Sträcktider Sommarserien Alby Tyresö                                                                                        
  2017-08-03 Svarta tider är sträcktider                                                                                        
    Blå tider är från start                                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                                          
                                                                                                   
Plac Bana A - 7,9 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19   --20   --21   Mål   Bana A - 7,9 km Klubb
1 Gustav Bergman OK Ravinen 46:50 01:26 (1) 00:48 (1) 02:29 (1) 02:14 (1) 01:16 (1) 01:35 (1) 01:10 (1) 02:48 (2) 01:49 (5) 06:18 (1) 02:45 (1) 02:20 (7) 01:19 (1) 02:15 (1) 01:25 (1) 01:23 (1) 01:21 (1) 04:30 (1) 02:58 (1) 02:08 (1) 01:45 (1) 00:48 (2) Gustav Bergman OK Ravinen
        01:26 (1) 02:14 (1) 04:43 (1) 06:57 (1) 08:13 (1) 09:48 (1) 10:58 (1) 13:46 (1) 15:35 (1) 21:53 (1) 24:38 (1) 26:58 (1) 28:17 (1) 30:32 (1) 31:57 (1) 33:20 (1) 34:41 (1) 39:11 (1) 42:09 (1) 44:17 (1) 46:02 (1) 46:50 (1)    
2 Anders Holmberg Järla 50:14 01:26 (1) 00:56 (3) 02:49 (2) 02:20 (3) 01:17 (2) 01:51 (3) 01:14 (3) 02:44 (1) 01:45 (2) 06:41 (3) 03:21 (3) 01:48 (1) 01:39 (6) 02:35 (3) 01:39 (3) 01:37 (3) 01:33 (3) 04:45 (2) 03:12 (2) 02:25 (2) 01:49 (2) 00:48 (2) Anders Holmberg Järla
        01:26 (1) 02:22 (2) 05:11 (2) 07:31 (2) 08:48 (2) 10:39 (2) 11:53 (2) 14:37 (2) 16:22 (2) 23:03 (2) 26:24 (2) 28:12 (2) 29:51 (2) 32:26 (2) 34:05 (2) 35:42 (2) 37:15 (2) 42:00 (2) 45:12 (2) 47:37 (2) 49:26 (2) 50:14 (2)    
3 Leonas Mockunas Hellas Orientering 52:19 01:42 (6) 00:58 (4) 03:00 (5) 02:17 (2) 01:23 (3) 01:44 (2) 01:31 (9) 03:10 (6) 01:58 (11) 06:24 (2) 03:18 (2) 01:48 (1) 01:34 (3) 02:33 (2) 01:41 (4) 01:35 (2) 01:32 (2) 04:54 (3) 03:41 (4) 02:34 (4) 02:15 (9) 00:47 (1) Leonas Mockunas Hellas Orientering
        01:42 (6) 02:40 (5) 05:40 (5) 07:57 (3) 09:20 (3) 11:04 (3) 12:35 (3) 15:45 (3) 17:43 (3) 24:07 (3) 27:25 (3) 29:13 (3) 30:47 (3) 33:20 (3) 35:01 (3) 36:36 (3) 38:08 (3) 43:02 (3) 46:43 (3) 49:17 (3) 51:32 (3) 52:19 (3)    
4 Harri Karlsson Järla Orientering 55:12 01:36 (3) 00:59 (5) 03:01 (6) 02:31 (4) 01:32 (7) 02:03 (6) 01:19 (4) 03:06 (4) 01:52 (8) 06:56 (4) 03:40 (5) 02:02 (4) 01:41 (7) 03:10 (6) 01:46 (5) 02:14 (11) 01:35 (4) 05:05 (4) 03:42 (5) 02:26 (3) 01:57 (3) 00:59 (4) Harri Karlsson Järla Orientering
        01:36 (3) 02:35 (4) 05:36 (3) 08:07 (4) 09:39 (5) 11:42 (5) 13:01 (5) 16:07 (4) 17:59 (4) 24:55 (4) 28:35 (4) 30:37 (4) 32:18 (4) 35:28 (4) 37:14 (4) 39:28 (4) 41:03 (4) 46:08 (4) 49:50 (4) 52:16 (4) 54:13 (4) 55:12 (4)    
5 John Börjesson Tullinge SK 57:31 01:50 (9) 01:02 (8) 03:05 (7) 02:51 (10) 01:38 (9) 01:51 (3) 01:12 (2) 03:00 (3) 01:43 (1) 08:32 (10) 03:38 (4) 01:58 (3) 01:28 (2) 03:37 (14) 01:38 (2) 01:37 (3) 02:17 (18) 05:09 (5) 03:35 (3) 02:39 (5) 02:05 (4) 01:06 (8) John Börjesson Tullinge SK
        01:50 (9) 02:52 (8) 05:57 (8) 08:48 (8) 10:26 (8) 12:17 (6) 13:29 (6) 16:29 (5) 18:12 (5) 26:44 (6) 30:22 (6) 32:20 (6) 33:48 (6) 37:25 (6) 39:03 (6) 40:40 (6) 42:57 (6) 48:06 (6) 51:41 (5) 54:20 (5) 56:25 (5) 57:31 (5)    
6 Josh Beech OK Södertörn 57:57 01:41 (4) 00:51 (2) 03:06 (8) 02:31 (4) 01:29 (5) 01:55 (5) 01:25 (6) 03:31 (9) 01:51 (6) 07:36 (5) 03:40 (5) 02:05 (5) 01:34 (3) 03:26 (11) 01:57 (7) 01:59 (7) 01:52 (8) 05:21 (7) 04:12 (11) 02:41 (6) 02:12 (6) 01:02 (6) Josh Beech OK Södertörn
        01:41 (4) 02:32 (3) 05:38 (4) 08:09 (5) 09:38 (4) 11:33 (4) 12:58 (4) 16:29 (5) 18:20 (6) 25:56 (5) 29:36 (5) 31:41 (5) 33:15 (5) 36:41 (5) 38:38 (5) 40:37 (5) 42:29 (5) 47:50 (5) 52:02 (6) 54:43 (6) 56:55 (6) 57:57 (6)    
7 Daniel Lind Tumba-Mälarhöjden OK 61:17 02:00 (13) 01:07 (11) 03:22 (11) 02:55 (11) 01:34 (8) 02:05 (7) 01:22 (5) 03:08 (5) 02:17 (19) 09:10 (15) 04:20 (13) 02:20 (7) 01:34 (3) 02:48 (4) 01:59 (8) 02:08 (10) 01:46 (5) 05:10 (6) 04:07 (9) 02:44 (7) 02:13 (7) 01:08 (10) Daniel Lind Tumba-Mälarhöjden OK
        02:00 (13) 03:07 (11) 06:29 (11) 09:24 (10) 10:58 (10) 13:03 (9) 14:25 (8) 17:33 (8) 19:50 (8) 29:00 (9) 33:20 (10) 35:40 (9) 37:14 (8) 40:02 (8) 42:01 (8) 44:09 (7) 45:55 (7) 51:05 (7) 55:12 (7) 57:56 (7) 60:09 (7) 61:17 (7)    
8 Per Backlund OK Södertörn 63:47 01:53 (10) 00:59 (5) 03:23 (12) 02:41 (6) 02:00 (18) 02:05 (7) 01:30 (8) 03:18 (8) 02:08 (14) 07:56 (8) 03:45 (8) 02:22 (9) 03:16 (23) 04:10 (18) 01:53 (6) 02:02 (8) 01:54 (9) 06:06 (9) 04:02 (7) 03:02 (10) 02:13 (7) 01:09 (11) Per Backlund OK Södertörn
        01:53 (10) 02:52 (8) 06:15 (9) 08:56 (9) 10:56 (9) 13:01 (8) 14:31 (9) 17:49 (9) 19:57 (9) 27:53 (8) 31:38 (8) 34:00 (8) 37:16 (9) 41:26 (9) 43:19 (9) 45:21 (9) 47:15 (9) 53:21 (9) 57:23 (9) 60:25 (8) 62:38 (8) 63:47 (8)    
9 Dmitriy Yuryev OK Södertörn 64:51 01:41 (4) 01:08 (12) 02:59 (4) 02:41 (6) 01:30 (6) 02:29 (11) 01:33 (10) 03:17 (7) 01:51 (6) 07:50 (7) 03:54 (10) 02:26 (11) 02:07 (13) 03:19 (8) 02:21 (15) 03:39 (22) 01:59 (10) 06:26 (12) 04:10 (10) 04:13 (21) 02:16 (10) 01:02 (5) Dmitriy Yuryev OK Södertörn
        01:41 (4) 02:49 (7) 05:48 (7) 08:29 (7) 09:59 (7) 12:28 (7) 14:01 (7) 17:18 (7) 19:09 (7) 26:59 (7) 30:53 (7) 33:19 (7) 35:26 (7) 38:45 (7) 41:06 (7) 44:45 (8) 46:44 (8) 53:10 (8) 57:20 (8) 61:33 (10) 63:49 (9) 64:51 (9)    
10 Tintin Karlberg Tullinge SK 65:21 01:42 (6) 01:05 (9) 02:54 (3) 02:45 (8) 01:26 (4) 04:56 (23) 01:37 (11) 04:18 (15) 02:02 (12) 09:08 (14) 03:41 (7) 02:15 (6) 01:55 (9) 03:15 (7) 02:22 (16) 01:51 (5) 01:50 (6) 05:35 (8) 04:12 (11) 02:55 (9) 02:11 (5) 01:26 (18) Tintin Karlberg Tullinge SK
        01:42 (6) 02:47 (6) 05:41 (6) 08:26 (6) 09:52 (6) 14:48 (12) 16:25 (12) 20:43 (12) 22:45 (12) 31:53 (14) 35:34 (12) 37:49 (11) 39:44 (11) 42:59 (11) 45:21 (11) 47:12 (11) 49:02 (11) 54:37 (11) 58:49 (11) 61:44 (11) 63:55 (10) 65:21 (10)    
11 Sverker Lenas Centrum OK 65:27 01:49 (8) 01:06 (10) 03:56 (16) 03:37 (20) 01:49 (12) 02:12 (9) 01:44 (14) 03:34 (10) 01:48 (4) 07:39 (6) 03:49 (9) 03:33 (22) 01:49 (8) 03:09 (5) 02:17 (13) 01:52 (6) 02:04 (11) 06:10 (11) 04:13 (13) 03:07 (11) 02:52 (17) 01:18 (15) Sverker Lenas Centrum OK
        01:49 (8) 02:55 (10) 06:51 (13) 10:28 (13) 12:17 (12) 14:29 (11) 16:13 (11) 19:47 (11) 21:35 (11) 29:14 (10) 33:03 (9) 36:36 (10) 38:25 (10) 41:34 (10) 43:51 (10) 45:43 (10) 47:47 (10) 53:57 (10) 58:10 (10) 61:17 (9) 64:09 (11) 65:27 (11)    
12 Torbjörn Persson Nässjö OK 71:21 01:55 (12) 01:12 (13) 03:38 (13) 02:49 (9) 01:47 (11) 02:16 (10) 01:45 (15) 03:46 (11) 02:14 (17) 08:59 (13) 04:54 (17) 03:32 (21) 03:07 (22) 03:42 (16) 02:13 (11) 02:07 (9) 02:14 (16) 07:31 (19) 04:50 (17) 03:08 (12) 02:30 (13) 01:12 (13) Torbjörn Persson Nässjö OK
        01:55 (12) 03:07 (11) 06:45 (12) 09:34 (11) 11:21 (11) 13:37 (10) 15:22 (10) 19:08 (10) 21:22 (10) 30:21 (11) 35:15 (11) 38:47 (12) 41:54 (13) 45:36 (13) 47:49 (12) 49:56 (12) 52:10 (12) 59:41 (12) 64:31 (12) 67:39 (12) 70:09 (12) 71:21 (12)    
13 Mats Sandin Haninge SOK 72:25 02:05 (15) 01:20 (18) 04:07 (21) 03:04 (12) 01:54 (15) 03:08 (19) 01:46 (16) 04:23 (16) 02:04 (13) 08:36 (11) 04:31 (15) 02:41 (14) 02:15 (15) 03:51 (17) 02:46 (20) 02:29 (14) 02:13 (15) 06:38 (15) 05:13 (18) 03:13 (13) 02:49 (16) 01:19 (16) Mats Sandin Haninge SOK
        02:05 (15) 03:25 (14) 07:32 (16) 10:36 (15) 12:30 (13) 15:38 (15) 17:24 (15) 21:47 (14) 23:51 (15) 32:27 (15) 36:58 (15) 39:39 (15) 41:54 (13) 45:45 (14) 48:31 (13) 51:00 (13) 53:13 (13) 59:51 (13) 65:04 (13) 68:17 (13) 71:06 (13) 72:25 (13)    
14 Per Bergh Tullinge 75:54 04:09 (22) 00:59 (5) 03:13 (9) 03:32 (19) 01:57 (17) 02:34 (13) 01:29 (7) 04:03 (14) 01:45 (2) 07:58 (9) 05:12 (18) 02:32 (12) 02:49 (21) 03:22 (10) 07:41 (23) 02:21 (12) 02:07 (13) 07:13 (18) 03:49 (6) 03:24 (15) 02:28 (12) 01:17 (14) Per Bergh Tullinge
        04:09 (22) 05:08 (22) 08:21 (20) 11:53 (20) 13:50 (19) 16:24 (19) 17:53 (16) 21:56 (15) 23:41 (14) 31:39 (13) 36:51 (14) 39:23 (14) 42:12 (15) 45:34 (12) 53:15 (17) 55:36 (17) 57:43 (16) 64:56 (17) 68:45 (15) 72:09 (15) 74:37 (15) 75:54 (14)    
15 Louise Markstedt OK Södertörn 75:59 02:04 (14) 01:24 (20) 03:43 (14) 03:42 (21) 01:42 (10) 02:42 (15) 01:37 (11) 03:51 (12) 02:09 (15) 08:41 (12) 04:22 (14) 03:10 (20) 02:25 (17) 06:51 (22) 03:31 (22) 02:35 (16) 03:23 (23) 07:06 (17) 04:02 (7) 03:14 (14) 02:19 (11) 01:26 (18) Louise Markstedt OK Södertörn
        02:04 (14) 03:28 (15) 07:11 (14) 10:53 (16) 12:35 (14) 15:17 (13) 16:54 (13) 20:45 (13) 22:54 (13) 31:35 (12) 35:57 (13) 39:07 (13) 41:32 (12) 48:23 (16) 51:54 (16) 54:29 (16) 57:52 (17) 64:58 (18) 69:00 (16) 72:14 (16) 74:33 (14) 75:59 (15)    
16 Björn Lundquist OK Ravinen 78:04 01:54 (11) 01:14 (14) 03:14 (10) 03:58 (22) 05:18 (23) 03:40 (22) 02:28 (22) 03:55 (13) 01:56 (10) 12:18 (21) 04:12 (12) 02:22 (9) 01:58 (10) 03:37 (14) 02:13 (11) 02:34 (15) 01:50 (6) 06:06 (9) 04:18 (14) 02:51 (8) 05:06 (22) 01:02 (5) Björn Lundquist OK Ravinen
        01:54 (11) 03:08 (13) 06:22 (10) 10:20 (12) 15:38 (21) 19:18 (22) 21:46 (22) 25:41 (20) 27:37 (20) 39:55 (20) 44:07 (19) 46:29 (19) 48:27 (19) 52:04 (19) 54:17 (18) 56:51 (18) 58:41 (18) 64:47 (16) 69:05 (17) 71:56 (14) 77:02 (18) 78:04 (16)    
17 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 78:05 02:45 (20) 01:27 (21) 04:03 (20) 03:09 (14) 02:00 (18) 02:31 (12) 02:34 (23) 04:31 (18) 02:28 (20) 09:53 (18) 04:09 (11) 03:09 (19) 02:22 (16) 03:34 (12) 02:08 (10) 02:28 (13) 02:20 (19) 06:59 (16) 05:29 (20) 04:40 (23) 02:46 (15) 02:40 (23) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF
        02:45 (20) 04:12 (19) 08:15 (19) 11:24 (19) 13:24 (17) 15:55 (16) 18:29 (20) 23:00 (17) 25:28 (19) 35:21 (18) 39:30 (16) 42:39 (16) 45:01 (17) 48:35 (17) 50:43 (15) 53:11 (14) 55:31 (15) 62:30 (14) 67:59 (14) 72:39 (17) 75:25 (16) 78:05 (17)    
18 Lars Jakobsson Centrum OK 78:28 02:12 (17) 01:16 (15) 03:45 (15) 03:21 (17) 02:59 (22) 02:45 (16) 02:08 (21) 04:46 (19) 02:12 (16) 09:43 (17) 04:51 (16) 02:43 (15) 01:58 (10) 03:19 (8) 02:19 (14) 02:55 (20) 02:15 (17) 08:07 (22) 05:41 (21) 04:39 (22) 03:06 (19) 01:28 (20) Lars Jakobsson Centrum OK
        02:12 (17) 03:28 (15) 07:13 (15) 10:34 (14) 13:33 (18) 16:18 (18) 18:26 (19) 23:12 (18) 25:24 (18) 35:07 (17) 39:58 (17) 42:41 (17) 44:39 (16) 47:58 (15) 50:17 (14) 53:12 (15) 55:27 (14) 63:34 (15) 69:15 (18) 73:54 (18) 77:00 (17) 78:28 (18)    
