Sträcktider Luffarligan Lugnets motostadion                                                          
  2017-08-30 Svarta tider är sträcktider                                                                
    Blå tider är från start                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                
                                                                           
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana A - 5,5 km Klubb
1 Pete Tryner Yorkshire 50:01 03:50 (2) 04:38 (1) 01:32 (2) 04:32 (2) 02:08 (1) 02:07 (4) 03:14 (1) 04:03 (1) 02:38 (1) 05:15 (3) 04:42 (2) 03:14 (5) 02:54 (2) 02:30 (1) 01:25 (1) 01:19 (2) Pete Tryner Yorkshire
        03:50 (2) 08:28 (2) 10:00 (2) 14:32 (1) 16:40 (1) 18:47 (2) 22:01 (1) 26:04 (1) 28:42 (1) 33:57 (1) 38:39 (1) 41:53 (1) 44:47 (1) 47:17 (1) 48:42 (1) 50:01 (1)    
2 Nick Barrable OK Ravinen 50:15 04:11 (4) 05:06 (4) 02:38 (6) 04:19 (1) 02:16 (3) 01:44 (1) 04:15 (5) 04:08 (2) 02:51 (2) 04:53 (1) 03:43 (1) 02:28 (1) 02:34 (1) 02:43 (2) 01:25 (1) 01:01 (1) Nick Barrable OK Ravinen
        04:11 (4) 09:17 (4) 11:55 (4) 16:14 (4) 18:30 (3) 20:14 (3) 24:29 (4) 28:37 (3) 31:28 (3) 36:21 (3) 40:04 (2) 42:32 (2) 45:06 (2) 47:49 (2) 49:14 (2) 50:15 (2)    
3 Johan Lindqvist Täby OK 52:39 03:30 (1) 04:47 (2) 01:30 (1) 04:45 (4) 02:08 (1) 01:57 (3) 03:26 (3) 05:08 (3) 02:58 (3) 05:09 (2) 05:10 (4) 03:05 (3) 03:21 (3) 02:51 (3) 01:32 (3) 01:22 (3) Johan Lindqvist Täby OK
        03:30 (1) 08:17 (1) 09:47 (1) 14:32 (1) 16:40 (1) 18:37 (1) 22:03 (2) 27:11 (2) 30:09 (2) 35:18 (2) 40:28 (3) 43:33 (3) 46:54 (3) 49:45 (3) 51:17 (3) 52:39 (3)    
4 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 61:32 03:57 (3) 05:03 (3) 01:38 (3) 04:43 (3) 03:09 (6) 01:46 (2) 03:16 (2) 06:54 (5) 05:45 (8) 05:21 (4) 05:57 (5) 03:01 (2) 03:48 (6) 03:53 (7) 01:34 (4) 01:47 (5) Björn-Ove Pettersson Attunda OK
        03:57 (3) 09:00 (3) 10:38 (3) 15:21 (3) 18:30 (3) 20:16 (4) 23:32 (3) 30:26 (4) 36:11 (4) 41:32 (4) 47:29 (4) 50:30 (4) 54:18 (4) 58:11 (4) 59:45 (4) 61:32 (4)    
5 Niklas Wansölin OK Ravinen 61:45 04:17 (5) 06:04 (5) 02:18 (5) 06:21 (6) 02:51 (5) 02:18 (6) 04:20 (6) 05:36 (4) 03:19 (4) 06:05 (5) 04:54 (3) 03:29 (6) 03:38 (4) 03:07 (4) 01:36 (5) 01:32 (4) Niklas Wansölin OK Ravinen
        04:17 (5) 10:21 (5) 12:39 (5) 19:00 (5) 21:51 (5) 24:09 (5) 28:29 (5) 34:05 (5) 37:24 (5) 43:29 (5) 48:23 (5) 51:52 (5) 55:30 (5) 58:37 (5) 60:13 (5) 61:45 (5)    
6 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 67:38 05:09 (7) 07:56 (7) 01:49 (4) 06:10 (5) 02:23 (4) 02:10 (5) 03:38 (4) 08:22 (6) 03:52 (5) 06:10 (6) 06:06 (6) 03:12 (4) 03:46 (5) 03:15 (6) 01:53 (7) 01:47 (5) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF
        05:09 (7) 13:05 (7) 14:54 (6) 21:04 (6) 23:27 (6) 25:37 (6) 29:15 (6) 37:37 (6) 41:29 (6) 47:39 (6) 53:45 (6) 56:57 (6) 60:43 (6) 63:58 (6) 65:51 (6) 67:38 (6)    
7 Torbjörn Larsson CMG 84:25 04:42 (6) 07:33 (6) 03:03 (8) 11:16 (7) 03:38 (7) 03:09 (8) 05:12 (7) 10:38 (8) 04:38 (6) 07:12 (7) 06:10 (7) 03:57 (8) 04:38 (7) 03:12 (5) 01:50 (6) 03:37 (7) Torbjörn Larsson CMG
        04:42 (6) 12:15 (6) 15:18 (7) 26:34 (7) 30:12 (7) 33:21 (7) 38:33 (7) 49:11 (7) 53:49 (7) 61:01 (7) 67:11 (7) 71:08 (7) 75:46 (7) 78:58 (7) 80:48 (7) 84:25 (7)    
8 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 103:27 05:37 (8) 09:08 (8) 02:38 (6) 13:11 (9) 04:15 (8) 02:54 (7) 06:20 (8) 09:16 (7) 04:59 (7) 14:50 (8) 09:04 (9) 03:52 (7) 05:13 (8) 05:39 (9) 02:28 (8) 04:03 (8) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:37 (8) 14:45 (8) 17:23 (8) 30:34 (8) 34:49 (8) 37:43 (8) 44:03 (8) 53:19 (8) 58:18 (8) 73:08 (8) 82:12 (8) 86:04 (8) 91:17 (8) 96:56 (8) 99:24 (8) 103:27 (8)    
9 Mats Lundblad Täby OK 148:37 06:49 (9) 10:58 (9) 04:52 (9) 11:19 (8) 07:15 (9) 03:53 (9) 15:22 (9) 17:26 (9) 09:23 (9) 27:08 (9) 07:42 (8) 04:50 (9) 06:05 (9) 05:20 (8) 06:02 (9) 04:13 (9) Mats Lundblad Täby OK
        06:49 (9) 17:47 (9) 22:39 (9) 33:58 (9) 41:13 (9) 45:06 (9) 60:28 (9) 77:54 (9) 87:17 (9) 114:25 (9) 122:07 (9) 126:57 (9) 133:02 (9) 138:22 (9) 144:24 (9) 148:37 (9)    
- Håkan Dahlbäck OK Österåker 345:24 04:32   05:08   01:45   05:10   02:13   01:55                                       324:41   Håkan Dahlbäck OK Österåker
        04:32   09:40   11:25   16:35   18:48   20:43                                       345:24      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12               Mål   Bana B - 4,4 km Klubb
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 38:15 03:06 (1) 03:50 (1) 04:17 (1) 02:01 (2) 01:55 (2) 03:11 (1) 04:05 (1) 04:21 (1) 02:56 (1) 02:47 (1) 02:19 (1) 02:03 (1)             01:24 (3) Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK
        03:06 (1) 06:56 (1) 11:13 (1) 13:14 (1) 15:09 (1) 18:20 (1) 22:25 (1) 26:46 (1) 29:42 (1) 32:29 (1) 34:48 (1) 36:51 (1)             38:15 (1)    
2 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 48:59 03:23 (2) 04:05 (2) 04:52 (2) 02:00 (1) 01:54 (1) 03:55 (2) 04:31 (2) 05:01 (2) 04:50 (15) 03:56 (3) 05:35 (14) 02:23 (5)             02:34 (14) Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK
        03:23 (2) 07:28 (2) 12:20 (2) 14:20 (2) 16:14 (2) 20:09 (2) 24:40 (2) 29:41 (2) 34:31 (2) 38:27 (2) 44:02 (2) 46:25 (2)             48:59 (2)    
3 Per Ljung Stockholms OK 51:19 03:24 (3) 05:03 (6) 06:04 (5) 02:50 (4) 02:11 (3) 04:13 (3) 05:56 (4) 05:58 (4) 03:32 (11) 04:21 (5) 03:54 (4) 02:35 (8)             01:18 (2) Per Ljung Stockholms OK
        03:24 (3) 08:27 (4) 14:31 (3) 17:21 (3) 19:32 (3) 23:45 (3) 29:41 (3) 35:39 (3) 39:11 (3) 43:32 (3) 47:26 (3) 50:01 (3)             51:19 (3)    
