Sträcktider Luffarligan Täby Skavlöten                                                                          
  2016-10-19 Svarta tider är sträcktider                                                                            
    Blå tider är från start                                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                            
                                                                                       
Plac Bana A - 5,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   Mål   Bana A - 5,4 km Klubb
1 Jesper Svedberg IFK Lidingö SOK 35:06 01:32 (3) 02:03 (1) 03:09 (1) 02:30 (1) 01:21 (2) 01:29 (1) 03:54 (1) 01:47 (1) 03:26 (1) 01:17 (1) 01:15 (1) 02:05 (1) 01:20 (1) 00:51 (1) 01:34 (1) 02:22 (2) 02:20 (1) 00:44 (1) 00:07 (2) Jesper Svedberg IFK Lidingö SOK
        01:32 (3) 03:35 (3) 06:44 (1) 09:14 (1) 10:35 (1) 12:04 (1) 15:58 (1) 17:45 (1) 21:11 (1) 22:28 (1) 23:43 (1) 25:48 (1) 27:08 (1) 27:59 (1) 29:33 (1) 31:55 (1) 34:15 (1) 34:59 (1) 35:06 (1)    
2 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 40:00 01:27 (2) 02:06 (2) 03:48 (2) 02:38 (2) 01:16 (1) 02:09 (6) 04:24 (2) 02:26 (4) 03:34 (2) 01:29 (3) 01:40 (3) 02:17 (2) 01:26 (2) 01:14 (6) 01:49 (2) 02:47 (4) 02:31 (2) 00:53 (2) 00:06 (1) Björn-Ove Pettersson Attunda OK
        01:27 (2) 03:33 (1) 07:21 (2) 09:59 (2) 11:15 (2) 13:24 (2) 17:48 (2) 20:14 (2) 23:48 (2) 25:17 (2) 26:57 (2) 29:14 (2) 30:40 (2) 31:54 (2) 33:43 (2) 36:30 (2) 39:01 (2) 39:54 (2) 40:00 (2)    
3 Jörgen Ekman Täby OK 42:25 01:24 (1) 02:10 (4) 04:16 (5) 03:06 (4) 01:42 (5) 02:05 (4) 04:34 (3) 02:12 (2) 03:59 (3) 01:33 (4) 01:47 (4) 02:37 (5) 01:29 (4) 01:01 (3) 02:06 (6) 02:18 (1) 02:56 (4) 00:59 (5) 00:11 (5) Jörgen Ekman Täby OK
        01:24 (1) 03:34 (2) 07:50 (3) 10:56 (3) 12:38 (3) 14:43 (3) 19:17 (3) 21:29 (3) 25:28 (3) 27:01 (3) 28:48 (3) 31:25 (3) 32:54 (3) 33:55 (3) 36:01 (3) 38:19 (3) 41:15 (3) 42:14 (3) 42:25 (3)    
4 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 47:46 02:45 (6) 02:29 (6) 04:15 (4) 03:39 (5) 01:34 (4) 02:06 (5) 05:19 (6) 02:48 (6) 04:41 (5) 01:39 (5) 01:56 (6) 02:29 (3) 01:43 (6) 01:08 (4) 02:02 (4) 02:53 (5) 03:08 (5) 01:02 (6) 00:10 (4) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        02:45 (6) 05:14 (6) 09:29 (6) 13:08 (6) 14:42 (5) 16:48 (5) 22:07 (6) 24:55 (6) 29:36 (5) 31:15 (5) 33:11 (5) 35:40 (5) 37:23 (5) 38:31 (5) 40:33 (5) 43:26 (5) 46:34 (4) 47:36 (4) 47:46 (4)    
5 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 48:47 02:53 (7) 02:08 (3) 03:57 (3) 03:57 (6) 02:06 (6) 01:55 (3) 04:39 (4) 02:15 (3) 06:51 (8) 01:21 (2) 01:38 (2) 02:30 (4) 01:35 (5) 01:09 (5) 02:02 (4) 03:56 (8) 02:48 (3) 00:55 (3) 00:12 (6) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        02:53 (7) 05:01 (5) 08:58 (4) 12:55 (5) 15:01 (6) 16:56 (6) 21:35 (5) 23:50 (5) 30:41 (6) 32:02 (6) 33:40 (6) 36:10 (6) 37:45 (6) 38:54 (6) 40:56 (6) 44:52 (6) 47:40 (5) 48:35 (5) 48:47 (5)    
6 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 55:07 02:14 (5) 02:27 (5) 04:24 (6) 02:57 (3) 01:31 (3) 01:41 (2) 04:48 (5) 02:47 (5) 04:08 (4) 01:39 (5) 01:47 (4) 02:43 (6) 01:28 (3) 00:59 (2) 01:56 (3) 02:31 (3) 14:03 (10) 00:57 (4) 00:07 (2) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF
        02:14 (5) 04:41 (4) 09:05 (5) 12:02 (4) 13:33 (4) 15:14 (4) 20:02 (4) 22:49 (4) 26:57 (4) 28:36 (4) 30:23 (4) 33:06 (4) 34:34 (4) 35:33 (4) 37:29 (4) 40:00 (4) 54:03 (6) 55:00 (6) 55:07 (6)    
7 Hans Andersson Strinning Attunda OK 61:55 02:08 (4) 03:39 (8) 05:37 (7) 04:32 (7) 02:26 (8) 02:43 (8) 06:08 (7) 04:59 (9) 06:34 (7) 02:06 (8) 02:37 (8) 03:17 (7) 01:51 (8) 01:29 (7) 03:10 (8) 03:13 (6) 03:54 (7) 01:17 (8) 00:15 (8) Hans Andersson Strinning Attunda OK
        02:08 (4) 05:47 (7) 11:24 (7) 15:56 (7) 18:22 (7) 21:05 (7) 27:13 (7) 32:12 (7) 38:46 (7) 40:52 (7) 43:29 (7) 46:46 (7) 48:37 (7) 50:06 (7) 53:16 (7) 56:29 (7) 60:23 (7) 61:40 (7) 61:55 (7)    
8 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 65:37 05:12 (9) 02:55 (7) 06:40 (8) 05:55 (8) 02:24 (7) 02:41 (7) 06:32 (8) 04:17 (7) 05:49 (6) 01:58 (7) 02:21 (7) 03:27 (8) 01:45 (7) 01:34 (8) 03:04 (7) 03:49 (7) 03:50 (6) 01:12 (7) 00:12 (6) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:12 (9) 08:07 (9) 14:47 (9) 20:42 (8) 23:06 (8) 25:47 (8) 32:19 (8) 36:36 (8) 42:25 (8) 44:23 (8) 46:44 (8) 50:11 (8) 51:56 (8) 53:30 (8) 56:34 (8) 60:23 (8) 64:13 (8) 65:25 (8) 65:37 (8)    
9 Erland Ljungström Spårvägens OK 93:43 05:47 (10) 03:55 (9) 07:32 (10) 06:38 (9) 02:52 (9) 05:10 (10) 09:23 (9) 04:56 (8) 08:02 (9) 04:03 (9) 07:34 (10) 04:40 (10) 02:14 (10) 04:59 (10) 03:52 (9) 04:55 (9) 04:49 (8) 02:07 (10) 00:15 (8) Erland Ljungström Spårvägens OK
        05:47 (10) 09:42 (10) 17:14 (10) 23:52 (9) 26:44 (9) 31:54 (9) 41:17 (9) 46:13 (9) 54:15 (9) 58:18 (9) 65:52 (9) 70:32 (9) 72:46 (9) 77:45 (9) 81:37 (9) 86:32 (9) 91:21 (9) 93:28 (9) 93:43 (9)    
10 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 96:22 03:00 (8) 04:28 (10) 07:17 (9) 11:20 (10) 03:08 (10) 03:22 (9) 09:44 (10) 06:27 (10) 11:17 (10) 06:22 (10) 03:10 (9) 04:12 (9) 02:01 (9) 02:15 (9) 04:32 (10) 05:25 (10) 06:10 (9) 01:55 (9) 00:17 (10) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        03:00 (8) 07:28 (8) 14:45 (8) 26:05 (10) 29:13 (10) 32:35 (10) 42:19 (10) 48:46 (10) 60:03 (10) 66:25 (10) 69:35 (10) 73:47 (10) 75:48 (10) 78:03 (10) 82:35 (10) 88:00 (10) 94:10 (10) 96:05 (10) 96:22 (10)    
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15               Mål   Bana B - 4,5 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 30:21 01:21 (3) 02:52 (1) 01:30 (1) 02:23 (1) 03:26 (1) 02:40 (2) 02:42 (2) 02:34 (2) 01:24 (1) 01:56 (1) 02:10 (2) 01:16 (1) 01:35 (4) 01:54 (1) 00:37 (1)             00:01 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        01:21 (3) 04:13 (2) 05:43 (1) 08:06 (1) 11:32 (1) 14:12 (1) 16:54 (2) 19:28 (2) 20:52 (1) 22:48 (1) 24:58 (1) 26:14 (1) 27:49 (1) 29:43 (1) 30:20 (1)             30:21 (1)    
2 Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF 30:43 01:14 (1) 02:53 (2) 01:36 (2) 02:27 (2) 03:48 (2) 02:19 (1) 02:22 (1) 02:30 (1) 02:17 (18) 01:56 (1) 01:52 (1) 01:21 (2) 01:21 (2) 02:03 (2) 00:43 (2)             00:01 (1) Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF
        01:14 (1) 04:07 (1) 05:43 (1) 08:10 (2) 11:58 (2) 14:17 (2) 16:39 (1) 19:09 (1) 21:26 (2) 23:22 (2) 25:14 (2) 26:35 (2) 27:56 (2) 29:59 (2) 30:42 (2)             30:43 (2)    
3 Emil Håsteen Rånäs OK 38:38 01:51 (9) 03:02 (3) 01:54 (3) 02:47 (3) 04:42 (14) 02:46 (3) 04:14 (15) 03:07 (3) 02:46 (35) 02:12 (3) 02:37 (7) 01:45 (21) 01:20 (1) 02:33 (6) 00:57 (7)             00:05 (3) Emil Håsteen Rånäs OK
        01:51 (9) 04:53 (3) 06:47 (3) 09:34 (3) 14:16 (3) 17:02 (3) 21:16 (4) 24:23 (3) 27:09 (5) 29:21 (4) 31:58 (4) 33:43 (5) 35:03 (4) 37:36 (4) 38:33 (4)             38:38 (3)    
4 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 38:39 01:26 (4) 03:28 (4) 02:09 (5) 03:03 (6) 04:10 (4) 03:16 (8) 03:13 (4) 03:39 (8) 02:10 (12) 02:19 (4) 02:40 (12) 01:34 (6) 01:51 (13) 02:36 (8) 00:57 (6)             00:08 (8) Eddie Bjärrenholt Rånäs OK
        01:26 (4) 04:54 (4) 07:03 (4) 10:06 (4) 14:16 (3) 17:32 (4) 20:45 (3) 24:24 (4) 26:34 (3) 28:53 (3) 31:33 (3) 33:07 (3) 34:58 (3) 37:34 (3) 38:31 (3)             38:39 (4)    
5 Ingemar Gard Söders-Tyresö 38:49 01:38 (6) 03:35 (8) 02:05 (4) 03:12 (12) 04:06 (3) 03:24 (13) 03:41 (9) 03:39 (8) 01:39 (3) 02:24 (5) 02:35 (6) 01:36 (10) 01:40 (6) 02:32 (5) 00:56 (5)             00:07 (6) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        01:38 (6) 05:13 (5) 07:18 (5) 10:30 (5) 14:36 (5) 18:00 (5) 21:41 (5) 25:20 (5) 26:59 (4) 29:23 (5) 31:58 (4) 33:34 (4) 35:14 (5) 37:46 (5) 38:42 (5)             38:49 (5)    
6 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 40:24 01:49 (8) 03:44 (11) 02:23 (9) 03:06 (8) 04:17 (7) 03:15 (7) 04:27 (20) 03:22 (5) 01:49 (5) 02:41 (15) 02:25 (4) 01:34 (6) 01:42 (7) 02:50 (11) 00:55 (4)             00:05 (3) Stina Andreasson Gustavsbergs OK
        01:49 (8) 05:33 (8) 07:56 (8) 11:02 (8) 15:19 (7) 18:34 (8) 23:01 (7) 26:23 (7) 28:12 (7) 30:53 (7) 33:18 (6) 34:52 (6) 36:34 (6) 39:24 (6) 40:19 (6)             40:24 (6)    
7 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 41:30 01:18 (2) 06:02 (44) 02:17 (7) 02:55 (5) 05:01 (20) 03:19 (9) 03:06 (3) 03:42 (11) 01:59 (7) 02:54 (22) 02:25 (4) 01:30 (3) 01:29 (3) 02:25 (3) 01:00 (9)             00:08 (9) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        01:18 (2) 07:20 (31) 09:37 (23) 12:32 (14) 17:33 (15) 20:52 (15) 23:58 (12) 27:40 (10) 29:39 (10) 32:33 (13) 34:58 (11) 36:28 (9) 37:57 (8) 40:22 (7) 41:22 (7)             41:30 (7)    
8 Per-Johan Vikfors OK Österåker 41:47 02:12 (20) 03:33 (6) 02:15 (6) 02:51 (4) 04:28 (11) 03:10 (6) 03:18 (6) 03:47 (12) 01:42 (4) 02:45 (16) 04:19 (42) 02:12 (45) 01:44 (9) 02:33 (6) 00:50 (3)             00:08 (8) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        02:12 (20) 05:45 (10) 08:00 (10) 10:51 (7) 15:19 (7) 18:29 (6) 21:47 (6) 25:34 (6) 27:16 (6) 30:01 (6) 34:20 (7) 36:32 (11) 38:16 (10) 40:49 (8) 41:39 (8)             41:47 (8)    
9 Jan Lindgren OK Södertörn 42:02 02:07 (18) 03:47 (13) 02:22 (8) 03:10 (11) 04:59 (19) 03:33 (16) 03:46 (10) 03:59 (14) 02:13 (15) 02:24 (5) 02:39 (10) 01:32 (4) 01:58 (16) 02:30 (4) 00:57 (6)             00:06 (5) Jan Lindgren OK Södertörn
        02:07 (18) 05:54 (12) 08:16 (11) 11:26 (9) 16:25 (10) 19:58 (11) 23:44 (11) 27:43 (11) 29:56 (13) 32:20 (11) 34:59 (12) 36:31 (10) 38:29 (12) 40:59 (11) 41:56 (9)             42:02 (9)    
10 Claes Andersson OK Södertörn 42:08 01:39 (7) 03:34 (7) 02:23 (9) 03:07 (9) 04:21 (9) 03:27 (14) 05:06 (33) 03:32 (6) 02:06 (8) 02:37 (13) 02:38 (9) 01:36 (10) 01:48 (11) 03:00 (15) 01:05 (13)             00:09 (13) Claes Andersson OK Södertörn
        01:39 (7) 05:13 (5) 07:36 (6) 10:43 (6) 15:04 (6) 18:31 (7) 23:37 (10) 27:09 (9) 29:15 (8) 31:52 (8) 34:30 (8) 36:06 (7) 37:54 (7) 40:54 (9) 41:59 (11)             42:08 (10)    
11 Lars Grankvist Täby OK 42:11 03:10 (36) 03:41 (9) 02:29 (13) 03:05 (7) 04:51 (15) 03:00 (4) 03:14 (5) 03:20 (4) 02:48 (36) 02:33 (9) 02:21 (3) 01:50 (27) 01:42 (7) 02:53 (13) 01:01 (10)             00:13 (29) Lars Grankvist Täby OK
