Sträcktider Luffarligan Orminge                                                                            
  20170412           Svarta tider är sträcktider     Blå tider är från start     Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                      
                                                                                   
Plac Bana A - 5,2 km Klubb Sluttid Korr Sluttid Korr Plac S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål   Bana A - 5,2 km Klubb
1 Niklas Wrane Söders-Tyresö 39:50 37:08 1 01:11 (1) 03:11 (1) 04:11 (2) 01:07 (1) 01:36 (1) 01:26 (2) 03:11 (1) 01:45 (1) 03:03 (1) 01:16 (1) 01:15 (1) 05:00 (1) 00:48 (1) 02:44 (1) 02:26 (1) 03:28 (1) 02:12 (1) Niklas Wrane Söders-Tyresö
            01:11 (1) 04:22 (1) 08:33 (1) 09:40 (1) 11:16 (1) 12:42 (1) 15:53 (1) 17:38 (1) 20:41 (1) 21:57 (1) 23:12 (1) 28:12 (1) 29:00 (1) 31:44 (1) 34:10 (1) 37:38 (1) 39:50 (1)    
2 Hannes Svahn OK Ravinen 44:48 41:51 2 01:19 (2) 03:27 (2) 04:06 (1) 01:10 (2) 01:47 (2) 01:37 (3) 03:16 (2) 02:39 (5) 03:21 (2) 01:22 (2) 02:01 (7) 05:50 (2) 01:10 (6) 02:53 (2) 02:49 (2) 03:36 (2) 02:25 (2) Hannes Svahn OK Ravinen
            01:19 (2) 04:46 (2) 08:52 (2) 10:02 (2) 11:49 (2) 13:26 (2) 16:42 (2) 19:21 (2) 22:42 (2) 24:04 (2) 26:05 (2) 31:55 (2) 33:05 (2) 35:58 (2) 38:47 (2) 42:23 (2) 44:48 (2)    
3 Johnny Junegard Tullinge SK 49:08 45:55 3 01:22 (3) 03:45 (3) 04:40 (3) 01:18 (3) 01:55 (3) 01:38 (4) 03:51 (3) 02:05 (2) 03:27 (3) 02:28 (8) 01:31 (4) 06:14 (4) 01:07 (4) 03:35 (4) 02:58 (3) 04:29 (5) 02:45 (6) Johnny Junegard Tullinge SK
            01:22 (3) 05:07 (3) 09:47 (3) 11:05 (3) 13:00 (3) 14:38 (3) 18:29 (3) 20:34 (3) 24:01 (3) 26:29 (3) 28:00 (3) 34:14 (3) 35:21 (3) 38:56 (3) 41:54 (3) 46:23 (3) 49:08 (3)    
4 Tina Junegard Tullinge SK 51:39 48:17 4 01:28 (5) 04:19 (6) 04:46 (4) 01:21 (4) 02:01 (5) 01:50 (6) 04:24 (5) 02:32 (4) 03:37 (4) 01:33 (4) 01:30 (3) 06:03 (3) 01:04 (3) 03:56 (7) 04:05 (7) 04:30 (6) 02:40 (4) Tina Junegard Tullinge SK
            01:28 (5) 05:47 (6) 10:33 (4) 11:54 (4) 13:55 (4) 15:45 (4) 20:09 (4) 22:41 (4) 26:18 (4) 27:51 (4) 29:21 (4) 35:24 (4) 36:28 (4) 40:24 (4) 44:29 (4) 48:59 (4) 51:39 (4)    
5 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 52:52 49:02 5 01:33 (6) 04:11 (4) 05:10 (7) 03:50 (8)     01:44 (5) 03:59 (4) 02:29 (3) 06:17 (8) 01:31 (3) 01:20 (2) 06:22 (5) 01:01 (2) 03:22 (3) 03:20 (6) 04:01 (3) 02:42 (5) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
            01:33 (6) 05:44 (5) 10:54 (6) 14:44 (6)     52:52   52:52   52:52   52:52   52:52   52:52   52:52   52:52   52:52   52:52   52:52   52:52 (5)    
6 Ingemar Gard Söders-Tyresö 56:09 51:10 6 01:41 (7) 04:49 (8) 05:21 (8) 03:03 (7) 01:56 (4) 02:00   04:13   02:21   04:08   01:47   01:34   07:31   01:05   03:30   03:19   04:37   03:14 (8) Ingemar Gard Söders-Tyresö
            01:41 (7) 06:30 (7) 11:51 (7) 14:54 (7) 16:50 (5) 18:50 (5) 23:03 (5) 25:24 (5) 29:32 (5) 31:19 (5) 32:53 (5) 40:24 (5) 41:29 (5) 44:59 (5) 48:18 (5) 52:55 (5) 56:09 (6)    
7 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 62:12 57:16 8 02:32 (11) 04:43 (7) 05:04 (6) 01:31 (5) 03:25 (7) 01:52 (7) 07:49 (8) 03:22 (7) 04:46 (6) 01:44 (6) 01:31 (4) 06:50 (6) 01:35 (8) 03:53 (6) 03:18 (5) 05:00 (7) 03:17 (9) Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK
            02:32 (11) 07:15 (8) 12:19 (8) 13:50 (5) 17:15 (6) 19:07 (6) 26:56 (6) 30:18 (6) 35:04 (7) 36:48 (7) 38:19 (7) 45:09 (6) 46:44 (6) 50:37 (6) 53:55 (6) 58:55 (6) 62:12 (7)    
8 Christian Olsson OK Ravinen 62:27 53:23 7 01:25 (4) 04:16 (5) 04:52 (5) 06:44 (10) 02:20 (6) 01:24 (1) 06:03 (6) 03:39 (8) 04:15 (5) 01:33 (4) 01:35 (6) 09:32 (8) 01:08 (5) 03:40 (5) 03:08 (4) 04:21 (4) 02:32 (3) Christian Olsson OK Ravinen
            01:25 (4) 05:41 (4) 10:33 (4) 17:17 (8) 19:37 (7) 21:01 (7) 27:04 (7) 30:43 (7) 34:58 (6) 36:31 (6) 38:06 (6) 47:38 (7) 48:46 (7) 52:26 (7) 55:34 (7) 59:55 (7) 62:27 (8)    
9 Johan Alenius IFK Lidingöa 69:47 60:42 9 01:44 (8) 05:34 (9) 05:33 (9) 09:05 (11)     02:03 (8) 06:07 (7) 02:46 (6) 04:55 (7) 02:03 (7) 02:02 (8) 07:41 (7) 01:18 (7) 04:41 (8) 05:36 (9) 05:26 (8) 03:13 (7) Johan Alenius IFK Lidingöa
            01:44 (8) 07:18 (9) 12:51 (9) 21:56 (10)     69:47   69:47   69:47   69:47   69:47   69:47   69:47   69:47   69:47   69:47   69:47   69:47 (9)    
10 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 91:36 85:26 10 02:28 (10) 07:11 (11) 09:15 (10) 02:22 (6) 03:48 (9) 02:31   07:20   07:00   06:40   03:30   02:15   09:58   02:15   07:08   05:54   07:24   04:37 (10) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
            02:28 (10) 09:39 (11) 18:54 (11) 21:16 (9) 25:04 (8) 27:35 (8) 34:55 (8) 41:55 (8) 48:35 (8) 52:05 (8) 54:20 (8) 64:18 (8) 66:33 (8) 73:41 (8) 79:35 (8) 86:59 (8) 91:36 (10)    
11 Mats Lundblad Täby OK 96:31 87:24 11 02:05 (9) 05:56 (10) 09:19 (11) 05:20 (9) 03:47 (8) 02:53 (9) 09:33 (9) 07:30 (9) 07:16 (9) 02:40 (9) 02:30 (9) 09:33 (9) 01:47 (9) 08:02 (9) 05:05 (8) 08:30 (9) 04:45 (11) Mats Lundblad Täby OK
            02:05 (9) 08:01 (10) 17:20 (10) 22:40 (11) 26:27 (9) 29:20 (9) 38:53 (9) 46:23 (9) 53:39 (9) 56:19 (9) 58:49 (9) 68:22 (9) 70:09 (9) 78:11 (9) 83:16 (9) 91:46 (9) 96:31 (11)    
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid     S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                       Mål   Bana B - 4,5 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 35:05     02:29 (1) 04:18 (1) 03:43 (1) 02:01 (1) 01:44 (2) 02:09 (1) 01:51 (1) 02:13 (1) 03:28 (1) 04:50 (1) 05:17 (1)                     01:02 (1) Tommy Holmér Väsby OK
            02:29 (1) 06:47 (1) 10:30 (1) 12:31 (1) 14:15 (1) 16:24 (1) 18:15 (1) 20:28 (1) 23:56 (1) 28:46 (1) 34:03 (1)                     35:05 (1)    
2 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 41:52     03:26 (8) 05:44 (9) 04:04 (2) 02:02 (2) 01:43 (1) 02:23 (2) 02:00 (2) 02:14 (2) 04:42 (5) 06:46 (5) 05:31 (2)                     01:17 (2) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
            03:26 (8) 09:10 (6) 13:14 (3) 15:16 (2) 16:59 (2) 19:22 (2) 21:22 (2) 23:36 (2) 28:18 (2) 35:04 (2) 40:35 (2)                     41:52 (2)    
3 Dan Klang Haninge SOK 45:01     03:24 (7) 05:00 (2) 04:28 (3) 02:44 (10) 02:01 (8) 02:46 (3) 02:04 (3) 03:01 (8) 05:04 (9) 06:56 (6) 06:12 (3)                     01:21 (3) Dan Klang Haninge SOK
