Sträcktider Säckatorp Lidingö                                                                        
  2016-05-03 Svarta tider är sträcktider                                                                    
    Blå tider är från start                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                    
                                                                               
Plac Bana A - 5,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål   Bana A - 5,8 km Klubb
1 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 38:43 01:42 (1) 02:26 (1) 04:44 (1) 01:19 (1) 07:55 (1) 01:00 (1) 02:13 (1) 01:29 (1) 01:14 (1) 00:48 (1) 00:53 (1) 02:24 (1) 03:07 (1) 04:20 (1) 01:42 (1) 00:49 (2) 00:38 (2) Lars Håkan Sandvik Attunda OK
        01:42 (1) 04:08 (1) 08:52 (1) 10:11 (1) 18:06 (1) 19:06 (1) 21:19 (1) 22:48 (1) 24:02 (1) 24:50 (1) 25:43 (1) 28:07 (1) 31:14 (1) 35:34 (1) 37:16 (1) 38:05 (1) 38:43 (1)    
2 Nick Barrable OK Ravinen 44:18 01:46 (2) 02:48 (4) 05:03 (2) 01:28 (3) 09:33 (2) 01:06 (3) 02:27 (3) 01:32 (2) 01:20 (2) 01:19 (5) 01:00 (2) 03:00 (4) 03:31 (2) 05:00 (2) 01:53 (2) 00:52 (3) 00:40 (3) Nick Barrable OK Ravinen
        01:46 (2) 04:34 (2) 09:37 (2) 11:05 (2) 20:38 (2) 21:44 (2) 24:11 (2) 25:43 (2) 27:03 (2) 28:22 (2) 29:22 (2) 32:22 (2) 35:53 (2) 40:53 (2) 42:46 (2) 43:38 (2) 44:18 (2)    
3 Ulf Bylund IFK Enskede 50:08 02:11 (6) 02:35 (2) 05:53 (5) 01:46 (6) 10:16 (4) 01:27 (6) 03:11 (5) 02:16 (6) 01:28 (3) 01:03 (3) 01:10 (4) 03:53 (6) 03:53 (3) 05:05 (3) 02:21 (5) 00:44 (1) 00:56 (6) Ulf Bylund IFK Enskede
        02:11 (6) 04:46 (4) 10:39 (4) 12:25 (4) 22:41 (4) 24:08 (4) 27:19 (5) 29:35 (5) 31:03 (3) 32:06 (3) 33:16 (3) 37:09 (4) 41:02 (3) 46:07 (3) 48:28 (3) 49:12 (3) 50:08 (3)    
4 Martin Karlsson Centrum OK 51:18 02:07 (5) 02:53 (5) 07:26 (6) 01:19 (0) 11:17 (6) 01:01 (2) 02:22 (2) 01:51 (5) 01:38 (4) 01:02 (2) 01:09 (3) 02:51 (2) 05:11 (5) 05:24 (4) 02:10 (3) 00:52 (3) 00:45 (4) Martin Karlsson Centrum OK
        02:07 (5) 05:00 (5) 12:26 (6) 13:45 (6) 25:02 (6) 26:03 (6) 28:25 (6) 30:16 (6) 31:54 (5) 32:56 (5) 34:05 (4) 36:56 (3) 42:07 (4) 47:31 (4) 49:41 (4) 50:33 (4) 51:18 (4)    
5 Per Ljung Stockholms OK 53:27 01:56 (3) 02:44 (3) 05:37 (3) 01:36 (4) 11:06 (5) 01:19 (5) 02:54 (4) 01:36 (3) 03:29 (7) 01:35 (6) 01:15 (5) 03:10 (5) 04:50 (4) 06:18 (6) 02:19 (4) 01:10 (5) 00:33 (1) Per Ljung Stockholms OK
        01:56 (3) 04:40 (3) 10:17 (3) 11:53 (3) 22:59 (5) 24:18 (5) 27:12 (4) 28:48 (4) 32:17 (6) 33:52 (6) 35:07 (6) 38:17 (6) 43:07 (6) 49:25 (6) 51:44 (5) 52:54 (5) 53:27 (5)    
6 Lars Gerhardsson Attunda OK 53:48 01:57 (4) 03:30 (6) 05:38 (4) 01:40 (5) 09:55 (3) 01:10 (4) 03:13 (6) 01:42 (4) 03:04 (6) 01:04 (4) 01:28 (6) 02:59 (3) 05:26 (6) 06:01 (5) 02:57 (6) 01:10 (5) 00:54 (5) Lars Gerhardsson Attunda OK
        01:57 (4) 05:27 (6) 11:05 (5) 12:45 (5) 22:40 (3) 23:50 (3) 27:03 (3) 28:45 (3) 31:49 (4) 32:53 (4) 34:21 (5) 37:20 (5) 42:46 (5) 48:47 (5) 51:44 (5) 52:54 (5) 53:48 (6)    
7 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 83:53 02:55 (7) 04:42 (7) 07:26 (6) 02:33 (7) 24:45 (7) 01:58 (7) 04:01 (7) 02:45 (7) 02:43 (5) 01:54 (7) 01:52 (7) 05:16 (7) 06:06 (7) 08:38 (7) 03:32 (7) 01:27 (7) 01:20 (7) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        02:55 (7) 07:37 (7) 15:03 (7) 17:36 (7) 42:21 (7) 44:19 (7) 48:20 (7) 51:05 (7) 53:48 (7) 55:42 (7) 57:34 (7) 62:50 (7) 68:56 (7) 77:34 (7) 81:06 (7) 82:33 (7) 83:53 (7)    
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15       Mål   Bana B - 4,5 km Klubb
1 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 43:39 01:55 (2) 03:04 (2) 04:26 (5) 01:46 (1) 00:57 (1) 01:28 (1) 01:31 (1) 03:21 (8) 01:13 (1) 10:39 (1) 01:28 (1) 03:28 (4) 04:22 (25) 02:12 (1) 01:07 (3)     00:42 (1) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        01:55 (2) 04:59 (1) 09:25 (2) 11:11 (1) 12:08 (1) 13:36 (1) 15:07 (1) 18:28 (1) 19:41 (1) 30:20 (1) 31:48 (1) 35:16 (1) 39:38 (1) 41:50 (1) 42:57 (1)     43:39 (1)    
2 Björn Reger Söders-Tyresö 45:06 02:01 (3) 03:13 (4) 03:49 (2) 02:17 (7) 01:06 (6) 01:40 (6) 01:42 (4) 03:03 (3) 01:51 (14) 11:45 (6) 02:00 (8) 03:22 (1) 02:50 (10) 02:17 (2) 01:03 (1)     01:07 (14) Björn Reger Söders-Tyresö
        02:01 (3) 05:14 (2) 09:03 (1) 11:20 (2) 12:26 (2) 14:06 (2) 15:48 (2) 18:51 (2) 20:42 (2) 32:27 (2) 34:27 (2) 37:49 (2) 40:39 (2) 42:56 (2) 43:59 (2)     45:06 (2)    
3 Tommy Lindberg Haninge SOK 45:57 01:51 (1) 04:34 (17) 04:30 (8) 01:56 (2) 01:06 (6) 01:32 (2) 01:37 (2) 02:49 (2) 01:20 (2) 11:32 (3) 02:07 (11) 04:07 (9) 02:36 (7) 02:23 (6) 01:07 (3)     00:50 (2) Tommy Lindberg Haninge SOK
        01:51 (1) 06:25 (11) 10:55 (9) 12:51 (6) 13:57 (6) 15:29 (4) 17:06 (3) 19:55 (3) 21:15 (3) 32:47 (3) 34:54 (3) 39:01 (3) 41:37 (3) 44:00 (3) 45:07 (3)     45:57 (3)    
4 Åke Wansölin Söders-Tyresö 47:27 02:29 (11) 03:06 (3) 06:09 (18) 02:35 (14) 01:04 (4) 01:35 (3) 01:51 (5) 03:09 (5) 01:24 (3) 11:34 (4) 02:01 (9) 03:27 (2) 02:28 (5) 02:19 (3) 01:21 (12)     00:55 (5) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        02:29 (11) 05:35 (4) 11:44 (12) 14:19 (11) 15:23 (10) 16:58 (9) 18:49 (6) 21:58 (6) 23:22 (5) 34:56 (4) 36:57 (4) 40:24 (4) 42:52 (4) 45:11 (4) 46:32 (4)     47:27 (4)    
5 Jan Lindgren OK Södertörn 49:56 02:21 (9) 03:58 (9) 04:31 (9) 02:26 (10) 01:05 (5) 01:55 (12) 02:18 (13) 03:17 (7) 01:41 (8) 13:05 (12) 02:04 (10) 04:13 (11) 02:21 (2) 02:36 (8) 01:12 (7)     00:53 (4) Jan Lindgren OK Södertörn
        02:21 (9) 06:19 (9) 10:50 (7) 13:16 (8) 14:21 (7) 16:16 (6) 18:34 (5) 21:51 (5) 23:32 (6) 36:37 (8) 38:41 (7) 42:54 (6) 45:15 (5) 47:51 (5) 49:03 (5)     49:56 (5)    
6 Matz Larsson Gustavsbergs OK 50:13 02:11 (6) 04:15 (16) 03:42 (1) 02:16 (6) 01:03 (2) 03:26 (25) 02:00 (8) 02:43 (1) 01:30 (5) 13:02 (11) 02:44 (19) 04:04 (8) 02:22 (3) 02:42 (12) 01:03 (1)     01:10 (19) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        02:11 (6) 06:26 (12) 10:08 (3) 12:24 (5) 13:27 (3) 16:53 (8) 18:53 (8) 21:36 (4) 23:06 (4) 36:08 (6) 38:52 (8) 42:56 (7) 45:18 (7) 48:00 (6) 49:03 (5)     50:13 (6)    
