Sträcktider Vinterserien Tyresö,Alby                                                                                      
  2017-02-05 Svarta tider är sträcktider                                                                                    
    Blå tider är från start                                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                                      
                                                                                               
Plac Bana A - 8,2 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19   --20   Mål   Bana A - 8,2 km Klubb
1 Leonas Mockunas Hellas Orientering 61:33 02:22 (7) 05:03 (2) 02:00 (2) 02:28 (1) 02:43 (1) 02:57 (1) 02:02 (1) 04:13 (3) 01:06 (3) 01:36 (3) 03:50 (3) 05:19 (2) 01:32 (1) 04:06 (3) 03:28 (2) 02:55 (2) 02:28 (1) 04:26 (1) 03:54 (5) 01:52 (1) 01:13 (4) Leonas Mockunas Hellas Orientering
        02:22 (7) 07:25 (2) 09:25 (2) 11:53 (2) 14:36 (1) 17:33 (1) 19:35 (1) 23:48 (1) 24:54 (1) 26:30 (1) 30:20 (1) 35:39 (1) 37:11 (1) 41:17 (1) 44:45 (1) 47:40 (1) 50:08 (1) 54:34 (1) 58:28 (1) 60:20 (1) 61:33 (1)    
2 Harri Karlsson Järla Orientering 65:21 02:10 (2) 04:43 (1) 02:09 (3) 02:30 (2) 03:06 (2) 03:28 (4) 02:11 (3) 06:27 (18) 00:59 (1) 01:35 (1) 03:23 (1) 05:01 (1) 01:38 (2) 03:43 (1) 03:49 (3) 03:25 (6) 02:38 (3) 04:44 (2) 03:38 (1) 02:46 (10) 01:18 (5) Harri Karlsson Järla Orientering
        02:10 (2) 06:53 (1) 09:02 (1) 11:32 (1) 14:38 (2) 18:06 (2) 20:17 (2) 26:44 (3) 27:43 (3) 29:18 (3) 32:41 (2) 37:42 (2) 39:20 (2) 43:03 (2) 46:52 (2) 50:17 (2) 52:55 (2) 57:39 (2) 61:17 (2) 64:03 (2) 65:21 (2)    
3 Alexander Hansen Söders-Tyresö 69:16 02:00 (1) 05:32 (4) 01:56 (1) 02:43 (5) 03:10 (3) 03:19 (2) 02:08 (2) 05:29 (14) 01:14 (7) 01:35 (1) 04:38 (9) 07:39 (16) 01:41 (3) 04:30 (6) 03:19 (1) 03:06 (3) 02:54 (5) 05:09 (5) 03:47 (4) 02:16 (2) 01:11 (3) Alexander Hansen Söders-Tyresö
        02:00 (1) 07:32 (3) 09:28 (3) 12:11 (3) 15:21 (3) 18:40 (3) 20:48 (3) 26:17 (2) 27:31 (2) 29:06 (2) 33:44 (3) 41:23 (6) 43:04 (6) 47:34 (5) 50:53 (3) 53:59 (3) 56:53 (3) 62:02 (3) 65:49 (3) 68:05 (3) 69:16 (3)    
4 Martin Larbo Lidingö 70:41 02:24 (8) 05:51 (8) 02:10 (4) 03:38 (18) 03:18 (6) 03:31 (6) 02:39 (7) 04:03 (1) 01:04 (2) 01:53 (10) 03:28 (2) 05:40 (4) 02:53 (16) 04:41 (7) 04:16 (6) 02:52 (1) 03:09 (8) 05:12 (6) 04:04 (6) 02:35 (4) 01:20 (7) Martin Larbo Lidingö
        02:24 (8) 08:15 (7) 10:25 (6) 14:03 (10) 17:21 (9) 20:52 (6) 23:31 (7) 27:34 (4) 28:38 (4) 30:31 (4) 33:59 (4) 39:39 (3) 42:32 (3) 47:13 (4) 51:29 (5) 54:21 (4) 57:30 (4) 62:42 (4) 66:46 (4) 69:21 (4) 70:41 (4)    
5 Mattias Allared Tumba-Mälarhöjden OK 71:36 02:26 (9) 05:35 (5) 02:10 (4) 03:13 (12) 03:29 (8) 04:02 (11) 02:32 (5) 04:11 (2) 01:27 (14) 01:39 (4) 07:10 (17) 05:52 (7) 01:48 (4) 03:56 (2) 03:54 (4) 03:11 (4) 02:38 (3) 04:56 (4) 03:46 (3) 02:39 (7) 01:02 (1) Mattias Allared Tumba-Mälarhöjden OK
        02:26 (9) 08:01 (6) 10:11 (5) 13:24 (5) 16:53 (5) 20:55 (7) 23:27 (6) 27:38 (5) 29:05 (7) 30:44 (7) 37:54 (8) 43:46 (8) 45:34 (7) 49:30 (7) 53:24 (7) 56:35 (6) 59:13 (6) 64:09 (5) 67:55 (5) 70:34 (5) 71:36 (5)    
6 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 73:03 02:17 (4) 06:15 (12) 02:36 (13) 02:43 (5) 03:15 (4) 03:29 (5) 02:45 (12) 04:33 (5) 01:08 (4) 01:40 (5) 04:05 (5) 05:46 (5) 02:02 (7) 04:28 (5) 04:20 (8) 03:54 (12) 03:04 (7) 05:59 (15) 04:35 (9) 02:43 (8) 01:26 (11) Fredrik Persson Domnarvets GOIF
        02:17 (4) 08:32 (10) 11:08 (10) 13:51 (9) 17:06 (6) 20:35 (5) 23:20 (5) 27:53 (7) 29:01 (6) 30:41 (5) 34:46 (5) 40:32 (4) 42:34 (4) 47:02 (3) 51:22 (4) 55:16 (5) 58:20 (5) 64:19 (6) 68:54 (6) 71:37 (6) 73:03 (6)    
7 Tomas Sjökvist OK Österåker 73:50 02:33 (11) 05:43 (7) 02:31 (12) 02:41 (4) 03:46 (12) 03:20 (3) 02:40 (8) 04:30 (4) 01:16 (9) 01:41 (6) 04:25 (7) 05:59 (8) 01:51 (6) 05:56 (15) 04:17 (7) 03:55 (13) 03:02 (6) 05:28 (7) 04:14 (8) 02:36 (5) 01:26 (11) Tomas Sjökvist OK Österåker
        02:33 (11) 08:16 (8) 10:47 (8) 13:28 (6) 17:14 (8) 20:34 (4) 23:14 (4) 27:44 (6) 29:00 (5) 30:41 (5) 35:06 (6) 41:05 (5) 42:56 (5) 48:52 (6) 53:09 (6) 57:04 (7) 60:06 (7) 65:34 (7) 69:48 (7) 72:24 (7) 73:50 (7)    
8 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 75:33 02:16 (3) 05:24 (3) 02:14 (6) 03:11 (11) 03:33 (9) 04:19 (12) 02:40 (8) 06:48 (19) 01:09 (6) 02:08 (14) 08:20 (18) 05:24 (3) 01:48 (4) 04:14 (4) 03:59 (5) 03:17 (5) 02:36 (2) 04:48 (3) 03:44 (2) 02:32 (3) 01:09 (2) Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö
        02:16 (3) 07:40 (4) 09:54 (4) 13:05 (4) 16:38 (4) 20:57 (8) 23:37 (9) 30:25 (10) 31:34 (9) 33:42 (9) 42:02 (16) 47:26 (15) 49:14 (12) 53:28 (8) 57:27 (8) 60:44 (8) 63:20 (8) 68:08 (8) 71:52 (8) 74:24 (8) 75:33 (8)    
9 Linus Rispling Centrum OK 81:25 03:10 (18) 06:01 (10) 03:03 (16) 03:06 (10) 04:20 (18) 03:34 (7) 03:11 (17) 04:55 (7) 01:23 (12) 02:39 (19) 04:39 (10) 05:48 (6) 02:40 (14) 05:41 (14) 04:49 (10) 03:51 (10) 03:18 (10) 05:49 (10) 04:59 (15) 02:47 (11) 01:42 (18) Linus Rispling Centrum OK
        03:10 (18) 09:11 (13) 12:14 (14) 15:20 (13) 19:40 (15) 23:14 (12) 26:25 (14) 31:20 (12) 32:43 (13) 35:22 (15) 40:01 (13) 45:49 (10) 48:29 (9) 54:10 (11) 58:59 (11) 62:50 (11) 66:08 (9) 71:57 (9) 76:56 (9) 79:43 (9) 81:25 (9)    
10 Jan Carlsson Söders-Tyresö 82:37 02:43 (13) 06:24 (13) 02:16 (7) 03:04 (9) 03:50 (14) 03:51 (9) 02:41 (10) 05:59 (17) 01:15 (8) 01:47 (8) 04:04 (4) 07:01 (14) 02:09 (9) 07:43 (19) 04:50 (11) 03:53 (11) 04:45 (19) 05:34 (8) 04:35 (9) 02:43 (8) 01:30 (14) Jan Carlsson Söders-Tyresö
        02:43 (13) 09:07 (12) 11:23 (11) 14:27 (11) 18:17 (11) 22:08 (11) 24:49 (10) 30:48 (11) 32:03 (11) 33:50 (10) 37:54 (8) 44:55 (9) 47:04 (8) 54:47 (12) 59:37 (12) 63:30 (12) 68:15 (12) 73:49 (12) 78:24 (10) 81:07 (10) 82:37 (10)    
11 Tina Junegard Tullinge SK 83:34 02:55 (16) 06:28 (14) 02:25 (9) 03:37 (16) 03:33 (9) 04:19 (13) 02:55 (14) 05:10 (10) 01:26 (13) 01:44 (7) 05:21 (13) 06:33 (10) 02:12 (10) 05:16 (9) 05:01 (12) 03:47 (9) 04:31 (18) 05:50 (11) 05:57 (18) 03:03 (16) 01:31 (15) Tina Junegard Tullinge SK
        02:55 (16) 09:23 (14) 11:48 (12) 15:25 (14) 18:58 (13) 23:17 (13) 26:12 (13) 31:22 (13) 32:48 (14) 34:32 (12) 39:53 (12) 46:26 (11) 48:38 (11) 53:54 (10) 58:55 (10) 62:42 (9) 67:13 (11) 73:03 (11) 79:00 (12) 82:03 (12) 83:34 (11)    
12 Johnny Junegard Tullinge SK 83:37 02:53 (15) 06:33 (16) 02:24 (8) 03:37 (16) 03:34 (11) 04:19 (12) 02:47 (13) 05:19 (12) 01:16 (9) 01:56 (11) 05:13 (12) 06:38 (12) 02:05 (8) 05:17 (10) 05:01 (12) 03:56 (15) 04:20 (16) 05:52 (13) 06:10 (19) 02:52 (12) 01:35 (17) Johnny Junegard Tullinge SK
        02:53 (15) 09:26 (15) 11:50 (13) 15:27 (15) 19:01 (14) 23:20 (14) 26:07 (12) 31:26 (15) 32:42 (12) 34:38 (13) 39:51 (11) 46:29 (12) 48:34 (10) 53:51 (9) 58:52 (9) 62:48 (10) 67:08 (10) 73:00 (10) 79:10 (13) 82:02 (11) 83:37 (12)    
13 Per Franzén OK Södertörn 83:39 02:20 (6) 05:37 (6) 02:46 (15) 03:03 (8) 04:24 (19) 03:36 (8) 03:12 (18) 05:08 (9) 01:33 (17) 02:27 (18) 04:55 (11) 07:45 (17) 02:37 (13) 07:21 (18) 04:22 (9) 03:58 (16) 03:13 (9) 05:53 (14) 04:42 (12) 03:23 (18) 01:24 (8) Per Franzén OK Södertörn
        02:20 (6) 07:57 (5) 10:43 (7) 13:46 (7) 18:10 (10) 21:46 (10) 24:58 (11) 30:06 (9) 31:39 (10) 34:06 (11) 39:01 (10) 46:46 (13) 49:23 (13) 56:44 (15) 61:06 (14) 65:04 (14) 68:17 (13) 74:10 (13) 78:52 (11) 82:15 (13) 83:39 (13)    
14 Claes Andersson Klubblös 83:49 03:00 (17) 07:01 (17) 02:43 (14) 03:18 (15) 04:11 (16) 05:14 (16) 02:41 (10) 05:13 (11) 01:19 (11) 02:12 (16) 04:27 (8) 07:53 (18) 02:15 (11) 05:27 (12) 05:06 (15) 03:46 (8) 03:19 (11) 05:41 (9) 04:44 (13) 02:52 (12) 01:27 (13) Claes Andersson Klubblös
        03:00 (17) 10:01 (17) 12:44 (17) 16:02 (17) 20:13 (17) 25:27 (18) 28:08 (17) 33:21 (17) 34:40 (16) 36:52 (17) 41:19 (15) 49:12 (16) 51:27 (16) 56:54 (16) 62:00 (16) 65:46 (15) 69:05 (15) 74:46 (14) 79:30 (15) 82:22 (14) 83:49 (14)    
15 Lina Blomqvist Järla Orientering 83:53 02:36 (12) 05:55 (9) 02:29 (11) 02:46 (7) 03:26 (7) 03:58 (10) 02:26 (4) 05:52 (16) 01:08 (4) 01:49 (9) 04:08 (6) 06:05 (9) 07:32 (19) 04:53 (8) 05:16 (16) 03:55 (13) 04:27 (17) 06:38 (18) 04:10 (7) 03:00 (15) 01:24 (8) Lina Blomqvist Järla Orientering
        02:36 (12) 08:31 (9) 11:00 (9) 13:46 (7) 17:12 (7) 21:10 (9) 23:36 (8) 29:28 (8) 30:36 (8) 32:25 (8) 36:33 (7) 42:38 (7) 50:10 (14) 55:03 (13) 60:19 (13) 64:14 (13) 68:41 (14) 75:19 (15) 79:29 (14) 82:29 (15) 83:53 (15)    
16 Andreas Bjärkmar Sävedalens AIK 87:13 04:08 (19) 06:02 (11) 02:28 (10) 02:37 (3) 03:15 (4) 05:30 (18) 02:34 (6) 04:49 (6) 01:30 (16) 02:08 (14) 05:40 (14) 06:35 (11) 03:28 (17) 05:36 (13) 05:16 (16) 06:02 (19) 04:12 (15) 06:12 (16) 05:02 (16) 02:36 (5) 01:33 (16) Andreas Bjärkmar Sävedalens AIK
        04:08 (19) 10:10 (18) 12:38 (15) 15:15 (12) 18:30 (12) 24:00 (15) 26:34 (15) 31:23 (14) 32:53 (15) 35:01 (14) 40:41 (14) 47:16 (14) 50:44 (15) 56:20 (14) 61:36 (15) 67:38 (16) 71:50 (16) 78:02 (16) 83:04 (16) 85:40 (16) 87:13 (16)    
17 Krystal Neumann Järla Orientering 89:53 02:28 (10) 07:07 (18) 03:34 (17) 03:14 (13) 03:55 (15) 04:22 (15) 03:00 (15) 04:58 (8) 02:06 (19) 02:02 (13) 10:45 (19) 06:48 (13) 02:20 (12) 05:22 (11) 05:35 (18) 03:33 (7) 03:28 (12) 05:50 (11) 04:56 (14) 03:05 (17) 01:25 (10) Krystal Neumann Järla Orientering