19 Hanna Korhonen OK Ravinen 79:49 02:28 (18) 01:17 (17) 04:02 (19) 03:16 (16) 01:52 (14) 02:39 (14) 01:46 (16) 06:03 (22) 01:54 (9) 09:29 (16) 11:17 (23) 02:40 (13) 02:02 (12) 03:36 (13) 02:02 (9) 02:54 (19) 02:04 (11) 06:28 (13) 04:19 (15) 03:55 (20) 02:40 (14) 01:06 (8) Hanna Korhonen OK Ravinen
        02:28 (18) 03:45 (17) 07:47 (17) 11:03 (18) 12:55 (15) 15:34 (14) 17:20 (14) 23:23 (19) 25:17 (17) 34:46 (16) 46:03 (20) 48:43 (20) 50:45 (20) 54:21 (20) 56:23 (20) 59:17 (20) 61:21 (20) 67:49 (19) 72:08 (19) 76:03 (19) 78:43 (19) 79:49 (19)    
20 Mats Hainke Snättringe SK 80:18 03:34 (21) 01:16 (15) 03:57 (17) 03:15 (15) 01:50 (13) 02:46 (17) 01:40 (13) 04:23 (16) 02:15 (18) 11:50 (20) 05:40 (20) 02:50 (16) 02:11 (14) 04:25 (19) 02:38 (18) 04:21 (23) 02:28 (20) 06:33 (14) 04:43 (16) 03:33 (16) 03:01 (18) 01:09 (11) Mats Hainke Snättringe SK
        03:34 (21) 04:50 (21) 08:47 (21) 12:02 (21) 13:52 (20) 16:38 (20) 18:18 (18) 22:41 (16) 24:56 (16) 36:46 (19) 42:26 (18) 45:16 (18) 47:27 (18) 51:52 (18) 54:30 (19) 58:51 (19) 61:19 (19) 67:52 (20) 72:35 (20) 76:08 (20) 79:09 (20) 80:18 (20)    
21 Bo Lauri Snättringe SK 88:46 04:41 (23) 01:21 (19) 04:48 (22) 03:28 (18) 02:13 (20) 03:37 (21) 02:05 (20) 04:56 (20) 02:45 (22) 10:29 (19) 05:59 (21) 03:47 (23) 02:39 (18) 04:27 (20) 02:33 (17) 03:13 (21) 02:12 (14) 08:05 (21) 06:17 (22) 03:50 (19) 03:47 (21) 01:34 (21) Bo Lauri Snättringe SK
        04:41 (23) 06:02 (23) 10:50 (23) 14:18 (23) 16:31 (23) 20:08 (23) 22:13 (23) 27:09 (22) 29:54 (22) 40:23 (21) 46:22 (21) 50:09 (22) 52:48 (22) 57:15 (22) 59:48 (22) 63:01 (22) 65:13 (22) 73:18 (21) 79:35 (21) 83:25 (21) 87:12 (21) 88:46 (21)    
22 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 90:38 02:44 (19) 01:40 (22) 05:01 (23) 04:08 (23) 02:18 (21) 03:02 (18) 01:57 (19) 04:58 (21) 02:37 (21) 12:37 (22) 05:30 (19) 03:06 (17) 02:45 (20) 04:28 (21) 02:40 (19) 02:44 (18) 02:40 (21) 09:37 (23) 05:14 (19) 03:47 (18) 05:42 (23) 01:23 (17) Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK
        02:44 (19) 04:24 (20) 09:25 (22) 13:33 (22) 15:51 (22) 18:53 (21) 20:50 (21) 25:48 (21) 28:25 (21) 41:02 (22) 46:32 (22) 49:38 (21) 52:23 (21) 56:51 (21) 59:31 (21) 62:15 (21) 64:55 (21) 74:32 (22) 79:46 (22) 83:33 (22) 89:15 (22) 90:38 (22)    
23 Martin Bogensberger Austria 102:33 02:11 (16) 01:42 (23) 04:00 (18) 03:07 (13) 01:56 (16) 03:21 (20) 01:52 (18) 10:12 (23) 03:09 (23) 13:58 (23) 08:23 (22) 03:07 (18) 02:41 (19) 07:17 (23) 02:57 (21) 02:35 (16) 03:08 (22) 08:01 (20) 09:50 (23) 03:33 (16) 03:43 (20) 01:50 (22) Martin Bogensberger Austria
        02:11 (16) 03:53 (18) 07:53 (18) 11:00 (17) 12:56 (16) 16:17 (17) 18:09 (17) 28:21 (23) 31:30 (23) 45:28 (23) 53:51 (23) 56:58 (23) 59:39 (23) 66:56 (23) 69:53 (23) 72:28 (23) 75:36 (23) 83:37 (23) 93:27 (23) 97:00 (23) 100:43 (23) 102:33 (23)    
- Per Forsberg IFK Enskede 684:27 02:12   01:01   03:43   03:54   01:35   02:16   01:37   03:49   02:04   09:14   03:57   02:37   02:31   04:09   03:06   02:27   02:12                   632:03   Per Forsberg IFK Enskede
        02:12   03:13   06:56   10:50   12:25   14:41   16:18   20:07   22:11   31:25   35:22   37:59   40:30   44:39   47:45   50:12   52:24                   684:27      
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana B - 4,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16                       Mål   Bana B - 4,8 km Klubb
1 Jörgen Ohlin Tullinge SK 37:08 02:06 (21) 00:55 (1) 03:11 (1) 02:28 (1) 01:30 (3) 02:20 (4) 01:29 (3) 01:40 (1) 02:13 (1) 01:16 (1) 03:00 (2) 03:45 (33) 02:27 (10) 02:24 (6) 03:09 (13) 02:17 (3)                     00:58 (1) Jörgen Ohlin Tullinge SK
        02:06 (21) 03:01 (10) 06:12 (2) 08:40 (1) 10:10 (1) 12:30 (1) 13:59 (1) 15:39 (1) 17:52 (1) 19:08 (1) 22:08 (1) 25:53 (1) 28:20 (1) 30:44 (1) 33:53 (1) 36:10 (1)                     37:08 (1)    
2 Stina Jansson Järla Orientering 37:41 01:50 (7) 01:06 (7) 03:17 (3) 03:25 (33) 01:26 (2) 02:00 (1) 01:26 (2) 01:40 (1) 02:33 (2) 01:29 (5) 03:18 (8) 03:17 (15) 02:17 (5) 02:23 (4) 02:43 (1) 02:23 (10)                     01:08 (11) Stina Jansson Järla Orientering
        01:50 (7) 02:56 (7) 06:13 (5) 09:38 (10) 11:04 (7) 13:04 (3) 14:30 (2) 16:10 (2) 18:43 (2) 20:12 (2) 23:30 (2) 26:47 (2) 29:04 (2) 31:27 (2) 34:10 (2) 36:33 (2)                     37:41 (2)    
3 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 38:57 01:38 (1) 01:07 (10) 03:32 (9) 02:48 (5) 01:24 (1) 04:26 (57) 01:22 (1) 02:01 (11) 02:46 (6) 01:26 (3) 02:52 (1) 02:50 (1) 02:02 (1) 02:09 (1) 02:54 (3) 02:35 (15)                     01:05 (5) Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK
        01:38 (1) 02:45 (2) 06:17 (6) 09:05 (4) 10:29 (3) 14:55 (17) 16:17 (12) 18:18 (12) 21:04 (8) 22:30 (5) 25:22 (4) 28:12 (3) 30:14 (3) 32:23 (3) 35:17 (3) 37:52 (3)                     38:57 (3)    
4 Mattias Ågren Centrum OK 40:27 01:55 (10) 01:08 (12) 03:52 (25) 03:06 (15) 01:43 (11) 02:31 (6) 01:32 (6) 01:56 (7) 02:48 (7) 01:33 (9) 03:27 (13) 02:59 (4) 02:31 (16) 02:35 (15) 03:06 (10) 02:36 (17)                     01:09 (15) Mattias Ågren Centrum OK
        01:55 (10) 03:03 (11) 06:55 (13) 10:01 (13) 11:44 (13) 14:15 (10) 15:47 (7) 17:43 (7) 20:31 (3) 22:04 (3) 25:31 (5) 28:30 (4) 31:01 (4) 33:36 (4) 36:42 (4) 39:18 (4)                     40:27 (4)    
5 Elsa Jansson Järla Orientering 40:39 01:49 (6) 01:03 (5) 03:26 (7) 03:04 (13) 01:40 (7) 02:42 (13) 01:40 (11) 01:49 (5) 03:49 (40) 01:44 (25) 04:04 (40) 02:58 (3) 02:29 (15) 02:19 (2) 02:44 (2) 02:11 (1)                     01:08 (11) Elsa Jansson Järla Orientering
        01:49 (6) 02:52 (5) 06:18 (7) 09:22 (6) 11:02 (6) 13:44 (5) 15:24 (4) 17:13 (3) 21:02 (7) 22:46 (8) 26:50 (10) 29:48 (8) 32:17 (6) 34:36 (6) 37:20 (6) 39:31 (5)                     40:39 (5)    
6 Johan Calleberg Snättringe SK 40:54 01:47 (5) 01:01 (3) 03:24 (5) 02:59 (11) 01:34 (4) 02:45 (17) 02:49 (61) 01:46 (4) 02:36 (3) 01:29 (5) 03:10 (3) 03:26 (20) 02:42 (19) 02:21 (3) 02:57 (4) 03:02 (32)                     01:06 (7) Johan Calleberg Snättringe SK
        01:47 (5) 02:48 (3) 06:12 (2) 09:11 (5) 10:45 (4) 13:30 (4) 16:19 (13) 18:05 (10) 20:41 (5) 22:10 (4) 25:20 (3) 28:46 (5) 31:28 (5) 33:49 (5) 36:46 (5) 39:48 (6)                     40:54 (6)    
7 Petter Haraldsson KIF 42:02 01:56 (12) 01:08 (12) 03:36 (12) 02:49 (7) 01:37 (5) 02:59 (31) 01:48 (17) 01:45 (3) 03:53 (41) 01:23 (2) 03:48 (22) 03:34 (26) 02:18 (6) 02:32 (12) 03:08 (12) 02:39 (20)                     01:09 (15) Petter Haraldsson KIF
        01:56 (12) 03:04 (12) 06:40 (10) 09:29 (7) 11:06 (8) 14:05 (7) 15:53 (8) 17:38 (5) 21:31 (10) 22:54 (9) 26:42 (9) 30:16 (10) 32:34 (8) 35:06 (8) 38:14 (7) 40:53 (7)                     42:02 (7)    
8 David Björlind Järla 42:06 01:43 (2) 01:06 (7) 03:23 (4) 02:40 (2) 01:59 (30) 03:25 (42) 01:44 (15) 01:58 (10) 03:43 (35) 01:51 (35) 03:27 (13) 03:05 (8) 02:51 (31) 02:29 (10) 03:03 (6) 02:31 (12)                     01:08 (13) David Björlind Järla
        01:43 (2) 02:49 (4) 06:12 (2) 08:52 (3) 10:51 (5) 14:16 (11) 16:00 (10) 17:58 (8) 21:41 (12) 23:32 (11) 26:59 (11) 30:04 (9) 32:55 (10) 35:24 (9) 38:27 (8) 40:58 (8)                     42:06 (8)    
9 Zdenek Liscinsky Tullinge SK 42:24 01:52 (8) 01:06 (7) 03:32 (9) 03:07 (17) 01:42 (9) 02:26 (5) 02:44 (60) 02:03 (15) 03:02 (10) 01:59 (40) 03:40 (19) 03:28 (21) 02:14 (2) 02:40 (16) 03:16 (20) 02:20 (7)                     01:13 (20) Zdenek Liscinsky Tullinge SK
        01:52 (8) 02:58 (8) 06:30 (8) 09:37 (9) 11:19 (10) 13:45 (6) 16:29 (14) 18:32 (13) 21:34 (11) 23:33 (12) 27:13 (12) 30:41 (14) 32:55 (10) 35:35 (11) 38:51 (10) 41:11 (10)                     42:24 (9)    
10 Jenny Berg OK Ravinen 42:26 02:03 (18) 01:25 (38) 04:01 (28) 03:11 (23) 01:59 (30) 02:48 (18) 02:01 (29) 02:20 (32) 02:38 (4) 01:33 (9) 03:19 (9) 03:01 (5) 02:43 (22) 02:25 (8) 03:18 (21) 02:21 (9)                     01:20 (31) Jenny Berg OK Ravinen
        02:03 (18) 03:28 (24) 07:29 (25) 10:40 (23) 12:39 (23) 15:27 (19) 17:28 (18) 19:48 (21) 22:26 (15) 23:59 (14) 27:18 (13) 30:19 (11) 33:02 (13) 35:27 (10) 38:45 (9) 41:06 (9)                     42:26 (10)    
11 Mats Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 42:36 01:46 (4) 01:14 (21) 03:35 (11) 03:13 (26) 01:49 (21) 02:31 (6) 01:35 (7) 02:16 (24) 03:24 (26) 01:51 (35) 03:13 (5) 04:11 (56) 02:16 (4) 02:58 (31) 03:12 (17) 02:15 (2)                     01:17 (25) Mats Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        01:46 (4) 03:00 (9) 06:35 (9) 09:48 (11) 11:37 (11) 14:08 (8) 15:43 (6) 17:59 (9) 21:23 (9) 23:14 (10) 26:27 (8) 30:38 (13) 32:54 (9) 35:52 (13) 39:04 (12) 41:19 (12)                     42:36 (11)    
12 Carolin Svensson Haninge SOK 42:37 01:56 (12) 01:10 (14) 04:12 (35) 02:57 (9) 01:46 (17) 02:17 (2) 01:45 (16) 02:06 (19) 04:29 (53) 01:31 (8) 03:10 (3) 03:13 (13) 02:25 (8) 02:54 (28) 03:14 (18) 02:19 (5)                     01:13 (20) Carolin Svensson Haninge SOK
        01:56 (12) 03:06 (14) 07:18 (22) 10:15 (18) 12:01 (16) 14:18 (12) 16:03 (11) 18:09 (11) 22:38 (18) 24:09 (15) 27:19 (14) 30:32 (12) 32:57 (12) 35:51 (12) 39:05 (13) 41:24 (13)                     42:37 (12)    
13 Ausrine Kutkaite IFK Lidingö SOK 42:42 01:44 (3) 00:58 (2) 03:15 (2) 02:44 (4) 01:44 (12) 02:36 (11) 02:15 (46) 02:05 (18) 03:13 (19) 02:05 (44) 03:25 (11) 03:41 (32) 02:34 (18) 02:34 (14) 04:05 (41) 02:18 (4)                     01:26 (37) Ausrine Kutkaite IFK Lidingö SOK
        01:44 (3) 02:42 (1) 05:57 (1) 08:41 (2) 10:25 (2) 13:01 (2) 15:16 (3) 17:21 (4) 20:34 (4) 22:39 (7) 26:04 (7) 29:45 (7) 32:19 (7) 34:53 (7) 38:58 (11) 41:16 (11)                     42:42 (13)    
14 Arvid Henriksson Järla Orientering 43:26 01:55 (10) 01:10 (14) 03:40 (13) 03:06 (15) 01:46 (17) 02:43 (16) 01:38 (9) 02:46 (49) 03:23 (24) 02:28 (55) 03:21 (10) 04:05 (49) 02:18 (6) 02:33 (13) 03:04 (8) 02:19 (5)                     01:11 (17) Arvid Henriksson Järla Orientering
        01:55 (10) 03:05 (13) 06:45 (11) 09:51 (12) 11:37 (11) 14:20 (13) 15:58 (9) 18:44 (14) 22:07 (13) 24:35 (18) 27:56 (16) 32:01 (18) 34:19 (16) 36:52 (15) 39:56 (14) 42:15 (14)                     43:26 (14)    
15 Anders Käll Tumba-Mälarhöjden OK 44:36 02:05 (20) 01:10 (16) 03:45 (16) 03:11 (23) 01:48 (20) 02:33 (8) 03:02 (62) 02:57 (53) 03:02 (9) 01:53 (37) 03:32 (15) 03:18 (16) 02:31 (16) 02:31 (11) 03:11 (15) 02:51 (27)                     01:16 (23) Anders Käll Tumba-Mälarhöjden OK
