Sträcktider Luffarligan 18 okt 2017 Gubbängens IP                                                    
  2017-10-18 Svarta tider är sträcktider                                                            
    Blå tider är från start                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                            
                                                                       
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   Mål   Bana A - 5,5 km Klubb
1 Göran Thimberg Söders-Tyresö 37:33 01:09 (1) 06:10 (2) 01:15 (2) 01:41 (1) 01:34 (1) 03:59 (4) 02:40 (1) 05:28 (5) 03:03 (5) 03:25 (1) 01:59 (2) 00:56 (3) 01:38 (5) 01:44 (3) 00:52 (3) Göran Thimberg Söders-Tyresö
        01:09 (1) 07:19 (1) 08:34 (1) 10:15 (1) 11:49 (1) 15:48 (1) 18:28 (1) 23:56 (1) 26:59 (1) 30:24 (1) 32:23 (1) 33:19 (1) 34:57 (1) 36:41 (1) 37:33 (1)    
2 Nick Barrable OK Ravinen 38:32 01:42 (11) 06:08 (1) 01:11 (1) 01:58 (2) 01:34 (1) 03:29 (1) 03:06 (4) 06:12 (7) 02:53 (3) 03:30 (3) 01:56 (1) 00:54 (2) 01:33 (1) 01:35 (1) 00:51 (2) Nick Barrable OK Ravinen
        01:42 (11) 07:50 (2) 09:01 (2) 10:59 (2) 12:33 (2) 16:02 (2) 19:08 (2) 25:20 (2) 28:13 (2) 31:43 (2) 33:39 (2) 34:33 (2) 36:06 (2) 37:41 (2) 38:32 (2)    
3 Niklas Wrane Söders-Tyresö 40:10 01:20 (2) 06:43 (5) 01:23 (5) 02:00 (3) 02:00 (4) 03:49 (3) 03:58 (11) 05:07 (2) 02:48 (2) 03:48 (6) 02:01 (3) 00:53 (1) 01:33 (1) 01:40 (2) 01:07 (9) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        01:20 (2) 08:03 (4) 09:26 (4) 11:26 (4) 13:26 (4) 17:15 (4) 21:13 (4) 26:20 (3) 29:08 (3) 32:56 (3) 34:57 (3) 35:50 (3) 37:23 (3) 39:03 (3) 40:10 (3)    
4 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 41:18 01:23 (4) 06:36 (3) 01:23 (5) 02:01 (4) 01:46 (3) 03:45 (2) 02:57 (2) 06:55 (11) 03:22 (7) 03:46 (5) 02:10 (4) 01:01 (5) 01:34 (3) 01:53 (6) 00:46 (1) Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK
        01:23 (4) 07:59 (3) 09:22 (3) 11:23 (3) 13:09 (3) 16:54 (3) 19:51 (3) 26:46 (4) 30:08 (5) 33:54 (4) 36:04 (4) 37:05 (4) 38:39 (4) 40:32 (4) 41:18 (4)    
5 Oscar Arman Nyköpings OK 42:52 01:21 (3) 07:08 (6) 01:19 (4) 02:18 (9) 02:25 (10) 04:04 (5) 03:03 (3) 05:14 (3) 03:02 (4) 04:01 (8) 02:41 (9) 01:17 (7) 01:46 (7) 01:54 (7) 01:19 (12) Oscar Arman Nyköpings OK
        01:21 (3) 08:29 (6) 09:48 (6) 12:06 (6) 14:31 (6) 18:35 (6) 21:38 (5) 26:52 (5) 29:54 (4) 33:55 (5) 36:36 (5) 37:53 (5) 39:39 (5) 41:33 (5) 42:52 (5)    
6 Linus Rispling Centrum OK 43:43 01:28 (5) 06:38 (4) 01:36 (10) 02:15 (6) 02:00 (4) 04:22 (7) 03:37 (7) 06:13 (8) 03:55 (11) 03:56 (7) 02:21 (6) 00:59 (4) 01:44 (6) 01:46 (4) 00:53 (4) Linus Rispling Centrum OK
        01:28 (5) 08:06 (5) 09:42 (5) 11:57 (5) 13:57 (5) 18:19 (5) 21:56 (6) 28:09 (6) 32:04 (7) 36:00 (7) 38:21 (7) 39:20 (6) 41:04 (6) 42:50 (6) 43:43 (6)    
7 Stuart Fell Centrum OK 45:54 01:51 (13) 07:37 (7) 01:15 (2) 03:10 (11) 02:04 (6) 04:18 (6) 03:33 (5) 05:26 (4) 02:32 (1) 03:29 (2) 02:12 (5) 03:50 (17) 01:35 (4) 01:46 (4) 01:16 (11) Stuart Fell Centrum OK
        01:51 (13) 09:28 (7) 10:43 (7) 13:53 (9) 15:57 (8) 20:15 (8) 23:48 (8) 29:14 (7) 31:46 (6) 35:15 (6) 37:27 (6) 41:17 (7) 42:52 (7) 44:38 (7) 45:54 (7)    
8 Janne Nilsson Centrum OK 48:02 01:41 (10) 07:51 (8) 01:30 (9) 02:16 (8) 02:10 (7) 04:26 (9) 03:34 (6) 05:57 (6) 04:38 (15) 04:43 (11) 02:48 (11) 01:09 (6) 02:08 (10) 02:01 (8) 01:10 (10) Janne Nilsson Centrum OK
        01:41 (10) 09:32 (8) 11:02 (8) 13:18 (7) 15:28 (7) 19:54 (7) 23:28 (7) 29:25 (8) 34:03 (8) 38:46 (8) 41:34 (8) 42:43 (8) 44:51 (8) 46:52 (8) 48:02 (8)    
9 Moa Kjellstrand Centrum OK 52:08 01:56 (14) 07:52 (9) 01:29 (8) 02:11 (5) 02:51 (12) 04:41 (10) 05:53 (16) 07:00 (12) 03:37 (10) 05:19 (16) 02:30 (8) 01:22 (8) 01:52 (8) 02:33 (14) 01:02 (7) Moa Kjellstrand Centrum OK
        01:56 (14) 09:48 (10) 11:17 (9) 13:28 (8) 16:19 (9) 21:00 (9) 26:53 (9) 33:53 (10) 37:30 (10) 42:49 (10) 45:19 (10) 46:41 (9) 48:33 (9) 51:06 (9) 52:08 (9)    
10 Martin Karlsson Centrum OK 53:21 01:31 (7) 08:49 (11) 02:00 (16) 02:15 (6) 03:23 (15) 05:55 (13) 03:54 (10) 05:01 (1) 03:09 (6) 03:44 (4) 03:20 (15) 03:44 (16) 03:23 (15) 02:19 (11) 00:54 (5) Martin Karlsson Centrum OK
        01:31 (7) 10:20 (11) 12:20 (11) 14:35 (11) 17:58 (11) 23:53 (11) 27:47 (11) 32:48 (9) 35:57 (9) 39:41 (9) 43:01 (9) 46:45 (10) 50:08 (10) 52:27 (10) 53:21 (10)    
11 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 55:31 01:30 (6) 08:10 (10) 01:43 (14) 02:36 (10) 02:43 (11) 05:13 (12) 05:25 (15) 08:30 (14) 03:33 (9) 05:10 (15) 03:24 (16) 01:25 (9) 02:24 (11) 02:25 (13) 01:20 (13) Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        01:30 (6) 09:40 (9) 11:23 (10) 13:59 (10) 16:42 (10) 21:55 (10) 27:20 (10) 35:50 (11) 39:23 (11) 44:33 (11) 47:57 (12) 49:22 (12) 51:46 (11) 54:11 (11) 55:31 (11)    
12 Christian Olsson Frösö IF 59:14 01:38 (9) 14:50 (17) 01:37 (11) 05:09 (16) 03:10 (13) 05:06 (11) 03:39 (8) 06:30 (9) 03:27 (8) 04:32 (10) 02:23 (7) 01:26 (11) 02:05 (9) 02:11 (10) 01:31 (14) Christian Olsson Frösö IF
        01:38 (9) 16:28 (17) 18:05 (17) 23:14 (16) 26:24 (15) 31:30 (15) 35:09 (15) 41:39 (15) 45:06 (14) 49:38 (13) 52:01 (13) 53:27 (13) 55:32 (12) 57:43 (12) 59:14 (12)    
13 Lena Öhman Centrum OK 61:54 01:48 (12) 09:14 (12) 01:43 (14) 04:06 (14) 02:16 (9) 05:58 (14) 06:24 (17) 09:35 (16) 04:50 (16) 05:05 (14) 03:02 (13) 01:25 (9) 02:34 (14) 02:22 (12) 01:32 (15) Lena Öhman Centrum OK
        01:48 (12) 11:02 (12) 12:45 (12) 16:51 (12) 19:07 (12) 25:05 (12) 31:29 (13) 41:04 (14) 45:54 (15) 50:59 (15) 54:01 (15) 55:26 (15) 58:00 (14) 60:22 (14) 61:54 (13)    
14 Jan Retsloff Hellas Orientering 61:55 02:04 (16) 09:39 (13) 01:42 (13) 03:49 (12) 03:19 (14) 07:50 (15) 04:24 (12) 07:42 (13) 04:01 (13) 06:08 (17) 03:04 (14) 01:31 (12) 02:24 (11) 02:42 (16) 01:36 (16) Jan Retsloff Hellas Orientering
        02:04 (16) 11:43 (13) 13:25 (13) 17:14 (13) 20:33 (13) 28:23 (14) 32:47 (14) 40:29 (13) 44:30 (13) 50:38 (14) 53:42 (14) 55:13 (14) 57:37 (13) 60:19 (13) 61:55 (14)    
15 Rickard Andersson Tullinge SK 62:46 01:35 (8) 11:29 (16) 01:27 (7) 04:41 (15) 02:14 (8) 04:23 (8) 03:40 (9) 06:43 (10) 04:05 (14) 04:26 (9) 02:48 (11) 01:46 (13) 10:25 (17) 02:04 (9) 01:00 (6) Rickard Andersson Tullinge SK
        01:35 (8) 13:04 (15) 14:31 (14) 19:12 (15) 21:26 (14) 25:49 (13) 29:29 (12) 36:12 (12) 40:17 (12) 44:43 (12) 47:31 (11) 49:17 (11) 59:42 (15) 61:46 (15) 62:46 (15)    
16 Jerker Drottenmyr Visborgs OK 80:12 02:11 (17) 10:19 (14) 02:04 (17) 12:45 (17) 04:01 (16) 08:44 (16) 05:04 (13) 15:01 (17) 03:57 (12) 04:58 (13) 02:44 (10) 02:17 (15) 02:29 (13) 02:34 (15) 01:04 (8) Jerker Drottenmyr Visborgs OK
        02:11 (17) 12:30 (14) 14:34 (15) 27:19 (17) 31:20 (17) 40:04 (17) 45:08 (16) 60:09 (17) 64:06 (17) 69:04 (17) 71:48 (17) 74:05 (17) 76:34 (17) 79:08 (17) 80:12 (16)    
17 Mia Hillerhag IFK Lidingö SOK 80:45 01:58 (15) 11:13 (15) 01:40 (12) 03:59 (13) 11:33 (17) 09:37 (17) 05:18 (14) 09:14 (15) 05:05 (17) 04:56 (12) 03:37 (17) 02:13 (14) 04:22 (16) 03:24 (17) 02:36 (17) Mia Hillerhag IFK Lidingö SOK
        01:58 (15) 13:11 (16) 14:51 (16) 18:50 (14) 30:23 (16) 40:00 (16) 45:18 (17) 54:32 (16) 59:37 (16) 64:33 (16) 68:10 (16) 70:23 (16) 74:45 (16) 78:09 (16) 80:45 (17)    
- Noel Hedman IFK Lidingö SOK 33:03 01:04   05:29   01:17   01:30   02:01   02:54   02:37   04:02   02:15   03:15   01:50   00:52   01:26   01:50   00:41   Noel Hedman IFK Lidingö SOK
        01:04   06:33   07:50   09:20   11:21   14:15   16:52   20:54   23:09   26:24   28:14   29:06   30:32   32:22   33:03      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana B - 4,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11               Mål   Bana B - 4,6 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 32:19 01:49 (1) 06:24 (1) 01:17 (1) 02:02 (1) 01:14 (1) 03:38 (1) 03:05 (1) 04:50 (1) 02:27 (1) 03:48 (1) 01:02 (1)             00:43 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        01:49 (1) 08:13 (1) 09:30 (1) 11:32 (1) 12:46 (1) 16:24 (1) 19:29 (1) 24:19 (1) 26:46 (1) 30:34 (1) 31:36 (1)             32:19 (1)    
2 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 39:29 03:45 (17) 07:27 (3) 01:37 (2) 02:12 (2) 01:50 (2) 03:46 (2) 03:17 (2) 05:25 (2) 04:12 (13) 04:04 (2) 01:04 (2)             00:50 (2) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF
        03:45 (17) 11:12 (6) 12:49 (5) 15:01 (3) 16:51 (3) 20:37 (2) 23:54 (2) 29:19 (2) 33:31 (2) 37:35 (2) 38:39 (2)             39:29 (2)    
3 Ulf Bråsjö Järla Orientering 47:09 02:31 (4) 08:07 (7) 01:47 (5) 03:08 (12) 02:18 (10) 04:44 (5) 04:37 (11) 07:35 (10) 04:16 (16) 05:36 (17) 01:25 (13)             01:05 (5) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        02:31 (4) 10:38 (4) 12:25 (3) 15:33 (4) 17:51 (4) 22:35 (3) 27:12 (3) 34:47 (4) 39:03 (3) 44:39 (3) 46:04 (3)             47:09 (3)    
4 Lennart Hävren Tulline 50:38 02:36 (5) 08:49 (12) 02:03 (15) 03:11 (13) 02:16 (8) 05:10 (7) 04:17 (7) 09:44 (27) 04:31 (19) 05:21 (12) 01:23 (7)             01:17 (14) Lennart Hävren Tulline
        02:36 (5) 11:25 (7) 13:28 (8) 16:39 (8) 18:55 (5) 24:05 (5) 28:22 (5) 38:06 (5) 42:37 (5) 47:58 (4) 49:21 (4)             50:38 (4)    
5 Claes Andersson OK Södertörn 50:39 02:22 (3) 07:18 (2) 02:06 (17) 02:23 (3) 02:30 (14) 06:57 (25) 03:39 (3) 07:30 (8) 08:35 (40) 04:56 (4) 01:20 (5)             01:03 (4) Claes Andersson OK Södertörn
        02:22 (3) 09:40 (2) 11:46 (2) 14:09 (2) 16:39 (2) 23:36 (4) 27:15 (4) 34:45 (3) 43:20 (8) 48:16 (6) 49:36 (5)             50:39 (5)    
6 Per-Johan Vikfors OK Österåker 51:03 04:52 (25) 07:43 (5) 01:56 (9) 02:41 (4) 02:29 (13) 05:09 (6) 04:05 (5) 10:56 (31) 03:23 (3) 05:26 (14) 01:16 (4)             01:07 (6) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        04:52 (25) 12:35 (11) 14:31 (10) 17:12 (10) 19:41 (6) 24:50 (6) 28:55 (6) 39:51 (10) 43:14 (7) 48:40 (8) 49:56 (7)             51:03 (6)    
7 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 51:20 03:27 (15) 08:50 (13) 02:22 (22) 03:02 (10) 03:09 (19) 05:14 (9) 05:21 (17) 07:35 (10) 03:46 (6) 05:26 (14) 01:24 (12)             01:44 (33) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        03:27 (15) 12:17 (10) 14:39 (12) 17:41 (11) 20:50 (12) 26:04 (8) 31:25 (8) 39:00 (8) 42:46 (6) 48:12 (5) 49:36 (5)             51:20 (7)    
8 Per Öhlund Gustafsbergs OK 51:23 02:46 (9) 08:39 (10) 01:53 (8) 02:49 (5) 03:34 (26) 05:26 (10) 07:30 (34) 06:59 (5) 04:04 (12) 05:09 (8) 01:23 (7)             01:11 (10) Per Öhlund Gustafsbergs OK
