Sträcktider Sommarserien 2016-08-04 Ågesta Värmeverk                                            
    Svarta tider är sträcktider                                                          
    Blå tider är från start                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                
                                                               
Plac Bana A - 9,1 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   Mål   Bana A - 9,1 km Klubb
1 Emil Andersson Ärla IF 80:43 04:34 (2) 02:27 (2) 06:37 (1) 08:53 (2) 09:01 (1) 09:11 (1) 03:54 (1) 06:20 (1) 07:09 (1) 03:52 (1) 13:02 (1) 03:41 (1) 02:02 (1) Emil Andersson Ärla IF
        04:34 (2) 07:01 (2) 13:38 (1) 22:31 (2) 31:32 (1) 40:43 (1) 44:37 (1) 50:57 (1) 58:06 (1) 61:58 (1) 75:00 (1) 78:41 (1) 80:43 (1)    
2 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 96:01 04:22 (1) 02:03 (1) 07:29 (2) 07:50 (1) 12:16 (2) 10:57 (2) 04:34 (2) 07:54 (3) 07:52 (2) 04:56 (2) 18:56 (3) 04:42 (2) 02:10 (2) Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby
        04:22 (1) 06:25 (1) 13:54 (2) 21:44 (1) 34:00 (2) 44:57 (2) 49:31 (2) 57:25 (2) 65:17 (2) 70:13 (2) 89:09 (2) 93:51 (2) 96:01 (2)    
3 Louise Markstedt OK Södertörn 125:18 05:34 (3) 03:12 (3) 09:41 (3) 11:02 (3) 12:42 (3) 13:42 (3) 06:24 (3) 07:51 (2) 09:23 (3) 05:25 (4) 26:23 (4) 11:43 (5) 02:16 (3) Louise Markstedt OK Södertörn
        05:34 (3) 08:46 (3) 18:27 (3) 29:29 (3) 42:11 (3) 55:53 (3) 62:17 (3) 70:08 (3) 79:31 (3) 84:56 (3) 111:19 (3) 123:02 (3) 125:18 (3)    
4 Henrik Lundgren Centrum OK 128:49 05:50 (4) 03:27 (5) 12:50 (4) 12:56 (4) 17:13 (5) 16:45 (4) 07:14 (5) 10:58 (4) 10:35 (4) 05:08 (3) 17:31 (2) 05:23 (4) 02:59 (4) Henrik Lundgren Centrum OK
        05:50 (4) 09:17 (4) 22:07 (4) 35:03 (4) 52:16 (4) 69:01 (4) 76:15 (4) 87:13 (4) 97:48 (4) 102:56 (4) 120:27 (4) 125:50 (4) 128:49 (4)    
5 Reijo Korhonen Haninge SOK 167:28 06:17 (5) 03:23 (4) 12:57 (5) 14:58 (5) 17:06 (4) 18:08 (5) 06:37 (4) 11:03 (5) 14:01 (5) 09:30 (5) 45:05 (5) 05:19 (3) 03:04 (5) Reijo Korhonen Haninge SOK
        06:17 (5) 09:40 (5) 22:37 (5) 37:35 (5) 54:41 (5) 72:49 (5) 79:26 (5) 90:29 (5) 104:30 (5) 114:00 (5) 159:05 (5) 164:24 (5) 167:28 (5)    
- John Hartley Söders-Tyresö 96:18 06:11   03:11   08:40   09:26   11:11   12:43   05:07   07:49   08:14   04:15   13:13   03:46   02:32   John Hartley Söders-Tyresö
        06:11   09:22   18:02   27:28   38:39   51:22   56:29   64:18   72:32   76:47   90:00   93:46   96:18      
- Magnus Grafström Centrum OK 682:29 12:13   03:51   28:23                                       638:02   Magnus Grafström Centrum OK
        12:13   16:04   44:27                                       682:29      
                                                               
                                                               
Plac Bana B - 6,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10           Mål   Bana B - 6,6 km Klubb
1 Julian Dent IFK Lidingö SOK 47:55 03:23 (2) 05:03 (1) 06:36 (2) 06:50 (1) 06:41 (1) 03:32 (1) 03:56 (2) 02:24 (1) 04:23 (1) 03:25 (2)         01:42 (1) Julian Dent IFK Lidingö SOK
        03:23 (2) 08:26 (1) 15:02 (1) 21:52 (1) 28:33 (1) 32:05 (1) 36:01 (1) 38:25 (1) 42:48 (1) 46:13 (1)         47:55 (1)    
2 Jakob Jansson Järla Orientering 52:46 03:39 (3) 07:14 (2) 06:22 (1) 07:19 (2) 07:50 (2) 03:52 (2) 03:54 (1) 02:45 (3) 04:56 (2) 03:00 (1)         01:55 (3) Jakob Jansson Järla Orientering
        03:39 (3) 10:53 (2) 17:15 (2) 24:34 (2) 32:24 (2) 36:16 (2) 40:10 (2) 42:55 (2) 47:51 (2) 50:51 (2)         52:46 (2)    
3 Jörgen Ohlin Tullinge SK 59:10 03:16 (1) 08:21 (9) 06:50 (3) 07:40 (4) 08:56 (3) 04:35 (4) 04:59 (9) 03:20 (9) 05:18 (3) 03:47 (4)         02:08 (6) Jörgen Ohlin Tullinge SK
        03:16 (1) 11:37 (3) 18:27 (3) 26:07 (3) 35:03 (3) 39:38 (3) 44:37 (3) 47:57 (3) 53:15 (3) 57:02 (3)         59:10 (3)    
4 Per Mårtensson OK Ravinen 61:48 04:52 (13) 08:13 (6) 07:54 (4) 07:25 (3) 09:48 (5) 04:14 (3) 04:50 (6) 02:42 (2) 05:46 (8) 03:48 (5)         02:16 (8) Per Mårtensson OK Ravinen
        04:52 (13) 13:05 (9) 20:59 (8) 28:24 (5) 38:12 (4) 42:26 (4) 47:16 (4) 49:58 (4) 55:44 (4) 59:32 (4)         61:48 (4)    
5 Mats Åhman Klubblös 63:53 03:39 (3) 08:17 (7) 08:25 (7) 08:54 (9) 09:37 (4) 04:36 (5) 04:26 (3) 03:08 (8) 05:47 (9) 04:45 (11)         02:19 (10) Mats Åhman Klubblös
        03:39 (3) 11:56 (5) 20:21 (5) 29:15 (7) 38:52 (5) 43:28 (5) 47:54 (5) 51:02 (5) 56:49 (5) 61:34 (5)         63:53 (5)    
6 Georg Eklöw OK Södertörn 64:50 04:08 (5) 07:30 (3) 09:15 (12) 08:27 (7) 10:54 (7) 05:22 (10) 05:33 (10) 03:04 (5) 05:19 (4) 03:28 (3)         01:50 (2) Georg Eklöw OK Södertörn
        04:08 (5) 11:38 (4) 20:53 (7) 29:20 (8) 40:14 (8) 45:36 (8) 51:09 (8) 54:13 (8) 59:32 (8) 63:00 (8)         64:50 (6)    
7 Henrik Erlandsson OK Södertörn 64:54 04:25 (8) 07:51 (5) 08:15 (6) 08:59 (10) 10:04 (6) 04:49 (7) 04:53 (7) 03:07 (7) 05:35 (5) 04:39 (10)         02:17 (9) Henrik Erlandsson OK Södertörn
        04:25 (8) 12:16 (7) 20:31 (6) 29:30 (9) 39:34 (6) 44:23 (7) 49:16 (7) 52:23 (6) 57:58 (6) 62:37 (7)         64:54 (7)    
8 Mats Sandin Haninge SOK 65:20 04:43 (10) 07:31 (4) 07:54 (4) 07:58 (6) 11:35 (9) 04:41 (6) 04:43 (4) 03:26 (10) 06:08 (10) 03:55 (7)         02:46 (14) Mats Sandin Haninge SOK
        04:43 (10) 12:14 (6) 20:08 (4) 28:06 (4) 39:41 (7) 44:22 (6) 49:05 (6) 52:31 (7) 58:39 (7) 62:34 (6)         65:20 (8)    
9 Anders Brinkman Vandrarringen 67:17 04:40 (9) 08:18 (8) 08:26 (8) 07:48 (5) 12:28 (11) 05:02 (9) 05:46 (14) 03:03 (4) 05:38 (6) 03:48 (5)         02:20 (11) Anders Brinkman Vandrarringen
        04:40 (9) 12:58 (8) 21:24 (9) 29:12 (6) 41:40 (9) 46:42 (9) 52:28 (9) 55:31 (9) 61:09 (9) 64:57 (9)         67:17 (9)    
10 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 73:57 04:08 (5) 10:25 (16) 09:08 (11) 08:35 (8) 13:07 (14) 05:28 (11) 04:47 (5) 03:43 (12) 06:08 (10) 06:15 (21)         02:13 (7) Fredrik Setterqvist OK Södertörn
        04:08 (5) 14:33 (13) 23:41 (12) 32:16 (10) 45:23 (10) 50:51 (11) 55:38 (11) 59:21 (11) 65:29 (10) 71:44 (10)         73:57 (10)    
11 Per Wollbrand OK Ravinen 75:56 04:47 (12) 08:52 (11) 08:58 (9) 10:09 (12) 12:56 (13) 04:50 (8) 04:53 (7) 03:04 (5) 10:08 (21) 05:12 (15)         02:07 (5) Per Wollbrand OK Ravinen
