Sträcktider Luffarligan Farstanäset                                                          
  2017-03-29 Svarta tider är sträcktider                                                        
    Blå tider är från start                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                          
                                                            Sista-      
Plac Bana A - 5,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   Mål   Bana A Klubb
1 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 37:47 06:20 (1) 01:54 (5) 02:13 (1) 03:28 (2) 03:10 (4) 02:40 (2) 04:48 (1) 03:08 (4) 02:05 (1) 01:25 (1) 01:16 (1) 03:01 (1) 01:10 (4) 01:09 (5) Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering
        06:20 (1) 08:14 (1) 10:27 (1) 13:55 (1) 17:05 (1) 19:45 (1) 24:33 (1) 27:41 (1) 29:46 (1) 31:11 (1) 32:27 (1) 35:28 (1) 36:38 (1) 37:47 (1)    
2 Rhys Findlay-Robinson OK Södertörn 39:28 07:16 (5) 01:38 (2) 02:15 (2) 04:39 (9) 02:58 (1) 02:31 (1) 05:16 (2) 02:32 (1) 02:06 (2) 01:38 (4) 01:22 (2) 03:21 (2) 01:02 (1) 00:54 (1) Rhys Findlay-Robinson OK Södertörn
        07:16 (5) 08:54 (4) 11:09 (4) 15:48 (5) 18:46 (5) 21:17 (4) 26:33 (2) 29:05 (2) 31:11 (2) 32:49 (2) 34:11 (2) 37:32 (2) 38:34 (2) 39:28 (2)    
3 Tomas Stenström OK Linné 42:29 08:46 (9) 01:29 (1) 02:18 (3) 03:24 (1) 03:06 (3) 02:41 (3) 05:49 (3) 03:45 (9) 02:27 (6) 01:29 (2) 01:33 (4) 03:29 (3) 01:10 (4) 01:03 (4) Tomas Stenström OK Linné
        08:46 (9) 10:15 (7) 12:33 (6) 15:57 (6) 19:03 (6) 21:44 (5) 27:33 (3) 31:18 (5) 33:45 (4) 35:14 (4) 36:47 (4) 40:16 (4) 41:26 (3) 42:29 (3)    
4 Peter Andersson Söders-Tyresö 42:35 06:37 (3) 01:39 (3) 02:27 (5) 03:53 (6) 03:26 (7) 03:05 (6) 06:34 (7) 02:40 (2) 02:23 (5) 01:53 (7) 01:35 (5) 04:01 (7) 01:20 (8) 01:02 (2) Peter Andersson Söders-Tyresö
        06:37 (3) 08:16 (2) 10:43 (2) 14:36 (2) 18:02 (2) 21:07 (3) 27:41 (5) 30:21 (3) 32:44 (3) 34:37 (3) 36:12 (3) 40:13 (3) 41:33 (4) 42:35 (4)    
5 Juha Loenberg Skarpnäcks OL 43:30 08:25 (8) 02:10 (7) 02:46 (7) 03:36 (4) 03:04 (2) 02:56 (5) 06:00 (4) 03:14 (5) 02:19 (4) 01:35 (3) 01:39 (6) 03:35 (4) 01:09 (3) 01:02 (2) Juha Loenberg Skarpnäcks OL
        08:25 (8) 10:35 (8) 13:21 (8) 16:57 (7) 20:01 (7) 22:57 (7) 28:57 (7) 32:11 (6) 34:30 (6) 36:05 (6) 37:44 (6) 41:19 (6) 42:28 (6) 43:30 (5)    
6 Johan Lindqvist Täby OK 43:36 06:47 (4) 01:45 (4) 02:34 (6) 03:44 (5) 03:16 (5) 02:49 (4) 06:44 (8) 02:51 (3) 03:32 (11) 01:55 (8) 01:32 (3) 03:44 (5) 01:10 (4) 01:13 (8) Johan Lindqvist Täby OK
        06:47 (4) 08:32 (3) 11:06 (3) 14:50 (3) 18:06 (3) 20:55 (2) 27:39 (4) 30:30 (4) 34:02 (5) 35:57 (5) 37:29 (5) 41:13 (5) 42:23 (5) 43:36 (6)    
7 Niklas Wrane Söders-Tyresö 45:19 06:36 (2) 02:50 (10) 02:24 (4) 03:34 (3) 03:19 (6) 03:08 (7) 06:53 (9) 04:05 (11) 02:11 (3) 01:47 (5) 02:20 (11) 03:53 (6) 01:08 (2) 01:11 (6) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        06:36 (2) 09:26 (5) 11:50 (5) 15:24 (4) 18:43 (4) 21:51 (6) 28:44 (6) 32:49 (7) 35:00 (7) 36:47 (7) 39:07 (7) 43:00 (7) 44:08 (7) 45:19 (7)    
8 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 49:45 08:07 (6) 01:59 (6) 02:55 (8) 04:24 (7) 03:54 (9) 04:31 (11) 06:28 (5) 03:17 (6) 03:24 (9) 01:52 (6) 01:49 (7) 04:26 (8) 01:26 (9) 01:13 (8) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF
        08:07 (6) 10:06 (6) 13:01 (7) 17:25 (8) 21:19 (8) 25:50 (8) 32:18 (8) 35:35 (8) 38:59 (8) 40:51 (8) 42:40 (8) 47:06 (8) 48:32 (8) 49:45 (8)    
9 Janne Nilsson Centrum OK 53:38 09:43 (11) 02:10 (7) 03:03 (9) 04:39 (9) 04:03 (10) 03:27 (8) 06:28 (5) 03:19 (7) 05:14 (13) 02:12 (10) 02:09 (10) 04:30 (9) 01:29 (10) 01:12 (7) Janne Nilsson Centrum OK
        09:43 (11) 11:53 (10) 14:56 (10) 19:35 (9) 23:38 (9) 27:05 (9) 33:33 (9) 36:52 (9) 42:06 (9) 44:18 (9) 46:27 (9) 50:57 (9) 52:26 (9) 53:38 (9)    
10 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 56:44 09:22 (10) 02:57 (11) 03:37 (11) 04:30 (8) 03:41 (8) 03:53 (9) 07:36 (10) 03:37 (8) 02:55 (8) 02:52 (13) 02:01 (9) 06:11 (12) 01:35 (11) 01:57 (14) Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK
        09:22 (10) 12:19 (11) 15:56 (11) 20:26 (11) 24:07 (10) 28:00 (10) 35:36 (10) 39:13 (10) 42:08 (10) 45:00 (10) 47:01 (10) 53:12 (10) 54:47 (10) 56:44 (10)    
11 Christian Olsson Frösö IF 60:06 08:20 (7) 03:07 (12) 03:15 (10) 05:19 (11) 09:41 (15) 04:59 (13) 07:42 (11) 03:55 (10) 02:39 (7) 01:58 (9) 01:56 (8) 04:43 (10) 01:19 (7) 01:13 (9) Christian Olsson Frösö IF
        08:20 (7) 11:27 (9) 14:42 (9) 20:01 (10) 29:42 (12) 34:41 (12) 42:23 (12) 46:18 (12) 48:57 (11) 50:55 (11) 52:51 (11) 57:34 (11) 58:53 (11) 60:06 (11)    
12 Paul Norén OK Södertörn 65:00 10:19 (12) 02:23 (9) 04:02 (12) 06:20 (13) 05:46 (12) 04:28 (10) 08:05 (12) 04:46 (12) 04:39 (12) 02:51 (12) 02:39 (12) 05:20 (11) 01:56 (13) 01:26 (11) Paul Norén OK Södertörn
        10:19 (12) 12:42 (12) 16:44 (12) 23:04 (12) 28:50 (11) 33:18 (11) 41:23 (11) 46:09 (11) 50:48 (12) 53:39 (12) 56:18 (12) 61:38 (12) 63:34 (12) 65:00 (12)    
13 Sven Setterqvist OK Södertörn 68:48 11:47 (13) 03:15 (13) 04:05 (14) 07:10 (15) 04:20 (11) 04:39 (12) 08:54 (13) 05:08 (13) 03:26 (10) 02:46 (11) 02:52 (14) 06:35 (13) 01:58 (14) 01:53 (13) Sven Setterqvist OK Södertörn
        11:47 (13) 15:02 (13) 19:07 (13) 26:17 (13) 30:37 (13) 35:16 (13) 44:10 (13) 49:18 (13) 52:44 (13) 55:30 (13) 58:22 (13) 64:57 (13) 66:55 (13) 68:48 (13)    