        03:10 (36) 06:51 (26) 09:20 (18) 12:25 (13) 17:16 (14) 20:16 (12) 23:30 (9) 26:50 (8) 29:38 (9) 32:11 (9) 34:32 (9) 36:22 (8) 38:04 (9) 40:57 (10) 41:58 (10)             42:11 (11)    
12 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 42:22 02:02 (14) 03:55 (15) 02:32 (14) 03:50 (16) 04:18 (8) 03:20 (11) 03:31 (7) 04:44 (31) 01:34 (2) 02:34 (10) 02:37 (7) 01:35 (9) 01:48 (11) 02:50 (11) 01:03 (12)             00:09 (13) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        02:02 (14) 05:57 (13) 08:29 (13) 12:19 (12) 16:37 (11) 19:57 (10) 23:28 (8) 28:12 (13) 29:46 (11) 32:20 (11) 34:57 (10) 36:32 (11) 38:20 (11) 41:10 (12) 42:13 (12)             42:22 (12)    
13 Åke Wansölin Söders-Tyresö 42:53 02:00 (12) 03:52 (14) 02:33 (15) 03:36 (14) 04:16 (6) 03:23 (12) 04:18 (16) 03:59 (14) 01:50 (6) 02:26 (7) 02:50 (16) 01:39 (12) 01:55 (14) 03:00 (15) 01:06 (15)             00:10 (19) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        02:00 (12) 05:52 (11) 08:25 (12) 12:01 (10) 16:17 (9) 19:40 (9) 23:58 (12) 27:57 (12) 29:47 (12) 32:13 (10) 35:03 (13) 36:42 (13) 38:37 (13) 41:37 (13) 42:43 (13)             42:53 (13)    
14 Anders Gezelius Ravinen 44:02 02:07 (18) 03:28 (4) 02:24 (11) 04:46 (36) 04:26 (10) 03:05 (5) 04:50 (25) 03:36 (7) 02:10 (12) 02:36 (11) 02:44 (13) 01:39 (12) 01:56 (15) 03:02 (21) 01:01 (10)             00:12 (25) Anders Gezelius Ravinen
        02:07 (18) 05:35 (9) 07:59 (9) 12:45 (15) 17:11 (13) 20:16 (12) 25:06 (15) 28:42 (14) 30:52 (14) 33:28 (14) 36:12 (14) 37:51 (14) 39:47 (14) 42:49 (14) 43:50 (14)             44:02 (14)    
15 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 46:37 02:19 (25) 03:45 (12) 03:21 (36) 03:54 (18) 05:01 (20) 03:19 (9) 04:07 (11) 04:33 (25) 02:09 (10) 03:01 (27) 02:39 (10) 01:42 (17) 01:58 (16) 03:29 (33) 01:11 (17)             00:09 (13) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        02:19 (25) 06:04 (14) 09:25 (20) 13:19 (19) 18:20 (18) 21:39 (16) 25:46 (16) 30:19 (16) 32:28 (16) 35:29 (15) 38:08 (15) 39:50 (15) 41:48 (15) 45:17 (15) 46:28 (15)             46:37 (15)    
16 Ulf Bråsjö Järla Orientering 46:57 01:37 (5) 03:41 (9) 02:25 (12) 04:28 (31) 04:32 (12) 03:38 (18) 04:19 (17) 04:38 (28) 02:27 (24) 03:49 (39) 03:09 (21) 01:44 (19) 01:44 (9) 03:09 (26) 01:09 (16)             00:28 (44) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        01:37 (5) 05:18 (7) 07:43 (7) 12:11 (11) 16:43 (12) 20:21 (14) 24:40 (14) 29:18 (15) 31:45 (15) 35:34 (16) 38:43 (16) 40:27 (16) 42:11 (16) 45:20 (16) 46:29 (16)             46:57 (16)    
17 Tommy Lindberg Haninge SOK 47:30 04:07 (41) 05:14 (39) 02:42 (17) 03:07 (9) 04:14 (5) 03:48 (22) 03:38 (8) 03:48 (13) 03:13 (40) 02:36 (11) 03:08 (20) 01:40 (16) 02:00 (18) 02:38 (9) 01:27 (39)             00:10 (19) Tommy Lindberg Haninge SOK
        04:07 (41) 09:21 (42) 12:03 (35) 15:10 (29) 19:24 (26) 23:12 (23) 26:50 (18) 30:38 (17) 33:51 (18) 36:27 (18) 39:35 (18) 41:15 (18) 43:15 (17) 45:53 (17) 47:20 (17)             47:30 (17)    
18 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 47:48 02:26 (27) 04:19 (28) 02:51 (21) 03:55 (20) 05:06 (24) 03:52 (24) 04:09 (12) 04:10 (19) 02:23 (22) 02:51 (18) 03:03 (17) 01:52 (33) 02:21 (34) 03:02 (19) 01:19 (29)             00:09 (13) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        02:26 (27) 06:45 (24) 09:36 (22) 13:31 (21) 18:37 (19) 22:29 (19) 26:38 (17) 30:48 (18) 33:11 (17) 36:02 (17) 39:05 (17) 40:57 (17) 43:18 (18) 46:20 (18) 47:39 (18)             47:48 (18)    
19 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 49:26 02:37 (30) 04:07 (24) 02:43 (18) 03:51 (17) 05:30 (31) 03:54 (25) 04:25 (19) 05:01 (38) 02:19 (19) 02:57 (23) 03:16 (25) 01:50 (27) 02:29 (40) 03:02 (19) 01:13 (21)             00:12 (25) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:37 (30) 06:44 (23) 09:27 (21) 13:18 (18) 18:48 (21) 22:42 (21) 27:07 (19) 32:08 (21) 34:27 (21) 37:24 (20) 40:40 (20) 42:30 (20) 44:59 (21) 48:01 (20) 49:14 (20)             49:26 (19)    
20 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 49:28 01:56 (10) 04:13 (26) 03:13 (33) 03:43 (15) 05:04 (23) 03:46 (21) 05:32 (36) 04:44 (31) 02:14 (17) 02:52 (19) 03:07 (18) 01:43 (18) 02:23 (36) 03:14 (29) 01:13 (22)             00:31 (45) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        01:56 (10) 06:09 (16) 09:22 (19) 13:05 (16) 18:09 (16) 21:55 (17) 27:27 (21) 32:11 (22) 34:25 (20) 37:17 (19) 40:24 (19) 42:07 (19) 44:30 (19) 47:44 (19) 48:57 (19)             49:28 (20)    
21 Birgitta Billstam Järfälla OK 50:11 02:15 (22) 04:07 (24) 02:44 (19) 04:23 (28) 05:18 (30) 03:42 (19) 05:46 (37) 04:00 (16) 02:09 (10) 03:12 (33) 03:57 (40) 01:50 (27) 02:10 (23) 03:15 (31) 01:05 (13)             00:18 (41) Birgitta Billstam Järfälla OK
        02:15 (22) 06:22 (19) 09:06 (14) 13:29 (20) 18:47 (20) 22:29 (19) 28:15 (24) 32:15 (23) 34:24 (19) 37:36 (21) 41:33 (24) 43:23 (24) 45:33 (23) 48:48 (21) 49:53 (21)             50:11 (21)    
22 Bernt-Olof Gustafsson Täby OK 50:24 02:06 (17) 04:06 (23) 02:58 (25) 03:57 (21) 05:07 (26) 04:14 (31) 04:50 (25) 04:12 (20) 03:27 (42) 03:04 (29) 03:27 (29) 01:52 (33) 02:14 (29) 03:14 (29) 01:23 (36)             00:13 (29) Bernt-Olof Gustafsson Täby OK
        02:06 (17) 06:12 (17) 09:10 (16) 13:07 (17) 18:14 (17) 22:28 (18) 27:18 (20) 31:30 (19) 34:57 (23) 38:01 (22) 41:28 (23) 43:20 (23) 45:34 (24) 48:48 (21) 50:11 (22)             50:24 (22)    
23 Leif Mörkfors Järfälla 50:38 02:12 (20) 04:03 (21) 03:02 (29) 05:45 (45) 05:09 (27) 04:27 (35) 04:30 (21) 03:41 (10) 02:20 (20) 03:09 (32) 02:49 (14) 01:39 (12) 02:10 (22) 04:20 (41) 01:13 (21)             00:09 (13) Leif Mörkfors Järfälla
        02:12 (20) 06:15 (18) 09:17 (17) 15:02 (28) 20:11 (27) 24:38 (28) 29:08 (27) 32:49 (25) 35:09 (24) 38:18 (24) 41:07 (21) 42:46 (21) 44:56 (20) 49:16 (24) 50:29 (24)             50:38 (23)    
24 Leif Wallenbro Väsby OK 50:41 03:26 (39) 03:56 (17) 02:36 (16) 04:01 (23) 04:54 (16) 04:45 (40) 04:10 (13) 04:08 (17) 03:28 (43) 03:23 (34) 03:07 (18) 01:47 (24) 02:23 (36) 03:06 (25) 01:16 (26)             00:15 (34) Leif Wallenbro Väsby OK
        03:26 (39) 07:22 (32) 09:58 (27) 13:59 (24) 18:53 (22) 23:38 (26) 27:48 (22) 31:56 (20) 35:24 (25) 38:47 (25) 41:54 (25) 43:41 (25) 46:04 (25) 49:10 (23) 50:26 (23)             50:41 (24)    
25 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 50:59 03:13 (37) 04:03 (21) 02:55 (24) 03:54 (18) 05:14 (28) 04:08 (29) 04:56 (28) 04:33 (25) 02:37 (29) 03:25 (36) 03:31 (32) 01:51 (31) 02:14 (29) 03:01 (18) 01:15 (24)             00:09 (13) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        03:13 (37) 07:16 (30) 10:11 (29) 14:05 (25) 19:19 (24) 23:27 (24) 28:23 (25) 32:56 (26) 35:33 (26) 38:58 (27) 42:29 (26) 44:20 (26) 46:34 (26) 49:35 (25) 50:50 (25)             50:59 (25)    
26 Kerstin Rosengren Attunda OK 51:48 02:33 (29) 04:26 (30) 02:51 (21) 04:01 (23) 05:15 (29) 04:04 (26) 04:57 (29) 04:20 (22) 02:13 (14) 03:26 (37) 03:10 (22) 01:47 (24) 02:14 (29) 05:08 (45) 01:11 (17)             00:12 (25) Kerstin Rosengren Attunda OK
        02:33 (29) 06:59 (28) 09:50 (26) 13:51 (23) 19:06 (23) 23:10 (22) 28:07 (23) 32:27 (24) 34:40 (22) 38:06 (23) 41:16 (22) 43:03 (22) 45:17 (22) 50:25 (26) 51:36 (26)             51:48 (26)    
27 Martina Sundberg IFK Enskede 52:35 02:04 (16) 04:01 (19) 03:02 (29) 04:31 (32) 05:42 (34) 04:16 (34) 05:07 (34) 04:51 (35) 02:52 (38) 03:01 (27) 03:25 (28) 01:58 (36) 02:21 (34) 03:41 (36) 01:27 (38)             00:16 (36) Martina Sundberg IFK Enskede
        02:04 (16) 06:05 (15) 09:07 (15) 13:38 (22) 19:20 (25) 23:36 (25) 28:43 (26) 33:34 (27) 36:26 (28) 39:27 (28) 42:52 (28) 44:50 (27) 47:11 (27) 50:52 (27) 52:19 (27)             52:35 (27)    
28 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 53:16 02:01 (13) 06:00 (43) 03:01 (28) 04:10 (25) 05:33 (32) 04:35 (36) 04:12 (14) 04:51 (35) 02:26 (23) 02:52 (19) 05:00 (45) 01:45 (21) 02:11 (25) 03:02 (19) 01:20 (32)             00:17 (40) Sven-Inge Nylund Järfälla OK
        02:01 (13) 08:01 (36) 11:02 (31) 15:12 (31) 20:45 (28) 25:20 (31) 29:32 (28) 34:23 (29) 36:49 (29) 39:41 (29) 44:41 (30) 46:26 (30) 48:37 (30) 51:39 (28) 52:59 (28)             53:16 (28)    
29 Matz Larsson Gustavsbergs OK 54:22 02:16 (23) 09:47 (46) 03:30 (38) 04:48 (37) 04:37 (13) 03:36 (17) 04:51 (27) 04:18 (21) 02:07 (9) 02:37 (13) 03:15 (24) 01:45 (21) 02:14 (29) 03:00 (15) 01:25 (37)             00:16 (36) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        02:16 (23) 12:03 (46) 15:33 (44) 20:21 (44) 24:58 (41) 28:34 (38) 33:25 (35) 37:43 (33) 39:50 (33) 42:27 (32) 45:42 (31) 47:27 (31) 49:41 (31) 52:41 (29) 54:06 (29)             54:22 (29)    
30 Eva Elnerud Sigtuna OK 54:28 04:08 (42) 04:28 (31) 03:15 (34) 05:00 (42) 04:56 (18) 03:49 (23) 04:46 (23) 04:44 (31) 02:34 (27) 03:07 (30) 03:29 (31) 01:58 (36) 02:12 (27) 04:32 (44) 01:18 (28)             00:12 (25) Eva Elnerud Sigtuna OK
        04:08 (42) 08:36 (40) 11:51 (34) 16:51 (35) 21:47 (33) 25:36 (32) 30:22 (31) 35:06 (31) 37:40 (30) 40:47 (30) 44:16 (29) 46:14 (29) 48:26 (28) 52:58 (30) 54:16 (30)             54:28 (30)    
31 Willy Ljungdell Täby OK 55:56 02:18 (24) 05:28 (41) 05:44 (42) 04:57 (41) 05:42 (34) 04:06 (28) 06:33 (41) 04:40 (30) 02:44 (32) 02:45 (16) 02:49 (14) 01:33 (5) 02:06 (20) 03:13 (28) 01:11 (17)             00:07 (6) Willy Ljungdell Täby OK
        02:18 (24) 07:46 (33) 13:30 (39) 18:27 (40) 24:09 (38) 28:15 (34) 34:48 (37) 39:28 (36) 42:12 (35) 44:57 (34) 47:46 (33) 49:19 (32) 51:25 (32) 54:38 (32) 55:49 (32)             55:56 (31)    
32 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 56:11 02:27 (28) 05:42 (42) 03:35 (39) 03:57 (21) 05:06 (24) 04:14 (31) 04:34 (22) 04:09 (18) 02:13 (14) 02:57 (23) 03:56 (39) 02:40 (46) 02:59 (44) 04:31 (43) 02:30 (46)             00:41 (46) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        02:27 (28) 08:09 (37) 11:44 (33) 15:41 (34) 20:47 (29) 25:01 (29) 29:35 (29) 33:44 (28) 35:57 (27) 38:54 (26) 42:50 (27) 45:30 (28) 48:29 (29) 53:00 (31) 55:30 (31)             56:11 (32)    
33 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 56:59 03:28 (40) 04:32 (32) 02:59 (26) 04:26 (29) 05:51 (37) 04:50 (41) 05:52 (38) 04:27 (23) 02:54 (39) 04:02 (42) 04:02 (41) 02:03 (42) 02:26 (39) 03:31 (34) 01:20 (30)             00:16 (36) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        03:28 (40) 08:00 (35) 10:59 (30) 15:25 (33) 21:16 (31) 26:06 (33) 31:58 (32) 36:25 (32) 39:19 (32) 43:21 (33) 47:23 (32) 49:26 (33) 51:52 (33) 55:23 (33) 56:43 (33)             56:59 (33)    