        04:47 (12) 13:39 (10) 22:37 (10) 32:46 (11) 45:42 (11) 50:32 (10) 55:25 (10) 58:29 (10) 68:37 (11) 73:49 (11)         75:56 (11)    
12 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 77:37 04:22 (7) 09:27 (12) 09:21 (13) 11:41 (18) 12:47 (12) 05:59 (13) 05:37 (12) 03:57 (13) 07:09 (15) 05:13 (17)         02:04 (4) Ivar Lidström Lauri Snättringe SK
        04:22 (7) 13:49 (12) 23:10 (11) 34:51 (12) 47:38 (13) 53:37 (12) 59:14 (12) 63:11 (12) 70:20 (12) 75:33 (12)         77:37 (12)    
13 Mikael Christensen IFK Enskede 83:14 05:40 (19) 10:01 (13) 09:04 (10) 11:34 (17) 11:12 (8) 13:11 (22) 05:41 (13) 03:59 (14) 05:40 (7) 04:15 (9)         02:57 (16) Mikael Christensen IFK Enskede
        05:40 (19) 15:41 (16) 24:45 (13) 36:19 (14) 47:31 (12) 60:42 (16) 66:23 (16) 70:22 (14) 76:02 (14) 80:17 (13)         83:14 (13)    
14 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 83:38 05:13 (16) 10:51 (19) 10:30 (16) 10:39 (13) 13:28 (16) 06:06 (14) 06:28 (17) 04:13 (18) 08:02 (16) 04:55 (13)         03:13 (18) Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK
        05:13 (16) 16:04 (18) 26:34 (15) 37:13 (15) 50:41 (15) 56:47 (13) 63:15 (13) 67:28 (13) 75:30 (13) 80:25 (14)         83:38 (14)    
15 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 85:16 05:02 (14) 10:12 (14) 10:10 (15) 10:52 (15) 13:51 (19) 07:08 (19) 08:39 (22) 04:42 (19) 06:52 (14) 04:53 (12)         02:55 (15) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF
        05:02 (14) 15:14 (14) 25:24 (14) 36:16 (13) 50:07 (14) 57:15 (14) 65:54 (15) 70:36 (16) 77:28 (15) 82:21 (15)         85:16 (15)    
16 Anders Jakobsson OK Södertörn 88:09 05:18 (17) 11:52 (23) 09:33 (14) 13:59 (20) 11:53 (10) 05:28 (11) 06:51 (18) 05:39 (23) 09:05 (18) 05:33 (19)         02:58 (17) Anders Jakobsson OK Södertörn
        05:18 (17) 17:10 (20) 26:43 (16) 40:42 (18) 52:35 (16) 58:03 (15) 64:54 (14) 70:33 (15) 79:38 (16) 85:11 (16)         88:09 (16)    
17 Bo Lauri Snättringe SK 88:42 06:38 (22) 10:51 (19) 11:00 (17) 12:09 (19) 15:23 (21) 06:33 (17) 06:54 (19) 04:02 (16) 06:47 (13) 05:06 (14)         03:19 (20) Bo Lauri Snättringe SK
        06:38 (22) 17:29 (21) 28:29 (19) 40:38 (16) 56:01 (19) 62:34 (18) 69:28 (18) 73:30 (18) 80:17 (17) 85:23 (17)         88:42 (17)    
18 Lena Öhman Centrum OK 90:41 04:45 (11) 10:55 (21) 13:52 (22) 11:33 (16) 13:42 (18) 06:13 (15) 06:57 (20) 04:01 (15) 09:31 (19) 05:27 (18)         03:45 (22) Lena Öhman Centrum OK
        04:45 (11) 15:40 (15) 29:32 (20) 41:05 (19) 54:47 (18) 61:00 (17) 67:57 (17) 71:58 (17) 81:29 (18) 86:56 (18)         90:41 (18)    
19 Niklas Hall Haninge SOK 91:00 06:11 (21) 10:33 (17) 13:54 (23) 10:00 (11) 13:41 (17) 10:32 (21) 05:34 (11) 05:27 (22) 08:41 (17) 04:06 (8)         02:21 (12) Niklas Hall Haninge SOK
        06:11 (21) 16:44 (19) 30:38 (22) 40:38 (16) 54:19 (17) 64:51 (20) 70:25 (19) 75:52 (19) 84:33 (19) 88:39 (19)         91:00 (19)    
20 Thomas Eriksson Tumba-Mälarhöjden OK 98:46 08:36 (23) 10:18 (15) 12:38 (19) 10:43 (14) 17:03 (22) 07:58 (20) 06:12 (16) 04:10 (17) 11:40 (22) 06:14 (20)         03:14 (19) Thomas Eriksson Tumba-Mälarhöjden OK
        08:36 (23) 18:54 (23) 31:32 (23) 42:15 (20) 59:18 (21) 67:16 (21) 73:28 (21) 77:38 (21) 89:18 (20) 95:32 (20)         98:46 (20)    
21 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 99:18 05:18 (17) 10:40 (18) 11:41 (18) 16:27 (22) 13:10 (15) 07:05 (18) 07:56 (21) 05:14 (21) 13:16 (23) 05:12 (15)         03:19 (20) Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK
        05:18 (17) 15:58 (17) 27:39 (18) 44:06 (21) 57:16 (20) 64:21 (19) 72:17 (20) 77:31 (20) 90:47 (21) 95:59 (21)         99:18 (21)    
22 Stefan Norin Söder 112:40 05:11 (15) 08:33 (10) 13:29 (21) 38:24 (23) 14:10 (20) 06:17 (16) 06:00 (15) 03:30 (11) 06:46 (12) 07:47 (23)         02:33 (13) Stefan Norin Söder
        05:11 (15) 13:44 (11) 27:13 (17) 65:37 (23) 79:47 (23) 86:04 (22) 92:04 (22) 95:34 (22) 102:20 (22) 110:07 (22)         112:40 (22)    
23 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 123:57 06:04 (20) 11:29 (22) 12:49 (20) 15:44 (21) 20:35 (23) 22:08 (23) 09:21 (23) 05:05 (20) 10:06 (20) 06:20 (22)         04:16 (23) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        06:04 (20) 17:33 (22) 30:22 (21) 46:06 (22) 66:41 (22) 88:49 (23) 98:10 (23) 103:15 (23) 113:21 (23) 119:41 (23)         123:57 (23)    
- Jukka Loukusa Gustavsbergs OK 712:18 06:56   12:59   09:04   21:22   21:20   09:43                           630:54   Jukka Loukusa Gustavsbergs OK
        06:56   19:55   28:59   50:21   71:41   81:24                           712:18      
                                                               
                                                               
Plac Bana C - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9               Mål   Bana C - 5,5 km Klubb
1 Johnny Junegard Tullinge SK 54:27 02:35 (2) 08:24 (1) 06:12 (1) 05:59 (3) 05:18 (7) 04:42 (4) 05:04 (3) 06:58 (2) 06:41 (10)             02:34 (9) Johnny Junegard Tullinge SK
        02:35 (2) 10:59 (1) 17:11 (1) 23:10 (1) 28:28 (1) 33:10 (1) 38:14 (1) 45:12 (1) 51:53 (1)             54:27 (1)    
2 Josh Beech OK Södertörn 54:29 02:57 (8) 08:56 (2) 07:25 (8) 06:17 (5) 04:41 (2) 04:21 (2) 05:07 (4) 07:07 (5) 05:40 (5)             01:58 (1) Josh Beech OK Södertörn
        02:57 (8) 11:53 (2) 19:18 (4) 25:35 (3) 30:16 (3) 34:37 (2) 39:44 (2) 46:51 (2) 52:31 (2)             54:29 (2)    
3 Tina Junegard Tullinge SK 56:16 02:52 (4) 10:05 (7) 06:17 (2) 05:54 (2) 05:05 (5) 04:49 (6) 05:29 (8) 07:53 (10) 05:20 (3)             02:32 (8) Tina Junegard Tullinge SK
        02:52 (4) 12:57 (6) 19:14 (3) 25:08 (2) 30:13 (2) 35:02 (3) 40:31 (3) 48:24 (4) 53:44 (3)             56:16 (3)    
4 Zdenek Liscinsky Klubblös 56:35 02:54 (6) 09:44 (4) 06:54 (6) 09:10 (17) 04:15 (1) 04:17 (1) 04:51 (2) 06:43 (1) 05:09 (2)             02:38 (10) Zdenek Liscinsky Klubblös
        02:54 (6) 12:38 (3) 19:32 (5) 28:42 (7) 32:57 (6) 37:14 (6) 42:05 (6) 48:48 (5) 53:57 (4)             56:35 (4)    
5 Oskar Karlin Centrum OK 56:39 02:34 (1) 11:03 (10) 06:31 (4) 06:09 (4) 04:52 (3) 05:01 (7) 05:42 (9) 06:59 (3) 05:42 (6)             02:06 (2) Oskar Karlin Centrum OK
        02:34 (1) 13:37 (8) 20:08 (7) 26:17 (5) 31:09 (4) 36:10 (5) 41:52 (5) 48:51 (6) 54:33 (6)             56:39 (5)    
