Sträcktider Luffarligan Hanvedens IP                                                                                          
  2017-05-03 Svarta tider är sträcktider                                                                                        
    Blå tider är från start                                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                                          
                                                                                                   
Plac Bana A - 5,9 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19   --20   --21   Mål   Bana A - 5,9 km Klubb
1 Kalle Bergman OK Ravinen 34:16 02:35 (2) 01:19 (1) 01:39 (1) 01:09 (3) 00:58 (1) 01:40 (3) 03:16 (1) 01:40 (1) 00:52 (1) 01:11 (1) 02:48 (1) 01:13 (2) 00:52 (1) 02:55 (1) 01:09 (2) 02:07 (1) 01:27 (2) 00:31 (1) 02:05 (2) 01:05 (1) 00:44 (1) 01:01 (1) Kalle Bergman OK Ravinen
        02:35 (2) 03:54 (2) 05:33 (1) 06:42 (1) 07:40 (1) 09:20 (1) 12:36 (1) 14:16 (1) 15:08 (1) 16:19 (1) 19:07 (1) 20:20 (1) 21:12 (1) 24:07 (1) 25:16 (1) 27:23 (1) 28:50 (1) 29:21 (1) 31:26 (1) 32:31 (1) 33:15 (1) 34:16 (1)    
2 Love Berzell OK Ravinen 38:05 03:01 (4) 01:30 (3) 03:30 (11) 01:04 (1) 01:07 (3) 01:33 (1) 03:42 (2) 01:47 (3) 00:52 (1) 01:14 (2) 03:13 (5) 01:11 (1) 00:58 (2) 02:58 (2) 01:07 (1) 02:09 (2) 01:19 (1) 00:36 (5) 02:11 (5) 01:13 (3) 00:47 (2) 01:03 (3) Love Berzell OK Ravinen
        03:01 (4) 04:31 (3) 08:01 (6) 09:05 (6) 10:12 (6) 11:45 (6) 15:27 (5) 17:14 (4) 18:06 (4) 19:20 (2) 22:33 (3) 23:44 (2) 24:42 (2) 27:40 (2) 28:47 (2) 30:56 (2) 32:15 (2) 32:51 (2) 35:02 (2) 36:15 (2) 37:02 (2) 38:05 (2)    
3 Emil Granqvist OK Ravinen 40:13 02:34 (1) 01:19 (1) 03:15 (10) 01:16 (5) 01:01 (2) 01:34 (2) 03:45 (4) 01:45 (2) 01:00 (4) 02:13 (12) 03:09 (4) 01:33 (5) 01:10 (6) 03:50 (6) 01:32 (6) 02:14 (3) 01:30 (3) 00:31 (1) 02:05 (2) 01:08 (2) 00:47 (2) 01:02 (2) Emil Granqvist OK Ravinen
        02:34 (1) 03:53 (1) 07:08 (3) 08:24 (5) 09:25 (3) 10:59 (2) 14:44 (2) 16:29 (2) 17:29 (2) 19:42 (5) 22:51 (5) 24:24 (5) 25:34 (5) 29:24 (5) 30:56 (5) 33:10 (4) 34:40 (3) 35:11 (3) 37:16 (3) 38:24 (3) 39:11 (3) 40:13 (3)    
4 Mårten Fredelius Kamrat och IF KIF 41:07 03:12 (6) 01:52 (5) 02:05 (3) 01:06 (2) 01:13 (6) 01:51 (4) 03:58 (5) 01:58 (5) 00:57 (3) 01:24 (3) 03:01 (2) 01:24 (3) 01:04 (3) 03:42 (5) 01:44 (8) 02:46 (6) 01:40 (6) 00:36 (5) 02:00 (1) 01:24 (5) 01:00 (6) 01:10 (4) Mårten Fredelius Kamrat och IF KIF
        03:12 (6) 05:04 (5) 07:09 (4) 08:15 (3) 09:28 (4) 11:19 (4) 15:17 (4) 17:15 (5) 18:12 (5) 19:36 (4) 22:37 (4) 24:01 (4) 25:05 (4) 28:47 (4) 30:31 (4) 33:17 (5) 34:57 (4) 35:33 (5) 37:33 (4) 38:57 (4) 39:57 (4) 41:07 (4)    
5 Niklas Wrane Söders-Tyresö 41:17 02:54 (3) 01:37 (4) 01:48 (2) 01:19 (6) 01:08 (4) 02:25 (8) 03:44 (3) 02:00 (6) 01:03 (6) 01:28 (6) 03:01 (2) 01:28 (4) 01:08 (4) 03:27 (3) 01:20 (3) 02:31 (4) 02:37 (12) 00:33 (3) 02:09 (4) 01:28 (7) 00:53 (4) 01:16 (6) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        02:54 (3) 04:31 (3) 06:19 (2) 07:38 (2) 08:46 (2) 11:11 (3) 14:55 (3) 16:55 (3) 17:58 (3) 19:26 (3) 22:27 (2) 23:55 (3) 25:03 (3) 28:30 (3) 29:50 (3) 32:21 (3) 34:58 (5) 35:31 (4) 37:40 (5) 39:08 (5) 40:01 (5) 41:17 (5)    
6 Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF 46:57 03:09 (5) 01:56 (6) 02:05 (3) 01:13 (4) 01:08 (4) 01:59 (6) 04:28 (6) 01:55 (4) 01:05 (7) 01:24 (3) 03:29 (6) 04:07 (12) 01:11 (7) 03:41 (4) 01:22 (4) 02:49 (7) 03:06 (14) 00:42 (8) 02:31 (8) 01:25 (6) 00:55 (5) 01:17 (7) Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF
        03:09 (5) 05:05 (6) 07:10 (5) 08:23 (4) 09:31 (5) 11:30 (5) 15:58 (6) 17:53 (6) 18:58 (6) 20:22 (6) 23:51 (6) 27:58 (6) 29:09 (6) 32:50 (6) 34:12 (6) 37:01 (6) 40:07 (6) 40:49 (6) 43:20 (6) 44:45 (6) 45:40 (6) 46:57 (6)    
7 Sverker Lenas Centrum OK 47:56 03:38 (7) 02:07 (7) 02:26 (7) 01:48 (8) 01:18 (8) 02:19 (7) 04:43 (7) 02:36 (8) 01:21 (9) 01:36 (7) 03:45 (7) 01:37 (6) 01:22 (9) 03:53 (7) 01:27 (5) 03:04 (9) 01:34 (4) 00:33 (3) 02:40 (11) 01:33 (8) 01:00 (6) 01:36 (12) Sverker Lenas Centrum OK
        03:38 (7) 05:45 (7) 08:11 (7) 09:59 (7) 11:17 (7) 13:36 (7) 18:19 (7) 20:55 (7) 22:16 (7) 23:52 (7) 27:37 (7) 29:14 (7) 30:36 (7) 34:29 (7) 35:56 (7) 39:00 (7) 40:34 (7) 41:07 (7) 43:47 (7) 45:20 (7) 46:20 (7) 47:56 (7)    
8 John Hartley Söders-Tyresö 53:51 03:44 (8) 03:30 (12) 02:19 (6) 02:21 (10) 01:24 (9) 04:14 (13) 04:56 (9) 03:11 (13) 01:16 (8) 01:43 (8) 03:58 (9) 01:41 (7) 01:37 (12) 04:16 (8) 01:38 (7) 02:54 (8) 01:38 (5) 00:48 (10) 02:28 (7) 01:37 (9) 01:17 (10) 01:21 (8) John Hartley Söders-Tyresö
        03:44 (8) 07:14 (11) 09:33 (11) 11:54 (9) 13:18 (9) 17:32 (11) 22:28 (10) 25:39 (10) 26:55 (10) 28:38 (11) 32:36 (10) 34:17 (10) 35:54 (10) 40:10 (10) 41:48 (9) 44:42 (8) 46:20 (8) 47:08 (8) 49:36 (8) 51:13 (8) 52:30 (8) 53:51 (8)    
9 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 54:52 04:03 (10) 02:54 (10) 02:18 (5) 03:20 (14) 01:33 (11) 02:26 (9) 05:11 (10) 02:43 (11) 01:21 (9) 01:46 (10) 04:07 (10) 02:07 (9) 01:17 (8) 04:35 (10) 01:46 (10) 03:25 (11) 02:02 (8) 00:53 (12) 02:38 (9) 01:39 (10) 01:15 (9) 01:33 (10) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF
        04:03 (10) 06:57 (10) 09:15 (9) 12:35 (11) 14:08 (11) 16:34 (8) 21:45 (8) 24:28 (8) 25:49 (8) 27:35 (8) 31:42 (8) 33:49 (9) 35:06 (9) 39:41 (9) 41:27 (8) 44:52 (9) 46:54 (9) 47:47 (9) 50:25 (9) 52:04 (9) 53:19 (9) 54:52 (9)    
10 Henrik Sjögren Haninge SOK 58:14 03:50 (9) 03:52 (13) 05:03 (13) 02:50 (12) 01:13 (6) 01:58 (5) 04:54 (8) 02:23 (7) 01:01 (5) 01:27 (5) 06:24 (14) 04:56 (14) 01:09 (5) 04:40 (12) 01:44 (8) 02:45 (5) 01:40 (6) 00:36 (5) 02:17 (6) 01:19 (4) 01:03 (8) 01:10 (4) Henrik Sjögren Haninge SOK
        03:50 (9) 07:42 (12) 12:45 (12) 15:35 (12) 16:48 (12) 18:46 (12) 23:40 (11) 26:03 (11) 27:04 (11) 28:31 (10) 34:55 (11) 39:51 (11) 41:00 (11) 45:40 (11) 47:24 (11) 50:09 (11) 51:49 (11) 52:25 (11) 54:42 (11) 56:01 (10) 57:04 (10) 58:14 (10)    
11 Irina Nyberg Hellas Orientering 59:22 04:38 (12) 02:07 (7) 02:30 (8) 01:34 (7) 01:26 (10) 04:24 (14) 05:21 (11) 02:42 (10) 01:25 (11) 01:47 (11) 03:51 (8) 01:48 (8) 01:22 (9) 04:39 (11) 05:47 (14) 03:15 (10) 02:13 (9) 00:51 (11) 02:47 (12) 01:41 (11) 01:24 (11) 01:50 (14) Irina Nyberg Hellas Orientering
        04:38 (12) 06:45 (9) 09:15 (9) 10:49 (8) 12:15 (8) 16:39 (10) 22:00 (9) 24:42 (9) 26:07 (9) 27:54 (9) 31:45 (9) 33:33 (8) 34:55 (8) 39:34 (8) 45:21 (10) 48:36 (10) 50:49 (10) 51:40 (10) 54:27 (10) 56:08 (11) 57:32 (11) 59:22 (11)    
12 Claes Andersson OK Södertörn 66:23 04:06 (11) 02:28 (9) 02:32 (9) 03:01 (13) 01:38 (12) 02:51 (10) 08:21 (13) 02:40 (9) 01:27 (12) 05:01 (14) 04:39 (11) 02:26 (10) 01:29 (11) 05:51 (13) 02:16 (12) 04:44 (13) 02:18 (10) 01:02 (14) 02:39 (10) 01:57 (12) 01:27 (13) 01:30 (9) Claes Andersson OK Södertörn
        04:06 (11) 06:34 (8) 09:06 (8) 12:07 (10) 13:45 (10) 16:36 (9) 24:57 (12) 27:37 (12) 29:04 (12) 34:05 (12) 38:44 (12) 41:10 (12) 42:39 (12) 48:30 (12) 50:46 (12) 55:30 (12) 57:48 (12) 58:50 (12) 61:29 (12) 63:26 (12) 64:53 (12) 66:23 (12)    
13 Rickard Andersson Tullinge SK 73:49 05:36 (14) 03:12 (11) 06:56 (14) 02:08 (9) 01:42 (13) 03:36 (12) 11:51 (14) 02:51 (12) 01:43 (13) 01:45 (9) 04:51 (12) 03:37 (11) 02:01 (14) 04:27 (9) 01:50 (11) 03:54 (12) 02:46 (13) 01:01 (13) 02:53 (13) 02:10 (13) 01:25 (12) 01:34 (11) Rickard Andersson Tullinge SK
        05:36 (14) 08:48 (13) 15:44 (14) 17:52 (14) 19:34 (14) 23:10 (14) 35:01 (14) 37:52 (14) 39:35 (14) 41:20 (14) 46:11 (14) 49:48 (14) 51:49 (14) 56:16 (14) 58:06 (13) 62:00 (13) 64:46 (13) 65:47 (13) 68:40 (13) 70:50 (13) 72:15 (13) 73:49 (13)    
14 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 77:02 05:05 (13) 05:39 (14) 04:32 (12) 02:26 (11) 01:49 (14) 03:25 (11) 06:49 (12) 03:37 (14) 01:48 (14) 02:23 (13) 05:19 (13) 04:53 (13) 01:54 (13) 06:15 (14) 02:28 (13) 05:51 (14) 02:32 (11) 00:47 (9) 03:19 (14) 02:28 (14) 01:54 (14) 01:49 (13) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:05 (13) 10:44 (14) 15:16 (13) 17:42 (13) 19:31 (13) 22:56 (13) 29:45 (13) 33:22 (13) 35:10 (13) 37:33 (13) 42:52 (13) 47:45 (13) 49:39 (13) 55:54 (13) 58:22 (14) 64:13 (14) 66:45 (14) 67:32 (14) 70:51 (14) 73:19 (14) 75:13 (14) 77:02 (14)    
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana B - 4,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17                   Mål   Bana B - 4,6 km Klubb
1 Peter Jonsson Klubblös 43:36 06:47 (6) 02:22 (1) 01:45 (1) 01:34 (3) 03:03 (9) 02:47 (1) 01:08 (1) 06:39 (19) 00:59 (22) 01:51 (4) 01:38 (1) 02:30 (5) 02:51 (4) 01:03 (17) 02:48 (1) 01:33 (1) 01:02 (2)                 01:16 (1) Peter Jonsson Klubblös
        06:47 (6) 09:09 (3) 10:54 (2) 12:28 (2) 15:31 (2) 18:18 (2) 19:26 (2) 26:05 (3) 27:04 (3) 28:55 (3) 30:33 (3) 33:03 (2) 35:54 (2) 36:57 (2) 39:45 (2) 41:18 (2) 42:20 (2)                 43:36 (1)    
2 Janne Nilsson Centrum OK 43:42 05:37 (1) 02:25 (2) 02:09 (13) 01:46 (13) 02:26 (3) 03:28 (10) 01:31 (4) 05:33 (3) 00:43 (4) 01:47 (1) 01:50 (2) 02:27 (2) 02:39 (2) 00:48 (1) 04:20 (31) 01:41 (3) 01:01 (1)                 01:31 (3) Janne Nilsson Centrum OK
        05:37 (1) 08:02 (1) 10:11 (1) 11:57 (1) 14:23 (1) 17:51 (1) 19:22 (1) 24:55 (1) 25:38 (1) 27:25 (1) 29:15 (1) 31:42 (1) 34:21 (1) 35:09 (1) 39:29 (1) 41:10 (1) 42:11 (1)                 43:42 (2)    
3 Dan Klang Haninge SOK 46:28 06:21 (5) 03:37 (13) 01:54 (5) 01:34 (3) 02:22 (1) 03:04 (3) 01:22 (3) 05:12 (2) 00:40 (1) 01:49 (2) 02:20 (16) 04:08 (33) 02:49 (3) 00:48 (1) 02:53 (2) 02:02 (16) 01:43 (30)                 01:50 (17) Dan Klang Haninge SOK
        06:21 (5) 09:58 (4) 11:52 (4) 13:26 (4) 15:48 (3) 18:52 (3) 20:14 (3) 25:26 (2) 26:06 (2) 27:55 (2) 30:15 (2) 34:23 (3) 37:12 (3) 38:00 (3) 40:53 (3) 42:55 (3) 44:38 (3)                 46:28 (3)    
4 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 48:04 07:03 (10) 03:14 (6) 01:52 (4) 01:38 (8) 02:50 (5) 03:16 (5) 01:37 (6) 06:07 (9) 00:45 (5) 02:06 (7) 01:58 (6) 02:28 (3) 03:19 (11) 01:01 (14) 03:49 (22) 01:46 (5) 01:17 (9)                 01:58 (25) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        07:03 (10) 10:17 (7) 12:09 (5) 13:47 (5) 16:37 (5) 19:53 (4) 21:30 (4) 27:37 (4) 28:22 (4) 30:28 (4) 32:26 (4) 34:54 (4) 38:13 (4) 39:14 (4) 43:03 (4) 44:49 (4) 46:06 (4)                 48:04 (4)    