        02:46 (9) 11:25 (7) 13:18 (7) 16:07 (7) 19:41 (6) 25:07 (7) 32:37 (12) 39:36 (9) 43:40 (9) 48:49 (9) 50:12 (8)             51:23 (8)    
9 Bo Davidsson Solna OK 51:53 02:39 (6) 09:15 (14) 02:00 (13) 02:59 (7) 02:48 (15) 06:55 (24) 05:02 (15) 07:01 (6) 03:37 (4) 06:20 (28) 01:45 (23)             01:32 (28) Bo Davidsson Solna OK
        02:39 (6) 11:54 (9) 13:54 (9) 16:53 (9) 19:41 (6) 26:36 (9) 31:38 (9) 38:39 (6) 42:16 (4) 48:36 (7) 50:21 (9)             51:53 (9)    
10 Ingvar Svensson Bjursås OK 52:03 04:07 (21) 09:25 (16) 02:03 (15) 03:00 (8) 02:14 (6) 06:08 (18) 05:37 (19) 07:32 (9) 03:59 (10) 05:14 (11) 01:23 (7)             01:21 (19) Ingvar Svensson Bjursås OK
        04:07 (21) 13:32 (19) 15:35 (17) 18:35 (13) 20:49 (11) 26:57 (12) 32:34 (11) 40:06 (11) 44:05 (10) 49:19 (10) 50:42 (10)             52:03 (10)    
11 Tommy Lindberg Haninge SOK 52:16 02:41 (7) 08:20 (8) 01:46 (4) 03:00 (8) 06:43 (39) 04:24 (4) 04:47 (12) 08:28 (20) 04:26 (17) 05:02 (6) 01:23 (7)             01:16 (12) Tommy Lindberg Haninge SOK
        02:41 (7) 11:01 (5) 12:47 (4) 15:47 (6) 22:30 (14) 26:54 (11) 31:41 (10) 40:09 (12) 44:35 (11) 49:37 (11) 51:00 (11)             52:16 (11)    
12 Lina Matthews Tullinge SK 53:23 02:18 (2) 07:48 (6) 02:45 (33) 02:50 (6) 04:09 (33) 08:50 (35) 04:36 (9) 09:21 (25) 03:07 (2) 05:08 (7) 01:23 (7)             01:08 (7) Lina Matthews Tullinge SK
        02:18 (2) 10:06 (3) 12:51 (6) 15:41 (5) 19:50 (9) 28:40 (15) 33:16 (13) 42:37 (13) 45:44 (13) 50:52 (12) 52:15 (12)             53:23 (12)    
13 Bo Norbäck Tullinge SK 54:22 02:49 (10) 09:48 (19) 02:06 (17) 04:02 (20) 02:28 (12) 05:27 (11) 04:32 (8) 07:39 (13) 06:27 (34) 06:04 (23) 01:38 (20)             01:22 (21) Bo Norbäck Tullinge SK
        02:49 (10) 12:37 (12) 14:43 (14) 18:45 (14) 21:13 (13) 26:40 (10) 31:12 (7) 38:51 (7) 45:18 (12) 51:22 (13) 53:00 (13)             54:22 (13)    
14 Anders Larsson Skarpnäcks OL 55:36 03:17 (13) 09:27 (17) 02:22 (22) 07:22 (34) 02:57 (16) 06:34 (21) 04:36 (9) 07:07 (7) 03:47 (7) 05:22 (13) 01:26 (14)             01:19 (17) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        03:17 (13) 12:44 (14) 15:06 (15) 22:28 (21) 25:25 (21) 31:59 (22) 36:35 (17) 43:42 (14) 47:29 (14) 52:51 (14) 54:17 (14)             55:36 (14)    
15 Leif Mörkfors Järfälla OK 56:51 02:45 (8) 10:43 (24) 06:01 (41) 05:34 (30) 03:18 (23) 05:10 (7) 04:11 (6) 06:52 (4) 03:49 (8) 05:01 (5) 01:30 (16)             01:57 (36) Leif Mörkfors Järfälla OK
        02:45 (8) 13:28 (18) 19:29 (27) 25:03 (26) 28:21 (25) 33:31 (23) 37:42 (20) 44:34 (17) 48:23 (15) 53:24 (15) 54:54 (15)             56:51 (15)    
16 Elin Wåhlin Tullinge SK 58:33 04:45 (23) 10:44 (25) 01:47 (5) 03:07 (11) 04:01 (31) 05:49 (14) 05:29 (18) 08:48 (24) 04:39 (21) 06:20 (28) 01:41 (22)             01:23 (22) Elin Wåhlin Tullinge SK
        04:45 (23) 15:29 (25) 17:16 (22) 20:23 (18) 24:24 (19) 30:13 (17) 35:42 (16) 44:30 (16) 49:09 (16) 55:29 (16) 57:10 (16)             58:33 (16)    
17 Leif Åkerblom OK Österåker 58:49 05:22 (30) 07:35 (4) 01:42 (3) 09:30 (38) 08:31 (41) 04:21 (3) 03:55 (4) 06:35 (3) 03:41 (5) 05:12 (10) 01:15 (3)             01:10 (9) Leif Åkerblom OK Österåker
        05:22 (30) 12:57 (16) 14:39 (12) 24:09 (25) 32:40 (32) 37:01 (31) 40:56 (26) 47:31 (21) 51:12 (18) 56:24 (17) 57:39 (17)             58:49 (17)    
18 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 60:00 03:19 (14) 10:38 (23) 02:10 (19) 08:00 (36) 01:50 (2) 05:52 (15) 06:11 (28) 08:35 (22) 04:15 (14) 06:12 (27) 01:37 (19)             01:21 (19) Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK
        03:19 (14) 13:57 (20) 16:07 (18) 24:07 (24) 25:57 (22) 31:49 (21) 38:00 (21) 46:35 (19) 50:50 (17) 57:02 (18) 58:39 (18)             00:00 (18)    
19 Niclas Lidström Frösö IF 61:53 03:56 (19) 08:47 (11) 01:48 (7) 03:39 (17) 01:57 (4) 07:17 (29) 05:59 (25) 14:17 (41) 05:55 (26) 05:41 (18) 01:21 (6)             01:16 (12) Niclas Lidström Frösö IF
        03:56 (19) 12:43 (13) 14:31 (10) 18:10 (12) 20:07 (10) 27:24 (13) 33:23 (14) 47:40 (22) 53:35 (21) 59:16 (20) 60:37 (19)             61:53 (19)    
20 Leif Wallenbro Väsby OK 62:16 05:04 (26) 09:15 (14) 01:56 (9) 03:23 (14) 03:13 (21) 05:41 (12) 10:05 (41) 07:47 (14) 06:01 (28) 06:27 (30) 01:55 (29)             01:29 (27) Leif Wallenbro Väsby OK
        05:04 (26) 14:19 (21) 16:15 (19) 19:38 (15) 22:51 (15) 28:32 (14) 38:37 (22) 46:24 (18) 52:25 (19) 58:52 (19) 60:47 (20)             62:16 (20)    
21 Svante Frid Enebybergs IF 63:55 06:21 (36) 10:16 (21) 02:00 (13) 07:53 (35) 04:06 (32) 06:07 (17) 06:37 (30) 08:37 (23) 04:28 (18) 04:54 (3) 01:27 (15)             01:09 (8) Svante Frid Enebybergs IF
        06:21 (36) 16:37 (27) 18:37 (25) 26:30 (29) 30:36 (30) 36:43 (29) 43:20 (30) 51:57 (28) 56:25 (24) 61:19 (24) 62:46 (22)             63:55 (21)    
22 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 64:34 04:13 (22) 11:03 (28) 02:39 (31) 03:54 (19) 02:14 (6) 06:53 (23) 05:49 (23) 09:53 (28) 06:10 (32) 07:43 (35) 02:03 (34)             02:00 (38) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:13 (22) 15:16 (24) 17:55 (24) 21:49 (19) 24:03 (18) 30:56 (19) 36:45 (18) 46:38 (20) 52:48 (20) 60:31 (21) 62:34 (21)             64:34 (22)    
23 Christian Elvhage IF Thor 64:42 03:03 (12) 09:48 (19) 02:21 (21) 04:30 (24) 04:18 (36) 05:44 (13) 05:56 (24) 08:12 (19) 10:39 (41) 06:09 (26) 02:37 (36)             01:25 (23) Christian Elvhage IF Thor
        03:03 (12) 12:51 (15) 15:12 (16) 19:42 (16) 24:00 (17) 29:44 (16) 35:40 (15) 43:52 (15) 54:31 (22) 60:40 (22) 63:17 (23)             64:42 (23)    
24 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 64:45 05:29 (31) 10:31 (22) 02:37 (30) 04:57 (25) 03:40 (29) 07:11 (27) 06:14 (29) 09:23 (26) 06:41 (37) 05:11 (9) 01:34 (18)             01:17 (14) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        05:29 (31) 16:00 (26) 18:37 (25) 23:34 (22) 27:14 (23) 34:25 (24) 40:39 (24) 50:02 (23) 56:43 (26) 61:54 (25) 63:28 (24)             64:45 (24)    
25 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 65:07 09:01 (40) 10:54 (26) 02:41 (32) 04:03 (21) 02:18 (10) 06:00 (16) 04:47 (12) 12:08 (34) 04:37 (20) 05:29 (16) 01:33 (17)             01:36 (29) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        09:01 (40) 19:55 (33) 22:36 (34) 26:39 (30) 28:57 (28) 34:57 (25) 39:44 (23) 51:52 (27) 56:29 (25) 61:58 (26) 63:31 (25)             65:07 (25)    
26 Ulf Bylund IFK Enskede 66:28 06:01 (34) 08:38 (9) 02:30 (28) 09:41 (39) 03:52 (30) 06:08 (18) 05:48 (22) 08:33 (21) 03:56 (9) 05:44 (19) 04:45 (41)             00:52 (3) Ulf Bylund IFK Enskede
        06:01 (34) 14:39 (22) 17:09 (21) 26:50 (31) 30:42 (31) 36:50 (30) 42:38 (28) 51:11 (25) 55:07 (23) 60:51 (23) 65:36 (26)             66:28 (26)    
27 Per-Erik Jansson IF Thor 67:40 03:38 (16) 09:33 (18) 03:23 (38) 03:37 (15) 03:34 (26) 07:09 (26) 09:56 (37) 11:56 (33) 04:02 (11) 06:08 (25) 03:17 (40)             01:27 (26) Per-Erik Jansson IF Thor
        03:38 (16) 13:11 (17) 16:34 (20) 20:11 (17) 23:45 (16) 30:54 (18) 40:50 (25) 52:46 (29) 56:48 (27) 62:56 (27) 66:13 (27)             67:40 (27)    
28 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 68:09 03:02 (11) 16:53 (37) 01:59 (11) 03:37 (15) 02:16 (8) 08:15 (33) 05:40 (20) 13:23 (38) 04:15 (14) 05:44 (19) 01:45 (23)             01:20 (18) Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        03:02 (11) 19:55 (33) 21:54 (33) 25:31 (28) 27:47 (24) 36:02 (26) 41:42 (27) 55:05 (30) 59:20 (30) 65:04 (29) 66:49 (29)             68:09 (28)    
28 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 68:09 04:02 (20) 10:55 (27) 02:47 (34) 04:10 (22) 03:03 (17) 06:48 (22) 05:43 (21) 14:01 (40) 05:39 (25) 07:17 (33) 02:01 (33)             01:43 (32) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        04:02 (20) 14:57 (23) 17:44 (23) 21:54 (20) 24:57 (20) 31:45 (20) 37:28 (19) 51:29 (26) 57:08 (28) 64:25 (28) 66:26 (28)             68:09 (28)    
30 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 69:14 03:49 (18) 14:18 (34) 01:59 (11) 05:21 (27) 03:21 (24) 07:14 (28) 06:58 (31) 07:37 (12) 08:27 (39) 06:42 (32) 01:40 (21)             01:48 (34) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        03:49 (18) 18:07 (29) 20:06 (29) 25:27 (27) 28:48 (27) 36:02 (26) 43:00 (29) 50:37 (24) 59:04 (29) 65:46 (30) 67:26 (30)             69:14 (30)    
31 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 72:38 10:18 (41) 12:13 (31) 02:25 (25) 05:22 (28) 03:16 (22) 08:18 (34) 06:10 (27) 08:05 (17) 05:15 (24) 07:54 (36) 01:56 (30)             01:26 (25) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        10:18 (41) 22:31 (35) 24:56 (35) 30:18 (35) 33:34 (35) 41:52 (32) 48:02 (32) 56:07 (31) 61:22 (31) 69:16 (31) 71:12 (31)             72:38 (31)    
32 Claes Andersson Snättringe SK 72:59 08:14 (39) 16:30 (36) 02:28 (26) 10:15 (40) 02:12 (5) 06:27 (20) 05:19 (16) 07:47 (14) 05:03 (23) 05:44 (19) 01:49 (27)             01:11 (10) Claes Andersson Snättringe SK
        08:14 (39) 24:44 (38) 27:12 (37) 37:27 (39) 39:39 (36) 46:06 (36) 51:25 (34) 59:12 (33) 64:15 (33) 69:59 (33) 71:48 (33)             72:59 (32)    
33 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 73:08 06:57 (38) 11:18 (30) 03:27 (39) 05:32 (29) 03:09 (19) 12:23 (41) 06:04 (26) 07:50 (16) 06:32 (36) 06:05 (24) 01:56 (30)             01:55 (35) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        06:57 (38) 18:15 (30) 21:42 (32) 27:14 (32) 30:23 (29) 42:46 (33) 48:50 (33) 56:40 (32) 63:12 (32) 69:17 (32) 71:13 (32)             73:08 (33)    
34 Göran Kron KSIF 75:42 06:19 (35) 11:11 (29) 02:18 (20) 03:50 (18) 04:46 (38) 07:46 (31) 09:58 (39) 13:13 (37) 07:00 (38) 05:54 (22) 01:48 (25)             01:39 (30) Göran Kron KSIF
        06:19 (35) 17:30 (28) 19:48 (28) 23:38 (23) 28:24 (26) 36:10 (28) 46:08 (31) 59:21 (34) 66:21 (34) 72:15 (34) 74:03 (34)             75:42 (34)    
35 Bo Winander Järfälla OK 77:41 05:35 (33) 23:24 (40) 02:24 (24) 05:09 (26) 03:24 (25) 08:08 (32) 04:56 (14) 08:08 (18) 06:08 (31) 06:36 (31) 01:52 (28)             01:57 (36) Bo Winander Järfälla OK
        05:35 (33) 28:59 (40) 31:23 (40) 36:32 (37) 39:56 (37) 48:04 (37) 53:00 (35) 61:08 (35) 67:16 (35) 73:52 (35) 75:44 (35)             77:41 (35)    