6 Anders Karlsson Snättringe SK 56:51 03:02 (9) 09:41 (3) 06:30 (3) 07:11 (6) 04:55 (4) 04:39 (3) 04:48 (1) 07:06 (4) 06:37 (9)             02:22 (3) Anders Karlsson Snättringe SK
        03:02 (9) 12:43 (4) 19:13 (2) 26:24 (6) 31:19 (5) 35:58 (4) 40:46 (4) 47:52 (3) 54:29 (5)             56:51 (6)    
7 Hanna Lagerberg OK Södertörn 58:55 03:30 (12) 09:55 (5) 06:33 (5) 05:50 (1) 07:28 (18) 04:47 (5) 05:28 (7) 07:26 (7) 05:34 (4)             02:24 (5) Hanna Lagerberg OK Södertörn
        03:30 (12) 13:25 (7) 19:58 (6) 25:48 (4) 33:16 (7) 38:03 (7) 43:31 (7) 50:57 (7) 56:31 (7)             58:55 (7)    
8 Lenka Zatloukalova Tullinge SK 61:21 02:56 (7) 11:20 (12) 08:18 (11) 07:14 (7) 05:41 (10) 05:17 (8) 05:19 (5) 07:43 (9) 05:05 (1)             02:28 (6) Lenka Zatloukalova Tullinge SK
        02:56 (7) 14:16 (10) 22:34 (10) 29:48 (8) 35:29 (8) 40:46 (8) 46:05 (8) 53:48 (8) 58:53 (8)             61:21 (8)    
9 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 66:24 03:02 (9) 11:11 (11) 08:24 (13) 07:23 (8) 05:48 (12) 06:45 (14) 06:56 (15) 07:58 (12) 06:35 (8)             02:22 (3) Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn
        03:02 (9) 14:13 (9) 22:37 (11) 30:00 (9) 35:48 (9) 42:33 (9) 49:29 (11) 57:27 (10) 64:02 (9)             66:24 (9)    
10 Mikael Sundqvist Tullinge SK 67:12 03:05 (11) 12:33 (14) 08:23 (12) 08:04 (11) 05:47 (11) 06:14 (11) 06:14 (13) 07:18 (6) 06:49 (11)             02:45 (11) Mikael Sundqvist Tullinge SK
        03:05 (11) 15:38 (13) 24:01 (13) 32:05 (13) 37:52 (13) 44:06 (13) 50:20 (12) 57:38 (11) 64:27 (10)             67:12 (10)    
11 Ola Henriksson Järla Orientering 69:31 02:46 (3) 13:03 (15) 07:13 (7) 08:46 (16) 05:06 (6) 06:01 (9) 05:44 (10) 07:55 (11) 10:27 (18)             02:30 (7) Ola Henriksson Järla Orientering
        02:46 (3) 15:49 (14) 23:02 (12) 31:48 (12) 36:54 (12) 42:55 (11) 48:39 (10) 56:34 (9) 67:01 (11)             69:31 (11)    
12 Janne Nilsson Centrum OK 71:01 04:12 (15) 10:51 (8) 09:39 (16) 07:46 (10) 06:28 (16) 06:41 (13) 05:59 (12) 09:29 (15) 07:06 (13)             02:50 (12) Janne Nilsson Centrum OK
        04:12 (15) 15:03 (12) 24:42 (14) 32:28 (14) 38:56 (14) 45:37 (14) 51:36 (13) 61:05 (13) 68:11 (12)             71:01 (12)    
13 Paul Norén OK Södertörn 73:15 03:37 (13) 10:54 (9) 07:58 (10) 08:13 (13) 05:39 (9) 06:57 (15) 10:29 (18) 09:44 (16) 06:29 (7)             03:15 (16) Paul Norén OK Södertörn
        03:37 (13) 14:31 (11) 22:29 (9) 30:42 (10) 36:21 (10) 43:18 (12) 53:47 (14) 63:31 (15) 70:00 (13)             73:15 (13)    
14 Hanna Korhonen OK Ravinen 74:19 04:26 (16) 15:01 (16) 08:55 (15) 07:44 (9) 06:02 (13) 07:07 (16) 06:21 (14) 07:42 (8) 07:38 (14)             03:23 (17) Hanna Korhonen OK Ravinen
        04:26 (16) 19:27 (17) 28:22 (16) 36:06 (16) 42:08 (15) 49:15 (16) 55:36 (15) 63:18 (14) 70:56 (15)             74:19 (14)    
15 Rolf Karlsson Järla Orientering 74:50 04:29 (17) 12:28 (13) 10:38 (18) 08:22 (14) 06:27 (15) 06:11 (10) 07:23 (16) 08:55 (13) 07:04 (12)             02:53 (13) Rolf Karlsson Järla Orientering
        04:29 (17) 16:57 (15) 27:35 (15) 35:57 (15) 42:24 (16) 48:35 (15) 55:58 (16) 64:53 (16) 71:57 (16)             74:50 (15)    
16 Mikael Mocer Klubblös 75:44 02:53 (5) 09:56 (6) 07:36 (9) 10:40 (18) 05:23 (8) 06:14 (11) 05:49 (11) 12:30 (17) 09:18 (16)             05:25 (18) Mikael Mocer Klubblös
        02:53 (5) 12:49 (5) 20:25 (8) 31:05 (11) 36:28 (11) 42:42 (10) 48:31 (9) 61:01 (12) 70:19 (14)             75:44 (16)    
17 Arvid Rudberg Gamleby OK 78:49 04:33 (18) 15:22 (18) 08:45 (14) 08:22 (14) 07:23 (17) 07:30 (17) 05:22 (6) 08:57 (14) 09:23 (17)             03:12 (15) Arvid Rudberg Gamleby OK
        04:33 (18) 19:55 (18) 28:40 (17) 37:02 (17) 44:25 (18) 51:55 (17) 57:17 (17) 66:14 (17) 75:37 (17)             78:49 (17)    
18 Maria Carlström Centrum OK 85:43 03:43 (14) 15:10 (17) 10:21 (17) 08:10 (12) 06:19 (14) 08:19 (18) 08:43 (17) 12:41 (18) 09:07 (15)             03:10 (14) Maria Carlström Centrum OK
        03:43 (14) 18:53 (16) 29:14 (18) 37:24 (18) 43:43 (17) 52:02 (18) 60:45 (18) 73:26 (18) 82:33 (18)             85:43 (18)    
- Fredrik Wallstedt Skogsluffarnas OK 83:51 03:28   70:24   06:42                                       03:17   Fredrik Wallstedt Skogsluffarnas OK
        03:28   73:52   80:34                                       83:51      
- Curt Rahlén OK Ravinen 109:48 05:06   12:25   29:35   09:24   09:24   10:31   07:17   11:53   10:32               03:41   Curt Rahlén OK Ravinen
        05:06   17:31   47:06   56:30   65:54   76:25   83:42   95:35   106:07               109:48      
                                                               
                                                               
Plac Bana D - 4,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                       Mål   Bana D - 4,3 km Klubb
1 Ingemar Gard Söder 47:17 04:38 (4) 07:23 (2) 09:11 (1) 06:19 (1) 05:02 (2) 05:03 (1) 07:06 (6)                     02:35 (2) Ingemar Gard Söder
        04:38 (4) 12:01 (2) 21:12 (1) 27:31 (1) 32:33 (1) 37:36 (1) 44:42 (1)                     47:17 (1)    
2 Karin Lundberg Tullinge SK 51:59 04:53 (11) 10:19 (16) 10:10 (4) 06:57 (5) 05:44 (8) 05:07 (2) 05:54 (2)                     02:55 (6) Karin Lundberg Tullinge SK
        04:53 (11) 15:12 (11) 25:22 (5) 32:19 (5) 38:03 (5) 43:10 (3) 49:04 (2)                     51:59 (2)    
3 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 52:28 05:09 (16) 07:53 (3) 12:59 (14) 06:43 (2) 05:03 (3) 05:21 (3) 06:24 (4)                     02:56 (7) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        05:09 (16) 13:02 (3) 26:01 (7) 32:44 (6) 37:47 (4) 43:08 (2) 49:32 (3)                     52:28 (3)    
4 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 54:14 04:41 (5) 07:15 (1) 09:46 (2) 07:36 (11) 05:37 (5) 09:28 (26) 07:08 (7)                     02:43 (4) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        04:41 (5) 11:56 (1) 21:42 (2) 29:18 (2) 34:55 (2) 44:23 (4) 51:31 (4)                     54:14 (4)    
5 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 55:15 04:52 (10) 08:53 (4) 10:49 (7) 07:15 (7) 07:39 (20) 05:28 (5) 06:39 (5)                     03:40 (20) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        04:52 (10) 13:45 (4) 24:34 (3) 31:49 (4) 39:28 (6) 44:56 (5) 51:35 (5)                     55:15 (5)    