5 Mikael Sundqvist Tullinge SK 49:09 07:41 (15) 03:59 (23) 01:50 (3) 01:33 (2) 02:40 (4) 03:20 (7) 01:42 (8) 05:44 (5) 00:52 (10) 02:07 (8) 02:16 (13) 02:42 (8) 03:15 (10) 00:56 (5) 03:44 (19) 01:47 (6) 01:13 (3)                 01:48 (14) Mikael Sundqvist Tullinge SK
        07:41 (15) 11:40 (15) 13:30 (10) 15:03 (8) 17:43 (7) 21:03 (6) 22:45 (5) 28:29 (5) 29:21 (5) 31:28 (5) 33:44 (5) 36:26 (5) 39:41 (5) 40:37 (5) 44:21 (5) 46:08 (5) 47:21 (5)                 49:09 (5)    
6 Ulf Bråsjö Järla Orientering 51:33 06:52 (8) 03:16 (8) 02:18 (17) 01:37 (7) 03:04 (10) 03:38 (13) 02:11 (20) 06:07 (9) 00:59 (22) 02:12 (12) 02:47 (34) 02:46 (12) 03:29 (16) 01:01 (14) 03:53 (24) 02:10 (23) 01:34 (27)                 01:39 (6) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        06:52 (8) 10:08 (6) 12:26 (6) 14:03 (6) 17:07 (6) 20:45 (5) 22:56 (6) 29:03 (6) 30:02 (6) 32:14 (6) 35:01 (6) 37:47 (6) 41:16 (6) 42:17 (6) 46:10 (6) 48:20 (6) 49:54 (6)                 51:33 (6)    
7 Tommy Lindberg Haninge SOK 51:38 06:01 (3) 03:05 (3) 01:54 (5) 01:47 (14) 03:48 (23) 05:54 (35) 01:50 (12) 06:26 (15) 00:50 (8) 02:19 (16) 02:09 (8) 02:58 (17) 03:14 (9) 01:03 (17) 03:35 (16) 01:40 (2) 01:24 (20)                 01:41 (8) Tommy Lindberg Haninge SOK
        06:01 (3) 09:06 (2) 11:00 (3) 12:47 (3) 16:35 (4) 22:29 (8) 24:19 (8) 30:45 (8) 31:35 (8) 33:54 (8) 36:03 (8) 39:01 (8) 42:15 (7) 43:18 (7) 46:53 (7) 48:33 (7) 49:57 (7)                 51:38 (7)    
8 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 52:18 05:48 (2) 04:34 (31) 08:07 (39) 01:32 (1) 02:23 (2) 02:50 (2) 01:18 (2) 05:02 (1) 00:41 (2) 03:51 (38) 02:18 (15) 02:15 (1) 02:34 (1) 00:52 (3) 03:32 (13) 01:45 (4) 01:21 (11)                 01:35 (5) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        05:48 (2) 10:22 (8) 18:29 (34) 20:01 (31) 22:24 (27) 25:14 (19) 26:32 (14) 31:34 (10) 32:15 (10) 36:06 (13) 38:24 (14) 40:39 (12) 43:13 (9) 44:05 (8) 47:37 (9) 49:22 (9) 50:43 (9)                 52:18 (8)    
9 Leif Åkerblom OK Österåker 52:33 09:13 (29) 03:39 (16) 04:27 (35) 01:34 (3) 03:48 (23) 03:04 (3) 01:35 (5) 05:39 (4) 00:57 (20) 01:50 (3) 01:57 (5) 02:39 (7) 03:00 (6) 00:55 (4) 03:10 (3) 01:51 (8) 01:19 (10)                 01:56 (24) Leif Åkerblom OK Österåker
        09:13 (29) 12:52 (26) 17:19 (29) 18:53 (28) 22:41 (29) 25:45 (22) 27:20 (19) 32:59 (13) 33:56 (13) 35:46 (11) 37:43 (11) 40:22 (10) 43:22 (10) 44:17 (10) 47:27 (8) 49:18 (8) 50:37 (8)                 52:33 (9)    
10 Olle Blomgren OK Södertörn 53:14 07:21 (11) 04:15 (28) 03:29 (31) 01:43 (11) 02:52 (6) 03:33 (11) 03:33 (37) 06:31 (18) 00:53 (12) 02:04 (6) 01:54 (4) 02:44 (10) 03:02 (7) 00:57 (8) 03:21 (7) 01:56 (13) 01:15 (5)                 01:51 (19) Olle Blomgren OK Södertörn
        07:21 (11) 11:36 (14) 15:05 (18) 16:48 (15) 19:40 (12) 23:13 (10) 26:46 (16) 33:17 (14) 34:10 (14) 36:14 (14) 38:08 (12) 40:52 (13) 43:54 (12) 44:51 (12) 48:12 (11) 50:08 (10) 51:23 (10)                 53:14 (10)    
11 Kjell Holmberg OK Södertörn 53:37 07:24 (12) 03:49 (20) 02:11 (14) 01:54 (18) 02:52 (6) 03:27 (9) 01:55 (13) 06:12 (11) 00:52 (10) 02:07 (8) 02:27 (22) 02:55 (15) 04:58 (31) 01:02 (16) 03:48 (21) 02:17 (30) 01:23 (14)                 02:04 (28) Kjell Holmberg OK Södertörn
        07:24 (12) 11:13 (11) 13:24 (9) 15:18 (9) 18:10 (8) 21:37 (7) 23:32 (7) 29:44 (7) 30:36 (7) 32:43 (7) 35:10 (7) 38:05 (7) 43:03 (8) 44:05 (8) 47:53 (10) 50:10 (11) 51:33 (11)                 53:37 (11)    
12 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 53:54 07:53 (16) 03:29 (11) 02:01 (7) 02:02 (27) 03:27 (16) 03:39 (14) 02:18 (25) 06:20 (12) 01:02 (25) 02:21 (17) 02:13 (12) 03:04 (21) 03:46 (19) 01:00 (12) 03:49 (22) 01:56 (13) 01:32 (25)                 02:02 (27) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        07:53 (16) 11:22 (12) 13:23 (8) 15:25 (10) 18:52 (9) 22:31 (9) 24:49 (9) 31:09 (9) 32:11 (9) 34:32 (10) 36:45 (9) 39:49 (9) 43:35 (11) 44:35 (11) 48:24 (12) 50:20 (12) 51:52 (12)                 53:54 (12)    
13 Martin Karlsson Centrum OK 54:34 06:18 (4) 04:10 (26) 02:23 (19) 01:39 (9) 05:17 (32) 03:51 (19) 02:07 (17) 05:49 (8) 00:46 (6) 01:51 (4) 02:36 (26) 03:42 (29) 04:42 (28) 01:03 (17) 03:25 (8) 01:53 (9) 01:16 (7)                 01:46 (13) Martin Karlsson Centrum OK
        06:18 (4) 10:28 (9) 12:51 (7) 14:30 (7) 19:47 (14) 23:38 (12) 25:45 (10) 31:34 (10) 32:20 (11) 34:11 (9) 36:47 (10) 40:29 (11) 45:11 (13) 46:14 (13) 49:39 (13) 51:32 (13) 52:48 (13)                 54:34 (13)    
14 Göran Andersson Enebybergs IF 56:20 08:06 (18) 05:56 (37) 02:05 (8) 01:47 (14) 03:27 (16) 03:18 (6) 01:43 (9) 06:26 (15) 00:55 (16) 02:12 (12) 02:22 (18) 02:43 (9) 04:36 (25) 01:08 (22) 03:57 (25) 02:31 (36) 01:23 (14)                 01:45 (11) Göran Andersson Enebybergs IF
        08:06 (18) 14:02 (30) 16:07 (25) 17:54 (24) 21:21 (22) 24:39 (16) 26:22 (13) 32:48 (12) 33:43 (12) 35:55 (12) 38:17 (13) 41:00 (14) 45:36 (14) 46:44 (14) 50:41 (14) 53:12 (14) 54:35 (14)                 56:20 (14)    
15 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 57:10 09:17 (30) 03:48 (19) 02:50 (28) 02:09 (33) 03:10 (11) 03:44 (15) 02:28 (31) 08:01 (32) 01:00 (24) 02:12 (12) 02:11 (10) 03:29 (27) 03:20 (12) 01:13 (26) 03:20 (6) 01:54 (11) 01:15 (4)                 01:49 (16) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        09:17 (30) 13:05 (28) 15:55 (24) 18:04 (25) 21:14 (21) 24:58 (18) 27:26 (20) 35:27 (20) 36:27 (18) 38:39 (18) 40:50 (17) 44:19 (17) 47:39 (16) 48:52 (16) 52:12 (15) 54:06 (15) 55:21 (15)                 57:10 (15)    
16 Leif Mörkfors Järfälla OK 57:26 12:22 (37) 03:42 (18) 02:12 (15) 02:00 (24) 03:02 (8) 04:03 (23) 01:46 (10) 06:54 (23) 00:55 (16) 02:33 (24) 02:12 (11) 02:28 (3) 03:27 (15) 01:09 (23) 03:45 (20) 01:53 (9) 01:15 (4)                 01:48 (14) Leif Mörkfors Järfälla OK
        12:22 (37) 16:04 (35) 18:16 (32) 20:16 (33) 23:18 (30) 27:21 (27) 29:07 (24) 36:01 (23) 36:56 (23) 39:29 (21) 41:41 (20) 44:09 (16) 47:36 (15) 48:45 (15) 52:30 (16) 54:23 (16) 55:38 (16)                 57:26 (16)    
17 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 58:58 06:48 (7) 03:18 (9) 04:57 (37) 02:03 (29) 03:57 (27) 04:54 (31) 03:46 (38) 06:46 (22) 00:50 (8) 03:14 (36) 02:50 (35) 03:10 (22) 03:13 (8) 00:58 (9) 03:12 (4) 02:00 (15) 01:22 (13)                 01:40 (7) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        06:48 (7) 10:06 (5) 15:03 (17) 17:06 (18) 21:03 (19) 25:57 (23) 29:43 (26) 36:29 (25) 37:19 (24) 40:33 (24) 43:23 (25) 46:33 (25) 49:46 (21) 50:44 (21) 53:56 (19) 55:56 (18) 57:18 (17)                 58:58 (17)    
18 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 59:29 08:11 (20) 03:37 (13) 04:00 (33) 01:43 (11) 03:37 (19) 03:37 (12) 02:24 (29) 07:36 (28) 01:06 (28) 02:45 (27) 02:21 (17) 02:58 (17) 04:10 (23) 01:15 (29) 04:06 (28) 02:13 (27) 01:42 (29)                 02:08 (31) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        08:11 (20) 11:48 (17) 15:48 (22) 17:31 (21) 21:08 (20) 24:45 (17) 27:09 (18) 34:45 (18) 35:51 (17) 38:36 (17) 40:57 (18) 43:55 (15) 48:05 (18) 49:20 (18) 53:26 (17) 55:39 (17) 57:21 (18)                 59:29 (18)    
19 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 59:35 11:04 (34) 04:59 (35) 03:36 (32) 01:36 (6) 04:16 (29) 03:45 (16) 02:12 (21) 05:48 (7) 01:19 (37) 02:21 (19) 01:53 (3) 03:28 (26) 02:56 (5) 01:00 (12) 03:14 (5) 02:59 (39) 01:16 (7)                 01:53 (22) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        11:04 (34) 16:03 (34) 19:39 (36) 21:15 (36) 25:31 (32) 29:16 (30) 31:28 (29) 37:16 (27) 38:35 (27) 40:56 (25) 42:49 (23) 46:17 (23) 49:13 (19) 50:13 (19) 53:27 (18) 56:26 (19) 57:42 (19)                 59:35 (19)    
20 Bo Hedlund IFK Enskede 60:12 08:37 (26) 03:36 (12) 02:07 (10) 01:59 (23) 03:20 (13) 03:55 (22) 02:36 (33) 10:10 (38) 01:02 (25) 02:50 (29) 02:46 (32) 03:23 (25) 03:54 (22) 01:03 (17) 03:26 (9) 01:55 (12) 01:27 (23)                 02:06 (29) Bo Hedlund IFK Enskede
        08:37 (26) 12:13 (20) 14:20 (12) 16:19 (13) 19:39 (11) 23:34 (11) 26:10 (12) 36:20 (24) 37:22 (25) 40:12 (23) 42:58 (24) 46:21 (24) 50:15 (23) 51:18 (22) 54:44 (20) 56:39 (20) 58:06 (20)                 60:12 (20)    
21 Jan Lindgren OK Södertörn 60:33 09:30 (31) 03:14 (6) 02:34 (25) 01:56 (21) 03:26 (15) 03:51 (19) 02:33 (32) 09:55 (37) 01:15 (33) 03:04 (33) 02:40 (28) 02:58 (17) 03:47 (21) 01:13 (26) 03:34 (14) 01:50 (7) 01:23 (14)                 01:50 (17) Jan Lindgren OK Södertörn
        09:30 (31) 12:44 (25) 15:18 (20) 17:14 (19) 20:40 (17) 24:31 (15) 27:04 (17) 36:59 (26) 38:14 (26) 41:18 (27) 43:58 (27) 46:56 (26) 50:43 (25) 51:56 (25) 55:30 (22) 57:20 (22) 58:43 (21)                 60:33 (21)    
22 Per-Erik Jansson IF Thor 61:47 08:30 (24) 03:12 (5) 04:07 (34) 01:55 (20) 03:43 (22) 04:04 (25) 02:12 (21) 06:28 (17) 02:39 (39) 02:44 (26) 02:17 (14) 03:00 (20) 05:24 (34) 01:20 (32) 03:41 (18) 02:03 (17) 01:46 (33)                 02:42 (37) Per-Erik Jansson IF Thor
        08:30 (24) 11:42 (16) 15:49 (23) 17:44 (22) 21:27 (23) 25:31 (21) 27:43 (22) 34:11 (15) 36:50 (22) 39:34 (22) 41:51 (21) 44:51 (20) 50:15 (23) 51:35 (24) 55:16 (21) 57:19 (21) 59:05 (22)                 61:47 (22)    
23 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 62:13 08:40 (27) 03:37 (13) 02:23 (19) 02:17 (35) 03:39 (21) 03:45 (16) 02:18 (25) 07:48 (30) 01:12 (32) 02:31 (22) 02:37 (27) 04:28 (37) 04:39 (26) 01:30 (35) 05:13 (36) 02:04 (20) 01:25 (21)                 02:07 (30) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        08:40 (27) 12:17 (23) 14:40 (14) 16:57 (17) 20:36 (15) 24:21 (14) 26:39 (15) 34:27 (17) 35:39 (16) 38:10 (15) 40:47 (16) 45:15 (21) 49:54 (22) 51:24 (23) 56:37 (23) 58:41 (23) 60:06 (23)                 62:13 (23)    
24 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 63:09 16:53 (39) 03:28 (10) 02:05 (8) 01:52 (16) 03:12 (12) 03:54 (21) 02:27 (30) 06:55 (24) 00:54 (13) 02:09 (11) 02:31 (23) 02:45 (11) 03:38 (18) 01:03 (17) 03:39 (17) 02:12 (24) 01:32 (25)                 02:00 (26) Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF
