Sträcktider Sommarserien 2017 Granby                                                                                        
  2017-08-01 Svarta tider är sträcktider                                                                                        
    Blå tider är från start                                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                                          
                                                                                                   
Plac Bana A - 9,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18               Mål   Bana A - 9,4 km Klubb
1 Oskar Malmberg IFK Umeå 70:15 05:31 (2) 02:36 (1) 03:01 (1) 02:01 (1) 03:58 (1) 02:41 (1) 02:04 (6) 06:24 (1) 03:12 (1) 04:22 (8) 04:33 (3) 03:08 (1) 05:42 (4) 03:38 (1) 03:09 (1) 05:34 (1) 02:43 (1) 03:50 (2)             02:08 (3) Oskar Malmberg IFK Umeå
        05:31 (2) 08:07 (1) 11:08 (1) 13:09 (1) 17:07 (1) 19:48 (1) 21:52 (1) 28:16 (1) 31:28 (1) 35:50 (1) 40:23 (1) 43:31 (1) 49:13 (1) 52:51 (1) 56:00 (1) 61:34 (1) 64:17 (1) 68:07 (1)             70:15 (1)    
2 Emil Lauri Kif 75:08 05:50 (3) 02:55 (2) 03:17 (2) 02:01 (1) 04:33 (4) 03:13 (4) 01:33 (1) 06:53 (2) 03:32 (2) 03:25 (1) 04:21 (1) 04:13 (5) 05:30 (3) 04:19 (3) 03:33 (5) 06:29 (2) 03:13 (4) 04:14 (5)             02:04 (1) Emil Lauri Kif
        05:50 (3) 08:45 (3) 12:02 (2) 14:03 (2) 18:36 (2) 21:49 (2) 23:22 (2) 30:15 (2) 33:47 (2) 37:12 (2) 41:33 (2) 45:46 (2) 51:16 (2) 55:35 (2) 59:08 (2) 65:37 (2) 68:50 (2) 73:04 (2)             75:08 (2)    
3 Martin Johnsson Kamrat & Idrottsförening 79:20 05:29 (1) 03:01 (3) 03:59 (6) 02:05 (3) 04:25 (2) 03:11 (3) 01:34 (2) 06:59 (3) 03:45 (3) 03:33 (2) 04:31 (2) 03:51 (2) 05:18 (1) 06:06 (7) 03:25 (4) 08:02 (7) 03:43 (8) 03:53 (3)             02:30 (7) Martin Johnsson Kamrat & Idrottsförening
        05:29 (1) 08:30 (2) 12:29 (3) 14:34 (3) 18:59 (3) 22:10 (3) 23:44 (3) 30:43 (3) 34:28 (3) 38:01 (3) 42:32 (3) 46:23 (3) 51:41 (3) 57:47 (3) 61:12 (3) 69:14 (3) 72:57 (3) 76:50 (3)             79:20 (3)    
4 Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK 83:35 06:34 (6) 03:07 (4) 03:49 (5) 02:36 (6) 04:33 (4) 03:25 (5) 01:49 (3) 07:16 (4) 04:08 (5) 03:53 (4) 04:48 (4) 04:14 (6) 05:47 (5) 04:40 (4) 03:23 (3) 10:05 (9) 03:42 (7) 03:40 (1)             02:06 (2) Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK
        06:34 (6) 09:41 (5) 13:30 (4) 16:06 (4) 20:39 (4) 24:04 (4) 25:53 (4) 33:09 (4) 37:17 (4) 41:10 (4) 45:58 (4) 50:12 (4) 55:59 (4) 60:39 (4) 64:02 (4) 74:07 (5) 77:49 (5) 81:29 (4)             83:35 (4)    
5 Daniel Lind Tumba-Mälarhöjden OK 84:57 06:12 (4) 03:54 (9) 03:25 (3) 02:46 (8) 05:10 (7) 03:07 (2) 01:51 (5) 07:43 (5) 04:15 (6) 03:55 (6) 05:11 (5) 04:16 (7) 05:51 (6) 04:17 (2) 03:20 (2) 08:26 (8) 02:53 (2) 05:59 (8)             02:26 (6) Daniel Lind Tumba-Mälarhöjden OK
        06:12 (4) 10:06 (7) 13:31 (5) 16:17 (5) 21:27 (5) 24:34 (5) 26:25 (5) 34:08 (5) 38:23 (5) 42:18 (5) 47:29 (5) 51:45 (5) 57:36 (5) 61:53 (5) 65:13 (5) 73:39 (4) 76:32 (4) 82:31 (5)             84:57 (5)    
6 Albin Andersson OK Ravinen 88:45 06:18 (5) 03:19 (6) 04:14 (7) 02:26 (4) 05:29 (8) 04:16 (7) 01:50 (4) 08:06 (7) 03:52 (4) 03:51 (3) 05:57 (8) 04:00 (4) 05:21 (2) 06:49 (9) 03:58 (9) 07:34 (6) 04:23 (9) 04:08 (4)             02:54 (9) Albin Andersson OK Ravinen
        06:18 (5) 09:37 (4) 13:51 (6) 16:17 (5) 21:46 (6) 26:02 (6) 27:52 (6) 35:58 (6) 39:50 (6) 43:41 (6) 49:38 (6) 53:38 (6) 58:59 (6) 65:48 (6) 69:46 (6) 77:20 (6) 81:43 (6) 85:51 (6)             88:45 (6)    
7 Josh Beech OK Södertörn 89:27 06:41 (7) 03:12 (5) 06:37 (8) 02:36 (6) 04:45 (6) 03:59 (6) 03:19 (9) 07:59 (6) 04:45 (7) 03:54 (5) 05:33 (6) 03:51 (2) 06:11 (7) 05:23 (5) 03:36 (6) 07:05 (3) 03:01 (3) 04:46 (7)             02:14 (4) Josh Beech OK Södertörn
        06:41 (7) 09:53 (6) 16:30 (7) 19:06 (7) 23:51 (7) 27:50 (7) 31:09 (7) 39:08 (7) 43:53 (7) 47:47 (7) 53:20 (7) 57:11 (7) 63:22 (7) 68:45 (7) 72:21 (7) 79:26 (7) 82:27 (7) 87:13 (7)             89:27 (7)    
8 Sverker Lenas Centrum OK 92:58 10:29 (9) 03:48 (8) 03:45 (4) 02:30 (5) 04:31 (3) 04:27 (9) 02:10 (7) 08:12 (8) 04:46 (8) 04:06 (7) 05:42 (7) 04:16 (7) 07:35 (8) 05:24 (6) 03:46 (7) 07:14 (5) 03:23 (5) 04:37 (6)             02:17 (5) Sverker Lenas Centrum OK
        10:29 (9) 14:17 (9) 18:02 (8) 20:32 (8) 25:03 (8) 29:30 (8) 31:40 (8) 39:52 (8) 44:38 (8) 48:44 (8) 54:26 (8) 58:42 (8) 66:17 (8) 71:41 (8) 75:27 (8) 82:41 (8) 86:04 (8) 90:41 (8)             92:58 (8)    
9 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 116:29 09:58 (8) 03:34 (7) 06:53 (9) 03:02 (9) 06:08 (9) 04:17 (8) 03:08 (8) 10:49 (9) 05:13 (9) 06:51 (9) 07:13 (9) 09:18 (9) 10:06 (9) 06:25 (8) 03:55 (8) 07:06 (4) 03:34 (6) 06:09 (9)             02:50 (8) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF
        09:58 (8) 13:32 (8) 20:25 (9) 23:27 (9) 29:35 (9) 33:52 (9) 37:00 (9) 47:49 (9) 53:02 (9) 59:53 (9) 67:06 (9) 76:24 (9) 86:30 (9) 92:55 (9) 96:50 (9) 103:56 (9) 107:30 (9) 113:39 (9)             116:29 (9)    
- Zdenek Liscinsky Tullinge SK 60:49 07:11   04:29   03:46   03:18   04:49   04:19   01:53   03:50   04:52   04:15   07:13   03:12   05:10                                   02:32   Zdenek Liscinsky Tullinge SK
        07:11   11:40   15:26   18:44   23:33   27:52   29:45   33:35   38:27   42:42   49:55   53:07   58:17                                   60:49      
- Hugo Dahlberg Haninge SOK 80:19 06:29   03:06   03:36   02:11   04:01   03:13   02:58   06:26   03:28   03:07   08:36   04:31   06:57   04:32   03:16   05:37   02:58   03:46               01:31   Hugo Dahlberg Haninge SOK
        06:29   09:35   13:11   15:22   19:23   22:36   25:34   32:00   35:28   38:35   47:11   51:42   58:39   63:11   66:27   72:04   75:02   78:48               80:19      
- Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 86:07 06:35   03:15   06:51   02:26   08:05   04:38   02:27   08:59   01:59   06:02   07:40   05:34   03:28   07:39   04:05   04:13                       02:11   Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK
        06:35   09:50   16:41   19:07   27:12   31:50   34:17   43:16   45:15   51:17   58:57   64:31   67:59   75:38   79:43   83:56                       86:07      
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana B - 8,1 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16                       Mål   Bana B - 8,1 km Klubb
1 Andreas Edlund Mälarö 67:51 06:37 (5) 03:18 (6) 04:10 (6) 02:05 (1) 05:13 (5) 04:03 (6) 01:58 (2) 07:33 (1) 01:25 (1) 03:02 (1) 06:52 (6) 04:22 (2) 03:15 (2) 05:50 (1) 02:46 (1) 03:23 (1)                     01:59 (1) Andreas Edlund Mälarö
        06:37 (5) 09:55 (4) 14:05 (4) 16:10 (3) 21:23 (3) 25:26 (3) 27:24 (3) 34:57 (3) 36:22 (2) 39:24 (1) 46:16 (1) 50:38 (1) 53:53 (1) 59:43 (1) 62:29 (1) 65:52 (1)                     67:51 (1)    
2 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 71:27 06:11 (1) 03:12 (4) 03:46 (1) 02:25 (5) 04:58 (3) 03:54 (4) 02:24 (7) 07:51 (3) 01:45 (5) 04:19 (6) 05:40 (2) 04:42 (4) 04:02 (5) 06:56 (3) 03:00 (2) 03:48 (2)                     02:34 (6) Ivar Lidström Lauri Snättringe SK
        06:11 (1) 09:23 (2) 13:09 (1) 15:34 (1) 20:32 (1) 24:26 (2) 26:50 (2) 34:41 (2) 36:26 (3) 40:45 (2) 46:25 (2) 51:07 (2) 55:09 (2) 62:05 (2) 65:05 (2) 68:53 (2)                     71:27 (2)    
3 David Hector Snättringe SK 73:58 08:15 (9) 03:16 (5) 03:56 (4) 02:34 (6) 04:53 (2) 03:58 (5) 02:15 (6) 08:15 (4) 01:39 (2) 03:35 (4) 05:23 (1) 05:11 (6) 03:26 (3) 07:05 (5) 03:41 (5) 04:16 (3)                     02:20 (5) David Hector Snättringe SK
        08:15 (9) 11:31 (7) 15:27 (7) 18:01 (6) 22:54 (6) 26:52 (5) 29:07 (5) 37:22 (5) 39:01 (5) 42:36 (5) 47:59 (3) 53:10 (4) 56:36 (3) 63:41 (3) 67:22 (3) 71:38 (3)                     73:58 (3)    
4 Dan Wester Järla Orientering 75:45 06:36 (4) 03:32 (7) 03:48 (2) 02:24 (4) 04:37 (1) 03:17 (1) 02:05 (3) 07:45 (2) 01:45 (5) 05:34 (9) 07:34 (9) 04:11 (1) 03:38 (4) 07:04 (4) 05:22 (10) 04:33 (4)                     02:00 (2) Dan Wester Järla Orientering
        06:36 (4) 10:08 (5) 13:56 (3) 16:20 (4) 20:57 (2) 24:14 (1) 26:19 (1) 34:04 (1) 35:49 (1) 41:23 (3) 48:57 (4) 53:08 (3) 56:46 (4) 63:50 (4) 69:12 (5) 73:45 (4)                     75:45 (4)    
5 Dmitriy Yuryev OK Södertörn 77:31 06:23 (2) 02:54 (1) 05:00 (10) 02:35 (7) 05:48 (7) 03:24 (2) 01:56 (1) 08:22 (5) 01:54 (7) 03:13 (2) 07:31 (8) 05:47 (7) 03:09 (1) 06:49 (2) 03:11 (3) 07:24 (11)                     02:11 (3) Dmitriy Yuryev OK Södertörn
        06:23 (2) 09:17 (1) 14:17 (5) 16:52 (5) 22:40 (5) 26:04 (4) 28:00 (4) 36:22 (4) 38:16 (4) 41:29 (4) 49:00 (5) 54:47 (5) 57:56 (5) 64:45 (5) 67:56 (4) 75:20 (5)                     77:31 (5)    
6 Louise Markstedt OK Södertörn 86:34 08:01 (7) 04:07 (10) 03:55 (3) 02:42 (9) 04:58 (3) 04:19 (8) 04:37 (14) 08:37 (6) 01:40 (3) 03:42 (5) 06:12 (3) 04:37 (3) 07:21 (14) 08:06 (7) 03:26 (4) 07:40 (13)                     02:34 (6) Louise Markstedt OK Södertörn
