Sträcktider Luffarligan Gustavsberg Farstaborg                                                                  
    2017 11 08                                                                              
  Svarta tider är sträcktider                                                                        
    Blå tider är från start                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                        
                                                                                   
Plac Bana A - 5,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana A - 5,4 km Klubb
1 Kalle Bergman OK Ravinen 35:48 02:21 (1) 01:50 (1) 01:21 (1) 01:35 (1) 01:26 (6) 02:26 (1) 02:37 (1) 02:29 (1) 01:42 (1) 01:46 (1) 01:07 (1) 03:39 (1) 02:26 (1) 03:51 (1) 01:38 (2) 01:21 (1) 01:05 (1) 01:08 (1) Kalle Bergman OK Ravinen
        02:21 (1) 04:11 (1) 05:32 (1) 07:07 (1) 08:33 (1) 10:59 (1) 13:36 (1) 16:05 (1) 17:47 (1) 19:33 (1) 20:40 (1) 24:19 (1) 26:45 (1) 30:36 (1) 32:14 (1) 33:35 (1) 34:40 (1) 35:48 (1)    
2 Niklas Wrane Söders-Tyresö 41:31 02:44 (2) 02:13 (2) 01:32 (3) 02:03 (3) 01:19 (2) 02:40 (3) 02:50 (2) 02:54 (2) 02:10 (4) 02:08 (2) 01:10 (2) 04:28 (3) 02:30 (2) 04:42 (7) 01:40 (3) 01:50 (5) 01:19 (2) 01:19 (3) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        02:44 (2) 04:57 (2) 06:29 (2) 08:32 (2) 09:51 (2) 12:31 (2) 15:21 (2) 18:15 (2) 20:25 (2) 22:33 (2) 23:43 (2) 28:11 (2) 30:41 (2) 35:23 (2) 37:03 (2) 38:53 (2) 40:12 (2) 41:31 (2)    
3 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 42:07 03:02 (5) 02:29 (3) 01:30 (2) 01:57 (2) 01:21 (3) 02:31 (2) 03:13 (5) 03:02 (3) 02:09 (3) 02:18 (5) 01:13 (3) 04:18 (2) 02:52 (3) 04:08 (2) 01:33 (1) 01:42 (2) 01:24 (4) 01:25 (4) Lars Håkan Sandvik Attunda OK
        03:02 (5) 05:31 (5) 07:01 (3) 08:58 (3) 10:19 (3) 12:50 (3) 16:03 (3) 19:05 (3) 21:14 (3) 23:32 (3) 24:45 (3) 29:03 (3) 31:55 (3) 36:03 (3) 37:36 (3) 39:18 (3) 40:42 (3) 42:07 (3)    
4 Stina Haraldsson Järla Orientering 45:26 02:58 (4) 02:29 (3) 01:40 (6) 02:12 (4) 01:23 (5) 02:48 (4) 03:06 (4) 03:16 (4) 02:26 (7) 02:10 (3) 01:20 (5) 05:25 (5) 03:11 (7) 04:29 (4) 01:48 (4) 01:46 (4) 01:31 (9) 01:28 (5) Stina Haraldsson Järla Orientering
        02:58 (4) 05:27 (4) 07:07 (5) 09:19 (5) 10:42 (4) 13:30 (4) 16:36 (4) 19:52 (4) 22:18 (4) 24:28 (4) 25:48 (4) 31:13 (4) 34:24 (4) 38:53 (4) 40:41 (4) 42:27 (4) 43:58 (4) 45:26 (4)    
5 Nick Barrable OK Ravinen 46:36 03:26 (10) 02:36 (7) 01:41 (7) 02:14 (6) 01:14 (1) 02:55 (5) 02:54 (3) 03:31 (8) 01:59 (2) 02:16 (4) 02:03 (16) 05:02 (4) 03:23 (8) 04:44 (8) 01:58 (6) 01:42 (2) 01:27 (5) 01:31 (6) Nick Barrable OK Ravinen
        03:26 (10) 06:02 (8) 07:43 (7) 09:57 (7) 11:11 (7) 14:06 (5) 17:00 (5) 20:31 (5) 22:30 (5) 24:46 (5) 26:49 (5) 31:51 (5) 35:14 (5) 39:58 (5) 41:56 (5) 43:38 (5) 45:05 (5) 46:36 (5)    
6 Juha Loenberg Skarpnäcks OL 48:51 03:08 (7) 02:31 (5) 01:38 (4) 02:28 (10) 01:22 (4) 03:02 (6) 03:28 (7) 03:18 (5) 02:34 (10) 02:25 (6) 01:20 (5) 06:39 (11) 03:03 (4) 04:29 (4) 02:05 (9) 02:26 (10) 01:22 (3) 01:33 (7) Juha Loenberg Skarpnäcks OL
        03:08 (7) 05:39 (6) 07:17 (6) 09:45 (6) 11:07 (6) 14:09 (6) 17:37 (6) 20:55 (6) 23:29 (6) 25:54 (6) 27:14 (6) 33:53 (6) 36:56 (6) 41:25 (6) 43:30 (6) 45:56 (6) 47:18 (6) 48:51 (6)    
7 Gustav Bergman OK Ravinen 49:29 03:36 (11) 02:37 (8) 02:07 (11) 02:22 (8) 01:37 (9) 03:12 (7) 03:39 (9) 03:37 (9) 02:21 (5) 02:36 (7) 01:18 (4) 05:33 (6) 03:08 (5) 04:38 (6) 01:48 (4) 02:14 (7) 01:29 (6) 01:37 (9) Gustav Bergman OK Ravinen
        03:36 (11) 06:13 (9) 08:20 (11) 10:42 (9) 12:19 (9) 15:31 (9) 19:10 (9) 22:47 (9) 25:08 (9) 27:44 (9) 29:02 (8) 34:35 (7) 37:43 (7) 42:21 (7) 44:09 (7) 46:23 (7) 47:52 (7) 49:29 (7)    
8 Oscar Arman Nyköpings OK 50:35 02:52 (3) 02:32 (6) 01:38 (4) 02:13 (5) 01:38 (10) 03:17 (9) 03:57 (11) 03:48 (11) 02:21 (5) 02:37 (8) 01:40 (9) 07:02 (12) 03:08 (5) 04:26 (3) 02:02 (7) 02:38 (14) 01:29 (6) 01:17 (2) Oscar Arman Nyköpings OK
        02:52 (3) 05:24 (3) 07:02 (4) 09:15 (4) 10:53 (5) 14:10 (7) 18:07 (7) 21:55 (8) 24:16 (7) 26:53 (7) 28:33 (7) 35:35 (9) 38:43 (8) 43:09 (8) 45:11 (8) 47:49 (8) 49:18 (8) 50:35 (8)    
9 Christian Olsson Frösö IF 53:11 03:03 (6) 02:56 (10) 01:49 (8) 02:21 (7) 01:30 (7) 03:20 (11) 03:27 (6) 03:23 (6) 02:27 (8) 03:15 (14) 01:45 (12) 05:34 (7) 04:15 (11) 04:57 (9) 02:36 (14) 02:37 (13) 01:41 (12) 02:15 (15) Christian Olsson Frösö IF
        03:03 (6) 05:59 (7) 07:48 (8) 10:09 (8) 11:39 (8) 14:59 (8) 18:26 (8) 21:49 (7) 24:16 (7) 27:31 (8) 29:16 (9) 34:50 (8) 39:05 (9) 44:02 (9) 46:38 (9) 49:15 (9) 50:56 (9) 53:11 (9)    
10 Susen Lösch Ärla IF 55:18 03:50 (13) 02:53 (9) 02:08 (12) 02:22 (8) 01:34 (8) 03:15 (8) 03:57 (11) 03:41 (10) 02:33 (9) 02:43 (9) 01:41 (11) 06:04 (9) 03:28 (9) 07:07 (16) 02:13 (10) 02:36 (12) 01:30 (8) 01:43 (10) Susen Lösch Ärla IF
        03:50 (13) 06:43 (12) 08:51 (12) 11:13 (12) 12:47 (12) 16:02 (10) 19:59 (10) 23:40 (10) 26:13 (10) 28:56 (10) 30:37 (10) 36:41 (10) 40:09 (10) 47:16 (10) 49:29 (10) 52:05 (10) 53:35 (10) 55:18 (10)    
11 Emelie Holmström Järla Orientering 55:38 03:45 (12) 03:03 (13) 02:25 (14) 02:45 (13) 01:43 (11) 03:19 (10) 03:37 (8) 03:30 (7) 02:53 (12) 02:47 (10) 01:27 (7) 07:24 (13) 03:32 (10) 05:33 (11) 02:18 (11) 02:15 (8) 01:37 (10) 01:45 (11) Emelie Holmström Järla Orientering
        03:45 (12) 06:48 (13) 09:13 (13) 11:58 (13) 13:41 (13) 17:00 (12) 20:37 (12) 24:07 (12) 27:00 (11) 29:47 (11) 31:14 (11) 38:38 (13) 42:10 (11) 47:43 (11) 50:01 (11) 52:16 (11) 53:53 (11) 55:38 (11)    
12 Janne Nilsson Centrum OK 56:12 03:22 (9) 02:56 (10) 01:56 (9) 02:32 (11) 01:47 (13) 04:38 (15) 04:00 (13) 03:55 (12) 02:42 (11) 02:48 (11) 01:34 (8) 06:15 (10) 04:57 (15) 05:09 (10) 02:03 (8) 02:02 (6) 01:48 (13) 01:48 (12) Janne Nilsson Centrum OK
        03:22 (9) 06:18 (11) 08:14 (9) 10:46 (10) 12:33 (11) 17:11 (13) 21:11 (13) 25:06 (13) 27:48 (13) 30:36 (13) 32:10 (13) 38:25 (12) 43:22 (13) 48:31 (12) 50:34 (12) 52:36 (12) 54:24 (12) 56:12 (12)    
13 Per Ljung Stockholms OK 57:37 03:17 (8) 02:59 (12) 01:59 (10) 02:32 (11) 01:45 (12) 03:40 (12) 03:49 (10) 04:00 (14) 03:10 (14) 02:50 (12) 01:40 (9) 05:54 (8) 05:41 (17) 06:02 (13) 02:26 (13) 02:18 (9) 01:59 (14) 01:36 (8) Per Ljung Stockholms OK
        03:17 (8) 06:16 (10) 08:15 (10) 10:47 (11) 12:32 (10) 16:12 (11) 20:01 (11) 24:01 (11) 27:11 (12) 30:01 (12) 31:41 (12) 37:35 (11) 43:16 (12) 49:18 (13) 51:44 (13) 54:02 (13) 56:01 (13) 57:37 (13)    
14 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 67:09 04:56 (16) 03:43 (15) 02:49 (16) 02:57 (14) 01:56 (14) 04:04 (13) 04:21 (14) 04:42 (16) 03:25 (15) 04:25 (18) 01:56 (14) 07:27 (14) 04:40 (14) 06:30 (14) 02:24 (12) 02:44 (15) 02:02 (15) 02:08 (14) Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK
        04:56 (16) 08:39 (15) 11:28 (14) 14:25 (14) 16:21 (14) 20:25 (14) 24:46 (14) 29:28 (14) 32:53 (14) 37:18 (14) 39:14 (14) 46:41 (14) 51:21 (14) 57:51 (14) 60:15 (14) 62:59 (14) 65:01 (14) 67:09 (14)    
15 Anders Gezelius OK Ravinen 72:27 04:50 (15) 04:18 (16) 02:22 (13) 03:09 (15) 02:04 (16) 04:44 (16) 05:01 (15) 04:38 (15) 04:00 (17) 03:36 (15) 01:51 (13) 09:48 (16) 04:21 (12) 06:39 (15) 02:58 (16) 03:15 (16) 02:15 (16) 02:38 (16) Anders Gezelius OK Ravinen
        04:50 (15) 09:08 (16) 11:30 (15) 14:39 (15) 16:43 (15) 21:27 (15) 26:28 (15) 31:06 (15) 35:06 (15) 38:42 (15) 40:33 (15) 50:21 (15) 54:42 (15) 61:21 (15) 64:19 (15) 67:34 (15) 69:49 (15) 72:27 (15)    
16 Jerker Drottenmyr Visborgs OK 79:24 05:15 (17) 03:09 (14) 04:11 (18) 05:35 (18) 01:56 (14) 04:36 (14) 07:19 (18) 03:57 (13) 03:07 (13) 03:05 (13) 01:57 (15) 16:18 (18) 04:24 (13) 05:45 (12) 02:39 (15) 02:31 (11) 01:39 (11) 02:01 (13) Jerker Drottenmyr Visborgs OK
        05:15 (17) 08:24 (14) 12:35 (16) 18:10 (17) 20:06 (17) 24:42 (16) 32:01 (17) 35:58 (16) 39:05 (16) 42:10 (16) 44:07 (16) 60:25 (17) 64:49 (17) 70:34 (17) 73:13 (17) 75:44 (16) 77:23 (16) 79:24 (16)    
17 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 82:29 04:22 (14) 06:30 (18) 02:47 (15) 03:23 (16) 02:42 (17) 05:21 (17) 05:42 (16) 05:16 (17) 03:58 (16) 03:59 (16) 02:13 (17) 09:24 (15) 05:28 (16) 08:17 (17) 03:13 (17) 03:54 (17) 02:53 (17) 03:07 (17) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:22 (14) 10:52 (17) 13:39 (17) 17:02 (16) 19:44 (16) 25:05 (17) 30:47 (16) 36:03 (17) 40:01 (17) 44:00 (17) 46:13 (17) 55:37 (16) 61:05 (16) 69:22 (16) 72:35 (16) 76:29 (17) 79:22 (17) 82:29 (17)    
18 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 108:04 05:57 (18) 05:57 (17) 03:08 (17) 05:00 (17) 03:22 (18) 11:28 (18) 06:16 (17) 06:08 (18) 04:24 (18) 04:04 (17) 03:23 (18) 11:58 (17) 07:01 (18) 11:22 (18) 05:35 (18) 06:25 (18) 03:24 (18) 03:12 (18) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        05:57 (18) 11:54 (18) 15:02 (18) 20:02 (18) 23:24 (18) 34:52 (18) 41:08 (18) 47:16 (18) 51:40 (18) 55:44 (18) 59:07 (18) 71:05 (18) 78:06 (18) 89:28 (18) 95:03 (18) 101:28 (18) 104:52 (18) 108:04 (18)    
- Mats Lundblad Täby OK 88:25 04:49   04:33   07:21   04:02   05:46   05:17   05:08   04:05   04:36   02:06   11:48   05:39   08:51   03:47   05:11   02:49       02:37   Mats Lundblad Täby OK
        04:49   09:22   16:43   20:45   26:31   31:48   36:56   41:01   45:37   47:43   59:31   65:10   74:01   77:48   82:59   85:48       88:25      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana B - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14               Mål   Bana B - 4,4 km Klubb
1 Joakim Eriksson Södertälje IF 42:44 03:27 (1) 02:54 (1) 01:50 (1) 03:27 (1) 02:16 (1) 02:33 (1) 01:22 (1) 01:38 (1) 04:29 (1) 03:27 (2) 04:40 (1) 02:18 (1) 01:59 (2) 01:44 (1)             04:40 (37) Joakim Eriksson Södertälje IF
        03:27 (1) 06:21 (1) 08:11 (1) 11:38 (1) 13:54 (1) 16:27 (1) 17:49 (1) 19:27 (1) 23:56 (1) 27:23 (1) 32:03 (1) 34:21 (1) 36:20 (1) 38:04 (1)             42:44 (1)    
2 Claes Andersson OK Södertörn 45:39 03:48 (6) 03:03 (2) 01:57 (2) 03:28 (2) 02:52 (4) 02:49 (3) 01:40 (6) 01:46 (4) 06:01 (4) 03:58 (3) 05:32 (2) 02:33 (3) 02:19 (4) 01:46 (2)             02:07 (2) Claes Andersson OK Södertörn
