Sträcktider Luffarligan Visättra                                                    
  2017-04-26 Svarta tider är sträcktider       Vissa sträcktider saknas pga datafel.                                
    Blå tider är från start                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                
                                                    Sista-      
Plac Bana A - 5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   Mål   Bana A Klubb  
1 Robert Wallsten Tullinge SK 40:16 03:13 (2) 03:29 (1) 05:40 (4) 04:00 (1) 01:15 (1) 03:50 (1) 04:04 (1) 01:37 (1) 04:51 (1) 03:00 (2) 03:53 (1) 01:24 (1) Robert Wallsten Tullinge SK  
        03:13 (2) 06:42 (2) 12:22 (2) 16:22 (1) 17:37 (1) 21:27 (1) 25:31 (1) 27:08 (1) 31:59 (1) 34:59 (1) 38:52 (1) 40:16 (1)      
2 Niklas Wrane Söders Tyresö 47:37 03:09 (1) 03:32 (2) 04:37 (1) 08:30 (8) 02:18 (5) 04:44 (2) 04:36 (2) 01:44 (2) 05:32 (2) 02:55 (1) 04:28 (2) 01:32 (2) Niklas Wrane Söders Tyresö  
        03:09 (1) 06:41 (1) 11:18 (1) 19:48 (4) 22:06 (4) 26:50 (4) 31:26 (3) 33:10 (3) 38:42 (3) 41:37 (3) 46:05 (2) 47:37 (2)      
3 Henrik Sjögren Haninge SOK 49:06 04:07 (6) 04:12 (3) 05:09 (3) 04:48 (2) 02:05 (3) 05:02 (4) 04:37 (3) 02:04 (4) 06:16 (5) 03:11 (3) 04:57 (3) 02:38 (6) Henrik Sjögren Haninge SOK  
        04:07 (6) 08:19 (5) 13:28 (4) 18:16 (2) 20:21 (3) 25:23 (3) 30:00 (2) 32:04 (2) 38:20 (2) 41:31 (2) 46:28 (3) 49:06 (3)      
4 Tommy Holmer Väsby OK 49:37 03:38 (4) 04:36 (5) 05:05 (2) 05:08 (3) 01:35 (2) 04:56 (3) 06:58 (6) 01:49 (3) 05:39 (4) 03:14 (4) 04:57 (3) 02:02 (3) Tommy Holmer Väsby OK  
        03:38 (4) 08:14 (4) 13:19 (3) 18:27 (3) 20:02 (2) 24:58 (2) 31:56 (4) 33:45 (4) 39:24 (4) 42:38 (4) 47:35 (4) 49:37 (4)      
5 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 54:21 03:43 (5) 04:23 (4) 06:04 (6) 07:06 (5) 02:26 (6) 05:24 (6) 05:10 (4) 02:12 (5) 06:35 (6) 03:32 (6) 05:26 (6) 02:20 (4) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF  
        03:43 (5) 08:06 (3) 14:10 (5) 21:16 (5) 23:42 (5) 29:06 (5) 34:16 (5) 36:28 (5) 43:03 (5) 46:35 (5) 52:01 (5) 54:21 (5)      
6 Fredrik Hedin IFK Enskede 55:54                                                 Fredrik Hedin IFK Enskede  
                                                    55:54 (6)      
7 Ingemar Gard Söders-Tyresö 61:57 04:43 (8) 04:45 (6) 06:30 (7) 07:05 (4) 02:11 (4) 06:22 (7) 05:49 (5) 02:29 (6) 07:07 (7) 04:02 (7) 08:34 (8) 02:20 (4) Ingemar Gard Söders-Tyresö  
        04:43 (8) 09:28 (7) 15:58 (7) 23:03 (7) 25:14 (6) 31:36 (7) 37:25 (6) 39:54 (6) 47:01 (6) 51:03 (6) 59:37 (6) 61:57 (7)      
8 Martin Karlsson Centrum OK 63:54 03:25 (3) 05:40 (7) 05:45 (5) 07:30 (6) 03:03 (7) 05:18 (5) 10:05 (8) 06:02 (8) 05:32 (2) 03:22 (5) 05:25 (5) 02:47 (7) Martin Karlsson Centrum OK  
        03:25 (3) 09:05 (6) 14:50 (6) 22:20 (6) 25:23 (7) 30:41 (6) 40:46 (7) 46:48 (7) 52:20 (7) 55:42 (7) 61:07 (7) 63:54 (8)      
9 Peter Jonsson Klubblös 67:28                                                 Peter Jonsson Klubblös  
                                                    67:28 (9)      
10 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 79:19 04:35 (7) 06:42 (8) 08:14 (8) 07:42 (7) 08:49 (8) 07:01 (8) 08:29 (7) 03:06 (7) 08:36 (8) 05:22 (8) 07:26 (7) 03:17 (8) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK  
        04:35 (7) 11:17 (8) 19:31 (8) 27:13 (8) 36:02 (8) 43:03 (8) 51:32 (8) 54:38 (8) 63:14 (8) 68:36 (8) 76:02 (8) 79:19 (10)      
11 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 114:52                                                 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF  
                                                    114:52 (11)      
- Claes Andersson OK Södertörn 403:59 03:35   05:06   11:45   12:35                                   Claes Andersson OK Södertörn  
        03:35   08:41   20:26   33:01                               403:59        
                                                             
                                                             
Plac Bana B - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   Mål   Bana B Klubb  
1 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 40:01 05:19 (4) 03:26 (1) 05:23 (3) 03:14 (4) 04:24 (2) 02:44 (3) 03:49 (3) 03:29 (3) 06:18 (8)         01:55 (3) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF  
        05:19 (4) 08:45 (4) 14:08 (4) 17:22 (3) 21:46 (1) 24:30 (2) 28:19 (1) 31:48 (1) 38:06 (1)         40:01 (1)      
2 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 40:48 05:07 (3) 03:32 (3) 05:25 (4) 05:11 (29) 04:14 (1) 02:25 (1) 03:35 (2) 03:27 (2) 05:48 (4)         02:04 (4) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF  
        05:07 (3) 08:39 (3) 14:04 (3) 19:15 (5) 23:29 (3) 25:54 (3) 29:29 (3) 32:56 (2) 38:44 (2)         40:48 (2)      
3 Magnus Elwin IFK Enskede 40:50 04:59 (2) 03:38 (4) 05:15 (2) 02:53 (1) 05:07 (4) 02:34 (2) 04:15 (5) 04:44 (19) 05:40 (2)         01:45 (1) Magnus Elwin IFK Enskede  
        04:59 (2) 08:37 (2) 13:52 (2) 16:45 (2) 21:52 (2) 24:26 (1) 28:41 (2) 33:25 (3) 39:05 (3)         40:50 (3)      
