Sträcktider Luffarligan Älta IP, Älta                                                                    
  2017-10-04 Svarta tider är sträcktider                                                                
    Blå tider är från start                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                  
                                                                           
Plac Bana A - 5,1 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana A - 5,1 km Klubb
1 Magnus Glännefors Tullinge SK 33:51 03:13 (1) 01:33 (10) 03:54 (1) 01:27 (1) 01:19 (1) 02:31 (1) 01:16 (2) 02:07 (1) 01:37 (1) 01:31 (1) 02:08 (4) 03:13 (1) 03:08 (2) 01:11 (1) 03:00 (3) 00:43 (3) Magnus Glännefors Tullinge SK
        03:13 (1) 04:46 (1) 08:40 (1) 10:07 (1) 11:26 (1) 13:57 (1) 15:13 (1) 17:20 (1) 18:57 (1) 20:28 (1) 22:36 (1) 25:49 (1) 28:57 (1) 30:08 (1) 33:08 (1) 33:51 (1)    
2 Casper Giding Kamrat och IF KIF 35:35 03:43 (2) 01:18 (1) 04:00 (2) 01:30 (2) 01:31 (6) 02:37 (2) 01:13 (1) 03:06 (12) 01:39 (2) 02:22 (13) 01:51 (1) 03:14 (2) 02:58 (1) 01:20 (4) 02:37 (1) 00:36 (1) Casper Giding Kamrat och IF KIF
        03:43 (2) 05:01 (2) 09:01 (2) 10:31 (2) 12:02 (2) 14:39 (2) 15:52 (2) 18:58 (2) 20:37 (2) 22:59 (3) 24:50 (2) 28:04 (2) 31:02 (2) 32:22 (2) 34:59 (2) 35:35 (2)    
3 Niklas Wrane Söders-Tyresö 37:32 03:49 (4) 01:20 (2) 04:12 (3) 01:33 (3) 01:25 (2) 02:57 (3) 01:25 (5) 02:30 (5) 01:46 (4) 02:01 (9) 02:03 (2) 03:28 (3) 03:46 (7) 01:24 (8) 03:01 (5) 00:52 (11) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        03:49 (4) 05:09 (3) 09:21 (3) 10:54 (3) 12:19 (3) 15:16 (3) 16:41 (3) 19:11 (3) 20:57 (3) 22:58 (2) 25:01 (3) 28:29 (3) 32:15 (3) 33:39 (3) 36:40 (3) 37:32 (3)    
4 Nick Barrable OK Ravinen 38:17 03:47 (3) 01:25 (6) 04:42 (8) 01:48 (8) 01:29 (4) 03:12 (8) 01:20 (3) 02:30 (5) 01:39 (2) 01:42 (2) 02:09 (6) 03:33 (5) 03:49 (8) 01:15 (2) 03:14 (9) 00:43 (3) Nick Barrable OK Ravinen
        03:47 (3) 05:12 (4) 09:54 (4) 11:42 (6) 13:11 (6) 16:23 (5) 17:43 (5) 20:13 (4) 21:52 (4) 23:34 (4) 25:43 (4) 29:16 (4) 33:05 (4) 34:20 (4) 37:34 (4) 38:17 (4)    
5 Oskar Gustafsson Centrum OK 38:51 04:20 (11) 01:41 (13) 04:32 (5) 01:56 (13) 01:36 (8) 02:58 (4) 01:25 (5) 02:23 (2) 01:56 (7) 01:51 (3) 02:03 (2) 03:29 (4) 03:33 (4) 01:23 (6) 03:00 (3) 00:45 (5) Oskar Gustafsson Centrum OK
        04:20 (11) 06:01 (11) 10:33 (9) 12:29 (10) 14:05 (9) 17:03 (8) 18:28 (7) 20:51 (7) 22:47 (7) 24:38 (7) 26:41 (5) 30:10 (5) 33:43 (5) 35:06 (5) 38:06 (5) 38:51 (5)    
6 Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF 39:01 03:56 (6) 01:26 (7) 04:37 (7) 01:33 (3) 01:30 (5) 03:00 (5) 01:22 (4) 03:04 (11) 01:53 (6) 01:56 (7) 02:38 (12) 03:38 (6) 03:29 (3) 01:21 (5) 02:53 (2) 00:45 (5) Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF
        03:56 (6) 05:22 (6) 09:59 (6) 11:32 (4) 13:02 (4) 16:02 (4) 17:24 (4) 20:28 (6) 22:21 (5) 24:17 (5) 26:55 (7) 30:33 (7) 34:02 (6) 35:23 (6) 38:16 (6) 39:01 (6)    
7 Tintin Karlberg Tullinge SK 40:19 03:57 (7) 01:24 (5) 04:33 (6) 01:39 (6) 01:34 (7) 03:18 (10) 01:36 (10) 02:23 (2) 02:16 (9) 01:53 (5) 02:09 (6) 03:50 (9) 04:11 (10) 01:52 (14) 03:03 (7) 00:41 (2) Tintin Karlberg Tullinge SK
        03:57 (7) 05:21 (5) 09:54 (4) 11:33 (5) 13:07 (5) 16:25 (6) 18:01 (6) 20:24 (5) 22:40 (6) 24:33 (6) 26:42 (6) 30:32 (6) 34:43 (7) 36:35 (7) 39:38 (7) 40:19 (7)    
8 Jonas Halai Kamrat och IF KIF 43:19 04:43 (13) 01:22 (3) 04:21 (4) 01:53 (11) 01:26 (3) 03:13 (9) 01:31 (7) 02:46 (7) 03:03 (12) 02:20 (12) 02:43 (14) 04:22 (12) 04:13 (11) 01:23 (6) 03:09 (8) 00:51 (10) Jonas Halai Kamrat och IF KIF
        04:43 (13) 06:05 (13) 10:26 (8) 12:19 (8) 13:45 (8) 16:58 (7) 18:29 (8) 21:15 (8) 24:18 (9) 26:38 (9) 29:21 (9) 33:43 (9) 37:56 (10) 39:19 (8) 42:28 (8) 43:19 (8)    
9 Johan Lindqvist Täby OK 44:06 03:53 (5) 01:33 (10) 04:47 (9) 01:54 (12) 01:36 (8) 03:34 (13) 01:39 (11) 02:50 (8) 04:30 (15) 01:54 (6) 02:08 (4) 03:53 (10) 03:44 (5) 01:42 (12) 03:31 (13) 00:58 (14) Johan Lindqvist Täby OK
        03:53 (5) 05:26 (7) 10:13 (7) 12:07 (7) 13:43 (7) 17:17 (9) 18:56 (9) 21:46 (9) 26:16 (12) 28:10 (12) 30:18 (11) 34:11 (10) 37:55 (9) 39:37 (9) 43:08 (9) 44:06 (9)    
10 Stuart Fell Centrum OK 44:28 04:17 (10) 01:34 (12) 05:25 (14) 01:49 (9) 01:50 (11) 03:05 (6) 02:55 (17) 02:52 (9) 01:51 (5) 02:27 (14) 02:15 (8) 04:08 (11) 03:54 (9) 01:47 (13) 03:24 (11) 00:55 (12) Stuart Fell Centrum OK
        04:17 (10) 05:51 (9) 11:16 (12) 13:05 (12) 14:55 (12) 18:00 (11) 20:55 (12) 23:47 (12) 25:38 (11) 28:05 (11) 30:20 (12) 34:28 (11) 38:22 (11) 40:09 (10) 43:33 (10) 44:28 (10)    
11 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 44:47 04:34 (12) 01:27 (9) 05:11 (13) 01:35 (5) 01:54 (13) 03:06 (7) 01:34 (9) 02:26 (4) 02:23 (11) 02:07 (10) 02:17 (10) 03:40 (7) 04:31 (14) 03:51 (16) 03:16 (10) 00:55 (12) Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK
        04:34 (12) 06:01 (11) 11:12 (11) 12:47 (11) 14:41 (11) 17:47 (10) 19:21 (10) 21:47 (10) 24:10 (8) 26:17 (8) 28:34 (8) 32:14 (8) 36:45 (8) 40:36 (11) 43:52 (11) 44:47 (11)    
12 Linda Sjögren Kamrat och IF KIF 44:52 06:10 (15) 01:23 (4) 04:51 (11) 02:09 (14) 01:56 (14) 03:27 (11) 01:32 (8) 03:33 (16) 02:17 (10) 01:51 (3) 03:07 (15) 03:48 (8) 03:44 (5) 01:18 (3) 03:01 (5) 00:45 (5) Linda Sjögren Kamrat och IF KIF
        06:10 (15) 07:33 (15) 12:24 (15) 14:33 (15) 16:29 (15) 19:56 (15) 21:28 (13) 25:01 (15) 27:18 (13) 29:09 (13) 32:16 (13) 36:04 (13) 39:48 (12) 41:06 (12) 44:07 (12) 44:52 (12)    
13 Oscar Arman Nyköpings OK 46:01 04:14 (9) 01:26 (7) 04:58 (12) 01:47 (7) 01:51 (12) 03:46 (15) 01:51 (13) 03:25 (15) 02:15 (8) 02:08 (11) 02:31 (11) 05:08 (15) 04:51 (15) 01:27 (9) 03:34 (14) 00:49 (9) Oscar Arman Nyköpings OK
        04:14 (9) 05:40 (8) 10:38 (10) 12:25 (9) 14:16 (10) 18:02 (12) 19:53 (11) 23:18 (11) 25:33 (10) 27:41 (10) 30:12 (10) 35:20 (12) 40:11 (13) 41:38 (13) 45:12 (13) 46:01 (13)    
14 Martin Karlsson Centrum OK 51:38 04:13 (8) 01:47 (14) 05:43 (15) 01:49 (9) 02:09 (15) 03:35 (14) 02:18 (15) 03:11 (13) 03:13 (13) 04:24 (16) 02:42 (13) 05:00 (14) 04:15 (12) 01:41 (11) 03:42 (15) 01:56 (17) Martin Karlsson Centrum OK
        04:13 (8) 06:00 (10) 11:43 (13) 13:32 (13) 15:41 (13) 19:16 (13) 21:34 (14) 24:45 (14) 27:58 (14) 32:22 (14) 35:04 (14) 40:04 (14) 44:19 (14) 46:00 (14) 49:42 (14) 51:38 (14)    
15 Christian Olsson Frösö IF 56:32 05:27 (14) 02:05 (15) 04:49 (10) 02:11 (15) 01:49 (10) 03:32 (12) 01:41 (12) 02:56 (10) 13:02 (17) 01:57 (8) 02:15 (8) 04:31 (13) 04:25 (13) 01:38 (10) 03:26 (12) 00:48 (8) Christian Olsson Frösö IF
        05:27 (14) 07:32 (14) 12:21 (14) 14:32 (14) 16:21 (14) 19:53 (14) 21:34 (14) 24:30 (13) 37:32 (15) 39:29 (15) 41:44 (15) 46:15 (15) 50:40 (15) 52:18 (15) 55:44 (15) 56:32 (15)    
16 Jan Retsloff Hellas Orientering 67:52 07:25 (16) 02:35 (16) 08:08 (16) 02:42 (16) 02:36 (16) 04:55 (17) 02:14 (14) 03:45 (17) 05:42 (16) 02:49 (15) 03:34 (17) 06:39 (16) 05:56 (16) 02:13 (15) 04:52 (16) 01:47 (15) Jan Retsloff Hellas Orientering
        07:25 (16) 10:00 (16) 18:08 (16) 20:50 (16) 23:26 (16) 28:21 (16) 30:35 (16) 34:20 (16) 40:02 (16) 42:51 (16) 46:25 (16) 53:04 (16) 59:00 (16) 61:13 (16) 66:05 (16) 67:52 (16)    
17 Mia Hillerhag IFK Lidingö SOK 87:03 08:23 (17) 03:30 (17) 08:12 (17) 08:42 (17) 02:57 (17) 04:42 (16) 02:25 (16) 03:24 (14) 03:44 (14) 09:29 (17) 03:20 (16) 07:55 (17) 07:33 (17) 04:20 (17) 06:38 (17) 01:49 (16) Mia Hillerhag IFK Lidingö SOK
        08:23 (17) 11:53 (17) 20:05 (17) 28:47 (17) 31:44 (17) 36:26 (17) 38:51 (17) 42:15 (17) 45:59 (17) 55:28 (17) 58:48 (17) 66:43 (17) 74:16 (17) 78:36 (17) 85:14 (17) 87:03 (17)    
- Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 88:06 08:39   71:48                                                       07:39   Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        08:39   80:27                                                       88:06      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12               Mål   Bana B - 4,6 km Klubb
1 Tommy Holmer Väsby OK 39:06 04:36 (1) 01:34 (1) 05:29 (3) 01:38 (1) 01:55 (1) 03:26 (1) 02:50 (1) 02:47 (2) 04:52 (1) 04:05 (1) 01:55 (7) 03:17 (1)             00:42 (1) Tommy Holmer Väsby OK
        04:36 (1) 06:10 (1) 11:39 (1) 13:17 (1) 15:12 (1) 18:38 (1) 21:28 (1) 24:15 (1) 29:07 (1) 33:12 (1) 35:07 (1) 38:24 (1)             39:06 (1)    
2 Mattias Skeppling OK Södertörn 45:42 04:59 (2) 02:19 (19) 05:19 (1) 02:12 (5) 02:12 (12) 03:59 (6) 03:46 (6) 03:02 (6) 05:17 (7) 05:13 (9) 02:06 (13) 04:10 (9)             01:08 (7) Mattias Skeppling OK Södertörn
        04:59 (2) 07:18 (2) 12:37 (2) 14:49 (2) 17:01 (2) 21:00 (2) 24:46 (2) 27:48 (2) 33:05 (2) 38:18 (3) 40:24 (3) 44:34 (3)             45:42 (2)    
3 Björn Reger Söders-Tyresö 45:47 05:37 (6) 01:44 (2) 06:08 (8) 02:04 (4) 02:02 (8) 03:36 (2) 04:16 (13) 02:40 (1) 05:02 (2) 05:03 (6) 01:58 (8) 04:12 (10)             01:25 (19) Björn Reger Söders-Tyresö
        05:37 (6) 07:21 (3) 13:29 (4) 15:33 (3) 17:35 (3) 21:11 (3) 25:27 (4) 28:07 (3) 33:09 (3) 38:12 (2) 40:10 (2) 44:22 (2)             45:47 (3)    
4 Emily Holmström Järla 46:18 06:51 (18) 01:52 (6) 05:39 (5) 01:58 (2) 01:55 (1) 04:16 (9) 03:37 (3) 03:05 (7) 05:28 (9) 04:33 (3) 02:12 (16) 03:46 (2)             01:06 (6) Emily Holmström Järla
        06:51 (18) 08:43 (15) 14:22 (11) 16:20 (9) 18:15 (6) 22:31 (7) 26:08 (6) 29:13 (6) 34:41 (6) 39:14 (5) 41:26 (6) 45:12 (5)             46:18 (4)    
