Sträcktider Orminge, Nacka                                                                    
  20160420 Svarta tider är sträcktider                                                                
    Blå tider är från start                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                
                                                                           
Plac Bana A - 5,2 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana A - 5,2 km Klubb
1 Mårten Frendelius Bernadotte Gym  37:13 01:11 (1) 02:07 (2) 01:47 (1) 01:50 (3) 02:34 (3) 02:50 (3) 05:22 (1) 03:01 (3) 03:07 (1) 03:24 (2) 01:57 (1) 01:40 (1) 02:46 (6) 01:49 (3) 00:58 (1) 00:50 (8) Mårten Frendelius Bernadotte Gym 
        01:11 (1) 03:18 (1) 05:05 (1) 06:55 (1) 09:29 (2) 12:19 (2) 17:41 (1) 20:42 (2) 23:49 (1) 27:13 (2) 29:10 (1) 30:50 (1) 33:36 (1) 35:25 (1) 36:23 (1) 37:13 (1)    
2 Casper Giding Kamrat och IF KIF 37:54 01:28 (5) 02:00 (1) 01:51 (4) 01:47 (2) 02:36 (4) 02:30 (1) 05:37 (2) 02:39 (1) 03:21 (4) 03:23 (1) 02:44 (9) 01:56 (4) 02:38 (2) 01:43 (1) 00:59 (3) 00:42 (3) Casper Giding Kamrat och IF KIF
        01:28 (5) 03:28 (2) 05:19 (2) 07:06 (3) 09:42 (3) 12:12 (1) 17:49 (2) 20:28 (1) 23:49 (1) 27:12 (1) 29:56 (2) 31:52 (2) 34:30 (2) 36:13 (2) 37:12 (2) 37:54 (2)    
3 Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF 39:16 01:13 (2) 02:17 (6) 01:56 (6) 01:33 (1) 02:27 (1) 02:58 (6) 05:46 (5) 03:14 (5) 03:12 (3) 04:33 (10) 01:58 (2) 01:59 (6) 02:43 (4) 01:45 (2) 01:02 (6) 00:40 (1) Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF
        01:13 (2) 03:30 (3) 05:26 (3) 06:59 (2) 09:26 (1) 12:24 (3) 18:10 (3) 21:24 (3) 24:36 (3) 29:09 (3) 31:07 (3) 33:06 (4) 35:49 (4) 37:34 (3) 38:36 (3) 39:16 (3)    
4 Erik Sundberg Stora Tuna OK 39:48 01:29 (6) 02:07 (2) 01:56 (6) 02:15 (8) 02:31 (2) 02:42 (2) 05:41 (3) 02:51 (2) 04:12 (9) 03:28 (3) 01:59 (3) 01:49 (2) 02:45 (5) 02:14 (9) 01:02 (6) 00:47 (5) Erik Sundberg Stora Tuna OK
        01:29 (6) 03:36 (5) 05:32 (5) 07:47 (5) 10:18 (5) 13:00 (4) 18:41 (4) 21:32 (4) 25:44 (4) 29:12 (4) 31:11 (4) 33:00 (3) 35:45 (3) 37:59 (4) 39:01 (4) 39:48 (4)    
5 John Hartley Söders-Tyresö 40:40 01:20 (3) 02:15 (5) 01:51 (4) 02:02 (7) 02:46 (6) 02:56 (5) 05:42 (4) 03:57 (11) 03:09 (2) 03:38 (4) 02:26 (6) 01:57 (5) 02:55 (7) 01:59 (5) 01:05 (8) 00:42 (2) John Hartley Söders-Tyresö
        01:20 (3) 03:35 (4) 05:26 (3) 07:28 (4) 10:14 (4) 13:10 (5) 18:52 (5) 22:49 (5) 25:58 (5) 29:36 (5) 32:02 (5) 33:59 (5) 36:54 (5) 38:53 (5) 39:58 (5) 40:40 (5)    
6 Nick Barrable OK Ravinen 41:43 01:22 (4) 02:36 (9) 02:35 (10) 01:55 (5) 02:48 (7) 02:51 (4) 05:55 (6) 03:20 (6) 03:29 (5) 04:04 (7) 02:11 (4) 02:21 (10) 02:40 (3) 01:49 (3) 01:00 (4) 00:47 (5) Nick Barrable OK Ravinen
        01:22 (4) 03:58 (6) 06:33 (8) 08:28 (8) 11:16 (8) 14:07 (7) 20:02 (6) 23:22 (6) 26:51 (6) 30:55 (6) 33:06 (6) 35:27 (6) 38:07 (6) 39:56 (6) 40:56 (6) 41:43 (6)    
7 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 45:03 01:50 (8) 02:17 (6) 01:49 (2) 01:52 (4) 02:36 (4) 03:22 (7) 09:03 (12) 03:46 (10) 03:35 (6) 03:45 (5) 02:16 (5) 01:55 (3) 03:03 (9) 01:59 (5) 01:00 (4) 00:55 (10) Björn-Ove Pettersson Attunda OK
        01:50 (8) 04:07 (7) 05:56 (6) 07:48 (6) 10:24 (6) 13:46 (6) 22:49 (8) 26:35 (8) 30:10 (8) 33:55 (8) 36:11 (7) 38:06 (7) 41:09 (7) 43:08 (7) 44:08 (7) 45:03 (7)    
8 Linda Sjögren Kamrat och IF KIF 47:35 02:01 (13) 02:08 (4) 01:50 (3) 01:57 (6) 02:58 (9) 03:30 (8) 07:18 (7) 03:02 (4) 03:54 (7) 04:09 (8) 04:06 (14) 02:17 (7) 03:42 (11) 02:48 (12) 01:06 (9) 00:49 (7) Linda Sjögren Kamrat och IF KIF
        02:01 (13) 04:09 (8) 05:59 (7) 07:56 (7) 10:54 (7) 14:24 (8) 21:42 (7) 24:44 (7) 28:38 (7) 32:47 (7) 36:53 (8) 39:10 (8) 42:52 (8) 45:40 (8) 46:46 (8) 47:35 (8)    
9 Lars Gerhardsson Attunda OK 49:51 01:54 (10) 02:40 (10) 02:30 (9) 02:38 (10) 02:54 (8) 03:34 (9) 08:53 (10) 03:30 (8) 04:37 (11) 04:29 (9) 02:34 (8) 02:22 (12) 03:01 (8) 02:08 (8) 01:13 (10) 00:54 (9) Lars Gerhardsson Attunda OK
        01:54 (10) 04:34 (10) 07:04 (9) 09:42 (9) 12:36 (9) 16:10 (9) 25:03 (9) 28:33 (9) 33:10 (9) 37:39 (9) 40:13 (9) 42:35 (9) 45:36 (9) 47:44 (9) 48:57 (9) 49:51 (9)    
10 Emil Wipp Järla Orientering 50:20 01:43 (7) 03:34 (14) 02:58 (12) 02:24 (9) 03:23 (12) 05:08 (14) 08:14 (9) 03:25 (7) 04:19 (10) 03:46 (6) 02:46 (10) 02:18 (8) 02:35 (1) 02:07 (7) 00:58 (1) 00:42 (2) Emil Wipp Järla Orientering
        01:43 (7) 05:17 (13) 08:15 (13) 10:39 (10) 14:02 (10) 19:10 (11) 27:24 (11) 30:49 (10) 35:08 (10) 38:54 (10) 41:40 (10) 43:58 (10) 46:33 (10) 48:40 (10) 49:38 (10) 50:20 (10)    
11 Christian Olsson OK Ravinen 54:10 01:55 (11) 02:34 (8) 02:45 (11) 04:42 (14) 03:14 (10) 04:14 (11) 07:48 (8) 04:23 (12) 04:06 (8) 05:05 (12) 02:30 (7) 02:20 (9) 03:28 (10) 02:14 (9) 01:20 (11) 01:32 (14) Christian Olsson OK Ravinen
        01:55 (11) 04:29 (9) 07:14 (11) 11:56 (13) 15:10 (12) 19:24 (12) 27:12 (10) 31:35 (12) 35:41 (11) 40:46 (11) 43:16 (11) 45:36 (11) 49:04 (11) 51:18 (11) 52:38 (11) 54:10 (11)    
12 Leif Åkerblom OK Österåker 57:04 01:57 (12) 02:59 (13) 02:16 (8) 04:13 (13) 03:16 (11) 03:51 (10) 09:18 (13) 03:31 (9) 05:07 (13) 06:19 (14) 02:54 (11) 02:21 (10) 03:42 (11) 02:51 (13) 01:30 (12) 00:59 (12) Leif Åkerblom OK Österåker
        01:57 (12) 04:56 (12) 07:12 (10) 11:25 (12) 14:41 (11) 18:32 (10) 27:50 (12) 31:21 (11) 36:28 (12) 42:47 (12) 45:41 (12) 48:02 (12) 51:44 (12) 54:35 (12) 56:05 (12) 57:04 (12)    
13 Paul Norén OK Södertörn 59:46 01:52 (9) 02:57 (12) 03:20 (14) 02:51 (11) 04:13 (13) 04:32 (12) 09:01 (11) 05:02 (14) 04:54 (12) 04:56 (11) 03:15 (12) 02:32 (13) 04:59 (14) 02:47 (11) 01:37 (14) 00:58 (11) Paul Norén OK Södertörn
        01:52 (9) 04:49 (11) 08:09 (12) 11:00 (11) 15:13 (13) 19:45 (13) 28:46 (13) 33:48 (13) 38:42 (13) 43:38 (13) 46:53 (13) 49:25 (13) 54:24 (13) 57:11 (13) 58:48 (13) 59:46 (13)    
14 Jan Dahlin Hellas Orientering 65:45 02:58 (14) 02:55 (11) 03:10 (13) 02:55 (12) 05:45 (14) 04:47 (13) 09:47 (14) 04:31 (13) 05:58 (14) 05:35 (13) 03:57 (13) 02:56 (14) 04:26 (13) 03:14 (14) 01:32 (13) 01:19 (13) Jan Dahlin Hellas Orientering
        02:58 (14) 05:53 (14) 09:03 (14) 11:58 (14) 17:43 (14) 22:30 (14) 32:17 (14) 36:48 (14) 42:46 (14) 48:21 (14) 52:18 (14) 55:14 (14) 59:40 (14) 62:54 (14) 64:26 (14) 65:45 (14)    
- Claes Andersson OK Södertörn 62:08 03:12   03:18   02:24   02:18   04:01   03:38   20:37   05:24   03:50   02:52   03:34   04:36   01:21           01:03   Claes Andersson OK Södertörn
        03:12   06:30   08:54   11:12   15:13   18:51   39:28   44:52   48:42   51:34   55:08   59:44   61:05           62:08      
- Reijo Korhonen Haninge SOK 64:11 01:43   03:53   03:04   03:03   04:35   03:20   07:54   05:52   04:51   04:18   05:53   02:51   06:47   03:11       02:56   Reijo Korhonen Haninge SOK
        01:43   05:36   08:40   11:43   16:18   19:38   27:32   33:24   38:15   42:33   48:26   51:17   58:04   61:15       64:11      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                   Mål   Bana B - 4,3 km Klubb
1 Dan Klang Haninge SOK 42:39 02:27 (2) 04:43 (3) 04:30 (21) 02:57 (1) 06:57 (2) 03:08 (14) 03:34 (2) 05:11 (3) 02:44 (3) 04:26 (2) 01:08 (1)                 00:54 (4) Dan Klang Haninge SOK
        02:27 (2) 07:10 (2) 11:40 (4) 14:37 (2) 21:34 (1) 24:42 (1) 28:16 (1) 33:27 (2) 36:11 (2) 40:37 (2) 41:45 (2)                 42:39 (1)    
2 Åke Wansölin Söders-Tyresö 42:41 03:06 (22) 04:51 (4) 03:25 (1) 03:50 (12) 07:10 (3) 02:39 (3) 03:16 (1) 05:01 (2) 02:42 (2) 04:12 (1) 01:32 (19)                 00:57 (6) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        03:06 (22) 07:57 (5) 11:22 (2) 15:12 (5) 22:22 (3) 25:01 (2) 28:17 (2) 33:18 (1) 36:00 (1) 40:12 (1) 41:44 (1)                 42:41 (2)    
3 Gunnar Ehn Tullinge SK 46:08 02:38 (6) 05:19 (7) 03:44 (4) 03:12 (2) 06:52 (1) 03:21 (20) 03:54 (3) 05:28 (4) 03:01 (6) 06:25 (29) 01:22 (10)                 00:52 (2) Gunnar Ehn Tullinge SK
        02:38 (6) 07:57 (5) 11:41 (5) 14:53 (4) 21:45 (2) 25:06 (3) 29:00 (3) 34:28 (3) 37:29 (3) 43:54 (3) 45:16 (3)                 46:08 (3)    
4 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 46:52 02:43 (9) 04:27 (2) 04:27 (18) 03:13 (3) 07:59 (5) 03:40 (25) 05:08 (24) 05:29 (5) 02:52 (5) 04:45 (4) 01:14 (2)                 00:55 (5) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL
        02:43 (9) 07:10 (2) 11:37 (3) 14:50 (3) 22:49 (4) 26:29 (4) 31:37 (5) 37:06 (4) 39:58 (4) 44:43 (4) 45:57 (4)                 46:52 (4)    
5 Ingvar Svensson Bjursås OK 47:43 02:46 (11) 05:16 (6) 03:52 (5) 03:18 (5) 08:54 (16) 02:57 (9) 04:21 (7) 05:58 (15) 03:20 (10) 04:54 (6) 01:16 (5)                 00:51 (1) Ingvar Svensson Bjursås OK
        02:46 (11) 08:02 (7) 11:54 (6) 15:12 (5) 24:06 (7) 27:03 (5) 31:24 (4) 37:22 (6) 40:42 (6) 45:36 (6) 46:52 (6)                 47:43 (5)    
6 Anders Larsson Skarpnäcks OL 47:49 03:28 (27) 05:25 (9) 04:10 (10) 03:48 (11) 07:39 (4) 02:46 (6) 04:23 (8) 05:34 (7) 03:14 (8) 05:04 (12) 01:17 (6)                 01:01 (9) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        03:28 (27) 08:53 (18) 13:03 (16) 16:51 (11) 24:30 (8) 27:16 (6) 31:39 (6) 37:13 (5) 40:27 (5) 45:31 (5) 46:48 (5)                 47:49 (6)    