4 Anders Gezelius Ravinen 55:37 03:56 (6) 05:14 (8) 08:40 (15) 02:55 (6) 02:31 (5) 04:28 (7) 05:26 (3) 06:03 (5) 03:06 (2) 05:18 (13) 03:41 (2) 02:08 (3)             02:11 (11) Anders Gezelius Ravinen
        03:56 (6) 09:10 (7) 17:50 (9) 20:45 (8) 23:16 (8) 27:44 (7) 33:10 (4) 39:13 (4) 42:19 (4) 47:37 (5) 51:18 (4) 53:26 (4)             55:37 (4)    
5 Lars Grankvist Täby OK 56:02 04:28 (8) 04:36 (3) 05:46 (3) 04:08 (15) 02:48 (12) 05:30 (12) 06:39 (12) 05:57 (3) 03:10 (3) 04:31 (9) 04:37 (10) 02:37 (9)             01:15 (1) Lars Grankvist Täby OK
        04:28 (8) 09:04 (6) 14:50 (6) 18:58 (6) 21:46 (6) 27:16 (6) 33:55 (5) 39:52 (5) 43:02 (5) 47:33 (4) 52:10 (5) 54:47 (5)             56:02 (5)    
6 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 58:23 04:28 (8) 05:14 (8) 06:29 (8) 04:57 (18) 02:38 (7) 04:34 (8) 06:13 (8) 07:08 (9) 03:13 (4) 03:49 (2) 04:17 (7) 03:18 (16)             02:05 (10) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        04:28 (8) 09:42 (8) 16:11 (8) 21:08 (9) 23:46 (9) 28:20 (8) 34:33 (8) 41:41 (7) 44:54 (7) 48:43 (6) 53:00 (6) 56:18 (6)             58:23 (6)    
7 Tommy Lindberg Haninge SOK 59:32 03:46 (5) 04:39 (4) 06:10 (7) 03:41 (13) 02:49 (13) 04:26 (6) 08:29 (16) 06:15 (6) 03:18 (6) 05:29 (16) 06:42 (17) 02:20 (4)             01:28 (4) Tommy Lindberg Haninge SOK
        03:46 (5) 08:25 (3) 14:35 (4) 18:16 (4) 21:05 (4) 25:31 (4) 34:00 (6) 40:15 (6) 43:33 (6) 49:02 (7) 55:44 (8) 58:04 (7)             59:32 (7)    
8 Åke Wansölin Söders-Tyresö 60:11 04:48 (12) 05:10 (7) 06:02 (4) 02:43 (3) 02:34 (6) 08:43 (18) 06:07 (6) 07:59 (15) 03:19 (7) 04:00 (4) 03:47 (3) 03:00 (11)             01:59 (8) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        04:48 (12) 09:58 (9) 16:00 (7) 18:43 (5) 21:17 (5) 30:00 (10) 36:07 (9) 44:06 (10) 47:25 (9) 51:25 (8) 55:12 (7) 58:12 (8)             60:11 (8)    
9 Jan Lindgren OK Södertörn 61:58 06:31 (18) 09:56 (19) 06:43 (10) 02:53 (5) 02:38 (7) 04:15 (4) 06:12 (7) 06:54 (8) 03:20 (8) 04:22 (6) 04:21 (8) 02:05 (2)             01:48 (5) Jan Lindgren OK Södertörn
        06:31 (18) 16:27 (18) 23:10 (15) 26:03 (15) 28:41 (15) 32:56 (13) 39:08 (11) 46:02 (11) 49:22 (11) 53:44 (10) 58:05 (9) 60:10 (9)             61:58 (9)    
10 Björn Reger Söders-Tyresö 62:48 03:36 (4) 04:52 (5) 06:09 (6) 05:06 (19) 02:20 (4) 04:25 (5) 07:37 (15) 09:52 (18) 04:43 (14) 05:26 (15) 04:15 (6) 02:29 (7)             01:58 (6) Björn Reger Söders-Tyresö
        03:36 (4) 08:28 (5) 14:37 (5) 19:43 (7) 22:03 (7) 26:28 (5) 34:05 (7) 43:57 (9) 48:40 (10) 54:06 (11) 58:21 (10) 60:50 (10)             62:48 (10)    
11 Lars Landström Långhundra IF 65:17 04:11 (7) 07:38 (16) 06:42 (9) 03:02 (7) 02:43 (10) 05:11 (9) 06:55 (13) 07:21 (11) 03:20 (8) 04:25 (7) 08:38 (20) 03:07 (14)             02:04 (9) Lars Landström Långhundra IF
        04:11 (7) 11:49 (12) 18:31 (11) 21:33 (10) 24:16 (10) 29:27 (9) 36:22 (10) 43:43 (8) 47:03 (8) 51:28 (9) 60:06 (11) 63:13 (11)             65:17 (11)    
12 Per-Erok Jansson IF Thor 69:35 04:48 (12) 07:13 (14) 07:55 (14) 03:40 (12) 02:57 (14) 05:28 (11) 09:50 (17) 07:10 (10) 04:29 (13) 05:46 (17) 04:30 (9) 03:33 (17)             02:16 (13) Per-Erok Jansson IF Thor
        04:48 (12) 12:01 (14) 19:56 (14) 23:36 (14) 26:33 (14) 32:01 (12) 41:51 (14) 49:01 (12) 53:30 (12) 59:16 (12) 63:46 (12) 67:19 (12)             69:35 (12)    
13 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 75:37 04:28 (8) 07:24 (15) 07:27 (12) 03:19 (9) 03:13 (18) 06:00 (14) 13:29 (19) 07:29 (12) 03:15 (5) 06:40 (19) 04:48 (12) 04:04 (18)             04:01 (19) Sven-Inge Nylund Järfälla OK
        04:28 (8) 11:52 (13) 19:19 (13) 22:38 (12) 25:51 (12) 31:51 (11) 45:20 (15) 52:49 (13) 56:04 (13) 62:44 (13) 67:32 (13) 71:36 (13)             75:37 (13)    
14 Carin Kihlström Täby OK 76:16 12:00 (20) 07:11 (13) 08:44 (16) 03:54 (14) 02:45 (11) 05:21 (10) 06:37 (11) 07:50 (14) 05:35 (17) 05:24 (14) 05:41 (15) 03:01 (12)             02:13 (12) Carin Kihlström Täby OK
        12:00 (20) 19:11 (19) 27:55 (16) 31:49 (18) 34:34 (17) 39:55 (16) 46:32 (16) 54:22 (15) 59:57 (14) 65:21 (14) 71:02 (14) 74:03 (14)             76:16 (14)    
15 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 80:20 04:32 (11) 06:26 (12) 07:31 (13) 03:33 (10) 03:01 (15) 08:31 (16) 07:18 (14) 15:11 (19) 08:20 (19) 04:50 (10) 04:04 (5) 04:05 (19)             02:58 (17) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        04:32 (11) 10:58 (10) 18:29 (10) 22:02 (11) 25:03 (11) 33:34 (14) 40:52 (12) 56:03 (16) 64:23 (16) 69:13 (16) 73:17 (15) 77:22 (15)             80:20 (15)    
16 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 81:16 05:08 (15) 08:09 (17) 14:43 (20) 03:18 (8) 03:02 (16) 14:40 (20) 06:36 (9) 07:48 (13) 03:42 (12) 05:03 (11) 04:42 (11) 02:27 (6)             01:58 (6) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        05:08 (15) 13:17 (15) 28:00 (17) 31:18 (16) 34:20 (16) 49:00 (19) 55:36 (18) 63:24 (18) 67:06 (18) 72:09 (17) 76:51 (17) 79:18 (17)             81:16 (16)    
17 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 82:26 04:55 (14) 06:25 (11) 07:14 (11) 04:46 (17) 02:42 (9) 09:00 (19) 05:59 (5) 19:14 (20) 03:28 (10) 04:28 (8) 06:44 (18) 03:02 (13)             04:29 (20) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        04:55 (14) 11:20 (11) 18:34 (12) 23:20 (13) 26:02 (13) 35:02 (15) 41:01 (13) 60:15 (17) 63:43 (15) 68:11 (15) 74:55 (16) 77:57 (16)             82:26 (17)    
18 Leif Wallenbro Väsby OK 86:32 08:20 (19) 05:46 (10) 13:58 (18) 03:39 (11) 03:05 (17) 06:10 (15) 06:36 (9) 06:46 (7) 12:23 (20) 06:59 (20) 07:00 (19) 03:08 (15)             02:42 (16) Leif Wallenbro Väsby OK
