Sträcktider Luffarligan Vallentuna Okvista                                                                      
  2017-02-15 Svarta tider är sträcktider                                                                            
    Blå tider är från start                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                          
                                                                                   
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16       Mål   Bana A - 5,5 km Klubb
1 Lukas Olsson Väsby OK 43:12 03:57 (1) 01:12 (1) 01:41 (1) 03:09 (2) 03:41 (1) 03:43 (2) 02:40 (1) 03:32 (2) 02:41 (2) 03:26 (3) 02:04 (1) 01:46 (1) 01:13 (1) 01:07 (1) 03:53 (3) 01:53 (1)     01:34 (1) Lukas Olsson Väsby OK
        03:57 (1) 05:09 (1) 06:50 (1) 09:59 (1) 13:40 (1) 17:23 (1) 20:03 (1) 23:35 (1) 26:16 (1) 29:42 (1) 31:46 (1) 33:32 (1) 34:45 (1) 35:52 (1) 39:45 (1) 41:38 (1)     43:12 (1)    
2 Johan Lindqvist Täby OK 46:01 04:35 (2) 01:19 (2) 02:49 (8) 02:49 (1) 03:52 (2) 03:14 (1) 03:27 (3) 03:57 (3) 02:30 (1) 03:04 (2) 02:30 (2) 01:50 (2) 01:20 (2) 01:16 (2) 03:52 (2) 02:00 (2)     01:37 (2) Johan Lindqvist Täby OK
        04:35 (2) 05:54 (2) 08:43 (3) 11:32 (3) 15:24 (2) 18:38 (2) 22:05 (2) 26:02 (3) 28:32 (2) 31:36 (2) 34:06 (2) 35:56 (2) 37:16 (2) 38:32 (2) 42:24 (2) 44:24 (2)     46:01 (2)    
3 Janne Nilsson Centrum OK 51:46 04:52 (3) 01:28 (4) 01:51 (2) 03:15 (3) 04:10 (3) 05:58 (8) 03:05 (2) 00:05 (1) 04:16 (6) 02:55 (1) 03:40 (9) 02:48 (8) 01:54 (5) 01:34 (8) 01:16 (1) 04:12 (9) 02:27 (1) 02:00 (4) Janne Nilsson Centrum OK
        04:52 (3) 06:20 (3) 08:11 (2) 11:26 (2) 15:36 (3) 21:34 (4) 24:39 (4) 24:44 (2) 29:00 (3) 31:55 (3) 35:35 (3) 38:23 (3) 40:17 (3) 41:51 (3) 43:07 (3) 47:19 (3) 49:46 (1) 51:46 (3)    
4 Ingemar Gard Söders-Tyresö 53:31 05:24 (6) 01:35 (6) 02:03 (3) 03:27 (4) 04:25 (4) 03:54 (3) 03:38 (4) 04:32 (4) 03:56 (5) 03:38 (4) 02:45 (3) 02:09 (6) 01:36 (3) 01:19 (3) 04:19 (4) 02:44 (4)     02:07 (7) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        05:24 (6) 06:59 (4) 09:02 (4) 12:29 (4) 16:54 (4) 20:48 (3) 24:26 (3) 28:58 (4) 32:54 (4) 36:32 (4) 39:17 (4) 41:26 (4) 43:02 (4) 44:21 (4) 48:40 (4) 51:24 (4)     53:31 (4)    
5 Mikael Sundqvist Tullinge SK 59:43 05:22 (4) 01:51 (8) 03:13 (9) 03:40 (5) 04:44 (6) 04:32 (6) 04:09 (6) 04:42 (6) 03:23 (4) 04:06 (6) 03:28 (8) 01:57 (3) 01:41 (4) 01:33 (7) 05:35 (7) 03:21 (8)     02:26 (8) Mikael Sundqvist Tullinge SK
        05:22 (4) 07:13 (7) 10:26 (8) 14:06 (6) 18:50 (6) 23:22 (6) 27:31 (6) 32:13 (6) 35:36 (5) 39:42 (5) 43:10 (5) 45:07 (5) 46:48 (5) 48:21 (5) 53:56 (5) 57:17 (6)     59:43 (5)    
6 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 60:33 05:22 (4) 01:38 (7) 02:38 (6) 03:40 (5) 04:41 (5) 04:21 (5) 04:10 (8) 04:54 (7) 05:37 (8) 03:56 (5) 03:00 (4) 02:01 (5) 02:14 (9) 01:20 (4) 04:52 (6) 02:47 (5)     03:22 (10) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        05:22 (4) 07:00 (5) 09:38 (6) 13:18 (5) 17:59 (5) 22:20 (5) 26:30 (5) 31:24 (5) 37:01 (6) 40:57 (6) 43:57 (6) 45:58 (6) 48:12 (6) 49:32 (6) 54:24 (6) 57:11 (5)     60:33 (6)    
7 Claes Andersson OK Södertörn 64:45 05:35 (7) 01:26 (3) 02:11 (5) 08:09 (9) 05:47 (8) 04:20 (4) 04:09 (6) 05:49 (8) 03:18 (3) 04:36 (7) 03:03 (6) 01:58 (4) 02:03 (8) 01:23 (5) 06:46 (9) 02:19 (3)     01:53 (3) Claes Andersson OK Södertörn
        05:35 (7) 07:01 (6) 09:12 (5) 17:21 (8) 23:08 (8) 27:28 (7) 31:37 (7) 37:26 (7) 40:44 (7) 45:20 (7) 48:23 (7) 50:21 (7) 52:24 (7) 53:47 (7) 60:33 (7) 62:52 (7)     64:45 (7)    
8 Paul Norén OK Södertörn 70:22 05:35 (7) 01:51 (8) 02:40 (7) 04:02 (7) 05:07 (7) 10:48 (10) 03:53 (5) 06:04 (9) 04:45 (7) 04:37 (8) 03:17 (7) 02:32 (7) 02:02 (7) 01:43 (9) 06:28 (8) 02:55 (6)     02:03 (6) Paul Norén OK Södertörn
        05:35 (7) 07:26 (8) 10:06 (7) 14:08 (7) 19:15 (7) 30:03 (8) 33:56 (8) 40:00 (8) 44:45 (8) 49:22 (8) 52:39 (8) 55:11 (8) 57:13 (8) 58:56 (8) 65:24 (8) 68:19 (8)     70:22 (8)    
9 Lars Jansson Run Academi 75:01 09:18 (10) 01:31 (5) 02:10 (4) 06:54 (8) 07:09 (9) 05:10 (7) 05:04 (9) 04:36 (5) 09:11 (9) 04:54 (9) 03:02 (5) 03:00 (9) 01:56 (6) 01:31 (6) 04:35 (5) 02:58 (7)     02:02 (5) Lars Jansson Run Academi
        09:18 (10) 10:49 (9) 12:59 (9) 19:53 (9) 27:02 (9) 32:12 (9) 37:16 (9) 41:52 (9) 51:03 (9) 55:57 (9) 58:59 (9) 61:59 (9) 63:55 (9) 65:26 (9) 70:01 (9) 72:59 (9)     75:01 (9)    
10 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 118:54 08:45 (9) 02:16 (10) 03:19 (10) 08:35 (10) 07:15 (10) 10:28 (9) 06:56 (10) 08:28 (10) 12:30 (10) 05:58 (10) 04:40 (10) 05:54 (10) 02:37 (10) 02:25 (10) 07:38 (10) 17:53 (10)     03:17 (9) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        08:45 (9) 11:01 (10) 14:20 (10) 22:55 (10) 30:10 (10) 40:38 (10) 47:34 (10) 56:02 (10) 68:32 (10) 74:30 (10) 79:10 (10) 85:04 (10) 87:41 (10) 90:06 (10) 97:44 (10) 115:37 (10)     118:54 (10)    
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                   Mål   Bana B - 4,5 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 36:08 04:20 (1) 02:25 (1) 03:03 (1) 03:17 (10) 01:45 (1) 03:04 (1) 02:34 (1) 03:59 (1) 03:41 (3) 02:36 (2) 01:20 (1) 01:45 (1) 01:10 (1)                 01:09 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        04:20 (1) 06:45 (1) 09:48 (1) 13:05 (1) 14:50 (1) 17:54 (1) 20:28 (1) 24:27 (1) 28:08 (1) 30:44 (1) 32:04 (1) 33:49 (1) 34:59 (1)                 36:08 (1)    
2 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 44:36 05:03 (2) 04:04 (24) 03:24 (2) 03:15 (7) 02:20 (3) 04:31 (12) 03:48 (3) 04:22 (3) 03:42 (4) 02:49 (5) 02:11 (21) 01:53 (2) 01:34 (9)                 01:40 (3) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        05:03 (2) 09:07 (5) 12:31 (2) 15:46 (2) 18:06 (2) 22:37 (2) 26:25 (3) 30:47 (3) 34:29 (3) 37:18 (2) 39:29 (3) 41:22 (2) 42:56 (2)                 44:36 (2)    
3 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 45:07 05:04 (3) 03:22 (11) 04:28 (18) 02:58 (3) 02:40 (14) 04:15 (7) 03:28 (2) 04:21 (2) 03:50 (5) 02:55 (7) 01:42 (5) 02:41 (14) 01:30 (7)                 01:53 (8) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        05:04 (3) 08:26 (2) 12:54 (3) 15:52 (3) 18:32 (3) 22:47 (3) 26:15 (2) 30:36 (2) 34:26 (2) 37:21 (3) 39:03 (2) 41:44 (3) 43:14 (3)                 45:07 (3)    
4 Lars Grankvist Täby OK 46:38 05:30 (4) 03:00 (3) 05:22 (28) 04:42 (29) 02:12 (2) 04:08 (5) 04:12 (10) 04:35 (4) 03:27 (1) 02:32 (1) 01:46 (7) 02:07 (3) 01:24 (2)                 01:41 (4) Lars Grankvist Täby OK
        05:30 (4) 08:30 (3) 13:52 (9) 18:34 (14) 20:46 (14) 24:54 (10) 29:06 (9) 33:41 (7) 37:08 (5) 39:40 (5) 41:26 (5) 43:33 (4) 44:57 (4)                 46:38 (4)    
5 Bengt Eriksson Väsby OK 47:11 05:46 (6) 03:18 (7) 03:54 (5) 03:22 (13) 02:37 (13) 04:11 (6) 04:24 (17) 04:41 (5) 03:40 (2) 02:57 (8) 02:11 (21) 02:37 (11) 01:46 (18)                 01:47 (5) Bengt Eriksson Väsby OK
        05:46 (6) 09:04 (4) 12:58 (5) 16:20 (4) 18:57 (4) 23:08 (5) 27:32 (5) 32:13 (5) 35:53 (4) 38:50 (4) 41:01 (4) 43:38 (5) 45:24 (5)                 47:11 (5)    
6 Kjell Holmberg OK Södertörn 48:46 06:33 (11) 03:27 (13) 04:04 (8) 02:59 (4) 02:32 (8) 04:23 (9) 04:19 (14) 04:57 (7) 04:15 (12) 02:58 (9) 02:12 (23) 02:25 (5) 01:39 (14)                 02:03 (10) Kjell Holmberg OK Södertörn
        06:33 (11) 10:00 (11) 14:04 (10) 17:03 (7) 19:35 (6) 23:58 (6) 28:17 (6) 33:14 (6) 37:29 (6) 40:27 (6) 42:39 (6) 45:04 (6) 46:43 (6)                 48:46 (6)    
7 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 49:02 06:42 (17) 02:52 (2) 04:13 (12) 02:46 (1) 02:33 (9) 03:47 (2) 04:04 (7) 05:15 (11) 06:50 (29) 02:48 (4) 01:29 (2) 02:35 (10) 01:29 (4)                 01:39 (2) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        06:42 (17) 09:34 (9) 13:47 (8) 16:33 (5) 19:06 (5) 22:53 (4) 26:57 (4) 32:12 (4) 39:02 (9) 41:50 (9) 43:19 (8) 45:54 (8) 47:23 (8)                 49:02 (7)    
8 Jan Lindgren OK Södertörn 49:40 06:35 (13) 03:12 (6) 04:18 (14) 03:22 (13) 02:28 (6) 04:36 (16) 04:21 (15) 05:15 (11) 04:05 (9) 02:59 (11) 02:02 (18) 02:39 (13) 01:29 (4)                 02:19 (17) Jan Lindgren OK Södertörn
        06:35 (13) 09:47 (10) 14:05 (11) 17:27 (8) 19:55 (7) 24:31 (7) 28:52 (8) 34:07 (8) 38:12 (7) 41:11 (7) 43:13 (7) 45:52 (7) 47:21 (7)                 49:40 (8)    
9 Lennart Hävrén Tullinge SK 50:17 07:38 (22) 03:19 (9) 03:46 (4) 03:10 (6) 02:27 (5) 04:34 (14) 03:51 (5) 05:54 (21) 03:50 (5) 03:13 (17) 02:10 (20) 02:30 (8) 01:35 (12)                 02:20 (18) Lennart Hävrén Tullinge SK
        07:38 (22) 10:57 (19) 14:43 (12) 17:53 (11) 20:20 (11) 24:54 (10) 28:45 (7) 34:39 (10) 38:29 (8) 41:42 (8) 43:52 (9) 46:22 (9) 47:57 (9)                 50:17 (9)    
10 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 50:40 05:57 (8) 03:33 (15) 04:05 (9) 03:15 (7) 03:09 (24) 05:17 (25) 04:12 (10) 05:27 (18) 04:15 (12) 02:59 (11) 02:12 (23) 02:18 (4) 01:47 (21)                 02:14 (15) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:57 (8) 09:30 (8) 13:35 (7) 16:50 (6) 19:59 (8) 25:16 (13) 29:28 (11) 34:55 (11) 39:10 (10) 42:09 (10) 44:21 (10) 46:39 (10) 48:26 (10)                 50:40 (10)    
