Sträcktider Luffarligan Rudan                                                                        
  2016-05-11 Svarta tider är sträcktider                                                                    
    Blå tider är från start                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                      
                                                                               
Plac Bana A - 5,2 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål   Bana A - 5,2 km Klubb
1 Casper Giding Kamrat och IF KIF 38:23 00:59 (3) 02:19 (3) 02:15 (2) 01:39 (1) 01:27 (1) 01:21 (1) 03:00 (5) 01:34 (1) 02:59 (1) 01:30 (1) 06:36 (1) 03:54 (3) 00:39 (1) 02:02 (1) 02:34 (1) 02:30 (1) 01:05 (4) Casper Giding Kamrat och IF KIF
        00:59 (3) 03:18 (3) 05:33 (3) 07:12 (1) 08:39 (1) 10:00 (1) 13:00 (1) 14:34 (1) 17:33 (1) 19:03 (1) 25:39 (1) 29:33 (1) 30:12 (1) 32:14 (1) 34:48 (1) 37:18 (1) 38:23 (1)    
2 Niklas Wrane Söders-Tyresö 40:31 00:55 (1) 02:10 (1) 02:14 (1) 02:05 (5) 01:38 (4) 01:34 (5) 02:37 (3) 01:35 (2) 03:03 (3) 01:44 (2) 07:10 (2) 03:45 (1) 00:42 (2) 02:28 (4) 03:00 (3) 02:43 (2) 01:08 (5) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        00:55 (1) 03:05 (1) 05:19 (1) 07:24 (2) 09:02 (2) 10:36 (2) 13:13 (2) 14:48 (2) 17:51 (2) 19:35 (2) 26:45 (2) 30:30 (2) 31:12 (2) 33:40 (2) 36:40 (2) 39:23 (2) 40:31 (2)    
3 Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF 41:47 00:58 (2) 02:17 (2) 02:17 (3) 02:07 (6) 01:43 (6) 01:25 (2) 02:37 (3) 01:44 (3) 03:01 (2) 01:58 (3) 07:32 (3) 04:04 (4) 00:43 (3) 02:03 (2) 03:02 (4) 03:14 (3) 01:02 (3) Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF
        00:58 (2) 03:15 (2) 05:32 (2) 07:39 (3) 09:22 (3) 10:47 (3) 13:24 (3) 15:08 (3) 18:09 (3) 20:07 (3) 27:39 (3) 31:43 (3) 32:26 (3) 34:29 (3) 37:31 (3) 40:45 (3) 41:47 (3)    
4 Henrik Sjögren Haninge SOK 44:28 01:03 (4) 02:45 (4) 02:21 (4) 02:01 (3) 01:32 (2) 01:31 (3) 02:27 (1) 01:49 (5) 03:28 (5) 03:13 (12) 07:35 (4) 03:53 (2) 00:45 (4) 02:20 (3) 02:39 (2) 04:09 (10) 00:57 (1) Henrik Sjögren Haninge SOK
        01:03 (4) 03:48 (4) 06:09 (4) 08:10 (4) 09:42 (4) 11:13 (4) 13:40 (4) 15:29 (4) 18:57 (4) 22:10 (4) 29:45 (4) 33:38 (4) 34:23 (4) 36:43 (4) 39:22 (4) 43:31 (4) 44:28 (4)    
5 Nick Barrable OK Ravinen 48:17 01:11 (8) 03:23 (9) 02:32 (5) 02:01 (3) 01:34 (3) 02:15 (10) 02:30 (2) 01:47 (4) 03:22 (4) 02:04 (4) 08:15 (5) 04:54 (6) 01:22 (11) 02:29 (5) 03:42 (7) 03:22 (5) 01:34 (10) Nick Barrable OK Ravinen
        01:11 (8) 04:34 (8) 07:06 (6) 09:07 (6) 10:41 (5) 12:56 (6) 15:26 (5) 17:13 (5) 20:35 (5) 22:39 (5) 30:54 (5) 35:48 (5) 37:10 (5) 39:39 (5) 43:21 (5) 46:43 (5) 48:17 (5)    
6 Ingemar Gard Söders-Tyresö 53:55 01:22 (10) 03:09 (6) 03:10 (10) 02:32 (10) 02:35 (13) 01:59 (8) 03:16 (8) 02:03 (8) 04:57 (10) 02:37 (6) 08:47 (8) 05:45 (9) 00:45 (4) 02:44 (7) 03:28 (5) 03:21 (4) 01:25 (7) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        01:22 (10) 04:31 (7) 07:41 (7) 10:13 (8) 12:48 (11) 14:47 (10) 18:03 (9) 20:06 (8) 25:03 (8) 27:40 (8) 36:27 (8) 42:12 (8) 42:57 (6) 45:41 (6) 49:09 (6) 52:30 (6) 53:55 (6)    
7 Per Ljung Stockholms OK 54:55 01:08 (5) 03:31 (10) 03:02 (8) 02:41 (11) 02:16 (10) 02:25 (12) 03:13 (6) 02:03 (8) 04:44 (8) 02:36 (5) 08:15 (5) 06:03 (12) 01:08 (10) 03:33 (10) 03:52 (9) 03:28 (7) 00:57 (1) Per Ljung Stockholms OK
        01:08 (5) 04:39 (9) 07:41 (7) 10:22 (10) 12:38 (10) 15:03 (11) 18:16 (10) 20:19 (9) 25:03 (8) 27:39 (7) 35:54 (6) 41:57 (7) 43:05 (7) 46:38 (7) 50:30 (7) 53:58 (7) 54:55 (7)    
8 Jonas Halai KIF 55:42 01:10 (7) 03:01 (5) 02:53 (6) 02:00 (2) 01:39 (5) 01:32 (4) 03:40 (10) 03:01 (13) 03:37 (6) 05:09 (13) 08:30 (7) 05:25 (7) 01:30 (13) 03:57 (12) 03:31 (6) 03:34 (8) 01:33 (9) Jonas Halai KIF
        01:10 (7) 04:11 (5) 07:04 (5) 09:04 (5) 10:43 (6) 12:15 (5) 15:55 (6) 18:56 (6) 22:33 (6) 27:42 (9) 36:12 (7) 41:37 (6) 43:07 (8) 47:04 (8) 50:35 (8) 54:09 (8) 55:42 (8)    
9 Ulf Bylund IFK Enskede 57:25 01:08 (5) 03:19 (8) 03:15 (11) 02:27 (8) 02:04 (7) 02:14 (9) 03:21 (9) 02:50 (12) 06:39 (13) 02:49 (9) 08:59 (9) 05:35 (8) 00:50 (7) 02:31 (6) 04:11 (11) 03:49 (9) 01:24 (6) Ulf Bylund IFK Enskede
        01:08 (5) 04:27 (6) 07:42 (9) 10:09 (7) 12:13 (7) 14:27 (9) 17:48 (8) 20:38 (10) 27:17 (11) 30:06 (11) 39:05 (9) 44:40 (10) 45:30 (10) 48:01 (9) 52:12 (9) 56:01 (9) 57:25 (9)    
10 Dan Klang Haninge SOK 58:45 01:57 (13) 03:10 (7) 02:53 (6) 02:15 (7) 02:09 (9) 01:51 (7) 03:13 (6) 01:57 (7) 03:50 (7) 02:49 (9) 13:31 (13) 04:36 (5) 00:49 (6) 03:49 (11) 03:50 (8) 04:27 (11) 01:39 (11) Dan Klang Haninge SOK
        01:57 (13) 05:07 (11) 08:00 (10) 10:15 (9) 12:24 (8) 14:15 (7) 17:28 (7) 19:25 (7) 23:15 (7) 26:04 (6) 39:35 (10) 44:11 (9) 45:00 (9) 48:49 (10) 52:39 (10) 57:06 (10) 58:45 (10)    
11 Peter Rosén Alfta-Ösa OK 59:06 01:20 (9) 03:40 (11) 03:06 (9) 02:27 (8) 02:04 (7) 01:40 (6) 05:21 (12) 02:25 (11) 05:00 (11) 02:47 (8) 10:27 (10) 05:54 (10) 00:50 (7) 02:49 (8) 04:03 (10) 03:27 (6) 01:46 (13) Peter Rosén Alfta-Ösa OK
        01:20 (9) 05:00 (10) 08:06 (11) 10:33 (11) 12:37 (9) 14:17 (8) 19:38 (11) 22:03 (11) 27:03 (10) 29:50 (10) 40:17 (11) 46:11 (11) 47:01 (11) 49:50 (11) 53:53 (11) 57:20 (11) 59:06 (11)    
12 Jan Lindgren OK Södertörn 68:19 01:27 (11) 04:32 (12) 03:47 (13) 03:19 (13) 02:32 (12) 02:49 (13) 05:17 (11) 02:15 (10) 04:54 (9) 02:44 (7) 10:51 (11) 06:07 (13) 00:52 (9) 05:34 (13) 05:02 (12) 04:50 (12) 01:27 (8) Jan Lindgren OK Södertörn
        01:27 (11) 05:59 (12) 09:46 (12) 13:05 (12) 15:37 (12) 18:26 (12) 23:43 (12) 25:58 (12) 30:52 (12) 33:36 (12) 44:27 (12) 50:34 (12) 51:26 (12) 57:00 (12) 62:02 (12) 66:52 (12) 68:19 (12)    
13 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 75:04 01:52 (12) 07:28 (13) 03:46 (12) 02:50 (12) 02:25 (11) 02:18 (11) 07:00 (13) 01:50 (6) 06:31 (12) 03:02 (11) 12:59 (12) 05:54 (10) 01:29 (12) 02:53 (9) 05:16 (13) 05:46 (13) 01:45 (12) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        01:52 (12) 09:20 (13) 13:06 (13) 15:56 (13) 18:21 (13) 20:39 (13) 27:39 (13) 29:29 (13) 36:00 (13) 39:02 (13) 52:01 (13) 57:55 (13) 59:24 (13) 62:17 (13) 67:33 (13) 73:19 (13) 75:04 (13)    
- Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 108:40 03:16   10:18   05:50   03:23   02:59   08:10   07:29   07:56   16:59   17:46   02:00   08:02   05:42   05:20           03:30   Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        03:16   13:34   19:24   22:47   25:46   33:56   41:25   49:21   66:20   84:06   86:06   94:08   99:50   105:10           108:40      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 4,2 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14           Mål   Bana B - 4,2 km Klubb
1 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 48:10 02:48 (2) 03:43 (6) 02:42 (2) 02:10 (3) 02:03 (3) 04:00 (7) 02:25 (9) 02:00 (3) 07:35 (4) 05:26 (4) 01:05 (10) 02:57 (2) 04:01 (4) 03:45 (4)         01:30 (2) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        02:48 (2) 06:31 (3) 09:13 (2) 11:23 (2) 13:26 (2) 17:26 (2) 19:51 (2) 21:51 (2) 29:26 (1) 34:52 (1) 35:57 (1) 38:54 (1) 42:55 (1) 46:40 (1)         48:10 (1)    
2 Leif Åkerblom OK Österåker 49:44 02:41 (1) 02:55 (1) 02:20 (1) 02:04 (1) 02:34 (16) 03:28 (1) 02:11 (3) 02:03 (4) 09:56 (20) 05:24 (3) 01:30 (20) 03:00 (3) 04:16 (8) 03:44 (3)         01:38 (11) Leif Åkerblom OK Österåker
        02:41 (1) 05:36 (1) 07:56 (1) 10:00 (1) 12:34 (1) 16:02 (1) 18:13 (1) 20:16 (1) 30:12 (2) 35:36 (2) 37:06 (2) 40:06 (2) 44:22 (2) 48:06 (2)         49:44 (2)    
3 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 51:02 03:21 (12) 03:46 (10) 02:46 (4) 02:20 (6) 04:20 (34) 03:37 (2) 02:14 (5) 02:18 (12) 07:31 (2) 05:10 (1) 01:30 (20) 03:14 (6) 03:34 (1) 03:57 (7)         01:24 (1) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        03:21 (12) 07:07 (12) 09:53 (5) 12:13 (5) 16:33 (15) 20:10 (11) 22:24 (9) 24:42 (9) 32:13 (6) 37:23 (4) 38:53 (4) 42:07 (4) 45:41 (3) 49:38 (3)         51:02 (3)    
4 Kjell Holmberg OK Södertörn 52:28 02:56 (5) 04:04 (18) 03:03 (12) 02:28 (9) 02:07 (4) 04:25 (12) 02:58 (15) 02:10 (6) 07:40 (5) 06:11 (8) 00:57 (6) 03:50 (12) 04:15 (7) 03:50 (5)         01:34 (6) Kjell Holmberg OK Södertörn
        02:56 (5) 07:00 (6) 10:03 (7) 12:31 (8) 14:38 (4) 19:03 (5) 22:01 (8) 24:11 (6) 31:51 (5) 38:02 (5) 38:59 (5) 42:49 (5) 47:04 (5) 50:54 (5)         52:28 (4)    
5 Åke Wansölin Söders-Tyresö 52:34 03:37 (16) 03:53 (15) 02:48 (5) 02:13 (5) 02:16 (9) 04:42 (16) 03:08 (17) 02:20 (13) 08:52 (11) 05:48 (5) 00:58 (7) 02:53 (1) 03:52 (2) 03:43 (2)         01:31 (4) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        03:37 (16) 07:30 (14) 10:18 (9) 12:31 (8) 14:47 (7) 19:29 (9) 22:37 (10) 24:57 (10) 33:49 (10) 39:37 (7) 40:35 (8) 43:28 (6) 47:20 (6) 51:03 (6)         52:34 (5)    