        08:01 (7) 12:08 (9) 16:03 (9) 18:45 (9) 23:43 (7) 28:02 (8) 32:39 (9) 41:16 (9) 42:56 (8) 46:38 (7) 52:50 (6) 57:27 (6) 64:48 (7) 72:54 (7) 76:20 (6) 84:00 (7)                     86:34 (6)    
7 Johan Callberg Snättringe 86:36 06:28 (3) 03:08 (3) 04:15 (7) 02:14 (2) 06:00 (10) 05:49 (10) 03:15 (13) 09:03 (8) 01:40 (3) 04:40 (7) 08:13 (12) 05:02 (5) 04:37 (6) 07:46 (6) 05:55 (13) 05:35 (7)                     02:56 (9) Johan Callberg Snättringe
        06:28 (3) 09:36 (3) 13:51 (2) 16:05 (2) 22:05 (4) 27:54 (7) 31:09 (7) 40:12 (7) 41:52 (7) 46:32 (6) 54:45 (8) 59:47 (7) 64:24 (6) 72:10 (6) 78:05 (7) 83:40 (6)                     86:36 (7)    
8 Mattias Boman Tumba-Mälarhöjden OK 88:37 06:45 (6) 04:02 (9) 04:07 (5) 03:27 (11) 06:58 (11) 04:16 (7) 02:09 (5) 09:22 (9) 02:24 (12) 03:31 (3) 06:43 (4) 06:55 (11) 04:44 (7) 09:53 (10) 04:27 (9) 06:06 (8)                     02:48 (8) Mattias Boman Tumba-Mälarhöjden OK
        06:45 (6) 10:47 (6) 14:54 (6) 18:21 (8) 25:19 (9) 29:35 (9) 31:44 (8) 41:06 (8) 43:30 (9) 47:01 (8) 53:44 (7) 60:39 (8) 65:23 (8) 75:16 (8) 79:43 (8) 85:49 (8)                     88:37 (8)    
9 Andre Salsten Klubblös 91:02 08:25 (10) 03:06 (2) 04:21 (8) 02:14 (2) 05:54 (9) 03:38 (3) 02:41 (8) 09:02 (7) 02:22 (11) 07:24 (14) 07:24 (7) 06:36 (10) 04:44 (7) 09:14 (8) 04:21 (7) 06:22 (9)                     03:14 (11) Andre Salsten Klubblös
        08:25 (10) 11:31 (7) 15:52 (8) 18:06 (7) 24:00 (8) 27:38 (6) 30:19 (6) 39:21 (6) 41:43 (6) 49:07 (9) 56:31 (9) 63:07 (9) 67:51 (9) 77:05 (9) 81:26 (9) 87:48 (9)                     91:02 (9)    
10 Christoffer Norrman Attunda OK 95:20 10:10 (13) 04:17 (11) 05:31 (13) 02:48 (10) 05:35 (6) 05:10 (9) 02:46 (10) 10:24 (10) 02:02 (8) 05:43 (11) 06:44 (5) 06:22 (9) 05:09 (11) 10:14 (12) 04:26 (8) 05:03 (5)                     02:56 (9) Christoffer Norrman Attunda OK
        10:10 (13) 14:27 (12) 19:58 (12) 22:46 (12) 28:21 (11) 33:31 (11) 36:17 (11) 46:41 (11) 48:43 (10) 54:26 (11) 61:10 (10) 67:32 (10) 72:41 (10) 82:55 (10) 87:21 (10) 92:24 (10)                     95:20 (10)    
11 Mats Hainke Snättringe SK 98:02 09:11 (11) 03:57 (8) 04:40 (9) 02:36 (8) 05:52 (8) 07:03 (14) 02:08 (4) 11:03 (12) 02:33 (13) 04:48 (8) 07:54 (11) 07:20 (14) 04:57 (9) 10:13 (11) 03:58 (6) 07:30 (12)                     02:19 (4) Mats Hainke Snättringe SK
        09:11 (11) 13:08 (11) 17:48 (10) 20:24 (10) 26:16 (10) 33:19 (10) 35:27 (10) 46:30 (10) 49:03 (11) 53:51 (10) 61:45 (11) 69:05 (11) 74:02 (11) 84:15 (11) 88:13 (11) 95:43 (11)                     98:02 (11)    
12 Lena Öhman Centrum OK 108:09 11:07 (14) 04:49 (13) 05:58 (14) 03:32 (12) 07:11 (12) 06:59 (13) 02:59 (11) 10:35 (11) 02:17 (10) 07:03 (12) 07:48 (10) 06:20 (8) 05:01 (10) 09:25 (9) 05:25 (11) 07:04 (10)                     04:36 (14) Lena Öhman Centrum OK
        11:07 (14) 15:56 (14) 21:54 (14) 25:26 (14) 32:37 (13) 39:36 (13) 42:35 (13) 53:10 (13) 55:27 (13) 62:30 (13) 70:18 (12) 76:38 (12) 81:39 (12) 91:04 (12) 96:29 (12) 103:33 (12)                     108:09 (12)    
13 Per-Anders Lindgren Centrum OK 115:05 08:14 (8) 04:28 (12) 05:29 (11) 03:43 (14) 09:18 (14) 05:55 (11) 02:45 (9) 12:15 (14) 02:06 (9) 07:19 (13) 09:40 (13) 07:15 (13) 05:53 (13) 12:01 (13) 05:42 (12) 09:10 (14)                     03:52 (13) Per-Anders Lindgren Centrum OK
        08:14 (8) 12:42 (10) 18:11 (11) 21:54 (11) 31:12 (12) 37:07 (12) 39:52 (12) 52:07 (12) 54:13 (12) 61:32 (12) 71:12 (13) 78:27 (13) 84:20 (13) 96:21 (13) 102:03 (13) 111:13 (13)                     115:05 (13)    
14 Martin Lerjen Centrum OK 116:21 09:56 (12) 05:10 (14) 05:29 (11) 03:42 (13) 09:09 (13) 06:58 (12) 03:13 (12) 12:00 (13) 03:20 (14) 05:34 (9) 12:17 (14) 07:09 (12) 05:16 (12) 12:07 (14) 06:04 (14) 05:26 (6)                     03:31 (12) Martin Lerjen Centrum OK
        09:56 (12) 15:06 (13) 20:35 (13) 24:17 (13) 33:26 (14) 40:24 (14) 43:37 (14) 55:37 (14) 58:57 (14) 64:31 (14) 76:48 (14) 83:57 (14) 89:13 (14) 101:20 (14) 107:24 (14) 112:50 (14)                     116:21 (14)    
- Christian Olsson Frösö IF 53:30 10:50   03:55   05:42   03:37   14:29   05:26   06:07                                                           03:24   Christian Olsson Frösö IF
        10:50   14:45   20:27   24:04   38:33   43:59   50:06                                                           53:30      
- Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 58:50 09:22   02:59   03:37   02:02   07:13   03:44   03:39                                                           26:14   Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK
        09:22   12:21   15:58   18:00   25:13   28:57   32:36                                                           58:50      
- Andreas Magnvall OK Södertörn 60:11 12:17   03:52   05:01   04:58   14:42   07:03   07:24                                                           04:54   Andreas Magnvall OK Södertörn
        12:17   16:09   21:10   26:08   40:50   47:53   55:17                                                           60:11      
- Sara Sjökvist Järla Orientering 68:52 06:00   03:04   04:27   02:10   03:46   05:31   07:39   06:07   02:19   05:04   05:01   05:51   00:50   03:08   05:27                           02:28   Sara Sjökvist Järla Orientering
        06:00   09:04   13:31   15:41   19:27   24:58   32:37   38:44   41:03   46:07   51:08   56:59   57:49   60:57   66:24                           68:52      
- Matias Ivares Södertörn 69:05 07:46   03:46   04:22   02:56   06:22   06:20                                                               37:33   Matias Ivares Södertörn
        07:46   11:32   15:54   18:50   25:12   31:32                                                               69:05      
- Jakob Jansson Järla Orientering 69:06 05:30   02:29   03:24   02:19   05:09   04:48   02:16   07:26   01:23   03:54   11:02   03:57   05:54   03:12   04:18                           02:05   Jakob Jansson Järla Orientering
        05:30   07:59   11:23   13:42   18:51   23:39   25:55   33:21   34:44   38:38   49:40   53:37   59:31   62:43   67:01                           69:06      
- Henrik Wiklund Bromma-Vällingby SOK 73:12 07:59   03:36   04:52   03:20   05:27   05:58   02:03   03:40   05:07   04:35   23:41                                           02:54   Henrik Wiklund Bromma-Vällingby SOK
        07:59   11:35   16:27   19:47   25:14   31:12   33:15   36:55   42:02   46:37   70:18                                           73:12      
- Egil Morast Haninge SOK 83:33 09:20   03:27   04:10   02:31   04:54   04:06   02:07   09:05   02:34   04:42   13:59   03:42   07:07   03:50   04:50                           03:09   Egil Morast Haninge SOK
        09:20   12:47   16:57   19:28   24:22   28:28   30:35   39:40   42:14   46:56   60:55   64:37   71:44   75:34   80:24                           83:33      
- Anders Käll Tumba-Mälarhöjden OK 87:38 07:09   03:33   05:22   02:53   07:26   05:11   02:13   09:05   02:11   06:16   07:42   05:02   03:34   07:26   04:18   05:03                       03:14   Anders Käll Tumba-Mälarhöjden OK
        07:09   10:42   16:04   18:57   26:23   31:34   33:47   42:52   45:03   51:19   59:01   64:03   67:37   75:03   79:21   84:24                       87:38      
- Tomas Jonsson Vandrarringen 97:24 09:09   04:26   04:52   03:41   08:23   04:57   02:26   09:46   13:36   09:05   05:33   13:33   05:18                                   02:39   Tomas Jonsson Vandrarringen
        09:09   13:35   18:27   22:08   30:31   35:28   37:54   47:40   61:16   70:21   75:54   89:27   94:45                                   97:24      
- Daniel Rejment OK Linne 104:32 09:24   03:51   04:53   03:03   09:10   04:57   03:10   10:28   02:10   08:53   08:43   07:14   06:41   07:43                               14:12   Daniel Rejment OK Linne
        09:24   13:15   18:08   21:11   30:21   35:18   38:28   48:56   51:06   59:59   68:42   75:56   82:37   90:20                               104:32      
- Nicklas Doyle Skarpnäcks OL 131:25 10:26   05:45   05:32   03:31   07:41   06:21   03:06   13:16   02:14   08:09   08:52   08:17   07:47   15:18                               25:10   Nicklas Doyle Skarpnäcks OL
        10:26   16:11   21:43   25:14   32:55   39:16   42:22   55:38   57:52   66:01   74:53   83:10   90:57   106:15                               131:25      
- Johannes Vogel OLG Dachsen/SUI 857:41 08:37   06:06   11:19   03:34   07:51   14:14   14:18   15:19   12:07   05:24   09:53   09:11   05:55                                   733:53   Johannes Vogel OLG Dachsen/SUI
        08:37   14:43   26:02   29:36   37:27   51:41   65:59   81:18   93:25   98:49   108:42   117:53   123:48                                   857:41      
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana C - 6,1 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                                   Mål   Bana C - 6,1 km Klubb
