)             46:32 (4)    
5 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 46:39 03:02 (12) 03:50 (6) 02:13 (6) 04:50 (5) 03:36 (3) 03:31 (18) 04:30 (6) 04:01 (7) 04:55 (8) 04:23 (6) 01:55 (4) 04:08 (5)             01:45 (5) Eddie Bjärrenholt Rånäs OK
        03:02 (12) 06:52 (8) 09:05 (8) 13:55 (6) 17:31 (5) 21:02 (6) 25:32 (5) 29:33 (5) 34:28 (5) 38:51 (4) 40:46 (4) 44:54 (5)             46:39 (5)    
6 Ingemar Gard Söders-Tyresö 47:50 02:42 (4) 03:58 (9) 02:15 (10) 05:34 (15) 04:04 (12) 02:38 (6) 04:47 (10) 04:04 (8) 04:48 (7) 04:38 (10) 02:33 (18) 03:46 (2)             02:03 (14) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        02:42 (4) 06:40 (6) 08:55 (7) 14:29 (9) 18:33 (8) 21:11 (7) 25:58 (7) 30:02 (6) 34:50 (6) 39:28 (6) 42:01 (7) 45:47 (6)             47:50 (6)    
7 Mikael Sundqvist Tullinge SK 48:28 03:03 (13) 03:58 (9) 02:14 (8) 04:59 (7) 03:49 (6) 02:39 (7) 05:02 (13) 04:28 (14) 05:18 (12) 04:59 (15) 02:07 (10) 04:18 (7)             01:34 (2) Mikael Sundqvist Tullinge SK
        03:03 (13) 07:01 (9) 09:15 (9) 14:14 (8) 18:03 (7) 20:42 (5) 25:44 (6) 30:12 (7) 35:30 (7) 40:29 (9) 42:36 (9) 46:54 (8)             48:28 (7)    
8 Claes Andersson OK Södertörn 48:33 02:29 (2) 06:46 (24) 02:02 (2) 04:51 (6) 03:51 (8) 02:55 (11) 04:25 (4) 04:06 (10) 04:16 (2) 04:43 (12) 02:01 (6) 04:20 (8)             01:48 (8) Claes Andersson OK Södertörn
        02:29 (2) 09:15 (19) 11:17 (17) 16:08 (13) 19:59 (10) 22:54 (10) 27:19 (9) 31:25 (9) 35:41 (8) 40:24 (8) 42:25 (8) 46:45 (7)             48:33 (8)    
9 Tommy Lindberg Haninge SOK 50:13 02:46 (7) 03:51 (7) 02:13 (6) 06:19 (22) 04:01 (11) 02:39 (7) 05:08 (14) 03:51 (4) 05:00 (10) 04:14 (5) 01:45 (2) 06:41 (24)             01:45 (5) Tommy Lindberg Haninge SOK
        02:46 (7) 06:37 (5) 08:50 (6) 15:09 (10) 19:10 (9) 21:49 (8) 26:57 (8) 30:48 (8) 35:48 (9) 40:02 (7) 41:47 (6) 48:28 (10)             50:13 (9)    
10 Matz Larsson Gustavsbergs OK 51:47 05:02 (26) 03:48 (5) 02:10 (5) 05:24 (11) 03:52 (9) 02:59 (12) 04:29 (5) 04:12 (12) 04:35 (5) 04:11 (4) 03:20 (24) 04:23 (9)             03:22 (27) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        05:02 (26) 08:50 (17) 11:00 (15) 16:24 (15) 20:16 (11) 23:15 (11) 27:44 (10) 31:56 (10) 36:31 (10) 40:42 (10) 44:02 (10) 48:25 (9)             51:47 (10)    
11 Per Ljung Stockholms OK 53:18 02:49 (8) 03:33 (3) 02:15 (10) 04:31 (3) 03:49 (6) 04:54 (23) 06:17 (23) 04:07 (11) 06:50 (23) 04:24 (7) 02:06 (9) 06:30 (22)             01:13 (1) Per Ljung Stockholms OK
        02:49 (8) 06:22 (3) 08:37 (4) 13:08 (3) 16:57 (4) 21:51 (9) 28:08 (11) 32:15 (11) 39:05 (11) 43:29 (11) 45:35 (11) 52:05 (12)             53:18 (11)    
12 Lars Grankvist Täby OK 53:19 05:01 (25) 04:09 (11) 03:55 (24) 06:37 (24) 04:05 (13) 02:30 (4) 04:53 (11) 03:59 (6) 05:18 (12) 04:07 (3) 02:07 (10) 04:28 (10)             02:10 (18) Lars Grankvist Täby OK
        05:01 (25) 09:10 (18) 13:05 (21) 19:42 (21) 23:47 (19) 26:17 (15) 31:10 (15) 35:09 (13) 40:27 (13) 44:34 (12) 46:41 (12) 51:09 (11)             53:19 (12)    
13 Per Öhlund Gustavsbergs OK 55:21 03:09 (15) 04:16 (13) 02:40 (15) 05:36 (17) 04:39 (16) 03:10 (15) 05:47 (19) 04:42 (15) 05:40 (16) 06:27 (27) 03:03 (21) 04:15 (6)             01:57 (10) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        03:09 (15) 07:25 (11) 10:05 (11) 15:41 (11) 20:20 (12) 23:30 (12) 29:17 (12) 33:59 (12) 39:39 (12) 46:06 (15) 49:09 (15) 53:24 (13)             55:21 (13)    
14 Dan Klang Haninge SOK 56:01 02:44 (5) 03:57 (8) 02:02 (2) 05:10 (8) 12:41 (29) 02:48 (9) 04:34 (7) 03:54 (5) 04:25 (4) 03:43 (1) 01:58 (5) 06:07 (20)             01:58 (11) Dan Klang Haninge SOK
        02:44 (5) 06:41 (7) 08:43 (5) 13:53 (5) 26:34 (24) 29:22 (20) 33:56 (17) 37:50 (16) 42:15 (16) 45:58 (13) 47:56 (13) 54:03 (14)             56:01 (14)    
15 Anders Larsson Skarpnäcks OL 57:17 03:24 (18) 04:50 (17) 03:00 (21) 05:34 (15) 04:43 (17) 02:49 (10) 05:37 (17) 05:19 (21) 05:40 (16) 05:48 (20) 02:21 (12) 06:04 (19)             02:08 (17) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        03:24 (18) 08:14 (14) 11:14 (16) 16:48 (16) 21:31 (14) 24:20 (13) 29:57 (13) 35:16 (14) 40:56 (15) 46:44 (16) 49:05 (14) 55:09 (15)             57:17 (15)    
16 Per-Johan Vikfors OK Österåker 59:02 02:59 (11) 08:53 (28) 02:33 (14) 06:00 (20) 04:34 (15) 03:00 (13) 05:43 (18) 05:19 (21) 05:50 (19) 04:51 (13) 02:22 (13) 04:47 (12)             02:11 (19) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        02:59 (11) 11:52 (24) 14:25 (23) 20:25 (22) 24:59 (21) 27:59 (18) 33:42 (16) 39:01 (17) 44:51 (17) 49:42 (17) 52:04 (17) 56:51 (16)             59:02 (16)    
17 Bo Norbäck Tullinge SK 59:31 03:08 (14) 04:30 (14) 02:44 (18) 05:33 (14) 05:39 (25) 03:09 (14) 05:32 (16) 05:01 (17) 05:34 (14) 05:10 (16) 03:11 (23) 08:19 (27)             02:01 (12) Bo Norbäck Tullinge SK
        03:08 (14) 07:38 (12) 10:22 (12) 15:55 (12) 21:34 (15) 24:43 (14) 30:15 (14) 35:16 (14) 40:50 (14) 46:00 (14) 49:11 (16) 57:30 (17)             59:31 (17)    
18 Leif Karsson Skarpnäcks OL 62:18 02:58 (10) 05:06 (18) 02:53 (20) 06:58 (26) 05:26 (24) 07:17 (25) 04:58 (12) 04:46 (16) 05:38 (15) 05:18 (17) 02:27 (16) 05:52 (18)             02:41 (25) Leif Karsson Skarpnäcks OL
        02:58 (10) 08:04 (13) 10:57 (14) 17:55 (18) 23:21 (18) 30:38 (23) 35:36 (21) 40:22 (20) 46:00 (20) 51:18 (20) 53:45 (18) 59:37 (18)             62:18 (18)    
19 Jan Lindgren OK Södertörn 63:01 03:19 (16) 09:31 (29) 04:05 (25) 05:42 (19) 03:54 (10) 04:14 (21) 04:46 (9) 04:24 (13) 05:08 (11) 05:43 (19) 03:43 (25) 06:29 (21)             02:03 (14) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:19 (16) 12:50 (26) 16:55 (26) 22:37 (25) 26:31 (22) 30:45 (24) 35:31 (19) 39:55 (19) 45:03 (18) 50:46 (18) 54:29 (20) 60:58 (19)             63:01 (19)    
20 Hans Andersson Strinning Attunda OK 64:04 03:25 (19) 05:10 (19) 04:15 (26) 05:21 (9) 05:09 (21) 03:28 (17) 11:36 (28) 05:10 (18) 05:43 (18) 04:55 (14) 02:22 (13) 05:15 (14)             02:15 (20) Hans Andersson Strinning Attunda OK
        03:25 (19) 08:35 (16) 12:50 (20) 18:11 (19) 23:20 (17) 26:48 (17) 38:24 (24) 43:34 (24) 49:17 (23) 54:12 (21) 56:34 (21) 61:49 (20)             64:04 (20)    
21 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 64:06 04:23 (21) 06:07 (21) 02:51 (19) 05:39 (18) 05:14 (22) 04:17 (22) 07:02 (25) 06:37 (28) 06:20 (21) 06:14 (23) 02:32 (17) 04:44 (11)             02:06 (16) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        04:23 (21) 10:30 (23) 13:21 (22) 19:00 (20) 24:14 (20) 28:31 (19) 35:33 (20) 42:10 (22) 48:30 (21) 54:44 (22) 57:16 (22) 62:00 (21)             64:06 (21)    
22 Svante Frid Enebybergs IF 64:33 03:19 (16) 05:11 (20) 02:25 (13) 05:21 (9) 04:29 (14) 05:42 (24) 07:53 (26) 05:10 (18) 06:06 (20) 05:29 (18) 03:06 (22) 07:58 (26)             02:24 (22) Svante Frid Enebybergs IF
        03:19 (16) 08:30 (15) 10:55 (13) 16:16 (14) 20:45 (13) 26:27 (16) 34:20 (18) 39:30 (18) 45:36 (19) 51:05 (19) 54:11 (19) 62:09 (22)             64:33 (22)    
23 Kurt Eriksson Vandrarringen 68:32 04:37 (23) 04:39 (16) 03:01 (22) 09:23 (29) 05:02 (20) 03:33 (19) 06:00 (20) 06:22 (26) 07:10 (26) 05:57 (22) 04:28 (26) 05:44 (17)             02:36 (23) Kurt Eriksson Vandrarringen
        04:37 (23) 09:16 (20) 12:17 (19) 21:40 (24) 26:42 (25) 30:15 (22) 36:15 (23) 42:37 (23) 49:47 (24) 55:44 (24) 60:12 (24) 65:56 (23)             68:32 (23)    
24 Eva Elnerud Sigtuna OK 72:10 04:05 (20) 06:12 (22) 04:42 (28) 06:10 (21) 05:24 (23) 03:12 (16) 06:04 (22) 05:17 (20) 07:27 (27) 06:16 (24) 02:48 (19) 12:32 (29)             02:01 (12) Eva Elnerud Sigtuna OK
        04:05 (20) 10:17 (22) 14:59 (24) 21:09 (23) 26:33 (23) 29:45 (21) 35:49 (22) 41:06 (21) 48:33 (22) 54:49 (23) 57:37 (23) 70:09 (24)             72:10 (24)    
25 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 73:48 04:48 (24) 04:38 (15) 02:42 (16) 05:32 (13) 04:59 (19) 14:40 (29) 06:03 (21) 05:38 (23) 07:44 (28) 05:53 (21) 02:04 (8) 06:31 (23)             02:36 (23) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        04:48 (24) 09:26 (21) 12:08 (18) 17:40 (17) 22:39 (16) 37:19 (25) 43:22 (25) 49:00 (25) 56:44 (25) 62:37 (25) 64:41 (25) 71:12 (25)             73:48 (25)    
