Sträcktider Luffarligan Lidingö                                                                              
  2017-04-05 Svarta tider är sträcktider                                                                        
    Blå tider är från start                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                            
                                                                                   
Plac Bana A - 5,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana A - 5,4 km Klubb
1 Göran Thimberg Söders-Tyresö 32:49 02:53 (1) 01:51 (3) 02:45 (6) 01:29 (1) 03:40 (1) 02:31 (1) 01:25 (1) 01:40 (3) 01:41 (1) 01:21 (1) 01:04 (1) 01:44 (1) 01:03 (1) 01:47 (1) 02:29 (11) 01:50 (1) 00:53 (4) 00:43 (1) Göran Thimberg Söders-Tyresö
        02:53 (1) 04:44 (2) 07:29 (4) 08:58 (1) 12:38 (1) 15:09 (1) 16:34 (1) 18:14 (1) 19:55 (1) 21:16 (1) 22:20 (1) 24:04 (1) 25:07 (1) 26:54 (1) 29:23 (1) 31:13 (1) 32:06 (1) 32:49 (1)    
2 Niklas Wrane Söders-Tyresö 34:50 03:02 (4) 01:48 (2) 02:28 (1) 02:00 (5) 03:52 (2) 02:53 (2) 01:38 (3) 01:35 (2) 02:09 (4) 01:31 (3) 01:13 (4) 01:59 (5) 01:17 (3) 01:54 (2) 01:30 (3) 02:22 (3) 00:52 (2) 00:47 (2) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        03:02 (4) 04:50 (3) 07:18 (1) 09:18 (3) 13:10 (3) 16:03 (2) 17:41 (2) 19:16 (2) 21:25 (3) 22:56 (3) 24:09 (3) 26:08 (3) 27:25 (2) 29:19 (2) 30:49 (2) 33:11 (2) 34:03 (2) 34:50 (2)    
3 Espen Weltzien Järla Orientering 35:06 02:57 (3) 01:53 (4) 02:33 (2) 01:38 (2) 03:54 (3) 03:25 (6) 01:37 (2) 01:33 (1) 01:52 (2) 01:22 (2) 01:08 (2) 01:55 (4) 01:52 (9) 01:58 (3) 01:38 (4) 02:05 (2) 00:52 (2) 00:54 (7) Espen Weltzien Järla Orientering
        02:57 (3) 04:50 (3) 07:23 (3) 09:01 (2) 12:55 (2) 16:20 (3) 17:57 (3) 19:30 (3) 21:22 (2) 22:44 (2) 23:52 (2) 25:47 (2) 27:39 (3) 29:37 (3) 31:15 (3) 33:20 (3) 34:12 (3) 35:06 (3)    
4 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 36:32 03:09 (5) 01:53 (4) 02:36 (3) 01:50 (3) 04:15 (4) 03:00 (3) 02:10 (5) 02:18 (9) 01:56 (3) 01:33 (4) 01:13 (4) 01:52 (3) 01:11 (2) 02:13 (5) 01:18 (1) 02:25 (4) 00:51 (1) 00:49 (3) Lars Håkan Sandvik Attunda OK
        03:09 (5) 05:02 (5) 07:38 (5) 09:28 (5) 13:43 (4) 16:43 (4) 18:53 (4) 21:11 (4) 23:07 (4) 24:40 (4) 25:53 (4) 27:45 (4) 28:56 (4) 31:09 (4) 32:27 (4) 34:52 (4) 35:43 (4) 36:32 (4)    
5 Johan Lindqvist Täby OK 37:20 02:54 (2) 01:45 (1) 02:39 (4) 02:00 (5) 04:48 (9) 03:09 (5) 01:59 (4) 02:02 (6) 02:10 (5) 01:34 (5) 01:12 (3) 01:48 (2) 01:28 (4) 02:13 (5) 01:21 (2) 02:30 (6) 00:55 (5) 00:53 (6) Johan Lindqvist Täby OK
        02:54 (2) 04:39 (1) 07:18 (1) 09:18 (3) 14:06 (5) 17:15 (5) 19:14 (5) 21:16 (5) 23:26 (5) 25:00 (5) 26:12 (5) 28:00 (5) 29:28 (5) 31:41 (5) 33:02 (5) 35:32 (5) 36:27 (5) 37:20 (5)    
6 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 39:32 03:16 (6) 01:58 (6) 02:42 (5) 01:58 (4) 04:21 (5) 03:07 (4) 02:17 (6) 02:07 (7) 02:23 (8) 01:45 (7) 01:24 (8) 02:14 (6) 01:43 (5) 02:11 (4) 01:49 (6) 02:29 (5) 00:57 (7) 00:51 (4) Björn-Ove Pettersson Attunda OK
        03:16 (6) 05:14 (6) 07:56 (6) 09:54 (6) 14:15 (6) 17:22 (6) 19:39 (6) 21:46 (6) 24:09 (6) 25:54 (6) 27:18 (6) 29:32 (6) 31:15 (6) 33:26 (6) 35:15 (6) 37:44 (6) 38:41 (6) 39:32 (6)    
7 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 43:05 03:38 (8) 02:12 (9) 02:59 (8) 02:09 (9) 04:36 (6) 03:43 (9) 02:18 (7) 02:01 (5) 02:18 (7) 01:51 (8) 01:21 (7) 02:33 (10) 01:46 (7) 02:40 (10) 01:54 (7) 03:01 (9) 01:10 (11) 00:55 (8) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF
        03:38 (8) 05:50 (8) 08:49 (8) 10:58 (8) 15:34 (7) 19:17 (8) 21:35 (7) 23:36 (7) 25:54 (7) 27:45 (7) 29:06 (7) 31:39 (8) 33:25 (7) 36:05 (7) 37:59 (7) 41:00 (7) 42:10 (7) 43:05 (7)    
8 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 43:12 03:31 (7) 02:10 (8) 02:51 (7) 02:00 (5) 05:07 (10) 03:30 (7) 02:34 (10) 01:54 (4) 02:28 (9) 01:43 (6) 01:26 (9) 02:20 (8) 01:59 (11) 02:32 (9) 02:34 (12) 02:39 (7) 00:59 (8) 00:55 (8) Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK
        03:31 (7) 05:41 (7) 08:32 (7) 10:32 (7) 15:39 (8) 19:09 (7) 21:43 (8) 23:37 (8) 26:05 (8) 27:48 (8) 29:14 (8) 31:34 (7) 33:33 (8) 36:05 (7) 38:39 (8) 41:18 (8) 42:17 (8) 43:12 (8)    
9 Janne Nilsson Centrum OK 44:42 03:46 (9) 02:19 (10) 03:08 (10) 02:12 (10) 04:46 (8) 03:39 (8) 02:28 (9) 02:31 (10) 02:34 (10) 02:12 (9) 01:20 (6) 02:59 (11) 01:44 (6) 02:16 (7) 01:42 (5) 03:15 (11) 00:56 (6) 00:55 (8) Janne Nilsson Centrum OK
        03:46 (9) 06:05 (9) 09:13 (9) 11:25 (9) 16:11 (9) 19:50 (9) 22:18 (9) 24:49 (9) 27:23 (9) 29:35 (9) 30:55 (9) 33:54 (9) 35:38 (9) 37:54 (9) 39:36 (9) 42:51 (9) 43:47 (9) 44:42 (9)    
10 Lars Jansson Run Academi 51:02 03:52 (10) 02:23 (11) 03:15 (11) 02:27 (12) 05:14 (11) 05:11 (13) 02:47 (11) 02:16 (8) 02:36 (11) 04:33 (15) 01:40 (10) 02:24 (9) 01:46 (7) 02:28 (8) 02:05 (8) 04:13 (12) 01:01 (9) 00:51 (4) Lars Jansson Run Academi
        03:52 (10) 06:15 (10) 09:30 (10) 11:57 (10) 17:11 (11) 22:22 (10) 25:09 (10) 27:25 (10) 30:01 (10) 34:34 (11) 36:14 (10) 38:38 (10) 40:24 (10) 42:52 (10) 44:57 (10) 49:10 (10) 50:11 (10) 51:02 (10)    
11 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 52:22 04:08 (11) 02:47 (12) 03:36 (12) 02:23 (11) 06:26 (12) 04:20 (10) 02:49 (12) 02:40 (11) 02:51 (12) 02:25 (10) 01:55 (11) 03:05 (12) 02:21 (12) 03:01 (11) 02:10 (9) 03:10 (10) 01:13 (12) 01:02 (12) Stina Andreasson Gustavsbergs OK
        04:08 (11) 06:55 (11) 10:31 (12) 12:54 (12) 19:20 (12) 23:40 (11) 26:29 (11) 29:09 (11) 32:00 (11) 34:25 (10) 36:20 (11) 39:25 (11) 41:46 (11) 44:47 (11) 46:57 (11) 50:07 (11) 51:20 (11) 52:22 (11)    
12 Per Lind Järfälla OK 54:57 05:05 (12) 02:05 (7) 03:04 (9) 02:07 (8) 04:39 (7) 08:51 (16) 02:18 (7) 02:41 (12) 02:11 (6) 04:09 (14) 02:08 (13) 02:15 (7) 01:57 (10) 04:16 (15) 02:11 (10) 02:58 (8) 01:02 (10) 01:00 (11) Per Lind Järfälla OK
        05:05 (12) 07:10 (12) 10:14 (11) 12:21 (11) 17:00 (10) 25:51 (12) 28:09 (12) 30:50 (12) 33:01 (12) 37:10 (12) 39:18 (12) 41:33 (12) 43:30 (12) 47:46 (12) 49:57 (12) 52:55 (12) 53:57 (12) 54:57 (12)    
13 Mats Lundblad Täby OK 68:17 05:51 (15) 03:17 (13) 04:12 (13) 03:05 (14) 07:57 (14) 04:37 (11) 03:21 (14) 03:19 (13) 03:57 (15) 03:07 (13) 03:49 (16) 04:43 (14) 02:35 (13) 03:41 (13) 02:44 (13) 05:02 (14) 01:45 (14) 01:15 (13) Mats Lundblad Täby OK
        05:51 (15) 09:08 (13) 13:20 (13) 16:25 (13) 24:22 (13) 28:59 (13) 32:20 (13) 35:39 (13) 39:36 (13) 42:43 (13) 46:32 (14) 51:15 (14) 53:50 (14) 57:31 (14) 60:15 (14) 65:17 (13) 67:02 (13) 68:17 (13)    
14 Anders Lundberg OK Roslagen 68:41 05:37 (13) 03:36 (15) 05:45 (16) 02:57 (13) 07:03 (13) 05:00 (12) 03:17 (13) 03:21 (14) 03:35 (13) 02:41 (11) 02:02 (12) 03:54 (13) 03:23 (15) 03:22 (12) 02:46 (14) 06:58 (16) 01:59 (15) 01:25 (15) Anders Lundberg OK Roslagen
        05:37 (13) 09:13 (15) 14:58 (15) 17:55 (15) 24:58 (14) 29:58 (14) 33:15 (14) 36:36 (14) 40:11 (14) 42:52 (14) 44:54 (13) 48:48 (13) 52:11 (13) 55:33 (13) 58:19 (13) 65:17 (13) 67:16 (14) 68:41 (14)    
15 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 88:45 05:47 (14) 03:24 (14) 05:12 (15) 03:25 (15) 08:05 (15) 05:35 (14) 04:09 (15) 08:54 (16) 03:45 (14) 02:59 (12) 03:31 (15) 12:05 (16) 06:17 (16) 04:02 (14) 03:47 (15) 04:42 (13) 01:43 (13) 01:23 (14) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        05:47 (14) 09:11 (14) 14:23 (14) 17:48 (14) 25:53 (15) 31:28 (15) 35:37 (15) 44:31 (15) 48:16 (15) 51:15 (15) 54:46 (15) 66:51 (16) 73:08 (16) 77:10 (15) 80:57 (15) 85:39 (15) 87:22 (15) 88:45 (15)    
16 Kurt Maxé Sundbybergs IK 90:38 06:19 (16) 03:54 (16) 04:55 (14) 03:46 (16) 08:34 (16) 07:32 (15) 04:35 (16) 05:32 (15) 05:08 (16) 04:45 (16) 02:35 (14) 06:48 (15) 02:37 (14) 10:22 (16) 03:59 (16) 05:42 (15) 02:05 (16) 01:30 (16) Kurt Maxé Sundbybergs IK
        06:19 (16) 10:13 (16) 15:08 (16) 18:54 (16) 27:28 (16) 35:00 (16) 39:35 (16) 45:07 (16) 50:15 (16) 55:00 (16) 57:35 (16) 64:23 (15) 67:00 (15) 77:22 (16) 81:21 (16) 87:03 (16) 89:08 (16) 90:38 (16)    
- Niclas Lidström Frösö IF 63:28 04:16   02:55   09:25   02:40   06:29   07:39   03:24   03:44   03:32   16:46   01:30                           01:08   Niclas Lidström Frösö IF
        04:16   07:11   16:36   19:16   25:45   33:24   36:48   40:32   44:04   60:50   62:20                           63:28      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana B - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                   Mål   Bana B - 4,4 km Klubb