        08:20 (19) 14:06 (16) 28:04 (18) 31:43 (17) 34:48 (18) 40:58 (17) 47:34 (17) 54:20 (14) 66:43 (17) 73:42 (18) 80:42 (18) 83:50 (18)             86:32 (18)    
19 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 92:14 05:42 (16) 16:57 (20) 09:06 (17) 07:25 (20) 04:12 (19) 05:56 (13) 10:34 (18) 09:07 (17) 06:40 (18) 05:57 (18) 05:06 (13) 02:58 (10)             02:34 (14) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        05:42 (16) 22:39 (20) 31:45 (20) 39:10 (20) 43:22 (20) 49:18 (20) 59:52 (19) 68:59 (19) 75:39 (20) 81:36 (20) 86:42 (20) 89:40 (19)             92:14 (19)    
20 Pauline Tryner Yorkshire 101:24 06:13 (17) 08:19 (18) 14:15 (19) 04:15 (16) 04:34 (20) 08:42 (17) 14:25 (20) 08:33 (16) 05:22 (16) 05:10 (12) 05:58 (16) 11:56 (20)             03:42 (18) Pauline Tryner Yorkshire
        06:13 (17) 14:32 (17) 28:47 (19) 33:02 (19) 37:36 (19) 46:18 (18) 60:43 (20) 69:16 (20) 74:38 (19) 79:48 (19) 85:46 (19) 97:42 (20)             101:24 (20)    
- Anette Lantz OK Österåker 65:09 24:17   08:18   12:24                                                   20:10   Anette Lantz OK Österåker
        24:17   32:35   44:59                                                   65:09      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                       Mål   Bana C - 3,4 km Klubb
1 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 46:04 05:11 (2) 04:06 (3) 05:45 (4) 08:05 (19) 02:58 (1) 04:51 (1) 03:31 (2) 04:39 (2) 03:13 (1) 01:49 (3)                     01:56 (2) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        05:11 (2) 09:17 (2) 15:02 (4) 23:07 (3) 26:05 (3) 30:56 (1) 34:27 (1) 39:06 (1) 42:19 (1) 44:08 (1)                     46:04 (1)    
2 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 50:42 04:53 (1) 04:00 (2) 05:59 (5) 05:04 (3) 04:10 (5) 07:10 (8) 03:44 (3) 05:37 (13) 03:40 (4) 01:50 (4)                     04:35 (28) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        04:53 (1) 08:53 (1) 14:52 (1) 19:56 (1) 24:06 (2) 31:16 (2) 35:00 (2) 40:37 (3) 44:17 (3) 46:07 (3)                     50:42 (2)    
3 Leif Mörkfors Järfälla OK 51:51 05:22 (4) 07:29 (27) 05:36 (2) 05:03 (2) 03:32 (3) 06:56 (4) 06:20 (26) 04:21 (1) 03:35 (2) 01:47 (2)                     01:50 (1) Leif Mörkfors Järfälla OK
        05:22 (4) 12:51 (10) 18:27 (6) 23:30 (4) 27:02 (4) 33:58 (4) 40:18 (6) 44:39 (5) 48:14 (5) 50:01 (5)                     51:51 (3)    
4 Rune Carlsson Sundbybergs IK 52:16 05:27 (6) 03:52 (1) 05:36 (2) 10:00 (27) 03:14 (2) 06:19 (2) 03:26 (1) 05:51 (17) 03:36 (3) 02:06 (6)                     02:49 (10) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        05:27 (6) 09:19 (3) 14:55 (2) 24:55 (6) 28:09 (6) 34:28 (5) 37:54 (4) 43:45 (4) 47:21 (4) 49:27 (4)                     52:16 (4)    
5 Kjell Jansson Långhundra IF 53:13 05:14 (3) 04:23 (6) 05:24 (1) 04:59 (1) 03:37 (4) 07:47 (11) 04:05 (4) 04:56 (7) 03:43 (5) 01:46 (1)                     07:19 (31) Kjell Jansson Långhundra IF
        05:14 (3) 09:37 (5) 15:01 (3) 20:00 (2) 23:37 (1) 31:24 (3) 35:29 (3) 40:25 (2) 44:08 (2) 45:54 (2)                     53:13 (5)    
6 Anders Kihlström Klubblös 55:48 05:36 (8) 05:07 (10) 06:59 (11) 06:07 (7) 04:17 (6) 07:09 (7) 04:17 (7) 05:25 (11) 05:05 (21) 03:27 (25)                     02:19 (5) Anders Kihlström Klubblös
        05:36 (8) 10:43 (6) 17:42 (5) 23:49 (5) 28:06 (5) 35:15 (6) 39:32 (5) 44:57 (6) 50:02 (6) 53:29 (6)                     55:48 (6)    
7 Bo Hedlund IFK Enskede 59:36 05:38 (9) 07:19 (26) 07:12 (13) 06:35 (9) 05:12 (18) 08:56 (19) 04:29 (10) 04:47 (4) 03:50 (6) 01:58 (5)                     03:40 (22) Bo Hedlund IFK Enskede
        05:38 (9) 12:57 (14) 20:09 (12) 26:44 (9) 31:56 (8) 40:52 (10) 45:21 (11) 50:08 (9) 53:58 (8) 55:56 (7)                     59:36 (7)    
8 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 59:37 06:21 (11) 06:21 (19) 06:46 (9) 07:37 (13) 06:55 (29) 07:04 (6) 04:13 (5) 05:22 (10) 04:18 (10) 02:20 (11)                     02:20 (6) Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK
        06:21 (11) 12:42 (9) 19:28 (9) 27:05 (10) 34:00 (14) 41:04 (12) 45:17 (10) 50:39 (10) 54:57 (10) 57:17 (9)                     59:37 (8)    
9 Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 60:10 05:23 (5) 04:12 (4) 11:54 (30) 06:03 (5) 04:46 (12) 06:19 (2) 06:30 (27) 04:42 (3) 04:09 (8) 04:12 (27)                     02:00 (3) Lars Westin Vallentuna-Össeby OL
        05:23 (5) 09:35 (4) 21:29 (14) 27:32 (11) 32:18 (9) 38:37 (7) 45:07 (9) 49:49 (8) 53:58 (8) 58:10 (10)                     60:10 (9)    
10 Magnus Areskoug Enebyberg IF 62:40 07:47 (22) 05:04 (9) 06:31 (7) 09:10 (24) 04:26 (9) 08:01 (13) 04:27 (9) 06:08 (21) 05:08 (23) 02:27 (16)                     03:31 (18) Magnus Areskoug Enebyberg IF
        07:47 (22) 12:51 (10) 19:22 (8) 28:32 (13) 32:58 (10) 40:59 (11) 45:26 (12) 51:34 (11) 56:42 (12) 59:09 (12)                     62:40 (10)    
11 Börje Pahlén Söders-Tyresö 62:59 06:42 (12) 04:59 (8) 07:49 (17) 06:03 (5) 04:22 (7) 10:16 (25) 04:24 (8) 05:02 (8) 04:19 (11) 02:33 (18)                     06:30 (30) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        06:42 (12) 11:41 (7) 19:30 (10) 25:33 (7) 29:55 (7) 40:11 (8) 44:35 (7) 49:37 (7) 53:56 (7) 56:29 (8)                     62:59 (11)    
12 Ronny Hedlund OK Södertörn 63:15 07:13 (14) 06:54 (24) 08:09 (19) 07:34 (12) 04:52 (14) 06:58 (5) 05:35 (19) 04:52 (5) 04:22 (12) 02:36 (19)                     04:10 (25) Ronny Hedlund OK Södertörn
        07:13 (14) 14:07 (20) 22:16 (17) 29:50 (15) 34:42 (15) 41:40 (14) 47:15 (13) 52:07 (12) 56:29 (11) 59:05 (11)                     63:15 (12)    