4 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 41:43 04:47 (1) 03:27 (2) 05:04 (1) 03:06 (3) 07:47 (30) 03:59 (24) 03:15 (1) 03:02 (1) 05:10 (1)         02:06 (5) Johan Forsstedt Söders-Tyresö  
        04:47 (1) 08:14 (1) 13:18 (1) 16:24 (1) 24:11 (5) 28:10 (5) 31:25 (5) 34:27 (4) 39:37 (4)         41:43 (4)      
5 Janne Nilsson Centrum OK 43:09 05:22 (5) 03:59 (10) 05:51 (5) 03:14 (4) 05:06 (3) 03:14 (8) 03:59 (4) 04:08 (9) 05:42 (3)         02:34 (14) Janne Nilsson Centrum OK  
        05:22 (5) 09:21 (5) 15:12 (5) 18:26 (4) 23:32 (4) 26:46 (4) 30:45 (4) 34:53 (5) 40:35 (5)         43:09 (5)      
6 Olle Blomgren OK Södertörn 46:30 06:37 (16) 03:40 (5) 06:03 (6) 03:27 (6) 05:18 (5) 03:06 (5) 04:22 (7) 05:15 (23) 06:14 (7)         02:28 (9) Olle Blomgren OK Södertörn  
        06:37 (16) 10:17 (11) 16:20 (7) 19:47 (6) 25:05 (6) 28:11 (6) 32:33 (6) 37:48 (8) 44:02 (6)         46:30 (6)      
7 Mikael Sundqvist Tullinge SK 46:41 05:50 (8) 03:51 (8) 06:39 (8) 03:36 (9) 05:39 (9) 03:11 (7) 04:28 (11) 04:05 (6) 06:54 (13)         02:28 (9) Mikael Sundqvist Tullinge SK  
        05:50 (8) 09:41 (6) 16:20 (7) 19:56 (7) 25:35 (7) 28:46 (7) 33:14 (7) 37:19 (6) 44:13 (7)         46:41 (7)      
8 Björn Reger Söders-Tyresö 46:46 05:45 (7) 04:15 (14) 06:15 (7) 03:43 (11) 06:04 (13) 03:17 (9) 04:22 (7) 04:02 (5) 06:40 (12)         02:23 (8) Björn Reger Söders-Tyresö  
        05:45 (7) 10:00 (9) 16:15 (6) 19:58 (8) 26:02 (8) 29:19 (8) 33:41 (8) 37:43 (7) 44:23 (8)         46:46 (8)      
9 Dan Klang Haninge SOK 47:09 05:59 (10) 03:52 (9) 08:05 (21) 03:02 (2) 06:05 (15) 02:56 (4) 04:22 (7) 04:07 (8) 06:31 (9)         02:10 (6) Dan Klang Haninge SOK  
        05:59 (10) 09:51 (7) 17:56 (11) 20:58 (9) 27:03 (10) 29:59 (9) 34:21 (9) 38:28 (9) 44:59 (9)         47:09 (9)      
10 Robert Halvarez Klubblös 48:24 06:12 (11) 03:45 (7) 07:09 (10) 04:14 (19) 05:30 (7) 03:20 (11) 04:52 (17) 04:40 (16) 06:09 (6)         02:33 (13) Robert Halvarez Klubblös  
        06:12 (11) 09:57 (8) 17:06 (9) 21:20 (10) 26:50 (9) 30:10 (10) 35:02 (10) 39:42 (10) 45:51 (10)         48:24 (10)      
11 Tommy Lindberg Haninge SOK 49:02 05:58 (9) 04:37 (17) 07:25 (15) 03:32 (7) 05:59 (11) 03:28 (16) 04:20 (6) 04:41 (18) 06:32 (10)         02:30 (11) Tommy Lindberg Haninge SOK  
        05:58 (9) 10:35 (14) 18:00 (13) 21:32 (12) 27:31 (12) 30:59 (11) 35:19 (11) 40:00 (11) 46:32 (11)         49:02 (11)      
12 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 50:45 05:25 (6) 08:16 (29) 07:21 (14) 03:49 (12) 06:27 (22) 03:28 (16) 04:42 (15) 03:31 (4) 05:54 (5)         01:52 (2) Lars Forsstedt Söders-Tyresö  
        05:25 (6) 13:41 (25) 21:02 (23) 24:51 (23) 31:18 (23) 34:46 (22) 39:28 (21) 42:59 (17) 48:53 (15)         50:45 (12)      
13 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 50:46 06:32 (15) 04:01 (11) 07:25 (15) 03:32 (7) 06:34 (23) 03:18 (10) 04:37 (12) 04:29 (14) 07:08 (14)         03:10 (23) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL  
        06:32 (15) 10:33 (13) 17:58 (12) 21:30 (11) 28:04 (13) 31:22 (13) 35:59 (12) 40:28 (12) 47:36 (12)         50:46 (13)      
14 Sune Sisell OK Södertörn 51:09 06:21 (12) 04:05 (12) 06:40 (9) 04:46 (26) 05:35 (8) 03:46 (22) 05:03 (19) 04:20 (11) 07:38 (19)         02:55 (16) Sune Sisell OK Södertörn  
        06:21 (12) 10:26 (12) 17:06 (9) 21:52 (13) 27:27 (11) 31:13 (12) 36:16 (13) 40:36 (13) 48:14 (14)         51:09 (14)      
15 Anders Larsson Skarpnäcks OL 52:11 07:41 (24) 04:25 (15) 07:37 (18) 04:05 (15) 06:14 (16) 03:27 (15) 05:03 (19) 04:05 (6) 06:39 (11)         02:55 (16) Anders Larsson Skarpnäcks OL  
        07:41 (24) 12:06 (19) 19:43 (17) 23:48 (16) 30:02 (17) 33:29 (17) 38:32 (16) 42:37 (15) 49:16 (16)         52:11 (15)      
16 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 53:51 06:43 (17) 04:48 (20) 08:06 (22) 04:17 (20) 06:04 (13) 03:20 (11) 04:41 (13) 04:58 (22) 07:44 (20)         03:10 (23) Leif Strandberg Gustavsbergs OK  
        06:43 (17) 11:31 (15) 19:37 (15) 23:54 (17) 29:58 (15) 33:18 (15) 37:59 (15) 42:57 (16) 50:41 (17)         53:51 (16)      
17 Bo Hedlund IFK Enskede 54:02 07:00 (19) 04:47 (19) 07:38 (19) 04:17 (20) 06:16 (18) 03:30 (19) 05:35 (27) 04:40 (16) 07:14 (15)         03:05 (21) Bo Hedlund IFK Enskede  
        07:00 (19) 11:47 (17) 19:25 (14) 23:42 (15) 29:58 (15) 33:28 (16) 39:03 (17) 43:43 (18) 50:57 (18)         54:02 (17)      
18 Leif Åkerblom OK Österåker 54:07 06:25 (13) 03:44 (6) 09:30 (28) 03:49 (12) 05:22 (6) 03:10 (6) 04:25 (10) 04:19 (10) 07:23 (16)         06:00 (31) Leif Åkerblom OK Österåker  
        06:25 (13) 10:09 (10) 19:39 (16) 23:28 (14) 28:50 (14) 32:00 (14) 36:25 (14) 40:44 (14) 48:07 (13)         54:07 (18)      
19 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 54:24 08:00 (26) 04:52 (22) 07:14 (12) 04:27 (24) 05:55 (10) 03:22 (13) 05:32 (26) 04:30 (15) 08:16 (21)         02:16 (7) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK  
        08:00 (26) 12:52 (23) 20:06 (20) 24:33 (22) 30:28 (18) 33:50 (18) 39:22 (19) 43:52 (20) 52:08 (19)         54:24 (19)      
