Sträcktider Luffarligan Hellasgården                                                                      
  2016-04-27 Svarta tider är sträcktider                                                                    
    Blå tider är från start                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                      
                                                                               
Plac Bana A - 5,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål   Bana A - 5,7 km Klubb
1 Casper Giding Kamrat och IF KIF 36:50 04:30 (2) 04:53 (1) 01:48 (1) 06:38 (2) 02:51 (3) 01:28 (2) 01:03 (1) 01:11 (2) 01:50 (3) 01:10 (1) 01:11 (2) 03:42 (1) 01:17 (4) 00:34 (1) 01:14 (1)     01:30 (1) Casper Giding Kamrat och IF KIF
        04:30 (2) 09:23 (2) 11:11 (1) 17:49 (1) 20:40 (1) 22:08 (1) 23:11 (1) 24:22 (1) 26:12 (1) 27:22 (1) 28:33 (1) 32:15 (1) 33:32 (1) 34:06 (1) 35:20 (1)     36:50 (1)    
2 Moa Leijon Lind Södertälje-Nykvarn OF 39:17 05:01 (5) 04:54 (2) 01:50 (2) 06:42 (3) 02:51 (3) 01:33 (3) 01:37 (8) 01:23 (4) 01:49 (2) 01:13 (2) 01:21 (4) 04:07 (2) 01:16 (3) 00:46 (5) 01:16 (3)     01:38 (4) Moa Leijon Lind Södertälje-Nykvarn OF
        05:01 (5) 09:55 (4) 11:45 (3) 18:27 (2) 21:18 (3) 22:51 (3) 24:28 (3) 25:51 (3) 27:40 (3) 28:53 (3) 30:14 (3) 34:21 (2) 35:37 (2) 36:23 (2) 37:39 (2)     39:17 (2)    
3 Mårten Frendelius Bernadottegymnasiet 42:19 04:45 (4) 05:14 (5) 02:31 (6) 06:17 (1) 02:25 (1) 01:27 (1) 01:06 (2) 01:10 (1) 01:43 (1) 01:21 (4) 01:04 (1) 08:33 (13) 01:09 (1) 00:44 (4) 01:20 (5)     01:30 (1) Mårten Frendelius Bernadottegymnasiet
        04:45 (4) 09:59 (5) 12:30 (4) 18:47 (3) 21:12 (2) 22:39 (2) 23:45 (2) 24:55 (2) 26:38 (2) 27:59 (2) 29:03 (2) 37:36 (3) 38:45 (3) 39:29 (3) 40:49 (3)     42:19 (3)    
4 Henrik Sjögren Haninge SOK 44:44 04:32 (3) 05:12 (4) 01:56 (3) 07:59 (5) 06:25 (13) 02:05 (9) 01:11 (4) 01:23 (4) 01:57 (4) 01:35 (8) 01:12 (3) 04:17 (3) 01:30 (5) 00:35 (2) 01:17 (4)     01:38 (4) Henrik Sjögren Haninge SOK
        04:32 (3) 09:44 (3) 11:40 (2) 19:39 (4) 26:04 (6) 28:09 (6) 29:20 (5) 30:43 (5) 32:40 (4) 34:15 (5) 35:27 (4) 39:44 (4) 41:14 (4) 41:49 (4) 43:06 (4)     44:44 (4)    
5 Janne Nilsson Centrum OK 46:29 06:18 (9) 05:45 (7) 02:28 (5) 08:06 (6) 02:49 (2) 01:51 (5) 01:24 (5) 01:51 (10) 02:15 (6) 01:24 (5) 01:26 (5) 04:58 (5) 01:37 (7) 01:01 (10) 01:27 (7)     01:49 (8) Janne Nilsson Centrum OK
        06:18 (9) 12:03 (8) 14:31 (7) 22:37 (5) 25:26 (4) 27:17 (4) 28:41 (4) 30:32 (4) 32:47 (5) 34:11 (4) 35:37 (5) 40:35 (5) 42:12 (5) 43:13 (5) 44:40 (5)     46:29 (5)    
6 Magnus Gadefors Väsby OK 48:29 04:09 (1) 05:03 (3) 03:31 (12) 13:27 (12) 03:13 (7) 01:42 (4) 01:10 (3) 01:11 (2) 02:05 (5) 01:17 (3) 01:34 (6) 05:22 (6) 01:13 (2) 00:38 (3) 01:15 (2)     01:39 (6) Magnus Gadefors Väsby OK
        04:09 (1) 09:12 (1) 12:43 (5) 26:10 (9) 29:23 (8) 31:05 (8) 32:15 (7) 33:26 (7) 35:31 (7) 36:48 (7) 38:22 (7) 43:44 (6) 44:57 (6) 45:35 (6) 46:50 (6)     48:29 (6)    
7 Per Ljung Stockholms OK 49:41 05:32 (7) 05:41 (6) 02:48 (8) 08:42 (7) 03:15 (8) 02:02 (8) 01:25 (6) 01:48 (9) 02:29 (10) 02:32 (12) 01:36 (7) 06:00 (8) 01:38 (8) 00:59 (9) 01:43 (9)     01:31 (3) Per Ljung Stockholms OK
        05:32 (7) 11:13 (6) 14:01 (6) 22:43 (6) 25:58 (5) 28:00 (5) 29:25 (6) 31:13 (6) 33:42 (6) 36:14 (6) 37:50 (6) 43:50 (7) 45:28 (7) 46:27 (7) 48:10 (7)     49:41 (7)    
8 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 56:23 05:16 (6) 06:45 (10) 04:31 (13) 09:04 (8) 05:36 (11) 02:58 (12) 01:37 (8) 01:36 (6) 02:20 (8) 02:23 (11) 01:39 (8) 06:12 (10) 01:39 (9) 00:46 (5) 01:46 (10)     02:15 (12) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        05:16 (6) 12:01 (7) 16:32 (10) 25:36 (8) 31:12 (10) 34:10 (10) 35:47 (9) 37:23 (9) 39:43 (9) 42:06 (9) 43:45 (8) 49:57 (8) 51:36 (8) 52:22 (8) 54:08 (8)     56:23 (8)    
9 Ulf Bylund IFK Enskede 56:34 09:57 (12) 06:02 (9) 02:11 (4) 09:06 (9) 02:56 (5) 01:51 (5) 01:36 (7) 01:37 (7) 02:17 (7) 01:33 (6) 06:58 (13) 04:55 (4) 01:31 (6) 00:57 (8) 01:24 (6)     01:43 (7) Ulf Bylund IFK Enskede
        09:57 (12) 15:59 (11) 18:10 (11) 27:16 (10) 30:12 (9) 32:03 (9) 33:39 (8) 35:16 (8) 37:33 (8) 39:06 (8) 46:04 (9) 50:59 (9) 52:30 (9) 53:27 (9) 54:51 (9)     56:34 (9)    
10 Lars Gerhardsson Attunda OK 58:26 06:22 (10) 06:01 (8) 03:09 (11) 07:55 (4) 03:03 (6) 01:55 (7) 09:46 (13) 02:22 (13) 02:20 (8) 01:34 (7) 01:41 (9) 06:04 (9) 01:48 (10) 00:48 (7) 01:38 (8)     02:00 (9) Lars Gerhardsson Attunda OK
        06:22 (10) 12:23 (9) 15:32 (8) 23:27 (7) 26:30 (7) 28:25 (7) 38:11 (10) 40:33 (10) 42:53 (10) 44:27 (10) 46:08 (10) 52:12 (10) 54:00 (10) 54:48 (10) 56:26 (10)     58:26 (10)    
11 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 66:20 06:57 (11) 09:23 (13) 02:49 (10) 12:49 (11) 05:37 (12) 03:14 (13) 01:48 (10) 01:58 (11) 03:07 (12) 02:02 (9) 02:36 (11) 06:18 (11) 02:10 (12) 01:15 (13) 02:11 (13)     02:06 (10) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:57 (11) 16:20 (12) 19:09 (12) 31:58 (11) 37:35 (11) 40:49 (11) 42:37 (11) 44:35 (11) 47:42 (11) 49:44 (11) 52:20 (11) 58:38 (11) 60:48 (11) 62:03 (11) 64:14 (11)     66:20 (11)    
12 Jan Dahlin Hellas Orientering 69:29 10:44 (13) 09:20 (12) 02:44 (7) 10:44 (10) 04:48 (10) 02:32 (11) 02:31 (11) 02:19 (12) 03:43 (13) 02:10 (10) 02:14 (10) 07:19 (12) 02:13 (13) 01:07 (12) 02:02 (12)     02:59 (13) Jan Dahlin Hellas Orientering
        10:44 (13) 20:04 (13) 22:48 (13) 33:32 (12) 38:20 (12) 40:52 (12) 43:23 (12) 45:42 (12) 49:25 (12) 51:35 (12) 53:49 (12) 61:08 (12) 63:21 (12) 64:28 (12) 66:30 (12)     69:29 (12)    
13 Matz Larsson Gustavsbergs OK 82:09 06:11 (8) 06:50 (11) 02:48 (8) 32:58 (13) 04:02 (9) 02:22 (10) 02:45 (12) 01:46 (8) 02:56 (11) 03:40 (13) 02:45 (12) 05:51 (7) 02:01 (11) 01:02 (11) 01:59 (11)     02:13 (11) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        06:11 (8) 13:01 (10) 15:49 (9) 48:47 (13) 52:49 (13) 55:11 (13) 57:56 (13) 59:42 (13) 62:38 (13) 66:18 (13) 69:03 (13) 74:54 (13) 76:55 (13) 77:57 (13) 79:56 (13)     82:09 (13)    
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål   Bana B - 4,4 km Klubb
1 Tommy Lindberg Haninge SOK 39:47 03:30 (1) 02:17 (1) 01:45 (5) 03:53 (10) 02:15 (3) 02:30 (3) 02:08 (3) 01:37 (6) 01:46 (4) 02:50 (12) 01:33 (2) 01:39 (3) 05:21 (5) 01:56 (16) 01:02 (10) 01:32 (2) 02:13 (9) Tommy Lindberg Haninge SOK
        03:30 (1) 05:47 (1) 07:32 (1) 11:25 (1) 13:40 (1) 16:10 (1) 18:18 (1) 19:55 (1) 21:41 (1) 24:31 (1) 26:04 (1) 27:43 (1) 33:04 (1) 35:00 (1) 36:02 (1) 37:34 (1) 39:47 (1)    
2 Björn Reger Söders-Tyresö 41:06 03:46 (2) 02:32 (5) 01:38 (1) 03:54 (11) 03:03 (23) 02:27 (2) 02:16 (9) 01:32 (5) 01:55 (11) 02:31 (3) 01:38 (3) 01:41 (4) 05:19 (4) 01:53 (11) 01:09 (16) 01:49 (15) 02:03 (4) Björn Reger Söders-Tyresö
        03:46 (2) 06:18 (2) 07:56 (2) 11:50 (2) 14:53 (2) 17:20 (2) 19:36 (2) 21:08 (2) 23:03 (2) 25:34 (2) 27:12 (2) 28:53 (2) 34:12 (2) 36:05 (2) 37:14 (2) 39:03 (2) 41:06 (2)    
3 Dan Klang Haninge SOK 41:39 06:43 (31) 02:32 (4) 01:49 (7) 03:18 (1) 02:13 (2) 02:26 (1) 02:01 (1) 01:28 (2) 01:50 (7) 02:45 (7) 01:32 (1) 01:34 (2) 04:56 (1) 01:47 (5) 00:52 (3) 01:33 (3) 02:20 (14) Dan Klang Haninge SOK
        06:43 (31) 09:15 (25) 11:04 (21) 14:22 (13) 16:35 (9) 19:01 (6) 21:02 (5) 22:30 (5) 24:20 (5) 27:05 (5) 28:37 (3) 30:11 (3) 35:07 (3) 36:54 (3) 37:46 (3) 39:19 (3) 41:39 (3)    
4 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 42:00 04:21 (6) 03:30 (31) 01:49 (7) 03:24 (4) 02:23 (6) 02:59 (14) 02:17 (10) 01:45 (11) 01:50 (7) 02:36 (5) 02:07 (25) 01:47 (7) 05:06 (2) 01:45 (2) 00:54 (6) 01:38 (4) 01:49 (1) Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF
        04:21 (6) 07:51 (12) 09:40 (9) 13:04 (6) 15:27 (4) 18:26 (4) 20:43 (4) 22:28 (4) 24:18 (4) 26:54 (4) 29:01 (5) 30:48 (4) 35:54 (4) 37:39 (4) 38:33 (4) 40:11 (4) 42:00 (4)    
5 Torbjörn Bergman Snättringe SK 45:21 04:41 (11) 02:25 (2) 02:03 (20) 04:49 (24) 02:26 (7) 02:52 (12) 02:12 (6) 02:05 (21) 01:45 (3) 03:03 (20) 02:00 (17) 02:22 (26) 05:28 (7) 02:00 (21) 00:51 (2) 01:51 (17) 02:28 (20) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        04:41 (11) 07:06 (4) 09:09 (4) 13:58 (10) 16:24 (7) 19:16 (9) 21:28 (6) 23:33 (7) 25:18 (6) 28:21 (7) 30:21 (7) 32:43 (6) 38:11 (6) 40:11 (6) 41:02 (5) 42:53 (5) 45:21 (5)    
6 Kjell Holmberg OK Södertörn 45:28 04:49 (13) 02:32 (4) 02:04 (22) 03:37 (6) 03:10 (25) 03:20 (25) 02:14 (8) 01:38 (8) 01:56 (12) 02:53 (14) 01:48 (7) 01:55 (13) 05:59 (9) 02:04 (24) 01:15 (27) 01:49 (14) 02:25 (15) Kjell Holmberg OK Södertörn
        04:49 (13) 07:21 (7) 09:25 (8) 13:02 (5) 16:12 (6) 19:32 (10) 21:46 (9) 23:24 (6) 25:20 (7) 28:13 (6) 30:01 (6) 31:56 (5) 37:55 (5) 39:59 (5) 41:14 (6) 43:03 (6) 45:28 (6)    
7 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 46:31 04:15 (4) 02:47 (11) 02:07 (23) 04:03 (14) 02:36 (13) 03:12 (21) 02:40 (26) 02:14 (28) 02:02 (16) 03:16 (25) 02:16 (30) 02:00 (16) 06:08 (10) 01:57 (19) 01:09 (16) 01:49 (14) 02:00 (3) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        04:15 (4) 07:02 (3) 09:09 (4) 13:12 (7) 15:48 (5) 19:00 (5) 21:40 (7) 23:54 (9) 25:56 (9) 29:12 (8) 31:28 (9) 33:28 (7) 39:36 (7) 41:33 (7) 42:42 (7) 44:31 (7) 46:31 (7)    
8 Leif Åkerblom OK Österåker 46:33 05:39 (21) 02:32 (6) 01:45 (5) 04:25 (19) 02:20 (5) 02:34 (5) 02:52 (30) 01:30 (3) 01:51 (9) 03:52 (36) 01:39 (4) 02:42 (34) 06:17 (14) 01:57 (19) 01:03 (13) 01:38 (4) 01:57 (2) Leif Åkerblom OK Österåker
        05:39 (21) 08:11 (15) 09:56 (12) 14:21 (12) 16:41 (10) 19:15 (8) 22:07 (10) 23:37 (8) 25:28 (8) 29:20 (9) 30:59 (8) 33:41 (8) 39:58 (9) 41:55 (8) 42:58 (9) 44:36 (8) 46:33 (8)    