6 Jeanette Enckell Södertälje-Nykvarn OF 55:49 04:30 (3) 09:24 (7) 15:08 (21) 07:52 (14) 04:48 (1) 05:42 (6) 05:52 (1)                     02:33 (1) Jeanette Enckell Södertälje-Nykvarn OF
        04:30 (3) 13:54 (5) 29:02 (13) 36:54 (10) 41:42 (9) 47:24 (9) 53:16 (6)                     55:49 (6)    
7 Dan Klang Haninge SOK 57:04 04:58 (13) 09:31 (8) 12:47 (13) 06:51 (3) 06:20 (13) 05:25 (4) 08:14 (16)                     02:58 (8) Dan Klang Haninge SOK
        04:58 (13) 14:29 (7) 27:16 (9) 34:07 (7) 40:27 (8) 45:52 (6) 54:06 (7)                     57:04 (7)    
8 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 58:38 04:54 (12) 09:32 (9) 10:08 (3) 06:51 (3) 05:46 (9) 09:54 (29) 08:14 (16)                     03:19 (17) Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL
        04:54 (12) 14:26 (6) 24:34 (3) 31:25 (3) 37:11 (3) 47:05 (8) 55:19 (8)                     58:38 (8)    
9 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 60:52 05:31 (20) 11:18 (18) 11:22 (9) 08:14 (17) 05:51 (10) 06:44 (18) 08:53 (21)                     02:59 (10) Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby
        05:31 (20) 16:49 (18) 28:11 (11) 36:25 (9) 42:16 (10) 49:00 (10) 57:53 (12)                     60:52 (9)    
10 Kjell Holmberg OK Södertörn 60:56 05:06 (15) 10:11 (13) 10:29 (6) 08:41 (19) 05:35 (4) 06:59 (19) 10:15 (28)                     03:40 (20) Kjell Holmberg OK Södertörn
        05:06 (15) 15:17 (13) 25:46 (6) 34:27 (8) 40:02 (7) 47:01 (7) 57:16 (9)                     60:56 (10)    
11 Elin Ahlström IFK Enskede 61:15 04:45 (8) 10:44 (17) 14:43 (19) 07:10 (6) 06:18 (12) 05:52 (8) 08:06 (13)                     03:37 (19) Elin Ahlström IFK Enskede
        04:45 (8) 15:29 (15) 30:12 (15) 37:22 (13) 43:40 (11) 49:32 (11) 57:38 (10)                     61:15 (11)    
12 Tommy Lindberg Haninge SOK 61:29 04:43 (6) 11:29 (19) 11:48 (10) 09:34 (22) 07:23 (18) 06:24 (15) 07:30 (8)                     02:38 (3) Tommy Lindberg Haninge SOK
        04:43 (6) 16:12 (17) 28:00 (10) 37:34 (14) 44:57 (14) 51:21 (13) 58:51 (14)                     61:29 (12)    
13 Åke Wansölin Söders-Tyresö 62:53 04:43 (6) 09:49 (11) 18:01 (25) 07:31 (10) 06:10 (11) 05:50 (7) 06:20 (3)                     04:29 (25) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        04:43 (6) 14:32 (8) 32:33 (18) 40:04 (17) 46:14 (15) 52:04 (14) 58:24 (13)                     62:53 (13)    
14 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 63:08 05:05 (14) 12:35 (20) 13:29 (16) 07:25 (9) 06:20 (13) 07:35 (20) 07:34 (10)                     03:05 (15) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:05 (14) 17:40 (19) 31:09 (16) 38:34 (15) 44:54 (13) 52:29 (15) 60:03 (15)                     63:08 (14)    
15 Ulf Bråsjö Järla Orientering 64:02 06:05 (25) 09:04 (5) 11:19 (8) 10:35 (23) 07:04 (15) 05:54 (9) 07:41 (11)                     06:20 (31) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        06:05 (25) 15:09 (10) 26:28 (8) 37:03 (11) 44:07 (12) 50:01 (12) 57:42 (11)                     64:02 (15)    
16 Lotta Valentin Larsson Gustavsbergs OK 64:18 09:31 (31) 10:13 (14) 12:45 (12) 08:36 (18) 05:38 (6) 06:25 (16) 08:07 (14)                     03:03 (14) Lotta Valentin Larsson Gustavsbergs OK
        09:31 (31) 19:44 (23) 32:29 (17) 41:05 (20) 46:43 (16) 53:08 (16) 61:15 (16)                     64:18 (16)    
17 Anders Larsson Skarpnäcks OL 64:51 05:31 (20) 09:42 (10) 17:23 (23) 07:50 (13) 07:16 (17) 05:58 (10) 08:13 (15)                     02:58 (8) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        05:31 (20) 15:13 (12) 32:36 (19) 40:26 (18) 47:42 (17) 53:40 (17) 61:53 (17)                     64:51 (17)    
18 Matz Larsson Gustavsbergs OK 66:18 05:18 (19) 10:18 (15) 20:23 (28) 07:59 (16) 05:38 (6) 06:12 (14) 07:31 (9)                     02:59 (10) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        05:18 (19) 15:36 (16) 35:59 (24) 43:58 (23) 49:36 (20) 55:48 (19) 63:19 (18)                     66:18 (18)    
19 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 67:09 04:16 (1) 19:11 (29) 10:14 (5) 07:19 (8) 07:42 (21) 06:00 (11) 09:21 (23)                     03:06 (16) Aleksandr Manoilov Järfälla OK
        04:16 (1) 23:27 (28) 33:41 (22) 41:00 (19) 48:42 (19) 54:42 (18) 64:03 (19)                     67:09 (19)    
20 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 68:15 06:02 (24) 16:43 (27) 12:01 (11) 08:41 (19) 07:26 (19) 06:33 (17) 07:49 (12)                     03:00 (12) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        06:02 (24) 22:45 (26) 34:46 (23) 43:27 (22) 50:53 (22) 57:26 (22) 65:15 (21)                     68:15 (20)    
21 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 68:31 05:12 (17) 09:23 (6) 14:50 (20) 07:56 (15) 12:42 (29) 06:11 (13) 08:29 (19)                     03:48 (23) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        05:12 (17) 14:35 (9) 29:25 (14) 37:21 (12) 50:03 (21) 56:14 (20) 64:43 (20)                     68:31 (21)    
22 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 71:09 05:15 (18) 10:04 (12) 13:18 (15) 10:45 (24) 08:58 (23) 08:43 (25) 10:11 (27)                     03:55 (24) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        05:15 (18) 15:19 (14) 28:37 (12) 39:22 (16) 48:20 (18) 57:03 (21) 67:14 (22)                     71:09 (22)    
23 Lukas Granlund Hammarby IF OF 76:18 05:49 (23) 12:35 (20) 17:41 (24) 13:35 (28) 07:13 (16) 07:48 (21) 08:15 (18)                     03:22 (18) Lukas Granlund Hammarby IF OF
        05:49 (23) 18:24 (20) 36:05 (25) 49:40 (25) 56:53 (25) 64:41 (25) 72:56 (25)                     76:18 (23)    
24 Per Wall OK Södertörn 76:25 04:29 (2) 14:26 (25) 14:22 (17) 08:53 (21) 11:09 (27) 08:23 (23) 09:07 (22)                     05:36 (30) Per Wall OK Södertörn
        04:29 (2) 18:55 (22) 33:17 (21) 42:10 (21) 53:19 (24) 61:42 (24) 70:49 (23)                     76:25 (24)    
25 Magnus Johansson Klubblös 76:26 04:50 (9) 14:00 (24) 14:26 (18) 11:32 (25) 08:29 (22) 08:23 (23) 09:46 (26)                     05:00 (27) Magnus Johansson Klubblös
        04:50 (9) 18:50 (21) 33:16 (20) 44:48 (24) 53:17 (23) 61:40 (23) 71:26 (24)                     76:26 (25)    