20 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 55:16 07:34 (23) 04:51 (21) 07:20 (13) 04:10 (17) 07:12 (25) 03:25 (14) 04:45 (16) 04:26 (13) 08:31 (23)         03:02 (20) Börje Lenas Skogsluffarnas OK  
        07:34 (23) 12:25 (21) 19:45 (18) 23:55 (18) 31:07 (22) 34:32 (21) 39:17 (18) 43:43 (18) 52:14 (20)         55:16 (20)      
21 Kjell Holmberg OK Södertörn 56:10 06:52 (18) 04:41 (18) 08:34 (23) 04:07 (16) 06:19 (20) 03:28 (16) 05:22 (23) 04:44 (19) 08:58 (26)         03:05 (21) Kjell Holmberg OK Södertörn  
        06:52 (18) 11:33 (16) 20:07 (21) 24:14 (20) 30:33 (20) 34:01 (19) 39:23 (20) 44:07 (21) 53:05 (21)         56:10 (21)      
22 Klaus Siegel Gustavsbergs OK 58:15 06:31 (14) 10:24 (30) 07:13 (11) 03:38 (10) 07:36 (29) 03:31 (20) 04:41 (13) 04:25 (12) 07:27 (17)         02:49 (15) Klaus Siegel Gustavsbergs OK  
        06:31 (14) 16:55 (28) 24:08 (26) 27:46 (26) 35:22 (26) 38:53 (24) 43:34 (23) 47:59 (23) 55:26 (22)         58:15 (22)      
23 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 59:20                                                 Leif Jonsson Gustavsbergs OK  
                                                    59:20 (23)      
24 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 61:29 07:57 (25) 05:18 (25) 08:40 (24) 04:24 (23) 07:28 (28) 04:23 (26) 05:31 (25) 05:58 (27) 08:40 (24)         03:10 (23) Torbjörn Hellquist Tullinge SK  
        07:57 (25) 13:15 (24) 21:55 (25) 26:19 (24) 33:47 (25) 38:10 (23) 43:41 (24) 49:39 (24) 58:19 (23)         61:29 (24)      
25 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 63:04 13:10 (31) 04:08 (13) 08:40 (24) 05:05 (28) 06:01 (12) 04:10 (25) 05:12 (21) 06:02 (28) 07:36 (18)         03:00 (18) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK  
        13:10 (31) 17:18 (29) 25:58 (29) 31:03 (29) 37:04 (28) 41:14 (27) 46:26 (27) 52:28 (27) 60:04 (24)         63:04 (25)      
26 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 64:21 09:32 (29) 06:06 (26) 08:46 (26) 04:36 (25) 07:16 (26) 03:51 (23) 05:49 (28) 05:31 (25) 09:41 (28)         03:13 (26) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF  
        09:32 (29) 15:38 (27) 24:24 (27) 29:00 (27) 36:16 (27) 40:07 (26) 45:56 (26) 51:27 (26) 61:08 (25)         64:21 (26)      
27 Bo Norbäck Tullinge SK 64:25                                                 Bo Norbäck Tullinge SK  
                                                    64:25 (27)      
28 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 64:37 07:25 (22) 05:08 (24) 07:32 (17) 04:23 (22) 06:14 (16) 03:31 (20) 05:27 (24) 04:51 (21) 17:06 (32)         03:00 (18) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö  
        07:25 (22) 12:33 (22) 20:05 (19) 24:28 (21) 30:42 (21) 34:13 (20) 39:40 (22) 44:31 (22) 61:37 (26)         64:37 (28)      
29 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 64:45 07:12 (20) 04:35 (16) 09:43 (30) 05:16 (31) 06:22 (21) 09:31 (32) 05:01 (18) 06:08 (29) 08:26 (22)         02:31 (12) Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF  
        07:12 (20) 11:47 (17) 21:30 (24) 26:46 (25) 33:08 (24) 42:39 (28) 47:40 (28) 53:48 (28) 62:14 (27)         64:45 (29)      
30 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 66:07 07:13 (21) 04:57 (23) 08:04 (20) 03:59 (14) 06:16 (18) 09:20 (31) 05:20 (22) 05:40 (26) 11:51 (31)         03:27 (27) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK  
        07:13 (21) 12:10 (20) 20:14 (22) 24:13 (19) 30:29 (19) 39:49 (25) 45:09 (25) 50:49 (25) 62:40 (28)         66:07 (30)      
31 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 71:16 09:07 (28) 06:20 (27) 09:33 (29) 05:01 (27) 07:56 (31) 05:36 (30) 06:14 (29) 07:07 (31) 10:37 (29)         03:45 (28) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK  
        09:07 (28) 15:27 (26) 25:00 (28) 30:01 (28) 37:57 (29) 43:33 (29) 49:47 (29) 56:54 (29) 67:31 (29)         71:16 (31)      
32 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 73:56 11:30 (30) 06:26 (28) 09:23 (27) 05:26 (32) 07:58 (32) 04:39 (27) 07:28 (32) 07:10 (32) 08:52 (25)         05:04 (29) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK  
        11:30 (30) 17:56 (30) 27:19 (30) 32:45 (30) 40:43 (30) 45:22 (30) 52:50 (30) 00:00 (30) 68:52 (30)         73:56 (32)      
33 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 89:15                                                 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK  
                                                    89:15 (33)      
34 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 91:30 20:03 (32) 14:18 (31) 09:51 (31) 05:14 (30) 07:23 (27) 04:59 (28) 06:55 (31) 06:48 (30) 10:53 (30)         05:06 (30) Åke Andreasson Gustavsbergs OK  
        20:03 (32) 34:21 (31) 44:12 (31) 49:26 (31) 56:49 (31) 61:48 (31) 68:43 (31) 75:31 (31) 86:24 (31)         91:30 (34)      
35 Eva Elnerud Sigtuna OK 93:23 08:02 (27) 27:12 (32) 13:20 (32) 04:12 (18) 07:08 (24) 05:02 (29) 06:41 (30) 05:24 (24) 09:32 (27)         06:50 (32) Eva Elnerud Sigtuna OK  
        08:02 (27) 35:14 (32) 48:34 (32) 52:46 (32) 59:54 (32) 64:56 (32) 71:37 (32) 77:01 (32) 86:33 (32)         93:23 (35)      