13 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 64:22 07:28 (17) 06:16 (18) 08:06 (18) 08:32 (22) 05:54 (27) 07:41 (10) 04:55 (15) 05:17 (9) 04:30 (14) 02:20 (11)                     03:23 (16) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        07:28 (17) 13:44 (17) 21:50 (15) 30:22 (19) 36:16 (21) 43:57 (18) 48:52 (15) 54:09 (15) 58:39 (14) 60:59 (14)                     64:22 (13)    
14 Tord Jansson SNO 64:34 07:32 (18) 08:34 (28) 06:55 (10) 06:08 (8) 04:23 (8) 10:10 (24) 05:13 (16) 04:52 (5) 04:14 (9) 02:20 (11)                     04:13 (26) Tord Jansson SNO
        07:32 (18) 16:06 (27) 23:01 (22) 29:09 (14) 33:32 (13) 43:42 (16) 48:55 (17) 53:47 (14) 58:01 (13) 60:21 (13)                     64:34 (14)    
15 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 65:54 07:45 (21) 05:10 (11) 09:54 (25) 07:01 (10) 04:56 (15) 08:16 (14) 05:54 (21) 05:58 (19) 05:11 (25) 02:49 (21)                     03:00 (11) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        07:45 (21) 12:55 (13) 22:49 (20) 29:50 (15) 34:46 (16) 43:02 (15) 48:56 (18) 54:54 (18) 60:05 (17) 62:54 (15)                     65:54 (15)    
16 Eva Elnerud Sigtuna OK 66:19 07:04 (13) 04:55 (7) 06:43 (8) 07:38 (14) 06:48 (28) 07:19 (9) 04:29 (10) 07:12 (26) 08:50 (32) 02:10 (8)                     03:11 (12) Eva Elnerud Sigtuna OK
        07:04 (13) 11:59 (8) 18:42 (7) 26:20 (8) 33:08 (11) 40:27 (9) 44:56 (8) 52:08 (13) 60:58 (18) 63:08 (16)                     66:19 (16)    
17 Ingrid Graneli Haninge SOK 70:24 07:23 (16) 05:44 (12) 07:13 (14) 07:47 (17) 05:09 (17) 08:00 (12) 12:09 (32) 06:47 (25) 04:29 (13) 02:24 (14)                     03:19 (13) Ingrid Graneli Haninge SOK
        07:23 (16) 13:07 (15) 20:20 (13) 28:07 (12) 33:16 (12) 41:16 (13) 53:25 (21) 60:12 (20) 64:41 (20) 67:05 (17)                     70:24 (17)    
18 Birgitta Klang Långhundra IF 72:05 08:01 (24) 05:44 (12) 08:42 (21) 07:39 (15) 05:16 (19) 08:26 (17) 04:40 (12) 05:49 (15) 05:03 (20) 09:22 (32)                     03:23 (16) Birgitta Klang Långhundra IF
        08:01 (24) 13:45 (18) 22:27 (18) 30:06 (17) 35:22 (17) 43:48 (17) 48:28 (14) 54:17 (16) 59:20 (15) 68:42 (18)                     72:05 (18)    
19 Eva von Heijne Sigtuna OK 72:31 08:28 (26) 05:46 (14) 08:43 (23) 07:39 (15) 05:16 (19) 08:21 (15) 04:41 (13) 05:50 (16) 05:10 (24) 09:03 (31)                     03:34 (20) Eva von Heijne Sigtuna OK
        08:28 (26) 14:14 (22) 22:57 (21) 30:36 (20) 35:52 (19) 44:13 (20) 48:54 (16) 54:44 (17) 59:54 (16) 68:57 (19)                     72:31 (19)    
20 Ulf Åström OK Roslagen 72:36 08:10 (25) 05:49 (15) 10:20 (26) 13:20 (30) 05:03 (16) 09:03 (20) 04:44 (14) 05:26 (12) 05:00 (19) 03:25 (24)                     02:16 (4) Ulf Åström OK Roslagen
        08:10 (25) 13:59 (19) 24:19 (26) 37:39 (26) 42:42 (25) 51:45 (23) 56:29 (22) 61:55 (21) 66:55 (21) 70:20 (21)                     72:36 (20)    
21 Leif Hermundstad Snättringe SK 72:47 07:35 (19) 06:48 (23) 08:11 (20) 08:10 (20) 05:28 (22) 09:46 (22) 05:47 (20) 05:54 (18) 04:56 (18) 06:39 (30)                     03:33 (19) Leif Hermundstad Snättringe SK
        07:35 (19) 14:23 (23) 22:34 (19) 30:44 (21) 36:12 (20) 45:58 (21) 51:45 (20) 57:39 (19) 62:35 (19) 69:14 (20)                     72:47 (21)    
22 Curt Lindgren OK Roslagen 73:54 07:21 (15) 06:01 (17) 08:42 (21) 12:07 (29) 05:16 (19) 11:46 (26) 05:25 (18) 06:10 (22) 05:29 (27) 03:00 (23)                     02:37 (8) Curt Lindgren OK Roslagen
        07:21 (15) 13:22 (16) 22:04 (16) 34:11 (23) 39:27 (23) 51:13 (22) 56:38 (23) 62:48 (22) 68:17 (22) 71:17 (22)                     73:54 (22)    
23 Ingemar Johnsson OK Södertörn 74:25 08:37 (28) 06:41 (21) 10:25 (27) 08:54 (23) 05:32 (23) 12:03 (27) 05:56 (23) 06:05 (20) 04:51 (17) 02:47 (20)                     02:34 (7) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        08:37 (28) 15:18 (25) 25:43 (27) 34:37 (24) 40:09 (24) 52:12 (24) 58:08 (24) 64:13 (23) 69:04 (23) 71:51 (23)                     74:25 (23)    
24 Per Södersten Gustavsbergs OK 78:05 08:29 (27) 04:22 (5) 07:08 (12) 18:39 (31) 04:50 (13) 12:22 (29) 05:24 (17) 07:32 (27) 03:53 (7) 02:06 (6)                     03:20 (15) Per Södersten Gustavsbergs OK
        08:29 (27) 12:51 (10) 19:59 (11) 38:38 (27) 43:28 (26) 55:50 (26) 61:14 (26) 68:46 (26) 72:39 (24) 74:45 (24)                     78:05 (24)    
25 Gösta Guteland Snättringe SK 78:56 06:02 (10) 20:46 (30) 06:17 (6) 05:54 (4) 05:41 (25) 13:03 (31) 04:13 (5) 06:14 (23) 05:11 (25) 02:16 (9)                     03:19 (13) Gösta Guteland Snättringe SK
        06:02 (10) 26:48 (30) 33:05 (29) 38:59 (28) 44:40 (28) 57:43 (27) 61:56 (27) 68:10 (25) 73:21 (25) 75:37 (25)                     78:56 (25)    
26 Hugo Isgren IFK Enskede 80:07 10:48 (31) 05:51 (16) 07:23 (15) 07:48 (18) 04:35 (11) 22:09 (32) 05:55 (22) 05:48 (14) 04:36 (15) 02:27 (16)                     02:47 (9) Hugo Isgren IFK Enskede
        10:48 (31) 16:39 (28) 24:02 (25) 31:50 (22) 36:25 (22) 58:34 (28) 64:29 (28) 70:17 (27) 74:53 (27) 77:20 (27)                     80:07 (26)    
27 Martin Eriksson OK Södertörn 80:47 08:39 (29) 06:43 (22) 07:47 (16) 07:02 (11) 05:33 (24) 08:23 (16) 05:57 (24) 17:51 (31) 06:05 (29) 02:57 (22)                     03:50 (23) Martin Eriksson OK Södertörn
        08:39 (29) 15:22 (26) 23:09 (23) 30:11 (18) 35:44 (18) 44:07 (19) 50:04 (19) 67:55 (24) 74:00 (26) 76:57 (26)                     80:47 (27)    