14 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 91:19 22:19 (15) 03:16 (14) 04:03 (13) 06:10 (12) 05:50 (13) 05:00 (14) 16:18 (14) 06:07 (14) 05:34 (14) 03:31 (14) 02:48 (13) 07:12 (14) 01:36 (12) 01:35 (12) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        22:19 (15) 25:35 (15) 29:38 (15) 35:48 (15) 41:38 (15) 46:38 (14) 62:56 (14) 69:03 (14) 74:37 (14) 78:08 (14) 80:56 (14) 88:08 (14) 89:44 (14) 91:19 (14)    
15 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 134:16 17:59 (14) 04:40 (15) 04:40 (15) 06:44 (14) 07:33 (14) 06:28 (15) 21:37 (15) 08:43 (15) 07:34 (15) 17:38 (15) 05:50 (15) 19:07 (15) 03:44 (15) 01:59 (15) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        17:59 (14) 22:39 (14) 27:19 (14) 34:03 (14) 41:36 (14) 48:04 (15) 69:41 (15) 78:24 (15) 85:58 (15) 103:36 (15) 109:26 (15) 128:33 (15) 132:17 (15) 134:16 (15)    
- Gustav Bergman OK Ravinen 37:11 07:33   01:43   02:50   04:20   03:50   04:00   06:15   03:48   01:22                   01:30   Gustav Bergman OK Ravinen
        07:33   09:16   12:06   16:26   20:16   24:16   30:31   34:19   35:41                   37:11      
- Linnea Ivarsson IF Lidingö SOK 50:37 11:38   02:13   02:48   05:15   03:42   03:34   06:13   01:55   01:48   02:30   02:47   03:43   01:19   01:12   Linnea Ivarsson IF Lidingö SOK
        11:38   13:51   16:39   21:54   25:36   29:10   35:23   37:18   39:06   41:36   44:23   48:06   49:25   50:37      
- Niclas Lidström Frösö IF 69:09 11:25   08:53   04:04   06:39   06:21   12:36   17:19                           01:52   Niclas Lidström Frösö IF
        11:25   20:18   24:22   31:01   37:22   49:58   67:17                           69:09      
                                                                   
                                                                   
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   Mål   Bana B Klubb
1 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 41:07 07:35 (8) 03:42 (3) 03:05 (3) 06:32 (14) 03:26 (1) 03:07 (1) 05:53 (1) 05:17 (1) 01:20 (1)                 01:10 (1) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        07:35 (8) 11:17 (4) 14:22 (3) 20:54 (5) 24:20 (3) 27:27 (2) 33:20 (1) 38:37 (1) 39:57 (1)                 41:07 (1)    
2 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 43:39 06:09 (1) 03:14 (1) 03:03 (2) 04:33 (1) 03:56 (2) 04:08 (7) 08:42 (10) 07:23 (6) 01:21 (2)                 01:10 (1) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        06:09 (1) 09:23 (1) 12:26 (1) 16:59 (1) 20:55 (1) 25:03 (1) 33:45 (2) 41:08 (2) 42:29 (2)                 43:39 (2)    
3 Karl-erik Johansson OK Södertörn 46:15 07:43 (11) 04:24 (8) 03:27 (5) 04:48 (2) 06:17 (19) 03:56 (3) 06:45 (2) 06:05 (3) 01:36 (6)                 01:14 (3) Karl-erik Johansson OK Södertörn
        07:43 (11) 12:07 (7) 15:34 (7) 20:22 (4) 26:39 (6) 30:35 (6) 37:20 (4) 43:25 (3) 45:01 (3)                 46:15 (3)    
4 Mats Windstedt Södertälje-Nykvarn OF 46:19 06:18 (2) 03:40 (2) 02:57 (1) 05:13 (5) 04:30 (6) 06:26 (20) 08:49 (12) 05:48 (2) 01:22 (3)                 01:16 (4) Mats Windstedt Södertälje-Nykvarn OF
        06:18 (2) 09:58 (2) 12:55 (2) 18:08 (2) 22:38 (2) 29:04 (4) 37:53 (6) 43:41 (4) 45:03 (4)                 46:19 (4)    
5 Sune Sisell OK Södertörn 47:12 07:13 (3) 04:18 (7) 03:22 (4) 05:05 (3) 04:27 (5) 03:58 (4) 08:12 (6) 07:33 (8) 01:42 (8)                 01:22 (7) Sune Sisell OK Södertörn
        07:13 (3) 11:31 (6) 14:53 (5) 19:58 (3) 24:25 (4) 28:23 (3) 36:35 (3) 44:08 (5) 45:50 (5)                 47:12 (5)    
6 Åke Wansölin Söders-Tyresö 47:50 07:39 (9) 05:35 (18) 03:58 (12) 05:09 (4) 04:26 (4) 04:11 (8) 07:40 (4) 06:18 (4) 01:27 (4)                 01:27 (10) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        07:39 (9) 13:14 (11) 17:12 (12) 22:21 (8) 26:47 (7) 30:58 (7) 38:38 (7) 44:56 (7) 46:23 (6)                 47:50 (6)    
7 Lennart Hävrén Tullinge SK 48:06 07:31 (6) 05:32 (17) 03:30 (7) 05:28 (7) 03:57 (3) 04:00 (5) 07:39 (3) 07:03 (5) 01:56 (18)                 01:30 (11) Lennart Hävrén Tullinge SK
        07:31 (6) 13:03 (10) 16:33 (10) 22:01 (7) 25:58 (5) 29:58 (5) 37:37 (5) 44:40 (6) 46:36 (7)                 48:06 (7)    
8 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 50:45 07:29 (5) 04:45 (12) 03:56 (10) 06:28 (13) 04:54 (12) 04:37 (13) 07:47 (5) 07:34 (9) 01:53 (17)                 01:22 (7) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        07:29 (5) 12:14 (9) 16:10 (8) 22:38 (10) 27:32 (9) 32:09 (10) 39:56 (8) 47:30 (8) 49:23 (8)                 50:45 (8)    
9 Tommy Lindberg Haninge SOK 50:57 07:41 (10) 03:43 (4) 03:29 (6) 08:04 (22) 04:42 (10) 03:52 (2) 08:44 (11) 07:37 (11) 01:45 (13)                 01:20 (5) Tommy Lindberg Haninge SOK
        07:41 (10) 11:24 (5) 14:53 (5) 22:57 (11) 27:39 (10) 31:31 (8) 40:15 (9) 47:52 (9) 49:37 (9)                 50:57 (9)    
10 Roger Larsson Snättringe SK 51:34 07:33 (7) 04:34 (9) 04:06 (14) 07:01 (17) 04:33 (7) 04:27 (12) 08:35 (9) 07:30 (7) 01:43 (9)                 01:32 (14) Roger Larsson Snättringe SK
        07:33 (7) 12:07 (7) 16:13 (9) 23:14 (13) 27:47 (11) 32:14 (11) 40:49 (11) 48:19 (10) 50:02 (10)                 51:34 (10)    
11 Per-Johan Vikfors OK Österåker 51:43 07:14 (4) 03:56 (5) 03:40 (8) 07:09 (18) 06:14 (18) 04:04 (6) 08:32 (8) 07:42 (12) 01:34 (5)                 01:38 (18) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        07:14 (4) 11:10 (3) 14:50 (4) 21:59 (6) 28:13 (12) 32:17 (12) 40:49 (11) 48:31 (11) 50:05 (11)                 51:43 (11)    
12 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 51:55 08:26 (12) 05:00 (14) 03:45 (9) 05:16 (6) 04:41 (9) 04:45 (14) 08:22 (7) 08:24 (14) 01:44 (10)                 01:32 (13) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        08:26 (12) 13:26 (14) 17:11 (11) 22:27 (9) 27:08 (8) 31:53 (9) 40:15 (9) 48:39 (12) 50:23 (12)                 51:55 (12)    
