Sträcktider Luffarligan Vallentuna                                                                    
  2017-03-08 Svarta tider är sträcktider                                                                    
    Blå tider är från start                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                    
                                                                           
Plac Bana A - 5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana A - 5,6 km Klubb
1 Lars Gerhardsson Attunda OK 60:28 01:15 (2) 01:58 (1) 03:43 (3) 01:27 (1) 06:29 (1) 06:40 (4) 03:38 (1) 04:29 (1) 02:09 (1) 02:00 (4) 04:03 (1) 08:57 (3) 05:17 (1) 01:53 (1) 04:26 (1) 02:04 (4) Lars Gerhardsson Attunda OK
        01:15 (2) 03:13 (1) 06:56 (1) 08:23 (1) 14:52 (1) 21:32 (3) 25:10 (2) 29:39 (1) 31:48 (1) 33:48 (1) 37:51 (1) 46:48 (2) 52:05 (2) 53:58 (1) 58:24 (1) 60:28 (1)    
2 Claes Andersson OK Södertörn 61:26 01:17 (3) 03:03 (3) 03:36 (1) 01:43 (3) 06:46 (3) 04:58 (2) 04:14 (3) 04:50 (2) 02:13 (3) 01:38 (2) 04:28 (2) 06:59 (2) 06:18 (3) 02:56 (4) 04:43 (3) 01:44 (2) Claes Andersson OK Södertörn
        01:17 (3) 04:20 (3) 07:56 (3) 09:39 (3) 16:25 (3) 21:23 (2) 25:37 (3) 30:27 (2) 32:40 (2) 34:18 (2) 38:46 (2) 45:45 (1) 52:03 (1) 54:59 (2) 59:42 (2) 61:26 (2)    
3 Ingemar Gard Söders-Tyresö 63:30 01:25 (4) 03:13 (4) 03:48 (4) 01:44 (4) 07:02 (4) 05:24 (3) 04:15 (4) 06:12 (3) 02:13 (3) 01:51 (3) 04:49 (4) 06:48 (1) 06:05 (2) 02:14 (2) 04:38 (2) 01:49 (3) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        01:25 (4) 04:38 (4) 08:26 (4) 10:10 (4) 17:12 (4) 22:36 (4) 26:51 (4) 33:03 (4) 35:16 (4) 37:07 (4) 41:56 (4) 48:44 (4) 54:49 (3) 57:03 (3) 61:41 (3) 63:30 (3)    
4 Lars Jansson Run Academi 69:37 01:14 (1) 02:09 (2) 03:37 (2) 01:35 (2) 06:40 (2) 04:11 (1) 03:38 (1) 07:33 (4) 02:09 (1) 01:33 (1) 04:48 (3) 09:32 (4) 11:20 (5) 03:09 (5) 04:53 (4) 01:36 (1) Lars Jansson Run Academi
        01:14 (1) 03:23 (2) 07:00 (2) 08:35 (2) 15:15 (2) 19:26 (1) 23:04 (1) 30:37 (3) 32:46 (3) 34:19 (3) 39:07 (3) 48:39 (3) 59:59 (4) 63:08 (4) 68:01 (4) 69:37 (4)    
5 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 94:04 02:49 (5) 03:57 (5) 05:45 (5) 02:34 (5) 13:18 (5) 06:51 (5) 05:27 (5) 10:17 (5) 03:45 (5) 02:37 (5) 06:59 (5) 10:20 (5) 07:39 (4) 02:50 (3) 06:36 (5) 02:20 (5) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        02:49 (5) 06:46 (5) 12:31 (5) 15:05 (5) 28:23 (5) 35:14 (5) 40:41 (5) 50:58 (5) 54:43 (5) 57:20 (5) 64:19 (5) 74:39 (5) 82:18 (5) 85:08 (5) 91:44 (5) 94:04 (5)    
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12               Mål   Bana B - 4,3 km Klubb
1 Leif Åkerblom OK Österåker 50:07 01:16 (1) 02:23 (1) 04:45 (7) 07:14 (1) 04:42 (2) 03:20 (4) 04:39 (1) 05:58 (2) 06:11 (9) 01:41 (3) 03:05 (5) 02:45 (2)             02:08 (10) Leif Åkerblom OK Österåker
        01:16 (1) 03:39 (1) 08:24 (3) 15:38 (1) 20:20 (1) 23:40 (1) 28:19 (1) 34:17 (1) 40:28 (1) 42:09 (1) 45:14 (1) 47:59 (1)             50:07 (1)    
2 Åke Wansölin Söders-Tyresö 52:10 02:44 (14) 02:50 (6) 04:14 (2) 07:46 (3) 05:26 (7) 02:52 (1) 04:42 (2) 05:34 (1) 05:39 (5) 01:31 (1) 03:52 (12) 03:03 (5)             01:57 (5) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        02:44 (14) 05:34 (10) 09:48 (6) 17:34 (5) 23:00 (6) 25:52 (4) 30:34 (3) 36:08 (2) 41:47 (2) 43:18 (2) 47:10 (2) 50:13 (2)             52:10 (2)    
