Sträcktider Luffarligan Gubbängens IP                                                                
  2016-04-13 Svarta tider är sträcktider                                                                
    Blå tider är från start                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                  
                                                                           
Plac Bana A - 5,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana A - 5,7 km Klubb
1 Niklas Wrane Söders-Tyresö 34:05 01:47 (1) 02:38 (1) 02:36 (1) 03:02 (1) 03:21 (2) 01:02 (1) 02:42 (1) 01:40 (1) 02:11 (1) 02:16 (1) 02:55 (1) 00:47 (1) 02:29 (1) 02:05 (4) 01:55 (3) 00:39 (1) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        01:47 (1) 04:25 (1) 07:01 (1) 10:03 (1) 13:24 (1) 14:26 (1) 17:08 (1) 18:48 (1) 20:59 (1) 23:15 (1) 26:10 (1) 26:57 (1) 29:26 (1) 31:31 (1) 33:26 (1) 34:05 (1)    
2 Erik Sundberg Stora Tuna OK 35:59 02:11 (4) 02:47 (2) 02:36 (1) 03:13 (2) 03:09 (1) 01:02 (1) 02:53 (2) 01:51 (3) 02:30 (3) 02:26 (3) 03:00 (2) 00:54 (3) 02:42 (4) 02:05 (4) 01:56 (4) 00:44 (4) Erik Sundberg Stora Tuna OK
        02:11 (4) 04:58 (3) 07:34 (2) 10:47 (2) 13:56 (2) 14:58 (2) 17:51 (2) 19:42 (2) 22:12 (2) 24:38 (2) 27:38 (2) 28:32 (2) 31:14 (2) 33:19 (2) 35:15 (2) 35:59 (2)    
3 Anders Brinkman Vandrarringen 38:26 01:56 (2) 02:48 (3) 03:15 (5) 03:32 (4) 03:34 (4) 01:43 (9) 03:10 (5) 01:56 (5) 02:33 (4) 02:45 (6) 03:17 (4) 00:51 (2) 02:36 (3) 01:48 (2) 01:59 (5) 00:43 (3) Anders Brinkman Vandrarringen
        01:56 (2) 04:44 (2) 07:59 (3) 11:31 (3) 15:05 (3) 16:48 (3) 19:58 (3) 21:54 (3) 24:27 (4) 27:12 (4) 30:29 (4) 31:20 (3) 33:56 (3) 35:44 (3) 37:43 (3) 38:26 (3)    
4 Josefine Engström Alfta-Ösa OK 38:58 02:49 (6) 03:13 (4) 02:44 (3) 03:30 (3) 03:37 (5) 01:09 (4) 03:01 (3) 01:53 (4) 02:29 (2) 02:27 (4) 03:07 (3) 01:50 (7) 02:46 (6) 01:48 (2) 01:50 (1) 00:45 (5) Josefine Engström Alfta-Ösa OK
        02:49 (6) 06:02 (5) 08:46 (5) 12:16 (4) 15:53 (4) 17:02 (4) 20:03 (4) 21:56 (4) 24:25 (3) 26:52 (3) 29:59 (3) 31:49 (4) 34:35 (4) 36:23 (4) 38:13 (4) 38:58 (4)    
5 Janne Nilsson Centrum OK 43:09 02:03 (3) 03:32 (7) 03:03 (4) 04:06 (6) 03:51 (8) 01:19 (7) 04:14 (7) 02:26 (7) 02:47 (6) 02:44 (5) 03:28 (6) 01:34 (4) 02:46 (6) 02:13 (6) 02:12 (7) 00:51 (7) Janne Nilsson Centrum OK
        02:03 (3) 05:35 (4) 08:38 (4) 12:44 (5) 16:35 (5) 17:54 (5) 22:08 (6) 24:34 (6) 27:21 (6) 30:05 (6) 33:33 (5) 35:07 (5) 37:53 (5) 40:06 (5) 42:18 (5) 43:09 (5)    
6 Henrik Sjögren Haninge SOK 44:27 03:34 (8) 03:13 (4) 04:01 (9) 04:46 (9) 03:27 (3) 01:05 (3) 03:30 (6) 01:49 (2) 03:05 (7) 02:25 (2) 03:20 (5) 01:45 (5) 02:30 (2) 01:47 (1) 03:23 (11) 00:47 (6) Henrik Sjögren Haninge SOK
        03:34 (8) 06:47 (7) 10:48 (8) 15:34 (8) 19:01 (8) 20:06 (7) 23:36 (7) 25:25 (7) 28:30 (7) 30:55 (7) 34:15 (6) 36:00 (6) 38:30 (6) 40:17 (6) 43:40 (6) 44:27 (6)    
7 Irina Nyberg Hellas Orientering 50:05 02:37 (5) 03:58 (9) 03:16 (6) 04:11 (7) 03:43 (7) 01:11 (5) 03:01 (3) 02:17 (6) 02:43 (5) 02:50 (8) 05:02 (10) 06:13 (11) 03:06 (8) 02:53 (9) 02:09 (6) 00:55 (8) Irina Nyberg Hellas Orientering
        02:37 (5) 06:35 (6) 09:51 (6) 14:02 (6) 17:45 (6) 18:56 (6) 21:57 (5) 24:14 (5) 26:57 (5) 29:47 (5) 34:49 (7) 41:02 (7) 44:08 (7) 47:01 (7) 49:10 (7) 50:05 (7)    
8 Linda Sjögren Kamrat och IF KIF 50:33 03:57 (9) 03:23 (6) 03:22 (7) 03:43 (5) 03:37 (5) 05:30 (11) 04:48 (9) 02:42 (8) 03:26 (9) 02:47 (7) 03:31 (7) 01:55 (9) 02:44 (5) 02:34 (8) 01:54 (2) 00:40 (2) Linda Sjögren Kamrat och IF KIF
        03:57 (9) 07:20 (8) 10:42 (7) 14:25 (7) 18:02 (7) 23:32 (8) 28:20 (8) 31:02 (8) 34:28 (8) 37:15 (8) 40:46 (8) 42:41 (8) 45:25 (8) 47:59 (8) 49:53 (8) 50:33 (8)    
9 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 54:22 05:58 (10) 03:57 (8) 04:44 (11) 04:24 (8) 04:06 (9) 01:17 (6) 04:53 (10) 02:50 (9) 03:09 (8) 03:37 (9) 04:30 (8) 01:45 (5) 03:09 (9) 02:26 (7) 02:35 (8) 01:02 (9) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        05:58 (10) 09:55 (10) 14:39 (10) 19:03 (9) 23:09 (9) 24:26 (9) 29:19 (9) 32:09 (9) 35:18 (9) 38:55 (9) 43:25 (9) 45:10 (9) 48:19 (9) 50:45 (9) 53:20 (9) 54:22 (9)    
10 Per-Erik Jansson IF Thor 67:16 03:09 (7) 05:19 (11) 03:59 (8) 09:34 (11) 05:57 (11) 02:03 (10) 06:15 (11) 03:42 (11) 04:12 (10) 03:37 (9) 04:53 (9) 03:35 (10) 04:01 (10) 02:56 (10) 02:56 (9) 01:08 (10) Per-Erik Jansson IF Thor
        03:09 (7) 08:28 (9) 12:27 (9) 22:01 (10) 27:58 (10) 30:01 (10) 36:16 (10) 39:58 (10) 44:10 (10) 47:47 (10) 52:40 (10) 56:15 (10) 60:16 (10) 63:12 (10) 66:08 (10) 67:16 (10)    
11 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 69:59 11:22 (11) 04:49 (10) 04:12 (10) 06:54 (10) 05:42 (10) 01:35 (8) 04:45 (8) 03:07 (10) 04:31 (11) 03:46 (11) 05:11 (11) 01:52 (8) 04:25 (11) 03:31 (11) 03:06 (10) 01:11 (11) Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby
        11:22 (11) 16:11 (11) 20:23 (11) 27:17 (11) 32:59 (11) 34:34 (11) 39:19 (11) 42:26 (11) 46:57 (11) 50:43 (11) 55:54 (11) 57:46 (11) 62:11 (11) 65:42 (11) 68:48 (11) 69:59 (11)    
- Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 85:47 11:53   05:40   08:31   07:38   06:18   03:29   05:39   03:57   06:56   05:29   06:22   02:31   05:02   03:32       02:50   Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        11:53   17:33   26:04   33:42   40:00   43:29   49:08   53:05   60:01   65:30   71:52   74:23   79:25   82:57       85:47      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14       Mål   Bana B - 4,6 km Klubb
1 Leif Åkerblom OK Österåker 37:06 01:28 (2) 03:28 (4) 02:24 (1) 02:49 (9) 01:16 (2) 03:30 (7) 01:33 (2) 01:28 (7) 02:13 (2) 03:51 (4) 01:05 (1) 06:05 (2) 02:40 (8) 02:23 (3)     00:53 (2) Leif Åkerblom OK Österåker
        01:28 (2) 04:56 (1) 07:20 (1) 10:09 (1) 11:25 (1) 14:55 (1) 16:28 (1) 17:56 (1) 20:09 (1) 24:00 (1) 25:05 (1) 31:10 (1) 33:50 (1) 36:13 (1)     37:06 (1)    
2 Gunnar Ehn Tullinge SK 38:24 01:43 (7) 03:18 (3) 02:33 (3) 02:48 (7) 01:16 (2) 03:18 (3) 01:44 (9) 01:20 (1) 02:14 (3) 03:53 (5) 01:08 (3) 06:04 (1) 02:43 (11) 03:26 (30)     00:56 (4) Gunnar Ehn Tullinge SK
        01:43 (7) 05:01 (3) 07:34 (3) 10:22 (3) 11:38 (2) 14:56 (2) 16:40 (2) 18:00 (2) 20:14 (2) 24:07 (2) 25:15 (2) 31:19 (2) 34:02 (2) 37:28 (2)     38:24 (2)    
3 Torbjörn Bergman Snättringe SK 39:31 01:28 (2) 03:29 (5) 02:28 (2) 02:53 (10) 01:21 (4) 03:32 (8) 01:38 (3) 01:34 (14) 02:25 (5) 03:55 (6) 01:20 (14) 07:08 (13) 02:41 (9) 02:37 (10)     01:02 (11) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        01:28 (2) 04:57 (2) 07:25 (2) 10:18 (2) 11:39 (3) 15:11 (3) 16:49 (3) 18:23 (3) 20:48 (3) 24:43 (3) 26:03 (3) 33:11 (3) 35:52 (3) 38:29 (3)     39:31 (3)    
4 Åke Wansölin Söders-Tyresö 40:14 02:52 (27) 03:53 (13) 02:39 (4) 02:42 (2) 01:26 (8) 03:39 (12) 01:42 (7) 01:34 (14) 02:36 (7) 03:48 (2) 01:10 (7) 06:14 (3) 02:38 (7) 02:17 (1)     01:04 (16) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        02:52 (27) 06:45 (16) 09:24 (14) 12:06 (9) 13:32 (7) 17:11 (7) 18:53 (7) 20:27 (5) 23:03 (4) 26:51 (4) 28:01 (4) 34:15 (4) 36:53 (4) 39:10 (4)     40:14 (4)    
5 Marita Axelsson OK Ravinen 41:47 01:56 (12) 03:44 (8) 02:39 (4) 02:47 (6) 01:21 (4) 03:08 (1) 03:08 (35) 02:37 (30) 02:43 (12) 04:00 (8) 01:08 (3) 06:43 (6) 02:36 (6) 02:24 (4)     00:53 (2) Marita Axelsson OK Ravinen
        01:56 (12) 05:40 (9) 08:19 (6) 11:06 (5) 12:27 (5) 15:35 (4) 18:43 (6) 21:20 (6) 24:03 (6) 28:03 (6) 29:11 (6) 35:54 (6) 38:30 (5) 40:54 (5)     41:47 (5)    
6 Sune Sisell OK Södertörn 42:18 02:03 (14) 03:36 (6) 03:17 (18) 02:48 (7) 01:25 (7) 03:37 (11) 01:44 (9) 01:24 (3) 04:43 (30) 04:18 (13) 01:16 (12) 06:19 (5) 02:18 (2) 02:30 (5)     01:00 (8) Sune Sisell OK Södertörn
        02:03 (14) 05:39 (7) 08:56 (11) 11:44 (6) 13:09 (6) 16:46 (6) 18:30 (5) 19:54 (4) 24:37 (8) 28:55 (8) 30:11 (8) 36:30 (7) 38:48 (7) 41:18 (6)     42:18 (6)    
7 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 43:11 02:13 (16) 03:06 (2) 02:50 (7) 05:00 (31) 01:30 (11) 03:09 (2) 01:42 (7) 01:51 (21) 02:03 (1) 04:29 (16) 01:08 (3) 06:49 (7) 02:44 (13) 03:35 (31)     01:02 (11) Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK
        02:13 (16) 05:19 (6) 08:09 (4) 13:09 (14) 14:39 (12) 17:48 (9) 19:30 (9) 21:21 (7) 23:24 (5) 27:53 (5) 29:01 (5) 35:50 (5) 38:34 (6) 42:09 (7)     43:11 (7)    
8 Claes Andersson OK Södertörn 43:19 01:39 (6) 04:12 (17) 02:39 (4) 03:30 (15) 04:10 (35) 03:35 (10) 01:59 (15) 01:22 (2) 02:23 (4) 03:43 (1) 01:13 (9) 06:49 (7) 02:50 (16) 02:17 (1)     00:58 (7) Claes Andersson OK Södertörn
        01:39 (6) 05:51 (10) 08:30 (7) 12:00 (8) 16:10 (19) 19:45 (17) 21:44 (17) 23:06 (16) 25:29 (12) 29:12 (10) 30:25 (10) 37:14 (8) 40:04 (8) 42:21 (8)     43:19 (8)    
9 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 44:25 01:52 (10) 04:48 (25) 03:11 (15) 03:44 (19) 01:36 (16) 03:29 (6) 02:04 (18) 01:36 (17) 02:50 (16) 04:15 (12) 01:35 (29) 06:55 (9) 02:43 (11) 02:37 (11)     01:10 (27) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        01:52 (10) 06:40 (15) 09:51 (16) 13:35 (17) 15:11 (16) 18:40 (12) 20:44 (14) 22:20 (12) 25:10 (11) 29:25 (11) 31:00 (11) 37:55 (9) 40:38 (9) 43:15 (9)     44:25 (9)    
10 Olle Blomgren OK Södertörn 45:00 01:35 (4) 04:16 (18) 03:04 (11) 03:45 (20) 01:30 (11) 03:27 (5) 01:39 (5) 03:02 (31) 03:34 (27) 04:43 (21) 01:16 (12) 06:58 (11) 02:30 (4) 02:36 (9)     01:05 (19) Olle Blomgren OK Södertörn
        01:35 (4) 05:51 (10) 08:55 (10) 12:40 (11) 14:10 (8) 17:37 (8) 19:16 (8) 22:18 (11) 25:52 (13) 30:35 (13) 31:51 (13) 38:49 (11) 41:19 (11) 43:55 (10)     45:00 (10)    
11 Lennart Hävrén Tullinge SK 45:08 02:05 (15) 03:52 (12) 02:54 (8) 02:59 (11) 02:48 (33) 03:22 (4) 02:06 (21) 02:16 (27) 02:36 (7) 04:09 (11) 01:10 (7) 07:46 (23) 02:55 (19) 03:07 (24)     01:03 (14) Lennart Hävrén Tullinge SK
        02:05 (15) 05:57 (12) 08:51 (9) 11:50 (7) 14:38 (11) 18:00 (10) 20:06 (10) 22:22 (14) 24:58 (9) 29:07 (9) 30:17 (9) 38:03 (10) 40:58 (10) 44:05 (11)     45:08 (11)    
12 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 46:36 01:50 (9) 03:49 (11) 03:18 (20) 03:36 (18) 01:41 (17) 03:55 (20) 02:39 (32) 01:29 (9) 02:47 (15) 05:02 (27) 01:14 (11) 07:51 (26) 02:54 (18) 03:20 (27)     01:11 (30) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        01:50 (9) 05:39 (7) 08:57 (12) 12:33 (10) 14:14 (9) 18:09 (11) 20:48 (15) 22:17 (10) 25:04 (10) 30:06 (12) 31:20 (12) 39:11 (12) 42:05 (12) 45:25 (12)     46:36 (12)    
13 Paul Norén OK Södertörn 46:59 01:52 (10) 04:58 (26) 02:54 (8) 03:24 (13) 02:46 (32) 05:01 (32) 02:06 (21) 01:28 (7) 02:44 (13) 04:18 (13) 01:28 (25) 07:10 (14) 02:57 (20) 02:49 (19)     01:04 (16) Paul Norén OK Södertörn
