Sträcktider Luffarligan Ursvik                                                                                          
  2017-02-22 Svarta tider är sträcktider                                                                                      
    Blå tider är från start                                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                                      
                                                                                               
Plac Bana A - 5,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19   --20   Mål   Bana A - 5,3 km Klubb
1 Mårten Waldenfjord Järfälla OK 37:31 01:34 (2) 01:22 (1) 00:57 (1) 01:16 (1) 01:20 (1) 02:14 (1) 04:38 (12) 01:20 (1) 02:24 (1) 01:51 (1) 03:19 (5) 01:45 (1) 01:26 (1) 01:06 (1) 01:46 (1) 01:10 (1) 01:29 (1) 01:52 (1) 02:27 (1) 01:15 (1) 01:00 (1) Mårten Waldenfjord Järfälla OK
        01:34 (2) 02:56 (1) 03:53 (1) 05:09 (1) 06:29 (1) 08:43 (1) 13:21 (3) 14:41 (3) 17:05 (2) 18:56 (2) 22:15 (2) 24:00 (1) 25:26 (1) 26:32 (1) 28:18 (1) 29:28 (1) 30:57 (1) 32:49 (1) 35:16 (1) 36:31 (1) 37:31 (1)    
2 Johan Lindqvist Täby OK 44:09 01:33 (1) 01:36 (2) 01:05 (2) 01:36 (4) 01:34 (2) 02:27 (2) 01:34 (1) 01:28 (2) 02:57 (2) 02:35 (5) 03:17 (2) 02:21 (3) 02:19 (9) 01:22 (2) 02:31 (3) 02:50 (11) 01:45 (3) 03:18 (9) 03:08 (3) 01:35 (2) 01:18 (6) Johan Lindqvist Täby OK
        01:33 (1) 03:09 (2) 04:14 (2) 05:50 (2) 07:24 (2) 09:51 (2) 11:25 (1) 12:53 (1) 15:50 (1) 18:25 (1) 21:42 (1) 24:03 (2) 26:22 (2) 27:44 (2) 30:15 (2) 33:05 (2) 34:50 (2) 38:08 (2) 41:16 (2) 42:51 (2) 44:09 (2)    
3 Janne Nilsson Centrum OK 44:31 01:44 (3) 01:46 (3) 01:18 (4) 01:38 (5) 01:42 (4) 02:30 (3) 01:56 (3) 01:37 (3) 03:57 (7) 02:26 (2) 03:18 (4) 03:09 (8) 01:51 (5) 01:31 (5) 02:29 (2) 01:23 (2) 01:49 (4) 02:39 (4) 02:55 (2) 01:40 (3) 01:13 (2) Janne Nilsson Centrum OK
        01:44 (3) 03:30 (3) 04:48 (3) 06:26 (3) 08:08 (4) 10:38 (3) 12:34 (2) 14:11 (2) 18:08 (3) 20:34 (3) 23:52 (3) 27:01 (4) 28:52 (4) 30:23 (4) 32:52 (3) 34:15 (3) 36:04 (3) 38:43 (3) 41:38 (3) 43:18 (3) 44:31 (3)    
4 Ulf Radler Järfälla OK 45:47 01:44 (3) 01:50 (6) 01:18 (4) 01:38 (5) 01:35 (3) 02:55 (6) 03:30 (8) 01:37 (3) 03:08 (3) 02:29 (3) 03:21 (6) 02:36 (6) 01:33 (2) 01:26 (3) 02:35 (4) 01:29 (3) 02:04 (6) 02:41 (5) 03:18 (6) 01:47 (4) 01:13 (2) Ulf Radler Järfälla OK
        01:44 (3) 03:34 (4) 04:52 (4) 06:30 (4) 08:05 (3) 11:00 (4) 14:30 (5) 16:07 (5) 19:15 (5) 21:44 (5) 25:05 (5) 27:41 (5) 29:14 (5) 30:40 (5) 33:15 (5) 34:44 (4) 36:48 (4) 39:29 (4) 42:47 (5) 44:34 (4) 45:47 (4)    
5 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 45:51 02:09 (6) 01:48 (5) 01:20 (6) 01:43 (7) 01:53 (6) 02:57 (7) 01:41 (2) 01:43 (5) 03:14 (4) 02:56 (6) 03:07 (1) 02:26 (4) 01:50 (4) 01:35 (6) 02:46 (6) 01:55 (6) 02:02 (5) 02:25 (2) 03:09 (5) 01:57 (6) 01:15 (5) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        02:09 (6) 03:57 (5) 05:17 (5) 07:00 (5) 08:53 (5) 11:50 (5) 13:31 (4) 15:14 (4) 18:28 (4) 21:24 (4) 24:31 (4) 26:57 (3) 28:47 (3) 30:22 (3) 33:08 (4) 35:03 (5) 37:05 (5) 39:30 (5) 42:39 (4) 44:36 (5) 45:51 (5)    
6 Christian Olsson Frösö IF 53:24 01:57 (5) 06:23 (11) 01:08 (3) 01:29 (2) 02:13 (10) 02:39 (4) 03:42 (10) 01:53 (6) 03:14 (4) 03:04 (8) 03:17 (2) 02:06 (2) 01:45 (3) 01:30 (4) 03:47 (9) 02:11 (9) 01:44 (2) 02:45 (6) 03:08 (3) 02:07 (8) 01:22 (8) Christian Olsson Frösö IF
        01:57 (5) 08:20 (11) 09:28 (11) 10:57 (10) 13:10 (10) 15:49 (9) 19:31 (10) 21:24 (8) 24:38 (8) 27:42 (7) 30:59 (7) 33:05 (7) 34:50 (6) 36:20 (6) 40:07 (6) 42:18 (6) 44:02 (6) 46:47 (6) 49:55 (6) 52:02 (6) 53:24 (6)    
7 Paul Norén OK Södertörn 57:55 02:37 (10) 02:29 (8) 01:25 (7) 02:00 (8) 02:04 (7) 04:51 (11) 02:46 (6) 02:02 (7) 03:57 (7) 05:00 (11) 03:52 (7) 03:08 (7) 02:00 (7) 01:43 (7) 02:59 (7) 02:06 (7) 02:33 (10) 03:06 (8) 04:06 (11) 01:57 (6) 01:14 (4) Paul Norén OK Södertörn
        02:37 (10) 05:06 (8) 06:31 (7) 08:31 (7) 10:35 (7) 15:26 (8) 18:12 (8) 20:14 (7) 24:11 (7) 29:11 (9) 33:03 (8) 36:11 (8) 38:11 (7) 39:54 (7) 42:53 (8) 44:59 (7) 47:32 (8) 50:38 (7) 54:44 (7) 56:41 (7) 57:55 (7)    
8 Claes Andersson OK Södertörn 58:36 02:20 (7) 02:09 (7) 01:39 (10) 02:02 (10) 02:06 (9) 02:50 (5) 02:00 (5) 02:06 (8) 04:12 (10) 02:33 (4) 04:23 (9) 02:34 (5) 07:22 (12) 01:47 (8) 02:35 (4) 02:33 (10) 02:07 (7) 04:33 (11) 03:19 (7) 01:47 (4) 01:39 (11) Claes Andersson OK Södertörn
        02:20 (7) 04:29 (7) 06:08 (6) 08:10 (6) 10:16 (6) 13:06 (6) 15:06 (6) 17:12 (6) 21:24 (6) 23:57 (6) 28:20 (6) 30:54 (6) 38:16 (8) 40:03 (8) 42:38 (7) 45:11 (8) 47:18 (7) 51:51 (8) 55:10 (8) 56:57 (8) 58:36 (8)    
9 Lars Gerhardsson Attunda OK 65:00 02:21 (8) 01:46 (3) 03:16 (12) 01:33 (3) 01:47 (5) 03:27 (9) 01:59 (4) 08:01 (12) 03:17 (6) 03:42 (9) 04:26 (10) 04:18 (10) 02:16 (8) 02:29 (11) 06:14 (12) 01:36 (4) 02:08 (8) 02:38 (3) 03:50 (8) 02:36 (11) 01:20 (7) Lars Gerhardsson Attunda OK
