Sträcktider Luffarligan Gubbängens IP                                                                  
  2017-04-19       Svarta tider är sträcktider     Blå tider är från start     Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                  
                                                                               
Plac Bana A - 5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål   Bana A - 5,6 km Klubb
1 Niklas Wrane Söders-Tyresö 35:23 01:17 (1) 01:02 (1) 01:46 (2) 05:06 (2) 01:11 (2) 01:17 (1) 03:02 (2) 01:55 (1) 02:30 (3) 02:13 (2) 00:36 (3) 03:09 (2) 02:48 (1) 01:59 (1) 01:29 (1) 02:47 (2) 01:16 (1) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        01:17 (1) 02:19 (1) 04:05 (1) 09:11 (1) 10:22 (1) 11:39 (1) 14:41 (1) 16:36 (1) 19:06 (1) 21:19 (1) 21:55 (1) 25:04 (2) 27:52 (1) 29:51 (1) 31:20 (1) 34:07 (1) 35:23 (1)    
2 Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF 35:44 01:17 (1) 01:06 (2) 01:49 (3) 05:05 (1) 01:07 (1) 01:22 (3) 03:19 (4) 01:55 (1) 02:18 (1) 02:12 (1) 00:33 (2) 02:56 (1) 03:10 (3) 02:04 (2) 01:37 (2) 02:37 (1) 01:17 (2) Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF
        01:17 (1) 02:23 (2) 04:12 (2) 09:17 (2) 10:24 (2) 11:46 (2) 15:05 (2) 17:00 (2) 19:18 (2) 21:30 (2) 22:03 (2) 24:59 (1) 28:09 (2) 30:13 (2) 31:50 (2) 34:27 (2) 35:44 (2)    
3 Johan Lindqvist Täby OK 37:51 01:27 (5) 01:10 (3) 01:42 (1) 05:16 (3) 01:14 (3) 01:41 (5) 03:08 (3) 01:59 (3) 02:28 (2) 02:14 (3) 00:38 (5) 03:25 (3) 02:58 (2) 02:11 (3) 01:41 (3) 03:09 (4) 01:30 (3) Johan Lindqvist Täby OK
        01:27 (5) 02:37 (4) 04:19 (3) 09:35 (3) 10:49 (3) 12:30 (3) 15:38 (4) 17:37 (3) 20:05 (3) 22:19 (3) 22:57 (3) 26:22 (3) 29:20 (3) 31:31 (3) 33:12 (3) 36:21 (3) 37:51 (3)    
4 Christian Foley Järfälla OK 40:00 01:31 (7) 01:14 (4) 01:56 (4) 05:21 (4) 01:16 (4) 01:20 (2) 02:54 (1) 02:39 (9) 02:58 (8) 02:58 (6) 00:31 (1) 03:37 (4) 03:11 (4) 02:23 (6) 01:49 (5) 02:48 (3) 01:34 (4) Christian Foley Järfälla OK
        01:31 (7) 02:45 (5) 04:41 (5) 10:02 (4) 11:18 (4) 12:38 (4) 15:32 (3) 18:11 (4) 21:09 (4) 24:07 (4) 24:38 (4) 28:15 (4) 31:26 (4) 33:49 (4) 35:38 (4) 38:26 (4) 40:00 (4)    
5 Christian Olsson Frösö IF 43:49 01:26 (4) 01:34 (8) 01:58 (5) 05:48 (5) 01:21 (7) 01:53 (8) 03:35 (6) 02:26 (7) 03:23 (12) 02:48 (4) 00:53 (11) 04:02 (7) 03:31 (6) 02:25 (7) 01:51 (6) 03:15 (5) 01:40 (6) Christian Olsson Frösö IF
        01:26 (4) 03:00 (7) 04:58 (6) 10:46 (6) 12:07 (6) 14:00 (5) 17:35 (5) 20:01 (5) 23:24 (6) 26:12 (6) 27:05 (6) 31:07 (5) 34:38 (5) 37:03 (5) 38:54 (5) 42:09 (5) 43:49 (5)    
6 Niklas Wansölin OK Ravinen 45:00 01:18 (3) 01:15 (5) 02:03 (6) 06:05 (6) 01:17 (5) 02:02 (10) 03:51 (9) 02:20 (5) 02:54 (5) 03:00 (8) 00:48 (8) 04:14 (9) 03:33 (7) 02:49 (11) 02:06 (10) 03:33 (8) 01:52 (11) Niklas Wansölin OK Ravinen
        01:18 (3) 02:33 (3) 04:36 (4) 10:41 (5) 11:58 (5) 14:00 (5) 17:51 (6) 20:11 (6) 23:05 (5) 26:05 (5) 26:53 (5) 31:07 (5) 34:40 (6) 37:29 (6) 39:35 (6) 43:08 (6) 45:00 (6)    
7 Martin Tichovsky SK Praga 45:43 01:55 (13) 01:35 (10) 02:27 (11) 06:40 (10) 01:25 (8) 01:46 (7) 03:55 (10) 02:20 (5) 02:56 (7) 02:55 (5) 00:45 (7) 03:58 (6) 03:30 (5) 02:29 (8) 01:54 (7) 03:24 (7) 01:49 (8) Martin Tichovsky SK Praga
        01:55 (13) 03:30 (12) 05:57 (11) 12:37 (11) 14:02 (8) 15:48 (7) 19:43 (8) 22:03 (8) 24:59 (8) 27:54 (7) 28:39 (7) 32:37 (7) 36:07 (7) 38:36 (7) 40:30 (7) 43:54 (7) 45:43 (7)    
8 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 46:18 01:40 (11) 01:23 (7) 02:11 (8) 06:20 (7) 01:20 (6) 02:55 (12) 03:28 (5) 02:07 (4) 02:51 (4) 03:57 (13) 00:37 (4) 04:15 (10) 04:14 (11) 02:22 (5) 01:45 (4) 03:16 (6) 01:37 (5) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        01:40 (11) 03:03 (8) 05:14 (8) 11:34 (8) 12:54 (7) 15:49 (8) 19:17 (7) 21:24 (7) 24:15 (7) 28:12 (8) 28:49 (8) 33:04 (8) 37:18 (9) 39:40 (8) 41:25 (8) 44:41 (8) 46:18 (8)    
9 Janne Nilsson Centrum OK 47:35 01:30 (6) 01:22 (6) 02:13 (9) 06:21 (8) 03:00 (14) 01:44 (6) 03:47 (8) 02:36 (8) 03:00 (9) 03:00 (8) 00:53 (11) 03:55 (5) 03:51 (9) 02:32 (9) 01:58 (8) 04:02 (11) 01:51 (10) Janne Nilsson Centrum OK
        01:30 (6) 02:52 (6) 05:05 (7) 11:26 (7) 14:26 (10) 16:10 (9) 19:57 (9) 22:33 (9) 25:33 (9) 28:33 (9) 29:26 (9) 33:21 (9) 37:12 (8) 39:44 (9) 41:42 (9) 45:44 (9) 47:35 (9)    
10 Dan Klang Haninge SOK 51:23 01:52 (12) 01:35 (10) 02:38 (12) 07:06 (12) 01:31 (9) 01:54 (9) 03:39 (7) 02:49 (11) 03:51 (13) 02:58 (6) 00:57 (13) 04:44 (11) 04:41 (12) 02:45 (10) 02:23 (12) 03:42 (9) 02:18 (12) Dan Klang Haninge SOK
        01:52 (12) 03:27 (11) 06:05 (13) 13:11 (12) 14:42 (12) 16:36 (11) 20:15 (10) 23:04 (10) 26:55 (11) 29:53 (10) 30:50 (10) 35:34 (11) 40:15 (11) 43:00 (11) 45:23 (11) 49:05 (11) 51:23 (10)    
11 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 51:58 01:39 (10) 01:34 (8) 02:19 (10) 07:00 (11) 02:02 (12) 01:38 (4) 04:35 (12) 02:46 (10) 03:18 (11) 03:19 (11) 00:51 (10) 04:12 (8) 03:57 (10) 03:13 (13) 02:22 (11) 04:15 (12) 02:58 (14) Stina Andreasson Gustavsbergs OK
        01:39 (10) 03:13 (9) 05:32 (9) 12:32 (9) 14:34 (11) 16:12 (10) 20:47 (11) 23:33 (11) 26:51 (10) 30:10 (11) 31:01 (11) 35:13 (10) 39:10 (10) 42:23 (10) 44:45 (10) 49:00 (10) 51:58 (11)    
12 Martin Karlsson Centrum OK 55:25 01:36 (9) 02:01 (13) 02:04 (7) 08:52 (13) 01:34 (10) 03:50 (15) 04:04 (11) 03:04 (12) 03:01 (10) 03:05 (10) 00:38 (5) 07:32 (13) 03:34 (8) 02:19 (4) 01:59 (9) 04:23 (13) 01:49 (8) Martin Karlsson Centrum OK
        01:36 (9) 03:37 (13) 05:41 (10) 14:33 (13) 16:07 (13) 19:57 (13) 24:01 (13) 27:05 (13) 30:06 (13) 33:11 (13) 33:49 (13) 41:21 (13) 44:55 (12) 47:14 (12) 49:13 (12) 53:36 (12) 55:25 (12)    
13 Claes Andersson OK Södertörn 57:36 01:32 (8) 01:51 (12) 02:39 (13) 06:31 (9) 01:47 (11) 02:24 (11) 04:38 (13) 04:05 (15) 02:54 (5) 03:19 (11) 00:50 (9) 08:46 (15) 05:20 (13) 02:54 (12) 02:29 (13) 03:54 (10) 01:43 (7) Claes Andersson OK Södertörn
        01:32 (8) 03:23 (10) 06:02 (12) 12:33 (10) 14:20 (9) 16:44 (12) 21:22 (12) 25:27 (12) 28:21 (12) 31:40 (12) 32:30 (12) 41:16 (12) 46:36 (13) 49:30 (13) 51:59 (13) 55:53 (13) 57:36 (13)    
14 Mats Lundblad Täby OK 76:56 02:15 (14) 02:04 (14) 03:24 (14) 09:00 (14) 02:11 (13) 03:40 (14) 05:28 (14) 03:30 (13) 04:07 (14) 04:49 (15) 01:00 (14) 06:18 (12) 06:32 (15) 03:46 (14) 10:38 (16) 05:46 (14) 02:28 (13) Mats Lundblad Täby OK
        02:15 (14) 04:19 (14) 07:43 (14) 16:43 (14) 18:54 (14) 22:34 (14) 28:02 (14) 31:32 (14) 35:39 (14) 40:28 (14) 41:28 (14) 47:46 (14) 54:18 (14) 58:04 (14) 68:42 (14) 74:28 (14) 76:56 (14)    
15 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 85:08 03:18 (16) 02:18 (15) 04:00 (15) 09:08 (15) 09:34 (16) 03:35 (13) 06:01 (15) 03:41 (14) 05:32 (15) 04:25 (14) 01:13 (15) 07:53 (14) 06:16 (14) 04:37 (15) 02:48 (14) 07:43 (16) 03:06 (15) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        03:18 (16) 05:36 (15) 09:36 (15) 18:44 (15) 28:18 (16) 31:53 (15) 37:54 (15) 41:35 (15) 47:07 (15) 51:32 (15) 52:45 (15) 60:38 (15) 66:54 (15) 71:31 (15) 74:19 (15) 82:02 (15) 85:08 (15)    
16 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 106:11 03:00 (15) 03:15 (16) 04:45 (16) 11:59 (16) 05:08 (15) 04:57 (16) 07:14 (16) 05:18 (16) 06:35 (16) 07:54 (16) 01:47 (16) 09:15 (16) 06:44 (16) 13:08 (16) 04:04 (15) 07:17 (15) 03:51 (16) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        03:00 (15) 06:15 (16) 11:00 (16) 22:59 (16) 28:07 (15) 33:04 (16) 40:18 (16) 45:36 (16) 52:11 (16) 60:05 (16) 61:52 (16) 71:07 (16) 77:51 (16) 90:59 (16) 95:03 (16) 102:20 (16) 106:11 (16)    
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 4,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                       Mål   Bana B - 4,6 km Klubb
1 Mårten Fredelius Kamrat och IF KIF 29:10 02:14 (1) 01:30 (1) 01:06 (1) 06:07 (2) 01:16 (1) 01:21 (3) 03:21 (2) 01:49 (1) 04:26 (1) 00:42 (2) 02:57 (1)                     02:21 (1) Mårten Fredelius Kamrat och IF KIF
        02:14 (1) 03:44 (1) 04:50 (1) 10:57 (2) 12:13 (2) 13:34 (2) 16:55 (2) 18:44 (2) 23:10 (1) 23:52 (1) 26:49 (1)                     29:10 (1)    
2 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 29:59 02:15 (2) 01:50 (3) 01:09 (2) 05:25 (1) 01:33 (4) 01:15 (1) 03:01 (1) 02:11 (2) 04:34 (2) 00:39 (1) 03:39 (2)                     02:28 (2) Johan Forsstedt Söders-Tyresö
        02:15 (2) 04:05 (3) 05:14 (2) 10:39 (1) 12:12 (1) 13:27 (1) 16:28 (1) 18:39 (1) 23:13 (2) 23:52 (1) 27:31 (2)                     29:59 (2)    