        02:28 (10) 09:35 (16) 13:09 (18) 16:23 (18) 20:18 (18) 24:40 (16) 27:40 (16) 32:38 (16) 34:44 (17) 36:46 (16) 47:31 (18) 54:19 (18) 56:39 (18) 62:01 (17) 67:36 (18) 71:09 (17) 74:37 (17) 80:27 (17) 85:23 (17) 88:28 (17) 89:53 (17)    
18 Jörgen Batz Skarpnäcks OL 90:36 02:19 (5) 06:30 (15) 03:54 (18) 03:15 (14) 03:47 (13) 05:25 (17) 03:02 (16) 05:24 (13) 01:52 (18) 01:56 (11) 06:15 (16) 07:18 (15) 04:26 (18) 06:40 (17) 05:05 (14) 04:10 (17) 04:06 (14) 06:14 (17) 04:41 (11) 02:58 (14) 01:19 (6) Jörgen Batz Skarpnäcks OL
        02:19 (5) 08:49 (11) 12:43 (16) 15:58 (16) 19:45 (16) 25:10 (17) 28:12 (18) 33:36 (18) 35:28 (18) 37:24 (18) 43:39 (17) 50:57 (17) 55:23 (17) 62:03 (18) 67:08 (17) 71:18 (18) 75:24 (18) 81:38 (18) 86:19 (18) 89:17 (18) 90:36 (18)    
19 Lena Öhman Centrum OK 99:32 02:52 (14) 07:26 (19) 04:03 (19) 03:56 (19) 04:12 (17) 05:41 (19) 03:58 (19) 05:43 (15) 01:29 (15) 02:15 (17) 06:10 (15) 08:05 (19) 02:41 (15) 06:11 (16) 06:22 (19) 05:38 (18) 03:48 (13) 07:39 (19) 05:43 (17) 03:34 (19) 02:06 (19) Lena Öhman Centrum OK
        02:52 (14) 10:18 (19) 14:21 (19) 18:17 (19) 22:29 (19) 28:10 (19) 32:08 (19) 37:51 (19) 39:20 (19) 41:35 (19) 47:45 (19) 55:50 (19) 58:31 (19) 64:42 (19) 71:04 (19) 76:42 (19) 80:30 (19) 88:09 (19) 93:52 (19) 97:26 (19) 99:32 (19)    
- Jenni Simola Finspångs SOK 89:52 03:29   07:33   02:44   03:11   04:15   04:36   03:06   05:54   01:45   02:20   05:24   06:37   02:02   05:25   05:15   04:26   05:20               16:30   Jenni Simola Finspångs SOK
        03:29   11:02   13:46   16:57   21:12   25:48   28:54   34:48   36:33   38:53   44:17   50:54   52:56   58:21   63:36   68:02   73:22               89:52      
- Daniel Lind Tumba-Mälarhöjden OK 1014:53 02:54   05:49   03:43   02:46   04:03   03:34   02:34   04:42   01:32   01:22   04:25   06:20   01:57   05:24   05:01   04:47   03:10               950:50   Daniel Lind Tumba-Mälarhöjden OK
        02:54   08:43   12:26   15:12   19:15   22:49   25:23   30:05   31:37   32:59   37:24   43:44   45:41   51:05   56:06   60:53   64:03               1014:53      
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana B - 6,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                               Mål   Bana B - 6,3 km Klubb
1 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 51:27 02:39 (4) 05:22 (1) 02:28 (3) 02:30 (1) 03:44 (4) 04:11 (5) 05:25 (1) 05:14 (1) 05:13 (1) 02:36 (1) 05:02 (1) 03:38 (1) 02:23 (1)                             01:02 (1) Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK
        02:39 (4) 08:01 (1) 10:29 (1) 12:59 (1) 16:43 (1) 20:54 (2) 26:19 (1) 31:33 (1) 36:46 (1) 39:22 (1) 44:24 (1) 48:02 (1) 50:25 (1)                             51:27 (1)    
2 Mats Sandin Haninge SOK 57:00 02:26 (2) 05:54 (2) 02:09 (1) 02:50 (2) 03:25 (2) 03:43 (1) 06:26 (7) 06:11 (2) 06:43 (5) 03:27 (4) 05:27 (4) 04:16 (3) 02:44 (3)                             01:19 (2) Mats Sandin Haninge SOK
        02:26 (2) 08:20 (2) 10:29 (1) 13:19 (2) 16:44 (2) 20:27 (1) 26:53 (2) 33:04 (2) 39:47 (2) 43:14 (2) 48:41 (2) 52:57 (2) 55:41 (2)                             57:00 (2)    
3 Anders Käll Tumba-Mälarhöjden OK 59:11 02:22 (1) 06:01 (3) 02:28 (3) 02:58 (4) 04:41 (11) 04:39 (7) 05:50 (3) 07:03 (9) 06:09 (2) 02:53 (2) 05:10 (3) 04:35 (4) 02:57 (6)                             01:25 (5) Anders Käll Tumba-Mälarhöjden OK
        02:22 (1) 08:23 (3) 10:51 (3) 13:49 (3) 18:30 (3) 23:09 (3) 28:59 (3) 36:02 (3) 42:11 (3) 45:04 (3) 50:14 (3) 54:49 (3) 57:46 (3)                             59:11 (3)    
4 Henrik Sjögren Haninge SOK 61:35 02:45 (5) 08:07 (20) 02:58 (12) 02:56 (3) 03:13 (1) 04:05 (4) 05:49 (2) 07:36 (12) 06:49 (7) 03:25 (3) 05:03 (2) 03:54 (2) 03:26 (12)                             01:29 (6) Henrik Sjögren Haninge SOK
        02:45 (5) 10:52 (14) 13:50 (12) 16:46 (9) 19:59 (5) 24:04 (4) 29:53 (4) 37:29 (4) 44:18 (4) 47:43 (4) 52:46 (4) 56:40 (4) 60:06 (4)                             61:35 (4)    
5 Janne Nilsson Centrum OK 64:28 02:45 (5) 06:30 (6) 02:37 (7) 03:14 (5) 04:24 (8) 05:28 (11) 06:02 (4) 06:48 (5) 06:47 (6) 03:46 (6) 05:51 (8) 04:42 (5) 04:15 (21)                             01:19 (2) Janne Nilsson Centrum OK
        02:45 (5) 09:15 (5) 11:52 (5) 15:06 (5) 19:30 (4) 24:58 (5) 31:00 (5) 37:48 (5) 44:35 (5) 48:21 (5) 54:12 (5) 58:54 (5) 63:09 (5)                             64:28 (5)    
6 Marie Malmborg Söders-Tyresö 65:15 02:54 (7) 07:01 (10) 02:41 (10) 03:55 (16) 04:50 (13) 04:22 (6) 06:09 (5) 06:47 (4) 06:49 (7) 03:46 (6) 05:51 (8) 04:43 (6) 04:03 (20)                             01:24 (4) Marie Malmborg Söders-Tyresö
        02:54 (7) 09:55 (6) 12:36 (7) 16:31 (7) 21:21 (7) 25:43 (8) 31:52 (6) 38:39 (6) 45:28 (6) 49:14 (6) 55:05 (6) 59:48 (6) 63:51 (6)                             65:15 (6)    
7 Zdenek Liscinsky Tullinge SK 67:05 04:03 (20) 06:14 (4) 02:38 (8) 03:27 (9) 04:11 (6) 05:07 (8) 08:17 (16) 06:53 (6) 07:10 (12) 03:35 (5) 05:57 (10) 05:11 (11) 02:51 (5)                             01:31 (9) Zdenek Liscinsky Tullinge SK
        04:03 (20) 10:17 (10) 12:55 (8) 16:22 (6) 20:33 (6) 25:40 (7) 33:57 (10) 40:50 (9) 48:00 (8) 51:35 (8) 57:32 (8) 62:43 (7) 65:34 (7)                             67:05 (7)    
8 Sofia Persson Snättringe SK 68:39 04:02 (19) 07:11 (14) 03:02 (13) 03:23 (8) 03:43 (3) 05:26 (9) 06:58 (9) 08:15 (14) 06:56 (10) 04:19 (10) 06:18 (14) 05:01 (8) 02:36 (2)                             01:29 (6) Sofia Persson Snättringe SK
        04:02 (19) 11:13 (18) 14:15 (16) 17:38 (13) 21:21 (7) 26:47 (10) 33:45 (9) 42:00 (10) 48:56 (10) 53:15 (10) 59:33 (9) 64:34 (8) 67:10 (8)                             68:39 (8)    
9 Sanna Batz Skarpnäcks OL 70:16 03:02 (8) 07:14 (15) 02:40 (9) 04:47 (19) 03:44 (4) 03:52 (3) 06:40 (8) 07:37 (13) 09:18 (18) 04:05 (8) 06:55 (16) 05:18 (12) 03:20 (10)                             01:44 (12) Sanna Batz Skarpnäcks OL
        03:02 (8) 10:16 (9) 12:56 (9) 17:43 (15) 21:27 (9) 25:19 (6) 31:59 (7) 39:36 (7) 48:54 (9) 52:59 (9) 59:54 (10) 65:12 (9) 68:32 (9)                             70:16 (9)    
10 Anders Jakobsson OK Södertörn 71:10 03:21 (10) 06:48 (8) 03:52 (21) 03:19 (7) 04:40 (10) 03:51 (2) 07:25 (11) 06:40 (3) 07:03 (11) 04:08 (9) 05:48 (6) 08:40 (23) 03:34 (13)                             02:01 (20) Anders Jakobsson OK Södertörn
        03:21 (10) 10:09 (8) 14:01 (14) 17:20 (12) 22:00 (10) 25:51 (9) 33:16 (8) 39:56 (8) 46:59 (7) 51:07 (7) 56:55 (7) 65:35 (10) 69:09 (10)                             71:10 (10)    
11 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 73:53 02:34 (3) 06:19 (5) 02:42 (11) 03:16 (6) 07:49 (22) 05:59 (14) 09:02 (18) 07:00 (7) 06:39 (4) 05:04 (17) 06:16 (12) 05:31 (15) 03:55 (15)                             01:47 (13) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        02:34 (3) 08:53 (4) 11:35 (4) 14:51 (4) 22:40 (12) 28:39 (12) 37:41 (12) 44:41 (12) 51:20 (11) 56:24 (11) 62:40 (11) 68:11 (11) 72:06 (11)                             73:53 (11)    
12 Kristina Bergstrand Söders-Tyresö 75:26 03:19 (9) 06:37 (7) 02:27 (2) 04:11 (18) 07:39 (21) 08:10 (20) 06:11 (6) 09:07 (16) 06:53 (9) 04:37 (13) 06:17 (13) 05:43 (17) 02:46 (4)                             01:29 (6) Kristina Bergstrand Söders-Tyresö
        03:19 (9) 09:56 (7) 12:23 (6) 16:34 (8) 24:13 (17) 32:23 (19) 38:34 (13) 47:41 (15) 54:34 (13) 59:11 (13) 65:28 (13) 71:11 (14) 73:57 (13)                             75:26 (12)    
13 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 75:46 08:25 (23) 07:21 (17) 03:05 (14) 03:36 (11) 04:31 (9) 06:10 (16) 07:16 (10) 07:02 (8) 07:14 (13) 04:39 (15) 06:11 (11) 05:04 (9) 03:18 (9)                             01:54 (16) Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK
        08:25 (23) 15:46 (22) 18:51 (22) 22:27 (21) 26:58 (21) 33:08 (20) 40:24 (17) 47:26 (13) 54:40 (14) 59:19 (14) 65:30 (14) 70:34 (13) 73:52 (12)                             75:46 (13)    
14 Lars Greilert Haninge SOK 76:01 03:47 (16) 06:59 (9) 03:13 (17) 03:43 (12) 04:43 (12) 06:12 (17) 08:06 (14) 07:17 (10) 09:33 (19) 04:34 (12) 06:58 (17) 05:19 (13) 03:56 (16)                             01:41 (11) Lars Greilert Haninge SOK
        03:47 (16) 10:46 (13) 13:59 (13) 17:42 (14) 22:25 (11) 28:37 (11) 36:43 (11) 44:00 (11) 53:33 (12) 58:07 (12) 65:05 (12) 70:24 (12) 74:20 (14)                             76:01 (14)    
15 Johan Sköld Järfälla OK 80:25 03:35 (13) 09:57 (22) 03:06 (15) 04:48 (21) 04:22 (7) 05:36 (12) 07:25 (11) 08:44 (15) 08:27 (15) 04:37 (13) 08:12 (20) 05:58 (18) 04:01 (19)                             01:37 (10) Johan Sköld Järfälla OK
        03:35 (13) 13:32 (21) 16:38 (20) 21:26 (20) 25:48 (19) 31:24 (15) 38:49 (14) 47:33 (14) 56:00 (15) 60:37 (15) 68:49 (15) 74:47 (15) 78:48 (15)                             80:25 (15)    
16 Mats Larsson IFK Enskede 82:09 03:57 (18) 07:05 (13) 03:10 (16) 03:45 (14) 07:07 (19) 12:36 (23) 08:34 (17) 07:28 (11) 06:34 (3) 04:27 (11) 06:42 (15) 05:33 (16) 03:22 (11)                             01:49 (14) Mats Larsson IFK Enskede
        03:57 (18) 11:02 (17) 14:12 (15) 17:57 (16) 25:04 (18) 37:40 (21) 46:14 (21) 53:42 (19) 60:16 (17) 64:43 (16) 71:25 (16) 76:58 (16) 80:20 (16)                             82:09 (16)    