13 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 54:11 09:14 (16) 04:11 (6) 03:56 (10) 05:42 (9) 05:16 (13) 04:47 (15) 09:27 (14) 07:59 (13) 02:00 (19)                 01:39 (19) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        09:14 (16) 13:25 (13) 17:21 (13) 23:03 (12) 28:19 (13) 33:06 (13) 42:33 (13) 50:32 (13) 52:32 (13)                 54:11 (13)    
14 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 58:35 08:52 (14) 05:28 (16) 04:06 (14) 05:50 (10) 06:12 (17) 05:05 (17) 10:04 (16) 09:41 (20) 01:47 (14)                 01:30 (11) Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby
        08:52 (14) 14:20 (15) 18:26 (15) 24:16 (14) 30:28 (14) 35:33 (14) 45:37 (14) 55:18 (14) 57:05 (14)                 58:35 (14)    
15 Claes Andersson Snättringe SK 59:51 09:47 (18) 04:36 (10) 04:19 (18) 06:20 (12) 07:25 (24) 05:33 (18) 09:02 (13) 09:03 (17) 02:02 (20)                 01:44 (20) Claes Andersson Snättringe SK
        09:47 (18) 14:23 (16) 18:42 (16) 25:02 (15) 32:27 (18) 38:00 (15) 47:02 (15) 56:05 (15) 58:07 (15)                 59:51 (15)    
16 Bo Hedlund IFK Enskede 61:11 09:00 (15) 05:42 (20) 04:18 (17) 12:45 (25) 04:36 (8) 04:18 (10) 09:42 (15) 07:34 (9) 01:44 (10)                 01:32 (14) Bo Hedlund IFK Enskede
        09:00 (15) 14:42 (17) 19:00 (17) 31:45 (24) 36:21 (22) 40:39 (20) 50:21 (19) 57:55 (16) 59:39 (16)                 61:11 (16)    
17 Bo Norbäck Tullinge SK 61:54 09:21 (17) 05:49 (22) 04:25 (21) 06:49 (15) 06:01 (16) 06:37 (21) 10:55 (19) 08:38 (15) 01:47 (14)                 01:32 (13) Bo Norbäck Tullinge SK
        09:21 (17) 15:10 (18) 19:35 (18) 26:24 (18) 32:25 (17) 39:02 (19) 49:57 (17) 58:35 (17) 60:22 (17)                 61:54 (17)    
18 Leif Mörkfors Järfälla OK 62:03 13:40 (24) 04:59 (13) 04:22 (20) 06:01 (11) 04:44 (11) 04:23 (11) 11:56 (22) 08:54 (16) 01:44 (10)                 01:20 (5) Leif Mörkfors Järfälla OK
        13:40 (24) 18:39 (23) 23:01 (22) 29:02 (20) 33:46 (19) 38:09 (16) 50:05 (18) 58:59 (19) 60:43 (18)                 62:03 (18)    
19 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 62:48 08:37 (13) 04:44 (11) 04:25 (21) 07:30 (21) 06:17 (19) 06:50 (22) 10:53 (18) 09:24 (19) 02:14 (22)                 01:54 (22) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        08:37 (13) 13:21 (12) 17:46 (14) 25:16 (16) 31:33 (15) 38:23 (17) 49:16 (16) 58:40 (18) 60:54 (19)                 62:48 (19)    
20 Ann-Marie Holmström Gustavsberg 64:03 11:27 (21) 05:39 (19) 04:20 (19) 08:50 (23) 05:36 (15) 04:50 (16) 10:20 (17) 09:13 (18) 02:03 (21)                 01:45 (21) Ann-Marie Holmström Gustavsberg
        11:27 (21) 17:06 (20) 21:26 (20) 30:16 (21) 35:52 (21) 40:42 (21) 51:02 (20) 60:15 (20) 62:18 (20)                 64:03 (20)    
21 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 65:21 12:07 (22) 05:44 (21) 04:01 (13) 06:55 (16) 05:32 (14) 04:14 (9) 13:36 (24) 09:49 (21) 01:49 (16)                 01:34 (17) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        12:07 (22) 17:51 (21) 21:52 (21) 28:47 (19) 34:19 (20) 38:33 (18) 52:09 (21) 61:58 (21) 63:47 (21)                 65:21 (21)    
22 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 69:08 11:04 (20) 05:07 (15) 04:12 (16) 05:32 (8) 06:22 (21) 11:10 (24) 11:17 (20) 11:23 (24) 01:36 (6)                 01:25 (9) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        11:04 (20) 16:11 (19) 20:23 (19) 25:55 (17) 32:17 (16) 43:27 (22) 54:44 (22) 66:07 (22) 67:43 (22)                 69:08 (22)    
23 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 72:45 12:19 (23) 07:05 (23) 04:48 (23) 07:26 (20) 06:54 (22) 06:11 (19) 12:40 (23) 10:54 (22) 02:31 (24)                 01:57 (23) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        12:19 (23) 19:24 (24) 24:12 (24) 31:38 (23) 38:32 (24) 44:43 (23) 57:23 (23) 68:17 (23) 70:48 (23)                 72:45 (23)    
24 Gunnar Hellström Haninge SOK 78:21 10:25 (19) 07:36 (24) 05:19 (24) 07:16 (19) 07:12 (23) 13:44 (25) 11:38 (21) 10:57 (23) 02:15 (23)                 01:59 (24) Gunnar Hellström Haninge SOK
        10:25 (19) 18:01 (22) 23:20 (23) 30:36 (22) 37:48 (23) 51:32 (24) 63:10 (24) 74:07 (24) 76:22 (24)                 78:21 (24)    
25 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 102:31 20:29 (25) 13:00 (25) 06:20 (25) 11:10 (24) 07:45 (25) 07:50 (23) 14:27 (25) 16:02 (25) 02:49 (25)                 02:39 (25) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        20:29 (25) 33:29 (25) 39:49 (25) 50:59 (25) 58:44 (25) 66:34 (25) 81:01 (25) 97:03 (25) 99:52 (25)                 102:31 (25)    
- Åke Andreasson Gustavsbergs OK 87:59 11:12   06:54   05:30   10:41   28:39   10:19   10:45   02:15                       01:44   Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        11:12   18:06   23:36   34:17   62:56   73:15   84:00   86:15                       87:59      
- Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK 421:13 07:15   07:38   18:09   20:01                                       368:10   Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK
        07:15   14:53   33:02   53:03                                       421:13      
- Bo Davidsson Solna OK 458:13 08:18   07:42   05:29   10:41                                       426:03   Bo Davidsson Solna OK
        08:18   16:00   21:29   32:10                                       458:13      
                                                                   
                                                                   