36 Gunnar Hellström Haninge SOK 174:49                                                 Gunnar Hellström Haninge SOK  
                                                    174:49 (36)      
                                                             
                                                             
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   Mål   Bana C Klubb  
1 Johan Lindbom Hellas Orientering 32:04                                                 Johan Lindbom Hellas Orientering  
                                                    32:04 (1)      
2 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 40:05                                                 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK  
                                                    40:05 (2)      
3 Christer Nilsson Klubblös 42:11 05:38 (1) 02:56 (1) 05:19 (1) 05:24 (1) 13:09 (22) 06:29 (1)                     03:16 (1) Christer Nilsson Klubblös  
        05:38 (1) 08:34 (1) 13:53 (1) 19:17 (1) 32:26 (1) 38:55 (1)                     42:11 (3)      
4 Per-Johan Vikfors OK Österåker 46:08 06:10 (3) 04:33 (5) 07:36 (3) 05:42 (2) 10:31 (8) 07:26 (2)                     04:10 (3) Per-Johan Vikfors OK Österåker  
        06:10 (3) 10:43 (2) 18:19 (2) 24:01 (2) 34:32 (2) 41:58 (2)                     46:08 (4)      
5 Lars Cedérus Snättringe SK 49:09 06:22 (5) 05:04 (9) 08:56 (6) 06:35 (6) 09:40 (6) 08:03 (5)                     04:29 (6) Lars Cedérus Snättringe SK  
        06:22 (5) 11:26 (3) 20:22 (4) 26:57 (3) 36:37 (3) 44:40 (3)                     49:09 (5)      
6 Anders Gezelius OK Ravinen 50:44 08:55 (20) 03:17 (2) 07:09 (2) 10:25 (20) 08:43 (1) 08:17 (7)                     03:58 (2) Anders Gezelius OK Ravinen  
        08:55 (20) 12:12 (5) 19:21 (3) 29:46 (5) 38:29 (5) 46:46 (4)                     50:44 (6)      
7 Jan-Erik Danell Tullinge SK 52:14 07:10 (8) 05:03 (8) 10:19 (17) 07:45 (9) 09:18 (5) 08:11 (6)                     04:28 (5) Jan-Erik Danell Tullinge SK  
        07:10 (8) 12:13 (6) 22:32 (8) 30:17 (6) 39:35 (6) 47:46 (5)                     52:14 (7)      
8 Tomas Pettersson Haninge SOK 52:33 06:10 (3) 08:23 (22) 08:13 (4) 06:29 (4) 08:48 (2) 09:55 (14)                     04:35 (7) Tomas Pettersson Haninge SOK  
        06:10 (3) 14:33 (15) 22:46 (9) 29:15 (4) 38:03 (4) 47:58 (6)                     52:33 (8)      
9 Leif Mörkfors Järfälla OK 56:59 08:25 (19) 04:04 (3) 09:36 (12) 13:36 (25) 08:55 (4) 07:58 (4)                     04:25 (4) Leif Mörkfors Järfälla OK  
        08:25 (19) 12:29 (7) 22:05 (6) 35:41 (16) 44:36 (11) 52:34 (8)                     56:59 (9)      
10 Bo Romson Hellas Orientering 57:46 09:12 (21) 04:11 (4) 11:38 (23) 07:32 (7) 10:29 (7) 09:19 (9)                     05:25 (12) Bo Romson Hellas Orientering  
        09:12 (21) 13:23 (10) 25:01 (16) 32:33 (11) 43:02 (9) 52:21 (7)                     57:46 (10)      
11 Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF 59:04 07:30 (13) 05:57 (13) 09:28 (10) 09:15 (13) 10:46 (9) 10:24 (15)                     05:44 (14) Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF  
        07:30 (13) 13:27 (11) 22:55 (10) 32:10 (9) 42:56 (7) 53:20 (9)                     59:04 (11)      
12 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 60:54 08:02 (16) 06:49 (17) 09:55 (16) 09:16 (14) 10:55 (10) 09:53 (13)                     06:04 (18) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK  
        08:02 (16) 14:51 (17) 24:46 (13) 34:02 (13) 44:57 (12) 54:50 (10)                     60:54 (12)      
13 Jan Larsson Tullinge SK 61:39 07:14 (9) 06:05 (14) 09:02 (7) 09:34 (15) 11:05 (13) 13:17 (24)                     05:22 (11) Jan Larsson Tullinge SK  
        07:14 (9) 13:19 (8) 22:21 (7) 31:55 (7) 43:00 (8) 56:17 (12)                     61:39 (13)      
14 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 62:12 07:59 (14) 05:47 (12) 11:20 (21) 09:56 (17) 11:26 (15) 09:51 (12)                     05:53 (16) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK  
        07:59 (14) 13:46 (13) 25:06 (17) 35:02 (14) 46:28 (14) 56:19 (13)                     62:12 (14)      
15 Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn 63:27                                                 Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn  
                                                    63:27 (15)      
16 Jan Olof Norén Järla Orientering 64:14 07:21 (11) 06:06 (15) 09:38 (13) 09:01 (12) 11:46 (16) 12:22 (19)                     08:00 (26) Jan Olof Norén Järla Orientering  
        07:21 (11) 13:27 (11) 23:05 (11) 32:06 (8) 43:52 (10) 56:14 (11)                     64:14 (16)      
17 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 64:59 06:59 (6) 04:47 (7) 09:35 (11) 15:38 (27) 11:57 (17) 09:34 (10)                     06:29 (21) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö  
        06:59 (6) 11:46 (4) 21:21 (5) 36:59 (19) 48:56 (17) 58:30 (15)                     64:59 (17)      
18 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 65:02 08:01 (15) 07:09 (19) 09:45 (14) 09:00 (11) 12:13 (19) 13:00 (23)                     05:54 (17) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering  