9 Jan Lindgren OK Södertörn 46:55 05:35 (20) 03:07 (20) 02:01 (18) 03:39 (7) 02:30 (9) 02:57 (13) 02:30 (20) 02:02 (20) 02:33 (32) 02:58 (18) 01:52 (9) 01:59 (15) 06:20 (15) 01:56 (16) 00:53 (4) 01:51 (17) 02:12 (8) Jan Lindgren OK Södertörn
        05:35 (20) 08:42 (19) 10:43 (18) 14:22 (13) 16:52 (11) 19:49 (11) 22:19 (11) 24:21 (10) 26:54 (11) 29:52 (10) 31:44 (10) 33:43 (9) 40:03 (10) 41:59 (9) 42:52 (8) 44:43 (9) 46:55 (9)    
10 Ulf Bråsjö Järla Orientering 47:34 05:16 (18) 02:40 (9) 01:55 (11) 04:06 (15) 02:33 (11) 02:31 (4) 02:41 (27) 03:18 (40) 02:06 (18) 02:48 (11) 02:18 (33) 01:50 (9) 06:35 (19) 01:55 (14) 01:02 (10) 01:56 (21) 02:04 (5) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        05:16 (18) 07:56 (14) 09:51 (11) 13:57 (9) 16:30 (8) 19:01 (6) 21:42 (8) 25:00 (13) 27:06 (12) 29:54 (11) 32:12 (12) 34:02 (10) 40:37 (11) 42:32 (10) 43:34 (10) 45:30 (10) 47:34 (10)    
11 Lars Boudrie Väsby OK 47:53 05:14 (17) 03:00 (17) 02:01 (18) 04:51 (26) 02:38 (14) 03:19 (24) 02:23 (16) 02:09 (25) 01:59 (14) 02:31 (3) 01:47 (6) 02:12 (23) 06:43 (22) 01:56 (16) 01:15 (27) 01:41 (6) 02:14 (10) Lars Boudrie Väsby OK
        05:14 (17) 08:14 (16) 10:15 (14) 15:06 (18) 17:44 (15) 21:03 (17) 23:26 (15) 25:35 (15) 27:34 (15) 30:05 (12) 31:52 (11) 34:04 (11) 40:47 (12) 42:43 (11) 43:58 (12) 45:39 (11) 47:53 (11)    
12 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 49:14 05:49 (25) 03:27 (30) 01:51 (9) 04:09 (16) 02:45 (15) 03:01 (16) 02:32 (21) 02:05 (21) 02:01 (15) 02:57 (16) 02:05 (23) 01:53 (11) 06:57 (25) 02:04 (24) 00:54 (6) 02:02 (26) 02:42 (26) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        05:49 (25) 09:16 (26) 11:07 (23) 15:16 (19) 18:01 (16) 21:02 (16) 23:34 (17) 25:39 (16) 27:40 (16) 30:37 (14) 32:42 (14) 34:35 (13) 41:32 (13) 43:36 (13) 44:30 (13) 46:32 (12) 49:14 (12)    
13 Claes Andersson OK Södertörn 49:29 04:53 (15) 04:00 (34) 02:13 (28) 03:47 (8) 03:17 (28) 02:36 (6) 02:08 (3) 01:37 (6) 02:14 (22) 03:34 (30) 02:14 (29) 01:44 (6) 05:24 (6) 03:28 (42) 00:47 (1) 03:29 (42) 02:04 (5) Claes Andersson OK Södertörn
        04:53 (15) 08:53 (23) 11:06 (22) 14:53 (17) 18:10 (17) 20:46 (14) 22:54 (13) 24:31 (11) 26:45 (10) 30:19 (13) 32:33 (13) 34:17 (12) 39:41 (8) 43:09 (12) 43:56 (11) 47:25 (13) 49:29 (13)    
14 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 50:51 07:46 (34) 02:53 (13) 02:00 (16) 04:34 (21) 03:14 (26) 03:00 (15) 02:26 (18) 01:45 (11) 02:17 (26) 03:01 (19) 01:56 (12) 02:04 (17) 06:34 (18) 01:54 (13) 01:13 (20) 01:46 (13) 02:28 (20) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        07:46 (34) 10:39 (32) 12:39 (28) 17:13 (26) 20:27 (25) 23:27 (23) 25:53 (23) 27:38 (21) 29:55 (21) 32:56 (19) 34:52 (20) 36:56 (19) 43:30 (15) 45:24 (16) 46:37 (15) 48:23 (14) 50:51 (14)    
15 Olle Blomgren OK Södertörn 50:53 04:19 (5) 03:21 (28) 01:41 (3) 03:23 (3) 06:03 (36) 02:38 (8) 02:13 (7) 02:08 (24) 01:43 (2) 06:05 (43) 02:04 (21) 01:30 (1) 05:54 (8) 01:55 (14) 01:46 (39) 01:53 (19) 02:17 (11) Olle Blomgren OK Södertörn
        04:19 (5) 07:40 (9) 09:21 (7) 12:44 (3) 18:47 (21) 21:25 (18) 23:38 (18) 25:46 (18) 27:29 (14) 33:34 (23) 35:38 (23) 37:08 (20) 43:02 (14) 44:57 (14) 46:43 (16) 48:36 (17) 50:53 (15)    
16 Bo Hedlund IFK Enskede 50:56 04:30 (9) 02:42 (10) 02:00 (16) 03:34 (5) 02:26 (7) 02:48 (11) 02:22 (15) 01:44 (9) 01:48 (6) 02:37 (6) 02:13 (28) 08:34 (43) 06:14 (13) 01:51 (9) 01:03 (13) 02:05 (29) 02:25 (15) Bo Hedlund IFK Enskede
        04:30 (9) 07:12 (6) 09:12 (6) 12:46 (4) 15:12 (3) 18:00 (3) 20:22 (3) 22:06 (3) 23:54 (3) 26:31 (3) 28:44 (4) 37:18 (21) 43:32 (16) 45:23 (15) 46:26 (14) 48:31 (15) 50:56 (16)    
17 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 51:03 06:05 (29) 03:08 (21) 02:17 (30) 03:59 (13) 02:52 (18) 03:34 (27) 02:36 (23) 03:17 (39) 02:23 (30) 02:57 (16) 01:42 (5) 02:05 (18) 06:55 (24) 01:45 (2) 01:15 (26) 01:44 (9) 02:29 (22) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        06:05 (29) 09:13 (24) 11:30 (24) 15:29 (21) 18:21 (18) 21:55 (20) 24:31 (20) 27:48 (22) 30:11 (22) 33:08 (20) 34:50 (19) 36:55 (18) 43:50 (17) 45:35 (17) 46:50 (17) 48:34 (16) 51:03 (17)    
18 Anders Larsson Skarpnäcks OL 52:23 05:57 (28) 02:54 (15) 02:12 (27) 05:34 (35) 03:57 (34) 03:52 (32) 02:25 (17) 01:49 (15) 01:57 (13) 02:51 (13) 02:05 (23) 02:19 (25) 06:24 (16) 02:07 (27) 01:13 (20) 01:59 (23) 02:48 (34) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        05:57 (28) 08:51 (22) 11:03 (20) 16:37 (24) 20:34 (26) 24:26 (26) 26:51 (26) 28:40 (25) 30:37 (24) 33:28 (22) 35:33 (22) 37:52 (22) 44:16 (19) 46:23 (20) 47:36 (19) 49:35 (19) 52:23 (18)    
19 Leif Wallenbro Väsby OK 52:25 04:43 (12) 03:05 (19) 01:58 (13) 04:55 (27) 02:46 (16) 03:14 (22) 02:21 (12) 01:52 (17) 03:21 (40) 03:42 (32) 02:17 (31) 02:24 (29) 07:56 (30) 01:46 (4) 01:17 (30) 01:53 (19) 02:55 (37) Leif Wallenbro Väsby OK
        04:43 (12) 07:48 (10) 09:46 (10) 14:41 (15) 17:27 (13) 20:41 (13) 23:02 (14) 24:54 (12) 28:15 (18) 31:57 (17) 34:14 (17) 36:38 (16) 44:34 (21) 46:20 (18) 47:37 (20) 49:30 (18) 52:25 (19)    
20 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 52:32 04:52 (14) 02:56 (16) 02:09 (24) 04:18 (17) 03:24 (31) 03:08 (19) 02:39 (25) 01:48 (14) 02:06 (18) 03:44 (33) 02:11 (26) 02:23 (27) 08:34 (36) 02:10 (28) 01:10 (19) 02:13 (32) 02:47 (31) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        04:52 (14) 07:48 (10) 09:57 (13) 14:15 (11) 17:39 (14) 20:47 (15) 23:26 (15) 25:14 (14) 27:20 (13) 31:04 (15) 33:15 (15) 35:38 (14) 44:12 (18) 46:22 (19) 47:32 (18) 49:45 (20) 52:32 (20)    
21 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 52:57 05:08 (16) 03:22 (29) 02:26 (35) 04:50 (25) 03:00 (21) 03:43 (30) 02:56 (32) 01:45 (11) 02:08 (20) 03:16 (25) 01:53 (10) 02:11 (22) 07:40 (28) 02:19 (33) 01:20 (33) 02:15 (33) 02:45 (28) Marita Samuelsson Sundbybergs IK
        05:08 (16) 08:30 (17) 10:56 (19) 15:46 (22) 18:46 (20) 22:29 (21) 25:25 (22) 27:10 (20) 29:18 (20) 32:34 (18) 34:27 (18) 36:38 (16) 44:18 (20) 46:37 (21) 47:57 (21) 50:12 (21) 52:57 (21)    
22 Bo Winander Järfälla OK 53:07 05:41 (23) 04:12 (38) 02:03 (20) 04:57 (29) 03:16 (27) 03:49 (31) 02:47 (28) 01:57 (18) 02:25 (31) 02:46 (9) 01:58 (14) 02:23 (27) 07:10 (27) 02:05 (26) 01:13 (20) 02:00 (24) 02:25 (15) Bo Winander Järfälla OK
        05:41 (23) 09:53 (28) 11:56 (26) 16:53 (25) 20:09 (24) 23:58 (25) 26:45 (25) 28:42 (26) 31:07 (25) 33:53 (24) 35:51 (24) 38:14 (23) 45:24 (22) 47:29 (22) 48:42 (22) 50:42 (22) 53:07 (22)    
23 Åke Wansölin Söders-Tyresö 53:30 07:39 (33) 03:20 (26) 02:24 (34) 04:24 (18) 02:58 (20) 03:03 (17) 02:47 (28) 02:01 (19) 01:46 (4) 02:46 (9) 02:24 (37) 04:49 (39) 06:13 (12) 01:53 (11) 00:53 (4) 01:45 (11) 02:25 (15) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        07:39 (33) 10:59 (33) 13:23 (32) 17:47 (28) 20:45 (27) 23:48 (24) 26:35 (24) 28:36 (24) 30:22 (23) 33:08 (20) 35:32 (21) 40:21 (26) 46:34 (23) 48:27 (23) 49:20 (23) 51:05 (23) 53:30 (23)    
24 Willy Ljungdell Täby OK 54:27 04:29 (7) 04:02 (35) 01:55 (11) 03:21 (2) 06:05 (37) 02:37 (7) 02:21 (12) 02:12 (27) 01:40 (1) 05:45 (42) 02:04 (21) 01:51 (10) 08:34 (36) 01:50 (8) 01:15 (26) 02:01 (25) 02:25 (15) Willy Ljungdell Täby OK
        04:29 (7) 08:31 (18) 10:26 (16) 13:47 (8) 19:52 (23) 22:29 (21) 24:50 (21) 27:02 (19) 28:42 (19) 34:27 (25) 36:31 (25) 38:22 (24) 46:56 (25) 48:46 (25) 50:01 (25) 52:02 (25) 54:27 (24)    
25 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 54:35 07:59 (35) 03:40 (32) 02:09 (24) 04:33 (20) 03:03 (23) 03:26 (26) 02:27 (19) 02:07 (23) 02:15 (23) 03:48 (35) 01:59 (16) 02:29 (32) 06:49 (23) 02:00 (21) 00:59 (9) 02:04 (28) 02:48 (34) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        07:59 (35) 11:39 (35) 13:48 (34) 18:21 (30) 21:24 (29) 24:50 (27) 27:17 (27) 29:24 (27) 31:39 (27) 35:27 (26) 37:26 (26) 39:55 (25) 46:44 (24) 48:44 (24) 49:43 (24) 51:47 (24) 54:35 (25)    
26 Leif Mörkfors Järfälla OK 55:10 09:28 (41) 02:53 (13) 01:53 (10) 04:43 (23) 02:31 (10) 04:06 (34) 03:16 (35) 01:50 (16) 02:40 (34) 02:53 (14) 02:02 (19) 02:06 (19) 07:06 (26) 02:18 (32) 00:58 (8) 02:08 (31) 02:19 (13) Leif Mörkfors Järfälla OK
        09:28 (41) 12:21 (37) 14:14 (36) 18:57 (33) 21:28 (30) 25:34 (28) 28:50 (28) 30:40 (28) 33:20 (28) 36:13 (27) 38:15 (27) 40:21 (26) 47:27 (26) 49:45 (26) 50:43 (26) 52:51 (26) 55:10 (26)    
27 Sven Setterqvist OK Södertörn 55:43 04:14 (3) 02:52 (12) 01:43 (4) 05:57 (37) 02:11 (1) 03:34 (27) 02:11 (5) 05:20 (44) 03:09 (39) 06:56 (44) 02:17 (31) 01:54 (12) 06:10 (11) 01:44 (1) 01:09 (16) 01:44 (9) 02:38 (24) Sven Setterqvist OK Södertörn
        04:14 (3) 07:06 (4) 08:49 (3) 14:46 (16) 16:57 (12) 20:31 (12) 22:42 (12) 28:02 (23) 31:11 (26) 38:07 (30) 40:24 (31) 42:18 (30) 48:28 (28) 50:12 (27) 51:21 (27) 53:05 (27) 55:43 (27)    
28 Carl-Johan Roubert FK Finn 56:06 16:42 (43) 02:38 (8) 01:39 (2) 03:49 (9) 02:34 (12) 02:38 (8) 02:02 (2) 01:30 (3) 01:54 (10) 02:45 (7) 02:00 (17) 01:49 (8) 06:25 (17) 02:00 (21) 01:17 (30) 01:45 (11) 02:39 (25) Carl-Johan Roubert FK Finn
        16:42 (43) 19:20 (42) 20:59 (42) 24:48 (40) 27:22 (35) 30:00 (33) 32:02 (33) 33:32 (32) 35:26 (32) 38:11 (31) 40:11 (30) 42:00 (29) 48:25 (27) 50:25 (28) 51:42 (28) 53:27 (28) 56:06 (28)    
29 Aila Halttunen Haninge SOK 58:13 05:42 (24) 04:41 (40) 02:20 (31) 06:26 (38) 03:23 (30) 03:41 (29) 03:04 (33) 02:15 (29) 02:10 (21) 03:19 (27) 02:02 (19) 02:08 (20) 08:17 (33) 02:38 (38) 01:14 (23) 02:06 (30) 02:47 (31) Aila Halttunen Haninge SOK