            03:24 (7) 08:24 (3) 12:52 (2) 15:36 (3) 17:37 (3) 20:23 (3) 22:27 (3) 25:28 (3) 30:32 (3) 37:28 (3) 43:40 (3)                     45:01 (3)    
4 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 48:04     03:01 (2) 05:10 (3) 05:08 (6) 02:54 (12) 01:51 (3) 03:01 (6) 02:53 (15) 02:54 (6) 05:52 (20) 06:18 (2) 07:16 (10)                     01:46 (20) Stina Andreasson Gustavsbergs OK
            03:01 (2) 08:11 (2) 13:19 (4) 16:13 (4) 18:04 (4) 21:05 (4) 23:58 (4) 26:52 (5) 32:44 (5) 39:02 (4) 46:18 (4)                     48:04 (4)    
5 Sune Sisell OK Södertörn 48:19     03:15 (3) 05:29 (4) 04:58 (4) 02:34 (4) 01:59 (6) 03:11 (12) 02:37 (6) 02:37 (3) 04:31 (2) 08:17 (20) 07:11 (7)                     01:40 (13) Sune Sisell OK Södertörn
            03:15 (3) 08:44 (4) 13:42 (5) 16:16 (5) 18:15 (5) 21:26 (5) 24:03 (5) 26:40 (4) 31:11 (4) 39:28 (5) 46:39 (5)                     48:19 (5)    
6 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 48:42     03:32 (9) 05:46 (11) 05:22 (10) 02:55 (13) 02:18 (16) 03:10 (10) 02:56 (16) 02:49 (5) 04:47 (6) 06:19 (3) 07:09 (6)                     01:39 (12) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
            03:32 (9) 09:18 (8) 14:40 (8) 17:35 (8) 19:53 (8) 23:03 (9) 25:59 (9) 28:48 (6) 33:35 (6) 39:54 (6) 47:03 (6)                     48:42 (6)    
7 Olle Blomgren OK Södertörn 49:48     03:37 (10) 05:54 (13) 05:01 (5) 02:47 (11) 01:58 (5) 02:47 (4) 03:37 (25) 03:07 (11) 04:59 (8) 06:58 (7) 07:33 (12)                     01:30 (5) Olle Blomgren OK Södertörn
            03:37 (10) 09:31 (10) 14:32 (7) 17:19 (7) 19:17 (6) 22:04 (6) 25:41 (7) 28:48 (6) 33:47 (7) 40:45 (7) 48:18 (7)                     49:48 (7)    
8 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 50:28     04:20 (23) 05:36 (8) 05:17 (8) 02:43 (8) 02:11 (13) 03:25 (14) 03:04 (19) 02:46 (4) 05:21 (15) 07:02 (8) 07:06 (5)                     01:37 (10) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
            04:20 (23) 09:56 (15) 15:13 (10) 17:56 (11) 20:07 (10) 23:32 (11) 26:36 (11) 29:22 (10) 34:43 (10) 41:45 (8) 48:51 (8)                     50:28 (8)    
9 Mats Halvarez Klubblös 51:18     03:23 (6) 06:30 (26) 05:22 (10) 02:29 (3) 02:24 (19) 03:01 (6) 02:46 (12) 03:05 (10) 05:15 (11) 07:51 (18) 07:40 (16)                     01:32 (6) Mats Halvarez Klubblös
            03:23 (6) 09:53 (13) 15:15 (11) 17:44 (9) 20:08 (11) 23:09 (10) 25:55 (8) 29:00 (8) 34:15 (8) 42:06 (9) 49:46 (9)                     51:18 (9)    
10 Per-Johan Vikfors OK Österåker 51:36     03:44 (11) 05:35 (6) 06:19 (20) 02:55 (13) 01:57 (4) 03:04 (8) 02:37 (6) 03:02 (9) 05:05 (10) 08:07 (19) 07:37 (14)                     01:34 (8) Per-Johan Vikfors OK Österåker
            03:44 (11) 09:19 (9) 15:38 (13) 18:33 (13) 20:30 (13) 23:34 (12) 26:11 (10) 29:13 (9) 34:18 (9) 42:25 (10) 50:02 (10)                     51:36 (10)    
11 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 55:06     03:58 (17) 06:01 (16) 05:36 (13) 03:01 (16) 02:16 (15) 03:34 (18) 02:45 (10) 04:52 (26) 05:37 (18) 07:19 (12) 08:26 (21)                     01:41 (15) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
            03:58 (17) 09:59 (16) 15:35 (12) 18:36 (14) 20:52 (14) 24:26 (13) 27:11 (12) 32:03 (13) 37:40 (11) 44:59 (11) 53:25 (11)                     55:06 (11)    
12 Kjell Holmberg OK Södertörn 57:18     03:48 (14) 05:58 (15)     03:36 (29) 02:29 (21) 03:30 (16) 03:17 (21) 05:56 (28) 05:20 (14) 07:35 (16) 08:30 (23)                         Kjell Holmberg OK Södertörn
            03:48 (14) 09:46 (12)                                                         Ej tid  ----->      
12 Anders Larsson Skarpnäcks OL 57:18     06:22 (34) 05:57 (14) 05:24 (12) 03:22 (25) 02:15 (14) 03:10 (10) 03:03 (18) 03:23 (15) 04:57 (7) 09:20 (25) 08:22 (20)                     01:43 (18) Anders Larsson Skarpnäcks OL
            06:22 (34) 12:19 (29) 17:43 (24) 21:05 (23) 23:20 (22) 26:30 (21) 29:33 (19) 32:56 (15) 37:53 (12) 47:13 (13) 55:35 (12)                     57:18 (12)    
14 Lars Hörnström Täby OK 57:30     03:46 (12) 06:48 (27) 06:12 (18) 03:13 (21) 02:07 (11) 03:21 (13) 02:43 (9) 03:45 (20) 09:13 (30) 07:02 (8) 07:34 (13)                     01:46 (20) Lars Hörnström Täby OK
            03:46 (12) 10:34 (23) 16:46 (20) 19:59 (19) 22:06 (19) 25:27 (15) 28:10 (14) 31:55 (12) 41:08 (18) 48:10 (15) 55:44 (13)                     57:30 (13)    
15 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 57:44     04:02 (19) 06:03 (17) 06:23 (21) 02:34 (4) 02:22 (18) 04:24 (29) 02:36 (5) 05:25 (27) 06:43 (24) 08:30 (22) 07:15 (9)                     01:27 (4) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
            04:02 (19) 10:05 (18) 16:28 (18) 19:02 (15) 21:24 (16) 25:48 (16) 28:24 (15) 33:49 (18) 40:32 (16) 49:02 (19) 56:17 (15)                     57:44 (14)    
16 Björn Lindgren OK Österåker 57:51     03:58 (17) 06:11 (22) 06:23 (21) 03:35 (28) 02:49 (27) 03:27 (15) 03:31 (24) 03:27 (16) 05:21 (15) 08:28 (21) 08:46 (25)                     01:55 (25) Björn Lindgren OK Österåker
            03:58 (17) 10:09 (20) 16:32 (19) 20:07 (20) 22:56 (21) 26:23 (20) 29:54 (20) 33:21 (17) 38:42 (14) 47:10 (12) 55:56 (14)                     57:51 (15)    
17 Tommy Lindberg Haninge SOK 57:54     04:08 (20) 05:32 (5) 06:02 (17) 02:34 (4) 01:59 (6) 09:23 (33) 02:50 (13) 02:57 (7) 05:18 (13) 07:48 (17) 07:50 (17)                     01:33 (7) Tommy Lindberg Haninge SOK
            04:08 (20) 09:40 (11) 15:42 (14) 18:16 (12) 20:15 (12) 29:38 (26) 32:28 (24) 35:25 (21) 40:43 (17) 48:31 (18) 56:21 (16)                     57:54 (16)    
18 Sven Setterqvist OK Södertörn 58:06     05:05 (28) 06:12 (23) 05:44 (14) 03:17 (23) 02:25 (20) 03:30 (16) 02:42 (8) 04:09 (21) 05:29 (17) 09:30 (27) 08:26 (21)                     01:37 (10) Sven Setterqvist OK Södertörn
            05:05 (28) 11:17 (26) 17:01 (21) 20:18 (21) 22:43 (20) 26:13 (19) 28:55 (16) 33:04 (16) 38:33 (13) 48:03 (14) 56:29 (17)                     58:06 (17)    
19 Klaus Siegel Gustavsberg OK 58:25     03:22 (4) 05:48 (12) 10:49 (32) 03:10 (18) 02:03 (9) 06:20 (32) 02:24 (4) 04:17 (22) 04:34 (3) 07:02 (8) 06:54 (4)                     01:42 (17) Klaus Siegel Gustavsberg OK
            03:22 (4) 09:10 (6) 19:59 (27) 23:09 (27) 25:12 (25) 31:32 (27) 33:56 (26) 38:13 (24) 42:47 (20) 49:49 (21) 56:43 (18)                     58:25 (18)    