        03:48 (6) 06:51 (2) 08:48 (2) 12:16 (2) 15:08 (2) 17:57 (2) 19:37 (2) 21:23 (2) 27:24 (2) 31:22 (2) 36:54 (2) 39:27 (2) 41:46 (2) 43:32 (2)             45:39 (2)    
3 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 48:32 03:40 (4) 05:01 (29) 02:01 (3) 03:33 (3) 02:35 (2) 02:42 (2) 01:34 (3) 01:38 (1) 06:38 (13) 03:11 (1) 07:52 (25) 02:35 (4) 01:56 (1) 01:58 (5)             01:38 (1) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        03:40 (4) 08:41 (19) 10:42 (12) 14:15 (7) 16:50 (5) 19:32 (5) 21:06 (5) 22:44 (4) 29:22 (4) 32:33 (3) 40:25 (5) 43:00 (5) 44:56 (3) 46:54 (3)             48:32 (3)    
4 Ulf Bråsjö Järla Orientering 49:36 03:30 (2) 03:46 (9) 02:16 (7) 04:10 (7) 02:49 (3) 02:56 (5) 01:37 (4) 01:57 (7) 06:05 (6) 04:16 (7) 05:46 (5) 03:18 (25) 02:36 (11) 02:08 (9)             02:26 (14) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        03:30 (2) 07:16 (7) 09:32 (6) 13:42 (5) 16:31 (4) 19:27 (4) 21:04 (4) 23:01 (5) 29:06 (3) 33:22 (4) 39:08 (3) 42:26 (3) 45:02 (4) 47:10 (4)             49:36 (4)    
5 Leif Åkerblom OK Österåker 49:46 03:45 (5) 03:30 (5) 02:02 (4) 03:48 (4) 03:06 (6) 02:55 (4) 01:33 (2) 01:38 (1) 07:46 (22) 04:30 (10) 05:38 (4) 02:32 (2) 02:27 (8) 02:00 (7)             02:36 (22) Leif Åkerblom OK Österåker
        03:45 (5) 07:15 (6) 09:17 (3) 13:05 (3) 16:11 (3) 19:06 (3) 20:39 (3) 22:17 (3) 30:03 (5) 34:33 (5) 40:11 (4) 42:43 (4) 45:10 (5) 47:10 (4)             49:46 (5)    
6 Tommy Lindberg Haninge SOK 52:19 03:52 (8) 03:22 (4) 02:37 (19) 04:20 (10) 03:13 (8) 03:11 (7) 01:49 (7) 01:50 (5) 06:50 (16) 04:35 (12) 06:59 (15) 02:43 (6) 02:41 (14) 01:59 (6)             02:18 (10) Tommy Lindberg Haninge SOK
        03:52 (8) 07:14 (5) 09:51 (7) 14:11 (6) 17:24 (6) 20:35 (6) 22:24 (6) 24:14 (6) 31:04 (6) 35:39 (6) 42:38 (6) 45:21 (6) 48:02 (6) 50:01 (6)             52:19 (6)    
7 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 54:03 03:39 (3) 03:32 (7) 02:12 (6) 08:01 (35) 03:13 (8) 03:18 (10) 02:02 (15) 02:08 (13) 06:04 (5) 04:32 (11) 05:33 (3) 02:44 (7) 02:41 (14) 01:54 (3)             02:30 (17) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        03:39 (3) 07:11 (3) 09:23 (4) 17:24 (21) 20:37 (19) 23:55 (18) 25:57 (17) 28:05 (14) 34:09 (10) 38:41 (10) 44:14 (8) 46:58 (8) 49:39 (7) 51:33 (7)             54:03 (7)    
8 Jan Lindgren OK Södertörn 54:37 04:15 (16) 03:50 (10) 02:32 (16) 04:51 (22) 03:59 (27) 03:09 (6) 01:58 (12) 01:57 (7) 05:58 (3) 04:07 (5) 07:04 (16) 02:49 (10) 03:33 (26) 02:21 (21)             02:14 (4) Jan Lindgren OK Södertörn
        04:15 (16) 08:05 (10) 10:37 (11) 15:28 (11) 19:27 (12) 22:36 (10) 24:34 (9) 26:31 (8) 32:29 (7) 36:36 (7) 43:40 (7) 46:29 (7) 50:02 (8) 52:23 (8)             54:37 (8)    
9 Karl-Gunnar Karnebäck Klubblös 55:23 03:58 (11) 04:13 (18) 02:23 (10) 04:52 (23) 03:26 (13) 03:38 (17) 02:42 (30) 02:17 (16) 06:56 (17) 04:11 (6) 06:57 (14) 02:55 (20) 02:16 (3) 01:54 (3)             02:45 (26) Karl-Gunnar Karnebäck Klubblös
        03:58 (11) 08:11 (12) 10:34 (10) 15:26 (10) 18:52 (10) 22:30 (9) 25:12 (11) 27:29 (11) 34:25 (11) 38:36 (8) 45:33 (9) 48:28 (9) 50:44 (9) 52:38 (9)             55:23 (9)    
10 Lars Englund Järla Orientering 56:03 04:12 (15) 04:38 (26) 02:29 (15) 04:33 (15) 03:34 (14) 03:47 (22) 01:59 (14) 02:07 (12) 06:08 (7) 06:44 (32) 05:56 (7) 02:50 (11) 02:22 (6) 02:18 (17)             02:26 (14) Lars Englund Järla Orientering
        04:12 (15) 08:50 (20) 11:19 (18) 15:52 (14) 19:26 (11) 23:13 (12) 25:12 (11) 27:19 (9) 33:27 (8) 40:11 (11) 46:07 (11) 48:57 (10) 51:19 (10) 53:37 (10)             56:03 (10)    
11 Arne Kaijser Klubblös 57:48 03:51 (7) 06:16 (34) 02:38 (21) 04:02 (5) 03:12 (7) 03:23 (11) 01:56 (10) 02:03 (10) 06:29 (10) 04:47 (14) 07:13 (19) 03:40 (29) 03:57 (31) 02:04 (8)             02:17 (9) Arne Kaijser Klubblös
        03:51 (7) 10:07 (28) 12:45 (29) 16:47 (18) 19:59 (16) 23:22 (13) 25:18 (13) 27:21 (10) 33:50 (9) 38:37 (9) 45:50 (10) 49:30 (11) 53:27 (12) 55:31 (11)             57:48 (11)    
12 Hans Holgersson OK Måsen 57:49 04:06 (13) 04:01 (12) 02:25 (12) 04:17 (8) 03:19 (11) 05:45 (36) 02:13 (24) 02:49 (23) 06:24 (9) 06:24 (26) 06:35 (12) 02:41 (5) 02:21 (5) 02:16 (13)             02:13 (3) Hans Holgersson OK Måsen
        04:06 (13) 08:07 (11) 10:32 (9) 14:49 (9) 18:08 (9) 23:53 (17) 26:06 (18) 28:55 (17) 35:19 (12) 41:43 (15) 48:18 (12) 50:59 (12) 53:20 (11) 55:36 (12)             57:49 (12)    
13 Bo Norbäck Tullinge SK 59:53 04:37 (26) 04:21 (24) 02:41 (23) 04:43 (20) 03:49 (21) 03:26 (13) 02:03 (16) 02:54 (26) 07:18 (18) 05:47 (24) 07:12 (18) 03:10 (23) 03:21 (24) 02:16 (14)             02:15 (6) Bo Norbäck Tullinge SK
        04:37 (26) 08:58 (22) 11:39 (21) 16:22 (17) 20:11 (17) 23:37 (15) 25:40 (14) 28:34 (16) 35:52 (15) 41:39 (14) 48:51 (13) 52:01 (13) 55:22 (14) 57:38 (14)             59:53 (13)    
14 Svante Frid Enebybergs IF 60:27 05:23 (32) 04:03 (14) 02:37 (19) 05:55 (30) 05:14 (34) 03:43 (19) 01:57 (11) 01:54 (6) 06:16 (8) 06:48 (33) 05:47 (6) 02:47 (9) 02:24 (7) 02:16 (13)             03:23 (34) Svante Frid Enebybergs IF
        05:23 (32) 09:26 (26) 12:03 (23) 17:58 (24) 23:12 (30) 26:55 (27) 28:52 (24) 30:46 (21) 37:02 (17) 43:50 (20) 49:37 (16) 52:24 (14) 54:48 (13) 57:04 (13)             60:27 (14)    
15 Per-Johan Vikfors OK Österåker 60:41 03:56 (9) 03:17 (3) 02:17 (8) 04:06 (6) 04:25 (30) 03:12 (8) 01:38 (5) 02:47 (22) 13:45 (37) 04:35 (12) 06:32 (11) 02:52 (16) 02:44 (17) 02:19 (19)             02:16 (8) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        03:56 (9) 07:13 (4) 09:30 (5) 13:36 (4) 18:01 (8) 21:13 (8) 22:51 (7) 25:38 (7) 39:23 (21) 43:58 (21) 50:30 (17) 53:22 (15) 56:06 (15) 58:25 (15)             60:41 (15)    
16 Johny Lindmark Skarpnäcks OL 62:44 03:56 (9) 03:45 (8) 03:25 (32) 04:24 (11) 06:24 (35) 03:24 (12) 01:58 (12) 02:00 (9) 06:30 (11) 05:25 (20) 11:13 (36) 03:08 (22) 02:40 (13) 02:14 (11)             02:18 (10) Johny Lindmark Skarpnäcks OL
        03:56 (9) 07:41 (9) 11:06 (16) 15:30 (12) 21:54 (23) 25:18 (20) 27:16 (19) 29:16 (18) 35:46 (13) 41:11 (12) 52:24 (21) 55:32 (19) 58:12 (18) 60:26 (18)             62:44 (16)    
17 Leif Mörkfors Järfälla OK 62:45 04:07 (14) 03:30 (5) 02:27 (13) 04:18 (9) 03:05 (5) 03:27 (14) 02:12 (21) 04:36 (33) 11:14 (35) 04:48 (15) 07:50 (23) 02:54 (18) 03:17 (23) 02:14 (11)             02:46 (28) Leif Mörkfors Järfälla OK
        04:07 (14) 07:37 (8) 10:04 (8) 14:22 (8) 17:27 (7) 20:54 (7) 23:06 (8) 27:42 (13) 38:56 (20) 43:44 (19) 51:34 (19) 54:28 (17) 57:45 (17) 59:59 (17)             62:45 (17)    
17 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 62:45 04:28 (23) 06:50 (35) 03:32 (35) 04:27 (13) 03:40 (18) 03:40 (18) 01:52 (8) 02:11 (14) 06:40 (15) 04:24 (9) 07:17 (21) 05:19 (36) 03:04 (21) 02:24 (22)             02:57 (30) Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF
        04:28 (23) 11:18 (33) 14:50 (32) 19:17 (30) 22:57 (28) 26:37 (24) 28:29 (22) 30:40 (20) 37:20 (18) 41:44 (16) 49:01 (14) 54:20 (16) 57:24 (16) 59:48 (16)             62:45 (17)    
19 Göran Andersson Enebyberg 63:53 04:32 (24) 03:57 (11) 02:53 (27) 04:34 (16) 03:58 (25) 03:45 (21) 02:16 (25) 02:20 (18) 08:09 (25) 07:06 (35) 08:48 (32) 02:51 (12) 04:11 (35) 02:19 (19)             02:14 (4) Göran Andersson Enebyberg
        04:32 (24) 08:29 (13) 11:22 (20) 15:56 (15) 19:54 (15) 23:39 (16) 25:55 (16) 28:15 (15) 36:24 (16) 43:30 (17) 52:18 (20) 55:09 (18) 59:20 (21) 61:39 (20)             63:53 (19)    
20 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 63:54 04:52 (29) 04:15 (19) 03:02 (29) 05:37 (28) 03:46 (20) 04:16 (30) 02:12 (21) 02:51 (25) 07:48 (23) 04:59 (16) 07:54 (26) 04:06 (33) 02:58 (19) 02:32 (27)             02:46 (28) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        04:52 (29) 09:07 (24) 12:09 (24) 17:46 (23) 21:32 (22) 25:48 (22) 28:00 (20) 30:51 (22) 38:39 (19) 43:38 (18) 51:32 (18) 55:38 (20) 58:36 (19) 61:08 (19)             63:54 (20)    
21 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 64:39 04:43 (28) 04:19 (20) 03:07 (30) 05:30 (27) 03:38 (17) 04:13 (29) 03:30 (34) 03:00 (28) 07:40 (20) 05:04 (18) 08:10 (29) 02:57 (21) 03:27 (25) 02:53 (33)             02:28 (16) Marita Samuelsson Sundbybergs IK
        04:43 (28) 09:02 (23) 12:09 (24) 17:39 (22) 21:17 (21) 25:30 (21) 29:00 (25) 32:00 (25) 39:40 (24) 44:44 (22) 52:54 (22) 55:51 (21) 59:18 (20) 62:11 (22)             64:39 (21)    
22 Eva Elnerud Sigtuna OK 64:41 05:03 (30) 07:30 (36) 02:21 (9) 04:25 (12) 03:25 (12) 03:58 (25) 02:34 (29) 02:04 (11) 09:24 (29) 04:17 (8) 08:25 (31) 02:51 (12) 03:36 (30) 02:17 (16)             02:31 (19) Eva Elnerud Sigtuna OK
        05:03 (30) 12:33 (36) 14:54 (33) 19:19 (31) 22:44 (25) 26:42 (25) 29:16 (26) 31:20 (24) 40:44 (26) 45:01 (23) 53:26 (24) 56:17 (23) 59:53 (23) 62:10 (21)             64:41 (22)    
23 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 65:10 04:26 (19) 05:43 (32) 02:23 (10) 04:40 (18) 03:13 (8) 03:35 (16) 04:29 (37) 04:39 (34) 06:32 (12) 06:59 (34) 06:47 (13) 03:34 (27) 02:38 (12) 03:02 (34)             02:30 (17) Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK
        04:26 (19) 10:09 (29) 12:32 (26) 17:12 (20) 20:25 (18) 24:00 (19) 28:29 (22) 33:08 (28) 39:40 (24) 46:39 (26) 53:26 (24) 57:00 (24) 59:38 (22) 62:40 (23)             65:10 (23)    
24 Christian Elvhage IF Thor 65:26 04:21 (18) 08:57 (37) 02:42 (24) 05:12 (24) 03:37 (15) 03:44 (20) 02:12 (21) 02:15 (15) 06:38 (13) 06:30 (27) 07:10 (17) 02:51 (14) 04:39 (37) 02:18 (17)             02:20 (12) Christian Elvhage IF Thor
        04:21 (18) 13:18 (37) 16:00 (36) 21:12 (33) 24:49 (32) 28:33 (31) 30:45 (30) 33:00 (27) 39:38 (22) 46:08 (24) 53:18 (23) 56:09 (22) 60:48 (25) 63:06 (24)             65:26 (24)    
25 Anders Larsson Skarpnäcks OL 66:21 04:27 (21) 04:07 (15) 02:33 (17) 08:00 (34) 08:11 (37) 03:59 (26) 02:06 (17) 02:19 (17) 07:45 (21) 04:59 (16) 06:20 (10) 03:16 (24) 03:35 (28) 02:11 (10)             02:33 (21) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        04:27 (21) 08:34 (15) 11:07 (17) 19:07 (29) 27:18 (36) 31:17 (36) 33:23 (34) 35:42 (31) 43:27 (31) 48:26 (28) 54:46 (28) 58:02 (27) 61:37 (28) 63:48 (27)             66:21 (25)    