3 Ulf Bråsjö Järla Orientering 53:35 01:23 (3) 02:24 (2) 04:05 (1) 09:19 (6) 04:28 (1) 03:28 (5) 05:04 (4) 06:23 (6) 05:18 (3) 02:01 (5) 04:06 (13) 03:55 (9)             01:41 (2) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        01:23 (3) 03:47 (2) 07:52 (1) 17:11 (3) 21:39 (2) 25:07 (3) 30:11 (2) 36:34 (3) 41:52 (3) 43:53 (3) 47:59 (3) 51:54 (3)             53:35 (3)    
4 Leif Mörkfors Järfälla OK 56:42 01:50 (5) 02:35 (3) 04:17 (3) 10:09 (8) 04:51 (4) 03:16 (3) 06:43 (10) 06:01 (3) 04:29 (1) 02:01 (5) 03:08 (6) 05:17 (11)             02:05 (8) Leif Mörkfors Järfälla OK
        01:50 (5) 04:25 (4) 08:42 (4) 18:51 (7) 23:42 (7) 26:58 (5) 33:41 (6) 39:42 (4) 44:11 (4) 46:12 (4) 49:20 (4) 54:37 (4)             56:42 (4)    
5 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 56:57 02:36 (13) 03:09 (9) 05:07 (8) 10:13 (9) 04:43 (3) 03:31 (6) 05:32 (5) 06:37 (7) 05:36 (4) 02:22 (9) 02:57 (2) 02:47 (3)             01:47 (3) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        02:36 (13) 05:45 (11) 10:52 (10) 21:05 (9) 25:48 (8) 29:19 (7) 34:51 (7) 41:28 (6) 47:04 (5) 49:26 (5) 52:23 (5) 55:10 (5)             56:57 (5)    
6 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 59:54 01:36 (4) 03:55 (12) 04:24 (4) 10:25 (10) 06:32 (9) 03:47 (7) 05:47 (7) 06:39 (8) 06:51 (10) 01:57 (4) 02:59 (3) 03:12 (7)             01:50 (4) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        01:36 (4) 05:31 (9) 09:55 (7) 20:20 (8) 26:52 (9) 30:39 (8) 36:26 (8) 43:05 (7) 49:56 (6) 51:53 (6) 54:52 (6) 58:04 (6)             59:54 (6)    
7 Bo Davidsson Solna OK 61:51 01:17 (2) 02:35 (3) 04:26 (5) 07:54 (4) 05:40 (8) 02:57 (2) 06:42 (9) 08:25 (11) 11:33 (14) 02:05 (7) 02:45 (1) 03:33 (8)             01:59 (7) Bo Davidsson Solna OK
        01:17 (2) 03:52 (3) 08:18 (2) 16:12 (2) 21:52 (3) 24:49 (2) 31:31 (4) 39:56 (5) 51:29 (7) 53:34 (7) 56:19 (7) 59:52 (7)             61:51 (7)    
8 Jan Lindgren OK Södertörn 63:44 01:51 (6) 02:37 (5) 04:43 (6) 08:08 (5) 05:06 (6) 16:02 (15) 04:54 (3) 06:10 (5) 04:40 (2) 01:38 (2) 03:15 (7) 02:42 (1)             01:58 (6) Jan Lindgren OK Södertörn
        01:51 (6) 04:28 (5) 09:11 (5) 17:19 (4) 22:25 (4) 38:27 (12) 43:21 (12) 49:31 (9) 54:11 (8) 55:49 (8) 59:04 (8) 61:46 (8)             63:44 (8)    
9 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 66:52 01:54 (7) 03:18 (10) 05:55 (11) 10:40 (11) 08:24 (12) 04:44 (9) 07:58 (14) 07:03 (9) 05:52 (8) 02:16 (8) 03:42 (10) 02:59 (4)             02:07 (9) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        01:54 (7) 05:12 (8) 11:07 (11) 21:47 (11) 30:11 (11) 34:55 (9) 42:53 (11) 49:56 (10) 55:48 (10) 58:04 (10) 61:46 (10) 64:45 (10)             66:52 (9)    
10 Kerstin Rosengren Attunda OK 66:55 02:34 (12) 03:31 (11) 06:03 (13) 09:51 (7) 07:06 (10) 06:16 (14) 06:30 (8) 06:07 (4) 07:00 (11) 02:41 (11) 03:50 (11) 03:09 (6)             02:17 (12) Kerstin Rosengren Attunda OK
        02:34 (12) 06:05 (12) 12:08 (12) 21:59 (12) 29:05 (10) 35:21 (10) 41:51 (9) 47:58 (8) 54:58 (9) 57:39 (9) 61:29 (9) 64:38 (9)             66:55 (10)    