36 Alice Röken Täby OK 84:54 05:16 (29) 13:42 (32) 02:29 (27) 07:06 (33) 04:11 (34) 12:00 (39) 10:04 (40) 12:27 (35) 06:01 (28) 08:32 (38) 01:48 (25)             01:18 (16) Alice Röken Täby OK
        05:16 (29) 18:58 (31) 21:27 (30) 28:33 (33) 32:44 (33) 44:44 (34) 54:48 (37) 67:15 (37) 73:16 (36) 81:48 (37) 83:36 (36)             84:54 (36)    
37 Anna Röken Täby OK 85:13 05:11 (28) 13:49 (33) 02:35 (29) 07:00 (32) 04:11 (34) 12:02 (40) 09:56 (37) 12:32 (36) 06:01 (28) 08:35 (39) 01:56 (30)             01:25 (23) Anna Röken Täby OK
        05:11 (28) 19:00 (32) 21:35 (31) 28:35 (34) 32:46 (34) 44:48 (35) 54:44 (36) 67:16 (38) 73:17 (37) 81:52 (38) 83:48 (38)             85:13 (37)    
38 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 85:21 05:04 (26) 19:30 (38) 03:28 (40) 09:09 (37) 04:23 (37) 07:36 (30) 07:02 (32) 10:42 (30) 06:28 (35) 08:15 (37) 02:03 (34)             01:41 (31) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        05:04 (26) 24:34 (37) 28:02 (38) 37:11 (38) 41:34 (39) 49:10 (38) 56:12 (38) 66:54 (36) 73:22 (38) 81:37 (36) 83:40 (37)             85:21 (38)    
39 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 94:09 06:30 (37) 16:13 (35) 02:54 (35) 06:28 (31) 07:59 (40) 10:23 (38) 09:19 (36) 13:37 (39) 05:57 (27) 09:27 (41) 02:42 (38)             02:40 (40) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        06:30 (37) 22:43 (36) 25:37 (36) 32:05 (36) 40:04 (38) 50:27 (39) 59:46 (39) 73:23 (39) 79:20 (39) 88:47 (39) 91:29 (39)             94:09 (39)    
40 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 95:24 05:32 (32) 22:23 (39) 03:22 (37) 12:05 (41) 03:37 (28) 09:32 (36) 07:45 (35) 10:36 (29) 06:12 (33) 09:07 (40) 02:43 (39)             02:30 (39) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        05:32 (32) 27:55 (39) 31:17 (39) 43:22 (40) 46:59 (40) 56:31 (40) 64:16 (40) 74:52 (40) 81:04 (40) 90:11 (40) 92:54 (40)             95:24 (40)    
41 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 106:26 04:48 (24) 43:29 (41) 02:54 (35) 04:20 (23) 03:04 (18) 10:09 (37) 07:22 (33) 11:15 (32) 05:00 (22) 07:34 (34) 02:39 (37)             03:52 (41) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        04:48 (24) 48:17 (41) 51:11 (41) 55:31 (41) 58:35 (41) 68:44 (41) 76:06 (41) 87:21 (41) 92:21 (41) 99:55 (41) 102:34 (41)             106:26 (41)    
- Eva Elnerud Sigtuna OK 71:28 02:31   10:22   01:58   07:46   07:15   09:03   06:03   12:57   04:42   05:54   01:29               01:28   Eva Elnerud Sigtuna OK
        02:31   12:53   14:51   22:37   29:52   38:55   44:58   57:55   62:37   68:31   70:00               71:28      
- Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 76:28 23:58   03:16                                                   49:14   Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK
        23:58   27:14                                                   76:28      
- Lars Forsstedt Söders-Tyresö 373:56 03:09   07:48   01:44   08:57   01:48   07:01   04:25   10:35   05:33                       322:56   Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        03:09   10:57   12:41   21:38   23:26   30:27   34:52   45:27   51:00                       373:56      
- Matz Larsson Gustavsbergs OK 377:35 04:47   11:03   18:09   01:54   04:22   02:05                                   335:15   Matz Larsson Gustavsbergs OK
        04:47   15:50   33:59   35:53   40:15   42:20                                   377:35      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana C - 3,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                   Mål   Bana C - 3,8 km Klubb
1 Johanna Sanderi IFK Lidingö 29:22 01:33 (2) 06:12 (1) 01:07 (1) 01:03 (1) 03:09 (1) 04:53 (1) 04:36 (1) 02:07 (1) 01:48 (1) 01:53 (2)                 01:01 (2) Johanna Sanderi IFK Lidingö
        01:33 (2) 07:45 (1) 08:52 (1) 09:55 (1) 13:04 (1) 17:57 (1) 22:33 (1) 24:40 (1) 26:28 (1) 28:21 (1)                 29:22 (1)    
2 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 32:19 01:51 (7) 06:26 (2) 01:07 (1) 01:04 (2) 04:22 (6) 05:16 (3) 04:49 (2) 02:40 (6) 02:02 (2) 01:48 (1)                 00:54 (1) Stina Andreasson Gustavsbergs OK
        01:51 (7) 08:17 (2) 09:24 (2) 10:28 (2) 14:50 (2) 20:06 (2) 24:55 (2) 27:35 (2) 29:37 (2) 31:25 (2)                 32:19 (2)    
3 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 34:50 01:33 (2) 06:56 (4) 01:13 (3) 01:17 (9) 04:02 (3) 06:18 (13) 04:51 (3) 02:51 (11) 02:16 (9) 02:30 (13)                 01:03 (4) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:33 (2) 08:29 (3) 09:42 (3) 10:59 (3) 15:01 (3) 21:19 (3) 26:10 (3) 29:01 (3) 31:17 (4) 33:47 (3)                 34:50 (3)    
4 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 34:54 01:59 (16) 07:32 (11) 01:17 (5) 01:21 (11) 03:47 (2) 05:38 (6) 05:00 (6) 02:39 (5) 02:03 (3) 02:35 (17)                 01:03 (4) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL
        01:59 (16) 09:31 (9) 10:48 (8) 12:09 (8) 15:56 (4) 21:34 (4) 26:34 (5) 29:13 (4) 31:16 (3) 33:51 (5)                 34:54 (4)    
5 Sofia Adolfsson IFK Lidingö SOK 34:56 01:37 (4) 07:31 (10) 01:24 (8) 01:06 (3) 04:30 (10) 05:29 (4) 04:56 (5) 02:47 (10) 02:11 (8) 02:16 (5)                 01:09 (9) Sofia Adolfsson IFK Lidingö SOK
        01:37 (4) 09:08 (6) 10:32 (6) 11:38 (5) 16:08 (7) 21:37 (5) 26:33 (4) 29:20 (5) 31:31 (5) 33:47 (3)                 34:56 (5)    
6 Anders Gärderud IFK Lidingös Skid o OK 35:23 01:54 (11) 06:56 (4) 01:36 (21) 01:12 (5) 04:28 (9) 06:01 (8) 04:52 (4) 02:41 (8) 02:08 (7) 02:16 (5)                 01:19 (18) Anders Gärderud IFK Lidingös Skid o OK
        01:54 (11) 08:50 (4) 10:26 (5) 11:38 (5) 16:06 (5) 22:07 (7) 26:59 (6) 29:40 (6) 31:48 (6) 34:04 (6)                 35:23 (6)    
7 Rebecka Adolfsson OK Kåre 35:28 01:50 (6) 07:12 (7) 01:17 (4) 01:13 (6) 04:35 (13) 05:36 (5) 05:52 (19) 02:26 (3) 02:05 (5) 02:13 (4)                 01:09 (9) Rebecka Adolfsson OK Kåre
        01:50 (6) 09:02 (5) 10:19 (4) 11:32 (4) 16:07 (6) 21:43 (6) 27:35 (8) 30:01 (7) 32:06 (7) 34:19 (7)                 35:28 (7)    
8 Torbjörn Bergman Snättringe SK 36:44 02:16 (24) 07:08 (6) 01:28 (13) 01:16 (8) 04:06 (4) 06:12 (12) 05:06 (7) 02:54 (12) 02:28 (18) 02:32 (16)                 01:18 (16) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        02:16 (24) 09:24 (8) 10:52 (9) 12:08 (7) 16:14 (8) 22:26 (8) 27:32 (7) 30:26 (8) 32:54 (8) 35:26 (8)                 36:44 (8)    
9 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 38:16 01:53 (10) 08:52 (21) 01:29 (16) 01:10 (4) 04:31 (12) 05:44 (7) 06:23 (30) 02:40 (6) 02:04 (4) 02:23 (9)                 01:07 (8) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        01:53 (10) 10:45 (17) 12:14 (16) 13:24 (14) 17:55 (12) 23:39 (10) 30:02 (10) 32:42 (10) 34:46 (10) 37:09 (9)                 38:16 (9)    
10 Håkan Tärnrot Hellas Orientering 38:47 01:39 (5) 08:54 (22) 01:35 (19) 01:25 (13) 04:07 (5) 06:54 (20) 05:55 (20) 02:22 (2) 02:27 (16) 02:28 (11)                 01:01 (2) Håkan Tärnrot Hellas Orientering
        01:39 (5) 10:33 (15) 12:08 (14) 13:33 (15) 17:40 (11) 24:34 (12) 30:29 (11) 32:51 (11) 35:18 (11) 37:46 (12)                 38:47 (10)    
11 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 38:53 02:58 (57) 07:42 (14) 02:07 (46) 01:31 (24) 04:38 (15) 06:10 (11) 05:32 (11) 02:30 (4) 02:19 (10) 02:11 (3)                 01:15 (13) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        02:58 (57) 10:40 (16) 12:47 (21) 14:18 (21) 18:56 (14) 25:06 (13) 30:38 (13) 33:08 (12) 35:27 (12) 37:38 (11)                 38:53 (11)    
12 Rune Rådeström Snättringe SK 39:04 01:56 (14) 07:21 (8) 01:27 (11) 01:30 (18) 04:30 (10) 06:48 (19) 05:35 (13) 02:56 (15) 02:24 (12) 03:04 (40)                 01:33 (31) Rune Rådeström Snättringe SK
        01:56 (14) 09:17 (7) 10:44 (7) 12:14 (9) 16:44 (9) 23:32 (9) 29:07 (9) 32:03 (9) 34:27 (9) 37:31 (10)                 39:04 (12)    
13 Bo Hedlund IFK Enskede 40:15 01:59 (15) 08:16 (16) 01:40 (24) 01:26 (15) 04:57 (18) 07:14 (28) 05:45 (15) 02:59 (17) 02:31 (20) 02:16 (5)                 01:12 (11) Bo Hedlund IFK Enskede
        01:59 (15) 10:15 (13) 11:55 (13) 13:21 (13) 18:18 (13) 25:32 (14) 31:17 (14) 34:16 (14) 36:47 (14) 39:03 (13)                 40:15 (13)    
14 Felicity Brown IFK Lidingö 40:41 03:29 (70) 06:53 (3) 01:53 (34) 01:30 (18) 07:27 (57) 05:15 (2) 05:32 (11) 02:46 (9) 02:06 (6) 02:45 (21)                 01:05 (6) Felicity Brown IFK Lidingö
        03:29 (70) 10:22 (14) 12:15 (17) 13:45 (17) 21:12 (26) 26:27 (17) 31:59 (15) 34:45 (15) 36:51 (15) 39:36 (15)                 40:41 (14)    
15 Per-Åke Eriksson 0 40:47 02:13 (22) 07:29 (9) 01:28 (13) 01:27 (16) 04:35 (13) 07:03 (24) 06:21 (29) 02:54 (12) 03:11 (46) 02:50 (26)                 01:16 (14) Per-Åke Eriksson 0
        02:13 (22) 09:42 (10) 11:10 (10) 12:37 (10) 17:12 (10) 24:15 (11) 30:36 (12) 33:30 (13) 36:41 (13) 39:31 (14)                 40:47 (15)    
16 Jan Lindgren OK Södertörn 43:54 01:52 (9) 09:09 (25) 01:34 (18) 01:33 (29) 05:40 (28) 07:05 (25) 06:46 (48) 03:32 (35) 02:59 (36) 02:28 (11)                 01:16 (14) Jan Lindgren OK Södertörn
        01:52 (9) 11:01 (21) 12:35 (19) 14:08 (19) 19:48 (19) 26:53 (19) 33:39 (22) 37:11 (22) 40:10 (20) 42:38 (18)                 43:54 (16)    
17 Göran Larbo Attunda OK 43:55 02:18 (26) 07:37 (13) 01:17 (5) 01:25 (13) 06:46 (49) 07:00 (22) 06:48 (49) 03:00 (18) 02:49 (27) 03:12 (43)                 01:43 (49) Göran Larbo Attunda OK
        02:18 (26) 09:55 (11) 11:12 (11) 12:37 (10) 19:23 (16) 26:23 (16) 33:11 (18) 36:11 (18) 39:00 (17) 42:12 (16)                 43:55 (17)    
18 Willy Ljungdell Täby OK 44:06 01:51 (7) 09:54 (36) 01:26 (10) 01:30 (18) 05:07 (21) 07:18 (33) 06:41 (44) 03:21 (29) 02:39 (22) 02:41 (19)                 01:38 (39) Willy Ljungdell Täby OK
        01:51 (7) 11:45 (27) 13:11 (23) 14:41 (23) 19:48 (19) 27:06 (21) 33:47 (23) 37:08 (21) 39:47 (19) 42:28 (17)                 44:06 (18)    
19 Kjell Holmberg OK Södertörn 44:14 01:55 (12) 09:31 (31) 01:33 (17) 01:15 (7) 04:49 (16) 06:58 (21) 06:20 (28) 03:14 (26) 02:26 (14) 04:39 (64)                 01:34 (33) Kjell Holmberg OK Södertörn
        01:55 (12) 11:26 (23) 12:59 (22) 14:14 (20) 19:03 (15) 26:01 (15) 32:21 (16) 35:35 (16) 38:01 (16) 42:40 (19)                 44:14 (19)    
20 Conny Nilsson Nyköpings OK 45:23 02:02 (18) 08:46 (19) 01:25 (9) 01:28 (17) 06:01 (34) 07:18 (33) 06:30 (40) 03:48 (51) 02:57 (32) 03:30 (53)                 01:38 (39) Conny Nilsson Nyköpings OK