7 Per-Johan Vikfors OK Österåker 51:03 02:57 (16) 03:20 (5) 03:57 (3) 02:09 (5) 01:28 (17) 01:51 (9) 01:59 (7) 04:48 (22) 01:50 (10) 11:25 (2) 01:46 (3) 05:09 (15) 02:38 (8) 03:30 (21) 01:18 (10)     00:58 (8) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        02:57 (16) 06:17 (7) 10:14 (4) 12:23 (4) 13:51 (5) 15:42 (5) 17:41 (4) 22:29 (8) 24:19 (7) 35:44 (5) 37:30 (5) 42:39 (5) 45:17 (6) 48:47 (7) 50:05 (7)     51:03 (7)    
8 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 51:17 02:09 (4) 04:00 (10) 04:05 (4) 02:03 (3) 01:11 (9) 01:43 (7) 03:40 (25) 03:10 (6) 02:54 (20) 11:40 (5) 01:55 (5) 05:29 (18) 02:52 (11) 02:20 (4) 01:15 (8)     00:51 (3) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL
        02:09 (4) 06:09 (6) 10:14 (4) 12:17 (3) 13:28 (4) 15:11 (3) 18:51 (7) 22:01 (7) 24:55 (8) 36:35 (7) 38:30 (6) 43:59 (9) 46:51 (9) 49:11 (9) 50:26 (9)     51:17 (8)    
9 Ulf Bråsjö Järla Orientering 51:32 02:24 (10) 03:37 (8) 04:31 (9) 02:34 (13) 01:22 (15) 01:56 (13) 03:38 (24) 03:51 (13) 01:31 (6) 11:46 (7) 02:14 (13) 03:53 (7) 02:46 (9) 03:04 (18) 01:18 (10)     01:07 (14) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        02:24 (10) 06:01 (5) 10:32 (6) 13:06 (7) 14:28 (8) 16:24 (7) 20:02 (10) 23:53 (10) 25:24 (9) 37:10 (9) 39:24 (9) 43:17 (8) 46:03 (8) 49:07 (8) 50:25 (8)     51:32 (9)    
10 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 52:44 02:54 (15) 03:30 (6) 04:26 (5) 04:49 (25) 01:16 (11) 01:50 (8) 02:09 (9) 03:34 (9) 01:31 (6) 12:52 (10) 01:45 (2) 04:09 (10) 02:54 (13) 02:36 (8) 01:23 (14)     01:06 (12) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        02:54 (15) 06:24 (10) 10:50 (7) 15:39 (15) 16:55 (14) 18:45 (15) 20:54 (13) 24:28 (13) 25:59 (11) 38:51 (10) 40:36 (10) 44:45 (10) 47:39 (10) 50:15 (10) 51:38 (10)     52:44 (10)    
11 Jan Söderberg IFK Lidingö SOK 53:52 02:16 (7) 03:01 (1) 08:17 (24) 02:29 (11) 01:03 (2) 01:37 (4) 01:40 (3) 03:57 (15) 03:05 (21) 12:08 (8) 02:24 (16) 03:27 (2) 02:35 (6) 02:21 (5) 02:33 (25)     00:59 (9) Jan Söderberg IFK Lidingö SOK
        02:16 (7) 05:17 (3) 13:34 (18) 16:03 (17) 17:06 (15) 18:43 (13) 20:23 (12) 24:20 (12) 27:25 (12) 39:33 (12) 41:57 (12) 45:24 (11) 47:59 (11) 50:20 (11) 52:53 (11)     53:52 (11)    
12 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 56:38 02:37 (12) 04:02 (11) 04:48 (12) 02:31 (12) 01:16 (11) 01:54 (10) 02:49 (18) 03:45 (12) 01:50 (10) 13:52 (16) 02:18 (15) 06:45 (21) 02:54 (13) 02:45 (13) 01:24 (16)     01:08 (17) Marita Samuelsson Sundbybergs IK
        02:37 (12) 06:39 (13) 11:27 (10) 13:58 (9) 15:14 (9) 17:08 (10) 19:57 (9) 23:42 (9) 25:32 (10) 39:24 (11) 41:42 (11) 48:27 (12) 51:21 (12) 54:06 (12) 55:30 (12)     56:38 (12)    
13 Sune Sisell OK Södertörn 56:49 04:12 (23) 04:10 (15) 04:28 (7) 02:06 (4) 04:39 (25) 01:37 (4) 01:54 (6) 03:04 (4) 01:25 (4) 13:41 (14) 01:52 (4) 06:32 (20) 02:19 (1) 02:40 (10) 01:11 (6)     00:59 (9) Sune Sisell OK Södertörn
        04:12 (23) 08:22 (21) 12:50 (17) 14:56 (12) 19:35 (21) 21:12 (19) 23:06 (18) 26:10 (15) 27:35 (13) 41:16 (13) 43:08 (13) 49:40 (13) 51:59 (13) 54:39 (13) 55:50 (13)     56:49 (13)    
14 Anders Larsson Skarpnäcks OL 60:34 02:58 (17) 04:39 (18) 04:47 (11) 02:52 (17) 01:21 (14) 02:06 (15) 02:50 (19) 03:34 (9) 07:41 (23) 13:15 (13) 01:58 (7) 03:42 (5) 03:49 (21) 02:23 (6) 01:26 (17)     01:13 (20) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        02:58 (17) 07:37 (19) 12:24 (14) 15:16 (14) 16:37 (13) 18:43 (13) 21:33 (15) 25:07 (14) 32:48 (21) 46:03 (17) 48:01 (15) 51:43 (14) 55:32 (14) 57:55 (14) 59:21 (14)     60:34 (14)    
15 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 60:57 04:48 (24) 06:22 (23) 06:51 (22) 03:01 (19) 01:11 (9) 02:03 (14) 02:34 (17) 03:37 (11) 01:51 (14) 14:45 (19) 02:17 (14) 04:14 (12) 02:25 (4) 02:41 (11) 01:09 (5)     01:08 (17) Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK
        04:48 (24) 11:10 (24) 18:01 (24) 21:02 (24) 22:13 (24) 24:16 (24) 26:50 (23) 30:27 (23) 32:18 (20) 47:03 (19) 49:20 (19) 53:34 (16) 55:59 (16) 58:40 (16) 59:49 (15)     60:57 (15)    
16 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 61:28 02:49 (13) 04:03 (12) 09:28 (25) 02:21 (8) 01:16 (11) 02:09 (17) 03:22 (23) 04:10 (17) 01:49 (9) 14:36 (18) 02:07 (11) 04:23 (13) 03:12 (17) 02:54 (15) 01:43 (23)     01:06 (12) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        02:49 (13) 06:52 (14) 16:20 (23) 18:41 (23) 19:57 (22) 22:06 (21) 25:28 (22) 29:38 (22) 31:27 (18) 46:03 (17) 48:10 (16) 52:33 (15) 55:45 (15) 58:39 (15) 60:22 (16)     61:28 (16)    
17 Anne Lundmark Järfälla OK 62:24 02:49 (13) 04:39 (18) 06:50 (21) 02:45 (16) 01:42 (22) 02:43 (22) 02:17 (12) 04:22 (19) 01:50 (10) 16:00 (20) 02:34 (18) 05:22 (17) 02:59 (15) 02:57 (16) 01:28 (20)     01:07 (14) Anne Lundmark Järfälla OK
        02:49 (13) 07:28 (18) 14:18 (19) 17:03 (19) 18:45 (19) 21:28 (20) 23:45 (20) 28:07 (18) 29:57 (15) 45:57 (16) 48:31 (18) 53:53 (17) 56:52 (17) 59:49 (17) 61:17 (17)     62:24 (17)    
18 Bo Winander Järfälla OK 65:16 02:58 (17) 04:09 (14) 05:24 (17) 03:10 (21) 01:31 (19) 02:35 (21) 02:23 (14) 04:00 (16) 01:50 (10) 17:24 (21) 03:04 (22) 07:31 (23) 04:05 (23) 02:52 (14) 01:23 (14)     00:57 (6) Bo Winander Järfälla OK
        02:58 (17) 07:07 (15) 12:31 (16) 15:41 (16) 17:12 (16) 19:47 (16) 22:10 (16) 26:10 (15) 28:00 (14) 45:24 (15) 48:28 (17) 55:59 (18) 60:04 (18) 62:56 (18) 64:19 (18)     65:16 (18)    
19 Arne Kaijser Klubblös 69:20 02:20 (8) 04:49 (20) 05:16 (15) 03:41 (23) 01:33 (21) 02:08 (16) 02:26 (15) 06:20 (25) 02:02 (16) 12:10 (9) 02:53 (20) 11:23 (25) 03:03 (16) 06:01 (25) 01:29 (21)     01:46 (23) Arne Kaijser Klubblös
        02:20 (8) 07:09 (16) 12:25 (15) 16:06 (18) 17:39 (17) 19:47 (16) 22:13 (17) 28:33 (20) 30:35 (16) 42:45 (14) 45:38 (14) 57:01 (19) 60:04 (18) 66:05 (19) 67:34 (19)     69:20 (19)    