11 Ronny Hedlund OK Södertörn 69:47 01:55 (9) 03:02 (8) 05:19 (10) 10:56 (12) 09:10 (13) 05:22 (11) 06:55 (12) 08:26 (12) 05:39 (5) 03:15 (15) 03:03 (4) 04:13 (10)             02:32 (14) Ronny Hedlund OK Södertörn
        01:55 (9) 04:57 (6) 10:16 (9) 21:12 (10) 30:22 (12) 35:44 (11) 42:39 (10) 51:05 (11) 56:44 (11) 59:59 (11) 63:02 (11) 67:15 (11)             69:47 (11)    
12 Pontus Rosberg OK Linné 73:27 01:57 (10) 03:00 (7) 05:10 (9) 07:37 (2) 04:53 (5) 05:12 (10) 05:42 (6) 20:19 (15) 05:51 (7) 02:42 (12) 03:24 (8) 06:11 (12)             01:29 (1) Pontus Rosberg OK Linné
        01:57 (10) 04:57 (6) 10:07 (8) 17:44 (6) 22:37 (5) 27:49 (6) 33:31 (5) 53:50 (12) 59:41 (12) 62:23 (12) 65:47 (12) 71:58 (12)             73:27 (12)    
13 Martin Eriksson OK Södertörn 80:54 02:09 (11) 04:42 (14) 05:59 (12) 13:47 (13) 08:05 (11) 05:37 (12) 07:37 (13) 08:26 (12) 08:01 (13) 02:56 (14) 04:14 (14) 06:45 (14)             02:36 (15) Martin Eriksson OK Södertörn
        02:09 (11) 06:51 (14) 12:50 (14) 26:37 (13) 34:42 (13) 40:19 (13) 47:56 (13) 56:22 (13) 64:23 (13) 67:19 (13) 71:33 (13) 78:18 (13)             80:54 (13)    
14 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 93:45 01:54 (7) 04:31 (13) 06:17 (14) 16:19 (14) 16:44 (15) 04:34 (8) 11:49 (15) 08:47 (14) 07:12 (12) 02:53 (13) 04:15 (15) 06:13 (13)             02:17 (12) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        01:54 (7) 06:25 (13) 12:42 (13) 29:01 (14) 45:45 (14) 50:19 (14) 62:08 (15) 70:55 (15) 78:07 (14) 81:00 (14) 85:15 (14) 91:28 (14)             93:45 (14)    
15 Magnus Areskoug Enebyberg IF 96:00 04:05 (15) 05:29 (15) 07:50 (15) 17:43 (15) 11:59 (14) 05:51 (13) 06:51 (11) 07:29 (10) 13:07 (15) 02:32 (10) 03:30 (9) 07:26 (15)             02:08 (10) Magnus Areskoug Enebyberg IF
        04:05 (15) 09:34 (15) 17:24 (15) 35:07 (15) 47:06 (15) 52:57 (15) 59:48 (14) 67:17 (14) 80:24 (15) 82:56 (15) 86:26 (15) 93:52 (15)             96:00 (15)    
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                       Mål   Bana C - 3,7 km Klubb
1 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 37:55 01:26 (2) 02:04 (1) 03:43 (2) 04:12 (1) 03:25 (2) 03:21 (1) 03:26 (5) 04:12 (9) 06:04 (4) 04:24 (1)                     01:38 (1) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        01:26 (2) 03:30 (1) 07:13 (2) 11:25 (1) 14:50 (1) 18:11 (1) 21:37 (1) 25:49 (1) 31:53 (1) 36:17 (1)                     37:55 (1)    
2 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 39:29 01:38 (5) 02:14 (3) 03:55 (3) 04:44 (3) 03:46 (4) 03:36 (3) 03:20 (3) 03:32 (1) 06:12 (6) 04:44 (3)                     01:48 (5) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        01:38 (5) 03:52 (4) 07:47 (4) 12:31 (2) 16:17 (2) 19:53 (2) 23:13 (2) 26:45 (2) 32:57 (2) 37:41 (2)                     39:29 (2)    
3 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 40:49 01:33 (4) 02:27 (7) 04:11 (6) 04:41 (2) 03:43 (3) 03:39 (4) 03:10 (2) 05:09 (17) 05:49 (2) 04:28 (2)                     01:59 (9) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:33 (4) 04:00 (5) 08:11 (5) 12:52 (3) 16:35 (3) 20:14 (3) 23:24 (3) 28:33 (3) 34:22 (3) 38:50 (3)                     40:49 (3)    