1 Linus Ericson Södertälje-Nykvarn OF 56:30 06:19 (5) 03:35 (2) 04:24 (7) 02:28 (3) 05:46 (12) 03:39 (4) 02:14 (5) 03:41 (5) 04:33 (1) 03:48 (5) 06:28 (2) 03:58 (12) 03:48 (2)                                 01:49 (2) Linus Ericson Södertälje-Nykvarn OF
        06:19 (5) 09:54 (2) 14:18 (3) 16:46 (3) 22:32 (4) 26:11 (4) 28:25 (4) 32:06 (4) 36:39 (4) 40:27 (4) 46:55 (1) 50:53 (1) 54:41 (1)                                 56:30 (1)    
2 Oskar Svensson Finspångs SOK 56:40 05:21 (1) 03:18 (1) 03:16 (1) 02:23 (1) 04:22 (1) 03:21 (1) 02:40 (13) 03:31 (3) 04:46 (3) 03:27 (1) 12:07 (25) 02:48 (1) 03:33 (1)                                 01:47 (1) Oskar Svensson Finspångs SOK
        05:21 (1) 08:39 (1) 11:55 (1) 14:18 (1) 18:40 (1) 22:01 (1) 24:41 (1) 28:12 (1) 32:58 (1) 36:25 (1) 48:32 (4) 51:20 (2) 54:53 (2)                                 56:40 (2)    
3 Simon Mellin Sundbybergs IK 58:37 06:24 (6) 03:53 (4) 04:11 (4) 02:37 (6) 04:47 (3) 03:32 (2) 02:10 (3) 03:24 (1) 04:57 (4) 03:42 (4) 08:07 (10) 03:55 (11) 04:36 (7)                                 02:22 (5) Simon Mellin Sundbybergs IK
        06:24 (6) 10:17 (5) 14:28 (4) 17:05 (5) 21:52 (3) 25:24 (3) 27:34 (3) 30:58 (3) 35:55 (3) 39:37 (2) 47:44 (2) 51:39 (4) 56:15 (4)                                 58:37 (3)    
4 Carl Johan Arevång OK Måsen 58:40 05:58 (2) 03:56 (7) 03:35 (2) 02:44 (10) 04:38 (2) 03:34 (3) 02:01 (1) 04:11 (10) 05:13 (6) 03:50 (7) 08:09 (11) 03:46 (9) 04:29 (6)                                 02:36 (9) Carl Johan Arevång OK Måsen
        05:58 (2) 09:54 (2) 13:29 (2) 16:13 (2) 20:51 (2) 24:25 (2) 26:26 (2) 30:37 (2) 35:50 (2) 39:40 (3) 47:49 (3) 51:35 (3) 56:04 (3)                                 58:40 (4)    
5 Hugo Flordal Snättringe 60:10 06:02 (3) 04:25 (10) 04:51 (14) 02:42 (9) 05:20 (7) 04:01 (8) 02:29 (10) 03:37 (4) 05:09 (5) 03:29 (2) 07:19 (5) 03:26 (4) 04:22 (4)                                 02:58 (17) Hugo Flordal Snättringe
        06:02 (3) 10:27 (6) 15:18 (8) 18:00 (7) 23:20 (6) 27:21 (6) 29:50 (7) 33:27 (6) 38:36 (6) 42:05 (6) 49:24 (5) 52:50 (5) 57:12 (5)                                 60:10 (5)    
6 Linus Kaisajuntti KIF 61:18 06:13 (4) 03:54 (6) 04:35 (9) 02:39 (8) 06:27 (17) 04:04 (9) 02:30 (11) 04:12 (11) 05:58 (10) 04:10 (11) 06:25 (1) 03:21 (2) 04:04 (3)                                 02:46 (14) Linus Kaisajuntti KIF
        06:13 (4) 10:07 (4) 14:42 (6) 17:21 (6) 23:48 (8) 27:52 (8) 30:22 (9) 34:34 (8) 40:32 (7) 44:42 (7) 51:07 (7) 54:28 (6) 58:32 (6)                                 61:18 (6)    
7 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 62:19 06:48 (9) 03:44 (3) 05:30 (21) 02:37 (5) 04:51 (4) 03:57 (6) 02:11 (4) 03:24 (1) 04:36 (2) 04:26 (13) 08:24 (13) 04:35 (24) 04:36 (7)                                 02:40 (11) Johanna Lönnkvist Tullinge SK
        06:48 (9) 10:32 (8) 16:02 (10) 18:39 (8) 23:30 (7) 27:27 (7) 29:38 (6) 33:02 (5) 37:38 (5) 42:04 (5) 50:28 (6) 55:03 (7) 59:39 (7)                                 62:19 (7)    
8 Jesper Lidmar Snättringe SK 67:10 06:37 (8) 03:53 (4) 04:04 (3) 02:26 (2) 05:36 (10) 03:54 (5) 02:36 (12) 04:33 (14) 08:32 (22) 04:39 (17) 07:50 (9) 04:29 (21) 05:07 (10)                                 02:54 (16) Jesper Lidmar Snättringe SK
        06:37 (8) 10:30 (7) 14:34 (5) 17:00 (4) 22:36 (5) 26:30 (5) 29:06 (5) 33:39 (7) 42:11 (8) 46:50 (9) 54:40 (9) 59:09 (10) 64:16 (8)                                 67:10 (8)    
9 Ingemar Åkerman Tullinge SK 67:37 07:36 (18) 04:50 (17) 04:41 (11) 03:28 (22) 05:41 (11) 04:21 (13) 02:27 (8) 03:51 (8) 05:27 (7) 04:55 (20) 07:46 (8) 04:05 (15) 05:39 (14)                                 02:50 (15) Ingemar Åkerman Tullinge SK
        07:36 (18) 12:26 (17) 17:07 (15) 20:35 (15) 26:16 (12) 30:37 (11) 33:04 (11) 36:55 (10) 42:22 (9) 47:17 (10) 55:03 (10) 59:08 (9) 64:47 (9)                                 67:37 (9)    
10 Staffan Zilling OK Södertörn 68:51 07:24 (15) 04:47 (16) 04:41 (11) 02:44 (10) 06:47 (21) 04:25 (14) 02:42 (15) 04:19 (12) 06:33 (14) 04:10 (11) 07:09 (4) 03:45 (8) 06:11 (18)                                 03:14 (20) Staffan Zilling OK Södertörn
        07:24 (15) 12:11 (14) 16:52 (12) 19:36 (12) 26:23 (13) 30:48 (13) 33:30 (12) 37:49 (11) 44:22 (12) 48:32 (11) 55:41 (11) 59:26 (11) 65:37 (10)                                 68:51 (10)    
11 Mats Sandin Haninge SOK 70:06 06:35 (7) 04:05 (8) 04:20 (5) 03:45 (26) 05:14 (6) 04:05 (10) 02:03 (2) 06:10 (27) 06:33 (14) 03:35 (3) 06:41 (3) 03:46 (9) 10:42 (28)                                 02:32 (6) Mats Sandin Haninge SOK
        06:35 (7) 10:40 (9) 15:00 (7) 18:45 (9) 23:59 (9) 28:04 (9) 30:07 (8) 36:17 (9) 42:50 (10) 46:25 (8) 53:06 (8) 56:52 (8) 67:34 (11)                                 70:06 (11)    
12 Olle Kallur Ravinen 72:42 06:49 (11) 04:05 (8) 04:50 (13) 03:08 (15) 06:31 (18) 05:21 (24) 02:49 (18) 04:48 (18) 07:59 (20) 03:49 (6) 07:26 (6) 04:10 (18) 07:35 (24)                                 03:22 (22) Olle Kallur Ravinen
        06:49 (11) 10:54 (10) 15:44 (9) 18:52 (10) 25:23 (11) 30:44 (12) 33:33 (13) 38:21 (12) 46:20 (14) 50:09 (14) 57:35 (12) 61:45 (12) 69:20 (12)                                 72:42 (12)    
13 Hanna Korhonen OK Ravinen 72:56 07:11 (13) 06:54 (29) 04:57 (16) 02:37 (5) 05:20 (7) 04:56 (19) 04:17 (28) 04:24 (13) 06:16 (13) 06:49 (27) 07:33 (7) 03:58 (12) 05:25 (12)                                 02:19 (3) Hanna Korhonen OK Ravinen
        07:11 (13) 14:05 (24) 19:02 (21) 21:39 (18) 26:59 (15) 31:55 (15) 36:12 (17) 40:36 (17) 46:52 (15) 53:41 (15) 61:14 (14) 65:12 (14) 70:37 (13)                                 72:56 (13)    
14 Lars Greilert Haninge SOK 73:46 07:34 (17) 04:33 (12) 04:55 (15) 03:13 (17) 06:57 (22) 04:59 (22) 02:22 (6) 03:49 (7) 05:49 (9) 04:45 (18) 10:42 (21) 04:33 (22) 06:33 (21)                                 03:02 (19) Lars Greilert Haninge SOK
        07:34 (17) 12:07 (13) 17:02 (14) 20:15 (14) 27:12 (16) 32:11 (16) 34:33 (15) 38:22 (13) 44:11 (11) 48:56 (12) 59:38 (13) 64:11 (13) 70:44 (14)                                 73:46 (14)    
15 Alexander Schandl OK Södertörn 74:20 07:21 (14) 04:43 (14) 06:33 (29) 02:35 (4) 07:06 (24) 05:28 (25) 02:44 (16) 04:43 (16) 05:47 (8) 07:00 (29) 08:39 (14) 04:52 (26) 04:28 (5)                                 02:21 (4) Alexander Schandl OK Södertörn
        07:21 (14) 12:04 (12) 18:37 (18) 21:12 (16) 28:18 (19) 33:46 (20) 36:30 (18) 41:13 (19) 47:00 (16) 54:00 (16) 62:39 (16) 67:31 (18) 71:59 (15)                                 74:20 (15)    
16 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 76:01 08:31 (24) 05:25 (22) 04:40 (10) 03:30 (23) 06:34 (19) 04:27 (16) 02:46 (17) 04:36 (15) 09:06 (25) 04:47 (19) 09:03 (15) 03:41 (7) 05:39 (14)                                 03:16 (21) Gunnar Langs Skarpnäcks OL
        08:31 (24) 13:56 (22) 18:36 (17) 22:06 (20) 28:40 (20) 33:07 (17) 35:53 (16) 40:29 (16) 49:35 (17) 54:22 (18) 63:25 (17) 67:06 (16) 72:45 (16)                                 76:01 (16)    
17 Jan Glevén Järla Orientering 77:00 08:02 (22) 04:59 (18) 06:27 (28) 02:48 (12) 07:27 (26) 04:25 (14) 03:48 (25) 04:10 (9) 08:52 (24) 04:37 (15) 08:23 (12) 03:28 (5) 06:55 (22)                                 02:39 (10) Jan Glevén Järla Orientering
        08:02 (22) 13:01 (18) 19:28 (23) 22:16 (22) 29:43 (23) 34:08 (21) 37:56 (23) 42:06 (20) 50:58 (22) 55:35 (19) 63:58 (18) 67:26 (17) 74:21 (18)                                 77:00 (17)    
18 Mats Windstedt Fredrikshofs IF Skid & OK 77:50 07:07 (12) 04:41 (13) 04:20 (5) 02:58 (13) 05:12 (5) 04:00 (7) 02:54 (19) 08:07 (29) 06:02 (11) 04:06 (8) 12:21 (27) 04:09 (16) 08:22 (27)                                 03:31 (26) Mats Windstedt Fredrikshofs IF Skid & OK
        07:07 (12) 11:48 (11) 16:08 (11) 19:06 (11) 24:18 (10) 28:18 (10) 31:12 (10) 39:19 (15) 45:21 (13) 49:27 (13) 61:48 (15) 65:57 (15) 74:19 (17)                                 77:50 (18)    
19 Bo Lauri Snättringe SK 79:23 08:59 (26) 05:13 (21) 05:51 (26) 03:25 (21) 06:23 (16) 05:32 (26) 02:40 (13) 05:24 (20) 10:27 (27) 04:38 (16) 09:28 (17) 03:23 (3) 05:18 (11)                                 02:42 (13) Bo Lauri Snättringe SK
        08:59 (26) 14:12 (25) 20:03 (24) 23:28 (24) 29:51 (24) 35:23 (25) 38:03 (24) 43:27 (23) 53:54 (26) 58:32 (25) 68:00 (23) 71:23 (23) 76:41 (19)                                 79:23 (19)    
20 Anders Brinkman Vandrarringen 80:11 07:32 (16) 06:30 (26) 05:10 (19) 03:05 (14) 07:01 (23) 04:18 (12) 02:54 (19) 06:06 (25) 08:40 (23) 06:28 (25) 09:04 (16) 04:15 (19) 05:46 (16)                                 03:22 (22) Anders Brinkman Vandrarringen
        07:32 (16) 14:02 (23) 19:12 (22) 22:17 (23) 29:18 (21) 33:36 (19) 36:30 (18) 42:36 (21) 51:16 (23) 57:44 (24) 66:48 (22) 71:03 (22) 76:49 (20)                                 80:11 (20)    