4 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 46:18 05:57 (10) 02:04 (10) 06:17 (9) 01:58 (2) 02:00 (5) 03:53 (4) 03:37 (3) 02:52 (3) 05:16 (6) 04:35 (4) 02:00 (9) 04:25 (14)             01:24 (18) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF
        05:57 (10) 08:01 (10) 14:18 (10) 16:16 (8) 18:16 (7) 22:09 (6) 25:46 (5) 28:38 (4) 33:54 (4) 38:29 (4) 40:29 (4) 44:54 (4)             46:18 (4)    
6 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 46:32 05:34 (5) 01:54 (7) 05:43 (6) 02:40 (13) 01:56 (3) 03:42 (3) 03:56 (9) 03:53 (17) 05:35 (13) 04:32 (2) 01:45 (2) 04:17 (13)             01:05 (4) Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK
        05:34 (5) 07:28 (4) 13:11 (3) 15:51 (5) 17:47 (4) 21:29 (4) 25:25 (3) 29:18 (7) 34:53 (7) 39:25 (6) 41:10 (5) 45:27 (6)             46:32 (6)    
7 Lina Matthews Tullinge SK 47:09 05:56 (9) 02:12 (14) 05:27 (2) 02:12 (5) 02:00 (5) 04:08 (8) 05:11 (21) 03:24 (13) 05:09 (4) 04:48 (5) 01:47 (3) 03:53 (3)             01:02 (3) Lina Matthews Tullinge SK
        05:56 (9) 08:08 (12) 13:35 (5) 15:47 (4) 17:47 (4) 21:55 (5) 27:06 (9) 30:30 (10) 35:39 (8) 40:27 (8) 42:14 (7) 46:07 (7)             47:09 (7)    
8 Leif Åkerblom OK Österåker 48:34 06:17 (13) 01:50 (5) 05:31 (4) 02:18 (8) 02:30 (16) 04:06 (7) 03:36 (2) 02:52 (3) 05:29 (10) 05:18 (11) 03:24 (26) 04:15 (11)             01:08 (7) Leif Åkerblom OK Österåker
        06:17 (13) 08:07 (11) 13:38 (6) 15:56 (6) 18:26 (8) 22:32 (8) 26:08 (6) 29:00 (5) 34:29 (5) 39:47 (7) 43:11 (9) 47:26 (9)             48:34 (8)    
9 Peder Karlsson Rånäs OK 48:36 05:16 (3) 02:17 (17) 06:17 (9) 02:17 (7) 03:15 (29) 03:56 (5) 03:42 (5) 03:10 (8) 06:11 (17) 05:06 (7) 01:38 (1) 04:16 (12)             01:15 (15) Peder Karlsson Rånäs OK
        05:16 (3) 07:33 (5) 13:50 (7) 16:07 (7) 19:22 (11) 23:18 (10) 27:00 (8) 30:10 (8) 36:21 (11) 41:27 (9) 43:05 (8) 47:21 (8)             48:36 (9)    
10 Carl-Johan Roubert FK Finn 48:46 05:48 (8) 01:49 (3) 06:21 (11) 03:06 (24) 02:03 (9) 04:23 (10) 03:54 (7) 03:00 (5) 05:22 (8) 05:48 (15) 01:54 (6) 04:09 (8)             01:09 (10) Carl-Johan Roubert FK Finn
        05:48 (8) 07:37 (6) 13:58 (8) 17:04 (11) 19:07 (10) 23:30 (11) 27:24 (11) 30:24 (9) 35:46 (9) 41:34 (10) 43:28 (10) 47:37 (10)             48:46 (10)    
11 Bengt Kärrström Tullinge SK 49:15 05:58 (11) 01:49 (3) 06:23 (12) 02:25 (9) 01:59 (4) 04:34 (12) 04:02 (11) 03:20 (11) 05:34 (12) 05:41 (13) 02:31 (24) 04:00 (4)             00:59 (2) Bengt Kärrström Tullinge SK
        05:58 (11) 07:47 (8) 14:10 (9) 16:35 (10) 18:34 (9) 23:08 (9) 27:10 (10) 30:30 (10) 36:04 (10) 41:45 (11) 44:16 (11) 48:16 (11)             49:15 (11)    
12 Olle Blomgren OK Södertörn 51:07 06:43 (16) 01:54 (7) 05:59 (7) 02:56 (21) 02:04 (10) 05:30 (23) 03:55 (8) 03:16 (9) 05:48 (15) 05:47 (14) 02:04 (10) 04:06 (6)             01:05 (4) Olle Blomgren OK Södertörn
        06:43 (16) 08:37 (14) 14:36 (12) 17:32 (13) 19:36 (12) 25:06 (12) 29:01 (12) 32:17 (12) 38:05 (12) 43:52 (12) 45:56 (12) 50:02 (12)             51:07 (12)    
13 Per Öhlund Gustavsbergs OK 52:18 08:01 (24) 02:11 (13) 07:09 (16) 02:38 (12) 02:01 (7) 04:53 (15) 04:16 (14) 03:19 (10) 05:15 (5) 05:09 (8) 02:11 (15) 04:02 (5)             01:13 (14) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        08:01 (24) 10:12 (21) 17:21 (17) 19:59 (17) 22:00 (16) 26:53 (16) 31:09 (15) 34:28 (15) 39:43 (15) 44:52 (13) 47:03 (13) 51:05 (13)             52:18 (13)    
14 Gunnar Ehn Tullinge SK 52:39 08:24 (26) 02:17 (17) 06:51 (14) 02:41 (15) 02:08 (11) 04:56 (16) 04:12 (12) 03:23 (12) 05:05 (3) 05:17 (10) 02:09 (14) 04:07 (7)             01:09 (10) Gunnar Ehn Tullinge SK
        08:24 (26) 10:41 (22) 17:32 (19) 20:13 (18) 22:21 (17) 27:17 (18) 31:29 (17) 34:52 (16) 39:57 (16) 45:14 (14) 47:23 (14) 51:30 (14)             52:39 (14)    
15 Tommy Lindberg Haninge SOK 54:16 05:32 (4) 02:12 (14) 07:09 (16) 02:36 (11) 04:59 (30) 04:37 (13) 04:20 (16) 03:31 (14) 05:59 (16) 05:37 (12) 01:51 (5) 04:45 (17)             01:08 (7) Tommy Lindberg Haninge SOK
        05:32 (4) 07:44 (7) 14:53 (13) 17:29 (12) 22:28 (18) 27:05 (17) 31:25 (16) 34:56 (17) 40:55 (17) 46:32 (17) 48:23 (16) 53:08 (16)             54:16 (15)    
16 Per-Johan Vikfors OK Österåker 54:44 06:36 (15) 02:46 (24) 06:37 (13) 02:40 (13) 02:18 (13) 04:29 (11) 03:57 (10) 03:36 (16) 06:13 (18) 06:38 (25) 02:04 (10) 04:35 (16)             02:15 (30) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        06:36 (15) 09:22 (19) 15:59 (14) 18:39 (14) 20:57 (13) 25:26 (13) 29:23 (13) 32:59 (13) 39:12 (13) 45:50 (16) 47:54 (15) 52:29 (15)             54:44 (16)    
17 Lennart Hävrén Tullinge SK 56:52 07:06 (20) 02:06 (11) 07:07 (15) 02:32 (10) 02:21 (14) 04:59 (18) 04:22 (17) 03:32 (15) 05:32 (11) 05:54 (16) 05:14 (30) 04:56 (18)             01:11 (13) Lennart Hävrén Tullinge SK
        07:06 (20) 09:12 (17) 16:19 (15) 18:51 (15) 21:12 (14) 26:11 (14) 30:33 (14) 34:05 (14) 39:37 (14) 45:31 (15) 50:45 (17) 55:41 (17)             56:52 (17)    
18 Bo Norbäck Tullinge SK 60:24 06:26 (14) 02:29 (22) 08:34 (22) 02:54 (20) 02:47 (19) 05:19 (21) 04:35 (18) 04:23 (27) 07:14 (24) 06:31 (23) 02:17 (18) 05:21 (20)             01:34 (27) Bo Norbäck Tullinge SK
        06:26 (14) 08:55 (16) 17:29 (18) 20:23 (19) 23:10 (19) 28:29 (19) 33:04 (18) 37:27 (18) 44:41 (20) 51:12 (20) 53:29 (20) 58:50 (18)             60:24 (18)    
19 Niclas Lidström Frösö IF 60:48 06:16 (12) 01:57 (9) 08:07 (18) 02:49 (19) 02:39 (17) 04:57 (17) 06:50 (29) 04:02 (21) 06:48 (22) 06:36 (24) 01:50 (4) 06:25 (28)             01:32 (25) Niclas Lidström Frösö IF
        06:16 (12) 08:13 (13) 16:20 (16) 19:09 (16) 21:48 (15) 26:45 (15) 33:35 (19) 37:37 (19) 44:25 (19) 51:01 (19) 52:51 (18) 59:16 (19)             60:48 (19)    
20 Anders Larsson Skarpnäcks OL 61:52 06:56 (19) 02:25 (20) 08:35 (23) 02:48 (18) 02:40 (18) 05:37 (24) 04:53 (20) 03:53 (17) 06:23 (19) 06:21 (21) 02:29 (22) 07:23 (29)             01:29 (21) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        06:56 (19) 09:21 (18) 17:56 (20) 20:44 (20) 23:24 (20) 29:01 (20) 33:54 (20) 37:47 (20) 44:10 (18) 50:31 (18) 53:00 (19) 60:23 (20)             61:52 (20)    
21 Lars-Åke Aspelin Klubblös 65:01 07:28 (22) 03:15 (26) 08:09 (19) 03:23 (30) 03:07 (25) 05:06 (19) 05:41 (27) 04:34 (29) 07:40 (25) 07:05 (29) 02:25 (19) 05:35 (21)             01:33 (26) Lars-Åke Aspelin Klubblös
        07:28 (22) 10:43 (23) 18:52 (21) 22:15 (21) 25:22 (22) 30:28 (21) 36:09 (21) 40:43 (22) 48:23 (21) 55:28 (22) 57:53 (21) 63:28 (21)             65:01 (21)    
22 Arne Kaijser Klubblös 66:00 05:40 (7) 02:15 (16) 14:45 (29) 03:11 (27) 02:47 (19) 05:19 (21) 05:28 (25) 04:12 (24) 06:56 (23) 06:14 (19) 02:05 (12) 05:59 (24)             01:09 (10) Arne Kaijser Klubblös
        05:40 (7) 07:55 (9) 22:40 (26) 25:51 (26) 28:38 (26) 33:57 (25) 39:25 (25) 43:37 (25) 50:33 (24) 56:47 (24) 58:52 (22) 64:51 (22)             66:00 (22)    
23 Bo Hedlund IFK Enskede 66:31 07:26 (21) 02:28 (21) 10:44 (27) 03:03 (23) 02:48 (21) 04:46 (14) 07:32 (30) 03:55 (20) 05:46 (14) 07:01 (27) 05:08 (29) 04:25 (14)             01:29 (21) Bo Hedlund IFK Enskede
        07:26 (21) 09:54 (20) 20:38 (25) 23:41 (25) 26:29 (25) 31:15 (23) 38:47 (23) 42:42 (23) 48:28 (22) 55:29 (23) 60:37 (24) 65:02 (23)             66:31 (23)    
24 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 67:23 08:12 (25) 02:36 (23) 08:38 (24) 02:57 (22) 02:53 (22) 05:57 (26) 05:13 (22) 04:15 (26) 08:27 (26) 06:07 (17) 05:03 (28) 05:42 (22)             01:23 (16) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        08:12 (25) 10:48 (24) 19:26 (22) 22:23 (22) 25:16 (21) 31:13 (22) 36:26 (22) 40:41 (21) 49:08 (23) 55:15 (21) 60:18 (23) 66:00 (24)             67:23 (24)    
25 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 69:22 06:43 (16) 04:51 (30) 08:30 (20) 02:47 (17) 03:09 (27) 08:30 (30) 05:18 (23) 04:14 (25) 09:13 (28) 06:19 (20) 02:13 (17) 06:12 (26)             01:23 (16) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        06:43 (16) 11:34 (26) 20:04 (24) 22:51 (23) 26:00 (23) 34:30 (26) 39:48 (26) 44:02 (26) 53:15 (25) 59:34 (25) 61:47 (25) 67:59 (25)             69:22 (25)    
26 Per-Erik Jansson IF Thor 71:11 10:59 (27) 04:18 (28) 11:46 (28) 03:09 (26) 02:24 (15) 08:06 (29) 04:16 (13) 03:54 (19) 06:25 (21) 06:11 (18) 02:27 (21) 05:46 (23)             01:30 (23) Per-Erik Jansson IF Thor
        10:59 (27) 15:17 (28) 27:03 (29) 30:12 (29) 32:36 (29) 40:42 (29) 44:58 (29) 48:52 (29) 55:17 (26) 61:28 (26) 63:55 (26) 69:41 (26)             71:11 (26)    
27 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 71:34 07:44 (23) 03:09 (25) 09:02 (26) 03:19 (28) 03:09 (27) 06:43 (28) 05:45 (28) 04:23 (27) 12:08 (29) 06:50 (26) 02:34 (25) 05:18 (19)             01:30 (23) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        07:44 (23) 10:53 (25) 19:55 (23) 23:14 (24) 26:23 (24) 33:06 (24) 38:51 (24) 43:14 (24) 55:22 (27) 62:12 (27) 64:46 (27) 70:04 (27)             71:34 (27)    
28 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 76:16 11:13 (28) 03:41 (27) 08:45 (25) 03:19 (28) 03:00 (23) 06:36 (27) 05:39 (26) 05:23 (30) 08:33 (27) 07:40 (30) 04:59 (27) 06:00 (25)             01:28 (20) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        11:13 (28) 14:54 (27) 23:39 (27) 26:58 (27) 29:58 (27) 36:34 (28) 42:13 (28) 47:36 (28) 56:09 (28) 63:49 (28) 68:48 (28) 74:48 (28)             76:16 (28)    
29 Göran Kron KSIF 79:32 11:42 (29) 04:38 (29) 08:30 (20) 03:07 (25) 03:07 (25) 05:11 (20) 05:18 (23) 04:03 (22) 16:11 (30) 07:02 (28) 02:25 (19) 06:19 (27)             01:59 (29) Göran Kron KSIF
