Sträcktider Luffarligan Ishuset, Tumba                                                
  2016-11-23 Svarta tider är sträcktider                                                  
    Blå tider är från start                                                        
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                  
                                                    Sista-      
Plac Bana A - 5,1 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   Mål   Bana A -5,1 km Klubb  
1 Simon Hector Snättringe SK 32:56 02:45 (1) 02:29 (1) 03:33 (1) 04:19 (1) 01:27 (1) 01:42 (1) 07:32 (1) 00:55 (1) 00:52 (2) 04:12 (1) 01:10 (1) 02:00 (1) Simon Hector Snättringe SK  
        02:45 (1) 05:14 (1) 08:47 (1) 13:06 (1) 14:33 (1) 16:15 (1) 23:47 (1) 24:42 (1) 25:34 (1) 29:46 (1) 30:56 (1) 32:56 (1)      
2 Mattias Johansson IFK Lidingö SOK 37:52 02:57 (2) 02:54 (5) 03:56 (3) 05:06 (6) 01:42 (5) 02:06 (4) 08:05 (3) 01:00 (3) 00:55 (4) 05:31 (9) 01:26 (4) 02:14 (6) Mattias Johansson IFK Lidingö SOK  
        02:57 (2) 05:51 (2) 09:47 (2) 14:53 (2) 16:35 (2) 18:41 (2) 26:46 (2) 27:46 (2) 28:41 (2) 34:12 (2) 35:38 (2) 37:52 (2)      
3 Erik Sundberg Stora Tuna OK 38:54 03:13 (5) 02:40 (4) 04:18 (8) 06:26 (16) 01:40 (3) 02:31 (8) 08:15 (4) 00:58 (2) 00:55 (4) 04:33 (2) 01:20 (3) 02:05 (4) Erik Sundberg Stora Tuna OK  
        03:13 (5) 05:53 (3) 10:11 (3) 16:37 (7) 18:17 (7) 20:48 (8) 29:03 (7) 30:01 (4) 30:56 (4) 35:29 (3) 36:49 (3) 38:54 (3)      
4 Sverker Lenas Centrum OK 39:50 03:33 (8) 04:24 (17) 04:02 (6) 04:58 (5) 02:08 (13) 02:14 (6) 08:03 (2) 01:17 (11) 00:53 (3) 04:56 (3) 01:17 (2) 02:05 (4) Sverker Lenas Centrum OK  
        03:33 (8) 07:57 (12) 11:59 (11) 16:57 (9) 19:05 (9) 21:19 (9) 29:22 (8) 30:39 (8) 31:32 (7) 36:28 (6) 37:45 (4) 39:50 (4)      
5 Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF 40:12 04:14 (14) 02:32 (2) 04:30 (11) 05:32 (10) 01:41 (4) 01:58 (3) 08:23 (6) 01:32 (12) 00:51 (1) 05:14 (5) 01:45 (9) 02:00 (1) Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF  
        04:14 (14) 06:46 (8) 11:16 (8) 16:48 (8) 18:29 (8) 20:27 (6) 28:50 (5) 30:22 (6) 31:13 (6) 36:27 (5) 38:12 (6) 40:12 (5)      
6 Juha Loenberg Skarpnäcks OL 40:17 03:13 (6) 02:55 (6) 04:26 (9) 05:21 (8) 02:08 (12) 01:57 (2) 08:50 (9) 01:14 (9) 00:57 (7) 05:20 (6) 01:26 (4) 02:30 (9) Juha Loenberg Skarpnäcks OL  
        03:13 (6) 06:08 (4) 10:34 (6) 15:55 (6) 18:03 (6) 20:00 (5) 28:50 (5) 30:04 (5) 31:01 (5) 36:21 (4) 37:47 (5) 40:17 (6)      
7 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 41:09 03:13 (5) 03:21 (9) 03:59 (5) 04:55 (3) 01:38 (2) 02:08 (5) 08:24 (7) 03:00 (25) 00:59 (9) 05:29 (7) 01:46 (11) 02:17 (7) Björn-Ove Pettersson Attunda OK  
        03:13 (5) 06:34 (6) 10:33 (5) 15:28 (4) 17:06 (3) 19:14 (3) 27:38 (3) 30:38 (7) 31:37 (8) 37:06 (7) 38:52 (7) 41:09 (7)      
8 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 42:07 03:10 (4) 03:32 (11) 04:04 (7) 04:56 (4) 01:43 (6) 03:13 (14) 09:26 (11) 02:04 (21) 00:56 (6) 04:58 (4) 01:29 (6) 02:36 (10) Fredrik Persson Domnarvets GOIF  
        03:10 (4) 06:42 (7) 10:46 (7) 15:42 (5) 17:25 (5) 20:38 (7) 30:04 (10) 32:08 (10) 33:04 (10) 38:02 (9) 39:31 (8) 42:07 (8)      
9 Henrik Sjögren Haninge SOK 42:48 06:36 (23) 02:38 (3) 03:49 (2) 04:37 (2) 01:47 (8) 02:14 (6) 08:17 (5) 01:07 (4) 00:57 (7) 05:29 (7) 02:35 (21) 02:42 (13) Henrik Sjögren Haninge SOK  
        06:36 (23) 09:14 (15) 13:03 (13) 17:40 (12) 19:27 (11) 21:41 (10) 29:58 (9) 31:05 (9) 32:02 (9) 37:31 (8) 40:06 (9) 42:48 (9)      
10 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 43:09 04:07 (12) 03:00 (7) 04:37 (12) 05:27 (9) 01:56 (9) 03:16 (15) 09:00 (10) 01:13 (7) 01:05 (12) 05:32 (10) 01:30 (7) 02:26 (8) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF  
        04:07 (12) 07:07 (9) 11:44 (9) 17:11 (10) 19:07 (10) 22:23 (11) 31:23 (11) 32:36 (11) 33:41 (11) 39:13 (10) 40:43 (10) 43:09 (10)      
11 Tommy Holmér Väsby OK 43:26 03:04 (3) 03:10 (8) 03:57 (4) 05:09 (7) 01:46 (7) 02:33 (9) 08:40 (8) 01:09 (5) 01:02 (10) 09:08 (22) 01:45 (9) 02:03 (3) Tommy Holmér Väsby OK  
        03:04 (3) 06:14 (5) 10:11 (3) 15:20 (3) 17:06 (3) 19:39 (4) 28:19 (4) 29:28 (3) 30:30 (3) 39:38 (11) 41:23 (11) 43:26 (11)      
12 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 46:10 03:36 (9) 03:55 (14) 04:41 (13) 05:42 (11) 02:04 (11) 02:33 (9) 10:38 (15) 01:11 (6) 01:10 (15) 05:50 (11) 02:03 (12) 02:47 (14) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF  
        03:36 (9) 07:31 (11) 12:12 (12) 17:54 (13) 19:58 (12) 22:31 (12) 33:09 (13) 34:20 (12) 35:30 (12) 41:20 (12) 43:23 (12) 46:10 (12)      
13 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 46:54 03:42 (10) 04:42 (20) 05:01 (15) 05:48 (12) 02:02 (10) 02:40 (11) 09:34 (12) 01:16 (10) 01:10 (15) 06:24 (12) 01:42 (8) 02:53 (16) Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK  
        03:42 (10) 08:24 (14) 13:25 (15) 19:13 (14) 21:15 (14) 23:55 (14) 33:29 (14) 34:45 (14) 35:55 (14) 42:19 (13) 44:01 (13) 46:54 (13)      
14 Björn Jakobsson Täby OK 47:37 03:52 (11) 03:27 (10) 04:27 (10) 05:50 (13) 02:28 (17) 02:53 (12) 09:48 (14) 01:37 (13) 01:08 (14) 07:24 (15) 02:04 (13) 02:39 (12) Björn Jakobsson Täby OK  
        03:52 (11) 07:19 (10) 11:46 (10) 17:36 (11) 20:04 (13) 22:57 (13) 32:45 (12) 34:22 (13) 35:30 (12) 42:54 (14) 44:58 (14) 47:37 (14)      
15 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 48:40 04:07 (12) 04:02 (15) 05:12 (16) 06:18 (15) 02:20 (15) 02:54 (13) 09:40 (13) 01:49 (15) 01:04 (11) 06:33 (13) 02:04 (13) 02:37 (11) Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering  
        04:07 (12) 08:09 (13) 13:21 (14) 19:39 (15) 21:59 (15) 24:53 (15) 34:33 (15) 36:22 (15) 37:26 (15) 43:59 (15) 46:03 (15) 48:40 (15)      