20 Willy Ljungdell Täby OK 58:44     03:22 (4) 05:35 (6) 05:18 (9) 02:42 (7) 02:21 (17) 02:52 (5) 02:51 (14) 13:32 (34) 04:37 (4) 06:20 (4) 07:39 (15)                     01:35 (9) Willy Ljungdell Täby OK
            03:22 (4) 08:57 (5) 14:15 (6) 16:57 (6) 19:18 (7) 22:10 (7) 25:01 (6) 38:33 (25) 43:10 (22) 49:30 (20) 57:09 (20)                     58:44 (19)    
21 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 59:19     04:21 (24) 06:28 (25) 06:44 (24) 03:13 (20) 02:43 (25) 03:42 (21) 03:26 (23) 03:17 (14) 05:42 (19) 08:43 (24) 08:42 (24)                     02:18 (30) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
            04:21 (24) 10:49 (24) 17:33 (22) 20:46 (22) 23:29 (23) 27:11 (22) 30:37 (21) 33:54 (19) 39:36 (15) 48:19 (16) 57:01 (19)                     59:19 (20)    
22 Bo Hedlund IFK Enskede 59:23     03:54 (15) 06:06 (18) 06:14 (19) 02:56 (15) 02:49 (27) 03:58 (25) 05:37 (32) 03:37 (17) 06:07 (21) 07:11 (11) 09:01 (28)                     01:53 (24) Bo Hedlund IFK Enskede
            03:54 (15) 10:00 (17) 16:14 (16) 19:10 (17) 21:59 (17) 25:57 (17) 31:34 (23) 35:11 (20) 41:18 (19) 48:29 (17) 57:30 (21)                     59:23 (21)    
23 Leif Lundquist Enebybergs IF 63:11     04:11 (21) 06:10 (20) 08:52 (29) 03:13 (20) 02:56 (30) 03:37 (20) 05:10 (30) 03:40 (19) 06:49 (25) 07:34 (15) 09:09 (29)                     01:50 (22) Leif Lundquist Enebybergs IF
            04:11 (21) 10:21 (21) 19:13 (25) 22:26 (25) 25:22 (26) 28:59 (24) 34:09 (27) 37:49 (23) 44:38 (24) 52:12 (22) 61:21 (22)                     63:11 (22)    
24 Anne-Marie Holmström Gustavsberg OK 63:37     03:55 (16) 07:02 (28) 06:43 (23) 03:47 (30) 02:41 (24) 04:12 (28) 03:12 (20) 06:04 (29) 06:27 (22) 09:28 (26) 08:15 (19)                     01:51 (23) Anne-Marie Holmström Gustavsberg OK
            03:55 (16) 10:57 (25) 17:40 (23) 21:27 (24) 24:08 (24) 28:20 (23) 31:32 (22) 37:36 (22) 44:03 (23) 53:31 (24) 61:46 (23)                     63:37 (23)    
25 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 63:40     04:19 (22) 06:10 (20) 05:48 (15) 03:10 (18) 02:36 (22) 04:05 (26) 02:56 (16) 03:07 (11) 10:46 (32) 10:09 (28) 08:50 (26)                     01:44 (19) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
            04:19 (22) 10:29 (22) 16:17 (17) 19:27 (18) 22:03 (18) 26:08 (18) 29:04 (17) 32:11 (14) 42:57 (21) 53:06 (23) 61:56 (24)                     63:40 (24)    
26 Svante Frid Enebybergs IF 63:54     04:21 (24) 05:45 (10) 05:59 (16) 03:03 (17) 02:05 (10) 03:36 (19) 02:45 (10) 03:08 (13) 16:32 (34) 07:29 (14) 07:31 (11)                     01:40 (13) Svante Frid Enebybergs IF
            04:21 (24) 10:06 (19) 16:05 (15) 19:08 (16) 21:13 (15) 24:49 (14) 27:34 (13) 30:42 (11) 47:14 (28) 54:43 (26) 62:14 (25)                     63:54 (25)    
27 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 64:10     05:45 (32) 06:26 (24) 07:17 (25) 03:29 (27) 02:50 (29) 03:42 (21) 03:23 (22) 06:30 (31) 07:26 (26) 07:27 (13) 07:59 (18)                     01:56 (26) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
            05:45 (32) 12:11 (27) 19:28 (26) 22:57 (26) 25:47 (27) 29:29 (25) 32:52 (25) 39:22 (26) 46:48 (26) 54:15 (25) 62:14 (25)                     64:10 (26)    
28 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 67:46     05:17 (31) 07:36 (30) 07:56 (26) 04:04 (33) 02:45 (26) 04:08 (27) 03:51 (27) 04:30 (24) 06:31 (23) 10:11 (29) 08:54 (27)                     02:03 (28) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
            05:17 (31) 12:53 (31) 20:49 (28) 24:53 (28) 27:38 (28) 31:46 (28) 35:37 (28) 40:07 (27) 46:38 (25) 56:49 (27) 65:43 (27)                     67:46 (27)    
29 Bo Norbäck Tullinge SK 68:09     03:46 (12) 06:09 (19) 05:08 (6) 02:43 (8) 02:08 (12) 03:05 (9) 06:17 (33) 12:35 (33) 05:17 (12) 12:06 (33) 07:14 (8)                     01:41 (15) Bo Norbäck Tullinge SK
            03:46 (12) 09:55 (14) 15:03 (9) 17:46 (10) 19:54 (9) 22:59 (8) 29:16 (18) 41:51 (30) 47:08 (27) 59:14 (29) 66:28 (28)                     68:09 (28)    
30 Kurt Andersson Enebybergs IF 68:46     05:08 (29) 07:44 (31) 10:41 (31) 03:20 (24) 02:38 (23) 03:51 (23) 03:37 (25) 03:37 (17) 07:47 (27) 08:30 (22) 09:39 (30)                     02:14 (29) Kurt Andersson Enebybergs IF
            05:08 (29) 12:52 (30) 23:33 (31) 26:53 (31) 29:31 (30) 33:22 (30) 36:59 (29) 40:36 (28) 48:23 (29) 56:53 (28) 66:32 (29)                     68:46 (29)    
31 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 76:58     04:49 (26) 08:41 (33) 07:56 (26) 03:53 (31) 03:10 (32) 04:32 (31) 04:09 (28) 04:31 (25) 08:26 (28) 13:32 (34) 10:57 (32)                     02:22 (31) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
            04:49 (26) 13:30 (33) 21:26 (29) 25:19 (29) 28:29 (29) 33:01 (29) 37:10 (30) 41:41 (29) 50:07 (30) 63:39 (30) 74:36 (30)                     76:58 (30)    
32 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 81:40     04:53 (27) 07:21 (29) 12:45 (33) 03:23 (26) 03:01 (31) 03:53 (24) 04:41 (29) 04:22 (23) 11:08 (33) 12:04 (32) 11:47 (33)                     02:22 (31) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
            04:53 (27) 12:14 (28) 24:59 (33) 28:22 (32) 31:23 (32) 35:16 (32) 39:57 (31) 44:19 (31) 55:27 (31) 67:31 (31) 79:18 (31)                     81:40 (31)    
33 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 83:28     05:10 (30) 07:52 (32) 09:00 (30) 03:58 (32) 03:32 (33) 04:24 (29) 08:45 (34) 08:30 (32) 09:53 (31) 10:30 (30) 09:58 (31)                     01:56 (26) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
            05:10 (30) 13:02 (32) 22:02 (30) 26:00 (30) 29:32 (31) 33:56 (31) 42:41 (32) 51:11 (32) 61:04 (32) 71:34 (32) 81:32 (32)                     83:28 (32)    
34 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 97:00     06:16 (33) 09:05 (34) 08:41 (28) 04:20 (34) 04:39 (34) 13:42 (34) 05:22 (31) 06:12 (30) 08:54 (29) 11:04 (31) 15:46 (34)                     02:59 (33) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
            06:16 (33) 15:21 (34) 24:02 (32) 28:22 (32) 33:01 (33) 46:43 (33) 52:05 (33) 58:17 (33) 67:11 (33) 78:15 (33) 94:01 (33)                     97:00 (33)    
- Harald Bauer IFK Lidingö SOK 66:26     04:21   05:07   06:00   03:05   02:05   10:36   04:20   09:26   05:29   06:57   07:28                       01:32   Harald Bauer IFK Lidingö SOK