Plac Bana C - 3,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   Mål   Bana C Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 29:46 01:39 (3) 04:21 (6) 03:27 (1) 03:04 (2) 04:09 (1) 02:33 (6) 03:20 (1) 05:07 (2) 01:06 (1)                 01:00 (2) Tommy Holmér Väsby OK
        01:39 (3) 06:00 (1) 09:27 (1) 12:31 (1) 16:40 (1) 19:13 (1) 22:33 (1) 27:40 (1) 28:46 (1)                 29:46 (1)    
2 Björn Reger Söders-Tyresö 33:12 02:16 (16) 03:56 (1) 04:12 (4) 03:39 (6) 04:25 (3) 02:02 (2) 03:20 (1) 06:30 (5) 01:31 (4)                 01:21 (12) Björn Reger Söders-Tyresö
        02:16 (16) 06:12 (3) 10:24 (2) 14:03 (2) 18:28 (2) 20:30 (2) 23:50 (2) 30:20 (2) 31:51 (2)                 33:12 (2)    
3 Per Ljung Stockholms OK 33:15 01:26 (1) 05:20 (19) 04:07 (3) 04:05 (11) 04:40 (5) 02:15 (3) 03:34 (9) 05:40 (3) 01:15 (3)                 00:53 (1) Per Ljung Stockholms OK
        01:26 (1) 06:46 (10) 10:53 (4) 14:58 (4) 19:38 (4) 21:53 (3) 25:27 (3) 31:07 (3) 32:22 (4)                 33:15 (3)    
4 Jonas Halai Kamrat och IF KIF 33:16 04:23 (52) 04:42 (9) 03:47 (2) 02:58 (1) 04:21 (2) 02:29 (5) 03:21 (3) 05:06 (1) 01:08 (2)                 01:01 (3) Jonas Halai Kamrat och IF KIF
        04:23 (52) 09:05 (33) 12:52 (15) 15:50 (9) 20:11 (5) 22:40 (6) 26:01 (5) 31:07 (3) 32:15 (3)                 33:16 (4)    
5 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 35:09 01:33 (2) 04:55 (14) 04:18 (5) 03:30 (4) 05:05 (7) 02:38 (8) 03:30 (6) 06:47 (6) 01:35 (8)                 01:18 (7) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        01:33 (2) 06:28 (6) 10:46 (3) 14:16 (3) 19:21 (3) 21:59 (4) 25:29 (4) 32:16 (5) 33:51 (5)                 35:09 (5)    
6 Christer Nilsson IF Spexarna 35:15 01:48 (5) 04:43 (10) 04:50 (9) 04:47 (23) 04:30 (4) 01:59 (1) 03:25 (4) 06:21 (4) 01:34 (6)                 01:18 (7) Christer Nilsson IF Spexarna
        01:48 (5) 06:31 (7) 11:21 (7) 16:08 (10) 20:38 (7) 22:37 (5) 26:02 (6) 32:23 (6) 33:57 (6)                 35:15 (6)    
7 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 38:28 01:57 (8) 04:20 (5) 05:30 (15) 03:33 (5) 05:24 (12) 02:17 (4) 03:28 (5) 09:01 (22) 01:40 (11)                 01:18 (7) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        01:57 (8) 06:17 (4) 11:47 (8) 15:20 (5) 20:44 (8) 23:01 (7) 26:29 (7) 35:30 (7) 37:10 (7)                 38:28 (7)    
8 Rune Carlsson Sundbybergs IK 39:02 02:13 (14) 04:19 (3) 04:32 (6) 04:34 (18) 05:17 (8) 02:56 (14) 03:47 (12) 08:17 (13) 01:46 (17)                 01:21 (12) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        02:13 (14) 06:32 (8) 11:04 (5) 15:38 (7) 20:55 (9) 23:51 (9) 27:38 (8) 35:55 (8) 37:41 (8)                 39:02 (8)    
9 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 39:19 02:03 (10) 04:19 (3) 04:45 (8) 04:19 (13) 04:50 (6) 03:10 (18) 04:32 (24) 08:16 (12) 01:50 (20)                 01:15 (5) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        02:03 (10) 06:22 (5) 11:07 (6) 15:26 (6) 20:16 (6) 23:26 (8) 27:58 (9) 36:14 (9) 38:04 (10)                 39:19 (9)    
10 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 39:23 02:41 (29) 05:29 (25) 04:44 (7) 04:25 (16) 05:23 (11) 02:34 (7) 03:39 (10) 07:31 (7) 01:31 (4)                 01:26 (17) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        02:41 (29) 08:10 (24) 12:54 (16) 17:19 (14) 22:42 (13) 25:16 (13) 28:55 (11) 36:26 (10) 37:57 (9)                 39:23 (10)    
11 Torbjörn Bergman Snättringe SK 39:56 01:48 (5) 05:32 (26) 05:43 (19) 03:25 (3) 05:19 (10) 02:48 (11) 03:41 (11) 08:43 (17) 01:36 (9)                 01:21 (14) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        01:48 (5) 07:20 (16) 13:03 (19) 16:28 (12) 21:47 (11) 24:35 (11) 28:16 (10) 36:59 (12) 38:35 (11)                 39:56 (11)    
12 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 40:14 02:02 (9) 04:04 (2) 06:11 (28) 04:04 (10) 05:45 (14) 03:00 (15) 03:51 (13) 07:49 (10) 01:56 (27)                 01:32 (21) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        02:02 (9) 06:06 (2) 12:17 (11) 16:21 (11) 22:06 (12) 25:06 (12) 28:57 (12) 36:46 (11) 38:42 (12)                 40:14 (12)    
13 Klaus Siegel Gustavsbergs OK 41:48 02:06 (11) 05:52 (29) 05:14 (11) 04:47 (23) 06:06 (15) 02:44 (9) 03:33 (8) 07:39 (8) 01:41 (12)                 02:06 (52) Klaus Siegel Gustavsbergs OK
        02:06 (11) 07:58 (19) 13:12 (20) 17:59 (17) 24:05 (16) 26:49 (15) 30:22 (14) 38:01 (13) 39:42 (13)                 41:48 (13)    
14 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 44:03 02:14 (15) 04:39 (8) 05:37 (16) 04:35 (20) 06:54 (28) 02:46 (10) 04:19 (16) 09:18 (26) 02:12 (37)                 01:29 (20) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        02:14 (15) 06:53 (11) 12:30 (13) 17:05 (13) 23:59 (14) 26:45 (14) 31:04 (15) 40:22 (14) 42:34 (15)                 44:03 (14)    
15 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 44:15 02:09 (12) 04:34 (7) 05:26 (13) 05:13 (32) 06:37 (23) 04:08 (49) 04:09 (14) 08:32 (16) 01:39 (10)                 01:48 (39) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        02:09 (12) 06:43 (9) 12:09 (10) 17:22 (15) 23:59 (14) 28:07 (16) 32:16 (16) 40:48 (15) 42:27 (14)                 44:15 (15)    
16 Ulf Stridh Snättringe SK 45:13 03:02 (39) 05:17 (18) 06:01 (24) 04:23 (15) 06:44 (26) 03:10 (18) 04:42 (29) 08:28 (15) 01:50 (20)                 01:36 (26) Ulf Stridh Snättringe SK
        03:02 (39) 08:19 (25) 14:20 (23) 18:43 (19) 25:27 (18) 28:37 (17) 33:19 (18) 41:47 (16) 43:37 (16)                 45:13 (16)    
