Sträcktider Luffarligan Källbrink                                                                
  2016-11-30 Svarta tider är sträcktider                                                            
    Blå tider är från start                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                              
                                                                Sista-      
Plac Bana A Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   Mål   Bana A Klubb
1 Harri Karlsson Järla Orientering 43:45 01:48 (4) 00:38 (2) 02:03 (3) 08:41 (7) 01:34 (1) 02:24 (2) 02:10 (18) 01:53 (1) 05:25 (2) 03:59 (1) 00:56 (1) 04:37 (1) 03:45 (1) 02:13 (2) 01:39 (3) Harri Karlsson Järla Orientering
        01:48 (4) 02:26 (4) 04:29 (2) 13:10 (3) 14:44 (2) 17:08 (2) 19:18 (2) 21:11 (2) 26:36 (2) 30:35 (1) 31:31 (1) 36:08 (1) 39:53 (1) 42:06 (1) 43:45 (1)    
2 Mattias Johansson IFK Lidingö SOK 45:39 01:57 (7) 00:56 (16) 02:01 (2) 08:37 (6) 01:48 (6) 02:37 (5) 01:27 (2) 02:18 (6) 05:36 (4) 04:45 (3) 01:05 (4) 04:39 (2) 04:08 (7) 02:11 (1) 01:34 (1) Mattias Johansson IFK Lidingö SOK
        01:57 (7) 02:53 (8) 04:54 (6) 13:31 (4) 15:19 (5) 17:56 (4) 19:23 (4) 21:41 (5) 27:17 (4) 32:02 (4) 33:07 (3) 37:46 (2) 41:54 (2) 44:05 (2) 45:39 (2)    
3 Johan Lindqvist Täby OK 46:47 01:39 (2) 00:42 (4) 02:14 (6) 07:52 (1) 01:42 (5) 02:42 (7) 01:49 (9) 02:11 (4) 05:17 (1) 05:19 (8) 01:24 (13) 05:08 (6) 04:30 (12) 02:14 (4) 02:04 (12) Johan Lindqvist Täby OK
        01:39 (2) 02:21 (2) 04:35 (3) 12:27 (1) 14:09 (1) 16:51 (1) 18:40 (1) 20:51 (1) 26:08 (1) 31:27 (2) 32:51 (2) 37:59 (3) 42:29 (3) 44:43 (3) 46:47 (3)    
3 Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF 46:47 01:45 (3) 00:38 (2) 02:45 (14) 08:23 (2) 01:36 (3) 02:51 (8) 01:25 (1) 02:13 (5) 05:53 (9) 05:06 (6) 01:10 (7) 05:03 (5) 04:07 (6) 02:13 (2) 01:39 (3) Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF
        01:45 (3) 02:23 (3) 05:08 (7) 13:31 (4) 15:07 (4) 17:58 (5) 19:23 (4) 21:36 (4) 27:29 (5) 32:35 (5) 33:45 (5) 38:48 (5) 42:55 (5) 45:08 (4) 46:47 (3)    
5 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 47:26 01:37 (1) 00:36 (1) 01:55 (1) 08:25 (3) 02:21 (12) 02:37 (5) 01:47 (7) 01:58 (2) 05:43 (7) 04:55 (4) 01:20 (10) 05:18 (8) 04:19 (9) 02:40 (13) 01:55 (10) Fredrik Ahnlén OK Hammaren
        01:37 (1) 02:13 (1) 04:08 (1) 12:33 (2) 14:54 (3) 17:31 (3) 19:18 (2) 21:16 (3) 26:59 (3) 31:54 (3) 33:14 (4) 38:32 (4) 42:51 (4) 45:31 (5) 47:26 (5)    
6 David Hector Snättringe SK 49:11 01:54 (6) 00:44 (6) 02:11 (4) 09:18 (8) 01:40 (4) 02:36 (3) 01:56 (12) 02:37 (11) 05:51 (8) 05:20 (9) 01:09 (6) 05:57 (13) 04:02 (3) 02:20 (7) 01:36 (2) David Hector Snättringe SK
        01:54 (6) 02:38 (6) 04:49 (4) 14:07 (7) 15:47 (6) 18:23 (6) 20:19 (7) 22:56 (7) 28:47 (6) 34:07 (6) 35:16 (6) 41:13 (7) 45:15 (6) 47:35 (6) 49:11 (6)    
7 Tintin Karlberg Tullinge SK 49:42 02:25 (16) 00:44 (6) 02:40 (13) 08:31 (4) 01:59 (7) 02:16 (1) 01:28 (3) 02:08 (3) 06:44 (14) 06:16 (17) 01:03 (3) 05:13 (7) 04:05 (5) 02:16 (5) 01:54 (9) Tintin Karlberg Tullinge SK
        02:25 (16) 03:09 (14) 05:49 (12) 14:20 (8) 16:19 (8) 18:35 (7) 20:03 (6) 22:11 (6) 28:55 (7) 35:11 (8) 36:14 (8) 41:27 (8) 45:32 (7) 47:48 (7) 49:42 (7)    
8 Erik Sundberg Stora Tuna OK 49:56 02:03 (10) 00:50 (11) 02:24 (9) 09:42 (9) 03:29 (19) 02:36 (3) 01:55 (11) 02:22 (7) 05:26 (3) 05:11 (7) 01:01 (2) 04:52 (4) 04:01 (2) 02:20 (7) 01:44 (5) Erik Sundberg Stora Tuna OK
        02:03 (10) 02:53 (8) 05:17 (10) 14:59 (9) 18:28 (10) 21:04 (10) 22:59 (9) 25:21 (9) 30:47 (9) 35:58 (9) 36:59 (9) 41:51 (9) 45:52 (9) 48:12 (9) 49:56 (8)    
9 Juha Loenberg Skarpnäcks OL 49:57 02:00 (9) 00:48 (9) 02:27 (10) 08:31 (4) 02:01 (8) 03:08 (10) 01:36 (4) 03:00 (15) 06:01 (10) 05:02 (5) 01:16 (9) 05:20 (9) 04:25 (11) 02:21 (9) 02:01 (11) Juha Loenberg Skarpnäcks OL
        02:00 (9) 02:48 (7) 05:15 (9) 13:46 (6) 15:47 (6) 18:55 (8) 20:31 (8) 23:31 (8) 29:32 (8) 34:34 (7) 35:50 (7) 41:10 (6) 45:35 (8) 47:56 (8) 49:57 (9)    
10 Mårten Frendelius Kamrat- och IF KIF 51:39 01:52 (5) 00:42 (4) 02:15 (7) 11:12 (16) 01:35 (2) 03:06 (9) 02:34 (22) 02:35 (10) 05:41 (6) 05:48 (10) 01:26 (15) 04:40 (3) 04:04 (4) 02:17 (6) 01:52 (7) Mårten Frendelius Kamrat- och IF KIF
        01:52 (5) 02:34 (5) 04:49 (4) 16:01 (11) 17:36 (9) 20:42 (9) 23:16 (10) 25:51 (10) 31:32 (10) 37:20 (10) 38:46 (10) 43:26 (10) 47:30 (10) 49:47 (10) 51:39 (10)    
11 Peter Andersson Söders-Tyresö 54:41 02:16 (13) 00:45 (8) 02:13 (5) 09:51 (11) 03:45 (21) 04:31 (18) 02:04 (16) 02:41 (13) 05:40 (5) 04:20 (2) 01:25 (14) 05:38 (10) 04:14 (8) 03:07 (16) 02:11 (15) Peter Andersson Söders-Tyresö
        02:16 (13) 03:01 (11) 05:14 (8) 15:05 (10) 18:50 (12) 23:21 (12) 25:25 (12) 28:06 (11) 33:46 (11) 38:06 (11) 39:31 (11) 45:09 (11) 49:23 (11) 52:30 (11) 54:41 (11)    
12 Krystal Neumann Järla Orientering 57:58 03:08 (21) 01:03 (19) 02:28 (11) 09:50 (10) 02:08 (9) 04:28 (17) 01:52 (10) 03:19 (19) 06:46 (15) 06:09 (15) 01:05 (4) 06:00 (15) 04:36 (13) 02:34 (10) 02:32 (18) Krystal Neumann Järla Orientering
        03:08 (21) 04:11 (20) 06:39 (19) 16:29 (14) 18:37 (11) 23:05 (11) 24:57 (11) 28:16 (12) 35:02 (12) 41:11 (12) 42:16 (12) 48:16 (12) 52:52 (12) 55:26 (12) 57:58 (12)    
13 Jan Hessel TK IF 58:37 01:59 (8) 00:55 (13) 02:23 (8) 11:00 (15) 03:24 (18) 03:53 (13) 02:02 (15) 02:56 (14) 07:08 (16) 05:55 (12) 01:15 (8) 06:12 (16) 04:48 (14) 02:54 (14) 01:53 (8) Jan Hessel TK IF
        01:59 (8) 02:54 (10) 05:17 (10) 16:17 (12) 19:41 (14) 23:34 (14) 25:36 (13) 28:32 (13) 35:40 (13) 41:35 (13) 42:50 (13) 49:02 (13) 53:50 (13) 56:44 (13) 58:37 (13)    
14 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 61:10 02:14 (12) 00:55 (13) 02:56 (16) 10:43 (14) 05:32 (23) 03:19 (12) 01:43 (6) 02:33 (9) 06:18 (12) 06:03 (13) 02:36 (20) 05:58 (14) 05:02 (17) 02:38 (11) 02:40 (20) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        02:14 (12) 03:09 (14) 06:05 (14) 16:48 (15) 22:20 (16) 25:39 (15) 27:22 (15) 29:55 (15) 36:13 (14) 42:16 (14) 44:52 (14) 50:50 (14) 55:52 (14) 58:30 (14) 61:10 (14)    