            04:21   09:28   15:28   18:33   20:38   31:14   35:34   45:00   50:29   57:26   64:54                       66:26      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid Korr Sluttid Korr Plac S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                                   Mål   Bana C - 3,6 km Klubb
1 Per Ljung Stockholms OK 33:15 27:50 1 05:54 (1) 03:35 (13) 01:50 (1) 01:39 (1) 05:22 (4) 01:56 (1) 05:25 (1) 06:18 (1)                                 01:16 (1) Per Ljung Stockholms OK
            05:54 (1) 09:29 (2) 11:19 (1) 12:58 (1) 18:20 (1) 20:16 (1) 25:41 (1) 31:59 (1)                                 33:15 (1)    
2 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 40:22 36:02 5 07:46 (6) 01:52 (1) 02:28 (2) 02:28 (3) 05:10 (3) 02:28 (8) 08:32 (8) 07:39 (2)                                 01:59 (11) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
            07:46 (6) 09:38 (3) 12:06 (2) 14:34 (3) 19:44 (2) 22:12 (2) 30:44 (2) 38:23 (2)                                 40:22 (2)    
3 Olle Arman Nyköpings OK 45:15 35:23 3 07:48 (7) 06:15 (17) 03:37 (10) 02:36 (5) 04:54 (1) 02:19 (5) 07:48 (3) 08:12 (6)                                 01:46 (7) Olle Arman Nyköpings OK
            07:48 (7) 14:03 (14) 17:40 (8) 20:16 (8) 25:10 (4) 27:29 (4) 35:17 (4) 43:29 (3)                                 45:15 (3)    
4 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 47:50 34:31 2 07:31 (3) 10:07 (21) 02:52 (3) 02:37 (6) 04:57 (2) 02:01 (2) 07:44 (2) 08:11 (5)                                 01:50 (10) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
            07:31 (3) 17:38 (19) 20:30 (16) 23:07 (15) 28:04 (8) 30:05 (8) 37:49 (7) 46:00 (4)                                 47:50 (4)    
5 Tomas Pettersson Haninge SOK 48:40 42:07 8 08:28 (10) 02:33 (7) 04:00 (13) 02:47 (7) 08:51 (19) 02:46 (16) 08:22 (7) 08:48 (9)                                 02:05 (16) Tomas Pettersson Haninge SOK
            08:28 (10) 11:01 (4) 15:01 (4) 17:48 (4) 26:39 (6) 29:25 (6) 37:47 (6) 46:35 (5)                                 48:40 (5)    
6 Göran Johansson Snättringe SK 48:41 41:55 7 11:04 (22) 02:44 (10) 04:02 (14) 02:55 (12) 06:19 (6) 02:21 (6) 08:06 (5) 09:07 (10)                                 02:03 (14) Göran Johansson Snättringe SK
            11:04 (22) 13:48 (12) 17:50 (9) 20:45 (9) 27:04 (7) 29:25 (6) 37:31 (5) 46:38 (6)                                 48:41 (6)    
7 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 50:27 39:59 6 07:53 (8) 10:28 (22)     02:51 (10) 08:38 (18) 02:52 (18) 08:08 (6) 08:01 (4)                                 01:36 (4) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
            07:53 (8) 18:21 (21)                                                         50:27 (7)    
8 Mats Holmgren IFK Enskede 51:31 46:20 18 07:05 (2) 02:12 (4) 02:59 (4) 02:03   09:22   02:17   07:48   16:00                                   01:45 (6) Mats Holmgren IFK Enskede
            07:05 (2) 09:17 (1) 12:16 (3) 14:19 (2) 23:41 (3) 25:58 (3) 33:46 (3) 49:46 (8)                                 51:31 (8)    
9 Håkan Sjökvist Söders SOL 51:44 44:48 14 08:16 (9) 03:24 (12) 03:32 (8) 03:18 (20) 10:20 (21) 02:33 (9) 08:35 (9) 09:35 (12)                                 02:11 (20) Håkan Sjökvist Söders SOL
            08:16 (9) 11:40 (5) 15:12 (5) 18:30 (5) 28:50 (11) 31:23 (10) 39:58 (8) 49:33 (7)                                 51:44 (9)    
10 Kenneth Berglund Hellas Orientering 52:10 43:29 12 09:16 (14) 08:41 (20)     03:23 (21) 06:51 (8) 02:15 (4) 09:33 (14) 10:01 (14)                                 02:10 (18) Kenneth Berglund Hellas Orientering
            09:16 (14) 17:57 (20)                                                         52:10 (10)    
11 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 53:27 44:55 15 11:48 (25) 02:05 (2) 06:27 (21) 03:07   05:34   03:09   08:21   10:57                                   01:59 (11) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
            11:48 (25) 13:53 (13) 20:20 (15) 23:27 (16) 29:01 (12) 32:10 (11) 40:31 (10) 51:28 (10)                                 53:27 (11)    
12 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 53:41 46:03 17 10:35 (20) 02:40 (8) 04:58 (18) 03:05 (17) 07:19 (12) 02:24 (7) 09:08 (13) 10:56 (20)                                 02:36 (27) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
            10:35 (20) 13:15 (10) 18:13 (10) 21:18 (11) 28:37 (10) 31:01 (9) 40:09 (9) 51:05 (9)                                 53:41 (12)    
13 Hans Gustavsson Nyköpings OK 54:05 46:41 19 09:43 (16) 02:30 (5) 04:54 (17) 02:47 (7) 06:40 (7) 02:50 (17) 11:20 (21) 10:54 (19)                                 02:27 (25) Hans Gustavsson Nyköpings OK
            09:43 (16) 12:13 (6) 17:07 (7) 19:54 (7) 26:34 (5) 29:24 (5) 40:44 (11) 51:38 (11)                                 54:05 (13)    
14 Gunnar Hellström Haninge SOK 54:53 43:21 10 10:51 (21) 04:48 (14) 06:44 (23) 02:29 (4) 07:38 (16) 02:42 (12) 09:40 (16) 08:15 (7)                                 01:46 (7) Gunnar Hellström Haninge SOK
            10:51 (21) 15:39 (17) 22:23 (18) 24:52 (18) 32:30 (16) 35:12 (16) 44:52 (15) 53:07 (12)                                 54:53 (14)    
15 Åke Lewander Skarpnäcks OL 56:18 45:08 16 07:42 (5) 05:00 (15) 06:10 (20) 02:20 (2) 06:58 (11) 04:42 (23) 08:46 (10) 13:04 (24)                                 01:36 (4) Åke Lewander Skarpnäcks OL
            07:42 (5) 12:42 (8) 18:52 (12) 21:12 (10) 28:10 (9) 32:52 (13) 41:38 (12) 54:42 (14)                                 56:18 (15)    
16 John Östlund Sundbybergs IK 56:25 47:38 20 09:56 (18) 02:43 (9) 06:04 (19) 03:31 (22) 07:51 (17) 03:12 (20) 10:24 (18) 10:24 (16)                                 02:20 (22) John Östlund Sundbybergs IK
            09:56 (18) 12:39 (7) 18:43 (11) 22:14 (12) 30:05 (14) 33:17 (15) 43:41 (14) 54:05 (13)                                 56:25 (16)    
17 Inger Jansson Nynäshamns OK 56:49 43:37 13 09:15 (13) 13:12 (25)     03:13 (19) 06:53 (9) 02:45 (14) 08:59 (11) 10:32 (17)                                 02:00 (13) Inger Jansson Nynäshamns OK
            09:15 (13) 22:27 (24)                                                         56:49 (17)    
18 Ingrid Graneli Haninge SOK 57:59 43:24 11 09:25 (15) 10:47 (24) 03:48 (11) 02:57   06:26   02:18   10:01   09:52                                   02:25 (24) Ingrid Graneli Haninge SOK
            09:25 (15) 20:12 (23) 24:00 (20) 26:57 (19) 33:23 (17) 35:41 (17) 45:42 (16) 55:34 (16)                                 57:59 (18)    