        02:02 (18) 10:48 (18) 12:13 (15) 13:41 (16) 19:42 (17) 27:00 (20) 33:30 (19) 37:18 (23) 40:15 (21) 43:45 (20)                 45:23 (20)    
21 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 45:45 01:59 (15) 10:06 (40) 01:38 (22) 01:32 (25) 04:49 (16) 07:05 (25) 06:25 (31) 03:09 (22) 02:30 (19) 04:58 (68)                 01:34 (32) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        01:59 (15) 12:05 (30) 13:43 (27) 15:15 (27) 20:04 (23) 27:09 (22) 33:34 (21) 36:43 (19) 39:13 (18) 44:11 (21)                 45:45 (21)    
22 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 45:52 02:46 (48) 08:46 (19) 01:41 (25) 01:49 (50) 05:28 (25) 07:42 (41) 06:28 (36) 03:23 (30) 03:15 (48) 03:00 (37)                 01:34 (32) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        02:46 (48) 11:32 (26) 13:13 (24) 15:02 (24) 20:30 (24) 28:12 (25) 34:40 (26) 38:03 (26) 41:18 (23) 44:18 (22)                 45:52 (22)    
23 Rune Carlsson Sundbybergs IK 46:05 02:05 (19) 13:59 (69) 02:03 (44) 01:44 (43) 04:25 (8) 06:19 (14) 05:14 (8) 03:45 (46) 02:21 (11) 02:52 (28)                 01:18 (16) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        02:05 (19) 16:04 (65) 18:07 (61) 19:51 (58) 24:16 (41) 30:35 (34) 35:49 (30) 39:34 (30) 41:55 (24) 44:47 (23)                 46:05 (23)    
24 Christer Andersson ATG 46:25 02:25 (30) 09:20 (29) 01:46 (30) 01:43 (39) 05:26 (24) 07:02 (23) 05:48 (16) 03:31 (33) 04:59 (69) 02:49 (24)                 01:36 (36) Christer Andersson ATG
        02:25 (30) 11:45 (27) 13:31 (25) 15:14 (26) 20:40 (25) 27:42 (23) 33:30 (19) 37:01 (20) 42:00 (25) 44:49 (24)                 46:25 (24)    
25 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 46:45 02:24 (29) 10:26 (43) 02:43 (66) 01:21 (10) 05:39 (27) 06:41 (16) 06:30 (40) 03:24 (31) 02:59 (35) 02:58 (32)                 01:40 (45) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:24 (29) 12:50 (39) 15:33 (41) 16:54 (36) 22:33 (31) 29:14 (28) 35:44 (29) 39:08 (27) 42:07 (27) 45:05 (25)                 46:45 (25)    
26 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 46:48 02:34 (40) 09:58 (37) 01:53 (34) 01:42 (38) 05:10 (23) 07:44 (43) 06:32 (42) 03:47 (50) 03:07 (43) 02:49 (23)                 01:32 (30) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        02:34 (40) 12:32 (35) 14:25 (31) 16:07 (30) 21:17 (28) 29:01 (27) 35:33 (28) 39:20 (29) 42:27 (28) 45:16 (27)                 46:48 (26)    
27 Åke Wansölin Söders-Tyresö 46:49 03:36 (72) 07:33 (12) 06:52 (78) 01:21 (10) 04:23 (7) 06:07 (9) 05:22 (10) 03:59 (59) 02:51 (29) 03:03 (39)                 01:42 (47) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        03:36 (72) 11:09 (22) 18:01 (60) 19:22 (54) 23:45 (38) 29:52 (30) 35:14 (27) 39:13 (28) 42:04 (26) 45:07 (26)                 46:49 (27)    
28 Karl-erik Johansson OK Södertörn 47:05 02:21 (28) 10:58 (49) 01:43 (28) 01:32 (25) 06:10 (39) 07:43 (42) 06:28 (36) 03:07 (21) 02:31 (20) 02:54 (29)                 01:38 (39) Karl-erik Johansson OK Södertörn
        02:21 (28) 13:19 (44) 15:02 (36) 16:34 (35) 22:44 (33) 30:27 (32) 36:55 (32) 40:02 (31) 42:33 (29) 45:27 (29)                 47:05 (28)    
28 Anna Blomgren Tullinge SK 47:05 03:11 (64) 09:30 (30) 01:42 (27) 01:49 (50) 05:03 (19) 06:32 (15) 06:01 (21) 03:31 (33) 05:42 (74) 02:42 (20)                 01:22 (22) Anna Blomgren Tullinge SK
        03:11 (64) 12:41 (36) 14:23 (30) 16:12 (32) 21:15 (27) 27:47 (24) 33:48 (24) 37:19 (24) 43:01 (31) 45:43 (30)                 47:05 (28)    
30 Lena Jansson Järla Orientering 47:15 02:18 (26) 08:34 (18) 01:28 (13) 01:30 (18) 05:56 (32) 06:45 (17) 06:17 (26) 03:16 (27) 06:33 (77) 02:49 (23)                 01:49 (60) Lena Jansson Järla Orientering
        02:18 (26) 10:52 (20) 12:20 (18) 13:50 (18) 19:46 (18) 26:31 (18) 32:48 (17) 36:04 (17) 42:37 (30) 45:26 (28)                 47:15 (30)    
31 Lars Englund Järla Orientering 47:23 01:55 (12) 08:13 (15) 01:35 (19) 01:30 (18) 06:36 (46) 08:42 (58) 05:18 (9) 04:02 (60) 03:15 (48) 04:52 (67)                 01:25 (24) Lars Englund Järla Orientering
        01:55 (12) 10:08 (12) 11:43 (12) 13:13 (12) 19:49 (21) 28:31 (26) 33:49 (25) 37:51 (25) 41:06 (22) 45:58 (31)                 47:23 (31)    
32 Monika Högberg OK Södertörn 47:56 02:49 (52) 09:17 (27) 02:01 (43) 01:59 (61) 06:32 (44) 07:48 (45) 06:39 (43) 03:04 (20) 03:10 (45) 02:45 (21)                 01:52 (62) Monika Högberg OK Södertörn
        02:49 (52) 12:06 (31) 14:07 (28) 16:06 (29) 22:38 (32) 30:26 (31) 37:05 (33) 40:09 (32) 43:19 (32) 46:04 (32)                 47:56 (32)    
33 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 48:34 03:04 (61) 09:17 (27) 03:06 (69) 02:13 (65) 06:03 (35) 07:28 (38) 07:07 (53) 03:09 (22) 03:06 (42) 02:37 (18)                 01:24 (23) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        03:04 (61) 12:21 (33) 15:27 (40) 17:40 (41) 23:43 (37) 31:11 (36) 38:18 (37) 41:27 (35) 44:33 (35) 47:10 (33)                 48:34 (33)    
34 Stefan Pettersson Klubblös 48:37 02:45 (47) 10:57 (48) 01:38 (22) 01:34 (30) 07:26 (56) 07:12 (27) 07:24 (61) 03:17 (28) 02:40 (23) 02:30 (13)                 01:14 (12) Stefan Pettersson Klubblös
        02:45 (47) 13:42 (47) 15:20 (37) 16:54 (36) 24:20 (44) 31:32 (39) 38:56 (40) 42:13 (39) 44:53 (37) 47:23 (34)                 48:37 (34)    
35 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 49:17 02:06 (20) 13:53 (68) 01:27 (11) 01:37 (32) 05:07 (21) 07:16 (32) 06:26 (32) 03:46 (48) 02:25 (13) 03:36 (55)                 01:38 (41) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        02:06 (20) 15:59 (64) 17:26 (56) 19:03 (52) 24:10 (40) 31:26 (38) 37:52 (35) 41:38 (36) 44:03 (33) 47:39 (36)                 49:17 (35)    
36 Bo Romson Hellas Orientering 49:19 02:42 (44) 09:39 (33) 02:05 (45) 01:45 (45) 06:06 (36) 08:12 (52) 07:15 (56) 03:38 (41) 03:09 (44) 03:06 (41)                 01:42 (47) Bo Romson Hellas Orientering
        02:42 (44) 12:21 (33) 14:26 (32) 16:11 (31) 22:17 (30) 30:29 (33) 37:44 (34) 41:22 (34) 44:31 (34) 47:37 (35)                 49:19 (36)    
37 Jonas Esbjörnsson Klubblös 49:21 01:25 (1) 11:39 (54) 02:19 (54) 05:37 (81) 07:40 (60) 06:07 (9) 05:50 (18) 02:54 (12) 02:26 (14) 02:18 (8)                 01:06 (7) Jonas Esbjörnsson Klubblös
        01:25 (1) 13:04 (43) 15:23 (38) 21:00 (63) 28:40 (62) 34:47 (55) 40:37 (47) 43:31 (44) 45:57 (40) 48:15 (37)                 49:21 (37)    
38 Ulla Gummeson Väsby OK 49:47 02:47 (50) 10:02 (39) 01:56 (36) 01:45 (45) 06:44 (47) 08:10 (50) 06:29 (38) 03:45 (46) 02:57 (32) 03:51 (58)                 01:21 (19) Ulla Gummeson Väsby OK
        02:47 (50) 12:49 (38) 14:45 (34) 16:30 (33) 23:14 (35) 31:24 (37) 37:53 (36) 41:38 (36) 44:35 (36) 48:26 (39)                 49:47 (38)    
39 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 50:11 04:07 (77) 09:40 (34) 02:22 (56) 01:43 (40) 07:32 (58) 07:41 (40) 06:05 (22) 03:35 (38) 02:40 (23) 02:57 (31)                 01:49 (59) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        04:07 (77) 13:47 (49) 16:09 (46) 17:52 (43) 25:24 (48) 33:05 (45) 39:10 (41) 42:45 (41) 45:25 (38) 48:22 (38)                 50:11 (39)    
40 Olle Arman Nyköpings OK 50:17 02:25 (30) 09:02 (24) 02:14 (49) 01:32 (25) 06:24 (41) 07:53 (48) 06:29 (38) 04:10 (65) 05:44 (76) 02:55 (30)                 01:29 (28) Olle Arman Nyköpings OK
        02:25 (30) 11:27 (24) 13:41 (26) 15:13 (25) 21:37 (29) 29:30 (29) 35:59 (31) 40:09 (32) 45:53 (39) 48:48 (40)                 50:17 (40)    
41 Ronny Hedlund OK Södertörn 50:45 02:37 (42) 12:21 (61) 01:56 (36) 01:30 (18) 05:53 (30) 07:49 (46) 06:42 (45) 03:28 (32) 03:45 (56) 03:14 (46)                 01:30 (29) Ronny Hedlund OK Södertörn
        02:37 (42) 14:58 (58) 16:54 (52) 18:24 (47) 24:17 (42) 32:06 (40) 38:48 (39) 42:16 (40) 46:01 (41) 49:15 (41)                 50:45 (41)    
42 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 51:36 02:49 (52) 14:01 (70) 02:15 (51) 01:34 (30) 07:20 (54) 07:15 (30) 06:19 (27) 03:44 (45) 02:27 (16) 02:31 (15)                 01:21 (19) Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF
        02:49 (52) 16:50 (67) 19:05 (64) 20:39 (60) 27:59 (58) 35:14 (56) 41:33 (53) 45:17 (52) 47:44 (48) 50:15 (44)                 51:36 (42)    
43 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 51:45 02:31 (36) 10:29 (44) 02:24 (58) 01:43 (40) 05:53 (30) 09:28 (67) 07:25 (62) 04:14 (66) 02:54 (30) 02:59 (36)                 01:45 (53) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        02:31 (36) 13:00 (41) 15:24 (39) 17:07 (39) 23:00 (34) 32:28 (43) 39:53 (44) 44:07 (48) 47:01 (44) 50:00 (42)                 51:45 (43)    
44 Ulla Clevnert Spårvägens OK 51:47 05:21 (80) 08:59 (23) 02:28 (63) 01:41 (37) 06:29 (42) 07:25 (35) 06:10 (24) 03:34 (37) 04:25 (63) 03:47 (57)                 01:28 (27) Ulla Clevnert Spårvägens OK
        05:21 (80) 14:20 (53) 16:48 (50) 18:29 (48) 24:58 (45) 32:23 (42) 38:33 (38) 42:07 (38) 46:32 (42) 50:19 (45)                 51:47 (44)    
45 Börje Pahlén Söders-Tyresö 52:06 02:26 (32) 09:38 (32) 02:17 (53) 01:37 (32) 09:31 (72) 08:10 (50) 06:26 (32) 03:54 (55) 03:03 (39) 03:27 (52)                 01:37 (37) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        02:26 (32) 12:04 (29) 14:21 (29) 15:58 (28) 25:29 (51) 33:39 (49) 40:05 (45) 43:59 (46) 47:02 (45) 50:29 (47)                 52:06 (45)    
46 Kalle Högberg OK Södertörn 52:14 03:12 (65) 10:41 (45) 02:12 (47) 01:50 (53) 06:22 (40) 07:54 (49) 07:06 (52) 03:57 (57) 04:22 (62) 02:58 (32)                 01:40 (45) Kalle Högberg OK Södertörn
        03:12 (65) 13:53 (50) 16:05 (44) 17:55 (44) 24:17 (42) 32:11 (41) 39:17 (42) 43:14 (43) 47:36 (47) 50:34 (48)                 52:14 (46)    
47 Birgitta Klang Långhundra IF 52:39 02:28 (33) 13:14 (65) 02:14 (49) 01:48 (48) 06:06 (36) 07:46 (44) 07:15 (56) 03:13 (25) 03:04 (40) 03:12 (43)                 02:19 (71) Birgitta Klang Långhundra IF
        02:28 (33) 15:42 (62) 17:56 (58) 19:44 (57) 25:50 (52) 33:36 (48) 40:51 (49) 44:04 (47) 47:08 (46) 50:20 (46)                 52:39 (47)    
48 Bengt Andersson Söders-Tyresö 52:42 02:15 (23) 09:12 (26) 01:17 (4) 01:37 (33) 05:28 (25) 11:11 (73) 08:24 (72) 03:46 (48) 03:36 (55) 03:14 (46)                 02:42 (77) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        02:15 (23) 11:27 (24) 12:44 (20) 14:21 (22) 19:49 (21) 31:00 (35) 39:24 (43) 43:10 (42) 46:46 (43) 50:00 (42)                 52:42 (48)    