6 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 52:35 03:34 (15) 03:32 (4) 02:55 (8) 02:28 (9) 02:14 (8) 03:57 (5) 02:10 (2) 01:57 (2) 08:04 (6) 05:50 (6) 01:09 (12) 04:08 (16) 04:26 (11) 04:16 (12)         01:55 (26) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        03:34 (15) 07:06 (11) 10:01 (6) 12:29 (6) 14:43 (6) 18:40 (4) 20:50 (3) 22:47 (3) 30:51 (3) 36:41 (3) 37:50 (3) 41:58 (3) 46:24 (4) 50:40 (4)         52:35 (6)    
7 Lars Grankvist Täby OK 55:04 06:09 (32) 03:04 (2) 03:01 (9) 02:05 (2) 02:18 (10) 03:57 (5) 03:12 (18) 01:52 (1) 08:15 (7) 05:19 (2) 00:53 (4) 04:32 (20) 04:05 (5) 04:48 (16)         01:34 (6) Lars Grankvist Täby OK
        06:09 (32) 09:13 (28) 12:14 (25) 14:19 (20) 16:37 (16) 20:34 (13) 23:46 (14) 25:38 (14) 33:53 (11) 39:12 (6) 40:05 (6) 44:37 (8) 48:42 (7) 53:30 (7)         55:04 (7)    
8 Anders Larsson Skarpnäcks OL 55:50 03:21 (12) 03:43 (6) 03:27 (19) 02:43 (16) 02:25 (12) 04:47 (18) 02:16 (6) 02:16 (10) 07:33 (3) 07:06 (20) 00:33 (1) 04:11 (17) 05:44 (29) 03:57 (7)         01:48 (18) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        03:21 (12) 07:04 (8) 10:31 (12) 13:14 (13) 15:39 (10) 20:26 (12) 22:42 (11) 24:58 (12) 32:31 (7) 39:37 (7) 40:10 (7) 44:21 (7) 50:05 (8) 54:02 (8)         55:50 (8)    
9 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 56:18 04:00 (23) 03:45 (8) 02:50 (6) 02:39 (15) 01:59 (1) 04:13 (10) 02:23 (8) 02:26 (14) 09:59 (22) 06:38 (12) 01:09 (12) 03:40 (10) 04:47 (17) 04:12 (11)         01:38 (11) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        04:00 (23) 07:45 (18) 10:35 (14) 13:14 (13) 15:13 (9) 19:26 (8) 21:49 (6) 24:15 (7) 34:14 (12) 40:52 (10) 42:01 (10) 45:41 (9) 50:28 (9) 54:40 (9)         56:18 (9)    
10 Per-Johan Vikfors OK Österåker 56:31 02:51 (3) 03:49 (12) 02:42 (2) 02:12 (4) 02:02 (2) 03:52 (3) 04:24 (31) 02:49 (22) 06:43 (1) 10:26 (32) 01:48 (30) 03:02 (4) 04:16 (8) 03:53 (6)         01:42 (13) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        02:51 (3) 06:40 (5) 09:22 (3) 11:34 (3) 13:36 (3) 17:28 (3) 21:52 (7) 24:41 (8) 31:24 (4) 41:50 (13) 43:38 (12) 46:40 (10) 50:56 (10) 54:49 (10)         56:31 (10)    
11 Sune Sisell OK Södertörn 58:04 03:00 (6) 03:37 (5) 03:51 (28) 02:21 (7) 02:07 (4) 04:09 (9) 01:53 (1) 02:17 (11) 13:43 (30) 06:44 (13) 01:40 (26) 03:34 (9) 03:57 (3) 03:29 (1)         01:42 (13) Sune Sisell OK Södertörn
        03:00 (6) 06:37 (4) 10:28 (10) 12:49 (10) 14:56 (8) 19:05 (6) 20:58 (4) 23:15 (4) 36:58 (16) 43:42 (15) 45:22 (15) 48:56 (14) 52:53 (12) 56:22 (11)         58:04 (11)    
12 Lena Jansson Järla Orientering 58:29 03:42 (18) 03:49 (12) 03:03 (12) 02:38 (13) 02:37 (19) 04:06 (8) 02:47 (11) 02:15 (9) 08:50 (10) 07:17 (21) 01:32 (22) 04:43 (21) 04:32 (13) 04:44 (15)         01:54 (25) Lena Jansson Järla Orientering
        03:42 (18) 07:31 (15) 10:34 (13) 13:12 (12) 15:49 (11) 19:55 (10) 22:42 (11) 24:57 (10) 33:47 (9) 41:04 (11) 42:36 (11) 47:19 (11) 51:51 (11) 56:35 (12)         58:29 (12)    
13 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 58:56 02:54 (4) 04:07 (19) 03:27 (19) 02:38 (13) 03:17 (28) 04:22 (11) 03:14 (20) 02:31 (15) 09:16 (13) 07:00 (17) 00:59 (8) 04:55 (26) 04:28 (12) 04:17 (13)         01:31 (3) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        02:54 (4) 07:01 (7) 10:28 (10) 13:06 (11) 16:23 (14) 20:45 (15) 23:59 (15) 26:30 (15) 35:46 (14) 42:46 (14) 43:45 (13) 48:40 (13) 53:08 (13) 57:25 (13)         58:56 (13)    
14 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 59:09 03:19 (10) 03:45 (8) 03:02 (10) 02:24 (8) 02:09 (6) 04:26 (13) 02:18 (7) 02:08 (5) 09:47 (17) 06:49 (15) 01:00 (9) 08:08 (33) 04:14 (6) 04:05 (9)         01:35 (8) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        03:19 (10) 07:04 (8) 10:06 (8) 12:30 (7) 14:39 (5) 19:05 (6) 21:23 (5) 23:31 (5) 33:18 (8) 40:07 (9) 41:07 (9) 49:15 (15) 53:29 (15) 57:34 (14)         59:09 (14)    
15 Sven Setterqvist OK Södertörn 59:50 03:44 (19) 03:48 (11) 03:28 (21) 02:45 (19) 02:10 (7) 04:48 (20) 02:13 (4) 02:14 (8) 09:49 (18) 06:12 (9) 02:59 (35) 03:22 (7) 05:38 (25) 04:50 (18)         01:50 (20) Sven Setterqvist OK Södertörn
        03:44 (19) 07:32 (16) 11:00 (17) 13:45 (16) 15:55 (12) 20:43 (14) 22:56 (13) 25:10 (13) 34:59 (13) 41:11 (12) 44:10 (14) 47:32 (12) 53:10 (14) 58:00 (15)         59:50 (15)    
16 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 61:49 03:40 (17) 04:33 (26) 03:34 (22) 02:44 (17) 02:27 (13) 05:14 (23) 03:25 (22) 02:42 (17) 09:26 (16) 06:32 (10) 02:04 (31) 04:21 (19) 04:33 (14) 04:48 (16)         01:46 (17) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        03:40 (17) 08:13 (24) 11:47 (22) 14:31 (22) 16:58 (21) 22:12 (21) 25:37 (19) 28:19 (19) 37:45 (17) 44:17 (16) 46:21 (17) 50:42 (17) 55:15 (18) 60:03 (16)         61:49 (16)    
17 Per-Erik Jansson IF Thor 62:01 03:01 (7) 04:19 (22) 04:18 (31) 02:37 (12) 02:28 (14) 04:47 (18) 02:47 (11) 03:22 (28) 11:58 (28) 06:46 (14) 00:56 (5) 03:33 (8) 04:19 (10) 04:57 (23)         01:53 (24) Per-Erik Jansson IF Thor
        03:01 (7) 07:20 (13) 11:38 (20) 14:15 (19) 16:43 (18) 21:30 (18) 24:17 (16) 27:39 (18) 39:37 (21) 46:23 (19) 47:19 (18) 50:52 (18) 55:11 (17) 60:08 (17)         62:01 (17)    
18 Bo Hedlund IFK Enskede 64:00 04:04 (24) 04:31 (25) 03:11 (14) 02:44 (17) 02:19 (11) 04:27 (14) 03:34 (25) 02:40 (16) 09:20 (14) 08:05 (26) 01:20 (18) 03:12 (5) 05:21 (19) 07:07 (34)         02:05 (29) Bo Hedlund IFK Enskede
        04:04 (24) 08:35 (26) 11:46 (21) 14:30 (21) 16:49 (20) 21:16 (17) 24:50 (18) 27:30 (17) 36:50 (15) 44:55 (17) 46:15 (16) 49:27 (16) 54:48 (16) 61:55 (18)         64:00 (18)    
19 Ulf Stridh Snättringe SK 64:47 03:27 (14) 04:37 (27) 04:28 (32) 03:09 (27) 02:33 (15) 03:52 (3) 02:25 (9) 02:13 (7) 11:40 (26) 07:38 (24) 01:47 (29) 04:12 (18) 05:31 (23) 05:08 (24)         02:07 (31) Ulf Stridh Snättringe SK
        03:27 (14) 08:04 (19) 12:32 (27) 15:41 (26) 18:14 (23) 22:06 (20) 24:31 (17) 26:44 (16) 38:24 (18) 46:02 (18) 47:49 (19) 52:01 (19) 57:32 (19) 62:40 (19)         64:47 (19)    
20 Göran Andersson Enebybergs IF 64:58 03:02 (8) 03:28 (3) 02:54 (7) 02:47 (20) 03:53 (29) 04:42 (16) 07:49 (36) 02:42 (17) 08:41 (8) 06:37 (11) 01:44 (28) 06:19 (29) 04:40 (16) 04:09 (10)         01:31 (3) Göran Andersson Enebybergs IF
        03:02 (8) 06:30 (2) 09:24 (4) 12:11 (4) 16:04 (13) 20:46 (16) 28:35 (25) 31:17 (22) 39:58 (22) 46:35 (20) 48:19 (21) 54:38 (21) 59:18 (21) 63:27 (20)         64:58 (20)    
21 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 65:26 04:15 (26) 03:53 (15) 03:13 (15) 02:50 (21) 02:36 (18) 05:02 (21) 07:00 (34) 02:48 (21) 08:47 (9) 07:01 (18) 01:19 (16) 04:54 (25) 05:01 (18) 04:56 (21)         01:51 (21) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        04:15 (26) 08:08 (21) 11:21 (18) 14:11 (18) 16:47 (19) 21:49 (19) 28:49 (26) 31:37 (24) 40:24 (23) 47:25 (22) 48:44 (22) 53:38 (20) 58:39 (20) 63:35 (21)         65:26 (21)    
22 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 68:51 05:35 (31) 05:03 (29) 03:20 (16) 02:51 (22) 02:35 (17) 04:39 (15) 03:12 (18) 03:01 (25) 08:52 (11) 07:39 (25) 01:22 (19) 08:13 (34) 05:36 (24) 05:09 (25)         01:44 (16) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        05:35 (31) 10:38 (31) 13:58 (30) 16:49 (28) 19:24 (27) 24:03 (26) 27:15 (23) 30:16 (21) 39:08 (19) 46:47 (21) 48:09 (20) 56:22 (22) 61:58 (23) 67:07 (22)         68:51 (22)    
23 Bo Norbäck Tullinge SK 69:36 03:51 (21) 04:19 (22) 04:14 (30) 02:55 (23) 02:57 (26) 05:20 (24) 03:24 (21) 05:15 (33) 09:58 (21) 06:03 (7) 01:13 (14) 07:03 (30) 05:24 (21) 05:49 (27)         01:51 (21) Bo Norbäck Tullinge SK
        03:51 (21) 08:10 (23) 12:24 (26) 15:19 (25) 18:16 (24) 23:36 (24) 27:00 (21) 32:15 (25) 42:13 (24) 48:16 (23) 49:29 (23) 56:32 (23) 61:56 (22) 67:45 (24)         69:36 (23)    
24 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 69:40 03:58 (22) 04:11 (20) 03:43 (25) 04:04 (31) 02:51 (24) 05:03 (22) 07:23 (35) 02:44 (20) 10:16 (23) 07:26 (22) 02:40 (34) 03:52 (13) 04:35 (15) 04:50 (18)         02:04 (28) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        03:58 (22) 08:09 (22) 11:52 (23) 15:56 (27) 18:47 (25) 23:50 (25) 31:13 (27) 33:57 (27) 44:13 (27) 51:39 (25) 54:19 (26) 58:11 (24) 62:46 (24) 67:36 (23)         69:40 (24)    
25 Ulla Clevnert Spårvägens OK 71:01 04:23 (28) 03:52 (14) 03:39 (23) 03:08 (26) 02:37 (19) 05:20 (24) 04:01 (29) 03:06 (26) 09:24 (15) 13:43 (35) 00:47 (2) 04:46 (23) 05:22 (20) 05:10 (26)         01:43 (15) Ulla Clevnert Spårvägens OK