20 Kurt Maxé Sundbybergs IK 71:26 03:24 (21) 05:20 (22) 06:29 (20) 03:11 (22) 03:21 (24) 02:21 (20) 02:52 (20) 04:35 (20) 02:14 (17) 17:44 (22) 03:52 (25) 05:20 (16) 04:14 (24) 03:07 (20) 01:36 (22)     01:46 (23) Kurt Maxé Sundbybergs IK
        03:24 (21) 08:44 (22) 15:13 (22) 18:24 (22) 21:45 (23) 24:06 (23) 26:58 (24) 31:33 (24) 33:47 (22) 51:31 (20) 55:23 (21) 60:43 (20) 64:57 (20) 68:04 (20) 69:40 (20)     71:26 (20)    
21 Bo Norbäck Tullinge SK 72:03 02:09 (4) 04:08 (13) 05:19 (16) 02:23 (9) 01:26 (16) 02:19 (19) 03:12 (21) 06:04 (24) 16:02 (24) 13:58 (17) 01:56 (6) 03:52 (6) 03:17 (19) 03:44 (24) 01:17 (9)     00:57 (6) Bo Norbäck Tullinge SK
        02:09 (4) 06:17 (7) 11:36 (11) 13:59 (10) 15:25 (11) 17:44 (11) 20:56 (14) 27:00 (17) 43:02 (25) 57:00 (24) 58:56 (22) 62:48 (21) 66:05 (21) 69:49 (21) 71:06 (21)     72:03 (21)    
22 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 73:09 03:11 (20) 06:34 (24) 05:10 (14) 03:02 (20) 01:30 (18) 02:45 (24) 02:16 (11) 04:13 (18) 03:08 (22) 24:34 (25) 03:08 (23) 04:58 (14) 03:14 (18) 02:58 (17) 01:27 (19)     01:01 (11) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:11 (20) 09:45 (23) 14:55 (21) 17:57 (21) 19:27 (20) 22:12 (22) 24:28 (21) 28:41 (21) 31:49 (19) 56:23 (22) 59:31 (23) 64:29 (23) 67:43 (23) 70:41 (22) 72:08 (22)     73:09 (22)    
23 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 73:55 03:09 (19) 04:59 (21) 06:10 (19) 02:54 (18) 01:31 (19) 02:14 (18) 02:26 (15) 04:44 (21) 02:32 (19) 21:37 (24) 02:25 (17) 09:24 (24) 03:32 (20) 03:30 (21) 01:26 (17)     01:22 (21) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        03:09 (19) 08:08 (20) 14:18 (19) 17:12 (20) 18:43 (18) 20:57 (18) 23:23 (19) 28:07 (18) 30:39 (17) 52:16 (21) 54:41 (20) 64:05 (22) 67:37 (22) 71:07 (23) 72:33 (23)     73:55 (23)    
24 Torbjörn Larsson CMG 76:15 03:41 (22) 03:30 (6) 05:05 (13) 02:42 (15) 01:07 (8) 01:54 (10) 02:10 (10) 03:56 (14) 18:32 (25) 13:50 (15) 03:29 (24) 07:01 (22) 02:53 (12) 03:37 (23) 01:21 (12)     01:27 (22) Torbjörn Larsson CMG
        03:41 (22) 07:11 (17) 12:16 (13) 14:58 (13) 16:05 (12) 17:59 (12) 20:09 (11) 24:05 (11) 42:37 (24) 56:27 (23) 59:56 (24) 66:57 (24) 69:50 (24) 73:27 (24) 74:48 (24)     76:15 (24)    
25 Ingemar Johnsson OK Södertörn 83:44 07:30 (25) 07:01 (25) 07:09 (23) 04:22 (24) 02:05 (23) 02:44 (23) 03:20 (22) 05:52 (23) 02:31 (18) 21:34 (23) 03:02 (21) 06:02 (19) 03:51 (22) 03:05 (19) 01:46 (24)     01:50 (25) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        07:30 (25) 14:31 (25) 21:40 (25) 26:02 (25) 28:07 (25) 30:51 (25) 34:11 (25) 40:03 (25) 42:34 (23) 64:08 (25) 67:10 (25) 73:12 (25) 77:03 (25) 80:08 (25) 81:54 (25)     83:44 (25)    
- Göran Andersson Enebybergs IF 62:44 02:16   03:57   05:05   02:33   01:14   01:50   02:51   04:34   04:28   13:17   02:35   06:13   03:26   07:28           00:57   Göran Andersson Enebybergs IF
        02:16   06:13   11:18   13:51   15:05   16:55   19:46   24:20   28:48   42:05   44:40   50:53   54:19   61:47           62:44      
- Kristina Lindgren Klubblös 354:55 04:09   09:12   08:43   02:54   21:34   07:58   11:39   05:39                                   283:07   Kristina Lindgren Klubblös
        04:09   13:21   22:04   24:58   46:32   54:30   66:09   71:48                                   354:55      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                       Mål   Bana C - 3,6 km Klubb
1 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 31:41 02:03 (17) 05:28 (1) 00:45 (4) 02:06 (2) 01:38 (2) 02:49 (1) 01:25 (2) 04:37 (1) 06:39 (3) 01:24 (3) 01:57 (1)                     00:50 (4) Stina Andreasson Gustavsbergs OK
        02:03 (17) 07:31 (2) 08:16 (2) 10:22 (2) 12:00 (2) 14:49 (1) 16:14 (1) 20:51 (1) 27:30 (1) 28:54 (1) 30:51 (1)                     31:41 (1)    
2 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 34:17 01:38 (2) 05:35 (2) 00:51 (8) 02:09 (3) 01:37 (1) 04:29 (16) 01:27 (3) 04:59 (3) 06:38 (2) 01:30 (4) 02:39 (13)                     00:45 (2) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        01:38 (2) 07:13 (1) 08:04 (1) 10:13 (1) 11:50 (1) 16:19 (2) 17:46 (2) 22:45 (2) 29:23 (2) 30:53 (2) 33:32 (2)                     34:17 (2)    
3 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 38:25 01:42 (4) 06:43 (6) 00:48 (5) 02:15 (5) 01:59 (4) 04:18 (15) 01:38 (6) 05:24 (4) 08:15 (8) 01:47 (7) 02:12 (5)                     01:24 (24) Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK
        01:42 (4) 08:25 (6) 09:13 (5) 11:28 (4) 13:27 (3) 17:45 (3) 19:23 (3) 24:47 (3) 33:02 (4) 34:49 (4) 37:01 (3)                     38:25 (3)    
4 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 38:55 01:49 (7) 06:26 (4) 00:48 (5) 05:27 (30) 02:47 (17) 02:51 (2) 02:02 (17) 05:40 (6) 06:28 (1) 01:23 (2) 02:29 (8)                     00:45 (2) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        01:49 (7) 08:15 (4) 09:03 (4) 14:30 (13) 17:17 (14) 20:08 (11) 22:10 (9) 27:50 (8) 34:18 (5) 35:41 (5) 38:10 (4)                     38:55 (4)    
5 Christer Nilsson Stora Tuna OK 39:16 01:40 (3) 06:18 (3) 00:42 (2) 02:05 (1) 04:28 (30) 03:44 (8) 01:21 (1) 04:56 (2) 06:57 (4) 01:22 (1) 04:47 (33)                     00:56 (8) Christer Nilsson Stora Tuna OK
        01:40 (3) 07:58 (3) 08:40 (3) 10:45 (3) 15:13 (5) 18:57 (5) 20:18 (4) 25:14 (4) 32:11 (3) 33:33 (3) 38:20 (5)                     39:16 (5)    
6 Bonne Löfman Rotebro IS OK 39:48 01:27 (1) 07:55 (13) 00:39 (1) 02:41 (11) 01:52 (3) 03:53 (10) 02:22 (20) 06:43 (15) 07:45 (6) 01:41 (5) 02:08 (3)                     00:42 (1) Bonne Löfman Rotebro IS OK
        01:27 (1) 09:22 (9) 10:01 (9) 12:42 (8) 14:34 (4) 18:27 (4) 20:49 (6) 27:32 (6) 35:17 (6) 36:58 (6) 39:06 (6)                     39:48 (6)    
7 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 41:12 01:57 (14) 06:53 (8) 00:54 (9) 02:31 (8) 04:08 (29) 03:36 (4) 01:44 (8) 06:25 (12) 07:51 (7) 01:52 (8) 02:29 (8)                     00:52 (5) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        01:57 (14) 08:50 (8) 09:44 (7) 12:15 (6) 16:23 (10) 19:59 (9) 21:43 (8) 28:08 (9) 35:59 (8) 37:51 (8) 40:20 (8)                     41:12 (7)    