3 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 34:45 02:35 (5) 02:17 (12) 01:21 (4) 06:50 (5) 01:27 (2) 01:19 (2) 03:38 (4) 02:28 (3) 05:15 (3) 01:11 (16) 03:41 (3)                     02:43 (3) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        02:35 (5) 04:52 (6) 06:13 (6) 13:03 (4) 14:30 (4) 15:49 (4) 19:27 (4) 21:55 (4) 27:10 (4) 28:21 (4) 32:02 (4)                     34:45 (3)    
4 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 34:49 02:29 (4) 02:09 (6) 01:20 (3) 06:26 (3) 01:31 (3) 01:30 (4) 03:25 (3) 02:28 (3) 05:42 (4) 01:01 (10) 03:55 (4)                     02:53 (4) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        02:29 (4) 04:38 (4) 05:58 (3) 12:24 (3) 13:55 (3) 15:25 (3) 18:50 (3) 21:18 (3) 27:00 (3) 28:01 (3) 31:56 (3)                     34:49 (4)    
5 Björn Reger Söders-Tyresö 39:54 02:39 (7) 03:04 (27) 01:25 (5) 07:23 (7) 01:50 (5) 01:50 (7) 04:08 (7) 02:35 (5) 05:59 (5) 01:37 (27) 04:15 (5)                     03:09 (5) Björn Reger Söders-Tyresö
        02:39 (7) 05:43 (13) 07:08 (8) 14:31 (8) 16:21 (7) 18:11 (6) 22:19 (5) 24:54 (5) 30:53 (5) 32:30 (5) 36:45 (5)                     39:54 (5)    
6 Tommy Lindberg Haninge SOK 41:02 02:35 (5) 02:03 (5) 01:27 (6) 07:29 (8) 02:02 (9) 03:15 (25) 04:12 (8) 02:46 (9) 06:09 (9) 00:58 (8) 04:30 (6)                     03:36 (9) Tommy Lindberg Haninge SOK
        02:35 (5) 04:38 (4) 06:05 (4) 13:34 (6) 15:36 (6) 18:51 (7) 23:03 (6) 25:49 (6) 31:58 (6) 32:56 (6) 37:26 (6)                     41:02 (6)    
7 Lars Grankvist Täby OK 42:49 03:15 (14) 02:02 (4) 01:34 (8) 06:47 (4) 01:55 (6) 01:46 (6) 06:21 (32) 02:44 (8) 06:50 (14) 00:55 (4) 04:30 (6)                     04:10 (16) Lars Grankvist Täby OK
        03:15 (14) 05:17 (7) 06:51 (7) 13:38 (7) 15:33 (5) 17:19 (5) 23:40 (7) 26:24 (7) 33:14 (7) 34:09 (7) 38:39 (7)                     42:49 (7)    
8 Per-Johan Vikfors OK Österåker 43:36 03:05 (11) 02:15 (9) 01:54 (20) 08:05 (10) 02:32 (18) 03:28 (26) 04:21 (9) 02:41 (6) 06:05 (6) 00:57 (7) 04:40 (10)                     03:33 (7) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        03:05 (11) 05:20 (8) 07:14 (9) 15:19 (9) 17:51 (8) 21:19 (10) 25:40 (10) 28:21 (8) 34:26 (8) 35:23 (8) 40:03 (8)                     43:36 (8)    
9 Jan Lindgren OK Södertörn 45:55 03:41 (22) 02:11 (8) 01:48 (11) 08:48 (13) 02:04 (10) 03:07 (24) 05:11 (22) 03:15 (18) 06:37 (12) 00:56 (5) 04:35 (8)                     03:42 (11) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:41 (22) 05:52 (16) 07:40 (15) 16:28 (13) 18:32 (10) 21:39 (12) 26:50 (13) 30:05 (13) 36:42 (11) 37:38 (11) 42:13 (10)                     45:55 (9)    
10 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 45:58 02:58 (10) 02:31 (18) 01:54 (20) 09:01 (14) 02:05 (11) 02:25 (16) 04:23 (10) 03:38 (26) 06:28 (11) 01:17 (21) 04:44 (12)                     04:34 (25) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        02:58 (10) 05:29 (11) 07:23 (12) 16:24 (12) 18:29 (9) 20:54 (9) 25:17 (8) 28:55 (10) 35:23 (10) 36:40 (9) 41:24 (9)                     45:58 (10)    
11 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 47:03 03:09 (12) 02:15 (9) 01:52 (13) 09:20 (16) 01:58 (7) 02:18 (14) 04:26 (12) 03:04 (13) 06:07 (8) 03:04 (32) 05:54 (21)                     03:36 (9) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        03:09 (12) 05:24 (9) 07:16 (10) 16:36 (15) 18:34 (11) 20:52 (8) 25:18 (9) 28:22 (9) 34:29 (9) 37:33 (10) 43:27 (11)                     47:03 (11)    
12 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 47:29 02:53 (8) 02:48 (23) 01:39 (9) 11:48 (32) 01:58 (7) 01:56 (8) 04:01 (6) 03:37 (25) 06:53 (15) 00:50 (3) 05:15 (13)                     03:51 (13) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        02:53 (8) 05:41 (12) 07:20 (11) 19:08 (27) 21:06 (20) 23:02 (16) 27:03 (14) 30:40 (16) 37:33 (15) 38:23 (13) 43:38 (12)                     47:29 (12)    
13 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 48:50 03:10 (13) 02:15 (9) 02:05 (27) 09:48 (23) 02:29 (15) 02:02 (9) 04:29 (13) 03:20 (19) 07:26 (22) 01:14 (18) 06:08 (23)                     04:24 (20) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        03:10 (13) 05:25 (10) 07:30 (13) 17:18 (17) 19:47 (13) 21:49 (13) 26:18 (11) 29:38 (12) 37:04 (12) 38:18 (12) 44:26 (14)                     48:50 (13)    
14 Ulf Stridh Snättringe SK 48:51 03:17 (16) 02:29 (17) 01:57 (23) 09:02 (15) 02:23 (13) 02:17 (13) 04:56 (20) 03:13 (17) 07:36 (25) 01:22 (23) 05:37 (17)                     04:42 (26) Ulf Stridh Snättringe SK
        03:17 (16) 05:46 (15) 07:43 (16) 16:45 (16) 19:08 (12) 21:25 (11) 26:21 (12) 29:34 (11) 37:10 (13) 38:32 (14) 44:09 (13)                     48:51 (14)    
15 Bo Hedlund IFK Enskede 49:21 02:56 (9) 03:01 (26) 01:52 (13) 08:44 (12) 06:06 (31) 02:45 (21) 04:36 (14) 03:22 (20) 06:19 (10) 00:56 (5) 04:41 (11)                     04:03 (14) Bo Hedlund IFK Enskede
        02:56 (9) 05:57 (17) 07:49 (17) 16:33 (14) 22:39 (25) 25:24 (22) 30:00 (21) 33:22 (19) 39:41 (18) 40:37 (17) 45:18 (16)                     49:21 (15)    
16 Leif Åkerblom OK Österåker 49:22 02:20 (3) 01:38 (2) 02:08 (28) 07:00 (6) 12:38 (34) 01:45 (5) 03:52 (5) 02:41 (6) 06:05 (6) 01:19 (22) 04:39 (9)                     03:17 (6) Leif Åkerblom OK Österåker
        02:20 (3) 03:58 (2) 06:06 (5) 13:06 (5) 25:44 (31) 27:29 (25) 31:21 (24) 34:02 (22) 40:07 (20) 41:26 (21) 46:05 (17)                     49:22 (16)    
17 Eva Elnerud Sigtuna OK 49:34 03:56 (28) 02:10 (7) 01:53 (16) 09:28 (18) 02:27 (14) 02:24 (15) 04:52 (19) 03:07 (14) 07:11 (17) 01:16 (20) 05:51 (20)                     04:59 (29) Eva Elnerud Sigtuna OK
        03:56 (28) 06:06 (21) 07:59 (20) 17:27 (18) 19:54 (14) 22:18 (14) 27:10 (15) 30:17 (14) 37:28 (14) 38:44 (15) 44:35 (15)                     49:34 (17)    
18 Willy Ljungdell Täby OK 50:07 03:17 (16) 03:06 (29) 01:31 (7) 07:55 (9) 04:33 (28) 02:08 (12) 04:42 (16) 03:11 (16) 07:12 (18) 03:10 (33) 05:47 (18)                     03:35 (8) Willy Ljungdell Täby OK
        03:17 (16) 06:23 (23) 07:54 (18) 15:49 (10) 20:22 (15) 22:30 (15) 27:12 (16) 30:23 (15) 37:35 (16) 40:45 (18) 46:32 (19)                     50:07 (18)    
19 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 50:34 03:27 (21) 02:38 (19) 01:56 (22) 08:20 (11) 04:46 (29) 02:34 (18) 04:43 (17) 02:53 (10) 08:39 (30) 01:13 (17) 05:21 (15)                     04:04 (15) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        03:27 (21) 06:05 (20) 08:01 (21) 16:21 (11) 21:07 (21) 23:41 (20) 28:24 (17) 31:17 (17) 39:56 (19) 41:09 (19) 46:30 (18)                     50:34 (19)    
20 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 51:16 03:19 (18) 03:08 (30) 01:47 (10) 09:48 (23) 02:29 (15) 02:44 (19) 05:30 (26) 03:08 (15) 07:18 (19) 01:01 (10) 06:43 (30)                     04:21 (18) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
        03:19 (18) 06:27 (26) 08:14 (23) 18:02 (21) 20:31 (17) 23:15 (17) 28:45 (18) 31:53 (18) 39:11 (17) 40:12 (16) 46:55 (20)                     51:16 (20)    
21 Klaus Siegel Gustavsbergs OK 51:47 03:43 (24) 03:27 (33) 01:53 (16) 11:48 (32) 02:31 (17) 02:27 (17) 04:49 (18) 02:59 (12) 06:42 (13) 00:59 (9) 06:04 (22)                     04:25 (21) Klaus Siegel Gustavsbergs OK
        03:43 (24) 07:10 (30) 09:03 (30) 20:51 (31) 23:22 (27) 25:49 (23) 30:38 (23) 33:37 (20) 40:19 (21) 41:18 (20) 47:22 (21)                     51:47 (21)    
22 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 53:58 03:24 (20) 02:19 (14) 01:52 (13) 10:50 (28) 03:53 (27) 06:53 (33) 04:41 (15) 02:57 (11) 06:54 (16) 01:09 (15) 05:17 (14)                     03:49 (12) Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF
        03:24 (20) 05:43 (13) 07:35 (14) 18:25 (24) 22:18 (24) 29:11 (30) 33:52 (28) 36:49 (27) 43:43 (25) 44:52 (25) 50:09 (22)                     53:58 (22)    
23 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 55:25 03:59 (30) 03:04 (27) 01:49 (12) 09:42 (21) 03:39 (26) 05:46 (32) 04:25 (11) 03:39 (27) 07:55 (26) 01:07 (13) 05:50 (19)                     04:30 (22) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        03:59 (30) 07:03 (29) 08:52 (28) 18:34 (25) 22:13 (23) 27:59 (27) 32:24 (25) 36:03 (25) 43:58 (26) 45:05 (26) 50:55 (24)                     55:25 (23)    
24 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 55:46 03:46 (26) 02:39 (20) 02:03 (26) 10:16 (26) 02:54 (23) 02:05 (11) 06:26 (33) 04:13 (31) 07:23 (21) 01:40 (28) 07:16 (31)                     05:05 (30) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        03:46 (26) 06:25 (24) 08:28 (26) 18:44 (26) 21:38 (22) 23:43 (21) 30:09 (22) 34:22 (23) 41:45 (23) 43:25 (22) 50:41 (23)                     55:46 (24)    