26 Anne Lundmark Järfälla OK 66:25 05:13 (31) 05:17 (30) 02:47 (25) 05:23 (25) 04:15 (29) 04:42 (33) 02:26 (28) 03:07 (29) 07:34 (19) 05:27 (21) 07:51 (24) 03:30 (26) 03:34 (27) 02:41 (31)             02:38 (23) Anne Lundmark Järfälla OK
        05:13 (31) 10:30 (30) 13:17 (30) 18:40 (26) 22:55 (27) 27:37 (29) 30:03 (28) 33:10 (29) 40:44 (26) 46:11 (25) 54:02 (26) 57:32 (25) 61:06 (26) 63:47 (26)             66:25 (26)    
27 Per-Erik Jansson IF Thor 66:40 04:26 (19) 04:12 (17) 02:27 (13) 04:46 (21) 03:53 (23) 03:47 (22) 02:19 (27) 04:30 (32) 09:19 (28) 10:02 (36) 06:17 (9) 02:53 (17) 02:31 (9) 02:33 (28)             02:45 (26) Per-Erik Jansson IF Thor
        04:26 (19) 08:38 (16) 11:05 (15) 15:51 (13) 19:44 (14) 23:31 (14) 25:50 (15) 30:20 (19) 39:39 (23) 49:41 (31) 55:58 (29) 58:51 (28) 61:22 (27) 63:55 (28)             66:40 (27)    
28 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 66:44 04:02 (12) 04:36 (25) 02:11 (5) 10:27 (37) 03:51 (22) 04:23 (31) 01:54 (9) 05:58 (35) 05:46 (2) 05:27 (21) 06:07 (8) 02:54 (18) 02:41 (15) 03:17 (35)             03:10 (33) Lotta Valentin Gustavsbergs OK
        04:02 (12) 08:38 (16) 10:49 (13) 21:16 (34) 25:07 (33) 29:30 (32) 31:24 (32) 37:22 (35) 43:08 (30) 48:35 (30) 54:42 (27) 57:36 (26) 60:17 (24) 63:34 (25)             66:44 (28)    
29 Stig Löfgren Attunda OK 68:50 04:19 (17) 04:10 (16) 02:33 (17) 07:53 (33) 03:54 (24) 04:00 (28) 02:50 (32) 02:37 (20) 09:37 (31) 06:36 (29) 08:09 (28) 02:51 (12) 02:33 (10) 02:31 (26)             04:17 (36) Stig Löfgren Attunda OK
        04:19 (17) 08:29 (13) 11:02 (14) 18:55 (28) 22:49 (26) 26:49 (26) 29:39 (27) 32:16 (26) 41:53 (29) 48:29 (29) 56:38 (30) 59:29 (29) 62:02 (29) 64:33 (29)             68:50 (29)    
30 Bo Hedlund IFK Enskede 70:09 04:32 (24) 04:19 (20) 03:07 (30) 08:10 (36) 04:13 (28) 03:50 (24) 02:09 (19) 07:01 (36) 08:08 (24) 06:42 (31) 07:35 (22) 02:44 (7) 02:50 (18) 02:29 (23)             02:20 (12) Bo Hedlund IFK Enskede
        04:32 (24) 08:51 (21) 11:58 (22) 20:08 (32) 24:21 (31) 28:11 (30) 30:20 (29) 37:21 (33) 45:29 (33) 52:11 (33) 59:46 (32) 62:30 (31) 65:20 (30) 67:49 (30)             70:09 (30)    
31 Åke Lewander Skarpnäcks OL 70:58 06:52 (37) 04:19 (20) 02:56 (28) 04:39 (17) 03:41 (19) 03:34 (15) 02:10 (20) 02:45 (21) 09:49 (32) 06:30 (27) 10:13 (34) 03:40 (29) 04:15 (36) 02:30 (24)             03:05 (32) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        06:52 (37) 11:11 (32) 14:07 (31) 18:46 (27) 22:27 (24) 26:01 (23) 28:11 (21) 30:56 (23) 40:45 (28) 47:15 (27) 57:28 (31) 61:08 (30) 65:23 (31) 67:53 (31)             70:58 (31)    
32 Bo Winander Järfälla OK 73:04 04:27 (21) 04:46 (28) 03:26 (33) 04:28 (14) 03:58 (25) 08:32 (37) 04:19 (36) 02:55 (27) 12:16 (36) 04:03 (4) 07:14 (20) 03:37 (28) 04:01 (32) 02:30 (24)             02:32 (20) Bo Winander Järfälla OK
        04:27 (21) 09:13 (25) 12:39 (27) 17:07 (19) 21:05 (20) 29:37 (33) 33:56 (36) 36:51 (32) 49:07 (35) 53:10 (34) 60:24 (33) 64:01 (32) 68:02 (32) 70:32 (32)             73:04 (32)    
33 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 74:44 04:39 (27) 04:01 (12) 02:40 (22) 04:40 (18) 03:37 (15) 03:17 (9) 02:07 (18) 02:33 (19) 08:16 (26) 05:42 (23) 07:54 (26) 17:29 (37) 02:58 (19) 02:36 (30)             02:15 (6) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        04:39 (27) 08:40 (18) 11:20 (19) 16:00 (16) 19:37 (13) 22:54 (11) 25:01 (10) 27:34 (12) 35:50 (14) 41:32 (13) 49:26 (15) 66:55 (33) 69:53 (33) 72:29 (33)             74:44 (33)    
34 Roland Löwgren Spårvägens OK 78:46 05:33 (33) 04:20 (23) 02:49 (26) 05:23 (25) 05:02 (33) 03:59 (26) 04:03 (35) 13:13 (37) 08:24 (27) 05:06 (19) 08:22 (30) 03:44 (31) 03:35 (28) 02:35 (29)             02:38 (23) Roland Löwgren Spårvägens OK
        05:33 (33) 09:53 (27) 12:42 (28) 18:05 (25) 23:07 (29) 27:06 (28) 31:09 (31) 44:22 (37) 52:46 (37) 57:52 (36) 66:14 (35) 69:58 (35) 73:33 (34) 76:08 (34)             78:46 (34)    
35 Kurt Eriksson Vandrarringen 79:31 05:55 (34) 04:42 (27) 05:04 (37) 05:52 (29) 04:30 (31) 04:25 (32) 02:16 (25) 02:49 (23) 09:34 (30) 06:41 (30) 14:54 (37) 04:04 (32) 03:14 (22) 02:52 (32)             02:39 (25) Kurt Eriksson Vandrarringen
        05:55 (34) 10:37 (31) 15:41 (35) 21:33 (36) 26:03 (34) 30:28 (34) 32:44 (33) 35:33 (30) 45:07 (32) 51:48 (32) 66:42 (36) 70:46 (36) 74:00 (36) 76:52 (35)             79:31 (35)    
36 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 80:14 06:03 (35) 05:29 (31) 03:31 (34) 06:22 (31) 04:51 (32) 04:48 (34) 02:42 (30) 03:35 (30) 10:40 (33) 06:20 (25) 10:38 (35) 04:26 (34) 04:10 (34) 03:35 (37)             03:04 (31) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        06:03 (35) 11:32 (34) 15:03 (34) 21:25 (35) 26:16 (35) 31:04 (35) 33:46 (35) 37:21 (33) 48:01 (34) 54:21 (35) 64:59 (34) 69:25 (34) 73:35 (35) 77:10 (36)             80:14 (36)    
37 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 90:06 06:45 (36) 05:47 (33) 03:37 (36) 06:57 (32) 07:07 (36) 04:58 (35) 02:57 (33) 03:37 (31) 10:50 (34) 11:02 (37) 10:06 (33) 04:56 (35) 04:09 (33) 03:18 (36)             04:00 (35) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        06:45 (36) 12:32 (35) 16:09 (37) 23:06 (37) 30:13 (37) 35:11 (37) 38:08 (37) 41:45 (36) 52:35 (36) 63:37 (37) 73:43 (37) 78:39 (37) 82:48 (37) 86:06 (37)             90:06 (37)    
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana C - 3,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                           Mål   Bana C - 3,3 km Klubb
1 Tommy Holmer Väsby OK 30:22 03:20 (1) 04:18 (1) 03:09 (1) 02:33 (1) 02:00 (1) 03:49 (2) 02:12 (4) 01:41 (1) 02:06 (1) 01:42 (1) 01:49 (1)                         01:43 (1) Tommy Holmer Väsby OK
        03:20 (1) 07:38 (1) 10:47 (1) 13:20 (1) 15:20 (1) 19:09 (1) 21:21 (1) 23:02 (1) 25:08 (1) 26:50 (1) 28:39 (1)                         30:22 (1)    
2 Ingvar Svensson Bjursås OK 36:46 04:14 (6) 04:29 (3) 04:02 (3) 03:02 (4) 02:42 (2) 04:00 (4) 02:04 (2) 02:21 (4) 03:05 (12) 02:09 (2) 02:15 (11)                         02:23 (9) Ingvar Svensson Bjursås OK
        04:14 (6) 08:43 (5) 12:45 (3) 15:47 (3) 18:29 (3) 22:29 (3) 24:33 (2) 26:54 (2) 29:59 (3) 32:08 (2) 34:23 (2)                         36:46 (2)    
3 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 37:26 03:59 (4) 04:36 (4) 04:21 (7) 03:41 (13) 03:08 (7) 03:54 (3) 02:03 (1) 02:22 (5) 02:40 (2) 02:33 (4) 01:55 (2)                         02:14 (6) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        03:59 (4) 08:35 (4) 12:56 (4) 16:37 (4) 19:45 (4) 23:39 (4) 25:42 (4) 28:04 (4) 30:44 (4) 33:17 (3) 35:12 (3)                         37:26 (3)    
4 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 38:48 04:41 (18) 05:11 (9) 04:22 (8) 03:28 (9) 02:48 (3) 04:19 (7) 02:12 (4) 02:43 (15) 02:47 (5) 02:19 (3) 01:55 (2)                         02:03 (4) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:41 (18) 09:52 (9) 14:14 (9) 17:42 (9) 20:30 (8) 24:49 (6) 27:01 (5) 29:44 (6) 32:31 (5) 34:50 (5) 36:45 (4)                         38:48 (4)    
5 Dan Klang Haninge SOK 39:19 03:41 (3) 04:23 (2) 03:48 (2) 03:07 (5) 03:15 (8) 03:34 (1) 03:06 (40) 02:06 (2) 02:47 (5) 04:01 (52) 03:17 (61)                         02:14 (6) Dan Klang Haninge SOK
        03:41 (3) 08:04 (2) 11:52 (2) 14:59 (2) 18:14 (2) 21:48 (2) 24:54 (3) 27:00 (3) 29:47 (2) 33:48 (4) 37:05 (5)                         39:19 (5)    
6 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 40:10 06:04 (51) 05:03 (6) 04:04 (4) 02:59 (3) 03:06 (5) 04:06 (5) 02:12 (5) 02:24 (6) 03:09 (14) 02:33 (4) 02:13 (9)                         02:17 (8) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        06:04 (51) 11:07 (28) 15:11 (12) 18:10 (11) 21:16 (9) 25:22 (7) 27:34 (7) 29:58 (7) 33:07 (7) 35:40 (6) 37:53 (6)                         40:10 (6)    
7 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 41:19 04:13 (5) 05:07 (8) 04:31 (9) 02:56 (2) 03:15 (8) 04:15 (6) 02:57 (32) 02:16 (3) 03:35 (26) 04:01 (52) 02:13 (9)                         02:00 (3) Jonas Esbjörnsson Frösö IF
        04:13 (5) 09:20 (6) 13:51 (6) 16:47 (5) 20:02 (5) 24:17 (5) 27:14 (6) 29:30 (5) 33:05 (6) 37:06 (7) 39:19 (7)                         41:19 (7)    
8 Niclas Lidström Frösö IF 41:53 03:40 (2) 04:52 (5) 05:03 (20) 03:31 (10) 05:17 (62) 04:27 (8) 02:07 (3) 02:43 (15) 02:45 (4) 02:50 (9) 02:25 (15)                         02:13 (5) Niclas Lidström Frösö IF
        03:40 (2) 08:32 (3) 13:35 (5) 17:06 (6) 22:23 (12) 26:50 (10) 28:57 (10) 31:40 (10) 34:25 (9) 37:15 (8) 39:40 (8)                         41:53 (8)    
9 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 42:30 04:23 (10) 06:01 (23) 04:49 (14) 03:48 (18) 03:17 (10) 04:37 (10) 02:27 (11) 02:41 (11) 02:52 (7) 02:53 (11) 02:07 (6)                         02:35 (20) Tommy Peterson Helsingborgs SOK
        04:23 (10) 10:24 (14) 15:13 (13) 19:01 (13) 22:18 (11) 26:55 (11) 29:22 (11) 32:03 (11) 34:55 (11) 37:48 (10) 39:55 (9)                         42:30 (9)    
10 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 42:40 04:38 (15) 05:27 (12) 04:37 (11) 03:15 (7) 03:31 (16) 04:47 (12) 02:21 (8) 02:36 (9) 03:14 (22) 02:59 (13) 02:51 (40)                         02:24 (10) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        04:38 (15) 10:05 (10) 14:42 (11) 17:57 (10) 21:28 (10) 26:15 (9) 28:36 (9) 31:12 (9) 34:26 (10) 37:25 (9) 40:16 (10)                         42:40 (10)    
11 Bengt Andersson Söders-Tyresö 42:54 04:22 (8) 05:24 (11) 04:18 (5) 03:21 (8) 02:57 (4) 05:15 (28) 02:34 (13) 02:42 (12) 03:10 (15) 03:47 (40) 02:34 (24)                         02:30 (16) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        04:22 (8) 09:46 (8) 14:04 (7) 17:25 (8) 20:22 (7) 25:37 (8) 28:11 (8) 30:53 (8) 34:03 (8) 37:50 (11) 40:24 (11)                         42:54 (11)    
12 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 43:19 04:55 (24) 05:23 (10) 05:08 (24) 03:47 (16) 03:24 (12) 04:27 (8) 03:34 (60) 02:32 (7) 02:41 (3) 02:46 (7) 02:04 (4)                         02:38 (24) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:55 (24) 10:18 (12) 15:26 (15) 19:13 (14) 22:37 (13) 27:04 (12) 30:38 (12) 33:10 (12) 35:51 (12) 38:37 (12) 40:41 (12)                         43:19 (12)    
