Sträcktider Luffarligan 27 sept 2017 MSOK Knalleborg, Ekerö                                                                
  2017-09-27 Svarta tider är sträcktider                                                                        
    Blå tider är från start                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                          
                                                                                   
Plac Bana A - 5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana A - 5,6 km Klubb
1 Niklas Wrane Söders-Tyresö 39:27 02:07 (3) 01:22 (1) 02:33 (3) 01:48 (1) 03:39 (1) 01:57 (1) 01:00 (1) 01:37 (1) 01:55 (2) 02:20 (6) 02:15 (1) 01:29 (1) 05:12 (2) 02:48 (2) 01:48 (1) 01:42 (1) 03:29 (2) 00:26 (2) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        02:07 (3) 03:29 (3) 06:02 (3) 07:50 (2) 11:29 (1) 13:26 (1) 14:26 (1) 16:03 (1) 17:58 (1) 20:18 (1) 22:33 (1) 24:02 (1) 29:14 (1) 32:02 (1) 33:50 (1) 35:32 (1) 39:01 (1) 39:27 (1)    
2 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 40:01 01:55 (2) 01:31 (3) 02:22 (1) 01:53 (2) 03:54 (3) 02:07 (2) 01:43 (6) 01:52 (2) 01:51 (1) 01:36 (1) 02:29 (2) 01:51 (4) 05:06 (1) 02:47 (1) 01:50 (2) 01:46 (2) 02:51 (1) 00:37 (3) Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK
        01:55 (2) 03:26 (2) 05:48 (1) 07:41 (1) 11:35 (2) 13:42 (2) 15:25 (3) 17:17 (2) 19:08 (2) 20:44 (2) 23:13 (2) 25:04 (2) 30:10 (2) 32:57 (2) 34:47 (2) 36:33 (2) 39:24 (2) 40:01 (2)    
3 Oscar Arman Nyköpings OK 45:42 01:52 (1) 01:30 (2) 02:28 (2) 02:11 (3) 03:52 (2) 02:11 (3) 01:11 (2) 02:14 (5) 02:03 (3) 01:53 (2) 02:47 (3) 01:59 (5) 05:44 (3) 04:05 (5) 01:59 (3) 01:57 (3) 05:06 (6) 00:40 (4) Oscar Arman Nyköpings OK
        01:52 (1) 03:22 (1) 05:50 (2) 08:01 (3) 11:53 (3) 14:04 (3) 15:15 (2) 17:29 (3) 19:32 (3) 21:25 (3) 24:12 (3) 26:11 (3) 31:55 (3) 36:00 (3) 37:59 (3) 39:56 (3) 45:02 (3) 45:42 (3)    
4 Per Ljung Stockholms OK 48:27 02:25 (4) 02:11 (5) 02:43 (4) 02:34 (5) 04:36 (4) 02:47 (4) 01:18 (3) 02:01 (3) 02:12 (4) 02:10 (4) 03:08 (4) 01:45 (2) 06:17 (5) 03:14 (3) 02:21 (4) 02:40 (4) 03:45 (3) 00:20 (1) Per Ljung Stockholms OK
        02:25 (4) 04:36 (5) 07:19 (4) 09:53 (5) 14:29 (4) 17:16 (4) 18:34 (4) 20:35 (4) 22:47 (4) 24:57 (4) 28:05 (4) 29:50 (4) 36:07 (4) 39:21 (4) 41:42 (4) 44:22 (4) 48:07 (4) 48:27 (4)    
5 Johan Leire Mälarö SOK 57:13 02:33 (6) 01:56 (4) 02:50 (6) 02:30 (4) 05:13 (6) 03:22 (7) 01:50 (7) 02:24 (6) 02:42 (6) 01:57 (3) 03:37 (6) 02:24 (7) 06:49 (8) 05:40 (9) 02:50 (6) 02:57 (7) 04:43 (5) 00:56 (5) Johan Leire Mälarö SOK
        02:33 (6) 04:29 (4) 07:19 (4) 09:49 (4) 15:02 (6) 18:24 (6) 20:14 (6) 22:38 (6) 25:20 (6) 27:17 (6) 30:54 (6) 33:18 (6) 40:07 (6) 45:47 (5) 48:37 (5) 51:34 (5) 56:17 (5) 57:13 (5)    
6 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 68:38 02:58 (7) 02:28 (7) 03:52 (8) 03:09 (8) 06:39 (7) 03:58 (9) 01:41 (5) 02:36 (7) 03:06 (8) 02:27 (7) 04:18 (9) 02:37 (8) 08:36 (9) 05:18 (8) 03:20 (7) 03:33 (9) 06:46 (8) 01:16 (7) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:58 (7) 05:26 (7) 09:18 (7) 12:27 (7) 19:06 (7) 23:04 (7) 24:45 (7) 27:21 (7) 30:27 (7) 32:54 (7) 37:12 (7) 39:49 (7) 48:25 (7) 53:43 (6) 57:03 (6) 60:36 (6) 67:22 (6) 68:38 (6)    
7 Torbjörn Larsson CMG 69:11 03:21 (8) 02:45 (9) 03:45 (7) 03:09 (8) 08:18 (8) 03:56 (8) 02:28 (8) 04:39 (9) 03:02 (7) 03:42 (9) 03:41 (7) 02:43 (9) 05:58 (4) 03:58 (4) 04:00 (8) 03:07 (8) 05:38 (7) 01:01 (6) Torbjörn Larsson CMG
        03:21 (8) 06:06 (8) 09:51 (8) 13:00 (8) 21:18 (8) 25:14 (8) 27:42 (8) 32:21 (8) 35:23 (8) 39:05 (8) 42:46 (8) 45:29 (8) 51:27 (8) 55:25 (7) 59:25 (7) 62:32 (7) 68:10 (7) 69:11 (7)    
8 Mia Hillerhag IFK Lidingö SOK 82:49 06:11 (9) 02:43 (8) 04:10 (9) 02:47 (7) 11:50 (9) 02:58 (6) 02:45 (9) 02:43 (8) 03:11 (9) 02:49 (8) 03:42 (8) 02:15 (6) 06:35 (7) 04:31 (7) 04:51 (9) 02:48 (6) 13:42 (9) 02:18 (8) Mia Hillerhag IFK Lidingö SOK
        06:11 (9) 08:54 (9) 13:04 (9) 15:51 (9) 27:41 (9) 30:39 (9) 33:24 (9) 36:07 (9) 39:18 (9) 42:07 (9) 45:49 (9) 48:04 (9) 54:39 (9) 59:10 (8) 64:01 (8) 66:49 (8) 80:31 (8) 82:49 (8)    
9 Per Ljung Stockholms OK   02:25 (4) 02:11 (5) 02:43 (4) 02:34 (5) 04:36 (4) 02:47 (4) 01:18 (3) 02:01 (3) 02:12 (4) 02:10 (4) 03:08 (4) 01:45 (2) 06:17 (5) 02:21 (6) 02:21 (4) 02:40 (4) 03:45 (3) 06:11   Per Ljung Stockholms OK
        02:25 (4) 04:36 (5) 07:19 (4) 09:53 (5) 14:29 (4) 17:16 (4) 18:34 (4) 20:35 (4) 22:47 (4) 24:57 (4) 28:05 (4) 29:50 (4) 36:07 (4)                        
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana B - 4,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                   Mål   Bana B - 4,3 km Klubb
1 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 39:20 02:32 (4) 01:56 (4) 03:40 (4) 04:43 (3) 06:07 (3) 01:50 (1) 04:31 (2) 00:58 (1) 02:30 (1) 01:59 (1) 02:31 (4) 02:38 (6) 02:34 (1)                 00:51 (5) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        02:32 (4) 04:28 (2) 08:08 (2) 12:51 (2) 18:58 (2) 20:48 (2) 25:19 (2) 26:17 (2) 28:47 (2) 30:46 (1) 33:17 (1) 35:55 (1) 38:29 (1)                 39:20 (1)    
2 Janne Nilsson Centrum OK 39:54 02:10 (1) 01:49 (2) 03:31 (2) 04:05 (1) 06:10 (4) 02:13 (8) 04:47 (3) 00:59 (3) 02:54 (4) 03:32 (29) 02:10 (1) 02:02 (1) 02:52 (3)                 00:40 (3) Janne Nilsson Centrum OK
        02:10 (1) 03:59 (1) 07:30 (1) 11:35 (1) 17:45 (1) 19:58 (1) 24:45 (1) 25:44 (1) 28:38 (1) 32:10 (2) 34:20 (2) 36:22 (2) 39:14 (2)                 39:54 (2)    
3 Lars Grankvist Täby 43:26 02:36 (5) 03:10 (33) 03:26 (1) 04:32 (2) 08:16 (25) 02:06 (3) 04:25 (1) 00:58 (1) 02:42 (3) 02:34 (16) 02:26 (3) 02:28 (3) 02:56 (4)                 00:51 (5) Lars Grankvist Täby
        02:36 (5) 05:46 (21) 09:12 (6) 13:44 (5) 22:00 (12) 24:06 (10) 28:31 (4) 29:29 (4) 32:11 (3) 34:45 (3) 37:11 (3) 39:39 (3) 42:35 (3)                 43:26 (3)    
4 Jan Lindgren OK Södertörn 45:13 03:06 (14) 02:04 (8) 04:13 (11) 05:28 (12) 06:23 (7) 02:08 (4) 06:25 (25) 01:04 (4) 03:01 (6) 02:24 (10) 02:41 (6) 02:25 (2) 03:14 (5)                 00:37 (1) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:06 (14) 05:10 (8) 09:23 (7) 14:51 (9) 21:14 (7) 23:22 (6) 29:47 (10) 30:51 (10) 33:52 (9) 36:16 (8) 38:57 (6) 41:22 (5) 44:36 (4)                 45:13 (4)    
5 Leif Magnusson   45:32 03:53 (28) 01:59 (5) 04:08 (10) 05:26 (11) 06:28 (9) 02:11 (6) 04:59 (4) 01:09 (7) 03:06 (10) 02:13 (2) 02:44 (7) 02:44 (9) 03:36 (12)                 00:56 (7) Leif Magnusson  
        03:53 (28) 05:52 (23) 10:00 (15) 15:26 (13) 21:54 (11) 24:05 (9) 29:04 (7) 30:13 (7) 33:19 (7) 35:32 (5) 38:16 (5) 41:00 (4) 44:36 (4)                 45:32 (5)    
6 Roger Larsson Snättringe SK 46:38 03:45 (26) 01:59 (5) 04:00 (8) 06:06 (24) 06:49 (13) 02:25 (14) 05:16 (8) 01:07 (6) 03:01 (6) 02:16 (5) 02:44 (7) 02:55 (11) 03:17 (6)                 00:58 (8) Roger Larsson Snättringe SK
        03:45 (26) 05:44 (20) 09:44 (13) 15:50 (16) 22:39 (13) 25:04 (13) 30:20 (11) 31:27 (11) 34:28 (11) 36:44 (10) 39:28 (8) 42:23 (7) 45:40 (6)                 46:38 (6)    
7 Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen 47:18 02:46 (8) 02:12 (14) 04:31 (14) 05:12 (9) 06:45 (11) 02:16 (9) 05:41 (13) 01:14 (12) 03:19 (14) 02:21 (6) 03:14 (20) 02:55 (11) 03:45 (18)                 01:07 (14) Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen
        02:46 (8) 04:58 (5) 09:29 (8) 14:41 (7) 21:26 (8) 23:42 (8) 29:23 (8) 30:37 (8) 33:56 (10) 36:17 (9) 39:31 (9) 42:26 (8) 46:11 (8)                 47:18 (7)    
8 Åke Wansölin Söders-Tyresö 48:17 03:02 (12) 02:02 (7) 04:55 (20) 05:02 (6) 06:31 (10) 02:57 (22) 05:00 (5) 01:17 (17) 02:55 (5) 02:28 (12) 03:05 (14) 04:33 (31) 03:52 (21)                 00:38 (2) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        03:02 (12) 05:04 (6) 09:59 (14) 15:01 (10) 21:32 (9) 24:29 (11) 29:29 (9) 30:46 (9) 33:41 (8) 36:09 (7) 39:14 (7) 43:47 (9) 47:39 (9)                 48:17 (8)    
9 Ulf Bråsjö Järla Orientering 48:18 02:21 (2) 02:11 (13) 03:59 (7) 05:02 (6) 06:50 (14) 02:08 (4) 05:27 (10) 01:15 (13) 03:22 (17) 02:47 (21) 02:48 (9) 03:15 (24) 04:28 (26)                 02:25 (27) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        02:21 (2) 04:32 (3) 08:31 (3) 13:33 (3) 20:23 (4) 22:31 (4) 27:58 (3) 29:13 (3) 32:35 (5) 35:22 (4) 38:10 (4) 41:25 (6) 45:53 (7)                 48:18 (9)    