7 Hanna Korhonen OK Ravinen 48:32 02:58 (18) 05:30 (11) 04:29 (20) 05:12 (31) 08:09 (7) 02:26 (1) 05:00 (21) 04:47 (1) 02:27 (1) 05:17 (18) 01:17 (6)                 01:00 (8) Hanna Korhonen OK Ravinen
        02:58 (18) 08:28 (9) 12:57 (13) 18:09 (19) 26:18 (12) 28:44 (10) 33:44 (10) 38:31 (9) 40:58 (7) 46:15 (8) 47:32 (7)                 48:32 (7)    
8 Bo Hedlund IFK Enskede 48:51 02:52 (16) 05:54 (15) 04:14 (13) 04:08 (20) 08:07 (6) 02:36 (2) 04:37 (13) 05:40 (10) 03:08 (7) 04:57 (8) 01:33 (21)                 01:05 (17) Bo Hedlund IFK Enskede
        02:52 (16) 08:46 (15) 13:00 (15) 17:08 (13) 25:15 (10) 27:51 (7) 32:28 (7) 38:08 (7) 41:16 (8) 46:13 (7) 47:46 (8)                 48:51 (8)    
9 Matz Larsson Gustavsbergs OK 49:49 02:39 (7) 04:23 (1) 03:53 (6) 03:38 (8) 08:25 (12) 06:12 (34) 03:56 (4) 05:58 (15) 03:46 (17) 04:33 (3) 01:33 (21)                 00:53 (3) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        02:39 (7) 07:02 (1) 10:55 (1) 14:33 (1) 22:58 (5) 29:10 (12) 33:06 (9) 39:04 (10) 42:50 (9) 47:23 (9) 48:56 (9)                 49:49 (9)    
10 Jan Lindgren OK Södertörn 50:59 03:11 (25) 05:36 (12) 05:57 (35) 03:45 (10) 08:32 (13) 02:44 (5) 04:53 (18) 05:37 (8) 03:16 (9) 04:50 (5) 01:34 (25)                 01:04 (14) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:11 (25) 08:47 (17) 14:44 (23) 18:29 (21) 27:01 (18) 29:45 (14) 34:38 (13) 40:15 (11) 43:31 (10) 48:21 (10) 49:55 (10)                 50:59 (10)    
11 Kjell Holmberg OK Södertörn 51:23 02:35 (4) 05:28 (10) 04:25 (17) 03:53 (14) 08:58 (18) 02:49 (7) 04:33 (12) 05:38 (9) 05:27 (37) 05:10 (14) 01:21 (9)                 01:06 (19) Kjell Holmberg OK Södertörn
        02:35 (4) 08:03 (8) 12:28 (8) 16:21 (8) 25:19 (11) 28:08 (8) 32:41 (8) 38:19 (8) 43:46 (11) 48:56 (11) 50:17 (11)                 51:23 (11)    
12 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 51:43 02:28 (3) 05:21 (8) 04:40 (24) 06:04 (38) 08:14 (9) 03:38 (24) 04:20 (6) 06:03 (19) 03:27 (11) 04:57 (8) 01:23 (12)                 01:08 (23) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        02:28 (3) 07:49 (4) 12:29 (9) 18:33 (22) 26:47 (15) 30:25 (17) 34:45 (14) 40:48 (12) 44:15 (12) 49:12 (12) 50:35 (12)                 51:43 (12)    
13 Leif Mörkfors Järfälla OK 53:12 03:51 (30) 05:05 (5) 05:09 (30) 03:55 (16) 11:38 (31) 02:39 (3) 04:10 (5) 05:52 (13) 03:28 (13) 04:58 (10) 01:25 (13)                 01:02 (10) Leif Mörkfors Järfälla OK
        03:51 (30) 08:56 (19) 14:05 (21) 18:00 (15) 29:38 (24) 32:17 (23) 36:27 (17) 42:19 (15) 45:47 (15) 50:45 (13) 52:10 (13)                 53:12 (13)    
14 Carin Kihlström Täby OK 53:28 03:07 (23) 06:02 (19) 04:18 (14) 04:34 (24) 08:58 (18) 02:59 (10) 05:26 (28) 05:42 (12) 04:31 (30) 05:10 (14) 01:44 (31)                 00:57 (6) Carin Kihlström Täby OK
        03:07 (23) 09:09 (20) 13:27 (17) 18:01 (16) 26:59 (17) 29:58 (15) 35:24 (15) 41:06 (14) 45:37 (14) 50:47 (14) 52:31 (14)                 53:28 (14)    
15 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 53:49 04:48 (35) 06:00 (18) 04:00 (7) 05:35 (37) 08:14 (9) 02:53 (8) 05:22 (26) 06:00 (17) 03:27 (11) 05:13 (16) 01:15 (4)                 01:02 (11) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:48 (35) 10:48 (27) 14:48 (24) 20:23 (27) 28:37 (23) 31:30 (21) 36:52 (20) 42:52 (17) 46:19 (16) 51:32 (15) 52:47 (15)                 53:49 (15)    
16 Claes Andersson Snättringe SK 54:23 03:07 (23) 06:23 (24) 04:37 (23) 03:32 (6) 09:41 (25) 03:28 (22) 04:53 (18) 07:21 (28) 04:04 (25) 04:55 (7) 01:17 (6)                 01:05 (17) Claes Andersson Snättringe SK
        03:07 (23) 09:30 (23) 14:07 (22) 17:39 (14) 27:20 (20) 30:48 (18) 35:41 (16) 43:02 (18) 47:06 (17) 52:01 (16) 53:18 (16)                 54:23 (16)    
17 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 54:52 02:37 (5) 06:03 (20) 04:19 (15) 03:54 (15) 09:39 (24) 03:10 (16) 04:25 (9) 06:51 (24) 03:54 (21) 07:16 (34) 01:33 (21)                 01:11 (26) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        02:37 (5) 08:40 (13) 12:59 (14) 16:53 (12) 26:32 (14) 29:42 (13) 34:07 (12) 40:58 (13) 44:52 (13) 52:08 (17) 53:41 (17)                 54:52 (17)    
18 Bo Norbäck Tullinge SK 56:03 04:38 (33) 06:33 (26) 04:50 (27) 03:55 (16) 10:09 (26) 03:43 (26) 04:30 (10) 05:55 (14) 03:43 (16) 05:32 (20) 01:32 (19)                 01:03 (13) Bo Norbäck Tullinge SK
        04:38 (33) 11:11 (30) 16:01 (28) 19:56 (26) 30:05 (26) 33:48 (25) 38:18 (24) 44:13 (22) 47:56 (19) 53:28 (18) 55:00 (18)                 56:03 (18)    
19 Sven Setterqvist OK Södertörn 56:33 02:50 (14) 05:56 (16) 05:07 (29) 04:46 (26) 09:34 (22) 03:12 (17) 06:37 (33) 06:01 (18) 03:54 (21) 06:02 (26) 01:30 (16)                 01:04 (14) Sven Setterqvist OK Södertörn
        02:50 (14) 08:46 (15) 13:53 (19) 18:39 (23) 28:13 (21) 31:25 (20) 38:02 (23) 44:03 (21) 47:57 (20) 53:59 (19) 55:29 (19)                 56:33 (19)    
20 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 56:45 03:27 (26) 06:38 (30) 05:01 (28) 03:43 (9) 09:33 (21) 02:59 (10) 05:34 (29) 06:52 (25) 03:39 (14) 06:43 (32) 01:30 (15)                 01:06 (19) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        03:27 (26) 10:05 (25) 15:06 (25) 18:49 (24) 28:22 (22) 31:21 (19) 36:55 (21) 43:47 (20) 47:26 (18) 54:09 (20) 55:39 (20)                 56:45 (20)    
21 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 57:10 03:05 (21) 06:21 (22) 04:28 (19) 04:21 (22) 08:56 (17) 03:05 (13) 06:14 (31) 06:54 (26) 05:14 (34) 05:32 (20) 01:43 (30)                 01:17 (31) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        03:05 (21) 09:26 (22) 13:54 (20) 18:15 (20) 27:11 (19) 30:16 (16) 36:30 (18) 43:24 (19) 48:38 (22) 54:10 (21) 55:53 (21)                 57:10 (21)    
22 Per-Erik Jansson IF Thor 57:53 02:44 (10) 10:03 (35) 04:12 (11) 03:57 (18) 11:04 (29) 03:08 (14) 04:44 (15) 06:21 (21) 03:46 (17) 05:00 (11) 01:33 (23)                 01:21 (33) Per-Erik Jansson IF Thor
        02:44 (10) 12:47 (33) 16:59 (32) 20:56 (28) 32:00 (28) 35:08 (28) 39:52 (26) 46:13 (24) 49:59 (24) 54:59 (23) 56:32 (23)                 57:53 (22)    
23 Håkan Tärnrot Hellas Orientering 57:58 02:16 (1) 06:21 (22) 03:32 (2) 03:14 (4) 08:16 (11) 04:56 (31) 11:45 (38) 05:33 (6) 02:51 (4) 06:36 (31) 01:31 (18)                 01:07 (22) Håkan Tärnrot Hellas Orientering
        02:16 (1) 08:37 (11) 12:09 (7) 15:23 (7) 23:39 (6) 28:35 (9) 40:20 (28) 45:53 (23) 48:44 (23) 55:20 (24) 56:51 (24)                 57:58 (23)    
24 Tomas Pettersson Haninge SOK 58:57 04:41 (34) 06:08 (21) 04:36 (22) 04:14 (21) 10:20 (28) 03:14 (19) 04:47 (16) 08:37 (35) 04:02 (24) 05:36 (22) 01:36 (27)                 01:06 (19) Tomas Pettersson Haninge SOK
        04:41 (34) 10:49 (28) 15:25 (26) 19:39 (25) 29:59 (25) 33:13 (24) 38:00 (22) 46:37 (25) 50:39 (25) 56:15 (25) 57:51 (25)                 58:57 (24)    
25 Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK 59:38 02:48 (13) 05:40 (13) 04:03 (8) 05:32 (36) 08:44 (14) 07:39 (37) 05:03 (23) 07:39 (30) 04:51 (33) 05:23 (19) 01:14 (2)                 01:02 (10) Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK
        02:48 (13) 08:28 (9) 12:31 (10) 18:03 (17) 26:47 (15) 34:26 (27) 39:29 (25) 47:08 (27) 51:59 (28) 57:22 (28) 58:36 (26)                 59:38 (25)    
26 Leif Wallenbro Väsby OK 60:00 02:40 (8) 05:57 (17) 04:09 (9) 04:00 (19) 09:35 (23) 05:51 (33) 04:31 (11) 06:05 (20) 05:18 (36) 06:47 (33) 01:30 (15)                 03:37 (38) Leif Wallenbro Väsby OK
        02:40 (8) 08:37 (11) 12:46 (11) 16:46 (10) 26:21 (13) 32:12 (22) 36:43 (19) 42:48 (16) 48:06 (21) 54:53 (22) 56:23 (22)                 00:00 (26)    
27 Eva Elnerud Sigtuna OK 60:40 03:01 (20) 13:23 (37) 04:19 (15) 04:32 (23) 08:49 (15) 03:00 (12) 05:00 (21) 05:41 (11) 03:48 (19) 05:15 (17) 02:42 (36)                 01:10 (25) Eva Elnerud Sigtuna OK
        03:01 (20) 16:24 (36) 20:43 (36) 25:15 (35) 34:04 (34) 37:04 (31) 42:04 (31) 47:45 (28) 51:33 (27) 56:48 (27) 59:30 (27)                 60:40 (27)    
28 Leif Lundquist Enebybergs IF 61:44 03:00 (19) 06:37 (29) 08:18 (37) 05:26 (35) 09:25 (20) 03:13 (18) 05:25 (27) 07:53 (32) 03:50 (20) 05:54 (25) 01:29 (14)                 01:14 (29) Leif Lundquist Enebybergs IF
        03:00 (19) 09:37 (24) 17:55 (34) 23:21 (34) 32:46 (30) 35:59 (29) 41:24 (30) 49:17 (29) 53:07 (29) 59:01 (29) 60:30 (28)                 61:44 (28)    
29 Klaus Sieger Klubblös 62:06 02:51 (15) 06:27 (25) 03:35 (3) 03:33 (7) 08:11 (8) 04:07 (29) 05:13 (25) 15:47 (38) 04:34 (32) 05:07 (13) 01:37 (28)                 01:04 (14) Klaus Sieger Klubblös
        02:51 (15) 09:18 (21) 12:53 (12) 16:26 (9) 24:37 (9) 28:44 (10) 33:57 (11) 49:44 (31) 54:18 (31) 59:25 (30) 61:02 (29)                 62:06 (29)    
30 Göran Kron KSIF 62:17 02:52 (16) 05:52 (14) 04:44 (25) 04:39 (25) 12:20 (37) 03:48 (27) 05:46 (30) 06:59 (27) 03:42 (15) 05:45 (23) 04:39 (38)                 01:11 (26) Göran Kron KSIF