26 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 88:10 06:48 (26) 16:38 (26) 25:46 (31) 07:49 (12) 12:44 (30) 06:10 (12) 08:30 (20)                     03:45 (22) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        06:48 (26) 23:26 (27) 49:12 (29) 57:01 (28) 69:45 (28) 75:55 (28) 84:25 (28)                     88:10 (26)    
27 Ingemar Tedhamre Snättringe SK 88:12 07:42 (27) 13:18 (23) 19:43 (27) 13:47 (29) 10:00 (26) 09:45 (28) 09:28 (25)                     04:29 (25) Ingemar Tedhamre Snättringe SK
        07:42 (27) 21:00 (25) 40:43 (27) 54:30 (26) 64:30 (27) 74:15 (27) 83:43 (27)                     88:12 (27)    
28 Anna Tedhamre Snättringe SK 88:52 07:42 (27) 13:13 (22) 19:42 (26) 13:54 (30) 09:38 (25) 10:01 (30) 09:24 (24)                     05:18 (29) Anna Tedhamre Snättringe SK
        07:42 (27) 20:55 (24) 40:37 (26) 54:31 (27) 64:09 (26) 74:10 (26) 83:34 (26)                     88:52 (28)    
29 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 102:36 08:20 (29) 22:08 (31) 21:23 (30) 15:13 (31) 09:02 (24) 09:43 (27) 11:42 (29)                     05:05 (28) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        08:20 (29) 30:28 (30) 51:51 (30) 67:04 (29) 76:06 (29) 85:49 (29) 97:31 (29)                     102:36 (29)    
30 Ingemar Johnsson OK Södertörn 123:13 11:49 (32) 19:36 (30) 34:08 (32) 12:39 (26) 12:10 (28) 12:20 (32) 14:02 (30)                     06:29 (32) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        11:49 (32) 31:25 (31) 65:33 (31) 78:12 (30) 90:22 (30) 102:42 (30) 116:44 (30)                     123:13 (30)    
31 Håkan Falk OK Ravinen 135:07 05:48 (22) 46:25 (32) 21:00 (29) 13:16 (27) 20:01 (31) 08:18 (22) 17:18 (31)                     03:01 (13) Håkan Falk OK Ravinen
        05:48 (22) 52:13 (32) 73:13 (32) 86:29 (31) 106:30 (31) 114:48 (31) 132:06 (31)                     135:07 (31)    
32 Magnus Fällman Klubblös 155:41 08:53 (30) 16:54 (28) 16:41 (22) 53:51 (32) 21:43 (32) 10:38 (31) 24:13 (32)                     02:48 (5) Magnus Fällman Klubblös
        08:53 (30) 25:47 (29) 42:28 (28) 96:19 (32) 118:02 (32) 128:40 (32) 152:53 (32)                     155:41 (32)    
- Jan Rönnberg Klubblös 83:37 12:33                                               71:04   Jan Rönnberg Klubblös
        12:33                                               83:37      
- Göran Larbo Attunda OK 83:49 06:18   23:18   15:50                                       38:23   Göran Larbo Attunda OK
        06:18   29:36   45:26                                       83:49      
- Axel Rönnberg Klubblös 103:36 10:10   24:37   17:20   08:43   16:04                               26:42   Axel Rönnberg Klubblös
        10:10   34:47   52:07   60:50   76:54                               103:36      
- Torbjörn Thufvesson Centrum OK 680:43 06:05                                               674:38   Torbjörn Thufvesson Centrum OK
        06:05                                               680:43      
- Clas-Göran Herrgård Täby OK 800:43 05:45   35:06                                           759:52   Clas-Göran Herrgård Täby OK
        05:45   40:51                                           800:43      
- Sverre Jonsson OK Ravinen 849:06 05:51   16:04                                           827:11   Sverre Jonsson OK Ravinen
        05:51   21:55                                           849:06      
                                                               
                                                               
Plac Bana E - 3,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                           Mål   Bana E - 3,3 km Klubb
1 Sara Jonasson Centrum OK 41:29 05:27 (22) 06:12 (2) 04:27 (2) 07:40 (2) 07:24 (2) 07:18 (1)                         03:01 (2) Sara Jonasson Centrum OK
        05:27 (22) 11:39 (2) 16:06 (1) 23:46 (1) 31:10 (1) 38:28 (1)                         41:29 (1)    
2 Erik Lidström Lauri Snättringe 44:50 03:07 (1) 06:02 (1) 09:25 (27) 06:21 (1) 06:58 (1) 10:35 (11)                         02:22 (1) Erik Lidström Lauri Snättringe
        03:07 (1) 09:09 (1) 18:34 (11) 24:55 (2) 31:53 (2) 42:28 (2)                         44:50 (2)    
3 Marie Nilsson Stockholm Multisport Klubb 46:39 05:06 (17) 07:45 (5) 04:36 (3) 08:05 (3) 08:57 (6) 08:15 (2)                         03:55 (11) Marie Nilsson Stockholm Multisport Klubb
        05:06 (17) 12:51 (9) 17:27 (6) 25:32 (3) 34:29 (4) 42:44 (3)                         46:39 (3)    
4 Lena Jansson Järla Orientering 47:15 04:46 (12) 07:47 (6) 04:55 (8) 08:50 (5) 08:30 (3) 08:49 (3)                         03:38 (5) Lena Jansson Järla Orientering
        04:46 (12) 12:33 (7) 17:28 (8) 26:18 (5) 34:48 (5) 43:37 (5)                         47:15 (4)    
5 Katarina Ringels OK Klemmingen 48:47 04:23 (8) 08:28 (10) 04:04 (1) 08:37 (4) 08:34 (4) 09:09 (5)                         05:32 (28) Katarina Ringels OK Klemmingen
        04:23 (8) 12:51 (9) 16:55 (3) 25:32 (3) 34:06 (3) 43:15 (4)                         48:47 (5)    
6 Lennart Hävrén Tullinge SK 50:17 04:22 (7) 07:33 (3) 04:39 (4) 11:02 (17) 09:09 (7) 09:22 (7)                         04:10 (13) Lennart Hävrén Tullinge SK
        04:22 (7) 11:55 (3) 16:34 (2) 27:36 (9) 36:45 (8) 46:07 (6)                         50:17 (6)    
7 Ingemar Lindqvist Snättringe SK 51:42 04:49 (13) 07:37 (4) 05:02 (9) 10:44 (15) 09:23 (9) 09:57 (9)                         04:10 (13) Ingemar Lindqvist Snättringe SK
        04:49 (13) 12:26 (5) 17:28 (8) 28:12 (11) 37:35 (9) 47:32 (8)                         51:42 (7)    
8 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 52:11 06:17 (27) 08:18 (9) 04:53 (7) 09:17 (7) 09:31 (11) 08:54 (4)                         05:01 (23) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        06:17 (27) 14:35 (13) 19:28 (12) 28:45 (12) 38:16 (10) 47:10 (7)                         52:11 (8)    
9 Helena Korhonen Haninge SOK 52:52 04:17 (5) 07:56 (7) 05:03 (10) 09:57 (11) 09:12 (8) 11:41 (17)                         04:46 (18) Helena Korhonen Haninge SOK
        04:17 (5) 12:13 (4) 17:16 (4) 27:13 (8) 36:25 (7) 48:06 (9)                         52:52 (9)    
10 Karl Otto Andersson OK Klemmingen 53:08 03:38 (3) 09:16 (13) 05:13 (11) 10:03 (12) 10:18 (16) 10:00 (10)                         04:40 (17) Karl Otto Andersson OK Klemmingen
        03:38 (3) 12:54 (11) 18:07 (10) 28:10 (10) 38:28 (11) 48:28 (10)                         53:08 (10)    