26 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 79:56 06:31 (28) 07:18 (26) 03:18 (23) 06:56 (25) 05:55 (26) 08:09 (26) 06:55 (24) 06:27 (27) 06:59 (24) 10:33 (29) 02:54 (20) 04:55 (13)             03:06 (26) Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK
        06:31 (28) 13:49 (28) 17:07 (27) 24:03 (27) 29:58 (27) 38:07 (26) 45:02 (26) 51:29 (26) 58:28 (26) 69:01 (27) 71:55 (26) 76:50 (26)             79:56 (26)    
27 Stig Löfgren Attunda OK 82:18 04:26 (22) 08:15 (27) 02:43 (17) 07:42 (27) 04:47 (18) 14:36 (28) 04:41 (8) 05:42 (24) 07:04 (25) 06:24 (25) 08:03 (29) 05:39 (16)             02:16 (21) Stig Löfgren Attunda OK
        04:26 (22) 12:41 (25) 15:24 (25) 23:06 (26) 27:53 (26) 42:29 (27) 47:10 (27) 52:52 (27) 59:56 (27) 66:20 (26) 74:23 (27) 80:02 (27)             82:18 (27)    
28 Roland Löwgren Spårvägens OK 97:41 11:13 (29) 06:16 (23) 14:12 (29) 06:23 (23) 06:18 (27) 03:49 (20) 10:10 (27) 06:03 (25) 06:43 (22) 06:25 (26) 05:31 (27) 08:35 (28)             06:03 (29) Roland Löwgren Spårvägens OK
        11:13 (29) 17:29 (29) 31:41 (29) 38:04 (29) 44:22 (29) 48:11 (29) 58:21 (29) 64:24 (28) 71:07 (28) 77:32 (28) 83:03 (28) 91:38 (28)             97:41 (28)    
29 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 99:50 06:03 (27) 07:05 (25) 04:28 (27) 07:44 (28) 06:41 (28) 12:53 (27) 12:05 (29) 08:31 (29) 07:49 (29) 07:49 (28) 05:55 (28) 07:50 (25)             04:57 (28) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        06:03 (27) 13:08 (27) 17:36 (28) 25:20 (28) 32:01 (28) 44:54 (28) 56:59 (28) 65:30 (29) 73:19 (29) 81:08 (29) 87:03 (29) 94:53 (29)             99:50 (29)    
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C- 3,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                   Mål   Bana C- 3,8 km Klubb
1 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 35:58 05:09 (1) 03:08 (1) 01:22 (4) 04:55 (2) 02:00 (2) 04:22 (2) 02:27 (1) 02:40 (3) 04:43 (4) 01:58 (2) 01:24 (8)                 01:50 (4) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        05:09 (1) 08:17 (1) 09:39 (1) 14:34 (1) 16:34 (1) 20:56 (1) 23:23 (1) 26:03 (1) 30:46 (1) 32:44 (1) 34:08 (1)                 35:58 (1)    
2 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 36:01 05:33 (3) 03:19 (3) 01:31 (8) 04:51 (1) 02:07 (5) 04:13 (1) 02:47 (3) 02:34 (1) 04:26 (1) 01:43 (1) 01:06 (1)                 01:51 (5) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        05:33 (3) 08:52 (2) 10:23 (3) 15:14 (2) 17:21 (2) 21:34 (2) 24:21 (2) 26:55 (2) 31:21 (2) 33:04 (2) 34:10 (2)                 36:01 (2)    
3 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 39:24 06:11 (9) 03:43 (9) 01:25 (5) 05:22 (6) 01:57 (1) 04:23 (3) 02:50 (5) 03:00 (11) 05:00 (13) 02:12 (12) 01:40 (35)                 01:41 (1) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:11 (9) 09:54 (6) 11:19 (6) 16:41 (4) 18:38 (3) 23:01 (3) 25:51 (3) 28:51 (3) 33:51 (3) 36:03 (3) 37:43 (3)                 39:24 (3)    
4 Rune Rådeström Snättringe SK 41:55 05:51 (5) 03:27 (5) 01:36 (12) 07:26 (28) 02:16 (13) 04:32 (6) 02:48 (4) 03:19 (34) 04:49 (7) 02:27 (22) 01:22 (7)                 02:02 (14) Rune Rådeström Snättringe SK
        05:51 (5) 09:18 (5) 10:54 (5) 18:20 (10) 20:36 (8) 25:08 (8) 27:56 (6) 31:15 (7) 36:04 (7) 38:31 (5) 39:53 (4)                 41:55 (4)    
5 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 42:04 05:38 (4) 03:14 (2) 01:20 (3) 06:20 (15) 02:07 (5) 04:52 (11) 03:45 (39) 03:07 (21) 04:34 (2) 03:49 (64) 01:18 (3)                 02:00 (13) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        05:38 (4) 08:52 (2) 10:12 (2) 16:32 (3) 18:39 (4) 23:31 (4) 27:16 (4) 30:23 (4) 34:57 (4) 38:46 (6) 40:04 (5)                 42:04 (5)    
6 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 42:20 06:30 (13) 04:14 (26) 01:18 (2) 05:09 (4) 02:18 (16) 05:27 (22) 03:04 (11) 02:42 (4) 04:48 (6) 02:09 (8) 02:49 (63)                 01:52 (6) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        06:30 (13) 10:44 (15) 12:02 (10) 17:11 (6) 19:29 (5) 24:56 (6) 28:00 (7) 30:42 (5) 35:30 (5) 37:39 (4) 40:28 (7)                 42:20 (6)    
7 Kjell Holmberg OK Södertörn 42:36 06:25 (11) 04:00 (18) 02:03 (46) 05:30 (7) 02:15 (12) 04:43 (9) 03:08 (16) 03:17 (30) 05:10 (17) 02:16 (13) 01:28 (16)                 02:21 (33) Kjell Holmberg OK Södertörn
        06:25 (11) 10:25 (10) 12:28 (14) 17:58 (9) 20:13 (7) 24:56 (6) 28:04 (8) 31:21 (8) 36:31 (8) 38:47 (7) 40:15 (6)                 42:36 (7)    
8 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 43:22 06:55 (20) 03:57 (17) 02:06 (50) 05:48 (9) 02:34 (27) 04:58 (13) 02:56 (6) 03:07 (21) 05:07 (15) 02:03 (3) 01:46 (41)                 02:05 (16) Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK
        06:55 (20) 10:52 (16) 12:58 (21) 18:46 (11) 21:20 (9) 26:18 (9) 29:14 (9) 32:21 (9) 37:28 (9) 39:31 (8) 41:17 (8)                 43:22 (8)    
9 Stefan Hörnström Täby OK 44:30 07:57 (37) 04:00 (18) 01:41 (16) 05:52 (11) 02:17 (14) 04:41 (8) 03:00 (8) 03:23 (38) 05:46 (26) 02:28 (23) 01:13 (2)                 02:12 (21) Stefan Hörnström Täby OK
        07:57 (37) 11:57 (30) 13:38 (28) 19:30 (17) 21:47 (12) 26:28 (10) 29:28 (10) 32:51 (10) 38:37 (11) 41:05 (10) 42:18 (10)                 44:30 (9)    
10 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 44:46 06:03 (7) 04:34 (31) 01:42 (18) 07:04 (24) 02:17 (14) 05:32 (25) 03:33 (31) 03:00 (11) 05:42 (24) 02:08 (7) 01:26 (11)                 01:45 (2) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        06:03 (7) 10:37 (12) 12:19 (13) 19:23 (16) 21:40 (11) 27:12 (13) 30:45 (15) 33:45 (13) 39:27 (14) 41:35 (13) 43:01 (11)                 44:46 (10)    
11 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 45:04 06:24 (10) 03:37 (6) 01:39 (13) 05:02 (3) 06:16 (69) 04:38 (7) 03:06 (13) 02:35 (2) 04:46 (5) 03:07 (48) 02:09 (52)                 01:45 (2) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        06:24 (10) 10:01 (8) 11:40 (8) 16:42 (5) 22:58 (19) 27:36 (16) 30:42 (14) 33:17 (11) 38:03 (10) 41:10 (11) 43:19 (13)                 45:04 (11)    
12 Leif Mörkfors Järfälla OK 45:05 06:10 (8) 03:44 (10) 01:34 (9) 10:25 (61) 02:01 (3) 04:24 (4) 03:01 (10) 02:55 (7) 04:50 (8) 02:28 (23) 01:39 (33)                 01:54 (7) Leif Mörkfors Järfälla OK
        06:10 (8) 09:54 (6) 11:28 (7) 21:53 (29) 23:54 (25) 28:18 (20) 31:19 (18) 34:14 (16) 39:04 (13) 41:32 (12) 43:11 (12)                 45:05 (12)    
13 Christer Andersson ATG 45:36 07:08 (24) 03:44 (10) 01:47 (26) 06:22 (17) 02:54 (36) 05:38 (29) 03:17 (20) 03:22 (36) 05:55 (30) 02:05 (5) 01:26 (11)                 01:58 (10) Christer Andersson ATG
        07:08 (24) 10:52 (16) 12:39 (16) 19:01 (12) 21:55 (13) 27:33 (15) 30:50 (16) 34:12 (14) 40:07 (16) 42:12 (14) 43:38 (14)                 45:36 (13)    
14 Leif Nordlund Länna IF 46:27 05:28 (2) 03:42 (8) 01:28 (6) 08:33 (47) 02:55 (38) 04:58 (13) 02:46 (2) 05:46 (68) 05:22 (21) 02:11 (10) 01:24 (8)                 01:54 (8) Leif Nordlund Länna IF
        05:28 (2) 09:10 (4) 10:38 (4) 19:11 (14) 22:06 (14) 27:04 (12) 29:50 (11) 35:36 (21) 40:58 (20) 43:09 (18) 44:33 (18)                 46:27 (14)    
15 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 46:36 07:05 (23) 03:53 (15) 01:42 (18) 07:16 (26) 02:28 (22) 05:31 (24) 03:30 (29) 03:15 (29) 05:56 (31) 02:18 (15) 01:27 (14)                 02:15 (26) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        07:05 (23) 10:58 (21) 12:40 (17) 19:56 (20) 22:24 (17) 27:55 (17) 31:25 (19) 34:40 (17) 40:36 (19) 42:54 (16) 44:21 (17)                 46:36 (15)    
16 Monika Högberg OK Södertörn 46:44 06:37 (14) 03:49 (13) 01:48 (27) 07:40 (30) 02:29 (23) 05:33 (27) 03:12 (19) 03:05 (18) 05:41 (22) 02:38 (35) 01:36 (28)                 02:36 (51) Monika Högberg OK Södertörn