        16:53 (39) 20:21 (37) 22:26 (37) 24:18 (37) 27:30 (35) 31:24 (32) 33:51 (34) 40:46 (34) 41:40 (34) 43:49 (32) 46:20 (32) 49:05 (30) 52:43 (27) 53:46 (27) 57:25 (26) 59:37 (26) 61:09 (24)                 63:09 (24)    
25 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 63:14 08:30 (24) 04:07 (25) 02:46 (26) 02:01 (25) 04:32 (30) 04:23 (27) 02:22 (28) 07:04 (25) 00:54 (13) 02:41 (25) 02:08 (7) 02:56 (16) 03:37 (17) 01:12 (25) 08:43 (39) 02:03 (17) 01:23 (14)                 01:52 (20) Sven-Inge Nylund Järfälla OK
        08:30 (24) 12:37 (24) 15:23 (21) 17:24 (20) 21:56 (25) 26:19 (24) 28:41 (23) 35:45 (22) 36:39 (21) 39:20 (19) 41:28 (19) 44:24 (18) 48:01 (17) 49:13 (17) 57:56 (27) 59:59 (27) 61:22 (25)                 63:14 (25)    
26 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 64:16 08:06 (18) 04:06 (24) 02:30 (21) 02:02 (27) 03:54 (26) 04:45 (29) 02:06 (16) 07:42 (29) 01:19 (37) 02:53 (30) 03:00 (38) 03:47 (30) 05:00 (32) 01:19 (31) 04:15 (30) 02:24 (34) 02:18 (38)                 02:50 (39) Marita Samuelsson Sundbybergs IK
        08:06 (18) 12:12 (19) 14:42 (15) 16:44 (14) 20:38 (16) 25:23 (20) 27:29 (21) 35:11 (19) 36:30 (19) 39:23 (20) 42:23 (22) 46:10 (22) 51:10 (26) 52:29 (26) 56:44 (24) 59:08 (25) 61:26 (26)                 64:16 (26)    
27 Åke Wansölin Söders-Tyresö 64:26 07:01 (9) 03:40 (17) 07:05 (38) 02:07 (31) 08:42 (38) 03:23 (8) 02:01 (15) 05:45 (6) 00:46 (6) 02:16 (15) 02:22 (18) 02:49 (13) 06:38 (37) 00:59 (10) 03:29 (11) 02:12 (24) 01:26 (22)                 01:45 (11) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        07:01 (9) 10:41 (10) 17:46 (30) 19:53 (30) 28:35 (36) 31:58 (36) 33:59 (35) 39:44 (32) 40:30 (30) 42:46 (29) 45:08 (28) 47:57 (28) 54:35 (31) 55:34 (30) 59:03 (28) 61:15 (28) 62:41 (27)                 64:26 (27)    
28 Willy Ljungdell Täby OK 65:23 07:26 (13) 04:47 (32) 02:07 (10) 01:40 (10) 03:24 (14) 11:03 (39) 01:38 (7) 12:33 (39) 00:42 (3) 02:08 (10) 02:25 (20) 02:35 (6) 03:26 (14) 00:56 (5) 03:27 (10) 02:16 (28) 01:21 (11)                 01:29 (2) Willy Ljungdell Täby OK
        07:26 (13) 12:13 (20) 14:20 (12) 16:00 (11) 19:24 (10) 30:27 (31) 32:05 (30) 44:38 (36) 45:20 (36) 47:28 (36) 49:53 (36) 52:28 (35) 55:54 (33) 56:50 (33) 60:17 (31) 62:33 (30) 63:54 (30)                 65:23 (28)    
28 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 65:23 12:18 (36) 04:14 (27) 02:32 (23) 02:03 (29) 05:18 (33) 05:09 (32) 02:08 (19) 06:41 (20) 00:55 (16) 03:30 (37) 02:31 (23) 03:10 (22) 03:46 (19) 01:10 (24) 04:01 (26) 02:06 (21) 01:35 (28)                 02:16 (33) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        12:18 (36) 16:32 (36) 19:04 (35) 21:07 (35) 26:25 (34) 31:34 (35) 33:42 (33) 40:23 (33) 41:18 (33) 44:48 (34) 47:19 (34) 50:29 (34) 54:15 (29) 55:25 (29) 59:26 (29) 61:32 (29) 63:07 (28)                 65:23 (28)    
30 Anders Winald Hellas Orientering 65:30 07:58 (17) 04:16 (29) 01:47 (2) 02:01 (25) 03:38 (20) 04:05 (26) 02:12 (21) 08:19 (33) 00:55 (16) 03:00 (32) 02:25 (20) 04:13 (35) 04:30 (24) 00:59 (10) 06:32 (38) 02:08 (22) 04:11 (39)                 02:21 (35) Anders Winald Hellas Orientering
        07:58 (17) 12:14 (22) 14:01 (11) 16:02 (12) 19:40 (12) 23:45 (13) 25:57 (11) 34:16 (16) 35:11 (15) 38:11 (16) 40:36 (15) 44:49 (19) 49:19 (20) 50:18 (20) 56:50 (25) 58:58 (24) 63:09 (29)                 65:30 (30)    
31 Arne Kaijser Klubblös 65:53 08:16 (22) 03:07 (4) 04:45 (36) 01:56 (21) 04:07 (28) 04:48 (30) 03:13 (36) 07:13 (26) 01:17 (35) 02:29 (21) 02:34 (25) 03:56 (31) 06:05 (36) 01:38 (39) 04:41 (34) 02:32 (37) 01:44 (31)                 01:32 (4) Arne Kaijser Klubblös
        08:16 (22) 11:23 (13) 16:08 (26) 18:04 (25) 22:11 (26) 26:59 (25) 30:12 (28) 37:25 (28) 38:42 (28) 41:11 (26) 43:45 (26) 47:41 (27) 53:46 (28) 55:24 (28) 60:05 (30) 62:37 (31) 64:21 (31)                 65:53 (31)    
32 Bo Norbäck Tullinge SK 66:38 08:13 (21) 06:26 (38) 02:21 (18) 01:54 (18) 06:31 (36) 06:06 (36) 01:46 (10) 06:25 (14) 00:58 (21) 02:21 (17) 02:52 (36) 02:49 (13) 07:37 (39) 01:36 (37) 03:34 (14) 02:03 (17) 01:23 (14)                 01:43 (10) Bo Norbäck Tullinge SK
        08:13 (21) 14:39 (31) 17:00 (28) 18:54 (29) 25:25 (31) 31:31 (33) 33:17 (32) 39:42 (31) 40:40 (31) 43:01 (31) 45:53 (31) 48:42 (29) 56:19 (34) 57:55 (35) 61:29 (34) 63:32 (33) 64:55 (33)                 66:38 (32)    
33 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 66:53 07:37 (14) 04:33 (30) 02:33 (24) 02:10 (34) 03:50 (25) 07:43 (38) 03:46 (38) 07:19 (27) 01:15 (33) 03:08 (34) 02:42 (29) 03:39 (28) 05:01 (33) 01:16 (30) 04:02 (27) 02:19 (32) 01:46 (33)                 02:14 (32) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
        07:37 (14) 12:10 (18) 14:43 (16) 16:53 (16) 20:43 (18) 28:26 (29) 32:12 (31) 39:31 (30) 40:46 (32) 43:54 (33) 46:36 (33) 50:15 (33) 55:16 (32) 56:32 (32) 60:34 (32) 62:53 (32) 64:39 (32)                 66:53 (33)    
34 Eva Elnerud Sigtuna OK 67:36 08:57 (28) 03:55 (22) 02:15 (16) 02:40 (39) 04:37 (31) 04:37 (28) 02:07 (17) 06:21 (13) 01:09 (31) 05:21 (39) 03:28 (39) 04:01 (32) 06:52 (38) 00:56 (5) 04:20 (31) 02:21 (33) 01:23 (14)                 02:16 (33) Eva Elnerud Sigtuna OK
        08:57 (28) 12:52 (26) 15:07 (19) 17:47 (23) 22:24 (27) 27:01 (26) 29:08 (25) 35:29 (21) 36:38 (20) 41:59 (28) 45:27 (29) 49:28 (31) 56:20 (35) 57:16 (34) 61:36 (35) 63:57 (35) 65:20 (34)                 67:36 (34)    
35 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 68:02 08:28 (23) 04:56 (33) 02:47 (27) 02:07 (31) 03:35 (18) 06:10 (37) 01:58 (14) 08:36 (36) 01:06 (28) 03:08 (34) 02:53 (37) 04:08 (33) 04:42 (28) 01:28 (34) 05:14 (37) 02:30 (35) 01:55 (37)                 02:21 (35) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        08:28 (23) 13:24 (29) 16:11 (27) 18:18 (27) 21:53 (24) 28:03 (28) 30:01 (27) 38:37 (29) 39:43 (29) 42:51 (30) 45:44 (30) 49:52 (32) 54:34 (30) 56:02 (31) 61:16 (33) 63:46 (34) 65:41 (35)                 68:02 (35)    
36 Klaus Siegel Gustavsbergs OK 68:54 09:47 (32) 12:01 (39) 02:08 (12) 01:53 (17) 07:36 (37) 03:49 (18) 02:39 (34) 06:41 (20) 01:03 (27) 02:21 (17) 02:09 (8) 03:15 (24) 03:23 (13) 01:14 (28) 03:30 (12) 02:16 (28) 01:27 (23)                 01:42 (9) Klaus Siegel Gustavsbergs OK
        09:47 (32) 21:48 (39) 23:56 (38) 25:49 (38) 33:25 (38) 37:14 (37) 39:53 (38) 46:34 (37) 47:37 (37) 49:58 (37) 52:07 (37) 55:22 (37) 58:45 (36) 59:59 (36) 63:29 (36) 65:45 (36) 67:12 (36)                 68:54 (36)    
37 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 70:58 09:49 (33) 05:13 (36) 02:54 (29) 02:18 (36) 05:49 (35) 05:28 (33) 02:47 (35) 07:54 (31) 00:54 (14) 02:31 (22) 02:45 (31) 06:08 (38) 04:41 (27) 01:36 (37) 04:10 (29) 02:17 (30) 01:52 (35)                 01:52 (20) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        09:49 (33) 15:02 (32) 17:56 (31) 20:14 (32) 26:03 (33) 31:31 (33) 34:18 (36) 42:12 (35) 43:06 (35) 45:37 (35) 48:22 (35) 54:30 (36) 59:11 (37) 60:47 (37) 64:57 (37) 67:14 (37) 69:06 (37)                 70:58 (37)    
38 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 77:59 15:37 (38) 04:58 (34) 03:23 (30) 02:25 (38) 05:25 (34) 05:43 (34) 02:12 (21) 08:24 (34) 01:17 (35) 02:49 (28) 02:44 (30) 04:18 (36) 04:51 (30) 01:35 (36) 05:06 (35) 02:35 (38) 01:54 (36)                 02:43 (38) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        15:37 (38) 20:35 (38) 23:58 (39) 26:23 (39) 31:48 (37) 37:31 (38) 39:43 (37) 48:07 (38) 49:24 (38) 52:13 (38) 54:57 (38) 59:15 (38) 64:06 (38) 65:41 (38) 70:47 (38) 73:22 (38) 75:16 (38)                 77:59 (38)    
39 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 79:05 11:59 (35) 03:51 (21) 02:31 (22) 02:20 (37) 13:08 (39) 04:03 (23) 02:20 (27) 08:25 (35) 01:06 (28) 02:57 (31) 02:46 (32) 06:11 (39) 05:42 (35) 01:20 (32) 04:36 (33) 02:12 (24) 01:45 (32)                 01:53 (22) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        11:59 (35) 15:50 (33) 18:21 (33) 20:41 (34) 33:49 (39) 37:52 (39) 40:12 (39) 48:37 (39) 49:43 (39) 52:40 (39) 55:26 (39) 61:37 (39) 67:19 (39) 68:39 (39) 73:15 (39) 75:27 (39) 77:12 (39)                 79:05 (39)    
- Christer Nilsson klubblös 42:11 05:38   02:56   05:19   05:24   13:09   06:29                                                               03:16   Christer Nilsson klubblös
        05:38   08:34   13:53   19:17   32:26   38:55                                                               42:11      
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                                   Mål   Bana C - 3,6 km Klubb
1 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 36:10 02:06 (2) 03:29 (3) 01:02 (1) 04:16 (3) 01:49 (13) 02:04 (2) 02:50 (1) 03:16 (2) 03:58 (2) 03:10 (3) 03:13 (2) 01:52 (5) 01:26 (8)                                 01:39 (4) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        02:06 (2) 05:35 (2) 06:37 (2) 10:53 (2) 12:42 (2) 14:46 (2) 17:36 (1) 20:52 (1) 24:50 (1) 28:00 (1) 31:13 (1) 33:05 (1) 34:31 (1)                                 36:10 (1)    
2 Karl-erik Johansson OK Södertörn 37:57 02:14 (4) 03:19 (1) 01:03 (2) 03:53 (1) 01:16 (1) 02:44 (13) 03:07 (3) 03:25 (3) 04:51 (9) 02:54 (1) 04:36 (21) 01:40 (2) 01:09 (1)                                 01:46 (9) Karl-erik Johansson OK Södertörn
        02:14 (4) 05:33 (1) 06:36 (1) 10:29 (1) 11:45 (1) 14:29 (1) 17:36 (1) 21:01 (2) 25:52 (2) 28:46 (2) 33:22 (2) 35:02 (2) 36:11 (2)                                 37:57 (2)    
3 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 38:20 02:41 (9) 03:20 (2) 01:09 (4) 04:11 (2) 01:41 (8) 02:41 (11) 03:57 (10) 02:55 (1) 05:13 (15) 03:00 (2) 03:10 (1) 01:29 (1) 01:20 (4)                                 01:33 (2) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        02:41 (9) 06:01 (4) 07:10 (3) 11:21 (3) 13:02 (3) 15:43 (3) 19:40 (4) 22:35 (3) 27:48 (4) 30:48 (4) 33:58 (3) 35:27 (3) 36:47 (3)                                 38:20 (3)    
4 Anders Gezelius OK Ravinen 38:50 02:10 (3) 03:33 (4) 01:35 (16) 05:00 (6) 01:19 (2) 02:30 (7) 02:52 (2) 03:43 (4) 04:18 (3) 03:19 (4) 03:43 (8) 01:44 (3) 01:16 (3)                                 01:48 (10) Anders Gezelius OK Ravinen