16 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 56:46 06:52 (24) 03:42 (12) 04:49 (14) 06:08 (14) 02:08 (12) 03:26 (17) 11:10 (16) 01:58 (18) 02:17 (26) 08:53 (20) 02:24 (20) 02:59 (18) Per Molin Södertälje-Nykvarn OF  
        06:52 (24) 10:34 (20) 15:23 (16) 21:31 (16) 23:39 (16) 27:05 (16) 38:15 (16) 40:13 (16) 42:30 (17) 51:23 (16) 53:47 (16) 56:46 (16)      
17 Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF 58:33 05:27 (18) 04:57 (21) 05:37 (17) 06:59 (18) 02:59 (21) 04:18 (24) 12:06 (21) 01:54 (17) 01:44 (21) 07:21 (14) 02:05 (15) 03:06 (19) Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF  
        05:27 (18) 10:24 (19) 16:01 (19) 23:00 (19) 25:59 (19) 30:17 (20) 42:23 (20) 44:17 (19) 46:01 (19) 53:22 (17) 55:27 (17) 58:33 (17)      
18 Matz Larsson Gustavsbergs OK 59:28 05:23 (17) 04:24 (17) 05:44 (18) 06:52 (17) 02:26 (16) 03:34 (21) 11:19 (17) 01:13 (7) 01:07 (13) 12:29 (26) 02:10 (16) 02:47 (14) Matz Larsson Gustavsbergs OK  
        05:23 (17) 09:47 (17) 15:31 (18) 22:23 (17) 24:49 (17) 28:23 (17) 39:42 (17) 40:55 (17) 42:02 (16) 54:31 (18) 56:41 (18) 59:28 (18)      
19 Göran Forsberg Nyköpings OK 61:22 04:44 (15) 04:30 (19) 06:14 (22) 07:19 (20) 03:04 (23) 03:59 (23) 11:26 (18) 02:03 (20) 01:29 (18) 10:32 (23) 03:04 (22) 02:58 (17) Göran Forsberg Nyköpings OK  
        04:44 (15) 09:14 (15) 15:28 (17) 22:47 (18) 25:51 (18) 29:50 (18) 41:16 (18) 43:19 (18) 44:48 (18) 55:20 (19) 58:24 (19) 61:22 (19)      
20 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 62:55 05:32 (19) 04:23 (16) 06:29 (23) 08:49 (25) 02:49 (20) 03:23 (16) 13:25 (24) 01:42 (14) 01:26 (17) 08:04 (17) 03:27 (24) 03:26 (22) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK  
        05:32 (19) 09:55 (18) 16:24 (20) 25:13 (21) 28:02 (21) 31:25 (21) 44:50 (22) 46:32 (21) 47:58 (20) 56:02 (20) 59:29 (20) 62:55 (20)      
21 Bo Norbäck Tullinge SK 67:15 05:39 (20) 06:47 (26) 06:48 (25) 07:47 (22) 03:11 (25) 03:40 (22) 13:21 (23) 03:33 (26) 01:45 (22) 08:57 (21) 02:10 (16) 03:37 (23) Bo Norbäck Tullinge SK  
        05:39 (20) 12:26 (24) 19:14 (24) 27:01 (24) 30:12 (24) 33:52 (23) 47:13 (23) 50:46 (23) 52:31 (23) 61:28 (23) 63:38 (22) 67:15 (21)      
22 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 67:17 05:09 (16) 05:29 (23) 06:06 (21) 07:11 (19) 02:45 (19) 03:26 (17) 12:05 (20) 05:29 (27) 01:43 (20) 08:43 (18) 05:13 (26) 03:58 (24) Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF  
        05:09 (16) 10:38 (21) 16:44 (21) 23:55 (20) 26:40 (20) 30:06 (19) 42:11 (19) 47:40 (22) 49:23 (21) 58:06 (21) 63:19 (21) 67:17 (22)      
23 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 67:22 08:42 (26) 03:46 (13) 05:44 (18) 07:23 (21) 03:00 (22) 03:26 (17) 11:34 (19) 02:34 (23) 03:46 (27) 08:47 (19) 05:28 (27) 03:12 (20) Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF  
        08:42 (26) 12:28 (25) 18:12 (23) 25:35 (22) 28:35 (22) 32:01 (22) 43:35 (21) 46:09 (20) 49:55 (22) 58:42 (22) 64:10 (24) 67:22 (23)      
24 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 67:58 09:41 (27) 06:25 (25) 06:36 (24) 08:17 (24) 02:31 (18) 03:27 (20) 13:08 (22) 01:51 (16) 01:51 (23) 07:50 (16) 02:19 (19) 04:02 (26) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK  
        09:41 (27) 16:06 (27) 22:42 (26) 30:59 (26) 33:30 (26) 36:57 (25) 50:05 (24) 51:56 (24) 53:47 (24) 61:37 (24) 63:56 (23) 67:58 (24)      
25 Mats Lundblad Täby OK 78:28 06:11 (22) 05:58 (24) 07:26 (26) 08:05 (23) 03:10 (24) 04:52 (25) 14:28 (26) 02:00 (19) 01:54 (24) 16:50 (27) 03:35 (25) 03:59 (25) Mats Lundblad Täby OK  
        06:11 (22) 12:09 (23) 19:35 (25) 27:40 (25) 30:50 (25) 35:42 (24) 50:10 (25) 52:10 (25) 54:04 (25) 70:54 (25) 74:29 (25) 78:28 (25)      
26 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 79:59 05:52 (21) 05:11 (22) 05:57 (20) 09:43 (26) 03:11 (25) 14:02 (27) 14:03 (25) 02:51 (24) 01:42 (19) 11:56 (25) 02:16 (18) 03:15 (21) Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF  
        05:52 (21) 11:03 (22) 17:00 (22) 26:43 (23) 29:54 (23) 43:56 (27) 57:59 (26) 60:50 (26) 62:32 (26) 74:28 (26) 76:44 (26) 79:59 (26)      
27 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 83:06 06:59 (25) 06:47 (26) 10:32 (27) 10:45 (27) 03:24 (27) 05:10 (26) 15:46 (27) 02:30 (22) 02:02 (25) 11:42 (24) 03:18 (23) 04:11 (27) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF  
        06:59 (25) 13:46 (26) 24:18 (27) 35:03 (27) 38:27 (27) 43:37 (26) 59:23 (27) 61:53 (27) 63:55 (27) 75:37 (27) 78:55 (27) 83:06 (27)      
- Claes Andersson OK Södertörn 334:47 12:45   05:02   08:11   03:27   11:41   02:25   01:08                   290:08   Claes Andersson OK Södertörn  
        12:45   17:47   25:58   29:25   41:06   43:31   44:39                   334:47        
                                                             
                                                             
Plac Bana B - 4,1 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   Mål   Bana B - 4,1 Klubb  
1 Ingemar Gard Söders-Tyresö SOK 40:33 03:33 (2) 12:17 (6) 01:56 (2) 01:53 (1) 06:38 (12) 07:14 (1) 04:20 (2) 01:55 (1)             00:47 (2) Ingemar Gard Söders-Tyresö SOK  
        03:33 (2) 15:50 (1) 17:46 (1) 19:39 (1) 26:17 (3) 33:31 (1) 37:51 (1) 39:46 (1)             40:33 (1)      
2 Leif Åkerblom OK Österåker 41:39 06:15 (31) 10:16 (1) 01:56 (2) 02:05 (3) 05:35 (2) 08:02 (2) 04:15 (1) 02:22 (5)             00:53 (7) Leif Åkerblom OK Österåker  
        06:15 (31) 16:31 (5) 18:27 (3) 20:32 (4) 26:07 (2) 34:09 (2) 38:24 (2) 40:46 (2)             41:39 (2)      
3 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 42:11 03:25 (1) 13:22 (16) 01:45 (1) 01:55 (2) 05:32 (1) 08:25 (5) 04:45 (4) 02:06 (3)             00:56 (8) Lars Forsstedt Söders-Tyresö  