49 Ingrid Graneli Haninge SOK 53:18 03:35 (71) 11:52 (57) 01:45 (29) 01:43 (39) 07:44 (61) 07:49 (46) 07:27 (63) 03:57 (57) 02:45 (25) 02:58 (32)                 01:43 (49) Ingrid Graneli Haninge SOK
        03:35 (71) 15:27 (60) 17:12 (55) 18:55 (50) 26:39 (56) 34:28 (50) 41:55 (55) 45:52 (55) 48:37 (53) 51:35 (50)                 53:18 (49)    
50 Maria Ehn Tullinge SK 53:36 02:29 (35) 16:08 (76) 01:58 (39) 01:32 (25) 07:52 (63) 07:14 (28) 06:45 (47) 03:03 (19) 02:49 (27) 02:25 (10)                 01:21 (19) Maria Ehn Tullinge SK
        02:29 (35) 18:37 (74) 20:35 (69) 22:07 (68) 29:59 (67) 37:13 (61) 43:58 (59) 47:01 (58) 49:50 (56) 52:15 (52)                 53:36 (50)    
51 Eva von Heijne Sigtuna OK 53:37 03:25 (67) 13:41 (66) 02:00 (41) 01:44 (43) 06:06 (36) 07:37 (39) 07:17 (58) 03:12 (24) 02:56 (31) 03:22 (51)                 02:17 (70) Eva von Heijne Sigtuna OK
        03:25 (67) 17:06 (68) 19:06 (65) 20:50 (62) 26:56 (57) 34:33 (51) 41:50 (54) 45:02 (50) 47:58 (49) 51:20 (49)                 53:37 (51)    
52 Aila Halttunen Haninge SOK 53:50 02:44 (46) 10:16 (41) 02:00 (41) 01:55 (58) 06:30 (43) 09:03 (64) 07:42 (64) 03:39 (44) 05:16 (72) 03:00 (37)                 01:45 (53) Aila Halttunen Haninge SOK
        02:44 (46) 13:00 (40) 15:00 (35) 16:55 (38) 23:25 (36) 32:28 (43) 40:10 (46) 43:49 (45) 49:05 (54) 52:05 (51)                 53:50 (52)    
53 Göran Johansson Snättringe SK 54:50 03:04 (61) 11:40 (55) 01:50 (33) 01:46 (47) 06:44 (47) 08:12 (52) 08:11 (69) 03:52 (52) 03:04 (40) 04:39 (64)                 01:48 (57) Göran Johansson Snättringe SK
        03:04 (61) 14:44 (56) 16:34 (47) 18:20 (46) 25:04 (47) 33:16 (46) 41:27 (51) 45:19 (53) 48:23 (51) 53:02 (53)                 54:50 (53)    
54 Tomas Karlstedt Klubblös 54:54 03:27 (68) 11:17 (52) 02:20 (55) 01:56 (59) 07:05 (52) 08:30 (55) 06:53 (50) 03:36 (39) 03:13 (47) 05:02 (71)                 01:35 (35) Tomas Karlstedt Klubblös
        03:27 (68) 14:44 (56) 17:04 (54) 19:00 (51) 26:05 (55) 34:35 (52) 41:28 (52) 45:04 (51) 48:17 (50) 53:19 (54)                 54:54 (54)    
55 Leif Hermundstad Snättringe SK 55:20 02:31 (36) 11:13 (51) 01:59 (40) 01:53 (56) 07:49 (62) 09:21 (65) 08:06 (68) 04:35 (69) 02:59 (35) 03:10 (42)                 01:44 (52) Leif Hermundstad Snättringe SK
        02:31 (36) 13:44 (48) 15:43 (42) 17:36 (40) 25:25 (49) 34:46 (54) 42:52 (56) 47:27 (59) 50:26 (57) 53:36 (55)                 55:20 (55)    
56 Inger Jansson Nynäshamns OK 55:49 02:46 (48) 10:52 (47) 04:18 (75) 01:40 (35) 09:39 (74) 07:26 (36) 06:27 (34) 03:37 (40) 03:46 (57) 03:13 (45)                 02:05 (65) Inger Jansson Nynäshamns OK
        02:46 (48) 13:38 (46) 17:56 (58) 19:36 (55) 29:15 (64) 36:41 (58) 43:08 (57) 46:45 (56) 50:31 (58) 53:44 (56)                 55:49 (56)    
57 Mats Lundblad Täby OK 56:49 02:17 (25) 08:31 (17) 09:07 (81) 02:17 (68) 05:52 (29) 08:58 (62) 06:15 (25) 03:38 (41) 02:47 (26) 04:59 (69)                 02:08 (68) Mats Lundblad Täby OK
        02:17 (25) 10:48 (18) 19:55 (67) 22:12 (69) 28:04 (59) 37:02 (60) 43:17 (58) 46:55 (57) 49:42 (55) 54:41 (57)                 56:49 (57)    
58 Kenneth Berglund Hellas Orientering 57:27 02:52 (54) 10:44 (46) 02:26 (59) 01:48 (48) 07:09 (53) 08:34 (56) 07:08 (54) 04:03 (61) 03:50 (58) 06:22 (76)                 02:31 (74) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        02:52 (54) 13:36 (45) 16:02 (43) 17:50 (42) 24:59 (46) 33:33 (47) 40:41 (48) 44:44 (49) 48:34 (52) 54:56 (58)                 57:27 (58)    
59 Jan Larsson Tullinge SK 57:30 02:28 (33) 09:49 (35) 04:18 (75) 02:01 (62) 06:50 (50) 10:46 (71) 08:12 (70) 03:38 (42) 04:27 (64) 03:14 (46)                 01:47 (55) Jan Larsson Tullinge SK
        02:28 (33) 12:17 (32) 16:35 (48) 18:36 (49) 25:26 (50) 36:12 (57) 44:24 (61) 48:02 (60) 52:29 (60) 55:43 (59)                 57:30 (59)    
59 Jan Olof Norén Järla Orientering 57:30 02:48 (51) 11:50 (56) 02:16 (52) 02:45 (74) 08:34 (67) 08:47 (60) 07:13 (55) 03:53 (53) 02:57 (32) 04:44 (66)                 01:43 (49) Jan Olof Norén Järla Orientering
        02:48 (51) 14:38 (54) 16:54 (52) 19:39 (56) 28:13 (61) 37:00 (59) 44:13 (60) 48:06 (61) 51:03 (59) 55:47 (60)                 57:30 (59)    
61 Hans Carlsson SoIK Hellas 59:15 11:35 (81) 11:52 (57) 01:49 (31) 02:21 (69) 05:05 (20) 06:47 (18) 06:06 (23) 02:58 (16) 05:43 (75) 03:34 (54)                 01:25 (24) Hans Carlsson SoIK Hellas
        11:35 (81) 23:27 (77) 25:16 (77) 27:37 (76) 32:42 (72) 39:29 (66) 45:35 (63) 48:33 (62) 54:16 (62) 57:50 (61)                 59:15 (61)    
62 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 60:39 03:44 (75) 13:43 (67) 02:28 (63) 01:54 (57) 07:56 (64) 09:27 (66) 07:17 (58) 04:18 (67) 04:47 (67) 03:16 (49)                 01:49 (59) Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna
        03:44 (75) 17:27 (69) 19:55 (67) 21:49 (66) 29:45 (66) 39:12 (65) 46:29 (65) 50:47 (64) 55:34 (64) 58:50 (63)                 60:39 (62)    
63 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 60:40 02:35 (41) 10:25 (42) 01:41 (25) 01:49 (51) 09:27 (71) 11:55 (77) 08:01 (66) 05:07 (75) 03:18 (51) 04:15 (62)                 02:07 (67) Sarah-Jane Barrable OK Ravinen
        02:35 (41) 13:00 (40) 14:41 (33) 16:30 (33) 25:57 (53) 37:52 (62) 45:53 (64) 51:00 (65) 54:18 (63) 58:33 (62)                 60:40 (63)    
64 Klas Langels Skarpnäcks OL 61:55 02:42 (44) 09:59 (38) 03:25 (72) 01:51 (55) 06:00 (33) 20:19 (81) 05:48 (16) 04:05 (62) 03:17 (50) 02:50 (26)                 01:39 (43) Klas Langels Skarpnäcks OL
        02:42 (44) 12:41 (36) 16:06 (45) 17:57 (45) 23:57 (39) 44:16 (74) 50:04 (71) 54:09 (68) 57:26 (65) 60:16 (64)                 61:55 (64)    
65 Thomas Fehrm Solna OK 63:03 03:00 (60) 11:11 (50) 02:26 (59) 02:31 (72) 06:55 (51) 08:35 (57) 06:44 (46) 04:06 (63) 12:29 (80) 03:39 (56)                 01:27 (26) Thomas Fehrm Solna OK
        03:00 (60) 14:11 (51) 16:37 (49) 19:08 (53) 26:03 (54) 34:38 (53) 41:22 (50) 45:28 (54) 57:57 (67) 61:36 (65)                 63:03 (65)    
66 Gunnar Hellström Haninge SOK 63:17 02:31 (36) 15:06 (74) 05:29 (77) 02:13 (65) 06:32 (44) 07:15 (30) 05:43 (14) 04:40 (70) 03:01 (38) 09:10 (78)                 01:37 (37) Gunnar Hellström Haninge SOK
        02:31 (36) 17:37 (71) 23:06 (73) 25:19 (74) 31:51 (70) 39:06 (64) 44:49 (62) 49:29 (63) 52:30 (61) 61:40 (66)                 63:17 (66)    
67 Lennart Frisk Gustavsbergs OK 64:11 03:42 (73) 11:56 (59) 03:24 (71) 02:35 (73) 07:57 (65) 11:24 (75) 07:56 (65) 03:53 (53) 04:45 (66) 05:00 (70)                 01:39 (43) Lennart Frisk Gustavsbergs OK
        03:42 (73) 15:38 (61) 19:02 (63) 21:37 (65) 29:34 (65) 40:58 (68) 48:54 (67) 52:47 (66) 57:32 (66) 62:32 (67)                 64:11 (67)    
68 Roland Löwgren Spårvägens OK 65:09 02:09 (21) 13:08 (64) 02:26 (59) 03:01 (76) 07:20 (54) 11:58 (78) 09:57 (78) 04:42 (71) 04:03 (61) 04:13 (61)                 02:12 (69) Roland Löwgren Spårvägens OK
        02:09 (21) 15:17 (59) 17:43 (57) 20:44 (61) 28:04 (59) 40:02 (67) 49:59 (70) 54:41 (71) 58:44 (70) 62:57 (68)                 65:09 (68)    
69 Pontus Löwenhielm Klubblös 65:16 02:33 (39) 12:06 (60) 08:41 (80) 01:56 (59) 11:28 (78) 07:27 (37) 06:56 (51) 03:33 (36) 03:27 (53) 05:03 (72)                 02:06 (66) Pontus Löwenhielm Klubblös
        02:33 (39) 14:39 (55) 23:20 (74) 25:16 (73) 36:44 (76) 44:11 (73) 51:07 (73) 54:40 (70) 58:07 (68) 63:10 (69)                 65:16 (69)    
70 Ingemar Johnsson OK Södertörn 68:40 02:58 (57) 12:47 (62) 02:54 (67) 02:27 (71) 09:24 (70) 11:26 (76) 08:50 (74) 06:01 (78) 05:00 (70) 04:11 (60)                 02:42 (77) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        02:58 (57) 15:45 (63) 18:39 (62) 21:06 (64) 30:30 (69) 41:56 (71) 50:46 (72) 56:47 (74) 61:47 (72) 65:58 (70)                 68:40 (70)    
71 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 69:48 03:06 (63) 14:39 (72) 07:30 (79) 01:50 (53) 07:39 (59) 08:42 (58) 06:27 (34) 04:26 (68) 10:44 (79) 02:58 (32)                 01:47 (55) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        03:06 (63) 17:45 (72) 25:15 (76) 27:05 (75) 34:44 (74) 43:26 (72) 49:53 (69) 54:19 (69) 65:03 (74) 68:01 (71)                 69:48 (71)    
72 Kurt Kisslig Waxholms OK 71:23 02:54 (55) 11:17 (52) 02:40 (65) 03:04 (77) 09:15 (69) 09:49 (68) 09:36 (76) 04:53 (73) 04:44 (65) 10:44 (81)                 02:27 (73) Kurt Kisslig Waxholms OK
        02:54 (55) 14:11 (51) 16:51 (51) 19:55 (59) 29:10 (63) 38:59 (63) 48:35 (66) 53:28 (67) 58:12 (69) 68:56 (72)                 71:23 (72)    
73 Siv Frölund Haninge SOK 71:34 03:12 (65) 14:19 (71) 03:15 (70) 02:11 (64) 09:42 (75) 09:01 (63) 07:23 (60) 06:57 (80) 09:41 (78) 04:05 (59)                 01:48 (57) Siv Frölund Haninge SOK
        03:12 (65) 17:31 (70) 20:46 (70) 22:57 (70) 32:39 (71) 41:40 (70) 49:03 (68) 56:00 (72) 65:41 (75) 69:46 (74)                 71:34 (73)    
74 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 71:48 03:27 (68) 12:53 (63) 03:30 (73) 02:13 (65) 08:00 (66) 11:16 (74) 10:08 (79) 05:01 (74) 03:54 (59) 08:45 (77)                 02:41 (76) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        03:27 (68) 16:20 (66) 19:50 (66) 22:03 (67) 30:03 (68) 41:19 (69) 51:27 (74) 56:28 (73) 60:22 (71) 69:07 (73)                 71:48 (74)    
75 Tomas Möller OK Södertörn 71:54 04:25 (78) 15:14 (75) 02:13 (48) 02:59 (75) 08:50 (68) 10:54 (72) 08:58 (75) 05:14 (77) 05:31 (73) 05:32 (74)                 02:04 (64) Tomas Möller OK Södertörn
        04:25 (78) 19:39 (75) 21:52 (72) 24:51 (72) 33:41 (73) 44:35 (75) 53:33 (75) 58:47 (75) 64:18 (73) 69:50 (75)                 71:54 (75)    
76 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 76:43 03:42 (73) 14:54 (73) 03:04 (68) 02:24 (70) 12:38 (80) 13:36 (79) 09:44 (77) 04:44 (72) 04:56 (68) 05:03 (72)                 01:58 (63) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        03:42 (73) 18:36 (73) 21:40 (71) 24:04 (71) 36:42 (75) 50:18 (76) 60:02 (76) 64:46 (76) 69:42 (76) 74:45 (76)                 76:43 (76)    
77 Carl Carlin Söders-Tyresö 80:26 02:57 (56) 33:16 (80) 01:49 (31) 01:40 (35) 09:34 (73) 08:53 (61) 08:01 (66) 03:56 (56) 03:26 (52) 04:21 (63)                 02:33 (75) Carl Carlin Söders-Tyresö
        02:57 (56) 36:13 (80) 38:02 (80) 39:42 (80) 49:16 (78) 58:09 (78) 66:10 (78) 70:06 (77) 73:32 (77) 77:53 (77)                 80:26 (77)    