        04:23 (28) 08:15 (25) 11:54 (24) 15:02 (23) 17:39 (22) 22:59 (22) 27:00 (21) 30:06 (20) 39:30 (20) 53:13 (26) 54:00 (25) 58:46 (25) 64:08 (25) 69:18 (25)         71:01 (25)    
26 Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF 72:46 03:45 (20) 04:21 (24) 03:25 (18) 03:33 (28) 04:15 (32) 05:43 (27) 03:07 (16) 03:09 (27) 11:44 (27) 10:48 (33) 01:13 (14) 03:52 (13) 05:43 (26) 06:11 (28)         01:57 (27) Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF
        03:45 (20) 08:06 (20) 11:31 (19) 15:04 (24) 19:19 (26) 25:02 (27) 28:09 (24) 31:18 (23) 43:02 (25) 53:50 (27) 55:03 (27) 58:55 (26) 64:38 (26) 70:49 (26)         72:46 (26)    
27 Claes Andersson Snättringe SK 77:28 04:16 (27) 04:51 (28) 04:37 (33) 06:15 (36) 02:56 (25) 05:44 (28) 02:53 (13) 02:56 (23) 16:36 (36) 09:12 (29) 01:05 (10) 03:42 (11) 05:43 (26) 04:53 (20)         01:49 (19) Claes Andersson Snättringe SK
        04:16 (27) 09:07 (27) 13:44 (29) 19:59 (32) 22:55 (31) 28:39 (29) 31:32 (28) 34:28 (28) 51:04 (30) 60:16 (30) 61:21 (28) 65:03 (27) 70:46 (27) 75:39 (27)         77:28 (27)    
28 Anna Perneby Tullinge SK 80:30 03:11 (9) 03:53 (15) 03:50 (26) 02:33 (11) 03:10 (27) 06:27 (31) 02:55 (14) 06:33 (35) 11:18 (25) 06:59 (16) 01:19 (16) 13:30 (36) 05:25 (22) 07:50 (36)         01:37 (9) Anna Perneby Tullinge SK
        03:11 (9) 07:04 (8) 10:54 (15) 13:27 (15) 16:37 (16) 23:04 (23) 25:59 (20) 32:32 (26) 43:50 (26) 50:49 (24) 52:08 (24) 65:38 (28) 71:03 (28) 78:53 (28)         80:30 (28)    
29 Roland Löwgren Spårvägens OK 80:44 06:59 (33) 05:44 (34) 03:39 (23) 02:55 (23) 02:48 (23) 06:35 (32) 04:02 (30) 03:37 (31) 13:31 (29) 08:09 (27) 03:43 (36) 04:45 (22) 07:30 (34) 04:56 (21)         01:51 (21) Roland Löwgren Spårvägens OK
        06:59 (33) 12:43 (33) 16:22 (33) 19:17 (31) 22:05 (29) 28:40 (31) 32:42 (30) 36:19 (30) 49:50 (28) 57:59 (28) 61:42 (30) 66:27 (29) 73:57 (30) 78:53 (28)         80:44 (29)    
30 Jacob Hård OK Södertörn 82:01 03:19 (10) 04:16 (21) 03:22 (17) 03:00 (25) 08:01 (36) 06:41 (33) 04:43 (32) 06:38 (36) 13:51 (32) 07:04 (19) 01:35 (23) 04:48 (24) 05:43 (26) 06:53 (32)         02:07 (31) Jacob Hård OK Södertörn
        03:19 (10) 07:35 (17) 10:57 (16) 13:57 (17) 21:58 (28) 28:39 (29) 33:22 (31) 40:00 (32) 53:51 (32) 60:55 (31) 62:30 (31) 67:18 (31) 73:01 (29) 79:54 (30)         82:01 (30)    
31 Kurt Maxé Sundbybergs IK 85:19 04:05 (25) 05:19 (32) 03:50 (26) 04:55 (35) 04:11 (31) 05:57 (29) 03:26 (23) 03:41 (32) 15:12 (35) 08:40 (28) 02:07 (32) 05:46 (28) 07:49 (35) 06:49 (31)         03:32 (36) Kurt Maxé Sundbybergs IK
        04:05 (25) 09:24 (29) 13:14 (28) 18:09 (29) 22:20 (30) 28:17 (28) 31:43 (29) 35:24 (29) 50:36 (29) 59:16 (29) 61:23 (29) 67:09 (30) 74:58 (31) 81:47 (31)         85:19 (31)    
32 Arne Kaijser Klubblös 86:11 09:02 (34) 05:51 (35) 03:02 (10) 04:11 (33) 02:42 (21) 19:34 (35) 03:53 (27) 02:42 (17) 09:50 (19) 07:29 (23) 00:48 (3) 03:54 (15) 06:58 (33) 04:38 (14)         01:37 (9) Arne Kaijser Klubblös
        09:02 (34) 14:53 (34) 17:55 (34) 22:06 (34) 24:48 (33) 44:22 (35) 48:15 (35) 50:57 (35) 60:47 (35) 68:16 (34) 69:04 (34) 72:58 (32) 79:56 (33) 84:34 (32)         86:11 (32)    
33 Ingemar Johnsson OK Södertörn 87:58 04:33 (29) 05:31 (33) 05:01 (34) 03:57 (29) 03:54 (30) 06:04 (30) 06:33 (33) 03:29 (29) 13:49 (31) 09:40 (30) 02:30 (33) 08:13 (34) 05:51 (31) 06:47 (30)         02:06 (30) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        04:33 (29) 10:04 (30) 15:05 (31) 19:02 (30) 22:56 (32) 29:00 (32) 35:33 (32) 39:02 (31) 52:51 (31) 62:31 (32) 65:01 (32) 73:14 (33) 79:05 (32) 85:52 (33)         87:58 (33)    
34 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 90:34 13:55 (35) 05:18 (31) 05:05 (36) 04:01 (30) 02:43 (22) 05:29 (26) 03:28 (24) 02:56 (23) 11:01 (24) 13:12 (34) 01:40 (26) 05:04 (27) 06:50 (32) 07:24 (35)         02:28 (33) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        13:55 (35) 19:13 (35) 24:18 (35) 28:19 (35) 31:02 (35) 36:31 (34) 39:59 (34) 42:55 (34) 53:56 (33) 67:08 (33) 68:48 (33) 73:52 (34) 80:42 (34) 88:06 (34)         90:34 (34)    
35 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 99:00 05:05 (30) 06:00 (36) 05:03 (35) 04:41 (34) 04:15 (32) 08:07 (34) 03:41 (26) 03:30 (30) 15:08 (34) 16:18 (36) 01:36 (24) 07:52 (32) 08:27 (36) 06:35 (29)         02:42 (34) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        05:05 (30) 11:05 (32) 16:08 (32) 20:49 (33) 25:04 (34) 33:11 (33) 36:52 (33) 40:22 (33) 55:30 (34) 71:48 (35) 73:24 (35) 81:16 (35) 89:43 (35) 96:18 (35)         99:00 (35)    
36 Jörgen Widlund Nynäshamns OK 116:46 17:05 (36) 05:17 (30) 04:02 (29) 04:05 (32) 06:17 (35) 21:37 (36) 03:59 (28) 05:34 (34) 14:27 (33) 09:49 (31) 01:37 (25) 07:14 (31) 05:44 (29) 07:02 (33)         02:57 (35) Jörgen Widlund Nynäshamns OK
        17:05 (36) 22:22 (36) 26:24 (36) 30:29 (36) 36:46 (36) 58:23 (36) 62:22 (36) 67:56 (36) 82:23 (36) 92:12 (36) 93:49 (36) 101:03 (36) 106:47 (36) 113:49 (36)         116:46 (36)    
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 3,1 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                   Mål   Bana C - 3,1 km Klubb
1 Rolf Skoglund Hellas Orientering 41:39 01:46 (1) 03:55 (1) 02:17 (2) 04:04 (2) 03:46 (23) 01:55 (1) 04:15 (8) 06:44 (2) 00:51 (3) 03:53 (5) 04:43 (13) 01:17 (8)                 02:13 (2) Rolf Skoglund Hellas Orientering
        01:46 (1) 05:41 (1) 07:58 (1) 12:02 (1) 15:48 (1) 17:43 (1) 21:58 (1) 28:42 (1) 29:33 (1) 33:26 (1) 38:09 (1) 39:26 (2)                 41:39 (1)    
2 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 41:41 02:29 (13) 04:25 (4) 02:26 (4) 04:44 (6) 02:39 (2) 02:03 (3) 03:53 (3) 06:36 (1) 01:17 (20) 04:19 (16) 03:34 (1) 01:00 (1)                 02:16 (3) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        02:29 (13) 06:54 (3) 09:20 (3) 14:04 (3) 16:43 (2) 18:46 (3) 22:39 (3) 29:15 (2) 30:32 (2) 34:51 (2) 38:25 (2) 39:25 (1)                 41:41 (2)    
3 Sára Nozková Söders-Tyresö 41:59 01:48 (2) 04:12 (2) 02:30 (6) 03:39 (1) 04:38 (39) 01:58 (2) 03:35 (1) 08:42 (7) 00:48 (1) 03:24 (2) 03:38 (2) 01:02 (2)                 02:05 (1) Sára Nozková Söders-Tyresö
        01:48 (2) 06:00 (2) 08:30 (2) 12:09 (2) 16:47 (3) 18:45 (2) 22:20 (2) 31:02 (3) 31:50 (3) 35:14 (3) 38:52 (3) 39:54 (3)                 41:59 (3)    
4 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 44:16 03:03 (35) 04:18 (3) 02:27 (5) 04:47 (7) 02:37 (1) 02:31 (6) 05:02 (13) 07:25 (4) 00:55 (4) 03:12 (1) 04:22 (7) 01:15 (6)                 02:22 (5) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:03 (35) 07:21 (7) 09:48 (4) 14:35 (5) 17:12 (4) 19:43 (4) 24:45 (5) 32:10 (4) 33:05 (4) 36:17 (4) 40:39 (4) 41:54 (4)                 44:16 (4)    
5 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 46:34 03:02 (32) 05:12 (8) 03:00 (18) 04:27 (4) 02:52 (4) 02:18 (4) 04:59 (12) 07:18 (3) 01:40 (40) 03:43 (3) 04:12 (5) 01:07 (4)                 02:44 (13) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:02 (32) 08:14 (13) 11:14 (14) 15:41 (8) 18:33 (6) 20:51 (6) 25:50 (7) 33:08 (6) 34:48 (6) 38:31 (5) 42:43 (5) 43:50 (5)                 46:34 (5)    
6 Ingemar Lindqvist Snättringe SK 47:30 02:23 (10) 04:54 (5) 03:02 (21) 05:22 (14) 03:40 (19) 02:35 (8) 03:51 (2) 07:58 (5) 01:25 (31) 04:02 (7) 04:15 (6) 01:23 (17)                 02:40 (11) Ingemar Lindqvist Snättringe SK
        02:23 (10) 07:17 (6) 10:19 (8) 15:41 (8) 19:21 (9) 21:56 (7) 25:47 (6) 33:45 (7) 35:10 (7) 39:12 (6) 43:27 (6) 44:50 (6)                 47:30 (6)    
7 Robert Rylander Spårvägens OK 49:01 02:10 (5) 05:03 (7) 02:37 (8) 04:18 (3) 03:07 (7) 02:32 (7) 04:15 (8) 08:19 (6) 01:47 (43) 05:54 (35) 04:36 (9) 01:37 (26)                 02:46 (15) Robert Rylander Spårvägens OK
        02:10 (5) 07:13 (4) 09:50 (6) 14:08 (4) 17:15 (5) 19:47 (5) 24:02 (4) 32:21 (5) 34:08 (5) 40:02 (7) 44:38 (7) 46:15 (7)                 49:01 (7)    
8 Jan-Erik Danell Tullinge SK 49:41 02:34 (15) 05:18 (12) 02:52 (15) 05:38 (18) 03:23 (11) 02:42 (13) 03:56 (4) 10:07 (23) 01:11 (11) 03:59 (6) 04:27 (8) 01:07 (4)                 02:27 (6) Jan-Erik Danell Tullinge SK
        02:34 (15) 07:52 (10) 10:44 (10) 16:22 (11) 19:45 (11) 22:27 (10) 26:23 (8) 36:30 (8) 37:41 (8) 41:40 (8) 46:07 (8) 47:14 (8)                 49:41 (8)    
9 Börje Pahlén Söders-Tyresö 53:16 02:21 (8) 05:16 (10) 02:40 (11) 05:47 (22) 03:55 (26) 03:02 (19) 04:11 (6) 09:59 (20) 01:46 (42) 04:12 (13) 05:23 (29) 01:23 (17)                 03:21 (29) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        02:21 (8) 07:37 (8) 10:17 (7) 16:04 (10) 19:59 (12) 23:01 (11) 27:12 (9) 37:11 (9) 38:57 (9) 43:09 (9) 48:32 (9) 49:55 (9)                 53:16 (9)    