        02:10 (3) 05:43 (3) 07:18 (4) 12:18 (4) 13:37 (4) 16:07 (4) 18:59 (3) 22:42 (4) 27:00 (3) 30:19 (3) 34:02 (4) 35:46 (4) 37:02 (4)                                 38:50 (4)    
5 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 42:00 02:29 (6) 04:22 (10) 01:15 (6) 05:31 (12) 01:23 (4) 03:06 (22) 04:47 (17) 03:52 (6) 03:39 (1) 03:48 (5) 03:17 (3) 01:53 (6) 01:13 (2)                                 01:25 (1) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        02:29 (6) 06:51 (6) 08:06 (6) 13:37 (5) 15:00 (5) 18:06 (8) 22:53 (8) 26:45 (7) 30:24 (6) 34:12 (6) 37:29 (5) 39:22 (5) 40:35 (5)                                 42:00 (5)    
6 Lena Jansson Järla Orientering 44:55 03:27 (26) 03:39 (5) 01:22 (8) 05:21 (11) 01:32 (6) 02:17 (3) 03:17 (4) 03:55 (7) 04:20 (4) 04:19 (12) 05:05 (29) 02:24 (15) 01:56 (30)                                 02:01 (13) Lena Jansson Järla Orientering
        03:27 (26) 07:06 (7) 08:28 (7) 13:49 (7) 15:21 (7) 17:38 (5) 20:55 (5) 24:50 (5) 29:10 (5) 33:29 (5) 38:34 (6) 40:58 (6) 42:54 (6)                                 44:55 (6)    
7 Lars Englund Järla Orientering 46:49 02:33 (7) 04:01 (7) 01:16 (7) 05:48 (15) 01:22 (3) 02:46 (15) 03:29 (5) 04:17 (12) 04:58 (10) 07:26 (40) 03:46 (9) 02:01 (7) 01:22 (5)                                 01:44 (8) Lars Englund Järla Orientering
        02:33 (7) 06:34 (5) 07:50 (5) 13:38 (6) 15:00 (5) 17:46 (7) 21:15 (6) 25:32 (6) 30:30 (7) 37:56 (8) 41:42 (7) 43:43 (7) 45:05 (7)                                 46:49 (7)    
8 Jan-Erik Danell Tullinge SK 48:26 02:53 (15) 04:22 (10) 02:23 (36) 04:25 (4) 01:48 (12) 02:44 (13) 06:48 (26) 04:02 (9) 05:06 (12) 04:08 (8) 03:50 (10) 02:09 (9) 01:34 (11)                                 02:14 (22) Jan-Erik Danell Tullinge SK
        02:53 (15) 07:15 (10) 09:38 (15) 14:03 (8) 15:51 (9) 18:35 (10) 25:23 (14) 29:25 (12) 34:31 (10) 38:39 (9) 42:29 (9) 44:38 (9) 46:12 (8)                                 48:26 (8)    
9 Lars Cedérus Snättringe SK 48:48 02:55 (16) 04:15 (8) 01:31 (13) 06:06 (20) 01:55 (18) 02:42 (12) 03:59 (11) 04:22 (16) 05:13 (15) 04:48 (18) 04:13 (16) 02:28 (21) 02:25 (37)                                 01:56 (12) Lars Cedérus Snättringe SK
        02:55 (16) 07:10 (9) 08:41 (9) 14:47 (11) 16:42 (11) 19:24 (11) 23:23 (9) 27:45 (8) 32:58 (8) 37:46 (7) 41:59 (8) 44:27 (8) 46:52 (9)                                 48:48 (9)    
10 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 50:02 02:47 (11) 04:20 (9) 01:26 (12) 05:40 (14) 01:43 (9) 02:29 (6) 03:32 (6) 06:30 (38) 06:11 (26) 04:08 (8) 05:08 (30) 02:14 (11) 01:37 (12)                                 02:17 (25) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        02:47 (11) 07:07 (8) 08:33 (8) 14:13 (10) 15:56 (10) 18:25 (9) 21:57 (7) 28:27 (9) 34:38 (11) 38:46 (10) 43:54 (12) 46:08 (12) 47:45 (10)                                 50:02 (10)    
11 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 50:05 03:18 (23) 04:33 (13) 01:41 (19) 05:52 (16) 01:57 (20) 02:22 (5) 05:08 (19) 04:18 (13) 05:20 (17) 05:05 (22) 04:10 (15) 02:08 (8) 01:55 (29)                                 02:18 (26) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        03:18 (23) 07:51 (13) 09:32 (14) 15:24 (13) 17:21 (12) 19:43 (12) 24:51 (12) 29:09 (10) 34:29 (9) 39:34 (12) 43:44 (11) 45:52 (10) 47:47 (11)                                 50:05 (11)    
12 John Östlund Sundbybergs IK 50:06 03:08 (20) 05:03 (17) 01:31 (13) 05:35 (13) 02:13 (27) 02:56 (20) 04:00 (13) 04:49 (21) 05:40 (23) 04:26 (13) 04:14 (17) 02:26 (17) 01:49 (24)                                 02:16 (24) John Östlund Sundbybergs IK
        03:08 (20) 08:11 (16) 09:42 (16) 15:17 (12) 17:30 (15) 20:26 (13) 24:26 (10) 29:15 (11) 34:55 (12) 39:21 (11) 43:35 (10) 46:01 (11) 47:50 (12)                                 50:06 (12)    
13 Jan Dahlin Hellas Orientering 51:28 03:10 (21) 04:30 (12) 01:38 (17) 06:21 (26) 01:49 (14) 03:45 (29) 03:53 (9) 04:40 (19) 05:34 (22) 04:32 (15) 04:29 (20) 02:47 (29) 01:52 (26)                                 02:28 (29) Jan Dahlin Hellas Orientering
        03:10 (21) 07:40 (12) 09:18 (11) 15:39 (15) 17:28 (13) 21:13 (16) 25:06 (13) 29:46 (14) 35:20 (13) 39:52 (13) 44:21 (13) 47:08 (13) 49:00 (13)                                 51:28 (13)    
14 Mats Lundblad Täby OK 52:33 02:55 (16) 06:37 (29) 02:14 (35) 05:15 (9) 02:00 (24) 02:40 (10) 06:21 (25) 04:33 (18) 05:09 (13) 03:57 (7) 04:23 (18) 02:40 (27) 01:39 (14)                                 02:10 (21) Mats Lundblad Täby OK
        02:55 (16) 09:32 (21) 11:46 (24) 17:01 (18) 19:01 (19) 21:41 (17) 28:02 (17) 32:35 (17) 37:44 (17) 41:41 (15) 46:04 (14) 48:44 (14) 50:23 (14)                                 52:33 (14)    
15 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 52:59 02:51 (14) 05:01 (16) 01:09 (4) 05:10 (7) 01:26 (5) 02:02 (1) 12:06 (38) 03:47 (5) 05:26 (21) 04:46 (17) 04:01 (11) 01:45 (4) 01:25 (7)                                 02:04 (16) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        02:51 (14) 07:52 (14) 09:01 (10) 14:11 (9) 15:37 (8) 17:39 (6) 29:45 (20) 33:32 (18) 38:58 (18) 43:44 (18) 47:45 (19) 49:30 (16) 50:55 (16)                                 52:59 (15)    
15 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 52:59 02:48 (12) 05:40 (22) 01:25 (11) 06:47 (32) 02:16 (28) 03:11 (25) 04:20 (14) 04:29 (17) 06:41 (32) 05:07 (23) 04:05 (13) 02:11 (10) 01:54 (28)                                 02:05 (17) Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK
        02:48 (12) 08:28 (17) 09:53 (17) 16:40 (17) 18:56 (18) 22:07 (19) 26:27 (15) 30:56 (15) 37:37 (16) 42:44 (16) 46:49 (15) 49:00 (15) 50:54 (15)                                 52:59 (15)    
17 Göran Larbo Attunda OK 53:40 03:17 (22) 06:26 (28) 01:40 (18) 05:57 (18) 01:50 (16) 02:37 (9) 08:10 (32) 04:13 (10) 05:23 (20) 04:18 (11) 03:38 (6) 02:26 (17) 01:40 (15)                                 02:05 (17) Göran Larbo Attunda OK
        03:17 (22) 09:43 (24) 11:23 (20) 17:20 (21) 19:10 (20) 21:47 (18) 29:57 (21) 34:10 (19) 39:33 (19) 43:51 (19) 47:29 (17) 49:55 (18) 51:35 (17)                                 53:40 (17)    
18 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 53:50 02:40 (8) 08:33 (39) 01:23 (9) 06:16 (22) 01:59 (23) 02:49 (17) 03:38 (7) 04:53 (22) 05:12 (14) 05:41 (28) 04:28 (19) 02:40 (27) 01:50 (25)                                 01:48 (10) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        02:40 (8) 11:13 (33) 12:36 (30) 18:52 (26) 20:51 (24) 23:40 (21) 27:18 (16) 32:11 (16) 37:23 (15) 43:04 (17) 47:32 (18) 50:12 (19) 52:02 (19)                                 53:50 (18)    
19 Börje Pahlén Söders-Tyresö 54:41 02:43 (10) 04:51 (14) 01:46 (21) 06:18 (23) 02:05 (25) 02:59 (21) 03:59 (11) 05:03 (25) 06:13 (27) 04:48 (18) 06:41 (38) 02:17 (13) 02:05 (34)                                 02:53 (38) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        02:43 (10) 07:34 (11) 09:20 (12) 15:38 (14) 17:43 (16) 20:42 (14) 24:41 (11) 29:44 (13) 35:57 (14) 40:45 (14) 47:26 (16) 49:43 (17) 51:48 (18)                                 54:41 (19)    
20 Tomas Pettersson Haninge SOK 56:12 02:28 (5) 08:52 (40) 01:08 (3) 04:47 (5) 01:33 (7) 02:21 (4) 12:33 (39) 04:00 (8) 04:26 (6) 03:51 (6) 03:40 (7) 03:23 (40) 01:32 (10)                                 01:38 (3) Tomas Pettersson Haninge SOK
        02:28 (5) 11:20 (36) 12:28 (29) 17:15 (20) 18:48 (17) 21:09 (15) 33:42 (25) 37:42 (24) 42:08 (22) 45:59 (21) 49:39 (20) 53:02 (20) 54:34 (20)                                 56:12 (20)    
21 Inger Jansson Nynäshamns OK 56:54 03:37 (29) 04:59 (15) 01:52 (26) 06:46 (31) 02:05 (25) 03:26 (26) 06:05 (23) 05:31 (28) 05:43 (24) 05:38 (27) 04:43 (22) 02:38 (23) 01:44 (17)                                 02:07 (19) Inger Jansson Nynäshamns OK
        03:37 (29) 08:36 (18) 10:28 (18) 17:14 (19) 19:19 (22) 22:45 (20) 28:50 (18) 34:21 (20) 40:04 (20) 45:42 (20) 50:25 (21) 53:03 (21) 54:47 (21)                                 56:54 (21)    
22 Svenåke Svensson Snättringe SK 56:56 05:13 (41) 07:41 (37) 01:34 (15) 06:00 (19) 01:56 (19) 02:48 (16) 07:24 (29) 04:56 (23) 05:20 (17) 04:28 (14) 03:32 (5) 02:15 (12) 01:47 (19)                                 02:02 (14) Svenåke Svensson Snättringe SK
        05:13 (41) 12:54 (39) 14:28 (36) 20:28 (33) 22:24 (32) 25:12 (25) 32:36 (23) 37:32 (23) 42:52 (24) 47:20 (22) 50:52 (22) 53:07 (22) 54:54 (22)                                 56:56 (22)    
23 Henning Peinerud Centrum OK 58:10 01:41 (1) 13:19 (44) 02:35 (38) 05:17 (10) 01:58 (21) 05:20 (35) 03:50 (8) 04:42 (20) 04:32 (7) 04:11 (10) 05:12 (31) 02:26 (17) 01:27 (9)                                 01:40 (6) Henning Peinerud Centrum OK
        01:41 (1) 15:00 (41) 17:35 (40) 22:52 (36) 24:50 (35) 30:10 (34) 34:00 (28) 38:42 (27) 43:14 (26) 47:25 (23) 52:37 (23) 55:03 (23) 56:30 (23)                                 58:10 (23)    
24 Svante Frid Enebybergs IF 58:25 03:04 (19) 07:20 (35) 01:53 (27) 05:12 (8) 01:49 (13) 08:23 (43) 06:17 (24) 04:21 (15) 04:24 (5) 06:32 (37) 03:28 (4) 02:39 (25) 01:24 (6)                                 01:39 (4) Svante Frid Enebybergs IF
        03:04 (19) 10:24 (30) 12:17 (27) 17:29 (22) 19:18 (21) 27:41 (29) 33:58 (27) 38:19 (25) 42:43 (23) 49:15 (27) 52:43 (24) 55:22 (24) 56:46 (24)                                 58:25 (24)    
25 Christer Hedin IFK Enskede 59:45 03:30 (28) 08:16 (38) 01:48 (24) 05:52 (16) 02:38 (35) 02:53 (19) 09:16 (33) 04:16 (11) 04:34 (8) 05:30 (26) 04:59 (24) 02:19 (14) 01:45 (18)                                 02:09 (20) Christer Hedin IFK Enskede
        03:30 (28) 11:46 (38) 13:34 (34) 19:26 (28) 22:04 (30) 24:57 (23) 34:13 (30) 38:29 (26) 43:03 (25) 48:33 (25) 53:32 (26) 55:51 (25) 57:36 (25)                                 59:45 (25)    
26 Kenneth Berglund Hellas Orientering 61:03 04:07 (36) 07:11 (34) 01:47 (23) 06:18 (23) 02:27 (31) 03:08 (24) 04:35 (15) 05:39 (29) 06:19 (29) 06:36 (38) 05:16 (32) 02:51 (32) 02:05 (34)                                 02:44 (37) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        04:07 (36) 11:18 (35) 13:05 (31) 19:23 (27) 21:50 (28) 24:58 (24) 29:33 (19) 35:12 (21) 41:31 (21) 48:07 (24) 53:23 (25) 56:14 (26) 58:19 (26)                                 61:03 (26)    