11 Sune Sisell OK Södertörn 52:01 06:10 (10) 03:05 (4) 03:59 (6) 04:15 (28) 02:43 (16) 04:56 (19) 05:26 (28) 04:52 (6) 04:17 (14) 03:20 (18) 01:59 (17) 03:06 (25) 01:32 (8)                 02:21 (20) Sune Sisell OK Södertörn
        06:10 (10) 09:15 (6) 13:14 (6) 17:29 (9) 20:12 (10) 25:08 (12) 30:34 (12) 35:26 (12) 39:43 (12) 43:03 (12) 45:02 (11) 48:08 (11) 49:40 (11)                 52:01 (11)    
12 Leif Åkerblom OK Österåker 52:27 07:46 (25) 03:07 (5) 04:15 (13) 02:52 (2) 02:28 (6) 04:19 (8) 05:47 (30) 05:03 (10) 03:57 (8) 03:11 (15) 02:57 (29) 02:48 (19) 01:34 (9)                 02:23 (21) Leif Åkerblom OK Österåker
        07:46 (25) 10:53 (18) 15:08 (15) 18:00 (12) 20:28 (12) 24:47 (8) 30:34 (12) 35:37 (13) 39:34 (11) 42:45 (11) 45:42 (12) 48:30 (12) 50:04 (12)                 52:27 (12)    
13 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 52:38 10:05 (28) 03:21 (10) 04:08 (10) 03:22 (13) 02:33 (9) 04:34 (14) 03:48 (3) 05:00 (9) 04:29 (16) 02:58 (9) 01:47 (8) 02:41 (14) 01:34 (9)                 02:18 (16) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        10:05 (28) 13:26 (26) 17:34 (25) 20:56 (24) 23:29 (21) 28:03 (22) 31:51 (19) 36:51 (17) 41:20 (13) 44:18 (13) 46:05 (13) 48:46 (13) 50:20 (13)                 52:38 (13)    
14 Matz Larsson Gustavsbergs OK 53:08 05:30 (4) 03:54 (20) 03:33 (3) 04:48 (30) 02:20 (3) 04:43 (18) 04:26 (18) 05:24 (16) 07:52 (31) 02:52 (6) 01:41 (4) 02:25 (5) 01:46 (18)                 01:54 (9) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        05:30 (4) 09:24 (7) 12:57 (4) 17:45 (10) 20:05 (9) 24:48 (9) 29:14 (10) 34:38 (9) 42:30 (19) 45:22 (17) 47:03 (16) 49:28 (15) 51:14 (15)                 53:08 (14)    
15 Magnus Hektor Järla Orientering 53:16 06:33 (11) 04:44 (29) 04:02 (7) 03:55 (24) 02:41 (15) 05:00 (21) 04:15 (12) 05:23 (15) 04:49 (22) 03:20 (18) 01:50 (11) 02:38 (12) 01:46 (19)                 02:20 (18) Magnus Hektor Järla Orientering
        06:33 (11) 11:17 (21) 15:19 (16) 19:14 (17) 21:55 (16) 26:55 (16) 31:10 (16) 36:33 (15) 41:22 (15) 44:42 (14) 46:32 (14) 49:10 (14) 50:56 (14)                 53:16 (15)    
16 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 54:31 06:09 (9) 05:14 (32) 04:20 (15) 03:59 (25) 02:56 (20) 04:28 (10) 04:50 (23) 05:18 (13) 04:32 (18) 03:24 (21) 02:13 (25) 02:29 (7) 01:29 (4)                 03:10 (30) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        06:09 (9) 11:23 (22) 15:43 (19) 19:42 (20) 22:38 (19) 27:06 (18) 31:56 (20) 37:14 (19) 41:46 (17) 45:10 (16) 47:23 (18) 49:52 (16) 51:21 (16)                 54:31 (16)    
17 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 54:34 07:45 (24) 03:44 (17) 04:26 (17) 03:25 (17) 02:46 (17) 04:36 (16) 04:05 (8) 05:56 (22) 04:37 (20) 04:12 (28) 01:50 (11) 03:15 (28) 01:50 (24)                 02:07 (12) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        07:45 (24) 11:29 (23) 15:55 (20) 19:20 (18) 22:06 (18) 26:42 (15) 30:47 (15) 36:43 (16) 41:20 (13) 45:32 (18) 47:22 (17) 50:37 (17) 52:27 (17)                 54:34 (17)    
18 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 55:21 06:38 (15) 04:01 (23) 05:01 (25) 03:21 (12) 02:51 (18) 04:31 (12) 04:22 (16) 06:06 (23) 04:41 (21) 04:20 (29) 01:57 (16) 02:51 (21) 01:54 (25)                 02:47 (27) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        06:38 (15) 10:39 (14) 15:40 (18) 19:01 (16) 21:52 (15) 26:23 (14) 30:45 (14) 36:51 (17) 41:32 (16) 45:52 (19) 47:49 (19) 50:40 (18) 52:34 (18)                 55:21 (18)    
19 Bo Davidsson Solna OK 56:39 05:52 (7) 04:50 (30) 04:20 (15) 03:05 (5) 02:36 (11) 06:18 (30) 04:58 (24) 05:24 (16) 04:32 (18) 03:11 (15) 01:55 (15) 04:47 (34) 01:58 (28)                 02:53 (28) Bo Davidsson Solna OK
        05:52 (7) 10:42 (15) 15:02 (13) 18:07 (13) 20:43 (13) 27:01 (17) 31:59 (21) 37:23 (20) 41:55 (18) 45:06 (15) 47:01 (15) 51:48 (19) 53:46 (19)                 56:39 (19)    
20 Åke Wansölin Söders-Tyresö 57:50 06:58 (19) 05:31 (34) 04:12 (11) 03:51 (22) 03:03 (21) 03:59 (3) 04:00 (6) 04:58 (8) 10:52 (34) 02:46 (3) 01:30 (3) 02:41 (15) 01:38 (13)                 01:51 (6) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        06:58 (19) 12:29 (25) 16:41 (23) 20:32 (22) 23:35 (22) 27:34 (21) 31:34 (17) 36:32 (14) 47:24 (23) 50:10 (22) 51:40 (22) 54:21 (22) 55:59 (21)                 57:50 (20)    
21 Leif Mörkfors Järfälla OK 58:16 06:41 (16) 04:09 (25) 05:46 (29) 03:38 (20) 02:52 (19) 04:04 (4) 05:01 (25) 06:09 (24) 04:31 (17) 04:01 (27) 04:32 (33) 02:46 (18) 02:14 (31)                 01:52 (7) Leif Mörkfors Järfälla OK
        06:41 (16) 10:50 (17) 16:36 (21) 20:14 (21) 23:06 (20) 27:10 (20) 32:11 (22) 38:20 (21) 42:51 (20) 46:52 (20) 51:24 (21) 54:10 (21) 56:24 (22)                 58:16 (21)    
22 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 58:44 06:35 (13) 04:00 (22) 04:31 (19) 03:47 (21) 03:08 (23) 05:08 (24) 04:39 (21) 06:57 (27) 05:44 (25) 03:47 (24) 02:05 (19) 03:07 (27) 01:54 (25)                 03:22 (32) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        06:35 (13) 10:35 (13) 15:06 (14) 18:53 (15) 22:01 (17) 27:09 (19) 31:48 (18) 38:45 (22) 44:29 (21) 48:16 (21) 50:21 (20) 53:28 (20) 55:22 (20)                 58:44 (22)    
23 Bo Norbäck Tullinge SK 59:23 06:52 (18) 03:54 (20) 04:46 (21) 04:02 (26) 04:03 (30) 05:01 (22) 04:42 (22) 09:40 (32) 04:28 (15) 03:21 (20) 01:53 (13) 02:53 (22) 01:25 (3)                 02:23 (21) Bo Norbäck Tullinge SK
        06:52 (18) 10:46 (16) 15:32 (17) 19:34 (19) 23:37 (23) 28:38 (23) 33:20 (23) 43:00 (25) 47:28 (25) 50:49 (24) 52:42 (24) 55:35 (24) 57:00 (24)                 59:23 (23)    
24 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 59:32 12:18 (31) 03:28 (14) 04:37 (20) 03:24 (16) 03:21 (28) 04:29 (11) 04:31 (20) 05:51 (20) 04:51 (23) 03:39 (23) 01:47 (8) 02:58 (23) 01:42 (16)                 02:36 (25) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        12:18 (31) 15:46 (30) 20:23 (30) 23:47 (28) 27:08 (27) 31:37 (26) 36:08 (25) 41:59 (24) 46:50 (22) 50:29 (23) 52:16 (23) 55:14 (23) 56:56 (23)                 59:32 (24)    
25 Kerstin Rosengren Attunda OK 62:59 07:13 (21) 03:49 (19) 06:51 (31) 03:15 (7) 07:15 (34) 05:04 (23) 05:01 (25) 06:13 (25) 05:17 (24) 03:48 (25) 01:54 (14) 03:06 (25) 01:40 (15)                 02:33 (24) Kerstin Rosengren Attunda OK
        07:13 (21) 11:02 (20) 17:53 (26) 21:08 (25) 28:23 (29) 33:27 (29) 38:28 (29) 44:41 (28) 49:58 (27) 53:46 (26) 55:40 (25) 58:46 (25) 60:26 (25)                 62:59 (25)    
26 Per-Åke Holm Sigtuna OK 64:21 07:11 (20) 03:18 (7) 06:09 (30) 05:41 (33) 02:36 (11) 06:10 (27) 04:06 (9) 05:43 (19) 06:30 (28) 03:54 (26) 06:19 (34) 02:49 (20) 01:47 (21)                 02:08 (13) Per-Åke Holm Sigtuna OK
        07:11 (20) 10:29 (12) 16:38 (22) 22:19 (26) 24:55 (25) 31:05 (25) 35:11 (24) 40:54 (23) 47:24 (23) 51:18 (25) 57:37 (26) 60:26 (26) 62:13 (26)                 64:21 (26)    
27 Tommy Lindberg Haninge SOK 65:40 18:30 (33) 03:22 (11) 04:54 (23) 03:18 (11) 03:15 (26) 05:35 (26) 05:05 (27) 05:21 (14) 03:55 (7) 03:10 (14) 02:46 (28) 02:31 (9) 01:45 (17)                 02:13 (14) Tommy Lindberg Haninge SOK
        18:30 (33) 21:52 (33) 26:46 (32) 30:04 (32) 33:19 (31) 38:54 (30) 43:59 (30) 49:20 (29) 53:15 (29) 56:25 (27) 59:11 (27) 61:42 (27) 63:27 (27)                 65:40 (27)    
28 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 71:56 08:53 (26) 04:42 (28) 04:49 (22) 04:06 (27) 03:34 (29) 06:10 (27) 04:27 (19) 18:24 (34) 04:14 (11) 03:27 (22) 01:45 (6) 02:43 (17) 02:06 (29)                 02:36 (25) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        08:53 (26) 13:35 (27) 18:24 (27) 22:30 (27) 26:04 (26) 32:14 (27) 36:41 (27) 55:05 (31) 59:19 (30) 62:46 (29) 64:31 (29) 67:14 (29) 69:20 (29)                 71:56 (28)    
29 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 71:58 07:38 (22) 04:30 (26) 04:56 (24) 03:33 (19) 03:15 (26) 06:10 (27) 07:25 (33) 07:04 (28) 07:45 (30) 05:18 (33) 03:22 (31) 04:40 (33) 02:31 (32)                 03:51 (33) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        07:38 (22) 12:08 (24) 17:04 (24) 20:37 (23) 23:52 (24) 30:02 (24) 37:27 (28) 44:31 (27) 52:16 (28) 57:34 (28) 60:56 (28) 65:36 (28) 68:07 (28)                 71:58 (29)    
30 Ronny Hedlund OK Södertörn 74:47 11:23 (30) 03:47 (18) 05:04 (26) 03:52 (23) 03:14 (25) 04:59 (20) 04:18 (13) 06:39 (26) 06:14 (27) 13:32 (34) 03:48 (32) 03:17 (29) 02:08 (30)                 02:32 (23) Ronny Hedlund OK Södertörn
        11:23 (30) 15:10 (29) 20:14 (29) 24:06 (29) 27:20 (28) 32:19 (28) 36:37 (26) 43:16 (26) 49:30 (26) 63:02 (30) 66:50 (30) 70:07 (30) 72:15 (30)                 74:47 (30)    
31 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 79:47 09:29 (27) 05:05 (31) 05:17 (27) 04:50 (31) 05:39 (33) 10:09 (34) 05:54 (31) 08:12 (30) 08:05 (32) 04:53 (31) 02:33 (27) 03:28 (31) 03:03 (33)                 03:10 (30) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        09:29 (27) 14:34 (28) 19:51 (28) 24:41 (30) 30:20 (30) 40:29 (31) 46:23 (31) 54:35 (30) 62:40 (31) 67:33 (31) 70:06 (31) 73:34 (31) 76:37 (31)                 79:47 (31)    
32 Claes Andersson Snättringe SK 81:19 12:57 (32) 03:38 (16) 12:44 (34) 03:28 (18) 03:04 (22) 07:32 (32) 05:39 (29) 16:12 (33) 04:10 (10) 03:02 (13) 01:49 (10) 03:05 (24) 01:56 (27)                 02:03 (10) Claes Andersson Snättringe SK