25 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 56:58 03:20 (19) 04:11 (34) 02:10 (30) 09:42 (21) 03:26 (25) 03:43 (28) 06:07 (31) 03:49 (28) 08:34 (28) 01:15 (19) 06:08 (23)                     04:33 (24) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        03:20 (19) 07:31 (32) 09:41 (31) 19:23 (29) 22:49 (26) 26:32 (24) 32:39 (26) 36:28 (26) 45:02 (27) 46:17 (27) 52:25 (25)                     56:58 (25)    
26 Ronny Hedlund OK Södertörn 58:26 03:50 (27) 02:17 (12) 02:14 (32) 10:01 (25) 02:22 (12) 02:51 (22) 05:14 (23) 05:49 (34) 08:37 (29) 01:02 (12) 09:47 (33)                     04:22 (19) Ronny Hedlund OK Södertörn
        03:50 (27) 06:07 (22) 08:21 (25) 18:22 (23) 20:44 (18) 23:35 (19) 28:49 (19) 34:38 (24) 43:15 (24) 44:17 (24) 54:04 (26)                     58:26 (26)    
27 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 58:30 03:45 (25) 02:19 (14) 02:08 (28) 11:05 (29) 06:22 (32) 03:39 (27) 05:20 (24) 03:22 (20) 09:18 (32) 01:26 (25) 05:31 (16)                     04:15 (17) Marita Samuelsson Sundbybergs IK
        03:45 (25) 06:04 (19) 08:12 (22) 19:17 (28) 25:39 (30) 29:18 (31) 34:38 (30) 38:00 (29) 47:18 (30) 48:44 (30) 54:15 (28)                     58:30 (27)    
28 Svante Frid Enebybergs IF 59:07 04:10 (31) 02:25 (16) 01:53 (16) 09:24 (17) 02:36 (20) 02:59 (23) 05:26 (25) 04:52 (32) 07:34 (24) 02:16 (30) 10:36 (34)                     04:56 (28) Svante Frid Enebybergs IF
        04:10 (31) 06:35 (27) 08:28 (26) 17:52 (19) 20:28 (16) 23:27 (18) 28:53 (20) 33:45 (21) 41:19 (22) 43:35 (23) 54:11 (27)                     59:07 (28)    
29 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 60:01 04:29 (32) 02:59 (25) 02:24 (33) 11:47 (31) 02:38 (21) 04:31 (30) 05:46 (27) 04:05 (29) 08:03 (27) 01:24 (24) 06:40 (29)                     05:15 (33) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        04:29 (32) 07:28 (31) 09:52 (32) 21:39 (33) 24:17 (29) 28:48 (28) 34:34 (29) 38:39 (30) 46:42 (29) 48:06 (28) 54:46 (29)                     60:01 (29)    
30 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 60:10 03:57 (29) 02:51 (24) 02:11 (31) 11:43 (30) 02:53 (22) 04:00 (29) 06:06 (30) 03:30 (23) 10:45 (34) 01:08 (14) 06:20 (25)                     04:46 (27) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        03:57 (29) 06:48 (28) 08:59 (29) 20:42 (30) 23:35 (28) 27:35 (26) 33:41 (27) 37:11 (28) 47:56 (32) 49:04 (31) 55:24 (30)                     60:10 (30)    
31 Göran Kron KSIF 62:13 06:22 (34) 03:23 (32) 02:00 (25) 09:32 (19) 05:32 (30) 02:04 (10) 06:26 (33) 03:26 (22) 07:33 (23) 02:20 (31) 08:27 (32)                     05:08 (32) Göran Kron KSIF
        06:22 (34) 09:45 (34) 11:45 (34) 21:17 (32) 26:49 (32) 28:53 (29) 35:19 (31) 38:45 (31) 46:18 (28) 48:38 (29) 57:05 (32)                     62:13 (31)    
32 Gunnar Hellström Haninge SOK 62:23 03:16 (15) 02:42 (21) 01:58 (24) 10:16 (26) 02:35 (19) 10:22 (34) 05:09 (21) 04:07 (30) 07:20 (20) 01:26 (25) 06:36 (28)                     06:36 (34) Gunnar Hellström Haninge SOK
        03:16 (15) 05:58 (18) 07:56 (19) 18:12 (22) 20:47 (19) 31:09 (33) 36:18 (33) 40:25 (32) 47:45 (31) 49:11 (32) 55:47 (31)                     62:23 (32)    
33 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 63:13 05:58 (33) 03:14 (31) 02:29 (34) 12:04 (34) 03:12 (24) 02:44 (19) 06:01 (28) 04:58 (33) 09:06 (31) 01:59 (29) 06:22 (27)                     05:06 (31) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        05:58 (33) 09:12 (33) 11:41 (33) 23:45 (34) 26:57 (33) 29:41 (32) 35:42 (32) 40:40 (33) 49:46 (33) 51:45 (33) 58:07 (33)                     63:13 (33)    
34 Bo Winander Järfälla OK 67:57 03:41 (22) 02:44 (22) 01:53 (16) 09:35 (20) 10:40 (33) 04:31 (30) 06:05 (29) 03:32 (24) 10:28 (33) 03:58 (34) 06:20 (25)                     04:30 (22) Bo Winander Järfälla OK
        03:41 (22) 06:25 (24) 08:18 (24) 17:53 (20) 28:33 (34) 33:04 (34) 39:09 (34) 42:41 (34) 53:09 (34) 57:07 (34) 63:27 (34)                     67:57 (34)    
- Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 464:12 03:16   02:22   02:07   09:43   02:15   02:58   06:59                                       434:32   Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        03:16   05:38   07:45   17:28   19:43   22:41   29:40                                       464:12      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                           Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 24:25 01:29 (1) 01:30 (20) 03:33 (1) 02:28 (1) 00:41 (1) 03:18 (1) 02:54 (1) 02:02 (1) 01:38 (1) 03:45 (1)                         01:07 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        01:29 (1) 02:59 (1) 06:32 (1) 09:00 (1) 09:41 (1) 12:59 (1) 15:53 (1) 17:55 (1) 19:33 (1) 23:18 (1)                         24:25 (1)    
2 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 31:52 02:24 (6) 01:22 (9) 04:23 (3) 02:53 (2) 00:47 (2) 04:27 (2) 03:49 (2) 02:57 (2) 02:20 (4) 04:54 (2)                         01:36 (3) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        02:24 (6) 03:46 (5) 08:09 (3) 11:02 (2) 11:49 (2) 16:16 (2) 20:05 (2) 23:02 (2) 25:22 (2) 30:16 (2)                         31:52 (2)    
3 Hana Tichovska SK Praga 34:13 02:40 (17) 01:11 (4) 04:25 (4) 03:52 (8) 00:56 (5) 04:28 (3) 04:41 (10) 03:21 (6) 02:06 (3) 05:00 (3)                         01:33 (2) Hana Tichovska SK Praga
        02:40 (17) 03:51 (6) 08:16 (5) 12:08 (5) 13:04 (5) 17:32 (4) 22:13 (5) 25:34 (4) 27:40 (4) 32:40 (3)                         34:13 (3)    
4 Torbjörn Bergman Snättringe SK 35:04 02:10 (3) 01:00 (2) 04:10 (2) 04:18 (17) 01:09 (16) 04:39 (4) 04:10 (4) 03:07 (4) 02:34 (7) 06:08 (10)                         01:39 (4) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        02:10 (3) 03:10 (2) 07:20 (2) 11:38 (3) 12:47 (3) 17:26 (3) 21:36 (3) 24:43 (3) 27:17 (3) 33:25 (4)                         35:04 (4)    
5 Kjell Holmberg OK Södertörn 35:41 02:18 (4) 01:10 (3) 04:45 (7) 03:39 (5) 00:56 (5) 04:56 (6) 04:25 (7) 03:25 (8) 02:29 (5) 05:50 (7)                         01:48 (9) Kjell Holmberg OK Södertörn
        02:18 (4) 03:28 (4) 08:13 (4) 11:52 (4) 12:48 (4) 17:44 (5) 22:09 (4) 25:34 (4) 28:03 (5) 33:53 (5)                         35:41 (5)    
6 Rune Rådeström Snättringe SK 38:39 02:46 (20) 01:21 (8) 04:40 (5) 04:05 (14) 01:04 (9) 05:45 (11) 04:42 (11) 03:36 (17) 02:48 (12) 05:57 (8)                         01:55 (12) Rune Rådeström Snättringe SK
        02:46 (20) 04:07 (14) 08:47 (6) 12:52 (6) 13:56 (6) 19:41 (7) 24:23 (7) 27:59 (7) 30:47 (6) 36:44 (6)                         38:39 (6)    
7 Christer Nilsson klubblös 38:51 01:59 (2) 01:27 (16) 08:13 (61) 02:53 (2) 01:22 (27) 06:42 (24) 04:03 (3) 03:07 (4) 02:04 (2) 05:21 (4)                         01:40 (5) Christer Nilsson klubblös
        01:59 (2) 03:26 (3) 11:39 (41) 14:32 (18) 15:54 (16) 22:36 (16) 26:39 (10) 29:46 (10) 31:50 (8) 37:11 (7)                         38:51 (7)    
8 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 40:45 02:39 (16) 01:18 (5) 05:29 (15) 03:46 (7) 01:17 (22) 05:56 (15) 05:14 (18) 03:42 (18) 02:43 (9) 06:36 (13)                         02:05 (18) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        02:39 (16) 03:57 (7) 09:26 (9) 13:12 (11) 14:29 (9) 20:25 (8) 25:39 (8) 29:21 (8) 32:04 (9) 38:40 (8)                         40:45 (8)    
9 Ing-marie Back OK Södertörn 41:05 03:04 (33) 01:35 (28) 04:48 (8) 03:41 (6) 03:01 (63) 05:32 (9) 04:59 (13) 03:35 (15) 02:54 (14) 05:44 (6)                         02:12 (30) Ing-marie Back OK Södertörn
        03:04 (33) 04:39 (28) 09:27 (10) 13:08 (8) 16:09 (19) 21:41 (11) 26:40 (11) 30:15 (11) 33:09 (11) 38:53 (9)                         41:05 (9)    
10 Mats Holmgren IFK Enskede 41:08 02:25 (7) 01:52 (45) 04:42 (6) 04:00 (10) 01:08 (15) 05:14 (8) 04:11 (5) 03:21 (6) 04:46 (55) 07:43 (44)                         01:46 (7) Mats Holmgren IFK Enskede
        02:25 (7) 04:17 (16) 08:59 (7) 12:59 (7) 14:07 (7) 19:21 (6) 23:32 (6) 26:53 (6) 31:39 (7) 39:22 (11)                         41:08 (10)    
11 Jan Dahlin Hellas Orientering 42:13 03:06 (34) 02:03 (51) 05:45 (25) 04:02 (11) 00:56 (5) 07:13 (36) 04:53 (12) 03:29 (10) 02:53 (13) 05:59 (9)                         01:54 (11) Jan Dahlin Hellas Orientering
        03:06 (34) 05:09 (37) 10:54 (27) 14:56 (23) 15:52 (15) 23:05 (20) 27:58 (18) 31:27 (15) 34:20 (14) 40:19 (12)                         42:13 (11)    
12 Jan-Erik Danell Tullinge SK 42:27 02:38 (14) 01:19 (6) 05:34 (17) 04:08 (15) 01:23 (29) 05:44 (10) 05:13 (16) 03:45 (21) 02:39 (8) 06:39 (14)                         03:25 (65) Jan-Erik Danell Tullinge SK