        01:52 (10) 06:50 (18) 09:44 (15) 13:08 (13) 15:54 (18) 20:55 (20) 23:01 (18) 24:29 (18) 27:13 (15) 31:31 (14) 32:59 (14) 40:09 (13) 43:06 (13) 45:55 (13)     46:59 (13)    
14 Tommy Lindberg Haninge SOK 47:47 01:25 (1) 03:48 (10) 02:57 (10) 02:42 (2) 01:23 (6) 03:33 (9) 01:57 (13) 03:54 (33) 06:29 (35) 04:06 (10) 01:09 (6) 07:22 (16) 03:28 (33) 02:37 (10)     00:57 (6) Tommy Lindberg Haninge SOK
        01:25 (1) 05:13 (4) 08:10 (5) 10:52 (4) 12:15 (4) 15:48 (5) 17:45 (4) 21:39 (8) 28:08 (19) 32:14 (15) 33:23 (15) 40:45 (14) 44:13 (14) 46:50 (14)     47:47 (14)    
15 Leif Mörkfors Järfälla OK 48:08 02:01 (13) 04:02 (15) 03:18 (20) 03:49 (22) 01:44 (22) 03:52 (19) 01:54 (12) 01:40 (18) 05:18 (31) 04:37 (20) 01:21 (15) 07:43 (22) 02:59 (21) 02:48 (18)     01:02 (11) Leif Mörkfors Järfälla OK
        02:01 (13) 06:03 (13) 09:21 (13) 13:10 (15) 14:54 (13) 18:46 (14) 20:40 (12) 22:20 (12) 27:38 (16) 32:15 (16) 33:36 (16) 41:19 (15) 44:18 (15) 47:06 (15)     48:08 (15)    
16 Per-Johan Vikfors OK Österåker 48:29 02:21 (18) 03:56 (14) 04:28 (33) 02:41 (1) 01:28 (10) 03:47 (15) 01:38 (3) 01:35 (16) 02:37 (10) 03:58 (7) 01:05 (1) 12:08 (35) 02:49 (15) 02:55 (20)     01:03 (14) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        02:21 (18) 06:17 (14) 10:45 (20) 13:26 (16) 14:54 (13) 18:41 (13) 20:19 (11) 21:54 (9) 24:31 (7) 28:29 (7) 29:34 (7) 41:42 (16) 44:31 (16) 47:26 (16)     48:29 (16)    
17 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 49:42 02:28 (20) 05:55 (30) 03:10 (13) 03:17 (12) 01:42 (18) 04:21 (28) 02:14 (25) 01:51 (21) 03:01 (19) 04:48 (23) 01:27 (22) 07:49 (24) 03:13 (29) 03:12 (26)     01:14 (33) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        02:28 (20) 08:23 (25) 11:33 (22) 14:50 (20) 16:32 (20) 20:53 (19) 23:07 (19) 24:58 (20) 27:59 (17) 32:47 (17) 34:14 (18) 42:03 (17) 45:16 (18) 48:28 (17)     49:42 (17)    
18 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 50:03 02:37 (24) 04:18 (19) 03:16 (17) 03:50 (23) 01:52 (26) 04:49 (31) 02:31 (29) 01:26 (5) 03:24 (22) 05:01 (26) 01:24 (18) 07:50 (25) 03:16 (30) 03:23 (29)     01:06 (20) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        02:37 (24) 06:55 (20) 10:11 (18) 14:01 (19) 15:53 (17) 20:42 (18) 23:13 (20) 24:39 (19) 28:03 (18) 33:04 (19) 34:28 (19) 42:18 (19) 45:34 (19) 48:57 (18)     50:03 (18)    
19 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 50:12 03:29 (32) 05:26 (28) 03:58 (30) 05:13 (32) 01:43 (20) 04:05 (24) 02:02 (17) 01:25 (4) 03:28 (24) 04:35 (18) 01:26 (21) 07:03 (12) 02:32 (5) 02:46 (15)     01:01 (9) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        03:29 (32) 08:55 (27) 12:53 (25) 18:06 (27) 19:49 (27) 23:54 (26) 25:56 (25) 27:21 (24) 30:49 (22) 35:24 (22) 36:50 (22) 43:53 (21) 46:25 (20) 49:11 (19)     50:12 (19)    
20 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 50:30 02:47 (26) 06:04 (31) 03:21 (22) 04:40 (29) 01:45 (23) 04:16 (27) 02:04 (18) 01:29 (9) 03:35 (28) 04:27 (15) 01:31 (27) 07:36 (20) 03:01 (22) 02:46 (15)     01:08 (24) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        02:47 (26) 08:51 (26) 12:12 (23) 16:52 (22) 18:37 (22) 22:53 (23) 24:57 (22) 26:26 (22) 30:01 (21) 34:28 (21) 35:59 (21) 43:35 (20) 46:36 (21) 49:22 (20)     50:30 (20)    
21 Matz Larsson Gustavsbergs OK 51:13 09:36 (34) 02:53 (1) 03:46 (26) 02:43 (4) 01:14 (1) 03:48 (16) 01:32 (1) 05:42 (36) 02:39 (11) 03:49 (3) 01:24 (18) 06:18 (4) 02:22 (3) 02:31 (7)     00:56 (4) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        09:36 (34) 12:29 (33) 16:15 (31) 18:58 (29) 20:12 (28) 24:00 (27) 25:32 (24) 31:14 (30) 33:53 (30) 37:42 (28) 39:06 (28) 45:24 (25) 47:46 (22) 50:17 (21)     51:13 (21)    
22 Claes Andersson Snättringe SK 52:14 02:33 (22) 04:31 (21) 03:10 (13) 04:42 (30) 01:43 (20) 04:26 (30) 02:22 (27) 01:32 (12) 03:15 (20) 05:31 (30) 01:30 (26) 09:45 (33) 03:04 (24) 03:06 (23)     01:04 (16) Claes Andersson Snättringe SK
        02:33 (22) 07:04 (21) 10:14 (19) 14:56 (21) 16:39 (21) 21:05 (21) 23:27 (21) 24:59 (21) 28:14 (20) 33:45 (20) 35:15 (20) 45:00 (23) 48:04 (23) 51:10 (23)     52:14 (22)    
23 Bo Norbäck Tullinge SK 52:17 02:39 (25) 04:10 (16) 03:11 (15) 03:35 (16) 01:32 (13) 03:49 (17) 02:05 (20) 01:31 (11) 08:29 (36) 04:29 (16) 02:10 (33) 07:25 (18) 03:17 (31) 02:39 (14)     01:16 (34) Bo Norbäck Tullinge SK
        02:39 (25) 06:49 (17) 10:00 (17) 13:35 (17) 15:07 (15) 18:56 (16) 21:01 (16) 22:32 (15) 31:01 (24) 35:30 (23) 37:40 (24) 45:05 (24) 48:22 (25) 51:01 (22)     52:17 (23)    
24 Göran Andersson Enebybergs IF 52:29 01:35 (4) 03:38 (7) 03:17 (18) 04:19 (27) 01:35 (15) 04:24 (29) 01:52 (11) 03:25 (32) 02:32 (6) 06:15 (35) 01:13 (9) 08:00 (28) 03:05 (25) 06:12 (36)     01:07 (22) Göran Andersson Enebybergs IF
        01:35 (4) 05:13 (4) 08:30 (7) 12:49 (12) 14:24 (10) 18:48 (15) 20:40 (12) 24:05 (17) 26:37 (14) 32:52 (18) 34:05 (17) 42:05 (18) 45:10 (17) 51:22 (24)     52:29 (24)    
25 Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK 53:37 03:06 (28) 06:12 (32) 03:42 (24) 03:57 (25) 01:42 (18) 04:00 (22) 02:22 (27) 01:51 (21) 03:59 (29) 04:56 (25) 02:27 (34) 08:19 (29) 03:07 (27) 02:47 (17)     01:10 (27) Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK
        03:06 (28) 09:18 (28) 13:00 (26) 16:57 (23) 18:39 (23) 22:39 (22) 25:01 (23) 26:52 (23) 30:51 (23) 35:47 (24) 38:14 (25) 46:33 (26) 49:40 (26) 52:27 (25)     53:37 (25)    
26 Bo Winander Järfälla OK 53:44 02:16 (17) 07:33 (34) 04:06 (31) 03:45 (20) 01:54 (28) 03:51 (18) 02:34 (31) 01:52 (24) 03:33 (26) 05:13 (29) 01:37 (30) 08:27 (30) 03:17 (31) 02:37 (11)     01:09 (25) Bo Winander Järfälla OK
        02:16 (17) 09:49 (29) 13:55 (28) 17:40 (26) 19:34 (26) 23:25 (24) 25:59 (26) 27:51 (26) 31:24 (26) 36:37 (26) 38:14 (25) 46:41 (27) 49:58 (27) 52:35 (26)     53:44 (26)    
27 Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF 54:08 02:35 (23) 05:12 (27) 03:28 (23) 06:21 (33) 01:56 (30) 04:10 (25) 02:40 (33) 01:56 (25) 02:53 (17) 04:48 (23) 01:27 (23) 07:33 (19) 03:05 (25) 04:55 (35)     01:09 (25) Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF
        02:35 (23) 07:47 (22) 11:15 (21) 17:36 (25) 19:32 (25) 23:42 (25) 26:22 (28) 28:18 (27) 31:11 (25) 35:59 (25) 37:26 (23) 44:59 (22) 48:04 (23) 52:59 (27)     54:08 (27)    
28 Thomas Malmsjö Hellas Orientering 54:29 01:43 (7) 09:12 (35) 03:54 (29) 03:50 (23) 01:34 (14) 03:56 (21) 02:08 (23) 01:33 (13) 05:37 (33) 04:35 (18) 01:34 (28) 07:21 (15) 03:08 (28) 03:35 (31)     00:49 (1) Thomas Malmsjö Hellas Orientering
        01:43 (7) 10:55 (31) 14:49 (29) 18:39 (28) 20:13 (29) 24:09 (28) 26:17 (27) 27:50 (25) 33:27 (29) 38:02 (29) 39:36 (29) 46:57 (28) 50:05 (28) 53:40 (29)     54:29 (28)    
29 Aila Halttunen Haninge SOK 54:43 03:24 (30) 06:34 (33) 03:50 (27) 03:35 (16) 01:49 (25) 05:24 (33) 02:33 (30) 01:44 (19) 03:16 (21) 05:10 (28) 01:45 (32) 07:59 (27) 03:29 (34) 03:00 (21)     01:11 (30) Aila Halttunen Haninge SOK
        03:24 (30) 09:58 (30) 13:48 (27) 17:23 (24) 19:12 (24) 24:36 (29) 27:09 (29) 28:53 (28) 32:09 (27) 37:19 (27) 39:04 (27) 47:03 (29) 50:32 (29) 53:32 (28)     54:43 (29)    
30 Eva Elnerud Sigtuna OK 57:02 07:47 (33) 04:30 (20) 03:44 (25) 04:23 (28) 01:54 (28) 04:11 (26) 02:11 (24) 01:47 (20) 02:45 (14) 05:51 (32) 01:27 (22) 09:09 (32) 03:02 (23) 03:11 (25)     01:10 (27) Eva Elnerud Sigtuna OK
        07:47 (33) 12:17 (32) 16:01 (30) 20:24 (30) 22:18 (30) 26:29 (30) 28:40 (30) 30:27 (29) 33:12 (28) 39:03 (30) 40:30 (30) 49:39 (30) 52:41 (30) 55:52 (30)     57:02 (30)    
31 Anders Larsson Skarpnäcks OL 57:09 09:51 (35) 03:44 (8) 03:53 (28) 04:05 (26) 01:47 (24) 03:46 (14) 02:00 (16) 05:33 (35) 02:55 (18) 04:05 (9) 01:24 (18) 07:38 (21) 02:48 (14) 02:34 (8)     01:06 (20) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        09:51 (35) 13:35 (35) 17:28 (32) 21:33 (31) 23:20 (31) 27:06 (31) 29:06 (31) 34:39 (31) 37:34 (31) 41:39 (31) 43:03 (31) 50:41 (31) 53:29 (31) 56:03 (31)     57:09 (31)    
32 Willy Ljungdell Täby OK 60:04 02:21 (18) 04:31 (21) 19:50 (36) 02:46 (5) 01:27 (9) 03:43 (13) 01:39 (5) 01:27 (6) 02:36 (7) 05:39 (31) 01:22 (16) 06:55 (9) 02:17 (1) 02:30 (5)     01:01 (9) Willy Ljungdell Täby OK
        02:21 (18) 06:52 (19) 26:42 (36) 29:28 (36) 30:55 (36) 34:38 (34) 36:17 (34) 37:44 (34) 40:20 (33) 45:59 (34) 47:21 (33) 54:16 (33) 56:33 (33) 59:03 (32)     60:04 (32)    
33 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 60:49 15:36 (36) 04:32 (23) 03:08 (12) 03:29 (14) 01:53 (27) 04:02 (23) 01:58 (14) 02:18 (29) 03:24 (22) 04:45 (22) 01:22 (16) 07:23 (17) 02:41 (9) 03:05 (22)     01:13 (32) Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF
        15:36 (36) 20:08 (36) 23:16 (35) 26:45 (34) 28:38 (33) 32:40 (33) 34:38 (33) 36:56 (33) 40:20 (33) 45:05 (32) 46:27 (32) 53:50 (32) 56:31 (32) 59:36 (33)     60:49 (33)    
34 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 66:44 03:25 (31) 04:43 (24) 04:12 (32) 10:51 (36) 02:07 (31) 06:16 (34) 02:17 (26) 02:17 (28) 03:28 (24) 06:05 (34) 01:40 (31) 10:46 (34) 03:29 (34) 03:38 (33)     01:30 (35) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        03:25 (31) 08:08 (23) 12:20 (24) 23:11 (32) 25:18 (32) 31:34 (32) 33:51 (32) 36:08 (32) 39:36 (32) 45:41 (33) 47:21 (33) 58:07 (34) 61:36 (34) 65:14 (34)     66:44 (34)    
35 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 72:57 02:30 (21) 05:46 (29) 09:43 (35) 07:14 (34) 04:45 (36) 06:38 (36) 02:56 (34) 02:05 (26) 06:16 (34) 06:03 (33) 02:34 (36) 09:06 (31) 02:53 (17) 03:21 (28)     01:07 (22) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        02:30 (21) 08:16 (24) 17:59 (33) 25:13 (33) 29:58 (34) 36:36 (35) 39:32 (35) 41:37 (35) 47:53 (35) 53:56 (35) 56:30 (35) 65:36 (35) 68:29 (35) 71:50 (35)     72:57 (35)    
36 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 85:32 03:11 (29) 09:29 (36) 06:55 (34) 07:58 (35) 02:59 (34) 06:36 (35) 03:39 (36) 04:04 (34) 05:26 (32) 08:49 (36) 02:30 (35) 12:37 (36) 04:53 (36) 04:43 (34)     01:43 (36) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        03:11 (29) 12:40 (34) 19:35 (34) 27:33 (35) 30:32 (35) 37:08 (36) 40:47 (36) 44:51 (36) 50:17 (36) 59:06 (36) 61:36 (36) 74:13 (36) 79:06 (36) 83:49 (36)     85:32 (36)    
- Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 47:27 01:53   05:15   04:13   03:33   01:45   04:24   02:25   01:41   02:43   04:44   01:17   07:38   03:42           02:14   Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        01:53   07:08   11:21   14:54   16:39   21:03   23:28   25:09   27:52   32:36   33:53   41:31   45:13           47:27      