8 Göran Larbo Attunda OK 41:20 02:00 (15) 08:06 (14) 00:50 (7) 02:22 (6) 02:00 (5) 03:41 (6) 01:32 (5) 06:25 (12) 08:32 (10) 02:01 (13) 02:45 (16)                     01:06 (15) Göran Larbo Attunda OK
        02:00 (15) 10:06 (14) 10:56 (13) 13:18 (12) 15:18 (6) 18:59 (6) 20:31 (5) 26:56 (5) 35:28 (7) 37:29 (7) 40:14 (7)                     41:20 (8)    
9 Kjell Holmberg OK Södertörn 42:15 01:54 (10) 12:00 (30) 01:11 (25) 02:14 (4) 02:02 (6) 03:23 (3) 01:30 (4) 05:29 (5) 07:39 (5) 01:46 (6) 02:11 (4)                     00:56 (8) Kjell Holmberg OK Södertörn
        01:54 (10) 13:54 (27) 15:05 (26) 17:19 (21) 19:21 (20) 22:44 (17) 24:14 (14) 29:43 (13) 37:22 (11) 39:08 (11) 41:19 (9)                     42:15 (9)    
10 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 42:17 01:51 (9) 07:38 (11) 01:01 (14) 02:42 (12) 03:28 (26) 04:15 (14) 01:48 (10) 06:07 (9) 08:20 (9) 01:52 (8) 02:20 (6)                     00:55 (6) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        01:51 (9) 09:29 (12) 10:30 (11) 13:12 (11) 16:40 (11) 20:55 (12) 22:43 (11) 28:50 (10) 37:10 (10) 39:02 (10) 41:22 (10)                     42:17 (10)    
11 Leif Mörkfors Järfälla OK 43:06 02:00 (15) 07:26 (10) 01:02 (17) 02:36 (9) 02:46 (16) 03:50 (9) 01:44 (8) 06:22 (11) 09:04 (13) 02:00 (12) 03:05 (21)                     01:11 (17) Leif Mörkfors Järfälla OK
        02:00 (15) 09:26 (10) 10:28 (10) 13:04 (9) 15:50 (9) 19:40 (7) 21:24 (7) 27:46 (7) 36:50 (9) 38:50 (9) 41:55 (11)                     43:06 (11)    
12 Mats Lundblad Täby OK 46:43 01:55 (11) 06:43 (6) 01:06 (20) 02:51 (13) 04:39 (31) 05:06 (27) 02:58 (28) 06:09 (10) 08:32 (10) 02:09 (17) 03:18 (24)                     01:17 (20) Mats Lundblad Täby OK
        01:55 (11) 08:38 (7) 09:44 (7) 12:35 (7) 17:14 (13) 22:20 (15) 25:18 (16) 31:27 (15) 39:59 (13) 42:08 (12) 45:26 (12)                     46:43 (12)    
13 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 47:41 02:20 (22) 08:37 (16) 01:15 (29) 02:51 (13) 02:37 (13) 03:37 (5) 05:12 (35) 06:33 (14) 08:51 (12) 02:16 (19) 02:29 (8)                     01:03 (12) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        02:20 (22) 10:57 (15) 12:12 (18) 15:03 (15) 17:40 (16) 21:17 (14) 26:29 (20) 33:02 (17) 41:53 (14) 44:09 (13) 46:38 (13)                     47:41 (13)    
14 Martin Eriksson OK Södertörn 49:36 02:27 (25) 09:28 (20) 00:59 (13) 03:00 (19) 02:35 (12) 04:33 (18) 02:24 (22) 07:57 (21) 09:20 (16) 02:05 (16) 03:45 (28)                     01:03 (12) Martin Eriksson OK Södertörn
        02:27 (25) 11:55 (21) 12:54 (21) 15:54 (19) 18:29 (19) 23:02 (18) 25:26 (17) 33:23 (18) 42:43 (16) 44:48 (14) 48:33 (15)                     49:36 (14)    
15 Börje Pahlén Söders-Tyresö 49:49 01:47 (6) 08:14 (15) 01:29 (32) 03:40 (24) 03:16 (24) 04:44 (23) 01:49 (11) 07:39 (20) 10:23 (21) 02:21 (21) 02:53 (17)                     01:34 (29) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        01:47 (6) 10:01 (13) 11:30 (14) 15:10 (17) 18:26 (18) 23:10 (19) 24:59 (15) 32:38 (16) 43:01 (17) 45:22 (15) 48:15 (14)                     49:49 (15)    
16 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 50:23 02:12 (21) 07:16 (9) 01:09 (23) 02:29 (7) 02:24 (11) 04:35 (21) 02:15 (19) 07:04 (16) 10:12 (19) 06:07 (35) 03:41 (26)                     00:59 (10) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        02:12 (21) 09:28 (11) 10:37 (12) 13:06 (10) 15:30 (8) 20:05 (10) 22:20 (10) 29:24 (12) 39:36 (12) 45:43 (16) 49:24 (16)                     50:23 (16)    
17 Lena Jansson Järla Orientering 50:48 01:50 (8) 06:30 (5) 00:57 (11) 02:36 (9) 03:31 (27) 04:31 (17) 03:20 (32) 05:52 (7) 16:24 (31) 01:59 (11) 02:07 (2)                     01:11 (17) Lena Jansson Järla Orientering
        01:50 (8) 08:20 (5) 09:17 (6) 11:53 (5) 15:24 (7) 19:55 (8) 23:15 (13) 29:07 (11) 45:31 (19) 47:30 (18) 49:37 (17)                     50:48 (17)    
18 Jan Olof Norén Järla Orientering 51:12 02:11 (20) 12:06 (31) 01:01 (14) 02:59 (18) 03:02 (22) 04:34 (19) 01:52 (12) 07:35 (19) 09:04 (13) 02:02 (14) 03:41 (26)                     01:05 (14) Jan Olof Norén Järla Orientering
        02:11 (20) 14:17 (29) 15:18 (29) 18:17 (23) 21:19 (25) 25:53 (22) 27:45 (21) 35:20 (20) 44:24 (18) 46:26 (17) 50:07 (18)                     51:12 (18)    
19 Ulla Clevnert Spårvägens OK 52:18 01:55 (11) 09:14 (18) 00:43 (3) 03:16 (20) 02:22 (10) 03:42 (7) 01:58 (15) 08:08 (22) 11:15 (22) 05:25 (34) 02:56 (18)                     01:24 (24) Ulla Clevnert Spårvägens OK
        01:55 (11) 11:09 (18) 11:52 (15) 15:08 (16) 17:30 (15) 21:12 (13) 23:10 (12) 31:18 (14) 42:33 (15) 47:58 (19) 50:54 (19)                     52:18 (19)    
20 Kurt Andersson Enebybergs IF 54:54 02:06 (19) 09:25 (19) 01:02 (17) 02:58 (17) 02:45 (15) 05:39 (29) 02:12 (18) 08:52 (27) 12:24 (28) 02:12 (18) 03:59 (29)                     01:20 (22) Kurt Andersson Enebybergs IF
        02:06 (19) 11:31 (19) 12:33 (19) 15:31 (18) 18:16 (17) 23:55 (20) 26:07 (19) 34:59 (19) 47:23 (20) 49:35 (20) 53:34 (20)                     54:54 (20)    
21 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 58:16 03:05 (32) 10:51 (27) 01:13 (26) 03:20 (21) 02:49 (18) 05:04 (25) 02:32 (23) 11:05 (33) 11:25 (23) 02:24 (24) 03:01 (19)                     01:27 (26) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        03:05 (32) 13:56 (28) 15:09 (28) 18:29 (25) 21:18 (24) 26:22 (24) 28:54 (24) 39:59 (24) 51:24 (21) 53:48 (21) 56:49 (21)                     58:16 (21)    
22 Britt Eriksson Hammarby IF OF 58:23 03:04 (31) 10:47 (25) 01:14 (28) 03:27 (23) 02:51 (20) 05:00 (24) 02:32 (23) 11:04 (32) 11:27 (24) 02:23 (22) 03:04 (20)                     01:30 (27) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        03:04 (31) 13:51 (26) 15:05 (26) 18:32 (26) 21:23 (26) 26:23 (25) 28:55 (25) 39:59 (24) 51:26 (22) 53:49 (22) 56:53 (22)                     58:23 (22)    