        02:38 (14) 03:57 (7) 09:31 (12) 13:39 (12) 15:02 (11) 20:46 (9) 25:59 (9) 29:44 (9) 32:23 (10) 39:02 (10)                         42:27 (12)    
13 Göran Larbo Attunda OK 42:50 02:51 (26) 01:28 (18) 05:26 (14) 04:04 (13) 01:09 (16) 07:55 (47) 05:13 (16) 03:32 (13) 03:02 (23) 06:20 (11)                         01:50 (10) Göran Larbo Attunda OK
        02:51 (26) 04:19 (20) 09:45 (17) 13:49 (13) 14:58 (10) 22:53 (19) 28:06 (19) 31:38 (18) 34:40 (18) 41:00 (14)                         42:50 (13)    
14 Lars Cedérus Snättringe SK 43:12 02:46 (20) 02:03 (51) 05:19 (12) 05:14 (42) 00:51 (3) 06:14 (17) 04:36 (9) 04:12 (34) 02:43 (9) 06:47 (17)                         02:27 (46) Lars Cedérus Snättringe SK
        02:46 (20) 04:49 (31) 10:08 (21) 15:22 (26) 16:13 (20) 22:27 (14) 27:03 (12) 31:15 (14) 33:58 (13) 40:45 (13)                         43:12 (14)    
15 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 43:15 02:40 (17) 01:24 (10) 05:39 (19) 04:36 (28) 01:04 (9) 07:22 (41) 05:09 (15) 03:46 (22) 02:44 (11) 06:44 (16)                         02:07 (23) Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK
        02:40 (17) 04:04 (12) 09:43 (16) 14:19 (17) 15:23 (13) 22:45 (18) 27:54 (17) 31:40 (19) 34:24 (15) 41:08 (15)                         43:15 (15)    
16 Hans Carlsson Hellas Orientering 43:16 02:46 (20) 01:50 (42) 04:52 (9) 04:37 (29) 01:22 (27) 06:24 (20) 05:25 (24) 03:32 (13) 02:58 (19) 07:22 (32)                         02:08 (25) Hans Carlsson Hellas Orientering
        02:46 (20) 04:36 (27) 09:28 (11) 14:05 (15) 15:27 (14) 21:51 (12) 27:16 (13) 30:48 (12) 33:46 (12) 41:08 (15)                         43:16 (16)    
17 Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF 44:01 02:45 (19) 01:34 (26) 05:39 (19) 04:47 (34) 01:19 (25) 05:47 (12) 05:47 (32) 03:55 (24) 02:54 (14) 07:24 (35)                         02:10 (29) Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF
        02:45 (19) 04:19 (20) 09:58 (18) 14:45 (19) 16:04 (18) 21:51 (12) 27:38 (15) 31:33 (17) 34:27 (16) 41:51 (17)                         44:01 (17)    
18 Kenneth Berglund Hellas Orientering 44:11 02:47 (23) 01:41 (35) 05:34 (17) 03:53 (9) 01:07 (12) 06:19 (18) 06:07 (39) 03:44 (20) 03:17 (33) 07:22 (32)                         02:20 (40) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        02:47 (23) 04:28 (24) 10:02 (19) 13:55 (14) 15:02 (11) 21:21 (10) 27:28 (14) 31:12 (13) 34:29 (17) 41:51 (17)                         44:11 (18)    
19 Christer Andersson ATG 45:16 02:37 (13) 01:32 (22) 05:23 (13) 07:03 (60) 01:28 (36) 05:08 (7) 06:53 (51) 03:26 (9) 02:57 (17) 06:41 (15)                         02:08 (25) Christer Andersson ATG
        02:37 (13) 04:09 (15) 09:32 (14) 16:35 (37) 18:03 (34) 23:11 (22) 30:04 (26) 33:30 (24) 36:27 (22) 43:08 (20)                         45:16 (19)    
20 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 45:18 02:35 (12) 01:31 (21) 06:04 (32) 04:40 (31) 01:34 (39) 06:45 (25) 05:30 (25) 03:57 (25) 03:01 (21) 07:09 (25)                         02:32 (50) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        02:35 (12) 04:06 (13) 10:10 (23) 14:50 (21) 16:24 (23) 23:09 (21) 28:39 (20) 32:36 (21) 35:37 (19) 42:46 (19)                         45:18 (20)    
21 Per Södersten Gustavsbergs OK 45:30 02:31 (10) 01:29 (19) 06:38 (49) 04:11 (16) 01:26 (33) 06:25 (21) 06:16 (44) 03:29 (10) 03:58 (45) 07:10 (27)                         01:57 (15) Per Södersten Gustavsbergs OK
        02:31 (10) 04:00 (10) 10:38 (25) 14:49 (20) 16:15 (21) 22:40 (17) 28:56 (21) 32:25 (20) 36:23 (21) 43:33 (21)                         45:30 (21)    
22 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 45:31 02:18 (4) 03:54 (67) 11:44 (68) 05:01 (39) 00:55 (4) 04:42 (5) 04:12 (6) 03:05 (3) 02:29 (5) 05:30 (5)                         01:41 (6) Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK
        02:18 (4) 06:12 (47) 17:56 (65) 22:57 (62) 23:52 (60) 28:34 (45) 32:46 (37) 35:51 (33) 38:20 (26) 43:50 (22)                         45:31 (22)    
23 Per Geijer FM IF 46:40 03:06 (34) 01:37 (33) 06:17 (36) 04:20 (20) 01:23 (29) 07:03 (30) 05:23 (23) 04:04 (28) 03:03 (25) 07:41 (43)                         02:43 (53) Per Geijer FM IF
        03:06 (34) 04:43 (29) 11:00 (29) 15:20 (25) 16:43 (24) 23:46 (24) 29:09 (22) 33:13 (22) 36:16 (20) 43:57 (23)                         46:40 (23)    
24 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 47:06 02:50 (24) 01:27 (16) 06:13 (33) 04:38 (30) 01:14 (20) 07:54 (46) 06:07 (39) 04:09 (31) 03:07 (30) 07:01 (22)                         02:26 (44) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        02:50 (24) 04:17 (16) 10:30 (24) 15:08 (24) 16:22 (22) 24:16 (26) 30:23 (28) 34:32 (28) 37:39 (24) 44:40 (25)                         47:06 (24)    
25 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 47:30 03:17 (42) 01:42 (36) 06:35 (47) 04:31 (26) 03:51 (67) 05:51 (13) 05:35 (27) 04:02 (27) 02:58 (19) 07:02 (23)                         02:06 (22) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        03:17 (42) 04:59 (35) 11:34 (39) 16:05 (35) 19:56 (41) 25:47 (34) 31:22 (33) 35:24 (32) 38:22 (27) 45:24 (26)                         47:30 (25)    
26 Svenåke Svensson Snättringe SK 47:54 03:10 (39) 01:36 (32) 06:36 (48) 04:23 (22) 01:17 (22) 06:23 (19) 06:02 (37) 03:53 (23) 03:47 (43) 07:29 (37)                         03:18 (61) Svenåke Svensson Snättringe SK
        03:10 (39) 04:46 (30) 11:22 (36) 15:45 (31) 17:02 (27) 23:25 (23) 29:27 (23) 33:20 (23) 37:07 (23) 44:36 (24)                         47:54 (26)    
27 Lars Englund Järla Orientering 48:05 02:26 (8) 01:33 (25) 05:08 (10) 04:03 (12) 06:38 (68) 05:51 (13) 05:21 (20) 03:57 (25) 04:03 (47) 06:49 (19)                         02:16 (35) Lars Englund Järla Orientering
        02:26 (8) 03:59 (9) 09:07 (8) 13:10 (9) 19:48 (39) 25:39 (33) 31:00 (31) 34:57 (30) 39:00 (29) 45:49 (27)                         48:05 (27)    
28 Leif Hermundstad Snättringe SK 48:58 04:10 (51) 01:25 (12) 05:58 (29) 05:00 (38) 01:17 (22) 06:57 (28) 06:01 (36) 04:09 (31) 03:05 (27) 08:31 (51)                         02:25 (42) Leif Hermundstad Snättringe SK
        04:10 (51) 05:35 (44) 11:33 (38) 16:33 (36) 17:50 (31) 24:47 (30) 30:48 (30) 34:57 (30) 38:02 (25) 46:33 (28)                         48:58 (28)    
29 Jan Olof Norén Järla Orientering 49:01 02:50 (24) 01:32 (22) 05:47 (27) 05:18 (43) 01:36 (40) 07:07 (33) 05:30 (25) 04:20 (40) 05:06 (56) 07:40 (41)                         02:15 (33) Jan Olof Norén Järla Orientering
        02:50 (24) 04:22 (22) 10:09 (22) 15:27 (28) 17:03 (28) 24:10 (25) 29:40 (24) 34:00 (26) 39:06 (30) 46:46 (30)                         49:01 (29)    
30 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 49:11 02:27 (9) 02:53 (63) 05:39 (19) 04:55 (37) 02:12 (60) 06:11 (16) 05:56 (34) 04:40 (44) 03:37 (40) 08:10 (46)                         02:31 (48) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        02:27 (9) 05:20 (40) 10:59 (28) 15:54 (32) 18:06 (35) 24:17 (27) 30:13 (27) 34:53 (29) 38:30 (28) 46:40 (29)                         49:11 (30)    
31 Tomas Pettersson Haninge SOK 49:40 02:57 (31) 01:58 (48) 09:15 (65) 04:35 (27) 01:05 (11) 07:11 (34) 06:12 (42) 04:11 (33) 02:57 (17) 07:16 (30)                         02:03 (17) Tomas Pettersson Haninge SOK
        02:57 (31) 04:55 (32) 14:10 (53) 18:45 (44) 19:50 (40) 27:01 (39) 33:13 (39) 37:24 (39) 40:21 (35) 47:37 (33)                         49:40 (31)    
32 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 49:41 02:56 (29) 01:34 (26) 06:34 (45) 04:18 (17) 02:10 (57) 07:06 (31) 07:51 (62) 04:37 (43) 03:06 (29) 06:58 (21)                         02:31 (48) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        02:56 (29) 04:30 (26) 11:04 (32) 15:22 (26) 17:32 (30) 24:38 (29) 32:29 (35) 37:06 (37) 40:12 (34) 47:10 (31)                         49:41 (32)    
33 Lars Dyrhage Järfälla OK 49:54 02:51 (26) 01:37 (33) 06:32 (43) 04:27 (24) 01:23 (29) 10:04 (57) 05:48 (33) 04:16 (37) 03:02 (23) 07:36 (39)                         02:18 (38) Lars Dyrhage Järfälla OK
        02:51 (26) 04:28 (24) 11:00 (29) 15:27 (28) 16:50 (25) 26:54 (38) 32:42 (36) 36:58 (36) 40:00 (32) 47:36 (32)                         49:54 (33)    
34 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 49:59 02:53 (28) 01:25 (12) 06:30 (42) 04:54 (36) 01:19 (25) 08:59 (53) 06:08 (41) 04:08 (30) 03:11 (31) 08:18 (48)                         02:14 (31) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        02:53 (28) 04:18 (19) 10:48 (26) 15:42 (30) 17:01 (26) 26:00 (35) 32:08 (34) 36:16 (34) 39:27 (31) 47:45 (34)                         49:59 (34)    