        02:21 (8) 04:07 (6) 07:23 (8) 08:56 (8) 10:43 (8) 14:10 (7) 16:09 (7) 24:10 (11) 27:27 (10) 31:09 (10) 35:35 (9) 39:53 (9) 42:09 (9) 44:38 (9) 50:52 (10) 52:28 (9) 54:36 (9) 57:14 (9) 61:04 (9) 63:40 (9) 65:00 (9)    
10 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 66:52 02:57 (11) 04:25 (9) 01:34 (9) 02:15 (11) 02:42 (11) 03:17 (8) 04:03 (11) 02:36 (9) 04:38 (11) 04:48 (10) 04:17 (8) 04:43 (11) 01:53 (6) 01:58 (9) 04:25 (11) 02:08 (8) 02:40 (11) 03:48 (10) 04:03 (9) 02:09 (9) 01:33 (10) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        02:57 (11) 07:22 (10) 08:56 (10) 11:11 (11) 13:53 (11) 17:10 (11) 21:13 (11) 23:49 (10) 28:27 (11) 33:15 (11) 37:32 (10) 42:15 (10) 44:08 (10) 46:06 (10) 50:31 (9) 52:39 (10) 55:19 (10) 59:07 (10) 63:10 (10) 65:19 (10) 66:52 (10)    
11 Bo Davidsson Solna OK 67:48 02:26 (9) 04:41 (10) 01:33 (8) 02:00 (8) 02:05 (8) 03:30 (10) 02:59 (7) 02:44 (10) 04:10 (9) 03:02 (7) 10:36 (12) 04:06 (9) 03:35 (11) 02:01 (10) 03:21 (8) 01:41 (5) 02:27 (9) 03:04 (7) 04:03 (9) 02:20 (10) 01:24 (9) Bo Davidsson Solna OK
        02:26 (9) 07:07 (9) 08:40 (9) 10:40 (9) 12:45 (9) 16:15 (10) 19:14 (9) 21:58 (9) 26:08 (9) 29:10 (8) 39:46 (11) 43:52 (11) 47:27 (11) 49:28 (11) 52:49 (11) 54:30 (11) 56:57 (11) 60:01 (11) 64:04 (11) 66:24 (11) 67:48 (11)    
12 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 109:42 03:39 (12) 09:29 (12) 02:17 (11) 02:41 (12) 02:54 (12) 05:21 (12) 03:35 (9) 04:52 (11) 06:05 (12) 05:52 (12) 06:33 (11) 09:07 (12) 02:57 (10) 03:05 (12) 04:10 (10) 03:19 (12) 02:53 (12) 18:25 (12) 06:36 (12) 03:47 (12) 02:05 (12) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        03:39 (12) 13:08 (12) 15:25 (12) 18:06 (12) 21:00 (12) 26:21 (12) 29:56 (12) 34:48 (12) 40:53 (12) 46:45 (12) 53:18 (12) 62:25 (12) 65:22 (12) 68:27 (12) 72:37 (12) 75:56 (12) 78:49 (12) 97:14 (12) 103:50 (12) 107:37 (12) 109:42 (12)    
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana B - 4,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17               Mål   Bana A - 5,3 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 33:10 01:39 (1) 02:05 (1) 01:25 (1) 02:31 (1) 01:04 (1) 02:29 (1) 01:55 (1) 02:22 (1) 02:31 (1) 02:21 (4) 01:43 (1) 01:21 (1) 03:13 (1) 00:40 (1) 01:27 (1) 01:39 (1) 01:49 (1)             00:56 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        01:39 (1) 03:44 (1) 05:09 (1) 07:40 (1) 08:44 (1) 11:13 (1) 13:08 (1) 15:30 (1) 18:01 (1) 20:22 (1) 22:05 (1) 23:26 (1) 26:39 (1) 27:19 (1) 28:46 (1) 30:25 (1) 32:14 (1)             33:10 (1)    
2 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 43:25 02:08 (3) 02:12 (2) 01:35 (3) 03:24 (8) 01:29 (6) 02:53 (4) 02:22 (2) 02:40 (2) 02:44 (3) 02:06 (1) 02:09 (2) 04:48 (14) 04:02 (2) 01:01 (3) 01:50 (3) 02:16 (3) 02:18 (3)             01:28 (8) Eddie Bjärrenholt Rånäs OK
        02:08 (3) 04:20 (2) 05:55 (2) 09:19 (2) 10:48 (2) 13:41 (2) 16:03 (2) 18:43 (2) 21:27 (2) 23:33 (2) 25:42 (2) 30:30 (2) 34:32 (2) 35:33 (2) 37:23 (2) 39:39 (2) 41:57 (2)             43:25 (2)    
3 Leif Åkerblom OK Österåker 44:50 02:08 (3) 02:45 (4) 01:55 (7) 03:08 (3) 01:23 (3) 02:35 (2) 02:37 (3) 03:56 (8) 03:12 (6) 02:17 (3) 02:15 (3) 02:30 (10) 04:23 (3) 01:06 (4) 02:17 (8) 02:38 (7) 02:18 (3)             01:27 (7) Leif Åkerblom OK Österåker
        02:08 (3) 04:53 (4) 06:48 (4) 09:56 (4) 11:19 (4) 13:54 (3) 16:31 (3) 20:27 (3) 23:39 (3) 25:56 (3) 28:11 (3) 30:41 (3) 35:04 (3) 36:10 (3) 38:27 (3) 41:05 (3) 43:23 (3)             44:50 (3)    
3 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 44:50 02:14 (5) 02:53 (6) 01:33 (2) 03:13 (4) 01:18 (2) 02:44 (3) 02:50 (5) 05:58 (13) 02:43 (2) 02:08 (2) 02:32 (6) 01:48 (2) 04:27 (4) 00:53 (2) 01:40 (2) 02:34 (6) 02:05 (2)             01:17 (3) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        02:14 (5) 05:07 (5) 06:40 (3) 09:53 (3) 11:11 (3) 13:55 (4) 16:45 (4) 22:43 (6) 25:26 (6) 27:34 (6) 30:06 (6) 31:54 (5) 36:21 (5) 37:14 (4) 38:54 (4) 41:28 (4) 43:33 (4)             44:50 (3)    
5 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 46:15 02:32 (7) 02:55 (7) 01:45 (4) 03:07 (2) 01:25 (4) 03:21 (6) 02:57 (7) 03:09 (5) 03:18 (8) 02:21 (4) 02:29 (4) 01:57 (3) 05:04 (11) 01:31 (9) 02:03 (5) 02:40 (8) 02:23 (8)             01:18 (4) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:32 (7) 05:27 (7) 07:12 (6) 10:19 (5) 11:44 (5) 15:05 (6) 18:02 (6) 21:11 (5) 24:29 (5) 26:50 (4) 29:19 (4) 31:16 (4) 36:20 (4) 37:51 (5) 39:54 (5) 42:34 (5) 44:57 (5)             46:15 (5)    
6 Leif Mörkfors Järfälla OK 49:33 02:22 (6) 03:08 (9) 01:47 (5) 03:16 (5) 01:26 (5) 03:01 (5) 02:51 (6) 03:04 (3) 03:14 (7) 02:42 (9) 03:11 (11) 02:34 (11) 04:47 (8) 01:49 (11) 02:23 (11) 04:22 (13) 02:22 (7)             01:14 (2) Leif Mörkfors Järfälla OK
        02:22 (6) 05:30 (8) 07:17 (7) 10:33 (7) 11:59 (6) 15:00 (5) 17:51 (5) 20:55 (4) 24:09 (4) 26:51 (5) 30:02 (5) 32:36 (6) 37:23 (6) 39:12 (6) 41:35 (6) 45:57 (6) 48:19 (6)             49:33 (6)    