        03:25 (1) 16:47 (6) 18:32 (4) 20:27 (3) 25:59 (1) 34:24 (3) 39:09 (3) 41:15 (3)             42:11 (3)      
4 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 44:00 03:52 (3) 12:55 (14) 02:18 (8) 02:17 (10) 06:46 (16) 08:05 (4) 04:31 (3) 02:25 (7)             00:51 (4) Karl-Erik Johansson OK Södertörn  
        03:52 (3) 16:47 (6) 19:05 (6) 21:22 (5) 28:08 (6) 36:13 (4) 40:44 (4) 43:09 (4)             44:00 (4)      
5 Ulf Bråsjö Järla Orientering 45:07 04:35 (14) 11:32 (2) 02:09 (5) 02:10 (6) 06:32 (9) 09:18 (12) 05:13 (10) 02:35 (12)             01:03 (21) Ulf Bråsjö Järla Orientering  
        04:35 (14) 16:07 (3) 18:16 (2) 20:26 (2) 26:58 (4) 36:16 (5) 41:29 (5) 44:04 (5)             45:07 (5)      
6 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 45:47 04:07 (6) 12:22 (7) 02:18 (8) 03:07 (28) 06:27 (7) 08:51 (8) 05:16 (13) 02:28 (8)             00:51 (4) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK  
        04:07 (6) 16:29 (4) 18:47 (5) 21:54 (7) 28:21 (7) 37:12 (6) 42:28 (7) 44:56 (6)             45:47 (6)      
7 Tommy Lindberg Haninge SOK 46:00 04:13 (8) 11:49 (4) 04:15 (45) 02:05 (3) 06:02 (4) 09:06 (11) 05:23 (16) 02:22 (5)             00:45 (1) Tommy Lindberg Haninge SOK  
        04:13 (8) 16:02 (2) 20:17 (11) 22:22 (10) 28:24 (8) 37:30 (8) 42:53 (8) 45:15 (8)             46:00 (7)      
8 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 46:12 04:07 (6) 12:48 (10) 02:29 (12) 02:33 (14) 06:40 (13) 08:49 (7) 05:01 (7) 02:38 (15)             01:07 (28) Leif Strandberg Gustavsbergs OK  
        04:07 (6) 16:55 (10) 19:24 (8) 21:57 (8) 28:37 (9) 37:26 (7) 42:27 (6) 45:05 (7)             46:12 (8)      
9 Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen 47:37 04:04 (5) 12:48 (10) 03:13 (35) 02:16 (9) 07:38 (26) 08:54 (9) 05:14 (11) 02:34 (11)             00:56 (8) Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen  
        04:04 (5) 16:52 (9) 20:05 (9) 22:21 (9) 29:59 (12) 38:53 (9) 44:07 (9) 46:41 (10)             47:37 (9)      
10 Åke Wansölin Söders-Tyresö 47:38 05:30 (25) 14:51 (21) 02:20 (10) 02:12 (7) 06:17 (5) 08:02 (2) 05:08 (8) 02:18 (4)             01:00 (15) Åke Wansölin Söders-Tyresö  
        05:30 (25) 20:21 (20) 22:41 (19) 24:53 (16) 31:10 (13) 39:12 (10) 44:20 (10) 46:38 (9)             47:38 (10)      
11 Göran Andersson Enebybergs IF 48:23 04:28 (10) 12:51 (12) 03:56 (44) 02:08 (5) 06:31 (8) 09:41 (16) 04:47 (5) 03:00 (21)             01:01 (16) Göran Andersson Enebybergs IF  
        04:28 (10) 17:19 (11) 21:15 (13) 23:23 (12) 29:54 (11) 39:35 (11) 44:22 (11) 47:22 (11)             48:23 (11)      
12 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 49:55 05:38 (26) 12:34 (9) 03:17 (39) 02:37 (15) 07:06 (20) 09:29 (14) 05:27 (17) 02:45 (17)             01:02 (19) Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF  
        05:38 (26) 18:12 (14) 21:29 (15) 24:06 (14) 31:12 (14) 40:41 (12) 46:08 (12) 48:53 (12)             49:55 (12)      
13 Leif Mörkfors Järfälla OK 50:13 07:24 (38) 13:05 (15) 02:34 (15) 02:15 (8) 06:34 (10) 09:44 (17) 04:59 (6) 02:37 (14)             01:01 (16) Leif Mörkfors Järfälla OK  
        07:24 (38) 20:29 (21) 23:03 (20) 25:18 (17) 31:52 (16) 41:36 (14) 46:35 (13) 49:12 (13)             50:13 (13)      
14 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 50:59 04:28 (10) 14:03 (18) 02:53 (26) 02:48 (22) 07:09 (21) 09:46 (18) 05:36 (20) 03:08 (27)             01:08 (29) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö  
        04:28 (10) 18:31 (15) 21:24 (14) 24:12 (15) 31:21 (15) 41:07 (13) 46:43 (14) 49:51 (14)             50:59 (14)      
15 Leif Wallenbro Väsby OK 53:33 04:14 (9) 13:40 (17) 03:08 (33) 02:53 (23) 08:06 (30) 11:04 (27) 05:56 (27) 03:16 (30)             01:16 (34) Leif Wallenbro Väsby OK  
        04:14 (9) 17:54 (12) 21:02 (12) 23:55 (13) 32:01 (17) 43:05 (17) 49:01 (17) 52:17 (15)             53:33 (15)      
16 Bo Hedlund IFK Enskede 54:00 05:48 (28) 16:14 (29) 03:14 (36) 02:39 (16) 06:46 (16) 09:36 (15) 05:50 (26) 02:56 (19)             00:57 (12) Bo Hedlund IFK Enskede  
        05:48 (28) 22:02 (27) 25:16 (29) 27:55 (26) 34:41 (22) 44:17 (18) 50:07 (18) 53:03 (17)             54:00 (16)      
17 Bernt Eriksson Spårvägens OK 54:08 06:49 (36) 12:27 (8) 02:30 (13) 04:35 (46) 06:42 (15) 08:36 (6) 05:18 (14) 05:49 (46)             01:22 (40) Bernt Eriksson Spårvägens OK  
        06:49 (36) 19:16 (17) 21:46 (16) 26:21 (21) 33:03 (18) 41:39 (15) 46:57 (15) 52:46 (16)             54:08 (17)      
18 Gerhard Liljenstjärna OK Roslagen 54:38 03:55 (4) 12:53 (13) 02:20 (10) 02:30 (11) 05:50 (3) 18:26 (45) 05:10 (9) 02:31 (10)             01:03 (21) Gerhard Liljenstjärna OK Roslagen  
        03:55 (4) 16:48 (8) 19:08 (7) 21:38 (6) 27:28 (5) 45:54 (21) 51:04 (19) 53:35 (18)             54:38 (18)      
19 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 54:52 06:54 (37) 15:38 (25) 02:39 (16) 03:32 (39) 06:51 (18) 09:54 (19) 05:40 (21) 02:42 (16)             01:02 (19) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö  
        06:54 (37) 22:32 (31) 25:11 (28) 28:43 (30) 35:34 (25) 45:28 (19) 51:08 (20) 53:50 (19)             54:52 (19)      
20 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 55:46 06:26 (34) 14:25 (19) 02:43 (18) 02:46 (18) 07:13 (22) 09:26 (13) 06:00 (28) 05:56 (47)             00:51 (4) Reine Borgström Skogsluffarnas OK  
        06:26 (34) 20:51 (22) 23:34 (22) 26:20 (20) 33:33 (20) 42:59 (16) 48:59 (16) 54:55 (20)             55:46 (20)      
21 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 57:02 05:01 (19) 17:10 (32) 03:14 (36) 03:18 (31) 07:27 (24) 10:04 (21) 06:29 (35) 03:15 (29)             01:04 (24) Per-Åke Carlenstam Väsby OK  