35 Inger Jansson Nynäshamns OK 50:42 02:56 (29) 02:08 (55) 06:27 (40) 04:29 (25) 01:54 (50) 08:11 (49) 06:49 (50) 04:12 (34) 04:05 (48) 07:23 (34)                         02:08 (25) Inger Jansson Nynäshamns OK
        02:56 (29) 05:04 (36) 11:31 (37) 16:00 (34) 17:54 (32) 26:05 (36) 32:54 (38) 37:06 (37) 41:11 (37) 48:34 (36)                         50:42 (35)    
36 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 51:49 02:32 (11) 01:45 (37) 05:14 (11) 04:45 (33) 01:46 (48) 06:27 (23) 05:21 (20) 03:42 (18) 11:06 (64) 07:04 (24)                         02:07 (23) Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK
        02:32 (11) 04:17 (16) 09:31 (12) 14:16 (16) 16:02 (17) 22:29 (15) 27:50 (16) 31:32 (16) 42:38 (42) 49:42 (38)                         51:49 (36)    
37 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 52:48 06:56 (64) 02:22 (61) 06:03 (31) 04:22 (21) 02:10 (57) 06:57 (28) 06:31 (47) 04:48 (50) 03:21 (35) 07:09 (25)                         02:09 (28) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        06:56 (64) 09:18 (64) 15:21 (60) 19:43 (48) 21:53 (52) 28:50 (48) 35:21 (47) 40:09 (47) 43:30 (43) 50:39 (39)                         52:48 (37)    
37 Göran Johansson Snättringe SK 52:48 03:11 (40) 02:20 (60) 06:32 (43) 08:26 (65) 01:15 (21) 07:34 (42) 05:36 (28) 04:13 (36) 03:05 (27) 07:21 (31)                         03:15 (59) Göran Johansson Snättringe SK
        03:11 (40) 05:31 (42) 12:03 (42) 20:29 (53) 21:44 (50) 29:18 (50) 34:54 (46) 39:07 (45) 42:12 (39) 49:33 (37)                         52:48 (37)    
39 Carl Carlin Söders-Tyresö 53:13 03:09 (38) 01:49 (41) 06:16 (35) 04:40 (31) 02:08 (55) 08:24 (50) 07:22 (58) 04:17 (39) 04:13 (50) 08:30 (50)                         02:25 (42) Carl Carlin Söders-Tyresö
        03:09 (38) 04:58 (34) 11:14 (33) 15:54 (32) 18:02 (33) 26:26 (37) 33:48 (42) 38:05 (40) 42:18 (40) 50:48 (40)                         53:13 (39)    
40 Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 53:21 03:15 (41) 03:25 (65) 06:14 (34) 04:18 (17) 03:13 (64) 06:53 (27) 06:05 (38) 05:05 (55) 03:04 (26) 09:44 (58)                         02:05 (18) Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        03:15 (41) 06:40 (54) 12:54 (45) 17:12 (39) 20:25 (43) 27:18 (40) 33:23 (40) 38:28 (42) 41:32 (38) 51:16 (42)                         53:21 (40)    
41 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 53:32 06:54 (63) 01:52 (45) 06:34 (45) 05:07 (40) 01:31 (38) 06:25 (21) 05:46 (30) 04:41 (45) 03:31 (38) 08:54 (53)                         02:17 (36) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        06:54 (63) 08:46 (62) 15:20 (59) 20:27 (52) 21:58 (53) 28:23 (43) 34:09 (44) 38:50 (43) 42:21 (41) 51:15 (41)                         53:32 (41)    
42 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 53:42 03:07 (37) 02:08 (55) 05:45 (25) 08:17 (64) 01:50 (49) 07:14 (37) 05:15 (19) 05:17 (59) 05:50 (59) 06:33 (12)                         02:26 (44) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        03:07 (37) 05:15 (38) 11:00 (30) 19:17 (46) 21:07 (47) 28:21 (42) 33:36 (41) 38:53 (44) 44:43 (44) 51:16 (42)                         53:42 (42)    
43 Ingrid Graneli Haninge SOK 54:24 03:50 (47) 01:26 (15) 06:00 (30) 08:11 (63) 01:13 (19) 07:53 (44) 05:22 (22) 04:16 (37) 02:55 (16) 07:14 (28)                         06:04 (67) Ingrid Graneli Haninge SOK
        03:50 (47) 05:16 (39) 11:16 (34) 19:27 (47) 20:40 (45) 28:33 (44) 33:55 (43) 38:11 (41) 41:06 (36) 48:20 (35)                         54:24 (43)    
44 Lars Fridén FMV 54:35 04:15 (52) 02:01 (49) 07:38 (59) 06:01 (51) 01:57 (51) 08:10 (48) 06:22 (45) 04:41 (45) 04:14 (51) 07:15 (29)                         02:01 (16) Lars Fridén FMV
        04:15 (52) 06:16 (49) 13:54 (51) 19:55 (51) 21:52 (51) 30:02 (52) 36:24 (49) 41:05 (48) 45:19 (47) 52:34 (44)                         54:35 (44)    
45 Tommy Uvhagen Järfälla OK 54:46 05:12 (59) 00:56 (1) 05:29 (15) 05:50 (49) 01:11 (18) 06:49 (26) 05:06 (14) 03:31 (12) 11:12 (65) 07:25 (36)                         02:05 (20) Tommy Uvhagen Järfälla OK
        05:12 (59) 06:08 (46) 11:37 (40) 17:27 (40) 18:38 (36) 25:27 (31) 30:33 (29) 34:04 (27) 45:16 (46) 52:41 (45)                         54:46 (45)    
46 Erika Carlinger Skogsluffarnas OK 55:20 02:57 (31) 01:25 (12) 05:41 (23) 04:50 (35) 02:25 (61) 07:19 (40) 06:41 (49) 05:30 (63) 03:17 (33) 12:56 (67)                         02:19 (39) Erika Carlinger Skogsluffarnas OK
        02:57 (31) 04:22 (22) 10:03 (20) 14:53 (22) 17:18 (29) 24:37 (28) 31:18 (32) 36:48 (35) 40:05 (33) 53:01 (46)                         55:20 (46)    
47 Audrey Foley Järfälla OK 55:32 03:41 (45) 07:04 (68) 05:44 (24) 06:18 (56) 01:07 (12) 08:25 (51) 05:46 (30) 05:08 (57) 03:29 (36) 06:55 (20)                         01:55 (12) Audrey Foley Järfälla OK
        03:41 (45) 10:45 (65) 16:29 (62) 22:47 (61) 23:54 (61) 32:19 (58) 38:05 (53) 43:13 (53) 46:42 (49) 53:37 (47)                         55:32 (47)    
48 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 56:03 03:06 (34) 01:50 (42) 06:24 (37) 05:45 (47) 01:36 (40) 10:04 (57) 08:31 (63) 04:48 (50) 03:56 (44) 07:40 (41)                         02:23 (41) Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna
        03:06 (34) 04:56 (33) 11:20 (35) 17:05 (38) 18:41 (37) 28:45 (47) 37:16 (51) 42:04 (51) 46:00 (48) 53:40 (48)                         56:03 (48)    
49 Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben 56:58 06:15 (60) 01:50 (42) 06:44 (51) 04:26 (23) 01:26 (33) 10:12 (60) 06:22 (45) 04:43 (47) 05:13 (57) 07:51 (45)                         01:56 (14) Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben
        06:15 (60) 08:05 (60) 14:49 (55) 19:15 (45) 20:41 (46) 30:53 (57) 37:15 (50) 41:58 (50) 47:11 (50) 55:02 (50)                         56:58 (49)    
50 Mona Asplund Klubblös 57:08 05:06 (58) 01:48 (40) 07:05 (55) 05:46 (48) 01:30 (37) 07:53 (44) 07:08 (55) 05:02 (54) 03:30 (37) 09:18 (56)                         03:02 (57) Mona Asplund Klubblös
        05:06 (58) 06:54 (55) 13:59 (52) 19:45 (49) 21:15 (48) 29:08 (49) 36:16 (48) 41:18 (49) 44:48 (45) 54:06 (49)                         57:08 (50)    
51 Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK 58:09 06:35 (62) 01:20 (7) 05:54 (28) 07:32 (62) 01:03 (8) 07:06 (31) 09:25 (64) 06:49 (67) 03:33 (39) 06:47 (17)                         02:05 (18) Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK
        06:35 (62) 07:55 (59) 13:49 (49) 21:21 (57) 22:24 (54) 29:30 (51) 38:55 (57) 45:44 (59) 49:17 (56) 56:04 (51)                         58:09 (51)    
52 Tommy Svensson Klubblös 59:56 03:29 (43) 01:52 (45) 06:43 (50) 05:34 (45) 01:45 (47) 08:40 (52) 06:32 (48) 05:07 (56) 09:28 (62) 08:12 (47)                         02:34 (52) Tommy Svensson Klubblös
        03:29 (43) 05:21 (41) 12:04 (43) 17:38 (41) 19:23 (38) 28:03 (41) 34:35 (45) 39:42 (46) 49:10 (55) 57:22 (52)                         59:56 (52)    
53 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 60:28 05:00 (57) 02:26 (62) 07:36 (58) 06:04 (52) 01:42 (46) 07:39 (43) 07:42 (60) 05:43 (64) 03:59 (46) 09:39 (57)                         02:58 (56) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        05:00 (57) 07:26 (57) 15:02 (57) 21:06 (55) 22:48 (55) 30:27 (53) 38:09 (54) 43:52 (56) 47:51 (53) 57:30 (53)                         60:28 (53)    
54 Bengt Fahlin IBM-Klubben 61:04 03:46 (46) 01:47 (39) 08:19 (62) 05:57 (50) 01:37 (42) 07:18 (39) 11:11 (68) 04:46 (48) 04:14 (51) 09:55 (60)                         02:14 (31) Bengt Fahlin IBM-Klubben
        03:46 (46) 05:33 (43) 13:52 (50) 19:49 (50) 21:26 (49) 28:44 (46) 39:55 (59) 44:41 (58) 48:55 (54) 58:50 (54)                         61:04 (54)    
55 Britt Eriksson Hammarby IF OF 63:04 04:17 (53) 02:03 (51) 06:51 (52) 08:44 (67) 01:40 (44) 07:16 (38) 07:19 (57) 05:17 (59) 03:45 (41) 12:33 (66)                         03:19 (62) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        04:17 (53) 06:20 (50) 13:11 (47) 21:55 (58) 23:35 (58) 30:51 (55) 38:10 (55) 43:27 (54) 47:12 (51) 59:45 (56)                         63:04 (55)    
56 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 63:06 04:19 (54) 02:03 (51) 06:57 (53) 08:40 (66) 01:40 (44) 07:12 (35) 07:24 (59) 05:15 (58) 03:46 (42) 12:31 (65)                         03:19 (62) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        04:19 (54) 06:22 (52) 13:19 (48) 21:59 (59) 23:39 (59) 30:51 (55) 38:15 (56) 43:30 (55) 47:16 (52) 59:47 (57)                         63:06 (56)    