78 Tomas Pettersson Haninge SOK 89:54 02:38 (43) 40:50 (81) 01:57 (38) 02:08 (63) 10:22 (77) 08:13 (54) 08:12 (70) 04:06 (63) 03:32 (54) 03:17 (50)                 04:39 (81) Tomas Pettersson Haninge SOK
        02:38 (43) 43:28 (81) 45:25 (81) 47:33 (81) 57:55 (81) 66:08 (81) 74:20 (81) 78:26 (80) 81:58 (79) 85:15 (78)                 89:54 (78)    
79 Tommy Svensson Klubblös 91:32 02:58 (57) 22:30 (78) 02:26 (59) 03:17 (80) 18:36 (81) 10:05 (69) 08:48 (73) 05:12 (76) 03:54 (59) 09:13 (79)                 04:33 (80) Tommy Svensson Klubblös
        02:58 (57) 25:28 (78) 27:54 (78) 31:11 (78) 49:47 (79) 59:52 (79) 68:40 (79) 73:52 (79) 77:46 (78) 86:59 (79)                 91:32 (79)    
80 Anna Löwenhielm Klubblös 92:01 04:57 (79) 27:37 (79) 02:23 (57) 03:14 (78) 11:43 (79) 10:13 (70) 11:42 (81) 07:03 (81) 05:00 (70) 05:50 (75)                 02:19 (71) Anna Löwenhielm Klubblös
        04:57 (79) 32:34 (79) 34:57 (79) 38:11 (79) 49:54 (80) 60:07 (80) 71:49 (80) 78:52 (81) 83:52 (80) 89:42 (80)                 92:01 (80)    
81 Olle Jacobson Rotebro IS 98:01 03:54 (76) 17:23 (77) 03:50 (74) 03:16 (79) 10:10 (76) 14:04 (80) 11:41 (80) 06:04 (79) 14:39 (81) 09:27 (80)                 03:33 (79) Olle Jacobson Rotebro IS
        03:54 (76) 21:17 (76) 25:07 (75) 28:23 (77) 38:33 (77) 52:37 (77) 64:18 (77) 70:22 (78) 85:01 (81) 94:28 (81)                 98:01 (81)    
- Hans Gustavsson Nyköpings OK 45:10 05:22   11:49   02:08   16:38                                           09:13   Hans Gustavsson Nyköpings OK
        05:22   17:11   19:19   35:57                                           45:10      
- Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 45:22 02:34   07:52   01:29   04:04   05:59   06:07   05:22   03:31   02:12   04:47                   01:25   Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK
        02:34   10:26   11:55   15:59   21:58   28:05   33:27   36:58   39:10   43:57                   45:22      
- Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 49:55 01:54   08:32   05:07   01:21   04:30   06:23   04:53   02:49   04:03   04:46   04:07               01:30   Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        01:54   10:26   15:33   16:54   21:24   27:47   32:40   35:29   39:32   44:18   48:25               49:55      
- Tommy Engvall 0 51:14 03:21   15:05   01:29   01:41                                           29:38   Tommy Engvall 0
        03:21   18:26   19:55   21:36                                           51:14      
- Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 54:50 05:25   09:01   05:22   01:37   05:29   07:08   06:27   03:36   04:29   04:41                   01:35   Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        05:25   14:26   19:48   21:25   26:54   34:02   40:29   44:05   48:34   53:15                   54:50      
- Svenåke Svensson Snättringe SK 56:57 02:41   29:16   07:41   06:28   03:32   02:36   03:04                               01:39   Svenåke Svensson Snättringe SK
        02:41   31:57   39:38   46:06   49:38   52:14   55:18                               56:57      
- John Östlund Sundbybergs IK 61:58 02:26   10:59   01:55   02:18   06:25   07:32   06:38   08:20   04:05   04:34   05:01               01:45   John Östlund Sundbybergs IK
        02:26   13:25   15:20   17:38   24:03   31:35   38:13   46:33   50:38   55:12   60:13               61:58      
- Åke Linderoth Sundbybergs IK 62:10 03:11   23:25   02:28   02:21   10:20   10:28                                   09:57   Åke Linderoth Sundbybergs IK
        03:11   26:36   29:04   31:25   41:45   52:13                                   62:10      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                           Mål   Bana D - 2,4 km Klubb
1 Sören Andersson OK Lochness 22:48 02:55 (1) 00:57 (1) 06:34 (1) 02:54 (1) 02:12 (1) 02:01 (1) 01:24 (1) 02:27 (1)                         01:24 (5) Sören Andersson OK Lochness
        02:55 (1) 03:52 (1) 10:26 (1) 13:20 (1) 15:32 (1) 17:33 (1) 18:57 (1) 21:24 (1)                         22:48 (1)    
2 Jan Bojling Solna OK 28:30 04:17 (10) 01:04 (2) 07:22 (2) 03:34 (2) 02:42 (3) 02:31 (4) 01:32 (3) 04:07 (14)                         01:21 (2) Jan Bojling Solna OK
        04:17 (10) 05:21 (4) 12:43 (2) 16:17 (2) 18:59 (2) 21:30 (2) 23:02 (2) 27:09 (2)                         28:30 (2)    
3 Ulf Eskilsson OK Södertörn 30:25 04:18 (11) 01:16 (3) 08:42 (9) 04:17 (5) 02:55 (10) 02:30 (3) 01:32 (3) 03:25 (2)                         01:30 (7) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        04:18 (11) 05:34 (5) 14:16 (6) 18:33 (4) 21:28 (4) 23:58 (4) 25:30 (3) 28:55 (3)                         30:25 (3)    
4 Björn Stolt OK Ravinen 31:35 03:44 (2) 01:17 (5) 08:30 (7) 04:12 (4) 02:48 (5) 03:23 (30) 02:20 (43) 03:36 (6)                         01:45 (15) Björn Stolt OK Ravinen
        03:44 (2) 05:01 (2) 13:31 (3) 17:43 (3) 20:31 (3) 23:54 (3) 26:14 (4) 29:50 (4)                         31:35 (4)    
5 Bo Eklund IF Thor 31:36 03:56 (7) 01:20 (7) 08:20 (6) 05:08 (18) 03:15 (16) 02:40 (6) 01:42 (9) 03:33 (3)                         01:42 (12) Bo Eklund IF Thor
        03:56 (7) 05:16 (3) 13:36 (4) 18:44 (5) 21:59 (5) 24:39 (5) 26:21 (5) 29:54 (5)                         31:36 (5)    
6 Inger Andersson Söders-Tyresö 32:30 04:21 (13) 02:36 (52) 08:32 (8) 04:19 (6) 03:08 (13) 02:39 (5) 01:38 (7) 03:33 (3)                         01:44 (14) Inger Andersson Söders-Tyresö
        04:21 (13) 06:57 (17) 15:29 (10) 19:48 (7) 22:56 (6) 25:35 (6) 27:13 (6) 30:46 (6)                         32:30 (6)    
7 Evy Nord Södertälje IF 32:33 04:50 (18) 02:31 (47) 09:23 (16) 03:46 (3) 02:49 (7) 02:29 (2) 01:35 (6) 03:33 (3)                         01:37 (11) Evy Nord Södertälje IF
        04:50 (18) 07:21 (22) 16:44 (13) 20:30 (9) 23:19 (9) 25:48 (7) 27:23 (7) 30:56 (7)                         32:33 (7)    
8 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 33:45 05:00 (21) 01:39 (19) 09:19 (15) 04:48 (13) 02:40 (2) 02:53 (11) 01:52 (12) 03:36 (6)                         01:58 (20) Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK
        05:00 (21) 06:39 (15) 15:58 (12) 20:46 (12) 23:26 (10) 26:19 (8) 28:11 (8) 31:47 (8)                         33:45 (8)    
9 Göran Haglund Haninge SOK 34:29 04:36 (15) 01:41 (21) 08:44 (10) 04:52 (14) 03:22 (22) 03:10 (20) 02:02 (22) 04:30 (25)                         01:32 (8) Göran Haglund Haninge SOK
        04:36 (15) 06:17 (11) 15:01 (8) 19:53 (8) 23:15 (8) 26:25 (9) 28:27 (9) 32:57 (9)                         34:29 (9)    
10 Lars Nord Södertälje IF 35:05 04:11 (9) 02:51 (58) 10:15 (25) 04:40 (11) 02:49 (7) 02:41 (7) 01:45 (10) 03:52 (9)                         02:01 (23) Lars Nord Södertälje IF
        04:11 (9) 07:02 (18) 17:17 (18) 21:57 (15) 24:46 (12) 27:27 (12) 29:12 (12) 33:04 (10)                         35:05 (10)    
11 Richard Welander OK Älvsjö-Örby 35:16 03:52 (6) 01:49 (26) 10:04 (22) 04:54 (15) 03:13 (15) 03:16 (25) 01:57 (17) 04:12 (18)                         01:59 (21) Richard Welander OK Älvsjö-Örby
        03:52 (6) 05:41 (6) 15:45 (11) 20:39 (10) 23:52 (11) 27:08 (11) 29:05 (10) 33:17 (11)                         35:16 (11)    
12 Tord Jonsson   36:10 05:13 (25) 01:34 (17) 10:58 (32) 04:46 (12) 03:03 (12) 03:04 (16) 02:14 (35) 03:42 (8)                         01:36 (10) Tord Jonsson  
        05:13 (25) 06:47 (16) 17:45 (23) 22:31 (18) 25:34 (16) 28:38 (15) 30:52 (16) 34:34 (12)                         36:10 (12)    
13 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 36:41 04:19 (12) 01:41 (21) 11:10 (33) 04:59 (16) 03:23 (23) 03:07 (18) 02:06 (27) 03:54 (11)                         02:02 (24) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        04:19 (12) 06:00 (10) 17:10 (15) 22:09 (16) 25:32 (15) 28:39 (16) 30:45 (15) 34:39 (13)                         36:41 (13)    
14 Andris Rozenbachs TK IF 38:38 05:05 (23) 01:25 (11) 07:58 (4) 07:24 (57) 03:08 (13) 03:19 (27) 02:19 (42) 06:38 (46)                         01:22 (3) Andris Rozenbachs TK IF
        05:05 (23) 06:30 (12) 14:28 (7) 21:52 (14) 25:00 (13) 28:19 (14) 30:38 (14) 37:16 (16)                         38:38 (14)    
15 Elisabeth Bengtsson Haninge SOK 38:48 07:57 (51) 01:24 (9) 07:51 (3) 07:41 (59) 03:19 (20) 02:44 (9) 01:50 (11) 04:20 (21)                         01:42 (12) Elisabeth Bengtsson Haninge SOK
        07:57 (51) 09:21 (40) 17:12 (16) 24:53 (29) 28:12 (23) 30:56 (20) 32:46 (18) 37:06 (15)                         38:48 (15)    
16 Lars Nordin Solna OK 38:49 07:15 (44) 01:19 (6) 08:47 (11) 06:02 (33) 04:39 (41) 02:46 (10) 02:02 (20) 03:57 (12)                         02:02 (24) Lars Nordin Solna OK
        07:15 (44) 08:34 (34) 17:21 (19) 23:23 (21) 28:02 (22) 30:48 (19) 32:50 (19) 36:47 (14)                         38:49 (16)    
17 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 38:59 04:30 (14) 01:21 (8) 08:06 (5) 05:43 (27) 03:25 (24) 03:52 (41) 02:08 (29) 08:25 (57)                         01:29 (6) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        04:30 (14) 05:51 (8) 13:57 (5) 19:40 (6) 23:05 (7) 26:57 (10) 29:05 (10) 37:30 (17)                         38:59 (17)    
18 Jonas Ernfridsson Hellas Orientering 39:29 03:49 (3) 03:32 (64) 09:31 (18) 06:48 (52) 02:51 (9) 05:28 (65) 01:34 (5) 04:22 (22)                         01:34 (9) Jonas Ernfridsson Hellas Orientering
        03:49 (3) 07:21 (22) 16:52 (14) 23:40 (22) 26:31 (17) 31:59 (27) 33:33 (22) 37:55 (20)                         39:29 (18)    
19 Bertil Rydgren IFK Enskede 39:38 09:27 (59) 01:16 (3) 08:49 (13) 04:34 (10) 05:33 (52) 02:58 (12) 01:38 (7) 04:05 (13)                         01:18 (1) Bertil Rydgren IFK Enskede
        09:27 (59) 10:43 (50) 19:32 (33) 24:06 (26) 29:39 (29) 32:37 (28) 34:15 (28) 38:20 (21)                         39:38 (19)    
20 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 39:45 05:23 (28) 01:44 (25) 11:48 (42) 06:10 (38) 03:33 (28) 03:05 (17) 01:56 (15) 03:53 (10)                         02:13 (35) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        05:23 (28) 07:07 (19) 18:55 (28) 25:05 (30) 28:38 (27) 31:43 (25) 33:39 (24) 37:32 (18)                         39:45 (20)    
21 Bo Källström OK Milan 40:11 03:51 (5) 02:08 (37) 11:14 (34) 04:31 (9) 05:08 (46) 03:43 (36) 01:26 (2) 06:48 (48)                         01:22 (3) Bo Källström OK Milan