34 Ronny Hedlund OK Södertörn 58:25 02:53 (33) 04:53 (36) 05:08 (41) 04:37 (35) 06:04 (39) 04:41 (39) 04:21 (18) 05:42 (41) 02:40 (31) 04:34 (44) 03:52 (36) 02:02 (41) 02:12 (27) 03:10 (27) 01:20 (30)             00:16 (36) Ronny Hedlund OK Södertörn
        02:53 (33) 07:46 (33) 12:54 (37) 17:31 (36) 23:35 (35) 28:16 (35) 32:37 (33) 38:19 (34) 40:59 (34) 45:33 (35) 49:25 (35) 51:27 (35) 53:39 (35) 56:49 (35) 58:09 (34)             58:25 (34)    
34 Jan Dahlin Hellas Orientering 58:25 02:40 (31) 03:57 (18) 04:59 (40) 03:35 (13) 06:12 (41) 03:45 (20) 05:04 (32) 04:49 (34) 03:41 (44) 02:59 (25) 06:49 (46) 01:56 (35) 02:10 (22) 04:07 (38) 01:32 (42)             00:10 (23) Jan Dahlin Hellas Orientering
        02:40 (31) 06:37 (21) 11:36 (32) 15:11 (30) 21:23 (32) 25:08 (30) 30:12 (30) 35:01 (30) 38:42 (31) 41:41 (31) 48:30 (34) 50:26 (34) 52:36 (34) 56:43 (34) 58:15 (35)             58:25 (34)    
36 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 59:11 01:59 (11) 04:37 (33) 03:11 (31) 04:18 (27) 09:39 (46) 04:37 (37) 05:02 (31) 06:45 (44) 02:20 (20) 03:39 (38) 03:39 (35) 02:00 (38) 02:51 (43) 03:04 (23) 01:20 (30)             00:10 (19) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        01:59 (11) 06:36 (20) 09:47 (25) 14:05 (25) 23:44 (36) 28:21 (36) 33:23 (34) 40:08 (37) 42:28 (36) 46:07 (36) 49:46 (36) 51:46 (36) 54:37 (36) 57:41 (36) 59:01 (36)             59:11 (36)    
37 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 59:55 04:54 (45) 04:19 (28) 03:29 (37) 06:53 (46) 06:11 (40) 04:08 (29) 05:09 (35) 06:07 (42) 03:15 (41) 03:52 (40) 03:11 (23) 01:50 (27) 02:03 (19) 02:59 (14) 01:27 (38)             00:08 (9) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        04:54 (45) 09:13 (41) 12:42 (36) 19:35 (42) 25:46 (44) 29:54 (40) 35:03 (38) 41:10 (38) 44:25 (38) 48:17 (38) 51:28 (38) 53:18 (38) 55:21 (37) 58:20 (37) 59:47 (37)             59:55 (37)    
38 Göran Kron KSIF 60:34 04:45 (44) 06:17 (45) 02:51 (21) 04:26 (29) 07:02 (44) 04:56 (43) 06:52 (43) 04:27 (23) 02:32 (25) 03:00 (26) 03:27 (29) 01:47 (24) 03:24 (46) 03:17 (32) 01:21 (34)             00:10 (19) Göran Kron KSIF
        04:45 (44) 11:02 (45) 13:53 (41) 18:19 (39) 25:21 (42) 30:17 (42) 37:09 (41) 41:36 (39) 44:08 (37) 47:08 (37) 50:35 (37) 52:22 (37) 55:46 (38) 59:03 (38) 60:24 (38)             60:34 (38)    
39 Lars Jonasson Järfälla OK 61:08 06:40 (46) 04:16 (27) 02:49 (20) 04:14 (26) 04:55 (17) 09:12 (46) 07:23 (45) 04:38 (28) 02:32 (25) 02:30 (8) 03:35 (33) 01:44 (19) 02:29 (40) 02:45 (10) 01:12 (20)             00:14 (33) Lars Jonasson Järfälla OK
        06:40 (46) 10:56 (44) 13:45 (40) 17:59 (37) 22:54 (34) 32:06 (45) 39:29 (45) 44:07 (44) 46:39 (43) 49:09 (41) 52:44 (40) 54:28 (39) 56:57 (39) 59:42 (39) 60:54 (39)             61:08 (39)    
40 Claes Andersson Snättringe SK 62:19 03:00 (35) 05:09 (38) 10:10 (46) 05:20 (44) 05:35 (33) 04:38 (38) 04:46 (23) 05:01 (38) 02:44 (32) 04:01 (41) 03:20 (27) 01:39 (12) 02:07 (21) 03:05 (24) 01:31 (41)             00:13 (29) Claes Andersson Snättringe SK
        03:00 (35) 08:09 (37) 18:19 (46) 23:39 (46) 29:14 (46) 33:52 (46) 38:38 (44) 43:39 (43) 46:23 (42) 50:24 (42) 53:44 (42) 55:23 (41) 57:30 (41) 60:35 (40) 62:06 (40)             62:19 (40)    
41 Rune Rådeström Snättringe SK 62:39 02:22 (26) 04:49 (35) 09:37 (45) 04:33 (33) 06:01 (38) 04:15 (33) 06:23 (40) 04:36 (27) 02:38 (30) 03:24 (35) 03:54 (37) 02:07 (44) 02:24 (38) 03:43 (37) 01:33 (43)             00:20 (42) Rune Rådeström Snättringe SK
        02:22 (26) 07:11 (29) 16:48 (45) 21:21 (45) 27:22 (45) 31:37 (44) 38:00 (43) 42:36 (41) 45:14 (39) 48:38 (39) 52:32 (39) 54:39 (40) 57:03 (40) 60:46 (41) 62:19 (41)             62:39 (41)    
42 Arne Kaijser Klubblös 63:18 02:58 (34) 03:55 (15) 07:33 (44) 04:56 (38) 05:02 (22) 04:05 (27) 05:00 (30) 05:08 (40) 07:13 (45) 05:19 (45) 03:17 (26) 01:34 (7) 02:14 (29) 03:32 (35) 01:22 (35)             00:10 (22) Arne Kaijser Klubblös
        02:58 (34) 06:53 (27) 14:26 (42) 19:22 (41) 24:24 (39) 28:29 (37) 33:29 (36) 38:37 (35) 45:50 (41) 51:09 (43) 54:26 (43) 56:00 (43) 58:14 (43) 61:46 (42) 63:08 (42)             63:18 (42)    
43 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 64:12 03:20 (38) 05:04 (37) 06:30 (43) 04:56 (38) 05:43 (36) 05:49 (45) 06:21 (39) 05:00 (37) 02:50 (37) 03:07 (30) 04:45 (44) 02:01 (40) 02:36 (42) 04:15 (40) 01:47 (44)             00:08 (9) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:20 (38) 08:24 (39) 14:54 (43) 19:50 (43) 25:33 (43) 31:22 (43) 37:43 (42) 42:43 (42) 45:33 (40) 48:40 (40) 53:25 (41) 55:26 (42) 58:02 (42) 62:17 (43) 64:04 (43)             64:12 (43)    
44 Bo Winander Järfälla OK 67:49 02:02 (14) 04:48 (34) 03:17 (35) 05:15 (43) 08:41 (45) 04:54 (42) 07:05 (44) 06:07 (42) 08:22 (46) 04:04 (43) 03:35 (33) 01:51 (31) 02:11 (25) 04:07 (38) 01:15 (24)             00:15 (34) Bo Winander Järfälla OK
        02:02 (14) 06:50 (25) 10:07 (28) 15:22 (32) 24:03 (37) 28:57 (39) 36:02 (39) 42:09 (40) 50:31 (45) 54:35 (45) 58:10 (45) 60:01 (45) 62:12 (44) 66:19 (44) 67:34 (44)             67:49 (44)    
45 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 68:38 02:41 (32) 04:02 (20) 03:00 (27) 04:35 (34) 06:40 (43) 03:31 (15) 17:56 (46) 07:25 (45) 02:34 (27) 02:53 (21) 03:55 (38) 02:00 (38) 01:37 (5) 04:20 (41) 01:16 (26)             00:13 (29) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        02:41 (32) 06:43 (22) 09:43 (24) 14:18 (27) 20:58 (30) 24:29 (27) 42:25 (46) 49:50 (46) 52:24 (46) 55:17 (46) 59:12 (46) 61:12 (46) 62:49 (45) 67:09 (45) 68:25 (45)             68:38 (45)    
46 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 71:20 04:32 (43) 05:24 (40) 03:12 (32) 04:56 (39) 06:31 (42) 05:25 (44) 06:37 (42) 07:35 (46) 02:44 (32) 06:28 (46) 04:25 (43) 02:04 (43) 03:05 (45) 06:12 (46) 01:48 (45)             00:22 (43) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        04:32 (43) 09:56 (43) 13:08 (38) 18:04 (38) 24:35 (40) 30:00 (41) 36:37 (40) 44:12 (45) 46:56 (44) 53:24 (44) 57:49 (44) 59:53 (44) 62:58 (46) 69:10 (46) 70:58 (46)             71:20 (46)    
- Leif Åkerblom OK Österåker 38:53 01:33   03:21   02:00   02:53   04:16   03:09   03:15   03:59   01:36   05:35   01:35   01:37   02:50   01:05                   00:09   Leif Åkerblom OK Österåker
        01:33   04:54   06:54   09:47   14:03   17:12   20:27   24:26   26:02   31:37   33:12   34:49   37:39   38:44                   38:53      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                       Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Björn Reger Söders-Tyresö 31:49 01:56 (9) 02:21 (4) 02:00 (1) 03:17 (6) 02:00 (2) 04:21 (4) 02:29 (1) 02:34 (1) 01:36 (5) 01:14 (1) 03:35 (1) 03:13 (3) 01:02 (2)                     00:11 (11) Björn Reger Söders-Tyresö
        01:56 (9) 04:17 (4) 06:17 (1) 09:34 (1) 11:34 (1) 15:55 (1) 18:24 (1) 20:58 (1) 22:34 (1) 23:48 (1) 27:23 (1) 30:36 (1) 31:38 (1)                     31:49 (1)    
2 Leif Nordin Tureberg 34:38 01:43 (4) 02:17 (2) 02:34 (13) 03:03 (3) 02:51 (30) 04:13 (3) 02:49 (8) 03:10 (10) 01:40 (6) 01:31 (11) 04:09 (9) 03:13 (3) 01:11 (12)                     00:14 (26) Leif Nordin Tureberg
        01:43 (4) 04:00 (1) 06:34 (2) 09:37 (3) 12:28 (4) 16:41 (2) 19:30 (2) 22:40 (2) 24:20 (2) 25:51 (3) 30:00 (2) 33:13 (2) 34:24 (2)                     34:38 (2)    
3 Göran Larbo Attunda OK 35:06 02:01 (14) 02:47 (18) 02:27 (8) 03:17 (6) 02:17 (5) 04:28 (5) 02:47 (7) 03:11 (11) 01:34 (2) 01:42 (17) 03:49 (3) 03:24 (7) 01:09 (8)                     00:13 (19) Göran Larbo Attunda OK
        02:01 (14) 04:48 (12) 07:15 (9) 10:32 (9) 12:49 (6) 17:17 (4) 20:04 (3) 23:15 (4) 24:49 (4) 26:31 (4) 30:20 (3) 33:44 (3) 34:53 (3)                     35:06 (3)    
4 Bengt Eriksson Väsby OK 35:41 02:38 (42) 02:42 (13) 02:29 (11) 03:17 (6) 02:18 (6) 04:39 (7) 02:46 (6) 02:55 (7) 01:40 (6) 01:36 (12) 03:54 (6) 03:23 (6) 01:10 (10)                     00:14 (25) Bengt Eriksson Väsby OK
        02:38 (42) 05:20 (26) 07:49 (16) 11:06 (11) 13:24 (9) 18:03 (7) 20:49 (5) 23:44 (5) 25:24 (5) 27:00 (5) 30:54 (4) 34:17 (4) 35:27 (4)                     35:41 (4)    
4 Torbjörn Bergman Snättringe SK 35:41 02:30 (37) 02:05 (1) 02:03 (2) 02:57 (1) 04:06 (59) 05:04 (11) 02:29 (1) 02:42 (3) 01:43 (9) 01:24 (6) 04:11 (11) 03:11 (1) 01:09 (7)                     00:07 (1) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        02:30 (37) 04:35 (8) 06:38 (5) 09:35 (2) 13:41 (11) 18:45 (10) 21:14 (9) 23:56 (7) 25:39 (7) 27:03 (6) 31:14 (6) 34:25 (5) 35:34 (5)                     35:41 (4)    
6 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 35:51 02:15 (26) 02:58 (28) 02:27 (8) 04:23 (42) 02:15 (3) 04:08 (1) 02:44 (5) 02:42 (3) 01:43 (9) 01:28 (8) 04:09 (9) 03:26 (8) 01:03 (3)                     00:10 (6) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        02:15 (26) 05:13 (23) 07:40 (15) 12:03 (19) 14:18 (14) 18:26 (9) 21:10 (7) 23:52 (6) 25:35 (6) 27:03 (6) 31:12 (5) 34:38 (6) 35:41 (6)                     35:51 (6)    
7 Bernt Eriksson Spårvägens OK 36:34 06:00 (66) 02:40 (10) 02:11 (3) 03:23 (9) 01:54 (1) 04:12 (2) 02:37 (3) 02:34 (1) 01:35 (3) 01:14 (1) 03:35 (1) 03:22 (5) 01:05 (5)                     00:12 (17) Bernt Eriksson Spårvägens OK
        06:00 (66) 08:40 (61) 10:51 (56) 14:14 (47) 16:08 (33) 20:20 (19) 22:57 (15) 25:31 (12) 27:06 (10) 28:20 (10) 31:55 (8) 35:17 (7) 36:22 (7)                     36:34 (7)    
8 Urban Boström Solna OK 36:38 01:44 (5) 02:29 (5) 02:33 (12) 03:08 (5) 02:23 (9) 05:09 (13) 02:49 (8) 02:47 (5) 01:25 (1) 01:17 (3) 06:31 (53) 03:11 (0) 01:03 (3)                     00:09 (4) Urban Boström Solna OK
        01:44 (5) 04:13 (3) 06:46 (6) 09:54 (4) 12:17 (2) 17:26 (5) 20:15 (4) 23:02 (3) 24:27 (3) 25:44 (2) 32:15 (9) 35:26 (8) 36:29 (8)                     36:38 (8)    
9 Rune Carlsson Sundbybergs IK 37:30 01:47 (7) 02:49 (20) 02:45 (18) 03:00 (2) 02:35 (19) 05:06 (12) 02:49 (8) 03:33 (19) 01:51 (26) 01:47 (22) 04:36 (16) 03:32 (9) 01:09 (7)                     00:11 (11) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        01:47 (7) 04:36 (9) 07:21 (12) 10:21 (8) 12:56 (7) 18:02 (6) 20:51 (6) 24:24 (9) 26:15 (9) 28:02 (9) 32:38 (10) 36:10 (9) 37:19 (9)                     37:30 (9)    