        11:42 (29) 16:20 (29) 24:50 (28) 27:57 (28) 31:04 (28) 36:15 (27) 41:33 (27) 45:36 (27) 61:47 (29) 68:49 (29) 71:14 (29) 77:33 (29)             79:32 (29)    
30 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 84:42 14:28 (30) 02:07 (12) 19:50 (30) 02:45 (16) 03:02 (24) 05:44 (25) 04:50 (19) 04:10 (23) 06:23 (19) 06:25 (22) 02:30 (23) 10:47 (30)             01:41 (28) Tommy Peterson Helsingborgs SOK
        14:28 (30) 16:35 (30) 36:25 (30) 39:10 (30) 42:12 (30) 47:56 (30) 52:46 (30) 56:56 (30) 63:19 (30) 69:44 (30) 72:14 (30) 83:01 (30)             84:42 (30)    
- Lars Grankvist Täby OK 48:15 01:55   03:51   03:56   06:04   03:01   05:26   04:09   02:35   04:57   04:58   01:47   04:31               01:05   Lars Grankvist Täby OK
        01:55   05:46   09:42   15:46   18:47   24:13   28:22   30:57   35:54   40:52   42:39   47:10               48:15      
- Eddie Bjärrenholt Rånäs OK       01:51   12:14   02:45   02:30   04:50   03:55   03:09   05:31   04:48   01:47   04:11                   Eddie Bjärrenholt Rånäs OK
                                                                           
- Claes Andersson OK Södertörn 1013:31 04:58   03:27   06:29   02:48   04:45   03:53   03:39   03:17   05:21   05:37   01:53                   967:24   Claes Andersson OK Södertörn
        04:58   08:25   14:54   17:42   22:27   26:20   29:59   33:16   38:37   44:14   46:07                   1013:31      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                       Mål   Bana C - 3,6 km Klubb
1 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 36:55 05:30 (1) 02:01 (2) 06:11 (2) 02:09 (1) 02:09 (2) 03:10 (4) 03:08 (4) 05:40 (10) 02:05 (6) 03:52 (2)                     01:00 (2) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        05:30 (1) 07:31 (1) 13:42 (1) 15:51 (1) 18:00 (1) 21:10 (1) 24:18 (1) 29:58 (1) 32:03 (1) 35:55 (1)                     36:55 (1)    
2 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 39:27 06:38 (19) 02:23 (12) 06:05 (1) 02:11 (2) 02:36 (16) 02:58 (2) 03:18 (7) 05:16 (5) 02:22 (21) 04:24 (5)                     01:16 (14) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        06:38 (19) 09:01 (13) 15:06 (3) 17:17 (3) 19:53 (2) 22:51 (2) 26:09 (2) 31:25 (2) 33:47 (2) 38:11 (2)                     39:27 (2)    
3 Rune Rådeström Snättringe SK 42:20 05:59 (5) 02:45 (29) 07:11 (5) 02:32 (4) 02:29 (10) 03:26 (7) 04:30 (38) 05:25 (7) 02:07 (9) 04:39 (13)                     01:17 (15) Rune Rådeström Snättringe SK
        05:59 (5) 08:44 (9) 15:55 (9) 18:27 (7) 20:56 (6) 24:22 (5) 28:52 (7) 34:17 (5) 36:24 (3) 41:03 (3)                     42:20 (3)    
4 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 42:51 06:08 (10) 02:16 (7) 07:23 (9) 02:39 (8) 02:30 (11) 03:13 (5) 03:49 (17) 06:42 (31) 01:58 (3) 04:47 (17)                     01:26 (26) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:08 (10) 08:24 (7) 15:47 (7) 18:26 (6) 20:56 (6) 24:09 (3) 27:58 (4) 34:40 (6) 36:38 (4) 41:25 (4)                     42:51 (4)    
5 Kjell Holmberg OK Södertörn 43:09 06:07 (9) 02:14 (5) 07:15 (6) 02:55 (20) 02:47 (23) 03:29 (8) 03:41 (13) 06:15 (20) 02:14 (17) 04:55 (20)                     01:17 (15) Kjell Holmberg OK Södertörn
        06:07 (9) 08:21 (6) 15:36 (6) 18:31 (9) 21:18 (8) 24:47 (8) 28:28 (6) 34:43 (7) 36:57 (5) 41:52 (5)                     43:09 (5)    
6 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 43:31 06:01 (8) 02:00 (1) 06:36 (4) 02:37 (6) 04:50 (69) 04:05 (28) 03:40 (12) 05:49 (12) 02:10 (12) 04:29 (8)                     01:14 (12) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        06:01 (8) 08:01 (3) 14:37 (2) 17:14 (2) 22:04 (10) 26:09 (9) 29:49 (8) 35:38 (8) 37:48 (6) 42:17 (6)                     43:31 (6)    
7 Torbjörn Bergman Snättringe SK 44:25 06:16 (12) 02:53 (33) 06:15 (3) 02:41 (11) 02:35 (14) 03:30 (9) 03:37 (10) 06:13 (19) 04:43 (69) 04:24 (5)                     01:18 (17) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        06:16 (12) 09:09 (15) 15:24 (4) 18:05 (4) 20:40 (3) 24:10 (4) 27:47 (3) 34:00 (3) 38:43 (9) 43:07 (7)                     44:25 (7)    
8 Pär Åke Eriksson Klubblös 44:36 05:59 (5) 02:18 (10) 07:15 (6) 02:46 (16) 02:28 (8) 03:51 (22) 03:37 (10) 05:51 (13) 04:15 (60) 04:52 (18)                     01:24 (25) Pär Åke Eriksson Klubblös
        05:59 (5) 08:17 (5) 15:32 (5) 18:18 (5) 20:46 (4) 24:37 (7) 28:14 (5) 34:05 (4) 38:20 (7) 43:12 (8)                     44:36 (8)    
9 Bernt Eriksson Spårvägens OK 44:48 05:54 (4) 03:07 (42) 07:43 (12) 02:39 (8) 02:22 (5) 06:45 (65) 03:07 (3) 05:07 (4) 01:50 (1) 04:55 (20)                     01:19 (18) Bernt Eriksson Spårvägens OK
        05:54 (4) 09:01 (13) 16:44 (10) 19:23 (10) 21:45 (9) 28:30 (17) 31:37 (12) 36:44 (9) 38:34 (8) 43:29 (9)                     44:48 (9)    
10 Leif Mörkfors Järfälla OK 45:23 07:24 (31) 02:24 (15) 10:04 (47) 02:45 (14) 02:30 (11) 03:38 (12) 03:06 (2) 05:28 (8) 02:08 (11) 04:45 (15)                     01:11 (8) Leif Mörkfors Järfälla OK
        07:24 (31) 09:48 (23) 19:52 (31) 22:37 (25) 25:07 (22) 28:45 (18) 31:51 (13) 37:19 (11) 39:27 (10) 44:12 (10)                     45:23 (10)    
11 Göran Andersson Enebybergs IF 45:35 05:40 (2) 02:12 (4) 10:00 (46) 02:45 (14) 04:44 (68) 02:55 (1) 03:41 (13) 05:35 (9) 02:26 (25) 04:29 (8)                     01:08 (5) Göran Andersson Enebybergs IF
        05:40 (2) 07:52 (2) 17:52 (17) 20:37 (13) 25:21 (24) 28:16 (14) 31:57 (14) 37:32 (13) 39:58 (14) 44:27 (11)                     45:35 (11)    
12 Claes Andersson Snättringe SK 45:46 07:42 (37) 02:23 (12) 07:43 (12) 03:18 (35) 03:31 (55) 03:42 (15) 03:41 (13) 05:51 (13) 02:06 (7) 04:37 (12)                     01:12 (11) Claes Andersson Snättringe SK
        07:42 (37) 10:05 (25) 17:48 (15) 21:06 (16) 24:37 (17) 28:19 (15) 32:00 (15) 37:51 (16) 39:57 (13) 44:34 (13)                     45:46 (12)    
13 Karl-Gunnar Karnebäck Klubblös 46:03 06:22 (15) 02:15 (6) 07:15 (6) 02:37 (6) 02:21 (4) 03:34 (10) 06:20 (66) 06:24 (21) 03:21 (55) 04:26 (7)                     01:08 (5) Karl-Gunnar Karnebäck Klubblös
        06:22 (15) 08:37 (8) 15:52 (8) 18:29 (8) 20:50 (5) 24:24 (6) 30:44 (10) 37:08 (10) 40:29 (16) 44:55 (16)                     46:03 (13)    
14 Tomas Pettersson Haninge SOK 46:07 08:44 (50) 02:26 (17) 07:31 (11) 03:34 (44) 02:28 (8) 03:44 (18) 03:58 (20) 05:06 (2) 02:14 (17) 04:56 (22)                     01:26 (26) Tomas Pettersson Haninge SOK
        08:44 (50) 11:10 (39) 18:41 (22) 22:15 (23) 24:43 (20) 28:27 (16) 32:25 (19) 37:31 (12) 39:45 (11) 44:41 (14)                     46:07 (14)    
15 Elin Ekblom-Bak Skogsluffarna 46:14 05:52 (3) 02:16 (7) 10:29 (50) 03:17 (34) 02:14 (3) 03:41 (14) 04:11 (28) 06:39 (29) 01:57 (2) 04:42 (14)                     00:56 (1) Elin Ekblom-Bak Skogsluffarna
        05:52 (3) 08:08 (4) 18:37 (20) 21:54 (22) 24:08 (15) 27:49 (12) 32:00 (15) 38:39 (19) 40:36 (18) 45:18 (18)                     46:14 (15)    
15 Bo Davidsson Solna OK 46:14 06:31 (16) 03:11 (46) 10:42 (53) 02:58 (23) 02:37 (17) 03:44 (18) 03:10 (5) 06:07 (16) 01:58 (3) 04:08 (3)                     01:08 (5) Bo Davidsson Solna OK
        06:31 (16) 09:42 (20) 20:24 (34) 23:22 (32) 25:59 (29) 29:43 (26) 32:53 (21) 39:00 (20) 40:58 (20) 45:06 (17)                     46:14 (15)    
17 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 46:33 08:59 (53) 02:09 (3) 09:05 (30) 03:00 (24) 02:08 (1) 03:37 (11) 03:04 (1) 06:28 (22) 02:07 (9) 04:14 (4)                     01:42 (44) Stina Andreasson Gustavsbergs OK
        08:59 (53) 11:08 (38) 20:13 (33) 23:13 (31) 25:21 (24) 28:58 (21) 32:02 (17) 38:30 (18) 40:37 (19) 44:51 (15)                     46:33 (17)    
18 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 46:46 07:04 (27) 02:27 (18) 07:51 (15) 03:30 (41) 03:00 (34) 03:42 (15) 03:48 (16) 06:47 (33) 02:23 (23) 04:53 (19)                     01:21 (21) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        07:04 (27) 09:31 (17) 17:22 (13) 20:52 (14) 23:52 (13) 27:34 (11) 31:22 (11) 38:09 (17) 40:32 (17) 45:25 (19)                     46:46 (18)    
19 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 46:48 06:43 (20) 02:16 (7) 08:32 (23) 02:34 (5) 05:42 (73) 03:08 (3) 03:32 (8) 05:21 (6) 02:10 (12) 04:35 (11)                     02:15 (64) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        06:43 (20) 08:59 (12) 17:31 (14) 20:05 (11) 25:47 (27) 28:55 (20) 32:27 (20) 37:48 (15) 39:58 (14) 44:33 (12)                     46:48 (19)    
20 Jonas Esbjörnsson Klubblös 48:52 05:59 (5) 05:12 (72) 07:30 (10) 02:56 (22) 02:24 (7) 05:20 (55) 04:15 (31) 07:09 (43) 02:06 (7) 04:58 (24)                     01:03 (3) Jonas Esbjörnsson Klubblös
        05:59 (5) 11:11 (40) 18:41 (22) 21:37 (20) 24:01 (14) 29:21 (25) 33:36 (24) 40:45 (25) 42:51 (21) 47:49 (21)                     48:52 (20)    
21 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 48:57 06:52 (21) 02:29 (19) 07:56 (18) 02:54 (19) 02:39 (19) 03:52 (23) 03:51 (18) 07:03 (40) 02:10 (13) 05:59 (43)                     03:12 (74) Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF
        06:52 (21) 09:21 (16) 17:17 (12) 20:11 (12) 22:50 (11) 26:42 (10) 30:33 (9) 37:36 (14) 39:46 (12) 45:45 (20)                     48:57 (21)    
22 Gunnar Eriksson Järfälla OK 50:25 07:04 (27) 02:40 (25) 08:08 (21) 03:18 (35) 03:27 (51) 04:25 (39) 04:52 (50) 06:57 (38) 02:45 (42) 05:15 (28)                     01:34 (32) Gunnar Eriksson Järfälla OK