19 Leif Hermundstad Snättringe SK 58:34 52:40 24 10:29 (19) 02:30 (5) 03:24 (7) 03:03 (15) 11:02 (22) 02:33 (9) 10:16 (17) 11:30 (21)                                 03:47 (28) Leif Hermundstad Snättringe SK
            10:29 (19) 12:59 (9) 16:23 (6) 19:26 (6) 30:28 (15) 33:01 (14) 43:17 (13) 54:47 (15)                                 58:34 (19)    
20 Ingemar Johnsson OK Södertörn 60:08 48:43 21 12:33 (28) 07:33 (19) 03:52 (12) 03:48 (23) 07:34 (14) 03:09 (19) 09:35 (15) 09:53 (13)                                 02:11 (20) Ingemar Johnsson OK Södertörn
            12:33 (28) 20:06 (22) 23:58 (19) 27:46 (20) 35:20 (18) 38:29 (18) 48:04 (18) 57:57 (17)                                 60:08 (20)    
21 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 60:52 50:27 22 09:02 (11) 05:40 (16) 04:45 (15) 03:04 (16) 07:29 (13) 02:42 (12) 13:53 (24) 12:08 (22)                                 02:09 (17) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
            09:02 (11) 14:42 (16) 19:27 (13) 22:31 (13) 30:00 (13) 32:42 (12) 46:35 (17) 58:43 (18)                                 60:52 (21)    
22 Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn 62:12 35:27 4 07:37 (4) 23:34 (27) 03:11 (5) 02:49 (9) 05:28 (5) 02:13 (3) 07:52 (4) 07:53 (3)                                 01:35 (3) Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn
            07:37 (4) 31:11 (27) 34:22 (24) 37:11 (24) 42:39 (23) 44:52 (22) 52:44 (19) 60:37 (19)                                 62:12 (22)    
23 Stefan Pettersson Klubblös 66:09 50:47 23 11:40 (24) 02:06 (3) 13:16 (24) 02:54 (11) 09:12 (20) 03:52 (21) 10:27 (19) 10:32 (17)                                 02:10 (18) Stefan Pettersson Klubblös
            11:40 (24) 13:46 (11) 27:02 (22) 29:56 (22) 39:08 (20) 43:00 (19) 53:27 (20) 63:59 (20)                                 66:09 (23)    
24 Per Södersten Gustavsbergs OK 67:01 52:45 25 12:24 (27) 10:41 (23) 03:35 (9) 02:58 (13) 11:16 (23) 02:45 (14) 11:06 (20) 10:12 (15)                                 02:04 (15) Per Södersten Gustavsbergs OK
            12:24 (27) 23:05 (25) 26:40 (21) 29:38 (21) 40:54 (21) 43:39 (21) 54:45 (21) 64:57 (21)                                 67:01 (24)    
25 Andris Rozenbachs TK IF 67:22 57:56 28 11:22 (23) 02:58 (11) 06:28 (22) 03:01 (14) 14:17 (24) 05:05 (24) 13:43 (23) 08:42 (8)                                 01:46 (7) Andris Rozenbachs TK IF
            11:22 (23) 14:20 (15) 20:48 (17) 23:49 (17) 38:06 (19) 43:11 (20) 56:54 (22) 65:36 (22)                                 67:22 (25)    
26 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 69:59 42:27 9 09:49 (17) 27:32 (28)     03:08 (18) 06:57 (10) 02:39 (11) 09:07 (12) 09:27 (11)                                 01:20 (2) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
            09:49 (17) 37:21 (28)                                                         69:59 (26)    
27 Jan Larsson Tullinge SK 72:54 62:16 29 09:14 (12) 07:18 (18) 03:20 (6) 03:08   19:32   02:46   12:22   12:46                                   02:28 (26) Jan Larsson Tullinge SK
            09:14 (12) 16:32 (18) 19:52 (14) 23:00 (14) 42:32 (22) 45:18 (23) 57:40 (23) 70:26 (23)                                 72:54 (27)    
28 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 73:17 54:52 27 12:17 (26) 13:36 (26) 04:49 (16) 04:34 (24) 07:36 (15) 04:04 (22) 11:38 (22) 12:23 (23)                                 02:20 (22) Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK
            12:17 (26) 25:53 (26) 30:42 (23) 35:16 (23) 42:52 (24) 46:56 (24) 58:34 (24) 70:57 (24)                                 73:17 (28)    
- Thomas Fehrm Solna OK 73:54 52:59 26 15:50   16:44   04:21   02:37   08:18   03:06   13:33                                       09:25   Thomas Fehrm Solna OK
            15:50   32:34   36:55   39:32   47:50   50:56   64:29                                       73:54      
- Ingvar Oskarsson Klubblös 106:07 96:19 30 16:54   03:56   05:52   05:55   26:21   04:54   20:17                                       21:58   Ingvar Oskarsson Klubblös
            16:54   20:50   26:42   32:37   58:58   63:52   84:09                                       106:07      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid     S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                       Mål   Bana D - 2,6 km Klubb
1 Jan Falk Hellas Orientering 29:28     04:41 (6) 06:14 (2) 02:56 (10) 02:47 (2) 02:17 (1) 03:41 (2) 05:15 (1)                                     01:37 (1) Jan Falk Hellas Orientering
            04:41 (6) 10:55 (2) 13:51 (2) 16:38 (2) 18:55 (1) 22:36 (1) 27:51 (1)                                     29:28 (1)    
2 Jan Lindgren OK Södertörn 30:50     04:53 (10) 06:02 (1) 02:28 (3) 02:54 (5) 02:43 (4) 03:38 (1) 06:13 (2)                                     01:59 (3) Jan Lindgren OK Södertörn
            04:53 (10) 10:55 (2) 13:23 (1) 16:17 (1) 19:00 (2) 22:38 (2) 28:51 (2)                                     30:50 (2)    
3 Ronny Hedlund OK Södertörn 32:14     04:21 (2) 08:08 (14) 02:14 (1) 02:32 (1) 02:35 (2) 03:52 (3) 06:41 (3)                                     01:51 (2) Ronny Hedlund OK Södertörn
            04:21 (2) 12:29 (6) 14:43 (5) 17:15 (5) 19:50 (3) 23:42 (3) 30:23 (3)                                     32:14 (3)    
4 Bertil Rydgren IFK Enskede 35:13     04:21 (2) 07:57 (12) 02:48 (5) 02:59 (6) 02:48 (5) 04:23 (4) 07:51 (14)                                     02:06 (4) Bertil Rydgren IFK Enskede
            04:21 (2) 12:18 (5) 15:06 (6) 18:05 (6) 20:53 (5) 25:16 (5) 33:07 (4)                                     35:13 (4)    
5 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 36:00     04:52 (8) 07:47 (10) 02:55 (9) 03:14 (8) 02:42 (3) 04:34 (8) 07:44 (11)                                     02:12 (7) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
            04:52 (8) 12:39 (8) 15:34 (8) 18:48 (7) 21:30 (6) 26:04 (6) 33:48 (5)                                     36:00 (5)    
6 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 36:12     04:03 (1) 06:44 (3) 03:17 (22) 02:48 (4) 03:15 (13) 04:23 (4) 09:35 (29)                                     02:07 (5) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
            04:03 (1) 10:47 (1) 14:04 (4) 16:52 (4) 20:07 (4) 24:30 (4) 34:05 (6)                                     36:12 (6)    