        08:01 (15) 15:10 (18) 24:55 (14) 33:55 (12) 46:08 (13) 59:08 (16)                     65:02 (18)      
19 Leif Hermundstad Snättringe SK 66:20 08:07 (17) 05:15 (10) 11:36 (22) 07:33 (8) 14:51 (25) 12:47 (20)                     06:11 (20) Leif Hermundstad Snättringe SK  
        08:07 (17) 13:22 (9) 24:58 (15) 32:31 (10) 47:22 (16) 60:09 (17)                     66:20 (19)      
20 Mats Lundblad Täby OK  66:45                                                 Mats Lundblad Täby OK   
                                                    66:45 (20)      
21 Inger Jansson Nynäshamns OK 66:47 09:31 (23) 05:18 (11) 10:34 (18) 10:15 (19) 11:22 (14) 10:32 (16)                     09:15 (28) Inger Jansson Nynäshamns OK  
        09:31 (23) 14:49 (16) 25:23 (18) 35:38 (15) 47:00 (15) 57:32 (14)                     66:47 (21)      
22 Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 66:50 14:34 (28) 09:45 (23) 09:02 (7) 08:05 (10) 10:55 (10) 09:34 (10)                     04:55 (8) Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK  
        14:34 (28) 24:19 (26) 33:21 (24) 41:26 (21) 52:21 (20) 61:55 (18)                     66:50 (22)      
23 Ingrid Graneli Haninge SOK 70:14 07:21 (11) 13:02 (27) 10:37 (19) 11:25 (22) 10:55 (10) 10:46 (17)                     06:08 (19) Ingrid Graneli Haninge SOK  
        07:21 (11) 20:23 (24) 31:00 (23) 42:25 (24) 53:20 (21) 64:06 (19)                     70:14 (23)      
24 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 72:33 09:19 (22) 04:33 (5) 10:45 (20) 11:06 (21) 16:06 (26) 12:53 (22)                     07:51 (25) Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK  
        09:19 (22) 13:52 (14) 24:37 (12) 35:43 (17) 51:49 (19) 64:42 (20)                     72:33 (24)      
24 Mats Holmgren IFK Enskede  72:33                                                 Mats Holmgren IFK Enskede   
                                                    72:33 (24)      
26 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 72:42 07:00 (7) 09:58 (24) 27:52 (30) 06:03 (3) 08:54 (3) 07:51 (3)                     05:04 (9) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK  
        07:00 (7) 16:58 (21) 44:50 (30) 50:53 (27) 59:47 (25) 67:38 (23)                     72:42 (26)      
27 Jonas Esbjörnsson Klubblös 72:52 05:53 (2) 19:58 (30) 09:08 (9) 06:34 (5) 14:43 (24) 09:02 (8)                     07:34 (24) Jonas Esbjörnsson Klubblös  
        05:53 (2) 25:51 (27) 34:59 (25) 41:33 (22) 56:16 (23) 65:18 (21)                     72:52 (27)      
28 Göran Johansson Snättringe SK 73:08 08:17 (18) 11:40 (26) 08:41 (5) 09:56 (17) 12:00 (18) 15:23 (25)                     07:11 (23) Göran Johansson Snättringe SK  
        08:17 (18) 19:57 (22) 28:38 (20) 38:34 (20) 50:34 (18) 65:57 (22)                     73:08 (28)      
29 Carl Carlin Söders-Tyresö 73:43 10:07 (24) 06:44 (16) 13:34 (25) 11:37 (23) 13:08 (21) 12:48 (21)                     05:45 (15) Carl Carlin Söders-Tyresö  
        10:07 (24) 16:51 (20) 30:25 (22) 42:02 (23) 55:10 (22) 67:58 (24)                     73:43 (29)      
30 Kenneth Berglund Hellas Orientering 78:58 07:14 (9) 08:01 (20) 11:51 (24) 09:42 (16) 25:29 (30) 11:33 (18)                     05:08 (10) Kenneth Berglund Hellas Orientering  
        07:14 (9) 15:15 (19) 27:06 (19) 36:48 (18) 62:17 (26) 73:50 (25)                     78:58 (30)      
31 Willy Ljungdell Täby OK  79:19                                                 Willy Ljungdell Täby OK   
                                                    79:19 (31)      
32 Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben 84:32 12:00 (25) 08:19 (21) 09:52 (15) 15:51 (28) 13:34 (23) 16:18 (27)                     08:38 (27) Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben  
        12:00 (25) 20:19 (23) 30:11 (21) 46:02 (25) 59:36 (24) 75:54 (26)                     84:32 (32)      
33 Per Geijer FM IF 91:46 18:29 (30) 11:38 (25) 13:42 (26) 13:48 (26) 12:41 (20) 15:48 (26)                     05:40 (13) Per Geijer FM IF  
        18:29 (30) 30:07 (30) 43:49 (28) 57:37 (28) 70:18 (28) 86:06 (27)                     91:46 (33)      
34 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 92:47                                                 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö  
                                                    92:47 (34)      
35 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 94:21 14:35 (29) 06:50 (18) 14:36 (27) 12:21 (24) 17:46 (29) 21:15 (30)                     06:58 (22) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö  
        14:35 (29) 21:25 (25) 36:01 (26) 48:22 (26) 66:08 (27) 87:23 (28)                     94:21 (35)      
36 Ingemar Johnsson OK Södertörn 102:27                                                 Ingemar Johnsson OK Södertörn  
                                                    102:27 (36)      
37 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 116:53 14:07 (26) 14:06 (28) 15:22 (28) 24:32 (30) 17:30 (28) 18:29 (28)                     12:47 (30) Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK  