- Sven Setterqvist OK Södertörn 422:09 03:31   04:19   06:06   13:06   02:18                                           392:49   Sven Setterqvist OK Södertörn
        03:31   07:50   13:56   27:02   29:20                                           422:09      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12               Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 24:22 02:02 (1) 01:03 (1) 02:02 (3) 00:56 (1) 03:11 (2) 01:39 (1) 02:07 (1) 01:27 (1) 01:06 (1) 03:38 (1) 02:28 (1) 02:07 (1)             00:36 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        02:02 (1) 03:05 (1) 05:07 (1) 06:03 (1) 09:14 (1) 10:53 (1) 13:00 (1) 14:27 (1) 15:33 (1) 19:11 (1) 21:39 (1) 23:46 (1)             24:22 (1)    
2 Björn Reger Söders-Tyresö 29:30 03:32 (34) 01:14 (2) 02:05 (4) 01:12 (4) 03:23 (4) 01:58 (3) 02:26 (2) 01:48 (10) 01:22 (3) 03:43 (2) 02:59 (5) 02:59 (4)             00:49 (5) Björn Reger Söders-Tyresö
        03:32 (34) 04:46 (14) 06:51 (6) 08:03 (5) 11:26 (2) 13:24 (2) 15:50 (2) 17:38 (2) 19:00 (2) 22:43 (2) 25:42 (2) 28:41 (2)             29:30 (2)    
3 Christer Nilsson Stora Tuna OK 31:58 06:08 (76) 01:16 (3) 01:57 (1) 01:06 (3) 03:10 (1) 02:08 (4) 02:46 (9) 01:47 (8) 01:20 (2) 03:44 (3) 02:57 (4) 02:53 (2)             00:46 (2) Christer Nilsson Stora Tuna OK
        06:08 (76) 07:24 (60) 09:21 (36) 10:27 (30) 13:37 (17) 15:45 (14) 18:31 (13) 20:18 (13) 21:38 (11) 25:22 (7) 28:19 (4) 31:12 (3)             31:58 (3)    
4 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 32:05 02:59 (15) 01:28 (7) 02:33 (10) 01:22 (11) 04:19 (15) 02:31 (10) 02:43 (8) 01:42 (3) 01:24 (4) 03:44 (3) 02:56 (3) 03:34 (18)             00:50 (6) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL
        02:59 (15) 04:27 (7) 07:00 (7) 08:22 (7) 12:41 (11) 15:12 (10) 17:55 (8) 19:37 (8) 21:01 (5) 24:45 (4) 27:41 (3) 31:15 (4)             32:05 (4)    
5 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 32:18 04:04 (50) 01:20 (4) 02:13 (5) 01:29 (14) 04:09 (11) 02:08 (4) 02:35 (4) 01:46 (7) 01:24 (4) 04:18 (12) 03:06 (7) 02:56 (3)             00:50 (6) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        04:04 (50) 05:24 (23) 07:37 (16) 09:06 (14) 13:15 (13) 15:23 (12) 17:58 (11) 19:44 (10) 21:08 (6) 25:26 (8) 28:32 (5) 31:28 (5)             32:18 (5)    
6 Kjell Holmberg OK Södertörn 32:50 02:23 (4) 01:32 (9) 02:34 (11) 01:28 (13) 04:31 (19) 02:18 (7) 02:51 (10) 01:52 (11) 01:27 (6) 04:10 (9) 03:42 (18) 03:08 (7)             00:54 (13) Kjell Holmberg OK Södertörn
        02:23 (4) 03:55 (3) 06:29 (3) 07:57 (4) 12:28 (8) 14:46 (7) 17:37 (7) 19:29 (6) 20:56 (4) 25:06 (5) 28:48 (6) 31:56 (6)             32:50 (6)    
7 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 33:12 02:09 (3) 03:32 (83) 01:57 (1) 01:04 (2) 03:14 (3) 01:55 (2) 02:42 (7) 01:42 (2) 03:37 (82) 04:25 (13) 02:54 (2) 03:14 (9)             00:47 (3) Nicklas Hermundstad Snättringe SK
        02:09 (3) 05:41 (36) 07:38 (17) 08:42 (8) 11:56 (6) 13:51 (3) 16:33 (3) 18:15 (3) 21:52 (12) 26:17 (12) 29:11 (9) 32:25 (8)             33:12 (7)    
8 Rolf Skoglund Hellas Orientering 33:17 02:07 (2) 01:26 (5) 03:15 (37) 01:21 (8) 03:42 (6) 02:21 (9) 02:37 (6) 01:45 (6) 02:39 (68) 04:48 (20) 03:04 (6) 03:16 (10)             00:56 (17) Rolf Skoglund Hellas Orientering
        02:07 (2) 03:33 (2) 06:48 (5) 08:09 (6) 11:51 (5) 14:12 (4) 16:49 (4) 18:34 (4) 21:13 (7) 26:01 (10) 29:05 (8) 32:21 (7)             33:17 (8)    
9 Bernt Eriksson Spårvägens OK 33:32 03:11 (22) 01:50 (22) 02:25 (9) 01:21 (8) 04:43 (25) 02:13 (6) 02:51 (10) 02:01 (13) 01:27 (6) 04:03 (8) 03:25 (11) 03:06 (6)             00:56 (19) Bernt Eriksson Spårvägens OK
        03:11 (22) 05:01 (18) 07:26 (10) 08:47 (10) 13:30 (15) 15:43 (13) 18:34 (14) 20:35 (14) 22:02 (13) 26:05 (11) 29:30 (10) 32:36 (9)             33:32 (9)    
10 Jan Söderberg IFK Lidingö SOK 33:35 03:06 (19) 02:18 (53) 02:14 (6) 01:16 (5) 03:28 (5) 02:37 (12) 02:56 (13) 01:42 (2) 01:42 (18) 04:00 (5) 04:23 (39) 03:00 (5)             00:53 (10) Jan Söderberg IFK Lidingö SOK
        03:06 (19) 05:24 (23) 07:38 (17) 08:54 (13) 12:22 (7) 14:59 (9) 17:55 (8) 19:37 (8) 21:19 (10) 25:19 (6) 29:42 (12) 32:42 (11)             33:35 (10)    
11 Rune Carlsson Sundbybergs IK 33:40 02:24 (5) 01:48 (18) 02:22 (8) 01:21 (8) 03:46 (8) 03:02 (23) 02:36 (5) 01:47 (8) 01:34 (11) 04:02 (6) 04:53 (59) 03:13 (8)             00:52 (9) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        02:24 (5) 04:12 (5) 06:34 (4) 07:55 (3) 11:41 (3) 14:43 (6) 17:19 (6) 19:06 (5) 20:40 (3) 24:42 (3) 29:35 (11) 32:48 (12)             33:40 (11)    
12 Rune Rådeström Snättringe SK 33:42 03:00 (16) 01:32 (9) 02:55 (21) 01:25 (12) 03:43 (7) 02:20 (8) 03:00 (14) 01:56 (12) 01:27 (6) 04:11 (10) 03:24 (10) 03:48 (21)             01:01 (32) Rune Rådeström Snättringe SK
        03:00 (16) 04:32 (11) 07:27 (11) 08:52 (12) 12:35 (9) 14:55 (8) 17:55 (8) 19:51 (11) 21:18 (9) 25:29 (9) 28:53 (7) 32:41 (10)             33:42 (12)    
13 Sören Andersson Centrum OK 34:24 02:35 (7) 01:27 (6) 02:18 (7) 01:19 (7) 04:11 (12) 02:33 (11) 02:53 (12) 02:19 (22) 01:40 (15) 05:16 (26) 03:35 (14) 03:23 (13)             00:55 (15) Sören Andersson Centrum OK
        02:35 (7) 04:02 (4) 06:20 (2) 07:39 (2) 11:50 (4) 14:23 (5) 17:16 (5) 19:35 (7) 21:15 (8) 26:31 (13) 30:06 (13) 33:29 (13)             34:24 (13)    
14 Bo Hedlund IFK Enskede 35:23 02:50 (10) 01:36 (12) 02:44 (15) 01:35 (16) 04:18 (14) 02:56 (19) 03:05 (20) 02:28 (36) 01:30 (9) 04:02 (6) 04:04 (28) 03:22 (12)             00:53 (10) Bo Hedlund IFK Enskede
        02:50 (10) 04:26 (6) 07:10 (9) 08:45 (9) 13:03 (12) 15:59 (15) 19:04 (15) 21:32 (15) 23:02 (14) 27:04 (14) 31:08 (14) 34:30 (14)             35:23 (14)    
15 Carin Kihlström Täby OK 37:13 02:56 (12) 01:42 (14) 02:53 (20) 01:57 (45) 04:41 (22) 02:59 (21) 03:05 (20) 02:23 (24) 01:33 (10) 04:35 (18) 03:37 (15) 03:53 (23)             00:59 (25) Carin Kihlström Täby OK
        02:56 (12) 04:38 (13) 07:31 (14) 09:28 (19) 14:09 (20) 17:08 (18) 20:13 (17) 22:36 (17) 24:09 (15) 28:44 (15) 32:21 (15) 36:14 (15)             37:13 (15)    
16 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 37:17 02:39 (8) 01:53 (23) 02:57 (22) 01:44 (31) 05:51 (57) 02:58 (20) 03:04 (17) 02:05 (15) 01:36 (14) 04:26 (14) 03:29 (12) 03:45 (20)             00:50 (6) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        02:39 (8) 04:32 (11) 07:29 (12) 09:13 (16) 15:04 (25) 18:02 (23) 21:06 (21) 23:11 (19) 24:47 (18) 29:13 (16) 32:42 (16) 36:27 (16)             37:17 (16)    
17 Lena Jansson Järla Orientering 37:46 02:58 (14) 01:30 (8) 03:05 (27) 01:35 (16) 04:23 (17) 03:10 (30) 03:00 (14) 02:30 (38) 02:12 (55) 05:30 (32) 03:29 (12) 03:25 (14)             00:59 (27) Lena Jansson Järla Orientering
        02:58 (14) 04:28 (8) 07:33 (15) 09:08 (15) 13:31 (16) 16:41 (16) 19:41 (16) 22:11 (16) 24:23 (16) 29:53 (18) 33:22 (17) 36:47 (17)             37:46 (17)    
18 Jan Lindgren OK Södertörn 38:19 05:28 (66) 01:36 (12) 02:44 (15) 01:39 (27) 04:24 (18) 03:08 (27) 03:18 (31) 02:35 (44) 01:34 (11) 04:13 (11) 03:16 (9) 03:26 (15)             00:58 (22) Jan Lindgren OK Södertörn
        05:28 (66) 07:04 (57) 09:48 (44) 11:27 (39) 15:51 (32) 18:59 (30) 22:17 (27) 24:52 (28) 26:26 (23) 30:39 (20) 33:55 (19) 37:21 (18)             38:19 (18)    
19 Christer Andersson ATG 40:53 03:06 (19) 01:48 (18) 02:51 (18) 01:37 (21) 04:16 (13) 03:39 (45) 03:25 (34) 02:06 (16) 01:43 (23) 05:02 (22) 05:21 (67) 04:55 (64)             01:04 (37) Christer Andersson ATG
        03:06 (19) 04:54 (16) 07:45 (19) 09:22 (18) 13:38 (18) 17:17 (19) 20:42 (18) 22:48 (18) 24:31 (17) 29:33 (17) 34:54 (20) 39:49 (19)             40:53 (19)    
20 Lars Cedérus Snättringe SK 40:54 03:40 (38) 01:48 (19) 03:10 (28) 01:51 (37) 04:42 (24) 02:43 (14) 03:09 (24) 02:25 (32) 01:41 (16) 06:55 (58) 03:52 (22) 03:58 (26)             01:00 (29) Lars Cedérus Snättringe SK
        03:40 (38) 05:28 (28) 08:38 (29) 10:29 (32) 15:11 (27) 17:54 (20) 21:03 (19) 23:28 (21) 25:09 (19) 32:04 (21) 35:56 (21) 39:54 (20)             40:54 (20)    
21 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 42:03 02:40 (9) 01:49 (21) 02:39 (13) 02:08 (61) 04:06 (10) 05:11 (68) 02:32 (3) 02:06 (16) 02:22 (59) 04:45 (19) 03:09 (8) 07:39 (85)             00:57 (21) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        02:40 (9) 04:29 (9) 07:08 (8) 09:16 (17) 13:22 (14) 18:33 (26) 21:05 (20) 23:11 (19) 25:33 (20) 30:18 (19) 33:27 (18) 41:06 (21)             42:03 (21)    
22 Börje Pahlén Söders-Tyresö 42:08 03:01 (17) 01:45 (16) 03:10 (28) 01:45 (32) 05:35 (51) 03:33 (43) 03:40 (45) 02:36 (46) 02:31 (64) 05:20 (28) 03:56 (23) 04:17 (45)             00:59 (25) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        03:01 (17) 04:46 (14) 07:56 (22) 09:41 (22) 15:16 (28) 18:49 (28) 22:29 (29) 25:05 (29) 27:36 (26) 32:56 (23) 36:52 (23) 41:09 (22)             42:08 (22)    
23 Ulla Clevnert Spårvägens OK 42:27 03:31 (31) 01:53 (23) 03:13 (33) 01:36 (19) 04:49 (28) 02:52 (16) 04:07 (63) 02:31 (40) 03:16 (79) 05:14 (25) 04:14 (34) 04:12 (40)             00:59 (25) Ulla Clevnert Spårvägens OK
        03:31 (31) 05:24 (23) 08:37 (28) 10:13 (27) 15:02 (24) 17:54 (20) 22:01 (24) 24:32 (24) 27:48 (28) 33:02 (24) 37:16 (24) 41:28 (24)             42:27 (23)    
24 Jan-Erik Danell Tullinge SK 42:39 03:23 (27) 01:45 (16) 02:43 (14) 01:38 (25) 04:22 (16) 02:54 (17) 07:36 (88) 02:14 (19) 01:48 (28) 05:23 (29) 03:46 (20) 04:09 (36)             00:58 (22) Jan-Erik Danell Tullinge SK
        03:23 (27) 05:08 (21) 07:51 (21) 09:29 (20) 13:51 (19) 16:45 (17) 24:21 (37) 26:35 (34) 28:23 (34) 33:46 (28) 37:32 (25) 41:41 (25)             42:39 (24)    
24 Jan Olof Norén Järla Orientering 42:39 03:32 (34) 01:56 (26) 02:57 (22) 01:41 (29) 05:00 (31) 02:55 (18) 03:57 (54) 02:43 (54) 01:43 (20) 05:53 (39) 04:00 (24) 05:08 (70)             01:14 (63) Jan Olof Norén Järla Orientering
        03:32 (34) 05:28 (28) 08:25 (26) 10:06 (25) 15:06 (26) 18:01 (22) 21:58 (23) 24:41 (26) 26:24 (22) 32:17 (22) 36:17 (22) 41:25 (23)             42:39 (24)    
26 Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF 42:49 03:36 (37) 02:10 (41) 04:00 (60) 02:00 (52) 05:04 (33) 03:31 (42) 03:35 (41) 02:18 (21) 01:56 (40) 05:26 (31) 04:09 (32) 04:08 (32)             00:56 (17) Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF
        03:36 (37) 05:46 (38) 09:46 (43) 11:46 (42) 16:50 (36) 20:21 (37) 23:56 (35) 26:14 (33) 28:10 (32) 33:36 (27) 37:45 (26) 41:53 (26)             42:49 (26)    
27 Göran Frisk Attunda OK 42:57 03:52 (42) 01:35 (11) 02:34 (11) 01:38 (24) 07:29 (80) 04:46 (60) 03:04 (17) 02:42 (52) 01:48 (28) 04:34 (16) 03:51 (21) 04:09 (36)             00:55 (15) Göran Frisk Attunda OK