15 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 61:21 02:27 (17) 00:50 (11) 02:58 (17) 10:38 (13) 05:55 (24) 03:08 (10) 01:39 (5) 02:24 (8) 06:15 (11) 06:07 (14) 02:39 (21) 05:56 (12) 04:59 (16) 02:38 (11) 02:48 (21) Per Molin Södertälje-Nykvarn OF
        02:27 (17) 03:17 (16) 06:15 (16) 16:53 (16) 22:48 (18) 25:56 (17) 27:35 (17) 29:59 (16) 36:14 (15) 42:21 (15) 45:00 (15) 50:56 (15) 55:55 (15) 58:33 (15) 61:21 (15)    
16 Christian Olsson OK Ravinen 62:18 02:07 (11) 00:55 (13) 04:29 (23) 11:37 (17) 02:10 (11) 04:27 (16) 01:48 (8) 02:39 (12) 06:25 (13) 06:31 (19) 04:03 (24) 05:40 (11) 04:23 (10) 03:16 (17) 01:48 (6) Christian Olsson OK Ravinen
        02:07 (11) 03:02 (12) 07:31 (20) 19:08 (17) 21:18 (15) 25:45 (16) 27:33 (16) 30:12 (17) 36:37 (16) 43:08 (16) 47:11 (18) 52:51 (17) 57:14 (16) 60:30 (17) 62:18 (16)    
17 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 62:41 02:22 (15) 00:57 (18) 02:37 (12) 10:31 (12) 02:55 (16) 04:06 (14) 02:10 (18) 03:25 (20) 08:33 (20) 07:12 (21) 01:23 (12) 06:21 (17) 04:54 (15) 03:01 (15) 02:14 (16) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        02:22 (15) 03:19 (17) 05:56 (13) 16:27 (13) 19:22 (13) 23:28 (13) 25:38 (14) 29:03 (14) 37:36 (17) 44:48 (17) 46:11 (16) 52:32 (16) 57:26 (17) 60:27 (16) 62:41 (17)    
18 Janne Nilsson Centrum OK 64:21 02:41 (20) 01:09 (20) 02:48 (15) 13:35 (22) 02:21 (12) 04:22 (15) 01:57 (13) 03:07 (16) 07:18 (17) 05:51 (11) 01:22 (11) 07:02 (20) 05:17 (18) 03:27 (18) 02:04 (12) Janne Nilsson Centrum OK
        02:41 (20) 03:50 (19) 06:38 (18) 20:13 (19) 22:34 (17) 26:56 (18) 28:53 (18) 32:00 (18) 39:18 (18) 45:09 (18) 46:31 (17) 53:33 (18) 58:50 (18) 62:17 (18) 64:21 (18)    
19 Björn Jakobsson Täby OK 72:10 02:17 (14) 00:48 (9) 03:01 (19) 16:43 (23) 03:36 (20) 06:05 (22) 02:32 (21) 03:12 (18) 07:44 (19) 06:14 (16) 02:13 (18) 06:36 (19) 05:19 (19) 03:43 (20) 02:07 (14) Björn Jakobsson Täby OK
        02:17 (14) 03:05 (13) 06:06 (15) 22:49 (22) 26:25 (22) 32:30 (23) 35:02 (23) 38:14 (22) 45:58 (22) 52:12 (20) 54:25 (21) 61:01 (21) 66:20 (21) 70:03 (21) 72:10 (19)    
20 Paul Norén OK Södertörn 72:31 02:36 (18) 00:56 (16) 02:59 (18) 13:12 (20) 03:18 (17) 05:51 (21) 02:34 (22) 03:25 (20) 07:36 (18) 07:28 (22) 02:03 (17) 07:39 (21) 06:11 (22) 03:52 (22) 02:51 (22) Paul Norén OK Södertörn
        02:36 (18) 03:32 (18) 06:31 (17) 19:43 (18) 23:01 (19) 28:52 (19) 31:26 (20) 34:51 (20) 42:27 (19) 49:55 (19) 51:58 (19) 59:37 (19) 65:48 (19) 69:40 (19) 72:31 (20)    
21 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 72:38 07:26 (24) 01:22 (22) 03:26 (21) 12:05 (18) 02:09 (10) 04:48 (20) 01:57 (13) 03:10 (17) 09:26 (22) 06:30 (18) 01:41 (16) 06:32 (18) 05:42 (20) 03:46 (21) 02:38 (19) Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK
        07:26 (24) 08:48 (24) 12:14 (24) 24:19 (23) 26:28 (23) 31:16 (21) 33:13 (21) 36:23 (21) 45:49 (21) 52:19 (21) 54:00 (20) 60:32 (20) 66:14 (20) 70:00 (20) 72:38 (21)    
22 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 78:18 03:55 (22) 01:33 (23) 03:22 (20) 13:13 (21) 02:23 (14) 04:31 (18) 02:18 (20) 03:35 (22) 10:44 (23) 07:39 (23) 02:43 (22) 09:09 (23) 06:25 (23) 03:31 (19) 03:17 (24) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:55 (22) 05:28 (23) 08:50 (22) 22:03 (21) 24:26 (21) 28:57 (20) 31:15 (19) 34:50 (19) 45:34 (20) 53:13 (22) 55:56 (22) 65:05 (22) 71:30 (22) 75:01 (22) 78:18 (22)    
23 Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF 79:13 02:37 (19) 01:38 (24) 04:21 (22) 12:58 (19) 02:40 (15) 08:08 (23) 02:09 (17) 04:01 (23) 09:04 (21) 06:38 (20) 03:45 (23) 08:42 (22) 06:04 (21) 04:06 (23) 02:22 (17) Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF
        02:37 (19) 04:15 (21) 08:36 (21) 21:34 (20) 24:14 (20) 32:22 (22) 34:31 (22) 38:32 (23) 47:36 (23) 54:14 (23) 57:59 (23) 66:41 (23) 72:45 (23) 76:51 (23) 79:13 (23)    
24 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 119:48 03:57 (23) 01:12 (21) 04:49 (24) 25:30 (24) 04:51 (22) 11:45 (24) 03:51 (24) 04:25 (24) 14:11 (24) 09:14 (24) 02:24 (19) 11:35 (24) 12:57 (24) 05:51 (24) 03:16 (23) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        03:57 (23) 05:09 (22) 09:58 (23) 35:28 (24) 40:19 (24) 52:04 (24) 55:55 (24) 60:20 (24) 74:31 (24) 83:45 (24) 86:09 (24) 97:44 (24) 110:41 (24) 116:32 (24) 119:48 (24)    
                                                                       
                                                                       
Plac Bana B Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   Mål   Bana B Klubb
1 Jenny Berg OK Ravinen 46:02 03:30 (2) 02:53 (4) 02:11 (1) 06:19 (1) 04:08 (1) 02:05 (3) 04:16 (1) 01:42 (3) 05:47 (1) 04:32 (1) 01:25 (6) 04:47 (37)         02:27 (16) Jenny Berg OK Ravinen
        03:30 (2) 06:23 (2) 08:34 (1) 14:53 (1) 19:01 (1) 21:06 (1) 25:22 (1) 27:04 (1) 32:51 (1) 37:23 (1) 38:48 (1) 43:35 (1)         46:02 (1)    
2 Ingemar Gard Söders-Tyresö 47:34 03:44 (6) 03:07 (11) 02:14 (2) 07:18 (4) 04:21 (2) 02:22 (8) 04:42 (2) 01:34 (2) 06:48 (3) 05:05 (2) 01:18 (2) 02:42 (2)         02:19 (7) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        03:44 (6) 06:51 (7) 09:05 (3) 16:23 (3) 20:44 (3) 23:06 (3) 27:48 (3) 29:22 (3) 36:10 (2) 41:15 (2) 42:33 (2) 45:15 (2)         47:34 (2)    
3 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 48:39 03:36 (3) 02:58 (5) 02:24 (3) 07:03 (2) 04:29 (3) 02:19 (5) 04:43 (3) 01:29 (1) 07:13 (8) 05:58 (15) 01:11 (1) 02:39 (1)         02:37 (19) Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK
        03:36 (3) 06:34 (4) 08:58 (2) 16:01 (2) 20:30 (2) 22:49 (2) 27:32 (2) 29:01 (2) 36:14 (3) 42:12 (3) 43:23 (3) 46:02 (3)         48:39 (3)    