10 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 49:12 03:13 (19) 01:53 (3) 05:16 (25) 05:31 (15) 07:12 (15) 02:18 (10) 05:41 (13) 01:30 (23) 03:58 (26) 02:39 (17) 02:52 (11) 02:36 (5) 03:34 (9)                 00:59 (9) Lotta Valentin Gustavsbergs OK
        03:13 (19) 05:06 (7) 10:22 (20) 15:53 (17) 23:05 (14) 25:23 (14) 31:04 (14) 32:34 (13) 36:32 (15) 39:11 (13) 42:03 (11) 44:39 (10) 48:13 (10)                 49:12 (10)    
11 Gunnar Ehn Tullinge SK 49:26 04:09 (29) 01:47 (1) 03:36 (3) 04:45 (4) 06:15 (5) 01:56 (2) 10:09 (34) 01:23 (21) 04:02 (27) 02:15 (4) 02:21 (2) 03:12 (22) 02:50 (2)                 00:46 (4) Gunnar Ehn Tullinge SK
        04:09 (29) 05:56 (24) 09:32 (9) 14:17 (6) 20:32 (5) 22:28 (3) 32:37 (17) 34:00 (17) 38:02 (17) 40:17 (16) 42:38 (13) 45:50 (13) 48:40 (13)                 49:26 (11)    
12 Anders Karlsson Tullinge SK 49:42 02:44 (7) 02:27 (19) 04:57 (23) 05:28 (12) 07:36 (17) 03:07 (25) 05:44 (15) 01:13 (11) 03:07 (11) 02:40 (19) 03:10 (18) 02:39 (7) 03:39 (15)                 01:11 (16) Anders Karlsson Tullinge SK
        02:44 (7) 05:11 (9) 10:08 (16) 15:36 (14) 23:12 (16) 26:19 (17) 32:03 (16) 33:16 (16) 36:23 (14) 39:03 (12) 42:13 (12) 44:52 (12) 48:31 (12)                 49:42 (12)    
13 Anders Larsson Skarpnäcks OL 49:50 03:07 (16) 02:12 (14) 04:21 (12) 05:22 (10) 06:47 (12) 02:56 (21) 05:59 (19) 02:01 (31) 03:19 (14) 02:41 (20) 03:15 (22) 02:48 (10) 03:33 (7)                 01:29 (20) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        03:07 (16) 05:19 (12) 09:40 (10) 15:02 (11) 21:49 (10) 24:45 (12) 30:44 (12) 32:45 (14) 36:04 (13) 38:45 (11) 42:00 (10) 44:48 (11) 48:21 (11)                 49:50 (13)    
14 Lennart Hävren Tulline 51:27 03:27 (23) 02:10 (12) 04:04 (9) 05:28 (12) 08:05 (23) 02:24 (11) 05:21 (9) 01:15 (13) 03:14 (13) 04:32 (31) 02:56 (13) 03:51 (27) 03:37 (14)                 01:03 (12) Lennart Hävren Tulline
        03:27 (23) 05:37 (17) 09:41 (11) 15:09 (12) 23:14 (17) 25:38 (15) 30:59 (13) 32:14 (12) 35:28 (12) 40:00 (15) 42:56 (14) 46:47 (16) 50:24 (14)                 51:27 (14)    
15 Elin Wåhlin Tullinge SK 51:36 03:06 (14) 02:51 (30) 04:46 (19) 05:10 (8) 07:16 (16) 03:36 (31) 07:02 (28) 01:12 (9) 03:24 (19) 02:14 (3) 02:50 (10) 02:56 (13) 04:13 (24)                 01:00 (10) Elin Wåhlin Tullinge SK
        03:06 (14) 05:57 (25) 10:43 (22) 15:53 (17) 23:09 (15) 26:45 (18) 33:47 (20) 34:59 (18) 38:23 (18) 40:37 (17) 43:27 (17) 46:23 (14) 50:36 (16)                 51:36 (15)    
16 Bo Davidsson Solna OK 51:37 03:10 (17) 02:06 (10) 04:25 (13) 06:01 (23) 07:56 (21) 02:26 (15) 05:32 (11) 01:31 (24) 03:32 (20) 02:58 (22) 03:43 (27) 03:12 (22) 03:58 (22)                 01:07 (14) Bo Davidsson Solna OK
        03:10 (17) 05:16 (11) 09:41 (11) 15:42 (15) 23:38 (18) 26:04 (16) 31:36 (15) 33:07 (15) 36:39 (16) 39:37 (14) 43:20 (16) 46:32 (15) 50:30 (15)                 51:37 (16)    
17 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 52:39 02:52 (10) 02:38 (26) 05:17 (27) 06:12 (25) 08:16 (25) 02:24 (11) 06:05 (21) 01:28 (22) 03:39 (21) 02:28 (12) 03:15 (22) 03:00 (15) 03:36 (12)                 01:29 (20) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        02:52 (10) 05:30 (15) 10:47 (24) 16:59 (21) 25:15 (21) 27:39 (19) 33:44 (19) 35:12 (19) 38:51 (19) 41:19 (18) 44:34 (19) 47:34 (17) 51:10 (17)                 52:39 (17)    
18 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 53:10 03:29 (24) 02:05 (9) 04:40 (17) 07:56 (32) 07:44 (20) 02:32 (17) 06:00 (20) 01:32 (25) 03:19 (14) 02:39 (17) 03:09 (17) 03:04 (19) 03:41 (16)                 01:20 (19) Tommy Peterson Helsingborgs SOK
        03:29 (24) 05:34 (16) 10:14 (18) 18:10 (23) 25:54 (24) 28:26 (23) 34:26 (22) 35:58 (23) 39:17 (23) 41:56 (21) 45:05 (21) 48:09 (19) 51:50 (18)                 53:10 (18)    
19 Matz Larsson Gustavsbergs OK 54:15 02:41 (6) 02:31 (22) 03:56 (5) 05:40 (16) 06:05 (2) 02:48 (20) 05:03 (6) 01:10 (8) 03:05 (9) 02:33 (15) 07:39 (34) 06:11 (34) 03:42 (17)                 01:11 (16) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        02:41 (6) 05:12 (10) 09:08 (5) 14:48 (8) 20:53 (6) 23:41 (7) 28:44 (6) 29:54 (6) 32:59 (6) 35:32 (5) 43:11 (15) 49:22 (22) 53:04 (20)                 54:15 (19)    
20 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 54:54 05:43 (31) 02:17 (17) 04:32 (15) 05:51 (19) 07:56 (21) 02:32 (17) 05:32 (11) 01:21 (20) 03:08 (12) 02:32 (14) 02:53 (12) 04:12 (29) 03:35 (11)                 02:50 (29) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        05:43 (31) 08:00 (30) 12:32 (27) 18:23 (24) 26:19 (25) 28:51 (25) 34:23 (21) 35:44 (21) 38:52 (20) 41:24 (19) 44:17 (18) 48:29 (20) 52:04 (19)                 54:54 (20)    
21 Leif Mörkfors Järfälla OK 56:29 06:35 (32) 02:13 (16) 07:06 (32) 05:54 (20) 06:25 (8) 03:22 (29) 06:06 (23) 01:12 (9) 03:22 (17) 02:58 (22) 02:36 (5) 02:33 (4) 03:58 (22)                 02:09 (25) Leif Mörkfors Järfälla OK
        06:35 (32) 08:48 (31) 15:54 (32) 21:48 (31) 28:13 (27) 31:35 (28) 37:41 (27) 38:53 (27) 42:15 (26) 45:13 (23) 47:49 (23) 50:22 (23) 54:20 (21)                 56:29 (21)    
22 Arne Kaijser Klubblös 57:03 03:13 (19) 02:37 (25) 07:26 (33) 05:45 (17) 06:19 (6) 02:29 (16) 05:45 (17) 01:45 (30) 03:44 (24) 03:08 (24) 03:35 (26) 03:25 (25) 05:28 (31)                 02:24 (26) Arne Kaijser Klubblös
        03:13 (19) 05:50 (22) 13:16 (29) 19:01 (26) 25:20 (22) 27:49 (21) 33:34 (18) 35:19 (20) 39:03 (22) 42:11 (22) 45:46 (22) 49:11 (21) 54:39 (22)                 57:03 (22)    
23 Leif Wallenbro Väsby OK 57:24 03:16 (21) 02:47 (29) 06:05 (29) 06:57 (30) 07:42 (18) 02:11 (6) 05:44 (15) 01:17 (17) 03:02 (8) 06:23 (33) 03:52 (29) 02:58 (14) 03:51 (20)                 01:19 (18) Leif Wallenbro Väsby OK
        03:16 (21) 06:03 (26) 12:08 (26) 19:05 (27) 26:47 (26) 28:58 (26) 34:42 (25) 35:59 (24) 39:01 (21) 45:24 (24) 49:16 (25) 52:14 (24) 56:05 (23)                 57:24 (23)    
24 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 58:39 03:05 (13) 02:32 (23) 04:42 (18) 06:15 (26) 09:13 (28) 02:24 (11) 06:22 (24) 03:25 (34) 05:30 (34) 03:25 (26) 03:05 (14) 03:07 (21) 04:32 (27)                 01:02 (11) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:05 (13) 05:37 (17) 10:19 (19) 16:34 (20) 25:47 (23) 28:11 (22) 34:33 (24) 37:58 (26) 43:28 (27) 46:53 (26) 49:58 (26) 53:05 (25) 57:37 (24)                 58:39 (24)    
25 Alf Lång Söders-Tyresö 58:51 02:48 (9) 02:38 (26) 05:18 (28) 06:15 (26) 07:42 (18) 02:58 (23) 07:14 (29) 01:15 (13) 04:26 (30) 05:03 (32) 03:17 (24) 05:05 (33) 03:48 (19)                 01:04 (13) Alf Lång Söders-Tyresö
        02:48 (9) 05:26 (13) 10:44 (23) 16:59 (21) 24:41 (20) 27:39 (19) 34:53 (26) 36:08 (25) 40:34 (25) 45:37 (25) 48:54 (24) 53:59 (27) 57:47 (25)                 58:51 (25)    
26 Aila Halttunen Haninge SOK 63:37 03:12 (18) 03:01 (32) 05:16 (25) 06:55 (29) 09:54 (31) 03:16 (28) 06:39 (26) 02:06 (32) 05:06 (31) 03:31 (27) 03:21 (25) 03:48 (26) 05:05 (29)                 02:27 (28) Aila Halttunen Haninge SOK
        03:12 (18) 06:13 (27) 11:29 (25) 18:24 (25) 28:18 (28) 31:34 (27) 38:13 (28) 40:19 (28) 45:25 (29) 48:56 (28) 52:17 (28) 56:05 (28) 61:10 (26)                 63:37 (26)    
27 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 67:14 04:12 (30) 02:43 (28) 06:07 (30) 07:47 (31) 09:47 (30) 03:00 (24) 08:41 (33) 01:40 (28) 04:11 (29) 03:31 (27) 04:12 (31) 04:38 (32) 05:09 (30)                 01:36 (22) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        04:12 (30) 06:55 (29) 13:02 (28) 20:49 (29) 30:36 (30) 33:36 (30) 42:17 (30) 43:57 (30) 48:08 (31) 51:39 (30) 55:51 (30) 60:29 (30) 65:38 (27)                 67:14 (27)    
28 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 70:43 03:23 (22) 02:57 (31) 07:41 (34) 08:14 (33) 09:36 (29) 03:53 (33) 07:48 (32) 02:41 (33) 05:24 (33) 03:53 (30) 04:50 (33) 04:20 (30) 04:27 (25)                 01:36 (22) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        03:23 (22) 06:20 (28) 14:01 (30) 22:15 (32) 31:51 (31) 35:44 (31) 43:32 (32) 46:13 (32) 51:37 (32) 55:30 (31) 60:20 (31) 64:40 (31) 69:07 (28)                 70:43 (28)    