28 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 87:14 07:42 (20) 06:31 (20) 09:35 (24) 21:10 (32) 04:27 (10) 09:46 (22) 08:57 (31) 06:45 (24) 04:50 (16) 02:18 (10)                     05:13 (29) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        07:42 (20) 14:13 (21) 23:48 (24) 44:58 (30) 49:25 (29) 59:11 (29) 68:08 (29) 74:53 (28) 79:43 (28) 82:01 (28)                     87:14 (28)    
29 Sivert Söderbärg OK Roslagen 94:36 11:12 (32) 12:39 (29) 11:19 (28) 09:28 (25) 05:53 (26) 12:39 (30) 07:34 (29) 09:04 (28) 06:45 (30) 03:46 (26)                     04:17 (27) Sivert Söderbärg OK Roslagen
        11:12 (32) 23:51 (29) 35:10 (30) 44:38 (29) 50:31 (30) 63:10 (30) 70:44 (30) 79:48 (29) 86:33 (29) 90:19 (29)                     94:36 (29)    
30 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 99:13 07:59 (23) 07:07 (25) 11:50 (29) 09:54 (26) 06:55 (29) 09:13 (21) 06:15 (25) 28:24 (32) 05:33 (28) 02:26 (15)                     03:37 (21) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        07:59 (23) 15:06 (24) 26:56 (28) 36:50 (25) 43:45 (27) 52:58 (25) 59:13 (25) 87:37 (30) 93:10 (30) 95:36 (30)                     99:13 (30)    
31 Kurt Kisslig Waxholms OK 123:03 09:16 (30) 23:33 (31) 22:06 (32) 11:35 (28) 08:53 (31) 12:18 (28) 07:49 (30) 10:20 (29) 07:37 (31) 05:31 (28)                     04:05 (24) Kurt Kisslig Waxholms OK
        09:16 (30) 32:49 (31) 54:55 (32) 66:30 (32) 75:23 (31) 87:41 (31) 95:30 (31) 105:50 (31) 113:27 (31) 118:58 (31)                     123:03 (31)    
32 Gunnar Hellström Haninge SOK 138:09 05:32 (7) 27:29 (32) 14:56 (31) 08:28 (21) 33:15 (32) 08:33 (18) 06:41 (28) 14:16 (30) 05:07 (22) 05:35 (29)                     08:17 (32) Gunnar Hellström Haninge SOK
        05:32 (7) 33:01 (32) 47:57 (31) 56:25 (31) 89:40 (32) 98:13 (32) 104:54 (32) 119:10 (32) 124:17 (32) 129:52 (32)                     138:09 (32)    
- Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 62:20 04:30   06:36   25:37   03:11   07:16   03:27   03:52   03:19   02:19                           02:13   Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        04:30   11:06   36:43   39:54   47:10   50:37   54:29   57:48   60:07                           62:20      
- Tomas Karlstedt Klubblös 98:44 08:30   06:22   07:39   14:27   05:35   15:05   06:40   04:48   06:11   14:17                       09:10   Tomas Karlstedt Klubblös
        08:30   14:52   22:31   36:58   42:33   57:38   64:18   69:06   75:17   89:34                       98:44      
- Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 361:41 08:01   08:57   06:44   06:07   05:17   12:48   03:30                                   310:17   Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        08:01   16:58   23:42   29:49   35:06   47:54   51:24                                   361:41      
- Siv Frölund Haninge SOK 382:05 28:19   07:42   07:26                                                   338:38   Siv Frölund Haninge SOK
        28:19   36:01   43:27                                                   382:05      
- Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 416:11 08:11   06:17   15:39   10:27   04:54   12:55                                       357:48   Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        08:11   14:28   30:07   40:34   45:28   58:23                                       416:11      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                           Mål   Bana D - 2,4 km Klubb
1 Karl-Gunnar Karnebäck Klubblös 36:09 05:10 (1) 04:00 (1) 02:10 (1) 03:58 (12) 03:29 (1) 03:29 (1) 03:49 (1) 04:56 (2) 02:54 (1)                         02:14 (2) Karl-Gunnar Karnebäck Klubblös
        05:10 (1) 09:10 (1) 11:20 (1) 15:18 (1) 18:47 (1) 22:16 (1) 26:05 (1) 31:01 (1) 33:55 (1)                         36:09 (1)    
2 Jan Bojling Solna OK 41:40 05:17 (2) 05:12 (14) 02:30 (2) 03:38 (10) 04:30 (2) 04:18 (2) 04:09 (2) 04:37 (1) 02:54 (1)                         04:35 (28) Jan Bojling Solna OK
        05:17 (2) 10:29 (4) 12:59 (2) 16:37 (2) 21:07 (2) 25:25 (2) 29:34 (2) 34:11 (2) 37:05 (2)                         41:40 (2)    
3 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 46:42 05:52 (5) 04:23 (3) 03:24 (11) 03:47 (11) 05:35 (4) 05:33 (12) 05:49 (14) 05:49 (5) 03:16 (4)                         03:14 (11) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        05:52 (5) 10:15 (2) 13:39 (5) 17:26 (3) 23:01 (3) 28:34 (3) 34:23 (3) 40:12 (3) 43:28 (3)                         46:42 (3)    
4 Bertil Ljungmyr IFK Lidingö 49:05 07:17 (16) 06:36 (27) 03:27 (13) 03:36 (9) 06:04 (8) 04:59 (6) 04:56 (5) 05:29 (3) 03:53 (10)                         02:48 (3) Bertil Ljungmyr IFK Lidingö
        07:17 (16) 13:53 (19) 17:20 (16) 20:56 (13) 27:00 (11) 31:59 (10) 36:55 (7) 42:24 (4) 46:17 (4)                         49:05 (4)    
5 Jonas Ernfridsson Hellas Orientering 49:31 06:00 (6) 09:45 (37) 02:56 (4) 02:28 (1) 06:12 (12) 04:36 (4) 04:57 (6) 06:17 (10) 03:25 (6)                         02:55 (5) Jonas Ernfridsson Hellas Orientering
        06:00 (6) 15:45 (26) 18:41 (24) 21:09 (15) 27:21 (12) 31:57 (9) 36:54 (6) 43:11 (5) 46:36 (5)                         49:31 (5)    
6 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 49:33 06:52 (11) 05:05 (13) 03:41 (20) 02:29 (2) 06:18 (14) 05:58 (16) 05:12 (10) 07:49 (17) 03:18 (5)                         02:51 (4) Eva-Stina Svärd Haninge SOK
        06:52 (11) 11:57 (10) 15:38 (11) 18:07 (5) 24:25 (5) 30:23 (4) 35:35 (4) 43:24 (7) 46:42 (6)                         49:33 (6)    
7 Björn Stolt OK Ravinen 52:14 06:22 (8) 04:43 (6) 03:11 (9) 03:32 (7) 06:28 (15) 08:01 (32) 05:05 (9) 05:56 (7) 04:58 (25)                         03:58 (23) Björn Stolt OK Ravinen