4 Tommy Lindberg Haninge SOK 52:33 03:47 (7) 03:00 (7) 02:36 (5) 08:10 (11) 05:06 (5) 02:19 (5) 05:39 (10) 01:53 (10) 07:08 (6) 05:41 (8) 01:32 (14) 03:16 (12)         02:26 (14) Tommy Lindberg Haninge SOK
        03:47 (7) 06:47 (6) 09:23 (4) 17:33 (5) 22:39 (5) 24:58 (4) 30:37 (4) 32:30 (4) 39:38 (4) 45:19 (4) 46:51 (4) 50:07 (4)         52:33 (4)    
5 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 54:16 06:22 (36) 02:41 (1) 03:09 (22) 07:11 (3) 06:37 (24) 02:20 (7) 05:05 (4) 01:45 (6) 07:10 (7) 05:19 (4) 01:28 (9) 03:10 (6)         01:59 (1) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        06:22 (36) 09:03 (27) 12:12 (25) 19:23 (12) 26:00 (12) 28:20 (11) 33:25 (8) 35:10 (8) 42:20 (7) 47:39 (6) 49:07 (6) 52:17 (5)         54:16 (5)    
6 Robert Halvares Klubblös 54:27 03:40 (4) 02:41 (1) 04:02 (36) 07:43 (7) 07:10 (30) 02:44 (15) 05:09 (6) 01:59 (13) 07:32 (15) 05:16 (3) 01:27 (8) 02:54 (4)         02:10 (2) Robert Halvares Klubblös
        03:40 (4) 06:21 (1) 10:23 (11) 18:06 (6) 25:16 (10) 28:00 (10) 33:09 (7) 35:08 (7) 42:40 (8) 47:56 (7) 49:23 (7) 52:17 (5)         54:27 (6)    
7 Ulf Bråsjö Järla Orientering 55:33 03:41 (5) 03:01 (8) 04:14 (38) 07:52 (8) 05:05 (4) 02:48 (19) 05:49 (11) 01:57 (12) 07:13 (9) 06:32 (22) 01:26 (7) 03:15 (11)         02:40 (22) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        03:41 (5) 06:42 (5) 10:56 (15) 18:48 (9) 23:53 (7) 26:41 (6) 32:30 (6) 34:27 (6) 41:40 (6) 48:12 (8) 49:38 (8) 52:53 (7)         55:33 (7)    
8 Bernt Eriksson Spårvägens OK 56:13 03:58 (10) 03:23 (17) 02:32 (4) 07:24 (5) 05:16 (6) 02:37 (12) 05:38 (9) 02:47 (34) 07:13 (8) 05:48 (11) 01:28 (9) 05:46 (38)         02:23 (11) Bernt Eriksson Spårvägens OK
        03:58 (10) 07:21 (10) 09:53 (5) 17:17 (4) 22:33 (4) 25:10 (5) 30:48 (5) 33:35 (5) 40:48 (5) 46:36 (5) 48:04 (5) 53:50 (8)         56:13 (8)    
9 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 56:59 04:08 (12) 02:58 (5) 02:59 (17) 08:16 (12) 05:42 (12) 03:38 (33) 06:25 (18) 01:49 (8) 07:33 (16) 05:29 (5) 01:41 (26) 03:37 (23)         02:44 (23) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        04:08 (12) 07:06 (8) 10:05 (6) 18:21 (7) 24:03 (8) 27:41 (8) 34:06 (11) 35:55 (9) 43:28 (10) 48:57 (9) 50:38 (9) 54:15 (9)         56:59 (9)    
10 Jan Lindgren OK Södertörn 57:48 04:19 (17) 03:21 (16) 03:13 (24) 09:44 (26) 06:00 (16) 02:46 (17) 05:49 (11) 01:42 (3) 07:14 (12) 06:00 (16) 01:28 (9) 03:00 (5)         03:12 (35) Jan Lindgren OK Södertörn
        04:19 (17) 07:40 (16) 10:53 (14) 20:37 (19) 26:37 (16) 29:23 (14) 35:12 (12) 36:54 (11) 44:08 (11) 50:08 (11) 51:36 (11) 54:36 (10)         57:48 (10)    
11 Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen 57:55 04:19 (17) 03:18 (13) 03:19 (25) 09:04 (18) 06:53 (26) 02:25 (9) 06:27 (19) 01:47 (7) 07:13 (9) 06:05 (17) 01:31 (13) 02:49 (3)         02:45 (24) Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen
        04:19 (17) 07:37 (14) 10:56 (15) 20:00 (15) 26:53 (17) 29:18 (13) 35:45 (14) 37:32 (12) 44:45 (12) 50:50 (12) 52:21 (12) 55:10 (11)         57:55 (11)    
12 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 58:24 04:28 (21) 03:36 (24) 02:37 (6) 08:36 (14) 05:23 (8) 02:52 (21) 06:15 (15) 02:19 (26) 07:16 (13) 06:15 (18) 01:44 (29) 04:31 (33)         02:32 (17) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        04:28 (21) 08:04 (18) 10:41 (13) 19:17 (11) 24:40 (9) 27:32 (7) 33:47 (9) 36:06 (10) 43:22 (9) 49:37 (10) 51:21 (10) 55:52 (12)         58:24 (12)    
13 Claes Andersson OK Södertörn 58:55 04:09 (13) 03:18 (13) 03:54 (33) 07:31 (6) 10:55 (39) 02:25 (9) 05:06 (5) 02:23 (28) 06:21 (2) 05:29 (5) 01:37 (22) 03:12 (9)         02:35 (18) Claes Andersson OK Södertörn
        04:09 (13) 07:27 (12) 11:21 (19) 18:52 (10) 29:47 (22) 32:12 (19) 37:18 (18) 39:41 (16) 46:02 (15) 51:31 (13) 53:08 (13) 56:20 (13)         58:55 (13)    
14 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 59:47 04:02 (11) 03:43 (28) 03:19 (25) 09:36 (22) 05:39 (10) 02:57 (26) 06:28 (22) 02:13 (20) 07:47 (18) 06:34 (25) 01:37 (22) 03:26 (13)         02:26 (14) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        04:02 (11) 07:45 (17) 11:04 (17) 20:40 (20) 26:19 (14) 29:16 (12) 35:44 (13) 37:57 (14) 45:44 (13) 52:18 (15) 53:55 (15) 57:21 (14)         59:47 (14)    
15 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 60:45 05:00 (26) 03:39 (26) 03:10 (23) 09:03 (17) 06:20 (20) 02:39 (13) 06:13 (14) 01:44 (5) 08:02 (22) 06:16 (20) 01:43 (28) 04:45 (36)         02:11 (3) Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF
        05:00 (26) 08:39 (22) 11:49 (23) 20:52 (22) 27:12 (19) 29:51 (15) 36:04 (15) 37:48 (13) 45:50 (14) 52:06 (14) 53:49 (14) 58:34 (16)         60:45 (15)    
16 Bo Davidsson Solna OK 60:54 03:53 (8) 03:23 (17) 03:03 (19) 08:05 (10) 05:22 (7) 04:04 (38) 06:04 (13) 04:16 (38) 08:15 (23) 06:54 (34) 02:00 (36) 03:13 (10)         02:22 (8) Bo Davidsson Solna OK
        03:53 (8) 07:16 (9) 10:19 (8) 18:24 (8) 23:46 (6) 27:50 (9) 33:54 (10) 38:10 (15) 46:25 (16) 53:19 (16) 55:19 (16) 58:32 (15)         60:54 (16)    
17 Lennart Hävrén Tullinge SK 63:26 03:26 (1) 03:04 (9) 03:45 (31) 14:41 (37) 06:04 (17) 02:07 (4) 06:19 (16) 02:05 (15) 07:55 (20) 06:39 (29) 01:20 (4) 03:11 (8)         02:50 (26) Lennart Hävrén Tullinge SK
        03:26 (1) 06:30 (3) 10:15 (7) 24:56 (32) 31:00 (25) 33:07 (22) 39:26 (21) 41:31 (20) 49:26 (18) 56:05 (18) 57:25 (17) 60:36 (17)         63:26 (17)    
18 Göran Andersson Enebybergs IF 64:39 04:09 (13) 04:50 (37) 02:40 (8) 08:50 (16) 10:17 (38) 02:04 (2) 06:56 (30) 02:36 (31) 08:51 (29) 06:21 (21) 01:18 (2) 03:33 (18)         02:14 (4) Göran Andersson Enebybergs IF
        04:09 (13) 08:59 (26) 11:39 (21) 20:29 (17) 30:46 (24) 32:50 (21) 39:46 (22) 42:22 (22) 51:13 (23) 57:34 (22) 58:52 (20) 62:25 (19)         64:39 (18)    