10 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 37:33 01:42 (2) 02:30 (6) 02:23 (6) 03:45 (16) 02:18 (6) 05:45 (29) 02:49 (10) 02:53 (6) 01:49 (20) 01:29 (10) 04:13 (12) 04:35 (37) 01:14 (15)                     00:08 (2) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:42 (2) 04:12 (2) 06:35 (3) 10:20 (7) 12:38 (5) 18:23 (8) 21:12 (8) 24:05 (8) 25:54 (8) 27:23 (8) 31:36 (7) 36:11 (10) 37:25 (10)                     37:33 (10)    
11 Anne-Chr Schunnesson Attunda OK 38:31 01:44 (5) 02:39 (9) 02:52 (20) 03:52 (22) 03:28 (54) 04:55 (10) 02:52 (12) 03:05 (9) 01:48 (17) 01:28 (8) 04:21 (14) 04:06 (21) 01:10 (10)                     00:11 (11) Anne-Chr Schunnesson Attunda OK
        01:44 (5) 04:23 (7) 07:15 (9) 11:07 (12) 14:35 (16) 19:30 (13) 22:22 (13) 25:27 (11) 27:15 (12) 28:43 (11) 33:04 (12) 37:10 (13) 38:20 (12)                     38:31 (11)    
12 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 38:33 01:42 (2) 03:09 (38) 02:17 (4) 03:29 (10) 02:42 (23) 06:22 (38) 02:43 (4) 03:01 (8) 01:44 (11) 01:39 (15) 04:29 (15) 03:52 (13) 01:11 (12)                     00:13 (19) Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK
        01:42 (2) 04:51 (13) 07:08 (8) 10:37 (10) 13:19 (8) 19:41 (14) 22:24 (14) 25:25 (10) 27:09 (11) 28:48 (12) 33:17 (13) 37:09 (12) 38:20 (12)                     38:33 (12)    
13 Bengt Andersson Söder 38:52 01:40 (1) 02:40 (10) 02:35 (15) 03:06 (4) 02:19 (8) 04:31 (6) 04:50 (60) 03:52 (28) 01:42 (8) 01:37 (13) 04:01 (7) 04:10 (23) 01:14 (15)                     00:35 (65) Bengt Andersson Söder
        01:40 (1) 04:20 (6) 06:55 (7) 10:01 (5) 12:20 (3) 16:51 (3) 21:41 (10) 25:33 (13) 27:15 (12) 28:52 (13) 32:53 (11) 37:03 (11) 38:17 (11)                     38:52 (13)    
14 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 40:08 02:39 (44) 02:35 (8) 02:38 (16) 03:38 (13) 02:31 (15) 04:51 (9) 03:22 (21) 03:20 (13) 01:47 (15) 01:51 (26) 05:17 (28) 04:08 (22) 01:21 (24)                     00:10 (9) Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK
        02:39 (44) 05:14 (25) 07:52 (18) 11:30 (15) 14:01 (12) 18:52 (12) 22:14 (11) 25:34 (14) 27:21 (14) 29:12 (14) 34:29 (15) 38:37 (14) 39:58 (15)                     40:08 (14)    
15 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 40:10 02:11 (21) 02:56 (27) 02:27 (8) 04:58 (57) 02:31 (15) 05:51 (31) 02:57 (13) 03:39 (20) 01:44 (11) 01:22 (4) 03:50 (4) 04:23 (31) 01:05 (5)                     00:16 (36) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        02:11 (21) 05:07 (19) 07:34 (14) 12:32 (25) 15:03 (20) 20:54 (24) 23:51 (17) 27:30 (17) 29:14 (17) 30:36 (16) 34:26 (14) 38:49 (15) 39:54 (14)                     40:10 (15)    
16 Christer Andersson ATG 41:17 02:13 (22) 02:31 (7) 02:34 (13) 03:49 (18) 02:26 (12) 05:16 (15) 03:29 (24) 03:54 (30) 01:50 (24) 01:48 (24) 04:48 (20) 04:59 (49) 01:27 (33)                     00:13 (19) Christer Andersson ATG
        02:13 (22) 04:44 (11) 07:18 (11) 11:07 (12) 13:33 (10) 18:49 (11) 22:18 (12) 26:12 (15) 28:02 (15) 29:50 (15) 34:38 (16) 39:37 (16) 41:04 (16)                     41:17 (16)    
17 Josefin Wångdahl IFK Lidingö SOK 42:35 01:59 (11) 02:19 (3) 02:18 (5) 03:30 (11) 05:37 (65) 07:31 (51) 03:26 (22) 03:50 (27) 01:35 (3) 01:23 (5) 04:02 (8) 03:56 (14) 01:00 (1) 01:10 (1)                     Josefin Wångdahl IFK Lidingö SOK
        01:59 (11) 04:18 (5) 06:36 (4) 10:06 (6) 15:43 (28) 23:14 (36) 26:40 (32) 30:30 (30) 32:05 (28) 33:28 (25) 37:30 (19) 41:26 (18) 42:26 (17) 43:36 (1)                 Ej tid  ----->      
18 Christer Hedin IFK Enskede 43:00 02:44 (46) 02:42 (13) 03:19 (43) 03:48 (17) 02:16 (4) 05:24 (19) 03:38 (29) 03:16 (12) 01:48 (17) 01:57 (31) 05:46 (38) 04:12 (24) 01:54 (59)                     00:16 (36) Christer Hedin IFK Enskede
        02:44 (46) 05:26 (28) 08:45 (32) 12:33 (27) 14:49 (19) 20:13 (17) 23:51 (17) 27:07 (16) 28:55 (16) 30:52 (17) 36:38 (17) 40:50 (17) 42:44 (18)                     43:00 (17)    
19 Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn 43:23 01:52 (8) 02:48 (19) 02:41 (17) 04:07 (30) 04:10 (60) 04:39 (7) 04:57 (61) 04:22 (47) 01:46 (13) 01:56 (30) 04:40 (17) 03:46 (11) 01:31 (38)                     00:08 (2) Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn
        01:52 (8) 04:40 (10) 07:21 (12) 11:28 (14) 15:38 (27) 20:17 (18) 25:14 (26) 29:36 (25) 31:22 (25) 33:18 (23) 37:58 (22) 41:44 (19) 43:15 (19)                     43:23 (18)    
20 Ulla Clevnert Spårvägens OK 43:36 02:00 (13) 03:10 (39) 03:11 (33) 03:39 (14) 02:32 (17) 08:14 (58) 03:49 (31) 04:01 (38) 01:48 (17) 01:26 (7) 03:51 (5) 04:17 (27) 01:29 (35)                     00:09 (4) Ulla Clevnert Spårvägens OK
        02:00 (13) 05:10 (21) 08:21 (26) 12:00 (18) 14:32 (15) 22:46 (30) 26:35 (30) 30:36 (32) 32:24 (30) 33:50 (28) 37:41 (20) 41:58 (20) 43:27 (21)                     43:36 (19)    
21 Bo Eklund IF Thor 43:41 02:14 (23) 02:59 (30) 03:06 (28) 03:52 (22) 02:29 (14) 05:29 (21) 04:16 (51) 03:49 (26) 02:03 (41) 02:00 (36) 05:11 (27) 04:35 (37) 01:23 (26)                     00:15 (29) Bo Eklund IF Thor
        02:14 (23) 05:13 (23) 08:19 (25) 12:11 (22) 14:40 (18) 20:09 (16) 24:25 (22) 28:14 (20) 30:17 (19) 32:17 (18) 37:28 (18) 42:03 (21) 43:26 (20)                     43:41 (20)    
22 Kenneth Berglund Hellas Orientering 44:08 02:06 (18) 03:02 (33) 03:08 (32) 04:07 (30) 02:45 (24) 05:17 (16) 03:19 (18) 04:24 (50) 02:10 (49) 02:05 (43) 05:23 (30) 04:28 (33) 01:39 (47)                     00:15 (33) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        02:06 (18) 05:08 (20) 08:16 (24) 12:23 (23) 15:08 (22) 20:25 (20) 23:44 (16) 28:08 (19) 30:18 (20) 32:23 (19) 37:46 (21) 42:14 (22) 43:53 (22)                     44:08 (21)    
23 Ulla Gummeson Väsby OK 44:26 02:03 (15) 02:59 (30) 03:41 (51) 04:09 (32) 02:25 (11) 05:33 (22) 03:28 (23) 05:19 (59) 01:56 (33) 02:05 (42) 05:08 (24) 04:04 (18) 01:23 (26)                     00:13 (19) Ulla Gummeson Väsby OK
        02:03 (15) 05:02 (18) 08:43 (30) 12:52 (32) 15:17 (23) 20:50 (23) 24:18 (21) 29:37 (26) 31:33 (26) 33:38 (26) 38:46 (24) 42:50 (24) 44:13 (24)                     44:26 (22)    
24 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 44:27 02:20 (28) 03:06 (36) 03:07 (31) 04:12 (36) 02:39 (22) 05:14 (14) 03:30 (26) 04:23 (49) 02:06 (43) 02:00 (36) 05:22 (29) 04:38 (40) 01:33 (42)                     00:17 (42) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        02:20 (28) 05:26 (28) 08:33 (27) 12:45 (30) 15:24 (24) 20:38 (21) 24:08 (20) 28:31 (21) 30:37 (21) 32:37 (20) 37:59 (23) 42:37 (23) 44:10 (23)                     44:27 (23)    
25 Börje Pahlén Söders-Tyresö 45:12 03:07 (56) 02:55 (24) 03:31 (49) 03:52 (22) 03:27 (52) 06:02 (33) 03:55 (40) 03:40 (21) 01:54 (31) 01:59 (34) 04:43 (18) 04:14 (25) 01:29 (35)                     00:24 (56) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        03:07 (56) 06:02 (47) 09:33 (42) 13:25 (39) 16:52 (38) 22:54 (32) 26:49 (35) 30:29 (29) 32:23 (29) 34:22 (29) 39:05 (26) 43:19 (25) 44:48 (25)                     45:12 (24)    
26 John Östlund Sundbybergs IK 45:22 02:26 (32) 03:20 (43) 03:25 (46) 04:53 (55) 02:59 (36) 05:44 (28) 03:30 (26) 03:44 (23) 02:01 (39) 01:43 (18) 05:10 (26) 04:34 (36) 01:43 (50)                     00:10 (6) John Östlund Sundbybergs IK
        02:26 (32) 05:46 (39) 09:11 (41) 14:04 (45) 17:03 (42) 22:47 (31) 26:17 (29) 30:01 (27) 32:02 (27) 33:45 (27) 38:55 (25) 43:29 (26) 45:12 (26)                     45:22 (25)    
27 Thord Rådberg OK Roslagen 45:34 02:27 (34) 02:43 (15) 02:59 (25) 03:54 (26) 03:24 (49) 05:49 (30) 03:09 (14) 04:33 (53) 01:56 (33) 01:46 (21) 07:41 (60) 03:44 (10) 01:16 (19)                     00:13 (19) Thord Rådberg OK Roslagen
        02:27 (34) 05:10 (21) 08:09 (23) 12:03 (19) 15:27 (25) 21:16 (26) 24:25 (22) 28:58 (23) 30:54 (23) 32:40 (21) 40:21 (30) 44:05 (28) 45:21 (27)                     45:34 (26)    
28 Birgitta Klang Långhundra IF 45:59 02:28 (36) 03:35 (56) 02:54 (21) 03:51 (20) 02:49 (28) 05:28 (20) 03:55 (40) 03:59 (35) 01:54 (31) 01:51 (26) 06:46 (56) 04:16 (26) 01:55 (61)                     00:18 (47) Birgitta Klang Långhundra IF
        02:28 (36) 06:03 (48) 08:57 (35) 12:48 (31) 15:37 (26) 21:05 (25) 25:00 (25) 28:59 (24) 30:53 (22) 32:44 (22) 39:30 (28) 43:46 (27) 45:41 (28)                     45:59 (27)    
29 Aila Halttunen Haninge SOK 46:08 02:51 (50) 02:44 (16) 03:01 (26) 03:49 (18) 03:27 (51) 06:09 (35) 04:34 (57) 03:58 (34) 02:12 (53) 01:53 (28) 05:04 (23) 04:40 (41) 01:28 (34)                     00:18 (47) Aila Halttunen Haninge SOK
        02:51 (50) 05:35 (35) 08:36 (28) 12:25 (24) 15:52 (29) 22:01 (27) 26:35 (30) 30:33 (31) 32:45 (32) 34:38 (30) 39:42 (29) 44:22 (29) 45:50 (29)                     46:08 (28)    
30 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 46:41 02:53 (52) 03:27 (54) 03:36 (50) 04:37 (49) 02:50 (29) 05:18 (17) 04:06 (45) 04:00 (37) 01:49 (20) 03:42 (66) 04:57 (21) 04:01 (16) 01:14 (15)                     00:11 (11) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        02:53 (52) 06:20 (51) 09:56 (47) 14:33 (49) 17:23 (43) 22:41 (29) 26:47 (34) 30:47 (33) 32:36 (31) 36:18 (40) 41:15 (31) 45:16 (31) 46:30 (30)                     46:41 (29)    
31 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 46:43 01:56 (9) 03:02 (33) 02:58 (24) 03:43 (15) 02:35 (18) 05:34 (24) 04:11 (48) 03:59 (35) 01:49 (20) 03:36 (65) 06:04 (45) 05:21 (57) 01:44 (52)                     00:11 (11) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        01:56 (9) 04:58 (15) 07:56 (19) 11:39 (16) 14:14 (13) 19:48 (15) 23:59 (19) 27:58 (18) 29:47 (18) 33:23 (24) 39:27 (27) 44:48 (30) 46:32 (31)                     46:43 (30)    
32 Eva von Heijne Sigtuna OK 47:47 03:33 (60) 03:19 (42) 03:06 (28) 03:53 (25) 03:09 (42) 06:04 (34) 03:10 (15) 04:09 (42) 02:24 (58) 02:01 (38) 07:18 (59) 03:59 (15) 01:20 (23)                     00:22 (55) Eva von Heijne Sigtuna OK
        03:33 (60) 06:52 (54) 09:58 (50) 13:51 (43) 17:00 (40) 23:04 (33) 26:14 (28) 30:23 (28) 32:47 (33) 34:48 (31) 42:06 (38) 46:05 (32) 47:25 (32)                     47:47 (31)    
33 Jan Larsson Tullinge SK 47:55 02:34 (41) 03:12 (41) 03:13 (38) 04:17 (38) 02:57 (32) 07:26 (50) 03:50 (32) 04:22 (47) 02:02 (40) 02:14 (50) 05:39 (35) 04:28 (33) 01:26 (31)                     00:15 (29) Jan Larsson Tullinge SK