        12:57 (32) 16:35 (32) 29:19 (33) 32:47 (33) 35:51 (33) 43:23 (32) 49:02 (32) 65:14 (33) 69:24 (32) 72:26 (32) 74:15 (32) 77:20 (32) 79:16 (32)                 81:19 (32)    
33 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 91:01 11:00 (29) 05:26 (33) 07:33 (33) 05:33 (32) 04:49 (31) 09:16 (33) 09:28 (34) 08:31 (31) 09:02 (33) 05:14 (32) 03:01 (30) 04:14 (32) 03:22 (34)                 04:32 (34) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        11:00 (29) 16:26 (31) 23:59 (31) 29:32 (31) 34:21 (32) 43:37 (33) 53:05 (33) 61:36 (32) 70:38 (33) 75:52 (33) 78:53 (33) 83:07 (33) 86:29 (33)                 91:01 (33)    
34 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 93:38 27:45 (34) 04:36 (27) 06:54 (32) 07:39 (34) 04:55 (32) 07:06 (31) 06:24 (32) 07:15 (29) 06:05 (26) 04:27 (30) 02:24 (26) 03:20 (30) 01:47 (21)                 03:01 (29) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        27:45 (34) 32:21 (34) 39:15 (34) 46:54 (34) 51:49 (34) 58:55 (34) 65:19 (34) 72:34 (34) 78:39 (34) 83:06 (34) 85:30 (34) 88:50 (34) 90:37 (34)                 93:38 (34)    
- Per Ljung Stockholms OK 343:59 07:35   02:34   03:49   06:57   04:35   04:53   05:27   03:55   03:22   02:45   02:32   01:57                       293:38   Per Ljung Stockholms OK
        07:35   10:09   13:58   20:55   25:30   30:23   35:50   39:45   43:07   45:52   48:24   50:21                       343:59      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                   Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Rolf Skoglund Hellas Orientering 37:19 02:16 (2) 02:06 (2) 03:27 (4) 01:25 (2) 01:47 (7) 02:11 (2) 02:42 (1) 03:43 (3) 05:34 (24) 02:31 (2) 02:13 (21) 02:23 (4) 02:44 (3)                 02:17 (15) Rolf Skoglund Hellas Orientering
        02:16 (2) 04:22 (1) 07:49 (2) 09:14 (1) 11:01 (1) 13:12 (1) 15:54 (1) 19:37 (1) 25:11 (1) 27:42 (1) 29:55 (1) 32:18 (1) 35:02 (1)                 37:19 (1)    
2 Rune Rådeström Snättringe SK 39:02 02:31 (6) 01:59 (1) 03:17 (2) 01:47 (7) 01:48 (8) 02:31 (4) 03:20 (4) 04:44 (17) 04:38 (7) 02:52 (8) 01:56 (5) 02:25 (6) 02:58 (8)                 02:16 (12) Rune Rådeström Snättringe SK
        02:31 (6) 04:30 (2) 07:47 (1) 09:34 (2) 11:22 (2) 13:53 (2) 17:13 (2) 21:57 (2) 26:35 (2) 29:27 (2) 31:23 (2) 33:48 (2) 36:46 (2)                 39:02 (2)    
3 Mats Windstedt Södertälje-Nykvarn OF 39:07 02:01 (1) 06:16 (56) 02:46 (1) 02:36 (42) 01:28 (1) 02:14 (3) 04:07 (24) 03:23 (1) 03:39 (1) 02:03 (1) 01:36 (1) 02:38 (10) 02:23 (2)                 01:57 (3) Mats Windstedt Södertälje-Nykvarn OF
        02:01 (1) 08:17 (49) 11:03 (25) 13:39 (32) 15:07 (20) 17:21 (11) 21:28 (11) 24:51 (7) 28:30 (6) 30:33 (3) 32:09 (3) 34:47 (3) 37:10 (3)                 39:07 (3)    
4 Rune Carlsson Sundbybergs IK 39:25 02:31 (6) 03:22 (38) 03:43 (8) 01:28 (4) 01:45 (5) 03:11 (22) 03:54 (17) 03:43 (3) 04:25 (4) 02:39 (3) 01:51 (2) 02:15 (3) 02:46 (4)                 01:52 (1) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        02:31 (6) 05:53 (22) 09:36 (9) 11:04 (5) 12:49 (5) 16:00 (5) 19:54 (5) 23:37 (5) 28:02 (4) 30:41 (5) 32:32 (4) 34:47 (3) 37:33 (4)                 39:25 (4)    
5 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 41:07 02:34 (8) 02:12 (4) 03:21 (3) 01:55 (11) 01:46 (6) 02:55 (10) 04:38 (32) 04:00 (6) 04:26 (5) 02:53 (9) 02:04 (11) 02:55 (19) 03:22 (16)                 02:06 (5) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        02:34 (8) 04:46 (4) 08:07 (3) 10:02 (3) 11:48 (3) 14:43 (3) 19:21 (4) 23:21 (4) 27:47 (3) 30:40 (4) 32:44 (5) 35:39 (5) 39:01 (5)                 41:07 (5)    
6 Göran Frisk Attunda OK 42:28 02:45 (19) 02:32 (12) 03:27 (4) 01:45 (5) 01:51 (9) 03:14 (24) 03:22 (5) 04:12 (8) 05:09 (16) 02:39 (3) 02:17 (27) 02:29 (8) 04:49 (59)                 01:57 (3) Göran Frisk Attunda OK
        02:45 (19) 05:17 (12) 08:44 (4) 10:29 (4) 12:20 (4) 15:34 (4) 18:56 (3) 23:08 (3) 28:17 (5) 30:56 (6) 33:13 (6) 35:42 (6) 40:31 (6)                 42:28 (6)    
7 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 42:46 02:52 (24) 02:07 (3) 06:18 (55) 01:23 (1) 02:11 (21) 03:04 (17) 03:04 (2) 03:58 (5) 04:56 (11) 02:42 (5) 02:41 (38) 02:28 (7) 02:55 (6)                 02:07 (7) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        02:52 (24) 04:59 (5) 11:17 (33) 12:40 (19) 14:51 (18) 17:55 (13) 20:59 (9) 24:57 (8) 29:53 (7) 32:35 (7) 35:16 (7) 37:44 (7) 40:39 (7)                 42:46 (7)    
8 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 43:42 03:07 (32) 02:31 (11) 03:30 (7) 02:14 (23) 02:14 (24) 02:43 (5) 04:05 (22) 05:11 (27) 05:20 (21) 02:48 (7) 01:52 (3) 02:44 (12) 02:56 (7)                 02:27 (24) Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF
        03:07 (32) 05:38 (17) 09:08 (7) 11:22 (8) 13:36 (7) 16:19 (7) 20:24 (8) 25:35 (10) 30:55 (10) 33:43 (9) 35:35 (8) 38:19 (8) 41:15 (8)                 43:42 (8)    
9 Christer Andersson ATG 45:19 02:36 (11) 02:39 (16) 04:53 (38) 02:03 (15) 02:06 (15) 02:59 (13) 03:58 (18) 04:53 (22) 05:09 (16) 03:10 (15) 02:03 (8) 03:14 (34) 03:28 (22)                 02:08 (8) Christer Andersson ATG
        02:36 (11) 05:15 (11) 10:08 (16) 12:11 (13) 14:17 (9) 17:16 (10) 21:14 (10) 26:07 (12) 31:16 (11) 34:26 (11) 36:29 (10) 39:43 (12) 43:11 (14)                 45:19 (9)    
10 Olle Arman Nyköpings OK 45:21 02:34 (8) 02:38 (15) 03:53 (15) 03:28 (60) 01:55 (10) 04:27 (42) 03:46 (14) 04:31 (13) 04:34 (6) 03:01 (11) 02:19 (28) 02:42 (11) 03:13 (10)                 02:20 (17) Olle Arman Nyköpings OK
        02:34 (8) 05:12 (8) 09:05 (6) 12:33 (17) 14:28 (15) 18:55 (23) 22:41 (16) 27:12 (16) 31:46 (12) 34:47 (12) 37:06 (13) 39:48 (13) 43:01 (12)                 45:21 (10)    
11 Börje Pahlén Söders-Tyresö 45:27 02:27 (4) 02:35 (13) 03:50 (11) 02:22 (33) 02:07 (16) 03:02 (15) 03:40 (10) 04:44 (17) 05:11 (19) 03:14 (23) 02:29 (34) 03:09 (29) 03:24 (19)                 03:13 (45) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        02:27 (4) 05:02 (6) 08:52 (5) 11:14 (7) 13:21 (6) 16:23 (8) 20:03 (7) 24:47 (6) 29:58 (9) 33:12 (8) 35:41 (9) 38:50 (9) 42:14 (9)                 45:27 (11)    
12 Anna-Karin Johansson Vandrarringen 45:28 03:20 (42) 02:57 (30) 04:47 (37) 02:14 (23) 02:02 (13) 03:23 (32) 03:42 (11) 04:25 (12) 05:01 (14) 03:05 (12) 02:09 (14) 02:46 (13) 03:27 (20)                 02:10 (10) Anna-Karin Johansson Vandrarringen
        03:20 (42) 06:17 (29) 11:04 (27) 13:18 (23) 15:20 (23) 18:43 (19) 22:25 (14) 26:50 (13) 31:51 (13) 34:56 (13) 37:05 (12) 39:51 (14) 43:18 (15)                 45:28 (12)    
13 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 45:30 02:18 (3) 02:18 (5) 05:58 (52) 04:02 (63) 01:43 (3) 03:45 (37) 03:33 (9) 04:19 (9) 04:13 (2) 02:47 (6) 01:54 (4) 02:24 (5) 03:36 (26)                 02:40 (29) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        02:18 (3) 04:36 (3) 10:34 (22) 14:36 (36) 16:19 (33) 20:04 (31) 23:37 (22) 27:56 (18) 32:09 (15) 34:56 (13) 36:50 (11) 39:14 (10) 42:50 (11)                 45:30 (13)    
14 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 45:55 03:02 (29) 02:36 (14) 06:14 (54) 02:53 (54) 01:44 (4) 02:45 (6) 03:27 (6) 04:20 (10) 04:56 (11) 03:11 (18) 02:10 (17) 02:11 (2) 03:33 (25)                 02:53 (33) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        03:02 (29) 05:38 (17) 11:52 (37) 14:45 (38) 16:29 (36) 19:14 (27) 22:41 (16) 27:01 (15) 31:57 (14) 35:08 (15) 37:18 (15) 39:29 (11) 43:02 (13)                 45:55 (14)    
15 Ulf Åström OK Roslagen 47:31 02:56 (25) 04:25 (46) 06:21 (56) 02:15 (26) 02:16 (27) 02:58 (12) 03:44 (12) 04:49 (21) 04:24 (3) 02:55 (10) 02:09 (14) 02:51 (17) 03:20 (13)                 02:08 (8) Ulf Åström OK Roslagen
        02:56 (25) 07:21 (38) 13:42 (48) 15:57 (46) 18:13 (44) 21:11 (36) 24:55 (29) 29:44 (24) 34:08 (20) 37:03 (18) 39:12 (18) 42:03 (17) 45:23 (16)                 47:31 (15)    
16 Sven Setterqvist OK Södertörn 47:35 02:44 (16) 02:41 (17) 05:26 (48) 01:48 (8) 01:40 (2) 01:58 (1) 05:27 (46) 03:28 (2) 04:41 (8) 04:23 (53) 02:52 (44) 02:50 (16) 02:20 (1) 03:03 (1)             02:14 (11) Sven Setterqvist OK Södertörn
        02:44 (16) 05:25 (13) 10:51 (23) 12:39 (18) 14:19 (11) 16:17 (6) 21:44 (13) 25:12 (9) 29:53 (7) 34:16 (10) 37:08 (14) 39:58 (15) 42:18 (10) 45:21 (1)             47:35 (16)    
17 Bo Sundén Karlsbyhedens IK 48:58 02:38 (14) 02:50 (22) 03:51 (12) 01:54 (10) 02:25 (39) 03:10 (21) 03:11 (3) 05:44 (45) 07:39 (50) 03:20 (25) 01:59 (7) 04:34 (56) 03:19 (12)                 02:24 (19) Bo Sundén Karlsbyhedens IK
        02:38 (14) 05:28 (14) 09:19 (8) 11:13 (6) 13:38 (8) 16:48 (9) 19:59 (6) 25:43 (11) 33:22 (16) 36:42 (17) 38:41 (16) 43:15 (19) 46:34 (19)                 48:58 (17)    
18 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 49:32 03:10 (37) 04:07 (44) 03:46 (9) 02:18 (29) 02:10 (20) 03:01 (14) 04:05 (22) 05:17 (34) 05:31 (23) 03:12 (19) 02:11 (18) 03:04 (27) 04:02 (38)                 03:38 (57) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        03:10 (37) 07:17 (36) 11:03 (25) 13:21 (27) 15:31 (25) 18:32 (17) 22:37 (15) 27:54 (17) 33:25 (17) 36:37 (16) 38:48 (17) 41:52 (16) 45:54 (17)                 49:32 (18)    