19 Bo Hedlund IFK Enskede 64:40 04:43 (25) 03:38 (25) 02:56 (15) 08:25 (13) 06:53 (26) 03:55 (35) 06:31 (26) 03:34 (36) 08:50 (28) 06:32 (22) 02:12 (37) 03:34 (19)         02:57 (33) Bo Hedlund IFK Enskede
        04:43 (25) 08:21 (19) 11:17 (18) 19:42 (14) 26:35 (15) 30:30 (17) 37:01 (17) 40:35 (17) 49:25 (17) 55:57 (17) 58:09 (18) 61:43 (18)         64:40 (19)    
20 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 65:13 05:16 (27) 03:35 (23) 02:54 (14) 08:45 (15) 07:19 (33) 02:51 (20) 07:01 (31) 03:26 (35) 08:48 (27) 06:43 (30) 01:54 (32) 04:04 (29)         02:37 (19) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        05:16 (27) 08:51 (25) 11:45 (22) 20:30 (18) 27:49 (20) 30:40 (18) 37:41 (19) 41:07 (19) 49:55 (19) 56:38 (19) 58:32 (19) 62:36 (20)         65:13 (20)    
21 Ulf Stridh Snättringe SK 65:21 04:19 (17) 04:08 (32) 02:57 (16) 09:36 (22) 06:09 (19) 02:57 (26) 06:20 (17) 04:38 (39) 09:37 (35) 06:34 (25) 01:42 (27) 04:00 (27)         02:24 (12) Ulf Stridh Snättringe SK
        04:19 (17) 08:27 (21) 11:24 (20) 21:00 (23) 27:09 (18) 30:06 (16) 36:26 (16) 41:04 (18) 50:41 (20) 57:15 (20) 58:57 (21) 62:57 (22)         65:21 (21)    
22 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 65:30 04:41 (24) 04:09 (33) 06:37 (40) 09:13 (19) 07:15 (32) 02:45 (16) 06:27 (19) 02:39 (33) 07:04 (5) 06:35 (27) 01:36 (21) 03:35 (21)         02:54 (30) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        04:41 (24) 08:50 (24) 15:27 (37) 24:40 (31) 31:55 (30) 34:40 (27) 41:07 (25) 43:46 (24) 50:50 (21) 57:25 (21) 59:01 (22) 62:36 (20)         65:30 (22)    
23 Åke Wansölin Söders-Tyresö 66:09 05:32 (29) 02:52 (3) 04:26 (39) 07:59 (9) 12:08 (40) 02:56 (25) 07:41 (38) 01:51 (9) 07:58 (21) 05:36 (7) 01:30 (12) 03:26 (13)         02:14 (4) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        05:32 (29) 08:24 (20) 12:50 (28) 20:49 (21) 32:57 (34) 35:53 (32) 43:34 (34) 45:25 (30) 53:23 (26) 58:59 (24) 60:29 (23) 63:55 (23)         66:09 (23)    
24 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 66:49 04:33 (22) 05:02 (38) 03:06 (20) 09:44 (26) 06:32 (22) 03:23 (30) 06:49 (29) 02:29 (30) 09:27 (33) 06:44 (31) 02:47 (40) 03:34 (19)         02:39 (21) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        04:33 (22) 09:35 (29) 12:41 (27) 22:25 (25) 28:57 (21) 32:20 (20) 39:09 (20) 41:38 (21) 51:05 (22) 57:49 (23) 60:36 (24) 64:10 (24)         66:49 (24)    
25 Bengt Eriksson Väsby OK 67:04 06:02 (32) 03:06 (10) 02:48 (10) 16:11 (40) 07:01 (28) 02:36 (11) 05:35 (8) 02:18 (25) 06:56 (4) 07:25 (37) 01:34 (17) 03:10 (6)         02:22 (8) Bengt Eriksson Väsby OK
        06:02 (32) 09:08 (28) 11:56 (24) 28:07 (37) 35:08 (37) 37:44 (36) 43:19 (32) 45:37 (32) 52:33 (24) 59:58 (27) 61:32 (27) 64:42 (25)         67:04 (25)    
26 Tommy Wåhlin OK Enen 67:56 06:18 (35) 03:30 (20) 03:20 (27) 15:40 (38) 05:56 (13) 02:47 (18) 06:28 (22) 02:07 (16) 07:51 (19) 06:35 (27) 01:32 (14) 03:28 (15)         02:24 (12) Tommy Wåhlin OK Enen
        06:18 (35) 09:48 (30) 13:08 (30) 28:48 (38) 34:44 (36) 37:31 (35) 43:59 (35) 46:06 (34) 53:57 (29) 60:32 (29) 62:04 (29) 65:32 (26)         67:56 (26)    
27 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 68:30 04:18 (16) 03:20 (15) 03:02 (18) 16:00 (39) 05:40 (11) 02:55 (24) 06:27 (20) 02:15 (22) 09:26 (32) 05:47 (10) 01:49 (30) 04:35 (34)         02:56 (32) Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK
        04:18 (16) 07:38 (15) 10:40 (12) 26:40 (36) 32:20 (32) 35:15 (29) 41:42 (27) 43:57 (26) 53:23 (26) 59:10 (25) 60:59 (25) 65:34 (27)         68:30 (27)    
28 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 68:37 05:21 (28) 05:03 (39) 02:40 (8) 10:49 (33) 06:05 (18) 03:26 (31) 07:39 (37) 02:22 (27) 10:09 (36) 05:48 (11) 01:52 (31) 04:30 (32)         02:53 (29) Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF
        05:21 (28) 10:24 (36) 13:04 (29) 23:53 (27) 29:58 (23) 33:24 (23) 41:03 (24) 43:25 (23) 53:34 (28) 59:22 (26) 61:14 (26) 65:44 (28)         68:37 (28)    
29 Bo Winander Järfälla OK 69:08 07:24 (37) 03:39 (26) 03:57 (34) 10:27 (32) 06:52 (25) 03:36 (32) 07:29 (35) 02:11 (17) 09:31 (34) 05:50 (14) 01:38 (25) 03:48 (25)         02:46 (25) Bo Winander Järfälla OK
        07:24 (37) 11:03 (37) 15:00 (36) 25:27 (34) 32:19 (31) 35:55 (33) 43:24 (33) 45:35 (31) 55:06 (31) 60:56 (30) 62:34 (30) 66:22 (30)         69:08 (29)    
30 Sven Setterqvist OK Södertörn 69:40 04:33 (22) 04:11 (35) 03:45 (31) 09:43 (25) 09:03 (37) 02:42 (14) 08:50 (41) 02:12 (18) 09:14 (30) 07:33 (38) 01:34 (16) 03:28 (15)         02:52 (28) Sven Setterqvist OK Södertörn
        04:33 (22) 08:44 (23) 12:29 (26) 22:12 (24) 31:15 (27) 33:57 (25) 42:47 (30) 44:59 (28) 54:13 (30) 61:46 (31) 63:20 (31) 66:48 (31)         69:40 (30)    
31 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 69:42 05:52 (31) 04:19 (36) 03:07 (21) 11:09 (34) 07:09 (29) 03:14 (29) 06:45 (27) 02:12 (18) 09:17 (31) 06:58 (35) 01:57 (34) 04:03 (28)         03:40 (38) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        05:52 (31) 10:11 (35) 13:18 (32) 24:27 (30) 31:36 (29) 34:50 (28) 41:35 (26) 43:47 (25) 53:04 (25) 60:02 (28) 61:59 (28) 66:02 (29)         69:42 (31)    
32 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 69:48 14:51 (41) 03:31 (21) 02:53 (12) 09:36 (22) 05:38 (9) 02:52 (21) 06:29 (24) 02:17 (24) 07:42 (17) 06:33 (24) 01:35 (20) 03:29 (17)         02:22 (8) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        14:51 (41) 18:22 (40) 21:15 (40) 30:51 (39) 36:29 (38) 39:21 (37) 45:50 (37) 48:07 (36) 55:49 (34) 62:22 (32) 63:57 (32) 67:26 (32)         69:48 (32)    
33 Leif Mörkfors Järfälla OK 71:13 04:17 (15) 03:15 (12) 02:49 (11) 09:14 (20) 05:59 (15) 08:02 (40) 07:14 (33) 07:33 (41) 08:29 (24) 06:15 (18) 01:34 (17) 03:42 (24)         02:50 (26) Leif Mörkfors Järfälla OK
        04:17 (15) 07:32 (13) 10:21 (10) 19:35 (13) 25:34 (11) 33:36 (24) 40:50 (23) 48:23 (37) 56:52 (36) 63:07 (35) 64:41 (33) 68:23 (33)         71:13 (33)    