23 Ingrid Graneli Haninge SOK 58:37 03:11 (36) 07:47 (12) 01:04 (19) 02:56 (16) 02:14 (8) 05:22 (28) 02:52 (27) 16:42 (36) 09:46 (17) 02:55 (28) 02:28 (7)                     01:20 (22) Ingrid Graneli Haninge SOK
        03:11 (36) 10:58 (16) 12:02 (16) 14:58 (14) 17:12 (12) 22:34 (16) 25:26 (17) 42:08 (28) 51:54 (23) 54:49 (23) 57:17 (23)                     58:37 (23)    
24 Gösta Guteland Snättringe SK 59:19 02:05 (18) 09:29 (21) 01:07 (21) 10:08 (35) 05:45 (33) 04:34 (19) 02:46 (26) 07:26 (18) 09:49 (18) 02:03 (15) 02:35 (12)                     01:32 (28) Gösta Guteland Snättringe SK
        02:05 (18) 11:34 (20) 12:41 (20) 22:49 (33) 28:34 (32) 33:08 (30) 35:54 (29) 43:20 (29) 53:09 (26) 55:12 (24) 57:47 (24)                     59:19 (24)    
25 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 60:05 02:25 (23) 09:46 (22) 01:08 (22) 03:47 (26) 03:14 (23) 08:55 (34) 01:54 (13) 09:26 (28) 12:15 (26) 02:50 (26) 03:12 (23)                     01:13 (19) Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna
        02:25 (23) 12:11 (22) 13:19 (22) 17:06 (20) 20:20 (21) 29:15 (28) 31:09 (26) 40:35 (26) 52:50 (25) 55:40 (25) 58:52 (25)                     60:05 (25)    
26 Tomas Pettersson Haninge SOK 60:27 01:45 (5) 13:45 (34) 00:55 (10) 05:47 (33) 02:05 (7) 05:57 (30) 01:56 (14) 06:05 (8) 16:40 (32) 01:53 (10) 02:44 (14)                     00:55 (6) Tomas Pettersson Haninge SOK
        01:45 (5) 15:30 (33) 16:25 (32) 22:12 (32) 24:17 (29) 30:14 (29) 32:10 (27) 38:15 (23) 54:55 (28) 56:48 (28) 59:32 (26)                     60:27 (26)    
27 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 61:20 02:36 (27) 12:42 (32) 01:09 (23) 04:11 (29) 02:38 (14) 04:39 (22) 04:57 (34) 08:08 (22) 12:26 (29) 02:17 (20) 04:18 (31)                     01:19 (21) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        02:36 (27) 15:18 (32) 16:27 (33) 20:38 (28) 23:16 (28) 27:55 (27) 32:52 (28) 41:00 (27) 53:26 (27) 55:43 (26) 60:01 (27)                     61:20 (27)    
28 Roland Persson IFK Enskede 62:05 02:35 (26) 10:46 (24) 01:37 (34) 03:22 (22) 02:50 (19) 05:04 (25) 02:22 (20) 09:34 (29) 14:35 (30) 03:28 (30) 04:17 (30)                     01:35 (30) Roland Persson IFK Enskede
        02:35 (26) 13:21 (24) 14:58 (25) 18:20 (24) 21:10 (23) 26:14 (23) 28:36 (23) 38:10 (22) 52:45 (24) 56:13 (27) 60:30 (28)                     62:05 (28)    
29 Per Geijer FM IF 62:47 02:36 (27) 09:50 (23) 01:13 (26) 04:08 (28) 02:53 (21) 04:13 (12) 03:10 (31) 08:16 (24) 20:19 (35) 02:23 (22) 02:44 (14)                     01:02 (11) Per Geijer FM IF
        02:36 (27) 12:26 (23) 13:39 (23) 17:47 (22) 20:40 (22) 24:53 (21) 28:03 (22) 36:19 (21) 56:38 (30) 59:01 (30) 61:45 (29)                     62:47 (29)    
30 Ronny Hedlund OK Södertörn 63:01 02:26 (24) 08:41 (17) 00:58 (12) 09:17 (34) 12:15 (36) 04:13 (12) 01:41 (7) 07:12 (17) 09:08 (15) 02:24 (24) 03:40 (25)                     01:06 (15) Ronny Hedlund OK Södertörn
        02:26 (24) 11:07 (17) 12:05 (17) 21:22 (29) 33:37 (35) 37:50 (35) 39:31 (32) 46:43 (31) 55:51 (29) 58:15 (29) 61:55 (30)                     63:01 (30)    
31 Christer Hedin IFK Enskede 67:21 01:55 (11) 23:28 (36) 01:01 (14) 02:55 (15) 02:21 (9) 04:02 (11) 02:01 (16) 08:42 (26) 10:16 (20) 06:29 (36) 02:32 (11)                     01:39 (32) Christer Hedin IFK Enskede
        01:55 (11) 25:23 (36) 26:24 (36) 29:19 (36) 31:40 (34) 35:42 (31) 37:43 (30) 46:25 (30) 56:41 (31) 63:10 (31) 65:42 (31)                     67:21 (31)    
32 Kjell Bergman Stigfinnarna 68:00 02:46 (30) 10:50 (26) 01:15 (29) 03:41 (25) 03:23 (25) 05:57 (30) 11:30 (36) 08:28 (25) 12:19 (27) 03:06 (29) 03:08 (22)                     01:37 (31) Kjell Bergman Stigfinnarna
        02:46 (30) 13:36 (25) 14:51 (24) 18:32 (26) 21:55 (27) 27:52 (26) 39:22 (31) 47:50 (32) 60:09 (32) 63:15 (32) 66:23 (32)                     68:00 (32)    
33 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 72:25 03:08 (34) 17:04 (35) 01:24 (31) 04:03 (27) 03:52 (28) 07:10 (32) 03:28 (33) 10:01 (30) 11:55 (25) 02:54 (27) 05:31 (34)                     01:55 (36) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        03:08 (34) 20:12 (35) 21:36 (35) 25:39 (34) 29:31 (33) 36:41 (32) 40:09 (33) 50:10 (33) 62:05 (33) 64:59 (33) 70:30 (33)                     72:25 (33)    
34 Viviann Andersson Snättringe SK 81:27 03:07 (33) 11:11 (28) 01:41 (35) 05:38 (31) 05:57 (34) 09:43 (35) 03:04 (30) 11:09 (34) 17:03 (34) 04:02 (31) 07:10 (36)                     01:42 (34) Viviann Andersson Snättringe SK
        03:07 (33) 14:18 (30) 15:59 (30) 21:37 (30) 27:34 (31) 37:17 (33) 40:21 (34) 51:30 (34) 68:33 (34) 72:35 (34) 79:45 (34)                     81:27 (34)    
35 Claes Andersson Snättringe SK 81:28 03:08 (34) 11:12 (29) 01:42 (36) 05:43 (32) 05:42 (32) 09:52 (36) 03:02 (29) 11:13 (35) 17:00 (33) 04:09 (32) 07:06 (35)                     01:39 (32) Claes Andersson Snättringe SK
        03:08 (34) 14:20 (31) 16:02 (31) 21:45 (31) 27:27 (30) 37:19 (34) 40:21 (34) 51:34 (35) 68:34 (35) 72:43 (35) 79:49 (35)                     81:28 (35)    
36 Gunnel Balck IFK Enskede 88:46 02:45 (29) 13:39 (33) 01:32 (33) 11:12 (36) 07:24 (35) 07:29 (33) 02:44 (25) 10:51 (31) 20:21 (36) 04:23 (33) 04:39 (32)                     01:47 (35) Gunnel Balck IFK Enskede
        02:45 (29) 16:24 (34) 17:56 (34) 29:08 (35) 36:32 (36) 44:01 (36) 46:45 (36) 57:36 (36) 77:57 (36) 82:20 (36) 86:59 (36)                     88:46 (36)    
- Göran Johansson Snättringe SK 50:42 02:32   09:05   01:34   03:11   03:50   04:06   02:04   08:07   09:24   02:01                           04:48   Göran Johansson Snättringe SK
        02:32   11:37   13:11   16:22   20:12   24:18   26:22   34:29   43:53   45:54                           50:42      
- Bo Eklund IF Thor 71:05 02:21   13:46   00:59   03:28   04:01   04:51   09:46   09:12   11:31   09:39                           01:31   Bo Eklund IF Thor
        02:21   16:07   17:06   20:34   24:35   29:26   39:12   48:24   59:55   69:34                           71:05      