        06:22 (8) 11:05 (6) 14:16 (6) 17:48 (4) 24:16 (4) 32:17 (11) 37:22 (8) 43:18 (6) 48:16 (7)                         52:14 (7)    
8 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 53:31 05:50 (4) 06:36 (27) 05:36 (36) 02:34 (3) 07:52 (21) 06:01 (18) 04:32 (4) 05:51 (6) 03:59 (13)                         04:40 (29) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        05:50 (4) 12:26 (14) 18:02 (19) 20:36 (11) 28:28 (14) 34:29 (13) 39:01 (11) 44:52 (8) 48:51 (8)                         53:31 (8)    
9 Roland Löwgren Spårvägens OK 53:48 07:05 (13) 05:14 (15) 03:25 (12) 02:57 (5) 06:36 (17) 05:20 (8) 07:42 (27) 07:21 (14) 04:48 (23)                         03:20 (15) Roland Löwgren Spårvägens OK
        07:05 (13) 12:19 (12) 15:44 (12) 18:41 (6) 25:17 (8) 30:37 (6) 38:19 (9) 45:40 (10) 50:28 (9)                         53:48 (9)    
10 Jan Larsson Tullinge SK 54:06 06:03 (7) 04:26 (4) 02:53 (3) 06:00 (26) 05:48 (6) 05:24 (9) 05:26 (12) 09:31 (24) 05:28 (31)                         03:07 (7) Jan Larsson Tullinge SK
        06:03 (7) 10:29 (4) 13:22 (3) 19:22 (7) 25:10 (7) 30:34 (5) 36:00 (5) 45:31 (9) 50:59 (10)                         54:06 (10)    
11 Richard Welander OK Älvsjö-Örby 55:38 07:13 (14) 05:02 (12) 03:11 (9) 05:26 (23) 07:59 (22) 05:38 (13) 06:18 (16) 07:16 (13) 04:20 (16)                         03:15 (13) Richard Welander OK Älvsjö-Örby
        07:13 (14) 12:15 (11) 15:26 (10) 20:52 (12) 28:51 (15) 34:29 (13) 40:47 (14) 48:03 (11) 52:23 (11)                         55:38 (11)    
12 Bertil Rydgren IFK Enskede 56:18 05:40 (3) 04:41 (5) 03:09 (8) 09:41 (38) 10:47 (28) 04:28 (3) 04:31 (3) 06:09 (9) 03:58 (12)                         03:14 (10) Bertil Rydgren IFK Enskede
        05:40 (3) 10:21 (3) 13:30 (4) 23:11 (20) 33:58 (23) 38:26 (21) 42:57 (18) 49:06 (13) 53:04 (12)                         56:18 (12)    
13 Lars-Åke Eriksson Täby OK 56:55 06:22 (8) 04:51 (9) 03:32 (15) 04:46 (21) 05:37 (5) 06:05 (20) 07:16 (22) 09:54 (29) 04:58 (25)                         03:34 (18) Lars-Åke Eriksson Täby OK
        06:22 (8) 11:13 (7) 14:45 (7) 19:31 (8) 25:08 (6) 31:13 (7) 38:29 (10) 48:23 (12) 53:21 (13)                         56:55 (13)    
14 Per Geijer FM IF 57:15 07:21 (18) 04:21 (2) 03:03 (6) 08:11 (33) 07:32 (20) 06:25 (24) 05:23 (11) 09:40 (27) 03:12 (3)                         02:07 (1) Per Geijer FM IF
        07:21 (18) 11:42 (8) 14:45 (7) 22:56 (19) 30:28 (18) 36:53 (19) 42:16 (15) 51:56 (19) 55:08 (16)                         57:15 (14)    
15 Olof Sunesson Stockholmspolisens IF 57:44 07:48 (20) 04:46 (7) 03:58 (22) 03:00 (6) 13:25 (38) 04:42 (5) 05:00 (7) 06:47 (11) 04:04 (14)                         04:14 (27) Olof Sunesson Stockholmspolisens IF
        07:48 (20) 12:34 (16) 16:32 (14) 19:32 (9) 32:57 (21) 37:39 (20) 42:39 (17) 49:26 (14) 53:30 (14)                         57:44 (15)    
16 Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 57:54 06:45 (10) 05:37 (18) 03:40 (18) 04:08 (13) 06:07 (9) 06:05 (20) 07:41 (26) 09:30 (23) 04:47 (22)                         03:34 (18) Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK
        06:45 (10) 12:22 (13) 16:02 (13) 20:10 (10) 26:17 (9) 32:22 (12) 40:03 (12) 49:33 (15) 54:20 (15)                         57:54 (16)    
17 Lena Nilsson OK Österåker 59:02 13:37 (37) 04:53 (10) 03:00 (5) 03:33 (8) 07:15 (19) 06:46 (25) 05:48 (13) 05:44 (4) 05:26 (30)                         03:00 (6) Lena Nilsson OK Österåker
        13:37 (37) 18:30 (33) 21:30 (29) 25:03 (26) 32:18 (20) 39:04 (22) 44:52 (21) 50:36 (16) 56:02 (17)                         59:02 (17)    
18 Inger Pahlén Söders-Tyresö 59:53 08:48 (27) 05:46 (20) 03:33 (16) 04:27 (16) 06:44 (18) 05:40 (14) 07:31 (23) 08:50 (21) 05:23 (29)                         03:11 (9) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        08:48 (27) 14:34 (21) 18:07 (20) 22:34 (18) 29:18 (16) 34:58 (16) 42:29 (16) 51:19 (18) 56:42 (19)                         59:53 (18)    
19 Hans Svensson Skogsluffarna 60:17 10:04 (33) 05:42 (19) 03:36 (17) 04:42 (20) 05:52 (7) 05:27 (10) 07:38 (24) 09:33 (25) 04:14 (15)                         03:29 (16) Hans Svensson Skogsluffarna
        10:04 (33) 15:46 (27) 19:22 (26) 24:04 (23) 29:56 (17) 35:23 (17) 43:01 (19) 52:34 (20) 56:48 (20)                         60:17 (19)    
20 Ingvar Johansson Vallentuna-Össeby OL 60:28 08:09 (23) 06:44 (30) 03:40 (18) 06:12 (27) 06:15 (13) 05:42 (15) 06:24 (18) 08:11 (20) 05:08 (28)                         04:03 (26) Ingvar Johansson Vallentuna-Össeby OL
        08:09 (23) 14:53 (23) 18:33 (21) 24:45 (25) 31:00 (19) 36:42 (18) 43:06 (20) 51:17 (17) 56:25 (18)                         60:28 (20)    
21 Carl Carlin Söders-Tyresö 61:11 06:52 (11) 04:50 (8) 03:04 (7) 06:35 (29) 06:09 (11) 07:03 (27) 13:42 (41) 06:03 (8) 03:39 (9)                         03:14 (10) Carl Carlin Söders-Tyresö
        06:52 (11) 11:42 (8) 14:46 (9) 21:21 (16) 27:30 (13) 34:33 (15) 48:15 (25) 54:18 (21) 57:57 (22)                         61:11 (21)    
22 Lennart Jansson Häverödals SK 61:15 07:14 (15) 05:53 (22) 04:29 (28) 04:21 (14) 04:51 (3) 05:05 (7) 08:26 (31) 14:09 (37) 03:28 (7)                         03:19 (14) Lennart Jansson Häverödals SK
        07:14 (15) 13:07 (17) 17:36 (17) 21:57 (17) 26:48 (10) 31:53 (8) 40:19 (13) 54:28 (22) 57:56 (21)                         61:15 (22)    
23 Lennart Sjöstål Klubblös 65:09 07:27 (19) 05:00 (11) 04:18 (26) 04:22 (15) 12:19 (35) 06:03 (19) 06:32 (19) 09:38 (26) 04:33 (20)                         04:57 (31) Lennart Sjöstål Klubblös
        07:27 (19) 12:27 (15) 16:45 (15) 21:07 (14) 33:26 (22) 39:29 (23) 46:01 (22) 55:39 (23) 60:12 (23)                         65:09 (23)    
