Sträcktider Luffarligan Ursvik                                                                        
  2017-01-18 Svarta tider är sträcktider                                                                    
    Blå tider är från start                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                      
                                                                               
Plac Bana A - 5,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål   Bana A - 5,4 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 36:34 03:26 (1) 00:48 (1) 05:46 (1) 01:31 (1) 02:25 (3) 01:11 (1) 04:31 (2) 00:36 (1) 03:24 (1) 03:02 (1) 00:48 (1) 01:46 (1) 02:40 (1) 00:55 (2) 00:55 (1) 00:55 (1) 01:55 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        03:26 (1) 04:14 (1) 10:00 (1) 11:31 (1) 13:56 (1) 15:07 (1) 19:38 (1) 20:14 (1) 23:38 (1) 26:40 (1) 27:28 (1) 29:14 (1) 31:54 (1) 32:49 (1) 33:44 (1) 34:39 (1) 36:34 (1)    
2 Nick Barrable OK Ravinen 43:04 03:48 (2) 01:25 (12) 05:47 (2) 01:40 (2) 03:25 (12) 02:31 (12) 04:26 (1) 00:41 (2) 03:35 (2) 03:08 (2) 01:26 (7) 02:02 (2) 03:01 (6) 00:56 (3) 01:29 (12) 01:12 (8) 02:32 (2) Nick Barrable OK Ravinen
        03:48 (2) 05:13 (5) 11:00 (2) 12:40 (2) 16:05 (3) 18:36 (3) 23:02 (3) 23:43 (3) 27:18 (3) 30:26 (3) 31:52 (2) 33:54 (2) 36:55 (2) 37:51 (2) 39:20 (2) 40:32 (3) 43:04 (2)    
3 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 43:07 04:12 (7) 01:05 (5) 06:10 (3) 01:51 (4) 02:15 (1) 01:24 (2) 05:03 (6) 00:46 (5) 03:36 (3) 03:35 (5) 02:07 (11) 02:10 (4) 02:43 (2) 01:19 (13) 01:08 (4) 01:02 (3) 02:41 (8) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        04:12 (7) 05:17 (6) 11:27 (3) 13:18 (3) 15:33 (2) 16:57 (2) 22:00 (2) 22:46 (2) 26:22 (2) 29:57 (2) 32:04 (3) 34:14 (3) 36:57 (3) 38:16 (3) 39:24 (3) 40:26 (2) 43:07 (3)    
4 Ingemar Gard Söders-Tyresö 45:49 04:07 (6) 01:02 (4) 07:20 (10) 02:07 (8) 02:26 (4) 01:37 (3) 05:01 (5) 00:44 (4) 04:02 (7) 04:09 (11) 01:04 (5) 02:14 (6) 03:35 (10) 01:15 (12) 01:14 (6) 01:09 (7) 02:43 (9) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        04:07 (6) 05:09 (4) 12:29 (7) 14:36 (6) 17:02 (5) 18:39 (5) 23:40 (5) 24:24 (4) 28:26 (4) 32:35 (5) 33:39 (4) 35:53 (4) 39:28 (4) 40:43 (4) 41:57 (4) 43:06 (4) 45:49 (4)    
5 Janne Nilsson Centrum OK 45:55 04:05 (5) 00:59 (3) 06:51 (5) 03:12 (14) 02:48 (7) 01:39 (5) 04:57 (4) 01:42 (15) 03:39 (4) 03:35 (5) 00:57 (3) 02:33 (11) 02:54 (4) 01:11 (10) 01:03 (2) 01:12 (8) 02:38 (6) Janne Nilsson Centrum OK
        04:05 (5) 05:04 (3) 11:55 (5) 15:07 (9) 17:55 (9) 19:34 (8) 24:31 (6) 26:13 (8) 29:52 (6) 33:27 (6) 34:24 (5) 36:57 (5) 39:51 (5) 41:02 (5) 42:05 (5) 43:17 (5) 45:55 (5)    
6 Stig Andersson OK Linné 47:26 04:01 (4) 02:21 (15) 06:18 (4) 02:03 (7) 03:07 (10) 01:38 (4) 05:04 (7) 00:54 (8) 06:12 (14) 03:30 (4) 00:51 (2) 02:11 (5) 03:43 (13) 00:52 (1) 01:07 (3) 00:58 (2) 02:36 (5) Stig Andersson OK Linné
        04:01 (4) 06:22 (14) 12:40 (9) 14:43 (7) 17:50 (8) 19:28 (7) 24:32 (7) 25:26 (6) 31:38 (9) 35:08 (8) 35:59 (6) 38:10 (6) 41:53 (7) 42:45 (6) 43:52 (6) 44:50 (6) 47:26 (6)    
7 Lars Gerhardsson Attunda OK 48:02 03:49 (3) 01:06 (6) 06:58 (6) 03:50 (15) 02:40 (5) 01:50 (8) 05:23 (9) 00:43 (3) 03:52 (5) 03:27 (3) 02:54 (13) 02:17 (7) 03:02 (7) 01:00 (4) 01:28 (11) 01:04 (4) 02:39 (7) Lars Gerhardsson Attunda OK
        03:49 (3) 04:55 (2) 11:53 (4) 15:43 (11) 18:23 (10) 20:13 (10) 25:36 (10) 26:19 (9) 30:11 (7) 33:38 (7) 36:32 (7) 38:49 (7) 41:51 (6) 42:51 (7) 44:19 (7) 45:23 (7) 48:02 (7)    
8 Lars Jansson Run Academi 50:04 04:22 (9) 01:12 (8) 09:56 (14) 02:33 (11) 03:26 (13) 01:52 (10) 05:27 (10) 00:49 (6) 03:55 (6) 04:07 (10) 01:00 (4) 02:08 (3) 03:12 (8) 01:01 (5) 01:08 (4) 01:21 (12) 02:35 (4) Lars Jansson Run Academi
        04:22 (9) 05:34 (10) 15:30 (13) 18:03 (13) 21:29 (14) 23:21 (13) 28:48 (12) 29:37 (12) 33:32 (12) 37:39 (12) 38:39 (11) 40:47 (10) 43:59 (9) 45:00 (9) 46:08 (9) 47:29 (8) 50:04 (8)    
9 Paul Norén OK Södertörn 50:32 04:27 (11) 00:58 (2) 06:58 (6) 01:54 (6) 02:53 (9) 02:32 (13) 05:37 (12) 01:04 (12) 04:54 (12) 04:21 (13) 01:42 (9) 03:08 (14) 03:37 (12) 01:09 (9) 01:24 (10) 01:07 (6) 02:47 (11) Paul Norén OK Södertörn
        04:27 (11) 05:25 (7) 12:23 (6) 14:17 (4) 17:10 (6) 19:42 (9) 25:19 (9) 26:23 (10) 31:17 (8) 35:38 (9) 37:20 (8) 40:28 (9) 44:05 (10) 45:14 (10) 46:38 (10) 47:45 (10) 50:32 (9)    
10 Lars Grankvist Täby OK 50:51 04:19 (8) 01:12 (8) 07:00 (8) 02:22 (9) 02:48 (7) 01:45 (7) 05:34 (11) 00:52 (7) 05:48 (13) 04:20 (12) 01:34 (8) 02:19 (8) 02:53 (3) 01:03 (6) 01:57 (15) 01:55 (15) 03:10 (14) Lars Grankvist Täby OK
        04:19 (8) 05:31 (9) 12:31 (8) 14:53 (8) 17:41 (7) 19:26 (6) 25:00 (8) 25:52 (7) 31:40 (10) 36:00 (10) 37:34 (9) 39:53 (8) 42:46 (8) 43:49 (8) 45:46 (8) 47:41 (9) 50:51 (10)    
11 Lennart Hävrén Tullinge SK 51:28 04:34 (14) 01:19 (10) 07:31 (11) 01:53 (5) 03:16 (11) 01:50 (8) 06:17 (14) 00:55 (9) 04:29 (11) 04:27 (14) 01:45 (10) 02:31 (10) 03:46 (14) 01:05 (8) 01:41 (13) 01:24 (13) 02:45 (10) Lennart Hävrén Tullinge SK
        04:34 (14) 05:53 (12) 13:24 (11) 15:17 (10) 18:33 (11) 20:23 (11) 26:40 (11) 27:35 (11) 32:04 (11) 36:31 (11) 38:16 (10) 40:47 (10) 44:33 (11) 45:38 (11) 47:19 (11) 48:43 (11) 51:28 (11)    
12 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 52:05 04:28 (13) 01:52 (14) 09:46 (13) 02:24 (10) 02:47 (6) 01:55 (11) 05:45 (13) 00:57 (10) 04:08 (9) 04:03 (8) 01:17 (6) 02:36 (12) 03:36 (11) 01:03 (6) 01:22 (9) 01:05 (5) 03:01 (13) Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK
        04:28 (13) 06:20 (13) 16:06 (14) 18:30 (14) 21:17 (13) 23:12 (12) 28:57 (13) 29:54 (13) 34:02 (13) 38:05 (13) 39:22 (12) 41:58 (12) 45:34 (12) 46:37 (12) 47:59 (12) 49:04 (12) 52:05 (12)    
13 Bo Davidsson Solna OK 54:23 04:27 (11) 01:23 (11) 08:32 (12) 02:34 (12) 04:10 (15) 03:12 (15) 05:12 (8) 00:58 (11) 04:21 (10) 04:03 (8) 02:30 (12) 02:42 (13) 03:32 (9) 01:25 (14) 01:16 (8) 01:17 (11) 02:49 (12) Bo Davidsson Solna OK