        02:52 (16) 08:44 (14) 13:28 (18) 18:07 (18) 30:27 (27) 34:15 (26) 40:01 (27) 47:00 (26) 50:42 (26) 56:27 (26) 61:06 (30)                 62:17 (30)    
31 Kurt Andersson Enebybergs IF 64:06 05:34 (37) 06:34 (27) 04:47 (26) 04:58 (28) 10:16 (27) 03:51 (28) 04:43 (14) 08:51 (37) 04:10 (26) 07:41 (35) 01:22 (10)                 01:19 (32) Kurt Andersson Enebybergs IF
        05:34 (37) 12:08 (32) 16:55 (30) 21:53 (32) 32:09 (29) 36:00 (30) 40:43 (29) 49:34 (30) 53:44 (30) 61:25 (31) 62:47 (31)                 64:06 (31)    
32 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 64:25 02:46 (11) 10:27 (36) 04:12 (11) 03:51 (13) 12:03 (33) 07:15 (35) 04:47 (16) 06:22 (22) 04:11 (28) 05:45 (23) 01:38 (29)                 01:08 (23) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        02:46 (11) 13:13 (34) 17:25 (33) 21:16 (30) 33:19 (32) 40:34 (34) 45:21 (33) 51:43 (32) 55:54 (32) 61:39 (32) 63:17 (32)                 64:25 (32)    
33 Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF 66:01 03:34 (28) 07:49 (32) 05:19 (31) 05:05 (30) 12:08 (34) 04:14 (30) 06:26 (32) 07:59 (33) 04:19 (29) 06:02 (26) 01:34 (25)                 01:32 (37) Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF
        03:34 (28) 11:23 (31) 16:42 (29) 21:47 (31) 33:55 (33) 38:09 (32) 44:35 (32) 52:34 (33) 56:53 (33) 62:55 (33) 64:29 (33)                 66:01 (33)    
34 Kurt Maxé Sundbybergs IK 70:54 03:52 (31) 07:15 (31) 05:50 (34) 05:22 (33) 12:11 (35) 07:30 (36) 07:04 (34) 08:13 (34) 04:10 (26) 06:16 (28) 01:49 (33)                 01:22 (36) Kurt Maxé Sundbybergs IK
        03:52 (31) 11:07 (29) 16:57 (31) 22:19 (33) 34:30 (35) 42:00 (36) 49:04 (36) 57:17 (36) 61:27 (35) 67:43 (34) 69:32 (34)                 70:54 (34)    
35 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 72:33 05:11 (36) 08:09 (33) 06:58 (36) 05:15 (32) 11:30 (30) 03:23 (21) 08:26 (36) 07:45 (31) 04:32 (31) 08:04 (36) 01:59 (34)                 01:21 (33) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        05:11 (36) 13:20 (35) 20:18 (35) 25:33 (36) 37:03 (36) 40:26 (33) 48:52 (35) 56:37 (35) 61:09 (34) 69:13 (35) 71:12 (35)                 72:33 (35)    
36 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 76:18 03:53 (32) 06:34 (27) 05:33 (32) 05:03 (29) 11:53 (32) 08:52 (38) 04:57 (20) 06:22 (22) 08:40 (38) 08:50 (37) 04:25 (37)                 01:16 (30) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        03:53 (32) 10:27 (26) 16:00 (27) 21:03 (29) 32:56 (31) 41:48 (35) 46:45 (34) 53:07 (34) 61:47 (36) 70:37 (36) 75:02 (36)                 76:18 (36)    
37 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 82:38 07:39 (38) 09:17 (34) 17:02 (38) 04:55 (27) 12:12 (36) 03:30 (23) 07:14 (35) 07:27 (29) 03:57 (23) 06:28 (30) 01:46 (32)                 01:11 (26) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        07:39 (38) 16:56 (37) 33:58 (37) 38:53 (37) 51:05 (37) 54:35 (37) 61:49 (37) 69:16 (37) 73:13 (37) 79:41 (37) 81:27 (37)                 82:38 (37)    
38 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 107:56 03:34 (28) 33:36 (38) 05:38 (33) 05:23 (34) 15:30 (38) 05:30 (32) 08:59 (37) 08:45 (36) 05:15 (35) 12:18 (38) 02:07 (35)                 01:21 (34) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        03:34 (28) 37:10 (38) 42:48 (38) 48:11 (38) 63:41 (38) 69:11 (38) 78:10 (38) 86:55 (38) 92:10 (38) 104:28 (38) 106:35 (38)                 107:56 (38)    
- Tommy Holmér Väsby OK 34:22 02:03   03:58   03:00   03:01   05:51   02:59   03:07   04:03   02:19   03:21                       00:40   Tommy Holmér Väsby OK
        02:03   06:01   09:01   12:02   17:53   20:52   23:59   28:02   30:21   33:42                       34:22      
- Olle Blomgren OK Södertörn 48:09 02:07   05:31   03:52   05:10   08:17   04:19   04:01   06:06   03:02   04:43                       01:01   Olle Blomgren OK Södertörn
        02:07   07:38   11:30   16:40   24:57   29:16   33:17   39:23   42:25   47:08                       48:09      
- Börje Lenas Skogsluffarnas OK 51:17 05:27   08:42   04:34   03:20   07:48   02:59   04:26   05:33   03:09   03:51                       01:28   Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        05:27   14:09   18:43   22:03   29:51   32:50   37:16   42:49   45:58   49:49                       51:17      
- Ingemar Johnsson OK Södertörn 76:23 03:34   07:55   05:53   18:42   03:58   07:39   08:50   06:31   07:45   02:25                       03:11   Ingemar Johnsson OK Södertörn
        03:34   11:29   17:22   36:04   40:02   47:41   56:31   63:02   70:47   73:12                       76:23      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   12               Mål   Bana C - 3,3 km Klubb
1 Per Ljung Stockholms OK 31:22 01:26 (1) 04:29 (1) 02:14 (1) 02:24 (2) 02:54 (1) 02:33 (1) 01:58 (1) 02:55 (3) 01:53 (27) 03:32 (7) 03:17 (12) 01:13 (2)             00:34 (1) Per Ljung Stockholms OK
        01:26 (1) 05:55 (1) 08:09 (1) 10:33 (1) 13:27 (1) 16:00 (1) 17:58 (1) 20:53 (1) 22:46 (1) 26:18 (1) 29:35 (1) 30:48 (1)             31:22 (1)    
2 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 32:27 01:28 (2) 04:36 (3) 02:55 (7) 03:01 (10) 03:02 (2) 03:23 (7) 02:02 (2) 02:48 (1) 01:23 (4) 03:03 (2) 02:42 (2) 01:10 (1)             00:54 (2) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        01:28 (2) 06:04 (2) 08:59 (2) 12:00 (3) 15:02 (3) 18:25 (3) 20:27 (3) 23:15 (2) 24:38 (2) 27:41 (2) 30:23 (3) 31:33 (2)             32:27 (2)    
3 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 32:39 01:39 (3) 05:03 (7) 02:20 (2) 02:21 (1) 03:09 (3) 03:12 (2) 02:19 (5) 03:31 (11) 01:17 (1) 02:55 (1) 02:32 (1) 01:21 (6)             01:00 (8) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        01:39 (3) 06:42 (3) 09:02 (3) 11:23 (2) 14:32 (2) 17:44 (2) 20:03 (2) 23:34 (3) 24:51 (3) 27:46 (3) 30:18 (2) 31:39 (3)             32:39 (3)    
4 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 35:57 01:49 (5) 05:11 (9) 02:39 (4) 02:49 (6) 03:23 (6) 04:44 (38) 02:21 (8) 03:02 (4) 01:24 (6) 03:14 (3) 02:49 (4) 01:28 (10)             01:04 (12) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:49 (5) 07:00 (6) 09:39 (5) 12:28 (4) 15:51 (4) 20:35 (5) 22:56 (5) 25:58 (6) 27:22 (6) 30:36 (5) 33:25 (4) 34:53 (4)             35:57 (4)    
5 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 36:52 02:38 (22) 05:01 (6) 03:14 (9) 03:26 (22) 03:15 (4) 03:13 (3) 02:19 (5) 02:48 (1) 01:23 (4) 03:23 (5) 03:57 (34) 01:14 (3)             01:01 (10) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        02:38 (22) 07:39 (9) 10:53 (7) 14:19 (9) 17:34 (7) 20:47 (6) 23:06 (6) 25:54 (5) 27:17 (5) 30:40 (6) 34:37 (5) 35:51 (5)             36:52 (5)    
6 Erika Hörnfeldt OK Ravinen 38:02 02:10 (12) 04:35 (2) 02:45 (5) 04:13 (45) 04:42 (24) 03:37 (10) 02:18 (4) 03:09 (6) 01:33 (10) 03:24 (6) 03:21 (14) 01:20 (5)             00:55 (3) Erika Hörnfeldt OK Ravinen
        02:10 (12) 06:45 (4) 09:30 (4) 13:43 (7) 18:25 (10) 22:02 (10) 24:20 (10) 27:29 (10) 29:02 (10) 32:26 (9) 35:47 (8) 37:07 (6)             38:02 (6)    
7 Rune Rådeström Snättringe SK 38:12 02:41 (24) 04:55 (5) 03:24 (13) 02:46 (5) 04:25 (13) 03:15 (5) 02:26 (11) 03:11 (7) 01:25 (7) 03:45 (11) 03:27 (16) 01:27 (9)             01:05 (16) Rune Rådeström Snättringe SK
        02:41 (24) 07:36 (8) 11:00 (8) 13:46 (8) 18:11 (9) 21:26 (8) 23:52 (9) 27:03 (8) 28:28 (8) 32:13 (7) 35:40 (7) 37:07 (6)             38:12 (7)    
8 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 38:30 03:05 (37) 06:08 (17) 02:28 (3) 02:52 (7) 03:35 (8) 03:18 (6) 02:20 (7) 03:14 (8) 01:25 (7) 04:40 (19) 02:48 (3) 01:21 (6)             01:16 (31) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        03:05 (37) 09:13 (21) 11:41 (13) 14:33 (10) 18:08 (8) 21:26 (8) 23:46 (8) 27:00 (7) 28:25 (7) 33:05 (10) 35:53 (9) 37:14 (9)             38:30 (8)    
8 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 38:30 01:46 (4) 05:04 (8) 03:22 (11) 03:03 (12) 04:04 (9) 03:54 (15) 02:25 (10) 03:40 (14) 01:20 (3) 03:38 (8) 03:14 (9) 01:38 (18)             01:22 (40) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        01:46 (4) 06:50 (5) 10:12 (6) 13:15 (5) 17:19 (6) 21:13 (7) 23:38 (7) 27:18 (9) 28:38 (9) 32:16 (8) 35:30 (6) 37:08 (8)             38:30 (8)    
10 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 40:28 01:50 (6) 06:10 (18) 03:30 (16) 03:03 (12) 04:41 (22) 03:44 (12) 02:41 (13) 03:29 (9) 01:40 (13) 03:47 (12) 03:03 (6) 01:46 (28)             01:04 (12) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        01:50 (6) 08:00 (11) 11:30 (10) 14:33 (10) 19:14 (11) 22:58 (11) 25:39 (11) 29:08 (11) 30:48 (11) 34:35 (11) 37:38 (11) 39:24 (10)             40:28 (10)    
11 Rune Carlsson Sundbybergs IK 41:17 02:52 (30) 04:51 (4) 03:17 (10) 02:26 (3) 03:16 (5) 03:14 (4) 02:03 (3) 03:02 (4) 01:25 (7) 03:16 (4) 07:50 (60) 02:50 (54)             00:55 (3) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        02:52 (30) 07:43 (10) 11:00 (8) 13:26 (6) 16:42 (5) 19:56 (4) 21:59 (4) 25:01 (4) 26:26 (4) 29:42 (4) 37:32 (10) 40:22 (11)             41:17 (11)    