4 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 41:33 01:29 (3) 02:05 (2) 03:37 (1) 05:42 (7) 05:02 (15) 03:50 (7) 03:03 (1) 03:49 (6) 05:59 (3) 05:12 (11)                     01:45 (4) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        01:29 (3) 03:34 (2) 07:11 (1) 12:53 (4) 17:55 (5) 21:45 (5) 24:48 (5) 28:37 (4) 34:36 (4) 39:48 (4)                     41:33 (4)    
5 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 42:28 01:41 (8) 02:20 (5) 04:10 (5) 05:00 (4) 03:54 (6) 03:44 (6) 03:32 (8) 05:35 (19) 05:48 (1) 04:54 (7)                     01:50 (6) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:41 (8) 04:01 (6) 08:11 (5) 13:11 (5) 17:05 (4) 20:49 (4) 24:21 (4) 29:56 (5) 35:44 (5) 40:38 (5)                     42:28 (5)    
6 Mats Lundblad Täby OK 44:37 01:46 (11) 02:40 (12) 04:27 (9) 05:42 (7) 03:55 (7) 04:27 (16) 03:47 (9) 03:57 (7) 06:54 (9) 04:57 (8)                     02:05 (12) Mats Lundblad Täby OK
        01:46 (11) 04:26 (10) 08:53 (9) 14:35 (8) 18:30 (7) 22:57 (7) 26:44 (6) 30:41 (6) 37:35 (6) 42:32 (6)                     44:37 (6)    
7 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 46:02 01:46 (11) 03:05 (18) 06:47 (28) 05:58 (11) 05:24 (18) 03:34 (2) 03:23 (4) 03:32 (1) 06:10 (5) 04:45 (4)                     01:38 (1) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        01:46 (11) 04:51 (16) 11:38 (24) 17:36 (17) 23:00 (17) 26:34 (15) 29:57 (12) 33:29 (9) 39:39 (9) 44:24 (7)                     46:02 (7)    
8 Per-Johan Vikfors OK Österåker 46:25 01:38 (5) 02:25 (6) 04:29 (10) 05:28 (6) 04:18 (10) 04:18 (13) 07:06 (24) 03:36 (4) 06:18 (7) 04:52 (6)                     01:57 (8) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        01:38 (5) 04:03 (7) 08:32 (7) 14:00 (6) 18:18 (6) 22:36 (6) 29:42 (10) 33:18 (8) 39:36 (8) 44:28 (8)                     46:25 (8)    
9 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 47:08 01:50 (13) 02:43 (14) 04:34 (12) 05:27 (5) 07:06 (25) 03:39 (4) 03:31 (7) 03:45 (5) 06:58 (10) 05:32 (13)                     02:03 (10) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        01:50 (13) 04:33 (11) 09:07 (10) 14:34 (7) 21:40 (12) 25:19 (11) 28:50 (9) 32:35 (7) 39:33 (7) 45:05 (9)                     47:08 (9)    
10 Göran Frisk Attunda OK 48:11 01:23 (1) 02:17 (4) 04:02 (4) 08:56 (24) 03:17 (1) 04:04 (8) 03:30 (6) 07:51 (24) 06:20 (8) 04:50 (5)                     01:41 (3) Göran Frisk Attunda OK
        01:23 (1) 03:40 (3) 07:42 (3) 16:38 (14) 19:55 (9) 23:59 (9) 27:29 (7) 35:20 (15) 41:40 (12) 46:30 (10)                     48:11 (10)    
11 Leif Lundquist Enebybergs IF 49:12 02:03 (19) 03:16 (23) 04:30 (11) 05:53 (9) 03:51 (5) 04:11 (12) 04:39 (18) 05:42 (20) 08:14 (18) 05:00 (9)                     01:53 (7) Leif Lundquist Enebybergs IF
        02:03 (19) 05:19 (21) 09:49 (14) 15:42 (10) 19:33 (8) 23:44 (8) 28:23 (8) 34:05 (11) 42:19 (13) 47:19 (12)                     49:12 (11)    
12 Ingemar Lindqvist Snättringe SK 49:15 01:56 (14) 02:51 (15) 04:45 (13) 07:12 (16) 05:08 (16) 04:06 (10) 04:02 (13) 03:34 (3) 07:27 (13) 06:04 (18)                     02:10 (16) Ingemar Lindqvist Snättringe SK