7 Göran Andersson Enebybergs IF 51:14 02:57 (11) 03:19 (10) 01:52 (6) 03:19 (7) 01:36 (7) 03:23 (7) 02:44 (4) 04:06 (9) 03:02 (4) 04:07 (14) 02:35 (8) 02:15 (5) 05:31 (13) 02:43 (12) 01:55 (4) 01:59 (2) 02:20 (6)             01:31 (9) Göran Andersson Enebybergs IF
        02:57 (11) 06:16 (10) 08:08 (9) 11:27 (9) 13:03 (7) 16:26 (7) 19:10 (7) 23:16 (7) 26:18 (7) 30:25 (7) 33:00 (7) 35:15 (7) 40:46 (7) 43:29 (8) 45:24 (8) 47:23 (7) 49:43 (7)             51:14 (7)    
8 Ulf Bråsjö Järla Orientering 51:43 01:57 (2) 02:34 (3) 02:27 (15) 03:30 (9) 05:18 (14) 03:57 (8) 03:16 (9) 03:08 (4) 03:07 (5) 02:22 (6) 02:33 (7) 02:23 (8) 04:43 (6) 01:14 (7) 02:33 (13) 02:33 (5) 02:43 (11)             01:25 (6) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        01:57 (2) 04:31 (3) 06:58 (5) 10:28 (6) 15:46 (12) 19:43 (11) 22:59 (10) 26:07 (8) 29:14 (8) 31:36 (8) 34:09 (8) 36:32 (8) 41:15 (8) 42:29 (7) 45:02 (7) 47:35 (8) 50:18 (8)             51:43 (8)    
9 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 58:41 03:17 (13) 03:22 (11) 02:13 (11) 03:44 (10) 01:46 (9) 04:11 (12) 03:36 (12) 07:41 (15) 04:13 (13) 02:41 (8) 03:25 (13) 02:25 (9) 05:13 (12) 01:11 (6) 02:12 (7) 03:17 (10) 02:41 (9)             01:33 (10) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:17 (13) 06:39 (11) 08:52 (11) 12:36 (10) 14:22 (8) 18:33 (8) 22:09 (8) 29:50 (11) 34:03 (11) 36:44 (11) 40:09 (11) 42:34 (11) 47:47 (10) 48:58 (10) 51:10 (10) 54:27 (10) 57:08 (9)             58:41 (9)    
10 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 60:54 02:34 (8) 04:58 (15) 02:12 (9) 03:49 (11) 01:42 (8) 11:21 (15) 03:09 (8) 04:14 (10) 03:22 (9) 02:42 (9) 02:29 (4) 02:16 (6) 04:40 (5) 03:11 (14) 02:09 (6) 02:25 (4) 02:18 (3)             01:23 (5) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:34 (8) 07:32 (14) 09:44 (14) 13:33 (13) 15:15 (10) 26:36 (13) 29:45 (13) 33:59 (13) 37:21 (12) 40:03 (12) 42:32 (12) 44:48 (12) 49:28 (12) 52:39 (12) 54:48 (12) 57:13 (11) 59:31 (11)             60:54 (10)    
11 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 61:05 03:04 (12) 02:56 (8) 02:17 (12) 04:27 (14) 02:00 (10) 03:58 (9) 04:38 (14) 03:55 (7) 03:38 (12) 03:04 (12) 02:59 (10) 03:04 (12) 04:55 (9) 01:25 (8) 02:17 (8) 04:54 (15) 05:42 (14)             01:52 (14) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        03:04 (12) 06:00 (9) 08:17 (10) 12:44 (11) 14:44 (9) 18:42 (9) 23:20 (11) 27:15 (10) 30:53 (10) 33:57 (9) 36:56 (9) 40:00 (9) 44:55 (9) 46:20 (9) 48:37 (9) 53:31 (9) 59:13 (10)             61:05 (11)    
12 Ronny Hedlund OK Södertörn 63:50 02:53 (10) 04:13 (13) 02:12 (9) 03:51 (12) 02:15 (11) 04:09 (11) 03:22 (10) 04:18 (11) 03:35 (10) 05:52 (15) 03:23 (12) 02:20 (7) 06:45 (14) 03:09 (13) 02:30 (12) 03:18 (11) 04:10 (13)             01:35 (12) Ronny Hedlund OK Södertörn
        02:53 (10) 07:06 (12) 09:18 (12) 13:09 (12) 15:24 (11) 19:33 (10) 22:55 (9) 27:13 (9) 30:48 (9) 36:40 (10) 40:03 (10) 42:23 (10) 49:08 (11) 52:17 (11) 54:47 (11) 58:05 (12) 62:15 (12)             63:50 (12)    
13 Leif Wallenbro Väsby OK 65:08 02:40 (9) 02:46 (5) 02:19 (14) 03:17 (6) 09:14 (15) 08:36 (13) 03:37 (13) 03:46 (6) 03:36 (11) 02:52 (11) 03:49 (15) 02:13 (4) 05:03 (10) 01:41 (10) 02:22 (10) 03:02 (9) 02:41 (9)             01:34 (11) Leif Wallenbro Väsby OK
        02:40 (9) 05:26 (6) 07:45 (8) 11:02 (8) 20:16 (15) 28:52 (15) 32:29 (14) 36:15 (14) 39:51 (14) 42:43 (14) 46:32 (14) 48:45 (13) 53:48 (13) 55:29 (14) 57:51 (13) 60:53 (13) 63:34 (13)             65:08 (13)    
14 Claes Andersson Snättringe SK 68:52 03:31 (14) 03:58 (12) 01:56 (8) 04:09 (13) 04:23 (13) 04:02 (10) 03:30 (11) 04:56 (12) 07:19 (15) 02:31 (7) 02:44 (9) 06:34 (15) 04:46 (7) 01:06 (4) 02:39 (14) 03:18 (11) 05:43 (15)             01:47 (13) Claes Andersson Snättringe SK
        03:31 (14) 07:29 (13) 09:25 (13) 13:34 (14) 17:57 (13) 21:59 (12) 25:29 (12) 30:25 (12) 37:44 (13) 40:15 (13) 42:59 (13) 49:33 (14) 54:19 (14) 55:25 (13) 58:04 (14) 61:22 (14) 67:05 (14)             68:52 (14)    
15 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 79:23 03:40 (15) 04:53 (14) 02:18 (13) 04:40 (15) 02:49 (12) 10:16 (14) 04:51 (15) 06:46 (14) 04:22 (14) 03:33 (13) 03:26 (14) 03:39 (13) 07:36 (15) 03:17 (15) 02:55 (15) 04:25 (14) 03:37 (12)             02:20 (15) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        03:40 (15) 08:33 (15) 10:51 (15) 15:31 (15) 18:20 (14) 28:36 (14) 33:27 (15) 40:13 (15) 44:35 (15) 48:08 (15) 51:34 (15) 55:13 (15) 62:49 (15) 66:06 (15) 69:01 (15) 73:26 (15) 77:03 (15)             79:23 (15)    
- Åke Wansölin Söders-Tyresö 40:54 02:17   02:14   01:43   13:41   03:25   06:07   01:35   02:12   02:30   03:30                                           01:40   Åke Wansölin Söders-Tyresö
        02:17   04:31   06:14   19:55   23:20   29:27   31:02   33:14   35:44   39:14                                           40:54      
- Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 67:14 03:23   02:59   01:45   18:53   02:12   02:59   02:55   04:02   03:09   04:05   03:19   02:19   04:42   01:07   05:36   02:31                   01:18   Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        03:23   06:22   08:07   27:00   29:12   32:11   35:06   39:08   42:17   46:22   49:41   52:00   56:42   57:49   63:25   65:56                   67:14      
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana C - 3,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                               Mål   Bana C - 3,4 km Klubb
1 Torbjörn Bergman Snättringe SK 33:58 02:15 (2) 02:15 (1) 01:43 (2) 02:14 (1) 02:01 (1) 02:33 (4) 04:04 (2) 02:45 (13) 03:08 (2) 03:11 (1) 02:31 (4) 01:59 (2) 02:03 (3)                             01:16 (2) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        02:15 (2) 04:30 (2) 06:13 (1) 08:27 (1) 10:28 (1) 13:01 (1) 17:05 (1) 19:50 (1) 22:58 (1) 26:09 (1) 28:40 (1) 30:39 (1) 32:42 (1)                             33:58 (1)    
2 Hans Andersson Strinning Attunda OK 36:26 02:35 (4) 02:40 (3) 02:13 (12) 02:24 (2) 02:18 (4) 02:23 (2) 04:03 (1) 02:41 (11) 03:23 (6) 03:21 (2) 02:36 (7) 02:15 (3) 02:11 (6)                             01:23 (5) Hans Andersson Strinning Attunda OK
        02:35 (4) 05:15 (3) 07:28 (3) 09:52 (3) 12:10 (3) 14:33 (3) 18:36 (2) 21:17 (2) 24:40 (2) 28:01 (2) 30:37 (2) 32:52 (2) 35:03 (2)                             36:26 (2)    
3 Sören Andersson Centrum OK 38:20 01:58 (1) 02:26 (2) 01:50 (3) 02:39 (3) 02:06 (3) 02:16 (1) 06:44 (21) 02:02 (1) 03:42 (8) 03:41 (4) 02:50 (10) 02:25 (6) 02:18 (7)                             01:23 (5) Sören Andersson Centrum OK
        01:58 (1) 04:24 (1) 06:14 (2) 08:53 (2) 10:59 (2) 13:15 (2) 19:59 (3) 22:01 (3) 25:43 (3) 29:24 (3) 32:14 (3) 34:39 (3) 36:57 (4)                             38:20 (3)    
4 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 38:30 03:02 (12) 02:48 (5) 02:26 (18) 03:57 (23) 02:26 (6) 02:56 (11) 04:25 (4) 02:07 (3) 02:54 (1) 03:43 (5) 02:15 (1) 01:54 (1) 01:56 (1)                             01:41 (19) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        03:02 (12) 05:50 (6) 08:16 (9) 12:13 (10) 14:39 (10) 17:35 (10) 22:00 (7) 24:07 (5) 27:01 (4) 30:44 (4) 32:59 (4) 34:53 (4) 36:49 (3)                             38:30 (4)    
5 Rune Rådeström Snättringe SK 39:36 03:06 (13) 03:05 (9) 01:53 (4) 03:00 (8) 02:29 (7) 02:49 (8) 04:43 (6) 02:34 (9) 03:22 (5) 03:47 (7) 02:33 (5) 02:41 (12) 01:59 (2)                             01:35 (11) Rune Rådeström Snättringe SK
        03:06 (13) 06:11 (9) 08:04 (8) 11:04 (6) 13:33 (7) 16:22 (5) 21:05 (5) 23:39 (4) 27:01 (4) 30:48 (5) 33:21 (5) 36:02 (5) 38:01 (5)                             39:36 (5)    
6 Mats Lundblad Täby OK 39:49 02:26 (3) 04:04 (22) 02:06 (9) 04:11 (25) 02:19 (5) 02:52 (9) 04:17 (3) 02:29 (8) 03:10 (3) 03:36 (3) 02:36 (7) 02:17 (4) 02:10 (5)                             01:16 (2) Mats Lundblad Täby OK
        02:26 (3) 06:30 (11) 08:36 (12) 12:47 (13) 15:06 (11) 17:58 (11) 22:15 (8) 24:44 (7) 27:54 (6) 31:30 (6) 34:06 (6) 36:23 (6) 38:33 (6)                             39:49 (6)    
7 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 41:21 02:36 (5) 03:00 (7) 01:59 (7) 03:30 (15) 02:04 (2) 04:19 (28) 05:16 (12) 02:16 (4) 03:11 (4) 03:56 (10) 03:00 (15) 02:25 (6) 02:22 (9)                             01:27 (7) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        02:36 (5) 05:36 (4) 07:35 (4) 11:05 (7) 13:09 (4) 17:28 (9) 22:44 (9) 25:00 (8) 28:11 (7) 32:07 (7) 35:07 (7) 37:32 (7) 39:54 (7)                             41:21 (7)    
8 Per-Åke Holm Sigtuna OK 44:16 02:45 (8) 03:10 (10) 02:02 (8) 03:50 (21) 02:35 (10) 02:23 (2) 08:09 (26) 02:03 (2) 03:42 (8) 03:59 (11) 02:24 (2) 03:10 (26) 02:28 (12)                             01:36 (12) Per-Åke Holm Sigtuna OK
        02:45 (8) 05:55 (7) 07:57 (7) 11:47 (9) 14:22 (9) 16:45 (7) 24:54 (15) 26:57 (10) 30:39 (9) 34:38 (10) 37:02 (8) 40:12 (8) 42:40 (8)                             44:16 (8)    
9 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 44:38 03:19 (17) 03:44 (19) 02:27 (19) 03:17 (14) 02:42 (13) 02:57 (12) 05:08 (11) 02:45 (13) 03:51 (13) 04:11 (15) 03:12 (19) 02:48 (16) 02:34 (17)                             01:43 (20) Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK
        03:19 (17) 07:03 (16) 09:30 (15) 12:47 (13) 15:29 (12) 18:26 (12) 23:34 (10) 26:19 (9) 30:10 (8) 34:21 (8) 37:33 (9) 40:21 (9) 42:55 (9)                             44:38 (9)    
10 Göran Larbo Attunda OK 44:45 02:38 (6) 04:41 (26) 02:13 (12) 02:54 (7) 03:19 (25) 03:15 (18) 05:34 (16) 02:55 (16) 03:50 (12) 04:09 (14) 02:35 (6) 02:41 (12) 02:25 (10)                             01:36 (12) Göran Larbo Attunda OK