12 Göran Larbo Attunda OK 41:26 02:01 (7) 07:23 (32) 02:56 (8) 02:55 (8) 04:09 (10) 04:12 (20) 02:44 (14) 03:51 (19) 01:35 (12) 03:44 (10) 03:33 (18) 01:22 (8)             01:01 (10) Göran Larbo Attunda OK
        02:01 (7) 09:24 (22) 12:20 (15) 15:15 (14) 19:24 (12) 23:36 (12) 26:20 (12) 30:11 (12) 31:46 (12) 35:30 (12) 39:03 (12) 40:25 (12)             41:26 (12)    
13 Håkan Boije Attunda OK 44:29 02:07 (10) 06:05 (15) 03:22 (11) 03:07 (14) 04:45 (25) 06:14 (52) 02:32 (12) 03:53 (20) 01:52 (25) 04:12 (14) 03:14 (9) 01:59 (39)             01:07 (17) Håkan Boije Attunda OK
        02:07 (10) 08:12 (13) 11:34 (11) 14:41 (12) 19:26 (13) 25:40 (16) 28:12 (15) 32:05 (15) 33:57 (16) 38:09 (15) 41:23 (14) 43:22 (13)             44:29 (13)    
14 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 44:39 02:37 (21) 05:31 (12) 03:27 (15) 03:34 (27) 04:26 (14) 04:50 (42) 02:59 (27) 04:06 (23) 01:47 (19) 04:44 (23) 03:55 (32) 01:43 (22)             01:00 (8) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        02:37 (21) 08:08 (12) 11:35 (12) 15:09 (13) 19:35 (14) 24:25 (13) 27:24 (13) 31:30 (13) 33:17 (14) 38:01 (14) 41:56 (15) 43:39 (14)             44:39 (14)    
15 Jan-Erik Danell Tullinge SK 45:15 02:05 (9) 10:47 (55) 02:47 (6) 02:35 (4) 03:32 (7) 03:30 (8) 02:24 (9) 04:16 (33) 01:17 (1) 03:40 (9) 03:13 (8) 04:10 (59)             00:59 (5) Jan-Erik Danell Tullinge SK
        02:05 (9) 12:52 (49) 15:39 (33) 18:14 (24) 21:46 (18) 25:16 (14) 27:40 (14) 31:56 (14) 33:13 (13) 36:53 (13) 40:06 (13) 44:16 (16)             45:15 (15)    
16 Kenneth Berglund Hellas Orientering 45:19 02:20 (14) 06:27 (22) 04:24 (35) 04:03 (39) 04:33 (18) 04:04 (18) 02:45 (15) 03:39 (13) 01:42 (14) 04:21 (17) 03:52 (29) 01:52 (35)             01:17 (34) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        02:20 (14) 08:47 (15) 13:11 (21) 17:14 (21) 21:47 (19) 25:51 (18) 28:36 (17) 32:15 (17) 33:57 (16) 38:18 (16) 42:10 (16) 44:02 (15)             45:19 (16)    
17 Ulla Clevnert Spårvägens OK 45:36 02:30 (17) 06:22 (21) 04:04 (25) 03:48 (33) 04:41 (21) 04:19 (23) 02:47 (16) 03:40 (14) 01:50 (21) 04:45 (24) 03:57 (34) 01:45 (27)             01:08 (19) Ulla Clevnert Spårvägens OK
        02:30 (17) 08:52 (16) 12:56 (17) 16:44 (19) 21:25 (16) 25:44 (17) 28:31 (16) 32:11 (16) 34:01 (18) 38:46 (17) 42:43 (17) 44:28 (17)             45:36 (17)    
18 Maria Ehn Tullinge SK 45:50 03:20 (43) 07:07 (28) 03:56 (21) 03:37 (28) 04:10 (11) 03:50 (14) 02:50 (18) 03:31 (10) 01:33 (10) 05:56 (45) 03:22 (15) 01:34 (14)             01:04 (12) Maria Ehn Tullinge SK
        03:20 (43) 10:27 (30) 14:23 (23) 18:00 (23) 22:10 (20) 26:00 (19) 28:50 (18) 32:21 (18) 33:54 (15) 39:50 (19) 43:12 (18) 44:46 (18)             45:50 (18)    
19 Aila Halttunen Haninge SOK 46:07 02:41 (24) 06:16 (20) 04:04 (25) 03:14 (16) 04:45 (25) 05:01 (45) 02:51 (21) 03:57 (22) 01:46 (18) 05:13 (36) 03:40 (22) 01:31 (12)             01:08 (19) Aila Halttunen Haninge SOK
        02:41 (24) 08:57 (19) 13:01 (18) 16:15 (16) 21:00 (15) 26:01 (20) 28:52 (19) 32:49 (19) 34:35 (19) 39:48 (18) 43:28 (19) 44:59 (19)             46:07 (19)    
20 Kristina Klang Haninge SOK 47:41 02:56 (33) 05:56 (13) 06:32 (53) 04:03 (39) 05:50 (41) 03:38 (11) 02:59 (27) 04:07 (25) 02:01 (34) 03:53 (13) 03:15 (11) 01:18 (4)             01:13 (24) Kristina Klang Haninge SOK
        02:56 (33) 08:52 (16) 15:24 (31) 19:27 (31) 25:17 (36) 28:55 (27) 31:54 (25) 36:01 (25) 38:02 (27) 41:55 (22) 45:10 (21) 46:28 (20)             47:41 (20)    
21 Ulf Stridh Snättringe SK 47:49 02:46 (26) 06:07 (16) 04:00 (24) 03:22 (19) 07:37 (51) 03:46 (13) 03:21 (36) 04:29 (35) 01:42 (14) 04:14 (16) 03:35 (19) 01:30 (11)             01:20 (38) Ulf Stridh Snättringe SK
        02:46 (26) 08:53 (18) 12:53 (16) 16:15 (16) 23:52 (25) 27:38 (21) 30:59 (22) 35:28 (23) 37:10 (21) 41:24 (20) 44:59 (20) 46:29 (21)             47:49 (21)    
22 Sven-Erik Widin OK Österåker 49:17 03:18 (42) 06:37 (23) 04:49 (45) 03:37 (28) 05:02 (31) 04:32 (32) 03:03 (32) 04:07 (25) 01:45 (17) 04:41 (20) 03:53 (30) 02:40 (53)             01:13 (24) Sven-Erik Widin OK Österåker
        03:18 (42) 09:55 (26) 14:44 (25) 18:21 (25) 23:23 (22) 27:55 (23) 30:58 (21) 35:05 (21) 36:50 (20) 41:31 (21) 45:24 (22) 48:04 (22)             49:17 (22)    
23 Jan Olof Norén Järla Orientering 49:48 02:49 (27) 06:50 (25) 04:47 (44) 05:40 (55) 04:58 (29) 04:12 (20) 02:58 (23) 03:50 (18) 01:50 (21) 05:04 (33) 03:37 (20) 01:44 (24)             01:29 (46) Jan Olof Norén Järla Orientering
        02:49 (27) 09:39 (24) 14:26 (24) 20:06 (36) 25:04 (32) 29:16 (31) 32:14 (29) 36:04 (27) 37:54 (25) 42:58 (24) 46:35 (24) 48:19 (23)             49:48 (23)    
24 Anders Stenback Bromma Vällingby 49:55 02:36 (20) 10:16 (53) 03:52 (18) 03:38 (30) 04:32 (16) 04:03 (17) 03:01 (30) 03:47 (17) 02:09 (42) 05:08 (34) 04:04 (37) 01:36 (16)             01:13 (24) Anders Stenback Bromma Vällingby
        02:36 (20) 12:52 (49) 16:44 (40) 20:22 (41) 24:54 (30) 28:57 (28) 31:58 (26) 35:45 (24) 37:54 (25) 43:02 (25) 47:06 (25) 48:42 (24)             49:55 (24)    
25 Mats Lundblad Täby OK 50:57 02:07 (10) 06:59 (27) 03:57 (22) 03:49 (34) 04:41 (21) 04:00 (16) 06:39 (58) 04:29 (35) 01:51 (24) 06:25 (47) 03:17 (12) 01:44 (24)             00:59 (6) Mats Lundblad Täby OK
        02:07 (10) 09:06 (20) 13:03 (19) 16:52 (20) 21:33 (17) 25:33 (15) 32:12 (28) 36:41 (29) 38:32 (28) 44:57 (29) 48:14 (27) 49:58 (26)             50:57 (25)    
26 John Östlund Sundbybergs IK 51:07 03:42 (52) 07:16 (31) 04:05 (27) 04:08 (43) 06:31 (46) 04:47 (41) 03:02 (31) 04:19 (34) 01:58 (32) 04:43 (22) 03:42 (23) 01:43 (22)             01:11 (21) John Östlund Sundbybergs IK
        03:42 (52) 10:58 (32) 15:03 (28) 19:11 (30) 25:42 (39) 30:29 (37) 33:31 (34) 37:50 (33) 39:48 (32) 44:31 (26) 48:13 (26) 49:56 (25)             51:07 (26)    
27 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 52:11 03:06 (38) 08:26 (39) 03:25 (14) 03:57 (35) 05:09 (32) 04:28 (26) 04:26 (54) 04:40 (39) 02:26 (51) 04:42 (21) 04:07 (38) 01:49 (31)             01:30 (47) Eva-Stina Svärd Haninge SOK
        03:06 (38) 11:32 (37) 14:57 (27) 18:54 (28) 24:03 (26) 28:31 (26) 32:57 (31) 37:37 (32) 40:03 (33) 44:45 (28) 48:52 (29) 50:41 (27)             52:11 (27)    
28 Göran Glanshed IFK Enskede 52:12 03:31 (44) 07:15 (30) 05:39 (48) 04:14 (46) 04:32 (16) 04:36 (35) 02:53 (22) 04:34 (38) 02:30 (52) 04:59 (31) 04:01 (36) 02:09 (44)             01:19 (37) Göran Glanshed IFK Enskede
        03:31 (44) 10:46 (31) 16:25 (39) 20:39 (44) 25:11 (33) 29:47 (33) 32:40 (30) 37:14 (30) 39:44 (31) 44:43 (27) 48:44 (28) 50:53 (28)             52:12 (28)    
29 Göran Johansson Snättringe SK 52:52 03:35 (48) 08:41 (41) 03:57 (22) 03:43 (31) 05:15 (34) 05:15 (50) 03:03 (32) 04:41 (40) 02:02 (35) 05:02 (32) 04:13 (41) 02:00 (40)             01:25 (42) Göran Johansson Snättringe SK
        03:35 (48) 12:16 (45) 16:13 (38) 19:56 (34) 25:11 (33) 30:26 (36) 33:29 (33) 38:10 (34) 40:12 (34) 45:14 (32) 49:27 (30) 51:27 (29)             52:52 (29)    
30 Seppo Hyvönen OK Södertörn 53:23 07:09 (61) 05:29 (11) 04:14 (30) 03:24 (20) 04:33 (18) 04:11 (19) 02:58 (23) 04:09 (27) 03:30 (60) 05:36 (40) 05:18 (55) 01:34 (14)             01:18 (35) Seppo Hyvönen OK Södertörn
        07:09 (61) 12:38 (47) 16:52 (41) 20:16 (39) 24:49 (29) 29:00 (29) 31:58 (26) 36:07 (28) 39:37 (30) 45:13 (31) 50:31 (34) 52:05 (31)             53:23 (30)    
31 Bo Eklund IF Thor 53:31 04:20 (58) 08:14 (38) 04:31 (39) 03:25 (21) 04:46 (27) 04:45 (39) 03:57 (48) 04:48 (42) 02:10 (44) 05:29 (39) 03:39 (21) 01:50 (32)             01:37 (48) Bo Eklund IF Thor
        04:20 (58) 12:34 (46) 17:05 (45) 20:30 (42) 25:16 (35) 30:01 (34) 33:58 (35) 38:46 (36) 40:56 (36) 46:25 (33) 50:04 (32) 51:54 (30)             53:31 (31)    
32 Ove Forsberg Turebergs IF 53:33 02:31 (18) 08:45 (42) 03:40 (17) 03:32 (25) 04:58 (29) 04:32 (32) 02:50 (18) 04:10 (28) 02:45 (55) 04:46 (25) 03:54 (31) 05:50 (60)             01:20 (38) Ove Forsberg Turebergs IF
        02:31 (18) 11:16 (34) 14:56 (26) 18:28 (26) 23:26 (23) 27:58 (24) 30:48 (20) 34:58 (20) 37:43 (23) 42:29 (23) 46:23 (23) 52:13 (32)             53:33 (32)    
33 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 53:59 03:17 (40) 08:45 (42) 04:05 (27) 04:05 (41) 05:21 (36) 04:36 (35) 02:58 (23) 04:11 (29) 01:54 (29) 05:49 (42) 04:59 (51) 02:13 (47)             01:46 (54) Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK
        03:17 (40) 12:02 (41) 16:07 (36) 20:12 (37) 25:33 (38) 30:09 (35) 33:07 (32) 37:18 (31) 39:12 (29) 45:01 (30) 50:00 (31) 52:13 (32)             53:59 (33)    
34 Svenåke Svensson Snättringe SK 54:03 02:52 (30) 09:58 (50) 04:07 (29) 03:15 (17) 06:41 (48) 04:34 (34) 03:04 (34) 05:09 (44) 02:18 (47) 05:11 (35) 03:44 (25) 01:56 (38)             01:14 (28) Svenåke Svensson Snättringe SK
        02:52 (30) 12:50 (48) 16:57 (43) 20:12 (37) 26:53 (44) 31:27 (41) 34:31 (36) 39:40 (37) 41:58 (37) 47:09 (35) 50:53 (35) 52:49 (34)             54:03 (34)    