        06:37 (14) 10:26 (11) 12:14 (11) 19:54 (19) 22:23 (16) 27:56 (18) 31:08 (17) 34:13 (15) 39:54 (15) 42:32 (15) 44:08 (15)                 46:44 (16)    
17 Göran Larbo Attunda OK 46:47 07:15 (25) 05:35 (50) 01:41 (16) 06:41 (19) 02:14 (11) 05:23 (19) 03:10 (17) 03:02 (13) 05:07 (15) 03:14 (51) 01:27 (13)                 01:58 (10) Göran Larbo Attunda OK
        07:15 (25) 12:50 (37) 14:31 (35) 21:12 (25) 23:26 (22) 28:49 (21) 31:59 (21) 35:01 (18) 40:08 (17) 43:22 (19) 44:49 (19)                 46:47 (17)    
18 Göran Frisk Attunda OK 47:51 10:24 (65) 04:04 (21) 01:44 (21) 05:51 (10) 02:04 (4) 05:24 (21) 02:56 (6) 02:49 (6) 05:14 (18) 02:30 (27) 01:19 (4)                 03:32 (67) Göran Frisk Attunda OK
        10:24 (65) 14:28 (53) 16:12 (48) 22:03 (33) 24:07 (27) 29:31 (25) 32:27 (22) 35:16 (19) 40:30 (18) 43:00 (17) 44:19 (16)                 47:51 (18)    
19 Bo Winander Järfälla OK 48:04 07:29 (29) 04:05 (23) 02:26 (62) 06:41 (19) 02:38 (28) 05:46 (32) 03:50 (41) 03:09 (24) 05:00 (13) 03:38 (61) 01:28 (16)                 01:54 (7) Bo Winander Järfälla OK
        07:29 (29) 11:34 (26) 14:00 (30) 20:41 (22) 23:19 (21) 29:05 (23) 32:55 (24) 36:04 (23) 41:04 (21) 44:42 (24) 46:10 (22)                 48:04 (19)    
20 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 48:20 07:46 (33) 04:03 (20) 01:40 (14) 08:29 (45) 02:08 (7) 05:27 (22) 03:38 (36) 02:57 (9) 05:15 (19) 02:26 (19) 01:34 (23)                 02:57 (60) Marita Samuelsson Sundbybergs IK
        07:46 (33) 11:49 (29) 13:29 (27) 21:58 (31) 24:06 (26) 29:33 (26) 33:11 (25) 36:08 (24) 41:23 (23) 43:49 (22) 45:23 (20)                 48:20 (20)    
21 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 48:37 06:49 (17) 04:04 (21) 02:02 (44) 06:10 (12) 02:25 (21) 05:17 (18) 03:24 (25) 05:27 (66) 05:49 (27) 02:57 (47) 01:41 (37)                 02:32 (47) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        06:49 (17) 10:53 (18) 12:55 (20) 19:05 (13) 21:30 (10) 26:47 (11) 30:11 (12) 35:38 (22) 41:27 (25) 44:24 (23) 46:05 (21)                 48:37 (21)    
22 Börje Pahlén Söders-Tyresö 48:55 07:26 (27) 04:17 (27) 01:58 (38) 07:00 (23) 02:32 (26) 06:03 (41) 03:37 (34) 03:31 (42) 05:59 (33) 02:36 (32) 01:34 (22)                 02:22 (34) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        07:26 (27) 11:43 (28) 13:41 (29) 20:41 (22) 23:13 (20) 29:16 (24) 32:53 (23) 36:24 (26) 42:23 (26) 44:59 (25) 46:33 (24)                 48:55 (22)    
23 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 49:15 06:50 (18) 03:50 (14) 01:34 (9) 10:56 (63) 02:11 (9) 04:57 (12) 03:11 (18) 03:12 (25) 04:42 (3) 02:04 (4) 03:03 (67)                 02:45 (55) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        06:50 (18) 10:40 (14) 12:14 (11) 23:10 (37) 25:21 (34) 30:18 (29) 33:29 (27) 36:41 (27) 41:23 (23) 43:27 (20) 46:30 (23)                 49:15 (23)    
24 Bo Davidsson Solna OK 49:30 06:55 (20) 03:19 (3) 01:42 (18) 05:37 (8) 02:38 (28) 04:30 (5) 03:04 (11) 03:03 (15) 04:56 (9) 05:07 (70) 01:21 (6)                 07:18 (71) Bo Davidsson Solna OK
        06:55 (20) 10:14 (9) 11:56 (9) 17:33 (7) 20:11 (6) 24:41 (5) 27:45 (5) 30:48 (6) 35:44 (6) 40:51 (9) 42:12 (9)                 49:30 (24)    
25 Anne Lundmark Järfälla OK 49:40 08:01 (38) 05:32 (49) 01:48 (27) 06:35 (18) 02:42 (32) 06:05 (42) 03:17 (20) 03:12 (25) 06:08 (35) 02:22 (17) 01:35 (25)                 02:23 (36) Anne Lundmark Järfälla OK
        08:01 (38) 13:33 (42) 15:21 (40) 21:56 (30) 24:38 (31) 30:43 (31) 34:00 (29) 37:12 (28) 43:20 (28) 45:42 (26) 47:17 (25)                 49:40 (25)    
26 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 49:43 06:46 (16) 04:34 (31) 02:03 (46) 07:44 (32) 03:19 (51) 05:57 (37) 04:03 (48) 03:18 (31) 05:44 (25) 02:25 (18) 01:35 (25)                 02:15 (26) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        06:46 (16) 11:20 (23) 13:23 (25) 21:07 (24) 24:26 (29) 30:23 (30) 34:26 (32) 37:44 (31) 43:28 (29) 45:53 (27) 47:28 (26)                 49:43 (26)    
27 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 49:52 06:52 (19) 03:47 (12) 02:01 (43) 09:09 (52) 02:31 (25) 05:37 (28) 03:50 (41) 03:43 (46) 06:14 (37) 02:28 (23) 01:27 (13)                 02:13 (22) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:52 (19) 10:39 (13) 12:40 (17) 21:49 (28) 24:20 (28) 29:57 (27) 33:47 (28) 37:30 (29) 43:44 (30) 46:12 (28) 47:39 (27)                 49:52 (27)    
28 Leif Nordin Turebergs IF 50:21 06:29 (12) 05:13 (45) 01:46 (25) 06:17 (13) 02:23 (17) 05:50 (33) 03:44 (38) 03:36 (44) 05:58 (32) 02:28 (23) 04:28 (68)                 02:09 (18) Leif Nordin Turebergs IF
        06:29 (12) 11:42 (27) 13:28 (26) 19:45 (18) 22:08 (15) 27:58 (19) 31:42 (20) 35:18 (20) 41:16 (22) 43:44 (21) 48:12 (29)                 50:21 (28)    
29 Leif Wallenbro Väsby OK 50:26 08:10 (42) 05:00 (43) 01:57 (36) 10:39 (62) 02:13 (10) 04:58 (13) 03:20 (22) 03:03 (15) 04:59 (12) 02:09 (8) 01:29 (18)                 02:29 (43) Leif Wallenbro Väsby OK
        08:10 (42) 13:10 (38) 15:07 (38) 25:46 (54) 27:59 (49) 32:57 (40) 36:17 (39) 39:20 (37) 44:19 (33) 46:28 (30) 47:57 (28)                 50:26 (29)    
30 Gösta Guteland Snättringe SK 50:32 07:02 (22) 03:55 (16) 01:53 (31) 07:41 (31) 02:58 (39) 05:23 (19) 04:25 (59) 03:05 (18) 06:17 (38) 03:33 (57) 02:18 (55)                 02:02 (14) Gösta Guteland Snättringe SK
        07:02 (22) 10:57 (20) 12:50 (19) 20:31 (21) 23:29 (23) 28:52 (22) 33:17 (26) 36:22 (25) 42:39 (27) 46:12 (28) 48:30 (30)                 50:32 (30)    
31 Bengt Andersson Söders-Tyresö 50:41 12:16 (71) 04:46 (38) 01:28 (6) 06:21 (16) 02:24 (18) 05:03 (16) 03:06 (13) 02:58 (10) 05:41 (22) 03:20 (55) 01:19 (4)                 01:59 (12) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        12:16 (71) 17:02 (61) 18:30 (58) 24:51 (48) 27:15 (40) 32:18 (38) 35:24 (36) 38:22 (34) 44:03 (31) 47:23 (33) 48:42 (31)                 50:41 (31)    
32 Ulla Gummeson Väsby OK 51:20 08:41 (50) 04:54 (40) 02:16 (58) 09:32 (55) 02:24 (19) 05:15 (17) 03:06 (13) 03:02 (13) 05:52 (29) 02:17 (14) 01:32 (20)                 02:29 (43) Ulla Gummeson Väsby OK
        08:41 (50) 13:35 (43) 15:51 (43) 25:23 (52) 27:47 (46) 33:02 (41) 36:08 (37) 39:10 (36) 45:02 (37) 47:19 (32) 48:51 (32)                 51:20 (32)    
33 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 51:25 05:57 (6) 05:18 (47) 01:17 (1) 05:18 (5) 04:47 (66) 04:44 (10) 03:00 (8) 03:22 (36) 04:57 (10) 09:01 (71) 01:33 (21)                 02:11 (19) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        05:57 (6) 11:15 (22) 12:32 (15) 17:50 (8) 22:37 (18) 27:21 (14) 30:21 (13) 33:43 (12) 38:40 (12) 47:41 (36) 49:14 (33)                 51:25 (33)    
34 Willy Ljungdell Täby OK 51:27 06:40 (15) 04:13 (25) 02:09 (51) 08:28 (44) 03:25 (55) 05:55 (36) 03:30 (28) 03:12 (25) 07:27 (60) 02:43 (38) 01:34 (22)                 02:11 (19) Willy Ljungdell Täby OK
        06:40 (15) 10:53 (18) 13:02 (22) 21:30 (26) 24:55 (32) 30:50 (32) 34:20 (31) 37:32 (30) 44:59 (36) 47:42 (37) 49:16 (34)                 51:27 (34)    
35 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 51:56 08:30 (46) 05:56 (56) 02:22 (61) 08:14 (39) 02:38 (28) 05:32 (25) 03:30 (28) 03:18 (31) 05:18 (20) 02:19 (16) 01:40 (35)                 02:39 (52) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        08:30 (46) 14:26 (52) 16:48 (55) 25:02 (50) 27:40 (43) 33:12 (42) 36:42 (41) 40:00 (40) 45:18 (38) 47:37 (35) 49:17 (35)                 51:56 (35)    
36 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 51:58 07:27 (28) 05:13 (45) 02:14 (56) 07:11 (25) 03:52 (61) 05:52 (34) 04:19 (55) 03:24 (39) 06:20 (39) 02:11 (10) 01:35 (25)                 02:20 (32) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        07:27 (28) 12:40 (36) 14:54 (37) 22:05 (34) 25:57 (36) 31:49 (35) 36:08 (37) 39:32 (38) 45:52 (40) 48:03 (38) 49:38 (36)                 51:58 (36)    
37 Olle Arman Nyköpings OK 52:01 07:34 (30) 04:55 (41) 01:44 (21) 09:21 (53) 02:24 (18) 05:38 (29) 03:22 (23) 03:24 (39) 05:50 (28) 02:33 (29) 02:54 (64)                 02:22 (34) Olle Arman Nyköpings OK