        04:27 (11) 05:50 (11) 14:22 (12) 16:56 (12) 21:06 (12) 24:18 (14) 29:30 (14) 30:28 (14) 34:49 (14) 38:52 (14) 41:22 (13) 44:04 (13) 47:36 (13) 49:01 (13) 50:17 (13) 51:34 (13) 54:23 (13)    
14 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 56:14 04:23 (10) 01:07 (7) 07:17 (9) 01:44 (3) 02:24 (2) 01:41 (6) 04:40 (3) 01:21 (14) 04:03 (8) 03:40 (7) 12:16 (15) 02:28 (9) 02:59 (5) 01:12 (11) 01:14 (6) 01:12 (8) 02:33 (3) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        04:23 (10) 05:30 (8) 12:47 (10) 14:31 (5) 16:55 (4) 18:36 (3) 23:16 (4) 24:37 (5) 28:40 (5) 32:20 (4) 44:36 (14) 47:04 (14) 50:03 (14) 51:15 (14) 52:29 (14) 53:41 (14) 56:14 (14)    
15 Rune Rådeström Snättringe SK 77:15 08:01 (15) 01:50 (13) 10:28 (15) 03:07 (13) 03:52 (14) 02:42 (14) 08:34 (15) 01:12 (13) 07:06 (15) 06:00 (15) 05:20 (14) 04:12 (15) 05:12 (15) 01:43 (15) 01:50 (14) 01:48 (14) 04:18 (15) Rune Rådeström Snättringe SK
        08:01 (15) 09:51 (15) 20:19 (15) 23:26 (15) 27:18 (15) 30:00 (15) 38:34 (15) 39:46 (15) 46:52 (15) 52:52 (15) 58:12 (15) 62:24 (15) 67:36 (15) 69:19 (15) 71:09 (15) 72:57 (15) 77:15 (15)    
- Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 65:37 06:14   01:39   10:23   02:55   03:42   06:49   10:20   00:59   04:55   03:48   01:57   06:19   01:40               03:57   Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        06:14   07:53   18:16   21:11   24:53   31:42   42:02   43:01   47:56   51:44   53:41   00:00   61:40               65:37      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 4,2 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13               Mål   Bana B - 4,2 km Klubb
1 Per Ljung Stockholms OK 34:41 03:40 (1) 04:43 (1) 01:01 (1) 02:25 (1) 01:45 (9) 05:06 (2) 00:52 (7) 02:18 (1) 03:18 (9) 02:52 (7) 02:13 (6) 01:27 (2) 01:13 (8)             01:48 (1) Per Ljung Stockholms OK
        03:40 (1) 08:23 (1) 09:24 (1) 11:49 (1) 13:34 (1) 18:40 (1) 19:32 (1) 21:50 (1) 25:08 (1) 28:00 (1) 30:13 (1) 31:40 (1) 32:53 (1)             34:41 (1)    
2 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 35:37 04:07 (10) 04:54 (3) 01:21 (14) 02:38 (6) 01:36 (1) 04:55 (1) 00:45 (1) 02:35 (5) 03:04 (3) 02:39 (1) 02:04 (3) 01:32 (7) 01:13 (7)             02:14 (4) Eddie Bjärrenholt Rånäs OK
        04:07 (10) 09:01 (4) 10:22 (5) 13:00 (4) 14:36 (3) 19:31 (3) 20:16 (3) 22:51 (3) 25:55 (2) 28:34 (2) 30:38 (2) 32:10 (2) 33:23 (2)             35:37 (2)    
3 Mikael Sundqvist Tullinge SK 36:34 03:50 (2) 04:52 (2) 01:04 (3) 02:27 (2) 01:41 (3) 05:22 (7) 00:46 (3) 02:31 (4) 03:22 (11) 03:11 (12) 02:23 (11) 01:27 (2) 01:06 (2)             02:32 (15) Mikael Sundqvist Tullinge SK
        03:50 (2) 08:42 (2) 09:46 (2) 12:13 (2) 13:54 (2) 19:16 (2) 20:02 (2) 22:33 (2) 25:55 (2) 29:06 (3) 31:29 (3) 32:56 (3) 34:02 (3)             36:34 (3)    
4 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 37:42 04:19 (14) 04:59 (4) 01:14 (12) 02:42 (8) 01:53 (13) 05:28 (8) 00:49 (6) 02:37 (8) 03:28 (12) 02:53 (8) 02:15 (7) 01:32 (7) 01:18 (14)             02:15 (6) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        04:19 (14) 09:18 (6) 10:32 (6) 13:14 (5) 15:07 (5) 20:35 (4) 21:24 (4) 24:01 (4) 27:29 (4) 30:22 (4) 32:37 (4) 34:09 (4) 35:27 (4)             37:42 (4)    
5 Torbjörn Bergman Snättringe SK 39:03 04:22 (15) 05:29 (12) 01:07 (6) 02:46 (10) 02:08 (20) 05:20 (5) 00:55 (10) 02:35 (5) 03:28 (12) 03:03 (11) 02:27 (14) 01:49 (19) 01:14 (10)             02:20 (9) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        04:22 (15) 09:51 (11) 10:58 (7) 13:44 (6) 15:52 (9) 21:12 (7) 22:07 (7) 24:42 (6) 28:10 (6) 31:13 (6) 33:40 (7) 35:29 (6) 36:43 (6)             39:03 (5)    
6 Claes Andersson OK Södertörn 39:04 04:01 (6) 07:07 (27) 01:49 (22) 02:27 (2) 01:45 (9) 05:20 (5) 00:57 (13) 02:42 (10) 03:13 (8) 02:40 (2) 02:23 (11) 01:19 (1) 01:07 (3)             02:14 (4) Claes Andersson OK Södertörn
        04:01 (6) 11:08 (21) 12:57 (20) 15:24 (17) 17:09 (15) 22:29 (13) 23:26 (13) 26:08 (12) 29:21 (10) 32:01 (10) 34:24 (9) 35:43 (7) 36:50 (7)             39:04 (6)    
7 Leif Åkerblom OK Österåker 39:06 04:01 (6) 04:59 (4) 01:07 (6) 03:41 (25) 01:44 (7) 05:08 (3) 01:16 (29) 02:25 (3) 03:20 (10) 03:28 (19) 02:10 (5) 01:29 (4) 01:21 (17)             02:57 (29) Leif Åkerblom OK Österåker
        04:01 (6) 09:00 (3) 10:07 (3) 13:48 (7) 15:32 (6) 20:40 (6) 21:56 (6) 24:21 (5) 27:41 (5) 31:09 (5) 33:19 (5) 34:48 (5) 36:09 (5)             39:06 (7)    
8 Christer Nilsson Stora Tuna OK 39:28 03:55 (3) 05:26 (10) 02:09 (30) 03:13 (20) 01:36 (1) 05:31 (10) 00:52 (7) 03:12 (26) 03:30 (14) 03:00 (9) 02:03 (1) 01:30 (5) 01:09 (6)             02:22 (10) Christer Nilsson Stora Tuna OK
        03:55 (3) 09:21 (7) 11:30 (13) 14:43 (13) 16:19 (13) 21:50 (11) 22:42 (11) 25:54 (11) 29:24 (11) 32:24 (11) 34:27 (10) 35:57 (10) 37:06 (9)             39:28 (8)    
9 Åke Wansölin Söders-Tyresö 39:30 04:14 (12) 05:22 (8) 01:43 (21) 02:57 (15) 02:00 (18) 05:29 (9) 00:46 (2) 02:39 (9) 03:00 (2) 03:11 (12) 02:16 (8) 02:19 (29) 01:19 (16)             02:15 (6) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        04:14 (12) 09:36 (9) 11:19 (11) 14:16 (11) 16:16 (12) 21:45 (10) 22:31 (9) 25:10 (9) 28:10 (6) 31:21 (7) 33:37 (6) 35:56 (9) 37:15 (10)             39:30 (9)    
9 Björn Reger Söders-Tyresö 39:30 04:03 (9) 05:01 (6) 01:06 (4) 02:48 (12) 01:55 (14) 05:44 (14) 00:57 (13) 03:19 (28) 03:40 (17) 03:13 (14) 02:21 (9) 01:37 (12) 01:13 (7)             02:33 (18) Björn Reger Söders-Tyresö
        04:03 (9) 09:04 (5) 10:10 (4) 12:58 (3) 14:53 (4) 20:37 (5) 21:34 (5) 24:53 (7) 28:33 (8) 31:46 (8) 34:07 (8) 35:44 (8) 36:57 (8)             39:30 (9)    