17 Ludvig Eggöy Markhester Snättringe 86:07 03:30 (11) 07:02 (11) 02:30 (5) 03:58 (17) 06:28 (17) 08:16 (21) 08:16 (15) 12:31 (22) 08:58 (16) 08:24 (22) 05:46 (5) 05:05 (10) 02:57 (6)                             02:26 (21) Ludvig Eggöy Markhester Snättringe
        03:30 (11) 10:32 (11) 13:02 (10) 17:00 (11) 23:28 (13) 31:44 (16) 40:00 (16) 52:31 (18) 61:29 (18) 69:53 (18) 75:39 (18) 80:44 (18) 83:41 (17)                             86:07 (17)    
18 Fredrik Eggöy Markhester Snättringe SK 86:09 03:30 (11) 07:04 (12) 02:30 (5) 03:49 (15) 06:36 (18) 08:26 (22) 08:02 (13) 12:22 (20) 09:11 (17) 08:26 (23) 05:49 (7) 04:57 (7) 02:59 (8)                             02:28 (22) Fredrik Eggöy Markhester Snättringe SK
        03:30 (11) 10:34 (12) 13:04 (11) 16:53 (10) 23:29 (14) 31:55 (18) 39:57 (15) 52:19 (17) 61:30 (19) 69:56 (19) 75:45 (19) 80:42 (17) 83:41 (17)                             86:09 (18)    
19 Carin Kihlström Täby OK 87:22 03:51 (17) 08:07 (20) 03:59 (22) 04:47 (19) 05:39 (16) 05:26 (9) 09:32 (19) 10:30 (17) 08:23 (14) 06:46 (21) 07:48 (19) 06:23 (19) 04:15 (21)                             01:56 (18) Carin Kihlström Täby OK
        03:51 (17) 11:58 (19) 15:57 (19) 20:44 (19) 26:23 (20) 31:49 (17) 41:21 (18) 51:51 (16) 60:14 (16) 67:00 (17) 74:48 (17) 81:11 (19) 85:26 (19)                             87:22 (19)    
20 Matz Larsson Gustavsbergs OK 93:47 03:38 (15) 07:17 (16) 03:41 (20) 03:35 (10) 05:35 (15) 06:05 (15) 13:41 (23) 12:17 (19) 11:20 (23) 04:56 (16) 08:45 (22) 07:11 (20) 03:56 (16)                             01:50 (15) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        03:38 (15) 10:55 (15) 14:36 (17) 18:11 (17) 23:46 (16) 29:51 (13) 43:32 (19) 55:49 (20) 67:09 (21) 72:05 (20) 80:50 (21) 88:01 (20) 91:57 (21)                             93:47 (20)    
21 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 93:51 03:35 (13) 07:25 (18) 03:40 (19) 03:44 (13) 05:06 (14) 06:34 (19) 13:31 (22) 12:24 (21) 11:04 (22) 05:23 (19) 08:18 (21) 07:24 (21) 03:45 (14)                             01:58 (19) Lotta Valentin Gustavsbergs OK
        03:35 (13) 11:00 (16) 14:40 (18) 18:24 (18) 23:30 (15) 30:04 (14) 43:35 (20) 55:59 (21) 67:03 (20) 72:26 (21) 80:44 (20) 88:08 (21) 91:53 (20)                             93:51 (21)    
22 Reijo Korhonen Haninge SOK 96:20 05:50 (21) 07:41 (19) 03:31 (18) 08:16 (23) 09:17 (23) 06:33 (18) 10:14 (20) 10:42 (18) 10:23 (20) 05:09 (18) 07:28 (18) 05:24 (14) 03:58 (18)                             01:54 (16) Reijo Korhonen Haninge SOK
        05:50 (21) 13:31 (20) 17:02 (21) 25:18 (22) 34:35 (22) 41:08 (22) 51:22 (22) 62:04 (22) 72:27 (22) 77:36 (22) 85:04 (22) 90:28 (22) 94:26 (22)                             96:20 (22)    
23 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 128:43 07:57 (22) 10:36 (23) 04:16 (23) 07:06 (22) 07:27 (20) 05:55 (13) 10:24 (21) 30:04 (23) 10:37 (21) 06:25 (20) 10:35 (23) 08:17 (22) 05:39 (23)                             03:25 (23) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        07:57 (22) 18:33 (23) 22:49 (23) 29:55 (23) 37:22 (23) 43:17 (23) 53:41 (23) 83:45 (23) 94:22 (23) 100:47 (23) 111:22 (23) 119:39 (23) 125:18 (23)                             128:43 (23)    
- Kasper Fransson OK ravinen 58:20 02:14   06:04   02:52   03:38   11:07   09:21   11:44   04:19                                                   07:01   Kasper Fransson OK ravinen
        02:14   08:18   11:10   14:48   25:55   35:16   47:00   51:19                                                   58:20      
- Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 76:43 04:08   09:00   03:07   04:04   05:43   05:05   08:13   12:30   12:28                                               12:25   Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby
        04:08   13:08   16:15   20:19   26:02   31:07   39:20   51:50   64:18                                               76:43      
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana C - 4,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                                           Mål   Bana C - 4,7 km Klubb
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 40:42 02:44 (6) 05:59 (3) 02:29 (4) 03:22 (1) 04:30 (1) 07:11 (1) 01:33 (5) 04:52 (3) 04:06 (1) 02:29 (1)                                         01:27 (4) Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK
        02:44 (6) 08:43 (3) 11:12 (2) 14:34 (1) 19:04 (1) 26:15 (1) 27:48 (1) 32:40 (1) 36:46 (1) 39:15 (1)                                         40:42 (1)    
2 Staffan Kjellman OK Ravinen 43:43 02:40 (2) 06:00 (4) 02:31 (6) 03:49 (3) 05:00 (3) 07:40 (4) 01:26 (2) 05:17 (11) 04:35 (3) 03:05 (9)                                         01:40 (17) Staffan Kjellman OK Ravinen
        02:40 (2) 08:40 (2) 11:11 (1) 15:00 (2) 20:00 (2) 27:40 (2) 29:06 (2) 34:23 (3) 38:58 (2) 42:03 (2)                                         43:43 (2)    
2 Per Ove Wallén Täby OK 43:43 03:01 (10) 05:53 (2) 02:49 (11) 03:32 (2) 04:51 (2) 07:38 (3) 01:31 (4) 04:45 (2) 05:33 (18) 02:37 (2)                                         01:33 (11) Per Ove Wallén Täby OK
        03:01 (10) 08:54 (4) 11:43 (5) 15:15 (3) 20:06 (3) 27:44 (3) 29:15 (3) 34:00 (2) 39:33 (3) 42:10 (3)                                         43:43 (2)    
4 Johan Palmgren Täby OK 45:26 03:18 (19) 06:34 (8) 02:35 (7) 04:29 (11) 05:11 (6) 07:32 (2) 01:36 (8) 04:53 (4) 04:47 (5) 03:04 (7)                                         01:27 (3) Johan Palmgren Täby OK
        03:18 (19) 09:52 (9) 12:27 (8) 16:56 (9) 22:07 (7) 29:39 (4) 31:15 (4) 36:08 (4) 40:55 (4) 43:59 (4)                                         45:26 (4)    
5 Per Ljung Stockholms OK 45:33 02:37 (1) 05:52 (1) 03:01 (16) 04:22 (9) 05:07 (4) 09:31 (14) 01:51 (15) 04:42 (1) 04:18 (2) 03:04 (7)                                         01:08 (1) Per Ljung Stockholms OK
        02:37 (1) 08:29 (1) 11:30 (3) 15:52 (4) 20:59 (4) 30:30 (5) 32:21 (6) 37:03 (5) 41:21 (5) 44:25 (5)                                         45:33 (5)    
6 Anders Bengtsson Sundbybergs IK 47:43 03:03 (12) 06:20 (6) 03:07 (19) 04:21 (8) 05:26 (8) 08:16 (6) 01:47 (12) 05:28 (14) 05:09 (11) 03:03 (5)                                         01:43 (19) Anders Bengtsson Sundbybergs IK
        03:03 (12) 09:23 (6) 12:30 (9) 16:51 (8) 22:17 (8) 30:33 (6) 32:20 (5) 37:48 (6) 42:57 (6) 46:00 (6)                                         47:43 (6)    
7 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 47:45 02:58 (9) 07:03 (17) 02:52 (14) 04:11 (5) 05:37 (10) 08:29 (7) 02:02 (22) 05:25 (12) 05:02 (8) 02:41 (3)                                         01:25 (2) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        02:58 (9) 10:01 (12) 12:53 (13) 17:04 (10) 22:41 (9) 31:10 (7) 33:12 (7) 38:37 (7) 43:39 (7) 46:20 (7)                                         47:45 (7)    
8 Evelina Ericsson Söders-Tyresö 49:10 02:41 (3) 06:14 (5) 02:37 (8) 05:00 (19) 05:24 (7) 09:14 (11) 02:16 (29) 05:47 (19) 05:16 (12) 03:03 (5)                                         01:38 (15) Evelina Ericsson Söders-Tyresö
        02:41 (3) 08:55 (5) 11:32 (4) 16:32 (7) 21:56 (6) 31:10 (7) 33:26 (8) 39:13 (10) 44:29 (9) 47:32 (8)                                         49:10 (8)    
9 Peter Axelsson OK Ravinen 49:29 03:16 (17) 06:53 (14) 02:30 (5) 04:27 (10) 06:06 (17) 09:37 (15) 01:20 (1) 05:29 (15) 04:58 (7) 03:25 (15)                                         01:28 (6) Peter Axelsson OK Ravinen
        03:16 (17) 10:09 (15) 12:39 (10) 17:06 (11) 23:12 (11) 32:49 (11) 34:09 (11) 39:38 (11) 44:36 (10) 48:01 (9)                                         49:29 (9)    
10 Dan Klang Haninge SOK 50:06 02:53 (8) 07:15 (21) 03:07 (19) 04:56 (17) 05:08 (5) 08:14 (5) 02:23 (32) 04:54 (6) 05:07 (9) 04:10 (26)                                         01:59 (29) Dan Klang Haninge SOK
        02:53 (8) 10:08 (14) 13:15 (15) 18:11 (15) 23:19 (12) 31:33 (9) 33:56 (10) 38:50 (8) 43:57 (8) 48:07 (10)                                         50:06 (10)    
11 Ingemar Gard Söders-Tyresö 50:20 03:39 (23) 06:38 (9) 02:57 (15) 04:19 (7) 05:31 (9) 10:58 (22) 01:33 (5) 05:12 (8) 04:48 (6) 03:12 (10)                                         01:33 (11) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        03:39 (23) 10:17 (16) 13:14 (14) 17:33 (12) 23:04 (10) 34:02 (12) 35:35 (12) 40:47 (12) 45:35 (11) 48:47 (11)                                         50:20 (11)    
12 Torbjörn Persson Nässjö OK 50:24 02:44 (6) 06:51 (13) 02:25 (1) 04:03 (4) 05:37 (10) 10:11 (21) 02:03 (23) 05:13 (9) 06:34 (30) 03:13 (11)                                         01:30 (7) Torbjörn Persson Nässjö OK
        02:44 (6) 09:35 (8) 12:00 (7) 16:03 (5) 21:40 (5) 31:51 (10) 33:54 (9) 39:07 (9) 45:41 (12) 48:54 (12)                                         50:24 (12)    
13 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 52:14 03:52 (27) 06:26 (7) 03:26 (24) 04:33 (12) 06:19 (22) 11:09 (25) 02:09 (27) 05:16 (10) 04:41 (4) 02:52 (4)                                         01:31 (8) Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL
        03:52 (27) 10:18 (17) 13:44 (16) 18:17 (16) 24:36 (15) 35:45 (16) 37:54 (17) 43:10 (15) 47:51 (13) 50:43 (13)                                         52:14 (13)    