        02:38 (6) 07:19 (21) 09:32 (16) 12:26 (11) 15:45 (15) 19:00 (14) 24:34 (14) 27:29 (13) 31:19 (11) 35:28 (11) 38:03 (11) 40:44 (11) 43:09 (10)                             44:45 (10)    
11 Christer Andersson ATG 44:59 02:38 (6) 03:54 (21) 01:57 (6) 02:46 (5) 02:32 (8) 03:26 (20) 07:12 (23) 02:44 (12) 03:34 (7) 03:54 (9) 03:12 (19) 02:34 (10) 02:50 (21)                             01:46 (21) Christer Andersson ATG
        02:38 (6) 06:32 (12) 08:29 (11) 11:15 (8) 13:47 (8) 17:13 (8) 24:25 (13) 27:09 (11) 30:43 (10) 34:37 (9) 37:49 (10) 40:23 (10) 43:13 (11)                             44:59 (11)    
12 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 46:07 02:55 (10) 02:46 (4) 02:11 (11) 02:53 (6) 02:43 (14) 02:57 (12) 04:57 (8) 03:00 (19) 07:37 (27) 03:47 (7) 03:00 (15) 02:58 (22) 02:26 (11)                             01:57 (25) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        02:55 (10) 05:41 (5) 07:52 (5) 10:45 (5) 13:28 (6) 16:25 (6) 21:22 (6) 24:22 (6) 31:59 (12) 35:46 (12) 38:46 (12) 41:44 (12) 44:10 (12)                             46:07 (12)    
13 Kerstin Rosengren Attunda OK 47:35 03:20 (19) 03:33 (17) 02:23 (16) 07:45 (31) 02:38 (11) 02:35 (5) 04:53 (7) 02:25 (6) 03:46 (10) 03:45 (6) 02:55 (12) 02:58 (22) 02:33 (16)                             02:06 (29) Kerstin Rosengren Attunda OK
        03:20 (19) 06:53 (14) 09:16 (13) 17:01 (28) 19:39 (28) 22:14 (25) 27:07 (19) 29:32 (17) 33:18 (14) 37:03 (13) 39:58 (13) 42:56 (13) 45:29 (13)                             47:35 (13)    
14 Börje Pahlén Söders-Tyresö 47:50 03:10 (15) 03:01 (8) 02:10 (10) 05:41 (27) 02:46 (16) 02:54 (10) 06:59 (22) 02:26 (7) 03:48 (11) 04:43 (19) 02:59 (14) 03:17 (27) 02:20 (8)                             01:36 (12) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        03:10 (15) 06:11 (9) 08:21 (10) 14:02 (21) 16:48 (19) 19:42 (17) 26:41 (18) 29:07 (16) 32:55 (13) 37:38 (14) 40:37 (14) 43:54 (14) 46:14 (14)                             47:50 (14)    
15 Ingrid Graneli Haninge SOK 48:59 03:30 (23) 03:37 (18) 02:52 (26) 03:08 (12) 02:56 (22) 03:06 (16) 05:05 (9) 04:11 (27) 05:16 (24) 05:12 (24) 03:06 (17) 02:52 (18) 02:32 (15)                             01:36 (12) Ingrid Graneli Haninge SOK
        03:30 (23) 07:07 (17) 09:59 (21) 13:07 (17) 16:03 (17) 19:09 (16) 24:14 (12) 28:25 (14) 33:41 (15) 38:53 (15) 41:59 (15) 44:51 (15) 47:23 (15)                             48:59 (15)    
16 Gösta Guteland Snättringe SK 49:59 04:07 (29) 03:12 (11) 02:32 (20) 06:12 (29) 02:41 (12) 04:02 (26) 05:27 (14) 02:23 (5) 04:35 (20) 05:30 (26) 02:54 (11) 02:26 (8) 02:37 (18)                             01:21 (4) Gösta Guteland Snättringe SK
        04:07 (29) 07:19 (21) 09:51 (20) 16:03 (25) 18:44 (25) 22:46 (27) 28:13 (22) 30:36 (18) 35:11 (17) 40:41 (17) 43:35 (17) 46:01 (16) 48:38 (16)                             49:59 (16)    
17 Kurt Eriksson Vandrarringen 50:57 03:14 (16) 03:45 (20) 02:40 (23) 03:11 (13) 02:51 (17) 03:26 (20) 08:47 (29) 02:49 (15) 04:19 (16) 05:07 (22) 03:10 (18) 02:55 (20) 02:38 (19)                             02:05 (28) Kurt Eriksson Vandrarringen
        03:14 (16) 06:59 (15) 09:39 (18) 12:50 (15) 15:41 (14) 19:07 (15) 27:54 (20) 30:43 (19) 35:02 (16) 40:09 (16) 43:19 (16) 46:14 (17) 48:52 (17)                             50:57 (17)    
18 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 51:22 04:00 (28) 04:13 (23) 02:45 (25) 06:57 (30) 03:08 (24) 03:02 (14) 05:07 (10) 03:04 (21) 04:17 (15) 05:11 (23) 02:49 (9) 02:43 (15) 02:28 (12)                             01:38 (17) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        04:00 (28) 08:13 (26) 10:58 (26) 17:55 (29) 21:03 (29) 24:05 (28) 29:12 (25) 32:16 (22) 36:33 (19) 41:44 (19) 44:33 (19) 47:16 (19) 49:44 (18)                             51:22 (18)    
19 Ulf Eskilsson OK Södertörn 52:07 03:22 (20) 05:33 (29) 02:25 (17) 03:04 (9) 02:53 (18) 04:54 (30) 05:57 (17) 03:23 (26) 04:48 (21) 04:35 (17) 03:15 (21) 02:42 (14) 03:23 (27)                             01:53 (23) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        03:22 (20) 08:55 (28) 11:20 (27) 14:24 (23) 17:17 (20) 22:11 (24) 28:08 (21) 31:31 (20) 36:19 (18) 40:54 (18) 44:09 (18) 46:51 (18) 50:14 (19)                             52:07 (19)    
20 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 54:20 03:48 (25) 03:20 (13) 02:39 (21) 04:01 (24) 03:57 (29) 03:37 (23) 09:10 (30) 03:16 (24) 04:23 (18) 04:43 (19) 03:23 (24) 03:07 (25) 03:10 (24)                             01:46 (21) Jan-Olof Malm Sigtuna OK
        03:48 (25) 07:08 (18) 09:47 (19) 13:48 (19) 17:45 (22) 21:22 (21) 30:32 (29) 33:48 (26) 38:11 (22) 42:54 (20) 46:17 (20) 49:24 (21) 52:34 (20)                             54:20 (20)    
21 Bo Sundén Karlsbyhedens IK 54:27 02:55 (10) 04:48 (28) 02:19 (14) 03:05 (11) 02:53 (18) 04:02 (26) 06:22 (20) 02:40 (10) 07:56 (28) 06:25 (30) 03:20 (23) 02:33 (9) 03:42 (30)                             01:27 (7) Bo Sundén Karlsbyhedens IK