        05:42 (24) 10:23 (30) 12:43 (30) 19:09 (34) 22:32 (33) 26:13 (30) 29:17 (29) 31:32 (29) 33:42 (29) 37:01 (28) 39:03 (28) 41:11 (28) 49:28 (29) 52:06 (29) 53:20 (29) 55:26 (29) 58:13 (29)    
30 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 58:24 08:10 (37) 03:20 (26) 01:58 (13) 04:56 (28) 03:40 (32) 04:24 (35) 04:14 (40) 02:57 (38) 02:21 (29) 03:44 (33) 01:54 (11) 02:49 (35) 06:42 (21) 01:49 (7) 01:14 (23) 01:42 (7) 02:30 (23) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        08:10 (37) 11:30 (34) 13:28 (33) 18:24 (31) 22:04 (32) 26:28 (31) 30:42 (32) 33:39 (33) 36:00 (33) 39:44 (33) 41:38 (32) 44:27 (33) 51:09 (31) 52:58 (31) 54:12 (31) 55:54 (30) 58:24 (30)    
31 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 59:19 05:39 (21) 03:08 (21) 02:52 (39) 11:07 (43) 05:09 (35) 03:06 (18) 02:35 (22) 03:35 (42) 02:15 (23) 02:28 (2) 01:48 (7) 02:16 (24) 06:37 (20) 01:51 (9) 01:05 (15) 01:43 (8) 02:05 (7) Per Molin Södertälje-Nykvarn OF
        05:39 (21) 08:47 (21) 11:39 (25) 22:46 (38) 27:55 (36) 31:01 (34) 33:36 (34) 37:11 (34) 39:26 (34) 41:54 (34) 43:42 (34) 45:58 (34) 52:35 (32) 54:26 (32) 55:31 (32) 57:14 (32) 59:19 (31)    
32 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 59:26 05:51 (26) 03:54 (33) 02:51 (38) 05:21 (32) 03:42 (33) 04:33 (36) 03:46 (39) 02:09 (25) 02:15 (23) 03:26 (29) 02:11 (26) 02:28 (31) 08:00 (31) 02:10 (28) 01:28 (36) 02:24 (38) 02:57 (38) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        05:51 (26) 09:45 (27) 12:36 (27) 17:57 (29) 21:39 (31) 26:12 (29) 29:58 (30) 32:07 (30) 34:22 (30) 37:48 (29) 39:59 (29) 42:27 (31) 50:27 (30) 52:37 (30) 54:05 (30) 56:29 (31) 59:26 (32)    
33 Leif Lundquist Enebybergs IF 62:03 04:38 (10) 03:14 (24) 07:22 (44) 05:22 (33) 02:46 (16) 04:00 (33) 02:52 (30) 02:17 (30) 02:39 (33) 03:40 (31) 02:59 (40) 02:26 (30) 09:21 (40) 02:26 (35) 01:18 (32) 01:57 (22) 02:46 (29) Leif Lundquist Enebybergs IF
        04:38 (10) 07:52 (13) 15:14 (38) 20:36 (36) 23:22 (34) 27:22 (32) 30:14 (31) 32:31 (31) 35:10 (31) 38:50 (32) 41:49 (33) 44:15 (32) 53:36 (33) 56:02 (33) 57:20 (33) 59:17 (33) 62:03 (33)    
34 Bo Norbäck Tullinge SK 62:57 04:29 (7) 03:04 (18) 02:46 (37) 05:07 (31) 02:55 (19) 03:15 (23) 02:21 (12) 01:44 (9) 02:19 (28) 03:13 (23) 02:43 (39) 02:08 (20) 18:28 (44) 02:15 (31) 01:25 (35) 02:02 (26) 02:43 (27) Bo Norbäck Tullinge SK
        04:29 (7) 07:33 (8) 10:19 (15) 15:26 (20) 18:21 (18) 21:36 (19) 23:57 (19) 25:41 (17) 28:00 (17) 31:13 (16) 33:56 (16) 36:04 (15) 54:32 (34) 56:47 (34) 58:12 (34) 60:14 (34) 62:57 (34)    
35 Claes Andersson Snättringe SK 67:07 05:25 (19) 03:17 (25) 01:59 (15) 05:29 (34) 03:02 (22) 13:37 (43) 02:37 (24) 02:23 (32) 02:17 (26) 03:04 (21) 01:56 (12) 02:58 (36) 08:23 (35) 02:20 (34) 01:28 (36) 02:19 (35) 04:33 (43) Claes Andersson Snättringe SK
        05:25 (19) 08:42 (19) 10:41 (17) 16:10 (23) 19:12 (22) 32:49 (36) 35:26 (35) 37:49 (35) 40:06 (35) 43:10 (35) 45:06 (35) 48:04 (35) 56:27 (35) 58:47 (35) 60:15 (35) 62:34 (35) 67:07 (35)    
36 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 69:38 06:10 (30) 04:07 (36) 02:22 (33) 05:03 (30) 03:17 (28) 11:26 (42) 03:24 (37) 04:55 (43) 03:03 (36) 03:13 (23) 02:21 (34) 02:36 (33) 08:01 (32) 02:13 (30) 01:53 (41) 02:21 (37) 03:13 (39) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        06:10 (30) 10:17 (29) 12:39 (28) 17:42 (27) 20:59 (28) 32:25 (35) 35:49 (36) 40:44 (37) 43:47 (37) 47:00 (36) 49:21 (36) 51:57 (36) 59:58 (36) 62:11 (36) 64:04 (36) 66:25 (36) 69:38 (36)    
37 Martin Eriksson OK Södertörn 76:36 08:49 (40) 03:10 (23) 02:13 (28) 08:01 (41) 09:17 (41) 05:01 (37) 03:36 (38) 02:41 (35) 03:01 (35) 03:12 (22) 03:20 (42) 03:13 (37) 10:12 (42) 02:55 (40) 01:50 (40) 02:47 (40) 03:18 (40) Martin Eriksson OK Södertörn
        08:49 (40) 11:59 (36) 14:12 (35) 22:13 (37) 31:30 (38) 36:31 (38) 40:07 (38) 42:48 (38) 45:49 (38) 49:01 (38) 52:21 (37) 55:34 (37) 65:46 (37) 68:41 (37) 70:31 (37) 73:18 (37) 76:36 (37)    
38 Magnus Areskoug Enebyberg IF 77:23 08:19 (39) 04:08 (37) 04:38 (42) 07:30 (40) 06:11 (38) 03:09 (20) 03:15 (34) 02:33 (33) 03:05 (37) 04:38 (41) 07:59 (44) 03:34 (38) 08:22 (34) 03:51 (44) 01:02 (10) 02:17 (34) 02:52 (36) Magnus Areskoug Enebyberg IF
        08:19 (39) 12:27 (38) 17:05 (39) 24:35 (39) 30:46 (37) 33:55 (37) 37:10 (37) 39:43 (36) 42:48 (36) 47:26 (37) 55:25 (38) 58:59 (38) 67:21 (38) 71:12 (38) 72:14 (38) 74:31 (38) 77:23 (38)    
39 Eva Elnerud Sigtuna OK 86:22 08:01 (36) 04:48 (41) 02:21 (32) 04:42 (22) 17:05 (44) 06:26 (40) 03:22 (36) 02:37 (34) 03:08 (38) 04:09 (37) 02:23 (36) 10:32 (44) 07:47 (29) 02:35 (36) 01:14 (23) 02:26 (39) 02:46 (29) Eva Elnerud Sigtuna OK
        08:01 (36) 12:49 (39) 15:10 (37) 19:52 (35) 36:57 (41) 43:23 (40) 46:45 (39) 49:22 (39) 52:30 (39) 56:39 (39) 59:02 (39) 69:34 (40) 77:21 (39) 79:56 (39) 81:10 (39) 83:36 (39) 86:22 (39)    
40 Karin Edström Skogsluffarnas OK 89:49 11:31 (42) 05:02 (42) 03:04 (40) 06:50 (39) 09:39 (42) 07:11 (41) 05:16 (42) 03:25 (41) 04:04 (43) 04:11 (39) 04:14 (43) 04:54 (40) 09:25 (41) 03:09 (41) 02:08 (43) 02:19 (35) 03:27 (41) Karin Edström Skogsluffarnas OK
        11:31 (42) 16:33 (41) 19:37 (40) 26:27 (41) 36:06 (40) 43:17 (39) 48:33 (40) 51:58 (40) 56:02 (40) 60:13 (40) 64:27 (40) 69:21 (39) 78:46 (40) 81:55 (40) 84:03 (40) 86:22 (40) 89:49 (40)    
41 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 92:22 07:07 (32) 21:03 (44) 05:11 (43) 08:22 (42) 06:29 (39) 06:05 (39) 05:52 (44) 02:22 (31) 03:52 (42) 03:24 (28) 02:21 (34) 01:58 (14) 08:34 (36) 02:35 (36) 01:29 (38) 02:51 (41) 02:47 (31) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        07:07 (32) 28:10 (43) 33:21 (43) 41:43 (43) 48:12 (43) 54:17 (43) 60:09 (43) 62:31 (43) 66:23 (43) 69:47 (43) 72:08 (43) 74:06 (42) 82:40 (42) 85:15 (41) 86:44 (41) 89:35 (41) 92:22 (41)    
42 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 97:52 08:14 (38) 08:18 (43) 03:19 (41) 12:02 (44) 07:56 (40) 05:17 (38) 04:30 (41) 02:47 (36) 04:19 (44) 04:29 (40) 03:16 (41) 05:37 (41) 12:31 (43) 03:50 (43) 02:53 (44) 03:47 (43) 04:47 (44) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        08:14 (38) 16:32 (40) 19:51 (41) 31:53 (42) 39:49 (42) 45:06 (41) 49:36 (41) 52:23 (41) 56:42 (41) 61:11 (41) 64:27 (40) 70:04 (41) 82:35 (41) 86:25 (42) 89:18 (43) 93:05 (42) 97:52 (42)    
43 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 97:58 05:55 (27) 04:29 (39) 02:41 (36) 05:46 (36) 12:58 (43) 16:57 (44) 05:37 (43) 02:54 (37) 03:37 (41) 04:09 (37) 02:31 (38) 07:10 (42) 08:53 (39) 02:52 (39) 01:57 (42) 05:33 (44) 03:59 (42) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        05:55 (27) 10:24 (31) 13:05 (31) 18:51 (32) 31:49 (39) 48:46 (42) 54:23 (42) 57:17 (42) 60:54 (42) 65:03 (42) 67:34 (42) 74:44 (43) 83:37 (43) 86:29 (43) 88:26 (42) 93:59 (43) 97:58 (43)    
44 Lars Grankvist Täby OK 407:49 370:37 (44) 02:28 (3) 02:10 (26) 03:57 (12) 02:16 (4) 02:38 (8) 02:19 (11) 01:23 (1) 02:03 (17) 02:14 (1) 01:58 (14) 01:43 (5) 05:15 (3) 01:47 (5) 01:20 (33) 01:23 (1) 02:18 (12) Lars Grankvist Täby OK
        370:37 (44) 373:05 (44) 375:15 (44) 379:12 (44) 381:28 (44) 384:06 (44) 386:25 (44) 387:48 (44) 389:51 (44) 392:05 (44) 394:03 (44) 395:46 (44) 401:01 (44) 402:48 (44) 404:08 (44) 405:31 (44) 407:49 (44)    
- Gunnar Ehn Tullinge SK 56:51 04:57   20:32   02:13                                                       29:09   Gunnar Ehn Tullinge SK
        04:57   25:29   27:42                                                       56:51      
- TANIA WIMBERLEY SA YOUTH 76:43 07:30   03:38   02:18   08:21   04:54   04:06   02:43   02:20   02:18   06:11   06:47   23:02                   02:35   TANIA WIMBERLEY SA YOUTH
        07:30   11:08   13:26   21:47   26:41   30:47   33:30   35:50   38:08   44:19   51:06   74:08                   76:43      
- Linda Sjögren Kamrat och IF KIF 343:16 05:14   02:01   01:49   03:22   01:59   02:50   02:08   01:27   02:36                               319:50   Linda Sjögren Kamrat och IF KIF
        05:14   07:15   09:04   12:26   14:25   17:15   19:23   20:50   23:26                               343:16      
- Göran Kron KSIF 431:50 17:33   05:02   02:13   05:07   03:04   16:59   03:04   02:04   08:22   03:03   02:18                       363:01   Göran Kron KSIF
        17:33   22:35   24:48   29:55   32:59   49:58   53:02   55:06   63:28   66:31   68:49                       431:50      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14           Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 33:13 04:27 (4) 01:39 (5) 01:41 (2) 02:08 (2) 01:38 (8) 02:45 (3) 02:26 (6) 02:27 (5) 01:38 (6) 03:10 (6) 02:35 (3) 02:02 (13) 00:59 (7) 01:38 (6)         02:00 (3) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:27 (4) 06:06 (4) 07:47 (3) 09:55 (3) 11:33 (3) 14:18 (2) 16:44 (2) 19:11 (2) 20:49 (2) 23:59 (2) 26:34 (2) 28:36 (2) 29:35 (2) 31:13 (2)         33:13 (1)    
2 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 33:26 04:46 (6) 01:45 (8) 01:42 (4) 02:27 (9) 01:39 (9) 02:45 (3) 02:18 (3) 02:17 (2) 01:32 (2) 02:58 (2) 02:43 (5) 01:45 (5) 01:06 (12) 01:37 (4)         02:06 (7) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        04:46 (6) 06:31 (5) 08:13 (4) 10:40 (4) 12:19 (5) 15:04 (4) 17:22 (4) 19:39 (3) 21:11 (3) 24:09 (3) 26:52 (3) 28:37 (3) 29:43 (3) 31:20 (3)         33:26 (2)    
3 Christer Nilsson Stora Tuna OK 33:37 03:39 (1) 01:49 (10) 01:40 (1) 02:10 (4) 01:30 (2) 02:25 (1) 01:59 (1) 02:29 (6) 01:36 (4) 03:23 (7) 03:15 (24) 01:36 (2) 00:54 (3) 01:32 (1)         03:40 (53) Christer Nilsson Stora Tuna OK