29 Göran Kron KSIF 78:26 03:46 (27) 07:54 (34) 07:01 (31) 06:43 (28) 11:09 (33) 03:34 (30) 07:23 (30) 01:43 (29) 05:19 (32) 07:59 (34) 04:45 (32) 04:05 (28) 04:59 (28)                 02:06 (24) Göran Kron KSIF
        03:46 (27) 11:40 (33) 18:41 (34) 25:24 (34) 36:33 (33) 40:07 (33) 47:30 (33) 49:13 (33) 54:32 (33) 62:31 (33) 67:16 (33) 71:21 (33) 76:20 (30)                 78:26 (29)    
30 Eva Elnerud Sigtuna OK   03:30 (25) 02:07 (11) 04:36 (16) 09:52 (34) 19:54 (34) 03:09 (26) 07:33 (31) 01:36 (27) 04:07 (28) 03:15 (25) 03:44 (28) 03:01 (16) 03:34 (9)                 03:46   Eva Elnerud Sigtuna OK
        03:30 (25) 05:37 (17) 10:13 (17) 20:05 (28) 39:59 (34) 43:08 (34) 50:41 (34) 52:17 (34) 56:24 (34) 59:39 (32) 63:23 (32) 66:24 (32) 69:58 (29)                        
31 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF   07:33 (33) 02:27 (19) 04:55 (20) 05:59 (22) 08:55 (27) 03:10 (27) 07:00 (27) 01:35 (26) 03:42 (22) 02:26 (11) 03:10 (18) 03:01 (16)   (8)                 03:30   Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        07:33 (33) 10:00 (32) 14:55 (31) 20:54 (30) 29:49 (29) 32:59 (29) 39:59 (29) 41:34 (29) 45:16 (28) 47:42 (27) 50:52 (27) 53:53 (26)                            
32 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK   10:10 (34) 02:27 (19) 04:58 (24) 05:48 (18) 10:35 (32) 02:47 (19) 06:05 (21) 01:15 (13) 03:43 (23) 02:23 (8) 03:14 (20) 03:04 (19)                     07:33   Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        10:10 (34) 12:37 (34) 17:35 (33) 23:23 (33) 33:58 (32) 36:45 (32) 42:50 (31) 44:05 (31) 47:48 (30) 50:11 (29) 53:25 (29) 56:29 (29)                            
33 Bo Norbäck Tullinge SK   02:52 (10) 02:35 (24) 04:56 (22) 05:54 (20) 08:06 (24) 04:10 (34) 05:56 (18) 01:19 (19) 03:44 (24) 02:23 (8) 03:08 (16) 03:02 (18)                     10:10   Bo Norbäck Tullinge SK
        02:52 (10) 05:27 (14) 10:23 (21) 16:17 (19) 24:23 (19) 28:33 (24) 34:29 (23) 35:48 (22) 39:32 (24) 41:55 (20) 45:03 (20) 48:05 (18)                            
34 Urban Boström Solna OK   02:31 (3) 02:20 (18) 03:56 (5) 04:49 (5) 06:00 (1) 03:44 (32) 05:11 (7) 01:04 (4) 02:40 (2) 03:54 (7) 03:54 (30) 02:42 (8) 03:22                   02:52   Urban Boström Solna OK
        02:31 (3) 04:51 (4) 08:47 (4) 13:36 (4) 19:36 (3) 23:20 (5) 28:31 (4) 29:35 (5) 32:15 (4)                                        
- Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 48:31 02:41   06:19   06:31   06:12   02:09   05:12   01:34   03:09   02:25   02:22   02:39   05:59                       01:19   Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        02:41   09:00   15:31   21:43   23:52   29:04   30:38   33:47   36:12   38:34   41:13   47:12                       48:31      
- Bo Winander Järfälla OK 54:54 05:20   02:06   04:23   05:46   07:27   06:12   01:15   03:38   05:58   04:04   03:01   04:06                       01:38   Bo Winander Järfälla OK
        05:20   07:26   11:49   17:35   25:02   31:14   32:29   36:07   42:05   46:09   49:10   53:16                       54:54      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                           Mål   Bana C - 3,6 km Klubb
1 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 36:08 02:29 (1) 03:26 (5) 02:45 (2) 01:49 (1) 02:45 (2) 03:51 (1) 02:26 (1) 02:40 (5) 05:31 (5) 02:45 (2) 04:03 (2)                         01:38 (31) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        02:29 (1) 05:55 (1) 08:40 (1) 10:29 (1) 13:14 (1) 17:05 (1) 19:31 (1) 22:11 (1) 27:42 (1) 30:27 (1) 34:30 (1)                         36:08 (1)    
2 Jan Söderberg IFK Lidingö SOK 36:54 02:41 (3) 04:49 (33) 02:27 (1) 01:52 (2) 02:31 (1) 04:31 (7) 02:29 (2) 02:34 (4) 05:17 (1) 02:36 (1) 03:47 (1)                         01:20 (12) Jan Söderberg IFK Lidingö SOK
        02:41 (3) 07:30 (20) 09:57 (6) 11:49 (3) 14:20 (2) 18:51 (2) 21:20 (2) 23:54 (2) 29:11 (2) 31:47 (2) 35:34 (2)                         36:54 (2)    
3 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 40:04 02:43 (4) 04:24 (23) 03:13 (8) 01:53 (3) 02:48 (4) 04:52 (11) 02:35 (3) 02:41 (6) 06:13 (14) 03:16 (5) 04:11 (3)                         01:15 (8) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:43 (4) 07:07 (14) 10:20 (12) 12:13 (6) 15:01 (4) 19:53 (6) 22:28 (3) 25:09 (3) 31:22 (3) 34:38 (3) 38:49 (3)                         40:04 (3)    
4 Karl Gunnar Karnebäck 42:01 02:50 (7) 03:52 (12) 04:02 (31) 01:56 (4) 03:08 (12) 04:00 (2) 03:10 (11) 02:24 (1) 06:41 (21) 03:45 (14) 04:32 (10)                         01:41 (33) Karl Gunnar Karnebäck
        02:50 (7) 06:42 (7) 10:44 (16) 12:40 (12) 15:48 (11) 19:48 (4) 22:58 (5) 25:22 (4) 32:03 (6) 35:48 (5) 40:20 (5)                         42:01 (4)    
5 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 42:03 02:55 (9) 03:22 (3) 03:18 (11) 02:15 (11) 03:27 (23) 04:25 (4) 03:56 (31) 02:32 (3) 05:24 (3) 05:04 (48) 04:22 (5)                         01:03 (2) Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK
        02:55 (9) 06:17 (5) 09:35 (4) 11:50 (4) 15:17 (7) 19:42 (3) 23:38 (7) 26:10 (6) 31:34 (4) 36:38 (7) 41:00 (6)                         42:03 (5)    
6 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 42:10 03:14 (23) 03:49 (10) 03:07 (7) 02:03 (6) 02:54 (7) 04:42 (8) 02:51 (6) 02:50 (10) 06:18 (16) 03:25 (6) 04:22 (5)                         02:35 (44) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        03:14 (23) 07:03 (13) 10:10 (8) 12:13 (6) 15:07 (6) 19:49 (5) 22:40 (4) 25:30 (5) 31:48 (5) 35:13 (4) 39:35 (4)                         42:10 (6)    
7 Rune Rådeström Snättringe SK 42:44 02:59 (13) 04:00 (15) 03:24 (16) 02:25 (16) 03:02 (10) 04:52 (11) 03:18 (15) 02:59 (12) 06:04 (11) 03:34 (9) 04:33 (11)                         01:34 (27) Rune Rådeström Snättringe SK
        02:59 (13) 06:59 (11) 10:23 (13) 12:48 (14) 15:50 (12) 20:42 (10) 24:00 (8) 26:59 (7) 33:03 (7) 36:37 (6) 41:10 (7)                         42:44 (7)    
8 Ulf Stridh Snättringe SK 44:22 02:58 (12) 04:00 (15) 03:21 (13) 02:24 (15) 03:00 (9) 05:32 (22) 02:56 (7) 03:28 (25) 06:42 (22) 03:39 (11) 04:52 (15)                         01:30 (22) Ulf Stridh Snättringe SK
        02:58 (12) 06:58 (9) 10:19 (11) 12:43 (13) 15:43 (9) 21:15 (11) 24:11 (9) 27:39 (11) 34:21 (8) 38:00 (8) 42:52 (8)                         44:22 (8)    
9 Olle Arman Nyköpings OK 45:19 03:31 (35) 04:15 (20) 03:23 (14) 02:31 (18) 03:21 (18) 05:04 (15) 03:15 (13) 03:17 (19) 06:57 (25) 03:50 (15) 04:23 (8)                         01:32 (24) Olle Arman Nyköpings OK
        03:31 (35) 07:46 (21) 11:09 (20) 13:40 (18) 17:01 (16) 22:05 (17) 25:20 (12) 28:37 (12) 35:34 (10) 39:24 (10) 43:47 (9)                         45:19 (9)    
10 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 46:02 02:57 (10) 03:06 (1) 03:19 (12) 02:53 (31) 02:48 (4) 05:07 (16) 03:24 (18) 03:34 (31) 10:04 (50) 03:05 (3) 04:35 (12)                         01:10 (4) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        02:57 (10) 06:03 (2) 09:22 (3) 12:15 (9) 15:03 (5) 20:10 (8) 23:34 (6) 27:08 (8) 37:12 (15) 40:17 (13) 44:52 (10)                         46:02 (10)    
11 Börje Pahlén Söders-Tyresö 46:28 03:02 (15) 03:47 (9) 03:27 (17) 02:42 (24) 03:42 (30) 05:56 (30) 04:00 (36) 03:20 (20) 06:52 (23) 03:44 (12) 04:49 (13)                         01:07 (3) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        03:02 (15) 06:49 (8) 10:16 (10) 12:58 (16) 16:40 (15) 22:36 (18) 26:36 (16) 29:56 (15) 36:48 (14) 40:32 (14) 45:21 (12)                         46:28 (11)    
12 Ronny Hedlund OK Södertörn 46:35 03:37 (38) 05:33 (42) 03:31 (20) 02:32 (20) 03:22 (22) 05:03 (14) 03:08 (10) 03:26 (24) 05:49 (7) 03:58 (19) 05:02 (17)                         01:34 (28) Ronny Hedlund OK Södertörn
        03:37 (38) 09:10 (38) 12:41 (33) 15:13 (28) 18:35 (22) 23:38 (19) 26:46 (17) 30:12 (17) 36:01 (12) 39:59 (12) 45:01 (11)                         46:35 (12)    