24 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 67:33 08:24 (26) 05:30 (17) 04:45 (32) 04:36 (17) 12:45 (36) 06:05 (20) 05:50 (15) 09:41 (28) 04:55 (24)                         05:02 (32) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        08:24 (26) 13:54 (20) 18:39 (22) 23:15 (21) 36:00 (26) 42:05 (26) 47:55 (23) 57:36 (24) 62:31 (25)                         67:33 (24)    
25 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 68:31 09:49 (32) 05:26 (16) 04:20 (27) 04:36 (17) 11:50 (33) 06:19 (23) 06:23 (17) 09:07 (22) 04:20 (16)                         06:21 (39) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        09:49 (32) 15:15 (24) 19:35 (27) 24:11 (24) 36:01 (27) 42:20 (27) 48:43 (26) 57:50 (25) 62:10 (24)                         68:31 (25)    
26 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 69:53 09:29 (30) 06:21 (23) 04:46 (33) 04:38 (19) 14:02 (39) 06:46 (25) 08:32 (32) 07:51 (18) 03:56 (11)                         03:32 (17) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        09:29 (30) 15:50 (29) 20:36 (28) 25:14 (27) 39:16 (29) 46:02 (29) 54:34 (29) 62:25 (27) 66:21 (27)                         69:53 (26)    
27 Ulf Eskilsson OK Södertörn 70:38 08:14 (24) 25:46 (42) 03:27 (13) 02:53 (4) 06:07 (9) 05:30 (11) 05:00 (7) 06:58 (12) 03:35 (8)                         03:08 (8) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        08:14 (24) 34:00 (41) 37:27 (40) 40:20 (38) 46:27 (34) 51:57 (33) 56:57 (30) 63:55 (29) 67:30 (28)                         70:38 (27)    
28 Ingvar Johannesson Solna OK 71:05 08:20 (25) 07:05 (31) 03:54 (21) 08:47 (34) 06:30 (16) 05:58 (16) 07:40 (25) 12:13 (34) 04:35 (21)                         06:03 (38) Ingvar Johannesson Solna OK
        08:20 (25) 15:25 (25) 19:19 (25) 28:06 (29) 34:36 (25) 40:34 (24) 48:14 (24) 60:27 (26) 65:02 (26)                         71:05 (28)    
29 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 71:47 07:18 (17) 06:27 (25) 04:05 (25) 09:25 (36) 09:17 (24) 07:57 (31) 08:38 (34) 10:21 (33) 04:21 (18)                         03:58 (23) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        07:18 (17) 13:45 (18) 17:50 (18) 27:15 (28) 36:32 (28) 44:29 (28) 53:07 (28) 63:28 (28) 67:49 (29)                         71:47 (29)    
30 Yvonne Branting Skarpnäcks OL 73:33 09:29 (30) 08:14 (35) 05:36 (36) 06:16 (28) 10:30 (27) 08:15 (35) 09:26 (40) 07:37 (16) 04:26 (19)                         03:44 (22) Yvonne Branting Skarpnäcks OL
        09:29 (30) 17:43 (32) 23:19 (33) 29:35 (31) 40:05 (31) 48:20 (30) 57:46 (32) 65:23 (30) 69:49 (30)                         73:33 (30)    
31 Göran Grimvall Täby OK 76:21 08:05 (21) 06:33 (26) 04:02 (24) 04:54 (22) 10:54 (29) 07:32 (30) 07:09 (20) 16:22 (42) 05:44 (34)                         05:06 (33) Göran Grimvall Täby OK
        08:05 (21) 14:38 (22) 18:40 (23) 23:34 (22) 34:28 (24) 42:00 (25) 49:09 (27) 65:31 (31) 71:15 (31)                         76:21 (31)    
32 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 78:11 08:53 (29) 08:09 (34) 04:29 (28) 07:02 (30) 11:15 (30) 08:35 (36) 08:49 (35) 10:10 (31) 05:35 (33)                         05:14 (34) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        08:53 (29) 17:02 (31) 21:31 (30) 28:33 (30) 39:48 (30) 48:23 (31) 57:12 (31) 67:22 (32) 72:57 (32)                         78:11 (32)    
33 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 81:12 08:05 (21) 07:43 (32) 06:33 (39) 07:32 (31) 12:47 (37) 08:12 (33) 08:10 (28) 10:14 (32) 06:08 (37)                         05:48 (37) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        08:05 (21) 15:48 (28) 22:21 (31) 29:53 (32) 42:40 (32) 50:52 (32) 59:02 (33) 69:16 (33) 75:24 (33)                         81:12 (33)    
34 Sven Eriksson OK Roslagen 87:38 30:11 (42) 06:42 (29) 04:54 (34) 05:48 (25) 08:16 (23) 07:11 (29) 07:12 (21) 07:36 (15) 04:58 (25)                         04:50 (30) Sven Eriksson OK Roslagen
        30:11 (42) 36:53 (42) 41:47 (42) 47:35 (40) 55:51 (39) 63:02 (39) 70:14 (38) 77:50 (35) 82:48 (35)                         87:38 (34)    
35 Jan Ljungberg Enebybergs IF 88:48 08:48 (27) 07:51 (33) 06:04 (38) 07:53 (32) 17:30 (42) 08:12 (33) 09:14 (38) 09:59 (30) 06:45 (40)                         06:32 (40) Jan Ljungberg Enebybergs IF
        08:48 (27) 16:39 (30) 22:43 (32) 30:36 (33) 48:06 (37) 56:18 (35) 65:32 (34) 75:31 (34) 82:16 (34)                         88:48 (35)    
36 Bo Eklind Klubblös 93:29 15:59 (41) 05:46 (20) 03:58 (22) 09:53 (39) 09:51 (25) 12:52 (41) 09:11 (37) 14:23 (38) 06:21 (38)                         05:15 (35) Bo Eklind Klubblös
        15:59 (41) 21:45 (37) 25:43 (35) 35:36 (35) 45:27 (33) 58:19 (36) 67:30 (35) 81:53 (38) 88:14 (37)                         93:29 (36)    
37 Mats Halvarez Klubblös 93:43 12:02 (35) 09:27 (36) 05:27 (35) 09:40 (37) 11:47 (32) 10:09 (37) 09:21 (39) 13:52 (36) 06:28 (39)                         05:30 (36) Mats Halvarez Klubblös
        12:02 (35) 21:29 (36) 26:56 (37) 36:36 (37) 48:23 (38) 58:32 (37) 67:53 (36) 81:45 (37) 88:13 (36)                         93:43 (37)    
38 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 96:37 13:15 (36) 06:26 (24) 04:44 (31) 11:59 (42) 10:21 (26) 14:59 (42) 08:20 (30) 12:50 (35) 06:59 (41)                         06:44 (41) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        13:15 (36) 19:41 (34) 24:25 (34) 36:24 (36) 46:45 (36) 61:44 (38) 70:04 (37) 82:54 (39) 89:53 (39)                         96:37 (38)    