        02:55 (10) 07:43 (24) 10:02 (22) 13:07 (17) 16:00 (16) 20:02 (18) 26:24 (17) 29:04 (15) 37:00 (20) 43:25 (21) 46:45 (21) 49:18 (20) 53:00 (21)                             54:27 (21)    
22 Jan Olof Norén Järla Orientering 55:36 03:51 (26) 03:20 (13) 03:03 (27) 03:43 (19) 04:36 (30) 02:48 (7) 07:33 (24) 03:12 (23) 07:33 (26) 04:31 (16) 03:26 (25) 02:53 (19) 03:00 (22)                             02:07 (30) Jan Olof Norén Järla Orientering
        03:51 (26) 07:11 (19) 10:14 (23) 13:57 (20) 18:33 (23) 21:21 (20) 28:54 (24) 32:06 (21) 39:39 (24) 44:10 (24) 47:36 (24) 50:29 (23) 53:29 (22)                             55:36 (22)    
23 Leif Hermundstad Snättringe SK 55:50 03:51 (26) 03:30 (16) 03:08 (28) 05:47 (28) 02:53 (19) 03:22 (19) 07:44 (25) 02:57 (18) 04:33 (19) 05:40 (28) 03:43 (28) 02:55 (20) 03:39 (29)                             02:08 (31) Leif Hermundstad Snättringe SK
        03:51 (26) 07:21 (23) 10:29 (24) 16:16 (26) 19:09 (26) 22:31 (26) 30:15 (27) 33:12 (23) 37:45 (21) 43:25 (21) 47:08 (22) 50:03 (22) 53:42 (23)                             55:50 (23)    
24 Kurt Andersson Enebybergs IF 56:15 02:51 (9) 04:24 (24) 02:19 (14) 03:04 (9) 02:56 (22) 03:02 (14) 05:29 (15) 03:06 (22) 13:10 (30) 05:24 (25) 03:15 (21) 03:34 (28) 02:07 (4)                             01:34 (10) Kurt Andersson Enebybergs IF
        02:51 (9) 07:15 (20) 09:34 (17) 12:38 (12) 15:34 (13) 18:36 (13) 24:05 (11) 27:11 (12) 40:21 (25) 45:45 (25) 49:00 (25) 52:34 (25) 54:41 (24)                             56:15 (24)    
25 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 56:33 03:43 (24) 04:37 (25) 03:09 (29) 03:39 (18) 03:31 (27) 03:27 (22) 06:15 (18) 06:30 (29) 04:19 (16) 04:43 (19) 03:32 (27) 04:06 (29) 03:26 (28)                             01:36 (12) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        03:43 (24) 08:20 (27) 11:29 (28) 15:08 (24) 18:39 (24) 22:06 (23) 28:21 (23) 34:51 (27) 39:10 (23) 43:53 (23) 47:25 (23) 51:31 (24) 54:57 (25)                             56:33 (25)    
26 Per-Johan Vikfors OK Österåker 59:33 03:08 (14) 02:53 (6) 01:54 (5) 02:44 (4) 02:32 (8) 02:39 (6) 04:42 (5) 20:19 (30) 05:11 (23) 04:06 (13) 02:30 (3) 02:24 (5) 02:28 (12)                             02:03 (27) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        03:08 (14) 06:01 (8) 07:55 (6) 10:39 (4) 13:11 (5) 15:50 (4) 20:32 (4) 40:51 (28) 46:02 (28) 50:08 (27) 52:38 (26) 55:02 (26) 57:30 (26)                             59:33 (26)    
27 Sören Johansson Sala OK 61:25 03:19 (17) 09:27 (30) 01:41 (1) 03:55 (22) 02:43 (14) 03:09 (17) 13:44 (31) 03:02 (20) 04:14 (14) 04:41 (18) 03:57 (30) 02:37 (11) 03:16 (26)                             01:40 (18) Sören Johansson Sala OK
        03:19 (17) 12:46 (30) 14:27 (30) 18:22 (30) 21:05 (30) 24:14 (30) 37:58 (30) 41:00 (29) 45:14 (27) 49:55 (26) 53:52 (27) 56:29 (27) 59:45 (27)                             61:25 (27)    
28 Lars Nordin Solna OK 65:51 04:35 (30) 03:28 (15) 02:39 (21) 03:30 (15) 03:29 (26) 03:49 (25) 08:24 (28) 03:21 (25) 08:39 (29) 10:42 (31) 03:28 (26) 04:38 (31) 03:12 (25)                             01:57 (25) Lars Nordin Solna OK
        04:35 (30) 08:03 (25) 10:42 (25) 14:12 (22) 17:41 (21) 21:30 (22) 29:54 (26) 33:15 (24) 41:54 (26) 52:36 (28) 56:04 (28) 60:42 (28) 63:54 (28)                             65:51 (28)    
29 Aila Halttunen Haninge SOK 70:06 03:22 (20) 03:19 (12) 02:41 (24) 03:33 (17) 03:41 (28) 03:42 (24) 05:26 (13) 25:10 (31) 05:00 (22) 04:03 (12) 02:55 (12) 02:58 (22) 02:43 (20)                             01:33 (9) Aila Halttunen Haninge SOK
        03:22 (20) 06:41 (13) 09:22 (14) 12:55 (16) 16:36 (18) 20:18 (19) 25:44 (16) 50:54 (30) 55:54 (30) 59:57 (29) 62:52 (29) 65:50 (29) 68:33 (29)                             70:06 (29)    
30 Bengt Fahlin IBM-Klubben 72:29 04:53 (31) 04:43 (27) 03:18 (30) 03:49 (20) 02:55 (21) 04:33 (29) 06:18 (19) 02:55 (16) 21:43 (31) 05:36 (27) 04:00 (31) 02:48 (16) 03:03 (23)                             01:55 (24) Bengt Fahlin IBM-Klubben
        04:53 (31) 09:36 (29) 12:54 (29) 16:43 (27) 19:38 (27) 24:11 (29) 30:29 (28) 33:24 (25) 55:07 (29) 60:43 (30) 64:43 (30) 67:31 (30) 70:34 (30)                             72:29 (30)    
31 Björn Simons Sundbybergs IK 79:19 03:22 (20) 10:38 (31) 05:28 (31) 05:01 (26) 11:06 (31) 04:54 (30) 08:23 (27) 04:21 (28) 05:39 (25) 06:05 (29) 03:53 (29) 04:22 (30) 05:02 (31)                             01:05 (1) Björn Simons Sundbybergs IK
        03:22 (20) 14:00 (31) 19:28 (31) 24:29 (31) 35:35 (31) 40:29 (31) 48:52 (31) 53:13 (31) 58:52 (31) 64:57 (31) 68:50 (31) 73:12 (31) 78:14 (31)                             79:19 (31)    
- Svante Frid Enebybergs IF 64:40 02:55   07:01   10:45   06:35   03:35   05:18   05:50   04:07   04:07   04:49   04:22   03:15                                   02:01   Svante Frid Enebybergs IF