27 Göran Johansson Snättringe SK 63:36 04:26 (38) 07:04 (32) 01:51 (25) 06:08 (21) 02:18 (29) 06:32 (39) 05:25 (21) 05:54 (32) 07:59 (39) 05:19 (25) 04:04 (12) 02:33 (22) 01:48 (21)                                 02:15 (23) Göran Johansson Snättringe SK
        04:26 (38) 11:30 (37) 13:21 (33) 19:29 (29) 21:47 (27) 28:19 (30) 33:44 (26) 39:38 (28) 47:37 (30) 52:56 (29) 57:00 (29) 59:33 (29) 61:21 (27)                                 63:36 (27)    
28 Jan Larsson Tullinge SK 65:09 03:19 (24) 06:43 (31) 02:06 (33) 08:04 (37) 01:58 (21) 06:39 (40) 04:36 (16) 06:17 (36) 06:20 (30) 05:13 (24) 05:03 (27) 02:56 (33) 03:14 (43)                                 02:41 (36) Jan Larsson Tullinge SK
        03:19 (24) 10:02 (28) 12:08 (26) 20:12 (32) 22:10 (31) 28:49 (31) 33:25 (24) 39:42 (29) 46:02 (28) 51:15 (28) 56:18 (28) 59:14 (27) 62:28 (29)                                 65:09 (28)    
29 Jan Olof Norén Järla Orientering 65:42 03:20 (25) 06:39 (30) 01:46 (21) 06:45 (30) 01:44 (10) 06:30 (38) 10:47 (37) 04:57 (24) 05:45 (25) 05:42 (29) 04:54 (23) 02:39 (25) 01:48 (21)                                 02:26 (28) Jan Olof Norén Järla Orientering
        03:20 (25) 09:59 (27) 11:45 (23) 18:30 (24) 20:14 (23) 26:44 (28) 37:31 (33) 42:28 (33) 48:13 (31) 53:55 (31) 58:49 (31) 61:28 (30) 63:16 (30)                                 65:42 (29)    
30 Göran Glanshed Haninge SOK 65:43 03:49 (32) 05:51 (23) 01:59 (30) 07:53 (36) 02:25 (30) 03:26 (26) 05:06 (18) 06:01 (35) 06:48 (33) 05:49 (31) 06:55 (39) 03:13 (39) 02:48 (40)                                 03:40 (42) Göran Glanshed Haninge SOK
        03:49 (32) 09:40 (23) 11:39 (22) 19:32 (30) 21:57 (29) 25:23 (27) 30:29 (22) 36:30 (22) 43:18 (27) 49:07 (26) 56:02 (27) 59:15 (28) 62:03 (28)                                 65:43 (30)    
31 Kjell Bergman Stigfinnarna 66:32 03:28 (27) 06:07 (26) 02:01 (31) 06:42 (29) 02:37 (34) 03:46 (30) 09:22 (34) 06:00 (34) 07:06 (35) 06:11 (35) 05:26 (34) 03:09 (37) 01:57 (31)                                 02:40 (35) Kjell Bergman Stigfinnarna
        03:28 (27) 09:35 (22) 11:36 (21) 18:18 (23) 20:55 (25) 24:41 (22) 34:03 (29) 40:03 (30) 47:09 (29) 53:20 (30) 58:46 (30) 61:55 (31) 63:52 (31)                                 66:32 (31)    
32 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 68:13 04:21 (37) 11:52 (43) 01:53 (27) 06:32 (27) 03:11 (39) 02:52 (18) 09:30 (35) 07:18 (41) 05:01 (11) 04:50 (20) 04:06 (14) 02:38 (23) 01:38 (13)                                 02:31 (32) Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK
        04:21 (37) 16:13 (42) 18:06 (41) 24:38 (37) 27:49 (37) 30:41 (37) 40:11 (35) 47:29 (35) 52:30 (33) 57:20 (32) 61:26 (32) 64:04 (32) 65:42 (32)                                 68:13 (32)    
33 Mona Asplund Klubblös 71:25 04:42 (39) 05:32 (20) 02:03 (32) 07:44 (34) 02:50 (38) 06:03 (36) 07:15 (28) 06:17 (36) 07:43 (38) 07:28 (41) 05:34 (35) 02:57 (34) 02:23 (36)                                 02:54 (39) Mona Asplund Klubblös
        04:42 (39) 10:14 (29) 12:17 (27) 20:01 (31) 22:51 (33) 28:54 (32) 36:09 (32) 42:26 (32) 50:09 (32) 57:37 (33) 63:11 (33) 66:08 (33) 68:31 (33)                                 71:25 (33)    
34 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 71:58 05:54 (42) 05:11 (18) 02:10 (34) 09:11 (41) 02:33 (33) 05:13 (34) 05:20 (20) 05:49 (31) 13:38 (43) 04:37 (16) 05:17 (33) 02:49 (30) 01:48 (21)                                 02:28 (29) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        05:54 (42) 11:05 (31) 13:15 (32) 22:26 (35) 24:59 (36) 30:12 (35) 35:32 (31) 41:21 (31) 54:59 (36) 59:36 (34) 64:53 (34) 67:42 (34) 69:30 (34)                                 71:58 (34)    
35 Per Geijer FM IF 75:54 02:50 (13) 05:12 (19) 01:24 (10) 06:19 (25) 01:44 (10) 11:44 (44) 13:09 (40) 05:14 (26) 06:50 (34) 06:00 (33) 07:31 (41) 03:41 (42) 01:53 (27)                                 02:23 (27) Per Geijer FM IF
        02:50 (13) 08:02 (15) 09:26 (13) 15:45 (16) 17:29 (14) 29:13 (33) 42:22 (37) 47:36 (36) 54:26 (35) 60:26 (36) 67:57 (36) 71:38 (36) 73:31 (36)                                 75:54 (35)    
36 Martin Eriksson OK Södertörn 76:10 03:58 (34) 05:58 (24) 01:56 (29) 09:03 (39) 02:28 (32) 07:15 (41) 07:50 (31) 07:07 (40) 08:15 (40) 06:13 (36) 05:51 (36) 03:05 (36) 02:48 (40)                                 04:23 (43) Martin Eriksson OK Södertörn
        03:58 (34) 09:56 (26) 11:52 (25) 20:55 (34) 23:23 (34) 30:38 (36) 38:28 (34) 45:35 (34) 53:50 (34) 60:03 (35) 65:54 (35) 68:59 (35) 71:47 (35)                                 76:10 (36)    
37 Olle Arman Nyköpings OK 76:31 03:00 (18) 06:08 (27) 19:19 (44) 07:30 (33) 01:51 (17) 02:35 (8) 05:30 (22) 04:19 (14) 09:55 (42) 04:57 (21) 05:00 (25) 02:27 (20) 01:57 (31)                                 02:03 (15) Olle Arman Nyköpings OK
        03:00 (18) 09:08 (19) 28:27 (43) 35:57 (43) 37:48 (42) 40:23 (42) 45:53 (40) 50:12 (37) 60:07 (41) 65:04 (38) 70:04 (38) 72:31 (38) 74:28 (38)                                 76:31 (37)    
38 Jan Brundell Solna OK 77:12 04:05 (35) 07:07 (33) 02:38 (39) 13:18 (43) 02:44 (36) 04:17 (33) 10:19 (36) 06:32 (39) 06:15 (28) 06:07 (34) 05:53 (37) 02:58 (35) 02:03 (33)                                 02:56 (40) Jan Brundell Solna OK
        04:05 (35) 11:12 (32) 13:50 (35) 27:08 (40) 29:52 (38) 34:09 (38) 44:28 (39) 51:00 (39) 57:15 (37) 63:22 (37) 69:15 (37) 72:13 (37) 74:16 (37)                                 77:12 (38)    
39 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 80:19 03:41 (31) 05:36 (21) 01:41 (19) 07:44 (34) 02:46 (37) 03:47 (31) 21:02 (44) 05:58 (33) 07:19 (37) 06:36 (38) 05:00 (25) 03:12 (38) 02:50 (42)                                 03:07 (41) Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna
        03:41 (31) 09:17 (20) 10:58 (19) 18:42 (25) 21:28 (26) 25:15 (26) 46:17 (41) 52:15 (41) 59:34 (39) 66:10 (39) 71:10 (39) 74:22 (39) 77:12 (39)                                 80:19 (39)    
40 Thomas Fehrm Solna OK 81:59 03:51 (33) 07:25 (36) 03:14 (40) 13:33 (44) 04:16 (40) 03:36 (28) 07:08 (27) 09:10 (44) 05:20 (17) 09:23 (43) 08:02 (43) 02:50 (31) 01:43 (16)                                 02:28 (29) Thomas Fehrm Solna OK
        03:51 (33) 11:16 (34) 14:30 (37) 28:03 (41) 32:19 (41) 35:55 (40) 43:03 (38) 52:13 (40) 57:33 (38) 66:56 (40) 74:58 (40) 77:48 (40) 79:31 (40)                                 81:59 (40)    
41 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 86:37 05:03 (40) 09:29 (41) 02:25 (37) 09:10 (40) 04:26 (41) 04:06 (32) 07:37 (30) 08:29 (43) 08:57 (41) 09:18 (42) 07:58 (42) 04:34 (43) 02:34 (39)                                 02:31 (32) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        05:03 (40) 14:32 (40) 16:57 (39) 26:07 (39) 30:33 (39) 34:39 (39) 42:16 (36) 50:45 (38) 59:42 (40) 69:00 (41) 76:58 (41) 81:32 (41) 84:06 (41)                                 86:37 (41)    
42 Lars Fridén FMV 88:17 03:39 (30) 06:04 (25) 06:48 (42) 08:09 (38) 06:59 (44) 08:04 (42) 17:35 (42) 05:14 (26) 06:21 (31) 05:53 (32) 05:04 (28) 03:29 (41) 02:25 (37)                                 02:33 (34) Lars Fridén FMV
        03:39 (30) 09:43 (24) 16:31 (38) 24:40 (38) 31:39 (40) 39:43 (41) 57:18 (42) 62:32 (42) 68:53 (42) 74:46 (42) 79:50 (42) 83:19 (42) 85:44 (42)                                 88:17 (42)    
43 Jonas Esbjörnsson Klubblös 98:20 23:20 (44) 03:40 (6) 09:03 (43) 06:37 (28) 06:52 (43) 03:06 (22) 13:52 (41) 05:47 (30) 07:16 (36) 05:42 (29) 07:10 (40) 02:25 (16) 01:47 (19)                                 01:43 (7) Jonas Esbjörnsson Klubblös
        23:20 (44) 27:00 (44) 36:03 (44) 42:40 (44) 49:32 (44) 52:38 (44) 66:30 (44) 72:17 (43) 79:33 (43) 85:15 (43) 92:25 (43) 94:50 (43) 96:37 (43)                                 98:20 (43)    
44 Tomas Möller OK Södertörn 125:10 07:12 (43) 11:45 (42) 05:05 (41) 09:57 (42) 04:46 (42) 06:07 (37) 20:24 (43) 07:48 (42) 18:51 (44) 10:33 (44) 08:57 (44) 04:53 (44) 03:51 (44)                                 05:01 (44) Tomas Möller OK Södertörn
        07:12 (43) 18:57 (43) 24:02 (42) 33:59 (42) 38:45 (43) 44:52 (43) 65:16 (43) 73:04 (44) 91:55 (44) 102:28 (44) 111:25 (44) 116:18 (44) 120:09 (44)                                 125:10 (44)    
- Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF 54:24 03:24   04:25   01:31   05:33   01:53   02:37   12:56   05:29   05:31   04:38   02:02   01:48                                       02:37   Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF
        03:24   07:49   09:20   14:53   16:46   19:23   32:19   37:48   43:19   47:57   49:59   51:47                                       54:24      
- Per Södersten Gustavsbergs OK 366:15 03:10   09:44   05:41   12:16   02:05   04:05                                                               329:14   Per Södersten Gustavsbergs OK
        03:10   12:54   18:35   30:51   32:56   37:01                                                               366:15      
- Katarina Wåhlin Tullinge SK 407:00 04:42   05:11   02:39   08:07   02:37       03:52                                                           379:52   Katarina Wåhlin Tullinge SK
        04:42   09:53   12:32   20:39   23:16   23:16   27:08                                                           407:00      
- Tommy Svensson Klubblös 426:13 05:05   18:56   08:26                                                                           393:46   Tommy Svensson Klubblös
        05:05   24:01   32:27                                                                           426:13      
- Hans Carlsson Hellas Orientering 454:39 03:26   13:14   02:04   06:56   02:58   03:57   05:39                                                           416:25   Hans Carlsson Hellas Orientering
        03:26   16:40   18:44   25:40   28:38   32:35   38:14                                                           454:39      
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana D - 2,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                                       Mål   Bana D - 2,7 km Klubb
