Sträcktider Luffarligan Rudan Haninge                                                                  
  2017-05-10 Svarta tider är sträcktider                                                                  
    Blå tider är från start                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                    
                                                                           
Plac Bana A - 5,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana A - 5,8 km Klubb
1 Niklas Wrane Söders-Tyresö 44:38 01:35 (7) 01:44 (1) 02:42 (5) 01:10 (1) 01:41 (1) 07:43 (1) 03:11 (1) 03:50 (1) 01:52 (1) 05:34 (3) 00:49 (1) 04:48 (1) 02:21 (2) 02:17 (1) 01:21 (1) 02:00 (1) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        01:35 (7) 03:19 (1) 06:01 (3) 07:11 (2) 08:52 (1) 16:35 (1) 19:46 (1) 23:36 (1) 25:28 (1) 31:02 (1) 31:51 (1) 36:39 (1) 39:00 (1) 41:17 (1) 42:38 (1) 44:38 (1)    
2 John Hartley Söders-Tyresö 48:56 01:06 (1) 02:17 (2) 02:02 (1) 01:31 (3) 02:08 (2) 08:48 (2) 03:37 (2) 04:01 (3) 02:33 (2) 05:17 (1) 01:02 (2) 06:02 (4) 02:21 (2) 02:26 (2) 01:34 (3) 02:11 (3) John Hartley Söders-Tyresö
        01:06 (1) 03:23 (2) 05:25 (1) 06:56 (1) 09:04 (2) 17:52 (2) 21:29 (2) 25:30 (2) 28:03 (2) 33:20 (2) 34:22 (2) 40:24 (2) 42:45 (2) 45:11 (2) 46:45 (2) 48:56 (2)    
3 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 52:53 01:21 (4) 02:17 (2) 02:22 (3) 01:34 (4) 02:17 (3) 09:39 (4) 03:46 (3) 04:53 (4) 03:30 (5) 05:35 (4) 01:11 (3) 05:15 (2) 02:11 (1) 03:16 (4) 01:40 (4) 02:06 (2) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF
        01:21 (4) 03:38 (3) 06:00 (2) 07:34 (3) 09:51 (3) 19:30 (3) 23:16 (3) 28:09 (3) 31:39 (4) 37:14 (4) 38:25 (4) 43:40 (3) 45:51 (3) 49:07 (3) 50:47 (3) 52:53 (3)    
4 Linnea Ivarsson IFK Lidingö 53:26 01:06 (1) 03:09 (7) 02:16 (2) 01:22 (2) 03:18 (6) 09:35 (3) 03:46 (3) 03:57 (2) 02:52 (3) 05:28 (2) 01:14 (4) 05:52 (3) 02:59 (6) 02:44 (3) 01:33 (2) 02:15 (4) Linnea Ivarsson IFK Lidingö
        01:06 (1) 04:15 (6) 06:31 (5) 07:53 (4) 11:11 (5) 20:46 (4) 24:32 (4) 28:29 (4) 31:21 (3) 36:49 (3) 38:03 (3) 43:55 (4) 46:54 (4) 49:38 (4) 51:11 (4) 53:26 (4)    
5 Claes Andersson OK Södertörn 63:07 01:07 (3) 02:40 (5) 02:31 (4) 01:42 (5) 02:23 (4) 10:47 (5) 04:15 (6) 05:29 (6) 03:21 (4) 07:16 (7) 01:27 (5) 06:32 (6) 04:50 (7) 03:58 (7) 02:09 (5) 02:40 (5) Claes Andersson OK Södertörn
        01:07 (3) 03:47 (4) 06:18 (4) 08:00 (5) 10:23 (4) 21:10 (5) 25:25 (5) 30:54 (5) 34:15 (5) 41:31 (5) 42:58 (5) 49:30 (5) 54:20 (5) 58:18 (5) 60:27 (5) 63:07 (5)    
6 Ingemar Gard Söders-Tyresö 64:10 01:23 (5) 02:37 (4) 02:45 (6) 01:48 (6) 05:14 (7) 10:58 (6) 04:14 (5) 05:14 (5) 03:57 (7) 06:50 (5) 01:27 (5) 06:28 (5) 02:38 (4) 03:27 (5) 02:12 (6) 02:58 (7) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        01:23 (5) 04:00 (5) 06:45 (6) 08:33 (6) 13:47 (7) 24:45 (6) 28:59 (6) 34:13 (6) 38:10 (6) 45:00 (6) 46:27 (6) 52:55 (6) 55:33 (6) 59:00 (6) 61:12 (6) 64:10 (6)    
7 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 67:44 01:26 (6) 03:00 (6) 03:06 (7) 02:01 (7) 02:51 (5) 12:53 (7) 04:59 (7) 06:03 (7) 03:40 (6) 07:02 (6) 01:32 (7) 06:38 (7) 02:57 (5) 03:41 (6) 03:00 (7) 02:55 (6) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:26 (6) 04:26 (7) 07:32 (7) 09:33 (7) 12:24 (6) 25:17 (7) 30:16 (7) 36:19 (7) 39:59 (7) 47:01 (7) 48:33 (7) 55:11 (7) 58:08 (7) 61:49 (7) 64:49 (7) 67:44 (7)    
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12               Mål   Bana B - 4,3 km Klubb
1 Dan Klang Haninge SOK 41:27 03:08 (3) 02:56 (7) 01:41 (1) 02:10 (3) 03:02 (2) 04:29 (1) 03:57 (1) 06:07 (6) 03:56 (1) 01:38 (1) 02:09 (1) 03:38 (2)             02:36 (2) Dan Klang Haninge SOK
        03:08 (3) 06:04 (3) 07:45 (2) 09:55 (2) 12:57 (2) 17:26 (1) 21:23 (1) 27:30 (1) 31:26 (1) 33:04 (1) 35:13 (1) 38:51 (1)             41:27 (1)    
2 Karl-erik Johansson OK Södertörn 44:36 03:50 (15) 03:10 (17) 02:00 (7) 02:05 (2) 03:13 (4) 05:33 (8) 04:33 (10) 05:42 (2) 04:04 (3) 01:42 (3) 02:42 (9) 03:23 (1)             02:39 (4) Karl-erik Johansson OK Södertörn
        03:50 (15) 07:00 (17) 09:00 (10) 11:05 (6) 14:18 (4) 19:51 (4) 24:24 (5) 30:06 (3) 34:10 (2) 35:52 (2) 38:34 (2) 41:57 (2)             44:36 (2)    
3 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 44:49 03:18 (6) 02:58 (9) 02:26 (23) 02:55 (17) 02:54 (1) 05:17 (6) 04:26 (9) 05:23 (1) 04:42 (9) 01:51 (10) 02:26 (5) 03:41 (3)             02:32 (1) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        03:18 (6) 06:16 (8) 08:42 (9) 11:37 (8) 14:31 (6) 19:48 (3) 24:14 (4) 29:37 (2) 34:19 (3) 36:10 (3) 38:36 (3) 42:17 (3)             44:49 (3)    
4 Leif Åkerblom OK Österåker 46:50 02:59 (1) 02:31 (1) 01:51 (2) 01:55 (1) 03:19 (7) 05:09 (4) 06:15 (29) 08:08 (29) 03:56 (1) 01:42 (3) 02:20 (4) 03:58 (7)             02:47 (7) Leif Åkerblom OK Österåker
        02:59 (1) 05:30 (1) 07:21 (1) 09:16 (1) 12:35 (1) 17:44 (2) 23:59 (2) 32:07 (7) 36:03 (6) 37:45 (5) 40:05 (5) 44:03 (5)             46:50 (4)    
5 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 46:56 04:47 (31) 02:39 (4) 02:06 (9) 02:16 (4) 03:21 (8) 04:57 (2) 04:06 (3) 06:31 (12) 04:34 (6) 02:08 (15) 02:17 (3) 03:46 (4)             03:28 (26) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL
        04:47 (31) 07:26 (21) 09:32 (18) 11:48 (11) 15:09 (7) 20:06 (5) 24:12 (3) 30:43 (4) 35:17 (4) 37:25 (4) 39:42 (4) 43:28 (4)             46:56 (5)    
6 Matz Larsson Gustavsbergs OK 48:03 03:21 (7) 03:00 (14) 02:06 (9) 02:33 (8) 03:30 (13) 05:48 (10) 04:16 (5) 07:02 (16) 04:36 (7) 01:56 (11) 02:33 (6) 04:23 (16)             02:59 (13) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        03:21 (7) 06:21 (9) 08:27 (6) 11:00 (4) 14:30 (5) 20:18 (6) 24:34 (6) 31:36 (6) 36:12 (7) 38:08 (6) 40:41 (6) 45:04 (6)             48:03 (6)    
7 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 49:47 04:13 (28) 02:31 (1) 01:51 (2) 06:53 (33) 03:13 (4) 05:12 (5) 04:16 (5) 05:44 (3) 04:10 (4) 02:05 (14) 03:12 (20) 03:46 (4)             02:41 (5) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        04:13 (28) 06:44 (10) 08:35 (8) 15:28 (24) 18:41 (24) 23:53 (16) 28:09 (11) 33:53 (9) 38:03 (9) 40:08 (7) 43:20 (7) 47:06 (7)             49:47 (7)    
8 Anders Larsson Skarpnäcks OL 50:55 03:35 (12) 03:43 (26) 02:00 (7) 02:27 (5) 03:49 (14) 06:05 (13) 04:33 (10) 06:30 (11) 05:19 (18) 02:15 (17) 03:11 (19) 04:23 (16)             03:05 (15) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        03:35 (12) 07:18 (19) 09:18 (15) 11:45 (10) 15:34 (9) 21:39 (9) 26:12 (8) 32:42 (8) 38:01 (8) 40:16 (8) 43:27 (8) 47:50 (8)             50:55 (8)    
9 Per-Johan Vikfors OK Österåker 51:10 03:22 (8) 03:36 (25) 02:10 (13) 02:35 (9) 04:07 (24) 06:37 (16) 05:06 (17) 07:11 (18) 04:49 (11) 01:44 (6) 02:39 (8) 04:11 (10)             03:03 (14) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        03:22 (8) 06:58 (15) 09:08 (12) 11:43 (9) 15:50 (10) 22:27 (12) 27:33 (10) 34:44 (12) 39:33 (12) 41:17 (10) 43:56 (9) 48:07 (9)             51:10 (9)    
10 Jan Lindgren OK Södertörn 52:08 03:59 (19) 03:00 (14) 02:49 (27) 02:44 (12) 03:54 (17) 05:51 (11) 06:27 (31) 05:50 (4) 04:54 (13) 03:10 (27) 02:36 (7) 04:07 (9)             02:47 (7) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:59 (19) 06:59 (16) 09:48 (21) 12:32 (14) 16:26 (15) 22:17 (11) 28:44 (13) 34:34 (11) 39:28 (11) 42:38 (11) 45:14 (11) 49:21 (10)             52:08 (10)    
11 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 52:51 03:37 (13) 03:08 (16) 02:35 (24) 02:49 (15) 04:12 (25) 05:46 (9) 05:00 (16) 07:12 (19) 04:56 (15) 02:00 (13) 03:09 (18) 04:58 (25)             03:29 (27) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:37 (13) 06:45 (13) 09:20 (16) 12:09 (12) 16:21 (14) 22:07 (10) 27:07 (9) 34:19 (10) 39:15 (10) 41:15 (9) 44:24 (10) 49:22 (11)             52:51 (11)    