        07:04 (27) 09:44 (22) 17:52 (17) 21:10 (17) 24:37 (17) 29:02 (22) 33:54 (25) 40:51 (26) 43:36 (24) 48:51 (22)                     50:25 (22)    
23 Christer Hedin IFK Enskede 50:48 07:55 (41) 02:45 (29) 07:57 (19) 02:40 (10) 03:18 (46) 04:41 (47) 04:09 (26) 06:50 (35) 02:43 (39) 06:30 (56)                     01:20 (20) Christer Hedin IFK Enskede
        07:55 (41) 10:40 (30) 18:37 (20) 21:17 (18) 24:35 (16) 29:16 (24) 33:25 (23) 40:15 (22) 42:58 (22) 49:28 (23)                     50:48 (23)    
24 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 51:07 10:31 (68) 02:23 (12) 08:40 (26) 02:48 (18) 02:50 (25) 04:11 (34) 03:59 (21) 06:32 (26) 02:18 (19) 05:16 (29)                     01:39 (39) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        10:31 (68) 12:54 (57) 21:34 (41) 24:22 (39) 27:12 (38) 31:23 (32) 35:22 (29) 41:54 (30) 44:12 (26) 49:28 (23)                     51:07 (24)    
25 Börje Pahlén Söders-Tyresö 51:44 06:59 (26) 04:00 (66) 08:40 (26) 03:08 (26) 03:29 (54) 03:53 (24) 04:51 (49) 06:30 (24) 02:51 (43) 05:55 (41)                     01:28 (28) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        06:59 (26) 10:59 (36) 19:39 (29) 22:47 (27) 26:16 (31) 30:09 (28) 35:00 (28) 41:30 (27) 44:21 (27) 50:16 (25)                     51:44 (25)    
26 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 51:45 06:21 (14) 05:14 (73) 12:23 (62) 03:23 (38) 02:45 (21) 03:25 (6) 03:14 (6) 04:54 (1) 05:09 (72) 03:51 (1)                     01:06 (4) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        06:21 (14) 11:35 (44) 23:58 (57) 27:21 (53) 30:06 (48) 33:31 (42) 36:45 (34) 41:39 (28) 46:48 (34) 50:39 (28)                     51:45 (26)    
27 Gösta Guteland Snättringe SK 51:55 06:56 (23) 03:53 (64) 10:51 (55) 02:46 (16) 02:35 (14) 05:14 (53) 04:15 (32) 06:12 (18) 02:10 (13) 05:52 (38)                     01:11 (8) Gösta Guteland Snättringe SK
        06:56 (23) 10:49 (32) 21:40 (42) 24:26 (40) 27:01 (36) 32:15 (36) 36:30 (32) 42:42 (31) 44:52 (30) 50:44 (29)                     51:55 (27)    
28 Conny Nilsson Nyköpings OK 51:56 06:18 (13) 02:34 (20) 08:03 (20) 06:10 (77) 03:12 (43) 03:46 (21) 04:02 (25) 06:11 (17) 04:26 (64) 05:36 (34)                     01:38 (37) Conny Nilsson Nyköpings OK
        06:18 (13) 08:52 (10) 16:55 (11) 23:05 (29) 26:17 (32) 30:03 (27) 34:05 (26) 40:16 (23) 44:42 (29) 50:18 (26)                     51:56 (28)    
29 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 51:58 07:26 (32) 02:34 (20) 07:51 (15) 03:10 (27) 02:46 (22) 04:04 (27) 04:13 (30) 07:21 (48) 04:34 (68) 06:20 (50)                     01:39 (39) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        07:26 (32) 10:00 (24) 17:51 (16) 21:01 (15) 23:47 (12) 27:51 (13) 32:04 (18) 39:25 (21) 43:59 (25) 50:19 (27)                     51:58 (29)    
30 Kurt Andersson Enebybergs IF 54:27 09:42 (62) 02:25 (16) 10:08 (48) 02:43 (12) 02:54 (27) 04:22 (38) 05:01 (53) 06:34 (28) 03:24 (57) 05:52 (38)                     01:22 (22) Kurt Andersson Enebybergs IF
        09:42 (62) 12:07 (47) 22:15 (44) 24:58 (42) 27:52 (42) 32:14 (35) 37:15 (36) 43:49 (34) 47:13 (35) 53:05 (31)                     54:27 (30)    
31 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 54:34 06:15 (11) 03:25 (56) 09:52 (42) 02:44 (13) 02:23 (6) 08:33 (75) 03:36 (9) 09:25 (69) 02:13 (16) 04:45 (15)                     01:23 (24) Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        06:15 (11) 09:40 (19) 19:32 (27) 22:16 (24) 24:39 (19) 33:12 (41) 36:48 (35) 46:13 (42) 48:26 (38) 53:11 (32)                     54:34 (31)    
32 Hugo Isgren IFK Enskede 55:02 07:39 (36) 03:08 (44) 10:40 (52) 03:10 (27) 03:04 (38) 04:21 (37) 04:26 (36) 07:17 (46) 02:54 (45) 06:49 (59)                     01:34 (32) Hugo Isgren IFK Enskede
        07:39 (36) 10:47 (31) 21:27 (40) 24:37 (41) 27:41 (39) 32:02 (34) 36:28 (31) 43:45 (33) 46:39 (33) 53:28 (34)                     55:02 (32)    
33 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 55:09 09:30 (59) 05:59 (77) 09:05 (30) 03:51 (55) 02:59 (32) 03:42 (15) 04:12 (29) 06:33 (27) 02:26 (25) 05:06 (26)                     01:46 (48) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        09:30 (59) 15:29 (73) 24:34 (58) 28:25 (58) 31:24 (54) 35:06 (45) 39:18 (42) 45:51 (38) 48:17 (37) 53:23 (33)                     55:09 (33)    
34 Per Geijer FM IF 56:10 07:37 (35) 03:13 (47) 09:59 (45) 03:01 (25) 02:41 (20) 04:07 (32) 09:08 (76) 06:57 (38) 02:22 (21) 05:24 (31)                     01:41 (43) Per Geijer FM IF
        07:37 (35) 10:50 (33) 20:49 (38) 23:50 (34) 26:31 (33) 30:38 (30) 39:46 (44) 46:43 (43) 49:05 (40) 54:29 (36)                     56:10 (34)    
35 Lars Cedérus Snättringe SK 56:21 08:36 (47) 03:16 (52) 07:51 (15) 04:07 (59) 03:18 (46) 04:35 (43) 04:37 (43) 06:31 (25) 02:44 (41) 08:32 (71)                     02:14 (63) Lars Cedérus Snättringe SK
        08:36 (47) 11:52 (46) 19:43 (30) 23:50 (34) 27:08 (37) 31:43 (33) 36:20 (30) 42:51 (32) 45:35 (31) 54:07 (35)                     56:21 (35)    
36 Stefan Pettersson Klubblös 56:33 08:12 (42) 03:18 (54) 07:43 (12) 03:28 (40) 02:38 (18) 03:54 (25) 08:43 (71) 07:03 (40) 03:17 (54) 06:27 (55)                     01:50 (51) Stefan Pettersson Klubblös
        08:12 (42) 11:30 (43) 19:13 (25) 22:41 (26) 25:19 (23) 29:13 (23) 37:56 (38) 44:59 (36) 48:16 (36) 54:43 (37)                     56:33 (36)    
37 Monika Högberg OK Södertörn 56:36 06:57 (25) 02:46 (31) 08:31 (22) 03:14 (32) 03:19 (48) 03:58 (26) 04:34 (41) 07:23 (50) 02:32 (30) 09:21 (72)                     04:01 (77) Monika Högberg OK Södertörn
        06:57 (25) 09:43 (21) 18:14 (19) 21:28 (19) 24:47 (21) 28:45 (18) 33:19 (22) 40:42 (24) 43:14 (23) 52:35 (30)                     56:36 (37)    
38 Bo Winander Järfälla OK 57:09 09:34 (60) 02:55 (35) 14:13 (71) 03:47 (52) 02:57 (30) 03:39 (13) 04:00 (23) 06:44 (32) 02:32 (30) 05:17 (30)                     01:31 (29) Bo Winander Järfälla OK
        09:34 (60) 12:29 (54) 26:42 (64) 30:29 (63) 33:26 (62) 37:05 (51) 41:05 (46) 47:49 (44) 50:21 (42) 55:38 (39)                     57:09 (38)    
39 Kenneth Berglund Hellas Orientering 57:11 08:26 (44) 02:58 (38) 09:24 (36) 03:32 (42) 03:22 (49) 05:21 (56) 04:30 (38) 08:06 (59) 03:03 (50) 06:12 (47)                     02:17 (66) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        08:26 (44) 11:24 (42) 20:48 (37) 24:20 (38) 27:42 (40) 33:03 (40) 37:33 (37) 45:39 (37) 48:42 (39) 54:54 (38)                     57:11 (39)    
40 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 57:50 11:23 (72) 02:44 (28) 09:20 (34) 03:54 (57) 03:22 (49) 04:05 (30) 05:04 (55) 06:05 (15) 04:46 (70) 05:52 (38)                     01:15 (13) Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK
        11:23 (72) 14:07 (67) 23:27 (54) 27:21 (53) 30:43 (50) 34:48 (43) 39:52 (45) 45:57 (39) 50:43 (44) 56:35 (42)                     57:50 (40)    
41 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 58:00 08:41 (49) 03:33 (58) 08:33 (25) 03:12 (29) 03:50 (60) 04:51 (49) 05:31 (59) 07:56 (58) 03:09 (52) 06:47 (58)                     01:57 (55) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        08:41 (49) 12:14 (50) 20:47 (36) 23:59 (37) 27:49 (41) 32:40 (38) 38:11 (40) 46:07 (40) 49:16 (41) 56:03 (40)                     58:00 (41)    
42 Anne Lundmark Järfälla OK 58:01 11:16 (70) 02:36 (23) 08:40 (26) 03:13 (30) 03:31 (55) 07:58 (68) 04:34 (41) 06:29 (23) 02:24 (24) 05:43 (37)                     01:37 (36) Anne Lundmark Järfälla OK
        11:16 (70) 13:52 (64) 22:32 (48) 25:45 (44) 29:16 (44) 37:14 (53) 41:48 (49) 48:17 (45) 50:41 (43) 56:24 (41)                     58:01 (42)    
43 Ulla Gummeson Väsby OK 58:28 10:54 (69) 03:08 (44) 09:39 (40) 02:55 (20) 04:25 (65) 06:05 (61) 04:49 (47) 07:16 (45) 02:39 (35) 05:07 (27)                     01:31 (29) Ulla Gummeson Väsby OK
        10:54 (69) 14:02 (65) 23:41 (55) 26:36 (49) 31:01 (51) 37:06 (52) 41:55 (50) 49:11 (49) 51:50 (48) 56:57 (43)                     58:28 (43)    
44 Christer Andersson ATG 58:33 08:20 (43) 03:50 (63) 09:35 (39) 04:17 (62) 02:54 (27) 04:05 (28) 05:01 (53) 11:03 (74) 02:21 (20) 05:35 (33)                     01:32 (31) Christer Andersson ATG
        08:20 (43) 12:10 (48) 21:45 (43) 26:02 (45) 28:56 (43) 33:01 (39) 38:02 (39) 49:05 (48) 51:26 (46) 57:01 (44)                     58:33 (44)    
45 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 58:38 06:55 (22) 02:43 (27) 09:11 (32) 04:50 (71) 03:09 (41) 08:01 (69) 04:48 (46) 08:49 (64) 02:41 (36) 05:56 (42)                     01:35 (35) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        06:55 (22) 09:38 (18) 18:49 (24) 23:39 (33) 26:48 (34) 34:49 (44) 39:37 (43) 48:26 (46) 51:07 (45) 57:03 (45)                     58:38 (45)    
46 Olle Arman Nyköpings OK 59:05 09:54 (64) 02:34 (20) 13:45 (67) 03:46 (50) 02:58 (31) 04:17 (36) 04:15 (31) 07:12 (44) 02:54 (45) 05:40 (36)                     01:50 (51) Olle Arman Nyköpings OK
        09:54 (64) 12:28 (53) 26:13 (63) 29:59 (62) 32:57 (60) 37:14 (53) 41:29 (48) 48:41 (47) 51:35 (47) 57:15 (46)                     59:05 (46)    
47 Ronny Hedlund OK Södertörn 60:13 07:36 (33) 03:27 (57) 08:32 (23) 03:13 (30) 02:59 (32) 09:26 (76) 04:00 (23) 06:55 (36) 05:46 (73) 06:11 (46)                     02:08 (60) Ronny Hedlund OK Södertörn