        02:05 (20) 03:15 (17) 07:00 (14) 10:11 (15) 11:59 (15) 14:32 (14) 17:34 (20) 20:31 (25) 23:33 (23) 25:26 (22) 28:58 (21) 32:16 (20) 34:47 (18) 37:18 (17) 40:29 (16) 43:20 (16)                     44:36 (15)    
16 Stefan Berg OK Ravinen 44:37 02:56 (56) 01:12 (20) 03:51 (23) 02:57 (9) 01:57 (28) 02:50 (21) 01:56 (25) 03:57 (63) 02:38 (4) 01:30 (7) 03:32 (15) 03:08 (9) 02:27 (10) 02:23 (4) 03:33 (27) 02:38 (19)                     01:12 (19) Stefan Berg OK Ravinen
        02:56 (56) 04:08 (50) 07:59 (33) 10:56 (25) 12:53 (27) 15:43 (21) 17:39 (23) 21:36 (34) 24:14 (24) 25:44 (24) 29:16 (23) 32:24 (21) 34:51 (19) 37:14 (16) 40:47 (18) 43:25 (17)                     44:37 (16)    
17 Hans Sundqvist Tullinge SK 44:42 02:38 (52) 01:11 (19) 03:48 (19) 02:54 (8) 02:03 (36) 03:23 (41) 01:31 (4) 01:56 (7) 03:10 (15) 02:16 (50) 03:32 (15) 02:54 (2) 02:15 (3) 02:24 (6) 04:15 (45) 02:40 (21)                     01:52 (54) Hans Sundqvist Tullinge SK
        02:38 (52) 03:49 (39) 07:37 (29) 10:31 (21) 12:34 (21) 15:57 (26) 17:28 (18) 19:24 (17) 22:34 (17) 24:50 (20) 28:22 (17) 31:16 (15) 33:31 (14) 35:55 (14) 40:10 (15) 42:50 (15)                     44:42 (17)    
18 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 44:57 02:23 (40) 01:19 (30) 04:28 (43) 03:09 (19) 01:53 (25) 02:52 (25) 01:53 (23) 02:03 (15) 03:01 (8) 01:39 (16) 03:59 (32) 03:11 (11) 02:42 (19) 02:54 (28) 03:18 (21) 02:56 (30)                     01:17 (25) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        02:23 (40) 03:42 (32) 08:10 (40) 11:19 (32) 13:12 (29) 16:04 (27) 17:57 (27) 20:00 (23) 23:01 (20) 24:40 (19) 28:39 (19) 31:50 (17) 34:32 (17) 37:26 (18) 40:44 (17) 43:40 (18)                     44:57 (18)    
19 Jan Carlsson Söders-Tyresö 45:03 01:57 (14) 01:10 (14) 03:40 (13) 02:48 (5) 01:41 (8) 02:52 (25) 01:31 (4) 02:03 (15) 03:11 (18) 01:37 (15) 03:13 (5) 03:40 (31) 06:00 (65) 02:47 (22) 03:15 (19) 02:20 (7)                     01:18 (28) Jan Carlsson Söders-Tyresö
        01:57 (14) 03:07 (15) 06:47 (12) 09:35 (8) 11:16 (9) 14:08 (8) 15:39 (5) 17:42 (6) 20:53 (6) 22:30 (5) 25:43 (6) 29:23 (6) 35:23 (21) 38:10 (21) 41:25 (20) 43:45 (19)                     45:03 (19)    
20 Elisabeth Larsson OK Södertörn 45:09 02:13 (28) 01:17 (25) 04:30 (48) 03:04 (13) 01:52 (24) 02:50 (21) 02:04 (33) 01:52 (6) 03:08 (14) 01:35 (11) 04:09 (45) 03:58 (46) 02:25 (8) 02:47 (22) 03:31 (25) 02:50 (26)                     01:04 (3) Elisabeth Larsson OK Södertörn
        02:13 (28) 03:30 (25) 08:00 (34) 11:04 (28) 12:56 (28) 15:46 (22) 17:50 (25) 19:42 (20) 22:50 (19) 24:25 (17) 28:34 (18) 32:32 (22) 34:57 (20) 37:44 (20) 41:15 (19) 44:05 (20)                     45:09 (20)    
21 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 46:16 02:17 (33) 01:17 (25) 03:46 (17) 02:43 (3) 02:00 (33) 02:49 (20) 01:41 (12) 02:12 (23) 03:46 (38) 01:40 (21) 04:36 (53) 03:20 (17) 03:20 (46) 03:10 (38) 03:01 (5) 03:31 (45)                     01:07 (9) Jan Stridh Skogsluffarnas OK
        02:17 (33) 03:34 (28) 07:20 (23) 10:03 (14) 12:03 (17) 14:52 (16) 16:33 (15) 18:45 (15) 22:31 (16) 24:11 (16) 28:47 (20) 32:07 (19) 35:27 (22) 38:37 (22) 41:38 (21) 45:09 (21)                     46:16 (21)    
22 Staffan Kjellman OK Ravinen 46:26 02:02 (17) 01:18 (28) 03:47 (18) 03:07 (17) 02:02 (35) 03:34 (43) 01:49 (18) 02:22 (33) 04:21 (50) 01:39 (18) 03:44 (21) 03:25 (19) 02:45 (23) 02:57 (30) 03:18 (21) 03:02 (33)                     01:14 (22) Staffan Kjellman OK Ravinen
        02:02 (17) 03:20 (18) 07:07 (17) 10:14 (16) 12:16 (19) 15:50 (24) 17:39 (23) 20:01 (24) 24:22 (25) 26:01 (25) 29:45 (25) 33:10 (23) 35:55 (23) 38:52 (23) 42:10 (23) 45:12 (22)                     46:26 (22)    
23 Lars Greilert Haninge SOK 46:55 02:39 (53) 01:20 (32) 04:12 (35) 03:14 (28) 02:10 (42) 03:17 (38) 01:59 (27) 02:22 (33) 03:13 (19) 01:39 (18) 03:48 (22) 03:39 (30) 02:50 (28) 03:34 (49) 03:07 (11) 02:34 (14)                     01:18 (28) Lars Greilert Haninge SOK
        02:39 (53) 03:59 (45) 08:11 (41) 11:25 (33) 13:35 (33) 16:52 (30) 18:51 (29) 21:13 (29) 24:26 (26) 26:05 (26) 29:53 (26) 33:32 (25) 36:22 (24) 39:56 (24) 43:03 (24) 45:37 (23)                     46:55 (23)    
24 Piero Sannicolo Tullinge SK 47:16 02:20 (37) 01:10 (16) 04:44 (50) 05:42 (61) 01:51 (22) 02:42 (13) 02:41 (59) 02:02 (13) 03:14 (21) 01:43 (24) 03:25 (11) 03:02 (6) 02:55 (35) 02:51 (27) 03:03 (6) 02:35 (15)                     01:16 (23) Piero Sannicolo Tullinge SK
        02:20 (37) 03:30 (25) 08:14 (43) 13:56 (54) 15:47 (49) 18:29 (43) 21:10 (45) 23:12 (43) 26:26 (38) 28:09 (36) 31:34 (32) 34:36 (29) 37:31 (31) 40:22 (29) 43:25 (25) 46:00 (25)                     47:16 (24)    
25 Henrik Erlandsson OK Södertörn 47:48 02:11 (26) 01:14 (21) 03:49 (20) 03:22 (31) 01:39 (6) 02:42 (13) 01:38 (9) 02:24 (37) 03:10 (15) 01:28 (4) 03:56 (30) 03:51 (40) 02:45 (24) 03:23 (46) 04:13 (43) 04:10 (59)                     01:53 (56) Henrik Erlandsson OK Södertörn
        02:11 (26) 03:25 (19) 07:14 (21) 10:36 (22) 12:15 (18) 14:57 (18) 16:35 (16) 18:59 (16) 22:09 (14) 23:37 (13) 27:33 (15) 31:24 (16) 34:09 (15) 37:32 (19) 41:45 (22) 45:55 (24)                     47:48 (25)    
26 Jenni Simola Finspångs SOK 47:49 02:04 (19) 01:21 (34) 03:43 (15) 06:34 (63) 01:46 (17) 02:18 (3) 01:41 (12) 01:56 (7) 03:46 (37) 01:36 (12) 04:00 (34) 04:08 (53) 02:28 (13) 02:45 (19) 03:36 (30) 02:47 (22)                     01:20 (31) Jenni Simola Finspångs SOK
        02:04 (19) 03:25 (19) 07:08 (19) 13:42 (50) 15:28 (47) 17:46 (38) 19:27 (36) 21:23 (30) 25:09 (30) 26:45 (28) 30:45 (28) 34:53 (30) 37:21 (29) 40:06 (25) 43:42 (27) 46:29 (26)                     47:49 (26)    
27 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 47:50 02:11 (26) 01:24 (37) 04:00 (27) 06:55 (64) 01:59 (30) 02:34 (10) 01:51 (20) 02:02 (13) 04:07 (46) 01:36 (12) 03:17 (7) 03:03 (7) 02:28 (13) 02:45 (19) 03:20 (24) 03:14 (37)                     01:04 (2) Gunnar Langs Skarpnäcks OL
        02:11 (26) 03:35 (30) 07:35 (28) 14:30 (59) 16:29 (55) 19:03 (47) 20:54 (43) 22:56 (41) 27:03 (43) 28:39 (40) 31:56 (35) 34:59 (31) 37:27 (30) 40:12 (28) 43:32 (26) 46:46 (27)                     47:50 (27)    
28 Mattias Skeppling OK Södertörn 48:47 02:30 (49) 01:16 (24) 04:10 (31) 03:13 (26) 02:13 (45) 02:33 (8) 01:41 (12) 02:17 (27) 03:35 (31) 01:44 (25) 04:03 (37) 04:52 (60) 02:52 (33) 03:10 (38) 04:19 (47) 02:55 (28)                     01:24 (35) Mattias Skeppling OK Södertörn
        02:30 (49) 03:46 (36) 07:56 (31) 11:09 (31) 13:22 (30) 15:55 (25) 17:36 (22) 19:53 (22) 23:28 (22) 25:12 (21) 29:15 (22) 34:07 (27) 36:59 (27) 40:09 (26) 44:28 (30) 47:23 (29)                     48:47 (28)    
29 Hampus Hatlen Tullinge SK 48:57 02:07 (23) 01:19 (30) 04:07 (29) 03:35 (35) 03:25 (59) 02:50 (21) 01:36 (8) 02:01 (11) 03:34 (30) 01:49 (32) 04:03 (38) 03:30 (24) 02:52 (32) 03:21 (43) 03:43 (31) 03:27 (43)                     01:38 (49) Hampus Hatlen Tullinge SK
        02:07 (23) 03:26 (22) 07:33 (26) 11:08 (30) 14:33 (41) 17:23 (35) 18:59 (31) 21:00 (27) 24:34 (28) 26:23 (27) 30:26 (27) 33:56 (26) 36:48 (26) 40:09 (26) 43:52 (28) 47:19 (28)                     48:57 (29)    
30 Albin Hainke Snättringe 49:02 01:52 (8) 01:02 (4) 04:11 (32) 03:51 (45) 01:51 (22) 04:18 (55) 01:57 (26) 02:10 (21) 03:57 (43) 01:48 (30) 04:07 (43) 04:07 (52) 02:42 (20) 02:47 (22) 03:32 (26) 03:45 (48)                     01:05 (5) Albin Hainke Snättringe
        01:52 (8) 02:54 (6) 07:05 (16) 10:56 (25) 12:47 (26) 17:05 (31) 19:02 (32) 21:12 (28) 25:09 (30) 26:57 (30) 31:04 (30) 35:11 (34) 37:53 (32) 40:40 (31) 44:12 (29) 47:57 (30)                     49:02 (30)    
31 Ola Henriksson Järla Orientering 49:14 02:16 (32) 02:02 (64) 03:50 (21) 03:40 (37) 01:44 (12) 03:04 (34) 02:18 (48) 02:35 (46) 03:02 (9) 03:03 (62) 03:56 (30) 03:37 (28) 03:31 (52) 02:44 (18) 03:55 (35) 02:49 (25)                     01:08 (11) Ola Henriksson Järla Orientering
        02:16 (32) 04:18 (54) 08:08 (38) 11:48 (36) 13:32 (32) 16:36 (29) 18:54 (30) 21:29 (32) 24:31 (27) 27:34 (31) 31:30 (31) 35:07 (32) 38:38 (35) 41:22 (34) 45:17 (33) 48:06 (32)                     49:14 (31)    
32 Monica Hatlen Tullinge SK 49:35 02:26 (42) 01:31 (46) 04:28 (43) 03:44 (43) 02:03 (36) 02:55 (29) 02:01 (29) 02:17 (28) 03:39 (34) 01:50 (33) 04:00 (35) 03:33 (25) 02:52 (32) 03:22 (44) 03:50 (32) 03:26 (42)                     01:38 (49) Monica Hatlen Tullinge SK
        02:26 (42) 03:57 (43) 08:25 (45) 12:09 (41) 14:12 (36) 17:07 (32) 19:08 (33) 21:25 (31) 25:04 (29) 26:54 (29) 30:54 (29) 34:27 (28) 37:19 (28) 40:41 (32) 44:31 (31) 47:57 (30)                     49:35 (32)    
33 Mikael Moser Klubblös 49:38 03:00 (57) 01:18 (28) 04:23 (40) 03:59 (48) 01:58 (29) 04:12 (54) 02:09 (39) 02:16 (24) 03:10 (15) 01:54 (38) 03:59 (32) 03:29 (22) 02:45 (23) 03:02 (35) 03:56 (36) 02:48 (23)                     01:20 (31) Mikael Moser Klubblös
        03:00 (57) 04:18 (54) 08:41 (47) 12:40 (46) 14:38 (43) 18:50 (45) 20:59 (44) 23:15 (44) 26:25 (37) 28:19 (38) 32:18 (38) 35:47 (37) 38:32 (34) 41:34 (35) 45:30 (34) 48:18 (33)                     49:38 (33)    
34 Ellen Broman OK Roslagen 49:56 02:07 (22) 01:07 (10) 03:50 (21) 03:10 (21) 02:25 (54) 03:02 (32) 01:53 (23) 02:07 (20) 03:24 (26) 02:34 (57) 03:42 (20) 03:51 (41) 03:18 (45) 04:25 (57) 05:07 (59) 02:48 (23)                     01:06 (7) Ellen Broman OK Roslagen
        02:07 (22) 03:14 (16) 07:04 (15) 10:14 (16) 12:39 (23) 15:41 (20) 17:34 (20) 19:41 (19) 23:05 (21) 25:39 (23) 29:21 (24) 33:12 (24) 36:30 (25) 40:55 (33) 46:02 (36) 48:50 (34)                     49:56 (34)    
35 Mikael Sundqvist Tullinge 50:54 03:05 (58) 01:35 (51) 04:29 (47) 03:29 (34) 02:24 (53) 02:48 (18) 02:09 (39) 02:30 (42) 03:23 (24) 01:48 (30) 04:00 (34) 03:50 (38) 03:59 (59) 03:07 (36) 03:53 (33) 03:02 (32)                     01:23 (34) Mikael Sundqvist Tullinge
        03:05 (58) 04:40 (60) 09:09 (51) 12:38 (45) 15:02 (45) 17:50 (39) 19:59 (39) 22:29 (38) 25:52 (34) 27:40 (32) 31:40 (33) 35:30 (35) 39:29 (39) 42:36 (37) 46:29 (39) 49:31 (35)                     50:54 (35)    
36 Daniel Rejment Ok Linne 51:01 02:13 (28) 01:30 (44) 03:28 (8) 03:42 (40) 01:45 (15) 03:47 (49) 02:10 (41) 02:18 (31) 06:16 (60) 02:11 (46) 05:36 (61) 03:16 (14) 03:05 (40) 02:58 (31) 03:11 (15) 02:28 (11)                     01:07 (9) Daniel Rejment Ok Linne
        02:13 (28) 03:43 (33) 07:11 (20) 10:53 (24) 12:38 (22) 16:25 (28) 18:35 (28) 20:53 (26) 27:09 (44) 29:20 (44) 34:56 (48) 38:12 (45) 41:17 (45) 44:15 (42) 47:26 (40) 49:54 (36)                     51:01 (36)    