7 Jonas Ernfridsson Hellas Orientering 38:03     04:49 (7) 07:41 (8) 02:50 (7) 03:32 (17) 03:33 (27) 04:40 (10) 08:35 (17)                                     02:23 (14) Jonas Ernfridsson Hellas Orientering
            04:49 (7) 12:30 (7) 15:20 (7) 18:52 (8) 22:25 (7) 27:05 (7) 35:40 (8)                                     38:03 (7)    
8 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 38:19     04:52 (8) 07:57 (12) 03:38 (30) 03:21 (11) 04:21 (41) 04:46 (11) 06:41 (3)                                     02:43 (28) Eva-Stina Svärd Haninge SOK
            04:52 (8) 12:49 (9) 16:27 (11) 19:48 (10) 24:09 (13) 28:55 (13) 35:36 (7)                                     38:19 (8)    
9 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 38:26     05:26 (17) 08:15 (15) 02:49 (6) 03:26 (13) 03:12 (12) 04:57 (14) 07:39 (10)                                     02:42 (27) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
            05:26 (17) 13:41 (13) 16:30 (12) 19:56 (11) 23:08 (9) 28:05 (8) 35:44 (9)                                     38:26 (9)    
10 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 39:22     05:27 (18) 08:33 (18) 02:47 (4) 04:39 (41) 02:58 (7) 05:09 (18) 07:33 (9)                                     02:16 (11) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
            05:27 (18) 14:00 (15) 16:47 (13) 21:26 (16) 24:24 (15) 29:33 (14) 37:06 (10)                                     39:22 (10)    
11 Britt Eriksson Hammarby IF OF 39:33     05:24 (16) 08:36 (19) 02:54 (8) 04:24 (36) 03:00 (8) 05:18 (22) 07:32 (8)                                     02:25 (15) Britt Eriksson Hammarby IF OF
            05:24 (16) 14:00 (15) 16:54 (14) 21:18 (14) 24:18 (14) 29:36 (15) 37:08 (11)                                     39:33 (11)    
12 Kjell Bergman Stigfinnarna 39:38     05:11 (12) 07:39 (7) 03:00 (15) 03:47 (27) 03:30 (22) 05:39 (28) 08:24 (16)                                     02:28 (18) Kjell Bergman Stigfinnarna
            05:11 (12) 12:50 (10) 15:50 (9) 19:37 (9) 23:07 (8) 28:46 (12) 37:10 (12)                                     39:38 (12)    
13 Göran Glanshed IFK Enskede 40:16     05:35 (19) 07:44 (9) 02:58 (13) 03:43 (22) 03:18 (16) 05:03 (17) 09:19 (26)                                     02:36 (21) Göran Glanshed IFK Enskede
            05:35 (19) 13:19 (11) 16:17 (10) 20:00 (12) 23:18 (10) 28:21 (10) 37:40 (13)                                     40:16 (13)    
14 Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 40:44     07:19 (45) 07:55 (11) 02:56 (10) 03:24 (12) 03:35 (28) 04:38 (9) 08:46 (21)                                     02:11 (6) Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
            07:19 (45) 15:14 (22) 18:10 (19) 21:34 (18) 25:09 (17) 29:47 (16) 38:33 (14)                                     40:44 (14)    
15 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 40:55     06:29 (34) 09:17 (25) 02:57 (12) 03:31 (14) 03:43 (31) 04:58 (15) 07:48 (13)                                     02:12 (9) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
            06:29 (34) 15:46 (26) 18:43 (21) 22:14 (20) 25:57 (19) 30:55 (18) 38:43 (15)                                     40:55 (15)    
16 Lars Persson Väsby OK 41:17     04:30 (4) 07:13 (4) 02:15 (2) 02:47 (2) 06:47 (50) 04:46 (11) 10:34 (35)                                     02:25 (15) Lars Persson Väsby OK
            04:30 (4) 11:43 (4) 13:58 (3) 16:45 (3) 23:32 (11) 28:18 (9) 38:52 (16)                                     41:17 (16)    
17 Benny Alfordsson Tullinge SK 41:50     05:21 (15) 08:53 (22) 03:18 (23) 03:47 (27) 03:42 (30) 05:19 (23) 08:50 (22)                                     02:40 (24) Benny Alfordsson Tullinge SK
            05:21 (15) 14:14 (17) 17:32 (16) 21:19 (15) 25:01 (16) 30:20 (17) 39:10 (17)                                     41:50 (17)    
18 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 41:55     06:32 (35) 08:32 (17) 03:33 (28) 05:16 (45) 03:02 (10) 05:13 (20) 07:29 (6)                                     02:18 (13) Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna
            06:32 (35) 15:04 (21) 18:37 (20) 23:53 (26) 26:55 (23) 32:08 (21) 39:37 (18)                                     41:55 (18)    
19 Stig Lindskog Visborgs OK 42:58     06:35 (36) 07:19 (5) 03:19 (24) 03:20 (10) 03:28 (19) 04:29 (6) 11:35 (42)                                     02:53 (34) Stig Lindskog Visborgs OK
            06:35 (36) 13:54 (14) 17:13 (15) 20:33 (13) 24:01 (12) 28:30 (11) 40:05 (19)                                     42:58 (19)    
20 Hans Eriksson Hellas Orientering 43:46     06:13 (28) 08:43 (21) 03:05 (19) 03:44 (24) 03:31 (23) 05:50 (30) 09:37 (30)                                     03:03 (38) Hans Eriksson Hellas Orientering
            06:13 (28) 14:56 (20) 18:01 (18) 21:45 (19) 25:16 (18) 31:06 (19) 40:43 (20)                                     43:46 (20)    
21 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 44:41     06:20 (33) 08:57 (23) 04:58 (40) 04:35 (40) 03:15 (13) 05:17 (21) 08:42 (19)                                     02:37 (22) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
            06:20 (33) 15:17 (23) 20:15 (27) 24:50 (28) 28:05 (25) 33:22 (24) 42:04 (21)                                     44:41 (21)    
22 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 45:13     04:36 (5) 15:58 (50) 02:59 (14) 03:05 (7) 03:07 (11) 05:57 (31) 07:14 (5)                                     02:17 (12) Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK
            04:36 (5) 20:34 (42) 23:33 (37) 26:38 (34) 29:45 (30) 35:42 (28) 42:56 (22)                                     45:13 (22)    
23 Göran Grimvall Täby Ok 46:11     05:39 (20) 09:43 (29) 03:54 (37) 04:00 (31) 03:32 (24) 05:27 (25) 11:19 (39)                                     02:37 (22) Göran Grimvall Täby Ok
            05:39 (20) 15:22 (24) 19:16 (23) 23:16 (24) 26:48 (22) 32:15 (22) 43:34 (24)                                     46:11 (23)    
24 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 46:14     07:51 (50) 12:33 (41) 03:12 (21) 03:31 (14) 03:24 (18) 05:09 (18) 07:46 (12)                                     02:48 (31) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
            07:51 (50) 20:24 (41) 23:36 (38) 27:07 (37) 30:31 (32) 35:40 (27) 43:26 (23)                                     46:14 (24)    
25 Berit Lindunger Haninge SOK 46:27     05:16 (14) 11:10 (33) 03:01 (17) 03:46 (25) 05:05 (45) 07:06 (47) 08:15 (15)                                     02:48 (31) Berit Lindunger Haninge SOK