17 Helena Korhonen Haninge SOK 45:54 05:13 (55) 05:34 (27) 05:44 (20) 03:42 (7) 05:41 (13) 03:16 (23) 04:22 (19) 09:21 (27) 01:45 (15)                 01:16 (6) Helena Korhonen Haninge SOK
        05:13 (55) 10:47 (41) 16:31 (37) 20:13 (26) 25:54 (19) 29:10 (19) 33:32 (19) 42:53 (18) 44:38 (17)                 45:54 (17)    
18 Göran Andersson Enebybergs IF 46:18 01:45 (4) 05:20 (19) 05:38 (17) 06:20 (45) 06:19 (18) 03:51 (42) 04:27 (20) 09:07 (23) 01:59 (31)                 01:32 (21) Göran Andersson Enebybergs IF
        01:45 (4) 07:05 (15) 12:43 (14) 19:03 (20) 25:22 (17) 29:13 (20) 33:40 (20) 42:47 (17) 44:46 (18)                 46:18 (18)    
19 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 47:08 02:09 (12) 04:52 (13) 04:58 (10) 03:46 (9) 05:18 (9) 03:26 (31) 05:02 (44) 14:34 (51) 01:50 (20)                 01:13 (4) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        02:09 (12) 07:01 (12) 11:59 (9) 15:45 (8) 21:03 (10) 24:29 (10) 29:31 (13) 44:05 (19) 45:55 (19)                 47:08 (19)    
20 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 48:54 02:50 (31) 08:23 (47) 05:51 (22) 05:43 (37) 07:24 (38) 03:22 (28) 03:32 (7) 08:55 (20) 01:34 (6)                 01:20 (11) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        02:50 (31) 11:13 (44) 17:04 (40) 22:47 (38) 30:11 (31) 33:33 (31) 37:05 (30) 46:00 (24) 47:34 (22)                 48:54 (20)    
21 Olle Arman Nyköpings OK 48:59 05:40 (57) 06:23 (38) 05:38 (17) 04:16 (12) 06:29 (20) 03:27 (32) 04:46 (31) 08:59 (21) 01:53 (23)                 01:28 (19) Olle Arman Nyköpings OK
        05:40 (57) 12:03 (47) 17:41 (42) 21:57 (33) 28:26 (28) 31:53 (27) 36:39 (26) 45:38 (22) 47:31 (21)                 48:59 (21)    
22 Tomas Pettersson Haninge SOK 49:13 03:21 (44) 05:53 (31) 06:17 (30) 05:13 (32) 07:00 (32) 03:40 (36) 04:27 (20) 09:10 (24) 02:21 (44)                 01:51 (42) Tomas Pettersson Haninge SOK
        03:21 (44) 09:14 (34) 15:31 (31) 20:44 (28) 27:44 (25) 31:24 (25) 35:51 (24) 45:01 (20) 47:22 (20)                 49:13 (22)    
23 Christer Andersson ATG 49:26 02:38 (28) 05:24 (22) 06:22 (31) 05:08 (30) 06:43 (25) 02:52 (13) 04:11 (15) 12:36 (47) 01:57 (29)                 01:35 (25) Christer Andersson ATG
        02:38 (28) 08:02 (20) 14:24 (24) 19:32 (21) 26:15 (21) 29:07 (18) 33:18 (17) 45:54 (23) 47:51 (24)                 49:26 (23)    
24 Kenneth Berglund Hellas Orientering 49:52 02:57 (34) 05:12 (16) 06:33 (33) 05:02 (27) 07:00 (32) 03:22 (28) 05:02 (44) 10:25 (36) 02:16 (39)                 02:03 (51) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        02:57 (34) 08:09 (22) 14:42 (26) 19:44 (22) 26:44 (23) 30:06 (23) 35:08 (23) 45:33 (21) 47:49 (23)                 49:52 (24)    
25 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 50:06 03:09 (40) 05:49 (28) 06:42 (39) 05:07 (29) 06:36 (22) 03:43 (39) 05:01 (42) 10:33 (37) 01:53 (23)                 01:33 (24) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        03:09 (40) 08:58 (32) 15:40 (33) 20:47 (29) 27:23 (24) 31:06 (24) 36:07 (25) 46:40 (26) 48:33 (26)                 50:06 (25)    
26 Leif Nordin Tureberg IF 50:17 02:19 (19) 04:43 (10) 05:57 (23) 06:59 (49) 06:15 (17) 03:36 (35) 04:53 (35) 11:45 (41) 01:57 (29)                 01:53 (44) Leif Nordin Tureberg IF
        02:19 (19) 07:02 (14) 12:59 (17) 19:58 (23) 26:13 (20) 29:49 (22) 34:42 (22) 46:27 (25) 48:24 (25)                 50:17 (26)    
27 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 50:41 02:57 (34) 04:46 (12) 05:19 (12) 10:31 (54) 06:59 (30) 03:33 (33) 04:56 (37) 08:00 (11) 01:53 (25)                 01:47 (38) Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        02:57 (34) 07:43 (17) 13:02 (18) 23:33 (41) 30:32 (33) 34:05 (33) 39:01 (32) 47:01 (27) 48:54 (27)                 50:41 (27)    
28 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 53:26 02:55 (33) 06:54 (41) 06:34 (35) 06:30 (46) 09:18 (43) 03:24 (30) 04:36 (26) 09:56 (31) 01:47 (18)                 01:32 (21) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        02:55 (33) 09:49 (36) 16:23 (35) 22:53 (39) 32:11 (38) 35:35 (37) 40:11 (35) 50:07 (32) 51:54 (31)                 53:26 (28)    
28 Hans Gustavsson Nyköpings OK 53:26 04:58 (54) 05:15 (17) 06:33 (33) 04:37 (21) 06:45 (27) 03:58 (45) 04:49 (32) 12:27 (46) 02:18 (41)                 01:46 (35) Hans Gustavsson Nyköpings OK
        04:58 (54) 10:13 (38) 16:46 (38) 21:23 (30) 28:08 (27) 32:06 (28) 36:55 (28) 49:22 (29) 51:40 (29)                 53:26 (28)    
30 Håkan Boije Attunda OK 53:35 02:29 (22) 05:53 (31) 05:48 (21) 05:57 (38) 06:28 (19) 03:11 (20) 04:35 (25) 15:14 (54) 02:11 (36)                 01:49 (40) Håkan Boije Attunda OK
        02:29 (22) 08:22 (27) 14:10 (21) 20:07 (25) 26:35 (22) 29:46 (21) 34:21 (21) 49:35 (30) 51:46 (30)                 53:35 (30)    
31 Jan Dahlin Hellas Orientering 53:39 02:26 (20) 09:19 (49) 06:08 (26) 06:04 (41) 06:58 (29) 03:21 (27) 04:50 (34) 10:07 (34) 02:18 (41)                 02:08 (53) Jan Dahlin Hellas Orientering
        02:26 (20) 11:45 (46) 17:53 (43) 23:57 (43) 30:55 (34) 34:16 (34) 39:06 (34) 49:13 (28) 51:31 (28)                 53:39 (31)    
32 Jan Larsson Tullinge SK 54:26 02:36 (26) 06:06 (36) 06:40 (37) 05:12 (31) 07:15 (35) 03:51 (42) 04:59 (39) 13:24 (48) 02:28 (48)                 01:55 (47) Jan Larsson Tullinge SK
        02:36 (26) 08:42 (30) 15:22 (30) 20:34 (27) 27:49 (26) 31:40 (26) 36:39 (26) 50:03 (31) 52:31 (32)                 54:26 (32)    