        02:34 (41) 05:46 (39) 08:59 (36) 13:16 (36) 16:13 (34) 23:39 (37) 27:29 (37) 31:51 (39) 33:53 (37) 36:07 (38) 41:46 (32) 46:14 (33) 47:40 (33)                     47:55 (32)    
34 Björn Stolt OK Ravinen 47:57 02:22 (30) 03:06 (36) 03:15 (40) 04:11 (35) 03:11 (45) 07:48 (54) 04:09 (47) 04:07 (41) 01:52 (28) 02:08 (47) 05:41 (36) 04:32 (35) 01:25 (29)                     00:10 (6) Björn Stolt OK Ravinen
        02:22 (30) 05:28 (30) 08:43 (30) 12:54 (33) 16:05 (32) 23:53 (39) 28:02 (41) 32:09 (42) 34:01 (40) 36:09 (39) 41:50 (33) 46:22 (36) 47:47 (34)                     47:57 (33)    
35 Evert Sandahl Täby OK 48:07 02:05 (17) 02:51 (22) 03:12 (35) 04:24 (45) 02:35 (18) 05:36 (25) 04:11 (48) 03:54 (29) 02:06 (43) 05:12 (68) 05:53 (40) 04:19 (28) 01:29 (35)                     00:20 (52) Evert Sandahl Täby OK
        02:05 (17) 04:56 (14) 08:08 (22) 12:32 (25) 15:07 (21) 20:43 (22) 24:54 (24) 28:48 (22) 30:54 (23) 36:06 (37) 41:59 (35) 46:18 (35) 47:47 (34)                     48:07 (34)    
36 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 48:22 02:45 (47) 03:05 (35) 03:12 (35) 04:28 (46) 02:57 (32) 06:45 (42) 04:12 (50) 04:20 (45) 02:03 (41) 02:09 (48) 06:00 (43) 04:19 (28) 01:50 (56)                     00:17 (42) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        02:45 (47) 05:50 (43) 09:02 (39) 13:30 (40) 16:27 (35) 23:12 (35) 27:24 (36) 31:44 (38) 33:47 (35) 35:56 (35) 41:56 (34) 46:15 (34) 48:05 (36)                     48:22 (35)    
37 Ove Forsberg Turebergs IF 48:36 02:14 (23) 02:45 (17) 03:06 (28) 05:11 (59) 03:30 (55) 08:09 (57) 03:46 (30) 03:46 (24) 02:11 (52) 02:39 (58) 04:47 (19) 04:23 (31) 01:54 (59)                     00:15 (29) Ove Forsberg Turebergs IF
        02:14 (23) 04:59 (17) 08:05 (21) 13:16 (36) 16:46 (37) 24:55 (46) 28:41 (44) 32:27 (43) 34:38 (42) 37:17 (43) 42:04 (36) 46:27 (37) 48:21 (37)                     48:36 (36)    
38 Ulf Andersson Rimbo SSK 48:53 05:21 (65) 03:21 (45) 02:56 (23) 04:16 (37) 02:27 (13) 05:33 (22) 05:35 (64) 03:29 (18) 02:08 (45) 01:59 (34) 05:35 (34) 04:36 (39) 01:25 (29)                     00:12 (16) Ulf Andersson Rimbo SSK
        05:21 (65) 08:42 (62) 11:38 (58) 15:54 (56) 18:21 (51) 23:54 (40) 29:29 (46) 32:58 (45) 35:06 (44) 37:05 (42) 42:40 (40) 47:16 (38) 48:41 (38)                     48:53 (37)    
39 Björn Ekblom OK Skogsluffarnas 49:18 02:03 (15) 02:55 (24) 02:51 (19) 04:20 (39) 05:14 (63) 07:05 (45) 03:29 (24) 03:42 (22) 02:13 (55) 01:58 (32) 06:17 (50) 05:12 (56) 01:40 (49)                     00:19 (49) Björn Ekblom OK Skogsluffarnas
        02:03 (15) 04:58 (15) 07:49 (16) 12:09 (21) 17:23 (43) 24:28 (45) 27:57 (40) 31:39 (37) 33:52 (36) 35:50 (34) 42:07 (39) 47:19 (39) 48:59 (39)                     49:18 (38)    
40 Lars Dyrhage Järfälla OK 49:48 02:22 (30) 03:26 (53) 03:13 (38) 04:21 (40) 02:37 (21) 06:13 (37) 03:55 (40) 05:28 (60) 02:23 (57) 02:22 (52) 06:32 (54) 04:45 (42) 01:43 (50)                     00:28 (62) Lars Dyrhage Järfälla OK
        02:22 (30) 05:48 (42) 09:01 (38) 13:22 (38) 15:59 (30) 22:12 (28) 26:07 (27) 31:35 (36) 33:58 (38) 36:20 (41) 42:52 (41) 47:37 (40) 49:20 (40)                     49:48 (39)    
41 Stig Jaremalm Vallentuna Össeby OL 50:06 03:09 (57) 03:45 (58) 02:55 (22) 03:57 (28) 03:09 (42) 07:17 (49) 03:19 (18) 03:54 (30) 01:47 (15) 02:29 (55) 08:47 (65) 04:05 (20) 01:18 (20)                     00:15 (33) Stig Jaremalm Vallentuna Össeby OL
        03:09 (57) 06:54 (55) 09:49 (44) 13:46 (42) 16:55 (39) 24:12 (42) 27:31 (38) 31:25 (35) 33:12 (34) 35:41 (33) 44:28 (45) 48:33 (41) 49:51 (41)                     50:06 (40)    
42 Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL 50:26 02:15 (26) 03:22 (47) 04:14 (59) 04:39 (50) 03:32 (57) 07:05 (45) 03:50 (32) 04:41 (54) 02:12 (53) 02:12 (49) 05:49 (39) 04:47 (43) 01:31 (38)                     00:17 (42) Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL
        02:15 (26) 05:37 (37) 09:51 (45) 14:30 (48) 18:02 (48) 25:07 (48) 28:57 (45) 33:38 (46) 35:50 (45) 38:02 (44) 43:51 (42) 48:38 (43) 50:09 (42)                     50:26 (41)    
42 Stefan Pettersson Klubblös 50:26 02:52 (51) 03:53 (60) 03:12 (35) 05:53 (61) 02:47 (26) 05:19 (18) 04:22 (54) 03:48 (25) 01:53 (29) 01:38 (14) 08:24 (63) 04:55 (46) 01:13 (14)                     00:17 (42) Stefan Pettersson Klubblös
        02:52 (51) 06:45 (53) 09:57 (48) 15:50 (55) 18:37 (52) 23:56 (41) 28:18 (43) 32:06 (41) 33:59 (39) 35:37 (32) 44:01 (44) 48:56 (45) 50:09 (42)                     50:26 (41)    
44 Marianne Söderberg IFK Lidingö SOK 50:36 02:43 (45) 03:23 (49) 04:02 (57) 04:49 (52) 03:08 (41) 05:38 (26) 03:53 (37) 04:15 (44) 02:21 (56) 01:49 (25) 06:03 (44) 06:31 (63) 01:45 (53)                     00:16 (36) Marianne Söderberg IFK Lidingö SOK
        02:43 (45) 06:06 (49) 10:08 (53) 14:57 (52) 18:05 (50) 23:43 (38) 27:36 (39) 31:51 (39) 34:12 (41) 36:01 (36) 42:04 (36) 48:35 (42) 50:20 (44)                     50:36 (43)    
45 Per Geijer FM IF 50:57 02:26 (32) 03:34 (55) 03:47 (53) 04:22 (41) 02:51 (30) 08:03 (55) 05:16 (62) 04:29 (51) 02:10 (50) 01:45 (20) 05:09 (25) 04:51 (44) 01:55 (61)                     00:19 (49) Per Geijer FM IF
        02:26 (32) 06:00 (46) 09:47 (43) 14:09 (46) 17:00 (40) 25:03 (47) 30:19 (48) 34:48 (48) 36:58 (46) 38:43 (45) 43:52 (43) 48:43 (44) 50:38 (45)                     50:57 (44)    
46 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 52:16 02:27 (34) 03:24 (51) 04:16 (62) 04:52 (54) 05:06 (61) 06:23 (39) 04:01 (43) 03:55 (33) 02:52 (64) 02:06 (45) 06:10 (48) 04:56 (47) 01:32 (41)                     00:16 (36) Eva-Stina Svärd Haninge SOK
        02:27 (34) 05:51 (44) 10:07 (52) 14:59 (53) 20:05 (56) 26:28 (49) 30:29 (49) 34:24 (47) 37:16 (47) 39:22 (46) 45:32 (46) 50:28 (46) 52:00 (46)                     52:16 (45)    
47 Hans Carlsson Hellas Orientering 53:19 01:59 (11) 03:46 (59) 03:05 (27) 04:09 (32) 05:56 (66) 08:07 (56) 04:21 (52) 05:02 (58) 01:56 (33) 02:05 (42) 06:21 (52) 04:59 (49) 01:21 (24)                     00:12 (16) Hans Carlsson Hellas Orientering
        01:59 (11) 05:45 (38) 08:50 (34) 12:59 (34) 18:55 (53) 27:02 (50) 31:23 (50) 36:25 (50) 38:21 (48) 40:26 (47) 46:47 (47) 51:46 (47) 53:07 (47)                     53:19 (46)    
48 Gösta Guteland Snättringe SK 53:50 02:30 (37) 02:59 (30) 04:24 (64) 05:44 (60) 02:23 (9) 13:06 (63) 03:16 (17) 03:21 (14) 01:51 (26) 01:58 (32) 05:24 (31) 05:11 (55) 01:18 (20)                     00:25 (57) Gösta Guteland Snättringe SK
        02:30 (37) 05:29 (32) 09:53 (46) 15:37 (54) 18:00 (47) 31:06 (57) 34:22 (55) 37:43 (55) 39:34 (53) 41:32 (52) 46:56 (48) 52:07 (49) 53:25 (48)                     53:50 (47)    
49 Conny Husén OK Roslagen 53:52 02:49 (49) 02:58 (28) 03:17 (42) 03:30 (11) 14:11 (69) 07:01 (43) 03:19 (18) 03:21 (14) 01:50 (24) 01:47 (22) 04:13 (12) 04:03 (17) 01:18 (21)                     00:15 (29) Conny Husén OK Roslagen
        02:49 (49) 05:47 (41) 09:04 (40) 12:34 (28) 26:45 (65) 33:46 (62) 37:05 (60) 40:26 (57) 42:16 (57) 44:03 (55) 48:16 (54) 52:19 (51) 53:37 (49)                     53:52 (48)    
50 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 53:54 09:01 (68) 02:50 (21) 03:27 (47) 04:23 (42) 02:58 (34) 05:41 (27) 03:54 (38) 04:21 (46) 02:09 (48) 02:27 (54) 05:59 (42) 04:52 (45) 01:36 (46)                     00:16 (36) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        09:01 (68) 11:51 (67) 15:18 (64) 19:41 (59) 22:39 (58) 28:20 (54) 32:14 (53) 36:35 (52) 38:44 (49) 41:11 (50) 47:10 (50) 52:02 (48) 53:38 (50)                     53:54 (49)    
51 Martin Eriksson OK Södertörn 54:13 02:38 (42) 03:20 (43) 04:14 (59) 09:46 (68) 03:01 (38) 05:54 (32) 03:51 (35) 04:12 (43) 02:08 (45) 02:04 (41) 05:55 (41) 05:10 (54) 01:39 (47)                     00:21 (54) Martin Eriksson OK Södertörn
        02:38 (42) 05:58 (45) 10:12 (54) 19:58 (61) 22:59 (60) 28:53 (55) 32:44 (54) 36:56 (53) 39:04 (52) 41:08 (48) 47:03 (49) 52:13 (50) 53:52 (51)                     54:13 (50)    
52 Kurt Andersson Enebybergs IF 55:11 03:02 (55) 03:53 (60) 03:27 (47) 04:23 (42) 02:58 (34) 06:44 (41) 05:18 (63) 07:28 (66) 02:42 (63) 01:55 (29) 06:08 (47) 04:56 (47) 01:50 (56)                     00:27 (59) Kurt Andersson Enebybergs IF
        03:02 (55) 06:55 (56) 10:22 (55) 14:45 (50) 17:43 (45) 24:27 (44) 29:45 (47) 37:13 (54) 39:55 (54) 41:50 (53) 47:58 (51) 52:54 (52) 54:44 (52)                     55:11 (51)    
53 Monika Adolfsson IBM 56:29 04:27 (63) 03:22 (47) 03:51 (56) 04:58 (57) 03:24 (49) 07:10 (48) 04:26 (55) 04:48 (57) 02:31 (59) 02:29 (55) 06:41 (55) 05:49 (59) 02:06 (64)                     00:27 (59) Monika Adolfsson IBM
        04:27 (63) 07:49 (59) 11:40 (60) 16:38 (58) 20:02 (55) 27:12 (52) 31:38 (52) 36:26 (51) 38:57 (51) 41:26 (51) 48:07 (52) 53:56 (53) 56:02 (53)                     56:29 (52)    
54 Uno Adolfsson IBM-Klubben 56:32 04:26 (62) 03:23 (49) 03:49 (55) 04:56 (56) 03:27 (51) 07:01 (43) 04:33 (56) 04:47 (56) 02:32 (60) 02:15 (51) 06:58 (57) 05:53 (60) 02:05 (63)                     00:27 (59) Uno Adolfsson IBM-Klubben
        04:26 (62) 07:49 (59) 11:38 (58) 16:34 (57) 20:01 (54) 27:02 (50) 31:35 (51) 36:22 (49) 38:54 (50) 41:09 (49) 48:07 (52) 54:00 (54) 56:05 (54)                     56:32 (53)    
55 Svante Frid Enebybergs IF 57:26 02:09 (20) 04:24 (63) 03:24 (44) 04:00 (29) 06:11 (67) 07:07 (47) 11:21 (68) 03:24 (16) 01:46 (13) 03:15 (62) 04:57 (21) 04:04 (18) 01:14 (15)                     00:10 (8) Svante Frid Enebybergs IF
        02:09 (20) 06:33 (52) 09:57 (48) 13:57 (44) 20:08 (57) 27:15 (53) 38:36 (62) 42:00 (61) 43:46 (59) 47:01 (60) 51:58 (59) 56:02 (56) 57:16 (55)                     57:26 (54)    
56 Ulf Nordin Snättringe SK 58:04 02:14 (23) 03:21 (45) 03:24 (44) 04:39 (50) 03:01 (38) 06:32 (40) 03:35 (28) 04:05 (39) 11:17 (69) 02:03 (39) 05:34 (33) 06:07 (61) 01:52 (58)                     00:20 (51) Ulf Nordin Snättringe SK
        02:14 (23) 05:35 (35) 08:59 (36) 13:38 (41) 16:39 (36) 23:11 (34) 26:46 (33) 30:51 (34) 42:08 (55) 44:11 (56) 49:45 (55) 55:52 (55) 57:44 (56)                     58:04 (55)    
57 Tomas Pettersson Haninge SOK 58:16 02:54 (53) 02:40 (11) 02:26 (7) 03:51 (20) 02:48 (27) 16:39 (66) 03:54 (38) 08:27 (68) 01:49 (20) 01:40 (16) 05:43 (37) 03:48 (12) 01:23 (27)                     00:14 (25) Tomas Pettersson Haninge SOK