11 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 53:58 04:17 (5) 10:33 (18) 06:22 (17) 09:09 (6) 10:06 (15) 09:17 (6)                         04:14 (15) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:17 (5) 14:50 (15) 21:12 (14) 30:21 (13) 40:27 (12) 49:44 (11)                         53:58 (11)    
12 Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF 58:07 08:24 (31) 09:41 (15) 06:05 (15) 09:24 (9) 09:49 (14) 11:18 (13)                         03:26 (3) Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF
        08:24 (31) 18:05 (27) 24:10 (19) 33:34 (16) 43:23 (14) 54:41 (12)                         58:07 (12)    
13 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 60:26 04:24 (9) 08:12 (8) 04:51 (5) 09:32 (10) 08:37 (5) 19:50 (32)                         05:00 (22) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:24 (9) 12:36 (8) 17:27 (6) 26:59 (7) 35:36 (6) 55:26 (13)                         60:26 (13)    
14 Bengt Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 60:54 03:36 (2) 08:56 (12) 04:52 (6) 09:22 (8) 16:08 (29) 14:24 (26)                         03:36 (4) Bengt Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:36 (2) 12:32 (6) 17:24 (5) 26:46 (6) 42:54 (13) 57:18 (14)                         60:54 (14)    
15 Bengt Friberg Järfälla OK 61:40 04:29 (11) 09:42 (16) 05:26 (12) 12:01 (22) 11:48 (19) 14:30 (29)                         03:44 (6) Bengt Friberg Järfälla OK
        04:29 (11) 14:11 (12) 19:37 (13) 31:38 (14) 43:26 (15) 57:56 (15)                         61:40 (15)    
16 Kristina Klang Haninge SOK 62:15 05:08 (19) 10:40 (21) 07:24 (20) 11:38 (20) 11:59 (20) 11:38 (16)                         03:48 (8) Kristina Klang Haninge SOK
        05:08 (19) 15:48 (19) 23:12 (17) 34:50 (18) 46:49 (17) 58:27 (17)                         62:15 (16)    
17 Leif Hermundstad Snättringe SK 63:06 04:57 (16) 10:33 (18) 06:18 (16) 12:32 (23) 12:52 (21) 10:45 (12)                         05:09 (24) Leif Hermundstad Snättringe SK
        04:57 (16) 15:30 (16) 21:48 (16) 34:20 (17) 47:12 (18) 57:57 (16)                         63:06 (17)    
18 Kenneth Ljungberg Nyköpings OK 63:23 09:42 (32) 09:34 (14) 06:24 (18) 10:14 (13) 09:31 (11) 14:12 (25)                         03:46 (7) Kenneth Ljungberg Nyköpings OK
        09:42 (32) 19:16 (31) 25:40 (23) 35:54 (19) 45:25 (16) 59:37 (18)                         63:23 (18)    
19 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 65:02 04:49 (13) 12:27 (30) 06:02 (14) 14:22 (28) 10:51 (18) 12:33 (21)                         03:58 (12) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        04:49 (13) 17:16 (23) 23:18 (18) 37:40 (21) 48:31 (19) 61:04 (19)                         65:02 (19)    
20 Aila Halttunen Haninge SOK 65:34 03:59 (4) 10:39 (20) 12:35 (30) 11:35 (19) 10:37 (17) 11:44 (18)                         04:25 (16) Aila Halttunen Haninge SOK
        03:59 (4) 14:38 (14) 27:13 (28) 38:48 (22) 49:25 (20) 61:09 (20)                         65:34 (20)    
21 Ulf Eskilsson OK Södertörn 66:12 04:24 (9) 11:57 (28) 08:31 (26) 11:40 (21) 13:19 (23) 11:27 (14)                         04:54 (20) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        04:24 (9) 16:21 (21) 24:52 (21) 36:32 (20) 49:51 (21) 61:18 (21)                         66:12 (21)    
22 Stina Boräng Snättringe SK 68:20 05:07 (18) 12:36 (31) 14:40 (33) 10:44 (15) 09:32 (13) 11:48 (19)                         03:53 (9) Stina Boräng Snättringe SK
        05:07 (18) 17:43 (24) 32:23 (29) 43:07 (29) 52:39 (23) 64:27 (22)                         68:20 (22)    
23 Lars Nord Södertälje IF 72:56 04:55 (15) 10:56 (22) 11:19 (29) 14:28 (29) 14:19 (24) 11:35 (15)                         05:24 (27) Lars Nord Södertälje IF
        04:55 (15) 15:51 (20) 27:10 (27) 41:38 (27) 55:57 (27) 67:32 (23)                         72:56 (23)    
24 Kerstin Jensen Klubblös 74:12 05:44 (23) 13:19 (33) 07:47 (24) 14:55 (32) 13:08 (22) 13:03 (23)                         06:16 (32) Kerstin Jensen Klubblös
        05:44 (23) 19:03 (30) 26:50 (26) 41:45 (28) 54:53 (24) 67:56 (24)                         74:12 (24)    
25 Ingrid Graneli Haninge SOK 75:16 07:03 (28) 08:37 (11) 05:38 (13) 11:30 (18) 18:51 (32) 18:26 (31)                         05:11 (25) Ingrid Graneli Haninge SOK
        07:03 (28) 15:40 (17) 21:18 (15) 32:48 (15) 51:39 (22) 70:05 (25)                         75:16 (25)    
26 Hans Carlsson Hellas Orientering 76:13 05:11 (20) 10:31 (17) 10:48 (28) 13:50 (26) 18:15 (31) 12:41 (22)                         04:57 (21) Hans Carlsson Hellas Orientering
        05:11 (20) 15:42 (18) 26:30 (25) 40:20 (26) 58:35 (28) 71:16 (26)                         76:13 (26)    
27 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 77:42 05:22 (21) 11:43 (26) 07:25 (21) 15:30 (33) 19:12 (33) 13:41 (24)                         04:49 (19) Eva-Stina Svärd Haninge SOK
        05:22 (21) 17:05 (22) 24:30 (20) 40:00 (25) 59:12 (29) 72:53 (27)                         77:42 (27)    
28 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 83:58 13:41 (33) 12:02 (29) 06:48 (19) 17:28 (34) 15:53 (28) 12:15 (20)                         05:51 (31) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        13:41 (33) 25:43 (33) 32:31 (30) 49:59 (30) 65:52 (30) 78:07 (28)                         83:58 (28)    
29 Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 85:56 22:10 (34) 16:58 (34) 12:55 (31) 10:34 (14) 09:30 (10) 09:56 (8)                         03:53 (9) Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        22:10 (34) 39:08 (35) 52:03 (35) 62:37 (35) 72:07 (33) 82:03 (31)                         85:56 (29)    
30 Britt Eriksson Hammarby IF OF 87:57 06:14 (26) 11:42 (25) 07:42 (23) 13:48 (25) 15:28 (26) 26:39 (35)                         06:24 (33) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        06:14 (26) 17:56 (25) 25:38 (22) 39:26 (23) 54:54 (25) 81:33 (29)                         87:57 (30)    
31 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 88:02 06:13 (25) 11:48 (27) 07:41 (22) 13:51 (27) 15:30 (27) 26:32 (34)                         06:27 (34) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        06:13 (25) 18:01 (26) 25:42 (24) 39:33 (24) 55:03 (26) 81:35 (30)                         88:02 (31)    
32 Helena Berglind OK Södertörn 91:18 07:13 (30) 11:40 (24) 18:52 (35) 14:32 (31) 19:21 (34) 14:26 (27)                         05:14 (26) Helena Berglind OK Södertörn