        07:34 (30) 12:29 (34) 14:13 (32) 23:34 (39) 25:58 (37) 31:36 (34) 34:58 (34) 38:22 (34) 44:12 (32) 46:45 (31) 49:39 (37)                 52:01 (37)    
38 Kurt Andersson Enebybergs IF 52:13 07:44 (32) 03:38 (7) 01:40 (14) 06:19 (14) 04:20 (63) 06:33 (46) 03:59 (45) 03:48 (49) 06:47 (48) 02:37 (34) 02:25 (58)                 02:23 (37) Kurt Andersson Enebybergs IF
        07:44 (32) 11:22 (24) 13:02 (22) 19:21 (15) 23:41 (24) 30:14 (28) 34:13 (30) 38:01 (32) 44:48 (35) 47:25 (34) 49:50 (38)                 52:13 (38)    
39 Björn Ekblom Skogsluffarnas OK 52:26 08:09 (40) 04:30 (30) 02:09 (51) 06:55 (22) 02:51 (35) 06:41 (47) 03:28 (26) 03:29 (41) 06:08 (35) 03:43 (63) 01:50 (43)                 02:33 (48) Björn Ekblom Skogsluffarnas OK
        08:09 (40) 12:39 (35) 14:48 (36) 21:43 (27) 24:34 (30) 31:15 (33) 34:43 (33) 38:12 (33) 44:20 (34) 48:03 (38) 49:53 (39)                 52:26 (39)    
40 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 52:44 08:31 (47) 04:39 (33) 01:58 (38) 06:54 (21) 03:56 (62) 06:19 (44) 04:01 (46) 03:14 (28) 06:06 (34) 02:32 (28) 02:20 (56)                 02:14 (23) Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben
        08:31 (47) 13:10 (38) 15:08 (39) 22:02 (32) 25:58 (37) 32:17 (37) 36:18 (40) 39:32 (38) 45:38 (39) 48:10 (40) 50:30 (40)                 52:44 (40)    
41 Jan Larsson Tullinge SK 53:26 07:38 (31) 04:43 (37) 02:00 (40) 07:45 (33) 02:58 (39) 07:25 (58) 04:13 (54) 03:36 (44) 06:27 (41) 02:41 (37) 01:37 (29)                 02:23 (36) Jan Larsson Tullinge SK
        07:38 (31) 12:21 (33) 14:21 (33) 22:06 (35) 25:04 (33) 32:29 (39) 36:42 (41) 40:18 (42) 46:45 (41) 49:26 (41) 51:03 (41)                 53:26 (41)    
42 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 54:23 07:55 (35) 06:10 (59) 02:05 (49) 07:49 (34) 04:39 (65) 05:38 (29) 03:23 (24) 03:18 (31) 06:39 (45) 02:39 (36) 01:41 (37)                 02:27 (41) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        07:55 (35) 14:05 (48) 16:10 (47) 23:59 (41) 28:38 (52) 34:16 (47) 37:39 (45) 40:57 (45) 47:36 (44) 50:15 (44) 51:56 (42)                 54:23 (42)    
43 Birgitta Klang Långhundra IF 54:25 08:17 (43) 05:08 (44) 02:28 (63) 08:08 (37) 02:41 (31) 06:51 (52) 03:37 (34) 03:03 (15) 07:19 (56) 02:45 (42) 01:43 (39)                 02:25 (39) Birgitta Klang Långhundra IF
        08:17 (43) 13:25 (41) 15:53 (44) 24:01 (42) 26:42 (39) 33:33 (43) 37:10 (43) 40:13 (41) 47:32 (43) 50:17 (45) 52:00 (43)                 54:25 (43)    
44 Håkan Boije Attunda OK 54:35 07:16 (26) 04:07 (24) 01:51 (30) 10:13 (59) 02:29 (23) 05:58 (39) 03:28 (26) 05:38 (67) 06:41 (46) 02:26 (19) 02:03 (49)                 02:25 (39) Håkan Boije Attunda OK
        07:16 (26) 11:23 (25) 13:14 (24) 23:27 (38) 25:56 (35) 31:54 (36) 35:22 (35) 41:00 (47) 47:41 (45) 50:07 (42) 52:10 (45)                 54:35 (44)    
45 Eva von Heijne Sigtuna OK 55:06 08:35 (48) 05:29 (48) 02:29 (64) 08:08 (37) 02:46 (33) 06:52 (53) 03:34 (32) 03:06 (20) 07:19 (56) 02:52 (45) 01:38 (31)                 02:18 (29) Eva von Heijne Sigtuna OK
        08:35 (48) 14:04 (47) 16:33 (52) 24:41 (45) 27:27 (42) 34:19 (48) 37:53 (47) 40:59 (46) 48:18 (46) 51:10 (46) 52:48 (46)                 55:06 (45)    
46 Ulf Bråsjö Järla Orientering 55:10 09:07 (55) 05:58 (57) 02:03 (46) 07:34 (29) 03:00 (42) 06:18 (43) 03:35 (33) 03:08 (23) 06:32 (42) 02:52 (45) 02:02 (48)                 03:01 (62) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        09:07 (55) 15:05 (56) 17:08 (57) 24:42 (46) 27:42 (44) 34:00 (45) 37:35 (44) 40:43 (44) 47:15 (42) 50:07 (42) 52:09 (44)                 55:10 (46)    
47 Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 56:42 08:41 (50) 04:58 (42) 02:29 (64) 10:05 (57) 03:12 (46) 06:27 (45) 03:48 (40) 03:19 (34) 07:12 (54) 02:35 (31) 01:38 (31)                 02:18 (29) Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK
        08:41 (50) 13:39 (44) 16:08 (46) 26:13 (56) 29:25 (55) 35:52 (53) 39:40 (52) 42:59 (48) 50:11 (47) 52:46 (47) 54:24 (47)                 56:42 (47)    
48 Hans Gustavsson Nyköpings OK 57:41 07:52 (34) 04:22 (29) 02:09 (51) 10:23 (60) 02:59 (41) 06:59 (55) 04:07 (51) 04:19 (56) 07:25 (59) 02:33 (29) 01:50 (43)                 02:43 (54) Hans Gustavsson Nyköpings OK
        07:52 (34) 12:14 (31) 14:23 (34) 24:46 (47) 27:45 (45) 34:44 (49) 38:51 (48) 43:10 (49) 50:35 (48) 53:08 (48) 54:58 (48)                 57:41 (48)    
49 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 57:59 10:39 (68) 06:28 (61) 01:50 (29) 09:03 (51) 02:54 (36) 07:56 (62) 04:33 (62) 02:55 (7) 04:58 (11) 02:26 (20) 02:03 (49)                 02:14 (23) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        10:39 (68) 17:07 (63) 18:57 (60) 28:00 (60) 30:54 (57) 38:50 (60) 43:23 (60) 46:18 (58) 51:16 (50) 53:42 (49) 55:45 (49)                 57:59 (49)    
50 Ulf Skogtjärn OK Linné 58:22 08:03 (39) 06:50 (63) 01:45 (23) 08:16 (40) 03:12 (46) 06:00 (40) 04:55 (67) 06:01 (69) 06:56 (50) 02:36 (32) 01:31 (19)                 02:17 (28) Ulf Skogtjärn OK Linné
        08:03 (39) 14:53 (55) 16:38 (53) 24:54 (49) 28:06 (50) 34:06 (46) 39:01 (49) 45:02 (54) 51:58 (52) 54:34 (51) 56:05 (50)                 58:22 (50)    
51 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 58:53 09:07 (55) 04:50 (39) 02:02 (44) 10:07 (58) 03:16 (48) 07:16 (56) 04:03 (48) 03:50 (51) 07:10 (53) 02:43 (39) 01:58 (46)                 02:31 (46) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        09:07 (55) 13:57 (46) 15:59 (45) 26:06 (55) 29:22 (54) 36:38 (54) 40:41 (54) 44:31 (52) 51:41 (51) 54:24 (50) 56:22 (51)                 58:53 (51)    
52 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 59:05 08:17 (43) 05:49 (54) 02:10 (54) 08:16 (41) 03:18 (49) 06:58 (54) 04:40 (64) 04:56 (64) 06:26 (40) 03:51 (65) 01:45 (40)                 02:39 (52) Jan-Olof Malm Sigtuna OK
        08:17 (43) 14:06 (49) 16:16 (50) 24:32 (44) 27:50 (48) 34:48 (50) 39:28 (51) 44:24 (51) 50:50 (49) 54:41 (52) 56:26 (52)                 59:05 (52)    
53 Bengt-Olof Samuelsson Klubblös 59:46 08:29 (45) 05:49 (54) 01:55 (33) 07:51 (35) 03:11 (45) 08:04 (63) 04:53 (66) 04:45 (60) 07:05 (52) 03:14 (51) 01:39 (33)                 02:51 (57) Bengt-Olof Samuelsson Klubblös
        08:29 (45) 14:18 (50) 16:13 (49) 24:04 (43) 27:15 (40) 35:19 (52) 40:12 (53) 44:57 (53) 52:02 (53) 55:16 (53) 56:55 (53)                 59:46 (53)    
53 Bengt Friberg Järfälla OK 59:46 08:09 (40) 05:37 (51) 01:55 (33) 12:04 (66) 03:21 (53) 06:46 (49) 04:01 (46) 03:55 (53) 06:33 (43) 03:55 (66) 01:25 (10)                 02:05 (16) Bengt Friberg Järfälla OK
        08:09 (40) 13:46 (45) 15:41 (42) 27:45 (59) 31:06 (59) 37:52 (58) 41:53 (58) 45:48 (56) 52:21 (54) 56:16 (54) 57:41 (54)                 59:46 (53)    
55 Leif Hermundstad Snättringe SK 61:15 08:37 (49) 08:21 (67) 02:21 (60) 08:16 (40) 02:50 (34) 07:54 (61) 04:21 (57) 03:48 (48) 07:28 (61) 02:48 (43) 01:37 (29)                 02:54 (58) Leif Hermundstad Snättringe SK
        08:37 (49) 16:58 (60) 19:19 (62) 27:35 (58) 30:25 (56) 38:19 (59) 42:40 (59) 46:28 (59) 53:56 (57) 56:44 (57) 58:21 (55)                 61:15 (55)    
56 Björn Stolt OK Ravinen 61:30 09:47 (61) 09:11 (69) 01:55 (33) 08:32 (46) 03:00 (42) 07:36 (60) 04:11 (53) 03:51 (52) 06:35 (44) 02:44 (41) 01:49 (42)                 02:19 (31) Björn Stolt OK Ravinen
        09:47 (61) 18:58 (70) 20:53 (67) 29:25 (63) 32:25 (62) 40:01 (61) 44:12 (61) 48:03 (60) 54:38 (58) 57:22 (58) 59:11 (57)                 61:30 (56)    
57 Martin Eriksson OK Södertörn 62:20 08:42 (52) 04:40 (35) 02:18 (59) 11:51 (65) 03:33 (57) 06:41 (47) 03:57 (43) 04:12 (54) 07:24 (58) 03:08 (49) 02:47 (62)                 03:07 (63) Martin Eriksson OK Södertörn
        08:42 (52) 13:22 (40) 15:40 (41) 27:31 (57) 31:04 (58) 37:45 (57) 41:42 (57) 45:54 (57) 53:18 (56) 56:26 (56) 59:13 (58)                 62:20 (57)    