            05:16 (14) 16:26 (29) 19:27 (25) 23:13 (23) 28:18 (26) 35:24 (26) 43:39 (25)                                     46:27 (25)    
26 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 46:56     06:04 (26) 12:11 (39) 03:10 (20) 03:48 (29) 03:57 (35) 665:28 (55) 09:29 (27)                                         Olle Öberg Skogsluffarnas OK
            06:04 (26) 18:15 (35) 21:25 (32) 25:13 (31) 29:10 (29) 694:38 (55) 704:07 (55)                                     Ej tid  ----->      
27 Bo Eklind Klubblös 47:22     06:43 (40) 09:42 (28) 03:45 (35) 03:41 (21) 03:35 (28) 05:34 (27) 11:37 (43)                                     02:45 (29) Bo Eklind Klubblös
            06:43 (40) 16:25 (28) 20:10 (26) 23:51 (25) 27:26 (24) 33:00 (23) 44:37 (26)                                     47:22 (26)    
28 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 48:56     06:40 (39) 12:08 (38) 03:50 (36) 04:08 (33) 04:18 (40) 06:12 (34) 08:59 (24)                                     02:41 (25) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
            06:40 (39) 18:48 (38) 22:38 (36) 26:46 (35) 31:04 (33) 37:16 (30) 46:15 (27)                                     48:56 (27)    
29 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 48:57     06:36 (37) 12:14 (40) 03:41 (33) 04:17 (35) 04:17 (38) 06:13 (35) 08:58 (23)                                     02:41 (25) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
            06:36 (37) 18:50 (39) 22:31 (35) 26:48 (36) 31:05 (34) 37:18 (31) 46:16 (28)                                     48:57 (28)    
30 Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK 49:03     06:05 (27) 09:28 (26) 03:20 (25) 03:46 (25) 03:48 (32) 05:22 (24) 14:49 (52)                                     02:25 (16) Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK
            06:05 (27) 15:33 (25) 18:53 (22) 22:39 (21) 26:27 (21) 31:49 (20) 46:38 (30)                                     49:03 (29)    
31 Martin Eriksson OK Södertörn 49:16     05:11 (12) 12:42 (42) 03:24 (26) 03:43 (22) 03:28 (19) 05:30 (26) 12:28 (47)                                     02:50 (33) Martin Eriksson OK Södertörn
            05:11 (12) 17:53 (34) 21:17 (31) 25:00 (30) 28:28 (27) 33:58 (25) 46:26 (29)                                     49:16 (30)    
32 Erland Ljungström Spårvägens OK 50:12     07:07 (43) 10:00 (30) 04:00 (38) 04:25 (37) 03:28 (19) 07:00 (45) 10:46 (36)                                     03:26 (43) Erland Ljungström Spårvägens OK
            07:07 (43) 17:07 (30) 21:07 (30) 25:32 (32) 29:00 (28) 36:00 (29) 46:46 (31)                                     50:12 (31)    
33 Lars Nordin Solna OK 50:44     05:46 (22) 09:08 (24) 06:45 (47) 03:15 (9) 07:06 (51) 06:15 (37) 10:17 (33)                                     02:12 (8) Lars Nordin Solna OK
            05:46 (22) 14:54 (18) 21:39 (33) 24:54 (29) 32:00 (35) 38:15 (33) 48:32 (32)                                     50:44 (32)    
34 Sonja Sundell Sundbybergs IK 56:47     05:45 (21) 11:29 (34) 10:35 (52) 05:20 (47) 04:09 (37) 06:06 (32) 09:31 (28)                                     03:52 (45) Sonja Sundell Sundbybergs IK
            05:45 (21) 17:14 (31) 27:49 (43) 33:09 (45) 37:18 (42) 43:24 (38) 52:55 (35)                                     56:47 (33)    
35 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 57:06     07:06 (42) 14:07 (46) 04:30 (39) 05:02 (42) 04:21 (41) 06:37 (39) 11:03 (38)                                     04:20 (48) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
            07:06 (42) 21:13 (44) 25:43 (40) 30:45 (38) 35:06 (38) 41:43 (34) 52:46 (34)                                     57:06 (34)    
36 Roland Bolin Snättringe SK 58:36     05:49 (23) 07:33 (6) 07:35 (49) 11:52 (55) 03:20 (17) 06:15 (37) 08:59 (24)                                     07:13 (50) Roland Bolin Snättringe SK
            05:49 (23) 13:22 (12) 20:57 (28) 32:49 (43) 36:09 (40) 42:24 (35) 51:23 (33)                                     58:36 (35)    
37 Anki Landarv Klubblös 58:43     09:34 (54) 21:30 (54) 03:03 (18) 05:09 (44) 02:54 (6) 04:32 (7) 08:42 (19)                                     03:19 (41) Anki Landarv Klubblös
            09:34 (54) 31:04 (53) 34:07 (50) 39:16 (50) 42:10 (47) 46:42 (41) 55:24 (37)                                     58:43 (36)    
38 Gunnel Balck IFK Enskede 58:45     07:11 (44) 15:26 (47) 06:45 (47) 03:34 (18) 05:38 (47) 06:14 (36) 11:24 (40)                                     02:33 (19) Gunnel Balck IFK Enskede
            07:11 (44) 22:37 (48) 29:22 (47) 32:56 (44) 38:34 (44) 44:48 (40) 56:12 (38)                                     58:45 (37)    
39 Tommy Svensson Klubblös 61:19     06:13 (28) 26:05 (55) 03:40 (31) 04:02 (32) 03:32 (24) 05:00 (16) 08:38 (18)                                     04:09 (47) Tommy Svensson Klubblös
            06:13 (28) 32:18 (54) 35:58 (52) 40:00 (51) 43:32 (48) 48:32 (46) 57:10 (39)                                     61:19 (38)    
40 Torsten Jansson Skogsluffarna 61:29     07:44 (49) 09:40 (27) 03:40 (31) 03:36 (20) 09:36 (53) 13:47 (52) 10:25 (34)                                     03:01 (36) Torsten Jansson Skogsluffarna
            07:44 (49) 17:24 (33) 21:04 (29) 24:40 (27) 34:16 (37) 48:03 (44) 58:28 (43)                                     61:29 (39)    
41 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 61:54     09:15 (53) 13:38 (44) 05:49 (46) 05:51 (50) 05:22 (46) 06:48 (42) 12:18 (46)                                     02:53 (34) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
            09:15 (53) 22:53 (50) 28:42 (45) 34:33 (46) 39:55 (45) 46:43 (42) 59:01 (44)                                     61:54 (40)    
42 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 62:35     07:28 (47) 13:51 (45) 05:25 (41) 05:41 (49) 04:56 (44) 06:39 (40) 14:07 (51)                                     04:28 (49) Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
            07:28 (47) 21:19 (45) 26:44 (42) 32:25 (41) 37:21 (43) 44:00 (39) 58:07 (42)                                     62:35 (41)    
43 Errol Wicksell Hellas Orientering 63:00     08:53 (52) 11:51 (35) 05:29 (42) 05:21 (48) 04:03 (36) 06:48 (42) 11:29 (41)                                     09:06 (51) Errol Wicksell Hellas Orientering
            08:53 (52) 20:44 (43) 26:13 (41) 31:34 (40) 35:37 (39) 42:25 (36) 53:54 (36)                                     63:00 (42)    