39 Birgitta Nylund Järfälla OK 100:30 10:49 (34) 10:39 (38) 04:42 (30) 05:41 (24) 14:39 (41) 07:09 (28) 17:01 (42) 08:04 (19) 09:36 (42)                         12:10 (42) Birgitta Nylund Järfälla OK
        10:49 (34) 21:28 (35) 26:10 (36) 31:51 (34) 46:30 (35) 53:39 (34) 70:40 (39) 78:44 (36) 88:20 (38)                         100:30 (39)    
40 Ingalill Timgren OK Österåker 105:05 15:20 (38) 14:41 (41) 07:13 (40) 11:14 (40) 11:53 (34) 10:13 (39) 09:10 (36) 15:47 (40) 05:52 (35)                         03:42 (21) Ingalill Timgren OK Österåker
        15:20 (38) 30:01 (39) 37:14 (39) 48:28 (42) 60:21 (41) 70:34 (40) 79:44 (41) 95:31 (41) 101:23 (40)                         105:05 (40)    
41 Johan Swedbrink Sundbybergs IK 105:11 15:51 (40) 13:56 (39) 07:24 (41) 11:14 (40) 11:46 (31) 11:15 (40) 08:32 (32) 15:30 (39) 06:06 (36)                         03:37 (20) Johan Swedbrink Sundbybergs IK
        15:51 (40) 29:47 (38) 37:11 (38) 48:25 (41) 60:11 (40) 71:26 (41) 79:58 (42) 95:28 (40) 101:34 (42)                         105:11 (41)    
42 Britt Englund Sundbybergs IK 105:25 15:37 (39) 14:34 (40) 07:45 (42) 09:14 (35) 14:07 (40) 10:10 (38) 08:12 (29) 16:15 (41) 05:29 (32)                         04:02 (25) Britt Englund Sundbybergs IK
        15:37 (39) 30:11 (40) 37:56 (41) 47:10 (39) 61:17 (42) 71:27 (42) 79:39 (40) 95:54 (42) 101:23 (40)                         105:25 (42)    
- Tommy Höglund Långhundra IF 57:53 06:44   03:59   02:53   06:18   06:41   04:22                                       26:56   Tommy Höglund Långhundra IF
        06:44   10:43   13:36   19:54   26:35   30:57                                       57:53      
- Anders Johansson klubblös 84:30 25:03   20:27   12:08   04:49   05:50   08:11   04:37                                   03:25   Anders Johansson klubblös
        25:03   45:30   57:38   62:27   68:17   76:28   81:05                                   84:30      
- Andris Rozenbachs TK IF 350:12 06:48   06:34   04:03   14:06   07:42   07:41   08:30   07:32                               287:16   Andris Rozenbachs TK IF
        06:48   13:22   17:25   31:31   39:13   46:54   55:24   62:56                               350:12      
- Ingvar Oskarsson Klubblös 357:12 22:28   07:26   06:59   06:34   11:51   10:15   07:45                                   283:54   Ingvar Oskarsson Klubblös
        22:28   29:54   36:53   43:27   55:18   65:33   73:18                                   357:12      
- Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 357:27 07:21   07:39   03:41   20:23   07:32   07:45   08:41   07:02                               287:23   Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        07:21   15:00   18:41   39:04   46:36   54:21   63:02   70:04                               357:27      
- Berit Lindunger Haninge SOK 371:02 12:21   05:51   03:12   10:14                                               339:24   Berit Lindunger Haninge SOK
        12:21   18:12   21:24   31:38                                               371:02      
- Ingrid Gunnarsson Täby OK 375:25 25:43   08:13   05:36   09:18                                               326:35   Ingrid Gunnarsson Täby OK
        25:43   33:56   39:32   48:50                                               375:25      
- Gunilla Wickenberg IBM-Klubben 395:21 11:19   07:58   07:03   18:07   07:41   61:13   09:38   11:04                               261:18   Gunilla Wickenberg IBM-Klubben
        11:19   19:17   26:20   44:27   52:08   113:21   122:59   134:03                               395:21      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana E - 1,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                       Mål   Bana E - 1,5 km Klubb
1 Euan Tryner Yorkshire 22:18 04:45 (1) 02:19 (1) 03:49 (1) 04:21 (1) 03:39 (1) 01:50 (1)                                     01:35 (1) Euan Tryner Yorkshire
        04:45 (1) 07:04 (1) 10:53 (1) 15:14 (1) 18:53 (1) 20:43 (1)                                     22:18 (1)    
2 Gunvor Granath Nynäshamns OK 36:38 05:53 (2) 03:57 (2) 06:20 (2) 05:42 (2) 07:46 (3) 02:48 (3)                                     04:12 (3) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        05:53 (2) 09:50 (2) 16:10 (2) 21:52 (2) 29:38 (2) 32:26 (2)                                     36:38 (2)    
3 Freya Tryner Yorkshire 39:56 06:15 (3) 06:07 (4) 08:40 (5) 06:18 (3) 06:21 (2) 02:41 (2)                                     03:34 (2) Freya Tryner Yorkshire
        06:15 (3) 12:22 (3) 21:02 (3) 27:20 (3) 33:41 (3) 36:22 (3)                                     39:56 (3)    
4 Ulla Karnebäck Klubblös 51:30 11:25 (5) 04:25 (3) 08:10 (3) 08:28 (4) 09:03 (4) 05:22 (4)                                     04:37 (4) Ulla Karnebäck Klubblös
        11:25 (5) 15:50 (4) 24:00 (4) 32:28 (4) 41:31 (4) 46:53 (4)                                     51:30 (4)    
5 Margaretha Nylund OK Södertörn 74:22 07:47 (4) 09:29 (5) 08:22 (4) 21:38 (5) 09:46 (5) 08:31 (5)                                     08:49 (5) Margaretha Nylund OK Södertörn
        07:47 (4) 17:16 (5) 25:38 (5) 47:16 (5) 57:02 (5) 65:33 (5)                                     74:22 (5)    
- Bror Wahlberg Haninge SOK 58:04 07:44   04:06   33:38   04:52                                               07:44   Bror Wahlberg Haninge SOK
        07:44   11:50   45:28   50:20                                               58:04      
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 62:13 07:05   05:38   09:02   08:47   06:00   06:36                                       19:05   Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        07:05   12:43   21:45   30:32   36:32   43:08                                       62:13