37 Lars Landström Långhundra 51:07 02:15 (30) 01:37 (53) 04:50 (52) 03:24 (32) 02:17 (48) 02:52 (25) 02:07 (35) 02:25 (39) 04:02 (44) 02:50 (59) 03:49 (24) 03:52 (43) 02:55 (35) 02:50 (26) 03:54 (34) 04:04 (57)                     01:04 (2) Lars Landström Långhundra
        02:15 (30) 03:52 (42) 08:42 (48) 12:06 (39) 14:23 (39) 17:15 (34) 19:22 (35) 21:47 (35) 25:49 (33) 28:39 (40) 32:28 (39) 36:20 (40) 39:15 (38) 42:05 (36) 45:59 (35) 50:03 (38)                     51:07 (37)    
38 Björn Rundström OK Ravinen 51:29 02:07 (22) 01:27 (42) 04:15 (38) 03:11 (23) 01:44 (12) 03:05 (36) 02:03 (31) 03:37 (61) 05:29 (58) 02:19 (54) 03:38 (18) 03:12 (12) 02:46 (26) 04:47 (59) 04:01 (40) 02:37 (18)                     01:11 (17) Björn Rundström OK Ravinen
        02:07 (22) 03:34 (28) 07:49 (30) 11:00 (27) 12:44 (25) 15:49 (23) 17:52 (26) 21:29 (32) 26:58 (42) 29:17 (43) 32:55 (41) 36:07 (38) 38:53 (36) 43:40 (41) 47:41 (41) 50:18 (40)                     51:29 (38)    
39 Andreas Magnvall OK Södertörn 51:55 02:01 (16) 01:42 (58) 03:24 (5) 03:09 (19) 01:42 (9) 02:38 (12) 02:00 (28) 02:57 (53) 06:55 (62) 01:40 (21) 03:49 (24) 03:47 (36) 02:27 (10) 02:27 (9) 04:35 (50) 04:44 (61)                     01:58 (57) Andreas Magnvall OK Södertörn
        02:01 (16) 03:43 (33) 07:07 (17) 10:16 (19) 11:58 (14) 14:36 (15) 16:36 (17) 19:33 (18) 26:28 (39) 28:08 (35) 31:57 (36) 35:44 (36) 38:11 (33) 40:38 (30) 45:13 (32) 49:57 (37)                     51:55 (39)    
40 Jeanette Enckell Södertälje-Nykvarn OF 52:10 02:20 (37) 01:05 (6) 06:40 (65) 04:56 (58) 01:45 (15) 03:50 (50) 01:50 (19) 02:10 (21) 03:27 (28) 01:36 (12) 04:05 (41) 03:29 (22) 03:06 (41) 02:41 (17) 03:04 (8) 04:41 (60)                     01:25 (36) Jeanette Enckell Södertälje-Nykvarn OF
        02:20 (37) 03:25 (19) 10:05 (59) 15:01 (62) 16:46 (56) 20:36 (54) 22:26 (52) 24:36 (49) 28:03 (46) 29:39 (46) 33:44 (43) 37:13 (42) 40:19 (43) 43:00 (39) 46:04 (37) 50:45 (41)                     52:10 (40)    
41 Mats Windstedt Fredrikshofs IF Skid & OK 52:19 02:29 (46) 01:42 (58) 03:55 (26) 03:40 (37) 06:03 (64) 02:55 (29) 02:26 (53) 02:39 (47) 03:07 (13) 01:39 (16) 03:50 (26) 04:15 (58) 02:58 (38) 02:58 (31) 03:09 (13) 02:32 (13)                     02:02 (59) Mats Windstedt Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:29 (46) 04:11 (53) 08:06 (36) 11:46 (35) 17:49 (60) 20:44 (55) 23:10 (54) 25:49 (52) 28:56 (49) 30:35 (48) 34:25 (46) 38:40 (48) 41:38 (46) 44:36 (43) 47:45 (42) 50:17 (39)                     52:19 (41)    
42 Göran Ivarez OK Södertörn 52:56 02:17 (33) 01:31 (46) 05:35 (60) 03:17 (29) 01:55 (27) 03:03 (33) 02:07 (37) 02:17 (28) 04:02 (44) 01:54 (38) 04:12 (46) 04:09 (54) 03:58 (57) 02:47 (22) 04:52 (55) 03:28 (44)                     01:32 (43) Göran Ivarez OK Södertörn
        02:17 (33) 03:48 (38) 09:23 (55) 12:40 (46) 14:35 (42) 17:38 (36) 19:45 (37) 22:02 (37) 26:04 (35) 27:58 (34) 32:10 (37) 36:19 (39) 40:17 (42) 43:04 (40) 47:56 (43) 51:24 (42)                     52:56 (42)    
43 Lars Segerman Skarpnäcks OL 53:53 02:31 (50) 01:32 (50) 04:59 (56) 03:17 (29) 02:00 (33) 03:35 (45) 01:52 (21) 02:49 (52) 04:13 (47) 01:46 (28) 05:29 (60) 03:47 (36) 03:22 (47) 03:42 (52) 03:59 (38) 03:15 (40)                     01:45 (52) Lars Segerman Skarpnäcks OL
        02:31 (50) 04:03 (48) 09:02 (49) 12:19 (42) 14:19 (38) 17:54 (40) 19:46 (38) 22:35 (39) 26:48 (41) 28:34 (39) 34:03 (45) 37:50 (44) 41:12 (44) 44:54 (44) 48:53 (44) 52:08 (43)                     53:53 (43)    
44 Björn Linder Gustavsbergs OK 54:19 02:15 (30) 01:30 (44) 04:11 (33) 03:10 (21) 02:18 (50) 03:43 (47) 02:10 (41) 02:30 (42) 03:53 (41) 02:33 (56) 04:20 (48) 03:50 (38) 03:22 (47) 03:00 (34) 03:34 (29) 06:27 (65)                     01:33 (44) Björn Linder Gustavsbergs OK
        02:15 (30) 03:45 (35) 07:56 (31) 11:06 (29) 13:24 (31) 17:07 (32) 19:17 (34) 21:47 (35) 25:40 (32) 28:13 (37) 32:33 (40) 36:23 (41) 39:45 (40) 42:45 (38) 46:19 (38) 52:46 (44)                     54:19 (44)    
45 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 54:41 02:53 (55) 01:26 (41) 04:52 (53) 03:41 (39) 02:44 (57) 03:40 (46) 02:13 (45) 02:48 (51) 04:27 (51) 02:17 (52) 04:33 (51) 03:46 (35) 03:17 (44) 03:22 (44) 04:19 (47) 03:04 (35)                     01:19 (30) Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK
        02:53 (55) 04:19 (56) 09:11 (52) 12:52 (48) 15:36 (48) 19:16 (48) 21:29 (49) 24:17 (48) 28:44 (48) 31:01 (49) 35:34 (49) 39:20 (49) 42:37 (49) 45:59 (47) 50:18 (46) 53:22 (45)                     54:41 (45)    
46 Rolf Karlsson Järla Orientering 55:34 02:27 (43) 01:31 (46) 04:27 (42) 04:07 (51) 02:06 (40) 07:09 (62) 02:30 (57) 02:16 (24) 03:04 (12) 01:47 (29) 04:30 (50) 03:37 (28) 03:35 (53) 03:38 (50) 04:06 (42) 03:14 (37)                     01:30 (41) Rolf Karlsson Järla Orientering
        02:27 (43) 03:58 (44) 08:25 (45) 12:32 (43) 14:38 (43) 21:47 (59) 24:17 (59) 26:33 (55) 29:37 (50) 31:24 (50) 35:54 (50) 39:31 (50) 43:06 (50) 46:44 (48) 50:50 (47) 54:04 (46)                     55:34 (46)    
47 Anna Ek OK Ravinen 56:18 02:00 (15) 01:27 (42) 04:07 (29) 04:28 (56) 02:16 (47) 04:02 (51) 02:07 (35) 02:27 (40) 03:18 (23) 01:44 (25) 03:53 (28) 03:21 (18) 03:51 (56) 06:53 (63) 03:33 (27) 04:59 (62)                     01:52 (54) Anna Ek OK Ravinen
        02:00 (15) 03:27 (23) 07:34 (27) 12:02 (38) 14:18 (37) 18:20 (42) 20:27 (42) 22:54 (40) 26:12 (36) 27:56 (33) 31:49 (34) 35:10 (33) 39:01 (37) 45:54 (46) 49:27 (45) 54:26 (47)                     56:18 (47)    
48 Ingemar Gard Söders SOL 57:03 04:12 (64) 01:36 (52) 04:37 (49) 03:49 (44) 04:40 (61) 03:04 (34) 02:12 (44) 02:24 (37) 03:16 (22) 02:01 (42) 04:07 (43) 03:45 (33) 04:46 (62) 03:51 (54) 03:58 (37) 03:14 (37)                     01:31 (42) Ingemar Gard Söders SOL
        04:12 (64) 05:48 (64) 10:25 (62) 14:14 (58) 18:54 (63) 21:58 (61) 24:10 (58) 26:34 (56) 29:50 (51) 31:51 (51) 35:58 (51) 39:43 (51) 44:29 (51) 48:20 (50) 52:18 (49) 55:32 (49)                     57:03 (48)    
49 Erik Calleberg Snättringe SK 57:44 02:21 (39) 01:17 (25) 04:28 (43) 03:36 (36) 02:07 (41) 04:23 (56) 02:07 (35) 02:41 (48) 03:35 (31) 02:18 (53) 04:58 (56) 04:29 (59) 03:22 (47) 03:20 (42) 06:11 (63) 03:54 (51)                     02:37 (61) Erik Calleberg Snättringe SK
        02:21 (39) 03:38 (31) 08:06 (36) 11:42 (34) 13:49 (34) 18:12 (41) 20:19 (41) 23:00 (42) 26:35 (40) 28:53 (42) 33:51 (44) 38:20 (46) 41:42 (47) 45:02 (45) 51:13 (48) 55:07 (48)                     57:44 (49)    
50 Bengt Svensson Sundbybergs IK 58:27 02:07 (23) 01:25 (38) 03:51 (23) 03:02 (12) 02:04 (38) 07:43 (64) 02:24 (52) 02:33 (44) 06:17 (61) 02:15 (48) 03:51 (27) 04:11 (56) 02:48 (27) 03:43 (53) 04:45 (51) 03:59 (53)                     01:29 (40) Bengt Svensson Sundbybergs IK
        02:07 (23) 03:32 (27) 07:23 (24) 10:25 (20) 12:29 (20) 20:12 (53) 22:36 (53) 25:09 (51) 31:26 (57) 33:41 (57) 37:32 (52) 41:43 (52) 44:31 (52) 48:14 (49) 52:59 (50) 56:58 (50)                     58:27 (50)    
51 Mats Karlsson Tullinge SK 59:30 03:35 (62) 01:48 (61) 04:28 (43) 04:03 (49) 02:10 (42) 03:18 (39) 02:04 (33) 02:28 (41) 04:29 (53) 02:01 (42) 04:15 (47) 03:57 (45) 03:24 (50) 07:58 (64) 04:00 (39) 03:47 (50)                     01:45 (52) Mats Karlsson Tullinge SK
        03:35 (62) 05:23 (62) 09:51 (57) 13:54 (53) 16:04 (51) 19:22 (49) 21:26 (47) 23:54 (46) 28:23 (47) 30:24 (47) 34:39 (47) 38:36 (47) 42:00 (48) 49:58 (53) 53:58 (51) 57:45 (51)                     59:30 (51)    
52 Kristin Bergh Tullinge 59:31 03:17 (61) 02:03 (65) 05:14 (58) 04:10 (52) 03:26 (60) 03:21 (40) 02:22 (50) 02:23 (35) 04:17 (48) 02:59 (61) 04:56 (55) 03:59 (48) 03:58 (57) 03:40 (51) 04:16 (46) 03:34 (47)                     01:36 (47) Kristin Bergh Tullinge
        03:17 (61) 05:20 (61) 10:34 (64) 14:44 (60) 18:10 (62) 21:31 (58) 23:53 (57) 26:16 (53) 30:33 (53) 33:32 (56) 38:28 (54) 42:27 (54) 46:25 (53) 50:05 (54) 54:21 (52) 57:55 (52)                     59:31 (52)    
53 Anders Önerud OK Ravinen 59:48 02:28 (44) 01:31 (46) 04:14 (37) 05:02 (59) 02:05 (39) 04:42 (59) 07:21 (65) 02:34 (45) 04:17 (48) 01:41 (23) 04:03 (37) 04:05 (50) 03:13 (43) 03:17 (41) 04:58 (57) 03:00 (31)                     01:17 (25) Anders Önerud OK Ravinen
        02:28 (44) 03:59 (45) 08:13 (42) 13:15 (49) 15:20 (46) 20:02 (51) 27:23 (63) 29:57 (63) 34:14 (61) 35:55 (61) 39:58 (57) 44:03 (56) 47:16 (56) 50:33 (55) 55:31 (54) 58:31 (54)                     59:48 (53)    
54 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 59:59 02:29 (47) 01:20 (32) 04:20 (39) 03:58 (47) 04:50 (62) 02:52 (25) 01:52 (21) 02:23 (35) 03:28 (29) 01:50 (33) 04:06 (42) 03:51 (40) 02:57 (37) 09:28 (65) 04:51 (54) 03:45 (48)                     01:39 (51) Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn
        02:29 (47) 03:49 (39) 08:09 (39) 12:07 (40) 16:57 (57) 19:49 (50) 21:41 (50) 24:04 (47) 27:32 (45) 29:22 (45) 33:28 (42) 37:19 (43) 40:16 (41) 49:44 (51) 54:35 (53) 58:20 (53)                     59:59 (54)    
55 Eric Huijsers Hammarby IF OF 60:45 02:19 (35) 01:40 (57) 04:23 (40) 04:10 (52) 01:54 (26) 03:15 (37) 02:28 (54) 03:19 (60) 07:17 (63) 02:00 (41) 07:00 (62) 05:04 (62) 02:50 (28) 03:28 (48) 04:46 (52) 03:16 (41)                     01:36 (47) Eric Huijsers Hammarby IF OF
        02:19 (35) 03:59 (45) 08:22 (44) 12:32 (43) 14:26 (40) 17:41 (37) 20:09 (40) 23:28 (45) 30:45 (55) 32:45 (53) 39:45 (55) 44:49 (58) 47:39 (57) 51:07 (56) 55:53 (55) 59:09 (55)                     60:45 (55)    
56 Curt Rahlén OK Ravinen 61:02 02:45 (54) 01:38 (54) 05:34 (59) 05:27 (60) 02:22 (52) 03:34 (43) 02:23 (51) 02:46 (49) 04:45 (56) 02:16 (50) 04:34 (52) 04:05 (49) 04:22 (61) 03:25 (47) 06:01 (62) 03:32 (46)                     01:33 (44) Curt Rahlén OK Ravinen
        02:45 (54) 04:23 (57) 09:57 (58) 15:24 (64) 17:46 (59) 21:20 (56) 23:43 (56) 26:29 (54) 31:14 (56) 33:30 (55) 38:04 (53) 42:09 (53) 46:31 (54) 49:56 (52) 55:57 (56) 59:29 (56)                     61:02 (56)    
57 Johan Anemyr Nässjö OK 62:54 02:19 (35) 01:49 (62) 05:06 (57) 04:51 (57) 05:13 (63) 05:11 (61) 02:10 (41) 03:01 (56) 03:36 (33) 01:39 (16) 05:22 (58) 03:55 (44) 05:16 (63) 03:08 (37) 04:49 (53) 04:01 (54)                     01:28 (39) Johan Anemyr Nässjö OK
        02:19 (35) 04:08 (50) 09:14 (53) 14:05 (57) 19:18 (64) 24:29 (63) 26:39 (61) 29:40 (61) 33:16 (60) 34:55 (58) 40:17 (59) 44:12 (57) 49:28 (60) 52:36 (58) 57:25 (59) 61:26 (58)                     62:54 (57)    