12 Åke Wansölin Söders-Tyresö 53:26 03:16 (5) 02:58 (9) 01:55 (4) 02:51 (16) 03:03 (3) 11:54 (32) 04:18 (7) 06:21 (8) 04:52 (12) 02:29 (20) 02:53 (12) 03:46 (4)             02:50 (11) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        03:16 (5) 06:14 (7) 08:09 (3) 11:00 (4) 14:03 (3) 25:57 (23) 30:15 (19) 36:36 (16) 41:28 (15) 43:57 (13) 46:50 (13) 50:36 (13)             53:26 (12)    
13 Leif Wallenbro Väsby OK 53:49 04:01 (20) 03:26 (22) 02:38 (25) 02:42 (11) 04:05 (23) 06:27 (14) 05:28 (23) 07:28 (22) 04:48 (10) 01:46 (7) 02:42 (9) 05:04 (26)             03:14 (19) Leif Wallenbro Väsby OK
        04:01 (20) 07:27 (23) 10:05 (22) 12:47 (17) 16:52 (17) 23:19 (14) 28:47 (14) 36:15 (15) 41:03 (13) 42:49 (12) 45:31 (12) 50:35 (12)             53:49 (13)    
14 Willy Ljungdell Täby OK 54:09 05:30 (33) 07:39 (32) 02:22 (20) 02:31 (7) 03:15 (6) 06:33 (15) 04:19 (8) 06:15 (7) 04:40 (8) 01:42 (3) 02:16 (2) 04:19 (14)             02:48 (9) Willy Ljungdell Täby OK
        05:30 (33) 13:09 (33) 15:31 (32) 18:02 (31) 21:17 (30) 27:50 (26) 32:09 (24) 38:24 (22) 43:04 (19) 44:46 (16) 47:02 (14) 51:21 (14)             54:09 (14)    
15 Ingvar Svensson Bjursås OK 56:00 03:02 (2) 02:56 (7) 03:45 (29) 02:58 (18) 03:27 (12) 05:08 (3) 04:05 (2) 06:05 (5) 04:23 (5) 09:09 (31) 03:04 (15) 05:22 (30)             02:36 (2) Ingvar Svensson Bjursås OK
        03:02 (2) 05:58 (2) 09:43 (20) 12:41 (16) 16:08 (12) 21:16 (7) 25:21 (7) 31:26 (5) 35:49 (5) 44:58 (17) 48:02 (15) 53:24 (15)             56:00 (15)    
16 Gunnar Ehn Tullinge SK 56:17 03:31 (11) 02:36 (3) 02:07 (11) 04:38 (28) 03:22 (9) 05:22 (7) 08:06 (33) 08:24 (30) 06:21 (27) 01:50 (8) 02:56 (13) 04:15 (13)             02:49 (10) Gunnar Ehn Tullinge SK
        03:31 (11) 06:07 (4) 08:14 (5) 12:52 (18) 16:14 (13) 21:36 (8) 29:42 (17) 38:06 (21) 44:27 (21) 46:17 (18) 49:13 (16) 53:28 (16)             56:17 (16)    
17 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 57:53 03:53 (16) 03:25 (21) 02:14 (15) 03:01 (19) 04:03 (20) 07:47 (22) 04:42 (13) 08:03 (27) 05:09 (17) 04:51 (30) 02:46 (11) 04:51 (22)             03:08 (16) Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby
        03:53 (16) 07:18 (19) 09:32 (18) 12:33 (15) 16:36 (16) 24:23 (17) 29:05 (16) 37:08 (19) 42:17 (18) 47:08 (19) 49:54 (17) 54:45 (17)             57:53 (17)    
18 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 60:00 05:12 (32) 02:58 (9) 02:13 (14) 05:58 (30) 03:49 (14) 07:27 (21) 04:50 (14) 08:04 (28) 05:25 (20) 02:21 (19) 03:29 (24) 04:57 (24)             03:17 (23) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        05:12 (32) 08:10 (28) 10:23 (25) 16:21 (27) 20:10 (26) 27:37 (25) 32:27 (26) 40:31 (26) 45:56 (23) 48:17 (21) 51:46 (19) 56:43 (18)             00:00 (18)    
19 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 60:35 03:57 (18) 03:11 (18) 02:15 (16) 03:44 (24) 04:41 (29) 07:56 (23) 05:25 (22) 07:56 (25) 06:12 (26) 02:51 (25) 03:22 (23) 05:16 (29)             03:49 (29) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        03:57 (18) 07:08 (18) 09:23 (17) 13:07 (20) 17:48 (22) 25:44 (21) 31:09 (22) 39:05 (23) 45:17 (22) 48:08 (20) 51:30 (18) 56:46 (19)             60:35 (19)    
20 Klaus Siegel Gustavsbergs OK 61:42 03:26 (9) 03:18 (19) 02:25 (22) 03:58 (25) 03:53 (16) 06:51 (17) 06:34 (32) 06:22 (10) 04:54 (13) 02:43 (24) 08:50 (32) 04:06 (8)             04:22 (31) Klaus Siegel Gustavsbergs OK
        03:26 (9) 06:44 (10) 09:09 (13) 13:07 (20) 17:00 (19) 23:51 (15) 30:25 (20) 36:47 (17) 41:41 (16) 44:24 (14) 53:14 (20) 57:20 (20)             61:42 (20)    
21 Robert Halvares klubblös 61:48 04:12 (27) 08:00 (33) 02:09 (12) 02:36 (10) 03:24 (10) 11:44 (31) 04:59 (15) 06:58 (15) 05:03 (16) 01:41 (2) 03:18 (21) 04:33 (20)             03:11 (18) Robert Halvares klubblös
        04:12 (27) 12:12 (32) 14:21 (30) 16:57 (29) 20:21 (28) 32:05 (32) 37:04 (31) 44:02 (29) 49:05 (26) 50:46 (24) 54:04 (21) 58:37 (21)             61:48 (21)    
22 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 62:02 03:55 (17) 03:57 (27) 02:20 (19) 02:45 (13) 03:59 (19) 12:08 (33) 05:14 (19) 07:24 (21) 07:00 (29) 02:38 (22) 02:56 (13) 04:25 (19)             03:21 (25) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:55 (17) 07:52 (26) 10:12 (23) 12:57 (19) 16:56 (18) 29:04 (27) 34:18 (27) 41:42 (27) 48:42 (25) 51:20 (25) 54:16 (22) 58:41 (22)             62:02 (22)    
23 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 62:05 04:02 (22) 03:34 (23) 03:14 (28) 03:16 (23) 04:04 (21) 08:34 (25) 05:29 (24) 07:32 (23) 06:26 (28) 03:57 (29) 04:37 (30) 04:12 (11)             03:08 (16) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        04:02 (22) 07:36 (24) 10:50 (26) 14:06 (23) 18:10 (23) 26:44 (24) 32:13 (25) 39:45 (25) 46:11 (24) 50:08 (22) 54:45 (23) 58:57 (23)             62:05 (23)    
24 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 62:10 03:15 (4) 02:58 (9) 01:59 (6) 02:29 (6) 04:52 (31) 09:08 (26) 04:10 (4) 06:35 (13) 05:49 (22) 09:26 (32) 04:25 (29) 04:13 (12)             02:51 (12) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        03:15 (4) 06:13 (6) 08:12 (4) 10:41 (3) 15:33 (8) 24:41 (19) 28:51 (15) 35:26 (14) 41:15 (14) 50:41 (23) 55:06 (25) 59:19 (25)             62:10 (24)    
25 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 62:26 04:33 (30) 04:44 (29) 04:34 (31) 03:05 (20) 03:26 (11) 09:39 (28) 04:36 (12) 07:21 (20) 07:44 (31) 01:50 (8) 03:19 (22) 04:20 (15)             03:15 (20) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        04:33 (30) 09:17 (29) 13:51 (29) 16:56 (28) 20:22 (29) 30:01 (29) 34:37 (28) 41:58 (28) 49:42 (27) 51:32 (26) 54:51 (24) 59:11 (24)             62:26 (25)    
26 Bo Norbäck Tullinge SK 63:50 04:08 (25) 03:18 (19) 03:55 (30) 04:11 (27) 03:58 (18) 05:59 (12) 05:06 (17) 06:21 (8) 05:19 (18) 02:29 (20) 10:45 (33) 05:04 (26)             03:17 (23) Bo Norbäck Tullinge SK
        04:08 (25) 07:26 (21) 11:21 (27) 15:32 (25) 19:30 (25) 25:29 (20) 30:35 (21) 36:56 (18) 42:15 (17) 44:44 (15) 55:29 (26) 60:33 (26)             63:50 (26)    
27 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 64:34 04:03 (23) 06:07 (31) 01:57 (5) 05:58 (30) 04:18 (26) 07:19 (20) 05:43 (26) 09:02 (31) 05:33 (21) 02:12 (16) 03:40 (25) 04:52 (23)             03:50 (30) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        04:03 (23) 10:10 (31) 12:07 (28) 18:05 (32) 22:23 (32) 29:42 (28) 35:25 (29) 44:27 (30) 50:00 (28) 52:12 (27) 55:52 (27) 60:44 (27)             64:34 (27)    
28 Leif Lundquist Enebybergs IF 65:58 04:01 (20) 03:35 (24) 02:41 (26) 05:38 (29) 04:19 (27) 11:11 (30) 05:14 (19) 07:56 (25) 06:09 (24) 02:16 (18) 04:10 (28) 05:33 (31)             03:15 (20) Leif Lundquist Enebybergs IF
        04:01 (20) 07:36 (24) 10:17 (24) 15:55 (26) 20:14 (27) 31:25 (30) 36:39 (30) 44:35 (31) 50:44 (29) 53:00 (29) 57:10 (28) 62:43 (28)             65:58 (28)    
29 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 67:20 04:04 (24) 02:52 (6) 02:15 (16) 04:06 (26) 04:04 (21) 07:08 (19) 05:42 (25) 07:04 (17) 05:49 (22) 09:40 (33) 06:48 (31) 04:33 (20)             03:15 (21) Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF
        04:04 (24) 06:56 (14) 09:11 (14) 13:17 (22) 17:21 (21) 24:29 (18) 30:11 (18) 37:15 (20) 43:04 (19) 52:44 (28) 59:32 (29) 64:05 (29)             67:20 (29)    
30 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 74:31 03:46 (14) 02:58 (9) 02:18 (18) 03:07 (21) 05:03 (32) 08:33 (24) 06:08 (28) 07:44 (24) 21:06 (32) 01:56 (11) 03:05 (16) 05:07 (28)             03:40 (28) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