1 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 34:36 02:57 (1) 02:25 (1) 02:48 (1) 02:13 (2) 04:54 (1) 03:25 (1) 02:09 (1) 02:08 (12) 02:25 (22) 02:11 (3) 02:29 (1) 02:32 (1) 01:02 (1)                 00:58 (5) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        02:57 (1) 05:22 (1) 08:10 (1) 10:23 (1) 15:17 (1) 18:42 (1) 20:51 (1) 22:59 (1) 25:24 (1) 27:35 (1) 30:04 (1) 32:36 (1) 33:38 (1)                 34:36 (1)    
2 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 35:05 03:25 (5) 02:28 (2) 03:38 (12) 02:21 (5) 04:55 (2) 03:27 (2) 02:11 (2) 01:44 (1) 01:29 (1) 02:00 (1) 02:34 (2) 02:49 (3) 01:07 (3)                 00:57 (3) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        03:25 (5) 05:53 (3) 09:31 (4) 11:52 (3) 16:47 (3) 20:14 (3) 22:25 (2) 24:09 (2) 25:38 (2) 27:38 (2) 30:12 (2) 33:01 (2) 34:08 (2)                 35:05 (2)    
3 Leif Åkerblom OK Österåker 37:15 03:10 (2) 02:28 (2) 03:31 (7) 02:12 (1) 05:09 (3) 03:38 (3) 02:52 (11) 01:44 (1) 01:39 (3) 02:10 (2) 03:22 (10) 03:04 (4) 01:11 (5)                 01:05 (16) Leif Åkerblom OK Österåker
        03:10 (2) 05:38 (2) 09:09 (2) 11:21 (2) 16:30 (2) 20:08 (2) 23:00 (3) 24:44 (3) 26:23 (3) 28:33 (3) 31:55 (3) 34:59 (3) 36:10 (3)                 37:15 (3)    
4 Björn Reger Söders-Tyresö 39:50 04:14 (22) 02:29 (4) 03:33 (9) 02:20 (4) 05:19 (4) 04:07 (8) 02:36 (4) 01:59 (7) 01:49 (6) 02:27 (7) 03:00 (6) 03:45 (17) 01:09 (4)                 01:03 (9) Björn Reger Söders-Tyresö
        04:14 (22) 06:43 (11) 10:16 (8) 12:36 (5) 17:55 (4) 22:02 (4) 24:38 (4) 26:37 (4) 28:26 (4) 30:53 (4) 33:53 (4) 37:38 (4) 38:47 (4)                 39:50 (4)    
5 Lars Grankvist Täby OK 40:24 05:04 (36) 02:46 (7) 02:58 (2) 03:10 (24) 05:19 (4) 05:07 (26) 02:45 (7) 01:47 (4) 01:32 (2) 02:18 (5) 02:47 (4) 02:43 (2) 01:12 (6)                 00:56 (2) Lars Grankvist Täby OK
        05:04 (36) 07:50 (23) 10:48 (14) 13:58 (18) 19:17 (10) 24:24 (15) 27:09 (12) 28:56 (10) 30:28 (6) 32:46 (6) 35:33 (6) 38:16 (5) 39:28 (5)                 40:24 (5)    
6 Maria Schmiterlöw Hjobygdens OK 40:56 03:48 (15) 02:47 (9) 04:24 (30) 02:37 (11) 05:38 (8) 04:20 (14) 02:32 (3) 02:16 (14) 01:57 (8) 02:15 (4) 02:43 (3) 03:30 (11) 01:16 (10)                 00:53 (1) Maria Schmiterlöw Hjobygdens OK
        03:48 (15) 06:35 (8) 10:59 (17) 13:36 (13) 19:14 (9) 23:34 (9) 26:06 (6) 28:22 (5) 30:19 (5) 32:34 (5) 35:17 (5) 38:47 (6) 40:03 (6)                 40:56 (6)    
7 Torbjörn Bergman Snättringe SK 42:40 03:36 (8) 02:46 (7) 04:05 (22) 02:34 (8) 06:21 (17) 04:09 (9) 02:54 (12) 02:06 (10) 02:10 (13) 02:34 (11) 03:43 (22) 03:09 (7) 01:29 (24)                 01:04 (13) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        03:36 (8) 06:22 (6) 10:27 (10) 13:01 (8) 19:22 (11) 23:31 (8) 26:25 (7) 28:31 (6) 30:41 (8) 33:15 (8) 36:58 (8) 40:07 (8) 41:36 (8)                 42:40 (7)    
8 Tommy Lindberg Haninge SOK 42:42 03:43 (11) 02:59 (12) 03:28 (5) 04:19 (39) 05:42 (10) 03:57 (5) 02:44 (6) 01:48 (5) 01:48 (5) 02:36 (12) 02:53 (5) 03:52 (19) 01:45 (41)                 01:08 (20) Tommy Lindberg Haninge SOK
        03:43 (11) 06:42 (10) 10:10 (7) 14:29 (22) 20:11 (18) 24:08 (14) 26:52 (9) 28:40 (8) 30:28 (6) 33:04 (7) 35:57 (7) 39:49 (7) 41:34 (7)                 42:42 (8)    
9 Sune Sisell OK Södertörn 43:26 03:24 (4) 02:42 (5) 03:37 (11) 02:34 (8) 05:50 (12) 03:56 (4) 04:31 (37) 02:07 (11) 02:48 (34) 02:50 (17) 03:16 (8) 03:25 (9) 01:18 (13)                 01:08 (19) Sune Sisell OK Södertörn
        03:24 (4) 06:06 (4) 09:43 (5) 12:17 (4) 18:07 (6) 22:03 (5) 26:34 (8) 28:41 (9) 31:29 (11) 34:19 (11) 37:35 (10) 41:00 (9) 42:18 (9)                 43:26 (9)    
10 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 44:07 03:49 (16) 03:09 (19) 03:54 (17) 03:07 (23) 05:55 (13) 04:12 (11) 03:10 (17) 02:02 (8) 01:52 (7) 02:37 (13) 03:40 (19) 03:52 (19) 01:36 (33)                 01:12 (26) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:49 (16) 06:58 (16) 10:52 (16) 13:59 (19) 19:54 (15) 24:06 (13) 27:16 (15) 29:18 (12) 31:10 (9) 33:47 (9) 37:27 (9) 41:19 (10) 42:55 (10)                 44:07 (10)    
11 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 44:25 03:44 (12) 02:59 (12) 03:50 (15) 02:44 (15) 05:44 (11) 04:34 (19) 03:39 (26) 02:02 (8) 02:10 (13) 02:28 (9) 04:08 (30) 03:40 (14) 01:35 (30)                 01:08 (19) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        03:44 (12) 06:43 (11) 10:33 (12) 13:17 (11) 19:01 (8) 23:35 (10) 27:14 (14) 29:16 (11) 31:26 (10) 33:54 (10) 38:02 (11) 41:42 (11) 43:17 (11)                 44:25 (11)    
12 Lars Strinnholm Östersunds OK 44:40 03:23 (3) 02:45 (6) 03:01 (3) 04:42 (41) 05:59 (15) 04:06 (7) 03:17 (21) 02:50 (29) 01:45 (4) 03:11 (26) 03:41 (20) 03:55 (23) 01:06 (2)                 00:59 (7) Lars Strinnholm Östersunds OK
        03:23 (3) 06:08 (5) 09:09 (2) 13:51 (15) 19:50 (13) 23:56 (12) 27:13 (13) 30:03 (16) 31:48 (13) 34:59 (14) 38:40 (13) 42:35 (15) 43:41 (12)                 44:40 (12)    
13 Göran Andersson Enebybergs IF 44:52 03:30 (6) 04:32 (43) 03:16 (4) 02:19 (3) 06:13 (16) 05:48 (34) 02:37 (5) 02:26 (20) 02:13 (15) 03:17 (27) 03:07 (7) 03:07 (5) 01:24 (17)                 01:03 (9) Göran Andersson Enebybergs IF
        03:30 (6) 08:02 (27) 11:18 (20) 13:37 (14) 19:50 (13) 25:38 (23) 28:15 (18) 30:41 (18) 32:54 (18) 36:11 (20) 39:18 (17) 42:25 (12) 43:49 (13)                 44:52 (13)    
14 Leif Mörkfors Järfälla OK 45:11 03:44 (12) 03:06 (17) 03:44 (14) 02:31 (7) 06:32 (22) 04:11 (10) 03:10 (17) 04:09 (37) 02:09 (12) 02:40 (15) 03:34 (15) 03:27 (10) 01:16 (10)                 00:58 (5) Leif Mörkfors Järfälla OK
        03:44 (12) 06:50 (14) 10:34 (13) 13:05 (9) 19:37 (12) 23:48 (11) 26:58 (10) 31:07 (20) 33:16 (20) 35:56 (18) 39:30 (19) 42:57 (16) 44:13 (17)                 45:11 (14)    
15 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 45:12 04:00 (19) 03:12 (22) 03:51 (16) 02:53 (20) 06:22 (20) 05:12 (28) 02:46 (8) 02:19 (16) 02:13 (15) 02:55 (19) 03:41 (20) 03:10 (8) 01:34 (27)                 01:04 (13) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        04:00 (19) 07:12 (17) 11:03 (18) 13:56 (17) 20:18 (20) 25:30 (21) 28:16 (19) 30:35 (17) 32:48 (17) 35:43 (16) 39:24 (18) 42:34 (13) 44:08 (14)                 45:12 (15)    
16 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 45:14 03:38 (9) 03:17 (23) 03:28 (5) 02:45 (16) 06:54 (27) 04:52 (20) 02:51 (10) 02:12 (13) 02:24 (20) 02:23 (6) 03:57 (26) 04:18 (26) 01:12 (6)                 01:03 (10) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        03:38 (9) 06:55 (15) 10:23 (9) 13:08 (10) 20:02 (17) 24:54 (17) 27:45 (16) 29:57 (14) 32:21 (16) 34:44 (12) 38:41 (14) 42:59 (17) 44:11 (16)                 45:14 (16)    
17 Willy Ljungdell Täby OK 45:23 03:35 (7) 02:49 (10) 03:31 (7) 02:41 (14) 05:22 (7) 04:24 (17) 04:42 (39) 02:29 (22) 02:06 (11) 04:28 (41) 03:44 (23) 03:08 (6) 01:27 (22)                 00:57 (3) Willy Ljungdell Täby OK
        03:35 (7) 06:24 (7) 09:55 (6) 12:36 (5) 17:58 (5) 22:22 (6) 27:04 (11) 29:33 (13) 31:39 (12) 36:07 (19) 39:51 (20) 42:59 (17) 44:26 (18)                 45:23 (17)    
18 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 45:25 03:40 (10) 03:05 (16) 04:06 (23) 02:37 (11) 05:21 (6) 04:20 (14) 02:55 (14) 02:35 (23) 03:30 (41) 03:26 (33) 03:16 (8) 03:43 (15) 01:34 (27)                 01:17 (34) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        03:40 (10) 06:45 (13) 10:51 (15) 13:28 (12) 18:49 (7) 23:09 (7) 26:04 (5) 28:39 (7) 32:09 (15) 35:35 (15) 38:51 (15) 42:34 (13) 44:08 (14)                 45:25 (18)    
19 Anders Larsson Skarpnäcks OL 45:43 04:09 (21) 03:09 (19) 04:17 (25) 03:13 (26) 06:22 (18) 04:19 (13) 03:19 (22) 01:56 (6) 02:26 (24) 02:40 (15) 03:25 (12) 03:54 (22) 01:21 (14)                 01:13 (28) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        04:09 (21) 07:18 (18) 11:35 (24) 14:48 (23) 21:10 (21) 25:29 (19) 28:48 (22) 30:44 (19) 33:10 (19) 35:50 (17) 39:15 (16) 43:09 (19) 44:30 (19)                 45:43 (19)    
20 Per-Johan Vikfors OK Österåker 46:02 03:45 (14) 02:50 (11) 03:57 (18) 02:28 (6) 06:59 (28) 05:11 (27) 03:04 (16) 01:44 (1) 02:01 (10) 02:55 (19) 03:27 (13) 05:16 (42) 01:13 (8)                 01:12 (26) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        03:45 (14) 06:35 (8) 10:32 (11) 13:00 (7) 19:59 (16) 25:10 (18) 28:14 (17) 29:58 (15) 31:59 (14) 34:54 (13) 38:21 (12) 43:37 (20) 44:50 (20)                 46:02 (20)    