        05:01 (19) 22:11 (29) 25:25 (31) 28:43 (30) 36:10 (28) 46:14 (23) 52:43 (23) 55:58 (22)             57:02 (21)      
22 Leif Lundquist Enebybergs IF 57:06 05:11 (22) 16:09 (28) 02:53 (26) 03:29 (37) 07:16 (23) 10:43 (25) 06:30 (36) 03:29 (36)             01:26 (45) Leif Lundquist Enebybergs IF  
        05:11 (22) 21:20 (24) 24:13 (24) 27:42 (25) 34:58 (24) 45:41 (20) 52:11 (21) 55:40 (21)             57:06 (22)      
23 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 57:25 04:46 (17) 17:24 (35) 02:50 (22) 02:57 (25) 07:43 (27) 11:39 (33) 05:45 (22) 02:59 (20)             01:22 (40) Torbjörn Hellquist Tullinge SK  
        04:46 (17) 22:10 (28) 25:00 (27) 27:57 (27) 35:40 (26) 47:19 (26) 53:04 (24) 56:03 (23)             57:25 (23)      
24 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 57:44 06:17 (32) 15:16 (23) 03:03 (32) 03:25 (34) 07:51 (28) 11:09 (28) 06:13 (31) 03:20 (31)             01:10 (30) Stellan Fehrnström Enebybergs IF  
        06:17 (32) 21:33 (26) 24:36 (26) 28:01 (28) 35:52 (27) 47:01 (25) 53:14 (25) 56:34 (24)             57:44 (24)      
25 Anna Blomgren Tullinge SK 57:56 05:02 (20) 15:16 (23) 02:46 (20) 03:40 (41) 07:57 (29) 11:17 (29) 07:54 (43) 03:00 (21)             01:04 (24) Anna Blomgren Tullinge SK  
        05:02 (20) 20:18 (19) 23:04 (21) 26:44 (23) 34:41 (22) 45:58 (22) 53:52 (26) 56:52 (26)             57:56 (25)      
25 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 57:56 06:00 (29) 18:10 (39) 02:30 (13) 02:45 (17) 08:10 (31) 10:33 (24) 05:45 (22) 02:53 (18)             01:10 (30) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK  
        06:00 (29) 24:10 (34) 26:40 (33) 29:25 (32) 37:35 (32) 48:08 (28) 53:53 (27) 56:46 (25)             57:56 (25)      
27 Bo Winander Järfälla OK 58:06 05:09 (21) 20:30 (43) 02:43 (18) 02:47 (19) 06:41 (14) 10:45 (26) 05:29 (18) 03:05 (25)             00:57 (12) Bo Winander Järfälla OK  
        05:09 (21) 25:39 (38) 28:22 (37) 31:09 (35) 37:50 (33) 48:35 (30) 54:04 (28) 57:09 (27)             58:06 (27)      
28 Svante Frid Enebybergs IF 58:41 04:35 (13) 14:40 (20) 02:51 (24) 03:27 (35) 11:03 (44) 11:18 (30) 06:37 (38) 03:04 (24)             01:06 (26) Svante Frid Enebybergs IF  
        04:35 (13) 19:15 (16) 22:06 (17) 25:33 (18) 36:36 (29) 47:54 (27) 54:31 (29) 57:35 (28)             58:41 (28)      
29 Sven Setterqvist OK Södertörn 58:57 05:46 (27) 21:20 (44) 02:15 (7) 03:11 (30) 07:28 (25) 10:03 (20) 05:15 (12) 02:36 (13)             01:03 (21) Sven Setterqvist OK Södertörn  
        05:46 (27) 27:06 (41) 29:21 (40) 32:32 (40) 40:00 (36) 50:03 (32) 55:18 (31) 57:54 (29)             58:57 (29)      
30 Arne Kaijser Klubblös 59:01 04:34 (12) 16:43 (31) 02:51 (24) 02:32 (12) 06:24 (6) 13:51 (42) 05:46 (24) 05:32 (44)             00:48 (3) Arne Kaijser Klubblös  
        04:34 (12) 21:17 (23) 24:08 (23) 26:40 (22) 33:04 (19) 46:55 (24) 52:41 (22) 58:13 (30)             59:01 (30)      
31 Willy Ljungdell Täby OK 59:24 18:57 (47) 11:39 (3) 02:04 (4) 02:47 (19) 06:35 (11) 09:02 (10) 05:20 (15) 02:04 (2)             00:56 (8) Willy Ljungdell Täby OK  
        18:57 (47) 30:36 (46) 32:40 (43) 35:27 (43) 42:02 (42) 51:04 (34) 56:24 (33) 58:28 (32)             59:24 (31)      
32 Ronny Hedlund OK Södertörn 59:39 05:14 (23) 17:14 (33) 02:56 (29) 02:56 (24) 08:40 (37) 11:21 (31) 06:18 (32) 03:48 (39)             01:12 (33) Ronny Hedlund OK Södertörn  
        05:14 (23) 22:28 (30) 25:24 (30) 28:20 (29) 37:00 (30) 48:21 (29) 54:39 (30) 58:27 (31)             59:39 (32)      
33 Aila Halttunen Haninge SOK 60:57 08:41 (42) 15:50 (26) 02:54 (28) 03:21 (32) 08:27 (35) 10:24 (23) 06:31 (37) 03:30 (37)             01:19 (37) Aila Halttunen Haninge SOK  
        08:41 (42) 24:31 (35) 27:25 (34) 30:46 (34) 39:13 (34) 49:37 (31) 56:08 (32) 59:38 (33)             60:57 (33)      
34 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 61:33 05:20 (24) 16:01 (27) 03:10 (34) 03:06 (27) 09:54 (42) 12:50 (37) 06:39 (39) 03:14 (28)             01:19 (37) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK  
        05:20 (24) 21:21 (25) 24:31 (25) 27:37 (24) 37:31 (31) 50:21 (33) 57:00 (34) 60:14 (34)             61:33 (34)      
35 Göran Johansson Snättringe SK 61:49 06:19 (33) 17:35 (36) 03:54 (43) 03:28 (36) 08:45 (38) 11:38 (32) 05:47 (25) 03:03 (23)             01:20 (39) Göran Johansson Snättringe SK  
        06:19 (33) 23:54 (33) 27:48 (36) 31:16 (36) 40:01 (37) 51:39 (35) 57:26 (35) 60:29 (35)             61:49 (35)      
36 Hugo Isgren IFK Enskede 63:06 08:40 (41) 18:19 (41) 03:33 (41) 03:03 (26) 08:15 (32) 10:16 (22) 06:27 (34) 03:27 (34)             01:06 (26) Hugo Isgren IFK Enskede  
        08:40 (41) 26:59 (40) 30:32 (42) 33:35 (41) 41:50 (41) 52:06 (36) 58:33 (36) 62:00 (36)             63:06 (36)      
37 Kurt Andersson Enebybergs IF 64:13 04:45 (16) 18:10 (39) 03:32 (40) 03:21 (32) 09:26 (39) 14:19 (44) 06:18 (32) 03:06 (26)             01:16 (34) Kurt Andersson Enebybergs IF  
        04:45 (16) 22:55 (32) 26:27 (32) 29:48 (33) 39:14 (35) 53:33 (39) 59:51 (37) 62:57 (37)             64:13 (37)      
38 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 64:16 06:06 (30) 11:54 (5) 02:10 (6) 02:32 (12) 07:04 (19) 24:52 (47) 06:07 (29) 02:30 (9)             01:01 (16) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK  
        06:06 (30) 18:00 (13) 20:10 (10) 22:42 (11) 29:46 (10) 54:38 (41) 60:45 (39) 63:15 (38)             64:16 (38)      
39 Ulf Nordin Snättringe SK 65:00 06:38 (35) 18:07 (38) 03:01 (31) 03:31 (38) 09:29 (41) 12:53 (38) 06:12 (30) 03:51 (40)             01:18 (36) Ulf Nordin Snättringe SK  