57 Jonas Esbjörnsson Klubblös 63:31 02:38 (14) 01:24 (10) 05:40 (22) 03:29 (4) 01:07 (12) 11:09 (63) 04:32 (8) 03:35 (15) 17:10 (68) 11:01 (62)                         01:46 (7) Jonas Esbjörnsson Klubblös
        02:38 (14) 04:02 (11) 09:42 (15) 13:11 (10) 14:18 (8) 25:27 (31) 29:59 (25) 33:34 (25) 50:44 (58) 61:45 (60)                         63:31 (57)    
58 Britt Nordqvist OK Sänkan 63:37 04:04 (49) 02:17 (59) 08:00 (60) 06:32 (57) 02:03 (53) 11:48 (64) 07:48 (61) 05:27 (62) 04:32 (54) 08:36 (52)                         02:30 (47) Britt Nordqvist OK Sänkan
        04:04 (49) 06:21 (51) 14:21 (54) 20:53 (54) 22:56 (56) 34:44 (61) 42:32 (62) 47:59 (62) 52:31 (59) 61:07 (59)                         63:37 (58)    
59 Jan Larsson Tullinge SK 64:04 07:41 (65) 01:32 (23) 06:24 (37) 08:51 (68) 01:39 (43) 12:01 (65) 07:18 (56) 04:31 (42) 03:01 (21) 07:35 (38)                         03:31 (66) Jan Larsson Tullinge SK
        07:41 (65) 09:13 (63) 15:37 (61) 24:28 (64) 26:07 (64) 38:08 (65) 45:26 (64) 49:57 (63) 52:58 (60) 60:33 (58)                         64:04 (59)    
60 Ingemar Johnsson OK Södertörn 65:41 03:39 (44) 02:12 (58) 07:15 (56) 05:10 (41) 02:05 (54) 13:06 (67) 06:12 (42) 04:49 (52) 09:24 (61) 09:16 (55)                         02:33 (51) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        03:39 (44) 05:51 (45) 13:06 (46) 18:16 (43) 20:21 (42) 33:27 (59) 39:39 (58) 44:28 (57) 53:52 (61) 63:08 (61)                         65:41 (60)    
61 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 66:54 03:52 (48) 03:04 (64) 10:48 (66) 06:17 (55) 01:27 (35) 09:23 (54) 07:02 (52) 04:24 (41) 04:21 (53) 09:01 (54)                         07:15 (68) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        03:52 (48) 06:56 (56) 17:44 (63) 24:01 (63) 25:28 (63) 34:51 (62) 41:53 (60) 46:17 (60) 50:38 (57) 59:39 (55)                         66:54 (61)    
62 Petra Lindell OK Södertörn 68:36 04:38 (55) 01:35 (28) 06:24 (37) 05:21 (44) 02:31 (62) 10:08 (59) 07:06 (54) 05:22 (61) 14:49 (67) 08:27 (49)                         02:15 (33) Petra Lindell OK Södertörn
        04:38 (55) 06:13 (48) 12:37 (44) 17:58 (42) 20:29 (44) 30:37 (54) 37:43 (52) 43:05 (52) 57:54 (63) 66:21 (63)                         68:36 (62)    
63 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 68:37 04:43 (56) 01:46 (38) 08:44 (63) 07:05 (61) 02:09 (56) 09:56 (56) 10:05 (66) 06:00 (65) 04:07 (49) 10:39 (61)                         03:23 (64) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        04:43 (56) 06:29 (53) 15:13 (58) 22:18 (60) 24:27 (62) 34:23 (60) 44:28 (63) 50:28 (64) 54:35 (62) 65:14 (62)                         68:37 (63)    
64 Siv Frölund Haninge SOK 72:31 12:06 (67) 02:02 (50) 07:02 (54) 06:16 (54) 03:25 (65) 18:24 (68) 05:38 (29) 04:06 (29) 03:12 (32) 07:36 (39)                         02:44 (54) Siv Frölund Haninge SOK
        12:06 (67) 14:08 (67) 21:10 (66) 27:26 (66) 30:51 (66) 49:15 (67) 54:53 (66) 58:59 (66) 62:11 (66) 69:47 (64)                         72:31 (64)    
65 Lennart Frisk Gustavsbergs OK 75:16 04:06 (50) 03:32 (66) 07:20 (57) 06:13 (53) 01:58 (52) 12:47 (66) 06:00 (35) 04:50 (53) 12:09 (66) 14:04 (68)                         02:17 (36) Lennart Frisk Gustavsbergs OK
        04:06 (50) 07:38 (58) 14:58 (56) 21:11 (56) 23:09 (57) 35:56 (63) 41:56 (61) 46:46 (61) 58:55 (64) 72:59 (66)                         75:16 (65)    
66 Tomas Möller OK Södertörn 75:56 06:32 (61) 02:10 (57) 09:02 (64) 06:50 (58) 02:11 (59) 10:50 (62) 09:32 (65) 08:11 (68) 05:41 (58) 11:40 (64)                         03:17 (60) Tomas Möller OK Södertörn
        06:32 (61) 08:42 (61) 17:44 (63) 24:34 (65) 26:45 (65) 37:35 (64) 47:07 (65) 55:18 (65) 60:59 (65) 72:39 (65)                         75:56 (66)    
67 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 87:01 11:41 (66) 01:35 (28) 11:10 (67) 06:54 (59) 03:45 (66) 10:40 (61) 10:08 (67) 06:11 (66) 11:01 (63) 11:05 (63)                         02:51 (55) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        11:41 (66) 13:16 (66) 24:26 (67) 31:20 (67) 35:05 (67) 45:45 (66) 55:53 (67) 62:04 (67) 73:05 (67) 84:10 (67)                         87:01 (67)    
.- Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 323:20 265:27 (68) 01:35 (28) 06:28 (41) 05:36 (46) 01:23 (31) 09:52 (55) 07:03 (53) 04:46 (48) 08:14 (60) 09:44 (58)                         03:12 (58) Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF
        265:27 (68) 267:02 (68) 273:30 (68) 279:06 (68) 280:29 (68) 290:21 (68) 297:24 (68) 302:10 (68) 310:24 (68) 320:08 (68)                         323:20 (68)    
- Anders Gezelius OK Ravinen 36:41 02:14   05:00   03:40   00:55   04:48   05:24   03:43   02:57   06:07                               01:53   Anders Gezelius OK Ravinen
        02:14   07:14   10:54   11:49   16:37   22:01   25:44   28:41   34:48                               36:41      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                       Mål   Bana D - 2,4 km Klubb
1 Sören Andersson Centrum OK 26:37 03:20 (2) 02:01 (3) 04:22 (1) 03:28 (1) 05:07 (2) 03:10 (1) 02:55 (1)                                     02:14 (1) Sören Andersson Centrum OK
        03:20 (2) 05:21 (1) 09:43 (1) 13:11 (1) 18:18 (1) 21:28 (1) 24:23 (1)                                     26:37 (1)    
2 Jan Bojling Solna OK 29:45 03:30 (3) 02:14 (8) 05:29 (3) 03:32 (2) 05:08 (3) 03:49 (2) 03:10 (2)                                     02:53 (9) Jan Bojling Solna OK
        03:30 (3) 05:44 (3) 11:13 (3) 14:45 (2) 19:53 (2) 23:42 (2) 26:52 (2)                                     29:45 (2)    
3 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 34:12 03:52 (8) 02:28 (14) 06:00 (7) 04:19 (8) 05:39 (13) 04:47 (9) 04:10 (8)                                     02:57 (12) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        03:52 (8) 06:20 (7) 12:20 (6) 16:39 (5) 22:18 (5) 27:05 (5) 31:15 (3)                                     34:12 (3)    
4 Björn Stolt OK Ravinen 34:32 03:42 (5) 02:26 (12) 06:43 (23) 04:16 (5) 05:15 (4) 04:55 (11) 04:25 (12)                                     02:50 (7) Björn Stolt OK Ravinen
        03:42 (5) 06:08 (6) 12:51 (9) 17:07 (7) 22:22 (6) 27:17 (6) 31:42 (4)                                     34:32 (4)    
5 Kjell Bergman Stigfinnarna 34:46 03:41 (4) 02:06 (4) 06:11 (14) 04:23 (10) 05:25 (9) 04:54 (10) 05:03 (23)                                     03:03 (14) Kjell Bergman Stigfinnarna
        03:41 (4) 05:47 (4) 11:58 (5) 16:21 (4) 21:46 (4) 26:40 (3) 31:43 (5)                                     34:46 (5)    
6 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 34:54 03:46 (7) 01:54 (2) 06:16 (15) 04:20 (9) 05:26 (10) 04:59 (13) 05:30 (34)                                     02:43 (4) Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK
        03:46 (7) 05:40 (2) 11:56 (4) 16:16 (3) 21:42 (3) 26:41 (4) 32:11 (6)                                     34:54 (6)    
7 Stig Lindskog Visborgs OK 36:12 03:58 (9) 02:30 (16) 06:32 (22) 05:30 (28) 05:59 (15) 04:44 (7) 04:34 (16)                                     02:25 (2) Stig Lindskog Visborgs OK
        03:58 (9) 06:28 (9) 13:00 (10) 18:30 (11) 24:29 (10) 29:13 (9) 33:47 (8)                                     36:12 (7)    
8 Lennart Sjöstål Klubblös 37:12 06:09 (32) 02:30 (16) 06:45 (24) 04:29 (15) 05:20 (6) 05:08 (15) 03:59 (7)                                     02:52 (8) Lennart Sjöstål Klubblös
        06:09 (32) 08:39 (27) 15:24 (22) 19:53 (16) 25:13 (11) 30:21 (10) 34:20 (9)                                     37:12 (8)    
9 Roland Bolin Snättringe SK 37:19 06:08 (31) 03:02 (28) 06:23 (18) 04:28 (13) 05:23 (7) 05:10 (16) 03:57 (6)                                     02:48 (5) Roland Bolin Snättringe SK
        06:08 (31) 09:10 (28) 15:33 (24) 20:01 (17) 25:24 (12) 30:34 (11) 34:31 (10)                                     37:19 (9)    
10 Thomas Scherlin Stockholmspolisens IF 37:36 07:39 (42) 01:52 (1) 05:31 (4) 04:28 (13) 04:39 (1) 04:56 (12) 04:36 (17)                                     03:55 (30) Thomas Scherlin Stockholmspolisens IF
        07:39 (42) 09:31 (30) 15:02 (20) 19:30 (13) 24:09 (9) 29:05 (8) 33:41 (7)                                     37:36 (10)    
11 Benny Alfordsson Tullinge SK 37:48 04:37 (19) 02:58 (27) 06:10 (13) 03:49 (3) 09:08 (49) 04:38 (6) 03:33 (5)                                     02:55 (10) Benny Alfordsson Tullinge SK