21 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 48:49 04:01 (20) 03:18 (24) 03:58 (20) 02:34 (8) 06:22 (18) 04:17 (12) 03:48 (29) 05:01 (43) 02:25 (22) 02:55 (19) 03:39 (17) 03:47 (18) 01:24 (16)                 01:20 (36) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        04:01 (20) 07:19 (19) 11:17 (19) 13:51 (15) 20:13 (19) 24:30 (16) 28:18 (20) 33:19 (24) 35:44 (23) 38:39 (22) 42:18 (21) 46:05 (21) 47:29 (21)                 48:49 (21)    
22 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 48:59 03:52 (18) 03:27 (29) 04:03 (21) 04:32 (40) 06:38 (25) 04:56 (22) 02:49 (9) 04:12 (38) 01:59 (9) 02:37 (13) 03:39 (17) 03:44 (16) 01:24 (16)                 01:07 (17) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:52 (18) 07:19 (19) 11:22 (21) 15:54 (28) 22:32 (29) 27:28 (28) 30:17 (26) 34:29 (28) 36:28 (26) 39:05 (26) 42:44 (23) 46:28 (22) 47:52 (23)                 48:59 (22)    
23 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 49:03 04:45 (31) 03:07 (18) 03:34 (10) 02:52 (19) 07:06 (29) 04:05 (6) 02:54 (12) 04:13 (39) 03:40 (42) 02:33 (10) 04:12 (31) 03:32 (12) 01:16 (10)                 01:14 (30) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        04:45 (31) 07:52 (24) 11:26 (23) 14:18 (20) 21:24 (23) 25:29 (19) 28:23 (21) 32:36 (22) 36:16 (25) 38:49 (23) 43:01 (24) 46:33 (23) 47:49 (22)                 49:03 (23)    
24 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 49:37 04:41 (29) 04:23 (41) 03:39 (13) 02:46 (17) 05:58 (14) 05:25 (32) 03:12 (20) 03:28 (35) 02:33 (27) 02:58 (22) 03:29 (14) 04:36 (35) 01:25 (19)                 01:04 (13) Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        04:41 (29) 09:04 (40) 12:43 (30) 15:29 (25) 21:27 (24) 26:52 (25) 30:04 (25) 33:32 (25) 36:05 (24) 39:03 (25) 42:32 (22) 47:08 (25) 48:33 (25)                 49:37 (24)    
25 Bo Norbäck Tullinge SK 49:44 04:28 (23) 03:00 (14) 03:57 (18) 02:56 (21) 07:26 (31) 04:25 (18) 03:22 (23) 03:28 (35) 02:27 (25) 03:29 (34) 04:17 (35) 03:35 (13) 01:41 (36)                 01:13 (28) Bo Norbäck Tullinge SK
        04:28 (23) 07:28 (22) 11:25 (22) 14:21 (21) 21:47 (25) 26:12 (24) 29:34 (24) 33:02 (23) 35:29 (22) 38:58 (24) 43:15 (25) 46:50 (24) 48:31 (24)                 49:44 (25)    
26 Bo Winander Järfälla OK 50:18 04:54 (34) 03:04 (15) 04:20 (27) 03:18 (28) 06:36 (24) 04:52 (20) 03:57 (30) 02:39 (25) 02:56 (36) 03:06 (23) 03:34 (15) 04:39 (36) 01:21 (14)                 01:02 (8) Bo Winander Järfälla OK
        04:54 (34) 07:58 (26) 12:18 (25) 15:36 (27) 22:12 (26) 27:04 (26) 31:01 (28) 33:40 (26) 36:36 (27) 39:42 (27) 43:16 (26) 47:55 (26) 49:16 (26)                 50:18 (26)    
27 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 51:48 04:49 (32) 03:21 (26) 06:16 (41) 04:10 (38) 06:33 (23) 05:01 (23) 03:47 (28) 02:23 (19) 02:14 (17) 03:07 (24) 03:22 (10) 03:53 (21) 01:42 (39)                 01:10 (24) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        04:49 (32) 08:10 (32) 14:26 (40) 18:36 (39) 25:09 (36) 30:10 (31) 33:57 (32) 36:20 (31) 38:34 (30) 41:41 (30) 45:03 (29) 48:56 (27) 50:38 (27)                 51:48 (27)    
28 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 51:57 04:38 (28) 03:27 (29) 04:13 (24) 03:42 (35) 06:22 (18) 05:02 (24) 04:16 (36) 02:19 (16) 03:59 (43) 03:20 (30) 03:59 (27) 04:03 (24) 01:26 (21)                 01:11 (25) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        04:38 (28) 08:05 (29) 12:18 (25) 16:00 (29) 22:22 (27) 27:24 (27) 31:40 (29) 33:59 (27) 37:58 (28) 41:18 (29) 45:17 (30) 49:20 (29) 50:46 (28)                 51:57 (28)    
29 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 52:18 04:34 (24) 03:31 (31) 04:21 (28) 02:50 (18) 07:12 (30) 05:21 (31) 03:10 (17) 04:27 (40) 02:36 (30) 02:54 (18) 03:47 (25) 04:28 (31) 01:35 (30)                 01:32 (42) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        04:34 (24) 08:05 (29) 12:26 (27) 15:16 (24) 22:28 (28) 27:49 (29) 30:59 (27) 35:26 (29) 38:02 (29) 40:56 (28) 44:43 (28) 49:11 (28) 50:46 (28)                 52:18 (29)    
30 Klaus Siegel Gustavsbergs OK 53:14 03:50 (17) 03:35 (34) 05:32 (40) 02:38 (13) 05:41 (9) 04:20 (14) 03:36 (25) 03:15 (34) 02:20 (18) 02:27 (7) 06:17 (42) 07:20 (44) 01:14 (9)                 01:09 (22) Klaus Siegel Gustavsbergs OK
        03:50 (17) 07:25 (21) 12:57 (31) 15:35 (26) 21:16 (22) 25:36 (22) 29:12 (23) 32:27 (21) 34:47 (21) 37:14 (21) 43:31 (27) 50:51 (31) 52:05 (31)                 53:14 (30)    
31 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 53:19 04:41 (29) 03:21 (25) 04:37 (35) 03:27 (31) 07:33 (34) 06:23 (39) 03:41 (27) 02:22 (18) 02:45 (32) 03:08 (25) 04:21 (37) 04:18 (26) 01:27 (22)                 01:15 (32) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        04:41 (29) 08:02 (27) 12:39 (29) 16:06 (30) 23:39 (30) 30:02 (30) 33:43 (31) 36:05 (30) 38:50 (31) 41:58 (31) 46:19 (31) 50:37 (30) 52:04 (30)                 53:19 (31)    
32 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 55:51 05:15 (42) 03:53 (39) 06:48 (43) 03:16 (27) 06:49 (26) 05:48 (34) 04:01 (31) 02:47 (27) 02:24 (20) 03:19 (29) 03:44 (23) 05:07 (41) 01:25 (19)                 01:15 (32) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        05:15 (42) 09:08 (42) 15:56 (44) 19:12 (41) 26:01 (38) 31:49 (37) 35:50 (35) 38:37 (34) 41:01 (34) 44:20 (33) 48:04 (32) 53:11 (33) 54:36 (32)                 55:51 (32)    
33 Bo Sundén Karlsbyhedens IK 56:08 05:36 (44) 03:31 (31) 04:21 (28) 03:19 (29) 07:40 (36) 05:56 (36) 03:00 (15) 02:59 (32) 02:30 (26) 04:25 (39) 05:21 (41) 04:30 (32) 01:46 (42)                 01:14 (30) Bo Sundén Karlsbyhedens IK
        05:36 (44) 09:07 (41) 13:28 (36) 16:47 (34) 24:27 (34) 30:23 (33) 33:23 (30) 36:22 (32) 38:52 (32) 43:17 (32) 48:38 (33) 53:08 (32) 54:54 (33)                 56:08 (33)    
34 Klas Langels Skarpnäcks OL 58:40 04:35 (25) 03:21 (25) 07:46 (44) 05:58 (43) 07:31 (32) 05:06 (25) 04:37 (38) 02:16 (14) 02:59 (38) 03:25 (32) 04:14 (33) 04:18 (26) 01:31 (26)                 01:03 (10) Klas Langels Skarpnäcks OL
        04:35 (25) 07:56 (25) 15:42 (43) 21:40 (43) 29:11 (42) 34:17 (40) 38:54 (40) 41:10 (38) 44:09 (39) 47:34 (38) 51:48 (36) 56:06 (34) 57:37 (34)                 58:40 (34)    
35 Anders Forsstedt Söders-Tyresö 59:12 04:35 (25) 04:00 (40) 04:47 (37) 03:38 (34) 08:24 (41) 05:38 (33) 05:30 (42) 04:39 (41) 02:57 (37) 03:50 (35) 04:07 (29) 04:11 (25) 01:30 (25)                 01:26 (38) Anders Forsstedt Söders-Tyresö
        04:35 (25) 08:35 (35) 13:22 (34) 17:00 (36) 25:24 (37) 31:02 (35) 36:32 (36) 41:11 (39) 44:08 (38) 47:58 (39) 52:05 (37) 56:16 (35) 57:46 (35)                 59:12 (35)    
36 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 59:25 05:11 (40) 04:50 (44) 04:59 (38) 03:58 (37) 08:24 (41) 06:06 (38) 04:05 (33) 02:27 (21) 02:48 (34) 04:32 (42) 04:26 (39) 04:32 (34) 01:38 (34)                 01:29 (41) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        05:11 (40) 10:01 (44) 15:00 (42) 18:58 (40) 27:22 (40) 33:28 (39) 37:33 (39) 40:00 (35) 42:48 (35) 47:20 (37) 51:46 (35) 56:18 (36) 57:56 (36)                 59:25 (36)    
37 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 59:45 04:54 (34) 03:36 (35) 04:36 (34) 03:27 (31) 07:32 (33) 07:46 (41) 05:27 (41) 02:48 (28) 03:09 (39) 04:00 (37) 04:12 (31) 04:53 (38) 01:44 (40)                 01:41 (44) Marita Samuelsson Sundbybergs IK
        04:54 (34) 08:30 (34) 13:06 (33) 16:33 (33) 24:05 (31) 31:51 (38) 37:18 (38) 40:06 (36) 43:15 (36) 47:15 (35) 51:27 (34) 56:20 (37) 58:04 (37)                 59:45 (37)    
38 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 60:55 05:14 (41) 03:26 (28) 04:17 (25) 03:23 (30) 07:48 (37) 06:02 (37) 04:52 (40) 07:41 (44) 02:40 (31) 03:18 (28) 04:22 (38) 04:54 (39) 01:41 (36)                 01:17 (34) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        05:14 (41) 08:40 (36) 12:57 (31) 16:20 (31) 24:08 (32) 30:10 (31) 35:02 (34) 42:43 (40) 45:23 (40) 48:41 (40) 53:03 (38) 57:57 (38) 59:38 (38)                 60:55 (38)    
39 Tommy Wåhlin Västerås SOK 61:33 05:16 (43) 03:43 (36) 04:31 (32) 03:00 (22) 07:48 (37) 06:28 (40) 04:14 (35) 02:36 (24) 02:33 (27) 05:29 (44) 08:42 (44) 04:31 (33) 01:35 (30)                 01:07 (17) Tommy Wåhlin Västerås SOK