        07:13 (30) 18:53 (29) 37:45 (32) 52:17 (32) 71:38 (31) 86:04 (32)                         91:18 (32)    
33 Caroline Berglind OK Södertörn 91:39 07:11 (29) 11:38 (23) 18:51 (34) 14:29 (30) 19:31 (35) 14:27 (28)                         05:32 (28) Caroline Berglind OK Södertörn
        07:11 (29) 18:49 (28) 37:40 (31) 52:09 (31) 71:40 (32) 86:07 (33)                         91:39 (33)    
34 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 98:54 05:54 (24) 18:01 (35) 14:36 (32) 18:33 (35) 17:19 (30) 16:39 (30)                         07:52 (35) Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:54 (24) 23:55 (32) 38:31 (33) 57:04 (33) 74:23 (35) 91:02 (34)                         98:54 (34)    
35 Johan Sandwall Skarpnäcks OL 103:10 23:26 (35) 12:38 (32) 08:07 (25) 13:28 (24) 14:55 (25) 24:49 (33)                         05:47 (30) Johan Sandwall Skarpnäcks OL
        23:26 (35) 36:04 (34) 44:11 (34) 57:39 (34) 72:34 (34) 97:23 (35)                         103:10 (35)    
- Eidar Lindgren OK Ravinen 37:44 03:17   06:45   11:06   06:54   07:04                               02:38   Eidar Lindgren OK Ravinen
        03:17   10:02   21:08   28:02   35:06                               37:44      
- Aija Sadurskis Centrum OK 61:18 11:28   18:15   14:11                                       17:24   Aija Sadurskis Centrum OK
        11:28   29:43   43:54                                       61:18      
- Yngve Rahlén OK Ravinen 62:02 06:46   10:19   09:59                                       34:58   Yngve Rahlén OK Ravinen
        06:46   17:05   27:04                                       62:02      
- Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 67:30 04:44   10:07   24:48                                       27:51   Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK
        04:44   14:51   39:39                                       67:30      
- Christer Afkerblom Klubblös 82:49 04:23   11:21   11:41   26:15   19:56                               09:13   Christer Afkerblom Klubblös
        04:23   15:44   27:25   53:40   73:36                               82:49      
- Evy Nord Södertälje IF 754:18 04:48                                               749:30   Evy Nord Södertälje IF
        04:48                                               754:18      
- Ronny Hedlund OK Södertörn 773:12 08:04   10:29                                           754:39   Ronny Hedlund OK Södertörn
        08:04   18:33                                           773:12      
- Tommy Svensson Klubblös 810:54 06:49   09:43   24:25                                       769:57   Tommy Svensson Klubblös
        06:49   16:32   40:57                                       810:54      
                                                               
                                                               
Plac Bana F - 2,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                           Mål   Bana F - 2,3 km Klubb
1 Tilda Mårtensson OK Ravinen 45:16 03:12 (1) 09:30 (4) 06:52 (3) 05:30 (2) 05:32 (2) 11:18 (2)                         03:22 (1) Tilda Mårtensson OK Ravinen
        03:12 (1) 12:42 (2) 19:34 (2) 25:04 (2) 30:36 (1) 41:54 (1)                         45:16 (1)    
2 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 55:44 04:19 (2) 09:33 (5) 09:03 (9) 07:07 (6) 08:55 (9) 11:40 (3)                         05:07 (4) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:19 (2) 13:52 (3) 22:55 (3) 30:02 (3) 38:57 (4) 50:37 (2)                         55:44 (2)    
3 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 56:15 10:03 (10) 09:06 (3) 06:17 (1) 05:21 (1) 04:55 (1) 15:44 (11)                         04:49 (3) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        10:03 (10) 19:09 (6) 25:26 (5) 30:47 (4) 35:42 (2) 51:26 (3)                         56:15 (3)    
4 Bertil Rydgren IFK Enskede 63:29 17:52 (15) 15:38 (14) 09:22 (10) 06:23 (4) 08:43 (7)                             05:31 (8) Bertil Rydgren IFK Enskede
        17:52 (15) 33:30 (15) 42:52 (11) 49:15 (11) 57:58 (10)                             63:29 (4)    
5 Åsa Jönsson Järla Orientering 63:47 11:39 (14) 10:17 (8) 08:08 (7) 06:50 (5) 06:17 (3) 13:45 (8)                         06:51 (11) Åsa Jönsson Järla Orientering
        11:39 (14) 21:56 (8) 30:04 (7) 36:54 (6) 43:11 (5) 56:56 (4)                         63:47 (5)    
6 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 66:59 05:39 (4) 12:26 (9) 06:25 (2) 13:02 (14) 07:50 (5) 15:07 (10)                         06:30 (10) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        05:39 (4) 18:05 (5) 24:30 (4) 37:32 (7) 45:22 (6) 60:29 (6)                         66:59 (6)    
7 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 68:42 11:03 (12) 13:05 (11) 07:08 (4) 08:55 (10) 08:24 (6) 12:26 (5)                         07:41 (13) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        11:03 (12) 24:08 (11) 31:16 (8) 40:11 (8) 48:35 (8) 61:01 (7)                         68:42 (7)    
8 Jan Larsson Tullinge SK 68:59 11:38 (13) 09:43 (6) 07:18 (5) 07:44 (7) 09:35 (10) 14:09 (9)                         08:52 (14) Jan Larsson Tullinge SK
        11:38 (13) 21:21 (7) 28:39 (6) 36:23 (5) 45:58 (7) 60:07 (5)                         68:59 (8)    
9 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 72:25 08:55 (9) 13:43 (12) 13:08 (14) 08:39 (9) 08:52 (8) 13:25 (7)                         05:43 (9) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        08:55 (9) 22:38 (9) 35:46 (10) 44:25 (9) 53:17 (9) 66:42 (8)                         72:25 (9)    
10 Claes Rundström OK Älvsjö-Örby 72:29 786:20   Minustid   08:49 (8) 11:20 (13) 14:02 (16) 12:27 (6)                             Claes Rundström OK Älvsjö-Örby
        786:20   Ej tid  ----->                                           72:29 (10)    
11 Tommy Andersson Söders-Tyresö 76:25 04:47 (3) 06:46 (2) 07:27 (6) 05:56 (3) 12:53 (12) 34:20 (16)                         04:16 (2) Tommy Andersson Söders-Tyresö
        04:47 (3) 11:33 (1) 19:00 (1) 24:56 (1) 37:49 (3) 72:09 (9)                         76:25 (11)    
12 Åsa Nylén Bromma-Vällingby SOK 81:38 05:48 (5) 10:00 (7) 34:14 (18) 07:56 (8) 07:40 (4) 10:34 (1)                         05:26 (7) Åsa Nylén Bromma-Vällingby SOK