21 Fredrik Morast Haninge SOK 80:35 08:47 (25) 05:07 (20) 06:13 (27) 04:11 (28) 06:37 (20) 04:58 (20) 03:19 (23) 05:43 (23) 06:41 (16) 04:35 (14) 10:20 (19) 04:01 (14) 07:05 (23)                                 02:58 (17) Fredrik Morast Haninge SOK
        08:47 (25) 13:54 (21) 20:07 (25) 24:18 (26) 30:55 (26) 35:53 (27) 39:12 (27) 44:55 (26) 51:36 (24) 56:11 (21) 66:31 (20) 70:32 (19) 77:37 (22)                                 80:35 (21)    
22 Tobias Spång Hammarby IF OF 81:08 08:12 (23) 06:50 (28) 05:30 (21) 03:30 (23) 06:06 (15) 04:58 (20) 04:02 (26) 05:06 (19) 06:13 (12) 05:32 (23) 10:36 (20) 04:09 (16) 06:28 (20)                                 03:56 (28) Tobias Spång Hammarby IF OF
        08:12 (23) 15:02 (26) 20:32 (26) 24:02 (25) 30:08 (25) 35:06 (24) 39:08 (26) 44:14 (25) 50:27 (21) 55:59 (20) 66:35 (21) 70:44 (21) 77:12 (21)                                 81:08 (22)    
23 Henrik Morast Haninge SOK 81:17 07:46 (20) 04:30 (11) 05:34 (23) 03:36 (25) 05:23 (9) 07:33 (29) 02:27 (8) 03:47 (6) 09:25 (26) 04:08 (10) 11:52 (23) 04:33 (22) 08:02 (25)                                 02:41 (12) Henrik Morast Haninge SOK
        07:46 (20) 12:16 (15) 17:50 (16) 21:26 (17) 26:49 (14) 34:22 (22) 36:49 (20) 40:36 (17) 50:01 (18) 54:09 (17) 66:01 (19) 70:34 (20) 78:36 (23)                                 81:17 (23)    
24 Gustaf Ericson Järla Orientering 83:36 06:48 (9) 06:15 (24) 05:45 (25) 03:21 (19) 07:11 (25) 05:03 (23) 03:06 (21) 05:41 (22) 07:10 (18) 06:44 (26) 12:01 (24) 04:47 (25) 06:21 (19)                                 03:23 (24) Gustaf Ericson Järla Orientering
        06:48 (9) 13:03 (19) 18:48 (20) 22:09 (21) 29:20 (22) 34:23 (23) 37:29 (21) 43:10 (22) 50:20 (20) 57:04 (23) 69:05 (24) 73:52 (25) 80:13 (25)                                 83:36 (24)    
25 Mattias Skeppling OK Södertörn 83:49 11:29 (28) 05:04 (19) 05:07 (18) 03:24 (20) 05:51 (13) 04:34 (17) 03:27 (24) 06:34 (28) 08:18 (21) 05:20 (21) 10:17 (18) 04:25 (20) 06:07 (17)                                 03:52 (27) Mattias Skeppling OK Södertörn
        11:29 (28) 16:33 (28) 21:40 (28) 25:04 (27) 30:55 (26) 35:29 (26) 38:56 (25) 45:30 (27) 53:48 (25) 59:08 (26) 69:25 (25) 73:50 (24) 79:57 (24)                                 83:49 (25)    
26 Johan Lidmar Snättring 85:17 08:00 (21) 05:28 (23) 05:10 (19) 03:12 (16) 05:53 (14) 04:07 (11) 02:22 (6) 04:43 (16) 20:28 (29) 04:06 (8) 10:53 (22) 03:33 (6) 04:50 (9)                                 02:32 (6) Johan Lidmar Snättring
        08:00 (21) 13:28 (20) 18:38 (19) 21:50 (19) 27:43 (17) 31:50 (14) 34:12 (14) 38:55 (14) 59:23 (27) 63:29 (27) 74:22 (27) 77:55 (26) 82:45 (26)                                 85:17 (26)    
27 Andrs Björklund Enskede 91:14 07:36 (18) 04:45 (15) 04:34 (8) 03:18 (18) 07:37 (27) 05:39 (27) 04:10 (27) 05:52 (24) 06:47 (17) 06:02 (24) 16:37 (29) 05:38 (27) 08:10 (26)                                 04:29 (29) Andrs Björklund Enskede
        07:36 (18) 12:21 (16) 16:55 (13) 20:13 (13) 27:50 (18) 33:29 (18) 37:39 (22) 43:31 (24) 50:18 (19) 56:20 (22) 72:57 (26) 78:35 (27) 86:45 (27)                                 91:14 (27)    
28 Albin Hailke Snättringe 101:14 13:10 (29) 06:34 (27) 05:00 (17) 05:31 (29) 08:30 (28) 06:29 (28) 08:49 (29) 06:09 (26) 07:57 (19) 05:28 (22) 12:26 (28) 06:16 (28) 05:30 (13)                                 03:25 (25) Albin Hailke Snättringe
        13:10 (29) 19:44 (29) 24:44 (29) 30:15 (29) 38:45 (29) 45:14 (29) 54:03 (29) 60:12 (29) 68:09 (29) 73:37 (29) 86:03 (29) 92:19 (29) 97:49 (28)                                 101:14 (28)    
29 Torbjörn Thufvesson Centrum OK 101:40 09:24 (27) 06:24 (25) 05:35 (24) 03:49 (27) 12:25 (29) 04:44 (18) 03:16 (22) 05:30 (21) 11:00 (28) 06:49 (27) 12:18 (26) 06:59 (29) 10:54 (29)                                 02:33 (8) Torbjörn Thufvesson Centrum OK
        09:24 (27) 15:48 (27) 21:23 (27) 25:12 (28) 37:37 (28) 42:21 (28) 45:37 (28) 51:07 (28) 62:07 (28) 68:56 (28) 81:14 (28) 88:13 (28) 99:07 (29)                                 101:40 (29)    
- Jörgen Ohlin Tullinge SK 51:19 05:43   03:34   04:00   02:15   04:25   03:21   01:44   07:22   03:13   05:57   03:08   04:09                                       02:28   Jörgen Ohlin Tullinge SK
        05:43   09:17   13:17   15:32   19:57   23:18   25:02   32:24   35:37   41:34   44:42   48:51                                       51:19      
- Tatyana Riabkina Hellas Orientering 51:55 05:59   03:35   03:41   02:29   04:20   03:21   02:11   07:36   03:19   06:02   03:08   03:58                                       02:16   Tatyana Riabkina Hellas Orientering
        05:59   09:34   13:15   15:44   20:04   23:25   25:36   33:12   36:31   42:33   45:41   49:39                                       51:55      
- Per Franzen Södertörn 59:27 07:10   09:52   12:17   03:28   10:52   05:43   06:13                                                           03:52   Per Franzen Södertörn
        07:10   17:02   29:19   32:47   43:39   49:22   55:35                                                           59:27      
- Jan Carlsson Söders-Tyresö 61:31 06:49   04:10   04:07   02:44   05:09   04:22   02:40   08:41   04:11   07:41   03:50   04:37                                       02:30   Jan Carlsson Söders-Tyresö
        06:49   10:59   15:06   17:50   22:59   27:21   30:01   38:42   42:53   50:34   54:24   59:01                                       61:31      
- Stefan Karlsson OK Ravinen 62:15 06:59   03:54   04:11   02:44   05:17   04:05   02:32   08:57   04:17   07:27   03:58   05:00                                       02:54   Stefan Karlsson OK Ravinen
        06:59   10:53   15:04   17:48   23:05   27:10   29:42   38:39   42:56   50:23   54:21   59:21                                       62:15      
- Piero Sannicolo Tullinge SK 69:05 09:31   09:30   02:51   06:17   03:58   02:38   04:31   05:20   04:25   07:29   04:41   05:07                                       02:47   Piero Sannicolo Tullinge SK
        09:31   19:01   21:52   28:09   32:07   34:45   39:16   44:36   49:01   56:30   61:11   66:18                                       69:05      
- Sofia Börjeskog OK Tor 73:07 06:59   05:20   05:12   02:48   06:23   03:49   06:00   11:47   04:10   08:35   04:06   04:49                                       03:09   Sofia Börjeskog OK Tor
        06:59   12:19   17:31   20:19   26:42   30:31   36:31   48:18   52:28   61:03   65:09   69:58                                       73:07      
- Björn Linder Gustavsbergs OK 77:20 08:13   05:31   04:45   03:26   06:42   07:23   03:40   06:05   07:21   04:58   08:04   04:06   04:24                                   02:42   Björn Linder Gustavsbergs OK
        08:13   13:44   18:29   21:55   28:37   36:00   39:40   45:45   53:06   58:04   66:08   70:14   74:38                                   77:20      
- Ola Henriksson Järla Orientering 78:49 07:10   04:33   06:35   03:58   06:15   04:30   02:12   03:36   09:19   04:33   23:07                                           03:01   Ola Henriksson Järla Orientering
        07:10   11:43   18:18   22:16   28:31   33:01   35:13   38:49   48:08   52:41   75:48                                           78:49      
- Peo Ekström OK Ravinen 141:00 15:41   14:56   18:17   03:50   09:01   10:42   03:21   05:09   11:18                                                   48:45   Peo Ekström OK Ravinen
        15:41   30:37   48:54   52:44   61:45   72:27   75:48   80:57   92:15                                                   141:00      
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana D - 5,1 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                                           Mål   Bana D - 5,1 km Klubb
1 Hans Sundqvist Tullinge SK 48:29 08:06 (19) 03:07 (3) 02:45 (1) 04:03 (2) 02:39 (2) 04:47 (1) 02:33 (1) 03:48 (1) 06:57 (1) 03:21 (1) 03:56 (1)                                         02:27 (6) Hans Sundqvist Tullinge SK
        08:06 (19) 11:13 (11) 13:58 (6) 18:01 (3) 20:40 (3) 25:27 (3) 28:00 (1) 31:48 (1) 38:45 (1) 42:06 (1) 46:02 (1)                                         48:29 (1)    
2 Tommy Holmen Väsby 49:00 05:58 (1) 02:54 (1) 03:13 (6) 04:14 (3) 02:56 (3) 05:05 (3) 03:51 (24) 04:08 (3) 07:05 (2) 03:22 (2) 04:20 (5)                                         01:54 (1) Tommy Holmen Väsby
        05:58 (1) 08:52 (1) 12:05 (1) 16:19 (1) 19:15 (2) 24:20 (1) 28:11 (2) 32:19 (2) 39:24 (2) 42:46 (2) 47:06 (2)                                         49:00 (2)    
3 Staffan Kjellman OK Ravinen 54:54 06:53 (5) 03:34 (10) 03:21 (8) 04:17 (4) 03:06 (13) 05:23 (4) 02:55 (4) 04:32 (9) 08:39 (11) 03:50 (5) 05:54 (28)                                         02:30 (8) Staffan Kjellman OK Ravinen
        06:53 (5) 10:27 (7) 13:48 (5) 18:05 (4) 21:11 (4) 26:34 (4) 29:29 (4) 34:01 (4) 42:40 (3) 46:30 (3) 52:24 (4)                                         54:54 (3)    