        14:07 (26) 28:13 (28) 43:35 (27) 68:07 (29) 85:37 (29) 104:06 (29)                     116:53 (37)      
37 Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 116:53 14:23 (27) 14:23 (29) 15:22 (28) 24:28 (29) 17:25 (27) 18:50 (29)                     12:02 (29) Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK  
        14:23 (27) 28:46 (29) 44:08 (29) 68:36 (30) 86:01 (30) 104:51 (30)                     116:53 (37)      
- Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 73:58 08:21   36:05   22:34                                       Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF  
        08:21   44:26   67:00                                   73:58        
- Mona Asplund Klubblös 95:38                                                 Mona Asplund Klubblös  
                                                    95:38        
- Thomas Fehrm Solna OK 397:47 08:25   05:17                                           Thomas Fehrm Solna OK  
        08:25   13:42                                       397:47        
- Anders Hallgren Gustavsbergs OK 421:25 09:49   10:41   42:49                                       Anders Hallgren Gustavsbergs OK  
        09:49   20:30   63:19                                   421:25        
                                                             
                                                             
Plac Bana D - 2,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   Mål   Bana D Klubb  
1 Sören Andersson Centrum 38:23 05:31 (1) 04:09 (1) 08:47 (1) 05:08 (1) 11:16 (1)                         03:32 (1) Sören Andersson Centrum  
        05:31 (1) 09:40 (1) 18:27 (1) 23:35 (1) 34:51 (1)                         38:23 (1)      
2 Jan Bojling Solna OK 41:35                                                 Jan Bojling Solna OK  
                                                    41:35 (2)      
3 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 42:04 05:51 (4) 06:09 (2) 09:02 (2) 05:19 (2) 11:54 (2)                         03:49 (2) Karl-Erik Johansson OK Södertörn  
        05:51 (4) 12:00 (2) 21:02 (2) 26:21 (2) 38:15 (2)                         42:04 (3)      
4 Jonas Ernfridsson Hellas Orientering 51:37 08:50 (25) 06:20 (3) 10:04 (3) 07:15 (7) 13:55 (4)                         05:13 (5) Jonas Ernfridsson Hellas Orientering  
        08:50 (25) 15:10 (9) 25:14 (6) 32:29 (6) 46:24 (3)                         51:37 (4)      
5 Gösta Guteland Snättringe SK 52:02 07:03 (14) 08:15 (10) 10:43 (7) 06:39 (4) 14:35 (5)                         04:47 (4) Gösta Guteland Snättringe SK  
        07:03 (14) 15:18 (10) 26:01 (9) 32:40 (7) 47:15 (4)                         52:02 (5)      
6 Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK 53:49 05:32 (2) 07:58 (9) 11:19 (11) 06:47 (5) 16:18 (10)                         05:55 (7) Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK  
        05:32 (2) 13:30 (5) 24:49 (5) 31:36 (4) 47:54 (5)                         53:49 (6)      
7 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 55:08                                                 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK  
                                                    55:08 (7)      
8 Ulf Nordin Snättringe SK 55:17 05:51 (4) 06:52 (5) 10:29 (4) 08:22 (12) 17:27 (17)                         06:16 (9) Ulf Nordin Snättringe SK  
        05:51 (4) 12:43 (4) 23:12 (3) 31:34 (3) 49:01 (6)                         55:17 (8)      
9 Björn Stolt OK Ravinen 56:40 06:27 (6) 08:32 (15) 10:34 (6) 08:23 (13) 16:40 (12)                         06:04 (8) Björn Stolt OK Ravinen  
        06:27 (6) 14:59 (8) 25:33 (7) 33:56 (8) 50:36 (8)                         56:40 (9)      
10 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 57:05 05:46 (3) 06:41 (4) 10:52 (8) 09:08 (20) 17:27 (17)                         07:11 (17) Per Lennart Karlsson Järfälla OK  
        05:46 (3) 12:27 (3) 23:19 (4) 32:27 (5) 49:54 (7)                         57:05 (10)      
11 Benny Alfordsson Tullinge SK 58:04 07:40 (18) 08:52 (19) 11:57 (13) 07:55 (9) 15:19 (6)                         06:21 (10) Benny Alfordsson Tullinge SK  
        07:40 (18) 16:32 (18) 28:29 (13) 36:24 (11) 51:43 (9)                         58:04 (11)      
12 Sven-Erik Widin OK Österåker 58:41 10:00 (34) 08:42 (16) 10:33 (5) 07:02 (6) 16:39 (11)                         05:45 (6) Sven-Erik Widin OK Österåker  
        10:00 (34) 18:42 (22) 29:15 (15) 36:17 (10) 52:56 (11)                         58:41 (12)      
13 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 59:00 08:12 (19) 08:31 (14) 17:34 (29) 06:26 (3) 13:40 (3)                         04:37 (3) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK  
        08:12 (19) 16:43 (19) 34:17 (23) 40:43 (17) 54:23 (14)                         59:00 (13)      
14 Berit Lindunger Haninge SOK 59:24 09:20 (31) 08:25 (12) 11:59 (14) 07:43 (8) 15:32 (7)                         06:25 (11) Berit Lindunger Haninge SOK  
        09:20 (31) 17:45 (21) 29:44 (16) 37:27 (14) 52:59 (12)                         59:24 (14)      