57 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 62:20 10:00 (63) 04:39 (33) 02:00 (40) 08:24 (43) 03:03 (44) 06:47 (50) 04:25 (59) 04:52 (63) 08:50 (66) 03:18 (54) 02:13 (53)                 03:49 (70) Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK
        10:00 (63) 14:39 (54) 16:39 (54) 25:03 (51) 28:06 (50) 34:53 (51) 39:18 (50) 44:10 (50) 53:00 (55) 56:18 (55) 58:31 (56)                 62:20 (57)    
57 Jan Olof Norén Järla Orientering 62:20 07:56 (36) 04:21 (28) 01:54 (32) 08:04 (36) 09:12 (71) 05:52 (34) 04:20 (56) 03:47 (47) 09:38 (68) 02:51 (44) 01:52 (45)                 02:33 (48) Jan Olof Norén Järla Orientering
        07:56 (36) 12:17 (32) 14:11 (31) 22:15 (36) 31:27 (60) 37:19 (56) 41:39 (56) 45:26 (55) 55:04 (59) 57:55 (59) 59:47 (59)                 62:20 (58)    
60 Carin Runqvist Järfälla OK 64:39 08:48 (53) 08:55 (68) 01:57 (36) 12:04 (66) 03:19 (51) 06:47 (50) 04:07 (51) 03:35 (43) 06:50 (49) 03:16 (53) 02:26 (59)                 02:35 (50) Carin Runqvist Järfälla OK
        08:48 (53) 17:43 (68) 19:40 (64) 31:44 (66) 35:03 (65) 41:50 (62) 45:57 (62) 49:32 (61) 56:22 (60) 59:38 (60) 62:04 (60)                 64:39 (60)    
61 Carl Carlin Söders-Tyresö 67:26 09:08 (57) 09:38 (70) 02:10 (54) 08:37 (49) 03:23 (54) 09:01 (69) 04:04 (50) 04:45 (60) 07:49 (62) 02:43 (38) 03:01 (65)                 03:07 (63) Carl Carlin Söders-Tyresö
        09:08 (57) 18:46 (69) 20:56 (68) 29:33 (64) 32:56 (63) 41:57 (63) 46:01 (63) 50:46 (63) 58:35 (63) 61:18 (63) 64:19 (61)                 67:26 (61)    
62 Kjell Bergman Stigfinnarna 67:34 11:47 (70) 05:39 (52) 02:41 (66) 08:55 (50) 03:18 (49) 10:15 (71) 05:04 (68) 04:32 (59) 06:58 (51) 03:38 (61) 01:58 (46)                 02:49 (56) Kjell Bergman Stigfinnarna
        11:47 (70) 17:26 (67) 20:07 (65) 29:02 (62) 32:20 (61) 42:35 (64) 47:39 (64) 52:11 (64) 59:09 (64) 62:47 (64) 64:45 (62)                 67:34 (62)    
63 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 68:59 09:40 (60) 04:42 (36) 02:00 (41) 07:17 (27) 05:32 (67) 07:32 (59) 04:40 (64) 08:38 (71) 07:16 (55) 03:11 (50) 06:01 (70)                 02:30 (45) Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna
        09:40 (60) 14:22 (51) 16:22 (51) 23:39 (40) 29:11 (53) 36:43 (55) 41:23 (55) 50:01 (62) 57:17 (61) 60:28 (62) 66:29 (63)                 68:59 (63)    
64 Margareta Huitfeldt Ahlqvist Sundbybergs IK 69:20 09:14 (58) 06:08 (58) 01:45 (23) 08:33 (47) 02:09 (8) 05:57 (37) 03:58 (44) 02:47 (5) 17:44 (71) 02:06 (6) 06:31 (71)                 02:28 (42) Margareta Huitfeldt Ahlqvist Sundbybergs IK
        09:14 (58) 15:22 (57) 17:07 (56) 25:40 (53) 27:49 (47) 33:46 (44) 37:44 (46) 40:31 (43) 58:15 (62) 60:21 (61) 66:52 (64)                 69:20 (64)    
65 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 71:28 10:25 (66) 06:54 (64) 02:15 (57) 09:25 (54) 05:48 (68) 08:57 (66) 05:04 (68) 03:48 (48) 08:24 (64) 04:36 (69) 02:15 (54)                 03:37 (68) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        10:25 (66) 17:19 (64) 19:34 (63) 28:59 (61) 34:47 (64) 43:44 (65) 48:48 (65) 52:36 (65) 61:00 (65) 65:36 (65) 67:51 (65)                 71:28 (65)    
66 Leif Lundquist Enebybergs IF 75:08 10:10 (64) 07:14 (65) 03:18 (69) 12:54 (68) 04:28 (64) 08:41 (65) 04:28 (61) 04:28 (57) 09:30 (67) 03:37 (59) 02:38 (61)                 03:42 (69) Leif Lundquist Enebybergs IF
        10:10 (64) 17:24 (66) 20:42 (66) 33:36 (68) 38:04 (68) 46:45 (68) 51:13 (68) 55:41 (68) 65:11 (67) 68:48 (66) 71:26 (66)                 75:08 (66)    
67 Britt Nordqvist OK Sänkan 75:43 09:57 (62) 06:11 (60) 02:53 (67) 11:13 (64) 06:50 (70) 08:36 (64) 05:30 (71) 04:18 (55) 10:41 (70) 04:06 (67) 02:08 (51)                 03:20 (66) Britt Nordqvist OK Sänkan
        09:57 (62) 16:08 (59) 19:01 (61) 30:14 (65) 37:04 (67) 45:40 (67) 51:10 (67) 55:28 (67) 66:09 (68) 70:15 (68) 72:23 (67)                 75:43 (67)    
68 TOMMY svennsson KLUBBLÖS 77:10 09:22 (59) 07:41 (66) 05:10 (70) 09:38 (56) 03:37 (58) 09:00 (68) 05:17 (70) 04:57 (65) 09:53 (69) 04:14 (68) 05:27 (69)                 02:54 (58) TOMMY svennsson KLUBBLÖS
        09:22 (59) 17:03 (62) 22:13 (69) 31:51 (67) 35:28 (66) 44:28 (66) 49:45 (66) 54:42 (66) 64:35 (66) 68:49 (67) 74:16 (68)                 77:10 (68)    
69 Gunnar Hellström Haninge SOK 79:36 10:25 (66) 11:33 (71) 01:34 (9) 18:43 (70) 03:50 (59) 07:21 (57) 03:43 (37) 06:57 (70) 06:44 (47) 03:31 (56) 03:01 (65)                 02:14 (23) Gunnar Hellström Haninge SOK
        10:25 (66) 21:58 (71) 23:32 (70) 42:15 (69) 46:05 (69) 53:26 (69) 57:09 (69) 64:06 (69) 70:50 (69) 74:21 (69) 77:22 (69)                 79:36 (69)    
70 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 81:56 09:01 (54) 06:33 (62) 02:58 (68) 24:23 (71) 03:28 (56) 08:58 (67) 04:24 (58) 04:48 (62) 08:25 (65) 03:37 (59) 02:24 (57)                 02:57 (60) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        09:01 (54) 15:34 (58) 18:32 (59) 42:55 (71) 46:23 (71) 55:21 (70) 59:45 (70) 64:33 (70) 72:58 (71) 76:35 (71) 78:59 (71)                 81:56 (70)    
71 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 82:08 11:43 (69) 05:40 (53) 10:56 (71) 13:59 (69) 03:50 (59) 09:24 (70) 04:36 (63) 04:28 (57) 08:12 (63) 03:33 (57) 02:28 (60)                 03:19 (65) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        11:43 (69) 17:23 (65) 28:19 (71) 42:18 (70) 46:08 (70) 55:32 (71) 60:08 (71) 64:36 (71) 72:48 (70) 76:21 (70) 78:49 (70)                 82:08 (71)    
- Anne-Chr Schunnesson Attunda OK 40:38 06:38   04:19   01:37   09:19   16:41                                           02:04   Anne-Chr Schunnesson Attunda OK
        06:38   10:57   12:34   21:53   38:34                                           40:38      
- Kristina Nygren Frisk Attunda OK 89:21 11:23   13:20   02:09   14:27   02:57   07:09   06:01   03:55   07:25                           20:35   Kristina Nygren Frisk Attunda OK
        11:23   24:43   26:52   41:19   44:16   51:25   57:26   61:21   68:46                           89:21      
- Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 369:18 06:36   03:20   01:33   06:07   02:24   05:20   03:08   03:07   04:38   05:35   03:12                   324:18   Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        06:36   09:56   11:29   17:36   20:00   25:20   28:28   31:35   36:13   41:48   45:00                   369:18      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                   Mål   Bana D - 2,6 km Klubb
1 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 30:11 03:07 (2) 01:55 (1) 02:11 (1) 03:08 (20) 02:20 (2) 01:14 (1) 01:51 (1) 06:36 (32) 02:54 (2) 01:44 (1) 01:08 (1)                 02:03 (3) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        03:07 (2) 05:02 (2) 07:13 (1) 10:21 (2) 12:41 (2) 13:55 (2) 15:46 (1) 22:22 (2) 25:16 (1) 27:00 (1) 28:08 (1)                 30:11 (1)    
2 Sören Andersson OK Lochness 30:57 02:46 (1) 02:15 (2) 02:12 (2) 01:51 (2) 02:56 (6) 01:34 (2) 02:44 (3) 04:41 (4) 04:17 (17) 02:17 (2) 01:22 (2)                 02:02 (2) Sören Andersson OK Lochness
        02:46 (1) 05:01 (1) 07:13 (1) 09:04 (1) 12:00 (1) 13:34 (1) 16:18 (2) 20:59 (1) 25:16 (1) 27:33 (2) 28:55 (2)                 30:57 (2)    
3 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 33:40 03:11 (3) 02:53 (9) 02:31 (5) 01:56 (3) 02:53 (3) 02:01 (10) 03:52 (21) 04:23 (2) 03:47 (13) 02:35 (8) 01:28 (3)                 02:10 (4) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:11 (3) 06:04 (3) 08:35 (3) 10:31 (3) 13:24 (3) 15:25 (3) 19:17 (3) 23:40 (3) 27:27 (3) 30:02 (3) 31:30 (3)                 33:40 (3)    
4 Ulf Carnby Täby OK 37:16 04:57 (19) 02:26 (3) 02:19 (3) 01:48 (1) 02:59 (7) 02:01 (10) 03:47 (19) 07:22 (41) 03:23 (5) 02:26 (4) 01:30 (4)                 02:18 (7) Ulf Carnby Täby OK
        04:57 (19) 07:23 (12) 09:42 (6) 11:30 (4) 14:29 (4) 16:30 (4) 20:17 (4) 27:39 (5) 31:02 (4) 33:28 (4) 34:58 (4)                 37:16 (4)    