        05:16 (43) 08:59 (39) 13:30 (37) 16:30 (32) 24:18 (33) 30:46 (34) 35:00 (33) 37:36 (33) 40:09 (33) 45:38 (34) 54:20 (40) 58:51 (40) 60:26 (40)                 61:33 (39)    
40 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 61:44 04:50 (33) 04:31 (42) 05:00 (39) 03:33 (33) 08:18 (40) 05:18 (30) 05:46 (43) 02:53 (31) 03:17 (40) 03:51 (36) 06:21 (43) 04:57 (40) 01:41 (36)                 01:28 (40) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        04:50 (33) 09:21 (43) 14:21 (39) 17:54 (38) 26:12 (39) 31:30 (36) 37:16 (37) 40:09 (37) 43:26 (37) 47:17 (36) 53:38 (39) 58:35 (39) 60:16 (39)                 61:44 (40)    
41 Ronny Hedlund OK Södertörn 63:14 05:07 (39) 03:43 (36) 04:45 (36) 03:12 (25) 07:58 (39) 12:35 (43) 03:25 (24) 04:52 (42) 02:35 (29) 03:23 (31) 04:04 (28) 04:22 (30) 01:48 (43)                 01:25 (37) Ronny Hedlund OK Södertörn
        05:07 (39) 08:50 (37) 13:35 (38) 16:47 (34) 24:45 (35) 37:20 (42) 40:45 (41) 45:37 (41) 48:12 (41) 51:35 (41) 55:39 (41) 60:01 (41) 61:49 (41)                 63:14 (41)    
42 Gunnar Hellström Haninge SOK 67:39 05:06 (37) 03:11 (21) 06:27 (42) 05:15 (42) 07:33 (34) 09:22 (42) 07:43 (44) 02:50 (29) 04:05 (44) 04:25 (39) 04:16 (34) 04:43 (37) 01:34 (27)                 01:09 (22) Gunnar Hellström Haninge SOK
        05:06 (37) 08:17 (33) 14:44 (41) 19:59 (42) 27:32 (41) 36:54 (41) 44:37 (42) 47:27 (42) 51:32 (42) 55:57 (42) 60:13 (42) 64:56 (42) 66:30 (42)                 67:39 (42)    
43 Aila Halttunen Haninge SOK 70:02 05:06 (37) 03:44 (38) 04:33 (33) 03:49 (36) 19:42 (44) 05:12 (28) 04:07 (34) 02:40 (26) 02:46 (33) 04:34 (43) 04:42 (40) 05:45 (43) 01:50 (44)                 01:32 (42) Aila Halttunen Haninge SOK
        05:06 (37) 08:50 (37) 13:23 (35) 17:12 (37) 36:54 (44) 42:06 (43) 46:13 (43) 48:53 (43) 51:39 (43) 56:13 (43) 60:55 (43) 66:40 (43) 68:30 (43)                 70:02 (43)    
44 Ulf Stridh Snättringe SK 74:48 04:35 (25) 03:31 (31) 04:29 (31) 12:29 (44) 09:07 (43) 15:21 (44) 04:03 (32) 03:01 (33) 02:21 (19) 04:11 (38) 04:17 (35) 04:18 (26) 01:38 (34)                 01:27 (39) Ulf Stridh Snättringe SK
        04:35 (25) 08:06 (31) 12:35 (28) 25:04 (44) 34:11 (43) 49:32 (44) 53:35 (44) 56:36 (44) 58:57 (44) 63:08 (44) 67:25 (44) 71:43 (44) 73:21 (44)                 74:48 (44)    
- Ulf Bylund IFK Enskede 430:36 03:14   17:09   03:24   03:19   02:31   07:39   04:35   01:55                                       386:50   Ulf Bylund IFK Enskede
        03:14   20:23   23:47   27:06   29:37   37:16   41:51   43:46                                       430:36      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                           Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 28:46 02:17 (8) 01:34 (1) 02:28 (1) 01:27 (1) 03:23 (8) 04:59 (1) 04:14 (1) 00:51 (1) 03:53 (1) 01:27 (2) 01:15 (2)                         00:58 (1) Alf Lindberg Köping-Kolsva OK
        02:17 (8) 03:51 (3) 06:19 (2) 07:46 (1) 11:09 (2) 16:08 (1) 20:22 (1) 21:13 (1) 25:06 (1) 26:33 (1) 27:48 (1)                         28:46 (1)    
2 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 30:25 01:45 (1) 01:44 (2) 02:46 (2) 01:56 (8) 02:40 (1) 05:32 (2) 04:37 (2) 01:15 (6) 04:29 (3) 01:34 (4) 01:02 (1)                         01:05 (5) Eddie Bjärrenholt Rånäs OK
        01:45 (1) 03:29 (1) 06:15 (1) 08:11 (2) 10:51 (1) 16:23 (2) 21:00 (2) 22:15 (2) 26:44 (2) 28:18 (2) 29:20 (2)                         30:25 (2)    
3 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 33:27 02:14 (6) 02:19 (7) 02:57 (4) 01:47 (2) 03:09 (4) 05:37 (3) 05:13 (8) 01:11 (4) 04:51 (5) 01:26 (1) 01:29 (9)                         01:14 (12) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        02:14 (6) 04:33 (7) 07:30 (6) 09:17 (6) 12:26 (6) 18:03 (4) 23:16 (3) 24:27 (3) 29:18 (3) 30:44 (3) 32:13 (3)                         33:27 (3)    
4 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 35:14 01:52 (2) 01:57 (3) 02:49 (3) 01:55 (7) 03:22 (7) 07:53 (25) 05:03 (5) 01:03 (2) 05:30 (11) 01:27 (2) 01:16 (3)                         01:07 (7) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        01:52 (2) 03:49 (2) 06:38 (3) 08:33 (3) 11:55 (3) 19:48 (6) 24:51 (5) 25:54 (5) 31:24 (4) 32:51 (4) 34:07 (4)                         35:14 (4)    
5 Kjell Holmberg OK Södertörn 36:33 02:02 (3) 02:02 (4) 03:04 (8) 01:53 (6) 03:14 (6) 06:30 (9) 05:27 (10) 01:41 (23) 05:53 (20) 02:09 (19) 01:19 (5)                         01:19 (19) Kjell Holmberg OK Södertörn
        02:02 (3) 04:04 (4) 07:08 (4) 09:01 (5) 12:15 (4) 18:45 (5) 24:12 (4) 25:53 (4) 31:46 (5) 33:55 (5) 35:14 (5)                         36:33 (5)    
6 Rune Carlsson Sundbybergs IK 37:28 02:02 (3) 02:05 (6) 03:01 (7) 01:47 (2) 03:26 (9) 05:41 (4) 09:29 (47) 01:09 (3) 04:24 (2) 01:40 (5) 01:27 (8)                         01:17 (16) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        02:02 (3) 04:07 (5) 07:08 (4) 08:55 (4) 12:21 (5) 18:02 (3) 27:31 (10) 28:40 (9) 33:04 (7) 34:44 (6) 36:11 (6)                         37:28 (6)    
7 Mats Holmgren IFK Enskede 38:11 02:18 (9) 02:47 (20) 04:21 (38) 01:51 (4) 03:13 (5) 06:53 (12) 05:06 (6) 01:27 (11) 04:42 (4) 02:43 (39) 01:42 (26)                         01:08 (9) Mats Holmgren IFK Enskede
        02:18 (9) 05:05 (10) 09:26 (19) 11:17 (11) 14:30 (9) 21:23 (10) 26:29 (7) 27:56 (7) 32:38 (6) 35:21 (7) 37:03 (7)                         38:11 (7)    
8 Göran Larbo Attunda OK 38:36 02:25 (11) 03:31 (39) 03:10 (10) 02:05 (11) 03:31 (11) 05:48 (5) 06:50 (25) 01:46 (25) 05:04 (9) 01:48 (8) 01:33 (11)                         01:05 (5) Göran Larbo Attunda OK
        02:25 (11) 05:56 (26) 09:06 (13) 11:11 (10) 14:42 (11) 20:30 (8) 27:20 (9) 29:06 (10) 34:10 (8) 35:58 (8) 37:31 (8)                         38:36 (8)    
9 Tomas Pettersson Haninge SOK 39:18 03:08 (34) 02:32 (10) 03:15 (11) 02:35 (34) 03:29 (10) 07:05 (16) 05:52 (15) 01:31 (14) 05:10 (10) 01:54 (13) 01:40 (23)                         01:07 (7) Tomas Pettersson Haninge SOK
        03:08 (34) 05:40 (25) 08:55 (12) 11:30 (14) 14:59 (12) 22:04 (11) 27:56 (11) 29:27 (11) 34:37 (10) 36:31 (9) 38:11 (9)                         39:18 (9)    
10 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 39:48 02:48 (24) 02:44 (18) 03:00 (6) 02:12 (16) 03:32 (12) 05:59 (6) 05:02 (3) 01:37 (20) 07:41 (41) 02:24 (31) 01:39 (21)                         01:10 (10) Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK
        02:48 (24) 05:32 (17) 08:32 (8) 10:44 (8) 14:16 (8) 20:15 (7) 25:17 (6) 26:54 (6) 34:35 (9) 36:59 (10) 38:38 (10)                         39:48 (10)    
11 Christer Andersson ATG 40:31 02:42 (18) 02:30 (9) 03:34 (15) 02:15 (19) 03:39 (13) 06:28 (8) 05:40 (12) 01:16 (7) 07:34 (38) 02:02 (15) 01:35 (15)                         01:16 (15) Christer Andersson ATG
        02:42 (18) 05:12 (12) 08:46 (10) 11:01 (9) 14:40 (10) 21:08 (9) 26:48 (8) 28:04 (8) 35:38 (11) 37:40 (11) 39:15 (11)                         40:31 (11)    
12 Ingrid Graneli Haninge SOK 41:50 03:05 (33) 02:33 (11) 03:57 (26) 02:14 (18) 03:43 (16) 07:18 (20) 06:37 (21) 01:36 (18) 05:42 (14) 02:17 (25) 01:34 (13)                         01:14 (12) Ingrid Graneli Haninge SOK
        03:05 (33) 05:38 (22) 09:35 (20) 11:49 (18) 15:32 (13) 22:50 (14) 29:27 (14) 31:03 (13) 36:45 (12) 39:02 (13) 40:36 (12)                         41:50 (12)    
13 Christer Hedin IFK Enskede 42:02 02:42 (18) 03:32 (41) 03:22 (13) 02:00 (9) 04:02 (19) 07:04 (15) 06:10 (17) 01:26 (10) 06:36 (30) 02:05 (16) 01:44 (28)                         01:19 (19) Christer Hedin IFK Enskede
        02:42 (18) 06:14 (31) 09:36 (22) 11:36 (16) 15:38 (15) 22:42 (13) 28:52 (12) 30:18 (12) 36:54 (13) 38:59 (12) 40:43 (13)                         42:02 (13)    
14 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 43:06 02:38 (14) 02:54 (23) 03:37 (18) 02:53 (39) 03:58 (18) 06:58 (14) 05:54 (16) 02:14 (38) 06:15 (24) 02:37 (36) 01:38 (19)                         01:30 (31) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        02:38 (14) 05:32 (17) 09:09 (16) 12:02 (20) 16:00 (17) 22:58 (15) 28:52 (12) 31:06 (14) 37:21 (14) 39:58 (14) 41:36 (14)                         43:06 (14)    
15 Olle Arman Nyköpings OK 43:19 02:42 (18) 02:56 (24) 03:36 (17) 02:54 (40) 04:19 (24) 06:45 (10) 07:11 (30) 01:35 (17) 06:26 (27) 02:12 (22) 01:39 (21)                         01:04 (4) Olle Arman Nyköpings OK