        02:55   09:56   20:41   27:16   30:51   36:09   41:59   46:06   50:13   55:02   59:24   62:39                                   64:40      
- Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 414:12 03:05   03:53   02:16   03:16   03:23   02:52   27:28                                                       367:59   Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK
        03:05   06:58   09:14   12:30   15:53   18:45   46:13                                                       414:12      
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                                           Mål   Bana D - 2,4 km Klubb
1 Jan Bojling Solna OK 28:03 03:32 (2) 03:12 (2) 02:17 (1) 02:32 (1) 02:05 (1) 03:33 (1) 01:19 (1) 02:16 (1) 03:08 (1) 02:49 (2)                                         01:20 (1) Jan Bojling Solna OK
        03:32 (2) 06:44 (2) 09:01 (2) 11:33 (1) 13:38 (1) 17:11 (1) 18:30 (1) 20:46 (1) 23:54 (1) 26:43 (1)                                         28:03 (1)    
2 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 32:35 02:48 (1) 03:01 (1) 03:01 (5) 02:49 (2) 02:20 (3) 04:49 (5) 01:22 (2) 03:16 (4) 03:47 (3) 03:02 (3)                                         02:20 (9) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        02:48 (1) 05:49 (1) 08:50 (1) 11:39 (2) 13:59 (2) 18:48 (2) 20:10 (2) 23:26 (2) 27:13 (2) 30:15 (2)                                         32:35 (2)    
3 Björn Stolt OK Ravinen 39:39 03:36 (4) 04:11 (4) 02:37 (3) 03:18 (4) 03:12 (4) 06:31 (12) 02:02 (8) 04:26 (14) 04:48 (11) 03:09 (5)                                         01:49 (4) Björn Stolt OK Ravinen
        03:36 (4) 07:47 (3) 10:24 (3) 13:42 (3) 16:54 (3) 23:25 (3) 25:27 (3) 29:53 (3) 34:41 (4) 37:50 (3)                                         39:39 (3)    
4 Stig Lindskog Visborgs OK 40:20 07:13 (20) 03:49 (3) 03:04 (6) 03:09 (3) 03:58 (11) 05:14 (8) 01:23 (3) 03:03 (2) 04:02 (4) 03:04 (4)                                         02:21 (10) Stig Lindskog Visborgs OK
        07:13 (20) 11:02 (16) 14:06 (11) 17:15 (7) 21:13 (6) 26:27 (5) 27:50 (5) 30:53 (5) 34:55 (5) 37:59 (4)                                         40:20 (4)    
5 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 44:25 04:31 (10) 05:08 (11) 03:51 (10) 04:04 (9) 04:39 (14) 05:33 (10) 02:16 (12) 03:57 (9) 04:17 (5) 03:46 (8)                                         02:23 (11) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        04:31 (10) 09:39 (11) 13:30 (9) 17:34 (8) 22:13 (9) 27:46 (9) 30:02 (7) 33:59 (7) 38:16 (6) 42:02 (5)                                         44:25 (5)    
6 Alf Persson OK Österåker 45:18 04:29 (9) 04:44 (7) 03:41 (9) 04:11 (10) 03:47 (9) 06:39 (13) 01:48 (6) 04:39 (18) 04:24 (6) 04:20 (12)                                         02:36 (14) Alf Persson OK Österåker
        04:29 (9) 09:13 (7) 12:54 (6) 17:05 (6) 20:52 (5) 27:31 (8) 29:19 (6) 33:58 (6) 38:22 (7) 42:42 (6)                                         45:18 (6)    
7 Eva Andersson OK Södertörn 47:30 03:55 (7) 06:11 (16) 02:56 (4) 08:18 (20) 04:33 (13) 05:29 (9) 01:29 (4) 03:31 (5) 04:47 (10) 04:47 (15)                                         01:34 (2) Eva Andersson OK Södertörn
        03:55 (7) 10:06 (12) 13:02 (7) 21:20 (13) 25:53 (14) 31:22 (12) 32:51 (11) 36:22 (10) 41:09 (10) 45:56 (7)                                         47:30 (7)    
8 Ingvar Johannesson Solna OK 48:46 04:36 (12) 04:50 (8) 05:49 (20) 03:43 (7) 03:37 (5) 06:26 (11) 03:09 (15) 04:47 (19) 04:33 (8) 04:29 (13)                                         02:47 (16) Ingvar Johannesson Solna OK
        04:36 (12) 09:26 (9) 15:15 (14) 18:58 (12) 22:35 (11) 29:01 (10) 32:10 (10) 36:57 (11) 41:30 (11) 45:59 (8)                                         48:46 (8)    
9 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 49:00 04:58 (14) 05:09 (12) 04:09 (13) 04:17 (12) 03:37 (5) 04:45 (4) 03:22 (16) 04:15 (12) 05:49 (14) 06:33 (19)                                         02:06 (5) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        04:58 (14) 10:07 (13) 14:16 (13) 18:33 (11) 22:10 (8) 26:55 (7) 30:17 (8) 34:32 (9) 40:21 (9) 46:54 (10)                                         49:00 (9)    
10 Britt Eriksson Hammarby IF OF 49:02 04:58 (14) 05:13 (13) 03:59 (11) 04:15 (11) 03:55 (10) 04:30 (3) 03:31 (18) 03:58 (10) 05:58 (16) 06:33 (19)                                         02:12 (7) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        04:58 (14) 10:11 (14) 14:10 (12) 18:25 (10) 22:20 (10) 26:50 (6) 30:21 (9) 34:19 (8) 40:17 (8) 46:50 (9)                                         49:02 (10)    
11 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 50:11 03:46 (5) 04:29 (6) 02:33 (2) 03:19 (5) 05:09 (15) 04:52 (6) 01:32 (5) 04:16 (13) 03:29 (2) 15:11 (21)                                         01:35 (3) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        03:46 (5) 08:15 (4) 10:48 (4) 14:07 (4) 19:16 (4) 24:08 (4) 25:40 (4) 29:56 (4) 33:25 (3) 48:36 (12)                                         50:11 (11)    