        03:46 (14) 06:44 (10) 09:02 (11) 12:09 (12) 17:12 (20) 25:45 (22) 31:53 (23) 39:37 (24) 60:43 (31) 62:39 (31) 65:44 (30) 70:51 (30)             74:31 (30)    
31 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 76:52 04:09 (26) 03:57 (27) 06:21 (32) 03:07 (21) 04:23 (28) 09:40 (29) 06:04 (27) 14:56 (33) 06:09 (24) 03:02 (26) 04:02 (27) 05:50 (32)             05:12 (33) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        04:09 (26) 08:06 (27) 14:27 (31) 17:34 (30) 21:57 (31) 31:37 (31) 37:41 (32) 52:37 (32) 58:46 (30) 61:48 (30) 65:50 (31) 71:40 (31)             76:52 (31)    
32 Arne Kaijser Klubblös 79:04 03:29 (10) 02:39 (4) 02:24 (21) 02:45 (13) 04:46 (30) 06:53 (18) 05:16 (21) 06:54 (14) 31:07 (33) 02:39 (23) 03:05 (16) 04:23 (16)             02:44 (6) Arne Kaijser Klubblös
        03:29 (10) 06:08 (5) 08:32 (7) 11:17 (7) 16:03 (11) 22:56 (13) 28:12 (12) 35:06 (13) 66:13 (33) 68:52 (33) 71:57 (32) 76:20 (32)             79:04 (32)    
33 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 83:06 04:30 (29) 04:54 (30) 11:21 (33) 06:02 (32) 05:25 (33) 09:29 (27) 06:17 (30) 09:35 (32) 07:00 (29) 03:51 (28) 03:57 (26) 06:17 (33)             04:28 (32) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        04:30 (29) 09:24 (30) 20:45 (33) 26:47 (33) 32:12 (33) 41:41 (33) 47:58 (33) 57:33 (33) 64:33 (32) 68:24 (32) 72:21 (33) 78:38 (33)             83:06 (33)    
- Åke Andreasson Gustavsbergs OK 79:02 04:23   04:21   03:31   04:00   04:49   11:23   08:39   14:45   06:53   06:54   05:17                   04:07   Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        04:23   08:44   12:15   16:15   21:04   32:27   41:06   55:51   62:44   69:38   74:55                   79:02      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C- 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                       Mål   Bana C- 3,5 km Klubb
1 Per Ljung Stockholms OK 34:19 01:02 (1) 02:54 (1) 01:44 (1) 04:43 (1) 02:39 (8) 05:01 (1) 03:44 (6) 03:40 (2) 03:09 (2) 03:22 (1)                     02:21 (1) Per Ljung Stockholms OK
        01:02 (1) 03:56 (1) 05:40 (1) 10:23 (1) 13:02 (1) 18:03 (1) 21:47 (1) 25:27 (1) 28:36 (1) 31:58 (1)                     34:19 (1)    
2 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 36:34 01:13 (3) 03:18 (2) 02:13 (4) 05:07 (2) 02:12 (2) 05:24 (2) 03:14 (2) 03:48 (6) 03:17 (4) 04:01 (3)                     02:47 (3) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        01:13 (3) 04:31 (2) 06:44 (2) 11:51 (2) 14:03 (2) 19:27 (2) 22:41 (2) 26:29 (2) 29:46 (2) 33:47 (2)                     36:34 (2)    
3 Kjell Holmberg OK Södertörn 44:29 01:46 (23) 04:23 (18) 02:33 (14) 07:07 (12) 02:28 (6) 06:25 (4) 03:22 (4) 03:40 (2) 03:53 (8) 05:03 (18)                     03:49 (27) Kjell Holmberg OK Södertörn
        01:46 (23) 06:09 (19) 08:42 (15) 15:49 (12) 18:17 (7) 24:42 (5) 28:04 (4) 31:44 (4) 35:37 (3) 40:40 (3)                     44:29 (3)    
4 Jan Dahlin Hellas Orientering 44:53 01:27 (8) 03:36 (5) 02:14 (5) 06:14 (5) 02:25 (5) 07:12 (7) 06:13 (33) 04:15 (11) 03:19 (5) 04:32 (8)                     03:26 (14) Jan Dahlin Hellas Orientering
        01:27 (8) 05:03 (5) 07:17 (5) 13:31 (6) 15:56 (4) 23:08 (4) 29:21 (5) 33:36 (5) 36:55 (4) 41:27 (4)                     44:53 (4)    
5 Bo Hedlund IFK Enskede 45:01 01:31 (11) 04:22 (16) 02:35 (16) 09:00 (35) 02:52 (9) 06:22 (3) 03:21 (3) 03:40 (2) 03:50 (7) 04:27 (7)                     03:01 (7) Bo Hedlund IFK Enskede
        01:31 (11) 05:53 (12) 08:28 (12) 17:28 (23) 20:20 (17) 26:42 (8) 30:03 (6) 33:43 (6) 37:33 (5) 42:00 (5)                     45:01 (5)    
6 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 45:04 01:27 (8) 03:47 (8) 02:18 (7) 09:40 (41) 02:13 (3) 07:22 (9) 04:57 (24) 03:43 (5) 03:07 (1) 03:57 (2)                     02:33 (2) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        01:27 (8) 05:14 (7) 07:32 (6) 17:12 (21) 19:25 (13) 26:47 (9) 31:44 (10) 35:27 (9) 38:34 (7) 42:31 (7)                     45:04 (6)    
7 Anders Gizelius OK Ravinen 45:47 01:20 (5) 03:23 (3) 02:09 (3) 06:16 (6) 02:16 (4) 07:31 (11) 03:31 (5) 04:38 (18) 07:10 (44) 04:11 (5)                     03:22 (12) Anders Gizelius OK Ravinen
        01:20 (5) 04:43 (3) 06:52 (3) 13:08 (3) 15:24 (3) 22:55 (3) 26:26 (3) 31:04 (3) 38:14 (6) 42:25 (6)                     45:47 (7)    
8 Marita Axelsson OK Ravinen 46:33 01:31 (11) 07:33 (47) 04:07 (41) 07:41 (25) 02:11 (1) 06:32 (6) 02:56 (1) 03:25 (1) 03:22 (6) 04:06 (4)                     03:09 (9) Marita Axelsson OK Ravinen
        01:31 (11) 09:04 (46) 13:11 (42) 20:52 (39) 23:03 (28) 29:35 (18) 32:31 (13) 35:56 (10) 39:18 (9) 43:24 (8)                     46:33 (8)    
9 Mats Lundblad Täby OK 47:40 01:40 (15) 04:02 (11) 02:17 (6) 08:08 (31) 03:06 (11) 06:27 (5) 04:31 (17) 04:46 (22) 04:13 (13) 04:55 (16)                     03:35 (17) Mats Lundblad Täby OK
        01:40 (15) 05:42 (11) 07:59 (8) 16:07 (15) 19:13 (12) 25:40 (6) 30:11 (7) 34:57 (7) 39:10 (8) 44:05 (9)                     47:40 (9)    
10 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 48:12 01:22 (7) 03:42 (6) 02:29 (12) 05:44 (3) 03:48 (26) 11:09 (33) 03:57 (9) 05:17 (35) 03:13 (3) 04:33 (9)                     02:58 (5) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        01:22 (7) 05:04 (6) 07:33 (7) 13:17 (4) 17:05 (5) 28:14 (13) 32:11 (12) 37:28 (13) 40:41 (10) 45:14 (10)                     48:12 (10)    
11 Maria Ehn Tullinge SK 50:05 01:52 (28) 04:01 (10) 03:02 (25) 07:39 (24) 03:44 (25) 07:42 (14) 04:43 (20) 04:09 (9) 04:52 (22) 04:49 (12)                     03:32 (16) Maria Ehn Tullinge SK
        01:52 (28) 05:53 (12) 08:55 (18) 16:34 (17) 20:18 (16) 28:00 (11) 32:43 (14) 36:52 (11) 41:44 (11) 46:33 (11)                     50:05 (11)    
12 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 50:43 01:47 (26) 04:33 (23) 02:37 (17) 07:09 (13) 03:06 (11) 07:40 (13) 04:01 (11) 04:20 (12) 06:56 (41) 04:53 (14)                     03:41 (22) Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK
        01:47 (26) 06:20 (22) 08:57 (19) 16:06 (14) 19:12 (11) 26:52 (10) 30:53 (8) 35:13 (8) 42:09 (13) 47:02 (12)                     50:43 (12)    
13 Ulf Stridh Snättringe SK 51:05 01:41 (18) 04:12 (13) 02:20 (8) 06:44 (8) 03:14 (14) 08:00 (16) 05:25 (27) 06:09 (40) 04:20 (14) 05:20 (24)                     03:40 (20) Ulf Stridh Snättringe SK
        01:41 (18) 05:53 (12) 08:13 (10) 14:57 (8) 18:11 (6) 26:11 (7) 31:36 (9) 37:45 (14) 42:05 (12) 47:25 (13)                     51:05 (13)    
14 Jan-Erik Danell Tullinge SK 52:29 01:54 (30) 04:26 (21) 02:58 (21) 08:04 (30) 03:18 (16) 07:27 (10) 03:55 (8) 06:49 (42) 04:58 (24) 04:39 (11)                     04:01 (30) Jan-Erik Danell Tullinge SK
        01:54 (30) 06:20 (22) 09:18 (21) 17:22 (22) 20:40 (20) 28:07 (12) 32:02 (11) 38:51 (16) 43:49 (14) 48:28 (14)                     52:29 (14)    
15 Sven Setterqvist OK Södertörn 52:44 01:45 (21) 04:17 (14) 02:30 (13) 06:52 (10) 04:03 (28) 12:13 (40) 04:10 (13) 04:40 (19) 04:07 (12) 04:56 (17)                     03:11 (10) Sven Setterqvist OK Södertörn
        01:45 (21) 06:02 (16) 08:32 (14) 15:24 (11) 19:27 (14) 31:40 (23) 35:50 (19) 40:30 (19) 44:37 (15) 49:33 (15)                     52:44 (15)    
16 Christer Hedin IFK Enskede 53:55 01:40 (15) 04:25 (20) 03:18 (34) 07:37 (22) 05:19 (37) 10:21 (28) 03:59 (10) 03:58 (8) 05:00 (26) 04:53 (14)                     03:25 (13) Christer Hedin IFK Enskede
        01:40 (15) 06:05 (17) 09:23 (22) 17:00 (18) 22:19 (26) 32:40 (24) 36:39 (22) 40:37 (20) 45:37 (19) 50:30 (17)                     53:55 (16)    