11 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 39:58 04:17 (13) 05:25 (9) 01:33 (18) 02:47 (11) 01:42 (4) 05:38 (13) 00:47 (5) 02:51 (16) 03:46 (19) 03:01 (10) 02:48 (20) 01:33 (9) 01:18 (14)             02:32 (15) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:17 (13) 09:42 (10) 11:15 (10) 14:02 (9) 15:44 (8) 21:22 (8) 22:09 (8) 25:00 (8) 28:46 (9) 31:47 (9) 34:35 (11) 36:08 (11) 37:26 (11)             39:58 (11)    
12 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 40:28 04:02 (8) 06:41 (22) 01:08 (8) 02:32 (4) 01:43 (5) 06:05 (16) 01:03 (21) 03:00 (21) 04:29 (29) 02:44 (4) 02:03 (1) 01:30 (5) 01:03 (1)             02:25 (11) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        04:02 (8) 10:43 (17) 11:51 (14) 14:23 (12) 16:06 (10) 22:11 (12) 23:14 (12) 26:14 (13) 30:43 (13) 33:27 (12) 35:30 (12) 37:00 (12) 38:03 (12)             40:28 (12)    
13 Pierre Almén IBM klubben 41:24 06:13 (35) 06:56 (25) 02:05 (26) 02:39 (7) 01:47 (11) 05:31 (10) 00:56 (12) 02:23 (2) 03:05 (4) 02:49 (6) 02:09 (4) 01:35 (10) 01:07 (4)             02:09 (2) Pierre Almén IBM klubben
        06:13 (35) 13:09 (32) 15:14 (30) 17:53 (26) 19:40 (24) 25:11 (19) 26:07 (19) 28:30 (18) 31:35 (18) 34:24 (16) 36:33 (13) 38:08 (13) 39:15 (13)             41:24 (13)    
14 Willy Ljungdell Täby OK 42:26 03:55 (3) 06:47 (24) 01:22 (15) 02:59 (16) 03:49 (36) 05:34 (12) 00:54 (9) 02:46 (14) 03:06 (5) 02:42 (3) 02:48 (20) 01:45 (15) 01:42 (29)             02:17 (8) Willy Ljungdell Täby OK
        03:55 (3) 10:42 (16) 12:04 (15) 15:03 (15) 18:52 (20) 24:26 (16) 25:20 (16) 28:06 (16) 31:12 (17) 33:54 (13) 36:42 (14) 38:27 (14) 40:09 (14)             42:26 (14)    
15 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 43:02 04:56 (25) 06:07 (15) 02:42 (33) 03:11 (19) 01:55 (14) 05:51 (15) 00:46 (2) 02:43 (11) 02:51 (1) 03:27 (18) 02:33 (15) 01:39 (14) 01:55 (30)             02:26 (12) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        04:56 (25) 11:03 (20) 13:45 (24) 16:56 (22) 18:51 (19) 24:42 (18) 25:28 (17) 28:11 (17) 31:02 (15) 34:29 (17) 37:02 (15) 38:41 (15) 40:36 (16)             43:02 (15)    
16 Kjell Holmberg OK Södertörn 43:11 04:30 (17) 05:27 (11) 01:10 (11) 04:07 (30) 01:56 (17) 06:11 (18) 00:57 (13) 03:00 (21) 03:34 (15) 03:23 (17) 02:48 (20) 02:03 (23) 01:27 (20)             02:38 (21) Kjell Holmberg OK Södertörn
        04:30 (17) 09:57 (12) 11:07 (8) 15:14 (16) 17:10 (16) 23:21 (15) 24:18 (15) 27:18 (15) 30:52 (14) 34:15 (14) 37:03 (16) 39:06 (16) 40:33 (15)             43:11 (16)    
17 Jan Lindgren OK Södertörn 43:38 04:33 (18) 05:41 (14) 01:08 (8) 02:45 (9) 02:08 (20) 06:40 (23) 01:00 (16) 02:44 (13) 03:51 (20) 03:45 (23) 03:42 (32) 01:36 (11) 01:27 (20)             02:38 (21) Jan Lindgren OK Södertörn
        04:33 (18) 10:14 (15) 11:22 (12) 14:07 (10) 16:15 (11) 22:55 (14) 23:55 (14) 26:39 (14) 30:30 (12) 34:15 (14) 37:57 (17) 39:33 (17) 41:00 (17)             43:38 (17)    
18 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 43:39 04:34 (20) 05:33 (13) 02:07 (27) 07:43 (36) 01:43 (5) 05:08 (3) 01:06 (23) 02:35 (5) 03:08 (7) 02:46 (5) 02:22 (10) 01:38 (13) 01:07 (3)             02:09 (2) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        04:34 (20) 10:07 (13) 12:14 (17) 19:57 (29) 21:40 (29) 26:48 (23) 27:54 (23) 30:29 (23) 33:37 (20) 36:23 (18) 38:45 (18) 40:23 (18) 41:30 (18)             43:39 (18)    
19 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 45:24 04:37 (21) 06:07 (15) 01:37 (19) 03:06 (18) 02:17 (25) 07:38 (29) 01:18 (30) 02:53 (17) 03:38 (16) 03:16 (15) 03:22 (28) 01:48 (17) 01:15 (11)             02:32 (15) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:37 (21) 10:44 (18) 12:21 (18) 15:27 (18) 17:44 (17) 25:22 (20) 26:40 (20) 29:33 (20) 33:11 (19) 36:27 (19) 39:49 (20) 41:37 (20) 42:52 (19)             45:24 (19)    
20 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 46:34 04:40 (22) 07:20 (30) 01:06 (4) 02:52 (14) 02:00 (18) 06:30 (21) 01:18 (30) 03:09 (25) 05:21 (34) 03:19 (16) 02:36 (17) 01:55 (21) 01:29 (25)             02:59 (31) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        04:40 (22) 12:00 (25) 13:06 (21) 15:58 (19) 17:58 (18) 24:28 (17) 25:46 (18) 28:55 (19) 34:16 (21) 37:35 (21) 40:11 (21) 42:06 (21) 43:35 (21)             46:34 (20)    
21 Tommy Lindberg Haninge SOK 47:20 04:12 (11) 05:13 (7) 02:40 (32) 02:49 (13) 01:49 (12) 10:53 (35) 01:07 (24) 02:55 (18) 03:06 (5) 03:55 (26) 02:25 (13) 02:08 (24) 01:32 (26)             02:36 (19) Tommy Lindberg Haninge SOK
        04:12 (11) 09:25 (8) 12:05 (16) 14:54 (14) 16:43 (14) 27:36 (25) 28:43 (24) 31:38 (24) 34:44 (24) 38:39 (23) 41:04 (22) 43:12 (22) 44:44 (22)             47:20 (21)    
22 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 48:09 05:53 (34) 06:17 (19) 01:30 (17) 03:05 (17) 02:10 (22) 06:58 (25) 01:00 (16) 03:16 (27) 04:08 (22) 03:37 (22) 03:17 (26) 02:12 (26) 02:04 (35)             02:42 (24) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        05:53 (34) 12:10 (26) 13:40 (23) 16:45 (21) 18:55 (21) 25:53 (21) 26:53 (21) 30:09 (22) 34:17 (22) 37:54 (22) 41:11 (23) 43:23 (23) 45:27 (23)             48:09 (22)    
23 Anders Larsson Skarpnäcks OL 48:16 04:49 (23) 06:10 (17) 01:51 (23) 03:19 (22) 03:28 (34) 06:29 (20) 01:00 (16) 02:58 (20) 04:30 (30) 04:17 (29) 02:41 (18) 02:42 (33) 01:23 (18)             02:39 (23) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        04:49 (23) 10:59 (19) 12:50 (19) 16:09 (20) 19:37 (23) 26:06 (22) 27:06 (22) 30:04 (21) 34:34 (23) 38:51 (24) 41:32 (24) 44:14 (24) 45:37 (24)             48:16 (23)    
23 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 48:16 03:57 (5) 06:12 (18) 01:03 (2) 02:36 (5) 01:44 (7) 06:07 (17) 01:00 (16) 02:57 (19) 05:32 (35) 05:54 (36) 02:33 (15) 01:54 (20) 01:27 (20)             05:20 (37) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        03:57 (5) 10:09 (14) 11:12 (9) 13:48 (7) 15:32 (6) 21:39 (9) 22:39 (10) 25:36 (10) 31:08 (16) 37:02 (20) 39:35 (19) 41:29 (19) 42:56 (20)             48:16 (23)    