10 Per Södersten OK Ravinen 53:28 02:19 (7) 04:56 (6) 02:33 (7) 04:53 (10) 04:31 (38) 02:55 (17) 06:55 (31) 09:22 (11) 01:35 (34) 04:10 (11) 04:40 (11) 01:43 (34)                 02:56 (21) Per Södersten OK Ravinen
        02:19 (7) 07:15 (5) 09:48 (4) 14:41 (6) 19:12 (8) 22:07 (9) 29:02 (11) 38:24 (11) 39:59 (11) 44:09 (11) 48:49 (10) 50:32 (11)                 53:28 (10)    
11 Lars Englund Järla OK 54:09 01:58 (4) 06:20 (18) 02:24 (3) 04:51 (9) 03:21 (10) 03:05 (20) 07:14 (35) 09:59 (20) 00:48 (1) 05:43 (32) 04:02 (4) 01:54 (41)                 02:30 (7) Lars Englund Järla OK
        01:58 (4) 08:18 (14) 10:42 (9) 15:33 (7) 18:54 (7) 21:59 (8) 29:13 (12) 39:12 (12) 40:00 (12) 45:43 (12) 49:45 (12) 51:39 (12)                 54:09 (11)    
12 Bo Romson Hellas Orientering 54:39 02:56 (26) 05:17 (11) 03:05 (23) 05:10 (12) 03:03 (6) 03:38 (33) 04:30 (10) 09:44 (15) 02:02 (48) 04:03 (8) 05:42 (35) 01:21 (13)                 04:08 (40) Bo Romson Hellas Orientering
        02:56 (26) 08:13 (12) 11:18 (15) 16:28 (12) 19:31 (10) 23:09 (12) 27:39 (10) 37:23 (10) 39:25 (10) 43:28 (10) 49:10 (11) 50:31 (10)                 54:39 (12)    
13 Göran Johansson Snättringe SK 56:13 02:37 (17) 06:32 (22) 03:26 (30) 05:42 (19) 03:48 (24) 02:43 (14) 05:10 (15) 10:00 (22) 01:11 (11) 05:25 (27) 05:17 (26) 01:18 (10)                 03:04 (24) Göran Johansson Snättringe SK
        02:37 (17) 09:09 (20) 12:35 (20) 18:17 (19) 22:05 (18) 24:48 (16) 29:58 (13) 39:58 (13) 41:09 (13) 46:34 (13) 51:51 (14) 53:09 (13)                 56:13 (13)    
14 Kenneth Berglund Hellas Orientering 56:24 02:32 (14) 07:30 (31) 02:39 (9) 05:32 (16) 03:59 (27) 02:37 (9) 05:25 (17) 09:53 (17) 01:14 (16) 05:21 (24) 05:08 (20) 01:29 (20)                 03:05 (26) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        02:32 (14) 10:02 (28) 12:41 (21) 18:13 (18) 22:12 (19) 24:49 (17) 30:14 (14) 40:07 (14) 41:21 (14) 46:42 (14) 51:50 (13) 53:19 (14)                 56:24 (14)    
15 Kristina Klang Haninge SOK 56:25 02:40 (18) 08:30 (44) 03:00 (18) 05:52 (25) 04:08 (31) 03:14 (25) 06:04 (20) 09:32 (12) 01:19 (27) 04:31 (19) 03:45 (3) 01:29 (20)                 02:21 (4) Kristina Klang Haninge SOK
        02:40 (18) 11:10 (36) 14:10 (29) 20:02 (29) 24:10 (29) 27:24 (28) 33:28 (22) 43:00 (19) 44:19 (19) 48:50 (18) 52:35 (15) 54:04 (15)                 56:25 (15)    
16 Eva Elnerud Sigtuna OK 58:40 03:09 (39) 07:00 (27) 02:51 (13) 06:01 (30) 03:23 (11) 02:51 (16) 07:03 (33) 10:22 (27) 01:07 (8) 05:55 (36) 04:38 (10) 01:36 (25)                 02:44 (13) Eva Elnerud Sigtuna OK
        03:09 (39) 10:09 (30) 13:00 (25) 19:01 (24) 22:24 (20) 25:15 (18) 32:18 (19) 42:40 (17) 43:47 (17) 49:42 (19) 54:20 (17) 55:56 (17)                 58:40 (16)    
17 Kurt Andersson Enebybergs IF 58:46 02:51 (23) 05:18 (12) 02:43 (12) 05:53 (27) 03:23 (11) 03:05 (20) 09:45 (42) 10:25 (29) 01:18 (25) 03:52 (4) 05:34 (33) 01:21 (13)                 03:18 (28) Kurt Andersson Enebybergs IF
        02:51 (23) 08:09 (11) 10:52 (13) 16:45 (13) 20:08 (13) 23:13 (13) 32:58 (20) 43:23 (21) 44:41 (21) 48:33 (17) 54:07 (16) 55:28 (16)                 58:46 (17)    
18 Inger Jansson Nynäshamns OK 58:51 03:04 (36) 07:00 (27) 04:00 (39) 05:46 (21) 04:44 (42) 03:11 (23) 06:06 (23) 09:35 (13) 01:14 (16) 05:06 (22) 05:03 (18) 01:23 (17)                 02:39 (10) Inger Jansson Nynäshamns OK
        03:04 (36) 10:04 (29) 14:04 (28) 19:50 (28) 24:34 (31) 27:45 (29) 33:51 (23) 43:26 (22) 44:40 (20) 49:46 (20) 54:49 (21) 56:12 (20)                 58:51 (18)    
19 Jan Olof Norén Järla Orientering 59:25 03:09 (39) 05:59 (15) 03:06 (26) 05:09 (11) 03:15 (9) 03:21 (30) 06:45 (29) 11:23 (38) 01:17 (20) 04:15 (15) 06:49 (43) 01:34 (24)                 03:23 (31) Jan Olof Norén Järla Orientering
        03:09 (39) 09:08 (19) 12:14 (17) 17:23 (15) 20:38 (14) 23:59 (15) 30:44 (15) 42:07 (16) 43:24 (16) 47:39 (16) 54:28 (19) 56:02 (18)                 59:25 (19)    
20 Göran Glanshed IFK Enskede 59:49 02:44 (21) 06:29 (20) 03:05 (23) 05:52 (25) 05:53 (49) 02:41 (12) 05:29 (18) 09:21 (10) 01:24 (30) 04:13 (14) 07:15 (47) 01:45 (37)                 03:38 (33) Göran Glanshed IFK Enskede
        02:44 (21) 09:13 (22) 12:18 (18) 18:10 (17) 24:03 (28) 26:44 (25) 32:13 (17) 41:34 (15) 42:58 (15) 47:11 (15) 54:26 (18) 56:11 (19)                 59:49 (20)    
21 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 60:09 03:16 (42) 07:17 (29) 04:26 (46) 05:50 (23) 04:45 (44) 03:13 (24) 05:12 (16) 09:52 (16) 01:11 (11) 05:33 (30) 05:12 (21) 01:21 (13)                 03:01 (23) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        03:16 (42) 10:33 (31) 14:59 (34) 20:49 (31) 25:34 (33) 28:47 (30) 33:59 (25) 43:51 (23) 45:02 (22) 50:35 (22) 55:47 (22) 57:08 (22)                 60:09 (21)    
22 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 60:17 03:18 (43) 08:01 (36) 04:17 (44) 05:15 (13) 02:48 (3) 02:57 (18) 05:38 (19) 10:44 (34) 01:18 (25) 05:46 (34) 04:44 (14) 02:04 (43)                 03:27 (32) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        03:18 (43) 11:19 (40) 15:36 (37) 20:51 (32) 23:39 (27) 26:36 (23) 32:14 (18) 42:58 (18) 44:16 (18) 50:02 (21) 54:46 (20) 56:50 (21)                 60:17 (22)    
23 Ingrid Graneli Haninge SOK 62:16 03:47 (51) 06:03 (16) 03:01 (20) 04:47 (7) 03:28 (17) 02:44 (15) 13:31 (51) 09:08 (8) 01:17 (20) 04:19 (16) 05:15 (24) 01:43 (34)                 03:13 (27) Ingrid Graneli Haninge SOK
        03:47 (51) 09:50 (26) 12:51 (22) 17:38 (16) 21:06 (15) 23:50 (14) 37:21 (28) 46:29 (25) 47:46 (24) 52:05 (23) 57:20 (23) 59:03 (23)                 62:16 (23)    
24 Hugo Isgren IFK Enskede 63:02 02:56 (26) 14:16 (55) 03:25 (29) 06:39 (38) 03:26 (16) 02:39 (10) 04:14 (7) 09:56 (19) 01:04 (7) 04:05 (10) 04:51 (16) 02:42 (50)                 02:49 (17) Hugo Isgren IFK Enskede
        02:56 (26) 17:12 (54) 20:37 (50) 27:16 (47) 30:42 (42) 33:21 (39) 37:35 (29) 47:31 (29) 48:35 (29) 52:40 (24) 57:31 (24) 60:13 (24)                 63:02 (24)    
25 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 64:03 02:49 (22) 08:19 (42) 02:51 (13) 04:34 (5) 03:24 (15) 03:20 (29) 13:24 (50) 09:18 (9) 01:21 (28) 04:04 (9) 05:56 (36) 01:51 (40)                 02:52 (19) Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK
        02:49 (22) 11:08 (35) 13:59 (27) 18:33 (21) 21:57 (17) 25:17 (19) 38:41 (32) 47:59 (30) 49:20 (30) 53:24 (25) 59:20 (25) 61:11 (26)                 64:03 (25)    
26 Mats Lundblad Täby OK 65:35 02:22 (9) 08:48 (47) 03:03 (22) 05:53 (27) 02:55 (5) 03:41 (35) 04:06 (5) 15:49 (48) 01:35 (34) 07:54 (45) 05:04 (19) 01:39 (32)                 02:46 (15) Mats Lundblad Täby OK
        02:22 (9) 11:10 (36) 14:13 (30) 20:06 (30) 23:01 (25) 26:42 (24) 30:48 (16) 46:37 (26) 48:12 (27) 56:06 (29) 61:10 (28) 62:49 (29)                 65:35 (26)    
27 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 66:23 03:04 (36) 08:16 (40) 04:42 (48) 06:02 (31) 04:01 (28) 03:45 (36) 06:06 (23) 10:31 (32) 01:35 (34) 05:43 (32) 07:12 (46) 01:44 (36)                 03:42 (34) Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK
        03:04 (36) 11:20 (41) 16:02 (41) 22:04 (35) 26:05 (34) 29:50 (31) 35:56 (26) 46:27 (24) 48:02 (26) 53:45 (26) 60:57 (27) 62:41 (28)                 66:23 (27)    
28 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 67:15 02:28 (12) 06:38 (24) 03:50 (37) 05:27 (15) 04:26 (36) 04:10 (40) 06:55 (31) 13:18 (43) 01:08 (10) 06:11 (37) 05:16 (25) 01:19 (11)                 06:09 (51) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        02:28 (12) 09:06 (18) 12:56 (24) 18:23 (20) 22:49 (23) 26:59 (26) 33:54 (24) 47:12 (28) 48:20 (28) 54:31 (27) 59:47 (26) 61:06 (25)                 67:15 (28)    
29 Ulf Eskilsson OK Södertörn 67:42 02:52 (24) 06:25 (19) 03:13 (28) 06:32 (37) 03:45 (22) 03:18 (26) 11:02 (49) 09:39 (14) 01:13 (15) 08:26 (46) 05:21 (28) 02:08 (44)                 03:48 (36) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        02:52 (24) 09:17 (23) 12:30 (19) 19:02 (25) 22:47 (22) 26:05 (21) 37:07 (27) 46:46 (27) 47:59 (25) 56:25 (31) 61:46 (30) 63:54 (30)                 67:42 (29)    
30 Gösta Guteland Snättringe SK 68:24 02:25 (11) 05:14 (9) 03:09 (27) 07:59 (45) 05:35 (48) 07:18 (55) 10:49 (47) 10:21 (26) 00:58 (5) 05:16 (23) 05:19 (27) 01:21 (13)                 02:40 (11) Gösta Guteland Snättringe SK
        02:25 (11) 07:39 (9) 10:48 (12) 18:47 (23) 24:22 (30) 31:40 (35) 42:29 (38) 52:50 (34) 53:48 (34) 59:04 (32) 64:23 (32) 65:44 (31)                 68:24 (30)    