13 My Heinrup Järla Orientering 44:30 04:40 (16) 06:50 (46) 04:44 (12) 03:51 (20) 03:28 (13) 04:52 (18) 02:24 (10) 02:49 (20) 02:58 (9) 03:03 (14) 02:17 (13)                         02:34 (17) My Heinrup Järla Orientering
        04:40 (16) 11:30 (33) 16:14 (25) 20:05 (20) 23:33 (18) 28:25 (15) 30:49 (13) 33:38 (13) 36:36 (13) 39:39 (13) 41:56 (13)                         44:30 (13)    
14 Tomas Pettersson Haninge SOK 44:45 05:07 (31) 06:00 (22) 05:11 (26) 03:58 (25) 03:35 (18) 04:49 (15) 03:06 (39) 02:47 (18) 02:54 (8) 02:46 (7) 02:06 (5)                         02:26 (13) Tomas Pettersson Haninge SOK
        05:07 (31) 11:07 (28) 16:18 (27) 20:16 (26) 23:51 (24) 28:40 (17) 31:46 (23) 34:33 (20) 37:27 (15) 40:13 (14) 42:19 (14)                         44:45 (14)    
15 Anette Önerud OK Ravinen 45:09 04:49 (22) 05:36 (14) 04:53 (17) 04:46 (53) 03:29 (14) 05:40 (41) 02:56 (29) 02:42 (12) 03:06 (13) 03:06 (17) 02:15 (11)                         01:51 (2) Anette Önerud OK Ravinen
        04:49 (22) 10:25 (16) 15:18 (14) 20:04 (19) 23:33 (18) 29:13 (25) 32:09 (26) 34:51 (24) 37:57 (20) 41:03 (18) 43:18 (17)                         45:09 (15)    
16 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 45:51 05:02 (28) 05:47 (18) 05:13 (28) 04:22 (35) 03:23 (11) 05:06 (25) 02:22 (9) 02:46 (17) 03:13 (19) 03:09 (19) 02:48 (37)                         02:40 (26) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        05:02 (28) 10:49 (22) 16:02 (22) 20:24 (27) 23:47 (21) 28:53 (21) 31:15 (16) 34:01 (14) 37:14 (14) 40:23 (15) 43:11 (15)                         45:51 (16)    
17 Olle Arman Nyköpings OK 45:59 04:49 (22) 05:45 (17) 05:04 (21) 03:51 (19) 04:14 (44) 05:01 (22) 02:55 (28) 02:48 (19) 03:13 (19) 03:26 (27) 02:25 (15)                         02:28 (15) Olle Arman Nyköpings OK
        04:49 (22) 10:34 (18) 15:38 (17) 19:29 (15) 23:43 (20) 28:44 (20) 31:39 (20) 34:27 (18) 37:40 (17) 41:06 (19) 43:31 (19)                         45:59 (17)    
18 Göran Larbo Attunda OK 46:00 04:14 (6) 06:06 (26) 04:20 (6) 03:46 (15) 04:16 (45) 04:59 (20) 03:14 (46) 03:09 (35) 03:38 (31) 03:11 (20) 02:24 (14)                         02:43 (30) Göran Larbo Attunda OK
        04:14 (6) 10:20 (13) 14:40 (10) 18:26 (12) 22:42 (14) 27:41 (13) 30:55 (14) 34:04 (15) 37:42 (18) 40:53 (17) 43:17 (16)                         46:00 (18)    
19 Håkan Boije Attunda OK 46:25 04:56 (25) 06:03 (24) 05:50 (38) 03:56 (23) 03:51 (31) 05:30 (36) 02:30 (12) 02:55 (22) 03:03 (10) 02:54 (12) 02:30 (22)                         02:27 (14) Håkan Boije Attunda OK
        04:56 (25) 10:59 (26) 16:49 (32) 20:45 (29) 24:36 (29) 30:06 (30) 32:36 (27) 35:31 (27) 38:34 (25) 41:28 (22) 43:58 (20)                         46:25 (19)    
20 Conny Nilsson Nyköpings OK 46:27 04:22 (8) 05:54 (20) 05:53 (40) 04:35 (42) 03:34 (17) 05:00 (21) 02:19 (7) 02:42 (12) 03:30 (24) 02:52 (10) 02:38 (26)                         03:08 (44) Conny Nilsson Nyköpings OK
        04:22 (8) 10:16 (11) 16:09 (24) 20:44 (28) 24:18 (26) 29:18 (27) 31:37 (19) 34:19 (17) 37:49 (19) 40:41 (16) 43:19 (18)                         46:27 (20)    
21 Kurt Andersson Enebybergs IF 46:33 04:35 (14) 05:55 (21) 04:56 (18) 04:16 (31) 03:40 (22) 05:09 (27) 03:02 (36) 02:35 (8) 03:26 (23) 03:49 (44) 02:45 (32)                         02:25 (12) Kurt Andersson Enebybergs IF
        04:35 (14) 10:30 (17) 15:26 (15) 19:42 (17) 23:22 (17) 28:31 (16) 31:33 (18) 34:08 (16) 37:34 (16) 41:23 (21) 44:08 (22)                         46:33 (21)    
22 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 46:51 05:00 (27) 06:04 (25) 04:49 (14) 04:20 (32) 04:10 (41) 04:38 (11) 02:59 (35) 02:40 (10) 03:35 (26) 03:32 (32) 02:28 (21)                         02:36 (21) Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK
        05:00 (27) 11:04 (27) 15:53 (20) 20:13 (25) 24:23 (27) 29:01 (23) 32:00 (24) 34:40 (22) 38:15 (23) 41:47 (25) 44:15 (24)                         46:51 (22)    
23 Lars Cedérus Snättringe SK 47:06 04:45 (20) 06:36 (40) 05:14 (29) 03:36 (11) 03:39 (20) 05:05 (24) 02:45 (19) 03:14 (42) 03:10 (15) 03:39 (35) 02:25 (15)                         02:58 (38) Lars Cedérus Snättringe SK
        04:45 (20) 11:21 (31) 16:35 (29) 20:11 (24) 23:50 (23) 28:55 (22) 31:40 (21) 34:54 (25) 38:04 (21) 41:43 (23) 44:08 (22)                         47:06 (23)    
24 Stefan Hörnström Täby OK 47:11 05:08 (32) 06:14 (29) 05:22 (32) 04:21 (34) 03:54 (34) 04:51 (17) 03:05 (38) 02:56 (24) 03:11 (17) 02:44 (6) 02:36 (25)                         02:49 (35) Stefan Hörnström Täby OK
        05:08 (32) 11:22 (32) 16:44 (30) 21:05 (32) 24:59 (31) 29:50 (28) 32:55 (28) 35:51 (28) 39:02 (27) 41:46 (24) 44:22 (25)                         47:11 (24)    
25 Willy Ljungdell Täby OK 47:52 04:28 (11) 06:18 (32) 05:00 (19) 04:22 (35) 04:09 (38) 04:49 (15) 02:38 (16) 02:50 (21) 03:37 (29) 03:04 (15) 02:47 (35)                         03:50 (66) Willy Ljungdell Täby OK
        04:28 (11) 10:46 (20) 15:46 (19) 20:08 (21) 24:17 (25) 29:06 (24) 31:44 (22) 34:34 (21) 38:11 (22) 41:15 (20) 44:02 (21)                         47:52 (25)    
26 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 48:11 05:30 (46) 06:30 (37) 04:48 (13) 04:40 (49) 03:41 (23) 05:36 (39) 02:56 (29) 03:05 (30) 03:04 (11) 03:16 (22) 02:41 (30)                         02:24 (10) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        05:30 (46) 12:00 (39) 16:48 (31) 21:28 (33) 25:09 (32) 30:45 (31) 33:41 (31) 36:46 (31) 39:50 (28) 43:06 (27) 45:47 (28)                         48:11 (26)    
27 Gunnar Hellström Haninge SOK 48:30 04:33 (13) 05:51 (19) 05:39 (35) 04:07 (28) 03:39 (20) 04:54 (19) 02:49 (20) 02:59 (26) 05:27 (68) 03:12 (21) 02:08 (7)                         03:12 (46) Gunnar Hellström Haninge SOK
        04:33 (13) 10:24 (14) 16:03 (23) 20:10 (23) 23:49 (22) 28:43 (18) 31:32 (17) 34:31 (19) 39:58 (29) 43:10 (28) 45:18 (27)                         48:30 (27)    
28 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 48:48 05:13 (36) 05:41 (15) 05:56 (42) 03:56 (23) 03:52 (32) 05:26 (33) 03:21 (53) 03:07 (32) 03:39 (32) 03:04 (15) 02:38 (26)                         02:55 (37) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        05:13 (36) 10:54 (24) 16:50 (33) 20:46 (30) 24:38 (30) 30:04 (29) 33:25 (29) 36:32 (29) 40:11 (30) 43:15 (29) 45:53 (29)                         48:48 (28)    
29 Aila Halttunen Haninge SOK 49:34 04:40 (16) 06:06 (26) 05:15 (30) 03:41 (13) 03:30 (15) 05:31 (38) 03:19 (51) 03:13 (40) 03:46 (37) 04:43 (62) 02:48 (37)                         03:02 (43) Aila Halttunen Haninge SOK
        04:40 (16) 10:46 (20) 16:01 (21) 19:42 (17) 23:12 (16) 28:43 (18) 32:02 (25) 35:15 (26) 39:01 (26) 43:44 (30) 46:32 (30)                         49:34 (29)    
30 Ulf Nordin Snättringe SK 50:51 04:56 (25) 06:20 (33) 05:11 (26) 04:37 (45) 04:29 (52) 05:30 (36) 02:35 (14) 03:03 (27) 03:52 (42) 03:26 (27) 02:47 (35)                         04:05 (68) Ulf Nordin Snättringe SK
        04:56 (25) 11:16 (30) 16:27 (28) 21:04 (31) 25:33 (33) 31:03 (32) 33:38 (30) 36:41 (30) 40:33 (31) 43:59 (31) 46:46 (31)                         50:51 (30)    
31 Birgitta Klang Långhundra IF 50:55 06:24 (58) 06:15 (31) 05:07 (23) 04:38 (46) 03:59 (35) 05:27 (34) 02:57 (31) 03:09 (35) 03:41 (33) 03:30 (30) 03:07 (50)                         02:41 (27) Birgitta Klang Långhundra IF
        06:24 (58) 12:39 (48) 17:46 (38) 22:24 (37) 26:23 (37) 31:50 (35) 34:47 (34) 37:56 (34) 41:37 (33) 45:07 (32) 48:14 (32)                         50:55 (31)    
32 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 51:15 04:43 (19) 06:14 (29) 05:18 (31) 03:54 (22) 04:17 (48) 04:47 (12) 05:20 (72) 03:13 (40) 03:13 (19) 04:51 (66) 02:40 (29)                         02:45 (32) Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK
        04:43 (19) 10:57 (25) 16:15 (26) 20:09 (22) 24:26 (28) 29:13 (25) 34:33 (32) 37:46 (33) 40:59 (32) 45:50 (34) 48:30 (33)                         51:15 (32)    
33 Eva von Heijne Sigtuna OK 51:41 06:13 (54) 06:50 (46) 05:36 (34) 04:35 (42) 04:07 (37) 05:22 (30) 02:53 (24) 03:10 (38) 03:42 (35) 03:27 (29) 03:10 (53)                         02:36 (21) Eva von Heijne Sigtuna OK
        06:13 (54) 13:03 (50) 18:39 (43) 23:14 (42) 27:21 (41) 32:43 (40) 35:36 (38) 38:46 (36) 42:28 (35) 45:55 (35) 49:05 (36)                         51:41 (33)    
34 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 51:47 05:26 (43) 06:21 (35) 05:47 (37) 04:36 (44) 03:46 (29) 05:36 (39) 03:46 (63) 03:24 (50) 03:47 (39) 03:33 (34) 02:58 (44)                         02:47 (33) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:26 (43) 11:47 (36) 17:34 (34) 22:10 (36) 25:56 (36) 31:32 (34) 35:18 (36) 38:42 (35) 42:29 (36) 46:02 (36) 49:00 (35)                         51:47 (34)    
35 Börje Pahlén Söders-Tyresö 52:22 04:46 (21) 08:51 (67) 06:00 (46) 03:36 (11) 05:46 (70) 06:05 (50) 02:51 (22) 03:09 (35) 03:12 (18) 03:07 (18) 02:25 (15)                         02:34 (17) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        04:46 (21) 13:37 (54) 19:37 (51) 23:13 (41) 28:59 (50) 35:04 (49) 37:55 (49) 41:04 (47) 44:16 (42) 47:23 (39) 49:48 (37)                         52:22 (35)    
36 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 52:35 06:24 (58) 06:08 (28) 05:10 (25) 04:12 (29) 03:42 (24) 06:26 (57) 02:37 (15) 03:04 (28) 04:11 (53) 03:47 (40) 03:18 (62)                         03:36 (59) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        06:24 (58) 12:32 (46) 17:42 (35) 21:54 (34) 25:36 (34) 32:02 (36) 34:39 (33) 37:43 (32) 41:54 (34) 45:41 (33) 48:59 (34)                         52:35 (36)    
37 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 52:44 05:29 (44) 06:20 (33) 06:27 (53) 05:08 (56) 03:43 (26) 05:28 (35) 02:58 (34) 03:17 (45) 04:50 (63) 03:31 (31) 02:44 (31)                         02:49 (35) Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK
        05:29 (44) 11:49 (37) 18:16 (41) 23:24 (43) 27:07 (40) 32:35 (39) 35:33 (37) 38:50 (37) 43:40 (38) 47:11 (37) 49:55 (38)                         52:44 (37)    