33 Svenåke Svensson Snättringe SK 54:33 04:10 (51) 06:04 (35) 06:45 (42) 05:57 (38) 10:12 (48) 03:40 (36) 04:30 (22) 09:17 (25) 02:02 (34)                 01:56 (49) Svenåke Svensson Snättringe SK
        04:10 (51) 10:14 (39) 16:59 (39) 22:56 (40) 33:08 (40) 36:48 (41) 41:18 (38) 50:35 (33) 52:37 (33)                 54:33 (33)    
34 Åke Lewander Skarpnäcks OL 54:35 01:53 (7) 05:08 (15) 05:28 (14) 04:54 (25) 15:54 (53) 03:12 (22) 05:01 (42) 10:02 (33) 01:44 (14)                 01:19 (10) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        01:53 (7) 07:01 (12) 12:29 (12) 17:23 (16) 33:17 (41) 36:29 (39) 41:30 (39) 51:32 (39) 53:16 (34)                 54:35 (34)    
35 Hans Carlsson Hellas Orientering 54:42 02:59 (37) 05:57 (33) 06:35 (36) 06:19 (44) 07:28 (40) 03:11 (20) 04:31 (23) 13:42 (49) 02:34 (53)                 01:26 (17) Hans Carlsson Hellas Orientering
        02:59 (37) 08:56 (31) 15:31 (31) 21:50 (32) 29:18 (29) 32:29 (29) 37:00 (29) 50:42 (34) 53:16 (34)                 54:42 (35)    
36 Aila Halttunen Haninge SOK 55:35 02:17 (17) 05:52 (29) 06:56 (43) 06:34 (47) 07:46 (41) 04:00 (46) 05:03 (46) 12:18 (44) 02:36 (54)                 02:13 (54) Aila Halttunen Haninge SOK
        02:17 (17) 08:09 (22) 15:05 (28) 21:39 (31) 29:25 (30) 33:25 (30) 38:28 (31) 50:46 (35) 53:22 (36)                 55:35 (36)    
37 Kurt Andersson Enebybergs IF 55:37 02:37 (27) 05:27 (23) 07:54 (51) 06:16 (43) 09:56 (46) 03:03 (16) 05:31 (51) 10:43 (39) 02:32 (51)                 01:38 (28) Kurt Andersson Enebybergs IF
        02:37 (27) 08:04 (21) 15:58 (34) 22:14 (35) 32:10 (37) 35:13 (35) 40:44 (37) 51:27 (37) 53:59 (38)                 55:37 (37)    
38 Roland Persson IFK Enskede 55:41 03:29 (48) 08:59 (48) 06:40 (37) 04:34 (18) 06:39 (24) 03:43 (39) 04:59 (39) 12:19 (45) 02:24 (47)                 01:55 (47) Roland Persson IFK Enskede
        03:29 (48) 12:28 (48) 19:08 (47) 23:42 (42) 30:21 (32) 34:04 (32) 39:03 (33) 51:22 (36) 53:46 (37)                 55:41 (38)    
39 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 55:49 03:26 (46) 06:37 (40) 07:04 (44) 04:54 (25) 09:22 (44) 04:42 (52) 05:29 (50) 09:56 (31) 02:29 (49)                 01:50 (41) Eva-Stina Svärd Haninge SOK
        03:26 (46) 10:03 (37) 17:07 (41) 22:01 (34) 31:23 (35) 36:05 (38) 41:34 (40) 51:30 (38) 53:59 (38)                 55:49 (39)    
40 Klas Langels Skarpnäcks OL 56:12 02:31 (23) 06:00 (34) 06:42 (39) 07:03 (51) 09:25 (45) 03:53 (44) 04:58 (38) 11:54 (43) 01:53 (23)                 01:53 (44) Klas Langels Skarpnäcks OL
        02:31 (23) 08:31 (28) 15:13 (29) 22:16 (36) 31:41 (36) 35:34 (36) 40:32 (36) 52:26 (40) 54:19 (40)                 56:12 (40)    
41 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 57:45 02:59 (37) 05:22 (21) 06:05 (25) 05:33 (35) 12:39 (50) 04:07 (48) 06:27 (55) 10:20 (35) 02:20 (43)                 01:53 (44) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        02:59 (37) 08:21 (26) 14:26 (25) 19:59 (24) 32:38 (39) 36:45 (40) 43:12 (41) 53:32 (41) 55:52 (41)                 57:45 (41)    
42 Mats Lundblad Täby OK 58:08 02:54 (32) 12:22 (55) 08:52 (55) 05:30 (34) 07:22 (36) 03:34 (34) 04:59 (40) 08:46 (18) 02:03 (35)                 01:46 (36) Mats Lundblad Täby OK
        02:54 (32) 15:16 (53) 24:08 (52) 29:38 (49) 37:00 (43) 40:34 (43) 45:33 (43) 54:19 (42) 56:22 (42)                 58:08 (42)    
43 Per Södersten Gustavsbergs OK 60:32 02:17 (17) 05:27 (23) 06:30 (32) 04:21 (14) 21:33 (57) 03:41 (38) 04:49 (32) 08:22 (14) 01:47 (18)                 01:45 (32) Per Södersten Gustavsbergs OK
        02:17 (17) 07:44 (18) 14:14 (22) 18:35 (18) 40:08 (51) 43:49 (50) 48:38 (48) 57:00 (43) 58:47 (43)                 60:32 (43)    
44 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 60:38 03:13 (41) 10:37 (53) 07:04 (44) 11:30 (57) 06:13 (16) 04:26 (51) 06:41 (57) 07:48 (9) 01:45 (15)                 01:21 (12) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        03:13 (41) 13:50 (52) 20:54 (49) 32:24 (55) 38:37 (47) 43:03 (47) 49:44 (52) 57:32 (45) 59:17 (44)                 60:38 (44)    
45 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 61:03 02:34 (25) 08:14 (46) 07:16 (46) 06:54 (48) 12:43 (51) 04:59 (54) 04:53 (35) 09:45 (30) 02:00 (32)                 01:45 (32) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        02:34 (25) 10:48 (42) 18:04 (45) 24:58 (44) 37:41 (45) 42:40 (46) 47:33 (46) 57:18 (44) 59:18 (45)                 61:03 (45)    
46 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 61:59 02:58 (36) 10:27 (52) 07:45 (48) 05:34 (36) 14:47 (52) 03:20 (26) 04:20 (18) 08:52 (19) 02:17 (40)                 01:39 (29) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        02:58 (36) 13:25 (50) 21:10 (50) 26:44 (47) 41:31 (53) 44:51 (53) 49:11 (49) 58:03 (46) 60:20 (46)                 61:59 (46)    
47 Ingrid Graneli Haninge SOK 64:39 03:13 (41) 07:03 (42) 06:09 (27) 06:15 (42) 16:19 (54) 05:34 (58) 04:38 (27) 11:42 (40) 02:01 (33)                 01:45 (32) Ingrid Graneli Haninge SOK
        03:13 (41) 10:16 (40) 16:25 (36) 22:40 (37) 38:59 (48) 44:33 (52) 49:11 (49) 60:53 (48) 62:54 (47)                 64:39 (47)    
48 Martin Eriksson OK Södertörn 66:00 02:27 (21) 10:47 (54) 07:18 (47) 11:29 (56) 07:25 (39) 04:04 (47) 05:41 (52) 11:52 (42) 02:39 (55)                 02:18 (55) Martin Eriksson OK Södertörn
        02:27 (21) 13:14 (49) 20:32 (48) 32:01 (54) 39:26 (50) 43:30 (48) 49:11 (49) 61:03 (49) 63:42 (48)                 66:00 (48)    
49 Svante Frid Enebybergs IF 67:06 02:42 (30) 21:12 (58) 09:49 (56) 06:00 (40) 06:33 (21) 03:07 (17) 05:13 (48) 09:24 (28) 01:41 (12)                 01:25 (16) Svante Frid Enebybergs IF