31 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 71:12 03:02 (32) 05:56 (14) 07:46 (53) 06:20 (34) 03:23 (11) 06:40 (51) 06:24 (26) 10:30 (31) 01:30 (32) 04:53 (21) 06:14 (40) 03:17 (53)                 05:17 (49) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        03:02 (32) 08:58 (17) 16:44 (45) 23:04 (39) 26:27 (35) 33:07 (36) 39:31 (33) 50:01 (32) 51:31 (32) 56:24 (30) 62:38 (31) 65:55 (32)                 71:12 (31)    
32 Kjell Bergman Stigfinnarna 72:49 03:12 (41) 07:47 (35) 03:52 (38) 06:39 (38) 04:02 (29) 04:36 (42) 14:07 (55) 10:18 (25) 01:39 (39) 06:25 (38) 05:32 (31) 01:49 (39)                 02:51 (18) Kjell Bergman Stigfinnarna
        03:12 (41) 10:59 (32) 14:51 (33) 21:30 (34) 25:32 (32) 30:08 (32) 44:15 (42) 54:33 (37) 56:12 (36) 62:37 (37) 68:09 (35) 69:58 (35)                 72:49 (32)    
33 Britt Nordqvist OK Sänkan 72:52 03:07 (38) 08:35 (45) 04:22 (45) 07:51 (44) 04:42 (40) 04:42 (43) 05:05 (14) 16:21 (50) 01:55 (47) 04:10 (11) 06:30 (41) 02:10 (46)                 03:22 (30) Britt Nordqvist OK Sänkan
        03:07 (38) 11:42 (42) 16:04 (43) 23:55 (40) 28:37 (39) 33:19 (38) 38:24 (31) 54:45 (38) 56:40 (37) 60:50 (34) 67:20 (34) 69:30 (34)                 72:52 (33)    
34 Mats Holmgren IFK Enskede 73:09 01:57 (3) 06:32 (22) 02:15 (1) 06:02 (31) 04:30 (37) 04:21 (41) 14:08 (56) 10:33 (33) 01:15 (19) 04:20 (18) 05:25 (30) 01:06 (3)                 10:45 (56) Mats Holmgren IFK Enskede
        01:57 (3) 08:29 (15) 10:44 (10) 16:46 (14) 21:16 (16) 25:37 (20) 39:45 (34) 50:18 (33) 51:33 (33) 55:53 (28) 61:18 (29) 62:24 (27)                 73:09 (34)    
35 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 74:09 03:52 (52) 08:37 (46) 03:49 (36) 06:43 (40) 10:50 (56) 03:06 (22) 08:36 (40) 11:40 (39) 01:07 (8) 05:32 (29) 06:02 (37) 01:38 (28)                 02:37 (9) Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna
        03:52 (52) 12:29 (48) 16:18 (44) 23:01 (38) 33:51 (49) 36:57 (47) 45:33 (45) 57:13 (43) 58:20 (41) 63:52 (39) 69:54 (38) 71:32 (39)                 74:09 (35)    
36 Eva Andersson OK Södertörn 74:19 02:40 (18) 06:31 (21) 05:05 (49) 05:32 (16) 03:50 (25) 03:25 (31) 06:20 (25) 09:55 (18) 02:29 (52) 15:29 (56) 08:42 (53) 01:17 (8)                 03:04 (24) Eva Andersson OK Södertörn
        02:40 (18) 09:11 (21) 14:16 (31) 19:48 (27) 23:38 (26) 27:03 (27) 33:23 (21) 43:18 (20) 45:47 (23) 61:16 (35) 69:58 (39) 71:15 (36)                 74:19 (36)    
37 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 74:23 02:35 (16) 06:16 (17) 02:57 (16) 16:39 (56) 03:11 (8) 03:53 (38) 04:57 (11) 16:06 (49) 03:22 (53) 05:33 (30) 04:41 (12) 01:16 (7)                 02:57 (22) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        02:35 (16) 08:51 (16) 11:48 (16) 28:27 (49) 31:38 (45) 35:31 (42) 40:28 (35) 56:34 (41) 59:56 (45) 65:29 (42) 70:10 (40) 71:26 (37)                 74:23 (37)    
38 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 74:31 03:00 (30) 08:15 (39) 03:35 (32) 06:22 (36) 05:57 (51) 10:59 (57) 10:39 (46) 10:16 (24) 01:02 (6) 05:24 (26) 04:49 (15) 01:42 (33)                 02:31 (8) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        03:00 (30) 11:15 (38) 14:50 (32) 21:12 (33) 27:09 (38) 38:08 (48) 48:47 (50) 59:03 (47) 60:05 (46) 65:29 (42) 70:18 (41) 72:00 (41)                 74:31 (38)    
39 Fred Lundin Tullinge SK 75:36 02:53 (25) 08:53 (48) 04:05 (40) 06:54 (42) 04:21 (33) 03:19 (28) 07:53 (37) 10:28 (30) 01:17 (20) 09:14 (49) 05:13 (22) 01:38 (28)                 09:28 (55) Fred Lundin Tullinge SK
        02:53 (25) 11:46 (43) 15:51 (40) 22:45 (37) 27:06 (37) 30:25 (33) 38:18 (30) 48:46 (31) 50:03 (31) 59:17 (33) 64:30 (33) 66:08 (33)                 75:36 (39)    
40 Lars Nordin Solna OK 75:39 03:00 (30) 08:18 (41) 04:14 (42) 10:49 (52) 03:43 (20) 06:51 (53) 06:05 (22) 10:23 (28) 03:54 (55) 06:43 (40) 05:40 (34) 02:09 (45)                 03:50 (37) Lars Nordin Solna OK
        03:00 (30) 11:18 (39) 15:32 (36) 26:21 (44) 30:04 (41) 36:55 (46) 43:00 (40) 53:23 (35) 57:17 (39) 64:00 (40) 69:40 (36) 71:49 (40)                 75:39 (40)    
41 Inger Pahlén Söders-Tyresö 76:18 03:43 (50) 08:08 (38) 03:46 (35) 06:47 (41) 04:22 (34) 03:46 (37) 14:03 (54) 10:52 (36) 01:35 (34) 06:40 (39) 06:11 (39) 01:38 (28)                 04:47 (44) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        03:43 (50) 11:51 (45) 15:37 (38) 22:24 (36) 26:46 (36) 30:32 (34) 44:35 (43) 55:27 (39) 57:02 (38) 63:42 (38) 69:53 (37) 71:31 (38)                 76:18 (41)    
42 Martin Eriksson OK Södertörn 78:12 03:02 (32) 06:47 (25) 03:31 (31) 06:00 (29) 03:30 (18) 10:25 (56) 07:15 (36) 13:13 (41) 02:05 (49) 09:05 (48) 06:58 (44) 01:37 (26)                 04:44 (43) Martin Eriksson OK Södertörn
        03:02 (32) 09:49 (25) 13:20 (26) 19:20 (26) 22:50 (24) 33:15 (37) 40:30 (36) 53:43 (36) 55:48 (35) 64:53 (41) 71:51 (43) 73:28 (42)                 78:12 (42)    
43 Andris Rozenbachs TK IF 78:15 02:42 (20) 15:00 (56) 03:05 (23) 06:20 (34) 05:25 (47) 02:25 (5) 06:04 (20) 17:15 (53) 01:14 (16) 07:51 (44) 05:32 (31) 02:28 (48)                 02:54 (20) Andris Rozenbachs TK IF
        02:42 (20) 17:42 (56) 20:47 (51) 27:07 (46) 32:32 (47) 34:57 (41) 41:01 (37) 58:16 (45) 59:30 (43) 67:21 (46) 72:53 (44) 75:21 (43)                 78:15 (43)    
44 Dagny Tiren OK Ravinen 79:41 04:15 (54) 07:39 (32) 06:56 (52) 08:12 (46) 04:23 (35) 05:22 (49) 10:25 (45) 14:39 (46) 02:12 (50) 05:21 (24) 04:58 (17) 01:20 (12)                 03:59 (38) Dagny Tiren OK Ravinen
        04:15 (54) 11:54 (46) 18:50 (48) 27:02 (45) 31:25 (44) 36:47 (45) 47:12 (48) 61:51 (49) 64:03 (49) 69:24 (48) 74:22 (45) 75:42 (44)                 79:41 (44)    
45 Leif Hermundstad Snättringe SK 81:17 03:26 (44) 07:40 (33) 10:27 (55) 06:10 (33) 04:03 (30) 04:46 (45) 10:50 (48) 12:44 (40) 01:21 (28) 05:26 (28) 07:35 (49) 01:48 (38)                 05:01 (46) Leif Hermundstad Snättringe SK
        03:26 (44) 11:06 (34) 21:33 (52) 27:43 (48) 31:46 (46) 36:32 (43) 47:22 (49) 60:06 (48) 61:27 (47) 66:53 (45) 74:28 (46) 76:16 (45)                 81:17 (45)    
46 Kalle Högberg OK Södertörn 81:45 02:59 (29) 06:47 (25) 14:52 (57) 05:43 (20) 04:55 (45) 03:25 (31) 06:49 (30) 10:49 (35) 01:17 (20) 04:40 (20) 09:09 (54) 06:12 (56)                 04:08 (40) Kalle Högberg OK Södertörn
        02:59 (29) 09:46 (24) 24:38 (55) 30:21 (51) 35:16 (50) 38:41 (49) 45:30 (44) 56:19 (40) 57:36 (40) 62:16 (36) 71:25 (42) 77:37 (47)                 81:45 (46)    
47 Erik-Olov Cloth Tullinge SK 82:18 03:35 (48) 07:29 (30) 04:11 (41) 09:03 (49) 04:59 (46) 04:42 (43) 10:15 (44) 13:42 (44) 01:44 (41) 06:57 (42) 08:31 (52) 01:59 (42)                 05:11 (47) Erik-Olov Cloth Tullinge SK
        03:35 (48) 11:04 (33) 15:15 (35) 24:18 (41) 29:17 (40) 33:59 (40) 44:14 (41) 57:56 (44) 59:40 (44) 66:37 (44) 75:08 (47) 77:07 (46)                 82:18 (47)    
48 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 82:42 03:28 (46) 08:20 (43) 04:15 (43) 08:41 (47) 06:02 (52) 05:48 (50) 06:24 (26) 14:07 (45) 01:51 (45) 09:38 (50) 07:15 (47) 02:22 (47)                 04:31 (42) Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:28 (46) 11:48 (44) 16:03 (42) 24:44 (42) 30:46 (43) 36:34 (44) 42:58 (39) 57:05 (42) 58:56 (42) 68:34 (47) 75:49 (48) 78:11 (48)                 82:42 (48)    
49 Sigrid Blom Tullinge SK 85:50 03:57 (53) 08:07 (37) 03:35 (32) 17:54 (57) 04:12 (32) 03:18 (26) 14:00 (53) 10:53 (37) 01:38 (38) 06:46 (41) 06:10 (38) 01:38 (28)                 03:42 (34) Sigrid Blom Tullinge SK
        03:57 (53) 12:04 (47) 15:39 (39) 33:33 (53) 37:45 (52) 41:03 (52) 55:03 (52) 65:56 (51) 67:34 (51) 74:20 (51) 80:30 (50) 82:08 (50)                 85:50 (49)    
50 Viveka Backman Tullinge SK 88:04 02:11 (6) 07:44 (34) 02:59 (17) 05:50 (23) 03:43 (20) 03:38 (33) 24:26 (57) 15:03 (47) 01:12 (14) 07:25 (43) 05:14 (23) 01:30 (22)                 07:09 (53) Viveka Backman Tullinge SK
        02:11 (6) 09:55 (27) 12:54 (23) 18:44 (22) 22:27 (21) 26:05 (21) 50:31 (51) 65:34 (50) 66:46 (50) 74:11 (50) 79:25 (49) 80:55 (49)                 88:04 (50)    
51 Stig Karlsson Stigfinnarna 103:59 03:29 (47) 10:38 (51) 03:39 (34) 07:32 (43) 08:23 (54) 05:00 (46) 07:06 (34) 13:13 (41) 03:49 (54) 08:41 (47) 12:10 (56) 01:32 (23)                 18:47 (57) Stig Karlsson Stigfinnarna
        03:29 (47) 14:07 (50) 17:46 (46) 25:18 (43) 33:41 (48) 38:41 (49) 45:47 (46) 59:00 (46) 62:49 (48) 71:30 (49) 83:40 (51) 85:12 (51)                 103:59 (51)    
52 Tomas Möller OK Södertörn 106:28 04:22 (55) 21:02 (57) 04:28 (47) 09:57 (50) 07:31 (53) 05:19 (48) 08:35 (39) 18:13 (56) 02:16 (51) 09:46 (51) 07:03 (45) 02:43 (51)                 05:13 (48) Tomas Möller OK Södertörn
        04:22 (55) 25:24 (57) 29:52 (57) 39:49 (57) 47:20 (56) 52:39 (56) 61:14 (55) 79:27 (55) 81:43 (55) 91:29 (53) 98:32 (52) 101:15 (52)                 106:28 (52)    