        06:38 (35) 24:45 (36) 27:46 (35) 31:17 (37) 40:46 (39) 53:39 (40) 59:51 (37) 63:42 (39)             65:00 (39)      
40 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 66:22 09:23 (43) 16:23 (30) 02:41 (17) 03:33 (40) 08:28 (36) 12:24 (35) 08:30 (44) 03:36 (38)             01:24 (44) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK  
        09:23 (43) 25:46 (39) 28:27 (38) 32:00 (38) 40:28 (38) 52:52 (38) 61:22 (40) 64:58 (40)             66:22 (40)      
41 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 66:28 04:55 (18) 25:17 (47) 02:58 (30) 02:47 (19) 08:26 (34) 12:17 (34) 05:31 (19) 03:21 (32)             00:56 (8) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK  
        04:55 (18) 30:12 (44) 33:10 (44) 35:57 (44) 44:23 (43) 56:40 (43) 62:11 (41) 65:32 (41)             66:28 (41)      
42 Lars Dyrhage Järfälla OK 67:44 08:07 (39) 17:17 (34) 03:16 (38) 03:40 (41) 09:26 (39) 13:12 (39) 07:18 (41) 04:05 (41)             01:23 (42) Lars Dyrhage Järfälla OK  
        08:07 (39) 25:24 (37) 28:40 (39) 32:20 (39) 41:46 (40) 54:58 (42) 62:16 (42) 66:21 (42)             67:44 (42)      
43 Martin Eriksson OK Södertörn 70:20 09:26 (44) 17:42 (37) 02:50 (22) 04:18 (45) 11:35 (45) 12:26 (36) 07:15 (40) 03:25 (33)             01:23 (42) Martin Eriksson OK Södertörn  
        09:26 (44) 27:08 (42) 29:58 (41) 34:16 (42) 45:51 (44) 58:17 (44) 65:32 (43) 68:57 (43)             70:20 (43)      
44 Ann-Marie Holmström Gustavsberg OK 72:12 04:35 (13) 15:04 (22) 02:47 (21) 03:07 (28) 08:19 (33) 18:50 (46) 15:04 (47) 03:27 (34)             00:59 (14) Ann-Marie Holmström Gustavsberg OK  
        04:35 (13) 19:39 (18) 22:26 (18) 25:33 (18) 33:52 (21) 52:42 (37) 67:46 (44) 71:13 (44)             72:12 (44)      
45 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 77:39 10:39 (46) 18:55 (42) 04:28 (46) 03:54 (43) 09:54 (42) 14:18 (43) 08:32 (45) 05:25 (43)             01:34 (46) Åke Andreasson Gustavsbergs OK  
        10:39 (46) 29:34 (43) 34:02 (45) 37:56 (45) 47:50 (45) 62:08 (45) 70:40 (45) 76:05 (45)             77:39 (45)      
46 Magnus Areskoug Enebyberg 86:21 08:33 (40) 21:43 (45) 04:53 (47) 03:57 (44) 19:06 (47) 13:46 (41) 07:41 (42) 05:32 (44)             01:10 (30) Magnus Areskoug Enebyberg  
        08:33 (40) 30:16 (45) 35:09 (46) 39:06 (46) 58:12 (47) 71:58 (47) 79:39 (46) 85:11 (46)             86:21 (46)      
47 Anders Hallgren Gustavsberg OK 89:26 10:27 (45) 23:51 (46) 03:34 (42) 04:49 (47) 13:54 (46) 13:43 (40) 13:04 (46) 04:29 (42)             01:35 (47) Anders Hallgren Gustavsberg OK  
        10:27 (45) 34:18 (47) 37:52 (47) 42:41 (47) 56:35 (46) 70:18 (46) 83:22 (47) 87:51 (47)             89:26 (47)      
- Börje Lenas Skogsluffarnas OK 41:56 04:11   12:25   02:22   02:17   11:23   05:26   03:01                   00:51   Börje Lenas Skogsluffarnas OK  
        04:11   16:36   18:58   21:15   32:38   38:04   41:05                   41:56        
- Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 97:35 07:18   22:26   08:55   04:01   12:05                           42:50   Gustaf Richert Skogsluffarnas OK  
        07:18   29:44   38:39   42:40   54:45                           97:35        
                                                             
                                                             
Plac Bana C - 3,2 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   Mål   Bana C - 3,2 km Klubb  
1 Peter Karlberg Snättringe SK 27:47 05:18 (1) 03:01 (1) 03:35 (1) 06:06 (1) 04:52 (1) 01:58 (1) 02:07 (1)                 00:50 (1) Peter Karlberg Snättringe SK  
        05:18 (1) 08:19 (1) 11:54 (1) 18:00 (1) 22:52 (1) 24:50 (1) 26:57 (1)                 27:47 (1)      
2 Torbjörn Bergman Snättringe SK 32:32 06:06 (2) 03:49 (4) 04:07 (3) 07:01 (5) 05:35 (6) 02:14 (4) 02:47 (10)                 00:53 (3) Torbjörn Bergman Snättringe SK  
        06:06 (2) 09:55 (2) 14:02 (2) 21:03 (3) 26:38 (2) 28:52 (2) 31:39 (2)                 32:32 (2)      
3 Rolf Skoglund Hellas Orientering 32:51 06:28 (3) 03:40 (3) 04:00 (2) 06:48 (4) 06:12 (11) 02:21 (7) 02:23 (3)                 00:59 (10) Rolf Skoglund Hellas Orientering  
        06:28 (3) 10:08 (3) 14:08 (3) 20:56 (2) 27:08 (3) 29:29 (3) 31:52 (3)                 32:51 (3)      
4 Kjell Holmberg OK Södertörn 35:35 06:57 (4) 04:05 (9) 04:23 (6) 07:36 (8) 06:14 (13) 02:23 (8) 02:56 (13)                 01:01 (13) Kjell Holmberg OK Södertörn  
        06:57 (4) 11:02 (5) 15:25 (4) 23:01 (4) 29:15 (4) 31:38 (4) 34:34 (4)                 35:35 (4)      
5 Tomas Pettersson Haninge SOK 36:35 08:14 (9) 04:01 (8) 04:35 (10) 08:20 (20) 05:16 (4) 02:12 (3) 02:46 (8)                 01:11 (29) Tomas Pettersson Haninge SOK  
        08:14 (9) 12:15 (8) 16:50 (7) 25:10 (9) 30:26 (7) 32:38 (5) 35:24 (5)                 36:35 (5)      
6 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 36:42 08:32 (12) 04:06 (11) 04:30 (7) 07:11 (6) 05:55 (8) 02:42 (22) 02:37 (6)                 01:09 (26) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK  
        08:32 (12) 12:38 (10) 17:08 (8) 24:19 (7) 30:14 (5) 32:56 (6) 35:33 (6)                 36:42 (6)      
7 Bo Karlsson Nyköpings OK 37:10 06:58 (5) 03:59 (7) 04:43 (12) 08:12 (18) 06:27 (14) 02:44 (24) 03:08 (29)                 00:59 (9) Bo Karlsson Nyköpings OK  
        06:58 (5) 10:57 (4) 15:40 (5) 23:52 (6) 30:19 (6) 33:03 (7) 36:11 (7)                 37:10 (7)      
8 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 37:58 12:32 (44) 03:51 (5) 04:30 (7) 06:20 (2) 04:53 (2) 02:08 (2) 02:39 (7)                 01:05 (20) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK  
        12:32 (44) 16:23 (31) 20:53 (25) 27:13 (17) 32:06 (9) 34:14 (8) 36:53 (8)                 37:58 (8)      