        02:42 (18) 05:38 (22) 09:14 (18) 12:08 (26) 16:27 (21) 23:12 (16) 30:23 (16) 31:58 (15) 38:24 (17) 40:36 (16) 42:15 (17)                         43:19 (15)    
16 Eva Elnerud Sigtuna OK 43:30 02:25 (11) 02:40 (15) 03:40 (19) 03:24 (47) 03:39 (13) 06:22 (7) 09:38 (48) 02:12 (36) 04:54 (6) 01:45 (7) 01:38 (17)                         01:13 (11) Eva Elnerud Sigtuna OK
        02:25 (11) 05:05 (10) 08:45 (9) 12:09 (28) 15:48 (16) 22:10 (12) 31:48 (20) 34:00 (22) 38:54 (18) 40:39 (17) 42:17 (18)                         43:30 (16)    
17 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 43:35 02:10 (5) 02:35 (12) 04:23 (40) 02:27 (30) 03:57 (17) 08:27 (28) 06:57 (26) 01:38 (22) 05:48 (17) 02:00 (14) 01:38 (17)                         01:35 (33) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        02:10 (5) 04:45 (8) 09:08 (15) 11:35 (15) 15:32 (13) 23:59 (17) 30:56 (17) 32:34 (17) 38:22 (15) 40:22 (15) 42:00 (15)                         43:35 (17)    
18 Rune Rådeström Snättringe SK 43:39 02:22 (10) 02:04 (5) 03:09 (9) 01:51 (4) 03:07 (3) 13:36 (49) 05:48 (13) 01:14 (5) 05:49 (18) 01:52 (11) 01:22 (6)                         01:25 (26) Rune Rådeström Snättringe SK
        02:22 (10) 04:26 (6) 07:35 (7) 09:26 (7) 12:33 (7) 26:09 (26) 31:57 (21) 33:11 (19) 39:00 (19) 40:52 (19) 42:14 (16)                         43:39 (18)    
19 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 43:52 02:16 (7) 03:21 (36) 05:18 (48) 02:16 (21) 04:04 (21) 07:17 (19) 06:59 (27) 01:22 (9) 05:30 (11) 02:21 (28) 01:51 (37)                         01:17 (16) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        02:16 (7) 05:37 (20) 10:55 (37) 13:11 (33) 17:15 (26) 24:32 (21) 31:31 (19) 32:53 (18) 38:23 (16) 40:44 (18) 42:35 (19)                         43:52 (19)    
20 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 44:36 09:32 (52) 03:07 (32) 02:58 (5) 02:00 (9) 03:03 (2) 06:57 (13) 05:06 (6) 02:01 (31) 05:03 (8) 02:18 (26) 01:29 (9)                         01:02 (3) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        09:32 (52) 12:39 (52) 15:37 (49) 17:37 (47) 20:40 (39) 27:37 (31) 32:43 (25) 34:44 (25) 39:47 (21) 42:05 (21) 43:34 (20)                         44:36 (20)    
21 Birgitta Klang Långhundra IF 45:27 03:02 (30) 02:59 (26) 03:41 (20) 02:16 (21) 04:32 (30) 07:57 (26) 07:45 (38) 01:33 (15) 05:43 (15) 02:34 (34) 01:36 (16)                         01:49 (46) Birgitta Klang Långhundra IF
        03:02 (30) 06:01 (28) 09:42 (24) 11:58 (19) 16:30 (22) 24:27 (20) 32:12 (22) 33:45 (21) 39:28 (20) 42:02 (20) 43:38 (21)                         45:27 (21)    
22 Hans Gustavsson Nyköpings OK 46:42 02:35 (13) 02:40 (15) 03:57 (26) 03:20 (45) 04:38 (33) 07:46 (23) 07:30 (32) 03:06 (49) 05:32 (13) 02:19 (27) 01:47 (34)                         01:32 (32) Hans Gustavsson Nyköpings OK
        02:35 (13) 05:15 (13) 09:12 (17) 12:32 (32) 17:10 (25) 24:56 (22) 32:26 (23) 35:32 (28) 41:04 (22) 43:23 (23) 45:10 (22)                         46:42 (22)    
23 Jonas Esbjörnsson klubblös 46:48 02:53 (26) 04:02 (45) 03:18 (12) 03:37 (49) 05:39 (37) 10:27 (44) 05:14 (9) 02:45 (46) 04:54 (6) 01:41 (6) 01:18 (4)                         01:00 (2) Jonas Esbjörnsson klubblös
        02:53 (26) 06:55 (37) 10:13 (32) 13:50 (35) 19:29 (33) 29:56 (41) 35:10 (35) 37:55 (36) 42:49 (29) 44:30 (27) 45:48 (26)                         46:48 (23)    
24 Jan Olof Norén Järla Orientering 47:01 02:43 (21) 02:44 (18) 04:10 (33) 02:11 (14) 04:35 (32) 09:16 (35) 07:26 (31) 02:02 (32) 06:24 (26) 01:48 (8) 02:14 (47)                         01:28 (29) Jan Olof Norén Järla Orientering
        02:43 (21) 05:27 (16) 09:37 (23) 11:48 (17) 16:23 (20) 25:39 (23) 33:05 (28) 35:07 (26) 41:31 (23) 43:19 (22) 45:33 (24)                         47:01 (24)    
25 Kenneth Berglund Hellas Orientering 47:12 03:25 (39) 02:57 (25) 03:43 (21) 02:17 (24) 04:41 (35) 08:51 (33) 06:41 (23) 01:59 (30) 06:57 (33) 02:15 (24) 01:45 (30)                         01:41 (38) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        03:25 (39) 06:22 (34) 10:05 (31) 12:22 (30) 17:03 (24) 25:54 (25) 32:35 (24) 34:34 (24) 41:31 (23) 43:46 (24) 45:31 (23)                         47:12 (25)    
26 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 47:16 02:44 (22) 02:41 (17) 04:24 (42) 02:15 (19) 05:58 (39) 08:43 (31) 07:43 (36) 01:37 (20) 05:54 (21) 01:52 (11) 01:56 (41)                         01:29 (30) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        02:44 (22) 05:25 (15) 09:49 (25) 12:04 (23) 18:02 (27) 26:45 (28) 34:28 (31) 36:05 (30) 41:59 (25) 43:51 (25) 45:47 (25)                         47:16 (26)    
27 Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF 47:44 02:56 (27) 03:01 (29) 03:53 (25) 02:19 (26) 07:07 (44) 08:38 (30) 07:00 (28) 01:44 (24) 05:50 (19) 01:51 (10) 01:46 (33)                         01:39 (34) Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF
        02:56 (27) 05:57 (27) 09:50 (26) 12:09 (28) 19:16 (31) 27:54 (33) 34:54 (34) 36:38 (32) 42:28 (27) 44:19 (26) 46:05 (27)                         47:44 (27)    
28 Bo Romson Hellas Orientering 48:07 02:39 (16) 03:00 (28) 04:15 (35) 02:08 (12) 04:04 (21) 10:25 (43) 07:47 (39) 02:03 (33) 06:28 (28) 02:13 (23) 01:45 (30)                         01:20 (22) Bo Romson Hellas Orientering
        02:39 (16) 05:39 (24) 09:54 (30) 12:02 (20) 16:06 (18) 26:31 (27) 34:18 (29) 36:21 (31) 42:49 (29) 45:02 (28) 46:47 (28)                         48:07 (28)    
29 John Östlund Sundbybergs IK 48:26 03:04 (32) 02:59 (26) 03:49 (23) 02:12 (16) 04:03 (20) 08:15 (27) 08:30 (43) 02:23 (43) 07:21 (35) 02:26 (32) 01:45 (30)                         01:39 (34) John Östlund Sundbybergs IK
        03:04 (32) 06:03 (29) 09:52 (28) 12:04 (23) 16:07 (19) 24:22 (19) 32:52 (26) 35:15 (27) 42:36 (28) 45:02 (28) 46:47 (28)                         48:26 (29)    
30 Evert Sandahl Täby OK 48:35 02:38 (14) 02:38 (13) 04:19 (37) 02:32 (33) 07:31 (45) 07:12 (17) 06:12 (18) 01:27 (11) 07:31 (37) 03:35 (47) 01:40 (23)                         01:20 (22) Evert Sandahl Täby OK
        02:38 (14) 05:16 (14) 09:35 (20) 12:07 (25) 19:38 (34) 26:50 (29) 33:02 (27) 34:29 (23) 42:00 (26) 45:35 (32) 47:15 (31)                         48:35 (30)    
31 Thomas Fehrm Solna OK 48:37 04:52 (49) 03:06 (31) 04:08 (32) 02:38 (35) 04:16 (23) 09:12 (34) 06:18 (20) 02:21 (41) 06:07 (22) 02:22 (29) 01:34 (12)                         01:43 (40) Thomas Fehrm Solna OK
        04:52 (49) 07:58 (41) 12:06 (40) 14:44 (38) 19:00 (29) 28:12 (34) 34:30 (32) 36:51 (33) 42:58 (31) 45:20 (30) 46:54 (30)                         48:37 (31)    
32 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 49:03 03:10 (35) 03:07 (32) 03:59 (28) 05:14 (53) 04:21 (25) 07:52 (24) 06:37 (21) 01:34 (16) 07:38 (39) 02:47 (41) 01:25 (7)                         01:19 (19) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        03:10 (35) 06:17 (33) 10:16 (34) 15:30 (42) 19:51 (35) 27:43 (32) 34:20 (30) 35:54 (29) 43:32 (33) 46:19 (33) 47:44 (33)                         49:03 (32)    
33 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 49:07 03:03 (31) 04:59 (49) 05:10 (46) 03:00 (43) 05:03 (36) 07:15 (18) 06:14 (19) 02:21 (41) 06:14 (23) 02:11 (21) 02:12 (46)                         01:25 (26) Ove Forsberg Turebergs IF SOK
        03:03 (31) 08:02 (42) 13:12 (43) 16:12 (43) 21:15 (42) 28:30 (36) 34:44 (33) 37:05 (34) 43:19 (32) 45:30 (31) 47:42 (32)                         49:07 (33)    
34 Anki Landarv Klubblös 50:06 03:16 (37) 02:53 (22) 04:06 (29) 02:11 (14) 04:25 (29) 07:20 (21) 05:50 (14) 02:13 (37) 11:27 (50) 02:54 (42) 01:44 (28)                         01:47 (43) Anki Landarv Klubblös
        03:16 (37) 06:09 (30) 10:15 (33) 12:26 (31) 16:51 (23) 24:11 (18) 30:01 (15) 32:14 (16) 43:41 (34) 46:35 (34) 48:19 (34)                         50:06 (34)    
35 Marianne Hamilton Enebybergs IF 50:26 02:45 (23) 02:51 (21) 03:30 (14) 02:20 (27) 08:37 (47) 07:29 (22) 08:04 (42) 03:28 (51) 05:45 (16) 02:26 (32) 01:53 (39)                         01:18 (18) Marianne Hamilton Enebybergs IF
        02:45 (23) 05:36 (19) 09:06 (13) 11:26 (13) 20:03 (38) 27:32 (30) 35:36 (36) 39:04 (39) 44:49 (37) 47:15 (37) 49:08 (37)                         50:26 (35)    