38 Tommy Wåhlin Västerås SOK 52:59 05:39 (48) 06:31 (38) 05:52 (39) 05:03 (54) 03:43 (26) 05:44 (44) 03:07 (42) 04:24 (66) 03:46 (37) 03:42 (36) 02:46 (33)                         02:42 (29) Tommy Wåhlin Västerås SOK
        05:39 (48) 12:10 (41) 18:02 (39) 23:05 (40) 26:48 (38) 32:32 (37) 35:39 (39) 40:03 (41) 43:49 (39) 47:31 (40) 50:17 (39)                         52:59 (38)    
39 Leif Nordin Turebergs IF 53:11 05:13 (36) 08:30 (66) 05:41 (36) 04:38 (46) 03:42 (24) 06:07 (51) 02:41 (18) 03:15 (43) 04:11 (53) 03:17 (23) 03:09 (52)                         02:47 (33) Leif Nordin Turebergs IF
        05:13 (36) 13:43 (55) 19:24 (47) 24:02 (47) 27:44 (44) 33:51 (43) 36:32 (41) 39:47 (40) 43:58 (41) 47:15 (38) 50:24 (40)                         53:11 (39)    
40 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 53:46 05:24 (42) 09:31 (72) 06:07 (48) 03:51 (19) 03:59 (35) 05:23 (31) 03:08 (43) 02:55 (22) 04:07 (52) 03:32 (32) 02:49 (39)                         03:00 (39) Ove Forsberg Turebergs IF SOK
        05:24 (42) 14:55 (64) 21:02 (57) 24:53 (52) 28:52 (49) 34:15 (45) 37:23 (45) 40:18 (42) 44:25 (44) 47:57 (41) 50:46 (41)                         53:46 (40)    
41 Ulf Eskilsson OK Södertörn 54:00 05:41 (49) 06:47 (43) 05:59 (44) 05:49 (67) 04:16 (45) 06:08 (52) 03:06 (39) 03:06 (31) 03:30 (24) 04:00 (50) 02:38 (26)                         03:00 (39) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        05:41 (49) 12:28 (44) 18:27 (42) 24:16 (49) 28:32 (46) 34:40 (47) 37:46 (47) 40:52 (44) 44:22 (43) 48:22 (42) 51:00 (42)                         54:00 (41)    
42 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 54:31 06:16 (56) 06:39 (42) 06:02 (47) 05:16 (58) 03:50 (30) 06:22 (55) 02:49 (20) 03:30 (51) 04:39 (59) 03:48 (42) 02:46 (33)                         02:34 (17) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        06:16 (56) 12:55 (49) 18:57 (44) 24:13 (48) 28:03 (45) 34:25 (46) 37:14 (43) 40:44 (43) 45:23 (46) 49:11 (45) 51:57 (44)                         54:31 (42)    
43 Klas Langels Skarpnäcks OL 54:44 05:12 (34) 06:34 (39) 05:59 (44) 04:43 (51) 04:57 (57) 05:08 (26) 02:38 (16) 04:18 (64) 04:05 (47) 05:11 (69) 02:59 (45)                         03:00 (39) Klas Langels Skarpnäcks OL
        05:12 (34) 11:46 (35) 17:45 (37) 22:28 (38) 27:25 (43) 32:33 (38) 35:11 (35) 39:29 (39) 43:34 (37) 48:45 (44) 51:44 (43)                         54:44 (43)    
44 Leif Lundquist Enebybergs IF 55:09 05:19 (39) 05:33 (13) 04:51 (16) 03:47 (16) 03:35 (18) 04:47 (12) 03:15 (48) 03:35 (55) 03:49 (40) 04:11 (56) 02:27 (20)                         10:00 (75) Leif Lundquist Enebybergs IF
        05:19 (39) 10:52 (23) 15:43 (18) 19:30 (16) 23:05 (15) 27:52 (14) 31:07 (15) 34:42 (23) 38:31 (24) 42:42 (26) 45:09 (26)                         55:09 (44)    
45 John Östlund Sundbybergs IK 55:10 05:36 (47) 06:36 (40) 07:14 (62) 04:03 (26) 03:52 (32) 06:49 (64) 03:11 (44) 03:41 (57) 03:57 (43) 04:57 (68) 02:30 (22)                         02:44 (31) John Östlund Sundbybergs IK
        05:36 (47) 12:12 (42) 19:26 (48) 23:29 (44) 27:21 (41) 34:10 (44) 37:21 (44) 41:02 (45) 44:59 (45) 49:56 (47) 52:26 (46)                         55:10 (45)    
46 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 55:51 06:32 (65) 06:57 (49) 07:41 (66) 05:37 (63) 04:24 (51) 05:47 (46) 03:02 (36) 03:12 (39) 03:45 (36) 03:22 (24) 02:56 (43)                         02:36 (21) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        06:32 (65) 13:29 (53) 21:10 (60) 26:47 (61) 31:11 (61) 36:58 (59) 40:00 (54) 43:12 (51) 46:57 (50) 50:19 (49) 53:15 (48)                         55:51 (46)    
47 Vivianne Holgersson OK Måsen 56:01 05:09 (33) 07:04 (53) 05:30 (33) 04:20 (32) 03:44 (28) 05:19 (29) 05:10 (71) 03:08 (33) 04:30 (55) 04:47 (64) 04:07 (72)                         03:13 (48) Vivianne Holgersson OK Måsen
        05:09 (33) 12:13 (43) 17:43 (36) 22:03 (35) 25:47 (35) 31:06 (33) 36:16 (40) 39:24 (38) 43:54 (40) 48:41 (43) 52:48 (47)                         56:01 (47)    
48 Pontus Löwenhielm Klubblös 56:51 04:29 (12) 05:03 (6) 04:32 (10) 03:10 (6) 03:06 (5) 16:26 (75) 03:39 (61) 03:20 (47) 04:04 (46) 04:14 (57) 02:09 (8)                         02:39 (25) Pontus Löwenhielm Klubblös
        04:29 (12) 09:32 (7) 14:04 (7) 17:14 (7) 20:20 (6) 36:46 (55) 40:25 (57) 43:45 (54) 47:49 (55) 52:03 (55) 54:12 (51)                         56:51 (48)    
49 Göran Johansson Snättringe SK 56:59 07:03 (70) 08:04 (62) 05:58 (43) 05:17 (59) 04:12 (42) 05:52 (48) 03:29 (57) 02:57 (25) 03:37 (29) 03:45 (37) 03:11 (54)                         03:34 (58) Göran Johansson Snättringe SK
        07:03 (70) 15:07 (65) 21:05 (58) 26:22 (60) 30:34 (54) 36:26 (53) 39:55 (53) 42:52 (50) 46:29 (48) 50:14 (48) 53:25 (49)                         56:59 (49)    
49 Ronny Hedlund OK Södertörn 56:59 05:21 (40) 11:14 (73) 05:05 (22) 05:08 (55) 04:09 (38) 05:24 (32) 03:50 (64) 03:15 (43) 04:05 (47) 03:48 (42) 02:59 (45)                         02:41 (27) Ronny Hedlund OK Södertörn
        05:21 (40) 16:35 (73) 21:40 (63) 26:48 (62) 30:57 (59) 36:21 (50) 40:11 (55) 43:26 (53) 47:31 (52) 51:19 (52) 54:18 (53)                         56:59 (49)    
51 Björn Ekblom Skogsluffarnas OK 57:22 05:16 (38) 06:25 (36) 10:08 (73) 04:32 (40) 04:16 (46) 05:46 (45) 03:20 (52) 03:30 (51) 03:49 (40) 03:46 (38) 03:06 (49)                         03:28 (54) Björn Ekblom Skogsluffarnas OK
        05:16 (38) 11:41 (34) 21:49 (65) 26:21 (57) 30:37 (56) 36:23 (51) 39:43 (52) 43:13 (52) 47:02 (51) 50:48 (50) 53:54 (50)                         57:22 (51)    
52 Carl Carlin Söders-Tyresö 57:31 06:29 (64) 07:37 (58) 06:27 (53) 04:40 (49) 05:22 (64) 05:49 (47) 02:51 (22) 03:19 (46) 04:05 (47) 04:29 (61) 03:05 (48)                         03:18 (52) Carl Carlin Söders-Tyresö
        06:29 (64) 14:06 (59) 20:33 (55) 25:13 (54) 30:35 (55) 36:24 (52) 39:15 (50) 42:34 (49) 46:39 (49) 51:08 (51) 54:13 (52)                         57:31 (52)    
53 Jan Dahlin Hellas Orientering 57:57 05:02 (28) 05:41 (15) 08:25 (69) 05:19 (60) 04:09 (38) 05:04 (23) 03:12 (45) 05:02 (69) 03:41 (33) 04:00 (50) 02:26 (19)                         05:56 (73) Jan Dahlin Hellas Orientering
        05:02 (28) 10:43 (19) 19:08 (46) 24:27 (50) 28:36 (48) 33:40 (41) 36:52 (42) 41:54 (48) 45:35 (47) 49:35 (46) 52:01 (45)                         57:57 (53)    
54 Siv Frölund Haninge SOK 58:03 08:49 (74) 06:56 (48) 05:53 (40) 04:43 (51) 05:11 (61) 06:27 (58) 02:54 (26) 03:04 (28) 03:36 (28) 03:56 (48) 03:04 (47)                         03:30 (55) Siv Frölund Haninge SOK
        08:49 (74) 15:45 (69) 21:38 (62) 26:21 (57) 31:32 (63) 37:59 (62) 40:53 (62) 43:57 (55) 47:33 (53) 51:29 (53) 54:33 (54)                         58:03 (54)    
55 Tomas Karlstedt Klubblös 58:27 05:22 (41) 07:11 (54) 06:55 (59) 04:05 (27) 04:59 (58) 06:14 (54) 02:57 (31) 03:20 (47) 06:35 (71) 03:54 (46) 03:16 (60)                         03:39 (61) Tomas Karlstedt Klubblös
        05:22 (41) 12:33 (47) 19:28 (49) 23:33 (45) 28:32 (46) 34:46 (48) 37:43 (46) 41:03 (46) 47:38 (54) 51:32 (54) 54:48 (55)                         58:27 (55)    
56 Jan Olof Norén Järla Orientering 59:20 05:29 (44) 07:01 (50) 06:37 (55) 04:38 (47) 07:22 (73) 05:42 (42) 02:53 (24) 04:17 (63) 04:41 (60) 03:25 (26) 04:04 (71)                         03:11 (45) Jan Olof Norén Järla Orientering
        05:29 (44) 12:30 (45) 19:07 (45) 23:45 (46) 31:07 (60) 36:49 (57) 39:42 (51) 43:59 (56) 48:40 (57) 52:05 (56) 56:09 (57)                         59:20 (56)    
57 Leif Hermundstad Snättringe SK 59:25 06:15 (55) 07:03 (51) 06:17 (50) 05:50 (68) 04:36 (54) 07:12 (68) 03:30 (58) 03:23 (49) 04:06 (51) 04:20 (60) 03:36 (69)                         03:17 (50) Leif Hermundstad Snättringe SK
        06:15 (55) 13:18 (52) 19:35 (50) 25:25 (55) 30:01 (51) 37:13 (60) 40:43 (60) 44:06 (57) 48:12 (56) 52:32 (57) 56:08 (56)                         59:25 (57)    
58 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 60:05 06:28 (63) 07:32 (56) 06:22 (51) 04:32 (40) 05:20 (63) 06:22 (55) 03:55 (65) 03:48 (59) 04:49 (62) 03:50 (45) 03:21 (63)                         03:46 (65) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        06:28 (63) 14:00 (58) 20:22 (53) 24:54 (53) 30:14 (52) 36:36 (54) 40:31 (58) 44:19 (59) 49:08 (58) 52:58 (58) 56:19 (58)                         60:05 (58)    
59 Britt Eriksson Hammarby IF OF 60:08 06:27 (61) 07:32 (56) 06:23 (52) 04:25 (39) 05:30 (67) 06:29 (60) 03:45 (62) 03:53 (60) 04:44 (61) 03:56 (48) 03:23 (65)                         03:41 (63) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        06:27 (61) 13:59 (57) 20:22 (53) 24:47 (51) 30:17 (53) 36:46 (55) 40:31 (58) 44:24 (60) 49:08 (58) 53:04 (59) 56:27 (59)                         60:08 (59)    
60 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 60:51 05:12 (34) 06:48 (44) 06:07 (48) 04:22 (37) 04:23 (50) 06:49 (64) 04:08 (67) 08:01 (73) 05:05 (66) 03:24 (25) 03:31 (68)                         03:01 (42) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        05:12 (34) 12:00 (39) 18:07 (40) 22:29 (39) 26:52 (39) 33:41 (42) 37:49 (48) 45:50 (65) 50:55 (64) 54:19 (61) 57:50 (61)                         60:51 (60)    
61 Ann Sjöberg EIF 61:36 08:30 (73) 07:03 (51) 07:15 (63) 05:29 (62) 05:09 (60) 05:42 (42) 02:54 (26) 03:08 (33) 03:59 (44) 05:42 (71) 03:13 (57)                         03:32 (57) Ann Sjöberg EIF
        08:30 (73) 15:33 (68) 22:48 (68) 28:17 (67) 33:26 (67) 39:08 (66) 42:02 (65) 45:10 (62) 49:09 (60) 54:51 (62) 58:04 (62)                         61:36 (61)    
62 Martin Eriksson OK Södertörn 61:48 06:09 (52) 07:43 (59) 06:42 (57) 05:47 (66) 04:22 (49) 06:33 (61) 03:28 (56) 03:33 (53) 06:11 (70) 04:45 (63) 02:55 (41)                         03:40 (62) Martin Eriksson OK Södertörn
        06:09 (52) 13:52 (56) 20:34 (56) 26:21 (57) 30:43 (58) 37:16 (61) 40:44 (61) 44:17 (58) 50:28 (62) 55:13 (63) 58:08 (63)                         61:48 (62)    
63 Kerstin Jensen-Urstad IFK Lidingös Skid o OK 61:59 06:44 (68) 07:56 (61) 07:08 (61) 05:22 (61) 04:13 (43) 06:55 (66) 03:25 (54) 03:37 (56) 05:18 (67) 04:48 (65) 03:14 (59)                         03:19 (53) Kerstin Jensen-Urstad IFK Lidingös Skid o OK