        03:39 (1) 05:28 (2) 07:08 (1) 09:18 (1) 10:48 (1) 13:13 (1) 15:12 (1) 17:41 (1) 19:17 (1) 22:40 (1) 25:55 (1) 27:31 (1) 28:25 (1) 29:57 (1)         33:37 (3)    
4 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 33:51 05:34 (15) 01:28 (1) 01:41 (2) 02:13 (5) 01:33 (5) 02:25 (1) 02:17 (2) 03:06 (12) 01:37 (5) 03:07 (5) 02:22 (1) 01:41 (4) 01:06 (12) 01:44 (10)         01:57 (2) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        05:34 (15) 07:02 (11) 08:43 (8) 10:56 (8) 12:29 (8) 14:54 (3) 17:11 (3) 20:17 (4) 21:54 (4) 25:01 (4) 27:23 (4) 29:04 (4) 30:10 (4) 31:54 (4)         33:51 (4)    
5 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 34:56 03:54 (3) 01:31 (2) 01:47 (8) 02:09 (3) 01:27 (1) 05:01 (51) 02:40 (8) 02:58 (10) 01:38 (6) 02:49 (1) 02:27 (2) 01:48 (7) 00:59 (7) 01:36 (3)         02:12 (10) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        03:54 (3) 05:25 (1) 07:12 (2) 09:21 (2) 10:48 (1) 15:49 (7) 18:29 (6) 21:27 (7) 23:05 (6) 25:54 (5) 28:21 (5) 30:09 (5) 31:08 (5) 32:44 (5)         34:56 (5)    
6 Rune Carlsson Sundbybergs IK 35:24 04:55 (8) 01:38 (4) 01:54 (9) 02:20 (7) 01:33 (5) 03:25 (15) 03:14 (24) 02:22 (3) 01:32 (2) 03:03 (3) 02:51 (7) 01:59 (11) 00:56 (4) 01:41 (7)         02:01 (4) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        04:55 (8) 06:33 (6) 08:27 (6) 10:47 (6) 12:20 (6) 15:45 (6) 18:59 (7) 21:21 (6) 22:53 (5) 25:56 (6) 28:47 (6) 30:46 (6) 31:42 (6) 33:23 (6)         35:24 (6)    
7 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 38:16 06:32 (28) 01:50 (13) 01:45 (6) 02:04 (1) 01:31 (3) 02:52 (5) 05:51 (51) 02:16 (1) 01:26 (1) 03:06 (4) 02:40 (4) 01:45 (5) 00:47 (2) 01:43 (9)         02:08 (9) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        06:32 (28) 08:22 (24) 10:07 (16) 12:11 (12) 13:42 (10) 16:34 (8) 22:25 (13) 24:41 (10) 26:07 (10) 29:13 (8) 31:53 (8) 33:38 (8) 34:25 (8) 36:08 (7)         38:16 (7)    
8 Lars Englund Järla OK 38:38 05:18 (12) 01:33 (3) 01:44 (5) 02:15 (6) 01:36 (7) 02:54 (6) 02:32 (7) 03:17 (22) 02:24 (32) 04:41 (38) 03:11 (21) 01:48 (7) 01:07 (14) 01:49 (13)         02:29 (17) Lars Englund Järla OK
        05:18 (12) 06:51 (9) 08:35 (7) 10:50 (7) 12:26 (7) 15:20 (5) 17:52 (5) 21:09 (5) 23:33 (7) 28:14 (7) 31:25 (7) 33:13 (7) 34:20 (7) 36:09 (8)         38:38 (8)    
9 Rolf Skoglund Hellas Orientering 39:55 03:53 (2) 01:49 (10) 02:31 (28) 02:30 (12) 01:32 (4) 07:50 (56) 02:23 (5) 02:25 (4) 02:19 (27) 03:29 (8) 03:02 (16) 01:32 (1) 00:46 (1) 01:34 (2)         02:20 (12) Rolf Skoglund Hellas Orientering
        03:53 (2) 05:42 (3) 08:13 (4) 10:43 (5) 12:15 (4) 20:05 (20) 22:28 (14) 24:53 (11) 27:12 (11) 30:41 (11) 33:43 (11) 35:15 (11) 36:01 (10) 37:35 (9)         39:55 (9)    
10 Heather Wimberley South Africa Juniors 40:21 06:22 (25) 01:44 (6) 01:46 (7) 02:28 (10) 01:45 (10) 03:02 (8) 03:12 (22) 03:51 (31) 01:48 (8) 04:24 (22) 02:50 (6) 02:00 (12) 01:00 (9) 01:48 (12)         02:21 (13) Heather Wimberley South Africa Juniors
        06:22 (25) 08:06 (19) 09:52 (12) 12:20 (13) 14:05 (11) 17:07 (9) 20:19 (8) 24:10 (9) 25:58 (8) 30:22 (10) 33:12 (10) 35:12 (10) 36:12 (11) 38:00 (11)         40:21 (10)    
11 Rune Rådeström Snättringe SK 40:29 05:55 (19) 01:49 (9) 02:15 (14) 02:34 (13) 02:42 (49) 03:18 (14) 02:19 (4) 03:09 (13) 01:59 (10) 03:39 (9) 02:53 (11) 02:17 (28) 01:11 (18) 01:58 (18)         02:31 (19) Rune Rådeström Snättringe SK
        05:55 (19) 07:44 (12) 09:59 (13) 12:33 (14) 15:15 (16) 18:33 (14) 20:52 (9) 24:01 (8) 26:00 (9) 29:39 (9) 32:32 (9) 34:49 (9) 36:00 (9) 37:58 (10)         40:29 (11)    
12 Anne Lundmark Järfälla OK 42:11 05:30 (14) 02:21 (41) 02:11 (10) 02:43 (15) 01:53 (16) 03:11 (10) 03:58 (43) 03:22 (23) 02:23 (30) 03:54 (11) 02:52 (10) 02:04 (17) 01:04 (11) 02:02 (24)         02:43 (25) Anne Lundmark Järfälla OK
        05:30 (14) 07:51 (14) 10:02 (15) 12:45 (16) 14:38 (15) 17:49 (11) 21:47 (11) 25:09 (12) 27:32 (12) 31:26 (12) 34:18 (12) 36:22 (12) 37:26 (12) 39:28 (12)         42:11 (12)    
13 Göran Larbo Attunda OK 42:53 06:07 (23) 02:00 (19) 02:11 (10) 04:40 (54) 01:50 (12) 03:26 (16) 02:46 (11) 03:12 (17) 02:04 (14) 04:31 (29) 03:18 (25) 02:07 (18) 00:57 (5) 01:41 (7)         02:03 (5) Göran Larbo Attunda OK
        06:07 (23) 08:07 (21) 10:18 (18) 14:58 (28) 16:48 (24) 20:14 (22) 23:00 (16) 26:12 (13) 28:16 (13) 32:47 (13) 36:05 (13) 38:12 (13) 39:09 (13) 40:50 (13)         42:53 (13)    
14 Lena Jansson Järla Orientering 44:24 04:34 (5) 02:22 (43) 02:31 (29) 02:21 (8) 01:51 (15) 03:37 (22) 07:24 (54) 03:04 (11) 02:03 (13) 03:47 (10) 03:02 (16) 01:56 (10) 01:02 (10) 01:49 (13)         03:01 (38) Lena Jansson Järla Orientering
        04:34 (5) 06:56 (10) 09:27 (11) 11:48 (9) 13:39 (9) 17:16 (10) 24:40 (24) 27:44 (19) 29:47 (19) 33:34 (15) 36:36 (15) 38:32 (14) 39:34 (14) 41:23 (14)         44:24 (14)    
15 Christer Hedin IFK Enskede 44:43 07:29 (40) 01:59 (18) 02:22 (19) 02:57 (23) 01:45 (10) 03:05 (9) 03:30 (31) 03:09 (13) 02:01 (12) 04:40 (36) 03:24 (33) 02:22 (29) 01:07 (14) 02:10 (31)         02:43 (25) Christer Hedin IFK Enskede
        07:29 (40) 09:28 (36) 11:50 (32) 14:47 (26) 16:32 (22) 19:37 (17) 23:07 (17) 26:16 (15) 28:17 (14) 32:57 (14) 36:21 (14) 38:43 (15) 39:50 (15) 42:00 (15)         44:43 (15)    
16 Ulla Clevnert Spårvägens OK 45:23 06:00 (22) 02:21 (41) 02:32 (32) 03:16 (34) 02:18 (35) 03:15 (13) 03:38 (36) 04:32 (47) 02:08 (17) 03:59 (13) 02:56 (12) 02:07 (18) 01:28 (39) 02:03 (27)         02:50 (28) Ulla Clevnert Spårvägens OK
        06:00 (22) 08:21 (23) 10:53 (24) 14:09 (21) 16:27 (20) 19:42 (18) 23:20 (18) 27:52 (21) 30:00 (20) 33:59 (17) 36:55 (16) 39:02 (16) 40:30 (16) 42:33 (16)         45:23 (16)    
17 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 45:48 06:32 (28) 02:03 (21) 02:18 (16) 02:56 (22) 02:41 (48) 03:27 (17) 02:48 (13) 04:04 (34) 02:25 (34) 04:36 (31) 03:12 (22) 02:16 (24) 01:39 (45) 01:51 (15)         03:00 (36) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        06:32 (28) 08:35 (26) 10:53 (24) 13:49 (18) 16:30 (21) 19:57 (19) 22:45 (15) 26:49 (16) 29:14 (16) 33:50 (16) 37:02 (17) 39:18 (17) 40:57 (17) 42:48 (17)         45:48 (17)    
18 Jan Larsson Tullinge SK 46:06 05:46 (17) 02:13 (35) 02:41 (38) 03:31 (38) 02:39 (47) 03:53 (35) 02:56 (17) 03:13 (18) 02:47 (45) 04:25 (23) 03:34 (37) 02:16 (24) 01:12 (19) 02:19 (38)         02:41 (24) Jan Larsson Tullinge SK
        05:46 (17) 07:59 (17) 10:40 (21) 14:11 (22) 16:50 (25) 20:43 (24) 23:39 (21) 26:52 (17) 29:39 (18) 34:04 (18) 37:38 (18) 39:54 (18) 41:06 (18) 43:25 (18)         46:06 (18)    
19 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 47:14 04:50 (7) 01:54 (15) 02:22 (19) 02:52 (20) 02:23 (38) 03:45 (28) 03:39 (37) 07:08 (55) 03:04 (47) 04:19 (19) 03:00 (14) 02:11 (22) 01:26 (37) 01:53 (17)         02:28 (15) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        04:50 (7) 06:44 (7) 09:06 (10) 11:58 (11) 14:21 (12) 18:06 (12) 21:45 (10) 28:53 (24) 31:57 (26) 36:16 (26) 39:16 (24) 41:27 (22) 42:53 (22) 44:46 (21)         47:14 (19)    
19 Matthew Siepman South Africa Juniors 47:14 04:58 (9) 01:49 (9) 02:15 (14) 02:50 (18) 02:35 (43) 03:44 (26) 03:51 (41) 07:32 (56) 02:44 (44) 04:30 (27) 02:51 (8) 02:03 (15) 01:12 (19) 02:01 (20)         02:19 (11) Matthew Siepman South Africa Juniors
        04:58 (9) 06:47 (8) 09:02 (9) 11:52 (10) 14:27 (13) 18:11 (13) 22:02 (12) 29:34 (29) 32:18 (27) 36:48 (27) 39:39 (25) 41:42 (25) 42:54 (23) 44:55 (23)         47:14 (19)    
21 Göran Haglund Haninge SOK 47:16 05:09 (11) 02:44 (51) 02:47 (42) 03:28 (37) 02:29 (41) 03:36 (21) 03:13 (23) 04:18 (40) 02:31 (38) 04:40 (36) 03:10 (20) 02:28 (35) 01:22 (34) 02:25 (42)         02:56 (33) Göran Haglund Haninge SOK
        05:09 (11) 07:53 (16) 10:40 (21) 14:08 (20) 16:37 (23) 20:13 (21) 23:26 (19) 27:44 (19) 30:15 (21) 34:55 (20) 38:05 (20) 40:33 (20) 41:55 (20) 44:20 (20)         47:16 (21)    
22 Bo Romson Hellas Orientering 47:27 07:05 (34) 02:17 (37) 02:57 (47) 03:42 (42) 02:37 (46) 04:06 (40) 02:55 (16) 03:13 (18) 02:10 (21) 04:50 (39) 03:18 (25) 02:24 (31) 01:13 (22) 02:02 (22)         02:38 (22) Bo Romson Hellas Orientering
        07:05 (34) 09:22 (34) 12:19 (36) 16:01 (37) 18:38 (36) 22:44 (35) 25:39 (30) 28:52 (23) 31:02 (22) 35:52 (23) 39:10 (23) 41:34 (23) 42:47 (21) 44:49 (22)         47:27 (22)    
22 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 47:27 05:58 (20) 02:08 (27) 02:28 (25) 04:13 (50) 02:22 (37) 03:51 (33) 03:08 (21) 03:14 (20) 01:59 (10) 05:04 (42) 03:23 (32) 02:40 (43) 01:21 (32) 02:29 (45)         03:09 (45) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        05:58 (20) 08:06 (19) 10:34 (20) 14:47 (26) 17:09 (27) 21:00 (26) 24:08 (23) 27:22 (18) 29:21 (17) 34:25 (19) 37:48 (19) 40:28 (19) 41:49 (19) 44:18 (19)         47:27 (22)    
24 Jan-Erik Danell Tullinge SK 48:11 11:30 (53) 01:56 (17) 02:21 (18) 02:53 (21) 01:56 (17) 03:51 (33) 02:44 (9) 03:09 (13) 02:07 (16) 04:56 (40) 02:56 (12) 01:52 (9) 01:21 (32) 02:09 (30)         02:30 (18) Jan-Erik Danell Tullinge SK
        11:30 (53) 13:26 (53) 15:47 (51) 18:40 (48) 20:36 (46) 24:27 (43) 27:11 (37) 30:20 (32) 32:27 (28) 37:23 (32) 40:19 (29) 42:11 (27) 43:32 (27) 45:41 (27)         48:11 (24)    
25 Eva von Heijne Sigtuna OK 48:16 09:53 (52) 02:14 (36) 02:30 (27) 02:57 (23) 02:07 (25) 03:11 (10) 03:25 (28) 04:11 (38) 02:18 (25) 04:11 (17) 02:51 (7) 02:09 (21) 01:28 (39) 02:01 (20)         02:50 (28) Eva von Heijne Sigtuna OK
        09:53 (52) 12:07 (52) 14:37 (48) 17:34 (42) 19:41 (40) 22:52 (36) 26:17 (32) 30:28 (34) 32:46 (32) 36:57 (28) 39:48 (26) 41:57 (26) 43:25 (26) 45:26 (25)         48:16 (25)    