        01:56 (14) 04:47 (13) 09:32 (11) 16:44 (15) 21:52 (13) 25:58 (13) 30:00 (13) 33:34 (10) 41:01 (10) 47:05 (11)                     49:15 (12)    
13 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 50:20 02:08 (21) 02:33 (8) 04:57 (15) 06:11 (12) 04:25 (11) 04:48 (21) 04:41 (19) 04:38 (13) 07:13 (11) 06:31 (22)                     02:15 (19) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        02:08 (21) 04:41 (12) 09:38 (13) 15:49 (11) 20:14 (10) 25:02 (10) 29:43 (11) 34:21 (13) 41:34 (11) 48:05 (13)                     50:20 (13)    
14 Olle Arman Nyköpings OK 50:59 01:45 (9) 02:38 (10) 04:22 (7) 05:57 (10) 08:52 (27) 04:05 (9) 03:58 (10) 04:20 (12) 07:34 (15) 05:24 (12)                     02:04 (11) Olle Arman Nyköpings OK
        01:45 (9) 04:23 (8) 08:45 (8) 14:42 (9) 23:34 (19) 27:39 (18) 31:37 (17) 35:57 (16) 43:31 (15) 48:55 (14)                     50:59 (14)    
15 Aila Halttunen Haninge SOK 51:47 02:00 (17) 03:05 (18) 04:57 (15) 06:31 (14) 04:34 (13) 04:33 (17) 04:20 (16) 04:52 (14) 08:16 (19) 06:31 (22)                     02:08 (14) Aila Halttunen Haninge SOK
        02:00 (17) 05:05 (17) 10:02 (15) 16:33 (12) 21:07 (11) 25:40 (12) 30:00 (13) 34:52 (14) 43:08 (14) 49:39 (15)                     51:47 (15)    
16 Kristina Frisk Attunda OK 52:58 02:13 (22) 03:11 (22) 05:34 (21) 06:22 (13) 04:34 (13) 04:10 (11) 03:59 (12) 04:03 (8) 10:10 (25) 05:42 (15)                     03:00 (25) Kristina Frisk Attunda OK
        02:13 (22) 05:24 (22) 10:58 (21) 17:20 (16) 21:54 (14) 26:04 (14) 30:03 (15) 34:06 (12) 44:16 (16) 49:58 (16)                     52:58 (16)    
17 Ingrid Graneli Haninge SOK 53:35 01:45 (9) 02:38 (10) 05:47 (22) 08:47 (23) 05:27 (20) 05:01 (23) 03:58 (10) 04:18 (11) 07:30 (14) 06:13 (19)                     02:11 (17) Ingrid Graneli Haninge SOK
        01:45 (9) 04:23 (8) 10:10 (16) 18:57 (22) 24:24 (21) 29:25 (21) 33:23 (20) 37:41 (17) 45:11 (17) 51:24 (17)                     53:35 (17)    
18 Gösta Guteland Snättringe SK 55:23 03:19 (27) 02:37 (9) 04:25 (8) 07:39 (20) 04:09 (8) 04:46 (20) 04:10 (14) 09:46 (28) 07:15 (12) 05:09 (10)                     02:08 (14) Gösta Guteland Snättringe SK
        03:19 (27) 05:56 (24) 10:21 (18) 18:00 (19) 22:09 (15) 26:55 (16) 31:05 (16) 40:51 (19) 48:06 (19) 53:15 (18)                     55:23 (18)    
19 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 58:03 02:57 (26) 03:35 (25) 05:31 (20) 07:33 (18) 04:30 (12) 04:44 (19) 04:24 (17) 08:48 (26) 08:07 (17) 05:43 (16)                     02:11 (17) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        02:57 (26) 06:32 (27) 12:03 (25) 19:36 (23) 24:06 (20) 28:50 (20) 33:14 (19) 42:02 (21) 50:09 (20) 55:52 (20)                     58:03 (19)    
20 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 58:21 02:17 (23) 02:55 (16) 05:05 (17) 07:33 (18) 05:09 (17) 05:34 (25) 04:58 (20) 04:58 (16) 09:26 (22) 07:19 (24)                     03:07 (26) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        02:17 (23) 05:12 (19) 10:17 (17) 17:50 (18) 22:59 (16) 28:33 (19) 33:31 (21) 38:29 (18) 47:55 (18) 55:14 (19)                     58:21 (20)    