- Olle Jacobson Rotebro IS 154:43 03:20   15:01   03:35   58:20   04:56   11:50   04:44   18:42   22:17   04:09   04:56                       02:53   Olle Jacobson Rotebro IS
        03:20   18:21   21:56   80:16   85:12   97:02   101:46   120:28   142:45   146:54   151:50                       154:43      
- Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 424:07 02:22   07:03   01:25   04:55   03:16   09:38   01:58   16:42   18:06                               358:42   Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        02:22   09:25   10:50   15:45   19:01   28:39   30:37   47:19   65:25                               424:07      
- Carl-Johan Roubert FK Finn 441:13 01:41   07:27   00:54   03:33   05:47   02:56   01:29   05:48                                   411:38   Carl-Johan Roubert FK Finn
        01:41   09:08   10:02   13:35   19:22   22:18   23:47   29:35                                   441:13      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                               Mål   Bana C - 3,6 km Klubb
1 Rune Rådeström Snättringe SK 30:02 01:55 (2) 06:51 (1) 03:21 (44) 02:28 (26) 02:03 (2) 01:58 (1) 07:41 (1) 01:29 (1) 01:10 (1)                             01:06 (5) Rune Rådeström Snättringe SK
        01:55 (2) 08:46 (1) 12:07 (3) 14:35 (7) 16:38 (5) 18:36 (2) 26:17 (1) 27:46 (1) 28:56 (1)                             30:02 (1)    
2 Jan Bojling Solna OK 31:16 02:05 (4) 09:30 (10) 00:47 (1) 01:20 (1) 02:01 (1) 02:17 (2) 09:02 (2) 01:55 (3) 01:17 (4)                             01:02 (2) Jan Bojling Solna OK
        02:05 (4) 11:35 (9) 12:22 (7) 13:42 (3) 15:43 (2) 18:00 (1) 27:02 (2) 28:57 (2) 30:14 (2)                             31:16 (2)    
3 Bernt Eriksson Spårvägens OK 34:02 02:20 (9) 08:14 (4) 02:20 (40) 01:37 (2) 02:13 (3) 02:27 (3) 09:03 (3) 03:16 (30) 01:27 (6)                             01:05 (3) Bernt Eriksson Spårvägens OK
        02:20 (9) 10:34 (4) 12:54 (9) 14:31 (6) 16:44 (6) 19:11 (5) 28:14 (4) 31:30 (3) 32:57 (3)                             34:02 (3)    
4 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 34:13 02:12 (7) 08:51 (7) 01:14 (13) 01:42 (6) 02:24 (5) 02:34 (5) 09:14 (4) 03:42 (35) 01:13 (2)                             01:07 (7) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        02:12 (7) 11:03 (6) 12:17 (5) 13:59 (4) 16:23 (3) 18:57 (4) 28:11 (3) 31:53 (4) 33:06 (4)                             34:13 (4)    
5 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 35:30 02:09 (5) 08:13 (3) 01:04 (6) 01:37 (2) 02:18 (4) 03:22 (16) 12:23 (14) 01:50 (2) 01:29 (7)                             01:05 (3) Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK
        02:09 (5) 10:22 (3) 11:26 (2) 13:03 (2) 15:21 (1) 18:43 (3) 31:06 (6) 32:56 (5) 34:25 (5)                             35:30 (5)    
6 Sven-Erik Widin OK Österåker 36:00 03:04 (26) 09:46 (12) 01:05 (9) 01:45 (7) 02:36 (7) 03:13 (11) 09:31 (5) 02:06 (7) 01:24 (5)                             01:30 (14) Sven-Erik Widin OK Österåker
        03:04 (26) 12:50 (12) 13:55 (12) 15:40 (10) 18:16 (9) 21:29 (9) 31:00 (5) 33:06 (6) 34:30 (6)                             36:00 (6)    
7 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 36:37 02:04 (3) 08:48 (6) 01:15 (14) 02:22 (22) 02:49 (12) 03:20 (12) 11:07 (9) 02:02 (4) 01:33 (9)                             01:17 (12) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        02:04 (3) 10:52 (5) 12:07 (3) 14:29 (5) 17:18 (7) 20:38 (7) 31:45 (7) 33:47 (7) 35:20 (7)                             36:37 (7)    
8 Tord Jonsson Klubblös 38:40 02:37 (16) 11:13 (24) 00:53 (3) 01:59 (10) 04:44 (40) 02:29 (4) 10:29 (7) 02:05 (5) 01:13 (2)                             00:58 (1) Tord Jonsson Klubblös
        02:37 (16) 13:50 (19) 14:43 (13) 16:42 (12) 21:26 (22) 23:55 (14) 34:24 (13) 36:29 (12) 37:42 (10)                             38:40 (8)    
9 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 38:41 02:32 (13) 11:09 (23) 01:04 (6) 02:11 (15) 02:47 (10) 03:51 (24) 09:41 (6) 02:27 (13) 01:53 (16)                             01:06 (5) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        02:32 (13) 13:41 (17) 14:45 (14) 16:56 (14) 19:43 (13) 23:34 (13) 33:15 (11) 35:42 (9) 37:35 (9)                             38:41 (9)    
10 Eva Emanuelsson Helsingborgs SOK 39:06 02:21 (10) 08:00 (2) 00:56 (4) 01:41 (5) 03:36 (31) 02:41 (6) 13:47 (27) 02:52 (25) 02:03 (25)                             01:09 (9) Eva Emanuelsson Helsingborgs SOK
        02:21 (10) 10:21 (2) 11:17 (1) 12:58 (1) 16:34 (4) 19:15 (6) 33:02 (10) 35:54 (10) 37:57 (11)                             39:06 (10)    
11 Evert Sandahl Täby OK 39:07 02:10 (6) 09:46 (12) 01:06 (11) 02:11 (15) 02:45 (9) 03:22 (16) 11:30 (11) 02:19 (8) 01:38 (11)                             02:20 (39) Evert Sandahl Täby OK
        02:10 (6) 11:56 (10) 13:02 (10) 15:13 (8) 17:58 (8) 21:20 (8) 32:50 (9) 35:09 (8) 36:47 (8)                             39:07 (11)    
12 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 39:51 02:54 (20) 09:23 (8) 01:27 (17) 02:11 (15) 03:13 (20) 03:08 (10) 11:25 (10) 02:31 (14) 02:00 (22)                             01:39 (18) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        02:54 (20) 12:17 (11) 13:44 (11) 15:55 (11) 19:08 (11) 22:16 (11) 33:41 (12) 36:12 (11) 38:12 (12)                             39:51 (12)    
13 Erland Ljungström Spårvägens OK 40:30 02:34 (14) 08:32 (5) 01:37 (25) 02:46 (33) 03:21 (23) 02:52 (7) 10:29 (7) 04:51 (39) 02:15 (32)                             01:13 (10) Erland Ljungström Spårvägens OK
        02:34 (14) 11:06 (7) 12:43 (8) 15:29 (9) 18:50 (10) 21:42 (10) 32:11 (8) 37:02 (13) 39:17 (13)                             40:30 (13)    
14 Stig Lindskog Visborgs OK 41:47 02:36 (15) 12:03 (28) 00:50 (2) 01:46 (8) 02:47 (10) 03:20 (12) 12:37 (17) 02:19 (8) 01:59 (20)                             01:30 (14) Stig Lindskog Visborgs OK