1 Rune Rådeström Snättringe SK 31:49 02:36 (2) 04:06 (1) 01:05 (3) 03:04 (7) 02:51 (10) 03:15 (1) 01:54 (1) 02:19 (1) 01:27 (9) 03:15 (1) 02:09 (1) 01:39 (2)                                     02:09 (7) Rune Rådeström Snättringe SK
        02:36 (2) 06:42 (1) 07:47 (1) 10:51 (1) 13:42 (1) 16:57 (1) 18:51 (1) 21:10 (1) 22:37 (1) 25:52 (1) 28:01 (1) 29:40 (1)                                     31:49 (1)    
2 Jan Falk Hellas Orientering 37:21 02:30 (1) 05:58 (11) 01:02 (1) 04:59 (47) 02:44 (3) 04:54 (20) 02:17 (5) 02:33 (2) 01:21 (4) 03:28 (2) 02:24 (2) 01:36 (1)                                     01:35 (1) Jan Falk Hellas Orientering
        02:30 (1) 08:28 (4) 09:30 (4) 14:29 (9) 17:13 (7) 22:07 (6) 24:24 (6) 26:57 (6) 28:18 (6) 31:46 (4) 34:10 (3) 35:46 (2)                                     37:21 (2)    
3 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 39:16 03:23 (6) 04:31 (2) 01:13 (6) 02:44 (2) 02:44 (3) 03:45 (3) 02:26 (7) 03:47 (14) 01:34 (16) 04:54 (15) 02:36 (7) 03:01 (45)                                     02:38 (15) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        03:23 (6) 07:54 (2) 09:07 (2) 11:51 (2) 14:35 (2) 18:20 (2) 20:46 (2) 24:33 (2) 26:07 (2) 31:01 (2) 33:37 (2) 36:38 (3)                                     39:16 (3)    
4 Sven-Erik Widin OK Österåker 39:22 03:32 (10) 05:38 (8) 01:21 (11) 03:11 (10) 02:47 (6) 03:38 (2) 02:00 (3) 03:09 (5) 01:27 (10) 04:36 (8) 03:23 (35) 01:57 (10)                                     02:43 (20) Sven-Erik Widin OK Österåker
        03:32 (10) 09:10 (6) 10:31 (6) 13:42 (7) 16:29 (4) 20:07 (4) 22:07 (4) 25:16 (3) 26:43 (3) 31:19 (3) 34:42 (4) 36:39 (4)                                     39:22 (4)    
5 Björn Ekblom Skogsluffarnas OK 39:44 03:02 (3) 06:25 (14) 01:04 (2) 02:44 (2) 02:36 (2) 03:54 (6) 02:20 (6) 04:01 (23) 01:17 (2) 05:02 (17) 02:42 (10) 01:58 (12)                                     02:39 (16) Björn Ekblom Skogsluffarnas OK
        03:02 (3) 09:27 (8) 10:31 (6) 13:15 (6) 15:51 (3) 19:45 (3) 22:05 (3) 26:06 (4) 27:23 (4) 32:25 (5) 35:07 (5) 37:05 (5)                                     39:44 (5)    
6 Ulf Eskilsson OK Södertörn 40:18 03:20 (5) 04:53 (4) 01:15 (7) 03:41 (20) 03:58 (32) 03:58 (8) 02:28 (8) 03:00 (4) 01:27 (10) 04:43 (11) 02:39 (8) 02:23 (25)                                     02:33 (13) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        03:20 (5) 08:13 (3) 09:28 (3) 13:09 (4) 17:07 (6) 21:05 (5) 23:33 (5) 26:33 (5) 28:00 (5) 32:43 (6) 35:22 (6) 37:45 (6)                                     40:18 (6)    
7 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 41:11 03:31 (8) 08:37 (39) 01:29 (19) 03:09 (8) 02:48 (8) 03:51 (5) 01:59 (2) 03:10 (6) 01:21 (4) 04:37 (9) 02:54 (12) 01:39 (2)                                     02:06 (6) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        03:31 (8) 12:08 (30) 13:37 (27) 16:46 (19) 19:34 (14) 23:25 (9) 25:24 (8) 28:34 (7) 29:55 (7) 34:32 (7) 37:26 (7) 39:05 (7)                                     41:11 (7)    
8 Bertil Rydgren IFK Enskede 45:22 04:21 (26) 05:56 (10) 01:29 (19) 04:04 (31) 03:16 (17) 04:33 (14) 03:03 (24) 04:04 (26) 01:29 (14) 06:09 (34) 02:35 (5) 01:50 (6)                                     02:33 (13) Bertil Rydgren IFK Enskede
        04:21 (26) 10:17 (14) 11:46 (12) 15:50 (13) 19:06 (12) 23:39 (10) 26:42 (10) 30:46 (11) 32:15 (9) 38:24 (15) 40:59 (10) 42:49 (9)                                     45:22 (8)    
9 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 45:31 04:31 (30) 06:38 (17) 01:41 (32) 03:46 (22) 03:36 (27) 04:09 (11) 02:40 (13) 03:50 (20) 01:43 (23) 04:42 (10) 02:56 (14) 02:22 (23)                                     02:57 (27) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        04:31 (30) 11:09 (18) 12:50 (16) 16:36 (16) 20:12 (18) 24:21 (14) 27:01 (12) 30:51 (12) 32:34 (11) 37:16 (9) 40:12 (8) 42:34 (8)                                     45:31 (9)    
10 Tord Jonsson Rotebro IS OK 45:47 04:09 (22) 05:53 (9) 01:15 (7) 03:40 (19) 03:03 (13) 06:32 (47) 03:55 (45) 03:33 (8) 01:24 (6) 04:48 (14) 03:20 (32) 02:10 (17)                                     02:05 (5) Tord Jonsson Rotebro IS OK
        04:09 (22) 10:02 (11) 11:17 (11) 14:57 (11) 18:00 (9) 24:32 (17) 28:27 (18) 32:00 (16) 33:24 (16) 38:12 (11) 41:32 (13) 43:42 (11)                                     45:47 (10)    
11 Björn Stolt OK Ravinen 46:02 05:46 (52) 07:54 (31) 01:34 (27) 03:02 (6) 03:23 (22) 05:36 (28) 03:08 (29) 03:33 (8) 01:27 (9) 04:04 (4) 02:41 (9) 01:51 (7)                                     02:03 (4) Björn Stolt OK Ravinen
        05:46 (52) 13:40 (37) 15:14 (34) 18:16 (28) 21:39 (27) 27:15 (24) 30:23 (23) 33:56 (23) 35:23 (21) 39:27 (19) 42:08 (17) 43:59 (13)                                     46:02 (11)    
12 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 46:39 03:31 (8) 06:45 (19) 01:33 (25) 03:22 (13) 03:15 (16) 04:50 (18) 03:03 (24) 04:07 (28) 02:35 (50) 05:14 (19) 03:30 (39) 01:58 (12)                                     02:56 (25) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        03:31 (8) 10:16 (13) 11:49 (13) 15:11 (12) 18:26 (10) 23:16 (8) 26:19 (9) 30:26 (9) 33:01 (14) 38:15 (12) 41:45 (14) 43:43 (12)                                     46:39 (12)    
13 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 47:10 04:46 (38) 05:59 (12) 01:40 (31) 03:47 (23) 03:16 (19) 04:44 (16) 02:52 (18) 03:49 (17) 01:57 (35) 05:27 (22) 03:03 (18) 02:41 (35)                                     03:09 (30) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        04:46 (38) 10:45 (15) 12:25 (15) 16:12 (14) 19:28 (13) 24:12 (13) 27:04 (14) 30:53 (13) 32:50 (12) 38:17 (14) 41:20 (11) 44:01 (14)                                     47:10 (13)    
14 Barbro Cedérus Snättringe SK 47:11 04:08 (20) 05:30 (7) 01:30 (21) 03:17 (12) 04:01 (34) 03:58 (8) 02:53 (19) 04:05 (27) 01:44 (25) 05:56 (29) 04:47 (57) 02:13 (19)                                     03:09 (30) Barbro Cedérus Snättringe SK
        04:08 (20) 09:38 (10) 11:08 (10) 14:25 (8) 18:26 (10) 22:24 (7) 25:17 (7) 29:22 (8) 31:06 (8) 37:02 (8) 41:49 (15) 44:02 (15)                                     47:11 (14)    
15 Berit Lindunger Haninge SOK 47:12 03:24 (7) 08:17 (38) 01:51 (40) 03:31 (14) 03:22 (21) 04:49 (17) 02:50 (17) 03:58 (22) 01:42 (22) 05:39 (24) 03:05 (21) 02:12 (18)                                     02:32 (12) Berit Lindunger Haninge SOK
        03:24 (7) 11:41 (25) 13:32 (26) 17:03 (21) 20:25 (22) 25:14 (18) 28:04 (17) 32:02 (17) 33:44 (17) 39:23 (18) 42:28 (19) 44:40 (18)                                     47:12 (15)    
15 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 47:12 04:53 (41) 07:01 (22) 01:10 (4) 03:33 (16) 03:02 (12) 04:13 (12) 03:13 (32) 04:26 (36) 01:39 (18) 05:49 (27) 02:58 (16) 02:23 (25)                                     02:52 (23) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        04:53 (41) 11:54 (28) 13:04 (19) 16:37 (17) 19:39 (15) 23:52 (11) 27:05 (15) 31:31 (15) 33:10 (15) 38:59 (16) 41:57 (16) 44:20 (16)                                     47:12 (15)    
17 Lennart Sjöstål Klubblös 47:21 04:36 (33) 07:54 (31) 01:27 (16) 03:16 (11) 03:01 (11) 05:39 (30) 02:56 (21) 03:53 (21) 01:26 (8) 04:54 (15) 03:14 (28) 02:18 (21)                                     02:47 (21) Lennart Sjöstål Klubblös
        04:36 (33) 12:30 (32) 13:57 (30) 17:13 (23) 20:14 (20) 25:53 (20) 28:49 (20) 32:42 (18) 34:08 (18) 39:02 (17) 42:16 (18) 44:34 (17)                                     47:21 (17)    
18 Anna Blomgren Tullinge SK 47:30 03:49 (12) 05:25 (6) 01:36 (30) 03:53 (25) 03:16 (17) 06:24 (45) 02:38 (12) 04:15 (31) 01:39 (18) 04:47 (13) 03:04 (19) 02:55 (42)                                     03:49 (43) Anna Blomgren Tullinge SK
        03:49 (12) 09:14 (7) 10:50 (9) 14:43 (10) 17:59 (8) 24:23 (15) 27:01 (12) 31:16 (14) 32:55 (13) 37:42 (10) 40:46 (9) 43:41 (10)                                     47:30 (18)    
19 Erland Ljungström Spårvägens OK 48:12 03:56 (14) 07:43 (28) 01:20 (9) 03:38 (18) 03:35 (26) 03:59 (10) 02:48 (15) 03:44 (12) 01:41 (21) 05:52 (28) 03:11 (26) 03:14 (50)                                     03:31 (38) Erland Ljungström Spårvägens OK
        03:56 (14) 11:39 (24) 12:59 (18) 16:37 (17) 20:12 (18) 24:11 (12) 26:59 (11) 30:43 (10) 32:24 (10) 38:16 (13) 41:27 (12) 44:41 (19)                                     48:12 (19)    
20 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 48:21 03:40 (11) 04:53 (4) 01:34 (27) 03:01 (5) 07:07 (58) 05:39 (30) 04:44 (54) 03:49 (17) 01:37 (17) 05:06 (18) 03:16 (29) 01:57 (9)                                     01:58 (3) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        03:40 (11) 08:33 (5) 10:07 (5) 13:08 (3) 20:15 (21) 25:54 (21) 30:38 (24) 34:27 (24) 36:04 (24) 41:10 (22) 44:26 (23) 46:23 (21)                                     48:21 (20)    
21 Anki Holmberg Järla Orientering 48:45 04:01 (17) 08:12 (36) 01:25 (14) 03:31 (14) 04:00 (33) 04:38 (15) 02:49 (16) 04:14 (30) 02:00 (38) 05:38 (23) 03:09 (24) 02:27 (29)                                     02:41 (17) Anki Holmberg Järla Orientering
        04:01 (17) 12:13 (31) 13:38 (28) 17:09 (22) 21:09 (24) 25:47 (19) 28:36 (19) 32:50 (19) 34:50 (19) 40:28 (20) 43:37 (20) 46:04 (20)                                     48:45 (21)    
22 Benny Alfordsson Tullinge SK 49:00 04:27 (29) 07:00 (21) 02:26 (52) 03:57 (26) 03:44 (29) 05:26 (25) 02:55 (20) 03:48 (15) 01:59 (37) 05:17 (20) 03:18 (31) 02:20 (22)                                     02:23 (10) Benny Alfordsson Tullinge SK
        04:27 (29) 11:27 (21) 13:53 (29) 17:50 (27) 21:34 (25) 27:00 (22) 29:55 (21) 33:43 (22) 35:42 (23) 40:59 (21) 44:17 (22) 46:37 (22)                                     49:00 (22)    
23 Lars Persson Väsby OK 49:26 04:59 (42) 04:35 (3) 01:11 (5) 02:29 (1) 03:16 (17) 14:52 (59) 02:06 (4) 02:39 (3) 01:11 (1) 04:03 (3) 03:22 (34) 02:29 (31)                                     02:14 (8) Lars Persson Väsby OK
        04:59 (42) 09:34 (9) 10:45 (8) 13:14 (5) 16:30 (5) 31:22 (39) 33:28 (32) 36:07 (28) 37:18 (28) 41:21 (23) 44:43 (25) 47:12 (24)                                     49:26 (23)    