5 Ulf Eskilsson OK Södertörn 38:02 03:49 (5) 02:43 (4) 03:13 (12) 03:47 (32) 03:35 (18) 02:15 (23) 03:45 (17) 04:36 (3) 03:43 (9) 02:26 (4) 01:41 (9)                 02:29 (12) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        03:49 (5) 06:32 (4) 09:45 (7) 13:32 (10) 17:07 (9) 19:22 (9) 23:07 (9) 27:43 (6) 31:26 (5) 33:52 (5) 35:33 (5)                 38:02 (5)    
6 Jonas Ernfridsson Hellas Orientering 38:07 04:13 (10) 02:46 (5) 03:16 (13) 03:24 (26) 03:23 (14) 02:11 (19) 03:08 (5) 05:09 (8) 04:17 (17) 02:25 (3) 01:33 (5)                 02:22 (9) Jonas Ernfridsson Hellas Orientering
        04:13 (10) 06:59 (7) 10:15 (8) 13:39 (11) 17:02 (8) 19:13 (8) 22:21 (8) 27:30 (4) 31:47 (6) 34:12 (6) 35:45 (6)                 38:07 (6)    
7 Sören Eriksson Länna IF 39:02 04:19 (12) 02:58 (13) 03:09 (9) 02:08 (5) 05:06 (40) 01:53 (6) 04:27 (34) 05:07 (7) 03:21 (4) 02:36 (9) 01:34 (7)                 02:24 (10) Sören Eriksson Länna IF
        04:19 (12) 07:17 (11) 10:26 (9) 12:34 (6) 17:40 (10) 19:33 (10) 24:00 (11) 29:07 (10) 32:28 (8) 35:04 (7) 36:38 (7)                 39:02 (7)    
8 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 40:50 03:49 (5) 02:52 (8) 04:10 (35) 02:09 (6) 03:19 (11) 02:13 (22) 03:21 (8) 06:46 (35) 03:44 (10) 03:44 (37) 01:51 (21)                 02:52 (29) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        03:49 (5) 06:41 (5) 10:51 (11) 13:00 (7) 16:19 (6) 18:32 (7) 21:53 (5) 28:39 (8) 32:23 (7) 36:07 (8) 37:58 (8)                 40:50 (8)    
9 Susanne Holmberg OK Södertörn 40:52 04:04 (8) 02:57 (12) 02:25 (4) 11:22 (52) 02:13 (1) 01:37 (3) 02:42 (2) 03:53 (1) 02:50 (1) 02:30 (6) 02:21 (37)                 01:58 (1) Susanne Holmberg OK Södertörn
        04:04 (8) 07:01 (9) 09:26 (4) 20:48 (38) 23:01 (29) 24:38 (25) 27:20 (21) 31:13 (15) 34:03 (10) 36:33 (9) 38:54 (10)                 40:52 (9)    
10 Inger Andersson Söders-Tyresö 41:30 04:17 (11) 02:50 (6) 03:53 (25) 02:14 (7) 03:15 (9) 01:50 (5) 04:01 (26) 06:11 (27) 04:51 (24) 03:12 (23) 01:43 (10)                 03:13 (39) Inger Andersson Söders-Tyresö
        04:17 (11) 07:07 (10) 11:00 (12) 13:14 (9) 16:29 (7) 18:19 (6) 22:20 (7) 28:31 (7) 33:22 (9) 36:34 (10) 38:17 (9)                 41:30 (10)    
11 Lars Persson Väsby OK 41:52 07:08 (38) 02:51 (7) 03:03 (8) 04:43 (41) 02:54 (5) 02:16 (24) 04:00 (25) 05:00 (6) 03:09 (3) 02:31 (7) 01:50 (19)                 02:27 (11) Lars Persson Väsby OK
        07:08 (38) 09:59 (30) 13:02 (22) 17:45 (26) 20:39 (19) 22:55 (19) 26:55 (19) 31:55 (17) 35:04 (14) 37:35 (12) 39:25 (12)                 41:52 (11)    
12 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 41:54 04:04 (8) 02:55 (10) 03:28 (16) 02:02 (4) 02:53 (3) 01:49 (4) 04:48 (39) 07:50 (45) 04:18 (19) 03:16 (25) 01:45 (13)                 02:46 (21) Sarah-Jane Barrable OK Ravinen
        04:04 (8) 06:59 (7) 10:27 (10) 12:29 (5) 15:22 (5) 17:11 (5) 21:59 (6) 29:49 (12) 34:07 (12) 37:23 (11) 39:08 (11)                 41:54 (12)    
13 Bo Källström OK Milan 42:24 04:25 (14) 04:57 (44) 02:44 (7) 02:28 (11) 03:23 (14) 02:03 (13) 03:15 (6) 05:48 (17) 05:50 (40) 02:49 (12) 02:03 (30)                 02:39 (18) Bo Källström OK Milan
        04:25 (14) 09:22 (24) 12:06 (18) 14:34 (12) 17:57 (11) 20:00 (11) 23:15 (10) 29:03 (9) 34:53 (13) 37:42 (13) 39:45 (13)                 42:24 (13)    
14 Kurt Boström OK Linné 43:35 04:54 (18) 03:03 (15) 03:11 (11) 04:04 (36) 03:58 (22) 02:42 (39) 03:05 (4) 05:22 (13) 03:45 (11) 04:47 (45) 01:44 (12)                 03:00 (33) Kurt Boström OK Linné
        04:54 (18) 07:57 (16) 11:08 (13) 15:12 (15) 19:10 (16) 21:52 (16) 24:57 (14) 30:19 (13) 34:04 (11) 38:51 (14) 40:35 (14)                 43:35 (14)    
15 Ewa Nordlund Länna IF 44:33 08:42 (46) 03:22 (18) 03:09 (9) 02:37 (13) 04:18 (30) 01:58 (9) 03:42 (15) 05:47 (16) 03:41 (7) 03:00 (16) 01:57 (26)                 02:20 (8) Ewa Nordlund Länna IF
        08:42 (46) 12:04 (42) 15:13 (36) 17:50 (28) 22:08 (25) 24:06 (24) 27:48 (24) 33:35 (21) 37:16 (18) 40:16 (17) 42:13 (16)                 44:33 (15)    
16 Ann Sjöberg EIF 45:06 05:52 (32) 05:02 (46) 03:27 (15) 02:43 (15) 03:49 (20) 02:19 (27) 03:57 (24) 05:10 (9) 03:59 (14) 03:20 (26) 02:58 (46)                 02:30 (14) Ann Sjöberg EIF
        05:52 (32) 10:54 (36) 14:21 (30) 17:04 (23) 20:53 (20) 23:12 (20) 27:09 (20) 32:19 (19) 36:18 (16) 39:38 (16) 42:36 (18)                 45:06 (16)    
17 Lars Nordin Solna OK 45:08 04:40 (15) 03:46 (27) 04:06 (31) 02:40 (14) 05:08 (41) 02:19 (27) 03:40 (10) 06:25 (29) 03:42 (8) 04:06 (42) 01:43 (10)                 02:53 (30) Lars Nordin Solna OK
        04:40 (15) 08:26 (19) 12:32 (21) 15:12 (15) 20:20 (18) 22:39 (18) 26:19 (17) 32:44 (20) 36:26 (17) 40:32 (18) 42:15 (17)                 45:08 (17)    
18 Sven-Erik Widin OK Österåker 45:44 05:17 (23) 03:19 (17) 03:28 (16) 04:23 (40) 03:20 (13) 02:34 (35) 04:09 (28) 05:14 (12) 06:39 (47) 02:57 (15) 01:46 (14)                 02:38 (17) Sven-Erik Widin OK Österåker
        05:17 (23) 08:36 (20) 12:04 (17) 16:27 (20) 19:47 (17) 22:21 (17) 26:30 (18) 31:44 (16) 38:23 (20) 41:20 (19) 43:06 (19)                 45:44 (18)    
19 Sven Jacobsson IF Thor 46:56 04:59 (20) 03:39 (24) 03:48 (23) 02:44 (16) 03:48 (19) 02:39 (38) 03:40 (10) 06:52 (36) 05:53 (41) 03:21 (27) 02:18 (35)                 03:15 (41) Sven Jacobsson IF Thor
        04:59 (20) 08:38 (22) 12:26 (20) 15:10 (14) 18:58 (15) 21:37 (15) 25:17 (16) 32:09 (18) 38:02 (19) 41:23 (20) 43:41 (20)                 46:56 (19)    
20 Bengt Fahlin IBM-Klubben 46:59 04:00 (7) 03:46 (27) 03:50 (24) 06:09 (46) 04:05 (25) 02:07 (15) 03:38 (9) 07:10 (38) 04:04 (15) 03:33 (34) 01:46 (14)                 02:51 (28) Bengt Fahlin IBM-Klubben
        04:00 (7) 07:46 (14) 11:36 (16) 17:45 (26) 21:50 (23) 23:57 (23) 27:35 (23) 34:45 (23) 38:49 (21) 42:22 (22) 44:08 (21)                 46:59 (20)    
21 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 47:51 05:10 (22) 03:13 (16) 03:56 (26) 02:23 (9) 03:30 (17) 02:11 (19) 04:46 (37) 05:32 (14) 05:29 (36) 03:27 (30) 01:50 (19)                 06:24 (54) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        05:10 (22) 08:23 (18) 12:19 (19) 14:42 (13) 18:12 (12) 20:23 (12) 25:09 (15) 30:41 (14) 36:10 (15) 39:37 (15) 41:27 (15)                 47:51 (21)    
22 Bertil Rydgren IFK Enskede 47:54 04:20 (13) 03:23 (20) 03:38 (19) 04:09 (39) 03:19 (11) 01:53 (6) 03:41 (13) 13:15 (54) 03:45 (11) 02:36 (9) 01:39 (8)                 02:16 (5) Bertil Rydgren IFK Enskede
        04:20 (13) 07:43 (13) 11:21 (14) 15:30 (17) 18:49 (14) 20:42 (14) 24:23 (13) 37:38 (30) 41:23 (26) 43:59 (24) 45:38 (23)                 47:54 (22)    
23 Torsten Jansson Skogsluffarna 48:29 05:23 (25) 04:27 (40) 04:26 (40) 03:56 (34) 04:32 (33) 02:36 (37) 04:26 (32) 05:52 (19) 04:23 (20) 03:54 (39) 01:47 (16)                 02:47 (23) Torsten Jansson Skogsluffarna
        05:23 (25) 09:50 (27) 14:16 (29) 18:12 (29) 22:44 (28) 25:20 (27) 29:46 (26) 35:38 (24) 40:01 (24) 43:55 (23) 45:42 (24)                 48:29 (23)    
24 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 49:16 07:52 (44) 03:30 (22) 03:45 (22) 03:28 (28) 05:26 (46) 02:18 (25) 03:48 (20) 05:54 (20) 05:25 (35) 03:08 (18) 01:53 (23)                 02:49 (25) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        07:52 (44) 11:22 (37) 15:07 (33) 18:35 (33) 24:01 (31) 26:19 (28) 30:07 (27) 36:01 (25) 41:26 (27) 44:34 (26) 46:27 (25)                 49:16 (24)    
24 Britt Eriksson Hammarby IF OF 49:16 07:48 (42) 03:49 (29) 03:31 (18) 03:23 (24) 05:23 (45) 02:28 (30) 03:53 (22) 05:48 (17) 05:23 (34) 03:08 (19) 01:54 (24)                 02:48 (24) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        07:48 (42) 11:37 (40) 15:08 (34) 18:31 (31) 23:54 (30) 26:22 (29) 30:15 (29) 36:03 (26) 41:26 (27) 44:34 (26) 46:28 (26)                 49:16 (24)    
26 Göran Haglund Haninge SOK 49:25 05:33 (26) 04:23 (39) 03:58 (27) 03:49 (33) 04:03 (24) 02:02 (12) 03:45 (17) 06:03 (23) 05:21 (32) 03:22 (28) 02:18 (35)                 04:48 (50) Göran Haglund Haninge SOK
        05:33 (26) 09:56 (28) 13:54 (26) 17:43 (25) 21:46 (22) 23:48 (22) 27:33 (22) 33:36 (22) 38:57 (22) 42:19 (21) 44:37 (22)                 49:25 (26)    