4 Mattias hovmöller Söder 55:40 07:57 (17) 03:27 (6) 03:35 (10) 05:00 (13) 03:04 (9) 05:23 (4) 03:03 (6) 04:28 (8) 07:57 (4) 04:35 (19) 04:34 (8)                                         02:37 (10) Mattias hovmöller Söder
        07:57 (17) 11:24 (14) 14:59 (13) 19:59 (11) 23:03 (9) 28:26 (6) 31:29 (6) 35:57 (6) 43:54 (5) 48:29 (5) 53:03 (5)                                         55:40 (4)    
5 Johan Tirén Skogsluffarnas OK 55:54 07:29 (10) 03:27 (6) 03:24 (9) 04:24 (6) 03:16 (18) 05:25 (6) 02:53 (3) 04:25 (6) 08:13 (7) 04:00 (8) 04:56 (11)                                         04:02 (40) Johan Tirén Skogsluffarnas OK
        07:29 (10) 10:56 (9) 14:20 (10) 18:44 (5) 22:00 (5) 27:25 (5) 30:18 (5) 34:43 (5) 42:56 (4) 46:56 (4) 51:52 (3)                                         55:54 (5)    
6 Mikael Mellberg Tumba-Mälarhöjden OK 56:10 06:23 (2) 03:06 (2) 03:13 (6) 03:51 (1) 02:36 (1) 05:38 (7) 03:30 (15) 04:56 (18) 13:04 (33) 03:48 (4) 04:10 (2)                                         01:55 (2) Mikael Mellberg Tumba-Mälarhöjden OK
        06:23 (2) 09:29 (2) 12:42 (2) 16:33 (2) 19:09 (1) 24:47 (2) 28:17 (3) 33:13 (3) 46:17 (9) 50:05 (7) 54:15 (7)                                         56:10 (6)    
7 Jeanette Enckell Södertälje-Nykvarn OF 56:16 07:12 (7) 03:14 (5) 03:09 (3) 06:18 (34) 02:57 (4) 06:36 (19) 02:49 (2) 04:00 (2) 08:31 (9) 04:17 (12) 04:53 (9)                                         02:20 (4) Jeanette Enckell Södertälje-Nykvarn OF
        07:12 (7) 10:26 (6) 13:35 (4) 19:53 (9) 22:50 (6) 29:26 (8) 32:15 (7) 36:15 (7) 44:46 (6) 49:03 (6) 53:56 (6)                                         56:16 (7)    
8 Ingemar Gad Söder 57:33 07:52 (15) 03:29 (8) 03:40 (13) 04:56 (10) 03:15 (16) 05:50 (8) 04:11 (27) 05:02 (21) 07:59 (5) 03:53 (6) 04:54 (10)                                         02:32 (9) Ingemar Gad Söder
        07:52 (15) 11:21 (13) 15:01 (14) 19:57 (10) 23:12 (10) 29:02 (7) 33:13 (8) 38:15 (9) 46:14 (8) 50:07 (8) 55:01 (8)                                         57:33 (8)    
9 Ulf Radler Järfälla OK 58:06 07:18 (9) 03:34 (10) 03:53 (20) 04:57 (12) 03:36 (28) 06:56 (20) 03:08 (7) 04:38 (12) 08:08 (6) 04:07 (10) 05:24 (20)                                         02:27 (6) Ulf Radler Järfälla OK
        07:18 (9) 10:52 (8) 14:45 (12) 19:42 (8) 23:18 (11) 30:14 (11) 33:22 (9) 38:00 (8) 46:08 (7) 50:15 (9) 55:39 (9)                                         58:06 (9)    
10 Mats Bern Snättringe SK 58:28 07:11 (6) 03:13 (4) 03:07 (2) 10:33 (41) 03:02 (7) 04:58 (2) 03:39 (19) 04:15 (4) 07:56 (3) 03:56 (7) 04:28 (6)                                         02:10 (3) Mats Bern Snättringe SK
        07:11 (6) 10:24 (5) 13:31 (3) 24:04 (34) 27:06 (33) 32:04 (20) 35:43 (18) 39:58 (17) 47:54 (11) 51:50 (10) 56:18 (10)                                         58:28 (10)    
11 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 59:40 08:21 (23) 04:44 (37) 04:14 (31) 04:23 (5) 03:27 (25) 06:14 (12) 02:58 (5) 04:19 (5) 09:39 (16) 03:42 (3) 05:02 (13)                                         02:37 (10) Erik Lidström Lauri Snättringe SK
        08:21 (23) 13:05 (31) 17:19 (31) 21:42 (17) 25:09 (17) 31:23 (15) 34:21 (12) 38:40 (10) 48:19 (12) 52:01 (12) 57:03 (11)                                         59:40 (11)    
12 Anders Jakobsson OK Södertörn 61:58 07:36 (12) 04:51 (38) 03:54 (21) 05:07 (16) 03:33 (27) 05:58 (10) 03:26 (13) 04:48 (15) 08:24 (8) 04:23 (15) 05:12 (17)                                         04:46 (41) Anders Jakobsson OK Södertörn
        07:36 (12) 12:27 (23) 16:21 (20) 21:28 (15) 25:01 (15) 30:59 (13) 34:25 (13) 39:13 (11) 47:37 (10) 52:00 (11) 57:12 (12)                                         61:58 (12)    
13 Matts Andersson OK Ravinen 62:12 07:13 (8) 03:43 (12) 03:12 (5) 07:47 (38) 03:23 (21) 06:09 (11) 03:08 (7) 04:59 (19) 08:47 (12) 04:20 (14) 05:53 (27)                                         03:38 (37) Matts Andersson OK Ravinen
        07:13 (8) 10:56 (9) 14:08 (9) 21:55 (19) 25:18 (20) 31:27 (17) 34:35 (14) 39:34 (13) 48:21 (13) 52:41 (13) 58:34 (13)                                         62:12 (13)    
14 Ylva Sandén OK Södertörn 62:26 07:41 (14) 03:45 (17) 03:59 (24) 05:02 (14) 04:45 (40) 06:14 (12) 04:32 (31) 05:13 (25) 08:36 (10) 04:45 (23) 04:56 (11)                                         02:58 (24) Ylva Sandén OK Södertörn
        07:41 (14) 11:26 (15) 15:25 (16) 20:27 (12) 25:12 (18) 31:26 (16) 35:58 (19) 41:11 (19) 49:47 (16) 54:32 (14) 59:28 (14)                                         62:26 (14)    
15 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 63:42 08:28 (25) 03:44 (14) 03:36 (11) 05:43 (23) 02:57 (4) 06:27 (18) 03:41 (20) 04:54 (17) 13:08 (34) 04:04 (9) 04:18 (3)                                         02:42 (12) Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn
        08:28 (25) 12:12 (19) 15:48 (17) 21:31 (16) 24:28 (14) 30:55 (12) 34:36 (15) 39:30 (12) 52:38 (20) 56:42 (17) 61:00 (15)                                         63:42 (15)    
16 Anders Hedberg Snättringe SK 64:50 08:18 (21) 03:32 (9) 05:01 (39) 04:51 (8) 03:55 (35) 06:58 (21) 04:08 (26) 04:41 (13) 09:20 (14) 05:06 (28) 05:44 (24)                                         03:16 (31) Anders Hedberg Snättringe SK
        08:18 (21) 11:50 (17) 16:51 (25) 21:42 (17) 25:37 (23) 32:35 (23) 36:43 (21) 41:24 (20) 50:44 (17) 55:50 (16) 61:34 (16)                                         64:50 (16)    
17 Mikael Moser Klubblös 64:57 08:55 (31) 03:49 (19) 04:11 (30) 05:08 (17) 03:47 (33) 06:24 (17) 03:23 (11) 05:10 (24) 10:23 (22) 04:38 (22) 06:23 (31)                                         02:46 (16) Mikael Moser Klubblös
        08:55 (31) 12:44 (27) 16:55 (26) 22:03 (20) 25:50 (25) 32:14 (21) 35:37 (17) 40:47 (18) 51:10 (18) 55:48 (15) 62:11 (17)                                         64:57 (17)    
18 Kristoffer Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 65:16 07:32 (11) 03:55 (23) 03:11 (4) 07:29 (37) 03:05 (12) 07:54 (31) 05:14 (35) 04:37 (10) 09:03 (13) 06:22 (37) 04:31 (7)                                         02:23 (5) Kristoffer Hylander Tumba-Mälarhöjden OK
        07:32 (11) 11:27 (16) 14:38 (11) 22:07 (22) 25:12 (18) 33:06 (24) 38:20 (27) 42:57 (24) 52:00 (19) 58:22 (22) 62:53 (19)                                         65:16 (18)    
19 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 65:33 08:43 (29) 03:52 (22) 03:46 (16) 04:56 (10) 03:04 (9) 07:59 (32) 03:44 (21) 06:33 (38) 11:06 (26) 04:28 (16) 04:18 (3)                                         03:04 (28) Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL
        08:43 (29) 12:35 (25) 16:21 (20) 21:17 (14) 24:21 (13) 32:20 (22) 36:04 (20) 42:37 (22) 53:43 (22) 58:11 (19) 62:29 (18)                                         65:33 (19)    
20 Göran Hellgren OK Södertörn 66:24 08:02 (18) 04:27 (33) 04:31 (35) 05:06 (15) 03:01 (6) 05:53 (9) 04:19 (29) 04:25 (6) 13:28 (35) 04:37 (20) 05:18 (19)                                         03:17 (32) Göran Hellgren OK Södertörn
        08:02 (18) 12:29 (24) 17:00 (28) 22:06 (21) 25:07 (16) 31:00 (14) 35:19 (16) 39:44 (16) 53:12 (21) 57:49 (18) 63:07 (20)                                         66:24 (20)    
21 Lars Degerman Skarpnäck 66:26 08:27 (24) 03:50 (20) 03:54 (21) 06:19 (35) 03:23 (21) 09:06 (36) 03:16 (10) 05:06 (23) 10:24 (23) 04:33 (18) 05:08 (16)                                         03:00 (26) Lars Degerman Skarpnäck
        08:27 (24) 12:17 (21) 16:11 (18) 22:30 (26) 25:53 (26) 34:59 (31) 38:15 (24) 43:21 (25) 53:45 (23) 58:18 (20) 63:26 (21)                                         66:26 (21)    
22 Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK 68:04 08:45 (30) 03:51 (21) 03:50 (19) 05:55 (28) 03:25 (24) 06:15 (14) 05:29 (37) 05:14 (26) 11:16 (27) 04:19 (13) 07:01 (34)                                         02:44 (14) Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK
        08:45 (30) 12:36 (26) 16:26 (23) 22:21 (24) 25:46 (24) 32:01 (19) 37:30 (22) 42:44 (23) 54:00 (24) 58:19 (21) 65:20 (22)                                         68:04 (22)    
23 Bengt Kärrström Tullinge SK 68:23 09:00 (32) 03:58 (25) 04:02 (27) 05:11 (18) 03:22 (20) 09:19 (38) 03:30 (15) 05:44 (33) 09:56 (20) 05:22 (31) 06:10 (30)                                         02:49 (18) Bengt Kärrström Tullinge SK
        09:00 (32) 12:58 (30) 17:00 (28) 22:11 (23) 25:33 (21) 34:52 (29) 38:22 (28) 44:06 (28) 54:02 (25) 59:24 (24) 65:34 (23)                                         68:23 (23)    
24 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 69:34 08:35 (28) 04:09 (28) 03:59 (24) 05:51 (27) 03:02 (7) 07:49 (29) 04:52 (34) 05:14 (27) 12:02 (31) 04:32 (17) 05:43 (23)                                         03:46 (38) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        08:35 (28) 12:44 (27) 16:43 (24) 22:34 (27) 25:36 (22) 33:25 (25) 38:17 (26) 43:31 (27) 55:33 (28) 60:05 (27) 65:48 (24)                                         69:34 (24)    