26 Kalle Högberg OK Södertörn 48:22 06:56 (33) 02:12 (33) 02:29 (26) 03:02 (27) 02:20 (36) 03:37 (22) 02:51 (14) 02:48 (8) 02:09 (19) 06:42 (53) 03:47 (41) 02:28 (35) 01:42 (46) 02:19 (37)         03:00 (36) Kalle Högberg OK Södertörn
        06:56 (33) 09:08 (31) 11:37 (28) 14:39 (25) 16:59 (26) 20:36 (23) 23:27 (20) 26:15 (14) 28:24 (15) 35:06 (21) 38:53 (21) 41:21 (21) 43:03 (24) 45:22 (24)         48:22 (26)    
27 Hans Carlsson Hellas Orientering 48:27 08:22 (48) 02:07 (26) 02:22 (19) 03:05 (30) 01:57 (19) 03:33 (19) 03:18 (26) 04:09 (37) 02:26 (35) 04:30 (27) 03:18 (25) 02:33 (40) 01:27 (38) 02:25 (42)         02:55 (32) Hans Carlsson Hellas Orientering
        08:22 (48) 10:29 (44) 12:51 (41) 15:56 (35) 17:53 (31) 21:26 (30) 24:44 (25) 28:53 (24) 31:19 (23) 35:49 (22) 39:07 (22) 41:40 (24) 43:07 (25) 45:32 (26)         48:27 (27)    
28 Svenåke Svensson Snättringe SK 48:57 09:29 (51) 02:20 (40) 02:49 (43) 03:15 (33) 02:05 (22) 03:31 (18) 03:29 (30) 04:24 (45) 02:23 (30) 04:02 (14) 03:07 (18) 02:03 (15) 01:20 (30) 02:08 (29)         02:32 (20) Svenåke Svensson Snättringe SK
        09:29 (51) 11:49 (51) 14:38 (50) 17:53 (45) 19:58 (42) 23:29 (39) 26:58 (36) 31:22 (36) 33:45 (34) 37:47 (34) 40:54 (32) 42:57 (31) 44:17 (30) 46:25 (29)         48:57 (28)    
29 Göran Glanshed IFK Enskede 49:24 07:16 (38) 02:10 (29) 02:24 (24) 03:25 (36) 02:23 (38) 03:38 (24) 04:05 (44) 03:44 (29) 02:20 (29) 04:28 (26) 03:59 (44) 02:29 (37) 01:24 (36) 02:20 (40)         03:19 (48) Göran Glanshed IFK Enskede
        07:16 (38) 09:26 (35) 11:50 (32) 15:15 (29) 17:38 (29) 21:16 (27) 25:21 (28) 29:05 (27) 31:25 (25) 35:53 (24) 39:52 (27) 42:21 (28) 43:45 (28) 46:05 (28)         49:24 (29)    
30 Ingrid Graneli Haninge SOK 49:32 07:49 (44) 02:12 (33) 02:45 (40) 03:17 (35) 02:14 (33) 04:56 (47) 03:37 (35) 03:33 (26) 02:19 (26) 04:38 (33) 03:19 (28) 02:16 (24) 01:19 (27) 02:22 (41)         02:56 (33) Ingrid Graneli Haninge SOK
        07:49 (44) 10:01 (42) 12:46 (40) 16:03 (38) 18:17 (34) 23:13 (38) 26:50 (34) 30:23 (33) 32:42 (31) 37:20 (31) 40:39 (30) 42:55 (30) 44:14 (29) 46:36 (30)         49:32 (30)    
31 Hugo Isgren IFK Enskede 49:48 07:30 (41) 02:00 (19) 02:53 (46) 03:35 (39) 02:10 (32) 04:01 (38) 02:47 (12) 05:10 (51) 02:34 (40) 04:26 (24) 03:07 (18) 02:27 (34) 01:48 (48) 02:16 (35)         03:04 (41) Hugo Isgren IFK Enskede
        07:30 (41) 09:30 (37) 12:23 (37) 15:58 (36) 18:08 (33) 22:09 (32) 24:56 (27) 30:06 (30) 32:40 (30) 37:06 (30) 40:13 (28) 42:40 (29) 44:28 (31) 46:44 (31)         49:48 (31)    
32 Kenneth Berglund Hellas Orientering 50:42 06:39 (31) 02:03 (21) 03:00 (48) 02:46 (16) 01:57 (19) 04:21 (41) 03:20 (27) 04:18 (40) 04:29 (54) 04:36 (31) 03:13 (23) 02:54 (51) 01:15 (24) 02:30 (46)         03:21 (50) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        06:39 (31) 08:42 (29) 11:42 (30) 14:28 (24) 16:25 (19) 20:46 (25) 24:06 (22) 28:24 (22) 32:53 (33) 37:29 (33) 40:42 (31) 43:36 (32) 44:51 (32) 47:21 (32)         50:42 (32)    
33 Carl Carlin Söders-Tyresö 50:52 06:34 (30) 02:41 (49) 02:51 (44) 03:48 (44) 02:46 (52) 03:54 (36) 03:33 (34) 04:07 (36) 02:19 (26) 04:27 (25) 04:07 (45) 02:54 (51) 01:29 (42) 02:15 (33)         03:07 (43) Carl Carlin Söders-Tyresö
        06:34 (30) 09:15 (32) 12:06 (35) 15:54 (34) 18:40 (37) 22:34 (33) 26:07 (31) 30:14 (31) 32:33 (29) 37:00 (29) 41:07 (33) 44:01 (33) 45:30 (33) 47:45 (33)         50:52 (33)    
34 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 51:08 07:08 (36) 02:10 (28) 02:34 (33) 03:51 (45) 02:08 (27) 03:34 (20) 06:47 (53) 03:52 (32) 02:14 (23) 04:35 (30) 03:34 (37) 02:43 (46) 01:19 (27) 01:59 (19)         02:40 (23) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        07:08 (36) 09:18 (33) 11:52 (34) 15:43 (32) 17:51 (30) 21:25 (29) 28:12 (42) 32:04 (39) 34:18 (37) 38:53 (35) 42:27 (34) 45:10 (34) 46:29 (34) 48:28 (34)         51:08 (34)    
35 Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF 51:59 12:20 (54) 02:11 (31) 02:46 (41) 02:29 (11) 02:05 (22) 03:39 (25) 03:05 (20) 03:22 (23) 02:33 (39) 04:38 (33) 03:48 (42) 02:25 (32) 01:08 (17) 02:38 (52)         02:52 (30) Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF
        12:20 (54) 14:31 (54) 17:17 (52) 19:46 (50) 21:51 (47) 25:30 (45) 28:35 (43) 31:57 (38) 34:30 (38) 39:08 (36) 42:56 (35) 45:21 (35) 46:29 (34) 49:07 (35)         51:59 (35)    
36 Kristina Klang Haninge SOK 52:34 05:58 (20) 02:41 (49) 02:31 (30) 04:43 (55) 02:08 (27) 03:49 (31) 04:46 (48) 04:11 (38) 03:04 (47) 05:56 (49) 03:28 (36) 02:32 (38) 02:01 (55) 02:02 (24)         02:44 (27) Kristina Klang Haninge SOK
        05:58 (20) 08:39 (27) 11:10 (27) 15:53 (33) 18:01 (32) 21:50 (31) 26:36 (33) 30:47 (35) 33:51 (35) 39:47 (37) 43:15 (36) 45:47 (36) 47:48 (36) 49:50 (36)         52:34 (36)    
37 Maria Ehn Tullinge SK 52:35 09:03 (50) 02:05 (24) 02:34 (33) 03:02 (27) 02:09 (29) 03:44 (26) 02:45 (10) 03:32 (25) 08:17 (57) 04:19 (19) 03:27 (35) 02:02 (13) 01:12 (20) 02:02 (22)         02:22 (14) Maria Ehn Tullinge SK
        09:03 (50) 11:08 (50) 13:42 (44) 16:44 (40) 18:53 (38) 22:37 (34) 25:22 (29) 28:54 (26) 37:11 (42) 41:30 (41) 44:57 (39) 46:59 (38) 48:11 (38) 50:13 (38)         52:35 (37)    
38 Gösta Guteland Snättringe SK 52:54 06:23 (26) 02:05 (24) 02:22 (19) 03:00 (25) 12:26 (58) 03:50 (32) 02:59 (18) 02:49 (9) 01:52 (9) 03:54 (11) 03:01 (15) 02:15 (23) 00:58 (6) 02:02 (22)         02:58 (35) Gösta Guteland Snättringe SK
        06:23 (26) 08:28 (25) 10:50 (23) 13:50 (19) 26:16 (54) 30:06 (53) 33:05 (50) 35:54 (46) 37:46 (45) 41:40 (42) 44:41 (37) 46:56 (37) 47:54 (37) 49:56 (37)         52:54 (38)    
39 Tommy Svensson Klubblös 54:35 05:36 (16) 02:34 (48) 03:38 (53) 03:37 (41) 02:03 (21) 03:48 (30) 03:32 (33) 04:21 (44) 02:15 (24) 04:38 (33) 09:03 (57) 02:36 (41) 01:20 (30) 02:31 (47)         03:03 (40) Tommy Svensson Klubblös
        05:36 (16) 08:10 (22) 11:48 (31) 15:25 (30) 17:28 (28) 21:16 (27) 24:48 (26) 29:09 (28) 31:24 (24) 36:02 (25) 45:05 (41) 47:41 (41) 49:01 (40) 51:32 (40)         54:35 (39)    
39 Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 54:35 07:15 (37) 02:17 (37) 03:07 (49) 03:56 (46) 02:35 (43) 04:35 (46) 04:17 (46) 03:46 (30) 02:24 (32) 07:03 (55) 03:26 (34) 02:48 (48) 01:30 (43) 02:27 (44)         03:09 (45) Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF
        07:15 (37) 09:32 (38) 12:39 (39) 16:35 (39) 19:10 (39) 23:45 (40) 28:02 (41) 31:48 (37) 34:12 (36) 41:15 (40) 44:41 (37) 47:29 (39) 48:59 (39) 51:26 (39)         54:35 (39)    
41 Birgitta Klang Långhundra IF 54:56 08:43 (49) 02:11 (31) 02:34 (33) 04:20 (51) 02:07 (25) 04:05 (39) 03:45 (39) 04:34 (48) 02:38 (42) 06:17 (51) 03:46 (40) 02:32 (38) 01:44 (47) 02:33 (49)         03:07 (43) Birgitta Klang Långhundra IF
        08:43 (49) 10:54 (46) 13:28 (42) 17:48 (44) 19:55 (41) 24:00 (41) 27:45 (40) 32:19 (41) 34:57 (39) 41:14 (39) 45:00 (40) 47:32 (40) 49:16 (41) 51:49 (41)         54:56 (41)    
42 Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK 55:28 05:24 (13) 05:42 (58) 06:58 (57) 02:47 (17) 02:09 (29) 04:59 (49) 03:30 (31) 04:40 (49) 02:35 (41) 04:07 (16) 03:21 (29) 02:26 (33) 02:01 (55) 02:15 (33)         02:34 (21) Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK
        05:24 (13) 11:06 (49) 18:04 (54) 20:51 (53) 23:00 (52) 27:59 (50) 31:29 (47) 36:09 (48) 38:44 (47) 42:51 (45) 46:12 (43) 48:38 (43) 50:39 (43) 52:54 (42)         55:28 (42)    
43 Inger Jansson Nynäshamns OK 56:00 06:31 (27) 02:30 (45) 02:36 (36) 04:05 (47) 02:55 (54) 04:26 (44) 03:53 (42) 06:07 (54) 02:26 (35) 05:19 (45) 04:58 (54) 02:42 (44) 02:00 (54) 02:38 (52)         02:54 (31) Inger Jansson Nynäshamns OK
        06:31 (27) 09:01 (30) 11:37 (28) 15:42 (31) 18:37 (35) 23:03 (37) 26:56 (35) 33:03 (42) 35:29 (40) 40:48 (38) 45:46 (42) 48:28 (42) 50:28 (42) 53:06 (43)         56:00 (43)    
44 Leif Hermundstad Snättringe SK 57:28 07:30 (41) 02:30 (45) 03:38 (53) 04:06 (48) 02:44 (50) 04:57 (48) 03:26 (29) 04:28 (46) 03:42 (53) 05:23 (46) 04:13 (49) 02:38 (42) 01:49 (49) 02:44 (54)         03:40 (53) Leif Hermundstad Snättringe SK
        07:30 (41) 10:00 (39) 13:38 (43) 17:44 (43) 20:28 (45) 25:25 (44) 28:51 (44) 33:19 (43) 37:01 (41) 42:24 (44) 46:37 (44) 49:15 (44) 51:04 (44) 53:48 (44)         57:28 (44)    
45 Lars Nordin Solna OK 58:32 14:44 (56) 02:10 (28) 02:51 (44) 03:35 (39) 02:44 (50) 03:47 (29) 02:59 (18) 03:09 (13) 02:08 (17) 04:03 (15) 07:02 (56) 02:23 (30) 01:19 (27) 02:18 (36)         03:20 (49) Lars Nordin Solna OK
        14:44 (56) 16:54 (56) 19:45 (56) 23:20 (54) 26:04 (53) 29:51 (52) 32:50 (49) 35:59 (47) 38:07 (46) 42:10 (43) 49:12 (46) 51:35 (45) 52:54 (45) 55:12 (45)         58:32 (45)    
46 Kurt Andersson Enebybergs IF 59:53 06:49 (32) 01:52 (14) 02:19 (17) 03:12 (31) 01:50 (12) 10:41 (58) 04:16 (45) 04:19 (42) 08:11 (56) 04:14 (18) 03:22 (31) 02:16 (24) 01:17 (26) 02:11 (32)         03:04 (41) Kurt Andersson Enebybergs IF
        06:49 (32) 08:41 (28) 11:00 (26) 14:12 (23) 16:02 (18) 26:43 (48) 30:59 (46) 35:18 (45) 43:29 (50) 47:43 (47) 51:05 (47) 53:21 (47) 54:38 (47) 56:49 (46)         59:53 (46)    
47 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 61:21 07:07 (35) 02:53 (56) 03:51 (55) 04:29 (53) 03:43 (56) 04:21 (41) 03:49 (40) 04:04 (34) 03:21 (52) 06:07 (50) 05:13 (55) 03:00 (54) 01:55 (52) 03:02 (56)         04:26 (56) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        07:07 (35) 10:00 (39) 13:51 (45) 18:20 (46) 22:03 (48) 26:24 (46) 30:13 (45) 34:17 (44) 37:38 (44) 43:45 (46) 48:58 (45) 51:58 (46) 53:53 (46) 56:55 (47)         61:21 (47)    