12 Gunnel Balck IFK Enskede 50:46 04:34 (11) 04:28 (5) 04:08 (12) 04:37 (14) 05:36 (18) 06:59 (15) 03:23 (17) 03:49 (7) 05:21 (13) 04:35 (14)                                         03:16 (19) Gunnel Balck IFK Enskede
        04:34 (11) 09:02 (6) 13:10 (8) 17:47 (9) 23:23 (12) 30:22 (11) 33:45 (12) 37:34 (12) 42:55 (12) 47:30 (11)                                         50:46 (12)    
13 Lars Persson Väsby OK 51:32 03:35 (3) 04:50 (8) 05:39 (19) 14:01 (21) 02:18 (2) 03:56 (2) 02:11 (11) 03:06 (3) 06:39 (18) 02:42 (1)                                         02:35 (13) Lars Persson Väsby OK
        03:35 (3) 08:25 (5) 14:04 (10) 28:05 (19) 30:23 (17) 34:19 (14) 36:30 (15) 39:36 (13) 46:15 (15) 48:57 (13)                                         51:32 (13)    
14 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 51:33 03:46 (5) 05:48 (14) 12:39 (21) 03:24 (6) 03:40 (7) 04:59 (7) 02:07 (10) 03:48 (6) 05:51 (15) 03:25 (6)                                         02:06 (5) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        03:46 (5) 09:34 (10) 22:13 (19) 25:37 (16) 29:17 (16) 34:16 (13) 36:23 (13) 40:11 (14) 46:02 (14) 49:27 (15)                                         51:33 (14)    
15 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 51:40 04:44 (13) 09:01 (20) 03:24 (8) 04:31 (13) 04:10 (12) 08:40 (17) 01:53 (7) 03:53 (8) 04:41 (9) 04:17 (11)                                         02:26 (12) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        04:44 (13) 13:45 (19) 17:09 (16) 21:40 (14) 25:50 (13) 34:30 (15) 36:23 (13) 40:16 (15) 44:57 (13) 49:14 (14)                                         51:40 (15)    
16 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 54:12 04:27 (8) 04:51 (10) 03:23 (7) 03:51 (8) 05:13 (16) 14:02 (20) 03:07 (14) 04:32 (15) 04:28 (7) 04:03 (9)                                         02:15 (8) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        04:27 (8) 09:18 (8) 12:41 (5) 16:32 (5) 21:45 (7) 35:47 (16) 38:54 (16) 43:26 (16) 47:54 (16) 51:57 (16)                                         54:12 (16)    
17 Lars Roos Attunda OK 55:25 04:59 (16) 06:01 (15) 04:17 (14) 07:29 (17) 03:43 (8) 11:10 (19) 02:03 (9) 04:33 (16) 04:52 (12) 03:41 (7)                                         02:37 (15) Lars Roos Attunda OK
        04:59 (16) 11:00 (15) 15:17 (15) 22:46 (15) 26:29 (15) 37:39 (17) 39:42 (17) 44:15 (17) 49:07 (17) 52:48 (17)                                         55:25 (17)    
18 Gunilla Wickenberg IBM-Klubben 68:04 05:59 (17) 07:27 (18) 05:11 (16) 07:31 (18) 06:29 (19) 10:40 (18) 03:58 (19) 05:28 (20) 06:26 (17) 06:06 (17)                                         02:49 (17) Gunilla Wickenberg IBM-Klubben
        05:59 (17) 13:26 (17) 18:37 (17) 26:08 (17) 32:37 (18) 43:17 (19) 47:15 (18) 52:43 (18) 59:09 (18) 65:15 (18)                                         68:04 (18)    
19 Viviann Andersson Snättringe SK 70:10 10:22 (21) 08:24 (19) 05:12 (17) 05:03 (15) 08:45 (20) 07:04 (16) 05:22 (20) 04:11 (11) 08:44 (20) 04:05 (10)                                         02:58 (18) Viviann Andersson Snättringe SK
        10:22 (21) 18:46 (20) 23:58 (20) 29:01 (20) 37:46 (20) 44:50 (20) 50:12 (20) 54:23 (20) 63:07 (19) 67:12 (19)                                         70:10 (19)    
20 Ingrid Gunnarsson Täby OK 79:16 06:06 (18) 13:15 (21) 05:02 (15) 05:59 (16) 05:19 (17) 06:58 (14) 06:18 (21) 04:34 (17) 17:06 (21) 05:19 (16)                                         03:20 (20) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        06:06 (18) 19:21 (21) 24:23 (21) 30:22 (21) 35:41 (19) 42:39 (18) 48:57 (19) 53:31 (19) 70:37 (20) 75:56 (20)                                         79:16 (20)    
21 Gunvor Granath Nynäshamns OK 87:06 07:00 (19) 06:36 (17) 05:13 (18) 08:11 (19) 15:14 (21) 20:07 (21) 02:30 (13) 05:30 (21) 06:42 (19) 06:13 (18)                                         03:50 (21) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        07:00 (19) 13:36 (18) 18:49 (18) 27:00 (18) 42:14 (21) 62:21 (21) 64:51 (21) 70:21 (21) 77:03 (21) 83:16 (21)                                         87:06 (21)    
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 55:19 04:27   11:28   04:35   03:26   13:26   08:15                                                           09:42   Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:27   15:55   20:30   23:56   37:22   45:37                                                           55:19      
- Lennart Sjöstål Klubblös 57:53 04:11   04:38   12:07   03:08   03:50   06:32   03:02   11:55   06:22                                               02:08   Lennart Sjöstål Klubblös
        04:11   08:49   20:56   24:04   27:54   34:26   37:28   49:23   55:45                                               57:53