25 Rolf Karlsson Järla Orientering 69:54 09:55 (38) 04:02 (26) 04:29 (34) 05:11 (18) 03:24 (23) 07:26 (26) 03:48 (22) 05:14 (26) 11:53 (30) 05:43 (33) 05:55 (29)                                         02:54 (20) Rolf Karlsson Järla Orientering
        09:55 (38) 13:57 (34) 18:26 (35) 23:37 (32) 27:01 (32) 34:27 (28) 38:15 (24) 43:29 (26) 55:22 (27) 61:05 (29) 67:00 (26)                                         69:54 (25)    
26 Peter Axelsson OK Ravinen 69:59 08:19 (22) 04:38 (36) 04:01 (26) 05:49 (26) 03:29 (26) 09:32 (40) 03:50 (23) 05:32 (32) 10:53 (24) 06:00 (35) 05:13 (18)                                         02:43 (13) Peter Axelsson OK Ravinen
        08:19 (22) 12:57 (29) 16:58 (27) 22:47 (30) 26:16 (28) 35:48 (34) 39:38 (31) 45:10 (30) 56:03 (29) 62:03 (31) 67:16 (28)                                         69:59 (26)    
27 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 70:04 09:47 (36) 04:17 (31) 05:01 (39) 05:35 (22) 03:49 (34) 09:27 (39) 03:11 (9) 05:45 (34) 09:53 (19) 05:02 (27) 05:28 (21)                                         02:49 (18) Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby
        09:47 (36) 14:04 (36) 19:05 (37) 24:40 (36) 28:29 (36) 37:56 (38) 41:07 (34) 46:52 (33) 56:45 (31) 61:47 (30) 67:15 (27)                                         70:04 (27)    
28 Tomas Movin Snättringe SK 70:16 09:37 (35) 04:26 (32) 03:56 (23) 04:52 (9) 03:44 (32) 07:35 (27) 03:26 (13) 05:00 (20) 11:31 (28) 04:58 (25) 07:19 (36)                                         03:52 (39) Tomas Movin Snättringe SK
        09:37 (35) 14:03 (35) 17:59 (33) 22:51 (31) 26:35 (29) 34:10 (27) 37:36 (23) 42:36 (21) 54:07 (26) 59:05 (23) 66:24 (25)                                         70:16 (28)    
29 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 70:40 06:31 (4) 03:43 (12) 03:44 (15) 05:43 (23) 03:15 (16) 07:06 (22) 03:31 (17) 06:05 (36) 09:43 (17) 10:09 (38) 08:13 (41)                                         02:57 (22) Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK
        06:31 (4) 10:14 (3) 13:58 (6) 19:41 (6) 22:56 (8) 30:02 (9) 33:33 (11) 39:38 (14) 49:21 (15) 59:30 (25) 67:43 (31)                                         70:40 (29)    
30 Elisabeth Larsson OK Södertörn 70:41 06:30 (3) 03:48 (18) 03:40 (13) 05:43 (23) 03:13 (14) 07:12 (23) 03:25 (12) 06:12 (37) 09:30 (15) 10:21 (40) 08:08 (40)                                         02:59 (25) Elisabeth Larsson OK Södertörn
        06:30 (3) 10:18 (4) 13:58 (6) 19:41 (6) 22:54 (7) 30:06 (10) 33:31 (10) 39:43 (15) 49:13 (14) 59:34 (26) 67:42 (30)                                         70:41 (30)    
30 Mikael Sundqvist Tullinge SK 70:41 07:36 (12) 03:44 (14) 03:46 (16) 05:56 (29) 03:14 (15) 07:37 (28) 08:51 (40) 04:48 (15) 10:54 (25) 04:37 (20) 06:34 (33)                                         03:04 (28) Mikael Sundqvist Tullinge SK
        07:36 (12) 11:20 (12) 15:06 (15) 21:02 (13) 24:16 (12) 31:53 (18) 40:44 (32) 45:32 (31) 56:26 (30) 61:03 (28) 67:37 (29)                                         70:41 (30)    
32 Adam Bratt Tullinge SK 70:43 08:07 (20) 04:12 (30) 05:27 (41) 06:01 (30) 03:04 (9) 08:50 (35) 03:52 (25) 04:43 (14) 13:38 (36) 04:47 (24) 05:06 (15)                                         02:56 (21) Adam Bratt Tullinge SK
        08:07 (20) 12:19 (22) 17:46 (32) 23:47 (33) 26:51 (31) 35:41 (33) 39:33 (30) 44:16 (29) 57:54 (33) 62:41 (33) 67:47 (32)                                         70:43 (32)    
33 Elin Ahlström IFK Enskede 72:20 09:50 (37) 04:34 (34) 04:20 (32) 08:24 (39) 03:40 (31) 07:49 (29) 04:12 (28) 05:27 (31) 10:05 (21) 05:30 (32) 05:41 (22)                                         02:48 (17) Elin Ahlström IFK Enskede
        09:50 (37) 14:24 (37) 18:44 (36) 27:08 (39) 30:48 (39) 38:37 (39) 42:49 (38) 48:16 (37) 58:21 (34) 63:51 (34) 69:32 (33)                                         72:20 (33)    
34 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 72:39 08:31 (27) 03:44 (14) 04:08 (28) 06:06 (32) 03:36 (28) 09:13 (37) 03:34 (18) 08:33 (40) 09:43 (17) 05:01 (26) 07:46 (38)                                         02:44 (14) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        08:31 (27) 12:15 (20) 16:23 (22) 22:29 (25) 26:05 (27) 35:18 (32) 38:52 (29) 47:25 (36) 57:08 (32) 62:09 (32) 69:55 (34)                                         72:39 (34)    
35 Anders Önerud OK Ravinen 77:54 09:36 (34) 03:55 (23) 03:36 (11) 05:30 (21) 04:35 (39) 06:18 (16) 15:16 (41) 04:37 (10) 11:40 (29) 04:14 (11) 05:04 (14)                                         03:33 (35) Anders Önerud OK Ravinen
        09:36 (34) 13:31 (32) 17:07 (30) 22:37 (28) 27:12 (34) 33:30 (26) 48:46 (40) 53:23 (38) 65:03 (38) 69:17 (36) 74:21 (35)                                         77:54 (35)    
36 Ingemar Larsson Tullinge SK 79:39 11:02 (39) 06:09 (40) 04:42 (37) 04:45 (7) 03:21 (19) 06:17 (15) 04:41 (32) 05:17 (29) 14:08 (37) 10:10 (39) 05:52 (26)                                         03:15 (30) Ingemar Larsson Tullinge SK
        11:02 (39) 17:11 (40) 21:53 (39) 26:38 (38) 29:59 (38) 36:16 (35) 40:57 (33) 46:14 (32) 60:22 (35) 70:32 (37) 76:24 (36)                                         79:39 (36)    
37 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 80:04 09:10 (33) 04:37 (35) 04:23 (33) 06:16 (33) 03:38 (30) 08:27 (34) 05:41 (38) 05:04 (22) 16:14 (38) 05:45 (34) 07:15 (35)                                         03:34 (36) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        09:10 (33) 13:47 (33) 18:10 (34) 24:26 (35) 28:04 (35) 36:31 (36) 42:12 (36) 47:16 (35) 63:30 (36) 69:15 (35) 76:30 (37)                                         80:04 (37)    
38 Jennie Blomqvist Centrum 83:36 08:28 (25) 07:08 (41) 04:36 (36) 05:24 (20) 04:19 (38) 07:23 (25) 05:21 (36) 14:06 (41) 12:48 (32) 05:16 (29) 05:46 (25)                                         03:01 (27) Jennie Blomqvist Centrum
        08:28 (25) 15:36 (38) 20:12 (38) 25:36 (37) 29:55 (37) 37:18 (37) 42:39 (37) 56:45 (40) 69:33 (39) 74:49 (38) 80:35 (38)                                         83:36 (38)    
39 Olle Blomgren OK Södertörn 85:02 07:55 (16) 04:10 (29) 04:10 (29) 06:23 (36) 03:59 (36) 08:16 (33) 06:49 (39) 05:21 (30) 16:48 (39) 11:15 (41) 06:30 (32)                                         03:26 (34) Olle Blomgren OK Södertörn
        07:55 (16) 12:05 (18) 16:15 (19) 22:38 (29) 26:37 (30) 34:53 (30) 41:42 (35) 47:03 (34) 63:51 (37) 75:06 (39) 81:36 (39)                                         85:02 (39)    
40 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 92:56 11:47 (40) 05:23 (39) 04:56 (38) 08:50 (40) 04:11 (37) 13:00 (41) 04:31 (30) 06:04 (35) 17:00 (40) 06:09 (36) 07:41 (37)                                         03:24 (33) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        11:47 (40) 17:10 (39) 22:06 (40) 30:56 (40) 35:07 (40) 48:07 (41) 52:38 (41) 58:42 (41) 75:42 (40) 81:51 (40) 89:32 (40)                                         92:56 (40)    
41 Ileana von Melen IFK Enskede 93:41 17:12 (41) 04:05 (27) 03:49 (18) 06:01 (30) 05:09 (41) 07:12 (23) 04:47 (33) 08:19 (39) 21:02 (41) 05:16 (29) 07:52 (39)                                         02:57 (22) Ileana von Melen IFK Enskede
        17:12 (41) 21:17 (41) 25:06 (41) 31:07 (41) 36:16 (41) 43:28 (40) 48:15 (39) 56:34 (39) 77:36 (41) 82:52 (41) 90:44 (41)                                         93:41 (41)    
- Joakim Lönnkvist Tullinge SK 60:19 08:57   08:30   04:36   06:35   04:18   11:54   05:19   07:09                                                       03:01   Joakim Lönnkvist Tullinge SK
        08:57   17:27   22:03   28:38   32:56   44:50   50:09   57:18                                                       60:19      
- Niclas Lidström Frösö IF 61:28 10:03   06:30   05:09   10:32   13:54   05:34   06:26                                                           03:20   Niclas Lidström Frösö IF
        10:03   16:33   21:42   32:14   46:08   51:42   58:08                                                           61:28      
- Anette Önerud OK Ravinen 62:17 10:40   04:58   05:18   06:26   04:24   10:56   06:32   09:59                                                       03:04   Anette Önerud OK Ravinen
        10:40   15:38   20:56   27:22   31:46   42:42   49:14   59:13                                                       62:17      
- Kristina Zilling OK Södertörn 65:50 16:31   08:14   19:02   06:35   11:34                                                                   03:54   Kristina Zilling OK Södertörn
        16:31   24:45   43:47   50:22   61:56                                                                   65:50      
- Frida Hector Snättringe 66:17 07:39   07:53   04:50   04:51   03:10   06:45   06:17   03:56   08:24   00:02   04:33   05:25                                       02:32   Frida Hector Snättringe