58 Ileana von Melen IFK Enskede 64:21 02:32 (51) 01:38 (54) 04:54 (55) 06:04 (62) 02:46 (58) 04:03 (52) 02:28 (54) 03:15 (59) 04:29 (54) 03:18 (64) 04:20 (48) 05:33 (65) 05:49 (64) 03:12 (40) 04:23 (49) 02:55 (28)                     02:42 (63) Ileana von Melen IFK Enskede
        02:32 (51) 04:10 (52) 09:04 (50) 15:08 (63) 17:54 (61) 21:57 (60) 24:25 (60) 27:40 (58) 32:09 (58) 35:27 (59) 39:47 (56) 45:20 (59) 51:09 (62) 54:21 (61) 58:44 (60) 61:39 (59)                     64:21 (58)    
59 Nils Eklöw OK Södertörn 65:57 02:29 (46) 01:38 (54) 06:13 (64) 03:43 (42) 02:18 (50) 03:44 (48) 02:17 (47) 02:17 (27) 06:04 (59) 02:07 (45) 10:27 (65) 03:58 (46) 03:29 (51) 04:51 (60) 05:00 (58) 03:55 (52)                     01:27 (38) Nils Eklöw OK Södertörn
        02:29 (46) 04:07 (49) 10:20 (61) 14:03 (56) 16:21 (53) 20:05 (52) 22:22 (51) 24:39 (50) 30:43 (54) 32:50 (54) 43:17 (61) 47:15 (62) 50:44 (61) 55:35 (62) 60:35 (61) 64:30 (61)                     65:57 (59)    
60 Esmeralda Svenningsson Tullinge SK 67:02 02:28 (44) 01:22 (35) 04:11 (32) 03:53 (46) 02:13 (45) 04:39 (58) 02:36 (58) 08:04 (65) 03:46 (37) 02:37 (58) 04:38 (54) 03:35 (27) 02:50 (28) 06:02 (62) 04:14 (44) 05:15 (64)                     04:39 (64) Esmeralda Svenningsson Tullinge SK
        02:28 (44) 03:50 (41) 08:01 (35) 11:54 (37) 14:07 (35) 18:46 (44) 21:22 (46) 29:26 (60) 33:12 (59) 35:49 (60) 40:27 (60) 44:02 (55) 46:52 (55) 52:54 (59) 57:08 (58) 62:23 (60)                     67:02 (60)    
61 Therese Holmström OK Ravinen 67:13 03:55 (63) 01:45 (60) 04:53 (54) 04:14 (54) 02:30 (55) 04:09 (53) 02:03 (31) 03:08 (57) 03:45 (36) 02:15 (48) 07:29 (63) 05:29 (64) 03:47 (54) 04:23 (56) 07:27 (65) 04:02 (56)                     01:59 (58) Therese Holmström OK Ravinen
        03:55 (63) 05:40 (63) 10:33 (63) 14:47 (61) 17:17 (58) 21:26 (57) 23:29 (55) 26:37 (57) 30:22 (52) 32:37 (52) 40:06 (58) 45:35 (60) 49:22 (58) 53:45 (60) 61:12 (62) 65:14 (62)                     67:13 (61)    
62 Nilla Bogensberg Austria 76:30 02:24 (41) 01:23 (36) 05:58 (63) 04:06 (50) 02:34 (56) 07:15 (63) 03:09 (63) 02:58 (55) 04:58 (57) 10:42 (65) 05:23 (59) 05:11 (63) 03:50 (55) 04:36 (58) 05:30 (60) 05:00 (63)                     01:33 (44) Nilla Bogensberg Austria
        02:24 (41) 03:47 (37) 09:45 (56) 13:51 (52) 16:25 (54) 23:40 (62) 26:49 (62) 29:47 (62) 34:45 (62) 45:27 (63) 50:50 (63) 56:01 (63) 59:51 (63) 64:27 (63) 69:57 (63) 74:57 (63)                     76:30 (62)    
63 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 83:51 03:09 (59) 01:25 (38) 04:47 (51) 04:24 (55) 02:17 (48) 22:01 (65) 02:20 (49) 03:08 (57) 07:43 (64) 02:11 (46) 05:19 (57) 04:09 (54) 03:11 (42) 04:15 (55) 06:46 (64) 04:09 (58)                     02:37 (61) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        03:09 (59) 04:34 (59) 09:21 (54) 13:45 (51) 16:02 (50) 38:03 (64) 40:23 (64) 43:31 (64) 51:14 (64) 53:25 (64) 58:44 (64) 62:53 (64) 66:04 (64) 70:19 (64) 77:05 (64) 81:14 (64)                     83:51 (63)    
64 Mikko Iskanius Klubblös 101:43 09:10 (65) 01:58 (63) 05:35 (60) 13:40 (65) 10:49 (65) 04:56 (60) 07:20 (64) 03:49 (62) 04:27 (51) 02:55 (60) 10:18 (64) 05:03 (61) 04:12 (60) 05:53 (61) 05:31 (61) 04:01 (54)                     02:06 (60) Mikko Iskanius Klubblös
        09:10 (65) 11:08 (65) 16:43 (65) 30:23 (65) 41:12 (65) 46:08 (65) 53:28 (65) 57:17 (65) 61:44 (65) 64:39 (65) 74:57 (65) 80:00 (65) 84:12 (65) 90:05 (65) 95:36 (65) 99:37 (65)                     101:43 (64)    
65 Kennet Nilsson OK Älvsjö-Örby 627:55 03:10 (60) 01:15 (23) 05:51 (62) 03:42 (40) 02:11 (44) 02:51 (24) 02:28 (54) 06:23 (64) 08:26 (65) 03:06 (63) 03:54 (29) 03:08 (9) 03:02 (39) 02:45 (19) 04:54 (56) 03:08 (36)                     567:41 (65) Kennet Nilsson OK Älvsjö-Örby
        03:10 (60) 04:25 (58) 10:16 (60) 13:58 (55) 16:09 (52) 19:00 (46) 21:28 (48) 27:51 (59) 36:17 (63) 39:23 (62) 43:17 (61) 46:25 (61) 49:27 (59) 52:12 (57) 57:06 (57) 60:14 (57)                     627:55 (65)    
- Magnus Hagfjärd Söders SOL 55:13 03:10   02:03   04:13   04:47   03:06   04:27   02:28   05:53   02:45   04:00   03:28   02:57   04:31   03:34   02:44                           01:07   Magnus Hagfjärd Söders SOL
        03:10   05:13   09:26   14:13   17:19   21:46   24:14   30:07   32:52   36:52   40:20   43:17   47:48   51:22   54:06                           55:13      
- Thomas Calleberg Snättringe SK 636:50 02:33   01:30   04:09   03:16   02:05   02:38   01:42   02:38   03:15   02:02                                               611:02   Thomas Calleberg Snättringe SK
        02:33   04:03   08:12   11:28   13:33   16:11   17:53   20:31   23:46   25:48                                               636:50      
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                                       Mål   Bana C - 3,6 km Klubb
1 Tommy Holmer Väsby 33:10 01:34 (1) 00:57 (1) 03:29 (1) 05:04 (49) 01:51 (1) 03:05 (5) 01:39 (1) 04:29 (21) 02:05 (1) 02:25 (1) 03:01 (1) 02:33 (1)                                     00:58 (1) Tommy Holmer Väsby
        01:34 (1) 02:31 (1) 06:00 (1) 11:04 (6) 12:55 (3) 16:00 (4) 17:39 (2) 22:08 (3) 24:13 (2) 26:38 (2) 29:39 (1) 32:12 (1)                                     33:10 (1)    
2 Jesper Eriksson Klubblös 34:43 02:12 (5) 01:14 (7) 03:54 (4) 03:23 (7) 02:11 (13) 02:55 (3) 02:00 (7) 03:33 (3) 02:55 (21) 02:55 (2) 03:31 (5) 02:56 (6)                                     01:04 (2) Jesper Eriksson Klubblös
        02:12 (5) 03:26 (4) 07:20 (3) 10:43 (2) 12:54 (2) 15:49 (3) 17:49 (3) 21:22 (2) 24:17 (3) 27:12 (3) 30:43 (3) 33:39 (2)                                     34:43 (2)    
3 Per Ljung Stockholms OK 35:57 02:04 (2) 01:08 (3) 03:48 (3) 03:04 (1) 02:00 (5) 02:33 (1) 02:01 (9) 03:42 (6) 02:20 (6) 03:23 (12) 03:47 (11) 05:00 (56)                                     01:07 (3) Per Ljung Stockholms OK
        02:04 (2) 03:12 (2) 07:00 (2) 10:04 (1) 12:04 (1) 14:37 (1) 16:38 (1) 20:20 (1) 22:40 (1) 26:03 (1) 29:50 (2) 34:50 (3)                                     35:57 (3)    
4 Karin Lundberg Tullinge SK 36:30 02:11 (4) 01:24 (13) 04:15 (9) 03:27 (9) 02:05 (9) 03:34 (14) 01:44 (4) 03:42 (6) 02:11 (3) 03:21 (11) 04:43 (33) 02:43 (3)                                     01:10 (4) Karin Lundberg Tullinge SK
        02:11 (4) 03:35 (8) 07:50 (7) 11:17 (8) 13:22 (7) 16:56 (7) 18:40 (5) 22:22 (5) 24:33 (4) 27:54 (4) 32:37 (6) 35:20 (5)                                     36:30 (4)    
5 Malin Dahlström Tullinge SK 36:34 02:58 (34) 01:10 (4) 03:47 (2) 03:13 (4) 01:56 (2) 03:50 (27) 01:42 (3) 03:56 (13) 02:17 (4) 03:17 (7) 03:25 (2) 03:40 (21)                                     01:23 (9) Malin Dahlström Tullinge SK
        02:58 (34) 04:08 (15) 07:55 (8) 11:08 (7) 13:04 (5) 16:54 (6) 18:36 (4) 22:32 (6) 24:49 (6) 28:06 (5) 31:31 (4) 35:11 (4)                                     36:34 (5)    
6 Eddie Bjärrenholt Frihamra Gård Islandshäster 37:03 02:39 (20) 01:16 (9) 04:38 (18) 03:14 (5) 02:00 (5) 03:21 (7) 01:54 (6) 04:07 (15) 02:32 (13) 03:34 (18) 03:28 (3) 02:54 (5)                                     01:26 (12) Eddie Bjärrenholt Frihamra Gård Islandshäster
        02:39 (20) 03:55 (12) 08:33 (13) 11:47 (9) 13:47 (9) 17:08 (8) 19:02 (8) 23:09 (8) 25:41 (8) 29:15 (8) 32:43 (7) 35:37 (6)                                     37:03 (6)    
7 Pernilla Ihse OK Ravinen 37:32 02:14 (6) 01:18 (11) 04:33 (13) 03:43 (13) 02:08 (12) 03:33 (13) 01:49 (5) 03:32 (2) 02:30 (12) 03:28 (14) 03:41 (10) 03:42 (23)                                     01:21 (8) Pernilla Ihse OK Ravinen
        02:14 (6) 03:32 (5) 08:05 (9) 11:48 (10) 13:56 (10) 17:29 (10) 19:18 (9) 22:50 (7) 25:20 (7) 28:48 (7) 32:29 (5) 36:11 (8)                                     37:32 (7)    
8 Caroline Eriksson Tullinge SK 38:10 02:21 (10) 01:12 (5) 04:04 (5) 03:11 (2) 02:29 (18) 03:29 (12) 02:03 (11) 03:28 (1) 02:24 (7) 03:25 (13) 05:04 (43) 03:19 (10)                                     01:41 (23) Caroline Eriksson Tullinge SK
        02:21 (10) 03:33 (6) 07:37 (5) 10:48 (4) 13:17 (6) 16:46 (5) 18:49 (7) 22:17 (4) 24:41 (5) 28:06 (5) 33:10 (9) 36:29 (9)                                     38:10 (8)    
9 Asgeir Riseth Tullinge SK 38:22 02:09 (3) 01:07 (2) 04:14 (8) 03:15 (6) 02:49 (35) 03:49 (24) 02:23 (27) 03:48 (8) 02:26 (9) 03:28 (14) 03:33 (7) 03:06 (8)                                     02:15 (57) Asgeir Riseth Tullinge SK
        02:09 (3) 03:16 (3) 07:30 (4) 10:45 (3) 13:34 (8) 17:23 (9) 19:46 (10) 23:34 (9) 26:00 (9) 29:28 (9) 33:01 (8) 36:07 (7)                                     38:22 (9)    
10 Göran Doyle Sundbybergs IK 38:43 02:43 (24) 01:37 (22) 04:09 (6) 03:53 (16) 01:58 (3) 03:21 (7) 02:05 (12) 04:01 (14) 02:43 (16) 03:19 (10) 04:26 (23) 03:00 (7)                                     01:28 (13) Göran Doyle Sundbybergs IK
        02:43 (24) 04:20 (21) 08:29 (12) 12:22 (13) 14:20 (11) 17:41 (11) 19:46 (10) 23:47 (10) 26:30 (10) 29:49 (11) 34:15 (11) 37:15 (10)                                     38:43 (10)    
11 Tommy Lindberg Haninge SOK 39:16 02:15 (7) 01:24 (13) 04:35 (17) 03:39 (11) 02:31 (20) 03:24 (10) 03:08 (56) 03:55 (10) 02:39 (14) 03:17 (7) 03:29 (4) 03:45 (24)                                     01:15 (5) Tommy Lindberg Haninge SOK
        02:15 (7) 03:39 (9) 08:14 (11) 11:53 (11) 14:24 (12) 17:48 (12) 20:56 (13) 24:51 (13) 27:30 (13) 30:47 (13) 34:16 (12) 38:01 (12)                                     39:16 (11)    
12 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 39:33 03:09 (43) 01:39 (28) 04:20 (10) 03:25 (8) 02:06 (10) 03:21 (7) 02:13 (21) 03:37 (5) 03:06 (29) 03:11 (5) 04:04 (15) 03:45 (25)                                     01:37 (18) Per Molin Södertälje-Nykvarn OF
        03:09 (43) 04:48 (38) 09:08 (18) 12:33 (14) 14:39 (13) 18:00 (13) 20:13 (12) 23:50 (11) 26:56 (12) 30:07 (12) 34:11 (10) 37:56 (11)                                     39:33 (12)    
13 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 40:02 02:54 (31) 01:21 (12) 05:12 (32) 05:26 (52) 01:58 (3) 03:34 (14) 01:41 (2) 03:55 (10) 02:17 (4) 03:37 (19) 03:55 (12) 02:52 (4)                                     01:20 (7) Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL
        02:54 (31) 04:15 (20) 09:27 (24) 14:53 (37) 16:51 (24) 20:25 (20) 22:06 (16) 26:01 (16) 28:18 (15) 31:55 (15) 35:50 (13) 38:42 (13)                                     40:02 (13)    