17 Göran Larbo Attunda OK 53:57 01:53 (29) 04:24 (19) 02:26 (11) 07:34 (21) 02:36 (7) 09:59 (24) 06:35 (36) 04:23 (14) 05:08 (29) 05:11 (22)                     03:48 (25) Göran Larbo Attunda OK
        01:53 (29) 06:17 (21) 08:43 (16) 16:17 (16) 18:53 (10) 28:52 (17) 35:27 (17) 39:50 (18) 44:58 (17) 50:09 (16)                     53:57 (17)    
18 Ronny Hedlund OK Södertörn 54:28 01:45 (21) 04:22 (16) 04:21 (43) 07:23 (17) 04:39 (35) 07:15 (8) 03:51 (7) 04:20 (12) 07:56 (45) 05:07 (20)                     03:29 (15) Ronny Hedlund OK Södertörn
        01:45 (21) 06:07 (18) 10:28 (31) 17:51 (26) 22:30 (27) 29:45 (19) 33:36 (16) 37:56 (15) 45:52 (20) 50:59 (19)                     54:28 (18)    
19 Ingrid Graneli Haninge SOK 54:36 01:47 (26) 04:33 (23) 03:16 (33) 07:28 (18) 03:19 (17) 10:25 (29) 04:43 (20) 04:10 (10) 04:58 (24) 06:07 (35)                     03:50 (28) Ingrid Graneli Haninge SOK
        01:47 (26) 06:20 (22) 09:36 (23) 17:04 (19) 20:23 (18) 30:48 (21) 35:31 (18) 39:41 (17) 44:39 (16) 50:46 (18)                     54:36 (19)    
20 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 54:39 01:21 (6) 03:23 (3) 02:22 (9) 06:11 (4) 07:41 (42) 07:38 (12) 04:40 (19) 03:57 (7) 09:41 (47) 04:38 (10)                     03:07 (8) Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK
        01:21 (6) 04:44 (4) 07:06 (4) 13:17 (4) 20:58 (22) 28:36 (15) 33:16 (15) 37:13 (12) 46:54 (22) 51:32 (21)                     54:39 (20)    
21 Jan Olof Norén Järla Orientering 55:38 02:02 (34) 05:18 (35) 02:44 (19) 07:30 (20) 03:22 (19) 09:53 (23) 05:08 (25) 05:02 (32) 04:36 (17) 05:54 (31)                     04:09 (34) Jan Olof Norén Järla Orientering
        02:02 (34) 07:20 (35) 10:04 (26) 17:34 (24) 20:56 (21) 30:49 (22) 35:57 (21) 40:59 (22) 45:35 (18) 51:29 (20)                     55:38 (21)    
22 Jonas Esbjörnsson Klubblös 56:02 01:12 (2) 05:30 (39) 02:08 (2) 06:20 (7) 03:14 (14) 10:07 (26) 08:34 (44) 04:55 (26) 06:58 (42) 04:16 (6)                     02:48 (4) Jonas Esbjörnsson Klubblös
        01:12 (2) 06:42 (27) 08:50 (17) 15:10 (9) 18:24 (8) 28:31 (14) 37:05 (23) 42:00 (23) 48:58 (25) 53:14 (24)                     56:02 (22)    
23 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 57:15 01:40 (15) 06:12 (42) 05:22 (45) 07:21 (15) 03:10 (13) 09:09 (19) 04:25 (14) 05:47 (38) 03:59 (10) 05:46 (27)                     04:24 (37) Marita Samuelsson Sundbybergs IK
        01:40 (15) 07:52 (41) 13:14 (43) 20:35 (38) 23:45 (32) 32:54 (25) 37:19 (24) 43:06 (25) 47:05 (23) 52:51 (23)                     57:15 (23)    
24 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 57:22 02:20 (44) 06:28 (44) 03:01 (23) 08:27 (33) 03:24 (20) 09:59 (24) 04:51 (23) 04:24 (15) 03:59 (10) 05:53 (30)                     04:36 (38) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        02:20 (44) 08:48 (45) 11:49 (39) 20:16 (35) 23:40 (30) 33:39 (28) 38:30 (25) 42:54 (24) 46:53 (21) 52:46 (22)                     57:22 (24)    
25 Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF 58:05 01:44 (19) 04:53 (30) 02:25 (10) 08:53 (34) 03:03 (10) 15:03 (46) 04:07 (12) 04:24 (15) 03:53 (8) 05:33 (26)                     04:07 (32) Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF
        01:44 (19) 06:37 (26) 09:02 (20) 17:55 (27) 20:58 (22) 36:01 (33) 40:08 (28) 44:32 (26) 48:25 (24) 53:58 (25)                     58:05 (25)    
26 Mats Holmgren IFK Enskede 58:07 01:19 (4) 04:02 (11) 03:08 (27) 07:29 (19) 04:14 (29) 08:26 (17) 07:14 (39) 05:00 (30) 08:47 (46) 04:50 (13)                     03:38 (18) Mats Holmgren IFK Enskede
        01:19 (4) 05:21 (9) 08:29 (13) 15:58 (13) 20:12 (15) 28:38 (16) 35:52 (20) 40:52 (21) 49:39 (26) 54:29 (26)                     58:07 (26)    
27 Jacob Hård OK Södertörn 59:39 01:29 (10) 03:45 (7) 08:39 (47) 07:20 (14) 07:55 (43) 07:42 (14) 04:25 (14) 04:25 (17) 05:39 (36) 05:07 (20)                     03:13 (11) Jacob Hård OK Södertörn
        01:29 (10) 05:14 (7) 13:53 (44) 21:13 (40) 29:08 (43) 36:50 (35) 41:15 (32) 45:40 (30) 51:19 (31) 56:26 (30)                     59:39 (27)    
28 Svenåke Svensson Snättringe SK 59:52 01:46 (23) 04:42 (26) 04:46 (44) 08:03 (28) 04:29 (31) 10:47 (32) 06:22 (34) 04:48 (23) 04:21 (15) 05:47 (28)                     04:01 (30) Svenåke Svensson Snättringe SK
        01:46 (23) 06:28 (25) 11:14 (37) 19:17 (30) 23:46 (33) 34:33 (30) 40:55 (30) 45:43 (31) 50:04 (29) 55:51 (28)                     59:52 (28)    
29 Göran Johansson Snättringe SK 59:54 02:04 (37) 05:40 (40) 03:12 (29) 11:23 (47) 04:32 (32) 08:59 (18) 04:29 (16) 04:49 (24) 04:37 (19) 05:58 (32)                     04:11 (35) Göran Johansson Snättringe SK
        02:04 (37) 07:44 (40) 10:56 (35) 22:19 (42) 26:51 (39) 35:50 (32) 40:19 (29) 45:08 (28) 49:45 (27) 55:43 (27)                     59:54 (29)    
30 Kenneth Berglund Hellas Orientering 60:31 02:00 (32) 04:51 (29) 03:01 (23) 07:48 (26) 04:32 (32) 11:24 (39) 05:12 (26) 05:55 (39) 05:06 (28) 06:04 (34)                     04:38 (39) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        02:00 (32) 06:51 (29) 09:52 (25) 17:40 (25) 22:12 (25) 33:36 (27) 38:48 (26) 44:43 (27) 49:49 (28) 55:53 (29)                     60:31 (30)    
31 Helena Korhonen Haninge SOK 61:18 01:33 (13) 03:52 (9) 02:39 (18) 06:52 (10) 08:26 (44) 14:52 (45) 04:33 (18) 04:43 (20) 05:26 (32) 05:23 (25)                     02:59 (6) Helena Korhonen Haninge SOK
        01:33 (13) 05:25 (10) 08:04 (9) 14:56 (7) 23:22 (29) 38:14 (38) 42:47 (33) 47:30 (33) 52:56 (32) 58:19 (32)                     61:18 (31)    
32 Martin Eriksson OK Södertörn 63:26 02:09 (38) 04:47 (27) 03:15 (32) 09:12 (36) 05:30 (39) 09:30 (21) 05:40 (29) 05:12 (34) 05:18 (30) 06:58 (39)                     05:55 (46) Martin Eriksson OK Södertörn
        02:09 (38) 06:56 (30) 10:11 (28) 19:23 (31) 24:53 (35) 34:23 (29) 40:03 (27) 45:15 (29) 50:33 (30) 57:31 (31)                     63:26 (32)    
33 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 65:02 02:38 (48) 04:33 (23) 03:14 (30) 07:37 (22) 03:40 (24) 19:00 (47) 05:53 (30) 04:55 (26) 04:41 (20) 05:11 (22)                     03:40 (20) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        02:38 (48) 07:11 (33) 10:25 (30) 18:02 (28) 21:42 (24) 40:42 (42) 46:35 (39) 51:30 (38) 56:11 (36) 61:22 (33)                     65:02 (33)    
34 Gösta Guteland Snättringe SK 65:24 01:46 (23) 04:29 (22) 09:40 (48) 08:03 (28) 03:35 (22) 10:35 (30) 06:01 (31) 07:05 (43) 04:44 (21) 05:48 (29)                     03:38 (18) Gösta Guteland Snättringe SK
        01:46 (23) 06:15 (20) 15:55 (47) 23:58 (44) 27:33 (40) 38:08 (37) 44:09 (35) 51:14 (37) 55:58 (35) 61:46 (34)                     65:24 (34)    
35 Katarina Wåhlin Tullinge SK 65:52 02:11 (39) 05:25 (37) 02:59 (22) 08:26 (32) 08:38 (45) 11:12 (36) 04:45 (22) 04:56 (28) 06:33 (39) 07:04 (40)                     03:43 (23) Katarina Wåhlin Tullinge SK
        02:11 (39) 07:36 (38) 10:35 (32) 19:01 (29) 27:39 (41) 38:51 (39) 43:36 (34) 48:32 (34) 55:05 (33) 62:09 (35)                     65:52 (35)    
36 Ann Sjöberg EIF 67:00 01:58 (31) 05:28 (38) 03:38 (38) 09:23 (39) 04:24 (30) 11:15 (37) 08:26 (43) 05:41 (36) 05:28 (33) 07:22 (44)                     03:57 (29) Ann Sjöberg EIF
        01:58 (31) 07:26 (36) 11:04 (36) 20:27 (36) 24:51 (34) 36:06 (34) 44:32 (36) 50:13 (35) 55:41 (34) 63:03 (37)                     67:00 (36)    
37 Per Geijer FM IF 67:39 01:44 (19) 06:35 (45) 03:52 (40) 07:54 (27) 03:36 (23) 09:39 (22) 12:27 (47) 04:43 (20) 05:54 (38) 05:59 (33)                     05:16 (44) Per Geijer FM IF
        01:44 (19) 08:19 (42) 12:11 (41) 20:05 (34) 23:41 (31) 33:20 (26) 45:47 (38) 50:30 (36) 56:24 (37) 62:23 (36)                     67:39 (37)    