35 Birgitta Klang Långhundra IF 54:04 02:33 (19) 07:24 (33) 05:24 (47) 03:26 (22) 04:50 (28) 04:30 (29) 02:58 (23) 04:14 (31) 01:53 (27) 09:22 (55) 03:56 (33) 02:20 (50)             01:14 (28) Birgitta Klang Långhundra IF
        02:33 (19) 09:57 (27) 15:21 (30) 18:47 (27) 23:37 (24) 28:07 (25) 31:05 (23) 35:19 (22) 37:12 (22) 46:34 (34) 50:30 (33) 52:50 (35)             54:04 (35)    
36 Christer Hedin IFK Enskede 54:06 02:26 (15) 07:11 (29) 03:53 (19) 03:02 (11) 05:43 (40) 10:00 (60) 02:50 (18) 03:31 (10) 01:42 (14) 08:00 (53) 03:05 (7) 01:39 (21)             01:04 (14) Christer Hedin IFK Enskede
        02:26 (15) 09:37 (23) 13:30 (22) 16:32 (18) 22:15 (21) 32:15 (44) 35:05 (38) 38:36 (35) 40:18 (35) 48:18 (40) 51:23 (37) 53:02 (36)             54:06 (36)    
37 Carl Carlin Söders-Tyresö 54:42 02:50 (28) 08:54 (45) 04:14 (30) 04:06 (42) 05:15 (34) 07:57 (57) 03:26 (39) 04:15 (32) 01:55 (30) 04:47 (26) 03:48 (27) 01:48 (30)             01:27 (44) Carl Carlin Söders-Tyresö
        02:50 (28) 11:44 (39) 15:58 (34) 20:04 (35) 25:19 (37) 33:16 (45) 36:42 (44) 40:57 (42) 42:52 (42) 47:39 (38) 51:27 (38) 53:15 (37)             54:42 (37)    
38 Eva von Heijne Sigtuna OK 54:49 02:40 (23) 09:27 (48) 04:46 (43) 02:58 (9) 04:38 (20) 04:31 (31) 02:49 (17) 04:12 (30) 01:52 (25) 09:33 (58) 03:48 (27) 02:28 (52)             01:07 (17) Eva von Heijne Sigtuna OK
        02:40 (23) 12:07 (43) 16:53 (42) 19:51 (33) 24:29 (28) 29:00 (29) 31:49 (24) 36:01 (25) 37:53 (24) 47:26 (36) 51:14 (36) 53:42 (39)             54:49 (38)    
39 Britt Nordqvist OK Sänkan 55:02 03:04 (35) 08:48 (44) 04:17 (32) 04:27 (48) 05:29 (38) 05:04 (47) 04:03 (50) 05:11 (45) 02:21 (50) 04:50 (27) 04:12 (40) 01:53 (36)             01:23 (41) Britt Nordqvist OK Sänkan
        03:04 (35) 11:52 (40) 16:09 (37) 20:36 (43) 26:05 (41) 31:09 (39) 35:12 (40) 40:23 (39) 42:44 (39) 47:34 (37) 51:46 (39) 53:39 (38)             55:02 (39)    
40 Leif Hermundstad Snättringe SK 57:08 03:31 (44) 08:02 (36) 04:29 (37) 04:14 (46) 06:09 (44) 05:03 (46) 03:53 (46) 05:21 (47) 02:08 (40) 04:55 (30) 04:52 (49) 02:14 (48)             02:17 (59) Leif Hermundstad Snättringe SK
        03:31 (44) 11:33 (38) 16:02 (35) 20:16 (39) 26:25 (43) 31:28 (42) 35:21 (42) 40:42 (41) 42:50 (41) 47:45 (39) 52:37 (40) 54:51 (40)             57:08 (40)    
41 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 57:43 02:02 (8) 05:28 (10) 04:30 (38) 03:46 (32) 08:31 (58) 03:35 (9) 12:36 (60) 03:46 (16) 01:56 (31) 04:24 (18) 04:10 (39) 01:47 (29)             01:12 (23) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        02:02 (8) 07:30 (7) 12:00 (14) 15:46 (15) 24:17 (27) 27:52 (22) 40:28 (48) 44:14 (47) 46:10 (45) 50:34 (42) 54:44 (42) 56:31 (41)             57:43 (41)    
42 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 58:25 03:32 (46) 09:24 (47) 04:28 (36) 04:01 (38) 05:33 (39) 04:54 (43) 03:24 (38) 05:08 (43) 02:20 (49) 06:40 (49) 05:00 (52) 02:11 (46)             01:50 (56) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        03:32 (46) 12:56 (51) 17:24 (46) 21:25 (45) 26:58 (45) 31:52 (43) 35:16 (41) 40:24 (40) 42:44 (39) 49:24 (41) 54:24 (41) 56:35 (42)             58:25 (42)    
43 Erland Ljungström Spårvägens OK 59:42 03:37 (50) 07:41 (34) 05:42 (49) 04:49 (49) 07:41 (52) 05:50 (51) 03:29 (41) 04:47 (41) 03:02 (58) 04:54 (28) 04:53 (50) 02:01 (41)             01:16 (31) Erland Ljungström Spårvägens OK
        03:37 (50) 11:18 (35) 17:00 (44) 21:49 (47) 29:30 (47) 35:20 (48) 38:49 (47) 43:36 (45) 46:38 (47) 51:32 (44) 56:25 (43) 58:26 (44)             59:42 (43)    
44 Per Södersten OK Ravinen 59:47 02:18 (13) 06:14 (19) 04:32 (40) 04:54 (50) 07:53 (55) 05:04 (47) 05:35 (56) 05:50 (52) 01:48 (20) 07:49 (51) 04:44 (47) 01:38 (19)             01:28 (45) Per Södersten OK Ravinen
        02:18 (13) 08:32 (14) 13:04 (20) 17:58 (22) 25:51 (40) 30:55 (38) 36:30 (43) 42:20 (43) 44:08 (43) 51:57 (45) 56:41 (44) 58:19 (43)             59:47 (44)    
45 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 60:35 03:43 (54) 09:37 (49) 04:41 (41) 05:34 (54) 05:52 (42) 04:37 (37) 03:00 (29) 06:07 (55) 02:44 (54) 07:53 (52) 03:43 (24) 01:51 (33)             01:13 (24) Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna
        03:43 (54) 13:20 (52) 18:01 (47) 23:35 (49) 29:27 (46) 34:04 (46) 37:04 (45) 43:11 (44) 45:55 (44) 53:48 (47) 57:31 (45) 59:22 (47)             60:35 (45)    
46 Göran Haglund Haninge SOK 60:38 02:50 (28) 18:51 (61) 04:18 (33) 03:57 (35) 05:14 (33) 04:28 (26) 03:44 (44) 04:06 (23) 01:50 (21) 04:54 (28) 03:32 (17) 01:36 (16)             01:18 (35) Göran Haglund Haninge SOK
        02:50 (28) 21:41 (61) 25:59 (57) 29:56 (55) 35:10 (53) 39:38 (51) 43:22 (51) 47:28 (50) 49:18 (50) 54:12 (49) 57:44 (47) 59:20 (46)             60:38 (46)    
47 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 60:53 05:09 (59) 06:04 (14) 03:53 (19) 04:00 (37) 05:57 (43) 04:25 (24) 05:37 (57) 10:59 (61) 02:00 (33) 05:49 (42) 03:45 (26) 01:38 (18)             01:37 (48) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        05:09 (59) 11:13 (33) 15:06 (29) 19:06 (29) 25:03 (31) 29:28 (32) 35:05 (38) 46:04 (49) 48:04 (49) 53:53 (48) 57:38 (46) 59:16 (45)             60:53 (47)    
48 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 61:05 03:07 (39) 08:13 (37) 04:18 (33) 04:12 (44) 06:22 (45) 05:00 (44) 03:23 (37) 05:35 (50) 02:02 (35) 13:16 (60) 02:54 (5) 01:44 (24)             00:59 (5) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        03:07 (39) 11:20 (36) 15:38 (32) 19:50 (32) 26:12 (42) 31:12 (40) 34:35 (37) 40:10 (38) 42:12 (38) 55:28 (50) 58:22 (49) 60:06 (49)             61:05 (48)    
49 Erkki Vesa Söders-Tyresö 61:46 03:39 (51) 08:32 (40) 05:51 (50) 05:03 (52) 06:38 (47) 05:05 (49) 03:39 (43) 05:27 (49) 02:37 (53) 06:34 (48) 04:48 (48) 02:02 (43)             01:51 (57) Erkki Vesa Söders-Tyresö
        03:39 (51) 12:11 (44) 18:02 (48) 23:05 (48) 29:43 (48) 34:48 (47) 38:27 (46) 43:54 (46) 46:31 (46) 53:05 (46) 57:53 (48) 59:55 (48)             61:46 (49)    
50 Per Geijer FM IF 62:13 04:12 (57) 17:20 (60) 04:44 (42) 03:09 (15) 04:20 (12) 04:16 (22) 03:04 (34) 03:54 (21) 02:08 (40) 04:13 (15) 08:11 (61) 01:31 (12)             01:11 (21) Per Geijer FM IF
        04:12 (57) 21:32 (60) 26:16 (58) 29:25 (54) 33:45 (51) 38:01 (49) 41:05 (49) 44:59 (48) 47:07 (48) 51:20 (43) 59:31 (50) 61:02 (50)             62:13 (50)    
51 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 67:14 02:57 (34) 06:54 (26) 08:27 (54) 03:28 (24) 15:17 (61) 04:30 (29) 04:00 (49) 05:23 (48) 02:09 (42) 05:41 (41) 04:37 (45) 02:09 (44)             01:42 (53) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        02:57 (34) 09:51 (25) 18:18 (49) 21:46 (46) 37:03 (55) 41:33 (53) 45:33 (53) 50:56 (53) 53:05 (53) 58:46 (52) 63:23 (52) 65:32 (51)             67:14 (51)    
52 Ingrid Graneli Haninge SOK 67:47 02:27 (16) 07:44 (35) 20:21 (61) 03:17 (18) 04:26 (14) 04:29 (28) 03:27 (40) 04:29 (35) 02:06 (38) 05:24 (38) 04:27 (44) 03:29 (58)             01:41 (52) Ingrid Graneli Haninge SOK
        02:27 (16) 10:11 (28) 30:32 (60) 33:49 (58) 38:15 (56) 42:44 (54) 46:11 (54) 50:40 (52) 52:46 (52) 58:10 (51) 62:37 (51) 66:06 (52)             67:47 (52)    
53 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 70:16 03:04 (35) 10:27 (54) 09:07 (55) 05:59 (56) 07:14 (49) 07:03 (54) 03:44 (44) 06:05 (54) 02:15 (46) 06:43 (50) 05:02 (53) 01:55 (37)             01:38 (51) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        03:04 (35) 13:31 (54) 22:38 (53) 28:37 (53) 35:51 (54) 42:54 (55) 46:38 (55) 52:43 (54) 54:58 (54) 61:41 (55) 66:43 (55) 68:38 (54)             70:16 (53)    
54 Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 70:29 02:52 (30) 09:11 (46) 11:50 (58) 03:33 (26) 05:22 (37) 11:23 (61) 03:29 (41) 05:57 (53) 02:03 (37) 05:17 (37) 05:08 (54) 02:58 (57)             01:26 (43) Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF
        02:52 (30) 12:03 (42) 23:53 (55) 27:26 (52) 32:48 (50) 44:11 (56) 47:40 (56) 53:37 (56) 55:40 (55) 60:57 (53) 66:05 (54) 69:03 (55)             70:29 (54)    
55 Karl-Anders Eriksson Klubblös 74:22 03:17 (40) 10:13 (51) 09:58 (56) 12:47 (61) 08:04 (56) 04:25 (24) 04:17 (51) 05:38 (51) 02:06 (38) 05:51 (44) 04:40 (46) 01:51 (33)             01:15 (30) Karl-Anders Eriksson Klubblös
        03:17 (40) 13:30 (53) 23:28 (54) 36:15 (60) 44:19 (59) 48:44 (58) 53:01 (57) 58:39 (57) 60:45 (57) 66:36 (56) 71:16 (56) 73:07 (56)             74:22 (55)    
56 Kjell Bergman Stigfinnarna 74:23 03:34 (47) 10:13 (51) 05:02 (46) 04:54 (50) 07:46 (53) 07:24 (56) 04:21 (53) 06:14 (56) 02:13 (45) 09:24 (56) 04:19 (43) 02:14 (48)             06:45 (61) Kjell Bergman Stigfinnarna
        03:34 (47) 13:47 (55) 18:49 (50) 23:43 (50) 31:29 (49) 38:53 (50) 43:14 (50) 49:28 (51) 51:41 (51) 61:05 (54) 65:24 (53) 67:38 (53)             74:23 (56)    
57 Tommy Svensson Klubblös 77:18 03:35 (48) 06:46 (24) 16:07 (60) 08:18 (59) 11:58 (60) 04:45 (39) 04:42 (55) 05:16 (46) 02:18 (47) 06:01 (46) 04:15 (42) 02:01 (41)             01:16 (31) Tommy Svensson Klubblös