        02:36 (15) 14:39 (26) 15:29 (21) 17:15 (15) 20:02 (14) 23:22 (12) 35:59 (14) 38:18 (14) 40:17 (14)                             41:47 (14)    
15 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 42:36 02:52 (19) 10:11 (15) 01:54 (35) 03:06 (37) 03:22 (24) 03:53 (26) 12:02 (12) 02:21 (11) 01:30 (8)                             01:25 (13) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        02:52 (19) 13:03 (13) 14:57 (15) 18:03 (22) 21:25 (21) 25:18 (22) 37:20 (17) 39:41 (15) 41:11 (15)                             42:36 (15)    
16 Lars Nordin Solna OK 43:18 03:32 (32) 10:00 (14) 02:05 (39) 02:06 (11) 03:38 (32) 03:21 (14) 12:29 (16) 02:47 (20) 01:41 (13)                             01:39 (18) Lars Nordin Solna OK
        03:32 (32) 13:32 (16) 15:37 (22) 17:43 (18) 21:21 (19) 24:42 (18) 37:11 (16) 39:58 (17) 41:39 (17)                             43:18 (16)    
17 Jan Brundell Solna OK 43:23 03:15 (29) 10:53 (17) 01:05 (9) 02:53 (36) 03:16 (21) 03:24 (18) 12:14 (13) 02:41 (19) 01:40 (12)                             02:02 (34) Jan Brundell Solna OK
        03:15 (29) 14:08 (23) 15:13 (19) 18:06 (23) 21:22 (20) 24:46 (19) 37:00 (15) 39:41 (15) 41:21 (16)                             43:23 (17)    
18 Lars Roos Attunda OK 43:43 02:30 (12) 12:23 (30) 01:29 (19) 01:40 (4) 04:02 (35) 03:00 (9) 13:36 (23) 02:05 (5) 01:42 (14)                             01:16 (11) Lars Roos Attunda OK
        02:30 (12) 14:53 (27) 16:22 (26) 18:02 (21) 22:04 (26) 25:04 (20) 38:40 (20) 40:45 (18) 42:27 (18)                             43:43 (18)    
19 Göran Grimvall Täby OK 45:02 02:22 (11) 12:42 (33) 01:27 (17) 02:25 (25) 03:06 (17) 03:21 (14) 12:59 (21) 02:26 (12) 01:56 (18)                             02:18 (38) Göran Grimvall Täby OK
        02:22 (11) 15:04 (28) 16:31 (27) 18:56 (26) 22:02 (25) 25:23 (23) 38:22 (19) 40:48 (19) 42:44 (19)                             45:02 (19)    
20 Alf Persson OK Österåker 45:51 02:55 (21) 11:00 (18) 01:32 (21) 02:12 (18) 03:08 (18) 03:35 (20) 15:00 (30) 02:51 (23) 01:59 (20)                             01:39 (18) Alf Persson OK Österåker
        02:55 (21) 13:55 (20) 15:27 (20) 17:39 (17) 20:47 (15) 24:22 (15) 39:22 (22) 42:13 (22) 44:12 (22)                             45:51 (20)    
21 Bror Wahlberg Haninge SOK 45:59 03:59 (37) 12:00 (27) 01:36 (24) 02:28 (26) 02:59 (15) 03:47 (22) 12:27 (15) 02:33 (16) 02:00 (22)                             02:10 (37) Bror Wahlberg Haninge SOK
        03:59 (37) 15:59 (30) 17:35 (30) 20:03 (30) 23:02 (29) 26:49 (25) 39:16 (21) 41:49 (21) 43:49 (21)                             45:59 (21)    
22 Christina Larsson Söders OL 46:09 03:00 (24) 11:08 (22) 01:34 (23) 02:10 (14) 02:58 (14) 03:33 (19) 15:16 (31) 02:48 (21) 01:58 (19)                             01:44 (25) Christina Larsson Söders OL
        03:00 (24) 14:08 (23) 15:42 (24) 17:52 (19) 20:50 (16) 24:23 (16) 39:39 (24) 42:27 (24) 44:25 (24)                             46:09 (22)    
23 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 46:17 03:07 (27) 11:00 (18) 01:30 (20) 02:17 (20) 03:19 (22) 04:03 (27) 12:44 (18) 03:01 (28) 02:30 (35)                             02:46 (44) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        03:07 (27) 14:07 (22) 15:37 (22) 17:54 (20) 21:13 (18) 25:16 (21) 38:00 (18) 41:01 (20) 43:31 (20)                             46:17 (23)    
24 Ulf Eskilsson OK Södertörn 46:19 02:42 (18) 11:05 (21) 01:12 (12) 01:52 (9) 02:42 (8) 05:55 (39) 14:10 (28) 02:36 (18) 02:06 (28)                             01:59 (31) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        02:42 (18) 13:47 (18) 14:59 (16) 16:51 (13) 19:33 (12) 25:28 (24) 39:38 (23) 42:14 (23) 44:20 (23)                             46:19 (24)    
25 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 48:38 02:58 (23) 11:02 (20) 02:37 (42) 02:18 (21) 02:54 (13) 06:56 (41) 12:58 (20) 02:32 (15) 02:52 (40)                             01:31 (16) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        02:58 (23) 14:00 (21) 16:37 (28) 18:55 (25) 21:49 (24) 28:45 (30) 41:43 (26) 44:15 (25) 47:07 (25)                             48:38 (25)    
26 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 49:16 04:42 (43) 12:30 (31) 01:47 (32) 02:43 (30) 03:28 (27) 03:43 (21) 13:45 (26) 02:50 (22) 02:05 (26)                             01:43 (22) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        04:42 (43) 17:12 (33) 18:59 (33) 21:42 (33) 25:10 (33) 28:53 (31) 42:38 (29) 45:28 (27) 47:33 (26)                             49:16 (26)    
27 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 49:17 04:43 (44) 12:32 (32) 01:44 (29) 02:43 (30) 03:28 (27) 03:47 (22) 13:41 (24) 02:51 (23) 02:05 (26)                             01:43 (22) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        04:43 (44) 17:15 (34) 18:59 (33) 21:42 (33) 25:10 (33) 28:57 (32) 42:38 (29) 45:29 (28) 47:34 (27)                             49:17 (27)    
28 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 49:54 02:57 (22) 11:19 (25) 01:38 (26) 02:49 (35) 04:01 (34) 05:20 (35) 14:12 (29) 03:19 (31) 02:29 (33)                             01:50 (27) Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:57 (22) 14:16 (25) 15:54 (25) 18:43 (24) 22:44 (28) 28:04 (28) 42:16 (27) 45:35 (29) 48:04 (28)                             49:54 (28)    
29 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 50:27 02:41 (17) 10:48 (16) 01:33 (22) 02:14 (19) 03:34 (30) 10:11 (43) 13:42 (25) 02:19 (8) 01:37 (10)                             01:48 (26) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        02:41 (17) 13:29 (15) 15:02 (18) 17:16 (16) 20:50 (16) 31:01 (34) 44:43 (32) 47:02 (30) 48:39 (29)                             50:27 (29)    
30 Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK 50:56 03:40 (34) 09:36 (11) 01:43 (28) 04:12 (39) 02:25 (6) 02:52 (7) 15:16 (31) 05:28 (40) 04:36 (44)                             01:08 (8) Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:40 (34) 13:16 (14) 14:59 (16) 19:11 (27) 21:36 (23) 24:28 (17) 39:44 (25) 45:12 (26) 49:48 (30)                             50:56 (30)    