48 Mats Lundblad Täby OK 63:17 04:58 (9) 02:48 (54) 02:14 (13) 02:36 (14) 01:56 (17) 04:28 (45) 23:22 (58) 03:15 (21) 02:09 (19) 04:21 (21) 03:21 (29) 02:07 (18) 01:22 (34) 01:52 (16)         02:28 (15) Mats Lundblad Täby OK
        04:58 (9) 07:46 (13) 10:00 (14) 12:36 (15) 14:32 (14) 19:00 (15) 42:22 (57) 45:37 (56) 47:46 (56) 52:07 (51) 55:28 (51) 57:35 (51) 58:57 (50) 60:49 (48)         63:17 (48)    
49 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 64:18 07:22 (39) 02:54 (57) 07:14 (58) 02:50 (18) 01:50 (12) 05:15 (53) 13:38 (57) 03:41 (27) 02:13 (22) 05:17 (44) 03:39 (39) 02:42 (44) 01:56 (53) 01:44 (10)         02:03 (5) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        07:22 (39) 10:16 (43) 17:30 (53) 20:20 (52) 22:10 (50) 27:25 (49) 41:03 (56) 44:44 (54) 46:57 (54) 52:14 (52) 55:53 (52) 58:35 (52) 60:31 (52) 62:15 (52)         64:18 (49)    
50 Erland Ljungström Spårvägens OK 64:48 07:42 (43) 02:18 (39) 02:36 (36) 07:16 (57) 02:17 (34) 09:18 (57) 03:41 (38) 06:03 (53) 03:05 (49) 05:09 (43) 04:08 (47) 02:56 (53) 01:53 (51) 02:51 (55)         03:35 (52) Erland Ljungström Spårvägens OK
        07:42 (43) 10:00 (39) 12:36 (38) 19:52 (51) 22:09 (49) 31:27 (55) 35:08 (51) 41:11 (52) 44:16 (52) 49:25 (49) 53:33 (49) 56:29 (48) 58:22 (48) 61:13 (49)         64:48 (50)    
51 Rory Ellis South African Juniors 64:50 17:49 (58) 01:55 (16) 02:23 (23) 03:04 (29) 02:35 (43) 02:55 (7) 04:54 (49) 02:37 (7) 02:06 (15) 13:34 (57) 04:48 (53) 01:37 (3) 01:15 (24) 01:37 (4)         01:41 (1) Rory Ellis South African Juniors
        17:49 (58) 19:44 (58) 22:07 (58) 25:11 (56) 27:46 (55) 30:41 (54) 35:35 (52) 38:12 (50) 40:18 (48) 53:52 (55) 58:40 (56) 60:17 (53) 61:32 (53) 63:09 (53)         64:50 (51)    
52 Erkki Vesa Söders-Tyresö 65:01 13:33 (55) 02:48 (54) 03:11 (50) 04:12 (49) 04:30 (57) 05:00 (50) 04:20 (47) 04:19 (42) 03:02 (46) 04:57 (41) 04:17 (50) 03:02 (55) 01:28 (39) 02:37 (51)         03:45 (55) Erkki Vesa Söders-Tyresö
        13:33 (55) 16:21 (55) 19:32 (55) 23:44 (55) 28:14 (56) 33:14 (56) 37:34 (53) 41:53 (53) 44:55 (53) 49:52 (50) 54:09 (50) 57:11 (50) 58:39 (49) 61:16 (50)         65:01 (52)    
53 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 65:21 05:48 (18) 02:04 (23) 02:31 (28) 03:14 (32) 02:09 (29) 03:14 (12) 08:17 (55) 12:58 (58) 03:19 (51) 05:49 (47) 03:55 (43) 03:24 (57) 02:28 (57) 03:02 (56)         03:09 (45) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        05:48 (18) 07:52 (15) 10:23 (19) 13:37 (17) 15:46 (17) 19:00 (15) 27:17 (38) 40:15 (51) 43:34 (51) 49:23 (48) 53:18 (48) 56:42 (49) 59:10 (51) 62:12 (51)         65:21 (53)    
54 Ingemar Johnsson OK Södertörn 67:22 08:19 (47) 02:44 (51) 03:30 (51) 03:00 (25) 02:46 (52) 03:58 (37) 03:14 (24) 04:43 (50) 04:58 (55) 16:14 (58) 04:09 (48) 02:43 (46) 01:31 (44) 02:31 (47)         03:02 (39) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        08:19 (47) 11:03 (48) 14:33 (46) 17:33 (41) 20:19 (43) 24:17 (42) 27:31 (39) 32:14 (40) 37:12 (43) 53:26 (54) 57:35 (53) 60:18 (54) 61:49 (54) 64:20 (54)         67:22 (54)    
55 Ove Forsberg Turebergs IF 68:20 16:12 (57) 02:26 (44) 02:42 (39) 06:51 (56) 02:25 (40) 05:14 (52) 05:03 (50) 03:58 (33) 02:38 (42) 05:55 (48) 04:27 (51) 02:49 (49) 01:49 (49) 02:19 (37)         03:32 (51) Ove Forsberg Turebergs IF
        16:12 (57) 18:38 (57) 21:20 (57) 28:11 (57) 30:36 (57) 35:50 (57) 40:53 (55) 44:51 (55) 47:29 (55) 53:24 (53) 57:51 (54) 60:40 (55) 62:29 (56) 64:48 (55)         68:20 (55)    
56 Thomas Scherlin Stockholmspolisens IF 69:30 08:03 (45) 02:32 (47) 04:02 (56) 03:43 (43) 02:06 (24) 06:06 (55) 05:52 (52) 05:12 (52) 03:05 (49) 13:29 (56) 04:07 (45) 02:50 (50) 01:13 (22) 02:36 (50)         04:34 (57) Thomas Scherlin Stockholmspolisens IF
        08:03 (45) 10:35 (45) 14:37 (48) 18:20 (46) 20:26 (44) 26:32 (47) 32:24 (48) 37:36 (49) 40:41 (49) 54:10 (56) 58:17 (55) 61:07 (56) 62:20 (55) 64:56 (56)         69:30 (56)    
57 Sarah Everett South Africa Juniors 69:54 06:16 (24) 01:44 (6) 02:12 (12) 24:01 (58) 02:34 (42) 04:23 (43) 02:51 (14) 03:42 (28) 02:26 (35) 06:29 (52) 04:43 (52) 03:14 (56) 01:07 (14) 02:06 (28)         02:06 (7) Sarah Everett South Africa Juniors
        06:16 (24) 08:00 (18) 10:12 (17) 34:13 (58) 36:47 (58) 41:10 (58) 44:01 (58) 47:43 (57) 50:09 (57) 56:38 (57) 61:21 (57) 64:35 (57) 65:42 (57) 67:48 (57)         69:54 (57)    
58 Olle Jacobson Rotebro IS 95:27 08:15 (46) 02:44 (51) 03:34 (52) 04:23 (52) 03:28 (55) 05:36 (54) 12:38 (56) 09:07 (57) 08:28 (58) 06:44 (54) 11:43 (58) 05:16 (58) 03:05 (58) 03:49 (58)         06:37 (58) Olle Jacobson Rotebro IS
        08:15 (46) 10:59 (47) 14:33 (46) 18:56 (49) 22:24 (51) 28:00 (51) 40:38 (54) 49:45 (58) 58:13 (58) 64:57 (58) 76:40 (58) 81:56 (58) 85:01 (58) 88:50 (58)         95:27 (58)    
- Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 60:34 25:16   02:11   02:55   01:58   03:51   02:37   03:29   02:45   04:01   03:11   02:27   01:13   01:54               02:46   Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK
        25:16   27:27   30:22   32:20   36:11   38:48   42:17   45:02   49:03   52:14   54:41   55:54   57:48               60:34      
- Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 62:14 08:18   02:28   02:53   04:57   03:32   14:05   09:51   04:24   02:43   01:34   02:40                       04:49   Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        08:18   10:46   13:39   18:36   22:08   36:13   46:04   50:28   53:11   54:45   57:25                       62:14      
- Karl-Anders Eriksson Klubblös 64:22 07:54   02:59   04:15   04:59   03:25                                               40:50   Karl-Anders Eriksson Klubblös
        07:54   10:53   15:08   20:07   23:32                                               64:22      
- James Hancock South African Juniors 64:44 06:38   02:34   03:26   03:56   03:02   03:54   03:56   05:20   03:51   06:27   04:05   09:11   03:06               05:18   James Hancock South African Juniors
        06:38   09:12   12:38   16:34   19:36   23:30   27:26   32:46   36:37   43:04   47:09   56:20   59:26               64:44      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                                   Mål   Bana D - 2,4 km Klubb
1 Sören Andersson Centrum OK 22:07 04:21 (1) 01:39 (1) 01:46 (1) 04:00 (1) 02:58 (2) 01:48 (1) 01:04 (2) 02:12 (5)                                 02:19 (2) Sören Andersson Centrum OK
        04:21 (1) 06:00 (1) 07:46 (1) 11:46 (1) 14:44 (1) 16:32 (1) 17:36 (1) 19:48 (1)                                 22:07 (1)    
2 Ronny Hedlund OK Södertörn 27:17 05:02 (2) 02:01 (4) 02:18 (3) 05:21 (10) 04:01 (15) 02:21 (4) 01:22 (4) 02:10 (4)                                 02:41 (5) Ronny Hedlund OK Södertörn
        05:02 (2) 07:03 (2) 09:21 (2) 14:42 (2) 18:43 (2) 21:04 (2) 22:26 (2) 24:36 (2)                                 27:17 (2)    
3 Lars Persson Väsby OK 29:24 07:25 (11) 02:26 (17) 02:36 (13) 04:25 (3) 03:20 (6) 02:21 (4) 01:32 (14) 02:22 (8)                                 02:57 (10) Lars Persson Väsby OK
        07:25 (11) 09:51 (8) 12:27 (6) 16:52 (5) 20:12 (3) 22:33 (3) 24:05 (3) 26:27 (3)                                 29:24 (3)    
4 Andries Swart South African Juniors 29:37 10:21 (42) 02:24 (16) 02:53 (20) 04:40 (4) 02:44 (1) 02:06 (2) 01:03 (1) 01:36 (1)                                 01:50 (1) Andries Swart South African Juniors
        10:21 (42) 12:45 (37) 15:38 (37) 20:18 (17) 23:02 (9) 25:08 (8) 26:11 (7) 27:47 (7)                                 29:37 (4)    
5 Sven-Erik Widin OK Österåker 29:54 06:01 (4) 02:04 (7) 02:24 (6) 05:04 (8) 04:46 (32) 02:50 (25) 01:23 (6) 02:24 (12)                                 02:58 (11) Sven-Erik Widin OK Österåker
        06:01 (4) 08:05 (4) 10:29 (3) 15:33 (3) 20:19 (4) 23:09 (4) 24:32 (4) 26:56 (4)                                 29:54 (5)    
6 Tord Jonsson Klubblös 30:38 06:51 (7) 02:10 (8) 02:42 (15) 05:29 (14) 03:43 (10) 02:48 (20) 01:30 (13) 02:31 (16)                                 02:54 (8) Tord Jonsson Klubblös
        06:51 (7) 09:01 (5) 11:43 (5) 17:12 (6) 20:55 (5) 23:43 (6) 25:13 (5) 27:44 (6)                                 30:38 (6)    
7 Ulf Eskilsson OK Södertörn 30:41 06:47 (5) 02:15 (11) 02:22 (4) 05:13 (9) 04:29 (26) 02:27 (10) 01:47 (24) 02:19 (6)                                 03:02 (13) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        06:47 (5) 09:02 (6) 11:24 (4) 16:37 (4) 21:06 (6) 23:33 (5) 25:20 (6) 27:39 (5)                                 30:41 (7)    
8 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 31:31 09:55 (38) 02:00 (3) 02:59 (23) 04:55 (6) 03:06 (3) 02:08 (3) 01:27 (12) 02:19 (6)                                 02:42 (6) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        09:55 (38) 11:55 (32) 14:54 (27) 19:49 (12) 22:55 (7) 25:03 (7) 26:30 (8) 28:49 (8)                                 31:31 (8)    
8 Bernt Eriksson Spårvägens OK 31:31 11:06 (48) 01:51 (2) 02:11 (2) 04:19 (2) 03:33 (8) 02:22 (6) 01:33 (15) 02:02 (2)                                 02:34 (3) Bernt Eriksson Spårvägens OK
        11:06 (48) 12:57 (40) 15:08 (29) 19:27 (9) 23:00 (8) 25:22 (9) 26:55 (9) 28:57 (9)                                 31:31 (8)    
10 Stig Lindskog Visborgs OK 32:09 08:38 (25) 02:17 (13) 02:56 (21) 06:22 (21) 03:06 (3) 02:23 (9) 01:24 (7) 02:23 (10)                                 02:40 (4) Stig Lindskog Visborgs OK
        08:38 (25) 10:55 (18) 13:51 (16) 20:13 (15) 23:19 (11) 25:42 (10) 27:06 (10) 29:29 (10)                                 32:09 (10)    