        06:44 (68) 14:40 (63) 21:48 (64) 27:10 (64) 31:23 (62) 38:18 (63) 41:43 (63) 45:20 (63) 50:38 (63) 55:26 (64) 58:40 (64)                         61:59 (63)    
64 Kurt Kisslig Waxholms OK 62:39 05:52 (50) 07:21 (55) 06:40 (56) 05:41 (65) 05:07 (59) 06:08 (52) 03:27 (55) 04:50 (67) 04:55 (65) 04:14 (57) 03:08 (51)                         05:16 (70) Kurt Kisslig Waxholms OK
        05:52 (50) 13:13 (51) 19:53 (52) 25:34 (56) 30:41 (57) 36:49 (57) 40:16 (56) 45:06 (61) 50:01 (61) 54:15 (60) 57:23 (60)                         62:39 (64)    
65 Kerstin Loenberg Skarpnäcks OL 62:51 06:20 (57) 08:59 (68) 09:09 (70) 04:22 (35) 04:42 (55) 07:00 (67) 03:14 (46) 03:34 (54) 04:33 (56) 03:54 (46) 03:22 (64)                         03:42 (64) Kerstin Loenberg Skarpnäcks OL
        06:20 (57) 15:19 (67) 24:28 (71) 28:50 (68) 33:32 (68) 40:32 (68) 43:46 (68) 47:20 (66) 51:53 (65) 55:47 (65) 59:09 (65)                         62:51 (65)    
66 Kenneth Berglund Hellas Orientering 62:55 06:27 (61) 08:08 (64) 07:47 (67) 05:08 (55) 04:53 (56) 07:25 (70) 03:31 (59) 04:51 (68) 04:00 (45) 04:18 (59) 03:12 (55)                         03:15 (49) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        06:27 (61) 14:35 (62) 22:22 (67) 27:30 (66) 32:23 (65) 39:48 (67) 43:19 (66) 48:10 (67) 52:10 (66) 56:28 (66) 59:40 (66)                         62:55 (66)    
67 Åke Linderoth Sundbybergs IK 65:24 06:09 (52) 08:11 (65) 06:47 (58) 09:26 (75) 05:23 (65) 06:45 (62) 03:16 (49) 04:06 (62) 04:33 (56) 04:06 (55) 03:30 (67)                         03:12 (46) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        06:09 (52) 14:20 (61) 21:07 (59) 30:33 (71) 35:56 (71) 42:41 (69) 45:57 (69) 50:03 (69) 54:36 (68) 58:42 (67) 62:12 (67)                         65:24 (67)    
68 Kurt Zander Västerås SOK 66:06 06:32 (65) 09:20 (71) 07:16 (64) 04:12 (29) 04:33 (53) 06:28 (59) 05:04 (70) 05:52 (70) 04:50 (63) 05:29 (70) 03:13 (56)                         03:17 (50) Kurt Zander Västerås SOK
        06:32 (65) 15:52 (71) 23:08 (69) 27:20 (65) 31:53 (64) 38:21 (64) 43:25 (67) 49:17 (68) 54:07 (67) 59:36 (68) 62:49 (68)                         66:06 (68)    
69 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 67:06 07:12 (71) 08:04 (62) 06:59 (60) 07:34 (72) 05:26 (66) 07:50 (71) 04:44 (68) 04:20 (65) 04:05 (49) 04:01 (52) 02:55 (41)                         03:56 (67) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        07:12 (71) 15:16 (66) 22:15 (66) 29:49 (69) 35:15 (69) 43:05 (70) 47:49 (71) 52:09 (71) 56:14 (70) 60:15 (69) 63:10 (69)                         67:06 (69)    
70 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 67:34 06:40 (67) 09:05 (69) 08:24 (68) 05:59 (69) 05:34 (69) 07:24 (69) 04:01 (66) 03:53 (60) 04:33 (56) 04:54 (67) 03:36 (69)                         03:31 (56) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        06:40 (67) 15:45 (69) 24:09 (70) 30:08 (70) 35:42 (70) 43:06 (71) 47:07 (70) 51:00 (70) 55:33 (69) 60:27 (70) 64:03 (70)                         67:34 (70)    
71 Britt Nordqvist OK Sänkan 69:55 06:26 (60) 07:46 (60) 07:18 (65) 05:38 (64) 05:33 (68) 05:52 (48) 03:18 (50) 03:44 (58) 13:33 (75) 03:46 (38) 03:23 (65)                         03:38 (60) Britt Nordqvist OK Sänkan
        06:26 (60) 14:12 (60) 21:30 (61) 27:08 (63) 32:41 (66) 38:33 (65) 41:51 (64) 45:35 (64) 59:08 (71) 62:54 (71) 66:17 (71)                         69:55 (71)    
72 Tomas Möller OK Södertörn 93:41 06:53 (69) 09:07 (70) 09:17 (71) 07:24 (71) 07:01 (72) 08:54 (73) 04:51 (69) 15:57 (75) 08:34 (73) 05:43 (72) 05:22 (73)                         04:38 (69) Tomas Möller OK Södertörn
        06:53 (69) 16:00 (72) 25:17 (72) 32:41 (72) 39:42 (72) 48:36 (73) 53:27 (72) 69:24 (72) 77:58 (73) 83:41 (72) 89:03 (72)                         93:41 (72)    
73 Tommy Svensson Klubblös 97:19 05:04 (30) 06:48 (44) 15:16 (75) 06:10 (70) 06:45 (71) 06:45 (62) 16:50 (75) 05:52 (70) 12:39 (74) 06:15 (73) 03:13 (56)                         05:42 (72) Tommy Svensson Klubblös
        05:04 (30) 11:52 (38) 27:08 (73) 33:18 (73) 40:03 (73) 46:48 (72) 63:38 (74) 69:30 (73) 82:09 (74) 88:24 (74) 91:37 (73)                         97:19 (73)    
74 Ingvar Oskarsson Klubblös 103:19 10:53 (75) 12:50 (75) 10:51 (74) 09:16 (74) 07:23 (74) 10:31 (74) 07:23 (73) 06:47 (72) 07:41 (72) 08:37 (75) 05:37 (74)                         05:30 (71) Ingvar Oskarsson Klubblös
        10:53 (75) 23:43 (75) 34:34 (75) 43:50 (75) 51:13 (75) 61:44 (75) 69:07 (75) 75:54 (75) 83:35 (75) 92:12 (75) 97:49 (75)                         103:19 (74)    
75 Olle Jacobson Rotebro IS 105:01 07:13 (72) 11:25 (74) 09:20 (72) 07:59 (73) 08:19 (75) 08:14 (72) 08:54 (74) 10:08 (74) 05:49 (69) 07:39 (74) 06:58 (75) 05:31 (1)                     07:32 (74) Olle Jacobson Rotebro IS
        07:13 (72) 18:38 (74) 27:58 (74) 35:57 (74) 44:16 (74) 52:30 (74) 61:24 (73) 71:32 (74) 77:21 (72) 85:00 (73) 91:58 (74) 97:29 (1)                     105:01 (75)    
- Sören Andersson Centrum OK 38:12 04:23   04:35   07:09   02:41   04:17   02:06   02:38   02:53   05:07                                   02:23   Sören Andersson Centrum OK
        04:23   08:58   16:07   18:48   23:05   25:11   27:49   30:42   35:49                                   38:12      
- Christer Hedin IFK Enskede 49:18 05:05   07:06   06:54   04:20   04:05   04:46   02:41   02:52   03:13   03:07   02:26                           02:43   Christer Hedin IFK Enskede
        05:05   12:11   19:05   23:25   27:30   32:16   34:57   37:49   41:02   44:09   46:35                           49:18      
- Anna Löwenhielm Järla Orientering 81:34 20:21   13:26   05:43   06:44   06:15   03:47   08:52   10:43   03:09                                   02:34   Anna Löwenhielm Järla Orientering
        20:21   33:47   39:30   46:14   52:29   56:16   65:08   75:51   79:00                                   81:34      
- Kjell Holmberg OK Södertörn 417:42 05:02   05:23   04:42   03:38   03:02   04:43   02:38   02:59                                       385:35   Kjell Holmberg OK Södertörn
        05:02   10:25   15:07   18:45   21:47   26:30   29:08   32:07                                       417:42      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D - 2,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                   Mål   Bana D - 2,7 km Klubb
1 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 32:32 02:37 (1) 04:53 (30) 01:54 (2) 04:26 (1) 03:11 (3) 04:21 (2) 05:21 (2) 01:11 (1) 02:10 (2)                                 02:28 (3) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        02:37 (1) 07:30 (9) 09:24 (3) 13:50 (3) 17:01 (3) 21:22 (3) 26:43 (3) 27:54 (1) 30:04 (1)                                 32:32 (1)    
2 Rutger Simonsson Strängnäs-Malmby OL 32:51 02:52 (4) 05:05 (33) 01:51 (1) 04:40 (3) 03:08 (2) 04:17 (1) 05:28 (3) 01:11 (1) 02:08 (1)                                 02:11 (1) Rutger Simonsson Strängnäs-Malmby OL
        02:52 (4) 07:57 (16) 09:48 (8) 14:28 (4) 17:36 (4) 21:53 (4) 27:21 (4) 28:32 (4) 30:40 (3)                                 32:51 (2)    
3 Bengt Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 33:03 02:50 (3) 02:21 (1) 02:16 (4) 04:49 (4) 03:34 (6) 04:45 (4) 05:18 (1) 02:06 (20) 02:28 (5)                                 02:36 (5) Bengt Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:50 (3) 05:11 (1) 07:27 (1) 12:16 (1) 15:50 (1) 20:35 (1) 25:53 (1) 27:59 (2) 30:27 (2)                                 33:03 (3)    
4 Mats Holmgren IFK Enskede 35:18 02:42 (2) 03:12 (6) 02:10 (3) 04:57 (5) 03:07 (1) 04:39 (3) 05:44 (6) 01:30 (4) 03:36 (33)                                 03:41 (21) Mats Holmgren IFK Enskede
        02:42 (2) 05:54 (2) 08:04 (2) 13:01 (2) 16:08 (2) 20:47 (2) 26:31 (2) 28:01 (3) 31:37 (4)                                 35:18 (4)    
5 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 36:02 03:10 (6) 05:04 (32) 02:52 (12) 04:36 (2) 03:12 (4) 05:12 (5) 05:35 (4) 01:31 (6) 02:22 (3)                                 02:28 (3) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        03:10 (6) 08:14 (20) 11:06 (16) 15:42 (9) 18:54 (6) 24:06 (5) 29:41 (5) 31:12 (5) 33:34 (5)                                 36:02 (5)    
6 Jan Bojling Solna OK 36:20 03:30 (8) 04:03 (16) 02:32 (5) 05:22 (6) 03:17 (5) 05:50 (17) 05:40 (5) 01:22 (3) 02:23 (4)                                 02:21 (2) Jan Bojling Solna OK
        03:30 (8) 07:33 (10) 10:05 (10) 15:27 (8) 18:44 (5) 24:34 (6) 30:14 (6) 31:36 (6) 33:59 (6)                                 36:20 (6)    
7 Bo Källström OK Milan 40:12 04:04 (21) 03:11 (5) 02:52 (12) 05:47 (12) 03:48 (9) 05:41 (11) 05:56 (9) 02:24 (32) 02:48 (9)                                 03:41 (22) Bo Källström OK Milan
        04:04 (21) 07:15 (8) 10:07 (11) 15:54 (12) 19:42 (10) 25:23 (10) 31:19 (8) 33:43 (8) 36:31 (7)                                 40:12 (7)    
8 Ingalill Timgren OK Österåker 40:41 03:41 (12) 02:52 (2) 03:08 (20) 06:07 (18) 03:41 (7) 05:21 (6) 05:45 (7) 01:41 (9) 05:10 (48)                                 03:15 (12) Ingalill Timgren OK Österåker
        03:41 (12) 06:33 (3) 09:41 (6) 15:48 (11) 19:29 (9) 24:50 (7) 30:35 (7) 32:16 (7) 37:26 (8)                                 40:41 (8)    
9 Jonas Ernfridsson Hellas Orientering 41:27 03:46 (13) 04:42 (29) 02:37 (7) 06:17 (19) 04:22 (15) 05:47 (14) 06:26 (12) 01:37 (8) 03:04 (16)                                 02:49 (6) Jonas Ernfridsson Hellas Orientering
        03:46 (13) 08:28 (24) 11:05 (15) 17:22 (15) 21:44 (14) 27:31 (14) 33:57 (12) 35:34 (11) 38:38 (11)                                 41:27 (9)    
10 Björn Stolt OK Ravinen 41:31 04:01 (20) 03:32 (11) 02:59 (16) 06:57 (23) 04:27 (16) 05:40 (10) 06:16 (11) 01:44 (11) 02:45 (7)                                 03:10 (11) Björn Stolt OK Ravinen
        04:01 (20) 07:33 (10) 10:32 (12) 17:29 (16) 21:56 (15) 27:36 (15) 33:52 (11) 35:36 (12) 38:21 (10)                                 41:31 (10)    
11 Bertil Rydgren IFK Enskede 41:42 03:33 (10) 03:30 (10) 02:44 (10) 05:55 (15) 04:21 (14) 05:49 (16) 06:31 (13) 02:19 (26) 03:02 (15)                                 03:58 (29) Bertil Rydgren IFK Enskede