14 Anette Önerud OK Ravinen 42:03 02:53 (30) 01:47 (36) 05:13 (33) 04:13 (26) 02:34 (24) 03:15 (6) 02:35 (36) 03:55 (10) 02:25 (8) 03:58 (29) 04:01 (13) 03:33 (15)                                     01:41 (23) Anette Önerud OK Ravinen
        02:53 (30) 04:40 (33) 09:53 (33) 14:06 (27) 16:40 (23) 19:55 (18) 22:30 (17) 26:25 (17) 28:50 (17) 32:48 (17) 36:49 (15) 40:22 (14)                                     42:03 (14)    
15 Ingemar Larsson Tullinge SK 42:19 03:07 (41) 01:32 (17) 04:48 (20) 03:45 (14) 02:20 (14) 03:43 (20) 02:11 (18) 04:34 (25) 02:47 (17) 03:53 (23) 04:53 (37) 03:13 (9)                                     01:33 (15) Ingemar Larsson Tullinge SK
        03:07 (41) 04:39 (30) 09:27 (24) 13:12 (18) 15:32 (15) 19:15 (14) 21:26 (14) 26:00 (15) 28:47 (16) 32:40 (16) 37:33 (16) 40:46 (15)                                     42:19 (15)    
16 Karin Greilert Haninge SOK 42:56 02:44 (25) 01:56 (49) 05:22 (37) 03:37 (10) 02:33 (23) 03:36 (16) 02:13 (20) 03:33 (3) 02:27 (10) 03:18 (9) 04:32 (29) 05:15 (63)                                     01:50 (32) Karin Greilert Haninge SOK
        02:44 (25) 04:40 (33) 10:02 (34) 13:39 (24) 16:12 (21) 19:48 (17) 22:01 (15) 25:34 (14) 28:01 (14) 31:19 (14) 35:51 (14) 41:06 (16)                                     42:56 (16)    
17 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 44:10 02:47 (26) 01:39 (28) 04:54 (25) 04:34 (37) 02:45 (28) 03:39 (18) 02:15 (23) 04:44 (30) 02:53 (20) 04:14 (38) 04:02 (14) 04:08 (35)                                     01:36 (17) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        02:47 (26) 04:26 (23) 09:20 (21) 13:54 (25) 16:39 (22) 20:18 (19) 22:33 (19) 27:17 (18) 30:10 (18) 34:24 (18) 38:26 (18) 42:34 (17)                                     44:10 (17)    
18 Arvid Persson Mölndal Outdoor IF 44:29 02:21 (10) 01:13 (6) 04:10 (7) 03:11 (2) 02:00 (5) 02:53 (2) 02:58 (46) 05:43 (52) 02:06 (2) 02:59 (3) 10:55 (79) 02:42 (2)                                     01:18 (6) Arvid Persson Mölndal Outdoor IF
        02:21 (10) 03:34 (7) 07:44 (6) 10:55 (5) 12:55 (3) 15:48 (2) 18:46 (6) 24:29 (12) 26:35 (11) 29:34 (10) 40:29 (24) 43:11 (19)                                     44:29 (18)    
19 Karl-erik Johansson OK Södertörn 44:41 02:25 (12) 02:05 (55) 04:34 (15) 04:14 (27) 04:31 (70) 04:08 (33) 02:11 (18) 04:07 (15) 02:28 (11) 03:52 (21) 03:31 (5) 04:43 (51)                                     01:52 (34) Karl-erik Johansson OK Södertörn
        02:25 (12) 04:30 (25) 09:04 (17) 13:18 (20) 17:49 (35) 21:57 (30) 24:08 (26) 28:15 (22) 30:43 (19) 34:35 (19) 38:06 (17) 42:49 (18)                                     44:41 (19)    
20 Katarina Ringels OK Klemmingen 45:19 04:09 (68) 01:42 (31) 05:01 (28) 04:05 (23) 02:48 (32) 05:00 (50) 02:09 (16) 03:48 (8) 03:24 (41) 03:32 (16) 04:24 (21) 03:25 (13)                                     01:52 (34) Katarina Ringels OK Klemmingen
        04:09 (68) 05:51 (60) 10:52 (46) 14:57 (39) 17:45 (33) 22:45 (39) 24:54 (34) 28:42 (24) 32:06 (24) 35:38 (23) 40:02 (21) 43:27 (20)                                     45:19 (20)    
21 Tove Persson Mölndal Outdoor IF 45:29 02:26 (14) 01:45 (35) 04:33 (13) 04:16 (29) 02:03 (8) 06:59 (71) 02:13 (20) 05:01 (38) 02:52 (19) 03:10 (4) 05:17 (48) 03:22 (11)                                     01:32 (14) Tove Persson Mölndal Outdoor IF
        02:26 (14) 04:11 (17) 08:44 (14) 13:00 (16) 15:03 (14) 22:02 (31) 24:15 (28) 29:16 (30) 32:08 (25) 35:18 (21) 40:35 (26) 43:57 (23)                                     45:29 (21)    
22 Kjell Holmberg OK Södertörn 45:46 02:38 (19) 01:48 (38) 05:15 (34) 05:05 (50) 02:45 (28) 03:37 (17) 02:21 (26) 04:26 (20) 03:00 (25) 04:54 (60) 04:30 (27) 03:34 (17)                                     01:53 (40) Kjell Holmberg OK Södertörn
        02:38 (19) 04:26 (23) 09:41 (30) 14:46 (35) 17:31 (31) 21:08 (24) 23:29 (22) 27:55 (20) 30:55 (20) 35:49 (24) 40:19 (22) 43:53 (22)                                     45:46 (22)    
23 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 46:23 02:25 (12) 01:16 (9) 05:30 (44) 03:50 (15) 02:48 (32) 04:42 (46) 02:00 (7) 05:22 (43) 03:27 (42) 04:02 (33) 04:26 (23) 03:39 (19)                                     02:56 (72) Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL
        02:25 (12) 03:41 (10) 09:11 (20) 13:01 (17) 15:49 (17) 20:31 (21) 22:31 (18) 27:53 (19) 31:20 (22) 35:22 (22) 39:48 (20) 43:27 (20)                                     46:23 (23)    
24 Carina Doyle Sundbybergs IK 46:30 02:36 (16) 01:55 (46) 04:54 (25) 05:31 (55) 02:57 (38) 03:39 (18) 02:59 (48) 04:32 (24) 02:41 (15) 04:17 (42) 04:30 (27) 03:59 (30)                                     02:00 (46) Carina Doyle Sundbybergs IK
        02:36 (16) 04:31 (26) 09:25 (22) 14:56 (38) 17:53 (37) 21:32 (27) 24:31 (30) 29:03 (26) 31:44 (23) 36:01 (25) 40:31 (25) 44:30 (24)                                     46:30 (24)    
25 Agnes Thor Centrum OK 46:36 02:48 (27) 01:44 (32) 05:00 (27) 04:52 (42) 02:54 (37) 03:47 (23) 02:56 (45) 04:51 (34) 03:45 (52) 03:52 (21) 04:37 (31) 04:07 (33)                                     01:23 (9) Agnes Thor Centrum OK
        02:48 (27) 04:32 (27) 09:32 (28) 14:24 (29) 17:18 (29) 21:05 (23) 24:01 (24) 28:52 (25) 32:37 (29) 36:29 (27) 41:06 (28) 45:13 (29)                                     46:36 (25)    
26 Mats Gunnemyr Söders-Tyresö 46:38 02:57 (33) 01:44 (32) 05:55 (52) 04:32 (34) 02:31 (20) 03:49 (24) 03:43 (68) 04:17 (19) 03:02 (27) 03:55 (25) 04:28 (26) 03:55 (28)                                     01:50 (32) Mats Gunnemyr Söders-Tyresö
        02:57 (33) 04:41 (36) 10:36 (42) 15:08 (41) 17:39 (32) 21:28 (26) 25:11 (36) 29:28 (31) 32:30 (28) 36:25 (26) 40:53 (27) 44:48 (25)                                     46:38 (26)    
27 Rune Carlsson Sundbybergs IK 46:41 02:32 (15) 01:37 (22) 04:53 (23) 04:11 (25) 02:34 (24) 05:32 (58) 02:28 (31) 04:11 (18) 02:58 (24) 03:51 (20) 04:14 (18) 05:54 (70)                                     01:46 (29) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        02:32 (15) 04:09 (16) 09:02 (16) 13:13 (19) 15:47 (16) 21:19 (25) 23:47 (23) 27:58 (21) 30:56 (21) 34:47 (20) 39:01 (19) 44:55 (26)                                     46:41 (27)    
28 Torbjörn Thufvesson Centrum OK 46:49 06:30 (80) 01:57 (50) 04:51 (22) 04:33 (36) 02:25 (17) 03:04 (4) 02:09 (16) 04:09 (17) 03:17 (38) 03:57 (28) 03:33 (7) 04:32 (42)                                     01:52 (34) Torbjörn Thufvesson Centrum OK
        06:30 (80) 08:27 (78) 13:18 (67) 17:51 (57) 20:16 (53) 23:20 (44) 25:29 (42) 29:38 (32) 32:55 (30) 36:52 (30) 40:25 (23) 44:57 (27)                                     46:49 (28)    
29 Björn Sandén OK Södertörn 47:01 02:17 (8) 01:27 (16) 04:26 (12) 04:04 (22) 05:03 (75) 04:48 (48) 02:01 (9) 06:42 (67) 03:33 (45) 03:12 (6) 03:39 (9) 04:15 (36)                                     01:34 (16) Björn Sandén OK Södertörn
        02:17 (8) 03:44 (11) 08:10 (10) 12:14 (12) 17:17 (28) 22:05 (33) 24:06 (25) 30:48 (35) 34:21 (35) 37:33 (32) 41:12 (29) 45:27 (31)                                     47:01 (29)    
30 Jenny Lundin IFK Enskede 47:11 03:01 (37) 01:55 (46) 05:28 (41) 04:00 (20) 03:27 (57) 04:12 (34) 02:37 (38) 04:31 (23) 03:12 (32) 04:17 (42) 04:46 (34) 03:39 (19)                                     02:06 (49) Jenny Lundin IFK Enskede
        03:01 (37) 04:56 (43) 10:24 (39) 14:24 (29) 17:51 (36) 22:03 (32) 24:40 (32) 29:11 (27) 32:23 (26) 36:40 (29) 41:26 (30) 45:05 (28)                                     47:11 (30)    
31 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 47:29 03:00 (36) 01:38 (25) 06:07 (57) 04:28 (33) 02:40 (27) 03:43 (20) 02:36 (37) 04:59 (37) 03:13 (35) 04:14 (38) 04:58 (40) 03:40 (21)                                     02:13 (56) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:00 (36) 04:38 (29) 10:45 (45) 15:13 (42) 17:53 (38) 21:36 (28) 24:12 (27) 29:11 (27) 32:24 (27) 36:38 (28) 41:36 (31) 45:16 (30)                                     47:29 (31)    
32 Per-Åke Eriksson Klubblös 48:21 03:01 (37) 01:38 (25) 05:59 (55) 04:56 (44) 02:46 (30) 04:20 (38) 02:34 (34) 04:55 (35) 03:22 (39) 04:14 (39) 04:59 (41) 03:45 (24)                                     01:52 (34) Per-Åke Eriksson Klubblös
        03:01 (37) 04:39 (30) 10:38 (43) 15:34 (45) 18:20 (43) 22:40 (38) 25:14 (37) 30:09 (33) 33:31 (32) 37:45 (33) 42:44 (32) 46:29 (32)                                     48:21 (32)    
33 Anders Larsson Skarpnäcks OL 48:25 02:40 (23) 02:12 (63) 05:25 (40) 04:14 (27) 02:23 (16) 03:51 (28) 02:25 (28) 08:24 (75) 03:12 (32) 03:55 (25) 04:11 (17) 03:55 (28)                                     01:38 (21) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        02:40 (23) 04:52 (41) 10:17 (35) 14:31 (33) 16:54 (25) 20:45 (22) 23:10 (21) 31:34 (39) 34:46 (36) 38:41 (36) 42:52 (34) 46:47 (33)                                     48:25 (33)    
34 Håkan Steen Klubblös 48:47 05:13 (76) 01:32 (17) 04:25 (11) 03:40 (12) 03:04 (41) 04:22 (40) 03:10 (58) 05:26 (44) 03:12 (32) 03:56 (27) 05:07 (44) 04:03 (31)                                     01:37 (18) Håkan Steen Klubblös
        05:13 (76) 06:45 (72) 11:10 (49) 14:50 (36) 17:54 (40) 22:16 (36) 25:26 (41) 30:52 (36) 34:04 (34) 38:00 (35) 43:07 (36) 47:10 (34)                                     48:47 (34)    
35 Lena Sundqvist Tullinge SK 49:06 03:32 (60) 01:54 (45) 05:39 (49) 04:20 (31) 02:48 (32) 03:59 (30) 02:34 (34) 05:29 (45) 03:39 (47) 04:04 (34) 05:03 (42) 04:23 (39)                                     01:42 (26) Lena Sundqvist Tullinge SK
        03:32 (60) 05:26 (50) 11:05 (48) 15:25 (44) 18:13 (41) 22:12 (35) 24:46 (33) 30:15 (34) 33:54 (33) 37:58 (34) 43:01 (35) 47:24 (37)                                     49:06 (35)    
36 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 49:13 03:07 (41) 02:26 (68) 05:41 (50) 05:02 (47) 03:15 (50) 03:51 (28) 02:17 (25) 06:27 (64) 02:50 (18) 04:11 (37) 04:22 (19) 03:50 (27)                                     01:54 (41) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:07 (41) 05:33 (57) 11:14 (50) 16:16 (48) 19:31 (50) 23:22 (45) 25:39 (43) 32:06 (41) 34:56 (38) 39:07 (37) 43:29 (37) 47:19 (35)                                     49:13 (36)    
37 Kent Bergman OK Ravinen 49:40 03:29 (57) 01:14 (7) 04:43 (19) 03:58 (18) 02:35 (26) 03:45 (22) 03:03 (51) 05:43 (51) 04:38 (70) 04:16 (41) 05:23 (52) 04:32 (42)                                     02:21 (61) Kent Bergman OK Ravinen