        03:35 (48) 10:21 (29) 26:28 (59) 34:46 (59) 46:44 (60) 51:29 (60) 56:11 (59) 61:27 (59) 63:45 (59) 69:46 (57) 74:01 (57) 76:02 (57)             77:18 (57)    
58 Margit Lundström OK Sänkan 83:23 04:09 (56) 11:24 (56) 10:16 (57) 06:16 (57) 08:14 (57) 09:21 (58) 03:56 (47) 06:24 (57) 02:54 (56) 10:05 (59) 05:46 (56) 02:51 (55)             01:47 (55) Margit Lundström OK Sänkan
        04:09 (56) 15:33 (58) 25:49 (56) 32:05 (56) 40:19 (58) 49:40 (59) 53:36 (58) 60:00 (58) 62:54 (58) 72:59 (58) 78:45 (58) 81:36 (58)             83:23 (58)    
59 Gunnel Balck IFK Enskede 86:34 03:42 (52) 11:49 (58) 05:59 (52) 05:24 (53) 07:15 (50) 06:16 (53) 04:20 (52) 08:01 (59) 02:58 (57) 19:38 (61) 07:12 (59) 02:23 (51)             01:37 (48) Gunnel Balck IFK Enskede
        03:42 (52) 15:31 (57) 21:30 (52) 26:54 (51) 34:09 (52) 40:25 (52) 44:45 (52) 52:46 (55) 55:44 (56) 75:22 (59) 82:34 (59) 84:57 (59)             86:34 (59)    
60 Olle Jacobson Rotebro IS 99:57 03:43 (54) 11:45 (57) 05:58 (51) 11:00 (60) 07:51 (54) 07:06 (55) 16:16 (61) 07:11 (58) 03:09 (59) 09:26 (57) 06:26 (57) 07:52 (61)             02:14 (58) Olle Jacobson Rotebro IS
        03:43 (54) 15:28 (56) 21:26 (51) 32:26 (57) 40:17 (57) 47:23 (57) 63:39 (60) 70:50 (60) 73:59 (60) 83:25 (60) 89:51 (60) 97:43 (60)             99:57 (60)    
61 Ingvar Oskarsson Klubblös 105:28 05:20 (60) 13:33 (59) 15:03 (59) 08:10 (58) 10:27 (59) 09:35 (59) 07:36 (59) 09:38 (60) 03:36 (61) 09:17 (54) 06:30 (58) 02:51 (55)             03:52 (60) Ingvar Oskarsson Klubblös
        05:20 (60) 18:53 (59) 33:56 (61) 42:06 (61) 52:33 (61) 62:08 (61) 69:44 (61) 79:22 (61) 82:58 (61) 92:15 (61) 98:45 (61) 101:36 (61)             105:28 (61)    
- Martin Eriksson OK Södertörn 50:44 05:54   08:09   06:59   03:23   11:19   09:09   05:03                                   00:48   Martin Eriksson OK Södertörn
        05:54   14:03   21:02   24:25   35:44   44:53   49:56                                   50:44      
- Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 66:46 06:56   16:05   04:16   05:04   11:36   07:34   05:52   02:17                               07:06   Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        06:56   23:01   27:17   32:21   43:57   51:31   57:23   59:40                               66:46      
- Mats Holmgren IFK Enskede 67:04 06:59   10:38   06:20   20:56   05:01   04:44                                       12:26   Mats Holmgren IFK Enskede
        06:59   17:37   23:57   44:53   49:54   54:38                                       67:04      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                               Mål   Bana D - 2,5 km Klubb
1 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 33:48 03:16 (4) 03:28 (8) 03:24 (2) 03:08 (1) 05:01 (6) 05:31 (6) 03:23 (4) 02:01 (15)                             04:36 (14) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        03:16 (4) 06:44 (4) 10:08 (3) 13:16 (2) 18:17 (1) 23:48 (1) 27:11 (1) 29:12 (1)                             33:48 (1)    
2 Roland Bolin Snättringe SK 33:56 03:11 (2) 03:06 (2) 03:44 (3) 03:53 (9) 04:58 (4) 06:10 (10) 03:38 (7) 01:32 (1)                             03:44 (6) Roland Bolin Snättringe SK
        03:11 (2) 06:17 (1) 10:01 (1) 13:54 (3) 18:52 (2) 25:02 (3) 28:40 (3) 30:12 (3)                             33:56 (2)    
3 Sven Olov Johansson Söders-Tyresö 33:57 03:18 (5) 03:21 (7) 03:22 (1) 03:11 (2) 05:44 (18) 05:10 (4) 03:27 (5) 02:00 (14)                             04:24 (11) Sven Olov Johansson Söders-Tyresö
        03:18 (5) 06:39 (3) 10:01 (1) 13:12 (1) 18:56 (3) 24:06 (2) 27:33 (2) 29:33 (2)                             33:57 (3)    
4 Tord Jonsson Klubblös 34:06 03:52 (12) 03:40 (13) 03:53 (4) 03:55 (10) 04:37 (2) 05:06 (3) 03:52 (11) 01:37 (2)                             03:34 (4) Tord Jonsson Klubblös
        03:52 (12) 07:32 (8) 11:25 (5) 15:20 (5) 19:57 (4) 25:03 (4) 28:55 (4) 30:32 (4)                             34:06 (4)    
5 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 35:03 03:46 (10) 03:07 (3) 05:35 (32) 04:03 (13) 04:47 (3) 05:24 (5) 03:11 (3) 01:38 (3)                             03:32 (2) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        03:46 (10) 06:53 (6) 12:28 (11) 16:31 (8) 21:18 (6) 26:42 (6) 29:53 (5) 31:31 (5)                             35:03 (5)    
6 Jan Larsson Tullinge SK 35:25 03:01 (1) 03:36 (11) 04:15 (8) 03:49 (7) 05:25 (9) 05:39 (7) 04:09 (14) 01:43 (4)                             03:48 (7) Jan Larsson Tullinge SK
        03:01 (1) 06:37 (2) 10:52 (4) 14:41 (4) 20:06 (5) 25:45 (5) 29:54 (6) 31:37 (6)                             35:25 (6)    
7 Stig Lindskog Visborgs OK 36:55 04:02 (15) 03:30 (9) 04:45 (20) 03:52 (8) 05:27 (11) 06:19 (12) 03:45 (9) 01:53 (8)                             03:22 (1) Stig Lindskog Visborgs OK
        04:02 (15) 07:32 (8) 12:17 (10) 16:09 (7) 21:36 (9) 27:55 (7) 31:40 (7) 33:33 (7)                             36:55 (7)    
8 Benny Alfordsson Tullinge SK 38:40 04:20 (23) 03:50 (14) 04:27 (14) 04:01 (12) 05:27 (11) 06:10 (10) 03:51 (10) 01:51 (7)                             04:43 (15) Benny Alfordsson Tullinge SK
        04:20 (23) 08:10 (19) 12:37 (12) 16:38 (10) 22:05 (10) 28:15 (9) 32:06 (8) 33:57 (8)                             38:40 (8)    
9 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 39:15 06:40 (58) 02:50 (1) 05:33 (30) 04:20 (18) 05:37 (15) 05:45 (8) 03:06 (2) 01:45 (5)                             03:39 (5) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        06:40 (58) 09:30 (33) 15:03 (26) 19:23 (21) 25:00 (17) 30:45 (12) 33:51 (12) 35:36 (10)                             39:15 (9)    
10 Berit Lindunger Haninge SOK 39:44 03:44 (9) 03:59 (21) 04:20 (10) 04:32 (22) 04:59 (5) 06:36 (17) 04:46 (24) 01:57 (9)                             04:51 (19) Berit Lindunger Haninge SOK
        03:44 (9) 07:43 (12) 12:03 (9) 16:35 (9) 21:34 (8) 28:10 (8) 32:56 (9) 34:53 (9)                             39:44 (10)    
11 Bertil Rydgren IFK Enskede 40:12 08:00 (63) 03:11 (4) 04:01 (5) 03:22 (4) 05:59 (21) 05:50 (9) 03:27 (5) 02:01 (15)                             04:21 (10) Bertil Rydgren IFK Enskede
        08:00 (63) 11:11 (55) 15:12 (31) 18:34 (18) 24:33 (13) 30:23 (11) 33:50 (11) 35:51 (11)                             40:12 (11)    
12 Inger Pahlén Söders-Tyresö 41:22 03:34 (7) 03:35 (10) 04:31 (17) 03:59 (11) 05:39 (16) 07:19 (25) 05:04 (36) 02:32 (33)                             05:09 (26) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        03:34 (7) 07:09 (7) 11:40 (6) 15:39 (6) 21:18 (6) 28:37 (10) 33:41 (10) 36:13 (12)                             41:22 (12)    
13 Siv Frölund Haninge SOK 41:58 05:21 (39) 04:29 (33) 04:23 (12) 05:07 (25) 05:16 (8) 06:48 (19) 04:13 (15) 02:25 (30)                             03:56 (9) Siv Frölund Haninge SOK
        05:21 (39) 09:50 (36) 14:13 (22) 19:20 (20) 24:36 (15) 31:24 (14) 35:37 (14) 38:02 (14)                             41:58 (13)    
14 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 42:20 03:15 (3) 04:33 (37) 05:06 (26) 04:33 (23) 07:07 (36) 06:49 (21) 04:05 (13) 02:22 (27)                             04:30 (12) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        03:15 (3) 07:48 (13) 12:54 (14) 17:27 (12) 24:34 (14) 31:23 (13) 35:28 (13) 37:50 (13)                             42:20 (14)    
15 Bo Eklind Klubblös 43:44 04:47 (31) 04:36 (39) 05:45 (35) 09:08 (65) 07:35 (41) 03:49 (2) 02:24 (1)                                 05:40 (34) Bo Eklind Klubblös
        04:47 (31) 09:23 (31) 15:08 (29) 24:16 (49) 31:51 (47) 35:40 (23) 38:04 (18)                                 43:44 (15)    
16 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 44:20 04:04 (17) 04:16 (27) 05:35 (32) 04:14 (17) 05:50 (19) 08:08 (32) 04:43 (23) 02:15 (23)                             05:15 (27) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        04:04 (17) 08:20 (23) 13:55 (21) 18:09 (15) 23:59 (12) 32:07 (15) 36:50 (15) 39:05 (15)                             44:20 (16)    
17 Kurt Kissling Vaxholms OK 44:29 04:32 (27) 03:17 (5) 04:10 (7) 06:09 (39) 08:34 (51) 06:42 (18) 04:56 (29) 02:14 (22)                             03:55 (8) Kurt Kissling Vaxholms OK
        04:32 (27) 07:49 (14) 11:59 (8) 18:08 (14) 26:42 (23) 33:24 (19) 38:20 (19) 40:34 (18)                             44:29 (17)    
18 Christina Larsson Söders SOL Tyresö 44:45 06:14 (54) 04:13 (25) 04:41 (19) 04:24 (19) 06:12 (25) 06:50 (22) 04:40 (21) 02:43 (39)                             04:48 (16) Christina Larsson Söders SOL Tyresö
        06:14 (54) 10:27 (43) 15:08 (29) 19:32 (23) 25:44 (21) 32:34 (18) 37:14 (16) 39:57 (16)                             44:45 (18)    
19 Hans Eriksson Hellas Orientering 45:07 04:21 (25) 03:51 (17) 04:50 (22) 05:04 (24) 06:54 (35) 07:25 (26) 04:58 (30) 02:51 (45)                             04:53 (21) Hans Eriksson Hellas Orientering
        04:21 (25) 08:12 (20) 13:02 (15) 18:06 (13) 25:00 (17) 32:25 (17) 37:23 (17) 40:14 (17)                             45:07 (19)    