31 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 53:15 04:15 (39) 12:15 (29) 02:20 (40) 02:09 (12) 03:12 (19) 03:51 (24) 16:23 (34) 03:33 (34) 02:36 (36)                             02:41 (43) Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK
        04:15 (39) 16:30 (31) 18:50 (32) 20:59 (32) 24:11 (31) 28:02 (27) 44:25 (31) 47:58 (31) 50:34 (31)                             53:15 (31)    
32 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 55:07 01:51 (1) 09:24 (9) 01:04 (6) 06:54 (45) 03:26 (26) 04:18 (29) 15:27 (33) 09:06 (44) 01:54 (17)                             01:43 (22) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        01:51 (1) 11:15 (8) 12:19 (6) 19:13 (28) 22:39 (27) 26:57 (26) 42:24 (28) 51:30 (32) 53:24 (32)                             55:07 (32)    
33 Sverker Tirén Hellas Orientering 57:49 02:15 (8) 18:46 (42) 00:57 (5) 02:45 (32) 03:01 (16) 10:31 (44) 12:54 (19) 02:35 (17) 02:29 (33)                             01:36 (17) Sverker Tirén Hellas Orientering
        02:15 (8) 21:01 (39) 21:58 (38) 24:43 (36) 27:44 (36) 38:15 (40) 51:09 (35) 53:44 (33) 56:13 (33)                             57:49 (33)    
34 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 57:58 04:21 (40) 11:30 (26) 01:42 (27) 02:09 (12) 03:32 (29) 11:39 (45) 13:12 (22) 06:01 (41) 02:13 (31)                             01:39 (18) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        04:21 (40) 15:51 (29) 17:33 (29) 19:42 (29) 23:14 (30) 34:53 (35) 48:05 (34) 54:06 (34) 56:19 (34)                             57:58 (34)    
35 Sven Jansson Snättringe SK 59:11 03:45 (36) 12:45 (34) 01:46 (31) 02:42 (29) 03:22 (24) 04:11 (28) 17:28 (36) 09:23 (45) 01:52 (15)                             01:57 (30) Sven Jansson Snättringe SK
        03:45 (36) 16:30 (31) 18:16 (31) 20:58 (31) 24:20 (32) 28:31 (29) 45:59 (33) 55:22 (35) 57:14 (35)                             59:11 (35)    
36 Torsten Jansson Skogsluffarna 60:55 03:02 (25) 18:13 (40) 01:17 (15) 02:38 (28) 04:03 (36) 05:41 (37) 17:43 (38) 02:55 (27) 03:27 (42)                             01:56 (28) Torsten Jansson Skogsluffarna
        03:02 (25) 21:15 (40) 22:32 (39) 25:10 (38) 29:13 (37) 34:54 (36) 52:37 (36) 55:32 (36) 58:59 (36)                             60:55 (36)    
37 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 61:15 03:08 (28) 19:29 (43) 01:45 (30) 02:22 (22) 04:13 (37) 05:16 (34) 17:59 (39) 03:01 (28) 02:06 (28)                             01:56 (28) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        03:08 (28) 22:37 (42) 24:22 (42) 26:44 (41) 30:57 (39) 36:13 (39) 54:12 (38) 57:13 (37) 59:19 (37)                             61:15 (37)    
38 Göran R Wallén IFK Lidingö SOK 64:49 03:18 (30) 17:23 (38) 01:51 (34) 02:48 (34) 04:13 (37) 05:21 (36) 19:01 (40) 06:15 (42) 02:40 (37)                             01:59 (31) Göran R Wallén IFK Lidingö SOK
        03:18 (30) 20:41 (38) 22:32 (39) 25:20 (39) 29:33 (38) 34:54 (36) 53:55 (37) 60:10 (38) 62:50 (38)                             64:49 (38)    
39 Ingvar Oskarsson Klubblös 67:34 04:22 (41) 14:35 (35) 02:02 (38) 03:49 (38) 09:10 (44) 08:54 (42) 17:01 (35) 03:32 (33) 02:01 (24)                             02:08 (35) Ingvar Oskarsson Klubblös
        04:22 (41) 18:57 (36) 20:59 (36) 24:48 (37) 33:58 (41) 42:52 (41) 59:53 (40) 63:25 (39) 65:26 (39)                             67:34 (39)    
40 Eva-Lena Svanström Täby OK 68:45 03:18 (30) 15:12 (36) 01:21 (16) 02:24 (24) 04:00 (33) 04:21 (30) 30:34 (45) 02:54 (26) 02:09 (30)                             02:32 (42) Eva-Lena Svanström Täby OK
        03:18 (30) 18:30 (35) 19:51 (35) 22:15 (35) 26:15 (35) 30:36 (33) 61:10 (42) 64:04 (40) 66:13 (40)                             68:45 (40)    
41 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 69:55 03:40 (34) 18:35 (41) 01:58 (37) 05:12 (44) 08:20 (43) 05:07 (33) 17:33 (37) 04:48 (38) 02:42 (38)                             02:00 (33) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        03:40 (34) 22:15 (41) 24:13 (41) 29:25 (42) 37:45 (42) 42:52 (41) 60:25 (41) 65:13 (41) 67:55 (41)                             69:55 (41)    
42 Margaretha Nylund OK Södertörn 72:11 03:37 (33) 15:59 (37) 01:47 (32) 04:51 (42) 04:49 (41) 04:52 (31) 21:57 (42) 09:00 (43) 02:54 (41)                             02:25 (40) Margaretha Nylund OK Södertörn
        03:37 (33) 19:36 (37) 21:23 (37) 26:14 (40) 31:03 (40) 35:55 (38) 57:52 (39) 66:52 (42) 69:46 (42)                             72:11 (42)    
43 Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK 80:08 04:40 (42) 23:52 (44) 02:41 (43) 04:35 (40) 06:09 (42) 06:37 (40) 19:58 (41) 04:35 (37) 03:36 (43)                             03:25 (45) Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK
        04:40 (42) 28:32 (43) 31:13 (43) 35:48 (43) 41:57 (43) 48:34 (43) 68:32 (43) 73:07 (43) 76:43 (43)                             80:08 (43)    
44 Mats Halvarez Klubblös 104:26 04:12 (38) 51:13 (45) 01:56 (36) 04:56 (43) 04:33 (39) 05:01 (32) 24:01 (43) 03:23 (32) 02:46 (39)                             02:25 (40) Mats Halvarez Klubblös
        04:12 (38) 55:25 (45) 57:21 (45) 62:17 (45) 66:50 (45) 71:51 (45) 95:52 (45) 99:15 (45) 102:01 (44)                             104:26 (44)    
45 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 104:36 13:57 (45) 18:07 (39) 11:41 (45) 04:44 (41) 11:32 (45) 05:47 (38) 26:38 (44) 03:55 (36) 06:06 (45)                             02:09 (36) Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        13:57 (45) 32:04 (44) 43:45 (44) 48:29 (44) 60:01 (44) 65:48 (44) 92:26 (44) 96:21 (44) 102:27 (45)                             104:36 (45)    
- Yvonne Roos Attunda OK 83:36 02:52   26:44   01:37   02:55   03:38   26:08   14:28                                       05:14   Yvonne Roos Attunda OK
        02:52   29:36   31:13   34:08   37:46   63:54   78:22                                       83:36