14 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 53:14 03:22 (21) 07:21 (23) 03:31 (26) 06:13 (34) 06:16 (20) 08:48 (8) 01:36 (8) 06:01 (26) 05:16 (12) 03:23 (13)                                         01:27 (3) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        03:22 (21) 10:43 (19) 14:14 (21) 20:27 (25) 26:43 (22) 35:31 (15) 37:07 (14) 43:08 (14) 48:24 (15) 51:47 (14)                                         53:14 (14)    
15 Göran Ivarez OK Södertörn 54:03 03:15 (16) 06:42 (11) 04:11 (34) 05:23 (29) 05:50 (12) 09:13 (10) 01:59 (17) 05:56 (25) 05:33 (18) 04:12 (27)                                         01:49 (22) Göran Ivarez OK Södertörn
        03:15 (16) 09:57 (11) 14:08 (20) 19:31 (20) 25:21 (16) 34:34 (13) 36:33 (13) 42:29 (13) 48:02 (14) 52:14 (15)                                         54:03 (15)    
16 Sune Sisell OK Södertörn 54:42 03:09 (15) 07:42 (27) 03:34 (29) 05:10 (22) 06:14 (19) 09:41 (16) 02:04 (24) 05:54 (24) 05:53 (23) 03:39 (21)                                         01:42 (18) Sune Sisell OK Södertörn
        03:09 (15) 10:51 (21) 14:25 (23) 19:35 (21) 25:49 (19) 35:30 (14) 37:34 (15) 43:28 (16) 49:21 (16) 53:00 (16)                                         54:42 (16)    
17 Paul Norén OK Södertörn 54:49 03:07 (13) 07:49 (28) 03:32 (27) 05:13 (23) 06:00 (16) 10:05 (19) 01:51 (15) 06:24 (32) 05:37 (21) 03:26 (16)                                         01:45 (21) Paul Norén OK Södertörn
        03:07 (13) 10:56 (22) 14:28 (24) 19:41 (23) 25:41 (18) 35:46 (17) 37:37 (16) 44:01 (17) 49:38 (18) 53:04 (17)                                         54:49 (17)    
18 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 55:53 04:03 (30) 07:39 (25) 03:32 (27) 05:15 (25) 06:12 (18) 09:19 (12) 02:08 (26) 05:53 (21) 05:33 (18) 04:15 (29)                                         02:04 (34) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        04:03 (30) 11:42 (29) 15:14 (28) 20:29 (26) 26:41 (21) 36:00 (18) 38:08 (18) 44:01 (17) 49:34 (17) 53:49 (18)                                         55:53 (18)    
19 Göran Hansson Täby OK 56:06 05:26 (37) 07:13 (19) 03:27 (25) 04:54 (15) 07:43 (32) 09:07 (9) 01:47 (12) 05:38 (17) 05:26 (16) 03:31 (18)                                         01:54 (26) Göran Hansson Täby OK
        05:26 (37) 12:39 (33) 16:06 (34) 21:00 (30) 28:43 (29) 37:50 (23) 39:37 (22) 45:15 (20) 50:41 (19) 54:12 (19)                                         56:06 (19)    
20 Olle Blomgren OK Södertörn 56:55 03:45 (25) 07:11 (18) 02:51 (12) 04:49 (14) 08:38 (38) 09:45 (17) 01:59 (17) 05:53 (21) 06:06 (25) 04:00 (24)                                         01:58 (28) Olle Blomgren OK Södertörn
        03:45 (25) 10:56 (22) 13:47 (18) 18:36 (17) 27:14 (27) 36:59 (21) 38:58 (19) 44:51 (19) 50:57 (21) 54:57 (20)                                         56:55 (20)    
21 Kerstin Sjökvist OK Österåker 57:30 03:17 (18) 07:19 (22) 03:10 (21) 04:55 (16) 08:20 (36) 09:55 (18) 02:22 (31) 06:01 (26) 05:28 (17) 05:10 (38)                                         01:33 (11) Kerstin Sjökvist OK Österåker
        03:17 (18) 10:36 (18) 13:46 (17) 18:41 (18) 27:01 (24) 36:56 (20) 39:18 (20) 45:19 (21) 50:47 (20) 55:57 (22)                                         57:30 (21)    
22 Erika Hörnfeldt OK Ravinen 57:46 03:02 (11) 07:41 (26) 03:06 (18) 05:13 (23) 06:36 (26) 12:03 (29) 02:50 (35) 04:53 (4) 06:09 (26) 04:04 (25)                                         02:09 (36) Erika Hörnfeldt OK Ravinen
        03:02 (11) 10:43 (19) 13:49 (19) 19:02 (19) 25:38 (17) 37:41 (22) 40:31 (24) 45:24 (22) 51:33 (22) 55:37 (21)                                         57:46 (22)    
23 Lennart Hävrén Tullinge SK 58:04 03:56 (29) 08:11 (35) 03:55 (32) 04:36 (13) 06:26 (24) 09:19 (12) 03:13 (41) 05:51 (20) 06:44 (34) 03:54 (23)                                         01:59 (30) Lennart Hävrén Tullinge SK
        03:56 (29) 12:07 (31) 16:02 (32) 20:38 (29) 27:04 (25) 36:23 (19) 39:36 (21) 45:27 (23) 52:11 (23) 56:05 (23)                                         58:04 (23)    
24 Nils-Göran Nilsson Skarpnäcks OL 58:27 03:07 (13) 06:58 (15) 02:39 (9) 05:16 (27) 05:59 (15) 18:00 (39) 01:28 (3) 04:55 (7) 05:07 (9) 03:26 (16)                                         01:32 (9) Nils-Göran Nilsson Skarpnäcks OL
        03:07 (13) 10:05 (13) 12:44 (11) 18:00 (14) 23:59 (14) 41:59 (31) 43:27 (30) 48:22 (30) 53:29 (25) 56:55 (25)                                         58:27 (24)    
25 Ileana von Melen IFK Enskede 58:42 04:16 (32) 08:03 (32) 03:12 (22) 05:06 (20) 06:36 (26) 11:00 (23) 01:47 (12) 05:43 (18) 06:45 (35) 04:23 (30)                                         01:51 (23) Ileana von Melen IFK Enskede
        04:16 (32) 12:19 (32) 15:31 (30) 20:37 (28) 27:13 (26) 38:13 (24) 40:00 (23) 45:43 (24) 52:28 (24) 56:51 (24)                                         58:42 (25)    
26 Torbjörn Ohlsson Haninge SOK 59:02 02:42 (4) 07:14 (20) 02:51 (12) 04:59 (18) 05:52 (13) 16:40 (37) 01:33 (5) 06:26 (33) 05:19 (14) 03:34 (19)                                         01:52 (25) Torbjörn Ohlsson Haninge SOK
        02:42 (4) 09:56 (10) 12:47 (12) 17:46 (13) 23:38 (13) 40:18 (29) 41:51 (28) 48:17 (29) 53:36 (27) 57:10 (26)                                         59:02 (26)    
27 Lenka Zatloukalova Tullinge SK 59:24 05:02 (36) 08:36 (36) 04:26 (36) 05:16 (27) 05:55 (14) 10:06 (20) 02:05 (25) 06:43 (35) 06:29 (29) 03:14 (12)                                         01:32 (9) Lenka Zatloukalova Tullinge SK
        05:02 (36) 13:38 (37) 18:04 (38) 23:20 (34) 29:15 (30) 39:21 (26) 41:26 (26) 48:09 (26) 54:38 (30) 57:52 (28)                                         59:24 (27)    
28 Anita Karlsson OK Södertörn 59:30 03:18 (19) 07:49 (28) 03:15 (23) 05:45 (32) 07:07 (30) 11:24 (26) 02:01 (20) 07:36 (40) 05:50 (22) 03:34 (19)                                         01:51 (23) Anita Karlsson OK Södertörn
        03:18 (19) 11:07 (25) 14:22 (22) 20:07 (24) 27:14 (27) 38:38 (25) 40:39 (25) 48:15 (28) 54:05 (29) 57:39 (27)                                         59:30 (28)    
29 Tommy Lindberg Haninge SOK 59:31 03:51 (26) 07:49 (28) 02:48 (10) 05:09 (21) 06:42 (28) 13:14 (32) 02:34 (33) 06:03 (28) 05:19 (14) 04:26 (31)                                         01:36 (14) Tommy Lindberg Haninge SOK
        03:51 (26) 11:40 (28) 14:28 (24) 19:37 (22) 26:19 (20) 39:33 (27) 42:07 (29) 48:10 (27) 53:29 (25) 57:55 (29)                                         59:31 (29)    
30 Daniel Halvardsson Nässjö OK 60:10 04:35 (34) 06:40 (10) 03:36 (30) 05:43 (31) 06:18 (21) 13:01 (31) 01:41 (10) 06:13 (30) 06:12 (28) 04:12 (27)                                         01:59 (29) Daniel Halvardsson Nässjö OK
        04:35 (34) 11:15 (26) 14:51 (26) 20:34 (27) 26:52 (23) 39:53 (28) 41:34 (27) 47:47 (25) 53:59 (28) 58:11 (30)                                         60:10 (30)    
31 Jan Lindgren OK Södertörn 63:42 04:17 (33) 10:33 (40) 03:02 (17) 05:45 (32) 06:51 (29) 12:26 (30) 01:59 (17) 07:22 (39) 05:59 (24) 03:24 (14)                                         02:04 (34) Jan Lindgren OK Södertörn
        04:17 (33) 14:50 (38) 17:52 (36) 23:37 (35) 30:28 (32) 42:54 (33) 44:53 (33) 52:15 (33) 58:14 (33) 61:38 (32)                                         63:42 (31)    
32 Anders Winald Hellas Orientering 63:50 04:04 (31) 08:50 (37) 03:41 (31) 05:31 (30) 08:14 (35) 11:36 (28) 02:55 (36) 06:19 (31) 06:40 (31) 03:44 (22)                                         02:16 (37) Anders Winald Hellas Orientering
        04:04 (31) 12:54 (36) 16:35 (35) 22:06 (31) 30:20 (31) 41:56 (30) 44:51 (32) 51:10 (32) 57:50 (32) 61:34 (31)                                         63:50 (32)    
33 Johanna Jonsson IK Gandvik 64:22 03:24 (22) 07:36 (24) 04:26 (36) 06:42 (36) 09:24 (41) 11:05 (24) 02:01 (20) 05:27 (13) 06:41 (32) 05:08 (36)                                         02:28 (38) Johanna Jonsson IK Gandvik
        03:24 (22) 11:00 (24) 15:26 (29) 22:08 (32) 31:32 (34) 42:37 (32) 44:38 (31) 50:05 (31) 56:46 (31) 61:54 (33)                                         64:22 (33)    
34 Henning Peinerud Centrum OK 68:52 05:38 (40) 07:02 (16) 02:28 (2) 11:59 (42) 09:03 (40) 11:29 (27) 02:18 (30) 05:29 (15) 06:43 (33) 05:00 (35)                                         01:43 (19) Henning Peinerud Centrum OK
        05:38 (40) 12:40 (34) 15:08 (27) 27:07 (37) 36:10 (39) 47:39 (35) 49:57 (35) 55:26 (35) 62:09 (34) 67:09 (34)                                         68:52 (34)    
35 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 70:12 03:39 (23) 07:50 (31) 04:16 (35) 06:28 (35) 08:29 (37) 14:59 (34) 02:15 (28) 06:06 (29) 09:01 (38) 05:09 (37)                                         02:00 (32) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        03:39 (23) 11:29 (27) 15:45 (31) 22:13 (33) 30:42 (33) 45:41 (34) 47:56 (34) 54:02 (34) 63:03 (35) 68:12 (35)                                         70:12 (35)    
36 Mattias Lindbohm Skarpnäcks OL 81:50 05:37 (39) 11:18 (42) 04:42 (39) 05:15 (25) 06:31 (25) 21:12 (41) 02:37 (34) 06:51 (36) 09:11 (40) 05:33 (39)                                         03:03 (41) Mattias Lindbohm Skarpnäcks OL