38 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 68:24 02:00 (32) 05:01 (33) 03:35 (37) 09:26 (40) 09:25 (47) 10:42 (31) 07:07 (38) 05:01 (31) 05:03 (27) 07:16 (41)                     03:48 (25) Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna
        02:00 (32) 07:01 (31) 10:36 (33) 20:02 (33) 29:27 (44) 40:09 (41) 47:16 (40) 52:17 (40) 57:20 (39) 64:36 (38)                     68:24 (38)    
39 Mona Asplund Klubblös 69:28 02:17 (42) 06:18 (43) 03:22 (36) 09:40 (41) 04:46 (36) 12:44 (42) 08:55 (45) 04:56 (28) 04:56 (23) 07:19 (42)                     04:15 (36) Mona Asplund Klubblös
        02:17 (42) 08:35 (44) 11:57 (40) 21:37 (41) 26:23 (38) 39:07 (40) 48:02 (42) 52:58 (41) 57:54 (40) 65:13 (40)                     69:28 (39)    
40 Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 69:33 02:02 (34) 04:48 (28) 03:20 (35) 09:19 (38) 06:03 (41) 12:21 (41) 07:24 (40) 06:37 (41) 05:23 (31) 07:20 (43)                     04:56 (42) Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF
        02:02 (34) 06:50 (28) 10:10 (27) 19:29 (32) 25:32 (37) 37:53 (36) 45:17 (37) 51:54 (39) 57:17 (38) 64:37 (39)                     69:33 (40)    
41 Carl Carlin Söders-Tyresö 70:06 02:12 (40) 05:18 (35) 03:14 (30) 09:45 (43) 04:36 (34) 10:13 (27) 05:39 (28) 05:44 (37) 12:05 (48) 06:31 (37)                     04:49 (41) Carl Carlin Söders-Tyresö
        02:12 (40) 07:30 (37) 10:44 (34) 20:29 (37) 25:05 (36) 35:18 (31) 40:57 (31) 46:41 (32) 58:46 (41) 65:17 (41)                     70:06 (41)    
42 Kjell Bergman Stigfinnarna 71:30 02:24 (45) 05:14 (34) 03:38 (38) 11:12 (46) 08:54 (46) 11:10 (34) 07:24 (40) 05:05 (33) 05:36 (35) 06:45 (38)                     04:08 (33) Kjell Bergman Stigfinnarna
        02:24 (45) 07:38 (39) 11:16 (38) 22:28 (43) 31:22 (47) 42:32 (45) 49:56 (44) 55:01 (43) 60:37 (42) 67:22 (42)                     71:30 (42)    
43 Ulla Clevnert Spårvägens OK 72:32 01:34 (14) 04:19 (15) 02:34 (15) 06:47 (9) 03:28 (21) 28:49 (48) 06:44 (37) 04:51 (25) 04:36 (17) 05:06 (19)                     03:44 (24) Ulla Clevnert Spårvägens OK
        01:34 (14) 05:53 (12) 08:27 (11) 15:14 (10) 18:42 (9) 47:31 (48) 54:15 (46) 59:06 (45) 63:42 (45) 68:48 (43)                     72:32 (43)    
44 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 75:23 02:25 (46) 06:05 (41) 05:56 (46) 09:54 (44) 05:40 (40) 11:10 (34) 06:06 (32) 07:20 (46) 07:03 (43) 08:20 (47)                     05:24 (45) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        02:25 (46) 08:30 (43) 14:26 (46) 24:20 (46) 30:00 (45) 41:10 (44) 47:16 (40) 54:36 (42) 61:39 (43) 69:59 (44)                     75:23 (44)    
45 Leif Hermundstad Snättringe SK 78:30 02:17 (42) 04:57 (31) 03:08 (27) 13:46 (48) 03:48 (26) 13:07 (43) 12:10 (46) 07:19 (45) 05:31 (34) 07:22 (44)                     05:05 (43) Leif Hermundstad Snättringe SK
        02:17 (42) 07:14 (34) 10:22 (29) 24:08 (45) 27:56 (42) 41:03 (43) 53:13 (45) 60:32 (46) 66:03 (46) 73:25 (46)                     78:30 (45)    
46 Olle Jacobson Rotebro IS 79:01 02:26 (47) 07:15 (46) 04:15 (42) 10:41 (45) 05:23 (38) 13:12 (44) 06:34 (35) 07:06 (44) 06:48 (40) 08:53 (48)                     06:28 (47) Olle Jacobson Rotebro IS
        02:26 (47) 09:41 (47) 13:56 (45) 24:37 (47) 30:00 (45) 43:12 (46) 49:46 (43) 56:52 (44) 63:40 (44) 72:33 (45)                     79:01 (46)    
47 Göran Glanshed Haninge SOK 84:57 02:13 (41) 10:49 (48) 03:06 (26) 09:18 (37) 10:38 (48) 11:18 (38) 07:43 (42) 07:37 (47) 05:43 (37) 08:01 (46)                     08:31 (48) Göran Glanshed Haninge SOK
        02:13 (41) 13:02 (48) 16:08 (48) 25:26 (48) 36:04 (48) 47:22 (47) 55:05 (47) 62:42 (47) 68:25 (47) 76:26 (47)                     84:57 (47)    
48 Hugo Isgren IFK Enskede 87:31 02:02 (34) 05:00 (32) 02:47 (20) 07:21 (15) 03:21 (18) 09:15 (20) 29:00 (48) 13:18 (48) 04:25 (16) 06:20 (36)                     04:42 (40) Hugo Isgren IFK Enskede
        02:02 (34) 07:02 (32) 09:49 (24) 17:10 (20) 20:31 (19) 29:46 (20) 58:46 (48) 72:04 (48) 76:29 (48) 82:49 (48)                     87:31 (48)    
- Åke Lewander Skarpnäcks OL 48:12 01:22   04:07   03:04   06:17   05:38   10:31   05:34   03:40   04:52                           03:07   Åke Lewander Skarpnäcks OL
        01:22   05:29   08:33   14:50   20:28   30:59   36:33   40:13   45:05                           48:12      
- Tommy Svensson Klubblös 105:46 02:03   05:43   04:28   08:58   06:43   21:16   27:33                                   29:02   Tommy Svensson Klubblös
        02:03   07:46   12:14   21:12   27:55   49:11   76:44                                   105:46      
- Jan Falk Hellas Orientering 401:28 01:11   11:52   02:05   05:40   03:43   11:33                                       365:24   Jan Falk Hellas Orientering
        01:11   13:03   15:08   20:48   24:31   36:04                                       401:28      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                           Mål   Bana D - 2,4 km Klubb
1 Rune Rådeström Snättringe SK 29:44 01:34 (2) 03:09 (2) 02:17 (3) 03:17 (2) 02:41 (1) 01:48 (1) 04:37 (2) 04:38 (3) 02:24 (1)                         03:19 (2) Rune Rådeström Snättringe SK
        01:34 (2) 04:43 (1) 07:00 (1) 10:17 (1) 12:58 (1) 14:46 (1) 19:23 (1) 24:01 (1) 26:25 (1)                         29:44 (1)    
2 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 29:46 01:53 (10) 03:03 (1) 02:06 (1) 03:17 (2) 02:48 (2) 02:04 (6) 04:36 (1) 04:15 (1) 02:36 (5)                         03:08 (1) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:53 (10) 04:56 (2) 07:02 (2) 10:19 (2) 13:07 (2) 15:11 (2) 19:47 (2) 24:02 (2) 26:38 (2)                         29:46 (2)    
3 Anna Blomgren Tullinge SK 34:57 01:46 (6) 03:24 (4) 02:11 (2) 03:16 (1) 04:48 (26) 02:31 (14) 05:33 (3) 05:16 (10) 02:43 (6)                         03:29 (5) Anna Blomgren Tullinge SK
        01:46 (6) 05:10 (6) 07:21 (3) 10:37 (3) 15:25 (4) 17:56 (4) 23:29 (3) 28:45 (3) 31:28 (3)                         34:57 (3)    
4 Jonas Ernfridsson Hellas Orientering 39:27 01:50 (8) 05:07 (31) 02:25 (6) 04:01 (11) 03:20 (8) 02:33 (16) 07:41 (11) 05:36 (12) 02:47 (9)                         04:07 (13) Jonas Ernfridsson Hellas Orientering
        01:50 (8) 06:57 (24) 09:22 (12) 13:23 (10) 16:43 (8) 19:16 (6) 26:57 (5) 32:33 (4) 35:20 (4)                         39:27 (4)    
5 Björn Stolt OK Ravinen 40:03 02:01 (16) 03:51 (9) 03:19 (21) 03:46 (8) 03:40 (12) 04:19 (45) 07:30 (9) 05:13 (8) 02:44 (7)                         03:40 (8) Björn Stolt OK Ravinen
        02:01 (16) 05:52 (9) 09:11 (10) 12:57 (7) 16:37 (7) 20:56 (14) 28:26 (10) 33:39 (7) 36:23 (6)                         40:03 (5)    
6 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 40:16 01:48 (7) 04:16 (15) 02:30 (7) 03:20 (4) 05:21 (36) 03:40 (36) 09:16 (20) 04:15 (1) 02:26 (3)                         03:24 (3) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        01:48 (7) 06:04 (12) 08:34 (7) 11:54 (6) 17:15 (11) 20:55 (13) 30:11 (15) 34:26 (9) 36:52 (8)                         40:16 (6)    
7 Björn Ekblom Skogsluffarnas OK 40:24 01:42 (5) 04:13 (12) 02:30 (7) 05:04 (25) 02:54 (4) 01:52 (2) 10:16 (29) 04:59 (4) 02:45 (8)                         04:09 (15) Björn Ekblom Skogsluffarnas OK
        01:42 (5) 05:55 (10) 08:25 (6) 13:29 (11) 16:23 (6) 18:15 (5) 28:31 (11) 33:30 (6) 36:15 (5)                         40:24 (7)    
8 Gunnar Eriksson Södertälje IF 41:01 01:51 (9) 04:18 (16) 02:55 (11) 04:34 (19) 03:24 (11) 03:20 (32) 06:10 (4) 06:23 (19) 03:35 (29)                         04:31 (22) Gunnar Eriksson Södertälje IF