36 Leif Hermundstad Snättringe SK 50:49 02:57 (28) 04:16 (46) 04:21 (38) 02:26 (29) 04:24 (28) 09:52 (40) 07:44 (37) 01:47 (26) 06:44 (31) 02:22 (29) 01:59 (42)                         01:57 (50) Leif Hermundstad Snättringe SK
        02:57 (28) 07:13 (39) 11:34 (38) 14:00 (36) 18:24 (28) 28:16 (35) 36:00 (37) 37:47 (35) 44:31 (36) 46:53 (36) 48:52 (36)                         50:49 (36)    
37 Lars Fridén FMV 52:20 03:32 (40) 03:02 (30) 04:13 (34) 04:08 (50) 04:23 (27) 10:02 (41) 07:02 (29) 02:05 (34) 07:10 (34) 02:45 (40) 02:35 (49)                         01:23 (25) Lars Fridén FMV
        03:32 (40) 06:34 (35) 10:47 (35) 14:55 (39) 19:18 (32) 29:20 (37) 36:22 (39) 38:27 (38) 45:37 (38) 48:22 (38) 50:57 (38)                         52:20 (37)    
38 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 54:04 03:15 (36) 04:48 (48) 04:23 (40) 02:16 (21) 04:21 (25) 06:45 (10) 05:32 (11) 02:14 (38) 10:07 (48) 03:00 (43) 01:41 (25)                         05:42 (53) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        03:15 (36) 08:03 (43) 12:26 (41) 14:42 (37) 19:03 (30) 25:48 (24) 31:20 (18) 33:34 (20) 43:41 (34) 46:41 (35) 48:22 (35)                         54:04 (38)    
39 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 54:10 03:24 (38) 03:18 (35) 04:06 (29) 02:47 (37) 06:19 (41) 09:27 (36) 08:36 (44) 02:11 (35) 07:52 (42) 02:42 (37) 01:49 (35)                         01:39 (34) Eva-Stina Svärd Haninge SOK
        03:24 (38) 06:42 (36) 10:48 (36) 13:35 (34) 19:54 (36) 29:21 (38) 37:57 (41) 40:08 (41) 48:00 (39) 50:42 (39) 52:31 (39)                         54:10 (39)    
40 Ingemar Johnsson OK Södertörn 54:39 04:32 (46) 03:33 (42) 04:47 (45) 02:31 (32) 04:38 (33) 09:46 (38) 07:36 (34) 02:19 (40) 08:23 (45) 03:19 (45) 01:49 (35)                         01:26 (28) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        04:32 (46) 08:05 (44) 12:52 (42) 15:23 (41) 20:01 (37) 29:47 (40) 37:23 (40) 39:42 (40) 48:05 (40) 51:24 (40) 53:13 (40)                         54:39 (40)    
41 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 55:01 04:19 (43) 03:31 (39) 06:38 (52) 02:47 (37) 03:41 (15) 08:27 (28) 06:42 (24) 01:54 (27) 11:13 (49) 02:36 (35) 01:52 (38)                         01:21 (24) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        04:19 (43) 07:50 (40) 14:28 (46) 17:15 (46) 20:56 (40) 29:23 (39) 36:05 (38) 37:59 (37) 49:12 (41) 51:48 (41) 53:40 (41)                         55:01 (41)    
42 Jan Brundell Solna OK 58:34 03:59 (42) 04:16 (46) 05:18 (48) 03:32 (48) 06:31 (42) 12:30 (48) 07:39 (35) 02:35 (45) 06:17 (25) 02:09 (19) 02:05 (44)                         01:43 (40) Jan Brundell Solna OK
        03:59 (42) 08:15 (46) 13:33 (44) 17:05 (45) 23:36 (45) 36:06 (44) 43:45 (44) 46:20 (45) 52:37 (44) 54:46 (42) 56:51 (42)                         58:34 (42)    
43 Martin Eriksson OK Södertörn 58:50 07:30 (51) 03:14 (34) 03:49 (23) 02:23 (28) 04:34 (31) 10:03 (42) 12:03 (51) 01:55 (28) 06:49 (32) 02:42 (37) 01:54 (40)                         01:54 (49) Martin Eriksson OK Södertörn
        07:30 (51) 10:44 (48) 14:33 (47) 16:56 (44) 21:30 (43) 31:33 (42) 43:36 (43) 45:31 (43) 52:20 (43) 55:02 (43) 56:56 (43)                         58:50 (43)    
44 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 59:30 03:36 (41) 03:27 (38) 04:46 (44) 03:16 (44) 05:55 (38) 11:04 (46) 09:06 (46) 01:55 (28) 08:56 (46) 03:37 (48) 02:10 (45)                         01:42 (39) Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK
        03:36 (41) 07:03 (38) 11:49 (39) 15:05 (40) 21:00 (41) 32:04 (43) 41:10 (42) 43:05 (42) 52:01 (42) 55:38 (44) 57:48 (44)                         59:30 (44)    
45 Svante Frid Enebybergs IF 60:02 02:52 (25) 03:24 (37) 03:35 (16) 02:17 (24) 09:57 (51) 17:41 (52) 05:02 (3) 01:19 (8) 09:00 (47) 02:07 (18) 01:34 (12)                         01:14 (12) Svante Frid Enebybergs IF
        02:52 (25) 06:16 (32) 09:51 (27) 12:08 (26) 22:05 (44) 39:46 (49) 44:48 (45) 46:07 (44) 55:07 (45) 57:14 (45) 58:48 (45)                         60:02 (45)    
46 Per Geijer FM IF 61:09 02:39 (16) 02:25 (8) 03:47 (22) 02:30 (31) 15:40 (52) 09:37 (37) 10:46 (49) 01:36 (18) 06:34 (29) 02:05 (16) 01:43 (27)                         01:47 (43) Per Geijer FM IF
        02:39 (16) 05:04 (9) 08:51 (11) 11:21 (12) 27:01 (49) 36:38 (46) 47:24 (48) 49:00 (47) 55:34 (46) 57:39 (46) 59:22 (46)                         61:09 (46)    
47 Ann Sjöberg EIF 63:57 04:47 (48) 07:44 (53) 04:41 (43) 02:46 (36) 06:03 (40) 10:53 (45) 08:00 (41) 03:19 (50) 08:01 (43) 03:41 (49) 02:15 (48)                         01:47 (43) Ann Sjöberg EIF
        04:47 (48) 12:31 (51) 17:12 (51) 19:58 (50) 26:01 (46) 36:54 (47) 44:54 (46) 48:13 (46) 56:14 (47) 59:55 (47) 62:10 (47)                         63:57 (47)    
48 Jan Larsson Tullinge SK 65:17 02:58 (29) 02:39 (14) 04:15 (35) 02:10 (13) 19:30 (53) 08:50 (32) 08:54 (45) 01:30 (13) 08:05 (44) 03:08 (44) 01:38 (17)                         01:40 (37) Jan Larsson Tullinge SK
        02:58 (29) 05:37 (20) 09:52 (28) 12:02 (20) 31:32 (52) 40:22 (50) 49:16 (50) 50:46 (49) 58:51 (50) 61:59 (49) 63:37 (49)                         65:17 (48)    
49 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 65:19 04:27 (45) 03:38 (43) 06:04 (51) 04:28 (51) 08:08 (46) 12:15 (47) 07:50 (40) 03:00 (48) 07:40 (40) 03:21 (46) 02:39 (51)                         01:49 (46) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        04:27 (45) 08:05 (44) 14:09 (45) 18:37 (49) 26:45 (48) 39:00 (48) 46:50 (47) 49:50 (48) 57:30 (48) 60:51 (48) 63:30 (48)                         65:19 (49)    
50 Gunnel Balck IFK Enskede 66:45 04:23 (44) 05:15 (50) 05:12 (47) 02:58 (42) 08:51 (48) 09:50 (39) 11:51 (50) 02:28 (44) 07:26 (36) 04:12 (50) 02:35 (49)                         01:44 (42) Gunnel Balck IFK Enskede
        04:23 (44) 09:38 (47) 14:50 (48) 17:48 (48) 26:39 (47) 36:29 (45) 48:20 (49) 50:48 (50) 58:14 (49) 62:26 (50) 65:01 (50)                         66:45 (50)    
51 Gustav Grandin Järla Orientering 82:41 04:37 (47) 06:44 (52) 05:49 (50) 03:21 (46) 06:33 (43) 14:14 (50) 16:36 (53) 02:49 (47) 11:29 (51) 05:00 (52) 02:50 (52)                         02:39 (51) Gustav Grandin Järla Orientering
        04:37 (47) 11:21 (49) 17:10 (50) 20:31 (51) 27:04 (50) 41:18 (51) 57:54 (51) 60:43 (51) 72:12 (51) 77:12 (51) 80:02 (51)                         82:41 (51)    
52 Ingvar Oskarsson Klubblös 94:11 05:50 (50) 05:40 (51) 08:12 (53) 04:53 (52) 09:17 (49) 15:06 (51) 14:24 (52) 03:41 (52) 15:12 (53) 06:07 (53) 02:52 (53)                         02:57 (52) Ingvar Oskarsson Klubblös
        05:50 (50) 11:30 (50) 19:42 (53) 24:35 (53) 33:52 (53) 48:58 (52) 63:22 (52) 67:03 (52) 82:15 (52) 88:22 (52) 91:14 (52)                         94:11 (52)    
53 Lennart Frisk Gustavsbergs OK 95:43 10:51 (53) 04:01 (44) 04:07 (31) 02:55 (41) 09:34 (50) 30:01 (53) 07:34 (33) 05:54 (53) 12:01 (52) 04:49 (51) 02:03 (43)                         01:53 (48) Lennart Frisk Gustavsbergs OK
        10:51 (53) 14:52 (53) 18:59 (52) 21:54 (52) 31:28 (51) 61:29 (53) 69:03 (53) 74:57 (53) 86:58 (53) 91:47 (53) 93:50 (53)                         95:43 (53)    
- Christer Nilsson klubblös 38:32 01:40   02:29   02:46   01:25   02:29   18:38   01:12   04:02   01:26   01:14                               01:11   Christer Nilsson klubblös
        01:40   04:09   06:55   08:20   10:49   29:27   30:39   34:41   36:07   37:21                               38:32      
- Eva Hadmark- P. Tullinge SK 46:48 02:29   02:04   03:54   04:31   03:19   06:28   05:14   01:16   04:44   09:56   01:33                           01:20   Eva Hadmark- P. Tullinge SK
        02:29   04:33   08:27   12:58   16:17   22:45   27:59   29:15   33:59   43:55   45:28                           46:48      
- Kristina Wåhlin Västerås SOK 52:04 04:49   02:31   06:43   02:24   01:56   04:55   04:56   02:29   10:37   06:39   02:32                           01:33   Kristina Wåhlin Västerås SOK
        04:49   07:20   14:03   16:27   18:23   23:18   28:14   30:43   41:20   47:59   50:31                           52:04      
- Olle Jacobson Rotebro IS 84:12 05:35   04:21   06:10   05:15   06:21   13:01   10:33   04:07   17:41   06:28                               04:40   Olle Jacobson Rotebro IS
        05:35   09:56   16:06   21:21   27:42   40:43   51:16   55:23   73:04   79:32                               84:12      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                   Mål   Bana D - 2,4 km Klubb