25 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 53:06 05:06 (27) 06:22 (20) 02:07 (27) 03:38 (23) 02:10 (22) 07:57 (31) 02:58 (37) 03:35 (30) 04:33 (31) 04:31 (31) 03:21 (27) 02:17 (27) 01:37 (28)             02:54 (27) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        05:06 (27) 11:28 (22) 13:35 (22) 17:13 (23) 19:23 (22) 27:20 (24) 30:18 (27) 33:53 (26) 38:26 (26) 42:57 (27) 46:18 (26) 48:35 (26) 50:12 (25)             53:06 (25)    
26 Leif Wallenbro Väsby OK 53:10 05:04 (26) 06:36 (21) 06:50 (37) 03:39 (24) 01:55 (14) 06:54 (24) 01:10 (26) 03:47 (32) 04:22 (27) 03:54 (25) 02:48 (22) 01:48 (17) 01:27 (20)             02:56 (28) Leif Wallenbro Väsby OK
        05:04 (26) 11:40 (23) 18:30 (36) 22:09 (32) 24:04 (31) 30:58 (31) 32:08 (31) 35:55 (31) 40:17 (29) 44:11 (29) 46:59 (27) 48:47 (27) 50:14 (26)             53:10 (26)    
27 Kerstin Rosengren Attunda OK 54:28 05:24 (29) 09:28 (36) 01:08 (8) 06:57 (34) 02:22 (27) 07:06 (26) 01:10 (26) 03:07 (23) 04:07 (21) 04:32 (32) 02:41 (18) 02:17 (27) 01:24 (19)             02:45 (25) Kerstin Rosengren Attunda OK
        05:24 (29) 14:52 (35) 16:00 (32) 22:57 (35) 25:19 (33) 32:25 (33) 33:35 (34) 36:42 (34) 40:49 (33) 45:21 (32) 48:02 (30) 50:19 (29) 51:43 (27)             54:28 (27)    
28 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 54:35 05:14 (28) 06:45 (23) 05:07 (36) 05:06 (32) 02:32 (30) 07:53 (30) 00:55 (10) 02:49 (15) 04:09 (23) 03:50 (24) 02:56 (24) 03:05 (35) 01:27 (20)             02:47 (26) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        05:14 (28) 11:59 (24) 17:06 (34) 22:12 (33) 24:44 (32) 32:37 (34) 33:32 (33) 36:21 (32) 40:30 (31) 44:20 (30) 47:16 (28) 50:21 (30) 51:48 (28)             54:35 (28)    
29 Eva Elnerud Sigtuna OK 54:59 05:31 (30) 07:09 (28) 01:19 (13) 03:45 (27) 02:38 (32) 08:32 (33) 01:05 (22) 04:03 (35) 06:55 (36) 04:25 (30) 02:58 (25) 02:09 (25) 02:03 (34)             02:27 (13) Eva Elnerud Sigtuna OK
        05:31 (30) 12:40 (29) 13:59 (25) 17:44 (25) 20:22 (26) 28:54 (27) 29:59 (26) 34:02 (28) 40:57 (34) 45:22 (33) 48:20 (31) 50:29 (31) 52:32 (30)             54:59 (29)    
30 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 55:15 05:35 (31) 07:05 (26) 01:41 (20) 04:04 (29) 02:24 (28) 08:10 (32) 01:30 (35) 03:29 (29) 04:28 (28) 04:47 (34) 04:21 (36) 02:28 (31) 01:58 (33)             03:15 (33) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        05:35 (31) 12:40 (29) 14:21 (26) 18:25 (27) 20:49 (27) 28:59 (28) 30:29 (28) 33:58 (27) 38:26 (26) 43:13 (28) 47:34 (29) 50:02 (28) 52:00 (29)             55:15 (30)    
31 Martin Eriksson OK Södertörn 56:24 05:43 (33) 07:35 (31) 03:05 (35) 03:51 (28) 02:33 (31) 07:36 (28) 01:27 (32) 03:56 (34) 04:38 (33) 04:04 (28) 04:10 (35) 01:59 (22) 02:35 (36)             03:12 (32) Martin Eriksson OK Södertörn
        05:43 (33) 13:18 (33) 16:23 (33) 20:14 (30) 22:47 (30) 30:23 (30) 31:50 (30) 35:46 (30) 40:24 (30) 44:28 (31) 48:38 (32) 50:37 (32) 53:12 (31)             56:24 (31)    
32 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 58:47 04:33 (18) 07:40 (32) 02:08 (29) 03:17 (21) 02:14 (24) 10:12 (34) 01:00 (16) 04:03 (35) 03:45 (18) 03:32 (20) 03:22 (28) 02:21 (30) 08:04 (37)             02:36 (19) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        04:33 (18) 12:13 (27) 14:21 (26) 17:38 (24) 19:52 (25) 30:04 (29) 31:04 (29) 35:07 (29) 38:52 (28) 42:24 (26) 45:46 (25) 48:07 (25) 56:11 (32)             58:47 (32)    
33 Aila Halttunen Haninge SOK 59:42 06:14 (36) 11:45 (37) 01:58 (24) 04:17 (31) 02:28 (29) 07:33 (27) 01:28 (34) 03:50 (33) 04:33 (31) 04:01 (27) 04:09 (34) 02:33 (32) 01:55 (30)             02:58 (30) Aila Halttunen Haninge SOK
        06:14 (36) 17:59 (37) 19:57 (37) 24:14 (36) 26:42 (36) 34:15 (35) 35:43 (35) 39:33 (35) 44:06 (35) 48:07 (34) 52:16 (33) 54:49 (33) 56:44 (33)             59:42 (33)    
34 Ronny Hedlund OK Södertörn 62:50 05:42 (32) 07:12 (29) 02:22 (31) 06:51 (33) 03:16 (33) 06:28 (19) 01:27 (32) 03:08 (24) 04:15 (25) 11:30 (37) 03:31 (30) 01:47 (16) 01:16 (13)             04:05 (36) Ronny Hedlund OK Södertörn
        05:42 (32) 12:54 (31) 15:16 (31) 22:07 (31) 25:23 (34) 31:51 (32) 33:18 (32) 36:26 (33) 40:41 (32) 52:11 (35) 55:42 (34) 57:29 (34) 58:45 (34)             62:50 (34)    
35 Leif Lundquist Enebybergs IF 64:57 04:55 (24) 08:38 (35) 01:28 (16) 03:43 (26) 02:21 (26) 06:31 (22) 01:12 (28) 03:40 (31) 04:11 (24) 05:16 (35) 13:52 (37) 03:36 (36) 01:36 (27)             03:58 (35) Leif Lundquist Enebybergs IF
        04:55 (24) 13:33 (34) 15:01 (29) 18:44 (28) 21:05 (28) 27:36 (25) 28:48 (25) 32:28 (25) 36:39 (25) 41:55 (25) 55:47 (35) 59:23 (35) 60:59 (35)             64:57 (35)    
36 Svante Frid Enebybergs IF 69:24 04:28 (16) 07:57 (33) 02:02 (25) 08:14 (37) 03:41 (35) 16:50 (37) 01:08 (25) 02:43 (11) 04:15 (25) 03:33 (21) 03:43 (33) 07:07 (37) 01:15 (11)             02:28 (14) Svante Frid Enebybergs IF
        04:28 (16) 12:25 (28) 14:27 (28) 22:41 (34) 26:22 (35) 43:12 (36) 44:20 (36) 47:03 (36) 51:18 (36) 54:51 (36) 58:34 (36) 65:41 (36) 66:56 (36)             69:24 (36)    
37 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 73:21 07:15 (37) 08:10 (34) 02:48 (34) 07:11 (35) 03:50 (37) 14:26 (36) 01:44 (36) 04:22 (37) 07:12 (37) 04:33 (33) 03:31 (30) 03:01 (34) 01:57 (32)             03:21 (34) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        07:15 (37) 15:25 (36) 18:13 (35) 25:24 (37) 29:14 (37) 43:40 (37) 45:24 (37) 49:46 (37) 56:58 (37) 61:31 (37) 65:02 (37) 68:03 (37) 70:00 (37)             73:21 (37)    
- Bengt Eriksson Väsby OK 42:16 04:46   05:48   02:30   02:58   03:06   06:11   00:53   02:39   03:02   03:24   02:08   02:26                   02:25   Bengt Eriksson Väsby OK