13 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 47:30 03:25 (29) 04:03 (17) 04:11 (39) 02:55 (33) 03:49 (35) 05:44 (25) 03:51 (30) 03:11 (17) 06:03 (10) 03:28 (8) 05:24 (19)                         01:26 (20) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        03:25 (29) 07:28 (19) 11:39 (22) 14:34 (22) 18:23 (21) 24:07 (21) 27:58 (22) 31:09 (18) 37:12 (15) 40:40 (16) 46:04 (14)                         47:30 (13)    
14 Bo Romson Hellas Orientering 47:30 03:12 (21) 03:46 (8) 03:51 (27) 02:16 (13) 03:27 (23) 05:21 (20) 03:28 (19) 03:40 (32) 07:18 (29) 04:14 (25) 05:20 (18)                         01:37 (30) Bo Romson Hellas Orientering
        03:12 (21) 06:58 (9) 10:49 (18) 13:05 (17) 16:32 (14) 21:53 (14) 25:21 (13) 29:01 (13) 36:19 (13) 40:33 (15) 45:53 (13)                         47:30 (13)    
15 Lena Jansson Järla Orientering 47:49 02:48 (5) 04:26 (25) 02:51 (5) 02:09 (8) 09:05 (56) 04:42 (8) 03:03 (8) 03:00 (13) 06:19 (17) 03:51 (16) 04:22 (5)                         01:13 (7) Lena Jansson Järla Orientering
        02:48 (5) 07:14 (17) 10:05 (7) 12:14 (8) 21:19 (38) 26:01 (29) 29:04 (25) 32:04 (24) 38:23 (19) 42:14 (19) 46:36 (15)                         47:49 (15)    
16 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 48:19 04:49 (53) 03:51 (11) 03:33 (21) 02:34 (22) 03:21 (18) 06:26 (37) 03:16 (14) 03:32 (29) 06:56 (24) 03:58 (19) 04:51 (14)                         01:12 (5) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        04:49 (53) 08:40 (31) 12:13 (27) 14:47 (24) 18:08 (20) 24:34 (23) 27:50 (20) 31:22 (19) 38:18 (18) 42:16 (20) 47:07 (17)                         48:19 (16)    
17 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 49:09 02:51 (8) 03:23 (4) 03:27 (17) 02:19 (14) 02:46 (3) 05:10 (17) 07:40 (53) 05:34 (55) 05:22 (2) 03:27 (7) 05:58 (33)                         01:12 (5) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:51 (8) 06:14 (4) 09:41 (5) 12:00 (5) 14:46 (3) 19:56 (7) 27:36 (19) 33:10 (27) 38:32 (21) 41:59 (18) 47:57 (19)                         49:09 (17)    
18 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 49:12 03:02 (15) 04:09 (18) 03:14 (9) 02:26 (17) 02:59 (8) 04:25 (4) 08:49 (57) 02:47 (9) 05:51 (8) 03:53 (18) 05:51 (27)                         01:46 (38) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        03:02 (15) 07:11 (15) 10:25 (14) 12:51 (15) 15:50 (12) 20:15 (9) 29:04 (25) 31:51 (22) 37:42 (17) 41:35 (17) 47:26 (18)                         49:12 (18)    
19 Gunnar Eriksson Södertälje IF 49:58 03:01 (14) 04:16 (21) 03:56 (29) 02:50 (29) 03:46 (31) 06:24 (36) 03:38 (24) 03:32 (29) 07:02 (27) 04:29 (31) 05:49 (26)                         01:15 (8) Gunnar Eriksson Södertälje IF
        03:01 (14) 07:17 (18) 11:13 (21) 14:03 (20) 17:49 (19) 24:13 (22) 27:51 (21) 31:23 (20) 38:25 (20) 42:54 (22) 48:43 (21)                         49:58 (19)    
20 Christer Hedin IFK Enskede 50:33 03:24 (27) 05:17 (40) 03:16 (10) 03:00 (36) 04:01 (40) 05:50 (28) 03:57 (32) 03:42 (33) 06:38 (19) 03:36 (10) 04:23 (8)                         03:29 (50) Christer Hedin IFK Enskede
        03:24 (27) 08:41 (32) 11:57 (25) 14:57 (26) 18:58 (25) 24:48 (24) 28:45 (24) 32:27 (25) 39:05 (22) 42:41 (21) 47:04 (16)                         50:33 (20)    
21 Rune Carlsson Sundbybergs IK 50:56 03:07 (19) 08:39 (56) 05:29 (55) 02:12 (9) 03:21 (18) 04:42 (8) 04:31 (42) 03:20 (20) 05:24 (3) 04:31 (33) 04:20 (4)                         01:20 (12) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        03:07 (19) 11:46 (50) 17:15 (53) 19:27 (50) 22:48 (47) 27:30 (36) 32:01 (37) 35:21 (33) 40:45 (24) 45:16 (25) 49:36 (23)                         50:56 (21)    
22 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 51:46 03:25 (29) 05:18 (41) 03:48 (26) 02:33 (21) 03:40 (28) 06:32 (39) 03:03 (8) 03:31 (27) 07:52 (35) 04:42 (39) 04:54 (16)                         02:28 (43) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        03:25 (29) 08:43 (33) 12:31 (31) 15:04 (27) 18:44 (24) 25:16 (25) 28:19 (23) 31:50 (21) 39:42 (23) 44:24 (23) 49:18 (22)                         51:46 (22)    
23 Anders Edling OK Linné 51:59 03:30 (34) 04:17 (22) 04:04 (34) 02:56 (35) 04:39 (49) 05:58 (31) 03:40 (25) 03:58 (36) 07:47 (33) 04:05 (21) 05:31 (21)                         01:34 (27) Anders Edling OK Linné
        03:30 (34) 07:47 (23) 11:51 (24) 14:47 (24) 19:26 (27) 25:24 (26) 29:04 (25) 33:02 (26) 40:49 (25) 44:54 (24) 50:25 (24)                         51:59 (23)    
24 Björn Ekblom Skogsluffarnas OK 52:49 03:13 (22) 07:47 (53) 04:04 (34) 03:02 (37) 03:21 (18) 05:46 (27) 03:35 (22) 03:31 (27) 06:39 (20) 04:28 (30) 05:37 (23)                         01:46 (37) Björn Ekblom Skogsluffarnas OK
        03:13 (22) 11:00 (46) 15:04 (46) 18:06 (44) 21:27 (39) 27:13 (34) 30:48 (31) 34:19 (30) 40:58 (26) 45:26 (26) 51:03 (25)                         52:49 (24)    
25 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 53:05 03:14 (23) 07:26 (50) 03:45 (24) 02:31 (18) 03:39 (27) 05:12 (18) 05:16 (46) 03:07 (15) 07:18 (29) 04:09 (23) 06:06 (35)                         01:22 (16) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        03:14 (23) 10:40 (45) 14:25 (41) 16:56 (38) 20:35 (33) 25:47 (28) 31:03 (32) 34:10 (28) 41:28 (27) 45:37 (27) 51:43 (26)                         53:05 (25)    
26 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 54:55 04:10 (45) 04:58 (35) 04:03 (33) 03:04 (38) 03:46 (31) 06:39 (43) 04:40 (44) 04:18 (42) 07:10 (28) 04:38 (38) 06:05 (34)                         01:24 (18) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:10 (45) 09:08 (37) 13:11 (35) 16:15 (32) 20:01 (30) 26:40 (32) 31:20 (33) 35:38 (34) 42:48 (30) 47:26 (30) 53:31 (28)                         54:55 (26)    
27 Anne Lundmark Järfälla OK 55:19 03:26 (31) 07:49 (54) 03:53 (28) 03:05 (41) 03:36 (25) 05:51 (29) 05:59 (47) 04:01 (37) 06:11 (13) 04:13 (24) 05:55 (30)                         01:20 (13) Anne Lundmark Järfälla OK
        03:26 (31) 11:15 (47) 15:08 (47) 18:13 (45) 21:49 (42) 27:40 (38) 33:39 (41) 37:40 (39) 43:51 (34) 48:04 (32) 53:59 (30)                         55:19 (27)    
28 Kenneth Berglund Hellas Orientering 56:05 03:33 (36) 04:46 (30) 04:17 (42) 02:47 (28) 04:25 (44) 06:58 (50) 03:42 (26) 04:25 (46) 07:28 (32) 04:36 (37) 05:56 (32)                         03:12 (48) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        03:33 (36) 08:19 (28) 12:36 (32) 15:23 (29) 19:48 (29) 26:46 (33) 30:28 (30) 34:53 (32) 42:21 (28) 46:57 (29) 52:53 (27)                         56:05 (28)    
29 Leif Hermundstad Snättringe SK 56:11 03:50 (41) 05:01 (37) 04:35 (47) 03:07 (43) 03:56 (37) 06:44 (44) 04:39 (43) 04:17 (41) 08:24 (40) 04:22 (28) 05:33 (22)                         01:43 (35) Leif Hermundstad Snättringe SK
        03:50 (41) 08:51 (35) 13:26 (36) 16:33 (34) 20:29 (32) 27:13 (34) 31:52 (36) 36:09 (37) 44:33 (37) 48:55 (36) 54:28 (31)                         56:11 (29)    
30 Marianne Söderberg IFK Lidingö SOK 56:50 04:02 (42) 05:05 (38) 04:47 (51) 03:06 (42) 03:40 (28) 06:57 (49) 03:58 (34) 04:13 (39) 07:20 (31) 04:30 (32) 05:55 (30)                         03:17 (49) Marianne Söderberg IFK Lidingö SOK
        04:02 (42) 09:07 (36) 13:54 (38) 17:00 (39) 20:40 (35) 27:37 (37) 31:35 (34) 35:48 (35) 43:08 (31) 47:38 (31) 53:33 (29)                         56:50 (30)    
31 Hans Gustavsson Nyköpings OK 57:20 03:17 (25) 04:39 (29) 04:18 (43) 03:13 (47) 03:46 (31) 06:56 (48) 04:09 (38) 03:52 (34) 09:31 (49) 04:31 (33) 06:53 (39)                         02:15 (42) Hans Gustavsson Nyköpings OK
        03:17 (25) 07:56 (25) 12:14 (28) 15:27 (31) 19:13 (26) 26:09 (30) 30:18 (29) 34:10 (28) 43:41 (33) 48:12 (34) 55:05 (32)                         57:20 (31)    
32 Tomas Pettersson Haninge SOK 57:36 03:03 (18) 03:59 (14) 03:23 (14) 02:05 (7) 03:15 (15) 05:40 (24) 04:14 (40) 03:28 (25) 13:25 (55) 03:44 (12) 10:04 (49)                         01:16 (10) Tomas Pettersson Haninge SOK
        03:03 (18) 07:02 (12) 10:25 (14) 12:30 (11) 15:45 (10) 21:25 (13) 25:39 (14) 29:07 (14) 42:32 (29) 46:16 (28) 56:20 (33)                         57:36 (32)    