21 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 59:27 02:06 (20) 02:42 (13) 05:56 (23) 07:50 (22) 08:10 (26) 04:18 (13) 07:52 (26) 04:56 (15) 07:39 (16) 05:53 (17)                     02:05 (12) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        02:06 (20) 04:48 (14) 10:44 (20) 18:34 (20) 26:44 (24) 31:02 (23) 38:54 (24) 43:50 (22) 51:29 (21) 57:22 (21)                     59:27 (21)    
22 Ulf Åström OK Roslagen 62:18 01:58 (15) 03:48 (28) 05:30 (19) 09:58 (26) 04:13 (9) 05:09 (24) 05:45 (21) 08:23 (25) 08:58 (21) 06:20 (20)                     02:16 (20) Ulf Åström OK Roslagen
        01:58 (15) 05:46 (23) 11:16 (22) 21:14 (26) 25:27 (22) 30:36 (22) 36:21 (22) 44:44 (24) 53:42 (23) 60:02 (22)                     62:18 (22)    
23 Jan Larsson Tullinge SK 65:19 02:02 (18) 03:03 (17) 05:21 (18) 09:33 (25) 06:46 (24) 04:39 (18) 11:17 (28) 04:17 (10) 09:28 (23) 06:20 (20)                     02:33 (23) Jan Larsson Tullinge SK
        02:02 (18) 05:05 (17) 10:26 (19) 19:59 (24) 26:45 (25) 31:24 (24) 42:41 (26) 46:58 (25) 56:26 (25) 62:46 (23)                     65:19 (23)    
24 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 65:57 01:59 (16) 03:16 (23) 06:16 (25) 07:23 (17) 09:23 (28) 05:00 (22) 10:16 (27) 05:53 (21) 08:26 (20) 05:37 (14)                     02:28 (22) Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben
        01:59 (16) 05:15 (20) 11:31 (23) 18:54 (21) 28:17 (26) 33:17 (26) 43:33 (27) 49:26 (26) 57:52 (26) 63:29 (25)                     65:57 (24)    
25 Leif Hermundstad Snättringe SK 67:00 02:24 (24) 03:44 (27) 06:23 (27) 07:48 (21) 06:03 (21) 06:24 (26) 05:48 (23) 05:33 (18) 11:08 (27) 08:10 (26)                     03:35 (28) Leif Hermundstad Snättringe SK
        02:24 (24) 06:08 (25) 12:31 (26) 20:19 (25) 26:22 (23) 32:46 (25) 38:34 (23) 44:07 (23) 55:15 (24) 63:25 (24)                     67:00 (25)    
26 Bo Sundén Karlsbyhedens IK 72:26 01:39 (7) 03:10 (21) 04:48 (14) 06:56 (15) 06:30 (23) 04:25 (15) 04:17 (15) 09:39 (27) 11:51 (28) 16:50 (28)                     02:21 (21) Bo Sundén Karlsbyhedens IK
        01:39 (7) 04:49 (15) 09:37 (12) 16:33 (12) 23:03 (18) 27:28 (17) 31:45 (18) 41:24 (20) 53:15 (22) 70:05 (27)                     72:26 (26)    
27 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 72:59 02:39 (25) 03:37 (26) 06:16 (25) 10:54 (27) 06:23 (22) 06:43 (27) 05:46 (22) 07:25 (23) 09:34 (24) 10:28 (27)                     03:14 (27) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        02:39 (25) 06:16 (26) 12:32 (27) 23:26 (27) 29:49 (27) 36:32 (27) 42:18 (25) 49:43 (27) 59:17 (27) 69:45 (26)                     72:59 (27)    
28 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 78:43 03:53 (28) 03:06 (20) 06:13 (24) 17:50 (28) 05:25 (19) 07:39 (28) 07:45 (25) 05:53 (21) 10:26 (26) 07:44 (25)                     02:49 (24) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        03:53 (28) 06:59 (28) 13:12 (28) 31:02 (28) 36:27 (28) 44:06 (28) 51:51 (28) 57:44 (28) 68:10 (28) 75:54 (28)                     78:43 (28)    
- Leif Nordin Turebergs IF 56:44 01:46   04:02   03:21   05:15   05:18   03:42   02:39   03:50   05:51   02:53   03:43   04:50   08:22           01:12   Leif Nordin Turebergs IF
        01:46   05:48   09:09   14:24   19:42   23:24   26:03   29:53   35:44   38:37   42:20   47:10   55:32           56:44      