        04:46   10:34   13:04   16:02   19:08   25:19   26:12   28:51   31:53   35:17   37:25   39:51                   42:16      
- Hans-Erik Eriksson Gävle OK 46:22 05:09   05:29   01:28   03:55   02:15   09:25   00:49   03:32   03:56   02:52   02:34   02:13                   02:45   Hans-Erik Eriksson Gävle OK
        05:09   10:38   12:06   16:01   18:16   27:41   28:30   32:02   35:58   38:50   41:24   43:37                   46:22      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                   Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 36:34 01:53 (1) 02:59 (8) 04:08 (1) 03:34 (1) 01:54 (1) 02:51 (1) 01:31 (3) 06:17 (13) 03:30 (1) 01:31 (8) 01:52 (13) 01:07 (1)                 03:27 (6) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        01:53 (1) 04:52 (1) 09:00 (1) 12:34 (1) 14:28 (1) 17:19 (1) 18:50 (1) 25:07 (1) 28:37 (1) 30:08 (1) 32:00 (1) 33:07 (1)                 36:34 (1)    
2 Håkan Boije Attunda OK 40:26 02:34 (10) 02:46 (3) 05:08 (7) 04:09 (5) 02:30 (6) 03:18 (4) 01:25 (1) 05:29 (2) 05:27 (29) 01:18 (2) 01:28 (1) 01:51 (11)                 03:03 (2) Håkan Boije Attunda OK
        02:34 (10) 05:20 (4) 10:28 (4) 14:37 (3) 17:07 (3) 20:25 (2) 21:50 (2) 27:19 (2) 32:46 (3) 34:04 (3) 35:32 (2) 37:23 (2)                 40:26 (2)    
3 Mats Lundblad Täby OK 40:37 02:11 (2) 03:12 (14) 04:25 (2) 04:57 (16) 02:29 (5) 03:45 (8) 02:30 (27) 05:21 (1) 03:43 (2) 01:30 (7) 01:49 (12) 01:50 (10)                 02:55 (1) Mats Lundblad Täby OK
        02:11 (2) 05:23 (5) 09:48 (2) 14:45 (5) 17:14 (4) 20:59 (3) 23:29 (3) 28:50 (3) 32:33 (2) 34:03 (2) 35:52 (3) 37:42 (3)                 40:37 (3)    
4 Lars Cedérus Snättringe SK 43:54 02:22 (4) 02:51 (5) 05:33 (15) 03:57 (3) 02:42 (13) 04:31 (28) 01:33 (6) 07:02 (22) 04:14 (7) 01:42 (14) 01:53 (14) 01:52 (12)                 03:42 (12) Lars Cedérus Snättringe SK
        02:22 (4) 05:13 (3) 10:46 (5) 14:43 (4) 17:25 (5) 21:56 (4) 23:29 (3) 30:31 (6) 34:45 (5) 36:27 (5) 38:20 (5) 40:12 (5)                 43:54 (4)    
5 Bo Sundén Karlsbyhedens IK 43:58 02:45 (14) 03:18 (16) 04:54 (5) 04:23 (7) 02:23 (2) 04:45 (30) 01:35 (9) 06:21 (14) 04:08 (4) 01:29 (6) 01:53 (14) 02:06 (18)                 03:58 (19) Bo Sundén Karlsbyhedens IK
        02:45 (14) 06:03 (14) 10:57 (6) 15:20 (6) 17:43 (6) 22:28 (6) 24:03 (6) 30:24 (5) 34:32 (4) 36:01 (4) 37:54 (4) 40:00 (4)                 43:58 (5)    
6 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 45:16 02:22 (4) 03:28 (20) 05:26 (13) 04:59 (17) 02:45 (17) 03:55 (14) 01:31 (3) 06:52 (20) 04:46 (16) 01:56 (23) 01:37 (4) 01:46 (8)                 03:53 (17) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        02:22 (4) 05:50 (10) 11:16 (10) 16:15 (8) 19:00 (8) 22:55 (7) 24:26 (7) 31:18 (7) 36:04 (7) 38:00 (7) 39:37 (7) 41:23 (7)                 45:16 (6)    
7 Christer Andersson ATG 46:29 04:57 (36) 02:46 (3) 04:49 (4) 06:09 (25) 02:26 (4) 03:20 (5) 01:38 (12) 05:52 (6) 04:14 (7) 01:50 (18) 02:05 (23) 02:34 (29)                 03:49 (13) Christer Andersson ATG
        04:57 (36) 07:43 (29) 12:32 (19) 18:41 (17) 21:07 (13) 24:27 (11) 26:05 (9) 31:57 (9) 36:11 (8) 38:01 (8) 40:06 (8) 42:40 (8)                 46:29 (7)    
8 Göran Frisk Attunda OK 46:52 02:28 (7) 02:58 (7) 04:29 (3) 03:35 (2) 02:32 (7) 07:03 (39) 01:37 (11) 07:11 (26) 06:52 (39) 01:34 (9) 01:42 (7) 01:41 (5)                 03:10 (3) Göran Frisk Attunda OK
        02:28 (7) 05:26 (6) 09:55 (3) 13:30 (2) 16:02 (2) 23:05 (8) 24:42 (8) 31:53 (8) 38:45 (12) 40:19 (12) 42:01 (13) 43:42 (10)                 46:52 (8)    
9 Christer Hedin IFK Enskede 47:03 03:44 (29) 03:05 (10) 05:35 (17) 04:25 (8) 03:58 (29) 03:53 (12) 01:48 (17) 06:10 (11) 04:57 (23) 02:32 (32) 01:43 (8) 01:55 (13)                 03:18 (4) Christer Hedin IFK Enskede
        03:44 (29) 06:49 (21) 12:24 (18) 16:49 (10) 20:47 (12) 24:40 (12) 26:28 (10) 32:38 (10) 37:35 (9) 40:07 (10) 41:50 (10) 43:45 (11)                 47:03 (9)    
10 Björn Stolt OK Ravinen 47:24 02:50 (17) 03:30 (21) 05:43 (19) 04:31 (10) 03:04 (20) 04:22 (26) 02:48 (32) 06:15 (12) 04:56 (21) 02:01 (25) 01:54 (16) 01:30 (2)                 04:00 (22) Björn Stolt OK Ravinen
        02:50 (17) 06:20 (17) 12:03 (16) 16:34 (9) 19:38 (9) 24:00 (9) 26:48 (11) 33:03 (11) 37:59 (11) 40:00 (9) 41:54 (11) 43:24 (9)                 47:24 (10)    
11 Sören Johansson Sala OK 48:03 02:34 (10) 03:06 (11) 05:37 (18) 07:18 (34) 02:40 (11) 03:26 (6) 03:52 (41) 05:41 (4) 04:54 (19) 00:59 (1) 01:36 (3) 02:47 (31)                 03:33 (9) Sören Johansson Sala OK
        02:34 (10) 05:40 (8) 11:17 (11) 18:35 (15) 21:15 (14) 24:41 (13) 28:33 (17) 34:14 (13) 39:08 (13) 40:07 (10) 41:43 (9) 44:30 (13)                 48:03 (11)    
12 Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 48:09 02:32 (9) 03:32 (23) 07:03 (31) 04:26 (9) 02:40 (11) 04:59 (31) 02:26 (26) 06:01 (9) 04:18 (9) 02:35 (33) 01:39 (5) 01:46 (7)                 04:12 (24) Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL
        02:32 (9) 06:04 (15) 13:07 (20) 17:33 (12) 20:13 (10) 25:12 (14) 27:38 (14) 33:39 (12) 37:57 (10) 40:32 (14) 42:11 (14) 43:57 (12)                 48:09 (12)    
13 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 48:21 02:47 (15) 03:09 (12) 05:13 (8) 06:13 (26) 05:21 (35) 04:05 (20) 01:49 (18) 05:50 (5) 04:43 (15) 01:18 (2) 01:32 (2) 02:32 (28)                 03:49 (13) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        02:47 (15) 05:56 (11) 11:09 (8) 17:22 (11) 22:43 (20) 26:48 (18) 28:37 (18) 34:27 (14) 39:10 (14) 40:28 (13) 42:00 (12) 44:32 (14)                 48:21 (13)    
14 Håkan Sjökvist Söders SOL 49:32 02:37 (12) 02:52 (6) 05:56 (20) 03:57 (3) 02:35 (8) 04:10 (24) 01:33 (6) 06:32 (17) 04:33 (12) 01:48 (17) 02:04 (22) 01:46 (7)                 09:09 (42) Håkan Sjökvist Söders SOL
        02:37 (12) 05:29 (7) 11:25 (12) 15:22 (7) 17:57 (7) 22:07 (5) 23:40 (5) 30:12 (4) 34:45 (5) 36:33 (6) 38:37 (6) 40:23 (6)                 49:32 (14)    