9 Kenneth Ljungberg Nyköpings OK 38:30 08:06 (8) 04:06 (11) 05:21 (27) 08:08 (15) 06:01 (10) 02:36 (17) 03:21 (36)                 00:51 (2) Kenneth Ljungberg Nyköpings OK  
        08:06 (8) 12:12 (7) 17:33 (11) 25:41 (12) 31:42 (8) 34:18 (9) 37:39 (9)                 38:30 (9)      
10 Olle Arman Nyköpings OK 38:39 08:04 (7) 04:53 (22) 04:58 (18) 07:34 (7) 07:01 (20) 02:28 (11) 02:46 (8)                 00:55 (5) Olle Arman Nyköpings OK  
        08:04 (7) 12:57 (12) 17:55 (12) 25:29 (10) 32:30 (12) 34:58 (11) 37:44 (10)                 38:39 (10)      
11 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 38:58 09:39 (25) 04:16 (14) 04:19 (5) 08:05 (13) 05:52 (7) 02:54 (31) 02:47 (10)                 01:06 (22) Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK  
        09:39 (25) 13:55 (19) 18:14 (13) 26:19 (14) 32:11 (10) 35:05 (13) 37:52 (11)                 38:58 (11)      
12 Inga Johansson Nyköpings OK 39:05 08:18 (10) 04:05 (9) 05:05 (21) 08:01 (11) 06:57 (18) 02:33 (16) 03:00 (16)                 01:06 (22) Inga Johansson Nyköpings OK  
        08:18 (10) 12:23 (9) 17:28 (10) 25:29 (10) 32:26 (11) 34:59 (12) 37:59 (12)                 39:05 (12)      
13 Ulf Stridh Snättringe SK 39:06 09:07 (16) 04:47 (21) 04:43 (12) 07:41 (9) 06:12 (11) 02:26 (10) 03:05 (25)                 01:05 (19) Ulf Stridh Snättringe SK  
        09:07 (16) 13:54 (18) 18:37 (15) 26:18 (13) 32:30 (12) 34:56 (10) 38:01 (13)                 39:06 (13)      
14 Mona Forsberg Nyköpings OK 40:23 09:37 (23) 04:13 (13) 04:41 (11) 08:06 (14) 06:59 (19) 02:40 (20) 03:00 (16)                 01:07 (25) Mona Forsberg Nyköpings OK  
        09:37 (23) 13:50 (16) 18:31 (14) 26:37 (15) 33:36 (14) 36:16 (14) 39:16 (14)                 40:23 (14)      
15 Jan Lindgren OK Södertörn 40:48 08:47 (14) 05:15 (29) 05:49 (37) 09:43 (42) 05:29 (5) 02:17 (6) 02:22 (2)                 01:06 (22) Jan Lindgren OK Södertörn  
        08:47 (14) 14:02 (20) 19:51 (19) 29:34 (25) 35:03 (17) 37:20 (16) 39:42 (15)                 40:48 (15)      
16 Rune Carlsson Sundbybergs IK 41:04 10:18 (34) 03:54 (6) 05:41 (35) 10:13 (46) 05:13 (3) 02:15 (5) 02:34 (5)                 00:56 (6) Rune Carlsson Sundbybergs IK  
        10:18 (34) 14:12 (21) 19:53 (20) 30:06 (28) 35:19 (18) 37:34 (18) 40:08 (16)                 41:04 (16)      
17 Per Geijer FM IF 41:26 08:59 (15) 04:25 (16) 05:31 (30) 08:24 (23) 07:13 (22) 02:51 (27) 03:04 (24)                 00:59 (9) Per Geijer FM IF  
        08:59 (15) 13:24 (14) 18:55 (18) 27:19 (18) 34:32 (16) 37:23 (17) 40:27 (17)                 41:26 (17)      
18 Hans Gustavsson Nyköpings OK 42:06 08:19 (11) 04:41 (20) 05:40 (34) 09:31 (40) 07:19 (23) 02:30 (12) 02:56 (13)                 01:10 (28) Hans Gustavsson Nyköpings OK  
        08:19 (11) 13:00 (13) 18:40 (16) 28:11 (19) 35:30 (19) 38:00 (19) 40:56 (18)                 42:06 (18)      
19 Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn 42:18 07:26 (6) 04:33 (18) 04:43 (13) 08:10 (17) 09:04 (39) 03:13 (46) 03:54 (53)                 01:15 (37) Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn  
        07:26 (6) 11:59 (6) 16:42 (6) 24:52 (8) 33:56 (15) 37:09 (15) 41:03 (19)                 42:18 (19)      
20 Margareta Huitfeldt Ahlqvist Sundbybergs IK 42:35 09:37 (23) 05:28 (34) 06:19 (45) 08:23 (22) 05:59 (9) 02:46 (25) 03:03 (20)                 01:00 (12) Margareta Huitfeldt Ahlqvist Sundbybergs IK  
        09:37 (23) 15:05 (25) 21:24 (27) 29:47 (26) 35:46 (20) 38:32 (20) 41:35 (20)                 42:35 (20)      
21 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 43:28 08:42 (13) 05:07 (26) 04:56 (17) 08:04 (12) 09:37 (43) 03:09 (41) 02:48 (12)                 01:05 (19) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK  
        08:42 (13) 13:49 (15) 18:45 (17) 26:49 (16) 36:26 (21) 39:35 (23) 42:23 (21)                 43:28 (21)      
22 Anne Lundmark Järfälla OK 43:37 09:34 (22) 05:33 (36) 05:16 (26) 08:41 (29) 07:25 (25) 02:51 (28) 03:06 (27)                 01:11 (29) Anne Lundmark Järfälla OK  
        09:34 (22) 15:07 (26) 20:23 (23) 29:04 (23) 36:29 (22) 39:20 (21) 42:26 (22)                 43:37 (22)      
23 Anders Gezelius OK Ravinen 43:43 09:22 (18) 03:28 (2) 04:32 (9) 06:21 (3) 13:26 (56) 03:07 (39) 02:29 (4)                 00:58 (8) Anders Gezelius OK Ravinen  
        09:22 (18) 12:50 (11) 17:22 (9) 23:43 (5) 37:09 (24) 40:16 (25) 42:45 (23)                 43:43 (23)      
24 Mats Holmgren IFK Enskede 43:44 10:05 (31) 05:22 (32) 05:01 (20) 08:22 (21) 08:03 (33) 02:31 (13) 03:26 (39)                 00:54 (4) Mats Holmgren IFK Enskede  
        10:05 (31) 15:27 (28) 20:28 (24) 28:50 (22) 36:53 (23) 39:24 (22) 42:50 (25)                 43:44 (24)      
25 Curt Thorén Nyköpings OK 43:50 12:46 (46) 04:38 (19) 04:14 (4) 07:47 (10) 07:55 (29) 02:24 (9) 03:05 (25)                 01:01 (13) Curt Thorén Nyköpings OK  
        12:46 (46) 17:24 (37) 21:38 (29) 29:25 (24) 37:20 (25) 39:44 (24) 42:49 (24)                 43:50 (25)      
26 Per Södersten Gustavsbergs OK 45:41 09:51 (28) 04:25 (16) 08:27 (62) 08:14 (19) 07:55 (29) 02:43 (23) 03:03 (20)                 01:03 (16) Per Södersten Gustavsbergs OK  
        09:51 (28) 14:16 (22) 22:43 (33) 30:57 (30) 38:52 (29) 41:35 (28) 44:38 (27)                 45:41 (26)      
27 Lars Nord Södertälje IF 45:44 10:12 (32) 06:51 (54) 05:35 (33) 08:43 (31) 07:10 (21) 02:51 (27) 03:10 (30)                 01:12 (32) Lars Nord Södertälje IF  
        10:12 (32) 17:03 (34) 22:38 (32) 31:21 (31) 38:31 (28) 41:22 (27) 44:32 (26)                 45:44 (27)      
28 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 46:10 09:54 (29) 05:48 (41) 05:49 (37) 09:17 (37) 07:30 (27) 03:02 (35) 03:34 (43)                 01:16 (39) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering  