        02:54 (53) 05:34 (34) 08:00 (20) 11:51 (17) 14:39 (17) 31:18 (58) 35:12 (57) 43:39 (62) 45:28 (62) 47:08 (61) 52:51 (61) 56:39 (59) 58:02 (57)                     58:16 (56)    
57 Ingemar Johnsson OK Södertörn 58:16 02:46 (48) 03:24 (51) 03:48 (54) 04:49 (52) 03:12 (47) 14:06 (65) 04:03 (44) 04:05 (39) 01:58 (36) 02:37 (57) 06:18 (51) 05:09 (53) 01:47 (55)                     00:14 (26) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        02:46 (48) 06:10 (50) 09:58 (50) 14:47 (51) 17:59 (46) 32:05 (60) 36:08 (59) 40:13 (56) 42:11 (56) 44:48 (57) 51:06 (57) 56:15 (57) 58:02 (57)                     58:16 (56)    
59 Ingrid Graneli Haninge SOK 59:03 02:33 (40) 02:55 (24) 03:11 (33) 04:36 (48) 02:45 (24) 17:15 (68) 03:50 (32) 04:46 (55) 02:00 (38) 02:03 (39) 06:04 (45) 05:21 (57) 01:31 (38)                     00:13 (19) Ingrid Graneli Haninge SOK
        02:33 (40) 05:28 (30) 08:39 (29) 13:15 (35) 16:00 (31) 33:15 (61) 37:05 (60) 41:51 (60) 43:51 (60) 45:54 (59) 51:58 (59) 57:19 (60) 58:50 (59)                     59:03 (58)    
60 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 60:56 02:32 (39) 02:51 (22) 05:57 (67) 08:33 (67) 02:59 (36) 07:34 (52) 04:21 (52) 06:19 (64) 02:08 (45) 02:07 (46) 05:28 (32) 08:02 (68) 01:34 (45)                     00:31 (63) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        02:32 (39) 05:23 (27) 11:20 (57) 19:53 (60) 22:52 (59) 30:26 (56) 34:47 (56) 41:06 (58) 43:14 (58) 45:21 (58) 50:49 (56) 58:51 (61) 60:25 (60)                     60:56 (59)    
61 Jan Olof Norén Järla Orientering 62:48 02:21 (29) 03:10 (39) 03:15 (40) 03:55 (27) 05:22 (64) 06:10 (36) 03:51 (35) 04:29 (51) 02:10 (49) 08:30 (69) 08:11 (62) 05:08 (52) 03:58 (69) 01:58 (2)                 00:20 (51) Jan Olof Norén Järla Orientering
        02:21 (29) 05:31 (33) 08:46 (33) 12:41 (29) 18:03 (49) 24:13 (43) 28:04 (42) 32:33 (44) 34:43 (43) 43:13 (54) 51:24 (58) 56:32 (58) 60:30 (61) 62:28 (2)                 62:48 (60)    
62 Siv Frölund Haninge SOK 64:20 07:46 (67) 05:23 (65) 03:42 (52) 04:31 (47) 03:03 (40) 14:02 (64) 04:06 (45) 03:54 (29) 02:33 (61) 02:25 (53) 06:13 (49) 05:01 (51) 01:26 (31)                     00:15 (29) Siv Frölund Haninge SOK
        07:46 (67) 13:09 (68) 16:51 (67) 21:22 (65) 24:25 (64) 38:27 (64) 42:33 (64) 46:27 (63) 49:00 (63) 51:25 (63) 57:38 (63) 62:39 (62) 64:05 (62)                     64:20 (61)    
63 Per Södersten Gustavsberg 70:42 03:12 (58) 04:28 (64) 08:55 (69) 04:09 (32) 03:09 (42) 17:06 (67) 03:14 (16) 05:40 (63) 01:58 (36) 01:44 (19) 08:54 (66) 06:24 (62) 01:33 (43)                     00:16 (36) Per Södersten Gustavsberg
        03:12 (58) 07:40 (58) 16:35 (66) 20:44 (64) 23:53 (62) 40:59 (66) 44:13 (65) 49:53 (65) 51:51 (65) 53:35 (64) 62:29 (65) 68:53 (63) 70:26 (63)                     70:42 (62)    
64 Anders Hallgren Gustavsberg 71:46 03:33 (60) 06:07 (67) 04:16 (62) 06:07 (63) 04:00 (58) 12:26 (61) 05:42 (65) 05:39 (62) 02:56 (65) 02:52 (59) 07:54 (61) 07:37 (67) 02:11 (65)                     00:26 (58) Anders Hallgren Gustavsberg
        03:33 (60) 09:40 (63) 13:56 (62) 20:03 (62) 24:03 (63) 36:29 (63) 42:11 (63) 47:50 (64) 50:46 (64) 53:38 (65) 61:32 (64) 69:09 (64) 71:20 (64)                     71:46 (63)    
65 UC Lybert Eriksson Väsby OK 72:42 10:35 (69) 03:43 (57) 04:12 (58) 05:59 (62) 03:12 (47) 12:00 (60) 04:34 (57) 06:22 (65) 02:36 (62) 03:02 (60) 07:15 (58) 07:09 (64) 01:46 (54)                     00:17 (42) UC Lybert Eriksson Väsby OK
        10:35 (69) 14:18 (69) 18:30 (69) 24:29 (67) 27:41 (66) 39:41 (65) 44:15 (66) 50:37 (66) 53:13 (66) 56:15 (66) 63:30 (66) 70:39 (65) 72:25 (65)                     72:42 (64)    
66 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 77:08 03:24 (59) 04:08 (62) 04:14 (59) 08:22 (66) 03:31 (56) 07:41 (53) 04:38 (59) 05:33 (61) 02:59 (66) 03:23 (63) 08:25 (64) 17:36 (69) 02:37 (67)                     00:37 (67) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        03:24 (59) 07:32 (57) 11:46 (61) 20:08 (63) 23:39 (61) 31:20 (59) 35:58 (58) 41:31 (59) 44:30 (61) 47:53 (62) 56:18 (62) 73:54 (66) 76:31 (66)                     77:08 (65)    
67 Ingvar Oskarsson Klubblös 84:57 05:11 (64) 05:42 (66) 07:29 (68) 07:46 (65) 05:12 (62) 10:19 (59) 06:30 (67) 07:57 (67) 03:27 (68) 03:34 (64) 10:50 (68) 07:21 (66) 03:06 (68)                     00:33 (64) Ingvar Oskarsson Klubblös
        05:11 (64) 10:53 (65) 18:22 (68) 26:08 (68) 31:20 (68) 41:39 (67) 48:09 (67) 56:06 (67) 59:33 (67) 63:07 (67) 73:57 (67) 81:18 (67) 84:24 (67)                     84:57 (66)    
68 Tomas Möller OK Södertörn 88:02 02:54 (53) 08:09 (69) 05:05 (66) 06:32 (64) 09:52 (68) 12:48 (62) 05:46 (66) 09:45 (69) 03:10 (67) 03:04 (61) 10:50 (68) 07:15 (65) 02:17 (66)                     00:35 (65) Tomas Möller OK Södertörn
        02:54 (53) 11:03 (66) 16:08 (65) 22:40 (66) 32:32 (69) 45:20 (68) 51:06 (68) 60:51 (68) 64:01 (68) 67:05 (68) 77:55 (68) 85:10 (68) 87:27 (68)                     88:02 (67)    
69 Gunnar Hellström Haninge SOK 99:00 02:06 (18) 07:40 (68) 04:34 (65) 12:14 (69) 03:11 (45) 30:30 (69) 11:35 (69) 03:28 (17) 01:53 (29) 05:09 (67) 10:05 (67) 04:19 (29) 01:33 (42)                     00:43 (68) Gunnar Hellström Haninge SOK
        02:06 (18) 09:46 (64) 14:20 (63) 26:34 (69) 29:45 (67) 60:15 (69) 71:50 (69) 75:18 (69) 77:11 (69) 82:20 (69) 92:25 (69) 96:44 (69) 98:17 (69)                     99:00 (68)    
- Jan Söderberg IFK Lidingö SOK 39:04 01:43   02:26   02:20   03:26   02:09   11:02   02:50   01:58   01:35   04:09   03:55   01:19                           00:12   Jan Söderberg IFK Lidingö SOK
        01:43   04:09   06:29   09:55   12:04   23:06   25:56   27:54   29:29   33:38   37:33   38:52                           39:04      
- Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 45:54 02:56   02:59   03:41   03:58   02:51   05:42   03:24   03:53   02:13   01:50   05:14   05:11                           02:02   Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        02:56   05:55   09:36   13:34   16:25   22:07   25:31   29:24   31:37   33:27   38:41   43:52                           45:54      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                       Mål   Bana D - 2,6 km Klubb
1 Ulf Carnby Täby OK 25:59 02:21 (3) 04:31 (1) 02:08 (3) 02:59 (1) 03:59 (2) 01:52 (2) 01:54 (1) 03:04 (1) 02:54 (2)                                     00:17 (8) Ulf Carnby Täby OK
        02:21 (3) 06:52 (1) 09:00 (1) 11:59 (1) 15:58 (1) 17:50 (1) 19:44 (1) 22:48 (1) 25:42 (1)                                     25:59 (1)    
2 Jan Bojling Solna OK 27:22 02:01 (1) 05:14 (5) 02:28 (8) 03:11 (2) 03:54 (1) 01:48 (1) 02:18 (2) 03:27 (2) 02:52 (1)                                     00:09 (1) Jan Bojling Solna OK
        02:01 (1) 07:15 (4) 09:43 (4) 12:54 (4) 16:48 (2) 18:36 (2) 20:54 (2) 24:21 (2) 27:13 (2)                                     27:22 (2)    
3 Kurt Boström OK Linne 30:11 02:25 (4) 04:42 (2) 01:57 (1) 03:38 (5) 04:22 (5) 02:04 (7) 02:50 (8) 03:45 (4) 04:11 (25)                                     00:17 (8) Kurt Boström OK Linne
        02:25 (4) 07:07 (3) 09:04 (2) 12:42 (2) 17:04 (3) 19:08 (3) 21:58 (3) 25:43 (3) 29:54 (3)                                     30:11 (3)    
4 Ulf Eskilsson OK Södertörn 30:23 02:19 (2) 04:47 (3) 02:00 (2) 03:36 (3) 04:58 (9) 02:00 (4) 03:36 (30) 03:44 (3) 03:10 (3)                                     00:13 (4) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        02:19 (2) 07:06 (2) 09:06 (3) 12:42 (2) 17:40 (4) 19:40 (4) 23:16 (4) 27:00 (4) 30:10 (4)                                     30:23 (4)    
5 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 32:03 02:28 (6) 05:34 (9) 02:29 (9) 03:37 (4) 05:07 (11) 02:10 (10) 03:07 (16) 03:55 (7) 03:17 (5)                                     00:19 (16) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        02:28 (6) 08:02 (7) 10:31 (6) 14:08 (5) 19:15 (6) 21:25 (6) 24:32 (6) 28:27 (6) 31:44 (6)                                     32:03 (5)    
5 Kjell Holmberg OK Södertörn 32:03 02:43 (9) 05:47 (12) 02:23 (5) 03:48 (7) 04:00 (3) 02:15 (12) 02:26 (3) 04:05 (9) 04:07 (24)                                     00:29 (44) Kjell Holmberg OK Södertörn
        02:43 (9) 08:30 (8) 10:53 (7) 14:41 (7) 18:41 (5) 20:56 (5) 23:22 (5) 27:27 (5) 31:34 (5)                                     32:03 (5)    
7 Stig Lindskog Visborgs OK 34:02 02:46 (11) 04:48 (4) 02:30 (10) 04:30 (12) 05:29 (14) 02:04 (7) 02:59 (15) 05:07 (30) 03:39 (10)                                     00:10 (2) Stig Lindskog Visborgs OK
        02:46 (11) 07:34 (5) 10:04 (5) 14:34 (6) 20:03 (7) 22:07 (7) 25:06 (7) 30:13 (7) 33:52 (7)                                     34:02 (7)    
8 Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK 35:03 03:00 (14) 06:51 (28) 02:37 (12) 04:33 (15) 04:52 (7) 02:08 (9) 02:53 (11) 04:03 (8) 03:50 (15)                                     00:16 (6) Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK
        03:00 (14) 09:51 (21) 12:28 (10) 17:01 (9) 21:53 (8) 24:01 (8) 26:54 (8) 30:57 (8) 34:47 (8)                                     35:03 (8)    
9 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 36:19 04:15 (41) 06:11 (17) 02:53 (15) 04:35 (16) 04:58 (9) 02:36 (28) 02:57 (13) 03:49 (6) 03:50 (15)                                     00:15 (5) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        04:15 (41) 10:26 (25) 13:19 (15) 17:54 (15) 22:52 (12) 25:28 (12) 28:25 (13) 32:14 (9) 36:04 (9)                                     36:19 (9)    
10 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 36:48 03:22 (25) 06:23 (18) 03:00 (19) 04:43 (22) 05:49 (19) 02:24 (17) 02:29 (4) 04:29 (15) 03:44 (12)                                     00:25 (32) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        03:22 (25) 09:45 (19) 12:45 (13) 17:28 (12) 23:17 (14) 25:41 (14) 28:10 (10) 32:39 (11) 36:23 (10)                                     36:48 (10)    
11 Inger Pahlén Söders-Tyresö 37:03 03:30 (27) 05:30 (6) 03:51 (32) 04:54 (27) 05:30 (15) 02:18 (14) 02:50 (8) 04:35 (17) 03:46 (13)                                     00:19 (16) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        03:30 (27) 09:00 (12) 12:51 (14) 17:45 (13) 23:15 (13) 25:33 (13) 28:23 (12) 32:58 (12) 36:44 (11)                                     37:03 (11)    