15 Lars Nordin Solna OK 49:56 03:00 (21) 03:30 (21) 05:29 (14) 06:48 (30) 02:43 (15) 03:59 (17) 01:54 (19) 08:19 (33) 04:49 (17) 01:57 (24) 02:01 (21) 01:36 (3)                 03:51 (16) Lars Nordin Solna OK
        03:00 (21) 06:30 (18) 11:59 (15) 18:47 (19) 21:30 (16) 25:29 (15) 27:23 (13) 35:42 (18) 40:31 (17) 42:28 (16) 44:29 (16) 46:05 (15)                 49:56 (15)    
16 Ingemar Johnsson OK Södertörn 50:36 03:42 (28) 03:50 (26) 05:58 (22) 05:44 (20) 03:46 (26) 04:11 (25) 02:02 (21) 06:23 (15) 04:42 (14) 02:40 (36) 01:56 (17) 02:09 (21)                 03:33 (9) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        03:42 (28) 07:32 (25) 13:30 (22) 19:14 (24) 23:00 (22) 27:11 (19) 29:13 (19) 35:36 (16) 40:18 (16) 42:58 (19) 44:54 (18) 47:03 (16)                 50:36 (16)    
17 Per Geijer FM IF 50:53 03:25 (25) 07:00 (43) 05:13 (8) 06:50 (31) 03:30 (25) 03:53 (12) 01:30 (2) 05:56 (7) 04:11 (6) 01:23 (4) 01:40 (6) 02:50 (35)                 03:32 (7) Per Geijer FM IF
        03:25 (25) 10:25 (39) 15:38 (32) 22:28 (30) 25:58 (30) 29:51 (29) 31:21 (25) 37:17 (23) 41:28 (19) 42:51 (18) 44:31 (17) 47:21 (17)                 50:53 (17)    
18 Anders Edling OK Linné 51:39 03:17 (23) 04:24 (31) 06:56 (29) 05:56 (22) 02:47 (18) 05:17 (32) 01:44 (15) 06:48 (19) 04:56 (21) 01:37 (10) 01:58 (18) 01:59 (15)                 04:00 (22) Anders Edling OK Linné
        03:17 (23) 07:41 (27) 14:37 (31) 20:33 (29) 23:20 (23) 28:37 (24) 30:21 (22) 37:09 (21) 42:05 (22) 43:42 (20) 45:40 (20) 47:39 (18)                 51:39 (18)    
19 Per Södersten Gustavsbergs OK 51:44 03:54 (32) 03:17 (15) 07:02 (30) 04:40 (13) 04:03 (30) 05:18 (33) 01:42 (14) 07:03 (23) 04:03 (3) 01:45 (16) 02:24 (30) 02:34 (29)                 03:59 (21) Per Södersten Gustavsbergs OK
        03:54 (32) 07:11 (23) 14:13 (26) 18:53 (20) 22:56 (21) 28:14 (22) 29:56 (21) 36:59 (20) 41:02 (18) 42:47 (17) 45:11 (19) 47:45 (19)                 51:44 (19)    
20 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 52:57 05:02 (37) 03:00 (9) 05:14 (10) 05:47 (21) 02:23 (2) 08:11 (43) 02:03 (22) 05:29 (2) 06:29 (34) 01:54 (21) 01:47 (11) 01:58 (14)                 03:40 (11) Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben
        05:02 (37) 08:02 (30) 13:16 (21) 19:03 (21) 21:26 (15) 29:37 (26) 31:40 (26) 37:09 (21) 43:38 (24) 45:32 (24) 47:19 (24) 49:17 (21)                 52:57 (20)    
21 Lars Persson Väsby OK 53:01 02:20 (3) 03:36 (24) 05:19 (12) 06:34 (29) 02:39 (9) 03:55 (14) 03:46 (40) 07:27 (27) 05:55 (32) 02:30 (31) 03:00 (37) 02:06 (18)                 03:54 (18) Lars Persson Väsby OK
        02:20 (3) 05:56 (11) 11:15 (9) 17:49 (13) 20:28 (11) 24:23 (10) 28:09 (16) 35:36 (16) 41:31 (20) 44:01 (21) 47:01 (22) 49:07 (20)                 53:01 (21)    
22 Börje Pahlén Söders-Tyresö 53:46 03:52 (31) 02:44 (2) 05:01 (6) 11:24 (40) 06:02 (39) 03:17 (3) 01:31 (3) 06:55 (21) 04:10 (5) 01:40 (12) 01:59 (20) 01:39 (4)                 03:32 (7) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        03:52 (31) 06:36 (20) 11:37 (14) 23:01 (31) 29:03 (33) 32:20 (32) 33:51 (31) 40:46 (28) 44:56 (25) 46:36 (25) 48:35 (25) 50:14 (25)                 53:46 (22)    
23 Birgitta Klang Långhundra IF 54:52 02:56 (20) 04:46 (32) 06:08 (25) 04:49 (14) 05:23 (36) 03:57 (16) 01:41 (13) 07:10 (25) 04:59 (24) 02:37 (35) 02:07 (25) 02:49 (33)                 05:30 (35) Birgitta Klang Långhundra IF
        02:56 (20) 07:42 (28) 13:50 (24) 18:39 (16) 24:02 (24) 27:59 (21) 29:40 (20) 36:50 (19) 41:49 (21) 44:26 (22) 46:33 (21) 49:22 (22)                 54:52 (23)    
24 Bengt Fahlin IBM-Klubben 55:08 03:25 (25) 04:49 (35) 06:16 (26) 04:37 (12) 03:26 (24) 07:27 (42) 02:12 (25) 08:12 (31) 05:12 (26) 01:43 (15) 02:08 (26) 01:43 (6)                 03:58 (19) Bengt Fahlin IBM-Klubben
        03:25 (25) 08:14 (31) 14:30 (29) 19:07 (22) 22:33 (19) 30:00 (30) 32:12 (29) 40:24 (27) 45:36 (28) 47:19 (28) 49:27 (26) 51:10 (26)                 55:08 (24)    
25 Eva von Heijne Sigtuna OK 55:35 03:28 (27) 04:47 (33) 06:19 (27) 04:49 (14) 05:28 (38) 03:52 (11) 01:45 (16) 07:06 (24) 04:53 (18) 02:43 (37) 02:06 (24) 02:31 (27)                 05:48 (37) Eva von Heijne Sigtuna OK
        03:28 (27) 08:15 (32) 14:34 (30) 19:23 (25) 24:51 (26) 28:43 (25) 30:28 (23) 37:34 (24) 42:27 (23) 45:10 (23) 47:16 (23) 49:47 (24)                 55:35 (25)    
26 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 56:22 03:15 (22) 03:54 (27) 07:19 (33) 06:01 (23) 05:08 (33) 04:07 (22) 02:04 (24) 08:00 (30) 05:09 (25) 01:54 (21) 02:58 (36) 02:14 (24)                 04:19 (26) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        03:15 (22) 07:09 (22) 14:28 (28) 20:29 (27) 25:37 (28) 29:44 (27) 31:48 (27) 39:48 (26) 44:57 (26) 46:51 (26) 49:49 (28) 52:03 (27)                 56:22 (26)    
27 Britt Eriksson Hammarby IF OF 56:23 03:19 (24) 03:54 (27) 07:14 (32) 06:03 (24) 05:10 (34) 04:08 (23) 02:00 (20) 07:59 (29) 05:13 (27) 01:52 (19) 02:56 (35) 02:15 (25)                 04:20 (27) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        03:19 (24) 07:13 (24) 14:27 (27) 20:30 (28) 25:40 (29) 29:48 (28) 31:48 (27) 39:47 (25) 45:00 (27) 46:52 (27) 49:48 (27) 52:03 (27)                 56:23 (27)    
28 Kurt Andersson Enebybergs IF 57:27 02:39 (13) 03:19 (17) 16:27 (42) 04:31 (10) 02:42 (13) 04:41 (29) 02:41 (31) 06:02 (10) 04:21 (10) 02:35 (33) 01:58 (18) 02:07 (20)                 03:24 (5) Kurt Andersson Enebybergs IF
        02:39 (13) 05:58 (13) 22:25 (38) 26:56 (34) 29:38 (34) 34:19 (34) 37:00 (33) 43:02 (30) 47:23 (30) 49:58 (30) 51:56 (30) 54:03 (29)                 57:27 (28)    
29 Hans Carlsson Hellas Orientering 59:54 02:48 (16) 04:47 (33) 06:07 (24) 05:03 (18) 05:27 (37) 03:29 (7) 10:25 (42) 06:25 (16) 04:30 (11) 02:44 (38) 01:46 (10) 02:00 (16)                 04:23 (28) Hans Carlsson Hellas Orientering