- Bengt Fahlin IBM-Klubben 392:22 03:09   03:29   06:33   06:46   05:24   06:01                                       361:00   Bengt Fahlin IBM-Klubben
        03:09   06:38   13:11   19:57   25:21   31:22                                       392:22      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                   Mål   Bana D - 2,5 km Klubb
1 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 32:35 03:19 (3) 04:10 (2) 04:29 (5) 05:55 (5) 04:42 (1) 04:39 (3) 03:19 (2)                                 02:02 (3) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        03:19 (3) 07:29 (1) 11:58 (3) 17:53 (3) 22:35 (1) 27:14 (2) 30:33 (1)                                 32:35 (1)    
2 Christer Andersson ATG 33:06 03:13 (2) 04:30 (3) 03:44 (1) 05:31 (4) 05:50 (4) 04:46 (4) 03:36 (3)                                 01:56 (1) Christer Andersson ATG
        03:13 (2) 07:43 (3) 11:27 (1) 16:58 (2) 22:48 (2) 27:34 (3) 31:10 (3)                                 33:06 (2)    
3 Jan Bojling Solna OK 33:13 03:49 (5) 03:45 (1) 04:22 (2) 04:42 (1) 06:35 (5) 03:59 (1) 03:57 (5)                                 02:04 (4) Jan Bojling Solna OK
        03:49 (5) 07:34 (2) 11:56 (2) 16:38 (1) 23:13 (3) 27:12 (1) 31:09 (2)                                 33:13 (3)    
4 Bo Källström OK Milan 37:17 03:49 (5) 05:13 (4) 04:25 (4) 08:31 (12) 05:21 (2) 04:24 (2) 03:37 (4)                                 01:57 (2) Bo Källström OK Milan
        03:49 (5) 09:02 (4) 13:27 (4) 21:58 (6) 27:19 (5) 31:43 (4) 35:20 (4)                                 37:17 (4)    
5 Björn Stolt OK Ravinen 39:54 04:00 (7) 06:14 (10) 05:07 (7) 05:25 (3) 06:56 (6) 05:42 (5) 04:19 (7)                                 02:11 (5) Björn Stolt OK Ravinen
        04:00 (7) 10:14 (6) 15:21 (7) 20:46 (5) 27:42 (6) 33:24 (5) 37:43 (5)                                 39:54 (5)    
6 Svante Frid Enebybergs IF 40:57 03:01 (1) 07:13 (11) 04:22 (2) 04:52 (2) 05:36 (3) 10:24 (11) 03:17 (1)                                 02:12 (6) Svante Frid Enebybergs IF
        03:01 (1) 10:14 (6) 14:36 (6) 19:28 (4) 25:04 (4) 35:28 (6) 38:45 (6)                                 40:57 (6)    
7 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 48:18 04:50 (8) 08:50 (14) 06:10 (8) 06:59 (8) 08:19 (7) 06:07 (6) 04:09 (6)                                 02:54 (9) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        04:50 (8) 13:40 (12) 19:50 (11) 26:49 (11) 35:08 (11) 41:15 (9) 45:24 (7)                                 48:18 (7)    
8 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 48:51 05:20 (11) 05:59 (9) 06:12 (9) 06:44 (6) 09:29 (10) 07:05 (10) 04:39 (8)                                 03:23 (12) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        05:20 (11) 11:19 (10) 17:31 (10) 24:15 (8) 33:44 (9) 40:49 (8) 45:28 (8)                                 48:51 (8)    
9 Alf Persson OK Österåker 50:07 05:00 (9) 05:48 (7) 06:18 (10) 07:13 (10) 08:55 (8) 06:55 (9) 06:37 (11)                                 03:21 (11) Alf Persson OK Österåker
        05:00 (9) 10:48 (8) 17:06 (8) 24:19 (10) 33:14 (7) 40:09 (7) 46:46 (9)                                 50:07 (9)    