        01:51 (9) 06:09 (13) 09:04 (9) 13:38 (13) 17:02 (9) 20:22 (8) 26:32 (4) 32:55 (5) 36:30 (7)                         41:01 (8)    
9 Ulf Nordin Snättringe SK 41:20 02:04 (17) 03:27 (5) 05:39 (52) 03:51 (9) 03:13 (6) 02:32 (15) 06:46 (6) 06:07 (16) 03:27 (26)                         04:14 (17) Ulf Nordin Snättringe SK
        02:04 (17) 05:31 (8) 11:10 (27) 15:01 (18) 18:14 (14) 20:46 (11) 27:32 (6) 33:39 (7) 37:06 (9)                         41:20 (9)    
10 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 41:24 01:36 (3) 03:31 (6) 02:22 (5) 03:37 (6) 05:16 (34) 05:39 (50) 07:45 (12) 05:15 (9) 02:50 (11)                         03:33 (6) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        01:36 (3) 05:07 (5) 07:29 (5) 11:06 (5) 16:22 (5) 22:01 (18) 29:46 (13) 35:01 (11) 37:51 (11)                         41:24 (10)    
11 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 41:34 01:54 (11) 04:04 (10) 03:17 (20) 04:06 (13) 04:02 (18) 02:45 (22) 07:33 (10) 06:55 (24) 03:03 (14)                         03:55 (10) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        01:54 (11) 05:58 (11) 09:15 (11) 13:21 (9) 17:23 (12) 20:08 (7) 27:41 (8) 34:36 (10) 37:39 (10)                         41:34 (11)    
12 Torsten Jansson Skogsluffarna 42:43 02:11 (27) 04:12 (11) 03:05 (13) 04:02 (12) 05:00 (29) 02:40 (20) 08:09 (14) 06:22 (18) 03:03 (14)                         03:59 (12) Torsten Jansson Skogsluffarna
        02:11 (27) 06:23 (17) 09:28 (13) 13:30 (12) 18:30 (15) 21:10 (17) 29:19 (12) 35:41 (13) 38:44 (13)                         42:43 (12)    
13 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 42:51 02:00 (15) 04:29 (21) 05:25 (51) 06:42 (48) 02:56 (5) 02:05 (7) 06:30 (5) 05:49 (14) 03:01 (12)                         03:54 (9) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        02:00 (15) 06:29 (18) 11:54 (32) 18:36 (36) 21:32 (28) 23:37 (23) 30:07 (14) 35:56 (14) 38:57 (14)                         42:51 (13)    
14 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 42:56 02:07 (19) 04:13 (12) 04:55 (45) 04:18 (16) 03:19 (7) 02:06 (8) 07:18 (8) 06:51 (22) 03:05 (20)                         04:44 (25) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        02:07 (19) 06:20 (15) 11:15 (28) 15:33 (21) 18:52 (17) 20:58 (15) 28:16 (9) 35:07 (12) 38:12 (12)                         42:56 (14)    
15 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 44:09 02:08 (21) 04:14 (14) 02:41 (9) 04:15 (14) 04:12 (19) 02:54 (24) 11:09 (36) 05:08 (6) 03:20 (24)                         04:08 (14) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        02:08 (21) 06:22 (16) 09:03 (8) 13:18 (8) 17:30 (13) 20:24 (9) 31:33 (17) 36:41 (15) 40:01 (15)                         44:09 (15)    
16 Bertil Rydgren IFK Enskede 44:15 01:37 (4) 03:21 (3) 04:46 (41) 03:59 (10) 03:20 (8) 03:22 (34) 07:13 (7) 10:32 (51) 02:26 (3)                         03:39 (7) Bertil Rydgren IFK Enskede
        01:37 (4) 04:58 (3) 09:44 (14) 13:43 (14) 17:03 (10) 20:25 (10) 27:38 (7) 38:10 (17) 40:36 (17)                         44:15 (16)    
17 Lars Nordin Solna OK 45:43 02:08 (21) 04:25 (19) 03:15 (19) 05:09 (27) 03:58 (16) 01:56 (5) 09:45 (23) 06:25 (20) 03:27 (26)                         05:15 (32) Lars Nordin Solna OK
        02:08 (21) 06:33 (19) 09:48 (16) 14:57 (17) 18:55 (18) 20:51 (12) 30:36 (16) 37:01 (16) 40:28 (16)                         45:43 (17)    
18 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 46:45 02:12 (28) 05:11 (33) 03:55 (30) 05:09 (27) 06:11 (46) 02:15 (9) 08:20 (16) 05:53 (15) 03:04 (16)                         04:35 (23) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        02:12 (28) 07:23 (29) 11:18 (29) 16:27 (26) 22:38 (31) 24:53 (27) 33:13 (20) 39:06 (18) 42:10 (18)                         46:45 (18)    
19 Lennart Sjöstål Klubblös 46:49 02:15 (31) 04:22 (18) 04:07 (33) 05:20 (30) 05:35 (37) 02:41 (21) 08:30 (18) 06:31 (21) 03:04 (16)                         04:24 (19) Lennart Sjöstål Klubblös
        02:15 (31) 06:37 (20) 10:44 (23) 16:04 (23) 21:39 (30) 24:20 (26) 32:50 (19) 39:21 (20) 42:25 (19)                         46:49 (19)    
20 Roland Bolin Snättringe SK 48:03 01:57 (14) 05:00 (28) 07:00 (54) 04:15 (14) 03:23 (10) 01:53 (3) 11:57 (39) 05:10 (7) 03:04 (16)                         04:24 (19) Roland Bolin Snättringe SK
        01:57 (14) 06:57 (24) 13:57 (41) 18:12 (34) 21:35 (29) 23:28 (21) 35:25 (24) 40:35 (21) 43:39 (22)                         48:03 (20)    
21 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 48:32 02:08 (21) 04:43 (25) 02:54 (10) 04:23 (18) 05:13 (33) 03:57 (40) 10:16 (29) 07:15 (29) 02:47 (9)                         04:56 (29) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        02:08 (21) 06:51 (23) 09:45 (15) 14:08 (15) 19:21 (20) 23:18 (20) 33:34 (21) 40:49 (22) 43:36 (21)                         48:32 (21)    
22 Alf Persson OK Österåker 48:46 02:25 (33) 07:04 (49) 03:10 (15) 04:34 (19) 04:00 (17) 02:33 (16) 08:08 (13) 07:20 (31) 04:12 (40)                         05:20 (34) Alf Persson OK Österåker
        02:25 (33) 09:29 (45) 12:39 (36) 17:13 (29) 21:13 (25) 23:46 (24) 31:54 (18) 39:14 (19) 43:26 (20)                         48:46 (22)    
23 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 52:19 02:48 (46) 04:40 (23) 03:10 (15) 05:46 (36) 04:52 (28) 05:47 (51) 08:28 (17) 06:56 (25) 03:44 (32)                         06:08 (45) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        02:48 (46) 07:28 (30) 10:38 (20) 16:24 (25) 21:16 (26) 27:03 (34) 35:31 (25) 42:27 (23) 46:11 (23)                         52:19 (23)    
24 Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK 52:30 01:56 (13) 04:21 (17) 05:41 (53) 05:08 (26) 03:53 (15) 04:19 (45) 11:45 (38) 07:01 (27) 04:00 (36)                         04:26 (21) Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:56 (13) 06:17 (14) 11:58 (34) 17:06 (27) 20:59 (22) 25:18 (29) 37:03 (27) 44:04 (26) 48:04 (26)                         52:30 (24)    
25 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 52:44 02:21 (32) 07:24 (53) 04:13 (35) 05:23 (31) 04:18 (20) 02:35 (18) 09:59 (25) 07:18 (30) 03:36 (30)                         05:37 (37) Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK
        02:21 (32) 09:45 (48) 13:58 (42) 19:21 (37) 23:39 (34) 26:14 (31) 36:13 (26) 43:31 (25) 47:07 (24)                         52:44 (25)    
26 Hans Eriksson Hellas Orientering 53:10 02:54 (50) 04:46 (26) 03:11 (17) 05:14 (29) 05:03 (30) 04:07 (41) 09:17 (21) 08:27 (41) 04:30 (48)                         05:41 (39) Hans Eriksson Hellas Orientering
        02:54 (50) 07:40 (32) 10:51 (24) 16:05 (24) 21:08 (24) 25:15 (28) 34:32 (22) 42:59 (24) 47:29 (25)                         53:10 (26)    
27 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 54:32 02:08 (21) 04:32 (22) 03:11 (17) 04:19 (17) 04:41 (25) 02:18 (10) 20:01 (53) 05:43 (13) 03:28 (28)                         04:11 (16) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        02:08 (21) 06:40 (21) 09:51 (17) 14:10 (16) 18:51 (16) 21:09 (16) 41:10 (37) 46:53 (30) 50:21 (30)                         54:32 (27)    
28 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 54:49 02:07 (19) 04:50 (27) 03:27 (24) 04:54 (23) 04:30 (24) 06:04 (52) 09:28 (22) 09:56 (50) 03:46 (34)                         05:47 (40) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        02:07 (19) 06:57 (24) 10:24 (18) 15:18 (19) 19:48 (21) 25:52 (30) 35:20 (23) 45:16 (27) 49:02 (27)                         54:49 (28)    
29 Bo Eklind Klubblös 54:53 02:42 (42) 06:37 (44) 04:48 (43) 06:12 (43) 06:42 (51) 03:16 (29) 09:53 (24) 06:53 (23) 03:08 (21)                         04:42 (24) Bo Eklind Klubblös