        03:52 (42) 05:27 (27) 08:01 (23) 09:39 (21) 17:08 (41) 21:54 (44) 24:58 (42) 27:40 (42) 29:28 (39) 34:02 (29) 37:53 (27) 42:02 (27)             42:57 (27)    
28 Bo Romson Hellas Orientering 43:48 03:59 (48) 02:01 (32) 03:22 (38) 01:36 (19) 05:52 (58) 03:06 (25) 03:50 (49) 02:27 (34) 01:42 (18) 06:43 (51) 04:13 (33) 03:59 (28)             00:58 (23) Bo Romson Hellas Orientering
        03:59 (48) 06:00 (42) 09:22 (37) 10:58 (36) 16:50 (36) 19:56 (33) 23:46 (32) 26:13 (32) 27:55 (30) 34:38 (32) 38:51 (29) 42:50 (28)             43:48 (28)    
29 Kurt Andersson Enebybergs IF 44:18 02:53 (11) 02:33 (67) 02:46 (17) 01:55 (44) 05:18 (43) 03:16 (33) 03:31 (39) 02:24 (30) 01:56 (39) 07:51 (71) 04:08 (31) 04:36 (53)             01:11 (53) Kurt Andersson Enebybergs IF
        02:53 (11) 05:26 (26) 08:12 (24) 10:07 (26) 15:25 (29) 18:41 (27) 22:12 (26) 24:36 (25) 26:32 (25) 34:23 (30) 38:31 (28) 43:07 (29)             44:18 (29)    
30 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 44:32 03:25 (29) 02:29 (64) 03:00 (25) 01:59 (50) 05:57 (60) 03:54 (48) 03:12 (28) 02:40 (50) 01:46 (25) 05:10 (23) 05:23 (68) 04:44 (58)             00:53 (10) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        03:25 (29) 05:54 (40) 08:54 (32) 10:53 (35) 16:50 (36) 20:44 (38) 23:56 (34) 26:36 (35) 28:22 (33) 33:32 (26) 38:55 (30) 43:39 (31)             44:32 (30)    
31 Kenneth Berglund Hellas Orientering 44:36 03:23 (27) 01:57 (27) 03:13 (33) 01:45 (32) 04:37 (20) 03:20 (36) 03:25 (34) 02:31 (40) 01:57 (44) 08:38 (76) 04:27 (43) 04:09 (36)             01:14 (63) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        03:23 (27) 05:20 (22) 08:33 (27) 10:18 (28) 14:55 (21) 18:15 (24) 21:40 (22) 24:11 (22) 26:08 (21) 34:46 (33) 39:13 (32) 43:22 (30)             44:36 (31)    
32 Christer Hedin IFK Enskede 44:40 03:51 (40) 02:19 (55) 04:11 (71) 01:37 (21) 05:30 (50) 03:23 (40) 04:08 (64) 02:59 (70) 02:00 (46) 05:55 (40) 04:19 (37) 03:32 (16)             00:56 (17) Christer Hedin IFK Enskede
        03:51 (40) 06:10 (45) 10:21 (48) 11:58 (45) 17:28 (43) 20:51 (39) 24:59 (43) 27:58 (43) 29:58 (41) 35:53 (38) 40:12 (37) 43:44 (33)             44:40 (32)    
33 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 44:50 03:40 (38) 02:06 (36) 03:11 (30) 01:48 (36) 05:17 (41) 03:13 (31) 05:13 (79) 02:35 (44) 01:55 (37) 06:14 (45) 04:03 (27) 04:28 (49)             01:07 (44) Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        03:40 (38) 05:46 (38) 08:57 (33) 10:45 (33) 16:02 (33) 19:15 (31) 24:28 (38) 27:03 (39) 28:58 (35) 35:12 (37) 39:15 (33) 43:43 (32)             44:50 (33)    
33 Andris Rozenbachs TK IF 44:50 04:30 (57) 02:52 (76) 03:23 (39) 02:16 (67) 04:47 (27) 03:26 (41) 03:28 (37) 02:25 (32) 01:53 (33) 06:00 (43) 04:25 (41) 04:23 (47)             01:02 (34) Andris Rozenbachs TK IF
        04:30 (57) 07:22 (59) 10:45 (54) 13:01 (53) 17:48 (45) 21:14 (41) 24:42 (40) 27:07 (40) 29:00 (36) 35:00 (35) 39:25 (34) 43:48 (34)             44:50 (33)    
35 Magnus Blomberg Skogsluffarnas OK 44:51 03:13 (23) 02:17 (51) 04:12 (72) 01:38 (24) 05:22 (45) 03:16 (33) 03:10 (25) 02:44 (55) 01:56 (40) 08:48 (78) 04:05 (30) 03:16 (10)             00:54 (13) Magnus Blomberg Skogsluffarnas OK
        03:13 (23) 05:30 (32) 09:42 (41) 11:20 (38) 16:42 (35) 19:58 (35) 23:08 (30) 25:52 (30) 27:48 (28) 36:36 (42) 40:41 (38) 43:57 (36)             44:51 (35)    
36 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 44:54 04:26 (55) 02:15 (48) 04:04 (66) 01:52 (39) 05:23 (47) 03:04 (24) 03:38 (44) 02:47 (60) 01:54 (36) 05:31 (33) 04:51 (58) 04:03 (30)             01:06 (42) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        04:26 (55) 06:41 (52) 10:45 (54) 12:37 (47) 18:00 (48) 21:04 (40) 24:42 (40) 27:29 (41) 29:23 (38) 34:54 (34) 39:45 (35) 43:48 (34)             44:54 (36)    
37 Gunilla Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK 45:35 02:57 (13) 02:04 (34) 03:11 (30) 01:35 (16) 05:08 (35) 03:55 (49) 03:21 (32) 02:12 (18) 02:08 (53) 06:51 (56) 05:41 (72) 05:21 (72)             01:11 (53) Gunilla Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK
        02:57 (13) 05:01 (18) 08:12 (24) 09:47 (24) 14:55 (21) 18:50 (29) 22:11 (25) 24:23 (23) 26:31 (24) 33:22 (25) 39:03 (31) 44:24 (37)             45:35 (37)    
38 Maria Ehn Tullinge SK 45:55 03:51 (40) 02:08 (38) 06:29 (87) 01:57 (45) 04:59 (30) 03:09 (28) 03:28 (37) 02:24 (29) 01:41 (16) 05:55 (40) 04:43 (53) 04:05 (31)             01:06 (42) Maria Ehn Tullinge SK
        03:51 (40) 05:59 (41) 12:28 (68) 14:25 (66) 19:24 (57) 22:33 (48) 26:01 (46) 28:25 (45) 30:06 (43) 36:01 (40) 40:44 (39) 44:49 (38)             45:55 (38)    
39 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 46:24 03:55 (46) 02:10 (41) 03:30 (44) 01:59 (50) 04:52 (29) 02:50 (15) 03:12 (28) 02:19 (22) 03:16 (79) 06:58 (60) 06:03 (77) 04:02 (29)             01:18 (72) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:55 (46) 06:05 (43) 09:35 (38) 11:34 (40) 16:26 (34) 19:16 (32) 22:28 (28) 24:47 (27) 28:03 (31) 35:01 (36) 41:04 (40) 45:06 (39)             46:24 (39)    
40 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 46:34 04:05 (51) 03:03 (80) 03:14 (35) 02:20 (70) 06:08 (67) 03:14 (32) 03:40 (45) 02:29 (37) 02:46 (74) 06:06 (44) 04:18 (36) 04:09 (36)             01:02 (34) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        04:05 (51) 07:08 (58) 10:22 (49) 12:42 (50) 18:50 (52) 22:04 (45) 25:44 (44) 28:13 (44) 30:59 (46) 37:05 (43) 41:23 (41) 45:32 (40)             46:34 (40)    
41 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 46:41 04:20 (53) 02:39 (69) 03:49 (51) 03:04 (84) 05:41 (53) 04:15 (54) 03:01 (16) 02:39 (47) 01:46 (25) 06:43 (51) 04:00 (24) 03:43 (19)             01:01 (32) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        04:20 (53) 06:59 (55) 10:48 (56) 13:52 (62) 19:33 (61) 23:48 (53) 26:49 (49) 29:28 (49) 31:14 (48) 37:57 (47) 41:57 (43) 45:40 (41)             46:41 (41)    
42 Lars Englund Järla OK 46:59 02:32 (6) 01:59 (30) 02:59 (24) 01:18 (6) 03:50 (9) 02:41 (13) 03:04 (17) 01:44 (5) 11:00 (89) 05:12 (24) 05:40 (70) 03:56 (24)             01:04 (37) Lars Englund Järla OK
        02:32 (6) 04:31 (10) 07:30 (13) 08:48 (11) 12:38 (10) 15:19 (11) 18:23 (12) 20:07 (12) 31:07 (47) 36:19 (41) 41:59 (44) 45:55 (42)             46:59 (42)    
43 Göran Larbo Attunda OK 47:22 03:18 (24) 01:43 (15) 03:56 (56) 01:31 (15) 09:58 (88) 04:03 (51) 03:06 (22) 02:23 (24) 03:41 (83) 05:01 (21) 03:39 (16) 03:56 (24)             01:07 (47) Göran Larbo Attunda OK
        03:18 (24) 05:01 (18) 08:57 (33) 10:28 (31) 20:26 (67) 24:29 (58) 27:35 (52) 29:58 (51) 33:39 (58) 38:40 (50) 42:19 (47) 46:15 (43)             47:22 (43)    
44 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 47:49 03:31 (31) 02:02 (33) 03:11 (30) 02:06 (56) 04:44 (26) 04:31 (57) 03:51 (50) 02:52 (65) 02:45 (72) 08:25 (74) 04:14 (34) 04:26 (48)             01:11 (53) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        03:31 (31) 05:33 (34) 08:44 (31) 10:50 (34) 15:34 (31) 20:05 (36) 23:56 (34) 26:48 (37) 29:33 (40) 37:58 (48) 42:12 (45) 46:38 (44)             47:49 (44)    
45 Bo Eklund IF Thor 47:50 04:21 (54) 01:57 (27) 03:57 (57) 01:37 (22) 05:41 (53) 04:51 (64) 04:05 (62) 02:30 (38) 01:48 (28) 06:40 (49) 04:28 (45) 04:45 (59)             01:10 (52) Bo Eklund IF Thor
        04:21 (54) 06:18 (48) 10:15 (47) 11:52 (44) 17:33 (44) 22:24 (47) 26:29 (48) 28:59 (48) 30:47 (45) 37:27 (44) 41:55 (42) 46:40 (45)             47:50 (45)    
46 Svenåke Svensson Snättringe SK 47:51 06:28 (80) 03:56 (87) 03:58 (58) 01:57 (45) 05:36 (52) 03:46 (46) 04:30 (71) 02:39 (47) 01:35 (13) 04:34 (16) 03:40 (17) 04:08 (32)             01:04 (38) Svenåke Svensson Snättringe SK
        06:28 (80) 10:24 (83) 14:22 (79) 16:19 (79) 21:55 (74) 25:41 (63) 30:11 (64) 32:50 (64) 34:25 (62) 38:59 (53) 42:39 (49) 46:47 (47)             47:51 (46)    
47 Viveka Backman Tullinge SK 47:53 03:03 (18) 01:54 (25) 02:51 (18) 01:57 (45) 05:12 (38) 03:21 (38) 05:13 (79) 02:23 (24) 01:43 (20) 06:53 (57) 05:27 (69) 06:54 (83)             01:02 (34) Viveka Backman Tullinge SK
        03:03 (18) 04:57 (17) 07:48 (20) 09:45 (23) 14:57 (23) 18:18 (25) 23:31 (31) 25:54 (31) 27:37 (27) 34:30 (31) 39:57 (36) 46:51 (48)             47:53 (47)    
47 Lars Persson Väsby OK 47:53 05:18 (65) 02:24 (59) 03:54 (53) 01:41 (29) 05:26 (49) 06:09 (73) 03:36 (43) 02:23 (24) 01:43 (20) 05:39 (35) 04:02 (26) 04:31 (52)             01:07 (44) Lars Persson Väsby OK
        05:18 (65) 07:42 (63) 11:36 (63) 13:17 (57) 18:43 (50) 24:52 (60) 28:28 (57) 30:51 (54) 32:34 (53) 38:13 (49) 42:15 (46) 46:46 (46)             47:53 (47)    
49 Göran Johansson Snättringe SK 48:11 06:38 (81) 02:21 (58) 03:38 (46) 01:52 (39) 05:23 (47) 06:48 (76) 03:49 (48) 02:23 (24) 01:43 (20) 04:31 (15) 03:45 (19) 04:08 (34)             01:12 (58) Göran Johansson Snättringe SK
        06:38 (81) 08:59 (77) 12:37 (70) 14:29 (67) 19:52 (62) 26:40 (68) 30:29 (66) 32:52 (65) 34:35 (63) 39:06 (55) 42:51 (51) 46:59 (50)             48:11 (49)    
50 Birgitta Klang Långhundra IF 48:15 05:31 (67) 02:38 (68) 04:01 (61) 01:53 (41) 05:06 (34) 03:09 (28) 03:57 (54) 02:33 (42) 01:53 (33) 07:15 (64) 04:31 (48) 04:28 (49)             01:20 (76) Birgitta Klang Långhundra IF
        05:31 (67) 08:09 (68) 12:10 (65) 14:03 (64) 19:09 (53) 22:18 (46) 26:15 (47) 28:48 (47) 30:41 (44) 37:56 (46) 42:27 (48) 46:55 (49)             48:15 (50)    
51 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 48:37 07:16 (82) 02:24 (59) 04:03 (64) 01:54 (43) 05:14 (39) 03:20 (36) 03:35 (41) 02:44 (55) 01:51 (32) 05:23 (29) 05:04 (63) 04:37 (54)             01:12 (58) Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK
        07:16 (82) 09:40 (82) 13:43 (78) 15:37 (74) 20:51 (68) 24:11 (55) 27:46 (53) 30:30 (53) 32:21 (52) 37:44 (45) 42:48 (50) 47:25 (51)             48:37 (51)    
52 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 48:42 03:31 (31) 02:11 (44) 03:58 (58) 03:04 (84) 06:48 (76) 06:22 (75) 03:06 (22) 02:01 (13) 02:11 (54) 05:50 (37) 04:24 (40) 04:16 (44)             01:00 (29) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        03:31 (31) 05:42 (37) 09:40 (39) 12:44 (51) 19:32 (60) 25:54 (64) 29:00 (60) 31:01 (56) 33:12 (55) 39:02 (54) 43:26 (54) 47:42 (53)             48:42 (52)    
53 Eva von Heijne Sigtuna OK 48:59 06:20 (78) 02:40 (70) 04:01 (61) 01:46 (34) 05:10 (37) 03:17 (35) 03:40 (45) 02:44 (55) 01:57 (43) 07:12 (63) 04:30 (47) 04:19 (46)             01:23 (78) Eva von Heijne Sigtuna OK