12 Kjell Jansson Väsby OK 37:48 02:44 (10) 06:24 (19) 02:27 (7) 04:53 (26) 05:40 (18) 02:29 (24) 03:12 (18) 04:44 (20) 04:55 (41)                                     00:20 (21) Kjell Jansson Väsby OK
        02:44 (10) 09:08 (14) 11:35 (8) 16:28 (8) 22:08 (9) 24:37 (9) 27:49 (9) 32:33 (10) 37:28 (12)                                     37:48 (12)    
13 Lars Nordin Solna OK 38:22 02:58 (13) 07:29 (40) 03:19 (24) 04:42 (21) 05:35 (16) 02:33 (27) 02:43 (6) 04:57 (26) 03:47 (14)                                     00:19 (19) Lars Nordin Solna OK
        02:58 (13) 10:27 (26) 13:46 (19) 18:28 (18) 24:03 (15) 26:36 (15) 29:19 (14) 34:16 (14) 38:03 (14)                                     38:22 (13)    
14 Lars Eric Dahlstedt IFK Lidingö SOK 38:23 03:13 (22) 05:57 (16) 02:33 (11) 05:31 (45) 05:13 (13) 02:29 (24) 03:15 (19) 05:16 (33) 04:29 (31)                                     00:27 (40) Lars Eric Dahlstedt IFK Lidingö SOK
        03:13 (22) 09:10 (15) 11:43 (9) 17:14 (11) 22:27 (10) 24:56 (10) 28:11 (11) 33:27 (13) 37:56 (13)                                     38:23 (14)    
15 Roland Löwgren Spårvägens OK 38:40 03:11 (19) 09:30 (59) 02:12 (4) 05:21 (38) 04:52 (7) 01:58 (3) 02:49 (7) 05:01 (27) 03:28 (6)                                     00:18 (11) Roland Löwgren Spårvägens OK
        03:11 (19) 12:41 (47) 14:53 (27) 20:14 (26) 25:06 (17) 27:04 (16) 29:53 (15) 34:54 (15) 38:22 (15)                                     38:40 (15)    
16 Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK 39:37 02:32 (7) 07:05 (32) 02:54 (16) 04:36 (17) 07:26 (42) 02:49 (39) 02:50 (8) 05:24 (35) 03:42 (11)                                     00:19 (16) Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:32 (7) 09:37 (18) 12:31 (11) 17:07 (10) 24:33 (16) 27:22 (17) 30:12 (16) 35:36 (16) 39:18 (16)                                     39:37 (16)    
17 Sigurd Wallén Täby OK 40:07 03:00 (14) 05:32 (7) 08:52 (58) 03:48 (7) 05:09 (12) 02:48 (37) 02:57 (13) 03:48 (5) 03:38 (9)                                     00:35 (51) Sigurd Wallén Täby OK
        03:00 (14) 08:32 (9) 17:24 (40) 21:12 (32) 26:21 (24) 29:09 (24) 32:06 (20) 35:54 (17) 39:32 (17)                                     40:07 (17)    
18 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 40:40 08:59 (65) 05:32 (7) 02:25 (6) 04:24 (9) 06:03 (22) 02:01 (5) 03:15 (20) 04:08 (11) 03:35 (8)                                     00:18 (11) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        08:59 (65) 14:31 (56) 16:56 (38) 21:20 (33) 27:23 (30) 29:24 (25) 32:39 (23) 36:47 (21) 40:22 (18)                                     40:40 (18)    
19 Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK 40:42 03:30 (27) 05:47 (12) 04:09 (37) 04:38 (18) 08:03 (46) 02:24 (17) 03:11 (17) 04:43 (19) 04:00 (21)                                     00:17 (8) Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK
        03:30 (27) 09:17 (16) 13:26 (16) 18:04 (16) 26:07 (22) 28:31 (21) 31:42 (18) 36:25 (18) 40:25 (19)                                     40:42 (19)    
20 Gunnel Balck IFK Enskede 41:15 03:12 (21) 06:37 (22) 03:40 (29) 04:48 (23) 07:18 (40) 02:36 (28) 03:32 (27) 04:50 (25) 04:17 (28)                                     00:25 (32) Gunnel Balck IFK Enskede
        03:12 (21) 09:49 (20) 13:29 (18) 18:17 (17) 25:35 (19) 28:11 (19) 31:43 (19) 36:33 (19) 40:50 (20)                                     41:15 (20)    
21 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 41:33 02:32 (7) 06:32 (21) 07:49 (57) 04:50 (24) 06:08 (24) 02:18 (14) 02:55 (12) 04:48 (22) 03:15 (4)                                     00:26 (34) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        02:32 (7) 09:04 (13) 16:53 (37) 21:43 (34) 27:51 (33) 30:09 (31) 33:04 (26) 37:52 (23) 41:07 (21)                                     41:33 (21)    
22 Alf Persson OK Österåker 41:52 04:11 (40) 06:40 (24) 03:32 (26) 05:04 (31) 05:39 (17) 02:42 (34) 03:26 (24) 05:23 (34) 04:49 (38)                                     00:26 (34) Alf Persson OK Österåker
        04:11 (40) 10:51 (27) 14:23 (22) 19:27 (21) 25:06 (17) 27:48 (18) 31:14 (17) 36:37 (20) 41:26 (22)                                     41:52 (22)    
23 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 42:19 03:16 (23) 08:26 (53) 03:20 (25) 04:51 (25) 06:07 (23) 02:40 (32) 03:27 (26) 05:03 (28) 04:38 (35)                                     00:31 (46) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        03:16 (23) 11:42 (35) 15:02 (29) 19:53 (24) 26:00 (21) 28:40 (22) 32:07 (21) 37:10 (22) 41:48 (23)                                     42:19 (23)    
24 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 42:51 03:09 (18) 05:50 (15) 03:32 (26) 07:08 (57) 07:41 (44) 02:28 (23) 03:15 (19) 05:15 (32) 04:15 (27)                                     00:18 (14) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        03:09 (18) 08:59 (11) 12:31 (11) 19:39 (22) 27:20 (29) 29:48 (26) 33:03 (25) 38:18 (24) 42:33 (24)                                     42:51 (24)    
25 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 43:15 05:35 (55) 06:44 (26) 02:51 (14) 04:31 (13) 06:26 (27) 02:10 (10) 03:50 (40) 06:40 (55) 04:06 (23)                                     00:22 (25) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        05:35 (55) 12:19 (43) 15:10 (31) 19:41 (23) 26:07 (22) 28:17 (20) 32:07 (21) 38:47 (25) 42:53 (25)                                     43:15 (25)    
26 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 43:31 03:07 (17) 09:17 (58) 03:32 (26) 04:38 (19) 07:11 (39) 03:02 (46) 03:33 (28) 04:34 (16) 04:11 (25)                                     00:26 (34) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        03:07 (17) 12:24 (44) 15:56 (33) 20:34 (30) 27:45 (32) 30:47 (32) 34:20 (31) 38:54 (27) 43:05 (26)                                     43:31 (26)    
27 Lars-Erik Lindell Väsby OK 43:41 03:36 (31) 07:17 (37) 03:15 (22) 05:13 (36) 06:36 (29) 02:51 (42) 04:01 (42) 05:58 (38) 04:33 (34)                                     00:21 (23) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        03:36 (31) 10:53 (28) 14:08 (20) 19:21 (20) 25:57 (20) 28:48 (23) 32:49 (24) 38:47 (25) 43:20 (27)                                     43:41 (27)    
28 Roland Bolin Snättringe SK 43:52 02:56 (12) 07:06 (34) 04:09 (37) 04:38 (18) 10:35 (57) 02:22 (16) 03:19 (23) 04:36 (18) 03:52 (18)                                     00:19 (16) Roland Bolin Snättringe SK
        02:56 (12) 10:02 (22) 14:11 (21) 18:49 (19) 29:24 (35) 31:46 (35) 35:05 (32) 39:41 (28) 43:33 (28)                                     43:52 (28)    
29 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 44:43 02:26 (5) 05:34 (9) 14:42 (67) 05:09 (34) 04:11 (4) 02:01 (5) 02:30 (5) 04:26 (13) 03:32 (7)                                     00:12 (3) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        02:26 (5) 08:00 (6) 22:42 (60) 27:51 (54) 32:02 (42) 34:03 (40) 36:33 (35) 40:59 (34) 44:31 (29)                                     44:43 (29)    
30 Margareta Wallén Täby OK 45:03 03:02 (16) 05:49 (14) 10:06 (61) 03:41 (6) 05:49 (19) 02:24 (17) 04:57 (60) 05:06 (29) 03:51 (17)                                     00:18 (11) Margareta Wallén Täby OK
        03:02 (16) 08:51 (10) 18:57 (46) 22:38 (37) 28:27 (34) 30:51 (33) 35:48 (34) 40:54 (33) 44:45 (30)                                     45:03 (30)    
31 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 45:48 04:56 (50) 07:05 (32) 02:50 (13) 05:23 (40) 06:51 (33) 02:53 (43) 03:39 (31) 06:30 (50) 05:17 (45)                                     00:24 (27) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        04:56 (50) 12:01 (39) 14:51 (25) 20:14 (26) 27:05 (27) 29:58 (27) 33:37 (27) 40:07 (29) 45:24 (31)                                     45:48 (31)    
32 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 45:49 04:57 (51) 07:00 (30) 02:55 (17) 05:27 (42) 06:47 (32) 02:53 (43) 03:40 (32) 06:29 (49) 05:17 (45)                                     00:24 (28) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        04:57 (51) 11:57 (38) 14:52 (26) 20:19 (29) 27:06 (28) 29:59 (28) 33:39 (28) 40:08 (30) 45:25 (32)                                     45:49 (32)    
33 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 47:04 03:59 (36) 07:39 (42) 03:18 (23) 05:00 (29) 06:58 (35) 03:05 (47) 04:07 (45) 06:18 (44) 05:50 (56)                                     00:50 (63) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        03:59 (36) 11:38 (32) 14:56 (28) 19:56 (25) 26:54 (25) 29:59 (28) 34:06 (29) 40:24 (31) 46:14 (33)                                     47:04 (33)    
34 Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK 47:22 04:42 (47) 07:00 (30) 03:08 (21) 05:26 (41) 06:42 (30) 03:10 (49) 04:10 (48) 06:06 (40) 06:42 (60)                                     00:16 (6) Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK
        04:42 (47) 11:42 (35) 14:50 (24) 20:16 (28) 26:58 (26) 30:08 (30) 34:18 (30) 40:24 (31) 47:06 (34)                                     47:22 (34)    
35 Jan Ljungberg Enebybergs IF 48:10 05:06 (53) 08:04 (47) 03:47 (30) 06:18 (52) 07:32 (43) 02:39 (31) 04:11 (50) 04:46 (21) 05:14 (44)                                     00:33 (49) Jan Ljungberg Enebybergs IF
        05:06 (53) 13:10 (49) 16:57 (39) 23:15 (40) 30:47 (39) 33:26 (37) 37:37 (37) 42:23 (35) 47:37 (35)                                     48:10 (35)    
36 Carl Lang OK Österåker 48:45 03:44 (33) 11:47 (65) 04:04 (35) 05:03 (30) 06:43 (31) 03:05 (47) 04:01 (42) 04:48 (22) 04:55 (41)                                     00:35 (51) Carl Lang OK Österåker
        03:44 (33) 15:31 (61) 19:35 (50) 24:38 (46) 31:21 (41) 34:26 (41) 38:27 (39) 43:15 (37) 48:10 (36)                                     48:45 (36)    
37 Eva-Lena Svanström Täby OK 49:20 04:34 (45) 09:51 (61) 03:07 (20) 05:29 (44) 06:33 (28) 03:18 (51) 03:42 (34) 06:17 (43) 05:50 (56)                                     00:39 (59) Eva-Lena Svanström Täby OK
        04:34 (45) 14:25 (55) 17:32 (41) 23:01 (38) 29:34 (36) 32:52 (36) 36:34 (36) 42:51 (36) 48:41 (37)                                     49:20 (37)    
38 Sven Eriksson OK Roslagen 49:24 03:11 (19) 08:52 (56) 10:24 (62) 04:28 (11) 06:53 (34) 02:47 (36) 03:41 (33) 04:49 (24) 03:52 (18)                                     00:27 (39) Sven Eriksson OK Roslagen