        09:54 (29) 15:42 (29) 21:31 (28) 30:48 (29) 38:18 (27) 41:20 (26) 44:54 (28)                 46:10 (28)      
29 Christer Andersson ATG 47:09 09:31 (20) 05:06 (25) 05:33 (32) 08:34 (26) 08:45 (38) 04:44 (63) 03:07 (28)                 01:49 (62) Christer Andersson ATG  
        09:31 (20) 14:37 (23) 20:10 (22) 28:44 (21) 37:29 (26) 42:13 (29) 45:20 (29)                 47:09 (29)      
30 Lars Persson Väsby OK 47:12 10:02 (30) 06:10 (45) 05:06 (22) 08:38 (28) 09:34 (42) 02:54 (31) 03:37 (47)                 01:11 (29) Lars Persson Väsby OK  
        10:02 (30) 16:12 (30) 21:18 (26) 29:56 (27) 39:30 (30) 42:24 (30) 46:01 (30)                 47:12 (30)      
31 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 47:25 09:41 (26) 05:20 (30) 08:09 (61) 08:28 (24) 07:58 (32) 03:20 (51) 03:17 (33)                 01:12 (32) Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK  
        09:41 (26) 15:01 (24) 23:10 (35) 31:38 (33) 39:36 (31) 42:56 (32) 46:13 (32)                 47:25 (31)      
32 Kenneth Berglund Hellas Orientering 47:27 12:12 (43) 05:23 (33) 06:19 (46) 09:14 (36) 06:46 (16) 02:57 (33) 03:18 (34)                 01:18 (42) Kenneth Berglund Hellas Orientering  
        12:12 (43) 17:35 (38) 23:54 (40) 33:08 (38) 39:54 (32) 42:51 (31) 46:09 (31)                 47:27 (32)      
33 Ulla Clevnert Spårvägens OK 47:50 11:15 (38) 05:33 (36) 05:07 (24) 10:13 (46) 08:18 (34) 02:50 (26) 03:20 (35)                 01:14 (34) Ulla Clevnert Spårvägens OK  
        11:15 (38) 16:48 (33) 21:55 (30) 32:08 (35) 40:26 (33) 43:16 (33) 46:36 (33)                 47:50 (33)      
34 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 49:42 13:09 (48) 05:52 (43) 05:41 (35) 09:17 (37) 07:56 (31) 03:05 (38) 03:21 (36)                 01:21 (46) Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK  
        13:09 (48) 19:01 (43) 24:42 (42) 33:59 (40) 41:55 (34) 45:00 (34) 48:21 (34)                 49:42 (34)      
35 Ingrid Graneli Haninge SOK 50:55 10:41 (36) 06:33 (48) 06:07 (41) 12:43 (57) 07:27 (26) 03:17 (48) 03:03 (20)                 01:04 (17) Ingrid Graneli Haninge SOK  
        10:41 (36) 17:14 (35) 23:21 (38) 36:04 (43) 43:31 (37) 46:48 (36) 49:51 (35)                 50:55 (35)      
36 Jörgen Widlund Nynäshamns OK 51:56 10:43 (37) 06:36 (52) 05:55 (39) 09:06 (34) 10:26 (52) 03:36 (56) 04:14 (62)                 01:20 (45) Jörgen Widlund Nynäshamns OK  
        10:43 (37) 17:19 (36) 23:14 (37) 32:20 (37) 42:46 (35) 46:22 (35) 50:36 (36)                 51:56 (36)      
36 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 51:56 12:45 (45) 05:29 (35) 05:30 (29) 09:57 (43) 09:40 (44) 03:48 (59) 03:28 (40)                 01:19 (44) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK  
        12:45 (45) 18:14 (41) 23:44 (39) 33:41 (39) 43:21 (36) 47:09 (37) 50:37 (37)                 51:56 (36)      
38 Jan Olof Norén Järla Orientering 53:18 09:09 (17) 12:24 (63) 05:32 (31) 09:39 (41) 08:32 (35) 03:02 (35) 03:43 (50)                 01:17 (40) Jan Olof Norén Järla Orientering  
        09:09 (17) 21:33 (52) 27:05 (50) 36:44 (46) 45:16 (40) 48:18 (39) 52:01 (39)                 53:18 (38)      
39 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 53:40 14:01 (52) 05:00 (23) 06:19 (45) 10:19 (49) 09:10 (40) 03:28 (53) 03:37 (47)                 01:46 (61) Eva-Stina Svärd Haninge SOK  
        14:01 (52) 19:01 (43) 25:20 (43) 35:39 (42) 44:49 (38) 48:17 (38) 51:54 (38)                 53:40 (39)      
40 Ingemar Johnsson OK Södertörn 53:59 11:32 (39) 07:22 (57) 06:46 (53) 10:49 (51) 08:32 (36) 03:53 (61) 03:51 (52)                 01:14 (34) Ingemar Johnsson OK Södertörn  
        11:32 (39) 18:54 (42) 25:40 (44) 36:29 (45) 45:01 (39) 48:54 (40) 52:45 (41)                 53:59 (40)      
41 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 54:01 21:58 (64) 05:48 (41) 04:54 (16) 08:08 (15) 06:39 (15) 02:31 (13) 02:59 (15)                 01:04 (17) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö  
        21:58 (64) 27:46 (63) 32:40 (61) 40:48 (54) 47:27 (44) 49:58 (44) 52:57 (42)                 54:01 (41)      
42 Börje Pahlén Söders-Tyresö 54:04 09:30 (19) 04:20 (15) 06:14 (44) 08:30 (25) 18:33 (61) 02:39 (19) 03:16 (32)                 01:02 (15) Börje Pahlén Söders-Tyresö  
        09:30 (19) 13:50 (16) 20:04 (21) 28:34 (20) 47:07 (43) 49:46 (43) 53:02 (43)                 54:04 (42)      
43 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 54:18 13:03 (47) 06:33 (48) 06:27 (51) 10:22 (50) 09:25 (41) 03:18 (49) 03:28 (41)                 01:42 (59) Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna  
        13:03 (47) 19:36 (47) 26:03 (47) 36:25 (44) 45:50 (41) 49:08 (41) 52:36 (40)                 54:18 (43)      
44 Jan Larsson Tullinge SK 54:52 09:31 (20) 14:21 (64) 06:08 (42) 09:18 (39) 07:19 (23) 03:02 (35) 03:43 (50)                 01:30 (53) Jan Larsson Tullinge SK  
        09:31 (20) 23:52 (56) 30:00 (55) 39:18 (49) 46:37 (42) 49:39 (42) 53:22 (44)                 54:52 (44)      
45 Lars Englund Järla Orientering 55:28 16:23 (57) 05:11 (28) 05:10 (25) 14:49 (59) 06:51 (17) 02:52 (30) 03:03 (20)                 01:09 (26) Lars Englund Järla Orientering  
        16:23 (57) 21:34 (53) 26:44 (49) 41:33 (56) 48:24 (46) 51:16 (45) 54:19 (45)                 55:28 (45)      
46 Stefan Pettersson Klubblös 57:11 11:55 (40) 07:26 (58) 06:25 (48) 12:06 (56) 10:07 (48) 04:32 (62) 03:25 (38)                 01:15 (37) Stefan Pettersson Klubblös  
        11:55 (40) 19:21 (45) 25:46 (45) 37:52 (47) 47:59 (45) 52:31 (48) 55:56 (47)                 57:11 (46)      