24 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 49:28 07:48 (59) 06:42 (18) 01:23 (13) 02:59 (4) 02:46 (5) 07:16 (50) 02:31 (9) 04:12 (29) 01:25 (7) 04:32 (7) 02:32 (4) 03:02 (47)                                     02:20 (9) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        07:48 (59) 14:30 (42) 15:53 (38) 18:52 (32) 21:38 (26) 28:54 (30) 31:25 (28) 35:37 (26) 37:02 (26) 41:34 (24) 44:06 (21) 47:08 (23)                                     49:28 (24)    
25 Roland Bolin Snättringe SK 50:54 03:58 (15) 07:25 (25) 01:27 (16) 08:02 (58) 02:47 (6) 05:04 (23) 02:33 (10) 04:24 (35) 01:28 (13) 04:45 (12) 02:45 (11) 03:23 (51)                                     02:53 (24) Roland Bolin Snättringe SK
        03:58 (15) 11:23 (20) 12:50 (16) 20:52 (37) 23:39 (31) 28:43 (29) 31:16 (27) 35:40 (27) 37:08 (27) 41:53 (25) 44:38 (24) 48:01 (25)                                     50:54 (25)    
26 Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK 51:03 04:08 (20) 07:43 (28) 01:30 (21) 04:05 (32) 03:27 (24) 06:42 (48) 03:04 (26) 03:49 (17) 02:23 (47) 06:12 (35) 03:05 (21) 01:57 (9)                                     02:58 (28) Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        04:08 (20) 11:51 (27) 13:21 (25) 17:26 (24) 20:53 (23) 27:35 (25) 30:39 (25) 34:28 (25) 36:51 (25) 43:03 (26) 46:08 (26) 48:05 (26)                                     51:03 (26)    
27 Stig Karlsson Stigfinnarna 51:45 06:23 (55) 09:11 (44) 01:41 (32) 03:45 (21) 03:24 (23) 03:57 (7) 02:42 (14) 05:29 (46) 01:45 (26) 06:13 (36) 02:55 (13) 01:56 (8)                                     02:24 (11) Stig Karlsson Stigfinnarna
        06:23 (55) 15:34 (45) 17:15 (44) 21:00 (38) 24:24 (35) 28:21 (26) 31:03 (26) 36:32 (30) 38:17 (29) 44:30 (28) 47:25 (28) 49:21 (27)                                     51:45 (27)    
28 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 52:35 06:17 (54) 08:07 (34) 01:34 (28) 04:21 (36) 03:50 (31) 04:52 (19) 03:32 (36) 03:48 (15) 02:05 (41) 05:18 (21) 03:17 (30) 02:23 (25)                                     03:11 (33) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        06:17 (54) 14:24 (40) 15:58 (39) 20:19 (36) 24:09 (34) 29:01 (31) 32:33 (29) 36:21 (29) 38:26 (30) 43:44 (27) 47:01 (27) 49:24 (28)                                     52:35 (28)    
29 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 53:15 05:24 (46) 08:42 (40) 01:33 (25) 03:57 (27) 04:06 (35) 06:22 (44) 03:29 (35) 03:44 (12) 02:02 (39) 05:57 (30) 03:04 (19) 01:59 (14)                                     02:56 (25) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        05:24 (46) 14:06 (39) 15:39 (37) 19:36 (35) 23:42 (32) 30:04 (32) 33:33 (33) 37:17 (31) 39:19 (31) 45:16 (31) 48:20 (31) 50:19 (29)                                     53:15 (29)    
30 Ronny Hedlund OK Södertörn 53:41 03:04 (4) 16:58 (58) 02:04 (47) 03:09 (8) 02:28 (1) 05:52 (35) 02:33 (10) 04:03 (25) 01:32 (15) 04:31 (6) 02:31 (3) 02:07 (15)                                     02:49 (22) Ronny Hedlund OK Södertörn
        03:04 (4) 20:02 (54) 22:06 (54) 25:15 (50) 27:43 (42) 33:35 (40) 36:08 (40) 40:11 (40) 41:43 (39) 46:14 (33) 48:45 (32) 50:52 (31)                                     53:41 (30)    
31 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 53:51 04:24 (28) 08:11 (35) 02:59 (56) 06:33 (55) 03:09 (14) 04:55 (21) 03:05 (27) 04:20 (32) 01:48 (31) 05:43 (25) 02:57 (15) 02:23 (25)                                     03:24 (37) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        04:24 (28) 12:35 (33) 15:34 (36) 22:07 (40) 25:16 (37) 30:11 (33) 33:16 (31) 37:36 (32) 39:24 (32) 45:07 (30) 48:04 (29) 50:27 (30)                                     53:51 (31)    
32 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 54:22 04:38 (34) 06:31 (15) 02:02 (46) 05:56 (52) 05:18 (52) 05:49 (33) 03:57 (47) 03:38 (10) 02:19 (46) 05:48 (26) 03:29 (37) 02:16 (20)                                     02:41 (17) Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK
        04:38 (34) 11:09 (18) 13:11 (22) 19:07 (33) 24:25 (36) 30:14 (34) 34:11 (35) 37:49 (33) 40:08 (33) 45:56 (32) 49:25 (33) 51:41 (32)                                     54:22 (32)    
33 Anki Landarv Klubblös 55:26 03:51 (13) 06:22 (13) 04:39 (59) 03:58 (29) 04:21 (42) 03:50 (4) 03:10 (30) 03:18 (7) 01:43 (23) 11:41 (58) 03:11 (26) 01:43 (4)                                     03:39 (40) Anki Landarv Klubblös
        03:51 (13) 10:13 (12) 14:52 (33) 18:50 (31) 23:11 (30) 27:01 (23) 30:11 (22) 33:29 (20) 35:12 (20) 46:53 (34) 50:04 (34) 51:47 (33)                                     55:26 (33)    
34 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 55:32 04:15 (23) 07:29 (27) 01:28 (18) 03:35 (17) 03:11 (15) 04:27 (13) 02:56 (21) 06:15 (53) 01:47 (29) 09:39 (56) 03:09 (24) 03:37 (55)                                     03:44 (41) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        04:15 (23) 11:44 (26) 13:12 (23) 16:47 (20) 19:58 (16) 24:25 (16) 27:21 (16) 33:36 (21) 35:23 (21) 45:02 (29) 48:11 (30) 51:48 (34)                                     55:32 (34)    
35 Bror Wahlberg Haninge SOK 56:55 04:42 (36) 08:13 (37) 01:44 (37) 04:35 (42) 04:45 (47) 06:18 (43) 03:23 (34) 05:07 (44) 02:41 (53) 06:22 (37) 03:29 (37) 02:27 (29)                                     03:09 (30) Bror Wahlberg Haninge SOK
        04:42 (36) 12:55 (34) 14:39 (32) 19:14 (34) 23:59 (33) 30:17 (35) 33:40 (34) 38:47 (35) 41:28 (38) 47:50 (35) 51:19 (35) 53:46 (35)                                     56:55 (35)    
36 Bo Eklind Klubblös 58:24 04:42 (36) 08:49 (41) 02:30 (54) 06:48 (56) 03:33 (25) 04:58 (22) 02:58 (23) 04:01 (23) 01:49 (32) 08:32 (53) 03:06 (23) 02:53 (40)                                     03:45 (42) Bo Eklind Klubblös
        04:42 (36) 13:31 (36) 16:01 (40) 22:49 (41) 26:22 (40) 31:20 (38) 34:18 (37) 38:19 (34) 40:08 (33) 48:40 (38) 51:46 (36) 54:39 (36)                                     58:24 (36)    
37 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 61:14 04:38 (34) 14:11 (54) 01:41 (35) 04:21 (36) 04:10 (36) 05:55 (38) 03:12 (31) 04:23 (34) 03:12 (60) 06:01 (31) 03:24 (36) 02:45 (37)                                     03:21 (35) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        04:38 (34) 18:49 (51) 20:30 (50) 24:51 (49) 29:01 (47) 34:56 (44) 38:08 (42) 42:31 (41) 45:43 (41) 51:44 (39) 55:08 (38) 57:53 (37)                                     61:14 (37)    
38 Göran Grimvall Täby OK 61:24 04:00 (16) 06:48 (20) 01:31 (24) 04:09 (33) 03:41 (28) 08:25 (53) 04:40 (53) 05:50 (48) 02:16 (44) 07:00 (39) 08:01 (61) 02:22 (23)                                     02:41 (17) Göran Grimvall Täby OK
        04:00 (16) 10:48 (16) 12:19 (14) 16:28 (15) 20:09 (17) 28:34 (27) 33:14 (30) 39:04 (36) 41:20 (37) 48:20 (36) 56:21 (39) 58:43 (38)                                     61:24 (38)    
39 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 65:49 04:35 (32) 06:33 (16) 02:06 (49) 05:21 (48) 04:12 (38) 05:54 (37) 05:32 (56) 04:52 (42) 03:10 (59) 06:08 (33) 04:28 (53) 08:39 (61)                                     04:19 (56) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        04:35 (32) 11:08 (17) 13:14 (24) 18:35 (30) 22:47 (29) 28:41 (28) 34:13 (36) 39:05 (37) 42:15 (40) 48:23 (37) 52:51 (37) 61:30 (39)                                     65:49 (39)    
40 Kristina Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 66:49 05:26 (48) 07:58 (33) 01:57 (42) 08:30 (59) 06:39 (57) 05:58 (39) 04:12 (51) 04:51 (41) 02:29 (48) 08:24 (52) 03:31 (40) 03:33 (54)                                     03:21 (35) Kristina Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        05:26 (48) 13:24 (35) 15:21 (35) 23:51 (46) 30:30 (50) 36:28 (45) 40:40 (46) 45:31 (43) 48:00 (43) 56:24 (42) 59:55 (42) 63:28 (42)                                     66:49 (40)    
41 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 66:51 04:20 (25) 07:09 (23) 01:41 (32) 04:37 (43) 08:09 (60) 05:16 (24) 03:38 (39) 04:44 (39) 01:45 (26) 13:23 (60) 03:35 (42) 04:28 (60)                                     04:06 (47) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        04:20 (25) 11:29 (23) 13:10 (21) 17:47 (26) 25:56 (39) 31:12 (36) 34:50 (38) 39:34 (38) 41:19 (36) 54:42 (40) 58:17 (41) 62:45 (41)                                     66:51 (41)    
42 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 66:52 04:18 (24) 07:10 (24) 01:41 (32) 04:34 (41) 08:02 (59) 05:27 (26) 03:38 (39) 04:49 (40) 01:39 (18) 13:25 (61) 03:33 (41) 04:22 (59)                                     04:14 (51) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        04:18 (24) 11:28 (22) 13:09 (20) 17:43 (25) 25:45 (38) 31:12 (36) 34:50 (38) 39:39 (39) 41:18 (35) 54:43 (41) 58:16 (40) 62:38 (40)                                     66:52 (42)    
43 Sven Jansson Snättringe SK 67:58 05:24 (46) 11:46 (50) 02:11 (50) 04:16 (34) 04:18 (40) 06:01 (41) 07:52 (58) 07:45 (55) 01:51 (33) 07:08 (41) 03:21 (33) 02:32 (32)                                     03:33 (39) Sven Jansson Snättringe SK
        05:24 (46) 17:10 (48) 19:21 (47) 23:37 (44) 27:55 (43) 33:56 (41) 41:48 (47) 49:33 (51) 51:24 (48) 58:32 (45) 61:53 (43) 64:25 (43)                                     67:58 (43)    
44 Birgitta Nylund Järfälla OK 69:18 04:51 (39) 09:03 (42) 02:38 (55) 04:30 (40) 10:53 (61) 05:51 (34) 04:34 (52) 04:59 (43) 02:43 (55) 09:27 (55) 04:00 (46) 02:47 (38)                                     03:02 (29) Birgitta Nylund Järfälla OK
        04:51 (39) 13:54 (38) 16:32 (41) 21:02 (39) 31:55 (54) 37:46 (48) 42:20 (49) 47:19 (45) 50:02 (45) 59:29 (48) 63:29 (47) 66:16 (47)                                     69:18 (44)    
45 Carl Lang OK Österåker 69:21 04:33 (31) 15:16 (57) 01:30 (21) 04:02 (30) 05:30 (55) 08:37 (54) 03:45 (43) 05:59 (50) 01:46 (28) 07:43 (45) 03:44 (43) 02:40 (34)                                     04:16 (54) Carl Lang OK Österåker
        04:33 (31) 19:49 (52) 21:19 (51) 25:21 (51) 30:51 (51) 39:28 (50) 43:13 (50) 49:12 (47) 50:58 (47) 58:41 (46) 62:25 (45) 65:05 (44)                                     69:21 (45)    