        07:36 (33) 11:03 (37) 19:35 (28) 22:48 (28) 25:47 (27) 35:13 (46) 39:13 (41) 46:08 (41) 51:54 (49) 58:05 (47)                     60:13 (47)    
48 Sven Setterqvist OK Södertörn 60:39 11:17 (71) 03:06 (41) 09:22 (35) 04:20 (63) 03:16 (45) 05:16 (54) 05:45 (62) 07:05 (42) 02:33 (33) 06:42 (57)                     01:57 (55) Sven Setterqvist OK Södertörn
        11:17 (71) 14:23 (69) 23:45 (56) 28:05 (57) 31:21 (53) 36:37 (49) 42:22 (52) 49:27 (50) 52:00 (50) 58:42 (48)                     60:39 (48)    
49 Gunnar Eriksson Södertälje IF 61:20 09:11 (56) 03:14 (49) 11:01 (59) 04:12 (61) 04:08 (63) 04:48 (48) 06:06 (64) 07:30 (52) 02:41 (36) 06:23 (53)                     02:06 (58) Gunnar Eriksson Södertälje IF
        09:11 (56) 12:25 (52) 23:26 (53) 27:38 (55) 31:46 (55) 36:34 (48) 42:40 (57) 50:10 (52) 52:51 (51) 59:14 (49)                     61:20 (49)    
50 Anna Blomgren Tullinge SK 62:45 07:36 (33) 02:38 (24) 10:52 (56) 04:22 (66) 04:18 (64) 08:03 (71) 06:52 (67) 07:35 (53) 02:29 (28) 06:21 (52)                     01:39 (39) Anna Blomgren Tullinge SK
        07:36 (33) 10:14 (26) 21:06 (39) 25:28 (43) 29:46 (46) 37:49 (57) 44:41 (62) 52:16 (61) 54:45 (56) 61:06 (52)                     62:45 (50)    
51 Roland Löwgren Spårvägens OK 62:52 10:06 (66) 03:44 (61) 09:15 (33) 03:47 (52) 03:11 (42) 08:07 (73) 04:23 (35) 08:40 (63) 02:32 (30) 07:20 (64)                     01:47 (49) Roland Löwgren Spårvägens OK
        10:06 (66) 13:50 (63) 23:05 (50) 26:52 (51) 30:03 (47) 38:10 (60) 42:33 (56) 51:13 (56) 53:45 (53) 61:05 (51)                     62:52 (51)    
52 Inger Jansson Nynäshamns OK 63:12 13:01 (75) 02:53 (33) 09:31 (38) 04:21 (65) 03:28 (53) 04:25 (39) 04:49 (47) 07:40 (55) 03:23 (56) 06:03 (44)                     03:38 (76) Inger Jansson Nynäshamns OK
        13:01 (75) 15:54 (74) 25:25 (61) 29:46 (61) 33:14 (61) 37:39 (55) 42:28 (53) 50:08 (51) 53:31 (52) 59:34 (50)                     63:12 (52)    
53 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 63:50 08:26 (44) 02:55 (35) 11:00 (58) 04:20 (63) 04:32 (66) 04:34 (42) 05:41 (61) 09:13 (67) 03:16 (53) 07:26 (66)                     02:27 (70) Sarah-Jane Barrable OK Ravinen
        08:26 (44) 11:21 (41) 22:21 (45) 26:41 (50) 31:13 (52) 35:47 (47) 41:28 (47) 50:41 (54) 53:57 (54) 61:23 (53)                     63:50 (53)    
54 Elin Göransson Centrum OK 64:08 06:33 (17) 02:20 (11) 10:33 (51) 02:25 (3) 03:54 (61) 06:38 (64) 04:10 (27) 07:40 (55) 01:58 (3) 16:35 (77)                     01:22 (22) Elin Göransson Centrum OK
        06:33 (17) 08:53 (11) 19:26 (26) 21:51 (21) 25:45 (26) 32:23 (37) 36:33 (33) 44:13 (35) 46:11 (32) 62:46 (57)                     64:08 (54)    
55 Ulla Clevnert Spårvägens OK 64:25 07:15 (29) 03:13 (47) 09:29 (37) 03:15 (33) 03:01 (35) 04:08 (33) 18:46 (78) 05:40 (10) 02:33 (33) 04:59 (25)                     02:06 (58) Ulla Clevnert Spårvägens OK
        07:15 (29) 10:28 (27) 19:57 (32) 23:12 (30) 26:13 (30) 30:21 (29) 49:07 (68) 54:47 (64) 57:20 (61) 62:19 (54)                     64:25 (55)    
56 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 64:30 09:54 (64) 04:11 (67) 15:12 (72) 03:18 (36) 02:31 (13) 11:46 (77) 04:21 (34) 05:06 (2) 02:27 (27) 04:33 (10)                     01:11 (8) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        09:54 (64) 14:05 (66) 29:17 (70) 32:35 (66) 35:06 (65) 46:52 (74) 51:13 (71) 56:19 (67) 58:46 (64) 63:19 (59)                     64:30 (56)    
57 Ulf Stridh Snättringe SK 64:31 07:46 (39) 02:51 (32) 09:54 (43) 03:23 (38) 02:55 (29) 04:05 (28) 03:57 (19) 06:48 (34) 02:53 (44) 18:07 (78)                     01:52 (53) Ulf Stridh Snättringe SK
        07:46 (39) 10:37 (29) 20:31 (35) 23:54 (36) 26:49 (35) 30:54 (31) 34:51 (27) 41:39 (28) 44:32 (28) 62:39 (55)                     64:31 (57)    
58 Tommy Svensson Klubblös 64:39 07:42 (37) 03:15 (51) 13:57 (69) 05:40 (75) 03:41 (58) 05:04 (51) 04:45 (45) 08:08 (60) 04:22 (61) 06:20 (50)                     01:45 (46) Tommy Svensson Klubblös
        07:42 (37) 10:57 (35) 24:54 (60) 30:34 (64) 34:15 (63) 39:19 (63) 44:04 (60) 52:12 (59) 56:34 (60) 62:54 (58)                     64:39 (58)    
59 Martin Eriksson OK Södertörn 64:52 09:28 (58) 03:16 (52) 09:57 (44) 03:33 (43) 06:29 (76) 05:44 (59) 05:19 (58) 08:27 (62) 03:03 (50) 07:23 (65)                     02:13 (61) Martin Eriksson OK Södertörn
        09:28 (58) 12:44 (55) 22:41 (49) 26:14 (47) 32:43 (58) 38:27 (61) 43:46 (59) 52:13 (60) 55:16 (57) 62:39 (55)                     64:52 (59)    
60 Bengt Fahlin IBM-Klubben 65:07 08:48 (51) 03:58 (65) 12:48 (63) 03:49 (54) 03:01 (35) 05:41 (58) 05:09 (56) 10:28 (72) 02:42 (38) 06:58 (60)                     01:45 (46) Bengt Fahlin IBM-Klubben
        08:48 (51) 12:46 (56) 25:34 (62) 29:23 (60) 32:24 (56) 38:05 (59) 43:14 (58) 53:42 (63) 56:24 (58) 63:22 (60)                     65:07 (60)    
61 Birgitta Klang Långhundra IF 66:10 15:42 (76) 02:42 (26) 11:20 (61) 03:38 (46) 04:38 (67) 05:55 (60) 04:52 (50) 07:23 (50) 02:43 (39) 05:30 (32)                     01:47 (49) Birgitta Klang Långhundra IF
        15:42 (76) 18:24 (76) 29:44 (73) 33:22 (69) 38:00 (71) 43:55 (70) 48:47 (66) 56:10 (66) 58:53 (65) 64:23 (61)                     66:10 (61)    
62 Kalle Högberg OK Södertörn 66:18 08:40 (48) 03:01 (39) 10:50 (54) 03:43 (47) 03:27 (51) 08:02 (70) 04:28 (37) 09:37 (70) 02:55 (48) 09:57 (73)                     01:38 (37) Kalle Högberg OK Södertörn
        08:40 (48) 11:41 (45) 22:31 (47) 26:14 (47) 29:41 (45) 37:43 (56) 42:11 (51) 51:48 (57) 54:43 (55) 64:40 (62)                     66:18 (62)    
63 Carl Carlin Söders-Tyresö 67:34 10:14 (67) 03:14 (49) 09:47 (41) 03:46 (50) 03:34 (57) 06:09 (62) 05:46 (63) 08:22 (61) 07:49 (76) 07:11 (62)                     01:42 (44) Carl Carlin Söders-Tyresö
        10:14 (67) 13:28 (61) 23:15 (52) 27:01 (52) 30:35 (49) 36:44 (50) 42:30 (55) 50:52 (55) 58:41 (63) 65:52 (63)                     67:34 (63)    
64 Klas Langels Skarpnäcks OL 68:15 09:04 (54) 04:16 (68) 09:03 (29) 03:44 (48) 06:22 (75) 05:29 (57) 04:30 (38) 07:42 (57) 11:50 (78) 04:56 (22)                     01:19 (18) Klas Langels Skarpnäcks OL
        09:04 (54) 13:20 (60) 22:23 (46) 26:07 (46) 32:29 (57) 37:58 (58) 42:28 (53) 50:10 (52) 62:00 (69) 66:56 (65)                     68:15 (64)    
65 Hans Carlsson Hellas Orientering 68:46 07:22 (30) 07:10 (78) 13:39 (66) 05:25 (73) 02:49 (24) 04:12 (35) 04:42 (44) 06:39 (29) 04:31 (67) 10:43 (74)                     01:34 (32) Hans Carlsson Hellas Orientering
        07:22 (30) 14:32 (71) 28:11 (68) 33:36 (72) 36:25 (67) 40:37 (65) 45:19 (63) 51:58 (58) 56:29 (59) 67:12 (66)                     68:46 (65)    
66 Leif Hermundstad Snättringe SK 69:43 09:05 (55) 05:48 (75) 13:10 (64) 03:37 (45) 03:03 (37) 04:39 (46) 05:10 (57) 09:05 (66) 06:47 (75) 07:06 (61)                     02:13 (61) Leif Hermundstad Snättringe SK
        09:05 (55) 14:53 (72) 28:03 (67) 31:40 (65) 34:43 (64) 39:22 (64) 44:32 (61) 53:37 (62) 60:24 (66) 67:30 (68)                     69:43 (66)    
67 Gunnar Hellström Haninge SOK 70:19 06:56 (23) 03:35 (59) 17:55 (75) 04:58 (72) 03:05 (39) 04:28 (41) 08:55 (74) 06:56 (37) 04:23 (62) 05:39 (35)                     03:29 (75) Gunnar Hellström Haninge SOK
        06:56 (23) 10:31 (28) 28:26 (69) 33:24 (71) 36:29 (68) 40:57 (67) 49:52 (69) 56:48 (68) 61:11 (67) 66:50 (64)                     70:19 (67)    
68 Eva Elnerud Sigtuna OK 70:38 24:07 (78) 02:57 (37) 10:52 (56) 04:10 (60) 02:50 (25) 03:45 (20) 03:59 (21) 07:17 (46) 02:31 (29) 06:18 (49)                     01:52 (53) Eva Elnerud Sigtuna OK
        24:07 (78) 27:04 (77) 37:56 (76) 42:06 (76) 44:56 (76) 48:41 (76) 52:40 (74) 59:57 (72) 62:28 (70) 68:46 (70)                     70:38 (68)    
69 Ingemar Johnsson OK Södertörn 71:22 09:27 (57) 04:40 (70) 15:23 (73) 03:52 (56) 04:02 (62) 05:11 (52) 04:54 (52) 07:36 (54) 02:54 (45) 10:45 (75)                     02:38 (71) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        09:27 (57) 14:07 (67) 29:30 (71) 33:22 (69) 37:24 (70) 42:35 (69) 47:29 (64) 55:05 (65) 57:59 (62) 68:44 (69)                     71:22 (69)    
70 Siv Frölund Haninge SOK 72:12 08:34 (46) 04:20 (69) 16:49 (74) 04:04 (58) 03:06 (40) 04:35 (43) 09:03 (75) 07:21 (48) 03:24 (57) 06:07 (45)                     04:49 (78) Siv Frölund Haninge SOK
        08:34 (46) 12:54 (57) 29:43 (72) 33:47 (73) 36:53 (69) 41:28 (68) 50:31 (70) 57:52 (70) 61:16 (68) 67:23 (67)                     72:12 (70)    
71 Aila Halttunen Haninge SOK 73:41 07:49 (40) 03:07 (42) 22:51 (76) 03:45 (49) 03:14 (44) 04:35 (43) 06:54 (68) 09:46 (71) 03:00 (49) 06:25 (54)                     02:15 (64) Aila Halttunen Haninge SOK
        07:49 (40) 10:56 (34) 33:47 (75) 37:32 (75) 40:46 (75) 45:21 (71) 52:15 (72) 62:01 (74) 65:01 (71) 71:26 (71)                     73:41 (71)    
72 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 75:21 11:24 (73) 03:04 (40) 10:22 (49) 04:28 (67) 06:44 (77) 04:54 (50) 07:38 (69) 08:51 (65) 08:22 (77) 07:14 (63)                     02:20 (67) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        11:24 (73) 14:28 (70) 24:50 (59) 29:18 (59) 36:02 (66) 40:56 (66) 48:34 (65) 57:25 (69) 65:47 (72) 73:01 (72)                     75:21 (72)    
73 Britt Nordqvist OK Sänkan 76:38 08:51 (52) 03:19 (55) 11:02 (60) 04:28 (67) 05:08 (70) 06:25 (63) 09:51 (77) 10:42 (73) 06:33 (74) 08:21 (69)                     01:58 (57) Britt Nordqvist OK Sänkan
        08:51 (52) 12:10 (48) 23:12 (51) 27:40 (56) 32:48 (59) 39:13 (62) 49:04 (67) 59:46 (71) 66:19 (74) 74:40 (74)                     76:38 (73)    