        02:42 (42) 09:19 (44) 14:07 (44) 20:19 (43) 27:01 (45) 30:17 (42) 40:10 (34) 47:03 (31) 50:11 (28)                         54:53 (29)    
30 Sven Jansson Snättringe SK 55:06 02:34 (36) 06:44 (45) 05:05 (49) 05:57 (38) 05:17 (35) 03:07 (28) 11:29 (37) 06:21 (17) 03:44 (32)                         04:48 (26) Sven Jansson Snättringe SK
        02:34 (36) 09:18 (42) 14:23 (47) 20:20 (44) 25:37 (42) 28:44 (38) 40:13 (35) 46:34 (28) 50:18 (29)                         55:06 (30)    
31 Anki Holmberg Järla Orientering 57:04 02:52 (48) 04:26 (20) 03:25 (23) 06:29 (46) 05:50 (42) 03:56 (39) 12:58 (43) 08:03 (33) 04:05 (38)                         05:00 (30) Anki Holmberg Järla Orientering
        02:52 (48) 07:18 (27) 10:43 (22) 17:12 (28) 23:02 (32) 26:58 (33) 39:56 (33) 47:59 (33) 52:04 (33)                         57:04 (31)    
32 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 57:20 02:43 (43) 05:36 (38) 03:23 (22) 05:42 (35) 07:24 (55) 03:19 (30) 10:17 (31) 08:14 (37) 04:06 (39)                         06:36 (53) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        02:43 (43) 08:19 (38) 11:42 (30) 17:24 (31) 24:48 (39) 28:07 (36) 38:24 (28) 46:38 (29) 50:44 (31)                         57:20 (32)    
33 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 58:04 02:29 (34) 05:23 (36) 02:59 (12) 04:40 (21) 03:46 (14) 02:51 (23) 16:37 (51) 08:49 (42) 04:00 (36)                         06:30 (51) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        02:29 (34) 07:52 (33) 10:51 (24) 15:31 (20) 19:17 (19) 22:08 (19) 38:45 (29) 47:34 (32) 51:34 (32)                         58:04 (33)    
34 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 59:14 02:14 (30) 05:06 (30) 03:49 (29) 07:09 (53) 06:28 (47) 10:06 (57) 08:09 (14) 06:58 (26) 03:38 (31)                         05:37 (37) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        02:14 (30) 07:20 (28) 11:09 (26) 18:18 (35) 24:46 (38) 34:52 (50) 43:01 (40) 49:59 (39) 53:37 (36)                         59:14 (34)    
35 Errol Wicksell Hellas Orientering 59:16 02:35 (37) 05:22 (35) 04:12 (34) 07:41 (55) 04:24 (21) 05:02 (49) 10:21 (32) 08:58 (43) 04:12 (40)                         06:29 (50) Errol Wicksell Hellas Orientering
        02:35 (37) 07:57 (34) 12:09 (35) 19:50 (38) 24:14 (36) 29:16 (39) 39:37 (31) 48:35 (34) 52:47 (34)                         59:16 (35)    
36 Margaretha Nylund OK Södertörn 59:17 02:53 (49) 05:07 (31) 03:56 (31) 05:24 (32) 06:36 (50) 03:20 (32) 12:21 (40) 09:55 (49) 04:30 (48)                         05:15 (32) Margaretha Nylund OK Södertörn
        02:53 (49) 08:00 (35) 11:56 (33) 17:20 (30) 23:56 (35) 27:16 (35) 39:37 (31) 49:32 (36) 54:02 (38)                         59:17 (36)    
37 Hans Carlsson Hellas Orientering 59:20 01:55 (12) 03:32 (7) 12:32 (57) 03:44 (7) 05:57 (43) 04:28 (47) 15:15 (49) 05:01 (5) 03:01 (12)                         03:55 (10) Hans Carlsson Hellas Orientering
        01:55 (12) 05:27 (7) 17:59 (53) 21:43 (50) 27:40 (48) 32:08 (48) 47:23 (47) 52:24 (40) 55:25 (40)                         59:20 (37)    
38 Gunnel Junegard OK Södertörn 59:24 03:10 (55) 06:08 (39) 05:01 (47) 06:02 (39) 05:37 (38) 04:14 (43) 09:12 (19) 09:30 (48) 04:25 (45)                         06:05 (44) Gunnel Junegard OK Södertörn
        03:10 (55) 09:18 (42) 14:19 (46) 20:21 (45) 25:58 (43) 30:12 (41) 39:24 (30) 48:54 (35) 53:19 (35)                         59:24 (38)    
39 Sonja Perneby Tullinge SK 59:48 02:46 (45) 06:47 (46) 04:41 (38) 06:43 (50) 08:05 (56) 02:19 (11) 10:01 (26) 08:12 (36) 04:15 (42)                         05:59 (42) Sonja Perneby Tullinge SK
        02:46 (45) 09:33 (46) 14:14 (45) 20:57 (47) 29:02 (51) 31:21 (44) 41:22 (38) 49:34 (38) 53:49 (37)                         59:48 (39)    
40 Lars Andersson Skogsluffarnas OK 60:35 02:37 (38) 07:14 (52) 04:04 (32) 06:08 (41) 05:11 (32) 02:56 (26) 13:39 (44) 07:44 (32) 04:29 (47)                         06:33 (52) Lars Andersson Skogsluffarnas OK
        02:37 (38) 09:51 (50) 13:55 (40) 20:03 (41) 25:14 (41) 28:10 (37) 41:49 (39) 49:33 (37) 54:02 (38)                         60:35 (40)    
41 Anders Kihlström Klubblös 62:11 01:30 (1) 03:33 (8) 02:18 (4) 03:27 (5) 02:51 (3) 01:54 (4) 35:23 (58) 05:27 (11) 02:24 (1)                         03:24 (3) Anders Kihlström Klubblös
        01:30 (1) 05:03 (4) 07:21 (3) 10:48 (4) 13:39 (3) 15:33 (3) 50:56 (54) 56:23 (48) 58:47 (44)                         62:11 (41)    
42 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 63:02 02:08 (21) 04:42 (24) 03:36 (25) 07:00 (52) 03:40 (12) 02:26 (13) 22:02 (55) 09:23 (47) 03:13 (23)                         04:52 (27) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        02:08 (21) 06:50 (22) 10:26 (19) 17:26 (33) 21:06 (23) 23:32 (22) 45:34 (43) 54:57 (44) 58:10 (42)                         63:02 (42)    
43 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 63:55 02:12 (28) 05:23 (36) 03:05 (13) 04:58 (24) 05:48 (41) 02:23 (12) 23:27 (56) 08:18 (39) 03:12 (22)                         05:09 (31) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:12 (28) 07:35 (31) 10:40 (21) 15:38 (22) 21:26 (27) 23:49 (25) 47:16 (45) 55:34 (45) 58:46 (43)                         63:55 (43)    
44 Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK 63:59 02:55 (52) 06:58 (47) 03:44 (27) 06:28 (45) 04:49 (27) 04:59 (48) 14:40 (47) 08:03 (33) 04:43 (51)                         06:40 (55) Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK
        02:55 (52) 09:53 (51) 13:37 (38) 20:05 (42) 24:54 (40) 29:53 (40) 44:33 (41) 52:36 (41) 57:19 (41)                         63:59 (44)    
45 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 64:18 02:08 (21) 08:00 (55) 04:43 (39) 08:31 (58) 08:17 (58) 03:45 (37) 12:23 (41) 08:14 (37) 03:25 (25)                         04:52 (27) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        02:08 (21) 10:08 (53) 14:51 (50) 23:22 (52) 31:39 (52) 35:24 (51) 47:47 (48) 56:01 (46) 59:26 (45)                         64:18 (45)    
46 Benny Alfordsson Tullinge SK 64:19 02:32 (35) 14:27 (57) 04:37 (36) 05:36 (34) 07:05 (54) 04:08 (42) 10:33 (34) 07:12 (28) 03:47 (35)                         04:22 (18) Benny Alfordsson Tullinge SK
        02:32 (35) 16:59 (57) 21:36 (56) 27:12 (56) 34:17 (56) 38:25 (54) 48:58 (51) 56:10 (47) 59:57 (47)                         64:19 (46)    
47 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 66:23 03:08 (53) 05:05 (29) 03:38 (26) 05:33 (33) 05:38 (39) 08:43 (56) 13:48 (45) 09:07 (45) 04:54 (55)                         06:49 (56) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        03:08 (53) 08:13 (37) 11:51 (31) 17:24 (31) 23:02 (32) 31:45 (46) 45:33 (42) 54:40 (42) 59:34 (46)                         66:23 (47)    
48 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 66:32 02:45 (44) 05:18 (34) 05:06 (50) 06:42 (48) 04:27 (23) 02:39 (19) 21:30 (54) 08:03 (33) 04:27 (46)                         05:35 (36) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        02:45 (44) 08:03 (36) 13:09 (37) 19:51 (39) 24:18 (37) 26:57 (32) 48:27 (50) 56:30 (49) 60:57 (48)                         66:32 (48)    
49 Kristina Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 69:11 02:41 (40) 06:34 (43) 07:20 (55) 08:29 (57) 06:57 (53) 07:05 (55) 10:34 (35) 09:00 (44) 04:32 (50)                         05:59 (42) Kristina Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        02:41 (40) 09:15 (41) 16:35 (52) 25:04 (53) 32:01 (54) 39:06 (55) 49:40 (52) 58:40 (51) 63:12 (49)                         69:11 (49)    