33 Ingemar Johnsson OK Södertörn 57:58 04:31 (50) 05:44 (44) 04:45 (50) 03:18 (49) 04:29 (45) 06:10 (33) 03:57 (32) 05:17 (54) 07:49 (34) 04:55 (42) 05:42 (24)                         01:21 (15) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        04:31 (50) 10:15 (44) 15:00 (45) 18:18 (46) 22:47 (46) 28:57 (45) 32:54 (39) 38:11 (41) 46:00 (38) 50:55 (38) 56:37 (34)                         57:58 (33)    
34 Per Geijer FM IF 58:28 03:43 (40) 04:48 (32) 07:36 (58) 03:04 (38) 03:15 (15) 06:03 (32) 03:20 (16) 04:03 (38) 08:03 (37) 04:15 (27) 08:45 (45)                         01:33 (26) Per Geijer FM IF
        03:43 (40) 08:31 (30) 16:07 (51) 19:11 (48) 22:26 (44) 28:29 (41) 31:49 (35) 35:52 (36) 43:55 (35) 48:10 (33) 56:55 (35)                         58:28 (34)    
35 Jan Olof Norén Järla Orientering 59:04 04:06 (44) 05:33 (42) 04:48 (52) 03:04 (38) 04:53 (52) 06:16 (34) 04:12 (39) 04:37 (48) 08:54 (48) 04:59 (44) 06:10 (36)                         01:32 (24) Jan Olof Norén Järla Orientering
        04:06 (44) 09:39 (41) 14:27 (42) 17:31 (42) 22:24 (43) 28:40 (42) 32:52 (38) 37:29 (38) 46:23 (39) 51:22 (39) 57:32 (37)                         59:04 (35)    
36 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 59:06 04:02 (42) 05:58 (45) 04:02 (31) 03:08 (45) 04:36 (47) 06:55 (45) 08:35 (56) 03:25 (23) 06:06 (12) 05:12 (51) 05:51 (27)                         01:16 (10) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        04:02 (42) 10:00 (42) 14:02 (40) 17:10 (40) 21:46 (41) 28:41 (43) 37:16 (50) 40:41 (48) 46:47 (40) 51:59 (42) 57:50 (38)                         59:06 (36)    
37 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 59:38 03:24 (27) 04:27 (26) 03:56 (29) 02:44 (25) 04:04 (41) 07:09 (51) 04:04 (37) 04:50 (52) 08:38 (43) 06:49 (54) 07:23 (43)                         02:10 (40) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        03:24 (27) 07:51 (24) 11:47 (23) 14:31 (21) 18:35 (22) 25:44 (27) 29:48 (28) 34:38 (31) 43:16 (32) 50:05 (37) 57:28 (36)                         59:38 (37)    
38 Carin Runqvist Järfälla OK 59:56 04:23 (47) 07:26 (50) 04:05 (36) 04:03 (52) 03:48 (34) 06:21 (35) 03:28 (19) 04:45 (50) 08:32 (41) 04:59 (44) 06:25 (37)                         01:41 (33) Carin Runqvist Järfälla OK
        04:23 (47) 11:49 (52) 15:54 (50) 19:57 (51) 23:45 (49) 30:06 (46) 33:34 (40) 38:19 (42) 46:51 (41) 51:50 (40) 58:15 (39)                         59:56 (38)    
39 Roland Löwgren Spårvägens OK 62:25 05:24 (55) 06:31 (48) 03:45 (24) 02:54 (32) 04:33 (46) 05:39 (23) 06:03 (48) 03:07 (15) 06:24 (18) 04:14 (25) 12:06 (51)                         01:45 (36) Roland Löwgren Spårvägens OK
        05:24 (55) 11:55 (53) 15:40 (49) 18:34 (47) 23:07 (48) 28:46 (44) 34:49 (44) 37:56 (40) 44:20 (36) 48:34 (35) 60:40 (40)                         62:25 (39)    
40 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 64:31 03:42 (39) 06:18 (46) 04:27 (46) 03:07 (43) 03:36 (25) 06:55 (45) 07:44 (55) 04:21 (43) 08:38 (43) 05:31 (52) 07:13 (42)                         02:59 (46) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        03:42 (39) 10:00 (42) 14:27 (42) 17:34 (43) 21:10 (37) 28:05 (39) 35:49 (48) 40:10 (47) 48:48 (45) 54:19 (44) 61:32 (41)                         64:31 (40)    
41 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 65:19 04:33 (51) 09:19 (57) 04:56 (54) 03:17 (48) 03:52 (36) 06:55 (45) 04:27 (41) 05:39 (56) 08:03 (37) 05:03 (46) 07:02 (41)                         02:13 (41) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        04:33 (51) 13:52 (57) 18:48 (56) 22:05 (54) 25:57 (51) 32:52 (50) 37:19 (51) 42:58 (52) 51:01 (47) 56:04 (45) 63:06 (42)                         65:19 (41)    
42 Jonas Esbjörnsson Klubblös 65:33 04:23 (47) 03:52 (12) 02:46 (3) 15:12 (59) 03:03 (11) 05:12 (18) 03:37 (23) 03:20 (20) 05:58 (9) 04:31 (33) 12:57 (52)                         00:42 (1) Jonas Esbjörnsson Klubblös
        04:23 (47) 08:15 (27) 11:01 (19) 26:13 (57) 29:16 (55) 34:28 (52) 38:05 (52) 41:25 (50) 47:23 (42) 51:54 (41) 64:51 (45)                         65:33 (42)    
43 Carl Carlin Söders-Tyresö 65:42 03:34 (37) 04:47 (31) 04:09 (38) 02:55 (33) 04:42 (50) 06:32 (39) 09:05 (58) 04:22 (44) 08:09 (39) 04:24 (29) 11:24 (50)                         01:39 (32) Carl Carlin Söders-Tyresö
        03:34 (37) 08:21 (29) 12:30 (30) 15:25 (30) 20:07 (31) 26:39 (31) 35:44 (46) 40:06 (46) 48:15 (43) 52:39 (43) 64:03 (44)                         65:42 (43)    
44 Bengt Fahlin IBM-Klubben 66:52 04:14 (46) 04:58 (35) 04:25 (45) 02:45 (27) 04:14 (42) 13:17 (59) 03:22 (17) 04:45 (50) 11:10 (51) 04:44 (40) 05:29 (20)                         03:29 (50) Bengt Fahlin IBM-Klubben
        04:14 (46) 09:12 (39) 13:37 (37) 16:22 (33) 20:36 (34) 33:53 (51) 37:15 (49) 42:00 (51) 53:10 (48) 57:54 (46) 63:23 (43)                         66:52 (44)    
45 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 67:18 03:26 (31) 04:38 (28) 04:49 (53) 04:26 (54) 04:14 (42) 06:34 (41) 06:17 (49) 04:27 (47) 16:18 (57) 04:32 (36) 05:51 (27)                         01:46 (37) Ove Forsberg Turebergs IF SOK
        03:26 (31) 08:04 (26) 12:53 (34) 17:19 (41) 21:33 (40) 28:07 (40) 34:24 (43) 38:51 (43) 55:09 (49) 59:41 (47) 65:32 (46)                         67:18 (45)    
46 Eva von Heijne Sigtuna OK 68:52 04:39 (52) 04:52 (34) 04:24 (44) 02:41 (23) 10:36 (58) 10:54 (55) 07:40 (53) 04:38 (49) 06:15 (15) 05:03 (46) 05:48 (25)                         01:22 (16) Eva von Heijne Sigtuna OK
        04:39 (52) 09:31 (40) 13:55 (39) 16:36 (35) 27:12 (53) 38:06 (54) 45:46 (55) 50:24 (56) 56:39 (52) 61:42 (50) 67:30 (48)                         68:52 (46)    
47 Siv Frölund Haninge SOK 68:57 05:08 (54) 06:23 (47) 06:47 (56) 02:51 (30) 05:00 (53) 12:48 (57) 03:11 (12) 05:11 (53) 08:37 (42) 04:54 (41) 06:39 (38)                         01:28 (21) Siv Frölund Haninge SOK
        05:08 (54) 11:31 (49) 18:18 (55) 21:09 (52) 26:09 (52) 38:57 (55) 42:08 (54) 47:19 (54) 55:56 (50) 60:50 (49) 67:29 (47)                         68:57 (47)    
48 Hans Carlsson   79:53 03:21 (26) 04:25 (24) 04:13 (40) 02:44 (25) 14:12 (59) 13:06 (58) 03:58 (34) 03:00 (13) 16:04 (56) 04:06 (22) 07:33 (44)                         03:11 (47) Hans Carlsson  
        03:21 (26) 07:46 (21) 11:59 (26) 14:43 (23) 28:55 (54) 42:01 (57) 45:59 (56) 48:59 (55) 65:03 (53) 69:09 (51) 76:42 (49)                         79:53 (48)    
49 Anders Hallgren   82:27 04:30 (49) 12:46 (59) 07:25 (57) 06:04 (56) 04:38 (48) 07:46 (53) 07:35 (52) 04:13 (39) 13:18 (54) 05:47 (53) 06:55 (40)                         01:30 (22) Anders Hallgren  
        04:30 (49) 17:16 (59) 24:41 (59) 30:45 (59) 35:23 (59) 43:09 (58) 50:44 (57) 54:57 (57) 68:15 (54) 74:02 (52) 80:57 (50)                         82:27 (49)    
50 Gunnar Hellström Haninge SOK 82:33 02:49 (6) 10:37 (58) 04:44 (49) 06:39 (57) 04:52 (51) 05:21 (20) 06:25 (50) 02:45 (8) 11:44 (53) 03:52 (17) 21:21 (53)                         01:24 (18) Gunnar Hellström Haninge SOK
        02:49 (6) 13:26 (56) 18:10 (54) 24:49 (56) 29:41 (56) 35:02 (53) 41:27 (53) 44:12 (53) 55:56 (50) 59:48 (48) 81:09 (51)                         82:33 (50)    
51 Ingvar Oskarsson Klubblös 92:26 05:40 (56) 07:30 (52) 07:38 (59) 06:46 (58) 06:50 (55) 09:51 (54) 06:59 (51) 06:26 (58) 11:24 (52) 10:50 (55) 09:42 (46)                         02:50 (45) Ingvar Oskarsson Klubblös
        05:40 (56) 13:10 (55) 20:48 (58) 27:34 (58) 34:24 (58) 44:15 (59) 51:14 (58) 57:40 (58) 69:04 (55) 79:54 (54) 89:36 (52)                         92:26 (51)    
52 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK   08:32 (58) 03:14 (2) 03:05 (6) 01:59 (5) 02:49 (6) 04:12 (3) 03:43 (28) 02:30 (2) 05:33 (6) 03:07 (4) 09:53 (48)                         05:40   Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        08:32 (58) 11:46 (50) 14:51 (44) 16:50 (36) 19:39 (28) 23:51 (20) 27:34 (18) 30:04 (16) 35:37 (11) 38:44 (9) 48:37 (20)                                
53 Göran Frisk Attunda OK   02:57 (10) 04:14 (19) 03:37 (23) 03:08 (45) 03:09 (13) 04:56 (13) 02:49 (5) 02:43 (7) 07:00 (26) 04:58 (43)   (47)                         08:32   Göran Frisk Attunda OK