11 Roland Bolin Snättringe SK 32:37 08:48 (27) 02:03 (5) 02:25 (8) 04:58 (7) 04:50 (34) 02:39 (14) 01:26 (8) 02:27 (15)                                 03:01 (12) Roland Bolin Snättringe SK
        08:48 (27) 10:51 (17) 13:16 (8) 18:14 (7) 23:04 (10) 25:43 (11) 27:09 (11) 29:36 (11)                                 32:37 (11)    
12 Eva Andersson OK Södertörn 34:02 07:31 (12) 02:57 (42) 03:22 (34) 05:22 (11) 05:16 (46) 02:48 (20) 01:22 (4) 02:31 (16)                                 02:53 (7) Eva Andersson OK Södertörn
        07:31 (12) 10:28 (13) 13:50 (15) 19:12 (8) 24:28 (16) 27:16 (14) 28:38 (14) 31:09 (15)                                 34:02 (12)    
13 Sigrid Blom Tullinge SK 34:26 09:29 (35) 02:18 (15) 02:36 (13) 05:23 (12) 04:05 (20) 02:45 (17) 01:51 (31) 02:31 (16)                                 03:28 (21) Sigrid Blom Tullinge SK
        09:29 (35) 11:47 (31) 14:23 (24) 19:46 (10) 23:51 (12) 26:36 (12) 28:27 (12) 30:58 (13)                                 34:26 (13)    
14 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 34:38 05:16 (3) 02:35 (21) 05:53 (60) 06:32 (25) 04:03 (18) 03:16 (39) 01:14 (3) 02:08 (3)                                 03:41 (25) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        05:16 (3) 07:51 (3) 13:44 (14) 20:16 (16) 24:19 (14) 27:35 (17) 28:49 (15) 30:57 (12)                                 34:38 (14)    
15 Christina Larsson Söders SOL Tyresö 34:55 08:40 (26) 02:38 (23) 02:42 (15) 06:04 (17) 03:57 (14) 02:48 (19) 01:44 (23) 02:35 (22)                                 03:47 (30) Christina Larsson Söders SOL Tyresö
        08:40 (26) 11:18 (24) 14:00 (18) 20:04 (14) 24:01 (13) 26:49 (13) 28:33 (13) 31:08 (14)                                 34:55 (15)    
16 Ann Sjöberg EIF 35:25 07:02 (8) 02:55 (38) 03:35 (43) 07:08 (36) 04:16 (23) 02:51 (27) 01:40 (19) 02:23 (10)                                 03:35 (23) Ann Sjöberg EIF
        07:02 (8) 09:57 (10) 13:32 (11) 20:40 (21) 24:56 (20) 27:47 (18) 29:27 (18) 31:50 (17)                                 35:25 (16)    
17 Berit Lindunger Haninge SOK 35:32 07:45 (15) 02:44 (29) 03:41 (47) 06:25 (23) 03:53 (13) 03:03 (31) 01:42 (22) 02:33 (19)                                 03:46 (28) Berit Lindunger Haninge SOK
        07:45 (15) 10:29 (14) 14:10 (21) 20:35 (20) 24:28 (16) 27:31 (16) 29:13 (16) 31:46 (16)                                 35:32 (17)    
18 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 35:54 06:48 (6) 03:09 (52) 03:06 (26) 08:52 (53) 03:45 (11) 02:41 (15) 01:40 (19) 02:35 (22)                                 03:18 (19) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        06:48 (6) 09:57 (9) 13:03 (7) 21:55 (26) 25:40 (23) 28:21 (21) 30:01 (19) 32:36 (19)                                 35:54 (18)    
19 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 36:09 09:01 (30) 02:17 (13) 03:06 (26) 05:32 (15) 04:25 (24) 03:07 (32) 01:55 (34) 03:00 (37)                                 03:46 (28) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        09:01 (30) 11:18 (24) 14:24 (25) 19:56 (13) 24:21 (15) 27:28 (15) 29:23 (17) 32:23 (18)                                 36:09 (19)    
20 Lars-Erik Lindell Väsby OK 37:23 07:09 (9) 02:48 (33) 03:22 (34) 06:28 (24) 04:55 (38) 03:40 (48) 01:58 (37) 03:01 (38)                                 04:02 (36) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        07:09 (9) 09:57 (9) 13:19 (9) 19:47 (11) 24:42 (18) 28:22 (22) 30:20 (20) 33:21 (20)                                 37:23 (20)    
21 Levin Svedberg Sundbybergs IK 37:24 07:09 (9) 02:31 (20) 07:49 (61) 05:23 (12) 04:02 (17) 02:42 (16) 01:55 (34) 02:36 (24)                                 03:17 (18) Levin Svedberg Sundbybergs IK
        07:09 (9) 09:40 (7) 17:29 (45) 22:52 (32) 26:54 (25) 29:36 (23) 31:31 (23) 34:07 (23)                                 37:24 (21)    
22 Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK 37:33 08:13 (20) 02:56 (40) 03:25 (39) 06:21 (20) 04:11 (22) 02:53 (28) 03:08 (58) 02:39 (26)                                 03:47 (30) Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK
        08:13 (20) 11:09 (22) 14:34 (26) 20:55 (23) 25:06 (21) 27:59 (19) 31:07 (22) 33:46 (21)                                 37:33 (22)    
23 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 37:52 07:31 (12) 02:41 (26) 03:24 (38) 06:44 (28) 04:33 (27) 03:17 (40) 02:35 (54) 03:04 (41)                                 04:03 (39) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        07:31 (12) 10:12 (12) 13:36 (13) 20:20 (18) 24:53 (19) 28:10 (20) 30:45 (21) 33:49 (22)                                 37:52 (23)    
24 Hans Svensson Skogsluffarna 39:08 13:37 (51) 02:14 (10) 02:29 (9) 05:44 (16) 04:01 (15) 02:49 (23) 02:14 (45) 02:51 (31)                                 03:09 (14) Hans Svensson Skogsluffarna
        13:37 (51) 15:51 (50) 18:20 (47) 24:04 (38) 28:05 (31) 30:54 (28) 33:08 (28) 35:59 (26)                                 39:08 (24)    
25 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 39:11 08:32 (22) 02:28 (18) 02:22 (4) 12:47 (59) 03:14 (5) 02:48 (19) 01:26 (8) 02:25 (13)                                 03:09 (14) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        08:32 (22) 11:00 (20) 13:22 (10) 26:09 (42) 29:23 (37) 32:11 (36) 33:37 (30) 36:02 (27)                                 39:11 (25)    
26 Carl Lang OK Österåker 39:32 07:50 (16) 02:44 (29) 02:59 (23) 08:17 (46) 04:52 (36) 03:09 (33) 02:14 (45) 03:25 (48)                                 04:02 (36) Carl Lang OK Österåker
        07:50 (16) 10:34 (15) 13:33 (12) 21:50 (25) 26:42 (24) 29:51 (25) 32:05 (25) 35:30 (25)                                 39:32 (26)    
27 Sverker Tirén Hellas Orientering 39:46 07:51 (17) 03:19 (55) 02:48 (18) 06:44 (28) 04:46 (32) 04:14 (56) 01:54 (32) 04:37 (60)                                 03:33 (22) Sverker Tirén Hellas Orientering
        07:51 (17) 11:10 (23) 13:58 (17) 20:42 (22) 25:28 (22) 29:42 (24) 31:36 (24) 36:13 (30)                                 39:46 (27)    
28 Inger Pahlén Söders-Tyresö 39:58 16:05 (59) 02:16 (12) 02:30 (10) 04:52 (5) 03:34 (9) 02:33 (13) 01:48 (25) 02:33 (19)                                 03:47 (30) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        16:05 (59) 18:21 (57) 20:51 (54) 25:43 (41) 29:17 (36) 31:50 (34) 33:38 (31) 36:11 (29)                                 39:58 (28)    
29 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 40:09 09:24 (34) 02:47 (32) 03:25 (39) 08:08 (44) 04:34 (28) 02:55 (29) 02:00 (39) 02:51 (31)                                 04:05 (42) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        09:24 (34) 12:11 (35) 15:36 (36) 23:44 (35) 28:18 (32) 31:13 (30) 33:13 (29) 36:04 (28)                                 40:09 (29)    
30 Gunnel Balck IFK Enskede 40:26 09:01 (30) 02:41 (26) 03:28 (41) 06:47 (31) 05:04 (43) 03:14 (38) 02:07 (42) 02:49 (30)                                 05:15 (61) Gunnel Balck IFK Enskede
        09:01 (30) 11:42 (30) 15:10 (30) 21:57 (27) 27:01 (26) 30:15 (26) 32:22 (26) 35:11 (24)                                 40:26 (30)    
31 Hans Eriksson Hellas Orientering 40:30 07:44 (14) 02:56 (39) 03:23 (36) 08:04 (42) 07:20 (56) 03:27 (45) 01:34 (17) 02:37 (25)                                 03:25 (20) Hans Eriksson Hellas Orientering
        07:44 (14) 10:40 (16) 14:03 (19) 22:07 (28) 29:27 (38) 32:54 (39) 34:28 (35) 37:05 (33)                                 40:30 (31)    
32 Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 40:41 10:06 (39) 02:56 (39) 02:57 (22) 06:54 (33) 04:50 (34) 03:10 (35) 02:00 (39) 03:25 (48)                                 04:23 (49) Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK
        10:06 (39) 13:02 (41) 15:59 (38) 22:53 (33) 27:43 (30) 30:53 (27) 32:53 (27) 36:18 (31)                                 40:41 (32)    
33 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 41:03 08:57 (29) 02:59 (45) 03:11 (30) 08:40 (52) 04:35 (29) 03:09 (33) 02:27 (51) 02:59 (36)                                 04:06 (43) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        08:57 (29) 11:56 (33) 15:07 (28) 23:47 (37) 28:22 (33) 31:31 (32) 33:58 (33) 36:57 (32)                                 41:03 (33)    
34 Jan Brundell Solna OK 41:40 09:32 (36) 03:14 (54) 03:37 (45) 08:15 (45) 04:57 (39) 02:49 (23) 02:16 (47) 03:11 (44)                                 03:49 (34) Jan Brundell Solna OK
        09:32 (36) 12:46 (38) 16:23 (40) 24:38 (39) 29:35 (39) 32:24 (38) 34:40 (39) 37:51 (37)                                 41:40 (34)    
35 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 42:11 09:18 (33) 02:59 (45) 03:14 (33) 06:11 (19) 05:39 (48) 03:44 (49) 02:51 (57) 03:56 (56)                                 04:19 (47) Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
        09:18 (33) 12:17 (36) 15:31 (35) 21:42 (24) 27:21 (27) 31:05 (29) 33:56 (32) 37:52 (38)                                 42:11 (35)    
36 Viviann Andersson Snättringe SK 42:26 10:49 (46) 02:43 (28) 03:29 (42) 06:44 (28) 05:12 (44) 03:22 (42) 02:12 (44) 02:54 (34)                                 05:01 (58) Viviann Andersson Snättringe SK
        10:49 (46) 13:32 (44) 17:01 (42) 23:45 (36) 28:57 (35) 32:19 (37) 34:31 (37) 37:25 (34)                                 42:26 (36)    
37 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 42:32 08:13 (20) 02:49 (35) 03:12 (31) 08:06 (43) 05:02 (42) 04:03 (52) 03:12 (59) 03:10 (43)                                 04:45 (55) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        08:13 (20) 11:02 (21) 14:14 (23) 22:20 (30) 27:22 (28) 31:25 (31) 34:37 (38) 37:47 (35)                                 42:32 (37)    