        07:39   15:32   20:22   25:13   28:23   35:08   41:25   45:21   53:45   53:47   58:20   63:45                                       66:17      
- Jonas Gudziunasd Klubblös 69:17 14:58   14:22   11:28   06:22   06:59   09:11                                                               05:57   Jonas Gudziunasd Klubblös
        14:58   29:20   40:48   47:10   54:09   63:20                                                               69:17      
- Moa Westblad OK Ravinen 74:03 08:56   04:21   04:20   06:07   03:38   06:29   05:39   05:37                                                       28:56   Moa Westblad OK Ravinen
        08:56   13:17   17:37   23:44   27:22   33:51   39:30   45:07                                                       74:03      
- Emma Enelid Tumba 76:28 11:34   05:45   08:07   04:18   08:36   05:01   06:27   11:06   05:26                                                   10:08   Emma Enelid Tumba
        11:34   17:19   25:26   29:44   38:20   43:21   49:48   60:54   66:20                                                   76:28      
- Elias Tidevall Skogsluffarna 187:18 263:04   02:06   10:21   01:00   10:08   00:56   04:16   03:19   01:20   01:07   Minustid   02:38   02:25   03:18   02:05   04:17   02:06   02:55   05:32   03:03   03:45       Elias Tidevall Skogsluffarna
        263:04   265:10   275:31   276:31   286:39   287:35   291:51   295:10   296:30   297:37   Ej tid  ----->                                           187:18      
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana E - 3,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                                   Mål   Bana E - 3,8 km Klubb
1 Kennet Nilsson OK Älvsjö-Örby 43:11 04:40 (22) 03:40 (1) 03:15 (8) 03:23 (1) 06:24 (24) 03:17 (5) 07:11 (3) 04:30 (1) 04:45 (3)                                                 02:06 (1) Kennet Nilsson OK Älvsjö-Örby
        04:40 (22) 08:20 (4) 11:35 (3) 14:58 (2) 21:22 (5) 24:39 (4) 31:50 (3) 36:20 (1) 41:05 (1)                                                 43:11 (1)    
2 Tina Junegard Tullinge SK 44:13 04:33 (15) 05:13 (19) 02:48 (2) 03:36 (2) 04:37 (1) 03:59 (23) 06:38 (1) 06:00 (12) 04:22 (2)                                                 02:27 (2) Tina Junegard Tullinge SK
        04:33 (15) 09:46 (16) 12:34 (12) 16:10 (9) 20:47 (2) 24:46 (5) 31:24 (1) 37:24 (2) 41:46 (2)                                                 44:13 (2)    
3 Daniel Elenius Centrum 44:51 03:04 (1) 04:52 (9) 02:19 (1) 04:23 (15) 08:20 (47) 02:51 (1) 06:58 (2) 05:11 (6) 04:17 (1)                                                 02:36 (6) Daniel Elenius Centrum
        03:04 (1) 07:56 (2) 10:15 (1) 14:38 (1) 22:58 (12) 25:49 (12) 32:47 (4) 37:58 (4) 42:15 (3)                                                 44:51 (3)    
4 Per Ljung Stockholms OK 45:50 03:33 (2) 05:08 (15) 02:56 (3) 03:50 (4) 05:45 (13) 03:18 (9) 08:45 (12) 05:10 (5) 04:48 (4)                                                 02:37 (7) Per Ljung Stockholms OK
        03:33 (2) 08:41 (7) 11:37 (4) 15:27 (5) 21:12 (4) 24:30 (3) 33:15 (6) 38:25 (6) 43:13 (4)                                                 45:50 (4)    
5 Eddie Bjärrenholt Frihamra Gård Islandshästar 46:09 03:49 (6) 04:26 (5) 03:25 (16) 03:45 (3) 04:57 (2) 03:16 (4) 08:02 (7) 06:29 (19) 05:27 (10)                                                 02:33 (5) Eddie Bjärrenholt Frihamra Gård Islandshästar
        03:49 (6) 08:15 (3) 11:40 (5) 15:25 (4) 20:22 (1) 23:38 (1) 31:40 (2) 38:09 (5) 43:36 (6)                                                 46:09 (5)    
6 Sofia Lauri Järla Orientering 46:31 03:36 (3) 05:14 (20) 02:56 (3) 04:07 (11) 05:42 (10) 03:55 (19) 07:18 (4) 04:38 (2) 06:09 (25)                                                 02:56 (15) Sofia Lauri Järla Orientering
        03:36 (3) 08:50 (11) 11:46 (7) 15:53 (7) 21:35 (6) 25:30 (11) 32:48 (5) 37:26 (3) 43:35 (5)                                                 46:31 (6)    
7 Björn Reger Söders-Tyresö 47:00 03:46 (5) 04:41 (7) 03:48 (26) 04:39 (23) 06:19 (21) 03:17 (5) 07:32 (5) 04:50 (4) 05:21 (9)                                                 02:47 (10) Björn Reger Söders-Tyresö
        03:46 (5) 08:27 (5) 12:15 (11) 16:54 (14) 23:13 (13) 26:30 (13) 34:02 (9) 38:52 (7) 44:13 (7)                                                 47:00 (7)    
8 Karin Lundberg Tullinge SK 47:42 04:25 (13) 04:16 (3) 03:30 (19) 03:59 (7) 05:25 (8) 03:38 (14) 08:05 (8) 05:41 (9) 05:49 (15)                                                 02:54 (14) Karin Lundberg Tullinge SK
        04:25 (13) 08:41 (7) 12:11 (9) 16:10 (9) 21:35 (6) 25:13 (8) 33:18 (7) 38:59 (8) 44:48 (8)                                                 47:42 (8)    
9 Peter Bergman Tullinge SK 50:06 03:59 (8) 04:41 (7) 04:06 (31) 03:57 (6) 05:20 (5) 03:14 (3) 08:34 (11) 08:27 (42) 05:17 (6)                                                 02:31 (4) Peter Bergman Tullinge SK
        03:59 (8) 08:40 (6) 12:46 (14) 16:43 (12) 22:03 (10) 25:17 (9) 33:51 (8) 42:18 (9) 47:35 (9)                                                 50:06 (9)    
10 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 51:01 03:40 (4) 05:11 (18) 03:06 (6) 03:56 (5) 07:25 (35) 05:51 (56) 07:58 (6) 05:43 (11) 05:09 (5)                                                 03:02 (21) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL
        03:40 (4) 08:51 (12) 11:57 (8) 15:53 (7) 23:18 (14) 29:09 (18) 37:07 (12) 42:50 (10) 47:59 (10)                                                 51:01 (10)    
11 Tilda Mårtensson OK Ravinen 51:30 04:25 (13) 04:16 (3) 02:59 (5) 04:06 (10) 05:59 (17) 03:17 (5) 10:22 (24) 07:41 (35) 05:38 (13)                                                 02:47 (10) Tilda Mårtensson OK Ravinen
        04:25 (13) 08:41 (7) 11:40 (5) 15:46 (6) 21:45 (9) 25:02 (6) 35:24 (10) 43:05 (12) 48:43 (11)                                                 51:30 (11)    
12 Tommy Lindberg Haninge SOK 53:45 04:01 (10) 04:55 (10) 03:18 (12) 04:03 (9) 05:24 (6) 03:26 (12) 10:23 (25) 07:33 (31) 07:38 (39)                                                 03:04 (22) Tommy Lindberg Haninge SOK
        04:01 (10) 08:56 (13) 12:14 (10) 16:17 (11) 21:41 (8) 25:07 (7) 35:30 (11) 43:03 (11) 50:41 (12)                                                 53:45 (12)    
13 Karin Greilert Haninge SOK 54:08 03:53 (7) 04:56 (11) 04:56 (49) 05:03 (30) 06:00 (18) 03:56 (20) 09:28 (14) 06:43 (24) 06:00 (20)                                                 03:13 (24) Karin Greilert Haninge SOK
        03:53 (7) 08:49 (10) 13:45 (17) 18:48 (18) 24:48 (18) 28:44 (17) 38:12 (14) 44:55 (15) 50:55 (13)                                                 54:08 (13)    
14 Helen Andersson Söders-Tyresö 55:00 03:59 (8) 03:52 (2) 03:16 (11) 04:02 (8) 05:42 (10) 03:30 (13) 15:00 (54) 04:44 (3) 07:12 (35)                                                 03:43 (35) Helen Andersson Söders-Tyresö
        03:59 (8) 07:51 (1) 11:07 (2) 15:09 (3) 20:51 (3) 24:21 (2) 39:21 (15) 44:05 (14) 51:17 (14)                                                 55:00 (14)    
15 Maria Bratt Tullinge SK 55:33 05:06 (30) 09:11 (51) 03:28 (18) 05:36 (37) 05:19 (4) 03:17 (5) 08:24 (9) 06:16 (15) 05:18 (8)                                                 03:38 (34) Maria Bratt Tullinge SK
        05:06 (30) 14:17 (45) 17:45 (40) 23:21 (38) 28:40 (28) 31:57 (26) 40:21 (17) 46:37 (16) 51:55 (15)                                                 55:33 (15)    
16 Katarina Ringels OK Klemmingen 56:57 05:52 (44) 06:11 (27) 03:25 (16) 04:22 (14) 06:12 (19) 03:51 (17) 09:28 (14) 08:17 (40) 06:02 (21)                                                 03:17 (25) Katarina Ringels OK Klemmingen
        05:52 (44) 12:03 (30) 15:28 (22) 19:50 (21) 26:02 (22) 29:53 (21) 39:21 (15) 47:38 (18) 53:40 (16)                                                 56:57 (16)    
17 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 57:25 05:53 (45) 06:06 (25) 03:31 (20) 04:41 (24) 05:24 (6) 03:57 (21) 11:59 (33) 06:40 (22) 06:17 (26)                                                 02:57 (17) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        05:53 (45) 11:59 (29) 15:30 (23) 20:11 (22) 25:35 (20) 29:32 (19) 41:31 (20) 48:11 (19) 54:28 (17)                                                 57:25 (17)    
18 Pär Dahlström Tullinge SK 57:44 05:09 (31) 06:26 (30) 03:24 (14) 04:25 (17) 05:33 (9) 04:43 (42) 11:43 (32) 05:40 (8) 07:44 (41)                                                 02:57 (17) Pär Dahlström Tullinge SK
        05:09 (31) 11:35 (24) 14:59 (21) 19:24 (20) 24:57 (19) 29:40 (20) 41:23 (19) 47:03 (17) 54:47 (18)                                                 57:44 (18)    
19 Kjell Holmberg OK Södertörn 58:38 05:48 (43) 05:08 (15) 03:38 (23) 04:49 (28) 06:19 (21) 04:19 (27) 11:38 (31) 06:48 (25) 06:35 (29)                                                 03:36 (33) Kjell Holmberg OK Södertörn