        02:42 (30) 23:54 (57) 33:43 (58) 39:43 (57) 46:16 (56) 49:23 (56) 54:36 (56) 64:00 (53) 65:41 (50)                 67:06 (49)    
50 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 67:42 04:05 (50) 19:30 (56) 06:44 (41) 04:44 (22) 08:36 (42) 05:10 (55) 05:14 (49) 09:43 (29) 02:15 (38)                 01:41 (31) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        04:05 (50) 23:35 (56) 30:19 (56) 35:03 (56) 43:39 (54) 48:49 (55) 54:03 (55) 63:46 (52) 66:01 (52)                 67:42 (50)    
51 Christer Hedin IFK Enskede 67:45 02:32 (24) 06:07 (37) 06:14 (29) 11:08 (55) 19:09 (56) 02:51 (12) 04:44 (30) 10:38 (38) 02:21 (44)                 02:01 (50) Christer Hedin IFK Enskede
        02:32 (24) 08:39 (29) 14:53 (27) 26:01 (45) 45:10 (55) 48:01 (54) 52:45 (54) 63:23 (51) 65:44 (51)                 67:45 (51)    
52 Bengt Fahlin IBM-Klubben 67:48 09:38 (58) 07:15 (44) 08:32 (53) 05:03 (28) 07:04 (34) 03:50 (41) 05:42 (54) 15:03 (52) 02:47 (56)                 02:54 (57) Bengt Fahlin IBM-Klubben
        09:38 (58) 16:53 (55) 25:25 (54) 30:28 (51) 37:32 (44) 41:22 (44) 47:04 (45) 62:07 (50) 64:54 (49)                 67:48 (52)    
53 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 67:57 03:14 (43) 06:32 (39) 08:10 (52) 13:18 (58) 06:59 (30) 03:19 (25) 04:19 (16) 18:31 (57) 01:56 (27)                 01:39 (29) Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK
        03:14 (43) 09:46 (35) 17:56 (44) 31:14 (52) 38:13 (46) 41:32 (45) 45:51 (44) 64:22 (54) 66:18 (53)                 67:57 (53)    
54 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 70:14 03:25 (45) 10:23 (51) 07:47 (49) 04:32 (17) 07:22 (36) 04:25 (50) 06:36 (56) 15:42 (55) 08:10 (58)                 01:52 (43) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        03:25 (45) 13:48 (51) 21:35 (51) 26:07 (46) 33:29 (42) 37:54 (42) 44:30 (42) 60:12 (47) 68:22 (54)                 70:14 (54)    
55 Ingemar Johnsson OK Södertörn 71:09 03:27 (47) 07:47 (45) 07:48 (50) 07:52 (52) 12:09 (49) 05:29 (56) 05:41 (52) 16:01 (56) 02:33 (52)                 02:22 (56) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        03:27 (47) 11:14 (45) 19:02 (46) 26:54 (48) 39:03 (49) 44:32 (51) 50:13 (53) 66:14 (55) 68:47 (55)                 71:09 (55)    
56 Jonas Esbjörnsson klubblös 72:25 05:20 (56) 10:22 (50) 10:58 (57) 03:42 (7) 10:08 (47) 03:18 (24) 04:40 (28) 19:50 (58) 02:30 (50)                 01:37 (27) Jonas Esbjörnsson klubblös
        05:20 (56) 15:42 (54) 26:40 (55) 30:22 (50) 40:30 (52) 43:48 (49) 48:28 (47) 68:18 (56) 70:48 (56)                 72:25 (56)    
57 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 79:20 03:54 (49) 07:10 (43) 13:32 (58) 06:59 (49) 18:58 (55) 05:30 (57) 05:05 (47) 14:04 (50) 02:22 (46)                 01:46 (35) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        03:54 (49) 11:04 (43) 24:36 (53) 31:35 (53) 50:33 (57) 56:03 (57) 61:08 (57) 75:12 (57) 77:34 (57)                 79:20 (57)    
58 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 108:46 04:24 (53) 19:33 (57) 08:46 (54) 08:05 (53) 34:21 (58) 04:42 (52) 07:07 (58) 15:08 (53) 03:30 (57)                 03:10 (58) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        04:24 (53) 23:57 (58) 32:43 (57) 40:48 (58) 75:09 (58) 79:51 (58) 86:58 (58) 102:06 (58) 105:36 (58)                 108:46 (58)    
- Stefan Pettersson Klubblös 42:05 02:46   08:28   08:23   06:22   13:32                                   02:34   Stefan Pettersson Klubblös
        02:46   11:14   19:37   25:59   39:31                                   42:05      
- Eva Hadmark- P. Tullinge SK 43:53 01:58   08:30   05:00   03:56   08:26   03:50   08:51   01:36                       01:46   Eva Hadmark- P. Tullinge SK
        01:58   10:28   15:28   19:24   27:50   31:40   40:31   42:07                       43:53      
- Eva Andersson OK Södertörn 55:18 03:30   07:03   06:52   36:06                                       01:47   Eva Andersson OK Södertörn
        03:30   10:33   17:25   53:31                                       55:18      
- Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 407:50 02:04   03:54   04:35   07:07                                       390:10   Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK
        02:04   05:58   10:33   17:40                                       407:50      
                                                                   
                                                                   
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   Mål   Bana D Klubb
1 Rune Rådeström Snättringe SK 32:05 02:08 (1) 02:01 (1) 03:24 (1) 04:17 (1) 05:01 (4) 03:24 (1) 02:15 (1) 05:46 (1) 02:00 (3)                 01:49 (8) Rune Rådeström Snättringe SK
        02:08 (1) 04:09 (1) 07:33 (1) 11:50 (1) 16:51 (1) 20:15 (1) 22:30 (1) 28:16 (1) 30:16 (1)                 32:05 (1)    
2 Jan Bojling Solna OK 33:37 02:31 (6) 02:13 (2) 03:59 (2) 04:47 (2) 03:43 (1) 04:05 (10) 02:30 (2) 06:32 (2) 01:42 (1)                 01:35 (3) Jan Bojling Solna OK
        02:31 (6) 04:44 (2) 08:43 (2) 13:30 (2) 17:13 (2) 21:18 (2) 23:48 (2) 30:20 (2) 32:02 (2)                 33:37 (2)    
3 Lars Persson Väsby OK 37:04 02:22 (2) 02:27 (4) 05:10 (5) 05:09 (3) 04:16 (2) 03:27 (2) 02:47 (3) 07:14 (4) 02:08 (5)                 02:04 (11) Lars Persson Väsby OK
        02:22 (2) 04:49 (3) 09:59 (5) 15:08 (4) 19:24 (3) 22:51 (3) 25:38 (3) 32:52 (3) 35:00 (3)                 37:04 (3)    
4 John Östlund Sundbybergs IK 40:48 02:28 (4) 02:36 (5) 04:54 (4) 05:12 (4) 06:06 (15) 04:03 (9) 03:04 (4) 07:48 (7) 02:27 (17)                 02:10 (13) John Östlund Sundbybergs IK