        05:37 (39) 16:55 (41) 21:37 (41) 26:52 (36) 33:23 (35) 54:35 (38) 57:12 (38) 64:03 (38) 73:14 (38) 78:47 (36)                                         81:50 (36)    
37 Gabriel Vargas Klubblös 81:58 05:41 (42) 09:58 (39) 05:20 (42) 07:14 (39) 07:45 (33) 16:47 (38) 03:08 (39) 07:37 (41) 09:24 (41) 06:12 (43)                                         02:52 (39) Gabriel Vargas Klubblös
        05:41 (42) 15:39 (40) 20:59 (40) 28:13 (39) 35:58 (37) 52:45 (37) 55:53 (37) 63:30 (37) 72:54 (37) 79:06 (38)                                         81:58 (37)    
38 Per Sundberg Skarpnäcks OL 82:02 05:39 (41) 09:56 (38) 05:22 (43) 07:10 (38) 08:00 (34) 16:31 (36) 03:11 (40) 07:37 (41) 09:25 (42) 06:10 (42)                                         03:01 (40) Per Sundberg Skarpnäcks OL
        05:39 (41) 15:35 (39) 20:57 (39) 28:07 (38) 36:07 (38) 52:38 (36) 55:49 (36) 63:26 (36) 72:51 (36) 79:01 (37)                                         82:02 (38)    
39 Carl-Olof Söder Skarpnäcks OL 82:38 03:52 (27) 08:04 (33) 04:06 (33) 13:33 (43) 07:24 (31) 20:17 (40) 04:06 (43) 06:41 (34) 07:39 (36) 04:56 (34)                                         02:00 (32) Carl-Olof Söder Skarpnäcks OL
        03:52 (27) 11:56 (30) 16:02 (32) 29:35 (42) 36:59 (40) 57:16 (40) 61:22 (40) 68:03 (39) 75:42 (39) 80:38 (39)                                         82:38 (39)    
40 Fabian Martinez Ponce OK Södertörn 84:34 04:41 (35) 08:08 (34) 05:14 (41) 10:57 (41) 06:23 (23) 23:20 (43) 03:00 (38) 06:56 (37) 09:10 (39) 04:49 (32)                                         01:56 (27) Fabian Martinez Ponce OK Södertörn
        04:41 (35) 12:49 (35) 18:03 (37) 29:00 (40) 35:23 (36) 58:43 (41) 61:43 (41) 68:39 (40) 77:49 (42) 82:38 (40)                                         84:34 (40)    
41 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 85:02 02:43 (5) 06:46 (12) 02:28 (2) 04:18 (6) 32:09 (43) 15:16 (35) 01:43 (11) 05:53 (21) 06:10 (27) 05:57 (41)                                         01:39 (16) Eddie Bjärrenholt Rånäs OK
        02:43 (5) 09:29 (7) 11:57 (6) 16:15 (6) 48:24 (43) 63:40 (43) 65:23 (43) 71:16 (43) 77:26 (40) 83:23 (42)                                         85:02 (41)    
42 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 86:00 05:55 (43) 11:15 (41) 04:55 (40) 07:06 (37) 09:00 (39) 21:48 (42) 02:59 (37) 06:59 (38) 07:50 (37) 04:54 (33)                                         03:19 (43) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        05:55 (43) 17:10 (42) 22:05 (43) 29:11 (41) 38:11 (41) 59:59 (42) 62:58 (42) 69:57 (42) 77:47 (41) 82:41 (41)                                         86:00 (42)    
43 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 88:39 05:31 (38) 11:50 (43) 04:29 (38) 08:54 (40) 11:36 (42) 14:37 (33) 04:02 (42) 08:56 (43) 09:50 (43) 05:36 (40)                                         03:18 (42) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:31 (38) 17:21 (43) 21:50 (42) 30:44 (43) 42:20 (42) 56:57 (39) 60:59 (39) 69:55 (41) 79:45 (43) 85:21 (43)                                         88:39 (43)    
- Björn Rundström OK ravinen 1014:53 02:54   05:49   03:43   02:46   04:03   03:34   02:34   04:42   01:32   01:22                                           981:54   Björn Rundström OK ravinen
        02:54   08:43   12:26   15:12   19:15   22:49   25:23   30:05   31:37   32:59                                           1014:53      
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana D - 3,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                               Mål   Bana D - 3,7 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 30:38 02:36 (2) 05:58 (2) 02:42 (2) 02:22 (1) 02:31 (3) 01:47 (1) 03:54 (2) 04:31 (3) 02:52 (2)                                             01:25 (2) Tommy Holmér Väsby OK
        02:36 (2) 08:34 (2) 11:16 (2) 13:38 (2) 16:09 (1) 17:56 (1) 21:50 (1) 26:21 (1) 29:13 (1)                                             30:38 (1)    
2 Tobias Gelius Snättringe SK 31:51 02:52 (3) 06:18 (4) 02:45 (3) 02:37 (3) 01:58 (1) 03:04 (28) 03:53 (1) 04:21 (1) 02:43 (1)                                             01:20 (1) Tobias Gelius Snättringe SK
        02:52 (3) 09:10 (3) 11:55 (3) 14:32 (3) 16:30 (2) 19:34 (2) 23:27 (2) 27:48 (2) 30:31 (2)                                             31:51 (2)    
3 Arne Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK 35:18 02:29 (1) 05:55 (1) 02:32 (1) 02:32 (2) 03:30 (23) 05:06 (46) 04:26 (3) 04:30 (2) 02:52 (2)                                             01:26 (3) Arne Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK
        02:29 (1) 08:24 (1) 10:56 (1) 13:28 (1) 16:58 (3) 22:04 (3) 26:30 (3) 31:00 (3) 33:52 (3)                                             35:18 (3)    
4 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 37:47 04:54 (36) 06:12 (3) 03:57 (22) 02:50 (4) 02:23 (2) 02:34 (7) 04:36 (4) 04:42 (4) 04:00 (19)                                             01:39 (8) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        04:54 (36) 11:06 (7) 15:03 (8) 17:53 (6) 20:16 (4) 22:50 (4) 27:26 (4) 32:08 (4) 36:08 (4)                                             37:47 (4)    
5 Åsa Linnersjö Söders-Tyresö 38:58 03:32 (8) 07:19 (8) 03:28 (7) 03:18 (8) 03:06 (15) 02:24 (4) 04:59 (5) 05:15 (6) 03:53 (13)                                             01:44 (9) Åsa Linnersjö Söders-Tyresö
        03:32 (8) 10:51 (4) 14:19 (4) 17:37 (4) 20:43 (5) 23:07 (5) 28:06 (5) 33:21 (5) 37:14 (5)                                             38:58 (5)    
6 Andreas Nyström Klubblös 39:00 03:34 (9) 07:17 (7) 03:28 (7) 03:18 (8) 03:08 (17) 02:23 (3) 04:59 (5) 05:15 (6) 03:53 (13)                                             01:45 (10) Andreas Nyström Klubblös
        03:34 (9) 10:51 (4) 14:19 (4) 17:37 (4) 20:45 (6) 23:08 (6) 28:07 (6) 33:22 (6) 37:15 (6)                                             39:00 (6)    
7 Anna Perneby Tullinge SK 41:04 04:06 (21) 07:24 (9) 03:24 (5) 03:34 (18) 02:57 (11) 02:38 (9) 05:39 (12) 05:38 (9) 03:57 (16)                                             01:47 (12) Anna Perneby Tullinge SK
        04:06 (21) 11:30 (11) 14:54 (7) 18:28 (8) 21:25 (8) 24:03 (8) 29:42 (7) 35:20 (7) 39:17 (7)                                             41:04 (7)    
8 Kjell Holmberg OK Södertörn 42:24 03:53 (17) 08:20 (21) 03:32 (10) 03:25 (13) 02:50 (8) 02:40 (12) 05:54 (18) 06:20 (18) 03:33 (8)                                             01:57 (20) Kjell Holmberg OK Södertörn
        03:53 (17) 12:13 (21) 15:45 (14) 19:10 (12) 22:00 (9) 24:40 (9) 30:34 (8) 36:54 (8) 40:27 (8)                                             42:24 (8)    
9 Kristin Andrée Järla Orientering 42:31 04:11 (22) 07:54 (13) 03:41 (14) 03:46 (23) 02:47 (7) 02:54 (19) 06:01 (22) 05:58 (10) 03:24 (7)                                             01:55 (18) Kristin Andrée Järla Orientering
        04:11 (22) 12:05 (19) 15:46 (15) 19:32 (18) 22:19 (11) 25:13 (10) 31:14 (9) 37:12 (9) 40:36 (9)                                             42:31 (9)    
10 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 43:22 03:24 (4) 07:51 (12) 03:59 (24) 04:08 (30) 03:19 (20) 02:39 (11) 05:58 (20) 06:30 (23) 03:39 (11)                                             01:55 (18) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        03:24 (4) 11:15 (8) 15:14 (9) 19:22 (15) 22:41 (12) 25:20 (11) 31:18 (10) 37:48 (11) 41:27 (11)                                             43:22 (10)    
11 Karin Greilert Haninge SOK 43:27 04:13 (24) 07:28 (10) 05:09 (45) 03:24 (12) 02:40 (5) 02:46 (15) 05:38 (11) 06:28 (21) 03:36 (10)                                             02:05 (26) Karin Greilert Haninge SOK
        04:13 (24) 11:41 (14) 16:50 (25) 20:14 (21) 22:54 (14) 25:40 (13) 31:18 (10) 37:46 (10) 41:22 (10)                                             43:27 (11)    
12 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 43:42 03:27 (6) 08:27 (24) 03:26 (6) 03:33 (17) 04:23 (34) 02:53 (18) 06:12 (26) 06:29 (22) 03:14 (6)                                             01:38 (7) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:27 (6) 11:54 (17) 15:20 (12) 18:53 (10) 23:16 (16) 26:09 (15) 32:21 (15) 38:50 (13) 42:04 (12)                                             43:42 (12)    
13 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 43:58 03:27 (6) 08:05 (18) 03:46 (15) 03:17 (7) 02:33 (4) 02:22 (2) 10:43 (56) 05:02 (5) 03:10 (4)                                             01:33 (6) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        03:27 (6) 11:32 (12) 15:18 (11) 18:35 (9) 21:08 (7) 23:30 (7) 34:13 (17) 39:15 (14) 42:25 (14)                                             43:58 (13)    
14 Kristina Klang Haninge SOK 44:17 04:25 (29) 07:09 (6) 03:40 (13) 04:07 (29) 04:00 (32) 02:32 (6) 05:52 (15) 06:18 (17) 04:12 (24)                                             02:02 (23) Kristina Klang Haninge SOK
        04:25 (29) 11:34 (13) 15:14 (9) 19:21 (13) 23:21 (17) 25:53 (14) 31:45 (13) 38:03 (12) 42:15 (13)                                             44:17 (14)    