74 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 77:09 11:40 (74) 04:56 (71) 13:26 (65) 04:39 (69) 03:44 (59) 08:28 (74) 05:39 (60) 09:16 (68) 04:28 (66) 08:08 (67)                     02:45 (72) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        11:40 (74) 16:36 (75) 30:02 (74) 34:41 (74) 38:25 (74) 46:53 (75) 52:32 (73) 61:48 (73) 66:16 (73) 74:24 (73)                     77:09 (74)    
75 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 81:39 09:38 (61) 03:38 (60) 13:49 (68) 05:48 (76) 05:27 (72) 07:49 (67) 08:47 (73) 11:41 (75) 04:26 (64) 08:16 (68)                     02:20 (67) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        09:38 (61) 13:16 (59) 27:05 (65) 32:53 (67) 38:20 (73) 46:09 (72) 54:56 (75) 66:37 (75) 71:03 (75) 79:19 (75)                     81:39 (75)    
76 Marie Öhlund Gustavsbergs OK 81:59 09:44 (63) 03:46 (62) 14:08 (70) 05:26 (74) 05:11 (71) 08:03 (71) 08:45 (72) 11:43 (76) 04:24 (63) 08:26 (70)                     02:23 (69) Marie Öhlund Gustavsbergs OK
        09:44 (63) 13:30 (62) 27:38 (66) 33:04 (68) 38:15 (72) 46:18 (73) 55:03 (76) 66:46 (76) 71:10 (76) 79:36 (76)                     81:59 (76)    
77 Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben 95:52 06:33 (17) 05:42 (74) 26:57 (78) 04:47 (70) 07:59 (78) 13:58 (78) 06:15 (65) 11:56 (77) 03:53 (59) 06:12 (47)                     01:40 (42) Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben
        06:33 (17) 12:15 (51) 39:12 (77) 43:59 (77) 51:58 (77) 65:56 (77) 72:11 (77) 84:07 (77) 88:00 (77) 94:12 (77)                     95:52 (77)    
78 Ingvar Oskarsson Klubblös 113:22 21:36 (77) 05:55 (76) 25:31 (77) 06:10 (77) 05:52 (74) 07:33 (66) 08:02 (70) 12:59 (78) 05:03 (71) 11:32 (76)                     03:09 (73) Ingvar Oskarsson Klubblös
        21:36 (77) 27:31 (78) 53:02 (78) 59:12 (78) 65:04 (78) 72:37 (78) 80:39 (78) 93:38 (78) 98:41 (78) 110:13 (78)                     113:22 (78)    
- Sören Andersson Centrum OK 40:24 06:11   01:53   06:29   02:33   02:50   03:30   03:30   06:07   02:21                           05:00   Sören Andersson Centrum OK
        06:11   08:04   14:33   17:06   19:56   23:26   26:56   33:03   35:24                           40:24      
- Jan Söderberg IFK Lidingö SOK 47:51 82:16                                                               Jan Söderberg IFK Lidingö SOK
        82:16   82:16   82:16   82:16   82:16   82:16   82:16   82:16   82:16   82:16                       Ej tid  ----->      
- Per Södersten Gustavsbergs OK 416:11 08:49   10:14                                                       397:08   Per Södersten Gustavsbergs OK
        08:49   19:03                                                       416:11      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                               Mål   Bana D - 2,3 km Klubb
1 Per Ljung Stockholms OK 27:34 08:44 (24) 02:10 (1) 01:42 (1) 02:16 (1) 04:32 (1) 02:20 (1) 03:10 (1) 01:58 (1)                             00:42 (1) Per Ljung Stockholms OK
        08:44 (24) 10:54 (8) 12:36 (3) 14:52 (2) 19:24 (1) 21:44 (1) 24:54 (1) 26:52 (1)                             27:34 (1)    
2 Jan Bojling Solna OK 33:52 06:06 (3) 03:35 (12) 02:33 (3) 03:26 (3) 06:02 (3) 02:54 (3) 04:42 (9) 02:53 (3)                             01:41 (4) Jan Bojling Solna OK
        06:06 (3) 09:41 (5) 12:14 (2) 15:40 (3) 21:42 (2) 24:36 (2) 29:18 (2) 32:11 (2)                             33:52 (2)    
3 Bertil Rydgren IFK Enskede 41:43 06:20 (5) 05:09 (42) 03:01 (12) 04:48 (15) 07:45 (12) 04:46 (9) 04:25 (6) 03:24 (4)                             02:05 (23) Bertil Rydgren IFK Enskede
        06:20 (5) 11:29 (10) 14:30 (8) 19:18 (9) 27:03 (9) 31:49 (5) 36:14 (4) 39:38 (4)                             41:43 (3)    
4 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 41:45 07:33 (11) 04:09 (25) 02:54 (9) 04:44 (14) 06:59 (6) 04:04 (5) 05:10 (15) 03:44 (8)                             02:28 (36) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        07:33 (11) 11:42 (11) 14:36 (9) 19:20 (10) 26:19 (6) 30:23 (3) 35:33 (3) 39:17 (3)                             41:45 (4)    
5 Stig Lindskog Visborgs OK 42:35 06:23 (7) 03:07 (2) 03:20 (21) 06:03 (35) 09:49 (25) 03:34 (4) 04:24 (5) 04:01 (14)                             01:54 (13) Stig Lindskog Visborgs OK
        06:23 (7) 09:30 (2) 12:50 (4) 18:53 (5) 28:42 (13) 32:16 (6) 36:40 (5) 40:41 (5)                             42:35 (5)    
6 Elisabeth Bengtsson Haninge SOK 43:07 05:55 (2) 04:45 (36) 03:08 (14) 05:18 (25) 08:47 (20) 04:56 (10) 04:42 (9) 03:37 (7)                             01:59 (16) Elisabeth Bengtsson Haninge SOK
        05:55 (2) 10:40 (7) 13:48 (7) 19:06 (6) 27:53 (11) 32:49 (7) 37:31 (6) 41:08 (6)                             43:07 (6)    
7 Jonas Ernfridsson Hellas Orientering 44:19 06:21 (6) 03:17 (5) 03:53 (32) 05:57 (34) 08:23 (16) 05:11 (17) 04:55 (12) 04:33 (24)                             01:49 (9) Jonas Ernfridsson Hellas Orientering
        06:21 (6) 09:38 (4) 13:31 (6) 19:28 (11) 27:51 (10) 33:02 (8) 37:57 (7) 42:30 (8)                             44:19 (7)    
8 Mats Lundblad Täby OK 44:26 07:54 (15) 03:30 (10) 03:20 (21) 04:28 (11) 07:43 (11) 04:26 (7) 07:11 (40) 03:50 (9)                             02:04 (21) Mats Lundblad Täby OK
        07:54 (15) 11:24 (9) 14:44 (10) 19:12 (8) 26:55 (8) 31:21 (4) 38:32 (8) 42:22 (7)                             44:26 (8)    
9 Olof Sunesson Stockholmspolisens IF 46:12 08:16 (20) 05:00 (41) 02:58 (11) 04:58 (17) 08:12 (13) 05:03 (13) 05:02 (13) 05:00 (26)                             01:43 (5) Olof Sunesson Stockholmspolisens IF
        08:16 (20) 13:16 (23) 16:14 (18) 21:12 (18) 29:24 (14) 34:27 (9) 39:29 (9) 44:29 (9)                             46:12 (9)    
10 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 47:23 08:14 (19) 03:46 (16) 03:12 (16) 04:27 (10) 10:38 (30) 05:09 (15) 05:49 (22) 03:59 (13)                             02:09 (27) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        08:14 (19) 12:00 (15) 15:12 (16) 19:39 (13) 30:17 (18) 35:26 (10) 41:15 (10) 45:14 (10)                             47:23 (10)    
11 Britt Eriksson Hammarby IF OF 47:28 08:16 (20) 03:42 (14) 03:12 (16) 04:43 (13) 10:24 (29) 05:16 (18) 05:46 (18) 04:09 (17)                             02:00 (17) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        08:16 (20) 11:58 (14) 15:10 (14) 19:53 (14) 30:17 (18) 35:33 (11) 41:19 (11) 45:28 (11)                             47:28 (11)    
12 Rune Carlsson Sundbybergs IK 48:35 13:21 (50) 03:17 (5) 02:27 (2) 03:26 (3) 15:22 (44) 02:42 (2) 03:57 (2) 02:50 (2)                             01:13 (2) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        13:21 (50) 16:38 (43) 19:05 (34) 22:31 (23) 37:53 (33) 40:35 (21) 44:32 (18) 47:22 (12)                             48:35 (12)    
13 Marianne Söderberg IFK Lidingö SOK 49:33 11:34 (46) 03:37 (13) 03:18 (19) 05:13 (22) 09:15 (23) 04:57 (12) 04:40 (8) 05:16 (29)                             01:43 (5) Marianne Söderberg IFK Lidingö SOK
        11:34 (46) 15:11 (35) 18:29 (30) 23:42 (28) 32:57 (23) 37:54 (17) 42:34 (13) 47:50 (14)                             49:33 (13)    
14 Ulf Eskilsson OK Södertörn 49:43 07:02 (9) 03:15 (4) 02:37 (4) 04:20 (7) 06:55 (5) 11:45 (43) 07:53 (47) 04:01 (14)                             01:55 (14) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        07:02 (9) 10:17 (6) 12:54 (5) 17:14 (4) 24:09 (3) 35:54 (12) 43:47 (16) 47:48 (13)                             49:43 (14)    
15 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 50:32 08:19 (22) 04:02 (23) 04:32 (42) 06:31 (41) 08:50 (21) 04:15 (6) 07:00 (38) 04:23 (23)                             02:40 (43) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        08:19 (22) 12:21 (20) 16:53 (23) 23:24 (25) 32:14 (22) 36:29 (14) 43:29 (14) 47:52 (15)                             50:32 (15)    
16 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 51:39 09:57 (36) 04:10 (26) 04:29 (41) 05:15 (24) 08:19 (15) 05:19 (20) 06:36 (33) 04:11 (18)                             03:23 (53) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        09:57 (36) 14:07 (30) 18:36 (31) 23:51 (29) 32:10 (21) 37:29 (16) 44:05 (17) 48:16 (16)                             51:39 (16)    
17 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 51:55 08:00 (17) 03:44 (15) 03:01 (12) 04:21 (8) 07:06 (7) 10:32 (40) 06:47 (36) 06:13 (38)                             02:11 (29) Eva-Stina Svärd Haninge SOK
        08:00 (17) 11:44 (13) 14:45 (11) 19:06 (6) 26:12 (5) 36:44 (15) 43:31 (15) 49:44 (18)                             51:55 (17)    
18 Hans Eriksson Hellas Orientering 52:01 08:36 (23) 04:29 (33) 03:59 (34) 05:19 (26) 08:42 (19) 05:03 (13) 05:55 (27) 07:35 (46)                             02:23 (33) Hans Eriksson Hellas Orientering
        08:36 (23) 13:05 (21) 17:04 (25) 22:23 (21) 31:05 (20) 36:08 (13) 42:03 (12) 49:38 (17)                             52:01 (18)    
19 Benny Alfordsson Tullinge SK 52:05 10:41 (41) 03:48 (19) 04:32 (42) 05:13 (22) 10:40 (32) 05:17 (19) 05:42 (16) 03:56 (11)                             02:16 (31) Benny Alfordsson Tullinge SK
        10:41 (41) 14:29 (32) 19:01 (33) 24:14 (31) 34:54 (27) 40:11 (20) 45:53 (20) 49:49 (19)                             52:05 (19)    