        02:28 (4) 05:04 (4) 09:58 (4) 15:10 (5) 21:16 (5) 25:19 (4) 28:23 (4) 36:11 (4) 38:38 (4)                 40:48 (4)    
5 Jonas Ernfridsson Hellas Orientering 42:50 03:55 (30) 02:41 (6) 06:09 (9) 05:51 (10) 05:22 (6) 03:31 (4) 03:27 (9) 07:50 (8) 02:23 (13)                 01:41 (5) Jonas Ernfridsson Hellas Orientering
        03:55 (30) 06:36 (18) 12:45 (9) 18:36 (8) 23:58 (7) 27:29 (5) 30:56 (5) 38:46 (5) 41:09 (5)                 42:50 (5)    
6 Roland Bolin Snättringe SK 45:17 02:30 (5) 03:23 (19) 07:07 (14) 06:05 (11) 04:36 (3) 03:48 (5) 05:08 (31) 08:16 (12) 02:07 (4)                 02:17 (16) Roland Bolin Snättringe SK
        02:30 (5) 05:53 (9) 13:00 (12) 19:05 (10) 23:41 (6) 27:29 (5) 32:37 (6) 40:53 (6) 43:00 (6)                 45:17 (6)    
7 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 47:01 03:13 (18) 02:21 (3) 04:08 (3) 05:25 (6) 05:45 (11) 10:59 (43) 03:15 (7) 07:13 (3) 02:24 (14)                 02:18 (18) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        03:13 (18) 05:34 (7) 09:42 (3) 15:07 (3) 20:52 (4) 31:51 (9) 35:06 (8) 42:19 (7) 44:43 (7)                 47:01 (7)    
8 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 50:17 02:49 (11) 03:17 (17) 07:27 (16) 06:41 (19) 06:53 (20) 03:58 (8) 03:27 (9) 11:27 (30) 02:27 (17)                 01:51 (9) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        02:49 (11) 06:06 (12) 13:33 (14) 20:14 (13) 27:07 (10) 31:05 (8) 34:32 (7) 45:59 (10) 48:26 (10)                 50:17 (8)    
9 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 50:28 03:41 (26) 03:10 (15) 07:39 (19) 06:48 (21) 06:45 (19) 04:27 (12) 03:39 (12) 08:36 (14) 03:20 (30)                 02:23 (20) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        03:41 (26) 06:51 (23) 14:30 (17) 21:18 (17) 28:03 (12) 32:30 (11) 36:09 (9) 44:45 (8) 48:05 (9)                 50:28 (9)    
10 Berit Lindunger Haninge SOK 50:38 03:56 (31) 03:08 (14) 05:14 (6) 06:09 (13) 07:43 (27) 04:18 (11) 06:51 (41) 07:45 (6) 02:22 (11)                 03:12 (35) Berit Lindunger Haninge SOK
        03:56 (31) 07:04 (26) 12:18 (7) 18:27 (7) 26:10 (9) 30:28 (7) 37:19 (11) 45:04 (9) 47:26 (8)                 50:38 (10)    
11 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 51:00 03:01 (13) 02:44 (7) 12:44 (38) 05:33 (8) 05:19 (5) 04:36 (15) 03:51 (17) 09:13 (18) 02:26 (16)                 01:33 (2) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        03:01 (13) 05:45 (8) 18:29 (31) 24:02 (23) 29:21 (18) 33:57 (16) 37:48 (12) 47:01 (11) 49:27 (11)                 51:00 (11)    
12 Mats Holmgren IFK Enskede 51:52 02:27 (3) 02:53 (11) 07:39 (19) 05:22 (5) 13:10 (39) 03:54 (7) 04:38 (27) 08:23 (13) 01:57 (2)                 01:29 (1) Mats Holmgren IFK Enskede
        02:27 (3) 05:20 (5) 12:59 (11) 18:21 (6) 31:31 (22) 35:25 (18) 40:03 (19) 48:26 (14) 50:23 (13)                 51:52 (12)    
13 Inger Jansson Nynäshamns OK 52:00 03:38 (23) 02:56 (12) 06:02 (8) 06:48 (21) 08:50 (31) 08:14 (40) 03:31 (11) 07:52 (9) 02:21 (10)                 01:48 (7) Inger Jansson Nynäshamns OK
        03:38 (23) 06:34 (17) 12:36 (8) 19:24 (12) 28:14 (15) 36:28 (22) 39:59 (18) 47:51 (13) 50:12 (12)                 52:00 (13)    
14 Sven-Erik Widin OK Österåker 52:32 03:32 (22) 02:52 (9) 10:29 (34) 08:18 (30) 05:34 (8) 04:43 (17) 03:47 (14) 09:12 (17) 02:14 (7)                 01:51 (9) Sven-Erik Widin OK Österåker
        03:32 (22) 06:24 (15) 16:53 (28) 25:11 (26) 30:45 (21) 35:28 (20) 39:15 (16) 48:27 (15) 50:41 (14)                 52:32 (14)    
15 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 53:00 03:39 (24) 02:59 (13) 05:38 (7) 06:54 (23) 06:38 (17) 07:30 (35) 03:48 (15) 10:21 (22) 03:17 (28)                 02:16 (15) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        03:39 (24) 06:38 (19) 12:16 (6) 19:10 (11) 25:48 (8) 33:18 (12) 37:06 (10) 47:27 (12) 50:44 (15)                 53:00 (15)    
16 Siv Frölund Haninge SOK 53:35 03:15 (19) 03:45 (27) 07:37 (18) 06:33 (17) 08:53 (32) 08:00 (39) 03:39 (12) 07:55 (10) 02:19 (9)                 01:39 (4) Siv Frölund Haninge SOK
        03:15 (19) 07:00 (24) 14:37 (18) 21:10 (15) 30:03 (19) 38:03 (24) 41:42 (22) 49:37 (19) 51:56 (19)                 53:35 (16)    
17 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 54:09 02:57 (12) 03:20 (18) 06:40 (10) 08:11 (29) 07:05 (21) 05:37 (25) 05:14 (32) 09:30 (19) 02:49 (20)                 02:46 (29) Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK
        02:57 (12) 06:17 (13) 12:57 (10) 21:08 (14) 28:13 (14) 33:50 (14) 39:04 (15) 48:34 (17) 51:23 (16)                 54:09 (17)    
18 Bo Winald Hellas Orientering 54:10 02:39 (7) 03:41 (25) 09:37 (30) 06:20 (15) 05:38 (9) 07:19 (33) 05:55 (35) 08:01 (11) 02:17 (8)                 02:43 (27) Bo Winald Hellas Orientering
        02:39 (7) 06:20 (14) 15:57 (24) 22:17 (20) 27:55 (11) 35:14 (17) 41:09 (21) 49:10 (18) 51:27 (17)                 54:10 (18)    
19 Björn Stolt OK Ravinen 54:49 03:07 (16) 02:51 (8) 07:28 (17) 05:36 (9) 09:28 (34) 03:52 (6) 10:15 (45) 07:42 (5) 02:13 (6)                 02:17 (16) Björn Stolt OK Ravinen
        03:07 (16) 05:58 (10) 13:26 (13) 19:02 (9) 28:30 (16) 32:22 (10) 42:37 (26) 50:19 (21) 52:32 (20)                 54:49 (19)    
20 Torsten Jansson Skogsluffarna 55:06 03:05 (15) 03:43 (26) 06:46 (11) 07:40 (27) 07:22 (24) 05:20 (22) 04:09 (21) 10:23 (23) 03:24 (31)                 03:14 (36) Torsten Jansson Skogsluffarna
        03:05 (15) 06:48 (20) 13:34 (15) 21:14 (16) 28:36 (17) 33:56 (15) 38:05