15 Rune Carlsson Sundbybergs IK 45:25 03:48 (13) 08:35 (27) 03:28 (7) 03:12 (6) 07:34 (50) 02:41 (13) 05:10 (7) 06:21 (19) 03:10 (4)                                             01:26 (3) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        03:48 (13) 12:23 (23) 15:51 (17) 19:03 (11) 26:37 (32) 29:18 (26) 34:28 (22) 40:49 (18) 43:59 (17)                                             45:25 (15)    
16 Ronny Hedlund OK Södertörn 45:38 03:50 (14) 08:39 (28) 04:01 (26) 03:52 (27) 03:39 (28) 03:03 (26) 06:19 (29) 06:13 (16) 03:56 (15)                                             02:06 (27) Ronny Hedlund OK Södertörn
        03:50 (14) 12:29 (24) 16:30 (20) 20:22 (23) 24:01 (19) 27:04 (17) 33:23 (16) 39:36 (15) 43:32 (15)                                             45:38 (16)    
17 Claes Andersson Snättringe SK 46:02 05:48 (41) 08:20 (21) 05:08 (43) 03:21 (10) 02:56 (10) 02:34 (7) 06:07 (24) 06:01 (11) 03:35 (9)                                             02:12 (32) Claes Andersson Snättringe SK
        05:48 (41) 14:08 (36) 19:16 (37) 22:37 (35) 25:33 (25) 28:07 (21) 34:14 (18) 40:15 (16) 43:50 (16)                                             46:02 (17)    
18 Christer Hedin IFK Enskede 46:37 04:22 (27) 08:45 (30) 04:43 (41) 03:43 (22) 03:06 (15) 03:05 (29) 07:10 (41) 06:03 (13) 03:46 (12)                                             01:54 (17) Christer Hedin IFK Enskede
        04:22 (27) 13:07 (30) 17:50 (33) 21:33 (28) 24:39 (20) 27:44 (20) 34:54 (24) 40:57 (19) 44:43 (19)                                             46:37 (18)    
19 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 46:41 04:11 (22) 08:27 (24) 04:11 (30) 04:53 (45) 03:02 (13) 02:58 (21) 06:42 (33) 06:11 (14) 04:06 (21)                                             02:00 (22) Sven-Inge Nylund Järfälla OK
        04:11 (22) 12:38 (27) 16:49 (24) 21:42 (29) 24:44 (21) 27:42 (19) 34:24 (21) 40:35 (17) 44:41 (18)                                             46:41 (19)    
20 Christer Andersson ATG 48:20 04:32 (33) 08:24 (23) 04:41 (39) 04:16 (34) 03:20 (21) 03:03 (26) 06:49 (35) 07:05 (30) 03:59 (18)                                             02:11 (31) Christer Andersson ATG
        04:32 (33) 12:56 (29) 17:37 (31) 21:53 (32) 25:13 (22) 28:16 (23) 35:05 (26) 42:10 (22) 46:09 (21)                                             48:20 (20)    
21 Susanne Holmberg OK Södertörn 48:22 03:43 (12) 08:18 (20) 04:32 (37) 03:39 (21) 07:10 (47) 02:30 (5) 06:00 (21) 06:25 (20) 03:57 (16)                                             02:08 (28) Susanne Holmberg OK Södertörn
        03:43 (12) 12:01 (18) 16:33 (21) 20:12 (20) 27:22 (37) 29:52 (29) 35:52 (27) 42:17 (23) 46:14 (22)                                             48:22 (21)    
22 Christina Granath OK Södertörn 49:03 03:51 (15) 07:55 (14) 04:05 (27) 03:30 (16) 05:56 (42) 02:54 (19) 06:04 (23) 07:09 (31) 04:38 (31)                                             03:01 (51) Christina Granath OK Södertörn
        03:51 (15) 11:46 (15) 15:51 (17) 19:21 (13) 25:17 (23) 28:11 (22) 34:15 (19) 41:24 (20) 46:02 (20)                                             49:03 (22)    
23 Gösta Guteland Snättringe SK 49:05 03:54 (18) 08:43 (29) 03:58 (23) 04:14 (31) 03:10 (19) 03:10 (30) 07:13 (43) 07:24 (36) 04:58 (34)                                             02:21 (37) Gösta Guteland Snättringe SK
        03:54 (18) 12:37 (26) 16:35 (22) 20:49 (26) 23:59 (18) 27:09 (18) 34:22 (20) 41:46 (21) 46:44 (24)                                             49:05 (23)    
24 Rune Rådeström Snättringe SK 49:06 04:46 (34) 08:55 (33) 03:50 (18) 04:18 (38) 03:35 (24) 03:20 (32) 05:52 (15) 07:42 (40) 04:14 (27)                                             02:34 (42) Rune Rådeström Snättringe SK
        04:46 (34) 13:41 (33) 17:31 (29) 21:49 (30) 25:24 (24) 28:44 (24) 34:36 (23) 42:18 (24) 46:32 (23)                                             49:06 (24)    
25 Rolf Skoglund Hellas Orientering 49:43 03:25 (5) 08:03 (16) 05:36 (53) 03:10 (5) 08:21 (51) 02:58 (21) 05:11 (8) 06:01 (11) 05:09 (36)                                             01:49 (14) Rolf Skoglund Hellas Orientering
        03:25 (5) 11:28 (10) 17:04 (28) 20:14 (21) 28:35 (39) 31:33 (33) 36:44 (29) 42:45 (26) 47:54 (25)                                             49:43 (25)    
26 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 49:45 03:38 (11) 07:47 (11) 04:23 (33) 03:37 (19) 03:29 (22) 03:19 (31) 05:55 (19) 11:42 (57) 04:04 (20)                                             01:51 (15) Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK
        03:38 (11) 11:25 (9) 15:48 (16) 19:25 (16) 22:54 (14) 26:13 (16) 32:08 (14) 43:50 (31) 47:54 (25)                                             49:45 (26)    
27 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 50:20 04:27 (31) 09:17 (39) 04:23 (32) 04:15 (33) 04:00 (32) 03:26 (34) 06:24 (30) 07:37 (37) 04:12 (24)                                             02:19 (36) Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben
        04:27 (31) 13:44 (35) 18:07 (34) 22:22 (33) 26:22 (28) 29:48 (28) 36:12 (28) 43:49 (30) 48:01 (27)                                             50:20 (27)    
28 Mats Holmgren IFK Enskede 50:26 03:51 (15) 07:59 (15) 03:33 (11) 04:21 (39) 02:58 (12) 02:52 (16) 05:53 (17) 11:26 (56) 05:41 (38)                                             01:52 (16) Mats Holmgren IFK Enskede
        03:51 (15) 11:50 (16) 15:23 (13) 19:44 (19) 22:42 (13) 25:34 (12) 31:27 (12) 42:53 (27) 48:34 (30)                                             50:26 (28)    
29 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 50:32 05:22 (38) 10:58 (47) 03:47 (16) 03:38 (20) 03:08 (17) 03:20 (32) 07:01 (40) 06:12 (15) 04:51 (33)                                             02:15 (35) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        05:22 (38) 16:20 (43) 20:07 (41) 23:45 (39) 26:53 (33) 30:13 (30) 37:14 (32) 43:26 (28) 48:17 (28)                                             50:32 (29)    
30 Lars Cedérus Snättringe SK 50:49 06:02 (42) 09:20 (40) 03:47 (16) 04:17 (36) 03:04 (14) 02:58 (21) 07:30 (45) 06:35 (24) 04:48 (32)                                             02:28 (38) Lars Cedérus Snättringe SK
        06:02 (42) 15:22 (39) 19:09 (36) 23:26 (37) 26:30 (30) 29:28 (27) 36:58 (30) 43:33 (29) 48:21 (29)                                             50:49 (30)    
31 Leif Mörkfors Järfälla OK 51:32 03:34 (9) 08:45 (30) 04:41 (39) 03:49 (25) 05:22 (38) 02:38 (9) 06:15 (28) 07:39 (38) 07:01 (50)                                             01:48 (13) Leif Mörkfors Järfälla OK
        03:34 (9) 12:19 (22) 17:00 (27) 20:49 (26) 26:11 (27) 28:49 (25) 35:04 (25) 42:43 (25) 49:44 (32)                                             51:32 (31)    
32 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 53:21 03:59 (19) 06:55 (5) 03:36 (12) 03:28 (14) 09:06 (52) 09:21 (50) 05:16 (9) 05:22 (8) 04:08 (23)                                             02:10 (30) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        03:59 (19) 10:54 (6) 14:30 (6) 17:58 (7) 27:04 (36) 36:25 (37) 41:41 (35) 47:03 (34) 51:11 (33)                                             53:21 (32)    
33 Klas Langels Skarpnäcks OL 53:27 06:15 (45) 09:06 (36) 05:12 (46) 04:29 (40) 03:37 (26) 02:44 (14) 05:49 (14) 07:11 (33) 05:12 (37)                                             03:52 (55) Klas Langels Skarpnäcks OL
        06:15 (45) 15:21 (38) 20:33 (42) 25:02 (42) 28:39 (40) 31:23 (32) 37:12 (31) 44:23 (32) 49:35 (31)                                             53:27 (33)    
34 Helena Korhonen Haninge SOK 55:47 06:40 (47) 08:58 (34) 04:09 (29) 03:50 (26) 02:54 (9) 09:11 (49) 06:47 (34) 06:38 (25) 05:08 (35)                                             01:32 (5) Helena Korhonen Haninge SOK
        06:40 (47) 15:38 (40) 19:47 (39) 23:37 (38) 26:31 (31) 35:42 (36) 42:29 (36) 49:07 (36) 54:15 (34)                                             55:47 (34)    
35 Bo Hedlund IFK Enskede 56:27 04:03 (20) 08:04 (17) 03:59 (24) 03:23 (11) 02:42 (6) 15:35 (55) 05:20 (10) 06:50 (26) 04:28 (28)                                             02:03 (24) Bo Hedlund IFK Enskede
        04:03 (20) 12:07 (20) 16:06 (19) 19:29 (17) 22:11 (10) 37:46 (40) 43:06 (38) 49:56 (37) 54:24 (35)                                             56:27 (35)    
36 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 57:59 04:16 (26) 13:28 (55) 03:54 (20) 04:14 (31) 03:48 (29) 02:59 (25) 06:33 (32) 08:16 (43) 07:43 (53)                                             02:48 (47) Kerstin Ohlsson Haninge SOK
        04:16 (26) 17:44 (47) 21:38 (45) 25:52 (43) 29:40 (42) 32:39 (34) 39:12 (34) 47:28 (35) 55:11 (36)                                             57:59 (36)    
37 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 58:05 06:19 (46) 09:38 (42) 05:08 (43) 05:00 (48) 09:07 (54) 02:58 (21) 06:26 (31) 06:52 (27) 04:29 (29)                                             02:08 (28) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        06:19 (46) 15:57 (41) 21:05 (43) 26:05 (44) 35:12 (46) 38:10 (42) 44:36 (40) 51:28 (40) 55:57 (37)                                             58:05 (37)    
38 Hans Carlsson Hellas Orientering 59:29 04:49 (35) 08:53 (32) 03:51 (19) 04:17 (36) 07:17 (48) 10:45 (51) 06:08 (25) 07:23 (35) 04:07 (22)                                             01:59 (21) Hans Carlsson Hellas Orientering