        03:11 (19) 12:03 (40) 22:27 (59) 26:55 (52) 33:48 (44) 36:35 (44) 40:16 (43) 45:05 (41) 48:57 (38)                                     49:24 (38)    
39 Sven Jansson Snättringe SK 49:47 06:24 (61) 07:15 (36) 04:24 (47) 06:02 (50) 07:03 (36) 03:24 (56) 03:46 (38) 06:35 (53) 04:26 (29)                                     00:28 (42) Sven Jansson Snättringe SK
        06:24 (61) 13:39 (54) 18:03 (43) 24:05 (44) 31:08 (40) 34:32 (42) 38:18 (38) 44:53 (39) 49:19 (40)                                     49:47 (39)    
40 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 49:51 04:04 (37) 07:36 (41) 03:49 (31) 05:05 (32) 07:08 (37) 03:18 (51) 04:23 (57) 08:14 (61) 05:37 (53)                                     00:37 (55) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        04:04 (37) 11:40 (34) 15:29 (32) 20:34 (30) 27:42 (31) 31:00 (34) 35:23 (33) 43:37 (38) 49:14 (39)                                     49:51 (40)    
41 Sven Olov Johansson Söders-Tyresö 50:07 03:37 (32) 05:42 (11) 04:07 (36) 04:24 (9) 04:42 (6) 02:26 (21) 16:43 (68) 04:05 (9) 03:57 (20)                                     00:24 (27) Sven Olov Johansson Söders-Tyresö
        03:37 (32) 09:19 (17) 13:26 (16) 17:50 (14) 22:32 (11) 24:58 (11) 41:41 (47) 45:46 (43) 49:43 (41)                                     50:07 (41)    
42 Lars Andersson Skogsluffarnas OK 50:48 03:55 (35) 07:40 (43) 04:22 (43) 05:59 (49) 08:21 (49) 03:18 (51) 05:07 (62) 06:11 (41) 05:29 (50)                                     00:26 (34) Lars Andersson Skogsluffarnas OK
        03:55 (35) 11:35 (31) 15:57 (34) 21:56 (35) 30:17 (37) 33:35 (38) 38:42 (40) 44:53 (39) 50:22 (42)                                     50:48 (42)    
43 Berit Lindunger Haninge SOK 51:38 06:55 (63) 08:06 (48) 04:11 (40) 04:32 (14) 12:42 (62) 02:16 (13) 03:45 (36) 04:16 (12) 04:31 (32)                                     00:24 (28) Berit Lindunger Haninge SOK
        06:55 (63) 15:01 (58) 19:12 (47) 23:44 (43) 36:26 (54) 38:42 (52) 42:27 (52) 46:43 (46) 51:14 (43)                                     51:38 (43)    
44 Christina Larsson Söders SOL Tyresö 51:52 03:32 (29) 06:44 (26) 04:23 (45) 09:29 (63) 10:40 (58) 02:46 (35) 03:26 (24) 05:53 (37) 04:32 (33)                                     00:27 (39) Christina Larsson Söders SOL Tyresö
        03:32 (29) 10:16 (24) 14:39 (23) 24:08 (45) 34:48 (49) 37:34 (47) 41:00 (45) 46:53 (47) 51:25 (44)                                     51:52 (44)    
45 Bo Eklind Klubblös 51:59 05:50 (57) 07:12 (35) 05:14 (49) 05:11 (35) 10:32 (56) 03:21 (54) 03:35 (29) 05:08 (31) 05:34 (51)                                     00:22 (25) Bo Eklind Klubblös
        05:50 (57) 13:02 (48) 18:16 (44) 23:27 (41) 33:59 (45) 37:20 (45) 40:55 (44) 46:03 (44) 51:37 (45)                                     51:59 (45)    
46 Hans Svensson Skogsluffarna 53:46 12:12 (67) 06:41 (25) 05:15 (50) 07:18 (58) 05:53 (21) 02:24 (17) 04:15 (54) 05:27 (36) 04:01 (22)                                     00:20 (21) Hans Svensson Skogsluffarna
        12:12 (67) 18:53 (64) 24:08 (62) 31:26 (63) 37:19 (56) 39:43 (55) 43:58 (56) 49:25 (51) 53:26 (48)                                     53:46 (46)    
47 Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK 53:47 04:18 (42) 07:48 (44) 04:22 (43) 05:58 (48) 08:15 (47) 03:21 (54) 05:09 (64) 06:31 (52) 07:11 (64)                                     00:54 (67) Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK
        04:18 (42) 12:06 (41) 16:28 (35) 22:26 (36) 30:41 (38) 34:02 (39) 39:11 (41) 45:42 (42) 52:53 (46)                                     53:47 (47)    
48 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 54:01 05:56 (59) 07:22 (39) 04:23 (45) 05:50 (46) 10:43 (59) 03:32 (61) 04:16 (56) 05:58 (38) 05:22 (48)                                     00:39 (59) Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK
        05:56 (59) 13:18 (50) 17:41 (42) 23:31 (42) 34:14 (48) 37:46 (48) 42:02 (49) 48:00 (48) 53:22 (47)                                     54:01 (48)    
49 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 54:12 03:16 (23) 08:23 (52) 09:57 (60) 07:23 (59) 06:22 (26) 02:49 (39) 04:13 (53) 06:30 (50) 04:45 (36)                                     00:34 (50) Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL
        03:16 (23) 11:39 (33) 21:36 (55) 28:59 (59) 35:21 (52) 38:10 (51) 42:23 (51) 48:53 (50) 53:38 (49)                                     54:12 (49)    
50 Margaretha Nylund OK Södertörn 54:43 03:52 (34) 07:18 (38) 10:49 (63) 05:57 (47) 07:10 (38) 02:48 (37) 04:09 (47) 06:38 (54) 05:34 (51)                                     00:28 (42) Margaretha Nylund OK Södertörn
        03:52 (34) 11:10 (30) 21:59 (58) 27:56 (55) 35:06 (50) 37:54 (50) 42:03 (50) 48:41 (49) 54:15 (50)                                     54:43 (50)    
51 Margareta Haraldsson Sigtuna OK 55:07 04:31 (43) 07:54 (45) 12:53 (64) 04:58 (28) 06:08 (24) 02:49 (39) 04:11 (50) 06:46 (56) 04:28 (30)                                     00:29 (44) Margareta Haraldsson Sigtuna OK
        04:31 (43) 12:25 (45) 25:18 (64) 30:16 (62) 36:24 (53) 39:13 (54) 43:24 (54) 50:10 (54) 54:38 (51)                                     55:07 (51)    
52 Sonja Sundell Sundbybergs IK 55:27 03:29 (26) 06:37 (22) 14:34 (66) 05:28 (43) 07:18 (40) 02:40 (32) 03:44 (35) 06:24 (46) 04:52 (39)                                     00:21 (23) Sonja Sundell Sundbybergs IK
        03:29 (26) 10:06 (23) 24:40 (63) 30:08 (61) 37:26 (57) 40:06 (56) 43:50 (55) 50:14 (55) 55:06 (52)                                     55:27 (52)    
53 Mats Halvarez Klubblös 56:34 06:32 (62) 08:14 (50) 04:09 (37) 06:29 (55) 08:46 (50) 03:43 (64) 04:08 (46) 07:53 (60) 06:08 (58)                                     00:32 (47) Mats Halvarez Klubblös
        06:32 (62) 14:46 (57) 18:55 (45) 25:24 (48) 34:10 (47) 37:53 (49) 42:01 (48) 49:54 (53) 56:02 (53)                                     56:34 (53)    
54 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 56:54 04:07 (38) 06:57 (29) 03:58 (33) 09:46 (64) 09:17 (51) 03:25 (57) 03:45 (36) 08:27 (62) 06:46 (62)                                     00:26 (34) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        04:07 (38) 11:04 (29) 15:02 (29) 24:48 (47) 34:05 (46) 37:30 (46) 41:15 (46) 49:42 (52) 56:28 (54)                                     56:54 (54)    
55 Stig Mattsson OK Ravinen 57:46 04:31 (43) 11:38 (64) 04:47 (48) 06:20 (53) 07:50 (45) 03:44 (65) 04:01 (42) 08:45 (64) 05:26 (49)                                     00:44 (62) Stig Mattsson OK Ravinen
        04:31 (43) 16:09 (62) 20:56 (53) 27:16 (53) 35:06 (50) 38:50 (53) 42:51 (53) 51:36 (56) 57:02 (55)                                     57:46 (55)    
56 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 58:09 05:14 (54) 10:55 (63) 04:01 (34) 06:06 (51) 10:56 (61) 03:38 (63) 04:37 (59) 06:20 (45) 05:43 (55)                                     00:39 (59) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        05:14 (54) 16:09 (62) 20:10 (52) 26:16 (49) 37:12 (55) 40:50 (58) 45:27 (59) 51:47 (57) 57:30 (56)                                     58:09 (56)    
57 Gunvor Granath Nynäshamns OK 59:15 04:53 (49) 08:30 (54) 06:12 (54) 08:41 (62) 09:24 (52) 03:30 (59) 03:55 (41) 07:23 (57) 06:10 (59)                                     00:37 (55) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        04:53 (49) 13:23 (51) 19:35 (50) 28:16 (56) 37:40 (58) 41:10 (59) 45:05 (58) 52:28 (58) 58:38 (57)                                     59:15 (57)    
58 Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK 60:16 04:10 (39) 08:21 (51) 04:12 (42) 06:28 (54) 09:30 (53) 03:11 (50) 04:12 (52) 06:28 (48) 13:09 (68)                                     00:35 (51) Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK
        04:10 (39) 12:31 (46) 16:43 (36) 23:11 (39) 32:41 (43) 35:52 (43) 40:04 (42) 46:32 (45) 59:41 (58)                                     60:16 (58)    
59 Björn Eriksson OK Roslagen 61:26 04:58 (52) 08:37 (55) 05:55 (52) 06:52 (56) 13:04 (64) 03:52 (66) 04:15 (54) 07:36 (58) 05:41 (54)                                     00:36 (54) Björn Eriksson OK Roslagen
        04:58 (52) 13:35 (53) 19:30 (49) 26:22 (50) 39:26 (60) 43:18 (60) 47:33 (60) 55:09 (59) 60:50 (59)                                     61:26 (59)    
60 Göran R Wallén IFK Lidingö SOK 61:55 03:33 (30) 08:10 (49) 07:34 (55) 10:34 (65) 08:17 (48) 02:29 (24) 03:48 (39) 11:45 (67) 05:21 (47)                                     00:24 (28) Göran R Wallén IFK Lidingö SOK
        03:33 (30) 11:43 (37) 19:17 (48) 29:51 (60) 38:08 (59) 40:37 (57) 44:25 (57) 56:10 (60) 61:31 (61)                                     61:55 (60)    
61 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 61:58 05:48 (56) 06:28 (20) 09:22 (59) 05:14 (37) 15:18 (65) 02:38 (30) 05:07 (62) 06:27 (47) 04:45 (36)                                     00:51 (64) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        05:48 (56) 12:16 (42) 21:38 (57) 26:52 (51) 42:10 (62) 44:48 (61) 49:55 (61) 56:22 (61) 61:07 (60)                                     61:58 (61)    
62 Yvonne Roos Attunda OK 65:39 18:36 (68) 07:54 (45) 04:11 (40) 05:21 (38) 10:43 (59) 02:58 (45) 04:10 (48) 06:16 (42) 04:58 (43)                                     00:32 (47) Yvonne Roos Attunda OK
        18:36 (68) 26:30 (67) 30:41 (66) 36:02 (65) 46:45 (63) 49:43 (63) 53:53 (63) 60:09 (63) 65:07 (62)                                     65:39 (62)    
63 Viviann Andersson Snättringe SK 66:39 07:51 (64) 12:42 (66) 02:56 (18) 05:06 (33) 22:42 (68) 02:26 (21) 03:17 (22) 04:28 (14) 04:53 (40)                                     00:18 (11) Viviann Andersson Snättringe SK
        07:51 (64) 20:33 (65) 23:29 (61) 28:35 (58) 51:17 (66) 53:43 (66) 57:00 (65) 61:28 (64) 66:21 (63)                                     66:39 (63)    
64 Key Lindell OK Södertörn 68:12 04:47 (48) 10:27 (62) 05:42 (51) 07:29 (60) 12:42 (62) 04:00 (67) 05:21 (65) 08:33 (63) 08:18 (67)                                     00:53 (66) Key Lindell OK Södertörn
        04:47 (48) 15:14 (59) 20:56 (53) 28:25 (57) 41:07 (61) 45:07 (62) 50:28 (62) 59:01 (62) 67:19 (64)                                     68:12 (64)    
65 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 72:04 04:36 (46) 08:54 (57) 15:55 (68) 08:00 (61) 09:50 (55) 03:31 (60) 04:34 (58) 09:23 (65) 06:43 (61)