1 Lars Persson Väsby OK 28:46 02:26 (2) 02:00 (1) 05:17 (9) 03:10 (14) 02:56 (1) 07:00 (3) 01:29 (3) 01:39 (2) 01:28 (2)                                 01:21 (5) Lars Persson Väsby OK
        02:26 (2) 04:26 (1) 09:43 (3) 12:53 (4) 15:49 (2) 22:49 (2) 24:18 (2) 25:57 (1) 27:25 (1)                                 28:46 (1)    
2 Jan Bojling Solna OK 29:13 02:34 (4) 02:18 (5) 04:23 (1) 02:08 (1) 05:46 (34) 06:40 (1) 01:14 (1) 01:33 (1) 01:23 (1)                                 01:14 (2) Jan Bojling Solna OK
        02:34 (4) 04:52 (3) 09:15 (1) 11:23 (1) 17:09 (4) 23:49 (4) 25:03 (3) 26:36 (3) 27:59 (2)                                 29:13 (2)    
3 Bo Källström OK Milan 29:35 02:32 (3) 02:33 (13) 04:24 (2) 02:23 (2) 03:23 (2) 07:00 (3) 01:36 (6) 02:11 (8) 02:12 (20)                                 01:21 (4) Bo Källström OK Milan
        02:32 (3) 05:05 (4) 09:29 (2) 11:52 (2) 15:15 (1) 22:15 (1) 23:51 (1) 26:02 (2) 28:14 (3)                                 29:35 (3)    
4 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 31:37 03:21 (14) 02:15 (4) 04:43 (3) 02:33 (4) 03:54 (9) 06:44 (2) 01:41 (7) 03:19 (29) 01:46 (5)                                 01:21 (4) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        03:21 (14) 05:36 (7) 10:19 (5) 12:52 (3) 16:46 (3) 23:30 (3) 25:11 (4) 28:30 (4) 30:16 (4)                                 31:37 (4)    
5 Jonas Ernfridsson Hellas Orientering 32:41 02:22 (1) 02:27 (9) 04:58 (5) 03:28 (25) 04:00 (12) 08:19 (10) 01:42 (8) 02:02 (5) 01:50 (6)                                 01:33 (14) Jonas Ernfridsson Hellas Orientering
        02:22 (1) 04:49 (2) 09:47 (4) 13:15 (6) 17:15 (6) 25:34 (5) 27:16 (6) 29:18 (6) 31:08 (5)                                 32:41 (5)    
6 Jan Lindgren OK Södertörn 32:43 03:26 (18) 02:13 (2) 05:52 (14) 02:41 (6) 03:29 (3) 08:08 (8) 01:22 (2) 02:01 (4) 02:01 (11)                                 01:30 (11) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:26 (18) 05:39 (9) 11:31 (10) 14:12 (9) 17:41 (7) 25:49 (6) 27:11 (5) 29:12 (5) 31:13 (6)                                 32:43 (6)    
7 Lennart Sjöstål Klubblös 33:45 03:18 (13) 02:23 (7) 05:02 (6) 03:22 (21) 04:17 (16) 08:05 (7) 01:43 (11) 02:02 (5) 01:53 (8)                                 01:40 (19) Lennart Sjöstål Klubblös
        03:18 (13) 05:41 (12) 10:43 (7) 14:05 (8) 18:22 (9) 26:27 (7) 28:10 (7) 30:12 (7) 32:05 (7)                                 33:45 (7)    
8 Björn Stolt OK Ravinen 34:25 02:53 (8) 02:46 (19) 06:31 (25) 03:21 (18) 03:51 (7) 07:22 (5) 01:42 (8) 02:22 (12) 02:15 (23)                                 01:22 (7) Björn Stolt OK Ravinen
        02:53 (8) 05:39 (9) 12:10 (16) 15:31 (15) 19:22 (12) 26:44 (8) 28:26 (8) 30:48 (8) 33:03 (8)                                 34:25 (8)    
9 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 35:23 03:15 (11) 02:21 (6) 04:47 (4) 02:49 (8) 03:58 (11) 09:43 (18) 01:49 (16) 02:49 (18) 02:05 (12)                                 01:47 (22) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        03:15 (11) 05:36 (7) 10:23 (6) 13:12 (5) 17:10 (5) 26:53 (9) 28:42 (9) 31:31 (9) 33:36 (9)                                 35:23 (9)    
10 Ulf Eskilsson OK Södertörn 36:16 02:47 (6) 07:28 (39) 05:05 (7) 03:06 (12) 03:37 (6) 07:44 (6) 01:32 (4) 01:43 (3) 01:50 (6)                                 01:24 (9) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        02:47 (6) 10:15 (37) 15:20 (31) 18:26 (31) 22:03 (27) 29:47 (14) 31:19 (12) 33:02 (11) 34:52 (11)                                 36:16 (10)    
11 Benny Alfordsson Tullinge SK 36:18 03:25 (17) 02:41 (15) 05:28 (11) 02:40 (5) 03:55 (10) 09:40 (17) 01:46 (13) 02:57 (21) 02:13 (22)                                 01:33 (14) Benny Alfordsson Tullinge SK
        03:25 (17) 06:06 (15) 11:34 (11) 14:14 (10) 18:09 (8) 27:49 (10) 29:35 (10) 32:32 (10) 34:45 (10)                                 36:18 (11)    
12 Stig Lindskog Visborgs OK 37:05 02:51 (7) 02:52 (21) 05:53 (15) 03:33 (31) 05:49 (36) 08:18 (9) 01:48 (14) 02:38 (14) 02:11 (16)                                 01:12 (1) Stig Lindskog Visborgs OK
        02:51 (7) 05:43 (13) 11:36 (12) 15:09 (13) 20:58 (19) 29:16 (11) 31:04 (11) 33:42 (12) 35:53 (14)                                 37:05 (12)    
13 Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK 37:22 02:40 (5) 02:29 (12) 06:31 (25) 04:24 (37) 04:19 (17) 09:16 (15) 02:07 (24) 02:13 (9) 01:44 (3)                                 01:39 (18) Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:40 (5) 05:09 (5) 11:40 (13) 16:04 (19) 20:23 (15) 29:39 (13) 31:46 (14) 33:59 (15) 35:43 (13)                                 37:22 (13)    
14 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 37:26 03:15 (11) 02:25 (8) 05:48 (12) 03:30 (28) 04:20 (19) 10:33 (22) 01:48 (14) 02:18 (11) 01:57 (9)                                 01:32 (12) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        03:15 (11) 05:40 (11) 11:28 (9) 14:58 (12) 19:18 (11) 29:51 (15) 31:39 (13) 33:57 (13) 35:54 (15)                                 37:26 (14)    
15 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 37:33 03:03 (9) 02:13 (2) 05:50 (13) 02:41 (6) 08:00 (41) 08:25 (11) 01:35 (5) 02:10 (7) 01:44 (3)                                 01:52 (28) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        03:03 (9) 05:16 (6) 11:06 (8) 13:47 (7) 21:47 (26) 30:12 (16) 31:47 (15) 33:57 (13) 35:41 (12)                                 37:33 (15)    
16 Berit Lindunger Haninge SOK 39:00 03:30 (20) 02:28 (10) 06:01 (18) 02:55 (9) 05:00 (27) 09:28 (16) 02:53 (33) 02:46 (16) 02:27 (28)                                 01:32 (12) Berit Lindunger Haninge SOK
        03:30 (20) 05:58 (14) 11:59 (15) 14:54 (11) 19:54 (14) 29:22 (12) 32:15 (16) 35:01 (16) 37:28 (16)                                 39:00 (16)    
17 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 39:36 03:24 (15) 03:56 (35) 05:53 (15) 02:56 (10) 04:24 (20) 10:04 (20) 02:03 (22) 03:12 (27) 02:11 (16)                                 01:33 (14) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        03:24 (15) 07:20 (27) 13:13 (21) 16:09 (20) 20:33 (16) 30:37 (19) 32:40 (18) 35:52 (17) 38:03 (17)                                 39:36 (17)    
18 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 39:45 05:27 (38) 02:56 (24) 06:59 (29) 02:31 (3) 03:31 (5) 09:11 (13) 01:45 (12) 03:40 (33) 02:23 (27)                                 01:22 (7) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        05:27 (38) 08:23 (32) 15:22 (32) 17:53 (28) 21:24 (23) 30:35 (17) 32:20 (17) 36:00 (19) 38:23 (18)                                 39:45 (18)    
19 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 41:15 04:47 (35) 03:05 (26) 06:18 (23) 03:37 (32) 04:27 (22) 09:47 (19) 02:00 (20) 02:51 (19) 02:33 (30)                                 01:50 (25) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        04:47 (35) 07:52 (30) 14:10 (27) 17:47 (27) 22:14 (28) 32:01 (21) 34:01 (21) 36:52 (20) 39:25 (21)                                 41:15 (19)    
20 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 41:34 04:10 (29) 02:28 (10) 05:20 (10) 03:27 (24) 03:29 (3) 14:42 (35) 01:42 (8) 02:26 (13) 01:59 (10)                                 01:51 (27) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        04:10 (29) 06:38 (20) 11:58 (14) 15:25 (14) 18:54 (10) 33:36 (26) 35:18 (26) 37:44 (24) 39:43 (22)                                 41:34 (20)    
21 Kurt Kisslig Waxholms OK 41:39 04:07 (28) 03:27 (31) 06:25 (24) 03:23 (22) 04:24 (20) 09:08 (12) 03:06 (37) 03:28 (31) 02:42 (34)                                 01:29 (10) Kurt Kisslig Waxholms OK
        04:07 (28) 07:34 (28) 13:59 (26) 17:22 (26) 21:46 (25) 30:54 (20) 34:00 (20) 37:28 (23) 40:10 (23)                                 41:39 (21)    
22 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 41:42 03:29 (19) 02:48 (20) 06:11 (21) 03:30 (28) 04:47 (24) 11:27 (27) 02:11 (25) 02:44 (15) 02:17 (25)                                 02:18 (34) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        03:29 (19) 06:17 (16) 12:28 (19) 15:58 (18) 20:45 (17) 32:12 (23) 34:23 (23) 37:07 (21) 39:24 (19)                                 41:42 (22)    