        04:49 (35) 13:42 (34) 17:33 (30) 21:50 (31) 29:07 (41) 39:52 (46) 46:00 (42) 53:23 (43) 57:30 (39)                                             59:29 (38)    
39 Göran Larsson Södertälje IF 59:53 06:08 (43) 11:02 (48) 05:23 (50) 04:45 (42) 03:51 (30) 03:33 (36) 08:08 (48) 07:41 (39) 06:44 (48)                                             02:38 (44) Göran Larsson Södertälje IF
        06:08 (43) 17:10 (46) 22:33 (46) 27:18 (47) 31:09 (44) 34:42 (35) 42:50 (37) 50:31 (38) 57:15 (38)                                             59:53 (39)    
40 Göran Larbo Attunda OK 61:24 04:24 (28) 08:05 (18) 04:30 (35) 03:29 (15) 05:16 (37) 12:25 (54) 05:41 (13) 07:14 (34) 08:17 (54)                                             02:03 (24) Göran Larbo Attunda OK
        04:24 (28) 12:29 (24) 16:59 (26) 20:28 (24) 25:44 (26) 38:09 (41) 43:50 (39) 51:04 (39) 59:21 (40)                                             61:24 (40)    
41 Per Södersten Gustavsbergs OK 62:56 06:13 (44) 09:04 (35) 04:34 (38) 04:55 (47) 11:27 (57) 02:52 (16) 07:12 (42) 07:02 (29) 07:07 (51)                                             02:30 (39) Per Södersten Gustavsbergs OK
        06:13 (44) 15:17 (37) 19:51 (40) 24:46 (41) 36:13 (48) 39:05 (44) 46:17 (43) 53:19 (42) 60:26 (41)                                             62:56 (41)    
42 Monika Högberg OK Södertörn 65:07 04:13 (24) 08:28 (26) 03:55 (21) 04:05 (28) 06:17 (44) 16:40 (56) 06:14 (27) 06:57 (28) 05:41 (38)                                             02:37 (43) Monika Högberg OK Södertörn
        04:13 (24) 12:41 (28) 16:36 (23) 20:41 (25) 26:58 (34) 43:38 (51) 49:52 (50) 56:49 (45) 62:30 (43)                                             65:07 (42)    
43 Stig Gustavsson Södertälje IF 65:21 08:24 (51) 10:27 (44) 05:58 (55) 04:54 (46) 05:53 (41) 03:33 (36) 07:55 (46) 09:09 (48) 06:13 (42)                                             02:55 (50) Stig Gustavsson Södertälje IF
        08:24 (51) 18:51 (50) 24:49 (51) 29:43 (49) 35:36 (47) 39:09 (45) 47:04 (44) 56:13 (44) 62:26 (42)                                             65:21 (43)    
44 Jan Larsson Tullinge SK 66:25 04:25 (29) 09:09 (37) 04:11 (30) 04:47 (43) 03:53 (31) 12:23 (53) 08:55 (52) 10:00 (52) 06:10 (40)                                             02:32 (41) Jan Larsson Tullinge SK
        04:25 (29) 13:34 (31) 17:45 (32) 22:32 (34) 26:25 (29) 38:48 (43) 47:43 (45) 57:43 (48) 63:53 (45)                                             66:25 (44)    
45 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 66:42 08:21 (50) 12:53 (53) 05:30 (52) 05:46 (52) 05:30 (39) 03:54 (41) 06:54 (36) 08:40 (47) 06:27 (45)                                             02:47 (46) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        08:21 (50) 21:14 (53) 26:44 (53) 32:30 (52) 38:00 (50) 41:54 (49) 48:48 (48) 57:28 (47) 63:55 (46)                                             66:42 (45)    
46 Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 66:49 08:37 (53) 09:35 (41) 05:12 (46) 05:38 (51) 09:06 (52) 03:41 (38) 06:54 (36) 08:18 (44) 06:21 (44)                                             03:27 (52) Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        08:37 (53) 18:12 (48) 23:24 (49) 29:02 (48) 38:08 (51) 41:49 (48) 48:43 (47) 57:01 (46) 63:22 (44)                                             66:49 (46)    
47 Kenneth Berglund Hellas Orientering 68:25 10:49 (56) 15:53 (56) 04:23 (32) 04:49 (44) 03:38 (27) 04:02 (42) 07:15 (44) 08:32 (45) 06:18 (43)                                             02:46 (45) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        10:49 (56) 26:42 (57) 31:05 (57) 35:54 (56) 39:32 (52) 43:34 (50) 50:49 (51) 59:21 (51) 65:39 (47)                                             68:25 (47)    
48 Berit Gustavsson Södertälje IF 68:38 07:47 (49) 11:21 (49) 05:23 (50) 05:58 (53) 05:57 (43) 04:24 (44) 08:24 (49) 09:55 (51) 06:41 (47)                                             02:48 (47) Berit Gustavsson Södertälje IF
        07:47 (49) 19:08 (52) 24:31 (50) 30:29 (51) 36:26 (49) 40:50 (47) 49:14 (49) 59:09 (50) 65:50 (48)                                             68:38 (48)    
49 Emma Johnsson Centrum OK 68:42 08:34 (52) 10:15 (43) 04:05 (27) 03:48 (24) 07:25 (49) 03:32 (35) 06:59 (39) 08:38 (46) 13:14 (56)                                             02:12 (32) Emma Johnsson Centrum OK
        08:34 (52) 18:49 (49) 22:54 (47) 26:42 (46) 34:07 (45) 37:39 (39) 44:38 (41) 53:16 (41) 66:30 (50)                                             68:42 (49)    
50 Leif Hermundstad Snättringe SK 68:54 05:13 (37) 11:30 (51) 04:30 (35) 05:22 (49) 04:25 (35) 05:34 (47) 11:18 (57) 11:13 (55) 06:58 (49)                                             02:51 (49) Leif Hermundstad Snättringe SK
        05:13 (37) 16:43 (44) 21:13 (44) 26:35 (45) 31:00 (43) 36:34 (38) 47:52 (46) 59:05 (49) 66:03 (49)                                             68:54 (50)    
51 Göran Johansson Snättringe SK 71:26 14:10 (57) 10:28 (46) 05:05 (42) 05:27 (50) 09:19 (55) 03:45 (40) 08:03 (47) 08:04 (42) 04:35 (30)                                             02:30 (39) Göran Johansson Snättringe SK
        14:10 (57) 24:38 (55) 29:43 (55) 35:10 (55) 44:29 (57) 48:14 (55) 56:17 (54) 64:21 (53) 68:56 (51)                                             71:26 (51)    
52 Ingrid Graneli Haninge SOK 72:12 04:27 (31) 09:10 (38) 05:15 (48) 04:31 (41) 03:36 (25) 03:42 (39) 06:55 (38) 07:49 (41) 24:34 (57)                                             02:13 (34) Ingrid Graneli Haninge SOK
        04:27 (31) 13:37 (32) 18:52 (35) 23:23 (36) 26:59 (35) 30:41 (31) 37:36 (33) 45:25 (33) 69:59 (52)                                             72:12 (52)    
53 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 74:07 05:27 (39) 11:36 (52) 05:58 (55) 06:57 (55) 10:00 (56) 04:57 (45) 08:44 (50) 10:43 (54) 06:11 (41)                                             03:34 (54) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        05:27 (39) 17:03 (45) 23:01 (48) 29:58 (50) 39:58 (53) 44:55 (53) 53:39 (53) 64:22 (54) 70:33 (54)                                             74:07 (53)    
54 Björn Simons Sundbybergs IK 74:49 07:31 (48) 11:22 (50) 06:18 (57) 08:35 (57) 06:31 (46) 04:02 (42) 08:49 (51) 09:40 (50) 07:31 (52)                                             04:30 (57) Björn Simons Sundbybergs IK
        07:31 (48) 18:53 (51) 25:11 (52) 33:46 (53) 40:17 (54) 44:19 (52) 53:08 (52) 62:48 (52) 70:19 (53)                                             74:49 (54)    
55 Åke Lewander Skarpnäcks OL 80:53 05:42 (40) 10:27 (44) 03:20 (4) 04:16 (34) 04:34 (36) 29:21 (57) 10:07 (54) 07:09 (31) 04:12 (24)                                             01:45 (10) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        05:42 (40) 16:09 (42) 19:29 (38) 23:45 (39) 28:19 (38) 57:40 (57) 67:47 (57) 74:56 (56) 79:08 (56)                                             80:53 (55)    
56 Bo Winald Hellas Orientering 81:40 09:29 (55) 13:22 (54) 05:42 (54) 06:08 (54) 05:44 (40) 07:39 (48) 09:16 (53) 09:19 (49) 11:33 (55)                                             03:28 (53) Bo Winald Hellas Orientering
        09:29 (55) 22:51 (54) 28:33 (54) 34:41 (54) 40:25 (55) 48:04 (54) 57:20 (55) 66:39 (55) 78:12 (55)                                             81:40 (56)    
57 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 86:49 08:55 (54) 16:41 (57) 05:15 (48) 07:16 (56) 06:17 (44) 11:03 (52) 10:07 (54) 10:36 (53) 06:30 (46)                                             04:09 (56) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        08:55 (54) 25:36 (56) 30:51 (56) 38:07 (57) 44:24 (56) 55:27 (56) 65:34 (56) 76:10 (57) 82:40 (57)                                             86:49 (57)    
- Leif Lundquist Enebybergs IF 61:55 03:56   09:01   03:52   06:40   09:34   03:11   07:05   06:55   09:35                                               02:06   Leif Lundquist Enebybergs IF
        03:56   12:57   16:49   23:29   33:03   36:14   43:19   50:14   59:49                                               61:55      
- Weine Johansson Södertälje-Nykvarn OF 62:27 04:11   11:57   04:21   05:27   06:40   03:55   09:24   08:27   05:35                                               02:30   Weine Johansson Södertälje-Nykvarn OF
        04:11   16:08   20:29   25:56   32:36   36:31   45:55   54:22   59:57                                               62:27      
- Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 64:54 04:34   10:36   06:52   04:37   04:23   07:46   09:02   09:11   05:30                                               02:23   Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        04:34   15:10   22:02   26:39   31:02   38:48   47:50   57:01   62:31                                               64:54      
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana E - 2,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                                           Mål   Bana E - 2,8 km Klubb
1 Johan Karlsten Solna OK 32:26 04:10 (1) 08:12 (2) 02:16 (2) 04:35 (1) 06:57 (2) 03:18 (5)                                                         02:58 (10) Johan Karlsten Solna OK