        06:20 (78) 09:00 (78) 13:01 (71) 14:47 (70) 19:57 (63) 23:14 (49) 26:54 (50) 29:38 (50) 31:35 (50) 38:47 (51) 43:17 (52) 47:36 (52)             48:59 (53)    
54 Ingemar Johnsson OK Södertörn 49:24 06:11 (77) 02:17 (51) 05:07 (82) 02:02 (54) 06:10 (69) 03:21 (38) 03:24 (33) 02:27 (34) 02:05 (49) 05:51 (38) 04:27 (43) 04:50 (61)             01:12 (58) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        06:11 (77) 08:28 (72) 13:35 (77) 15:37 (74) 21:47 (73) 25:08 (62) 28:32 (58) 30:59 (55) 33:04 (54) 38:55 (52) 43:22 (53) 48:12 (55)             49:24 (54)    
55 Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK 49:26 05:55 (73) 02:09 (40) 03:23 (39) 01:47 (35) 04:40 (21) 03:35 (44) 03:11 (26) 02:16 (20) 03:07 (78) 09:18 (81) 04:26 (42) 04:15 (41)             01:24 (80) Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK
        05:55 (73) 08:04 (67) 11:27 (62) 13:14 (56) 17:54 (47) 21:29 (42) 24:40 (39) 26:56 (38) 30:03 (42) 39:21 (56) 43:47 (55) 48:02 (54)             49:26 (55)    
56 Martin Eriksson OK Södertörn 50:17 03:28 (30) 02:12 (45) 04:03 (64) 01:51 (37) 05:16 (40) 03:06 (25) 03:52 (53) 02:50 (62) 02:23 (60) 06:55 (58) 08:18 (83) 04:40 (56)             01:23 (78) Martin Eriksson OK Södertörn
        03:28 (30) 05:40 (35) 09:43 (42) 11:34 (40) 16:50 (36) 19:56 (33) 23:48 (33) 26:38 (36) 29:01 (37) 35:56 (39) 44:14 (56) 48:54 (56)             50:17 (56)    
57 Carl Carlin Söders-Tyresö 50:40 04:34 (60) 02:25 (62) 03:42 (48) 02:47 (79) 05:59 (61) 03:47 (47) 04:12 (66) 02:54 (68) 01:53 (33) 07:23 (68) 04:48 (57) 04:58 (66)             01:18 (72) Carl Carlin Söders-Tyresö
        04:34 (60) 06:59 (55) 10:41 (53) 13:28 (59) 19:27 (59) 23:14 (49) 27:26 (51) 30:20 (52) 32:13 (51) 39:36 (57) 44:24 (57) 49:22 (57)             50:40 (57)    
58 Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 50:44 04:00 (49) 02:13 (46) 03:45 (50) 02:41 (76) 07:29 (80) 04:49 (61) 03:51 (50) 03:00 (71) 02:05 (50) 05:57 (42) 05:08 (64) 04:37 (54)             01:09 (50) Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF
        04:00 (49) 06:13 (46) 09:58 (45) 12:39 (48) 20:08 (65) 24:57 (61) 28:48 (59) 31:48 (60) 33:53 (61) 39:50 (58) 44:58 (58) 49:35 (58)             50:44 (58)    
59 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 50:55 04:27 (56) 02:26 (63) 04:29 (77) 02:11 (63) 06:50 (77) 04:02 (50) 04:36 (74) 02:49 (61) 01:55 (37) 06:49 (54) 04:53 (59) 04:15 (41)             01:13 (61) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        04:27 (56) 06:53 (54) 11:22 (61) 13:33 (60) 20:23 (66) 24:25 (57) 29:01 (61) 31:50 (61) 33:45 (60) 40:34 (61) 45:27 (61) 49:42 (59)             50:55 (59)    
60 Ann Sjöberg EIF 51:09 03:54 (44) 02:30 (66) 03:39 (47) 02:38 (75) 06:07 (65) 04:50 (63) 04:21 (68) 03:40 (80) 02:05 (49) 06:48 (53) 04:36 (51) 04:54 (63)             01:07 (44) Ann Sjöberg EIF
        03:54 (44) 06:24 (50) 10:03 (46) 12:41 (49) 18:48 (51) 23:38 (52) 27:59 (55) 31:39 (59) 33:44 (59) 40:32 (60) 45:08 (59) 50:02 (60)             51:09 (60)    
61 Arne Kaijser Klubblös 51:17 07:57 (84) 04:32 (88) 03:54 (53) 01:57 (45) 05:20 (44) 03:01 (22) 03:51 (50) 03:28 (76) 01:56 (39) 05:43 (36) 04:31 (48) 03:58 (26)             01:09 (49) Arne Kaijser Klubblös
        07:57 (84) 12:29 (85) 16:23 (84) 18:20 (83) 23:40 (79) 26:41 (69) 30:32 (68) 34:00 (69) 35:56 (68) 41:39 (64) 46:10 (64) 50:08 (61)             51:17 (61)    
62 Rolf Hjort Rånäs OK 51:18 04:32 (59) 02:16 (49) 04:04 (66) 02:48 (80) 05:44 (56) 04:57 (65) 03:58 (56) 02:51 (64) 02:17 (57) 07:19 (65) 04:46 (55) 04:41 (57)             01:05 (40) Rolf Hjort Rånäs OK
        04:32 (59) 06:48 (53) 10:52 (58) 13:40 (61) 19:24 (57) 24:21 (56) 28:19 (56) 31:10 (57) 33:27 (57) 40:46 (62) 45:32 (63) 50:13 (62)             51:18 (62)    
63 Leif Hermundstad Snättringe SK 51:36 04:30 (57) 02:06 (36) 04:15 (73) 02:17 (68) 06:07 (65) 04:08 (52) 06:00 (85) 03:15 (74) 02:01 (47) 06:17 (46) 04:33 (50) 04:53 (62)             01:14 (63) Leif Hermundstad Snättringe SK
        04:30 (57) 06:36 (51) 10:51 (57) 13:08 (54) 19:15 (54) 23:23 (51) 29:23 (63) 32:38 (63) 34:39 (64) 40:56 (63) 45:29 (62) 50:22 (63)             51:36 (63)    
64 Lars Nord Södertälje IF 52:13 03:10 (21) 02:18 (53) 03:14 (35) 01:40 (28) 05:09 (36) 08:21 (82) 04:01 (57) 03:26 (75) 02:06 (52) 07:03 (61) 04:41 (52) 05:51 (79)             01:13 (61) Lars Nord Södertälje IF
        03:10 (21) 05:28 (28) 08:42 (30) 10:22 (29) 15:31 (30) 23:52 (54) 27:53 (54) 31:19 (58) 33:25 (56) 40:28 (59) 45:09 (60) 51:00 (64)             52:13 (64)    
65 Ulf Rosberg OK Älvsjö-Örby 54:29 03:18 (24) 04:32 (88) 03:28 (41) 02:03 (55) 05:55 (59) 07:42 (80) 03:25 (34) 02:42 (52) 02:34 (66) 06:49 (54) 06:26 (78) 04:28 (50)             01:07 (44) Ulf Rosberg OK Älvsjö-Örby
        03:18 (24) 07:50 (64) 11:18 (60) 13:21 (58) 19:16 (55) 26:58 (70) 30:23 (65) 33:05 (66) 35:39 (67) 42:28 (65) 48:54 (67) 53:22 (65)             54:29 (65)    
66 Per Geijer FM IF 54:36 03:58 (47) 02:08 (38) 04:20 (74) 01:53 (41) 04:41 (22) 10:39 (83) 03:11 (26) 02:39 (47) 01:47 (27) 08:11 (72) 04:28 (45) 05:30 (74)             01:11 (53) Per Geijer FM IF
        03:58 (47) 06:06 (44) 10:26 (50) 12:19 (46) 17:00 (40) 27:39 (72) 30:50 (70) 33:29 (68) 35:16 (65) 43:27 (68) 47:55 (65) 53:25 (66)             54:36 (66)    
67 Gösta Guteland Snättringe SK 54:37 03:53 (43) 02:20 (56) 03:28 (41) 02:06 (56) 05:22 (45) 04:40 (59) 04:03 (58) 02:53 (66) 02:44 (71) 13:29 (86) 04:19 (37) 04:15 (41)             01:05 (40) Gösta Guteland Snättringe SK
        03:53 (43) 06:13 (46) 09:41 (40) 11:47 (43) 17:09 (42) 21:49 (43) 25:52 (45) 28:45 (46) 31:29 (49) 44:58 (70) 49:17 (68) 53:32 (67)             54:37 (67)    
68 Mats Lundblad Täby OK 54:48 05:16 (64) 02:14 (47) 03:03 (26) 02:17 (68) 05:02 (32) 11:18 (85) 03:17 (30) 02:24 (29) 04:03 (85) 06:34 (48) 04:47 (56) 03:33 (17)             01:00 (29) Mats Lundblad Täby OK
        05:16 (64) 07:30 (61) 10:33 (52) 12:50 (52) 17:52 (46) 29:10 (74) 32:27 (74) 34:51 (73) 38:54 (74) 45:28 (71) 50:15 (69) 53:48 (69)             54:48 (68)    
69 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 54:55 06:26 (79) 02:05 (35) 04:04 (67) 02:09 (62) 06:12 (70) 05:26 (72) 04:09 (65) 02:50 (62) 01:57 (43) 07:22 (66) 05:58 (76) 05:00 (67)             01:17 (70) Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna
        06:26 (79) 08:31 (73) 12:35 (69) 14:44 (69) 20:56 (69) 26:22 (66) 30:31 (67) 33:21 (67) 35:18 (66) 42:40 (66) 48:38 (66) 53:38 (68)             54:55 (69)    
70 Kjell Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK 57:35 03:54 (44) 02:24 (59) 04:09 (70) 03:29 (88) 06:04 (63) 04:38 (58) 04:31 (72) 03:28 (76) 04:27 (87) 07:36 (69) 05:54 (75) 05:45 (77)             01:16 (69) Kjell Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK
        03:54 (44) 06:18 (48) 10:27 (51) 13:56 (63) 20:00 (64) 24:38 (59) 29:09 (62) 32:37 (62) 37:04 (70) 44:40 (69) 50:34 (70) 56:19 (70)             57:35 (70)    
71 Lars Nordin Solna OK 57:47 03:32 (34) 01:58 (29) 03:29 (43) 02:00 (52) 07:03 (78) 15:16 (87) 04:18 (67) 02:54 (68) 02:23 (60) 05:31 (33) 04:04 (28) 04:08 (32)             01:11 (53) Lars Nordin Solna OK
        03:32 (34) 05:30 (32) 08:59 (35) 10:59 (37) 18:02 (49) 33:18 (80) 37:36 (79) 40:30 (78) 42:53 (77) 48:24 (75) 52:28 (73) 56:36 (71)             57:47 (71)    
72 Britt Nordqvist OK Sänkan 58:08 05:35 (68) 02:44 (73) 05:01 (79) 02:34 (74) 06:34 (73) 05:23 (71) 04:03 (58) 02:53 (66) 02:39 (68) 08:36 (75) 05:47 (74) 05:05 (69)             01:14 (63) Britt Nordqvist OK Sänkan
        05:35 (68) 08:19 (70) 13:20 (74) 15:54 (77) 22:28 (77) 27:51 (73) 31:54 (72) 34:47 (72) 37:26 (72) 46:02 (72) 51:49 (71) 56:54 (72)             58:08 (72)    
73 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 59:06 04:09 (52) 03:54 (86) 05:06 (81) 02:14 (66) 06:06 (64) 04:58 (66) 05:52 (84) 03:28 (76) 02:24 (63) 08:23 (73) 05:43 (73) 05:30 (74)             01:19 (74) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        04:09 (52) 08:03 (66) 13:09 (72) 15:23 (72) 21:29 (71) 26:27 (67) 32:19 (73) 35:47 (74) 38:11 (73) 46:34 (73) 52:17 (72) 57:47 (73)             59:06 (73)    
74 Hugo Isgren IFK Enskede 60:41 10:40 (87) 02:00 (31) 03:31 (45) 02:06 (56) 05:59 (61) 11:14 (84) 03:31 (39) 02:40 (50) 01:50 (31) 05:19 (27) 05:40 (70) 04:57 (65)             01:14 (63) Hugo Isgren IFK Enskede
        10:40 (87) 12:40 (86) 16:11 (83) 18:17 (82) 24:16 (81) 35:30 (82) 39:01 (81) 41:41 (80) 43:31 (78) 48:50 (76) 54:30 (75) 59:27 (74)             60:41 (74)    
75 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 61:17 09:25 (85) 03:25 (81) 05:02 (80) 03:07 (86) 05:43 (55) 05:01 (67) 05:10 (77) 03:55 (84) 02:45 (72) 06:41 (50) 04:43 (53) 05:01 (68)             01:19 (74) Eva-Stina Svärd Haninge SOK
        09:25 (85) 12:50 (87) 17:52 (85) 20:59 (85) 26:42 (84) 31:43 (78) 36:53 (78) 40:48 (79) 43:33 (79) 50:14 (77) 54:57 (77) 59:58 (75)             61:17 (75)    
76 Dagny Tiren OK Ravinen 61:25 09:28 (86) 02:47 (75) 03:42 (48) 02:12 (64) 07:04 (79) 04:21 (56) 04:21 (68) 02:45 (58) 02:32 (65) 08:47 (77) 06:31 (80) 05:38 (76)             01:17 (70) Dagny Tiren OK Ravinen
        09:28 (86) 12:15 (84) 15:57 (82) 18:09 (81) 25:13 (82) 29:34 (76) 33:55 (75) 36:40 (75) 39:12 (75) 47:59 (74) 54:30 (75) 60:08 (76)             61:25 (76)    
77 Karl-Anders Eriksson Klubblös 64:19 05:50 (71) 02:20 (56) 04:06 (69) 02:27 (73) 07:58 (82) 04:49 (61) 04:04 (61) 02:46 (59) 02:01 (47) 07:05 (62) 10:50 (88) 08:43 (87)             01:20 (76) Karl-Anders Eriksson Klubblös
        05:50 (71) 08:10 (69) 12:16 (66) 14:43 (68) 22:41 (78) 27:30 (71) 31:34 (71) 34:20 (70) 36:21 (69) 43:26 (67) 54:16 (74) 62:59 (77)             64:19 (77)    
78 Kjell Bergman Stigfinnarna 64:58 07:22 (83) 02:16 (49) 03:53 (52) 02:07 (60) 06:29 (72) 13:25 (86) 04:03 (58) 03:04 (72) 02:49 (75) 07:22 (66) 04:54 (62) 05:48 (78)             01:26 (83) Kjell Bergman Stigfinnarna
        07:22 (83) 09:38 (81) 13:31 (76) 15:38 (76) 22:07 (75) 35:32 (84) 39:35 (82) 42:39 (82) 45:28 (82) 52:50 (79) 57:44 (79) 63:32 (78)             64:58 (78)    
79 Tomas Pettersson Haninge SOK 65:09 05:15 (63) 02:42 (71) 05:12 (83) 02:22 (71) 06:38 (74) 07:59 (81) 05:20 (81) 03:53 (82) 02:12 (55) 08:56 (79) 07:11 (81) 05:56 (80)             01:33 (84) Tomas Pettersson Haninge SOK
        05:15 (63) 07:57 (65) 13:09 (72) 15:31 (73) 22:09 (76) 30:08 (77) 35:28 (76) 39:21 (76) 41:33 (76) 50:29 (78) 57:40 (78) 63:36 (79)             65:09 (79)    
80 Hans Carlsson Hellas Orientering 65:59 15:31 (88) 02:42 (71) 04:26 (76) 03:18 (87) 05:17 (41) 04:16 (55) 07:37 (89) 02:33 (42) 02:23 (61) 07:45 (70) 05:10 (65) 03:52 (22)             01:09 (49) Hans Carlsson Hellas Orientering