        02:57 (10) 07:11 (15) 10:48 (17) 13:56 (19) 17:05 (17) 22:01 (16) 24:50 (11) 27:33 (10) 34:33 (9) 39:31 (11)                                    
54 BO Kimstrand Södertälje    07:50 (57) 07:03 (49) 04:35 (47) 03:58 (51) 09:47 (57) 06:34 (41) 18:41 (59) 03:16 (18) 07:58 (36) 05:07 (50)                             02:57   BO Kimstrand Södertälje 
        07:50 (57) 14:53 (58) 19:28 (57) 23:26 (55) 33:13 (57) 39:47 (56) 58:28 (59) 61:44 (59) 69:42 (56) 74:49 (53)                                    
55 Jan Larsson Tullinge SK   08:33 (59) 04:27 (26) 04:13 (40) 04:23 (53) 03:58 (38) 06:31 (38) 03:42 (26) 03:52 (34) 08:49 (47) 05:48 (49) 05:48                           07:50   Jan Larsson Tullinge SK
        08:33 (59) 13:00 (54) 17:13 (52) 21:36 (53) 25:34 (50) 32:05 (49) 35:47 (47) 39:39 (44) 48:28 (44)                                        
56 Andris Rozenbachs TK IF   03:29 (33) 05:14 (39) 03:35 (22) 04:37 (55) 03:58 (38) 10:59 (56) 03:50 (29) 04:22 (44) 08:47 (46) 06:50   06:50                           08:33   Andris Rozenbachs TK IF
        03:29 (33) 08:43 (33) 12:18 (29) 16:55 (37) 20:53 (36) 31:52 (48) 35:42 (45) 40:04 (45) 48:51 (46)                                        
57 Birgitta Klang Långhundra IF   03:02 (15) 08:24 (55) 04:05 (36) 03:52 (50) 03:19 (17) 07:36 (52) 03:31 (21) 07:05 (59) 04:05 (45) 04:05   05:46                           03:29   Birgitta Klang Långhundra IF
        03:02 (15) 11:26 (48) 15:31 (48) 19:23 (49) 22:42 (45) 30:18 (47) 33:49 (42) 40:54 (49)                                            
58 Bernt Eriksson Spårvägens OK   02:32 (2) 03:33 (6) 02:48 (4) 02:15 (11) 06:25 (54) 04:26 (6) 02:41 (4) 02:52 (11) 03:44   03:44   05:03                           03:02   Bernt Eriksson Spårvägens OK
        02:32 (2) 06:05 (3) 08:53 (2) 11:08 (2) 17:33 (18) 21:59 (15) 24:40 (10) 27:32 (9)                                            
59 Tord Jansson     03:08 (20) 03:33 (6) 03:30 (19) 02:14 (10) 03:14 (14) 05:45 (26) 04:42 (45) 05:50 (57) 03:33   03:33   04:33                           02:32   Tord Jansson  
        03:08 (20) 06:41 (6) 10:11 (9) 12:25 (10) 15:39 (8) 21:24 (12) 26:06 (15) 31:56 (23)                                            
- Thomas Fehrm Solna OK 67:08 03:50   04:12   03:59   02:32   04:42   05:56   06:23   18:40   04:48   10:02                               02:04   Thomas Fehrm Solna OK
        03:50   08:02   12:01   14:33   19:15   25:11   31:34   50:14   55:02   65:04                               67:08      
- Kristina Frisk Attunda OK 341:52 04:06   10:38   04:21   02:27   03:43   07:58   04:38   03:43   15:17                                   285:01   Kristina Frisk Attunda OK
        04:06   14:44   19:05   21:32   25:15   33:13   37:51   41:34   56:51                                   341:52      
- Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 405:09 04:12   06:19   18:46   08:36   04:52   11:57   06:01   05:28                                       338:58   Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        04:12   10:31   29:17   37:53   42:45   54:42   60:43   66:11                                       405:09      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                                       Mål   Bana D - 2,6 km Klubb
1 Bo Källström OK Milan 38:58 03:35 (6) 04:57 (8) 05:18 (12) 03:20 (3) 05:06 (16) 04:16 (5) 04:40 (11) 04:12 (9)                                     03:34 (8) Bo Källström OK Milan
        03:35 (6) 08:32 (7) 13:50 (8) 17:10 (6) 22:16 (7) 26:32 (4) 31:12 (4) 35:24 (4)                                     38:58 (1)    
2 Inger Jansson Nynäshamns OK 39:49 03:24 (4) 04:58 (9) 04:59 (9) 03:41 (5) 04:54 (12) 05:23 (20) 04:20 (7) 05:31 (20)                                     02:39 (1) Inger Jansson Nynäshamns OK
        03:24 (4) 08:22 (5) 13:21 (6) 17:02 (5) 21:56 (5) 27:19 (6) 31:39 (5) 37:10 (8)                                     39:49 (2)    
3 Olof Sunesson Stockholmspolisens IF 40:11 03:37 (7) 05:11 (13) 04:44 (8) 03:58 (11) 04:23 (4) 05:47 (24) 04:56 (15) 04:03 (7)                                     03:32 (7) Olof Sunesson Stockholmspolisens IF
        03:37 (7) 08:48 (8) 13:32 (7) 17:30 (8) 21:53 (4) 27:40 (7) 32:36 (6) 36:39 (6)                                     40:11 (3)    
4 Jan Dahlin Hellas Orientering 40:15 03:51 (9) 05:26 (17) 05:21 (15) 04:47 (20) 04:34 (6) 04:30 (8) 04:33 (10) 03:55 (6)                                     03:18 (3) Jan Dahlin Hellas Orientering
        03:51 (9) 09:17 (13) 14:38 (13) 19:25 (14) 23:59 (12) 28:29 (11) 33:02 (8) 36:57 (7)                                     40:15 (4)    
5 Björn Stolt OK Ravinen 40:53 03:34 (5) 04:46 (5) 04:37 (7) 03:43 (6) 04:34 (6) 04:51 (12) 04:18 (6) 04:48 (16)                                     05:42 (26) Björn Stolt OK Ravinen
        03:34 (5) 08:20 (4) 12:57 (5) 16:40 (4) 21:14 (3) 26:05 (3) 30:23 (3) 35:11 (3)                                     40:53 (5)    
6 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 41:24 04:35 (23) 05:07 (12) 04:21 (6) 03:47 (8) 05:27 (19) 05:19 (18) 04:15 (5) 03:46 (4)                                     04:47 (20) Jan-Olof Malm Sigtuna OK
        04:35 (23) 09:42 (16) 14:03 (9) 17:50 (9) 23:17 (9) 28:36 (12) 32:51 (7) 36:37 (5)                                     41:24 (6)    
7 John Östlund Sundbybergs IK 41:55 03:17 (3) 04:09 (3) 03:50 (3) 03:36 (4) 10:41 (34) 03:58 (4) 04:01 (4) 03:45 (3)                                     04:38 (18) John Östlund Sundbybergs IK
        03:17 (3) 07:26 (3) 11:16 (3) 14:52 (3) 25:33 (15) 29:31 (15) 33:32 (11) 37:17 (9)                                     41:55 (7)    
8 Anki Holmberg Järla Orientering 42:06 03:57 (12) 05:36 (19) 05:18 (12) 03:56 (10) 05:04 (15) 04:27 (7) 04:50 (12) 05:27 (18)                                     03:31 (6) Anki Holmberg Järla Orientering
        03:57 (12) 09:33 (14) 14:51 (15) 18:47 (13) 23:51 (11) 28:18 (10) 33:08 (9) 38:35 (11)                                     42:06 (8)    
9 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 42:18 04:09 (15) 04:49 (6) 05:22 (16) 04:19 (15) 04:25 (5) 04:57 (17) 06:11 (25) 04:44 (14)                                     03:22 (4) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:09 (15) 08:58 (10) 14:20 (11) 18:39 (12) 23:04 (8) 28:01 (8) 34:12 (12) 38:56 (12)                                     42:18 (9)    
10 Inger Pahlén Söders-Tyresö 43:42 03:55 (11) 05:21 (15) 05:11 (11) 05:22 (27) 04:41 (8) 04:22 (6) 04:21 (8) 04:46 (15)                                     05:43 (27) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        03:55 (11) 09:16 (12) 14:27 (12) 19:49 (16) 24:30 (14) 28:52 (13) 33:13 (10) 37:59 (10)                                     43:42 (10)    
11 Bertil Ljungemyr Lidingö sok 45:05 04:14 (18) 05:19 (14) 05:50 (22) 04:17 (14) 04:49 (10) 04:54 (15) 06:22 (26) 05:36 (22)                                     03:44 (10) Bertil Ljungemyr Lidingö sok
        04:14 (18) 09:33 (14) 15:23 (16) 19:40 (15) 24:29 (13) 29:23 (14) 35:45 (14) 41:21 (13)                                     45:05 (11)    
12 Bo Hedberg   45:51 04:36 (24) 06:38 (24) 05:01 (10) 04:15 (12) 05:29 (20) 06:16 (28) 05:26 (22) 04:21 (10)                                     03:49 (11) Bo Hedberg  
        04:36 (24) 11:14 (21) 16:15 (18) 20:30 (17) 25:59 (16) 32:15 (18) 37:41 (17) 42:02 (14)                                     45:51 (12)    
13 Benny Alfordsson Tullinge SK 47:45 04:09 (15) 09:02 (34) 07:10 (31) 04:52 (22) 05:49 (22) 04:51 (12) 04:51 (13) 03:47 (5)                                     03:14 (2) Benny Alfordsson Tullinge SK
        04:09 (15) 13:11 (29) 20:21 (30) 25:13 (28) 31:02 (26) 35:53 (24) 40:44 (22) 44:31 (17)                                     47:45 (13)    
14 Stig Sundin Grangärde OK 48:42 04:09 (15) 05:34 (18) 04:20 (5) 03:52 (9) 04:17 (3) 04:48 (11) 08:28 (34) 09:31 (33)                                     03:43 (9) Stig Sundin Grangärde OK
        04:09 (15) 09:43 (17) 14:03 (9) 17:55 (10) 22:12 (6) 27:00 (5) 35:28 (13) 44:59 (18)                                     48:42 (14)    