        04:10 (1) 12:22 (1) 14:38 (1) 19:13 (1) 26:10 (1) 29:28 (1)                                                         32:26 (1)    
2 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 33:42 04:29 (2) 08:11 (1) 02:26 (5) 06:39 (8) 06:35 (1) 03:05 (4)                                                         02:17 (4) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        04:29 (2) 12:40 (2) 15:06 (2) 21:45 (3) 28:20 (2) 31:25 (2)                                                         33:42 (2)    
3 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 34:58 05:00 (5) 08:17 (3) 02:28 (6) 05:09 (2) 08:52 (7) 02:59 (3)                                                         02:13 (3) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        05:00 (5) 13:17 (3) 15:45 (3) 20:54 (2) 29:46 (3) 32:45 (3)                                                         34:58 (3)    
4 Gunnar Lindholm Klubblös 36:56 04:49 (4) 08:49 (4) 02:32 (8) 05:49 (4) 08:38 (5) 03:44 (7)                                                         02:35 (6) Gunnar Lindholm Klubblös
        04:49 (4) 13:38 (5) 16:10 (5) 21:59 (4) 30:37 (4) 34:21 (4)                                                         36:56 (4)    
5 Bo Källström OK Milan 39:11 06:25 (14) 11:30 (11) 02:25 (4) 06:22 (6) 07:18 (3) 02:47 (2)                                                         02:24 (5) Bo Källström OK Milan
        06:25 (14) 17:55 (12) 20:20 (8) 26:42 (10) 34:00 (6) 36:47 (5)                                                         39:11 (5)    
6 Ulf Eskilsson OK Södertörn 39:59 05:11 (6) 12:50 (16) 02:20 (3) 05:36 (3) 08:41 (6) 02:37 (1)                                                         02:44 (7) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        05:11 (6) 18:01 (13) 20:21 (9) 25:57 (7) 34:38 (7) 37:15 (6)                                                         39:59 (6)    
7 Johanna Joer Klubblös 40:49 05:49 (11) 09:24 (6) 02:55 (10) 07:21 (12) 08:27 (4) 04:47 (11)                                                         02:06 (1) Johanna Joer Klubblös
        05:49 (11) 15:13 (6) 18:08 (6) 25:29 (6) 33:56 (5) 38:43 (7)                                                         40:49 (7)    
8 Lars Persson Väsby OK 43:40 04:41 (3) 08:54 (5) 02:15 (1) 08:45 (19) 13:13 (22) 03:44 (7)                                                         02:08 (2) Lars Persson Väsby OK
        04:41 (3) 13:35 (4) 15:50 (4) 24:35 (5) 37:48 (9) 41:32 (9)                                                         43:40 (8)    
9 Barbro Cedérus Snättringe SK 44:22 05:19 (8) 11:49 (13) 03:13 (13) 05:55 (5) 09:08 (8) 05:12 (15)                                                         03:46 (19) Barbro Cedérus Snättringe SK
        05:19 (8) 17:08 (8) 20:21 (9) 26:16 (8) 35:24 (8) 40:36 (8)                                                         44:22 (9)    
10 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 45:25 05:17 (7) 12:22 (14) 02:58 (11) 08:01 (16) 09:48 (10) 03:27 (6)                                                         03:32 (16) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        05:17 (7) 17:39 (11) 20:37 (11) 28:38 (12) 38:26 (10) 41:53 (10)                                                         45:25 (10)    
11 Göran Andersson Täby OK 48:21 07:27 (19) 10:56 (8) 03:29 (17) 06:24 (7) 12:11 (21) 04:09 (9)                                                         03:45 (18) Göran Andersson Täby OK
        07:27 (19) 18:23 (14) 21:52 (14) 28:16 (11) 40:27 (11) 44:36 (11)                                                         48:21 (11)    
12 Margaretha Nylund OK Södertörn 49:03 06:37 (15) 12:52 (17) 03:23 (14) 07:00 (10) 10:57 (13) 04:43 (10)                                                         03:31 (15) Margaretha Nylund OK Södertörn
        06:37 (15) 19:29 (16) 22:52 (15) 29:52 (14) 40:49 (12) 45:32 (12)                                                         49:03 (12)    
13 Berit Lindunger Haninge SOK 50:36 05:29 (10) 13:19 (19) 02:50 (9) 08:00 (15) 11:28 (18) 05:43 (21)                                                         03:47 (20) Berit Lindunger Haninge SOK
        05:29 (10) 18:48 (15) 21:38 (12) 29:38 (13) 41:06 (13) 46:49 (13)                                                         50:36 (13)    
14 Göran Grimvall Täby Ok 50:49 05:58 (12) 11:35 (12) 04:17 (22) 08:57 (21) 10:50 (12) 05:51 (22)                                                         03:21 (11) Göran Grimvall Täby Ok
        05:58 (12) 17:33 (10) 21:50 (13) 30:47 (15) 41:37 (14) 47:28 (14)                                                         50:49 (14)    
15 Pia Vikström Täby OK 53:29 06:47 (16) 13:42 (20) 03:56 (20) 07:26 (13) 11:51 (20) 05:34 (19)                                                         04:13 (23) Pia Vikström Täby OK
        06:47 (16) 20:29 (18) 24:25 (18) 31:51 (17) 43:42 (16) 49:16 (15)                                                         53:29 (15)    
16 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 54:02 11:03 (27) 12:33 (15) 03:02 (12) 09:39 (25) 09:13 (9) 05:02 (13)                                                         03:30 (13) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        11:03 (27) 23:36 (23) 26:38 (21) 36:17 (21) 45:30 (18) 50:32 (16)                                                         54:02 (16)    
17 Lena Gelius Snättringe SK 54:10 09:21 (25) 13:55 (22) 03:26 (15) 07:13 (11) 11:20 (16) 05:30 (18)                                                         03:25 (12) Lena Gelius Snättringe SK
        09:21 (25) 23:16 (22) 26:42 (22) 33:55 (19) 45:15 (17) 50:45 (17)                                                         54:10 (17)    
18 Inger Pahlén Söders-Tyresö 57:29 05:25 (9) 10:19 (7) 02:30 (7) 08:02 (17) 22:15 (27) 05:05 (14)                                                         03:53 (21) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        05:25 (9) 15:44 (7) 18:14 (7) 26:16 (8) 48:31 (21) 53:36 (18)                                                         57:29 (18)    
18 Calle Joer Klubblös 57:29 09:00 (23) 18:24 (28) 04:18 (23) 07:42 (14) 10:24 (11) 04:47 (11)                                                         02:54 (9) Calle Joer Klubblös
        09:00 (23) 27:24 (27) 31:42 (27) 39:24 (25) 49:48 (23) 54:35 (19)                                                         57:29 (18)    
20 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 59:33 07:47 (21) 18:02 (27) 03:27 (16) 08:47 (20) 11:02 (14) 06:50 (23)                                                         03:38 (17) Anita Lindbohm Skarpnäcks OL
        07:47 (21) 25:49 (24) 29:16 (24) 38:03 (24) 49:05 (22) 55:55 (21)                                                         59:33 (20)    
21 Anders Brinkman Vandrarringen 60:30 07:03 (17) 15:43 (25) 03:46 (18) 10:32 (26) 11:23 (17) 07:27 (24)                                                         04:36 (24) Anders Brinkman Vandrarringen
        07:03 (17) 22:46 (20) 26:32 (20) 37:04 (23) 48:27 (20) 55:54 (20)                                                         60:30 (21)    
22 Karolina Eriksson Klubblös 63:03 09:11 (24) 13:47 (21) 04:28 (26) 09:34 (23) 11:06 (15) 10:16 (25)                                                         04:41 (25) Karolina Eriksson Klubblös
        09:11 (24) 22:58 (21) 27:26 (23) 37:00 (22) 48:06 (19) 58:22 (22)                                                         63:03 (22)    
23 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 67:41 07:16 (18) 14:09 (23) 04:16 (21) 09:37 (24) 15:42 (25) 10:16 (25)                                                         06:25 (29) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        07:16 (18) 21:25 (19) 25:41 (19) 35:18 (20) 51:00 (24) 61:16 (23)                                                         67:41 (23)    
24 Lars Nordin Solna OK 67:44 06:09 (13) 10:59 (9) 06:54 (29) 08:32 (18) 25:47 (28) 05:27 (17)                                                         03:56 (22) Lars Nordin Solna OK
        06:09 (13) 17:08 (8) 24:02 (16) 32:34 (18) 58:21 (25) 63:48 (24)                                                         67:44 (24)    
25 Sven Jansson Snättringe SK 67:56 11:44 (28) 14:57 (24) 04:26 (25) 13:44 (28) 14:48 (24) 05:24 (16)                                                         02:53 (8) Sven Jansson Snättringe SK
        11:44 (28) 26:41 (25) 31:07 (26) 44:51 (27) 59:39 (27) 65:03 (25)                                                         67:56 (25)    
26 Kristina Skoglund Hellas Orientering 72:27 10:38 (26) 16:06 (26) 03:54 (19) 12:22 (27) 18:49 (26) 05:39 (20)                                                         04:59 (26) Kristina Skoglund Hellas Orientering
        10:38 (26) 26:44 (26) 30:38 (25) 43:00 (26) 61:49 (28) 67:28 (26)                                                         72:27 (26)    
27 Birgitta Nylund Järfälla OK 76:16 18:23 (29) 13:11 (18) 04:45 (27) 09:15 (22) 13:29 (23) 12:00 (27)                                                         05:13 (27) Birgitta Nylund Järfälla OK
        18:23 (29) 31:34 (29) 36:19 (29) 45:34 (28) 59:03 (26) 71:03 (27)                                                         76:16 (27)    
28 Eeva Europé Klubblös 81:54 08:47 (22) 11:12 (10) 04:21 (24) 06:54 (9) 11:28 (18) 35:42 (29)