        15:31 (88) 18:13 (88) 22:39 (87) 25:57 (88) 31:14 (86) 35:30 (82) 43:07 (84) 45:40 (84) 48:03 (83) 55:48 (82) 60:58 (80) 64:50 (80)             65:59 (80)    
81 Björn Simons sundbybergs IK 68:19 05:07 (62) 03:39 (85) 05:46 (86) 02:44 (78) 08:34 (85) 07:19 (78) 05:02 (76) 03:40 (80) 02:58 (76) 09:55 (82) 06:27 (79) 06:20 (82)             00:48 (4) Björn Simons sundbybergs IK
        05:07 (62) 08:46 (75) 14:32 (80) 17:16 (80) 25:50 (83) 33:09 (79) 38:11 (80) 41:51 (81) 44:49 (81) 54:44 (81) 61:11 (81) 67:31 (81)             68:19 (81)    
82 Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK 69:20 04:51 (61) 02:44 (73) 04:24 (75) 02:13 (65) 06:46 (75) 05:16 (70) 04:34 (73) 03:36 (79) 02:42 (70) 16:22 (87) 09:30 (87) 05:08 (70)             01:14 (63) Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        04:51 (61) 07:35 (62) 11:59 (64) 14:12 (65) 20:58 (70) 26:14 (65) 30:48 (69) 34:24 (71) 37:06 (71) 53:28 (80) 62:58 (82) 68:06 (82)             69:20 (82)    
83 Yngve Hedberg Snättringe SK 75:20 05:48 (70) 02:58 (78) 14:00 (89) 02:24 (72) 08:28 (84) 06:51 (77) 05:33 (83) 03:53 (82) 02:36 (67) 10:45 (83) 05:15 (66) 05:25 (73)             01:24 (80) Yngve Hedberg Snättringe SK
        05:48 (70) 08:46 (75) 22:46 (88) 25:10 (87) 33:38 (87) 40:29 (86) 46:02 (85) 49:55 (85) 52:31 (85) 63:16 (83) 68:31 (83) 73:56 (83)             75:20 (83)    
84 Ingvar Oskarsson Klubblös 88:50 05:57 (74) 03:27 (82) 11:49 (88) 03:03 (83) 09:31 (87) 06:09 (73) 07:10 (87) 04:31 (87) 03:27 (81) 12:18 (84) 08:34 (84) 11:03 (89)             01:51 (86) Ingvar Oskarsson Klubblös
        05:57 (74) 09:24 (79) 21:13 (86) 24:16 (86) 33:47 (88) 39:56 (85) 47:06 (86) 51:37 (86) 55:04 (86) 67:22 (85) 75:56 (84) 86:59 (85)             88:50 (84)    
85 Olle Jacobson Rotebro IS 89:35 05:44 (69) 02:58 (78) 04:47 (78) 02:41 (76) 08:04 (83) 22:28 (88) 05:10 (77) 04:13 (85) 03:46 (84) 12:27 (85) 07:29 (82) 07:51 (86)             01:57 (87) Olle Jacobson Rotebro IS
        05:44 (69) 08:42 (74) 13:29 (75) 16:10 (78) 24:14 (80) 46:42 (87) 51:52 (87) 56:05 (87) 59:51 (87) 72:18 (87) 79:47 (85) 87:38 (86)             89:35 (85)    
86 Tommy Svensson Klubblös 89:57 03:19 (26) 02:10 (41) 05:34 (85) 02:06 (56) 06:08 (67) 31:10 (89) 04:23 (70) 04:46 (88) 03:06 (77) 09:14 (80) 08:56 (85) 07:30 (84)             01:35 (85) Tommy Svensson Klubblös
        03:19 (26) 05:29 (31) 11:03 (59) 13:09 (55) 19:17 (56) 50:27 (88) 54:50 (88) 59:36 (88) 62:42 (88) 71:56 (86) 80:52 (87) 88:22 (87)             89:57 (86)    
87 Stig Mattsson OK Ravinen 92:15 06:00 (75) 03:32 (83) 05:24 (84) 03:53 (89) 10:14 (89) 05:14 (69) 05:27 (82) 05:26 (89) 07:06 (88) 20:04 (88) 09:07 (86) 08:44 (88)             02:04 (88) Stig Mattsson OK Ravinen
        06:00 (75) 09:32 (80) 14:56 (81) 18:49 (84) 29:03 (85) 34:17 (81) 39:44 (83) 45:10 (83) 52:16 (84) 72:20 (88) 81:27 (88) 90:11 (88)             92:15 (87)    
88 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 93:40 05:54 (72) 02:29 (64) 04:01 (61) 02:56 (81) 06:26 (71) 07:28 (79) 06:36 (86) 04:23 (86) 04:10 (86) 22:50 (89) 12:42 (89) 06:04 (81)             07:41 (89) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:54 (72) 08:23 (71) 12:24 (67) 15:20 (71) 21:46 (72) 29:14 (75) 35:50 (77) 40:13 (77) 44:23 (80) 67:13 (84) 79:55 (86) 85:59 (84)             93:40 (88)    
89 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 364:51 314:05 (89) 02:54 (77) 03:54 (53) 03:01 (82) 08:48 (86) 04:08 (52) 04:52 (75) 03:13 (73) 02:20 (58) 06:29 (47) 04:53 (60) 04:49 (60)             01:25 (82) Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK
        314:05 (89) 316:59 (89) 320:53 (89) 323:54 (89) 332:42 (89) 336:50 (89) 341:42 (89) 344:55 (89) 347:15 (89) 353:44 (89) 358:37 (89) 363:26 (89)             364:51 (89)    
- Sven-Erik Widin OK Österåker 42:20 03:34   01:58   03:18   02:00   05:09   03:26   03:51   02:28   06:32   04:08   04:55                   01:01   Sven-Erik Widin OK Österåker
        03:34   05:32   08:50   10:50   15:59   19:25   23:16   25:44   32:16   36:24   41:19                   42:20      
- Kristina Frisk Attunda OK 50:09 04:25   02:14   03:36   07:51   05:04   05:12   02:23   01:51   06:03   04:39   05:40                   01:11   Kristina Frisk Attunda OK
        04:25   06:39   10:15   18:06   23:10   28:22   30:45   32:36   38:39   43:18   48:58                   50:09      
- Inger Pahlén Söders-Tyresö 53:27 03:38   02:23   05:43   02:16   08:18   18:20   05:02   06:17                               01:30   Inger Pahlén Söders-Tyresö
        03:38   06:01   11:44   14:00   22:18   40:38   45:40   51:57                               53:27      
- Siv Frölund Haninge SOK 73:10 04:43   03:32   06:05   02:46   06:29   27:14   02:56   01:48   05:41   04:56   05:30                   01:30   Siv Frölund Haninge SOK
        04:43   08:15   14:20   17:06   23:35   50:49   53:45   55:33   61:14   66:10   71:40                   73:10      
- Jörgen Lundholm Söders-Tyresö 407:52 03:12   01:50   02:45   01:47   05:41   06:59   03:07   03:00   05:07                           374:24   Jörgen Lundholm Söders-Tyresö
        03:12   05:02   07:47   09:34   15:15   22:14   25:21   28:21   33:28                           407:52      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                   Mål   Bana D - 2,4 km Klubb
1 Ronny Hedlund OK Södertörn 26:49 04:32 (1) 02:54 (2) 01:38 (3) 04:43 (1) 03:46 (1) 03:44 (2) 04:29 (6)                                 01:03 (3) Ronny Hedlund OK Södertörn
        04:32 (1) 07:26 (2) 09:04 (2) 13:47 (1) 17:33 (1) 21:17 (1) 25:46 (1)                                 26:49 (1)    
2 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 29:19 05:19 (6) 03:53 (15) 01:41 (4) 05:47 (14) 04:14 (3) 03:41 (1) 03:39 (1)                                 01:05 (5) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        05:19 (6) 09:12 (8) 10:53 (6) 16:40 (6) 20:54 (5) 24:35 (3) 28:14 (2)                                 29:19 (2)    
3 Mats Holmgren IFK Enskede 29:24 04:35 (2) 02:40 (1) 01:31 (2) 06:56 (37) 03:57 (2) 04:20 (4) 04:26 (4)                                 00:59 (1) Mats Holmgren IFK Enskede
        04:35 (2) 07:15 (1) 08:46 (1) 15:42 (4) 19:39 (2) 23:59 (2) 28:25 (3)                                 29:24 (3)    
4 Roland Bolin Snättringe SK 30:45 05:05 (5) 03:06 (4) 02:03 (14) 05:02 (3) 04:43 (14) 04:51 (9) 04:47 (12)                                 01:08 (7) Roland Bolin Snättringe SK
        05:05 (5) 08:11 (4) 10:14 (4) 15:16 (2) 19:59 (3) 24:50 (4) 29:37 (4)                                 30:45 (4)    
5 Ulf Eskilsson OK Södertörn 31:14 06:05 (14) 03:01 (3) 02:14 (23) 05:37 (10) 04:30 (9) 04:17 (3) 04:27 (5)                                 01:03 (3) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        06:05 (14) 09:06 (7) 11:20 (7) 16:57 (7) 21:27 (6) 25:44 (5) 30:11 (5)                                 31:14 (5)    
6 Tord Jonsson Klubblös 33:04 05:40 (8) 04:17 (28) 02:23 (30) 05:43 (13) 04:25 (8) 04:39 (6) 04:38 (9)                                 01:19 (24) Tord Jonsson Klubblös
        05:40 (8) 09:57 (15) 12:20 (15) 18:03 (13) 22:28 (8) 27:07 (6) 31:45 (6)                                 33:04 (6)    
7 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 34:32 04:54 (3) 03:16 (7) 03:39 (73) 06:14 (23) 04:40 (11) 06:10 (27) 04:16 (2)                                 01:23 (33) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:54 (3) 08:10 (3) 11:49 (10) 18:03 (13) 22:43 (9) 28:53 (12) 33:09 (7)                                 34:32 (7)    
8 Bertil Rydgren IFK Enskede 34:37 05:47 (10) 03:58 (19) 02:01 (11) 05:57 (18) 04:34 (10) 06:48 (41) 04:31 (7)                                 01:01 (2) Bertil Rydgren IFK Enskede
        05:47 (10) 09:45 (12) 11:46 (9) 17:43 (10) 22:17 (7) 29:05 (14) 33:36 (10)                                 34:37 (8)    
9 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 34:41 05:55 (12) 03:26 (9) 02:36 (47) 06:52 (35) 05:13 (19) 05:00 (12) 04:33 (8)                                 01:06 (6) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        05:55 (12) 09:21 (9) 11:57 (13) 18:49 (18) 24:02 (16) 29:02 (13) 33:35 (9)                                 34:41 (9)    
10 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 34:48 06:50 (29) 04:56 (42) 02:14 (23) 05:33 (9) 04:19 (5) 04:36 (5) 05:02 (18)                                 01:18 (19) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        06:50 (29) 11:46 (29) 14:00 (27) 19:33 (20) 23:52 (14) 28:28 (8) 33:30 (8)                                 34:48 (10)    
11 Marianne Söderberg IFK Lidingö SOK 34:56 06:27 (22) 03:35 (11) 02:20 (29) 04:53 (2) 06:52 (49) 04:44 (8) 04:45 (11)                                 01:20 (27) Marianne Söderberg IFK Lidingö SOK
        06:27 (22) 10:02 (16) 12:22 (16) 17:15 (8) 24:07 (17) 28:51 (11) 33:36 (10)                                 34:56 (11)    
12 Britt Eriksson Hammarby IF OF 34:58 06:57 (30) 04:50 (40) 02:13 (21) 05:37 (10) 04:17 (4) 04:39 (6) 05:03 (19)                                 01:22 (31) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        06:57 (30) 11:47 (30) 14:00 (27) 19:37 (21) 23:54 (15) 28:33 (9) 33:36 (10)                                 34:58 (12)    
13 Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 35:49 06:16 (18) 03:25 (8) 02:01 (11) 05:51 (15) 06:07 (34) 04:57 (11) 06:00 (39)                                 01:12 (11) Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK
        06:16 (18) 09:41 (11) 11:42 (8) 17:33 (9) 23:40 (13) 28:37 (10) 34:37 (14)                                 35:49 (13)    
14 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 35:55 06:26 (20) 04:07 (22) 02:17 (27) 05:38 (12) 04:42 (13) 06:07 (24) 05:11 (23)                                 01:27 (37) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        06:26 (20) 10:33 (19) 12:50 (19) 18:28 (17) 23:10 (11) 29:17 (16) 34:28 (13)                                 35:55 (14)    
15 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 36:16 05:58 (13) 03:53 (15) 02:09 (19) 05:56 (17) 04:58 (17) 06:12 (28) 05:34 (30)                                 01:36 (50) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        05:58 (13) 09:51 (13) 12:00 (14) 17:56 (11) 22:54 (10) 29:06 (15) 34:40 (15)                                 36:16 (15)    
16 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 36:50 05:20 (7) 03:08 (5) 01:51 (7) 05:29 (8) 04:24 (7) 07:15 (43) 08:09 (69)                                 01:14 (13) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        05:20 (7) 08:28 (6) 10:19 (5) 15:48 (5) 20:12 (4) 27:27 (7) 35:36 (17)                                 36:50 (16)    