        02:48 (16) 07:35 (26) 13:42 (23) 18:45 (18) 24:12 (25) 27:41 (20) 38:06 (35) 44:31 (32) 49:01 (32) 51:45 (32) 53:31 (32) 55:31 (30)                 59:54 (29)    
30 Kenneth Berglund Hellas Orientering 60:11 02:55 (19) 03:19 (17) 05:14 (10) 16:21 (42) 02:39 (9) 04:05 (20) 03:27 (37) 05:58 (8) 04:55 (20) 02:06 (27) 02:26 (31) 02:23 (26)                 04:23 (28) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        02:55 (19) 06:14 (16) 11:28 (13) 27:49 (36) 30:28 (35) 34:33 (35) 38:00 (34) 43:58 (31) 48:53 (31) 50:59 (31) 53:25 (31) 55:48 (31)                 60:11 (30)    
31 Gunnar Hellström Haninge SOK 61:40 02:30 (8) 03:10 (13) 06:39 (28) 06:53 (32) 06:02 (39) 03:13 (2) 02:39 (29) 10:02 (38) 05:52 (31) 01:27 (5) 02:28 (32) 06:32 (41)                 04:13 (25) Gunnar Hellström Haninge SOK
        02:30 (8) 05:40 (8) 12:19 (17) 19:12 (23) 25:14 (27) 28:27 (23) 31:06 (24) 41:08 (29) 47:00 (29) 48:27 (29) 50:55 (29) 57:27 (32)                 61:40 (31)    
32 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 64:00 05:07 (38) 03:23 (19) 05:34 (16) 04:15 (6) 03:20 (23) 04:04 (19) 01:35 (9) 07:37 (28) 04:33 (12) 01:41 (13) 01:43 (8) 06:41 (42)                 14:27 (43) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        05:07 (38) 08:30 (33) 14:04 (25) 18:19 (14) 21:39 (17) 25:43 (16) 27:18 (12) 34:55 (15) 39:28 (15) 41:09 (15) 42:52 (15) 49:33 (23)                 64:00 (32)    
33 Siv Frölund Haninge SOK 66:30 04:54 (35) 03:54 (27) 07:44 (34) 07:11 (33) 03:46 (26) 06:49 (37) 02:40 (30) 08:41 (35) 06:22 (33) 01:39 (11) 03:23 (40) 02:49 (33)                 06:38 (39) Siv Frölund Haninge SOK
        04:54 (35) 08:48 (34) 16:32 (34) 23:43 (32) 27:29 (32) 34:18 (33) 36:58 (32) 45:39 (33) 52:01 (33) 53:40 (33) 57:03 (33) 59:52 (33)                 66:30 (33)    
34 Ulf Nordin Snättringe SK 71:39 02:27 (6) 02:41 (1) 05:56 (20) 08:29 (37) 02:43 (15) 03:49 (9) 01:34 (8) 24:41 (43) 06:45 (37) 02:25 (29) 02:22 (29) 02:04 (17)                 05:43 (36) Ulf Nordin Snättringe SK
        02:27 (6) 05:08 (2) 11:04 (7) 19:33 (26) 22:16 (18) 26:05 (17) 27:39 (15) 52:20 (36) 59:05 (36) 61:30 (35) 63:52 (35) 65:56 (35)                 71:39 (34)    
35 Tomas Möller OK Södertörn 72:36 03:48 (30) 06:35 (42) 09:21 (37) 07:29 (36) 04:45 (31) 05:47 (36) 02:35 (28) 10:00 (37) 07:34 (42) 01:52 (19) 02:30 (33) 03:05 (39)                 07:15 (40) Tomas Möller OK Södertörn
        03:48 (30) 10:23 (38) 19:44 (37) 27:13 (35) 31:58 (36) 37:45 (36) 40:20 (36) 50:20 (35) 57:54 (35) 59:46 (34) 62:16 (34) 65:21 (34)                 72:36 (35)    
36 Britt Nordqvist OK Sänkan 76:12 05:38 (39) 04:19 (30) 06:04 (23) 24:20 (43) 03:11 (22) 03:49 (9) 02:03 (22) 09:08 (36) 05:47 (30) 02:07 (28) 02:20 (28) 02:09 (21)                 05:17 (34) Britt Nordqvist OK Sänkan
        05:38 (39) 09:57 (36) 16:01 (33) 40:21 (42) 43:32 (41) 47:21 (39) 49:24 (39) 58:32 (39) 64:19 (38) 66:26 (37) 68:46 (36) 70:55 (36)                 76:12 (36)    
37 Ulf Skogtjärn OK Linné 79:39 02:54 (18) 03:40 (25) 23:40 (43) 07:22 (35) 02:50 (19) 04:29 (27) 03:28 (38) 06:38 (18) 05:17 (28) 02:05 (26) 10:06 (43) 02:11 (23)                 04:59 (30) Ulf Skogtjärn OK Linné
        02:54 (18) 06:34 (19) 30:14 (42) 37:36 (40) 40:26 (39) 44:55 (38) 48:23 (38) 55:01 (37) 60:18 (37) 62:23 (36) 72:29 (38) 74:40 (37)                 79:39 (37)    
38 Viviann Andersson Snättringe SK 83:45 06:30 (40) 06:26 (40) 14:41 (41) 06:16 (28) 06:23 (42) 07:06 (40) 03:30 (39) 10:08 (39) 07:12 (40) 04:12 (40) 03:20 (39) 02:57 (37)                 05:04 (33) Viviann Andersson Snättringe SK
        06:30 (40) 12:56 (40) 27:37 (40) 33:53 (38) 40:16 (38) 47:22 (40) 50:52 (40) 61:00 (40) 68:12 (39) 72:24 (39) 75:44 (39) 78:41 (38)                 83:45 (38)    
39 Claes Andersson Snättringe SK 83:47 06:30 (40) 06:34 (41) 14:39 (40) 06:15 (27) 06:28 (43) 07:01 (38) 03:25 (36) 10:09 (40) 07:13 (41) 04:18 (41) 03:19 (38) 02:55 (36)                 05:01 (31) Claes Andersson Snättringe SK
        06:30 (40) 13:04 (41) 27:43 (41) 33:58 (39) 40:26 (39) 47:27 (41) 50:52 (40) 61:01 (41) 68:14 (40) 72:32 (40) 75:51 (40) 78:46 (39)                 83:47 (39)    
40 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 85:10 03:58 (33) 05:39 (37) 08:45 (36) 05:28 (19) 03:04 (20) 04:03 (18) 02:48 (32) 16:11 (42) 06:35 (35) 11:41 (43) 02:40 (34) 09:16 (43)                 05:02 (32) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:58 (33) 09:37 (35) 18:22 (35) 23:50 (33) 26:54 (31) 30:57 (31) 33:45 (30) 49:56 (34) 56:31 (34) 68:12 (38) 70:52 (37) 80:08 (40)                 85:10 (40)    
41 Olle Jacobson Rotebro IS 89:31 04:30 (34) 05:33 (36) 08:27 (35) 11:49 (41) 04:49 (32) 07:15 (41) 02:56 (34) 11:33 (41) 14:47 (43) 03:16 (39) 04:04 (42) 02:48 (32)                 07:44 (41) Olle Jacobson Rotebro IS
        04:30 (34) 10:03 (37) 18:30 (36) 30:19 (37) 35:08 (37) 42:23 (37) 45:19 (37) 56:52 (38) 71:39 (41) 74:55 (41) 78:59 (41) 81:47 (41)                 89:31 (41)    
42 Lars Roos Attunda OK 95:56 08:53 (42) 05:40 (38) 12:03 (39) 11:08 (39) 06:17 (41) 05:42 (35) 13:09 (43) 08:17 (32) 06:44 (36) 07:06 (42) 02:10 (27) 02:58 (38)                 05:49 (38) Lars Roos Attunda OK
        08:53 (42) 14:33 (42) 26:36 (39) 37:44 (41) 44:01 (42) 49:43 (42) 62:52 (42) 71:09 (42) 77:53 (42) 84:59 (42) 87:09 (42) 90:07 (42)                 95:56 (42)    
43 Björn Simons Sundbybergs IK 400:23 332:45 (43) 05:49 (39) 11:00 (38) 09:50 (38) 03:49 (28) 05:35 (34) 02:56 (34) 08:24 (34) 06:48 (38) 02:27 (30) 03:23 (40) 03:48 (40)                 03:49 (13) Björn Simons Sundbybergs IK
        332:45 (43) 338:34 (43) 349:34 (43) 359:24 (43) 363:13 (43) 368:48 (43) 371:44 (43) 380:08 (43) 386:56 (43) 389:23 (43) 392:46 (43) 396:34 (43)                 400:23 (43)    