        03:33 (10) 07:03 (6) 09:47 (7) 15:42 (9) 20:03 (12) 25:52 (11) 32:23 (9) 34:42 (9) 37:44 (9)                                 41:42 (11)    
12 Lars Persson Väsby OK 42:06 03:35 (11) 03:03 (4) 02:52 (12) 05:35 (8) 04:57 (26) 06:51 (27) 06:34 (14) 01:59 (16) 03:15 (19)                                 03:25 (14) Lars Persson Väsby OK
        03:35 (11) 06:38 (4) 09:30 (4) 15:05 (5) 20:02 (11) 26:53 (12) 33:27 (10) 35:26 (10) 38:41 (12)                                 42:06 (12)    
13 Kristina Västerås SOK 43:57 03:47 (15) 06:02 (44) 02:34 (6) 05:37 (10) 04:31 (17) 05:32 (8) 08:40 (24) 01:30 (4) 02:50 (10)                                 02:54 (8) Kristina Västerås SOK
        03:47 (15) 09:49 (36) 12:23 (27) 18:00 (19) 22:31 (18) 28:03 (16) 36:43 (16) 38:13 (15) 41:03 (15)                                 43:57 (13)    
14 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 44:31 03:29 (7) 04:07 (18) 03:10 (22) 05:50 (13) 04:51 (24) 05:48 (15) 08:29 (21) 01:31 (6) 03:35 (32)                                 03:41 (21) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        03:29 (7) 07:36 (13) 10:46 (13) 16:36 (13) 21:27 (13) 27:15 (13) 35:44 (14) 37:15 (13) 40:50 (14)                                 44:31 (14)    
15 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 44:40 03:07 (5) 05:08 (34) 02:55 (15) 07:57 (32) 04:34 (18) 05:43 (12) 06:00 (10) 02:07 (22) 03:01 (14)                                 04:08 (33) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        03:07 (5) 08:15 (21) 11:10 (18) 19:07 (22) 23:41 (20) 29:24 (19) 35:24 (13) 37:31 (14) 40:32 (13)                                 44:40 (15)    
16 Jan Larsson Tullinge SK 45:26 04:07 (22) 03:26 (8) 03:20 (26) 07:05 (25) 04:14 (13) 06:33 (21) 07:32 (17) 02:34 (38) 02:59 (12)                                 03:36 (20) Jan Larsson Tullinge SK
        04:07 (22) 07:33 (10) 10:53 (14) 17:58 (18) 22:12 (17) 28:45 (18) 36:17 (15) 38:51 (16) 41:50 (16)                                 45:26 (16)    
17 Ulla Hellman Sundsvalls OK 45:44 04:00 (19) 02:52 (2) 02:38 (8) 05:41 (11) 04:12 (12) 05:27 (7) 12:11 (42) 01:51 (13) 03:24 (26)                                 03:28 (17) Ulla Hellman Sundsvalls OK
        04:00 (19) 06:52 (5) 09:30 (4) 15:11 (6) 19:23 (8) 24:50 (7) 37:01 (17) 38:52 (17) 42:16 (17)                                 45:44 (17)    
18 Inger Andersson Söders-Tyresö 46:08 03:53 (17) 03:14 (7) 02:44 (10) 05:25 (7) 03:44 (8) 05:58 (18) 13:22 (46) 01:58 (15) 02:46 (8)                                 03:04 (10) Inger Andersson Söders-Tyresö
        03:53 (17) 07:07 (7) 09:51 (9) 15:16 (7) 19:00 (7) 24:58 (9) 38:20 (19) 40:18 (19) 43:04 (19)                                 46:08 (18)    
19 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 46:53 03:31 (9) 04:28 (27) 03:09 (21) 05:56 (17) 05:07 (29) 06:19 (19) 08:32 (22) 02:25 (34) 03:11 (18)                                 04:15 (37) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        03:31 (9) 07:59 (17) 11:08 (17) 17:04 (14) 22:11 (16) 28:30 (17) 37:02 (18) 39:27 (18) 42:38 (18)                                 46:53 (19)    
20 Anki Landarv Klubblös 47:39 03:47 (15) 05:08 (34) 03:15 (25) 09:45 (42) 04:44 (21) 06:19 (19) 05:54 (8) 01:56 (14) 02:51 (11)                                 04:00 (30) Anki Landarv Klubblös
        03:47 (15) 08:55 (28) 12:10 (24) 21:55 (34) 26:39 (32) 32:58 (27) 38:52 (20) 40:48 (20) 43:39 (20)                                 47:39 (20)    
21 Berit Lindunger Haninge SOK 48:01 04:11 (24) 04:08 (20) 03:14 (24) 07:57 (32) 04:53 (25) 08:06 (40) 07:19 (15) 02:06 (20) 03:04 (16)                                 03:03 (9) Berit Lindunger Haninge SOK
        04:11 (24) 08:19 (22) 11:33 (20) 19:30 (23) 24:23 (21) 32:29 (24) 39:48 (21) 41:54 (22) 44:58 (21)                                 48:01 (21)    
22 Erland Ljungström Gustavsbergs OK 49:51 04:20 (27) 03:32 (11) 03:36 (28) 07:26 (28) 05:36 (36) 06:35 (22) 08:58 (27) 01:43 (10) 03:30 (29)                                 04:35 (43) Erland Ljungström Gustavsbergs OK
        04:20 (27) 07:52 (15) 11:28 (19) 18:54 (21) 24:30 (23) 31:05 (21) 40:03 (23) 41:46 (21) 45:16 (23)                                 49:51 (22)    
23 Jan Samuelsson Mälarhöjdens IK 50:18 04:40 (37) 03:28 (9) 05:23 (47) 07:15 (27) 05:10 (30) 07:13 (30) 07:25 (16) 02:18 (25) 03:23 (25)                                 04:03 (32) Jan Samuelsson Mälarhöjdens IK
        04:40 (37) 08:08 (19) 13:31 (33) 20:46 (30) 25:56 (29) 33:09 (29) 40:34 (24) 42:52 (24) 46:15 (24)                                 50:18 (23)    
24 Torsten Jansson Skogsluffarna 50:48 04:29 (31) 04:27 (26) 03:45 (31) 07:05 (25) 05:19 (32) 06:48 (25) 07:56 (19) 02:21 (27) 02:59 (12)                                 05:39 (49) Torsten Jansson Skogsluffarna
        04:29 (31) 08:56 (29) 12:41 (29) 19:46 (25) 25:05 (24) 31:53 (23) 39:49 (22) 42:10 (23) 45:09 (22)                                 50:48 (24)    
25 Barbro Cedérus Snättringe SK 51:24 03:55 (18) 03:54 (15) 03:59 (36) 05:55 (15) 07:45 (47) 05:43 (12) 11:13 (40) 02:05 (19) 03:26 (27)                                 03:29 (18) Barbro Cedérus Snättringe SK
        03:55 (18) 07:49 (14) 11:48 (22) 17:43 (17) 25:28 (25) 31:11 (22) 42:24 (26) 44:29 (26) 47:55 (26)                                 51:24 (25)    
26 Benny Alfordsson Tullinge SK 51:34 05:01 (42) 04:10 (22) 03:53 (32) 07:27 (29) 05:23 (34) 07:07 (29) 08:54 (26) 02:27 (36) 03:16 (20)                                 03:56 (28) Benny Alfordsson Tullinge SK
        05:01 (42) 09:11 (31) 13:04 (32) 20:31 (27) 25:54 (26) 33:01 (28) 41:55 (25) 44:22 (25) 47:38 (25)                                 51:34 (26)    
27 Inger Pahlén Söders-Tyresö 52:25 04:38 (35) 04:08 (20) 03:06 (19) 06:38 (21) 04:37 (19) 06:58 (28) 12:27 (43) 02:08 (23) 03:27 (28)                                 04:18 (39) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        04:38 (35) 08:46 (26) 11:52 (23) 18:30 (20) 23:07 (19) 30:05 (20) 42:32 (27) 44:40 (27) 48:07 (27)                                 52:25 (27)    
28 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 53:35 03:46 (13) 14:40 (50) 02:41 (9) 05:35 (8) 04:00 (10) 05:39 (9) 09:14 (29) 02:24 (32) 02:44 (6)                                 02:52 (7) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:46 (13) 18:26 (50) 21:07 (49) 26:42 (44) 30:42 (38) 36:21 (34) 45:35 (31) 47:59 (30) 50:43 (29)                                 53:35 (28)    
29 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 54:51 04:28 (29) 05:48 (43) 03:57 (34) 06:32 (20) 08:45 (50) 07:13 (30) 07:49 (18) 02:21 (27) 03:48 (35)                                 04:10 (35) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        04:28 (29) 10:16 (39) 14:13 (37) 20:45 (29) 29:30 (35) 36:43 (35) 44:32 (28) 46:53 (28) 50:41 (28)                                 54:51 (29)    
30 Margaretha Nylund OK Södertörn 54:54 04:38 (35) 04:07 (18) 04:05 (37) 07:35 (31) 05:29 (35) 07:40 (38) 11:27 (41) 02:23 (31) 03:45 (34)                                 03:45 (24) Margaretha Nylund OK Södertörn
        04:38 (35) 08:45 (25) 12:50 (31) 20:25 (26) 25:54 (26) 33:34 (31) 45:01 (29) 47:24 (29) 51:09 (30)                                 54:54 (30)    
31 Bengt Fahlin IBM-Klubben 55:51 04:31 (32) 06:43 (45) 03:10 (22) 07:04 (24) 04:42 (20) 11:45 (50) 09:17 (30) 01:48 (12) 03:34 (30)                                 03:17 (13) Bengt Fahlin IBM-Klubben
        04:31 (32) 11:14 (43) 14:24 (39) 21:28 (33) 26:10 (30) 37:55 (38) 47:12 (34) 49:00 (31) 52:34 (31)                                 55:51 (31)    
32 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 56:41 04:14 (25) 05:08 (34) 04:52 (45) 09:08 (37) 06:46 (44) 07:18 (32) 08:39 (23) 03:44 (50) 03:21 (24)                                 03:31 (19) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        04:14 (25) 09:22 (33) 14:14 (38) 23:22 (36) 30:08 (36) 37:26 (36) 46:05 (32) 49:49 (34) 53:10 (32)                                 56:41 (32)    
33 Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK 57:58 04:23 (28) 04:25 (25) 03:53 (32) 08:27 (36) 04:46 (22) 07:24 (34) 14:31 (47) 02:32 (37) 04:11 (40)                                 03:26 (15) Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        04:23 (28) 08:48 (27) 12:41 (29) 21:08 (31) 25:54 (27) 33:18 (30) 47:49 (36) 50:21 (35) 54:32 (34)                                 57:58 (33)    
34 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 58:18 04:28 (29) 04:28 (27) 03:20 (26) 07:27 (29) 04:46 (22) 08:02 (39) 12:55 (44) 05:20 (51) 03:18 (21)                                 04:14 (36) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        04:28 (29) 08:56 (29) 12:16 (25) 19:43 (24) 24:29 (22) 32:31 (25) 45:26 (30) 50:46 (36) 54:04 (33)                                 58:18 (34)    
35 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 58:54 04:07 (22) 08:16 (48) 03:00 (17) 05:54 (14) 04:57 (26) 06:43 (23) 14:45 (48) 02:00 (17) 05:10 (48)                                 04:02 (31) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        04:07 (22) 12:23 (46) 15:23 (41) 21:17 (32) 26:14 (31) 32:57 (26) 47:42 (35) 49:42 (33) 54:52 (37)                                 58:54 (35)    
36 Gunnar Hellman Sundsvalls OK 59:28 05:22 (45) 04:12 (23) 04:23 (41) 08:21 (35) 05:20 (33) 08:24 (43) 10:48 (37) 02:50 (42) 05:02 (46)                                 04:46 (46) Gunnar Hellman Sundsvalls OK
        05:22 (45) 09:34 (35) 13:57 (35) 22:18 (35) 27:38 (34) 36:02 (33) 46:50 (33) 49:40 (32) 54:42 (36)                                 59:28 (36)    
37 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 59:42 05:19 (44) 04:04 (17) 03:05 (18) 17:40 (51) 04:11 (11) 06:46 (24) 08:10 (20) 02:01 (18) 03:18 (21)                                 05:08 (48) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        05:19 (44) 09:23 (34) 12:28 (28) 30:08 (49) 34:19 (45) 41:05 (42) 49:15 (38) 51:16 (37) 54:34 (35)                                 59:42 (37)    
38 Margit Lundström OK Sänkan 60:26 05:03 (43) 05:13 (37) 05:11 (46) 09:14 (38) 06:45 (43) 08:22 (42) 08:59 (28) 02:55 (44) 04:19 (41)                                 04:25 (40) Margit Lundström OK Sänkan