10 Lars Persson Väsby OK 62:26 03:45 (4) 05:18 (5) 04:37 (6) 08:52 (13) 12:17 (15) 12:49 (13) 12:14 (13)                                 02:34 (8) Lars Persson Väsby OK
        03:45 (4) 09:03 (5) 13:40 (5) 22:32 (7) 34:49 (10) 47:38 (11) 59:52 (10)                                 62:26 (10)    
11 Sivert Söderbärg OK Roslagen 64:48 05:44 (13) 08:45 (13) 07:27 (12) 15:39 (16) 10:22 (12) 06:47 (8) 05:54 (10)                                 04:10 (15) Sivert Söderbärg OK Roslagen
        05:44 (13) 14:29 (13) 21:56 (12) 37:35 (15) 47:57 (14) 54:44 (13) 60:38 (11)                                 64:48 (11)    
12 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 65:50 06:16 (14) 05:42 (6) 10:04 (16) 07:08 (9) 09:53 (11) 06:10 (7) 16:39 (14)                                 03:58 (13) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:16 (14) 11:58 (11) 22:02 (13) 29:10 (12) 39:03 (12) 45:13 (10) 61:52 (12)                                 65:50 (12)    
13 Lennart Sjöstål Klubblös 68:52 05:00 (9) 05:52 (8) 06:34 (11) 06:51 (7) 09:10 (9) 15:19 (14) 17:34 (15)                                 02:32 (7) Lennart Sjöstål Klubblös
        05:00 (9) 10:52 (9) 17:26 (9) 24:17 (9) 33:27 (8) 48:46 (12) 66:20 (13)                                 68:52 (13)    
14 Ingrid Gunnarsson Täby OK 73:38 08:15 (16) 08:21 (12) 09:04 (15) 11:04 (14) 11:02 (13) 12:14 (12) 10:38 (12)                                 03:00 (10) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        08:15 (16) 16:36 (14) 25:40 (14) 36:44 (13) 47:46 (13) 60:00 (14) 70:38 (14)                                 73:38 (14)    
15 Lars Roos Attunda OK 74:59 05:29 (12) 16:45 (16) 07:33 (13) 07:26 (11) 12:55 (16) 15:52 (15) 05:00 (9)                                 03:59 (14) Lars Roos Attunda OK
        05:29 (12) 22:14 (16) 29:47 (16) 37:13 (14) 50:08 (15) 66:00 (15) 71:00 (15)                                 74:59 (15)    
16 Gunilla Wickenberg IBM-Klubben 75:16 06:50 (15) 11:19 (15) 08:17 (14) 14:22 (15) 11:04 (14) 18:25 (16)                                     04:59 (16) Gunilla Wickenberg IBM-Klubben
        06:50 (15) 18:09 (15) 26:26 (15) 40:48 (16) 51:52 (16) 70:17 (16)                                     75:16 (16)    
- Torsten Lundborg Hammarby IF OF 56:25 06:13   04:39   04:37   14:30   23:50                                           02:36   Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        06:13   10:52   15:29   29:59   53:49                                           56:25      
- Ingvar Johannesson Solna OK 76:33 06:29   12:25   07:12   33:33   12:52                                           04:02   Ingvar Johannesson Solna OK
        06:29   18:54   26:06   59:39   72:31                                           76:33      
- Gunnel Balck IFK Enskede 93:54 05:07   20:24   06:40   45:41                                               16:02   Gunnel Balck IFK Enskede
        05:07   25:31   32:11   77:52                                               93:54      
- Karl-Gustav Kilström Täby OK 111:18 09:39   12:50   06:40   45:38   32:59                                           03:32   Karl-Gustav Kilström Täby OK
        09:39   22:29   29:09   74:47   107:46                                           111:18