19 Jan Olof Norén Järla Orientering 49:58 03:07 (32) 02:50 (22) 04:04 (19) 02:07 (19) 02:17 (29) 04:35 (45) 04:54 (39) 05:10 (26) 05:07 (15) 03:24 (30) 02:09 (14) 03:31 (44) 04:02 (38)                 02:41 (31) Jan Olof Norén Järla Orientering
        03:07 (32) 05:57 (26) 10:01 (15) 12:08 (12) 14:25 (14) 19:00 (25) 23:54 (23) 29:04 (22) 34:11 (21) 37:35 (20) 39:44 (19) 43:15 (19) 47:17 (20)                 49:58 (19)    
20 Svante Frid Enebybergs IF 51:14 02:44 (16) 04:46 (48) 03:48 (10) 02:01 (13) 02:14 (24) 03:16 (26) 04:14 (27) 05:20 (36) 06:26 (37) 03:31 (34) 02:21 (30) 03:55 (51) 03:37 (27)                 03:01 (38) Svante Frid Enebybergs IF
        02:44 (16) 07:30 (41) 11:18 (35) 13:19 (25) 15:33 (27) 18:49 (20) 23:03 (20) 28:23 (20) 34:49 (22) 38:20 (22) 40:41 (20) 44:36 (21) 48:13 (21)                 51:14 (20)    
21 Leif Lundquist Enebybergs IF 51:25 02:27 (4) 04:33 (47) 05:52 (51) 01:45 (5) 02:12 (23) 02:48 (7) 04:47 (37) 04:07 (7) 04:55 (9) 04:47 (60) 02:53 (45) 01:59 (1) 02:51 (5) 03:23 (2)             02:06 (5) Leif Lundquist Enebybergs IF
        02:27 (4) 07:00 (34) 12:52 (42) 14:37 (37) 16:49 (38) 19:37 (29) 24:24 (25) 28:31 (21) 33:26 (18) 38:13 (21) 41:06 (21) 43:05 (18) 45:56 (18) 49:19 (2)             51:25 (21)    
22 Börje Borgström Sundbybergs IK 52:13 04:38 (62) 04:59 (52) 04:03 (18) 02:02 (14) 03:18 (62) 03:22 (31) 03:52 (16) 04:35 (14) 05:10 (18) 03:45 (42) 03:17 (55) 02:48 (15) 03:53 (32)                 02:31 (27) Börje Borgström Sundbybergs IK
        04:38 (62) 09:37 (55) 13:40 (47) 15:42 (44) 19:00 (49) 22:22 (43) 26:14 (33) 30:49 (31) 35:59 (24) 39:44 (25) 43:01 (27) 45:49 (25) 49:42 (24)                 52:13 (22)    
23 Hans Gustavsson Nyköpings OK 52:15 02:50 (23) 02:24 (7) 05:51 (50) 03:25 (59) 01:58 (11) 05:12 (48) 03:27 (6) 05:03 (24) 06:29 (39) 03:13 (21) 02:15 (26) 02:57 (20) 04:13 (44)                 02:58 (36) Hans Gustavsson Nyköpings OK
        02:50 (23) 05:14 (9) 11:05 (28) 14:30 (35) 16:28 (35) 21:40 (40) 25:07 (31) 30:10 (27) 36:39 (27) 39:52 (26) 42:07 (24) 45:04 (22) 49:17 (23)                 52:15 (23)    
24 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 52:33 02:36 (11) 03:20 (37) 04:16 (25) 02:05 (17) 02:36 (50) 03:58 (38) 04:08 (25) 05:13 (30) 06:38 (41) 03:58 (46) 02:45 (41) 03:36 (45) 03:54 (33)                 03:30 (54) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        02:36 (11) 05:56 (25) 10:12 (17) 12:17 (14) 14:53 (19) 18:51 (21) 22:59 (19) 28:12 (19) 34:50 (23) 38:48 (23) 41:33 (22) 45:09 (23) 49:03 (22)                 52:33 (24)    
25 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 52:42 02:45 (18) 02:29 (10) 05:11 (43) 02:46 (50) 02:21 (37) 03:05 (19) 06:07 (50) 05:31 (43) 05:45 (28) 03:22 (27) 02:24 (32) 03:46 (48) 04:13 (44)                 02:57 (35) Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK
        02:45 (18) 05:14 (9) 10:25 (20) 13:11 (22) 15:32 (26) 18:37 (18) 24:44 (27) 30:15 (29) 36:00 (25) 39:22 (24) 41:46 (23) 45:32 (24) 49:45 (25)                 52:42 (25)    
26 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 53:32 03:07 (33) 02:46 (19) 04:21 (27) 02:17 (28) 02:17 (29) 05:54 (54) 03:45 (13) 05:20 (36) 07:45 (51) 03:13 (21) 02:03 (8) 03:54 (50) 03:52 (31)                 02:58 (36) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        03:07 (33) 05:53 (22) 10:14 (18) 12:31 (15) 14:48 (17) 20:42 (34) 24:27 (26) 29:47 (25) 37:32 (31) 40:45 (27) 42:48 (26) 46:42 (26) 50:34 (26)                 53:32 (26)    
27 Kurt Eriksson Vandrarringen 53:38 02:46 (21) 02:44 (18) 04:18 (26) 02:19 (31) 02:17 (29) 04:00 (39) 07:59 (57) 06:37 (57) 05:52 (30) 03:35 (38) 02:14 (23) 03:01 (23) 03:31 (23)                 02:25 (22) Kurt Eriksson Vandrarringen
        02:46 (21) 05:30 (15) 09:48 (13) 12:07 (11) 14:24 (12) 18:24 (16) 26:23 (34) 33:00 (41) 38:52 (35) 42:27 (32) 44:41 (33) 47:42 (30) 51:13 (28)                 53:38 (27)    
28 Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 53:50 02:34 (9) 03:01 (32) 04:06 (21) 02:16 (27) 02:20 (36) 03:06 (20) 04:18 (29) 05:14 (32) 06:44 (43) 03:30 (33) 05:34 (66) 04:52 (65) 03:45 (30)                 02:30 (26) Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK
        02:34 (9) 05:35 (16) 09:41 (10) 11:57 (9) 14:17 (9) 17:23 (12) 21:41 (12) 26:55 (14) 33:39 (19) 37:09 (19) 42:43 (25) 47:35 (28) 51:20 (29)                 53:50 (28)    
28 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 53:50 03:10 (37) 03:08 (35) 08:35 (62) 02:49 (51) 02:31 (45) 03:33 (34) 04:39 (34) 05:11 (27) 05:55 (31) 03:22 (27) 02:14 (23) 03:01 (24) 03:23 (17)                 02:19 (16) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        03:10 (37) 06:18 (30) 14:53 (52) 17:42 (54) 20:13 (53) 23:46 (45) 28:25 (42) 33:36 (42) 39:31 (37) 42:53 (34) 45:07 (34) 48:08 (31) 51:31 (30)                 53:50 (28)    
30 Conny Husén OK Roslagen 54:24 04:21 (57) 02:18 (5) 03:52 (14) 02:11 (21) 02:33 (48) 03:02 (15) 04:32 (31) 06:38 (58) 08:03 (54) 03:31 (34) 03:00 (48) 04:28 (54) 03:31 (23)                 02:24 (19) Conny Husén OK Roslagen
        04:21 (57) 06:39 (31) 10:31 (21) 12:42 (20) 15:15 (21) 18:17 (14) 22:49 (18) 29:27 (23) 37:30 (30) 41:01 (29) 44:01 (29) 48:29 (32) 52:00 (31)                 54:24 (30)    
31 Leif Hermundstad Snättringe SK 54:26 04:24 (60) 02:59 (31) 04:55 (39) 02:27 (40) 02:33 (48) 04:13 (40) 04:38 (32) 05:29 (40) 05:37 (25) 03:35 (38) 02:44 (39) 03:30 (43) 04:05 (42)                 03:17 (49) Leif Hermundstad Snättringe SK
        04:24 (60) 07:23 (39) 12:18 (39) 14:45 (38) 17:18 (40) 21:31 (39) 26:09 (32) 31:38 (33) 37:15 (29) 40:50 (28) 43:34 (28) 47:04 (27) 51:09 (27)                 54:26 (31)    
32 Thord Rådberg OK Roslagen 54:40 03:01 (28) 02:50 (22) 05:18 (45) 02:25 (36) 02:18 (32) 03:14 (24) 04:00 (19) 07:06 (62) 07:49 (52) 04:29 (57) 02:08 (13) 04:42 (59) 03:27 (20)                 01:53 (2) Thord Rådberg OK Roslagen
        03:01 (28) 05:51 (21) 11:09 (30) 13:34 (31) 15:52 (30) 19:06 (26) 23:06 (21) 30:12 (28) 38:01 (34) 42:30 (33) 44:38 (32) 49:20 (37) 52:47 (33)                 54:40 (32)    
33 Mats Lundblad Täby OK 55:06 03:04 (30) 02:50 (21) 03:51 (12) 03:33 (61) 02:08 (17) 05:18 (50) 06:34 (55) 04:35 (14) 04:58 (13) 06:11 (64) 02:45 (41) 03:00 (22) 04:03 (40)                 02:16 (13) Mats Lundblad Täby OK
        03:04 (30) 05:54 (24) 09:45 (11) 13:18 (23) 15:26 (24) 20:44 (35) 27:18 (40) 31:53 (34) 36:51 (28) 43:02 (35) 45:47 (36) 48:47 (34) 52:50 (34)                 55:06 (33)    
34 Martin Eriksson OK Södertörn 55:15 03:15 (40) 04:57 (51) 04:46 (35) 02:21 (32) 02:15 (26) 04:47 (46) 04:26 (30) 05:12 (29) 06:00 (32) 03:48 (44) 02:37 (36) 03:17 (38) 04:31 (53)                 03:03 (39) Martin Eriksson OK Södertörn
        03:15 (40) 08:12 (48) 12:58 (45) 15:19 (41) 17:34 (41) 22:21 (41) 26:47 (38) 31:59 (35) 37:59 (33) 41:47 (31) 44:24 (31) 47:41 (29) 52:12 (32)                 55:15 (34)    
35 Eva von Heijne Sigtuna OK 55:27 04:34 (61) 03:15 (36) 04:14 (24) 02:12 (22) 02:32 (46) 02:55 (10) 04:41 (35) 06:28 (55) 08:15 (55) 03:58 (46) 02:13 (21) 04:33 (55) 03:21 (14)                 02:16 (12) Eva von Heijne Sigtuna OK
        04:34 (61) 07:49 (45) 12:03 (38) 14:15 (34) 16:47 (37) 19:42 (30) 24:23 (24) 30:51 (32) 39:06 (36) 43:04 (36) 45:17 (35) 49:50 (40) 53:11 (36)                 55:27 (35)    
36 Ingrid Graneli Haninge SOK 55:34 03:45 (46) 02:26 (9) 05:06 (41) 01:51 (9) 02:09 (18) 05:01 (47) 06:18 (53) 05:29 (40) 08:16 (56) 03:10 (15) 02:19 (28) 03:10 (30) 03:54 (33)                 02:40 (29) Ingrid Graneli Haninge SOK
        03:45 (46) 06:11 (28) 11:17 (33) 13:08 (21) 15:17 (22) 20:18 (32) 26:36 (36) 32:05 (37) 40:21 (41) 43:31 (37) 45:50 (37) 49:00 (36) 52:54 (35)                 55:34 (36)    
37 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 56:07 03:09 (36) 06:00 (55) 03:57 (17) 02:24 (35) 02:11 (21) 06:44 (57) 04:44 (36) 05:29 (40) 05:37 (25) 03:17 (24) 03:08 (53) 03:05 (28) 03:57 (36)                 02:25 (22) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        03:09 (36) 09:09 (52) 13:06 (46) 15:30 (43) 17:41 (42) 24:25 (46) 29:09 (43) 34:38 (43) 40:15 (38) 43:32 (38) 46:40 (40) 49:45 (38) 53:42 (38)                 56:07 (37)    
37 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 56:07 03:16 (41) 03:46 (42) 04:05 (20) 02:25 (36) 02:29 (43) 03:17 (27) 05:47 (47) 05:21 (38) 07:10 (45) 04:07 (49) 02:22 (31) 04:47 (63) 04:33 (54)                 02:42 (32) Jan-Olof Malm Sigtuna OK
        03:16 (41) 07:02 (35) 11:07 (29) 13:32 (30) 16:01 (32) 19:18 (28) 25:05 (30) 30:26 (30) 37:36 (32) 41:43 (30) 44:05 (30) 48:52 (35) 53:25 (37)                 56:07 (37)    
39 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 56:26 02:37 (13) 07:18 (58) 04:25 (29) 01:55 (11) 02:09 (18) 02:51 (9) 09:06 (62) 05:00 (23) 05:22 (22) 03:09 (14) 02:14 (23) 04:44 (60) 03:15 (11)                 02:21 (18) Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben
        02:37 (13) 09:55 (57) 14:20 (49) 16:15 (49) 18:24 (45) 21:15 (37) 30:21 (45) 35:21 (45) 40:43 (43) 43:52 (41) 46:06 (39) 50:50 (41) 54:05 (40)                 56:26 (39)    