53 Margit Lundström OK Sänkan 111:10 03:39 (49) 11:33 (52) 13:09 (56) 08:51 (48) 04:44 (42) 06:43 (52) 09:42 (41) 17:03 (52) 01:49 (44) 13:00 (52) 09:31 (55) 04:08 (54)                 07:18 (54) Margit Lundström OK Sänkan
        03:39 (49) 15:12 (52) 28:21 (56) 37:12 (56) 41:56 (54) 48:39 (54) 58:21 (53) 75:24 (53) 77:13 (53) 90:13 (52) 99:44 (53) 103:52 (53)                 111:10 (53)    
54 Ingvar Oskarsson Klubblös 113:41 05:31 (57) 11:48 (53) 06:26 (51) 12:05 (55) 05:54 (50) 07:15 (54) 09:47 (43) 17:30 (54) 05:09 (56) 15:24 (55) 08:18 (51) 02:46 (52)                 05:48 (50) Ingvar Oskarsson Klubblös
        05:31 (57) 17:19 (55) 23:45 (54) 35:50 (55) 41:44 (53) 48:59 (55) 58:46 (54) 76:16 (54) 81:25 (54) 96:49 (55) 105:07 (54) 107:53 (54)                 113:41 (54)    
55 Olle Jacobson Rotebro IS 117:14 04:26 (56) 09:41 (49) 09:09 (54) 10:38 (51) 08:56 (55) 05:17 (47) 13:55 (52) 17:48 (55) 07:20 (57) 13:16 (53) 07:57 (50) 02:40 (49)                 06:11 (52) Olle Jacobson Rotebro IS
        04:26 (56) 14:07 (50) 23:16 (53) 33:54 (54) 42:50 (55) 48:07 (53) 62:02 (56) 79:50 (56) 87:10 (57) 100:26 (57) 108:23 (56) 111:03 (55)                 117:14 (55)    
56 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 119:11 03:27 (45) 09:45 (50) 06:12 (50) 12:02 (54) 04:42 (40) 04:04 (39) 06:39 (28) 26:16 (57) 01:54 (46) 20:16 (57) 14:24 (57) 04:34 (55)                 04:56 (45) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:27 (45) 13:12 (49) 19:24 (49) 31:26 (52) 36:08 (51) 40:12 (51) 46:51 (47) 73:07 (52) 75:01 (52) 95:17 (54) 109:41 (57) 114:15 (56)                 119:11 (56)    
57 Tommy Svensson Klubblös 120:51 02:58 (28) 12:56 (54) 02:39 (9) 10:51 (53) 28:23 (57) 02:39 (10) 08:18 (38) 16:43 (51) 01:30 (32) 13:22 (54) 06:44 (42) 09:49 (57)                 03:59 (38) Tommy Svensson Klubblös
        02:58 (28) 15:54 (53) 18:33 (47) 29:24 (50) 57:47 (57) 60:26 (57) 68:44 (57) 85:27 (57) 86:57 (56) 100:19 (56) 107:03 (55) 116:52 (57)                 120:51 (57)    
- Christer Hedin IFK Enskede 355:55                                                                 355:55   Christer Hedin IFK Enskede
                                                                        355:55      
- Ann Sjöberg EIF 375:07 03:37   07:18   03:21   29:15   33:27   02:16                                           295:53   Ann Sjöberg EIF
        03:37   10:55   14:16   43:31   76:58   79:14                                           375:07      
- Sven-Erik Widin OK Österåker 385:15 03:53   06:37   03:07   05:19   04:56   03:05   05:30   10:53   04:22                               337:33   Sven-Erik Widin OK Österåker
        03:53   10:30   13:37   18:56   23:52   26:57   32:27   43:20   47:42                               385:15      
- Göran R Wallén IFK Lidingö SOK 385:26 03:40   28:35   05:39   13:39   06:44   04:41   41:04   15:32                                   265:52   Göran R Wallén IFK Lidingö SOK
        03:40   32:15   37:54   51:33   58:17   62:58   104:02   119:34                                   385:26      
- Gunnel Balck IFK Enskede 386:48 03:47   10:26   03:53   07:25   06:00   04:27   09:10                                       341:40   Gunnel Balck IFK Enskede
        03:47   14:13   18:06   25:31   31:31   35:58   45:08                                       386:48      
- Hans Carlsson Hellas Orientering 407:44 02:38   06:25   05:10   05:38   07:54   03:38   10:56   25:09   01:23                               338:53   Hans Carlsson Hellas Orientering
        02:38   09:03   14:13   19:51   27:45   31:23   42:19   67:28   68:51                               407:44      
- Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK 407:46 03:37   09:53   03:50   19:30                                                   370:56   Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        03:37   13:30   17:20   36:50                                                   407:46      
- Bo Eklund IF Thor                                                                       Bo Eklund IF Thor
                                                                               
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D - 2,1 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                       Mål   Bana D - 2,1 km Klubb
1 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 32:21 03:01 (8) 02:46 (2) 04:10 (3) 05:27 (4) 05:59 (7) 01:19 (1) 06:11 (1)                                     03:28 (2) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        03:01 (8) 05:47 (3) 09:57 (2) 15:24 (2) 21:23 (2) 22:42 (1) 28:53 (1)                                     32:21 (1)    
2 Tord Jonsson Klubblös 33:53 02:51 (4) 02:48 (3) 03:55 (2) 05:13 (2) 06:27 (13) 02:22 (28) 06:18 (3)                                     03:59 (6) Tord Jonsson Klubblös
        02:51 (4) 05:39 (1) 09:34 (1) 14:47 (1) 21:14 (1) 23:36 (2) 29:54 (2)                                     33:53 (2)    
3 Björn Ekblom Skogsluffarnas OK 36:42 03:57 (32) 02:28 (1) 03:47 (1) 05:52 (5) 05:57 (6) 01:42 (6) 08:53 (22)                                     04:06 (8) Björn Ekblom Skogsluffarnas OK
        03:57 (32) 06:25 (6) 10:12 (3) 16:04 (3) 22:01 (3) 23:43 (3) 32:36 (3)                                     36:42 (3)    
4 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 37:11 03:05 (9) 03:00 (5) 05:11 (9) 06:43 (9) 06:26 (11) 01:46 (13) 07:09 (6)                                     03:51 (4) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        03:05 (9) 06:05 (4) 11:16 (5) 17:59 (5) 24:25 (6) 26:11 (5) 33:20 (4)                                     37:11 (4)    
5 Bertil Rydgren IFK Enskede 37:35 02:44 (1) 02:56 (4) 10:51 (40) 04:43 (1) 04:41 (2) 01:43 (9) 06:49 (5)                                     03:08 (1) Bertil Rydgren IFK Enskede
        02:44 (1) 05:40 (2) 16:31 (27) 21:14 (13) 25:55 (7) 27:38 (7) 34:27 (7)                                     37:35 (5)    
6 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 37:53 02:51 (4) 04:47 (35) 05:08 (8) 06:49 (10) 04:43 (3) 02:50 (35) 06:22 (4)                                     04:23 (12) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        02:51 (4) 07:38 (20) 12:46 (11) 19:35 (8) 24:18 (5) 27:08 (6) 33:30 (5)                                     37:53 (6)    
7 Roland Hansson Snättringe SK 38:32 03:15 (13) 03:08 (6) 04:30 (4) 07:03 (12) 05:45 (4) 01:54 (17) 07:55 (15)                                     05:02 (24) Roland Hansson Snättringe SK
        03:15 (13) 06:23 (5) 10:53 (4) 17:56 (4) 23:41 (4) 25:35 (4) 33:30 (5)                                     38:32 (7)    
8 Torsten Jansson Skogsluffarna 39:21 03:06 (10) 04:09 (23) 05:56 (16) 06:20 (7) 06:26 (11) 01:43 (9) 07:19 (8)                                     04:22 (10) Torsten Jansson Skogsluffarna
        03:06 (10) 07:15 (14) 13:11 (12) 19:31 (7) 25:57 (8) 27:40 (8) 34:59 (8)                                     39:21 (8)    
9 Björn Stolt OK Ravinen 40:56 02:49 (2) 03:51 (18) 05:14 (11) 10:05 (35) 06:07 (8) 01:45 (11) 07:10 (7)                                     03:55 (5) Björn Stolt OK Ravinen
        02:49 (2) 06:40 (8) 11:54 (7) 21:59 (18) 28:06 (13) 29:51 (12) 37:01 (10)                                     40:56 (9)    
10 Sune Andersson Snättringe SK 41:56 03:22 (15) 03:22 (8) 05:11 (9) 07:51 (24) 06:22 (10) 02:14 (25) 09:01 (25)                                     04:33 (15) Sune Andersson Snättringe SK
        03:22 (15) 06:44 (10) 11:55 (8) 19:46 (9) 26:08 (9) 28:22 (9) 37:23 (11)                                     41:56 (10)    
11 Tomas Bruce OK Ravinen 41:58 03:31 (19) 03:25 (10) 05:25 (12) 07:49 (23) 06:32 (15) 02:10 (23) 07:21 (9)                                     05:45 (35) Tomas Bruce OK Ravinen
        03:31 (19) 06:56 (12) 12:21 (9) 20:10 (10) 26:42 (10) 28:52 (10) 36:13 (9)                                     41:58 (11)    
12 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 44:32 03:50 (25) 05:00 (39) 06:04 (18) 07:12 (15) 06:39 (19) 01:37 (5) 08:33 (18)                                     05:37 (31) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        03:50 (25) 08:50 (35) 14:54 (21) 22:06 (19) 28:45 (16) 30:22 (13) 38:55 (12)                                     44:32 (12)    
13 Gunnel Granqvist Nynäshamns OK 44:36 03:28 (18) 03:24 (9) 05:49 (15) 08:58 (30) 07:26 (25) 02:29 (32) 07:21 (9)                                     05:41 (33) Gunnel Granqvist Nynäshamns OK
        03:28 (18) 06:52 (11) 12:41 (10) 21:39 (15) 29:05 (18) 31:34 (17) 38:55 (12)                                     44:36 (13)    
14 Bo Eklind Klubblös 44:37 03:11 (12) 04:41 (32) 06:01 (17) 07:18 (17) 06:38 (17) 01:36 (4) 10:17 (33)                                     04:55 (20) Bo Eklind Klubblös