        05:48 (5) 15:48 (4) 50:02 (16) 57:58 (12) 65:38 (12) 76:12 (10)                         81:38 (12)    
13 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 90:39 29:38 (17) 06:18 (1) 13:07 (13) 10:30 (11) 23:50 (18)                             07:16 (12) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        29:38 (17) 35:56 (16) 49:03 (14) 59:33 (13) 83:23 (17)                             90:39 (13)    
14 Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 91:59 26:10 (16) 12:58 (10) 12:57 (12) 10:43 (12) 12:21 (11) 11:41 (4)                         05:09 (5) Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        26:10 (16) 39:08 (17) 52:05 (17) 62:48 (16) 75:09 (13) 86:50 (12)                         91:59 (14)    
15 Ingvar Oskarsson Klubblös 94:46 08:46 (8) 14:49 (13) 09:50 (11) 13:06 (15) 13:46 (15) 20:54 (14)                         13:35 (18) Ingvar Oskarsson Klubblös
        08:46 (8) 23:35 (10) 33:25 (9) 46:31 (10) 60:17 (11) 81:11 (11)                         94:46 (15)    
16 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 104:58 07:13 (6) 17:33 (15) 24:24 (17) 14:42 (16) 15:29 (17) 16:43 (12)                         08:54 (15) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        07:13 (6) 24:46 (12) 49:10 (15) 63:52 (17) 79:21 (16) 96:04 (13)                         104:58 (16)    
17 Lennart Westergren Söder 107:56 08:45 (7) 21:45 (17) 13:19 (15) 18:20 (18) 13:19 (14) 20:53 (13)                         11:35 (16) Lennart Westergren Söder
        08:45 (7) 30:30 (14) 43:49 (12) 62:09 (15) 75:28 (15) 96:21 (14)                         107:56 (17)    
18 Birgitta Westergren Täby OK 108:07 10:44 (11) 19:40 (16) 13:37 (16) 17:55 (17) 13:14 (13) 21:11 (15)                         11:46 (17) Birgitta Westergren Täby OK
        10:44 (11) 30:24 (13) 44:01 (13) 61:56 (14) 75:10 (14) 96:21 (14)                         108:07 (18)    
- Bror Wahlberg Haninge SOK 48:53 06:04   14:09                                           28:40   Bror Wahlberg Haninge SOK
        06:04   20:13                                           48:53      
- Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 56:58 07:02   08:27   06:29   06:42   05:07                               23:11   Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        07:02   15:29   21:58   28:40   33:47                               56:58      
- Benny Alfordsson Tullinge SK 66:23 07:33   11:39   10:49   10:20   16:30                               09:32   Benny Alfordsson Tullinge SK
        07:33   19:12   30:01   40:21   56:51                               66:23      
- Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 96:51 09:34   10:19   11:54   07:58                                   57:06   Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        09:34   19:53   31:47   39:45                                   96:51      
- Eva Liscinska Klubblös 623:48 44:06                                               579:42   Eva Liscinska Klubblös
        44:06                                               623:48      
- Linda Nordström OK Älvsjö-Örby 625:15 09:42                                               615:33   Linda Nordström OK Älvsjö-Örby
        09:42                                               625:15      
                                                               
                                                               
Plac Bana G - 1,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                               Mål   Bana G - 1,6 km Klubb
1 Elisabeth Larsson OK Södertörn 17:29 01:06 (1) 02:05 (1) 03:09 (1) 06:23 (2) 02:23 (1)                             02:23 (1) Elisabeth Larsson OK Södertörn
        01:06 (1) 03:11 (1) 06:20 (1) 12:43 (2) 15:06 (1)                             17:29 (1)    
2 Niklas Erlandsson OK Södertörn 20:58 01:30 (2) 02:52 (2) 04:13 (2) 04:01 (1) 02:42 (2)                             05:40 (7) Niklas Erlandsson OK Södertörn
        01:30 (2) 04:22 (2) 08:35 (2) 12:36 (1) 15:18 (2)                             20:58 (2)    
3 Christina Linder Järla Orientering 36:12 02:14 (4) 04:01 (3) 11:30 (3) 08:14 (7) 06:41 (5)                             03:32 (3) Christina Linder Järla Orientering
        02:14 (4) 06:15 (3) 17:45 (3) 25:59 (3) 32:40 (3)                             36:12 (3)    
4 Emma Norin Söders-Tyresö 36:41 01:43 (3) 04:53 (4) 16:03 (9) 07:06 (5)                                 06:56 (8) Emma Norin Söders-Tyresö
        01:43 (3) 06:36 (4) 22:39 (6) 29:45 (6)                                 36:41 (4)    
5 Simon Ahlström Enskede 40:35 04:20 (8) 05:36 (6) 12:09 (4) 06:38 (4) 06:45 (7)                             05:07 (6) Simon Ahlström Enskede
        04:20 (8) 09:56 (6) 22:05 (5) 28:43 (4) 35:28 (4)                             40:35 (5)    
6 Felix Ahlström Enskede 40:47 04:04 (7) 07:01 (9) 12:16 (5) 06:37 (3) 06:42 (6)                             04:07 (4) Felix Ahlström Enskede
        04:04 (7) 11:05 (9) 23:21 (7) 29:58 (7) 36:40 (5)                             40:47 (6)    
7 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 46:07 02:36 (5) 06:24 (8) 12:48 (6) 07:11 (6) 09:47 (8)                             07:21 (9) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        02:36 (5) 09:00 (5) 21:48 (4) 28:59 (5) 38:46 (6)                             46:07 (7)    
8 Sonja Perneby Tullinge SK 47:47 05:22 (10) 05:34 (5) 14:15 (8) 12:32 (10) 05:07 (4)                             04:57 (5) Sonja Perneby Tullinge SK
        05:22 (10) 10:56 (8) 25:11 (9) 37:43 (9) 42:50 (7)                             47:47 (8)    
9 Nora Ahlström IFK Enskede 47:57 04:56 (9) 05:50 (7) 18:07 (10) 11:45 (9) 04:18 (3)                             03:01 (2) Nora Ahlström IFK Enskede
        04:56 (9) 10:46 (7) 28:53 (10) 40:38 (10) 44:56 (8)                             47:57 (9)    
10 Gunvor Granath Nynäshamns OK 62:28 04:00 (6) 07:10 (10) 13:03 (7) 09:28 (8) 17:31 (9)                             11:16 (10) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        04:00 (6) 11:10 (10) 24:13 (8) 33:41 (8) 51:12 (9)                             62:28 (10)    
- Klara Junegard Tullinge SK 36:58 03:20   03:41   10:14   16:25                                   03:18   Klara Junegard Tullinge SK
        03:20   07:01   17:15   33:40                                   36:58