47 Rolf Lindblom OK Klemmingen 57:12 14:20 (53) 05:33 (36) 05:55 (39) 09:06 (34) 13:32 (57) 03:12 (44) 04:17 (63)                 01:17 (40) Rolf Lindblom OK Klemmingen  
        14:20 (53) 19:53 (49) 25:48 (46) 34:54 (41) 48:26 (47) 51:38 (46) 55:55 (46)                 57:12 (47)      
48 Björn Ekblom Skogsluffarna OK 57:33 12:05 (42) 05:36 (39) 05:27 (28) 08:36 (27) 17:21 (58) 03:24 (52) 03:39 (49)                 01:25 (50) Björn Ekblom Skogsluffarna OK  
        12:05 (42) 17:41 (39) 23:08 (34) 31:44 (34) 49:05 (49) 52:29 (47) 56:08 (48)                 57:33 (48)      
49 Christer Hedin IFK Enskede 57:45 19:08 (59) 05:21 (31) 04:46 (15) 13:11 (58) 08:32 (35) 02:31 (13) 03:02 (18)                 01:14 (34) Christer Hedin IFK Enskede  
        19:08 (59) 24:29 (59) 29:15 (54) 42:26 (58) 50:58 (54) 53:29 (51) 56:31 (50)                 57:45 (49)      
50 Gunnar Hellström Haninge SOK 57:53 09:42 (27) 05:38 (40) 07:10 (57) 08:56 (32) 17:29 (59) 03:47 (58) 03:28 (40)                 01:43 (60) Gunnar Hellström Haninge SOK  
        09:42 (27) 15:20 (27) 22:30 (31) 31:26 (32) 48:55 (48) 52:42 (49) 56:10 (49)                 57:53 (50)      
51 Helena Librand OK Älvsjö-Örby 58:30 14:32 (54) 05:10 (27) 10:33 (64) 10:12 (45) 09:59 (47) 03:10 (42) 03:36 (44)                 01:18 (42) Helena Librand OK Älvsjö-Örby  
        14:32 (54) 19:42 (48) 30:15 (57) 40:27 (52) 50:26 (51) 53:36 (52) 57:12 (52)                 58:30 (51)      
52 Carl Carlin Söders-Tyresö 58:48 13:17 (49) 07:11 (55) 06:55 (55) 10:53 (54) 11:12 (53) 03:40 (57) 04:01 (56)                 01:39 (58) Carl Carlin Söders-Tyresö  
        13:17 (49) 20:28 (50) 27:23 (51) 38:16 (48) 49:28 (50) 53:08 (50) 57:09 (51)                 58:48 (52)      
53 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 58:49 21:24 (63) 06:48 (53) 06:11 (43) 08:41 (29) 07:45 (28) 03:00 (34) 03:36 (45)                 01:24 (48) Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben  
        21:24 (63) 28:12 (64) 34:23 (64) 43:04 (60) 50:49 (53) 53:49 (53) 57:25 (53)                 58:49 (53)      
54 Lars Friden FMV 60:11 15:56 (56) 08:01 (61) 06:26 (50) 10:06 (44) 09:58 (46) 03:50 (60) 04:30 (64)                 01:24 (48) Lars Friden FMV  
        15:56 (56) 23:57 (58) 30:23 (58) 40:29 (53) 50:27 (52) 54:17 (54) 58:47 (54)                 60:11 (54)      
55 Siv Frölund Haninge SOK 61:06 15:49 (55) 06:34 (50) 09:53 (63) 10:52 (53) 09:49 (45) 03:12 (44) 03:36 (44)                 01:21 (46) Siv Frölund Haninge SOK  
        15:49 (55) 22:23 (54) 32:16 (60) 43:08 (61) 52:57 (55) 56:09 (55) 59:45 (55)                 61:06 (55)      
56 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 62:12 16:41 (58) 07:14 (56) 06:58 (56) 10:49 (51) 11:17 (54) 03:33 (54) 04:05 (58)                 01:35 (54) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö  
        16:41 (58) 23:55 (57) 30:53 (59) 41:42 (57) 52:59 (56) 56:32 (56) 60:37 (56)                 62:12 (56)      
57 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 63:04 11:55 (40) 11:26 (62) 05:06 (22) 15:57 (63) 12:04 (55) 02:38 (18) 03:02 (18)                 00:56 (6) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK  
        11:55 (40) 23:21 (55) 28:27 (52) 44:24 (62) 56:28 (59) 59:06 (58) 62:08 (58)                 63:04 (57)      
58 Björn Stolt OK Ravinen 63:20 10:36 (35) 06:10 (45) 06:25 (48) 09:04 (33) 22:33 (63) 03:33 (54) 03:10 (30)                 01:49 (62) Björn Stolt OK Ravinen  
        10:36 (35) 16:46 (32) 23:11 (36) 32:15 (36) 54:48 (58) 58:21 (57) 61:31 (57)                 63:20 (58)      
59 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 65:07 13:31 (50) 05:59 (44) 06:49 (54) 16:32 (64) 10:10 (49) 06:27 (64) 04:10 (60)                 01:29 (51) Olle Öberg Skogsluffarnas OK  
        13:31 (50) 19:30 (46) 26:19 (48) 42:51 (59) 53:01 (57) 59:28 (59) 63:38 (59)                 65:07 (59)      
60 Kjell Bergman Stigfinnarna 67:19 10:12 (32) 07:30 (59) 06:42 (52) 15:56 (62) 18:09 (60) 03:16 (47) 03:57 (54)                 01:37 (55) Kjell Bergman Stigfinnarna  
        10:12 (32) 17:42 (40) 24:24 (41) 40:20 (50) 58:29 (60) 61:45 (60) 65:42 (60)                 67:19 (60)      
61 Britt Eriksson Hammarby IF OF 68:05 19:58 (60) 06:32 (47) 07:21 (59) 15:04 (60) 10:11 (51) 03:18 (49) 04:04 (57)                 01:37 (55) Britt Eriksson Hammarby IF OF  
        19:58 (60) 26:30 (61) 33:51 (63) 48:55 (63) 59:06 (61) 62:24 (62) 66:28 (61)                 68:05 (61)      
62 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 68:09 19:59 (61) 06:34 (50) 07:14 (58) 15:12 (61) 10:10 (49) 03:10 (42) 04:13 (61)                 01:37 (55) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby  
        19:59 (61) 26:33 (62) 33:47 (62) 48:59 (64) 59:09 (62) 62:19 (61) 66:32 (62)                 68:09 (62)      
63 Hans Svensson Skogsluffarna OK 71:18 13:51 (51) 07:34 (60) 07:41 (60) 11:49 (55) 21:14 (62) 03:07 (39) 04:06 (59)                 01:56 (64) Hans Svensson Skogsluffarna OK  
        13:51 (51) 21:25 (51) 29:06 (53) 40:55 (55) 62:09 (63) 65:16 (63) 69:22 (63)                 71:18 (63)      
64 Hans Carlsson Hellas Orientering 72:41 20:07 (62) 05:01 (24) 04:58 (18) 10:18 (48) 24:08 (64) 02:40 (20) 04:00 (55)                 01:29 (51) Hans Carlsson Hellas Orientering  
        20:07 (62) 25:08 (60) 30:06 (56) 40:24 (51) 64:32 (64) 67:12 (64) 71:12 (64)                 72:41 (64)      
- Lena Jansson Järla Orientering 50:08 22:17   06:12   08:17   06:03   02:23   03:21                       01:35   Lena Jansson Järla Orientering  
        22:17   28:29   36:46   42:49   45:12   48:33                       50:08        
- Tomas Möller OK Södertörn 81:00 13:44   05:35   09:54   36:29   13:09                           02:09   Tomas Möller OK Södertörn  
        13:44