27 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 49:43 04:42 (16) 03:33 (23) 07:46 (50) 04:08 (38) 04:34 (34) 02:09 (18) 04:26 (32) 07:15 (39) 03:31 (6) 02:52 (13) 02:30 (40)                 02:17 (6) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:42 (16) 08:15 (17) 16:01 (39) 20:09 (35) 24:43 (33) 26:52 (31) 31:18 (31) 38:33 (34) 42:04 (29) 44:56 (28) 47:26 (28)                 49:43 (27)    
28 Benny Alfordsson Tullinge SK 49:50 07:49 (43) 03:41 (25) 03:42 (21) 03:21 (23) 05:36 (47) 02:18 (25) 03:41 (13) 05:58 (22) 05:00 (27) 03:27 (30) 02:12 (34)                 03:05 (35) Benny Alfordsson Tullinge SK
        07:49 (43) 11:30 (38) 15:12 (35) 18:33 (32) 24:09 (32) 26:27 (30) 30:08 (28) 36:06 (27) 41:06 (25) 44:33 (25) 46:45 (27)                 49:50 (28)    
29 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 50:43 03:34 (4) 03:22 (18) 02:39 (6) 03:32 (29) 05:10 (42) 02:08 (16) 03:44 (16) 05:11 (10) 10:10 (52) 05:52 (49) 02:51 (45)                 02:30 (13) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        03:34 (4) 06:56 (6) 09:35 (5) 13:07 (8) 18:17 (13) 20:25 (13) 24:09 (12) 29:20 (11) 39:30 (23) 45:22 (29) 48:13 (31)                 50:43 (29)    
30 Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK 50:45 05:22 (24) 03:41 (25) 04:57 (42) 02:19 (8) 04:35 (36) 02:20 (29) 07:02 (47) 06:31 (30) 06:08 (44) 03:11 (22) 01:58 (27)                 02:41 (19) Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK
        05:22 (24) 09:03 (23) 14:00 (28) 16:19 (19) 20:54 (21) 23:14 (21) 30:16 (30) 36:47 (28) 42:55 (32) 46:06 (31) 48:04 (30)                 50:45 (30)    
31 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 50:54 09:07 (48) 04:21 (38) 04:19 (39) 03:26 (27) 04:10 (26) 02:28 (30) 04:02 (27) 06:12 (28) 04:42 (22) 03:08 (18) 02:06 (31)                 02:53 (30) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        09:07 (48) 13:28 (44) 17:47 (42) 21:13 (39) 25:23 (37) 27:51 (33) 31:53 (33) 38:05 (33) 42:47 (31) 45:55 (30) 48:01 (29)                 50:54 (31)    
32 Lars Roos Attunda OK 51:45 05:41 (28) 09:42 (53) 04:02 (30) 03:23 (24) 03:10 (8) 02:35 (36) 03:40 (10) 05:45 (15) 06:16 (45) 03:14 (24) 01:47 (16)                 02:30 (13) Lars Roos Attunda OK
        05:41 (28) 15:23 (48) 19:25 (44) 22:48 (42) 25:58 (38) 28:33 (35) 32:13 (34) 37:58 (32) 44:14 (34) 47:28 (34) 49:15 (35)                 51:45 (32)    
33 Kjell Jansson Väsby OK 51:53 05:08 (21) 03:29 (21) 10:28 (53) 02:24 (10) 03:26 (16) 02:08 (16) 04:46 (37) 06:05 (24) 05:15 (30) 03:24 (29) 02:01 (29)                 03:19 (42) Kjell Jansson Väsby OK
        05:08 (21) 08:37 (21) 19:05 (43) 21:29 (40) 24:55 (34) 27:03 (32) 31:49 (32) 37:54 (31) 43:09 (33) 46:33 (33) 48:34 (32)                 51:53 (33)    
34 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 52:01 05:34 (27) 03:49 (29) 04:09 (33) 04:00 (35) 04:40 (37) 02:52 (41) 04:15 (30) 07:28 (42) 05:57 (42) 03:31 (32) 02:27 (39)                 03:19 (42) Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK
        05:34 (27) 09:23 (25) 13:32 (24) 17:32 (24) 22:12 (26) 25:04 (26) 29:19 (25) 36:47 (28) 42:44 (30) 46:15 (32) 48:42 (33)                 52:01 (34)    
34 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 52:01 07:09 (39) 02:56 (11) 03:20 (14) 10:09 (51) 03:18 (10) 02:05 (14) 05:15 (41) 05:11 (10) 05:21 (32) 02:46 (11) 01:33 (5)                 02:58 (32) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        07:09 (39) 10:05 (31) 13:25 (23) 23:34 (45) 26:52 (39) 28:57 (37) 34:12 (37) 39:23 (35) 44:44 (35) 47:30 (35) 49:03 (34)                 52:01 (34)    
36 Lars Fridén FMV 52:48 11:40 (52) 03:57 (33) 04:12 (37) 03:08 (20) 04:02 (23) 02:46 (40) 04:10 (29) 06:10 (25) 05:05 (28) 03:00 (16) 01:52 (22)                 02:46 (21) Lars Fridén FMV
        11:40 (52) 15:37 (49) 19:49 (45) 22:57 (43) 26:59 (40) 29:45 (38) 33:55 (35) 40:05 (36) 45:10 (36) 48:10 (36) 50:02 (36)                 52:48 (36)    
37 Ove Kjjllberg Klubblös 58:06 06:09 (34) 04:33 (41) 06:36 (48) 05:52 (43) 05:03 (39) 03:29 (47) 04:16 (31) 06:32 (31) 04:08 (16) 04:27 (44) 03:50 (49)                 03:11 (38) Ove Kjjllberg Klubblös
        06:09 (34) 10:42 (33) 17:18 (41) 23:10 (44) 28:13 (43) 31:42 (42) 35:58 (39) 42:30 (38) 46:38 (37) 51:05 (37) 54:55 (37)                 58:06 (37)    
38 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 60:21 05:49 (31) 04:57 (44) 04:18 (38) 03:19 (22) 06:56 (52) 03:09 (44) 06:22 (44) 07:39 (43) 05:30 (38) 04:14 (43) 03:10 (48)                 04:58 (52) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        05:49 (31) 10:46 (34) 15:04 (32) 18:23 (30) 25:19 (36) 28:28 (34) 34:50 (38) 42:29 (37) 47:59 (38) 52:13 (38) 55:23 (38)                 60:21 (38)    
39 Johan Sandwall Skarpnäcks OL 60:26 15:12 (54) 07:21 (52) 04:07 (32) 03:42 (31) 04:16 (28) 02:28 (30) 03:56 (23) 05:54 (20) 05:49 (39) 03:08 (19) 01:49 (18)                 02:44 (20) Johan Sandwall Skarpnäcks OL
        15:12 (54) 22:33 (54) 26:40 (53) 30:22 (50) 34:38 (49) 37:06 (46) 41:02 (43) 46:56 (43) 52:45 (42) 55:53 (41) 57:42 (40)                 60:26 (39)    
40 Ingvar Johannesson Solna OK 61:41 05:43 (30) 04:15 (36) 04:01 (28) 03:01 (17) 05:15 (43) 06:20 (51) 05:31 (42) 12:20 (53) 05:16 (31) 03:32 (33) 02:10 (33)                 04:17 (47) Ingvar Johannesson Solna OK
        05:43 (30) 09:58 (29) 13:59 (27) 17:00 (22) 22:15 (27) 28:35 (36) 34:06 (36) 46:26 (41) 51:42 (40) 55:14 (39) 57:24 (39)                 61:41 (40)    
41 Jan Burell OK Enen 63:01 07:47 (41) 04:00 (34) 04:09 (33) 03:05 (18) 09:40 (53) 02:33 (33) 10:39 (48) 07:01 (37) 04:56 (26) 03:38 (35) 02:30 (40)                 03:03 (34) Jan Burell OK Enen
        07:47 (41) 11:47 (41) 15:56 (38) 19:01 (34) 28:41 (45) 31:14 (41) 41:53 (44) 48:54 (44) 53:50 (44) 57:28 (43) 59:58 (42)                 63:01 (41)    
42 Berit Lindunger Haninge SOK 63:21 09:54 (50) 03:56 (32) 07:39 (49) 05:23 (42) 03:50 (21) 02:12 (21) 04:38 (36) 06:10 (25) 11:04 (53) 03:39 (36) 02:07 (32)                 02:49 (26) Berit Lindunger Haninge SOK
        09:54 (50) 13:50 (46) 21:29 (47) 26:52 (47) 30:42 (46) 32:54 (45) 37:32 (41) 43:42 (39) 54:46 (45) 58:25 (44) 60:32 (44)                 63:21 (42)    
43 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 63:25 05:55 (33) 04:53 (43) 04:46 (41) 06:26 (47) 05:59 (49) 04:32 (50) 04:57 (40) 09:16 (48) 05:05 (28) 05:19 (48) 02:58 (46)                 03:19 (43) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        05:55 (33) 10:48 (35) 15:34 (37) 22:00 (41) 27:59 (42) 32:31 (44) 37:28 (40) 46:44 (42) 51:49 (41) 57:08 (42) 60:06 (43)                 63:25 (43)    
44 Carl Lang OK Österåker 63:28 06:52 (37) 04:43 (42) 09:48 (52) 02:34 (12) 04:16 (28) 03:31 (48) 06:31 (45) 07:41 (44) 05:29 (36) 03:55 (40) 04:37 (52)                 03:31 (46) Carl Lang OK Österåker
        06:52 (37) 11:35 (39) 21:23 (46) 23:57 (46) 28:13 (43) 31:44 (43) 38:15 (42) 45:56 (40) 51:25 (39) 55:20 (40) 59:57 (41)                 63:28 (44)    
45 Mats Törngren OK Linné 69:17 04:53 (17) 02:58 (13) 03:41 (20) 04:05 (37) 31:09 (54) 01:54 (8) 03:16 (7) 04:50 (5) 04:50 (23) 02:54 (14) 01:58 (27)                 02:49 (25) Mats Törngren OK Linné
        04:53 (17) 07:51 (15) 11:32 (15) 15:37 (18) 46:46 (53) 48:40 (52) 51:56 (50) 56:46 (48) 61:36 (47) 64:30 (46) 66:28 (45)                 69:17 (45)    
46 Margaretha Nylund OK Södertörn 70:10 06:47 (36) 05:19 (47) 05:00 (43) 03:33 (30) 06:33 (51) 03:09 (44) 11:50 (49) 06:45 (33) 04:53 (25) 08:52 (52) 04:02 (50)                 03:27 (45) Margaretha Nylund OK Södertörn
        06:47 (36) 12:06 (43) 17:06 (40) 20:39 (36) 27:12 (41) 30:21 (39) 42:11 (45) 48:56 (45) 53:49 (43) 62:41 (45) 66:43 (46)                 70:10 (46)    
47 Göran Grimvall Täby OK 72:41 06:19 (35) 04:18 (37) 04:01 (28) 06:02 (44) 04:34 (34) 13:25 (53) 06:10 (43) 07:17 (40) 08:32 (51) 06:16 (50) 02:33 (42)                 03:14 (40) Göran Grimvall Täby OK