40 Kenneth Berglund Hellas Orientering 56:54 02:58 (26) 02:50 (21) 04:09 (23) 02:08 (20) 02:19 (35) 08:28 (60) 04:01 (20) 05:09 (25) 08:42 (59) 03:35 (38) 02:32 (35) 02:58 (21) 04:00 (37)                 03:05 (40) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        02:58 (26) 05:48 (20) 09:57 (14) 12:05 (10) 14:24 (12) 22:52 (44) 26:53 (39) 32:02 (36) 40:44 (44) 44:19 (42) 46:51 (41) 49:49 (39) 53:49 (39)                 56:54 (40)    
41 Hans Carlsson Hellas Orientering 59:19 04:14 (56) 03:03 (33) 03:56 (16) 02:06 (18) 02:28 (41) 03:04 (17) 09:17 (63) 04:44 (19) 07:28 (49) 03:23 (29) 05:22 (65) 03:14 (34) 03:23 (17)                 03:37 (56) Hans Carlsson Hellas Orientering
        04:14 (56) 07:17 (36) 11:13 (32) 13:19 (25) 15:47 (29) 18:51 (21) 28:08 (41) 32:52 (40) 40:20 (40) 43:43 (39) 49:05 (44) 52:19 (44) 55:42 (41)                 59:19 (41)    
42 Kurt Andersson Enebybergs IF 59:20 03:57 (51) 02:52 (27) 03:28 (6) 02:14 (23) 02:16 (27) 03:35 (35) 06:29 (54) 05:14 (32) 06:22 (36) 11:23 (66) 02:03 (8) 03:01 (23) 03:21 (14)                 03:05 (40) Kurt Andersson Enebybergs IF
        03:57 (51) 06:49 (32) 10:17 (19) 12:31 (15) 14:47 (16) 18:22 (15) 24:51 (28) 30:05 (26) 36:27 (26) 47:50 (46) 49:53 (45) 52:54 (45) 56:15 (42)                 59:20 (42)    
43 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 60:12 03:57 (51) 02:52 (27) 04:22 (28) 02:36 (42) 02:40 (52) 05:54 (54) 04:16 (28) 05:57 (48) 07:58 (53) 04:25 (54) 03:47 (58) 03:28 (41) 04:22 (48)                 03:38 (57) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:57 (51) 06:49 (32) 11:11 (31) 13:47 (33) 16:27 (34) 22:21 (41) 26:37 (37) 32:34 (38) 40:32 (42) 44:57 (43) 48:44 (43) 52:12 (43) 56:34 (43)                 60:12 (43)    
44 Jan Larsson Tullinge SK 60:20 02:45 (18) 02:24 (7) 04:36 (32) 03:37 (62) 02:21 (37) 03:13 (23) 13:37 (66) 05:17 (34) 04:55 (9) 03:10 (15) 02:12 (20) 03:11 (31) 05:33 (61)                 03:29 (53) Jan Larsson Tullinge SK
        02:45 (18) 05:09 (7) 09:45 (11) 13:22 (28) 15:43 (28) 18:56 (24) 32:33 (51) 37:50 (47) 42:45 (45) 45:55 (44) 48:07 (42) 51:18 (42) 56:51 (44)                 60:20 (44)    
45 Birgitta Klang Långhundra IF 61:56 02:49 (22) 02:55 (29) 05:14 (44) 02:30 (41) 02:32 (46) 04:30 (43) 06:00 (49) 06:07 (50) 10:49 (64) 05:28 (61) 02:59 (47) 03:11 (31) 04:28 (50)                 02:24 (20) Birgitta Klang Långhundra IF
        02:49 (22) 05:44 (19) 10:58 (24) 13:28 (29) 16:00 (31) 20:30 (33) 26:30 (35) 32:37 (39) 43:26 (47) 48:54 (47) 51:53 (47) 55:04 (46) 59:32 (45)                 61:56 (45)    
46 Curt Lindgren OK Roslagen 63:16 04:48 (64) 02:51 (26) 07:03 (59) 02:23 (34) 05:11 (66) 03:28 (33) 06:45 (56) 06:15 (52) 07:22 (47) 03:33 (36) 02:39 (37) 03:15 (36) 04:28 (50)                 03:15 (46) Curt Lindgren OK Roslagen
        04:48 (64) 07:39 (44) 14:42 (51) 17:05 (50) 22:16 (57) 25:44 (50) 32:29 (50) 38:44 (49) 46:06 (49) 49:39 (49) 52:18 (48) 55:33 (47) 60:01 (46)                 63:16 (46)    
47 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 64:15 04:45 (63) 02:48 (20) 04:07 (22) 04:28 (65) 02:18 (33) 09:33 (61) 06:12 (51) 05:44 (45) 06:28 (38) 04:25 (54) 03:04 (50) 03:12 (33) 03:55 (35)                 03:16 (48) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        04:45 (63) 07:33 (42) 11:40 (36) 16:08 (48) 18:26 (46) 27:59 (53) 34:11 (55) 39:55 (52) 46:23 (50) 50:48 (50) 53:52 (50) 57:04 (49) 60:59 (48)                 64:15 (47)    
48 Ingemar Johnsson OK Södertörn 64:30 03:49 (48) 03:46 (42) 05:18 (45) 02:51 (53) 02:54 (57) 05:50 (53) 05:17 (44) 06:41 (59) 06:50 (44) 04:25 (54) 03:34 (56) 04:36 (57) 04:46 (58)                 03:53 (59) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        03:49 (48) 07:35 (43) 12:53 (43) 15:44 (45) 18:38 (47) 24:28 (47) 29:45 (44) 36:26 (46) 43:16 (46) 47:41 (45) 51:15 (46) 55:51 (48) 60:37 (47)                 64:30 (48)    
49 Ulf Skogtjärn OK Linné 65:03 03:53 (50) 14:22 (63) 05:59 (53) 02:25 (36) 02:26 (40) 04:34 (44) 04:03 (21) 05:13 (30) 06:08 (33) 03:37 (41) 02:11 (18) 03:23 (39) 03:44 (29)                 03:05 (40) Ulf Skogtjärn OK Linné
        03:53 (50) 18:15 (62) 24:14 (62) 26:39 (61) 29:05 (61) 33:39 (61) 37:42 (58) 42:55 (57) 49:03 (54) 52:40 (52) 54:51 (51) 58:14 (51) 61:58 (49)                 65:03 (49)    
50 Carin Runqvist Järfälla OK 65:50 03:05 (31) 03:05 (34) 06:38 (58) 02:39 (46) 02:43 (54) 03:18 (28) 10:18 (65) 06:04 (49) 10:28 (63) 03:47 (43) 02:48 (43) 03:28 (41) 04:14 (46)                 03:15 (46) Carin Runqvist Järfälla OK
        03:05 (31) 06:10 (27) 12:48 (41) 15:27 (42) 18:10 (43) 21:28 (38) 31:46 (48) 37:50 (47) 48:18 (51) 52:05 (51) 54:53 (52) 58:21 (52) 62:35 (51)                 65:50 (50)    
51 Kristina Frisk Attunda OK 66:05 03:08 (35) 04:51 (50) 04:33 (31) 02:18 (29) 02:18 (32) 13:18 (66) 08:45 (60) 04:44 (17) 05:38 (27) 03:20 (25) 03:02 (49) 03:02 (26) 04:03 (40)                 03:05 (40) Kristina Frisk Attunda OK
        03:08 (35) 07:59 (47) 12:32 (40) 14:50 (40) 17:08 (39) 30:26 (57) 39:11 (60) 43:55 (59) 49:33 (57) 52:53 (55) 55:55 (54) 58:57 (53) 63:00 (52)                 66:05 (51)    
52 Göran Andersson Täby OK 66:21 04:05 (53) 05:23 (53) 05:02 (40) 02:50 (52) 02:40 (52) 08:24 (59) 04:09 (26) 07:10 (63) 06:09 (34) 03:25 (31) 04:03 (60) 04:44 (60) 04:24 (49)                 03:53 (59) Göran Andersson Täby OK
        04:05 (53) 09:28 (53) 14:30 (50) 17:20 (51) 20:00 (50) 28:24 (54) 32:33 (51) 39:43 (51) 45:52 (48) 49:17 (48) 53:20 (49) 58:04 (50) 62:28 (50)                 66:21 (52)    
53 Ann-Marie Holmström Gutavsbergs OK 67:36 02:43 (15) 08:00 (61) 04:37 (33) 02:39 (47) 02:03 (14) 12:36 (63) 08:30 (59) 04:42 (16) 05:51 (29) 03:08 (13) 03:05 (52) 03:24 (40) 03:43 (28)                 02:35 (28) Ann-Marie Holmström Gutavsbergs OK
        02:43 (15) 10:43 (58) 15:20 (55) 17:59 (55) 20:02 (51) 32:38 (58) 41:08 (62) 45:50 (61) 51:41 (59) 54:49 (58) 57:54 (57) 61:18 (56) 65:01 (54)                 67:36 (53)    
54 Aila Halttunen Haninge SOK 68:39 03:00 (27) 17:29 (65) 04:30 (30) 02:04 (16) 03:06 (59) 03:21 (29) 03:48 (15) 05:25 (39) 06:37 (40) 03:25 (31) 04:37 (64) 02:51 (17) 04:30 (52)                 03:56 (64) Aila Halttunen Haninge SOK
        03:00 (27) 20:29 (64) 24:59 (63) 27:03 (62) 30:09 (63) 33:30 (60) 37:18 (57) 42:43 (55) 49:20 (56) 52:45 (54) 57:22 (55) 60:13 (55) 64:43 (53)                 68:39 (54)    
55 Carl Carlin Söders-Tyresö 69:43 03:28 (43) 06:19 (57) 05:08 (42) 02:40 (49) 02:37 (51) 05:13 (49) 08:22 (58) 06:17 (53) 08:53 (60) 04:21 (52) 04:26 (62) 04:26 (53) 04:21 (47)                 03:12 (44) Carl Carlin Söders-Tyresö
        03:28 (43) 09:47 (56) 14:55 (53) 17:35 (53) 20:12 (52) 25:25 (48) 33:47 (53) 40:04 (53) 48:57 (53) 53:18 (56) 57:44 (56) 62:10 (57) 66:31 (55)                 69:43 (55)    
56 Per Geijer FM IF 70:07 14:49 (66) 03:30 (40) 04:46 (35) 04:05 (64) 02:44 (55) 02:48 (7) 05:26 (45) 10:18 (65) 07:22 (47) 03:12 (19) 01:58 (6) 02:34 (9) 03:11 (9)                 03:24 (52) Per Geijer FM IF
        14:49 (66) 18:19 (63) 23:05 (60) 27:10 (63) 29:54 (62) 32:42 (59) 38:08 (59) 48:26 (62) 55:48 (62) 59:00 (61) 60:58 (61) 63:32 (61) 66:43 (56)                 70:07 (56)    
57 Kjell Tancred IBM-Klubben 70:30 03:41 (45) 07:58 (60) 04:41 (34) 02:37 (44) 02:29 (43) 13:13 (65) 05:01 (41) 05:52 (47) 06:43 (42) 04:34 (59) 02:54 (46) 03:16 (37) 04:10 (43)                 03:21 (51) Kjell Tancred IBM-Klubben
        03:41 (45) 11:39 (60) 16:20 (57) 18:57 (57) 21:26 (55) 34:39 (62) 39:40 (61) 45:32 (60) 52:15 (60) 56:49 (60) 59:43 (60) 62:59 (58) 67:09 (57)                 70:30 (57)    
58 Sivert Söderbärg OK Roslagen 71:57 04:22 (58) 04:09 (45) 10:12 (64) 02:54 (55) 04:21 (65) 04:13 (40) 05:56 (48) 06:41 (59) 07:14 (46) 04:33 (58) 03:44 (57) 04:48 (64) 04:40 (56)                 04:10 (65) Sivert Söderbärg OK Roslagen
        04:22 (58) 08:31 (50) 18:43 (58) 21:37 (58) 25:58 (59) 30:11 (56) 36:07 (56) 42:48 (56) 50:02 (58) 54:35 (57) 58:19 (58) 63:07 (60) 67:47 (58)                 71:57 (58)    
59 Lars Fridén FMV 72:03 04:23 (59) 03:29 (39) 07:58 (61) 02:56 (56) 03:00 (58) 05:24 (52) 04:51 (38) 06:56 (61) 10:06 (62) 06:09 (63) 04:02 (59) 03:45 (47) 05:09 (60)                 03:55 (63) Lars Fridén FMV
        04:23 (59) 07:52 (46) 15:50 (56) 18:46 (56) 21:46 (56) 27:10 (51) 32:01 (49) 38:57 (50) 49:03 (54) 55:12 (59) 59:14 (59) 62:59 (58) 68:08 (59)                 72:03 (59)    
60 Sören Johansson Sala OK 72:24 03:39 (44) 07:44 (59) 09:03 (63) 01:26 (3) 01:59 (12) 03:21 (29) 03:32 (8) 04:21 (11) 05:13 (20) 03:33 (36) 02:06 (12) 02:47 (14) 19:47 (66)                 03:53 (59) Sören Johansson Sala OK
        03:39 (44) 11:23 (59) 20:26 (59) 21:52 (59) 23:51 (58) 27:12 (52) 30:44 (47) 35:05 (44) 40:18 (39) 43:51 (40) 45:57 (38) 48:44 (33) 68:31 (60)                 72:24 (60)    
61 Britt Nordqvist OK Sänkan 72:49 03:50 (49) 05:42 (54) 05:23 (47) 02:37 (44) 03:08 (60) 08:19 (58) 05:09 (43) 06:10 (51) 08:34 (58) 03:48 (44) 02:44 (39) 03:41 (46) 10:26 (65)                 03:18 (50) Britt Nordqvist OK Sänkan
        03:50 (49) 09:32 (54) 14:55 (53) 17:32 (52) 20:40 (54) 28:59 (55) 34:08 (54) 40:18 (54) 48:52 (52) 52:40 (52) 55:24 (53) 59:05 (54) 69:31 (61)                 72:49 (61)    