34 Ronny Hedlund OK Södertörn 73:06 08:22 (38) 03:33 (22) 04:04 (37) 09:58 (29) 06:32 (22) 02:54 (23) 06:29 (24) 03:51 (37) 10:15 (37) 06:49 (32) 02:38 (39) 04:04 (29)         03:37 (37) Ronny Hedlund OK Södertörn
        08:22 (38) 11:55 (38) 15:59 (38) 25:57 (35) 32:29 (33) 35:23 (30) 41:52 (28) 45:43 (33) 55:58 (35) 62:47 (33) 65:25 (34) 69:29 (34)         73:06 (34)    
35 Bo Norbäck Tullinge SK 74:31 04:21 (20) 05:30 (40) 03:29 (29) 09:18 (21) 15:54 (41) 04:00 (37) 06:48 (28) 02:16 (23) 08:35 (25) 06:52 (33) 01:34 (16) 03:36 (22)         02:18 (6) Bo Norbäck Tullinge SK
        04:21 (20) 09:51 (32) 13:20 (33) 22:38 (26) 38:32 (39) 42:32 (39) 49:20 (39) 51:36 (39) 60:11 (38) 67:03 (38) 68:37 (39) 72:13 (37)         74:31 (35)    
36 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 74:44 03:57 (9) 03:29 (19) 02:53 (12) 09:49 (28) 05:56 (13) 15:15 (41) 07:09 (32) 02:01 (14) 08:38 (26) 05:44 (9) 01:37 (22) 04:40 (35)         03:36 (36) Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF
        03:57 (9) 07:26 (11) 10:19 (8) 20:08 (16) 26:04 (13) 41:19 (38) 48:28 (38) 50:29 (38) 59:07 (37) 64:51 (37) 66:28 (37) 71:08 (35)         74:44 (36)    
37 Matz Larsson Gustavsbergs OK 75:14 11:43 (39) 03:43 (28) 02:39 (7) 20:02 (41) 06:22 (21) 02:02 (1) 05:20 (7) 01:53 (10) 07:30 (14) 05:49 (13) 01:24 (5) 03:50 (26)         02:57 (33) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        11:43 (39) 15:26 (39) 18:05 (39) 38:07 (40) 44:29 (40) 46:31 (40) 51:51 (40) 53:44 (40) 61:14 (39) 67:03 (38) 68:27 (38) 72:17 (38)         75:14 (37)    
38 Mats Lundblad Täby OK 75:50 06:03 (33) 03:48 (30) 03:57 (34) 10:06 (30) 07:10 (30) 03:11 (28) 08:10 (40) 02:27 (29) 10:33 (39) 07:34 (39) 03:17 (41) 05:54 (39)         03:40 (38) Mats Lundblad Täby OK
        06:03 (33) 09:51 (32) 13:48 (35) 23:54 (28) 31:04 (26) 34:15 (26) 42:25 (29) 44:52 (27) 55:25 (32) 62:59 (34) 66:16 (35) 72:10 (36)         75:50 (38)    
39 Hugo Isgren IFK Enskede 77:16 06:13 (34) 03:54 (31) 03:40 (30) 10:08 (31) 07:23 (34) 04:14 (39) 07:29 (35) 02:14 (21) 10:21 (38) 08:29 (41) 02:12 (37) 06:56 (40)         04:03 (41) Hugo Isgren IFK Enskede
        06:13 (34) 10:07 (34) 13:47 (34) 23:55 (29) 31:18 (28) 35:32 (31) 43:01 (31) 45:15 (29) 55:36 (33) 64:05 (36) 66:17 (36) 73:13 (39)         77:16 (39)    
40 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 80:05 05:40 (30) 04:09 (33) 03:24 (28) 12:05 (36) 07:48 (36) 03:56 (36) 07:21 (34) 02:38 (32) 14:31 (41) 08:22 (40) 01:59 (35) 04:29 (31)         03:43 (40) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:40 (30) 09:49 (31) 13:13 (31) 25:18 (33) 33:06 (35) 37:02 (34) 44:23 (36) 47:01 (35) 61:32 (40) 69:54 (40) 71:53 (40) 76:22 (40)         80:05 (40)    
41 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 97:41 14:00 (40) 09:57 (41) 07:01 (41) 11:24 (35) 07:23 (34) 03:54 (34) 08:01 (39) 06:14 (40) 10:53 (40) 07:03 (36) 01:55 (33) 07:02 (41)         02:54 (30) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        14:00 (40) 23:57 (41) 30:58 (41) 42:22 (41) 49:45 (41) 53:39 (41) 61:40 (41) 67:54 (41) 78:47 (41) 85:50 (41) 87:45 (41) 94:47 (41)         97:41 (41)    
- Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 43:21 04:29   03:54   26:11   02:23   03:59                                       02:25   Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF
        04:29   08:23   34:34   36:57   40:56                                       43:21      
- Eva Elnerud Sigtuna OK 98:27 03:58   01:38   03:36   03:03   14:24   22:13   31:22                               18:13   Eva Elnerud Sigtuna OK
        03:58   05:36   09:12   12:15   26:39   48:52   80:14                               98:27      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana C Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   Mål   Bana C Klubb
1 Peter Karlberg Snättringe SK 35:16 03:18 (1) 00:49 (1) 02:27 (1) 00:57 (4) 04:29 (6) 05:14 (1) 07:07 (2) 04:53 (2) 01:09 (1) 02:32 (1)                 02:21 (8) Peter Karlberg Snättringe SK
        03:18 (1) 04:07 (1) 06:34 (1) 07:31 (1) 12:00 (1) 17:14 (1) 24:21 (1) 29:14 (1) 30:23 (1) 32:55 (1)                 35:16 (1)    
2 Per Ljung Stockholms OK 37:25 03:25 (2) 01:27 (20) 02:40 (2) 00:57 (4) 04:29 (6) 05:38 (4) 06:57 (1) 04:41 (1) 01:24 (4) 03:00 (3)                 02:47 (26) Per Ljung Stockholms OK
        03:25 (2) 04:52 (2) 07:32 (2) 08:29 (2) 12:58 (3) 18:36 (3) 25:33 (3) 30:14 (2) 31:38 (2) 34:38 (2)                 37:25 (2)    
3 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 38:20 03:46 (5) 01:21 (12) 02:50 (4) 00:53 (1) 03:52 (1) 05:36 (3) 07:12 (3) 05:27 (6) 01:36 (11) 03:31 (10)                 02:16 (6) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        03:46 (5) 05:07 (7) 07:57 (4) 08:50 (4) 12:42 (2) 18:18 (2) 25:30 (2) 30:57 (3) 32:33 (3) 36:04 (3)                 38:20 (3)    
4 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 38:21 03:26 (3) 01:37 (35) 02:43 (3) 01:01 (7) 04:23 (5) 05:46 (5) 07:26 (4) 05:25 (5) 01:27 (5) 03:10 (4)                 01:57 (1) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL
        03:26 (3) 05:03 (4) 07:46 (3) 08:47 (3) 13:10 (4) 18:56 (5) 26:22 (4) 31:47 (4) 33:14 (4) 36:24 (4)                 38:21 (4)    
5 Anders Gezelius OK Ravinen 39:20 03:47 (7) 01:35 (33) 02:59 (6) 00:53 (1) 04:18 (3) 05:20 (2) 08:08 (6) 05:23 (4) 01:28 (8) 02:57 (2)                 02:32 (17) Anders Gezelius OK Ravinen
        03:47 (7) 05:22 (10) 08:21 (8) 09:14 (6) 13:32 (5) 18:52 (4) 27:00 (5) 32:23 (5) 33:51 (5) 36:48 (5)                 39:20 (5)    
6 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 44:15 04:05 (10) 00:58 (2) 03:05 (7) 04:04 (63) 04:02 (2) 06:04 (6) 07:54 (5) 05:16 (3) 01:18 (3) 04:58 (46)                 02:31 (15) Eddie Bjärrenholt Rånäs OK
        04:05 (10) 05:03 (4) 08:08 (6) 12:12 (31) 16:14 (18) 22:18 (9) 30:12 (7) 35:28 (7) 36:46 (6) 41:44 (6)                 44:15 (6)    