        03:11 (12) 07:52 (24) 13:53 (14) 21:11 (12) 27:49 (12) 29:25 (11) 39:42 (15)                                     44:37 (14)    
15 Alf Persson OK Österåker 45:50 03:47 (24) 04:18 (29) 08:51 (35) 07:38 (21) 06:29 (14) 02:09 (20) 07:54 (14)                                     04:44 (18) Alf Persson OK Österåker
        03:47 (24) 08:05 (28) 16:56 (31) 24:34 (26) 31:03 (22) 33:12 (19) 41:06 (17)                                     45:50 (15)    
16 Anki Holmberg Järla Orientering 47:21 02:57 (7) 04:02 (20) 07:52 (30) 06:39 (8) 10:11 (36) 01:42 (6) 07:41 (13)                                     06:17 (40) Anki Holmberg Järla Orientering
        02:57 (7) 06:59 (13) 14:51 (19) 21:30 (14) 31:41 (23) 33:23 (20) 41:04 (16)                                     47:21 (16)    
17 Anna Persson Tullinge SK 48:00 04:07 (36) 04:57 (38) 06:50 (23) 07:58 (25) 06:51 (22) 03:48 (40) 08:53 (22)                                     04:36 (16) Anna Persson Tullinge SK
        04:07 (36) 09:04 (37) 15:54 (25) 23:52 (24) 30:43 (21) 34:31 (21) 43:24 (18)                                     48:00 (17)    
18 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 48:12 03:51 (26) 03:49 (17) 09:08 (36) 06:11 (6) 06:34 (16) 02:23 (30) 07:21 (9)                                     08:55 (46) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        03:51 (26) 07:40 (21) 16:48 (29) 22:59 (22) 29:33 (19) 31:56 (18) 39:17 (14)                                     48:12 (18)    
19 Sverker Tiren Hellas 49:06 03:24 (16) 09:23 (48) 04:49 (6) 08:51 (29) 08:58 (33) 01:20 (2) 07:21 (9)                                     05:00 (22) Sverker Tiren Hellas
        03:24 (16) 12:47 (44) 17:36 (33) 26:27 (28) 35:25 (28) 36:45 (25) 44:06 (19)                                     49:06 (19)    
20 Britt Eriksson Hammarby IF OF 49:08 03:43 (21) 03:35 (13) 07:20 (28) 07:14 (16) 06:48 (21) 02:23 (30) 13:38 (39)                                     04:27 (13) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        03:43 (21) 07:18 (15) 14:38 (17) 21:52 (16) 28:40 (14) 31:03 (16) 44:41 (20)                                     49:08 (20)    
21 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 49:09 04:01 (34) 03:32 (11) 06:22 (21) 08:36 (28) 06:20 (9) 01:42 (6) 14:35 (44)                                     04:01 (7) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        04:01 (34) 07:33 (18) 13:55 (15) 22:31 (21) 28:51 (17) 30:33 (14) 45:08 (24)                                     49:09 (21)    
22 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 49:12 03:44 (22) 03:39 (14) 07:19 (27) 07:11 (13) 06:51 (22) 02:18 (26) 13:40 (41)                                     04:30 (14) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        03:44 (22) 07:23 (17) 14:42 (18) 21:53 (17) 28:44 (15) 31:02 (15) 44:42 (21)                                     49:12 (22)    
23 Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK 49:24 02:51 (4) 12:59 (50) 04:31 (5) 08:59 (31) 05:56 (5) 02:36 (33) 07:57 (16)                                     03:35 (3) Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:51 (4) 15:50 (48) 20:21 (39) 29:20 (33) 35:16 (27) 37:52 (28) 45:49 (25)                                     49:24 (23)    
24 Jan Larsson Tullinge SK 49:47 03:19 (14) 03:20 (7) 05:02 (7) 07:00 (11) 08:24 (30) 08:56 (49) 08:55 (24)                                     04:51 (19) Jan Larsson Tullinge SK
        03:19 (14) 06:39 (7) 11:41 (6) 18:41 (6) 27:05 (11) 36:01 (22) 44:56 (22)                                     49:47 (24)    
25 Karl-Erik Mogren Snättringe SK 51:02 03:55 (30) 04:18 (29) 06:15 (20) 10:00 (34) 09:17 (35) 02:21 (27) 08:50 (21)                                     06:06 (38) Karl-Erik Mogren Snättringe SK
        03:55 (30) 08:13 (29) 14:28 (16) 24:28 (25) 33:45 (24) 36:06 (23) 44:56 (22)                                     51:02 (25)    
26 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 51:11 03:27 (17) 05:18 (41) 20:29 (48) 05:16 (3) 04:20 (1) 01:48 (15) 06:11 (1)                                     04:22 (10) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        03:27 (17) 08:45 (33) 29:14 (47) 34:30 (40) 38:50 (35) 40:38 (32) 46:49 (28)                                     51:11 (26)    
27 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 51:17 03:55 (30) 04:04 (21) 11:53 (41) 08:14 (27) 07:36 (27) 01:47 (14) 08:47 (19)                                     05:01 (23) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        03:55 (30) 07:59 (25) 19:52 (37) 28:06 (31) 35:42 (29) 37:29 (27) 46:16 (26)                                     51:17 (27)    
28 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 51:18 03:53 (28) 04:06 (22) 11:54 (42) 08:10 (26) 07:40 (28) 01:45 (11) 08:48 (20)                                     05:02 (24) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        03:53 (28) 07:59 (25) 19:53 (38) 28:03 (30) 35:43 (30) 37:28 (26) 46:16 (26)                                     51:18 (28)    
29 Errol Wicksell Hellas Orientering 54:12 04:07 (36) 04:13 (28) 08:29 (33) 13:03 (40) 07:30 (26) 01:51 (16) 10:02 (31)                                     04:57 (21) Errol Wicksell Hellas Orientering
        04:07 (36) 08:20 (31) 16:49 (30) 29:52 (35) 37:22 (33) 39:13 (31) 49:15 (29)                                     54:12 (29)    
30 Stig Mattsson OK Ravinen 55:47 04:51 (42) 04:37 (31) 06:50 (23) 13:22 (41) 06:41 (20) 02:12 (24) 10:43 (35)                                     06:31 (41) Stig Mattsson OK Ravinen
        04:51 (42) 09:28 (40) 16:18 (26) 29:40 (34) 36:21 (32) 38:33 (29) 49:16 (30)                                     55:47 (30)    
31 Kerstin Pettersson Tullinge SK 56:41 03:59 (33) 03:42 (15) 05:33 (14) 07:30 (19) 09:13 (34) 11:45 (50) 09:53 (30)                                     05:06 (27) Kerstin Pettersson Tullinge SK
        03:59 (33) 07:41 (22) 13:14 (13) 20:44 (11) 29:57 (20) 41:42 (33) 51:35 (31)                                     56:41 (31)    
32 Gunnel Junegard OK Södertörn 57:25 04:36 (40) 04:09 (23) 06:08 (19) 07:31 (20) 13:45 (47) 05:55 (47) 10:18 (34)                                     05:03 (26) Gunnel Junegard OK Södertörn
        04:36 (40) 08:45 (32) 14:53 (20) 22:24 (20) 36:09 (31) 42:04 (34) 52:22 (32)                                     57:25 (32)    
33 Mats Halvarez Klubblös 58:18 05:02 (44) 04:51 (37) 07:52 (30) 10:31 (36) 10:33 (37) 03:58 (41) 10:07 (32)                                     05:24 (28) Mats Halvarez Klubblös
        05:02 (44) 09:53 (41) 17:45 (34) 28:16 (32) 38:49 (34) 42:47 (35) 52:54 (34)                                     58:18 (33)    
34 Kerstin Magnusson Skogsluffarnas OK 58:34 03:09 (11) 03:32 (11) 20:24 (47) 07:25 (18) 06:38 (17) 02:05 (19) 09:19 (27)                                     06:02 (37) Kerstin Magnusson Skogsluffarnas OK
        03:09 (11) 06:41 (9) 27:05 (45) 34:30 (40) 41:08 (37) 43:13 (36) 52:32 (33)                                     58:34 (34)    
35 Roland Bolin Snättringe SK 58:56 02:50 (3) 04:47 (35) 16:54 (46) 12:09 (38) 08:30 (31) 01:21 (3) 08:09 (17)                                     04:16 (9) Roland Bolin Snättringe SK
        02:50 (3) 07:37 (19) 24:31 (44) 36:40 (43) 45:10 (41) 46:31 (39) 54:40 (35)                                     58:56 (35)    
36 Birgitta Westergren Täby OK 60:08 04:31 (39) 04:43 (33) 08:32 (34) 14:26 (42) 08:53 (32) 02:22 (28) 11:16 (37)                                     05:25 (29) Birgitta Westergren Täby OK
        04:31 (39) 09:14 (39) 17:46 (35) 32:12 (38) 41:05 (36) 43:27 (37) 54:43 (36)                                     60:08 (36)    
36 Lennart Westergren Söders-Tyresö 60:08                                                                 60:08 (51) Lennart Westergren Söders-Tyresö
                                                                        60:08 (36)    
38 Ingrid Gunnarsson Täby OK 63:48 06:58 (48) 07:23 (46) 06:45 (22) 09:14 (32) 11:46 (43) 05:06 (46) 09:09 (26)                                     07:27 (43) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        06:58 (48) 14:21 (46) 21:06 (40) 30:20 (36) 42:06 (39) 47:12 (41) 56:21 (37)                                     63:48 (38)    
39 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 66:57 03:37 (20) 03:45 (16) 08:24 (32) 24:12 (50) 07:00 (24) 02:09 (20) 11:36 (38)                                     06:14 (39) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        03:37 (20) 07:22 (16) 15:46 (24) 39:58 (45) 46:58 (42) 49:07 (42) 60:43 (38)                                     66:57 (39)    