62 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 76:28 03:47 (47) 03:38 (41) 05:31 (49) 03:10 (57) 02:47 (56) 06:36 (56) 05:03 (42) 12:34 (66) 12:20 (65) 05:30 (62) 03:12 (54) 03:53 (49) 04:34 (55)                 03:53 (59) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        03:47 (47) 07:25 (40) 12:56 (44) 16:06 (47) 18:53 (48) 25:29 (49) 30:32 (46) 43:06 (58) 55:26 (61) 60:56 (62) 64:08 (62) 68:01 (62) 72:35 (62)                 76:28 (62)    
63 Ulf Nordin Snättringe 77:45 03:12 (39) 14:21 (62) 06:29 (57) 02:25 (36) 02:28 (41) 11:11 (62) 06:16 (52) 05:43 (44) 06:10 (35) 04:03 (48) 02:28 (33) 04:44 (60) 04:41 (57)                 03:34 (55) Ulf Nordin Snättringe
        03:12 (39) 17:33 (61) 24:02 (61) 26:27 (60) 28:55 (60) 40:06 (64) 46:22 (64) 52:05 (64) 58:15 (63) 62:18 (63) 64:46 (63) 69:30 (63) 74:11 (63)                 77:45 (63)    
64 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 80:45 04:10 (55) 04:46 (48) 19:36 (66) 02:39 (46) 03:11 (61) 03:40 (36) 04:58 (40) 06:34 (56) 10:00 (61) 04:07 (49) 03:04 (50) 04:40 (58) 06:52 (63)                 02:28 (25) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:10 (55) 08:56 (51) 28:32 (64) 31:11 (64) 34:22 (64) 38:02 (63) 43:00 (63) 49:34 (63) 59:34 (64) 63:41 (64) 66:45 (64) 71:25 (64) 78:17 (64)                 80:45 (64)    
65 Björn Simons Sundbybergs IK 103:04 04:07 (54) 21:25 (66) 10:23 (65) 05:06 (66) 03:25 (63) 05:22 (51) 10:05 (64) 06:22 (54) 15:08 (66) 04:18 (51) 04:08 (61) 03:55 (51) 06:25 (62)                 02:55 (34) Björn Simons Sundbybergs IK
        04:07 (54) 25:32 (66) 35:55 (66) 41:01 (66) 44:26 (66) 49:48 (65) 59:53 (65) 66:15 (65) 81:23 (66) 85:41 (66) 89:49 (66) 93:44 (66) 100:09 (66)                 103:04 (65)    
66 Stig Mattsson OK Ravinen 106:17 06:16 (65) 16:51 (64) 07:19 (60) 03:18 (58) 04:19 (64) 12:54 (64) 09:03 (61) 08:06 (64) 08:27 (57) 06:14 (65) 04:36 (63) 05:31 (66) 07:08 (64)                 06:15 (66) Stig Mattsson OK Ravinen
        06:16 (65) 23:07 (65) 30:26 (65) 33:44 (65) 38:03 (65) 50:57 (66) 00:00 (66) 68:06 (66) 76:33 (65) 82:47 (65) 87:23 (65) 92:54 (65) 100:02 (65)                 106:17 (66)    
- Willy Ljungdell Täby OK 67:58 02:40   06:56   03:06   09:36   01:35   02:01   04:22   21:58   03:17   02:18   03:48   04:12                       02:09   Willy Ljungdell Täby OK
        02:40   09:36   12:42   22:18   23:53   25:54   30:16   52:14   55:31   57:49   61:37   65:49                       67:58      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                   Mål   Bana D - 2,4 km Klubb
1 Kurt Boström OK Linné 37:29 04:00 (11) 02:06 (3) 05:34 (6) 03:22 (5) 04:33 (7) 04:03 (3) 02:31 (3) 05:53 (6) 02:57 (11)                                 02:30 (6) Kurt Boström OK Linné
        04:00 (11) 06:06 (5) 11:40 (3) 15:02 (3) 19:35 (4) 23:38 (2) 26:09 (1) 32:02 (2) 34:59 (1)                                 37:29 (1)    
2 Sigurd Wallén Täby OK 38:37 05:01 (28) 02:22 (13) 05:29 (5) 03:21 (4) 04:48 (12) 04:03 (3) 02:35 (4) 05:24 (3) 03:05 (16)                                 02:29 (5) Sigurd Wallén Täby OK
        05:01 (28) 07:23 (24) 12:52 (17) 16:13 (11) 21:01 (12) 25:04 (9) 27:39 (4) 33:03 (3) 36:08 (2)                                 38:37 (2)    
3 Rolf Andersson Rimbo SOK 39:24 03:26 (2) 02:07 (4) 05:52 (14) 03:07 (1) 05:42 (28) 04:24 (12) 02:35 (4) 07:24 (23) 02:26 (2)                                 02:21 (2) Rolf Andersson Rimbo SOK
        03:26 (2) 05:33 (1) 11:25 (2) 14:32 (1) 20:14 (7) 24:38 (6) 27:13 (3) 34:37 (7) 37:03 (5)                                 39:24 (3)    
4 Björn Stolt OK Ravinen 39:51 03:55 (9) 02:30 (19) 05:35 (8) 03:48 (13) 04:48 (11) 04:16 (10) 03:26 (25) 06:12 (10) 02:26 (2)                                 02:55 (19) Björn Stolt OK Ravinen
        03:55 (9) 06:25 (10) 12:00 (9) 15:48 (8) 20:36 (9) 24:52 (7) 28:18 (8) 34:30 (6) 36:56 (3)                                 39:51 (4)    
5 Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK 40:04 03:56 (10) 02:15 (6) 05:34 (6) 03:09 (2) 05:01 (18) 05:10 (26) 02:40 (7) 06:08 (9) 03:08 (17)                                 03:03 (24) Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK
        03:56 (10) 06:11 (6) 11:45 (5) 14:54 (2) 19:55 (5) 25:05 (10) 27:45 (6) 33:53 (4) 37:01 (4)                                 40:04 (5)    
6 Kjell Jansson Väsby OK 40:29 03:41 (4) 02:19 (10) 05:50 (13) 03:54 (15) 04:48 (11) 04:34 (19) 03:28 (27) 05:51 (5) 03:26 (23)                                 02:38 (11) Kjell Jansson Väsby OK
        03:41 (4) 06:00 (2) 11:50 (7) 15:44 (7) 20:32 (8) 25:06 (11) 28:34 (9) 34:25 (5) 37:51 (6)                                 40:29 (6)    
7 Lars Persson Väsby OK 40:58 03:07 (1) 03:14 (42) 04:30 (1) 05:47 (35) 04:02 (2) 04:12 (8) 06:37 (50) 04:51 (2) 02:21 (1)                                 02:17 (1) Lars Persson Väsby OK
        03:07 (1) 06:21 (8) 10:51 (1) 16:38 (14) 20:40 (10) 24:52 (7) 31:29 (18) 36:20 (11) 38:41 (7)                                 40:58 (7)    
8 Ulf Eskilsson OK Södertörn 42:26 07:43 (47) 02:20 (11) 05:44 (11) 03:24 (6) 04:21 (5) 04:09 (6) 02:28 (2) 06:52 (16) 02:48 (6)                                 02:37 (9) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        07:43 (47) 10:03 (44) 15:47 (34) 19:11 (25) 23:32 (22) 27:41 (20) 30:09 (14) 37:01 (12) 39:49 (9)                                 42:26 (8)    
9 Bo Källström OK Milan 42:38 05:19 (34) 02:00 (1) 04:46 (2) 03:19 (3) 04:09 (3) 04:29 (14) 07:34 (52) 05:38 (4) 02:50 (7)                                 02:34 (8) Bo Källström OK Milan
        05:19 (34) 07:19 (22) 12:05 (10) 15:24 (5) 19:33 (3) 24:02 (4) 31:36 (19) 37:14 (13) 40:04 (12)                                 42:38 (9)    
10 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 42:46 06:16 (41) 02:38 (27) 05:55 (16) 03:30 (9) 04:55 (16) 04:19 (11) 02:39 (6) 07:04 (20) 02:36 (5)                                 02:54 (18) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        06:16 (41) 08:54 (39) 14:49 (27) 18:19 (21) 23:14 (20) 27:33 (19) 30:12 (16) 37:16 (14) 39:52 (10)                                 42:46 (10)    
11 Margareta Haraldsson Sigtuna OK 43:12 03:52 (7) 02:55 (36) 06:01 (18) 03:54 (15) 05:10 (21) 04:43 (21) 03:06 (21) 06:23 (11) 03:15 (21)                                 03:53 (39) Margareta Haraldsson Sigtuna OK
        03:52 (7) 06:47 (15) 12:48 (15) 16:42 (15) 21:52 (16) 26:35 (16) 29:41 (12) 36:04 (10) 39:19 (8)                                 43:12 (11)    
12 Lars Dyrhage Järfälla OK 43:55 04:35 (21) 02:28 (17) 05:14 (4) 03:55 (18) 05:10 (21) 04:11 (7) 02:26 (1) 10:16 (37) 02:52 (8)                                 02:48 (17) Lars Dyrhage Järfälla OK
        04:35 (21) 07:03 (19) 12:17 (11) 16:12 (10) 21:22 (13) 25:33 (12) 27:59 (7) 38:15 (15) 41:07 (13)                                 43:55 (12)    
13 Eva Andersson OK Södertörn 45:37 04:30 (19) 02:05 (2) 07:19 (30) 03:27 (7) 04:39 (10) 03:58 (2) 08:20 (53) 05:54 (7) 03:01 (13)                                 02:24 (3) Eva Andersson OK Södertörn
        04:30 (19) 06:35 (11) 13:54 (21) 17:21 (18) 22:00 (18) 25:58 (14) 34:18 (24) 40:12 (19) 43:13 (15)                                 45:37 (13)    
14 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 45:50 03:35 (3) 02:29 (18) 05:36 (9) 03:54 (15) 04:22 (6) 04:33 (18) 04:13 (38) 06:33 (12) 07:11 (41)                                 03:24 (30) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        03:35 (3) 06:04 (4) 11:40 (3) 15:34 (6) 19:56 (6) 24:29 (5) 28:42 (10) 35:15 (9) 42:26 (14)                                 45:50 (14)    
15 Caje Jacobsson IF Thor 46:41 04:39 (23) 02:30 (19) 10:54 (53) 04:04 (21) 05:10 (21) 04:13 (9) 02:51 (16) 06:39 (14) 03:04 (14)                                 02:37 (9) Caje Jacobsson IF Thor
        04:39 (23) 07:09 (21) 18:03 (43) 22:07 (37) 27:17 (33) 31:30 (29) 34:21 (25) 41:00 (21) 44:04 (16)                                 46:41 (15)    
16 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 46:55 03:47 (6) 03:06 (39) 05:58 (17) 06:29 (40) 04:49 (14) 03:54 (1) 02:42 (10) 10:28 (38) 02:55 (9)                                 02:47 (15) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        03:47 (6) 06:53 (16) 12:51 (16) 19:20 (26) 24:09 (23) 28:03 (21) 30:45 (17) 41:13 (22) 44:08 (17)                                 46:55 (16)    
17 Sven Jacobsson IF Thor 47:21 04:38 (22) 02:17 (8) 05:47 (12) 03:42 (10) 04:59 (17) 04:29 (14) 03:33 (31) 12:05 (42) 03:04 (14)                                 02:47 (15) Sven Jacobsson IF Thor
        04:38 (22) 06:55 (17) 12:42 (14) 16:24 (13) 21:23 (14) 25:52 (13) 29:25 (11) 41:30 (24) 44:34 (18)                                 47:21 (17)    
18 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 47:38 04:17 (15) 02:25 (15) 06:13 (21) 03:52 (14) 05:09 (20) 05:03 (25) 02:52 (17) 09:19 (34) 05:48 (40)                                 02:40 (13) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        04:17 (15) 06:42 (13) 12:55 (18) 16:47 (16) 21:56 (17) 26:59 (17) 29:51 (13) 39:10 (16) 44:58 (21)                                 47:38 (18)    
19 Lars Nordin Solna OK 47:50 05:14 (33) 02:32 (22) 06:42 (27) 03:56 (19) 07:54 (44) 04:40 (20) 04:41 (44) 06:37 (13) 02:56 (10)                                 02:38 (11) Lars Nordin Solna OK