7 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 44:29 03:53 (8) 01:16 (6) 03:27 (11) 01:26 (52) 04:50 (10) 07:04 (10) 09:17 (8) 06:24 (20) 01:27 (6) 03:22 (6)                 02:03 (2) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:53 (8) 05:09 (8) 08:36 (9) 10:02 (10) 14:52 (9) 21:56 (8) 31:13 (9) 37:37 (9) 39:04 (9) 42:26 (8)                 44:29 (7)    
8 Torbjörn Bergman Snättringe SK 44:42 04:13 (12) 01:04 (3) 02:56 (5) 01:06 (20) 04:20 (4) 06:40 (8) 08:39 (7) 06:21 (16) 03:10 (61) 03:22 (6)                 02:51 (30) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        04:13 (12) 05:17 (9) 08:13 (7) 09:19 (7) 13:39 (6) 20:19 (6) 28:58 (6) 35:19 (6) 38:29 (7) 41:51 (7)                 44:42 (8)    
9 Kjell Holmberg OK Södertörn 45:45 04:03 (9) 01:21 (10) 03:18 (9) 01:01 (7) 05:02 (14) 06:49 (9) 09:35 (9) 06:14 (12) 01:40 (16) 04:16 (30)                 02:26 (10) Kjell Holmberg OK Södertörn
        04:03 (9) 05:24 (11) 08:42 (10) 09:43 (8) 14:45 (7) 21:34 (7) 31:09 (8) 37:23 (8) 39:03 (8) 43:19 (9)                 45:45 (9)    
10 Gösta Guteland Snättringe SK 47:58 04:17 (14) 01:23 (15) 03:42 (19) 01:09 (25) 05:57 (38) 07:20 (12) 10:24 (14) 06:13 (10) 01:39 (14) 03:25 (8)                 02:29 (11) Gösta Guteland Snättringe SK
        04:17 (14) 05:40 (14) 09:22 (14) 10:31 (14) 16:28 (20) 23:48 (14) 34:12 (13) 40:25 (12) 42:04 (12) 45:29 (11)                 47:58 (10)    
11 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 48:13 04:45 (28) 01:18 (8) 03:23 (10) 01:01 (7) 05:05 (18) 07:19 (11) 10:45 (21) 06:13 (10) 01:47 (25) 04:06 (25)                 02:31 (15) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:45 (28) 06:03 (19) 09:26 (15) 10:27 (13) 15:32 (11) 22:51 (11) 33:36 (11) 39:49 (11) 41:36 (10) 45:42 (12)                 48:13 (11)    
12 Tomas Pettersson Haninge SOK 48:28 04:20 (15) 01:17 (7) 04:20 (40) 01:05 (15) 04:48 (9) 06:38 (7) 09:45 (11) 07:30 (40) 02:09 (45) 03:34 (12)                 03:02 (33) Tomas Pettersson Haninge SOK
        04:20 (15) 05:37 (13) 09:57 (19) 11:02 (18) 15:50 (14) 22:28 (10) 32:13 (10) 39:43 (10) 41:52 (11) 45:26 (10)                 48:28 (12)    
13 Börje Pahlén Söders-Tyresö 49:39 04:39 (23) 01:34 (30) 03:47 (22) 01:15 (37) 05:11 (22) 08:22 (25) 09:43 (10) 07:05 (35) 01:42 (18) 03:47 (19)                 02:34 (18) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        04:39 (23) 06:13 (21) 10:00 (20) 11:15 (21) 16:26 (19) 24:48 (17) 34:31 (14) 41:36 (14) 43:18 (14) 47:05 (13)                 49:39 (13)    
14 Inga Johansson Nyköpings OK 50:53 04:58 (29) 01:25 (18) 04:36 (45) 01:09 (25) 04:45 (8) 08:25 (28) 10:40 (19) 06:25 (21) 01:38 (12) 04:35 (40)                 02:17 (7) Inga Johansson Nyköpings OK
        04:58 (29) 06:23 (27) 10:59 (34) 12:08 (30) 16:53 (23) 25:18 (19) 35:58 (18) 42:23 (17) 44:01 (16) 48:36 (16)                 50:53 (14)    
15 Aila Halttunen Haninge SOK 51:20 04:31 (18) 01:31 (24) 03:58 (28) 01:13 (34) 05:44 (33) 07:53 (18) 11:00 (27) 06:23 (18) 01:48 (27) 04:06 (25)                 03:13 (38) Aila Halttunen Haninge SOK
        04:31 (18) 06:02 (18) 10:00 (20) 11:13 (20) 16:57 (24) 24:50 (18) 35:50 (16) 42:13 (16) 44:01 (16) 48:07 (14)                 51:20 (15)    
16 Svante Frid Enebybergs IF 51:59 04:21 (16) 01:21 (12) 03:38 (17) 00:57 (4) 05:40 (32) 07:47 (15) 11:49 (36) 06:20 (13) 01:56 (36) 04:26 (34)                 03:44 (46) Svante Frid Enebybergs IF
        04:21 (16) 05:42 (15) 09:20 (13) 10:17 (11) 15:57 (15) 23:44 (13) 35:33 (15) 41:53 (15) 43:49 (15) 48:15 (15)                 51:59 (16)    
17 Kurt Andersson Enebybergs IF 52:16 04:16 (13) 01:27 (20) 04:02 (32) 01:08 (24) 05:19 (26) 08:14 (23) 11:29 (34) 07:00 (32) 02:16 (55) 04:30 (35)                 02:35 (20) Kurt Andersson Enebybergs IF
        04:16 (13) 05:43 (16) 09:45 (17) 10:53 (16) 16:12 (16) 24:26 (15) 35:55 (17) 42:55 (18) 45:11 (18) 49:41 (18)                 52:16 (17)    
18 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 52:24 04:10 (11) 01:23 (16) 03:34 (16) 01:12 (33) 05:28 (30) 10:52 (46) 09:58 (12) 07:22 (38) 01:44 (20) 03:38 (13)                 03:03 (34) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        04:10 (11) 05:33 (12) 09:07 (12) 10:19 (12) 15:47 (13) 26:39 (24) 36:37 (20) 43:59 (20) 45:43 (19) 49:21 (17)                 52:24 (18)    
19 Olle Arman Nyköpings OK 52:36 04:35 (20) 01:23 (15) 03:31 (13) 01:07 (23) 05:05 (18) 07:54 (19) 10:30 (17) 06:22 (17) 01:44 (20) 08:16 (60)                 02:09 (3) Olle Arman Nyköpings OK
        04:35 (20) 05:58 (17) 09:29 (16) 10:36 (15) 15:41 (12) 23:35 (12) 34:05 (12) 40:27 (13) 42:11 (13) 50:27 (22)                 52:36 (19)    
20 Jan Dahlin Hellas Orientering 52:46 06:36 (52) 01:18 (8) 03:46 (21) 01:04 (11) 05:03 (15) 07:51 (17) 11:12 (31) 07:31 (41) 01:55 (34) 03:40 (15)                 02:50 (29) Jan Dahlin Hellas Orientering
        06:36 (52) 07:54 (45) 11:40 (41) 12:44 (36) 17:47 (29) 25:38 (20) 36:50 (21) 44:21 (23) 46:16 (24) 49:56 (20)                 52:46 (20)    
21 Per Geijer FM IF 52:48 04:42 (26) 01:35 (33) 03:47 (22) 01:04 (11) 06:07 (42) 07:23 (13) 12:42 (43) 06:43 (25) 01:50 (29) 03:55 (21)                 03:00 (32) Per Geijer FM IF
        04:42 (26) 06:17 (24) 10:04 (22) 11:08 (19) 17:15 (26) 24:38 (16) 37:20 (23) 44:03 (21) 45:53 (21) 49:48 (19)                 52:48 (21)    
22 Göran Larbo Attunda OK 53:06 07:06 (57) 01:14 (5) 03:44 (20) 01:04 (12) 05:08 (21) 07:45 (14) 10:55 (26) 06:34 (23) 02:38 (60) 04:22 (33)                 02:36 (22) Göran Larbo Attunda OK
        07:06 (57) 08:20 (49) 12:04 (45) 13:08 (44) 18:16 (37) 26:01 (21) 36:56 (22) 43:30 (19) 46:08 (23) 50:30 (23)                 53:06 (22)    
23 Mona Forsberg Nyköpings OK 53:09 06:01 (48) 01:57 (47) 03:33 (14) 01:14 (36) 05:26 (29) 08:30 (29) 11:11 (30) 06:58 (29) 01:39 (14) 04:11 (28)                 02:29 (11) Mona Forsberg Nyköpings OK