20 Lars Eric Dahlstedt IFK Lidingö SOK 52:47 09:09 (27) 05:20 (43) 03:21 (23) 05:36 (27) 10:13 (28) 05:54 (23) 06:12 (28) 04:55 (25)                             02:07 (25) Lars Eric Dahlstedt IFK Lidingö SOK
        09:09 (27) 14:29 (32) 17:50 (28) 23:26 (26) 33:39 (25) 39:33 (19) 45:45 (19) 50:40 (20)                             52:47 (20)    
21 Carl Lang OK Österåker 54:39 10:56 (44) 04:24 (31) 03:22 (24) 05:49 (31) 10:49 (34) 05:56 (24) 06:21 (29) 05:00 (26)                             02:02 (20) Carl Lang OK Österåker
        10:56 (44) 15:20 (36) 18:42 (32) 24:31 (32) 35:20 (28) 41:16 (22) 47:37 (23) 52:37 (21)                             54:39 (21)    
22 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 56:19 06:26 (8) 03:09 (3) 07:27 (54) 10:43 (54) 08:31 (18) 07:35 (32) 06:28 (30) 03:56 (11)                             02:04 (21) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        06:26 (8) 09:35 (3) 17:02 (24) 27:45 (42) 36:16 (30) 43:51 (25) 50:19 (26) 54:15 (24)                             56:19 (22)    
23 Göran Haglund Haninge SOK 56:33 06:07 (4) 06:09 (48) 02:54 (9) 06:11 (39) 07:18 (8) 14:35 (49) 04:21 (4) 07:09 (44)                             01:49 (9) Göran Haglund Haninge SOK
        06:07 (4) 12:16 (19) 15:10 (14) 21:21 (19) 28:39 (12) 43:14 (24) 47:35 (22) 54:44 (25)                             56:33 (23)    
24 Bo Källström OK Milan 57:10 07:48 (13) 05:57 (46) 02:44 (5) 03:43 (5) 06:18 (4) 18:08 (53) 05:47 (20) 03:26 (5)                             03:19 (51) Bo Källström OK Milan
        07:48 (13) 13:45 (27) 16:29 (19) 20:12 (16) 26:30 (7) 44:38 (26) 50:25 (27) 53:51 (22)                             57:10 (24)    
25 Barbro Cedérus Snättringe SK 58:10 07:56 (16) 04:05 (24) 04:36 (45) 06:05 (36) 12:07 (37) 06:28 (29) 05:46 (18) 09:02 (52)                             02:05 (23) Barbro Cedérus Snättringe SK
        07:56 (16) 12:01 (16) 16:37 (21) 22:42 (24) 34:49 (26) 41:17 (23) 47:03 (21) 56:05 (26)                             58:10 (25)    
26 Mats Holmgren IFK Enskede 58:37 04:53 (1) 03:29 (9) 02:53 (8) 03:24 (2) 26:15 (55) 04:30 (8) 04:04 (3) 07:52 (49)                             01:17 (3) Mats Holmgren IFK Enskede
        04:53 (1) 08:22 (1) 11:15 (1) 14:39 (1) 40:54 (39) 45:24 (28) 49:28 (25) 57:20 (31)                             58:37 (26)    
27 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 58:48 07:50 (14) 04:17 (27) 02:46 (6) 05:04 (19) 05:53 (2) 20:38 (54) 04:45 (11) 05:52 (33)                             01:43 (5) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        07:50 (14) 12:07 (18) 14:53 (12) 19:57 (15) 25:50 (4) 46:28 (34) 51:13 (28) 57:05 (29)                             58:48 (27)    
28 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 58:59 09:36 (33) 03:58 (21) 04:06 (37) 06:13 (40) 09:05 (22) 05:23 (22) 09:33 (53) 06:18 (40)                             04:47 (56) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        09:36 (33) 13:34 (25) 17:40 (27) 23:53 (30) 32:58 (24) 38:21 (18) 47:54 (24) 54:12 (23)                             58:59 (28)    
29 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 59:07 10:10 (38) 06:48 (50) 03:54 (33) 06:34 (44) 12:51 (40) 05:09 (15) 06:47 (36) 04:20 (20)                             02:34 (40) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        10:10 (38) 16:58 (45) 20:52 (40) 27:26 (40) 40:17 (38) 45:26 (29) 52:13 (29) 56:33 (27)                             59:07 (29)    
29 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 59:07 10:10 (38) 06:52 (52) 03:51 (30) 06:33 (43) 12:45 (39) 05:21 (21) 06:42 (34) 04:21 (21)                             02:32 (39) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        10:10 (38) 17:02 (46) 20:53 (41) 27:26 (40) 40:11 (37) 45:32 (30) 52:14 (30) 56:35 (28)                             59:07 (29)    
31 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 59:42 12:02 (48) 04:52 (38) 04:10 (39) 05:53 (33) 10:38 (30) 07:06 (30) 08:24 (50) 04:06 (16)                             02:31 (38) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        12:02 (48) 16:54 (44) 21:04 (45) 26:57 (39) 37:35 (32) 44:41 (27) 53:05 (33) 57:11 (30)                             59:42 (31)    
32 Lennart Frisk Gustavsbergs OK 60:33 09:24 (31) 03:58 (21) 03:18 (19) 04:49 (16) 08:27 (17) 17:31 (51) 05:45 (17) 05:21 (30)                             02:00 (17) Lennart Frisk Gustavsbergs OK
        09:24 (31) 13:22 (24) 16:40 (22) 21:29 (20) 29:56 (16) 47:27 (37) 53:12 (34) 58:33 (32)                             60:33 (32)    
33 Margit Lundström OK Sänkan 61:41 09:12 (28) 06:49 (51) 04:56 (48) 07:57 (50) 10:46 (33) 06:09 (26) 06:34 (32) 06:11 (37)                             03:07 (49) Margit Lundström OK Sänkan
        09:12 (28) 16:01 (39) 20:57 (42) 28:54 (47) 39:40 (35) 45:49 (31) 52:23 (31) 58:34 (33)                             61:41 (33)    
34 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 62:41 08:13 (18) 03:30 (10) 03:14 (18) 04:31 (12) 10:10 (27) 17:48 (52) 06:46 (35) 06:15 (39)                             02:14 (30) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        08:13 (18) 11:43 (12) 14:57 (13) 19:28 (11) 29:38 (15) 47:26 (36) 54:12 (35) 60:27 (34)                             62:41 (34)    
35 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 62:48 07:27 (10) 06:54 (53) 09:57 (56) 03:43 (5) 07:20 (9) 11:40 (42) 05:48 (21) 08:10 (50)                             01:49 (9) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        07:27 (10) 14:21 (31) 24:18 (52) 28:01 (44) 35:21 (29) 47:01 (35) 52:49 (32) 60:59 (36)                             62:48 (35)    
36 Lars Nordin Solna OK 64:04 09:12 (28) 08:57 (55) 04:48 (47) 05:05 (20) 10:02 (26) 07:51 (34) 10:20 (54) 05:53 (34)                             01:56 (15) Lars Nordin Solna OK
        09:12 (28) 18:09 (49) 22:57 (50) 28:02 (45) 38:04 (34) 45:55 (32) 56:15 (37) 62:08 (37)                             64:04 (36)    
37 Lars-Erik Lindell Väsby OK 64:19 13:10 (49) 04:21 (30) 04:02 (36) 06:39 (45) 11:33 (35) 06:24 (27) 08:28 (51) 06:21 (41)                             03:21 (52) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        13:10 (49) 17:31 (48) 21:33 (46) 28:12 (46) 39:45 (36) 46:09 (33) 54:37 (36) 60:58 (35)                             64:19 (37)    
38 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 65:24 08:51 (25) 04:17 (27) 03:25 (25) 05:51 (32) 26:04 (53) 06:05 (25) 04:39 (7) 03:34 (6)                             02:38 (42) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        08:51 (25) 13:08 (22) 16:33 (20) 22:24 (22) 48:28 (48) 54:33 (44) 59:12 (39) 62:46 (38)                             65:24 (38)    
39 Inger Pahlén Söders-Tyresö 66:39 07:37 (12) 04:25 (32) 03:29 (26) 05:08 (21) 09:23 (24) 24:59 (56) 05:07 (14) 04:22 (22)                             02:09 (27) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        07:37 (12) 12:02 (17) 15:31 (17) 20:39 (17) 30:02 (17) 55:01 (45) 60:08 (41) 64:30 (39)                             66:39 (39)    
40 Gunnel Balck IFK Enskede 68:14 09:00 (26) 04:53 (40) 03:33 (27) 06:06 (37) 13:43 (42) 13:14 (46) 06:31 (31) 08:48 (51)                             02:26 (35) Gunnel Balck IFK Enskede
        09:00 (26) 13:53 (28) 17:26 (26) 23:32 (27) 37:15 (31) 50:29 (38) 57:00 (38) 65:48 (41)                             68:14 (40)    
40 Hans Svensson Skogsluffarna 68:14 09:50 (34) 04:41 (35) 05:03 (50) 05:00 (18) 24:53 (52) 04:56 (10) 07:19 (42) 03:55 (10)                             02:37 (41) Hans Svensson Skogsluffarna
        09:50 (34) 14:31 (34) 19:34 (37) 24:34 (33) 49:27 (50) 54:23 (43) 61:42 (45) 65:37 (40)                             68:14 (40)    
42 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 68:34 10:20 (40) 05:29 (44) 03:51 (30) 05:42 (29) 19:34 (49) 07:40 (33) 08:02 (48) 05:27 (31)                             02:29 (37) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        10:20 (40) 15:49 (38) 19:40 (38) 25:22 (36) 44:56 (44) 52:36 (40) 60:38 (42) 66:05 (42)                             68:34 (42)    
43 Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK 68:50 15:03 (52) 03:47 (18) 04:01 (35) 06:07 (38) 12:56 (41) 13:13 (45) 05:49 (23) 06:02 (36)                             01:52 (12) Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        15:03 (52) 18:50 (52) 22:51 (49) 28:58 (48) 41:54 (40) 55:07 (46) 60:56 (43) 66:58 (43)                             68:50 (43)    
44 Lennart Sjöstål Klubblös 69:37 26:42 (56) 03:26 (7) 02:46 (6) 04:23 (9) 07:23 (10) 11:05 (41) 07:38 (45) 04:14 (19)                             02:00 (17) Lennart Sjöstål Klubblös
        26:42 (56) 30:08 (56) 32:54 (56) 37:17 (55) 44:40 (43) 55:45 (47) 63:23 (48) 67:37 (46)                             69:37 (44)    
45 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 69:52 11:20 (45) 04:46 (37) 03:39 (28) 05:38 (28) 17:36 (46) 13:15 (47) 05:49 (22) 06:01 (35)                             01:48 (8) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        11:20 (45) 16:06 (41) 19:45 (39) 25:23 (37) 42:59 (41) 56:14 (48) 62:03 (46) 68:04 (48)                             69:52 (45)    
46 Errol Wicksell Hellas Orientering 70:16 09:26 (32) 04:38 (34) 05:03 (50) 07:23 (49) 18:42 (48) 08:26 (36) 08:36 (52) 05:01 (28)                             03:01 (47) Errol Wicksell Hellas Orientering
        09:26 (32) 14:04 (29) 19:07 (35) 26:30 (38) 45:12 (47) 53:38 (41) 62:14 (47) 67:15 (44)                             70:16 (46)    