        05:14 (33) 07:46 (31) 14:28 (26) 18:24 (22) 26:18 (28) 30:58 (27) 35:39 (29) 42:16 (25) 45:12 (22)                                 47:50 (19)    
20 Birgitta Eriksson Länna IF 47:52 04:27 (18) 02:35 (26) 06:07 (19) 03:46 (12) 05:15 (24) 05:00 (24) 03:01 (19) 09:48 (35) 04:54 (36)                                 02:59 (22) Birgitta Eriksson Länna IF
        04:27 (18) 07:02 (18) 13:09 (19) 16:55 (17) 22:10 (19) 27:10 (18) 30:11 (15) 39:59 (17) 44:53 (20)                                 47:52 (20)    
21 Torsten Jansson Skogsluffarna 48:06 04:23 (17) 02:40 (28) 06:22 (23) 04:07 (23) 05:45 (29) 06:18 (48) 03:00 (18) 08:03 (28) 04:04 (34)                                 03:24 (30) Torsten Jansson Skogsluffarna
        04:23 (17) 07:03 (19) 13:25 (20) 17:32 (20) 23:17 (21) 29:35 (23) 32:35 (21) 40:38 (20) 44:42 (19)                                 48:06 (21)    
22 Stig Lindskog Visborgs OK 48:26 03:54 (8) 02:27 (16) 06:12 (20) 04:53 (30)   (1) 05:28 (35) 04:46 (45) 02:49 (1) 09:32 (48) 05:55 (1)                             02:30 (6) Stig Lindskog Visborgs OK
        03:54 (8) 06:21 (8) 12:33 (12) 17:26 (19) 17:26 (1) 22:54 (1) 27:40 (5) 30:29 (1) 40:01 (11) 45:56 (1)                             48:26 (22)    
23 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 48:31 04:51 (25) 02:54 (35) 06:32 (25) 05:08 (31) 05:55 (34) 05:10 (26) 03:37 (33) 07:21 (22) 03:47 (28)                                 03:16 (27) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        04:51 (25) 07:45 (30) 14:17 (24) 19:25 (27) 25:20 (27) 30:30 (26) 34:07 (23) 41:28 (23) 45:15 (23)                                 48:31 (23)    
24 Lars Roos Attunda OK 49:22 05:05 (29) 02:33 (24) 06:16 (22) 04:47 (27) 08:19 (46) 05:36 (37) 03:17 (24) 07:31 (24) 02:34 (4)                                 03:24 (30) Lars Roos Attunda OK
        05:05 (29) 07:38 (29) 13:54 (21) 18:41 (23) 27:00 (31) 32:36 (31) 35:53 (31) 43:24 (28) 45:58 (25)                                 49:22 (24)    
25 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 49:47 04:01 (13) 02:16 (7) 05:40 (10) 03:59 (20) 05:33 (27) 13:11 (54) 03:28 (27) 06:02 (8) 03:12 (19)                                 02:25 (4) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        04:01 (13) 06:17 (7) 11:57 (8) 15:56 (9) 21:29 (15) 34:40 (36) 38:08 (36) 44:10 (30) 47:22 (27)                                 49:47 (25)    
26 Lars-Erik Lindell Väsby OK 50:11 05:07 (31) 03:18 (45) 06:53 (29) 06:06 (37) 06:22 (38) 05:18 (32) 03:31 (30) 06:59 (18) 03:10 (18)                                 03:27 (33) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        05:07 (31) 08:25 (34) 15:18 (31) 21:24 (33) 27:46 (34) 33:04 (34) 36:35 (32) 43:34 (29) 46:44 (26)                                 50:11 (26)    
27 Lennart Sjöstål Klubblös 50:25 05:19 (34) 03:10 (40) 06:28 (24) 06:40 (45) 05:27 (26) 05:40 (41) 02:40 (7) 06:57 (17) 03:27 (24)                                 04:37 (49) Lennart Sjöstål Klubblös
        05:19 (34) 08:29 (36) 14:57 (29) 21:37 (34) 27:04 (32) 32:44 (32) 35:24 (28) 42:21 (26) 45:48 (24)                                 50:25 (27)    
28 Britt Eriksson Hammarby IF OF 51:56 05:44 (39) 02:14 (5) 07:52 (38) 04:04 (21) 04:35 (9) 04:25 (13) 02:48 (13) 08:27 (31) 08:39 (47)                                 03:08 (25) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        05:44 (39) 07:58 (32) 15:50 (35) 19:54 (29) 24:29 (24) 28:54 (22) 31:42 (20) 40:09 (18) 48:48 (29)                                 51:56 (28)    
29 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 52:52 03:45 (5) 02:18 (9) 08:03 (40) 04:48 (28) 06:11 (37) 04:55 (22) 02:48 (14) 13:00 (45) 03:12 (19)                                 03:52 (38) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        03:45 (5) 06:03 (3) 14:06 (23) 18:54 (24) 25:05 (26) 30:00 (24) 32:48 (22) 45:48 (33) 49:00 (30)                                 52:52 (29)    
30 UC Lybert Eriksson Väsby OK 53:34 06:28 (43) 02:46 (31) 08:57 (46) 06:21 (39) 05:51 (32) 05:21 (33) 02:45 (12) 06:50 (15) 03:27 (24)                                 04:48 (52) UC Lybert Eriksson Väsby OK
        06:28 (43) 09:14 (43) 18:11 (44) 24:32 (43) 30:23 (39) 35:44 (39) 38:29 (37) 45:19 (32) 48:46 (28)                                 53:34 (30)    
31 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 53:37 04:57 (26) 02:32 (21) 07:20 (31) 04:44 (26) 05:05 (19) 05:37 (38) 04:23 (40) 12:24 (43) 03:38 (27)                                 02:57 (20) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        04:57 (26) 07:29 (26) 14:49 (27) 19:33 (28) 24:38 (25) 30:15 (25) 34:38 (26) 47:02 (34) 50:40 (32)                                 53:37 (31)    
32 Gunnel Balck IFK Enskede 54:39 04:14 (14) 03:14 (42) 07:51 (37) 05:21 (33) 08:43 (48) 05:15 (30) 03:28 (27) 07:02 (19) 05:24 (37)                                 04:07 (42) Gunnel Balck IFK Enskede
        04:14 (14) 07:28 (25) 15:19 (32) 20:40 (30) 29:23 (36) 34:38 (35) 38:06 (35) 45:08 (31) 50:32 (31)                                 54:39 (32)    
33 Erland Ljungström Spårvägens OK 54:58 04:34 (20) 02:45 (30) 08:49 (45) 06:35 (42) 05:49 (31) 04:29 (14) 02:48 (13) 07:34 (25) 07:44 (45)                                 03:51 (37) Erland Ljungström Spårvägens OK
        04:34 (20) 07:19 (22) 16:08 (37) 22:43 (38) 28:32 (35) 33:01 (33) 35:49 (30) 43:23 (27) 51:07 (33)                                 54:58 (33)    
34 Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 55:30 04:59 (27) 04:12 (49) 07:33 (34) 06:38 (43) 06:41 (40) 05:12 (28) 03:37 (33) 08:38 (33) 03:58 (30)                                 04:02 (40) Lars-Olov Andersson Sigtuna OK
        04:59 (27) 09:11 (42) 16:44 (39) 23:22 (40) 30:03 (38) 35:15 (38) 38:52 (38) 47:30 (36) 51:28 (34)                                 55:30 (34)    
35 Inger Pahlén Söders-Tyresö 57:36 04:00 (11) 02:44 (29) 05:53 (15) 03:42 (10) 04:33 (7) 05:42 (42) 10:39 (54) 10:10 (36) 07:16 (42)                                 02:57 (20) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        04:00 (11) 06:44 (14) 12:37 (13) 16:19 (12) 20:52 (11) 26:34 (15) 37:13 (34) 47:23 (35) 54:39 (36)                                 57:36 (35)    
36 Sven Eriksson OK Roslagen 57:39 05:30 (37) 03:12 (41) 07:28 (33) 10:41 (54) 06:07 (35) 04:59 (23) 04:02 (37) 07:52 (27) 03:59 (31)                                 03:49 (36) Sven Eriksson OK Roslagen
        05:30 (37) 08:42 (38) 16:10 (38) 26:51 (46) 32:58 (42) 37:57 (41) 41:59 (42) 49:51 (38) 53:50 (35)                                 57:39 (36)    
37 Margit Lundström OK Sänkan 60:17 05:41 (38) 03:20 (46) 08:14 (41) 06:00 (36) 10:00 (52) 05:59 (45) 03:56 (35) 07:10 (21) 05:27 (38)                                 04:30 (47) Margit Lundström OK Sänkan
        05:41 (38) 09:01 (41) 17:15 (40) 23:15 (39) 33:15 (43) 39:14 (43) 43:10 (44) 50:20 (39) 55:47 (37)                                 60:17 (37)    
38 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 62:12 06:38 (44) 03:58 (48) 09:59 (49) 05:29 (34) 07:58 (45) 06:07 (47) 03:34 (32) 08:31 (32) 05:38 (39)                                 04:20 (44) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        06:38 (44) 10:36 (46) 20:35 (47) 26:04 (44) 34:02 (45) 40:09 (47) 43:43 (45) 52:14 (40) 57:52 (38)                                 62:12 (38)    
39 Berit Lindunger Haninge SOK 63:42 06:22 (42) 02:34 (25) 08:42 (44) 04:25 (25) 04:50 (15) 04:31 (17) 03:16 (23) 22:43 (54) 02:58 (12)                                 03:21 (29) Berit Lindunger Haninge SOK
        06:22 (42) 08:56 (40) 17:38 (42) 22:03 (36) 26:53 (30) 31:24 (28) 34:40 (27) 57:23 (46) 60:21 (41)                                 63:42 (39)    
40 Jan Burell OK Enen 64:24 05:12 (32) 03:01 (37) 07:23 (32) 05:17 (32) 05:54 (33) 05:35 (36) 04:25 (41) 19:42 (53) 03:17 (22)                                 04:38 (50) Jan Burell OK Enen
        05:12 (32) 08:13 (33) 15:36 (33) 20:53 (31) 26:47 (29) 32:22 (30) 36:47 (33) 56:29 (45) 59:46 (39)                                 64:24 (40)    
41 Sven Jansson Snättringe SK 64:45 05:23 (36) 03:05 (38) 07:33 (35) 07:40 (50) 07:20 (41) 05:44 (43) 03:05 (20) 08:25 (30) 11:45 (51)                                 04:45 (51) Sven Jansson Snättringe SK
        05:23 (36) 08:28 (35) 16:01 (36) 23:41 (41) 31:01 (40) 36:45 (40) 39:50 (40) 48:15 (37) 60:00 (40)                                 64:45 (41)    
42 Ingvar Johannesson Solna OK 65:49 08:42 (50) 04:31 (50) 08:20 (42) 06:10 (38) 06:26 (39) 05:53 (44) 06:37 (50) 11:19 (40) 03:30 (26)                                 04:21 (45) Ingvar Johannesson Solna OK
        08:42 (50) 13:13 (49) 21:33 (48) 27:43 (47) 34:09 (46) 40:02 (46) 46:39 (48) 57:58 (48) 61:28 (42)                                 65:49 (42)    
42 Hans Svensson Skogsluffarna 65:49 06:10 (40) 02:20 (11) 06:32 (25) 06:39 (44) 07:46 (42) 05:14 (29) 04:21 (39) 13:15 (47) 10:05 (49)                                 03:27 (33) Hans Svensson Skogsluffarna
        06:10 (40) 08:30 (37) 15:02 (30) 21:41 (35) 29:27 (37) 34:41 (37) 39:02 (39) 52:17 (41) 62:22 (43)                                 65:49 (42)    
44 Göran Grimvall Täby Ok 68:03 04:46 (24) 02:47 (33) 10:00 (50) 06:31 (41) 09:52 (51) 05:38 (39) 03:27 (26) 12:55 (44) 07:42 (44)                                 04:25 (46) Göran Grimvall Täby Ok