        04:37 (19) 07:35 (17) 13:45 (12) 17:34 (10) 26:42 (18) 31:20 (14) 34:53 (12)                                     37:48 (11)    
12 Sigrid Blom Tullinge SK 38:16 04:11 (11) 02:46 (22) 06:06 (11) 04:27 (12) 05:29 (12) 04:46 (8) 07:07 (50)                                     03:24 (22) Sigrid Blom Tullinge SK
        04:11 (11) 06:57 (13) 13:03 (11) 17:30 (9) 22:59 (8) 27:45 (7) 34:52 (11)                                     38:16 (12)    
13 Bertil Rydgren IFK Enskede 38:51 07:31 (40) 03:25 (35) 06:18 (17) 04:18 (7) 05:28 (11) 05:22 (18) 03:30 (3)                                     02:59 (13) Bertil Rydgren IFK Enskede
        07:31 (40) 10:56 (39) 17:14 (31) 21:32 (28) 27:00 (19) 32:22 (18) 35:52 (15)                                     38:51 (13)    
14 Lars Nordin Solna OK 39:07 04:09 (10) 02:27 (13) 06:06 (11) 04:26 (11) 05:24 (8) 08:47 (46) 04:10 (8)                                     03:38 (27) Lars Nordin Solna OK
        04:09 (10) 06:36 (10) 12:42 (8) 17:08 (8) 22:32 (7) 31:19 (13) 35:29 (13)                                     39:07 (14)    
15 Berit Lindunger Haninge SOK 39:29 04:28 (14) 03:20 (34) 07:28 (30) 04:54 (17) 06:00 (16) 05:34 (22) 04:24 (11)                                     03:21 (20) Berit Lindunger Haninge SOK
        04:28 (14) 07:48 (23) 15:16 (21) 20:10 (19) 26:10 (14) 31:44 (15) 36:08 (16)                                     39:29 (15)    
16 Torsten Jansson Skogsluffarna 40:05 04:31 (15) 03:15 (33) 06:00 (7) 05:03 (19) 06:55 (30) 05:31 (21) 04:28 (13)                                     04:22 (37) Torsten Jansson Skogsluffarna
        04:31 (15) 07:46 (22) 13:46 (13) 18:49 (12) 25:44 (13) 31:15 (12) 35:43 (14)                                     40:05 (16)    
17 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 40:14 03:19 (1) 03:04 (30) 06:17 (16) 04:16 (5) 11:20 (54) 04:34 (4) 04:28 (13)                                     02:56 (11) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        03:19 (1) 06:23 (8) 12:40 (7) 16:56 (6) 28:16 (24) 32:50 (20) 37:18 (18)                                     40:14 (17)    
18 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 40:26 04:38 (20) 02:10 (7) 07:53 (35) 05:10 (22) 06:28 (24) 05:52 (26) 04:47 (18)                                     03:28 (24) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        04:38 (20) 06:48 (12) 14:41 (18) 19:51 (15) 26:19 (15) 32:11 (17) 36:58 (17)                                     40:26 (18)    
19 Sven-Erik Widin OK Österåker 40:31 07:49 (46) 02:47 (23) 06:02 (9) 03:54 (4) 09:06 (48) 04:35 (5) 03:30 (3)                                     02:48 (5) Sven-Erik Widin OK Österåker
        07:49 (46) 10:36 (35) 16:38 (29) 20:32 (21) 29:38 (29) 34:13 (23) 37:43 (19)                                     40:31 (19)    
20 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 42:08 06:04 (30) 02:09 (6) 07:26 (29) 05:37 (29) 06:15 (21) 05:14 (17) 06:06 (39)                                     03:17 (18) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        06:04 (30) 08:13 (26) 15:39 (26) 21:16 (25) 27:31 (22) 32:45 (19) 38:51 (21)                                     42:08 (20)    
21 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 42:20 05:18 (26) 02:21 (10) 06:26 (20) 06:53 (42) 06:13 (20) 06:42 (33) 04:50 (21)                                     03:37 (25) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        05:18 (26) 07:39 (18) 14:05 (14) 20:58 (22) 27:11 (20) 33:53 (21) 38:43 (20)                                     42:20 (21)    
22 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 42:40 04:26 (13) 02:14 (8) 08:14 (41) 05:09 (21) 06:18 (22) 05:29 (20) 07:31 (54)                                     03:19 (19) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        04:26 (13) 06:40 (11) 14:54 (19) 20:03 (18) 26:21 (16) 31:50 (16) 39:21 (22)                                     42:40 (22)    
23 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 43:24 04:45 (21) 02:49 (24) 08:06 (39) 05:44 (31) 07:06 (31) 06:21 (29) 05:08 (26)                                     03:25 (23) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        04:45 (21) 07:34 (16) 15:40 (27) 21:24 (27) 28:30 (25) 34:51 (25) 39:59 (24)                                     43:24 (23)    
24 Alf Persson OK Österåker 43:25 04:36 (17) 02:42 (21) 07:11 (28) 05:45 (32) 08:16 (41) 05:34 (22) 05:58 (36)                                     03:23 (21) Alf Persson OK Österåker
        04:36 (17) 07:18 (14) 14:29 (16) 20:14 (20) 28:30 (25) 34:04 (22) 40:02 (25)                                     43:25 (24)    
25 Hans Eriksson Hellas Orientering 43:32 04:36 (17) 02:57 (26) 07:00 (26) 06:36 (38) 07:43 (35) 05:56 (27) 05:07 (25)                                     03:37 (25) Hans Eriksson Hellas Orientering
        04:36 (17) 07:33 (15) 14:33 (17) 21:09 (23) 28:52 (27) 34:48 (24) 39:55 (23)                                     43:32 (25)    
26 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 43:57 04:34 (16) 05:32 (55) 07:06 (27) 05:26 (26) 06:50 (28) 05:34 (22) 05:16 (30)                                     03:39 (28) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:34 (16) 10:06 (33) 17:12 (30) 22:38 (31) 29:28 (28) 35:02 (26) 40:18 (26)                                     43:57 (26)    
27 Bo Eklind Klubblös 44:02 08:39 (50) 02:28 (14) 07:41 (32) 05:19 (24) 06:07 (18) 05:50 (25) 04:47 (18)                                     03:11 (15) Bo Eklind Klubblös
        08:39 (50) 11:07 (40) 18:48 (38) 24:07 (33) 30:14 (31) 36:04 (28) 40:51 (28)                                     44:02 (27)    
28 Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 44:46 10:15 (54) 02:39 (19) 05:42 (5) 04:55 (18) 06:28 (24) 05:57 (28) 04:48 (20)                                     04:02 (33) Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK
        10:15 (54) 12:54 (47) 18:36 (36) 23:31 (32) 29:59 (30) 35:56 (27) 40:44 (27)                                     44:46 (28)    
29 Errol Wicksell Hellas Orientering 48:27 06:28 (34) 03:06 (31) 08:13 (40) 06:39 (39) 06:38 (27) 07:30 (41) 05:21 (31)                                     04:32 (39) Errol Wicksell Hellas Orientering
        06:28 (34) 09:34 (31) 17:47 (34) 24:26 (34) 31:04 (33) 38:34 (29) 43:55 (29)                                     48:27 (29)    
30 Ingvar Johannesson Solna OK 49:28 04:58 (23) 03:11 (32) 08:04 (37) 05:55 (35) 08:16 (41) 08:42 (45) 06:12 (43)                                     04:10 (34) Ingvar Johannesson Solna OK
        04:58 (23) 08:09 (25) 16:13 (28) 22:08 (29) 30:24 (32) 39:06 (30) 45:18 (30)                                     49:28 (30)    
31 Göran Glanshed Haninge SOK 49:55 04:13 (12) 03:31 (38) 06:24 (19) 05:26 (26) 06:50 (28) 15:31 (58) 04:20 (10)                                     03:40 (29) Göran Glanshed Haninge SOK
        04:13 (12) 07:44 (20) 14:08 (15) 19:34 (14) 26:24 (17) 41:55 (35) 46:15 (32)                                     49:55 (31)    
32 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 50:11 11:13 (55) 06:46 (59) 06:29 (21) 05:25 (25) 06:02 (17) 05:26 (19) 04:32 (15)                                     04:18 (36) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        11:13 (55) 17:59 (57) 24:28 (52) 29:53 (43) 35:55 (38) 41:21 (32) 45:53 (31)                                     50:11 (32)    
33 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 50:17 03:42 (5) 02:08 (5) 04:43 (2) 20:55 (60) 05:42 (14) 04:29 (3) 06:08 (40)                                     02:30 (3) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        03:42 (5) 05:50 (5) 10:33 (2) 31:28 (48) 37:10 (39) 41:39 (34) 47:47 (33)                                     50:17 (33)    
34 Sven Jansson Snättringe SK 53:01 07:25 (38) 03:27 (36) 09:33 (49) 06:59 (43) 07:31 (34) 06:40 (32) 06:31 (47)                                     04:55 (48) Sven Jansson Snättringe SK
        07:25 (38) 10:52 (37) 20:25 (40) 27:24 (38) 34:55 (36) 41:35 (33) 48:06 (34)                                     53:01 (34)    
35 Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 53:24 05:37 (28) 03:36 (39) 08:04 (37) 09:12 (55) 07:18 (32) 06:29 (31) 07:54 (57)                                     05:14 (51) Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK
        05:37 (28) 09:13 (29) 17:17 (32) 26:29 (36) 33:47 (34) 40:16 (31) 48:10 (35)                                     53:24 (35)    
36 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 53:46 04:47 (22) 02:55 (25) 10:35 (50) 08:01 (48) 08:02 (39) 09:41 (48) 05:04 (24)                                     04:41 (42) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        04:47 (22) 07:42 (19) 18:17 (35) 26:18 (35) 34:20 (35) 44:01 (38) 49:05 (36)                                     53:46 (36)    