50 Yngve Hedberg Snättringe SK 69:33 03:10 (55) 11:30 (56) 04:44 (40) 06:39 (47) 08:07 (57) 02:55 (25) 10:15 (28) 11:01 (54) 04:53 (54)                         06:19 (48) Yngve Hedberg Snättringe SK
        03:10 (55) 14:40 (56) 19:24 (55) 26:03 (55) 34:10 (55) 37:05 (53) 47:20 (46) 58:21 (50) 63:14 (50)                         69:33 (50)    
51 Ingvar Oskarsson Klubblös 72:25 03:17 (57) 06:33 (42) 04:58 (46) 06:53 (51) 06:32 (48) 03:46 (38) 13:53 (46) 14:41 (58) 04:45 (53)                         07:07 (57) Ingvar Oskarsson Klubblös
        03:17 (57) 09:50 (49) 14:48 (49) 21:41 (49) 28:13 (49) 31:59 (47) 45:52 (44) 60:33 (53) 65:18 (52)                         72:25 (51)    
52 Mats Halvarez Klubblös 72:54 02:54 (50) 06:08 (39) 05:01 (47) 06:26 (44) 06:32 (48) 03:27 (35) 10:31 (33) 13:47 (57) 11:55 (58)                         06:13 (47) Mats Halvarez Klubblös
        02:54 (50) 09:02 (40) 14:03 (43) 20:29 (46) 27:01 (45) 30:28 (43) 40:59 (36) 54:46 (43) 66:41 (53)                         72:54 (52)    
53 Sonja Sundell Sundbybergs IK 73:26 02:49 (47) 07:10 (50) 16:54 (58) 05:46 (36) 05:08 (31) 03:01 (27) 10:03 (27) 12:22 (55) 04:20 (44)                         05:53 (41) Sonja Sundell Sundbybergs IK
        02:49 (47) 09:59 (52) 26:53 (57) 32:39 (57) 37:47 (57) 40:48 (56) 50:51 (53) 63:13 (54) 67:33 (54)                         73:26 (53)    
54 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 73:32 02:40 (39) 06:21 (41) 04:39 (37) 06:11 (42) 06:45 (52) 06:23 (53) 15:02 (48) 10:57 (53) 05:02 (56)                         09:32 (58) Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK
        02:40 (39) 09:01 (39) 13:40 (39) 19:51 (39) 26:36 (44) 32:59 (49) 48:01 (49) 58:58 (52) 64:00 (51)                         73:32 (54)    
55 Ingrid Gunnarsson Täby OK 75:45 02:41 (40) 07:01 (48) 04:50 (44) 08:06 (56) 06:06 (45) 07:00 (54) 15:52 (50) 12:25 (56) 05:21 (57)                         06:23 (49) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        02:41 (40) 09:42 (47) 14:32 (48) 22:38 (51) 28:44 (50) 35:44 (52) 51:36 (55) 64:01 (55) 69:22 (55)                         75:45 (55)    
56 Lena Holm Nynäshamns OK 80:33 03:24 (58) 07:11 (51) 04:47 (42) 06:06 (40) 05:47 (40) 04:15 (44) 27:18 (57) 10:50 (52) 04:16 (43)                         06:39 (54) Lena Holm Nynäshamns OK
        03:24 (58) 10:35 (54) 15:22 (51) 21:28 (48) 27:15 (47) 31:30 (45) 58:48 (56) 69:38 (56) 73:54 (56)                         80:33 (56)    
57 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 82:41 02:04 (17) 35:00 (58) 03:45 (28) 04:52 (22) 04:26 (22) 03:19 (30) 12:25 (42) 08:18 (39) 03:04 (16)                         05:28 (35) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        02:04 (17) 37:04 (58) 40:49 (58) 45:41 (58) 50:07 (58) 53:26 (58) 65:51 (58) 74:09 (57) 77:13 (57)                         82:41 (57)    
58 Yvonne Branting Skarpnäcks OL 85:26 03:09 (54) 07:32 (54) 07:34 (56) 07:37 (54) 06:01 (44) 16:01 (58) 17:19 (52) 09:22 (46) 04:43 (51)                         06:08 (45) Yvonne Branting Skarpnäcks OL
        03:09 (54) 10:41 (55) 18:15 (54) 25:52 (54) 31:53 (53) 47:54 (57) 65:13 (57) 74:35 (58) 79:18 (58)                         85:26 (58)    
- Olle Nygren Tullinge SK 52:40 02:47   06:02   04:32   05:03   05:12   03:15   10:34   08:03                               07:12   Olle Nygren Tullinge SK
        02:47   08:49   13:21   18:24   23:36   26:51   37:25   45:28                               52:40      
- Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 53:58 02:17   06:21   03:25   04:23   04:14   04:50   13:40   08:36                               06:12   Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        02:17   08:38   12:03   16:26   20:40   25:30   39:10   47:46                               53:58      
- Göran Grimvall Täby OK 58:55 02:01   05:00   04:34   04:53   05:23   03:34   11:27   07:09                               14:54   Göran Grimvall Täby OK
        02:01   07:01   11:35   16:28   21:51   25:25   36:52   44:01                               58:55      
- Hans Svensson Skogsluffarna 90:38 02:58   05:29   03:30   04:22   03:28   02:56   12:13   48:44                               06:58   Hans Svensson Skogsluffarna
        02:58   08:27   11:57   16:19   19:47   22:43   34:56   83:40                               90:38      
- Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 94:15 02:52   07:04   07:43   08:25   13:04   02:42   17:18                                   35:07   Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        02:52   09:56   17:39   26:04   39:08   41:50   59:08                                   94:15      
- Stefan Pettersson Klubblös 364:12 02:07   06:56   02:51   08:50   03:29   08:43   06:08   05:29   04:08   05:39                       309:52   Stefan Pettersson Klubblös
        02:07   09:03   11:54   20:44   24:13   32:56   39:04   44:33   48:41   54:20                       364:12      
- Omar Magnergård Skogsluffarnas OK 393:24 06:27                                                           386:57   Omar Magnergård Skogsluffarnas OK
        06:27                                                           393:24      
- Leif Gustafsson Storviks IF 402:57 02:54   06:49   12:08   08:43   05:56                                           366:27   Leif Gustafsson Storviks IF
        02:54   09:43   21:51   30:34   36:30                                           402:57      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana E - 1,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                                           Mål   Bana E - 1,5 km Klubb
1 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 28:17 02:45 (2) 04:10 (5) 03:14 (1) 05:38 (5) 08:11 (1)                                         04:19 (3) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        02:45 (2) 06:55 (5) 10:09 (1) 15:47 (2) 23:58 (1)                                         28:17 (1)    
2 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 30:02 02:55 (5) 03:19 (1) 05:45 (5) 04:53 (1) 08:59 (2)                                         04:11 (2) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        02:55 (5) 06:14 (1) 11:59 (4) 16:52 (4) 25:51 (2)                                         30:02 (2)    
3 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 30:41 02:38 (1) 04:08 (4) 03:37 (2) 04:59 (2) 10:37 (5)                                         04:42 (4) Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL
        02:38 (1) 06:46 (4) 10:23 (2) 15:22 (1) 25:59 (3)                                         30:41 (3)    
4 Marianne Bergstrand Skogsluffarnas OK 31:51 02:57 (6) 03:23 (2) 05:45 (5) 05:09 (4) 09:00 (3)                                         05:37 (5) Marianne Bergstrand Skogsluffarnas OK
        02:57 (6) 06:20 (2) 12:05 (5) 17:14 (5) 26:14 (4)                                         31:51 (4)    
5 Sverker Tirén Hellas Orientering 33:10 02:53 (4) 03:39 (3) 04:33 (3) 05:08 (3) 10:03 (4)                                         06:54 (7) Sverker Tirén Hellas Orientering
        02:53 (4) 06:32 (3) 11:05 (3) 16:13 (3) 26:16 (5)                                         33:10 (5)    
6 Marie Öhlund Gustavsbergs OK 39:10 02:46 (3) 05:56 (7) 04:33 (3) 08:47 (6) 13:27 (6)                                         03:41 (1) Marie Öhlund Gustavsbergs OK
        02:46 (3) 08:42 (7) 13:15 (6) 22:02 (6) 35:29 (6)                                         39:10 (6)    
7 Hans Lindskog Skogsluffarnas OK 46:10 03:46 (7) 04:25 (6) 06:45 (7) 09:41 (7) 14:55 (7)                                         06:38 (6) Hans Lindskog Skogsluffarnas OK
        03:46 (7) 08:11 (6) 14:56 (7) 24:37 (7) 39:32 (7)                                         46:10 (7)