46 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 69:49 07:29 (58) 10:06 (46) 01:46 (38) 04:37 (43) 04:29 (43) 05:59 (40) 03:22 (33) 08:50 (59) 02:43 (55) 07:50 (47) 04:44 (55) 03:40 (56)                                     04:14 (51) Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        07:29 (58) 17:35 (49) 19:21 (47) 23:58 (47) 28:27 (46) 34:26 (43) 37:48 (41) 46:38 (44) 49:21 (44) 57:11 (43) 61:55 (44) 65:35 (45)                                     69:49 (46)    
47 Errol Wicksell Hellas Orientering 69:58 04:59 (42) 13:01 (52) 02:26 (52) 04:24 (38) 04:19 (41) 10:20 (55) 04:00 (48) 05:52 (49) 02:18 (45) 06:49 (38) 04:11 (49) 02:57 (43)                                     04:22 (57) Errol Wicksell Hellas Orientering
        04:59 (42) 18:00 (50) 20:26 (49) 24:50 (48) 29:09 (48) 39:29 (51) 43:29 (52) 49:21 (49) 51:39 (49) 58:28 (44) 62:39 (46) 65:36 (46)                                     69:58 (47)    
48 Yvonne Branting Skarpnäcks OL 71:01 05:40 (51) 10:12 (47) 01:21 (11) 06:31 (54) 04:35 (45) 05:53 (36) 05:10 (55) 05:10 (45) 03:23 (61) 11:56 (59) 04:20 (52) 02:58 (44)                                     03:52 (44) Yvonne Branting Skarpnäcks OL
        05:40 (51) 15:52 (46) 17:13 (43) 23:44 (45) 28:19 (44) 34:12 (42) 39:22 (43) 44:32 (42) 47:55 (42) 59:51 (49) 64:11 (49) 67:09 (48)                                     71:01 (48)    
49 Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 71:23 04:03 (18) 20:21 (60) 01:57 (42) 07:01 (57) 02:48 (8) 13:38 (58) 03:37 (38) 06:01 (51) 01:17 (2) 04:21 (5) 02:35 (5) 01:48 (5)                                     01:56 (2) Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        04:03 (18) 24:24 (59) 26:21 (58) 33:22 (59) 36:10 (58) 49:48 (58) 53:25 (57) 59:26 (57) 60:43 (56) 65:04 (55) 67:39 (54) 69:27 (54)                                     71:23 (49)    
50 Olle Nygren Tullinge SK 72:04 05:22 (44) 09:06 (43) 04:11 (58) 04:46 (46) 04:11 (37) 12:01 (57) 03:40 (42) 04:34 (38) 02:13 (42) 09:16 (54) 04:45 (56) 03:45 (58)                                     04:14 (51) Olle Nygren Tullinge SK
        05:22 (44) 14:28 (41) 18:39 (46) 23:25 (42) 27:36 (41) 39:37 (52) 43:17 (51) 47:51 (46) 50:04 (46) 59:20 (47) 64:05 (48) 67:50 (49)                                     72:04 (50)    
51 Lars Andersson Skogsluffarnas OK 72:15 05:27 (49) 14:47 (56) 01:57 (42) 03:51 (24) 05:08 (51) 05:29 (27) 03:46 (44) 08:47 (57) 02:36 (51) 08:16 (49) 04:18 (51) 03:44 (57)                                     04:09 (49) Lars Andersson Skogsluffarnas OK
        05:27 (49) 20:14 (56) 22:11 (55) 26:02 (53) 31:10 (52) 36:39 (46) 40:25 (44) 49:12 (47) 51:48 (50) 60:04 (50) 64:22 (50) 68:06 (50)                                     72:15 (51)    
52 Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK 72:24 06:06 (53) 14:03 (53) 02:15 (51) 03:57 (26) 05:02 (50) 05:36 (28) 03:36 (37) 08:48 (58) 02:39 (52) 08:16 (49) 04:37 (54) 03:31 (53)                                     03:58 (46) Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK
        06:06 (53) 20:09 (55) 22:24 (56) 26:21 (54) 31:23 (53) 36:59 (47) 40:35 (45) 49:23 (50) 52:02 (51) 60:18 (51) 64:55 (51) 68:26 (51)                                     72:24 (52)    
53 Sonja Perneby Tullinge SK 72:30 15:39 (61) 07:25 (25) 04:10 (57) 04:24 (38) 04:42 (46) 08:17 (52) 03:06 (28) 08:36 (56) 01:47 (29) 06:01 (31) 03:01 (17) 02:07 (15)                                     03:15 (34) Sonja Perneby Tullinge SK
        15:39 (61) 23:04 (58) 27:14 (59) 31:38 (58) 36:20 (59) 44:37 (56) 47:43 (54) 56:19 (55) 58:06 (54) 64:07 (54) 67:08 (53) 69:15 (53)                                     72:30 (53)    
54 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 73:17 08:25 (60) 12:15 (51) 01:20 (9) 05:21 (48) 05:20 (54) 10:25 (56) 04:08 (50) 04:20 (32) 02:13 (42) 08:22 (51) 03:54 (45) 02:49 (39)                                     04:25 (58) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        08:25 (60) 20:40 (57) 22:00 (53) 27:21 (55) 32:41 (55) 43:06 (55) 47:14 (53) 51:34 (52) 53:47 (52) 62:09 (52) 66:03 (52) 68:52 (52)                                     73:17 (54)    
55 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 75:43 05:23 (45) 09:29 (45) 01:51 (40) 08:56 (61) 04:30 (44) 08:04 (51) 03:56 (46) 11:20 (61) 02:42 (54) 07:34 (43) 04:15 (50) 03:09 (48)                                     04:34 (60) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        05:23 (45) 14:52 (44) 16:43 (42) 25:39 (52) 30:09 (49) 38:13 (49) 42:09 (48) 53:29 (53) 56:11 (53) 63:45 (53) 68:00 (55) 71:09 (55)                                     75:43 (55)    
56 Mats Halvarez Klubblös 77:54 05:28 (50) 14:23 (55) 01:58 (45) 05:58 (53) 05:48 (56) 06:30 (46) 08:41 (59) 07:04 (54) 02:46 (57) 07:16 (42) 04:49 (58) 03:01 (45)                                     04:12 (50) Mats Halvarez Klubblös
        05:28 (50) 19:51 (53) 21:49 (52) 27:47 (56) 33:35 (56) 40:05 (54) 48:46 (55) 55:50 (54) 58:36 (55) 65:52 (56) 70:41 (56) 73:42 (56)                                     77:54 (56)    
57 Torsten Jansson Skogsluffarna 81:05 04:05 (19) 07:52 (30) 02:04 (47) 04:18 (35) 03:45 (30) 29:00 (61) 04:04 (49) 04:29 (37) 02:03 (40) 08:06 (48) 04:00 (46) 02:54 (41)                                     04:25 (58) Torsten Jansson Skogsluffarna
        04:05 (19) 11:57 (29) 14:01 (31) 18:19 (29) 22:04 (28) 51:04 (59) 55:08 (58) 59:37 (58) 61:40 (58) 69:46 (58) 73:46 (58) 76:40 (58)                                     81:05 (57)    
58 Lars Arne Eriksson Haninge SOK 81:38 04:22 (27) 10:19 (48) 08:00 (61) 05:54 (51) 05:00 (49) 06:08 (42) 13:09 (60) 06:01 (51) 01:51 (33) 07:00 (39) 04:51 (59) 02:38 (33)                                     06:25 (61) Lars Arne Eriksson Haninge SOK
        04:22 (27) 14:41 (43) 22:41 (57) 28:35 (57) 33:35 (56) 39:43 (53) 52:52 (56) 58:53 (56) 60:44 (57) 67:44 (57) 72:35 (57) 75:13 (57)                                     81:38 (58)    
59 Gunilla Wickenberg IBM-Klubben 88:00 06:33 (56) 19:07 (59) 06:36 (60) 08:42 (60) 05:19 (53) 06:51 (49) 05:45 (57) 05:43 (47) 02:33 (49) 09:42 (57) 04:05 (48) 03:11 (49)                                     03:53 (45) Gunilla Wickenberg IBM-Klubben
        06:33 (56) 25:40 (60) 32:16 (60) 40:58 (60) 46:17 (60) 53:08 (60) 58:53 (59) 64:36 (59) 67:09 (59) 76:51 (59) 80:56 (59) 84:07 (59)                                     88:00 (59)    
60 Hans Svensson Skogsluffarna 93:48 04:52 (40) 11:17 (49) 01:26 (15) 05:50 (50) 04:59 (48) 19:36 (60) 22:01 (61) 03:41 (11) 01:57 (35) 07:35 (44) 03:45 (44) 02:42 (36)                                     04:07 (48) Hans Svensson Skogsluffarna
        04:52 (40) 16:09 (47) 17:35 (45) 23:25 (42) 28:24 (45) 48:00 (57) 70:01 (61) 73:42 (61) 75:39 (60) 83:14 (60) 86:59 (60) 89:41 (60)                                     93:48 (60)    
61 Yngve Hedberg Snättringe SK 96:39 06:38 (57) 37:31 (61) 01:48 (39) 04:40 (45) 04:12 (38) 05:45 (32) 03:39 (41) 08:50 (59) 03:03 (58) 07:49 (46) 04:57 (60) 03:30 (52)                                     04:17 (55) Yngve Hedberg Snättringe SK
        06:38 (57) 44:09 (61) 45:57 (61) 50:37 (61) 54:49 (61) 60:34 (61) 64:13 (60) 73:03 (60) 76:06 (61) 83:55 (61) 88:52 (61) 92:22 (61)                                     96:39 (61)    
- Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 40:59 04:21   04:59   01:30   03:22   03:03   04:20   02:18   02:58   01:32   04:52   02:42                                           05:02   Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:21   09:20   10:50   14:12   17:15   21:35   23:53   26:51   28:23   33:15   35:57                                           40:59      
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana E - 1,9 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                                           Mål   Bana E - 1,9 km Klubb
1 Ingvar Johannesson Solna OK 39:29 05:58 (9) 03:58 (3) 04:33 (2) 07:10 (3) 06:53 (4) 03:36 (3) 02:36 (1)                                                         04:45 (6) Ingvar Johannesson Solna OK
        05:58 (9) 09:56 (4) 14:29 (1) 21:39 (1) 28:32 (1) 32:08 (1) 34:44 (1)                                                         39:29 (1)    
2 Hans Eriksson Hellas Orientering 40:46 04:14 (1) 03:43 (1) 10:00 (11) 06:56 (2) 06:46 (3) 03:05 (1) 02:38 (2)                                                         03:24 (1) Hans Eriksson Hellas Orientering
        04:14 (1) 07:57 (1) 17:57 (6) 24:53 (3) 31:39 (3) 34:44 (3) 37:22 (3)                                                         40:46 (2)    
3 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 41:08 04:31 (2) 05:00 (4) 07:55 (9) 06:26 (1) 06:07 (2) 03:44 (4) 02:44 (4)                                                         04:41 (5) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:31 (2) 09:31 (3) 17:26 (4) 23:52 (2) 29:59 (2) 33:43 (2) 36:27 (2)                                                         41:08 (3)    
4 Alf Persson OK Österåker 44:32 04:45 (3) 03:47 (2) 09:03 (10) 08:51 (4) 08:19 (9) 03:27 (2) 02:39 (3)                                                         03:41 (2) Alf Persson OK Österåker
        04:45 (3) 08:32 (2) 17:35 (5) 26:26 (5) 34:45 (5) 38:12 (5) 40:51 (4)                                                         44:32 (4)    
5 Sonja Sundell Sundbybergs IK 45:13 05:33 (7) 05:43 (6) 04:24 (1) 09:37 (6) 07:52 (6) 04:24 (5) 03:34 (6)                                                         04:06 (3) Sonja Sundell Sundbybergs IK
        05:33 (7) 11:16 (6) 15:40 (2) 25:17 (4) 33:09 (4) 37:33 (4) 41:07 (5)                                                         45:13 (5)    
6 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 52:53 06:43 (11) 06:11 (7) 06:12 (5) 10:24 (7) 07:53 (7) 05:45 (10) 03:40 (7)                                                         06:05 (11) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        06:43 (11) 12:54 (10) 19:06 (9) 29:30 (6) 37:23 (6) 43:08 (6) 46:48 (6)                                                         52:53 (6)    
7 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 56:18 05:02 (4) 06:24 (8) 11:41 (13) 12:52 (10) 05:51 (1) 04:52 (8) 04:47 (12)                                                         04:49 (8) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
      &n