17 Björn Stolt OK Ravinen 36:53 05:45 (9) 07:03 (74) 01:57 (8) 05:14 (5) 04:20 (6) 06:16 (30) 05:01 (17)                                 01:17 (17) Björn Stolt OK Ravinen
        05:45 (9) 12:48 (41) 14:45 (37) 19:59 (23) 24:19 (18) 30:35 (19) 35:36 (17)                                 36:53 (17)    
18 Sune Andersson Snättringe SK 36:55 06:26 (20) 04:04 (21) 02:04 (15) 07:09 (40) 05:13 (19) 05:12 (13) 05:28 (29)                                 01:19 (21) Sune Andersson Snättringe SK
        06:26 (20) 10:30 (18) 12:34 (17) 19:43 (22) 24:56 (20) 30:08 (18) 35:36 (17)                                 36:55 (18)    
19 Benny Alfordsson Tullinge SK 36:56 06:38 (24) 04:00 (20) 02:16 (26) 05:21 (6) 05:05 (18) 06:24 (32) 05:35 (32)                                 01:37 (51) Benny Alfordsson Tullinge SK
        06:38 (24) 10:38 (20) 12:54 (21) 18:15 (15) 23:20 (12) 29:44 (17) 35:19 (16)                                 36:56 (19)    
20 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 38:07 05:47 (10) 03:48 (14) 02:15 (25) 06:10 (21) 06:34 (43) 07:25 (45) 04:49 (13)                                 01:19 (21) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        05:47 (10) 09:35 (10) 11:50 (11) 18:00 (12) 24:34 (19) 31:59 (21) 36:48 (20)                                 38:07 (20)    
21 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 38:45 06:15 (17) 03:39 (12) 02:00 (10) 06:21 (24) 08:17 (66) 04:54 (10) 06:02 (41)                                 01:17 (17) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        06:15 (17) 09:54 (14) 11:54 (12) 18:15 (15) 26:32 (24) 31:26 (20) 37:28 (21)                                 38:45 (21)    
22 Eva Andersson OK Södertörn 39:03 08:46 (57) 03:29 (10) 01:42 (5) 05:13 (4) 09:13 (72) 05:12 (13) 04:18 (3)                                 01:10 (9) Eva Andersson OK Södertörn
        08:46 (57) 12:15 (37) 13:57 (26) 19:10 (19) 28:23 (34) 33:35 (26) 37:53 (22)                                 39:03 (22)    
23 Erkki Vesa Söders-Tyresö 39:37 07:06 (34) 05:16 (48) 02:13 (21) 07:38 (50) 05:31 (27) 05:15 (15) 05:18 (26)                                 01:20 (27) Erkki Vesa Söders-Tyresö
        07:06 (34) 12:22 (38) 14:35 (34) 22:13 (39) 27:44 (30) 32:59 (23) 38:17 (24)                                 39:37 (23)    
24 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 39:41 06:45 (26) 08:03 (78) 01:58 (9) 06:08 (20) 04:43 (14) 06:09 (26) 04:40 (10)                                 01:15 (16) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        06:45 (26) 14:48 (52) 16:46 (49) 22:54 (41) 27:37 (27) 33:46 (27) 38:26 (25)                                 39:41 (24)    
25 Jan Dahlin Hellas Orientering 39:45 07:01 (33) 04:16 (26) 02:02 (13) 07:43 (54) 04:40 (11) 06:43 (39) 05:48 (36)                                 01:32 (43) Jan Dahlin Hellas Orientering
        07:01 (33) 11:17 (25) 13:19 (22) 21:02 (30) 25:42 (22) 32:25 (22) 38:13 (23)                                 39:45 (25)    
26 Karl-Erik Mogren Snättringe SK 40:01 06:49 (27) 04:16 (26) 02:25 (32) 06:45 (33) 07:38 (57) 05:38 (20) 05:05 (21)                                 01:25 (35) Karl-Erik Mogren Snättringe SK
        06:49 (27) 11:05 (22) 13:30 (23) 20:15 (25) 27:53 (31) 33:31 (25) 38:36 (26)                                 40:01 (26)    
27 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 40:17 06:22 (19) 06:34 (69) 02:10 (20) 06:41 (32) 06:37 (46) 05:36 (19) 04:57 (14)                                 01:20 (26) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        06:22 (19) 12:56 (43) 15:06 (39) 21:47 (34) 28:24 (35) 34:00 (29) 38:57 (28)                                 40:17 (27)    
28 Alf Persson OK Österåker 40:18 06:39 (25) 04:35 (35) 02:25 (32) 06:31 (28) 07:50 (60) 05:51 (22) 05:07 (22)                                 01:20 (26) Alf Persson OK Österåker
        06:39 (25) 11:14 (24) 13:39 (24) 20:10 (24) 28:00 (32) 33:51 (28) 38:58 (29)                                 40:18 (28)    
29 Berit Lindunger Haninge SOK 40:56 06:57 (31) 05:16 (48) 02:19 (28) 06:23 (25) 07:29 (54) 06:17 (31) 05:03 (19)                                 01:12 (11) Berit Lindunger Haninge SOK
        06:57 (31) 12:13 (36) 14:32 (31) 20:55 (29) 28:24 (35) 34:41 (31) 39:44 (30)                                 40:56 (29)    
30 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 41:47 08:37 (54) 03:47 (13) 02:08 (17) 06:58 (38) 07:34 (56) 06:38 (35) 04:57 (14)                                 01:08 (7) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        08:37 (54) 12:24 (39) 14:32 (31) 21:30 (32) 29:04 (40) 35:42 (36) 40:39 (31)                                 41:47 (30)    
31 Göran Grimvall Täby Ok 42:10 07:22 (37) 04:26 (32) 02:29 (38) 07:17 (42) 06:09 (35) 07:56 (50) 05:17 (25)                                 01:14 (13) Göran Grimvall Täby Ok
        07:22 (37) 11:48 (31) 14:17 (30) 21:34 (33) 27:43 (29) 35:39 (35) 40:56 (33)                                 42:10 (31)    
32 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 42:17 07:22 (37) 04:20 (30) 02:25 (32) 09:00 (66) 05:14 (21) 06:39 (37) 05:55 (38)                                 01:22 (31) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        07:22 (37) 11:42 (27) 14:07 (29) 23:07 (43) 28:21 (33) 35:00 (33) 40:55 (32)                                 42:17 (32)    
33 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 42:25 07:48 (42) 04:11 (23) 04:20 (80) 06:07 (19) 06:15 (39) 06:42 (38) 05:34 (30)                                 01:28 (39) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        07:48 (42) 11:59 (32) 16:19 (47) 22:26 (40) 28:41 (38) 35:23 (34) 40:57 (35)                                 42:25 (33)    
34 Roland Hansson Snättringe SK 42:26 07:06 (34) 04:37 (37) 03:42 (74) 05:54 (16) 07:10 (52) 06:15 (29) 06:12 (45)                                 01:30 (41) Roland Hansson Snättringe SK
        07:06 (34) 11:43 (28) 15:25 (40) 21:19 (31) 28:29 (37) 34:44 (32) 40:56 (33)                                 42:26 (34)    
35 Jan Brundell Solna OK 42:50 06:57 (30) 05:14 (47) 02:27 (36) 07:21 (45) 05:40 (29) 05:25 (17) 05:50 (37)                                 03:56 (85) Jan Brundell Solna OK
        06:57 (30) 12:11 (34) 14:38 (35) 21:59 (36) 27:39 (28) 33:04 (24) 38:54 (27)                                 42:50 (35)    
36 Hans Eriksson Hellas Orientering 43:50 07:36 (40) 04:36 (36) 02:38 (52) 07:01 (39) 05:23 (24) 09:36 (72) 05:26 (28)                                 01:34 (46) Hans Eriksson Hellas Orientering
        07:36 (40) 12:12 (35) 14:50 (38) 21:51 (35) 27:14 (26) 36:50 (38) 42:16 (36)                                 43:50 (36)    
37 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 44:55 05:00 (4) 03:15 (6) 01:50 (6) 05:21 (6) 10:44 (77) 08:17 (57) 09:17 (79)                                 01:11 (10) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        05:00 (4) 08:15 (5) 10:05 (3) 15:26 (3) 26:10 (23) 34:27 (30) 43:44 (38)                                 44:55 (37)    
38 Bror Wahlberg Haninge SOK 45:57 10:33 (71) 05:12 (46) 02:32 (42) 06:48 (34) 05:21 (22) 05:39 (21) 07:16 (59)                                 02:36 (82) Bror Wahlberg Haninge SOK
        10:33 (71) 15:45 (64) 18:17 (61) 25:05 (51) 30:26 (43) 36:05 (37) 43:21 (37)                                 45:57 (38)    
39 Sigrid Blom Tullinge SK 46:26 06:49 (27) 04:24 (31) 02:34 (45) 06:40 (31) 04:44 (16) 14:17 (83) 05:40 (34)                                 01:18 (19) Sigrid Blom Tullinge SK
        06:49 (27) 11:13 (23) 13:47 (25) 20:27 (26) 25:11 (21) 39:28 (43) 45:08 (39)                                 46:26 (39)    
40 Ewa Arvidsson OK Södertörn 46:38 09:53 (66) 05:04 (44) 02:37 (50) 08:38 (64) 08:12 (65) 05:17 (16) 05:38 (33)                                 01:19 (21) Ewa Arvidsson OK Södertörn
        09:53 (66) 14:57 (56) 17:34 (53) 26:12 (56) 34:24 (62) 39:41 (47) 45:19 (40)                                 46:38 (40)    
41 Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK 46:53 07:34 (39) 05:01 (43) 02:07 (16) 06:12 (22) 09:40 (75) 09:46 (73) 05:19 (27)                                 01:14 (13) Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK
        07:34 (39) 12:35 (40) 14:42 (36) 20:54 (28) 30:34 (44) 40:20 (51) 45:39 (42)                                 46:53 (41)    
42 Lars-Erik Lindell Väsby OK 47:22 07:16 (36) 04:19 (29) 02:59 (62) 07:26 (47) 11:07 (78) 06:26 (33) 06:12 (45)                                 01:37 (51) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        07:16 (36) 11:35 (26) 14:34 (33) 22:00 (37) 33:07 (54) 39:33 (44) 45:45 (43)                                 47:22 (42)    
43 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 47:36 08:57 (58) 06:36 (71) 02:29 (38) 07:42 (52) 05:54 (31) 08:01 (51) 06:23 (49)                                 01:34 (46) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        08:57 (58) 15:33 (62) 18:02 (57) 25:44 (53) 31:38 (46) 39:39 (45) 46:02 (44)                                 47:36 (43)    
44 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 47:38 09:03 (59) 06:25 (67) 02:35 (46) 07:46 (55) 06:12 (37) 07:40 (47) 06:24 (50)                                 01:33 (45) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        09:03 (59) 15:28 (60) 18:03 (59) 25:49 (54) 32:01 (49) 39:41 (47) 46:05 (46)                                 47:38 (44)    
45 Lars Arne Eriksson Haninge SOK 47:42 11:50 (80) 05:16 (48) 02:41 (54) 07:24 (46) 05:25 (25) 05:31 (18) 07:18 (60)                                 02:17 (77) Lars Arne Eriksson Haninge SOK
        11:50 (80) 17:06 (73) 19:47 (68) 27:11 (62) 32:36 (52) 38:07 (40) 45:25 (41)                                 47:42 (45)    
46 Torsten Jansson Skogsluffarna 47:49 08:25 (49) 06:25 (67) 03:14 (66) 09:40 (68) 05:27 (26) 06:28 (34) 06:24 (50)                                 01:46 (61) Torsten Jansson Skogsluffarna
        08:25 (49) 14:50 (53) 18:04 (60) 27:44 (65) 33:11 (56) 39:39 (45) 46:03 (45)                                 47:49 (46)    
47 Sonja Sundell Sundbybergs IK 48:14 07:56 (43) 04:11 (23) 03:50 (75) 07:28 (49) 07:00 (50) 08:45 (63) 07:39 (64)                                 01:25 (35) Sonja Sundell Sundbybergs IK
        07:56 (43) 12:07 (33) 15:57 (44) 23:25 (45) 30:25 (42) 39:10 (41) 46:49 (50)                                 48:14 (47)    
47 Ingvar Johannesson Solna OK 48:14 08:37 (54) 05:57 (60) 02:45 (55) 09:06 (67) 08:01 (64) 06:08 (25) 06:02 (41)                                 01:38 (53) Ingvar Johannesson Solna OK