38 Yngve Hedberg Snättringe SK 42:58 10:07 (40) 02:48 (33) 03:09 (29) 06:42 (27) 04:45 (31) 04:09 (55) 02:28 (52) 03:42 (54)                                 05:08 (59) Yngve Hedberg Snättringe SK
        10:07 (40) 12:55 (39) 16:04 (39) 22:46 (31) 27:31 (29) 31:40 (33) 34:08 (34) 37:50 (36)                                 42:58 (38)    
39 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 43:04 09:04 (32) 03:03 (48) 03:23 (36) 06:37 (26) 07:52 (57) 04:54 (61) 01:50 (30) 02:41 (28)                                 03:40 (24) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        09:04 (32) 12:07 (34) 15:30 (34) 22:07 (28) 29:59 (40) 34:53 (42) 36:43 (41) 39:24 (40)                                 43:04 (39)    
40 Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK 43:21 07:59 (18) 03:23 (59) 03:55 (52) 08:17 (46) 04:54 (37) 03:39 (47) 02:22 (50) 03:56 (56)                                 04:56 (57) Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK
        07:59 (18) 11:22 (27) 15:17 (31) 23:34 (34) 28:28 (34) 32:07 (35) 34:29 (36) 38:25 (39)                                 43:21 (40)    
41 Bror Wahlberg Haninge SOK 44:04 08:34 (23) 03:03 (48) 03:46 (48) 12:30 (58) 04:36 (30) 03:13 (37) 01:48 (25) 02:47 (29)                                 03:47 (30) Bror Wahlberg Haninge SOK
        08:34 (23) 11:37 (29) 15:23 (32) 27:53 (49) 32:29 (44) 35:42 (44) 37:30 (42) 40:17 (42)                                 44:04 (41)    
42 Bo Eklind Klubblös 44:07 14:15 (53) 02:29 (19) 03:00 (25) 08:28 (49) 04:06 (21) 02:32 (12) 01:49 (27) 02:53 (33)                                 04:35 (52) Bo Eklind Klubblös
        14:15 (53) 16:44 (52) 19:44 (52) 28:12 (51) 32:18 (43) 34:50 (41) 36:39 (40) 39:32 (41)                                 44:07 (42)    
43 Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK 45:29 10:10 (41) 03:21 (58) 04:09 (54) 08:29 (50) 06:04 (51) 03:25 (44) 02:17 (48) 03:12 (45)                                 04:22 (48) Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK
        10:10 (41) 13:31 (43) 17:40 (46) 26:09 (42) 32:13 (42) 35:38 (43) 37:55 (43) 41:07 (43)                                 45:29 (43)    
44 Bo Svedman Nynäshamns OK 45:30 10:42 (45) 02:57 (43) 03:12 (31) 07:52 (41) 05:40 (49) 04:22 (58) 03:15 (61) 03:28 (50)                                 04:02 (36) Bo Svedman Nynäshamns OK
        10:42 (45) 13:39 (46) 16:51 (41) 24:43 (40) 30:23 (41) 34:45 (40) 38:00 (44) 41:28 (44)                                 45:30 (44)    
45 Errol Wicksell Hellas Orientering 46:26 10:30 (43) 03:04 (50) 03:40 (46) 09:39 (54) 07:02 (55) 03:30 (46) 01:49 (27) 03:03 (39)                                 04:09 (44) Errol Wicksell Hellas Orientering
        10:30 (43) 13:34 (45) 17:14 (43) 26:53 (47) 33:55 (48) 37:25 (48) 39:14 (46) 42:17 (46)                                 46:26 (45)    
46 Erik-Olov Cloth Tullinge SK 46:42 14:33 (56) 02:57 (42) 03:47 (49) 07:31 (39) 04:57 (39) 03:23 (43) 01:54 (32) 03:05 (42)                                 04:35 (52) Erik-Olov Cloth Tullinge SK
        14:33 (56) 17:30 (56) 21:17 (57) 28:48 (53) 33:45 (47) 37:08 (46) 39:02 (45) 42:07 (45)                                 46:42 (46)    
47 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 47:54 23:18 (61) 02:03 (5) 02:30 (10) 07:23 (38) 03:23 (7) 02:22 (6) 01:35 (18) 02:25 (13)                                 02:55 (9) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        23:18 (61) 25:21 (61) 27:51 (60) 35:14 (58) 38:37 (54) 40:59 (53) 42:34 (53) 44:59 (52)                                 47:54 (47)    
48 Alf Persson OK Österåker 48:07 08:34 (23) 02:44 (29) 02:52 (19) 06:10 (18) 15:54 (62) 03:00 (30) 01:40 (19) 03:03 (39)                                 04:10 (46) Alf Persson OK Österåker
        08:34 (23) 11:18 (24) 14:10 (21) 20:20 (18) 36:14 (52) 39:14 (51) 40:54 (50) 43:57 (49)                                 48:07 (48)    
49 Sonja Sundell Sundbybergs IK 48:09 14:12 (52) 02:52 (37) 03:51 (50) 06:58 (34) 04:58 (41) 04:25 (60) 02:42 (55) 03:16 (46)                                 04:55 (56) Sonja Sundell Sundbybergs IK
        14:12 (52) 17:04 (54) 20:55 (56) 27:53 (49) 32:51 (45) 37:16 (47) 39:58 (48) 43:14 (47)                                 48:09 (49)    
50 Björn Stolt OK Ravinen 48:24 23:59 (62) 02:12 (9) 02:30 (11) 06:24 (22) 03:51 (12) 02:31 (11) 01:26 (8) 02:22 (8)                                 03:09 (14) Björn Stolt OK Ravinen
        23:59 (62) 26:11 (62) 28:41 (61) 35:05 (57) 38:56 (56) 41:27 (55) 42:53 (54) 45:15 (53)                                 48:24 (50)    
51 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 48:25 16:47 (60) 03:05 (51) 03:54 (51) 08:20 (48) 04:26 (25) 03:44 (49) 01:33 (15) 02:55 (35)                                 03:41 (25) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        16:47 (60) 19:52 (60) 23:46 (59) 32:06 (56) 36:32 (53) 40:16 (52) 41:49 (52) 44:44 (50)                                 48:25 (51)    
52 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 49:07 10:49 (46) 03:31 (61) 04:41 (59) 07:10 (37) 06:46 (53) 03:59 (51) 03:21 (62) 03:31 (51)                                 05:19 (62) Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        10:49 (46) 14:20 (47) 19:01 (48) 26:11 (44) 32:57 (46) 36:56 (45) 40:17 (49) 43:48 (48)                                 49:07 (52)    
53 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 49:23 13:18 (50) 03:20 (56) 04:15 (56) 07:48 (40) 05:57 (50) 04:05 (53) 02:28 (52) 03:41 (53)                                 04:31 (51) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        13:18 (50) 16:38 (51) 20:53 (55) 28:41 (52) 34:38 (49) 38:43 (50) 41:11 (51) 44:52 (51)                                 49:23 (53)    
54 Lars Andersson Skogsluffarnas OK 49:25 09:50 (37) 03:20 (56) 04:10 (55) 12:03 (56) 05:18 (47) 03:12 (36) 02:04 (41) 05:25 (62)                                 04:03 (39) Lars Andersson Skogsluffarnas OK
        09:50 (37) 13:10 (42) 17:20 (44) 29:23 (54) 34:41 (50) 37:53 (49) 39:57 (47) 45:22 (54)                                 49:25 (54)    
55 Kurt Kissling Vaxholms OK 49:55 08:07 (19) 02:51 (36) 03:08 (28) 22:11 (62) 04:04 (19) 02:22 (6) 01:26 (8) 02:33 (19)                                 03:13 (17) Kurt Kissling Vaxholms OK
        08:07 (19) 10:58 (19) 14:06 (20) 36:17 (60) 40:21 (57) 42:43 (57) 44:09 (56) 46:42 (56)                                 49:55 (55)    
56 Lennart Sjöstål Klubblös 50:25 15:24 (58) 03:01 (47) 03:36 (44) 09:59 (55) 06:52 (54) 03:20 (41) 01:49 (27) 02:40 (27)                                 03:44 (27) Lennart Sjöstål Klubblös
        15:24 (58) 18:25 (58) 22:01 (58) 32:00 (55) 38:52 (55) 42:12 (56) 44:01 (55) 46:41 (55)                                 50:25 (56)    
57 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 53:22 10:35 (44) 04:04 (62) 04:31 (58) 08:39 (51) 07:58 (58) 05:15 (62) 03:14 (60) 04:29 (59)                                 04:37 (54) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        10:35 (44) 14:39 (48) 19:10 (49) 27:49 (48) 35:47 (51) 41:02 (54) 44:16 (57) 48:45 (57)                                 53:22 (57)    
58 Staffan Melinder Tullinge SK 53:53 14:24 (54) 02:38 (23) 02:24 (6) 06:58 (34) 14:48 (61) 02:50 (25) 01:58 (37) 03:49 (55)                                 04:04 (41) Staffan Melinder Tullinge SK
        14:24 (54) 17:02 (53) 19:26 (51) 26:24 (45) 41:12 (58) 44:02 (58) 46:00 (59) 49:49 (58)                                 53:53 (58)    
59 Kerstin Pettersson Tullinge SK 54:16 14:28 (55) 02:38 (24) 02:45 (17) 06:51 (32) 14:35 (60) 02:45 (17) 01:57 (36) 04:08 (58)                                 04:09 (44) Kerstin Pettersson Tullinge SK
        14:28 (55) 17:06 (55) 19:51 (53) 26:42 (46) 41:17 (59) 44:02 (58) 45:59 (58) 50:07 (59)                                 54:16 (59)    
60 Margaretha Nylund OK Södertörn 56:28 11:32 (49) 03:11 (53) 04:30 (57) 16:46 (60) 06:27 (52) 04:14 (56) 02:17 (48) 03:31 (51)                                 04:00 (35) Margaretha Nylund OK Södertörn
        11:32 (49) 14:43 (49) 19:13 (50) 35:59 (59) 42:26 (60) 46:40 (60) 48:57 (60) 52:28 (60)                                 56:28 (60)    
61 Sven Jansson Snättringe SK 61:54 08:53 (28) 02:37 (22) 03:56 (53) 21:07 (61) 09:58 (59) 04:08 (54) 02:44 (56) 03:19 (47)                                 05:12 (60) Sven Jansson Snättringe SK
        08:53 (28) 11:30 (28) 15:26 (33) 36:33 (61) 46:31 (61) 50:39 (61) 53:23 (61) 56:42 (61)                                 61:54 (61)    
62 Mats Halvarez Klubblös 65:05 15:23 (57) 03:24 (60) 12:44 (62) 12:28 (57) 05:12 (44) 04:24 (59) 02:08 (43) 04:52 (61)                                 04:30 (50) Mats Halvarez Klubblös
        15:23 (57) 18:47 (59) 31:31 (62) 43:59 (62) 49:11 (62) 53:35 (62) 55:43 (62) 60:35 (62)                                 65:05 (62)    
- Benny Alfordsson Tullinge SK 35:18 06:42   02:34   04:04   05:46   04:08   02:37   06:02                                       03:25   Benny Alfordsson Tullinge SK
        06:42   09:16   13:20   19:06   23:14   25:51   31:53                                       35:18      
- Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 40:00 10:35   02:24   03:23   07:00   05:13   03:31   02:07                                       05:47   Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        10:35   12:59   16:22   23:22   28:35   32:06   34:13                                       40:00