        03:29 (57) 04:43 (37) 09:26 (23) 13:24 (21) 15:59 (19) 19:44 (16) 22:47 (20) 28:30 (23) 33:08 (31) 37:24 (31) 42:47 (33) 47:19 (35)                                     49:40 (37)    
38 Andreas Boräng Snättringe SK 49:45 02:17 (8) 01:50 (41) 05:24 (39) 05:27 (53) 02:47 (31) 04:26 (42) 02:26 (29) 06:36 (65) 04:00 (62) 04:06 (36) 04:46 (34) 03:36 (18)                                     02:04 (48) Andreas Boräng Snättringe SK
        02:17 (8) 04:07 (14) 09:31 (27) 14:58 (40) 17:45 (33) 22:11 (34) 24:37 (31) 31:13 (37) 35:13 (39) 39:19 (39) 44:05 (38) 47:41 (38)                                     49:45 (38)    
38 Niclas Lidström Frösö IF 49:45 02:39 (20) 01:44 (32) 05:57 (54) 04:09 (24) 02:32 (22) 04:46 (47) 03:36 (65) 07:21 (69) 03:04 (28) 04:00 (31) 04:54 (38) 03:24 (12)                                     01:39 (22) Niclas Lidström Frösö IF
        02:39 (20) 04:23 (22) 10:20 (37) 14:29 (32) 17:01 (26) 21:47 (29) 25:23 (40) 32:44 (46) 35:48 (41) 39:48 (40) 44:42 (41) 48:06 (39)                                     49:45 (38)    
40 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 50:41 02:52 (29) 01:48 (38) 04:53 (23) 04:01 (21) 02:21 (15) 09:06 (76) 02:15 (23) 05:40 (50) 03:44 (50) 03:33 (17) 04:24 (21) 04:07 (33)                                     01:57 (43) Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK
        02:52 (29) 04:40 (33) 09:33 (29) 13:34 (23) 15:55 (18) 25:01 (48) 27:16 (47) 32:56 (49) 36:40 (48) 40:13 (43) 44:37 (39) 48:44 (40)                                     50:41 (40)    
41 Per Lindskog Gotlands Bro OK 51:26 03:39 (64) 02:24 (67) 05:18 (35) 04:32 (34) 03:07 (45) 04:02 (32) 03:06 (54) 06:06 (59) 03:35 (46) 04:00 (31) 04:50 (36) 04:37 (46)                                     02:10 (51) Per Lindskog Gotlands Bro OK
        03:39 (64) 06:03 (61) 11:21 (52) 15:53 (46) 19:00 (46) 23:02 (42) 26:08 (44) 32:14 (43) 35:49 (42) 39:49 (41) 44:39 (40) 49:16 (41)                                     51:26 (41)    
42 Lars Cedérus Snättringe SK 51:47 03:15 (47) 01:38 (26) 05:29 (42) 04:21 (32) 03:35 (59) 04:35 (44) 04:59 (76) 05:06 (39) 03:22 (39) 04:24 (46) 04:27 (25) 04:21 (37)                                     02:15 (57) Lars Cedérus Snättringe SK
        03:15 (47) 04:53 (42) 10:22 (38) 14:43 (34) 18:18 (42) 22:53 (41) 27:52 (49) 32:58 (50) 36:20 (46) 40:44 (45) 45:11 (43) 49:32 (42)                                     51:47 (42)    
43 Stina Boräng Snättringe SK 52:06 03:11 (45) 01:37 (22) 05:38 (48) 07:27 (72) 03:19 (53) 04:15 (35) 02:28 (31) 04:49 (32) 03:15 (37) 04:17 (42) 04:55 (39) 04:53 (54)                                     02:02 (47) Stina Boräng Snättringe SK
        03:11 (45) 04:48 (38) 10:26 (40) 17:53 (58) 21:12 (55) 25:27 (50) 27:55 (50) 32:44 (46) 35:59 (43) 40:16 (44) 45:11 (43) 50:04 (43)                                     52:06 (43)    
44 Tomas Björelind Järla Orientering 52:33 02:37 (18) 01:35 (21) 05:29 (42) 04:18 (30) 03:14 (49) 05:26 (55) 02:26 (29) 07:43 (72) 04:08 (63) 04:27 (48) 04:37 (31) 04:49 (53)                                     01:44 (28) Tomas Björelind Järla Orientering
        02:37 (18) 04:12 (19) 09:41 (30) 13:59 (26) 17:13 (27) 22:39 (37) 25:05 (35) 32:48 (48) 36:56 (49) 41:23 (49) 46:00 (45) 50:49 (44)                                     52:33 (44)    
45 Annemari Holmström Gustavsberg 53:03 03:01 (37) 01:48 (38) 05:30 (44) 05:35 (56) 03:01 (40) 05:06 (53) 02:58 (46) 05:33 (47) 03:14 (36) 04:24 (46) 06:18 (64) 04:38 (48)                                     01:57 (43) Annemari Holmström Gustavsberg
        03:01 (37) 04:49 (40) 10:19 (36) 15:54 (47) 18:55 (45) 24:01 (46) 26:59 (45) 32:32 (45) 35:46 (40) 40:10 (42) 46:28 (47) 51:06 (46)                                     53:03 (45)    
46 Elin Törnqvist Snättringe SK 53:27 03:19 (49) 02:11 (61) 06:11 (59) 04:42 (39) 03:39 (62) 05:06 (53) 02:39 (39) 04:34 (25) 03:50 (58) 04:49 (57) 05:17 (48) 04:41 (49)                                     02:29 (66) Elin Törnqvist Snättringe SK
        03:19 (49) 05:30 (52) 11:41 (54) 16:23 (51) 20:02 (52) 25:08 (49) 27:47 (48) 32:21 (44) 36:11 (44) 41:00 (47) 46:17 (46) 50:58 (45)                                     53:27 (46)    
47 Lenka Zatloukalova Tullinge SK 53:55 03:21 (52) 02:09 (58) 06:42 (64) 06:22 (66) 03:15 (50) 04:17 (36) 02:53 (43) 05:51 (56) 03:56 (60) 04:04 (34) 05:21 (51) 03:33 (15)                                     02:11 (53) Lenka Zatloukalova Tullinge SK
        03:21 (52) 05:30 (52) 12:12 (58) 18:34 (61) 21:49 (60) 26:06 (55) 28:59 (54) 34:50 (56) 38:46 (56) 42:50 (52) 48:11 (52) 51:44 (47)                                     53:55 (47)    
48 Magnus Areskoug Enebyberg 54:07 03:33 (62) 01:57 (50) 05:46 (51) 05:01 (46) 03:06 (44) 04:56 (49) 02:50 (42) 04:58 (36) 04:13 (64) 04:31 (49) 06:54 (68) 04:41 (49)                                     01:41 (23) Magnus Areskoug Enebyberg
        03:33 (62) 05:30 (53) 11:16 (51) 16:17 (49) 19:23 (49) 24:19 (47) 27:09 (46) 32:07 (42) 36:20 (46) 40:51 (46) 47:45 (50) 52:26 (48)                                     54:07 (48)    
49 Leif Lundquist Enebybergs IF 54:23 05:53 (77) 02:02 (54) 05:18 (35) 06:38 (68) 02:50 (36) 03:49 (24) 03:00 (49) 04:42 (28) 03:10 (30) 04:45 (54) 05:20 (50) 05:14 (62)                                     01:42 (26) Leif Lundquist Enebybergs IF
        05:53 (77) 07:55 (76) 13:13 (66) 19:51 (67) 22:41 (63) 26:30 (58) 29:30 (56) 34:12 (52) 37:22 (51) 42:07 (51) 47:27 (48) 52:41 (50)                                     54:23 (49)    
50 Sven-Erik Amren Snättringe 54:37 02:59 (35) 02:17 (66) 05:37 (47) 05:28 (54) 03:23 (56) 06:43 (68) 02:39 (39) 05:11 (40) 03:10 (30) 04:35 (50) 05:33 (56) 05:05 (60)                                     01:57 (43) Sven-Erik Amren Snättringe
        02:59 (35) 05:16 (47) 10:53 (47) 16:21 (50) 19:44 (51) 26:27 (57) 29:06 (55) 34:17 (53) 37:27 (52) 42:02 (50) 47:35 (49) 52:40 (49)                                     54:37 (50)    
51 Susanna Hellström Klubblös 54:53 02:39 (20) 01:32 (17) 04:34 (15) 03:54 (17) 03:21 (55) 03:25 (11) 05:00 (77) 04:49 (31) 07:05 (78) 06:56 (75) 05:26 (53) 04:24 (40)                                     01:48 (30) Susanna Hellström Klubblös
        02:39 (20) 04:11 (17) 08:45 (15) 12:39 (15) 16:00 (20) 19:25 (15) 24:25 (29) 29:14 (29) 36:19 (45) 43:15 (54) 48:41 (53) 53:05 (51)                                     54:53 (51)    
52 Helena Korhonen Haninge SOK 55:03 02:36 (16) 01:24 (14) 05:09 (31) 04:59 (45) 05:03 (75) 03:59 (30) 02:08 (15) 06:05 (58) 03:28 (43) 04:19 (45) 05:44 (59) 08:45 (80)                                     01:24 (11) Helena Korhonen Haninge SOK
        02:36 (16) 04:00 (13) 09:09 (19) 14:08 (28) 19:11 (48) 23:10 (43) 25:18 (38) 31:23 (38) 34:51 (37) 39:10 (38) 44:54 (42) 53:39 (53)                                     55:03 (52)    
53 Willy Ljungdell Täby OK 55:34 03:06 (40) 01:33 (20) 04:48 (20) 03:59 (19) 04:27 (69) 09:36 (77) 02:07 (13) 04:30 (22) 02:56 (22) 03:58 (29) 07:56 (72) 05:01 (58)                                     01:37 (18) Willy Ljungdell Täby OK
        03:06 (40) 04:39 (30) 09:27 (24) 13:26 (22) 17:53 (37) 27:29 (60) 29:36 (57) 34:06 (51) 37:02 (50) 41:00 (47) 48:56 (55) 53:57 (55)                                     55:34 (53)    
54 Tord Jansson SNO 55:39 03:30 (58) 02:01 (53) 06:31 (63) 04:51 (41) 04:25 (68) 04:21 (39) 02:44 (41) 06:04 (57) 04:18 (65) 04:38 (52) 05:28 (55) 04:36 (45)                                     02:12 (54) Tord Jansson SNO
        03:30 (58) 05:31 (55) 12:02 (56) 16:53 (53) 21:18 (57) 25:39 (52) 28:23 (51) 34:27 (54) 38:45 (55) 43:23 (55) 48:51 (54) 53:27 (52)                                     55:39 (54)    
55 Lena Hellström OK Ravinen 56:49 03:32 (60) 01:55 (46) 05:03 (29) 06:09 (65) 02:29 (18) 06:26 (66) 03:08 (56) 06:38 (66) 02:56 (22) 04:40 (53) 05:08 (46) 05:43 (68)                                     03:02 (75) Lena Hellström OK Ravinen
        03:32 (60) 05:27 (51) 10:30 (41) 16:39 (52) 19:08 (47) 25:34 (51) 28:42 (52) 35:20 (58) 38:16 (53) 42:56 (53) 48:04 (51) 53:47 (54)                                     56:49 (55)    
56 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 58:01 03:19 (49) 02:14 (64) 05:55 (52) 08:02 (75) 03:13 (48) 05:33 (59) 03:15 (60) 05:12 (41) 03:44 (50) 04:52 (58) 05:34 (57) 04:21 (37)                                     02:47 (71) Lars Segerqvist Skarpnäcks OL
        03:19 (49) 05:33 (57) 11:28 (53) 19:30 (65) 22:43 (64) 28:16 (64) 31:31 (64) 36:43 (62) 40:27 (59) 45:19 (59) 50:53 (58) 55:14 (56)                                     58:01 (56)    
57 Daniel Helander Tullinge SK 58:27 02:48 (27) 01:47 (36) 05:07 (30) 04:44 (40) 03:04 (41) 08:14 (74) 04:13 (72) 05:48 (54) 03:58 (61) 04:37 (51) 06:09 (63) 04:45 (52)                                     03:13 (77) Daniel Helander Tullinge SK
        02:48 (27) 04:35 (28) 09:42 (32) 14:26 (31) 17:30 (30) 25:44 (53) 29:57 (58) 35:45 (59) 39:43 (57) 44:20 (57) 50:29 (57) 55:14 (56)                                     58:27 (57)    
58 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 58:37 03:45 (65) 02:29 (69) 06:09 (58) 05:35 (56) 03:49 (65) 05:45 (62) 03:17 (63) 05:17 (42) 03:39 (47) 05:18 (66) 05:14 (47) 05:53 (69)                                     02:27 (63) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        03:45 (65) 06:14 (65) 12:23 (60) 17:58 (59) 21:47 (59) 27:32 (61) 30:49 (63) 36:06 (60) 39:45 (58) 45:03 (58) 50:17 (56) 56:10 (58)                                     58:37 (58)    
59 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 59:26 03:10 (44) 03:17 (76) 06:00 (56) 05:15 (51) 03:49 (65) 04:19 (37) 03:05 (52) 05:48 (54) 03:40 (49) 05:41 (69) 07:41 (70) 04:55 (55)                                     02:46 (70) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        03:10 (44) 06:27 (66) 12:27 (62) 17:42 (56) 21:31 (58) 25:50 (54) 28:55 (53) 34:43 (55) 38:23 (54) 44:04 (56) 51:45 (59) 56:40 (59)                                     59:26 (59)    
60 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 59:49 04:02 (67) 02:06 (56) 06:56 (66) 06:22 (66) 03:10 (47) 05:30 (56) 03:56 (71) 05:38 (49) 03:48 (56) 05:09 (64) 06:01 (61) 05:01 (58)                                     02:10 (51) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        04:02 (67) 06:08 (62) 13:04 (65) 19:26 (64) 22:36 (61) 28:06 (63) 32:02 (67) 37:40 (63) 41:28 (61) 46:37 (61) 52:38 (60) 57:39 (60)                                     59:49 (60)    