40 Viviann Andersson Snättringe SK 67:15 03:53 (28) 04:11 (26) 06:55 (25) 16:13 (45) 10:44 (38) 03:36 (39) 16:04 (47)                                     05:39 (32) Viviann Andersson Snättringe SK
        03:53 (28) 08:04 (27) 14:59 (22) 31:12 (37) 41:56 (38) 45:32 (38) 61:36 (39)                                     67:15 (40)    
41 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 68:48 04:59 (43) 04:11 (26) 07:29 (29) 16:25 (46) 11:04 (40) 03:01 (36) 15:56 (46)                                     05:43 (34) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        04:59 (43) 09:10 (38) 16:39 (28) 33:04 (39) 44:08 (40) 47:09 (40) 63:05 (40)                                     68:48 (41)    
42 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 71:27 04:43 (41) 07:07 (45) 05:26 (13) 09:22 (33) 07:42 (29) 02:00 (18) 28:30 (50)                                     06:37 (42) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        04:43 (41) 11:50 (43) 17:16 (32) 26:38 (29) 34:20 (25) 36:20 (24) 64:50 (41)                                     71:27 (42)    
43 Mattias Grönberg Bromma-Vällingby SOK 71:30 04:06 (35) 04:10 (25) 07:13 (26) 07:47 (22) 11:06 (41) 04:42 (43) 27:49 (49)                                     04:37 (17) Mattias Grönberg Bromma-Vällingby SOK
        04:06 (35) 08:16 (30) 15:29 (23) 23:16 (23) 34:22 (26) 39:04 (30) 66:53 (43)                                     71:30 (43)    
44 Lars Andersson Skogsluffarnas OK 72:41 03:51 (26) 04:00 (19) 10:50 (39) 07:11 (13) 29:46 (50) 02:09 (20) 09:19 (27)                                     05:35 (30) Lars Andersson Skogsluffarnas OK
        03:51 (26) 07:51 (23) 18:41 (36) 25:52 (27) 55:38 (46) 57:47 (46) 67:06 (44)                                     72:41 (44)    
45 Pyttan Asplund OK Södertörn 73:21 06:19 (46) 05:29 (42) 10:30 (38) 12:28 (39) 12:26 (44) 04:41 (42) 13:48 (42)                                     07:40 (44) Pyttan Asplund OK Södertörn
        06:19 (46) 11:48 (42) 22:18 (42) 34:46 (42) 47:12 (43) 51:53 (43) 65:41 (42)                                     73:21 (45)    
46 Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK 73:49 03:45 (23) 05:00 (39) 13:32 (43) 15:13 (44) 11:01 (39) 03:35 (38) 15:49 (45)                                     05:54 (36) Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK
        03:45 (23) 08:45 (32) 22:17 (41) 37:30 (44) 48:31 (44) 52:06 (44) 67:55 (45)                                     73:49 (46)    
47 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 79:41 05:14 (45) 10:54 (49) 16:23 (45) 10:50 (37) 11:31 (42) 02:47 (34) 11:13 (36)                                     10:49 (49) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:14 (45) 16:08 (49) 32:31 (48) 43:21 (46) 54:52 (45) 57:39 (45) 68:52 (46)                                     79:41 (47)    
48 Omar Magnergård Skogsluffarnas OK 86:13 07:43 (49) 06:52 (44) 09:33 (37) 20:11 (49) 14:03 (48) 04:46 (45) 13:38 (39)                                     09:27 (47) Omar Magnergård Skogsluffarnas OK
        07:43 (49) 14:35 (47) 24:08 (43) 44:19 (47) 58:22 (47) 63:08 (47) 76:46 (47)                                     86:13 (48)    
49 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 89:53 04:18 (38) 04:45 (34) 26:10 (49) 14:30 (43) 14:20 (49) 04:44 (44) 09:46 (29)                                     11:20 (50) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        04:18 (38) 09:03 (36) 35:13 (49) 49:43 (49) 64:03 (49) 68:47 (49) 78:33 (48)                                     89:53 (49)    
50 Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK 91:18 06:23 (47) 06:45 (43) 14:02 (44) 18:32 (47) 13:33 (45) 07:12 (48) 14:26 (43)                                     10:25 (48) Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK
        06:23 (47) 13:08 (45) 27:10 (46) 45:42 (48) 59:15 (48) 66:27 (48) 80:53 (49)                                     91:18 (50)    
51 Lilian Ireby Skogsluffarna 111:42 07:53 (50) 08:52 (47) 30:41 (50) 19:49 (48) 13:39 (46) 03:21 (37) 18:37 (48)                                     08:50 (45) Lilian Ireby Skogsluffarna
        07:53 (50) 16:45 (50) 47:26 (50) 67:15 (50) 80:54 (50) 84:15 (50) 102:52 (50)                                     111:42 (51)    
- Thomas Scherlin Stockholmspolisens IF 48:26 02:42   03:31   04:54   06:41   04:44   02:10   18:09                                       05:35   Thomas Scherlin Stockholmspolisens IF
        02:42   06:13   11:07   17:48   22:32   24:42   42:51                                       48:26      
- Hans Eriksson Hellas Orientering 52:22 03:54   03:56   05:56   23:01   01:55   08:07                                           05:33   Hans Eriksson Hellas Orientering
        03:54   07:50   13:46   36:47   38:42   46:49                                           52:22      
- Marianne Bergstrand Skogsluffarnas OK 52:36 05:55   05:54                                                           40:47   Marianne Bergstrand Skogsluffarnas OK
        05:55   11:49                                                           52:36      
- Göran Grimvall Täby Ok 55:19 03:12   03:44   05:56   10:54   09:59   04:24   01:20                                       15:50   Göran Grimvall Täby Ok
        03:12   06:56   12:52   23:46   33:45   38:09   39:29                                       55:19      
- Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 67:26 03:12   04:13   22:52   19:41   01:56   08:28                                           07:04   Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        03:12   07:25   30:17   49:58   51:54   60:22                                           67:26      
- Hans Lindskog Skogsluffarnas OK 114:38 11:47   08:57   12:01   22:49   26:32   04:18   18:45                                       09:29   Hans Lindskog Skogsluffarnas OK
        11:47   20:44   32:45   55:34   82:06   86:24   105:09                                       114:38      
- Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 364:59 06:52   06:12   09:15   09:45   10:17   03:06                                           319:32   Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        06:52   13:04   22:19   32:04   42:21   45:27                                           364:59      
- Mats Stjerngren Amf1 377:52 02:21   02:17   05:16   11:26   12:37   01:32                                           342:23   Mats Stjerngren Amf1
        02:21   04:38   09:54   21:20   33:57   35:29                                           377:52      
- Lennart Sjöstål Klubblös 397:48 03:45   04:20   33:42                                                       356:01   Lennart Sjöstål Klubblös
        03:45   08:05   41:47                                                       397:48      
- Hans Svensson Skogsluffarna 408:05 72:09   03:03   64:37   08:05   01:34   11:16                                           247:21   Hans Svensson Skogsluffarna
        72:09   75:12   139:49   147:54   149:28   160:44                                           408:05      
- Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 408:34 05:12   09:08   17:30   15:03   18:06   02:10                                           341:25   Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        05:12   14:20   31:50   46:53   64:59   67:09                                           408:34      
- Yngve Hedberg Snättringe SK 416:55 04:17   04:17                                                           408:21   Yngve Hedberg Snättringe SK
        04:17   08:34                                                           416:55      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana E - 1,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                                               Mål   Bana E - 1,5 km Klubb
1 Ingvar Johannesson Solna OK 28:55 04:51 (1) 04:46 (1) 06:14 (1) 05:47 (1) 03:30 (1)                                             03:47 (1) Ingvar Johannesson Solna OK
        04:51 (1) 09:37 (1) 15:51 (1) 21:38 (1) 25:08 (1)                                             28:55 (1)    
2 Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK 36:55 05:25 (2) 04:59 (2) 11:31 (2) 06:11 (2) 04:56 (2)                                             03:53 (2) Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK
        05:25 (2) 10:24 (2) 21:55 (2) 28:06 (2) 33:02 (2)                                             36:55 (2)    
3 Gunvor Granath Nynäshamns OK 70:30 11:45 (3) 09:16 (3) 21:40 (3) 13:55 (3) 05:34 (3)                                             08:20 (3) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        11:45 (3) 21:01 (3) 42:41 (3) 56:36 (3) 62:10 (3)                                             70:30 (3)    
</