15 Lars Nordin Solna OK 50:59 04:02 (13) 06:50 (25) 06:24 (27) 05:01 (25) 05:50 (23) 08:10 (34) 06:35 (27) 04:39 (13)                                     03:28 (5) Lars Nordin Solna OK
        04:02 (13) 10:52 (20) 17:16 (22) 22:17 (24) 28:07 (23) 36:17 (25) 42:52 (27) 47:31 (23)                                     50:59 (15)    
16 Ingvar Johannesson Solna OK 51:09 05:50 (34) 05:52 (22) 05:29 (17) 04:59 (24) 05:41 (21) 05:38 (23) 06:49 (29) 06:05 (26)                                     04:46 (19) Ingvar Johannesson Solna OK
        05:50 (34) 11:42 (25) 17:11 (19) 22:10 (23) 27:51 (21) 33:29 (19) 40:18 (21) 46:23 (20)                                     51:09 (16)    
17 Åke Linderoth Sundbybergs IK 51:15 04:56 (25) 05:23 (16) 06:57 (30) 04:51 (21) 04:53 (11) 06:40 (30) 05:22 (21) 05:09 (17)                                     07:04 (32) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        04:56 (25) 10:19 (19) 17:16 (22) 22:07 (22) 27:00 (20) 33:40 (21) 39:02 (19) 44:11 (15)                                     51:15 (17)    
18 Lars-Erik Lindell Väsby OK 51:53 05:18 (30) 06:54 (26) 06:03 (25) 05:19 (26) 05:51 (24) 05:53 (25) 05:40 (24) 06:02 (25)                                     04:53 (21) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        05:18 (30) 12:12 (26) 18:15 (25) 23:34 (26) 29:25 (25) 35:18 (23) 40:58 (23) 47:00 (21)                                     51:53 (18)    
19 Ulf Eskilsson OK Södertörn 53:34 03:42 (8) 04:45 (4) 04:09 (4) 04:52 (22) 15:00 (35) 04:31 (9) 04:25 (9) 04:30 (12)                                     07:40 (33) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        03:42 (8) 08:27 (6) 12:36 (4) 17:28 (7) 32:28 (28) 36:59 (27) 41:24 (24) 45:54 (19)                                     53:34 (19)    
20 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 53:52 04:04 (14) 04:55 (7) 05:40 (19) 03:43 (6) 04:55 (13) 04:45 (10) 14:21 (39) 07:27 (29)                                     04:02 (14) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:04 (14) 08:59 (11) 14:39 (14) 18:22 (11) 23:17 (9) 28:02 (9) 42:23 (26) 49:50 (27)                                     53:52 (20)    
21 Carl Lang OK Österåker 53:53 06:33 (38) 05:48 (20) 06:17 (26) 04:22 (16) 05:12 (18) 05:27 (22) 05:06 (18) 05:29 (19)                                     09:39 (36) Carl Lang OK Österåker
        06:33 (38) 12:21 (27) 18:38 (26) 23:00 (25) 28:12 (24) 33:39 (20) 38:45 (18) 44:14 (16)                                     53:53 (21)    
22 Lennart Sjöstål Klubblös 54:30 03:54 (10) 04:59 (10) 11:43 (40) 05:24 (28) 07:55 (29) 05:23 (20) 04:54 (14) 04:07 (8)                                     06:11 (30) Lennart Sjöstål Klubblös
        03:54 (10) 08:53 (9) 20:36 (31) 26:00 (30) 33:55 (29) 39:18 (29) 44:12 (28) 48:19 (24)                                     54:30 (22)    
23 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 55:19 04:21 (20) 05:49 (21) 05:57 (24) 05:33 (30) 06:13 (25) 06:05 (26) 05:30 (23) 09:38 (34)                                     06:13 (31) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        04:21 (20) 10:10 (18) 16:07 (17) 21:40 (18) 27:53 (22) 33:58 (22) 39:28 (20) 49:06 (26)                                     55:19 (23)    
24 Berit Lindunger Haninge SOK 57:13 04:17 (19) 10:04 (36) 05:33 (18) 06:24 (37) 07:45 (28) 05:20 (19) 05:01 (16) 04:27 (11)                                     08:22 (34) Berit Lindunger Haninge SOK
        04:17 (19) 14:21 (34) 19:54 (27) 26:18 (32) 34:03 (30) 39:23 (30) 44:24 (29) 48:51 (25)                                     57:13 (24)    
25 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 57:57 04:33 (22) 07:01 (28) 05:44 (20) 04:35 (18) 05:01 (14) 04:51 (12) 05:04 (17) 15:36 (37)                                     05:32 (23) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        04:33 (22) 11:34 (24) 17:18 (24) 21:53 (21) 26:54 (18) 31:45 (16) 36:49 (15) 52:25 (28)                                     57:57 (25)    
26 Britt Eriksson Hammarby IF OF 58:15 04:30 (21) 07:00 (27) 05:44 (20) 04:35 (18) 05:07 (17) 04:54 (15) 05:06 (18) 15:30 (36)                                     05:49 (28) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        04:30 (21) 11:30 (23) 17:14 (20) 21:49 (20) 26:56 (19) 31:50 (17) 36:56 (16) 52:26 (29)                                     58:15 (26)    
27 Gunnel Balck IFK Enskede 61:26 04:57 (26) 06:23 (23) 05:55 (23) 04:26 (17) 04:42 (9) 10:00 (37) 05:07 (20) 06:00 (23)                                     13:56 (37) Gunnel Balck IFK Enskede
        04:57 (26) 11:20 (22) 17:15 (21) 21:41 (19) 26:23 (17) 36:23 (26) 41:30 (25) 47:30 (22)                                     61:26 (27)    
28 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 67:13 15:20 (40) 05:04 (11) 05:19 (14) 06:47 (39) 08:23 (30) 10:23 (39) 03:54 (3) 07:59 (30)                                     04:04 (15) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        15:20 (40) 20:24 (38) 25:43 (38) 32:30 (38) 40:53 (33) 51:16 (34) 55:10 (31) 63:09 (30)                                     67:13 (28)    
29 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 70:38 04:57 (26) 10:41 (37) 07:26 (32) 05:39 (33) 16:25 (37) 07:32 (31) 07:00 (31) 06:59 (27)                                     03:59 (13) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        04:57 (26) 15:38 (35) 23:04 (33) 28:43 (33) 45:08 (37) 52:40 (35) 59:40 (35) 66:39 (32)                                     70:38 (29)    
30 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 70:39 04:57 (26) 10:41 (37) 07:37 (34) 05:37 (32) 16:16 (36) 07:36 (32) 06:56 (30) 07:02 (28)                                     03:57 (12) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        04:57 (26) 15:38 (35) 23:15 (34) 28:52 (34) 45:08 (37) 52:44 (36) 59:40 (35) 66:42 (33)                                     70:39 (30)    
31 Heide Bjerkhaug 71:08 05:47 (32) 07:59 (33) 06:56 (29) 04:16 (13) 18:29 (38) 06:07 (27) 08:28 (34) 08:07 (31)                                     04:59 (22) Heide Bjerkhaug
        05:47 (32) 13:46 (32) 20:42 (32) 24:58 (27) 43:27 (35) 49:34 (33) 58:02 (34) 66:09 (31)                                     71:08 (31)    
32 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 73:54 05:56 (35) 07:23 (29) 06:53 (28) 05:28 (29) 06:21 (26) 06:20 (29) 14:44 (40) 14:56 (35)                                     05:53 (29) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        05:56 (35) 13:19 (30) 20:12 (28) 25:40 (29) 32:01 (27) 38:21 (28) 53:05 (30) 68:01 (34)                                     73:54 (32)    
33 Margit Lundström OK Sänkan 75:47 05:01 (29) 07:48 (32) 07:29 (33) 05:43 (34) 18:41 (40) 10:04 (38) 09:23 (38) 06:01 (24)                                     05:37 (25) Margit Lundström OK Sänkan
        05:01 (29) 12:49 (28) 20:18 (29) 26:01 (31) 44:42 (36) 54:46 (37) 64:09 (39) 70:10 (35)                                     75:47 (33)    
34 Bo Eklind Klubblös 80:02 05:48 (33) 07:43 (30) 11:08 (39) 06:44 (38) 09:04 (32) 08:01 (33) 09:00 (37) 18:04 (38)                                     04:30 (17) Bo Eklind Klubblös
        05:48 (33) 13:31 (31) 24:39 (36) 31:23 (36) 40:27 (31) 48:28 (31) 57:28 (32) 75:32 (37)                                     80:02 (34)    
35 Mats Halvarez Klubblös 80:30 06:01 (36) 07:47 (31) 10:57 (38) 07:05 (40) 09:01 (31) 08:11 (35) 08:45 (36) 18:16 (39)                                     04:27 (16) Mats Halvarez Klubblös
        06:01 (36) 13:48 (33) 24:45 (37) 31:50 (37) 40:51 (32) 49:02 (32) 57:47 (33) 76:03 (38)                                     80:30 (35)    
36 Ingrid Gunnarsson Täby OK 81:01 05:23 (31) 15:02 (39) 09:19 (37) 05:58 (35) 07:29 (27) 12:26 (40) 08:21 (33) 08:38 (32)                                     08:25 (35) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        05:23 (31) 20:25 (39) 29:44 (39) 35:42 (39) 43:11 (34) 55:37 (38) 63:58 (37) 72:36 (36)                                     81:01 (36)    
37 Olle Nygren Tullinge SK 92:17 06:14 (37) 09:34 (35) 08:45 (36) 06:05 (36) 18:34 (39) 08:14 (36) 06:41 (28) 22:34 (40)                                     05:36 (24) Olle Nygren Tullinge SK