61 Ronny Hedlund OK Södertörn 60:21 03:33 (62) 02:11 (61) 06:28 (61) 05:02 (47) 03:58 (67) 05:30 (56) 03:38 (66) 07:59 (73) 04:21 (67) 05:17 (65) 05:07 (44) 04:35 (44)                                     02:42 (69) Ronny Hedlund OK Södertörn
        03:33 (62) 05:44 (59) 12:12 (58) 17:14 (55) 21:12 (55) 26:42 (59) 30:20 (60) 38:19 (65) 42:40 (64) 47:57 (63) 53:04 (62) 57:39 (60)                                     60:21 (61)    
62 Birgitta Turnell Lidingö 60:37 03:25 (55) 01:59 (52) 07:01 (67) 05:49 (60) 04:33 (71) 05:40 (61) 03:16 (61) 06:43 (68) 03:32 (44) 04:59 (61) 07:03 (69) 04:30 (41)                                     02:07 (50) Birgitta Turnell Lidingö
        03:25 (55) 05:24 (49) 12:25 (61) 18:14 (60) 22:47 (65) 28:27 (65) 31:43 (65) 38:26 (67) 41:58 (62) 46:57 (62) 54:00 (63) 58:30 (63)                                     60:37 (62)    
63 Markus Ehrnholm Klubblös 62:04 04:25 (70) 02:16 (65) 05:22 (37) 04:54 (43) 03:45 (63) 05:36 (60) 03:46 (70) 06:16 (61) 05:06 (73) 05:03 (63) 06:30 (65) 05:23 (64)                                     03:42 (79) Markus Ehrnholm Klubblös
        04:25 (70) 06:41 (70) 12:03 (57) 16:57 (54) 20:42 (54) 26:18 (56) 30:04 (59) 36:20 (61) 41:26 (60) 46:29 (60) 52:59 (61) 58:22 (62)                                     62:04 (63)    
64 Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 62:20 03:51 (66) 03:30 (78) 06:23 (60) 07:29 (73) 03:33 (58) 05:54 (64) 03:02 (50) 05:29 (45) 04:29 (69) 04:47 (56) 05:40 (58) 05:54 (70)                                     02:19 (60) Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        03:51 (66) 07:21 (74) 13:44 (69) 21:13 (71) 24:46 (73) 30:40 (71) 33:42 (69) 39:11 (68) 43:40 (66) 48:27 (65) 54:07 (64) 60:01 (64)                                     62:20 (64)    
65 Leif Hermundstad Snättringe SK 63:25 04:10 (69) 02:29 (69) 08:10 (73) 06:03 (63) 03:36 (60) 04:24 (41) 03:06 (54) 05:43 (51) 04:53 (72) 06:56 (75) 05:54 (60) 05:34 (66)                                     02:27 (64) Leif Hermundstad Snättringe SK
        04:10 (69) 06:39 (69) 14:49 (74) 20:52 (69) 24:28 (70) 28:52 (67) 31:58 (66) 37:41 (64) 42:34 (63) 49:30 (67) 55:24 (65) 60:58 (65)                                     63:25 (65)    
66 Jonas Gudziunas Klubblös 64:15 02:55 (32) 03:16 (75) 10:48 (78) 05:39 (59) 06:33 (80) 06:52 (70) 03:44 (69) 04:43 (29) 03:01 (26) 04:45 (54) 04:07 (16) 06:00 (72)                                     01:52 (34) Jonas Gudziunas Klubblös
        02:55 (32) 06:11 (63) 16:59 (77) 22:38 (75) 29:11 (75) 36:03 (75) 39:47 (75) 44:30 (73) 47:31 (71) 52:16 (71) 56:23 (66) 62:23 (67)                                     64:15 (66)    
67 Göran Andersson Enebybergs IF 64:33 03:30 (58) 01:41 (30) 08:32 (74) 08:09 (76) 02:06 (10) 04:36 (45) 02:07 (13) 04:36 (27) 14:52 (79) 03:53 (23) 04:36 (30) 04:06 (32)                                     01:49 (31) Göran Andersson Enebybergs IF
        03:30 (58) 05:11 (44) 13:43 (68) 21:52 (74) 23:58 (69) 28:34 (66) 30:41 (62) 35:17 (57) 50:09 (74) 54:02 (72) 58:38 (70) 62:44 (68)                                     64:33 (67)    
67 Kalle Högberg OK Södertörn 64:33 04:50 (74) 02:37 (71) 06:55 (65) 05:37 (58) 03:18 (52) 08:16 (75) 03:11 (59) 05:33 (47) 03:46 (53) 06:54 (74) 05:27 (54) 05:35 (67)                                     02:34 (67) Kalle Högberg OK Södertörn
        04:50 (74) 07:27 (75) 14:22 (72) 19:59 (68) 23:17 (66) 31:33 (73) 34:44 (71) 40:17 (70) 44:03 (68) 50:57 (68) 56:24 (67) 61:59 (66)                                     64:33 (67)    
69 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 65:57 04:44 (73) 01:52 (42) 07:37 (72) 06:39 (69) 03:46 (64) 06:59 (71) 03:41 (67) 06:25 (63) 04:26 (68) 05:50 (70) 06:04 (62) 05:27 (65)                                     02:27 (63) Eva-Stina Svärd Haninge SOK
        04:44 (73) 06:36 (67) 14:13 (71) 20:52 (69) 24:38 (71) 31:37 (74) 35:18 (73) 41:43 (72) 46:09 (70) 51:59 (70) 58:03 (68) 63:30 (69)                                     65:57 (69)    
70 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 66:18 04:25 (70) 02:42 (72) 07:18 (70) 06:58 (71) 03:19 (53) 06:09 (65) 03:05 (52) 07:25 (70) 04:38 (70) 05:01 (62) 08:16 (73) 04:37 (46)                                     02:25 (62) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        04:25 (70) 07:07 (73) 14:25 (73) 21:23 (72) 24:42 (72) 30:51 (72) 33:56 (70) 41:21 (71) 45:59 (69) 51:00 (69) 59:16 (72) 63:53 (70)                                     66:18 (70)    
71 Olle Arman Nyköpings OK 66:31 03:18 (48) 01:53 (43) 06:30 (62) 07:51 (74) 03:05 (43) 05:04 (51) 02:54 (44) 09:22 (77) 03:47 (54) 04:52 (58) 10:37 (78) 05:06 (61)                                     02:12 (54) Olle Arman Nyköpings OK
        03:18 (48) 05:11 (44) 11:41 (54) 19:32 (66) 22:37 (62) 27:41 (62) 30:35 (61) 39:57 (69) 43:44 (67) 48:36 (66) 59:13 (71) 64:19 (71)                                     66:31 (71)    
72 Monika Persson OK Södertörn 67:18 03:24 (54) 03:12 (74) 09:08 (76) 05:53 (61) 03:36 (60) 05:05 (52) 03:16 (61) 04:49 (31) 04:19 (66) 05:28 (68) 10:04 (76) 06:30 (74)                                     02:34 (67) Monika Persson OK Södertörn
        03:24 (54) 06:36 (67) 15:44 (75) 21:37 (73) 25:13 (74) 30:18 (70) 33:34 (68) 38:23 (66) 42:42 (65) 48:10 (64) 58:14 (69) 64:44 (72)                                     67:18 (72)    
73 Peo Ekström OK Ravinen 70:19 03:20 (51) 01:53 (43) 05:30 (44) 04:40 (38) 03:00 (39) 04:26 (42) 02:33 (33) 06:21 (62) 19:11 (80) 09:43 (80) 04:23 (20) 03:27 (14)                                     01:52 (34) Peo Ekström OK Ravinen
        03:20 (51) 05:13 (46) 10:43 (44) 15:23 (43) 18:23 (44) 22:49 (40) 25:22 (39) 31:43 (40) 50:54 (75) 60:37 (76) 65:00 (75) 68:27 (73)                                     70:19 (73)    
74 Susanne Bergh Mölndal Outdoor IF 73:43 03:13 (46) 02:09 (58) 07:14 (69) 06:04 (64) 04:52 (73) 06:35 (67) 04:42 (74) 11:09 (80) 03:49 (57) 06:27 (71) 06:41 (67) 07:46 (76)                                     03:02 (75) Susanne Bergh Mölndal Outdoor IF
        03:13 (46) 05:22 (48) 12:36 (63) 18:40 (62) 23:32 (67) 30:07 (68) 34:49 (72) 45:58 (74) 49:47 (72) 56:14 (73) 62:55 (73) 70:41 (74)                                     73:43 (74)    
75 Margareta Bergh Skarpnäcks OL 73:50 03:22 (53) 02:09 (58) 07:22 (71) 05:59 (62) 04:41 (72) 06:43 (68) 05:23 (79) 10:19 (79) 03:52 (59) 06:33 (73) 06:34 (66) 07:52 (77)                                     03:01 (73) Margareta Bergh Skarpnäcks OL
        03:22 (53) 05:31 (55) 12:53 (64) 18:52 (63) 23:33 (68) 30:16 (69) 35:39 (74) 45:58 (74) 49:50 (73) 56:23 (74) 62:57 (74) 70:49 (75)                                     73:50 (75)    
76 Hugo Isgren IFK Enskede 77:14 04:34 (72) 02:08 (57) 07:07 (68) 17:33 (80) 03:08 (46) 05:48 (63) 03:20 (64) 06:15 (60) 03:47 (54) 05:21 (67) 10:55 (79) 05:00 (56)                                     02:18 (59) Hugo Isgren IFK Enskede
        04:34 (72) 06:42 (71) 13:49 (70) 31:22 (78) 34:30 (78) 40:18 (77) 43:38 (77) 49:53 (76) 53:40 (76) 59:01 (75) 69:56 (76) 74:56 (76)                                     77:14 (76)    
77 Tommy Svensson Klubblös 83:49 03:25 (55) 02:46 (73) 09:46 (77) 10:10 (79) 05:01 (74) 11:29 (79) 04:33 (73) 07:28 (71) 06:38 (76) 06:27 (71) 07:42 (71) 06:28 (73)                                     01:56 (42) Tommy Svensson Klubblös
        03:25 (55) 06:11 (63) 15:57 (76) 26:07 (77) 31:08 (77) 42:37 (78) 47:10 (78) 54:38 (78) 61:16 (78) 67:43 (78) 75:25 (78) 81:53 (78)                                     83:49 (77)    
78 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 84:13 04:59 (75) 03:26 (77) 08:48 (75) 06:45 (70) 05:15 (77) 08:10 (73) 05:21 (78) 08:54 (76) 05:46 (74) 07:44 (78) 08:47 (74) 07:17 (75)                                     03:01 (73) Anita Lindbohm Skarpnäcks OL
        04:59 (75) 08:25 (77) 17:13 (78) 23:58 (76) 29:13 (76) 37:23 (76) 42:44 (76) 51:38 (77) 57:24 (77) 65:08 (77) 73:55 (77) 81:12 (77)                                     84:13 (78)    
79 Morris Bergqvist Klubblös 95:58 06:11 (79) 04:54 (80) 11:16 (79) 09:44 (77) 06:01 (79) 10:02 (78) 04:58 (75) 08:11 (74) 06:29 (75) 07:21 (77) 08:47 (74) 08:24 (79)                                     03:40 (78) Morris Bergqvist Klubblös
        06:11 (79) 11:05 (80) 22:21 (79) 32:05 (79) 38:06 (79) 48:08 (79) 53:06 (79) 61:17 (79) 67:46 (79) 75:07 (79) 83:54 (79) 92:18 (79)                                     95:58 (79)    
80 Ingvar Oscarsson Klubblös 109:55 06:04 (78) 03:33 (79) 13:48 (80) 10:00 (78) 05:19 (78) 14:18 (80) 06:07 (80) 10:05 (78) 06:49 (77) 08:32 (79) 10:20 (77) 08:08 (78)                                     06:52 (80) Ingvar Oscarsson Klubblös
        06:04 (78) 09:37 (79) 23:25 (80) 33:25 (80) 38:44 (80) 53:02 (80) 59:09 (80) 69:14 (80) 76:03 (80) 84:35 (80) 94:55 (80) 103:03 (80)                                     109:55 (80)    
- teodor Bjarnason Klubblös 79:10 03:37   01:31   03:21   09:31   02:08   40:05   05:02                                                           13:55   teodor Bjarnason Klubblös
        03:37   05:08   08:29   18:00   20:08   60:13   65:15                                                           79:10      
- Janne Nilsson Centrum OK 96:12 10:54   11:28   09:44   06:06   09:49   05:05   08:17   06:30   07:18   08:47   08:24                                           03:50   Janne Nilsson Centrum OK
        10:54   22:22   32:06   38:12   48:01   53:06   61:23   67:53   75:11   83:58   92:22                                           96:12      
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana D - 2,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                                           Mål   Bana D - 2,3 km Klubb
1 Niklas Erlandsson OK Södertörn 21:57 02:14 (2) 03:13 (1) 01:45 (1) 02:10 (1) 01:49 (1) 05:46 (1) 03:41 (3)                                                         01:19 (1) Niklas Erlandsson OK Södertörn
        02:14 (2) 05:27 (1) 07:12 (1) 09:22 (1) 11:11 (1) 16:57 (1) 20:38 (2)                                                         21:57 (1)    
2 Oscar Gezelius Ravinen 22:04 01:54 (1) 03:35 (3) 01:56 (2) 02:20 (3) 01:54 (2) 05:51 (2) 02:53 (1)                                                         01:41 (7) Oscar Gezelius Ravinen
        01:54 (1) 05:29 (2) 07:25 (2) 09:45 (2) 11:39 (2) 17:30 (2) 20:23 (1)                                                         22:04 (2)    
3 Rune Rådeström Snättringe SK 24:42 02:23 (3) 03:18 (2) 02:04 (4) 02:47 (5) 02:07 (3) 06:18 (3) 03:55 (5)