        08:37 (54) 14:34 (51) 17:19 (51) 26:25 (58) 34:26 (63) 40:34 (54) 46:36 (47)                                 48:14 (47)    
49 Christina Larsson Söders SOL Tyresö 48:25 08:16 (47) 04:44 (39) 02:36 (47) 06:25 (26) 06:51 (48) 10:54 (78) 06:51 (56)                                 01:48 (63) Christina Larsson Söders SOL Tyresö
        08:16 (47) 13:00 (44) 15:36 (42) 22:01 (38) 28:52 (39) 39:46 (49) 46:37 (48)                                 48:25 (49)    
50 Errol Wicksell Hellas Orientering 48:42 07:42 (41) 05:33 (53) 02:38 (52) 07:20 (43) 05:55 (32) 08:11 (54) 09:25 (81)                                 01:58 (70) Errol Wicksell Hellas Orientering
        07:42 (41) 13:15 (46) 15:53 (43) 23:13 (44) 29:08 (41) 37:19 (39) 46:44 (49)                                 48:42 (50)    
51 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 48:47 11:46 (79) 06:35 (70) 02:31 (41) 07:39 (51) 05:22 (23) 05:57 (23) 07:05 (57)                                 01:52 (66) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        11:46 (79) 18:21 (76) 20:52 (76) 28:31 (67) 33:53 (61) 39:50 (50) 46:55 (51)                                 48:47 (51)    
52 Viviann Andersson Snättringe SK 49:07 09:49 (65) 04:28 (34) 03:02 (63) 07:26 (47) 07:33 (55) 08:28 (59) 06:33 (54)                                 01:48 (63) Viviann Andersson Snättringe SK
        09:49 (65) 14:17 (50) 17:19 (51) 24:45 (49) 32:18 (50) 40:46 (55) 47:19 (52)                                 49:07 (52)    
53 Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 49:32 08:25 (49) 10:25 (85) 02:57 (60) 07:13 (41) 05:31 (27) 07:20 (44) 06:14 (47)                                 01:27 (37) Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK
        08:25 (49) 18:50 (79) 21:47 (77) 29:00 (69) 34:31 (64) 41:51 (57) 48:05 (53)                                 49:32 (53)    
54 Margit Lundström OK Sänkan 50:02 08:08 (44) 06:48 (72) 02:53 (56) 07:51 (58) 05:51 (30) 10:37 (77) 06:14 (47)                                 01:40 (57) Margit Lundström OK Sänkan
        08:08 (44) 14:56 (55) 17:49 (54) 25:40 (52) 31:31 (45) 42:08 (60) 48:22 (54)                                 50:02 (54)    
55 Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK 50:28 08:43 (56) 04:38 (38) 03:25 (69) 09:45 (69) 06:03 (33) 06:44 (40) 09:20 (80)                                 01:50 (65) Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK
        08:43 (56) 13:21 (47) 16:46 (49) 26:31 (59) 32:34 (51) 39:18 (42) 48:38 (55)                                 50:28 (55)    
56 Göran R Wallén IFK Lidingö SOK 50:31 08:13 (45) 05:11 (45) 02:53 (56) 08:47 (65) 07:50 (60) 09:08 (67) 07:09 (58)                                 01:20 (27) Göran R Wallén IFK Lidingö SOK
        08:13 (45) 13:24 (48) 16:17 (45) 25:04 (50) 32:54 (53) 42:02 (58) 49:11 (56)                                 50:31 (56)    
57 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 50:46 08:27 (51) 04:27 (33) 06:57 (86) 07:20 (43) 06:35 (45) 08:04 (53) 07:24 (61)                                 01:32 (43) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        08:27 (51) 12:54 (42) 19:51 (69) 27:11 (62) 33:46 (59) 41:50 (56) 49:14 (58)                                 50:46 (57)    
58 Sverker Tirén Hellas Orientering 50:59 06:14 (16) 03:56 (17) 02:29 (39) 14:37 (82) 06:32 (42) 09:35 (70) 06:02 (41)                                 01:34 (46) Sverker Tirén Hellas Orientering
        06:14 (16) 10:10 (17) 12:39 (18) 27:16 (64) 33:48 (60) 43:23 (61) 49:25 (59)                                 50:59 (58)    
59 Kurt Kissling Vaxholms OK 51:13 06:07 (15) 08:50 (82) 01:29 (1) 06:37 (29) 08:52 (69) 08:29 (61) 08:48 (76)                                 02:01 (72) Kurt Kissling Vaxholms OK
        06:07 (15) 14:57 (56) 16:26 (48) 23:03 (42) 31:55 (48) 40:24 (53) 49:12 (57)                                 51:13 (59)    
60 Sven Jansson Snättringe SK 51:15 08:28 (52) 07:54 (77) 02:32 (42) 08:02 (60) 07:39 (58) 07:27 (46) 07:35 (63)                                 01:38 (54) Sven Jansson Snättringe SK
        08:28 (52) 16:22 (69) 18:54 (65) 26:56 (60) 34:35 (65) 42:02 (58) 49:37 (60)                                 51:15 (60)    
61 Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK 51:30 08:14 (46) 05:26 (52) 02:37 (50) 07:42 (52) 07:55 (63) 08:28 (59) 09:15 (78)                                 01:53 (67) Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK
        08:14 (46) 13:40 (49) 16:17 (45) 23:59 (46) 31:54 (47) 40:22 (52) 49:37 (60)                                 51:30 (61)    
62 Gunnel Junegard OK Södertörn 51:43 10:35 (72) 05:34 (55) 02:23 (30) 08:32 (63) 08:53 (70) 07:51 (49) 06:27 (53)                                 01:28 (39) Gunnel Junegard OK Södertörn
        10:35 (72) 16:09 (66) 18:32 (62) 27:04 (61) 35:57 (69) 43:48 (62) 50:15 (62)                                 51:43 (62)    
63 Birgitta Olsson Tullinge SK 52:46 09:13 (60) 03:56 (17) 02:25 (32) 10:24 (71) 12:41 (80) 07:44 (48) 05:00 (16)                                 01:23 (33) Birgitta Olsson Tullinge SK
        09:13 (60) 13:09 (45) 15:34 (41) 25:58 (55) 38:39 (72) 46:23 (68) 51:23 (64)                                 52:46 (63)    
64 Lennart Westergren Söders-Tyresö 52:51 08:29 (53) 06:23 (66) 03:05 (64) 11:47 (76) 06:11 (36) 09:32 (69) 05:46 (35)                                 01:38 (54) Lennart Westergren Söders-Tyresö
        08:29 (53) 14:52 (54) 17:57 (55) 29:44 (70) 35:55 (68) 45:27 (66) 51:13 (63)                                 52:51 (64)    
65 Birgitta Westergren Täby OK 53:49 11:44 (78) 05:57 (60) 02:54 (59) 07:47 (57) 06:34 (43) 10:23 (75) 06:48 (55)                                 01:42 (59) Birgitta Westergren Täby OK
        11:44 (78) 17:41 (75) 20:35 (74) 28:22 (66) 34:56 (66) 45:19 (65) 52:07 (66)                                 53:49 (65)    
66 Sonja Perneby Tullinge SK 54:06 06:31 (23) 04:13 (25) 02:08 (17) 07:46 (55) 06:27 (40) 20:31 (86) 05:11 (23)                                 01:19 (21) Sonja Perneby Tullinge SK
        06:31 (23) 10:44 (21) 12:52 (20) 20:38 (27) 27:05 (25) 47:36 (70) 52:47 (67)                                 54:06 (66)    
67 Leif Gustafsson Storviks IF 54:58 11:29 (77) 05:35 (56) 03:31 (72) 08:03 (61) 07:06 (51) 08:17 (57) 07:40 (65)                                 03:17 (84) Leif Gustafsson Storviks IF
        11:29 (77) 17:04 (72) 20:35 (74) 28:38 (68) 35:44 (67) 44:01 (63) 51:41 (65)                                 54:58 (67)    
68 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 55:01 10:07 (68) 06:11 (64) 03:54 (76) 10:07 (70) 07:53 (62) 06:38 (35) 08:33 (72)                                 01:38 (53) Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        10:07 (68) 16:18 (68) 20:12 (72) 30:19 (73) 38:12 (71) 44:50 (64) 53:23 (68)                                 55:01 (68)    
69 Erik-Olov Cloth Tullinge SK 56:44 08:19 (48) 08:38 (81) 02:28 (37) 06:54 (36) 07:17 (53) 12:40 (82) 08:53 (77)                                 01:35 (49) Erik-Olov Cloth Tullinge SK
        08:19 (48) 16:57 (71) 19:25 (67) 26:19 (57) 33:36 (58) 46:16 (67) 55:09 (70)                                 56:44 (69)    
70 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 57:12 10:32 (70) 04:54 (41) 03:13 (65) 11:27 (75) 06:31 (41) 11:42 (80) 06:26 (52)                                 02:27 (81) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        10:32 (70) 15:26 (59) 18:39 (64) 30:06 (72) 36:37 (70) 48:19 (73) 54:45 (69)                                 57:12 (70)    
71 Lars Andersson Skogsluffarnas OK 57:21 09:41 (64) 06:20 (65) 03:19 (67) 12:10 (79) 07:48 (59) 08:49 (65) 07:27 (62)                                 01:47 (62) Lars Andersson Skogsluffarnas OK
        09:41 (64) 16:01 (65) 19:20 (66) 31:30 (76) 39:18 (73) 48:07 (72) 55:34 (71)                                 57:21 (71)    
72 Kerstin Pettersson Tullinge SK 57:41 09:36 (62) 05:53 (59) 02:33 (44) 06:39 (30) 08:27 (67) 17:01 (85) 06:01 (40)                                 01:31 (42) Kerstin Pettersson Tullinge SK
        09:36 (62) 15:29 (61) 18:02 (57) 24:41 (48) 33:08 (55) 50:09 (76) 56:10 (72)                                 57:41 (72)    
73 Staffan Melinder Tullinge SK 57:50 09:37 (63) 05:47 (58) 02:36 (47) 06:25 (26) 08:46 (68) 16:48 (84) 06:11 (44)                                 01:40 (57) Staffan Melinder Tullinge SK
        09:37 (63) 15:24 (58) 18:00 (56) 24:25 (47) 33:11 (56) 49:59 (75) 56:10 (72)                                 57:50 (73)    
74 Mona Forslund IFK Enskede 57:59 10:07 (68) 05:33 (53) 02:53 (56) 11:47 (76) 09:26 (74) 07:04 (42) 09:26 (82)                                 01:43 (60) Mona Forslund IFK Enskede
        10:07 (68) 15:40 (63) 18:33 (63) 30:20 (74) 39:46 (74) 46:50 (69) 56:16 (74)                                 57:59 (74)    
75 Mats Halvarez Klubblös 59:21 14:31 (83) 06:03 (63) 04:39 (83) 08:20 (62) 06:14 (38) 08:01 (51) 09:36 (83)                                 01:57 (68) Mats Halvarez Klubblös
        14:31 (83) 20:34 (80) 25:13 (80) 33:33 (78) 39:47 (75) 47:48 (71) 57:24 (75)                                 59:21 (75)    
76 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 60:17 10:55 (73) 05:42 (57) 03:24 (68) 11:04 (72) 09:53 (76) 08:54 (66) 08:17 (70)                                 02:08 (74) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        10:55 (73) 16:37 (70) 20:01 (70) 31:05 (75) 40:58 (76) 49:52 (74) 58:09 (76)                                 60:17 (76)    
77 Yvonne Branting Skarpnäcks OL 61:39 10:55 (73) 07:36 (76) 03:27 (71) 07:52 (59) 12:54 (81) 08:47 (64) 08:06 (68)                                 02:02 (73) Yvonne Branting Skarpnäcks OL
        10:55 (73) 18:31 (77) 21:58 (78) 29:50 (71) 42:44 (77) 51:31 (77) 59:37 (77)                                 61:39 (77)    
78 Key Lindell OK Södertörn 63:20 09:14 (61) 06:55 (73) 03:59 (77) 11:24 (74) 12:23 (79) 08:44 (62) 08:41 (75)                                 02:00 (71) Key Lindell OK Södertörn
        09:14 (61) 16:09 (66) 20:08 (71) 31:32 (77) 43:55 (78) 52:39 (78) 61:20 (78)                                 63:20 (78)    
79 Ann-Mari Moberg Solna OK 67:10 09:55 (67) 12:17 (86) 04:11 (78) 12:02 (78) 09:09 (71) 09:35 (70) 08:04 (67)                                 01:57 (68) Ann-Mari Moberg Solna OK
        09:55 (67) 22:12 (83) 26:23 (83) 38:25 (80) 47:34 (80) 57:09 (79) 65:13 (79)                                 67:10 (79)    
80 Britt-Marie Skog Skogsluffarnas OK 68:11 11:00 (75) 07:31 (75) 04:15 (79) 11:17 (73) 13:11 (82) 10:24 (76) 08:18 (71)                                 02:15 (76) Britt-Marie Skog Skogsluffarnas OK