20 Jan Brundell Solna OK 46:30 04:45 (30) 04:14 (26) 04:30 (16) 03:31 (5) 06:38 (30) 10:47 (48) 05:08 (40) 01:57 (9)                             05:00 (23) Jan Brundell Solna OK
        04:45 (30) 08:59 (26) 13:29 (16) 17:00 (11) 23:38 (11) 34:25 (21) 39:33 (22) 41:30 (20)                             46:30 (20)    
21 Levin Svedberg Sundbybergs IK 46:41 04:15 (21) 03:50 (14) 04:47 (21) 05:31 (35) 07:23 (38) 06:25 (14) 07:20 (54) 02:15 (23)                             04:55 (22) Levin Svedberg Sundbybergs IK
        04:15 (21) 08:05 (18) 12:52 (13) 18:23 (16) 25:46 (22) 32:11 (16) 39:31 (21) 41:46 (21)                             46:41 (21)    
22 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 47:05 04:16 (22) 04:03 (23) 05:24 (29) 08:21 (60) 05:36 (14) 07:46 (29) 04:36 (20) 01:59 (13)                             05:04 (25) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:16 (22) 08:19 (22) 13:43 (18) 22:04 (35) 27:40 (26) 35:26 (22) 40:02 (23) 42:01 (22)                             47:05 (22)    
23 Alf Persson OK Österåker 47:09 04:11 (19) 04:32 (36) 05:02 (24) 05:07 (25) 06:10 (23) 08:37 (37) 05:03 (35) 02:43 (39)                             05:44 (35) Alf Persson OK Österåker
        04:11 (19) 08:43 (25) 13:45 (19) 18:52 (19) 25:02 (19) 33:39 (20) 38:42 (20) 41:25 (19)                             47:09 (23)    
24 Erik-Olov Cloth Tullinge SK 49:43 03:54 (13) 04:42 (41) 05:54 (36) 08:39 (63) 07:37 (44) 06:33 (16) 04:22 (17) 02:25 (30)                             05:37 (31) Erik-Olov Cloth Tullinge SK
        03:54 (13) 08:36 (24) 14:30 (23) 23:09 (41) 30:46 (38) 37:19 (28) 41:41 (24) 44:06 (23)                             49:43 (24)    
25 Bror Wahlberg Haninge SOK 50:14 04:29 (26) 04:30 (34) 05:34 (31) 05:21 (28) 11:37 (66) 06:22 (13) 05:01 (33) 02:18 (26)                             05:02 (24) Bror Wahlberg Haninge SOK
        04:29 (26) 08:59 (26) 14:33 (24) 19:54 (24) 31:31 (43) 37:53 (30) 42:54 (27) 45:12 (25)                             50:14 (25)    
26 Lars-Erik Lindell Väsby OK 51:03 04:33 (28) 04:33 (37) 06:38 (46) 04:28 (21) 08:03 (49) 08:46 (39) 05:01 (33) 02:49 (43)                             06:12 (41) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        04:33 (28) 09:06 (28) 15:44 (34) 20:12 (26) 28:15 (30) 37:01 (26) 42:02 (26) 44:51 (24)                             51:03 (26)    
27 Yngve Hedberg Snättringe SK 51:21 05:38 (44) 04:57 (48) 05:37 (34) 06:59 (48) 07:36 (43) 07:33 (27) 05:19 (44) 02:24 (29)                             05:18 (28) Yngve Hedberg Snättringe SK
        05:38 (44) 10:35 (45) 16:12 (37) 23:11 (42) 30:47 (39) 38:20 (31) 43:39 (31) 46:03 (28)                             51:21 (27)    
27 Karl-Erik Mogren Snättringe SK 51:21 07:31 (62) 04:03 (23) 04:22 (11) 05:26 (32) 06:21 (26) 08:09 (33) 05:56 (45) 03:27 (57)                             06:06 (40) Karl-Erik Mogren Snättringe SK
        07:31 (62) 11:34 (58) 15:56 (35) 21:22 (30) 27:43 (27) 35:52 (24) 41:48 (25) 45:15 (26)                             51:21 (27)    
29 Thorsten Höglund Turebergs IF 51:48 06:00 (49) 04:57 (48) 06:10 (42) 06:22 (41) 07:41 (46) 07:38 (28) 04:49 (27) 02:33 (35)                             05:38 (33) Thorsten Höglund Turebergs IF
        06:00 (49) 10:57 (52) 17:07 (42) 23:29 (44) 31:10 (41) 38:48 (33) 43:37 (30) 46:10 (29)                             51:48 (29)    
30 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 52:01 05:46 (47) 05:35 (64) 09:50 (58) 06:24 (43) 06:43 (32) 06:31 (15) 03:57 (12) 01:57 (9)                             05:18 (28) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        05:46 (47) 11:21 (56) 21:11 (59) 27:35 (56) 34:18 (52) 40:49 (42) 44:46 (33) 46:43 (31)                             52:01 (30)    
31 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 52:18 03:43 (8) 03:59 (21) 04:05 (6) 09:08 (65) 04:28 (1) 17:16 (62) 04:21 (16) 01:45 (5)                             03:33 (3) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        03:43 (8) 07:42 (11) 11:47 (7) 20:55 (29) 25:23 (20) 42:39 (45) 47:00 (42) 48:45 (38)                             52:18 (31)    
32 Lars Arne Eriksson Haninge SOK 52:44 04:51 (33) 04:21 (28) 05:55 (37) 05:22 (29) 11:13 (63) 06:55 (23) 04:46 (24) 02:36 (38)                             06:45 (50) Lars Arne Eriksson Haninge SOK
        04:51 (33) 09:12 (29) 15:07 (28) 20:29 (28) 31:42 (45) 38:37 (32) 43:23 (29) 45:59 (27)                             52:44 (32)    
33 Viviann Andersson Snättringe SK 53:02 06:03 (51) 04:50 (46) 05:58 (39) 05:11 (27) 08:03 (49) 08:50 (40) 04:26 (19) 03:10 (52)                             06:31 (47) Viviann Andersson Snättringe SK
        06:03 (51) 10:53 (51) 16:51 (40) 22:02 (34) 30:05 (34) 38:55 (34) 43:21 (28) 46:31 (30)                             53:02 (33)    
34 Sven Jansson Snättringe SK 53:11 06:30 (56) 04:52 (47) 05:02 (24) 07:42 (53) 05:56 (20) 10:16 (47) 04:59 (31) 02:17 (25)                             05:37 (31) Sven Jansson Snättringe SK
        06:30 (56) 11:22 (57) 16:24 (39) 24:06 (48) 30:02 (33) 40:18 (37) 45:17 (36) 47:34 (33)                             53:11 (34)    
35 Sverker Tirén Hellas Orientering 53:25 04:13 (20) 03:38 (12) 05:55 (37) 11:26 (68) 06:37 (29) 08:37 (37) 05:11 (41) 02:22 (27)                             05:26 (30) Sverker Tirén Hellas Orientering
        04:13 (20) 07:51 (15) 13:46 (20) 25:12 (50) 31:49 (46) 40:26 (38) 45:37 (37) 47:59 (34)                             53:25 (35)    
36 Errol Wicksell Hellas Orientering 54:10 05:16 (38) 04:57 (48) 05:20 (28) 05:55 (37) 07:16 (37) 08:21 (35) 07:33 (58) 02:32 (33)                             07:00 (55) Errol Wicksell Hellas Orientering
        05:16 (38) 10:13 (39) 15:33 (33) 21:28 (31) 28:44 (32) 37:05 (27) 44:38 (32) 47:10 (32)                             54:10 (36)    
37 Anna Persson Tullinge SK 55:09 04:50 (32) 04:31 (35) 06:02 (40) 07:50 (55) 07:26 (39) 09:59 (44) 05:18 (43) 02:47 (42)                             06:26 (42) Anna Persson Tullinge SK
        04:50 (32) 09:21 (30) 15:23 (32) 23:13 (43) 30:39 (37) 40:38 (40) 45:56 (40) 48:43 (37)                             55:09 (37)    
38 Sonja Perneby Tullinge SK 55:19 06:01 (50) 04:44 (43) 06:24 (44) 05:26 (32) 07:33 (40) 09:54 (43) 05:11 (41) 03:06 (48)                             07:00 (55) Sonja Perneby Tullinge SK
        06:01 (50) 10:45 (47) 17:09 (44) 22:35 (38) 30:08 (35) 40:02 (36) 45:13 (34) 48:19 (36)                             55:19 (38)    
39 Lars-Erik Perneby Tullinge SK 55:25 06:07 (52) 04:41 (40) 06:27 (45) 05:25 (31) 07:37 (44) 10:10 (45) 04:46 (24) 02:59 (47)                             07:13 (59) Lars-Erik Perneby Tullinge SK
        06:07 (52) 10:48 (49) 17:15 (46) 22:40 (39) 30:17 (36) 40:27 (39) 45:13 (34) 48:12 (35)                             55:25 (39)    
40 Sonja Sundell Sundbybergs IK 55:35 04:36 (29) 04:59 (52) 08:58 (55) 05:26 (32) 07:35 (41) 09:14 (41) 05:04 (36) 03:07 (49)                             06:36 (48) Sonja Sundell Sundbybergs IK
        04:36 (29) 09:35 (35) 18:33 (54) 23:59 (47) 31:34 (44) 40:48 (41) 45:52 (39) 48:59 (40)                             55:35 (40)    
41 Hans Svensson Skogsluffarna 55:40 05:55 (48) 05:50 (65) 04:26 (13) 06:10 (40) 06:10 (23) 08:24 (36) 09:51 (64) 02:06 (18)                             06:48 (51) Hans Svensson Skogsluffarna
        05:55 (48) 11:45 (59) 16:11 (36) 22:21 (36) 28:31 (31) 36:55 (25) 46:46 (41) 48:52 (39)                             55:40 (41)    
42 Göran Grimvall Täby Ok 57:06 03:51 (11) 03:50 (14) 09:57 (59) 04:04 (14) 06:05 (22) 16:25 (61) 05:07 (39) 02:56 (46)                             04:51 (19) Göran Grimvall Täby Ok
        03:51 (11) 07:41 (10) 17:38 (49) 21:42 (32) 27:47 (29) 44:12 (48) 49:19 (45) 52:15 (44)                             57:06 (42)    
43 Kerstin Pettersson Tullinge SK 57:12 08:19 (64) 04:48 (45) 04:53 (23) 07:29 (50) 05:42 (17) 12:11 (53) 05:00 (32) 02:09 (21)                             06:41 (49) Kerstin Pettersson Tullinge SK
        08:19 (64) 13:07 (62) 18:00 (51) 25:29 (52) 31:11 (42) 43:22 (47) 48:22 (43) 50:31 (42)                             57:12 (43)    
44 Staffan Melinder Tullinge SK 57:22 08:22 (65) 04:46 (44) 04:37 (18) 07:30 (51) 05:35 (13) 12:30 (56) 05:05 (38) 02:06 (18)                             06:51 (53) Staffan Melinder Tullinge SK
        08:22 (65) 13:08 (63) 17:45 (50) 25:15 (51) 30:50 (40) 43:20 (46) 48:25 (44) 50:31 (42)                             57:22 (44)    
45 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 59:19 06:23 (55) 04:42 (41) 06:09 (41) 06:43 (47) 09:01 (54) 12:29 (55) 04:42 (22) 02:43 (40)                             06:27 (43) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        06:23 (55) 11:05 (54) 17:14 (45) 23:57 (46) 32:58 (50) 45:27 (51) 50:09 (48) 52:52 (45)                             59:19 (45)    
46 Birgitta Westergren Täby OK 60:08 04:59 (35) 05:00 (53) 06:57 (49) 05:57 (38) 09:24 (56) 10:15 (46) 07:26 (56) 03:42 (59)                             06:28 (45) Birgitta Westergren Täby OK