47 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 70:43 13:27 (51) 04:52 (38) 04:08 (38) 08:21 (53) 12:22 (38) 08:42 (37) 08:14 (49) 07:26 (45)                             03:11 (50) Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK
        13:27 (51) 18:19 (51) 22:27 (48) 30:48 (50) 43:10 (42) 51:52 (39) 60:06 (40) 67:32 (45)                             70:43 (47)    
48 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 72:13 10:51 (43) 06:22 (49) 04:33 (44) 07:22 (48) 16:03 (45) 08:45 (38) 07:07 (39) 06:44 (43)                             04:26 (55) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        10:51 (43) 17:13 (47) 21:46 (47) 29:08 (49) 45:11 (46) 53:56 (42) 61:03 (44) 67:47 (47)                             72:13 (48)    
49 Margaretha Nylund OK Södertörn 77:54 09:57 (36) 06:05 (47) 04:58 (49) 14:46 (55) 14:33 (43) 12:28 (44) 05:53 (25) 06:26 (42)                             02:48 (45) Margaretha Nylund OK Södertörn
        09:57 (36) 16:02 (40) 21:00 (43) 35:46 (52) 50:19 (51) 62:47 (51) 68:40 (49) 75:06 (49)                             77:54 (49)    
50 Jan Brundell Solna OK 79:12 21:52 (55) 03:26 (7) 03:09 (15) 08:20 (52) 08:16 (14) 17:10 (50) 07:16 (41) 07:36 (47)                             02:07 (25) Jan Brundell Solna OK
        21:52 (55) 25:18 (55) 28:27 (53) 36:47 (54) 45:03 (45) 62:13 (50) 69:29 (50) 77:05 (50)                             79:12 (50)    
51 Sonja Sundell Sundbybergs IK 82:32 10:42 (42) 05:37 (45) 04:43 (46) 06:48 (46) 22:59 (50) 13:50 (48) 07:22 (43) 07:42 (48)                             02:49 (46) Sonja Sundell Sundbybergs IK
        10:42 (42) 16:19 (42) 21:02 (44) 27:50 (43) 50:49 (52) 64:39 (52) 72:01 (51) 79:43 (51)                             82:32 (51)    
52 Bo Winald Hellas Orientering 83:23 09:53 (35) 03:46 (16) 04:24 (40) 06:32 (42) 37:06 (56) 08:01 (35) 05:53 (25) 05:27 (31)                             02:21 (32) Bo Winald Hellas Orientering
        09:53 (35) 13:39 (26) 18:03 (29) 24:35 (34) 61:41 (55) 69:42 (54) 75:35 (53) 81:02 (52)                             83:23 (52)    
53 Bo Eklind Klubblös 89:04 11:37 (47) 03:52 (20) 03:44 (29) 05:42 (29) 24:11 (51) 07:29 (31) 15:29 (56) 14:37 (56)                             02:23 (33) Bo Eklind Klubblös
        11:37 (47) 15:29 (37) 19:13 (36) 24:55 (35) 49:06 (49) 56:35 (49) 72:04 (52) 86:41 (53)                             89:04 (53)    
54 Göran Grimvall Täby OK 95:20 09:19 (30) 08:58 (56) 06:00 (52) 08:14 (51) 26:07 (54) 06:26 (28) 15:27 (55) 11:47 (55)                             03:02 (48) Göran Grimvall Täby OK
        09:19 (30) 18:17 (50) 24:17 (51) 32:31 (51) 58:38 (54) 65:04 (53) 80:31 (55) 92:18 (55)                             95:20 (54)    
55 Ingrid Gunnarsson Täby OK 95:59 16:06 (53) 07:10 (54) 07:54 (55) 19:51 (56) 12:03 (36) 09:51 (39) 07:27 (44) 11:22 (53)                             04:15 (54) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        16:06 (53) 23:16 (54) 31:10 (55) 51:01 (56) 63:04 (56) 72:55 (55) 80:22 (54) 91:44 (54)                             95:59 (55)    
56 Sven Jansson Snättringe SK 99:27 17:54 (54) 04:20 (29) 07:14 (53) 07:14 (47) 18:38 (47) 22:02 (55) 07:44 (46) 11:39 (54)                             02:42 (44) Sven Jansson Snättringe SK
        17:54 (54) 22:14 (53) 29:28 (54) 36:42 (53) 55:20 (53) 77:22 (56) 85:06 (56) 96:45 (56)                             99:27 (56)    
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 33:55 15:47   09:47   05:01                                                   03:20   Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        15:47   25:34   30:35                                                   33:55      
- Bo Eklund IF Thor 55:57 06:13   03:25   02:41   04:25   10:22                                           28:51   Bo Eklund IF Thor
        06:13   09:38   12:19   16:44   27:06                                           55:57      
- Anki Landarv Klubblös 56:44 06:16   03:20   03:03   06:33   31:22   03:56                                       02:14   Anki Landarv Klubblös
        06:16   09:36   12:39   19:12   50:34   54:30                                       56:44      
- Torsten Jansson Skogsluffarna 57:28 10:16   03:53   03:49   05:50   20:45   05:39   04:38                                   02:38   Torsten Jansson Skogsluffarna
        10:16   14:09   17:58   23:48   44:33   50:12   54:50                                   57:28      
- Anders Johansson klubblös 64:22 19:55   14:15   09:35   18:22                                               02:15   Anders Johansson klubblös
        19:55   34:10   43:45   62:07                                               64:22      
- Viviann Andersson Snättringe SK 68:19 09:40   05:56   04:08   22:06                                               26:29   Viviann Andersson Snättringe SK
        09:40   15:36   19:44   41:50                                               68:19      
- Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 68:46 09:29   03:44   03:05   19:35   07:53   19:45                                       05:15   Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        09:29   13:13   16:18   35:53   43:46   63:31                                       68:46      
- Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 395:23 10:11   03:49   03:59   06:12   14:22                                           356:50   Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK
        10:11   14:00   17:59   24:11   38:33                                           395:23      
- Berit Lindunger Haninge SOK 402:43 12:28   05:11   03:37   05:38   17:51                                           357:58   Berit Lindunger Haninge SOK
        12:28   17:39   21:16   26:54   44:45                                           402:43      
- Yngve Hedberg Snättringe SK 424:43 27:42   05:36   05:21   06:51                                               379:13   Yngve Hedberg Snättringe SK
        27:42   33:18   38:39   45:30                                               424:43      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana E - 1,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                                           Mål   Bana E - 1,7 km Klubb
1 Alf Persson OK Österåker 47:23 12:16 (5) 04:28 (1) 08:51 (6) 09:13 (4) 09:41 (1)                                         02:54 (3) Alf Persson OK Österåker
        12:16 (5) 16:44 (3) 25:35 (4) 34:48 (4) 44:29 (1)                                         47:23 (1)    
2 Ulla Karnebäck Klubblös 47:54 06:42 (1) 07:09 (6) 06:05 (2) 11:36 (5) 14:21 (5)                                         02:01 (1) Ulla Karnebäck Klubblös
        06:42 (1) 13:51 (1) 19:56 (1) 31:32 (2) 45:53 (2)                                         47:54 (2)    
3 Mona Forslund IFK Enskede 49:13 12:52 (6) 06:02 (4) 06:08 (3) 08:06 (1) 13:15 (4)                                         02:50 (2) Mona Forslund IFK Enskede
        12:52 (6) 18:54 (5) 25:02 (3) 33:08 (3) 46:23 (3)                                         49:13 (3)    
4 Birgitta Westergren Täby OK 58:40 09:24 (2) 06:05 (5) 06:31 (4) 08:40 (2) 24:27 (9)                                         03:33 (5) Birgitta Westergren Täby OK
        09:24 (2) 15:29 (2) 22:00 (2) 30:40 (1) 55:07 (4)                                         58:40 (4)    
5 Gunnel Junegard OK Södertörn 60:44 11:55 (4) 05:54 (3) 10:00 (7) 17:55 (7) 11:15 (2)                                         03:45 (6) Gunnel Junegard OK Södertörn
        11:55 (4) 17:49 (4) 27:49 (5) 45:44 (6) 56:59 (5)                                         60:44 (5)    
6 Christer Grunder Solna OK 64:45 11:24 (3) 09:33 (8) 10:47 (8) 09:00 (3) 19:41 (7)                                         04:20 (7) Christer Grunder Solna OK
        11:24 (3) 20:57 (6) 31:44 (6) 40:44 (5) 60:25 (6)                                         64:45 (6)    
7 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 67:51 17:35 (7) 08:48 (7) 08:06 (5) 14:51 (6) 15:16 (6)                                         03:15 (4) Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        17:35 (7) 26:23 (7) 34:29 (8) 49:20 (7) 64:36 (7)                                         67:51 (7)    
8 Gunvor Granath Nynäshamns OK 73:04 22:45 (9) 04:51 (2) 05:19 (1) 19:59 (8) 12:57 (3)                                         07:13 (9) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        22:45 (9) 27:36 (8) 32:55 (7) 52:54 (8) 65:51 (8)                                         73:04 (8)    
9 Hans Lindskog Skogsluffarnas OK 110:22 18:18 (8) 10:53 (9) 11:39 (9) 42:15 (9) 21:53 (8)                                         05:24 (8) Hans Lindskog Skogsluffarnas OK
        18:18 (8) 29:11 (9) 40:50 (9) 83:05 (9) 104:58 (9)                                         110:22 (9)    
- Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 44:19                                                             44:19   Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
                                                                    44:19      
- Bror Wahlberg Haninge SOK 47:51 09:12   05:16   12:12   18:13                                               02:58   Bror Wahlberg Haninge SOK
        09:12   14:28   26:40   44:53                                               47:51      
- Lennart Westergren Söders  SOL 89:34 10:49   07:01   06:40   12:10                                               52:54   Lennart Westergren Söders  SOL
        10:49   17:50   24:30   36:40                                               89:34