15 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 59:56 06:39 (7) 07:36 (7) 11:28 (12) 09:24 (21) 17:14 (15)                         07:35 (19) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK  
        06:39 (7) 14:15 (6) 25:43 (8) 35:07 (9) 52:21 (10)                         59:56 (15)      
16 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 61:47 08:55 (28) 06:53 (6) 12:19 (15) 08:50 (18) 17:53 (21)                         06:57 (14) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK  
        08:55 (28) 15:48 (14) 28:07 (12) 36:57 (12) 54:50 (15)                         61:47 (16)      
17 Barbro Cedérus Snättringe SK 62:13 06:55 (11) 09:21 (22) 11:11 (10) 10:04 (23) 15:34 (8)                         09:08 (25) Barbro Cedérus Snättringe SK  
        06:55 (11) 16:16 (16) 27:27 (10) 37:31 (15) 53:05 (13)                         62:13 (17)      
18 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 62:48 07:17 (15) 08:48 (17) 12:58 (17) 08:07 (11) 18:07 (22)                         07:31 (18) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK  
        07:17 (15) 16:05 (15) 29:03 (14) 37:10 (13) 55:17 (16)                         62:48 (18)      
19 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 63:41                                                 Tommy Gustavsson Östra Almby FK  
                                                    63:41 (19)      
20 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 65:55 06:57 (12) 08:28 (13) 17:49 (30) 08:41 (16) 16:51 (13)                         07:09 (16) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK  
        06:57 (12) 15:25 (11) 33:14 (20) 41:55 (19) 58:46 (17)                         65:55 (20)      
21 Kjell Bergman Stigfinnarna 67:23 06:51 (10) 07:48 (8) 16:22 (26) 08:01 (10) 20:22 (25)                         07:59 (21) Kjell Bergman Stigfinnarna  
        06:51 (10) 14:39 (7) 31:01 (17) 39:02 (16) 59:24 (18)                         67:23 (21)      
22 Staffan Wikström Söders SOL Tyresö 68:36 07:31 (17) 12:58 (36) 13:03 (18) 10:45 (32) 16:08 (9)                         08:11 (23) Staffan Wikström Söders SOL Tyresö  
        07:31 (17) 20:29 (29) 33:32 (22) 44:17 (22) 60:25 (20)                         68:36 (22)      
23 Bror Wahlberg Haninge SOK 68:38 10:34 (36) 08:22 (11) 13:27 (19) 10:10 (25) 17:25 (16)                         08:40 (24) Bror Wahlberg Haninge SOK  
        10:34 (36) 18:56 (23) 32:23 (18) 42:33 (21) 59:58 (19)                         68:38 (23)      
24 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 68:40 11:36 (39) 10:20 (26) 13:55 (20) 08:40 (15) 17:02 (14)                         07:07 (15) Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK  
        11:36 (39) 21:56 (36) 35:51 (27) 44:31 (23) 61:33 (21)                         68:40 (24)      
25 Torsten Jansson Skogsluffarna 70:35                                                 Torsten Jansson Skogsluffarna  
                                                    70:35 (25)      
26 Sonja Perneby Tullinge SK 72:01 08:26 (21) 08:54 (20) 15:25 (24) 08:38 (14) 23:54 (30)                         06:44 (13) Sonja Perneby Tullinge SK  
        08:26 (21) 17:20 (20) 32:45 (19) 41:23 (18) 65:17 (22)                         72:01 (26)      
27 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 72:25 07:24 (16) 13:25 (37) 12:29 (16) 08:48 (17) 23:54 (30)                         06:25 (11) Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna  
        07:24 (16) 20:49 (31) 33:18 (21) 42:06 (20) 66:00 (23)                         72:25 (27)      
28 Roland Bolin Snättringe SK 75:33 06:43 (8) 09:41 (23) 11:10 (9) 22:19 (39) 17:50 (20)                         07:50 (20) Roland Bolin Snättringe SK  
        06:43 (8) 16:24 (17) 27:34 (11) 49:53 (30) 67:43 (24)                         75:33 (28)      
29 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 77:23 08:18 (20) 13:30 (38) 15:33 (25) 10:11 (26) 20:14 (23)                         09:37 (28) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK  
        08:18 (20) 21:48 (35) 37:21 (28) 47:32 (28) 67:46 (25)                         77:23 (29)      
30 Kerstin Pettersson Tullinge SK 78:01 08:41 (23) 10:21 (27) 15:23 (23) 10:39 (30) 23:12 (28)                         09:45 (29) Kerstin Pettersson Tullinge SK  
        08:41 (23) 19:02 (24) 34:25 (24) 45:04 (25) 68:16 (26)                         78:01 (30)      
31 Staffan Melinder Tullinge SK 78:13 08:57 (29) 10:19 (25) 15:14 (21) 10:29 (28) 23:21 (29)                         09:53 (30) Staffan Melinder Tullinge SK  
        08:57 (29) 19:16 (25) 34:30 (25) 44:59 (24) 68:20 (27)                         78:13 (31)      
32 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 78:24                                                 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK  
                                                    78:24 (32)      
33 Errol Wicksell Hellas Orientering 78:51 08:53 (26) 10:52 (29) 15:21 (22) 10:31 (29) 25:08 (32)                         08:06 (22) Errol Wicksell Hellas Orientering  
        08:53 (26) 19:45 (26) 35:06 (26) 45:37 (26) 70:45 (31)                         78:51 (33)      