22 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 41:42 03:24 (15) 02:53 (23) 06:10 (20) 03:21 (18) 04:57 (26) 11:34 (28) 02:03 (22) 02:46 (16) 02:16 (24)                                 02:18 (34) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        03:24 (15) 06:17 (16) 12:27 (18) 15:48 (17) 20:45 (17) 32:19 (24) 34:22 (22) 37:08 (22) 39:24 (19)                                 41:42 (22)    
24 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 41:53 04:02 (26) 05:13 (38) 05:56 (17) 03:31 (30) 03:53 (8) 10:43 (23) 01:50 (17) 02:54 (20) 02:11 (16)                                 01:40 (19) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        04:02 (26) 09:15 (35) 15:11 (30) 18:42 (32) 22:35 (30) 33:18 (25) 35:08 (25) 38:02 (25) 40:13 (24)                                 41:53 (24)    
25 Lars-Erik Lindell Väsby OK 43:05 04:10 (29) 02:42 (16) 06:11 (21) 03:21 (18) 04:50 (25) 12:39 (32) 02:12 (26) 03:00 (24) 02:10 (15)                                 01:50 (25) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        04:10 (29) 06:52 (22) 13:03 (20) 16:24 (21) 21:14 (21) 33:53 (27) 36:05 (27) 39:05 (26) 41:15 (26)                                 43:05 (25)    
26 Torsten Jansson Skogsluffarna 43:09 03:53 (25) 02:44 (18) 06:57 (28) 03:09 (13) 04:39 (23) 09:13 (14) 02:22 (28) 02:57 (21) 05:04 (41)                                 02:11 (33) Torsten Jansson Skogsluffarna
        03:53 (25) 06:37 (19) 13:34 (23) 16:43 (24) 21:22 (22) 30:35 (17) 32:57 (19) 35:54 (18) 40:58 (25)                                 43:09 (26)    
27 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 43:58 03:12 (10) 03:06 (27) 07:10 (32) 03:14 (15) 04:19 (17) 11:07 (24) 02:52 (32) 04:58 (40) 02:12 (20)                                 01:48 (23) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        03:12 (10) 06:18 (18) 13:28 (22) 16:42 (23) 21:01 (20) 32:08 (22) 35:00 (24) 39:58 (27) 42:10 (27)                                 43:58 (27)    
28 Bror Wahlberg Haninge SOK 44:42 03:45 (24) 02:58 (25) 06:54 (27) 03:28 (25) 05:22 (31) 11:38 (29) 02:38 (30) 03:44 (35) 02:38 (32)                                 01:37 (17) Bror Wahlberg Haninge SOK
        03:45 (24) 06:43 (21) 13:37 (25) 17:05 (25) 22:27 (29) 34:05 (28) 36:43 (28) 40:27 (28) 43:05 (29)                                 44:42 (28)    
29 Alf Persson OK Österåker 45:08 04:36 (34) 02:40 (14) 07:39 (34) 03:15 (17) 05:38 (32) 11:25 (26) 02:02 (21) 03:16 (28) 02:27 (28)                                 02:10 (31) Alf Persson OK Österåker
        04:36 (34) 07:16 (25) 14:55 (29) 18:10 (30) 23:48 (32) 35:13 (30) 37:15 (29) 40:31 (29) 42:58 (28)                                 45:08 (29)    
30 Jan Burell OK Enen 45:31 04:21 (32) 02:52 (21) 07:05 (30) 03:49 (34) 05:17 (30) 11:12 (25) 03:17 (39) 03:40 (33) 02:09 (14)                                 01:49 (24) Jan Burell OK Enen
        04:21 (32) 07:13 (24) 14:18 (28) 18:07 (29) 23:24 (31) 34:36 (29) 37:53 (30) 41:33 (30) 43:42 (30)                                 45:31 (30)    
31 Kjell Jansson Väsby OK 45:54 03:38 (21) 03:20 (29) 05:12 (8) 03:29 (27) 04:10 (14) 16:48 (38) 02:15 (27) 03:08 (25) 02:11 (16)                                 01:43 (21) Kjell Jansson Väsby OK
        03:38 (21) 06:58 (23) 12:10 (16) 15:39 (16) 19:49 (13) 36:37 (31) 38:52 (31) 42:00 (31) 44:11 (31)                                 45:54 (31)    
32 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 48:08 05:48 (39) 08:19 (40) 08:14 (36) 03:45 (33) 04:11 (15) 10:23 (21) 01:54 (18) 02:13 (9) 02:06 (13)                                 01:15 (3) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:48 (39) 14:07 (40) 22:21 (40) 26:06 (40) 30:17 (40) 40:40 (34) 42:34 (34) 44:47 (33) 46:53 (33)                                 48:08 (32)    
33 Gunvor Granath Nynäshamns OK 49:17 05:25 (37) 03:17 (28) 07:09 (31) 03:25 (23) 05:41 (33) 12:30 (30) 02:44 (31) 03:38 (32) 03:02 (37)                                 02:26 (36) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        05:25 (37) 08:42 (33) 15:51 (35) 19:16 (33) 24:57 (33) 37:27 (32) 40:11 (32) 43:49 (32) 46:51 (32)                                 49:17 (33)    
34 Henning Hamilton Enebybergs IF 51:43 03:40 (23) 03:36 (33) 08:26 (38) 03:52 (35) 07:25 (40) 12:31 (31) 02:59 (36) 04:04 (37) 03:00 (36)                                 02:10 (31) Henning Hamilton Enebybergs IF
        03:40 (23) 07:16 (25) 15:42 (34) 19:34 (34) 26:59 (35) 39:30 (33) 42:29 (33) 46:33 (34) 49:33 (34)                                 51:43 (34)    
35 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 52:51 04:11 (31) 03:23 (30) 06:02 (19) 03:00 (11) 05:01 (28) 20:28 (41) 01:59 (19) 03:58 (36) 02:43 (35)                                 02:06 (30) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        04:11 (31) 07:34 (28) 13:36 (24) 16:36 (22) 21:37 (24) 42:05 (36) 44:04 (35) 48:02 (35) 50:45 (35)                                 52:51 (35)    
36 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 53:39 08:05 (40) 02:43 (17) 10:25 (41) 04:42 (41) 04:06 (13) 12:58 (33) 02:28 (29) 02:57 (21) 02:39 (33)                                 02:36 (37) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        08:05 (40) 10:48 (38) 21:13 (38) 25:55 (39) 30:01 (38) 42:59 (37) 45:27 (37) 48:24 (36) 51:03 (36)                                 53:39 (36)    
37 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 54:09 04:32 (33) 03:35 (32) 07:24 (33) 04:25 (38) 05:56 (37) 15:24 (37) 02:58 (35) 04:37 (38) 02:33 (30)                                 02:45 (38) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        04:32 (33) 08:07 (31) 15:31 (33) 19:56 (35) 25:52 (34) 41:16 (35) 44:14 (36) 48:51 (37) 51:24 (37)                                 54:09 (37)    
38 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 59:34 03:39 (22) 09:20 (41) 08:24 (37) 03:14 (15) 05:14 (29) 17:45 (40) 02:57 (34) 04:44 (39) 02:18 (26)                                 01:59 (29) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        03:39 (22) 12:59 (39) 21:23 (39) 24:37 (38) 29:51 (37) 47:36 (39) 50:33 (38) 55:17 (40) 57:35 (38)                                 59:34 (38)    
39 Bo Eklind Klubblös 60:37 04:06 (27) 04:51 (36) 10:17 (40) 04:08 (36) 06:12 (39) 14:24 (34) 06:47 (41) 03:09 (26) 03:47 (40)                                 02:56 (39) Bo Eklind Klubblös
        04:06 (27) 08:57 (34) 19:14 (36) 23:22 (36) 29:34 (36) 43:58 (38) 50:45 (40) 53:54 (38) 57:41 (39)                                 60:37 (39)    
40 Mats Halvarez Klubblös 61:03 04:48 (36) 04:53 (37) 09:50 (39) 04:40 (40) 06:01 (38) 17:34 (39) 03:31 (40) 03:20 (30) 03:23 (39)                                 03:03 (40) Mats Halvarez Klubblös
        04:48 (36) 09:41 (36) 19:31 (37) 24:11 (37) 30:12 (39) 47:46 (41) 51:17 (41) 54:37 (39) 58:00 (40)                                 61:03 (40)    
41 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 62:32 10:38 (41) 03:44 (34) 08:07 (35) 04:29 (39) 05:47 (35) 14:52 (36) 03:06 (37) 05:23 (41) 03:10 (38)                                 03:16 (41) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        10:38 (41) 14:22 (41) 22:29 (41) 26:58 (41) 32:45 (41) 47:37 (40) 50:43 (39) 56:06 (41) 59:16 (41)                                 62:32 (41)    
- Kerstin Magnusson Skogsluffarnas OK 49:59 04:26   03:28   07:40   03:31   20:04   02:29   04:13   02:26                                       01:42   Kerstin Magnusson Skogsluffarnas OK
        04:26   07:54   15:34   19:05   39:09   41:38   45:51   48:17                                       49:59      
- Yvonne Branting Skarpnäcks OL 56:36 04:33   04:05   09:59   04:05   05:59   07:41   04:29   03:38   04:57                                   07:10   Yvonne Branting Skarpnäcks OL
        04:33   08:38   18:37   22:42   28:41   36:22   40:51   44:29   49:26                                   56:36      
- Marianne Bergstrand Skogsluffarnas OK 396:06 11:14   05:14   17:59   05:33                                                       356:06   Marianne Bergstrand Skogsluffarnas OK
        11:14   16:28   34:27   40:00                                                       396:06      
- Sonja Perneby Tullinge SK 493:51 07:30                                                                   486:21   Sonja Perneby Tullinge SK
        07:30                                                                   493:51