44 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 63:33     05:54 (24) 16:02 (51) 10:25 (51) 04:12 (34) 04:50 (43) 06:48 (42) 12:36 (48)                                     02:46 (30) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
            05:54 (24) 21:56 (46) 32:21 (49) 36:33 (47) 41:23 (46) 48:11 (45) 60:47 (45)                                     63:33 (43)    
45 Margaretha Nylund OK Södertörn 64:20     06:16 (31) 12:01 (37) 05:31 (44) 07:18 (53) 12:36 (55) 07:32 (50) 09:59 (31)                                     03:07 (39) Margaretha Nylund OK Södertörn
            06:16 (31) 18:17 (36) 23:48 (39) 31:06 (39) 43:42 (49) 51:14 (47) 61:13 (46)                                     64:20 (44)    
46 Bo Winald Hellas Orientering 65:25     06:01 (25) 13:33 (43) 09:19 (50) 03:52 (30) 04:17 (38) 05:39 (28) 19:42 (54)                                     03:02 (37) Bo Winald Hellas Orientering
            06:01 (25) 19:34 (40) 28:53 (46) 32:45 (42) 37:02 (41) 42:41 (37) 62:23 (47)                                     65:25 (45)    
47 Siv Frölund Haninge SOK 66:32     05:04 (11) 10:48 (31) 03:28 (27) 03:34 (18) 03:15 (13) 26:23 (54) 11:48 (44)                                     02:12 (7) Siv Frölund Haninge SOK
            05:04 (11) 15:52 (27) 19:20 (24) 22:54 (22) 26:09 (20) 52:32 (50) 64:20 (49)                                     66:32 (46)    
48 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 66:33     07:22 (46) 15:30 (48) 05:30 (43) 09:38 (54) 06:03 (48) 07:28 (49) 11:00 (37)                                     04:02 (46) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
            07:22 (46) 22:52 (49) 28:22 (44) 38:00 (48) 44:03 (50) 51:31 (48) 62:31 (48)                                     66:33 (47)    
49 Sven Jansson Snättringe SK 68:12     06:16 (31) 11:07 (32) 18:30 (54) 06:02 (51) 03:32 (24) 06:39 (40) 12:41 (49)                                     03:25 (42) Sven Jansson Snättringe SK
            06:16 (31) 17:23 (32) 35:53 (51) 41:55 (52) 45:27 (51) 52:06 (49) 64:47 (50)                                     68:12 (48)    
50 Yngve Hedberg Snättringe SK 69:11     07:00 (41) 15:30 (48) 16:49 (53) 04:28 (38) 03:53 (33) 06:06 (32) 12:11 (45)                                     03:14 (40) Yngve Hedberg Snättringe SK
            07:00 (41) 22:30 (47) 39:19 (53) 43:47 (53) 47:40 (53) 53:46 (51) 65:57 (51)                                     69:11 (49)    
51 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 69:52     06:38 (38) 11:53 (36) 03:33 (28) 04:29 (39) 03:56 (34) 07:03 (46) 20:32 (55)                                     11:48 (52) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
            06:38 (38) 18:31 (37) 22:04 (34) 26:33 (33) 30:29 (31) 37:32 (32) 58:04 (41)                                     69:52 (50)    
52 Britt-Marie Skog Skogsluffarnas OK 72:05     08:18 (51) 17:41 (52) 05:42 (45) 07:17 (52) 07:10 (52) 09:10 (51) 13:09 (50)                                     03:38 (44) Britt-Marie Skog Skogsluffarnas OK
            08:18 (51) 25:59 (52) 31:41 (48) 38:58 (49) 46:08 (52) 55:18 (52) 68:27 (52)                                     72:05 (51)    
53 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 343:59     308:51 (55) 08:30 (16) 03:43 (34) 05:02 (42) 03:01 (9) 04:49 (13) 07:30 (7)                                     02:33 (19) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
            308:51 (55) 317:21 (55) 321:04 (55) 326:06 (55) 329:07 (55) 333:56 (54) 341:26 (54)                                     343:59 (52)    
54 Mats Halvarez Klubblös 392:58     07:34 (48) 18:06 (53) 46:33 (55) 05:18 (46) 06:36 (49) 07:08 (48) 17:08 (53)                                     284:35 (53) Mats Halvarez Klubblös
            07:34 (48) 25:40 (51) 72:13 (54) 77:31 (54) 84:07 (54) 91:15 (53) 108:23 (53)                                     392:58 (53)    
55 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 416:20     06:14 (30) 08:41 (20) 03:00 (15) 03:31 (14) 10:36 (54) 15:34 (53) 10:13 (32)                                     358:31 (54) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
            06:14 (30) 14:55 (19) 17:55 (17) 21:26 (16) 32:02 (36) 47:36 (43) 57:49 (40)                                     416:20 (54)    
- Bror Wahlberg Haninge SOK 50:05     06:22   19:14                                                           24:29   Bror Wahlberg Haninge SOK
            06:22   25:36                                                           50:05      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana E - 1,9 km Klubb Sluttid     S-1   1-2   2-3   3-4                                                   Mål   Bana E - 1,9 km Klubb
1 Klara Junegard Tullinge SK 29:28     03:56 (1) 12:19 (2) 05:04 (2) 06:12 (1)                                                 01:57 (1) Klara Junegard Tullinge SK
            03:56 (1) 16:15 (2) 21:19 (2) 27:31 (1)                                                 29:28 (1)    
2 Alf Persson OK Österåker 31:11     06:14 (2) 08:44 (1) 04:28 (1) 08:47 (2)                                                 02:58 (2) Alf Persson OK Österåker
            06:14 (2) 14:58 (1) 19:26 (1) 28:13 (2)                                                 31:11 (2)    
3 Gunnel Junegard OK Södertörn 48:02     07:55 (4) 13:54 (3) 09:27 (3) 11:10 (3)                                                 05:36 (3) Gunnel Junegard OK Södertörn
            07:55 (4) 21:49 (3) 31:16 (3) 42:26 (3)                                                 48:02 (3)    
4 Marianne Bergstrand Skogsluffarna 87:45     07:35 (3) 21:04 (4) 10:32 (4) 21:28 (4)                                                 27:06 (4) Marianne Bergstrand Skogsluffarna
            07:35 (3) 28:39 (4) 39:11 (4) 60:39 (4)                                                 87:45 (4)    
- Gert Gyllbrand Gustavsbergs OK Minustid     377:35   12:32   06:10   15:40                                                       Gert Gyllbrand Gustavsbergs OK
            377:35   390:07   396:17   411:57                                                   Ej tid  ----->      
- Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 58:21     40:28                                                               17:53   Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
            40:28                                                               58:21