- Sören Andersson Centrum OK 32:02 01:55   02:03   04:15   03:26   02:04   02:36   01:18   05:20   03:12   01:36   01:29                       02:48   Sören Andersson Centrum OK
        01:55   03:58   08:13   11:39   13:43   16:19   17:37   22:57   26:09   27:45   29:14                       32:02      
- Torbjörn Hellquist Tullinge SK 42:37 02:29   03:03   05:07   03:46   02:05   02:06   03:24   01:40   05:43   06:08   01:41   01:34                   03:51   Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        02:29   05:32   10:39   14:25   16:30   18:36   22:00   23:40   29:23   35:31   37:12   38:46                   42:37      
- Ingrid Graneli Haninge SOK 44:07 02:42   03:14   05:22   04:06   03:29   05:22   01:49   06:58   04:42   01:29   02:03                       02:51   Ingrid Graneli Haninge SOK
        02:42   05:56   11:18   15:24   18:53   24:15   26:04   33:02   37:44   39:13   41:16                       44:07      
- Leif Hermundstad Snättringe SK 50:02 03:23   03:45   06:41   04:35   03:30   04:32   01:59   07:52   05:41   01:44   02:20                       04:00   Leif Hermundstad Snättringe SK
        03:23   07:08   13:49   18:24   21:54   26:26   28:25   36:17   41:58   43:42   46:02                       50:02      
- Kjell Tancred IBM-Klubben 50:49 02:48   03:34   05:56   06:13   03:01   05:30   02:19   06:57   05:29   02:28   02:14                       04:20   Kjell Tancred IBM-Klubben
        02:48   06:22   12:18   18:31   21:32   27:02   29:21   36:18   41:47   44:15   46:29                       50:49      
- Ann-Marie Holmström Gustavsberg OK 51:47 05:13   04:47   05:08   02:52   05:09   02:03   12:24   03:49   01:42   03:00   01:39                       04:01   Ann-Marie Holmström Gustavsberg OK
        05:13   10:00   15:08   18:00   23:09   25:12   37:36   41:25   43:07   46:07   47:46                       51:47      
- Börje Borgström Sundbybergs IK 59:37 03:01   03:21   08:13   05:41   02:41   05:55   04:30   05:53   08:02   01:39   07:49                       02:52   Börje Borgström Sundbybergs IK
        03:01   06:22   14:35   20:16   22:57   28:52   33:22   39:15   47:17   48:56   56:45                       59:37      
- Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 430:21 04:02   04:42   06:49   05:52   02:42   04:59   02:32   07:48   13:09                               377:46   Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        04:02   08:44   15:33   21:25   24:07   29:06   31:38   39:26   52:35                               430:21      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                               Mål   Bana D - 2,4 km Klubb
1 Jan Larsson Tullinge SK 29:50 02:52 (2) 04:02 (2) 05:22 (3) 01:36 (4) 03:59 (3) 03:25 (3) 01:39 (2) 01:39 (5) 02:11 (8)                             03:05 (3) Jan Larsson Tullinge SK
        02:52 (2) 06:54 (1) 12:16 (2) 13:52 (3) 17:51 (2) 21:16 (2) 22:55 (2) 24:34 (2) 26:45 (1)                             29:50 (2)    
2 Bo Källström OK Milan 30:27 03:02 (4) 04:20 (4) 04:43 (1) 01:39 (5) 04:16 (4) 03:44 (8) 01:52 (3) 01:53 (11) 01:57 (2)                             03:01 (1) Bo Källström OK Milan
        03:02 (4) 07:22 (3) 12:05 (1) 13:44 (1) 18:00 (3) 21:44 (3) 23:36 (3) 25:29 (3) 27:26 (2)                             30:27 (3)    
3 Ulf Eskilsson OK Södertörn 32:14 02:58 (3) 04:01 (1) 05:50 (5) 01:35 (3) 04:18 (5) 03:58 (10) 02:47 (18) 01:32 (2) 01:57 (2)                             03:18 (5) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        02:58 (3) 06:59 (2) 12:49 (4) 14:24 (4) 18:42 (4) 22:40 (4) 25:27 (4) 26:59 (4) 28:56 (3)                             32:14 (4)    
4 Sven-Erik Widin OK Österåker 33:54 04:03 (15) 04:16 (3) 06:19 (9) 01:45 (6) 04:27 (6) 03:37 (6) 01:59 (6) 02:02 (17) 02:10 (6)                             03:16 (4) Sven-Erik Widin OK Österåker
        04:03 (15) 08:19 (6) 14:38 (7) 16:23 (7) 20:50 (6) 24:27 (6) 26:26 (5) 28:28 (6) 30:38 (4)                             33:54 (5)    
5 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 34:00 03:15 (6) 05:00 (7) 06:20 (10) 01:33 (2) 03:37 (1) 03:25 (3) 03:23 (30) 01:35 (4) 02:48 (19)                             03:04 (2) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        03:15 (6) 08:15 (5) 14:35 (6) 16:08 (5) 19:45 (5) 23:10 (5) 26:33 (6) 28:08 (5) 30:56 (5)                             34:00 (6)    
6 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 37:12 04:35 (21) 06:02 (15) 06:03 (7) 01:48 (8) 04:57 (9) 03:19 (2) 03:02 (22) 01:49 (8) 02:09 (4)                             03:28 (7) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        04:35 (21) 10:37 (15) 16:40 (12) 18:28 (11) 23:25 (8) 26:44 (7) 29:46 (7) 31:35 (7) 33:44 (6)                             37:12 (7)    
7 Sven Jacobsson IF Thor 38:37 03:53 (12) 04:44 (6) 08:45 (22) 01:46 (7) 05:25 (12) 04:11 (12) 01:58 (5) 02:02 (17) 02:29 (14)                             03:24 (6) Sven Jacobsson IF Thor
        03:53 (12) 08:37 (7) 17:22 (14) 19:08 (13) 24:33 (10) 28:44 (10) 30:42 (8) 32:44 (8) 35:13 (8)                             38:37 (8)    
8 Göran Andersson Täby OK 40:14 03:41 (10) 05:13 (9) 06:42 (11) 01:57 (10) 05:43 (13) 04:56 (22) 03:30 (32) 02:21 (29) 02:40 (16)                             03:31 (9) Göran Andersson Täby OK
        03:41 (10) 08:54 (10) 15:36 (10) 17:33 (9) 23:16 (7) 28:12 (9) 31:42 (10) 34:03 (11) 36:43 (11)                             40:14 (9)    
9 Sigrid Blom Tullinge SK 40:15 03:44 (11) 05:25 (11) 06:00 (6) 02:10 (16) 08:16 (34) 03:53 (9) 02:30 (13) 01:45 (7) 02:21 (11)                             04:11 (19) Sigrid Blom Tullinge SK
        03:44 (11) 09:09 (11) 15:09 (8) 17:19 (8) 25:35 (13) 29:28 (12) 31:58 (11) 33:43 (10) 36:04 (9)                             40:15 (10)    
10 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 40:36 04:09 (17) 05:02 (8) 06