        05:03 (43) 10:16 (39) 15:27 (42) 24:41 (39) 31:26 (40) 39:48 (39) 48:47 (37) 51:42 (38) 56:01 (38)                                 60:26 (38)    
38 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 60:26 04:32 (33) 03:52 (14) 03:58 (35) 08:19 (34) 05:58 (39) 07:26 (35) 16:24 (49) 02:21 (27) 04:10 (38)                                 03:26 (15) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:32 (33) 08:24 (23) 12:22 (26) 20:41 (28) 26:39 (32) 34:05 (32) 50:29 (40) 52:50 (40) 57:00 (40)                                 60:26 (38)    
40 Jan Burell OK Enen 60:43 04:57 (39) 04:18 (24) 04:23 (41) 12:21 (49) 05:43 (37) 08:16 (41) 09:56 (33) 02:16 (24) 03:55 (36)                                 04:38 (44) Jan Burell OK Enen
        04:57 (39) 09:15 (32) 13:38 (34) 25:59 (41) 31:42 (41) 39:58 (40) 49:54 (39) 52:10 (39) 56:05 (39)                                 60:43 (40)    
41 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 61:06 04:57 (39) 04:54 (31) 04:18 (39) 10:29 (44) 06:36 (41) 09:12 (45) 10:58 (39) 02:39 (39) 03:18 (21)                                 03:45 (24) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        04:57 (39) 09:51 (37) 14:09 (36) 24:38 (38) 31:14 (39) 40:26 (41) 51:24 (42) 54:03 (42) 57:21 (41)                                 61:06 (41)    
42 Karl-Erik Mogren Snättringe SK 61:45 04:47 (38) 12:48 (49) 03:38 (29) 06:54 (22) 05:49 (38) 07:28 (36) 09:26 (32) 03:03 (45) 04:05 (37)                                 03:47 (27) Karl-Erik Mogren Snättringe SK
        04:47 (38) 17:35 (49) 21:13 (50) 28:07 (47) 33:56 (44) 41:24 (43) 50:50 (41) 53:53 (41) 57:58 (42)                                 61:45 (42)    
43 Gunnel Balck IFK Enskede 62:24 04:34 (34) 05:34 (42) 04:20 (40) 09:33 (41) 10:43 (51) 07:33 (37) 09:58 (34) 02:26 (35) 03:34 (30)                                 04:09 (34) Gunnel Balck IFK Enskede
        04:34 (34) 10:08 (38) 14:28 (40) 24:01 (37) 34:44 (46) 42:17 (45) 52:15 (44) 54:41 (44) 58:15 (43)                                 62:24 (43)    
44 Errol Wicksell Hellas Orientering 63:29 05:24 (46) 07:27 (47) 04:29 (43) 09:18 (40) 06:03 (40) 08:49 (44) 10:03 (35) 02:53 (43) 04:33 (44)                                 04:30 (42) Errol Wicksell Hellas Orientering
        05:24 (46) 12:51 (47) 17:20 (46) 26:38 (42) 32:41 (42) 41:30 (44) 51:33 (43) 54:26 (43) 58:59 (44)                                 63:29 (44)    
45 Bo Eklind Klubblös 67:15 05:32 (47) 05:14 (38) 06:01 (49) 11:17 (48) 06:50 (45) 09:33 (46) 10:54 (38) 03:28 (49) 04:10 (38)                                 04:16 (38) Bo Eklind Klubblös
        05:32 (47) 10:46 (41) 16:47 (43) 28:04 (46) 34:54 (47) 44:27 (46) 55:21 (45) 58:49 (47) 62:59 (45)                                 67:15 (45)    
46 Bo Winald Hellas Orientering 67:46 04:14 (25) 03:51 (13) 03:38 (29) 13:53 (50) 05:04 (28) 06:48 (25) 18:01 (50) 02:48 (41) 04:51 (45)                                 04:38 (44) Bo Winald Hellas Orientering
        04:14 (25) 08:05 (18) 11:43 (21) 25:36 (40) 30:40 (37) 37:28 (37) 55:29 (47) 58:17 (45) 63:08 (46)                                 67:46 (46)    
47 Carl Lang OK Österåker 68:38 04:58 (41) 16:18 (51) 04:43 (44) 10:36 (45) 05:14 (31) 07:21 (33) 08:53 (25) 02:22 (30) 04:28 (43)                                 03:45 (24) Carl Lang OK Österåker
        04:58 (41) 21:16 (51) 25:59 (51) 36:35 (51) 41:49 (51) 49:10 (50) 58:03 (49) 60:25 (49) 64:53 (48)                                 68:38 (47)    
48 Mats Halvarez Klubblös 68:51 05:39 (48) 05:20 (39) 06:08 (50) 11:11 (47) 06:52 (46) 09:42 (47) 10:45 (36) 03:19 (48) 05:02 (46)                                 04:53 (47) Mats Halvarez Klubblös
        05:39 (48) 10:59 (42) 17:07 (44) 28:18 (48) 35:10 (48) 44:52 (47) 55:37 (48) 58:56 (48) 63:58 (47)                                 68:51 (48)    
49 Ingrid Gunnarsson Täby OK 73:02 06:02 (50) 05:22 (40) 05:45 (48) 10:06 (43) 08:04 (48) 10:38 (49) 13:20 (45) 03:15 (47) 04:26 (42)                                 06:04 (50) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        06:02 (50) 11:24 (45) 17:09 (45) 27:15 (45) 35:19 (49) 45:57 (48) 59:17 (50) 62:32 (50) 66:58 (49)                                 73:02 (49)    
50 Olle Nygren Tullinge SK 75:03 06:18 (51) 06:58 (46) 04:07 (38) 09:17 (39) 06:39 (42) 12:45 (51) 09:21 (31) 03:13 (46) 08:25 (51)                                 08:00 (51) Olle Nygren Tullinge SK
        06:18 (51) 13:16 (48) 17:23 (47) 26:40 (43) 33:19 (43) 46:04 (49) 55:25 (46) 58:38 (46) 67:03 (50)                                 75:03 (50)    
51 Gunilla Wickenberg IBM-Klubben 83:21 05:49 (49) 05:31 (41) 08:23 (51) 10:39 (46) 08:40 (49) 10:22 (48) 21:02 (51) 02:42 (40) 05:46 (50)                                 04:27 (41) Gunilla Wickenberg IBM-Klubben
        05:49 (49) 11:20 (44) 19:43 (48) 30:22 (50) 39:02 (50) 49:24 (51) 70:26 (51) 73:08 (51) 78:54 (51)                                 83:21 (51)    
- Yngve Hedberg Snättringe SK 55:48 06:06   01:54   05:12   04:21   14:34   09:58   03:04   04:47                                       05:52   Yngve Hedberg Snättringe SK
        06:06   08:00   13:12   17:33   32:07   42:05   45:09   49:56                                       55:48      
- Antony Barrable Rafo 107:59 11:59   06:47   04:05   14:31   05:45   11:35                                               53:17   Antony Barrable Rafo
        11:59   18:46   22:51   37:22   43:07   54:42                                               107:59      
- Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK 335:33 09:20   15:06   11:08   24:21                                                       275:38   Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK
        09:20   24:26   35:34   59:55                                                       335:33      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D - 1,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                           Mål   Bana D - 1,8 km Klubb
1 Ulla Karnebäck Klubblös 38:43 04:10 (1) 04:46 (6) 04:21 (5) 04:48 (7) 09:58 (9) 03:56 (15) 03:34 (1)                                         03:10 (1) Ulla Karnebäck Klubblös
        04:10 (1) 08:56 (2) 13:17 (2) 18:05 (3) 28:03 (3) 31:59 (4) 35:33 (3)                                         38:43 (1)    
2 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 39:55 05:26 (9) 04:03 (2) 03:49 (3) 03:57 (2) 07:50 (2) 02:30 (2) 05:14 (13)                                         07:06 (14) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:26 (9) 09:29 (4) 13:18 (3) 17:15 (1) 25:05 (1) 27:35 (1) 32:49 (1)                                         39:55 (2)    
3 Thorsten Höglund Turebergs IF 40:48 04:31 (2) 03:44 (1) 03:45 (2) 06:51 (16) 10:22 (11) 02:23 (1) 03:42 (2)                                         05:30 (12) Thorsten Höglund Turebergs IF
        04:31 (2) 08:15 (1) 12:00 (1) 18:51 (4) 29:13 (4) 31:36 (3) 35:18 (2)                                         40:48 (3)    
4 Bror Wahlberg Haninge SOK 40:57 05:00 (6) 04:27 (3) 04:31 (8) 04:06 (4) 09:13 (4) 03:19 (10) 05:25 (14)                                         04:56 (9) Bror Wahlberg Haninge SOK
        05:00 (6) 09:27 (3) 13:58 (4) 18:04 (2) 27:17 (2) 30:36 (2) 36:01 (4)                                         40:57 (4)    
5 Lars-Erik Lindell Väsby OK 41:31 05:04 (7) 07:38 (14) 03:51 (4) 04:06 (4) 09:17 (5) 02:38 (3) 04:37 (6)                                         04:20 (4) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        05:04 (7) 12:42 (14) 16:33 (11) 20:39 (8) 29:56 (6) 32:34 (6) 37:11 (5)                                         41:31 (5)    
6 Gunvor Granath Nynäshamns OK 41:56 05:29 (10) 07:53 (15) 04:29 (7) 03:19 (1) 09:07 (3) 02:41 (4) 05:00 (8)                                         03:58 (3) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        05:29 (10) 13:22 (15) 17:51 (14) 21:10 (10) 30:17 (8) 32:58 (7) 37:58 (8)                                         41:56 (6)    
6 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 41:56 04:57 (4) 05:44 (10) 04:21 (5) 04:26 (6) 10:08 (10) 02:50 (5) 05:09 (11)                                         04:21 (5) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        04:57 (4) 10:41 (8) 15:02 (6) 19:28 (5) 29:36 (5) 32:26 (5) 37:35 (7)                                         41:56 (6)    
8 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 43:50 05:34 (12) 05:40 (9) 04:41 (10) 05:45 (11) 09:38 (8) 03:09 (8) 04:34 (5)                                         04:49 (6) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:34 (12) 11:14 (9) 15:55 (9) 21:40 (12) 31:18 (10) 34:27 (10) 39:01 (9)                                         43:50 (8)    
9 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 44:40 04:59 (5) 04:48 (7) 04:35 (9) 05:14 (8) 12:41 (16) 03:14 (9) 04:15 (4)                                         04:54 (8) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        04:59 (5) 09:47 (5) 14:22 (5) 19:36 (6) 32:17 (11) 35:31 (11) 39:46 (10)                                         44:40 (9)    
10 Gunnel Junegard OK Södertörn 45:59 05:36 (13) 04:35 (5) 05:07 (12) 06:01 (13) 09:21 (6) 02:50 (5) 03:45 (3)                                         08:44 (17) Gunnel Junegard OK Södertörn
        05:36 (13) 10:11 (6) 15:18 (7) 21:19 (11) 30:40 (9) 33:30 (8) 37:15 (6)                                         45:59 (10)    
11 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 46:00 06:13 (16) 05:08 (8) 05:11 (13) 04:00 (3) 09:37 (7) 03:44 (14) 06:42 (18)                                         05:25 (10) Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK
        06:13 (16) 11:21 (10) 16:32 (10) 20:32 (7) 30:09 (7) 33:53 (9) 40:35 (11)                                         46:00 (11)    
12 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 52:16 06:22 (17) 05:44 (10) 05:56 (16) 05:40 (10) 11:53 (13) 03:19 (10) 04:47 (7)                                         08:35 (16) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        06:22 (17) 12:06 (13) 18:02 (15) 23:42 (13) 35:35 (12) 38:54 (12) 43:41 (12)