        06:01 (48) 07:58 (46) 11:31 (38) 12:45 (37) 18:11 (35) 26:41 (26) 37:52 (26) 44:50 (26) 46:29 (26) 50:40 (24)                 53:09 (23)    
24 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 53:27 05:29 (41) 01:32 (27) 03:51 (24) 01:15 (37) 04:58 (11) 10:44 (45) 10:51 (24) 07:07 (36) 01:44 (20) 03:44 (17)                 02:12 (5) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        05:29 (41) 07:01 (37) 10:52 (31) 12:07 (29) 17:05 (25) 27:49 (29) 38:40 (27) 45:47 (27) 47:31 (27) 51:15 (26)                 53:27 (24)    
25 Håkan Boije Attunda OK 53:38 04:59 (31) 01:33 (29) 04:20 (40) 01:31 (55) 05:44 (33) 08:32 (30) 10:53 (25) 07:04 (34) 01:50 (29) 04:00 (23)                 03:12 (37) Håkan Boije Attunda OK
        04:59 (31) 06:32 (31) 10:52 (31) 12:23 (33) 18:07 (34) 26:39 (24) 37:32 (24) 44:36 (25) 46:26 (25) 50:26 (21)                 53:38 (25)    
26 Leif Lundquist Enebybergs IF 53:47 07:25 (58) 01:37 (36) 05:02 (51) 01:04 (12) 05:13 (23) 08:21 (24) 11:00 (27) 06:20 (13) 01:55 (34) 03:26 (9)                 02:24 (9) Leif Lundquist Enebybergs IF
        07:25 (58) 09:02 (54) 14:04 (55) 15:08 (54) 20:21 (47) 28:42 (37) 39:42 (30) 46:02 (28) 47:57 (28) 51:23 (27)                 53:47 (26)    
27 Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn 54:34 04:38 (22) 01:43 (39) 05:22 (54) 01:13 (34) 05:03 (15) 08:02 (21) 10:35 (18) 07:47 (43) 01:38 (12) 04:40 (43)                 03:53 (49) Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn
        04:38 (22) 06:21 (25) 11:43 (42) 12:56 (40) 17:59 (31) 26:01 (21) 36:36 (19) 44:23 (24) 46:01 (22) 50:41 (25)                 54:34 (27)    
28 Willy Ljungdell Täby OK 56:12 03:40 (4) 01:25 (18) 03:59 (29) 00:54 (3) 04:58 (11) 16:29 (58) 10:50 (22) 05:41 (7) 01:35 (10) 03:45 (18)                 02:56 (31) Willy Ljungdell Täby OK
        03:40 (4) 05:05 (6) 09:04 (11) 09:58 (9) 14:56 (10) 31:25 (47) 42:15 (39) 47:56 (32) 49:31 (32) 53:16 (28)                 56:12 (28)    
29 Kenneth Ljungberg Nyköpings OK 56:14 07:42 (59) 01:21 (10) 04:00 (30) 01:06 (20) 05:07 (20) 07:59 (20) 10:29 (15) 06:20 (13) 01:42 (18) 08:18 (61)                 02:10 (4) Kenneth Ljungberg Nyköpings OK
        07:42 (59) 09:03 (57) 13:03 (49) 14:09 (48) 19:16 (41) 27:15 (28) 37:44 (25) 44:04 (22) 45:46 (20) 54:04 (31)                 56:14 (29)    
30 Eva von Heijne Sigtuna OK 56:19 05:16 (40) 03:16 (61) 04:45 (47) 01:11 (30) 05:57 (38) 08:13 (22) 11:21 (32) 06:40 (24) 02:34 (59) 04:31 (37)                 02:35 (20) Eva von Heijne Sigtuna OK
        05:16 (40) 08:32 (52) 13:17 (50) 14:28 (50) 20:25 (48) 28:38 (36) 39:59 (32) 46:39 (30) 49:13 (31) 53:44 (30)                 56:19 (30)    
31 Per Södersten Gustavsbergs OK 57:06 05:09 (35) 02:11 (53) 03:28 (12) 01:05 (17) 05:24 (28) 13:57 (53) 10:41 (20) 06:56 (27) 02:07 (43) 03:31 (10)                 02:37 (23) Per Södersten Gustavsbergs OK
        05:09 (35) 07:20 (40) 10:48 (30) 11:53 (26) 17:17 (27) 31:14 (45) 41:55 (38) 48:51 (36) 50:58 (36) 54:29 (34)                 57:06 (31)    
32 Göran Forsberg Nyköpings OK 57:07 03:46 (5) 01:10 (4) 03:09 (8) 01:06 (20) 05:35 (31) 19:01 (61) 10:04 (13) 05:54 (9) 01:27 (5) 03:15 (5)                 02:40 (25) Göran Forsberg Nyköpings OK
        03:46 (5) 04:56 (3) 08:05 (5) 09:11 (5) 14:46 (8) 33:47 (52) 43:51 (45) 49:45 (39) 51:12 (38) 54:27 (33)                 57:07 (32)    
33 Jan Larsson Tullinge SK 57:13 05:43 (45) 01:48 (40) 03:54 (25) 01:25 (51) 06:05 (41) 10:09 (41) 12:11 (37) 07:23 (39) 01:47 (25) 04:00 (23)                 02:48 (27) Jan Larsson Tullinge SK
        05:43 (45) 07:31 (42) 11:25 (37) 12:50 (38) 18:55 (38) 29:04 (38) 41:15 (35) 48:38 (35) 50:25 (33) 54:25 (32)                 57:13 (33)    
34 Lars Nord Södertälje IF 58:19 05:02 (32) 01:28 (22) 04:13 (36) 01:23 (47) 05:55 (37) 09:05 (32) 13:23 (48) 07:49 (44) 02:09 (45) 04:31 (37)                 03:21 (41) Lars Nord Södertälje IF
        05:02 (32) 06:30 (29) 10:43 (29) 12:06 (28) 18:01 (32) 27:06 (27) 40:29 (34) 48:18 (33) 50:27 (34) 54:58 (35)                 58:19 (34)    
35 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 58:53 05:38 (43) 02:06 (52) 04:00 (30) 01:23 (46) 06:27 (43) 10:30 (44) 11:27 (33) 06:56 (27) 02:23 (58) 05:15 (52)                 02:48 (27) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        05:38 (43) 07:44 (44) 11:44 (43) 13:07 (43) 19:34 (42) 30:04 (41) 41:31 (37) 48:27 (34) 50:50 (35) 56:05 (37)                 58:53 (35)    
36 Anna Blomgren Tullinge SK 59:18 04:44 (27) 01:32 (27) 03:33 (14) 01:09 (25) 05:14 (24) 10:02 (39) 18:19 (61) 06:47 (26) 01:41 (17) 03:47 (19)                 02:30 (14) Anna Blomgren Tullinge SK
        04:44 (27) 06:16 (22) 09:49 (18) 10:58 (17) 16:12 (16) 26:14 (23) 44:33 (48) 51:20 (45) 53:01 (45) 56:48 (40)                 59:18 (36)    
37 Christer Hedin IFK Enskede 59:23 05:43 (45) 01:34 (30) 04:18 (39) 01:43 (59) 05:50 (36) 09:15 (34) 11:08 (29) 07:12 (37) 02:13 (50) 04:35 (40)                 05:52 (61) Christer Hedin IFK Enskede
        05:43 (45) 07:17 (39) 11:35 (39) 13:18 (45) 19:08 (40) 28:23 (33) 39:31 (29) 46:43 (31) 48:56 (30) 53:31 (29)                 59:23 (37)    
38 Kenneth Berglund Hellas Orientering 59:50 04:58 (29) 01:51 (43) 04:05 (34) 01:24 (50) 06:41 (47) 09:08 (33) 11:40 (35) 09:13 (57) 02:07 (41) 05:20 (53)                 03:23 (42) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        04:58 (29) 06:49 (34) 10:54 (33) 12:18 (32) 18:59 (39) 28:07 (31) 39:47 (31) 49:00 (37) 51:07 (37) 56:27 (38)                 59:50 (38)    
39 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 60:06 05:13 (37) 01:57 (47) 03:55 (27) 01:33 (56) 07:13 (53) 08:23 (26) 12:12 (38) 08:47 (56) 02:09 (45) 04:33 (39)                 04:11 (54) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        05:13 (37) 07:10 (38) 11:05 (35) 12:38 (35) 19:51 (43) 28:14 (32) 40:26 (33) 49:13 (38) 51:22 (39) 55:55 (36)                 60:06 (39)    