        03:51 (5) 05:59 (9) 17:13 (17) 21:44 (13) 26:52 (18) 30:35 (17) 32:01 (17) 38:49 (24)                         40:11 (21)    
22 Sten-Åke Johansson Gustafsbergs OK 40:14 05:02 (22) 02:05 (36) 11:29 (35) 05:28 (24) 03:26 (25) 03:32 (34) 02:17 (39) 04:28 (24)                         02:27 (46) Sten-Åke Johansson Gustafsbergs OK
        05:02 (22) 07:07 (19) 18:36 (27) 24:04 (25) 27:30 (20) 31:02 (21) 33:19 (20) 37:47 (19)                         40:14 (22)    
23 Roland Bolin Snättringe SK 40:24 05:17 (26) 01:51 (30) 10:36 (28) 05:11 (19) 05:28 (51) 03:28 (33) 02:09 (30) 04:33 (26)                         01:51 (18) Roland Bolin Snättringe SK
        05:17 (26) 07:08 (21) 17:44 (22) 22:55 (20) 28:23 (25) 31:51 (26) 34:00 (27) 38:33 (23)                         40:24 (23)    
24 Hans Eriksson Hellas Orientering 40:39 04:38 (16) 01:57 (34) 10:51 (30) 06:42 (48) 03:19 (20) 03:14 (24) 02:43 (55) 05:08 (34)                         02:07 (29) Hans Eriksson Hellas Orientering
        04:38 (16) 06:35 (14) 17:26 (21) 24:08 (27) 27:27 (19) 30:41 (18) 33:24 (21) 38:32 (22)                         40:39 (24)    
25 Alf Persson OK Österåker 42:54 06:11 (38) 01:32 (15) 10:35 (27) 05:27 (23) 04:04 (37) 03:43 (36) 02:09 (30) 06:24 (42)                         02:49 (53) Alf Persson OK Österåker
        06:11 (38) 07:43 (28) 18:18 (25) 23:45 (23) 27:49 (21) 31:32 (22) 33:41 (25) 40:05 (25)                         42:54 (25)    
26 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 43:23 05:34 (30) 02:17 (41) 10:28 (26) 05:44 (28) 04:10 (38) 03:23 (30) 02:06 (27) 06:37 (45)                         03:04 (60) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        05:34 (30) 07:51 (31) 18:19 (26) 24:03 (24) 28:13 (24) 31:36 (24) 33:42 (26) 40:19 (26)                         43:23 (26)    
27 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 43:51 05:06 (24) 01:27 (13) 16:43 (70) 04:30 (8) 03:29 (26) 04:08 (50) 02:10 (32) 04:14 (19)                         02:04 (28) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        05:06 (24) 06:33 (13) 23:16 (50) 27:46 (39) 31:15 (34) 35:23 (33) 37:33 (34) 41:47 (28)                         43:51 (27)    
28 Göran Grimvall Täby OK 43:57 05:40 (32) 02:23 (44) 12:03 (46) 06:09 (37) 04:46 (43) 04:10 (51) 02:14 (35) 04:15 (20)                         02:17 (37) Göran Grimvall Täby OK
        05:40 (32) 08:03 (33) 20:06 (35) 26:15 (33) 31:01 (31) 35:11 (32) 37:25 (32) 41:40 (27)                         43:57 (28)    
29 Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 44:09 06:15 (39) 03:33 (65) 12:42 (52) 06:05 (35) 03:33 (28) 03:19 (27) 01:57 (17) 04:36 (27)                         02:09 (32) Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK
        06:15 (39) 09:48 (44) 22:30 (46) 28:35 (43) 32:08 (36) 35:27 (34) 37:24 (31) 42:00 (29)                         44:09 (29)    
30 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 44:23 03:49 (3) 07:23 (72) 08:51 (14) 05:49 (29) 02:43 (4) 02:58 (12) 02:03 (24) 08:59 (62)                         01:48 (16) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        03:49 (3) 11:12 (54) 20:03 (34) 25:52 (31) 28:35 (26) 31:33 (23) 33:36 (23) 42:35 (31)                         44:23 (30)    
31 Viveka Backman Tullinge SK 44:49 07:52 (49) 01:24 (9) 08:48 (12) 04:19 (6) 02:48 (5) 02:43 (8) 01:52 (12) 12:45 (69)                         02:18 (38) Viveka Backman Tullinge SK
        07:52 (49) 09:16 (38) 18:04 (24) 22:23 (17) 25:11 (14) 27:54 (13) 29:46 (13) 42:31 (30)                         44:49 (31)    
32 Bengt Fahlin IBM-Klubben 45:47 04:10 (8) 01:35 (18) 09:27 (17) 05:33 (25) 08:49 (63) 03:13 (23) 02:01 (19) 08:30 (59)                         02:29 (47) Bengt Fahlin IBM-Klubben
        04:10 (8) 05:45 (7) 15:12 (9) 20:45 (11) 29:34 (28) 32:47 (29) 34:48 (29) 43:18 (32)                         45:47 (32)    
33 Anders Johansson klubblös 46:03 09:55 (61) 01:32 (15) 09:47 (19) 06:52 (54) 03:02 (11) 03:35 (35) 02:42 (54) 06:35 (44)                         02:03 (27) Anders Johansson klubblös
        09:55 (61) 11:27 (55) 21:14 (40) 28:06 (41) 31:08 (33) 34:43 (30) 37:25 (32) 44:00 (33)                         46:03 (33)    
34 Viviann Andersson Snättringe SK 46:44 08:12 (54) 02:24 (45) 10:51 (30) 06:34 (46) 05:20 (48) 04:14 (52) 02:14 (35) 04:47 (31)                         02:08 (31) Viviann Andersson Snättringe SK
        08:12 (54) 10:36 (46) 21:27 (42) 28:01 (40) 33:21 (40) 37:35 (40) 39:49 (40) 44:36 (34)                         46:44 (34)    
35 Britt Eriksson Hammarby IF OF 47:03 08:09 (52) 02:31 (47) 10:12 (24) 06:02 (33) 08:15 (61) 03:19 (27) 02:05 (26) 04:10 (16)                         02:20 (41) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        08:09 (52) 10:40 (48) 20:52 (37) 26:54 (35) 35:09 (45) 38:28 (42) 40:33 (41) 44:43 (35)                         47:03 (35)    
36 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 47:09 04:43 (17) 05:55 (70) 10:10 (23) 05:50 (30) 08:44 (62) 03:10 (20) 02:02 (20) 04:11 (17)                         02:24 (45) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        04:43 (17) 10:38 (47) 20:48 (36) 26:38 (34) 35:22 (48) 38:32 (43) 40:34 (43) 44:45 (36)                         47:09 (36)    
37 Margaretha Nylund OK Södertörn 47:19 08:31 (56) 02:09 (38) 11:41 (40) 06:25 (42) 05:23 (49) 04:07 (49) 02:17 (39) 04:44 (29)                         02:02 (24) Margaretha Nylund OK Södertörn
        08:31 (56) 10:40 (48) 22:21 (45) 28:46 (44) 34:09 (42) 38:16 (41) 40:33 (41) 45:17 (38)                         47:19 (37)    
38 Heidi Berkhaug OK Ravinen 48:28 06:53 (41) 04:49 (68) 11:36 (38) 06:32 (45) 05:24 (50) 04:14 (52) 02:03 (24) 04:36 (27)                         02:21 (42) Heidi Berkhaug OK Ravinen
        06:53 (41) 11:42 (56) 23:18 (51) 29:50 (47) 35:14 (46) 39:28 (46) 41:31 (44) 46:07 (39)                         48:28 (38)    
39 Errol Wicksell Hellas Orientering 48:46 06:15 (39) 02:20 (42) 14:11 (60) 06:42 (48) 03:49 (33) 03:45 (38) 02:38 (50) 05:28 (37)                         03:38 (64) Errol Wicksell Hellas Orientering
        06:15 (39) 08:35 (35) 22:46 (49) 29:28 (46) 33:17 (39) 37:02 (39) 39:40 (39) 45:08 (37)                         48:46 (39)    
40 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 49:37 07:31 (47) 01:29 (14) 13:44 (57) 09:10 (65) 04:10 (38) 03:57 (45) 02:41 (52) 04:44 (29)                         02:11 (34) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        07:31 (47) 09:00 (36) 22:44 (48) 31:54 (54) 36:04 (51) 40:01 (51) 42:42 (51) 47:26 (40)                         49:37 (40)    
41 Sonja Sundell Sundbybergs IK 50:09 04:59 (20) 02:48 (56) 14:47 (64) 05:38 (26) 08:04 (60) 03:57 (45) 02:27 (49) 05:11 (35)                         02:18 (38) Sonja Sundell Sundbybergs IK
        04:59 (20) 07:47 (30) 22:34 (47) 28:12 (42) 36:16 (52) 40:13 (53) 42:40 (50) 47:51 (43)                         50:09 (41)    
42 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 50:18 05:18 (27) 02:21 (43) 14:27 (62) 05:18 (21) 03:39 (30) 03:47 (39) 02:21 (45) 10:31 (65)                         02:36 (48) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        05:18 (27) 07:39 (27) 22:06 (43) 27:24 (36) 31:03 (32) 34:50 (31) 37:11 (30) 47:42 (42)                         50:18 (42)    
43 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 50:31 07:27 (46) 01:50 (29) 09:51 (20) 06:45 (51) 09:25 (65) 03:52 (41) 03:00 (62) 05:27 (36)                         02:54 (57) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        07:27 (46) 09:17 (39) 19:08 (29) 25:53 (32) 35:18 (47) 39:10 (45) 42:10 (48) 47:37 (41)                         50:31 (43)    
44 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 51:04 11:58 (64) 01:49 (26) 10:37 (29) 05:53 (31) 03:43 (31) 05:58 (70) 01:52 (12) 06:53 (49)                         02:21 (42) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        11:58 (64) 13:47 (64) 24:24 (54) 30:17 (51) 34:00 (41) 39:58 (50) 41:50 (46) 48:43 (44)                         51:04 (44)    
45 Olle Nygren Tullinge SK 51:30 08:30 (55) 03:14 (62) 15:37 (66) 05:06 (17) 04:03 (35) 03:27 (32) 02:41 (52) 06:10 (40)                         02:42 (50) Olle Nygren Tullinge SK
        08:30 (55) 11:44 (57) 27:21 (63) 32:27 (57) 36:30 (53) 39:57 (49) 42:38 (49) 48:48 (45)                         51:30 (45)    
46 Berit Lindunger Haninge SOK 51:46 07:08 (43) 02:14 (39) 11:50 (43) 06:18 (40) 03:30 (27) 05:06 (63) 02:16 (38) 11:24 (67)                         02:00 (22) Berit Lindunger Haninge SOK
        07:08 (43) 09:22 (41) 21:12 (39) 27:30 (37) 31:00 (30) 36:06 (37) 38:22 (36) 49:46 (47)                         51:46 (46)    
46 Kerstin Zäll Tullinge SK 51:46 13:33 (70) 01:49 (26) 13:08 (53) 07:59 (61) 03:16 (18) 03:07 (18) 02:20 (43) 04:24 (23)                         02:10 (33) Kerstin Zäll Tullinge SK
        13:33 (70) 15:22 (69) 28:30 (67) 36:29 (68) 39:45 (59) 42:52 (55) 45:12 (54) 49:36 (46)                         51:46 (46)    
48 Thorsten Höglund Turebergs IF 53:35 07:19 (45) 01:41 (21) 12:20 (50) 06:13 (39) 04:03 (35) 03:52 (41) 03:02 (65) 12:42 (68)                         02:23 (44) Thorsten Höglund Turebergs IF
        07:19 (45) 09:00 (36) 21:20 (41) 27:33 (38) 31:36 (35) 35:28 (35) 38:30 (37) 51:12 (49)                         53:35 (48)    
49 Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK 53:36 10:40 (62) 02:16 (40) 14:21 (61) 06:50 (53) 04:17 (40) 03:18 (26) 02:44 (56) 06:19 (41)                         02:51 (54) Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK
        10:40 (62) 12:56 (62) 27:17 (62) 34:07 (61) 38:24 (55) 41:42 (54) 44:26 (53) 50:45 (48)                         53:36 (49)    
50 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 53:51 06:06 (37) 01:25 (11) 11:44 (41) 05:17 (20) 11:15 (68) 04:15 (55) 06:46 (72) 04:56 (32)                         02:07 (29) Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL
        06:06 (37) 07:31 (25) 19:15 (30) 24:32 (28) 35:47 (49) 40:02 (52) 46:48 (58) 51:44 (50)                         53:51 (50)    
51 Ingvar Oskarsson Klubblös 54:30 05:51 (35) 01:54 (33) 15:53 (69) 06:19 (41) 07:34 (58) 05:26 (64) 02:48 (58) 06:00 (39)                         02:45 (51) Ingvar Oskarsson Klubblös
        05:51 (35) 07:45 (29) 23:38 (52) 29:57 (49) 37:31 (54) 42:57 (56) 45:45 (55) 51:45 (51)                         54:30 (51)    