34 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 80:09                                                 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK  
                                                    80:09 (34)      
35 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 80:30                                                 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK  
                                                    80:30 (35)      
36 Margaretha Nylund OK Södertörn 81:02 11:20 (38) 11:56 (32) 17:16 (28) 10:05 (24) 20:19 (24)                         10:06 (31) Margaretha Nylund OK Södertörn  
        11:20 (38) 23:16 (38) 40:32 (33) 50:37 (31) 70:56 (32)                         81:02 (36)      
37 Bo Eklind Klubblös 81:04 08:54 (27) 10:51 (28) 22:56 (39) 10:16 (27) 17:29 (19)                         10:38 (32) Bo Eklind Klubblös  
        08:54 (27) 19:45 (26) 42:41 (37) 52:57 (34) 70:26 (30)                         81:04 (37)      
38 Karl-Anders Eriksson Klubblös 81:26 06:58 (13) 08:49 (18) 22:28 (37) 09:06 (19) 21:10 (27)                         12:55 (35) Karl-Anders Eriksson Klubblös  
        06:58 (13) 15:47 (13) 38:15 (32) 47:21 (27) 68:31 (28)                         81:26 (38)      
39 Gunnar Grönkvist Älvsjö AIK SOK 81:53 06:45 (9) 08:55 (21) 22:24 (36) 09:39 (22) 21:07 (26)                         13:03 (37) Gunnar Grönkvist Älvsjö AIK SOK  
        06:45 (9) 15:40 (12) 38:04 (31) 47:43 (29) 68:50 (29)                         81:53 (39)      
40 Carl Lang OK Österåker 89:33                                                 Carl Lang OK Österåker  
                                                    89:33 (40)      
41 Elin Göransson Centrum OK 90:31                                                 Elin Göransson Centrum OK  
                                                    90:31 (41)      
42 Karl-Erik Mogren Snättringe SK 91:25 08:28 (22) 12:39 (35) 16:49 (27) 12:57 (34) 27:33 (35)                         12:59 (36) Karl-Erik Mogren Snättringe SK  
        08:28 (22) 21:07 (34) 37:56 (29) 50:53 (32) 78:26 (33)                         91:25 (42)      
43 Lars Andersson Skogsluffarnas OK 92:33 09:11 (30) 11:35 (30) 20:00 (33) 16:01 (38) 26:35 (33)                         09:11 (26) Lars Andersson Skogsluffarnas OK  
        09:11 (30) 20:46 (30) 40:46 (34) 56:47 (36) 83:22 (35)                         92:33 (43)      
44 Jan Hegerskog Skogsluffarnas OK 93:13 09:24 (32) 11:37 (31) 19:46 (32) 16:00 (37) 27:11 (34)                         09:15 (27) Jan Hegerskog Skogsluffarnas OK  
        09:24 (32) 21:01 (33) 40:47 (35) 56:47 (36) 83:58 (36)                         93:13 (44)      
45 Sven Jansson Snättringe SK 95:19                                                 Sven Jansson Snättringe SK  
                                                    95:19 (45)      
46 Mats Halvarez Klubblös 100:04 10:03 (35) 12:04 (33) 20:40 (34) 11:50 (33) 33:16 (39)                         12:11 (33) Mats Halvarez Klubblös  
        10:03 (35) 22:07 (37) 42:47 (38) 54:37 (35) 87:53 (38)                         100:04 (46)      
47 Tomas Möller OK Södertörn 101:14 09:41 (33) 10:06 (24) 18:14 (31) 14:55 (35) 29:28 (37)                         18:50 (39) Tomas Möller OK Södertörn  
        09:41 (33) 19:47 (28) 38:01 (30) 52:56 (33) 82:24 (34)                         101:14 (47)      
48 Yngve Hedberg Snättringe SK 102:24 10:48 (37) 15:23 (39) 22:54 (38) 10:41 (31) 29:53 (38)                         12:45 (34) Yngve Hedberg Snättringe SK  
        10:48 (37) 26:11 (39) 49:05 (39) 59:46 (39) 89:39 (39)                         102:24 (48)      
49 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 103:18 08:46 (24) 12:07 (34) 21:39 (35) 15:51 (36) 28:54 (36)                         16:01 (38) Ina Widegren Skogsluffarnas OK  
        08:46 (24) 20:53 (32) 42:32 (36) 58:23 (38) 87:17 (37)                         103:18 (49)      
- Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 66:38 12:20   10:16   13:31   21:41                                   Saga Mård Bromma-Vällingby SOK  
        12:20   22:36   36:07   57:48                               66:38        
- Lars Persson Väsby OK 67:49 05:42   30:25   13:56   13:24                                   Lars Persson Väsby OK  
        05:42   36:07   50:03   63:27                               67:49        
- Anki Landarv Klubblös 69:34 07:54   15:56   33:08                                       Anki Landarv Klubblös  
        07:54   23:50   56:58                                   69:34        
- Ingrid Gunnarsson Täby OK 363:55 09:29   60:59   22:53   16:40   29:40                               Ingrid Gunnarsson Täby OK  
        09:29   70:28   93:21   110:01   139:41                           363:55        
- Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 398:16 07:13   07:53                                           Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK  
        07:13   15:06                                       398:16        
- Hans Eriksson Hellas Orientering 430:11 08:39   08:49   14:20   10:31