40 Bendy Wallin Trosabygdens OK 60:26 05:15 (39) 01:21 (10) 03:54 (25) 01:05 (15) 06:38 (46) 10:21 (42) 12:47 (44) 11:00 (59) 01:13 (2) 04:13 (29)                 02:39 (24) Bendy Wallin Trosabygdens OK
        05:15 (39) 06:36 (33) 10:30 (25) 11:35 (24) 18:13 (36) 28:34 (34) 41:21 (36) 52:21 (47) 53:34 (46) 57:47 (44)                 60:26 (40)    
41 Ulf Nordin Snättringe SK 61:08 05:02 (32) 01:28 (22) 04:03 (33) 01:21 (45) 06:02 (40) 12:25 (50) 12:39 (42) 07:59 (48) 01:49 (28) 04:39 (42)                 03:41 (45) Ulf Nordin Snättringe SK
        05:02 (32) 06:30 (29) 10:33 (26) 11:54 (27) 17:56 (30) 30:21 (42) 43:00 (43) 50:59 (43) 52:48 (43) 57:27 (42)                 61:08 (41)    
42 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 61:26 04:39 (23) 01:49 (42) 04:06 (35) 02:23 (61) 08:14 (55) 09:31 (37) 13:35 (50) 06:58 (29) 01:45 (23) 03:43 (16)                 04:43 (59) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        04:39 (23) 06:28 (28) 10:34 (27) 12:57 (41) 21:11 (49) 30:42 (43) 44:17 (47) 51:15 (44) 53:00 (44) 56:43 (39)                 61:26 (42)    
43 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 61:32 07:47 (60) 01:31 (24) 05:02 (51) 01:03 (10) 05:48 (35) 08:46 (31) 12:24 (40) 07:44 (42) 01:56 (36) 05:01 (48)                 04:30 (58) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        07:47 (60) 09:18 (58) 14:20 (56) 15:23 (55) 21:11 (49) 29:57 (40) 42:21 (41) 50:05 (40) 52:01 (40) 57:02 (41)                 61:32 (43)    
44 Christer Andersson ATG 62:09 04:29 (17) 01:52 (44) 04:15 (37) 01:10 (28) 05:04 (17) 15:40 (57) 13:53 (53) 06:30 (22) 02:07 (41) 03:55 (21)                 03:14 (39) Christer Andersson ATG
        04:29 (17) 06:21 (25) 10:36 (28) 11:46 (25) 16:50 (21) 32:30 (49) 46:23 (51) 52:53 (48) 55:00 (48) 58:55 (45)                 62:09 (44)    
45 Claes Andersson Snättringe SK 62:39 04:39 (23) 01:37 (35) 05:00 (49) 01:10 (28) 05:01 (13) 11:44 (48) 13:39 (51) 07:50 (45) 01:50 (29) 05:10 (50)                 04:59 (60) Claes Andersson Snättringe SK
        04:39 (23) 06:16 (22) 11:16 (36) 12:26 (34) 17:27 (28) 29:11 (39) 42:50 (42) 50:40 (42) 52:30 (42) 57:40 (43)                 62:39 (45)    
46 Ingrid Graneli Haninge SOK 64:15 05:10 (36) 01:42 (38) 05:35 (55) 01:19 (41) 06:27 (43) 08:23 (26) 10:50 (22) 07:03 (33) 02:09 (45) 11:23 (62)                 04:14 (55) Ingrid Graneli Haninge SOK
        05:10 (36) 06:52 (35) 12:27 (47) 13:46 (47) 20:13 (46) 28:36 (35) 39:26 (28) 46:29 (29) 48:38 (29) 60:01 (46)                 64:15 (46)    
47 Martin Eriksson OK Södertörn 64:25 06:06 (49) 01:55 (46) 05:01 (50) 01:16 (39) 07:11 (52) 09:30 (36) 13:04 (46) 08:10 (49) 02:10 (49) 05:56 (55)                 04:06 (52) Martin Eriksson OK Södertörn
        06:06 (49) 08:01 (47) 13:02 (48) 14:18 (49) 21:29 (51) 30:59 (44) 44:03 (46) 52:13 (46) 54:23 (47) 60:19 (47)                 64:25 (47)    
48 Ove Forsberg Turebergs IF 64:51 05:14 (38) 02:15 (54) 04:15 (37) 01:19 (41) 07:09 (51) 13:37 (52) 12:57 (45) 07:53 (47) 02:07 (41) 04:21 (31)                 03:44 (46) Ove Forsberg Turebergs IF
        05:14 (38) 07:29 (41) 11:44 (43) 13:03 (42) 20:12 (45) 33:49 (53) 46:46 (52) 54:39 (50) 56:46 (50) 61:07 (48)                 64:51 (48)    
49 Mats Holmgren IFK Enskede 65:51 04:35 (20) 02:00 (49) 03:41 (18) 01:05 (15) 06:45 (48) 14:17 (54) 12:36 (41) 08:10 (49) 02:05 (40) 07:26 (56)                 03:11 (36) Mats Holmgren IFK Enskede
        04:35 (20) 06:35 (32) 10:16 (23) 11:21 (22) 18:06 (33) 32:23 (48) 44:59 (49) 53:09 (49) 55:14 (49) 62:40 (50)                 65:51 (49)    
50 Ulf Skogtjärn OK Linné 66:14 05:39 (44) 03:00 (60) 04:58 (48) 01:23 (46) 06:57 (50) 09:24 (35) 12:23 (39) 11:44 (61) 02:02 (39) 04:21 (31)                 04:23 (57) Ulf Skogtjärn OK Linné
        05:39 (44) 08:39 (53) 13:37 (53) 15:00 (53) 21:57 (52) 31:21 (46) 43:44 (44) 55:28 (51) 57:30 (51) 61:51 (49)                 66:14 (50)    
51 Ulla Clevnert Spårvägens OK 66:18 06:25 (51) 02:01 (50) 07:23 (61) 01:11 (30) 05:22 (27) 14:46 (55) 13:51 (52) 06:59 (31) 01:32 (9) 03:39 (14)                 03:09 (35) Ulla Clevnert Spårvägens OK
        06:25 (51) 08:26 (51) 15:49 (60) 17:00 (60) 22:22 (55) 37:08 (55) 50:59 (54) 57:58 (52) 59:30 (52) 63:09 (51)                 66:18 (51)    
52 Jörgen Widlund Nynäshamns OK 68:27 07:50 (61) 01:31 (24) 06:12 (59) 01:11 (30) 06:35 (45) 10:08 (40) 14:27 (55) 10:30 (58) 01:46 (24) 04:08 (27)                 04:09 (53) Jörgen Widlund Nynäshamns OK
        07:50 (61) 09:21 (59) 15:33 (59) 16:44 (58) 23:19 (56) 33:27 (51) 47:54 (53) 58:24 (53) 60:10 (53) 64:18 (52)                 68:27 (52)    
53 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 68:35 05:03 (34) 01:54 (45) 04:38 (46) 01:16 (39) 07:18 (54) 07:47 (15) 14:19 (54) 07:52 (46) 02:18 (56) 12:21 (63)                 03:49 (48) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        05:03 (34) 06:57 (36) 11:35 (39) 12:51 (39) 20:09 (44) 27:56 (30) 42:15 (39) 50:07 (41) 52:25 (41) 64:46 (53)                 68:35 (53)    
54 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 69:38 05:29 (41) 02:36 (58) 05:50 (57) 01:30 (54) 06:48 (49) 10:28 (43) 13:27 (49) 13:07 (62) 01:54 (33) 04:30 (35)                 03:59 (51) Eva-Stina Svärd Haninge SOK
        05:29 (41) 08:05 (48) 13:55 (54) 15:25 (56) 22:13 (54) 32:41 (50) 46:08 (50) 59:15 (54) 61:09 (54) 65:39 (54)                 69:38 (54)    
55 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 70:56 04:34 (19) 01:34 (30) 04:21 (42) 01:05 (17) 05:18 (25) 25:30 (62) 13:04 (46) 06:23 (18) 01:51 (32) 04:47 (44)                 02:29 (12) Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK
        04:34 (19) 06:08 (20) 10:29 (24) 11:34 (23) 16:52 (22) 42:22 (60) 55:26 (58) 61:49 (56) 63:40 (56) 68:27 (56)