        04:46 (24) 07:33 (27) 17:33 (41) 24:04 (42) 33:56 (44) 39:34 (44) 43:01 (43) 55:56 (43) 63:38 (44)                                 68:03 (44)    
45 Viviann Andersson Snättringe SK 68:05 06:57 (45) 03:17 (44) 10:09 (51) 08:07 (51) 05:47 (30) 05:38 (39) 04:34 (42) 07:51 (26) 12:28 (52)                                 03:17 (28) Viviann Andersson Snättringe SK
        06:57 (45) 10:14 (45) 20:23 (46) 28:30 (48) 34:17 (47) 39:55 (45) 44:29 (46) 52:20 (42) 64:48 (45)                                 68:05 (45)    
46 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 69:21 08:38 (49) 02:46 (31) 08:02 (39) 06:51 (47) 09:09 (49) 06:25 (49) 05:12 (47) 10:37 (39) 07:39 (43)                                 04:02 (40) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        08:38 (49) 11:24 (47) 19:26 (45) 26:17 (45) 35:26 (49) 41:51 (49) 47:03 (49) 57:40 (47) 65:19 (46)                                 69:21 (46)    
47 Carl Lang OK Österåker 70:34 09:26 (52) 07:47 (53) 07:33 (34) 04:17 (24) 06:10 (36) 06:04 (46) 05:00 (46) 15:43 (51) 03:59 (31)                                 04:35 (48) Carl Lang OK Österåker
        09:26 (52) 17:13 (52) 24:46 (50) 29:03 (49) 35:13 (48) 41:17 (48) 46:17 (47) 62:00 (49) 65:59 (47)                                 70:34 (47)    
48 Lars Andersson Skogsluffarnas OK 72:16 16:00 (54) 03:28 (47) 08:38 (43) 04:51 (29) 05:19 (25) 06:28 (50) 03:07 (22) 17:13 (52) 04:00 (33)                                 03:12 (26) Lars Andersson Skogsluffarnas OK
        16:00 (54) 19:28 (54) 28:06 (54) 32:57 (51) 38:16 (50) 44:44 (50) 47:51 (50) 65:04 (51) 69:04 (48)                                 72:16 (48)    
49 Margareta Wallén Täby OK 72:23 05:05 (29) 02:32 (21) 06:43 (28) 06:52 (48) 11:28 (53) 05:17 (31) 02:41 (9) 15:18 (50) 13:27 (53)                                 03:00 (23) Margareta Wallén Täby OK
        05:05 (29) 07:37 (28) 14:20 (25) 21:12 (32) 32:40 (41) 37:57 (41) 40:38 (41) 55:56 (43) 69:23 (49)                                 72:23 (49)    
50 Karin Tibbelin Turebergs IF 74:00 07:23 (46) 10:54 (54) 09:05 (47) 07:13 (49) 08:24 (47) 06:49 (51) 04:35 (43) 11:28 (41) 03:54 (29)                                 04:15 (43) Karin Tibbelin Turebergs IF
        07:23 (46) 18:17 (53) 27:22 (53) 34:35 (54) 42:59 (53) 49:48 (53) 54:23 (52) 65:51 (52) 69:45 (50)                                 74:00 (50)    
51 Roland Bolin Snättringe SK 74:42 04:18 (16) 02:22 (13) 05:07 (3) 03:28 (8) 04:16 (4) 04:07 (5) 02:44 (11) 08:16 (29) 37:19 (54)                                 02:45 (14) Roland Bolin Snättringe SK
        04:18 (16) 06:40 (12) 11:47 (6) 15:15 (4) 19:31 (2) 23:38 (2) 26:22 (2) 34:38 (8) 71:57 (51)                                 74:42 (51)    
52 Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK 78:05 09:12 (51) 02:51 (34) 13:43 (54) 08:19 (52) 07:47 (43) 05:24 (34) 04:01 (36) 13:10 (46) 10:09 (50)                                 03:29 (35) Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK
        09:12 (51) 12:03 (48) 25:46 (52) 34:05 (53) 41:52 (52) 47:16 (51) 51:17 (51) 64:27 (50) 74:36 (52)                                 78:05 (52)    
53 Ingrid Gunnarsson Täby OK 80:17 08:33 (48) 05:31 (52) 09:08 (48) 06:46 (46) 09:39 (50) 09:49 (53) 06:15 (48) 14:58 (49) 04:43 (35)                                 04:55 (53) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        08:33 (48) 14:04 (50) 23:12 (49) 29:58 (50) 39:37 (51) 49:26 (52) 55:41 (53) 70:39 (53) 75:22 (53)                                 80:17 (53)    
54 Gunilla Wickenberg IBM-Klubben 95:03 09:35 (53) 04:35 (51) 10:47 (52) 08:30 (53) 17:20 (54) 08:12 (52) 06:24 (49) 14:14 (48) 08:32 (46)                                 06:54 (54) Gunilla Wickenberg IBM-Klubben
        09:35 (53) 14:10 (51) 24:57 (51) 33:27 (52) 50:47 (54) 58:59 (54) 65:23 (54) 79:37 (54) 88:09 (54)                                 95:03 (54)    
- Jan Bojling Solna OK 39:57 03:12   01:48   04:28       04:29   03:56   06:23   01:53   11:04                                   02:44   Jan Bojling Solna OK
        03:12   05:00   09:28   09:28   13:57   17:53   24:16   26:09   37:13                                   39:57      
- Bror Wahlberg Haninge SOK 52:14 76:55                                                                       Bror Wahlberg Haninge SOK
        76:55   76:55   76:55   76:55   76:55   76:55   76:55   76:55   76:55   76:55                               Ej tid  ----->      
- Olle Öberg Skogsluffarnas OK 55:41 05:05   02:38   06:31   04:31   05:14   04:58   03:29   13:36   06:34                                   03:05   Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        05:05   07:43   14:14   18:45   23:59   28:57   32:26   46:02   52:36                                   55:41      
- Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 56:52 06:05   03:30   09:38   04:42   11:23   04:40   10:35   02:40                                       03:39   Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        06:05   09:35   19:13   23:55   35:18   39:58   50:33   53:13                                       56:52      
- Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 63:19 06:51   02:45   07:23   04:03   05:10   04:51   02:59   25:44                                       03:33   Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        06:51   09:36   16:59   21:02   26:12   31:03   34:02   59:46                                       63:19      
- Yvonne Roos Attunda OK 73:57 04:37   03:09   09:12   13:47   05:51   05:28   03:18   07:48   10:38                                   10:09   Yvonne Roos Attunda OK
        04:37   07:46   16:58   30:45   36:36   42:04   45:22   53:10   63:48                                   73:57      
- Karl-Gustav Kilström Täby OK 95:00 16:03   03:21   07:26   24:40   18:28   17:45   03:50                                           03:27   Karl-Gustav Kilström Täby OK
        16:03   19:24   26:50   51:30   69:58   87:43   91:33                                           95:00      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana  E - 2,0 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                           Mål   Bana  E - 2,0 km Klubb
1 Jonas Ernfridsson Hellas Orientering 33:16 03:04 (1) 03:13 (1) 05:42 (1) 04:01 (1) 09:30 (1) 02:04 (1) 03:25 (1)                                         02:17 (3) Jonas Ernfridsson Hellas Orientering
        03:04 (1) 06:17 (1) 11:59 (1) 16:00 (1) 25:30 (1) 27:34 (1) 30:59 (1)                                         33:16 (1)    
2 Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK 45:44 04:06 (3) 03:47 (3) 06:50 (3) 04:53 (5) 15:48 (5) 03:00 (3) 04:55 (4)                                         02:25 (4) Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK
        04:06 (3) 07:53 (3) 14:43 (2) 19:36 (2) 35:24 (3) 38:24 (3) 43:19 (2)                                         45:44 (2)    
3 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 50:40 05:07 (4) 03:57 (4) 06:48 (2) 04:39 (3) 12:35 (3) 03:33 (4) 09:02 (5)                                         04:59 (5) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        05:07 (4) 09:04 (4) 15:52 (3) 20:31 (3) 33:06 (2) 36:39 (2) 45:41 (3)                                         50:40 (3)    
4 Gunvor Granath Nynäshamns OK 54:39 05:36 (5) 03:59 (5) 18:56 (4) 04:14 (2) 11:04 (2) 04:37 (5) 03:59 (2)                                         02:14 (1) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        05:36 (5) 09:35 (5) 28:31 (4) 32:45 (4) 43:49 (4) 48:26 (4) 52:25 (4)                                         54:39 (4)    
5 Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 59:10 03:35 (2) 03:38 (2) 25:13 (5) 04:45 (4) 12:51 (4) 02:29 (2) 04:25 (3)                                         02:14 (1) Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK
        03:35 (2) 07:13 (2) 32:26 (5) 37:11 (5) 50:02 (5) 52:31 (5) 56:56 (5)                                         59:10 (5)    
6 Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK 95:05 07:34 (6) 06:36 (6) 34:28 (6) 08:44 (6) 18:26 (6) 04:56 (6) 09:17 (6)                                         05:04 (6) Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK
        07:34 (6) 14:10 (6) 48:38 (6) 57:22 (6) 75:48 (6) 80:44 (6) 90:01 (6)                                         95:05 (6)    
- Curt Balck IFK Enskede 58:24 13:06   08:00                                                               37:18   Curt Balck IFK Enskede
        13:06   21:06                                                               58:24      
- Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 59:28 09:19   05:23   39:44                                                           05:02   Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        09:19   14:42   54:26                                                           59:28      
- Eva-Lena Svanström Täby OK 63:18 05:59   14:46   15:23   15:38   05:13   04:08                                               02:11   Eva-Lena Svanström Täby OK
        05:59   20:45   36:08   51:46   56:59   61:07                                               63:18