52 Lennart Sjöstål Klubblös 55:04 11:32 (63) 01:51 (30) 12:07 (48) 06:29 (44) 04:00 (34) 03:49 (40) 02:13 (34) 10:48 (66)                         02:15 (36) Lennart Sjöstål Klubblös
        11:32 (63) 13:23 (63) 25:30 (59) 31:59 (55) 35:59 (50) 39:48 (47) 42:01 (47) 52:49 (54)                         55:04 (52)    
53 Birgitta Westergren Täby OK 55:05 05:43 (33) 03:39 (66) 11:32 (37) 08:59 (64) 05:00 (45) 05:00 (61) 03:36 (68) 08:25 (57)                         03:11 (61) Birgitta Westergren Täby OK
        05:43 (33) 09:22 (41) 20:54 (38) 29:53 (48) 34:53 (44) 39:53 (48) 43:29 (52) 51:54 (52)                         55:05 (53)    
54 Gunnel Balck IFK Enskede 56:38 12:01 (66) 01:57 (34) 13:25 (55) 08:33 (63) 03:15 (16) 05:58 (70) 02:23 (47) 06:47 (47)                         02:19 (40) Gunnel Balck IFK Enskede
        12:01 (66) 13:58 (66) 27:23 (64) 35:56 (66) 39:11 (57) 45:09 (61) 47:32 (59) 54:19 (59)                         56:38 (54)    
55 Hans Svensson Skogsluffarna 57:10 05:53 (36) 06:51 (71) 15:14 (65) 06:42 (48) 05:09 (47) 04:06 (48) 03:59 (69) 06:24 (42)                         02:52 (55) Hans Svensson Skogsluffarna
        05:53 (36) 12:44 (60) 27:58 (65) 34:40 (63) 39:49 (60) 43:55 (57) 47:54 (61) 54:18 (58)                         57:10 (55)    
56 Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 57:12 05:48 (34) 01:40 (20) 12:02 (45) 11:26 (70) 08:54 (64) 04:24 (58) 02:25 (48) 07:31 (51)                         03:02 (59) Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK
        05:48 (34) 07:28 (24) 19:30 (31) 30:56 (52) 39:50 (61) 44:14 (58) 46:39 (56) 54:10 (57)                         57:12 (56)    
57 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 57:31 07:34 (48) 02:42 (55) 11:59 (44) 06:36 (47) 03:44 (32) 04:14 (52) 02:39 (51) 13:35 (70)                         04:28 (69) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        07:34 (48) 10:16 (45) 22:15 (44) 28:51 (45) 32:35 (37) 36:49 (38) 39:28 (38) 53:03 (55)                         57:31 (57)    
58 Bo Winald Hellas Orientering 57:40 04:54 (19) 02:37 (53) 09:54 (21) 05:18 (21) 10:20 (67) 03:01 (15) 01:56 (15) 15:32 (72)                         04:08 (68) Bo Winald Hellas Orientering
        04:54 (19) 07:31 (25) 17:25 (20) 22:43 (19) 33:03 (38) 36:04 (36) 38:00 (35) 53:32 (56)                         57:40 (58)    
59 Mats Halvarez Klubblös 57:49 12:03 (67) 02:27 (46) 13:30 (56) 06:07 (36) 06:53 (57) 05:45 (68) 03:00 (62) 05:03 (33)                         03:01 (58) Mats Halvarez Klubblös
        12:03 (67) 14:30 (67) 28:00 (66) 34:07 (61) 41:00 (62) 46:45 (64) 49:45 (64) 54:48 (60)                         57:49 (59)    
60 Yvonne Branting Skarpnäcks OL 57:50 07:53 (50) 03:10 (61) 14:33 (63) 08:26 (62) 04:54 (44) 05:33 (66) 02:17 (39) 05:55 (38)                         05:09 (71) Yvonne Branting Skarpnäcks OL
        07:53 (50) 11:03 (52) 25:36 (60) 34:02 (60) 38:56 (56) 44:29 (59) 46:46 (57) 52:41 (53)                         57:50 (60)    
61 Gunvor Granath Nynäshamns OK 59:01 05:35 (31) 05:32 (69) 13:57 (59) 10:54 (69) 06:04 (55) 04:18 (57) 02:54 (61) 07:11 (50)                         02:36 (48) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        05:35 (31) 11:07 (53) 25:04 (55) 35:58 (67) 42:02 (64) 46:20 (63) 49:14 (63) 56:25 (62)                         59:01 (61)    
62 Kjell Bergman Stigfinnarna 60:21 05:28 (29) 02:33 (51) 11:30 (36) 11:56 (71) 13:58 (69) 02:59 (14) 02:22 (46) 07:43 (52)                         01:52 (19) Kjell Bergman Stigfinnarna
        05:28 (29) 08:01 (32) 19:31 (32) 31:27 (53) 45:25 (66) 48:24 (66) 50:46 (66) 58:29 (66)                         60:21 (62)    
63 Gunilla Wickenberg IBM-Klubben 60:30 07:05 (42) 02:31 (47) 15:52 (68) 09:46 (67) 06:00 (54) 04:16 (56) 02:50 (59) 08:58 (61)                         03:12 (62) Gunilla Wickenberg IBM-Klubben
        07:05 (42) 09:36 (43) 25:28 (58) 35:14 (65) 41:14 (63) 45:30 (62) 48:20 (62) 57:18 (63)                         60:30 (63)    
64 Margit Lundström OK Sänkan 60:53 11:58 (64) 01:53 (32) 12:07 (48) 06:57 (55) 06:43 (56) 04:59 (60) 03:01 (64) 09:52 (64)                         03:23 (63) Margit Lundström OK Sänkan
        11:58 (64) 13:51 (65) 25:58 (61) 32:55 (59) 39:38 (58) 44:37 (60) 47:38 (60) 57:30 (64)                         60:53 (64)    
65 Gunnel Junegard OK Södertörn 60:57 09:08 (57) 02:55 (60) 12:03 (46) 05:57 (32) 04:43 (42) 04:00 (47) 02:46 (57) 14:38 (71)                         04:47 (70) Gunnel Junegard OK Södertörn
        09:08 (57) 12:03 (59) 24:06 (53) 30:03 (50) 34:46 (43) 38:46 (44) 41:32 (45) 56:10 (61)                         60:57 (65)    
66 Sven Jansson Snättringe SK 61:01 12:07 (68) 02:40 (54) 13:48 (58) 06:28 (43) 08:02 (59) 04:27 (59) 02:52 (60) 07:50 (53)                         02:47 (52) Sven Jansson Snättringe SK
        12:07 (68) 14:47 (68) 28:35 (68) 35:03 (64) 43:05 (65) 47:32 (65) 50:24 (65) 58:14 (65)                         61:01 (66)    
67 Uno Engman IFK Enskede 61:40 24:12 (72) 01:42 (24) 11:38 (39) 09:30 (66) 03:17 (19) 03:12 (22) 02:12 (33) 04:09 (15)                         01:48 (16) Uno Engman IFK Enskede
        24:12 (72) 25:54 (72) 37:32 (71) 47:02 (71) 50:19 (69) 53:31 (68) 55:43 (68) 59:52 (67)                         61:40 (67)    
68 Christina Nordtröm Bodens BK 67:11 08:10 (53) 02:50 (57) 22:42 (72) 07:41 (59) 05:43 (53) 05:01 (62) 03:23 (67) 07:56 (55)                         03:45 (65) Christina Nordtröm Bodens BK
        08:10 (53) 11:00 (51) 33:42 (70) 41:23 (69) 47:06 (67) 52:07 (67) 55:30 (67) 63:26 (68)                         67:11 (68)    
69 Ingrid Gunnarsson Täby OK 72:41 09:27 (59) 02:31 (47) 13:18 (54) 07:24 (57) 16:56 (71) 09:07 (72) 03:12 (66) 07:54 (54)                         02:52 (55) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        09:27 (59) 11:58 (58) 25:16 (57) 32:40 (58) 49:36 (68) 58:43 (70) 61:55 (69) 69:49 (69)                         72:41 (69)    
70 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 74:25 09:22 (58) 03:26 (63) 12:23 (51) 07:00 (56) 24:20 (72) 03:55 (44) 02:02 (20) 08:09 (56)                         03:48 (66) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        09:22 (58) 12:48 (61) 25:11 (56) 32:11 (56) 56:31 (71) 60:26 (71) 62:28 (70) 70:37 (70)                         74:25 (70)    
71 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 76:59 13:08 (69) 02:54 (59) 15:45 (67) 10:39 (68) 10:18 (66) 05:36 (67) 04:56 (71) 09:40 (63)                         04:03 (67) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        13:08 (69) 16:02 (70) 31:47 (69) 42:26 (70) 52:44 (70) 58:20 (69) 63:16 (71) 72:56 (71)                         76:59 (71)    
72 Hans Lindskog Skogsluffarnas OK 101:48 21:16 (71) 03:57 (67) 21:56 (71) 16:04 (72) 14:25 (70) 05:57 (69) 04:00 (70) 08:39 (60)                         05:34 (72) Hans Lindskog Skogsluffarnas OK
        21:16 (71) 25:13 (71) 47:09 (72) 63:13 (72) 77:38 (72) 83:35 (72) 87:35 (72) 96:14 (72)                         101:48 (72)    
- Bengt Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 21:49 03:18   02:28   06:55                                               09:08   Bengt Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:18   05:46   12:41                                               21:49      
- Jan Brundell Solna OK 39:35 04:46   04:31   15:51   02:58   03:15   01:50   03:55                               02:29   Jan Brundell Solna OK
        04:46   09:17   25:08   28:06   31:21   33:11   37:06                               39:35      
- Carl Lang OK Österåker 44:23 03:39   03:19   12:53   17:05   04:08                                       03:19   Carl Lang OK Österåker
        03:39   06:58   19:51   36:56   41:04                                       44:23      
- Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 45:42 05:03   01:32   10:19   08:03   06:47   04:30   01:59   04:46                           02:43   Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        05:03   06:35   16:54   24:57   31:44   36:14   38:13   42:59                           45:42      
- Anki Landarv Klubblös 50:06 05:13   01:57   10:11   08:28   10:25   02:30   02:21   04:10                           04:51   Anki Landarv Klubblös
        05:13   07:10   17:21   25:49   36:14   38:44   41:05   45:15                           50:06      
- Anders Hallgren Gustafsbergs OK 54:03 06:05   02:16   12:19   05:41   05:09   06:16   03:47   10:29                           02:01   Anders Hallgren Gustafsbergs OK
        06:05   08:21   20:40   26:21   31:30   37:46   41:33   52:02                           54:03      
- Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 54:21 13:38   16:20   05:11   04:00   03:36   02:38   06:14                               02:44   Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        13:38   29:58   35:09   39:09   42:45   45:23   51:37                               54:21      
- Sonja Perneby Tullinge SK 60:13 13:43       02:07   11:57   03:05   08:07   05:47   09:50                           05:37   Sonja Perneby Tullinge SK
        13:43   13:43   15:50   27:47   30:52   38:59   44:46   54:36                           60:13      
- Göran R Wallén IFK Lidingö SOK 76:29 05:13   02:56   12:52   08:05   14:28   12:42   03:13   06:41                           10:19   Göran R Wallén IFK Lidingö SOK
        05:13   08:09   21:01   29:06   43:34   56:16   59:29   66:10                           76:29      
- Lennart Westergren Söders  SOL 78:34 10:14   04:41   14:57   08:32   06:00                                       34:10   Lennart Westergren Söders  SOL
        10:14   14:55   29:52   38:24   44:24                                       78:34      
- Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 86:20 07:17   06:16   29:22   18:35   05:59   04:22   10:21                               04:08   Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        07:17   13:33   42:55   61:30   67:29   71:51   82:12                               86:20      
- Marie Öhlund Gustavsbergs OK 383:07 08:52   11:52   18:30   08:05                                           335:48   Marie Öhlund Gustavsbergs OK
        08:52   20:44   39:14   47:19                                           383:07      
- Benny Alfordsson Tullinge SK 384:45                                                         384:45   Benny Alfordsson Tullinge SK
                                                                384:45