        06:14 (37) 15:48 (37) 24:33 (35) 30:38 (35) 49:12 (40) 57:26 (39) 64:07 (38) 86:41 (39)                                     92:17 (37)    
38 Jan Bojling Solna OK   03:13 (2) 03:48 (2) 03:31 (2) 03:10 (2) 04:11 (2) 03:23 (1) 03:34 (2) 03:43 (2)                                     06:14   Jan Bojling Solna OK
        03:13 (2) 07:01 (2) 10:32 (2) 13:42 (2) 17:53 (2) 21:16 (2) 24:50 (2) 28:33 (2)                                            
39 Mats Holmgren IFK Enskede   02:46 (1) 03:28 (1) 03:23 (1) 02:37 (1) 03:45 (1) 03:53 (3) 03:19 (1) 03:25 (1)                                     03:13   Mats Holmgren IFK Enskede
        02:46 (1) 06:14 (1) 09:37 (1) 12:14 (1) 15:59 (1) 19:52 (1) 23:11 (1) 26:36 (1)                                            
40 Kristina Skoglund Södertälje-Nykvarn OF   07:17 (39) 18:46 (40) 07:52 (35) 05:35 (31) 09:29 (33) 07:15 (2) 07:15 (32) 05:35 (21)                                     02:46   Kristina Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        07:17 (39) 26:03 (40) 33:55 (40) 39:30 (40) 48:59 (39)                                                        
- Gustav Loeb Bromma-Vällingby SOK 0:19 00:06       00:01   00:03   00:02   00:05                                               00:02   Gustav Loeb Bromma-Vällingby SOK
        00:06   00:06   00:07   00:10   00:12   00:17                                               00:19      
- Måns Edvardsson Bromma-Vällingby SOK 0:26 00:07   00:01   00:02   00:06   00:02   00:06                                               00:02   Måns Edvardsson Bromma-Vällingby SOK
        00:07   00:08   00:10   00:16   00:18   00:24                                               00:26      
- Ann-Marie Åberg Bromma-Vällingby SOK 1:12 00:27       00:06   00:10   00:15   00:14                                                   Ann-Marie Åberg Bromma-Vällingby SOK
        00:27   00:27   00:33   00:43   00:58   01:12                                               01:12      
- Hans-Eric Åberg Burseryds IF 1:15 00:06   00:02   00:16   00:23   00:10   00:18                                                   Hans-Eric Åberg Burseryds IF
        00:06   00:08   00:24   00:47   00:57   01:15                                               01:15      
- Leif Jehander Berga SOK 1:21 00:33   00:14   00:12   00:16                                                       00:06   Leif Jehander Berga SOK
        00:33   00:47   00:59   01:15                                                       01:21      
- Sigrid Blom Tullinge SK 45:24 04:03   04:39   05:42   04:21   04:58   05:12   05:28                                           11:01   Sigrid Blom Tullinge SK
        04:03   08:42   14:24   18:45   23:43   28:55   34:23                                           45:24      
- Marita Samuelsson Sundbybergs IK 70:52 09:15   05:10   05:00   08:06   11:40   02:53   06:14   01:19   04:02   03:30   03:20   03:13   04:18                   02:52   Marita Samuelsson Sundbybergs IK
        09:15   14:25   19:25   27:31   39:11   42:04   48:18   49:37   53:39   57:09   60:29   63:42   68:00                   70:52      
- Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 357:59 09:08   09:35   05:18   04:43   04:52   05:08   10:51   06:13                                       302:11   Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        09:08   18:43   24:01   28:44   33:36   38:44   49:35   55:48                                       357:59      
- Kjell Jansson Väsby OK 376:33 03:55   10:01   05:06   04:36   07:56   05:30                                               339:29   Kjell Jansson Väsby OK
        03:55   13:56   19:02   23:38   31:34   37:04                                               376:33      
- Göran Haglund Haninge SOK 384:58 03:19   04:12   04:03   03:58   18:30   04:30   05:01                                           341:25   Göran Haglund Haninge SOK
        03:19   07:31   11:34   15:32   34:02   38:32   43:33                                           384:58      
- Hans Svensson Skogsluffarna 396:17 04:11   06:02   35:17                                                           350:47   Hans Svensson Skogsluffarna
        04:11   10:13   45:30                                                           396:17      
- Hans Eriksson Hellas Orientering 408:22 04:14   10:05   07:25   04:45   05:12   05:10                                               371:31   Hans Eriksson Hellas Orientering
        04:14   14:19   21:44   26:29   31:41   36:51                                               408:22      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana E - 1,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                               Mål   Bana E - 1,5 km Klubb
1 Alf Persson OK Österåker 35:48 04:31 (2) 08:10 (1) 05:11 (1) 04:15 (6) 03:17 (1) 03:48 (3)                                             06:36 (7) Alf Persson OK Österåker
        04:31 (2) 12:41 (1) 17:52 (1) 22:07 (2) 25:24 (1) 29:12 (2)                                             35:48 (1)    
2 Bror Wahlberg Haninge SOK 37:47 04:47 (3) 08:22 (2) 05:16 (2) 03:26 (3) 03:47 (3) 03:29 (2)                                             08:40 (9) Bror Wahlberg Haninge SOK
        04:47 (3) 13:09 (2) 18:25 (2) 21:51 (1) 25:38 (2) 29:07 (1)                                             37:47 (2)    
3 Erik-Olov Cloth Tullinge SK 38:19 04:50 (4) 10:12 (8) 05:31 (5) 03:16 (1) 03:35 (2) 04:59 (10)                                             05:56 (6) Erik-Olov Cloth Tullinge SK
        04:50 (4) 15:02 (6) 20:33 (4) 23:49 (3) 27:24 (3) 32:23 (4)                                             38:19 (3)    
4 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 39:03 05:44 (9) 09:19 (5) 05:28 (4) 03:30 (4) 04:03 (4) 04:02 (7)                                             06:57 (8) Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK
        05:44 (9) 15:03 (7) 20:31 (3) 24:01 (4) 28:04 (4) 32:06 (3)                                             39:03 (4)    
5 Gunvor Granath Nynäshamns OK 40:04 05:17 (6) 08:39 (3) 07:01 (9) 03:19 (2) 08:21 (10) 02:52 (1)                                             04:35 (1) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        05:17 (6) 13:56 (3) 20:57 (6) 24:16 (5) 32:37 (6) 35:29 (5)                                             40:04 (5)    
6 Mats Lundblad Täby OK 41:02 05:10 (5) 09:39 (6) 06:33 (8) 04:18 (7) 06:34 (8) 04:00 (6)                                             04:48 (2) Mats Lundblad Täby OK
        05:10 (5) 14:49 (5) 21:22 (7) 25:40 (7) 32:14 (5) 36:14 (6)                                             41:02 (6)    
7 Thorsten Höglund   43:59 05:26 (7) 09:50 (7) 06:25 (7) 03:56 (5) 09:33 (11) 03:54 (4)                                             04:55 (3) Thorsten Höglund  
        05:26 (7) 15:16 (8) 21:41 (8) 25:37 (6) 35:10 (7) 39:04 (7)                                             43:59 (7)    
8 Ulla Karnebäck   49:24 03:35 (1) 15:42 (10) 07:29 (10) 05:20 (8) 07:31 (9) 04:29 (9)                                             05:18 (4) Ulla Karnebäck  
        03:35 (1) 19:17 (9) 26:46 (9) 32:06 (8) 39:37 (8) 44:06 (8)                                             49:24 (8)    
9 Eva-Lena Svanström Täby OK 55:50 06:26 (10) 15:04 (9) 05:24 (3) 09:58 (11) 06:09 (7) 03:56 (5)                                             08:53 (10) Eva-Lena Svanström Täby OK
        06:26 (10) 21:30 (10) 26:54 (10) 36:52 (9) 43:01 (9) 46:57 (9)                                             55:50 (9)    
10 Marianne Bergstrand Skogsluffarnas OK 84:02 20:25 (11) 19:01 (11) 12:01 (11) 05:49 (10) 05:47 (6) 15:29 (11)                                             05:30 (5) Marianne Bergstrand Skogsluffarnas OK
        20:25 (11) 39:26 (11) 51:27 (11) 57:16 (10) 63:03 (10) 78:32 (10)                                             84:02 (10)    
11 Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK   05:40 (8) 08:49 (4) 06:06 (6) 04:41 (9) 04:41 (5) 04:20 (8)                                             20:25   Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK
        05:40 (8) 14:29 (4) 20:35 (5)