        06:19 (35) 10:37 (32) 14:38 (31) 20:40 (37) 25:14 (35) 38:39 (49) 44:49 (46) 52:06 (46) 60:38 (46) 66:54 (47) 69:27 (47)                 72:41 (47)    
48 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 74:09 05:41 (28) 04:01 (35) 04:10 (35) 03:07 (19) 04:58 (38) 08:49 (52) 20:28 (54) 06:45 (33) 06:39 (47) 03:47 (38) 02:35 (43)                 03:09 (36) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        05:41 (28) 09:42 (26) 13:52 (25) 16:59 (21) 21:57 (24) 30:46 (40) 51:14 (49) 57:59 (49) 64:38 (48) 68:25 (48) 71:00 (48)                 74:09 (48)    
49 Gunnel Balck IFK Enskede 78:11 09:55 (51) 03:49 (29) 13:21 (54) 09:19 (50) 04:21 (32) 02:33 (33) 04:27 (34) 10:46 (52) 06:28 (46) 07:19 (51) 02:44 (44)                 03:09 (36) Gunnel Balck IFK Enskede
        09:55 (51) 13:44 (45) 27:05 (54) 36:24 (52) 40:45 (51) 43:18 (51) 47:45 (48) 58:31 (50) 64:59 (49) 72:18 (49) 75:02 (49)                 78:11 (49)    
50 Stig Mattsson OK Ravinen 85:29 08:27 (45) 10:05 (54) 05:20 (44) 07:10 (49) 05:18 (44) 03:40 (49) 06:35 (46) 08:31 (46) 15:09 (54) 04:53 (47) 05:53 (54)                 04:28 (48) Stig Mattsson OK Ravinen
        08:27 (45) 18:32 (52) 23:52 (51) 31:02 (51) 36:20 (50) 40:00 (50) 46:35 (47) 55:06 (47) 70:15 (50) 75:08 (50) 81:01 (50)                 85:29 (50)    
51 Bo Eklind Klubblös 91:52 08:54 (47) 06:49 (49) 05:46 (45) 06:06 (45) 06:30 (50) 03:15 (46) 16:49 (50) 10:09 (50) 07:19 (49) 10:34 (54) 04:56 (53)                 04:45 (49) Bo Eklind Klubblös
        08:54 (47) 15:43 (50) 21:29 (47) 27:35 (48) 34:05 (47) 37:20 (47) 54:09 (51) 64:18 (51) 71:37 (51) 82:11 (51) 87:07 (51)                 91:52 (51)    
52 Mats Halvarez Klubblös 92:11 09:08 (49) 07:00 (50) 05:48 (46) 06:56 (48) 05:41 (48) 03:00 (42) 16:58 (51) 10:14 (51) 07:35 (50) 10:16 (53) 04:36 (51)                 04:59 (53) Mats Halvarez Klubblös
        09:08 (49) 16:08 (51) 21:56 (49) 28:52 (49) 34:33 (48) 37:33 (48) 54:31 (52) 64:45 (52) 72:20 (52) 82:36 (52) 87:12 (52)                 92:11 (52)    
53 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 99:15 07:09 (39) 07:02 (51) 08:13 (51) 16:47 (53) 04:11 (27) 13:39 (54) 19:10 (52) 10:06 (49) 04:24 (21) 04:03 (41) 01:55 (25)                 02:36 (16) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        07:09 (39) 14:11 (47) 22:24 (50) 39:11 (53) 43:22 (52) 57:01 (54) 76:11 (54) 86:17 (54) 90:41 (54) 94:44 (54) 96:39 (54)                 99:15 (53)    
54 Margit Lundström OK Sänkan 101:00 14:39 (53) 05:25 (48) 06:03 (47) 21:10 (54) 04:19 (31) 03:00 (42) 19:16 (53) 09:05 (47) 06:01 (43) 04:47 (45) 02:26 (38)                 04:49 (51) Margit Lundström OK Sänkan
        14:39 (53) 20:04 (53) 26:07 (52) 47:17 (54) 51:36 (54) 54:36 (53) 73:52 (53) 82:57 (53) 88:58 (53) 93:45 (53) 96:11 (53)                 101:00 (54)    
- Per Lennart Karlsson Järfälla OK 47:05 04:22   00:01   02:51   03:27   02:34   03:31   02:25   18:03   02:49   02:34   02:07                   02:21   Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        04:22   04:23   07:14   10:41   13:15   16:46   19:11   37:14   40:03   42:37   44:44                   47:05      
- Ingrid Graneli Haninge SOK 67:55 02:15   03:42   08:26   19:51   02:06   10:18   03:25   09:01   05:40                           03:11   Ingrid Graneli Haninge SOK
        02:15   05:57   14:23   34:14   36:20   46:38   50:03   59:04   64:44                           67:55      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana E - 1,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                       Mål   Bana E - 1,8 km Klubb
1 Sigurd Wallén Täby OK 35:06 06:02 (1) 05:53 (1) 04:43 (6) 04:51 (2) 06:25 (1) 04:04 (1)                                     03:08 (6) Sigurd Wallén Täby OK
        06:02 (1) 11:55 (1) 16:38 (1) 21:29 (1) 27:54 (1) 31:58 (1)                                     35:06 (1)    
2 Bror Wahlberg Haninge SOK 40:11 07:10 (5) 08:04 (9) 03:32 (1) 05:52 (8) 07:37 (3) 05:13 (3)                                     02:43 (1) Bror Wahlberg Haninge SOK
        07:10 (5) 15:14 (7) 18:46 (4) 24:38 (5) 32:15 (2) 37:28 (2)                                     40:11 (2)    
3 Thorsten Höglund Turebergs IF 41:16 06:26 (2) 06:21 (2) 05:08 (7) 05:02 (4) 10:28 (7) 04:55 (2)                                     02:56 (3) Thorsten Höglund Turebergs IF
        06:26 (2) 12:47 (2) 17:55 (2) 22:57 (3) 33:25 (4) 38:20 (3)                                     41:16 (3)    
4 Sven Eriksson OK Roslagen 45:01 08:20 (8) 07:36 (7) 23:49 (13)                                                 05:16 (15) Sven Eriksson OK Roslagen
        08:20 (8) 15:56 (8) 39:45 (13)                                                 45:01 (4)    
5 Gunvor Granath Nynäshamns OK 50:08 06:57 (3) 07:25 (6) 06:15 (10) 05:05 (5) 07:21 (2) 13:51 (12)                                     03:14 (7) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        06:57 (3) 14:22 (5) 20:37 (6) 25:42 (6) 33:03 (3) 46:54 (5)                                     50:08 (5)    
6 Sivert Söderbärg OK Roslagen 50:46 09:09 (10) 09:43 (14) 05:14 (8) 06:56 (10) 09:16 (5) 06:04 (5)                                     04:24 (13) Sivert Söderbärg OK Roslagen
        09:09 (10) 18:52 (12) 24:06 (8) 31:02 (11) 40:18 (6) 46:22 (4)                                     50:46 (6)    
7 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 51:46 09:26 (11) 09:31 (13) 04:36 (5) 07:28 (11) 08:57 (4) 07:40 (7)                                     04:08 (12) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        09:26 (11) 18:57 (13) 23:33 (7) 31:01 (10) 39:58 (5) 47:38 (6)                                     51:46 (7)    
8 Alf Persson OK Österåker 52:29 07:06 (4) 07:08 (5) 05:55 (9) 04:13 (1) 17:27 (9) 07:45 (8)                                     02:55 (2) Alf Persson OK Österåker
        07:06 (4) 14:14 (3) 20:09 (5) 24:22 (4) 41:49 (8) 49:34 (7)                                     52:29 (8)    
9 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 53:25 09:35 (12) 08:43 (11) 31:15 (14)                                                 03:52 (11) Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK
        09:35 (12) 18:18 (11) 49:33 (14)                                                 53:25 (9)    
10 Ingrid Gunnarsson Täby OK 54:09 11:13 (15) 08:19 (10) 04:34 (4) 06:16 (9) 10:13 (6) 10:34 (11)                                     03:00 (5) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        11:13 (15) 19:32 (14) 24:06 (8) 30:22 (9) 40:35 (7) 51:09 (8)                                     54:09 (10)    
11 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 57:12 07:33 (7) 06:46 (3) 39:17 (15)                                                 03:36 (9) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        07:33 (7) 14:19 (4) 53:36 (15)                                                 57:12 (11)    
12 Yvonne Roos Attunda OK 57:54 07:26 (6) 06:59 (4) 03:38 (2) 04:51 (2) 22:32 (12) 08:53 (9)                                     03:35 (8) Yvonne Roos Attunda OK
        07:26 (6) 14:25 (6) 18:03 (3) 22:54 (2) 45:26 (9) 54:19 (9)                                     57:54 (12)    
13 Olle Nygren Tullinge SK 59:39 10:07 (13) 07:41 (8) 06:20 (11) 05:39 (7) 21:37 (10) 05:18 (4)                                     02:57 (4) Olle Nygren Tullinge SK
        10:07 (13) 17:48 (9) 24:08 (10) 29:47 (7) 51:24 (11) 56:42 (10)                                     59:39 (13)    
14 Gunilla Wickenberg IBM-Klubben 63:03 10:56 (14) 14:50 (15) 04:31 (3) 08:33 (12) 10:40 (8) 09:53 (10)                                     03:40 (10) Gunilla Wickenberg IBM-Klubben
        10:56 (14) 25:46 (15) 30:17 (12) 38:50 (12) 49:30 (10) 59:23 (11)                                     63:03 (14)    
15 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 64:44 08:55 (9) 09:02 (12) 06:28 (12) 05:28 (6) 22:18 (11) 07:19 (6)                                     05:14 (14) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        08:55 (9) 17:57 (10) 24:25 (11) 29:53 (8) 52:11 (12) 59:30 (12)                                     64:44 (15)