37 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 53:56 05:51 (29) 03:45 (42) 09:03 (43) 08:00 (47) 08:26 (43) 08:26 (44) 06:29 (46)                                     03:56 (31) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        05:51 (29) 09:36 (32) 18:39 (37) 26:39 (37) 35:05 (37) 43:31 (37) 50:00 (38)                                     53:56 (37)    
38 Margaretha Nylund OK Södertörn 54:10 11:44 (56) 04:04 (47) 08:01 (36) 06:13 (37) 07:21 (33) 07:05 (36) 05:15 (29)                                     04:27 (38) Margaretha Nylund OK Södertörn
        11:44 (56) 15:48 (55) 23:49 (49) 30:02 (44) 37:23 (42) 44:28 (39) 49:43 (37)                                     54:10 (38)    
39 Barbro Cedérus Snättringe SK 56:01 18:28 (58) 03:57 (46) 06:02 (9) 04:44 (16) 05:18 (5) 05:01 (14) 09:18 (59)                                     03:13 (16) Barbro Cedérus Snättringe SK
        18:28 (58) 22:25 (58) 28:27 (58) 33:11 (52) 38:29 (45) 43:30 (36) 52:48 (43)                                     56:01 (39)    
40 Lars Andersson Skogsluffarnas OK 56:16 07:02 (35) 03:52 (44) 10:59 (53) 06:48 (40) 08:33 (45) 07:22 (40) 06:09 (41)                                     05:31 (53) Lars Andersson Skogsluffarnas OK
        07:02 (35) 10:54 (38) 21:53 (43) 28:41 (41) 37:14 (41) 44:36 (40) 50:45 (39)                                     56:16 (40)    
41 Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK 56:19 06:25 (33) 04:22 (48) 11:00 (54) 06:48 (40) 08:52 (46) 07:20 (39) 06:00 (37)                                     05:32 (54) Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK
        06:25 (33) 10:47 (36) 21:47 (42) 28:35 (40) 37:27 (43) 44:47 (41) 50:47 (40)                                     56:19 (41)    
42 Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK 57:18 08:11 (49) 02:23 (11) 06:46 (25) 05:17 (23) 14:33 (58) 10:19 (51) 05:00 (22)                                     04:49 (47) Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK
        08:11 (49) 10:34 (34) 17:20 (33) 22:37 (30) 37:10 (39) 47:29 (44) 52:29 (41)                                     57:18 (42)    
43 Carl Lang OK Österåker 57:41 12:50 (57) 03:03 (29) 07:38 (31) 05:54 (34) 08:31 (44) 09:13 (47) 06:34 (48)                                     03:58 (32) Carl Lang OK Österåker
        12:50 (57) 15:53 (56) 23:31 (47) 29:25 (42) 37:56 (44) 47:09 (42) 53:43 (44)                                     57:41 (43)    
44 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 58:38 07:26 (39) 08:20 (60) 09:25 (47) 06:08 (36) 08:56 (47) 07:01 (35) 05:22 (32)                                     06:00 (55) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        07:26 (39) 15:46 (54) 25:11 (54) 31:19 (47) 40:15 (46) 47:16 (43) 52:38 (42)                                     58:38 (44)    
45 Mats Halvarez Klubblös 61:50 08:01 (47) 03:28 (37) 10:58 (52) 07:39 (45) 10:28 (50) 10:06 (50) 06:27 (45)                                     04:43 (44) Mats Halvarez Klubblös
        08:01 (47) 11:29 (42) 22:27 (44) 30:06 (45) 40:34 (47) 50:40 (47) 57:07 (45)                                     61:50 (45)    
46 Sonja Perneby Tullinge SK 62:07 07:13 (37) 06:36 (58) 09:14 (45) 09:45 (56) 07:49 (36) 09:55 (49) 08:21 (58)                                     03:14 (17) Sonja Perneby Tullinge SK
        07:13 (37) 13:49 (52) 23:03 (45) 32:48 (51) 40:37 (48) 50:32 (45) 58:53 (50)                                     62:07 (46)    
47 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 62:51 07:33 (41) 03:42 (41) 09:16 (46) 07:47 (46) 14:59 (59) 07:32 (42) 07:17 (51)                                     04:45 (46) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        07:33 (41) 11:15 (41) 20:31 (41) 28:18 (39) 43:17 (51) 50:49 (48) 58:06 (46)                                     62:51 (47)    
48 Monica Forsberg IBM-Klubben 62:58 05:19 (27) 06:34 (57) 08:28 (42) 18:14 (59) 08:15 (40) 06:28 (30) 05:28 (33)                                     04:12 (35) Monica Forsberg IBM-Klubben
        05:19 (27) 11:53 (45) 20:21 (39) 38:35 (58) 46:50 (55) 53:18 (50) 58:46 (49)                                     62:58 (48)    
49 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 63:20 09:06 (52) 03:49 (43) 10:40 (51) 08:34 (52) 11:20 (54) 07:06 (37) 07:38 (55)                                     05:07 (49) Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        09:06 (52) 12:55 (48) 23:35 (48) 32:09 (49) 43:29 (53) 50:35 (46) 58:13 (47)                                     63:20 (49)    
50 Key Lindell OK Södertörn 63:34 07:43 (43) 03:54 (45) 12:41 (56) 08:16 (49) 10:43 (51) 08:03 (43) 06:56 (49)                                     05:18 (52) Key Lindell OK Södertörn
        07:43 (43) 11:37 (44) 24:18 (50) 32:34 (50) 43:17 (51) 51:20 (49) 58:16 (48)                                     63:34 (50)    
51 Yngve Hedberg Snättringe SK 65:24 09:23 (53) 03:37 (40) 11:53 (55) 08:27 (51) 07:53 (37) 14:04 (57) 05:33 (35)                                     04:34 (40) Yngve Hedberg Snättringe SK
        09:23 (53) 13:00 (50) 24:53 (53) 33:20 (53) 41:13 (49) 55:17 (52) 60:50 (51)                                     65:24 (51)    
52 Kerstin Pettersson Tullinge SK 66:25 05:07 (24) 02:38 (18) 07:42 (33) 05:47 (33) 06:29 (26) 28:49 (59) 05:12 (28)                                     04:41 (42) Kerstin Pettersson Tullinge SK
        05:07 (24) 07:45 (21) 15:27 (23) 21:14 (24) 27:43 (23) 56:32 (53) 61:44 (52)                                     66:25 (52)    
53 Staffan Melinder Tullinge SK 66:27 05:10 (25) 02:39 (19) 07:47 (34) 05:41 (30) 06:12 (19) 29:06 (60) 05:09 (27)                                     04:43 (44) Staffan Melinder Tullinge SK
        05:10 (25) 07:49 (24) 15:36 (25) 21:17 (26) 27:29 (21) 56:35 (54) 61:44 (52)                                     66:27 (53)    
54 Gunilla Wickenberg IBM-Klubben 70:54 07:02 (35) 04:31 (49) 12:52 (57) 09:07 (54) 11:42 (57) 12:58 (56) 06:03 (38)                                     06:39 (58) Gunilla Wickenberg IBM-Klubben
        07:02 (35) 11:33 (43) 24:25 (51) 33:32 (54) 45:14 (54) 58:12 (55) 64:15 (54)                                     70:54 (54)    
55 Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK 72:09 08:57 (51) 04:54 (51) 09:27 (48) 07:24 (44) 11:31 (56) 12:10 (54) 10:42 (60)                                     07:04 (60) Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK
        08:57 (51) 13:51 (53) 23:18 (46) 30:42 (46) 42:13 (50) 54:23 (51) 65:05 (55)                                     72:09 (55)    
56 Birgitta Westergren Täby OK 74:08 07:47 (44) 05:12 (54) 14:27 (59) 10:48 (58) 10:46 (52) 11:12 (53) 07:24 (53)                                     06:32 (56) Birgitta Westergren Täby OK
        07:47 (44) 12:59 (49) 27:26 (56) 38:14 (56) 49:00 (56) 60:12 (56) 67:36 (56)                                     74:08 (56)    
56 Lennart Westergren Söders  SOL 74:08 07:47 (44) 05:02 (52) 14:43 (60) 10:42 (57) 10:52 (53) 11:07 (52) 07:23 (52)                                     06:32 (56) Lennart Westergren Söders  SOL
        07:47 (44) 12:49 (46) 27:32 (57) 38:14 (56) 49:06 (57) 60:13 (57) 67:36 (56)                                     74:08 (56)    
58 Britt-Marie Skog Skogsluffarnas OK 77:33 08:09 (48) 05:07 (53) 13:26 (58) 09:03 (53) 15:04 (60) 12:14 (55) 07:40 (56)                                     06:50 (59) Britt-Marie Skog Skogsluffarnas OK
        08:09 (48) 13:16 (51) 26:42 (55) 35:45 (55) 50:49 (58) 63:03 (58) 70:43 (58)                                     77:33 (58)    
.- Anki Landarv Klubblös 260:11 218:58 (59) 06:10 (56) 05:50 (6) 05:07 (20) 06:22 (23) 06:53 (34) 06:11 (42)                                     04:40 (41) Anki Landarv Klubblös
        218:58 (59) 225:08 (60) 230:58 (59) 236:05 (59) 242:27 (59) 249:20 (59) 255:31 (59)                                     260:11 (59)    
.- Yvonne Branting Skarpnäcks OL 268:49 220:05 (60) 04:39 (50) 09:12 (44) 08:18 (50) 07:53 (37) 07:10 (38) 06:21 (44)                                     05:11 (50) Yvonne Branting Skarpnäcks OL
        220:05 (60) 224:44 (59) 233:56 (60) 242:14 (60) 250:07 (60) 257:17 (60) 263:38 (60)                                     268:49 (60)    
- Lars Persson Väsby OK 33:55 02:51   07:25   04:47   03:42   04:11   04:23   03:28                                       03:08   Lars Persson Väsby OK
        02:51   10:16   15:03   18:45   22:56   27:19   30:47                                       33:55