        04:59 (35) 09:59 (37) 16:56 (41) 22:53 (40) 32:17 (48) 42:32 (44) 49:58 (47) 53:40 (46)                             60:08 (46)    
47 Lennart Westergren Söders-Tyresö 60:10 05:09 (37) 05:01 (54) 06:57 (49) 05:24 (30) 09:57 (59) 09:53 (42) 07:26 (56) 03:56 (60)                             06:27 (43) Lennart Westergren Söders-Tyresö
        05:09 (37) 10:10 (38) 17:07 (42) 22:31 (37) 32:28 (49) 42:21 (43) 49:47 (46) 53:43 (47)                             60:10 (47)    
48 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 61:30 03:56 (14) 04:22 (29) 05:15 (27) 06:24 (43) 07:46 (47) 11:25 (52) 06:39 (53) 04:07 (62)                             11:36 (66) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        03:56 (14) 08:18 (21) 13:33 (17) 19:57 (25) 27:43 (27) 39:08 (35) 45:47 (38) 49:54 (41)                             61:30 (48)    
49 Mats Halvarez Klubblös 61:33 05:38 (44) 05:10 (58) 06:44 (47) 06:22 (41) 09:59 (60) 11:07 (50) 06:00 (46) 03:17 (54)                             07:16 (60) Mats Halvarez Klubblös
        05:38 (44) 10:48 (49) 17:32 (48) 23:54 (45) 33:53 (51) 45:00 (50) 51:00 (49) 54:17 (48)                             61:33 (49)    
50 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 64:47 06:40 (58) 03:51 (17) 04:28 (15) 04:26 (20) 23:01 (68) 07:13 (24) 08:06 (59) 02:29 (32)                             04:33 (13) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        06:40 (58) 10:31 (44) 14:59 (25) 19:25 (22) 42:26 (63) 49:39 (54) 57:45 (53) 60:14 (52)                             64:47 (50)    
51 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 65:04 04:57 (34) 05:27 (61) 09:36 (57) 05:40 (36) 12:13 (67) 10:54 (49) 06:11 (50) 02:50 (44)                             07:16 (60) Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:57 (34) 10:24 (41) 20:00 (55) 25:40 (53) 37:53 (59) 48:47 (52) 54:58 (52) 57:48 (51)                             65:04 (51)    
52 Karl-Gustav Kilström Täby OK 65:51 06:11 (53) 13:42 (68) 04:17 (9) 07:57 (57) 05:26 (10) 06:48 (19) 14:39 (67) 02:03 (17)                             04:48 (16) Karl-Gustav Kilström Täby OK
        06:11 (53) 19:53 (67) 24:10 (64) 32:07 (62) 37:33 (58) 44:21 (49) 59:00 (55) 61:03 (53)                             65:51 (52)    
53 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 67:58 09:26 (66) 04:25 (30) 16:09 (66) 06:36 (46) 06:47 (34) 07:50 (30) 08:15 (61) 02:34 (36)                             05:56 (39) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        09:26 (66) 13:51 (64) 30:00 (66) 36:36 (66) 43:23 (64) 51:13 (56) 59:28 (57) 62:02 (55)                             67:58 (53)    
53 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 67:58 09:29 (67) 04:26 (31) 16:14 (67) 06:34 (45) 06:43 (32) 07:53 (31) 08:11 (60) 02:34 (36)                             05:54 (38) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        09:29 (67) 13:55 (65) 30:09 (67) 36:43 (67) 43:26 (65) 51:19 (57) 59:30 (58) 62:04 (56)                             67:58 (53)    
55 Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK 68:36 04:20 (23) 05:11 (59) 11:35 (62) 08:17 (59) 08:50 (53) 13:50 (60) 06:01 (47) 03:29 (58)                             07:03 (58) Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK
        04:20 (23) 09:31 (34) 21:06 (58) 29:23 (60) 38:13 (60) 52:03 (59) 58:04 (54) 61:33 (54)                             68:36 (55)    
56 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 68:41 06:38 (57) 05:57 (66) 08:30 (54) 07:28 (49) 08:40 (52) 00:12 (1) 14:02 (66) 05:47 (66) 02:38 (1)                         08:49 (65) Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        06:38 (57) 12:35 (61) 21:05 (57) 28:33 (59) 37:13 (57) 37:25 (29) 51:27 (50) 57:14 (49) 59:52 (1)                         68:41 (56)    
57 Key Lindell OK Södertörn 70:51 05:32 (43) 05:13 (60) 11:51 (63) 07:55 (56) 11:13 (63) 11:22 (51) 06:06 (48) 03:08 (50)                             08:31 (63) Key Lindell OK Södertörn
        05:32 (43) 10:45 (47) 22:36 (60) 30:31 (61) 41:44 (61) 53:06 (60) 59:12 (56) 62:20 (57)                             70:51 (57)    
58 Lars Nordin Solna OK 71:03 04:03 (16) 03:56 (20) 10:09 (61) 03:40 (6) 05:13 (7) 24:20 (65) 08:42 (62) 04:12 (63)                             06:48 (51) Lars Nordin Solna OK
        04:03 (16) 07:59 (16) 18:08 (52) 21:48 (33) 27:01 (25) 51:21 (58) 60:03 (59) 64:15 (58)                             71:03 (58)    
59 Carl Lang OK Österåker 71:23 05:00 (36) 04:27 (32) 06:50 (48) 04:07 (16) 06:36 (28) 28:44 (68) 04:55 (28) 04:15 (64)                             06:29 (46) Carl Lang OK Österåker
        05:00 (36) 09:27 (32) 16:17 (38) 20:24 (27) 27:00 (24) 55:44 (63) 60:39 (60) 64:54 (59)                             71:23 (59)    
60 Margaretha Nylund OK Södertörn 71:27 05:22 (40) 05:04 (56) 06:57 (49) 08:37 (61) 09:18 (55) 21:03 (64) 06:09 (49) 03:09 (51)                             05:48 (36) Margaretha Nylund OK Södertörn
        05:22 (40) 10:26 (42) 17:23 (47) 26:00 (54) 35:18 (54) 56:21 (64) 62:30 (63) 65:39 (61)                             71:27 (60)    
61 Björn Simons Sundbybergs IK 73:29 05:38 (45) 05:06 (57) 12:54 (65) 04:05 (15) 06:40 (31) 20:18 (63) 09:40 (63) 02:06 (18)                             07:02 (57) Björn Simons Sundbybergs IK
        05:38 (45) 10:44 (46) 23:38 (62) 27:43 (57) 34:23 (53) 54:41 (62) 64:21 (64) 66:27 (62)                             73:29 (61)    
62 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 74:10 05:24 (41) 05:34 (63) 12:43 (64) 08:40 (64) 09:49 (58) 12:20 (54) 06:32 (51) 04:36 (65)                             08:32 (64) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:24 (41) 10:58 (53) 23:41 (63) 32:21 (63) 42:10 (62) 54:30 (61) 61:02 (61) 65:38 (60)                             74:10 (62)    
63 Ingrid Gunnarsson Täby OK 77:55 14:55 (68) 05:27 (61) 08:05 (53) 07:58 (58) 11:35 (65) 13:12 (57) 06:33 (52) 03:19 (55)                             06:51 (53) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        14:55 (68) 20:22 (68) 28:27 (65) 36:25 (65) 48:00 (67) 61:12 (66) 67:45 (65) 71:04 (63)                             77:55 (63)    
64 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 78:52 04:04 (17) 03:55 (19) 07:06 (52) 03:19 (3) 06:21 (26) 24:41 (66) 04:22 (17) 03:57 (61)                             21:07 (68) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:04 (17) 07:59 (16) 15:05 (27) 18:24 (17) 24:45 (16) 49:26 (53) 53:48 (51) 57:45 (50)                             78:52 (64)    
65 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 79:05 05:25 (42) 04:58 (51) 10:00 (60) 07:45 (54) 07:52 (48) 26:32 (67) 07:22 (55) 03:21 (56)                             05:50 (37) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        05:25 (42) 10:23 (40) 20:23 (56) 28:08 (58) 36:00 (55) 62:32 (67) 69:54 (66) 73:15 (65)                             79:05 (65)    
66 Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK 79:55 06:58 (60) 05:02 (55) 06:13 (43) 08:37 (61) 10:16 (61) 13:42 (58) 10:46 (65) 10:39 (67)                             07:42 (62) Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK
        06:58 (60) 12:00 (60) 18:13 (53) 26:50 (55) 37:06 (56) 50:48 (55) 61:34 (62) 72:13 (64)                             79:55 (66)    
67 Lars Persson Väsby OK 81:54 03:24 (6) 03:20 (6) 39:22 (68) 07:31 (52) 09:32 (57) 08:20 (34) 03:38 (7) 01:58 (12)                             04:49 (18) Lars Persson Väsby OK
        03:24 (6) 06:44 (4) 46:06 (68) 53:37 (68) 63:09 (68) 71:29 (68) 75:07 (68) 77:05 (67)                             81:54 (67)    
68 Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK 95:06 07:09 (61) 06:58 (67) 09:26 (56) 09:08 (65) 11:01 (62) 13:49 (59) 15:36 (68) 03:10 (52)                             18:49 (67) Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK
        07:09 (61) 14:07 (66) 23:33 (61) 32:41 (64) 43:42 (66) 57:31 (65) 73:07 (67) 76:17 (66)                             95:06 (68)    
- Bernt Eriksson Spårvägens OK 32:26 03:32   03:43   03:24   02:53   04:21   04:27   04:29   01:35                               04:02   Bernt Eriksson Spårvägens OK
        03:32   07:15   10:39   13:32   17:53   22:20   26:49   28:24                               32:26      
- Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 40:51 03:10   04:32   04:53   04:50   05:22   06:07   03:58   02:20                               05:39   Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK
        03:10   07:42   12:35   17:25   22:47   28:54   32:52   35:12                               40:51      
- Mona Forslund IFK Enskede 51:05 08:49   05:05   07:12   19:41   03:17                                           07:01   Mona Forslund IFK Enskede
        08:49   13:54   21:06   40:47   44:04                                           51:05      
- Ulrika Nyblom Skogsluffarna 169:35 06:00   74:11   18:07   13:10   34:43                                           23:24   Ulrika Nyblom Skogsluffarna
        06:00   80:11   98:18   111:28   146:11                                           169:35