        05:48 (43) 10:56 (21) 14:34 (20) 19:23 (19) 25:42 (21) 30:01 (22) 41:39 (21) 48:27 (20) 55:02 (19)                                                 58:38 (19)    
20 Alicia Schandl OK Södertörn 59:27 04:13 (12) 05:42 (23) 03:15 (8) 04:36 (21) 06:51 (28) 03:22 (11) 14:54 (53) 06:23 (18) 07:41 (40)                                                 02:30 (3) Alicia Schandl OK Södertörn
        04:13 (12) 09:55 (17) 13:10 (15) 17:46 (15) 24:37 (17) 27:59 (15) 42:53 (22) 49:16 (22) 56:57 (21)                                                 59:27 (20)    
21 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 59:49 07:09 (56) 04:58 (14) 04:58 (50) 04:38 (22) 06:37 (25) 04:44 (43) 11:08 (29) 06:59 (28) 05:52 (16)                                                 02:46 (9) Lotta Valentin Gustavsbergs OK
        07:09 (56) 12:07 (31) 17:05 (35) 21:43 (27) 28:20 (26) 33:04 (28) 44:12 (24) 51:11 (24) 57:03 (22)                                                 59:49 (21)    
22 Leif Nordin Tureberg 60:07 04:53 (26) 06:50 (34) 04:10 (33) 06:07 (46) 06:22 (23) 03:54 (18) 12:11 (35) 06:17 (17) 05:53 (17)                                                 03:30 (30) Leif Nordin Tureberg
        04:53 (26) 11:43 (26) 15:53 (27) 22:00 (30) 28:22 (27) 32:16 (27) 44:27 (26) 50:44 (23) 56:37 (20)                                                 60:07 (22)    
23 Lina Matthews Tullinge SK 60:29 04:38 (18) 04:36 (6) 03:21 (13) 04:15 (12) 05:18 (3) 03:11 (2) 20:31 (59) 06:02 (13) 05:44 (14)                                                 02:53 (13) Lina Matthews Tullinge SK
        04:38 (18) 09:14 (14) 12:35 (13) 16:50 (13) 22:08 (11) 25:19 (10) 45:50 (31) 51:52 (28) 57:36 (24)                                                 60:29 (23)    
24 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 61:10 07:08 (55) 05:35 (22) 03:37 (21) 06:22 (47) 06:40 (27) 06:22 (59) 09:23 (13) 06:40 (22) 06:02 (21)                                                 03:21 (26) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        07:08 (55) 12:43 (35) 16:20 (29) 22:42 (35) 29:22 (29) 35:44 (36) 45:07 (30) 51:47 (27) 57:49 (25)                                                 61:10 (24)    
25 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 62:03 05:47 (42) 06:52 (36) 04:16 (35) 05:36 (37) 07:57 (43) 04:28 (32) 09:48 (18) 06:57 (26) 05:54 (18)                                                 04:28 (51) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        05:47 (42) 12:39 (34) 16:55 (33) 22:31 (33) 30:28 (34) 34:56 (33) 44:44 (28) 51:41 (26) 57:35 (23)                                                 62:03 (25)    
25 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 62:03 05:14 (33) 06:17 (29) 04:45 (47) 05:22 (33) 07:49 (42) 04:20 (29) 09:56 (19) 07:45 (36) 06:35 (29)                                                 04:00 (41) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        05:14 (33) 11:31 (23) 16:16 (28) 21:38 (26) 29:27 (30) 33:47 (29) 43:43 (23) 51:28 (25) 58:03 (26)                                                 62:03 (25)    
27 Anders Larsson Skarpnäcks OL 63:01 04:08 (11) 10:25 (55) 04:17 (36) 04:34 (20) 08:26 (50) 04:19 (27) 08:32 (10) 09:09 (48) 05:37 (12)                                                 03:34 (32) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        04:08 (11) 14:33 (49) 18:50 (44) 23:24 (39) 31:50 (40) 36:09 (37) 44:41 (27) 53:50 (31) 59:27 (27)                                                 63:01 (27)    
28 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 63:31 04:38 (18) 04:57 (12) 04:36 (41) 07:08 (53) 05:47 (14) 03:44 (16) 10:20 (22) 07:35 (32) 11:20 (58)                                                 03:26 (29) Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF
        04:38 (18) 09:35 (15) 14:11 (19) 21:19 (25) 27:06 (23) 30:50 (24) 41:10 (18) 48:45 (21) 60:05 (29)                                                 63:31 (28)    
29 Karin Tidevall Skogsluffarnas OK 63:34 04:58 (27) 07:40 (40) 04:44 (45) 04:25 (17) 05:49 (15) 03:57 (21) 12:42 (43) 09:03 (46) 07:18 (37)                                                 02:58 (19) Karin Tidevall Skogsluffarnas OK
        04:58 (27) 12:38 (33) 17:22 (38) 21:47 (28) 27:36 (25) 31:33 (25) 44:15 (25) 53:18 (29) 60:36 (30)                                                 63:34 (29)    
30 Bengt Andersson Söder 63:45 05:02 (28) 04:57 (12) 03:52 (28) 04:19 (13) 05:43 (12) 03:43 (15) 09:47 (17) 06:11 (14) 16:24 (66)                                                 03:47 (37) Bengt Andersson Söder
        05:02 (28) 09:59 (18) 13:51 (18) 18:10 (17) 23:53 (16) 27:36 (14) 37:23 (13) 43:34 (13) 59:58 (28)                                                 63:45 (30)    
31 Helena Korhonen Haninge SOK 64:58 04:52 (25) 06:46 (32) 04:03 (30) 10:00 (63) 06:17 (20) 04:44 (43) 13:44 (47) 05:33 (7) 06:03 (23)                                                 02:56 (15) Helena Korhonen Haninge SOK
        04:52 (25) 11:38 (25) 15:41 (26) 25:41 (45) 31:58 (42) 36:42 (40) 50:26 (44) 55:59 (36) 62:02 (32)                                                 64:58 (31)    
32 Leif Lundquist Enebybergs IF 65:08 04:50 (24) 05:24 (21) 06:49 (61) 05:33 (36) 07:39 (40) 04:39 (39) 13:59 (49) 07:04 (29) 06:07 (24)                                                 03:04 (22) Leif Lundquist Enebybergs IF
        04:50 (24) 10:14 (20) 17:03 (34) 22:36 (34) 30:15 (32) 34:54 (32) 48:53 (38) 55:57 (35) 62:04 (33)                                                 65:08 (32)    
33 Göran Andersson Enebybergs IF 67:06 05:03 (29) 05:09 (17) 03:15 (8) 04:25 (17) 05:56 (16) 04:32 (36) 22:54 (62) 06:32 (20) 05:59 (19)                                                 03:21 (26) Göran Andersson Enebybergs IF
        05:03 (29) 10:12 (19) 13:27 (16) 17:52 (16) 23:48 (15) 28:20 (16) 51:14 (45) 57:46 (41) 63:45 (36)                                                 67:06 (33)    
34 Lars Cedérus Snättringe SK 67:14 05:16 (36) 06:08 (26) 04:08 (32) 04:43 (26) 11:18 (62) 04:59 (49) 09:30 (16) 07:46 (37) 08:05 (45)                                                 05:21 (59) Lars Cedérus Snättringe SK
        05:16 (36) 11:24 (22) 15:32 (24) 20:15 (23) 31:33 (38) 36:32 (39) 46:02 (32) 53:48 (30) 61:53 (31)                                                 67:14 (34)    
35 Mats Gunnemyr Söders-Tyresö 67:24 04:33 (15) 08:31 (47) 03:48 (26) 05:23 (34) 08:19 (46) 04:31 (35) 11:10 (30) 09:49 (55) 07:09 (34)                                                 04:11 (45) Mats Gunnemyr Söders-Tyresö
        04:33 (15) 13:04 (38) 16:52 (31) 22:15 (32) 30:34 (35) 35:05 (34) 46:15 (33) 56:04 (38) 63:13 (34)                                                 67:24 (35)    
36 Tord Jansson SLO 67:36 05:55 (46) 05:57 (24) 04:44 (45) 05:27 (35) 07:43 (41) 04:28 (32) 13:50 (48) 07:40 (34) 07:45 (42)                                                 04:07 (43) Tord Jansson SLO
        05:55 (46) 11:52 (27) 16:36 (30) 22:03 (31) 29:46 (31) 34:14 (30) 48:04 (37) 55:44 (33) 63:29 (35)                                                 67:36 (36)    
37 Lenka Zatloukalova Tullinge SK 67:52 05:21 (38) 09:35 (53) 04:13 (34) 06:01 (45) 07:37 (38) 04:41 (41) 10:21 (23) 07:57 (38) 08:22 (47)                                                 03:44 (36) Lenka Zatloukalova Tullinge SK
        05:21 (38) 14:56 (50) 19:09 (45) 25:10 (44) 32:47 (44) 37:28 (43) 47:49 (36) 55:46 (34) 64:08 (37)                                                 67:52 (37)    
38 Börje Persson Ravinen 68:26 05:10 (32) 08:32 (48) 03:11 (7) 05:02 (29) 09:55 (57) 04:34 (37) 12:29 (38) 07:32 (30) 08:06 (46)                                                 03:55 (40) Börje Persson Ravinen
        05:10 (32) 13:42 (42) 16:53 (32) 21:55 (29) 31:50 (40) 36:24 (38) 48:53 (38) 56:25 (39) 64:31 (38)                                                 68:26 (38)    
39 Åsa Sand Tullinge SK 68:52 05:17 (37) 07:50 (43) 04:34 (40) 05:36 (37) 10:02 (59) 04:11 (26) 12:28 (37) 06:57 (26) 08:33 (51)                                                 03:24 (28) Åsa Sand Tullinge SK
        05:17 (37) 13:07 (40) 17:41 (39) 23:17 (36) 33:19 (45) 37:30 (44) 49:58 (42) 56:55 (40) 65:28 (40)                                                 68:52 (39)    
40 Ann-Marie Holmström Gustavsberg 69:26 07:30 (59) 07:54 (44) 04:45 (47) 07:31 (55) 07:20 (34) 04:36 (38) 10:09 (20) 08:17 (40) 07:02 (32)                                                 04:22 (47) Ann-Marie Holmström Gustavsberg
        07:30 (59) 15:24 (52) 20:09 (47) 27:40 (49) 35:00 (46) 39:36 (46) 49:45 (41) 58:02 (42) 65:04 (39)                                                 69:26 (40)    
41 Pontus Bylund Klubblös 70:22 04:39 (20) 07:16 (37) 03:37 (21) 04:48 (27) 07:00 (31) 03:19 (10) 14:08 (50) 17:26 (66) 05:17 (6)                                                 02:52 (12) Pontus Bylund Klubblös
        04:39 (20) 11:55 (28) 15:32 (24) 20:20 (24) 27:20 (24) 30:39 (23) 44:47 (29) 62:13 (45) 67:30 (42)